Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Rene Bartosek

Nalezeno 10497 příspěveků, 145 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.01.2011 19:40

Nárůst rakoviny ve Fallúdže je spojován s americkým útokem

RE: OT

Rene Bartosek 75.?.?.?

Bouře s tornády pravděpodobná příčina technických problémů, ať už jde o komunikaci nebo jednotlivých systémů přímo na letadlech. Příznáky umrtí ptáků, přístup k citlivým informacím v letectvu, expert na chemické a biologické zbraně. Dejte si do souvislostí bouře, odlet některých letadel ze specifické letecké základny, úmrtí velkého množství živočichů v blízkosti této základny, experta na chemické a biologické zbraně v rámci letetcva s prověrkou TOP secret, jeho brutální vraždu a máte tzv. konspirační teorii.

Pokud se mě někdo zeptá, zda jsem viděl film Případ Pelikán? Ano už to je nějaký pátek, ale viděl jsem ho. Něco k fosgenu, doporučuju pozorně číst pasáž o účincích. Silně pochybuju, že se jim podařilo sesbírat všechny mrtvolky živočichů. Kdo chce může ukusit štěstí, ale lehce se i jeho mrtvola může objevit na skládce odpadu. Nebylo by od věci prověřit i nenadálá umrtí v oblsti mezi lidma, pitva by se měla zaměřit na otravu fosgenem.

Začíná se mi nad pokryteckou a idiotsky vedenou demokraturou korpokracie skutečně zvedat kufr. Při další zprávě o lidkých právech v zahraničí se asi vybliju z podoby. Povede použití fosgenu k vítězství v Afganistánu? Faludža byly zničena a co dělá Malíkího vláda, začíná jednat s Muktadou Sadrou. Bodejť, když je třetí nejsilenější politickou silou v parlamentu a Irák je vyčerpaný občanskou válkou. Ani v Afpak fosfen k ničemu nebude, ale určitě se najde imbecil i s další houfem blbců podobného ražení, kteří budou tvrdit, že použití nuklearních zbraní je zárukou k vítězství. Impéria se vždy hroutí zevnitř, lidksá blbost je velmi účinný katalyzátor kolapsu, ve spolupráci s brutalitou a bezohledností to funguje ještě rychleji. Zas mi chybí ten smajlík na odplivnutí.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Fosgen

235603

05.01.2011 19:52

Nárůst rakoviny ve Fallúdže je spojován s americkým útokem

RE: OT

Rene Bartosek 75.?.?.?

Fosgen poprvé připravil v roce 1812 anglický chemik John Davy. V roce 1917 v průběhu první světové války použila německá armáda v bitvě u pevnosti Verdun granáty plněné kapalným fosgenem. Přestože v odbobí před druhou světovou válkou všechny mocnosti vyrobily značné zásoby dělostřelecké munice a leteckých bomb plněných fosgenem, nebyl v průběhu války fosgen již bojově použit. Dnes je považován jako bojový prostředek za zastaralý a byl nahrazen modernějšími bojovými látkami. Vzhledem k jeho snadné dostupnosti (je vyráběn jako surovina pro chemický průmysl) není však vyloučeno jeho zneužití teroristy.

Citace z wiki, fosgen je zastaralý. I když ho nacisti měli dost a čelili porážce nikdo ho nepoužil. To ještě v generalitě a nejvyšším velení nebyli morální zvratky z mojí generace. Budou existovat modernější věcičky. Většina těhle sraček je na bázi fosoforu, ale účinky jsou dost podobné, akorát to bude mít menší koncentrace, možná rychlejší rozpad, aby se dalo postupovat rychle vítězně vpřed a taky ve jménu ekologie. Pamatuju jednoho přednášejícího pana docenta, že se letmo k těmto vojenským zhovadilostem dostal. Viděl video účinku na psa, a nic více než že viděl to video neřekl, ale výraz jeho očí a obličeje byl v tu chvíli dostačující, k tomu aby se někdo odvážil ptát na detaily.

235605

06.01.2011 01:02

Skutečný zločin Michaila Chodorkovského

Tohle stálí členové Zvědavce vědí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Endahl o tom psal několik let zpátky. Chodorovski porušil dohodu a přestože patří k vysokému mocenskému levlu, tipuje hned druhý vnitřní kruh. Pokud by uspěl dostal by se do toho prvního. Tak přestože byl velmi vysoko, tak paradoxně z tohoto důvodu bude hnít v base do konce života. Kdyby byl menší ryba, mohli by ho i časem pustit. Leda by se stal součastí nějaké výměny, i když osobně si nedokážu představit při pádu jeho "osobních akcií k nule", za co či koho by ho Moskva vyměnila. Ono zájem by i o něco Kreml mohl mít, ale silně pochybuju, že by za to na západě požadovali zrovna Chodorvského. Za pokus o veřejnou kritiku stojí, ale jinak bych jeho cenu pro západ neviděl nějak vysoko.

Pobavila mě reakce ministra zahraničí Lavrova na protesty ze západu. Lidově řečeno. My nekomentujeme vaše domácí prásarny proti pravdoláskokracii, očekáváme to samé od vás. A najednou bylo ze strany západu hrobové ticho. Ono když chce někdo morálně poučovat, tak na to musí mít důvěryhodný kredit a zameteno před vlastním prahem. A nebyl by problém komentovat, Guantanámo, momentálně věznění B. Manninga, umrtí vězňů ve vazbě v Haagu, zničení důkazů při soud v Haagu ohledně rozkuchání několika stovek lidí pro obchod s orgány, do kterého je zaplaten Thaci jako šéf Kosovské banánové republiky....

Když to vezmu kolem a kolem, tak Chodorovski nemá režim v base jako B. Manning, nikdo ho nedopuje "léky", takže neskončí jako Miloševič, a Rusové mu neamputují nohu, jak se to může lehce stát vězňům na Guantanámu, ani ho tajným speciálem nepošlou do země tipu Uzbekistán, kde by ho někdo mohl uvařit za živa. Mohl se skutečně octnout v mnohem horší base, kde pravda a láska vítězí nad nenávistí. Obvzlášť pokud by v pravdoláskokracii zkusil hrát hru vabank se skutečnou mocenskou elitou.

235621

06.01.2011 16:27

Skutečný zločin Michaila Chodorkovského

RE: skvely clanok

Rene Bartosek 75.?.?.?

Děkuju za odkaz. Velmi poučné detaily. Jsou věci, které pro mě jsou a vždy budou z moralního hlediska naprosto nepřijatelné. Vidím západními médii vytvářený obraz Ruska, a přestože jsem schopen číst mezi řádky a kriticky myslet, tak nikdy nemůžu vidět, to co jste ukázal. Člověk teprve pak má představu, čemu čelí prodejné i nezavislé vlády v tom formujícím se multipolárním světě, ale i obyčejní lidičkové globálně. Kolik Američanů má stačit "na obsluhu vrtných souprav"?

235652

06.01.2011 19:29

Skutečný zločin Michaila Chodorkovského

RE: o postsovětské privatizaci

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jistě, o tom se na západě ví, hodí se to. Přidal bych vraždu Politkovové, vybavuju si pohublou ustaranou tvář intelektálky s brýlemi. Působila na mě dojme z gruntu dobrého člověka. Kritika poměrů, ale nemyslím, že by měla za cíl redukovat počtu Rusů na 15 miliónů k obsluze vrtných souprav. Ani nemyslím, že by byla hrozbou pro vládu v Kremlu.

Víte jistou dobu jsem pravidelně sledoval aktivity tehdy presidenta Putina publikované na jeho webové stránce. Zajímalo mě jak se dělá ruská politika v praxi, po několika týdnech jsem zjistil, že důraz je kladený na vysokou diplomatickou aktivitu v zemích postsovětského regionu a to doplněnou o diplomacii globálního měřítka. Panáci v evropských postvýchodních satelitech se takovými diplomatickými vztahy pod úroveň nezajímají, raději se snaží udělat dojem na západě nejraději na velmoce.

Politici západních velmocí dělají politiku v zemích třetího světa především pro byznys, chybí jim často ten nebyznysový lidský rozměr. Je sranda, když Dzurinda po komlikované zlominině nohy letí do Států, aby v pauze na golf strávil 15 minut s americkým presidentem. Já na jeho místě bych to řešil po telefonu a zlomená haksna by mi umožnila vyhnout se roli v tragikomickém panoptiku. Věřím tomu, že by to sloužilo k všeobecné oboustranné spokojenosti, prostě o jeden šaškovský výstup méně.

Očekávám, že na wikileaks časem vyjdou i nějaké ty východoevropské humoresky. Obvzlášť se těším na wikišvejka. Ale k věci, za prve kolaps v devadesatých letech a konkrétní vláda Jukos v naftařském městě za Chodorovského ukazuje v plné nahotě, čemu Rusko čelilo. Za druhé pamatuju si na vraždu exdůstojníka KGB, figuroval v obchodu se zbraněmi někde v Jemenu tuším. To jste tam taky mohl uvést jako názorný příklad. Vynikající fotografie, velmi vitální charismatický člověk. Na webu ruského presidenta se objevila jiná vynikající fotografie, malý chlapec si psal tah z šachové partie. Shody okolností jsou v životě někdy velmi zvlaštní.

Nedělám si ani o vládě ani v Rusku příliš iluzí, tam bude obrovský problém korupce. V pravdoláskokracii je éra řiťolezců, jakmile začne být elita odtržena příliš od skutečného dění, pak přichází čas našeptávačů a jednoduchých tvrdých řešení. V každém připadě pravdolaskokrácie nám začíná mutovat do čím více zjevných forem korporátního fašismu.

235670

06.01.2011 20:15

Zlehčování zboží

RE: Totožný nie je totožný

Rene Bartosek 75.?.?.?

V tomhle bodě bych důkladným Němcům věřil, pokud to má jít podle norem, tak do toho budou šlapat a průsery a vychcaný nenažraní hajzlíci jsou všude. Bezpečnostní a jakostní normy to je druhá věc, ale i tady jsem přesvědčený, že Němci by měli mnohem tvrdší standraty než slavná EU, jenomže to by stali brzo v tom globálním polootevřeném trhu nekonkurenceschopní. Nezbývá jim než jít s kvalitou na všeobecně nastavenou úroveň.

I když N2mecko v rámci kvality potravin by si mohlo dovolit skrytě dotovat a podpořit kvalitu a skutečně ekologickou stránku produkce potravin, ale to by se na druhou stranu třeba ohledně zdravotního stavu populace nemuselo líbit korporaci Bayer. Hlavně, že roste HDP, ale především zisk. Lidi, ať chípnou na raka nejlíp první den nástupu do důchodu. Nepodtatné, v které konkrétní zemičce korpokracie se to děje.

Pokud jde o korporace a zisk, všechno je to v bleděmodrým. Skutečná dlouhodobá efektivita, začne být v módě, až celé divadlo nekryté měny zkolabuje. Holt, dolar nebo euro, juan... jde vytvořit i ue smardlavého luftu, kousek něčeho skutečného ne. Sanovat třeba neefektivní bankovní systém, způsobem, že banksterům se ztráty za chamtivost znásobenou blbostí nasypou do korýtka, lze i krytou měnou, ale pouze jednou. Za úvahu stojí jiná věc. Pokud někdo má privilegium vytvářet světovou i více lokální měnu z ničeho a přesto přivede ekonomiku ke kolapsu, tak jaké jsou jeho schopnosti ekonomiku efektivně řídit?

235673

06.01.2011 20:41

Skutečný zločin Michaila Chodorkovského

RE: o postsovětské privatizaci

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nechce se mi stahovat ten prohlížeč. Jsem takový dinosaurus ,a výhýbám se zřejmě na základě anachronismu a jak jsem zjistil i instiktu zcizování i duševního vlastnictví, ale šmejdi z megamediaálních korporací se svým výpalným mě neovlivnili. Čistě spolehnu na svůj nemateriální odhad zvaný intuice, který prý neexistuje. Je tam lehce slintající dospělec s výrazem batolete na rameni amerického presidenta? Barva kravaty pokud se dobře pamatuju byla světle modrá. [mrknutí jedním okem]

235675

07.01.2011 02:32

Zlehčování zboží

RE: Nemáme na výběr?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Faktem je, že od 70-tých let během ropné krize získal západ navrch v polovodičové technice a nahrazovaní kovů novými materiály. RVHP mělo dosatetk levné ropy, takže nebyl tlak na změny. Ještě teď Rusko v rámci vojenskoprůmyslového komlexu dohání ztrátu v užití high elektroniky. Navíc západ dokázal z vojenského vývoje odtajněné technologie rychle uvolnit do konerční sféry. Značkové nedostkové hadry nás jako mladý samozřejmě lákali, ale víceméně šlo pouze o komerční jméno a výběr. Ty bylo dané systémem centralního planování, byl nepružný. Aspoň v průmyslově vzspělé části jako ČSSR to platilo. Na vznik fuzování korporací byly reakcí podniky zahraničního obchodu, na průmyslovou špionáž a prosazovaní zájmu, reagovaly státní tajné služby.

V zemědělské výrobě kromě obalu jsme v celkové úrovni měli kvaĺitnější potraviny, pokud normy ČSN byly přísnější, tak logicky potraviny museli splňovat náročnější standart, poněvadž produkce potravin podle takového standartu by byla méně zisková. A zisk to je mantra korporací. Taková vychytávka jako systém vratných lahví nemá co si týká rycyklace ve světě obdoby. Česká hlava, když nepracuje vychcaně. Italové mají momentálně takové problémy s likvidací odpadu, že musí zakázat běžné igelitové tašky v obchodech. Do moře to taky házet nejde, existují už pozorovatelné mrtvé zóny s drobnými kousky plovoucího plastu.

Nešlo odbourat privilegované postavení dolaru jako světové nekryté měny. Toto postavení vychází z vysoké ekonomické výkonosti USA v minulosti a z faktu, že USA nebyli zasaženy primárně dvěma ničivýma světovýma válkama. Víceméně dvakrát byli na několik let Spojené státy jedinou významnou industriální kapacitou ve světě. S tím je ámen. Uvidíme, jak to půjde teď. Faktem je, že i přes toto privilegované postavení, chamtivost přivedla oligrachie a elita opírající se o moc USA, tuto zemi na pokraj kolapsu. Civilní industriální produkce je mimo USA, nekryté peníze míří neodvratně ke konci. Světovou měnu s privelegiem její tvorby nebude mít nikdo.

Republika byla v USA i na západě zničena před několika desítkami let, existuje v rámci formálních struktur. Část elity se snaží nepokrytě nainstalovat fašismus. To v zemi, kde každý pušku bude problém. Ono to bude problém i v zemích západní evropy, kde je silná občanská společnost. O východní Evropě bych si nebyl, tak jistý. V Řecku, Portugalsku a Španělsku byly dikatury ještě nedávno a situace je tam bouřlivá. Paradoxně o uklidnění sledováním svých ekonomických zájmů usiluje Čína, teď pro změnu nakoupila obrovský balík španělských dluhopisů.

Ekonomická a politická síla není zdaleka o ideologii, neexistuje ani žádná universalní funkční ideologie a nejefektivnější ekonomická návod na fungování společnosti, jinak by se ve vývoji civilizace dávno prosadil a to globáln...

Automaticky kráceno

235695

07.01.2011 02:37

Zlehčování zboží

RE: Nemáme na výběr?

Rene Bartosek 75.?.?.?

jinak by se ve vývoji civilizace dávno prosadil a to globálně. Nic by takový universalní systém s přirozenými výhodami nemohlo zastavit v jeho postupu a šíření a nepotřeboval by k tomu vůbec kanóny.

Dvě podmínky s vnitřním paradoxem. Za prvé není universální člověk z výrobní linky ve fabrice. Lidé se budou lišit nejenom kulturně, na to už bolestně dochází zastánci multi-kulti, ale především se liší v talentech. Centralní planování padá na snaze o rovnostářskou společnost, volný trh padá na neexistenci předvidatelně racionálního homo economicus. Jinak řečeno zároveň potřebujete universalního jedince a zároveň musí tento jedinec oplývat různými talenty a taky potřebujete buď společnost v rovině, ktrou bude řídit ze stejného levlu asi svatý soudruh nebo rovný metr v nejvyšším společenském patře.

Sociální strukura je platná i pro centralní planování, nemůže být čistě rovnostářská společnost bez toho, že by ji něco na stejném levlu mohlo řídit. Musí existovat jak soudruzi říkali avantgarda, a to vede k privilegiím, korupci.... Ve svobodném trhu buď budete mít stabilní strukturu nahoře, ale ta cenu deformací od nějaké velikosti ekonomického i politického dění. Jin0 slovbo ynovu pro privilegia, korupci... nebo nebude existovat stabilní společenská struktura to lze i považovat za rovnostářský stav a bude existovat skutečně svobodný pohyb a zároveň ta beztřídní rovnost, ale toto může být pouze ve stavu společenského chaosu. Z historie to známe, ale není to povážováno za zlatou dobu existence nějaké civilizace.

Socialní inženýrství, které zjevné neúspěchy neokonzervativní ideologie háže, stále na nutnosti odstranit další regulace povede ke kolapsu a chaosu. Uznávám, že v tomto stavu je skutečně teorie svobodného trhu konečně uvedena do praxe. Nevím´, zda v Pekingu užívají ideologie nebo dle čeho jednají, ale kombinováním tržních prvků a centralního řízení mají "soudruzi" prostě a jednoduše výsledky. Čína se agrarní zemí stala vyspělou zemí a dere se na špici technologického vývoje, Peking umí nejlépe najít a vybalancovat nějako rovnováhu mezi negativy a pozitivy dvou systému v praxi. Ono Japonsko Korea šlo taky svou cestou, pokud by tam naběhli exeperti MMF nebo SB se svými radami, pak šli tak akorát do ...

To je to k čemu směřuje západ přes chamtivost a nechopnost strategie v dlouhodobém měřítku. Pak jsou vybírány systémpvá negativa s krátkodobým ziskem vedoucí v dlouhodobém horizontu ke zkáze. Na nějaký čas může kolaps zakonzervovat totalita, ale ta bez možnosti vítězné války upadne ještě do horšího chaosu. Stačí se podívat na historii vojenských junt v latinské Americe. Tyto diktatury vyvraždily drtivou většinu opozice z řad příslušníků střední třídy, to těmto zemím ublížovalo více než několik let plundrování bohatsví nadnárodními korporacemi.

235697

07.01.2011 03:09

Skutečný zločin Michaila Chodorkovského

RE: o postsovětské privatizaci

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vona se ta ideologie a charakter šíří geneticky to jsme nevěděl? Já jsem si dycky myslel, že každý jedinec má vlastní rozum a svou jedinečný genetický kód. Teď jsem skutečně zmaten a nevím k čemu by ta DNA hlavounů třeba při OSN i vobyčejných lidček byla někomu dobrá? Můžu vědět, kdo vás zplodil? To by mohlo v případě vaší teorie genetického přenosu lecos vysvětlit.

Pravda gen blbosti prý byl objeven. Naštěstí pro ty geneticky čistě determinované individua, že ty geny působí ve shlucích o několika stovkách. Podívejme, tak já vlastně nemyslím, za mě myslí někdo jiný. A co když někomu rodiče jaksi odejdou z tohoto slzavého údolí, to pak jedince začíná konečně myslet? Ale rád se od vás experta jako lidový člověk nechám poučit, co a jak? Čiste pro sicher by některý lidi raději neměli mít potomstvo, zjevně mají plné ruce práce, když musí myslet pouze za sebe, ne tak ještě za někoho jinýho.

235700

07.01.2011 03:50

Mexický záliv umírá

Při silném zemětřeseni na Haity

Rene Bartosek 75.?.?.?

došlo postupně k sérii zemětřeseni, které šli napříč celou jižní Amerikou a pokud pokračoval zlom, tak i dále, ale směrem k Antarktidě. Samozřejmě od zemětřeseni se vzruch šíří všemi směry jaké byly důsledky směrem k pobřeží USA v Mexickém zálivu? Tenhle článek je nightmare.

235703

07.01.2011 04:03

Mexický záliv umírá

RE: Při silném zemětřeseni na Haity

Rene Bartosek 75.?.?.?

Beru zpět zemětřesení na Haity proběhlo 10. ledna 2010. Mohlo být finalní příčinou pro katostrofu v MZ. O nárustu tlaku ve vrtné soupravě se vědělo, technici chtěli vrt uzavřít, ale to jim nebylo dovoleno. Čím větší kokot s papírem z ekonomomie z Harvardu nebo podobného zařízení, tím větší funkce. Pokud to je v bance, tak to ještě není tak hrozné. Horší když je to v nějakém tvrdém realném byznusu jako ropa, o kterém ten debil neví vůbec nic. Pokud si někdo uvažuje prakticky hrát s přírodními silami na velké nebo planetarní úrovni, tak je velkým favoritem na cenu absolutní vypatlaná hlava v historii lidtsva. Čest vzácným vyjímkám, ale aby vůbec nějaké byly.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Zem%C4%9Bt%C5%99esen%...

235704

07.01.2011 17:08

Zlehčování zboží

Zlehčování práce.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pan Hotový pod svůj příspěvek získal už 700 souhlasných názorů, což je problém. Doktoři pokud ztratí morální vazbu k veřejnosti v české republice by si skutečně ve velkém mohli sbalit kufry. GARANTUJU VŠEM, ŽE LIDEM KTEŘÍ BY RÁDI ZPRIVATIZOVALI ZA HUBIČKU NEMOCNICE S INFRASTRUKTUROU, POMOHOU VZPRÁZDNÉNÉ NEMOCNICE DOČASNĚ VÝRAZNĚ SRAZIT TRŽNÍ HODNOTU!! A umožní jim rychlou privitazici, což je jiné slovo pro výhodnou legalní zlodějinu.
http://www.novinky.cz/diskuse?id=223199&articleId=...

Když člověk má 18 a rozhoduje se pro studium, tak je plný ideálů a povětšinou finanční stránku jeho života zajišťují rodiče. Přestože VŠ jsou v ČR zatím bez školného, tak šestileté studium na médíceně představuje obrovskou finánční zátěž pro průměrnou i lehce nadprůměrně finančně zajištěnou rodinu. Nejsem v obraze, ale lidi mladší ode mě potřebovali na VŠ na přežití tak bůra na měsíc. Když tedy střelím od oka 500 000 Kč. Jinak řečeno po šesti letech obtížného studia je mladý člověk ma rozdíl od méně kvalifikovaného vrstevníka mínus půl miliónu, když přízemně mluvím pouze o penězích.

Súdruh Troník i súdruh Hamáčik chápali, že jako komorní kvarteto jsou lepší soudruzi duchovní než soudruzi lidově-demokratického původu, kteří by drželi nástroje v pazourech takříkajíc poprvé v životě. Ono špatná hra na housle se dá přežít, špatné říznutí skalpelem je jinačí kafe. Co špičkového nebo mladého začínajícího, ale díky věku perspektivního odborníka drží na nějakém místě v nějaké profesi?

Za prvé by to měl být vztah k jeho práci, ale ten je silně ovlivněný celospolečenským respektem. Co pamatuju nějaké průzkumy, tak lidi si doktorů jako profese v ČR váží. Dále podmínky pro práci mají dvě strany mince, za prvé jde o vybavení, za druhé o počet přesčasů, i doktoři jsou lidi jsou unavení a mají odpovědnost v práci, a taky rodinu a osobní život. Pokud jde o kvalitu českých doktorů a zdravotníků v západní evropě je o ně zájem.

Pokud jde o presidentské morální kázání, voliči ODS vyškrtali na olomoucku perspektivního Langra z kandidátky, tak se z tohoto nadějného kádra udělal tuším poradce premiéra. Co nějaký názor voličů znamená po volbách, že ano? Toto sice není parketa pro nadstranického presidenta, ale čestný předseda by se mohl angažovat. Dvacet let se na doktory ohledně ohodnocení s prominutím sralo, poněvadž rozkrást se dalo na předražených investicích do zdravotnictví, tabulkové platy jsou nezajímavé, protože tam se nedá o nic šábnout. Hlas dokotra, který platově na tom nebude zle, ale má srdce a rozum, aby chápal, že bez nových doktorů navěky široce dostupná kvalitní zdravotní péče fungovat nemůže.
http://www.blisty.cz/art/56549.html

235725

08.01.2011 17:12

Skutečný zločin Michaila Chodorkovského

RE: Skutecny zlocin

Rene Bartosek 75.?.?.?

Určitě i chlápek, který se pohybuje na Wall Street si všimne, jakým způsobem vzkvetá město naftařů pod darebákem hrubého kalibru jako Chodorovskij a jeho pohůnky. Něco jako Chicago pod Al Capone, akorát že velký Al si nehrál na demokrata se svatozáří. Všichni věděli, že to je bos podsvětí a taky za něj nikdo neorodoval, aby ho pustili z basy. Al Capone sice byl velmi ostrý bezohledný gangster, ale když se nechal chytit, tak to vzal tak jak to bylo. On totiž na rozdíl od našich bilých límečků vyšel z ulice, i tam fungují nějaká pravidla a kodex. Takže jsem vlastně tímhle přirovnáním Al Caponeho a mafii urazil. Mafie, když si bere desátek, tak nechá lidem více než by museli živořit jako otroci. Vědí jaký je rozdíl mezi střiháním a stáhnoutím z kůže a vědí, že stříhat lze donekonečna.
http://ema.blog.sk/detail-tma-na-usvite.html?a=5e4...

235756

08.01.2011 20:26

Skutečný zločin Michaila Chodorkovského

RE: Skutecny zlocin

Rene Bartosek 75.?.?.?

Demokratický rozkvět Ruska za Jelcina, které západní novinář D. Satter korespodent Finacial Times a Wall Street Jurnal, aby náhodou nezačal nějaký ideovůl žvanit o nějakém levičákovi. Tak teno novinář popsal dění v Rusku jako gangsterské rozbití státu, které nemá obdoby. Napsal o tom pro jistotu knihu. Fascinuje mě jak i poctivý západní intelektuálové jako J. Čulík v BL, a ten má prosím pěkně výhodu osobní zkušenosti s metodami totality, jsou ochotni věřit v nezávislost korporátních médií. Být panem Čulíkem nenechal bych se odbít hláškou z manuálu, až budu demontrovat tisíce lidí bude to pro nás zpráva. A to BBC patří k těm skutečně nejlepším médiím, které jsou k mání.

Satter působil v Rusku dlohodobě, přestože se k Rusům choval s despektem, tak poměry v Nefťejugansku na něj byly moc. Nepochybně anglicky mluvící novináři v Rusku i novináři, kteří se něj specializují v zahraničí tvoří nepříliš velkou komunitu, kde prakticky každý musí znát každého. V Nefťejugansku došlo k vraždě starosty, celé město se zúčastnilo demonstrací, aby po té co lidé nakonec rezignovali, byli vystaveni modernímu otroctví. V Kremlu tehdy ještě seděl Jelcin. Zajímalo to někoho jako velká zpráva do západních médíí?

Vražda A. Politkovské. Zavražděna v den narozenin tehdy presidenta Putina. Nelze vyloučit nějakého snaživého řiťolezce lezoucího nahoru. Tahle novinářka byla nepříjemná, ale nepředstavovala hrozbu pro uspořádaní v Rusku, kromě kritiky vlády se zabývala i jínými věcmi typu mafie, kde už informace někoho mohli ohrozit. Primarní cílem mohl být i samotný Putin, pardoxně živá novinářka představovala méně problémo než jako zavražděná.

Pokud tedy někdo umazal to čemu já říkám spirit krví u člověka jako Putin, pak je v... Sice nepůjdopu získat důkazy, ale někdo jako Putin bude vědět, kdo? Stojíte o respekt? Vaše slovo musí mít váhu, a to mu dává i ten, kdo ho drží. Platí to na ulici, v byznyse, politice, diplomacii, armádě, životě všeobecně. Pokud něč slovo je pytel sraček, pak... Třeba na ulici má pytel sraček hodně malou schopnost přežít.

Vím jaký šéf je Chodorovskij, a taky bezpečně vím, že lidi jako Putin patří k úplně jiným lídrů. Ale zajímalo by mě možno naivně: Jaký druh osobností má hlavní slovo v USA? Byl zavražděn a to nehezkým způsobem muž ze staré školy, poradce presidentů, člověk s prověrkou TOP secret. Jediná možnost, jak se k takovému člověku dostat je, že nějaký tchoř uvnitř poskytl informace a to někomu speciálnímu. Anebo hlavní linii určuje spirit of ledarship na způsob mučení B. Manninga. Pak Bůh s námi všemi, protože to budeme zatraceně potřebovat. Manning nikoho nevydal na nehezkou smrt, ukázal jisté nehezké věci. Pokud tedy pochybil, ať je řádně obviněn, postaven před řádný soud a souzen.
http://www.youtube.com/watch?v=V4y5QTSMGpc

235765

08.01.2011 21:34

Skutečný zločin Michaila Chodorkovského

RE: Skutecny zlocin

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zpráva pro někoho napsáná krví. Někdo si umazal ruce, někdo duši. Tuším jsem měl velmi ostrým jazykem napsanou poznámku v diksuzi k držení zbraní. Za princip právo držet zbraň stojím, ale v tuto chvíli velmi lituju, že jsem to nenapsal v jiném duchu a jiným jazykovým stylem. Kdo byl poslední člen vysoké americké politiky zavražděný v USA? Robert Kennedy?
http://zpravy.idnes.cz/neznamy-utocnik-strelil-v-u...
http://www.youtube.com/watch?v=j1C-GXQ1LdY&feature...

235767

09.01.2011 19:19

Univerzálne riešenie kríz

Klíčem je jít k podstatě.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Přirovnám to k pacientovi. Existuje x příčin, které mají nějaké důsledky např. vysoký tlak, ale pro nás bude lepší rakovina. Podaří se identifikovat nádor, výříznout a přežít vedlejší účinky léčby, což často v moderní medícíně je problém. Pokud však neodstraním příčiny vzniku, tak je pouze otázka času, kdy se někde objeví další rakovinné bujení. A nakonec pacient je udolán, není podstané zda léčebynými metodami, rakovinou nebo kombinací obojího.

Náš problém je neslučitelnost exepanzívně nastaveného systému s konečnou dlouhodobě využitelnou kapacitou této planety, a z něho se odvíjí jednotlivé důsledky zmiňované v článku zasahující jakoukoliv oblast lidské činosti. Primárně je toto nastavení dáno finačním systémem nekryté měny, což na kapacitu prostředí přímo nemá vliv, ale...

Teoreticky by šlo i nekrytou měnu postavit neexpanzívně, za předpokladu, že dohled nad emitací měny neměli lidé, ale přinejmenším nezkorumpovatelní svatí. To jde řešit, krytou měnou, kterou ani hajzlík hrubého ražení nemůže dlouhodbě manipulovat. Pokud totiž vybílíte někomu vysoko postavenému majetek a nemůžete jako protihodnotu nabídnout potištěný papír akceptovaný většinou jako peníze, pak to má velmi neblahý vliv na zdraví a délku života v tomto slzavém údolí.

Primární problém je způsob fungování peněz na principu fraktalních rezerv, což je na druhou stranu možné taky pouze u nekrytých peněz. Existují tedy dva silné principielní důvody proti nekryté měně z hlediska dlouhodobé stability!! A člověku z lidu, pokud vyložíte jak to funguje je zřejmé, že toto funguje pouze dokud realita připouští dočasně možnosti expanze. Není možnost expanze, pak celý fiannční systém se dostane do problému, a tyto problémy se ve formě propojených komplexních krizí projevuje v různých sférách lidské činosti.

Velké celky nejsou příčinou. I dříve existovala impéria, jestliže stala na pevném základě vydržela stovky let, jestli neměla fundamnet rozpadla se většinou se smrtí imperátora nebo i dříve. Stabilita nefunguje na přání tvůrců nějakého projektu, ale na schopnosti těch, co vytváří nějakou strukturu být ve vysokém souladu s realným děním. Málo třecích ploch, se transformuje v robustní životaschopný systém.

235776

09.01.2011 19:49

Univerzálne riešenie kríz

RE: Klíčem je jít k podstatě.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda jsou jedinci, kterí si myslí, že odstraní třecí plochy a změní hromadně lidí. Vždy se těmto jedincům v rámci dějin civilizace podařilo velmi rychle zvýšit tření nad neúměrnou mez a vždy došlo k jistým systémovým změnám fundamentálního charakteru. Lidská blbost chamtivost a jiné motivační faktory nemoci zváne světovláda, přesněji řečeno jde o pokus nastolit globálně diktaturu, osvícenou jak jinak? Tak lidé s touto motivací se vždy bude utěšovat, že se poučila z minulých chyb a teď to určitě klapne.

Možná by se měli položit otázku : Jak obtížně je pro cílevědomého člověka s vysokou morální motivací a železnou vůlí změnit sebe sama? Jako většina lidí nedisponuju vlastnostmi v maximě potencionálně dostupné člověku, ale pracuju na tom abych se zásadně změnil, a jde to hodně hodně z tuha. Představa, že bych měnil někoho jiného? Přijde mi to jako v tom vtipu o zlaté rybce, která se zeptá. Hmm, co jsi vlastně chtěl v tom předchozím přání, co nešlo splnit? [velký smích] [mrknutí jedním okem]

235777

09.01.2011 21:10

Univerzálne riešenie kríz

RE: Jak obtížně je pro cílevědomého člověka s vysokou morální motivací a železnou vůlí změnit sebe sama?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda jít k podstatě. Na druhou stranu, není nutné změnit ego, než se před námi otevře hlubší pohled?

235780

09.01.2011 21:50

Franto, osol to!

RE: OČIMA EVROPANA.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Útržky filmu mi přijdou jako peace of shit. Skutečná mocenská elita určitě není hloupá. Ti pánové stojící za tím fiktivním exeprimentem, prostě nezmizí a neropustí se v pseudocivilizaci propagandou formované masy. Jsou tam poskladané pravdivé věcičky vytržené z celkového kontextu událostí a položené do nových souvislostí. Určitě zajímavý materiál, aby člověk trochu zaměstnal tu věc mezi ušima.

235782

10.01.2011 16:52

Vymírání zvířat si všímáme díky technologii

RE: Za úhyny může bojový plyn fosgen - zajímavé souvislosti

Rene Bartosek 75.?.?.?

A co čekáte, že někdo z Harvardu nebo Yale vám napíše hypotézu ukazující prstem na odpovědnost lidí nebo dokonce mířící k vojensko-průmyslovému komplexu? 70% vědeckého výzkumu na západě je v utajeném režimu. Tečka. K hajzlpapíru návod netřeba.
Takže hypozéza ve stylu Případ Pelikán je stejně dobrá hypotéza jako půlnoční ohňostroj. Spíše lepší.

Pokud existují fakta, které doplňují konstrukci? A tato fakta existují. Silná bouře, kterou doprovázely tornáda na velkém uzemí. Technický problém, letecká základna plus základna na chemické a biologické zbraně v blízkosti možného letu letadel, umrtí velkého množství ptáků s nějakými symptomy. I kdyby byl zjištěna skutečná příčina ukazující na průser ze strany vojáků, co myslíte jaká bude oficialní informace o příčině smrti? Pokud by by, ale exepert na chemické a biologické zbarně a ne blogeři na netu o tomhle případu Pelikán mluvil byla by to hodně silná káva. Tělo brutálně zavražděného experta bylo nalezeno na skládce. A šlo o člověka ke kterému se jenom tak někdo na tělo nemůže dostat!! Docela hodně shod okolností najednou, izolvaně tyto událsoti vypadají jinak.

To před nás staví otázku o hranici morálního charakteru? Jaký druh lídrů vládne ve veojenskoůprůmyslovém komplexu a jaký je vliv v rámci skutečné mocenské elity. President Eissenhower varoval před synky schováné za fuckin big pocket daddyho v symbióze s typem důstojníků, které on znal a neměl je zřejmě v lásce. Války totiž vyhrávají velitelé, za kterými mimo jiných podmínek je mužstvo ochotno jít třeba do horoucích pekel. A to znamená, že mají kromě respektu vysokou míru důvěryhodnosti.

A k čemu to je všechno dobré? Ve Falludži bylo použito, kdejaké svinstvo. Město bylo zničeno. Efekt? Krátkodobé zastrašení protivníků v Iráku. Sadr je zpátky na rozdíl od jiných přežil, a v Iráku může významný hlavoun zemřít velmi lehce, ani neví kdo ho sejmul. Malíkí vykazuje, že má pud sebezáchovy vyvinutý jako každý člověk. Když někomu hrozíte smrtí a na druhou stranu může lehce zemřít jinak, tak se musíte rychle učit co vám umožní lépe přežít.

Dlouhodobý efekt za zničení Faludži bude silná nenávist vůči okupantům, bude živena každou srmtí na rakovinu, narozením znrzačeného dítěte a ještě více fámami vyrustající z děsivé obludné reality. Zasáhne obrovskou oblast, pravděpodobně celý muslimský svět, plus země třetího světa, ale i západ. Zaleží na stupni cenzury či propagandisticky sledovaných cílech. Plus dopady na zdraví vojáků. Co to udělá se vztahy velení mužstvo?

Tady se píše, že dva ze tří lidí pod tlakem budou vykonávat bestialní rozkazy vedoucí i k smrti. Nezbývá než se pomodlit Pane nedopusť, aby bestie převážili mezi skutečnými lídry. Ale modlitba nebude asi stačit, lidi budou muset na základě svého konání vybrat osobnosti, které je po...

Automaticky kráceno

235803

10.01.2011 16:52

Vymírání zvířat si všímáme díky technologii

RE: Za úhyny může bojový plyn fosgen - zajímavé souvislosti

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tady se píše, že dva ze tří lidí pod tlakem budou vykonávat bestialní rozkazy vedoucí i k smrti. Nezbývá než se pomodlit Pane nedopusť, aby bestie převážili mezi skutečnými lídry. Ale modlitba nebude asi stačit, lidi budou muset na základě svého konání vybrat osobnosti, které je povedou. Když se láme chleba, často to s perverzní karikaturou humanity nekončí dobře. Je to čas, kdy je ostřeji vidět podstata věcí.

Fungovaní civilazace nelze zajistit pouze na základě síly, aspoň ne příliš dlouho. V dlouhodobém rozměru chaos nebo leadership, který má i moralní rozměr. Čas pro civilizací běží relativně z hledidka dynamiky dění, mnohem pomaleji než pro člověka, ale existují období kdy se dynamika času pro civilizaci prudce zrychluje. Zrovna v centru jednoho takového časového uzlu se nacházíme.
http://www.blisty.cz/art/56548.html

235804

10.01.2011 17:01

Vymírání zvířat si všímáme díky technologii

RE: Za úhyny může bojový plyn fosgen - zajímavé souvislosti

Rene Bartosek 75.?.?.?

Úplně jsem zapoměl. Nekladl bych příliš velký důraz na detaily technického charakteru, lidé nejsou převážně zběhlý v technice nebo přírodních vědách, ale to neznamená, že nejsou schopni velmi bystrého komlexního vidění souvislostí. Pokud šlo o nehodu, tak tam vysoce pravděpodbně tam byl jiný modernější vysoce učinější sajrajt než fosgen. Expert i ze zběžných příznaků umrtí bez deatilní zprávy je schopen lecos odhadnout. Jedna věc je však profesionální odhad a druhá věc je veřejné obvinění. V každém případě záhadných umrtí je více než mi přijde zdrávo. Navíc určitě více jich teď je v médiích, a nejde pouze o informační technologie. Za prvé to byla zajínavá zpráva, takže média to budou vyhledávat, dokud neopadne vlna zájmu. Za druhé se to hodí jako dobrá desinformační kampaň případného průseru, který se v tom lépe ztratí. Takové věci se přece čas od času stávají, že ano?

235807

10.01.2011 17:16

Univerzálne riešenie kríz

RE: Co nám v dětských létech zatajili

Rene Bartosek 75.?.?.?

Solární energie je značně rozptýlená, to příliš nejde ruku v ruce se snahou o globalní centralizaci nemluvě o termodynamických zákonech. V přírodě dochází ke koncentruce v sekundarních procesech typu bouří, takže netvrdím, že by tam nebyla cesta k udržitelné energii pro civilizaci, ale nutně to bude vyžadovat decentralizovaný přístup a technologicky zvládnout rozumnou míru koncentrace. Kdo by zkoušel kromě zelených mozků vycoucnout energii z hurikánu, že ano? I kdyby to uměl, tak co by s tím dělal, ono rychle neničivě šoupnout někam hromadu zkoncentrované energie není jenom tak. Mimo jiné solární energie, znamená větší nezávislost jedince a komunit. A všimnul jsem si, že reralné objevy se nám začínají mnozit jako houby po dešti. Možná to bude tou IT, ať jsem in. [velký smích] I když já ji nějaký pátek ke sběru informací používám.

235808

10.01.2011 17:37

Univerzálne riešenie kríz

RE: Co nám v dětských létech zatajili

Rene Bartosek 75.?.?.?

To s tou zkouškou při vší úctě mi nepřijde jako rozumný argument. Myslím, že pan Vojta má pravděpodbně něco napsané před i za jménem. Já kupříkladu jsem postižen pouze středoškolským vzděláním. [velký smích]

Ale POP to je zajímavé téma. Nejde teď o komerční proud muziky, ale o velmi z biologického hlediska stálé látky, které produkuje ve velkém množství naše civilizace. Problém je, že dvakrát zdraví tyhle POP neprospívají. Poněvadž 7 ze zatím 12 těhle sraček ( seznam se má rozšiřovat )jsou pesticidy, není zas tak těžké dohadnout jak vypadá jednoduchá nerovnice. Na jedné straně vysoká produkce a na straně druhé vysoká trvanlivost, pokud to je obsaženo ve vodě a potravinách, nezapomínejme, že se jedná o pesticidy, pak to má své důsledky.

Koneckonců normy Kodex Alimentarius ke zdravé výživě mluví vice než jasně. Nejdéle je používané DDT. Čistě pro inspiraci, když studujete? Jaká bude závislost koncentrace jednotlivých sraček ze seznamu POP na základě délky jejich používání? Selský rozum sice má svou teorii, ale nejde o empiricky vědecky doložený fakt. [mrknutí jedním okem]

235812

10.01.2011 21:47

Skutečný zločin Michaila Chodorkovského

RE: o postsovětské privatizaci

Rene Bartosek 75.?.?.?

Co to je tělo pro spirit? Co myslíte, že i způsob myšlení je dán především geny? Geny a dle mého rozumu pouze do jisté míry limitují potenciál, ale houby mají co dělat se způsobem myšlení. Tam se projevuje kultura, výchova... k tomu, předpokládám míříte. Pokud lidi, ale myslí kriticky, tak ani z toho za někaký čas moc nezůstane, ono to má i namteriální pokračování, ale to musíte do procesu myšlení zapojit srdece a tím to zdaleka nekončí, ale naopak teprve začíná.

Já nevím, kdo byl A. Politkovovská, myslím si, že byla dobrý člověk. Ale pokud úspěšně zmanipulujete lidi mimo průměr, pak získáváte materiál překovaný do podoby fanatismu. Jestli znaménko bude s plusem nebo mínusem je druhá věc. Samozřejmě, jakmile někdo vezme za svou myšlenku nadčlověka-podčlověka dostáváme se do průseru všichni. Dochází k ničivé destrukci morálky a odbourání velmi silné morální brzdy v podobě individualní svědomí.

Můj názor je, že nepředstavovala skutečnou hrozbu. Její smrt je výsledkem buď neuvěřitelné blbosti nebo se stala obětovaným pěšcem na šachovnici. Pokud jde o kastu, která dospěla k názoru, že jsou nadlidi. Elita bez morálky nemůže udržet v chodu dlouhodobě civilizaci. Nakonec jí rakovina amorálnosti sežere sama. Kdekdo si řekne tihle a tihle jsou podlidi na ně se pravidla nevytahují. Komu ve všeobecně amorálním stavu společnosti totiž lze věřit? Takový nestabilní stav buď spěje nevyhnutelně k chaosu nebo drsné výměně v horních patrech. V Rusku by o tom mohli jistě vyprávět z velmi praktického úhlu pohledu.

235820

11.01.2011 03:27

Univerzálne riešenie kríz

RE: Co nám v dětských létech zatajili

Rene Bartosek 75.?.?.?

Otrnulo mi a čaj jsem trestuhodně zazdil, ale... napsal jsem si to na kus papíru, které by moje záda potřebovali denně. Cvičím teda hodně často, soustavnost a rutina v některých věcech mi dělá stále problémy, ale snažím se to změnit. [smích] [mrknutí jedním okem]

235829

11.01.2011 03:36

Vymírání zvířat si všímáme díky technologii

RE: Za úhyny může bojový plyn fosgen - zajímavé souvislosti

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale to víte, že jsem si to ve wiki našel, že se to dělá jako surovina pro chemický průmysl. Otázka jestli vzhledem na různé dohody z toho někdo dělá gránáty a bomby, i když ve formě postřiku z letadla to není podstatné. To je důležité, až když to potřebujet narvat do jeskyně nebo bunkru, letadlem tam nevlítnete. Moderní vojenské sračky se dělali po válce na bázi fosforu a čert ví, co frčí dneska. Tady přece nejde tom, že autor nemá chemické vzdělání, jde o logickou konstrukci a fakta, která do ní zapadají. Izolovaně ta fakta jsou nepříjemná a odporná, ale jednotlivě se to dá vstřebat, ale větší shluk takových fakt v souvislostech už má poněkud jiný význam.

235830

11.01.2011 18:26

Skutečný zločin Michaila Chodorkovského

RE: o postsovětské privatizaci

Rene Bartosek 75.?.?.?

A co s tím společného? Jaký na tom má podíl? Větší jména v lidské historii byla často použita nebo zneužita. Nenosíte velké jméno nemusíte se bát zneužití. Pokud máte velké jméno, tak než zabijí vás, tak musí nejprve zabít jméno, jinak riskují, že se povstane někdo jako třeba Ježíš Kristus. Velikost jména není dána pouze původem, ale taky "po ovoci". Nezbylo než jméno Kristus později použít k účelům moci. Musím uznat, že to byl velmi chytrý způsob, jak jít s během skutečnosti a svést se na vlně. Netvrdím, že to je tento konkrétní případ.

Morální rozměr má člověk dokud se dokáže vcítit do emocí, pak na základě svědomí je schopen rozlišovat mezi tím špatným i správným. Protože tohle se velmi obtížně odstraňuje, tak si v lidské historii bylo vypomáháno konstrukcí nadčlověk-podčlověk. Řekněte mi, když se apriori začnu dívat na nějakou skupinu lidí, jakoukoliv a kromě patologických psychopatů je budu degradovat na něco méně než lidi. Jak se potom liším s tímto přístupem od bolševiků, fašistů, sionistů a jiných nadlidí? Kromě ideologické omáčky žádný rozdíl. Já jsem měl krátké období, kdy jsem se na všechny lidi nedíval jako na lidi. Teď jsem člověkem a mám v plánu do smrti člověkem zůstat. Pro někoho to znamená posun dolů, pro někoho povýšení a pro někoho správný přístup k životu.

235858

11.01.2011 21:49

Skutečný zločin Michaila Chodorkovského

RE: o postsovětské privatizaci

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pane Quido, když si budete vybírat lidi pro sledování nějaké agendy máte několik možností a kombinace mezi nima. Za prvé jsou to fanatici sledující požadovanou agendu. Hodí se především tam, tam kde sledovaná agenda má silnou pozici. Viz. třeba ČR radar Brdy. Pokud sledujete nějakou myšlenkovou linii v prostoru, kde je velmi nežadoucí a máte tam malý vliv jsou tito ideovolové naprosto nevhodní, buď tedy použijete pragmatiky či prodejné prdelolezce, ale ti mají tolik zdravého rozumu, že je musíte dobře zaplatit za riziko a nebudou s nošením kůže na trh přehánět.

Nebo budete hledat idealisty. Rozdíl mezi živým idealistou a obětním beránkem je dán často pouze vývojem partie. Když to jde prop sledovanou agendu špatně přichází čas vyhrotit pozici za pomocí obětí pěšců nebo i jiných figur. Není příliš, co ztratit a dá se více získat. Když to nevyjde, tak partie na Velké šachovnici pokračuje dál, jedna menší šachovnice tenhle multisimultánní hry má povětšinou taktický význam. Můj názor je, že Politkovovská byla idealistou. Jak už jsem řekl dříve v Kremlu sedí momentálně vynikající hráči v rámci Velké hry, zavraždit Politkovovskou s jejími ideály a ještě ke všemu v den narozenin tehdy presidenta Putina? Pro koho je to silný a pro koho slabý tah?

235873

12.01.2011 13:41

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: ...je to smutné

Rene Bartosek 75.?.?.?

Svatá pravda o těch korporací dostanou se skutečně všude. Zelené myšlení není výjímkou, jakákoliv myšlenka pokud může přinést zisk je nemilosrdně pokřivena penězy. Lidi by se neměli bát přestat myslet z důvodů strachu z moci, ale z důvodů preverzního zneužití čehokoliv ve jménu toho podělaného nejlépe progresivního zisku. Taky jsem byl naivně překvapený de facto zlověstným tichem nezávislých velkých ekologických organizací ohledně havárie. Kde byly, když se např. rozhodovalo o masívním použití toxických rozpouštědel? To by měla být jejich funkce jako zpětné vazby při velkém průseru. Problém s těmi penězy je ten, že se s prominutím nedájí žrát. Škoda, že ten pan Brezina nechce psát do BL. Vono na české scéně příliš názorově pestřejších deníků není k mání.
http://www.blisty.cz/art/56631.html

235900

13.01.2011 01:27

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: Jak snadno usvědčí kupecké počty autorku z alarmismu

Rene Bartosek 75.?.?.?

Máte naprostou pravdu pane Vojto. Nejde o nějaké naředění. Co říkate na informace v tom předchozím článku. Z toho přírodovědná drezúra autora, kterou získal s jistým stupněm vzdělání přimo čiší. A jsem si jistý, že na americké highschool to nebyla. Ta je zatím na výjimky horší než český gympl bez už možná povinné matury z matiky se nám USA v úrovni všeobecného vzdělání podaří rychle dohnat. Akorát bych rád věděl, jaký důvod budou mít vědecké špičky ze zahraničí působit v Kocourkově.
http://www.zvedavec.org/komentare/2011/01/4145-mex...

Dále, pokud faktem je bez ohledu na matematickou hrubou chybu autorky, plocha 2 000 km2 dna kontaminovaného ropou? Tohle samozřejmě ví pánbú a možná v Bílém domě, pokud tam provedli sondáž, a jám myslím, že musí monitorovat situaci. Nevěřím, že by ztratili zbytky zdravého rozumu. Sice jsme překvapivě objevily velmi čiloučký život hloboko pod mořským dnem a ohledně životaschopnosti považuju bakterie za jasnou jedničku na planetě. Určitě už rozdejchali ta rozpouštědla. V případě příliš vysokých koncentrací nějakého sajrajtu, včetně přídních uhlovodílu nebo čehokoliv jiného dokážou přejít na sporu a jejich reprodukční schopnost v přiznivých podmínkách je mimořádná.
http://scienceworld.cz/biologie/bakterie-ziji-i-ki...


Špatná zpráva je, že tam jsou asi trvale a existují rovnováhy, co nespotřebují a má kudy putuje dále. Bakterie se sice bez kyslíku obejdou, ale vyšší formy života už mají problém. Faktem je že pokud je geologicky značně labilní oblast poškozena dlouhodobě těžbou je všecko pouze otázka času a zemětřesení na Haity tomu určitě nepřidalo. Naštěstí minulou sezónu neproběhl velký hurikán. Sice by nám rozptýlil ropu, ale zase by se při dně zvýšil pravděpodobně gradient a mohl by dojít i k nějakému dalšímu poškození dna. Teď se můžeme dohadovat donekonečna, ale úpřímně vám řeknu, že se v této věci budu velmi rád mýlit.

235936

13.01.2011 04:49

Skutečný zločin Michaila Chodorkovského

RE: o postsovětské privatizaci

Rene Bartosek 75.?.?.?

To jako německý generalní štáb a vojenská elita, nebo velký kapitál po norimberských zákonech nebyly Árijci? Tak to mě zajímá. Rád se na tu historii viděnou z tohodle úhlu pohledu podívám a poučím se.

Dále přehlédl jste otázku, co je tělo, etnikum pro spirit, ducha, vyšší vědomí apod.? Pokud jste materialista, pak jste ji nepřehlédl, prostě pro vás nemá význam. Já materialista rozhodně nejsem. Mám kromě jiného tu svou karmu, a ta se houby stará o nějaké genetické s prominutím kokotiny. A na základě té karmy jaksi nejde koukat na všechny jedince jedním metrem daným skupinovým pohledem. Obvzlášť s myšlením začiná hromada individualních trablů, stáčí jenom slyšet ty správné otázky a není příliš důležité, kdo je položí.

Ideologie jsou nebezpečné věci, ale co třeba s nacismem mají dnešní Němci? Lidi se dokážou poučit individuálně i v rámci generací. Nemíním sionistům primitivní nenávistí dát do rukou zbytečně trumf navíc, tak jako rozlišuju mezi Němci a nacisty, tak míním rozlišovat mezi Židy a sionisty, a mezi běžnými lidmi a skutečnými fanatiky a mezi darebáky a normálními možná trochu průměrnými lidmi. A ani nebudu skupinově hodnotit lidi třeba podle svatých, holt to myšlení po kterém voláte, to aspoň člověku jako já nedovolí.

235938

13.01.2011 05:09

Skutečný zločin Michaila Chodorkovského

RE: o postsovětské privatizaci

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepochybně korupce a s tím hromada souvisejících jevů je pro Rusko problém. Zatím fungují nekryté peníze a to je mocná páka, ale to neznamená, že nelze jít tvrdě po korupci. Někdo by rád za potištěný papír udělal velké "investice" v Číně. Někdo by rád vyměnil hráče na ruské straně. Vede se horká mediální válka. Taková válka mozků může hezky špinavá záležitost, ale furt lepší než rachejtle.

Když se hraje partie o mistra světa, tak obhájce a vyzivatel míval v týmu poradců často bývalé šampióny. Rusům jde o více než šachový titul, jde jim o svobodnou existenci. To by měl mít jejich tým vždy v první míře na paměti. Když se dívám na Peking, tak tam to chápou velmi přesně a rozumí tomu, že bez týmového ducha to nepůjde, na názorové třenice bude čas, i potom. V Pekingu by si měli i více uvědomit, že jestli rychle padne Rusko, jaká bude pozice na velké šachovnici? Za Jelcina už Rusko skoro padlo.

Jde mi o to, aby nebyl instalován globálně korporátní fašismus. Toho bych se přímo nebál, poněvadž to považuju za utopii. Ale pokus o nastolení globálního fašismu považuju za reálnou hrozbu s jistými důsledky pro civilizací. Ten multipolární svět mi přijde jako daleko lepší možnost. Bude komlikovanější, ale pestřejší. Pestrost znamená větší možnost přizpůsobení, pomocí různých přístupů. A mám takový pocit, že se to bude náramně hodit.
http://www.blisty.cz/art/56653.html
http://www.blisty.cz/art/56642.html

235939

20.01.2011 16:35

Poněkud odlišný pohled na kauzu ABL

RE: Poněkud jednostranný pohled na ABL

Rene Bartosek 75.?.?.?

A co myslíte, že naivní poctivý trouba, šlápne na kuří oko šedým eminencím, kteří už českou ekonomiku přestali dojit a a dřou jí rovnou z kůže až na kost? Stačí se podívat na zdravotnictví. Na odchodu jsou tisícovky doktorů a pan ministr si vzpoměl, že výrobci léků lobovali přes doktory na různé semináře. Tohle je praxe stará 20 let. Bylo by nutné se podívat na vývoj objemu prostředků na léky. Pozoruhodné je, že to přišlo právě teď a silně by mě překvapilo, kdyby za těch dvacet let za ním nikdo s takovým odborným seminářem nepřišel před ministrováním. Může být, že pan ministr odmítl. To už je, ale o skutečné novinařaně nebo skutečné politické opozici. Duo Oulický-Benda, ale mluví jasnou řečí.

Ono toho na privatizaci moc nezbylo, jediný velký kšeft, který nemá pod palcem nějaká místní nebo zahraniční skupina je zdravotní systém. Cílem je prachsprostě rozkrást infrastrukturu státních nemocnic. Krádež má proběhnout legálně a za minimalní cenu.

Vzhledem na to, že objem platů ve zdravotnictví je 1% a ropočet 20 let roste a víceméně úroveň zdraví populace drží zhruba stejně vysoký standart. Vůbec jedná z mála věcí, co si během těch 20 let prosperity a svobody udržela vysokou úroveň. Zajímavé, že tohle zrovna je trnem v oku institucí jako Světová banka nebo MMF. Bodejť byznys za 200 miliard ročně, a když se lidem pořádně šlápne na krk, tak z nich vypadne možná více. Rotsl nám rozpočet, probíhala modernizace, protože na ní se mohla nabalit korupce, a teď je to třeba zprivatizovat.

Vypadá to, že pan Bárta se poučil z prohlídky policejní cely exposlancem ČSSD Pohankou, kterou mu měl zařídit náš malý ducce. Jestliže na jedné straně používají odposlechy, korupci, kolektují informace a jiné špinavosti, ať už formou privátní nebo přímo na úrovni státního aparátu. Nezbyde tomu, kdo má zdravý rozum, aby se pojistil podobným způsobem, jinak by rychle dopadl jako Pohanka. Já nevím jaká je motivace pana Bárty, ta totiž do značné míry rozhoduje o tom, co je dobré a špatné, ale v každém případě na porcování toho moc nezbylo, což zvýšilo nervozitu u korýtek. A pan Bárta dokázal udělat rozruch.

Jsem nachcípaný, ale tahle fotka mi zvedla náladu. Pan premiér konstruktivně diskutuje s ministrem dopravy, pozice překřížených rukou, říká nepříjmám-odmítám. Skoro tak dobré jako, že snowbord je levičácký dopravní prostředek. Můj bože to až z legrace votluču o hubu některým kámošům. [velký smích] [velký smích] Podle toho, co si dovoli Bárta říct na FB se cítí hodně pevný v kramflecích. Jenom, aby se mu nestala nějaká nehoda v autě, infarkt nebo tak. Doufejme, že je na takový případ "dobře pojištěný".
http://www.novinky.cz/domaci/222939-necas-je-jako-...

236489

20.01.2011 16:49

Poněkud odlišný pohled na kauzu ABL

RE: Vidím to podobně

Rene Bartosek 75.?.?.?

Aspoň se to neplatilo ze státní kasy to je na těch nových politických stranách sympatické. Sice v rámci BIS nebo MV to může být ze zákona v cajku, pokud nešlo o nějakou černotu. Ono v zemi proslavené Berdychovým gangem se nedá vsadit na nic. Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina. Ještě bych si rád nechal jmenovat, který rozumný člověk dělí lidi na pravdomluvné-lháře, poctivé-zloděje...?

Víte já ty řečnické triky moc nemusím a podle kvikotu u koryt si počíná Bárta nečekaně dobře, asi přes ABL fakt dobře připravil. Ono, když za Langera ( zlikvidoval hospodářskou kriminálku )a jiných přišla o práci hramada profíků, tak ti lidi asi nešli makat k lopatě, což v tuto chvíli považuju za velmi potěšující.

236491

20.01.2011 17:07

Pašeráci lidských orgánů a turecká cesta

RE: ....velmi žertovné

Rene Bartosek 75.?.?.?

Takže s orgány se obchoduje zcela běžně. Hmm, to jsem si oddychl, já jsem se bál, že šlo o takový necivilizovaný exces. Takže vlastně je všechno v nejlepším pořádku, aspoň v tom prvním světě. Pokud by se ty orgány servírovali v lepších restauracích za příslušný obolus? Já myslím, že tržně by to bylo naprosto v pořádku, v rámci civilizaci degradované na jarmark větších trhovců. Koli má pro trhovce cenu nějáká humanita, morálka... Jó, taková ledvina nebo játra jdou přesně vyčíslit, dobře spočítaný handl, že ano? [bliji]

236498

20.01.2011 20:27

Pašeráci lidských orgánů a turecká cesta

RE: ....velmi žertovné

Rene Bartosek 75.?.?.?

Konkrétně? Hmm. O jaké nabídce a poptávce je tedy řeč? Nějak se mi to v tom vašem příspěvku rozplizlo dohromady. Je řeč o doprovolných dárcích nebo je řeč o lidech odvlečených sebrankou hrdlřezů do nějakého lágru, kde po pár týdnech, co byl sjednán "konkretní byznys", teď mluvím o technickém pozadí genetického materiálu živého zdravého člověka zbaveného všech jeho lidských práv, včetně práva na život.

Uznávám, že najít vhodného genetického příjemce ještě živé sbírky orgánů není jenom tak. Chce to konexe, přístup k informacím, specializované technické vybavení po rozkuchání... Pokud tohle šlo dělat pod nosem agentů západních služeb, v zemích které byly najednou doslova zaplaveny orgány, že došlo čistě z tržního hlediska třeba v Itálii k poklesu cen ledvinek i játyrek, teď není ale řeč o drůbeži. Jenomže to se nestalo. Del Ponte by si nikdy nepustila pusu na špacír, kdyby nevěděla, že důkazy putovali do Haagu, jenomže tu prostoduchou děvčicu ze Švajcu ve snu nenapadlo, že by by přímo u soudu mohl důkazní materiál někdo zničit.

Tedy já konkrétně mluvím o lidech rozkuchaných za živa a mlčení politické reprezentace, která se honosí přívlastkem civilizovaná. Pokud tedy toto je běžný stav, tak raději být členem nějaké jiné civilizace nebo být člověkem necivilizovaným. Důraz bych v tomto bodě kladl na slovo člověk.

236515

20.01.2011 22:27

Poněkud odlišný pohled na kauzu ABL

RE: Vidím to podobně

Rene Bartosek 75.?.?.?

Radniční nebo státní z toho přece krev neteče. Já jenom, že dokonalé zlo i dokonalé dobro jsem přímo tváří tvář nepotkal. Vždycky jenom tu bílou více nebo méně ušpiněnou. A ještě jsem se naučil, že osud je dynamická věc, kterou si každý vytváří sám. Sledování dělá ABL pro peníze ty prej nesmrdí, co si klient zaplatí je druhá otázka. Pokud si pan Bárta zkolektoval informace před vstupem do politiky znamená to, že se s ním musí počítat. Ono se to má tak, jehně vlkům nevadí naopak, ale beran by mohl být hůře stravitelný. Ať mu jde o tlačenici u korýtek nebo má jiné důvody, tak já si budu muset počkat, abych věděl kde leží ten kousek pravdy a jaký je? Vy už to víte, tož to gratuluju. Já jako vesničan jsem pomalejší v tom úsudku.

Tlačenice je něco všeobecně pochopitelného, sice to je mrzuté, že to nebude takové lehké pořízení jako s českýma zelenýma, ale čo sa dá robiť. Problém by byl, kdyby skutečně chtěl ukončit ten korupční svinčík. A někdy se to stane, že se takový najdou, pytel se s nimi roztrhne, když systém nemůže dále pokračovat a hledá se nová alternativa. Taky může být u koryt hodně těsno, když máme tu krizi a je třeba udělat větší rozruch pro urvání místa, co já vím? Holt čuníci budou chrochtat u žlabu do poslední chvíle, až bude prázdný tak se teprve obratí, co by ještě mohli sežrat, ale aby při změně pozornosti nenarazili na hustý les zbědovaných nasraných tváří s vidlema v ruce. Ať nejsem za toho pesimistu.

236528

20.01.2011 22:45

Pašeráci lidských orgánů a turecká cesta

RE: ....velmi žertovné

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tomu rozumím. Víceméně oba míříme k tomu, že získat genetický materiál na míru, znamená jít ne nelegální cestou, ale něčím co nelze ani pojmenovat, aniž bych nějakým přirovnáním neurazil tvora ze zvířecí říše a naše podělané demokratické vlády to v Kosovu z různých důvodů akceptovali ve velkém měřítku. Thaci by udělal, co by se mu řeklo, kdyby ho někdo, co má páteř drapl pod ten jeho gágor a rypák mu pořádně vypucoval v kaluži, s tím že existují jisté hranice. Jenomže ty elitní školy už dávno neprodukují lídry, dokonce ani byznysmeny už to pokleslo na úroveň dobytčího handlu. A to bude tlak na plošné vytváření gentických databází. Milostivý Pane náš imunitní systém měl být raději ještě o několik úrovní více nesnašenlivý.

236530

21.01.2011 04:06

Smrt „sociální Evropy“

Největší terno.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Je asi dlužit něco Číně, nechtějí po vás ekonomické škrty, privatizaci zdravotního systému, infrastruktury...., nekecají vám do vnitřní politky. Tudle Řekům odkoupily dluhopisy a mají zájem o ekonomickou spolupráci, nejde jim ani tak o potištěný papír jako o skutečné produkty řecké ekonomiky. Nebo teď v USA kontrakt za 45 miliard v rámci něho 200 letadel. Pravda co by si banky a zahraniční instituce počali s olivovým olejem ve velkým nebo leteckým parkem o 200 letadlech, že ano? Banky vyžadují holt ten papír. Ber, kde ber. Ty chcípni dneska a já zítra, s plnou hubou toho papíru.
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/222850-v-...

236544

21.01.2011 07:49

Smrt „sociální Evropy“

RE: Výborný článek

Rene Bartosek 75.?.?.?

Aha, takže za systém frakčních rezerv si lidi můžou sami. Proboha, dyť drtivá většina lidí neví co to je? Pro většinu absolventů ekonomických fakult je to prázdný pojem. VK kdysi naivně usiloval o ústavně garantovaný vyrovnaný ropočet a podřízenost ČNB výkonné moci. A co? Prd. Bodejť v USA bylo zavražděno při prosazování centralní banky několik presidentů.

Pravda poněkud více jsou nasraní lidi v tom třetím světě, když člověk nemá co ztratit, tak holt nemá co ztratit. Ani Francie ani Německo ani Čína a kdokoliv jiný neustojí s úsměvem na ksichtíku rozpad eura nebo jiné významné papírové měny typu dolar. Jak vidno podle výsledků bilateralní schůzky presidentů Chu Ťin-tchao a Obami, tak leckomu to už docvaklo. I v Evropě, kde se mluví o posunu zájmů USA na Asii. A přežít sanaci jmenovaných zemí bude problém, v záloze čeká Itálie. V USA je na pokraji krachu ekonomika typu Californie.

Mysletelé spolehající na válku nebo nebo redukci lidstva jsou vůbec zajímavý. Válku nebudu komentovat, ale k té redukci pouze tolik. Ekonomika chcípá během stagnace, protože se jedná o expanzivně stavěný systém. Nemůže rozdejchat nízkou expanzi, při propadu třeba 20% ( tomu se říká pravdolaskový optimismus )během té humanní redukce si troufám odhdnout, že to co z ní zbyde se vleze na malou lopatičku.

236551

21.01.2011 15:58

Smrt „sociální Evropy“

RE: Výborný článek

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já jsem se nechtěl stát nikdy smrtelným virem, jak jistí myslitelé. Nerozebírám, že lidem se ten eufemismus radikalní pokles populace případmě realizovaný v praxi nebude líbit. Ani se nedohaduju o faktu provázanosti velikosti populace elity s velikostí celé populace. Prostě tvrdím, že s drastickým poklesem lidské populace z jakýchkoliv důvodů, dojde k průdkému poklesu toho HDP a jiných ekonomických ukazatelů. A když systém má problém rozkuckat stagnaci, tak propad ekonomiky 20%. což je velmi optimistické ho pošle velmi rychle ke všem čertům.

Když jsme u těch ekonomických ukazatelů. Tak po přečtení tohodle mě polil studený pot. Konečně jsem pochopil, kde Topolánek a jiní došli k tomu pojetí zrušit základní výzkum. Jak vidím prudký nárust publikací z Číny v časopisech Nature nebo Science..., má asi své vnější příčiny. Ono se to má tak, aby nějací talentovani lidi mohli vyrobit mikročip, tak Volta si musel hrát před 200 lety s žabími stehýnky, někdo musel udělat objev prvků typu germania, Faraday si musel nechat od tzv. "vědeckých kapacit" nadávat do šarlatanů za své podvodné experimenty... Ještě štěstí, že skvělý matematik a teoretik lord Maxwell, měl pro mladýho slabost a sem tam se na něj v laboratoři kouknul.

Mno, dříve platilo. Kde blb, tam nebezpečno. Brzo asi bude platit, kde ekonomický manažér tam krize. Abych byl upřímný s něčím takovým jsem počítal v ČR, stali jsme z průmyslovbé země montovnou, takže výsledky základního výzkumu půjdou stejně někam jinam i s talentovanými vědci, což znamená, že za nějaký čas z montovny přejdeme na turistickou destinaci. Ale že touhle devastací optiky čtvrtletního pohledu na dění projde universitní systém, kde leží kolébka industrialní revoluce a de facto i jednoho světového impéria. Tak to by mě ve snu nenapadlo.

Jen by mě zajímalo, jak si ty ekonomické ukazatele uplatňují třeba na poesii, filosofii. Podle prodaných výtisků? No pokud je dle nakladatelství při Oxfordu neprodejné, tak nula od nuly pojde. A já trouba jsem si myslel, že geniální myšlenky semtam tam někoho připraveného při určité úrovni poznání díky, teď už vím, že ekonomicky velmi neefektivní vědecké činosti jeho předchůdců. Začínám být na jisté nebezpečné idioty alergický. Vědí o všem hovno, ale dokážou to krátkozrace přepočítat na efektivitu zisku a ztrát. Semtam potom spadne letadlo, jako tuším rok zpátky ve Španělsku nebo bouchne podmořský ropný vrt.
http://www.blisty.cz/art/56787.html

236567

21.01.2011 16:31

Tunis: Předzvěst velké krize?

RE: chlapi

Rene Bartosek 75.?.?.?

Velmi rozumný přístup, když se Egypťan baví s cizincem, říct šéf to tady veda a tečka. Docela mi to přijde pochopitelné a velmi životaschopné.

236568

21.01.2011 20:34

Smrt „sociální Evropy“

RE: Výborný článek

Rene Bartosek 75.?.?.?

Máte pravdu. Volta se dozvěděl o pokusech Galvaniho a vedlo ho to k řadě elektrochemických potenciálů, elektrickému článku apod. Samé blbosti na nic, že ano? Kolem toho roku 1800 samozřejmě.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Alessandro_Volta

S Maxwellem máte naprostou pravdu. Ten mohl zkouknout Faradayovi experimenty v době, kdy o nich skoro nikdo nepochyboval. V době, kdy už slavný mistr Faraday objevil magnetickou indukci 1831, se Maxwell narodil. Byl to pan H. Davy, který pomohl na počátku jednomu talentovanému žákovi. Děkuju za opravu. [smích] [mrknutí jedním okem]
http://cs.wikipedia.org/wiki/Michael_Faraday
http://cs.wikipedia.org/wiki/James_Clerk_Maxwell
http://en.wikipedia.org/wiki/Humphry_Davy

236589

22.01.2011 18:58

Smrt „sociální Evropy“

RE: 2 Etheral

Rene Bartosek 75.?.?.?

Řekl jste písmeno A bratře učiteli a zapoměl jste jak je vaším zvykem doplnit zbytek abecedy, který vám neleze pod fousy. Spolu jsme měli pár výstupů. Nejzajímavější byl asi ten, ohledně použití atomových zbraní, zápalných bomb na konci války s Japonskem. Kdyby to někdo náhodou četl, asi by měl problém poznat toho uhlazeného diplomata ovládajícího několik světových jazyků se zkušenostmi z regionu Blízký a Střední východ, jako o sobě aspoň tvrdíte.

Mnoo, s vašimi přátele na Nezvědavci jste se nepohodl a vidíte, tady psát můžete. Vaše střety s panem Peleškou jsou víceméně součástí folklóru. Pan Peleška je prostě příliš srdcař a nechá se hnedle vytočit a vy musím uznat chytře podkuřujete. To se mnou je to jinačí kafe, že bratře učiteli. To si člověk kolikrát musí dávat bacha, aby na líbívé diplomatické fasádě nebyly příliš dlouho okatě vidět takové nahnědlé skvrny.

236634

22.01.2011 19:46

Izrael bude pracovat na odpojení Gazy od rozvodné sítě, říká premiér

Ideologická ofenzíva.

Rene Bartosek 75.?.?.?

To se dalo čekat. Brazílie, Argentína, Bolívie a teď Rusko veřejně potvrdilo uznání Palestiny v hranicích z roku 1967. A Norsko pohrozilo, že to udělá taky. Vybrán byl ministr s nízkou diplomatickou zkušeností. V takovém případě v ohnisku konfliktu neposkytují hovory do rádia a jiných médií pokud není prefektně připravetní příprava vykroutit se z různých udiček, které budou nahozeny. A nebo nemá nějakou diplomatickou misi, že ano? Paní ministryně, ale jednu sežrala s navijákem. Od toho se odvíjí incident s demonstranty na palestinské straně.

Mno, Lieberman s plnou hubou demagogie za kterou by se nemusel stydět Pepa Goebbels mluví o vstřícnosti, ještě že se moc nerozkecal mohl se i přebletnout a říct kolik bylo zničeno domů, zavražděno lidí a že před rokem dovolili milostivě Palestincům dovážet boty, které byly vyjmuty ze seznamu teroristických pomůcek.

Kašlat na kecy, že USA dotlačí Izrael k nějaké dohodě. Zahraničmí politka USA je paralyzována organizacemi typu AIPAC. Od vraždy JFK nenexistoval na sionisty tlak z americké strany, který by brali vážně. Poslední velké zvěrstvo operace Lité olovo mluví jasno řečí. Ale podle kvikotu Liebermana, ten multipolární svět, který nemilosrdně tlačí sionistický režim do izolace, ví co funguje. V Izraeli si budou muset položit otázku, kdo stojí o partnera typu sionistický apartheid? Pokud si kladou otázku o světovládě vyvolenců? Pak hodně štěstí vynšuju. Kolumbus přijede vodovodem. [velký smích] [velký smích]
http://en.wikipedia.org/wiki/Mich%C3%A8le_Alliot-M...
http://www.youtube.com/watch?v=IQ8EgyqCB0Y

236635

23.01.2011 17:04

Izrael bude pracovat na odpojení Gazy od rozvodné sítě, říká premiér

Tady to je v plné kráse.

Rene Bartosek 75.?.?.?

U afrického rohu se nějaký ten rok nahání piráti. Pravděpodbně by jich bylo mnohem více, kdyby průmyslové fabriky na vodě i ze zemí pravdoláskokracie nezplundrovali Somálcům loviště ryb a nevozil se tam všelijaký odpad. Kde není žádná vláda není žádný hlídač ani žalobce. A zisk ten nesmrdí. Nemůžu si nějak upamatovat, že by za několil let té šárady, ale piráti někoho zabili.
http://www.osel.cz/index.php?clanek=5491

Tzv. demokratický stát v mezinárodních vodách přepadl loď, byly zabiti lidé, manipulovány záznamy videí pořízených na lodi, které byly navíc zkonfiskovány a zničeny. Čtyři těla se střelnými ranami vyplavala nělolik dní po excidentu. Prej to byly teroristé, pitevní zprávy taky svět neviděl. Silně militarizovaný stát není schopen zadržet loď s mírovými aktivisty. Podle svědků došlo k vraždám zřejmě podle nějakého seznamu. Buď jsou tedy v IDF neschopní, v tom případě, ať se Somálců zeptají, jak se i z člunů přebírá kontrola nad lodí nebo existoval rozkaz a k masakru došlo cíléně. Nacisti měli Gliwice sionisti mají Mavi Marmara. Už chybí něco jenom na způsob požáru Říšského sněmu. Akorát ty nacisti nechali v počátku konat nezávislé soudy, proto je Dimitrov veřejně zesměšnil.
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-...

236679

24.01.2011 05:16

Bezradní západní profesoři: Nem tudom Magyarom

Vždycky existuje alternativa.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud není oligarchie stojící na nekrytých penězích schopna zajistit fubgování systému, pak systém přijme jakékoliv jiné alternativy. Ekonomická funkce peněz si vynucuje, aby umožňovali chod realných ekonomikcých aktivit. Toto je podstatnější i než způsob krytí, protože se jedná o základní funkci. Nekryté peníze mohou tuto schopnost z velké části ztratit, vše je otázka jisté všeobecné úrovně stability. Jakmile dojde k propadu pod nějakou hranici nekryté peníze budou vytlačeny barterem a krytou měnou.

236697

24.01.2011 16:04

Bezradní západní profesoři: Nem tudom Magyarom

RE: Vždycky existuje alternativa.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Něco jako válečný komunismus? Takové provizoria fungují velmi těžkopádně a krátkodobě za použití síly. Bolševici v Rusku to taky bez války nedokázali provozovat dlouho to samé fašismus. Asi nejdéle v poměrně umírněné formě se udržel ve Španělsku než došlo ke kolapsu. A to režim konzervoval vcelku "normální" svět na okolo, který byl schopen dodat přebytky do Španělska.

236716

24.01.2011 16:21

Bezradní západní profesoři: Nem tudom Magyarom

RE: Vždycky existuje alternativa.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Všichni jsou zavislý momentálně na systému nekrytých peněz, i kdyby si vytvořili dopředu zásoby zboží, drahých kovů, půdy.... ve velkém. Civilizace včetně ekonomických projevů je dynymická, takže bohatsví se bez deformací "tiskařského lisu" bude rychleji přesouvat za skutečným ekonomickým výkonem. A pokud se to zesype diletansky tak z majetko-právních vztahů toho moc nezůstane. Ono spíše než majetek si lidí budou cenit holého života.

Nekryté peníze mimo jiné umožňují nebývalou koncetraci majetku a sanaci neuvěřitelně stupidního jednání, a s tím je taky ámen. Oligarchie i s privilegiem tvorby peněz dostala lidstvo na pokraj katastrofy. Pokud se ukázali jako neschopné vedení s možnosti tvorby kreditů stěží se i přes velmi protekční podmínky na počátku budou úspěšní v ekonomickém systému bez této možnosti. Neexpanzivní systém si vynutí změnu finačního systému a to radikalní. A vynutí si elitu, která má na to takový systém řídit. Co se libí mně, vám nebo oligarchii není podtstatné? Otázka zní co může a nemůže pokračovat do budoucna.

236718

25.01.2011 06:32

Anglosasové

Demografie je problém Ruska.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Setrvaní na geostrategické pozici je problém západu. Sázka pouze na hrubou sílu vypovídá o neuvěřitelné blbosti. PNAC je fatamorgána z toho důvodu je pozice západu v Iráku i Afganistánu tragická, protože vyšla z hloupé nefunkční strategické představy. Pokračovat dále v destrukci bude stále obtížnější vzhledem na rostoucí ekonomické problémy a nemožnost mít pod kontrolou světovou měnu bez krytí. Alternativa je do civilní sféry přenést technologie vojensko-průmyslového komplexu použitelné pro transformaci systému a opuštění expanzivního systému existence postmoderní civilizace.

Čína má také problémy demografického rázu, ale úplně jiné než Rusko. Pokud jde o drogy a chlast, tak velká síla je v prevenci. Ať v Rusku s populárníma ksichtama celebrit s kvalitním režiséry natočí kultovní filmy. Něco jako Transpotting, případně filmíky které ostře nastaví sarkastické zrcadlo konzumistánu ale tvrdě bez happyendu a mají fundament, na kterém se dá stavět prevence. Víceméně kdokoliv, kdo chce přejít na neexpanzivní systém lidí budou muset získat jejich srdce. K tomu pomůže pravda o skutečnosti bez růžových brýlí, o zdrojích a devastaci přírody, o korupci a nemilosrdný pohled degradace člověka jako vepře chrochtajícího u konzumního žlabu.... Vynechat propagandu, lidí jsou dost chytří, aby různé PR blbečky v kinematografii poznali. Natočit kvalitu!! Chápu že Přelet nad kukačím hnízdem se podaří i géniovi pouze jednou, ale mladí lide o takovém filmu budou přemýšlet. O propagandistické sračce sice taky, ale jiným způsobem. Vládnout myslícím lidem je sice obtížnější, ale stojí to za námahu. To platí všeobecně pro celý ten multipolární svět.

Druhý krok je nabídnout mladým lidem tvořivou perspektivu v jejich životě. To předpokladá kvalitní vzdělavací systém přístupný široké veřejnosti a schopnost investovat obrovské zdroje Ruska do jeho rozvoje může to zajistit práci a lze tu práci solidně lidem zaplatit, za předpokladu, že se půjde po korupci a různých podvodech. Tomáš Baťa řekl nadčasovou pravdu, když mluvil už v třicatých letech o morální krizi. Jinak se nebude prosazovat kreativní schopnost, ale známosti strýčku, a různí hochštapleři a darebáci do vrcholných pater systému.... Důsledky netřeba rozebírat. Přiučit se dá v tomto směru třeba od Pekingu.

Jinde mají možná méně zdrojů, ale to neznamená, že by jich bylo nedostatek na realizaci některých změn. Důležité je získat v dlouhodobém horizontu soběstačnost v některých oblastech veřejného zájmu ( potraviny de facto odmítnutí GMO, voda, zdraví populace, ekologická devastace, energetika ). Tedy to co odmítají MMF nebo SB, nejsou schopni, ale nabídnout stabilitu. "Somálští piráti" by se mohli stát, pokud by nestabilita začala narůstat važným problémem pro mezinárodní obchod.

236750

25.01.2011 07:10

Co udělat s Izraelem?

Bojkot, politická a obchodní izolace.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Na úrovni státu je obchodní embargo de facto válečným aktem, ale jednotlivci to mohou udělat za předpokladu, že bude označeno vyrobeno v Izraeli a bude aspoň na netu publikováno, co se děje každodenně po desítky let Palestincům. I když není důvod nevyloučit grázlíka soustavně porušující pravidla. Ve škole ve třídě to fungovalo neomylně, pár dní izolace umravnilo do rozumných mezí i hajzlíka s bezohledným přerostlým sebevědomím, i kdyby měl sílu jako bejk. Ten, kdo spolehá na sílu rozumí pouze síle, ale silové řešení bývá povětšinou nejhloupější varainta a v případě Izraele není použitelné. Kdo by z důvodu odstranění režimu apartheidu riskoval poslední velkou válku, že ano? Ale izolovat se od vzteklého psa znamená nenásilnou formou pracovat na jeho změně. To by mohlo přinutit lidi v Izraeli, aby skutečně prosadili k moci vládu, která bude preferovat nesilová řešení problémů.

236752

25.01.2011 07:38

Bezradní západní profesoři: Nem tudom Magyarom

RE: Vždycky existuje alternativa.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Teoreticky se to možná jeví jako možné, ale prakticky to nikdy fungovat nebude. A počítá se to, co funguje v praxi. Podívejte na západě se dlouhodobě pracovalo na snížení všeobecné úrovně vzdělaní. Přemístila se industrialní základna. Na západě stárnou generace, které prošli kvalitnějším vzdělávacím systémem. Čína za posledních 10 let neuvěřitelným způsobem zvýšila publikační činost v prestižních časopisech, zrychlila kosmický výzkum, postavila obrovské množství vysokorychlostních železnic, infrastruktury doma i v zahraničí...

Jinak řečenom kde se realizuje výroba, tam vzniká prostředí pro kreativitu a inovace. Z toho těžili Spojené státy za posledních 100 let, z pionýrského ducha Američanů. Kreativitě a inovacím prostě kancle, přepychové pracovny nebo užívání si luxusu a chléb a hry prostě nesvědčí. Na západě zpohodlněla i elita.

Carengie, J.P. Morgan nebo Rockeffeler a členové asi tří stovek klanů zuřili před 100 lety na presidnety typu T. Roosvelta, ale uměli vládnout v dynamicky se rozvíjející zemi. Jejich potomci zpohodlněla a podle toho, co se děje mají schopnost vládnout tak nepříliš myslícím ovcím. Proč by v Číně jejich elita ničila dynamický rozvoj, když na jeho vlně se nese výše k moci a umí tyto vlny ovládat? Časem možná za nějakou desítku let zpohodlní, jak se to v minulosti této nejstarší říše s nepřetržitou kontinuitou stalo, ale teď?... [mrknutí jedním okem]

Ten globální pořádek potřebuje víceméně uniformní svět, aby nějaká universální pravidla ho dokázala svázat a zároveň zajistit jeho fungovaní. Pravidla jsou respektována, pokud plní důležitou všeobecně prospěšnou funkci. Svět je ale příliš pestrý a rozmanitý, aby jednoduchá pravidla schopna zajistit jeho fungování byly globálně aplikovatelná na jeho rozdílné specifické části. Nejsou schopni víceméně kulturně, politicky, ekonomicky... homogenní Evropu centralizovat. Homogenní ve srovnání se zbytkem světa samozřejmě. I starý kontinent hýří dostečnou různorodostí. [smích]

236753

26.01.2011 06:18

Co udělat s Izraelem?

RE: Štefane, mohu tě ubezpečit o tom,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, a to jako Izrael napadli v té válce Palestinci? A čím proboha, házeli po nich boty?

236823

27.01.2011 20:52

Co udělat s Izraelem?

RE: Hmm, hmm, izraelští a palestinští Arabové v jomkipurské válce

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, já jsem teda nebyl, takže nevím co si lidi povídali během nějakého bombardovaní. Stěží si dokážu představit, že osobně byli přítomni u těchto hovorů vaší přátelé v Izraeli. Nechci malovat čerta na zeď, ale stal jste se zřejmě obětí desinformace jedna paní povídala a masivní propagandy působící na lidi. Nejlépe funguje propaganda, která říká věci, co by masa lidiček ráda slyšela. Lidi většinou neradi slyší zameť si před vlastním prahem či pokud se na tebe ze zrcadla šklebí opice, tak ho neorzbíjej.

Možná říkali ti Palestinci něco jako, třeba dostaneme zpátky majetek, z kterého utekl děda s rodinou, aby zachránili holý život, když začali masakry vesnic, kde symbolem je vesnice Deir Jasín. Nutno podotknout, že nacisté se v Lidicích chovali více "lidsky". Kolik takových vesnic fyzicky i z mapy v Paletině zmizelo? Desítky, stovky nebo více? Může to být i více, kdy 700 000 Palestinců tedy polovina národa vzalo nohy na ramena. Mimochodem Židů tehdy v Paletině bylo okolo 600 000, aby lidi byli v obraze jaký brutalní teror sionisté rozpoutali proti starousedlíkům. Kdyby si takto počínali nacisti, tak český prostor by byl dávno vyčištěn a my by jsme ze strachu doběhli s kuframa a batohama někde na Kamčatku..

236932

27.01.2011 22:21

Deprivanti všech zemí, spojte se! V Davosu!

RE: Žije v parelelním světě - kdo?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, a pro koho je vtom případě humanita, etika, morálka apod.? A jakou mají platnost tyto "lidské" vlastnosti? Universalní nebo podle úspěšnosti měřené na základě majetku?
http://www.blisty.cz/imp.php?id=26595

236937

28.01.2011 01:22

Deprivanti všech zemí, spojte se! V Davosu!

Fantastická úvaha o idealním globalizovaném ovčanu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Myšlenka, brilatní styl. K tomu není, co dodat. Snad jenom, že termiti nejsou schopni udržet v chodu vyspělou komlexní civilizaci.
http://www.blisty.cz/art/56971.html

236944

29.01.2011 18:18

Izrael vrací úder

RE: není žit jako žid, i nežit chce žít.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda někdo musí odejít s holým pozadím. Tady tak nějak v praxi mají ty spravné informace komplexního chcarakteru cenu zlata. Co myslíte je technologie, která by dostatečně rychle mohla zvládnout zpracování velkého objemu dat informací použitelných řekněme eufemicky k upotřebitelným odhadům pro blízkou budoucnost na těch slavných finančních trzích? Tož vzhůru na burzu s holou prdelí si každý bude konečně rovný. Marx by byl překvapený jaká metoda vede k té rovnostařské společnosti. Jistě si se střední třídou a tim plebsem mezi bohatými dělal těžkou hlavu, ale asi jiným způsobem než Henry Ford. Stále menší a menší vrchol společenské pyramidy lze statisticky zanedbat. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

237055

29.01.2011 18:57

Izrael vrací úder

RE: není žit jako žid, i nežit chce žít.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ještě mě tak napadlo, až kafky a hejlové budou mít tu holou řiť, že teprve nastane ta zajímavá fáze hry. I na burze platí jako v hospodě. Bez peněz sem nelez. [velký smích] [velký smích]

237060

29.01.2011 19:10

Vůdcové nepokojů na Středním východě vycvičeni v Americe

Hmm.

Rene Bartosek 75.?.?.?

V Tunisku i Egyptě se šlapalo hezky v lajně. A domácí lidi z toho extra prospěch neměli. Možná bylo Tunisko příliš profrancouzké a někdo by rád pozměnil lehce kurz. To už tak mezi velmocemi nebo megakorporacemi bývá. Egypt patří k nejvýznamějším spojencům. Pro v povstání existují realné příčiny, spouštěcím mechanismem bude nárust cen potravin.

Možná si někdo ohřál svoji polívku, ale vytvářet extra nestabilitu v dnešním měnícím se světě je velmi nebezpečná hra. Logicky někdo chce udržet stávající poměry, případně nestojí o nějaké velké změny. A to jsme teprve na záčatku nestability, která je nevyhnutelně spojená se fundamentalní změnou.

Není podstatné zda tato změna povede ke kolapsu nebo transformaci systému. V této fázy se prostě systém nachází v nestabilním stavu a malé změny mohou vést k velmi nebezpečnému řeťezu důsledků o i několik řádů vyšších než impulz, který je vyvolal. Rád se podívám, kdo má na to jet na vlně bouře a a za pochodu tuto vlnu měnit podle své vůle, ale mám takový pocit, že v lidských možnostech je maximálně ta jízda a jde přitom takříkajíc o hubu.

237061

30.01.2011 01:30

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE:

Rene Bartosek 75.?.?.?

To Švejk je taky na stovky stránek, aby lidi některé věci pořádně trkly. Nejlépe se to pamatuje, když se u toho lidi i zasmějí. Máte naprosto pravdu tragický stav ve školství a jiných oblastech veřejného zájmu je odrazem korýtkového absurdistánu, ve kterém se nachází ČR. Když Baťa mluvil před 80-ti lety o morálním úpadku, o čem by povídal asi dneska?

237076

30.01.2011 16:17

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nechci se pustit do OT debaty, ale kde je slovo a skutek hřích tam je i odpuštění. I o tom je Bible a jiné knihy. S odpuštěním jsem měl skoro celý svůj život velký problém, abych nakonec zjistil, že když nedokážu odpustit jiným, tak držím v minulosti sebe sama, protože nedokážu požádat o odpuštění pro sebe tam nahoře. Sladký dar skutečného upřímného odpuštění. Kdo to zná tomu nic nemusím říkat a kdo neví tomu nelze nic vysvětlit.

237105

30.01.2011 17:02

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Je to jinak ...........

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mám diskuze s jedním noblesním pánem, který prošel školským systémem první republiky. Kluk z nepříliš movité rodiny. Prošel i uzavřením českých vysokých škol se všemi dopady na jeho život včetně lágru. Tomuhle člověku obdařeném klasickým vzdělaním v širokém záběru říkali jeho učitele: My jsme početně malý národ, proto z vás musíme vychovat špičkové odborníky a lidi s širokým kulturním rozhledem, poněvadž vytvářet diletanty si nemůžeme v žádném případě dovolit bez odpovídajících důsledků. Mě naučili v tom socialistickém školství učitelé, proč to tak je a proč to nemůže být. Toto vede nevyhnutelně ke komlexnímu vidění jednotlivostí skutečnosti ve vzájemných vztazích a ke kritickému myšlení.

Na základě podobného způsobu myšlení si se starým pánem velmi rozumíme, rozdíl 50 let věku nehraje roli. Jemu nešla matematika a nikdy by ho nenapadlo, že by neměla být součastí všeobecné úrovně vzdělaní. Zato vynikal v jazycích. V tom se lišíme, na jazyky totiž tento druh dlouhodobé finta paměti nefunguje, tam je nutná soustavná cílevědomost. Přes své osobní problémy s gramatikou je pro mě naprosto nepřijatelné, aby se nějak šidili nároky na znalost mateřského jazyka či výuky jazyků všeobecně, i kdyby to nemělo přímý ekonomický efekt.

Pravděpodbně spolužáci budou tvrdit, že mou generaci takhle neučili. Problém je, že učili, ale málokdo se takto chtěl učit. Pedagogický sbor měl možná více zdůraznit dlouhodobé výhody takového zpracovaní informací. Lenost matka pokroku platí v tomto případě dvojnásobně. Takto získané informace stojí sice o trochu více práce zařadit, ale je to zábavný kreativní způsob a informace se stávají vědomostmi, jak o tom píše třeba pan Šebestík. Fundament takového vzdělaní je prakticky nezničitelný. Člověk velmi lehce a rychle doplní omáčku detailů a některých nových principů, když to potřebuje. S výjimkou vysoké matematiky, tam to vyžaduje postupnou komletní znalost toho čemu se říká "základní znalost".

Teď probíhá na BL zajímavá debata o školství. Vypíchnu jeden nový fenomén, který bude mít tvrdé dopady do budoucna. Internet pro mě slouží jako obrovská encyklopedie informací. Vzdělavací systém vytvořil skelet a když potřebuju detaily, tak na síti je na určité odborné úrovni jsem schopný najít. Upřímně řeknu, že v případě informací z chemie, kde ten skele vzdělaní mám nejrobustnější, bych dal jednoznačně přednost nějaké základní vysokoškolské učebnici, poněvadž to někdy na netu nebývá vono a nepostačuje to svému účelu. Díky tomu, že jsem s chemií přišel více do styku to vím a umožňuje mi to určitý druh zdravého skepticismu vůči možnostem netu.
http://www.blisty.cz/art/56971.html

Mladí lidé řeba podle pana učitele Čapka jsou ovlivnění netem, kde mohou přeskakovat z místa na místo a jsou roztěkaní ma...

Automaticky kráceno

237109

30.01.2011 17:05

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Je to jinak ...........

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mladí lidé řeba podle pana učitele Čapka jsou ovlivnění netem, kde mohou přeskakovat z místa na místo a jsou roztěkaní mají povětšinou problém udržet koncentraci mysli na jeden konkrétní úkol déle než 15 minut. Jenomže existují činosti v praxi, vědě, zaměstnání..., kde to pomocí pátnactiminutovek nebude fungovat. A řekl bych, že to bude výborný učitel. Naprosto souhlasím s Janem Čulíkem. Několik hodin domácí pedagogické přípravy na vyučuvací hodinu by měla být praxe na kvalitní vysokoškolské výuce v rámci seminářů. Nemluvím o běžných přednáškách, které jedou de facto dlouhodobě v zažitých kolejích a josu obohaceny o nějaké novinky oboru.
http://www.blisty.cz/art/56936.html
http://www.blisty.cz/art/56859.html

Nejsem a nikdy jsem nebyl přítelem mentorování a biflovaní. To co se používá se však rozvíjí. Lidi chodí do fiťáku, protože ví, že to bude mít vliv na fyzické tělo. S pamětí, duševní koncetrací a vůlí to funguje naprosto stejně. Jde o to najít správnou míru, která bude mít optimalní efekt na výuku. samozřejmě pokud se někdo nechce nic naučit, tak jako učitel mu nepomůže ani panbů.

237110

30.01.2011 18:34

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE:

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já myslím, že ze začátku pro skutečně kvalitní pedagogy ze zajraničí bude stačit angličtina. A s plastikou image či ksichtu bych si vůbec nedělal starosti.

Malá poznámka ke kvocímu numeru. Skutečně bych rád viděl nějakou studii těch tvrdých dat. Pamatuju, že moje ex se mi styděla ukázat své maturitní vysvědčení. Absolvovala o nějaký rok později stejný gympl jako já a něco o mě asi slyšela. Nechápala, že jsem miloval i bez maturitní bumážky. A věděl jsem podle projevu, že to je velmi inteligentní člověk. Byl jsem si natolik jistý, že jsem trochu zariskoval, když jsem po mé hloupé chybě přiložil polínko na komlex "duševní méněcenosti" a stáhl jsem IQ test Menzi, tuším s geometrickýma obrazcemi, který bych považoval za dost objektivní.

Nešlo o to, že bych měl pochybnosti o nadprůměrném intelektu, ale o případnou nervozitu. Výsledek testu mi osobně udělal velkou radost a ještě teď vím, že to bylo 127. Bohužel radost té nešťastné děvčice trvala do chvíle než se zeptala kolik mám já. Test jsem odmítl podruhé před ní absolvovat, poněvadž jsem si nebyl jistý kolik udělat chyb a jak rychle řešit úkoly (časové hodnocení v tom konkrétním testu bylo taky započítané ), aby to neprasklo a nezavařil jsem si na větší průser. A protože jsem si těch testů čistě soukromě pro sebe udělal více, tak vím že se to dá natrénovat a o něco posunout skóre nahoru. Tolik k jejich objektivitě.

Od oka střelím že skóre okolo průměru půjde ovlivnit více než v extrémních částech Gaussovy křivky rozložení IQ v populaci. Ale troufnu si říct zcela natvrdo, že 90% spolužáků na vesnickém gymplu i z jiných tříd se nelišilo, tedy IQ okolo 120 lze uvažovat za běžný standart, řekl nám to i jeden z učitelů, když slyšel nějakou výmluvu, že tomu nerozumíme, protože jsme na to hloupí. Neměl by být problém dosáhnout při vcelku směšných studijních požadavcích gymnázia výborných studijních výsledků v rámci celé třídy, ale to se nikdy nestalo. Na VŠ spolužáci, kteří měli tzv. problémy dokázali zvládnout daleko více naročnější látky bez potíží a divili se, že mohli být tak blbí neudělat gympl s daleko lepšími výsledky.

237116

30.01.2011 20:13

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Je to jinak ...........

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda zjistil jsem, že zkrácení šlach, svalů, úponů, vazů dosáhlo takové úrovně, že v knize o protahování s jedincem mého typu nepočítali ani při cvicích s pomůckami. Odhaduju, že za několik měsíců bych se mohl propracovat k cvikům s pomocnými triky. Jestliže na tom budu soustavně poctivě pracovat, což není jenom tak. Ne, že by mi šlo o nějakou káma sútru, ale já bych chtěl plnohodněji meditovat a koneckonců i fungovat na fyzickém levlu.

Jak jste trefně poznamenal fyzické tělo je stroj, který při jistém pohybu aktivuje další věcičky. Pokud si člověk uvědomí, že není tělo ani mysl, a zjistí, že to tělo poněkud zkostnělo, pak se dostává k řešení problémů, o kterých před tím neměl ani potuchy. Někteří jedinci to nezjistí, tak časem dochází k transformaci těla v nějaký druh umělé polomrtvé hmoty. Pak může být na pokus vedoucí alespoň k záchraně základní funkčnosti té fyzické schránky, taknějak...

237122

31.01.2011 04:47

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Neměnila bych nic

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mluvíte mi ze srdce. Nejde tolik o slovíčko korektní nekorektní, logo nebo barvu podkladu, ale do jaké míry by byl Zvědavec řekněme přizpůsobivý. Víceméně formální změny nic vážného neznamenají. Horší by bylo pokud by se měnil na požádání obsah nebo by byl tlak zvenku na cenzuru diskuze. Nepochybně nejde pouze o to kolik lidí Zvědavce čte, ale jde taky o to, kdo Zvědavce čte. Sice si někteří lidé nemohou dovolit přiznat, že Zvědavce čtou, ale proti myšlení není imunní nikdo. Silně pochybuju, že vynechání slovíčka nekoretní nebo změna loga na tom mohou něco změnit, ale zásah do obsahu toho co bude publikovaná nebo s nějakým záměrem cenzura diskuze, to už je jinačí kafe. Na druhou stranu diskuze a obsah dělá ze Zvědavce značně specifický a unikatní web.

237156

31.01.2011 05:28

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale nepovídejte. Jsem křtěný katolík a to v roce 1970 v ČSSR. Docela srandovní za normalizace jedná babička to považovalo za důležié, ale u zpovědi jsem nebyl. Člověk je tvor chybující, takže si jednou slíznu přímo s "kovářem" sám, tak proč chodit ke "kováříčkovi". Na druhou stranu resepktuju, že jsou lidé co mají potřebu hledat částečnou úlevu přes někoho jiného.

K podstatě věci. Měl jsem čistě ateistickou výchovu, zaměření studia na chemii. Zhruba okolo dvacátého roku svého života, když jsem si dobíral "panbíčkaře", ať mi prokážou existenci Boha, tak mi jeden z kamáradu kontroval, ať na základě těch empirických metod vědy prokážu neexistenci Boha. Můžu vás ujistit, že přes veškerou snahu materialisty jako poleno jsem na tom vyhořel, ale kdyby jste mi náhodou ten empirický vědecký důkaz ráčil poskytnout rád se na něj juknu. Ale nemyslím, na tomhle si vylámali zoubky jinačí dialektici materialismu, akorát se nám s tím veřejně nepochlubili. [velký smích] [velký smích]

Jinak řečeno já jsem ke své víře v Boha, jak vy posměšně tvrdíte panbíčkařství, začal přicházet postupně zhruba od věku dvaceti let, kdy jsem měl dostatek nezávislého rozumu navíc ovlivněného výchovou i vzdělaním naprosto opačným směrem a trvalo to nějakých 10 let zájmu o texty velkých náboženství a úvah nad problémy typu, když v mozku šimpanze probíhají stejné elektrochemické procesy, má ruku, tak proč nevytvořil třeba Monu Lisu nebo civilizaci?

Asi marně, ale zkusím to na materilní úrovni o odpuštění asi takto. Když někomu odpustím, tak neznamená, že mu musím padnout kolem krku. Ale znamená to, že když toho člověka potkám, bude se o něm mluvit, vzpomenu si na něho, tak nepocítím žádnou negativní emoci. Já jsem odpustil a jsem z toho prostě pryč, a protože já nikoho nedržím tak můžu poprosit o odpuštění jiné a taky Boha. Dokud neodpustím nemám morálně nárok žádat odpuštění, a vlastní svědomí se nedá ošidit. V Bibli je o tom podobenství třeba o velkém a malém dlužníku. Samozřejmě akt odpuštění mě nezbavuje odpovědnosti zaplatit za své chyby neuplatnému zákonu karmy. I o tom jsou pasáže v Bibli, oko za oko, miluj bližního svého jako sebe samého..... Akorát Bibli neuvažuje cyklickou karmu na více životů, já v ní třeba věřím.

P.S. Hodně štěstí při těch vědeckých důkazech o neexistenci Boha nebo zákona karmy a jiných panbíčkařských bludů. Já jsem po těch letech došel k tomu, že Bůh existuje, i když empiricky to dokázat nejde. Ale individuálně to lze procítit a prožít, což se mi stalo na vlastní kůži a byl jsem hluboko uvnitř ohromen a otřesen, ale to už jsem v Boha nějaký ten rok stejně věřil. Jenomže to nelze použít jako empirický důkaz. Pokud jde o mou osobní víru v Boha s tím si nedělejte hlavu, neexistuje naprosto nic, co by s touto vírou v Boží existenci mohlo otřást. [mrknutí jedním okem]

237157

31.01.2011 06:03

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Je to jinak ...........

Rene Bartosek 75.?.?.?

To myslíte, že definitivně řešeni by měli být jedinci, co si dovolil příliš přemýšlet a došli k poněkud jiným závěrům na skutečnost než je prezentováno ve vzdělavací soustavě?

Nedělejte pane Lischka z komára velblouda. Já jsem byl dycky milovníkem praxe. Můžu vás naprosto ujistit, že kritické myšlení není zcela jistě nakažlivé a zvyk je skutečně pevnější železné košile. S nějakým definitivním řešením by lidi mohli naopak začít i přemýšlet.

Stačí si vzpomenout třeba na Ježíše Krista, farizeové, saduceové a jiní udělali zásadní chybu, když ho vydali na smrt. Ne každý měl to štěstí jako Saul-Pavel, aby mohl pracovat na nápravě. Chápu, že prorok leze na nervy, poněvadž narušuje vždy už zaběhnutý řád. Na druhou stranu, to dá rozum, že kdyby bylo všechno v cajku, tak by lidi nepotřebovali proroka, že ano?

237158

31.01.2011 06:24

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud by tam bylo tomu prostřednímu jsem včera koupil červený svetr, pak by zadání bylo jednoznačné. Takhle si nemůžu pomoct existují tři rovnocené možnosti. Dva případy dvojčat se starším sourozencem a jedná kombinace různě starých sourozenců za předpokladu, že věk byl počítán v celých číslech.

237160

31.01.2011 06:32

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Nejlepší reforma školství: Zrušení?

Rene Bartosek 75.?.?.?

No víte já jsem pomalejší člověk, taky bych se asi měl přestěhovat mezi Papuánce. Nemohla by jste mi trochu podrobněji rozvést na čem konkrétně si autor zasluhuje trvalo dovolenou v tropech? S příslišným doprovodným komentářem samozřejmě. Jak už jsem říkal jsem člověk z lidu a sám bez pomoci bych k tomu měl problém se tak nějak dobrat až k samotné podstatě věci. Doufám, že jako člen vysoké aristokracie máte pro nás plebs pochopení. [velký smích] [velký smích]

237161

31.01.2011 17:32

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já vás nenutím dokazovat neexistenci Boha, ale stojím si za tím, že na základě empirických metod to nejde. Tím mám velmi rychle výřízené skalní materialisty, kteří bezmyšlenkovitě žvaní, co se jim nalilo do hlavy ve školách nebo médiích. Stačí se zeptat na empirický důkaz a pokud se do toho nějaký sebejistý trouba pustí, pak je o zábavu postaráno. Vím o čem mluvím, taky jsem byl pitomcem tohoto druhu. A nejlepčí hajný je bývalý pytlák.

Podle vaší aktuální reakce soudím, že na tom nejste tak zle, jak jsem býval já. [mrknutí jedním okem] Víra v Boha je individualní proces, pouze ten věřící ví, zda věří nebo nevěří. Platí to pro mne jako pro vás. Chápu, že tím panbíčkařením míříte ke kritice zneužití víry ze strany moci, ale pak je třeba dobře vážit slova. Já bych třeba slovíčko panbíčkaření nepoužil a v archívu by jste našel velmi ostře kritické příspěvky vůči katolické církvi, když byly řeč třeba u mistru Janovi upáleném v Kostnici. A jsem tvrdě kritický k náboženským válkám, pronásledování tzv. heretiků ( lidi co nevěří tím správným způsobem ) i ateistů nebo materialistů, ale jsem taky proti znevažování věřících lidí bez ohledu na náboženské vyznání. A to na základě privilegia svobodné volby, asi největší dar, který jsme jako myslící bytost dostali.

Víte nějakým řízením osudu děláme hodně v křesťanských církevních objektech opravy, a nejsem slepý vidím jak ti lidé žijí skromně. Sranda je, že kámoš kritický k církvi ( v Boha na svůj způsob věří ) to vidí taky a poněkud to má vliv na jeho pohled na věc. Ono se tvář tvář jistým skutečnostem se těžko dá udržet nesmiřitelný postoj, paradoxně vytvořený vymýváním hlav na jiný způsob konzumistánu. [smích]

Jsou různé názory na Boha. Od neexistence, přes polyteismus, kocepce čistě na energiích bez jejich možnosti nabývání inteligentních forem, ať jí říkate jing-jang nebo tao. Zajímavý je budhismus, který příjmá energie jako schopné nabýt formy s vůlí a inteligencí, ale odmítá jediný absolutní zdroj všeho. Já osobně jsem přesvědčen o existenci jediného zdroje a tom, že k němu existuje nekonečně mnoho cest, ty velké cesty představují velké náboženské systémy, ale jsou protkány neopakovatelnými osobními cestičkami každého jednotlivce. Neznamená to, že nelze kráčet i směrem od zdroje. To už je otázka individualní svobodné volby.

Ke zneužití myšlenek víry. Mocenská deformace je jasný příklad zneužití pro stabilizaci mocenské struktury. Dlouho jsem žil v přesvědčení, že to je jediný důvod. Jenomže čím více se zabývám přemýšlením a meditací o Bohu, tak se dostávám na hlubší úroveň vědění. Víceméně jsem prakticky zjistil, že nemůžu lidem, kteří na to nejsou připraveni jenom vykládat cokoliv mi přijde na mysl.

Za prvé i u dobrých přátel, kde se těším respektu dojde když to je příliš vzdále...

Automaticky kráceno

237235

31.01.2011 17:34

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Za prvé i u dobrých přátel, kde se těším respektu dojde když to je příliš vzdálené jejich chápaní skutečnosti k odmítnutí a navíc dostanou strach o mé duševní zdraví. Lidi jsou schopni masově zpracovat v rámci velkého náboženství pouze informaci na vhodné hloubce úrovně jejich chápaní. Nemůžete přednést diferencilní rovnice na základní škole a očekávat, že to lidem kromě pocitu osobního zklamání něco dá. Ale nezklamal v tomto případě žák, ale učitel který předložil látku mimo možnosti pochopení na stávající úrovni poznání žáka.

Za druhé některé informace mají pozitivní a negativní stránku, zaleží jak se s nimi naloží. Pokud lidi toto nejsou schopni třeba na základě nevíry, jiné úrovně chápaní rozlišit, tak automaticky přebírám částečnou odpovědnost i za jejich nevědomé zneužití. A věřte mi z hlediska karmy jsem v pěkném průseru.

Taky mám momentálně takový velmi nepříjemný pocit, že jsem si pár týdnu zpátky pustil hubu na špacír a teď platím co mám zaplatit. Víceméně na netu nemůžu jít o tomto tématu ani do detailů, poněvadž nevím, kdo to čte. Tohle byl třeba zasádní problém, kteří řešili zastánci výlučně ústního zachování védské tradice. Mistr pečlivě vybíral adepta, kterému mohlo být předáno dál jisté vědění. Víte jaký je rozdíl mezi nemateriálním lečením a černou magií? Pouze v tom jaká je vaše individualní volba při použití nějakých znalostí a technik.

237236

31.01.2011 17:50

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Je to jinak ...........

Rene Bartosek 75.?.?.?

Každý dělá, co může podle svého nejlepšího vědomí, svědomí a dobré je taky zapojit srdce.

237237

31.01.2011 17:57

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vidíte já jsem taky deformovaný vzdělavacím systémem. Než jsem usnul, tak jsem přemýšlel, zda pan Vojta úmyslně zadal nepřesně zadání. Takhle by jsem si pro sebe vyřešil úlohu, uspokojil ego a nenamáhal jsem se reakcí. Vypadá to, že jsme návnadu sežral i s navijákem. Ale máte pravdu, taky jsem přemýšlel o tom, jak někdo při jednuduché úloze, kdy člověk má rozhodovat ze čtyř základních možností dospěl k meznímu kvokacímu numeru 125? Při šanci výstřelu a úspěšné trefy v poměru 1 ku 4 mi to rozum nebere.

237239

31.01.2011 18:02

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Nejlepší reforma školství: Zrušení?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pane vy jste strašnej pesimista. Nejste taky poznamenanej tím vzděláním jako my všichni bez těch spočítanejch na prstě jedné ruky? [smích] [mrknutí jedním okem]

237240

31.01.2011 21:32

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pane tmo nikdy my lidé s vaší argumentací nebyli schopni odpovědět jaké bude školné, pokud VŠ by byly čistě privatní. Uváděl jsem příklad UP Olomouc tedy malé university s 10 000 studenty a 10 000 zaměstnamci, což byl stav v devadesatých letech. Nejsme v obraze kolik to je teď. Upozorňuju, že největší sponzor v rámci ČR je ČEZ, který dává 100 miliónů Kč ma jeden gympl ročně. Jenom tak od oka si troufnu střelit, že roční školné i s příspěvkem 100 melounů by na čistě privatní UK v Praze by bylo řádově ve stovkách tisících za rok na jednoho studenta. Jinak řečeno místo úprku několika tisíc doktorů a odborníků z jiných oborů by nás čekala samolikvidace vysokoškolského vzdělavácího systému v ČR.

S počtem VŠ se Velké listopadopvé revoluci ( VLR )se roztrhl pytel, demograficky došlo k výraznému poklesu narozených dětí. Zcela jistě by bylo vhodné najít správný poměr. Pravnická fakulta jako v Plzni po skándale by v normální zemi neměla žádnou důvěryhodnost a nevidím důvod proč takové jednání podporovat. Měla by být zrušena, nejde tak o zkorumpovanou jednu fakultu, ale o jasný signál všem ostatním. Jenomže VŠ tituly se získavali jako na běžícím pásu na hromadě jiných fakult, že ano? Koneckonců akademik Mrs. Ceausescu měla v Rumunsku profesuru, ale byla i poloanalfabetem.

Sice, kdo dělá rukama je dle těch co jsou in a jdou s dobou nýmand a socka, ale všichni nemůžou sedět na teplém fleku a dělat machry, což být tak nevadilo, jestliže by to bylo podloženo výkonem. Horší je když mimo vzácné výjímky nejsou schopni vyprodukovat pro reálnou ekonomiku nic více než hovno. Hlavně mi neuvádějte nějaké dobře placené osli v bankovním sektoru, kteří na tom slavném západě nejsou schopni investovat do realné ekonomiky. Investiční bankéři, managment odešel spolu s industriální výrobou a ten zbytek co zůstal je v penzi nebo vojensko-průmyslovbém komplexu. V Číně se od nich naučili jak se to dělá, a ve svém vzdělávacím systému si vychovali vlastní odborníky, ale i tak loví třeba dnes v Německu špičku v různých oborech a lákají ji do čínských firem.

Skutečně Kocourkov není ekonomicky srovnatelný s USA, kde může existovat něco jako Caltech na sponzoringu a školném, ale Caltech je malá unikatní universita pro nějaké tři tisícovky géniů. Do jaké míry financuje státní sektor TOP university jako Harward nebo Yale nemám tušení, ale nemyslím, že by tyto elitní školy mohli přežít pouze na školném a sponzoringu, ty neelitní vysoké školy se bez státní podpory neobejdou ani v USA. Nedávno stávkovali studenti v Kalifornii, která je de facto bankrot a škrtá rozpočet, kde může i nemůže.

Ale i kdyby, tak pardoxně USA těží několik desítek let z přílivu mozků ze zahraničí. Jedna ze zakládních podmínek umožňující zanedbat dlouhodobě všeobecnou úroveň vzdělaní bez toho, že by s postupnou generační vým...

Automaticky kráceno

237256

31.01.2011 21:33

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale i kdyby, tak pardoxně USA těží několik desítek let z přílivu mozků ze zahraničí. Jedna ze zakládních podmínek umožňující zanedbat dlouhodobě všeobecnou úroveň vzdělaní bez toho, že by s postupnou generační výměnou odborníků nedošlo k drsnému propadu v ekonomické a výzkumné sféře. V ČR jsou tísícovky doktorů na odchodu, takže příliv mozků ze zahraničí bych neočekával.

Nemluvím o tom, že vaše snaha o argumentaci úniků mozků je demagogická a zavádějící. Příčinou odchodu českých doktorů, trisktní stav ve školství... je podfinancovaní v platové sféře. Náklady na zdravotní systém vesele stoupali dvacet let, ale platy stagnovali. Na státních zakázkách se dá udělat totiž vejvar, na tabulkových platech nejde nic rozkrást. Teď se naším kocourkovským radním daří poštvat veřejnost proti lékářům. Když slyším, že Nečas neuvažuje o rezignaci Vondry, tak se můžu hořce smát. V Německu by Vondra dávno nebyl ministrem, pro svou mateřskou politickou stranu by byl politickou mrtvolou a musel by vysvětlovat lecos prokuratuře. V bleděmodrém Kalousek nebo Gross...., aby mi někdo nevýčítal, že straním nějaké partaji.

Lidi vidí plat 50 litrů, ale uniká jim 130 hodin přesčasů třeba doktorů, kteří o inkubátorů bojují o život předčasně narozených dětí. Já jsem několik let v průměru 60-65 hodin týdně makal sice to byla fyzická dřina, ale měl jsem toho docela v sobotu odpoledne, tak akorát. Mám pocit, že s rostoucím věkem by bylo stále obtížnější udržet tempo. Akorát, že když jsem blbě uřízl desku nebo špatně vybrousil, tak jsem si to povětšinou po sobě lehce opravil. Mrtvé děcko se jaksi opravit nedá, když bych měl srovnat míru odpovědnosti. S únavou roste počet chyb.
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

237257

31.01.2011 22:10

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Velice rafinovaný tah

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hlavu vzhůru Radime. Systém řiťolezců je systémem, kdy se nahoru dostávají ve velkém bezcharakterní parazité. Může to fungovat pouze díky tomu, že berou z toho, co bylo vytvořeno převážně v minulosti. Jakýkoliv i robustní systém se bez odpovídající údržby stává postupně nefunkční. Tady se píše o chybějících elektrikářích a jiných řemeslech. Neodpustím si a připomenu průměrný věk českého zemědělce tuším 56 let a stále nám stoupá. Doufejme, že aspoň někde se bez růžové mlhy zamyslí, nad tím jaké produkují ty nejlepší vzdělavácí instutece lídry. Pokud ne, pak Bůh s námi a zlé pryč.
http://www.novinky.cz/domaci/223887-dobes-se-dohod...
http://www.youtube.com/watch?v=V4y5QTSMGpc

237260

31.01.2011 22:50

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Velice rafinovaný tah

Rene Bartosek 75.?.?.?

Bylo i legalní otroctví, ale nikomu se nepodařilo a nepodaří zotročit lidstvo. Kromě té slavné finační globalizace jsou mnohem universalnější atributy lidství bez ohledu na rasu, náboženské vyznání nebo ideologii. Když budou lidi dotlačeni k boji budou bojovat, stačí se podívat co se děje ve světě. Někdo by rád globální lágr a světovládu a má moc vyvolat velkou bouři, ale světový pořádek z ní nepostaví. To spíše chaos, z kterého povstane nová civilizace. Člověk si nevybírá jak dlouhý bude jeho život, ale vybírá si jakým způsobem ho prožije. [smích] [mrknutí jedním okem]
http://www.youtube.com/watch?v=MEGSiX0JA-s&feature...
http://www.youtube.com/watch?v=HlLpl8L3h8E
http://www.youtube.com/watch?v=tL1acYvpR_E&feature...

237265

31.01.2011 23:31

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kteří dva věřící konkrétně prosím, a srovnejte to s dvojicemi jiných lidiček ať už jde o ideologii nebo "spartu". Co člověk to názor. Katolická i jiné církve mají problém s onanií, protože si musíte někoho konkrétně představit. Z čistě materialního hlediska se houby stane, ale spirituálně vytváříte vzájemnou vazbu a stěží to bude vazba pozitivní. Bylo v tom případě aspoň slušností dotyčného očistit od všech negativních připojení. Víte jak se to dělá? Myslíte si, že to masově lidi vědí? Tělo a mysl nic neví, ale to neznamená, že se nic nestalo.

Pohybová aktivita funguje. Mimoto ve spánku se to uvolní samovolně, když to nestačí nebo onanie, ale počítejte s tím, že když teď víte, že to má dopad v duchovní rovině, tak za to je větší karmický flastr. Sladká nevědomost. Chcete lepší funkční způsob. Dřepy ze superbrain yógy. Zlepší se vám intelektuální schopnosti, které souvisí s přesunem energie z čaker v dolní části těla nahoru. Chuť na sex znamená přebytek energie dole. Při vysokém nedostaku energie nahoře například autisté si šahají na pohlavní orgány instiktivně, aby dostali trochu více energie nahoru do krční čakry. Mezi sex a krční čakrou existuje propojení.

Ten dřep vhodný pro dilektiky, disgrafiky, autisty, lidmi s poruchami paměti, a lidmi kteří jsou sexualně příliš nabuzení ( nerovnováha a přebytek energie, která se dá směrovat velmi výhodným způsobem jinam )....Chytnete si ušní lalůček ( akupunkturní bod )palcem a ukázováčkem. Palec je na vnější straně ušního lalůčku. Ruce jsou překřížené, pravá na levé ucho a naopak. Pravá ruka je ta nahoře v překřížení leva je pod ní. Při pohybu dolů ostrý rychlý nádech nosem. Při pohybu nahoru ostrý rychlý výdech nosem. 15 dřepů v jedné sérii stačí. Budete si připadat jako lokomotiva. Mám to odzkoušené na sobě, skutečně to funguje jako sexuální inhibitor a zlepšuje to aktivitu mozku, třeba když jste psychicky unavení. V Indii se tomu říka Gánesha cvičení, přečtěte si mýtus o Gáneshovi, Parvátí a Šivovi a nejednou vám to při znalostech účinků cvičení nabízí zajímavou analogii.

Je to odzkoušené na autistických dětech. Stačí si najít na youtube pranic healing superbrain yoga. Ale bacha nepřehánět mohlo by vám dole chybět. Nezájem o sex, ale při větší nerovnováze i zdravotní problémy sexualních orgánů. Záněty a podobné srandy. Takových druhů cvičení bude na tuti existovat více. Že to doktor medicíny orientované čistě materialisticky nevěděl? To se holt na medícíně nepřednáší, tak vám sdělil, že onanii nahradí fyzická aktivita, což je pravda. Nebo by jste raději čaj s bromem či jinou sračkou?

237268

31.01.2011 23:44

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zapoměl jsem na hyperaktivní děti, pomáhá jím to vybalancovbat v těle energetickou nerovnováhu v prospěch rozvoje intelektualních schopností. Chcete mít chytřejší a vyrovnanější děti, zaveďte do jejich denního režimu dřepy ze superbrain yógy, bude i klidnější puberta. Mnohem lepší než je narvat nějakými navýkový drogami farmaceutického průmyslu. Rodiče, kteří mají zdravý rozum a jsou informování to třeba neudělají, ale náš vzdělavací systém i zdravotnictví mají být čistý byznys. Nemluvě, že pro učitele je taky pohodlné naordinovat pilulku, když nemůže v určitých okamžicích použít pár facek nebo rákosku.

237269

01.02.2011 00:18

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Máte pravdu. Jak vidíte mám kvokací numero menší než 125, ten kdo tento mezní limit stanovil si může gratulovat k úspěchu. Béna Hurů bude mít určitě radost. [mrknutí jedním okem]

237272

01.02.2011 00:37

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tahle kombinace mě u toho "jednoznačného" zadání nenapadla a s nimi i některé jiné. A protože nejde rozhodnout v případě, že by protřední nafasoval červený svetr, tak jsme bez součtu oken v háji zeleným. Logicky rovnocené kombinace. 2,3,6 s 1,4,9 a k tomu 1,3,12. A k tomu dvojice 2,2,9 a 3,3,4. Pravda 6,6,1 lze vyloučit. Hmm, docela rád bych věděl, kdo na tomhle dostačujícím zadání úlohy došel ke meznímu kvokacímu numeru 125? Už nějak tuším jak probíhal sociologický nebo psychologický výzkum. Spravný výsledek je tolik a tolik a s účastníky výzkumu se dikuze asi nevedla, buď máš za jedna nebo za pět. Díky Davide za pomoc při hledání hlubin vlastní blbosti. [smích] [mrknutí jedním okem]

237273

01.02.2011 03:32

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdepak já jsem člověk z lidu na mé gramatice i slohu se to podepsalo, ale furt mi chybí konkrétní vyjadření. Jak to efektivně zařídí ta nevidtelná ruka? Možná se vám to ekonomovi zdá býti nesmyslné, ale prostě i vesnická universita má budovy, byty, koleje, menzy, údržbaře, vrátné, ulízečky, kuchařky... Ale to by se dalo zrušit pravda. Vyhodíme tyhle zaměstnance a na vrátnicích budov budou sedět profesoři a docenti, podřadnější uklidové práce budou dělat doktoranti a doktoři. Manuálně zruční půjdou na údržbu.

Studenti budou na privátě, baštit v knajpě nebo u strejdy McDonalda, učebny a laboratoře si universita pronajme a administrativní práce ji udělají soukromé firmy. Tudle hejtman Rath si stěžoval, že v nějaké privatní zařízení si tržně účtovali takové poplatky, že nezbylo než koupit nějakou drahou vyšetřivací mašinu do nemocnice v Kolíně ještě jednou, a to VZP ústy skoro věčného náměstka Šnajdra považuje za trestuhodné plýtvání a smlouvu má na vyšetření s privatním zařízením. Ale zcela jsitě pro university nevidtelná ruka zajistí lepčejší ceny.

Ale dobře tady jsou čísílka z nejslavnější české university, tam by měla sehnat sponzory nejlépe. Počet studentů 42 000, počet zaměstanců tam neuvádí. Kdyby se vám to nelíbilo dejte čočku rektorovi. Momentálně úřad zastává Prof. RNDr. Václav Hampl, to by mohl být člověk, kde by jste mohl být spokojen s tou správnou úrovni vzdělance. Navíc to je přírodovědec, tak by měl mít nějaký ten semestr z matematiky. S tím se vám budou počítat škrty v neefektivitě jistě dobře.

Mno, UK má rozpočet 7.26 miliardy Kč. Od státu potřebuje 5 miliard tedy 69%. Pracoviště AV budou v Praze hojněji zastoupené než na vesnici, takže príma studenti to zvládnou za režijku MHD, nebudou muset jako přespolní dojíždět. Pravda až se zruší koleje, tak majitelé neregulovaných nájmů budou mít jistě ohromnou radost a v Praze bude ještě více draze, takže finanční handicapy se nám srovnájí. Časové handicapy nám, ale deregulované nájmy nezamáznou. V každém případě buď firmička jako ČEZ obrátí pozornost na UK a vysolí místo 100 melounů 5 miliard nebo máme problém Joustone. Doufejme, že zbyde aspoň na Brno a Ostravu přitom sponzoringu, těch stotísícových universitních měst je v ČR jako máku, takže ty tržně zderegulujeme definitivně.
http://www.ukacko.cz/uk-ma-trikrat-nizsi-rozpocet-...

Tady máte školné a jiné náklady pro studium na Northwestern University Chicago, má jít o čistě privátní universitu. Asi jste o ní nikdy neslyšel. Pravda Yale nebo Harward to není, ale s UK jsou snad srovnatelní. Lítá vám to kolem 70 litrů v dolarech na hlavu. Kromě škoného okolo 40 000 babek tam lítá 25-30 000 babek za jiné věcičky, které musíte zaplatit. Nikoho nezajímá, že máte své zdravotní pojištění a jiné blbosti. Chceš studovat zaplať. Individuáln...

Automaticky kráceno

237282

01.02.2011 03:34

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tady máte školné a jiné náklady pro studium na Northwestern University Chicago, má jít o čistě privátní universitu. Asi jste o ní nikdy neslyšel. Pravda Yale nebo Harward to není, ale s UK jsou snad srovnatelní. Lítá vám to kolem 70 litrů v dolarech na hlavu. Kromě škoného okolo 40 000 babek tam lítá 25-30 000 babek za jiné věcičky, které musíte zaplatit. Nikoho nezajímá, že máte své zdravotní pojištění a jiné blbosti. Chceš studovat zaplať. Individuálních dárců bylo 50%, dobrá zpráva pro ČEZ, pokud Pražané každý rok sesbírají 2.5 miliardy. Pravda, když se podíváte. Se zbytkem republiky bych moc nepočítal ten dělat lokální sbírky.

Oblast Chicaga má tolik obyvatel jako ČR, takový malý detail. Ekonomický výkon netuším, ale toho bych se zas tak nebál. Illinois patří mezi ty výkonné ekonomiky v rámci Unie. Jsou tam nějaká čísílká o státní podpoře veřejných universit, které nejsou čistě privatní Illinois. Školné v Ilinois skočí na 11 000 babek, plus další náklady, kupodivu koleje netrušili ty půjdou nahoru o 2.8%. The University of Illinois má 11 000 zaměstancůCelkový rozpočet Illinois i po škrtech je 5.7 miliardy babek. Tolik aktuálně Amerika náš vzor na věčné časy. Přípočítejte si k tomu dolar jako světovou měnu.

Zajímavá čísla, i když nejsou úplně aktualní. University of Chicago: 85 Nobelových cen, trochu lepší než UK Praha, 17 000 zaměstanců a 19 000 studentů, rozpočet 5 miliard babek.... Měl by jste zjebat vedení, že mají skoro stejně špatný poměr studentů a zaměstanců jako v Olomouci. [velký smích] [velký smích] Harvard si jako lepčí člověk najdete sám a nebudete mě z lidu, který má problémy s mateřským jazykem a ne tak s angličtinou honit jako vzedmutou kozu. Přeju hezkej den a hodně štěstí při těch školskejch reformách. Já myslím, že prodej především historických budov UK by mohl hodit slušnej balík. Kalousek s Vondoru se o to určitě dobře postarají. Chudák Karel IV., ten se musí v hrobě točit jako větrník.
http://chicagofinancialaid.northwestern.edu/tuitio...
http://giving.northwestern.edu/resources/foralumni
http://news.medill.northwestern.edu/chicago/news.a...
http://en.wikipedia.org/wiki/University_of_Chicago

237283

01.02.2011 03:40

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, Kršna v jednom slavném indickém eposu v předvečer bitvy na Kuurově poli přirovnává Ardžunovi Boha k plátnu na obrazu. Ardžuna může vidět obraz, ale nevidí plátno, ale bez plátna by obraz nemohl existovat. Barvy by se nám jaksi ve vacuu vznášet nemohli. Takže mi přijde, že to Absolutno je všudypřítomné a zároveň těmi smysly fyzického těla nepostřehnutelné.

237284

01.02.2011 04:55

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vy si vysokoškolského učitele mimo jiné pletete s kantorem na pomezí střední a základní školy. Taková Nobelovka a kvalitní vysokoškolský pedagog asi vznikne učením 30 to studentů, po 20 hodinách týdně. Nemluvím o to, že kvalitní hodina semináře vzžaduje několik hodin přípravy. Kde budpou dělat třeba konzultace diplomových, disertačních a jiných studentských nebo vědeckých prací? V hospodě? Viděl jste někdy třeba chemickou laboratoř, do které se nasáčkuje 30 študáků A máte představu, že vyučující ji bude sdílet se studenty a ještě to všechno bude v pronájmu? [velký smích] [velký smích]

S pracovišti AV bych příliš nepočítal, co pamatuju tak nával byl v běžné labině a nahrazovat cvika nebyla sranda, poněvadž při počtu nad deset se tam lidi motali navzájem a byly porušeny bezpečtnostní předpisy a vyučující to neměli rádi, poněvadž za průser v labině měli odpovědnot a museli vyplňovat hromady papíru, když už se muselo jet k doktorvi nebo přijela záchranka. Silně pochybuju, že laboratoře AV mají extra volnou kapacitu na cvičení pro studenty od prvního ročníku. Ono tam budou mnohem lépe vybyvané laboratoře, aby se tam motal nějaký začátečník a bylo by to eufemicky řečeno nehospodárné. O pronájmu a pojištění nějaké privatní laboratoře pro študáky, kteří se budou učit praktickou část raději neuvažovat.

Samozřejmě laboratoř na jadernou chemii nebo třeba optiku pro fyziky měla specifické vybavení, stejně tak labina na cvika s fyzikalní chemie nebo biochemie..., ale cvika museli absolvovat i učitelské obory PřF bez pardonů, poněvadž i do chemické leboratoře vypustit neznalého vola by mohlo být poněkud nebezpečné, není to jaderný reaktor, ale... Pak tomu IT techniku poskládanou do sítí. Nepochybuju, že universita jako velký odběratel má slevu na velkokapacitní datové linky a jiné věcičky. Kolik by stál individuálně pronájem třeba sálového počítače, někde se totiž potřebuje pro práci extrémně vysoký vypočetní výkon.

Pane tmo universita není pravnická fakulta, kde vám stačí tabule s křídou a učebnou a bádat mohou učitelé nejlépe doma. Chtěl bych vidět kvalitní pedagogy, kteří budou ochotni za vámi navrhovaných podmínek učit. Budeme mít akorátt tisíce vysokoškolských pedagogů na odchodu do zahraničí, největší zájem bude samozřejmě o špičku v oborech.

237289

01.02.2011 14:38

Americké impérium na Haiti: diktát a genocida

Mnoo, já bych idioty ochotné hrát si s ohněm nevylučoval.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ideologický bezmozek je totiž zvláštní tvor. Nejsou důkazy není žalobce. Po zemětřesení na Haity došlo k mohutné odezvě, kdy série zemětřesení proběhla celou jižní Amerikou směrek k Antarktidě. To je neodiskutovatelný fakt a vysoce pravděpodbně to měl vliv na geologii v Mexickém zálivu, narůstající tlak ve vrtu Macondo musel mít nějaké příčiny. Mám takový pocit, že pokud si někdo hrál se silami na planetární úrovni, tak se to vzhledem na důsledky uložilo k ledu. Poznámku editora chápu, ale proč s vaničkou vylévat dítě. To je ten důvod proč na Zvědavci nic moc extra neměnit- Tohle by samozřejmě maistrem bez cenzurního zásahu, který by vymazal spekulaci o příčině zemětřesení zveřejnit nemohl. A i kdyby k cenzuře došlo, tak konkurence by tu pasáž vytáhla omlátila v médiích o hubu.

Trochu OT, ale vše souvisí se vším. Apoň při tom komlexním ukládání informací do nějakého celku. Netanjahu před několika dny vyzval EU k veřejné podpoře Mubaraka. Jakákoliv veřejná podpora ze strany Izraele v tak výbušné situaci je potopení režimu. Za to už zřejmě proběhla skrytě "pochvala" a izraelské vláda se rozhodla plnit bobříka mlčení.

Demokraticky byla zavřena ústa ministryni ve Francii. Bodejť přes Suez proudí do západní Evropy strategicky významné množství ropy. To by brzo mohli výjimečné stav třeba ve Francii a tanky povolat do ulic Paříže. EU bude lavírovat a podpoří jakoukoliv stranu, kterou bude považovat za vítěznou a schopnou držet v Egyptě moc, poněvadž u Mubaraka si nejsou jisti, tak dostává čočku, aby se zdržel násilné reakce.

A obvinit USA, že by stály o změnu, někdo by si měl dát do pořádku nervy a začít používat tu věc mezi ušima. Obama je málo vstřícný vůči represivním režimům? Svatá prostoto Spojené státy jsou co se týče pěchoty na nule, přesněji řečeno několik stovek mínus, poněvadž platí žoldáky v jednotkách druhu Blackwater. S žoldáky se to má tak, bojují pouze za žold. Není žold, máme nasraného žoldáka. Mnohem větší problém než žádný žoldák, obvzlášť když jich je kdekoliv pohromadě čtvrt miliónu. Podporovat bezmezně diktatury znamená, být připravený, když se to posere tam poslat intervenční jednotky. To by znamenalo pro USA vyhlásit branou povinost a to by taky miliónový pochod mohl být před Bílím domem.

Můj názor je, že rozbuškou byla iniciativa nějakého vola, který si myslel, že nějaké nepokoje v severní Africe by mohli odvést pozornost od něčeho jiného. Ale cílem nebyl samozřejmě Egypt, jenomže z Tuniska se to šířilo dále. Druhou objektivní příčinou je růst ceny potravin, vyvolaný částečně povodněmi v Austrálii, suchem v Rusku..., ale především na kapitalových trzích se zemědělskými komoditami v Chicagu a tuším NY.

Kissinger si kdysi myslel, že přes potraviny lze držet lidi pod krkem. Jenomže to je svázano s legitimitou moci. Jakmile důvěry...

Automaticky kráceno

237342

01.02.2011 14:38

Americké impérium na Haiti: diktát a genocida

RE: Mnoo, já bych idioty ochotné hrát si s ohněm nevylučoval.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kissinger si kdysi myslel, že přes potraviny lze držet lidi pod krkem. Jenomže to je svázano s legitimitou moci. Jakmile důvěryhodnost vláda klesne pod nějakou míru, tak lidé očekávají od takové vlády pouze to nejhorší. Nepochybně to někdo v historii lidské civilizace zkusil vládnout přes potraviny, ale podle toho, že tento způsob držení moci se neprosadil, bych tipoval, že se to příliš neosvědčilo. Na ostrově Haity je nutné držet 10 000 chlapů intervenčních jednotek, a ti tak mohou kontrolovat strategické body v hlavním městě. A to ještě muselo proběhnout zemětřesení, aby šlo katastrofickou situaci nějak propagandisticky obhajovat, i když na Haity je stav katastrofy po desítky let. "Velmi efektivní" způsob vlády pomocí hladu žádný div, že bez bajonetů a podzemních mučíren to není schopno samo o sobě existovat.

237343

01.02.2011 15:11

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já tomu stále nerozumím. Pokud v zádání neznám na rozdíl od matematika součet oken a vím, že součin věku tří dětí je 36 a jedno z těch dětí je nejstarší. Tak tomuto vyhovují, alespoň dle mého selského rozumu kombinace:
1,3, 12 součet oken 15
1,4,9 součet oken 14
2,3,6 součet oken 11

2,2,9 součet oken 13
3,3,4 součet oken 10

a zadání nevyhovuje kombinace
1,6,6 součet oken 13 ale neexistuje nejstarší sourozenec.

Z hlediska logiky pro řešení úlohy mají první tři první kombinace stejnou strukturu. Existuje nejstarší sourozenec, prostřední a nejmladší. Druhá dvojice představuje dvojčata s nejstarším sourozencem. Dle mého rozumu abnsolutně nelze logocky rozlišit mezi dvojicí 2,2,9 a 3,3,4 bez znalosti celkovéhp součtu těchto tří čísel. A pak kombinace dvojčat a nejmladšího sourozence.

V každé z těchto kombinací je jeden sourozenec nejstarší, součin věků těchto tří sourozenců je 36 a kromě součtu oken 13 se zbytek liší. Takže proč kombinace 2,2,9? Mimochodem tahle kombinace je z hlediska formální logiky čistě rovnocená kombinaci 3,3,4. V případě, že by svetr dostalo prostřední dítě by kombinace s dvojčaty tedy i 6,6,1 byly vyloučeny, ale zůstali by nám tři logicky rovnocenné kombinace 1,3,12 , dále 1,4,9 a 2,3,4.

Logicky unikátní kombinace v této úloze je 1,6,6 a k té musí směřovat slovní zadání úlohy. Případně lze užít jinou podmínku, třeba maximalní nebo minimalní počet oken v součtu věků dětí apod. Zadání by muselo znít ve stylu tomu nejmladšímu od dvojčat jsem koupil červený svetr. Ale třeba skutečně nevidím v čem je pointa. To se prostě stává, ale teď jsem rozpitval do detailů způsob uvažování při pokusu řešit úlohu, tak by neměl být problém najít, kde jsem udělal chybu a zdůvodnit srozumitelně kombinaci 2,2,9.

237345

01.02.2011 16:22

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale jó. IQ je pouze část osobnosti, kde jsou emoce a srdce, kde schopnosti improvizovat, kde schopnost soustavné dlouhodobé činosti, kde je smysl pro praktičnost v životě, morálka, etika.... Např. takový Nicola Tesla byl naprostý génius ohledně elektřiny. Zkuste si přečíst jeho podrobnější životopis. K IQ testům jsem značně skeptický. Za prvé sociologové nebo psychologové bývají povětšinou slabí v matematice, pamatuju jak se zrušila pro jistotu přijmací zkouška z matematiky, i když byly napsána v požadavcích na příjmací testy na obor sociologie. Pak nám to ve statistice dali řešit, většina přijatých studentů to nebyla schopna spočítat.

Paradoxně velmi inteligentní kamárad a vynikající matematik a jsem ochoten jít na hodně vysokou sázku, že jeho kvokací numero je v nejvyšší kategorii, tedy genialita. Vyhořel v tomto přijmacím řízení na IQ testu, abych vedení katedry sociologie neshodil neprávem. Sice zrušil test z matematiky, ale snažili se opravdu kromě "předem vybraných" získat co nejlepší studenty. Vybrali si jako průbířský kámen IQ test postavený na geometrických obrazcích a ten povazuju za nejvíce objektivní ( používali ho i Němci za války ). Jednoduchá geometrie je přirozená i pro "primitivní" kultury a lidi ze sociálně slabšího prostředí bez přístupu ke vzdělaní. Ale myšlení geniů je zvlaštní, ten kámoš si prováděl kontrolu správnosti řešení, což ho stálo hromadu času. Na řešení testu bylo dáno polovina času než byl standart, aby se zvýraznili více rozdíly. Co vím do konce ho došel jeden člověk a geniální kamarád z něho vyšel jako mentálně postižený. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

Jestliže matematikové mají humanitní vědce pracující s IQ v paži nebo si z ních zlomyslně udělají srandu nebo si úlohy vymyšlejí sami sociologové a psychologové, pak zjišťivání IQ může být značně zajímavé. Takže někdo si na jiných IQ testech změřil IQ lidí, pak jim dal krátkou úlohu řešení a z ní stanovil mezní IQ 125, ve jménu rychlosti a efektivity. A firmy, instituce... pokud vybírají zaměstance, studenty... na pozici dle IQ efektivně a rychle, pak něco takového použijí. Za předpokladu, že konkurzní řízení o nějakého fleka není vypsáno formálně na základě povinosti třeba ze zákonu, kdy flek je dávno pro někoho připravený. Což je údajně běžná praxe. Profesor Keller se svými socialními krami známých okolo každého člověka by měl jistě radost. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Ego to sice polechtá, ale můj vztah k IQ byl povětšinou negativní, přátelům v klubu Menza pro ČR jsem musel říct osobně ať mi tam ty kartičky na kolejích do kastlíku s poštou pod písmenem B nedávají, že nemám zájem být členem klubu. Samozřejmě pouze v případě, že bych byl schopen vyřešit úspěšně IQ test Menza, což není tak jisté že ano? [smích] [mrknutí jedním okem]

237353

01.02.2011 17:18

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ještě se omlouvám zapoměl jsem na jednu důležitou věc. Lidé mladší 50 let by měli být při cvičení otočeni tváří na východ. Lidé starší 50 let by měli být tváří směrem k severu. Přesný důvod nevím, nemám kurz ze superbrain yógy, ale tohle cvičení bylo doporučeno v základní klase. Odhaduju něco souvisí se změnami metabolismu dané věkem a a něco souvisí s rozdílnými vlastnostmi ohledně energií v různých směrech světových stran. Pravděpodbně rotace Země, orientace geomagnetického pole, a kdo ví jaké energetické pole naše technické hračky neumí změřit a nemáme o něm ponětí.

237358

01.02.2011 17:30

Americké impérium na Haiti: diktát a genocida

RE: Mnoo, já bych idioty ochotné hrát si s ohněm nevylučoval.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdepak ti co mají pod placem euro a dolar jsou ti samí lidé. Půjde do kytek jeden významný druh papírku, půjdou do kytek všechny papírky. Aspoň v rámci mezinárodního obchodu. Na uzavřeném domácím dvorku může fungovat i domácí papír, ale to je ámen s globalizace především kapitálovou postavenou na tom nekrytém papíru. [velký smích] [velký smích] Pokud si někdo přihřál polívku v Tunisku, tak to byl menší poskok než někdo přímo z kartelu okolo centralních bank. A zcela jistě ani jemu nešlo o destabilizaci Egypta. Oni v Moskvě a Číně moc dobře vědí, proč už teď zavedli vzájemnou výměnu rubl-juan.

I když nekrytá měna půjde do kytek, tak můžou existovat i větší celky než národní stát, které mají mezi sebou silné ekonomické vazby v té reálné ekonomice, a proč mezi sebou přesouvat zlaté cihly, že ano? Zlato přijde ke slovu, až bude požadavek kryté měny v systému převládat a bude to prakticky zrealizováno. Jenom blb by vyměnil zlato za papír s pochybným krytím. A ono ten přechod vezme nějaký čas a přechodné období bude potřeba ekonomicky s co nejmenšími škodami přežít.

237361

01.02.2011 17:43

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Velice rafinovaný tah

Rene Bartosek 75.?.?.?

Víte z hlediska karmy neděláte v tomto příspěvku dobře, a taky v psychické rovině kopat do člověka, který toho má momentálně více než dost vypovídá i tom, že někdo postradá něco čemu se říká úroveň. Možná než začnete kázat o morálce, jak má vypadat diskuze, přečtěte si co tam píšete, před tím než stisknete enter. Pokud to i tak projde vnitřní cenzurou, pak v takovém případě morální doporučení na závěr doporučuju raději vynechat.

237364

01.02.2011 18:06

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: povinné (státem dirigované) školství musí skončit

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda, čím více toho člověk ví tím více má strachových buněk. To bude asi důvod proč se hodně lidí dalo na chlast. Tohle je takové optimistické a korektní, žádné Nibiru, žádný starý objekt družice IRAS apod. [mrknutí jedním okem]
http://na-severu.blogspot.com/2010/10/video-zobraz...

237367

01.02.2011 18:17

Americké impérium na Haiti: diktát a genocida

RE: Mnoo, já bych idioty ochotné hrát si s ohněm nevylučoval.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, já do hlav nevidím , ale odhaduju, že vy si myslíte, že na nekrytém papíru, či logických nulách a jedničkách v binární soustavě v počítačích to bude fungovat věčně. Musím vás zklamat. V Číně ani jinde ve světě nejsou blbí, aby dělali někomu na věky vola za papír s trvale se snižující hodnotou. V tom případě se názorově zásadně rozcházíme, právě i ta neochota dělat někomu vola a jiné příčiny si vynutí krytou měnu.

Probíhá transformace či snaha o transformaci systému to souhlasím. Bohudík někomu nahoře došlo, že to je lepší volba budoucnosti než kolaps. Jedna věc je však pokusit se něco změnit a druhá věc je mít na to a fundamentalní transformaci dokázat uvést v život. Pesimista je dobře informovaný realista a hřbitovy jsou plné optimistů. Pravda jsou tam i realisté. Jak říká Jiří Žaček ..." pokud pravdu řekneš dřív než včas, tak ti pravda zláme vaz"....

237368

01.02.2011 19:26

Americké impérium na Haiti: diktát a genocida

RE: To je fakt hotovo....

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tady máte něco o možných projevech experimentů bezmozků. kteří si s nějakou těžkou hlavu s něčím čemu se říká řetězec dlouhodobých důsledků na planetarní úrovni hlavu nedělají. Nic překvapivého, že převahu mají mezi nimi zelené mozky. O tom, že jsou takoví lidé jsem nikdy nepochyboval, jenom jsem si kdysi naivně myslel, že neseženou dostatečnou podporu v rámci skutečné elity pro realizaci svých šílených představ. Zmýlil jsem se lord Vetinari je v rámci elity velmi vzácný jedinec "biologického druhu" na vymření.

Jak vidíte já si hlavu s podezřelými zdroji informací nedělám. Jenom na okraj je tam zajímavý a pro mě zatím nejrealnější pohled na chemtrails. Můj názor na sott a podobné zdroje informací je ten, že trafikanti informací provádí desinformační kampaně a semtam předhodí konspirativně myslicím lidem, což je takový eufemismus pro kritické myšlení, které nezná tabuizovaná témata a neuznává slepě autority a jiné mantinely, které určují o čem je a o čem není vhodné přemýšlet, semtam předhodí aktualní téma. A samozřejmě se tam monitorují kriticky myslící lidé. Kdo je zběhlý v IT, aby si na netu zajitil anonymitu, že ano?

Takže sem tam předhodí nějaké otázky, na které se hledá v časové tísni odpověď. V tom je asi diskuze na webech tohoto typu nejcenější při velkém počtu diskutujícíh se objevují velmi originalní úhly pohledu na skutečnost, které mohou být velmi inspirující. Pokud někdo sedí na hromadě informaci, tak to je takový bonus navíc při použití vhodného střípku inspirace.
http://na-severu.blogspot.com/2011/01/chemtrails-k...

237372

01.02.2011 19:30

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Velice rafinovaný tah

Rene Bartosek 75.?.?.?

Řekl jsem snad, že jste použil něco jiného než eufemismy, ale v dobrém to řečeno nebylo. Řekněte mi jak to je i s pravdou, kterou někdo použije se zlým úmyslem? Nemluvě o domněnkách, osobních názorech nebo vědomé lži. že ano? Spíše si na ty otázky odpovězte sám sobě, pokud vaše osobní svědomí ani nepípne nepocítíte žádnou emoci, pak jste čistý jako padlý sníh někde v Himaláji.

237373

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 82 čtenářů částkou 18 174 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 3

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

Měnové kurzy

USD
21,36 Kč
Euro
24,21 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,52 Kč
Švýcarský frank
23,32 Kč
100 japonských jenů
18,72 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,36 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,90 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 340,14 Kč
1 unce stříbra
525,77 Kč
Bitcoin
924 598,51 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 948 380