Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané updown

Nalezeno 16 příspěveků, 2 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

Zaujal ma fakt, že takáto výpoveď dostane toľko priestoru v médiách ako New York Times, ktoré sú predsa pod kontrolou elít. On sám hovorí o "povinnostiach médií" cenzurovať a manipulovať informácie. A zrazu môže verejne v mainstreamovom priestore o CIA prezradiť takéto info?
Znamená to, že elity už CIA nepotrebujú a teda môže byť obetovaná pre "vyššie záujmy", teda aby tieto médiá mohli občanom ukázať aké sú pravdohľadačské a investigatívne?
Ide v tom prípade o druh "false flag info", ktorý má zvýšiť dôveryhodnosť oficiálnych médií, podobne ako je to s Wikileaks, ktoré podľa mňa neboli vytvorené ani tak preto, aby bol dôvod cenzurovať internet (cenzúra internetu by bola zbytočne náročná). Ale skôr aby zvýšili dôveryhodnosť médií - a odviedli pozornosť od internetu k TV a od podstatných tém k banálnym, "bulvárnym", resp. diskreditovali alternatívne názory a pohľad na svet, podporovaný webmi ako napr. Zvedavec.
To znamená, že CIA už nehrá tú rolu, ktorú hrala v období, o ktorom je reč a že túto úlohu teda prebral niekto iný.

237888

Možno to bude znieť malicherne a až prostoducho laicky a možno je to trochu OT.. ale čo to znamená pre nás, maličkých dlžníkov hypotékárnych úverov? Dá sa podľa toho zaprorokovať, či úrok fixnúť alebo nefixnúť, či pôjdu % úrokov hore alebo dole? Alebo radšej zvoliť "Euribor"?
Vďaka [mrknutí jedním okem]

238395

23.02.2011 11:16

Šokující svědectví bývalých příslušníků izraelské armády

RE: A potom se divíte, že se nějaký

updown 85.?.?.?

Čo sa týka špekulácií (odôvodnených) o tom, že v arabskom revolučnom domine majú prsty USA, treba myslieť na to, že to v tom prípade majú perfektne premyslené. Taký mozog ako Brezinski domýšľa veci do najmenších detailov. Preto "hodiť Izrael cez palubu" by som formuloval skôr ako využiť Izrael ako agresívnu rozbušku pre začiatok vojny. Vina za rozpútanie vojny teda padne na Izrael a arabov, pričom USA budú môcť naďalej vystupovať v role mierotvorcu a nápravcu škôd, spôsobených na prvý (mainstreamový) pohľad agresormi, utrhnutými z reťaze. A fakt, že ich najprv k nepríčetnosti vydráždili a potom im tú reťaz odstrihli USA, zostane len obsahom konšpiračných teórií. A "záchranné lano" menom NWO podané od spasiteľov USA mainstream naivne, ako vždy, príjme. Výhoda amerických šedých eminencií ako Brezinski je v tom, že nepodliehajú emóciám, pričom vedia emócie ostatných "hráčov" veľmi dobre využiť vo svoj prospech.

238498

23.02.2011 11:25

Šokující svědectví bývalých příslušníků izraelské armády

RE: zase proč se takhle nechovat k romům?

updown 85.?.?.?

Takéto správanie ku komukoľvek (či už sú to cigáni, arabi, alebo zelení mužíci s tykadlami) nesplodí nič iné, len agresívnu a útočnú spätnú väzbu. Človek, ktorý má sklony k násiliu a agresii, zažil v živote (najmä v detstve) agresiu a násilie na vlastnej koži. Jedinec, ktorý bol vychovaný v láske a harmonickej rodine, bez autoritatívneho a mocenského prístupu, agresívne sklony nemá. Je to jednoduchý princíp: Obrana útokom.
Stačí urobiť jednu úplne jednoduchú vec: predstaviť si, čo by si cítil, keby sa takto niekto správal k tebe. Neviem, či máš deti, ale predstav si, že máš a príde k tebe napr. banda silnejších agresívnych chlapíkov, ktorí ťa pred tvojím dieťaťom začnú ponižovať, prípadne mlátiť a to isté robia tvojmu decku.

238499

28.02.2011 12:12

Snímač

RE: Obtěžování softwarem

updown 85.?.?.?

FB predsa zarába reklamou... Nič nepotrebuje zpoplatňovať.
(Teda ak sa bavíme o oficiálnych príjmoch a nehľadíme na Zuckerbergove pakty s vládou USA.)

238772

28.02.2011 14:56

Džin na drátku, aneb prověrka teorie „řízeného chaosu“praxí

RE: Pokud to bylo vyvoláno.

updown 85.?.?.?

Mozno si to zle vykladam, ale z Vasho posledneho odstavca vyznieva, akoby pad dolaru bol nechceny a akoby s padom dolaru padali leadri (NWO elita) USA na hubu. Ja myslim, ze pad dolaru je dlhodobym cielom, sudiac podla toho, ako sa sprava FED. Uz pri rozbiehani uveroveho sialenstva predsa danym osobam muselo byt jasne, ze je to nezastavitelna stupajuca spirala s jasnym koncom. Alebo myslite, ze to rozbehli v zaslepenosti a naivite, ze sa to tak zle neskonci, v nadeji ze to udrzia na uzde a az v poslednom case im doslo, ze to posrali a ze sa s tym neda robit nic, len to oddialovat dalsim tlacenim penazi zo vzduchu, tak sa aspon pred potopenim lode snazia este co najviac nabalit? Nie je pad dolaru jednym z krokov k nastoleniu NWO?
Sory za mierne OT [smích]

238779

01.03.2011 12:29

Džin na drátku, aneb prověrka teorie „řízeného chaosu“praxí

RE: Pokud to bylo vyvoláno.

updown 85.?.?.?

Ďakujem. Takže sa z toho (zrušenia zlatého štandardu) dá súdiť ich krátkozrakosť, teda, že mysleli vtedy len na seba a na to ako sa nabaliť, pričom im bolo jedno, ako to dopadne s budúcnosťou ľudstva, alebo naopak v tom bol jasný plán (podporovaný a odovzdávaný z generácie na generáciu) pomocou devalvácie kľúčovej svetovej meny (o.i) nastoliť NWO? Pátram kde asi môže byť pravda medzi teóriou, že aj eliťák je len človek (hamižný - teda ateistický a materialistický) a je mu jedno, čo bude so svetom keď umrie, myslí len na seba (príp. max. na svoju rodinu), alebo naopak eliťák fakt verí vo svoje vyššie poslanie spasiteľa, ktorý prinesie planéte utopické dobro redukciou obyvateľstva a globálnou vládou. Jasné, že sa to nedá takto zovšeobecňovať a pravda bude asi niekde uprostred. Je mi jasné, že exkluzívne kluby ako CFR, Bilderberg, Trilateral, Lions, či stretnutia v davose, Bohemian Grove sú organizované na manipuláciu nižších stupňov "piramídy", aby biznismeni a politici nadobudli pocit, že sú medzi elitou, ktorá rozhoduje. Ale zaujímalo by ma, čo si (nielen vy) myslíte o tom vrcholci piramídy. Tých skutočne najmocnejších. Konšpiračné teórie z nich robia neľudských netvorov, ovládaných temnými silami, čo mi príde prehnané. Ale bežní ľudia to tiež nebudú, keďže k "ulici" majú praďaleko. Myslíte, že sa dá vôbec niečo tak dlhodobo plánovať a ten plán dodržiavať, a teda ten svetový chaos vedome a cielene organizovať (a teda všetka ta maškaráda, ktorú prezentujú médiá je od A po Z naplánovaná a vypočítná), alebo sú to "šikovní" ľudia (s najostrejšími lakťami), ktorí sa vedia vždy flexibilnejšie ako akákoľvek konkurencia prispôsobiť podmienkam skutočného, neovladateľného chaosu (a teda im občas aj niečo nevychádza tak, ako by chceli, ale nejakou tou vojnou, otepľovaním, pandémiou či vytlačením ďalších vzdušných peňazí sa zase udržiavajú na vrchole?
(zase trošku OT, ale treba týmto faktickým diskusiám dodať trošku filozofie [smích]

238809

05.03.2011 21:10

Na Blízkém východě se budou znovu rozdávat karty

RE: Do toho temného středověku jim také trochu pomohli muslimové,

updown 91.?.?.?

Mahabharata je zfilmovana jednym z najuznavanejsich divadelnych reziserov 20.stor. P. Brookom. Stoji za to vidiet. Cez torrenty nieje problem stiahnut.

238924

05.03.2011 23:27

MF Dnes odhalila záškodníka ve vládních řadách

RE: Tohle je teď horší než za nejhorších dob stalinismu. Tehdy bylo vlastenectví nevítanou alternativou k proletářskému

updown 91.?.?.?

Problém je trošku aj v tom, že "nacionalisti" s vyholenými hlavami (pokiaľ dobre vidím na tom videu) vzbudzujú asi takú mieru serióznosti ako zfetovaní anarcho-antiglobalisti...
Nacionalisti ako u vás Dělnická strana, u nás Slovenská pospolitosť, príp. v Maďarsku Jobbik sú paradoxne asi najbližšie k myšlienke zastávania sa svojho národa, ale je trošku problém, že pozostávajú väčšinou z holohlavých násilníkov, ktorým viac než o národ ide skôr o to, aby niekomu rozbili rubu. Potom sa niet čomu čudovať, keď "nežní demokrati" nemajú problém kohokoľvek, kto zastáva národ, označiť za "fašouna". Pekne si serie do huby ten, kto nadáva napr. na židovské spiknutie, príp. stalinizmus, pričom jemu samému je vlastné násilie a radikalizmus.

238932

07.03.2011 15:37

Zvědavec má novou hlavičku

RE: ne že bych ...

updown 85.?.?.?

Toto je psychologicky spravnejsie poradie, pretoze najprv musi existovat to, na co mozme byt zvedavi, a az potom sama zvedavost. Samotny web tiez vznikol az ako nasledok istych, pred tym existujucich nejasnosti, ktore treba "rozsifrovat a poskladat".

Ked je najprv (vlavo) nadpis a az potom (vpravo) puzzle, podvedome nam to horovi, ze najprv bezdovodne vznikol web a ten si az nasledne zacal vytvarat nejake konspiracne teorie [smích]

239022

22.03.2011 10:35

Druhé rozhodnutí okresního soudu a odvolání státního zástupce

RE: V Cesku byl bordel, je bordel a bude bordel:(

updown 85.?.?.?

Ak by sa pán Stwora rozhodol do čiech už necestovať, nie je tu riziko nejakého medzinárodného stíhania? Nie je možné, že ho nakoniec bude musieť/chcieť kanada do Čiech vydať? Ako je to v rozprávkach: "Ak to nejde po dobrom, tak to pôjde po zlom."

240047

25.03.2011 11:37

Japonsko ve spárech HAARPyjí

RE: takhle...

updown 85.?.?.?

Nezaškodí občas (kdekoľvek) pripomenúť potrebu duchovného nadhľadu, karmickosti. Strach je brzda. Ateisti to budú mať v "súdny deň" ťažké.. [smích]

240288

30.03.2011 15:23

Ještě jednou k problému vyhořelého paliva a designu elektrárny Fukušima

RE: Stratil som dôveru v odborníkov 2

updown 85.?.?.?

Píšete, že problém je zažehnaný. Japonci však tvrdia niečo iné:

Hovorca japonskej vlády Juko Edano dnes povedal reportérom, že nevie, kedy budú mať podmienky v jadrovej elektrárni (JE) Fukušima pod kontrolou.

"Zvažovali sme rozličné opatrenia, ale v tejto etape nie sme v situácii, kedy môžeme povedať, že to budeme mať pod kontrolou do istého času," povedal na tlačovej konferencii.

http://dnes.atlas.sk/svet/azia/738311/japonske-more-je-vysoko-radioaktivne

Trochu mi to začína pripomínať nezastaviteľnú ropu v mexickom zálive..

240738

30.03.2011 15:34

Izrael vyhrožuje jednostrannými kroky, pokud OSN uzná palestinský stát

Izrael sa na niečo pripravuje:

updown 85.?.?.?

http://eretz.cz/2011/03/izrael-zrizuje-ministerstvo-vnitrni-obrany/

http://eretz.cz/2011/03/izrael-rozmistil-protiraketovy-system-zelezna-kopule-video/

240739

18.05.2011 23:46

Čína: Nový bin Laden

RE: Hned první odstavec

updown 91.?.?.?

Treba rátať s tým, že pseudopatriotické bábky ako Hillary sú vedené ľuďmi, ktorí sa neobmedzujú na príslušnosť k jednému konkrétnemu národu, ani zoskupeniu národov.
Kvôli tomu pre nich nie je problémom ktorýkoľvek z týchto národov (alebo aspoň jeho "dobré meno") obetovať, aby dosiahli svoje ciele (nech je to USA, GB, či Izrael).

244352

14.06.2011 11:24

Konopí – velká zelená naděje

Tráva ako "prestupná droga

updown 85.?.?.?

Argument o tráve ako "prestupnej" droge k tvrdším je dôsledkom samotného postavenia trávy mimo zákon. Ide len o to, či sa tráva pohybuje v skupine legálnych, alebo ilegálnych drog a od z toho vyplývajúci výskyt tejto drogy tom ktorom type komunity. Kým je tráva užívaná a najmä distribuovaná ilegálne, je užívaná a distribuovaná najmä v komunitách, kde sa vyskatujú aj tvrdšie drogy. Preto sa uživateľ trávy s tvrdými drogami a ich uživateľmi stretne s väčšou pravdepodobnosťou, ako keby bola tráva v skupine legálnych drog. Keby bol ilegálny alkohol, bol by takisto označovaný za prestupnú drogu (teda ak by nebol zaradený rovno k tvrdým drogám). Akonáhle je tráva legalizovaná a demystifikovaná, rozširuje sa jej distribúcia do komunít, v ktorých sa tvrdé drogy nevyskytujú a jej štatút "prestupnosti" stráca opodstatnenie.

245970

Káva pro Zvědavce

38

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 81 čtenářů částkou 13 390 korun, což je 38 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 0

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 0

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 0

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 3

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 7

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
16,99 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,80 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 245,26 Kč
1 unce stříbra
483,77 Kč
Bitcoin
926 802,81 Kč

Poslední aktualizace: 21.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 69 313 060