Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané janko

Nalezeno 1803 příspěveků, 22 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.09.2008 16:47

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Dobrý článek!

janko 85.?.?.?

...jo, jsem agresivní až hrůza. Hlavně k lidem, co mají nepořádek ve slovech a tím i v hlavě. Plácáním po ramenou anebo mlčením k jinému názoru se nikam nedostaneme. Své názory se snažém podložit argumenty, otázkou je, nakolik jsou jimi i pro "protistranu".

Rád si přečtu tvoji definici "normálního člověka", těší mě testovat ty, co mají vždy pravdu. Vlastně nic jiného nedělám, píšu tak, že se občas v někom vzbouří emoce. Což značí, že nemají tu kterou oblast zvládnutou, ale žijí v přesvědčení, že ano. Proto jsou citliví a vypění. Svou bezmoc argumentační tak přelijou na toho, kdo jim dělá bordel v regálech.

Když se cítím/cítíš být napadený, tak se adekvátně bráním. Když někdo obranu nepochopí, nic s tím nenadělám, je to jeho problém.

Když někdo vjede na silnici bez rozhlédnutí (= reaguje bez myšlení a odpovídajícího vzdělání, opakuje klišé), tak někdy narazí. Také se mi to občas "daří". Na silnici skřípou plechy, tady emoce.

170439

13.09.2008 08:58

Američtí míroví aktivisté navštívili Írán

RE: Rád bych zorganizoval něco podobného

janko 85.?.?.?

jo, to je docela dobré řešení, souhlasím, u komunistů zůstali už jen ti, co pochopili původní ideu, a ne to, co z ní pokurvili ti mocichtiví z v minulosti, co se pak "překlopili" do kabátku ODS.

To schema je jednoduché. Vyždímat z každé ideologie co se dá - a pak se usadit tam, kam směřuje snaha lidí. A protože nejsou blbci, tak si leckams nasadí svoje lidi včas, aby mohli nejen Chartu a OF včas "založit".
Vždy musí existovat užiteční blbci, kteří jsou vidět, kterým lze podle potřeby nabídnout "nový pohled na situaci" a oni jej dál šíří.

Sám jsem toho důkazem, jen v rozměru vědomí a myšlení. A tam jsme každý za sebe, kapišto? A co se ujme, to se uvidí. V tom vidím kousek té spravedlnosti, kterou představuje čas. Ty pomalu jdoucí/meloucí buchovo mlýny.

170501

13.09.2008 09:08

Američtí míroví aktivisté navštívili Írán

RE: SSR

janko 85.?.?.?

panchimpe, SSR založit můžeš i sám, ale SZR (strana zdravého rozumu) už funguje, dostala v minulých volbách z malých stran nejvíc hlasů, ověř si to.
Vede ji Petr Hannig, člověk, který má čuch na talenty, možná jej i znáš. Dělá jen servis a platí agendu a reklamu. http://www.stranazdravehorozumu.cz/
Určitě tušíš, že se k nim také hlásím, zdravý rozum potřebuju také. A kde ho hledat jinde, než ve straně, kde se rozum schovává.
[smích]

170502

13.09.2008 09:31

Sarah Palin a Židé

Rozděl a panuj

janko 85.?.?.?

Není nad to, aby ochutnali svoji meducínu. Každý systém se nutně musí vyčerpat a nahradit dalším.
Vždy existuje dvojice "nosič + náklad". Ti co se vezou, ti jsou tím nákladem. Za nosiče jim už nestačí peníze a jimi zprostředkovaný transport čehokoliv (dnes hlavně keců o demokracii, které jsou momentálně "nosičem idei moci").

Těmi nosiči jsou další podvrstvy, media, zboží, modelování vkusu...., ale těmi posledními jsou ti, co musí denně x hodin zařezávat v práci.

A bitka se konečně dostává do hladiny mezi "nosičem a nákladem", dvěma křídly ze Sionu. A hraje se o "užitečné blbce", obyčejné židy, kteří samozřejmě chtějí pro židy to nejlepší.

A až konečně tahle vrstva nejmocnějších z mocných odloží své šatstvo (ukáže svou nahotu...pro Semtexe a další), pak se snad začnou dějiny odvíjet v nějaké rozumnější variantě.

170503

13.09.2008 09:42

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Pravdivé jádro.

janko 85.?.?.?

...hru jsem neviděl, na Wiki je toto:

....Klid Otce a Matky sledujících Zábavného Artura (obdoba naší televize nebo rozhlasu – i zde je vidět jasnozřivost Cimrmana) je narušen příjezdem jejich syna Standy potrubní poštou. Ten jim oznámí, že jejich chaloupku potřebuje pro svou manufakturu na výrobu ručních baterek – oni se mají vystěhovat do útulku pro přestárlé v Dědově Míse.

Matka se snaží Standu přesvědčit, aby od svého záměru upustil, protože až celá věc dojde Otci (který vzhledem ke svému stáří pomaleji chápe), stane se něco strašného. To se jí nepodaří, Otci vše opravdu dojde, a s pomocí svého starého slovníku Standovi nejen vynadá, ale praští jej (podle návodu) do zátylku ukázkovou baterkou. Rodiče pak Standu odešlou potrubní poštou zpět do Prahy. Na cestě se Standa srazí se svým chemikem, který veze zásobu TNT na výrobu baterek, takže vše dobře dopadne.
.............
a docela záleží na výkladu poslední věty, zda slovo "dobře" patří k projektu Standy, anbo zda je dobře, že se potkal s chemikem a náložemi TNT - tedy že mohli společně vybouchnout.

Asi se na hru pojedu podívat. A zeptám se jich na ten zradar.

170504

13.09.2008 09:45

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Pravdivé jádro.

janko 85.?.?.?

..a dodávám, pro mě je podstatné slovo "srazí" (s chemikem...), jednoznačně navozuje výbuch.
Ale jde o popis hry, třeba hra samá vyzní jinak.

170505

14.09.2008 17:06

Dočasné zpomalení trvalého pádu

RE: bublina?

janko 85.?.?.?

Nemohu se opřít o žádnou studii, ale nějak tuším, že Čína jen čeká na to, jak je Rusko připravené na změnu systému, proto zřejmě odmítla nabídku pálit si diplomatické prsty v Gruzii.

Celý vývoj ve společnosti se vrací tam, kde jeho jedna ze tří větví tuhle civilizaci "počala". Komunizmus zřejmě vyplyne z nadvýroby, ale bude nutné změnit distribuční sítě, odstranit onu druhou složku ve vědomí, známou jako "tajemství", na kterém byl založený obchod v mnohých, nejen pozemských civilizacích.

Právě rozvoj křemíkových sítí a možný kolaps (= překlopení) sil v prostoru (nevím jak jinak nazvat typ rovnováhy, která určuje dění na Zemi). Užití urychlovače CERN by mohlo být spouštěcím momentem pro postupné výpadky našich elektronických sítí. Jsou propojeny v prostoru s určitým způsobem našeho myšlení - včetně efektů, pro které bude věda zřejmě hledat stále obtížněji nějaké vysvětlení, poplatné "logice vývoje posledních cca 2000 let".

Otázkou zůstává, nakolik jsou finanční "bozi na zemi" sami ochotni jít do hlubších forem destrukce jimi vytvořeného systému. Vnímají děravost vytvořené své mediální mlhy, kterou nás krmí. A nikdo z nás, co sledujeme dění zcela nekorektním stylem, nedovede odhadnout to, pro co zatím znám jen výraz "rovnováha globálního vědomí k rovnováze globálního podvědomí".

Efekty v podobě houstnutí různých katastrofických událostí jsou přímo úměrné snaze mocných o ovládnutí planety. Mentální a elektrické sítě se nalézají ve stejném prostoru, rychlost přenosu informací je pak nástrojem pro změny v kvalitě propojování. Mentální a křemíkové pohybové struktury se mohou v určitém okamžiku buď pouze překlopit do své, pro nás lépe fungující podoby - anebo může dojít k tomu, že se bude opakovat dávná historie planety, známé jako Marduk, dnes se nalézající v podobě pásu asteroidů.
Jen tam budeme lítat my.
Uvědomuji si, jak moc šíleně to zní, ale vím, že každý děj v rovině snahy "pohybovat hmotou" (boj o naftu a lidské zdroje) má mnoho dalších vrstev, kam zatím naše vědomé myšlení nemá přístup. Ale to je na jiné povídání.

170547

16.09.2008 14:33

USA prověří Krym

Hřiště

janko 85.?.?.?

...tak mi dění ve světě připomíná mládí, kdy si tlupa kluků zvolila dva "kapitány" a ti si vybírali mužstvo k fotbalu či jiné hře.

Válka o moc funguje stejně, nejdřív si mocnosti rozebírali území i s lidma a zavedli tam svou kulturu/=jazyk - až zůstali dva poslední soupeři - v této hře o pozice. A od určité doby se ze sportovního zápolení (je-li vhodnější ovládání lidí pomocí kapitalismu = peněz, anebo socializmu = vztah k určité distribuční ideologii) stala bitva.

Přednosti "ranného socializmu" před rozebráním Berlínské zdi si uvědomily obě strany, ale ta, která jej prosadila silou, nepočítala s nezralostí člověka. Se kterou ale počítali ti vzadu!!, kdo učení Marxe a Engelse nabídli!? k testu skrze Lenina.
Věděli, že přízemní, sebestředné sklony běžného člověka dovedou tenhle systém opět k nim, vládcům v pozadí, vybaveným poznatky mnoha civilizací před tou naší. Ale potřebovali doladit poměrové hodnoty pro trvalost centrálně řízené planety.
Možná se mýlím, ale u nás snad byl "doporučený zisk" jen 8 procent. Podobně byly asi určeny i jiné strukturální hladiny pro řízení společnosti, to nevím.
Ale vím, s jakým cílem byla v minulosti osmička "položena" do symbolu věčnosti/nekonečna (= do modelu trvalého růstu existence člověka).
A z tohoto poznatku lze číst dějiny, které dnes kulminují ve válce slov, okořeněné občasnými "testy připravenosti soupeře".
Ranný socializmus byl po dohodě(?) ukončený s tím, že je potřeba rozhodnout, kdo je "největší sedlák ve vsi". Zatím nenápadné spojení v Asii s kokrháním z Ameriky naznačuje, kam asi vývoj směřuje. Únava lidí z omílání lží v médiích roste - ale ti, kdo nás "unavují", ti nemají jiné nástroje. Slova i kulky postupně dostávají stejný efekt - smrt myšlení i těla.
A to lidi, doufám aspoň ty u nás, nejspíš vzbudí včas. Jsme trénovaní v hledání skulinek.

Tupolánek má šanci "dvojitého agenta", uvidíme, co z Ukrajiny přiveze. Jestli to máme EU osladit, tak je "U krajana" pro něj zřejmě odemykací vejlet. A kterou kredenc si vybere - toť otázka.

170741

16.09.2008 14:49

USA prověří Krym

RE: Hřiště

janko 85.?.?.?

...a hele, i hrubka se mi vloudila, mocnosti si spíš rozebíraly,...., omlouvám se.
Citlivost pro užití tvrdého a měkkého (....)nejen písmene, náš jazyk dovedla k vyostření citilivosti pro rovnováhu, k háčku nad R. Pročpak tam asi ten háček Jeník umístil - navíc se zvukem, se kterým mají cizinci občas potíže?
To už ja ale na jinou debatu, ...snad někdy....
Nic se neděje náhodou, ale ty klíčové souvislosti je třeba hledat v těch největších vzdálenostech, které ale máme stále při sobě - v našem jazyce, ve vývoji "přepisu myšlení do symbolů".

Souvislosti jsou ukryté tam, kde už člověk nepotřebuje tělo, kde se stává "souborem dat prostoru", naplňuje nějaký ten malililinký kousínek toho "prázdna".
Odkud by se jinak vzalo, že? .....když furt roste, všici (vědci) to říkají. Jsme jako balonek, který nafukujeme tím, co děláme při samotném myšlení. Nebo má někdo lepší vysvětlivku? Nemá. Ale i tahle začíná tím, že si svůj vesmír musí každý vytvořit v sobě. A plnit ho tím, co ho láká anebo co mu kdo nařídí.
Přeju té tlupě podnikatelů, co jedou s Míííírečkem, aby měli dobrý "čich".

170745

17.09.2008 21:47

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Dobrý janek!

janko 85.?.?.?

milý hestroyi, našel jsem si vše, co se o jeho vyjádření dalo vygůglit - a mám spíš pocit, že neměl dost času vyhledat si relevantní informace o radaru, tak holt řekl něco, co ze svého pohledu považoval za optimální.
Že to zrovna moc netrefil, to víme. Ale asi není nutné mu nasazovat hned psí hlavu kolaborantů, zrádců národa.
Doufám, že tě tahle moje odpověď uspokojí víc. Nedělám si patent na pravdu ve všem. Podcenil jsem povahu, která dovede s humorem vybruslit ze všeho, je znát, že je už unavený.
Měl jsem si ten jeho text přečíst dřív, než jsem se ho zastal, moje chyba.

170876

17.09.2008 22:20

Americká ekonomika – loď v bouři a bez kormidla

RE: USA - vědecká velmoc

janko 85.?.?.?

Filipe, možná nepamatujete, že před nějakými 20 lety zas všechny vynálezy vymysleli vědci v SSSR.
Druhou otázkou je závislost vědeckého bádání na obživě vědců. není problém vědu směrovat a financovat tak, aby se zabývala tím, co chtějí majitelé peněz.
Třetí otázkou je nákup mozků s celými lidmi, zaměstnají je rádi a ovoce je tedy jejich. Nejen "Paprclip", dnes jsou agentury na hledání mozků, soutěže dětí...
Opravdu jsou to americké vynálezy????

170879

18.09.2008 17:46

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Dobrý janek!

janko 85.?.?.?

Ájo, můžeš mít pravdu, ale kdyby mi někdo naznačil, že bych se v zájmu svého dožití v klidu měl postavit za něco, co mě ale moc nezajímá - tak bych si nechal napsat od těch rádců vhodný text, přečetl bych si ho - a buď podepsal nebo nepodepsal. protože vím, že můj podpis (mluvím v roli Svěráka) stejně nic nezmění, udělají si, co chtějí.
Že nedomyslel, jakou ikonou byl pro mnoho lidí . to je osud - a jeho špatná volba.

Příkladem tohoto přístupu k nabízené informaci může být Jakubiskův pohled na "Čachtičnu".
Podle mého je Jakubiskovo vidění tehdejší reality (= vhodných donucovacích prostředků aby člověk moudrý = Čachtična se stal nepohodlným a byl dotlačen k bezpráví či přímo fabulován později těmi, kdo mají moc a nemají morálku - jen se rozhlédni....

...no vyber si sama. Historie se opakuje, píšou ji ti, kdo vítězili.
dnes je doba změny, už se jim to sype, ale mají stále páky na nový začátek ve stejném stylu (NWO).
Internet a mobily mohou obrátit vývoj velmi podstatně. A zatím se to daří, i když pomalu. I to pomalu je dobré, jinak by přišlo moc lidí zbytečně o život. Takhle je čeká jen výměna brýlí a jiných filtrů na hodnoty skutečnosti.

170975

18.09.2008 18:22

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Dobrý janek!

janko 85.?.?.?

...jo, ženská je na "podvody" (rozuměj na přitahování pozornosti neobvyklým způsobem) stavěná. Proto jí víc mrzí, když se splete. Klasikou je nevěra, máte nás líp přečtené, proto ten váš tyjátr, když se váš stereotyp ženských lákadel unaví.
Ale to je mimo téma.
Ad pravda:
Cílem každé diskuze bývá i test našich osobních preferencí, zkoušení, jestli ten a ten názor může sdílet i někdo další.
A tomu se někdy říká pravda.
Jak pravda funguje, to už jsem někde psal, je dítětem každého člověka, roste i stárne s ním. A na některých sdílených se pak staví ta obecná. A tu občas někdo zbourá, pak se jedná po paradigma.
To staré bouráme všichni, jen si toho ještě někteří nevšimli. A ti, kdo staví nové, mají dost těžkou práci. Zahodit se musí z posledních cca 2000 let docela dost pravd. Přesně jejich polovina. Už jsme v ní. Už se staví nové.

170978

18.09.2008 18:25

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Pravdivé jádro.

janko 85.?.?.?

jo, ber mě jako nadřazenýho troubu, uleví se ti. Barvoslepýmu neukážu rozdíl mezi červenou a modrou, s významem slov je to podobné. Dělej, co tě těší. Já to asi vydržím.

170979

18.09.2008 21:29

Sama před volbami

RE: Tak to ani náhodou...

janko 85.?.?.?

Jájinko, Libuška velmi dobře vyhodnotila situaci, máš co dohánět.
Možná si za čas všimneš, že ti, kdo mají ty správné informace, tak se včas přesunou do "vhodné, většinou protichůdné straně. Nejlíp skrze nepolitickou formu "Občanského FórU".
U komoušů zůstali ti, kdo věřili ideologii. A udrželi se v systému jen proto, že měli na "taškaře" dost kompromitujícícho materiálu z minulosti. Ti, kteří šli po majetku v komunizmu, ti včas přeskočili do ptačího vláčku. A posílají si penízky dokolečka mezi sebou. Slabší nátury budou postupně odpadat, někteří sami, jiní díky praktikám, které už známe z TÍVÍ.

Spíš bych ale sledoval nočního ptáčka, který má na starosti potravu - ta bude v následném období zajímavou komoditou pro velké hráče. A tím kalous ušatý je, má ouška cvičená od církevních otců.

170999

22.09.2008 00:20

Vítáme Tě mezi zeměmi Třetího světa, Ameriko

RE: Zadne znarodneni se nekona

janko 85.?.?.?

Těší mě Petře, že jste se zde opět po delší době objevil. Situace se zřejmě dostává do vhodnějších kolejí.
Jak z toho ven (nebo 100 hoven?) už zřejmě hoši od nás vědí. Nemám "v ruce" zatím nic víc než klip o naší úloze pro EU.

Tak doufám, že se postupně rozpustí "přeprogramování" našich Tupo/lánků ......a ptáčkům "od nití" začne kysnout smetana. Jedna třešnička z padajícího poháru už spadla do tlamičky nového způsobu žití. Nevím, kolik jich (pohárů i třešniček) ještě bude, ale situace v pravotočivém prostoru se dostala za horní úvrať. Do oblasti práva.
Je dokonce pravděpodobné, že se naplní osud města, kdysi, VELMI DÁVNO, určeného za "prasídlo smíchu". Je jím PRA"HA". Nebo snad bude "prasidlem smíchu"? (oni ti Jeníci přede mnou dobře věděli, že je dobré nějak rozlišit krátké a dlouhé íííííííííííííííííííííííí. A je velká škoda, že lidé ztrácejí cit pro tvrdé y a měkké i, a pro další potřebné drobnůstky pro udržení asociačních řad, které si neseme už od neolitu. Neo/lid bude určitě umět i trochu česky.
Dohoda mezi "uhlíkovou a křemíkovou" inteligencí zřejmě proběhla tento víkend. Městečko Chotěboř nepatrně naznačuje odchod manžela - chotě, známého kdysi pod označením "Zlaté tele", které dnes dostává podobu z dolarové makulatury.
Omlouvám se všem, komu tato zpráva není po chuti.

171209

22.09.2008 00:31

Vítáme Tě mezi zeměmi Třetího světa, Ameriko

RE: Zadne znarodneni se nekona

janko 85.?.?.?

v bodu tři je tuším nereálný předpoklad......,
pokud tedy platí program Sionských mudrců. Pokud se jej vzdají, tak se možná řešení najde.
Pro sanovanou AIG přeci neexistuje logický kupec, zdržení není v jejich zájmu, naopak.

171210

22.09.2008 08:53

Bombový útok v Islamabádu

zdvojení

janko 85.?.?.?

...obávám se, že mnoho lidí spojuje požár v hotelu s výbuchem venku ke stejné skupině.
Mě se líbí spíš výklad, kdy výbuch venku byl klasikou "křovínků", ale k němu byla ODPOVĚDÍ likvidace beden v hotelu.
To, že velvyslanec "podal hlášení včas" - jej možná stálo život.

Dění má rychlý spád, bratrstvo kočičí pracky by mělo začít "nestíhat" ve více oblastech. Což našim budulínkům, schovaným v teple "análu dění", umožňuje znovu přehodnotit situaci.

K možné pravdivosti nadpisu této teze mám ale bohužel jen náhodnou(?) shodu svých asociací.
11.9. dává v součtu číslic jedenáctku JINAK než součet číslic 20.9., také jedenáct.
A protože monáda vždy situaci představuje "v opačném gardu", ve vnějším projevu, je přirozený (prvoplánový) výklad obou aktivit vnímaný jako "součet", akci jedné strany.
A čísla tuto verzi podporují. To je ta druhá dvojice v monádě. proto může být výklad události i takový, jaký nabízím.

171233

23.09.2008 13:41

Vítáme Tě mezi zeměmi Třetího světa, Ameriko

RE: Zadne znarodneni se nekona

janko 85.?.?.?

také Vás zdravím, Petře. Situace se dostává do druhé poloviny prvního "levlu", budeme uklízet.
Na mail Vám mohu poslat něco ke čtení.
janko/ňas

171358

24.09.2008 22:54

Operace přinucení Ruska k misi

RE: .

janko 85.?.?.?

pivo bude, ale vydržíš i moje tlachy? A třeba také "rituál ohně HOPI"? Je to jen pro koňské nátury....

171535

24.09.2008 23:04

Operace přinucení Ruska k misi

RE: .

janko 85.?.?.?

...ona někdy hypnoza funguje i bez hypnozitéra, stačí třeba složit dva baráky na malou hromádku - a miliony lidí uvěří v tom šoku i pohádce.
Ale jsou i jiné pohádky, které vedou z těhle sraček. A ty začínají tím, že si člověk začne všímat, jaká sám používá slova, jakou ta slova mají "emoční sílu". A jak tou silou manipulovat emoce ostatních. Nasranej člověk udělá to, co by ho jindy nikdy nenapadlo. Proč asi?

...snad se za čas naučíme používat slova méně emoční a více přesná. Ale je to běh na delší trať, málokdo zvládá šok z jiného pohledu na "fyziku prostoru a fyziku člověka".

171536

24.09.2008 23:09

Operace přinucení Ruska k misi

RE: Předčasný pesimismus

janko 85.?.?.?

...a co třeba příprava na přechod na jiné hospodaření s jinými aktivy?

171538

27.09.2008 10:23

Kolik by bylo rybářů, kdyby kapři křičeli?

RE: Noviny

janko 85.?.?.?

..čéče Jirko, myslím, že ve Standovi ses spletl. Ale jinak to sedí.
Byl chytrý, ale nepoužitelý, měl svou hranici. Kdysi dělal strojvůdce, tušil, že bez práce to nebude fungovat.

Ivánek hranici mezi prací a odměnou zboural už dřív. Jako ti, kdo jej tam vystrčili. Netušili, že někteří lidi paměť neztratili - a rozeznat hrušky a jablka jim nečiní potíže. I dyž je ta slupka dnes už téměř nerozeznatelná.
Už si všechno šéfují ti, kdo dříve byli jen připravenými "kádry".

Ale otvírání očíček se blíží. Přemýšlej, co jiného mohlo vést k vytvoření klipu o naší úloze v EU....., každá informace má nejméně tři výklady, archetyp rotace a překlápění tří sil prostoru zatím nikdo nepřekonal. Jen nám kdysi o principu a efektu překlápění v archetypu zapomněli říct.

171773

Český člověk má naštěstí už z minulosti trénink v rozeznávání kvality. A dnes, kdy jsme překryti nemocným "psem demokracie", můžeme celkem snadno dovodit, že kydání hnoje v oblasti pravdivosti se odehrává tiše, jen v rámci těch, kterých se rodina týká a kdo jí "šéfuje". Známe to v případech, kdy se z rodiny oddělí nová rodina, samostatnost dorůstajícího dítěte.

Rodinu téhle země řídí vláda, kde hlavní slovo mají lidé ne zrovna čistí. Takže se tu promítá druhá "oblast pravdivosti". Zde nečistí lidé užívají svou nečistotu ke špinění ostatních. Někdy pod "pohrůžkou" ztráty zaměstnání či své pozice v systému - jindy jen z touhy svého "nastavení v systému".

Hledejme v každém, jak a čím zachází. Klukům z NEzákladnám držím palce, jsou rozumní a umí se bránit.

171775

30.09.2008 14:41

Hlavní body smlouvy o umístění raket v Polsku

škola idiocie

janko 85.?.?.?

..kdo za Poláky podepsal tuhle návnadu, ten by zasloužil uklízet "rajóny" na doživotí. Až na základnu něco spadne, tak neohlídali základnu Poláci, že? To je úúúúžasnýýýý....
Nechali si doma nadělat a ještě si to musí uklidit. Dobře jim tak.

Ještě že se ta pohádka o zlatém teleti rozpadá. Kdo něco umí a má možnost to na internetu nabídnout, ten se uživí.

172009

03.10.2008 12:47

Ozdravný proces započal - ale čím skončí?

RE: bezbřehý optimismus

janko 85.?.?.?

...a hele, kolega?
ten West India korp/o/rejžn - to je móóóc hezky řečeno.

....ona ta desítková soustava, filtrovaná prostorem má i svá východiska, že?

172227

03.10.2008 12:49

Ozdravný proces započal - ale čím skončí?

RE: příliš komplikované?

janko 85.?.?.?

...bať, bať....

172228

03.10.2008 12:54

Ozdravný proces započal - ale čím skončí?

RE: i s Mexikem?

janko 85.?.?.?

...žijou tam šamani, to se hodí vždycky...
mají ve své profesi potřebný "šám", což je upgrade šému (startovního tlačítka pro našeho (?!) Golema).

A že jsou "mani" (ve smyslu zpěněžitelnosti informací i ve smyslu mužské identity), to každému docvakne. Někdy. Počet vlastních životů v tom nehraje roli.

172229

03.10.2008 13:21

Ozdravný proces započal - ale čím skončí?

RE: bezbřehý optimismus

janko 85.?.?.?

.nene, dub má lepší jméno. A jméno určuje úkol.
Ale je to docela běh na dlouhou trať. Ty (osmdesátpětko) máš sice "noty", ale bez vercajku (součtové informace v číslici 4, ((8+5=13=4). Díky za ně, vercajk tvoříme všichni, každým svým příspěvkem, mířícím ke zlepšení situace.

..obávám se, že můj komunikační jazyk zatím asi není obecně snesitelný, natož uznávaný. Ale situace se pomalu čistí, k překlopení v horních úrovních poznání už proběhlo, postupně se nám v hlavách ty programy asi začnou opravovat. Jde o propojení sedmé a osmé dimenze našeho prostoru (Mléčné dráhy). Mohlo by mít efekt v tom, že chaos na Zemi se obejde bez větších, globálních otřesů. Ale co je pro koho obsah slova "větší" - to určuje jeho hladinu pohledu na jevy okolo nás.
Každým zveřejněním možného scénáře posilujeme jeho prosazení. A vždy záleží na směru, od které skupiny nebo člověka takový scénář vzejde. Skupinu, která do mě cpe tyhle řeči, tu si obvykle představujeme jako prázdný prostor, který je ale plný našich dříve uskutečněných myšlenek (těch, které projdou naším vědomím a prchnou do "nikam").
Ono to NIC začalo dávat odpovědi. Ale v jazyce, který se teprve budeme učit. (jen ti, co česky ještě neumějí).

172233

03.10.2008 14:11

Ozdravný proces započal - ale čím skončí?

RE: příliš komplikované?

janko 85.?.?.?

...a tyhle vrstvy lidí, kteří mají tělo, ty pokračují dál do říší, pro které máme názvy jako satan, lucifer nebo archandělé a víly...

A odladění programu pro tuhle skupinu entit, kterou můžeme nazvat po vědecku galaxií, Mléčnou dráhou - anebo po duchovňácku bohem - to se děje právě v téhle době, od dobového rozhraní 1991 - 2002 až ....?

..měl by být dost dobře proorganizovaný, ten pozitivní Matrix. Stačím ty přeměny jen tak tak registrovat. A rýsuje se, že by každý mohl dostat přesně to, co si zaslouží nebo zasouloží. (někdy ten jeden kroužek ve slově nadělá pěknej bordel v duši, co?)

A "češi" si kdysi, v neolitu, řekli, že ten kroužek přestěhují nad U.
Ů je novou podobou archetypu trojky (trojice bóží i trojice rozměrů v prostoru), obě jsou odvislé od našeho Ano nebo Ne.
A když otočíme N o čtvrt doleva, začínáme znova, od Z. Tam je začátek z té druhé strany, od konce chaosu.
Před námi si totéž řekli Němci, ale jejich šéf vycházel ze svastiky, programu pro nastavení rovnováhy sil na Zemi a v prostoru. A trval na výlučnosti rasy, což vedlo ke konci jeho i tohoto programu, ostatně řízeného pomocí "úpravy nauky o křestu", ne tedy jeho původní verzí. Tu hledáme dnes všichni, každý, jak umí. Za čas i dobovou výlučnost češtiny nahradí další jazyk, lépe splňující nároky prostoru na naše hlávky...

A začíná se dařit. A to se zatím neozývají ti z první ligy....

172234

03.10.2008 18:08

Může záchranný balíček pomoci?

RE: Úvaha

janko 85.?.?.?

Gdosy, ta úvaha má jednu vadu, růst informovanosti a z ní pramenící energie, směrované k likvidaci podobného scénáře.
A protože stejný scénář se jistě odehrával i na jiných planetách, vznikl v době nedávné (cca 2000 let) podprogram, (který byl současně dvojprogramem, běžícím od Atlantidy - jsme jeho druhou částí) a který běžel současně z obou stran poznání. Z toho, které bylo vloženo do manuálu (bible) - a druhý směr přestavovaly informace utajené. které ale přesto pár lidí nutně muselo znát, a tím, že byli likvidováni, tím se tento potlačovaný směr jen posiloval.
Koloběh etnických jazyků pak umožnil jednak návrat k binární struktuře počítačů (mžikové proměny informací na obraz na monitoru)či (později) na hmotu, a další rozvoj technologií, posunujících tuto schopnost elektřiny do vědomí člověka (nástroje k ovládání vědomí a podvědomí vedou vysoko/hluboko do prostoru, k sedmé dimenzi negativního typu).
Druhak se utajované informace prostřednictvím růstu globálního podvědomí dostávaly na denní světlo prostřednictvím lidí, majících zvláštní schopnosti(znalost třetích mocnin v dětství apod..)
Skrze lidské podvědomí došlo k situaci, (kterou církevní programátoři očekávali v přelomu tisíciletí) už dříve, v rozmezí (1991 - 2002), biblická symetrie vedla nikoliv k "součtu", ale opět k dvojici dvojic (= formování jiné funkce čtvrté dimenze), ze které ten systém vycházel (ze svastiky), která sama vyjadřuje nástroj času, čtyřsměrnost rotace (monáda). Přitom archetyp obou (prostoru i boha jako šéfa) vychází z trojnosti dvojic. Kterou správně lidi zařadili do "šestky uhlíku".
Věda byla zpočátku církví řízena, proto nutně musela dostat i svůj dnešní výsledek - postupný krach a přeměnu latiny do "zdvojené trojnosti" v číslu 42, čtveřici sil a dvou poloh rozhodnutí.
Že čeština obvykle používá 42 písmen, to je jen malinký detail rozsáhlého puzzle, které nám tato doba přináší každý den.
je to na delší vysvětlování, snad někdy.....

172247

06.10.2008 14:29

Neviňátka, která se nezastaví před ničím

RE: Přísné kádrování

janko 85.?.?.?

...a Jarmilko, co takhle přiznat, žes to třeba ne zcela dobře napsala sama. Opravdu si myslíš, že je chyba vždy jen u těch druhých?
Ještě jsem tu nezažil, že by ses pokusila o omluvu. Jen občas přitakáš těm, kdo jedou ve stejném vlaku.

172453

06.10.2008 23:00

Neviňátka, která se nezastaví před ničím

RE: Přísné kádrování

janko 85.?.?.?

...šak si taky ten nejúúúúúžasnější, ne?

172498

09.10.2008 14:37

Ovoce pokrytectví

RE: „soudruh Bush porušuje zákony volného trhu, soudruh Bush směřuje k socialismu“

janko 85.?.?.?

jo. Jakmile termín "svět" posuneš i do dalších obydlených kolonií, tak zjistíš, že je to skoro všude podobné.
Teď asi chtějí vylézt ještě s technologiemi, které už cca 50 let schovávají - navštíví nás "lidští přátelé z vesmíru", prý někam na jižní polokouli. Samozřejmě v přestrojení za "hodné bohy z kosmu" Takže se můžeme těšit na další kolo "honu na blbce", jako v případě 911. Nastupuje figura "hodný policajt".
Kdo viděl film Oko dravce, ten si leckteré souvislosti domyslí.
Jsem jen zvědav, jak se jim protáhnou xichty, až zjistí, že jejich plány, včetně uvedení tohoto filmu - mohou mít i jiný výklad (= jiné pozadí = jinou "prdel"?)

172673

10.10.2008 08:55

Je kapitalismus u konce s dechem?

Škoda

janko 85.?.?.?

Škoda, že zdejší příspěvky se pohybují o několik informačních vrstev níže než ty, co vybral pan Stwora.
Hřiště, na kterém se hraje, to sahá daleko do volného prostoru, páčky do našeho vědomí vkládají ti, kdo se asi časem objeví - v případě, že hra (= lepší forma lidské existence) bude pokračovat v linii, pro kterou byla tato planetární soustava sestavena.

Ale obávám se, že i tento můj příspěvek lze zařadit jako neadekvátní situaci, netuším, kolik lidí na světě má tušení o programu, kterým vesmír stále vytváří nové a nové možnosti pro růst kvality života.

Ano, cosi podobné komunizmu (s přidanou hodnotou míry sdílení v jednotlivých informačních vrstvách) se chystá. Ale jde o nový "formát existence", takže se to všichni asi učíme za pochodu. Jinak to ostatně ani nejde.

172719

vcelku souhlasím. Možná se také zapomíná na to, že stávající systém vždy těžil z nepřipravenosti ostatních na příchod dobže připravených "náhod".

Tím, že se jejich plány diskutují, tím se možnost jejich realizace snižuje. Je jen otázkou času a taktiky zdržování, kdy se internetové informace dostanou do medií, blogů, různých sešlostí apod.

V říši globálního podvědomí existuje silná naděje o možnosti přechodu do jiné životní hierarchie bez globálního konfliktu s užitím zbraní. Což nevylučuje "demonstraci síly" (zbraní) v různých tu a tam vyvolaných místních konfliktech.
Zatím známe kvality utajených zbraňových systémů jen z "konspiračních teorií". Bez jejich faktického užití se asi ani jedna strana svých cílů nevzdá.

Naší zbraní je pouze vstřícnost k tomu, co nám přímo neškodí. A rozeznat, co nám vlastně škodí - to jde nejlíp, když si ve svém okruhu informací a možností vytvoříme fungující jednotku. Od rodiny přes firmu/zaměstnání směrem k věcem veřejným.
Není až tak pokleslé, když i politik změní svůj přístup . vždy je důležitější, kterým směrem.
Přichází doba, kdy se budeme zřejmě muset naučit VČAS vyhodnotit změněnou situaci a k ní si vytvořit odpovídající reflexi ve změně svého postoje.
Někdy je "názorová pevnost/stálost" také znakem trouchnivění mysli. Patrně se budou často překlápět dost veliké informační celky, je třeba si budovat "příběh", do kterého události zapadají - a umět jej zdůvodnit.

173547

...moc dobrý, Spí ti hněve. Děkuji.

173622

...a když už jsme u toho pitvání, tak ten různě široký rámec "rodiny" musí mít také nějaké korekce - míru tolerance k jiným "rodinám.

A tak dále, a tak dále, myšlenka příspěvku byla především o potřebě dělat vše, co musím, mohu nebo chci - dělat vše v tomto uvedeném pořadí a s vědomím adresátů, kteří mojí práci převezmou a budou v ní pokračovat.
A na to stačí každému člověku jeho způsob myšlení.

173623

02.11.2008 18:35

RAND lobuje Pentagon: začněte válku, abyste zachránili americkou ekonomiku

RE: Neodvratitelné

janko 85.?.?.?

Mirdo, vydrž. On ten svět už konečně začal fungovat podle těch pomalých mlýnů, co s nimi točí nějaký ten Bu(s)ch.

Postupně začnou na ty hochy praskat různé lahůdky jako na Sáryho kozyho.
Jestli se moc nepletu, tak se z té krize Evropa vyhrabe a červení kšiltové budou mít šanci své peníze věnovat nenápadně na užitečné projekty výměnou za to, aby jimi lidi tolik neopovrhovali.
Ale tenhle level se špínou se dohrát musí. A ti, co si lehkomyslně nabírali dluhy, ti platit budou, není důvod, proč by neměli. Víceméně zaplatí v korelaci mezi účelem svého dluhu a jeho dopadem do okolí.

Netuším, jak dlouho to bude trvat, setrvačnost lidského myšlení je dost silnou brzdou vývoje. Ale potřebnou.

Proto už velká válka být nemusí. Stačí, když si ji prožijeme virtuálně, pomocí svých obav, strachu z ní.
Energie v prostoru mají tu vlastnost, že reagují nejen na naše myšlenky, ale hlavně na stav našeho podvědomí, které nám dává zprávu o své pozici skrze nástroj, kterému říkáme svědomí.
Ono to zatím ještě vidět není, ale připravit se může každý.

Přijde nejspíš doba, kdy uvidíme ve své činy v nějaké formě TV, která bude (svými seriály) fungovat o dost jinak než ta dnešní. Bude nás poslouchat a zrcadlit přesněji. Pomocí reálných dat, pro která zatím technologii nemáme, ale mít budeme. Vše, co nám zrcadlí naše okolí, to postupně dostaneme na obrazovku své "Bertherovy knihy".
S rozdílem, že ten obraz nebude řízený naším vědomím ani snahou mocných. Bude jej řídit stav a pozice každého z nás v prostoru "modrého nebe" - ono je místem, kde jsou uložené veškeré naše pohyby, včetně pohybů myšlení.
Zatím mi sice nikdo nemusí věřit, ale teprve čas ukáže o kolik se mýlím. Čas je struktura, která distribuuje informace z prostoru skrze naše tělo a mozky zpět do prostoru.
Ale věda na tyhle energie zatím nemá (anebo nezveřejnila) měřáky.

174583

02.11.2008 18:41

RAND lobuje Pentagon: začněte válku, abyste zachránili americkou ekonomiku

RE: Neodvratitelné

janko 85.?.?.?

máš recht. Komunizmus nelze realizovat z nedostatku výrobků ale z jejich nadbytku. Což zařídí stroje, až je vymyslíme.
Asi jsi svůj příspěvek mínil jinak, ale směřování vývoje spěje buď k válce anebo k tomuhle typu "puče".
Puč se totiž dělá "pučováním", což je zatím funkční v hadrech. Obnošené a nepotřebné jsou posílány dalším, kteří nemají na nové. S auťákama je to podobně.

Nebo máš lepší řešení?

174584

03.11.2008 15:04

RAND lobuje Pentagon: začněte válku, abyste zachránili americkou ekonomiku

RE: Neodvratitelné

janko 85.?.?.?

...ne, samotné svědomí nestačí k vytváření reálného obrazu života, ono je pouze indikátorem toho, co se děje v našem podvědomí. Podvědomí je propojené v podobě nejspíše té modré barvy oblohy, jsou to data o všech našich pohybech, včetně pohybů myšlení, která vysíláme a opět přijímáme dvojčinným vícedílným systémem "mozků" v těle. Každý náš orgán zpracovává souběžně hmotné i nehmotné (pohybové) informace. A zápisy těch pohybových nazývám "křemíky". Tím základním je vodík - propojená polarita "klidu a pohybu" (viz vlastnosti atomů).
A v TV my (nebo spíš naši potomci) uvidí naši "zobrazenou energetickou/elektrickou podobu, kterou mělo naše tělo za života.
Jde o dlouho vytvářenou realizaci tzv. "božích mlýnů". A měl by ten systém fungovat po období, které zobrazujeme ležící osmičkou. Jak bude ve skutečnosti dlouhé, to také nevím. Ale cyklus, který k této formě komunikace s prostorem a se svými předchozími inkarnacemi vedl, ten trval velmi dlouho, netroufám si tu dobu odhadnout. Celá naše planetární soustava je cosi jako "zkratka vývoje", takový program, který nás vede k chápání, PROČ a JAK se vytvářely vrstvy přírody a předchozí formy "růstu hustot".
Asi se mi podařilo tuhle hádanku vyřešit - ale nechci si měnit způsob života, sláva je jen rychlejší cestou ke zblbnutí. Takhle si každý může psát i vnímat, na co stačí.

174683

03.11.2008 16:21

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

janko 85.?.?.?

Pravdu díš brachu, když přistoupí mocipáni k cenzuře internetu, budou mít menší naději na zapomenutí svých svinstev. Monitorovat naše činy z kosmu je snadné, dokonce je z pozice rozvinutějších civilizací snadné monitorovat a vstupovat do našeho myšlení (chanelling). Naši mocní to umí také.

Ale neumí zatím monitorovat globální PODVĚDOMÍ - a to je naše síla. A už má navrch. Jinak by se nemohl ani ten druhý Zeitgeist objevit na netu.

Ono je to přátele totiž asi tak, že těch pár fanatiků okolo moci se už bojí. A doufají, že tu změnu systému přežijí bez větších škod. Což se jim asi povede. A v dalším životě si prožijí situace těch, které mají dnes za své hračky - nás.
Budeme asi muset pochopit a vydržet, že VEŠKERÁ data o nás jsou uložená v prostoru od okamžiku, kdy se náš zárodek prvně pohnul (vstup spermie do vajíčka). Jen zatím nemáme nástroje, jak tato data vytahovat a zobrazovat. A mají je ti, co už jsou ve vývoji trochu dál - ti, co nám napovídají.
A je už dost lidí, kteří si dají 1 + 1 dohromady - že pomocí elektřiny se data z vědomí a data nesená elektřinou za čas propojí do té míry, že vymyslíme mašinky, které je budou moci zobrazovat. Podobně jako se v minulém století maminy nemohly dozvědět pohlaví dítěte pomocí technologie, která ještě nebyla.

Vývoj zkrátka běží po liniích, které se stávají průsečíkem některé události. Směry událostí pak umožňují modelovat vývoj. A protože se všechny události vždy opakovaly - a ta, co je na stole - ta tu ještě nebyla, tak se musí chaos a moc dostat do takové hladiny extrému, kdy si každý z nás sáhne na své dno (vesměs pomocí nějakého průseru) - a od té chvíle nám mozek začne fungovat jinak i v "betaprovozu", při denní činnosti. Dojde k překlopení hodnot, naše podvědomí začne fungovat ne proti vědomí, ale s ním.

Zbavit se naučených schemat myšlení, to je základ. Ne zbytečně ten pán před 2000 lety mluvil o tom, že máme být jako děti. Používat dětskou, přímočarou logiku. Rozebírat a hledat který význam kterého slova byl asi na počátku, kdy takové slovo vznikalo. A pak už to jede samo.
Čeština má na starosti přechod k jinému myšlení, může, ale nemusí se ji naučit každý. Podobně jako kdysi latina modelovala formu a názvy, které vedly k vytvoření slova "věda".
A čeština se stane "medvědem", obdrží med (mnoha) věd. Ruský medvěd pak bude pokračovat. Už dnes má náskok.

174697

03.11.2008 22:55

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

janko 85.?.?.?

Hestroy, v téhle válce slov jde jednak o pochopení principu diplomacie a pak o to, jakým směrem se bude odvíjet situace.
V diplomacii se vždy pomocí reálií, které v podstatě už nejsou použitelné - řeší otázky, kolik toho protivník ví o technologiích, které máme "my" v záloze.

A těmi použitelnými technologiemi jsou ty, kterými se vstupuje do lidského vědomí a PODVĚDOMÍ. Taky se cca od osmdesátých let minulého století tahle věci ven moc nedostávaly.
Já se k tomu dostal jak slepý k houslím, zkrátka ty průse(r)číky směrů vývoje tak rozhodly. A mám tolik drzosti a svědomí, že s tím lezu mezi lidi.
Vše vychází z pochopení toho, čím je jazyk, o osobní schopnosti zobecňovat (hledat společné jmenovatele dějů). Jakmile člověk pochopí, jak funguje náhoda, tak si to zkusí. Stačí vždy zatajit tu podstatnou, protože poslední informaci, kterou někdo postaví na začátek, jako axiom (al Kajda + dvojčata).
Skrytý součet 38 : 11 je potenciál rovnice, kvůli kterému musíš udělat pohyb myšlení. A když ti pak někdo tu práci udělá místo tebe a nabídne že (3+8)11 : 11, tak mu nutně uvěříš. A on má v kapse "malá domů", protože ví, že ti neřekl, co znamená ta trojka a osmička. Že je to start a cíl.
V tom momentě jsi třeba tisíce let za pracovitého blba, který dře a k nohám mocných složí výsledek. Ti si jej "přečtou" pomocí svého stupně "zasvěcení" a podle svých norem tě odmění nebo zabijou, (pokud jsi přišel na jejich fintu). To odnesl Hus životem a Komenský vyhnanstvím. Dali světu značky, na která písmena si máme dávat pozor. A naše podvědomí je přijalo a rozvinulo.
A já to jen pochopil a nabízím dalším. Protože ten systém "překlopení informace (revoluce, puč, humor, ironie....) funguje v češtině v absolutním významu shody "smyslu " a "počtu", tedy shody matiky a etnického jazyka, původně ale latiny, jazyka umělého. Důkaz je také v cestě, kterou věda dospěla k číselným hodnotám atomů, vyložených v jiné referenční soustavě. Matika je také jen referenční soustava. Dost lidí si na ní postavilo živnost. Je to na delší hovor.

A zpět k Rusku. Náskok mají ve znalosti funkce mozku člověka, možná mají i lepší sledovací technologie "globálního" myšlení. Amerika se směrovala spíš do mechanických technologií, které nutně musí následovat procesy v myšlení, zkrátka chvíli trvá, než se ty přístroje vyrobí.
A nemůže je Rusko užít dřív, než se u nás v širší veřejnosti provalí to, jakým okruhem se z vlivu latiny (a dalších jazyků) vytvořila čeština, jak byla historie Slovanů potlačená a pozměněná.
Latina i matika jsou umělé konstrukty, vytvořené pro velmi dlouhá období, přesahující mnoho lidských generací.
K tomu musíš mít zkušenost s mimosmyslovým vnímáním, pak tyhle věci do sebe zapadnou tak, že není třeba je potvrzovat uměle, stačí si počkat.
A všechno má hmotný dop...

Automaticky kráceno

174756

03.11.2008 22:57

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

janko 85.?.?.?

A všechno má hmotný dopad v jiné rovině než ve které jsme zvyklí jej očekávat. Tak se učím "trefovat" do situací, které by měly nastat.

174757

14.11.2008 19:47

Jak prodat lidem podvod

RE: Velmi pěkný článek

janko 85.?.?.?

...jo, máš pravdu s těmi Blisty. Je to tlupa lidiček, kteří si vaří svojí polívčičku. Mám s nimi podobnou zkušenost.

Jinak skládám dík a poklonu panu Kučerovi. Malinko mi tam chyběla ještě souvislost v delším horizontu cíle. Ten, včetně "čistého prince či krále" si napsali v "Sionských proroctvích".

Ale nějak cítím, že jim ta hra o chlup nevyjde. Čas pracuje proti nim. Stoupá informovanost ovčanů. Uvidíme, co nachystali naši na příští půlrok. Jestli ten klip o EU je plácnutím do vody - anebo sledují dění v podobném kontextu, kterým tu občas některé čtenáře prudím. Dost spoléhám na českou schopnost "slyšet trávu růst...."

175829

17.11.2008 10:47

Havlova ztráta paměti o jeho spolupráci s komunisty

rozesílat odkazy.

janko 81.?.?.?

...a otvírání očíček bude pokračovat.
Systém se sice hroutí, ale bez osobní odvahy to nejde. A máme ji každý jen tolik, kolika dalším a kterým jsme schopni přeposlat to, co víme.
Mocní spoléhají na svůj informační náskok, proto nechávají tyhle kompromitující záležitosti vyplouvat.

Ve hře je ale naše podvědomí, které má tu zvláštní schopnost při nadkritickém potenciálu totálně překlopit naše směrování.
Příkladem může být nejen změna veliké lásky ve velikou nenávist , kterou jsou známé ženy.
A společnost - to je taková "mnohobuněčná", holografická žena. Její potenciál se ve vrstvách nad planetou už překlopil, ale našim hlavám to ještě chvíli potrvá, než si vyměníme "software".

Všichni si zřejmě vychutnáme to, co jsme si svými skutky nastavili. Je dobré to vědět. Patrně si mnozí budeme své mínění o událostech ještě několikrát "překlápět", než dosáhneme dna, odkud už vede jen jedno "nastavení".

176011

20.11.2008 17:23

Kterak se nezletilá Č. R. stala nevěstkou u mamá Júnije

RE: .

janko 85.?.?.?

...bravo Strigo, děkuju ti za tenhle vstup.

176400

20.11.2008 18:53

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Začarovaný kruh

janko 85.?.?.?

Spíťo, bezva. Malinko mi tam chybí (při zkoumání toho "sebe") souběžnost s životem okolí. Ono určuje moment, kdy si člověk řekne DOST.
...a začne hledat kudy ven. Rozmýšlet, co je podstatné pro něj a co pro okolí. Tak se dostane k tomu, cos napsal. Ale to se jedná o člověka ZODPOVĚDNÉHO. Ten druh je ale skoro na vymření. Naštěstí systém sám tyto lidi nechá přežít, pokud najdou rovnováhu mezi tím, co chce okolí a co doba a osobní odvaha dovolí.
Míním bod, kdy je člověk ochoten vstoupit do konfliktu tam, kde se mu stále vyhýbal, tedy ve vztazích, které potřebuje k přežití (rodina, zaměstnání).

Češi už od neolitu uměli najít "svůj píseček" tak, aby při troše ohnutí vždy přežili.
Dnes tím písečkem jsou kontakty na lidi, na jejich práci v souladu s jejich povahovými vlastnostmi. Tím se snadno oddělují skupiny, mající sklon k ošizení čehokoliv od skupin poprat se kdykoliv a skupin, ochotných hledat "společnou notu" - témata činnosti pracovní i mimopracovní.
Tohle všechno už dávno běží a funguje, takže pokud nezavřou internet, má každý schopný člověk možnost nabízet práci, kterou buď pro jiné vymyslí nebo zorganizuje. Nebo práci potřebuje. Lidi přestanou používat nicky a budou tak ručit za věrohodnost toho co nabízí, co umí, nebo co požadují. Poptávkové i nabídkové servery se budou více specializovat a postupně se tak může formovat (i pomocí blogů a přeposílání souznějících textů dalším lidem) struktura fraktální společnosti, kde se kooperující množiny klidně budou prolínat. Snadno, jen tím, že se naučíme organizovat a užívat svůj čas a své potřeby (do těch patří i potřeby rodiny či firmy - anebo potřeby svého zaměstnavatele).

Je obtížné v sobě rozeznat, jestli je člověk spíš zaměstnancem (= línej organizovat) anebo podnikatelem (= línej makat stereotypně).
Řešením je kombinace obojího v každém člověku, což lze dosáhnout tím nejtěžším pro mnohé - podělit se o své "nouhau". A vysrat se na to, co "řeknou lidi".
Pak si úspěšný ředitel firmy vychová svého "záskoka" (střídače, jako v divadle) a sám si zkusí třeba nějakou fyzickou činnost v oboru, který ho kdysi nebo zrovna teď lákal/láká. A tam se tu jinou práci bude učit od dělňasa, který bude schopen někoho takovou práci naučit - a tím se dostane k hovorům a možnostem spojujícím nebo rozdělujícím obě činnosti i oba lidi.

Každý si vždycky vybereme "vránu", která k nám patří, funguje to takhle už tisíce let. A omyl při výběru je jen vyrovnáním nerovnováhy, vzniklé chybným odhadem "protějšku". Říkávalo se tomu "karma", jde o funkci rovnováhy, přesahující hodnotu jednoho života. Je třeba vědět, ŽE, KDY a PROČ byla z bible stať o inkarnacích vyjmuta, komu se to hodilo "do krámu".

Že tyhle vztahy přesahují lidský život a táhnou se až do dob, kdy jsme byli zvířaty či rostlinami nebo "...

Automaticky kráceno

176408

20.11.2008 18:55

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Začarovaný kruh

janko 85.?.?.?

dokončení:

Že tyhle vztahy přesahují lidský život a táhnou se až do dob, kdy jsme byli zvířaty či rostlinami nebo "kouskem větru či magnetizmu" - to zatím asi málokdo spolkne. Ale já už ten cyklus prošel svým vědomím, je funkční zatím jen v nehmotném prostoru. A postupně se skrze různá "zrcadla" dostává do našich hlaviček. A do okolí také, ale zatím v "zrcadlové" (= negativní) podobě.

V období, kdy tady "spadne řemen" bude dost času si o těhle (ne)skutečnostech povídat ve chvílích, kdy se rozumnější práce zrovna nenajde. Proces, kterým prochází celá planetární soustava je velmi vrstevnatý - a je vcelku jedno, odkud se hologramy našich osudů, osudu přírody a osudu sluneční soustavy začnou spojovat do jiných vztahů.
Změna našich asociačních řad vedoucích hluboko do podvědomí a z něj do "prázdného prostoru" - ta chvíli potrvá. A začnou se objevovat lidé, kteří z pohledu svého oboru budou umět vysvětli/přeložit dění do jiných vztahů a tvarovat a opravovat naše asociační řady, náš způsob vnímání a myšlení.

Mým oborem je "symetrické čtení slov od jejich středu", což je v této době spíš žertovné, že? Asi jako kulatá Země pro ty, kdo byli přesvědčení o její "placatosti". Kultury už vyčerpaly směry zápisu informací i směry čtení, symetrické čtení zápisů "matematiky" a etnických jazyků procesu transformace myšlení pomůže. V době, kdy stávající systém zkolabuje.

Tož neklesejme na mysli a hledejme si "svůj píseček". Bohužel neznám jinou cestu než po období naplnění trpělivosti vstoupit do konfliktu. Pomoci by měl i komunikační nástroj, který už v podobě projektu dlouho visí na mém firemním webu (KARAO). Blíží se doba, kdy bude použitelný. Sníží hladinu emocí, vznikajících při polemice dvou rozdílných sebejistých názorů/řečníků.

176409

20.11.2008 19:12

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: lichváři?

janko 85.?.?.?

...milý pane, o tom si povíme za pár let, nedejbóže měsíců.
Bezúročná půjčka na bydlení či na cokoliv, podložená odpovídající schopností ji splácet - to je řešení.
Ale nejste ve stavu, kdy toto můžete pobrat. Omlouvám se za pejorativní vyjádření, je to míněno jako smutné konstatování kvalit propagandy, pocházející z uplatnění "principu zisku". Máme to bohužel zadřené hluboko pod kůží.
Tento princip byl také jedním z důvodů pro formulaci odnože křesťanství. Muslimové mají leckterá pravidla lepší, ale propaganda mele jen o tom, co mají špatně.
A lidi jsou líní si to nastudovat, viďte?

176410

20.11.2008 19:24

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko 85.?.?.?

bingo, kamaráde, uřídit emoce je ten největší problém.

176411

20.11.2008 19:31

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko 85.?.?.?

Vojto, zkuste tohle:
http://www.karao.cz/KARAOops/Realizacevolebareferendsyst%C3%A9mKARAO/tabid/135/language/cs-CZ/Default.aspx
...inspirovala mě Jarmilka, rád bych v případné polemice zjistil, kde je moje verze hlasovacího systému chybná.

Teda v případě, že se budete obtěžovat při čtení se zápisem svého myšlení.

[smích]
(omlouvám se za svou neschopnost pořádně vložit odkaz)

176413

20.11.2008 20:13

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko 85.?.?.?

Vojto, Wong se nechce vracet, ty nové komunity budou a jsou virtuální, komunikují na netu. Chybí ještě pár "drobností", aby nějací mlaďoši poskládali servry na členitější nabídky a poptávky prací, popř. schopností. Virtuální firmy existují nejen v té negativní verzi "mrtvých broučků".
Předpokladem je postupné sjednocení ceníků prací a jejich "vyměnitelnosti". Kamenem úrazu je systém marží, ale to se poddá, až lidi přijdou raději k jinému kováři než k tomu, který má největší "hubu". Popisuju to někde nahoře. Návrat zpátky v čase funguje jen v podobě referencí a jejich kontrole zákazníkem.

Cesta není ve spojování stylem pyramidy, ale spojování "včelích plástů". Především horizontálně, ale postupně i vertikálně. Utajování horizontálních vazeb musí probíhat i dole, a nejen ve vysokých patrech. Lidově řečeno, strach o práci zmizí, když bude kdekdo vědět, že tahle práce je za tolik. Všude.
A k tomu systém lidi dokope. A je třeba se včas vzbouřit systému vydírání smlouvami, požadujícími utajení platu. Tady to pojede natvrdo každému. Ale až v době kolapsu, Na Titaniku se zatím tančí.

Vysvětlivky si můžeme povykládat, až se dokopete k mailové komunikaci, budu tyhle utopie (?) v kruhu přátel rozebírat a obhajovat. Ale chytrý lidi to už dávno praktikují. Mě si najdeš podle domény, až budeš chtít.

176414

20.11.2008 22:23

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko 85.?.?.?

Vojto, opět vedle, pletete dohromady prostý lid a prostý jedinec.
Nejen Kopernik, Galileo a jejich vidění souvislostí byli jednotlivci, kteří obrátili myšlení. Ano, mocní už dávno před nimi znali pohyby a vztahy objektů v prostoru (znalosti Egypta, Mayů a další, převážně mentální znalosti, např. KDE STAVĚT KOSTELY apod.), ale ty se nehodily do jejich konceptu pro trvalou, věčnou vládu svých potomků.
Je to na dlouhé povídání, snad jindy.

Druhý omyl je ve funkci oběživa. Peníze nahrazují práci, jsou potenciálem pro práci potřebnou a následkem práce vykonané. Dnes nesplňují tuto funkci obousměrného společného jmenovatele, prostředníka proto, že je lze tisknou jen "vyvolení", znalí finty v principu "zlatého telete". Funkci prostředníka plní peníze jen "dole", u lidí, zvaných zaměstnanci. Díky lenosti lidí hledat si ceny a služby na internetu se pak živí spousta šibalů tím, že nadhodnocují svou úlohu v procesu vzniku a dokončení zakázky. Tohle internet za čas smaže, ceny prací i zboží budou nejspíš závislé na vytíženosti a kvalitě zhotovitelů. A schopnosti programátorů navazovat vhodné řetězce ve vyhledávačích.
Socializmus byl testem pro NWO. Ale skutečnost vyjde jinak, neuhlídali internet. A jestli ho zavřou, vymydlíme se válkou a civilizace začne znova. Už degenerativní, protože přežijí jen ti s vadnou morálkou a spoustou peněz.

Vcelku je ta blízká přítomnost předvídatelná, už se jim to láme. A lidi, myslící "česky" mají šanci se docela dobře uplatnit. i ti hajzlové, pokud včas pochopí, že se vítr změnil. Na nich záleží rychlost postupu.
Jsme (Češi) "nesystémovým zrcadlem židů", židé s genetickou historií jsou tou systémem plánovanou "odrůdou".
A kde ten systém začal a jak by mohl skončit - to sice umím vyložit, ale zatím nedozrála doba = Zájem = Stav informovanosti o vnitřní spolupráci všech "mozků" v člověku v návaznosti na jevy v blízkém i vzdálenějším kosmu.

Zatím jste většinou schopni mé poznatky vnímat jako blud nebo pohádku, ale historie v životě Kopernika, ale i Newtona, Einsteina a dalších se opakuje.
Změnu způsobu vnímání a myšlení (= opravy asociačních řad, podmiňujících proces myšlení) nemusí objevit odborník na mozky, Bertík byl také jen šimlem na patenťáku, myšlení mu bylo koníčkem. A já toho Koníčka mám i ve jménu. A jak jméno souvisí s životním úkolem - to můžete zatím jen hádat.

Všeho do času - jsem napsal v blázinci, když mi přidělili úkol udělat nástěnku. Blázen je dobrá pozice, jen blázni mohli králům říkat pravdu (návrhy řešení) beztrestně. A funkční rodina a firmička dokládá hladinu toho "bláznovství".

176423

21.11.2008 00:08

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko 85.?.?.?

I já vám Vojto děkuji za ochotu se projektem zabývat. Je ale možné, že jste přehlédl oddíl o volebním fondu. Strana či skupina, která by kupovala ověřené hlasy "před poštou" by musela přeplatit nominální hodnotu volebního lístku, která má svá dohledatelná pravidla.
Uznávám, že mohou existovat skupiny, které by po propočtení potřebných vícenákladů takové riziko podstoupily. Volič, toužící po penězích tímto způsobem sice v současnosti jistě existuje, jde o propočet oné nominální hodnoty. Pokud bude blízká penězům, které strana dostane za hlasy pro ni - tak je potom vaše navrhovaná možnost poněkud kontraproduktivní. Čím větší strana, tím větší vícenáklady.
Nebo špatně uvažuji?

Navíc je zřejmé, že podobný systém voleb je možný jen v případě, že si jej lidé vynutí, což zatím nepředpokládám.
Je sice teoreticky možné mnou uvedenými postupy vyvolat více voleb (+ volebních fondů) a tím z daného regionu vytahat víc peněz pro nenažrané voliče - ale spíš věřím verzi, kdy nutnost a stav společnosti donutí vládce i poddané k nějakému podobnému volebnímu systému, postaveném na skvělém nápadu paní Jarmily.

Touha vidět/rozeznat/ověřit jen sám kdykoliv po volbě svůj kód u strany, které vkládám svou důvěru - je zkrátka argument zralosti osobnosti. Chápu, že mnozí pestrobarevní spoluobčané tuto hladinu ke svému štěstí nepotřebují. Ti ale budou stejní vždy. Nemůžeme být všichni nejlepší. Máme je tu jako test naší trpělivosti a našich schopností nastavit i jim pravidla, platná pro nás.

Nejsem v matematice zběhlý, uvítám, když někdo provede propočty, kolik vícenákladů by stálo některou velkou či malou stranu, aby nakoupila dostatek hlasů ke svému vítězství. Tuším, že na státní volby jde asi o "pětikilo" na hlas? Nehledě na to, že průsaky informací postupně znemožní takový typ "víceodpustků".
Stav společnosti ldi donutí být rádi za to, že se jejich hlas dá doložit na poště, na internetu i u strany, kterou zvolili, proto je volební list třídílný, volič má originál, internet je jen okamžitá kontrola, kdykoliv uložitelná na disk nebo fotomobil.

Dalším argumentem je konfrontace voliče s voleným v případě, že zklamal či splnil jeho očekávání. Je ve hře více faktorů, než jen finanční prospěch. Tuhle nebo jinou "pastičku na švindlování" třeba za čas společně doladíme a "nabídneme" vládcům.
Ale jsem rád za vaši reakci, vždycky je dobré předpokládat ten nejhorší průběh. Pak může být člověk překvapený jen příjemně.

PS: Vladimírovi se také omlouvám za částečné OT, ale téma článku vnímám jako dostatečné pro tuto vsuvku.

176429

23.11.2008 01:54

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: lichváři?

janko 85.?.?.?

Milý anonýme, mluvíme každý jinou řečí. Venda Klausů cosi povídal o tom, že cena je otázkou dohody.
Máte sice pravdu v popisu, jak jej vidíte a s vámi většina lidí.
Na druhé straně si můžete najít na netu partičku zedníků, kteří mají kamarády v ostatních profesích - a postavíte ten samý barák za polovic.
Ale pokud zastáváte většinové myšlení, máte většinové výsledky. To dokazuje i vaše reakce, na tématu nezáleží.

Možná dělám z lidí blbce, ale vesměs se ozvou jen ti, kterým to sluší.

Možná se "zas pletu", ale domino, na které spoléháte (cena po splacení = dvojnásobkem) - to domino se už řítit začalo. Je docela možné, že roky budete splácet ty tři melouny + úroky .....a dům v podobné kvalitě bude k mání už v průběhu vašeho splácení za dva melouny.
No, ale každý jsme svého osudu strůjcem, svou omylnost připouštím, vlastním jen selský rozum a bič dost velkého sedláka. V současnosti zatím nepoužitelný (rozum i bič).

176551

23.11.2008 02:20

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko 85.?.?.?

Larouxi, vaše chyba je už v první větě, u mě nejde o elektronický volební systém, čtete nepozorně. Elektronická je poze druhá, nepodstatná, ale okamžitá a kdykoliv opakovatelná KONTROLA CESTY HLASU. Systém KARAO je běžná účetní agenda !!!, kde pošta vede část agendy a strany samotné také část. Banka je pak obousměrně prostupnou kontrolou pro všechny tři typy subjektů (volič, pošta, strany). Zkuste si to přečíst znovu - a dohledat cesty těch dvou průpisů, kdy originál má v ruce volič.

Pindy o o integrátorech, výběrových řízenícha dalších fint, kterými se lidé snaží uživit jsou sice pro ně užitečné, ale já mám jinou cestičku.
Použití (vyzkoušení) systému "voleb" lze směrovat do malé či větší firmy, kde lze jím řešit otázky, na které se řediteli hodí, aby znal názory vrstev svých podřízených. Třeba má několik dílen i skupinu lidí, schopných dělat "mistry", (totéž může probíhat i ve vrchních patrech řízení, dokonce simultánně).
Nějaké téma voleb nebo podnikového referenda se najde vždycky.

Samozřejmě místo "stran" je zde ředitel (= analogií výsledku voleb), účetnictví firmy pak zajišťuje záležitost banky i "evidenci stran"), vnitřní komunikační systém pak fyzickou i elektronickou cestu hlasovacích lístků.
A když se systém osvědčí (není důvod, proč by neměl, pokud se nějaká ochotná firma najde), stačí jej nabídnout další firmě s referencí o té minulé.
A že se to rozkecá dál, jestli jde o podvod nebo dohledatelný = průhledný systém, to mi asi uvěříte, ne?

A že účetnictví zatím stále v konečné kontrole stojí a padá na "papírcích", to snad víte. Nebo ne?
...ony ty fyzické brány na dálnicích jsou také k něčemu dobré, jsou případnou druhou kontrolou, do které se "hekři" nedostanou tak snadno.

176553

23.11.2008 23:14

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko 85.?.?.?

Vojto, představte si, že peníze za tuhle dodělávku nemusí být u mě vždy "až na prvním místě". Tenhle píseček ať si hlídá Jarmilka, já mám jiné projekty, taky na ně asi dojde. Dnes jsou samozřejmě také spíš "scifi". (elektronicky vyhodnocovaná diskuze pomocí dvou plovoucích rovnováh).

176594

24.11.2008 10:30

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko 85.?.?.?

...své priority jednak dědíme, jednak nám je společnost "upravuje".
osobně si cením jak vstřícnosti, směřující k přátelství a jeho variacím - ale také si cením schopnost prosadit to, co kdo považuje za dobré. Nástroj, kterým se "to" dělá, se usídlil ve slovu TOLERANCE.
Vyvážit ochotu "vstupu do konfliktu" k ochotě "polknout něco nepříjemného" se učíme celý život.

Vždy jde o pocity sdílení, souladu s něčím, na čem nám záleží. U někoho majetek, u jiného příroda, nebo uplatnění v práci, u dalšího rodina nebo partner - to máte různé.
Nemám rád klišé typu láska, protože v ní je i její "zrcadlo" = nenávist. Jsou i tací, kterým nenávist vyhovuje jako program. To aby dělali těm druhým motivaci.... [smích]

A často platí - podle sebe soudím tebe..
A občas platí, že ne všichni se potřebují prosadit.

176625

24.11.2008 17:39

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko 85.?.?.?

Jeane, máte pravdu v tom, že papírové hospodářství pomalu odchází. Ale zatím je počítačová gramotnost ve starší populaci mizivá. Hlasovací systém KARAO je platný pro tuto dobu, kdy jeden papír v účetnictví strany nebo pošty nic nezkazí. S obchodním balíkem má pošta víc práce, nehledě, že by hlasování či referenda nebyla každý den.

Navíc některé dokumenty budou na papíru stále (kupní a jiné smlouvy, také asi zůstane mnoho papírků v účetnictví.
A zde je ten kořínek.

Dokud budou obchody a firmy muset vést papírové účty o nákupech a pohybech ve firmě, do té doby je ten hlasovací nástroj užitečný. Howgh.

Spíš než vaše prognóza mě zajímá, zde jste schopen či ochoten v mém návrhu najít logickou nebo účetní závadu.

Nebo máte lepší návrh popř. projekt?????
Rád si jej přečtu a zhodnotím.

176648

24.11.2008 23:33

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

janko 85.?.?.?

Jeane, dokud se pro vás nesouvislé věty nestanou souvislými, do té doby nemáme téměř o čem komunikovat. Je to jako když si přečtete vzoreček z fyziky a neumíte fyziku. |Nebo právní rozklad bez znalosti práva.

Účetnictví je vcelku jednoduchý proces, zajišťující kontrolu cesty zboží kontrolou dokladu o něm.
tenhle systém je připravený pro dobu "po potopě", kdy se stávající stát rozpadne (lidi se konečně naserou a místo TV si pořídí internet). A bude muset fungovat distribuce zboží i informací.

Takže, pokud na něj dojde, tak systém nezávislých firemních nebo obecních referend budu testovat na firmách a v malých obcích, na jejich problémech, o kterých potřebují dostat zprávu od lidí. Tak se lidi naučí zajímat se o své okolí, náklady na obecní nebo firemní referendum jsou minimální, šablonu volebního trojlistu dám zdarma, Program pro počítačovou evidenci nechám udělat, až se nějaká obec nebo firma ozve. Předvyplnit adresu a otázku + tisk a dodání do domu - to asi nejsou náklady, které obec nebo firmu položí. Na odzkoušení stačí cena symbolická, podstatné je, zda lze systém prolomit nebo ne.

A pokud se prokáže, že systém je zbytečné podvádět, protože se na podvod přijde díky možnosti vytištění si obrazovky se svým kódem ihned po volbě (včetně součtových informací pro tu kterou volbu!!) - je pak jen otázkou tvrdohlavosti dohledat možného vtipákla, který by chtěl později uvést jiný výsledek volby.

A co funguje, to lze ve velmi krátké době využít i v širším měřítku. To, že si postupné kroky a jejich kontrolu nedovedete představit, to mě sice mrzí, ale není to můj problém. Zajímá mě, jestli jsou v postupu technické/logistické chyby, ne to, jestli si socky raději vezmou prachy, to je přeci samozřejmé jen u blbých socek. Ty, které se do své pozice dostaly nepřízní systému/osudu, těm myšlení nechybí.
Ale musí být ještě trochu hůř, aby si každý uvědomil, že shora se změn nedočká. Systém řízení se musí odzkoušet na prototypech, jakékoliv celostátní řešení mohou dělat jen ti, v jejichž zájmu je udržet si koryta. Cílem mocných je likvidace středního stavu, proto je nutné nabídnout systém tam, do menších firem nebo obcí, které se dostávají do problémů a rády by se zaměstnanci/občany spolupracovaly než je odíraly. Čím větší firma, tím větší chudák je řadový zaměstananec - socka. Tak funguje tenhle komunistický kapitalizmus.

Pro mě tohle není předmět obživy, jen koníček. Trénink praktické představivosti.

176662

25.11.2008 00:19

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: lichváři?

janko 85.?.?.?

Milý anonýme, jsi unaven spíš nedostatkem svědomí, lidé nemusí být exibicionisti, když vystupují pod svým jménem nebo dohledatenou adresou. Býval to i znak slušnosti. Takže ze příště zamysli nad sebou a svou hladinou geniality.
Věřím, že tobě by zedníci ten barák pěkně natáhli, oni nejsou blbí, poznají, kdo je "jejich" a kdo chce jen ušetřit. Na to malinko zapomínáš.
Druhou věcí, se kterou nepočítáš je položkový ceník prací firem, zahrnující platy některých zbytečných článků ve firmě.
Třetí "stranou (tedy materiálem) mince" je výběr vhodné party. Vztahy řemeslníků "na volné noze" jsou zkrátka řízené jinými principy, než které fungují mezi zaměstnanci firmy. A dost záleží, kdo a co od takové party může očekávat.

Ze slov, která jsi použil k hodnocení této formy "stavby nemovitosti" věřím, že ba s tebou docela vymetli, koledoval by sis, že "se" ti nabídnou přesně ti největší lemplové a trdla.

Kdo zná řemeslo, ten nekupuje jen levné věci, to dělají jen ti, kdo byli líní se učit rozeznávat a spojovat typ člověka se způsobem jeho práce - anebo se dostali do potíží genetickou formou blbosti, stále cvičenou reklamami na kdejaký šunt. Dobře jim tak.

A doložit možný propad cen nemovitostí? To je na dlouhé povídání o principu "zlatého telete", který se stěhoval během doby do stále méně krytého společného jmenovatele mezi vykonanou a potřebnou prací. Omezené množství zlata začaly tak suplovat předměty dlouhodobé životnosti - baráky a sbírky předmětů, o nichž se dohodlo, že mají "historickou cenu".
A protože každá vláda buduje deficit (nerovnováhu ve společnosti) ve svůj prospěch, bylo nutné občas baráky a další "měnu" vyřadit válkou, aby se mohlo začít znovu.

Dneska je to válka o naše podvědomí - pomocí manipulace vědomí reklamou a účelově "ohýbaným" zpravodajstvím o všem možném. Zkrátka to domino už jede, a ty "záplaty" jen oddalují formální přiznání kolapsu vědy makro/mikro/eko/nomické.

Teprve, když se pravidla mikro a makro oddělila, pak bylo možné zjistit, že samostatně nemohou fungovat do nekonečna. Takže nové přerozdělovací struktury budou nejspíš na bázi vnořených množin, kdy menší množina bude leckdy součástí některé nejvyšší. Ono to tak dnes už funguje, ale zatím bez možnosti průhledné kontroly. A o tu se snad postará internet, pokud jej nezavřou. Pomalu vařená žába také pozná, kdy je už tepla nadbytek. Zákony platí do doby, kdy jsou vymahatelné.

Postavení matematiky a ekonomiky na pidestal pak zatemnilo lidem schopnost myslet po selsku. Postupně přicházejí na to, že majetek nenahradí dobré vztahy - ale dobré vztahy nahradí leckdy potřebu majetku. Až nás takových bude víc, tak se ten selský rozum zas do Čech vrátí.

176667

25.11.2008 22:22

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: lichváři?

janko 85.?.?.?

[smích] , ostatní si udělají názor sami, děkuji za odkopání se....

176771

30.11.2008 21:13

Ruská třetí cesta

RE: Vynikající stať, která ve své vyváženosti nemá chybu

janko 85.?.?.?

..jsem rád, že jste někdo konečně Lhotáka pochválili.

Dal si práci a i když složitějším jazykem, tak velmi hezky přiblížil myšlení a konání dvou směrů náboženství.
Tím třetím směrem je ze stejného zdroje svět muslimů. Doufejme, že se globální vědomí a globální podvědomí "dohodne" pro spolupráci dřív, než někteří chytráci začnou likvidovat populaci technologiemi nebo novým New Age náboženstvím.

177199

07.12.2008 17:20

Bravo, pane prezidente!

RE: nevim nevim

janko 85.?.?.?

...naprosto přesné pane Bartošku.
Tahle hra je o mnoha patrech, trochu mi ještě škrabe v krku dávná komunikace Havla z basy, kdy své vzkazy adresuje Klausovi. Věděl asi, že je VK připravený pro karieru v Česku, ale nejsem si jist, zda už tehdy byla v přípravách i karta řízení celé EU. Pokud je VK "vší v kožichuů nebo "trojským koněm NWO" - to byla pro mě otázka před kongresem ODS.
Nos mi napovídá, že se v Klausovi NWoáci spletli. A museli vzít za vděk Tupolánkem (viz přepis rozhovoru se Sáry kozou?). Důvodem, který vedl VK k tomu, co dělá, je (podle mého schizofrenického/zdvojeného vnímání) kupodivu handicap jeho syna, vysvětlivka by asi byla na dlouhé povídání o vývoji lidstva pomocí podobnosti a opakování.

V každém případě si dovedl vyhodnotit situaci, byl tím pojítkem okruhu hamižných kamarádíčků, držících se dnes okolo ramen nad propastí. Toto pojítko VK zrušil zveřejněním své komunikace s partou z EU. Hoši s ODS se nutně museli při dnešním sjezdu ubezpečit o své vzájemné soudržnosti a shodě v cílech.

Zkrátka s klasikem: kostky jsou vrženy. Buď se bude EU stavět znovu, od svého přirozeného geografického i inteligenčního středu (viz klip o našem "poločase" v EU) - nebo se dočkáme postupné degenerace společnosti a zařazení naší sluneční soustavy mezi mnoho dalších, které vstup do "lidství" nezvládly.

Výhoda VK a většiny národa je v tom, že druhé straně dochází časový limit, tudíž se budou množit improvizace, vyplývající z už nastalých chyb v dlouhodobém plánování těch, kdo si z nás chtějí udělat hřiště pro své mocenské hry. Naštěstí se podobné karty rozdávaly i v patře financí a loutkoherectví, takže přes zřejmé zhoršení ekonomické situace lze očekávat vývoj, který mi v různých obrazech a synchronicitách přichází do myšlení.

Rozpad stávajících vazeb mezi odvedenou a odměněnou prací by mohl u českých lidí včas iniciovat schopnost jinak strukturovat cesty komodit, potřebných k zachování slušného životního standartu. Ti, kdo jej užívají bez odpovídajícího vkladu své práce, ti by postupně mohli "nabrat jiný rozum".

Vše záleží na naší "ochotě" (donucení) vstoupit do konfliktu tam, kde lze něco ve svém okolí řešit. Konfliktem rozumím návrh jiného než zavedeného řešení, nabídkou převzetí zodpovědnosti za takový návrh. A blíží se tak doba, kdy budou žádoucí komunikační nástroje, které se mi už dlouho válí na na stránkách. Jednou z výhod znalosti "abecedy lidštiny" je vědomost, jak a proč existuje to, čemu říkáme čas.

177734

07.12.2008 17:39

Bravo, pane prezidente!

RE: Svatý Václave ...

janko 85.?.?.?

Čerwe, zkus si představit, že mohou existovat i lidé, kteří sice vykonávají to, co po nich "režim" chce, ale přesto jim myšlení funguje.
Lid prvoplánový a lidé s více vrstvami své osobnosti zkrátka existují.
Také existuje cosi, nazvané "schopnost poučit se z chyb" - třeba tím, že dostat po držce lze i bez doteku...., přečtením si nějaké informace, která mění rovnováhu sil.
Přeběhlíci existují, to víš, ne?
.....třeba takovej Ferenc Pištora....

177736

07.12.2008 17:51

Bravo, pane prezidente!

RE: Uz je cas...

janko 85.?.?.?

...myšlenkový celek (egregor, soustava potenciálů), přání o lepší lidské společnosti, známý pod heslem "Blaničtí rytíři" se už probouzí k životu.
Může být v každém z nás, kdo sbírá síly k odporu proti systému ovládání tím, že se dokáže (většinou) ovládnout sám. Poznat své základy a své hranice.
A šup - je z něj blanický rytíř, ani ten kopec nebo potok nemusí osobně navštívit.
Možná by nebylo na škodu si občas dojít "nadýchat ducha" Blanických rytířů na ten kopec u Louňovic. Víra nemusí být jen náboženství. Výkon do 20 minut od parkoviště je zas jinou vstupenkou mezi rytíře. Trocha té fantazie - a jistě se další spící rytíři skrze naše plíce spřátelí s našimi těly.

....jak "daleko" je pojem DUCH od pohybu, nazvaného DECH ?

177739

07.12.2008 18:02

Bravo, pane prezidente!

RE: jsem v šoku

janko 85.?.?.?

Danielo, ale bacha na emoce, takhle jsme vítali Venouška bombardéra v situaci obdobné.
Sice také vnímám, že se už hraje na jiném hřišti - ale je zatím málo faktů, která jsou jednoznačná.
Zmínka o nějakých otázkách Teličky Klausovi možná signalizuje úplně jiný směr vývoje - ale také možná že ne. V každém případě bych si je i odpovědi rád někde přečetl.

177740

17.12.2008 12:13

Nebezpečí světové vlády existuje

RE:

janko 85.?.?.?

Henry, ono je to možná ještě úplně jinak. Jakmile člověk pochopil, že myšlením lze vytvářet z nějakého materiálu nějaké výrobky, došlo v historii vždy "několika" lidem, že tím základním materiálem pro výrobu všeho je PROSTOR. Tedy něco, kde hmota chybí. Prostor je vyplněný našimi myšlenkami, ony jsou "informačními body", ze který se prostor skládá.

A každá další civilizace si vytváří pojmový materiál, kterým vlastnosti prostoru a sebe samého poznává.
A protože víme, že pomocí rozkazu či prosby lze docílit pohyb velmi rozsáhlých celků (národy pod svými vůdci), lze se myšlením dopátrat i faktu, že jiné frekvence mozku mohou vytvářet a utvářet pohyby v prostoru tak, aby je naše čidla (smysly + rozum = hromada poskládaných a nějak doložených představ) poznala vždy tak, jak a na co se připravovala. Zákon akce a reakce jak nahoře tak dole...., nic víc.
Co z toho plyne?
Fakt (pro mne a další blázny) nebo domněnka (pro vás ostatní), že zrcadlení naši směrů myšlení se zobrazuje i v silách, které nějak umíme měřit, protože jsme si ta měřidla vyrobili kvůli takovým měřením. Je to taková "trochu v čase" posunutá sofistika.

Až bude obecně srozumitelný výklad toho, čemu říkáme ČAS, tak poznáte, že nejsme smítkem ve vesmíru, že se od nás očekává určitý posun ve schopnostech toho, co lze nazvat "globálním člověkem", kterého představuje souhrn lidského vědomí a podvědomí. Návaznost podvědomí na okolní prostor skrze "transformátor" (naše slunce) sice známe pod různými příběhy vědy nebo jinými o Stvořiteli, skutečnost je ale jiná, vrstvy samořiditelnosti (sebeorganizace různě velkých celků) pomocí vnitřních sil (směrů pohybů) vedly kdysi dávno k vytvoření našeho typu prostoru a v něm k růstu hustoty a obalení této nějakým "povrchem". Od "atomů" k libovolné hmotě-výrobku.

Věřím, že to, co znám já, to zná i mnoho dalších lidí, kteří se po rozpadu "povrchu dluhového společenství" seznámí a převypráví současný příběh o vzniku a vývoji sil, které vedly k vytvoření Přírody a k projektu "člověk".
Vloni ten rozpad začal, letos se síly lidí i síly v prostoru (změny na slunci, magnetické "díry" v obalu Země apod.) připravují na oddělování zrní a plev, v příštích několika letech. Každý jsme pěšákem, ale celek lidstva je prototypem k řešení problému propojování různých "dimenzí". Kde každou určuje specifický formát "času". Tím "formátem času" je právě struktura slunečního světla + způsoby koloběhu informací skrze přírodu a "prázdný" prostor. Ale to je na jiné vyprávění.

178333

18.12.2008 11:53

Vánoce zvířat

rozhodovací schopnosti

janko 85.?.?.?

Zkusme si uvědomit, že vše nějak vzniklo a stále složitější formy života si vytvářely stále složitější rozhodovací systémy. U zvířat jim říkáme pudy, u lidí rozum.
Platí, že dokonalejší systémy začaly převažovat nad pouze silnějšími. Kvalita síly se přesunula do myšlení.
A že se ze zvířat už oddělila skupiny tzv. domácích zvířat - tím nám příroda signalizuje celý ten proces, kdy domácí zvířata začínají chápat, že člověk má jiné možnosti, jak "vítězit".
Růst komunikace mezi živými formami má svou nižší vrstvu i k formám pro mnoho z nás neživým. Houslař pozná kvalitní dřevo jako sochař kvalitní nebo vhodnější kámen.

Je to zkrátka o schopnosti komunikovat, buď sdílet - anebo ovládat.
A "extrémisti" na obou stranách téhle rovnice nám ukazují dobovou hranici, okraje prostoru. Svého milovaného pejska nejspíš nesežereme - na jedné straně, a na té druhé maso v regálech řeznictví už není tou kompletní žijící formou, ke které lze něco cítit.
Krásný nábytek z kvalitního stromu i takový strom "posílá do věčného (nebo aspoň dalšího) "života" (doby použitelnosti).
Každý máme nějaké životní nastavení, někdy se změní, někdy ne. Rozhodovací vrstvy nad námi také zkouší, co vydržíme, kdy chcípneme nebo se vzbouříme.

Člověk je rozhraním, kdy z nehmotného prostoru předává své dovednosti do stále nižších vrstev hmotných. Ti, kdo nám vládnou, pak my, co vládneme jiným lidem (nebo zvířatům) užíváme nehmotné rozhodovací systémy - myšlení.
Divoká zvířata jsou vrcholem vývoje z té druhé strany. Pomocí OPAKOVANÝCH KONTAKTŮ se z původních neživých struktur vytvářely vnitřní rozhodovací struktury. Cesta od NIC k neživým strukturám a od neživých k živým - sebeorganizujícím se - ta je dlouhá. A nemá mezery!!!. Ale výklad samořiditelnosti vesmíru sem nepatří. Rozhraním mezi zvířaty a lidmi je právě způsob růstu inteligence (rozhodovacích schopností). Zvířata tu máme k tomu, abychom s jejich pomocí nalezli rovnováhu obou rozhodovacích systémů. Toho, který vychází pouze z kontaktu a vlivu okolí - a toho, který se lidem v každé civilizaci (po určité době té které civilizace) projeví tzv. "osvícením". Osvícení je vstupem do vyšších rozhodovacích vrstev, kde komunikace už funguje převážně na mentální (nehmotné) úrovni. Budhisti ví o čem píšu, oni se umí stát "energií prostoru" (jejich ne/vědomí jim poskládá libovolnou "skutečnost").
Naše civilizace je vytvořena tak, aby přenos té mentální komunikace nahradily křemíkové technologie.

A hoši, kteří už nám umí lézt do hlavy pomocí speciálních programů - ti by tu chtěli vládnout, mít z nás "herní pole". A to se mi nelíbí. Naštěstí existuje internet, takže se jim to nejspíš nepovede.
V TV cukrovém klipu o naší úloze při stavbě nové EU nejsou "žádná béčka" - tak předpokládám...

Automaticky kráceno

178444

18.12.2008 11:55

Vánoce zvířat

RE: rozhodovací schopnosti

janko 85.?.?.?

V TV cukrovém klipu o naší úloze při stavbě nové EU nejsou "žádná béčka" - tak předpokládám, že celkový program pro Slovany, nastavený v neolitu, (který řídí každého z nás = slušně odžít to, co zvládneme), dostane konečně "zelenou".
Málokdo si uvědomuje, jak ubývá osobní svobodné vůle s růstem zodpovědnosti za okruh poznání, který komu vleze do hlavy.

Zprávy o "Ameru" na jedné straně a naproti zpráva o "kosmickém programu Indie" nabízí i synchronicitu k úloze Indie (a Indiánů/Mayů) na "počátku věků". A po dokončení vývojového okruhu úloha Indie a Indiánů/Mayů/Hopiů........hop? ... dnes.
Ale to už je asi pro mnohé spíš sci-fi, že?

178445

20.12.2008 01:13

Proč se Al-Zaidi omlouvá?

RE: tak nevím

janko 85.?.?.?

Pietro, nastavil jste zajímavý problém, který ale asi nejde řešit na několika odstavcích a hlavně ne stávajícími asociačními řadami, poplatnými dobové pravdě o "rychlosti světla".
Existence pohybu je dána třemi prvky, archetypem. A ten funguje většinou tak, že se s jedním z trojice prvků identifikujeme, sdílíme. Právě díky asociacím, vepsaným do myšlení mnoha opakováními.
Odtud, užitím definice z "Horkého kopce" (Heisenberg) je možné třeba začít. Dvojice vždy určuje směr pro třetího, proto pozorovatel je vždy součástí existence nebo neexistence "částice".

Pro "částici" pohybu je pak klíčovou komoditou soustava receptorů, jejich soulad se zdrojovou soustavou pro třídění a spojování informací (růstu poznání), kterou je čas.

Jakmile pochopí i další, že soulad frekvence mozku v hladině Theta je shodný s obecnou frekvencí "míry pohybu dat v prostoru" - tak čas "zmizí". Nebudeme schopni rozeznat změnu své pozice "v době přesunu".
Určitě znáte řadu visících kuliček, kdy po nárazu první do řady dalších okamžitě odskočí ta poslední. Informace, obalené hmotným povrchem (kuličky) sice vykazují díky odporu prostředí nějaké zpoždění, to ale neplatí pro přenos "energo informční mřížky člověka" při změně jeho myšlení, anebo později i polohy na Zemi. (zjevení či zmizení lze ale také zařídit vymazáním potřebných informací z "mozku". Nevím, jak věda pozřela fakt, že informace sídlí v prostoru a ne v mozku, do TV se s tím zatím nehrnou.

On ten pohyb souvisí ještě s konstrukcí "dimenzí prostoru", které jsou v podstatě jen jiným "formátem" času, jinak "laděnou teplotou prostoru". Teplota je klíčovou základnou pro růst prostoru. Novým, duálním bohem je dvojice Pohyb a Směr. Odtud lze postavit jiný model vesmíru. už bez boha, ten může vytvářet zas vesmír další.
Informace, které nám vstupují do hlavy jsou opět dvojicí - souběhem informací z blízkého okolí (studium přírody, hmotných soustav a jevů včetně vývoje zápisových systémů) jsou nedílně propojené s informacemi z nám nadřízených struktur. Od rozvinutějších civilizací až po nehmotné soustavy "egregorů" = myšlenkových soustav/vrstev, známých jako "duše, duch, bůh" (ve světě duchovních učení) - a jako magnetizmus, tlak, teplota, prvka, jazyky (ve světě vědy a národních kultur), které zajišťují zvolený průběh každé "civilizace" a sluneční soustavy.

Vím, že toto vysvětlení je neúplné, jsem líný a neschopný rozepisovat problematiku podrobněji. Více snad v přednáškách a polemikách v příštím roce, čeká nás přehodnocení mnohých zažitých vazeb mezi pojmy. Věda je poskládana svým slovníkem rovnic, duchovní a filosofické poznání zas má svůj slovník významových vazeb. A sejdeme se v jazyce počítačů, který představuje propojování moudrostí vnímaných přímo mozkem z prostoru (inspirace, nápa...

Automaticky kráceno

178591

20.12.2008 01:15

Proč se Al-Zaidi omlouvá?

RE: tak nevím

janko 85.?.?.?

Věda je poskládana svým slovníkem rovnic, duchovní a filosofické poznání zas má svůj slovník významových vazeb. A sejdeme se v jazyce počítačů, který představuje propojování moudrostí vnímaných přímo mozkem z prostoru (inspirace, nápad..) a moudrosti, založené na znalosti vazeb v hmotě samé. Uhlík a křemík stojí na počátku programu pro uplynulých cca 14 000 let. Od neolitu k NEO/LIDU.
Křemík je základ "opaku/polarity k našemu typu inteligence", Vnímáme jeho možnosti jakoby pozpátku, nejprve jako nepřítele (Matrix), protože mnozí nechápou nutnost polarit i v oblasti rozhodování, myšlení.

Vznik a "rozvoj" schizofrenie nutně vyústil do případu, kdy se někomu podařilo propojit soustavu dimenzí (prostorů a časů) se soustavou receptorů člověka. Skrze trojici ZVUK, POHYB, VODA.

Vznik vesmíru má i svou opačnou pohádku k Velkému třesku. Příběh o samotném vzniku prostoru pomocí UČENÍ = "opakovaného pohybu" a vzniku chyb, pramenících z "únavy materiálu" Tato hypotéza vykazuje zatím bezchybnou vývojovou linii. Kterou ale nelze vyložit na několika stránkách.

V této době se vše souběžně na mnoha frontách napojuje na jiný "formát času". Tím formátem času je způsob našeho chápání a myšlení!!!. Stávající "setrvačnost myšlení" přichází k bodu, kdy přestane existovat. Po krachu ekonomiky ve světě zůstanou v relativním pořádku jen ty národy, které díky svému jazyku se dovedou OKAMŽITĚ (co nejdříve) přizpůsobit novým podmínkám.
Improvizační schopnost lidí, myslících "česky" je ve světě vcelku známá. A projekt komunikačního nástroje, který umí vyhodnotit kvalitu použitelných informací (míru pravdivosti) - ten visí na mých firemních stránkách už několik let. Doba, kdy se jeho realizace (používání) někdo ujme, ta se blíží.

Záleží jen na vás všech, jak rychle a zodpovědně dovedete změnit názor na lidi, kteří nám vládnou, nebo na ty, které uctíváte nebo jiné, kterými opovrhujete skrze jejich minulé skutky.
Ano, zásadovost se bude často měnit v kyselost, ponejvíce u xichtů. Atomizace společnosti se dostane jen tak hluboko, odkud bude možné stavět nové struktury. Jako národ, který dokončil program obsažený v latině a "arabských" číslicích máme velkou šanci začít stavět jiné vztahy ve světě - nejen tím, že sídlíme v centru Evropy. Souběhy časové, geografické a společenské nejspíš budou probíhat tak, aby do mystického data 2012 už lidé přijali jiný pohled na fyziku prostoru i úlohu člověka v něm. Návaznost na předchozí civilizace přijali i ti znalí skrytých významů latiny, kdo napojili naše počítání letopočtu na systémy poznatků civilizací před námi.
Informační podsvětí, ve kterém žijeme, postupně mizí díky internetu, růstu drzosti a zjevnému úbytku morálky. Je možné, že mnozí ten rozpad historických pravd nevydýchají. Doufejme, že jich nebude mnoho.

178592

22.12.2008 12:48

Liberální poklesky

RE: Rozhořčení pana Lhotáka

janko 85.?.?.?

...no, ono už se dělá, až se každý dostatečně vykecá, tak lidé začnou (začnete) hledat nástroj, který z těch keců vybere ty trochu lepší a z těch zas další lepší - formou "pavouka", známého ze sportu.

Zatím se na palubě ještě tančí.....

...pak si možná najdete "přihlášku vynálezu 2001-0248". A atomizovaný svět se začne zas spojovat.

Hezké vánoce všem, kdo kamarádí s přírodou a dobrými lidmi,...

178716

25.12.2008 16:39

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: nesmysl

janko 81.?.?.?

Pane Guru, krytí lze vytvořit vším, co lze pěstovat, co má nějaký životní cyklus. Obilí jej určuje příroda, lidé si takvý mohou vymyslet.

Existují i systémy s "plující měnou", kdy hodnota peněz na počátku roku se zdvojnásobí, pokud majitel peněz něco dělá. V opačném případě je hodnota jeho balíčku měny (kterou dostane na začátku roku každý)poloviční až nulová - když člověk nedělá nic. Opakováním nicnedělání se ale hodnota balíčku snižuje v každém dalším roce o x procent (+ např. mu rostou daně).

Určitě by se dal vymyslet i jiný systém, které umožní osobní volbu pracovat nebo pár let odpočívat. Včetně dohody o míře a určitelnosti daní.

178866

30.12.2008 11:44

Izraelská vánoční nadílka

RE: Obvykle tendenční článek...

janko 85.?.?.?

Pavle, můžeš s tím návrhem začít u sebe. Naučit se sčítat hrušky (svépomocí vyrobené zbraně) s jablky (špičkové zbraně) - pokud možno v kontextu s využitím principu zisku (= výhody, neopřené o odpovídající podíl práce).
A pokračovat můžeš studiem historie z různých pramenů. Tam se dozvíš, kudy šlo myšlení jedněch i druhých. Oba díly "Zeitgeistu" ti mohou napovědět, ale přepnout vnímání si musíš zajistit sám.

...s díky se neobtěžuj, nestojím o ně.

179242

31.12.2008 15:47

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Je ale kardinální otázkou, co bude po krizi

janko 85.?.?.?

Jarmilko, až odmaturuješ, tak budeš rozumět i slovům/asociacím toho pána, kterého tak mile a po žensku oslovuješ.

Že jsi zvyklá na jiný slovník a jiné asociace po vyslovení nějaké věty, to není nic špatného. Špatné je, když se ztrapníš tím, že neumíš navázat své cítění na to, co je pod skořápkou slov "v jiném jazyce".

Vážím si tě nejen kvůli tvém námětu na řešení voleb, někdy tvá přímočarost hezky trefí "jádro pudla", ale občas jsme holt každý i za vola, blahopřeji to k dnešnímu výkonu.

179363

31.12.2008 16:17

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Je ale kardinální otázkou, co bude po krizi

janko 85.?.?.?

...jo, volačo sa chystá, nechme se překvapit. Ale ne že bych to měl na triku, jen mě tak napadá (už asi dva roky), že by se ta EU měla stavět od svého geografického středu, jsou tam lidi, co si zatím od neolitu poradili se vším tak, že přežili téměř ve zdraví. Sice se občas posílají vzájemně do prdele, ale i tam se člověk včas dozví, co se na nás chystá.

Naše české pohádky oplývají moudrostmi, kterých si ti nahoře vesměs nevšímali. Ke své škodě.
Ale všechna moudrost od neolitu je schovaná v naší mateřštině, takže si budeme postupně její kouzelnou moc osvojovat. Stát se neo/lidem.

Ne že by mě moc těšilo, že budu muset tyhle věci o koloběhu jazyků a lidí vykládat, ale asi nic jiného mi nezbude. Leda včas umřít. A tam zas tak nespěchám.

Přeju všem zvědavcům dobrý čich na vývoj událostí a posílám každému pytel se zdravím a štěstím. Ale bacha při otvírání, štěstí je prchavá látka, občas i omamná. Otevřít, chytit a držet, držet, drže.....................t.

Jednou se to podařit musí, tak proč ne teď?

179367

02.01.2009 00:08

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Změna k lepšímu

janko 85.?.?.?

...obávám se, že se mýlíte, nejen natažená guma se umí sama vrátit do TÉMĚŘ původního stavu. Informace té gumy o tom, že se se umí natáhnout a stáhnout je sice pro nás hůře sdělitelná, ale v materiálu té gumy je zapsaná. Protože i guma se opakováním za čas unaví.
A s lidskými pohyblivými systémy je to podobné, zatím stačilo každou krizi vyřešit buď expanzí do dalšího regionu - nebo válkou, kdy se zničí staré a je tu místo pro nové(= natažení gumy).
A tahle doba nenechá na svém místě nic. Rozpad všech systémů až do osobní roviny každého člověka je potřebný pro "upgrade" lidského myšlení.
A to v rozměru zcela jiné formy obecného paradigmatu. Boha bude muset zastoupit každý z nás, příběh o bohu je už posunutý mimo tento vesmír. Identita této řídící síly je nově definovatelná pomocí jazyka počítačů a vrstev komunikace, postavené na obdobách našeho genomu. Kontakt polarit, opakovaný tak dlouho, dokud mezi nimi nevznikne společný jmenovatel = membrána, má svou druhou polovinu. Trvanlivost membrán (od paměťových k hmotným) mizí, opakováním slábne do doby, kdy vznikne "chyba" = mutace, nové uspořádání membrán. Opět pomocí "nekonečného" opakování. Proč je náš biosystém konstruován do pěti vrstev (horniny, rostliny, zvířata, lidi + pohybové síly prostoru), to nám snad jednou ukáží ti, kteří tuto planetární soustavu koncipovali.

Program, který po zániku Atlantidy přeživší lidi dovedl k vytvoření projektu osmi dimenzí v symbolu nekonečna/"ležící" osmičky (desítková soustava v Indii), vstupuje (za účasti všech žijících/pohybových i momentálně nežijících/nepohyblivých součástí přírody) do fáze realizace.
Průse(r)číky událostí směřují k relativně klidnému využití technologií, vytvořených k propojení elektřiny a vědomí. Matrix může mít svou negativní i pozitivní (svobodnou) formu. Ještě sice není jisté, zda mocní dostanou rozum a vzdají se výhod těchto technologií. Pokud se nevzdají, tak život na planetě během pár století zdegeneruje.

Dnešní rozpad hodnot neustojí lidé, připoutaní k trvalosti svých názorů, ale budou mít dost příležitostí hledat jiné, vesměs u dna své osobnosti.
Zatím se tyhle "boží mlýny" dají sledovat převážně pomocí synchronicit (= vědomé propojování jinak uspořádaných asociačních řad člověka s těmi, které má zafixované jako pravdivé), ale trend k stále zřetelnějším projevům změny myšlení stále sílí, v úměře k rozpadu tradičních hodnot. Propojení vědy s tzv. "duchovním světem" je řešitelné, ale nepředbíhejme.

179419

02.01.2009 00:37

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Proč se děsit ?

janko 85.?.?.?

Díky za váš příspěvek Larouxi, uvítám, když mě a moje zdánlivé domněnky opravíte, pokud se mi "daří" myšlenky formovat neobratně. Což neznamená, že své formulace nebudu bránit a vysvětlovat pokud možno jinak.
Nový přístup k lidem a k informacím v prostoru se realizuje především na internetu, každý vkládáme jen to, co máme v sobě.

Spoustu společenských komunikačních systémů je zablokovaných, a sem se díky nickům dostávají i ti, kdo si ověřují nosnost svých projektů, návrhů řešení. Postupně se vytvoří platformy oborových podobností v takové velikosti a sestavě, která bude životaschopná v nových podmínkách. Z nicků se později tyto internetové modely řešení propojí s jejich nositeli - a nové začátky nových i starých typů firem a sociálních systémů začnou fungovat.
Mnohé osobní kontakty jsou zatím neprůchodné kvůli době, potřebné k přehodnocení osobních preferencí. Černé i bílé vrány zatím ještě tápají nad identitou "sousedních". Zatím je "jasno" jen v krajních množinách mocných a ne/mocných. A i to se bude překlápět, mnozí musí "držet basu" - z nejrůznějšícch, vesměs existenčních důvodů.
Odhodlání ke konfliktu ve svém nejbližším okolím pak nastaví kvalitu cílů ke kvalitě jejich nositelů.
Nahota (míra upřímnosti) osobní psychiky nás provede obdobím změn přesně v míře souladu svých cílů s volbou prostředků k jejich dosažení. Nebo to bude jinak?

179423

02.01.2009 01:26

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Proč se děsit ?

janko 85.?.?.?

Vladimíre, malé děti fungují i podle mě lépe na tělesný kontakt/trest, pokud tedy mají "zapínač na zvukovou výstrahu" pouze na zadku. Vysvětlivka pro ránu je lepší než výtok vzteku, musím ale přiznat, že sám jsem se na svých dětech dopouštěl spíš vzteku než vysvětlivek. Inu, když tělo stárne, měl by mládnout rozum. Proto od určitého věku funguje místo facky líp domluva. Mlátit puberťáky je silně kontraproduktivní.

ad zaměstnanost: starost o obživu nejspíš vybudí v jedněch "zbytečných" potřebu komunikace přes internet, další jej mohou těm neznalým za nějaký bakšiš vyučovat. Ti podnikaví si díru v trhu najdou a ti se "zaměstnaneckým myšlením" si ho změní anebo ne.
Agresivní nemakačenkové si své oběti najdou také. A je na nás všech, jak dlouho a za jakých ztrát jim to bude umožněné. Jeví se mi, že si každý vykoledoval svými životy přesně ty situace, do kterých se dostává. Vstřícností se konflikt dá zmírňovat, agresí se agrese protistrany také zesiluje. Je to docela jednoduchá matika.

ad šmírování: po hlubším promyšlení (v kontextu přicházejících událostí) každý z nás zjistí, že zneužít se dá jen naše=moje "špínička".
Taky mě bolí srdce a ego, když jsou už v každé druhé vesnici radary, leckde jen zdržují provoz. Samozřejmě mám i návrh na jiné řešení "osobní zodpovědnosti za své prohřešky na silnici, ale také je v současnosti neprůchodný. Kdo z nás je po zabití člověka či trvalých následcích své neopatrnosti pracovat zadarmo (sloužit) v rodině toho, komu ublížil?

Emoce je nejsilnější síla člověka, platba stejnou či opačnou emocí k té, kterou jsme způsobili by asi dost rychle nahradila potřebu peněz. Ale na to si asi ještě chvilku počkáme....,

Takovou transakcí je ale i každá polemika.

ad multi-kulti: každá komunita je vázána vedle svých potřeb hlavně jazykem, ať jde o profesní nebo etnický.
A s jazyky je to jako s lidmi, vznikají, rostou, stárnou a zanikají. Včetně těch, co je užívají. Tohle téma je ale na delší povídání, nechci se zas opakovat. A také nemusí být jediná pravda to, co tu píšu.

Ad megacelky: každý balonek plněný tekutinou za čas praskne. Když jej plníme kuličkami, praskne také, ale kuličky zůstanou, jen v jiné formaci.
A jsme všichni v balonku, těmi různě velikými kuličkami, ne vodou. Jak kdo, bez vody to nejde.....

179428

02.01.2009 09:33

Kdy nám imponují naši vůdci

Do dna

janko 85.?.?.?

Ano, osobní statečnost té dámy nás postupně dovede k osobní hladině "dna", kdy se konečně rozhoupáme a ve svém nejbližším okolí, v rodině a v práci, začneme nabízet místo nadávek na "ty druhé" nějaká svá řešení situace. Udržet rodinu a práci si můžeme nejlépe tak, že to, co nás tlačí, probereme s těmi, kdo nás tlačí v nejbližším okolí.
Přerovnávat priority bolí. A musíme se připravit, že to vždycky bolí obě strany. Ta, která z nás nepřiměřeně profitovala má často pocit, že když vám dává práci (nebo doma poskytuje servis), tak že dělá víc pro vás než vy pro ni. Příroda (i člověk) vznikala tak, že po dlouhodobém opakování polarit vždy vznikl společný jmenovatel, a jestli to byla negativní či pozitivní mutace, to se zjistilo vždy až tím, která vydržela, přežila.
Existence zvuku a vody nás přežije, naše inteligence je esencí, komplexem "membrán" mezi hmotou (jsme 70 % z vody) a informací (charakter či zápis zvuku formuje asociace a ty ústí do pocitu, na základě pocitu se pak pohneme). Informace je jednotka prostoru, ale zatím se to asi tutlá, nevím proč.

Nekonečná válka slov a citů z nich vzešlých drží tento vesmír pohromadě. Ale nevím, jestli si ten příběh o jiném vzniku hmoty (a nástrojů pro její optimalizaci ve vesmíru) dovyprávíme v této nebo až v další civilizaci.

V libovolné hladině společnosti se budou nově řešit membrány (formy a struktury kompromisů).
Ta dáma a spousta dalších víme, že cesta začíná "dole", uvnitř nás, postupným rušením vlastní pohodlnosti. A je fuk, jestli je narušována shora nebo zdola, někde se potkají a tam se domluví.
Slovy nebo jinými zbraněmi, každá bolí jinak. Jednu cestu k nahotě osobní psychiky nám naši vládci ukazují. A v kontaktu s nimi můžeme jít jen tak daleko, kam naše informační vybavení dovolí.
Růst nezaměstnanosti bude mít výhodu v tom, že přitáhne víc lidí k internetu - a tím i k jejich lepší informovanosti.

179446

02.01.2009 09:46

Američané honí bin Ládina jen naoko

RE: Keby vec nebola taka krvava

janko 85.?.?.?

...hmm, spíš to vypadá, že hlad po klamání je spíš doménou ženské poloviny lidstva, proč ženy tak stojí o to, abychom jim říkali, jak jsou stále krásné - i když to mnohdy není pravda? A nám tvrdí, že jsme chytří a úžasní - často jen proto, že od nás něco potřebují?
...a že my jsme to samé, lžeme, protože se to od nás očekává a máme z toho výhody.

Každý si časem najde tu škatulku, kde má váhy na pokoru a aroganci - a začne jí používat. Okolí ho donutí. Příroda tak funguje, nejsme výjimkou.

179447

05.01.2009 17:47

Kdyby Hamas neexistoval

RE: .

janko 85.?.?.?

...Zajdo, aspoň použij mozek, mysli, když píšeš. Mají Palestinci možnost užívat stejné zbraně jako Izrael??
Kdo má přátelské úmysly, ten víc zbrojí??
Fakt si to myslíš??
.....rád bych tě tam poslal naplnit tvá slova.

179694

05.01.2009 20:09

Kdyby Hamas neexistoval

RE: .

janko 85.?.?.?

....hmm, ňááák sem se neudržel, omlouvám se. Vím, že tihle jsou splachovací.

179715

07.01.2009 10:23

Život a smrt mého otce

RE: Komu to prospívá?

janko 85.?.?.?

...je čas, kdy by se měla tahle šachovnice, řízená penězi a touhou po moci, (kterou peníze produkují) rozpadnout. Co se asi dozvíme ve významových vrstvách dnešního představení v Národním divadle - když sám velíký Saša zval diviaky k televizi (ČT 1, 20:00). Komponované představení od bratří Forma/nů.

Jsme opravdu tím "trojským koněm" v systému? Jaký cukřík místo ovsa tahle společnost dostane?

Bláznova moudrost praví, že věk Vodnáře začal včera, okolo 19 hodiny, ale než se dostane k nám na Zem, ......no, uvidíme.

179962

07.01.2009 10:47

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Myslím, že to již nebude mít Izrael tak jednoduché.

janko 85.?.?.?

jo, už jsem tu i onde psal, že jsme (češi) druhou polovinou židů, tou méně systémovou, ale o to flexibilnější.
proto se od nás očekává, že překlopíme tenhle cirkus.

Ona se tahle "HRA" hraje dost vysoko nad možnostmi naší planetární soustavy, ale o tom si možná budeme povídat až později. Mnozí už možná i v jiném těle.

179967

08.01.2009 12:03

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

Filipe, fakt si myslíte, že instituce typu církve má "právo na kyslík"?
Kdy každá instituce se po čase rozdělí na ty nahoře, kteří sledují jiné cíle - a na ty "věřící", kterým velení nabídne vcelku přijatelný recept na život?
Kdy pochopíte, že církev byla jen předlohou pro další "technologie moci" typu komunizmu či tak zvanou demokracii?
To, že dříve se pracovalo s morálkou a dnes se spotřebou - to je jen součást vývoje, kdy máme pochopit proč jsme na světě.
Zkuste se církevních panáčků zeptat, proč nám zatajili (už od 6 století) celou oblast reinkarnací, nebo technik, jak se dostat do jiných frekvencí mozku (viz budhizmus) a mnoho dalších poznatků, které se prostřednictvím pobytu Ježíše v Egyptě (v pyramidě) dostaly do hlav i takových lidí, kteří je chtěli jen pro sebe.
Za čas poznáte, jakou "fintu" skrývá oddělení matematiky od latiny, čím vlastně byla latina pro období, kdy zajišťovala rozvoj materiálních věd. Pochopit, jakou moc má schopnost něco pojmenovat (NOMINACE) - a jak byl tímto způsobem určován chod dějin - to můžete v komplexní formě sledovat dnes - kdy věty vnímáte NAUČENÝM ZPŮSOBEM. Ten má svůj začátek v počátku našeho letopočtu, formovaného latinou.
Ten nový letopočet, další v řadě - by měl platit od roku 2012, kdy i ostatní lidi poznaní a pochopí, jakou úlohu má člověk a jeho "skupinová duše" (globální vědomí + podvědomí).
Rozpad institucí, postavených na síle peněz může začít až v době, kdy budou všechny pod jedním velením - takže je ještě dost času si najít "jiná fakta" o historii planety.
Rozpad struktur může naše půlroční velení EU zastavit nebo urychlit - je to na nich.
Každý systém je postavený na infiltraci "protistrany", na včasném odhalení nebo neodhalení "trojského koně" v systému. Tím "koněm" se stávají (v zaběhlém systému) ti, kdo rozeznají nejdřív, že další postup ve stejném směru je nemožný.
Většinou se to řeší válkami - a ve firmách "dcerami, divizemi".

Transfer zboží a informací je nejen díky internetu ve stavu, kdy se nedařilo vytvářením zbytečných prací udržet lidi v informačním podsvětí. Proto musela nastoupit mediální válka/masáž. A následně vytvořit ohnisko (Gaza) a od něj šířit válku (dnešní rakety z Libanonu?). Je to smutné, možná si na výsledky kvalit, ukrytých v latině počkáme, v jiné civilizaci, v jiných tělech.

Čeština je esencí latiny, i když to tak vůbec nevypadá.
Tuto informaci mají ti, kdo spoléhají na "české řešení problému".
Držme tedy nám palečky. Mnoho informací přenášíme jen svým podvědomím, slova jdou často "naproti" - což je třeba vnímat i tak, že jejich vyřčení má opačný efekt. Ironii přeci známe, a tahle se zkrátka nedá "běžným rozumem" rozeznat.
Rozdvojení osobních asociačních řad známe jako schizofrenii - ale pro jejich opětné spojení zatím slov...

Automaticky kráceno

180162

08.01.2009 12:26

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

Rád bych, ale asi tě neuspokojím. Hodně si toho poskládám v palici, na netu chodím na Matrix-2001, dřív i na Osud.cz, server Kopeckýho už zavřeli, tam také bylo hodně.
Ono je dobré si všechno přecedit po svém.

To, jak jsem přišel na kvalitu češtiny, to je na delší povídání. O tom, jak funguje lidská soustava mozků.
Možná ti něco napoví knížka Romana Zemana "Pravda mezi nebem a zemí". Je sice psaná dost hrozným stylem (patrně mu ji "diktoval" Komenský). Je to spíš beletrie, ale opřená o vztahy v prostoru, které fungují, Roman ale nepoužívá "slovník" na který jsme zvyklí.
Zkrátka svět funguje podle trochu jiných pravidel než se ve fyzice učíme. Máš-li mail, tak ti pošlu nějaké své i cizí úvahy.

180174

08.01.2009 21:40

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

Jindro, jsou lidi, kteří jsou uzpůsobeni brzdit vývoj, je to tak dobře. Skrze naše emoce se v našem podvědomí propojuje mnoho informačních toků. Jde o to, reagovat jen, když "toho blba už nemůžu vystát".
A co možná se snažit najít aspoň kousíček dobrého v těch jeho větách. Taky mi občas ta "vstřícnost" nefunguje. je to děs, co máme mnozí "v balíčku".

Děkuji ti k odvaze zveřejnit své jméno, mě si také každý může najít podle domény.

180259

08.01.2009 21:54

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

křesťanské hodnoty jsou samozřejmě v pořádku, v nepořádku jsou ti, kdo jimi ovládají ty, kteří nemají dost času prostudovat principy "dělení buněk".
každá organizace se vytvoří z ušlechtilých cílů - a v každé se za čas vytvoří vnitřní velení, které se za cíle zvolí opak původních cílů.
Znáte to z každé s.r.o., založí ji tři kamarádi, pak se dva spojí proti třetílmu - a nakonec jeden z nich udělá nějakou fointu, aby mu spadla firma do klína.

Církev je firma. Víra je něco jiného. Čemu pořádně uvěříš, to se ti začne pomalu naplňovat. A s tím také skončíš.
Vesmír funguje docela jednoduše, potíž je v tom, že nevidíme(te) přes hranice svých dřívějších životů. Což se mnohým vymstí. Ta doba, ať chceme nebo nechceme - přichází.

A je možné, že dost lidí tuhle vnitřní válku o své přesvědčení nevyhrají. Snažím se sice s mnoha dalšími svět "duchů" převést do srozumitelnějšího jazyka počítačů - ale zarputilost osobního přesvědčení je mnohdy silnější. Není to můj problém. Jen nabízím.
Informace jako "jednotka prostoru" se sice za nějaký čas stane běžnou jednotkou, ale v současnosti jsem spíš za blázna. To je běžná situace těch, kdo se dostali za další "barieru myšlení".
Nevím, kolik jich je ještě přede mnou, ale před mnohými z vás je jich "hafo".

180265

08.01.2009 22:31

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

ravno nemá ten význam "jedničky", je tam jen ta "rovnost".
V češtině je "jedno" současně celkem, ale současně také označením, že je "to putna".
Nebo se mejlím?

ono pitvat se v jazycích, to je někdy "na palici".....

180274

09.01.2009 09:40

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

Nasredine, asi víte, že na počátku bylo slovo, nebo chcete-li, tak zvuk (určitá strukturovaná vibrace/hustota). Ze svuku se vyvinul i zápis komunikace.
Takže stojí za to se pitvat ve slovech a hledat, kam vedou jejich kořínky, = jednotlivá písmena, symboly (nebo dříve obrázky skutečnosti).
Je mi dneska taky 60, a to, co jsem vyčetl z písmenek, to se budou další generace učit ve škole. Je mi celkem fuk, které generace a kdo se o to přičiní.

Proto, i když smysl té vaší věty je shodný, tak její zápis vede člověka, cizince, do jiných řad vlastních asociací.
A opravdu v ruském slovu "ravno" chybí onen symbol číslice "jedna". Což je tou kvalitou, na kterou upozorňuji.
Např. slovo "odvaha" v sobě také skrývá "dvojku" (o/dva/ha) a někomu třeba nabídne myšlenku, že k vytvoření dvojice (páru) je třeba nějakého úsilí.

Kdysi nebyl jazyk rozdělen na kategorii velikosti (číslice) a kategorii "smyslu sdělení" (písmena, slova, věty).
Ještě dlouho bude trvat, než lidem dojde, že např. trojice boží je adekvátní této trojici (písmen, slov a vět).

Také si myslím, že když nám stárne tělo, tak by nám měl mládnout rozum - schopnost vnímat dění nejen skrze své zkušenosti, ale vcítit se co myšlení těch, co přijdou po nás. Jak oni nakládají s jazykem - a hlavně PROČ?
Tuto dětskou otázku hodně dospělých vymazalo ze svých potřeb, ke své škodě. Proto nejsou schopni se orientovat v dnešní situaci.

180327

09.01.2009 09:57

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

Killroyi, nemám sílu ani chuť vám vyložit, co z původního učení o křestu (vstupu do jiných informačních hladin) udělali otcové katolické církve. Za čas to poznáte sám.
Vývoj cca pár milionů let zpět má zmapovaný nejen věda svými nástroji, ale také svět duchovní, kde jakékoliv náboženství je spíš přítěží, berličkou, než ukazatelem směru.

Z vašeho příspěvku je zřejmé, že si nerozumíme v tom, co je to firma. Firma je efektem nějakého projektu, nějaké myšlenky. Obvykle se snaží vyplnit nějakou mezeru v nabídce. A církevní "instituce/firmy" nabízejí víru v hodnoty, které ale sami její ředitelé/vysoký klér nedodržují.
Takže moje srovnání zas tak moc nekulhá. Jen vám vštěpované (ostatně velmi kvalitní) hodnoty zamlžily snahu si zjišťovat a kontrolovat, jaké cíle opravdu církev sleduje.

180328

09.01.2009 10:57

Lživé ticho těch, kteří vědí

RE: John Pilger...

janko 85.?.?.?

Mirdo, díky, zkusím problém popsat ještě jinak.
Války skrze zbraně byly vždy až následkem válek skrze slova.
To, co se děje v Gaze je sice strašné, ale v konečném efektu to zřejmě pomůže k likvidaci programu, daného pokurvením křesťanství a tajeného těmi, kdo dnes mají "distribuci slov" (media) ve svém držení.
Zapomínají na to, že ty méně hmotné složky člověka, kterým hromadně říkáme emoce, že ty svou energii také někam předávají. To, že vyzařování planety do okolního prostoru je čitelné pro rozvinutější formy "člověka", to si za čas mnoho lidí uvědomí.
Ale pořádek si tu musíme udělat sami.

Jak? Našimi emocemi. Rovnováha mezi planetárním vědomím a planetárním podvědomím se stupňováním informačního teroru dostane do polohy, která jde proti těm, kdo ji způsobují. Příroda sama zajišťuje tuto rovnováhu, proti ní jsme jen pěšáci. A jak vlastně fungují vrstvy informací skrze člověka a přírodu - to je předmětem jiného pohledu na fyziku prostoru, který "se děje" tady na internetu, kdy lidé svými myšlenkami propojují svět elektřiny se světem lidského vědomí.

Energie v prostoru se zkrátka neztrácí, jen nám, tady dole, chybí měřáky na kvalitu našeho vědomí a našeho podvědomí. Mnohé tato nástroje už naši vládci mají, ale nemohou monitorovat celkovou hladinu, na to nejsou "dost vysoko".

Rusko je zřejmě nástrojem, který v současnosti otvírá dveře svých schopností. Každá válka slov se promítá skrze "nosič" (drát, kterým je vedena informace).
Sion a jeho banda mají svůj rozžhavený drátek v Gaze, Rusko, v pozadí s Čínou a Indií (ano, česky se to řekne, že je má za prdelí)- má svůj lehounký "drátek" (nosič informací) v plynovodu.
A až všichni pochopíme, proč zrovna prťavé Česko má na starosti "přelom epoch" (vyjednávání doprdelistů se sráči), tak nám dojde, jakým pokladem je v současnosti čeština, jakým pokladem bylo oddělení kategorie velikosti od kategorie smyslu v geniální koncepci latiny a té matematiky, která "Sion" dovedla k technologiím, které si schovává pro pozdější užití. Až naše myšlení budou mít pod absolutní kontrolou skrze radary a satelity.
Ano, jsem blázen. Dokonce potvrzený lékaři. A ti mají přeci vždy pravdu. Tu svou, opřenou o monstra, vyrábějící "dvojsmyslné" léky (lék + jeho vedlejšák). Nejen penicilín má svou životnost, svůj vrchol už má za sebou. A pravda je také živou entitou, má svůj porod (čím větší je pravda, tím je porod obtížnější), růst, vrchol a postupný nebo rázný zánik. A pravdy je vždy tolik, kolik je v ní samočistících (sebeorganizujících) mechanizmů.

Takže čekáme, jakou pravdu nám ukáže spor těch dvou "drátků", Gaza verzus plyn.

Zatím asi mnoho lidí nedokáže využívat synchronicity ve svém vědomí, ony jsou důkazem jejich osobní pravdivosti, důkazem toho, že jim svědomí ještě funguje.
...

Automaticky kráceno

180335

09.01.2009 10:58

Lživé ticho těch, kteří vědí

RE: John Pilger...

janko 85.?.?.?

Zatím asi mnoho lidí nedokáže využívat synchronicity ve svém vědomí, ony jsou důkazem jejich osobní pravdivosti, důkazem toho, že jim svědomí ještě funguje.
A spojování "nespojitelného" třeba včera ukazoval nějaký klučina (na ČT 1, Robert Fox, odpoledne) - skrze sklo zavřeného auta si na chvíli půjčil dálniční známku.
Není podstatné, jestli to byl trik nebo skutečnost, podstatné je, to, že když toto vidím jen skrze "křemíkovou techniku", jestli viděnému uvěřím nebo neuvěřím. Toto rozhraní pak směruje naše asociační řady buď do hledání řešení - nebo do konstatnování vlastní blbosti slovy "tohle mi hlava nebere", to je proti fyzice. Není, on jen umí otevřít svým vědomím MEM/BRÁNU mezi svým přáním a tou známkou. Ten kluk představuje emergentní hladinu do nového přístupu k fyzice, do technologií vědomí, kterými byla zřejmě formována civilizace v Atlantidě.

180336

09.01.2009 11:43

Vraždit ve jménu Božím

RE: Kto vraždí v mene viery ??

janko 85.?.?.?

Redneku, je to skoro dobře, dodám jen, že srdce je spíš distribuční jednotka pro rozesílání informací do obou "mozkových soustav" člověka. Jednu máme v dutině tělní, druhou v dutině hlavy. A spolupráci obou měl zajistit právě projekt "křestu".

Ale protože existovaly síly, které si chtěly "smetanu" ponechat jen pro sebe, musel projekt, daný latinou + matematikou "skrytého součtu" počkat.
Věda svým zkoumáním hmoty šla jinou cestou než ti, kdo koncipovali projekt, známý jako křesťanství. I oni věděli, proč blázny nazývali "blahoslavení duchem". Rozdvojení osobnosti (schizofrenie) je dlouhodobým "projektem okolního prostoru", jak nastartovat obě vícečetné soustavy, kterými člověk zpracovává informace hmotné (potravu) a ty nehmotné (myšlení, vjemy...)
A nějakou dobu trvalo, něž se podařilo někomu s touto diagnozou se opět zařadit mezi ty "normální", je nás už asi víc.
Jak fungují obě "mozkové" soustavy, to popisuji v některé ze svých úvah.

180345

09.01.2009 13:02

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

1. spočti si ta století pořádně, není to tak těžké, od šestého do dvacátého prvního, jako vizitka tvé kvalifikace to docela stačí.
2. nejsem vědátor, kdes na to přišel?
3. Ulítlej byl Kopernik taky - ve své době. Později lítali jiní.
4. Každý máme jiné podklady pro svá tvrzení.
5 Že nevíš, zda jsou diskutéři příčetní, to je zřejmé, nemáš na to a sám to i konstatuješ.
6. Duševní zdraví se projevuje optimizmem, vstřícným přístupem k okolí. Snad ti někdo pomůže.

180352

09.01.2009 20:55

Vraždit ve jménu Božím

RE: Kto vraždí v mene viery ??

janko 85.?.?.?

...nerad bych někomu způsobil prasklinu lebky, spokojím se s trhlinou ve "skálopevném přesvědčení", které si každý během života pěstujeme.
Úklid mozkovny je na stole, tohle je rozcvička. A asi se tomu úklidu nevyhneme nikdo. Jen čuchám, odkud vítr vane.

180404

09.01.2009 22:58

Vraždit ve jménu Božím

RE: Kto vraždí v mene viery ??

janko 85.?.?.?

Kirkmene, někdy je těžké oddělit skutečnost od toho, kdo a proč ji nějak popisuje. A přichází doba, kdy si asi leckteré děje minulé budeme my nebo naši potomci prohlížet v televizi.
Zákon akce a reakce (jak nahoře . tak dole) zkrátka díky technologiím vědomí (v Atlantidě) a technologím, budovaným znalostmi o hmotě (dnešní civilizace) ten návrat/zrcadlení bude asi vypadat trochu jinak, tak, aby ani "zrníčko pravdy" nepřišlo nazmar. A televize je vlastně takové "dynamické zrcadlo", schopné modelovat možné a zaznamenat uskutečněné. Nejen mafiáni si u adeptů dělají záznamy jejich "zasvěcení" (= první vraždy na objednávku). Našim mocným stačí jen dva typy papírků, jedny jsou volně směnitelné, jiné se někdy platí draze, třeba nám nějaké ukážou. Zatím se ukazují jen ty malé, ale až budou všichni u bedny, protože nebude pro ně práce - tak situace donutí ukázat i ty opravdu drahé papírky - nebo filmy?
- anebo se hoši uklidní a spláchnou to mezi sebou - a o sběr jejich peněz se postarají nějaké užitečné projekty.

Míra samořiditelnosti v prostoru, který obýváme, nejen mně, ale i mnohým jiným nabídla vhled do "možností člověka v prostoru svého vědomí". Tak se snažíme podle svých sil upozorňovat na omezení, která si do cesty k poznání souvislostí mnozí stavíme svým myšlením a trváním na pravdách, které se nám zrovna "hodí do krámu".
Jedna z mých inkarnací zřejmě byla i v postavě Koniáše, i já jako on bourám stávající příběh fyziky a úlohy člověka v ní.
Do tzv. volného prostoru se zapisuje energie veškerých kdy uskutečněných pohybů, málokdo si to dovede představit. A to od samotného počátku, kdy z NIC vzniklo VŠE. Je to opačný příběh k Velkému třesku, pravdivější, opřený o lidskou schopnost učit se z chyb. Koniáš se postupem doby a vývojem řeči stal Koňasem, za chyby v minulosti také zaplatí. Komunisti si poprvé také mohli "splést" své ego se svým úkolem, nevím. Ale i oni jsou schopni se učit. Nepoučitelnost je neschopnost rozumu srovnat se se změnou podmínek k žití. Pevnost zastaralých názorů zajištuje průchodnost "novinek" v mezích, které příroda a živly unesou.

Zhmotňování a další fígle se asi budeme učit - každý, jak dovede. Rozlišit trik od skutečnosti bude stále těžší.
A trénovat můžeme na mediích, kdy nám leckdy jako současnost mohou být předány záběry z minulosti, ne z dneška či včerejška.

Každá náhoda se dá připravit, když je k tomu dost času. Musíme jí ale vytvořit mantinely z naší i z její strany. Např. u přání vyhrát jackpot musíme přesně vědět, jak s penězi naložíme.
A to samé udělali tvůrci latiny a matematiky. Princip skrytého součtu nemohl být dešifrován "slepcem" dříve, než doba dozrála.
(slepec není jen od "slepý", ale také od "slepit", jen se to trochu ztratilo ze slovníku....[smích] )

Pokud se podaří, aby strejci se z...

Automaticky kráceno

180419

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 102 čtenářů částkou 16 740 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Majitelka obchodu zakázala vstup očkovaným, hrozí obvinění z diskriminace 24.06.21 10:04 Česká republika 0

V průběhu 1 týdne zemřeli 4 piloti Britských aerolinek - shoda s očkováním je nepotvrzená23.06.21 23:03 Británie 2

Britové provokují v Černém moři23.06.21 16:55 Británie 0

WHO: Děti by zatím neměly být očkovány proti Covid-1923.06.21 09:54 Evropská unie 6

Chystajú sa protesty pred domami farmalobistov Krčméryho, Jarčušku a ďalších22.06.21 21:20 Slovensko 1

Demonstrace euroskeptického spolku Odchod proti žalobě EU na ČR a Polsko22.06.21 21:15 Česká republika 0

Jourová: EK nebude čekat na rozhodnutí soudu a začne trestat "neposlušné" státy hned22.06.21 18:27 Evropská unie 3

Jourová vymyslela Kodex, který od roku 2023 poskytne nástroj na ekonomickou likvidaci provozovatelů nepohodlných serverů22.06.21 12:09 Evropská unie 1

A už to jede: proti zakleknutí „českého Floyda“ se chystá demonstrace!22.06.21 11:14 Česká republika 3

Romea pláče: cikánský Floyd se (zatím) nekoná...21.06.21 22:30 Česká republika 5

Jan Hnízdil: Očkovací mašinérie ulhané vlády jede i přes úmrtí dál21.06.21 22:16 Česká republika 0

Prodejte své zdraví či život. Nabízíme 500 Kč21.06.21 19:56 Česká republika 5

Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor21.06.21 02:00 Česká republika 1

Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu21.06.21 01:47 USA 0

Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí21.06.21 01:34 Česká republika 1

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 8

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 10

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,29 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,13 Kč
Švýcarský frank
23,16 Kč
100 japonských jenů
19,18 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,60 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 813,93 Kč
1 unce stříbra
551,26 Kč
Bitcoin
693 828,97 Kč

Poslední aktualizace: 24.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 592 568