Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Arkan

Nalezeno 742 příspěveků, 21 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.08.2005 16:34

Jsem také ve válce?

RE: Americka klasika

Arkan 69.?.?.?

Jen by mě strašně zajímalo, co je na tom tak divného, že se přátelství, názory a vztahy mění nejenom mezi jednotlivci ale hlavně mezi státy. V roce 1945 jsme bezmilosrdně bombardovali Německo a Japonsko, několik let po té jsme se za Konráda Adenauera stali dobrými přáteli, Japonsku jsme garantovali územní celistvost a investovali peníze do znovuvybudování jejich země. Prezident Reagan nazval SSSR "evil empire" a dnes jsme s tím bývalým nepřítelem jedna ruka. Po staletí byla Francie, Anglie, Španělsko, Holandsko, Rakousko, Švédsko, Německo včetně území Čech a Moravy neustále v nějakém konfliktu, teď tu máme EU, ale máme problémy s imigrací z Afriky a muslimských zemí. Přátelství a aliance se mění, měnila a budou měnit, na to nic nezměníte.

65359

10.08.2005 22:52

Oběť války: americká ekonomika

RE: oprava

Arkan 69.?.?.?

"Zahynulo 1 763 amerických žoldáků "(já bych raději řekl amerických vojáků, ale já nejsem politicky korektní buzna), toto je ta nejsprávnější forma užívání číslovek ve spojení se slovesem podle Pravidel českého jazyka a Pravidel českého pravopisu.
Na druhé straně týdně zahyne na amerických silnicích - podle toho zda je to dlouhý week-end nebo ten normální, krátký - od 500 do 900 Američanů (takových těch normálních, nikoliv žoldáků) a nikdo se nad tím nepozastavuje. Na českých silnicích zahyne týdně procentuálně více Čechů (českých silničních žoldáků) než Američanů, a zase se nikdo nad tím nepozastavuje.

65495

11.08.2005 15:17

Oběť války: americká ekonomika

RE: hrusky a jablka...

Arkan 69.?.?.?

Z uvedeného tedy vyplývá, alespoň podle Vás, že je rozdíl mezi mrtvým vojákem a mrtvým řidičem automobilu, včetně mrtvých příslušníků celé jeho rodiny. Takže když zařve takový doktor-specialista tak to se jen tak "promítá" rovnoměrně do celé ekonomiky, i když jeho vystudování stálo desetkrát či dvacekrát tolik než výcvik nabíječe tankového děla. Když zařve kulometčík Roberto Castro de Hernandez, tak je to tragedie pro celou americkou ekonomiku. IMHO mrtvý je mrtvý (a prd ví).
Vy se opravdu domníváte, že většina těch vojáků jsou nějací speciálně vycvičení profesionálové. Když se podívate na ty mladé lidi, kteří dnes dobrovolně slouží v US armádě, jsou to na tom nejnižším stupni většinou Afro-Američané a Hispánci, kteří jen stěží dokončili osmiletku, někteří z nich nedovedou ani pořádně anglicky mluvit, neřku-li psát. Ti mají jen ten základní 3 až 6 měsíční výcvik (podle zařazení), během kterého se eliminují nevhodní kandidáti. Nemluvím o výcviku opravdových specialistů, důstojníků, pilotů letadel či helikopter apod.- to stojí více.
A pokud se někdo v dnešní době rozhodl nastoupit dobrovolně do armády, mohl předpokládat, že se zúčastní nějaké vojenské akce, války či ozbrojeného konfliktu. A ve válce se střílí a vybuchují bomby a občas to někdo "koupí" a vrátí se domů v pytli či v hliníkové rakvi.
Po řadu let, od konce války ve Vietnamu a skončení povinné vojenské služby, byla služba v US armádě pěkná a slušně placená flákárna, která umožňovala mnoha lidem - jinak normálně nezaměstnatelným - získat vzdělání či vyučit se nějakému řemeslu. Od konce osmdesátých let se však situace změnila a teď musejí ti vojáci dokonce i BOJOVAT, a čas od času z nich někdo padne, tak se nesmíte divit, že se jim to už tak moc nelíbí a že se do armády nehrnou.
Ale nebojte se, podle nejnovějších zpráv, existují tisíce mladých mužů (mnozí z nich již vycvičeni) z řad Kolumbijců, kteří za poloviční žold amerického vojáka jsou ochotni to podepsat a bojovat v Iráku. A z toho polovičního žoldu budou pak finančně podporovat svou početnou rodinu, své rodiče a rodiče své ženy v Kolumbii. [mrknutí jedním okem]

65588

11.08.2005 16:07

Oběť války: americká ekonomika

RE: hrusky a jablka...

Arkan 69.?.?.?

Kdybyste pracoval pro kteroukoliv pojišťovnu (Life insurance company) tak byste věděl, že cena lidského života a všeho spojeného s lidským životem a majetkem movitým či nemovitým se již od samého počátku pojišťovacího průmyslu (Lloyds of London, benátské banky apod.) vždycky přepočítávala na peníze (libry, dolary, koruny, marky....). Podle výpočtů statistiků, aktuárů a podobných specialistů se pak dají vypočítat pojistné částky pro muže, ženy, děti, kuřáky, nekuřáky, vojáky, nevojáky a nakonec i eliminovat ty nepojistitelné. Až budete příště podepisovat či platit životní pojistku či pojistku na auto či barák, tak se podívejte na ty otázky a ta konečná čísla v dolarech.

65591

11.08.2005 16:27

Oběť války: americká ekonomika

RE: oprava

Arkan 69.?.?.?

Nihon e Yókoso! Kabatsan (Kotosan)
Hajimemashite? Dózo yoroshiku, kusojiji.
Správný termín pro politicky korektní buzny - vzhledem ke globálnímu "oteplování" - je dnes "americký žoldák". V současné době je totiž politicky korektní a přijatelné kritizovat prezidenta Bushe a jeho politiku.
Arkansan Gaijin

65596

11.08.2005 20:31

Příběh Omana

RE: Affirmative Action

Arkan 69.?.?.?

Hlavně, že EU držkovala a pomlouvala ČR, že toleruje diskriminaci cigošů. Pak si velice tajně a potichoučku nainstalovali britské imigrační úředníky na ruzyňském letišti, kteří, pochopitelně velice diskrétně, přičmoudlé občany ČR prostě nepustili do letadla. Jedna cikánská rodina tam mohla za pár měsíců získat i dost peněz, byt v ČR jim byl placen českými blbci, a za zbytek si mohli po návratu a skončení britské podpory koupit i slušnou "ojetinu".

65645

11.08.2005 20:40

Příběh Omana

RE: Affirmative Action

Arkan 69.?.?.?

Jen snad pro vyjasnění těm, kteří nevládnou jazykem anglickým, "dole" znamená podporu (někdy v hotovosti, někdy ve formě kuponů a hotovosti, a dnes i ve formě kreditní karty, která umožňuje čerpat podporu do zákonem stanoveného nároku, a každým měsícem se ta karta, podobně jako telefonní karta, dobíjí). Život v Anglii je opravdu procházka sadem rozkvetlých sakur.

65646

11.08.2005 20:58

Oběť války: americká ekonomika

RE: oprava

Arkan 69.?.?.?

Prezident George W. Bush je prezidentem Spojených států amerických, zákonně zvolený ve všeobecných volbách (které tentokrát vyhrál hands down) a jako takový by měl být respektován a nikoliv urážen. Já též nesouhlasím se vším co on dělá, ale nikdy by mě nenapadlo ho nazývat hajzlem.
Pokud jste, Kabátsan, americkým občanem, pak byste měl mít alespoň tolik slušnosti a nenazývat svého prezidenta hajzlem. Pokud nejste americkým občanem a nepřestanete pokračovat v urážkách prezidenta Spojených států amerických, pak bude zapotřebí oznámit US státním úřadům (a těch je dnes zatraceně hodně) o Vaší aktivitě a možná, že Vám tyto orgány budou v budoucnosti věnovat sice nepříjemnou leč nutnou pozornost. Moshi mondai ga attara, oshiete kudasai. Oyasumi nasai, kusojiji. [mrknutí jedním okem]

65650

12.08.2005 03:21

Oběť války: americká ekonomika

RE: návrh

Arkan 69.?.?.?

Ta vaše debata mi připomíná ten starý vtip o tom, jak dva chlapi sedí u piva a ten jeden se chlubí, "Tak jsem měl včera v rozhovoru s mou starou to poslední slovo", "Jo, a cos ji řekl? "...tak si to kup!".

65697

12.08.2005 03:51

Oběť války: americká ekonomika

RE: oprava

Arkan 69.?.?.?

Jediné co si pamatujete o prezidentu Nixonovi je to "I am not a crook". To že dokázal vytáhnout Ameriku z Vietnamu,(a ukončit tak to nesmyslné zabíjení vojáků a civilistů na obou stranách), což osobně považuji za jeho největší úspěch, to si pochopitelně nepamatujete resp. nechcete pamatovat. A mohl bych se ještě zmínit o dalších velice progresivních zákonech, které byly za jeho prezidentování schváleny, ale nechci Vás obtěžovat detaily. Vaše paměť se podobá paměti našich bratov Jánošíkov, "pamatuji si jen to co se mi momentálně hodí do krámu".

65700

12.08.2005 04:04

Oběť války: americká ekonomika

RE: Stave USA po dvou letech valky...

Arkan 69.?.?.?

Budete se divit, pane Táborský. American Standard je sice super záchod, ale má jednu chybu, a to, má menší rezervoár na vodu. Na rozdíl od Kanady, američtí výrobci záchodů mají vládou předepsáno (myslím Ministerstvem životního prostředí) vyrábět toalety s menším rezervoárem. A tak mezi USA a Kanadou nejčastějším výrobkem, který Američané pašují do USA, jsou kanadské toalety. Takové jedno spláchnutí bezpečně odstraní i to největší americké ho..o.

65701

12.08.2005 05:14

Oběť války: americká ekonomika

RE: Achillova pata

Arkan 69.?.?.?

To samé už říkala moje babička. "Synáčku, za císaře pána blahé paměti, dvacet deka salámu (ona to ovšem ještě měřila na funty či půl libry), to bylo salámu. A dneska, hanba povědět". Nikdy nemohla pochopit, že 200 gramů salámu je dvěstě gramů za císaře pána či za bolševiků (o kvalitě pochopitelně nemluvím). [mrknutí jedním okem]

65707

12.08.2005 05:58

Jdeme po vás

RE: Jdeme po vás

Arkan 69.?.?.?

Pokud se na to budete dívat z hlediska politické korektnosti, pak bude nejlépe začít s Afro a pak přidat jméno oblasti, čtvrti, obce apod., ve které se uvedený Afro.... momentálně nalézá (do té doby, dokud si nenajde bohatší "dojnou krávu", např. v Anglii či Německu). Některé názvy se pak ovšem mohou zdát jako politicky nekorektni, např. Afro-Postoloprťan. V takovém případě se doporučuje, aby se tento občan snědé pleti, někdy připomínající černý krém na boty, nazýval Afro-Čech či Afro-Pražák. Podobným způsobem je možno hovořit o snědých občanech pocházejících z Indie jako o Indo-Češích nebo, pokud jste v jejich bezprostřední blízkosti, buď držet hubu a krok a nechat se okrást, anebo je oslovovat jako příslušníky romské (vykořisťované) menšiny. V každém případě doporučuji si držet dokumenty a peněženku velice blízko těla, v případě pánů v tzv. ledvince u "koulí", to je pro muže velice citlivé místo. Držel jsem se tohoto principu už několikrát - po celou dobu návštěv ČR - a ačkoliv se pár cikánských parchantů snažilo, pas a peněženku se mi podařilo zachránit. Též doporučuji dívat se a při tom se strašně mračit, hlavně mladým cikánům, přímo do očí, ti primitivové stále ještě věří na uhranutí. Docela jsem se tím v tramvaji MHD bavil. A parchanti zmizeli jako pára nad vodou. [mrknutí jedním okem]

65712

12.08.2005 17:03

Oběť války: americká ekonomika

RE: Lžidoktore Včeličko,

Arkan 69.?.?.?

Florida má také, spolu s Arizonou, New Mexikem, Texasem a Kalifornií, asi to "nejnezdravější" klima, neboť tyto státy se vyznačují nejvyšší úmrtností v USA. Kromě gerontologů má také Florida nejvyšší počet pohřebních ústavů, nemocnic, domovů pro důchodce, ambulancí a dopravních nehod způsobených řiďiči, kteří jsou poloslepí a hluší. Když se tak projdete po Collins Avenue, pak nevidíte nic než podřimující důchodce čekající na smrt. A na každém druhém či třetím rohu pak pohřební ústav nebo alespoň kancelář. [mrknutí jedním okem]

65768

12.08.2005 21:11

Příběh Omana

RE: pane Kral

Arkan 69.?.?.?

Pokud si pamatuji, pane Včelička, o Bulharech se nikdy nemluvilo ve spojitosti s blbostí, spíše ve spojitosti s těžkou, namáhavou prací. Na způsob rčení, "dřu jako Bulhar". Bulhaři byli v minulosti proslulí jako zahradníci, zemědělci, prostě dříči. Pokud jde o lidi se sníženou inteligencí (mentally challenged or intellectually disabled je politicky korektní výraz) to se spíše vztahovalo na Jánošíky. Uvádím rčení jako např. "řeže do toho jako Slovák do hodin" nebo otázka "Seš Slovák nebo co?", když člověk na vojně udělal nějakou pitomost. Mohu se ovšem mýlit, been wrong before.

65797

12.08.2005 22:45

Oběť války: americká ekonomika

RE: Lžidoktore Včeličko,

Arkan 69.?.?.?

Pane Táborský, to jste snad už po těch letech pobytu v USA ztratil ten český smysl pro humor? Pochopitelně, že to floridské klima je velice zdravé, jezdím tam skoro každým rokem, (tj. kromě období hurikánů, ale to platí pro všechny, mladé či staré). Pro občany hebrejského vyznání, kteří buď ze svého vlastního rozhodnutí tráví své poslední dny před smrtí na Floridě nebo které jejich vlastní děti, doktoři a advokáti, "odlifrují" do Floridy, aby to tam - alespoň v teple - doklepali, ti to berou jako skutečnost. BTW, nejlepší špenátové bagels jsme ochutnali právě v té oblasti. Shodou okolností jsme jednou týden bydleli v takovém, mohu říci docela čistém domově důchodců (bez švábů a palmetoes, kterých je na Floridě požehnaně) a viděl jsem na vlastní oči, jak ty své souvěrce vyváželi každé ráno na patio či balkony, a večer (někdy pro některé během dne přijela sanitka nebo funebrácký vůz) opět vozili zpět do jejich residenci (pokojů).

65800

13.08.2005 03:25

Příběh Omana

RE: Mydli se to i v Toronte

Arkan 69.?.?.?

Tak těch mrtvých bylo od začátku roku 2005 (do 9. srpna)zatím 28, o jednoho více než v roce 2004. A to jde o zabití způsobená střelnou zbraní, pár desítek lidí bylo navíc ještě zraněno, pobodáno noži či posekáno mačetami. Většinou jde o vyřizování účtů mezi příslušníky jednotlivých gangů, čti černošských (nigušnických) gangů jamajského původu, pak k tomu připočtěte pár zločinců arabského a pakistánského původu a v neposlední řadě bandy "mírumilovných" mladých Tamilců, uprchlíků ze Sri Lanky. Ty dvě poslední oběti byly identifikovány jako Ali Mohamud Ali (19) a Loyan Mohammed Ahmed (23), typicky "kanadská" jména. Nikde se pochopitelně nedozvíte, že většina těchto mladých kriminálníků jsou negři z Jamajky či arabský import, to by bylo politicky nekorektní. [oči v sloup]

65842

13.08.2005 03:43

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: ...

Arkan 69.?.?.?

Židé, kteří chtějí vařit kosher mohou nakupovat své potraviny v kosher obchodech buď u mojžíšů nebo v arabských obchodech, které se specializují na hallal produkty (a těch skoro denně přibývá v těch islámských ghetech). Obě náboženství mají velice podobné dietní zákazy či doporučení.
Tyto produkty jsou pochopitelně dražší, někdo holt musí zaplatit to "posvěcení" od rabína či práci ortodoxního řezníka. Pokud na to nemá, pak musí nakupovat v normálních prodejnách a o šábesu poprosit Boha o odpuštění.

65843

14.08.2005 03:54

Další zatýkání na ochranu pravdy holocaustu

RE: Jenže...

Arkan 69.?.?.?

Trochu mi to připomíná projev W. Gomulky v polském Sejmu, když před poslanci hřímal, "Soudruzi, někteří obyvatelé Polské republiky, židovského původu... a komunističtí poslanci pak začali spontánně řvát jako tuři, "Vyhodit, židy vyhodit....
Ten Váš seznam je velice zajímavý, ale já si nemyslím, že za prezidentování L.Walesy by byla polská vláda tak "přežidována". Na to byl moc velký katolík, Polák a papežův přítel. Připouštím, že je jich v určitých profesích hodně, ale přece nechcete, aby Moshe Čertoff kopal někde černé uhlí. Neznáte ten nejkratší vtip? "židovský horník".

65988

14.08.2005 04:13

Další zatýkání na ochranu pravdy holocaustu

RE: pane Trodas, trosku prekvapeni..

Arkan 69.?.?.?

Iesus Nazarenus, Rex Iudaeorum zkr. I.N.R.I. znamená Ježíš Nazaretský, král židovský a to samé v angličtině. Viz Nový zákon, Jan 19,19. "Jesus the Nazarenne, the King of the Jews", a bylo to napsáno v hebrejštině, latině a řečtině. A když se to židům nelíbilo, a chtěli ten nápis změnit, pak jim Pilát Pontský, který v této římské provincii zastupoval císaře a tudíž i římské právo, "Co jsem napsal, to jsem napsal". Kaněc fílma. A to není žádný výmysl z 18. století. Jak by řekl major Haluška, "V 18. storočiu som tiež nebol majorom a terazky hej...".

65991

16.08.2005 02:42

Není diktátor jako diktátor

RE: Zase nas oblbuji...

Arkan 69.?.?.?

Těch rezolucí bylo od roku 1948 spousta. Musíme je ale rozdělovat na rezoluce Rady bezpečnosti (Security Council) - 88 (striktně proti Israeli) a rezoluce Valného shromáždění (General Assembly OSN) 429 (proti Israeli), velká řada z nich ovšem neprošla, protože byla vetována stálým členem Rady bezpečnosti USA. Nelze též zapomínat na to, že většina těchto rezolucí byla, s prominutím, o hovně a jen malá část z nich se zabývala vážným porušením usnesení OSN. Stát, který je silný (ať již silou a schopností vlastní či s pomocí přátel z USA) může veškeré rezoluce dlabat podobným způsobem jako Rusko, které již nikdy Němcům nevrátí Východní Prusko s městem, které blahé paměti založil, pod jménem Královec, český král Otakar II. Neříkám, že se z toho nemůže stát nějaká neutrální či neruská "duty-free" zona a pro Rusy taková bezcelní spojka mezi Ruskem a EU, ani sami Rusové nevědí co s tím dělat.

66273

16.08.2005 13:48

Není diktátor jako diktátor

RE: loho a neplneni podminek a rezoluci...

Arkan 69.?.?.?

A ty peníze (25 000 za "úspěšné" provedení sebevražedného atentátu) jim po dlouhou dobu dodával kdo? No přece Sadam Husejn a to i v době, kdy děti v jeho vlastní zemi neměly dostatek léčiv atd. Vzhledem k tomu, že průměrná palestinská žena je chodící továrna na děti (8 či 10 dětí je docela běžné), tak jeden potomek zahyne a na jeho náhradě se ve stejný den "zapracuje". Navíc za 25 táců se může nechat opravit střecha, koupit ojetina či nový osel nebo investovat do obchodování. V poslední době - bez té finanční incentivy - těch atentátů nějak podezřele ubylo. Holt ani kuře zadarmo nehrabe. Nebo je to ta proklatá zeď či plot(?), která brání Palestincům v přechodu na území Israele.

66339

16.08.2005 17:46

Není diktátor jako diktátor

RE: loho a neplneni podminek a rezoluci...

Arkan 69.?.?.?

Na těch kritických místech, která pochopitelně mají prioritu, ta zeď či kombinace zdí a plotů, hluboké výkopy plné zátarasů, elektrické dráty, to bylo již dokončeno. Jak by řekl můj třídní profesor-matematik, větší polovina práce je udělána. Zbývající "menší" polovina se někdy nedá dokončit, protože izraelské soudy výstavbu v některých částech nedovolily anebo je to stále ještě před soudem. Jen tak mimochodem, ta výstavba, hlavně těch betonových zdí, poskytuje zaměstnání stovkách Palestinců, kteří si tak staví klec kolem sebe. Skoro jako v Babi Jaru za WW 2 , napřed si, židi, vykopejte hroby a pak vás, my Němci, do nich odstřílíme.
Pokud jde o ty mizející miliardy dolarů, dnes dokonce i Euro, "větší" polovina se jich nachází ve Švýcarsku, Lichtenštejnsku, něco v Lucembursku a Kajmanských ostrovech a jiných - z daňového hlediska - oblíbených místech.

66371

17.08.2005 16:43

VyVolení

RE: uzivam si to

Arkan 69.?.?.?

O tu češtinu se opravdu nehádejte, protože to Vaše, "Jak jsi si užil dovolenou?" je podle Ustavu jazyka českého nesprávné. Zvratné sloveso, v tomto případě "užít si", v druhé osobě č.j. má následující tvar, ses, či sis. Například, ... kdyby ses učil, udělal by sis pěknou dovolenou a užil by sis té pěkné dovolené.... Takže v budoucnosti už žádné.. aby jste či kdyby jste ale JEN abyste, kdybyste atd. (Kdybys nebyl býval kýval, nebyl by se mýval hýbal.)

66554

17.08.2005 17:30

VyVolení

RE: 'Uvolnete se' dalsi Ceska blbina...

Arkan 69.?.?.?

Jak jste správně napsal tento pořad je vysílaný ze záznamu, případné nevhodné věci se z tohoto pořadu vymažou. Toho si někdy můžete všimnout při pátečním přenosu. Pokud jde o napodobování Johnny Carsona, Davida Lettermana či Jay Leno, na tom nevidím nic tak špatného. Většina diváků v České republice je zaprvé nezná, maximálně zná Johnny Walkera ze Skotska(Red and Black, ten je též můj přítel) a ten koncept se již od dob Sullivana kopíruje v USA a v celém západním a latinsko-americkém světě. Je to koncept, který je úspěšný a každý imitátor do něho přináší své vlastní myšlenky. Např. jízda pana Krause do studia v pouťovém elektrickém vozíku. Navíc ještě zaměstnává kapelu svého syna, takže je to takový malý Karel Hašler, který jak známo pro své písničky text napsal, zhudebnil, ve svém studiu nahrál, ve své tiskárně vytiskl a ve svých prodejnách prodával. Pokud jde o tu "dámu" (ta její blůza byla opravdu vyplněna skoro jako v tom interview s Petrou Buzkovou, to jsem měl opravdu strach, že něco rupne) se jmenuje Libuše Barková. BTW dostala 5 let, ale hned se odvolala. A pokud jde o podnikání, ta ženská má sebedůvěru, že by mohla dávat Donaldu Trumpovi (ale i Ivaně Trumpové, Zelníčkové, Winklmayerové.....) hodiny. Suma sumárum, když se tak podíváte na to co ty české televizní stanice produkují, tak ten pořad "Uvolněte se, prosím" je ještě jeden z těch, na které se dá docela dobře dívat. Podívejte se např. na rozhovor pana Krause s Anife Vyskočil(ová), snad to ještě někde v archivu najdete, určitě se zasmějete.
Ten pořad nebyl zrušen, má jen takovou prázdninovou pauzu, a měl by se opět objevit 1. září 2005. Jsou tam nějaké problémy s tím kinem či divadlem Ponec, ČT1 nechce platit víc za pronájem a žižkovští radní z toho chtějí udělat větší a lepší daňovou dojnou krávu (nějaké nákupní středisko). Jinak je to pořad oblíbený a měl by pokračovat.

66558

18.08.2005 14:38

Není diktátor jako diktátor

RE: loho a neplneni podminek a rezoluci...

Arkan 69.?.?.?

Světoví finančníci o tom, kde jsou uloženy peníze dobře vědí a nepotřebují žádné moje rady. A hlavně o tom vědí diktátoři v Africe, Asii, Jižní Americe, nakonec i náš známý pan Kožený si také pořídil residenci na Bahamách, čili "Lehni, Leho!". Ferme ta gueule, d'stie!

66711

18.08.2005 14:51

Show v Gaze začala dle očekávání

RE: Abrahámovy ovce jako nárok na zemi

Arkan 69.?.?.?

Pokud jde o ty pyramidy, tady bych se za vlastnictví přimlouval za Židy. Nebyli to náhodou Židé, kteří spolu s otroky z jiných oblastí, vybudovali tyto pyramidy? A podle známého hesla, že země a vše co na ní leží patří těm, kteří na ní pracují, tak bez ohledu na zatoulanou nebo nezatoulanou ovci, nějaký historický nárok na to mají.

66713

18.08.2005 14:58

Show v Gaze začala dle očekávání

RE: Dotaz

Arkan 69.?.?.?

...Izraelci měli... V češtině je "malý rozdíl" mezi míti, mýti, mníti, podle vzoru "jemně mi ho mni", jak vám může říci váš partner či partnerka, pokud jste lesbyteriánského vyznání.

66716

18.08.2005 15:10

Show v Gaze začala dle očekávání

RE: Abrahámovy ovce jako nárok na zemi

Arkan 69.?.?.?

Na to heslo jsem přišel při studiu Manifestu komunistické strany od Karla Marxe (aus Karl Marx-Friedrich Engels, Manifest der Kommunistischen Partei), později bylo i opakováno velkým V.I.Leninem (dokonale zobrazněno v nezapomenutelném kinematografickém díle sovětských filmařů "Lenin v říji, resp. v říjnu"). Proletarier aller Lander, vereinigt euch!

66717

18.08.2005 22:22

Show v Gaze začala dle očekávání

RE: Abrahámovy ovce jako nárok na zemi

Arkan 69.?.?.?

Chyby stejně tak jako experimenty se opakují, neboť lidstvo se evidentně z chyb ponaučit nedá.

66750

26.08.2005 23:25

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: A taky pleskaj

Arkan 24.?.?.?

To se nazývá "podpiery kszandowe dla kozactwa zwadlego i uwadlego", též polsky jako biustonosz.

67877

27.08.2005 22:26

Chystá se třetí velký Zündelův holocaustový proces

RE: zlocinec

Arkan 24.?.?.?

Zundel nic zločinného nespáchal. Jediné co prohlásil bylo, že v nacistických koncentračních táborech NEMOHLO zahynout 6 milionů židů. To je nakonec dokázáno tím, že se pořád mění tabulky s počtem zahynulých židů v Osvětimi a jiných vyhlazovacích táborech. Technicky bylo - i přes 24hodinové směny (někdy 26, nakonec vězňové dělali "přesčas" a den byl poněmecku "delší") - nemožné, aby takové množství lidských těl mohlo být prakticky
eliminováno, tj. spáleno v tak relativně krátké době (1942- jaro 1945).Tady někdo lže, a budou to pravděpodobně představitelé organizací, které mají na peněžních úhradách a dojení německé dojné krávy ten největší zájem. Jméno si doplňte.

68006

30.08.2005 15:23

Sejdeme se u lesa

Standa Gross

Arkan 24.?.?.?

Tak ty peníze alespoň Grossovi přejte. Ztratil ochranku, luxusní služební vůz, minulý týden dokonce musel sám řídit auto z Prahy do Č. Budějovic. Část těch peněz docela nedávno investoval do rozumné investice. Paní Šárka Grossová (35) si nechala zvětšit prsa na menší trojky, a to přece stojí pár desítek tisíc korun, ale na druhé straně to je, pro zachování klidu v rodině, rozumná investice. Zvláště pak, když jim nevyšel ten business s Libuší Barkovou a jejím vykřičeným domem a obchodováním s realitami.

68372

31.08.2005 13:56

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Tak mám takový dojem, že zapomínáte na jeden historický fakt. Kdo odmítl usnesení OSN a hned druhý den napadl území, které bylo přiděleno novému státu Izrael. I ta Vaše protiizraelská Wikipedia uznává, že to byli Arabové a ti samí Arabové nabádali palestinské obyvatelstvo, aby území opustili. Bylo jim pak slíbeno, že po vítězné válce (rozuměj zničení státu Izrael a zahnání Židů do moře - aby se tam "vykoupali" a utopili) bude židovská půda a veškerý židovský majetek mezi ně rozdělen. Pro Izrael to byla obranná válka a Arabové prohráli, v obranné válce je to pak VITĚZ, který určuje podmínky. Klasickým příkladem je územní nárůst SSSR po druhé světové válce (Východní Prusko, část Polska, Podkarpatská Rus, Bessarabie, část Finska atd.) a nikdo ani necekne, jenom stát Izrael je neustále nenávistně kritizován. BTW, asi 20 procent obyvatelstva státu Izrael tvoří Arabové (a dennodenně jich přibývá jako králíků), ale nějak se jim ke stěhování do Gazy či do Západního pobřeži moc nechce. Žádné fronty jsem zatím neviděl. Že by ten židovský "útlak" byl lepší než ten palestinský bordel?
Pokud jde o město Rafah, které bylo v roce 1982 rozděleno na dvě části (Egypt a Gaza), to město a přilehlé uprchlické tábory je od samého začátku zdrojem nepokojů. Z egyptské strany se pomocí tunelů pašují zbraně, výbušniny, instrukce, které jsou pak užívány Palestinci k vraždění občanů Izraele (židé, Arabové a cizinci, děti, ženy, staří lidé, mladí lidé, bomby si nevybírají). Navíc izraelská vojenská stanoviště byla často podtunelována a desítky vojáků zabity či zraněny. Proto v roce 2002 izraelská vláda rozhodla vybudovat zeď a vytvořit obranný strip, který by jim umožňoval kontrolu pohraničního území. Byly zbourány stovky domů v blízkosti, navíc automaticky zbourány domy, ve kterých izraelská armáda našla východy z tunelů (BTW za ty východy z tunelů v soukromých domech dostávali Palestinci peníze od PLO, zadarmo ani kuře nehrabe natož Arab).

68491

31.08.2005 14:09

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Tak ted tedy nestiham...

Arkan 24.?.?.?

Podle mého názoru encyklopedie Wikipedia je něco jako Zvědavec. Pokud se váš dotaz (článek ve Zvědavci) týká něčeho nepolitického, vědeckého (např. hurikán Katrina),nekonfliktního (chov činčil), pak informace, které obdržíte ve Wikipedii jsou odborné a spolehlivé. Jakmile se tam objeví něco konfliktního (politicky nekorektního nebo, nedej Bože, něco proizraelského) tak se otevřou veškerá stavidla a nemá to konce.

68493

31.08.2005 14:56

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Tak ted tedy nestiham...

Arkan 24.?.?.?

Přesně tak to již několik měsíců dělám.

68497

31.08.2005 17:46

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Palestinci (bohužel jen někteří) svou zemi opustili na žádost svých arabských bratří, aby v případě vítězné války mohli po porážce státu Izrael profitovat ze židovské půdy a majetku. Arabové prohráli ve válce, která byla a stále je podle mezinárodních pravidel považována za izraelskou válku obranného charakteru. Následovně Arabové nemají žádná práva, stejně tak jako Němci nemají žádná práva v Kaliningradu a skutečnost, že stát Izrael toleruje 20 procentní arabskou menšinu a považuje je za občany a dopřává jim všech výhod izraelského státu (školství, zdravotnictví apod.) je jen důkazem, že - na rozdíl od všech (a to bez výjimky) arabských zemí, kde židovské menšiny byly kompletně eliminovány - je stát Izrael demokratickou zemí se svými problémy.

68514

31.08.2005 18:12

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Pravděpodobně zase kachna

Arkan 24.?.?.?

Číslovky panu R. Královi moc neříkají a nikdy neříkaly. Jak už jsem psal před několika měsíci, pan Král - musím ovšem uznat jeho snahu - ty své články "patlá" z různých zdrojů a tak není divu, že někdy stovky se mění na tisíce a tisíce na miliony apod. Co na tom, že Izrael nemá stovky obrněných buldozerů , málokterý čtenář Zvědavce viděl obrněný buldozer (pochopitelně americké výroby - Caterpillar ale i japonské Kubota, ty sundají ten arabský barák - no problem, John Deere, M-Fergusson, atd.), já ano, a je to monstrum, ale tolik stovek jich ještě nemá (možná, že na tom Šaron pracuje, ale mám takový dojem, že má teď jiné problémy, navíc už toho není tak moc na bourání).
Je třeba uznat jeho snahu o napsání článků o různých problémech, neboť většina z nás přispěvatelů Zvědavce, buď vlastní leností či vzhledem k tomu, že máme regulérní zaměstnání, na takové "vyhledávání" na Internetu nemá čas. V každém případě je zapotřebí číst jeho články "jako takové", trochu pravdy z jednoho zdroje, trochu přibásnění z druhého, pak to smícháme dohromady a uveřejníme na Zvědavci.

68518

31.08.2005 19:51

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Izrael tou zdí nekrade žádné území, pouze se brání terorismu . Na nic jsem nezapomněl , jedna strana - stát Izrael - založení dvou států v roce 1948 přijala, druhá strana - Palestinci - to za podpory arabských fašistů odmítli. Válku prohráli, a pak několikráte ještě znovu potom, VITĚZ určuje podmínky a Izrael je - na rozdíl od Sovětského svazu - ještě velice štědrý protivník. Chcete obvinit Sovětský svaz z krádeže území, území bylo získáno spravedlivou obrannou válkou? Jen to zkuste. Palestinci mají své území a tím je Jordánsko, já bych je tam osobně odstěhoval a za "jejich peníze" postavil daleko silnější zeď než dnes staví Izrael. Palestinci měli řadu možností se s Izraelem dohodnout, ale jak kdysi řekl Abba Eban, "Palestinians never miss the opportunity to miss the opportunity". Osobně jsem přesvědčen, že není v zájmu Izraele utrácet miliony či miliardy dolarů (vlastních i amerických) na zbrojení a obranu své země, které by normálně mohli věnovat na rozvoj Izraele, ať už jde o průmysl, zemědělství, školství, zdravotnictví, vědecký výzkum, a to nejen ve prospěch Židů ale i Arabů, občanů státu Izrael. Byly doby - před druhou Intifádou - kdy Arabové dokázali žít s Izraelci v relativním míru a porozumění. Pokud odchod z Gazy neuklidní celou tu oblast, pak jen doufám, že Izrael tu arabskou chátru eliminuje jednou pro vždy.

68538

31.08.2005 20:02

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Krakonoši, kupte si v Česku učebnici češtiny nebo alespoň Pravidla českého pravopisu a někdy si tu češtinu zkontrolujte před tím než něco otisknete na Zvědavci. To je hnus hnusoucí jakým způsobem "mrvíte" jazyk český. Vaše matka a váš učitel češtiny se musejí v hrobu obracet.

68539

31.08.2005 20:54

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Sovětský svaz se zachoval jako vítěz, stejným způsobem by se měl zachovat stát Izrael. Vítěz, stejně tak jako v kasinu v Las Vegas, "takes it all". A můžete plakat až do úplného vyčerpání slz pro vaše oblíbené Arabáky. Pokud jde o originalitu mého řešení, nikdy jsem netvrdil, že by to bylo řešení originální, ale rozhodně je to řešení permanentní a o to tu jde.

68550

31.08.2005 21:07

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Já nemám problém ani s Wikipedií ani s Vámi. Ani jeden z vás mi nepřidá deset centů na výplatní pásce. Pokud jde o masakry mezi Araby a Židy, je dost důkazů o tom, že obě strany (Arabáci v Palestině např. v 1929) se na tom stejnou měrou podílely a protižidovské bouře se organizovaly ve skoro všech arabských zemích. Kolik Židů dodnes zůstalo v arabských zemích? Dva v Afganistánu, pokud já vím. Rozhodně méně než Arabů z Izraeli. Nakonec to známe i ze zemí českých, kdy pogromy na židy se čas od času opakovaly, někdy nastartované panovníkem, někdy církví. Nemám chuť s Vámi o této otázce diskutovat, jste přesvědčený anti - nikoliv antisemita - ale antiizraelec.

68555

31.08.2005 21:52

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Ten, kdo byl napaden a dokázal přes veškeré nevýhodné podmínky zvítězit nad svým protivníkem, má právo rozhodovat o výsledku války. Přesně to se stalo v případě Sovětského svazu (i přes veškerá zákulisní jednání před začátkem války. To že Německo napadlo SSSR nemůžete oddiskutovat, stejně tak jako útok arabských sousedů na nový stát Izrael). Izrael rozhodně v roce 1948 nebyl ten silnější, ale ten schopnější a dokázal tu bandu arabských vychloubačů porazit za cenu velkých lidských ztrát pro stát Izrael. Pro miliony Arabů tisícové ztráty na bojišti nic neznamenaly, pro Izrael pár stovek či v pozdějších válkách pár tisíc padlých znamená ztrátu snad pro každou izraelskou rodinu.
Arabové mají jedinou možnost, buď uznat existenci státu Izrael a začít žít v míru nebo trpět do nekonečna ohraničeni betonovu zdí a "terorizováni" izraelskou armádou a IDF má velkou trpělivost. Jednoho dne to ale přestane Izrael bavit a vyřeší palestinskou otázku válkou do úplného vyhlazení (či přestěhování veškerého obyvatelstva), pro kterou bych se velice přimlouval.

68564

31.08.2005 22:00

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Táborský, nikoho nenazývejte filozofujícím demenťákem. Já vím dobře jak to dopadlo se Sovětským svazem či hitlerovským Německem. Sovětský svaz byl vítězem, hitlerovské Německo bylo poraženo. Sovětský svaz, díky Gorbačovi, skončil svou kariéru skoro podobně jako Československo, poměrně bez obětí, na rozdíl od takové Jugoslávie. Nikdy jsem nemyslel, že by k likvidaci SSSR mohlo dojít bez krveprolití.

68567

31.08.2005 22:08

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Krakonoši, stejně si pro jistotu tu Učebnici jazyka českého a Pravidla českého pravopisu kupte. Není to tak velké vydání a nezapomínejte, že není nikdy pozdě, i pro původní obyvatele Krkonoš, se v češtině zdokonalit. Vyjádříte tím jen úctu ke své mateřštině. [chechtot]

68571

31.08.2005 22:55

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Nevím, co já Vám mám tady ještě více vysvětlovat. Podívejte se na historii Polska, první, druhé, třetí dělení Polska, rusizace polských částí, které připadly Rusku (včetně Lvova), germanizace polských území, která připadla Německu a Rakousko-Uhersku, řada vojenských konfliktů mezi Polskem a Ruskem po první světové válce, kdy se území měnila častěji než spodní prádlo (dost dobře popsáno na Wikipedii).
Podkarpatská Rus, Sovětský svaz rozhodl, že připadne SSSR (i přesto že se tam měly konat svobodné volby), Sovětský svaz vyhrál válku. Je to spravedlivé? Pochopitelně není. Pokud jde o finské území, původně chtěl SSSR určité území s Finskem vyměnit. Finsko bylo tvrdohlavé, Sovětský svaz nakonec vyhrál stylem "nás mnogo" a nic nemusel měnit. Finové to území během války znovu zabrali, pak opět ztratili. Bessarabie, to samé, dnes je část Moldavie quasi "svobodná" ani ruská ani rumunská, výsledkem je svrab a neštovice. Já jsem nikde netvrdil, že tyto územní změny jsou či byly spravedlivé. Jsou, a dokud se nic podstatného nezmění, budou i nadále platné z rozhodnutí vítěze, ať je to Rusko, Izrael či USA (v případě mexického území).

68579

31.08.2005 23:46

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

V roce 1939 pochopitelně Polsko Sovětský svaz nenapadlo. Jenomže problém je v tom, že konečné uspořádání polsko-ruské později polsko-sovětské hranice bylo podle názoru Sovětského svazu pro SSSR nevýhodné. Jak k tomu došlo, to si můžete najít na Wikipedii, tam je ten poválečný konflikt (mluvím o o konfliktu po l. světové válce, kdy Rusové jeden čas stáli před Varšavou a pak po úspěšné polské obraně a následující porážce museli ustoupit hluboko do bývalé části polského okupovaného území. Dočtete se tam o Tuchačevským, Budjonnym, Rydz-Szmigly, Pilsudski apod). Nakonec byli donuceni uzavřít mír, (stejně tak jako Polsko a Maďarsko s Československem), ale jak známo ani jedna strana nebyla spokojená s konečným řešením a byla to jen otázka času, kdy se do sebe zase pustí. A proto nebylo žádným problémem uzavřít dohodu mezi SSSR a Německem o rozdělení Polska. Staré hříchy se nezapomínají.
Pokud jde o Katyň, tam je to zcela jasné, jak Sověti (stejně tak i Němci) měli zájem na odstranění polské inteligence a zvláště pak na odstranění možných protisovětských elementů, kterými polští důstojníci nepochybně byli. A jelikož popravy byly v tehdejším Rusku na denním pořádku, tak takových dalších několik tisíc popravených , navíc Poláků, nehrálo žádnou roli. Mimochodem, kdo si dnes, kromě Poláků a lidí jako jste Vy či já, na takovou "maličkost" pamatuje. Za Varšavského povstání zahynulo podstatně více lidí než v katyňském lese.
Já neobhajuji teorii "vítěze" a jeho rozhodnutí, někdy jsou ta rozhodnutí dočasná (např. Protektorát Čechy a Morava), někdy déle trvající (v případě Sovětského svazu)a někdy trvalá, jen se na to dívám jako realista. Tímto způsobem to vypadá dnes, může se to v budoucnosti změnit, ale dnes je dnes.

68584

31.08.2005 23:53

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Irčany bych ožral, oni se pak vymlátí mezi sebou.

68585

01.09.2005 00:11

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Určitě kachna

Arkan 24.?.?.?

Pan Richard Král má, jak už jsem několikrát psal, problémy s číslovkami. Jelikož své články "patlá" z různých zdrojů, pak mu ani nevadí, že někdy tzv. ujede. Půlka Rafahu je například v Egyptě, tam není co srovnávat, druhá "menší půlka" je v Gaze, tam bych už, po izraelských zkušenostech, něco, něco blízko hranice, srovnal a také že to už udělali. Jen z toho důvodu, aby ti palestinští tuneláři neměli tak snadnou práci. Osobně bych vytvořil pásmo alespoň tří kilometrů od egyptské hranice, kde by nesměl bydlet žádný Palestinec. To by rozhodně ztížilo práci palestinským tunelářům a pašerákům zbraní, výbušnin a podobných non-kosher produktů.

68587

01.09.2005 00:45

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Nechci se s vámi dohadovat, ale existuje pouze jediný jazyk český a ten se nazývá spisovný. Na rozdíl od mandarinské čínštiny (též zvané puthonghua -podle Mao Dze Tunga) je kantonská čínština (Ye) naprosto odlišný jazyk, stejně tak jako jiné dialekty např. Wu, Xiang, Hui, Hakka, Gan, Min apod. Jediné co je spojuje je čínské písmo, ideophonogram (čínština je ideographic jazyk nikoliv fonetický, vyjadřuje zobrazení věci, činnosti apod). Takže díky čínskému písmu můžete mít kolem sebe deset nebo dvacet Číňanů, každý z nich ten čínský charakter bude vyslovovat různě, nicméně všichni budou rozumět, že jde, řekněme o myš, či jídlo.
Pokud jde o moravská nářečí či brněnský hantec, ty můžete používat tam, kde se nalézáte, ale pokud přijedete do Prahy, mluvte na úřadech česky. IMHO ten kdo nemluví resp. nepíše česky není člověk se kterým bych rád diskutoval.
Robert Byron (pokud nevíte kdo to je , najděte si to na Wikipedii) kdysi řekl, "A man who does not speak English, is a man who is not worth speaking to". A to samé platí o češtině.

68590

01.09.2005 02:01

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

(Příspěvek zrušen. Přestaňte urážet diskutující. Zvlášť když mají pravdu a vám dojdou argumenty.)

68601

01.09.2005 14:50

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Arkan 24.?.?.?

Nemá smysl tady diskutovat s lidmi, kteří o tom jakým způsobem jsou financovány věci ve Spojených státech nemají ani páru. Jen bych chtěl k Vašemu příspěvku dodat, že podobně jako skoro v celém civilizovaném světě jsou státy, provincie, kraje, prefektury apod. rozděleny na ty, které "mají" a ty, které "nemají" či "mají méně". Těm pak federální vláda přispívá na budování silnic, mostů, hrází, tunelů, apod. Federální vláda tak přesouvá peníze z vybraných daní z průmyslových států (provincií) a přerozděluje je státům, které by z vlastního rozpočtu podobné investice nikdy nemohly provést. Tím se udržuje alespoň zdání rovnováhy mezi jednotlivými oblastmi.
Kde se pravděpodobně stala chyba bylo v určování priorit. N.Orleans by naposledy zasažen, tj. pořádně, v roce 1969. Od té doby se nějakým způsobem hurikány, tornáda a jiné přírodní katastrofy městu vyhýbaly. Lidé mají tendenci řešení oddalovat, něco jako "vždyť vono to ještě nějaký čas vydrží", tentokráte to však nevydrželo. Ale dnes ráno jsem se dozvěděl, že pan Michael Čertof to má na starosti, tak mi spadl kámen ze srdce.

68703

01.09.2005 14:59

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Arkan 24.?.?.?

Před chvílí to bylo potvrzeno z Teheránu od nejvyššího ajatoly (..je to trest boží..), ještě čekám na další potvrzení od šíiajtů a sunni muslimů z Iráku, Palestiny a dalších muslimských zemí. A též se těším na štědrou finanční a materiální pomoc z Evropy a zemí produkujících ropu.

68706

01.09.2005 15:05

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: N.O.

Arkan 24.?.?.?

Zapomněl jste ještě na třetí stupeň zdaňování, tj. na úrovni města či vesnice (municipal taxes - property taxes), daně (příspěvky na školy - school tax), a čas od času ještě jiné dodatečné dobrovolně povinné "příspěvky" (např. v Montrealu to byla daň na zaplacení olympijského stadionu).

68707

01.09.2005 15:16

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Snad se Krovak

Arkan 24.?.?.?

Krakonoši, neblbněte, vždyť i kdyby ten Kjotský protokol prezident Bush podepsal a začal implementovat jeho závěry, je na nějaké zpomalení ekologické katastrofy pozdě. Takové výbuchy např. Krakatoa či Mount St.Helen, sopečná činnost v celé řadě oblastí, milionová stáda prdějícího dobytka apod. napáchají více škod než "skleníkové plyny" unikající z továren či SUV v USA.

68710

01.09.2005 15:22

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Arkan 24.?.?.?

Pane Kema, já si myslím, že tady soudruh Bartošek správně podtrhnul úlohu amerických imperialistů, kteří ve své snaze zničit pokrokový svět seškrtali v rozpočtu peníze na opravy hrází. Navíc v této oblasti žijí převážně soudruzi tmavší barvy, kteří pro rasistické americké imperialisty představují jen budoucí nebezpečí.

68711

01.09.2005 16:03

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Nutné to pochopitelně nebylo, ale alespoň, jak jste sama uznala, to bylo ve spisovné češtině. Navíc podle reakcí několika přispěvatelů (včetně toho obhájce ženských srdcí, toho vesnického mladíka z Krkonoš) to tzv. vytočilo celou řadu čtenářů. Jak málo stačí k tomu, aby to nastartovalo na první našlápnutí tolik lidí (skoro jako dobře seřízená motorka). Ženy dlouhou doby chtěly rovnoprávnost, a já jsem pro, tudíž "co je dobré pro husáka, je dobré i pro husu". Recevez, Madame, l'expression de mes sentiments respectueux. [mrknutí jedním okem]

68718

01.09.2005 16:10

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Krakonoši, kupte si tu učebnici, stojí to pár šupů. Je to nakonec finačně podporováno státem za účelem zvýšení úrovně znalosti jazyka českého. Určitě se na stará kolena něco naučíte a pak, až budete jednat na úřadě, kde se mluví česky nikoliv krkonošsky, alespoň se česky domluvíte. Have a nice day and Thank you for shopping at K-Mart.

68720

01.09.2005 16:19

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Vidím, pane Tome, že jsem Vás pěkně "vytočil". Pokud jde o to "odebrání se s mou spisovnou češtinou" do řitního otvoru, děkuji za návrh, ale nejsem řitní labužník. Pokud budete potřebovat adresy místních podniků, kde se teplouši scházejí a měl byste osobní zájem, jen se zmiňte, rád Vám je dodám. [chechtot]

68723

01.09.2005 17:24

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdyz ,clovek vezme

Arkan 24.?.?.?

Nohejlovi nejde ani o to, aby mohl psát. Spíše mu jde o to, aby mohl něco vytrhnout z textu pomocí cut, copy and paste a uveřejnit na Zvědavci. To normální psaní je daleko namáhavější. V poslední době se ale trochu zlepšil, alespoň řadu věcí překládá.

68738

01.09.2005 17:35

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Arkan 24.?.?.?

Pane Táborský,
byl bych velice rád, kdybyste nereagoval na mé příspěvky. Nepotřebuji totiž, aby komentáře od (Cenzurováno. Přestaňte urážet diskutující) mě dennodenně přesvědčovaly o minulém utrpení a smrti milionů mých souvěrců. Najděte si jiný cíl a vstupte do KKK nebo nějaké neonacistické strany, najdete je na Internetu. 88

68740

01.09.2005 18:35

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Pekne napsany clanek (az na ty fotky Bushe)

Arkan 24.?.?.?

Já jsem viděl prezidenta Bushe dnes ráno a on vůbec nevypadal jako kdyby měl z celé té katastrofy "radost". Spíše vypadal jako pár hodin po ll. září v roce 2001, kdy si velice pomalu začínal uvědomovat rozsah toho co se vlastně stalo. Teprve teď mu dochází rozsah té přírodní katastrofy, jen s tím rozdílem, že je na to federální vláda lépe připravena a dokázala reagovat v nejkratší možné době. Na rozdíl od New Yorku tato přírodní katastrofa zasáhla několik států a řada oblastí nebyla ještě ani navštívena.
Jsem velice zvědavý jak zareaguje svět a hlavně jak hodně pomůže. No nechejme se překvapit.

68748

01.09.2005 18:39

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Arkan 24.?.?.?

O tom kam budu psát své příspěvky rozhoduji já a nikoliv nějaká (Cenzurováno. Vysoce nevhodná urážka. Ještě jeden takový komentář a převedu vás na watch list. Editor). 88

68749

01.09.2005 20:48

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Arkan 24.?.?.?

Vážený pane editore,
to že dovolujete jednotlivcům typu "Táborský a spol." nekontrolované narážky a rasistické výpady hraničící s hanobením rasy, národa či přesvědčení, a to nejenom podle českého zákona, paragraf 198 (1,2) 198a (1,2,3), část 2. Hlava V. ale i podle kanadského zákona ("hate crimes), to Vám evidentně nevadí. To, že příspěvky těchto autorů se velice blízko podobají úrovni článků uveřejňovaných v protektorátním Arijském boji a německých nacistických publikacích, to Vám zřejmě též nevadí. Ale jakmile se ozvu a požádám autora těchto protižidovských příspěvků, (kterého osobně považuji za stoupence neonacismu), aby nereagoval na mé příspěvky, pak mě převedete na "watch list".
Jak byste se asi cítil a jak byste asi reagoval, kdybyste byl pro svůj rasový a národnostní původ či přesvědčení neustále urážen. A tady nejde o "poslání do prdele či do řitního otvoru", to by mě tolik nevadilo, i když i v tomto případě používáte opět "dva rozdílné metry". U paní Aji, to považujete za urážku, ačkoliv z hlediska právního (Law of torts) šlo jen o nabídku, která nebyla přijata; v případě pana Toma (...jděte s tou kosher-češtinou do p....) to přejdete bez povšimnutí.

68765

01.09.2005 20:58

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Já své názory neměním, jen se na to dívám jako člověk žijící v realitě. Pochopitelně, že dvě špatná rozhodnutí nedělají jedno dobré rozhodnutí.
Kdyby opravdu ta paměť lidská sahala tak dlouho, jak o tom píšete, tak by nás Čechy do dnešního dne nenáviděli Keltové, Marobudové a jiné národy a pronárody, které kdysi na území ČR žily.

68766

01.09.2005 21:14

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Vážený pane editore,
IMHO nemá nic společného se spisovnou češtinou, to nakonec sám dobře víte. Je to jen taková zkratka, kterou lidé "in the know" znají. Pokud jde o argumenty, těch mám, bohužel, dostatek a málokdy diskutuji na nějaké téma na Zvědavci aniž bych si potřebné argumenty před diskusí opatřil.

68768

01.09.2005 21:43

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Pekne napsany clanek (az na ty fotky Bushe)

Arkan 24.?.?.?

Tady vůbec nejde o Bushe, ten byl jen v TV interviewován, tady jde o ten jeho akční tým. Ten zareagoval docela rychle, nakonec je v tom zapletený i čert resp. Michael Čertof.

68773

01.09.2005 22:29

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Leho, jestli se konečně naučíš namísto písmen...

Arkan 24.?.?.?

Já jen doufám, že se svým přesvědčením nikdy nedostanete vizum do Spojených států, s otisky prstů či bez otisků prstů. NEVER, period. Nové komunisty tady nepotřebujeme.

68789

01.09.2005 22:33

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Tady mate vodpoved !

Arkan 24.?.?.?

Krakonoši, až to napíšete v češtině, pak budu moci reagovat. Krkonošsky nemluvím. 88

68790

01.09.2005 23:17

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Arkan 24.?.?.?

Vážený pane Stwora,
velice rád bych od Vás obdržel reakci na můj příspěvek, neboť pokud tyto rasistické protižidovské urážky ze strany Táborského a spol. nepřestanou, pak budu nucen ...never mind, .... nemám rád vyhrůžky od kohokoliv.

68802

01.09.2005 23:23

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Tady mate vodpoved !

Arkan 24.?.?.?

Nic mi v budoucnosti už nepřekládejte. Jen doufám, že nikdy v životě neobdržíte vizum do USA.

68804

01.09.2005 23:26

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Tady mate vodpoved !

Arkan 24.?.?.?

Mluvte a hlavně pište česky, a nikoliv krkonošsky. 88

68805

01.09.2005 23:47

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Snad se Krovak

Arkan 24.?.?.?

Buďte tak laskav a to psaní na Zvědavci omezte (nikoliv vomezte), určitě to řada čtenářů uvítá. Jednejte podle vzoru "vojáci pili vodu z vojenského vodovodu" a nikoliv "Ojáci pili odu z ojenského odoodu". Děkuji předem. 88

68815

02.09.2005 02:42

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Arkan 24.?.?.?

Jakých urážek jsem se dopustil? To, že jsem někoho nazval - pro jeho antižidovské rasistické štvaní- neonacistou je podle Vás urážka. To jen ukazuje co dokážete na svých webových stránkách tolerovat. I když musím připustit, že ta míra protižidovského rasistického štvaní se poněkud, v poslední době, umírnila. And I wonder why, že by Zundel a jeho připravovaný proces? anebo, že podobné "magaziny" jako ten Váš jsou dnes již více sledovány (a příspěvky překládány)? Já o svých příspěvcích moc dobře vím a stojím si za každým slovem. Žádnými paragrafy nevyhrožuji, jenom na jejich existenci upozorňuji.

68849

02.09.2005 03:50

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Nový stát Izrael byl částečně zachráněn jen díky slušnosti a neúnavné práci našeho ministra zahraničních věcí Jana Masaryka, který - po zkušenostech s Angličany za druhé světové války - nedovolil další pronásledování Židů vracejících se z nacistických koncentračních táborů. Těch samých Židů, které Britové dávali do nových koncentračních táborů na Kypru. Ten také zařídil, aby Izrael dostal zásilky zbraní a mohl se tak ubránit arabské přesile, aby vzniklo to původní izraelské letectvo stlučené z nejrůznějších letounů. Proto také Masarykovo jméno a pomoc poválečného Československa (toho nekomunistického) je dodnes oceňována.

68858

02.09.2005 04:17

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Tomu se rika chucpe!

Arkan 24.?.?.?

Chcete tím snad říci, paní Bovary, že na Sprše mají přísnější měřítka na novodobé neonacisty naplněné nenávistí vůči Židům typu J. Táborského?

68861

02.09.2005 04:52

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Arkan 24.?.?.?

Soudruh Bartošek zná viníka podobně jako ten soudruh z Kuwajtu, který právě před chvílí veřejně oznámil, že ten hurikán, resp. ta hurikánka soudružka Katrina vlastně pracuje pro Al-Kaidu a způsobila tyto škody z Allahovy vůle. Není sice placenou členkou a ani neplatí měsíční stranické příspěvky, ale pracuje pro organizaci. Detaily si můžete najít na Drudge Report.

68864

03.09.2005 14:27

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Chybicka se vloudila,

Arkan 24.?.?.?

Zájmeno JA, 2.pád mě i mne, 3. pád mně i mi, 4. pád mě i mne (tebe), 6.pád mně, 7. pád mnou (tebou). Který tvar se použije záleží na položení zájmena podle vzoru - Tebe vidím vs vidím tě.

69079

03.09.2005 14:46

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Co si myslím o jazyku evropských židů zvaném jidiš. Ten jazyk vznikl jako následek nutnosti komunikovat s místním obyvatelstvem a mezi sebou. Většina výrazů je z modifikované nespisovné němčiny (před Lutherem), řada výrazů, hlavně týkajících se náboženského života je z hebrejštiny, řada slov byla pak přibrána z jazyků obyvatelstva z území, na kterém se židé momentálně nacházeli buď dobrovolně či většinou nedobrovolně (proto se tam vyskytují slova polská, ruská, rumunská apod.) I když tento jazyk dnes vymírá, nicméně se i nadále vyvíjí. Proto je rozdíl mezi jidiš z Brooklynu a jidiš z Ukrajiny či Polska. Spousta výrazů z jidiš existuje i v jazyce českém (mešuge, šlok, šmaltz, chutzpa...) a pokud máte zájem, přečtete si knihu Leo Rostena "The Joys of Yiddish". Dozvíte se tam i o jiných formách jidiš, jako např. Ladino či Judesmo a dalších lokálních variacích (řecké, turecké, balkánské apod.).

69083

03.09.2005 19:15

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Arkan 24.?.?.?

To už jste si mohl povšimnout, že řadu věcí myslím sarkasticky. Pan Michael Chertoff (Čertof), Homeland Security Secretary z N. Jersey, narozen 29. listopadu 1958 (tomu nechci věřit) ve městě Elizabeth, N.J., syn rabína s dvojitým občanstvím Izrael-USA. Pokaždé když ho vidím v TV, tak si vzpomenu na ilustrace z knihy Karla Maye, na jednoho z přátel Old Shatterhanda jmenovitě Old Death.

69116

03.09.2005 20:39

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Arkan 24.?.?.?

Ve Spojených státech, v Kanadě, ve Velké Británii a ve většině civilizovaných zemí existuje svoboda projevu, či podle Vás svoboda slova, většinou garantována ústavou. Nicméně když v přeplněném divadle či kině začnete řvát "Hoří" a způsobíte vzniklou panikou škody materiální či smrt návštěvníků - pokud vás chytnou - dostanete za takový projev "svobody slova" pár let, v USA pár desítek let. Čili existují i v tomto směru jistá omezení. Mohu uvést další příklad, když řeknete v Izraeli, že Šaron je blbec, tak se moc nestane, když ale prozradíte něco o výstavbě či vlastnictví atomových zbraní, jako to udělal Vanunu, tak budete "bručet" dlouhá léta.

69127

03.09.2005 21:11

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Arkan 24.?.?.?

Oslovení "soudruhu" ještě neznamená členství v komunistické straně. Když jsem žil a pracoval ve Francii, tak jsem byl často osloven camarade a nikdo tím nenaznačoval členství v tehdy velmi silné komunistické straně Francie. Znamenalo to jen druh, společník, kolega či např. camarade d école - spolužák. Linguisticky z historického hlediska slovo soudruh se začalo užívat v politickém významu až po založení KSČ a slova továryšč až po založení bolševické strany i když někteří soudruzi s tím začali již dříve při založení sociální demokracie.
Já mám ke KSČM po sametově-klíčové revoluci docela úctu. Na rozdíl od všech těch jiných komunistických stran nezměnila ani svoje jméno ani základně své stanovy. Kromě té "vedoucí úlohy", jelikož již oficiálně nic moc nevede či nevedou, (ale vedou, hodně vedou, ovšem není to tak viditelné) se tak moc nezměnili a nicméně mají důvěru kolem 20 procent potencionálních voličů. Jelikož už několik let nejsou "u lizu" nemají též - na rozdíl od ostatních politických stran - žádné velké škraloupy či skandály, což pochopitelně zvyšuje důvěru voličů. Navíc je vede pan-soudruh Grebeníček, syn bývalého vyšetřovatele, a evidentně to také moc nikomu nevadí. A též musím uznat, že soudruh Grebeníček, na rozdíl od J. Paroubka, patří i k těm nejlépe a nejelegantněji oblékaným poslancům

69135

03.09.2005 21:37

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Arkan 24.?.?.?

Jeruzalémské noviny nečtu, příliš brooklynsky a floridsky liberální (to nejsou pravověrní souvěrci - s výjimkou přívrženců Kach - jen takoví schmaltz "cardiac Jews"), dávám přednost Ma'ariv či Yedioth Ahronoth Ynet v hebrejštině (ivrit). Tam jsou přímé zprávy od Šmudly (píše tam i Vladimír Špidla a.k.a Šmudla). Nejlepší zprávy jsou ale od Číňanů, ti věří v americké zesnulé prezidenty, nejlépe od U. Granta - (50 dolarová bankovka) výše, B. Franklin - v té nové těžko zfalšovatelné formě - je též přijatelný, jen ho všude neberou.

69141

03.09.2005 22:11

Na něco zapomínáme

RE: Triage

Arkan 24.?.?.?

Když se prováděla, po naboření do ledovce, na parníku Titanik triáž (jelikož neměli tolik záchranných člunů, vzhledem k tomu, že věřili v nepotopitelnost tohoto plavidla), pamatujete si, kdo měl přednost? Byla to posádka člunu (někdo holt musí pádlovat) ženy a děti. První třída měla přednost před druhou a třetí (ženy a děti), pak ještě pár nemocných a starců, zbytek bez ohledu na třídu prostě zahynul včetně zvířat. Pokud jde o hrdinství člověka je možno uvést několik příkladů ze sovětské historie, např. hrdinný Matrosov, který zalehl fašistický kulomet, aby jeho spolubojovníci...... či příklad hrdinného Čapajeva, který zahynul v palbě při pokusu přeplavat přes řeku Ural.

69147

03.09.2005 22:20

Na něco zapomínáme

RE: Panu editorovi

Arkan 24.?.?.?

Tak jsem velice zvědav jak na tyto vaše příspěvky bude reagovat pan editor Stwora. Dotkli jste se totiž ... a never mind,...... byl bych zase na "watch list".

69149

03.09.2005 22:27

Na něco zapomínáme

RE: Panu editorovi

Arkan 24.?.?.?

Znám lidi (tj. muže), kteří by si vybrali psa před zachráněním ženy (možná že v případě ženy s děckem by trochu váhali). Pokud by se ta vaše žena jmenovala "plaintiff" (čili žalobce), připomínám, že to není můj případ, pak by řada můžů psa preferovala, je věrnější.

69150

04.09.2005 12:24

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Arkan

Arkan 24.?.?.?

Já Vám řeknu, proč jsem tady. Původně jsem začal psát své příspěvky do Zvědavce, protože jsem se chtěl připojit do diskuze. Psal jsem k tématu a podobně jako řada jiných přispěvatelů jsem měl někdy i rozdílný názor. Rozdílné názory, pokud to skutečně není vyslovená lež, dokáži přijmout anebo argumentovat s nimi podle zásad, kterými se řídí civilizované debaty. Stejně tak jako existují pravidla pro debaty v parlamentu či na schůzi, existují pravidla podle kterých se řídí debaty. Tato pravidla ovšem pro některé účastníky neplatí a ti dokážou změnit jakékoliv téma na útoky na stát Izrael či osobní výpady plné rasismu a typické české nenávisti. Chvíli se to dá tolerovat, ale po určité době se na to musí odpovědět.

A tak jsem si připravil několik odpovědí, nastudoval a přidal pár paragrafů, a výsledkem bylo to čemu říkáte "flame". Je známo, že pro pravdu se člověk nejvíce zlobí, ale takovéhle točo, to jsem neočekával. Musím uznat, že těch pár vybraných slov a pár §§§§ tady vytočilo právě tu skupinu lidí, kterým to bylo určeno. Osobně mě to jejich napadání je u pr.... Na mé výplatní pásce nepřibude či neubude ani desetník, jen se bavím tím, jak tady pění a startují na první našlápnutí. Přesunout celé "vlákno" kauze Arkán do nového článku, to by byla velká čest a tolik cti a důvěry (por. Hamáček) si opravdu nezasloužím. Nicméně za Vaši důvěru děkuji.

69188

05.09.2005 12:18

Na něco zapomínáme

RE: Panu editorovi

Arkan 24.?.?.?

Pěníš, pění, pěníme, pěníte, pění. Za chvilku dopěníš, zkratko Marty.

69323

05.09.2005 13:24

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Arkan

Arkan 24.?.?.?

Pravidla debaty, ať již parlamentní či na schůzi, si můžete buď koupit nebo vypůjčit v knihovně. Ta pravidla byla sepsána, aby do debat, diskuzí, jednání, schůzí apod. byl uveden jakýsi pořádek, jinak by byl všude pěkný bordel, jako je tomu někdy na Zvědavci.

Já se už osobně vůbec ničemu nedivím, jen se dobře BAVIM, jak vás může pár paragrafů a pár "temných" slov tak pěkně vytočit, že všichni pěníte o závod. Mohu k tomu jen dodat, že moje reakce na některé příspěvky byly napsány tak, aby opravdu došlo ke zvýšení hladiny adrenalinu a k maximálnímu vypěnění. Kromě "úcty" ke KSČM mám totiž i "úctu" ke tradiční české nenávisti a netolerantnosti, té se hned tak nic ve světě nevyrovná, ta nevidí, ta neslyší, jen namáčí pero do kalamáře nenávisti. Pokuď jde o práskačství, buďte rozumný, já si budu na stará kolena dělat vrásky. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

69329

05.09.2005 13:28

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Arkan 24.?.?.?

Přečtěte si pár mých odpovědí, které jsou umístěny nad Vaším příspěvkem. Možná, že lépe pochopite podle přísloví "Moudrému napověz, .......".

69330

05.09.2005 23:03

Město v obležení

RE: Nemohu si pomoci

Arkan 24.?.?.?

To jste musela být pěkně ovíněná (některým ženám, jak známo, stačí 2 až 3 decky), vážená dámo, nebo pod vlivem jiných návykových látek. Angličané byli první, kteří otroctví zakázali a proti otrokářství aktivně bojovali. Bílí otrokáři nepotřebovali dělat zájezdy do džungle či do vnitrozemí (podle lokalizace), tam jim totiž hrozilo mnoho nebezpečí včetně malárie a jiných nemocí. Oni měli dost pomocníků z řad Arabů a černošských vládců. Výměnou za otroky je pak odměňovali prodejem "moderních" zbraní, pevných pout a pochopitelně zboží na všeobecnou výměnu (deky, látky, hrnce, železné zemědělské nářadí, zrcadla, jabloneckou bižuterii a jiné tretky). Ty pevnosti či trhy - povětšinou přímo na pobřeží Afriky - byly dostatečně výše uvedenými Araby (pro ně černoši byli kafír, čili pohané) a pro černošské místní vládce - nepohodlní příbuzní či potenciální protivníci zásobovány.

69374

05.09.2005 23:21

Město v obležení

RE: Králi hezky ses rozepsal.

Arkan 24.?.?.?

Rasismus není trestný čin per se, diskriminace je. Můžete říci, "nemám rád černé, cikány, žluté apod. ale nemůžete odmítnout žadatele o práci, podotýkám - se stejnou kvalifikací - s tím, že je barevný v rozlišných odstínech - to by byla diskriminace. Stejně tak jako ve většině zemí prostituce není trestný čin, vyhledávání zákazníků a nabízení "výbavy" (různých těch zvířátek, kozičky, bobříky) ano. Proto policajti využívají svých příslušníků, kteří se vydávají za zákazníky, k tomu aby prostitutky na E 55 zatkli.

69375

06.09.2005 09:46

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Pravděpodobně zase kachna

Arkan 24.?.?.?

Pane Leho, dekuji Vám za podporu, ale já se většinou, t.j. pokud mám zájem, dokážu ubránit sám. Jak si tak čtu ty příspěvky od jisté skupiny lidí, kterým podle způsobu psaní (smajlíky, tučná velká písmena) evidentně lítá pěna od huby, musím se jen smát. Pěkně jsem vás vytočil a dobře jsem se pobavil.

Pokud jde o ty Irčany, tak se to kdysi překládalo v Májovkách, dnešní podoba je ovšem jiná - Ir, Irové. Stejně tak se dříve psalo vyssavač, ssáti a za Protektorátu i vedoucí loupežníků neboť termín vůdce loupežníků mohl být pro A.H. urážlivý. Ale to všechno člověk, který má problémy se psaním např. vzpomněl, zapomněl, abyste, kdybyste apod. nemůže vědět.

Tak, chlapci, utřete si pěnu, "zklidněte" si hormony a pak zase něco nového, ale opravdu nového, napište, už se těším. Žádám jen o pjet hadri na mití.

69415

06.09.2005 09:58

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Arkan 24.?.?.?

Milý pane, doufám, že nechci po Vás nic nemožného, když Vás požádám, abyste si pečlivěji přečetl to co jsem napsal. Závěrem jsem dodal "Moudrému napověz....". Z uvedeného vyplývá, že jsem Vás za moudrého považoval. Mýlil jsem se, omlouvám se.

69416

06.09.2005 10:21

Město v obležení

RE: Nemohu si pomoci

Arkan 24.?.?.?

Utřou si opatrně pěnu, vzteklina je nakažlivá.

69418

06.09.2005 11:27

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Pravděpodobně zase kachna

Arkan 24.?.?.?

Na to zjištění jste potřeboval informace od p. Lva. To jsem si myslel, že ta Vaše webová stránka je lépe organizovaná. Pokud jde o to "dávání si pozoru", tak to bude oboustranné.
Que Jésus, le bon pasteur vous benisse en ce jour et veille sur vous pour toujours.

69422

06.09.2005 13:54

Dopis z vězení

RE: spatne pane Nohejl !

Arkan 24.?.?.?

Já si myslím, že pan Zundel si uvědomuje, že k systematickému vyvražďování židů, cikánů, homosexuálů, ale i jiných etnických skupin či národností, docházelo. To myslím, že ani on sám nepopírá, bylo by to také velice těžké. Těch důkazů je přece jenom hodně.

Kde se dopouští "zločinu" je v tom, že on popírá, zpochybňuje, (dokonce se odvážil i o tom napsal knihu), to oficiálně akceptované a propagandou posvěcené množství obětí. Těch šest milionů židů. Kdyby se totiž ukázalo a dokázalo, že těch obětí nebylo tolik, pak by mohla ta dojná kráva začít kopat nebo dokonce přestat dávat mléko. Proto musí být pan Zundel "spravedlivě" a podle zákona odsouzen.

69430

06.09.2005 16:17

Dopis z vězení

RE: Arkanštajne, nesnižujte dokrmné dávky dojné krávě!!

Arkan 24.?.?.?

Pečlivě si utřou pěnu, vzteklina je velice nakažlivá.

Mám pro něj takový malý test.

1. Doplňte chybějící písmeno. MAMA MELE M-SO.
2. Místo teček, doplňte číslo, které logicky následuje. 1,2,3.4......
Viel Glueck!

69444

06.09.2005 16:27

Město v obležení

RE: Nemohu si pomoci

Arkan 24.?.?.?

Dobře pěníte.

69445

06.09.2005 16:47

Dopis z vězení

RE: pane Arkane

Arkan 24.?.?.?

Ještě k těm trestům od Němců za II. světové války. V mnoha případech dokázali Němci člověka odsoudit k trestu smrti (s odkladem na 90 dní). Během těchto devadesáti dní, mohla ta osoba s pomocí svědků, kolaborantů, německých přátel apod. získat buď odklad, přeřazení k vyššímu soudu nebo propuštění. Pokud ten případ byl "jasný", řekněme sabotáž, vražda příslušníka Gestapa či Wehrmachtu, pak ten člověk prožil 90 dní v cele, buď sám nebo na cele společné, a pomalu ale jistě se zbláznil. To mám od příbuzných, kteří s podobnými odsouzenci nějaký ten čas na Pankráci trávili. A přišel den devadesátý a vězeň byl pověšen nebo byl odstřelen. V roce 1945 řada vězňů unikla smrti jenom proto, že jejich den popravy ještě nevypršel a pořádku milovní Němci to nemohli právně uspíšit.

69448

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Káva pro Zvědavce

38

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 81 čtenářů částkou 13 390 korun, což je 38 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 0

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 0

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 0

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 3

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 7

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
16,99 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,80 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 245,26 Kč
1 unce stříbra
483,77 Kč
Bitcoin
926 802,81 Kč

Poslední aktualizace: 21.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 69 313 119