Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Spřízněná duše

Nalezeno 16 příspěveků, 13 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

02.04.2011 19:17

Kupovat nejlevněji?

RE: Co je z Lídlu = není k jídlu

Spřízněná duše 97.?.?.?

>V Kanadě a zejm. JůYsEj je ale situace ještě horší -
>sensoricky je v zámoří nepoživatelné pro EUropana téměř
>vše. Sám nejsem schopný strávit vědomě nic jiného, nežli
>mnou nebo nejbližšími osobně pořízeného v Halas, Kosher
>nebo u Amish. A návštěvy ze zámoří prožívají orgie nad
>EUropskou kvalitou i v Česku.

Tak to mi pane kolego mluvíte přímo z duše. Když vyprávím v Česku lidem, co prodávají za potraviny v USA a čemu všemu se tady např. dává název chleba, tak mi obvykle nevěří...
Sice se zde dá sehnat v pár soukromých prodejnách (která má svoji výrobnu) i potraviny jako z Evropy, ale to je spíš výjimka a pouze ve velkých městech. V potravinách a jejich chuti je pro gurmána Česko pořád rájem . [smích]

240967

02.04.2011 23:27

Kupovat nejlevněji?

RE: Co je z Lídlu = není k jídlu

Spřízněná duše 97.?.?.?

Já v podstatě souhlasím s oběma vašimi příspěvky. Já se jen nechtěl rozepisovat o reakcích Američanů nad evropským jídlem. Nakonec my jsme zde "vetřelci" a oni jsou doma. Trochu jsme si nerozuměli s těmi velkými městy. Pochopitelně, když jsem bydlel v NY City, tak tam je nepřeberné množství výběru... Teď bydlím v městečku se 6,500 of population, takže považuju 80,000 obyvatel už za velké [smích] Nakupovat lepší zboží musím jezdit víc než hodinu a dobu, když tady název chléb ap. odpovídal danému významu také ještě pamatuji. [smích] Žalostně to zde upadlo během 20ti posledních let, řekl bych.

240991

15.04.2011 17:27

Potřebujeme nového Erharda

RE: Nemecko bez zidu

Spřízněná duše 97.?.?.?

Bohužel, všechno je pravda, tak jak jste napsal.

241936

27.09.2011 19:01

Proberme se, Švejkové!

RE: Násilí není program! A pokud chci něco změnit, musím přesně vědět,čím stávající systém nahradit!

Spřízněná duše 96.?.?.?

>Měnit věci je dozajista třeba, ale ne silou. Věci jsou v
>pohybu, a věřím, že brzy nadejde čas i na tu systémovou
>změnu. Jen je třeba být ještě chvíli trpělivý. Neztrácet
>víru. Jak se říká, na každé prase už se někde vaří
>voda. A nyní by měla být uvařena i na ty, která (kteří) si
>mysleli, že jsou nesmrtelní. Jistě to nebude snadné, ale
>změny k lepšímu přijdou...
Věci se dají do pohybu brzy a samy? Jak? To myslíte prostě čekat, až to vyhnije jinde a celý systém zkolabuje? Tak nějak, jako když to vzdal Gorbačov a odevzdal dobrovolně moc do rukou kapitalismu? To se ale můžeme načekat!!! Nicméně, je to ta nejpohodlnější cesta. Nevěřte, že tito mocipáni jsou jako Gorbačov a něco pustí dobrovolně, navíc mají ty nejmodernější zbraně a metody. Bez násilí žádná změna v současnosti nejde provést. A navíc, pokud se to nepodělá (nenastane revoluce) všude najednou, v jednotlivých regionech (zemích) si s tím (zatím) NATO, USA a jejich nohsledi pomocí bomb v podobě bratrské pomoci, v rámci zachování "lidských práv", "humanity" atp., poradí. Ale souhlasím, že to nakonec shnije samo. Současný systém je schopen zlikvidovat časem sám sebe. To se ale můžeme načekat!!! A vůbec nikde není zaručeno, že změny musí vést k lepšímu.

254030

09.03.2014 15:48

O Ukrajině a ekonomických sankcích vůči Rusku

RE: Amerika

Spřízněná duše 171.?.?.?

To snad záleží za co bys v tý Emerice žil, ne??? Uvědom si, že je tady spousta milionů obyvatal žijících v naprosto nuzných podmínkách, bez zdravotního pojištění. V naprostý chudobě. Nejdřív si něco zjisti než sem půjdeš. Mohl bys bejt nemile, ale opravdu nemile překvapenej. Nemysli si, že by tady někdo koukalk na to, jestli fandíš, nebo nefandíš Putinovi.

306263

12.03.2014 16:41

Putin promlouvá

RE: Nesmime zapominat na to,

Spřízněná duše 77.?.?.?

>Cas ukaze, jestli ja nasazuji Putinovi neopravnene "psi hlavu"
>anebo vy jste naivni snilek. (Mimochodem, vim, co je vira, hodne
>jsem pod tim vlivem odzil.)

>
>Je tu vsak problem - podle ceho budeme my dva posuzovani? Bude
>treba pripadne obsazeni cele Ukrajiny nebo pouze jeji vychodni
>casti ci jenom Krymu ruskou armadou a nasledne zabrani Ruskem
>stale jen tou vasi "uslechtilou moralni zmenou" anebo potvrzenim
>meho nazoru, ze Putin je taky typickym velmocenskym sefem,
>prahnoucim po obchvaceni sousednich zemi?

No je to zcela zjevné. Kolik zemí dosud vybombardoval a importoval tam svoji představu režimu pan Putin a kolik zemí od konce Studené války vybombardovala a kam všude importovala tu "ušlechtilou morální změnu" USA? To je snad mimo jakoukoliv diskusi, ne?
Já jsem na rozdíl od vás přesvědčen, že Rusko není typickým představitelem expanze, rozvracení jiných zemí a implantaci svého politického systému, zatím co USA ano. Vždyť Rusko horkotěžko odráží tu jejich nestydatou expanzi stále blíže ke svým hranicím a hájí pouhopouhé zachování své existence.

306469

13.03.2014 22:33

Putin promlouvá

RE: Nesmime zapominat na to,

Spřízněná duše 37.?.?.?

Já s Vámi souhlasím. Nemysletre si prosím, že jsem nějaký fanatický přivrženec Putina, anebo Ruska vůbec. Nic takového. Zejména od roku 1968. Ovšem u zahraniční politiky USA, zejména po pádu Varšavského paktu, jsem bohužel byl nucen změnit radikálně názor. Nejenže nedostáli slibů o nešíření NATO, ale udělali pravý opak, čímž dokázali o co jim v tomto světě jde. Vůbec ne o zachování míru, ale ovládnout svět za jakoukoliv cenu, tj. za cenu válek, pošlapání mezinárodních dohod a resolucí UN.
Jistě, bývalý KGBák není zrovna ten, kterého bych si představoval v čele Ruska, nicméně domnívám se, že v současné situaci je on pro Rusko muž na správném místě.
Určitě máte pravdu, že Rusko by se asi v současné době do konfliktu se Západem pouštět nemělo. Jejich armáda zjevně nedosahuje úrovně a hlavně množství bojové techniky oproti USA a NATO dohromady. Ale možná to je právě ten moment, že se zrovna v této době snaží Západ vyhrotit situaci a vtáhnout Rusko do války. Dokud Rusko nestihne všechna ta plánovaná přezbrojení svého vojenského arzenálu. Myslím, že Rusko zaspalo dobu a Západ toho chce využít dokud může. Když sleduji to válečné vytrubování z US médií a bohužel nejen z médií, ale z míst, kde se rozhoduje o osudu této planety, vypadá to dost hrozivě. Každopádně, berte to jen jako můj názor.

306571

15.03.2014 00:07

Putin promlouvá

RE: Nesmime zapominat na to,

Spřízněná duše 37.?.?.?

>Bojeschopnost Ruska nepodceňujte. Ono se prostě nechlubí.
>Připomínám ultrakrátký proces v Gruzii.
To samozřejmě nepodceňuji. Já reálně uvažuji, že tím Gorbyho neuváženým rozhodnutím, rozpadem SSSR a zradou celého Západu, který sliboval že NATO se nebude rozšiřovat, Rusko prostě utrpělo. A dílo dokonal Jelcin. Ztratilo spoustu strategických území, stáhla svá vojska z celé Stř. Evropy atd. a navíc, zcela proti jeho očekávání Am. udělali pravý opak. Zcela proti mírovým procesům svoji voj, přítomnost posílili a dnes je má Rusko téměř "za humny". Tímto úskočným jednáním získal Západ značnou převahu. To je podle mne to "zaspání doby". Přesněji řečeno uvěření slibům Američanů a Zápaní Evropy.
>
>Kde jste slyšel, že nestíhá všechna ta plánovaná
>přezbrojení svého vojenského arzenálu? A že zaspalo
>dobu????? [překvapení] [zmaten]
To usuzuji z toho co oznamují více-méně sami Rusové. Plánují přezbrojení do roku 2020. A to je sakra vzdálená budoucnost. Já nemohu hodnotit jak by případný konflikt Ruska se Západem dopadl, zcela určitě zle pro celou planetu, nicméně faktem je, že Rusové moc ustupovat nemohou. Jde o jejich vlastní existenci. Doufám, že si toto uvědomují i na Západě.

306693

28.04.2014 21:28

Budování ruské zdi

RE: Uvědomuje si vůbec někdo důsledky?

Spřízněná duše 46.?.?.?

Uvědomuje si to každý normální člověk, kterých je většina, nicméně křičíte zde do tmy. Bohužel svět se dostal do stadia ze kterého úniku není. Tento svět řídí psychopati, kteří si snad ani neuvědomují důsledky svých činů. Já osobně jsem přesvědčen, že oni se nezastaví před ničím. Situaci absolutně už neovlivní obyčejní lidé. No, o mně osobně už nejde, já jsem prakticky celý život už prožil, ale vás mladých je mi líto...

309125

01.05.2014 15:35

Role Západu v ruských reformách

RE: Je to pravda? Je to fake?

Spřízněná duše 178.?.?.?

Tomu se rovněž podivuji od samého momentu, kdy začalo být zjevné jak Západ podvedl Gorbačova, troubu, který si ani nenechal nic právně zajistit. Nakonec ony jakékoliv mezinárodní smlouvy se v určité chvíli stanou cáry papíru tak jako tak.
Krucifix, to jim (Rusku) muselo být dávno zřejmé kam směřuje politika Am. Minimálně po totálním zničení Jugoslávie a zejména po bombardování Srbska. [naštvaný]

309262

02.05.2014 23:54

Americká politika v Euroasii: hlavně rozvracet!

RE: Oděsa je v plamenech, 38 lidí uhořelo v budově odborů, Rusko zvažuje intervenci!

Spřízněná duše 77.?.?.?

Měli tam Rusové proti té fašistické chátře zakročit už dávno. Ještě než stačila ta samozvaná "vláda Kyjeva" mobilizovat a než dostala poslední instukce po návštěvách těch potentátů z Washington. Od samého začátku muselo být jasné, kam to dospěje. Nějakou image před Západem tak jako tak nezachránili, neboť to není v zájmu EU-US, kdyby dělali a přistoupili Rusové na cokoliv. Teď to pro ně bude daleko náročnější.

309323

03.05.2014 12:15

Americká politika v Euroasii: hlavně rozvracet!

RE: Oděsa je v plamenech, 38 lidí uhořelo v budově odborů, Rusko zvažuje intervenci!

Spřízněná duše 62.?.?.?

Je nad slunce jasné, že za dané situace tam volby regulérně probíhat nebudou. V zemi působí fašistická junta s veškerou podporou "demokratických" zemí, působí tam poradci CIA a na regulérnost voleb budou dohlížet převážně západní komise. Živě si dovedu představit výsledky!!! [pláč]

309348

04.05.2014 13:24

Obrázek lepší než tisíc slov

RE: Re:

Spřízněná duše 37.?.?.?

>Důsledky Putinova lhaní
Hovno! Důsledky těch, kteří se převratem podporovaným z US-EU dostali k moci. Ti se neštítí zločinů proti lidskosti a ti jsou podporováni EU-US, tj. stejnými zločinci. Kdyby existovala spravedlnost a ne dvojí metr, tak by se celá současná vláda UA za takový čin měla zpovídat před mezinárodním tribunálem za zločiny proti lidskosti, osle

309449

04.05.2014 20:10

Obrázek lepší než tisíc slov

RE: Re:

Spřízněná duše 94.?.?.?

To máš naprosto jednoduchý a logický. Vláda je zodpovědná za dění ve státě, ne? V tomto případě jde o tzv. vládu, která vznikla nelegitimní cestou a dala vzniknout Pravému bloku a různým jím podporovaným bojůvkám. V civilizovaném světě se taková "vláda" nazývá Junta. Prostě a zákonitě podle logiky - bez státního převratu v Kyjevě, podporovaného US-EU snad až 5 miliardami dolarů, by stěží došlo ke vzniku junty, anexi Krymu, nebyly by ani události v Oděse. Proto taky Amigos za každou cenu kryjí a chrání tuto juntu a demagogicky viní ze všeho Rusko.

309518

06.05.2014 14:10

Neschopnost telepatie neomlouvá!

Svinský režim, nejhorší z tzv. vyspělých zemí

Spřízněná duše 212.?.?.?

Znenadání po 27 letech pobytu zde v USA nám přišla pohledávka zaplatit bance HSBC Nevada u které jsme kdysi měli credit cards, zaplatit 327 dollarů. Ta předala dluh vymahačské agentuře Tate and Kirlin Ass. po 7 letech!!! od údajného dluhu. To mne pochopitelně naštvalo a kontaktoval jsem tu vymahačskou firmu s tím, že jsme žádný dluh nikde neměli, ať mi předloží jakýkoli důkaz dluhu. Zrušili jsme totiž před 7 roky členství u banky HSCB a vrátili jejich platební karty. Veškerý dluh jsme zaplatili v den ukončení platnosti těch kredit karet.
Vymahačská firma nám nejprve vůbec nechtěla sdělit odkud dluh pochází, nicméně posléze sdělila, že je údajný dluh prý u firmy Cosco a přestože nám neposkytla žádný důkaz takového dluhu, požadovali zaplatit nadále. Tak jsme se nějaký čas dohadovali, jak je možné vymáhat dluh takovýmto způsobem a po tak dlouhé době. Potom jsme dostali nápad navštívit přímo firmu Cosco, kde údajný dluh vzniknul a pokusit se zjistit víc. A představte si, že tam byli ochotni a schopni zpětně dohledat v systému naše nákupy a platby a zjistili, že žádný dluh u nich nemáme. Po 7 letech!!! Tak nám vytiskli kopii, kterou jsem poslal té vymahačské firmě. Následovala omluva po telefonu a ještě písemná.
Takže dluh si sprostě vymyslela zlodějská banka HSBC Nevada a aniž by kontaktovala přímo nás, předala jej vymahačské company. Spoléhala zřejmě na dobu sedmi let, že nebudou existovat doklady o zaplacení ap. Za zmínku však stojí především to, že dlužná částka 270 dol. byla za dobu 7 let navýšena o pouhých 97 dol.!!! To je v ČR absolutně nemožné. ČR má v tomto nejhorší zákony ze všech vyspělých zemí, mnohdy odporující právům člověka a žádná vláda tento tyranský exekutorský řád, nedokázala umravnit. Navíc v celém systému je BORDEL, že nelze nikde nic dohledat. Pobýval jsem tam v ČR určitou dobu a mám podobné zkušenosti jako pan Editor. Je to ostuda ČR. Vůbec se nedivím, že vzniká násilí, neboť lidé jsou přímo tlačeni k takovým činům neschopností státu. Tfuj na takový režim!
[bliji]

309732

12.05.2014 15:38

Jak dál na Ukrajině? Který scénář se naplňuje?

RE: ...

Spřízněná duše 178.?.?.?

>Svině střílí do bezbranných lidí. To se "západem"
>podporujeme.
Ano SVINĚ to jsou. A divíte se? V dnešním tzv. západním světě je minimálně posledních 25 let vštěpováno všemi záp. medii násilí a militantní chování, vraždy, potoky krve atd... Nejúspěšnější pro davy je "kultura" americká, která v militantnosti, násilí a vraždění přímo přetéká. A tady v případě Ukrajiny jde přece o jediné. Deklasovat Rusko. To dokazují dnešní propagandisté na každém slově vyřčeném v mediích. To už snad je jasné každému soudnému člověku o co celému "slavnému" západu jde za každou cenu, neštítící se vražd na civilních obyvatelích, jejichž jedinou volbou je nebýt v područí fašistické junty. A tyto tzv. protiteroristické akce Kyjeva zjevně posvětil při návštěvě UA sám velký šéf CIA. Sankce jsou samozřejmě namířeny proti Rusku, asi proto, že dobrovolně nevzdalo Washingtonu. Ačkoliv celá fašounská vláda Ukrajiny a mnozí západní politici by za zločiny proti lidskosti měli stát před Mezinárodním tribunálem.
Svět k [bliji]

310033

Káva pro Zvědavce

56

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 120 čtenářů částkou 19 700 korun, což je 56 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 1

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 1

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,93 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,21 Kč
100 japonských jenů
21,10 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,98 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 642,06 Kč
1 unce stříbra
508,58 Kč
Bitcoin
374 951,67 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 789 979