Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané ad infinetum

Nalezeno 57 příspěveků, 7 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

25.05.2011 15:28

Právo pochybovat

RE: Z jineho soudku

ad infinetum 94.?.?.?

V Maroku jsem byl za posledních pět let několikrát. Pokaždé jinde, někdy trajektem, někdy letadlem, někdy na tři týdny, jindy jen na pár dní. Tu zemi jsem si zamiloval. Ale rád bych uvedl i své zkušenosti, protože jak jste to popsal Vy, tak mi to - neberte to ale prosím v žádném případě ve zlém - přijde moc černobílé.

Zmiňujete kvalitnější silnice než u nás. Možná tam, kde jste se pohyboval Vy, ale jak městské komunikace v Rabatu, Marrakéši, Casablance tak Tangeru jsou ve špatném stavu. Ovšem dostal jsem se i do hor na severu, např. v Chefchaouenu, a tam jsou silnice v naprosto dezolátním stavu. Já nicméně vždy raději využívám vlaky. Některé spoje jsou v Maroku perfektní, pohodlné, rychlé. Ale po absolvování cesty z Tangeru na severu dolů po pobřeží na jih přes Asilah až do Rabatu - znovu již ne. Ani s místenkou se mi nepodařilo sebe ani přítelkyni usadit, ve vlaku jedoucím 30km/h bylo s jistou nadsázkou dvakrát více osob, než by se tam teoreticky mělo vejít. Tímto bych tedy chtěl z mých zkušeností říct, že doprava v ČR je na mnohem lepší úrovni a komunikace v lepším stavu.

Pak jste zmínil kamery, bezpečnost. Já se tam nikdy v nebezpečí necítil, kamer jsem si nevšiml, na letišti a na trajektu chtěli vidět doklady a kontrolovali, ovšem nesvlékali mě, jako v Londýně. Ovšem je tomu několik týdnů, co moje oblíbená kavárna na hlavním náměstí Dejmaa al-Fna v Marrakéši vylítla do povětří, asi 15 mrtvých, především cizinci, turisti. Měsíc předtím jsem si tam dával mátový čaj a bomba bylo to poslední, na co jsem myslel. Chci říct, že pocit bezpečí je velmi relativní a zcela subjektivní. U nás se naštěstí nic podobného ještě nestalo, a doufejme, že ani nestane, ale naznačuji jen, že pokud ano, přehodnotil byste možná svůj postoj. Vím, že je milion a jeden způsob, jak dostat nebezpečné lidi a látky do ČR, ale pokud je kontrola na letišti jedním z faktorů, jak to omezit, tak jsem ochoten to - DO JISTÉ MÍRY SAMOZŘEJMĚ - podporovat. Ale aby mě jako v Londýně nejdřív zcela svlékli a pak zdržovali hodinu kvůli tři roky starému vízu do Sýrie, na to nepřistoupím. Podotýkám, že vše jako turista, student, žádné diplomatické nebo politické nebo byznys styky jsem tehdy neměl.

A stejně tak, jakkoliv je ta země nádherná a lidi úžasní, tak naarazíte, stejně jako v ČR, na špatnou zkušenost. Třeba při toulání se s krosnou po Atlasu mě na venkově banda dětí snažila stáhnout o nějaký ten bakšiš, za to že mě nechají projít přes cestu, povídal jsem si s nimi a i přes úsměvy na mě začaly házet na rozloučenou kamení. To samé se ale může stát, když narazím v Praze v metru na bandu rowdies.

244724

25.05.2011 15:29

Právo pochybovat

RE: Z jineho soudku

ad infinetum 94.?.?.?

A ještě jsem si vzpomněl, v Atlasu jsem si podle Googlu našel minulé léto nádhernou rokli a po cestě tam mi sdělili, že ta nejbližší vesnice je srovnaná se zemí, řeka se jim tam vylila a voda přišla po jarním tání odkud neměla a shrnu to, ze sedmdesáti domů zůstaly stát tři. Nikdo nepřišel o život, ale poničená byla i ta jediná silnice, která je spojovala s civilizací. Ta silnice alespoň improvizovaně vyspravená nebyla ani po roce. Sanitka by se tam nedostala. Opravovali tam ty domy na koleni, vypadalo to jak kdyby tam spadla bomba. Zmiňuji to proto, že v ČR věřím že by se náprava sjednala v mnohem kratším časovém horizontu. Ale je to jen domněnka, mohu se mýlit.

Závěrem - nikoho neodrazuji od cesty do Maroka. Nebo do Sýrie. Kazachstán je taky nádherný. A ano, měl jsem stejný pocit jako Vy, při prvních cestách tam, že jsou lidé svobodnější, šťastnější. Dost pravděpodobně jsou. Ale nic není černobílé. Zdravotnictví je tam prachbídné, nejel jsem v autobusu aby tam nebyl někdo s převázaným okem nebo narychlo amputovanou nohou. Tohle je tam do očí bijící. A příběhy, co mi vyprávěli mladí kluci v Sýrii, jak je při dovolené na Kypru na letišti vyslýchali dvě hodiny, poté co si vyfotili na mobil F16 která stála na ranveji.. Myslím, že kdybyste se jich zeptali, zda by přijali kameru na každém rohu výměnou za to, že jejich strýčkovi odoperují zákal nebo vláda podpoří rychlejší obnovu po živelních a jiných katastrofách---myslím, že by do toho šli.

PS: cestu do Maroka, Sýrie nebo Kazachstánu mohu ale i po tom všem jedině doporučit. Nedotčená příroda, nezkažení lidé. Pravé dobrodružství. Je ale samozřejmě třeba vyvarovat se turistických center. Dolary změní každého, tuaréga, assádovce i kluka z jurty...

244725

26.05.2011 10:46

Právo pochybovat

RE: Z jineho soudku

ad infinetum 94.?.?.?

V tomhle dám na Vás, protože já naštěstí kromě prohlídek jednou za pět let (kdy tam jdu hlavně abych se připomněl a aby neskartovali moji složku) k doktorům nechodím. Takže stejně jako pan Řehák jsem jen přihodil svou trošku do mlýna, svoji zkušenost, že pro turistu po nějakých odlehlejších oblastech zmíněných zemí je setkání s nějakým neléčeným nebo špatně/nedostatečně léčeným prostě běžnou zálěžitostí. Jedinou fyzickou zkušenost se zdravotnictvím mám z Kazachstánu, kde kamarád dostal angínu a potřebovali jsme antibiotika. Když se nám podařilo odstopovat 130km do nejbližší nemocnice, tak pominu-li stav exteriéru a interiéru, který byl horší než žalostný, tak nikdy nezapomenu výraz mého přítele, když jsem mu tlumočil, že se doktorka ptá, kdo z nás mu bude ta antibiotika píchat. Samozřejmě, že měli i prášky, ale první nabízela atb injekčně. Doteď nevím, jak tomu rozumět, protože ona se fakt divila, že chceme prášek a ne injekci. Snad proto, že místní víc věří injekci než tabletě.. kdyby k tomuhle někdo měl nějaký poznatek, rád se nechám poučit.

Se zdravotnictvím v Anglii nemám žádnou zkušenost, proto díky za Vaši reakci. Já si plně uvědomuji, že naše zdravotnictví je špička, snad jen inspirovat se tou nezměrnou a v lidech již zakořeněnou lékařskou solidaritou panující na Kubě - vzpomínám si, jak do Pákistánu posílali padesátkrát víc pomoci, personálu, a narozdíl od našich nezůstali pár týdnů, měsíc, ale přes čtvrt roku...

244758

26.05.2011 12:01

Právo pochybovat

RE: Z jineho soudku

ad infinetum 94.?.?.?

Zcela Vám rozumím a zopakuji, že jsem to nemyslel nijak ve zlém, jen jako další názor. Nikde to není bez chyb a tak i u nás jsou plné čekárny, jak říkáte půlmetrové díry na silnicích a další větší či menší problémy, které navíc každý vnímá jinak.

S tou bombou jsem chtěl poukázat na tu pomíjivost pocitu bezpečí. Sám jsem racionálně uvažující člověk, ale od roku 2002 se tam nic nestalo a já jsem se vždy cítil bezpečně. Po tom nedávném výbuchu, navíc v místě, kde se občas pohybuji, se mě to dotklo osobně a jakkoliv si to nebudu chtít přiznat, tak se tam tak bezpečně cítit nebudu. To ale neznamená, že tam nepoletím. Jak říkal můj učitel dějepisu, když je někde konflikt, hned hledá letenky, tou dobou tam nikdo nechce lítat, ceny jdou dolů a takhle sjezdil celý svět.-)

Máte velkou pravdu v tom, že je třeba se učit jeden od druhého.

244762

27.05.2011 17:15

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum 94.?.?.?

Dovolte mi reagovat na Vás a na pisatele před Vámi, protože odkrýváte zajímavou paralelu k původnímu článku.

S autorem se na mnohém shodnu, ale chtěl bych podotknout, že máloco z toho, co popisuje, je skutečně NOVÉ a přelomové. Děje se to už desítky let, jen jej to asi víc bije do očí až nyní.

Antibiotika jsem dostával od narození, na každou pitominu, už jako mimčo když mě máma tahala v mrazech v '86 přes sídliště na polikliniku, aby tam do mě prali penicilin. Co tři roky se dělo něco, na co byla jediná reakce "nasadíme penicilin" a jak už to tak logicky vyplývá, teď jsem alergický na penicilin. Protesty mojí mámy, že nesouhlasí s tím aby její děcko dostávalo ATB jako na běžícím pásu (nepopírám, že penicilin je pokrok a úžasná věc, ale všeho s mírou) se setkaly jen s opovržlivým "nebuďte staromódní," nebo "vy toho naděláte," apod. Stejná šoková reakce byla na to, když mezi "moderními" matkami na třídních shůzkách klidně řekla, že to svý děcko (myšleno mě.-) seřeže, když nebude nosit dobrý známky. Měl jsem vždycky nejlepší známky a i když jsem si kolikrát říkal, že když umím biologii, nezáleží sakra na tom, jestli přinesu dvojku nebo nedej bože něco horšího... tak tenhle tlak dopředu mě donutil udělat vždycky něco navíc. Stejně jako vědomí, že když mě kdykoli uvidí s cigaretou v puse, tak mě (jako to udělala s mojí sestrou) donutí na posezení vykouřit celou krabičku, než zezelenám a nezebleju se tak, že mě to nikdy znova nenapadne.

Je jasný, že u nás doma to moc demokraticky nevypadalo. ALE: stojím si za tím, že pro rozvoj osobnosti, aby nezlenivěla a jela nějakým alespoň trochu správným směrem, je to třeba. Takováhle autokracie jde instalovat na individuální úrovni, ale historie ukázala, že na větší masy to jde snadno zneužít a kdo ohlídá hlídače, že.. ale já chci říct, že tuhle cool generaci mládežníků, jak nás nazývá pan Vimmer, si dobře nebo špatně vychovala ta generace před.

244870

27.05.2011 17:15

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum 94.?.?.?

Já to vidím tak, že postupně zlenivěli, jak výchova novýho dobrýho člověka, ten nejtěžší úkol, podléhala těm stejným trendům, jako všechno ostatní (a teď to hodně zjednodušuju, já vím):

- RECYKLACE - máma ani táta nemaj čas vařit, protože vydělávaj dlouho do noci, oba, aby mohli zaplatit junk food. Máma i táta jsou natolik znechucený politikou a děním okolo, že buď a) se o tom doma vůbec nehodlají bavit, nebo b) svoje levo či pravo extrémní názory stavěj jako dogmata, který nejsou k diskuzi, nebo c) pro ten všechen shon se nechaj lehce brainwashnout a jen opakujou v televizi stokrát omílaný nepravdy a polopravdy, maskovaný za zdejší „objektivní a ucelený“ zpravodajství.

- INDIVIDUALIZACE - moderní máma dělá jógu a aerobik, je o tolik hnědší než byla moje máma, protože má solárko. Má o tolik času víc díky automatický pračce a myčce, že se může pouštět do takových experimentů, jako vegetariánství, nejlíp pro celou rodinu, nebo třeba adoptuje černouška. Moderní taťka chodí na golf a na squash a lézt po stěně a posilovat a střílet na střelnici, no a děcka mezitím hrajou hry deset hodin denně, souloží ve třinácti a fetujou. Důležitý už není ani tak co dělaj, ale že každej sám (i kdyby fetovali spolu, tak to bude lepší, než tahle situace, protože jeden z nich může mít ten spásnej nápad a říct těm ostatním - počkat, hej, tohle je úplná blbost co děláme, i způsob jak to děláme). Takže vypozorovat se dá totální absence výchovy k úctě rodiny, nebo alespoň k nějakýmu uvědomění, že lidi se zkušenostmi mají co říct. Rodina se stává prázdným slovem; pouze lidi co nosej peníze a žijou spolu na jednom „dvorku,“ ale jejich individuální potřeby jsou výš, než blaho a potřeby rodiny. To není zdravý prostředí pro vývoj zdravých názorů.

Těch příkladů najdeme určitě víc. Já jen vím, že mojí mámě se ani jedno ze tří děcek nevymklo z rukou, zatímco o generaci později už vidím, jak mají s výchovou těch cool mládežníků hrozný trable. Negeneralizuju, vím, že pravda je někde mezi. Ale tyhle dva problémy, recyklace a individualizace, mi přijdou jako hlavní hybatele toho všeho, co jak pan Vimmer říká, vedlo ty cool mládežníky jako jsem asi i já, aby nespoléhali na důchod.

244871

27.05.2011 17:17

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum 94.?.?.?

Ani já nespoléhám na důchod. Máma se mi diví, s tátou o mě mají strach, ale já vidím způsob jen jeden - jít zase pěkně zpět ke kořenům a obnovit to, co tu fungovalo po tisíciletí – ta bazická komunita, instituce rodiny, kdy já budu dřít, vychovám dobře svý potomky (to je částečně taky loterie, to víme) a znalosti, nebo byznys, nebo jmění, nebo poučení nebo cokoliv co můžu dát, tak jim dám. A pokud jsem je vychoval dobře, tak mám vyšší šanci, že se postaraj, abych mohl pěkně odpočívat, až dosloužím. Tím, že mě nevynechaj a zapojí i v pokročilým věku do běžnýho rodinnýho dění, tak budu dosluhovat pomaleji a s pocitem mnohem většího štěstí. Vždycky to tak bylo, že stařešinové měli nenahraditelnou roli, hergot každej v rodině hrál svou nezastupitelnou roli. Děcka se dělala místo důchodu (teď si mladej pár pořídí psa), děcka se dobře vychovávala proto, aby se zvýšila šance přežití rodu i sebe samotnýho (teď se o lepší podmínky dožití handrkujeme s bankstery a politiky), kdo mohl, tak pracoval, dřel, no a kdo už nemohl, tak radil nebo nebo pomáhal jak mohl. Chci říct, že spoléhat na stát a bavit se o důchodech je pláč na špatným hrobě, ale chápu proč to lidi dělaj - protože je to tak snadný! Je jednoduchý nadávat na politiky, je jednoduchý naříkat si o to "kdo se o mě postará! vždyť platím daně!" ale je nebetyčně složitější se o to postarat sám a za ty daně... za ty tu mám od státu tolik úžasných a pokročilých věcí, který bych sám nikdy dohromady nedal, a na jejichž správu bych NIKDY neměl dost času... chci říct, že celá debata o důchodech jde mimo mladý třeba i z jinýho důvodu. Ne jen, že jejich heslem je ZEMŘÍT MLADÝ! (já teda, pane Vimmere, při vší úctě ke kvalitnímu článku, neznám nikoho ze svých vrstevníků 25-30, kdo by se tímhle řídil, ale budiž, asi neznám ty správné lidi.-) ale je tu i kasta lidí, kteří třeba prokoukli, že stát je nástroj, který se za tu dobu ztupil PRÁVĚ PROTO, že ho lidé začli používat špatným způsobem.

Jak z toho ven? Vychovejte dobře svoje děti a naučte je, že spoléhat se mají v první řadě na sebe a na rodinu. Naučte je, že starší členové rodiny i když to tak možná nevypadá, tak taky souložili jak králíci, taky pili jak Dánové, taky třeba smotli brčko - ale nevymklo se jim to z rukou, právě proto, že je držela pohromadě rodina. Nerozsypali je psychiatři, vyhoření ze stresu, nesložily je xanaxy ani perník.

Jo a pane Stwora, jako programátor se nabízím, že Vám sem bezplatně (ale kvalitně!) přidělám počítadlo, kolik ještě znaků zbývá do toho limitu 3000 na jeden příspěvek - aspoň by to lidi jako já zbrzdilo v rozletu[velký smích]

244873

27.05.2011 17:17

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum 94.?.?.?

PS: a jak to, že na západě je mládež vlevo a u nás vpravo? No, mluvíte o Španělsku, žil jsem tam rok, lidi tam FAKT nemaj práci, mladý lidi ve Valencii, v Madridu, nejen v menších městech. Chodil jsem na přednášky s třiatřicetiletými, pro který je bydlení s rodiči a nástavbový kurzy ve škole tou nejrozumnější variantou, když po půlroce shánění nesehnali práci... takže já radím, kašlete na doleva, doprava, oni jsou v ulicích proto, že je to už fakt se*e a to tak, že ve velkým. Poznal jsem tam i řecké přátele a to jejich smýšlení je na celou další diskuzi, nicméně pravdou je, že tam jsou na tom mladí ještě hůř a vidí mnohem horší budoucnost před sebou, než si my mladí tady v ČR vůbec dokážeme představit. Takže proto, proto nás je v ulicích míň. Protože tu máme možnosti a podmínky pro to, abychom si vybudovali vlastními silami pěknou budoucnost. Espaňoles a Griegos tenhle pocit nemají.

244874

27.05.2011 19:53

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum 94.?.?.?

Mějte mě za exota, asi je to teď už brané jako zcela normální, ale to, co jste uvedla za příklad, tak to není kompletní rodina. Rozumím, kam tím míříte, ale já se právě v té své eseji snažil podtrhnout tu výjimečnost a nenahraditelnost kompletní rodiny a zázemí, které skýtá. Jasně, že máma musí makat od nevidim do nevidim na dcerunku, ale kdyby se nerozvedla, tak na ní makali s taťkou oba a nešli by třeba tolik proti sobě. Takže zase, jsme u toho že se to celé zjednodušilo - rozvod je snadnější než kdy předtím, společnost to vnímá líp než předtím.. Dřív kdyby měli každý bydlet jinde, tak rodina zůstala aspoň papírově pohromadě, řešilo se to všemi jinými možnými způsoby, než se přistoupilo k tomu nejradikálnějšímu. Teď? Zahnuls? Rozvod. Líbí se mi někdo jinej, nebo má někdo jinej víc peněz a chce mě? Rozvod. Děti? Přežijou to, je to přece moderní nástroj, lidi se rozchází, schází... tak stejně tak manželé. Vy říkáte, že chyba je spíš v systému, ale já zase říkám, pokud jsou děti správně vychované, tak je ANI NENAPADNE takovou věc, jako v příběhu Vaší známé, VŮBEC VYSLOVIT. V tomhle musím souhlasit s panem Bartoškem.

Podle mě stejným pokrokem, jako prošly technické obory, jakým prošly sociální vědy a techniky mediální a jiné masáže, tak bohužel s tím nestačil ruku v ruce jít i osobní pokrok, takový ten vnitřní rozvoj obyčejných lidí. Protože se lidi nechali ukonejšit vábničkou, že v budoucnu lze blaha dosáhnout bez velkýho úsilí... kdo na tohle neskočil, tak maká stejný hodiny, jako dřív a přitom požívá všechny ty benefity dnešní doby - internet, čili přístup k nezměrným znalostem a informacím; energie obecně v takových kvantitách a tak snadno, ať už mu tečou z kohoutku nebo proudí přes jističe.. pokročilé zdravotnictví, rychlejší, spolehlivější a bezpečnější infrastruktura.. já si pořád stojím za tím, že to není chyba systému, ale to, že lidi se nechali zlákat vidinou snadnějšího a zadupali do země instituci rodiny. Tam pramení všechny problémy a je to tak zakořeněný, že obracet to bude na několik generací...

Z toho posledního odstavce cítím, jako by snad bylo chybou SYSTÉMU, že se nechá rodič od dítěte překecat ke koupi nějaké zbytečnosti. S tím nesouhlasím. Kdo ze sebe nechce nechat ždímat peníze, tak svoje děti takhle vychová. Kdo nemá čas na výchovu dětí, tak ten čas zřejmě investuje do vydělávání peněz, které pak z něj někdo může ždímat.-) Přijde mi, že teď se na stát uvaluje tolik povinností, co by měl za mě dělat, před čím by mě měl ohlídat... že lidi zapomněli, jakou obrovskou zodpovědnost mají oni sami.

244903

27.05.2011 20:12

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum 94.?.?.?

Cítím to stejně. S těmi uniformami apod... Já Vám nevím, pokud je celé tohle uměle navržené a děti jsou schválně brainwashovány, aby zvýšily koupěchtivost rodičů, tak přece ten brainwash nebyl skrytý ve Večerníčku, to bych to "chytil" taky, a Vy asi taky... ani nebyl skrytý v knížkách. Je to jen a jen o tom, že necháme děcka tupě civět na bednu, kontrolu nad tím, co jim ukázat a co ne to ponecháme pouze na tom, kdo dělá programovou skladbu no a ten má dost pravděpodobně jiný zájem, kudy směřovat původně svobodnou mysl mladýho člověka... Takže je to jen o tom, mluvit a vysvětlovat a být tím filtrem. Filtr nemusí být cenzura a jen rozdělovat zakázáno/povoleno, ale chytrý rodičovský filtr může být "vidíš, tady dali do reklamy kluka jako jsi ty, aby přemluvil tátu pro tohle auto. Jenže tohle auto jen hezky vypadá, ale cestou na dovolenou se pokazí. A to že maj sousedi větší auto než my? No oni zase nejezdí s dětma v zimě na lyže. Chceš mít velký auto, nebo chceš jezdit na lyže?" Je to podle mě jen a jen o výchově a jak kdo zaseje, tak sklidí.

A školní uniformy podle mě nic výchovného neřeší.
Když děti vychovám k závisti (ale hlavně nepřejícnosti), resp. je nechám převychovat okolím, tak na tom žádná uniforma nic nezmění, možná to jen na chvilku skryje..

244904

27.05.2011 21:47

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum 94.?.?.?

Paní Blažková, já v žádném případě nenaznačoval, že je to Vaše chyba, nebo že vychováváte svoji děti špatně. Naopak, ten příklad co dáváte ve mně rezonuje s tím, jak mě vychovala moje máma... pamatuju, jak se mi smáli, když jsem napsal do nějaké eseje v sekundě příjmení Tchajkovsky místo Čajkovský a máma na schůzkách, kde ji to vyčetl přede všemi jeden profesor, tak říkala, že je to proto, že to nijak jinak než na CDčkách z anglie kluk napsaný neviděl... fakt, že ostatní nevěděli, kdo Čajkovský vůbec byl, ten nebyl relevantní. Já to psal "jinak" a proto jsem byl divnej. Stejně tak když máma na schůzkách říkala, že se mnou nedělá úkoly, nebo že se do školy těším. To jsem byl taky divnej, snad ještě víc!.-) Takže já Vám fandím, protože Váš syn bude mít rozhled, a za to bude vděčit Vám, je to Vaše zodpovědnost. Rád bych tu ale zmínil, že kdyby mě vychovala jen máma, tak jsem dostával ve škole taky zřejmě kapky, jak popisujete u svého syna. Já mám ale ještě tři sourozence a ti mě naučili to všechno, na co pracující máma s děckem na starý kolena už nestačí, třeba jako jezdit na kole, lyžovat, plavat atd. Chci říct, že kdybych "šel do světa" jen s tím, co mě naučila máma, tak budu mít sice úžasnej rozhled, ale dostal bych někde po papuli, kdyby mě sourozenci nenaučili "to ostatní." A to ostatní píšu takhle, já totiž nevím jak to popsat, taková škola života, škola ulice. Snad abych věděl, že s někým prostě neprosadím svoji, když ho budu poučovat o Čajkovským.-)

Tím chci naznačit, že to není problém AŽ TEĎ, už moji mámu měli za blázna, když si se mnou v autobuse procvičovala anglický slovíčka. Já si přišel divnej až když na to někdo poukázal, že se to obyčejně nedělá. Tak jsem se ptal, co dělaj, když jedou v autobuse. Řekli mi, že různě, třeba mlčí. Tak jsme dál brousili anglinu. No big deal. Nejbezohlednější byli vždy nejúspěšnější, nikdy v historii to nebylo jinak. Chyba to není ani Vás, ani těch silnějších, ale ani systému. Vy, stejně jako moje máma, a stejně jako milion dalších osvícených rodičů, vychovává svý děti správně, celistvě, k tomu aby nebyli bezohlední atd. Ale zároveň je třeba je připravit i na to, že nemusí při svý cestě životem narazit jen na podobně vychovaný jedince... Ten systém totiž spoluvytvářejí všichni, jak ti vychovaní, tak ti bezohlední. A jen bezohlední jej kontrolují.

244915

27.05.2011 21:48

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum 94.?.?.?

Nemám pro Vás jednoduchou radu, moje sestra teď vychovává svý dva kluky a vidím, jak na ně okolí působí, jak učitelce není divný, když synovec nepřijde dva týdny do školy. Jasně, je to vůl, že to udělá takhle okatě, ale když sestra při každý sebekratší návštěvě doktora píše SMS,že kluk nepřijde, a pak dva týdny kluk nikde a žádná sms a ta kr..a učitelka ještě požaduje po ředitelce přísnější trest, bez jakýhokoliv přijetí zodpovědnosti byť by byla snad trochu mimo rámec jejích povinností? Ale má to dobrej konec, nad bezohlednou učitelkou je v hierarchii naštěstí vychovaná ředitelka. Obě strany si poslechla, s klukem to vyřídila, kluk je přijatej na strojárnu a to taky díky tomu, že odmítla nátlak učitelky a trojku mu nedala, jen velký a poslední varování. Tím chci říct, že vím, jací blbci jsou v jeho okolí, už učitelkou počínaje. O spolužácích ani nemluvím. Ale jak jsem si dělal průzkum a povídal jsem si s ním, tak skoro polovina z jeho spolužáků je z rozvedených manželství... a věřte mi, že blbá učitelka to ve třídě vychovaných bude mít sakra těžký, stejně jako to bude mít bezohlednej spratek těžký s dobrou učitelkou. Takže chyba je v tom, že rodinou je opovrhováno, nicméně nikdo Vás ani moji sestru, stejně jako ani moji mámu, nenutil a nenutí tomu podlehnout. Jen je třeba naučit děcka trochu ostrým loktům, a naučit je správně číst lidi.

Vím ale, kam míříte. Ten úpadek výchovy odkazujete na školství. A v tom Vám po sepsání tohohle všeho asi musím dát zapravdu. Já měl štěstí tak na 80 procent dobrých až výjimečných učitelů, a stejně tak se spolužáky. Ten úpadek je cítit z toho jak aktuální stav popisujete Vy i moji synovci. Ale jedno je jasné, ve Vás chyba není, hlavně nepodlehněte a nerezignujte.

244916

27.05.2011 23:05

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum 94.?.?.?

Nad touto plazí statí radno jest se zadumati!.-)

Zkouším si dát do souvislosti Vaše tvrzení o jednoduché a prosté pravdě v kontrastu s tím, jak je podle Vás přímá výchova přeceňována. Mám za to, že pravdu je vždy třeba hledat někde napůl cesty. Má zkušenost je, že se oba druhy výchovy vhodně doplňují. Někdy slova skutečně nejsou potřeba, a člověk cítí, jak jednat správně, aniž by mohl čerpat z jakýchkoli již vstřebaných příkazů, zákazů nebo pouček. Stejně tak nepotřebuje za každou cenu vnější fyzický nebo psychický stimul, aby nějak "temperoval" svoje pocity; znám pocit vnitřní radosti. Ale jak to uvědomění si nějakého velkého a dalekého prostoru a sounáležitosti s ním, tak schopnost vnitřního štěstí, není zrovna něco, co by šlo v člověku nějak snadno "probudit." Ale souhlasím s tím, že je to zcela mírumilovné a nikomu to ublížit nemůže. Jak ale lidi přimět víc se smát, vnitřně? Nebo je to cesta každého individuálně, kterou musí sám projít a na konci tohle sám "poznat" ?

244923

29.05.2011 12:22

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum 84.?.?.?

Kruci, automaticky kráceno.-( rád bych si to dočetl, vložte sem ještě ten zbytek. Děkuji.-)

245033

29.05.2011 20:12

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum 84.?.?.?

V létě od Minaříka něco přečtu a uvidím, zda mi to bude sympatické stejně, jako ten úryvek. Ale to s tou nezávislostí vlastní nálady na okolí, to bych vypíchl jako stěžejní, první krok. Jako zajímavé čtení mi také přišel zdejší článek Devět stupňů k pravé duchovnosti

245057

14.06.2011 17:17

Pravici nebo levici

RE: Možná

ad infinetum 78.?.?.?

S tím, že technický pokrok drtivě předstihl lidské chápání (mám na mysli ten selský rozum, logiku a chápání normálních lidí) a v tom je možná jádro pudla, s tím naprosto souhlasím. Řada životních situací, i každodenních (ani nemluvě o těch dlouhodobých), se stala (ať už právem, nebo uměle) tak komplexními, že se mi zdá, že většina vezme zavděk nabízeným jednoduchým "instantním" řešením. Ať je to plazmová TV na splátky na tři roky, rozsáhlé rodinné domy na klíč, kde náročná správa a měsíční náklady hrají menší roli, než obklady bazénu, no a samozřejmě hypotéka jako řemen.

Rozhodovací proces je zcela zmanipulovaný a obraz společnosti vypovídá i o tom, jak je zdiskreditovaný, protože výsledkem je značný nárůst dluhů a finanční závislosti u konzumentů. Producenti naopak bobtnají čím dál víc. Bojím se, že materialismus je v mojí generaci tak hluboce zakořeněný, že se tohle jen tak neobrátí. Moje generace je splátkami a dluhy zotročená na desítky let dopředu, a to, co si myslela, že nahoní elánem a ambicemi a IT inteligencí atd. tak ty získané prostředky, pokud nějaké jsou, utopí ve zboží falešné kvality. Ať už je to značkový polyesterový svetr za tři tisíce,

A nejlepší je ten falešný pocit štěstí, povýšenosti a bezpečí, který mladým dává ta trendová nálepka GREEN, EKO, BIO atd. Když je to inteligentní, poučené a smysluplné GREEN, tak proti tomu žádná, to je samozřejmě žádoucí. Ale ta znásilněná forma..nejvíc obdivuju ty, kteří mi říkají, že tou starou lednicí, kterou mám na chatě kde žiju, hrozně ničím naši planetu, to samé když si pro přístup v zimních měsících seženu starého džípa. Vysvětlit někomu, že využít do mrtě životní cyklus věci je lepší a výhodnější pro obě strany (pro mě i půdu co mám pod nohama) než kupovat stále nové a vychytanější produkty, a staré vyhazovat ještě před dosloužením, to je složitější než vysokoškolská matika.

Přemýšlím ale o tom, že bych udělal nějaký web, kde se bude přímo na tomhle paradigmatu stavět, a uživatelé tam budou moci vyměňovat věci za věci, nebo služby, zásadně však bez peněz. Jasně, cílovka je neporovnatelně užší, než aukro nebo bazary atd. Třeba cílovka ani neexistuje, to musím zjistit. Ale v principu, já třeba směním pět let starý komp, který mi už k práci nestačí, ale který někomu ještě jako chytrý psací stroj a browser v klidu vyhoví, a vyměním to třeba za staré vinyly, nebo za to, že mě dotyčný například předá dobré zkušenosti nebo naučí naprostým základům nějakého mě cizího řemesla nebo činnosti...

245993

14.06.2011 17:19

Pravici nebo levici

RE: Možná

ad infinetum 78.?.?.?

No a nejvíc mě sejří, když se takovej chytrej a zcestovalej chlap jako Kuba Vágner na mě směje z letáku v bance, z bannerů všude na webu a naštěstí nevím, jak moc je toho plná televize, ale odhaduju že zcela. Že to dělaj hokejisti, fotbalisti atd., na to už jsme si v Čechách zvykli, ale tohle je dobrodruh, pro mě a pro spoustu mých vrstevníků když jsme vyrůstali velkej příklad, prostě chytá ryby a cestuje všude po světě a dělá přednášky děckám atd., ale když ani ON nedokáže říct NE reklamě za miliony, tak pro mě je to takový znamení, že za tu záchrannou brzdu nezatáhnou ani ti poslední, kdo můžou, a že mamon a $$$ většinu českýho národa zcela pohltí. Pak už to bude ten typickej krysí závod - ty, co maj hodně, nikdy nebudou mít dost, a ty co maj málo, nikdy nebudou mít tolik, aby nebyl nikdo nad nima, komu by záviděli.

No, pro mě je to bezva v tom, že inzeráty a aukce budou plný měsíc starejch věcí, který dokážou sloužit další roky a roky, a nemusím prodat svoji budoucnost, abych si je mohl dovolit.-)

245994

14.06.2011 20:22

Pravici nebo levici

RE: Možná

ad infinetum 78.?.?.?

(prosím editora o výmaz té půlky, kterou jsem odeslal jako nepřihlášený a čeká na ověření)

Já si právě taky myslím, a z takového zběžného průzkumu a naťukávání kolem mám dobrý pocit, že by to šlo. Co se týče financování, moje výhoda je v tom, že sice nedokážu postavit dům nebo si opravit auto, ale tohle si navrhnu a naprogramuju sám. Takže půjde jen o to zaplatit sám sebe. A u mě je to jednoduchý, mě se to vrátí už na tom dobrým pocitu, že lidi budou mít o jeden způsob víc jak "jít do sebe" a můžu jim dát tu mikrovlnku, co mi přebejvá, nebo mrazák, kterej nevyužiju, no a taky na tom, že se někde starýmu hipíkovi na půdě už nebude prášit na LPčka The Doors .-)

Další zajímavá rovina je taková, když se role obrátí, tal tam někdo nabídne třeba potápěčskej neoprén, do kterýho už nenacpe pivní pupek.-) nebo fasádní zateplovací polystyren co mu zbyl, to je fuk co, ale mě se to bude hodit... tak jedna věc je nabídnout něco z toho svýho "arzenálu" nepotřebnejch věcí na výměnu, ale druhá věc je, pokud nic z toho věcnýho nebude pro druhou stranu zajímavý, tak třeba bude stát o nějakou činorodou pomoc, kterou můžu poskytnout, kdo se tím živí může třeba pomoct zabezpečit dům (činnost, takže rady a montáž, ne materiál), nebo přeložit něco z jazyků který umím já a on ne, nebo student práv jim může pomoci s nějakou smlouvou, za kterou by vyplázli u místního právníka ranec...

Požadavků na to mám hodně, než se do toho pustím, chtěl bych vyřešit:

1. jak se co nejvíc vyhnout PPL, DPD, tedy obecně jak vyřešit logistiku, protože co mě nejvíc točí, že tihle GREEN lumpíci si svoji bezva novou eko ledničku najdou na netu nejlevnější v e-shopu někde z Moravy a i ten rozdíl pár stovek jim stojí za nepodpoření svýho regionu a naplnění dodávky a kapsy PPLku nebo Toptransu (navíc moje zkušenost je taková, že pokud zajdu do místního a řeknu jim, že si to od nich moc rád vezmu, ať mají kšeft, ale ať mi jdou s cenou trochu dolů, že to co bych dal za dopravu dám radši jim - tak vyjdou vstříc). Takže nějak posunout tu myšlenku ještě dál a podporovat výměnu v rámci města, regionu, nebo nějak na ose, kde to lze mezi těmi dvěma předat co nejefektivněji. Protože nechat si poslat rychlovarku za stopade z brna do prahy není samozřejmě cílem.

246016

14.06.2011 20:24

Pravici nebo levici

RE: Možná

ad infinetum 78.?.?.?

2. Jak co nejpohodlněji, nejpřehledněji řešit ten samotný systém nabízení, inzerce. Protože krom lidí, co by takhle chtěli jen jednorázově vyměnit kolo pro sedmiletýho za kolo pro desetiletýho, tak tam budou i uživatelé jako já, co maj spoustu artefaktů, který rádi pošlou dál (něco jako garážovej výprodej jako se dělaj ve státech, akorát online.-) a zároveň maj víc věcí, který by se jim fakt hodily, a to samý činnosti, kde by nabídli pomoc, stejně jako by ji rádi přijali... Takže přidávat tohle po jednom jako individuální inzeráty mi přijde jako používat na svícení v paneláku louče.-) Ideální systém by byl že se člověk s nejnutnějšími údaji registruje a pak jen vezme svůj seznam věcí, které se mu válí na půdě nebo ve sklepě, a předatluje ho do formuláře... do pole pod tím vypíše svoje představy na revanž, no a teď babo raď, jak co nejvhodněji a nejrychleji pomoct spojit lidi aby našli "společnou řeč" ? Abych já našel někoho, kdo prodává elektrickou kytaru, to samé naopak, to jde přes klíčová slova a fulltext a kategorie, ale teď jak navrhnout algoritmus, který pro nás najde to společné, co dáme/vezmeme "protiúčtem" ? Napadá mě snad jen, že uživatel si tam vyplní v profilu všechno co nabízí plus všechno, za co by to byl ochotný vyměnit, tam se budou hledat křížové reference, no a tohle doplnit o možnost oslovit někoho, s kým kromě předmětu zájmu nic jinýho "papírově" nesdílím, a už formátem huba-huba, resp. klávesnice-klávesnice zkusit přijít na nějakej způsob.

Jak je vidno, je to v prenatální fázi ten nápad,-) A za každý další nápad nebo doplnění, proč to může/nemůže fungovat, budu moc rád. Stěžejní je samozřejmě informace, zda někde taková platforma/web už není, klidně cizojazyčně, radši podpořit něco fungujícího, než dělat nové zbytečně. Nebo se alespoň poučit a vyvarovat chyb.

246017

15.06.2011 01:49

Pravici nebo levici

RE: Možná

ad infinetum 78.?.?.?

Garage sale mi právě přijde jako fajn myšlenka, a Vaše zkušenost to jen potvrzuje. Tak třeba se tu najde někdo další, kdo mi tu myšlenku pomůže začistit, a nebo to ve mně dozraje už samo, tak jako tak tady časem takový online garage exchange udělám.-) Mějte se a vyhýbejte se kostelům.-)

246051

15.06.2011 03:10

Pravici nebo levici

RE: Možná

ad infinetum 78.?.?.?

Právě já bych se chtěl na tom webu zcela vyhnout penězům, zkusil vynechat v maximální možné míře i ty doručovatelské firmy, prostě to udělat mezi lidmi, svépomocí, ne o penězích, ale o využívání zdrojů na jejich life-cycle maximum. Ale samozrejme dva tisíce babek jsou za "junk" z garáže moc fajn.-)

246053

15.06.2011 11:47

Pravici nebo levici

RE: Možná

ad infinetum 78.?.?.?

To s tou registrací, to je další věc, musím tam umožnit obojí, jak jednorázovej garage exchange, tak pro registrované možnost jak to zjednodušit a zefektivnit co nejvíc. A jak jsem říkal a Vy potvrzujete, základ bude vymyslet a najít způsob, jak spárovat ty dva.

PS: k tomu šicímu stroji, moje sestra byla švadlena a měla pak i jednu dobu obchod Singer (kterej jak jsem jí varoval bude muset zavřít do pár měsíců, protože teď už si nikdo takový šicí stroje kupovat nebude, bohužel) no a tak se rád zeptám, napište mi do zprávy co přesně sháníte.. nebo fotku. Cokoli, jen to přepošlu dál.

246070

15.06.2011 13:44

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

Ačkoli to páchá člověk, zdá se to naprosto nelidské. Nicméně snad nikdo z nás si nedělá iluze, že by US army nebo jiná válečná skvadra snad postupovala jinak, když jsou i videa kde se slovy "light 'em up, shoot em, watch that motherfucker, he's hit, no, there's a runner, light that motherfucker" sledují dění z kamery na UAV. Pro mě osobně z toho plyne jedna zajímavá věc, a to fakt, že tihle kluci se k tomu přiznávají sami, není to tak, že nějaké uniklé video na ně ukáže prstem. Tohle je jiné.

Ještě před pár lety, když jsem začal dění Izra-Pal sledovat víc, tak v dokumentárních filmech, kde se pokoušeli o to samé, tedy dostat z vojáků pravdu, tak nepochodili; vojáci byli naprogramovaní nemluvit o tom a tak existovaly různé důkazy, jen ne přímá výpověď "ano, je to takhle hrozné, dělám to, dělají to tak mí kolegové, a jsme v tom až po uši a je nám z toho na blití." Takže posun tu je. Já si stojím za tím, že úspěch a pokrok vždy spočívá v tom, že někdo udělá něco navíc. Architekt se nebude držet trendu a v záplavě jednotvárných staveb naprojektuje nějakou nadčasovou, inspiruje další, zažehne jiskru. Investor samozřejmě musí taky udělat něco navíc, a kromě vyhovění svým potřebám může třeba potlačit ego a zkusit zafinancovat něco nového. Ale někdo musí udělat něco navíc. Stejně jako se nic nezmění, dokud někdo z těch naprogramovaných trigger-happy soldátů neřekne, že tohle je už moc velký svinstvo, takovýhle věci páchat na civilistech. Ale to udělá něco navíc, jeho povinnost je jenom tam být, poslouchat rozkazy shora a nepřemýšlet nad nimi. Pokud bych měl uznat, že takhle specificky funguje armáda, a že v lásce a ve válce je vše dovoleno, dobře; ALE sama společnost přece takhle nastavená není (alespoň ne transparentně) aby nutila člověka dělat věci, které sám považuje za nelidské. Takže je jen na každém jednom z nás, jestli bude krást, podvádět nebo hůř. Tihle izraelští vojáci jsou ukázkou toho, jak i celý izra-pal konflikt je "unesený" a ovládaný menšinou, která jej udržuje, živí, topí mu pod kotlem. A ti sami si pod sebou větev řezat nezačnou. Musí to být tihle pěšáci, obyčejní lidé, kdo udělají každý jeden z nich něco navíc.

Stejně je to u nás pěšáků, komparzu politického dění, takového demokratického křoví. Každý jeden z nás může udělat něco navíc. Kdokoli z těch politiků může svolat tiskovku, postavit se a říct, tuhle zakázku jsem pustil, ačkoliv jsem věděl na stopro, že se to obrátí proti obci. Na výdaje za kancl jsem si vědomě přičítal i zcela osobní náklady, je mi z toho na blití, špatně se mi s tím žije, nechci se schovávat před pohledy vás, kteří to prokoukli a nechci lhát do očím těm, kteří mě považují za čistého. Můžete a nemusíte mi to věřit, ale křivý jsem do politiky nešel, jen jsem se pod tíhou těch sraček kolem podvolil taky.

246075

15.06.2011 13:46

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

Zodpovědnost za to, že ještě nemáme v obci kanalizaci, přesto že na to z rozpočtu již odešlo dost prostředků, tu zodpovědnost nesu já, a jediný, kdo mi v tomhle mém počínání nevyšel vstříc, je starosta sousedních prdelákovic, jiné rovné lidi bohužel jmenovat nemůžu, ti ostatní ať už se rozhodnou sami, zda na sebe hodí ten první kámen.

Z tohohle mi vyplývá, že buď je tady všechno v pořádku a my pěšáci si jen ty problémy cucáme z prstu, nebo je to skutečně v řiti ale nic nemotivuje ty, co jsou alespoň u nějakého malého, kdyby jen komunálního nebo regionálního kormidla, aby vstali a ukázali, co je chybně, co skřípe, co nezvládli. Já bych takovému člověku zatleskal. Už bych ho znovu k veřejným penězům do jakékoli funkce nezvolil, to ne, ale chtěl bych si poslechnout vše, co může říct, a nechal bych jej bez odsudků žít dál. Jenže čisté svědomí a čest není něco, co by se dnes nedalo ocenit penězi. Přesto si myslím, že kdyby se rovní lidé vyjádřili v takovémhle smyslu, a začalo to u koumnit a té lokální politiky, tak z ní pak můžou vykrystalizovat čistí, transparentní, ne extrémní, čestní lidé s těmi pár důležitými schopnostmi, jako finanční myšlení, vůdcovství atd. A ti, po zkušenostech s lokální, malou politikou, pokud se po letech prokáží dobrými výsledky, tak bude samozřejmě vhodné je pustit k většímu kormidlu.

Je to rozhodně lepší, než aby o věcech zásadních pro tento stát, spolurozhodovala blondýna tak prostá a vulgární, že i v posteli bych z toho byl nesvůj, lidé tak arogantní a neschopní sebereflexe, že z jakéhokoli rozhovoru je jasné, že kloudný dialog a vyslechnutí všech stran nelze očekávat na žádné úrovni jejich rozhodovacího procesu..

Já bych tedy začal od příkladů. Dnešním lidem nikdo nejde příkladem. A pokud ano, jsou to unesené, pokleslé cíle, jako být nejbohatší, jako ten a ten, mít to, co ten a ten... Ale stejně, jako se teď dobře prodává namakané tělo a tučné konto a červený sporťák atd., tak třeba by stačilo málo ke změně a pár příkladů, pár prvních, co udělají něco navíc, a zlomí ty pokleslé hodnoty, že i ovečky by víc slyšely na "nemám nemanželské děti, nemám firmu ani akcie firmy, která bude obecními zakázkami žít, chci převzít zodpovědnost za tuhle konkrétní funkci, oblast, chci být financován transparentně, a nic víc, než abych já a moje děti a Vy také, abychom mohli říct, že je to tu po nás jednoznačně lepší. Jakmile někdo ucítíte, že nejednám v zájmu nás všech, dostanete prostor o tom diskutovat a pokud i po mých argumentech budete trvat na změně, udělám místo dalším." Určitě tu přece existují lidé, co si svou prací čistě a rovně získali prostředky, aby mohli více lidem ve svém okolí říct a racionálně zdůvodnit a argumentovat, co a proč je podle nich řízeno slabě, s úniky, a od tohohle začít.

246076

15.06.2011 13:47

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

(už dneska poslední, slibuju)

Bylo by snem, kdyby si Kuba Vágner místo reklamy pro banku natočil na handycam video, kde bude lovit ryby a řekne jen "nabízeli mi horentní sumy, který by mě a moji rodinu zabezpečily na dvě generace dopředu, ale mě bylo jasný, že to není jen tak a nechci se ztotožnit s něčím, co slouží ke zbídačení nás všech. Nežádám nic víc, než abyste zkusili vzdorovat všem těm pokleslým způsobům, na víc jak na dvacet vteřin nemám, takže lidi, nekraďte a nelžete a nenechte se okrádat a ani si lhát. Politiky, bankami, starosty, kýmkoli. Já jdu na ryby. Kuba." a tohle by se přece šířilo stejně jako ty debilní virální videa, třeba o přemluvení báby, ať jde k volbám... ono i video, kde náš kníže usne, nebo o někom řekne, že je to černoprdelník, tak takový se šíří světelnou rychlostí.

PS: jo, to s tím Vágnerem mě fakt štve a mrzí a možná to dám ještě do pár příspěvků, než nad tím zlomím hůl.. ale pro mě je to jak... skoro jak kdyby Mirek Dušín znásilnil školačku, jak se pro mě zpronevěřil svýmu příkladu dobrýho, rovnýho mladýho člověka.

PPS: jak jste spokojení se svým místním politickým vedením?

246077

15.06.2011 14:15

NATO eskaluje válku proti Libyi

RE: Jsme členy

ad infinetum 78.?.?.?

Co můžete udělat? Pokud znáte někoho, kdo chce jít do army a do Afghánu, rozmluvit mu to, snažit se mu předat svůj mírovej a uvědomělej názor. A sám samozřejmě se od toho nahlas a jednoznačně distancovat, od toho tu jste, abyste šel příkladem ostatním, že válka vždy víc zničí a odnese, a je to ta naprosto NAPROSTO poslední varianta, ne ta hned první, která se teď používá už i preventivně...

Ono jakkoliv je to teď všechno řízené dálkově, stejně je potřeba někdo, kdo to bude z toho bezpečného úkrytu řídit. Ty zbraňové systémy na sebe neútočí samy, někdo vydává rozkazy a schvaluje, co dál. Když nedudou lidi, když nebude koho na ten Nimitz poslat, když nebude kdo by ten Predator Drone ovládal, když nebude, kdo by řídil humvee a kdo by střílel po civilistech, tak nic z tohohle nemůže pokračovat, nebo aspoň ne v takové míře. Pouze pokud si lidi uvědomí, že myšlenka "vstup do armády, jdi chránit vlast" je zprzněná až do morku kostí, a přestanou se toho účastnit, tak se tohle TŘEBA obrátí. Rozhodně to ale ničemu neuškodí, když bude míň lidí pobíhajících po světě s AK a M-16. Radši budu zametat chodníky, než abych zabíjel v ofenzivě.

246080

15.06.2011 15:58

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

únor: http://www.tvspoty.cz/csob-jakub-vagner/
květen: http://www.tvspoty.cz/csob-jakub-vagner-bydleni/

Já si nemůžu pomoct, ale pro mě je to fakt rána pod pás, i ten jeho hlas je takovej čistej, nevinnej, to co dělá, kde všude byl, jeho názory co jsem mohl zatím vidět a číst... jakej byl můj šok, když na mě čučel z letáku v bance.. Já jsem přitom cílovka, mě to má dostat, mladý lidi, shání bydlení, ženěj se, jsou zvyklí cestovat, maj rádi dobrodružství... no hnus, velebnosti.

K tamtomu, vím, že to je utopie, ale z čeho si můžu vybírat? Volit malou, velkou stranu, nevolit, protestovat, neprotestovat... tím nic zásadního nezměním, ani v sobě, ani v lidech okolo. Podle mě to skutečně vzejít může jen z takové "cesty samuraje," tedy odspodu, když si někdo postupně získá svoji komunitu, upraví si představy o tom, co ho čeká, zhodnotí, jestli to má šanci na úspěch, a pak se zkusí pustit o něco výš.. mít ambice hned na státovládu, to je trochu přehecovaný, proto mi ta vysoká politika přijde ze strany obyčejných lidí jako nedotknutelná, jak tu vždy někdo popisuje, že je to bezradnost, protože se tam nahoře věci mění jen naoko... jasně, ale tak tam musí začít působit někdo zevnitř, nebo tam někdo alespoň proniknout a upozorňovat na to, že je tam jeden "z našich." To je jako Ron Paul, nemusím se vším souhlasit, a můžu jeho boj vidět jako předem prohranej, ale pořád tam alespoň někdo je, kdo říká něco, s čím rezonuju, a kdo mi ukazuje, že se tam lze dostat. Nejde si to vylhat a přilítnout tam zkratkou, jako Bárta, tomu lidi časem prokouknou.. Jde o to se tam propracovat a budovat si zaprvé základnu, která podporuje, a zadruhé charakter, který odolává větším a větším svodům a podrazům. Tohle je přece reálnější, nebo přinejmenším stejná utopie, jako myslet si, že jedním hlasem ve volbách dokážu tuhle zemi šoupnout na lepší kolej, nebo že stávkou se mi bude dařit ve finále líp.. A když už o sobě nechat vědět, tak proč to dělat pasivně, hlasovat, cinkat, když můžu zkusit udělat něco navíc, a zkusit se zapojit aktivně, tvořit? Za pokus to stojí, ne? Vrátit se k poslušnýmu volení/nevolení můžu vždycky. Pokusit se nahlodat aspoň trochu tu politiku, kterou ukradli lidem. Myslím, že kdokoli dobrej, kdo se bál jít do politiky s tím, že ho to zkazí a semele, tak by za tím měl jít. Kdyby měl skončit jako nejposlednější poradce místostarosty v oněch prdelákovicích, pořád bude jeho vliv a šance působit pozitivně na okolí větší, než při pouhém jednom volebním hlasu. Nemyslíte?

246091

15.06.2011 16:54

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

My spolu sice papírově nesouhlasíme, ale já to možná jen blbě popsal.

Stejně jako Vy vidíte jedinou možnost v obracení jedince za jedincem na vyšší, duchovní chápání, uvědomění, tak já si myslím to samé, a navíc, že v tom velmi pomůže vzor, příklad hodný následování. A ten nám tu chybí. Takže ne si tu obrodu nechat pro sebe, ale snažit se působit i na ostatní. Nemám na mysli skrz nově založené církve a hnutí, prostě se zapojit do rozhodovacího procesu v komunitě, zhodnotit, kdo jej vede a jak jej vede, a pokud mám za to, že bych to dělal s lepším výsledkem pro komunitu, tak se do toho zkusit zapojit. To, že politika je na nejnižší i nejvyšší úrovni jako nástroj stejně tupá a pro tohle nevhodná, tak to Vám nemůžu potvrdit ani vyvrátit, dokud s tím neudělám osobní zkušenost.

Za citát díky - odkud je? To je ta nejhorší situace, když tu někdo ocituje něco zajímavýho, a nedá sem zdroj.-) Souhlasím, že větší změna bude možná jen na individuální úrovni, ale vzor a příklad přece může jen dopomoci k takové obrodě? Nebo Vám jde o ten nástroj, že politika to prostě není a nebude a nemůže být, na jakékoli úrovni? Že se nemůže skrz politiku stát někdo příkladem, vzorem hodným následování?

Vy jste musel hodně přečíst, já se snažím taky číst, ale to přeci už samo o sobě značí, že nám někdo jde/šel příkladem, někdo zkoumá a bádá a pak místo aby se duševně povýšil "pouze" na individuální úrovni, tak svůj názor šíří okolí, třeba přes papír. A přece kdybyste neměl co číst, a ani já nečetl, tak se do tohohle bodu třeba taky dostaneme, jinak, ale podle mě jednoznačně komplikovaněji. Na tom se, myslím, shodneme, že kdo napsal ty knihy, pro Vás nebo pro mě tak inspirující, že nás přinutily přemýšlet a dál bádat a zvažovat co je to správné, tak ten autor je bezpochyby příkladem, vzorem, ne?

Proč by stejně tak nešlo uchopit snažení jednotlivce o šíření obrody skrze tu malopolitickou platformu? Čtenáře kniha jen tak neosloví, musí si ji najít, nějak se k ní dostat, stejně tak politiku lze celý život ze svého života vynechávat, ale je to taky nástroj, který se dá využít k motivaci, směřování a obrození, i kdyby jen úzkého okolí.

246095

15.06.2011 21:13

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

Jo, je to tak, jak říkáte, i stanovisku Marťase rozumím. Vzít si ponaučení, nechat si poradit, ale pak se po rozumné úvaze do něčeho pustit. S tou špínou, molochem a nespolupracujícími/nepřejícími lidmi je to úkol o to těžší, ale pořád podle mě stojí za to, se o něco pokusit. Nota bene když to člověk vezme s pokorou, tak ten individuální růst půjde ruku v ruce, jak se bude muset vypořádat s těmi nástrahami... uvidíme. A za palec dík.-)

246121

15.06.2011 22:03

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

Mudrc nemudrc, dík za link, a u mě je teda rozdíl jen v tom, že já jsem ještě na někoho tak ignorantskýho nenarazil, kdo by si nenechal rozumně domluvit, takže mám ještě ideály.-) ale on už mě někdo vyvede z míry.-)

No a Ron Paul... já si od začátku vážil toho, že co říká, myslí vážně. Bavilo mě odhalovat ty podrazy na něj. Když třeba Reuters informovalo, jak odmítl udělit medaili pro Matku Terezu... a jak je zvykem už nezmínili PROČ. Protože ústava tohle odměňování nedovoluje krýt z kapes daňových poplatníků. Jakmile teda hlasoval proti, tak sáhl do vlastní kapsy a vyzval ostatní kongresmeny, aby když ústava tohle neumožňuje, tak aby bezpochyby dobrou věc podpořili sami. On totiž není politik, se vším tím doublespeakem a horou másla na hlavě, se sekretářkou pod řečnickým pultem, atd. Je to státník, brání ústavu a vychází z ní, ctí ji. Já to beru pro srovnání podobně jako (a teď to velice zobecním a zjednoduším) jako desatero. Nejsem křesťan, ale jako soupis obecných morálních zásad to prostě sedí, stejně jako ústava, kterou Ron Paul tak brání, a chce její dodržování, tak ta taky funguje jako kvalitní základ a nástroj. Ale křesťani na desatero a reps a democrats na ústavu nabalili tolik bulšitu, že lidi už nekoukají primárně na ten původní význam. U toho mělo zůstat, nic víc potřeba nebylo, rozhodně světu neprospělo, jak to tyhle entity ohnuly. Útočnou válku musí schválit kongres. Hahá, fuck off constitution, budem tomu říkat dynamická vojenská akce nebo jakej to vymysleli zmetek, no a kongresu se ptát nebudeme. Nevezmeš božího jména nadarmo... fuck off desatero, pět zdrávasů, pusť nějakou korunu tady do toho talíře a Bůh ti odpustí. In God We Trust, máme to na penězích, God Help Us, aby ty naše stealth bombardéry někdo nesestřelil.. A Ron Paul tak nahlas jak jen může, říká: tahle válka je protiústavní, patriot act je protiústavní, Food and Drugs Administration je propletená v nejvyšším vedení s korporacemi asi jako velikonoční košík na kraslice... a tisíc dalších věcí, ohledně FEDu atd. A poslouchá a rezonuje s ním desetitisíce jeho fandů, hodně lidí s jeho názory souhlasí skrz videa a zprávy na netu, které si najdou samozřejmě jinými kanály než skrz masmédia, ale to je asi tak všechno... on už nemůže vystrčit hlavu víc, protože má sakra pět dětí a je to zodpovědnej táta, a ví, že když je někdo skutečně nepohodlně pravdomluvnej, ty olověný breberky maj tendenci kolem něj jen svištět. Představte si, že by tam místo Obamy byl Paul, v Afghánu, v Iráku a v Libyi by ubývali US vojáci, probíhal by audit FEDu, to se prostě neslučuje s tím, aby Ron Paul měl stále hlavu na svým krku.-(( A s tím že ho vždy pohřbí média... teď jsem dočetl Piráty Karibiku od Tariqa Aliho a tam je statement, že jedině Al Jazeera a venezuelská Telesur nejsou vlastněný nadnárodkama (NewsCorp, Disney..).

246126

15.06.2011 22:04

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

PS: a když si vezmu tu falešnou objektivitu, kterou prezentuje AlJaz, a na kterou jsem i já skočil tenhle únor nebo leden, když poskytovali to nejobsáhlejší pokrytí Tunisu, Egypta atd... no tak nám zbývá jen ta jediná Telesur... a na tu mimo Venezuelu snad nikdo nekouká.. Ron Paul je teda pro mě jeden z těch příkladů, hodných následování, jeden z těch vzorů. Z těch, co udělali něco navíc.

246127

15.06.2011 22:19

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

Dobře, že jste to řekl. Já jsem si koupil kus půdy v menší obci, abych měl kam utéct z kanceláře, a jak jsem projížděl výroční zprávy od starosty a územní plán apod., tak právě jako největší akci tam řešili už několik let zpožděný projekt kanalizace, kdy v tom mizí peníze a nic hmotného lidi neviděli. Psal jsem to tedy bez přemýšlení o smyslu, což bylo už z podstaty špatně, jak říkáte ta kanalizace není pro každou situaci to nejlepší řešení... ALE... je snad lepší než trativody, ne? A prosaky z jímek? Tam ke mně na kopec se s trubkami nikdy nedostanou, a když jsem viděl že za kompostovací toaletu dám ke třiceti tisícům, tak jsem začal přemýšlet jaké další mám možnosti..

246128

15.06.2011 22:33

NATO eskaluje válku proti Libyi

RE: Většina kontra

ad infinetum 78.?.?.?

Dobrý večer,
teď jsem rozbory taky řešil, studnař mi nabízel jen nějaké základní, obecné, pokud jste ochotná si připlatit, tak úplný rozbor je znatelně dražší, ale fakt obsáhlý. Jen namátkou posílám tipy, nevím kde jste, takže Praha-Brno.-)

Laboratoř pitných vod – úpravna vody, Pisárecká l, 657 33 Brno, tel. + 420 543 433 234.
Praha 5: http://www.vzlab.cz/
Praha 10: http://www.rozboryvody.webpark.cz/

Tam bych se ptal na kalkulaci toho úplného rozboru a pro klid duše chtěl rozhodně ten, ne jen tu základní variantu.

246131

17.06.2011 00:21

Ilegální šíření GM rýže vylekalo čínské představitele

RE: Jak má životnost nějaká GM odolnost.

ad infinetum 78.?.?.?

Tak ohledně Monsanta je to jeden velký megaprůser. U nás se naštěstí RoundUp (jejich nejvíc EVIL herbicid od Agent Orange, který vyhladil Vietnam) moc naveliko nepoužívá, ale to jen proto, že je drahej (mohlo se to změnit, koumal jsem to tak dva roky zpátky). Problém s tím herbicidem je v tom, že oni si skrz GM udělaj osivo RoundUp Ready, takže pak normální sojový boby, kukuřice, bavlna atd. jsou při poprášení mrtvý, ale GM RoundUp ready jedinej přežije (jak EVIL to musí bejt, když stačí 0,15 až 2 litry RoundUpu na hektar!). Zní to hezky, mít soju, zasadit, jednou za rok poprášit roundupem a všechno kromě soji pochcípá...

no jo... jenže tady přichází DOUBLE EVIL trhák v tom, že (a teď jen jak jsem to pochopil z různých zdrojů já, ale nejsem agro, takže budu rád když to někdo uvede na pravou míru) u těch původních, neGM plodin, si dávali něco stranou a měli tak osivo vždy vlastní, tohle GM je uměle přeprogramovaný, aby to nešlo a museli znova koupit GM osivo.

TRIPLE EVIL je v tom, že ačkoli slibuje nižší nároky na hnojení - stačí jen roundup - a vyšší odolnost proti suchu, tak třeba v Indii se stalo během pár let to, že jejich trh s bavlnou, kterej je buď největší nebo rozhodně jeden z největších na světě, teď si nepamatuju, tak ten po nasazení monsanťáckejch GM roundUp ready semínek bavlny čelí naveliko sebevraždám zadluženejch farmářů, který si kvůli přechodu na GM brali půjčky a teď jim to nějaký brebery sežraly. Předtím hnojit nemuseli, teď musej kupovat roundUp. Předtím si mohli schovávat vlastní semínka k osetí, teď je musej pokaždý kupovat. Výnos to mělo mít vyšší, no, asi nemá, když se každou chvíli nějakej farmář pod tíhou dluhů zabije.

A některý to udělaj tak demonstrativně, že vypijou a otráví se tím roundUpem.

Já jediný co nechápu, tak přece do toho, aby přešli na GM a herbicidy - do toho je nikdo nemohl nutit. Takže tomu EVIL monsantu tam musel otevřít vrátka mamon těch samotnejch farmářů, kterým před očima začly hrát rupie, když jim GM bavlník sliboval větší výnos jen za nějaký občasný poprášení herbicidem... I když... ono možná to byl podraz a nikdo jim neřekl, že si to nebudou moct zasadit znova, a že budou muset kupovat od monsanta. Ale že to je krok do neznáma, to vědět museli. I tak je to tragédie, od roku 1997 je to 200 tisíc (sic) sebevražd farmářů.

Zdroj třeba tu: Why Are Indian Farmers Committing Suicide and How Can We Stop This Tragedy? a je tam popsáno, jak to přesně začalo, když Indie otevřela agro trh a v '98 tam vstoupili Monsanto, Cargill...

246230

17.06.2011 00:24

Ilegální šíření GM rýže vylekalo čínské představitele

RE: Jak má životnost nějaká GM odolnost.

ad infinetum 78.?.?.?

O Monsantu by se toho dalo napsat hodně, ale na netu je dokument (nemůžu najít, ale buď je na sprword.com, nebo na dokumentarni.tv), kde je to všechno popsaný, jak ta Indie, tak historie patentování GM a smutnej vývoj v US, pěkně podrobně... jak tam jen pár farmářů zůstává věrných starýmu dobrýmu neGM, ale Monsanto má tisícihlavý stádo "odborníků," kteří pročesávaj státy, odebíraj vzorky z polí a jakmile narazí na stopovej obsah jejich patentovanýho GM na poli, který patří farmáři, co není jejich odběratel, tak se soudí o nadpozemský sumy.

Smutným faktem je, že 99 procent těch soudů se vede s farmáři, kteří o GM nikdy nestáli a nikdy to na svý pole sami nezaseli, ale větru dešti neporučí, a stejně tak to tam mohlo napadat z okolo jedoucího náklaďáku... bohužel stejný procento z nich se sesype před obrovskými pokutami, kterými jim monsanto hrozí, a přejde na GM. Vzniká tam bonzácký ovzduší, farmáři jsou mezi sebou nepřátelský, hlavně jsou všichni zadlužený až po uši, aby mohli kupovat GM a roundup. No prostě EVIL. Co se týče agro, tak je Monsanto asi stejně evil, jako BP nebo Halliburton v těch svých odvětvích...

246231

17.06.2011 00:49

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Změna přijde tak jako tak...

ad infinetum 78.?.?.?

Já bych to moc rád viděl tak, jako Vy, ale co jsem měl šanci diskutovat u nás na škole se svými vrstevníky, tak i studenti z oboru mají mizivý rozhled, neví co byl dot com bubble, co jsou futures, atd. Na výpočetce programátoři studovali s tím, že nástupák v IBM pro čerstvýho inženýra je 40. Bezva, hotovo, nic kolem mě nezajímá, politika, ani ťuk. Na katedře ekonomiky, na řízení energetiky, je situace stejná, jen plat vyšší a zaměstnavatelem je ČEZ. Politika, zájem o ni? možná rámcově o tu místní. Ale mezinárodní rozhled, kontext? Bída. Takže moc nerad to říkám, ale i když tomu Vašemu popisu o používání facebooku a snad i angličtině u mladých lze věřit, tak moje zkušenost je, že tak jeden z deseti to dokáže použít, a z nich nemá každý hned ambice jít to vykřičet do světa. Na Dejvický se na protest usadí ve vagonu metra, přihnou si vodečky, nebo se projdou po Václaváku s transparentem "proletáři všech zemí, vyližte si prdel" to opravdu nenahrává Vašemu optimistickému scénáři, ale spíš tomu chybějícímu sdělení, jak popisuje editor. Opět, BOHUŽEL, protože všichni bychom si přáli, aby něco zmohli.. ale s vypatlanou sprostou cedulí to nebude.

246232

17.06.2011 00:59

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: ...revoluci vždycky

ad infinetum 78.?.?.?

Jsem rád, že tu někdo Grundeinkommen zmínil. Stejně jako tam se to zatím testuje, jestli v obcích nebo snad v něčem větším, nevím... ale stejně tak by bylo třeba spustit a otestovat to tady u nás. Udělat něco navíc. Prostě to zkusit.

Nejčastěji si z toho vybavím jednu konkrétní disproporci:

otázka "kdybyste měl stejně jako všichni ostatní garantovaných 1000EUR měsíčně, chodil byste do práce?" naprostá většina odpovídala: "ano, co bych dělal doma?" nebo "no nejdřív bych se pořádně vyspal... a pak bych se rozhodl, jestli třeba ještě nestudovat, nebo bych pracoval, co jiného taky?"

ale na otázku: "a ti ostatní, kteří by všichni také dostávali 1000EUR měsíčně, myslíte, že by šli do práce?" tak na to většina svorně odpovídala "ne, zůstali by doma, rozhodně."

O tom jsem tehdá dost přemýšlel. Ten dokument určitě doporučuju zkouknout.

246233

17.06.2011 01:52

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Změna přijde tak jako tak...

ad infinetum 78.?.?.?

Viděl jsem ho na TEDu a Vy jste mi to připomněl. Už tehdy jsem si říkal, to je přesně ono, to je někdo, kdo se probudil a udělal NĚCO NAVÍC. Jak si tam sám přiznává, že ho semlely prachy a že jako analytik hedge fondu toho pro společnost asi moc neudělal, to je pokora. Protože u něj to nevypadá, že by s tím hedgem seknul, protože na to inteligenčně nestačil. Máte pravdu v tom, že tenhle chlapík je dobrej vzor, iniciátor, a takoví jsou potřeba.

Konkrétně pak ten příklad s prohozením homework-lecture je inspirativní, člověk pak rozezná podobně vzorový profesory třeba na svý VŠ, když přednášky jsou k dispozici pořád online a je doporučeno si je projít doma, protože výklad je pak improvizovanej. Takže pro mě ten základ tý jeho Academy není nová revoluční myšlenka, ale udělat z toho mapy a napojit to na celou platformu, to je hodně, hodně dobrý. Dalo by se v tom i vysledovat to, že o podobný věci se podobně inspirativně snažili profesoři matematiky, co jsem měl, snažili se nepsat ji nudně, postupovat od opravdu jednoduchých a postupně a názorně ke složitějším příkladům, ale tady je vidět ten pokrok technologie, kdy se dá snadno využít pro to, aby to nezasáhlo jen třídu, nebo ročník, nebo katedru, ale aby to vylezlo ještě dál... Ani nemluvě o tom, jak ten učitel nemusí zasahovat sám, ale může s radou za tím "zaseklým" poslat toho, který tu danou látku už zvládnul.

takže vopravdu dobrej link, tohleto.-)

246236

17.06.2011 02:03

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc, kanalizace a toalety

ad infinetum 78.?.?.?

Máte recht, o hajzlech se mám ještě co učit.-)
Ne, teď vážně, dík za ten tip i rady, já jsem teprve nedávno přešel z města "na samotu u lesa", takže si nechám poradit.

246237

17.06.2011 02:54

Konopí – velká zelená naděje

RE: Zname tema

ad infinetum 78.?.?.?

Protože v třetí minutě videa nám ani doktor Vonnegut nebyl schopný říci, co to tady na nás vymysleli (fakt epic výstup.-) tak tady je pěkný český popis toho, jak ADD a ADHD chápeme u nás.

My alespoň zdůrazníme, že na to není test, že se to nedá změřit, mezi řádky "že je to z prstu vycucaná ničím nepodložená sračka." Kdyby zůstalo u těch obecně prospěšných doporučení, jako že se má k dítěti přistupovat laskavě a trpělivě, tak prosím. Ale když jednou rukou hladím a druhou rukou podávám ritalin...

Myslím, že tady musí zafungovat selský rozum jako záchranná brzda. Jak říkal učitel klukům ze South Parku, "drugs are baaad, mkay?".

246241

17.06.2011 13:55

Pakistán: Toxické chemikálie při amerických útocích bezpilotními letouny

RE: Poznámka pro překladatele

ad infinetum 78.?.?.?

Děláte si, do jisté zvrhlé míry, pr*el?

Banksters ovládaj finance, ty ovládaj vládu, armádu, to víme.
Ale to Obamův ksicht je na obrazovce, Hillary má proslovy k lidem, Bobby Gates dělá tiskovky atd. Kdybych je měl brát jen jako tlampače, loutky, tak pořád jsou součástí - a důležitou! - toho molochu. A když to přeženu, kolik vrstev takových loutek je vhodné ikonicky nenálepkovat a prostě je brát, že za nic nemohou? Bernanke za nic nemůže, je jenom toy, nerozhoduje, nebo ten už jo? Každý jeden z kongresmenů je toy, taky za nic nemůže? Kde je ta hranice, kde doublespeak, lež, podvody a zmetkovství už můžu onálepkovat? Pokud bychom to takhle odkrývali až k lidem, kdo skutečně rozhodují, tak je jich zlomek promile, a ti jsou zodpovědní za všechen ten bullshit, co se děje? A ostatní vrstvy, ta naprostá většina, už nerozhoduje? Nemůžou se rozhodnout, jestli ten bullshit co mají shora, poslat dál nebo ne? Všichni jsou přesvědčeni, že to předávají na základě patriotických rad? A ode mě je tedy nefér je onálepkovat a považovat za spolupachatele? Kde berete tu jistotu takhle někoho okřiknout s tím, že Vy víte lépe, o čem jsou ti lidé přesvědčeni a s jakými motivy činí to, co činí? Co když jsou to prostě a jednoduše taky další svině?

Pokud někdo na takovýmhle postu je, a nerozhoduje o tom, co mu vyjde z úst, nebo co podepíše, tak se někde po cestě nechal koupit. A v takovým případě rozhodně není na místě říkat, že za nic nemůže.

246264

17.06.2011 18:58

Pakistán: Toxické chemikálie při amerických útocích bezpilotními letouny

RE: Poznámka pro překladatele

ad infinetum 78.?.?.?

Četl jsem to dnes ráno, "bombardér znamená, že nejsou postaveny dvě elektrárny a jedna nemocnice. Každá raketa Tomahawk, kterou David Cameron odpálí na Tripolis, nezničí jen Kaddáfího bunkr ale také jedno nemocniční oddělení a část školy v Británii." Ale Vy to víte, já to vím, ani jeden v tom nijak prsty nemáme, nerozhodujeme o tom, jen na tom bohužel skrz členství v NATO participujeme, sice pasivně, ale jo. Ale tady je diametrální rozdíl, protože Bobby Gates, jeho poradci, dalších X vrstev proxy a pod tím dole zájmy Northrop Grumman Corp. a ještě pod tím skrz proxy teprve skuteční vlastníci Northopu... a snad se shodneme na tom, že ani já, ani Vy se morálním úpadkem nemůžeme rovnat s někým, kdo jedním štemplem spoluschválí jen tak sto milionů na munici, aniž by poslech to malý v sobě co mu říká "WTF? Víš co DOBRÝHO se dá udělat za takovej obnos?!" Každej z těch, co v hedge fundech programujou a rejžujou a nepřemýšlí o tom, že miliony co vyspekulujou na akciích, na rejži, na čemkoli, tak že někdo někde zavře továrnu, nezaseje atd. Ale Vy přemejšlíte, než něco uděláte, a když to někomu víc vezme, než Vám to dá, tak je to pro Vás přece takový vnitřní upozornění, že tohle asi není ta správná volba.

Podle mě je úplně na místě ptát se kdo za to může. Odosobnit tuhle otázku a alibisticky obvinit rovnou všechny, svést to na to, že morálně upadlo celé lidstvo, nevím.

Snad pokud by ta Vámi navrhovaná otázka vedla k diskusi o odstranění příčin (v rodině, školství, drogový politice, finančních operacích bankovních domů, metodách oceňování práce, politickým systému atd.) tak je naděje.. Ale ukazovat na lidi jako Bobby Gates, ať už rozhodujou sami, nebo jsou jen vykonavateli, nebo posly, poukázat na ně s tím, že ONI jsou důvod, proč jsou některý lidi mrtvý, nasraný, hladový atd. To je podle mě na místě. Loutka neloutka, morální úpadek všech okolo něj, nebo ne, je to spolupachatel. Rozhodně spolupomáhá dělat víc škody, než Vy nebo já. A na tom postu, kde je, by měl za to mít zodpovědnost, on i každej jeden z článků rozhodovacího procesu, jestli koupit nebo vystřelit další Tomahawk. Stejně jako každej v dozorčí radě, co přehlížel tunel, nebo zanedbal "dozor" jakkoli jinak, každej kdo se podílí na rozhodnutí nemocnice pořídit předražený supervybavení. Osvětou, pokorou a jak jsme tu mnohokrát zmínili osobní obrodou se musí každý jeden z nich podívat sám na sebe a rozhodnout se, že takhle dál pokračovat nechce. K tomu probuzení mu určitě spíš pomůže nespokojenost lidí a hlasitý upozornění a pojmenování jeho konkrétní spoluviny, než přehlížení jej jen jako součásti morálně upadlýho systému. Taky děkuji za Váš příspěvek; jste tam ten první poslal takovým stylem agenta provokatéra, že jsem z toho až vylít.-)

246287

17.06.2011 19:25

Pakistán: Toxické chemikálie při amerických útocích bezpilotními letouny

RE: Poznámka pro překladatele

ad infinetum 78.?.?.?

Pokud lajnu mám, tak je tam uměle a nemá tam co dělat, protože KAŽDÝ kdo (ne)sebere odvahu vystoupit z toho rozhodovacího procesu, když si uvědomí, že je spolupachatelem zla, je důležitý, tedy záleží na něm.

Koukněte, můžou se ve zkratce stát dvě věci, když jsem na postu, kde na tom participuji: buď toho přestanu být součástí, a to třeba pomůže probudit jen mě, nebo to dá dokonce příklad mým dětem a snad i okolí a co já vím. Taky tam může přijít horší ksindl, než jsem na tom postu byl já, ale jen kvůli téhle obavě se tam já držet a špinit nezůstanu. Druhá varianta je, že s tím nic neudělám a zůstanu toho součástí, na svým postu, třeba víc schovám hlavu do písku, to je fuk, ale důležitý je, že neudělám nic proto, aby to ustalo.

Sorry, možná to vidím moc mladě a černobíle, ale v takovým případě nezáleží na tom, jestli jsem úplně na konci a už s tím vesměs nic nezmůžu, nebo úplně dole jako ten nejvíc evil iniciátor, stejně tak na mý rozhodnutí by nemělo mít vliv jestli jsem v bankovnictví, školství, armádě, politice, nebo podnikám atd. (já se nesnažil o výčet, jak upozorňujete správně, že svině v bankovním sektoru jsem vypích jako jediný). A že to maj na triku jen celebrity, to jsem nikde nezmínil, naopak jsem řekl, že jsou stejně na vině jako každá vrstva pod nimi.

Řekněte mi, co je nepochopitelného na tom, ukázat na padoucha, kterého znám z novin nebo z obrazovky, a říct "tenhle nese spoluvinu na tom, že je támhle a támhle válka" (nebo že támhle zavřeli školu, že tady nestojí nemocnice, že tady na poli máme skládku, atd.) ? Jsem si zcela vědom, že v tom ve většině případů nejsou ani náhodou sami, že je to komplexní síť, ale pokud ji nezačnu stříhat, alespoň ve svý hlavě, tak mě bude vždycky obklopovat celýho, nemyslíte? Přijde mi to plodnější, než rezignovaně kouknout na zprávy a konstatovat, že jsou to jen loutky ty celebrity, a že za to nemůžou, že je to někdo nad nimi, kdo je nutí chovat se takhle patologicky..

246289

18.06.2011 12:29

Ilegální šíření GM rýže vylekalo čínské představitele

RE: Jak má životnost nějaká GM odolnost.

ad infinetum 213.?.?.?

Další level EVIL: patentovat prase [bliji] [naštvaný]

246326

18.06.2011 17:27

Pakistán: Toxické chemikálie při amerických útocích bezpilotními letouny

RE: Poznámka pro překladatele

ad infinetum 213.?.?.?

Dobře, chvíli mi to trvalo, ale myslím, že už tuším. V principu jsme zajedno, jen Vašimi zkušenostmi podložený názor je tu vinu "odosobnit."

Ale z Vašeho popisu to vypadá, jako kdyby celebrity politického dění a obyčejní lidé, kteří vyhledávají a nadšeně komentují armádní videa, nebo pomáhají vytvářet smrtící technologie, byli vzorek reprezentující celou společnost, nad kterou se na jejich základě vynáší soudy. Takový pohled na svět nesdílím. Argumentujete, že je za tím pozitivní myšlenka, že je to myšleno dobře a že je to smysluplný počin. Ano, oni to tak třeba vidí. Stejně tak, jako vidí jako dobrou myšlenku mít v domě kvér a chlapa, co jim vstoupí na pozemek, bez ptaní zastřelit. Já nepochybuji o tom, že se třeba vidí jako správně jednající lidi, nic to ovšem nemění na tom, že já je tak nevidím. Dost často k tomu přispívá to, že nejsou ochotni diskusi, nejsou otevření protiargumentům, to, čemu věří, že je správné, je zcela pohltí a třeba i zfanatizuje. To, že oni vytváří smrtící technologie s dobrým úmyslem ochránit sebe a svou zemi a kulturu ještě neznamená, že vše co následuje od tohoto okamžiku v životním cyklu té myšlenky - zde smrtící technologie - je správné. A ospravedlnitelné. To, že politici jednají na základě, jak bylo řečeno, patriotických rad a mají tak zato, že činí správně.. nebo banksteři a finanční analytici opět činí v přesvědčení, že dělají dobře - to přece neospravedlňuje, pokud se to obrátí ve zvěrstva a jednoznačné zlo. Jednoznačné, neospravedlnitelné zlo, jako jsou bomby s ochuzeným uranem použité v naprosté většině na civilisty a současně s tím vymáhat po všech okolo zastavení jejich staveb jaderných elektráren.

Pokud jsem z Vaší argumentace správně vytušil, že za nejvhodnější považujete hledat přičinu sám v sobě, tak s tím souhlasím. Ale není to pod tíhou ani Vašeho druhého stěžejního argumentu, že kdybych začal "házet kameny" nebo "ukazovat prstem," že bych skončil ve svých řadách. Pravděpodobně se tak totiž stane, to máte pravdu, ale to právě pomáhám odkrýt příčiny u sebe, u svého okolí. A jsme u toho, na čem jsme se shodli.

Že politici to obecné zblbutí ještě bzrdí, to je k diskuzi. Tady jsou průzkumy veřejného mínění před intervencí, nebo začátkem (a tady je i popsáno, jak dotazování probíhalo):

Vložený obrázek

Takže na začátku jsou vždycky pro. Pak přijde katarze, a čím dýl to trvá, tak tím víc se to obrací, teď už je 60 procent proti Afghánu, pro akci v Libyi je už jen 26 procent

246339

18.06.2011 17:34

Pakistán: Toxické chemikálie při amerických útocích bezpilotními letouny

RE: Poznámka pro překladatele

ad infinetum 213.?.?.?

Jestli jste tedy nemyslel, že politici brzdí obecné zblbnutí zelených mozků a army-patriotů v diskusích pod army youtube videi-- to potom třeba jo... ale jestli Vy říkáte obecné zblbnutí, tak já Vám neoponuju, jen říkám, že ty odkazy popisují i následné obecné prozření... které teprve politici brzdí. Ale je jasné, že pod army videem se bude pořád diskutovat ve stejném duchu. To ale pro mě není tak vypovídající argument.. stejně jako videa o vaření si nehledá někdo, koho to nebaví...když je někdo fanda zbraní, tak tím spíš je pro-war. A možná proto tu diskutujeme a máme poněkud odlišný názor, protože Vy víte, jaké rozhovory se vedou pod army videi na youtube. Já to však netuším.

246340

19.06.2011 17:02

Pakistán: Toxické chemikálie při amerických útocích bezpilotními letouny

RE: Poznámka pro překladatele

ad infinetum 84.?.?.?

V tom máte pravdu, ale myslel jsem že to je samozřejmý předpoklad.. hledám u sebe a ve svém okolí, jen to je taková osobní cesta, na kterou Vám nemohu dát obrázek s procenty.-) Ale zjišťuju, že z mýho nejbližšího okolí, kde ty lidi a jejich životy jsou tak úzce propojený s mým, že vyplave na povrch časem všechno... tak tam nevidím lidi, který by jakkoli podporovali válčení, zadlužovací mašinérii, dělaly lukrativní práce jako exekutory, neučej svý děti krást a podvádět, i když by to byla jen desetikoruna špatně vrácená v krámě, a dělaj něco navíc, třeba když jim zaměstnankyně odejde na mateřskou, tak její místo obsadí jen brigádně, a vyjdou jí maximálně vstříc, aby pak měla zas práci. A o tom byl můj příspěvek, protože já telku nemám, a tak mi jdou příkladem lidi v mým okolí. Jenže pokud lidem chybí takovýhle vzory, tak mají tendenci to vzdávat. Pokud nikdo nenařkne celebrity a celý vedení z doublespeaku a pokrytectví, pokud nikdo neukáže nejen na ty, co korumpovali, ale na ty co se nechali korumpovat (co se stalo s lidmi z plzeňských práv, ne s těmi, kteří dostávali tituly, ale s těmi, kteří nad tím přimhouřili tu a tam oko?). Možná si jen nerozumíme. Já plně souhlasím s tím, co říkáte, že je v moci každého to začít měnit, a že má začít u sebe a jít příkladem. Ale z Vašich příspěvků čtu, jako byste něco takového zkusil předávat do okolí, a nepochodil, ale jen proto jako první předávat tu zkušenost "nemá to smysl, hledejte v sobě" mi nepřijde jako nejlepší řešení.

Shodneme se na příčině i na důsledku - že jsme tak či onak pod tíhou toho všeho ohnutý už skoro všichni - ale já si myslím že stojí za všechnu snahu hledat v sobě, ale i ukazovat na lidi, který nejednaj správně, pojmenovávat a vyčíslovat příčiny a důsledky...

A teď příklad, a třeba mi poradíte. Máme tu v kempu u nádraží restauračku, kde je všecko fajn, okolí, přístup, obsluha, kuchyně, country po večerech, všechno až na hrací automaty. Dal jsem si takový osobní cíl, že zkusím nějak přesvědčit majitele, aby se jich zbavil. Je mi jasné, že pochodím pouze, když mu nabídnu něco, co mu ten škrt v příjmech alespoň částečně, nejlíp úplně, vykompenzuje. Je to velmi blízko frekventované cyklostezky a přesto o tom málo kolemjedoucích ví, zároveň mají dost zanedbané resp. až nefunkční stránky, tak já mám v plánu mu navrhnout, že mu zadarmo pomůžu s propagací na webu, a skrz nárůst hostů tu ztrátu dožene, i třeba tím, že bude lákat na to, jak u něj právě automaty nenajdou. Protože hraje jen menšina, co jsem se ptal lidí okolo, tak každý mi říká, že tam ty automaty vidí nerad. Nechci to ale udělat naivně a blbě, protože vím že už ta samotná myšlenka je dost donquijotská, takže promýšlím veškeré scénáře. Poraďte, co dalšího by mi mohlo podrazit nohy, jako legislativa, atd.? Ať začnem něco měnit.-)

246397

21.06.2011 19:05

Pakistán: Toxické chemikálie při amerických útocích bezpilotními letouny

RE: Poznámka pro překladatele

ad infinetum 94.?.?.?

Já Vám děkuju za rozhovor, bylo to príma, myslím, že jsem Vaše stanovisko pochopil a svoje dostatečně nastínil. Teď jdu klopýtat do terénu s ostatními nespokojenci, dokud ještě mám nějakou chuť a elán cokoli měnit.-) Mějte se [smích]

246532

21.06.2011 19:16

Pakistán: Toxické chemikálie při amerických útocích bezpilotními letouny

RE: Poznámka pro překladatele

ad infinetum 94.?.?.?

"A likely impossibility is always preferable to an unconvincing possibility."

Pro mě to bylo první rendezvous s dotyčným, takže jsem neznal jeho náhled na svět. Teď jsem o něco chytřejší a jsem si skoro jistý, že jedno z těch "B" v jeho přezdívce, bude zkratka pro BUZZKILL .-)

246534

04.07.2011 13:00

Izrael hodlá schválit zákon vyžadující, aby Palestinci platili za demolici svých domů

RE: Zidovska sprostota

ad infinetum 84.?.?.?

Pane Nohejl, na zpola naplněnou nádobu se dá hledět dvěma ekvivalentními způsoby, ale Vy se snažíte to samé aplikovat na pravdu. A to jsme u toho, jak si samotnou existenci Zvědavce zdůvodňuji já, a to je boj se skutečností, že tisíckrát omílaná lež se ve světě okolo nás stává pravdou. Vy i já přece víme, že to tak není. Vždy jsem Vaše dlouhá doplnění a komentáře se zájmem četl, vážím si lidí s širokým rozhledem, ale zde se musím zeptat: můžete mi, prosím, uvést zdroj úvodní citace?

Děkuji. Václav.

247327

05.07.2011 12:06

Izrael hodlá schválit zákon vyžadující, aby Palestinci platili za demolici svých domů

RE: Zidovska sprostota

ad infinetum 78.?.?.?

Zdravím Vás. Za dodatky děkuju, projdu si je, ovšem promiňte, můj původní apel byl opravdu jen kvůli té první hlášce, prvnímu odstavci, a nyní mne odkazujete na stránku, kde vše najdu. Na té stránce, celou jsem ji pročetl, je jako zdroj uváděn Baruch Levy, Letter to Karl Marx, 'La Revue de Paris', p.574, June 1, 1928.

Kdo je Baruch Levy, kromě toho, že má židovské jméno? Ať hledám jak hledám, nikoho s tímto jménem z doby meziválečné nemohu najít - myslím někoho, nějakou public figure, o kom by byla zmínka, když něco takového řekne. Není to asi dopis Karlu Marxovi, to je jen titulek toho článku, protože v žádné z pěti biografií Karla Marxe se neobjevuje ani zmínka, a navíc je tu desítky let propast.

Takže z toho, co citujete, se dozvídám pouze to, že někdo neznámý píše článek se zavádějícím titulkem, do francouzského deníku v roce 1928. Nikde není reference zdroje v tom článku, čili toto samo o sobě má být už pravůvodní zdroj, ne že by to autor Baruch Levy odněkud převzal. Potom se znovu ptám, kdo je Baruch Levy, a jakou hodnotu má jeho "jew-truth rant" když to tedy může být kdokoliv, sledujíc tímto jakýkoliv záměr?

Neberte to, prosím, rozhodně ve zlém. Jen vím, jak je důležité uvádět věci na pravou míru. Pamatujete, před pár týdny prolít netem jako Katrína seznam nejčastějších příjmení v Čechách, a titulek zněl vždy něco ve smyslu NGUYEN DEVATE NEJCASTEJSI PRIJMENI V CR. Minulý pátek jsem seděl v knihovně a slyším si povídat knihovnici se správcem, jak Svobodů je víc než Nováků, na to reakce že ale nejzajímavější přece byl fakt, že Nguyen je deváté nejčastější, a na to xenofobní reakce, "no oni jsou rozlezlí všude, je to děs." Tak mi to nedá, jdu tam a povídám jim dobrý den, víte, ono to bylo dost zavádějící, protože je to ženské i mužské příjmení dohromady, a ta česká se počítala zvlášť, že pokud by se to udělalo stejným metrem i pro Viet, tak že jsou někde pětadvacátí... Reakce? "To je pořád hrozně moc, je jich tu jak naseto!" a zarputile bránili svůj názor.

Takže mi jde jen o to, mít ze Zvědavce takovou virtuální knihovnu, kde se o všem argumentuje pokud možno racionálně. Protože s přístupem těch dvou výše zmíněných se moc daleko v myšlení nedostanou. Ani Roubíček, ani oni, ani my.-)

247382

05.07.2011 13:36

Deset tezí Thilo Sarrazina

RE: Jsem moc rád, že editor zveřejnil článek, i když s jeho obsahem nesouhlasí

ad infinetum 78.?.?.?

Vy jste betonoval, já dočítal od Kohouta "Proveď vola světem, volem zůstane," (vřele doporučuju) ale došli jsme k tomu samému.

Myslím, že ač se jako analytik a statistik snažil Sarazzin vycházet pouze z čísel, tak pro lidi to muselo být rozkousáno textově, a tam už je prostor pro osobní výklady, improvizaci a jakékoliv jiné ohýbání čísel. Proč to ale brát jakkoli jinak, než jen jako statistiku, zcela racionální, chladnokrevnou řeč čísel? A z toho si vyvozovat, co každému vyhovuje.

Kam například zapadl ten důraz na "Kdo nemá žádné dobré vzdělání" a kritika se soustředí až na druhý bod "kdo je přitahován jen naším sociálním systémem" ? Jde o vzdělání. Jde o prostředí. To je priorita. Ale kdo chce, vidí v tom automaticky a prioritně útok na fundamenty sociálního státu.

Ta statistika právě má to kouzlo, že "srovná do latě" všechny naše osobní zkušenosti a zabarvení. Tak třeba já se snažil o několik polských holek, a vždy to ztroskotalo na tom, jak drží při sobě, a raději bude s méně schopným Polákem, než s cizincem. Naopak Turkyně a Rusky do cizince jdou hned. Taková je moje osobní zkušenost. To je však v rozporu minimálně se dvěma údaji, které prezentuje Sarazzin. A já si můžu vybrat, buď na základě toho zahodím jeho výplod jako blbost, nebo to budu zkoumat dál. Ale dojde mi, že moje "zaokrouhlování" kdy selektivně ignoruju jednotlivosti ohledně těch ženských, je stejně zcestné, jako když porovnám Sarazzinovy teze o Německu s realitou v UK nebo jinde.

Já nejsem rozhodně islamofob, já se snažím kde můžu, abych šířil dobré slovo. Když jsem před třemi lety odlítal do Sýrie, tak mě obecně vyprovázeli přátelé se slovy "vždyť tě tam zastřelí na ulici!" to samé Kazachstán, nebo východní Turecko, že nás okradou, zabijou... pravda je tam někde mezi. Otevřít jim zcela dveře? Ksindl se najde všude... proto když se otevřou dveře, nemůžu projít Václavák odshora dolů, aniž by mi na přítelkyni nepomrkávalo na tři desítky černochů, co celý dny jen stojej na tom náměstí v hloučku a NIC NEDĚLAJ. Nic. Nikdy jsem je neviděl cokoli dělat. Jenže už jsem odrost tomu věku, kdy bych se na Václaváku vyskytoval kolem druhý ráno, takže asi se mi nikdy nepoštěstí vidět je, co dělaj... Ale to přece neznamená, že bych paušálně u všech Nigerijců řekl, že maj s integrací problém, nebo naopak tvrdil, že sem zapadli jak dílek do skládačky. Sebe můžu oblafnout, ale čísla ne. Takže tohle na Sarazzina naroubovaný "shooting the messenger" mi přijde jako krok špatným směrem.

247389

06.07.2011 04:58

Izrael hodlá schválit zákon vyžadující, aby Palestinci platili za demolici svých domů

RE: Zidovska sprostota

ad infinetum 78.?.?.?

Koukám, mám zas co číst.-) Ať už to s Baruchem bylo jakkoliv, za snahu vyjasnit to Vám moc děkuju. Gnite.

247418

Napůl souhlasím. Ale Nikola Tesla, Albert Einstein, Richard Feynman, a miliony dalších ze spousty dalších oborů přispěli k tomu, čemu nyní říkáte solidní hospodářství, a zcela určitě k tomu nepřispěli jen pár hodinami týdně. Mohli Vaše matka nebo otec pracovat jen pár hodin týdně, aby rodinu, ve které jste vyrůstal, solidně uživili? Kdy toto solidní hospodářství na světě nebo v nějakém regionu zavládlo?

Já jsem vždy pokrok chápal jako proces, kdy každý udělá něco navíc. Ne jen těch svých osm hodin, ne jen ten svůj výkres, přidělenou část úkolu apod. Přidá hodnotu, vymyslí něco nového, nějakou změnu, a to nad rámec těch osmi hodin nebo paušálu, kdy vydělává na živobytí své a svojí rodiny.

U nás se v současnosti nemusí většina lidí zadlužit. To by ale nejdřív museli ve svých myšlenkách přestat vidět solidní hospodářství jako mantru - mít televizi větší než soused, auto novější než druhý soused, a pracovní dobu kratší než třetí soused. Lidi tu chtějí všechno hned. V sedmadvaceti přemýšlí o domě, ve kterém se budou se ženou bez dětí hledat. Zadluží se na celý život. Budují tak solidní hospodářství, tihle dva? Donutil je někdo zadlužit se jak říkáte manipulátorům, neboli ojebávákům? Ve většině případů to přeci byla jejich svobodná volba, pořídit si něco tak velkého, něco tak drahého, atd.

Ale věřte, že popasovat se s pohledy "ježíš, ty máš ale káru" nebo "proboha, koukni jak bydlíš ty a jak bydlíme my" je snazší, když si uvnitř odpovíte otázkou "a kdo je skutečně šťastnější po vyrovnání toho ekonomického dluhu, kterým jste zatížení?"

Skromnost. Pracovitost. Ne ale s vidinou většího auta a kozatější sekretářky a podobných egoboosterů, které ženou kola pokroku teď. Ale schopnost vnitřního vyhodnocování štěstí. Vždyť máte možnost pracovat pár hodin týdně. Zadarmo studujte, najděte si práci na částečný úvazek a žijte v mobilheimu někde na pěkném pozemku. To, nač budou sousedi vydělávat celý život, aby měli třígenerační dům a nikdy v něm nebylo víc jak šest lidí najednou, tak to vy ušetříte a nemusíte chodit do práce celý týden. Jen těch Vašich pár hodin. A pokud budete takto šťastný, tak jste vyhrál a i Vaše okolí bude šťastné a prostě to bylo správné rozhodnutí.-) Ale uvědomte si, že je to jen Vaše rozhodnutí. Tu hypotéku lidi podepisují sami, dobrovolně.

A pokud jde o dluhy států a ne domácností, platí podle mě s pár obměnami skoro to samé - o pár příspěvků výš bylo řečeno, jak idylický byl středověk, desátek církvi a něco králi, takže dvacet procent a basta. Jenže! Co jste za těch dvacet procent výpalného tehdy dostali? Jaká byla role krále a církve? Čím přispěli k tomu, abyste se měli lépe? Církev pálila čarodějnice a říkala vám, že pokud nebudete krást a lhát, tak zítra vyjde slunce i pro vás.

253959

(pokr.) Panovník se staral o to, aby vám přes pole nepřitáhla vojska, nebo vám ženu a děti neznásilnili, zatímco vy jste na poli. A tím to haslo, ne? A teď, jaká je role státu v současnosti? Nemám práci, státe, dej mi práci a podpoř mě, dokud nemám práci... státe, nemůžu z těch a těch důvodů pracovat a vydělat si na chleba a střechu nad hlavou... státe, moje děti musejí vstávat do školy o hodinu dřív, protože blbě přerozděluješ peníze na dopravu, potažmo dráhu.. uvědomte si, že břemeno státu a státního aparátu pořádně narostlo. A vraťme se zpátky k paralele solidního hospodářství v rámci domácnosti - když to takhle nabobtnalo ty výdaje a povinnosti, stejně jako narostly potřeby moderních domácností s myčkami, více auty a hypotékami a dovolenými v zimě a v létě apod., tak jak to řeší domácnost? Některé si řeknou, ok, tohle nejde, nebo se z toho v budoucnu zblázníme. Dovolená jen jednou ročně, jen jedno auto, zato žádná hypotéka a prachy komínem. Jenže tam je domluva jednodušší, najít konsensus pár lidí není takový problém, jako rozhodovací proces státu, když by měl nastoupit zdravý rozum a racionální uvažování - ne, nelze přejímat na stát tolik zodpovědnosti, kterou původně zastával jedinec. Nelze se aktivně starat o zaměstnanost, vzdělání, obranu atd. atd. pro populaci, která si automaticky na toto zvykne a hodí to za hlavu. A nebo jde - ovšem za cenu pořádné hypotéky.

To, že dům vám můžou vykrást, je stejné, jako vám státní pokladnu můžou vytunelovat. Stejně dobře, jako to může udělat někdo z vašich blízkých a od toho to bude nejvíc mrzet, tak stát vytunelují ti, kteří jsou postaveni jemu do čela.

A jenom závěr k tomu vašemu poznatku, že při solidním hospodářství stačí pracovat pár hodin týdně - je tu jeden, co chová alpaky a pěstuje bůhví co všechno a živí myslím dvě děti a říká jasně, děcka jsou tu šťastná - ALE nikdy byste ho podle mě neslyšel říct, že pracuje jen pár hodin týdně NEBO na to aspiruje. Ani náhodou.

Jakýkoliv postřeh k tomu, jak by mohlo, mělo nebo jak bude vypadat to solidní hospodářství, to si moc rád poslechnu a ještě radši přiznám, že jsem se celý život mýlil a že děkuji za otevření očí, ale rád bych viděl konkrétní představu o rozdělení rolí (i jen rámcově stát-jedinec) jak by to bylo.

253960

Těch cyklů jsem si vědom, ale otázkou bylo, jak vypadá to solidní hospodářství. Vy to víte? Co konkrétně je to například pro vás?

253988

Díky moc za materiály k věci.
A k tomu PS, třeba já to řešil bez developerů, bez realitek, bez bank, bez hypotečních lichvářů. Vzal jsem to, co jsem odpracoval a koupil to, na co jsem měl. Vypadalo to hrozně, ale každý víkend to teď vypadá líp. To, že nemám hypo do padesátých narozenin, stojí za ty mozoly a relativní nepohodlí, bez myčky, bez garáže atd.

A developeři by přestali stavět a lobbovat a předražovat, kdyby o to přestal být zájem (jako se stalo ve Španělsku např.) A lidí je tu pořád víceméně stejně, 10 mega plus mínus, a stejně jako když nemám na nové auto, tak se kouknu po autu z druhé ruky, tak stejné je to s bydlením. Spoléhat na stát nebo loterii... vždyť i moje máma čekala na byt osm let... takže ani tehdy to nebylo nic snadného.

Jo a ještě jednou díky za cenné odkazy.

253990

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 2

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 1

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
371 829,86 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 829 831