Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané janko

Nalezeno 1803 příspěveků, 22 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.05.2009 22:11

Ještě jednou k článku Na židy dojde až pak

RE: V článku

janko 85.?.?.?

..jo, panu Čulíkovi by ta cikánská medicína asi prospěla.

Na druhé straně jim ale musíme přiznat "mazáckou" sociální inteligenci, schopnost vytěžit maximum s minimem námahy, což nás obecně dosti štve. To, co naši vládci dělají skrytě, pod líbivými hesly, to cigán řekne (a udělá) "na plnou hubu" - a taky mu to většinou projde, myslí ve stejných mantinelech jako ti naši vykukové. Navzájem si poskytují výhody právě díky stejnému "profilu myšlení".
To, že nemají tisíciletý dril v matice nebo chemii, to nahrazují schopnostmi v hudbě a rytmu. Práva mají naštudovaná dost dobře, ne?

Ono je těžké srovnávat výstupy jedněch nebo druhých, ale spojuje je styl myšlení = nažrat se/mít se dobře/ co možná bez práce.
A výhoda školených lumpů s diplomy se možná časem ukáže jako nevýhodná, nechme se překvapit.

191680

21.05.2009 22:54

Na židy dojde až pak

RE: k cigánom

janko 85.?.?.?

..vidíš to Medo docela dobře. Připravili a vypustili "holubičku", aby se zjistilo, jak národ zareaguje, jestli je "voda dost horká"....

191684

25.05.2009 22:19

Evropa možná o zlepšení vztahů s Ruskem vůbec nestojí

RE: Rusko je cíl

janko 85.?.?.?

Vidím to Korutane podobně jako ty. Klaus je ctižádostivý - a na ředitele Evropy docela zralý.
jen nevím, zda jde o předem domluvenou etudu - anebo je v hodnocení situace tak dobrej.
Podobně jako kdysi měla Charta svou naplánovanou úlohu (infiltrovaní jedinci do připravené idee)- tak může mít podobnou i dnešní Dělnická strana. Docela by mi to přišlo líto, ale tihle voldemrdi rádi používají osvědčená schemata.

I když Klausovi fandím, tohle mi občas blikne v hlávce. On nadarmo nebyl v líhni (Prognostický ústav).

191922

28.05.2009 09:43

Vzhůru do vaječné revoluce!

RE: V Čechách se házelo nejen vejci, ale i lidmi - z oken....

janko 85.?.?.?

...hezký,Strigo. I kdyř cestu vidím spíš v tom, ak postupuje Stanislav Penc. Jeho utkání s byrokracií tím, že nastuduje pár vyhlášek - to ale holt nejni pro každého.
cituji z mailu:
Nejlépe by bylo, kdyby si právě mladá generace uvědomila důležitost doby a možnosti věci kolem sebe měnit a v podzimních předčasných parlamentních volbách volila malé strany na místo těch velkých. Tím se může stát, že během jedné noci se z velkých parlamentních stanou marginální skupinky a do 200 členného parlamentu se dostane třeba 15 malých stran; poté nepůjde v parlamentním rozhodování o dohody stranických sekretariátů, ale o diskuzi nad důležitostí rozhodnutí pro nastávající generaci. To by bylo krásné vajíčko všem těm, co si ze služby veřejnosti udělali vlastní kšeft.

..a tady je video:
www.koukninafilm.cz

192110

28.05.2009 09:52

Vzhůru do vaječné revoluce!

RE: Jiný pohled...

janko 85.?.?.?

...někdy přetlak emocí ospravdlní i takové jednání. Spoustu lidí hledá ventil pro svou nespokojenost, tohle je jedna z nabídek.
A přijmou ji zas jen ti, kdo se pohybují v téhle informační hladině, nejsou ochotni hledat příčiny, vajíčko je lékem pro jejich situaci - alopatická medicína je to naučila.
....ucpat problém "lékem" jim stačí. Zvolili si cestu - a platí se za každou....

192111

29.05.2009 08:35

Doublespeak o Severní Koreji

vytisknout a rozdávat

janko 85.?.?.?

kolemjdoucím...., třeba pak někomu dalšímu dojde, že nepostavit se tomu, co dělá "ten NEJBLIŽŠÍ nade mnou" podle mého špatně, - a tohle už začíná ve vtazích v rodině.
..a postavit se nemusí znamenat protiútok ve stejném stylu. Doma i v práci - ,ale myšlení bolí.

Stavíme "trojského koně" téhle společnosti, je třeba poznat, kdy vylézt "z plného břicha".....
- jinak toho "koně" rozeberou světoví mocní dřív, než se nadějeme.

192268

06.06.2009 22:19

Jak jsem dělal volební kampaň

RE: dosť dobré

janko 85.?.?.?

..jo, Lišák je i myslivec...

192760

22.06.2009 11:41

Míč ovládá svět (Popularizovaná věda)

Díky Lišáku

janko 85.?.?.?

...je to fajn, když se občas "ozveš". Dělat chytrou satiru se nějak nevyučuje, škoda....

193804

25.06.2009 23:13

Pohled našeho vraha je dobrý (Úvaha přinášejí duševní klid)

RE: Pokus s krysama, jako, odpověd, kam dojde lidská společnost.

janko 85.?.?.?

....jo krysy, to je hezký model - a poučný i pro ty, kdo si myslí, že jsou ti dva zbylí samci.
Je fakt, že asi dost lidí, kteří nemají čas hledat užitečné informace na netu, budou mít těžší úkol, zvlášť, pokud budou ještě spoléhat na "zdravotnictví" a sociální sítě. Je to sice jen jejich problém, se kterým ale vystartují na ty, kdo si připravili nějaká zadní vrátka.

Ale jaká připravit?
Při čtení blogu prof. Zeleného jsem si říkal, že to, co udělal Baťa v Zlíně - to máme v podobě mentálního potenciálu v sobě skoro všichni, umíme se uskrovnit a dovedeme dávat i do charity. Možná nebude od věci si ten jeho blog (na IHned?) projít a popřemýšlet, co v sobě "otevřít".
Dnešní utajování skutečných platů, marží a zisků zřejmě půjde do háje, nikdo nebude dávat víc, než bude muset. Takže z toho vychází zdánlivě nesmyslné řešení - otevřít přesně to, co firmy zakazují zaměstnancům a sami tají a špízují (pod kabátkem "obchodní tajemství"). Kolik stojí materiál, kolik za práci lidem, kolik státu, kolik sobě - a za co.
Možná je to cesta. Stačí si pak uvědomit, co jsem schopen si udělat sám a co si musím nechat udělat - a nebo vybrat toho, kdo to umí a udělá. V systémech poptávek a nabídek na netu to už trochu funguje, jen zatím nemá každý k netu přístup a chuť.

Internet je drbna, která může tenhle chlív vysčistit. Dneska si lidi sice hlavně vylívají svoji bezmoc a vztek na "systém", ale asi dost jich/nás přichází na to, jakou cenu má kvalitní a nekvalitní práce. A kde se to dá najít.
Krysy nemají internet, jejich řešení je tradiční. Stejné vidíme u mocipánů.
Naštěstí existují i mravenci a včely. Člověk se musí naučit kousnout, někdy i žihadlem a vlastním "nepohodlím" usnadnit cestu dalším "fčelám".
"Lišák" sice nenabízí řešení, ale učí nás to, co jsme nějak pozapomněli - číst mezi řádky, vnímat jiné vrstvy sdělení než ty "bleskové" a "ahavé". Nic proti bulváru, jen realitu zrcadlí, tu nepotřebnou. Bez zrcadla není reflexe.

194014

14.07.2009 22:20

Třínohé monstrum

RE: svetsky duvod zidovstvi

janko 85.?.?.?

Vaco, to je dobré. Skupinová strategie, opřená o genetický materiál, děděný po matce - to je jedna větev.
Druhou větev představuje informační materiál, který k nám, do Čech přinesli Cyril a Metoděj. Díky navázání informačního zázemí z latiny a hebrejštiny do slovanského jazyka jsme se díky vypěstovanému citu pro detail (jeho efektem je háček nad R, vyostření rovnováhy) zhostili mnoha vlastností "židáctví". Chybí nám stále jen ona systematičnost a kázeň, kterou nahrazujeme smyslem pro humor a schopností řešit vše co nejpozději a vesměs dobře.
Jsme tedy protipólem opravdových židů, druhou stranou téže mince. S tím rozdílem, že nám nečiní potíž střídat a podrazit přítele, parťáka. To sionisti nedělají často, ale za to dokonaleji, hromadně likvidují i souvěrce, pokud odporují jejich pohledu na řízení světa.
My také máme buňky pro řízení světa, nejen Baťa nebo období první republiky ukázalo, že leccos jde i jinak.
V téhle době se ukáže, kolik organizačních a morálních schopností v nás ještě zůstalo. Schopnost překvapit nám zatím zůstala, i když leckdy v "opačném gardu".

V mentální sféře jsme pro sionisty značným nebezpečím, dovedeme také předvídat - a realizovat "trojské koně". Materiální sféru zklidnění situace pak má na starosti země, která realizuje "výkon peněz" a země, která si své zdroje hlídá. Čína a Rusko sice zatím nerozdávají karty, čeká se na nás. Na bitvu o globální podvědomí, kde jsme tou ručičkou na vahách v Evropě - jako vždy, když se mění doba. Globální podvědomí je navázané našimi asociacemi velmi hluboko do minulosti, do té, která se na školách moc nevyučuje.
Ale věřit mi nemusíte, naštěstí.

195702

jakmile si uvědomíme, že vše probíhá samořidící se silou, odvozenou od zákona akce a reakce (dobově známého jako "nahoře a dole") - tak zjistíme, že nejen naše těla a mozky se chvíli derou "na slunce" - ale pak spolehlivě směřují zpátky do země.

A veškeré ideologie a technologe mají stejný průběh, jen v delších (někdy velmi dlouhých) cyklech.
Internet nebo mobil je na takové úrovni, kdy se blíží tomu, co kdysi dávno fungovalo jako telepatie - bezdrátové dorozumívání se na dálku.
Internet mohou sice vypnout - ale ublíží jim víc než nám. Budou ostrůvkem bohatých, ale bez informací, protože jejich satelitní elektrické soustavy lze zas ovládat i rozvinutějšími civilizacemi, které náš vývoj sledují (podobně jako my sledujeme a zlepšujeme třeba chov zvířat).

Nebýt této hrozby "z vesmíru"[smích], tak už internet dávno nefunguje. Hra o čas (pro nenápadné řešení redukce obvyvatelstva) zřejmě končí s koncem tohoto roku, - připravené naočkování prasečí chřipky, prezentované jako očkování proti ní, bude jednou za zkoušek naší inteligence. A odvahy.
Řízení našeho myšlení medializací frašky s chřipkou je vedle přímého útoku asi už poslední zbraní těch, kdo potřebují redukovat počet obyvatel Země.
Je na našich Vítech a dalších rozumných lidech, aby nabídli řešení, hodné jejich "hygienické odbornosti".
Neočekávám, že by někdo uvěřil tvrzení, že naše imunita se odvíjí od našeho vnitřního přesvědčení, od vnitřního programu "být zdravý". Přesto tak naše tělo a psychika funguje. Každá nemoc začíná od psychiky, ta nemocem připravuje = otvírá jí dveře.

195964

24.07.2009 08:52

Úloha moci

Kotva moci

janko 85.?.?.?

Peníze jsou kotvou moci, která v historii dostávala stále méně viditelnou podobu.
Po období, kdy se přelila moc peněz do moci slov (= zakoupení a řízení medií) přichází období, kdy se začneme zajímat o moc, která je ukrytá v samotných slovech. Manipulace/řízení/ lidstva skrze slova a z nich vycházejícího učení - ta je asi věčná.
Matematika nám dopřála "učení o ekonomii". Je stejně dobové jako učení, které stálo na počátku té naší matematiky, tím je obdobně pokřivená doktrína křestu. Ta vedla k jinému popisu prostoru okolo nás, byť celou planetou akceptovanému. Na počátku naší matematiky byl "princip součtu", ale tehdejší "kapříci" nám neřekli, co VŠECHNO se bude sčítat.
Součet právě běží....
Postupně se asi vrátíme k tzv. "poziční matematice" - k tomu co která osoba sama dokáže vyřešit. Rozpad moci založené na "dluhu", se vrátí do hladiny, kdy se osobní dluh vyrovná s dluhem společenským, dluhem k okruhu, který se touto mocí spravoval.

Kapříci nutně sebe nechají padnout až naposled, je nás pod jejich mocí dost. Hra o čas vrcholí, pokud nevyjde trik s chřipkou "od prasat", tak asi mají "šmitec". Buď krátkodobý (skrze počasí, které je velmi úzce, a nevnímatelně propojené s lidským myšlením skrze vodu a společný genom přírody) - anebo dlouhodobě, tím, že postupně degeneruje "nevyvážený potenciál genomu" těch, kteří se dnes snaží urvt ještě, co jde.

Nám to už může být fuk, jen tak si tu vylíváme své "rozumy", pan Lhoták i já.

196285

27.07.2009 10:29

Příběh o Myší zemi

Myš Lenka

janko 85.?.?.?

Jó, Lenka, ta prabába myší - ta to všchno spískala. Byla chytřejší než jiné myšky, zjistila, co kočkám chutná - a protože nebyla líná mylet, ale byla líná dělat - radila kočkám, co je dobré nejen pro kočky, ale i pro myšky.
A kočky si pak už ten pořádek udělaly samy. Po svém.
Za čas "chytly" kořčky tu lenost od národa myše Leni (n?) - a najali na práci psa.
Pes je ale věrný zvíře, když se k němu chováme přátelsky, tak nás neopustí. Když poznal, co jsou ty kočky zač - tak se začal kamarádit s myškama. Pověděl jim ten příběh, který mu kočky vyprávěly o myši Lence.
http://www.karao.estranky.cz/clanky/nova-fyzika---konina_/povidka-o-mysi-lence

196427

27.07.2009 10:59

Novinářka žaluje světové elity za bioterorismus

RE: Přednáška paní Anity Petekové

janko 85.?.?.?

HAHABEBE, vydrž s argumentací, pouze opakováním lze vytvořit dostatečný "vrt" do hlav těch, co si ještě nestačili všimnout, PROČ je na lécích (= léčit = léčka) stále více "vedlejších" účinků. Navíc nutných konzultace s "šamanem" meducíny, lé(č)kařem. Kolik doktorů se už převtělilo na "podavače léků" ??

Podobně jako mnozí nepochopili "převrácenou úlohu peněz" - tedy úlohu dluhu na jednu hromádku, tak ani nechápou, že ty vedlejší účinky jsou dlouhodobě těmi hlavními . opět na jednu hromádku - mrtvol, co by jinak užíraly "efekty moci" (technologie moci= moci slov) těm mocným.
Každý lék jednu věc opraví, a pro jiné nemoci připraví prostor v těle. Chřipka od těch prasat je dalším "konečným řešením". Po AIDS a jiných. Pandemii lze řídit třeba postřikem z letadel, nebo "vlněním" ze satelitů, HAARP si třeba také "škrtne"....

Hodnotit tenhle vývoj ale "z pozice křemíků" - tak bylo toto vše nutností, část populace musí (?? PROČ??) k dalšímu "kroku ve vývoji" okusit to, co kdysi nějací lidí zažili s rulíkem nebo jiným jedem.
Hledá se rovnováha mezi distribucí informací o možnostech přeměny nehmotné informace na hmotnou - a zpět. A kvůli tomu se "vyrábějí" nejen programy pro civilizace, ale také celé sluneční soustavy s potřebným jednotným genofondem.
...ňááák to houstne....

196428

25.08.2009 15:34

Afghánistán: Spousty hlasů, nemnoho voličů

jadérko

janko 85.?.?.?

nejen z tohoto příběhu je patrné, že se blížíme do finále, kdy už bude dobře vidět "pána a jeho komoňstvo". Nezbývá jim, než vzít "otěže vývoje" do svých ručiček.
Zrovna poslouchám z rádia, že i na druhé straně planety náš dveřník "baráčku obama" (má oba?) co má, programy pro lidstvo?

Také Obama přenechal šéfování světa architektovi "transformace oběživa" (obě živá?) panu Bernakemu (ber nám, komu ?)

..a začne asi svlékání císařových šatů.

198649

25.08.2009 15:41

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: něco mi říká

janko 85.?.?.?

..hezké Mirdo, vidím Putina podobně. Jsem zvědav, jakou (vyjednávací) kartu má v tomto levlu náš tvrdohlavý Václav..., je průsečíkem možných událostí.

198653

25.08.2009 15:55

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: něco mi říká

janko 85.?.?.?

HHBBe, mlha to být nemusí, v každé struktuře dojde po čase k "dělení buňky".
A levl nad "hrozbou komunizmu" by mohl mít i opačnou podobu. Nerozeznám sice, co na té kravatě má, ale vím, že historie Slova/nů se vrací k zadání, které si kdysi, na počátku "indoevropské civilizace" přinesli z Atlantidy.

Bohužel či bohudík tyto staré informace dostáváme jen do hlávky, nelze je verifikovat jinak než "množinou podobných".
...a tahle množina začíná růst. Zatím tak, aby si každý užil přesně to, co si zaslouží.

..."chodí to" zatím jen v malých skupinkách lidí, někteří mívají stále častěji "štěstí", jiní "smůlu".
Narodili jsme se do této doby proto, abychom prožili změnu myšlení, změnu vedení společnosti prostřednictvím cca 2000 let snahy o "zisk".
A teprve v době, kdy peníze ztratí svou podobu "zlatého telete" si ta moudřejší polovina v člověku srovná svoje priority do lepšího "portforlia".
(Port = přístav, folie = membrána ve vědomí, zodpovědná za změnu našeho myšlení)

198656

25.08.2009 16:06

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: Vůbec nejde o radar ....

janko 85.?.?.?

...smekám, takhle tu asi veřejně moc lidí "nemyslí", "hačlo" si to tam.
Máte asi hezky "dlouhý voko" Mirdo.

198658

25.08.2009 18:21

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: Vůbec nejde o radar ....

janko 85.?.?.?

není to schválně, mám problémy s pamětí, promiň. Oč líp se mi daří spojovat nespojitelné, o to hůř mi jde hledání v "databázi". Spravedlnost "holt muší bejt"....

mám dojem, že tu transformaci myšlení s tím naším selským (sel, s kým ?) rozumem Češi zvládnou, trénovali jsme to cca 14 000 let.....
H.

198669

26.08.2009 20:47

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: něco mi říká

janko 85.?.?.?

..obávám se HHBB, žes odpovídal na něco jiného, než Mirda psal. Odlehčit svému svědomí je zcela legální, užívaný proces.
Podobně i tzv."konspirační teorie" jsou vlastně snahou popsat událost z jiné než propagované/doporučené strany.

Herci jsou ve svých třídách, každý má jen několik vláken na toho nad sebou. Obětní beránci byli a budou.
....jen doufám, že jimi budou konečně ti vlci....

198739

27.08.2009 20:42

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: něco mi říká

janko 85.?.?.?

je-li tou úrovní pokus JFK o odstavení FEDu a vyčištění tajných služeb - tak to snad už také patří ke zde běžnému internetovému vzdělání/konspiraci. Nemá moc smyslu informace barvit emočními slovy ("konspirace" apod.), každý si je poskládá podle své mřížky, jejich důvěryhodnost vesměs odvozujeme od těch, kdo je přinášejí.

198832

28.08.2009 00:13

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: něco mi říká

janko 85.?.?.?

...na svůj soukromý názor máš nárok, ale jakmile uvážíš, komu co prospívá - i v té vyšší než "tátovosynovské" úrovni - tak bys ten příspěvek snad smazal ještě před odesláním, ne?
Vždy záleží na zdůvodnění - a na počtu zdůvodění v řadě i v množinách podobných.
Všichni, kdo se snažili jít proti jedné tiskárně peněz, ti odešli "na druhou stranu". (byli odejiti), nebo máš nějakou informaci, že to někdo z "rebelů" přežil??

Takže tenhle tvůj vstup vidím spíš jako úlet..

198843

28.08.2009 09:43

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Chápu to dobře

janko 85.?.?.?

...najde si jinou, tos nevěděla?

Muž má na starosti "KDY" a žena má k dispozici "CO" a "PROTO".
Ona ví "PROČ", ale chápe své "PROTO" pouze ve směru ze sebe ven. A tuhle složku ženy příroda trochu opravuje, bohužel jí to trvalo cca 2000 let, kdy byl ženský prvek důsledně umenšován. Dnes dochází k vyrovnání. Pomalinku, ale přece...

Muž ví své "KDY" proto, že sleduje vnější prostor a v sobě vytváří tu sílu, kterou potřebuje (v podobě dárku, vynálezu nebo "několika kapek poznání") složit ženě k nohám. Bohužel své úsilí směruje většinou jen do míst, kde se ty nohy setkávají....)

..ale rozvíjí se už i projekt, kdy se tahle porušená rovnováha mezi muži a ženami vyladí do pro oba příjemnější podoby/polohy.

198856

28.08.2009 16:30

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Chápu to dobře

janko 85.?.?.?

...asi je vám jasné, že obráceně to funguje taky, není tolik žen, které jsou opravdovými ženami. Je fuk, ze které strany se díváme, podstatné je umět se dívat očima toho druhého...

198881

28.08.2009 19:11

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Chápu to dobře

janko 85.?.?.?

..čeká se na autorku, vezmete to?

198897

01.09.2009 08:33

Janouškův hřebík

hezké,

janko 85.?.?.?

stručné, poučné. Jen jako obvykle chybí východiska, nástroje pro opravy společnosti. Každý rozpadající se systém (znakem rozpadu je ventilace toho, na čem je stavěný - tedy na vynášení utajovaných informací) v sobě vytváří protipól - snahu vytvořit jiný systém. Takový, který nemá chyby, použité v tomto, ktré tento dovedly k zániku. postupné uvolňování utajovaných informací bylo užíváno k růstu systému - ale jen do doby masového rozšíření internetu. Ten bude zřejmě také východiskem.

Princip překlápění významu slov (demokracie = skrytá diktatura dluhu, dříve peněz) už také přestává fungovat. Dluh, dovedený do virtuality tím, že není od určité doby adekvátní vložené práci - umožní nejen postupný kolaps menších podniků do nadnárodních celků, ale také převede fungování těchto celků na jejich nejnižší složku - práci "otroků". Otroky se pak stanou i vrstvy nad nimi - nižší složky řízení globální populace.
...móóóc hezká představa.
A kudy ven?
..no přeci po větvích, které nám mocní dali - "chléb a hry" v podobě sociálních sítí (Facebook a jiné) by vcelku rychle mohly vytvořit CENU PRÁCE. Proč?
Protože hodina, vložená do práce, má svou cenu. A každý je ochoten hodinu času věnovat práci za jinou cenu. Ti, kdo dělají rukama - ti jsou základnou, tam působí současný "zákon padajícího hovna" s konečnou silou.
Ti nad nimi, kteří do řízení nižších vrstev museli vložit nějaké vzdělání - ti si vytvoří zase své žebříčky "Co a za kolik" - a vrchol budou tvořit ti, kdo jen operují s různě utajovanými informacemi, kteří vlastně ani nevědí, co je to práce.
Pak může následovat děj pro Česko typický - uniky informací mezi takto budovanými vrstvami "Ceny Práce". Nouze nás donutí nastavit takovou cenu, abychom přežili. A kdo nouzi nemá, asi "vloží" cenu, kterou nedostane.

Třeba je to blbost - mít někde na síti ceny za hodinu práce v dešti, za pultem v krámu nebo v kanclu či v ředitelně, - ale je to aspoň pokus, jak zmírnit princip, na kterém je postavený program pro tento letopočet - na principu zisku bez práce. Idea "Zlatého telete" z lidí udělala teleta, bažící po zlatě, dnes po "číslíčkách důvěry", kterou mají mít banky. Mají tu důvěru?? Růst "vteřinového dluhu" státu je ukazatelem kolapsu, je třeba začít vteřiny věnovat zas POTENCIÁLU PRÁCE, nastavit jiné ceny práce. Práci "hlavou" znají ti, co dělají rukama trochu jinak, "fortel" se musí v každé profesi také zaplatit. Někdo metr zdi dělá hodinu, jiný půl dne. A šuškanda v tomhle směru je tím symbolem důvěry - jediného platidla v době, kdy se vyhrabeme z moci těch, "co na nás něco vědí"......
Vylít svoji špínu už někteří umí, jinou cestu nevidím. Volit můžeme jen "KDY" a "KOMU". Pak se život zas stane snesitelnějším.

199201

01.09.2009 08:49

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

janko 85.?.?.?

Lhotáku, Lhotáku, couvněte do historie ještě o kousek dál. A zkuste si představit vývoj společnosti bez "regenreačního prvku", kterým je semeno samce a schopnost samice vytvořit "pokračování života" (ale i kultury a společenských systémů).
To, že jste se přikolíkoval k patriarchátu - to je znakem neschopnosti vidět souvislosti v širším rozměru.
Ano, "mužský prvek" připravuje data, prostředky k přežití, koncepce života, vynálezy k usnadnění SVÉHO stylu života.
Ženský prvek je tu proto, aby z nabídek vybral ty, potřebné pro JEJICH vizi života.
Úloha jsou rozdělené už od doby, kdy "samořiditelnost" vznikla, od kdy ji my vnímáme jako TEPLO.
Ale nebudu vás trápit myšlením, každý se včas dozvíme, proč děláme své chyby. To ale zjistíte až v době, kdy už nebudete mít tělo....,

199203

01.09.2009 14:50

Janouškův hřebík

RE: O Čunkovi

janko 85.?.?.?

Jindro, když chceš uklidit hnůj ve chlívě, musíš holt dovnitř. Samo se to neuklidí. Důvodem k založení TOP9 bylo asi také to, že noční pták řeší všechno skrze peníze, a v noci, je to noční pták. Zatímco Čunkův úklid mezi cikány byl šikovně postavený do "vhodného světla". Dneska v tom lítá jiná starostka..., naštěstí začala sama veřejně, nepůjde to tak snadno "ohýbat".
Ono je v politice určitě víc slušných lidí, kteří se snaží chlívek vyčistit - je to ale běh na dlouhou trať a musí se opatrně. Vypouštění rybníka i výlov kapříků se musí připravit pečlivě, škoda každé rybky, která v bahně uvízne...., lepší je předložit nám je na stůl, ne?

199245

02.09.2009 07:53

Janouškův hřebík

RE: hezké,

janko 85.?.?.?

..nějak si neumím představit, jak by se ty energojednotky mezi lidmi distribuovaly, jako kredit na elektřinu? Až budou auta na aku, tak by to asi šlo.Co potoms lidmi, co mají solární a vodní energii? Asi by nemuseli pracovat, ale za co koupí jídlo? Budou prodávat elektřinu? ...poraďte, nevím.
Kreditky na kW, to by asi šlo, odemykaly by příslušné přístroje na elektřinu, hmmm. A v Bille by cenovky byly ve wattech.
Asi máte dobrej nápad, děkuju. Nechcete ho precizovat? (nastavit nějaký vzoreček pro přepočet manuální a duševní práce na watty nebo kW ?)

199342

02.09.2009 10:34

Janouškův hřebík

RE: hezké,

janko 85.?.?.?

hmmm, obilí je dobrá volba, ale ten převodník na kilowatty by asi měl vzniknout spíš z té stávající ceny za různé práce - kontinuita k starému systému je žádoucí. Třeba z ceníku prací (dlouhodobé ladění ceníku, musí se ověřit těmi, co cenu nabízí a temi, co ji zakusili) spočítat jednotku práce, a tu převést na watty - a od hodnoty "wattu" odečíst náklady, potřebné k výrobě elektřiny....?
..tady se vzdávám, na počítání jsou tu jistě šikovnější..

199351

02.09.2009 16:02

Janouškův hřebík

RE: hezké,

janko 85.?.?.?

máš samozřejmě velký kus pravdy, chybku vidím ale v tom, že myšlení potřebuje "nosič" (osobu) zrovna tak jako prostředník mezi prací a odměnou za ni (obilí, kW, peníze, kredity...). Proto se za čas zřejmě znovu prosadí staré platidlo - slovo. A podání ruky na potvrzení "smlouvy".
A abychom si pod slovy uměli představit odpovídající činnosti a stavy - tak se doufám brzy rozšíří nástroj, který umí vytvářet žebříček v odbornosti v různých profesích podobně jako žebříček v individuálních sportech. Měl by být /prototyp/ k dispozici nejpozději do konce září.

199378

03.09.2009 17:54

Jsem extrémista

RE: Dovolim si ... (pokracovani)

janko 85.?.?.?

Dík za hezký rozbor, s většinou vašich oprav rád souhlasím.

199485

03.09.2009 17:58

Jsem extrémista

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

janko 85.?.?.?

...možná byste měl monarchii vzít na milost . je to vlastně jen taková "větší firma". A firma, která má pyramidovou strukturu, ta obvykle prosperuje líp než ta, kde se minoritní a majoritní vlastníci hádají o směr vývoje...

199486

03.09.2009 18:02

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: člověk versus člověna tředím pádem.

janko 85.?.?.?

osle, je to téměř jedno, jeden citát operuje s budoucností a druhý s minulostí, toť vše. Esencí obou je skutečnost, že se zanikáním současně funguje vznikání.

199487

03.09.2009 19:57

Jsem extrémista

RE: Dovolim si ... (pokracovani)

janko 85.?.?.?

...a proč by kdokoliv nemohl soudit(= hodnotit) rozhodnutí papeže nebo jiného potentáta? Svým hodnocením každý vypovídáme o kvalitě a objemu svých informací. Papežovi to může být fuk - on má na starosti svá rozhodnutí, my ta naše.
Teprve konfrontace (názorů nebo zbraní) umožní některá rozhodnutí opravit anebo prosazovat dál.

199494

03.09.2009 21:26

Jsem extrémista

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

janko 85.?.?.?

a jsi si opravdu jistý, že úpadek Británie není součástí většího plánu?
V šachové partii, která se v této době hraje, je občas vhodné "ztratit královnu"......
(stačí si uvědomit, kdo si Británii koupil po bitvě u Waterloo...)

A z toho, co píšeš, vypadá, že by ti asi nevadilo být narozený v zemi, kde se přistěhovalcům určí limity a domácím prebendy.
Ono má všechno svoje por i svoje proti.
Jen tvrdím, že "firma" - tahle planeta- musí mít jinak rozvrstvené dělení práv a pravomocí.
A těším se na dobu, kdy začnou platit za svoje činy ti, kdo nám tu sejou tolik špíny.

199503

04.09.2009 11:44

Jsem extrémista

RE: Vas clanek je svedectvim,ze lide stale nemaji svobodu slova.

janko 85.?.?.?

...přesně napsáno. díky.
pro popis návazností na světy minulé a budoucí zatím nedozrála doba, ale ta propojenost tu je, souvisí s tím, co nám neřekli o fungování toho, čemu říkáme čas.
Žijeme v informačním podsvětí, film "Sexmise" tuto skutečnost popsal už před mnoha lety. Jen pomocí jiného příběhu.

199540

05.09.2009 08:09

Janouškův hřebík

RE: hezké,

janko 85.?.?.?

jo, to vypadá slibně, třeba se nějaká ta energojednotka jako platidlo prosadí, díky za dobrej nápad. Přesto si myslím, že následné zpřehlednění těhle jednotek vzhledem k hodině lidské práce by bylo zapotřebí. Na síti už běží nějaký pokus, lidi tam vkládají výšku svého platu. Což sice není moc vypovícající o hodnotě jejich vykonané práce - ale je to začátek. (www.mujplat - nebo něco takového)

199602

11.09.2009 10:38

Ústavní krize se prohlubuje

RE: Je potřeba udělat něco jinak

janko 85.?.?.?

..jo, tohle je jedna z cestiček, pochopit, že u komoušů vlastně zůstali jen ti, co té ideologii věří stále.

Že by určitě bylo dobrý, aby za odvedenou práci dostali zaplaceno ti, co ji dělají a ne ti, co s ní jen kšeftují a neumí své podniky řídit, jen ždímat.

200119

11.09.2009 10:56

Janouškův hřebík do rakve české „demokracie“

RE: Co s tím? Jedno řešení je...

janko 85.?.?.?

..je pro tebe tedy důležitější jakýsi projekt pro klíčové resorty v řízení státu - anebo schopnost nabídnout aktuální řešení na problémy, které jsou na řadě?

Já bych schopnost řešit to, co je na stole upřednostnil před návrhem koncepcí, které jsou v podstatě neprosaditelné, protože vyžadují SPOLUPRÁCI VÍCE STRAN, jedna, byť se sebelepším programem jen vyzdvihuje možná řešení - v praxi bez kolapsu stávajících vazeb v politice a hospodářství neproveditelné.
Pokud se mýlím, rád si program takové strany přečtu.

200123

11.09.2009 11:00

Janouškův hřebík do rakve české „demokracie“

RE: Off topic, ale...

janko 85.?.?.?

občane čr148, zkus se také někdy podívat "mezi řádky"?, mimikry mají všichni stejné, jinak to mezi vlky a šakaly nejde.

je na čase si trochu bystřit tuhle dávnou českou vlastnost - čtení mezi řádky. Reklamy z vás nadělaly přímočaré ovečky....

200124

11.09.2009 11:16

Janouškův hřebík do rakve české „demokracie“

RE: odteď jinak

janko 85.?.?.?

Jarmilko, pečlivá kontrole je na místě vždycky, problém je jinde. V té pětiprocentní hranici. A v nutnsti - kdyby ji zrušili - doby, kdy se ty nové malé strany naučí spolu komunikovat.
Průsečíkem těhle krajnic je tedy nějaká menší strana, která má lidi, co už praxi v řízení větších celků mají - včetně schopnosti hledat kompromisy.

.....setrvačnost myšlení je třeba si hlídat - včas zjistit, co ze slibů se dá v době šmírovacích systémů ošidit - a co lze vynutit. Právě díky šmírování.
Která ze stran nabízí průhlednost svých účtů, kdo to hlásá apod....???

200125

12.09.2009 10:03

Janouškův hřebík do rakve české „demokracie“

RE: odteď jinak

janko 85.?.?.?

zelení byli předem vykalkulovanou stranou s přesným cílením (pomoc lidovcům z "druhé strany").
Je možné, že v malých stranách, vzniklých z rozhořčení nad situací ve státě jsou také ti, co je budou chtít "poopravit" , to je už asi takový zvyk....
..takže zbývá jen : ..po ovoci je poznáte....

200176

18.09.2009 12:32

Nastupující japonská vláda hrozí roztržkou s USA

sešup

janko 85.?.?.?

Změna ve vedení Japonska zřejmě odstartovala velký sešup programu, který měli naši vládci připravený pro své pracující otroky.
Nitky vedení totiž nekončí u mocných na této planetě - a "nahoře" je už asi vše hotovo pro nástup programu, který pro lidstvo připravila Příroda.

Procesy sebeorganizace v prostoru postupují stále stejně, na "malou kuličku" se nabaluje materiál až k hranici soudržnosti tohoto materiálu. Po dosažení dobově dostupné úrovně soudržnosti moci se tato rozpadá zevnitř, rozpadem původního jádra - pro nás jím byl "program vládnutí skrze křesťanství a jeho pozdější varianty. Místo odpustků politická loajalita, prachy či kulka dokončí detaily.
Společenský systém se zřejmě začne narovnávat - uvidíme, jak rychle to půjde. Fakta o "radaru" se dozvíme až později, radar je nejspíš zástupný název pro užití frekvenčních technologií k ovládání lidských emocí a myšlení lidí.
A že byla situace už nazrálá, tak si nikdo ten mobil vypnout na noc nedovolil.
Kdo jste si všimli, že Fišer datoval oznámení o radaru s přesností na "minuty" ?? - v 0:21 se to prý dozvěděl. A pokud telefon trval cca 10 min, je pravděpodobné, že i tyto časové údaje mají svůj přenesený význam, jinak vnímaný těmi, kdo hospodaří s "kapříky" a jiným zástupným materiálem...
..zdá se, že opak toho, co pro nás bylo velmi dlouho chystáno, by mohl přijít i dřív než v ohlašovaném datu roku 2012.

...není nad konspirační tero/ryje, že?

200667

20.09.2009 20:31

Nastupující japonská vláda hrozí roztržkou s USA

RE: sešup

janko 85.?.?.?

Udo, s tou mírou (poměrem mezi něčím) máš pravdu, ale nepleť si hmotu a energii. kdyby to bylo "to isté", tak by pro ten rozdíl nemuselo existovat jiné slovo. Ale to je na delší vyprávěnku.
A nediv se že každá, nějak nastavená rovnováha nakonec vede k nerovnováze, třeba i extrémní. Přeci proto, aby se pak mohla nastavit rovnováha jiná, lepší, ne?
A ta se už nastavuje - jen to zatím není tak moc vidět.Posilováním negativního vývoje svými větami ten lepší vývoj jen oddaluješ, víš o tom?

Extrémem k velkému třesku - kdy se všechno vlastně stalo témř najednou - je druhým extrémem vývoj, kdy se to nehmotné NIC muselo pomaloučku naučit pomocí chyb (i chyba je extrémem - ke klidné předchozí funkci) jak z ničeho pomocí pohybu + opakovaného pohybu vytvořit větší a větší hustoty a z nich struktury, které později samy opravovaly své chyby - rostla jejich rozhodovací schopnost = inteligence.
Asi si zopakuješ ročník,,,udo....

200832

21.09.2009 21:46

Nastupující japonská vláda hrozí roztržkou s USA

RE: sešup

janko 85.?.?.?

udo, ta Bertíkova rovnice vypovídá v jazyce, který sice slouží k popisu okolního prostoru, ale to neznamená, že je ten jazyk nejvhodnější.
Vím, že pro mnohé ze čtenářů jsou moje věty nesrozumitelné, používám jiné asociace mezi slovy, ke kterým máte vy zas jiné, příliš ovlivněné matematikou a vlastně i náboženstvím - to je ale uloženo v podvědomí.
Samozřejmě že žijete v omylu, obdobném tomu, který opravil Kopernik. On ve vztahu člověka k prostoru vnějšímu - já mám nástroje k opravám prostoru vnitřního, k opravám našeho myšlení, řazení asociací ke slovům.
Ale vše se všichni včas dozvíme. i to, že máme víc rozhodovacích (mozkových) soustav než tu v lebce.
Dám ti dvě věty, kterým můžeš přijít na chuť:
1. "NIC" je jediná soustava, která musela existovat, když ještě nebyl svět ani vesmír, prostor nebo čas...
2. Jakmile uznáš, že veškeré přesnější nástroje byly nutně vyrobené nástroji méně přesnými - pochopíš, proč i inteligence je jen vrcholem základního rozhodování mezi "ano/ne".....a možná přijdeš i na to,jak si příroda (v době, kdy ještě přírodou ani zdaleka ještě nebyla) poradila s tím růstem přesnosti - ale i obecně - růstem schopností.

200902

21.09.2009 21:58

Nastupující japonská vláda hrozí roztržkou s USA

RE: sešup

janko 85.?.?.?

Antisoptíku, souvislost mezi holinkami a hodinkami také existuje. Vždy ale záleží, zda je zařaditelná do širších souvislostí. A tady holt si musíš vystačit se svým "anti" - ono je obdobu "CvajPutina", když RazPutin žil dřív.

...nemá smysl hluchému vyprávět jak zní varhany, nemá na to "vercajk". Tím se nevytahuju, mám zas průšvihy jinde, třeba v pamatování.

...a o tom, co je vlastně tím "medem věd" (esencí poznatků), o tomu můžeme vést dlouhé plkání. Někdy....

200903

21.09.2009 22:08

Nastupující japonská vláda hrozí roztržkou s USA

RE: sešup

janko 85.?.?.?

Danielo, ta shoda číslic sice existuje, má dokonce i hlubší příčinné souvislosti - ale i tyto shody je třeba vztáhnout k tématu a lidem, kteří mají jiné znalosti o funkci číslic - když známe jen vzestupnou řadu jakýchsi symbolů - (tedy vpodstatě axiom vzestupné řady) - těžko si můžeme představit i jiné vztahy mezi významem těch symbolů, navázaným na symetrii a na oktávování zvuku (popř počítačovou obdobu "vyšších harmonických tónů v hudbě" . A teprve za dlouho třeba zjistíme, jak geniálním vynálezem byla "chyba ladění" v existenci Pythagorejského komma.

Vše, čím procházíme, vytvořily entity, které mají společný genom s námi. A my se v tomto období právě dostáváme z dělohy téhle planety. Placentu (v modré barvě moře a oblohy) nám soustavně připravují ti, kdo si tuto etapu vývoje myšlení už odbyli.

200904

22.09.2009 01:55

Nastupující japonská vláda hrozí roztržkou s USA

RE: vždyť také e=mc2 nebyl jeho nápad ...

janko 85.?.?.?

..to nevadí, kdo s čím přišel, podstatné je, jestli přišel ve správný čas s vhodnou interpretací. Já taky svoje příspěvky jen opisuju z prostoru. A občas je testuju selským rozumem, jiný nemám.

200911

22.09.2009 21:07

Nastupující japonská vláda hrozí roztržkou s USA

RE: vždyť také e=mc2 nebyl jeho nápad ...

janko 85.?.?.?

díky za inspirativní odpověď, vezmu to po odstavcích.
1. Kámen netřeba od vody oddělovat, on oddělený je. Je třeba vnímat jejich kooperaci(spolupráci, kontakt) = vznik vlnění. Kdo vlní a proč zrovna on, jde o velikost hustoty a kvalitu vnitřní struktury, jde o vnesení zcela jiné soustavy (kámen) do zavedeného prostředí (voda). A tato událost vytvořila pomocí času stavy s větší a menší "účastí kamene" - do doby, kdy jeho účinek (pevnější strukturu) pohltila velikost prostředí (množství vody).
A to se děje, vstup chaosu vytvoří ve společnosti nový nebo obměněný způsob distribuce informací, který se postupně začlení (naváže nebo přemění) na původní stav.

2. je třeba naučit se definovat pojmy v různých vrstvách, stejné slovo znát v "různých jazycích".

3. začátek i konec je běžnou skutečností, jen ještě mnozí neví, kde začíná úloha člověka a proč je vývoj nastavený tak, aby jeho úloha neskončila. Třesk je jen polovinou možností, jak lze formovat další vesmíry, druhou polovinu - tu, která byla i na počátku vývoje vesmíru - je proces učení, zcela běžný a funkční kdysi i dnes. Jen si lidé zatím neuvědomují, že i samotné prvky se kdysi musely naučit svým vlastnostem.
A to je to, co jsem si prožil, proto vím, co ve skutečnosti vyjadřuje pouhé písmeno "H". To věděli i ti, kdo vymýšleli program pro tuto sluneční soustavu, tedy pro náš vývoj, včetně genetických modelací a modelací fyzického prostředí.
Ale obávám se, že toto je pro tebe zatím nestravitelné, proto nebudu popisovat podrobnosti.
Ano, jde o jednotný slovník. kde významy pojmů zcela přesně vymezí směr funkce slov. Vytvořením příběhu, který z podstaty pojmů, ze kterých je vytvořený, nelze napadnout.
nelze totiž napadnout např výrok, že židle není židle. Víme-li, co charakterizuje pojem "židle" lze přejít k dalšímu pojmu.
proto nás čeká jen úkol naučit se definovat každé slovo jinými slovy tak, aby i blb věděl, co toto slovo znamená ve svém většinovém významu.
Máš pravdu, že klíčem je vztah mezi informací a mírou její kvality - většinou chápané jako hmotnost či viditelnost. A právě řízení vztahů mezi viditelností a hmotností informace určuje kvalitu nás samých - do jaké míry jsme schopni rozšířit své receptory pro vnímání jiných "vztahových struktur v prostoru - tedy jiným slovem "dimenzí".
Věta: Matéria sa zobrazuje cez mieru informácie.....je téměř dokonalá, chybí jí jen nástroj, kterým lze tuto dokonalost dosáhnout - člověk, jeho 97 nevyužitých "bran poznání".

4. Boha si člověk vždy strčil tam, kam v té době nestačil s rozumem. Proto minulé paradigma vycházelo z EXISTENCE ČASU A PROSTORU - zatím co nové paradigma vychází z "pohybu" a "směru", z těchto dvou vlastností + účasti vědomí člověka lze vytvořit "dočasně bezchybný" systém vztahů, které boha nepotřebují. Ale on sá...

Automaticky kráceno

200965

22.09.2009 21:08

Nastupující japonská vláda hrozí roztržkou s USA

RE: vždyť také e=mc2 nebyl jeho nápad ...

janko 85.?.?.?

Ale on sám je posunutý do role mudrce, který vymyslel Pohyb a Směr. pouze o tento krůček je moje poznání lepší, nic víc. Ale po pochopení lze očekávat kompletní změnu našeho vztahu k "živosti" - a tím i nastoupení do období, popisovanéoho jako "Zlatý věk".že místo zlatého bude stříbrný, to už je jen drobný detail, který souvisí s příslovím o "mlčeti zlato - mluviti stříbro". Pouze komunikace umožní zlepšování vztahů ve společnosti, utajování bylo doménou doby, která končí.

200966

23.09.2009 22:56

5. díl – Globální válka a umírající demokracie: Revoluce elit

RE: To snad ne!

janko 85.?.?.?

...bať, bať, Enochu, máš pravdu. I když bych použil jiný slovník. Lidé, za které pracuje někdo jiný, ti mají dost času vymyslet a vystavět základny pro novou "překlopenou" podobu moci.
Naštěstí tu místo stvořitele operují naši rozvinutější kamarádi. Nemůžeme je vnímat, lezou nám do hlav (i když existuje silný boj proti tomu = chemtrails) a pomáhají nám orientovat se ve vrstvách informací. I proto nás občas bolí hlava a máme podivné závratě.

Aby totiž svět fungoval, musí být vše propojené různými vrstvami sebeorganizace - kde ta nejvyšší po dokončení svého vývoje se stane tou nejnižší - tělo přírody a lidí se rozloží na prvky.
Současný stav "řízení shora" je sice nepříjemný a možná se ještě trochu zmatek uvnitř našeho těla zhorší. Ale neměla by se opakovat šaškárna, používaná od neolitu - rotace moci překlápěním významu slov = směrováním myšlení. Doprovázená ničením starého..

Ve hře dějin je totiž asi něco, co zajímá i rozvinutější civilizace nad námi. Proto jednak došlo ke "zdržení programu" i díky Husovi. O navázání se na programy jiných civilizací se postarala práce Einsteina (nastavení rovnováhy času a hmoty). Bertík vlastně umožnil pozdější rozvoj počítačů a tím i obrazové okénko do světa scifi - do popisu života jinde, pokřiveného jen tím, že nemáme vedle intuice i mechaniku, technologie na převod vjemů do obrazu.
Ale co není, může být. Nadkritická množina lidí už ví, kudy vede další cesta, tito lidé spolu komunikují nejen pomocí internetových sociálních sítí - a tyto sítě vedle šmírování také slouží ke kódování lidského podvědomí našimi rozvinutějšími kamarády z jiných slunečních soustav. Kdyby tomu tak nebylo, byli bychom už na přelomu tisíciletí svědky "kolapsu financí díky počítačům. To se nepovedlo, tak museli použít plány další - a stále víc musí elita improvizovat, trhá se jim síť, budovaná od počátku tohoto letopočtu.
Boj o lidské podvědomí skončil patrně oznámením o zrušení stavby "zradaru" v Čechách, kterou si lidé, obeznámení s technologiemi ovládání vědomí vyložili v rámci své informační vrstvy/kódování.

Je tedy pravděpodobné, že se dohodne i jiná rezervní měna dřív, než se rozpadne svět, postavený na dolaru/bankéřích a jejich znalosti tvarování dějin této planety. [bliji]

201017

23.09.2009 23:19

EU hodlá plošně sledovat „nezvyklé chování“

RE: Echelon je hrozba pro svobodu,ale....

janko 85.?.?.?

...už se stalo, s malým kašpárkem lze hrát i velké divadlo, nadkritické množství lidí nemusí být velké počtem, ale schopnostmi.

201018

23.09.2009 23:26

EU hodlá plošně sledovat „nezvyklé chování“

RE: Echelon je hrozba pro svobodu,ale....

janko 85.?.?.?

MaCi, nezapomeň, že leckteré ty alternativní weby a "webisti" mají ty texty nejen odpozorované či opsané - ale kontrolující nabyté informace i tím, že sami vstupují do informačních polí pomocí meditace (vypnutím mozků v hlavě a používáním jen "spodního mozku", srdce a vnitřních orgánů. Ty vedle zpracování potravy také přijímají (skrze auru) informace i z velmi vzdáleného prostoru.

201019

23.09.2009 23:30

Česká republika chce dělat drahoty s podepsáním Lisabonské smlouvy

RE: Dopadne to dobře

janko 85.?.?.?

...hezké, děkuji.

201020

25.09.2009 20:30

Nastupující japonská vláda hrozí roztržkou s USA

RE: vždyť také e=mc2 nebyl jeho nápad ...

janko 85.?.?.?

...no a tady je ten kámen úrazu.
ad 1. energie bez hmoty je jsou myšlenky. A ty vyplňují ten "prázdný prostor" v podobě potenciálu - který ve tvém a vědeckém slovníku představuje tu energii.Dál už to máme stejně, energie je pohybová síla, kterou vytváří celá příroda. A přírodu lze definovatpodle vrstev/stupňů sebeorganizace. Prvky jsou řízené frekvencemi vědomí. Kdysi dávno, když se formovalo vědomí (vědomí není nic jiného než členitá soustava rozhodovacích procesů) - tak si samotné prvky přivlastňovaly vlastnosti, pro které byla jejich pohybová struktura vhodná. Později se stále víc oddělovaly hustší struktury od řidších. Hmota je jen uzavřená pohybová struktura, kterou lze vědomím zhmotnit anebo nechat "rozpustit".
To, co umí teplota s vodou ve tvém příkladě, to umí vyspělejší entity našeho genomu i s pevnou hmotou. Přeskočí tekutou fázi "rozpouštění struktury" - protože tou je u hmotných předmětů jejich vize, znalost struktury i mechanizmu jejího vzniku. Vodu tak představuje "tečení myšlenek" člověka, který se tuto dovednost naučí.
ad 2. definuj základní algoritmus. Je jím trojúhlelník, protože binarita je v ideálním případě mrtvou rovnováhou. Zatímco mezi třemi prvky vždy vzniká nějaká koalice 2 : 1 , Odtud se datuje i naše DNA, která není dvanáctivláknová, ale která propojuje naše tři "vlákna". Do žebříčku, malovaného vědou je totiž potřeba zahrnout i sílu, která celý žebříček "dat" pootáčí. Tato síla se jmenuje vědomí, ona vytváří rotací čaker" spoje mezi jednotlivými "písmeny žebříku". Nevím, proč by jinak měl být obraz DNA spirálový. Věda opět nevnímá třetí prvek DNA - pohybovou sílu, spojující informace čtyř různých sil.
3. jo, lidština je programovací jazyk téhle sluneční soustavy, navázaný a navazovatelný na další jazyky v galaxii. Ale neptej se jak to vím. Zkrátka jsem to prožil a stále tímto způsobem kontroluji běh událostí. Synchronicity přecházeí postupně v synchrony.
ad 4. Je rozdíl, jestli nejdřív určím cíl a pak prostředky - anebo nejdřív vytvořím nástroje, kterými dosáhnu cíle. Obojí je funkční souběžně, záleží jen na volbě člověka, kterou kombinaci upřednostní.

201081

26.09.2009 19:40

Plné znění Ahmadinežádova projevu na valném shromáždění OSN

RE: Nesoudím slova

janko 85.?.?.?

...milý ťunťo, opravdu víš, co znamenají slova, která jsi právě použil??

201132

30.09.2009 13:51

Nastupující japonská vláda hrozí roztržkou s USA

RE: vždyť také e=mc2 nebyl jeho nápad ...

janko 85.?.?.?

odpověď máš v mailu, zde jen zopakuji, že bez prostředku ti každý cíl zůstane jen vizí. Cíl je mentální projekt, lze jej formovat samotným vědomím, které je tak i prostředkem. Anebo si už předešlá vědomí vytvořila silnější = hmotné prostředky, které střeTem s vizí cíle ten cíl mohou realizovat.
Pro STŘED = E+K

201386

06.10.2009 11:13

Heil EU!

Vlajka, Havel a další symboly

janko 85.?.?.?

Díky za článek, za upozornění na skutečnou moc vlajky a různých "korouhví" a symbolů.
Podobně jako modrá barva je symbolem naší inteligence (přesněji inteligence vytvořené na bázi uhlíku a křemíku), je i vlajka souhrnným představitelem určitých hodnot, cílů.
Fakt modrého klínu v naší vlajce symbolizuje i naší úlohu v této době. Havel jako uměle vytvořená ikona pro zajištění převratu k myšlení západu (symbolizovaného těmi, kdo vymysleli úrok a "úrok z úroku") byl asi poslední figurou, kterou Češi spolkli i s navijákem.

A protože se naviják stále víc zasekává, je přirozené, že roste i síla, která se jej snaží spustit.
A zároveň roste i protisíla, lidé, kteří v rámci svého minulého smýšlení zastupují svou zemi v určité roli - ale : mezitím si zjistili jiný tvar základních priorit směru vývoje, pro který byli vybrání a zvoleni. Tito lidé tak jsou nadějí pro nás, běžnou populaci, zajímající se o slušnější formy života.
Výstraha od "systému" v podobě rychlé nehody rakouského rebela zřejmě nestačila. Pan Farage a jeho vystoupení muselo nohsledy systému dost naštvat, však už je na čase.
Gorbačova bych také viděl spíš pozitivně. Občas se každý ocitneme v situaci, která pro někoho, kdo nezná jiné souvislosti, je nepřijatelná.
Přesun moci na stranu běžné populace - v nějakém pro všechny snesitelném systému - ten bude chvíli trvat. Postupně se budeme dozvídat, kdo za koho "kope". Že Havel je už figura profláknutá - to je zřejmé. A zdá se, že ani nepochopil, že pan Fišer může mít v "systémovém židovství" také jiné než tradiční zařazení.

201837

08.10.2009 13:18

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Prezident je skutečně jen symbolická figura, jež pouze prezentuje ostatní

janko 85.?.?.?

prdlajs, nezapomeňte, že se celý finanční systém, postavený na "křesťanském zlatu" katolické církve - sype a rozsype.
A bude docela fajn, když se uprostřed Evropy najde státeček, který bude fungovat na principech pana botiče Bati.
---jen k tomu musíme ještě dozrát, dovydržet, nasměrovat se.

Klaus asi pochopil, o co ve "hře o Zemi" běží těm, co vymysleli eko/nomiku (= úsporné či neúplné pojmenování procesů ve společnosti) - a možná na to včas přijde i Rychetský.
..a že Fišer musel říci to, co řekl - to je stejné, jako když měníte manželku za milenku, taky jí to málokdo vybalí před mezníkem, který zajistí hladší průběh "případu"...

202020

11.10.2009 18:00

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

janko 85.?.?.?

Vojto, ty fyzikální zákony, které máte na mysli, ty už fungují jinak. jen nemáte zatím šanci si toho všimnout, jste příliš naplněný svým "učením". Vzpomeňte pána Heisenberga, vždy sledujete jen jednu linii - tudíž ta druhá druhá vám uniká, nemáte šanci se svým přístupem vnímat obě najednou. To jde až vytvořenít společného jmenovatele, tím je čas. Pochopení, čím je pro lidstvo čas skutečně - a ne to, co do nás cca 2000 let vtloukali.

každá technologie se může spustit tehdy, když je pro ni lidstvo připravené. Jinak by ji zas pokurviloa převedlo pod pláštěnku některých informovanějších.

Zdánlivé off topic:
je ve vašich schopnostech vysvětlit, proč po papežovi při jeho projevu putoval pavouček - a co to značí pro ty, kdo rozumí řeči přírody a znají vztahy mezi "oktávou dimenzí", utajované po dobu nejméně tohoto letopočtu (letopočet = program pro zemskou populaci)
Vím, že odpověď nemůžete znát, také toto píšu pro zcela jiné lidi, kteří mají dost prostředků a schopností si potřebné informace získat. A udělat příslušné kroky, přijatelné pro veškerou populaci.

202227

11.10.2009 18:05

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

janko 85.?.?.?

Mokasíne, a jestlipak víš, že vždy existuje ta poslední kapka, která donutí celý džbán, ukotvený na pouze jedné rovnováze, k vylití?
popřemýšlej, proč existuje "trojnost", Od trojice bóží třeba k trojici slepého a vědomého techti "placebo efektu".

Země už fakticky není placatá, fyzika už také není tou, které ses naučil věřit.
Howgh.

202230

11.10.2009 21:16

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

janko 85.?.?.?

hmmm, asi proto, že jsem to netušil, zkusím se polepšit.

202238

18.10.2009 11:45

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Jedine reseni

janko 85.?.?.?

idiocie některých pražáků je neskutečná. A je otázkou, který (která potrefená husa) se ozve. Nikoho nenapadám, jen konstatuji procento takto nemocných lidí v našem hlavním městě. Za své postižení zřejmě nemohou, příroda to tak asi chtěla.
Oddělovat diskutované téma od osoby, která prezentuje svůj nízor na toto téma je stejný nesmysl jako chtít jezdit letadlem, které existuje pouze na rýsovacích prknech konstruktérů.

Bohužel emoce, které zažíváme při čtení některých příspěvků, musíme nějak přežít. Emoce jsou největší silou ve vesmíru, ony jsou u počátku všech válek.

Proto buďme rádi, že bojujeme pouze se slovy, která ničí jen naše informační zázemí. Jakmile ta slova podpoříme zbraněmi hmotnějšími - dočkáme se třetí války velmi brzy.

Jakákoliv "nadávka" v sobě obsahuje energii - a je jen na nás, jestli ji zabalíme do dalšího, zde lékařského "oblečku" - anebo ji použijeme jako protiúder - který sice také "vykrátí" původní sílu - ale současně dává informaci o úrovni, ve které se řeší téma (=se bojuje).
Navíc zde pod slovem "neskutečná" lze vedle běžného odsuzujícícho výkladu vnímat tento termín jako neskutečný = neexistující. Nikoho se tedy svým popisem pražáka nedotýkám.

Vše, co vnímáme a jak vnímáme - je pouze otázkou našich zvyklostí, setrvačnosti myšlení. A tato setrvačnost dostává v této době "na frak". Je třeba se učit vnímat každé téma z obou stran, proto i mezi "pražáky" nutně jsou lidé, přesvědčení o své pravdě.

202770

25.10.2009 00:48

Hodlá Amerika napadnout do 3, 4 let Rusko?

RE: Z jineho uhlu.

janko 85.?.?.?

Jene, on je tu ještě zcela jiný scénář.
Jistě víte, že v diplomacii se jedná s nepoužitelnými zbraněmi o těch použitelných, jsou to takové slovní hříčky - zjistit, co ten druhý má v kapsičce.
Tudíž funguje pouze válka slov (kecy v médiích, tvářící se vážně)a zjišťuje se, jaké mentální zbraně má protistrana, popř. jaké dohody má s těmi, kteří pro naprostou většinu populace neexistují - s rozvinutějšími civilizacemi.

A zřejmě už došlo k dohodě. Asi zatím jen k první části - společné obraně proti možné invazi těch entit, které ze Země potřebují genetický materiál pro svou obnovu. Rusko patrně už ví, že v komunikaci mezi rozvinutějšími civilizacemi došlo ke spolupráci. A to z důvodů, které jsou asi pro zdejší publikum poněkud nepřijatelné. Musím začít trochu "od lesa".

Program pro etapy vývoje lidí jsou dány vždy novým letopočtem. Poslední program (cca 2000 let) byl "poněkud upraven" těmi, kdo dnes disponují násilím. Program ale "narušili" lidé, zodpovědní za rozvoj vědy a "slova". Tak se skrze ně dostával postupně do populace původní program "křestu" = vstup do informačních polí, přístupných v dalších frekvencích lidského mozku.
Skrze tato pole pak lze komunikovat v rámci galaxie, ta je postavená na různých frekvenčních kompletech, my ten náš nazýváme ČAS. Díky těmto formátům "času" lze existovat v různých dimenzích. V praxi se tak v jednom formátu "času" jeví některé stavy a procesy jako hmotné vždy pro množinu, přizpůsobenou pro tento "formát času". Ale do stejného prostředí lze zřejmě "vnořit" i hmotu v jiném formátu času. A ta je pro nás běžně neviditelná. Známe ji v podobě "duchů a zjevení". Bohužel se toto ještě ve školách neučí. Ale je pravděpodobné, že se jiný popis fyziky učit budeme.

Stále častěji lze vnímat v mediích "úlety", vypovídající o povaze skutečných dohod. Premier se v popisu své návštěvy v Rusku zmínil o potřebě "ovládnutí vesmíru" v návaznosti s novou formou "obranných raketových systémů". Což může znamenat jak realizaci společné obrany proti entitám typu Greys - ale také jako postupné informování americkokatolické strany ruskou (a českou)stranou o skutečném stavu sil v blízkém vesmíru. O faktu, že ti, co náš vývoj mají "ve své agendě", zjistili, že se podařilo opravit i mnohem hlubší vrstvu programu pro tuto sluneční soustavu, že je na cestě realizace "databází", které na tuto planetu přivedly kdysi civilizaci "Mayů". Ta znala možnosti "projektu ČLO/věk", kvůli kterému byla tato sluneční soustava koncipována. (no, neděste se, každé scifi má svého Wernea)
Vím, že tento vstup je pro většinu čtenářů spíš blábolem, ale situace i doba je taková, že jen ti, kdo mají znalosti pohybu v mentálních informačních polích, mohou použít některý z mých "blábolů" ke své orientaci.
Samozřejmě se...

Automaticky kráceno

203157

25.10.2009 00:51

Hodlá Amerika napadnout do 3, 4 let Rusko?

RE: Z jineho uhlu.

janko 85.?.?.?

Samozřejmě se mohu i mýlit, informační pole se mění současně s pohybem našeho myšlení. jde vždy jen o objem a kvalitu polí, do kterých lze vstupovat - a o míru osobní účasti v nich. S tím souvisí i princip tajemství. Vyzrazení bývá motivováno odměnou. Čím větší je naděje na odměnu, tím blíž je i konec života. A vedle života lidského existuje i "život(nost) systému".

Takže pochopením důvodu, proč byla z bible odstraněna stať o reinkarnaci lze pochopit i fakt, že riskovat lidskou smrt pro růst nebo zánik systému zas není tak veliké riziko. Což platí jinak pro ty, kdo chtějí moc pro sebe - a jinak pro ty, kdo chtějí moc pro všechny lidi, každému, kolik si zaslouží, pokud o ni vůbec stojí.
A takovéto uvažování dřív nebo později narazí na svůj strop. V dobrém i ve zlém, protože s tělem žijeme v polaritách, bez těla "v jednotě" (ve formě databází "prázdného prostoru".
Proto je stále pravděpodobnější, že pod hrozbami stavby základen a "raketových" systémů se může připravovat i ta druhá, pozitivní část dohody mocností - připravit schůdnou verzi příběhu o mimozemšťanech - a nastavit podmínky pro opravy myšlení i opravy na planetě. Nechat v izolaci svého přepychu dožít ty, co chtěli ostatním vládnout - a ze šuplíku jim vzít koupené či ukradené technologie pro levnou výrobu energie a jednoduchý směnný systém mezi prací a odměnou za ni.
...jestli jsem někoho unavil či naštval svým přístupem, tak se omlouvám. Schizofrenik profesionál má v popisu své práce nabízet zcela protikladný až nesmyslný výklad skutečnosti. Má pro jeho koncepci dva funkční referenční systémy. Známé dříve pod šifrou "blahoslavení chudí duchem".

203158

25.10.2009 19:35

Hodlá Amerika napadnout do 3, 4 let Rusko?

RE: zase ta Gnoze

janko 85.?.?.?

...jo chlapče, čeká tě možná několik překvapení. Ale užij si svou pravdu, dokud to jde.

203208

02.11.2009 21:23

Dopis referentky

RE: muhahahhh

janko 85.?.?.?

...hmm, počítač dostal svoje žrádlo, tak vykadí odměnu.
óóóóó, jak promyšlenééééééé.....

203930

04.11.2009 14:33

Prezident podepsal

RE: Mnoo,

janko 85.?.?.?

kloučku, nauč se při čtení slovům i rozumět, zatím teda nic moc....

204127

04.11.2009 15:03

Prezident podepsal

RE: 2 Stwora

janko 85.?.?.?

...jak by mohli strécové z EU definovat cíle EU, když ty cíle připravují hoši od "programu peněz" !!
...a zatím je nemohli vystrčit, protože strejda Klaus jim skočil do polívčičky.

Ale je i druhý scénář: strejda Klaus hraje "havla v base" - stále přeci platí, že ti věznění, odmítaní (biblicky "ti poslední") se dostanou pak k moci. Takže hanobení Klause i jeho hrdinství jsou jen role.

Příběh se staví z větší vzdálenosti. Končí použití peněz - výroba dluhu přesáhla možnost jej splatit. Za platidlo slouží už "slovo" - chytře propojované vazby, media místo bank - stejné vedení a jejich užitek je plánován těmi, kdo se ve vývoji lidského vědomí dostali dál než my tady.
Máme pár let na to, abychom se naučili dělat pořádek ve slovech, nahrazovat správná slova penězi (= korupce, křivárny od maličkých po největší) už přestává fungovat.
A první pořádek se asi bude dělat mezi vědou a duc/hovnem, pojmenovávání podobností dvěma různými "asociačními řadami" byť v různých jazycích stejnými) je tím "černým vzadu". "Temné síly" mají mnoho společného s "temnou hmotou" - jsou to takové roztomilé slovní shody, mající společné jmenovatele v každém z nás.

Průsečíky událostí v tomto rozměru sledují i ti, co peníze a "úrok z úroku" vymysleli. ...a snaží se svůj časový deficit zachraňovat, jaxe dá. Proto v patrech, kam vkládáme své "konspirační" a jiné příběhy, se občas musí "vhodit ručník". Zkrátka zas některý "sedlák práskl bičem". Což se může stát i v mysli člověka - že dojde k hranici svých starých možností. A musí hledat nové cíle. LS spustí něco, co je pro nás připravené. Ale je možné, že reakce nebudou takové, jak "připraváři" očekávají. Internet a mobily jim trochu kazí "noty".

204133

06.11.2009 10:11

Prezident podepsal

RE: Mnoo,

janko 85.?.?.?

...dobrý Jarmilko, dík za překlad. Je hodně jazyků, do kterých lze naše chování "posadit". Ale jen čas následující ukáže, kde (a někdy i ProČ) jsme se mýlili. Vaše vysvětlení má logiku, jednu z několika logik. Na to nezapomínejme. Každý můžeme do svého uvažování zahrnout jen své poznatky a svoje domněnky - dost těžko se oddělují a spojují tyhle dva balíčky, osobní poznatek může být pro jiného jen blábolem, teprve množina podobností začíná mít váhu = působnost.

204265

10.11.2009 15:28

Co všechno je u nás normální

RE: 17.11.89

janko 85.?.?.?

..no, možná si "sametovku" zopakujeme, zas relativně "něžně". Jde o plánovanou verzi zániku civilizace (krachu společenských a přírodních systémů) v roce 2012. Místo nárazu planetky či jiného harampádí s následkem mnoha let zimy či potopy - by se mělo jednat o postupný přechod našeho myšlení do forem snesitelnějších pro naše hvězdné okolí.
Vše si svým myšlením přitahujeme. Od svých strachů k nenávistem, které cítíme k něčemu nebo někomu jinému. Ale výsledky toho přitahování si často vyzobeme až později, mnohdy až v jiném těle.

Zatím to ještě není vidět nějak moc zřetelně - ale mnohým z nás už "došlo", která facka je za kterou naší hloupost.
jen je asi těžké pochopit, že facky, které dáváme planetě (ale i společenským systémům, komunikaci)- ta nám příroda nebude stále tolerovat. I ona má svou kapacitu.

My jsme příroda, naše paměť je onen pro fyziky "prázdný prostor" mezi hvězdami. Čeká vás pochopení faktu, který nelze doložit jinak než vlastní zkušeností - že totiž záznamy veškerých pohybů našeho těla i našeho myšlení vyplňují ten stále rostoucí "prázdný prostor".
Ale naučili jsme se jej pojmenovávat jazykem vědy a přežívá ještě jazyk duchovní/pohádkový. A zřejmě oba budou nahrazeny jazykem "o informaci a její pouti prostorem a časem".

Oprátku nebo polštář - si vyrábíme každou vteřinou, vše se ukládá do frekvence, známé pod slovem "ČAS" - a do této databáze (v podobě "zamrzlého času") si každý podle potřeby saháme - naše paměť vznikala množinou opakování. Náš relativně složitý rozhodovací mechanizmus (= inteligence) se také učí pomocí chyb (= mutací). Ale bude chvíli trvat, než i další z nás zjistí, Že, Jak a Proč - se naše myšlenky ukládají souběžně do všech planet sluneční soustavy, ale i do volného prostoru mezi nimi. Tam existují naši nehmotní dvojníci, říkalo se jim strážní andělé. A jejich řídící hierarchie.
Ale jsou jinak koncipováni - tak jak fungují počítače. "Inteligence" počítačů je průnikem mezi inteligencí naší (na bázi uhlíku) a databáze "dat v prostoru", kterou naši předci čerpali z křišťálu - a my z křemíkových (a snad už i diamantových) destiček s tranz i Story.
Asi ještě netušíte, co je čeština za nástroj myšlení - ale zjistí to nakonec každý, kdo bude chtít.

204465

10.11.2009 15:50

Co všechno je u nás normální

RE: Etnický původ

janko 85.?.?.?

Eriku, původ je jen jedna část. Každá rodina má svoje "černý ovce". A proč by nemohly taky existovat v opačných rodiných opačné - bílé ovce?
Chybí mi tady snaha vidět události alespoň z "protisměru, když už se nezmůže někdo na víc úhlů pohledu.
Židovství je ZPŮSOB MYŠLENÍ, to za prvé.
A za druhé - existují dva typy židů, ti SYSTÉMOVÍ se táhnou dějinami už od útěku z Egypta. A stále bojují proti těm, kteří utekli mnohem dříve, z dálného východu, který se ubíral také pro ně nevhodným směrem.
A že se tahle skupinka usídlila "v českém kráteru", to snad věda v blízké době zjistí.
Ano, NESYSTÉMOVOU, flexibilnější (rektálně aktivní) složkou "židovského myšlení" jsme my, Češi.
Nejen naše snaha nakoupit všechno co nejlaciněji,třeba i se švindlem - to dokazuje. Právě nasazování na ty "systémové" je pro nás tím zrcadlem, které vypovídá o o tom, jak jsme díky své pohodlnosti a schopnosti řešit vše až v "hodině dvanácté", přišli o podíly na světové moci.
Ale nezoufejte, je teprve pár minut po jedenácté, bude asi ještě hůř, než se místo cinkání klíčema naučíme brát každého jako partnera k řešení. Systémoví židi se to naučili už dávno - včetně způsobů, jak vyždímánky uklidit.
..no a tady by asi pár námětů neškodilo, už se tu objevují. (in-ocean a další), to je fajn.

204466

14.11.2009 14:06

Lžeme sobě i Evropské komisi

RE: The Money That Is Sold Abroad Is You!

janko 85.?.?.?

....místo otevření videa se zobrazilo v liště nahoře:

Adresa URL obsahovala poškozené ID videa.

204773

20.11.2009 09:04

Hodina času

RE: Nezapomínejme

janko 85.?.?.?

Jiří, ten článek také vyzývá ke klíčovému rozhodnutí každého z nás - kdy se rozhodneme vstoupit do konfliktu se systémem který řídí nás - v kontextu k systému, který řídíme my (zde syn + rodina).

Cesta není ve sjednocení do jediného názoru, to se díky variabilitě světa nedá v rámci dobrovolnosti zajistit. Cestou (ověřenou tisíciletími opakování) je vytváření "množin podobných názorů" + zdůvodňování jejich postojů jiným množinám. Tak lze postupně vytvářet stále komplexnější "soubory shodných postojů" "PRAVDY ZDOLA".
Zatím se ještě stále učíme "vydejchat" jiný názor - místo toho, zkusit jej zařadit (aspoň malinkou jeho část) do svého portfolia.
Tím se postupně naučíme myslet tak, jak myslí "nepřítel". A to povede k pochopení jeho role.
Stačí k tomu málo, nabídnout sobě i druhému výměnu svých rolí. A odhadnout dobře, jaké úkoly by druhá strana asi obtížně zvládala a na řešení takových se pak může odvíjet diskuze. A tohle se dá praktikovat i v rodině. Virtuální výměna rolí každého z nás dovede k chápání toho, co se děje - a proč.
Samozřejmě ne každý je ochoten nabídnout "grify" své role druhému. A tady začíná to, co nás dovedlo do dnešního stavu. Sobectví, okecávané vším možným.

205325

20.11.2009 09:18

Hodina času

RE: Nezapomínejme

janko 85.?.?.?

Ampe, hladina, kterou jsi pochopil, ta má ještě vrstvu emoční, kterou jsi nepochopil. Dítě zkrátka pochopilo, že máma vydělává peníze pro rodinu, pro něj. A tak ten chytrej kluk poznal, že když chce mít mámu u sebe, tak musí mít na ten společně strávený čas přesně ty peníze, které kradou mámě čas pro něj.
Nebudu tě unavovat další vrstvou příběhu, kdy kluk napoví mámě co má dělat tím, že si chce ty JEJICH peníze od ní půjčit.

Buď jsi ještě mladý, anebo trochu tupější pro vnímání detailů, které vedou ke zcela jinému pochopení příběhu. Ale jistě tuto tupost nahrazuješ výkonností v jiné oblasti. Každý jsme nastaveni tak, abychom byli v něčem blbí, a v něčem geniové, ...jen to v sobě rozeznat je potíž (a současně úkol na celý život)

Děkuju Vladimírovi za jeho uvedení.

205327

20.11.2009 13:28

Hodina času

RE: Nezapomínejme

janko 85.?.?.?

...vidím že reaguješ opět v prvoplánové hladině, mrzí mě, že jsem zareagoval. Nemám potřebu někomu mazat med okolo té díry v obličeji, jestli jsem hloupější já nebo ty, to je možná důležité pro tebe. Mě nevadí, když mě okolí bere negativně, je to přirozená reakce uraženého ega.
Věcná stránka pak mizí, místo na "informaci" reaguješ jen na "nosič té informace". Tím podáváš důkaz své neschopnosti reagovat jinak - tedy nabídnout argument k příběhu a ne k mojí osobě. Mohl ses třeba zajímat o to, co jsem jen naznačil jako pro tebe neprůchodné (jakou úlohu měla v příběhu žádost dítěte o půjčku) - tak by reagoval člověk inteligentní, snažící se dozvědět něco, co třeba ještě sám neví.
Blbec ale útočí. Asi sis nevšiml, že po mých "urážkách" je také vysvětlivka, že nemůžeme být všichni geniové na všechno.
Zkrátka ti emoce nedovolily vnímat mojí reakci jinak než jako útok - i když ten tam také byl. Vždy záleží "na přijímači", co ho zasáhne, jestli nabídka se něco dozvědět - anebo bránit svou omezenost. Výběrem citátu jsi prokázal, že blb nejsi, tím ostatním sis to ale pokazil.
To, že reaguješ jak reaguješ - vypovídá cosi o potrefené huse.

...I já jsem teď za potrefenou husu, ale možná někdy zjistíš, že snaha řešit není na tvé straně, stačí ti další heslo "nejlepší obrana je útok". Bušíš kamenem do ostří sekyrky, je to moudré?

205351

20.11.2009 21:23

Hodina času

RE: Nezapomínejme

janko 85.?.?.?

Jiří, jsme sice vrstevníci, ale obávám se, že jste tu větu četl nepozorně, zde je:
Zemřeme-li zítra, firma, u které pracujeme, si za nás najde náhradu během několika hodin. Ale rodina a přátelé, které opustíme, budou cítit ztrátu po zbytek života......

Smysl té věty je přeci v tom, že firma se snáze obejde bez zaměstnance, který z ní odejde. A jedná se o SOUČASNOU firmu, ne o takovou, kde si zaměstnanci váží své práce a zaměstnavatelé dovedou jejich práci ocenit. Tyhle firmy se teprve rodí, není jich zatím moc, ale jsou.
Bez konfliktů vývoj nefunguje. Ale většinou stačí konflikt slov, střílet na sebe něco jiného je blbost.

205377

21.11.2009 00:53

Hodina času

RE: Nezapomínejme

janko 85.?.?.?

...jo, jsou to hezké příklady. Je na každém z nás, aby se naučil zodpovídat sobě i ostatním za svá rozhodnutí. 2000 let lhaní mocných o povaze života a světa má pokračovat a být nahrazeno skrytou diktaturou - pomocí peněz či kreditů, mají to ti nahoře dost dobře promyšlené.
Ale vývoj téhle komunity (lidí) je mnohem delší než je obecně známá historie planety a kosmu, pochopit a přijmout fakta o reinkarnaci a jevů sní souvisejících - to je úkol na pár let.
Máte pravdu v tom, že poučení vzniká počtem opakování chyb. A bez blbců by ti chytřejší nemohli existovat, nevědí, že jsou chytřejší jen pomocí utajování. A to se díky internetu mění.

Doba asi přinese změnu v chápání rozdílů mezi chytrostí, vychcaností a moudrostí, ale ne dřív, než všichni potřební okusí to, proč se sem v tuto dobu narodili. Nevím, kolik jich/nás je, ale těší mě, že připravenou genocidu pomocí vepřové chřipky se podařilo odchytit u nás, v české laboratoři. (kontaminovaná vakcína - spojení ptačí a vepřové chřipky je velice nebezpečná kombinace, viz WM magazín č.94).
Takže hoši v pozadí, řídící chod tohoto světa pomocí toků peněz už pár set let - co měli naplánovanou redukci obyvatelstva.....jsou nejen se svým plánem pozadu, ale snad i "v pozadí". Možná ty boží mlejnky konečně začínají fungovat.

205391

...nevím proč mi tahle zpráva připomíná spíš prázdninovou "kačenku" než vážný záměr Číny.
Zpravodajské hry se hrají stále, jako roznětka pro případnou invazi do "zlobivé Číny" může posloužit i tahle lahůdka. Mediální válka neskončí nikdy, slova řídí naše činy už od dob, kdy jsme se je naučili používat.

Připomíná mi to situaci u nás, házení špíny na ty, co od našich "komoušů" nezdrhli před 20 lety do nových, perspektivních stran. V členské základně komunistů pak zůstali ti, kdo kupodívu věří, že model "za dobrou práci dobrou odměnu" zas tak špatný není.
Jen ho tehdá vzala do rukou předchozí generace té party, která zobe (a zobákuje) dneska. Situace se může, ale také nemusí opakovat. Není už co ukrást,....

205393

26.11.2009 23:23

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Pane Stworo

janko 85.?.?.?

..jo tržní toho typu: "trhni kde můžeš"..., na nikoho se neohlížej.

Tihle jsou nejlepší. ...možná do nudlí....

205808

26.11.2009 23:34

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Něco do pranice

janko 85.?.?.?

...a kupodivu když nadkritická množina lidí objeví tyto principy, stane se s nimi to, co vždy - překlopí se do jiné formy vědomí (vědění). Bohužel zajatci duchovních principů nejsou ochotni chápat nutnost propojení s poznáním, vzešlým z kvalit hmoty......,
tvrdohlavě stojí na svých dogmatech jako ti z oblasti věd. Nechápou, že teprve hledáním společného mohou dosáhnout svobodné vůle ve "svícení". Osvícení se dělá osvětou. (správně psáno (o)s větou, tedy pomocí vět). Celý s/vět je z/vět, z příběhu, do kterých vkládáme své emoce a následně i své pohyby, kterými ten svět měníme.

205811

27.11.2009 11:20

Britský premiér utajoval přípravu invaze do Iráku

vrstvičky informací

janko 85.?.?.?

Kdopak z nás si uvědomuje o co se asi "hraje", když si tu na Zvědavci a v dalších webech můžeme psát cokoliv o těch, kdo nám vládnou?
Vládne vždy ten, kdo dovede nejlépe předvídat vývoj událostí. A to v souvislosti s tím, jak dovede kontrolovat informační vrstvy, ve kterých se pohybuje.
Fakt, že si skupina lidí vytvořila z peněz nástroje k modelování myšlení veřejnosti - ten si nesmíme zúžit jen na vlastnictví médií a modelování cílů společnosti skrze ně. Musíme se vrátit až do období, kdy tehdejší mocní plánovali nutnost počítání roků znovu od nuly.
v období následných tří let už musí potomci tehdejších elit vzít řízení společnosti do svých rukou, proto se postupně do čela řízení planety dostávají víceméně neznámí lidé, kteří už nemohou déle zůstávat za oponou a řídit události "s časovým předstihem".

Ten zbyteček času, který měli "nahospodařený", ztratili díky krachu připravené "chřipky od prasátek". Na situaci tak musí reagovat sami, osobně, bez "skupinek lépe informovaných loutek".
Nevíme, kolik ještě neznámějších lidí nám šéfové světa nabídnou do řízení jejich organizací - nakonec je budou muset řídit ti, co dosud byli a jsou v pozadí.

205838

27.11.2009 12:01

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Božie kráľovstvo - prostriedok na vyriešenie problémov

janko 85.?.?.?

Stréčku abc, modlitba je formou přání. Přání je lidská forma energie, vyslané do prostoru. Ale musí se pro "přání" něco udělat. Manuál moci (bible) je pro každého, ale ti, co měli na její studium a úpravy víc času, ti si bibli přizpůsobili svým potřebám.
Fakt, že se leccos z bible už podařilo uskutečnit, si srovnejete s fakty, které se podařilo uskutečnit těm, kdo si sepsali její poslední variantu. Ta se jmenuje PROROCTVÍ SIONSKÝCH MUDRCŮ. Zjistíte, že se jim ta úprava bible ve vlastní prospěch povedla, že se vše děje v intencích tohoto proroctví, vlastně spíš plánu, manuálu těch, kdo pochopili bibli "pro sebe a svou skupinu".
Bohužel z těch druhých tak nadělali "ovečky", a sami je jako ovečky taky pasou, jsou těmi pastýři. A na konec z nás chtějí udělat "pastu" - tvárný materiál pro "hry v čase".
Čas pro původní plán bible je tu, ale mnohé "ovečky" mají už vygumováno, jak se k nalezení svého kousku moci (= svobody v rozhodování) dobrat.
Naučit se myslet na svou hlavu a neopakovat stále jen to, co už řekli jiní.

205842

27.11.2009 17:51

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Božie kráľovstvo - prostriedok na vyriešenie problémov

janko 85.?.?.?

..v podstatě máte pravdu, když místo jedince v podobě boha nastavíte lidskou společnost, všechny jedince, kteří mají schopnost měnit realitu.
Vesmír je samořiditelný systém, bůh slouží vždy jen k posunutí hranice poznání. "On" nic neřídí, vše spolupracuje na bázi růstu množin opaků a podobností. Je to čtyřcestný systém, který vyjadřuje jak symbol kříže , tak ale i třeba rovnice pana Maxwella nebo čtyři síly východního učení.
Nepřeceňujte úlohu bible, dnešním manuálem je postup propojování znalostí duchovních a vědeckých. Díky tomuto propojení máme šanci získat "vlastnosti Ježíše a jeho lidu" všichni, kdo se vyhneme úmyslnému jednání "na něčí úkor".

205869

28.11.2009 10:02

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Božie kráľovstvo - prostriedok na vyriešenie problémov

janko 85.?.?.?

..i "počty" jsou jednou z cest - a to dokonce dost podstatnou, naučily nás poznávat ten "efekt myšlení", tedy hmotu a její vlastnosti. Bohužel mnoho lidí, zaslepených "jejich vírou" si neuvědomuje, že hráze v paměti lidstva (mem/brány) lze zavírat i otvírat. Ne každou hmotu vytvořila naše příroda, jsme ti, kdo ji mohou měnit v závislosti na "době, k tomu potřebné". Později i v trvání "oka/mžiku" (usnutí nebo "výpadek myšlení", vyberte si).

Vytváříme k tomu nástroje, víra je jen jedním z nich, dalším je úsilí všech "samořiditelných vrstev prostoru" (informačních polí), kam patří i člověk, jeho míra svobodné vůle a jeho možnosti čerpat tato data z informačních polí.
Čirý nerozum je to, co píšete o čirém nerozumu. Protože pouze tím, že zkoumám "to ovoce" svou vírou, podloženou a spojenou s vědeckým poznáním - tím mohu "to ovoce" poznat lépe, s následnou platností pro ty, kdo té "víře, podložené logikou života" také uvěří.
Posilování podobného - probíhá ve všech vrstvách stvoření. A stvoření muselo někde začít. Jakmile se dostanete k poznatku, co musel "bůh" vytvořit, aby z "nic" bylo "všechno", tak i vy pochopíte vztahy mezi množinami sil, které určují SAMOSPÁD VÝVOJE. Bohužel se to nedozvíte z historie, kterou někdo popsal, tuto historii vytváříme a měníme v každé vteřině svého života - v závislosti na tom, jak velký kus si naše "nehmotná součást těla" přinesla z minulých životů. Do těla vstupujeme v době, kdy můžeme něco se "situací v prostoru" udělat vlastními silami.
Ale obávám se, že zatím není dost lidí, uvažujících "stylem blázna", který je mi vlastní.

205893

28.11.2009 17:43

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Božie kráľovstvo - prostriedok na vyriešenie problémov

janko 85.?.?.?

ábéci, rozum je pouze velmi složitý rozhodovací proces. Nemá pro mě smysl ti popisovat, jak, kde a v jaké formě se informace, vytvořené jakýmkoliv POHYBEM ukládají a jak se dostávají skrze slunce a planety do přírody a do nás. Bůh samozřejmě je potřebný, stále posouvá naše vědění. Ale jediné, co asi vytvořil, je pětice, která tě asi neuspokojí. Vytvořil "zrcadlo" pro Pohyb, Směr , Rytmus a Chybu. To všechno potřeboval k sestrojení principu Samořiditelnosti, který my známe jako zákon akce a reakce. Jsme spolu s hmotou a přírodou tím zrcadlem. Pobožní lidé jej poznávají ve větě "Co nahoře, to dole". Pro všechno ostatní už existuje vysvětlení, které bude za nějaký čas součástí našeho poznání. Paradigma, postavené z vlastností pojmů se nemusí dál dokazovat, protože samotný pojem vyjadřuje míru stálosti v čase i v prostoru, kde čas potřebný není.

Ale nebudu tě unavovat a rozčilovat, užij si své vědění, to moje si na tebe počká.

205909

28.11.2009 23:16

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Božie kráľovstvo - prostriedok na vyriešenie problémov

janko 85.?.?.?

...asi vám přestávám rozumět, ale stalo se opravdu to, že "drcením slov" jsem došel k formulaci nástroje, kterým lze poopravit mnohé v současné společnosti.
Vám nikdy nebylo divné, že u číslic jsme znali hodnotu či význam každé z nich - ale u písmen nám tato vědomost dána nebyla? Fakt, že každé písmeno má nějakou hodnotu "pohybové síly", (známe skupinu takových písmen jako slovo, na základě kterého nutně vykonáme nějaký myšlenkový či jiný pohyb)- tento fakt jsem u písmen "latinky" sestavil do tzv. "abecedy lidštiny".
Nakolik je tato abeceda ekvivalentem k tabulce chemických prvků - o tom se budeme teprve přesvědčovat postupně. Neumím nabídnout jednoduchou kuchařku k chápání této problematiky, ale zcela jistě ke stejným poznatkům dojdou či už došli i další lidé.

..a co si kdo myslí o mně, to je v těchto souvislostech zcela nepodstatné. Každou víru je nutné opřít o nějaký referenční systém. A čtení slov od jejich středu "kmitem vpravo a vlevo" po významu jednotlivých písmen je tím nástrojem.
Než "vznikly" počítače, musel vzniknout pro ně jazyk. Znáte-li důvod ke vzniku "bitu" a "bajtu", máte to pak snazší. Jazykem počítačů umíme vytvářet jiné reality ve 2D. Později i ve 3D. Chybí jim jen "míra hmotnosti" a kvality vnitřních struktur. Ale to je na delší "povídání" o tom, jak lze našimi silami vytvořit snesitelnou formu věčnosti. Žít v pravdě umí každý přesně tak dlouho, dokud ta jeho pravda platí i pro jeho okolí. A o tom, jak velké či malé okolí zahrnuje pravda, uložená do symbolů, jimiž téměř veškeré poznatky zapisujeme - o tom můžete přemýšlet.

205929

29.11.2009 16:26

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Božie kráľovstvo - prostriedok na vyriešenie problémov

janko 85.?.?.?

..byla by chyba brát zaujetí či jiný výklad jen jako spor. Je to vždy především nabídka jiného vidění něčeho mimo mne. A do jaké míry se ztotožním (uvěřím), do té míry se nabídky stávají polemikou nebo i bojem s pomocnými (olověnými?) nástroji.

Otázka formy nebo obsahu je odvislé od množství času, který je k dispozici. Při nedostatku času forma ustupuje, nahrazují ji emoce. Je obtížné se naučit věřit faktu, že času je vždy "akorát". Že všechny emoce i všechny informace potřebují ten svůj kousek času na svůj projev. Můžeme jen /svojí vůlí) řídit ten přechod mezi naší formou sdílení a našimi emocemi, vše ostatní je dáno předchozími směry od těch, kdo mají větší moc než my. A tím nemyslím jen šéfy firem nebo států, naším nejvyšším šéfem není rozum, jak by se chtělo říct, ale emoce. Ty jsou největší silou ve vesmíru. Pozná se to snadno, když rozum končí, nastupují většinou facky nebo silnější zbraně.

205966

29.11.2009 21:09

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Božie kráľovstvo - prostriedok na vyriešenie problémov

janko 85.?.?.?

...nějak nechápu kam vaše doplnění směřuje. Cesta od statistiky k tomu, co nazýváme frekvencí je jedno a totéž. Vše, co se dostatečně dlouho opakuje se stane frekvencí. A statistika je je sběr dat pro opakování stejností. Proto statistika umožňuje formovat podmínky pro vznik chyby. A chyba je vždy zdrojem pro nezbytnost dalšího vývoje, jsme tak nastaveni. Vědci v tomto případě postupují dobře. Nebo máte jiný názor? Podložený příkladem?

Mimoto definování pojmů (jinými slovy popsat co nejlépe význam jednoho slova) je činnost, které se bude lidstvo v "blízké přítomnosti" zřejmě dost věnovat.

Jistě víte, že spojení blízká budoucnost je z hlediska fungování nesmysl, představuje model oddalování, nemůže nastat. Zatímco blízká přítomnost je něco, co zcela jistě nastává. Je to mentální projekce pro pohyb, který se chystáme udělat. A je fuk, zda jde o pohyb myšlení nebo pohyb těla.
...a podobných nelogičností máme v našich asociačních řadách hromadu...., ale zatím je asi málo lidí, kteří se tomuto tématu věnují

205987

30.11.2009 11:39

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Božie kráľovstvo - prostriedok na vyriešenie problémov

janko 85.?.?.?

Pane Kramáři, onen odvážný člověk sice s odvahou sobě vlastní mohl prohlásit, že je třeba zahrnout do statistik i ty změny "s rostoucí účinností" - ale nějak neřekl kudy na to.
Vždy se jedná o "jednotku" (zde času), se kterou statistika operuje. Na příkladu globálního "oteplování" můžete zjistit i jiné výsledky statistik. A manipulace s daty je podstatou statistik. A manipulace nemusí mít vždy jen podtext lumpárny.

Proto ten váš chytrej pán měl ještě navrhnout, jak rozeznat ty podstatné faktory pro vytváření statistik od těch nepodstatných.
A o tom je holt věda a její shromažďování podobností.

Možná znáte práci pana Páleše, který ve své Angelologii ze statistik vytvořil model "rytmu dějin". Zjistil, že v různých obdobích se vyskytují lidé, přinášející nové (součtové) informace, které doba shromažďovala ve vědomí a podvědomí lidí.
Zkrátka jste úlohu statistiky pochopil jinak, podle mě nedostatečně. Čím většího "kusu Země" se statistika týká, tím delší musí být "časová jednotka" - aby měl výsledek vypovídající hodnotu.
Povodně a další průšvihy počasí jsou nejen navázané PŘÍMO!! na myšlenkový potenciál lidstva, ale také signalizují konec(rozpad) jedné etapy vývoje člověka na této planetě. A to je myslím téma, pro které asi nebudete mít odpovídající informační zázemí. Takže děkuji za diskuzi a přeju vám klidné prožití důchodu.

206012

30.11.2009 12:14

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Jedinečná kniha

janko 85.?.?.?

...klasika "umyté hlavy", je to protilehlá situace k těm, co stejně přesvědčivě tvrdí, že vesmír vznikl za tři naše !!! vteřiny prásknutím ničeho.
..a nikdo neuvažuje o tom, že zrovna tak, jako my se musíme všechno učit opakováním, tak i "NIC" se muselo pohnout a všimnout si, že se pohnulo..... a vytvořilo Směr. A pomocí všech směrů od sebe vytvořilo i Prostor. A že to mohlo chvilku trvat, tak mohla vzniknout věčnost jako "součet všech chvilek". Je čas nabídnout jiný příběh o bohu i o vesmíru, už na tom maká dost lidí, jen zatím nejsou moc vidět.

...a nemusí to být tak šíleně vážný (věda) nebo hrozivý (brble) příběh, život je i o radosti a přátelství. Oživit slova "lidskými vlastnostmi" je docela užitečná zábava i práce. Slova jsme si vytvořili, tak je třeba je poskládat tak, aby ten příběh "neměl logickou chybu". Říká se, že slova jsou živá nebo mrtvá. Tak je oživme aspoň lidskými vlastnostmi, uvidíte, že ten příběh začne fungovat.

206013

01.12.2009 14:55

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Božie kráľovstvo - prostriedok na vyriešenie problémov

janko 85.?.?.?

ano, snažil jsem se vysvělit úlohu statistiky v obou směrech - jako zdroje pro formulaci nového přístupu k opakovaným a zaznamenaným jevům, což je případ Páleše, který si té periodicity všiml. Druhá úloha statistiky je opačná, vytvořený mentální projekt/vizi lze zkoumat a potvrdit pomocí třídění a sjednocování podobností, které následně teorii či vizi prokáží prostým "opakováním celku". Jde o vytvoření časového rámce, který vždy přesahuje lidský život - a zařazení takového okruhu poznání (cyklu) do dalšího projektu pro lidskou populaci. Takový projekt pak většinou "počítá roky znovu od nuly".

Jsme součástí druhé poloviny projektu, který zahrnoval dva způsoby vývoje technologií.
Atlantida využitím mentální transformace energie na hmotu sebrala vodu do té doby obydlenému Marsu (neptejte se, jak to vím, jen to zapadá do dalšího kontextu).
Naše civilizace cca 13 000 let byla nastavená na vytváření technologií z hmoty (= už mnohem dříve realizované mentální energie). V současnosti prožíváme propojování efektů technologií vytvářených myšlenkami přímo - a efektů, vytvářených mechanicky, znalostmi o povaze frekvencí v hmotě a jejich účinků na člověka a hmotný prostor.
.ale věřit mi nemusíte....

206080

02.12.2009 10:11

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Božie kráľovstvo - prostriedok na vyriešenie problémov

janko 85.?.?.?

...vzhledem k tomu, že mi do hlavy "naskákal" jiný příběh o účelu přírody a hmoty včetně naší úlohy v prostoru - tak se snažím navazovat mé poznatky na ty, uplatněné už dříve.
Vše se dozvídáme z různých příběhů, navázaných na známou historii. Z té pak vytváříme projekt pro další "cykly životů". Cyklus o "křestu", od kterého byl formován náš letopočet, se ale navazuje na jiný příběh o povaze celé této galaxie, potažmo galaxií starších.

Změna našeho myšlení se odvíjí od toho nového příběhu, budeme jej navazovat na použitelné části příběhu mayské civilizace, Plejád, Alcyonu a dalších.
V této době bychom se mohli stát součástí rozvinutějšího společenství planetárních systémů v galaxii, zatím tomu události odpovídají. Do jaké míry se to povede, to záleží na nás všech, do jaké míry jsme ochotni přemýšlet o účelu všeho, co nás "napadne". Do jaké míry jsme ochotni zkoumat své myšlenky a jejich navazování na naše předchozí vědomosti.
Čtení slova po písmenech od středu slova - je zatím pro většinu lidí pitomost. Ale to už historie zná na příkladu Kopernika, Newtona, Einsteina a dalších. Genia od blázna dělí jen vzdálenost, o kterou předběhl špičky populace. Teorie musí být dostatečně šílená, aby mohla být pravdivá.
...a to je, vocotude...., navíc to není teorie, proto6e je sestavená z vazeb mezi pojmy. A "obecný pojem" je vždy slovo, pro které není třeba další vysvětlení. Vzniká množinou opakování, je zobecněním opakovaných pohybů mysli. A myšlení je vždy výstupem toho, co nám do hlavy skočí - a zůstane v podobě znalosti. Od znalosti odvíjíme možné varianty budoucnosti. Uskuteční se vždy ta, pro kterou existuje nadkritická množina souhlasu těch, kdo události řídí.
..a události se řídí slovy a čísly od těch, kdo s nimi dovedou nakládat lépe než my všichni. Program, vložený do skryté spolupráce mezi latinou a matematikou zkrátka přinesl asi jiné výsledky než ty, se kterými počítali tvůrci "upgrade" tohoto, původně zřejmě egyptského programu, vloženého do hebrejštiny.
Čeština je možným nástupcem tohoto "jazyka vyvolených", platným pro nejširší možnou komunitu. Tou míním prostor komunikace této galaxie, aby té šílenosti nebylo zas tak málo.....
(..ví snad někdo, proč je na české klávesnici počítače u číslice "6" také "ž" a šipka nahoru? Co znamená soulad šestky s prvkem uhlíku a číslem života člověka?...atd, atd...).
Přemýšlet o pitomostech má při dlouhodobém provozování i nějaký ten užitek.

206135

03.12.2009 22:43

Pozvánka na hlavní líčení

RE: Hodne stesti,

janko 85.?.?.?

..také přijdu, Jan Koňas.

206248

04.12.2009 09:43

Pozvánka na hlavní líčení

RE: Hodne stesti,

janko 85.?.?.?

Vás poznám, ale ty další - do do nové verze Poláčkova příběhu "Bude nás pět" - neznám osobně...., leda by mě poznali podle té bílé tvrdohlavé palice - a vás podle nekompromisního úsměvu v ohromujícícm těle.....
(to jako že z toho těla jdou často ty hromy a blesky...)
...a kdo udělá transparent? a co na něm bude?

206279

04.12.2009 10:32

Protestné ukončenie štúdia na Prešovskej univerzite

RE: Spravne

janko 85.?.?.?

René, neklesejte na mysli, dík za vaši reakci. Situace se vyvíjí, plamínky odporu ke lhaní budou přibývat, každý systém vládnutí postavený na lhaní je uvnitř shnilý, takže se rozpadá zevnitř.
Je tu doba, kdy vysokoškolský titul (papírové provedení) bude mít spíš muzejní hodnotu, to co se někdo naučí během několika semestrů, to může mít větší hodnotu než kus papíru. V IT už to tak funguje, ostatní na to přicházejí.
Hulákání na univerzitách je výsledkem, kterým nás mocní vychovávali - hulákáním, příkazy.
A mladí neznají "fintičky" diplomacie, tu jim teprve dává škola. Škola života. Ale v hlavách mají jiný "program" - a ten se máme učit chápat a ne jej pouze potlačovat. Každý, kdo rozum používá, pozná, kdy mu škola dává víc než on jí - svou účastí v "řazení se do systému".
Bohužel systém ve kterém žjeme je postavený i na vědecky potvrzených "lžích". Ty úvozovky jsou tam proto, že vědci teprve přicházejí na to, jak člověk v prostoru funguje a co tu má "na práci". Oni často věří poznání svých předchůdců, ale neuvědomují si, že nástroje pro zkoumání člověka i prostoru vytvořili ti, co vymysleli a udržují skryté propojení mezi latinou a matematikou. Matematika zůstala, z vlivu latiny na ostatní jazyky pak vznikl jazyk počítačů, ne nepodobný systému harmonických vrstev frekvencí v hudbě.
Přichází doba, kdy "hudbu sfér" realizujeme skrze IT.
A do jaké míry ET (mimouši) a IT (informační technologie) souvisí s vnímáním slova "sfér" a s/fér (s pravdivostí, férovým jednámím) - o tom můžete nejen vy popřemýšlet. Vše je ukryto ve vnímání slov a jejich částeček - písmen. "Abeceda lidštiny" (znalost obsahu každého písmene) čeká na ty, kdo nejsou spokojeni se stavem světa - a chtějí pro to dělat ně+co jiného než jen střídavě brečet a nadávat.

206283

04.12.2009 22:22

Protestné ukončenie štúdia na Prešovskej univerzite

RE: Spravne

janko 85.?.?.?

Iko, do jaké míry je argumentem pískání při nemožnosti dostat odpověď na položenou otázku - to ponechám na vašem přístupu.
Ale možná sám víte, že když při výchově dítěte slova nepomohou, nastoupí většinou "pádnější argument". A tím dítětem byl přednášející. Studenti, sdílící postoj Igora nejsou blbci a on sám je daleko nad vaší rozlišovací schopností co je a co není v dané situaci potřeba udělat.
Kupodivu někdy jsou děti moudřejší než my dospěláci, ale to jste asi nezažil.
ad PS: programuji sebe i jiné v češtině. Je to nástroj, jehož zatím skryté kvality poznáte i vy. Snad už během několika let.

206327

05.12.2009 21:11

Pozvánka na hlavní líčení

RE: Hodne stesti,

janko 85.?.?.?

..urazit ani polichotit jsem nechtěl, Každý si vybere to, jak svými příspěvky působíte na nás. Vnímání je úlohou "přijímače" - kam ho jeho asociace nasměrují.

Na slogany asi moc nejsem, spíš tak slovní hříčky.

Stwora není stvůra, kterou hledáte,
Vláďa není vláda, kterou živíte.

...na víc se asi nezmůžu..

206363

17.12.2009 14:30

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Ja nevěřím svým očím...

janko 85.?.?.?

Xmane, očima se to neřeší, spíš mozkem.
On Vladimír možná trefil hlavičkou hřebíček i bez vědomí podstatných skutečností.
Ano, člověk je zodpovědný za stav nejen své planety, ale celé sluneční soustavy. K pochopení tohoto tvrzení je ale třeba vědět, jak funguje koloběh informací v člověku samotném, v jeho dvou rozhodovacích systémech - a druhak jak informace z "živé přírody" vysíláme do volného prostoru a jak se ony vrací k nám, právě přes slunce, které vyzařuje naší (= přírodní) energii do volného prostoru.
Takže oteplování ano, vliv člověka ano - ale v jiných souvislostech, než jsme se ve škole učili. A že oteplování může být jen předzvěstí delšího období zimy - to už se také stalo....

207246

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 1

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
16,70 Kč
Švýcarský frank
24,34 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,78 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
778 872,54 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 59 663 391