Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Jan Vítek

Nalezeno 107 příspěveků, 4 různé IP adresy

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.01.2011 18:18

Ropu se ukrýt nepodařilo

pište jen máte-li co říct

Jan Vítek 85.?.?.?

Zajímalo by mně, proč jsem tu nenašel svůj včerejší přízpěvek do diskuze, že by to něco, co jsem myslel, že si zaslouží být řečeno bylo nevhodné?

235968

13.01.2011 23:33

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: pište jen máte-li co říct

Jan Vítek 85.?.?.?

ok, my bad.
Možná jedu pře wifi a mám dost blbý signál, někdy se ztrácejí packety. možná, že to po druhém odkliknutí neodešlo
[smích]
zkusím to napsat znovu.

235996

13.01.2011 23:54

Ropu se ukrýt nepodařilo

článek plný blábolů.

Jan Vítek 85.?.?.?

takže ještě jednou, jakou vypovídací schopnost má článek, který je podložen argumenty typu "vysokoškolský vědec prokázal" nebo "jak vědci zjistili" , táži se, který věděc a kteří vědci? Připomíná mi to argumenty typu "jedna paní povídala" jaké jsou k vidění jen ve strašné věži a readers digestoři kde taky z oblibou používají argumenty typu "jak vědci zjistili","jak všichni dobře víme" apod.
navíc mě dokážou velmi rozesmát tvrzení typu "ředidla z ropy uvolnila víc jedovatých látek, než v ní je", popřípadě že něco z ropy vysublimovalo (viz sublimace - přeměna skupenství z pevného na plynné, bez tekuté mezifáze) představa vrtu z něhož se sype ropa v tuhém skupenství je lehce řečeno úsměvná. Nemluvě o hojivých účincích ropy a ropných produktů - každý automechanik potvrdí, že nejlíp se poraněná místa hojí, přetřeme - li je šmírem od motoru.
Množství uniklé ropy je obrovské....i když v porovnání s tím co permanentně teče do moře v nigerii už po 20 let je i toto zanedbatelné (ale tam žijí ti, co nejsou "gři" tak to nikoho nezajímá).
Udivuje mně však u takovýchto diskuzí jeden fakt, proč se nikdo nepozastavuje nad tím, že se tak dlouho nikdo nesnažil ten vrt uzavřít? To opravdu všem uniká skutečnost, že to nechali téct do moře volně jen proto, že se nesnažili vrt uzavřít, ale zabezpečit vrt tak, aby bylo možno pokračovat v těžbě a to bez ohledu na to, kolik toho vyteče. Až když několik pokusů o udržení těžby selhalo, tak se vrt uzavřel. Já osobně jsem byl od začátku v kontaktu s Macondo accident support teamem a celou dobu jsem z toho měl pocit, že dělají, jako, že něco dělají, aby veřejnost neřvala, že se to nesnaží uzavřít.

236000

14.01.2011 15:11

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: článek plný blábolů.

Jan Vítek 85.?.?.?

No, ono to není moc k smíchu. 95% všech krémů a mastí (pokus se skutečně jedná o krém a nikoli gel nebo emulsi) má jako základ vyzelínu z čeho jiného než z ropy. Dokonce i přípravky v ophtalmologii. Natíráte se krémem na opalování? používáte indulonu nebo třeba framykoin? Netešil byste jak často na sebe patláte ropné produkty a ani o tom nevíte. většina žen má h..bě napatlanou ropu denně. Pokud se Vám nelíbí co sem napsal o šmíru od motoru tak zajděte do libovolného autoservisu a zeptejte se. Při manuální práci často vzniká spousta drobných poranění na rukou. třeba zedníci a nebo i autokarosáři je majě běžně zahnisané......ale nikdy automechanici.
A to jsme se bavili jen o ropě, co mi řeknete, když budu tvrdit, že třeba surový dehet vznikající při koksování uhlí s vozí jako surovina pro farmaceutický průmysl? Protože tohle je prostě fakt.

236043

14.01.2011 19:12

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: článek plný blábolů.

Jan Vítek 85.?.?.?

Milá kačenko, když se v souvislisti s mořským dnem, jež je zasaženo, tak se bavíme o hloubkách, kde je takový tlak a teplota, že zemní plyn unikající z vrtu tvoří s vodou hydridy metanu a vytváří nádherné ledové skulptury. Proto se taky BP nepodařilo udržet těžbu. V tomhle prostředí by takové sasance bylo docela buřt co pokrývá její tělo. [smích]

236062

14.01.2011 23:24

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: článek plný blábolů.

Jan Vítek 85.?.?.?

mimochodem, zbude na platy doktorům?
myslím si, že mají až moc. Pár faktů :
1) pro CNN nejmenovaný lékař prohlásil, že je neúnosné aby pracovali za stejný plat jako prodavači v McDonaldu, že berou jen 22.000,- hrubého
2) Leadeři akce "děkujeme, odcházíme." ve svých požadavcích uvedli, že požadují zvýšení mezd o cca 10.000,- měsíčně tak, aby se dostali na úroveň, kterou si člověk po 6 letech studia zaslouží, a touto úrovní má podle nich být čtyřnásobek průměrné mzdy. (průměrná mzda je cca 21.500,- hrubého)


TAKŽE OPRAVTE MNĚ, PROTOŽE NEUMÍM POČÍTAT lékaři mají nyní 22.000,- hrubého a chtějí přidat cca 10.000,- aby se dostali na 86.000,- hrubého. KDE UDĚLALI SOUDRUZI V NDR CHYBU?


3) podle vyjádření slovenské lékařské komory můžou české kolegy nahradit slovenští lékaři, neboť platy v ČR jsou oproti slovenským dvojnásobné.
ŽEBY NA SLOVENSKU MĚL LÉKAŘ 11.000,- CZK HRUBÉHO? TEDY CCA 350 OJRO?

4) jistý nedovno v médiích zmiňovaný odstupšivší ředitel nemocnice byl kritizován, že svým oblíbeným lékařum na záchrance nechával vyplácet vyšší prémie než ostatním , a že tím pádem si jeho vyvolení vydělávali cca 180.000,- měsíčně oproti ostaním, kteří měli zhruba polovinu.

MŮŽETE MI TEDY VYSVĚTLIT PROČ SE NADPRŮMĚRNĚ OCEŇOVANÍ LIDÍ CÍTÍ BÝT UKŘIVDĚNI NATOLIK, ŽE SI BEROU PACIENTY JAKO RUKOJMÍ?
Já chápu, že čerstvý lékař bez atestací při nástupu má výplatu nižší, ale ani tak to není pod 40.000,- čistého.

236076

15.01.2011 16:56

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: Pane Vítku, děkuji,

Jan Vítek 85.?.?.?

Máte pravdu, ale rozepisovat se o tom, že výbuch sám o sobě je dost podezřelý se mi nechtělo, většina lidí vidí jako samozřejmé, že když je někde plyn, tak to může bouchnout. Metan ale aby mohl vybouchnout musí se vzduchem vytvořit výbušnou koncentraci (5,3% - 35% metanu ve vzduchu). Takže otázka pro obecenstvo, jak dostaneme metan z bodu "a" (kterým je místo kde tento uniká z příslušné trubky) do bodu "b" (kterým je místo, kdekoli poblíž, kde by mohl vytvořit výbušnou koncentraci se vzduchem), pokud jediná cesta vede přes fakuli hořící nafty unikající z téže trubky a přes tento oheň musíme ten metan dostat, aniž by shořel (když si uvědomíme fakt, že na metanu, jakožto jednoduchém uhlovodíku si ohen pochutná daleko radši než na ropě) ??? Kdopak mi odpoví na tuhle otázku? Jak dostat hořlavinu přes oheň aniž by shořela a mohla potom někde poblíž vybuchnout?
To už je daleko pravděpodobnější že vybuchne směs uhlovodíkových zbytků a kysličníku uhelnatého jakožto produktů nedokonalého hoření, pokud za optimálních podmínek jako je bezvětří a tak vytvoří se vzduchem oblak s výbušnou koncentrací. O takovéhle možnosti, že by k tomuto došlo se ale ani nespekulovalo, přesto, že je to daleko pravděpodobnější možnost než výbuch samotného metanu.

236121

20.03.2011 17:25

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

Jan Vítek 88.?.?.?

Kdyby odstoupil jak mu bylo doporučeno?
"odstup nebo tě vybombardujeme" mi nepřipadá jako doporučení, řekl bych spíš vydírání nebo zastrašování. Navíc kdo má právo z cizích zemí "doporučovat" svrchovanému vládci jiné země co má dělat?
Je mi jedno co si o něm myslíte, ale kdyby v mé zemi vládl tak osvícený panovník, který by zvedl během pár desítek let životní úroveň o několik tisíc procent, tak bych byl jen rád. Bylo by to lepší než ta banda zlodějů, co ČR pustoší posledních 20 let.

239893

30.03.2011 21:38

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

Jan Vítek 88.?.?.?

Chápu, že pojem "osvícený panovník" může v evropském kontextu znít divně, ale v kontextu afriky a stavu v afrických zemích to už vypadá poněkud jinak. Bohužel je pravdou, že Kaddafí je to nejlepší co kteroukoli africkou zemi v posledním století potkalo. Z nejchudší země na světě vybudoval nejbohatší zemi afriky, bohatší než JAR, kde je "demokracie". Zemi s bezplatným školstvím a zdravotnictvím na světové úrovni s průměrnou délkou života vyšší než v ČR . (80 let u žen a 74 u mužů...v porovnání s tuším 47 před jeho nástupem k moci)

240756

01.05.2011 19:04

EU připravuje pozemní invazi v Libyi

RE: dalsi zklamani

Jan Vítek 88.?.?.?

Já jsem třeba zase zklamaný z lidí, kteří používají Vaši rétoriku. Když to přeženu, tak říkáte něco ve smyslu, "co je na tom, že jsem mu vyvraždil rodinu? on mi taky rozšlápl bábovičku, když jsme byli malí". V každé válce se děje bezpráví, to už k těm emocem během bojů patří. V žádném případě to ale není ospravedlnění pro agresi. Jde o příčiny a následky. Možné zločiny Kaddáfího jednotek jsou následkem, nikoli příčinou, tedy jdou zase a jen k tíži agresorů a jsou jen a pouze jejich vinou.

242986

08.05.2011 20:17

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

plně s Vámi souhlasím, Vaši prapřeci dozajista nemuseli býti opicemi........pakliže nejste člověk [smích]
ale abych nebyl krutý, nikdo z Darwinistů netvrdí, že lidi pocházejí z opic, nýbrž že opice a lidi mají společného předka, tedy člověk se nevyvinul z šimpanze nebo orangutana, ale šimpanz, orangutan i člověk mají společného předka u kterého se linie dělí a tento předek stojí za zmínku právě proto, že se to vzhledem k vývoji života na zemi stalo poměrně nedávno. Pokud bychom postupovali dál do minulosti, tak můžeme skončit u prvoků, kteří by z této logiky věci byli jedním z prvních stupňů větvení. Tvrdit tedy, že Darwinisti říkají, že lidi pochází z opic je stejně pravdivé, jako, že DarWinisti tvrdí, že lidé pochází třeba z hrochů nebo mravenců. Tím co píšete jen ukazujete jak málo víte o něčem co kritizujete. To je důvod proč se tak hrabete v duchovnu, protože racionální uvažování a exaktní vědy jsou trochu vyšší level. S mým oblíbený sloganem "jsi moc hloupý pro vědu? zkus náboženství!" se s Vámi loučím.

243747

08.05.2011 20:45

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

Vaše názory psané v tomto diskuzním příspěvku jsou lehce řečeno úsměvné. Když opominu ty pasáže o shluku či rozfouknutému obláčku elektronů.....(vzheldem k tomu, že elektrony se nechovají nepředvídatelně, ale pohybují se po stabilních drahách, popřípadě v důsledku cizích vlivů mezi orbity přeskočí apod., ale předvídatelně. Vaše přirovnání se čtvrtkou papíru taky není srovnáním dvourozměrného a třírozměrného světa, ale pouhá dětská hra celá vedená v třírozměrném světě. je to jen ukázka toho, že si sám dvourozměrný prostor nedokážete představit. Navíc jste použil slovní spojení "než se vypálí" tedy pracujete s veličinou času způsobem, kdy je potřeba ji chápat jako čtvrtý rozměr.
o že nemohu lopatou přehazovat světlo? proč bych nemohl? pokud budu mít tu lopatu novou, hezky lesklou, aby se fotony odrážely a nepohlcovaly.......a pokud s ní budu do příslušné pozice hýbat dostatečně rychle abych ji nastavil dřív, než tam světlo dorazí (tedy rychlostí vyšší než je rychlost světla)....tak ho nakonec dopravím tam, kam chci.

243749

10.05.2011 00:55

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

Samozřejmě mě budete kritizovat, jak už jste ukázali s tím, jak jste se pozastavovali na citátem, který jsem napsal jako ukončení mého předešlého příspěvku, Každopádně pro mně je rozumnější něco "ověřit" než něčemu jen "slepě věřit". Darwin se jistě ve spoustě věcí mýlil, ale nejde o detaily, jde o nosnou myšlenku, která je správná jak se ukázalo třeba na příkladu komodských varanů.
U Vás je jasná pouze fascinace jedním pohledem na věc a proto si myslím, že nejste schopen diskuse, protože jiný než Váš názor vyslechnete již s přesvědčením, že stejně bude špatný a neakceptovatelný. Podle toho jak se stavíte k pojmu "materialismus" je zjevné, že ani sám tento pojem zcela nechápete. Přitom si přisvojujete právo na jedinou pravdu (viz: Demonstrace existence Osobnosti Božství není pouťová zábava, přesto je zcela reálnou realitou pro toho, kdo dosáhl požadovaného stupně vývoje.)
stejně můžu já použít podobně extrémní názor: "pro ty z nás, kteří jsme dosáhli dostatečně vysokého stupně vývoje je samozřejmostí, že žádná božská podstata nebo osobnost boží neexistuje.
to, že lidské bytosti jsou individuálními částečkami celku je celkem logický závěr (viz uzavřené soustavy, zase ten materializmus) ale aby "člověk dosáhl nejvyšší dokonalosti života, lásky k bohu?" a ´"Nejvyšší duchovní realizace je poznání o tom, že Osobnost Božství je prvotní příčinou všech příčin" to je , mírně řečeno tmářství.
že by člověk měl rezignovat na vše a nesnažit se vyzvědět jak věci fungují a proč a smířit se s tím, že to všechno někdo naplánoval a být mu za to vděčný? to už se mi víc líbí komunistické "dohnat a předehnat" a je-li bůh, tak mým nejvyšším cílem nikdy nemůže být to, co chcete vy, ale naopak by mým cílem bylo zdokonalovat se tak, abych byl lepší než on. Pouze tato vlastnost dostala lidstvo tam kde je a nebýt této vlastnosti, tak jsme pořád opicemi, na které nevěříte.
to samé je termín protoplazma který používáte ve spojení se slovem "roztavená". Nevidím důvod, proč by organická hmota při pokojové teplotě měla být roztavená. možná každou plasmu považujete za roztavenou.....třeba i krevní plasmu....zajímavá představa.
Každopádně jako jediný zdroj pravdy uvádíte Védskou literaturu a tahle zaujatost a lpění na jediném zdroji informací a považování ho za jediný správný je postoj, který člověka de facto vylučuje z diskuze, nebo lépe řečeno diskuze již předem nemá smysl a je odsouzena k nezdaru, protože diskuze má oba diskutující obohatit o názory a myšlenky toho druhého, které ale vy odsuzujete a stavíte se do pozice "toho, kdo je na vyšším stupni vývoje" avšak to je pouze sebeklam.

243808

10.05.2011 00:57

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

Jak rád s oblibou říkám :"nepopírám existenci boha, protože to bych popíral svou vlastní existenci" [smích]
nemůžete uspět s argumentem že jste na vyšším stupni, protože věříte v boha pokud diskutujete s někým, kdo je přesvědčen, že je sám bohem.
[chechtot]
mluvíte o tom, jakou funkci má buňka a jak je složitá, ale to se díváte na organismus, který má za sebou miliony let vývoje. to je jako byste tvrdil, že automobil musel vymyslet bůh, protože něco tak složitého jako jsou dnešní automobily přece nemohli vymyslet lidi před víc jak 100 roky. Jasně, že nemohli, protože tehdy byl automobil o několik tisíc procent jednodušší. stejně tak nikdo netvrdí že tu byla protoplasma a pak najednou bác, a byla tady trepka.
to, že se archeologie často mýlila je pravda, ale mýlit se je lidské a jak se lidské poznání prohlubuje, tak se tyto chyby napravují. Proto se třeba v posledních letech několik stovek "domělých" dinosaurů zařadilo mezi krokodýly, protože se prokázalo, že tyto dvě větve byly na zemi současně a spousta druhů byla zařazena chybně.
Každopádně Jakožto bůh Vám přeji abyste nejvyšší uspokojení zažili až s vědomím, že existuju a že mi musíte sloužit.

243809

10.05.2011 01:30

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

asi Vás zklamu hned několikrát,
[smích]
1) tak složité myšlenkové pochody, aby mi unikla pointa tu neprezentujete.
2) vyfotil jsem se, bohužel ta hromada není na fotce vidět. (chudák světlo na té hromadě jen smutně leží)
3) analogie je přirovnání složitější věci k něčemu, co i chudák nevzdělaný musí pochopit. To ale už není diskuze, nýbrž duševní onanie.......ale kdo z nás by to neměl rád, udělat dobře svému egu tím, že ty chudáčky hloupoučké poučí.
4) že bylo světlo experimentálně zastaveno? co je na tom, pokud se rozběhnu dostatečně rychle, tak v uzavřené soustavě (já+světlo) taky bude světlo stát. aneb naopak, pokud si koupím v tescu 2 baterky a jadnou budu svítit doprava a druhou doleva, jakou rychlostí se od sebe budou vzdalovat fotony? [chechtot]

243812

10.05.2011 09:18

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

počítače konstruované na desítkovou soustavu? tak ty bych rád viděl. všechny počítače, ať už to byly lampové nebo ať se později klopáky drátkovaly (kdo někdy v minulosti s počítači dělal, ještě před érou polovodičů ví o čem mluvím) jsou konstruovány na práci ve dvojkové soustavě , ale to není dáno nějakou šílenou výhodností dvojkové soustavy, ale tím, že počítače jsou stroje poměrně jednoduché. tak jednoduché jako vypínač. V tomto případě klopný obvod.....logická 0 nebo logická 1....nic víc počítač neumí. pouze 5 operací a konec. a že se podařilo klopné obvody dostatečně zmenšit a nacpat jich hodně dohromady z nich nedělá složitý stroj. milion vypínačů není složitější stroj než jeden vypínač. proto počítač pracuje v dvojkové soustavě, protože nic víc takto jednoduchý stroj nezvládne, ale dál, ve vyšších programovacích jazycích už je používaná soustava desítková.
pokud tvrdíte, že nějaký počítač je konstruován na desítkovou nebo osmičkovou soustavu, tak mi prosím sdělte který, rád bych ho měl, byla by to revoluce ve výpočetní technice a lidstvo by se posunulo zase trochu dál. [chechtot]

243832

10.05.2011 09:53

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

pokud se foton zastaví, tak by to mělo být provázeno patřičným energetickým efektem? a není? Vám asi unikla další dětská, nebo spíš dětinská hračka tentokráte hodinářského řemesla, kdy se na tenkou osku dají lopatky které mají jednu stranu stříbrnou a druhou černou, tato vrtulka se dá do baňky v které je vakuum, aby nebyl odpor vzduchu a po rozsvícení světla nebo po umístění na denní světlo se vrtulka začne otáčet. Jednouduché a již několik stovek let vyráběné. že by to šlo kolem Vás bez povšimnutí?

243834

10.05.2011 21:08

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

mechanická počítadla? nechcete mi tvrdit, že kuličky na drátu jsou v podstatě počítačem, že ne? to bysme mohli tvrdit, že papír s tužkou je v podstatě taky počítač.
[smích]
aby logika počítače mohla být v desítkové soustavě muselo by existovat 10 možných výstupů ke každému vstupu. to splňujou snad jen staré analogové ústředny které mají otočné patice, ale ty jsou ovládány impulzy, takže zase dvojková soustava. Navíc ústředna není počítač.
nevím jak vy osobně jste v tomto kovaný, většina lidí dneska tvrdí, že umí s počítačem, ale chápete princip? vím, že na koleně asi těžko budete fotocestou dělat chipy, ale dokážete si vzít krabici magnetů a drátů a vyskládat si paměť? nebo si vyleptat a osadit tišťák a odzákladu si postavit počítač? (nemyslím seskládat komponenty jako lego, ale vyrobit komponenty)
umíte? Já ano, proto bych opravdu rád viděl počítač s logikou v desítkové soustavě.

243868

10.05.2011 21:26

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

samozřejmě, že nikdo není povinen žádnému bohu sloužit, to jsem jen rozvedl myšlenky našich nábožensky orientovaných spoludiskutérů. Pokud považují za nesmírné štěstí dělat vše ke spokojenosti boha, pak jejich duchovní vůdci je vedou k tomu, že to samozřejmě musí dělat prostřednictvím těchto vůdců, tedy sloužit samozvaným zástupcům boha na zemi aby usokojili nutkavé potřeby toho jejich skutečného boha.
těžko se zde používají citáty, protože když tak člověk udělá, tak je hned kamenován, protože většina diskutujících postrádá všeobecné vzdělání a je jen přehnaně vzdělaná v tom svém jediném směru, ale jeden citát bych rád nakousl a kdo ví, ten ví.
"ne před bohem, ale každý sám před sebou zodpovídati se budem ze evých hříchů................"
a co se tebe týče.....myslím , že je rozdíl jestli jsi bohem nebo bohém. [chechtot]

243869

11.05.2011 13:20

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

koukám, že z vaši strany je neznalost povýšena na umění. když u počítače mluvíme o logice není tím myšleno , že umí logicky myslet. Bohužel jsem použil terminus technikus který neznáte. Například vámi zmiňovaní "chytří blbci" pracují s logikou ve dvojkové soustavě, která je založena na Booleově algebře, pokud víte co to je.
dále jsem se neptal co umíte a co neumíte jen jsem byl zvědavý jaké znalosti máte o oboru o kterém diskutujete, ale svým příspěvkem jste dokázal neznalost základních pojmů paj je tedy diskuze o tomto tématu o ničem.
začít diskuzi o počítačích a pak říct, že ščot se do toho taky počítá je úchylné, kuličkové počítadlo není počítač.
[smích]
mimochodem, když mluvíte o ščotu, umíte na něm počítat? já jo. to je další věc, kterou umím, heč.

243898

12.05.2011 12:22

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

to bych se opravdu divil, protože se roztočí i při posvícení baterkou a ta to moc neohřeje. ale pokud by v té baňce byl vzduch, pak by se na ohřívaných, tedy tmavých plochách rozpínal a tlačil lopatky, ale tím by se trplota v baňce musela zvyšovat do té doby, dokud by tlak nestoupl natolik, aby baňka praskla. i když uznávám, že by mohla být okolním vzduchem dostatečně chlazena.
schválně se kouknu na kterou stranu se otáčí, jestli tmavou nebo lesklou stranou napřed.
(neberu v úvahu, že ty lopatky jsou hodně tenké, takže by se ohřívaly celé a tím pádem by se rozpínal vzduch po obou stranách tedy by nedocházelo k otáčení.
Kouknu a pak se můžeme pohádat. [smích]

243937

12.05.2011 12:36

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

pletete dohromady jablka a hrušky jen abyste vypadal chytře.
já to jen krátce shrnu:
-já jsem napsal, že počítače využívají logiku ve dvojkové soustavě
-vy jste začal rozvíjet teorie o tom, že počítače neumí logicky myslet.
-já jsem napsal, že mluvíme li o logice, je to terminus technikus, pokud to zaměňujete za schopnost přemýšlet, pak tento terminus technikus nechápete a pokud Vám chybí znalost základních pojmů v dané problematice, pak je kontraproduktivní s Vámi diskutovat.
-na to Vy reagujete zesměšňováním
Pokud Vy a "řada akademiků" považuje kuličky na drátu za počítač, tak je to Vaše věc.
Bohužel ale musím trvat na tom, že vytvořit procesor pracující s logikou v desítkové soustavě by byla revoluce ve výpočetní technice. u dnešních počítačů je v každém kroku výstup pouze 0 nebo 1, pokud by byla možnost to rozšířit na 0-9, tak by to zmnohonásobilo možnosti počítače a možná nás to přiblížilo k vytvoření UI, ale je to nad naše současné technické možnosti.

243939

12.05.2011 13:20

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Rozdíl mezi Bohem a mnou podle quida2

Jan Vítek 88.?.?.?

Nádherné,
tohle je přesně způsob argumentace založená na neznalosti. Čím méně lidé vědí jak věci fungují, tím větší je prostor pro víru.
co takhle "zákon zachování hmoty" ??
když se potím tak nevytvářím vodu, jen vypotím vodu, kterou jsem předtím přijal.
Jakto, že nemohou vysvětlit jak rostou nehty?
stromy vytvářejí chemikálie? jaké? z ničeho? zázrak?
[chechtot] [chechtot]

243943

13.05.2011 02:55

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Rozdíl mezi Bohem a mnou podle quida2

Jan Vítek 88.?.?.?

Já netvrdím, že není velmi pěkné jakým způsobem strom funguje, to jsme si nerozumněli. jen tvrdím, že nevytváří žádné chemikálie, ve smyslu v jakém to řekl onen šríla nebo jak se jmenuje. Stejně jako to s tím potem. pokud tu moře nebyly a on je vytvořil, tedy vzniklo něco z ničeho.
Strom nevytváří něco z ničeho to by nám za ty miliony let musela matička země pěkně naboptnat.
O tom jaké procesy tam probíhají už je známo poměrně hodně (v tomto případě i 10% je poměrně hodně, abyste mě nechytal za slovo) a co nevíme, to ještě zjistíme a vyzkoumáme, máme na to přece ještě skoro rok, než přijde armabeton.

243970

13.05.2011 03:21

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

tak už vím, kde je jádro pudla.
předpokládám, že jste nikdy nebyl v rusku a že termín "sčot" používáte pro nějakou mechanickou kalkulačku.
V rusku na školách, na úřadech a ve všech obchodech se za doby komunismu a dlouho předtím používaly sčoty, dalo se na nich sčítat, odčítat, násobit, dělit, umocňovat, odmocňovat.......a vypadaly takhle:

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Schoty_abacus.jpg

možná byste se divil, ale pokladní v obchodě na sčotu spočítala nákup rychleji než dneska v kauflandu na digitální kase, to ty kuličky jen lítaly.

v dobách socialistického československa si lidé znalí poměrů v rusku dělali legraci z mechanických kalkulaček a podobných archaických předmětů a POSMĚŠNĚ A HANLIVĚ je označovali za sčot.
bohužel šlo o vtip, který občas nebyl pochopen a proto se název sčot vžil nesprávně i pro jiné předměty.

Předpokládal jsem, že pokud používáte slovo sčot, pak myslíte sčot. moje chyba [smích]

243972

14.05.2011 02:53

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

nemyslím si, že bych změnil cokoli.
tvrdil jste, že sčot je jeden z původních počítačů, když jsem řekl, že mi kuličky na drátě nepřipadají jako počítač, tak jste se ohradil, že jste nemluvil o kuličkách na drátě, ale o sčotu. Když jsem tady dal fotku jak sčot vypadá aby i ostatní viděli absurditu diskuse s vámi, tak vám to přijde směšné.
A ano, já vždy mám nějaký předpoklad, ale nevyvracím si ho. Pokud se mluví o sčotu, pak předpokladem je, že se mluví o sčotu a ne třena o houpacím křesle. Možná je mou chybou ve vašich očích, že sčot je pro mně sčot, jablko je jablko, hovno je hovno. Bohužl při diskuzi s Vámi tato pravidla zjevně neplatí, každopádně jste zručný mistr překrucování, který při jakémkoli protiargumentu překroutí celou předešlou diskuzi aby mohl protiargument zesměšnit, nikoli vyvrátit.
Vám můžou mé předpoklady připadat nesmyslné, ale když se řekne třeba "židle" předpokládám, že se mluví o židli. Pokud Vám tento předpoklad připadá nesmyslný pak se těžko můžu domluvit s někým kdo používá řeč Vašeho kmene, kdy pro předměty záměrně používáte nesprávné označení abyste nepřítele zaskočili. [smích] (předpokládám....zase ty předpoklady....že jsem se v mém předešlém příspěvku mýlil, když jsem se Vaši hloupost ohledně sčotu snažil omluvit chybou běžně v některých vrstvách dělanou co se týče nesprávného označení sčot pro jiné předměty v českém prostředí. Jak jste dal najevo, tak to z vaši strany byla mistifikace záměrná)
Co se vyjevování identity týče, je mi celkem jedno, kdo skutečně jste, já osobně mám rád lidi, kteří jdou do boje s odkrytým hledím, kteří neskrývají své názory za nějakou maskou či nicneříkajícím nickem a argumentuji stylem "kdybyste věděli kdo já jsem, to byste se všichni....".Proto mám taky radši pravicové radikály než levicové radikály. Nevím kdo jste, možná člověk, který se stydí za svou skutečnou identitu.

244025

14.05.2011 03:12

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

omlouvám se, že reaguju trochu se zpožděním.
[smích]
takže, konkrétním paradoksům se vyhýbám, protože pokud to není záležitost nad kterou bych se v minulosti někdy zamýšlel, pak nemám důvod o té konkrétní věci diskutovat. paradoksy o kterých mluvíte nejsou toho typu, že by si o nich člověk udělal obrázek během 1 minuty a i když jsem na něj třeba v minulosti povšechně narazil, ale neměl jsem čas mnoho desítek nebo stovek hodin abych o tomto konkrétním případu přemýšlel, tak mi přijde nesmyslné sypat názory z rukávu jako kouzelník. Asi je tento přístup podle Vás mou slabinou, ale to je věc názoru. Co se všeobecného vzdělání a všeobecného rozhledu týče, tam svůj názor nehodlám měnit, protože módou dnešní doby je úzká specializace. denně se setkávám s lidmi, kteří jsou úzce specializovaní jen na svůj obor (v kterém jsou navíc často podprůměrní),že ostatní obory lidské činnosti zcela ignorují. Nehledě na celkově klesající úroveň českého školství kdy je nepřípustné aby se na žáky kladly jakékoli nároky. Proto si myslím, že všeobecné vzdělání je důležité, protože dnešní stav kdy většina populace neví nic o ničem je z hlediska rozvoje civilizace nevýhodný. [smích]
6e bych se na vašeho mluvčího nebo leadera nekvalifikoval mi až tak moc nevadí, protože taková funkce by mně jakožto egoistu a asociála moc neuspokojovala.

244026

14.05.2011 11:05

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

když už tak 104 kuliček, jak byste násobil, dělil, umocňoval a odmocňoval bez těch čtyř kuliček, které se normálně považují za desetinou čárku?
[smích]
ale to jen tak naokraj aby řeč nestála.
každopádně je to jen změť (jak vy říkáte zněť, čekám nějakou reakci češtinářů [velký smích] ) různých částí, jakkoli může být logicky uspořádána. není to ani náznak počítače, protože tím může být jen samočinný stroj, který po zadání vstupu sám vyplivne výstup. u sčotu musíte kuličky přehazovat ručně, u mechanické kalkulačky musíte točit klikou.
Počítač není uspořádání komponentů pro potřeby dvojkové soustavy, můžete tyto komponenty přeskupovat jakkoli chcete pro potřeby čehokoli a stejně pořád každý jeden komponent bude pracovat ve dvojkové soustavě, protože nic jiného neumí. pokud máte klopný obvod který má výstupy pouze "logická 1" a "logická 0" (opět se jedná o přesné technické termíny, to uvádím jen proto abyste nezačal rozvíjet teorie o tom, že nula není logická) tak jiný výsledek než dvojkovou soustavu nemůžete docílit. Proto budu dál tvrdit, že vytvořit polovodičovou součástku o jednoduchosti klopného obvodu, avšak s 10 logickými výstupy by otevřelo nové možnosti ve výpočetní technice.
Jinak co se diskuse týče, předpokládal jsem (zase mé mylné předpoklady, jak jste se vyjádřil), že diskuse slouží hlavně k vzájemnému obohacení diskutérů, vy ale máte jakožto nadřazená bytost zjevně vyšší cíl a poslání, tedy vzdělávat nás nevzdělané a tápající. viz: "Mým úkolem je vysvětlit, že základem všech počítacích strojů je jejich logické uspořádání a ne jen "kuličky na drátě", jak si to představujete Vy."

244039

15.05.2011 12:25

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

předpokládám, že akademik Smirnov i patřičně rozebral zda sčot je lepší používat s windows nebo linux, když už je to počítač.
[smích]
když jste mluvil o počítači pracující v desítkové soustavě předpokládám, že jste měl na mysli MARK 1 . u toho je ale pouze uvedené, že prováděl výpočty v desítkové soustavě, což bylo na tu dobu neobvyklé, protože jinak musela obsluha převádět čísla ručně do dvojkové soustavy a tak je zadávat a pak výsledky následně převádět do desítkové. Nikde jsem nenašel zmínku o tom, že by základní logika toho počítače byla v desítkové soustavě a výrobní plány k dispozici nemám.
když zmiňujete elektrické kalkulačky, ty taky provádějí výpočty v desítkové soustavě, přestože samy fungují v soustavě dvojkové.
celá diskuze začla vaším sdělením, že první počítače pracovaly v desítkové nebo osmičkové soustavě, od té doby ji jen neustále obracíte jinam a přitom používáte fráze, jako, že "pčítač musí být logicky sestaven" apod. Vaše rétorika je velmi vzdálená všeobecně užívaným technickým termínům, kdy tyto naopak zesměšňujete. Budíte dojem člověka se vzděláním humanitního směru s povrchní znalostí technických oborů o kterých se snažíte diskutovat bez dostatečných znalostí. Kdybyste tyto znalosti měl, tak byste prostě jen jednoduše po mojem prvním příspěvku napsal :" počítač ten a ten, vyroben tehdy a tehdy pracoval tak a tak na takovém či onakém principu" bylo by to stručné a konečné řešení. Místo toho se zamotáváte do nesmyslných diskuzí, kde, jak už jsem řekl dřív neuvádíte nic nového, žádné argumenty, jen protiargumenty zesměšňujete.

244097

17.05.2011 10:33

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

Máte pravdu, tímto můžeme diskuzi ukončit,
říkáte, že přenos byl "v síle proudu". to, že se mechanické součásti řídí analogově je běžné i v dnešní době, na tom není nic divného, ale že "pracoval dokonce v dílcích" a že tato soustava "je značně složitější" ? oni tedy tvůrci schválně vymysleli nějakou soustavu aby si to zkomplikovali? stejně jako matematici používají neznámé, aby si zkomplikovali výpočty? [smích]
výpočty se prováděly vždy v dílcích podle optických přístrojů a i pro výpočty je jednodušší stanovit si nějaké dogma a s ním počítat než počítat v reálných číslech. To, že tvůrci vytvoří nějaké zařízení co nejjednodušší udáváte jako komplikovanost [smích]

244238

17.05.2011 10:43

Církevní majetek

RE: Pokr. K cirkevnimu majetku

Jan Vítek 88.?.?.?

zapomínáte, že politika byla vždy něco za něco, bez české podpory by německý císař tehdy nebyl císařem a korunu přislíbil čechům právě za politickou pomoc ve vatikánu při svem prosazení se na císařský stolec. To jsou ale ty nepříliš popularizované dějiny. Stejně jako když Přemysl-Otakar II povolal do řídce osídleného pohraničí německé osadníky aby zde obdělávali půdu a tedy "PLATILI DANĚ". Dnes potomci těchto "hostů" vykřikují, že je to odjakživa jejich země.

244239

17.05.2011 11:01

Církevní majetek

RE: K cirkevnimu majetku.

Jan Vítek 88.?.?.?

Chrám sv. Víta nikdy nepatřil církvi, ani jeden jediný den v celé historii. Stavěn byl ze státních peněz (tedy královských) "pro potřeby lidu českého" , tedy nikoli pro církev. Církev zde měla provádět obřady, ale toť vše. Dostavba pak za první republiky probíhala ze sbírek, tyto sbírky ale pořádala a dostavbu prováděla soukromá "firma" nebo "společnost pro dostavbu chrámu sv. víta" a tato taky dostavbu provedla a chrám předala "všemu lidu českému".
Církevní restituce jsou krádeží za bílého dne, protože kromě toho co již bylo zmiňováno v článku, tedy že dary byly podmíněny podmínkou, kterou církev neplní, tedy by měla dary vrátit přesně v duchu českého práva, ale taky je zde druhá věc, že spousta majetku, který má být církvi vrácen církev nikdy nevlastnila, ale pouze na něm hospodařila. V historii mnohokrát byly polnosti a lesy církvi panovníkem dány k užívání, tím se panovník zbavil povinnosti podporovat církev finančně, protože ji dal možnost hospodařit na jeho pozemcích a užívat z toho plynoucí užitky.
Církev má nyní dostat v restituci majetky na kterých sice mnoho století hospodařila, ale které ji nikdy nepatřily.
konstatování, že "komunisti v rámci odluky církve a státu přestali podporovat církev tím, že by ji nechali bezúplatně hospodařit na státních pozemcích a tyto pozemky církvi odebrali" už ale není tak "IN"
možná se mýlím, ale podle mně tak 30-50% a možná ještě víc majetku, který má být církvi vrácen nikdy církvi nepatřil.
Katolická církev svoji hamižnost ukazuje už jen těmi dlouholetými soudními spory o chrám sv. Víta, který je jasným příkladem toho co církev dokáže aby získala majetek, na který nemá právo.

244240

18.05.2011 08:05

Pozor na stavění strašáků

Kam s ním?

Jan Vítek 88.?.?.?

Pane stwora,
chápu, že někdo může být odpůrcem jaderné energie, nicméně je to v současnosti nejefektivnější způsob a neekologičtější způsob výroby elektřiny. Rozhodně lepší než plynové nebo hnědouhelné elektrárny. Každopádně je fakt, termonukleární reakce obnáší nezanedbatelná rizika, ale otázka "kam s odpadem" je ten nejmenší problém. Už téměř 20 let jsou známy technologie opakovaného obohacení a využití vyhořelého paliva coby paliva nového, kupodivu Canada je v této technologii a výzkumu průkopnickou zemí. Ukládání paliva do jeskyní je logickým počinem, protože úložiště musí být velmi bezpečné a stabilní a budovat hluboko pod zemí obří komplexy z železobetonu je mnohem finančně náročnější než využít komplexy, které tam již po statisíce let jsou. Nebudeme si nalhávat, že úroveň školství a všeobecná vzdělanost v evropě roste, je to právě naopak, velmi prudce klesá, v tom jsme prozměnu leadři my, ČR, výjimkou jsou severské země, kde snad kvůli dlouhým zimám mají stále na učení čas a náladu, proto se právě tyto země "porvaly" o možnost vybudovat u sebe sklad vyhořelého paliva protože moc dobře vědí, jaké jim to přináší výhody a zisky dnes, ale hlavně jaké jim to přinese zisky v budoucnu, až přijde doba (a nebude to dlouho trvat) a toto vyhořelé palivo bude velmi žádaným artiklem. Jak řekla naše česká "atomová lady" paní drábová, sudy s vyhořelým palivem jsou dnes tak bezpečné, že nehrozí jakýkoli únik zážení a kdyby to česká legislativa povolovala, tak by ráda měla jeden doma, protože v něm doznívají některé pochody, takže sud má stabilní teplotu cca 25°C a bude ji mít ještě cca 50 let, takže je to geniální zroj energie a tepla pro rodinný domek.
Velmi směšní pak jsou ekologičtí aktivisti v Německu, když odjíždí z německa vlak vyhořelého paliva ke stabilizaci do Francie (protože to němci neumí) tak se o tom skoro neví, ale když už toto stabilizované palivo jede zpět tak manifestujou tisíce lidí, že ho tam nechtějí, připoutávají se ke kolejím apod.

244298

20.05.2011 10:05

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Jan Vítek 88.?.?.?

pane anonym,
chápu, že pod takovéto názory se asi těžko podepíšete, ale můžete mi vysvětlit, jak může výroba levné elektřiny přivést naše potomky do dluhové pasti? výroba mnohonásobně dražší energie (sluneční, vodní větrné elektrárny atd) je tam ale naopak nedostane? V čem spatřujete při používání JE to vaše "po nás potopa" ?? JE Temelím vyprodukuje za rok cca 24 tun odpadu, to je asi tak jeden kubík. Severočeské tepelné elektrárny vyprodukují stovky milionů tun CO2 a navíc jako odpad z odsíření je sádra, které se ročně vyprodukuje a na skládkách uloží zhruba 200 milionů tun. To ale není styl "po nás potopa" že?
Kde chcete brát energii na přípravu paliva a výstavbu dalších elektráren? zjevně o výkonu JE nic nevíte, výkon jednoho bloku JE temelím by stačil pokrýt energetickou potřebu na přípravu paliva na mnoho set let a na výstavbu dalších mhoha bloků.

244408

20.05.2011 18:09

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Jan Vítek 88.?.?.?

tím chcete říct, že při těžbě a úpravě paliva se spotřebuje tolik energie kolik se pak z toho paliva získá? Jste směšný a tématu vůbec nerozumíte. cena těžby a úpravy paliva, respektive energetická náročnost toho procesu není ani jedna tisícina toho kolik energie se pak z toho paliva získá. a celý ten proces může být elektrifikovaný, takže nebude vyžadovat žádné použití fosilních paliv. Jestli podle Vás je spálení milionů a milionů tun uhlí ročně a vytvožení milionů tun CO2 (zákon zachování hmoty, ale ten Vám asi nic neřekne, když i zákon zachování energie vykládáte naprosto mylně) navíc se musí vytěřit další miliony tun vápence, aby se mohly splodiny z tepelných elektrárem odsířit, čímž vzniknou miliony tun nepoužitelné sádry, a to nemluvím o milionech tun elektrárenského popílku, jehož rediace je v součtu vyšší než radiace JE Temelím za celou životnost. a to beru popílek vyprodukovaný za jediný rok. tohle všechno je na jedné misce vah a na druhé je 24 tun jaderného odpadu, který je navíc pro budoucnost strategickou surovinou. Jestli teda opravdu máte radši devastaci jako v severních čechách tak buďte proti jádru. navíc jedna atomová elektrárna nahradí ne jednu tepelnou elektrárnu, ale desítky, ne-li stovky tepelných elektráren.
Vaše názory jsou směšné a vy si toho jste vědom, proto nemáte ani tolik slušnosti abyste se podepsal pod svoje bláboly.

244421

21.05.2011 00:47

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Jan Vítek 88.?.?.?

vedou k dluhům? K čím dluhům? Výstavba a provoz jsou extrémně drahé? Speciálně v ČR cena elektrické energie stoupá jen proto, že ČEZ zdražuje aniž by měl důvod. Pak řeknou, že měli historicky nejvyšší zisk, vyšší přesně o tolik % o kolik% v tom roce zdražili elektřinu. Takže výrobní cena ani náklady se jim nezvýšily. Provoz JE je určitě finančně náročnější než provoz tepelné elektrárny, možná 10-ti násobně, v porovnání s výkonem je to ale zanedbatelné. Jakou surovinovou závislost máte u ČR na mysli, když jsme jednou z mála zemí s vlastním zdrojem uranové rudy? sice se to vozí na zpracování do ruska....a je pravda, že většinu uranu jsme rusku "darovali" za komunizmu a rusko ho teď s obrovským ziskem prodává, převážně do USA. Vzhledem k tomu, že většina ruského jaderného programu (myslím i vojenského) je založena na české uranové rudě, pak nevídím u ČR surovinovou závislost tak černě. Viděl jste někdy jaká měsíční krajina zůstává po těžbě hnědého uhlí? opravdu chcete radši ničit ovzduší miliony tun CO2 z tepelných elekráren?
Vám vadí elektrárny, ale sedíte u počítače, svítíte, vaříte a sám nevytvoříte žádnou alternativu, jen kritizujete to, co sám využíváte.
Já jen doufám, že až se dostaví další plánované bloky JE Temelín tak se konečně otevře stavba JE Blahutovice, abysme i tady u nás na severní moravě měli něco užitečného.
[chechtot] "smrt jihočeským matkám a ostatním ekoteroristům" [chechtot]

244433

22.05.2011 00:10

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Jan Vítek 88.?.?.?

no zřejmě jsi zaměnil slovo z nedbalosti [smích] ale pokud by skutečně rostiny produkovaly chloroform, tak by se nám tu moc dobře nežilo.
jde spíš o to, že rostliny, díky chlorofilu a slunečním záření dokáží rozbít chemickou vazbu (je třeba energie, protože reakce při vzniku CO2 byla exotermická tedy se uvolňovalo teplo-energie, a proto je potřeba tuto energii dodat aby byla vazba rozbita) a uhlík dál využívá k buněčné stavbě, kdežto kyslík vyloučí, což je dobře......ALE.....CO2 je poměrně dobrý skleníkový plyn, díky němu tu máme dostatek tepla pro život, ale každá změna hladiny CO2 má následky. proto říkám, že tepelné elektrárny škodí. kdyby se jednalo o kysličník uhelnatý (jezdily na něj auta za druhé světové války - dřevoplyn) tak ten se dá lehce spalovat na CO2 a získala by se další energie.
vzniky CO2 a následně fotosyntéza jsou části takzvané "uhlíkové výměny" to je roční souhrn transformace uhlíku oběma směry, je to velmi složitý komplexní a křehký proces, který právě tato lidská činnost ovlivňuje.
celý humbuk kolem globálního oteplování je v podstatě jen o narušení uhlíkové výměny.
JE sice rozbije atom a uvolní se teplo, al to je zanedbatelné oproti tomu jakou škodu nadělá CO2 z elektráren tepelných.

244466

22.05.2011 00:24

Církevní majetek

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

Jan Vítek 88.?.?.?

každý z nás přispívá na církev aniž by chtěl protože církve jsou financovány z daní. Já jsem ateista a musím Vám věřícím přispívat na církev a to je jen Vaše volnočasová aktivita. moji volnočasovou aktivitou je například chlast.....otázka zní, jak mi vy věřící přispíváte na moji volnočasovou aktivitu?
Já vám na víru přispívám a vy mně na chlast ne !!
z toho plyne jediné, já mám právo o tomto tématu mluvit, mám větší právo chtít dělat pořádek ve vaši peněžence, protože žijete za moje peníze, přiživujete se na mojí práci, kdežto sami mi žádnou protihodnotu nenabízíte.
Je irelevantní, že i ze zbytku svých peněz dáváte další peníze církv. to už je vaše věc co si děláte se zbytkem.
Až se naučíte žít za svoje peníze a přestane se menšina vydržovat od většiny a kořistit z její práce tak teprve pak si budeme v této diskuzi rovni, do té doby je každý křesťan (snad s výjimkou Rudolfa) mým dlužníkem.

244467

22.05.2011 13:32

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Jan Vítek 88.?.?.?

kysličník uhličitý je sice strašák, ale je to jeden ze základních skleníkových plynů. určité množství ho je potřeba , ale je to velmi citlivá rovnováha. Ano, dřevo apod se pálilo i dřív, ale produkce CO2 za posleních 100 let vzrostla o tisíce procent.
Je předmětem diskuzí jestli to je množství významné pro klimatické změny, jestli lidská činnost to může nebo nemůže ovlivnit, ale uhlíková výměna je narušená například těžbou deštných pralesů, paradoxně je to kompenzováno vyšším podílem fytoplanktonu, kterému se líp daří díky masivnímu rybolovu. naopak někde zase klesá, protože se zvedá teplota moře. Jak říkám, je to velmi citlivý mechanizmus zahrnující mnoho aspektů.
Co se "finanční zátěže" týká, tak v vropě již mnoho let funguje obchod s emisními povolenkami, emisní limity na celém území evropy jsou stejné a zemědělské oblasti, kde se CO2 nerodukuje svoje limity prodávají průmyslovým oblastem, takže jde jen o to udělat z emisí další komoditu, se kterou se obchoduje, je to jen obchod s odpady, nic ekologického.
[smích]
a pak ještě, abych i nezapomněl rýpnout, mluvíte o "bohaté směsi" kde je mnoho paliva a málo vzduchu, tedy vzniká CO, a nikoli o směsi "chudé"
[smích]

244483

22.05.2011 13:50

Církevní majetek

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

Jan Vítek 88.?.?.?

to jsme se ale lehce nepochopili,
Já netvrdím, že kulturní projekty se nemají financovat, já jen poukazuju na to, že křesťany předhazované "vy církev neplatíte, tak do toho nekecejte" je nesmysl. já křesťanům na jejich volnočasovou aktivitu přizpívám, oni mně na moji ne. z toho úhlu pohledu mám větší morální právo žvanit, než oni. toť vše.
Chrám sv. Víta si zaslouží péči, protože 1) je to kus naši historie a 2) nepatří církvi, ale státu, takže se financovat musí.
co se samofinancovatelnosti týče, tak trojice sv.Vít/Karlův most/hradčany přitahuje tolik turistů, že celkový zisk z jejich vlastnictví (tím nemyslím nějaké vstupenky, ale celkový objem peněz, které sem turisti přivezou) je takový, že je to víc než samofinancovatelné.
Proto aby církev byla samofinancovatelná tak církev dostávala do užívání polnosti a lesy.
Církev chce vrátit majetek, který ji nikdy nepatřil.
Já osobně bych byl pro to, aby dostali co jejich jest, tedy asi 20% toho o co žádají. i v tom objemu je to takové množství majetku, že by církev nebyla samofinancovatelná, ale ještě tvrdě zisková a prosperující firma.
Církevní stavby, které jsou památkově chráněny, by měla církev udržovat řádně jak ji zákon nařizuje (a na co stát dává dotace i soukromým majitelům) a pokud tak činit nebude, tak ať ty budovy prodá a nebo převede na stát s tím, že stát se bude starat a oni užívat. takováto podpora církve by mi nevadila.
ale na běžný chléb vezdejší ať si vydělají sami.

244484

22.05.2011 21:53

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Jan Vítek 88.?.?.?

ale neboj, já mám informací dost, ale nejsem vševěd jako někteří z nás abych řekl, že je něco tak nebo onak. Pravdou je, že lidstvo svou průmyslovou činností produkuje CO2 ve větší míře než před 100 lety a to o tisíce procent. Když opomenu průmyslovou činnost, tak jen dýcháním produkuje lidstvo 4x víc CO2 než před 100 lety.
Z pohledu globální uhlíkové výměny je to ale mizivé procento, ale proto jsem říkal, že to je otázkou, jestli toto mizivé procento může v globálním měřítku mít nějaký vliv nebo ne. Hladina CO2 se v historii měnila bez lidského zásahu stejně jako podnebí planety. Stejně tak se mění dnes a někteří (jako Klaus) tvrdí, že na to člověk nemá vliv. Někteří zase, že má a to značný. Podle mně bude pravda někde mezi tím, záměrně neříkám uprostřed, stejně jako si myslím, že by bylo třeba zohlednit daleko víc faktorů jako narušování rovnováhy ekosystému oceánu vyhubením tuňáka apod. (jasně, ještě není vyhuben, ještě ho pár % zbývá, ale v některých lokalitách už vůbec není a jinde je před vyhubením.)
Navíc mluvíte o "mém varování před CO2" což není tak docela pravda, já jsem nevaroval, upřímně je mi úplně jedno jestli nějaké globální oteplování je nebo není, protože na můj život to nemá vliv. Jen jsem řekl svůj názor ohledně ekologie, že podle mně je ekologičtější vyprodukovat při výrobě nějakého množství elektřiny 24 tun odpadu ročně (což je jeden náklaďák), než při výrobě STEJNÉHO množství elektřiny za STEJNÝ časový úsek jiným způsobem výroby vyprodukovat milióny tun CO2 + miliony tun sádry + miliony tun popílku.
thats all

244516

23.05.2011 21:38

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

Jan Vítek 88.?.?.?

ano, přesně tak.
kdyby bylo po mém, tak se budeme smát tomu, jak jsme to té církvi nandali. soustředit všechny duchovní a býkovcem je hnát do jejich země. Tím mylím Vatikán. Každý český ŘK duchovní by samozřejmě měl být nejdřív souzen za svou protistátní činnost ve prospěch cizí mocnosti.
s tím býkovcem to není špatné řešení, to už vyzkoušel můj praděda před cca 110 lety, když mu bylo 13 let a farář ho na katechizmu zmlátil rákoskou, to byl ale frajer, ale pak mu spadl hřebínek, když praděda zašel domů pro býkovec a hnal ho přes celou vesnici jako býka na porážku.
[chechtot] [chechtot]

244595

24.05.2011 21:49

Církevní majetek

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

Jan Vítek 88.?.?.?

jakožto lihem dobře nakonzervovaná hrouda rád odpovím v jednotlivých bodech.
1) nedělají nic užitečného: pouze podnikají v jisté oblasti, pobírají dotace a granty, vyplácí si mzdy, produkují zisk, navíc to není rovná soutěž, protože neplatí daně. kdyby to nedělali a tyto služby neposkytovali, tak by tuto díru na trhu neviditelná ruka trhu rychle něčím jiným zaplácla. Znám lidi, kteří dělají užitečné věci a kupodivu zadarmo a bez toho, že by očekávali vděk.....ale nejsou to církevní organizace.
2) mně je jedno jestli fetujete kadidlo nebo něco jiného. jakým způsobem probíhá váš poviný program je mi stejně jedno jako vám je jedno, jak probíhá třeba pohybová příprava před tréninkem společenských tanců.
3) vzhledem k tomu, že převážná část vašich soukmenovců je ze spodních socioekonomických vrstev a na sociálních dávkách, tak já jsem si jistý, že nikdy nebudu jako poslední člen církve, a ani jako ten předposlední. na druhou stranu bych se rád dožil dne, kdy budu stejný jako poslední člen církve, pokud mi někdo zaručí, že se bude skutečně jednat o člana úplně posledního.
4) ano překonáváte mně mnohonásobně, ale zcela opačným směrem, než si myslíte.
5) nepsal jste o svatém poslání, ale formuloval jste tímto směrem zejména části o tom, že o pravém poslání církve nic nevím. Myslím, že o pravém poslání církve tady onehdá bylo vloženo pěkné video.
6) ano, pokládám se za člověka, ale máte pravdu, nejsem normálně uvažující, protože základem je slovo NORMA a vy si rádi usurpujete právo stanovovat "vaše normy" a kdo nezapadá půjde do pekla. takže oprava, jsem člověk uvažující racionálně a reálně.
7) smějete se pouze své neznalosti češtiny a jejích krás, kdy pravý stav věci se dá vyjádřit slovy zdánlivě si odporujícími. Kdo má cit pro svůj rodný jazyk, tak by to pochopil, tvým rodným jazykem bude patrně latina, neníliž pravda. a že být blahosklonný znamená, že se laskavě sklání? trochu pokřivené a zjednodušující. evidentně tam necítíte ten podtón, ale co by člověk od vás očekával.
:resume: já nechci působit chytře, já jsem chytrý a je mi tudíž u pr.ele jak působím na lidi jako jsi ty. Holt musím akceptovat fakt, že jsi intelektuál, ale to mi vzhledem ke znalosti Čapkova díla nedělá problém.

244683

24.05.2011 22:02

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

Jan Vítek 88.?.?.?

tak ono nejde jen o vztah, ten mám velice kladný, hohužel na svoje koníčky nemám tolik času.
jak sis jistě všimla, z mé předešlé věty vyplývá, že bohu je líto, že nechlastám víc. Takže jak mně může nějaký katolík kritizovat, že něco dělám, když bohu je líto, že to nedělám?
[smích]

244684

26.05.2011 00:40

Církevní majetek

RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:

Jan Vítek 88.?.?.?

přesně tak, tady pár debilů tvrdí, že krást je v pořádku, že je jedno, kolik vám toho patřilo kdysi, vy chsete vrátit i to sousedovo a ještě kousek odsud a odtamtud. semtam se sfalšujou záznamy v pozemkových knihách, semtam se někdo podplatí. jinde se vyvíjí politický tlak.
[smích]
jojo, vy jste si vždycky uměli makrást.

244745

26.05.2011 09:39

Církevní majetek

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek 88.?.?.?

teď jste uhodil hlavičku na hřebíček
[smích]
ale máte pravdu, já sám jsem církev okradl.
když mi bylo cca 13 let, tak jsme s kamarádama sežrali dvě krabice hostií a vypili mešní víno, do toho kamarád vyřvával texty písní různých deathmetalových kapel a pochvaloval si jaká je tam úžasná akustika. ale když jsme mu k tomu začali zvonit, tak nás vyhodili.
[smích]
a víte co? vůbec to pro mně není stresující vzpomínka na mnou páchané hříchy, fakt jsme si to tehdy užili a bylo to krásně strávené odpoledne. (jen by ty oplatky mohli dělat s náplní, je to nepoměr, tak kvalitní víno a k tomu takový šunt kulatý, hned je vidět co je pro lidi a co pro vrchnost)

244754

26.05.2011 22:01

Církevní majetek

RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:

Jan Vítek 88.?.?.?

ale ale, co když řeknu, že jsem se nevloupal do cizího domu, nýbrž, že jsem přišel do domu svého otce? Npříšluší otci nasytit svého syna? Jak mi dokážeš, že to není pravda? Kristovi to přece taky nevěřili.
Chceš mě ukřižovat a počkat jestli ožiju?

244798

28.05.2011 10:30

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Jan Vítek 88.?.?.?

KDYBY SE LIDÉ VÍCE SMÁLI, NEBYLO BY MÉNĚ VÁLEK, JEN BY SE U TOHO ZŮČASNĚNÍ JEDINCI DALEKO VÍC BAVILI.
[smích]

244951

31.05.2011 00:22

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

hlavně správný komentář

Jan Vítek 88.?.?.?

Pamatuju si na začátku bombardování, že ukazovali v televizi demonsrace "proti kadáfímu" jak u toho vysvětlili. ale při bližším pohledu jsem překvapeně koukal, že demonstranti líbají fotky kaddáfího. Žeby ukázka lásky k nepříteli? [chechtot]
stačí natočit dav a dát tomu titulek a "pravda" je na světě.
Zajímavé je "vynucování bezletové zóny" když Kaddáfí do vzduchu nic neposílal a rezoluci RB OSN respektoval, takže nebyl důvod k žádnému zásahu, to nemluvím o tom, že odzačátku zve do země pozorovatele OSN, ale oni přece pozvání od kdekoho nepřijmou.
To nemluvím o té provokatérce "znásilněné" Kaddáfího jednotkama. Když si "ihned po útěku" z toho hromadného znásilnění přišla stěžovat (velmi elegantně oblečená a upravená na to, že byla čerstvě po gangbangu), jak dostala hned po hubě od servírek v tom hotelu. Myslím, že žena ženu by jen tak nemlátila, kdyby jí věřila, že byla skutečně znásilněná. Mi tady víme celkem prd, jen si skládáme střípky informací, ale lidi co tam žijou vědí o co jde...a i y servírky věděly a proto jí hned naložily pár přes ústa.

245149

02.06.2011 00:59

Církevní majetek

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek 88.?.?.?

hmmm....a to je právě další manipulace. Nikdy nebylo tajemstvím, že Grygar je věřící člověk, byl jím vždy. takže není pravda, že udělal tlustou čáru za minulostí a popřel vše co dřív tvrdil a přestoupil k něčemu jinému.

245296

02.06.2011 18:32

Církevní majetek

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek 88.?.?.?

nějak mi uniklo na co z mého příspěvku reagujete, zjevně jste ho nepochopil.
nemluvil jsem ani náznakem o astrologii.
jen jsem řekl, že tvrdit, že Grygar nějak radikálně změnil své smýšlení je maniplace, protože nepřestupil od materialismu k víře v boha ale.......1) Je to špičkový věděc a astronom....A ZÁROVĚŇ...2) je věřící.
Vždycky byl věřící a nikdy se tím netajil a to ani před revolucí, takže tvrdit teď, že najednou objevil víru je nesmysl a manipulace.

245342

02.06.2011 21:24

Církevní majetek

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek 88.?.?.?

No, já právě letmo o jeho životě a práci něco vím, ale dovolím si tu vložit citaci pana Grygara a řekněte mi jestli z tohoto nějak vyplývá, že by zanevřel na vědu.

"... Vztah k Bohu je pro věřícího křesťana důvěrně osobní záležitostí, o níž se většinou ostýchá vyjadřovat veřejně; ne snad proto, že by se obával perzekuce či posměchu jako v dobách bojovně ateistické totalitní společnosti, ale z toho důvodu, že si je dobře vědom, jak nesnadné je popsat stav vlastního nitra běžným lidským jazykem a jak nesdělitelné jsou osobní prožitky, střádající se během vlastního života - života nezaměnitelného a jedinečného v celých dějinách vesmíru.

Vidíte, právě mi uklouzlo slovo vesmír a jistě ne náhodou. Věřící přírodovědec je možná v jisté výhodě, že poznává Boha nejen subjektivně jako každý jiný člověk, ale také prostřednictvím předmětu svého bádání, jímž je vždy určitý uzoučký výsek poznávání kosmu, od hvězd po mořské hvězdice, od vůně květin po vůni kvarků, od přenosných chorob po přenos záření či genetické informace..."

245352

02.06.2011 21:42

Církevní majetek

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek 88.?.?.?

Chápu, že jste jen citoval z článku, a když jsem říkal, že jde o manipulaci, tak jsem myslel smysl té věty a ne, že manipuljete vy. Samotný článek je manipulativní a autor se snaží dodat váhy tím, že jmenuje někoho uznávaného a známého. Pro lepší představu dávám odkaz na rozhovor s Grygarem.

http://www.vira.cz/Texty/Knihovna/Rozhovor-s-astrofyzikem-Jirim-Grygarem.html

245353

03.06.2011 16:39

Církevní majetek

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek 88.?.?.?

Pak tedy předpokládám, že v tomto jsme si porozuměni.
Osobně pana Grygara považuji za jednoho z nejvýznamějších českých vědců (a skeptiků) a nemyslím si, že by se od něj daly čekat nějaké názorové veletoče, protože podle mně to má sám u sebe srovnané. To, že někdo využije jeho jméno, ale hlavně neznalost lidí faktu, že pan Grygar je věřící a prezentuje to jako "důkaz" že i takový slavný věděc "nalezl víru, najednou, z ničeho nic prohlédl" skutečně považuji za manipulaci a vypovídací hodnota článku, kde autor cítí potřebu takto manipulovat tím klesá jako celek.

245414

04.06.2011 18:34

Koupím hezký, moderní mobil. Zn. připlatím za omezenou funkčnost

noname přístroj.

Jan Vítek 88.?.?.?

Já mám podobný problém co se týče výběru přístroje a vyřešil jsem ho koupí MyPhone 3010, dualSIM, žádný foťák, ale zato LED baterka. Jedinou chybou je, že to má jen 900/1800. ale to by nemělo vadit až tak moc, protože na obou pásmech by to mělo běhat v evropě a na 1800 v kanadě.
cena je taky lidová, nějakých 800,- Kč

(i když se přiznám, že mě lákal i model za 2800,- Kč, který měl i digitální TV tuner, což je pro mně zajímavé vzhledem k tomu, že spoustu času trávím na cestách a nocí v hotelích)

245500

10.06.2011 23:19

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

RE: A co zlaty poklad?

Jan Vítek 88.?.?.?

ono by to hlavně chtělo vědět něco o té kupónovce. Všichni nadáváte na Klause, ale pravda je, že když mu plán na kupónovku poprvé ukázali, tak prohlásil, že "větší hovadinu nikdy neviděl".
ale to se v dnešní době nesluší říkat, stejně jako se nesluší říkat, že kupónovku "upekli" na zámku v Kolodějích Dyba, Kočárník,Dlouhý a ŠVEJNAR.
o tom, že duchovním otcem toho největšího porevolučního podvodu je právě onen slavný Švejnar, který je momentálně nejžhavějším kandidátem na prezidenta se prostě asi mluvit nesmí.
Takže po období, kdy nám vládl šašek přišla doba, kdy nám na hradě seděl sice nepopulární, ale dobrý president. teď přichází období, kdy tam bude někdo popuární, ale ten už nebude ani šašek, ten už nebude nic, jen populární lhář.

245802

11.06.2011 10:49

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Kam mam zavolat...

Jan Vítek 88.?.?.?

lásku si musí každý zasouložit. [chechtot]

245817

11.06.2011 10:54

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Kam mam zavolat...

Jan Vítek 88.?.?.?

zapomněl jsem jen podotknout, že jsem pravou lásku poznal, teda podle Vašich kritérií.
Rád totiž používám větu : " Já mě mám rád."
takže mám rád někoho v kom mám ZALÍBNÍ, je v tom NĚHA, DŮVĚRA, ÚCTA a to se už radši nebudu rozepisovat o VÁŠNI.

245818

11.06.2011 11:06

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

RE: A co zlaty poklad?

Jan Vítek 88.?.?.?

rozčilujete se nad tím že jsme museli splatit úvěr? Naše vláda tehdy uzavřela úvěrovou smlouvu z které se finacovala nejen naše aktivita na západní frontě, ale i na východní frontě. Rusové nám taky nedali nic zadarmo, za všechno dostávali peníze z Londýna. To se ve školách neučí, protože by to mohlo zvyšovat národní hrdost a to do dnešních světových plánů nehodí , ale "celou WWII jsme bojovali proti německu ZA SVOJE PENÍZE" a to na dvou frontách. Když jsme úvěr splatili, tak se zlato vrátilo.
Co mně ale štve daleko víc je fakt, že toho zlata se do anglie před válkou odvezlo 5x tolik. Německo po obsazení republiky jakožto nový pán na našem území oficiálně požádalo anglii o vydání zlata a anglie ho většinu německu vydala. nechala si jen "trochu pro strýčka příhodu".
Tohle zlato bysme měli dostat zpět.

245819

11.06.2011 23:51

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

RE: A co zlaty poklad?

Jan Vítek 88.?.?.?

kdo šíří podobné pomluvy by mněl ukázat nějaký důkaz, když už nemá odvahu se podepsat.
že by předválečné československo, jakožto 5 nejrozvinutější země na světě a zakládající člen světové banky mělo jen dluhy? tak ten byl dobrý. [chechtot]

245852

25.07.2011 02:05

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

vězení je nehumání?

Jan Vítek 88.?.?.?

Pane Stwora, zřejmě Vám uniklo, že ti lidé jsou ve vězení za trest. V našich věznicích mají až moc pohodlí a luxusu a jinde v evropě to není jiné. Takoví lidé naopak můžou být společnosti prospěšní svou tvrdou prací například v kamenolomu, že je to moc komunistický názor? No a co? I komunisti měli světlé chvilky.

248906

25.07.2011 02:36

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: Žijeme ve věku magorů a je to mnohem složitější, než se na prvni pohled zdá.

Jan Vítek 88.?.?.?

západ není schopen se reprodukovat?
v tomhle s vámi nemůžu souhlasit, to, že je třeba zvyšovat porodnost a importovat muslimy je to nejhorší svinstvo co naše vlády tvrdí a podporují.
že klesá porodnost je fajn, lidí je jak s..ček a když nás v evropě bude o pár milionů míň, tak tím líp, aspoň budeme mít víc životního prostoru a bude se nám dýchat svobodněji. Bohužel vždycky se najde někdo ze sousedství, kde budou mít plno (protože se množí jako krysy) kdo se bude chtít s náma o náš prostor podělit (a tady se nám podle svých zvyků namnožit tak, až tu taky nebude k hnutí)
podle mně by se právě mělo migraci zamezit a to všemi dostupnými prostředky. a to myslím celosvětově.
přijeď na dovolenou, koukni se ak tu žijeme, můžeme se vzájemně kulturně obohatit, ale pak hezky hybaj zpět.
Můžete navrhnout, že někteří žádají o azyl z politických důvodů a že každý má právo žít důstojně jako svobodný člověk. to zajisté má, a pokud v jeho zemi takové podmínky nejsou, pak má plné právo ve své zemi bojovat za to, aby ty podmínky vytvořil.

248909

04.08.2011 23:11

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

Jan Vítek 88.?.?.?

no, nemyslím si, že by byl závislý na Italském odbytu ropy. ropa se dá prodat vždycky a komukoli. Navíc je to asi 10 nebo 14 dnů co Libye zavřela Itálii kohout s vyjádřením, že Itálie může na Libyjskou ropu zapomenout - napořád.
Navíc Libye v posledních letech hodně investovala, třeba právě v Itálii. Přímo, či nepřímo přes prostředníky Libye vlastní přes 80% fiatu. To by asi byl válečný tah hodný mistra, zavřít ze dne na den celý koncern FIAT a vyhlásit konec činnosti a propustit desetitisíce lidí, když si vezmeme, že FIAT je jedním z tahounů Italské ekonomiky., tak tohle by přivedlo Itálii do pozice řecka.
[smích]

249877

26.02.2012 15:53

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Jan Vítek 81.?.?.?

nerad se míchám do diskuze, jen cítím potřebu komentovat větu "kolik lidí by se tím nasytilo v africe. Afrika není pouze sahara, většina afriky je velmi úrodná. celá africká polulace by se nakrásně uživila , kdyby ti, kdo tam žijí alespoň trochu pracovali a nebyli jen banda lenivců, kteří radši zabíjejí čas v kmenových válkách (ok, ne všichni jsou leniví, ale po generacích kmenových válek stejně neumí zemi obdělávat) takže kdyby tito lidé se pohodlně posadili a obdělávali pouze půdu na kterou pohodlně dosáhnou, tak při úrodnosti africké půdy by zde nebyl žádný hladomor. K lenivosti afričanů taková poznámka......česká vrtná souprava přijela chudákům černouškům vrtat studnu, jelikož ji neměli mnoho let. Po celou dobu vrtání se hned vedle vytvořil tábor a všichni lidé z okolí tam kempovali a koukali se jak se jim vrtá studna. Kdyby tohle množství lidí vzalo lopaty, tak by si tu studnu za tu dobu vykopali sami a mohli to udělat už před lety. Oni ale budou léta umírat žízní a čekat, až to někdo udělá za ně.
Proto jsem podrážděný pokaždé, když slyším fráze typu "kolik lidí by se tím nasytilo v africe".

264013

28.02.2012 10:07

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Stará známá věc!

Jan Vítek 81.?.?.?

Toto je kvalitní názor. Za svých neúspěšných studentských let jsme se bavili vymýšlením a vkládání do hovoru slov mírně , či více pozměněných, které ale v kontextu dávaly větě nový význam nebo právě takové fráze, které v češtině jsou lehce pochopitelné, ale těžko přeložitelné (například mé oblíbené "zdálo se mi, že se mi na tom něco nezdá"). Těmto výtvorům jsme pak říkali "jazykové novotvary". Už jen tento termín, se všemi úrovněmi pochopení s lehkým náznakem toho, že jde o nekonrolovatelné bujení jazyka se těžko přeloží do jiných jazyků aniž by se alespoň polovina významu nevytratila.
Párkrát se mi stalo, že jsem přátelům z jiných zemí světa zkoušel přeložit texty některých českých písní, když se mně zeptali "o čem to je". Zejména Nohavica , ale paradoxně i skupina Kabát se ukázali jako velký oříšek, kdy žádný verš nešel přeložit bez podrobného výkladu. Takže děkujme americe za pop music, kde se dají texty překládat strojově aniž by jim to ubralo na kvalitě [smích]

264116

28.02.2012 12:51

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

pouze kvalitní příspěvky budou zveřejněny.

Jan Vítek 81.?.?.?

koukám, že už jsem měla opět nekvalitní příspěvek [smích]

264129

29.02.2012 05:55

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Stará známá věc!

Jan Vítek 81.?.?.?

No, chápu Vaši averzi vůči komunistům, ale sova jako "chozrasčot" nebo "perestrojka" nikdy nebyly masově užívané. Občas je používali politici a moderátoři správ, ale nemůže se mluvit o slovech, které by byly přejaté, protože je 99,9% obyvatelstva nikdy nepoužívalo a nikdy nebyly zahrnuty do slovníku spisovné češtiny. Nehledě na to, že se masově používala jejich česká obdoba "přestavba" a "hospodářský rozpočet". Termín přestavba umřel s komunismem,protože nebylo co přestavovat naopak hospodářský rozpočet je nedílnou součástí života a to bez jakéhokoli vlivu ruska, protože tu byl dávno před ruskem.
Mně osobně nevadí přjímání cizích slov do hovorové češtiny, ale všechno chce určitou setrvačnost. I výzkumný ústav pro jazyk český uzná jako spisovný nějaký termín převzatý z jiného jazyka až když se všeobecně užívá třeba 20-30 let. V podstatě nejdřív nechají sám jazyk aby si s tím poradil. Většina Vámi vytýkaných slov "brífing, míting atd." jsou sice dnes užívané, nikoli však spisovné nebo přejaté do češtiny. Podle mně by se neměly tyto patvary objevovat ve sdělovacích prostředcích a veřejných institucích.
Co mně ale osobně vadí daleko víc než užívání takových patvarů je prznění výrazů a slov českých, kdy hlavně dnešní mladá generace (nedovzdělaná, bez zájmu o svůj rodný jazyk jako takový) používá české slova, ale v opačném nebo jiném významu než jaký mají.
Běžně pak vidíte na netu komentáře, že něco bylo "mrtě dobrý" (myšleno hodně) nebo, že někde bylo " mrtě lidí" (opět ve smyslu "hodně" ) .Když vidím takovéhle věci napsané někde na netu, tak cítím opravdu fyzickou bolest a zlost. Ač jsem jinam celkem tolerantní, tak v tu chvíli se začnu klepat, zrychlí se mi tep a mít po ruce pisatele, tak ho zbiju a mít tu moc (soudní) tak bych mu zakázal češtinu užívat, když si jí neváží.
Jedna věc je vývoj jazyka jako takového. Jazyk je v podstatě živý organismus, nové slova běžně vznikají nebo se přebírají, ale používat existující výraz ve zcela opačném významu než jaký má po staletí je neúcta k jazyku.
Stejným způsobem mně vytáčí mechanické překládání například slova "love" při dabingu do podoby "miluju tě" bez ohledu na kontext. V češtině je velmi jasný rozdíl mezi tvrzením "mám tě rád" a "miluju tě" i když se může jednat o stejně hluboký cit, protože to vystihuje i podstatu citu a vztah mezi zúčastněnými. Takže jak je dnes běžné vidět v amerických filmech, scéna : otec dává spát svou nezletilou dceru , políbí ji na dobrou noc a řekne "miluju tě, zlatíčko"......otázka zní, skutečně i v anglickém originále mělo to sdělení mít silný nádech incestu nebo to mělo být nevinné, rodičovské projevení citů, kde je správnou českou formou sdělení "mám tě rád" ??

264188

29.02.2012 14:14

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: pasquilovy jazyk cesky

Jan Vítek 81.?.?.?

jestli to nebude tím, že slovo dealer, jakožto anglický terminus se používalo hned po revoluci a dokonce ještě před ní, tedy v době, kdy se ho nikdo nesnažil počeštit a bralo se to jako anglický termín a jako takový se to i vžilo do povědomí (ono totiž spousta lidí mela zkušennosti ze zahraničního obchodu). Ostatní termíny přišly podsatatně později, cca o 10-15 let po revoluci (podle oblasti) a v té době už k tomu měla společnost jiný přístup a i starší generaci byly vtlučeny do hlavy anglické termíny i přes jejich neznalost anglického jazyka.
to je ale pouze můj názor...sice vytvořený na základě zkušennosti, ale jiní lidé můžou mít zkušennost z českého prostředí jinou (zejména ti, žijící dlouhodobě v zahraničí, že? )

264220

29.02.2012 14:27

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Stará známá věc!

Jan Vítek 81.?.?.?

v tom s tebou souhlasím, proto také v hovoru používám při výkladu mou oblíbenou frázi: "jelikož, nýbrž a protože .....a následuje předmětný text"
tím je jasně řečeno, že se jedná o všechny tyto nuance. Nikoli niance, jak člověk občas onde čte.
Další termín, který mně vytáčí "loajalita" to vypadá jako by se jednalo o něco co má co do činění s lojem. Je snad tak těžkě napsat hezky-česky "loyalita" ??
A to nemluvím o zlozvyku (nechci říct přímo nevzdělanosti a hlouposti) moderátorů a hlasatelů číst německé/francouzké/italské/latinské slova a termíny striktně s anglickou výslovností.

264222

29.02.2012 23:50

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Udo a Michal Kesudis 2

Jan Vítek 81.?.?.?

Tady bych si dovolil polemizovat s poslední větou.
Jsem totiž z této generace a osobně si myslím, že generace po nás...zejména dnešní 17-25 letí jsou daleko větší zmrdi, současný režim totiž daleko víc křiví charaktery a navíc jsou vychováváni ve lžích které se na ně hrnou ze všech stran.....lžích o tom, jak jsou chytří až skoro geniální, jak mají mít vysokou sebedůveru, jak mají vysoké vzdělání díky neustále se zvyšující úrovni školství apod. Hromada dětí má dnes ve škole úlevy po záminkou různých "disdebilií", takže se neučí ani to minimum co ostatní.
Pravdou ale je, že jsou to polovzdělané hovada (úroveň českého školství 20 let upadá), kterým chybí alespoň nějaká pokora a respekt (když na ně učitel zvýší hlas, tak si to s ním rodiče vyřídí, že? )nikdy neměli žádné povinnosti, ale jen práva.
Vyrostli většinou bez volnočasových aktivit utužujících charakter, zato však s drogama na každém kroku.
Není problém v generaci husákových dětí, problém teprv přijde až se chopí vesla tahla generace, protože u té se pokřivení charakteru podařilo dostat na zcela novou úroveň.
neříkám, že všichni, je to otázka osobnosti a ambicí.....ale většinou jsou to tupé hovada s přemrštěnou sebedůvěrou a přesvědčením, že jsou něco víc než ostatní a že zbytek společnosti je pod jejich úroveň, když si to ale myslí všichni pak je to problém.
To ani nemluvím o tom, jak jsou od útlého věku bombardováni sexem, když v programech, které sledujou cca 11 leté děti a který jde v televizi v normálním čase (např. Buffy, přemožitelka upírů) je sex skoro v každém díle, občas lesbický, občas otevřené hovory o to, dát si trojku. Pak se člověk nemůže divit, že možná polovina holek začíná se sexem před 15 rokem, celkem běžně to bývá 14 nebo 13. Osobně znám holku, která si píše sexuální partnery do deníčku, je jí 16, dělá to od 14 a když jsem se s ní bavil minulý měsíc, tak byla na čísle tuším 178. To už je sice extrém, ale i tak je dnes běžný standart, že holky v cca 16 mají za sebou takových 10 partnerů, kdy většinou jde o náhodný sex.
Teď seď se do mně můžete pustit, že to je nesmysl, že to takhle nemůže být.......můžete na to mít jakýkoli názor, nicméně fakt, že při dotazníku CVVM mezi středoškoláky 60% dotázaných středoškolaček mezi 15-18 lety odpovědělo, že občasný komerční sex nepovažují za prostituci mluví sám za sebe.

264291

29.02.2012 23:56

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Stará známá věc!

Jan Vítek 81.?.?.?

aha, to bylo teda zcela vyčerpávající sdělení, z toho přesně vidím, proti které části mého příspěvku argumentujete.
[smích]

264292

01.03.2012 00:00

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Stará známá věc!

Jan Vítek 81.?.?.?

Samozřejmě, že to není významově stejné, kdyby bylo, nebyl by důvod ve větě říkat dvě slova stejného významu. Nejde o skupinu stejných slov, ale mluvím o situace, kdy dané sdělení je pravdivé , pokud se ve větě ponechá pouze jedno z těchto slov a věta pak má sice jiný význam ,ale zůstává pravdivou, tedy jsou jednou větou vyřčeny tři věci významově lehce jinam posunuté.

264293

01.03.2012 00:22

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: pasquilovy jazyk cesky

Jan Vítek 81.?.?.?

Neříkám, že jsou vyvrhelové, jen si myslím, že člověk, který v ČR nežije dejme tomu 30 let bude míz zkušennosti s tím jak se tady měnil jazyk pravděpodobně jiné, než jiný člověk, který tu byl celou dobu přítomen a sledoval to tak nějak naživo.
[smích]

264295

01.03.2012 00:38

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Stará známá věc!

Jan Vítek 81.?.?.?

velmi zajímavé. Škoda, že takovouhle publikaci nezpracuje někdo opravdu zodpovědně. Je tam spousta termínů, které jsou ještě z první republiky a některé ještě starší....viz talíř, tam je to kontinuálně používáno od nějakého 15 století. Nejvíc mně ale pobavil "frikulín" který tam je definován jako "někdo kdo je v pohodě". Termín frikulín se ale používá jako hanlivé označení někoho kdo si pořád na něco hraje a tváří se před ostatníma jak je šíleně "in" a "cool" atd. Takže to není označení někoho kdo je v pohodě, ale de facto nadávka.

264297

01.03.2012 12:08

Ochotně a dobrovolně se vzdáváme svého soukromí

vzdálenost cca 1-3m

Jan Vítek 81.?.?.?

Jak uvedl příslušný policista, záběry z kamer přispívají k objasnění činů a identifikaci pachatelů při přepadení bank, benzinek, zneužití bankomatů apod.
Vždy se ale jedná o záběr obličeje z bezprostřední blízkosti kolem 1-3m.
co se kamerového systému týče, už před mnoha a mnoha lety
u nás fungoval systém, kdy na hraničním přechodu Chalupki (nevím, zda i jinde) snímala kamera přijíždějící auta, identifikovala registrační značku a porovnávala ji s databází. Celníci pak cíleně kontrolovali určité vozy.
Dovedu si představit "kamerový" systém (píšu to v uvozovkách protože snímání videa je v tomto případě technicky nevýhodné kvůli malému rozlišení), který na vjezdu vyfotí (série cca 3-5 snímků)každé přijíždějící vozidlo, vyhodnotí podle markantů a reg značky (podle předdefinované databáze) zda se nejdená o vozidlo residedentů, linkový autobus apod. v tom případě fotografie automaticky smaže. v případě, že se jedná o cizí vozidlo fotografie zachová s časem příjezdu a odjezdu vozidla.
Pokud takovýto systém bude na všech příjezdech do oblasti, může zároveň vyhodnotit, zdali vozidlo jen projíždělo, i to by se ale asi vyplatilo archivovat pro případ, že by toto vozidlo třeba někoho srazilo. tam bych dobu archivace viděl ale třeba jen na 48 hodin.
Pro objasnění trestné činnosti má policie jiné možnosti, otisky prstů, pachové stopy apod. Pro objasnění trestného činu je ale zásadní vědět kdo se v dané oblasti v danou dobu pohyboval a na to stačí jedna kvalitní fotografie.
Například na vjezdu do města "Odry" je kamera doplněná semaforem na kterém svítí červená a zelená se se rozsvítí až když auto před kamerou pěkně přibrzdí.
Pro prevenci, na odstrašení tak samozřejmě nějaká ta cedule.
a teď se do mně pusťte [smích]

264351

01.03.2012 12:56

Ochotně a dobrovolně se vzdáváme svého soukromí

RE: Orpavdu je to smutný příběh

Jan Vítek 81.?.?.?

neodsuzoval bych toho policistu, znám hodně takových, kteří to yslí opravdu upřímně, ale to, že jeden to myslí upřímně neznamená, že jiní to upřímně nemyslí.
Mně osobně minulý měsíc přepadli a okradli mámu a ujeli autem nejkratší cestou k nejbližší kameře. Možná byste tomu nevěřili, ale je nemožné donutit policii, aby si záznam z té kamery k vyšetřování vyžádala. Mají milion výmluv, ale i když jim řeknete která kamera, kdo ji provozuje, a dáte jim rozmezí 2 minut v kterých proti té kameře pojede vozidlo pachatelů (jako jediné) tak prostě policie tohle řešit odmítá.
Možná z toho vyplývá neúčinnost kamerových systémů.
Jen pro upřesnění, jedná se o kameru v Ostravě na křižovatce ulic Horní a Plzeňská, provozována je správcem Ostravské metropolitní sítě firmou OVAnet, je online připojená na pracoviště Městské policie a záznam je archivován.
pokud někdo.....většinou OPRÁVNĚNĚ ROZHOŘČEN někde na křižovatce vytáhne z auta nějakého debila a vyfackuje, pak je těch záběrů plná televize a je to v každých správách. Dotyčný je velmi přísně postihován, protože agresivitu na silnicích nemůžeme přece tolerovat, bez ohledu na to, že napadený si to ve většině případů zasloužil nějakou daleko větší prasárnou, kterou udělal tomuto "agresorovi". neříkám, že vždy, ale většinou.
Takže v tomhle státě se musí daleko přísněji vyšetřovat bezvýznamné potyčky na ulici, ale naopak zcela ignorovat loupežná přepadení důchodců.
Tojen ukazuje kam nás mocipáni chtějí dostat.

264357

01.03.2012 13:39

Ochotně a dobrovolně se vzdáváme svého soukromí

pouze kvalitní příspěvky projdou cenzurou aneb svobodná diskuze?

Jan Vítek 81.?.?.?

koukám, že když někdo připustí, že by kamery mohly být přínosem, tak je příspěvek neuveřejněn, jelikož je nekvalitní a nepřitakává dostatečně hlasitě ostatním?
[smích]

264362

01.03.2012 16:50

Ochotně a dobrovolně se vzdáváme svého soukromí

RE: Orpavdu je to smutný příběh

Jan Vítek 81.?.?.?

u nás třeba na služebně o Ostravě-Vítkovicích , když přijde člověk podat trestní oznámení, tak ho 5 policistů půl hodiny přemlouvá a vysvětluje mu, že to radši podávat nemá, protože ....a následuje milion důvodů. Když jsem si jedou jednání s jedním podvodníkem domluvil přímo na policejní stanici abych měl důkaz co ten člověk tvrdí, tak přestože lhal a de fakto trestnou činnost páchal přímo před policisty, tak když jsem po jeho odchodu řekl, že chci sepsat trestní oznámení a uvést je jako svědky, tak mi sdělili, že nic neviděli ani neslyšeli.

264388

01.03.2012 16:56

Ochotně a dobrovolně se vzdáváme svého soukromí

RE: vzdálenost cca 1-3m

Jan Vítek 81.?.?.?

Nejde ani tak o osobní údaje, těch je minimum. Stačí dát spz.
Navíc fotografie by se stejně třeba po 2 měsících mazaly. jde jen o to mít možnost zjistit, kdo tam byl v době útoku na zájem chráněný zákonem. Pokud tam měl někdo v té době návštěvu, pak jsou také podezřelými nebo možnými svědky. Navíc kamera zaměřená na příjezdovou cestu směrem od obce je z hlediska zásahu do soukromí to nejlepší co jde, protože nezabírá ničí dům.

264389

01.03.2012 17:00

Ochotně a dobrovolně se vzdáváme svého soukromí

RE: pouze kvalitní příspěvky projdou cenzurou aneb svobodná diskuze?

Jan Vítek 81.?.?.?

zdravím Vladimíre,
máte pravdu, nemazal, ale zrovna jsem se nudil a seděl u PC celou dobu a sledoval jsem jak v diskuzi přibývaly příspěvky zaslané dlouho po mém a můj nebyl stále uveřejněn. Pak jsem napsal tuto zmínku o cenzuře a objevily se najednou oba mé předešlé příspěvky včetně tohoto.
[smích]

264390

01.03.2012 17:59

Ochotně a dobrovolně se vzdáváme svého soukromí

RE: pouze kvalitní příspěvky projdou cenzurou aneb svobodná diskuze?

Jan Vítek 81.?.?.?

To bude pravděpodobně ten zádrhel....nicméně, odkdy začíná běžet oněch nových 10 příspěvků? od nového měsíce, tedy od zítrka? Je dost nepravděpodobné, že by za celý měsíc toto množství nevyčerpali.
[smích]

264403

02.03.2012 11:39

Jak jsem vezl motor do Ruska

toto se událo kdy?

Jan Vítek 81.?.?.?

Tato událost se stala kdy?
Tipoval bych, že pokud někdy (nechci zpochybňovat pisatele za každou cenu) tak někdy mezi lety 1995 - cca 2003.
Když jsme poprvé na vlastní oči viděl celnici v Brestu. (zajímavý úkaz je, že je to celnice do běloruska, le město se jmenuje Brest litevský) tak se psal rok 1991 a jel jsem s rodiči na dovolenou
Škodou 105L (tehdy novoučkou, jen rok apůl starou, než se někdo začne smát). V té době ta hranice moc frekventovaná nebyla, oni občané vývalé CCCP nesměli moc cestovat, takže odbavení téměř bez čekání. Na polské straně bez čekání, tam seděl ožralý, neupravený polák který ani nechtěl vidět doklady a se slovy "jeď, rus si tě přebere". Na ruské straně vojáci se samopaly, obvyklé vyplnění papírů, čtangle salámu a dvoje cigára a za půl hodiny jsme byli na cestě.
Později s rozpadem CCCP a s tím jak začli více cestovat, tak se dělaly fronty, které řešila místní mafie, to nepopírám, místa ve frontě se kupovaly a nebo doprovod přes hranici.
Papírování je v Rusku kapitola sama o sobě....ALE....pokud to bylo už za samostatného běloruska, tak se tam nic neclilo, protože to byla jen tranzitní země na cestě do ruska.
pak jsem se na této hranici mnoho let neobjevil, ale v roce 2003 tudy jela moje matka na dovolenou na Kavkaz a říkala, že odbavení naprosto standartní jako na jakékoli západní hranici.
Proto soudím, že pokud se takovéto manévry odehrály, muselo to být někdy mezi tím.
CO MI ALE VRTÁ HLAVOU DOTEĎ je otázka, kam tam nacpali tolik kontrol? za hraničním přechoden v Brestu je zhruba po 500 metrech odbočka doleva do města a v tom samém místě směrem rovně začíná jejich slavná "všeruská" dálnáce M1 (na evropských mapách E30) která vede rovnou cestou do Moskvy bez jediného města po cestě. Všemu se vyhýbá. je to po ní do Moskvy asi 1050 Km a i to škodovkou jsme to jeli jen asi 8 hodin.
Takže kam na těch 500m nacpali další tři kontroly, když podle autora článku mezi nima mělo být vždy několik set metrů ne-li km ??
vrtá mi to hlavou, protože za komunistů tam nebyly, v první polovině 90tých let tam nebyly po roce 2005 tam nebyly a dnes tam nejsou.
Cesta na východ byla vždy veselá, jen mi to přijde, že autor ten příběh dost "přikořenil"

264473

02.03.2012 12:12

Jak jsem vezl motor do Ruska

omluva

Jan Vítek 81.?.?.?

Omlouvám se autorovi, on to napsal už v první větě, že to bylo v 1998.
Je mým zlozvykem u člándků přeskakovat začátek.
[smích]
nicméně má otázka kam nacpali ty další kontroly platí.

264476

02.03.2012 18:30

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: Jste me vopravdu naladili .....

Jan Vítek 81.?.?.?

Doporučil bych spojit se s CK Kráčalík. specializuje se na tu oblast, většinou teda turisticky, ale každopádně má spoustu informací takříkajíc z první ruky. Máma s nima byla na Kavkaze, jen mikrobus, přívěs s věcma, ubytování různě ve školách, každý den jinde. žádný luxus.

264507

03.03.2012 22:45

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: Pašování za ČSSR

Jan Vítek 81.?.?.?

za náma? EU, dotace, kvóty.
bohužel teď je to ještě horší než za RVHP

264576

03.03.2012 22:51

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: Pašování za ČSSR

Jan Vítek 81.?.?.?

je to jednoduché, tady se hlídala ta vyváženost jen jednostraně, z nutnosti.
V rámci boje proti komunizmu nám dost zavírali cestu na západní trhy. Nezavírala nám je Moskva, ale právě západní státy. A protože se toho na západ moc neprodalo, tak se toho ani nemohlo moc nakoupit. Jednoduchá matematika. I po revoluci se mohlo volně směnit jen za 3000, pak za 5000, pak za 10.000,- a pak teprve neomezeně a ten proces trval několik let.
Nejsem zastánce komunizmu, ale všude chleba o dvou kůrkách. Ona i ta severní korea by ses asi měla líp, kdyby s ní zbytek světa normálně obchodoval, ale to mi nemůžeme, protože musíme bojovat proti zlým komunistům a kdybysme s nima obchodovali, tak by se mohlo ukázat, že jim to funguje. A nebo taky nefunguje, ale to nezjistíme, pokud se to nezkusí.
Situace kdy zbytek světa bojkotuje jinou zem jen proto, že tam lidé chtějí žít jinak mi ale nepřijde vůbec demokratická.

264577

04.03.2012 00:20

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: Jen pro upřesnění

Jan Vítek 81.?.?.?

Jak jsem napsal, od roku 1995 do 2003 jsem tam nebyl.
Jen jsem psal, že předtím, ani potom tam žádné další dvě celnice a závora nebyly. Mezitím tam možná byly, jen jsem měl technický dotaz kde na těch cca 500 metrech je postavili?
[smích]

264585

04.03.2012 11:53

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: Jen pro upřesnění

Jan Vítek 81.?.?.?

Jasě, ale já to myslel technicky. když se projede přes hranici, tak je tam secta takových 500M okreska mezi keři a neposekanou travou, pak odbočka doleva do brestu a od ní se cesta už rozšiřuje na "jakože" 4 pruhy . po dalších pár set metrech je odbočka doprava. Doprava a rovně už pokračuje regulerní dálnice (podle ruského modelu, nevím jestli tam jsou už dnes svodidla nebo ne, je to stejné jako když moskevský vnitřní okruh má 3 pruhy každým směrem, ale jezdí se v 5 bez ohledu na čáry). Každopádně před cestou rovně na Moskvu se musí nejdřív odbočit doprava (tam je totiž benzinka, směr doprava je v podstatě nikam, ale rovně, v tom důležitém směru byla tehdy benzinka až po nějakých 50km). Nicméně mezi hranicí a začátkem dálnice mi to přijde, že je moc málo místa, aby tam mohlo být tolik kontrol od sebe tak vzdálených.

264606

05.03.2012 19:58

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

Zdravotní pojištění na principu dobrovolnosti je celkem konina v našem prostředí. Léčba třeba leukemie stojí běžně od 5 do 10 mega. na jednoho nemocného musí být 100.000,- zdravých. Kdyby zdravotní pojištění bylo dobrovolné, tedy by ho platila třeba jen polovina lidí, pak by pojistné muselo neúměrně stoupnout, protože i nepojištěným by bylo nutné poskytnout jakousi základní péči, při přímém ohrožení života. Není možné někoho nechat umřít jen proto, že nemá pojištění.

264696

05.03.2012 22:56

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

jj, to je kvalitní názor.
A taky je třeba poznamenat, že podle všeobecně používaných kritérií v ČR je střední třída ten, kdo má na kontě disponibilních alespoň 15.000.000,- Kč, takže většina těch, kdo se dnes ke střední třídě hlásí jsou v podstatě chudáci, kteří tam ani zdaleka nepatří.

264709

06.03.2012 08:38

Ruské prezidentské volby a zahraniční vměšování

RE: Putin

Jan Vítek 81.?.?.?

Pane v anonymitě, vy jste asi o něm před tímto rokem neslyšel, zřejmě byl také v anonymitě.
[smích]

264736

06.03.2012 13:15

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

V české republice je to naštěstí zatím pořád jen otázka volby. Bezdomovcem je ten, kdo se pro tento životní styl rozhodne.

264757

06.03.2012 13:29

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

srovnávat Stalina s Roosweltem je naprastý nesmysl. Zatímco Stalin se Hitlera nebál, protože se celkem dobře domluvili....i to Polsko si celkem férově rozdělili, tak nečekal podraz. Pearl Harbor je naopak úplně jiná záležitost. USA neměly žádný důvod jít do války, nebyli napadaní, ale za každou cenu se do ní potřebovali dostat, aby prosadili svoje zájmy. Nemohli přímo napadnout Německo, když z německého válečného průmyslu dobře profitovali. Jedinou možností bylo, aby je napadl nějaký spojenec Německa, kde ale mají minimální ekonomické zájmy. Japonsko bylo výborná volba, protože se drželo dost v izolaci. USA to sice dalo hodně práce Japonce vyprovokovat (zastavení dodávek ropy a jiných surovin, zmzazení Japonských majetků v USA apod.) ale nakonec se podařilo. O útoku na pearl Harbor věděly USA týdny dopředu. Možná čekali menší škody. Zřejmě japonce podcenili, ale tak jako tak to byla věc, kterou chtěli.
O výsledku války už bylo de facto rozhodnuto a USA se potřebovaly rychle zapojit, protože kdyby byla celá evropa osvobozena Sovětským svazem, tak by to jejich plánům na světovládu moc neprospělo. O tom, že jen hájili své ekonomické zájmy svědčí i jejich účast na "osvobození" čekoslovenska, kdy v době, kdy už bylo vlastně po válce cíleně bombardovali průmysl, ale pouze podniky, kde neměli majetkovou účast, tedy jen cíleně likvidovali konkurenci.

264760

07.03.2012 01:07

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

to samozřejmě, ale co jsem chtěl říct bylo, že týdny dopředu znali každý krok japonců v reálném čase. Něco jiného je dlouho předem něco plánovat a něco jinéhoo je mít kontrolu, když už se to děje.

264800

07.03.2012 16:04

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

jsi snad na ulici? spíš opilá pod igelitem? Ne! protože ses pro tuhle životní dráhu nerozhodla. je spousta jiných možností a ty to víš, protože pod mostem nejsi.

264842

07.03.2012 23:41

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

jo, a proto jsou radši venku a nejdou do noclehárny, protože by museli být střízliví.
člověk se rozhoduje a dělá volby každý den. Sám jste vyjmenoval několik věcí sám......alkoholizmus? otázka volby, nikdo mu nedržel pistol u hlavy, že musí chlastat, drogy? volba, gamblerství? volba.
Každá závislost začíná tím, že člověk učiní volbu a začne něco dělat z vlastní svobodné vůle. Kolik bezdomovců znáte osobně? Většinou to nejsou žádná hodní dědečkové, spousta jich jsou zmrdi, kteří většinu života strávili v kriminále....a tak je zase přivedla jejich volba.
Já osobně jsem se v životě setkal se spoustou bezdomovců, jednoho jsem si "choval" na chodbě v baráku, protože se tam hodně kradlo, od té doby co jsem mu dal matraci aby mohl spát v mezipatře a nechával jsem mu nějaké jídlo, tak krádeže ustali, protože se tam už zloději neodvážili, když tam celou noc někdo byl. Sousedi ho měli zezačátku tendenci vyhazovat, ale když jsem jim to vysvětlil, tak si zvykli a dávali mu taky jídlo a oblečení.
Jiným bezdomovcům jsem pronajímal teplý kanál (jednalo se o energotunel po cestou. suché místo, kde i v zimě bylo 25°C)
V životě jsem poznal osobně spoustu bezdomovců a ani jeden, a to opakuji, ani jeden jediný tak nemusel žít.
Neříkám, že v jiných zemích není situace horší......ale trvám na svém předešlém výroku, že v ČESKÉ REPUBLICE žijí na ulici, bez domova, pouze lidi, kteří se tak rozhodli.
Tím nemyslím jednoznačné "budu bydlet v bytě/ubytovně vs budu na ulici", ale pokud bezdomovec vypije denně krabicáky za 50,- Kč (a to věřte tomu, že vychlastají daleko víc) tak je to měsíčně 1500,- Kč za které už by měli nejlevnější ubytovnu. Takže je tu volba "střecha nad hlavou a teplo vs chlast" a to nemluvím o narkomanech a jejich profetovaných desetitisících měsíčně. Je chudáček na ulici, ale profetuje tolik, že by mohl mít pronajatý luxusní byt v Praze.
Je to jejich volba a ani jeden z nich si nezaslouží lítost nebo soucit.
hawk

264857

07.03.2012 23:56

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

kačo, já neříkám, že je každé rozhodnutí lehké. A asi ti moc nechutná být na někom závislá tím způsobem, že u něj bydlíš....ale nic to nemění na tom, že konkrétně před tebou, stejně jako před každým se otevíralo několik cest.....a ty jsi udělala volbu....a nejsi pod mostem. Samozřejmě, že nepřehazuju prachy vidlema.....a dokážu si představit situaci, že budu bez práce a přijdu o dům......a dokonce si dovedu představit situaci, že bych si řekl, že je škoda utrácet peníze třeba za ubytovnu a že bych nějakou dobu spal třeba někde v lesíku nebo na haldě.......ale byla by to moje volba.....a třeba bych začal chlastat a už se z toho nevyhrabal a zůstal homeless, ale pořád by byl počátek v mé volbě.
Já vím, že v těch různých noclehárnách to není žádný luxus, ale je to volba toho bezdomovce, být v noclehárně střízlivý nebo venku v zimě ožralý.
Když byly mrazy -25°C před cca 3 týdnama, tak v Ostravě měli nenaplněných přes 100 lůžek připravených pro bezdomovce a bezdomovci nepřišli, zůstali venku. byli za nima z televize a ptali se proč tam nejdou a oni odpovídali, že na to serou......není to to snad ukázka "volby" ???

264858

08.03.2012 01:10

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

Kačko, a abych tě nasral ještě víc.
říkáš, že nejde sehnat nikde v ČR práci na normální 40 hodinový pracovní týden, aby utáhla byt a rodinu.....samozřejmě, že je těžké , ne-li nemožné z jednoho platu utáhnout byt a rodinu obzvláště u lidí bez kvalifikace (jakkoli můžou být inteligentní) a tedy v nejnižší platové hladině. Jelikož však vím, že jsi zastáncem klasického modelu rodiny, pak by tento problém být neměl. Pokud z jakéhokoli důvodu rodič zůstane sám, pak má problém, a musí se uskrovnit. Do jisté míry pomůže sociálka a příspěvek na bydlení, i když tam jsou zvyklí lidem hlavně škodit (kamarádce řekli, že jako samoživitekla s jedním dítětem nepotřebuje třípokojový byt. že je to ale byt v dobrém družstvu s nízkými náklady a že kdyby ho prodala, tak za ty peníze koupí dvoupokoják už neřešili, takže jediný výsledek by byl, že by byla v menším bytě, za který by platila vyšší nájem a pak teprve by ji sociálka přispívala). Pokud však člověk se sociálkou nevede nějaké dalekosáhlé boje, tak z nich nakonec něco dostane.
Nicméně zase je zde otázka volby. říkáš, že neseženeš práci za mzdu, za kterou bys vyžila, protože prostě na trhu práce zrovna tvoje práce tu hodnotu nemá....cestou jak z toho ven by třeba mohlo být zvyšování kvalifikace, co? kariérní růst? Jak jsem řekl, kvalifikace není otázkou inteligence. Samozřejmě, že pilot boeingu vydělá víc než já, přestože může být hloupější, protože má papír s razítkem.
Ve většině zaměstnání je možnost kariérního růstu, ale všechno nějakou dobu trvá. a i kdyby nebyla šance na postup, tak má člověk aspoň praxi a může přejít jinam, kde ho s praxí spíš vezmou než bez praxe.
Ty jsi teď na mateřské, takže se musíš starat hlavně o malou, ale až půjdeš pracovat, tak i v tom blbém TESCU si vyděláš třeba 12.000,- čistého za normální hodiny. Neutáhneš z toho byt a 5 členou rodinu, ale s pracujícím partnerem, který vydělá třeba dalších 18.000,- nemůžete jako rodina nepřežít.
a to se bavíme o té nejnižší příjmové vrstvě.

264862

08.03.2012 01:42

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

samozřejmě, ale jaký vozík mu vzal? elektrický nebo obyč od pojišťovny? Invalidita mu brání být solventní? znám případy, kdy z invalidity člena rodiny si zbytek rodiny udělal výnosný kšeft a nemuseli pracovat. Nemít štěstí a skončí člověk pod mostem? Říkáte to jako bych já byl nějaký šťastlivec. na jednu stranu jsou na mně exekuce za nějakých 1.400.000,- (většina neoprávněných, nicméně v současné době pravomocných) a na druhé straně mi různí lidé, převážně tmaví rozkradli v posledních 10 letech věci v hodnotě zhruba další 1.300.000,- . K tomu mi finančák provedl finanční kontrolu a seškrtal mi výdaje za 3 roky o 100% čímž mi vznikl dluh na dani z příjmu. K tomu mi loni pražská firma zůstala dlužit za práci, sice to nakonec zaplatili, ale mezitím mi vznikla škoda (protože jsem nehradil včas své závazky) cca dalších 400.000,- Kč. Nemluvě o penězích, které jsem nacpal do budovy, kterou vlastník přislíbil odprodat, ale nakonec tak neučinil. takže úlet dalších 250.000,- a dalších zhruba 400.000,- jsem měl v nákladech kvůli zadrženému řidičáku, protože jsem rok musel zaměstnávat řidiče.
Teď bych jen poznamenal, že nejsem žádný milionář. žiju z toho co vydělám v reálném čase a můj příjem je cca 400.000,- ročně. Takže za posledních 10 let jsem odpracoval 8let vydělal cca 3.200.000,- Kč a zároveň jsem přišel o cca 2.650.000,- Kč výsledek suma sumárum 550.000,- Kč děleno 120 měsíci je zhruba 4.600,- měsíčně což nemám ani na polovinu nájmu a pořád mi zbývá ta exekuce 1.400.000,- + nějakých 300.000,- v dluzích.
Takže mi neříkejte nic o těch "méně šťastných". Když vidím v televizi ty ubrečené chudáky jak ventilují své "neřešitelné" a přitom malicherné problémy tak opravdu slzu neuroním.
A nic z toho co jsem napsal není důvod abych skončil pod mostem, protože jsem se nerozhodl tak skončit. Pracuju někdy i 140 hodin týdně abych to ustál, ale je to lepší než brečet jako bezdomovec.
I ti chudáci o kterých mluvíte někdy stáli před volbou. některý se zaručil svým domem za kamarádovu půjčku, jiný si jen prostě nadělal dluhy. Třetí si nabral spousty závazků, šetři na pojištění, a měl třeba nehodu.
ale i když člověk přijde úplně o všechno, tak to není důvod skončit pod mostem.
a teď do mně!

264865

08.03.2012 02:05

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba

Jan Vítek 81.?.?.?

Pravdu máte v tom, že (bohaté) děti z dětských domovů zažívají obrovský šok, když dětský domov opustí a narazí na realitu na kterou je nikdo nepřipravil. Nejsou naučení , že je třeba plnit si své úkoly, mít kázeň a pokoru, mají přehnané sebevědomí (dané přehnanými právy dětí a tedy nemožností je řádně vychovat) a povětšinou nízké vzdělání, protože je nikdo nedonutil se učit. Pak najednou zjišťují, že i když půjdou pracovat a budou dřít jak mezci, nikdy nedosáhnou ani poloviny životní úrovně na jakou byli díky štědrému systému zvyklí z dětského domova. To je samozřejmě vede buďto k trestné činnosti nebo drogám.......ale to už jsme zase u toho, že je to jejich volba.

264866

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

30

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 77 čtenářů částkou 10 636 korun, což je 30 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 1

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 0

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 9

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Měnové kurzy

USD
23,23 Kč
Euro
25,08 Kč
Libra
29,91 Kč
Kanadský dolar
17,52 Kč
Australský dolar
15,38 Kč
Švýcarský frank
23,63 Kč
100 japonských jenů
20,77 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,42 Kč
Ukrajinská hřivna
0,95 Kč
100 rublů
36,21 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 669,39 Kč
1 unce stříbra
427,44 Kč
Bitcoin
224 201,14 Kč

Poslední aktualizace: 20.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 230 385