Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané udo1

Nalezeno 1289 příspěveků, 651 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.04.2011 17:11

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

RE: Knihu

udo1 91.?.?.?

Re: Oracle..

Oracle, asi fakt nemá zmysel BN niečo vysvetľovať.
Vyzerá, že to nerobí čisto proaktívne z dôvodov viazanosti na báze jeho komunitnej integrity.
Antisociálna prevýchova od mala a klub takmer úplne vymleli to,
čo mu bolo dané pri narodení z vyššia.
On je jeden z mála patologicky oddaných.
Už aj vlastnému klubu robí hanbu.
Normálne by mal ísť na koberček, no problém je v tom,
že jeho Führer čaká na impulz ako ďalej od svojho Führera atď..
a ten nemá nič ďalšieho v príručkách.
Proste ťažký prúser.

Sloboši, judkovia, scientici a spol. sú ako klony.
Hierarchický tupci neschopní samostatne Ľudsky uvažovať.
Proste hoviadka, resp. zblbnutí neurotoxicky infikovaní psíkovia,
snažiaci sa strašiť stádo, ktoré zistilo,
že to celé nie je tak úplne kóšer,
ako sa to na prvý zbrklý pohľad možno zdalo.
Pričom pastier sa ožral mocou, doba mu ušla
a leží holý v delíriu na hnojisku v strede dvora
a vybľakuje posledné nezmyselné príkazy lesu, vode,
slnku a sviežemu horskému vzduchu.
Psíkovia chudáci kukajú raz na seba, potom na neho, na ovečky,
potom znova na seba.

Cicero raz myslím povedal o herauspikoch
(manipulátoroch- starorímskych kňazoch veštiacich z vnútorností zvierat):
Mirabile videtur, quod non rideat haruspex, cum haruspicem vederit.
"Čudné, že sa nesmeje haruspik, keď uvidí druhého haruspika."
(alebo seba v zrkadle)

Teraz sa BN iba snaží prevrátením každej
(čo i len trochu rozumnej) myšlienky blbnúť gebulu,
podľa jeho názoru väčšine ovčanov,
alebo jemu pridelenej cieľovej skupine.
Je to proste presvedčený fašista, skrytý obhájca j-elít,
ktorý stále viac a viac dostáva od života po hlave,
no nie je schopný sa poučiť, prehodnotiť svoj postoj.
Ako aj pár jeho ďalších psychoideologických súkmeňovcov,
čo sa občas vyskytne na tomto a ďalších fórach, v redakciách,..

Škoda ho inak, ale treba priznať,
že občas vznikne z jeho deformácii aj niečo vtipné.
Buďme teda zhovievaví.

241623

12.04.2011 22:17

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

RE: Knihu

udo1 91.?.?.?

Re:BN

Ale čítal som váš komentár k Oraclovmu príspevku BN a aj mnohé ďalšie..
Ak som Vás pobavil, to ma teší. Smiech je fajn. Som rád, že Vám zostal ešte zmysel pre humor.[smích]
Horšie bude, keď Vám raz dojde humor aj nad samým sebou. Smerujete tam a naozaj Vám to neprajem.

Raz sa bude o tejto dobe, ktorú dnes žijeme učiť ako o dobe, keď sa vedome rozhodovalo, kto za koho kope. Kto je Človek, resp. sa ním snaží byť a kto si zvolil druhú, temnejšiu stranu. Aj väčšina našich potomkov bude premýšľať o svojich predkoch v tomto zmysle.

Niečo ako po bývalých režimoch toho istého súdka - otvorene otrokárskom a skryto otrokárskymi: ..,pseudonábožensko-fašistickom, nacisticko-fašistickom, marxisticko-fašistickom,..ich predstaviteľoch, protagonistoch a PR-istoch. No tam to ešte nebolo tak jasné. ľudia nedospeli a možno naozaj potrebovali ďalšie poučenia. Hádam ich už ale bolo v tomto zmysle dosť..

Dnešný skryto otrokársky, demokratúrno-fašistický režim však oproti predošlým pokročil v dokonalosti smerom k absurdite ďalej a postoje a činy naprostej väčšiny populácie sú zaznamenané nie len v obrazoch kolektívneho podvedomia, ale priamo v slovách, kóde pomocou techniky. Majte to na pamäti BN kvôli sebe a ak Vám na tom nezáleží, aspoň kvôli svojim možným potomkom.

To sa týka aj Milcovej s ďalšími aktivistami a ich potomkov. Úprimne si neviem predstaviť, že by boli tak obmedzení, že by nechápali z praxe a teórie práva, ako, pre koho je nastavené a kto ho asi tak v dlhodom horizonte mal najväčšie možnosti ovplyvňovať a deformovať. Stačí sa trochu hlbšie zamyslieť nad predmetmi ako dejiny umenia, dejiny práva, teória práva, kuknúť na masmediálnu komunikáciu prípadne politický marketing, použiť zdravý sedliacky rozum a zrátať si 1+1 aj zo starých sylabov.
Všetko je dávno na nete.

Freisler, Vyšinský a mnohí ďalší nedopadli až tak super a ich rodiny, pokiaľ nemali priame problémy, si mnohokrát radšej aj pomenili priezviská. Pritom niektoré z "výkvetov" týchto rodín to naozaj mysleli "úprimne", no nedali si námahu použiť rozum-rozlíšenie a nájsť na danú situáciu správnu Mieru. Niektorí dokonca povedali pri vypočúvaní, že sa nechali uniesť [smích]

Boli ste viackrát upozornený BN. Nebuďte hlúpy a neberte to na ľahkú váhu, aby nebolo neskoro.
Každý máme svoje chyby, no kopať si cielene hrob, nie je zrovna znakom psychického zdravia. Nemyslíte?
Alebo snáď nechcete tvrdiť, že všetko je len náhoda a neexistujú žiadne primerané príčinno-dôsledkové vzťahy vo svete?
Utrpenie, smrť každej osoby je tragédia.
Skúste nad tým prosím porozmýšľať, prípadne aj s Vašimi kamarátmi.
Myslím to v dobrom.

u.

241660

13.04.2011 09:37

Japonsko, papež, populace

RE: Podstata problému

udo1 91.?.?.?

Je veľmi dôležité si uvedomiť, že dôchodky, sociálne a zdravotné zabezpečenie, zamestnanosť je čisto fiktívny, neexistujúci problém. Sú to dôsledky, resp. umelo vytvorené problémy, volavky.

Je to, ako bolo v článku povedané o zlom prerozdelení, ktorého jadrom, základným algoritmom je úročenie. Niet o čom diskutovať, pokiaľ sa postupne nepostaví úročenie mimo zákon. Ďalej krytie peňazí. Je jedno čím prechodne, no postupne nevyhnutne pravdepodobne kWh. O sociálno-ekonomických dôvodoch sme sa bavili. Technologická dividenda smerom k základnému platu. Všetko sme tu rozoberali. To tu treba kvakotať stále dokola o tom istom? Poďme radšej rozoberať detaily postupného prechodu.

Aj väčšina politikov dávno vie, kde je problém, no pokiaľ sa ich ľudia priamo pár krát nespýtajú, nemôžu s tým von. Neprejdú proste cez "slobodné" médiá a ich majiteľov. V horšom prípade sa im ujde obligátna nehoda, či guľka s následnou denunciáciou pre plebs, ako už bolo toľko krát v dejinách za podobný "neodpustiteľný priestupok voči správnemu chápaniu integrity".

241694

14.04.2011 01:02

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

RE: Knihu

udo1 91.?.?.?

Dik za pochvalu Kysučan, no nepreháňajte to.
Radšej sa snažte rozmýšľať, vzdelávať a pomôcť.

Aj ja, aj mnohé ostatné osoby, ktoré sa o uvedené veci zaujímajú, sú len obyčajní ľudia. Poniektorí majú akurát možno trochu viac skúseností, štúdia, kontaktov a prostriedkov ako priemer populácie a snažia sa ich využiť viac pre obecný prospech.
Na Vašu otázku som tu niekoľko krát detailne odpovedal. Úprimne si nepamätám, či ste ju formulovali aj posledný krát Vy. Každopádne tu padla viac krát.

Koho teda zožerie proces sociálnej hygieny najbližšie?
V skratke teda ešte raz(hádam to pochopíte):

Odpoveď:

Som dúfal, že tou detinskou naivnou fázou ste už prešli, alebo tu vážne chcete počuť dáke typy na mená so štatistickými hodnoteniami pravdepodobnosti ich momentálneho psychického stavu, okolností v ktorých sa nachádzajú v spojení s objektívnymi a subjektívnymi pravidlami rôzne cielených tendencií prebiehajúcich "prírodovedných a humanitných" procesov?

Kedysi nerozmýšľajúcich "chlapov" nazývali befulkami, či janičiarmi a dnes používajú tie isté mentošské kruhy dobrý, genetický nechápavý ľudský HR materiál(Frischfleisch) napr. ako tzv. tímlídrov
Nič v zlom..

Nebavíme sa tu o Pravde v konečnej inštancii, ale o metódach priblíženia sa ku nej, ktoré by mali byť dostupné postupne širokej verejnosti a zavedené do sylabov na školách, ako je to v niektorých krajinách už dlhší čas realitou. Ide o schopnosť identifikácie kľúčových objektívnych a subjektívnych procesov prebiehajúcich v našom okolí a spoločnosti. Vzťahov(aj hierarchických) medzi týmito procesmi, ich pravidiel, cieľov, konceptov a možného tvorcu, tvorcov(subjektu, subjektov). Ich správne zhodnotenie, blížiace sa pravidlám objektívnej reality umožňuje definovať najpravdepodobnejšie varianty vývoja budúcnosti.
Subjekt=vodič, pilot
Objekt=auto, lietadlo
vedomie=pilot
podvedomie=autopilot

Jednotlivé kľúčové prebiehajúce spoločenské a prírodné procesy tu boli mnoho krát pomerne detailne popísané. Napr. Globalizácia(Objektívny proces koncentrácie riadenia výrobných, komunikačných, dopravných,..prostriedkov = MOCI) a snahu o jej kontrolu subjektom globálnej politiky, Zmena logiky sociálneho správania, Čas(vzájomný vzťah dvoch kmitavých procesov z ktorých jeden určíme subjektívne ako etalón, t.j.objektívny čas v tomto zmysle neexistuje), proces tvorenia na báze trojjedinosti MIM(matéria je zobrazením miery informácie) namiesto zámerne chybných v tvorivom procese nepoužiteľných kategórii matéria, energia, čas a priestor(METS),atď..

Nechajte si túto staro-novú metodológiu vnímania okolitého sveta(lexikálne=slovne vyjadrený selský rozum) aspoň pár týždňov uležať v podvedomí a potom sa pozrite na akúkoľvek napr.politickú situáciu cez ne, ako cez prizmu a budete si vedieť odpovedať sám na Vašu otázku. Mne a ďalším podobne zmýšľajúcim ľuďom i...

Automaticky kráceno

241758

14.04.2011 01:12

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

RE: Knihu

udo1 91.?.?.?

Nechajte si túto staro-novú metodológiu vnímania okolitého sveta(lexikálne=slovne vyjadrený selský rozum) aspoň pár týždňov uležať v podvedomí a potom sa pozrite na akúkoľvek napr.politickú situáciu cez ne, ako cez prizmu a budete si vedieť odpovedať sám na Vašu otázku. Mne a ďalším podobne zmýšľajúcim ľuďom ide o to, aby, každý, kto čo i len trochu prejaví záujem, mohol analyzovať, hodnotiť a konať ako Človek.

Ide o metódu rozrušenia informačnej pyramídy dnešného skryto otrokárskeho politického systému s pre niekoho paradoxným názvom demokracia. O evolúciu zmýšľania, namiesto revolúcie. Aby sa jej objekty(ovčania) mohli stať jej subjektami. Návod do reálnej politiky(poly-veľa, tykos-názor). Proste ako sa dopracovať k názoru spätému s realitou, keďže o to napriek tvrdeniu "slobodných" médii evidentne je v spoločnosti záujem a stúpa.

Ide o alternatívnu terminológiu interdisciplinárnej univerzálnej komunikácie a tvorenia. Je základom nových konceptov udržateľného vývoja spoločnosti alternatívnych biblickému elitárnemu apokalypticko-fašistickému. Vychádza z teórie systémov, kmitania a kybernetiky. Je to staro-nový sociálno-psychologický metrologicko udržateľný model spoločnosti, ktorého úlohou je zabezpečiť možnosť naplnenia potenciálu rozvoja jednotlivca v kolektíve.

AK nejakému z uvedených slov nerozumiete, vysvetlím ho, no všetky sú obecne známe. Nie je tam v podstate nič nové. Snáď okrem dávnejšie spomínaného GP, či GPP. Globálny prediktor, parazit. Kolektív s pretenziou subjektu globálneho riadenia.

Ešte snáď HNR(v rámci systémov, v ktorých žijeme je Hierarchicky najvyššie riadenie technický termín zo sociálnej psychológie pre výraz Boh; nie je však podstatou nový)

Snažím sa Vám pomôcť, aby ste bol schopný otázky položiť tak, aby Vám moja odpoveď pomohla a neinterpretoval ste ju v rámci spoločenských stereotypov pravdepodobne štatisticky dominujúcich Vašemu psychologickému profilu.
Ak Vám totiž odpoviem priamo na otázku a vy jednoducho chápete veci inak, budete si moju odpoveď interpretovať v rámci svojho spôsobu uvažovania a vznikne v lepšom prípade nedorozumenie.

Často sa stáva, že keď komunikujú dve rozdielne vychované, vzdelané osoby, jeden niečo povie a druhý povie chápem, no pochopí to po svojom a vznikne z toho niekedy dokonca pravý opak. Ako u "našich" pseudonovikanárikov. Vytrhnutie z kontextu, prevrátenie, či zámerné "nepochopenie".(viď napr zábavné inerviu na youtube Rytmus vs. Nový čas a potkani[smích] )
Neide len o reč, kultúru, ale o spôsob uvažovania, mieru chápania reálneho fungovania spoločnosti, sveta, jeho hodnotenie a ciele subjektu(korelujúce, či nekorelujuce s pravdepodobnými cielmi HNR, obecného a osobného blaha a rozvoja).
Ďalej to nebudem rozpisovať, lebo je to trochu off topic, aj keď to o úroveň ďalej zase raz smeruje k podstate témy.

u.

241759

Re: dub
Poďme na podstatu:
Čo je to vlastne energia a dá sa oddeliť od hmoty?
Energia vzniká v zásade pri prechode z jedného skupenstva hmoty do druhého. Pridám teplo do vody, dostanem paru. Uberiem teplo vode, dostanem ľad. Zrovna tak je napr. tzv. kinetická energia objektu, či častice spojená neoddeliteľne spojená s touto časticou, atď..

Z tohto pohľadu je aj napr. el.- mag. pole formou hmoty. To isté platí pre svetlo. S tým zároveň miznú umelé nereálne problémy tzv. korpuskulárno-vlnovej teórie o podstate svetla a začína byť Einsteinová teória relativity problematická. Pojem časopriestor, rýchlosť svetla ako hraničná rýchlosť,.. Kto a prečo inak asi tak týmto tóriám vlastne robil to šialené PR, tak ako tzv. Big-Bangu a aký mali tieto teórie dlhodobý vplyv na podvedomie más v 20.stor..? V bývalých "humanitnych" boli rozvinuté min. 2 podobné volavkové megaprojekty v min.storočí: Marxizmus a Protokoly, poprípade niektoré z "úletov = chýb" Freudovej psychoanalýzy a pár ďalších,..Dá sa ojebabrať 1-2, možno 3, no nie viac generácii. Zákon času nepustí.
Čo je čas? Že je to subjektívny pojem a objektívne od istej úrovne chápania neexistuje, sme tu rozoberali.

Môže byť teda "energia" bez hmoty?
Moc dôležitá a na prvý pohľad jednoduchá otázka nie len na Vás dub [smích]
Oddelenie energie od "hmoty" spolu s pojmami, Aristotelovými "kategóriami" čas a priestor(neskôr časopriestor)sa javí byť hlavnou príčinou slepej uličky dnešného energetického biznisu(aj diskutovanej Fukušimy) a fyziky obecne. A nie len fyziky. Detto tzv. humanitných vied.

Kategórie Hmota, Energia, Čas a Priestor ako "základ" západnej vedy sa javia byť chybné.
Správne sa javia byť Hmota(včítane energie ako jej formy), Miera(usporiadanosť=čas, priestor, hmotnosť,..) a informácia predstava(obraz) toho, kto tvorí, resp. pozoruje, ovplyvňuje daný jav.

Zase klasická poučka z politológie:
"Čo sa niekomu môže javiť ako chyba, môže druhému priniesť ovocie."
T.j. môže byť pre niekoho cieľ.
Kedy a kde sa daná chybička vloudila?
Zasa obligátne: Qui bono?
a nasleduje hĺbkova analýza príčiny dnešného marazmu..

Zem má kovové jadro
= 1. pól elektromagnetického dynama tvoriaceho obrovské elektroagnetické pole chrániace nás okrem iného z časti pred rôznymi frekvenciami žiarení z okolitého vesmíru.
2. pólom vyzerá byť ionosféra.
Vzájomný rotačný pohyb týchto dvoch pólov, častí obrovského kondenzátoru(atmosféry) vytvára pre nás plne dostačujúci, v podstate nekonečný energetický potenciál čistej samo sa dobíjajúcej energie. Na škole som sa stretol na prednáške s aplikovanej matematiky s odhadom potenciálu podľa rôznych prepočtov cca. 50-100 násobku všetkých elektrání na svete.
Ako ju sňať a kontrolovať?

V tomto zmysle sa stále častejšie na nete objavujúce správy o vynálezcoch strojov vyrábajúcich energiu v jej rôznych formách s účinnosťou ak...

Automaticky kráceno

241860

pokračovanie re: dub..

V tomto zmysle sa stále častejšie na nete objavujúce správy o vynálezcoch strojov vyrábajúcich energiu v jej rôznych formách s účinnosťou akože vyššou ako 1. Samozrejme ich "odborná" stereotypná "zasvätená" verejnosť automaticky odmieta.
T.j. pre neznalého, obmedzeného fyzika podobné prístroje na prvý pohľad odporujú trochu nešťastne ne-pochopenému 1.termodynamickému zákonu (obecne nazývané v žargóne perpetuum mobile).

No kondenzátor, v ktorom žijeme a jeho potenciál je nadradený systém o nižšej frekvencí. Z teórie kmitania a systémov vieme, aké to má dôsledky na výrobu elektriny a ekonomiku..
A nič nie je praktickejšie, ako dobrá teória umožňujúca modelovať, predpovedať budúce situácie a kontrolovať "osud".
Vieme, že vo vesmíre niet statiky a všetko, čo vidíme sú rôzne hierarchicky usporiadané kmitavé procesy s rôznymi vzťahmi. Tendencie vedúce z jedného stavu do ďalšieho. Majú teda cieľ-e a ten-tie nebývajú bez tvorcov, tvorcu. Prebiehajúce procesy sú buď riadené, alebo samoriadené(ak nevieme identifikovať subjekt riadenia, ktorý ich dostal do programovo-adaptívneho modulu vyvolávajúceho zdanie samoriadenia). Všetko spolu primerane súvisí.

Svet, ako náhoda je teda v dnešnom zmysle konšpirácia.

Dajte ľuďom bezhraničný zdroj energie, elektriny, keď majú obydlia, stroje, jedlo, cesty, autá, lietadlá a sviniam vyschne válov a obrátia sa hore bruchom. Elita zakape, lebo príde o zdroje. Postaviť úročenie mimo zákon nie je reálne žiadny vážny problém. No ak plebs a jeho "zasvätené autoriti" udržím v úlete chybnej interpretácie 1.termodynamického zákona, získam ako
š-fašo zase raz trochu času, že áno..

Navyše keď sa prejde na energojednotky = kWh invariant zodpovedajúci proporcionálne objemu vyroby a služieb..

Chudák Tesla, asi včas nepochopil, že sociálnym a kultúrnym j-elitným inžinierom(správcom systému,v ktorom žijeme) nemusí nutne vždy ísť o blaho ľudu a jeho rozvoj smerom k Človeku.

241866

Re: dub
Odpoviem protiotázkou [velký smích] :
Je podľa vás vákuum skupenstvo hmoty?
Skupenstvá:
pevné, kvapalné, plynné, plazma, vákuum..
Potom by vznikla otázka:
Je viac hmoty(energie) v skupenstve, forme plazmy, či vákua?
Môže byť potom vákuum nosičom?
Inak existuje tu viac krát spomínaná teória torzných polí, čo sa týka nositeľa informácii, informačných polí.

241930

Re: dub
Môžete mi na tú teóriu, rozbory a mat.-fyz. modely prosím preposlať linky?
Možno mnohé chápeme podobne, no používame odlišné, resp.vymenené termíny. O akú verziu teórie éteru ide a kto je autorom?
Snáď bude nápomocná pri korekciách a riešení niektorých problémov, kde neviem-e ako ďalej.

Fundamentálka je základ a stále sa musí zdokonaľovať.
Ak sa v nej objavia zásadné chyby, bývajú pre spoločnosť fatálne.
Filozofia, ekonomika, fyzika, matika, inžinierske odbory(tzv.oficiálnu ekonomiku medzi ne nerátam), sociálna psychológia, umenie(ako cultural engineering),atď.. sú postavené na kategóriách a medzi nimi definovaných vzťahoch.

Ako ste spomenuli, západný systém kategórii METS(matery, energy, time, space) je evidentne chybný a je na najvyšších úrovniach spoločenského podvedomia podstatou väčšiny dnešných globálnych problémov. Problémy ako fiat money, úročenie,.. sú voči nemu druhoradé a z neho vyvodené. Celá informačná otrokárska pyramída je postavená na ňom. V tomto zmysle je základom dlhodobých snáh j-elít o globálny fašizmus. Preto je nevyhnutné ho riešiť, zdokonaľovať a hľadať konsenzus.

242053

17.04.2011 13:17

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

RE: ...

udo1 46.?.?.?

re:esw
Na druhej strane treba priznať, že toto komunitné, rodinné, z časti uzavreté správanie pomohlo našim národom prežiť posledných min.1000 rokov v područí západnej biblickej civilizácie.
..a nedôvera k autoritiam [smích]
Samozrejme má aj svoje negatíva, no ako sa hovorí:
"Všetko s mierou".

242055

20.04.2011 17:43

BRICS a přestavba světa

RE: Nie ze by som to tehlickam nezelal

udo1 46.?.?.?

zdravím dub..
trochu off topic..
nemám Váš email..možno ste prehliadli moju prosbu v minulej diskusii. Môžete my prosím poslat tie linky na fundamentálne modely, o ktorých sme sa bavili v článku z 14.4. o Fukušime. Sú podstatou aj ekonomických modelov. Na konferencii ŠOS v r.2008 bol jeden mnou spomínaný koncepčný model a na neho nadviazaný energo-jednotkový model odprezentovaný. BRICS sa nejaví byť až tak rozdielnym od ŠOS. Nasledovali ďalšie rokovania a výmeny delegácii. Hlavne Irán, Vietnam, Rusko, Ukrajina,.. viaceré Arabské krajiny, India, Pakistan,.. Aj Slovensko a Čechy boli spomenuté v záznamoch. Min. jedna prezentácia bola priamo v Bruseli. Záznamy sú k dispozícii. Číňania to majú vraj od roku 1994. Na lepšiu komplexnú alternatívu dnešného systému som nenarazil. S istými zmenami vyzerá byť celkom použiteľný aj pre strednú Európu, resp.sa mu možno nevyhneme v strednodobom horizonte a prinesie dosť podstatné zmeny v našich životoch. Zdalo sa mi, že spomínate mierne odlišný model. Možno sme sa však nerozumeli, alebo ste narazili na lepší, novší koncepčný systém?
Ďakujem
u.

242295

24.04.2011 12:50

Politický marketing a války v minulém století

RE: Obavy

udo1 46.?.?.?

re:quido2..
Hmm..Nemá tu niekto presnejšie materiály ohľadom slávnych myslím dvoch kôl Havlovej amnestie? Mal som dáke linky a niečo aj posťahované a výsledok hodne smrdel. Až príliš často sa dostávam pri všelijakých mafstorkách z 90.rokov až do teraz v dodatkoch k formulácii: "Prepustený počas Havlovej amnestie". Neviem ako v Čechách, či je to podobne. Aké bolo kritérium výberu amnestovaných a kto vyberal. Možno ochlasta Vašek fakt plne nechápal, čo ho síce neospravedlňuje, no ako hovorí jedno zo zlatých pravidiel politického marketingu:
"Čo sa pre niekoho javí ako chyba, býva z pravidla pre druhého zámerom".

Zrovna tak kto navrhol F.Gálovi, aby predstavil VPN V.Mečiara?
Alebo to bola tiež iba "klubová fáma" a Fedorko s Vaškom konali tiež ovčiansky proiniciatívne?
Potom ťažko hľadať priame dôkazy. Admin(resp. jeho periféria) v tom prípade odviedoli profi job.
V štruktúre sú predsa tiež len befulkami a hockedy môžu byť predhodení. Hádam im to už docvaklo a nerozhodli sa neprimerane..
V konečnom dôsledku sú však "dôkazy" nepotrebné. V zásade stačí po sedliacky zhodnotiť výsledky a ak aspoň zhruba chápeme štruktúru a metódy systému, vieme celkom spoľahlivo identifikovať najpravdepodobnejšiu príčinnú variantu.

Celkom pekný článok na úvod.
No tzv. politický marketing,
či metodológia psychológie riadenia ide oveľa ďalej.
Až do oblastí, ktoré pre niekoho,
čo sa týka ovládania podvedomia más,
hraničia s "mágiou", či tzv."myslikou".
Smerom k tzv. cultural engineeringu
a pravidlám dlhodobej práce s matricami kolektívneho podvedomia.
(z eng.,de.Matrix v matematike 1D-Vektor, 2D-Matica, 3D-Tenzor..)
Síce niektoré PR-ené a celebriťkované autoriťky v záp."civilizácii" tvrdia,
že kolektívna psychika (vedomie a podvedomie) neexistuje v rámci dominujúcej filozofie egoizma, no u zvierat evidentne existuje.
Rovnako aj u dákej partie chlapíkov na pivku,
či skupiny fajčiarov na pracovisku a ich malej fajčiarskej,
rituáloch v kostoloch, synagóge, staroegyptskom chráme, či niekde v džungli..

Teda..Matrica je Koncepcia riadenia v obrazoch.
Séria, štruktúra charakteristických symbolov,
vytvárajúcich príbehy, ktoré sa v podvedomí cieľových skupín
pretavujú do spoločenských stereotypov.
Po generácie sa zamontovávajú,
infiltrujú do danej kultúry
metódami "kultúrnej spolupráce"
a následne slúžia ako gombíky a páčky na korekcie kurzu autopilota lietadielka, či ľoďky na ceste oceánom..

Ovčania, ich podvedomé správanie a hlavne emócie
sú obrazne povedané(človek myslí v obrazoch[smích]) koncertom médii, hudby, náboženstiev, ideológii,oficiálnej "vedy", seriálov, "block-busterov",ekonomického stresu(úrokových sadzieb), konvenčných vojničiek,atď.. popoťahované kolektívom-diregentom ako marionetky.

Pre psychicky a fyzicky zdravého Človeka však niet mystiky.
Snáď najneskôr naši potomkovia budú Ľuďmi,
no bo...

Automaticky kráceno

242580

24.04.2011 13:47

Politický marketing a války v minulém století

RE: Těžká otázka

udo1 46.?.?.?

re:Jemelík
Nahrávate si?
Ste nový, či staronový provokatér? [smích]

Kooperovať aj so západom, zrovna tak s Rusmi, Číňanmi
a učiť sa trebárs to aj od h-is-tórických zvrátených židov, kresťanov, či muslimov, ak u nich niečo pozitívne nájdeme.
Nezvrátený pôvodný Achnatonov, Mojžišov, Ježišov, či Mohamedov monoteizmus je ako životná filozofia docela použiteľný.
Najmenej deformovane je dnes podaný asi v Koráne.
Preto aj Korán začína dominovať, napriek tomu, že je chronologicky poprehadzovaný a muslimovia ho nečítajú.
Veria interpretácii svojich mufti a immámov.
Hádam sa z toho postupne ľudsky dostanú a možno dokonca nám pomôžu(bez "islamizácie").

Korán je jednou z možností, ako by sa mohlo kresťanstvo(biblia) a západná filozofia obecne trochu "poľudštiť".
Prípadne v kľúčovej chvíli trochu podusiť Globálneho prediktora-parazita tým, že mu vypnú zdroje=ropou z časti krytý dolár. Proste na chvíľu pribrzdia ťažbu, až tlak na západný parazitický finančný systém bude blízko kritickému stavu. Rana z milosti a esenciálna pomoc jednoduchým američanom a európanom, ktorí nechcú globálny fašizmus. Koránická filozofia(nie h-is-tórickí zombi-muslimovia) zohrá tiež bezpochýb v globálnej informačnej vojne ešte závažnú rolu.

Tzv. Židia a kresťania majú však vážnejšie filozofické problémy.
Všetci sme na jednej lodi.
Dobre viete Jemelík, že ľuďom je podvedome jasné,
že ak sa budeme orientovať len na tých, alebo hentých,
pohltia nás a asimilujú.
Globálpoliticky sme jedným z nárazníkových pásiem,
kde prebieha výmena všetkého možného.
Môžeme sa vedome zhostiť svojej kľúčovej role,
z toho ťažiť pre obecné dobro, alebo robiť chyby
a postupne zaniknúť ako sub-kultúra.

Buď budeme schopní odhadnúť tendencie nadradených systémov, vsadiť v hre na správne karty, figúrky, rozvíjať optimálnejšie stratégie a obdržať tak podporu HNR (Hierarchicky najvyššieho riadenia, systému, Boha, prírody,..)alebo sa staneme nepotrebnými..
Áno, existuje "stratégia" typu "dahinleben", nihilizmu, prežitia, či hybernácie, no nie som si istý, či je dlhodobo udržateľná.

242583

25.04.2011 11:36

Politický marketing a války v minulém století

RE: ľahká otázka

udo1 46.?.?.?

re:Jemelík

Váš príspevok na prvý pohľad vyzeral akoby bol zo skupiny manévrov-provokácii v snahe o tzv. preregulovanie, či psychologické očkovanie. Myslel som, že niektorí platení, resp. kolaboračno-proaktívni diskutéri prešli na ďalší level demagógie. Zvyknú to totiž hlavne v deklaratívne "slobodných" médiách takto robiť. Hlavne keď už nevedia kudy-kam a situácia sa stáva neudržateľnou. Snáď chápete..
Ak bol môj odhad, čo sa Vás týka nesprávny, ospravedlňujem sa.

Pre Rusov dúfam, že Rusko má budúcnosť.
No ako oni sami zvyknú hovoriť:
"Rusko je veľké a my sme všade doma".
V ich predstavách celý svet raz bude Ruskom a s tým je minimálne pre mňa trochu problém sa plne stotožniť [smích].
Kooperácia áno, no s každým, ak sa čo len na jednej veci zhodneme. Dôležité sú v tomto zmysle idei-chápanie, postoje a metódy, nie až tak osoby, či skupiny osôb. Inak tie môžu byť aj tak zlikvidované tým(či oným spôsobom), no s myšlienkami(a hlavne s veľkými) je to ťažšie..

Problematické sú aj osoby u ktorých je lož štandardom myslenia, pričom bývajú na základe svojho okolia a "výchovy" presvedčení, že konajú dobro. Majú tak prevrátenú psychiku(schizofrénia, psychóza, či kedysi "posadnutosť" ), že zásadne konajú opak toho, čo deklarujú..

re:Boh, kresťanstvo, monoteizmus..
Pre mňa(a nie len) je trochu ťažké si predstaviť, že by pri evidentnej usporiadanosti sveta, existujúcich fyzikálnych(a sociálnych) pravidlách tieto nemali cieľ a tvorcu. T.j.že by vznikali "sami sebou". Je to trochu nelogické.
Myslím, že ignorovať tak závažný faktor, ako Vše-obecnú Mieru(Boha) je nerozumné. Jeho ciele a ním preferované tendencie v rámci hierchií prebiehajúcich prírodných a sociálnych procesov sú totiž určite dominujúce. Na tom pracujú v zásade aj metodológie globálneho politického top-manažmentu, s protagonistami ktorého sa v médiách logicky nestretnete. Iba s ich perifériou(CEO-s, prezidenti, premiéri, predsedovia,..).

Tzv. Konceptuálna moc globálneho riadenia(či odborne polit.term.Globálny prediktor) sa tiež snaží odhadovať v prvom rade objektívne globálne tendencie z dielne HNR(Boha) a jemne ich pozdržať, či povychýliť egoisticky vo svoj prospech. Väčšinou na úkor ostatných. Aj Vami spomínaný pojem hierarchia prevrátil počas dlhej h-is-tórie do absurda. Zosobnili si ho, v podstate aby ovčanov odrezali od pomoci ich Otca. No metódy išli oveľa ďalej..

Máte pravdu Jemelík, že h-is-tórické hierarchické kresťanstvo, cirkev, verí v Boha, ktorého niet.
Potom sú Bohu naozaj bližšie tzv. ateisti, ktorí neveria v Boha, ktorý je.
Inak lepšie je veriť svojmu Otcovi, ako v svojho Otca.
Malý, no obrovský rozdiel v podvedomí Človeka, námestníka Boha na zemi.

Judaizmus je umelá ideológia otrokárov, "nadradenej" výkonnej kasty, za ktorou sa skrýva hl. projektant dnešnej formy modernejšieho otrokárskeho režimu. V tomto zmysle sa za p...

Automaticky kráceno

242623

25.04.2011 12:03

Politický marketing a války v minulém století

RE: Těžká otázka

udo1 46.?.?.?

re:judaizmus
Judaizmus je umelá ideológia otrokárov, "nadradenej" výkonnej kasty, za ktorou sa skrýva hl. projektant dnešnej formy modernejšieho otrokárskeho režimu. Tzv. kresťanstvo bolo pretvorené v ideológiu otrokov. V tomto zmysle sa za posledných min.4-5000 rokov nič nezmenilo. Vládnu na princípe eliminácie a prevracania lepších alternatív vývoja spoločnosti, ako je tá ich. Vedia, že HNR potom nemá čo podporiť, ovečky sa len modlia za lepšie zajtrajšky, či "posmrtný život" (v umelom v 5000, či 2000r.PR-enej forme samozrejme neexistujúcom nebi) a niekto sa smeje.. Inak ne-bo..ne-boh..miesto, kde niet Boha. To asi vedeli už naši dávni predkovia..

Re: monoteizmus, hierarchia
Prečo sa GPP vždy budú snažiť diskreditovať monoteizmus?
Základom ich myslenia, systému je totiž ateizmus a hierarchičnosť.

Možno si ani plne neuvedomujete Jemelík, ako presne ste identifikovali podstatu, 2 základné kamene dnešného systému.
Zbožsťovanie prírody vo Védach vidím ako problém. Je to len panteizmus(jeden z leitmotív mat(r)ice filmu Avatar zameranej na budúcu generáciu=stovky miliónov mladých ľudí, v čom súhlasí, napriek mnohým výhradám, s Racingerovým hovorcom). Nič viac, nič menej a či sa ľudia vyvinuli na tejto planéte, alebo inde, nie je opäť v tomto zmysle podstatné. Niekde sa aj tak vyvinúť museli, ak chápete. Pričom nechcem povedať, že vo Védach nie je mnoho múdrostí, skúseností vekov a stoviek, možno tisícov generácii.. Tiež boli však formou hierarchie, zasvätenia. Mali svojich kňazov, druidov, či kaldunov.. To, že ideologickú vojnu vyhralo h-is-tórické kresťanstvo, má svoje hlboké dôvody. Nebolo to len ohňom a mečom. Zrejme zodpovedalo viac objektívnym tendenciám. Časť tzv. védickej elity sa inak evidentne nechala kúpiť, prípadne spoznala "výhody" nového systému a prestúpila na neho.
Okrem toho, ako sa hovorí:
"2-krát do tej istej rieky nevstúpiš."

Áno, momentálne sa mnohé tzv. védické smery(a nie len oni) dohadujú o 100+1 variantách minulosti, pričom riskujú stratu budúcnosti. No je aj jasné, že bez poučenia z minulosti riskujeme opakovanie chýb, za čím nasleduje znova obligátne:
Qui bono?

Ide o pohľad na dejiny ako celok. Na objektívny globálny proces koncentrácie moci, odhad jeho cieľov, tendencií a pravidiel. Najpravdepodobnejší priebeh vzhľadom na dnešnú situáciu(výsledok) a jeho logické príčiny. Zohľadniť ďalšie kľúčové faktory dejín ako napr. postupné dejinné prejavy Zmeny logiky sociálneho správania, možné zámery HNR,atď..
Aby sme sa priblížili objektívnej realite, treba každú h-is-tórickú udalosť(tzv.fakt) následne treba reinterpretovať z pohľadu týchto dominujúcich procesov.

Je teda nevyhnutné ponúknuť komplexnú alternatívu, vhodnejšiu, čo sa týka rozvoja, napĺňania potenciálu jednotlivca a spoločnosti. Dnešný systém v tomto zmysle nie je nevhodný ako celok.
Treba teda zodpovedať otázky:
Čo je na te...

Automaticky kráceno

242626

25.04.2011 12:05

Politický marketing a války v minulém století

RE: Těžká otázka

udo1 46.?.?.?

pokračovanie re: Jemelík

Je teda nevyhnutné ponúknuť komplexnú alternatívu vhodnejšiu, čo sa týka rozvoja, napĺňania potenciálu jednotlivca a spoločnosti. Dnešný systém v tomto zmysle nie je nevhodný ako celok.
Treba teda zodpovedať otázky:
Čo je na tejto spoločnosti dobré, čo nie a aké by to malo byť?
Resp. aký je koncept riadenia spoločnosti, a čo na ňom treba zmeniť?
Na dobre položenú otázku sa ľahko hľadá odpoveď.

re:cesta vpred
Áno Jemelík, je iba cesta vpred, no ako sa hovorí:
"Treba žiť stále, nie len zajtra, včera, či teraz."

hmm..tak asi toľko v snahe o vysvetlenie nedorozumení a daní vecí na správnejšiu mieru..

Príjemný víkend prajem

u.

242627

06.05.2011 01:50

Třetí obhajovací řeč

RE: obhajovací řeč

udo1 46.?.?.?

Ako odpoveď na uvedený "rozsudok", by som navrhoval pouvažovať aktívnym čitateľom nad zbierkou zameranou na financovanie profesionálnej prípravy obžaloby,
resp. trestného oznámenia pre podozrenie z propagácie terorizmu, fašizmu (teroru konkrétnej známej menšiny voči väčšine), rasizmu, genocíde, zločinom proti ľudskosti zámernej zákernej dezinterpretácii podstaty Listiny základných práv a slobôd - slobody prejavu, obmedzovaniu zákl. ľudských práv a slobôd jednotlivca a spoločnosti s dlhodobým cieľom rozkladu spoločnosti a je hodnôt zameraným na aplikácie rôznych foriem fašizmu. Poprípade vlastizradu..

Objekty trestného oznámenia:
LPA(najlepšie je konkrétni predstavitelia Petr Jakeš,atď..), Jiri Bilina, predsedkyna senátu Milcová a štátny zástupca, žalobca Petr Bláha,..

Poslední dvaja zároveň za obzvlášť závažný precedent hrubého úmyselného zneužitia právomoci verejného činiteľa vo forme pokusu o dezinterpretáciu oficiálne deklarovanej podstaty nášho právneho systému, pokus o jeho zvrátenie proti záujmom verejnosti(rozvoja spoločnosti) s vedomým cieľom jej postupnej fašizácie.

Prípadne podozrenie zo založenia a prevádzkovania jednej zo zvlášť nebezpečných sofistikovaných nepriamo(tu viac krát detailne popisovanými podprahovými technikami) organizovaných teroristických skupín s vyššie uvedenými cieľmi, deklarujúcej verejne zásadne ich pravý opak.

Niečo a´la kauza "Skupinka" na Slovensku pár rokov dozadu [smích]
Nech to celé ale hlavne prebehne verejne!

Všetko myslím s plnou vážnosťou.
Dať hlavy dokopy a zložiť sa na právnika, dobrých právnikov.
Prípadne aj niektorých z čitateľov, ak vedia odborne pomôcť..
Možno naozaj dozrel čas.

Treba použiť vlastné zbrane skrytých ozajstných fašistov proti nim samým. Myslím, že nie som ďaleko od pravdy, keď tvrdím, že ich mieru chápania situácie sme už dávnejšie presiahli.
Poďme testovať ich metódy.
Nie všetky sú blbé a mnohé môžeme použiť, preveriť praxou a časom. Na tejto úrovni chápania.
Snáď sa dôsledkom stúpajúcej popularity procesu aj skryto-verejní kľúčoví protagonisti globálneho a lokálneho fašizmu nad sebou zamyslia a pokúsia sa byť znova ľuďmi. Inak budú na smiech a verejné opovrhnutie,..

Dostatočne dlho sme sa pozerali akým spôsobom sa tieto strelené decká hrajú. Hrajme sa našu hru na tom, čo oni považujú za svoje pieskovisko! Možno bude toto kontrolované zrýchlenie času jedným z ďalších naplnení úlohy OZ Zvedavec [velký smích]
OK, nebudem to ďalej rozvádzať, snáď chápete podstatu.
Nech sa to najprv v kľude uleží v hlavách..
Puding tiež najlepšie chutí studený.

u.

243465

06.05.2011 11:49

Třetí obhajovací řeč

RE: obhajovací řeč

udo1 46.?.?.?

Máte plnú pravdu a je to jedna vec, ktorú sa od nich máme učiť. Neide však o to vyhrať bitku, ale vojnu. Danú konšteláciu beriem ako príležitosť nazbierať skúsenosť a otestovať zmeny v myslení, reakcie týchto inštitucionalizovaných harakiristov.

Vytvoriť podmienky s cieľom predmetne zaujať a angažovať čo najviac pochybovačov o správnom nastavení systému. Napriek všetkému mám dôveru v ľudí.

Každý sa rodí dobrý a ak je možné mu po dlhodobej antispoločenskej deformácii (školou, "náboženstvami", "slobodnými" médiami, filmami,..) otvoriť trochu oči a umožniť sebareflexiu, možno nie je dobré príliš dlho váhať.

Prípadne naozaj zvážiť nižšie od prispievateľa GF spomínané podanie žiadosti o prešetrenie ústavnosti evidentne protiústavného zákona o holohoaxte aj z dôvodu jeho evidentného obzvlášť závažného cieleného zneužívania istými protištátnymi kruhmi proti jednotlivcom a spoločnosti ako celku.

Ak ovčania naozaj nebudú mať záujem o budúcnosť spoločnosti, svojich detí a seba..stať sa občanmi,
vyzeralo by to naozaj, ako vravíte, na hlbší problém a riziko temnej, prípadne žiadnej budúcnosti by sa mierne zväčšilo.

Ak bude o riešenie situácie na báze reakcii záujem, vytvorte na to prípadne nejakú špeciálnu kolonku. Vy ste urobili pre spoločnosť veľmi veľa. Zvážiť situáciu, aby ste sa nepreťažili.
Tým by ste nikomu neprospeli a najmenej sebe..
Treba dať ďalším priestor na realizáciu.
Nemôžete riešiť všetko, keď u druhých niet rozumu a slobodnej vôle. Na to práve tí grázli hrajú..na pohodlnosť a kontrolu podvedomia stáda.

Z precedensov v dejinách globálny fašisti vedia, že samému sa to nikomu nepodarilo: Achnaton, Mojžiš, Ježiš, Mohamed, Budha,.. A v tom majú pravdu. Systém je však takto z najvyššej inštancie nastavený správne. Jeden z hlavných cieľov spoločnosti je totiž spomínané napĺňanie potenciálu čo najväčším počtom indivíduií nášho kolektívu.

Správcovia systému ho nastavili tak, že zneužívajú toto pravidlo vo svoj prospech.
Ostatne ako mnohé iné dobré objektívne pravidlá..
Netvrdím však, že by si to adminova periféria uvedomovala. Sú to akurát vlci, svorka, tiež podstatou samostatne neuvažujúci dav, stádo, konajúci deformovanou podprahovo centrálne systémom riadenou proaktívnou zvrhlou intuíciou. Bez morálky a schopnosti prehodnotiť príčinno-dôsledkové zväzy a zafixované stereotypy. Sú málokedy schopní vyísť za chápanie svojej funkcie, statusu, ktorej zrovna tak nie sú majiteľmi.

Masa si to však najprv musí uvedomiť. Na to máme net a stále ešte zatiaľ oficiálne deklarovanú slobodu slova.

243524

06.05.2011 15:33

Třetí obhajovací řeč

RE: obhajovací řeč

udo1 188.?.?.?

Pardon, to mala byť reakcia na pripomienku V.Stworu s číslom 243465. Pár krát mi padla prípojka..

Myslím, že by stačilo len urobiť nejakú spomínanú kolonku s názvom napr. PRÁVO, či iným podľa uváženia. Nech sa tunajšie horúce hlavy, ich kamaráti a známi môžu realizovať na konkrétnom zmysluplnom projekte.

Neide až tak o okamžitý efekt, ale o tendenciu. Samofinancovateľnú modelovú online občiansku iniciátívu s cieľom zabrániť fašizácii spoločnosti a použitia legálnych prostriedkov na súdne stíhanie protagonistov globálneho korporátneho fašizmu na báze judaizmu a iných podobných zvrátených rasistických "nadradených" pyramídových ideológii(LPA a spol., atď.). Použiteľnej aj na korekcie v politike komunálnej samosprávy, štátnej, medzinárodnej a neskôr globálnej politiky.

Pekne zdola s chápaním rovným, resp. vyšším vrchu pyramídky..
A zrazu sa nám akoby sama rozsype..
..v novej logike sociálneho správania zrazu poslední budu prvými a prví poslednými [smích]

Proste maličký verejný priestor na zber, výmenu a prípravu myšlienok s konkrétnym cieľom spoločného postupného vypracovania trestného oznámenia na spomínané osoby.
Taký väčší semestrálny projektík [velký smích]

Zahrnuté môžu byť samozrejme ďalšie a ďalšie opodstatnené obvinenia.

243556

Zaujímavá poznámka..
Čo, koho autor chápe pod pojmom "jezuité"?
Kto vytvoril "jezuitov"?
Nemyslím starého Ignáca..
Som presvedčený, že 99.9% jezuitov, politikov, cirkvevných, moslimských.. hierarchov, CEO-s to myslí dobre.
Kde "SA vloudila chybička?" [smích]

243765

09.05.2011 23:58

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

udo1 46.?.?.?

"9 stupňov duchovnosti" by som zhrnul logicky do 4.typov psychiky(duchovnosti):

1. Zvierací:
Operujúci na báze pudov - deti v prvých mesiacoch po narodení, osoby z obzvlášť závažným postihnutím a napr. alkoholici a iní narkomani.

2. Zombi, alebo biorobot:
osoba idúca s davom, ktorej stereotypy(inštinktívne správanie) je ovládané kultúrou, v ktorej sa nachádza. Je neschopný identifikovať mechanizmy riadenia kultúry, prevládajúce tendencie vlastného a kolektívneho podvedomia.

3. Bes, či démon:
Schopný identifikovať trendy kultúry determinujúcej jeho psychické črty, využívajúci tieto vedomosti egoisticky pre seba, príp. úzku klanovú skupinu(podstata fašizmu).

4. Človek
Schopný identifikácie podprahových individuálnych a kolektívnych procesov a mechanizmov ich riadenia. Využíva ich neegoisticky v prospech vše-obecného rozvoja a vytvárania podmienok na napĺňanie potenciálu seba a čo najväčšieho počtu osôb v populácii. Snaha o neustály dialóg s Bohom. Človek je božím dieťaťom a námestníkom HNR(Hierarchicky najvyššieho riadenia=Boh) na tejto zemi. Zo všetkými právami, povinnosťami a zodpovednosťou Tvorcu. Otec k nemu rozpráva neustále cez meniace sa životné okolnosti. Človek koriguje svoje stereotypy aj v dialektickom(nehegelovskom-nie boj protikladov!) režime hľadania súvislostí v dialógu s ostatnými ľuďmi. T.j. hlavne v tandeme muž-žena tvoriacim ďalšiu generáciu.

Myslí na princípe MIM = Zhmotnenie = Tvorenie je nadelením informácie(obrazu, predstavy, myšlienky) Mierou(usporiadaním=pravidlami=konkrétnou formou).
To sa javí byť zároveň podstatou tzv. trojjedinosti Boha, označovanej ni(e)kým zámerne za nepochopiteľnú.
Človek nepracuje na princípe METS(matter, energy, time, space), ktorý je na proces tvorenia podstatou nepoužiteľný.

Intelekt, rozum je algoritmus spracovania informácie. Zdedené a naučené(miestnou kultúrou) stereotypy. Zmena intelektu je zmenou týchto stereotypov. Kontrolovaným procesom ich zmeny preprogramujem autopilota(svoje podvedomie) a dostanem sa podstatou mimo systém. Nie rozšírením vedomia(pilota), ako je to naznačené vo Védach a iných východných a západných filozofiách. Vedomie je obmedzené na 7-9 bit/s. Podvedomie nie.

Informácie, myšlienky, impulzy prichádzajú v závislosti od miery chápania prebiehajúcich procesov a morálky daného indivídua. Vo vesmíre niet ničoho, okrem procesov. Niet statiky. Procesy majú svoje pravidlá. Napr.dlhodobé nízkofrekvenčné dominujú krátkodobým vysokofrekvenčným. Majú svoju frekvenciu(rýchlosť zmeny), vlnovú dĺžku, fázovú rýchlosť..

Indivíduum, či kolektív prichádzajúce myšlienky hodnotí z hľadiska ich použiteľnosti pre svoje ciele(egoistické, či neegoistické).
Myšlienka je vietor, rozum je plachta a kormidlo lode.
Ak nemám rozum a vôľu Človeka, loď buď vietor prevráti, alebo sa rozbije o skaly.

To je pre ne-človeka drsný vietor h-is-tórickej nevyhnutnosti(...

Automaticky kráceno

243803

10.05.2011 00:02

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

udo1 46.?.?.?

pokračovanie..

Myšlienka je vietor, rozum je plachta a kormidlo lode.
Ak nemám rozum a vôľu Človeka, loď buď vietor prevráti, alebo sa rozbije o skaly.

To je pre ne-človeka drsný vietor h-is-tórickej nevyhnutnosti(= "nepochopiteľný" osud)
a pre chápajúceho Človeka jemný vánok dejinnej(Božej) mozaikovej účelnosti.

Človek neverí v Boha, ale verí Bohu, svojmu Otcovi. Je jedno na akej planéte, či v akom stave bytia. Otec nepotrebuje sprostredkovateľov na to, aby hovoril so svojim dieťaťom.
V tomto zmysle je Bohu bližšie ten, kto v neho neverí, ako ten kto verí v boha, akého niet(prezentované osobo-hierarchickými ateistickými svetovými "náboženstvami" infikovanými vplyvom j-elít).

Je nerozumné opomínať Boha, ako faktor.
RA je v tomto zmysle božím impulzom, zásahom do diania. Momentálnou zmenou Miery, lebo Boh je M-IE-RA.
Fyzikálne by to bola 2. derivácia podľa času, teda zrýchlenie.
Tendencia má svoju rýchlosť zmeny, čo je prvá derivácia.
Čas je zase iba Miera, ako aj hmotnosť, vzdialenosť..
Priestor a čas sú druhoradé kategórie vo vzťahu k Miere podľa aristotelovského ponímania kategórii.

243804

11.05.2011 00:20

Kolem Libye: o „svobodných médiích“ a „generální linii“

RE: jezuité?

udo1 46.?.?.?

Jou, malé upresnenie, aby zasa neboli nedorozumenia..
Myslím s Lin, či Erikou sme sa minule nepochopili, čo sa týka zodpovednosti tzv. politikov za dnešné dianie..

Myslieť niečo dobre neznamená konať dobre.
Ako sa hovorí:
"Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami".

Ako sme sa tu bavili, človek nemá len vôľu konať tak, či onak, no aj rozum, chápanie, schopnosť rozlíšenia, hodnotenia informácii, prípadne tendencii pri vyššej úrovni vnímania daného indivídua.

Je dôležité si uvedomiť, že všetci funkcionári sú pod vplyvom tých istých podprahových techník ako bežná populácia. Miera chápania funkcionárov všeho druhu(novinárov nevynímajúc) v zásade nepresahuje mieru chápania väčšiny populácie. No situácia sa posledné roky začína zásadne meniť.

Opakujem teda, že väčšina spomínaných papalášov to naozaj nemyslí zle a mnohí si egoistickú činnosť, do ktorej sú zväčša na začiatku nevedome vlákaní, či donútení, následne snaží nejako pozitívne ospravedlniť. Iba neveľké percento majiteľov mien ťahaných z obligátneho suda je svojou rodinou, výchovou a kultúrou zdeformovaných tak, že sú ložiskom rakoviny spoločnosti. T.j. majú psychický profil chápavého, presvedčeného bezmierneho upírskeho korporátneho egoizmu = fašizmus v rôznych formách tzv.judaizmu, scientológie, slobodomurárstva,atď..

Navyše si často neuvedomujú, že nie sú majiteľmi dosiahnutej "pozície" a ani ich v reále neexistujúca strana, príp. ideológia, či hnutie. Majiteľom sú v tomto zmysle profesionálni paraziti-admini konceptu schopní prognóz v rámci dominujúcich prírodno-sociálnych tendencii a ovládajúci v globále koordinovane korekčné mechanizmy(médiá, banky-úrokové sadzby, burzu,..)

Úlohou v zásade rovnakými technológiami informačnej vojny je vmanipulovať novinárov ako žoldnierov 4.formy moci(term.UK fak.Masmediálnej komunikácie) do úlohy rozoštvávača spoločnosti určeného na akože kontrolu politikov. V reále však spochybnenie prvých 3.foriem moci, samosprávy, nahlodanie viery spoločnosti v samú seba, dekadenciu, nihilizmus, atomizáciu a definitívny rozklad končiaci rôznymi formami autogenocídy.

Vždy sa samozrejme po vyhodnotení situácie v príhodnom okamihu na kamufláž a dezorientáciu vkladajú spoločensky prospešné vsuvky(napr.rodina, vzdelávanie, morálka, pozitívne národno-kultúrne povedomie, dobro ako aj v tzv.náboženských knihách infikovaných záujmami j-elít). Vykonávateľom je zasa (int.term tzv.Metodický dozor šéfredaktorov, režisérov filmov,.. inde nazývaný aj tzv. osobitne dôveryhodné osoby, či tichí mienkotvorní tajomníci klubov, atď..) spadajúci pod perifériu 5.formy moci = Moci Konceptuálnej.

Následne(po 2-3 týždňoch, čo je dlhodobo štatisticky kvantifikovateľná a kvalifikovateľná pamäť majority populácie) sa samozrejme pokračuje cestou k definovanému cieľu a v koncepte jeho dosiahnutia ďalej. Pokiaľ stádo trochu ...

Automaticky kráceno

243875

11.05.2011 00:22

Kolem Libye: o „svobodných médiích“ a „generální linii“

RE: jezuité?

udo1 46.?.?.?

pokračovanie:

..
Následne(po 2-3 týždňoch, čo je dlhodobo štatisticky kvantifikovateľná a kvalifikovateľná pamäť majority populácie) sa samozrejme pokračuje cestou k definovanému cieľu a v koncepte jeho dosiahnutia ďalej. Pokiaľ stádo trochu zabéka, zvoľní sa tempo znovu a tak dokola..

Problém nastáva, ak stále väčšia časť stáda začína túto hru chápať a politici začnú cítiť podporu smerom k parazito-adminovi alternatívnym, obecne prospešným a stále oficiálne deklarovaním cieľom.

Celé je to v podstate až neuveriteľne jednoduché a efektívne.
Ako v corride [smích]

243876

11.05.2011 12:04

Ako USA používajú Európanov na útoky proti Kube

RE: zdravá nedôverčivosť..

udo1 91.?.?.?

Najväčšia sranda je, že bývalí študenti-SSameťáci a tzv. Antifa pracuje, bojuje v prvej línii pre globálnych fašistov. Viacerých z nich poznám osobne a oni fakt celú tú "srandu" nechápu a myslia to, čo robia úprimne. Je to niekedy až smiešno zúfalé, ako majú po mnohých brainwash školeniach a neustálej kolektívnej profimasáži podvedomia nasekané v gebulkách psychobloky a ni(e)kým kontrolované emócie znemožňujúce pripustiť pohľad zvonku, alternatívny názor-koncept, pričom sami sa považujú za "alternantívnych"..

Toreádor im dal pred ksichtík opitých babyskins. Našťastie sa im postupne začínajú zasväcovať žiarovky v tekvičkách. Prechod zo zombi stavu davovej psychózy tejto subkultúry je síce bolestivý, no nie nemožný. Podobne sú samozrejme používaní aj protagonisti virtuálne opačného smeru tzv.politických národovcov a iných.

Keď spolu tí z nich, čo im zapína, rokujú, sú skalnými fašistami (funkcionármi a rádioaktivistami "neziskoviek" ) paradoxne pomenovávaní ako nacipankáči, internacisti, extrémisti, či dokonca fašisti. Profesionálny bandita a masový vrah kričí: "Chyťte toho hladného vreckára, je to zlodej".
A on potrebuje samozrejme skryto podporovať volavky. [velký smích]

Na nižšej úrovni sa samozrejme Pontis, Človek v ohrození, tísni rôzne tzv. "demokratické, občianske, fair play, blabla inštitúty", či firmy ako Soza a spol. maskujú bohulibou činnosťou. Ako by inak aj mohli. Aj strejda Adolf, a ďalší podobní vystupovali pre svojich ako ľudomili a pre ostatných bolo PR.
Presne podľa hesla:
"Oficiálne deklarovať humanizmus(hlavne pre seba a "svojich" ) a pre ostatných dlhodobo reálne tiché zotročenie a totálna genocída"

Keď to úprimne mysliaci zamestnanci týchto organizácii ospravedlňujú tým, že môžu aspoň trochu niekomu takto pomôcť, vidím to ako problém aj pre nich samých, aj pre ich okolie. Zodpovednosť, dôsledky sa maximálne tak jemne oneskoria. Dôvodom je disproporcia v celkovom pozitívnom a negatívnom efekte ich ako Členov, zástupcov týchto organizácii, súčasti daného zvráteného subsystému a vyplývajúcej kolektívnej objektívnej viny.

Dostali totiž nie len vôľu konať dobro, ale aj rozum rozlišovať. Kto ho nepoužíva, nesie nevyhnutne následky, aj keď na začiatku to občas klamlivo vyzerá ako známe "No brain, no pain". Neznalosť chodu vecí, tendencí v spoločnosti neospravedlňuje a nechráni pred následkami! To je zdravé si uvedomiť.

Mnohí totiž minimálne tušia, že niečo s ich materskou organizáciou nie je tak úplne kóšer, ako sa zvykne hovoriť. No je to celkom dobre maskované. Mali sa od koho učiť.. Inak aj za strejdu Adolfa si takmer všetci Nemci úprimne mysleli, že koncentráky neexistujú, resp. že naozaj slúžia len na prevýchovu, aj keď niektorí niečo občas tušili..

Ach jo, tá dnešná mládež, ty buditeľka rána [smích]
Som však optimista. Trend a nastavenie nie je až tak chybné. Asi ešte pot...

Automaticky kráceno

243895

11.05.2011 12:06

Ako USA používajú Európanov na útoky proti Kube

RE: paranoia..

udo1 91.?.?.?

pokracovanie..

Ach jo, tá dnešná mládež, ty buditeľka rána [smích]
Som však optimista. Trend a nastavenie nie je až tak chybné. Asi ešte potrebujeme pár poučení. Hádam nebudú zase raz fatálne.. J-elity však rátajú zo zábudlivosťou.. Vedomá kolektívna pamäť sa ráta rádovo v týždňoch a h-is-tória sa vždy periodicky prepisovala. Preto to bývalo s poučením sa a vypracovaním domácich úloh zadaných dejinami také problematické. Teraz je však net, aj keď tam tiež trochu občas rádí krtek..

243896

12.05.2011 12:39

Ako USA používajú Európanov na útoky proti Kube

RE: zdravá nedôverčivosť..

udo1 46.?.?.?

re: Kysučan:

Naozaj prosím neberte oficiálne mediálne divadlo príliš vážne a taktiež masky, ktoré majú celebriťky povinne z vlastnej podvedomej iniciatívy na tvárach. Reálna situácia je rozhodne úplne iná, než aké je papagajinármi vytrubovaná. Je to len virtuálny svet ktorý stráca baterky.

Štádium a priebeh postihnutia periférie Globálnych parazitov sa Kysučan s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nedozviete a to má svoje dobré následky aj pre Vás. Nesústreďte sa na škodoradosť a zloprajnosť, ale na život. Snažte sa stať človekom. Bavili sme sa tu o tom, čo to znamená. Utrpenie a smrť každého človeka je tragédiou. To sa týka aj j-elít a ich vedomej a nevedomej periférie. Keď sa na to budete sústrediť a snažiť sa to vedome privolávať, budete súčasťou tohoto procesu a bude on bude mať aj pre Vás osobne negatívne následky.

Buďte si však istý, že najvyššie zákony ich neobídu. Kedysi sa postihnutie prejavilo tiež priamo, no z časti aj s oneskorením niekoľkých generácii. Bolo časovo viac rozptýlené. Spomínali sme si, že dnes je čas zrýchlený a zrýchľuje sa vďaka stále sa zväčšujúcej frekvencii obmeny technológii, ktoré podmieňujú zmenu kultúry a tým podvedomia spoločnosti a jednotlivca. Táto zmena predbehla genetickú obnovu spoločnosti a tým linearizovala čas na tejto úrovni vnímania.

Dôsledky sa dnes prejavujú v plnej váhe takmer okamžite. Nechápanie situácie spôsobuje momentálne len mierne oneskorenie. Rádovo v týždňoch, mesiacoch, maximálne niekoľkých rokoch podľa stupňa chápania, aktivity a hlavne viditeľného spätnoadresného vplyvu, tzv."popularity"(preto sú najrizikovejšou skupinou práve herci, politici a novinári). Tí rozumnejší, ktorí poznajú pravidlá a reálne rozhodujú za oponou sa snažia aj z týchto dôvodov vždy a za každú cenu byť "neviditeľný". Nebyť na verejnosti tvárou, ani menom.. Okrem toho je hlúpe byť cieľom, to vie každý bojovník..navyše ostatných nepovažujú za ľudí a ani nie za dobytok..

Prejavy postihnutia na dotyčných osobách a v rámci objektívnej kolektívnej viny vo forme zvýšenia deformácie optimálnych tendencií rozvoja ich domovských systémov (rodiny a blízkych) sú následne väčšinou najprv ako upozornenia rôzne ochorenia, menšie "náhodné nevysvetliteľné" nehody,atď.. Pri neexistencii korekcie v správaní dotyčných sa situácia zhoršuje do formy veľkých osobných a rodinných tragédii - ťažkých psychicky, či fyzicky bolestivých ochorení ako rakovina, alzheimer a pod.., ťažké mentálne a fyzické postihnutie potomkov, samovraždy, tragické fatálne nehody, atď..

U lojálnych prominentov je v paranovinách len krátka správa, ak vôbec. Poprípade sa objaví nejaká zaujímavá propagačno-denunciačná "story" podľa hesla:
"Dobre nám poslúžil ako živý a ešte viac nám poslúži ako mŕtvy."
Obetný baránok, mučeník,..
Nepripomína Vám to náhodou niečo? [smích]

Väčšinou ...

Automaticky kráceno

243940

12.05.2011 12:41

Ako USA používajú Európanov na útoky proti Kube

RE: zdravá nedôverčivosť..

udo1 46.?.?.?

pokračovanie..
re:Kysučan..

Väčšinou to však promis berú ako nešťastný, surový zvrat "osudu". Obrátia sa do seba, k rodine, ku niektorému s "náboženstiev". Mnohí nie sú schopný prehodnotiť príčiny. Všetky dôsledky majú nejakú predohru na tomto svete. Všetko spolu navzájom PRIMERANE súvisí. Akurát časové sklzy sú rôzne, no tiež majú svoje dôvody a Boh ku každému hovorí vždy osobne aj cez uvedené životné okolnosti. Je zdravé načúvať. Sú to základy psychohygieny a sociálnej bezpečnosti.

Ako sa hovorí:
"Vždy sa vzhľadom na mieru chápania a postoj jednotlivca a spoločnosti udeje najlepšia možná varianta".
Aj keď to niekedy vyzerá kruto a ja sám s tým mávam problém..
Pravidlo platí v rámci cieľov HNR(Hierarchicky najvyššieho riadenia=Boha). Rozvoja a naplnenia potenciálu jednotlivca a spoločnosti,..

Ak dotyčný pochopí situáciu, takmer do poslednej chvíle je nádej na zmenu. No čím je tendencia dlhšia, vychýlenejšia a mocnejšia, tým je oprava náročnejšia. Obzvlášť pri extrémne deformovanom podvedomí dotyčných, veľmi zťažujúcom efektívnu rýchlu nápravu. Korekčné skutky musia byť zvlašť výrazné, aby skorigovali paseku narobenú zodpovedným.
Tiež je o tom jedna ľudová rozprávka, no tú snáď nabudúce..[smích]

243941

12.05.2011 20:56

Ako USA používajú Európanov na útoky proti Kube

RE: zdravá nedôverčivosť..

udo1 46.?.?.?

re2: Kysučan..

Re: "týždne a mesiace a časopriestorový diablík.."

To je práve to..
Predstavte si Kysučan, že ste na mieste Mikiho, Robka, či Ivetky a zrazu Vám začne dochádzať vo co go. Z náznakov, dobrých a "dobrých" rád kamarátov, rôznych známych, "opozičníkov", školení, netu atď. Proste berme, že nie ste úplný idiot. Začne sa Vám postupne skladať mozaika. Porobili ste už nevyhnutne minimálne pár rozhodnutí, ktoré boli, ako sa hovorí na hrane zákona, poprípade mierne za ňou.. Či už z nevedomosti, davovej proaktívnosti, snahy aspoň trochu zabezpečiť rodinu v ťažkých a veľmi neistých časoch..

Či veríte, alebo nie, väčšina ľudí naozaj neide do politiky so zlým úmyslom. Naozaj chcú, aby tu bolo lepšie a narazia na nejednoduchú (dlhodobo schématicky riadenú)situáciu. Chcú byť samozrejme aj primerane svojej snahe honorovaní. Slovensko je dedina a tak sa občas vyskytne dáka tá rodinka(vlastná skúsenosť). Problémom je "skupinkou" prešpikovaný riadiaci úradnícky aparát. Max. však cca. 5% všetkých pozicii(hlavne kľúčových). Vždy to tak v dejinách bolo. Títo grázli držia spolu a keď dostanú pod dostatočnú kontrolu akýkoľvek systém, začnú sa hašteriť a vraždiť medzi sebou. Ako vlci.

Bežní ľudia nie sú idioti, aj keď si to "Skupinkáči" o nich myslia. Všetko vnímajú, občas zašomrú, zanadávajú, no sú v zásade ticho. Keď voda v kotli prevre a para musí von, dojde obligátny pogrom. Za posledných 3000 rokov každých cca.50 rokov. Situácia sa v tomto moc nezmenila.. No jo. Potom jačia ako kóšer prasce a obetujú pár svojich. Majú tiež kasty. Tož, krátky výlet, no nazad k téme..

Zrazu Vám to teda celé dojde a možno ste dokonca aj člen jednej zo "skupiniek". Poznáte už ako tak mechanizmus a viete, čo Vás čaká, ak v pozadí vášho konania bude ne-správny názor. Ak sa Vám náhodou aj podarí s menšími stratami vycúvať, aké občasné verejné denunciácie a novinárske "kačice" budú čakať Vás a Vašu rodinu. Čo s možnosťami ďalšieho zamestnania, keď ste ste náhodou omylom poukázali na nejaký kľúčový nedostatok systému?

Čo by ste teda robili na mieste týchto politikov Vy, Kysučan?

Navyše si treba uvedomiť, že že ste vo funkcii úplne odrezaný. Máte reálne blokované akékoľvek "nekonformné" vyjadrenie cez noviny, televíziu. Po skúsenostiach viete, že aj live bude min.následne tvrdo skreslené a prevrátené. Možno tak vlastný blok, u ktorého však začnú občas vznikať technické problémy. Majiteľom všetkého je systém a jeho admini-paraziti. Ak máte nejakého známeho novinára s aspoň trochou skúseností iste Vám medzi 4.očami potvrdí, že sú témy a spôsoby o ktorých a ktorými nie je profesne perspektívne sa pokúsiť písať.

Výhodou tzv. východu je že väčšina populácie je psychicky očkovaná z bývalého režimu a proste médiám plne neverí a prirodzene ich podvedome berie podozrievavo. Na západe ...

Automaticky kráceno

243958

12.05.2011 20:59

Ako USA používajú Európanov na útoky proti Kube

RE: zdravá nedôverčivosť..

udo1 46.?.?.?

pokračovanie..
re2:Kysučan..

Výhodou tzv. východu je že väčšina populácie je psychicky očkovaná z bývalého režimu a proste médiám plne neverí a prirodzene ich podvedome berie podozrievavo. Na západe dokonca sami novinári veria, že majú slobodu slova.

Jedného rakúskeho novinára, ktorý mi s evidentne úprimným presvedčením tvrdil, že u nich neexistuje cenzúra a môže napísať v podstate čo chce, som sa následne spýtal na pár politických tém, či by o nich mohol niečo napísať.
Zháčil sa..
Asi mu to aspoň na chvíľu zaplo..
Oni sú fakt tak dlhodobo zblbnutí, že nevidia tú ich pozlátenú klietku z ostnatého drátu. V tom im môžeme pomôcť.

No aj u nás sú politici od bežných ľudí fascorporátne
podprahovo ovládanými mediami úplne odrezaní a pokiaľ plebs nebude ochotný spoločensky AKTÍVNE používať gebulu, bude naďalej platiť tienistá stránka porekadla:
"Aký ľud, taká vláda!"
Toto objektívne pravidlo je však aj slabinou fascorporácii a to si j-elity uvedomujú.

Aj vrcholoví politici nie sú teda často takí zlý a nemajú s celkovou situáciou naozaj v skutku moc dočinenia. Ich kľúčové právomoci sú evidentne minimálne a slúžia skôr ako volavky-hromozvody. Tá zodpovednosť je preto v istej miere obmedzená a tým aj okamžité dôsledky.

Keď však budete mať trochu času Kysučan, pozrite si podrobnejšie osudy prominentných umelcov, politikov, novinárov, známych "šľachtických" rodov, alebo čo i len nevyhnutné cyklické kolektívne osudy toľko krát spomínaných protagonistov rôznych foriem fascojudaistickej a iných neľudských ideológii..
Koľko medzi nimi nájdete šťastných osôb, osudov?

Niekedy naozaj zarazí nad neuveriteľnou neschopnosťou sebareflexie týchto skupín a u pár ich chápajúcich jedincov až samovražednú ochotu podstupovať dokola následky takejto šialenej profesionálne sytematizovanej a inštitucionalizovanej činnosti.

re: maras a Adam a Eva..
To sme sa asi nejako nepochopili..
Tak som to rozhodne nemyslel..
Ako sa hovorí:
"10. ľuďom povieš to isté a každý to pochopí inak".
Podľa osobného morálneho štandardu a chápania..
Je informácia, ktorá ku Vám príde a je informácia, ktorá z nej po spracovaní algoritmami Vášho intelektu(rozumu) vznikne.
Možno by nebolo zlé na Vašom mieste preanalyzovať a prehodnotiť niektoré Vaše zaužívané algoritmy. Ja som tiež nezriedka k tomu okolnosťami donútený, takže žiaden strach.
C´est la vie mon amie. [smích]

Adam a Eva sú predsa len myslím trochu časovo ďaleko na hľadanie rodových súvislostí [smích]
Inak, kto boli podľa Vás tieto dve postavičky?
Könnte die Fabel, Ihrer Meinung nach, etwa einen reelen Ursprung haben?
Resp. čoho by mohli byť oni symbolom(dynamickou premennou podvedomia záp.kultúry)? Prípadne čo s "Genezis" a jej ekvivalentami v Achnatonovom a Mohamedovom zjavení? To by bolo zasa na dlhšie..

Re: ezoterika, exoterika..:
Vami spomínaná ezoterika, je v podst...

Automaticky kráceno

243959

12.05.2011 21:01

Ako USA používajú Európanov na útoky proti Kube

RE: zdravá nedôverčivosť..

udo1 46.?.?.?

pokracovanie..
re2: Kysučan..

Re: ezoterika, exoterika..:

Vami spomínaná ezoterika, je v podstate mystika a bavili sme sa, že mystika v tomto zmysle neexistuje. Ide zasa len a len o mieru chápania, okruh poznania danej osoby. Jeden je väčší a iný menší. Ostatné je (zatiaľ) nepoznané. Na tom je založená mocenská pyramídka.. [Sokrates - voľ.cit.výroku]

u.

243960

12.05.2011 22:04

Egypt a Izrael směřují ke krizi

RE: Však také...

udo1 46.?.?.?

Poštvať proti sebe moslimov a európanov, resp. na začiatok moslimov a USrael v trochu väčšom konfliktíku?

Nejeden súčasný globálnejší "problémik" j-elitiek by sa zrazu nekontrolovane vyriešil..

Scenárista sa asi fakt nachľapcal a trocha mu s tými 1000 a jedna variantami ujebabralo deklík. Režisérko zasa od preťaženia a strachu zblbol a snáď tiež začal fetovať..
Mali by si trochu od hry oddýchnuť, ísť na dovolenku a predýchať stres.
Dostali by snáď trochu starý nadhľad a skoncipovali reálnu alternatívu tej tradičnej.
Inak ich vtiahne a zožerie vlastná konštelácia.

Keď im človeku podobné opičky(mutujúce ovečko-rybičky) na jednej, či druhej strane zaberú na tento posledný gambit, nebude mať iba Houston problém.

Leviačata tradične zrejme reálne neváhajú po x-tý krát zholokaustíkovať(obetovať) na oltáriku aj verných "vyvolených", svoje ne-vlastné deti..

243962

15.05.2011 15:27

Ako USA používajú Európanov na útoky proti Kube

RE: zdravá nedôverčivosť..

udo1 91.?.?.?

re:Kysučan3..

Politici sú tiež ľudia. Ako vy, alebo ja. Čím dlhšie pracujú v tzv.politike, tým viac čo-to chápu. Určite za tie roky na pár vecí došli. Takmer nikdy v dejinách sme nemali možnosť vlastnej politiky a preto momentálne naberáme skúsenosti. Posledné 3-4 generácie slovenských politikov boli globálnymi udalosťami zlikvidované.

Češi majú v tomto možno ešte horšie skúsenosti s globálnou politikou, t.j. s procesom koncentrácie výkonnej moci prebiehajúcou od začiatku dejín. Od 2.pol.19.stor sa používa pre tento objektívny jav termín globalizácia. Bola dominujúcim procesom, hnacím motorom udalostí Slávnikovcov, na Moravskom poli, husitov, Bielej hory, Sudet,..Podobne aj u nás.

Ak sa chcete fundovane vyjadrovať ku konkrétnym politickým udalostiam, mali by ste ovládať schopnosť identifikácie základných dlhodobých (tisíceročných) sociálnopolitických procesov a ich vzájomných vzťahov a dôsledkov. Skúste sa nad tým zamyslieť. Inak sa tu budeme donekonečna na smiech ni(e)koho doťahovať na podstatou fiktívnych kauzičkách jednotlivých neexistujúcich strán.

Nemám záujem obhajovať činy tých, ktorých voláte politikmi, no zároveň nechcem-e, aby sa vlastní blízki ľudia medzi sebou ni(e)kym nechali rozoštvávať. Pracujme radšej na riešeniach. Preto moja otázka, ktorú ste nezodpovedali:
Ako by ste na mieste napr.Radičovej, či Fica konal vy Kysučan, príp.Mirda?

244106

16.05.2011 16:46

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

udo1 91.?.?.?

V článku nevidím žiadne nové informácie. Všetko aj z trochu lepšejšej školy staré známe veci. Demokracia je proste formou fašizmu, vlády j-elity. Kasta demos vlastnila otrokov. Ochlos, resp. idios nie. Kultúrne bolo Grécko vždy perifériou, kolóniou Egypta, až do zásadnej zmeny tamojšieho politického systému.

Pokiaľ nie sme tzv. Náhodoví konšpirátori a uvedomujeme si, že svet je jeden komplex a všetko v ňom so všetkým primerane súvisí, vieme, že okolo nás neexistuje nič okrem vzájomne previazaných cielených systémov,procesov. Nikde okolo nás neexistuje statika. Sytémy sú riadené, alebo samoriadené, ak nevieme identifikovať subjekt(vodiča automobilu=objektu).

Ak sa pokúsime ignorovať objektívny globálny proces koncentrácie výkonnej moci(kooperácie) a evidentnú existenciu elít a ich najväčšiu drogu(absolútnu moc), vzniká nevyhnutne otázka:
Aká je koncept riadenia nášho systému, čo je na ňom dobré a čo nie?
t.j.kríza ekologická, ekonomická, kultúrna,..

A prestaňme Vojto so sprostosťami typu:
"Človek sa rodí zlý a blbý"
Čo sa stane s deckom, ak mu budete od mala vtĺkať do hlavy?:
"Tvoj otec bol nejaký narkoman vrah, mama prostitútka, nemáš žiaden talent a skončíš rovnako"
Vytvoríte program a skasnete jeho dedičstvo!
Opravte ma prosím, ak sa mýlim!

Zrovna tak nevidím nič nové na Vojtovom49 provokatívnom demagogizovaní a Hegelovskom zvrátenom hľadaní neexistujúcich protikladov. Jeho vyjadrenia na prvý pohľad vytvárajú zdanie inteligencie(chápania), no podstatou sú pomaly na hospitalizáciu. Schizofrénia v kombinácii so psychózou. Zaujímavý študijný príklad. Pozitívne na tom je, že snáď nejakých ľudí vyprovokuje k mysleniu. Keďže evidentne nie je schopný akejkoľvek sebareflexie a zámerne sa dlhodobo snaží svoje patologické myšlienkové procesy projektovať na druhých, mám o neho už dlhšie obavy..

No možno chce naozaj len spomínane pozitívne provokovať k mysleniu..[smích]

Nie je možné stavať proti sebe evolucionizmus(darvinizmus) a kreacionizmus. V jednom, aj druhom je kus pravdy a kus lži.
Ako v biblii, marxizme, trhu, pláne a kapitalizme.
Zas a znova: Divide et impera!
Klasická schíza.
Keď chceš otrokov, zblbni im gebule, aby nevedeli ani ako sa volajú a daj im falošný, najlepšie nedosiahnuteľný obraz šťastia:
1.či ďalším prepísaním dejín, 2."náboženstvom", školou, 3.prachmi, 4.drogami. Keď to fakt klasicky nejde a ak sa začne niekto prebúdzať, tak daj dákym zombíkom gun a v sne im sľúb dovolenku za guľku pre "pochybovača". Následne s pompou obetuj ich samých, po výbere zo spektra možností od tradičných mučeníkov pri nezdare, alebo exemplárnych zradcov veľkej myšlienky, ak by v rámci popularity nadobudli "neprimerané" mocenské postavenie.

"Poslúžil nám ako živý a ešte viac nám poslúži ako mŕtvy" [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Nepripomína Vám niečo Vojta49 táto tak známa okrídlená politická fráza?
Sancta simplicit...

Automaticky kráceno

244189

16.05.2011 19:22

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: Gambit

udo1 91.?.?.?

Re: R..

Vy by ste R..ako šachový hráč nevyužil možnosť gambitu?
Zvlášť, keď ste v komplikovanej situácii, musíte odpútať pozornosť od oveľa nebezpečnejšej rysujúcej sa situácii. Veď snáď na to tí v článku o demokracii spomínaní idiotos naletia.
Keď je-sú LEVI-ČATA pod stresom, pravidelne robia obetu, prípadne zorganizujú "samo"holokaustík.
Tiež sme tu rozoberali jedno z hlavných hesiel dnes tzv. politického marketingu reálnej globálnej politiky:
"Poslúžil nám ako živý a ešte viac nám poslúži ako mŕtvy!"
a "Ach jo, škoda ho" so slzou v krvavom očku.

Každý, čo i len trochu skúsenejší prominentík z dejín tuší,vie, že sa mu môže stať to isté.
Uhádnuť, vyhovieť, prežiť platí, no niekedy nestačí..[smích]
Žiaden politik, manažér, novinár, celebriťka, či náboženský "hodnostár",.. ktorého ste kedy videli, či poznáte jeho meno, nie je majiteľom svojej funkcie, má veľmi obmedzené právomoci a kontrolu nad svojim "osudom".
Či už je dôvodom vážnejšia "chyba" v zmysle adminov, alebo to žiaľ vyžaduje situácia.
Príkladov konkrétnej "chyby" je bezpočet..
napr. Napoleon, Adolfík, Stalin, J.F.K., Lincoln, ..
Otázka, čo ich spája?

V poslednej dobe prominentíci napr. J.Rabin, Chodorkovsky, Rockefellerov syn, Madoffov syn, Strauss-Kahn..
Príp.A.Sharon..tzv.blízkovýchodný mier by bol totiž logicky pre Leviu čatu nepríjemný.

Judaizmus:
Predstavte si, že je vojna, bojuje sa po celých USA, alebo v Čechách - to je jedno.. Väčšina vojenských dôstojníkov sa dáko dohodne a uvelebia sa na nejakej horskej chate pri jazierku s pipinkami na poľovačke(dnešný Izrael). Vojaci na jednotlivých frontoch tiež začnú špekulovať, čo to vlastne robia, proti komu a za čo bojujú,atď.. Čo urobí generálny štáb(LEVIČATA)?
Ja by som na ich mieste a pri ich chápaní a postoji asi poslal helikoptérku a zasypal tú chatu slzákom a občasným ohňostrojíkom, nech sa láskavo "dôstojní" pekne vrátia do určených funkcií a pozícii..
Zvoní?

Kto ma-jú reálnu moc, logicky nebudú chcieť byť terčom. Okrem toho u Lev-ej čaty tzv.rasa, národnosť, či "náboženstvo" nehrajú rolu. Ide o mieru chápania reálneho chodu vecí, procesov. Judaizmus je ideológia vykonávateľskej ne-dôstojnej čaty. Tzv. cirkvi zasa združujú v ich ponímaní kastu otrokov-podzvierat. Hocikedy obetujú, či judaistu, biskupa, immáma, muftiho, scientológa, či proaktívneho presvedčeného brainwash aparatčika=káder(dnes tzv.politici, manažéri, CEO, a pod.).

Navyše sú nižšie kasty dnešného globálneho skryto-otrokárskeho(fašistického) režimu programované likvidovať sa navzájom medzi sebou v horizontálnom a aj vertikálnom hierarchickom zmysle. Slúžia na to staré známe metódy eufemisticky nazývanej tzv.kultúrnej spolupráce vnímanej ako formy informačnej vojny.

V záp.ang.term. je to tzv. cultural engeneering, t.j. kontrolované formovanie kolektívneho podvedomia cieľových sku...

Automaticky kráceno

244197

16.05.2011 19:24

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: zemrel a kdy je snad jedno?

udo1 91.?.?.?

pokracovanie..
re:R..

V záp.ang.term. je to tzv. cultural engeneering, t.j. kontrolované formovanie kolektívneho podvedomia cieľových skupín, inak nazývaného aj spoločenskými stereotypmi, či jednoducho mind control. Prostriedky:ne-kultúrne mat(r)ice, prepisy dejín, médiá a infiltrované"náboženstvá", úrokové sadzby,chémia a narkotiká až po občasné konvenčné vojny. Poprípade rôzne kokteily a odvary uvedených základných odvetví.

Toť veľmi v skratke k pravdepodobným klasickým dôvodom popravy D.Strauss-Kahna. Nie je prvý a ani posledný.

244198

16.05.2011 20:17

Zaklínadlo jménem boj s korupcí

RE: Co se doma uvaří, ať se doma sní.

udo1 91.?.?.?

Myslím, že korupcia, ako volavka a falošná stopa je evidentná každému,
čo i len trochu triezvo uvažujúcemu občanovi a politikovi.
Na mieste periférie globálneho fašistického systému
by som však asi logicky konal rovnako pri nevyhnutnej kamufláži
verejnej identifikácie tokov z našich území miznúcich falošných
finačných prostriedkov, komodít a raketového stúpania fiktívnej zadĺženosti.

Celkom "rozumná" je v tomto ohľade aj "slobodnými" médiami propagovaná ideológia dneška pod názvom:
"Výhodné predať"
či už ladvinu, čas, budúcnosť detí, svedomie, zdravie,..
Pričom merítkom úspechu sú médiách vždy propagované zase len tie falošné ničím nekryté peniaze.

Následne vzniká nevyhnutne obligátna otázočka:
Ako môže nejaký "verejný činiteľ", manažér, alebo novinár bez diagnózy verejne utrúsiť, čo i len slovko o boji s korupciou, keď majiteľom jeho funkcie sa javí byť systém, ktorý týmto spôsobom mediálne oficiálne deklaruje a propaguje inštitucionalizovanú ceremoniálnu korupciu?

Jej filozofickým podkladom je západné ne-chápanie z kontextu vytrhnutého bezmerného individualizmu=egoizmu..
No to by sme už išli na podstatu (pravdepodobne zámerných)chýb v riadení tzv. západnej kultúry, či civilizácie..
Na jej pieskové fundamenty a problémy "svätej" knihy s jej 99,999% dobra slúžiacim na kamufláž jadra protiľudskej ateisticko-hierarchickej filozofie.
Detto jeho modernejšie vydania vo forme marxizmu, freudizmu, hegelizmu, až po takmer otvorený fašizmus dnešných privátnych mienko-deformných médii.

No pokiaľ sa nebudeme zaoberať podstatou chýb v spoločenských stereotypoch dnešnej a desiatok, stoviek predchádzajúcich generácii, ťažko sa budú riešiť tak problémy marginálnej korupcie, ako aj kreditno-finančného systému, ktorý je podstatou neexistujúceho problému dôchodkového, zdravotného, sociálneho, školského,atď..

A sme (tu)doma.. [smích]

244200

17.05.2011 13:24

Demokracie jako náboženství?

RE: Pozor, aj históriu treba brať ako náboženstvo!

udo1 91.?.?.?

Tak tak 188..
Keď je-sú evidentné závažné systémové problémy v tendenciách vývoja, nie je občas na škodu ísť čo najďalej s cieľom identifikácie bodu vychýlenia a jeho príčin. Potom môže či už jednotlivec, alebo spoločnosť skorigovať svoj osud. Niekto to nazýva správnou interpretáciu výrazov ako sebareflexia, katarzie, či pokánie,..

Prehodnotiť teda dejiny Ríma, Babylonie,.. a hlavne Grécka, Egypta a Judei, V.Británie, USA.. z pohľadu globálneho h-is-tórického procesu = dejin jednotlivých národov v rámci kontextu globalnych dejín(globalizácie). Zamyslieť sa bez zbytočnej mystifikácie nad úspešnosťou reálnych snáh a možností jednotlivých subjektov o dlhodobé mnohogeneračné riadenie, kontrolu tohoto objektívne existujúceho procesu. Detto čo sa týka cirkví, muslimov a iných "náboženstiev, filozofii, médii" a vyčerpaný+ešte nevyčerpaný potenciál ktorý v nich možno vidia lokálne a globálne j-elitká.

Následne vyhodnotiť podľa dnešného stavu spoločnosti a biosféry jeho-ich úspešnosť a systémové "chybičky". Ďalej identifikovať koncept riadenia tohoto procesu a vplyv ďalšieho dominantného objektívneho faktoru: Zmeny logiky sociálneho správania a HNR pri porovnaní tu toľko krát spomínaných základných sociálnych a biologických procesov v jednom grafe.

A voila, zrazu by mala verejnosť ako z Bin Aladinovej [smích] lampy podstatou až banálnu mozaiku príčin a tým aj riešení v zásade všetkých problémov, ktoré tu akoby samy sebou nejakými chybami(zámernými?) vznikli. Zrazu by sa z ovčanov stali občania, z posledných prví.
Pre ni(e)koho možno trochu nepríjemná situácia..
"Pod lampou je najväčšia tma a pravda býva ukrytá na povrchu"
nie nadarmo hovorievali naši predkovia.

244251

17.05.2011 15:36

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: Dočasné přerušení

udo1 46.?.?.?

Re: dočasné prerušenie..
nemlátom?
malý synonymický, politologický..
"odklad", prehodnotenie situácie, metód priblíženia sa nezmeneným cieľom.
Zrovna tak sa poradie cieľov mení veľmi zriedka..
Metódy a ich komplexy(metodológie) sa vyvýjajú.
Posledných zaznamenaných cca.3-4000 rokov sú však principiálne + - rovnaké.
Mená sú z tohoto pohľadu nepodstatné. Ťahajú a topia sa v sude (ako sa v kluboch otvorene zvykne hovoriť)podľa momentálnej potreby, odhadu situácie.
DSK, Šarky, Merkel, Ob-sama,Trump, Bush, Soros, Gates..

244263

17.05.2011 16:41

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: Gambit

udo1 46.?.?.?

re2: Kysučan..
Pravda je chápaná z pohľadu dominujúcich tendencii, nie z pohľadu rôznych úrovní vnímania indivíduií masy.
Najlepšie z pohľadu cieľov j-elít-y a ich metód ovládania objektívnych trendov.
Dominujúcou j-elitou sa javi-a byť z h-is-tórických dôvodov Levi-čata.
Im zasa dominujú záujmy a tendencie podporované HNR(Boh).

V médiách je mnoho pravdy. Slúžia na testovanie, riadenie verejnej mienky a nabíjanie vytváraných mat(r)íc emóciami plebsu. Sú postavené tak, ako "náboženstvá" a iné ideológie, či ľudové rozprávky na koncepte myslenia v symboloch a obrazoch akcentovaných umením. Hlavne hudbou.

Keď čítate Sme, Pravdu, Hn, Trend, FAZ, NYT,..
ste Perseom hľadiacim do štítu, v ktorom je Gorgona(Levi(a)čata). Priamo im pozerať do ksichtu bolo v bájke nezdravé, jestli se nepletu. Vidíte im takto v pootočenom zrkadle cez ich oči do ich mysle. Ako hodnotia situáciu..

Poznáte ich ciele a metódy, ktoré sme tu toľko podrobne rozoberali. Ergo viete odhadnúť najpravdepodobnejšie varianty vývoja, ktoré podporia, alebo rozdrvia všetky podriadené vysoké frekvencie u bačov Fera a Joža na chalupe na lazoch v Hornej-dolnej. Cink?

Príbeh:
Dežo sa pýta kamoša Pištu, poslaca z miestneho zastupiteľstva.
Ta Pišta, keď už si tam, kedy nám ty, alebo nejaký iný politik konečne poviete Pravdu?
Pišta mu na to:
Joj, Dežko môj a ako ty a chlapi v dedine zistíte, že niekto z poslancov, či Miki, Ivča, Robo, alebo Gašpi hovoria pravdu?
Veď všetci sú poväčšinou úprimne presvedčení, že hovoria pravdu!
Dežo na to:
Aha! A ako rozlíšiť pravdu od lži?

Teda Kysučan.. GOTO prvé riadky odpovede o definícii Pravdy.
Rovnako tak sme si tu hovorili, že kritériom pravdy je umenie predpovedať budúcnosť a reálna schopnosť meniť osud na perspektívny pre seba, svoje okolie a spoločnosť. Egoista je max. tak decko, nie je človek.

Naučte sa teda rozlišovať pravdu od lži vy sám.
Návod máte. Uvažujte. Pracujte. Nebudte lenivý. Myslenie bolí, no tuposť má horšie následky a bolí viac. Nemyslím to osobne..
Vyberajte a hodnoťte sám. Dostali ste pri narodení rozum a slobodnú vôľu. Ak chcete, aby Vám niekto hovoril, čo máte robiť a koho počúvať, nie ste človek a ani ním nebudete.

Aj širšie materiály soc.security koncept máte k dispozicii, dačo aj v slovenčine. Všetko tu bolo uvedené, príp. môže niekto niečoďalšie preposlať ak chcete. Neberte to však ako poslednú inštanciu. Je to návrh. Všetko sa preveruje skúsenosťami a časom.
Skúste inak dávať trochu viac chápavé otázky a nie stále to isté.

V mnohých krajinách sa tieto veci učia na VŠ, no už aj na strednej a ZŠ v rámci etiky, sociálnej bezpečnosti, resp. branno-bezpečnostných cvičení pre ešte mladšie budúce generácie. Vlády poväčšine týmto cca.15 rokov dozadu začatým privátnym akademickým iniciatívam nebránili. Dnes je to aj v sylaboch. Je snahou o prevenciu problémov spojených so zák...

Automaticky kráceno

244270

17.05.2011 16:47

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: Gambit

udo1 46.?.?.?

pokračovanie..
re2:Kysučan..

V mnohých krajinách sa tieto veci učia na VŠ, no už aj na strednej a ZŠ v rámci etiky, sociálnej bezpečnosti, resp. branno-bezpečnostných cvičení pre ešte mladšie budúce generácie. Vlády poväčšine týmto cca.15 rokov dozadu začatým privátnym akademickým iniciatívam nebránili. Dnes je to aj v sylaboch. Je snahou o prevenciu problémov spojených so základnou sociálnou psychohygienou v prebiehajúcej globálnej informačnej vojne.

Aj preto sa inak občas tu a tam bombarduje. Niektorí občania už totiž prestali byť ovčanmi, nefunguje mind control a cultural engeneering, tak zostáva iba drugs&bombs. Mienko-deformné média musia už len poslušne držať mentálne embargo svojich zverených jatočných teliatok.

Usrael hot-war style:
Malý Džony ako na playstation odbombuje kde treba, dojde ku kase, dostane love, ide do mekáču a na ďalší block-buster..občas dostane legal-či ilegal aj dáky fet, aby bol v poho..

V zmysle hesla:
"Otrok, ktorý vie viac ako ja, je potenciálne nebezpečný"
..a vlastne už nie je otrokom, ovčanom..
Potom Oberstrmbandgruppenfuehrerom zostáva snáď už len snaha o tak, či onak maskovanú genocídu.
cink, cink?

244271

17.05.2011 20:42

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

udo1 46.?.?.?

re: Vojto49..

Dobre viete, že to bolo prirovnanie a viete aj to aké a kam mierené, tak nedemagogizujte prosím ďalej a neodvádzajte stále od podstaty témy!

Vráťme sa teda ku generácie trvajúcej masáži zvyškov mozgu masy "vzdelávaním", "náboženstvom", "politikou", neustálym deformovaním a prepisovaním dejín, médiami, ..
tými, čo sa považujú za nevlastných rodičov plebcu, za macochy.
Pri tom je zázrak, že ľudia sú na tom aspoň tak dobre ako sú. Klobúk dolu pred ich životaschopnosťou.

Judaizmus je v tomto dosť zlý príklad. Multietnická umelo- rasistická zvrhlá ideológia je len príkladom šialenej vynaliezavosti v oblasti brainwashingu a mafiánstva. V západnej civilizácii je podstatou fašizmu, základnym kameňom ideológie vlády fasci. Pre niektorých manažérov a politikov fascinujúcich egoistickými fasmi. Opičia sa iba po nich. V euro-atlantickej kultúre sú aj upgrady vo forme napr. rôznych slobošov, adl, či scientológov apod.

Deti jedného zo semitských kmeňov Nílskej delty boli použité na zvrhlý experiment informačnej vojny. Starí boli za pochodu v podstate povraždení. Aj s Mosem..
Hmm..prečo sa niektorí faraóni volali napr.Thot-mose, Thut-mose? Čo myslíte?
Mose bol podľa mnohých akademikov pravdepodobne potomkom kňazov Atona-prvého známeho monoteistu, možno dokonca jeho samého..
U nás sa však učí z istých dôvodov oficiálne posledných cca. 1000 r. trochu iná verzia..

Boj Atonovcov a Am-onovcov pokračoval a pokračuje v istom zmysle do teraz. Moseho počas pochodu eliminovali a vzhľadom na ďalšie udalosti, neustále vojny, vraždenie a genocídu pôvodného obyvateľstva, 2.Izaiiášov zákon ovládnutia susedných krajín úročením, až po oficiálne prevzatie udržateľného systému vlády 2.veľkňazov v r.320 B.C.

Pri tomto projektíku vyhrali Am-onovci, Amenovci(Levi-a-čata), Polyfémov Nikto, GP-globálny prediktor, parazit, či tzv.Konceptuálna moc, ktorých nie len niektorí politici volajú Oni..

Alebo ste Vojta49 v dnešnom zvrátenom, nie klasickom zmysle konšpirátor a veríte v náhodu? Prípadne ste tiež satanista a veríte, že človek sa rodí zlý a Boh-Otec tvorí deti s tzv.dedičným hriechom ako "prirodzenou" predispozíciou konať zlo?
Potom Vás ostatným môže byť akurát ľúto.

..Levi v stratégii pokračovali aj ďalej, po objavení sa Issu. Podobné metódy(podľa dôsledkov). Paralelné trochu inak zemerané projekty bežali po storočia aj v Grécku-Delfy cez v Egypte školenú grécku j-elitku. Až po Alexandra a jeho použitie na elimináciu p-ar-azskej hrozby biblického projektu. Eliminácia Ríma zvráteným a cieľom prispôsobeným Issovým učením a jeho následné použitie ďalej na rozšírenie vplyvu do Európy, Templári, Veľká Británia, USA.. až po dnes. Toť deduktívny pohľad, interpretácia tzv.h-is-tórických faaktov na minulosť z pohľadu logicky najpravdepodobnejších príčin dnešnej situácie v rámci globálnych dejín a im dominujúcich pr...

Automaticky kráceno

244281

17.05.2011 20:44

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

udo1 46.?.?.?

pokracovanie ..
re:Vojto49..

..Levi v stratégii pokračovali aj ďalej, po objavení sa Issu. Podobné metódy(podľa dôsledkov). Paralelné trochu inak zemerané projekty bežali po storočia aj v Grécku-Delfy cez v Egypte školenú grécku j-elitku. Až po Alexandra a jeho použitie na elimináciu p-ar-azskej hrozby biblického projektu. Eliminácia Ríma zvráteným a cieľom prispôsobeným Issovým učením a jeho následné použitie ďalej na rozšírenie vplyvu do Európy, Templári, Veľká Británia, USA.. až po dnes. Toť deduktívny pohľad, interpretácia tzv.h-is-tórických faaktov na minulosť z pohľadu logicky najpravdepodobnejších príčin dnešnej situácie v rámci globálnych dejín a im dominujúcich procesov.

Poučku z politického marketingu(odbor:Metodológia psychológie riadenia) sme tu pár krát mali:
Čo sú dejiny?
"Korporátne(symbol fasca prútov) umenie interpretácie dejinných faktov subjektom riadenia(vodič) vzhľadom na objekt riadenia(auto, plebs)"

Na Vaše otázky typu pravdepodobného zmyslu života, čo je zlo, mudrosť,atď..sme tu viacerí neraz odpovedali.

244283

17.05.2011 21:10

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: Gambit

udo1 46.?.?.?

Tiež súhlasim [smích],
len ja sa vyjadrujem občas trochu zložitejšie [mrknutí jedním okem]

244285

18.05.2011 13:20

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

udo1 91.?.?.?

Otázkou je, čo myslíte Vojta49 pod pojmom zdroje?

Človek nie je iba zvieraťom a tupým harakiri egoistom.
Je niečo viac. Námestníkom HNR(Boha), svojho Otca na zemi.

Základ prostriedkov na živobytie vytvára príroda a jej HNR(Nadmiernou reálnosťou) nastavené pravidlá, miera, mechanizmy. Ďalej je to, čo asi chápete pod zdrojmi vytvárané stále sa zdokonaľujúcimi technológiami. Za posledné storočia sa zefektívnili rádovo v stonásobkoch a stále sa zrýchľujú, čo spôsobuje toľko krát rozoberanú linearizáciu času a nevyhnutnú komplexnú zmenu spôsobu správania sa a myslenia spoločnosti-známy konzervatívno-liberálny prístup a zmenu motivácie.
Preto je dôležitý odhad cieľov a tendencii systému HNR a kooperácia s nimi na udržateľnej báze.
Ďalej empirická dôvera HNR, namiesto ateistickej viery v boha, ktorého niet, či neviery Bohu, ktorý je.

Preto neustále papagájmi opakovaná otázka zamestnanosti a iné podobné, hodné psychiatrického ošetrenia.
Sami politici sa im v kluboch už smejú!
Poznáte tú Cicerovu anekdotu s herauspikmi, čo sa tu spomínala, či nie?

Bavme sa teda o realite a nie o fiktívnych úletoch.
Myslím, že dobre viete, čo to je spomínaná technologická dividenda a kde akoby "sama sebou" mizne!
Tzv. korupcia, sociálny štát, či zlé hospodárenie je marginálne, to hádam priznáte. Sú zámerne systematicky ni(e)kým vzbudzované a podporavané. Slúžia na kamufláž.
Fiat money a ÚROKY spôsobujúce infláciu=krádež j-elity!!!

Nerobte sa prosím blbým a nezavádzajte!
Mnohí to tu rozoberali dostatočne podrobne,
tak sa láskavo nesnažte novým čitateľom blbnúť hlavy
a robiť aj zo seba nasilu idiota.
Z vášho vyjadrovania sa, úlohy, resp. role predpokladám,
že ste presvedčený fascodemokrat [velký smích]

Ak s egoistickým deformovaním optimálnych tendencii(zlom) neprestanete, Vaše osobné problémy a Vašich blízkych, aj spolupracovníkov sa zhoršia. Až do fatálneho stavu. Pričom si mnohí z Vás ani nie sú schopní uvedomiť dôvod prúseru a vnímajú ho ako surový vietor h-is-tórickej nevyhnutnosti, či proste akože nezavinený "tragický" osud. Úžitok Vám rozhodne nezaplatí dôsledky miery zodpovednosti, ktorú Vám zo svojej naložili Vaši vedomí, či nevedomí admini-profesionálni paraziti.
Toť dobre myslená rada Vojto49.

A netvrďte zase prosím, že ste akože nepochopil, čo sa Vám snažím vysvetliť.
Myslím, že nie ste tak blbý, akým sa robíte.
Myslím to naozaj v dobrom.

244317

18.05.2011 14:46

Demokracie jako náboženství?

RE: A co ekonomika?

udo1 91.?.?.?

re: Ondra

Áno, všetko so všetkým spolu primerane súvisí.
Nie nadarmo existuje výraz politekonómia.
Nie je totiž možné oddeliť politiku od ekonomiky.
Vajce a sliepka..

Zrovna tak celý zámerne tupý Hegelov boj protikladov a znefunkčnenie princípov pôvodnej klasickej dialektiky ako metodiky spoznávania sveta, spoločnosti a seba samého,..konzervatívny a liberálny, trh a plán,..

Sú rôzne prostriedky dosiahnutia nejakého cieľa, plánu.
Trh je jeden z nich. Ide o to, čo má byť cieľom trhu a kto a ako túto metódu použije. Trh vždy bol je a bude riadený. Vždy existovali záujmy ho riadiť a pre niektorých jedincov, kastu boli evidentne úspešné.

O tzv. samoriadených systémoch hovoríme iba vtedy, ak nevieme identifikovať subjekt riadenia(pilota, vodiča). Neznamená však, že neexistuje a že neexistujú spoľahlivé štatistické metódy riadenia trhu a politiky koncertom médiami, úrokovými sadzbami, "náboženskými" a inými ideologickými stereotypmi, kultúrno-psychologickým profilom cieľovej skupiny, základnými a mediálne stádovito vyprojektovanými inštinktami,..
Je naivné a nezodpovedné myslieť si, že sa veci akoby dejú "sami sebou". Náhoda je v dnešnom zmysle najzávažnejšia demagogická konšpirácia.

Ako sa hovorí:
"Ak niekoho nezaujíma realita objektívne dominantných tendencii a ich pravidlá = budúcnosť, vždy sa nájde niekto, koho zaujímať bude, pričom záujmy toho druhého nemusia nutne zodpovedať záujmom prvého"

244325

18.05.2011 15:25

Kdo chce klid a mír, ten je vždycky zneškodněn

RE: wtf

udo1 91.?.?.?

Hej, hej r.k., tých ideologických zástancov systematizovanej inštitucionalizovanej krádeže by som na Jankovom mieste radšej z toho vynechal.

Dáva totiž celkom peknú rozprávku do realite neprimeranej roviny. Obhajoba najstaršej známej mafie a jej fašistickej doktríny úspešnosti = 2.Izaiiášovho zákona v skratke:
"Svojim nedáš na úrok a druhým áno a budeš takto vládnuť nad celým svetom!"

..stavia autora článku do nepríjemnej pozície satanistu, resp. tak trochu do skupiny osôb zrelých na trestné oznámenie s verejnej propagácie a schvaľovania obzvlášť nebezpečných trestných činov systematickej krádeže a podvodu, organizovania nebezpečnej zločineckej teroristickej skupiny za účelom genocídy a zámerným zločinom s cieľom deštrukcie spoločnosti a štátu ako celku, zločinom proti ľudskosti, atď..atď.. [smích]

244326

18.05.2011 16:43

Pozor na stavění strašáků

RE: ORBO a podobné

udo1 91.?.?.?

Re:Kosk
To je nedorozumenie.
Ide o interpretáciu "Perpetuum mobile",
resp. 1.Termodynamického zákona.

Je fakt, že zem je jedno obrovské dynamo. Na škole sme sa učili, že energetický potenciál medzi navzájom rotujúcim kovovým zemským jadrom a el. nabitou ionosférou je podľa najnižších odhadov cca. 70-80 násobok všetkých na svete existujúcich elektrární.

T.j. min. 75 x energopotenciál všetkých krajín sveta. V podstate to je bezhraničný zdroj elektrickej energie. Ide len o to, ako ho napichnúť. Žijeme v podstate v obrovskom kondenzátore, ktorý nás zároveň z časti chráni pred rôznymi typmi kozmického žiarenia. Bavíme sa teda o technológiách prístupu k tomuto potenciálu, nie o porušovaní zákonov zachovania energie.

Evidentne došiel aj Tesla na spôsoby riešenia energetického problému. Preto aj ten jeho "nešťastný osud".
Predstavte si, čo by sa stalo, keby sa uvoľnili patenty zamerané na uvedené technológie?
Sviniam by vyschol válov a prekotili by sa, lebo by nebolo čo žrať.
Pre menej chápavých svine = globálna a lokálne j-elity a ich periféria = paraziti

Máme stroje, výrobu, cesty.. proste ľudia by zrazu mali čas na seba, uvažovanie, rodiny, štúdium, rozvoj, plánovanie budúcnosti,..

Čo by sa stalo, ak by ešte boli zrušené aj fiatmoney a úročenie a peniaze nahradené energojednotkami, ktoré by boli v podstate bezhranične dostupné? .. Vieme, že objem výroby a služieb je proporcionálne úmerný vyrobenej a spotrebovanej el.a tep.energii..

Zrazu by zmizli všetky fiktívne sociálne, dôchodkové, zdravotné, finančné, ekologické problémy,..
Či by sme po dostatočnom vzdelaní sa a priestore na korekciu morálky a kolektívneho svedomia expandovali do vesmíru a pokračovali v napĺňaní svojho potenciálu ako námestníci Boha už nie len na zemi?
Snáď áno..

Či však je ORBO z tohoto technológii súdku?
Úprimne: Neviem
Musíme kuknúť a vyskúšať..
Dôveruj a preveruj! [smích]

244328

19.05.2011 12:02

Pozor na stavění strašáků

RE: ORBO a podobné

udo1 91.?.?.?

re: Kosk
Je možné, že ako pri iných technológiách, t.j. aj napr. pri klasickej jadrovej fúzii sa najprv. potrebujete čiastočne energeticky priblížiť k danému potenciálu. Na to potrebujete hromadu peňazí a veľký projekt-viď Teslove pokusy a problémy s ich financovaním. Či existujú tzv. technologické(fyzikálno-chemické) katalyzátory umožňujúce znížiť energetickú náročnosť priblíženia sa k stavu umožňujúcemu začať využívať potenciál "nekonečného" geodynama, neviem.. Nedá sa to však vylúčiť.

Strávil som pár rokov v laboratóriu a ak začnete nahlas špekulovať o niečom, čo na prvý pohľad akože odporuje možno zle pochopeným axiómom fyziky, resp. západnej oficiálnej "vedeckej" filozofie, máte problém nie len s financovananím ďalších projektov(viď nastavenia parametrov schvaľovacích procesov), kariérou, doktorátom, minimovkou, ale aj so štátnicou, skúškou a obyčajným zápichom [smích]

V tomto je veda ako náboženstvo, starý antický kult ak chápete a celá štruktúra "zasvätení-Bc.,Ing.,Dr.,Doc., Prof."
Nepripomína Vám to niečo?
Cirkev, Armáda, Sloboškovia?
Cink, cink?
Ako pres kopirák.. Proste akože samo?-regulačný systém "vzdelávania".
Zrovna tak problematika zámerného schizofrenického oddelenia "náboženstva" a "vedy".. Tabuizácie, dogmatizácie, mystifikácie a zle postavené axiomizácie.
Hlavne spomínaný zlý predpoklad chybných základných kategórii na báze Matter, Energy, Time, Space namiesto správnejších Matter(with energy), Information, Measure(time, space,..).

Firiem, čo sa tým zaoberajú a predávajú (vraj)tieto technológie je hodne. Veľký problém je naozaj aj v jednom zo spomínaných kľúčových pseudoaxiomov západnej civilizácie brzdiacom vývoj a umožňujúcim ďalší spôsob neobhájiteľného nebezpečného vysoko rizikového parazitovania na spoločnosti - v ponímaní patentového práva ako celku a schvaľovacieho procesu v rámci tzv. "vedeckosti" a jeho kompatibility s prevládajúcimi(?) teóriami..
Patenty sú z tohoto pohľadu min. dvojsečnou zbraňou v rukách nepriamo podprahovo vládnucich adminov. + ďalšie podprahové synergické efekty v rámci stereotypov myslenia cieľovej skupiny..

Ako hovoríte Kosk, všetko sa preveruje praxou a časom.
Všetko so všetkým Primerane súvisí a svet je jeden celok, systém s mnohými pod- a nadsystémami a ich definovanými vzájomnými vzťahmi.
Uvidíme..
Tak snáď za tých 5 rokov v už lepšom svete! [smích]

244370

19.05.2011 13:50

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

udo1 91.?.?.?

re: Vojto49
Ale Vojto, cítim z Vás miernu podráždenosť [smích]

Ja som schopný pripustiť Vašu variantu, aj keď ju považujem vzhľadom na okolnosti vysoko nepravdepodobnú.
Ste toho v opačnom garde schopní aj vy?
Ak áno môžeme sa baviť aj na profesionálnejšej úrovni v zmysle priraďovania váhy jednotlivým dominantným faktorom, tendenciám vo vývoji spoločnosti a ich vzájomným vzťahom. Nemyslím si, že by ste boli vzhľadom na štýl Vašej argumentácie jednou z tých ovečiek, ktoré veria na náhodu. Nepovažujem Vás za konšpirátora v dnešnom zmysle, aj keď sa niekedy tak tvárite [smích][smích]

Spolu vytvoríme napr. návrh univerzálneho modelu vývoja spoločnosti.. Prípadne v kooperácii s ďalšími diskutujúcimi.. Vladimírovi bolo okienko cvičení neraz navrhnuté. Možno keby ste sa aj vy, ako konštruktívny oponent zapojili, podľahol by V. váhe Vašej osobnosti. Čo vy na to?
Pár navrhnutých cvičení tu stojí. Niektoré sú myslím pomerne urgentné aj vzhľadom k Vladimírovmu procesu. Možno nad nimi dokonca on a niektorí ďalší reálne uvažujú [smích]

re:Zdroje
Pojem zdroje som vo svojom príspevku charakterizoval v podstate ako vy, len trochu obšírnejšie. Peniaze sme tu spolu viacerí tiež neraz popisovali, ich určenie, charakteristické parametre, potenciál, ktorí majú aj v zmysle riadenia spoločnosti, chybičky(?) v dnešnom finančnom systéme a ich možné v podstate jednoduché plynulé riešenia v naviazanosti na de facto neexistujúce problémy sociálne, kultúrne, zdravotné, dôchodkové,..
Čo chápete teda vy Vojto pod pojmom peniaze?

re:protekcia je vzájomná pomoc prekračujúca spoločensky prospešnú mieru. Korupcia podobne. Zrovna tak násilie a zlo. Tieto negatívne vnímané výrazy sú v podstate všetky neprimeranou výchylkou od spoločensky prospešných tendencí, ktorých záujem je okrem iného vytvorenie podmienok na zdravý rozvoj a naplnenie potenciálu čo najväčšej časti obyvateľstva smerom homo sapiens, Človeku. Čo je to, kto je to Človek, sme si tu rozoberali.

re:"legálnosť"
Samému Vám je myslím podľa Vašej formulácie jasné, že s s tzv."legálnosťou", t.j. Zákonodárnym a Súdnym systémom spoločnosti(Výkonný nevynímajúc), nie je niečo v poriadku. V princípe neslúži spoločnosti a obecným záujmom. Otázka kde sú v ňom zabudované chyby a komu vlastne slúži tento podstatou prevrátený, nelegálny, bezPrávny systém? Ak nevieme identifikovať tento právny subjekt, aký je Koncept tohoto ne-práva a jeho dnešná sprostredkujúca(hlavne cez média) ideológia cieľov, navrhovania a celej metodológie tohoto ne-práva?

Tento Koncept, ideológiu a aj metodiky sme tu veľa krát podrobne prediskutovávali, takže predpokladám, že Vám sú známe. Zrovna tak deduktívne identifikovaní pravdepodobní projektanti, ktorí logicky nemajú radi publicitu. Prípadne skúste lepší návrh. Poprosím okrem spomínanej evidentne konšpiračnej teórie Náhody a výrazov typu, že tento konkrétny kľú...

Automaticky kráceno

244372

19.05.2011 13:56

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

udo1 91.?.?.?

pokracovanie2:
re: Vojto49

Tento Koncept, ideológiu a aj metodiky sme tu veľa krát podrobne prediskutovávali, takže predpokladám, že Vám sú známe. Zrovna tak deduktívne identifikovaní pravdepodobní projektanti, ktorí logicky nemajú radi publicitu. Prípadne skúste lepší návrh. Poprosím okrem spomínanej evidentne konšpiračnej teórie Náhody a výrazov typu, že tento konkrétny kľúčový problém spoločnosti ide "sám sebou" na rozdiel od všade prítomných prírodných a sociálnych pravidiel, cieľov a ich zadávateľov.

Jo Vojta, a máte tak trochu pravdu s tými cudzími výrazmi. Snažím sa ich postupne viac dávať do slovenčiny, no ide mi to pomaly, priznávam..
Skúsim opraviť:
"Ak s tým sebeckým prevracaním a ničením kladných, dobrých, individuálne a obecne prospešných vývojových smerov jednotlivých vzájomne previazaných oblastí spoločenského vývoja neprestanete.."
Skúste prípadne Vy navrhnúť lepší preklad..Neviem.. Tento je trochu moc dlhý.. Asi nie som zatiaľ až tak šikovný v tej slovenčine..Dokonalý je snáď iba Boh [smích]

244373

19.05.2011 23:46

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: Gambit

udo1 91.?.?.?

re:Kysučan..
a "filozoficko-elitárna definícia pravdy".

Lepšie taká definícia, ako nijaká [smích]
Chcel som pokryť čo najširšie aspekty pravdy,
no možno by bolo fakt lepšie dáke prirovnanie, či príbeh..
Skúste dať teda lepší a jednoduchší obraz pravdy Kysučan.
Trochu poľudštiť moje vyjadrovacie schopnosti..
Myslím to úprimne [smích]

Inak filo(láska)-sofia(múdrosť).
Láska k múdrosti, chápaniu.
Čo je na to zlé?
a (j)elitárna?
To ma chcete v dnešnom ponímaní uraziť Kysučan? [smích][smích]

el-it
v zmysle je Boh(el), vznešený, či ako Boh?
To si pravdepodobne myslí o sebe Levia-čata alias Globálny prediktor-parazit.

Ja som tak ako aj vy a všetci ostatní iba(alebo až [smích] ) božie dieťa, ktoré by sa malo snažiť byť a konať ako námestník Boha na zemi. Tak aj vy a všetci ostatní včítanie Levíčat. Tie to však trochu prestrelili, bo chcú sa hrať na Boha samotného a to môže byť trochu problém. Spadajú totiž pod Jeho pravidlá a ciele, nie On pod ich.
Tož..Nenehajme sa nimi ojebabrať, bo Tato sa bude hnevať.
Dal nám predsa gebulky aj s obsahom! Ta ňe?

244397

20.05.2011 10:40

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

udo1 46.?.?.?

re: Vojta49..

Dobre viete, že keď ľudí dostanete napríklad pod stres(metódy sme tu podrobne popisovali), budú sa Vám podľa kultúrno-psychologického profilu štatistickou pravdepodobnosťou chovať tak a tak a budú zároveň ľahšie prijímať do podvedomia ďalšie rôzne určené impulzy Vášho riadenia..

Vtĺkajte im ešte ako žihadlá v napätej situácii cez dobromyseľných tupých systémom vymytých kňazov(česť výnimkám) do hlavy provokatívne dezinterpretácie miluj svojho blížneho, deľ sa o to čo nemáš, odtŕhaj vlastným deťom od huby a nechaj sa s úsmevom na tvári s prepáčením šukať do prdele miestnou lokajskou, či globálnou j-elitou -prasatami.

Pýtam sa Vojto, čo sa asi tak za chvíľu stane?
No, máte samozrejme pravdu. Väčšinou sa davu nepodarí identifikovať skrytých iniciátorov kuca-paci a tí sa ticho smejú, ako zasa dezinformáciou a propagandou cez fascomédia, platených a proiniciatívnych provokátorov a spol zasa dosiahli, že si plebs navzájom rozbíja držky. Poprípade zo susedmi, či dôvodne podozrivej skupinke. Resp. sa obetuje, predhodí sa davu pár proaktívnych, ako napr. Vás. Nič v zlom [smích]

A neonikajte tu prosím Vojto49.
Globálny parazit má svoje meno a detailný popis.
Existuje v rámci sociálnej psychológie aj na UK, aj na Ostravskej a pokiaľ viem aj na Masarykovej Univerzite špecializácia elitológia. Osobne som bol zo zvedavosti kam oficiálne pokročila spoločnosť, na niekoľkých prednáškach v Bratislave na pôde UK. O iných tu spomínaných prominentných školách a kurzoch ani nehovoriac. Cisár JE nahý.
Tak sa prosím trochu vzdelávajte.

Ako som hovoril, ak veríte v to, že podstata ľudí, božích detí je zlá, ste jednoznačne satanista.
Aj keď proti hobby-baby satanistom, čo maľujú z protestu proti cirkvám obrátené kríže po kostoloch a zbierajú lebky, nič nemám.
Decká nie sú blbé cítia, že v podstate cirkví a tzv."náboženstiev" niečo nesedí..
Niečo iné sú však presvedčení satanisti. Zástancovia globálnej na prvý pohľad nihilistickej anarchie, pri hlbšom pohľade viac-menej udržateľnej forme high-end fašizmu v jeho mnohých formách.

Ak to, čo tu píšete, myslíte vážne, mali by ste sa nad sebou naozaj zamyslieť. Nie je to ľudské. Možno ale ani nechcete byť Človekom. Potom mi je Vás a aj Vašich blízkych ľúto.

Jou a netvrďte zasa, že som Vám neodpovedal na podstatu..

244410

21.05.2011 15:22

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: Gambit

udo1 91.?.?.?

re3: Kysučan..
"Žeby Havel a jemu podobní mali iné (deformované) videnie pravdy???"

Ok, trochu z inej strany..
Ako sme sa bavili, rozum(intelekt) je algoritmus spracovania informácii.
Býva, ako ste správne podotkli, rôzny v závislosti od dominujúcich stereotypov myslenia a správania sa danej osoby. Stereotypy(podľa typu psychiky) zasa závisia od miery chápania a postoja(morálky). Preto som Vám vysvetľoval, že novinári(=dnešní mágovia, kňazi), umelci a politici svoje vyjadrenia a činy vo všeobecnosti v rámci ich vlastného zmanipulovaného podvedomia myslia naozaj úprimne. Samozrejme ich to nechráni od objektívnych dôsledkov ich činnosti aj čo sa týka tzv. kolektívnej viny(dopadu na ich rodinu a blízky okruh známych).

Vyjadrenie:
"Neznalosť zákonov neospravedlňuje"
platí totiž plne aj v najvyššom zmysle.
Dobrý úmysel teda rozhodne nestačí, aj keď je lepší ako nedobrý.
Dostali sme predsa rozum a tým možnosť myslenia, spoznávania, hodnotenia = výberu.

Aj tzv. prominenti sú teda riadení stádovito podprahovo zrovna tak, ako ostatní. Na princípoch základných zdedených a obecne po generácie "výchovou" vyprojektovaných psychologických charakteristík, ktoré majú osoby typu ovčan(inak nazývaný aj biorobot, zombi, či konzument) spoločné. Popisovali sme si ich tu neraz dostatočne podrobne..

Pre lepšiu predstavu, obraz:
Globálny Prediktor sú ako záhradník. Ovčanov vnímajú ako zvieratá, resp. rastlinky v sade. Stovky, tisíce rokov tu pohnoja, tu pristrihnú(tendencie vývoja). Svoju záhradku a rastlinky v nej poznajú veľmi dobre. Mali tisíce rokov času. Minimálne z dôb starého Egypta a prvých snáh o svetovládu ešte pred Alexandrom, Rímom, USA, Ruskom, či tzv. sionistami.
Môžeme a máme od nich naučiť. Ich chybou je že evidentne nedostatočne zohľadňujú ciele HNR(Boha), ako im nadriadeného systému.

Kto vie stereotypy(tendencie) vo vývoji jednotlivca a spoločnosti vedome identifikovať a pomenovať, prestáva byť v tomto zmysle ovčanom a dostáva sa za hranice systému. Zároveň sa pre neho takmer automaticky akoby čarovným prútikom začnú otvárať metódy ovplyvňovania, riadenia týchto procesov a možnosti z nich plynúce. Tieto osoby sa môžu následne rozhodnúť ísť smerom k psychologickému profilu typu Homo sapiens sapiens(Človek-sme tiež rozoberali), alebo využiť vyskytnuté sa možnosti egoisticky na úkor druhých..

HNR(Boh) dalo človeku slobodu výberu a vôle a už mu ju nikdy nevezme, no proporcionálne s Mierou chápania rastie aj Miera zodpovednosti a obratne proporcionálne jej časový prejav.

Systém nepriameho riadenia podvedomia a tým riadenia celej ne-našej kultúry je podstatou veľmi jasný, jednoduchý a preto tak efektívny. Navyše si ho stále naozaj neveľa ľudí plne uvedomuje. Zároveň sa dlhodobo zámerne vytvára chiméra, že riadenie kultúry ako celku, alebo jednotlivých fragmentov jej mozaiky, či trhu je komplikované ba až nemožné.

244454

23.05.2011 00:57

Demokracie jako náboženství?

RE: A co ekonomika?

udo1 46.?.?.?

re: Janko..
O úroveň ďalej..
Otázku by som formuloval skôr v štýle:
"Čo má náhodilosť, chaos spoločné so zákonitosťou?"
V tom už je aj kus odpovede..
Ako konzervativizmus a liberalizmus..
Môže byť jedno bez druhého?
Tendencia bez schopnosti zmeny(prispôsobeniu sa dynamickým okolnostiam=času) zanikne.
Inak súhlasím.

Ďalšia vec..
re: bod začiatku..
Otázka znie:
Bol nejaký začiatok?
Pri negatívnej odpovedi mizne pojem koniec a tým na tejto úrovni chápania mizne pojem čas ako taký.

Aj keď čas(astronomický, biologický, sociálny,..) je vždy len subjektívnou mierou(vzájomným vzťahom) dvoch kmitavých procesov, kde jednu frekvenciu vnímam ako etalón.
Táto metodika je inak jedným zo základných cvičení pri zlepšovaní schopnosti identifikácie prebiehajúcich procesov v okolí daného subjektu, prípadne v ňom samom.
Je nevyhnutná pri snahe o korekciu(preprogramovávanie) vlastného, individuálneho, či kolektívneho podvedomia. Viď spomínaný cultural engeneering a práca s mat(r)icami. To tak na okraj..

Poslal som Vám mail..
Paradigmy, fundamentálky ma, nás vždy zaujímajú.
Považujem sa za fundamentalistu v klasickom zmysle,
nie v dnešnom prevrátenom, ak chápete [smích]

Re:Jazyk..
Je to kód, miera zobrazenia informácii.
Jeden z prostriedkov materializácie informácii(obrazov).
Myšlienka, ako taká, je v tomto zmysle materiálna.
Hmota je nositeľom usporiadanej informácie,
či už v zaužívanom(trochu deformovanom) zmysle,
alebo ako pole(klasické fyzikálne, či bio..)
Toto je paradigma MIM.
Javí sa byť základom práce s mat(r)icami.

PS:
Pozor na jednotlivé úrovne chápania a ich previazanosť,
aby neprišlo k nedorozumeniam.

244528

23.05.2011 10:41

Jakou cestou do Persie? – Plán Brookings Institution

RE: Symbol na fotke

udo1 46.?.?.?

Re:RN..
Hmm.. btw..Ak budú amíci bojovať proti niečomu a navyše pod starým symbolom smrti, ťažko niečo dosiahnu. Hlavne pri ich pozitívnom "americkom" postoji. Snáď to ale dokážu..

"Predať" im symbol na hornej fotke ako mier, bola slušná operácia. Problém U.S.citizens je, že nepoznajú dejiny(avšak ich podvedomie áno) a ak to nezmenia, budú ich musieť za trest opakovať. Dejiny sú cvičiaci, dozorca, security, SBS najvyššieho systému. J-elity poznajú pravidlá cultural engineeringu a hrajú z časti podľa nich. Je nerozumné ich ignorovať. Ťažko bude od HNR podporená alternatíva pod vlajkou smrti.

Back to the roots..
Je iba cesta vpred, no treba žiť stále, nie iba teraz, v prítomnosti.

244557

07.06.2011 12:52

Berlín a euro

RE: Plan bankovni mafie ne-funguje,,,

udo1 217.?.?.?

Cele oddlzovanie je taka blnost, ako clanok v rubrike napravo(ve zkratce) s titulom "Kto krade vic". Nejaky uplatok, kradez Saska, Vaska, ci Fedorka a spol. je mizive percento, oproti "legalnej" kradezi interteror-banksterskeho global-fasistickeho ho rezimu. Urocenie a fiat money su jadrom problemu. Nenehajte sa ludia zblbnut falosnymi neonovymi stopami o "vsadepritomnej korupcii" ako pricine problemov. Je to len marginalny dosledok podstaty nastavenia systemu. Zrovna tak dochodkovy, cigansky, zdravotnicky, energeticky, ekologicke,..atd..problemy. Oni proste neexstuju v tomto zmysle. Ked sa budete o nich vobec bavit, budu to ne-riesit aj vasi-nasi politici. Ked vidia, ze tlupa sa stale este z vacsej casti nehava gumovat podobnymi sprostostami, co im ine zostava, ako v ramci pretrvavajuceho fascosystemu co to ujebabrat. Ak nezoberu, vyhodia ich a vezme iny, aby bankssteri mohli poukazat na dotycneho. To uz asi davnejsie doslo aj Vaskovi, ked raz na chvilu vyspal pred, ci po ssamete opicku. Nielenze by boli rozpocty zrazu vyrovnane, no hlboko prebytkove. Automaticky by sa zastavila inflacia, kumulujuca fiatfinancne prostriedky do ruk "elit", no ceny by zacali v ramci neustale sa zrychlujucej optimalizacie technologii bud klesat, alebo by sa pretavili do stale sa zvysujuho zakladneho platu na zaklade tejto technologickej dividendy. Pravda lezi vzdy na povrchu pod lampou. A voila, zrazu mame pokryte zakladne potreby obyvatelstva - komun-izmus, ci ak chcete dokola po stovky generacii omielany princip prvotneho krestanstva. Tym sa uvolnia kapacity rozvoja spolocnosti a jednotlivca spod otrokarskej fasistickej slucky uroku a fiat money..

245626

09.06.2011 15:56

Elita, „velká hra“ a třetí světová válka

RE: Nejvetsim nepritelem elit/Vrchnosti

udo1 91.?.?.?

Tak-tak, tiež pevne verím, že amíci dokážu zvrátiť svoj nateraz nepriaznivý osud a budú schopní sa zamyslieť nad hlbšími príčinami dnešného stavu. Zrovna tak muslimovia, či dokonca prívrženci judaistickej ideológie(psudonáboženstva). Moc by to pomohlo aj nám..

Aké sú teda z dnešnej situácie možné cesty von a kam -
a)z pohľadu Ľudí a
b)z pohľadu j"elity"?
Že by naozaj prišli až v 19.stor na v článku ďalej spomínané metódy finančnej, mediálnej, ideologicko-filozoficko-"náboženskej" kontroly a možností formovania a riadenia kultúry ako celku?
Prof. Kamran má asi trochu medzeru vo vzdelaní, považuje predchádzajúce generácie občanov a j"elít" za neinteligentné(lat.nechápajúce), prípadne zavádza.
Inak zastavme sa pri výraze neinteligentný = nechápajúci..

ČO nechápajúci?
Globalizáciu, ako objektívny dejinný proces koncentrácie moci a možnosti jej ovplyvnenia vo svoj prospech. Záznamy sa našli z pred cca.5000 rokov v Egyptských hrobkách-(Viď tu neraz spomínané tématické hieratické záznamy v Ägyptisches Museum Berlin).
Zrovna tak porovnanie procesov stabilnej zmeny genofondu populácie a zmeny kultúry podmienenej v 1.rade zmenou technológii, ktorých dôsledkom je dnešná turbulentná doba a zrýchľujúci, linearizujúci sa čas.

Niektorí histerici pseudodejepisci, či h-is-tórici odkazujú prvé záznamy na tému globalizácie a zmeny logiky sociálneho správania(linearizáciu času = postapokalypsu) na Tóru, resp. Tanah. Sú však omnoho staršie a ich pôvodom sa podľa spomínaných analýz a dokumentov javý byť Egypt. Tak ako vyzerajú byť jeho kňažské kasty aj pôvodcom judaistickej fascoideológie, projektu.

Ak by R&R Rotschild & Rockefeller a co. mali reálnu moc, neboli by v médiách. Nikto, kto chce dlhodobo robiť reálnu politiku(meniť názory a osud ľudí), nemôže byť verejne známy. Proste sa to vylučuje. Toľko staré politologické pravidlo..

Čím ďalej ideme do dejín a študujeme príčiny dnešných dôsledkov, tým bližšie sme k chápaniu objektívnej reality prebiehajúcich dominantných spoločenských tendencii. Môžeme tak predpovedať budúcnosť, osud a aj ho reálne meniť. Inak zostaneme v ilúzii so všetkými dôsledkami a zbytočnými snahami o zmenu. Vytriezvenie však bude v tomto prípade žiaľ reálne. Každý by mal chápať základné dlhodobé spoločenské trendy a metódy ich kontroly. Len tak sa totiž dostane mimo patológii dnešného spoločenského systému a bude schopný zmeniť aj svoj osud.

Raz sa základy BOZP Sociálnej bezpečnosti v rámci etiky, či "náboženstva"budú učiť aj na ZŠ, ako je to v niektorých krajinách už nejaký čas realitou.
Aby to ale pre naše krajiny neprišlo neskoro!

245731

10.06.2011 21:46

Pokr

RE: Pěkný článek?

udo1 91.?.?.?

re: k pravdepodobným príčinám individuálnej a kolektívnej schyzofrénie..

Skôr by som povedal, že Brzezinski má v istom zmysle pravdu.
Nie poker, ale šach a jednotlivé krajiny, dnešné štáty, "kultúry" nie sú hráči, ale figúrky.
Vieme, že Ameriku neovládajú Američania, Izrael Hebreji, atď..
Aj keď Z.Kazi-Mierz vo svojej populárnej knihe o nefilozofickom šachu píše o niektorých cieľoch hry,
menej však už o metódach ich dosiahnutia.
Tam začína fasc-inácia princípov mat(r)icovej vojny metódami "ne-kultúrnej spolupráce [smích]".

Dôležitá je ako jedna z prvých otázka psychologického profilu hráč-a(ov) a proti-hráč-a(ov).
Koľko už trvá tento boj?
Alebo ideme azda stále ešte podľa väčšiny takýmto formulovaním
otázok do sfér "mystiky" a "mágie",
t.j. mimo bežného chápania svojho okolia ovčanmi?
Myslím, že sa netreba obávať reality,
ako tomu bolo vo filme Matrix [smích]

245800

11.06.2011 11:38

Švýcarští poslanci hodlají proniknout na setkání Bilderberg

RE: Hra, nic jineho

udo1 91.?.?.?

Odsťahovať obe residentné futbalové Matterhorn jedenástky do U.S., či ČÍNY, resp. do Indie, či niekde inde v rámci vzmáhajúcej sa JV-Ázie?
Čo však s prebúdzejúcou sa "nevďačnou" Švajčiarskou Tellovou Nahulienkou?
Áno, asi naozaj preventívne bombardovať.
Dia-g-nostický Human-izmuss a démon-kraciu si predsa rozvracať nedajú![velký smích]

245821

13.06.2011 16:54

Elita, „velká hra“ a třetí světová válka

RE: Nejvetsim ne-pritelem elit/Vrchnosti

udo1 91.?.?.?

re:Jansmith..
A kde podľa teba zostal druhý veľkňaz?

Ak poznáš trochu reálie a politiku starého Egypta, vieš, že boli vždy 2.veľkňazi. Tak, ako v neskoršom S-al-amon-ovom chráme v Jeruzaleme..
Herihor vládol starému Juhu z Téb.
Ramses XI. z Pi-Ramzes z delty, kde sa pred exodusom zdrziavali aj starí Hebreji. Faraóni boli väcsinou z knazských kást a aj ich rodiny, no nebývali veľkňazmi.

Po snahe zvyškov neeliminovaných zástancov Atonovho svetonázoru o rozšírenie pôvodne Achnatonovho monoteizmu cez Mojžiša pomocou Hebrejov sa podarilo Amonovmu kultu dostať tento projekt pod kontrolu. Počas 40 rokov zombifikovali kmeň Hebrejov a cez neho a psudomonoteistickú ideológiu obsadili vtedy globálno strategický Kanaán.

Tandemných 2+(2x11)=22 sa schovalo v kolene Lévy. Aby si chápal vtedajšiu expanzívnu globalistickú geopolitiku Jan: Z vnútrozemských Téb bolo ťažko kontrolovať úrodný polmesiac, karavánne cesty a následne z tradičných prístavov(Fenícia) lodnú dopravu a politiku v Stredomorí. Jeruzalem je v strede a preto bolo po chybe a prvých úspechoch ťaženia prevráteného projektu hebrejských biorobotov(a eliminácii At-on-Moseho) na najvyššej inštancii rozhodnuté migrovať zo strategických dôvodov.

V Egypte zostala periféria bez znalostí oka pyramídy (okrem iného aj udržateľného tandemného a polytandemného dialektického systému riadenia krajiny) a nastal postupný úpadok obdobia Ramzesa XI., Herihora,..až po Ptolemaiovcov. GPP sa koncentroval postupne viac na vplyv na vzmáhajúcu sa bývalú kolóniu Egyptskej kultúrnej spolupráce(vojny) - Grécko(delfský kult - až po elimináciu P-ar-zskej hrozby Alexandrom cez Aristotela školeného v stále ešte napoly funkčných Domoch života-vtedajších High-end univerzít v Egyptskom zázemí) a potom na Rímsku politiku snahy o kontrolu objektívneho procesu globalizácie.

Toľko z dejín modernejšej politológie(Dejiny globalizácie).. odhliadnuc od konštrukcii Freuda, Sellina, Meyera, Breasteda,..

Jou..nazad k pôvodnej sekundárnej téme..
2.Otázka:
Ak myslíš, že ten, kto chce reálnu moc, si môže dovoliť byť ľahko identifikovateľný..
Predpokladám, že vieš, že tzv.politici a CEO manažéri majú v rámci im systémom udelených funkcii veľmi obmedzené možnosti reálne ovplyvňovať kľúčové politické záležitosti kontroly kultúry a trhu.
Prečo myslíš že by admin spravil na vyšších pozíciách výnimku? Aké výhody by podľa teba z toho pre neho mohli plynúť v dlhodobom horizonte?
Myslíš, že je vôbec možné dlhodobo robiť reálnu politiku z oficiálnej pozície?
a posledné..
Myslíš, že kto ašpiruje na globálnu moc, sa zaobíde bez (rozumu)hlbokého chápania prebiehajúcich spoločenských a prírodných procesov a bez(vôle)=disciplíny správania sa a hlavne myslenia?

Či R&R a co. chápu, pre koho pracujú?
Úprimne: Neviem.
No, tu neraz z dejín spomínané citácie mnohých "vrcholových" politikov by to dosvedčovali.

245910

13.06.2011 17:25

Švýcarští poslanci hodlají proniknout na setkání Bilderberg

RE: no hezký, otázka je

udo1 91.?.?.?

Nepochybujem, že Boh JE milostivý.
Zázrakov už ale spravil dosť..
Ide o to, aby mal čo podporiť!
Informačná pyramída stojí a padá na kontrole miery pasivity ovčanov.

245911

13.06.2011 22:17

Elita, „velká hra“ a třetí světová válka

RE: Ano, 3. světová válka je není nevyhnutelná

udo1 91.?.?.?

Jestli se nepletu, mal A.Pike len 33.stupeň. Do 66. stupňa môže byť len judaisticky "(ne)vychovaná" osoba. 66.- 99. stupeň len rabín(ako napr."náhodou" obaja Marxovi dedkovia). Vyššie stupne sa v zásade z objektívnych dôvodov prísne taja. 33.(a A.Pike sa tak ešte aj fotil) nie je ani pešiak. Všeobecne sú neslobodní sl(a)oboši principiálne neschopní samostatného myslenia, kvôli vnútorným zákazom, dogmatickej hierarchickej poslušnosti a agregátnej okultistickej manipulácii ich podvedomia. Sú to psychické zombi-kaliky.

Netreba však nikoho, kto si ich úlety vyskúšal, principiálne odsudzovať. Mnohí si tým prešli a pochopili tuposť pyramídového združenie zásteriek, stužtičiek a odznačikov. Kedysi slúžili na presadzovanie siofašistických myšlienok do vznikajúcich národných demokratúr počas anihilácie odžitej formy otrokárskeho feudalizmu a problematickej aristokracie. Dnes v zmenenej logike soc. správania zlinearizovaného času nie je ich hierarchia schopná pružne reagovať a preto základy (nie)ich pyramídy prudko erodujú. Algoritmy ich rigidnej stavby nie sú dimenzované na to, aby odolali postapokalyptickým sociotraseniam.

Rozsiahlejšie války sú vždy tímovou prácou a serióznym rozhodnutím riešenia pre j"elitu" kritickej situácie. Idú nad rámec možností ich konceptuálnej prípravy jednotlivcom.

245932

14.06.2011 01:06

Čína – USA: boj o Afriku se rozhořívá

RE: a co my?

udo1 91.?.?.?

Skôr my potrebujeme zdroje východu, tak by sme s nimi mali jednať slušne, no opatrne. Rusi a Číňania majú tiež svoje globálne záujmy. Nás v istom zmysle naozaj nepotrebujú, no nie je tomu úplne tak..

A tzv. západ?
Čo je na ňom dobré, čo nie a aké by to malo byť?
Nehádzať do jedného vreca, ale aktívne konštruktívne rozlišovať.
Môžeme sa od západného (áno, v princípe materialistického upírskeho pozitivistického harakiri systému) mnoho použiteľného naučiť, no aj mu pomôcť. Hlavne s nadhľadom a prirodzeným, voči systému kritickým pohľadom, ktorý tamojším ovčanom (necvičeným identifikovať demagógiu) chýba.

Áno, treba tiahnuť za spoločný začiatok a potom nás čaká naozaj skvelá budúcnosť.
Na úvod stačí pár dávno známych drobných konsenzuálnych korekcii v tendenciách kreditno-finančného systému na uvoľnenie potenciálu občanov. Zmenou situácie a elimináciou príčiny problémov sa sama vyrieši väčšina sociálnych, ekologických a zdravotných problémov. Ľudia sa bez pochýb dokážu riadiť sami.

Nielen naše materiálne potreby, ale aj duchovné(psychické) sa mozaikovito dopĺňajú. Kedysi dávno začali byť ni(e)kým v jednotlivých kultúrach podporované tendencie vedúce k dnešnému stavu. Ako vieme, GPP rád simuluje HNR a jeho ciele a metódy. Niekedy tak dobre, že ich je dokonca ťažko na prvý pohľad rozlíšiť [smích] Preto sa v najnovšom veľkom ľudovom monoteistickom náboženstve - islame toľko krát v koráne opakuje pojem schopnosti rozlíšenia. V biblii je však tiež neraz reč o rozume(hodnotení, rozlišovaní dobra a zla, adekvátnosti pravdepodobným božím zámerom a ich neadekvátnosti) a vôli..

Podobne ako v príbehu o bezrukom slepcovi, ktorý v ruksaku nesie beznohého vidiaceho. Obaja hovoria rôznymi jazykmi a preto ich sprevádza tlmočník. Ten si zasa veľmi dobre pamätá slová, no je invalidom vzhľadom na pravú polovicu mozgu, zodpovednú za spojité obrazné myslenie(ľavá pracuje diskrétne abstraktno-logicky). Tretí teda nerozumie, čím sa vlastne zaoberajú. Ako celok táto symbióza kalík môže existovať, no samostatne ťažko..

Finta je v tom, že každý z nich je dokaličený systematicky účelovo vo vzťahu k druhým v rámci biblického ateizmu. Nie sú totiž obeťami slepej h-is-tórickej rozprávky. Tlmočník bez schopnosti príčinno-dôsledkového mozaikového vnímania prebiehajúcej reality je navyše posadnutý. Preto všetci spolu robia podľa dodávaných odporúčaní presne to, čo je potrebné šéfovi posadnutého. Samozrejme si to títo postihnutí neuvedomujú.. Stále dokola Divide et impera.

Preto treba spájať a najprv hľadať, čo máme spoločné. Ako na základnej škole na hodine literatúry: Čo majú daní dvaja spisovatelia spoločné, nie v čom sa líšia, ako to nechápaví systémom zdeformovaný učitelia nútia vnímať ďalšie generácie. Niet sa potom čo čudovať odporu..

Či už tzv. védická, biblická, hierarchicko-islamsk

245944

14.06.2011 01:08

Čína – USA: boj o Afriku se rozhořívá

RE: a co my?

udo1 91.?.?.?

re:Valda..
pokracovanie..

Či už tzv. védická, biblická, hierarchicko-islamská, či šamanistická kultúra.. Jadrom ich dnešnej formy je ateizmus, ktorý ich spája. Pôvodný fundament je však Ľudský, Boží. Aj preto tá neustála etymologická demagógia zameraná na denunciáciu napr."fundamentalizmu"(nehierarchického) bez "autorít". Pre j"elitu" je totiž smrteľne nebezpečný.

245945

14.06.2011 11:09

Elita, „velká hra“ a třetí světová válka

RE: Nejvetsim ne-pritelem elit/Vrchnosti

udo1 46.?.?.?

re:jansmith
Ide o to Jean, čo chápete pod reálnou mocou.
Moja tvrdenie týkajúce sa toho, že reálnu moc R&R a co. nemajú, je formulované v rámci chápania možnosti pracovať egoisticky objektívne nezávisle od globálneho otrokárskeho fašistického systému. To základný problém každého egoistu. V zlobe vždy bude niekto lepší ako ty, v globálnom merítku viac chápajúci ako ty a tým ty budeš nevyhnutne pracovať podľa základného algoritmu informačnej pyramídy na neho-nich. Na tomto tvrdení aj zostávam.

Máš však plnú pravdu, že tzv.faktov a variánt minulosti, jej interpretácii je mnoho. Čo som napísal je samozrejme len konsenzus mnohých špecialistov v tejto oblasti a príbuzných odboroch. Bol zameraný na analýzu príčin dnešného stavu vzhľadom na najpravdepodobnejšiu variantu vývoja objektívnych(subjektívne ovplyvňovaných) tendencii. Bol vypracovaný cca.20 rokov dozadu, no sú aj kus staršie podobne zamerané publikácie vypracované, či už jednotlivcami, alebo autorskými kolektívmi z akademickej obce, štátneho aparátu(polície a vojenskej rozviedky) a niektorých organizácii. Zdroje som tu uvádzal.

Vzhľadom na schopnosť identifikácie veľa krát spomínaných základných spoločenských trendov, prognóz ich vývoja (a tým automaticky možností ich ovlivňovania), hierarchii a vzťahov spoločenských a prírodných systémov nie je pri primeranej kapacite(schopne vyškolený tím ľudí, financie, čas, skúsenosti, odhodlanie..) vôbec až taký problém rekonštruovať najpravdepodobnejšiu variantu dejín s určitou prijateľnou neistotou, odchýlkou. Dokonca aj chápavý jednotlivec dokáže pomerne presne hodnotiť a rekonštruovať. Relativizácia v dnešnom ponímaní v práci na tejto úrovni nemá miesto, ak chápete. Nezapadá medzi Ľudské atribúty. Všetko so všetkým PRIMERANE súvisí.

Ak HHBB tvrdil v tejto oblasti niečo podobné, tak mi s ním ostáva súhlasiť. Je naozaj pravda, že R&R a co. proste nespĺňajú základné parametre top j"elity". Sú bez pochýb z vyššieho pohľadu hlavne Výkonnou mocou, aj keď sa montujú tiež do klasickej Ideologickej(dnes hlavne mediálnej), Zákonodárnej a Súdnej. Na Konceptuálnu moc však priamo nedosahujú, nerozhodujú o nej. Môžu byť vnímaný maximálne tak ako neoficiálni faraóni.

Faraón, ako možno viete bol zasvätení v syna Boha RA. Veľkňazi však v samého Boha RA, ak chápete Jan. Sú to poväčšinou egoistickí okultisti s veľmi vysokou mierou chápania princípu chodu socio-naturálnych procesov. Dnes však už našťastie nie je pre ľubovoľného ovčana až taký problém dostať sa na úroveň ich inteligencie. Je to ale samozrejme dlhodobá záležitosť zvyšovania chápania svojho okolia a disciplíny myslenia, no efekt stojí za to. Homo sapiens sapiens. Ostatne aj preto sme tu na zemi. Javí sa byť jednou z úloh každého.

245969

15.06.2011 23:49

Elita, „velká hra“ a třetí světová válka

RE: Ano, 3. světová válka je není nevyhnutelná

udo1 91.?.?.?

re:Kysučan
Murári 99
V materiáloch z tých knižníc, čo som tu uvádzal, by to malo byť v základnom súbore. Nespomínam si presne v ktorej publikácii. Ubehol od vtedy už dáky čas a nie som robot [smích] Ja si to pamätám hlavne z prednášok zo školy SPbU - Teória riadenia, Katedra praktickej matematiky, odbor Metodológia psychológie riadenia. Podobná je aj na Agrárnom GU(SPb). Prednášky sa tiež dajú stiahnuť v MP3 formáte a aj vo video formátoch. Tak ako napr. na ČVUT. Je to aj na torrentoch. Choďte podľa príbuzných hesiel z knižníc, keď chcete nájsť konkrétne túto problematiku. Vyhodí Vám to toho spústu.
Okrem toho bol môj strýko slobodomurár a pár ľudí z našej rodiny robilo vždy v politike. Aspoň podľa dokumentov už od čias K&K monarchie.

Inak asi ste ma plne nepochopili.. Nie nekonečno, ale 99 stupňov. To je fakt. Neviem, prečo by si to vymýšľali. Je to aj celkom logické, ako to odôvodňovali. 33-99 musí mať judaistické ideologické pozadie a 66-99 rabínske "vzdelanie" smerom ku kaste Lévi. Tam je potom pri najvyšších stupňoch previazanie priamo na Lévi-čata. Od starého Egypta sa kasty Amona-ra sa v tomto zmysle za posledných 5000 rokov moc nezmenilo.

Murári nie sú architekti, projektanti, ani investori. Hrali svoju rolu, ako aj iné organizácie. Teraz nastala ale zásadná zmena situácie. Preto prestávajú byť aj lehátkové kluby funkčné. V 1.pol 20.stor. prišla zmena logiky soc.správania, rezonančný sociálny stav = všetky masové revolúcie a 2.svetové vojny = ich Apokalypsa, nie naša. Neverím, že sa odvážia reálne plnou silou tlačiť na globálny jadrový konflikt. Išli by tiež do kytek. Taký idiotos nie sú. Inak sa môžu pokúšať už len brzdiť prirodzený vývoj. GPP a Ni(e)ktoši v novej logike nemôžu fungovať po starom a vyzerá, že inak to proste ani nevedia.

Bolo samozrejme viacero dôvodov rozpútať 1. a 2. svetovú vojnu z pohľadu Globálne Prediktora(parazita). To je na dlhšie, no aspoň pár..
Riziko spojenia Nemeckej samostatnej ekonomiky a Ruskej. Ani v jednej, ani v druhej krajine nemali plnú kontrolu a hrozilo opakovanie situácie vo feudálnej a osvieteneckej Európe, ked sa proti ním pravidelne pár panovníkov postavilo. USA mali v podstate plne pod kontrolou od začiatku. Boli v princípe od začiatku projektované GPP. Použitie Británie ako generátora reštartu biblického projektu po eliminácii Templárov Filipom 4.Pekným, nevyhnutnosť genocídy domorodcov v U.S. z agregátych dôvodov riadenia kultúry budúceho spoločenstva, modulové formovanie ústavy U.S.francúzskymi klubmi,..
Ak by sa spojilo Nemecko a Rusko, ovládli by Euroáziu a de-facto automaticky z hľadiska geopolitickej stratégie aj Ameriku.

Ďalej.. problém hroziacej asimilácie judaizmu ako výkonného aparátu GPP v Európe a Rusku od konca 19.stor. Podľa talmudu je za nesplnenie direktív rabinátu v takýchto prípadoch trest smrti. Vykonal Adolf Shi(e)kelgruber. Odovzdanie dane, šekela rabinátu. Graben=do...

Automaticky kráceno

246135

15.06.2011 23:53

Elita, „velká hra“ a třetí světová válka

RE: Ano, 3. světová válka je není nevyhnutelná

udo1 91.?.?.?

pokračovanie..
re: Kysučan..

Ďalej.. problém hroziacej asimilácie judaizmu ako výkonného aparátu GPP v Európe a Rusku od konca 19.stor. Podľa talmudu je za nesplnenie direktív rabinátu v takýchto prípadoch trest smrti. Vykonal Adolf Sche(i)kelgruber. Odovzdanie dane, šekela rabinátu. Graben=dolovať, vykopať,.. Judaistický plebs platil za neposlušnosť životmi, aby mohla byť dnešná kampaň nepochybovačov pretavená do reálnych šekelíkov - zabezpečenie priamych Nemeckých príspevkov, U.S.každoročné rozpočtové príspevky a hlavne zaručenie kontinuity "legálnosti" úročenia ako hlavného zdroju prijímov šekelíkov a významného zdroja kontroly populácie. V staroveku a stredoveku bolo opodstatnene väčšinou absolútne neprípustné v bežnej spoločnosti a mimo zákon. Naši predkovia vedeli dobre prečo sa trestalo smrťou, vyhostením celej rodiny, alebo v zmysle stupňa závažnosti nebezpečenstva pre danú komunitu oprávnene aj pogromom.

Ďalej..problémy z priemyselnou revolúciou a nedostatkom zdrojov pre top životnú úroveň pre všetkých ašpirantov kvôli obmedzeným zdrojom a následné dôvody pre pokusy o tzv. svetovú pseudosocialisticko-komunistickú permanetnú revolúciu smerom ku globálnemu fašizmu pre plebs a socio-komunizmu pre j"elitu". Marxova rola ako špeciálne "vzdelaného" vnuka 2. rabínov a celé okamžité PR publikácii Kapitálu,..
Ďalej..atď, atď..

Všetko so všetkým PRIMERANE súvisí.
Tato HNR je v poho, len musí mať čo podporiť. Inak môže mať naozaj Houston problém. Na to jediné GPP v podstate zostáva hrať. Na pasivitu ovčanov. Vzhľadom na situáciu však nemám až také obavy. Treba proste chápavo pracovať. Rozum(rozlíšenie-pôvodná dialektika v zmysle hľadania súvislostí v rôznorodosti, nie Hegelovského psychotického tupého boja protikladov) a vôľa(disciplína myslenia)! To je metodológia poznania. Nie pravda poslednej inštancie, či nebodaj dogma, ale algoritmu. V linearizovanom čase je možné myslieť jedine metodologicky, nie faktologicky. Preto staré školstvo, politika, kultúra,..stráca funkčnosť.

246136

17.06.2011 22:16

Elita, „velká hra“ a třetí světová válka

RE: Ano, 3. světová válka je není nevyhnutelná

udo1 46.?.?.?

re2:Kysučan..

Konkrétne číslo 99("zasvätení"murárov) nemám od strýka, ale zo školy. Sociálna psychológia politického marketingu elitológia(sociológia elít)- základné parametre globálnych politických organizácii. Ako som spomínal, vo viacerých krajinách je to súčasťou VŠ sylabov, v niektorých aj na SŠ a ZŠ v rámci etiky, náboženstva a sociálnej bezpečnosti(BOZP).

Inak opatrne Kysučan s tými urýchlenými paušálnymi hodnoteniami a odsudzovaním. Nerobí Vám to dobre. Hodne ľudí to tu číta a tým rastie proporcionálne Vaša(a Vašej rodiny a blízkych) zodpovednosť a následky(choroby, nehody,..). Preto toľko "prominentov"-hercov, CEO, manažérov, novinárov, umelcov, politikov,.. končí tragicky. Žiaľ nechápu pravidlá a nevedia sa poučiť. Osobné a rodinné tragédie berú ako nešťastné náhody nesúvisiace s ich možno aj nie zle myslenými, no neadekvátnymi verejnými vyjadreniami. Aby ste to zase nepochopili nesprávne: nejde o vyvýdzanie dákych "mafiánov, tajných, či ufónov". To len pravidlá systému boli takto nastavené. Sú to len prejavy spomínaných mat(r)íc = štruktúr miery, objektívnych pravidiel. Bavili sme sa o tom neraz..

re:CK polní maršálci..
Maršálci tam neboli [velký smích]
Snažím sa hodnotiť a obhajovať činy.
Aj vy si kľudne vyskúšajte dáku lóžu, klub.
Členstvo vôbec neznamená, že musíte byť zlý človek.
Ide o to, prečo ste tam. Aké sú Vaše ciele.
Ako som povedal, je veľmi hlúpe takto paušálne niekoho odsudzovať. Pravdu máte v tom, že nastavenie týchto organizácii ľudstvu zrovna neprospieva, no podstatou je celý dnešný GPP systém takto nastavený: t.j.školstvo, zdravotníctvo, finančníctvo, zákonodárstvo, súdnictvo, "náboženstvo"..Treba vedieť rozlišovať a mať vôľu konať. Ísť do akejkoľvek oblasti hospodárstva, či politickej strany, organizácie a konať ako Človek.

re:Rusko 1917..
Vyzerá, že Levia čata strácala kontrolu obratne proporcionálne so stúpaním moci Stalina. Preto tá dlhodobá denunciácia tejto osoby. Celkom dobre totiž chápal globálnu politiku. Nebyť jeho, Rusko by pravdepodobne naozaj dávno neexistovalo. Určite urobil však aj mnoho chýb, no bola ťažká doba.

re:Hitler..
Neviem, či Schekelgruber vedel, pre koho pracuje.
Je ale obecne známe, kto ho dlhodobo podporoval.
Najlepší otrok(alebo agent, či vrah) je vždy ten, kto nevie, že je otrok. A ešte lepšie, keď to myslí úprimne.
Či bol ne-tradične sexuálne orientovaný neviem.
Na tejto úrovni to nepovažujem za natoľko podstatné.

re:Mayers..
Spýtajte sa sám Mayersa, či je u murárov. Ja neviem a úprimne ma to nezaujíma. Mám dosť dôležitejších vecí. H-is-tórický judaizmus nemá nič spoločné s Bohom, zrovna tak H-is-tórické kresťanstvo, či h-is-tórický islam.
Samozrejme nemám problém pokecať s ľudsky zmýšľajúcim judaistom, kresťanom, muslimom, budhistom,.. a ani nič proti ním nemám.
No dogmatických hierarchicky založených atei...

Automaticky kráceno

246296

17.06.2011 22:24

Elita, „velká hra“ a třetí světová válka

RE: Ano, 3. světová válka je není nevyhnutelná

udo1 46.?.?.?

pokracovanie..
re2:Kysučan..

re:Mayers..
Spýtajte sa sám Mayersa, či je u murárov. Ja neviem a úprimne ma to nezaujíma. Mám dosť dôležitejších vecí. H-is-tórický judaizmus nemá nič spoločné s Bohom, zrovna tak H-is-tórické kresťanstvo, či h-is-tórický islam.
Samozrejme nemám problém pokecať s ľudsky zmýšľajúcim judaistom, kresťanom, muslimom, budhistom,.. a ani nič proti ním nemám.
No dogmatických hierarchicky založených ateistických zombi, ktorí sú ešte aj presvedčení o svojej nadradenosti, naozaj nemusím.

Stále platí, že bližšie je Bohu ten, kto v neho neverí, ako ten, ktorí verí v boha, ktorého niet.
Preto sú všetky tieto pseudo-naboženstvá v zásade ateistické.

Ďalej:
Veriaci Človek verí jemu, nie v neho.
Z tohoto pohľadu je potom akákoľvek viera v Boha ateizmom.

246298

21.06.2011 19:10

Elita, „velká hra“ a třetí světová válka

RE: Ano, 3. světová válka(informačná) beží

udo1 91.?.?.?

re:Kysučan..
Nemyslím, že by som písal do bútlavej vŕby.
Určite si pár ľudí z mojich príspevkov čo-to do života vezme. A o to ide. Snažím sa ich zlepšovať a pracovať aj na sebe. Nejde všetko naraz. Skús pomôcť aj ty Kysučan. Ako som ti vravel, pošli mi mail a pošlem ti pár ucelenejších vecí, na ktoré si sa pýtal.
Alebo aj jednoducho pozitívne chápavo, podľa vlastnej selskej gebule konaj[smích].
Fórum je hrnčiarsky kruh a husle dokopy, ak chápeš..
Realizuj sa ako Človek a pomôž realizovať sa druhým.
Vlado a jeho blízki tu vytvorili fajn priestor so slušnou návštevnosťou..

re Kennedyovci..
Tými by som sa radšej moc neoháňal ako krištáľovým príkladom. Je to síce v podstate jediný známejší klan-rod v USA, no majú hodne za ušami. Asi vieš, ako a s kým začínali..Chceli robiť politiku po svojom, no možno sami nevedeli s kým majú tú "česť" a že Ni(e)ktoši srandičky ohľadom bánk, MAKING(not earning) money a globál-fascobiznisu moc nepoznajú..

Otázka je:
Prečo GPP fragmenty Kennedy-family vôbec po tom všetkom nechali žiť?
Predpokladám, že tak, ako aj niektorých ďalších mediálne kastrovaných prominentov, zrejme na výstrahu pre tých, ktorých by napadlo niečo podobné. Pravidlá sú známe a r-evolúcie sa proste zvrchu a štýlom snahy o náhradu globálnej elity sebou samým, robia ťažko..

Jo, a myslíš si, že Bushovci, Habsburgovci, Windsorovci, Romanovci, Rotschildovci a iné rodinky a klany sa budú každú svoju rodinnú tragédiu snažiť vytrúbiť na verejnosť? Tých známych je aj tak viac, než dosť. O evidentnej genetickej degenerácii ani nehovoriac..Chudáci ich potomkovia..Je to proste tragédia. GPP to robí inak šikovne, keď rozkladá zodpovednosť(vinu) za to strašné dielo z veľkej časti na svoju perifériu, aparát. Hlavne na judaistov. Jedno z pravidiel v rámci priamych klanov GPP je aj incest, aspoň v Egypte vždy bol. Ako aj Alexandrov Ptolemaios pochopil, že ak chce vládnuť Egytu, musí nazvať svojho syna Filadelfom(pozrite si etymológiu..).

Inak asi sa plne nerozumieme, čo sa týka pravidiel systému. Matrix nerobí "chyby". Vzhľadom na situáciu a morálny štandard, svedomie danej osoby, sa vždy odohrá najlepšia možné varianta. O to sa nebojte a skúste sa vyvarovať zloprajnosti. Tiež s tým mám občas problém, ako som spomínal, no amíci vravia, že to je výzva a v tom majú pravdu [smích]
HNR s každým komunikuje osobne a v skrytosti.

Choďte ku Komančom, KDH, HJ, Murárom, do SMERU, cirkvi, polícii, MVSR, do školstva,.. to je jedno. Ak nebudeš ovčan a Tvoja Miera chápania bude vyššia, ako u Vášho lokálneho vedúceho, či top Sturmbandobergruppenführera a z vášho zodpovedného neagresívneho konania to bude evidentné, pôjdete v danej organizácii s najväčšou pravdepodobnosťou hore. Napriek všetkému. Ako sme sa tu neraz bavili, aparát, bežní zamestnanci nie sú zlí. Je tam ešte časť zábavného tupého egoistického stádovitého davu a naozaj ib...

Automaticky kráceno

246533

21.06.2011 19:17

Elita, „velká hra“ a třetí světová válka

RE: Ano, 3. světová válka je není nevyhnutelná

udo1 91.?.?.?

pokračovanie re3:Kysučan..

Je tam ešte časť zábavného tupého egoistického stádovitého davu a naozaj iba pár naozaj psychopatických cvokov(+- cca.5%). Problém je, že ostatní sú nepriamo presviedčaní a udržiavaní v pasivite. To je proste stratégia. Potom má tých 3-5% "zázračne" navrh. Viď základy podprahového manažmentu a staronové "vudu-manažérske" školenia.

Treba pozitívne využiť existujúce štruktúry, nie ich ničiť a budovať desiatky rokov nanovo. Veď v podstate sú naše. Ide o to, aby slúžili svojmu účelu. Ak to urobíš Ty osobne a pár ďalších chápavých ľudí, máme budúcnosť, ak nie,..nebude mať HNR, čo podporiť. Pochop už prosím Ťa, že tzv.politici to jednoducho z princípu za nás nemôžu urobiť. Je hlúpe a hlavne generačne nezodpovedné nechať si nahovoriť j"elitami" cez fascomédiá niečo iné. Zodpovednosť je na každom jednom.
Každý neegoisticky v rámci svojich možností.
Aj od toho sme tu.

re Putin a Stalin..
Áno, možno som trochu zdeformovaný školami a prácou [smích]
No hovorím, obaja urobili aj kopec chýb.
Západ, či deklaratívne, alebo neoficiálne, považuje tzv. Biblické hodnoty, za "jediné ľudské hodnoty". Hodnoť podľa skutkov. Cirkev, marxisti, freudisti,či ľavopravíkonzervoliberáli,.. a celá západná "biblická kultúra" má snáď zlé heslá a ideály? Dôležitý je výsledok. Pričom uchýliť sa k tvrdeniu, že človek sa rodí zlý, či dokonca, že inklinuje k zlu je čistý satanizmus. Boh nie je masochista.

Ako o P. a S. píšu Siomédiá?
Cez ne sa môže ovčan nechať gumovať a chápavý občan vidí cez ne, ako cez Perzeov štít do očí Gorgony a tým priamo do jej gebule?
Bola Gorgona týmito PS: postavičkami nadšená?
Zachránili v istom zmysle našich východných susedov?
Mali plnú kontrolu nad svojim riadiacim aparátom?

Re Kaganovič..
Ak náhodou tiež nie je zneužitý ako symbol..
Vraj aj dosť Stalinovi pomohol pri logistickej organizácii prípravy na Veľkú vlasteneckú vojnu(2.svetovú).

Poloficiálne je však vraj zodpovedný nielen za milióny zavraždených Rusov. Ako lokaji vykonávajúci dlhodobé lokálne a globálnymi zámermi GPP s červenou plachtou toreádora s vyšitým obrazom Stalina dali siofašisti Kaganovič a spol. povraždiť milióny Ukrajincov + hladomor.. Následky vo forme takto vytvoreného umelého národnostného napätia vidíme na východe a aj u nás doteraz. Kvôli dogmaticky oddaným a posadnutým osobám, ako Kaganovič a mnohým ďalším judaisticky vychovávaným osobám tu máme už takmer 3000 rokov dokola priemerne každých cca.50 rokov pogromy na ich vlastných rodinách a ideových súputnikoch. Nie a nie sa poučiť. To si ale tzv. Židia musia vyriešiť medzi sebou a nie sa tupo vyhovárať na ostatných. Je to veľká tragédia bývalého národa a dnešnej zvrátenej pseudonáboženskej multietnickej ideológie. Pár chápavých a spravodlivých medzi nimi, ktorí sú takmer zúfalí, možno občas uvedené osoby a...

Automaticky kráceno

246535

21.06.2011 19:18

Elita, „velká hra“ a třetí světová válka

RE: Ano, 3. světová válka je není nevyhnutelná

udo1 91.?.?.?

pokračovanie
re3: Kysučan..

Pár chápavých a spravodlivých medzi nimi, ktorí sú takmer zúfalí, možno občas uvedené osoby a mnohé ďalšie podobné, aj preklína..

Sú inak mnohí, ktorí si povedia, že by sa radšej neboli dožili vysokého veku. Aj keď každý psychicky zdravý človek, tak ako Boh, život miluje.
Obzvlášť signifikantné však u judaistickej gambit-periférie GPP je, že im ich "výchova" na báze krutej programovej zombifikácie od útleho detstva prakticky neumožňuje nejakú retrospektívu, prehodnotenie ne-životného fašistického pseudorasistického postoja.

re TATO..
TATO nezabúda a jeho zásahy určite nikdy nie sú myslené zle. No cháp aj ty Kysučan, že v istom zmysle sme vraj jeho obrazom, deťmi a čo z toho vyplýva..
Aby sme lepšie pochopili Boha, treba sa snažiť vyjsť za isté hranice, respektíve posúvať hranice svojho chápania..
A ako si povedal.. od najstaršej mafie sa máme aj hodne čo pozitívneho učiť. Ak by neboli nastavení a nešli podľa objektívnych pravidiel, nemohli by svoju "prácu" takú dlhú dobu z pohľadu admina=Globálneho prediktora-parazita dostatočne spoľahlivo vykonávať.

246537

22.06.2011 14:43

Elita, „velká hra“ a třetí světová válka

RE: Ano, 3. světová válka je není nevyhnutelná

udo1 91.?.?.?

re4:Kysučan..

re motivácia..
Áno moc a peniaze sú obrovská droga, motivácia. Oddanosť, posadnutosť u skupiny GPP tisíce rokov tradovanou myšlienkou globálnej svetovlády, kde by im všetky zdroje a životy boli k dispozícii. Sú to proste psychopati.
Pravdu však majú v tom, že raz svetové koordinačné centrum naozaj bude, resp. už existuje. Otázkou je, či nám budú šéfovať otrokárski s prepáčením kamikadze psychopati, alebo Ľudia z Ľudí.
No pokušenie, ako v pánovi prsteňov, tam bude existovať vždy.

re judaisti..
So židmi, ako so zástancami psychotickej schyzofrenickej otrokárskej fašistickej myšlienky zosnovanej GPP, sa treba v osobnom živote pokúšať ľudsky komunikovať. Obzvlášť ľúto mi ich je, keď sú to blízki ľudia, kolegovia, spolužiaci, či dokonca nejaká časť vzdialenejšej rodiny.. a vieme čo ich čaká. Ak sa nezmení vážnejšie trend, židia neprehodnotia svoju ideológiu a chybu na púšti, budú pogromy a holokaustíky nevyhnutne pokračovať. Problémom je, že projekt ich zombifikácie je takmer dokonalý a je preto veľkou výzvou pre všetkých, no hlavne ich samých. Násilím ich však ťažko zmeníme a krv nevytvára dobré predpoklady pre budúcnosť ďalších generácii.

Všetko je naozaj zas a znova o miere chápania. Tá ťa z časti pred ich svinstvom ochráni. Rozprávaj sa s druhými, vysvetľuj a keď bude o trochu viac chápavých ľudí, bude možné zasa postupne postaviť úročenie a fiat money mimo zákon, realizovať pozitívnu alternatívu, čím prídu o zdroje a budú nútení uvažovať.

Ovčania sú dnešnou situáciou motivovaní zaujímať sa o veci verejné, spoločnosť, ekonomiku,..
Negatívnou alternatívou je zotročenie a smrť, lebo lévo-judaistický systém nemá mieru v pyramídovom upírstve. On je podstatou apokalyptický. To je fakt. Nič iné osoby so psychikou démona nepoznajú. D´amon-a, či d´a-em-on -a, viď inak st.gr.etymológiu slova démos, ako otrokárskej elity, keďže Kréta a Grécko(s indoeurópskym! v dnešnom ponímaní jazykom) boli viac ako tisíc rokov len kultúrnou kolóniou Egypta.
Asi najviac judaistom(židovsky uvažujúcim osobám) pomôžeme, keď im vedome zmeníme situáciu, prostredie a medzi nimi samými prebehne proces sociálnej hygieny, mutácie psychiky k lepšiemu. Mnohí z nich takto znova stanú Človekom.

Ľudové príbehy v mnohých kultúrach po celom svete o zombi a upírstve,..ani zviera, ani človek, ani živý, ani mŕtvy.. majú mnohé čo-to do seba. Naši predkovia naozaj neboli blbí. Ide o to, ako realite adekvátne interpretovať dejiny. V tomto zmysle pravda vždy nevyhnutne vyjde na povrch. HNR systém je jednoducho takto parametricky defaultne nastavený ak chápete[smích]
Nie je až taký problém z rôznych h-is-tórických skreslených mýtov zrekonštruovať dejiny adekvátne realite(dominujúcim objektívnym prírodným a sociálnym procesom).
Problematiku školstva a prečo sa k tomuto zatiaľ v širšom meradle u nás nedospelo, sme tu rozoberal...

Automaticky kráceno

246605

22.06.2011 14:52

Elita, „velká hra“ a třetí světová válka

RE: Ano, 3. světová válka je není nevyhnutelná

udo1 91.?.?.?

pokračovanie..
re4:Kysučan..

Ľudové príbehy v mnohých kultúrach po celom svete o zombi a upírstve,..ani zviera, ani človek, ani živý, ani mŕtvy.. majú mnohé čo-to do seba. Naši predkovia naozaj neboli blbí. Ide o to, ako realite adekvátne interpretovať dejiny. V tomto zmysle pravda vždy nevyhnutne vyjde na povrch. HNR systém je jednoducho takto parametricky defaultne nastavený ak chápete[smích]
Nie je až taký problém z rôznych h-is-tórických skreslených mýtov zrekonštruovať dejiny adekvátne realite(dominujúcim objektívnym prírodným a sociálnym procesom).
Problematiku školstva a prečo sa k tomuto zatiaľ v širšom meradle u nás nedospelo, sme tu rozoberali.

Ako povedal v jednom starom protoegyptskom príbehu pred prichádzajúcou katastrofou v príhovore k j"elite", taktiež davu, veľký kňaz Mu:
Nič ste nepochopili. Zomriete všetci a po vás prídu ďalší. Keď ani oni nepochopia, to čo prišlo pochopiť vám, zomrú ako vy.

Čo sa dnešného vývoja týka, som však optimista.
Je neporovnateľne ťažšie kontrolovať dominantne technokratickú, ako dominantne duchovnú okultno-agregátnu spoločnosť. Druhá sa v tzv.ezoterike nazýva aj egregoriálnou. Z tohoto pohľadu prežívame logický pragmatický vývoj z pohľadu HNR. Aj keď má technokratická spoločnosť isté úskalia. Hlavne v jej dnešnej forme. Technológie sú barličkou skutočným ľudským schopnostiam a ezoterika, či mystika(z gr."nepoznateľné", či utajené) v zmysle algoritmu zvyšovania miery chápania, neexistuje.
Ako sa zvykne hovoriť:
"Keď niečo nespadá do okruhu tvojho chápania, ešte neznamená, že to neexistuje."
Všetko popísané sú len plne reálne metodiky práce s ľudským podvedomím. Sú fyzikálne polia a taktiež biopolia, ako forma hmoty. V neskorom stredoveku boli fyzikálne polia iba preradené do oblasti"matéria" a biopolia do oblasti "duchovna". Pritom pre toho, kto má aspo%n trochu poňatia o tzv. prírodných vedách je evidentné, že biopolia logicky musia existovať. Príroda totiž v tomto zmysle nie je diskrétna.

Otázky typu: Myšlienka, alebo hmota, idealizmus, alebo materializmus, kura, alebo vajce a pod. svedčia o hlbokom nepochopení, skreslení, chybe v rámci chápania podstaty bytia. Cieľovou alternatívou v globálnom projekte HNR sa javí byť nejaká forma snemu, zboru vedomia Ľudí, kde každý je Človekom(popis Človeka sme to formulovali).
Nie spoločnosť pyramídového davu otrokov riadených adminami agregátneho podvedomia cieľovej skupiny(nejakej formy globálneho egregoru=kolektívneho podvedomia a tým aj vedomia ovčanov).

246606

23.06.2011 16:54

Elita, „velká hra“ a třetí světová válka

RE: Ano, 3. světová válka není nevyhnutelná

udo1 91.?.?.?

re: Ďakujem Jáne Kováči [smích]

Súhlasím, že pravdepodobne aj v samotnom oku pyramídy a min. v jeho blízkej periférii bez pochýb prebieha vlčí boj. Keď nejakú oblasť, systém ovládnu, v momente sa začnú trhať na kusy medzi sebou ako besné zvery. Ani zdravý predátor sa takto nechová. Myslenie GPP sa javí byť principiálne patologické. Snažia sa neúspešne simulovať otca a pritom chcú byť pánmi prsteňa.

Súhlasím aj s tým, že spomínaní špecialisti z rôznych oblastí, tak ako aj ja, alebo Vy, sú tiež iba ľuďmi. Každý sa môže a má právo mýliť. Netreba sa báť robiť chyby. Ak však zistíme, že naše chápanie a postoj sú na základe tu neraz spomínaných kritérií neadekvátne objektívnej realite, je zdravé prehodnotiť jedno a podľa potreby aj druhé. Inak prichádza pre toho, kto prestane napĺňať svoj potenciál, milosť vo forme smrti.

Pozdravte HHBB..
Nádej, že to naozaj nemyslí zle, zomiera posledná.. [smích]

246663

23.06.2011 19:14

SCO vychází ze střední Asie

Koncept SCO a možná nová geopolitická stratégia GPP

udo1 46.?.?.?

ŠOS, resp. SCO a BRICS určite majú potenciál stať sa novým globálnym hráčom v bi-polárnom a neskôr možno unipolárnom svete, ak by Euroatlantická kultúra so svojimi biblickými hodnotami padla. Tzv. biblický koncept riadenia kultúry a jeho mnohé odnože od judaizmu a rôznych foriem h-is-tórického elitárneho pseudokresťanstva až po marxizmus, scientológiu,atď.. nie sú už dávnejšie jediným globálnymi konceptami "univerzálnych" hodnôt. Alternatívne koncepty existujú nielen v Rusku, ale podľa všetkého aj v Číne. S Európou a U.S. moc nerátajú. Majú zdroje a aj technológie, ktorých vývoj začal cca.200 rokov dozadu v biblickej kultúre akcelerovaný aj agresívnym imperializmom postaveným na úrokovej doktríne Biblického Deuteronomia 23:19 – 20, 23:19 - 20, 28:12 a Izaiiáša 60:10 — 12.

Z dôvodu identifikovaných praktík Konceptuálnej vojny(vojny kultúry)a rizík bezpečnosti obyvateľstva sú uvedené koncepty v niektorých krajinách na hodinách etiky, dejín, či geografie a štandardných kurzoch národnej, resp. sociálnej bezpečnosti zakomponované do vzdelávacieho procesu všetkých stupňov škôl od ZŠ. Ak aj naša mládež nebude aspoň v základoch informovaná v rámci pedagogického procesu o reálne prebiehajúcich dominantných globálno politických trendoch, metódach riadenia a ich alternatívach, reálne hrozí, že nás po prípadnom páde Euroatlantického biblického konceptu(akokoľvek zvráteným sa javí) budú dominovať uvedené východné. Javia sa byť komplexnejšími a adekvátnejšími životu.

Pokiaľ v našom kultúrnom okruhu neprepracujeme existujúci biblický koncept(identifikovať a opraviť, či reinterpretovať chyby(zámerné) ako pán, prvotný hriech, apokalypsa, "tajomstvo" sv.trojice, nebo(h),systém dogiem,atď..nie je toho až tak veľa), alebo nevyvinieme alternatívu viac zodpovedajúcu životu a vypĺňajúce koncepto-ideové prázdno na západe, naša civilizácia môže byť reálne asimilovaná v horizonte stoviek, alebo dokonca desiatok rokov. Pôvodný, nie h-is-tórický hierarchický islam sa javí byť tak, ako aj pôvodné kresťanstvo, či podstatou identický Achnatonov monoteizmus, tiež alternatívou koncepcii bilickej elitárno-fašistickej. Tiež je teda prirodzeným kandidátom na víťaza v dlhodobej kultúrnej spolupráci(vojne).

Je to na nás ľuďoch, nie na politikoch. Čo sami neurobíme, neurobí za nás nikto. Politici zákonite nemôžu urobiť viac, ako je v po(d)vedomí a vôli ľudu. Je krátkozraké a hlúpe vyhovárať sa na tých, ktorí nie sú majiteľmi svojho mandátu, funkcie. Evolúcia myslenia musí ísť jedine zdola na úrovni angažovanosti v lokálnej samospráve s globálnym myslením. V tomto zmysle robia banksteri a novinári strašnú genocídnu prácu, keď ako žoldnieri informačnej vojny ľuďom nedajú čas(finančný stres) a vytvárajú na zákazku zámerný informačný chaos.

Ak Rusi a Číňania podľahnú a globálnym j"elitám" sa podarí dostať pod kontrolu ...

Automaticky kráceno

246670

23.06.2011 19:18

SCO vychází ze střední Asie

ŠOS(SCO) a možná nová stratégia slepého oka nad pyramídou=skupiny GPP(Globálneho prediktora-parazita)

udo1 46.?.?.?

Je to na nás ľuďoch, nie na politikoch. Čo sami neurobíme, neurobí za nás nikto. Politici zákonite nemôžu urobiť viac, ako je v po(d)vedomí a vôli ľudu. Je krátkozraké a hlúpe vyhovárať sa na tých, ktorí nie sú majiteľmi svojho mandátu, funkcie. Evolúcia myslenia musí ísť jedine zdola na úrovni angažovanosti v lokálnej samospráve s globálnym myslením. V tomto zmysle robia banksteri a novinári strašnú genocídnu prácu, keď ako žoldnieri informačnej vojny ľuďom nedajú čas(finančný stres) a vytvárajú na zákazku zámerný informačný chaos.

Ak Rusi a Číňania podľahnú a globálnym j"elitám" sa podarí dostať pod kontrolu vzniknuté tradično-moderné východné koncepty globálneho myslenia a presunú svoju centrálu na východ, čaká nás režim neporovnateľne tvrdší, ako všetky bývalé. Vyzerá, že tzv. biblický koncept úrovňou prepracovanosti s uvedenými, poskytujúcimi širšie možnosti, nebude môcť dlhodobo súperiť. Na tejto úrovni prebieha obrovský globálny boj. Zároveň je našou úlohou pomôcť v tomto boji tak pôvodným islamistom, ako aj Rusom, či Číňanom. Máme ako ľudstvo spoločný osud smerom k preobrazeniu sa na Človeka(napĺňania svojho potenciálu) a máme spoločného priateľa a aj nepriateľa. Sme na jednej lodi.

Odkazy, linky na detailný popis uvedených konceptov som tu viac krát uvádzal.

246671

23.06.2011 23:13

Jsme zase o kousek blíž k reformě světového finančního řádu

RE: stačia malé úpravy v jadre systému, v koncepte

udo1 91.?.?.?

re: calimero..

Vy ste ako satanista? Vy veríte biblii? Že človek je od prírody, od narodenia, od Boha zlý. Vy veríte v dedičný hriech? Tak to nie ste len satanista, ale presvedčený fašista. Aj keď obe ideológie sú podstatou totožné.

Nechcem samozrejme urážať bejby satanistov, čo maľujú na kostoly a hroby obrátené kríže a ani úprimných náckov, čo nechlastajú a nebijú ľudí. Proti nim nič nemám [smích]
Nečudujem sa im, že logicky cítia, že na dnešnom pseudokresťanstve a fascoglobalizácii niečo temné sedí.

Každý, ak ho dostanete pod stres(aj Ježiš a Mohamed), má svoje hranice a začne byť agresívny, no tvrdiť, že to podstatou v rámci normy ľudskej povahy, je min. tak trochu patologické. Už nehovoriac o tom, keď cielene po generácia vymieľate všetkými dostupnými prostriedkami ľuďom gebule a ako čerešničku dôsledky zvalíte čisto na nich. To hraničí so psychózou.

Agresivita je samozrejme v určitých situáciách prirodzená ochrana a je hlúpe toto z nevedomosti, alebo cielene dezinterpretovať. Tak ako aj horúčka a adrenalín v istých situáciach zachraňuje život..

Re rovní a rovnejší..
Systém bol vždy nastavený tak, že socializmus, či komunizmus bol pre grázlov(dém(on)os) hore a tupý KZ, alebo dravý kapitalizmus a iné kok..iny pre idiotos=ovčanov dole. Tak sa tu nenechávajte Karel, Alexus, Aristokrat a iné horúce hlavy poštvávať proti sebe.

Re Pilíšek
Čo je sakra tento týpek za ďalšieho pseudoodborníka?
Ako ho môže vôbec napadnúť riešiť ekonomiku 21 stor. pri zlatom štandarde? Kde zoberie toľko zlata? To nemyslí vážne, že zvýšiť "trhovo" cenu zlata na 10, 20, čí 1000 násobok?
Potrebám ekonomiky zodpovedá dlhodobo jedine Energoštandard. Nič lepšie momentálne nie je a preto siofašouni za ujebabrané love skupujú energetiku(a vodu).Všetko, už aj plyn pri prepočtoch faktúr sa prepočítava na kWh. Kde žije do prdele ten Pilíšek. Čo práve vyšiel z vymletou hlavou z UK, štúdium prežúroval, kukal len do tupých skrípt pre plebs a aj to len občas, a teraz, keď vyspal opicu, sa chce tváriť igelitentne?

A strany? Čo to kecá? Aké strany, akí republikáni, akí démonkrati, aké ratingové agentúry? Hádam už aj puboši vedia, že žiadne neexistujú a v podstate ani nikdy neexistovali. Každý aj blbý ašpirant na vládu aj už v Antike vedel, že plebsu treba dať pocit dôležitosti, voľby. Otázka je vždy len ako to podať tak, aby to zožrali. Toť vsjo!

Ako tu občas niekto zvykne napísať:
"Je mi z toho na blití velebnosti!" - myslím z toho článku, pseudopamfletu. Z takýchto príspevkov, čo neidú na podstatu problému, ale sa hrabú v stokrát prežutom hnoji na povrchu, ide úroveň stránky dole.

No.. pardon..trochu som sa nechal uniesť.. tiež som len človek calimero [smích]

246688

24.06.2011 19:16

Jsme zase o kousek blíž k reformě světového finančního řádu

RE: stačia malé úpravy v jadre systému, v koncepte

udo1 91.?.?.?

re:Karel2 a Dub..

Hodina práce? Aké kvalitatívne koeficienty chcete prosím použiť? Tu môže byť akurát tak doplnok v rámci nejakých LetSystémov, či Časových bánk. Väčšina práce je aj tak vykonávaná bezplatne v rodine a rôznych iných formách výpomoci. Podľa tu tiež uvádzaných odhadov výskumného projektu skupiny nemeckých univerzít tvorí neplatená práca,
ak sa dobre pamätám 60-65% CELKOVEJ ĽUDSKEJ PRÁCE.
Dôležité je však, že aj tak V GLOBÁLNOM MERÍTKU VYKONÁVAJÚ
(podľa týchto nemeckých prieskumov a prieskumov aj napr. SPbU a MGU)
CCA.95% CELKOVEJ PRÁCE V NAŠEJ SPOLOČNOSTI STROJE(výroby a služieb-dopravy,..) a rôzne technické zariadenia poháňané elektrickou energiou, ropou, plynom,.. Všetky tieto komodity sú prepočítateľné a aj sa reálne už nejaký ten rok prepočítavajú na kWh.

Pozrite dnešný článok "Oceňujte dolary v plynu" od Chrisa Cooka, aj keď pár vecí je tam trochu chybne interpretovaných. Len tak zo srandy si zbehnite na plynárne a spýtajte sa, ako Vám vypočítavajú faktúry pre domácnosť, aké používajú koeficienty? Teta, alebo ujo v zákazníckom centre Vám vysvetlí, že práve cez kWh koeficient. Každý kubík plynu sa takto prepočítava. Teda nie, ako Cook v článku nechápavo, či zavádzajúco tvrdí, že sa začína účtovať v plynových jednotkách, ale dávno sa už reálne účtuje v kWh. Politika každej väčšej krajiny, ktorá má pretenziu aspoň na akú-takú samostatnú politiku je v podstate najneskôr od prelomu tisícročia charakterizovaná v rámci monetárnej politiky a jej finančnej bezpečnosti
tzv. Standardom energozabezpečenia.
ŠEB:
T(tovary)+S(služby) = Energetický štandard(invariant v kWh) x Energopotenciál krajiny(súčet kapacity výroby elektriny)

Energoinvariant, ako základ globálnej výmeny je ďalej naviazaný pri v podstate akejkoľvek prechodnej forme udržateľnej ekonomiky na spomínané varianty technologickej dividendy, pričom sa najefektívnejšou naozaj javí deflácia. Tá zas prakticky nie je možná bez postupného zníženia úrokových sadzieb na nulu a zmeny princípu fungovania bánk, ako investičných spoločností.

Energomena môže byť samozrejme aj prechodová fáza k ďalším modelom, no o lepšom a za dnešných okolností skutočne realizovateľnom, neviem.
Ak vy Dub áno, uveďte prosím podrobný popis so spôsobom jeho realizácie. Úprimne by ma to veľmi zaujímalo a nie len mňa.

246741

24.06.2011 20:26

Jsme zase o kousek blíž k reformě světového finančního řádu

RE: stačia malé úpravy v jadre systému, v koncepte

udo1 91.?.?.?

re: dub..
Ako by ste túto jednotku práce merali? Aké kľúče, algoritmi chcete použiť na kvalitatívne a zároveň kvantitatívne hodnotenie jednotky práce. Lokálny samosprávny konsenzus si možno ešte viem predstaviť, no globálny za tejto situácie? Ako by ste porovnávali jednotku práce stroja a človeka?
Chápem trochu Váš postoj a svojim spôsobom máte možno pravdu za istých podmienok v trochu vzdialenejšej budúcnosti..
Zostaňme však realisti.

Ako chcete riadiť firmu, štát, ekonomiku? Sprostosti o "voľnom" neriadenom trhu samozrejme nechajme bokom. Myslím všetci vieme, že nikdy neexistoval a z princípu nemohol existovať. Trh je prostriedok k dosiahnutiu nejakých cieľov a každý logicky uvažujúci ekonóm to vie pomimo oficiálnych demagogických deklarácii pre plebs. Ak má trh slúžiť primárne cieľu zabezpečenia základných potrieb obyvateľstva a nie luxusu elity, treba prehodiť priority a prestaviť jeho celkové riadiace parametre, o ktorých sa tu teraz bavíme.

Preto, ak nebude merateľný = metrologicky udržateľný, nie je možné ho riadiť. To bol aj problém marxistickej politekonomickej terminológie a preto nemohla fungovať. Aj na prelome 19. a 20.stor. to už chápavejší filozofovia a ekonómovia vedeli, no bol presadzovaný a propagovaný z globálno-politických j"elitárnych" dôvodov a ľudia boli do neho domanipulovaní.

Preto treba marxizmus, či dnešnú formu tzv. kapitalizmu, či korporátneho fašizmu nie zavrhnúť ako celok, ale identifikovať, čo je na ňom dobré a čo zlé a dať alternatívu. Zrovna tak, čo sa týka tzv. náboženstiev a kultúry(tvoriacej našu individuálnu aj kolektívnu psychiku) ako celku. Inak nás GPP(Globálny prediktor-parazit), či lokálne j"elitky" dovedú k opakovaniu chýb a dokola budeme v závislosti na objektívnych individuálno-kolektívnych pamäťových cyklov otročiť na nich ako tupci.
Aj keď net nám môže dosť pomôcť aj v tomto..

Energojednotka = 1kWh je ako referenčná hodnota, etalón riadenia firmy, štátu a ekonomiky jasná.
Obilie, či nejaké jedlo ako výmenná jednotka v dnešnej dobe je z hľadiska globálnej ekonomiky absolútne neadekvátna. Samozrejme, ak by sme sa nevrátili po nejakej jadrovej, či inej "nehode" o pár tisíc rokov nazad [smích]

Dúfam Dub, že 1h práce ako invariant, neberiete vážne, alebo som Vás zle pochopil?
Ako chcete teda vy Dub definovať jednotku práce?

re: Kysučan..
V podstate so všetkým, čo ste v poslednom príspevku napísali, mi zostáva len súhlasiť.

246747

24.06.2011 20:53

Izrael pánem na Středním východě

RE: Br=nedorozumenie

udo1 91.?.?.?

Re: Stern
Nikto tu myslím nenadáva na Arabov. To sú semiti. V dnešnom zámerne zvrátenom zmysle "antisemitizmu", tak ako ho používate aj Vy Stern55, sú antisemitmi zástanci multietnickej judaistickej pseudorasistickej nadradenej fašistickej ideológie, ktorí páchajú genocídu a zatvárajú do koncentračných táborov zvyšky chudákov pôvodných etnických Hebrejov = dnešných Palestíncov.

Študujte a nebojte sa rozmýšľať a prehodnocovať infekčné myšlienkové stereotypy, aby nezhasla Vaša hviezda a nekonzumujte tú morálnu stoku, čo Vám predhodia ako psíkovi "slobodné" korporátne siofašounské médiá.

246749

25.06.2011 15:20

Oceňujte dolary v plynu

kWh, nie m3

udo1 91.?.?.?

Je fajn, že Cook na to "došiel".
Plyn sa nejaký ten posledný rôčik už aj v internom účtovníctve a aj na faktúrach zákazníkom prepočítava na kWh. kWh je zahrnutá aj v prepočtovom koeficiente. Osobne som sa na to zo zaujímavosti pýtal na plynárňach. Nie nejaký 1 MMBtu (one million British thermal units). Prednášky a rokovania o globálnom výmennom invariante 1kWh prebiehajú už min. od ´90. rokov storočia.

V rámci ŠOS(SCO)Šanghajská organizácia spolupráce(prísediacim je aj Irán, India a Pakistan) to bolo publikované v roku 2008. Samozrejme logicky úzko spolupracujú s BRICS a Venezuelou. Irak, Irán a Lýbia sa o niečo podobné pokúsili na vlastnú päsť a dôsledky poznáme. Teda nie zlato. Keď, tak jedine na veľmi krátky prechodný moment a lokálne. Každý so zdravým rozumom vie, že jednoducho absolútne nezodpovedá potrebám globálnej ekonomiky. Bojuje sa o formu globalizácie, nie o to či bude, alebo nie. Proces globalizácie je objektívny a je prakticky zavŕšený. V predošlej diskusii k článku od R.Pilíšeka sme to zasa raz rozoberali.

To chce Cook ako všetko prepočítavať na plyn cez kWh? Dá sa to chápať jedine ako konsenzus o medzistupni a testovanie reakcie"trhu", t.j. globálnych korporátnych šéfov kasína s názvom burza. Variť ich pomaly, ako to oni robia s nami. Samozrejme, ak to nie je z ich vlastného súdka a zasa z toho vzíde nejaká lumpárna..

Reálne krytie peňazí a kontrola ich "výroby" na základe jasného kľúča Štandardu Energozabezpečenia je prvý krok k bezdlhovej ekonomike, spomínanému prerozdeleniu technologickej dividendy per capita formou deflácie a zároveň základného platu a tým ku globálne udržateľnej Ekonomike. Hádam sa zástupcovia nenechajú zasa zblbnúť a ojebabrať..

246775

26.06.2011 21:17

Jsme zase o kousek blíž k reformě světového finančního řádu

RE: stačia malé úpravy v jadre systému, v koncepte

udo1 46.?.?.?

re: dub
Otázka do SPOLUPRÁCE na lepšej alternatíve, nie do "pranice" [smích]

Možno budú raz mať ľudia namiesto slepej VIERY také vnímanie všeo-becnej MIERY a materiálne zabezpečenie bude tak samozrejmé, že sa budú môcť plne venovať vzdelávaniu a realizovať podľa svojich schopností a nebude treba ani invariant kWH a ani sa dohadovať, čo kto pre koho časovo urobí.
(Inak, čo je vlastne čas? že áno..[smích] , t.j.Ak ideme o krok ďalej a uvedomíme si, že objektívne neexistuje a je to len subjektívna miera, pomer dvoch kmitavých procesov, kde jeden vezmem ako etalón. No neodbočujme od témy..)

2.otázka: Ktorý typ práce prevažuje?
Ako sme sa bavili, tam je odpoveď jednoznačná:
Na viac, ako na 95% práca strojov.
Práca ľudí je v celkovom meradle výroby v technosfére prakticky zanedbateľná. Okrem toho chceme ísť smerom k pokrytiu základných ľudských potrieb s cieľom uvoľnenia tvorivého potenciálu obyvateľstva. Luxus sa samozrejme ako odmena nevylučuje, no nie je na neoficiálne 1.mieste cieľov riadenia trhu, ako je tomu dnes.
Je 3. nadväzujúcim krokom po zavedení
1.energoninvariantu a
2.nulovom úročení,
máme teda namierené k technologickej dividende vo forme

a)základného platu, ako predbežne fixnej zložky a

b)deflácie, ako pohyblivej(v závislosti od stupňa optimalizácie výroby) zameranej na schopnosť bezpečnosť a schopnosť plánovania rodiny, života..

Je nevyhnutný konsenzus o globálnej výmennej jednotke. Na tzv. človeko-hodinách sa môže dohodnúť nejaká malá komunita, no v skutočnosti je to veľmi problematické už pri desiatich rôznych ľuďoch v jednom tíme pri rôznych schopnostiach a biorytme. Sám som zažil v širšej štandardizácii pokusy o niečo podobné v jednej veľkej americkej firme, kde som dlhé roky pracoval.

Už v rámci jednotlivých špecializovaných oddelení s príbuzným zameraním to bol problém. Nieto ešte medzi úplne rozličnými, ako napríklad marketing, predaj, finančné, či technika. Proste rôzne neustále sa meniace a optimalizujúce ciele(targety). Ak bude cieľom nejaký globálny časový invariant pracovnej jednotky, vždy budete pracovať s nejakou definovanou prípustnou odchýlkou, ktorá sa pri pokusoch o rozšírenie ďalších prepočtoch bude kumulovať. Veľmi rýchlo až za prijateľné hranice. Keďže ju teda metrologicky nemôžem definovať, nemôžem modelovať situácie, robiť predikciu a riadiť, čo je za dnešnej situácie v globálnom merítku nevyhnutné.
Sú 2.základné typy práce:
1.bežná práca: tzv.výroba a služby..
2.riadenie

Od oddelenia k oddeleniu a napr.tímu, či osoby riadiacej strategickú firmu, top vedca špecialistu, programátora, optimalizačného technologického, alebo konštrukčného inžiniera-projektanta šetriace prácu často tisícov ľudí, či chirurga pracujúceho pod obrovským vypätím a s priamou zodpovednosťou za život niekedy mnohých ľudí s jednoduchším vodičom, horárom, či záhradníkom..

Pritom maj...

Automaticky kráceno

246861

26.06.2011 21:19

Jsme zase o kousek blíž k reformě světového finančního řádu

RE: stačia malé úpravy v jadre systému, v koncepte

udo1 46.?.?.?

pokračovanie..
re: dub, re: Oracle..

Od oddelenia k oddeleniu a napr.tímu, či osoby riadiacej strategickú firmu, top vedca špecialistu, programátora, optimalizačného technologického, alebo konštrukčného inžiniera-projektanta šetriace prácu často tisícov ľudí, či chirurga pracujúceho pod obrovským vypätím a s priamou zodpovednosťou za život niekedy mnohých ľudí s jednoduchším vodičom, horárom, či záhradníkom..

Pritom majú prvé špecializácie často v rámci svojej profesie a absolútneho vypätia po dlhodobom štúdiu a zdokonaľovaní rádovo aj v desiatkach rokov, veľmi obmedznú životnosť. Programátor podľa rôznych štatistík priemerne 5-6 rokov. Zrovna tak vrcholový manažéri na niektorých pozíciách. Tým samozrejme nechcem znevažovať úlohu druhej skupiny uvedených pozícii, ktoré sú tiež veľmi dôležité.

Neviem si teda, a nie len ja, z uvedených dôvodov reálne predstaviť globálny výmenný systém pracujúci na človeko-hodinách. Zrovna tak súhlasím, že LET-systémy a Časové banky majú veľkú komunitnú perspektívu, ako časť globálneho obchodného systému.

re: Oracle..
Myslel som že ste pochopili, že principiálne je jedno, či vezmem 1kWh, 1MWh, ich násobok, alebo zlomok. Na invariante to nič nemení. Tak ako je pri tzv. zlatom štandarde jedno, či vezmem 1g, alebo 1 trójsku uncu.

Zároveň považujem pri dominujúcej strojovej výrobe(spomínaných cca.95%výroby a služieb) vyjadrovanej dominantne v kWh, či MWh, prepočty na J(Joule), či cal(kalórie) neadekvátne a zbytočne komplikujúce. V neposlednom rade aj vzhľadom na rôznu účinnosť výroby elektriny a tepla pri jednotlivých technológiách spracovania (napr.rôzne druhy biomasy, uhlie, ropa, slnko, jadro,..)

Ďalšou vecou je, že dlhodobou udržateľnou tendenciou je zvyšovania DPH(strojov) a nie dane z príjmu, t.j.ľudskej práce. Z toho plynie financovanie základného platu a následné postupné rušenie časti zbytočného štátneho aparátu.

246862

26.06.2011 21:25

Lobbing a netransparentnost v Evropské unii

Všetko s Mierou :)

udo1 46.?.?.?

"Miera komplikovanosti zákonodárstva je mierou nedôvery spoločnosti v seba samu."

246863

27.06.2011 11:43

Jsme zase o kousek blíž k reformě světového finančního řádu

RE: stačia malé úpravy v jadre systému, v koncepte

udo1 91.?.?.?

re: Oracle..
Máte pravdu, že existuje istá situácia, okolnosti, za ktorých by bolo možné zvoliť ako invariant kalórie, no vyzerá, že tam ešte nie sme. To by bolo ale na nadlhšie a súvisí to s psychickým rozvojom človeka a jeho toľko spomínaným potenciálom.

Áno, rozobrali sme teda hranice, rámec v ktorom sa pohybujeme a to je dobre. Od obilia, kráv a zlata až po elektrinu, kalórie, či iné základné jednotky energie = hmoty ako takej a možností jej "vytvárania"..
Nepredbiehajme teda čas, aby sme nestratili pôdu pod nohami a vráťme sa k dnešným potrebám zabezpečenia funkčnosti trhu, ako jedného z pomerne efektívnych prostriedkov zabezpečenia v 1.rade základných potrieb obyvateľstva, ktoré si môžeme tiež v závislosti od krajiny a kultúry definovať s istým rozptylom.

Ako vieme, aj základné energonosiče sa dnes pomerne ľahko prepočítavajú na kWh. Reálne je to už dlhšie zapracované aj do účtovníctva, pretože elektrina je dominujúci finálny produkt. Suroviny poskytujú pred spracovaním z dôvodov Vami uvedených rôznych chemických väzieb a tým fyzikálnych parametrov nejednotné možnosti účinnosti ich transformácie na pomerne ľahko obchodovateľnú el.energiu. Aby nevznikali nedorozumenia, to že nie je skladovateľná je pre hospodárstvo s takýmto výmenným invariantom výhodou, ak chápete. Zodpovedá totiž prakticky priamoúmerne reálnej výrobe a službám, čím vylučuje infláciu slúžiacu v zásade na kumuláciu prostriedkov v rukách lokálnych a globálnych "elít" a tým v zásade vždy automaticky korupciu a fašizáciu spoločnosti. Množstvo obeživa je tak spojené vždy s reálnym množstvom vyrobenej elektriny vypočítanej na základe spomínaného súčtu energopotenciálov jednotlivých zúčastnených krajín. Je tak pomerne ľahko kontrolovateľné v dohodnutých odchýlkach a regulačných oneskoreniach.

Preto je spomínaný vzorec tzv. Štandardardu energozabezpečenia, diskutovaný nie len na konferenciách ŠOS(SCO), stále dôležitejší v rámci potenciálových charakteristík tej-ktorej prejednávanej krajiny a perspektív jej vývoja. Zároveň sa aj preto snažia globálne mafiánske fašistické klany skúpiť rýchlo za ukradnuté desiatky tisícov miliárd dolárov a euro čo najväčšiu časť energetiky, ako bázu kontroly novej meny. Je to jeden z kľúčových scenárov, no z pohľadu kontrolu strácajúcich GPP(Globálneho prediktora-parazita) sú ešte aj iné zvažované, pre všetkých asi menej optimistické varianty..

246894

30.06.2011 18:47

Jsme zase o kousek blíž k reformě světového finančního řádu

RE: stačia malé úpravy v jadre systému, v koncepte

udo1 217.?.?.?

Hore vyššie v tejto diskusii som Vám inak pred pár dňami odpísal Kysučan [smích]

247069

Ako povedal občan Stanek zo SAV v intervjú myslím na SME(ťoch), či v "Pravde":

"Hlavne nevyberať peniaze z účtov, doba je príliš neistá.. [smích]"

A ni(e)kto dodal to, čo on chudák z nejakých dôvodov (auto)cenzúrne nechcel, alebo nemohol dopovedať:

"Aby ste neohrozili náš perfektne (ne)fungujúci systém a neinvestovali do niečoho, čo má aspoň akú-takú reálnu hodnotu, čo sa týka skutočných potrieb populácie - výroba potravín, energetiky, čističiek a inžinierskych sietí, výstavba bytov, ciest, či jednoducho do vlastnej rodiny.."

Proste do niečoho rozumného.. pozemky, pôdu, vodu, vzduch tam nerátam. To raz bude nevyhnutne znova obecné.
Avšak investovať do nehnuteľností typu rôznych hore uvedených morálne oddôvodniteľných, najlepšie osobne dohliadnuteľných stavieb, áno.
Zlato zasa človek v normálne fungujúcej spoločnosti k bežnému životu asi až tak, ako je dnes hodnotené, nepotrebuje.

Bunusová otázočka: Prečo asi?

A na záver: Ak je trochu viac neistá doba a človeku podobná opička je lenivá používať rozum a slobodnú vôľu, tak zameniť na CHF. T.j. ak sa niekto snaží vyhnúť zodpovednosti za osud seba a spoločnosti, čím podporuje osud fascoelitno-apokalyptický.
V Švajci vyzerá byť stále ešte centrála a tá nechce mať v záhumienku bordell.
Pokiaľ však nie ste v najvyššom fasco-klube, informáciu o pravdepodobne plánovanom sťahovaní včas nedostanete a o svoje úspory následne asi prídete, ak chápete..
V tomto sa h-is-tória a reálnejšia interpretácia dejín zhodujú.

247072

30.06.2011 21:29

Řecké hodiny tikají

RE: Maly moment prosim

udo1 91.?.?.?

Navrhujem len malé upresnenie, resp. rozlíšenie dub&co..

Je samozrejmé, že tu nikto, až na pár vyslovene ojedinelých psychopatov, nechce 4.ríšu. Ak však dotlačia mienkotvorne ovce do apatie, majú títo schízopsychoši "demokraticky" navrh [smích]

Lokálne aj globálne virtuálne, či fyzické koordinačné centrá sú v poriadku. Dnešné štruktúry samo-správy, tak, ako aj právny systém je z väčšej časti použiteľný. Ide len o ich reinterpretáciu chápavými občanmi, na ktorých sa ovčania postupne, ale isto menia. Je mnoho problémov(ekológia, obchod, financie, kultúra,..), ktoré je rozumné, či nevyhnutné riešiť aj na globálnej úrovni, keď už sme všetci na jednej lodi.

Inteligentný(chápavý) občan nemá nič proti tzv. globalizácii. Zamýšľa sa skôr nad jej formou.

Ako staré známe:
"Mysli globálne a konaj lokálne"
Dnes, keď sa frekvencia zmeny kultúry(myslenia)stále zrýchľuje, nie je možné skutočne niečo lokálne(komunitne) riešiť, tvoriť, bez globálneho myslenia. Je to dobrý vývoj. Vytvára prirodzenú motiváciu a spôsobuje rýchlu eróziu informačnej otrokárskej 5000-ročnej pyramídy. Netreba sa báť prirodzených objektívnych tendencii. Sú tu pre nás a môžeme ich urýchliť, alebo sa zbytočne trápiť. Je na nás a našom rozlíšení a slobodnej vôli, či nami ponúknuté alternatívy dnešného systému budú zodpovedať viac cieľom spomínaných trendov.

247084

30.06.2011 22:51

Řecké hodiny tikají

RE: Maly moment prosim

udo1 91.?.?.?

Jasne dub, len som chcel, aby pre ostatných nevzniklo náhodou nedorozumenie a neplietli do zdravej miestnej a celosvetovej samosprávy nejaké formy fašizmu a ani anarchie. Totálny rigídny mŕtvy poriadok a ani absolútny chaos tak v prírode, ako aj v spoločnosti nemá miesto. Zrovna tak má medzi Ľuďmi miesto nie "boj protikladov", ale neegoistické hľadanie súvislostí medzi odlišnosťami.

Myslím, že asi na všetkých tých pár dôležitých bodoch postupného preobrazenia spoločnosti sa pri správnej interpretácii pojmov zhodneme.

247091

Jou, ešte pre istotu malý detail, aby zasa neboli nedorozumenia..

Pod investovaním do stavieb chápaných v zmysle nie statickom, ale dynamickom. Teda skôr do procesov, vytvárania v dnešnom zmysle firiem, či združení, ktoré ľuďom niečo reálneho prinášajú. Najlepšie vo Vašom okolí, kde to môžete priamo ovplyvňovať. T.j. keď máte buď vy, alebo niekto blízky nejaký dobrý nápad, finančne a prípadne aj hlavou a rukami sa v rámci svojich možností zúčastniť. Z dnešného právneho pohľadu s podielom na firme. Najlepšie zameranej na pokrytie spomínaných základných ľudských potrieb, prípadne ich mierneho zlepšenia. S investíciami do neprimeraného luxusu radšej opatrne a rozhodne nie do j"elitami" organizovanej kasínovej pasce virtuálnych investícii "rýchlych ziskov" na burze. Ide o zvýšenie bezpečnosti Vášho okolia a aj Vašej investície. Ak aj nemáte osobne hneď nejakú ideu a ste aspoň trochu vnímavý, vždy sa nájdu okolo Vás nápady iných, ktoré potrebujú zo začiatku financie. Tak je aj tzv. "dôchodkové sporenie" najlepšie zabezpečené v blízkom okolí reálnymi investíciami do základnej výroby, fyzickej a sociálnej infraštruktúry.

Je to hra života v pozitívnom zmysle. Má tu byť fajn. Nemáme sa tu uštvať ani ako podnikatelia a preto treba čo najviac tlačiť (každý v rámci svojho zvyšujúceho sa chápania a tým možností) na zlepšenie globálnych rámcových podmienok, keďže je dnes všetko prepojené aj v tejto oblasti. Vieme hádam už zhodne, že smerom k postupnému zníženiu úrokov(spôsobujúcich infláciu kumulujúcu automaticky prostriedky u adminov systému) na nulu, zároveň krytiu peňazí(asi najlepšie kWh) a postupnému prechodu k zdaňovaniu strojov(cez úpravu DPH), namiesto ľudskej práce(daň z príjmu), prerozdeleniu tzv.technologickej dividendy(neustálej prirodzenej optimalizácie výrobných, služobných a riadiacich postupov) per capita kosenzuálnym základným platom a riadenou deflačnou politikou.
Vyhneme sa tak zároveň absurdnému znižovaniu sociálnych štandardov pre ktoré neexistuje žiaden reálny dôvod. Iba pár neexistujúcich virtuálnych.. To sme ale už snáď až príliš veľa krát nie len tu rozoberali..

Skrátka podľa zásady:
"Keď sa bude lepšie dariť ľuďom okolo Vás, bude lepšie aj Vám"

247101

01.07.2011 11:42

Řecké hodiny tikají

RE: Maly moment prosim

udo1 31.?.?.?

Tak-tak, moc je najintenzívnejšia droga. Ako v starom známom príbehu o Führerovi-Pánovi prsteňov..
To je zároveň jednoduchá, dokola opakovaná odpoveď na otázku pomenej rozmýšľajúcich Tominov: "Čo motivuje slepé oko pyramídy?" Nič viac a nič menej..

a..touché vodopád, bingo, morálka je základ.
Preto sa ju snažia admini dnešného globálneho fašistického systému za každú cenu likvidovať. Logicky deklarujú opak. Inak by to ovce nežrali. Admin, keďže stráca kontrolu, sa už ani až tak nesnaží maskovať a správa sa verejne ako prasa aj so svojou davovou pornofériou-časťou politikov, novinárov, manažérov, umelcov,..
Obecne je cisár nahý a otázkou zostáva už iba, či môže byť ešte nahejší? [smích]

Je nutné rozlišovať, identifikovať, aký tu vlastne máme koncept (samo)riadenia spoločnosti, čo je na ňom dobré, kde soudruzi z NDR udelali (zámernú)chybu v kultural engineeringu a tú, tie opraviť, dať alternatívu. Výsledkok urobiť user friendly a open source, nie ako dnešný zavreto-okienkový.. Potom zostáva už iba široká aplikácia = preobrazenie myslenia jednotlivca a-v spoločnosti na mozaiku vzájomne primerane súvisiacich faktov = svetonázor. Občan sa následne sám rozhodne, či chce byť Človekom(neegoistické vnímanie sveta). Osobne verím v ľudí, resp.ľuďom. Nerodíme sa predsa zlí. Na tom sa snáď zhodneme. Snáď nepovažujete Boha za satanistu? [smích]

Podrobnú alternatívu sme tu samozrejme uvádzali, diskutujeme o nej, optimalizujeme a skúšame ju postupne v praxi..

247135

re: kalórie a možný anorganický pôvod ropy

Tu sme to podrobne rozoberali:
zvedavec-riešenie globálneho invariantu

S teóriou, že ropa je anorganického pôvodu som sa tiež stretol pri dosť serióznych, aj profesionálnych a akademických zdrojoch tu na fóre neraz uvedených.
Z pozície j"elít" je logické, že chaos okolo energetiky je z viacerých dôvodov vytváraný zámerne.
Vyzerá, že v istom zmysle energetický problém tiež v skutočnosti neexistuje. To sme tu tiež rozoberali tu:
zvedavec-diskusia-riešenia energetického problému

Áno, príroda "vyrába" o hodne efektívnejšie ako my. Umelé stroje, zariadenia ako dominujúci faktor rýchlosť zmeny, rozvoja dnešnej formy civilizácie sú iba barličkou, protézou a za istých okolností by sme ich nepotrebovali. T.j. pri širšom využívaní nášho osobného a spoločného Ľudského potenciálu..
Zostaňme však v tomto zmysle v ilúzii dnešnej reality, kde technika predbehla morálny rozvoj a tu na materiálne zabezpečenie populácie(ako predpoklad vytvorenia priestoru pre rozvoj individuálnej a kolektívnej psychiky) potrebujeme invariant zodpovedajúci noosfére, či technosfére zatiaľ charakterizujúcej kultúru a tým naše podvedomie a vedomie. Hmm..momentálne ma nenapadá, ako by som Vám to ešte lepšie vysvetlil..

Kedy sa teda dostaneme na 90-100% účinnosť?
Neviem.
Fakt je, že sa pohybujeme o hodne nižšie. Veľmi často aj zdaleka nie na Vami uvedených 60%.
Takže skúsme byť reálni voči našim potrebám a aj možnostiam.
Celková globálna výroba, doprava a služby sú pokryté z cca.95% protézami=strojmi prepočítavanými v zásade na kWh, či MWh. Cca.5% tvoria ľudská práca a práca zvierat dokopy, ktoré sa kedysi dávno mohli správne obchodovať vo Vami uvedenej bio-chemicky viazanej energii(kalóriách), prípadne v zlate. Ak si dáte k sebe pomer 5/95, asi Vám rýchlo príde, prečo sú dnes kalórie a zlato z hľadiska potrieb dnešnej globálnej výmeny pri zámere udržateľnej ekonomiky a financií naozaj okrajové.

247167

re:Kysucan

Ok, budem sa snazit nezabudnut znova na navrhnuty konsenzus.
Ak by k tomu neumyselne prislo, dopredu sa ospravedlnujem [smích]

Pozri si dejiny vyvoja CHF co najviac dozadu. Za istych okolnosti velmi blizkych realite moze byt neporovnatelne bezpecnejsi ako zlato a striebro. Obe komodity su vzhladom na ich skutocnu priemyselnu spotrebu extremne spekulativne nadhodnotene. Urcite viac ako napriklad tolko prepierany dolar stale este z casti kryty arabskou ropou [smích] Bol by som teda opatrny. Momentalna "hodnota" Au a Ag a je naviazana cisto na globalno-politicke rozhodnutia.

CHF riskuje pokles hlavne v pripade rozhodnutia o relokacii ticheho globalneho riadiaceho centra, o com rozhoduje GPP(Globalny prediktor-parazit). Zda sa, ze ti v tom evidentne sami nemaju jasno. Treba rozlozit riziko a jeden z dominantnych "investicnych" kosov pre pohodlneho kratkozrakeho jedinca, ci kolektiv by teda urcite mal byt tradicne v CHF.

Pri scenari rychleho prechodu na kWH, resp. prechodne na nejaku inu formu Energoinvariantu, by zlato a striebro velmi pravdepodobne zacali rychlo, az skokovo klesat na ich realnu hodnotu. Ich fiktivny potencial invariantu by v momente splasol. Su mozne aj niektore dalsie subvarianty, no vsetko zavisi v prvom rade zas a znova od miery chapania populacie a tym priamoumerne moznosti, ktore sa naskytaju politikom s volou skutocne nieco zodpovedne riesit.

Inak sa agonia predlzi a riskujeme, ze HNR(Nadmierna realnost) strati trpezlivost a spravi dalsi reset. Lepsie povedane reload..reinstall.. a to urcite nechcu ani nasi "prominenti". Za dnesnej globalnej situacie by vsak aj pre GPP tato situacia niesla neprimerane rizika. Nezavidim teda ani im situaciu a stres pri snahe o zufale riesenia situacie s nezmenenym postojom k realite, zivotu(aj ich vlastnemu). Musia mat neprijemnu pracovnu atmosferu..

247360

re:Kysučan..

Dejiny sú vždy dôležité. Tendencia CHFranku a Švajčiarska ako dočasného(posledných min.cca 200-300 rokov.podľa rôznych odhadov..) centra globálnej Konceptuálnej moci, nie je rozumne zanedbať. Inak budú chyby pri riadení tvojho vlastného osudu a osudu tvojich blízkych nevyhnutné.

Polož otázku inak, keď už..:
Aký je na ochranu úspor vhodný POMER striebra(zlata), CHF, Rub,Yuan,..?

Alebo radšej byť zodpovedným realistom a investovať do spomínanej reálnej produkcie v rámci základných potrieb populácie., resp. do vlastnej rodiny..?

To je na osobnom rozhodnutí=miere chápania reality a postoji(morálke) daného jednotlivca a kolektívu.

Ono fiat money nie je úplne fiat..pri podrobnejšom pohľade.
Zčasti sú kozmeticky kryté ropou, plynom, uhlím..a ďalšími neenergokomoditami(ktoré sa obchodovali výhradne v dolári) a reálnou výrobou a službami. Akurát tam nie je prakticky žiadna forma priamej úmery. Objem reálnej výroby a služieb je totiž mnohonásobne nižší ako množstvo obeživa dlhom a úrokmi "vyprodukovaného" a zneužívaného ako jeden z prostriedkov na dosahovanie mocenských záujmov j"elity".

Z hľadiska potrieb ekonomiky logicky nie je momentálne iný perspektívnejší invariant ako kWh a je to dobre a dávno známe. Preto to ticho a prísna (auto)cenzúra okolo kWh. GPP hľadajú za nových podmienok riešenia dlhodobej akumulácie zdrojov na manipuláciu.
Aj poslednému davovo univerzitne (ne)vzdelanému pseudoekonómovi a gazdovi na dedine by totiž za danej situácie rýchlo došlo, čo to vlastne je úročenie a prečo sa vždy oprávnene radilo medzi najťažšie zločiny.

Domáca úloha [smích] :
Skús sa nad tým zamyslieť, prečo asi?

Už to ale príliš točíme dokola. Kukni radšej poriadne tie diskusie a linky. Bolo to tu myslím dostatočne podrobne na danej úrovni vysvetlené z viacerých strán.

247396

06.07.2011 21:55

Šlo o politickou konspiraci?

RE: Pokud nefunguje plán A

udo1 195.?.?.?

re:Rene..

Možno DSK naozaj zmenil firmu a treba ho podporiť..
No ako sa hovorí:
"Dôveruj a preveruj"..

Napadla ma však ešte jedna tradičná varianta..
DSK mal obecne v populácii veľmi zle renomé, ako Juncker, Trichet a podobní infanteristi.
Predstavme si hypoteticky, že GPP majú problém s perifériou, so zabehanými lojálnymi kádrami-manažérmi a ich nahradzovaním.. Teda, vymeniť ho, je problematická varianta za dnešnej hektickej situácie, keď stále viac strácajú kontrolu.

Globálna Konceptuálna moc teda možno iba potrebuje urobiť DSK znova salonfähig..
Urobili by fiktívny škandál, aký urobili s toľkými nepohodlnými, aby si stále podozrievavejší dav získal k nemu sympatie. Následne ho s pompou vrátim na pôvodné, či iné dôležité miesto. Neviem, či to treba ďalej rozpisovať. Jednoducho klasický učebnicový ťah z "čarovnej" knihy politického marketingu Harry Ploter style [smích]

Možno zároveň znova len skúšajú, čo ešte zaberie. Testujú, čakajú na odozvy systému aby aj podľa vyhodnotenia tohoto pokusu zvolili z ich pohľadu optimálne ďalšie varianty vývoja v rámci podpory egoisticky výhodných prirodzených objektívnych tendencií.
Som zvedavý, ako hodnotia situáciu..
Uvidíme..

247464

07.07.2011 00:13

Kauza Zvědavec – jak si mě krajský soud pozval / nepozval

RE: Medializace Predatorum nesvedci

udo1 195.?.?.?

Našťastie už mladšia generácia absolventov právnických fakúlt má internet a vie, že nie sú iba 3 formy moci, ako im scestne podľa neskorigovaných sylabov tlačia do hlavy leniví pseudopedagógovia.

V rámci fakúlt a medziodborovej diskusie sú zároveň mnohí oboznámení s tým, čo sa učí na fakultách masmediálnej komunikácie o
4.forme moci, MÉDIÁCH(bývalých ideológiách, filozofiách a "náboženstvách" ) sprostredkujúcich
5.najvyššiu formu moci, autoritatívnu a nedemokratickú vo svojej podstate,
moc KONCEPTUÁLNU diskutovanú na politickom marketingu a manažmente.

Tieto kolaborantské právnické kádre, žijúce mimo reality a neochotné sa skutočne vzdelávať, zvyšovať mieru svojho chápania, morálku a hľadať riešenia dnešnej situácie, robia najšpinavšiu robotu a nesú tak hlúpo veľkú časť zodpovednosti za dnešné problémy. Najmä ak konajú tak provokatívno bezcharakterne, ako v tomto a mnohých ďalšich tzv. politických prípadoch. Ich mená sú verejne známe a dôsledkom sa nebudú môcť vyhnúť ani ich rodiny a blízki.

To, že sa stále ani v "uznávaných" príručkách teórie práva (napr. V.Knapp) explicítne neuvádzajú dôsledky dejín globalizácie (ako podstata dnešného zamerania práva, vždy potichu chrániaceho egoistickú Konceptuálnu moc "elít" ) a nevyhnutná ľudská a prírodná podstata previazanosti vedomostných a morálnych pochybení jednotlivcov a systémov(kolektívov) v ktorých žijú, ich nechráni od tragických dôsledkov.

V tvrdení: "Neznalosť neospravedlňuje"
majú totiž plnú pravdu.
O to horšie, keď sú si svojich činov vedomí a konajú objektívne dokázateľne úmyselne a plánovane.
Ako ich dieťa by som urobil všetko preto, aby som sa ich zriekol.

Súdnictvo vždy chránilo koncept riadenia spoločnosti a bolo mu vždy podriadené. Jeho oficiálne zámerne pompézne demagogické oddelenie od ostatných foriem moci bolo vždy umelé. Reálne nie je totiž možné ho oddeliť.

Pri nevyhnutných opakujúcich sa spoločenských korekciách v rámci procesu sociálnej hygieny a pozitívneho vývoja spoločnosti sú títo hierarchicky najnižší nevedomí a vedomí protagonisti zvráteného systému eliminovaní dôsledne ako prví, lebo sú najviac dlhodobo na očiach a ľudia majú s nimi osobné účty, ktoré nikdy nebudú zabudnuté. Ťažko sa teda niekto z nich môže dožiť pokojnej staroby.

Odkedy v spoločnosti kdekoľvek na svete prešiel dočasný proces hierarchizácie(tvorby "elít" ), vždy ne-právo a jeho tváre slúžili potichu im.

Situácia sa evolučne objektívne zmenila a naozaj by bolo dobré, keby to okamžite pochopili. Už dnes je v tomto zmysle neskoro a môžu sa snažiť len veľmi príkladnymi, najlepšie verejnými morálnymi skutkami zmeniť svoj osud a konať skútočne s-Právne.

To všetko odhliadnuc od toho, kedy začnú byť tieto osoby verejne vyšetrované pre obzvlášť závažné protispoločenské a protiľudské trestné činy.

247467

07.07.2011 20:27

Šlo o politickou konspiraci?

RE: Pokud nefunguje plán A

udo1 195.?.?.?

re:Kysučan

Každopádne je to dez-informačná hra. V tom s tebou súhlasím. GPP a jeho periféria má tiež naučené vzorce správania. Sú čisto logické a podstatou jednoduché, v čom je podstata ich efektívnosti. Emócie sa im zväčša darí dialekticky tandemne eliminovať. Pri kľúčových rozhodnutiach totiž nemajú moc miesta.

Poslednú dobu vymenili, či obetovali viacero tvárí periférie a evidentne strácajú jej lojalitu. Tento problém musia riešiť zároveň so snahou o jej opätovnú, prípadne dočasnú legitimáciu pred stále viac chápajúcim a nedôverčivým davom.

Ja tiež samozrejme občas uletím, no emócie a osobné útoky podľa možnosti radšej bokom a skús navrhnúť, ako by si danú situáciu z pozície GPP riešil ty Kysučan.

Podobné situácie sa nezvyknú riešiť nejakým "rozhovorom či telefonátom". Vieš predsa, že riadenie je delegované nepriamo, cez zmeny informačného prostredia(mediami, úrokovými sadzbami, ideológiami, náboženstvami, zmenami chronológie vnímania-dejín,..) a podporu vyhovujúcich tendencií. Sleduje dianie a nálady v spoločnosti ako v záhrade. Globálny prediktor, predátor, či ako niektorí vravia parazit, je svojim spôsobom záhradník. Tu pohnojí a tam zas pristrihne, ak chápeš.

Vysoko intelektuálni, amorálni, duševne patologický jedinci.. To si dobre popísal.. niekde sa nazývajú občas aj démoni.. démonkrati [smích]..

Assange je v istom zmysle podobný prípad. Čo si myslíš v tomto zmysle o ňom a ďalších podobných z pohľadu GPP a z pohľadu Človeka? Ber to ako HRU(v ktorej samozrejme ide o život nás všetkých [smích] ) Naozaj je to jednoduché. Pravda je vždy a všade na povrchu. Zamysli sa nad tendenciami a uvažuj ako dedinčan dumajúci na lúke v lese, v prírode po trojdňovom výlete. Na dedine MIERA a v meste viera..

247517

re: Kysučan

k dejinám..

Dejiny sú cvičenia, ktoré si musíme zopakovať, ak sa nepoučíme.

k úsporám..

Áno, samozrejme trocha hotovosti v miestnej dočasnej mene nie je na škodu. Predpokladal som, že to je jasné.

Nejedno odvetvie spotrebného priemyslu, hlavne napr. potravinársky je kľúčový. Chceš snáď ísť na stromy, či orať znova koňmi a volmi a vyrábať všetko ručne?
Je hlúpe zahadzovať pozitívne dedičstvo našich predkov.

Vlastniť pôdu je rizikové. Vždy v dejinách, keď sa situácia stala príliš neadekvátnou objektívnym spoločenským potrebám, prišla nejaká forma znárodnenia, či snaha o adekvátnejšie prerozdelenie zdrojov..

k jevru..
Myslíte, že keď bola napr. ropa obchodovaná prakticky výhradne v dolároch, či jevre, nie sú ňou tieto meny recipročne kryté? Skús vždy myslieť aspoň o krok ďalej. Lepšie o dva..päť.. Ako v šachu..pred tým, než niećo také vyslovíš.. No samozrejme sa neboj hodnotiť [smích] Chýb sa netreba báť, ale zároveň je nezdravé s nimi preháňať a strachovať sa ich priznať.

Dik za názor a upozornenie [smích]

247518

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 43 čtenářů částkou 9 213 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 3

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 3

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 1

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 3

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Michigan: Úředníci vyšetřují 242 plně vakcinovaných lidí, kteří onemocněli Covidem-19 - tři zemřeli08.04.21 15:10 USA 5

Zavádění vakcinačního pasu porušuje Norimberský kodex - je formou nátlaku08.04.21 13:19 Evropská unie 2

Babiž si přivedl dalšího globalistu - z bláta do louže08.04.21 11:49 Česká republika 4

WHO nesouhlasí se zavedením vakcinačních pasů - zatím08.04.21 10:43 Evropská unie 2

V EU byla potvrzena souvislost mezi vakcínou AstraZeneca a případy trombózy07.04.21 14:59 Evropská unie 3

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
29,84 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
23,57 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,68 Kč
100 maď. forintů
7,21 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 862,44 Kč
1 unce stříbra
550,62 Kč
Bitcoin
1 377 883,02 Kč

Poslední aktualizace: 13.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 030 314