Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Souhlasník/Nesouhlasník

Nalezeno 32 příspěveků, 6 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.11.2007 13:57

Práva cikánů

RE: Je to HUMOR

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Aha, takže kdyby třeba Mien Kampf byl jeho autorem zařazen do žánru humor, nikdo by Ádovi nemohl nic vyčítat? To je celkem alibismus.

Pokud tedy chápete paušalizování skupiny lidí na základě vnějších charakteristik jako přístup, jenž je uplatňován "na každého jiného", pak můžeme napsat, například že nositelé jména Saša (jež zní celkem rusky) jsou nespíš děti rodičů, kteří vzhlíželi k Velké Rusi, a pokud dali svému děcku jméno Saša za bolševismu, nejspíš byli i sympatizanti totalitní vlády a při prvomájových průvodech volali: "Se Sovětským svazem na věčné časy!". Jinak by přece dali svému potomkovi jméno třeba Pepík nebo Vašek.

Je to stejný nesmysl, jako házet všechny Romy nebo Čechy, resp. cikány a čechy do jednoh pytle.

No a nakonec: Házení do jednoho pytle bych mezi humor neřadil, radím spíš zavést rubriku "Pitomosti" a tam podobné věci umisťovat... [pláč]

147587

20.11.2007 21:45

Práva cikánů

RE: Kdyby se líp učili,

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Na politicky nekorektním Zvědavci je nekorektní kritizovat Zvědavce? Nějak se nám to tady zamotává, nemyslíte? Možná byste měl pokračovat ve stavbyvedení, z té pozice nejspíš můžete leckoho poslat "někam", tady se tím poněkud shazujete.

147612

03.01.2008 04:07

Jsme obklopeni pavučinou lží!

BRAVO

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Děkuji pěkně, pane editore, že jste sem tento text umístil, do dneška jsem jej nečetl, ačkoli je velmi podnětný. Moc bych se přimlouval za nějaký článek, který by se detailně zabýval politikou USA ve střední a jižní Americe. Je třeba přitom odkazovat na prameny, kterým věří i spokojení konzumenti mainstreamových médií, na prameny, jež jim vezmou jejich: "Ale prosím tě... Nějakej pochybnej web, tam si každej napíše, co chce... Američani porazili Hitlera, máme jim být zač vděční!" Ovšem je pravda, že autor tohoto textu je dost velkou autoritou. Do chvíle, než si spokojený konzument mainstreamových médií právě tento jeho text nepřečte. Potom se stane z Pintera extrémista, antiameričan, prosaddámovec apod. Inu je to těžké, pídit se po pravdě, a ještě těžší je prezentovat své objevy čtenářstvu širšímu, než je to, které je již samo o sobě zdravě zvědavé [smích]).

150448

09.01.2008 03:05

Trestní oznámení na Zvědavce

Částečně si za to Zvědavec může sám

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Některé "kontroverzní" články zde jsou postaveny na a priori tvrzení, že "Židé/židé mají nějaké antropologicky dané vlastnosti, jsou spojeni do obrovské organizace a ta se snaží ovládnout, nebo už ovládla svět". To je zde takové dogma, ale nevšiml jsem si žádných jmen příslušníků oné mega-, zlé organizace, jen že jsou to jacíci finančníci... Mně to zní nedůvěryhodně, nemám důvod tomu věřit, protože to tu není nijak podloženo fakty, a tak to přecházím a čtu si jiné články, které jsou argumentované na explicitně popsaném faktografickém podloží. Policie to ale přejít bez povšimnutí nemůže, protože v českých zákonech je kodifikován evropský kolektivní stud za ŠOA, a to je taky přirozené, protože ŠOA je ostuda na stovky let dopředu, stejně tak jako fakt, že nebyl pro stát Izrael ukrojen kus Německa a Rakouska (z nějž by byli Germáni předtím vystěhováni), nýbrž část arabského světa, který se oprávněně bouří, protože za žádný holocaust nemůže, a přesto to za Evropany odnesl...

150809

15.03.2008 15:18

Pozorování umírajícího dolaru

Čeština 2

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Pozorování umírajícího dolaru? To jako že dolar umírá a mezitím něco pozoruje? Já jsem teda ten článek pochopil jinak, že spíš autor pozoruje, jak ten dolar umírá. No dobře, přečtu si to ještě jednou... [smích]

156595

25.05.2008 04:12

Krátká zpráva z návštěvy na Bělehradské 98

Párek v rohlíku

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Pěkně napsáno, moc pěkně. Jen drobné rýpnutí si neodpustím. (Není totiž nic smutnějšího, než vidět, jak se bohatost evropských jazků homogenizuje do heslovité angličtiny). V České republice se na ulicích prodávají PÁRKY V ROHLÍKU, teplého psa by si tu nikdo nekoupil.

161797

11.07.2008 03:47

Lisabonská smlouva? Euro? Ptejte se lidí!

Jsem pro euro i Lisabon,

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

ale preferuji referendum, i když třeba většina bude proti. A tak by to asi mělo být dycky [smích].

165132

10.04.2009 12:21

Podivné otázky u přijímacích zkoušek

RE: Autor udelal dobre, ze nevyplnoval

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

"Této taktice se říká mlžení. Je to oblíbená taktitka sionistů a jiných istů, jak rozbíjet diskusi a obvykle ji praktikují ti samí lidé pořád dokola."

Jistě, -isté jsou úplně vedle - především traktoristé, fotbalisté, ale především humanisté a realisté, že?

Prosím přemýšlejte nad tím, co píšete, aby to neznělo jako: "Každé slovo, které má 1 až 100 písmen, je sionistická šifra". Takhle to tu občas vypadá a je to škoda. Ještě trochu fanatismu a skončí to hromadnou sebevraždou, protože přece i Bůh je sionista.

188145

15.04.2009 08:36

Izraelský bestseller prolamuje národní tabu

Většina "národů" stojí na mýtech

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

Čeští obrozenci museli taky falšovat historii (všelijaké rukopisy zelenohorské apod.), aby probudili ve zdejších Němcích, Židech či Moravanech pocit, že jsou vlastně Češi. Podobně, na základě nordické mytologie, byly spojeny desítky rozmanitých státečků do toho, čemu dnes říkáme "Německo". Izrael stojí na podivných základech, ale netvařme se, že jiné státy jsou na tom jinak. Žádný praotec Čech populaci ČR nespojuje, ba naopak testy DNA firmy Genomac ukazují, že slovanského původu je pravděpodobně méně než 50 % obyvatel ČR. Takže pokud tu někdo ve fóru prohlašuje, že každý patří tam, kde se narodil, jenom se to pravdě podobá. Celá pravda je taková, že každý, kdo se narodil na Zemi, smí po této planetě cestovat, jak se mu zlíbí a zakotvit, kde chce. Pakliže se samozřejmě bude chovat slušně a nebude utlačovat někoho jiného. A přiznejme si, jsou to Evropani, kdo způsobil peklo na Blízkém východě. Kdybychom tu nešikanovali Židy (a že se děly pogromy i na našem území), nemuseli se nikam stěhovat a další Einsteinové, Kafkové či Freudové mohli být místní elitou, jak tomu bylo za starých časů.

188427

14.05.2009 09:16

Banka KBC čelí vážným problémům

No počkat, počkat

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

Tunelářská éra probíhala za Klausovy vlády. Zeman na to reagoval, z redaktorovy formulace by se mohlo zdát, že za tunely může soc dem. Ta sice není bez chyb, ale oproti vládám národní destrukce pod vedením ODS (Kožení, radary apod.) je to menší zlo.

191118

29.06.2009 08:32

Trestní stíhání vydavatele Zvědavce zahájeno

Nejlepší způsob, jak se postavit za Stworu

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

Všichni odvážní zvědavci by si měli založit pod svým jménem internetové stránky (třeba zdarma - .wz.cz apod.) a zveřejnit tam doličný článek.

A pan Stwora může upozornit, že článek zveřejnil bez jakéhokoli komentáře i provozovatel nezvedavce
http://www.nezvedavec.org/antisemitismus/varianta.html
Ten by tedy měl být stíhán rovněž.

194229

27.07.2009 21:27

Příběh o Myší zemi

Ale houby

Souhlasník/Nesouhlasník 90.?.?.?

Ale houby aby to odpovídalo místě a době. Vy jste si to, pane Stworo, upravil, aby to odpovídalo Vám a jenom Vám. Autor samozřejmě psal o třídním boji z pozice striktního levičáka, ne o multikulturalismu z Vaší pozice.

Ale tak tím dodatkem jste to aspoň uznal.

196446

06.08.2009 09:24

CIA a Mossad propagují v severním Iráku hlásání evangelia

RE: Tak tohle by se mělo tesat.

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

Ač se Zvědavcem mnohdy nesouhlasím, oceňuji na Stworovi, že provádí tento celkově užitečný, ačkoli nekomerční projekt. (A schválně píšu Stwora a ne pan Stwora, abych nebyl zas příliš uctivý a nevypadalo to, že mu lezu někam [smích].

197310

06.08.2009 12:28

CIA a Mossad propagují v severním Iráku hlásání evangelia

RE: Nesouhlasím, tohle není komunismus

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

Komunismus je materialistická ideologie a hovoří o sdílení všech MATERIÁLNÍCH výrobních prostředků. Naproti tomu Ilsa je o level výš: hovoří o maximalizaci UŽITKU, jenž zahrnuje nejen materiální, ale i duchovní rovinu. Snažit se o maximalizaci užitku konkrétně znamená: Než něco začneš dělat, popřemýšlej, jestli to má smysl. A smysluplné jednání se nezaměřuje primárně na uspokojení Tvých individuálních pudů, ale snaží se přispět k tomu, aby život na Zemi byl harmoničtější. Sdílená odpovědnost za sebe i ostatní, to je maxiamalizace užitku.

197324

12.08.2009 09:26

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

Dobrej článek

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

"...A to nemluvím o desítkách milionů lidí nedobrovolně pracujících na part time (jak se kdysi říkalo na částečný pracovní úvazek), jehož typickým znakem je, že kromě menšího počtu hodin a minimální mzdy zaměstnavatel neplatí zaměstnanci ani podporu v nezaměstnanosti..."

Copak když v USA člověk pracuje na plný úvazek, a je propuštěn, tak mu bývalý zaměstnavatel platí podporu? Myslel jsem, že i v USA platí podporu v nezaměstnanosti stát.

Závěrečná otázka: Myslím, že je lepší s kolapsem počkat, protože nyní je ještě těžiště světové ekonomiky v USA, zatímco do pěti let se zřejmě definitivně přenese jinam (zřejmě do Číny, Indie apod.), takže pak rozklad Spojených států nebude tolik bolet.

197683

18.08.2009 08:54

Andělé se radují, když se Egypťané utopili

RE: Proto si Palestinci nezaslouží stát

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

Touhle argumentací jen roztáčíte spirálu nenávisti. Obě události byly příšerné a stejně příšerné je omlouvat jednu druhou.

Většina zdejších diskutérů se svou žlučovitostí a pomstychtivostí mentálně neliší od těch horších Izraelitů, bohužel.

198100

26.08.2009 08:57

James Petras – Moc Izraele ve Spojených státech

Hezky, placená reklama, gratuluju :-)

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

Zvědavec se noří z undergroundu a stává se relevantním hráčem na mediálním poli [smích]

198708

17.09.2009 12:29

Newyorská policie zatkla židovský gang, který pašoval orgány alžírských dětí

Je fakt, že diskusí si na Zvědavci vážím

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

Protože kdyby se objevila blbost na Britských listech, mohl by člověk napsat jen panu Čulíkovi. A následující den by se objevil v Blistech kratičký článeček:

"Ten a ten článek byl kachna. Uvedená fakta totiž nelze potvrdit ze dvou a více nezávislých zdrojů," píše nám čtenář, který se podepsal jako Jaroslav Pučmeloud. Jeho výrok je typická ukázka českého škarohlídství a vůbec českého primitivismu. Fuj, ještě že mám teplé místečko ve Skotsku! Fuj, ještě že mám teplé místečko ve Skotsku! Fuj, ještě že mám teplé místečko ve Skotsku! JČ


Jinak pro zamerikanizované odrodilce: "kachna" je hoax.

200588

06.10.2009 09:10

Heil EU!

Mám rád vlajku EU

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

Do české vlajky byl uměle přidán modrý klín, aby se lišila od Polské a na přání Slováků. Tisíciletou moravskou vlajku ukradla Praha, stejně jako Češi ukradli Moravanům Moravskou Třebovou, Jevíčko, Slavonice či Dačice. Tomu se říká šikana. Zatímco v EU se ctí historické regiony jako Toskánsko, Andalucía či Skotsko. Nikdo by se neodvážil direktivně zmenšit hranice Katalánska a rozřezat ho na bezvýznamné krajíky. V 90. letech podepsalo přes půl milionu Moravanů petici proti současnému krajskému uspořádání, houbelec platné. Proto neuznávám Českou republiku, a před Prahou vysoce preferuji Brusel. Čím kdo zachází, tím také schází a obyvatelé Čech to to bohužel brzy pochopí.

201833

08.10.2009 08:54

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

Prezident je skutečně jen symbolická figura, jež pouze prezentuje ostatní

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

Nejvyšší velitel armády je nedůležitá pozice v ČR, jejíž vojsko naposledy hrálo podstatnou roli na Bílé hoře. A kdo zná českomoravskou historii, ví, že nejlepší kapitoly se psaly v době, kdy jsme patřili do většího soustátí. "Samostatné" 20. století skutečně nebyla žádná výhra.
Neustále se tu nadává na USA a Izrael, ale jediná cesta, jak Státům a Izraeli čelit, je spojit se coby Evropané.

202005

14.10.2009 09:30

Pod terorem trpaslíků

Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

Ve 20. století se ukázalo, že suverenita České republiky je iluze. Tento "politický subjekt" nemůže přežít. Ne, není to hezké, leckomu to může znít krutě. Ale je to realita. "Samostatná" "česká" či "československá" republika vznikla jen náhodně jako důsledek absurdního jazykového nacionalismu na přelomu 19. a 20. století. Jinak po celou historii patříme do širšího celku (nejčastěji německého). Proto se spojme radši s někým, kdo vyznává podobné kulturní tradice. Stejně k Němcům tajně vzhlížíme a toužíme po německé životní úrovni. A jak chcete jinak čelit Spojeným státům, než coby členové jednotné Evropy? Polsko v ranném novověku zaniklo, protože bylo děsně rozhádané - velmoci si ho rozdělily. Lisabonská smlouva pomůže Evropě k rychlejšímu rozhodování (s cíli nemusí souhlasit všichni, stačí většina), k větší síle, a proto si Starý svět nerozdělí USA s Ruskem a Čínou.

Když si čtu kritiky Lisabonu, tlak mi nestoupá. Možná protože v těch textech jsou jen nepřesvědčivé pokusy o argumenty.

202406

15.10.2009 08:41

Pod terorem trpaslíků

RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

"Konec" mnohasetleté rakouské monarchii je v paměti milionů lidí, kteří na na tuto éru vzpomínají s nostalgií jako na epochu, v níž neexistovala inflace, úspory neztrácely hodnotu a společnost měla řád. Naproti tomu Sovětský svaz nebo Třetí říše jsou výsledkem právě absurdního jazykového nacionalismu z přelomu 19. a 20. století, o němž jsem psal a který dal vzniknout také českému státu, jenž za poslední staletí nevydržel samostatný nikdy déle než 20 let (a ani teď tento rekord nepadne). Třetí říše i Sovětský svaz byly postaveny na víře, že politické útvary mají vytvářet lidé "jedné krve", na odporu vůči multikulturalismu. Jistě, k SSSR patřily i neslovanské národy, ty však byly obětí ruského nacionalistického šovinismu. Že se nikdo neztotožní s EU jako se svou vlastí? Znám mnoho lidí, kteří se definují primárně jako Evropané, sám mezi ně patřím. Snad svou identitu neomezujete jen na louži mezi Aší a Jablunkovskou brázdou. Ovšem nejlepší je samozřejmě pojímat svou identitu jako identitu lidskou, či ještě lépe jako identitu živého tvora (pak budeme soucítit i se zvířaty).

202527

15.10.2009 15:59

Pod terorem trpaslíků

RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

To je právě to - správně používáte kondicionál: Kdybychom byli samostatní. Samostatní nejsme, většina "tuzemských" firem spadá pod celoevropské společnosti, jež mají sídlo v německu či jiných evropských státech. A není to důsledek agresivního nátlaku, nýbrž přirozené ekonomické evoluce. A proto také osud "české" ekonomiky závisí víc na výsledku voleb v Německu než na výsledku směšných "voleb" v Česku, kde sedí v parlamentu jen vyložené figurky. Proto je lepší mít celoevropský parlament, abychom při celoevropských volbách spolurozhodovali (nepatrně, ale přece) o politice na celém kontinentu. Protektorátem neboli periferií Římské říše bychom byly bez Evropské unie, takto máme stejná práva jako řadový Němec či Francouz.
Nevkládejte mi slova do úst, nepsal jsem, že chci být germanizován. V Unii si ostatně každý může svobodně zvolit svou identitu, já osobně jsem člověk, Evropan, Moravák a občan této republiky. Nevidím problém.
Pane HHBB, bohužel vás zklamu. Pokud jde o vzhlížení k německé životní úrovni, nejde zdaleka o mě, ale o celou českomoravskou populaci. Takže pokud chcete zakazovat vzhlížení, staňte se diktátorem nebo Mesiášem.

202557

22.10.2009 18:26

Pákistán začíná stále více pociťovat nadvládu Američanů

RE: Překlad anglicky psaných názvů

Souhlasník/Nesouhlasník 90.?.?.?

Výraz "pocíťovat" (z titulku) v naší mateřštině oficiálně neexistuje. Zadejte si toto slovo třeba do vyhledávače na idnes.cz a nic Vám nevyleze. V případě pociťovat (s krátkým i) už vyhopsne odkazů nepřeberné množství.

Ale důležitější jsou dvě pozitiva: 1/ interaktivní médium umožňuje podobné chybky velmi hbitě avizovat, 2/ šéfredaktor není vztahovačná pi*a, ale sympatické borec, a tak mu nedělá problém překlepy opravit [smích].

203000

17.12.2009 20:27

Ateistický národ v banánové republice

RE: Jak se da,

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Možná to opravdu souvisí s tou Bílou horou. Moravský zemský hejtman Karel starší ze Žerotína totiž roku 1618 varoval: „Čechové se snaží stát slavnými tím, že zahubí svoji vlast. Jejich porážky budou počátkem našich, ale vina bude naprosto jejich. Poněvadž sami sebe opustili, nemohou si stěžovat, opustíme-li je my a jiní.“ Obyvatelé Čech zůstali radikály, vzbouřili se proti rakouskému císaři, a přičinili se tak o začátek Třicetileté války, během níž se populace v zemích koruny české zmenšila o třetinu... Nikoho nesoudím, jen možná Moravané nemuseli přičítat vinu nutně katolickým Rakušákům, nýbrž Čechům.(Představa, že Moravané a obyvatelé Čech vždy jedno byli, je samozřejmě mylná, do roku 1918 Morava a Čechy neměly žádné společné úřady, byly dvěma rovnoprávnými korunními zeměmi...) Takže odsud snad pramení ty rozdíly. Více je toho zde:

http://www.e-moravia.eu/2009/11/statisice-obcanu-se-restituce-nedockaly/

207292

19.12.2009 14:31

Klima mění člověka

Člověk se naprosto liší od všech ostatních bytostí na Zemi, kterou může zničit

Souhlasník/Nesouhlasník 89.?.?.?

Článek je hrubě zjednodušující, a proto bude vyhovovat spíše jednodušším čtenářům. Člověk se naprosto liší od opic i dinosaurů - a to jak v dobrém, tak ve zlém (např. Hitler byl zrůda, ale prudce geniální zrůda - žádný opičák), a dopady jeho činnosti proto budou mnohem závažnější. Ne vše co je politicky nekorektní, je kvalitní. Angela Merkelová není žádná mužatka a pakliže autor háže všechny vrcholné političky do pytle "mužatky", prozrazuje svoje mindráky ze schopnějších žen. Je to, jako bychom řekli, že celá komunita ze Zvědavce jsou židobijci, tak dementně zjednodušující je to. Plně chápu editora, že uvedl článek úvodním rámečkem.

207501

26.12.2009 03:01

Několik vánočních postřehů

RE: ano pravdou jest

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Davové šílenství českého národa? Konzumní orgie v Čechách? To nerad slyším, netušil jsem, že je to u Vás tak zlé. S radostí konstatuji, že třeba na Moravě ještě přežívá ono prapůvodní gró Vánoc, o kterém píše i pan Stwora - sociální, vztahový moment. Nechci spekulovat, čím to je, ale moravský národ ještě zcela nezahořkl vůči církvi, která ač není dokonalá, stále je institucí, která staví na hodnotách, na duchovnu, ne na mrtvém materiálu.

Ale jsem rád, že i ve Vašem etniku - národě jsou přemýšlející lidí - například Vy, takže hezké svátky všem Čechům v Čechách z Moravy!

http://www.e-moravia.eu

208020

13.02.2010 16:24

Tajné usilování evropského prezidenta o ekonomickou moc

Říkal to už Goebbels - a měl pravdu

Souhlasník/Nesouhlasník 147.?.?.?

Přátelé, já bych si taky přál, aby naše republika mohla o svých interních věcech rozhodovat sama, aby se na nikoho nemusela ohlížet a nikomu nepodléhala. Taky bych si přál být králem světa, nebo ještě lépe Bohem. Ale ono prostě nic z toho nejde. Každý z nás je jen jedinec v šestimiliardovém, nebo spíše biliardovém (protože i mnozí nebožtíci stále ještě ovlivňují svým dílem současnost) moři. A naše republika je jen kostkou v evropksé mozaice - tak tomu vždy bylo a bude. Proto prostě respektujme, že naše republika není suverénní, přijměme fakt evropské identity a zkusme v evropské velmoci uspět. Ač byl Joseph Goebbels netvor, v tomto měl pravdu:

Mnoho z toho, co se mezi námi dálo, byly v zásadě jen rodinné rozmíšky. Jsem přesvědčen, že během padesáti let se nebude myslet pouze v pojmech zemí – mnoho dnešních problémů pak úplně vybledne; pak se bude myslet v pojmech kontinentů a evropské myšlení budou naplňovat možná mnohem větší problémy. Sami o sobě jsme neměli v úmyslu zavádět tento proces přeorganizování Evropy násilím. A z minulosti moc dobře víte, že Němci dovedou být hrozní nepřátelé, avšak také velmi dobří přátelé.

(Kompletnější ukázky z Goebbelsových projevů jsou zde:
http://www.e-moravia.eu/2010/01/dabelsky-genialni-myslenky-josepha-goebbelse/

212484

04.04.2010 02:44

Maďarská naděje má jméno Jobbik

RE: Tabu Jobbik

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Uvádíte velmi výmluvné případy. Ještě bych ovšem přidal příklad Čechů, kteří vytvořili tzv. Československo, aniž by to konzultovali s tehdejším Moravským sněmem, hned roku 1918 zakázali vyvěšování moravských vlajek a komunistické diktatury bleskově využili ke zrušení tisícileté zemské hranice a ke včelenění Svitavska do tzv. východních Čech a Dačicka se Slavonickem do tzv. jižních Čech. Zatímco do tragického roku 1918 si Morava a přilehlé Slezsko o svých financích rozhodovalo samo, nyní jde drtivá většina daní do Prahy, kde se teprve rozhoduje, jak budou přerozděleny, aby potom šly miliony místo do Boršic na Uherskohradišťsku do Boršic u Blatnice, jako se tomu stalo nedávno.
http://zpravy.idnes.cz/poslanci-si-spletli-borsice...

Že jsou to všechno detaily? Uvědomme si, že v ŽÁDNÉ zemi Evropy nejsou ekonomické nůžky rozevřeny tak jako v tzv. "České republice": Podle posledních údajů Eurostatu je Praha na úrovni Paříže (tedy na špici), zatímco euroregion střední Morava (Olomoucko, Zlínsko) je na úrovni bulharských (tedy nejchudších) krajů. Přitom se asi shodneme, že je v zájmu každého státu, aby byl svazkem sebevědomých, prosperujících regionů a ne bujícího zazobaného centra a okolních zanedbaných periferií. Právě kvůli podobné propastné diferenciaci může Česká republika ve spojené Evropě zaniknout, protože společnost je společností jen do té doby, dokud existuje vzájemná solidarita a snaha o SPOLEČNOOU prosperitu.
Češi jsou zákeřní, nic neberou vážně, dokáží cokoli zesměšnit, a proto není záhodno věřit jejich slovům. Jak se praví v moravské epopeji Všichni dobří rodáci: Za každým Čechem jde ďábel s měchem. A Čechem zde rozumějme lidové čecháček, čížek či vulgárnější, ale roztomilé "cajzl" [smích].

216363

07.05.2010 13:03

Budeme se podepisovat třemi křížky?

To byla příliš drsná ironie, ne?

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Duchovní centrum Evropy? Centrum města je vybydlené, plné kanceláří a předražených putik pro sexuální a alkoholové turisty z Německa a Británie. Okrajové části Prahy jsou ubytovnami pro zoufalce, kteří se nedokázali uchytit v rodných regionech ani na Západě, a tak kvůli pár tisícovkám navíc odstřihli své kořeny a odsěhovali se do "metropole", v níž už ani vzduch nevoní a voda z kohoutku se nedá pít. Na ulicích zaslechnete buď implicitní chválu multikulturalismu v podání imigrantů anebo zapšklé nadávky na všechno a všechny v podání Pražanů, kteří ovšem přece jen jedno pozitivum vidí: Praha je duchovní centrum vesmíru [velký smích].

218882

25.05.2010 01:41

Nedostižná nadstandardní morálka disidentů, kněze Umlaufa a Mladé fronty dnes

RE: nemohu se zbavit

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Mám též tento pocit. Disident (z latinského odpůrce) = člověk kriticky přemýšlející, schopný polemizovat s elitami i s jednotnou masou (dříve jí byli svazáci, dnes fažizující mladičtí příznovci ODS 09). Disident je schopne dát v zaměstnání výpověď, pokud podle něj ta práce i přes svou finanční výhodnost přináši víc škod než užitku. Disident je schopný prohlásit, v co upřímně věří, i když kvůli tomu může dostat přes hubu. Havel aspol. samozřejmě nemají patent na označení "disident", disidenti neboli rebelové svědomí a pravdy jsou za každého režimu.

220036

10.03.2011 01:58

Pošle den hněvu 11. března v Saúdské Arábii cenu ropy do bezprecedentního teritoria?

Máme velkou šanci, jde o to stmelit se

Souhlasník/Nesouhlasník 94.?.?.?

Ani revoluce v Egyptě, ze které vyšla jako vítěz armáda, ani revoluce v Libyii, jež zabředla do zákopových bojů, nejsou snadné. A navíc - je vůbec nějaký rozumný plán pro případ, že by vyšly, nebo by následovala jen anarchie? Je třeba uchopit racionálně velkou šanci, kterou "revoluční zápal" je, a především stmelit se proti společnému problému. Jak píše německý publicista a vydavatel časopisu COMPACT Jürgen Elsässer:

"Celá jedna generace se zpolitizovala na základě očividné prolhanosti oficiální teorie a shromáždila zdrcující důkazní materiál o tom, že útoky z 11. září 2001 byly provedeny americkou vládou, že to tedy byl tzv. inside job. Mezitím se však toto hnutí začalo rozkládat. (...) Všechny skupiny jako levice, pravice, muslimové, katolíci, kritikové islámu, kritikové církve, jsou zpravidla v opozici vůči globalismu a světové diktatuře finančního kapitálu. Dokud zůstanou rozdělené a nechají se navzájem rozeštvávat, mohou globalisté klidně spát. Jen pokud se nám – při respektu k rozdílům a při prudkém, ale férovém střetu – podaří dosáhnout jakési „antagonistické kooperace“, může být vybudováno politické silové pole (spojenectví by byl příliš silný výraz), které globalistům ukáže, zač je toho loket."

(Celý jeho článek je zde:
http://www.e-moravia.eu/2011/03/mezi-berlinem-a-vidni/

239213

Káva pro Zvědavce

75

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 121 čtenářů částkou 26 160 korun, což je 75 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lupo Anetta POLITIKA27.01.21 19:29 Česká republika 0

Rusko a USA podepsaly smlouvu START velmi rychle27.01.21 10:07 Neurčeno 1

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 11

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 5

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
26,08 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,45 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 618,86 Kč
1 unce stříbra
540,83 Kč
Bitcoin
675 481,22 Kč

Poslední aktualizace: 28.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 60 194 967