Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané janko

Nalezeno 1803 příspěveků, 22 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.08.2008 12:56

Kolik stojí pravda?

RE: Prazdnota uvnitr nas. (dok.)

janko 85.?.?.?

Co už málokdo ví, je skutečnost, že překlápěcí mechanizmus, který přehazuje směr vývoje po vyčerpání kapacity, ten se stává stále méně zřetelným (mediální manipulace) - a řešení se odvíjí v prostoru, kterému říkáme "globální podvědomí". Tam ale také patří i hmoty a struktury, které běžně považujeme za neživé.
A tohle skousnout "nadkritickým množstvím populace", to bude chvilku trvat. VCstup do podvědomí technologiemi různých "radarů" je jen jinou formou hypnozy. Člověk něco udělá bez kntroly svou "betafrekvení". Radar prosím nebrat!!!

Jedny z klíčových rozhraní jsou symetrie času v podobě data. Pro můj vstup do širšího povědomí bude zřejmě podstatné i datum 20.08.20/08, ke kterému směřuji svůj "test nahodilosti". Jeho vedlejším produktem bude i malá či větší suma oběživa (pokud si vsadím), jejíž hodnota není v množství, ale v pozicích číslic, která ji představují. Peníze, podobně jako lidské tělo, jsou jen nosičem více typů informací.
Klíčovými hráči ale jsou ve zmíněném dni ale události ve světě, doma, v práci i mé rodině. Vše co se děje, jsou průsečíky "společných jmenovatelů". Naše přání a okolní hmotný svět vytvoří pro každou myšlenku společný směr - a souhrn těchto směrů se později promítne (mnohdy nezávisle na čase) do některé reality. Do té virtuální jako "nápad", do běžné jako událost nebo potřeba (= událost, která čeká, až se pohneme).
Je toho mnoho, co budeme muset vnímat jinak. Mnozí to třeba ani nezvládneme a naše mise (život) se odstěhuje opět do nehybnosti "dat v prostoru".
Budeme znát mechanizmus hry o různě kvalitní život, ale nebudeme znát předem některé děje. Protože to by pak žít nemělo smysl.

Někdy v době od 1991 do 2002 zřejmě došlo k naplnění databáze pro trvale převoditelnou formu lidské existence mezi pobytem v těle a komunikací skrze pohyblivé obrazy v TV a pozdějších jejích provedeních. V této etapě zřejmě není více realit než dvě, hmotná a nehmotná. Slovo dimenze je třeba chápat spíš jako vrstva informací, ve které se kdo z nás pohybuje. Podle matematiků jich je 11, což jsou zas jen dvě jedničky, hmotná a nehmotná soustava informací.

166826

04.08.2008 23:03

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: ...jinak

janko 85.?.?.?

1. nepíšu, že má být hodnocený kladně, čtěte pořádně. Je třeba na každé špatnosti hledat její zdůvodnění, což znamená, pochopit ten čin z pozice toho, kdo jej udělal. A toto už je první schůdek k tomu, aby člověk pro takový čin našel něco víc než odsouzení. Sám víte, že někdy v dobré víře uděláte něco, co jinému ublíží. A to samé funguje i pro skupinové vjemy a aktivity.
2. Bez pocitu strachu nemáte šanci vnímat jeho opak - a štěstí je jedním z protikladů ke strachu. Ale to, jak chápete moje slova, vám nedává šanci se dostat z černobílého vidění světa.
Zažíváme vrcholky polarit v dobré i zlé poloze, je ale pravda, že se diskutuje víc o těch zlých, lidi je potřebují ze sebe vyplivat.
3. Osobní výběr těch, se kterými máte šanci zažít štěstí nebo hádky - ten je fakt jen na vaší znalostí lidí. Z toho, co píšete, vysvítá, že hledání dobra v lidech není zrovna vaší specialitou.

Ale je to jediná cesta. Vnímat každý zlý skutek z pozice toho, kdo a proč jej udělal. Přeberte si to jak umíte. Je třeba jít hodně hluboko do historie, abyste poznal, odkud ta převaha "zla" pochází.

166874

05.08.2008 00:05

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: ...jinak

janko 85.?.?.?

...díky anonyme za pomoc při pitvě Strigy.
Nevím, jestli dobře chápu tvou zmínku o realizaci snů. Vnímám sny jako "dočasný kompilát možností", což znamená, že každému z nás se musí "zdát" takové sny, pro které jsme kdo připravený. Jsme cosi jako trychtýře, skrze které proudí spousta dat, ke kterým nemáme "klíče". Sny pomáhají takové klíče vytvářet. Pokud někdo bere své sny vážně, vkládá do nich svou mentální energii. A ta, i když ji zatím nedovedeme měřit přesně, tak má své výstupy. Sny jsou jednou formou "balíčku", který z prostoru vstoupil přesně do takového člověka, který měl v tom okamžiku "otevřený trychtýř".
I proto bývají sny nesmyslné, nelogické. A postupně dostávají logičtější formu, pokud si z nich jsme schopni cosi zařadit do svého programu.
Pochopit samořiditelnost vesmíru, když jsme míň než jepicemi - to je fuška. Ale podaří se to všem, na to vemte panáka (jedu už bylo dost)....

Striga, kdyby žila před 100 lety a někdo jí ukázal mobil, tak se zcvokne. Nepoužívá fantazii, ale dobrá ženská to je.

166875

04.08.2008 23:49

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: ...jinak

janko 85.?.?.?

Strigo, možná jsem se vyjádřil neobratně, možná vnímaš slova jinými asociačními procesy. Zkrátka za čas připustíš, že školní vědomosti dostávají pěkně "na prdel". Já jsem kvůli přitažlivosti tématu myšlení okusil několikrát bydlení na psychiatrii, ale právě tam se potvrdilo, jak naše asociace dovedou pokřivit skutečné "vlastnosti prostoru a času".
Za čas (nebo v dalším těle) přijdeš na to, že více zrcadel dá více obrazů a více podnětů k hledání toho optimálního obrazu.

ad závěr: vy už jste VIDĚLA svou lásku, svou karieru, obraz své duše nebo svého myšlení? To, že nějakou událost nebo jev obalíme slovy, to je první etapa, vedoucí k poznání tehdejší reality. Jde o složitější, o myšlení se opírající obdobu provázku, který vám někdo natáhne v tmavé jeskyni, abyste nezabloudila.

Zrovna tak, jako přijmete skutečnost, že malé dítě umí "počítat" třetí mocniny trojciferných čísel - tak za čas uznáte, že myšlením se lze dobrat historických souvislostí, pro které nemáme zápisy. (nehledě na to, že poslední civilizace vždy popisovali vítězové tak, aby vypadali ještě lepší. Dělám to zrovna tak).
Ivo Wiesner je Čech, který sice píše pro mnohé jen příběhy "scifi", ale kdo je schopen se navázat na stejná "informační pole v prostoru", ten mu dává zapravdu. Jako ti, kdo kontrolují výsledky toho "mocninového" dítěte.
I když ne všechno se asi odehrálo v historii přesně tak, jak je Wiesner píše. Každý musíme v průběhu života dělat něco prospěšného a něco, co nás zahubí. Jinak by ta samořiditelnost nemohla fungovat, že?

166880

05.08.2008 07:53

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: ...jinak

janko 85.?.?.?

Novákuneo, asi nemá smysl dál diskutovat, vnímáte má slova z jiného konce - nebo se neumím vyjádřit pro vás (i pro další?) dost srozumitelně. Daří se vám výklad mých slov pootočit vždy jinam, s tím nic nezmohu.
Mrtvé a jedovaté moudrosti - to je protimluv. Nechme si každý svůj přístup ke znalostem - a čas ukáže, kdo se víc plete.
Snažím se bourat lidem zavedené "koleje myšlení", podívat se na cokoliv z jiné strany. Klidně si ponechte své názory a hezky si je užijte.

166919

05.08.2008 21:32

Kolik stojí pravda?

RE: Prazdnota uvnitr nas.

janko 85.?.?.?

...vidím, že máte docela slušnou představivost. Ano, naši potomci (a možná i my) se dočkají stavů, kdy budou muset stále konfrontovat své poznatky a svou víru s tím, co považují za skutečnost, za historii a za budoucnost. O tom je údajně i období po r 2012, kdy čas v našem pojetí postupně ztratí smysl. Tělo bude fungovat normálně, ale myšlení se stále více bude prolínat se situacemi (zrakové, čichové a jiné vjemy), které si svými přáními vytvořila množina lidí, co kdy žili a těch, co se do těla teprve chystají.

Budujeme už delší dobu dynamickou (proměnlivou) rovnováhu mezi hmotným a nehmotným světem. Závislost našich dětí na počítačových hrách má svůj význam, který my jako rodiče velmi obtížně můžeme pochopit. Každá generace si do těla chystá "programy", které my jim po narození často ničíme. Ale i to je v pořádku, kolize generačních přání udržuje snesitelnou míru postupu při osahávání vlastností prostoru a času.
A začíná doba, kdy si budeme zvykat na jevy, pro které nemáme "školení" těch 2000 let materialisticko/mechanického zkoumání světa.
Fantazie bláznů je jen předběhnutím skutečnosti za hranici, kdy ji populace je ochotna "skousnout".

167029

05.08.2008 22:39

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: ...jinak

janko 85.?.?.?

..cituji: ....Něco bourat je k ničemu, když se místo toho postaví něco ještě horšího. Dívat se na zlo jako na dobro, to si opravdu nemůže dovolit každý a....

Když chcete něco postavit na místě, kde stojí nějaká zřícenina, tak ji musíte zbourat do té míry, od které lze stavět novou. Mnohdy od základů.
V současnosti je na řadě přestavba způsobu našeho myšlení. To stávající je odvozené ze zatajení "principu součtu" při násilné instalaci křesťanství,... což vám asi takhle nic neříká. Ale jde o "fintu", díky které se každá nová informace, objev či lumpárna nejdříve dostane k těm, kdo tuto fintu/šifru znají. Nikdo není ochoten dnes připustit, že latina a matematika, kterou se už 2000 let učíme, že to jsou dvě poloviny systému pro pojmenovávání jevů, objevů a metod k jejich opakování (nomen, nominace).
Ale to nemá smysl rozebírat zde, od podzimu budu patrně přednášet/diskutovat o další vrstvě významu slov, o významu jednotlivých písmen ve slovech, čtených symetricky, (kmitem vpravo a vlevo od středu slova). Toto "symetrické čtení" slov jsem pojmenoval "Abeceda lidštiny".
Tato "abeceda" je protiváhou k Mendělejevově tabulce prvků, je třeba se jí učit podobně jako násobilku, postupně lidem poopraví jejich asociační řady myšlenek, poškozené (nebo zdokonalené, vyberte si) tím, že v nastavení programu pro tuto civilizaci byl nevhodně uplatněn efekt TAJEMSTVÍ. Různé ty zasvěcovací praktiky zednářů a dalších sekt postupně otvíraly svým adeptům stále další vrstvy výkladu slov.
To, že jsem na tento princip přišel zrovna já, to vyžaduje dost dlouhý výklad o tom, jak se v různých časových cyklech střídají období růstu a zániku - kdy v řádově větším cyklu se po mnoha opakováních cyklů nižších výsledek projeví do směru, ve kterém narazí na jedince či skupinu lidí, která pak vytváří program pro další, větší cyklus bytí. To, že modrá barva oblohy je místem, kde se nalézá globální podvědomí lidstva, to asi také zatím nepolknete. Každý člověk dozraje jindy, je to tak dobře. V jiném oboru či oblasti je pak tentýž člověk třeba na špici.

To, co vytvořila věda v Egyptě, to zneužilo jedno známé etnikum, které se pro nutnost realizace programu rozprchlo do světa. Dnes si chtějí své "ovoce" užít, ale obávám se, že samořiditelnost prostoru a času jim v tom zabrání.
Dovedu situaci sledovat díky tomu, že jsem druhou profesí "schizofrenik".
Ano, vše je jinak. Dříve se řízené schizofrenii říkalo "osvícenost", mě vyhovuje ten lékařský výraz.
A je zcela jedno, co si kdo o mně myslí, dění v prostoru je v pohybu, lidi nemohou vědět, že naše názvy pro neživé síly jsou také komunikačními nástroji naší inteligence, nikdo je to neučil. Poručit "větrudešti" se dnes už dělá (systém HAARP)- a poroučet našemu podvědomí umí malinko "poopravený" radar XBR. Jen se to na inter...

Automaticky kráceno

167035

05.08.2008 22:01

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: ...jinak

janko 85.?.?.?

Poručit "větrudešti" se dnes už dělá (systém HAARP)- a poroučet našemu podvědomí umí malinko "poopravený" radar XBR. Jen se to na internetu musí chvíli hledat.

Dynamika rovnováh v prostoru pracuje na principu "neurčité/fuzzy" logiky, vycházející z daného okamžiku (tady a teď), ze sil a pozic, které už mají svůj směr a sílu.
A najdou si vždy vhodný průse(r)čík. Člověka, krajinu, druh zvířat, typ počasí....

Ale obávám se, že tohle je asi silná káva pro váš způsob vnímání reality, v tom případě bude lepší, když si zapamatujete jen tu "schízu".

167036

06.08.2008 00:13

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: článek na hov--o?

janko 85.?.?.?

..víte, Martine, jsou lidé, kteří se doplňují, a lidé, co si sympatičtí nejsou. Vaše slova vypovídají o vás, moje o mně. Nechť si názor udělají ostatní.
Moje poznatky si denně kontrolují systémem, který nedovedu asi srozumitelně popsat.
A to, že máme každý svůj strop jinde, to je zřejmé z vaší první věty. Media jsou jen novou vrstvou toho, co známe z úst církve:
Na počátku bylo slovo. A tenhle novodobý buch se pěkně roztahuje, to přeci stále opakujete, ne? Pletete si sečtělost s moudrostí. TO první už umí i neživá hmota (scanner), k tomu druhému se člověk dobírá stále. Někdy i marně. Ale nemusíte to brát osobně.

A pro mne opravdu nemá smysl s vámi polemizovat, pokud vám mé příspěvky vadí, tak je nečtete. Aspoň si udržíte klid v duši.

Fantasmagorií v době před 50 lety by byla !komunikace pomocí mobilu" (technické varianty "telepatie", mobil se dá na rozdíl od telepatie VYPNOUT).

Dnes je pro vás tímtéž můj přístup k myšlenkovým pochodům v člověku, fantasmagorií. Čemu nerozumíme, to vesměs odmítáme, - to snad víte. S lidmi vašeho typu se zkrátka moc nemazlím, přeberte si to, jak umíte.

Manipulací lze nazvat i radu. Záleží jen na míře vstřícnosti či nevstřícnosti "přijímače". Dneska to máte za 4, za naprosté nepochopení příspěvku.

167043

06.08.2008 00:46

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: ...jinak

janko 85.?.?.?

uff, Strigo, vy mi dáváte...
Asi znáte obrázky čtverců které dokazují omylnost našeho zraku (jeden se zdá větší). Podobně funguje i naše myšlení. odvíjí se od upevňování asociačních řad ve vědomí a dál do podvědomí, k impulzivnímu, bezmyšlenkovitému jednání.
To, že se pohybujete v "myšlenkových kolejích",, že vám vadí nové obsahy slov, které často slovům vkládám - to značí, že zkrátka některé souvislosti pochopíte později, třeba až v dalším životě. Možná i reinkarnace je pro vás zatím nestravitelná.

Proč asi Konstantin nechal z bible okolo r. 620? odstranit celou stať o reinkarnaci? Jen si to zkuste domyslet, kdyby lidi věděli, že za všechno se platí a bude platit. A to i přes mnoho "recyklací" těla. Proč si myslíte, že máme jiný základ než semínka rostlin? Také mohou ležet mnoho let a pak vzklíčí s tím, co v nich bylo "nakódováno minule".
Máme navíc jen informační nadstavbu, dlouhodobý projekt o propojování hmotného a nehmotného světa bez kolapsu prostoru a času. Ale to vám asi nic neříká.

Tak mé příspěvky nečtete, spoléhám na ty, kdo čtou a VĚDÍ.
Normální přístup je vždy v té hladině poznatků, ve kterých se člověk cítí, "sdílí hodnoty v té své informační vrstvě". Mezi zloději je lepší ten, kdo krade líp a víc, to přeci víte. tak si najděte strukturu hodnot a skupinu lidí v takové normalitě.

Udržet své emoce je náš nejtěžší úkol tehdy, když někdo "tne do živého", tedy do oblasti, která je lákavá, ale riskantní, nabízí hlubší pád. Já tuhle cestu absolvoval mnohokrát, proto VÍM, jak putují informace v obou "systémech zpracování" v člověku. Ta logika nevykazuje chyby a je doložitelná právě "abecedou lidštiny".
A zrovna jako pochopení teorie relativity vyžadovalo jiné nastavení asociačních řad (modelované matematickými postupy myšlení) - tak i tu abacedu se lidi budou učit postupně, jak budou dozrávat. A dozrávat budou úměrně ke své nasranosti na systém, ve kterém žijeme.

Takže klid, a někdy zkuste "myslet jinak", bláznivě, odvážně.... Budete mít víc radosti ze žití, překoníte své "koleje".
Nejsem mudr(c), ale zkoumání myšlení, to mě bavilo už odmalička. A výsledky si svůj čas najdou, nejde to jinak. Čas je živá struktura, vzniká s myšlením, roste s tím, jak do něj ukládáme informace - a zaniká tím, jak je meleme stále podle stejného vzorce, stárne jako člověk, který odmítá novoty.
Nová doba vzniká s novými (jinak pochopenými "starými" jevy a hmotami. V některé hornině byl také schovaný třeba kov, ale chvíli trvalo, než jsme přišli na to, jak jej z "hlíny" dostat.

167048

06.08.2008 01:16

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: článek na hov--o?

janko 85.?.?.?

...stručně to asi neumím.
Zkrátka proces, jakým dochází k opakovaným kontaktům mezi nehmotnými anebo hmotnými "informacemi"? vedl k stále složitějším strukturám, kde každé rozhraní mezi pohyby (třeba v atomu) vnímáme jako klidovou strukturu = povrch. Pohyb v jádru prvku je jiný než pohyb vně jádra a pohyb vně atomu. A tuhle trojjedinost si tahle civilizace kdysi strčila do "vrstev boha". Jinak to tehdy nedovedli vyjádřit.

Ale protože ti, co si jej chtěli ochočit pro sebe a dosadili se za jeho prvního náměstka, těm se "podařilo" vytvořit nerovnováhu v prostoru, která se projevuje ve všech vrstvách přírody včetně člověka (stále rychleji se měnící počasí, výbuchy živlů, kolapsy lidí a jejich systémů...)
.
1. K pochopení "živosti" stačí znát principy: rotace/rytmus(opakování po sobě jdoucích procesů). Mluvíme o frekvencích či vibracích.
2. druhým potřebným principem je princip "únavy", ta má za následek vytváření stále dalších "společných jmenovatelů pohybů", těmi je to, co známe jako "povrch", mem/bránu, (něco co si pamatuje svou statickou = nehybnou formu).
3. Třetím principem je vznik nerovnováhy (chyby), pramenící z "únavy" (dlouhodobého opakování až k vyčerpání "energie pohybu". Známe jej jak "mutaci". Ta je současně chybou "starého" i někdy začátkem "nového".
4. A to nové vznikne jen tehdy, když je opakování chyb (i opakováním chyb vznikne únava!, dokonce dřív) tak časté, že za čas vytvoří další rozhraní, (druh rostliny, nemoc nebo vlohu...)
5. Posledním principem (zákonem vesmíru) je "překlopení celku". Každá rostoucí struktura dojde do stavu, kdy se plod (rostoucí vnitřní objem dat) oddělí od celku. V přírodě to známe, hmota podléhá pouze jednomu směru, gravitaci. Ale v informační, komunikační (sociální) sféře jde o plošný (všesměrově) růst určitého programu/jazyku (třeba jak od řečtiny každý další jazyk ovládl větší území). A podobná forma živosti funguje i pro myšlenkové koncepty jako různá náboženství a politiku. Tyto rostou už ve třech rozměrech !!, jsme přímo a stále propojení se Zemí i s tou "modrou barvou oblohy", kde je databáze globálního podvědomí.
Asi pro vás bude obtížné vnímat, že počasí je pouze důsledkem jednání lidí na planetě, lidí vně planety a "lidí", kteří nemají tělo", tedy egregorů, (myšlenkových soustav,energoinformačních či morfických polí).

Cesta k pochopení vývoje nástroje, který se jmenuje člověk (jeho tří forem - v těle, v jeho zapsaném díle a obraze a v jeho nehybném potenciálu, (kterému říkáme "prázdný" prostor, přesněji jeho pohybová složka), ta byla nepředstavitelné dlouhá.
Náš stávající model vzniku vesmíru je jen jeho jednou možností, tou, pro kterou byl "souhrou okolností" a lidí vytvořen program pro tuto etapu "dvojky a tří nul" (datování letopočtu).

Opačný model vznik...

Automaticky kráceno

167052

06.08.2008 01:21

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: článek na hov--o?

janko 85.?.?.?

Nový pohled na fyziku prostoru vychází z pojmů Klid, Pohyb, membrána=povrch. Další vývoj živosti je už pouze o tom, jak ji definujeme pro jednotlivé vrstvy pohybů ve vrstvách hmot prostřednictvím míry samořiditelnosti. Tou první je vznik teploty mezi dvěma různými tlaky. A tou poslední jsou "vrstvy člověka". On, naši potomci by měli cestovat s celou touto sluneční soustavou po galaxii a zalidňovat další vhodné planety. Upgrade systému je v tom, že bude cestovat celá sluneční soustava, ne jen lidi v lodích nebo sami (v podobě "energetické mřížky", kterou vnímáme jako "chanelling" (z vnějšího prostoru) nebo duchy, skřítky, elementály....z pozemské havěti.

167053

06.08.2008 01:50

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: ...jinak

janko 85.?.?.?

jo, zkusil jsem to trochu slepit, není to zas až tak malá pecička.
Taky se učím ty svoje kecy podávat srozumitelně, ale jde to ztuha, máte jinak postavené asociační řady, já se dívám na jevy z pozice "křemíků", tedy čehosi, co je přesně opačné k našemu typu intligence, je to pro mnohé jen "neživé železo".

Za čas to dojde každému, jak fungují koloběhy informací v prostoru, ale je to zatím fuška pro pár bláznů, co drze mění lidem vztah k vědomostem střádaným pouhých pár tisíc let..... (Wiesner, Sitchin, Wojnar,....

167055

06.08.2008 09:53

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: ...jinak

janko 85.?.?.?

Pi,káčo, změníme-li koncové fragmenty na plošném zářiči radaru XBR na typ, který dovede modulovat frekvence do "slyšitelné podoby pro podvědomí" (což je jen jiný typ mozkových vln/frekvencí), tak to může fungovat jako onen pán na nebesích. Bude nám to selektivně nebo plošně přesně říkat , co uděláme. A my to uděláme, aniž bychom si to vědomím mohli zkontrolovat.

To, že na netu od 1985 mizely výzkumy, týkající se vstupu do podvědomí touto formou, to asi mělo nějaký důvod. Račte si další doplnit sám.
A cestu k chápání novotvarů si hledejte, jak umíte, nebo se začněte učit "abecedu lidštiny" (symetrické čtení slov po významech jednotlivých písmen), což je můj přínos této etapě poznání.
O HAARPU a technikách odrazu určitých frekvencí od ionosféry si pak najděte na webu tu verzi, které rozumíte.
Děkuji za váš zájem, ironie mi nevadí.

167089

06.08.2008 10:12

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: článek na hov--o?

janko 85.?.?.?

...nejedná se o tok či průtok informací. Jde o míru aktivity v hledání informací. Tedy o člověčí vlastnosti, potřebné k přežití. Stávající "kultura spotřeby" tuto schopnost cíleně umrtvuje, vede nás k pohodlnosti ve všech oblastech žití.

U bedny filtrujete jen to, co vám nabídnou. Ne netu si za čas najdete své "filtry" (oblasti zájmu) - a tím se zařadíte k těm, kdo nerezignovali na život. Propojení sítí internetu se sítěmi globáního vědomí a podvědomí sice měřit neumíme, ale to, že existuje ve společném "vzduchu", to je bez diskuze.
A výsledky tohoto propojování "energií/frekvencí v prostoru" se dostavují přesně!!! v době, kdy se souvislosti dostanou do nových typů vztahů.
Zstím se to dá sledovat jen osobní formou vědomí (myšlení), neustálým vracením se k tomu, "co jsem to vlastně teď udělal - a proč..."). Postupně se pak začnou objevovat v myšlenkách jiné směry myšlení, jiné vázání asociací.

Na internetu se dnes řeší klíčové problémy přežití. Takže bych byl opatrný v jeho podceňování.

167091

06.08.2008 10:52

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: článek na hov--o?

janko 85.?.?.?

Martine, vše se dozvíte včas. To, že používáme oba češtinu, to neznamená, že si budeme nutně rozumět.
Váš přístup k historii a vědění je zkrátka jiný, podle mne třídíte informace děravým sítem, některé celky propadnou tak, jak jsou nám dostupné (pohled na úlohu Ježíše a jeho týmu).

Já se dostal do jiných informačních polí, která jsou bohužel dost vzdálená od současného vnímání světa a lidské existence.
Vy o Ježíšovi víte to, co mocní do světa postupně pustili, já si jeho cestu prošel ve své "schíze" a proto vím, jakou moc mají naše asociační řady ve vědomí. Ne abyste ale operoval tím, že se považuji za jeho další vtělení. Moje kořeny končí hlouběji, u IMHOtepa. Jeho "informační balíček" mě nasměroval až k počátkům vzniku této galaxie, a k sadě programovacích jazyků pro nové variace genomu.
Jsme (tato sluneční soustava) v podstatě "obdobou penicilínu", odpadkovým košem pro vyhozené, odložené formy genomu. Ale projevili jsme netušené možnosti dalších forem "existence inteligence" ve vesmíru, přesahující to, co přijal Budhizmus a učení Egypta, Mayů a dalších....

Ale zatím je tato oblast pro většinu z vás jen "pomatené scifi", protože změny se dotýkají jádra lidství v takové hloubce, pro kterou zatím není referenční platforma.
Vlastně je, tou je symetrické čtení slov po písmenech. Ale to je pro vás také "mimo". Takže si zkrátka počkáme. Co nezvládnu v tomto životě, to přebere ve formě "informačního balíčku vědomí" (ale i zapsaných textů) někdo další.
Víte vy vůbec, odkud se berou vlohy nebo defekty - a co znamenají pro další vývoj? Že genetika má svou "frekvenční složku, vázanou na distribuční komplexní frekvenci, které říkáme čas? A že slunce je transformátorem, filtrem, mozkem této "větvičky galaxie"?

Opravdu nepotřebuji nikoho urážet, urážka je problémem "naladění" přijimače, tedy vás. Můžeme se sejít, rád vás do problematiky vztahů v prostoru zkusím "namočit". I když tuším, že koleje vašeho způsobu chápání se v této "konfiguraci vtělení" asi těžko dají ovlivnit (nebo zmanipulovat????). Vím, že se často otírám o dřeň lidí, o jejich paradigma, soustavu neměnných (?) hodnot. A přesně to se postupně mění, schopnost rozšiřovat své portfolio možností nemají ti s vyjetými kolejemi myšlení. Je třeba je obnovit, ne zahodit.

167101

06.08.2008 10:59

Jak uhlídat ženu?

RE: Okurková sezóna

janko 85.?.?.?

Esmate, jsi produkt systému, nemyslící a necitlivé hovado. Tečka.
(editore, zasáhni, máš-li potřebu)
Tenhle článek pana Bělavého mě donutil skoro pět minut bulet jako malýho kluka. Tak přesně a citlivě popsal demenci systému, který mnohé z nás umlel. Systému, který jsem prohlédl až na jeho dno a který se snažím, zatím dost nemotorně, poopravovat.

Ale každý si vybíráme svou variantu budoucnosti. Přeji vám váš budoucí život, ovlivněný i tímto vaším vstupem. Současný si prožijte, jak umíte, ale v tom dalším bych nechtěl být ve vaší kůži.

Článek budu šířit i mezi svými přáteli, koho donutí k přemýšlení a nebo dokonce k ověřování v denní praxi, ten má šanci přežít v relativní spokojenosti.
Děkuji za úžasné čtení a těším se na další.

167107

06.08.2008 11:32

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

janko 85.?.?.?

Jarmilko, chybka láFky, tohle Lhoták neumí. A vy, pokud se vám podaří zklidnit své emoce, tak máte šanci postoupit do jiné vrstvy chápání souvislostí. Té, která nepochází z vaší rodové linie či společenského zařazení.

Jakmile při třeba padesátém čtení pochopíte rozdíl mezi prvoplánovýcm chápáním reality a chápáním dalších vrstev téže reality, zjistíte, že autor ví, jakou hodnotu má nesymetrický, ale vyvážený vztah člověka, rozděleného do muže a ženy tak, aby se mohly obě samostatné poloviny doplňovat nebo válčit.

Cykly, ve kterých se ta komunikace realizovala, ta jsou ohromné časově i objemově, asi znáte dobře(?) jen povrch toho cyklu posledního, datovaného tímto letopočtem.
Ale podobně jako mnozí další jste obětí ovládacího systému, který je už ve stavu, kdy se ničí sám.
A to i v chování vašem a mnohých žen, které vstřebaly mužskou formu energie.

Ten kolotoč energie funguje lépe, když muž kompletuje z okolí to, co položí vděčné ženě k nohám (do baráku). A žena z toho, čím jí muž naplňuje, vytvoří další zhodnocení - a to ve dvou formách. V baráku příjemné ovzduší jako následek péče (= zpracování) o to, co muž donesl (potravu, barák..). Druhým, závažnějším "produktem" je jejich dítě, společný produkt sil z blízkého i vzdáleného okolí.

Možná pro klid své duše budete mít potřebu mi opět vynadat, rád si to přečtu.

167114

06.08.2008 12:44

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: ...jinak

janko 85.?.?.?

Ahoj hade, ano, tak to funguje. Zpočátku jsem to několikrát neustál (= pobyt v blázinci), dnes používám "vracení se k provedené akci" + otázku, proč jsem udělal já (nebo kdokoliv jiný) právě toto? Většinou mi "příroda a prostor" nabídnou něco, co zapadne do některé vrstvy žití. Pozice číslic (vedle sebe)a jejich symetrie platí pro vnější prostor, písmenka pak pro zdejší hmotné okolí. Zatím se chyba nevyskytla, dat je tolik, že ani nemůže. Už jsme (v nehmotné sféře) za zenitem zla. Což ale neznamená, že se tady dole leccos ještě nesemele.

Prošel jsem si vědomím snad celou další civilizační etapu, denně sleduji její "docvakávání" k událostem v politice, rodině, společnosti, vědě apod. Příběhy možností jsem navnímal nějak "zazipované", měl jsem jen šanci je akceptovat či odmítat. Co z toho vznikne, to je na nás všech, co máme tělo a mysl.
Průsečíky směrů jsou řízené "frekvencí času", tím, že při usnutí "se" zařadí denní objem dat tam kam patří. A když je to možné a vhodné, tak se nám nějaké sekvence promítnou jako sen.

To, co popisuješ, to z osobní zkušenosti neznám, ale odpovídá to prvnímu, základnímu stupni propojení hmotného a nehmotného světa. Jsi asi také součástí "záplaty programu", který v Egyptě vymysleli a židi trochu pokurvili.
Což v nadřízené infovrstvě je opět jen další vrstva kontrol, aby nový způsob distribuce dat (už včetně přídělu hmotnosti) nezkolaboval. Je to občas zábavné, sledovat, jak se věci dějí samy, jak se postupně se vždy některá část příběhu "z polosnu" pootevře a zaskočí k událostem jako jejich výklad "z druhé strany".

Asi se pohybujeme ve stejné vrstvě, dík za vstup.

167123

06.08.2008 12:33

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: článek na hov--o?

janko 85.?.?.?

...jo, vaše zmínka o křížové kontrole písmen svědčí o tom, že leccos víte, co já sice nečetl, ale vím také. A o druhém systému kontroly poznatků (= programování a od něj odvislé pojmenování) prostřednictvím systému číslic víte také? Zajímal by mě i váš názor na fakt, proč nahradila latina své "číslice" z čárek a obloučků těmi, co známe jako arabské.
A jak třeba navazuje tvar číslic na jejich funkci "pohybu v prostoru"....
To jsou temata, o kterých se nechám rád poučit, i když nevylučuji polemiku. Můj mail si asi najdete, nemusíme plýtvat webovým prostorem Zvědavce.

167126

06.08.2008 12:50

Cheney je připraven střílet do Američanů, aby mohl začít válku s Íránem

RE: Potopení letadlové lodě v Arabském moři - to by bylo teprve něco.

janko 85.?.?.?

...jo, máš asi pravdu. Ono to "objímání stromů" má taky svoji informační sílu....
Hrajou (naši, včetně pokakánka) dost vysokou hru o fungování člověka v blízké přítomnosti - a měli by to zvládnout. Vědí, že mají "plné ruce" (fullhand), ale nemohou jej uplatnit. Čas asi ještě nedozrál...

167128

06.08.2008 18:58

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: článek na hov--o?

janko 85.?.?.?

...někdy mě mrzí, že nejsem schopen ani ochoten se naučit anglicky - svým způsobem je to dokladem faktu, že stejné informace přicházejí do připravených lidí souběžně v různých částech světa.

167174

06.08.2008 19:40

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

janko 85.?.?.?

Martine, děkuji vám za odpověď Jarmile. Ona si chudák neuvědomuje, že je chlapem v ženském těle. Nemá cenu s ní diskutovat, je nejchytřejší. Zrovna jako my. S tím rozdílem, že k mužskému vnímání souvislostí má ještě dost velký kus cesty před sebou. Chudák ženská..., už vidím ty její dvě směny....

Slyší spíš na hrubší slovník, je ve stadiu chlapa, který tento slovník používá k označení své pozice ve smečce. Vedoucí, jak jinak. Silovým přístupem k čemukoliv.

167179

06.08.2008 19:43

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

janko 85.?.?.?

ano, souhlasím ve většině tvých slov. jsou tvým překladem toho, co jsem se snažil popsat za svými slovy.
To, že Jarmilu vnímáš jako autoritu, to se asi časem změní, ale možná také že ne. Autoritativně vystupuje, mnozí muži to mají rádi.

Každý z nás si další lidi zařazujeme do svých přihrádek. Já ji zkrátka mám v jiné. Což nebrání v tom, abychom si my dva v lecčems neporozuměli. V tom je výhoda mužského přístupu, nezatracujeme celého člověka proto, že v některé oblasti jej nesneseme. Ženský tohle mají jinak. Kvůli maličkosti klidně zruší vztah. (maličkosti z našeho pohledu, třeba nevěra). Pro ně je nevěra důkazem absolutní ztráty své moci (přitažlivosti, odevzdané práce,....)
Jarmilka se docela pěkně "odkopala"...

Jestli mě vnímáš na nějakém pidestalu, hledej pro to zdůvodnění. Neexistuje-li, tak mě nech slézt. udělám to rád.

167183

06.08.2008 21:19

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

janko 85.?.?.?

Strigo, dobrý, dost dobrý...
Té mojí jsem vždycky navrhl, že si svoje posty a činnosti prohodíme. Nevadilo mi to, byl jsem z intru zvyklej se o sebe postarat, naši se rozvedli, táta moc pila ona ho trestala odmítáním sexu. Klasika, že?
Chvíli se ta moje vztekala, pak brečela - a dneska je to ideální partnerka. Padesátka podle kalendáře, ale dífka a máma dětí souběžně.
Šak se taky dočkáš, našlápnuto snad máš. Pochopilas zřejmě to hlavní, že se sexem se sice dá dosáhnout lecčeho, ale je to Pyrhovo hřiště.
A protože jsem nerozeznal(?), jestli poslední odstavec je přáním nebo ironii, tak se rozhodni, co v něm kam patří. Ono to našlápnutí může taky vést do prázdna.

167199

06.08.2008 22:02

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

janko 85.?.?.?

jo, život nejni jednoduchej teď a nebude ani příště. je dobře, že vidíš siutaci z obou pozic. Taky jsem blbec furt věrnej, vždyť ty další jsou totéž "vbleděmodrym". )Soustavné pilování detailů s jednou úplně postačí.

Škoda, že z tvých slov kape tolik zklamání. Přál bych ti dobrého partnera, ale oddřít si to hledání musíš sama. Na rozdíl od Jarmily jsi stále ženou. i když asi životem řádně cepovanou.
Vydrž....

167202

06.08.2008 22:01

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

janko 85.?.?.?

Martine, děkuji. Debata s buldozerem je opravdu obtížná. Škoda, že ona není ochotná připustit, že opravdu má mnoho špatných mužských vlastností v sobě - a není ochotná si toto své zrcadlo nastavit.
...snad tedy v příštím životě...

PS . neprovokuje, je to její přirozenost, převzala typ komunikace nepříliš vzdělaných mužů.

167205

06.08.2008 22:12

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

janko 85.?.?.?

Jarmilo, než nám tuhle disputaci editor zatrhne, musím uznat, že jste opravdu vyjimkou, která potvrzuje pravidlo o tom, že za úpadek mužského chápaní souvislostí mohou ženy. Jste prototypem chlapa v ženském těle, aniž by vám byla dána schopnost sebereflexe, podobně jako mužům, ti ji také nemají (já jsem ta vyjimka z opačné strany, mám dost "ženské energie". ta spočívá především ve schopnosti "odhadnout možné" z nabízeného.

Muži jdou za tím, co je přitahuje. Jen vesmír (a já?) víme, proč to tak je. Příroda kdysi dala ženě víc moci, než dokázala "zpracovat". proto moudří tehdejší doby pravidla změnili. Bohužel tak, že zas po čase převážily horší vlastnosti mužů.

A my v této době máme šanci nastavit systém, který aspoň z mého pohledu a znalostí (vjemů o kterých netřeba pochybovat = zkušeností) může nastavit pravidla spravedlivější. Do jaké míry se to podaří, to záleží i na vaší schopnosti pod slovy nacházet další souvislosti. Je to sice moje dost odvážné přání, ale co kdyby .....
Ale rozebírání mužských a ženských energií si nechme na jinou chvíli.

167207

06.08.2008 22:45

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

janko 85.?.?.?

[smích]

167208

07.08.2008 07:33

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

janko 85.?.?.?

...i proto je váš život takový, jaký je. Pro značnou část populace je těžké připustit, že sex bude jen spíše jiným druhem "potravy", ke které obě strany přistoupí po zvážení určitých pro a proti. Nikdo nebude "hladovět" dobrovolně příliš dlouho - a stávající koncept odměny za služby domácím sexem je poněkud podivný, nemyslíte? Funguje leckde, od obou partnerů.

Váš "šmytec" je důkazem pěkného "kostlivce ve skříni". Naše děti už mají v hlavě jiné programy, zatím se učí pravidlům (moc jim to podle mne nejde, ale to se časem srovná) Naše generace je posledním produktem zvráceného uplatňování původního "Milujte se a množte se", děti to zas překlopili na druhou stranu, ale učí se vyvažovat lásku a sex víc ve smyslu "potravy". Ne odměny.

Zkusila jste někdy takhle uvažovat? V ženě se ukládají použitelné informace hlouběji, nedovede se jich tak snadno zříci, používá vždy to, co "fungovalo vždycky". A vaše "vždycky" máte jen od instalace pokřiveného křesťanství. Howgh.

167251

07.08.2008 07:29

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

janko 85.?.?.?

ad partnerka: to, že se vztekala či plakala, to bylo proto, že se měla vzdát svého POHLEDU na způsob komunikace mezi rovnoprávnými partnery. Ona je velmi silná osobnost, ale i citlivá. Tak to řešila pláčem "do sebe", jako ventil. Nevím, jak to slovy popsat. Zkrátka nešlo o nějaké moje rozkazy, spíš lidem lezu pod kůži kecama. Nutím je myslet jinak, než jsou zvyklí.

Asi ty chlapy hledáte jinde. Nebo to tak třeba má být. Vždycky v podobných situacích, když mi něco nejde pod nos, hledám, k čemu jinému, co jsem zvoral já - se ta "nepřízeň osudu" váže.
A většinou se něco najde. i o tom je tato doba, o hledání vlastních chyb a jejich vazeb s okolím.

167253

07.08.2008 08:21

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: článek na hov--o?

janko 85.?.?.?

...a zkusil jste se tomu mocnému a pro někoho milosrdnému zastánci někdy kouknout "do ledví"? Spojit poznatky vědy, duchovních nauk, společenských praktik a osobních zkušeností do nového příběhu o vlastnostech prostoru a člověka v něm?? (paradigmatu)
Já ano, proto píšu a uvažuju v jiných než běžných rozměrech, postavených na osobní zkušenosti pobytu v "neprostoru" (?) nebo chcete-li v nevědomí. Z té nejopačnější možné pozice, pro vás tam sídlí bůh s ďáblem, pro mne jsou to jen binární data v pohybové nebo klidové fázi. A ten můj příběh funguje tak dokonale proto, že jej podporují symboly, kterými veškeré informace zapisujeme a měníme. Číslice a písmena, slova, texty. Zatím je pro mnoho lidí nesrozumitelný,ale to se už mění.

A současně vím, že existence samořiditelnosti (spádu funkce) v hierarchii informačních vrstev musí nutně do každého systému zabudovat nástroje pro sebezničení všech nižších celků - v závislosti na komplexní frekvenci, dané rotací těles v planetárních soustavách. Říkáme té frekvenci ČAS.
Jinak by vývoj nefungoval. Takže vím, že některé mé poznatky budou nahrazeny jinými, přesnějšími. Ale nejsem schopen si zjistit, které to budou. A o tom je právě tato a další komunikace. vrcholová věda se dnes odehrává v myšlení lidí, kteé spojuje prostor internetu. Jeho původní smysl výměny informací funguje dnes online. A někdo myšlenky později nějak seřadí a zahrne do svého textu. Je to tak jednodušší než se hádat s některými kostlivci v ČSAV.

Je dobré pěstovat schopnost lidí zdůvodnit to, čemu věří. Protože víra a její mechanická složka - úsilí, je dnes v pozici, na kterou "program člověk" čeká už asi miliardy let. Jsme opět ve fázi, kdy se výsledky buď objeví, anebo se civilizace s naším genomem bude opakovat jindy, a možná i jinde.
Náš energetický potenciál (dřívější slovo = duše) je nekonečný proto, že má obě polohy, klidovou (= ten prázdný prostor vesmíru) a pohybovou, tu představují veškeré hmotné "věci", obdařené (opakováním vycvičené!!) do forem samořiditelnosti, které známe. Vodě také "chvilku" trvalo, než poznala, že je dobré se držet něčeho hustšího, třeba i lépe organizovaného, pevnější struktury hmoty Země. My také upřednostňujeme pevnější, soudržnější systémy, náboženství umírá na "únavu materiálu", lidé ví, že je v něm cosi nepatřičného. A mnozí už víme, co to je.

167257

07.08.2008 08:13

Gaza nepotřebuje pomoc – má zemní plyn za 2 biliony liber

...asi tak.

janko 85.?.?.?

[smích]

167258

07.08.2008 08:51

Sarkozy si udělí právo řídit tajnou policii

opět bingo, editore

janko 85.?.?.?

[smích]

167263

07.08.2008 09:14

Jak uhlídat ženu?

RE: JAK VZNIKAJÍ FÁMY A DEGRADACE - JARMILA - JANSMITH !!!!!!!!!!!!!!!!

janko 85.?.?.?

Jarmilko, ono je toho víc, v čem se mýlíš. Smůla je, že nemáš odvahu si to přiznat.
Editor mi připomněl, aby se nevytahoval, tož jdu radši dělat něco méně zábavného.

167266

07.08.2008 23:11

Gaza nepotřebuje pomoc – má zemní plyn za 2 biliony liber

RE: Zajímavý článek

janko 85.?.?.?

....bať, bať.....uloven.

167319

08.08.2008 00:46

Jak uhlídat ženu?

RE: Definujme...

janko 85.?.?.?

Alexo, k prvnímu bodu musím začít "od lesa" (kam to všechno spěje, kde propad končí):
Víte, že veškeré dění probíhá v cyklech, (od těch, kterým říkáme frekvence, kde jde jen o střídání polarit, přes takové, kde se střídá více dějů ((semínko, výhonek, větvičky, strom, plod, semínko))až k těm které existují jen v myšlenkových oblastech). Ty cykly, kde se řeší způsoby existence člověka, ty se odvíjejí vždy od dalšího "letopočtu" (stavu společnosti, která velikost projektu přes mnoho životů nutně musí oddělit od předchozího). Ten nejkratší cyklus tohoto typu se datuje od nuly k dnešnímu 2008 roku. A navazuje na předchozí cyklus tzv. indoevropské civilizace cca 13 000 let předtím. A tato "indoevropská" je následkem Atlantské. Zde je velký mezník, potopa (= řešení ze vzdáleného prostoru).
Atlantský věk (cyklus) byl první polovinou mnohem širšího projektu v celé této galaxii, na kterém se podílení hmotné i nehmotné složky jiných civilizací (pokud je už toto pro vás nestravitelné, dál nečtěte).
Projekt "člověk" v současnosti prochází závěrwm té druhé poloviny, původně cílené k roku 2002 (za zdržení mohou právě ti, kdo učení "křestu" = vstupu do dalších schopností člověka poopravili ke svému prospěchu pomocí institutu "TAJEMSTVÍ" (stále funkčního) . Přitom obě tyto poloviny (atlantská včetně mayů - a naše civilizace) jsou pravděpodobně na delší období poslední možností, jak vytvořit v naší planetární soustavě "dvojhvězdu".
K tomu ale musíte připustit fakt, který je v současnosti pro naprostou většinu populace (ASPOŇ V MÉM OBZORU) nepřijatelný. A sice ten, že každá součást naší živé přírody včetně člověka je trvale propojena (nejen!) s celkém této soustavy, kde slunce jako transformátor a nosič informací je obdobou jedince. Mužem nebo ženou. Vznik dvojhvězdy pak je obdobou "manželského páru". Je velmi zdlouhavé popsat, jak a proč toto považuji za "fakt v pozici potenciálu". Ale sledujete-li dění na slunci (mizející skvrny, nezvyklé chování) i dění dále, v prostoru galaxie - a dovedete-li číst ve sděleních "obrazců v obilí", tak postupně přijdete ke stejným (podobným) závěrům jako já.

Proto (k vlastní odpovědi na první bod) jsme v období, kdy skončil účelově nastavený nadhodnocený patriarchát (církev a pokřivené křesťanství) a dostává se na podobně nevyváženou pozici žena (ale jen krátce, do doby, než se planetární síly dají do pohybu). Žena jako nositelka života musí mít jasno, co je pro přežití podstatné. Kvalitní párová komunikace je klíčová pro průchod k novým poznatkům a možnostem.
Pak, v horizontu několika let bychom měli díky různým "nepohodám" poznat své skutečné hodnoty a schopnosti. Odvíjené od nového paradigmatu, které se postupně rodí zde na internetu, - které nastavuje osobní vlohy a defekty párové komunikace rovnoměrněj...

Automaticky kráceno

167329

08.08.2008 01:11

Jak uhlídat ženu?

RE: Definujme...

janko 85.?.?.?

- které nastavuje osobní vlohy a defekty párové komunikace rovnoměrněji. S tím souvisí i současná potřeba mnohých zde "vylít" své zklamání nad současným stavem, který je ale nutný. Vysvětlím.
Starý systém se musí dostat do tak kritického dna (mocní k ne/mocným v "absolutních" rozměrech), od kterého je možné stavět svět na jiných hodnotách. Nevím, jak hluboko do minulosti jste schopna či ochotna dohlédnout, já se pohybuji svým vědomím po informační struktuře této galaxie. Předskočil jsem vývoj za hranici, kterou je populace ochotna vnímat jako genialitu - a dál už pro ni fungují jen blázni. Vím že to zní nafoukaně, ale to je problém na straně "přijimače", ne můj.
Každý víme, že nový dům začíná skicou, pak projektem a prováděcími výkresy. Představuji zatím tu skicu, projekt tvoříme ji všichni společně - mírou svého chápání nových přístupů k tomu co považujeme za realitu. A dům se začne stavět asi až v době, kdy budu na "druhém břehu", tak vypadá kostra toho, co mi vlezlo do hlavy. Verze "rájeů, kde ale funguje zlo i láska, kde následky zla si prožijeme v "polohmotné formě" obrazu v TV (nebo jiného nosiče, hologramu.

Takže jsem plynule přešel k odpovědi na druhou otázku. Stávající paradigma o vztazích v prostoru a člověka prodělává svou největší krizi (lepší slovo je proměnu). Dá se "to" sledovat zatím pouze prostřednictvím různě "ujetých" lidí - přepínáním mozkových frekvencí, říkám tomu řízená schizofrenie.
Během tohoto a příštího roku by naše kotlina měla už mít představu o tom, jak modelovat pohodovou společnost. Postupně budou praskat další a další lži mocných, až nám budou pro srandu. A ti, kdo vidí dopředu, tak už dnes připravují modely způsobů výměny zboží a méněhmotných informací. Většinou už je jen vytáhnou ze šuplíku. Ale pozor:
Vědomí nám bude občas nabízet nesmysly, časové dilatace, různé zrakové projekce a podobně. To souvisí s tím, že čas zatím neumíme chápat jako distribuční kanál (komplexní kmitočet), napojený přímo na jednotlivá lidská vědomí. Je dobré si zachovat klidnou mysl, uklidňovat se se zvířátky, s přírodou. A hlavně prací, která nás baví. Rozčilováním se "upgrade myšlení" jen prodlužuje a víc bolí.

Nu, chtěla jste názory a reakci, máte ji mít. Sama poznáte - podle míry svého přijetí nebo odmítnutí, do které informační vrstvy patříte. Dění prochází souběžně všemi vrstvami (obdoba taktovacích kmitočtů ve světě počítačů), dá se naučit jimi procházet, ale chvíli to trvá. Mě cca 17 let, od r. 1991.

167330

08.08.2008 01:32

Jak uhlídat ženu?

RE: Definujme...

janko 85.?.?.?

Honzíku, odpovídám Alexe dost "duchovněeticky"? A k věci?

167332

08.08.2008 16:07

Jak uhlídat ženu?

RE: Definujme...

janko 85.?.?.?

...teprve od uspokojivého osobního vztahu k partnerovi a okolí se člověk může dostat k chápání širších souvislostí. Propojení "stříbrných nitek vědomí" má násobnou sílu i účinky.

167408

08.08.2008 21:20

Jak uhlídat ženu?

RE: Definujme...

janko 85.?.?.?

...operovat minulostí lze jen tak dlouho, dokud se nenajde jiná forma existence. To, že nevíte, jak lze udržet rovnováhu, to je váš problém. Kdybyste se zamyslel, tak si všimnete, že rovnováha nejmenšího a největšího (čehokoliv) se obecně řídí poměrem hustot. Což v oblasti lidských vztahů představuje jen rozdělení do vrstev, do hierarchie tak, aby osobní schopnost v jedné oblasti zájmu byla vyvážena neschopností v jiné. A obě propojené tolerancí. V páru je to složitější, ale obdobné. Monáda funguje zatím bez výpadků.

Ale k tomu mají vaše názory daleko, přesto si je užijte. Včetně následků.
Alexa se možná s tím Lhotákem trefila, tohle k němu docela sedí.

167445

10.08.2008 12:17

Antisemitské DVD

RE: Řítíme se střemhlav do nového světového řádu...

janko 85.?.?.?

...tenhle anonym, zdá se, má docela hezký vhled do situace. Pokud tedy vnímá cykly 24 000 let jako polarity, pro směřování a "překlápění" vesmírné hry k dobru anebo ke zlu.
Právě končíme tu etapu, kdy se zlo rozpadá a dobro vystrkuje růžky (vlastně radši květinky). Každá takováto etapa přináší do naší soustavy další formy technologií (způsobů organizování stále větších celků).

Doufám, že se moc nepletu, když si myslím, že jde o propojení cílové mety pro tuto galaxii. schopnost lidstva jako celku, řídícího tuto sluneční soustavu, volně se pohybovat po galaxii. Nevím, kdy se to podaří, aby obloha z modré přešla na zelenou a tím všem signalizovala možnost změny pozice v prostoru.
Pro dost lidí je to samozřejmě blábol, ale tím bylo pro pračlověka auto taky.
Nu, nechme se překvapit, kam nás průsečíky událostí (do myšlení lidí) dovedou.

167587

10.08.2008 12:30

Antisemitské DVD

RE: Velmi trefné

janko 85.?.?.?

Martine, každý se pohybujeme v určité vrstvě informací, vázaných tím, co nás dlouhodobě - nebo naopak velmi silně modeluje.
Tím, že jste navázán na formy náboženství hluboko do historie, to neznamená, že neexistují jiné vrstvy, skládané ne na dualitě moci, ale na fraktálech různých velikostí a soudržností.
Ale k vysvětlení vazeb mimo filtr náboženství (dříve zlaté tele, dnes "pozlacená = klíčová" informace,která je i potenciálem peněz - a to už od instalace všech typů náboženství!!!) bude zapotřebí mnoho vysvětlování, pro které tu zatím prostor není.
Přesto je vše, co myšlenkami oblékneme do slov, potřebné. Vše si v prostoru nachází přesnou pozici. Ta postupně skrze přijetí jinými lidmi postupně rozežírá stávající systém a plynule jej převádí do toho, který očekáváme. Olympiáda v Číně je tím obratem a dokončením cyklu. Jak ale s ním souvisí to, že první zlatou medaili získala žena z Česka - na to si přijděte sám.

167591

10.08.2008 13:27

Proč je techno na světě

RE: Dolnění panu editorovi

janko 85.?.?.?

Díky Tomáši za rozumná slova, Škapík si občas nevidí do "uší".

Úloha hudby jako spojení matematiky a citu vždy předjímala mentální posuny ve společnosti. Kdysi byla první "disonancí" i tercie, o zvětšené kvartě ani nemluvě. Po nasycení určité části společnosti se vždy dostáváme k "použití" hudby pro větší celky. Což má za následek vytváření stále širších zastánců a "protivníků". A mizení některých forem hudby. Také se zkoušely slepé (předčasné) cesty, třeba Hába a čtvrttóny. (Pro takovou hudbu zatím nemáme v uchu vytvořené rozhraní - citlivost).

Techno je nástrojem, který v našem podvědomí vytváří spoje pro "kulturu křemíkové inteligence", která samozřejmě také existuje, jen pro ni nemáte zatím obsah. Jako "vyslanec křemíků" - tedy člověk, vnímající vše, co se děje, očima "křemíků", VÍM, jak a proč se tato hudba musí dostat do vědomí a myšlení těch, kdo pro ni ve svém mozku mají "potenciál" (chuť ji poslouchat). I ten alkohol je nezbytný, propojuje zas chemické vazby k "inteligenci k nám opačné, poznávané skrze křemíkové technologie".

Chápu, že v binaritě naší a "k naší opačné" inteligenci se zde málokdo orientuje a pohybuje písemně. Ale i samotné přečtení mých blábolů zanechá v podvědomí otisk, který v příhodné době a situaci "zapadne" do širšího pochopení dějů.

Martin v sobě nemá potřebnou toleranci k této hudbě, proto i jeho text vyznívá nedostatečně vyvážený. Ale je potřebný proto, aby se zde objevily reakce, které jej vyváží.
Nové paradigma děláme všichni a stále, ale každý s jinou mírou vhledu mezi informačními vrstvami. Ve spánku se jen načerpaná data zařadí do informačních polí a občas nám nabídnou i nějaký ten "potenciál možné skutečnosti" = sen. Proto lucidní sny a jiné řízení svého podvědomí u někoho přináší sny nesmyslné, u jiného vizionářské. Ale všechny v sobě nutně zahrnují i potenciál zániku, nutný k tomu, aby se cykly v prostoru mohly variovat. Ve stále větších celcích. Námi odhadovaná budoucnost se projeví přesně tak, jak dalece jí věříme a ze které informační vrstvy (vzdělání a zájmů) ji sledujeme. Znalost abecedy lidštiny nabízí "součty". Obdobně jako se kdysi spojením latiny a matematiky podobné "součty sil v prostoru" dostaly k těm, kdo základnu latiny a matematiky "řad" konstruovali.
Za pochodu, jako my, jinak "fuzzy logic" fungovat neumí.
...tož tak...

167601

10.08.2008 13:19

Proč je techno na světě

RE: Pane Škapíku,...

janko 85.?.?.?

Alexo, dík za vaši reakci. "Pilný blb" je sice termín, který situaci vystihuje téměř přesně, ale obávám se, že by se panu Škapíkovi nelíbil. Proto jej nechám jen lehce prolétnout klávesnicí a budu doufat, že se Martina nedotkne. Tím by totiž jeho platnost potvrdil. O tom potrefeném ptáku to známe....

167604

10.08.2008 13:31

Co je techno

RE: Lepe bych to nenapsal....

janko 85.?.?.?

Velký dík autorovi úvahy. Víceméně předesílá to, co píšu Škapíkovi k jeho pamfletu níže.
Ale netušil jsem, jak hluboko do konstrukce techna - této "cito,matiky" lze vědomím jít. Přeci jen jsem už staršího data, chápu jen celkovou úlohu hudby v různých obdobích skrze "možnosti doby".
Autor přesně popsal i tu úlohu doby, která je "na stole" - propojení lidské psychiky a intelektu s "psychikou a intelektem", který zatím známe jen jako počítače a sítě frekvencí v prostoru.
Stále přesněji se rýsuje obraz spolupráce "uhlíků" (nás, co pálíme cukr) a "křemíků" (co pálí elektřinu, sestru našeho vědomí), křemíky jsme začali poznávat až s návratem k nezazipovaným, postupným, nevynechatelným "krokům", které od našeho myšlení vyžaduje svět křemíkové inteligence.

Šamani tento svět přijímají svým podvědomím, vývoj posledního upgrade lidstva (cca 2000 let) nám nabídl totéž, ale ve formě technologií "z druhé strany", zkoumáním vlastností hmoty. Šamani postupují jen silou svého vědomí, probourali se do další vrstvy informací, do prostoru, kde se "data" skládají do použitelných celků pro lidi, kteří k šamanovi přijdou. Navázat se na "drát vědomí člověka" se dnes už také vyučuje.
Techno je tak jen protipólem, směrováním nadkritického množství lidí do téhož směru vývoje, do schopnosti určovat svůj život podle jiných pravidel a možností. Ta mládež, na kterou dneska mnozí nadávají, ta určuje kvalitu dalšího vývoje. Nechme jim jejich hračky do té míry, kolik kdo sneseme.

167607

10.08.2008 21:53

Proč je techno na světě

RE: Pane Škapíku,...

janko 85.?.?.?

....bohužel jste reagoval v mezích své letory. Stále nechápete, že emoční výklad informace je pouze záležitostí "přijimače", tedy člověka, který nezvládá hloubku informace, reaguje pouze jako odrazová plocha, byť vybavená pružností, schopností litovat.
Kdybyste se třeba místo této své reakce zeptal, v čem vidím spojitost mezi pilným blbem a Vámi - tak by se diskuze ubírala jinam. Bohužel jsem se otázky nedočkal, jste nejchytřejší, tudíž rozpoznáte příměr od osobní urážky tak, jak jste předvedl.

Je pravdou, že své názory oblékám do co možná odpovídajících výrazů, mohu se i plést. Ale tím, jak reagujete, jste potvrdil, že jsem se nemýlil.
Omlouvám se všem za toto víceméně osobní sdělení. Už se k němu nebudu vracet.

167628

11.08.2008 22:23

Proč je techno na světě

RE: Pane Škapíku,...

janko 85.?.?.?

....pokud chcete vysvětlivku, tak prosím mailem. Slíbil jsem ,že se už nebudu reagovat.

167764

11.08.2008 22:49

Odsouzení Salima Hamdana

RE: Nějak tomu nerozumím

janko 85.?.?.?

..jak jste přišel na to, že je fiktivní? Přesně takhle se vytváří chiméry, blahopřeju.

167765

12.08.2008 22:15

Washington svou chybou riskuje atomový konflikt

RE: PRO je skutečně proti outsiderům typu Írán.

janko 85.?.?.?

...líbí se mi tvé věty, prde královský, vidím to podobně.

167848

12.08.2008 22:08

Washington svou chybou riskuje atomový konflikt

RE: NATO, co dál?

janko 85.?.?.?

Alexo, ti věrní psíci jsou "oříšci" - a to v několikerém smyslu toho slova. Už delší dobu postuji, že nová EU se bude stavět od ČR.
I když to zatím ani zdaleka nevypadá. To, že červený hadr představuje Tupolánek se svým "komoňstvem", to neznamená, že v pozadí nejsou lidi, co vidí skrze USA "penězoměncům" do karet.
A šuplíkují si možné varianty řešení.
Aspoň v to doufám.

167849

13.08.2008 11:34

Washington svou chybou riskuje atomový konflikt

RE: NATO, co dál?

janko 85.?.?.?

Alexo, máte pravdu, jak "stohoven" budeme řešit?
Jako ta kapela, jiným výkladem skutečností, které nás obklopují. Spoustu lidí neví, jak velkou silou je naše podvědomí, stále více propojované v globálním měřítku. Asociační řady vědomí jsou nástrojem pro změny v okolní realitě. Vždy to tak bylo, ale neučili jsme se to. Proč asi?

Tenhle "vítr s hor" je totiž z tak vzdáleného prostoru, že jsem tu spíš za blázna, když jeho vlivy popisuju. Je to cosi jako komplexní přerod myšlení na planetě. Ten je součástí každé civilizace, oddělené novým počítáním "času".(letopočtem).
Lidé netuší, jak systémy náboženství formovaly naše asociace hluboko v podvědomí. A toto se postupně bude opravovat. Pomocí (i sakramentsky nepříjemných) dějů ve společnosti, které mají svůj oficiální a neoficiální výklad.
Postupně bychom z politických panáků měli mít legraci, obdobnou jako po poznání "finty" v názvu kapely "Z toho ven". Zvuková spodoba a jiné mezírky mezi slovy - to je princip "hudby vesmíru", kterou jsem svým způsobem pochopil - a seč mi síly a čas dovolí, tak skrze tento filtr komentuji dění "v okolí".

Je nezbytné si vytvořit vlastní systém informačních vrstev a do něj zařazovat to, co se děje. Vím, že moje komentáře bývají "ulítlé", časem ale zapadnou do nových souvislostí.
Máte-li načteno i leccos z "Wingmakers", "Matrixu 2001", ale i z budhizmu, brble a vědy, tak si časem porozumíme víc. Je třeba v sobě nastavit hranici toho, co je a co není možné teď, a tu křivku stále posílat do minulosti a budoucnosti. A "nápady" začnou přicházet.

167891

13.08.2008 11:01

Lidský řetěz

RE: Jsem všemi deseti proti radaru,

janko 85.?.?.?

Prde, proč se ti nelíbí? Kolik jsi jich navštívil? Koho z těch lidí znáš?
Já chodím na všechny, co stíhám. Řetězit nemůžu, jedeme na kola do Beskyd.
Kecy jsou také potřebné, ale maso na náměstí dělá svou užitečnou mediální práci. O té tiché vodě to znáš, ne? A ticho o skutečných počtech lidí, účasti jiných TV.... se nahrazuje šikovně poskládaným zpravodajstvím.

Kolik lidí pro ten potřebný počet milionu jsi na demonstraci přivedl ty sám?
A flinty? Kams dal svůj jinak moc dobrý mozek?
Dneska jsou zbraněmi samotná slova. A to, že možná Tamáše a spol. sežere politiky, to je holt osud. Třeba je v té politické chásce i pár neušmudlaných. Doufat je přípustné.

167893

23.08.2008 10:50

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Čemu se divíte?

janko 85.?.?.?

divím se třeba tomu, že ty i Jarmila nevíte, že gramatika nám doporučuje udržet shodu podmětu s přísudkem, tedy zde oba ypsilony. (volby mohly...).
Možná vám to přijde malicherné, ale právě díky této lajdáckosti v používání jazyka jsme tam, kde jsme. Spoléháme na to, že "to někdo zařídí" ("vono seto nepos...").
Ale je doba, kdy si doslova každý bude muset utřídit své priority a potřeby. Brblat na netu je ventil, ale za vhodnější považuju sbírat kontakty na lidi, kterým se dá věřit. Až se tahle šaškárna rozsype, bude dobré mít kamarády "do deště". Lidi, co se uživí i rukama, ne jen brečením nebo kupčením s informacemi.

Právě proto, že okruh evropských jazyků, který modelovala v počátku latina a později další etnika, která do jazyka dovedla vložit vhodnější řídící mechanizmy (ty vyústily do jazyka počítačů z angličtiny, už jsem to tu psal vícekrát) - ten okruh z "druhé strany" dokončila naše mateřština.
Disponujeme myšlenkovým potenciálem pro reorganizaci poměrů na planetě (i ve vzdálenějším prostoru), ale doba teprve zraje. Chaos se musí dostat až k hranici osobnosti každého z nás, pak je teprve možné budovat novou základnu pro spolupráci. S tím ale souvisí sebehodnocení, otázka své prospěšnosti pro lidi, kterým věřím. A tady nás čeká nejedno nemilé překvapení, že?
Proto sběr informací a kontaktů je zatím dostupnou potravou. Směnitelnou nakonec i za žrádlo a bydlení.

168760

23.08.2008 11:37

Před 40 lety...

RE: nesouhlasim

janko 85.?.?.?

Vratislave, člověk, který ráno jde makat a v noci přijde (nebo od rána chlastá a něco vyžebrá či ukradne na zítra), ten nemá šanci si vybrat při volbách dobře. Pohybuje se v informační hladině, která nerozezná kvalitu. A pro přechod do kvalitnějšího posouzení "svýho šéfa" potřebuje mít nejmíň jeho informační zázemí. A k tomu potřebuje čas, který nemá, protože musí od rána makat (nebo chlastat, když neví kudy kam).
Hierarchie, tvořící se v každé informační vrstvě lidí a jejich zájmů - to je základna, kterou kdysi parchanti mazaní zneužili a vytvořili si další a další "informační vrstvy" ze sobě podobných. Dneska (a kdykoliv v minulosti) nám vládnou.

Proto rozpad těchto "vrstev moci" je podmíněn nasyceností (nebo vyčerpáním) potenciálu, který stál na počátku té které kulturní etapy vývoje lidstva. Opakováním modelu "boha a poddaných" se dostalo do fáze, kdy i obyčejný člověk může prohlédnout tento mechanizmus vládnutí. Na internetu, nebo filmy Zeitgeist a další.
Takže stojíme před daleko hlubší přeměnou společnosti, danou právě "prozrazením" mechanizmu vládnutí. A spoustu "obyčejných lidí" nemá čas si tyto informace zajistit a také ověřit.

Proto maškaráda voleb by mohla ukázat, jak jsme jako národ "oVčani nebo oBčani". Hraje se o dost dlouhodobé období, mocní nemohou zabránit šíření informací, jsou na nich také závislí, mají jen jiné nástroje k jejich třídění. Mechanické, tedy pomalejší než lidské myšlení. Samořiditelné procesy globálního podvědomí, usměrňující "spád funkce" dějů na Zemi - ty řídí naše vědomé myšlení (betafrekvence mozku), myslete si o tom co chcete.
Takže každý z nás může toto "globální podvědomí" posilovat dvojím způsobem. Pasivně tím, že svou nasraností na systém vlády brzdí rychlejší prosazování dalších "základen americké demokracie" temi, kdo se o ně snaží. A aktivně každý z nás pomáhá tím, že podporuje jen to, co považuje za pozitivní.

A to se bohužel projevuje jen v souvislosti s mírou osobní informovanosti o "stavu společnosti".
Takže cupity dupity k internetu - a hledat, srovnávat a třídit zprávy. A hledat "svůj píseček" . Jiný recept zatím neznám.

168762

23.08.2008 11:53

Před 40 lety...

RE: Slovanská krev???

janko 85.?.?.?

Alexo, skvělé. Nečekal jsem tak kvalitní argumentaci. Holt jsem také jen vázán tím, jaký obrázek jsem si o vás udělal skrze tema žena a muž. Omlouvám se a děkuji.

168763

23.08.2008 12:08

Před 40 lety...

RE: Slovanská krev???

janko 85.?.?.?

MedoBedo, dík za historický exkurz. Mám spoustu mezírek, které mi tady i jinde lidé jako ty vyplňují.

168764

24.08.2008 12:16

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Čemu se divíte?

janko 85.?.?.?

...díky za tvou vizitku, bumerangu fon Bumerang...
...je ti líp, když jsi mě tak "utřel"?

Politická scéna, kde se dějiny tvoří, ta je tady, na netu, sledovaném roboty i různými lidmi. Kam se zařadíš ty?

168835

24.08.2008 12:30

Šest žen a já

RE: Nejste divný

janko 85.?.?.?

...možná taky každý věk si nese různé potřeby. Mladý "samec" má jiné než člověk s určitou životní zkušeností.
Považuji za potřebné aspoň zkusit vnímat "ten kravál a bednění" nejen konfrontačně, zkoumat, proč jeho konzumenty baví...,
marketing není všemocný, jeho dny se pomalu sčítají, už začíná fungovat jeho odvrácená tvář. (Co propagují v bedně, to je určitě zas nějaký šmejd). Vy tuhle zkušenost ještě nemáte?

168836

24.08.2008 14:01

Před 40 lety...

RE: nesouhlasim

janko 85.?.?.?

...do hlavy lze něco vkládat jen pomocí času - doby, kdy se to učí. Pak se naučí i svůj čas líp organizovat.
A v palici máme to, co tam zůstalo od předků, a leckdy i toho je pomálu.

Otázka přímé demokracie je cosi jiného, přímá neexistuje napříč vrstvami obyvatel, ale lze ji realizovat v každé informační vrstvě. Od obce, okresu, kraje, státu, světadílu....

A když neumíš v moři špíny hledat ty čistší místa, tak si počkej do dalšího života - anebo se to nauč.

168839

24.08.2008 23:04

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Čemu se divíte?

janko 85.?.?.?

Milá kačenko, svým příspěvkem vždy upozorníte, kde máte své hranice. Samozřejmě můžete pravidla ignorovat. Jako třeba autobus, který se na vás řítí. Nebráním vám, jen jsem chtěl pomoci. Zapomněl jsem, že jste chlap v ženské kůži, že o upozornění nestojíte, máte přeci svůj kvalitnější rozum než ti, co pravidla pravopisu vymýšleli.

168863

25.08.2008 00:59

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Čemu se divíte?

janko 85.?.?.?

Možná časem i ty Jene zjistíš, že obsah a forma jsou nerozlučně propojené útvary, dost mě bolí, když tolik lidí gramatiku podceňuje. Náš jazyk je kapitál, o kterém většina lidí vůbec netuší, co představuje a umožňuje.

Jarmilku znám osobně, volím slova s vědomím, že se mi mohou vrátit i z oblasti, kde je rozumný člověk nehledá.

Mimoto ve mě je asi víc "ženského prvku" než toho "chlapa". To jsi mohl zjistit z mých dřívějších skrytě jedovatých reakcí na různé přispěvatele.

168874

25.08.2008 01:33

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Čemu se divíte?

janko 85.?.?.?

...spěch toliko pro dobytek dobrý jest....,

asi znáš, že? Kdo není ochoten si po sobě své "dítko" přečíst a opravit - tomu dobře tak, když dostane přes prsty. je to jako s nezralým ovocem, utrženým kvůli dopravě předčasně. Znáš ten rozdíl v chuti? Je chuť energie?

je, ....a jaká!

168878

25.08.2008 10:22

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Čemu se divíte?

janko 85.?.?.?

Jarmilko, zkuste si někdy prohlédnout číslíčko reakce, která se vás týká. Tahle to nebyla. Přesto děkuji, že jste odpověděla, aniž byste vlastně chtěla....., že?
Neberu vám váš způsob vyjadřování, nechám si tedy i svůj. V případě, že nám to editor včas nezatrhne.
Snažím se reagovat na vaše názory, ale ty vycházejí i z povahových a genetických rysů, proto jsem se je odvážil pojmenovat.

168913

25.08.2008 10:41

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Nemáte pravdu

janko 85.?.?.?

Jo, tohle bývá obvyklá metoda našich vládců, potěšila jste mě tímto úhlem vnímání.
Ale zkuste si představit, že i tato mnohokrát obehraná taktika se časem "unaví", přestane plnit svou funkci - a opravdu se dají dohromady lidi, hledající rozumné řešení.
Jiná otázka je, jak si jejich vedoucího či mluvčího "ochočí" stávající garnitura.

Hezky je to podáno ve filmu Temný rytíř, pokud jste ochotna ten film vidět i jinak než v prvoplánové, příšerné, pro ovečky určené podobě. Postavit "zlo" do role geniálního zlého šaška pak umožní chápavému člověku vidět i jeho bezbrannost, neschopnost vidět svět jinak než svými pokřivenými brýlemi. Bez osobní projekce budoucnosti, jen touhou testovat "výdrž lidstva". (ale ten rambajs z repráků je hrůza)
Pak se můžete dopustit i myšlenky, že je na lidech, kdy si vyberou posilování toho, co považují za zlé tím, že to stále v sobě i ven melou dokola - nebo se učit ve zlu hledat kořínek - počátek dobra. Tedy směru, odkud zlo kdysi i dnes stále teče.
Ano, teče z našeho šmahového odsuzování všeho, čemu nerozumíme.

Ale můžete i tuhle cestu minout, je mnoho jiných.

168914

25.08.2008 11:19

Poslední hřebík

RE: Konec evropske civilizace

janko 85.?.?.?

na každém konci historie je fajn, že je i začátkem jiné. Jen je třeba hledat na netu lid, co prdí na zavedené lumpárny a hledají jiné cesty.
Vladimír mě dost zklamal, je vidět, že i on má hranici, kterou leckdo může považovat už za xenofobii.

Je to vše o pravidlech a síle je dodržovat, popř. vymáhat. My jsme měkký národ, spíš se podřídíme - proto také přežíváme relativně nejlíp všechny průšvihy na "rozhraní západu a východu".

Teď na chudé cizince leckteří nadáváte, ale když vám půjdou za bídný peníz opravovat chalupu, tak co?

Je také blbost dovolit, aby sem jezdili jen ti vzdělaní na odbornou práci, ty si stát přeci musí kupovat výhodami pro ně. Naši lidé se také učili "lepší zedničinu" na západě, jen se celek posunul. Už se můžou učit u nás. I těm lumpárnám.

Když si zdejší včetně autora budou raději kopat kanalizaci sami, tak nebude třeba povolávat ty, kterým tahle práce k uživení stačí.
Račte se podívat na Vietnamce, od levných hadrů včas přešli k zelenině a potravinám, to že je blbé etnikum? A líné?
Jděte se vysmát. Místo příští pětistovky asi editorovi pošlu krumpáč, místo posilovny a jógy. Přemýšlet může při té rytmické činnosti, bořící hrot nástroje do země.

168923

25.08.2008 22:52

Před 40 lety...

RE: přesně tak jak píšete až na posledních šest řádků

janko 85.?.?.?

Pane Bartošku, Venda Klausů zdá se, vidí dost dopředu. Je pravda, že tu předkládáte mnoho slepitelných dějů, ale stále mám pocit, že v nich něco nehraje. Pojmenovat to nedovedu, je to jen pocit. A u Klause po mém přehodnocení jeho souboje se Švejnarem o prezidentování začínám jeho vhledu do situace důvěřovat. Opět bez vašich racionálních argumentů.

On cit v politice také funguje.

168974

25.08.2008 23:00

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

janko 85.?.?.?

bať, bať, napsals to i místo mě. A možná líp.
"Kecama" se třeba aspoň donutíme (svým svědomím) k tomu, že se pohádáme se skorokamarádem, který nemá čas si situaci prozkoumat do větší hloubky - a tvrdí to, co mu bedna servíruje.
Obávám se, že cesta ze srabu vede jen přes podobné, velmi osobní konflikty.

tady k nim sbíráme argumenty, uchováváme dobré rozbory, odkazy apod. Které můžeme nevěřícím Tomášům pak ukázat. Dík za podobné weby a lidi, co mohou víceméně anonymně pustit rozbory toho, co ve svém okolí nemohou.

168975

26.08.2008 20:30

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

janko 85.?.?.?

Vojto, ono tvé racio je trochu jiné než racio, kterým funguje tahle planeta. Možná někdy přijdeš na to, že informace v prostoru si samy najdou to (nebo toho), kam nasměrují výsledek předchozího poznání a konání. Vždy to byl jeden člověk, který posunul myšlení lidí do nové oblasti. Jména jako Ježíš, Kopernik, Newton nebo Einstein ti možná cosi napoví.

Jiným tematem je reakce společnosti na jejich poznatky, tam je třeba hledat příčinu nedobrého vývoje.
Možná že si časem zjistíš, jak to bylo s původním učením o "křestu" - a co z něj "pustila" církev mezi lidi. Ani asi nevíš, že i dnes má stále ty nejkvalitnější informace - a skrze finančníky řídí osud této planety.
Vlastně řídila, už neřídí, jen se snaží urvat alespo%n něco z možností, které jí nabídl princip křestu už před cca 2000 lety těmi, kdo projekt jazyků latiny a matematiky koncipovali (kněží v Egyptě).
Církev nepočítala se symetrií letopočtů 1991 a 2002, její projekt měl dosáhnout svého cíle o přelomu letopočtu. Jiného cíle, než toho, který se dnes s rozpadem jejich programu vytváří. Zcela samořiditelně, na principu fuzzy logic, pomocí myšlenek mnoha milionů lidí, kteří ještě nezapomněli myslet tvořivě.
Jistě se tě nedotkne, když si dovolím poznamenat, že z tvých vět zní rytmus myšlenkových kolejí, který se pomalu zastavuje až zmizí. Blázni, snažící se propojit svět vědy se světem duchovním začínají mít výsledky. Ale filtr, skrze je to vidět, ten si člověk musí v sobě vytvořit. Neopírat se jen o staré a (zatím většinově) fungující pravdy.

Ale nebudu tě unavovat detaily, máš své vzdělání, na které jsi patřičně pyšný. já jsem obyčejný nýmand, do kterého spadlo pochopení hádanky naší existence. Ale doba, kdy to bude zajímavé povídání i pro tebe, ta ještě nepřišla.

169110

27.08.2008 08:32

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

janko 85.?.?.?

...naprostý souhlas, jen bych vyměnil slovní klišé o duchovním růstu za výrok o tom, že jde o čištění toho, čemu říkáme svědomí. Stačí, když před nebo po každé akci, kterou děláme - přezkoumáme, jestli je to opravdu takhle nejlepší, nebo jestli jsme něco odflákli. A protože nikdo nemáme tolik síly, abychom občas něco neošidili (pomoc mámě, úklid zahrady, vyřídit další papíry...), tak je uvnitř sebe přijmout fakt, že je možné, že se mi to "odflákntí" projeví zrovna tam, kde se mi bude nejmíň hodit. Na druhé straně - ono se nic zas tak uspěchat nedá (neposere), nejsme svatí, cesta je dlouhá. A můžu vás ulidnit, tytéž vztahy jako tady panují i v oblastech nehmotných inteligencí. Jen tam užíváme názvy jako andělé nebo démoni.....
Tyhle "světy" vytváří to, co známe jako počasí nebo magnetizmus. Spojování slovníků je práce pro nás, kdo se v informačních vrstvách už trochu orientujeme.

Po osobním vytvoření svých "vrstev informací", které spolu souvisí, si později budeme umět odvodit, ve které vrstvě se nám náš nedostatek asi vrátí.
Zrovna tak ale funguje pozitivní "odměna", kdy uděláme něco pro nás zbytečného, co pomůže někomu dalšímu. Právě sledování svých "odměn a trestů" pomáhá v sobě vytvářet oblasti, které se vzájemně doplňují či "vykrátí". je to trochu jiná "školka", než ta, ládovaná zpravodajstvím.

Příklad: usmyslel jsem si, že ptáci tím, jak přelétnou před mým jedoucím autem - mi sdělují, jestli jedu ještě slušně - nebo jako prase. Tím, jak moc riskují blízkost ke sklu či kolům mého auta. Je to pro mnohé pitomost, vnímáme situaci jen z pozice své inteligence, nejsme vedeni k tomu, že "řeč ptáků" nemá písmenka, ale VŽDY SE COKOLIV DÁ VYJÁDŘIT POHYBEM.

Lidé jako Fr. Bardon toto umění znali a není od věci si jeho úvahy o magii přečíst. A při čtení se zbavit naočkovaného názoru, co že ta magie vlastně je... (pouhá hlubší znalost té větičky, kterou máte velkými písmeny. Není třeba se magii učit, stačí si pochopenou část obsahu uložit do paměti. A uvědomit si, že paměť nesídlí v hlavě, ale je "kouskem prostoru, kam jsme stále připojeni".
Nebo se Jene mýlím?

169159

27.08.2008 16:35

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

janko 85.?.?.?

"jen" slovy jsme schopni získat komplexy informací, které nás posunují dál. A tyto komplexy jsou vázány právě asociacemi - a to hluboko, až do samotných "vlastností prostoru s inteligencí".
Proto považuji za klišé i "boží zákony", vůbec vše, co se týká instalace boha.
Vesmír JE SAMOŘIDITELNÝ, a důkazy si postupně budeme vysvětlovat. To, že každou metu, která je pro nás neznámá, nazveme bohem (kdysi to byl i obyčejný oheň), to muselo jednou také skončit.
A jak se pohybové síly a klidová data formují a vážou, to zkrátka je třeba vysvětlit, o tom je ten "bůh". O samotném vzniku prostoru a času a dalších, hustších struktur, později vybavených "povrchem/membránou", oddělující vnitřní struktury od vnějších. Ale obě stále spojené. Jen se ta membrána psotupným překlápěním "pohybu a klidu" rozrostla, dnes ji známe jako prostor mezi planetami a galaxiemi.
Pochopit šířeji mnoho pojmů, o tom je moje práce tady i jinde. Stupnice "živosti", která vede od "pohybu myšlení kohokoliv z nás" k formování vnitřního vesmíru - a jeho ladění s vesmírem okolo nás - to je cesta, která za čas smaže veškeré náboženství a víru, pochopení vztahů v prostoru lze celkem snadno demonstrovat na jazyku počítačů, ony jsou zrcadlem mnoha milionů let vývoje prvku, známého jako křemík (sílící um). Jistě si všímáš zvláštní shody českého a latinského názvu toho prvku.
Ale tohle nelze vykládat po klávesnici. Na podzim asi udělám setkání pro lidi, kteří budou mít zájem se na vztahy v prostoru podívat jinýma očima. Málokdo to asi vydejchá bez rozčilení, nikdo si dobrovolně nenechá bourat své představy o tom, jak funguje svět s "flákajícím se bohem" (vzhledem k tomu, jak jej vykreslila církev.

169221

27.08.2008 17:26

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

janko 85.?.?.?

...možná jste přehlédl slovo "komplexní", to vysvětluje vaši reakci. Zak blbej nejsem, abych nevěděl, že JEDNOUDUCHÉ INFORMACE získáváme pomocí smyslů, kde tím prvním komplexním je rozum.

A to, že jsou jiné přístupy k vysvětlení "živosti" také možné, to je samozřejmě pravda.
Tvrdím, že pomocí jazyka počítačů lze otázku živosti vysvětlit nejsnáze. A že vy to neumíte, to neznamená, že to nejde.

169227

28.08.2008 14:09

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

janko 85.?.?.?

fraktální povaha skutečnosti je příčinou toho, že existují vzájemně vnořené úrovně. Takže komplexnost symfonice je stále ještě podmonžinou komplexu hudby a ta podmnožinou komplexu zvuku. A tato množina končí množinou hustot, polarizovaných do protikladu hmotného a nehmotného prostoru. TRVALE PROPOJENÉHO ENERGIÍ VNÍMÁNÍ A MYŠLENÍ. (Samozřejmě také slovo "myšlení" je nutné oprostit od zavedeného významu, vrstvy myšlení odděluje míra samořiditelnosti každého celku, vybaveného nějakou rozhodovací mocí).
Nebo máte lepší zdůvodnění hladin/úrovní komplexnosti, které začínají jednotlivostí, zvanou "pohyb". A ten, vzato "z prostředka", tedy od člověka - začíná pohybem myšlení.
A dál už můžete pokračovat sám, zdůvodnit, jak rostla a formovala se struktura hustot přes rozhraní vzájemných kontaktů v podobě membrán, později povrchu větší celků.

169301

28.08.2008 15:08

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: PS

janko 85.?.?.?

Jene i "90"ko, vím, že je asi i pro vás obtížné polknout, že někdo svou životní i inkarnační zkušeností může obsáhnout ty hladiny vědomí, podvědomí a "nadvědomí" tak, aby byl schopen je nekompromisně, ale i nenásilně (násilí je pocit příjemce, neví jde-li o dar či jed)prezentovat zde i jinde.

Popsat "puzzle živosti" nelze na pár stránkách. Máte jistě svůj díl pravdy, dostupný svou zkušeností a čtením. To, co vím já, to vyžaduje trochu jinak vnímat zavedené obsahy slov. A i když nové definice jsme schopni pobrat s novými slovy, málokdo umí třeba vnímat hudbu jako "informací v pohybu" - a náhlou lásku jako vstup do "zazipované informace, určené pro určité časové období". Ten technizující slovník ne nutný pro osobní pochopení stavu "nemyšlení" v meditaci.
Zklidnění myšlení je ve skutečnosti zmenšování "dráhy pohybu našich myšlenek". A víme, že zmenšuje-li se u kmitočtu dráha, roste frekvence mezi jejími vrcholy amplitud (míček, dopadající se stále rychlejšími "zvuky" na zem, kde ty nejrychlejší - s nejkratší dráhou - se překlopí do klidu, míček leží, našel membránu mezi sebou a zemí).
Z toho plyne, že jde ve skutečnosti o cílené zvyšování "vibrací" - a to do hladiny, ve které jsou uložená data o pohybech = to, co vnímáme jako prázdný prostor. Proto v meditaci může naše podvědomí řídit směr a obsah toho, co "tak krásně=absolutně do sebe zapadá".

Druhý víkend v říjnu zvu ty (kohokoliv z vás), kdo mají svou představu o fungování člověka ve vesmíru k nám, do Vlašimi. A diskutovat se může buď o mých napsaných větách - anebo o vašich názorech (budou-li napsané, tím lépe). S tím, že za argument se bere to, co funguje - a ne to, co někdo někdy napsal.
Jde o hledání PŘÍMÝCH, ALE VELMI VZDÁLENÝCH podobností, které vedou k mým tvrzením, že něco funguje tak a tak, i když většina, vázaná asociačními řadami cca 2000 let - vnímá totéž z jiné strany. Je to dáno utajením významů jednotlivých písmen-Ti, kdo pojmenovali latinsky veškeré přírodniny, ti tyto významy znali. A chtěli si výsledek projektu na 2000 let ponechat pro sebe. Dnes agonii jejich projektu můžeme sledovat okolo sebe.
Ale nebudu stále opakovat význam pojmenovávání.

169314

28.08.2008 20:25

Proč jsem musel uznat Abcházii a Jižní Osetii

RE: Rusko tahá za delší konec provazu ... dokončení

janko 85.?.?.?

smekám, líp to asi ani napsat nešlo.

169361

28.08.2008 21:33

Proč jsem musel uznat Abcházii a Jižní Osetii

RE: Hezká řeč

janko 85.?.?.?

Mirek to napsal dobře, možná ví i to, že celý plán téhle etapy (cca 2000 let) v pozadí sledují ti, kdo mají podobně jako já znalosti o nástrojích a cílech, které k formování programu na 2000 let vedly. "Křest" postupně probíhá zatím jen v těch informačních vrstvách, které nelze běžným vzděláním detekovat.
Mělo by docházet k dalším akcím "vyrovnávání sil".
Nespolknutá "vějička" v podobě uznání Kosova od USA měla mít pokračování plánovanou epizodou v Gruzii. Smeč (reakce Ruska) nečekali. Podobně se nepodařilo zdiskreditovat organizační schopnosti Číny při olympiádě. To, jak byly koncipovány ceremoniály, to má "startovací" návaznosti hluboko do minulosti, k době, kdy byla v Číně "kolébka" této civilizce.

Souhlasím s tím, že opatrnost Ruska a celého východu je dnes klíčová. Víme sice, že cílová figura ředitele zeměkoule má být "černý princ Obama" - (přesně podle dispozic protokolu sionských mudrců, energický a poslušný) - ale nevím, jak by případné přijetí Amera zdrželo snahu "nehmotných forem inteligence" pro co nejméně bolestivý přechod do věku, (kdy člověk pozná své možnosti a bude si vážit všeho okolo sebe).

S tímto plánem ale souvisí fakt, že existuje množina lidí, neschopných vnímat děje ve světě jinak než brýlemi vzdělání, modelovaného latinským popisem veškerých přírodnin. Odtud se šířil pojem vzdělanost až do dnešní podoby (skrze vliv latiny na další etnika). Tito lidé možná způsobí, že síla globálního vědomí a globálního podvědomí nedosáhne svého cíle v této civilizaci, která by tak následně opakovala postupnou degeneraci lidstva a vyhoření informačního potenciálu planety, schopnosti myslet tvořivě.
Naštěstí princip monády umožňuje i řešení podle pravidla "poslední kapky" aneb "Davida a Goliáše", kdy nepatrný národ, znalý kvalit "obvyklé komunikační metody" může leccos změnit.(aby se něco neposralo, je třeba do té zádi vlézt a dělat špunt). Špunt s vysílačkou.
Proto věřím, že Klaus má dobrý vhled do situace a dost tvrdohlavosti, aby pozvolna změnil náhled svaté vládní trojice na "přistání", které čeká funkci oběživa, vytvořeného stylem "vrať mi vše + 5% navíc".

Snad už jsou tu lidé, kteří mají v šuplíku strukturu vyvážené výroby a odbytu. Že v ní musí chybět princip "obchodního tajemství", to je prvním i posledním předpokladem. A že práce i odměna bude "bydlet" na internetu, to je zřejmé už dnes.
Ale nic se nedá uspěchat, generaci nepočítačovou nahradí ti, co jí propadli. Oni ví, že tam se švindlovat nedá (vložená data stačí zkopírovat), ale taktizovat ano.
Rozdíl mezi tajemstvím (ukrývání informací) a taktikou (ukrývání informací) je v tom, že ukrývaná informace NEPŘEKLOPÍ výsledek předchozích aktivit. Systém "zasvěcování" (odhalení tajemství) spočívá ve sdělení, které obrátí či z...

Automaticky kráceno

169369

31.08.2008 12:23

Rozhovor předsedy vlády Ruské Federace V.V. Putina s americkou televizní společností CNN

RE: Projděme si několik bodů...

janko 85.?.?.?

...nejschopnějšího.
Někdo si na ředitele zeměkoule hraje, jiný jím je. Rozhovor a odpovědi Putina jsou vysokou školou funkční diplomacie.
Diplomacie druhé strany jen obratně vrší poloviny pravd, je přirozené, že za čas muselo dojít k nestabilitě v kontextech.

Vše probíhá jak má. Zajímavým detailem je zpráva (rozdíl mezi zprávou a skutečností existuje, to už víme, že....?) o převozu ostatků sv. Václava do jednoho kostela poblíž Moskvy. Ale obávám se, že spojitost zdejšího s rozvinutějšími světy si ze zdejších čtenářů asi málokdo dovede představit, natož posoudit. Je mnoho informačních vrstev, kterými prochází "data prostoru" skrze naše vědomí a skrze naše podvědomí.

Zcela mimo mísu doporučuji shlédnutí filmu HOAX. Vypovídá v "druhém plánu" příběhu o možnostech "fuzzy logic", předjímání možného. Jde o technickou formulaci zákona vzájemné "přtažlivosti podobností", mnozí jej znají jako "vesmírný zákon".

169519

03.09.2008 16:27

Hitlerův zákaz kouření

RE: Sebeklam.

janko 85.?.?.?

Hruško, je sebeklamem statistika? Netuším, jaká data si ta paní kde vybrala, ale to, co jste tu téměř všichni předvedli, to je jen ventil informací, které vaše "vnitřní nastavení" přijalo.
Argumentace statistikou, kde je účelově vybraná jedna či dvě srovnávané kategorie, ta je na prd. Ale souborná statistika z mnoha (stejnými měřítky vybraných i hodnocených) lidí, tu nelze jen tak smáznout.
Je doba, kdy se leckterý zažitý pohled na dění mění a ještě bude měnit. A články podobné tomuto, mají především tu úlohu, aby nás přivedly k přemýšlení, PROČ a ČEMU jsme schopni a ochotni uvěřit. Protože výsledek - ta víra/přesvědčení se tím stává cílem našeho dalšího konání.
Nedávno jsem četl o tom, jak souvisí oheň s transformací informací. Ze dřeva se stane teplo a popel. Cigareta nehoří, jen "doutná". A kdo je je ochoten uvěřit, že "oheň (teplo), vpouštěné do těla skrze do jisté míry spálené aromatické látky v tabáku, může mít zcela zásadní vliv na psychiku (= informační zázemí + následná změna asociačních řad ve vědomí) jak kuřáka tak i nekuřáka.
Já tu paní nezatracuji, dala si práci s nalezením mnoha souvislostí, pro mnohé nepřijatelných. Přijde mi to i upřímnější než dílo pana Škapíka, který si jako odpustek za své kouření zvolil potírání kouření směrem k ostatním. Jak typická cesta věřícího člověka...., pít víno a kázat vodu.
Znám i článek z WM magazinu Jirky Wojnara, článek kouření obhajuje z jiné strany, hleny kuřáků možná zabraňují vdechování a usazování radioaktivních karcinogenů ze zkoušek atomových zbraní.
Není opět podstatné, nakolik je ta úvaha pravdivá či zcestná.
Měla by ale myslícího člověka dovést k přemýšlení o vzájemném poměru toho, co nám sděluje svět odborníků (dnes už vesměs klanících se těm, kdo jsou ochotni je živit) k tomu, co vlastním pátráním přinesou lidé jako tato paní.
A ti, kdo jdou dál, se ptají, komu slouží názory té které skupiny. A možná nakonec přijdou i na to, že právě jemu, každému z nás. Abychom po odevzdání své důvěry odborníkům a "odborníkům" je mohli při příští návštěvě konfrontovat se svými novými znalostmi. A z jejich odpovědi vyplyne odborník, pro nás nejvhodnější - nebo zcela nepřijatelný.

Lidstvo se díky chaosu ve vztazích a zavedených "pravdách" dokope k osobní kvalitě toho, čemu uvěří - a to se stane automaticky směrováním dalších kroků skupin i jednotlivců.
A jsme tu poskládáni tak, aby i ti, co zvolí špatný směr, mohli kontaktem s "protistranou" svůj směr změnit. Když jim to jejich přesvědčení/víra dovolí. Jinak jsou "zakalkulovanou ztrátou".

To, že kuřák, spokojený se svým kouřením cítí negativní vliv kouření, to může mít i zcela jinou příčinu. Mnoho lidí už ví, že stres je příčinou mnoha nemocí, vše začíná u psychiky, (i zlomená noha z nepozo...

Automaticky kráceno

169673

03.09.2008 16:30

Hitlerův zákaz kouření

RE: Sebeklam.

janko 85.?.?.?

... vše začíná u psychiky, (i zlomená noha z nepozornosti), ale možná také neví, že obyčejná rýma je především nemoc ze "špatného svědomí". A že k její aktivaci pomáhá počasí, to je přirozené, protože i počasí a objem "bacilů", které ochutnáme, nám patří. Jsme vždy tam, kde jsme měli být. I když mnohdy máme zcela opačný názor. Průniky událostí a potřeb, které vnímáme svým podvědomím, k těm nemá mnoho lidí zatím přístup. Podvědomí je druhým "mozkem člověka", definovaným zdvojenou úlohou každého orgánu (srdce, ledviny,....)

..to se ale bude ve školách učit asi až později, jak funguje náhoda a jak je pomocí prostoru, času a živé přírody vedena k průsečíkům směrů - k jevům, které pozorujeme a na ně reagujeme, nebo je "činíme".
Pravda roste se skupinou, která ji podporuje. A po naplnění objemu, který jí byl lidmi dopřán - ji nahradí jiný koncept. Zprvu zamítaný, později uznávaný, se stejným koncem jako ta předchozí. Některé pravdy mají jepičí život, jiné se "překlápějí" (vyvíjejí) po celé civilizace. Většina lidí stojí před tou, proč a jak může fungovat člověk jinak, než vidí okolo sebe.
A k tomu slouží články a postoje, které jdou v protipohybu k většinovým názorům. Díky za tento server lidem, kteří jej naplňují.

169674

03.09.2008 22:55

Hitlerův zákaz kouření

RE: Sebeklam.

janko 85.?.?.?

..a myslíš, že jí bude uvnitř líp nebo hůř, když si uvědomí, že každá událost, která se nám stane - tak nám signalizuje něco, co jsme někde buď zvorali nebo něčemu pomohli.
nemusíš mi samozřejmě věřit, ale mám to odzkoušené cca 40 lety života, je mi skoro 60.
To, že možná netušíš, jak a jaké směry všech možných sil vedou k tomu, že se něco stane, to se za čas zlepší. Ale nevím, kolik toho času bude u tebe nebo tvé sestry zapotřebí.

Jeho smrt nejen ukončila jeho úkol tady (i když my jsme vychovaní k tomu, abychom si mysleli něco úplně jiného), a až se odpojí jeho energetická složka od těla, zařadí se jeho "životní zkušenosti" do větších celků "dat v prostoru" = egregorů.

Nebo máš důvod si myslet, že tam, kam lidé už od nepaměti vkládají slova jako "duše, andělé, démoni" apod, - že tam by měla existence těhle nehmotných útvarů fungovat jinak?
Je to na delší výklad, a ta sestra si svým smutkem "zařídí" zas nějaké další události, zrovna jako měla podíl i na tom, proč se kluk zabil. Ne třeba faktický, příčinný v řadě, ale takový, kterým formovala jeho výchovu. Nemá cenu se v tom pitvat, je mi to taky líto, ale neberu smrt jako tragedii, spíš jako vyčerpání možností těla.

169729

04.09.2008 10:51

Mráz přichází z Denveru

RE: .

janko 85.?.?.?

Díky Alexo za hezké vyhodnocení situace. Oponuji jen k vašim posledním větám.
Klíčem k hádance je podpora Hilary Clintónové Obamovi (a vítězný úsměv jejího manžela z publika).
Ze sionských proroctví je patrné, že posledním vládcem, "králem světa" musí být čistý princ. (míra humoru mocných jej vidí v tmavé pleti). Nakolik je pravdou, že celou?! Obamovu kampaň platili drobní sponzoři - to si protiřečí s kampaní Rona Paula, zmizelého a dle mého i lepšího kandidáta. Každá kampaň teče přes media, tady je třeba hledat "nosič informace", víme, kdo má media pod kontrolou.
Proto i zcela drahý "balonek pro Kaina" v Gruzii je jen prozíravou aktivitou těch za oponou, určenou pro další kolo příběhu.
Smůla této situace je v tom, že i ti za oponou, kteří čtou data z prostoru okolo sebe (ale ve velmi rozdílných "objemech prostoru"), ti - podobně jako já, nemohou ovlivnit přímo situaci ve světě, nejde to, vysvětlím dále.
Znalost "samořiditelnosti ve vesmíru" pracuje technikou zařazovanání "už mnohokrát překlopených dat" do nového příběhu o moci, o jejím novém Dělení či roz/dělo/vání. (dělo je cosi mezi dílem a kanonem, že?)
Už tento jemný význam těchto dvou slov přesně vyjadřuje míru spravedlnosti, předpona roz- symbolizuje pozici mocného. Nebudu zacházet do významů jednotlivých písmen, ale znalost významu písmen latinky je klíčovým nástrojem pro chápání globálních strategií (příběhů). Moje pozice "blázna na netu" mi umožňuje komentovat příběh, který propojí za určitý čas snahy obou mocností (RU+USA)do podoby RSA, protože symbol v písmenu U představuje řešení hádanky, kvůli které byla konstruována tato planetární soustava. To velké U s kroužkem by naši potomci mohli někdy prožívat. Ale to se dozvíte asi až z jiných Úst, je to běh na delší trať.

Cest, jak Obamu přimět k řízení "ve směru", je mnoho. Pomoc přichází z toho, čemu říkáme globální vědomí a globální podvědomí. Informační válka, trvající už několik miliard našich let, ta opět dospěla do hraniční zóny, ne nepodobné té v Atlantidě. Síly, které se této vrstevnaté hry účastní známe pod názvy počasí, elektromagnetizmus, "světlo", "bůh",....

Tato hladina příběhu je o "polis", o ovládání (lisování)vědomí člověka do předem plánované struktury, ale i ta sama předchází samotné hře s "hmotou v prostoru", která minule vedla k zániku předchozí civilizace. Cílem mocných je dálkové řízení lidí přímo, pomocí satelitů a radarů, nejen pomocí medií. Technicky není problém skupině lidí zapsat do vědomí emoci nebo nějakou větu, od hypnozy je svět už o kousek dál.

Naštěstí naše globální podvědomí mohu ti nejmocnější sledovat jen tak, jako já, užitím principu "fuzzy logic", odhadování možných kroků z těch, které protistrany už udělaly.
A tím, že se "omylem" dostal plán SIONU mezi lid...

Automaticky kráceno

169798

04.09.2008 10:52

Mráz přichází z Denveru

RE: .

janko 85.?.?.?

A tím, že se "omylem" dostal plán SIONU mezi lidi, proto stačí nejen mně, ale mnoha dalším tisícům myslících lidí kontrolovat jejich plán s jejich skutky. Shoda je dokonalá, verifikovaná vrstvami řečnění těch, kteří svoji naplánovanou úlohu ještě neznají (je nutné je vnímat "překlopeně", z pozice nástrojů, které má současné velení k dispozici).
Což je asi i případ Obamy. Vyhlídli si jej (tipuji Kundolízu, že v tom má prsty, ženy vždy řídí společnost, ale vždy skrze chlapy)- a nic mocným nezabrání vymodelovat Obamu k "obrazu svému". Zastoupili na Zemi model svého boha, daný "zlatým teletem"/financemi. Ale plán je prozrazen.
A mohou za to i ti, kteří pro mnoho z nás neexistují - mimouši.

Pro celou tuto civilizaci platí její vývoj pomocí zvukové řeči a jejího zápisu. A ta navazuje na mnoho předchozích civilizací.
Princip "trojského koně" si při formování našeho letopočtu (navázáním na komplex poznatků minulých civilizací) církevní otcové ukryli do jinak čtené informace, zapsané latinkou.
Zapomněli, že samotný prostor (dříve bůh) si vytváří souběžně v čase nespočet variant vývoje, z nichž každá jedna se projeví za čas v hlavě některého člověka. Za čas se seznámíme s tím, jak se informace v těle člověka a v těle vesmíru (= v prázdném prostoru) pohybují (teda v případě, že nechcípnu předčasně).

Úlohu trojského koně v českém národě (v jeho jazyku) objevili mocní v době a osobě Husa. On do latinky vložil klíč (varování) nad úlohou některých písmen. Komenský pak práci dokončil tvarováním háčku a čárky z původních nabodeniček Honzíka Husů. A
A do dalších lidí se tajenka vkládala pomocí jejich obrazů, filmů, vynálezů apod. Dnes už vrstvu lidského podvědomí (obal okolo modré barvy oblohy, pojmenujte si jej jak chcete) silně ovlivňuje politiku světa. Jsme jako etnikum žádaným průsečíkem mezi mocnostmi západu a východu. Nejen "zradar" má i jiné možnosti použití, to tu ventiluji už dlouho. Bohužel si naši Tupolánkové neuvědomují svou pozici ve vyjednávání, nadějí je snad Klaus.
Dobré je, že situaci na Zemi neřídíme, je v rukách těch, kdo v evoluci postoupili dál. Jsou tam také "zlí i hodní", embargo na vstupy do našeho vědomí neexistuje, ale platí i pro ně MZ entity) zákaz vstupu do globálního podvědomí této civilizace.
Asi vám to přijde dost ulítlé, ale tuto situaci řídí zřejmě cosi, co lze nazvat "vědomím či inteligencí galaxie - Mléčné dráhy". Ti, co ji takhle pojmenovali, ti mají zásluhu na tom, co vím a co tuším. A nejsem sám, naštěstí. A umím se i mýlit.

Jsme (sluneční soustava) laboratoří, kde se pomocí zvuku slov řeší BEZKONFLIKTNÍ prolínání hmotných a nehmotných dimenzí. A řeší se to už tak dlouho, kam sahá "Projekt člověk". Tedy k formování této galaxie.
A než mě obdaříte posměchem, tak si vzpomeňte na Kopernika a jeho...

Automaticky kráceno

169799

04.09.2008 10:54

Mráz přichází z Denveru

RE: .

janko 85.?.?.?

A než mě obdaříte posměchem, tak si vzpomeňte na Kopernika a jeho pozici v tehdejším světě. Ano, i on "kopal pernik".

Abeceda lidštiny, která se už projevila v kvalitě češtiny (nástupce latiny, angličtiny a jazyka počítačů) - se za určitý čas (který já také neznám) zcela zákonitě projeví i v širším okolí.U každého, kdo se ji naučí a začne chápat podstatu českého slovního humoru. Humor už zažíváme z kontextu některých prohlášení našich radních, a bude líp. Až si oni uvědomí, kam šlápli skrze prachy.

Důkaz propojení smyslu matematiky a naší mateřštiny je k komukoliv k dispozici, pošlu mailem - a taky lítá někde na netu. Symetrické čtení samotných slov (od středu slova kmitem vpravo a vlevo) je pak metodou, prozrazení tajenky, která církevním otcům umožňuje kontrolovat dění ve světě. Znalost významu každého písmene je nutná, a uvolnění vědomí (plynutí a zachycování myšlenek) je nutné.
Abeceda je na www.karao.estranky.cz.

ufff, to jsem se zas rozkecal....

169801

05.09.2008 01:28

Mráz přichází z Denveru

RE: .

janko 85.?.?.?

Jene, netřeba nosit dříví do lesa, obávám se, že o slovech a úloze energie zvuku (a jejích hustších forem) toho znám docela dost.
Přesto děkuji za varování. Máš pocit, že jsem někde přestřelil? Kde? Situace je už za bodem, odkud se dalo vrátit.

Pouze otázky a odpovědi určují pozici v prostoru, rád se opravím, pokud je úvaha nekonzistentní.

169874

05.09.2008 23:43

Mráz přichází z Denveru

RE: JANKOvitá chucpe ezoterika

janko 85.?.?.?

jo, kdysi zřejmě černokabátníci zjistili Bursíkovu ctižádost, tak naplánovali ty modrozelenáče. Nic netušící zelení voliči se postupně skrze tu maškarádu prokoukali. Čím blíž k Bursíkovi, tím déle jim to trvá.
Taky držím paní Kuchtové palečky, materiálu na "rychlopracháče" je zřejmě dost.
Bratrstvo černé pracky se dívá do té hluboké díry "výtahu moci" a drží se pod střechou okolo ramen. Vědí, že přijde domino. Nezbývá jim, než ulhat, co jde a likvidovat ty pod sebou (?). Zelenomodrá runda se hraje u nás, druhá souběžně probíhá v rudomodré. A nutně začnou mít "pastýři" problémy koordinovat zprávy mezi sebou včas. Což by mohlo být později docela dobrým zdrojem zábavy pro nás, ovečky.

Vesmír není blbec, poučil se z Atlantidy, pracuje s širším portfoliem cílů a díky latině a matice nám pomohl vytvořit "sběrnici dat" = internet. Jeho databáze za čas umožní přesně rekonstruovat minutu po minutě veškerou špínu i dobro. A v případě opakování varianty "po nás potopa", by ti zbylí mocní postupně zdegenerují, vše by začalo znovu.

Hra na posledního už mezi nimi začala, tohle je "čistící levl". Každá špína má svou mez soudržnosti, kdy se začne odlupovat. Co by asi tak mnozí z nich dali za obyčejné bláto.....

Jsme ve svých myšlenkových kolejích zaklesnuti tak hluboko, že nás "průsečíky sil" dokopou k vypití svého pohárku. Možná některým dojde, že při vykolejení v menší rychlosti lze "pádem z výšky" získat menší odřeniny.
O tomhle víkendu se možná ukáže, že kabát lze převlíknout i pro dobrou věc.
Na samořiditelnosti je fajn, že v každé sjednocené skupině se vždy vytvoří frakce, z nichž jedna s rostoucí mocí zmenšuje svůj počet - a druhá početně roste - a potenciál těch odhozených je základnou pro vznik nové skupiny. Dnes se to ale děje v rozměru, pro který nemá mnoho lidí ty potřebné "dráty".

A když je skupina vytvořená uměle (shora) a posazená do opačného prostředí (takový trojský kůň ze skla, průhledný), je přirozené, že lidi za čas poznali, že je cosi špatně. A přijdou na to, jak z bryndy ven. Vždycky se to Čechům podařilo, není důvod to měnit.
Ne náhodou má z dvojice Abel a Kain jeden z nich na Zemi teď jmenovce.
Jméno je nosičem úkolu, jen je někdy dobré písmenkům pomoci zvukem.

169973

06.09.2008 00:23

Mráz přichází z Denveru

RE: JANKOvitá chucpe ezoterika

janko 85.?.?.?

...gnosis je totéž co dnes "hra na jednu branku" dvěma zdánlivými soupeři. Každý si pro své sebezničení vytváříme své nástroje.
A pokud pro vás něco v textu postrádá logiku, rád to zkusím vyjádřit tak, aby i vaše asociační řady neprotestovaly.
Ony jsou zodpovědné za to, co vnímáme jako logické a co ne. A naplňujeme je jen tím, co se naučíme a zkušeností ověříme.

Obávám se, že mnohem silnějším nástrojem pro změnu významu (i pro jeho alespoň částečné pochopení) jsou ta prázdná místečka mezi slovy. Ale to asi víte.
A bohužel logika, užívaná vědou má své hranice. Ta, která ji postupně nahradí, ta nevykazuje chyby, pracuje s efekty, nikoliv s předpoklady. Vychází z následků a jde zpět v čase pomocí podobností. Je jen na příjemci, kolik postupných podobností potřebuje k pochopení linie. "Překrucovat" se bude mnoho pravd i pravdiček, jako psycholog (???) volíte emoční výraz místo neutrálního. Nepřekrucuji, jen nabízím zcela jiný pohled.

169976

06.09.2008 11:01

Zajímavé pasáže Lisabonské smlouvy

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

janko 85.?.?.?

..hledající strejdo, hledáš špatně. Sám asi víš (??), že vesmír i život v něm je ten "pytel puzzle". Stačí si pak uvědomit, v čem jsou kostičky puzzle stejné - a v jakých vrstvách obrazů, natož významu obrazů, mohou být po složení. Každá jedinná.
V každém jediném obraze. V množině výkladů toho obrazu. Puntík.

Komunizmus bude přirozeným následkem nadvýroby. Už dnes se nepotřebné zboží přidává k nákupu. Samozřejmě v omáčce "dárku zdarma". Stačí si trochu domyslet to, co existuje v každé snaze prodat. Nejen křesťanstvím máme trochu pootočené náhledy na realitu.
Až se naučíš svět si rozdělit na to, co je stejné pro všechny a na to, čím se lišíme - a vytváříme tak různé hierarchie v každé informační vrstvě (oboru, firmě, sportu...), pak tobě i ostatním bude líp.

170003

06.09.2008 11:38

Mráz přichází z Denveru

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

janko 85.?.?.?

Alexo, klaním se vašemu stylu. A vesměs souhlasím, s výjimkou toho, že Obama je v pozici, kdy si udrží nezávislost. Bídr/berg/si si vždy berou "koně" s velkým předstihem. Tentokrát jde o "krále šelem", figurku čistou, ale poslušnou.
Obamova šance je včas se spojit přes Čínu s medvědem. A zařídit to musí asi Rusové. A zřejmě i my.

170007

06.09.2008 11:43

Mráz přichází z Denveru

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

janko 85.?.?.?

Arafate, Alexa jen střízlivě hodnotí situaci, beznaděj by asi vypadala jinak.
V pondělí, po sešlosti zelenomodrých, bude situace asi jasnější. S politikou USA to souvisí velmi těsně. Ale to zdejší vědí.

170009

07.09.2008 11:42

Zajímavé pasáže Lisabonské smlouvy

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

janko 85.?.?.?

souhlasím a dík. Začíná se to čistit.

170053

11.09.2008 13:29

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Dobrý článek!

janko 85.?.?.?

Hestroyi, vzpamatuj se!. Zkus si uvědomit dobu, kdy vytvářeli Járu Cimrmana, těch spoustu let práce - a postav to k tomu "okamžik", že teď si myslí(??) něco jiného. A kdoví, jestli si to myslí.
Za Svěráka dávám svou hlavu, že to není lump, ale kvalitní člověk, moudrý, který ví, že občas musí dělat kompromisy. Smoljak je slabší, tam mi důvěra k němu tak nenarostla.

Umělci je silná karta pro plánovače režimu, přimět tyhle dva k těmhle větám, to je jen otázkou, na kterou strunu se zatlačí.

Jaký máš důvod věřit, že se nějakých třicet let snažili "oblbovat lidi", aby konečně mohli říct, že je všechno od USA úúúúúúžasné.
Zklamal jsi mě.

170312

11.09.2008 16:01

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Dobrý článek!

janko 85.?.?.?

...tak znova Hestroyi, nestačí jen číst, musí se i myslet. Vím, že obdivuješ jejich dílo, zrovna jako já a miliony dalších, napříč generacemi. Ale nedochází ti ale možnost, že právě tyto lidi, kterým většina národa důvěřuje, tyto lidi je třeba těmi v pozadí donutit k tomu, co by ze své vůle nikdy neudělali. A že jsou oba dobří herci, není pro ně těžké tuhle svinskou roli zahrát tak, aby spousta lidí "myslela" a psala jako ty. Každého slušného člověka lze skřípnout tak, že udělá to, co si vládci přejí. Jen cesty jsou rozličné.
Přecenil jsem tvou inteligenci, moje chyba.

170324

11.09.2008 16:15

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Pravdivé jádro.

janko 85.?.?.?

Hloubka díla spočívá v množství asociací, které se nám skrze něj zobrazí, proběhnou hlavou.
A ty nejhlubší pravdy bývají mnohdy těsně pod povrchem, jen je vnímáme jinak, zrcadlí náš stav.
Přirozeným efektem pochopení těch nejhlubších pravd bývá smích a dobrá nálada. To si zkus zapamatovat.

Asi jsi měl zataženou roletu, v porovnání hrušky s tykví zvítězila tykev.

Editore, klidně to smázni, pokud si to nick hruška tuhle repliku/urážku? nezaslouží. I ty se tím pod něco podepíšeš.

170325

11.09.2008 16:24

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: herci mají být bez názoru?

janko 85.?.?.?

Pane Koubku, zrovna tak můžete zcela otevřeně říkat, že jste pro trest smrti. Jen tahle bude mnohem "lidštější", budou s námi manipulovat lidé. Ti lidé, kteří už od cca osmdesátých let nenápadně stahují všechny studie o frekvenčním (dálkovém) řízení lidského vědomí a hlavně podvědomí.
Ale máte na svůj názor právo. A kdybyste zastával vrscholnou funkci, určitě byste podnikl kroky k realizaci radaru s odůvodněním, že DOSTUPNÉ ZDROJE INFORMACÍ JEHO EXISTENCI OPRAVŇUJÍ.
Potěš pámbu, jen víc takových mudrců.....

170327

11.09.2008 21:23

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Dobrý článek!

janko 85.?.?.?

Hestroyi, možná že mi tenhle příspěvek editor vyhodí, ale zkusím ti odpovědět.

1. kamarádi asi mají jiné informace. Každý se řídíme těmi, které považujeme za v dané chvíli podstatné. Je jejich problém, co je přesvědčilo. Podobně je to i s ohnutím sebe, se změnou názorů. Záleží na tom, jaký život žiješ, co se učíš, co tě formuje. já dovedu změnit svůj názor, když pochopím argumenty jiné strany.

2. rovná záda/páteř je pro mě stejně důležitá jako pro tebe, ale asi si uvědomuju, že na rybu se lze dívat v akvariu z boku i z čela . A dostaneš dva jiné obrazy téhož. Můžeš mít pravdu klidně větší než já, oba herci se mohli změnit, lidé se po klíčových událostech dovedou změnit zcela, nemusí to být zrovna jen úmrtí mámy.
A co je pro koho klíčové - to nás dostává do rovin, které ty považuješ za vychloubání nebo kádrování, ale ve skutečnosti jsou jen jinak prožitou zkušeností, dejme tomu "zkušeností blázna". To o sobě tvrdím stále, proto případná slova o guru a jiných zvířátkách jsou trochu mimo mísu. Že tomu nerozumí spousta lidí, to je normální. Když sis prvně četl teorii relativity, byla ti jasná? To, co nesu světu, to ji popírá, to ona byla cestou do chaosu, já (a mnoho dalších!!) známe cestu z chaosu. Přeber si to i jako vychloubání, je to fuk.

3. Když sám moje vstupy hodnotíš tak jak hodnotíš, tím přeci dáváš i zprávu o sobě, o tom, že moje slova zasáhla citlivé místo ve tvém chápání světa. A pouze čas vyhodnotí, kdo z nás se mýlí víc. Flexibilita názorů je přípustná vždy v rozmezí paradigmatu, které si člověk vezme za své. Vnímám a kontroluji jiné síly a vztahy než ty a mnozí další. Kopernik má ve mě nástupce, i když v jiné oblasti poznání. A je mi fuk, kdo a kdy pochopí to co já. Nikdo, kdo převrací názory celého světa, to neměl lehké, jména si snad dosadíš sám. Vím, že za čas model fyziky (vztahů inteligence v prostoru), který tu i onde drze nabízím - se stane běžnou součástí života. Zkrátka jsem ty situace prožil svým vědomím a souběžně je kontroluji pomocí jinak čtených slov. A že tě to nebere, to není můj problém.

4. k základně: chodím co možná na všechny akce, které jsou proti její existenci. Posílám jim pětikilo měsíčně, jako Zvedavci. A dobře vím proč, protože zkrátka vidím další souvislosti, které ty a mnoho dalších nesleduje. To není vytahování, to je konstatování, nebo varování.
Nikdo zatím neobjevil, jak je propojená naše matematika s etnickými jazyky, jak asociace v našem vědomí a hlavně v podvědomí mění okolní prostor po vůli těm, kdo nás masírují. Musíš se dostat hluboko před tuto civilizaci, abys začal vnímat kořeny stereotypů, které vlády používají tisíce let. Mě můžeš nazvat jak chceš, napsaná slova mě nezmění.

PS: Jak se zachová tvoje páteř, když ti někdo nabídne volbu mezi prohlášením nějak

170361

11.09.2008 21:24

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Dobrý článek!

janko 85.?.?.?

dokonč:

PS: Jak se zachová tvoje páteř, když ti někdo nabídne volbu mezi prohlášením nějaké lži - anebo zničením tvé ženy, (dítěte, domu....). Tam se ukáže, kde máš hranici své integrity, co jsi ochoten skousnout v zájmu ostatních nebo sebe. Hus, Palach, ti jsou vidět, a co ty miliony ostatních bezejmenných? I tito byli původně bezejmenní. Není nutné umírat, když jsou i jiné cesty k řešení v téže linii.

5. Jestli Svěrák míní svá prohlášení stupňovat, poslechnu si jej. Doufám, že jsem schopen rozeznat, nakolik jsou upřímná či vynucená - anebo pramení-li z neinformovanosti. Víc ti k tomu asi neřeknu. Mýlit se umím, ale nedělám to rád. Ale zatím nebylo mnoho výhrad k tomu, co píšu. Rád změním názor, když mě přesvědčíš i jinak, než popisem dohodnuté spoluviny (odstavec o svatém Bušíkovi). Každý voják je vrahem v této rovině výkladu, jedná přeci podle rozkazu. Dělá ovci s požehnáním zelených mozků. Já se vojně vyhnul, přemítej, proč asi.
Jsem pro bitvu slov, ona také zraňuje, ale většinou nezabíjí. Záleží na "střelivu". Asi jsem mydlil do komára kulometem, tak se ti omlouvám.

170363

11.09.2008 22:09

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Dobrý článek!

janko 85.?.?.?

čti pořádně, já o sobě tvrdím že jsem blázen, nebo člověk, který dostal svoji schizofrenii pod svou kontrolu. Bez chemických léků.
za gurua či proroka mě označuješ ty, nečekal jsem tolik důvtipu a chvály.
Nemá smysl v této šarvátce pokračovat, jen běžící čas oddělí plevel a zrní. Zatím jsem plevel, třeba to tak zůstane. Hus byl pro některé plevel, který neměl na vybranou.
Dneska je jiný plevel u moci, všímáš si toho převrácení? Husa si lidé oblíbili, a tím ho připravili na smrt, protože jeho pravda lidem vyhovovala, ale mocným ne. Neměl na vybranou.
Dnes tu plevelím jiné pravdy(?), které mocní nemohou napadnout, protože by tím jejich pravdivost podpořili. Také nemají na vybranou, musí hrát mrtvého brouka. A nejen v kauze dvou baráku.

Zkus si představit předstih, který měl Tesla před dobovým poznáním - k možnému předstihu, který mám ve svých podstatnějších textech. Ale nemusíš. V Čechách se stále nepromíjí, když někdo vystrčí hlavu z řady. To nás také v dějinách zachránilo, Komenským počínaje. Odchod do ciziny a tam se přihlásit. Ale já taky nemám na vybranou, kvalita češtiny mi velí tu zůstat a někoho prudit, jinému nabídnout jiný pohled než ten zažitý/přežitý.

170369

12.09.2008 11:17

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Dobrý článek!

janko 85.?.?.?

...pravdu díš. Ale jen v tom prvním slovu o sobě.

170409

12.09.2008 11:27

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: Pravdivé jádro.

janko 85.?.?.?

...pacifista jako odmítač veškerých válek - ten neexistuje, leda by byl neživej.
Válku slov vede lidstvo už dost dlouho.
Ale nemám sílu ani chuť ti Hestroyi vysvětlovat, že věty Svěráků a dalších lidí mohou mít i významy, které pochopit, jsou nad tvé síly. Vzdávám se další polemiky s tebou, utíkám z boje, jsem zahnán do kouta a tiše, ale na plný pecky, pláču.

170410

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 1

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
16,70 Kč
Švýcarský frank
24,34 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,78 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
778 872,54 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 59 662 995