Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Hladovec

Nalezeno 39 příspěveků, 11 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.07.2010 23:41

Populace, eugenika a moc

RE: Selektivní šlechtění

Hladovec 85.?.?.?

Šlechtit sebe mi připadá celkem jako nějaký nesmysl. Šlechtění spočívá v získávání nového genetického materiálu pokusným křížením, v jeho hodnocení a v selekci a likvidaci nevyhovujícího. To snad nelze provádět na sobě, ne? Takže místo šlechtění půjde o klasickou evoluci: přežijí a rozmnoží se jen ti nejprohnanější, nejhezčí, technicky nejzdatnější, nejodolnější, nejrychlejší apod. S loajalitou by nemusel být problém, podívejte se třeba na dnešní oblíbenost vládnoucí garnitury v Rusku. Dejte lidem nejdřív ochutnat chaos a zmar a pak nastolte pořádek, uvidíte že budete za boha. Výsledek je, že eugenika je nereálná - těžko někdo bude nezaujatě likvidovat své potomstvo proto, že přesně nevyhovuje nějakým rasovým kritériím.

225239

31.07.2010 12:33

Populace, eugenika a moc

RE: Selektivní šlechtění

Hladovec 85.?.?.?

Dík, už mi dochází co mají slova šlechta a šlechtit společného, doposud se mé myšlení omezovalo na křížení brukví a hrachu [smích]. Ono eugenické šlechtění omezené na křížení v rámci vybrané kasty a občasné prsknutí něčím cizím není klasické šlechtění podle mendelovských zákonů, když to ale někdo chce šlechtěním nazývat, tak proč ne - vliv samozřejmě má. Ať se na to ale dívám jak se dívám, tak každé křížení v rámci užší kasty se nakonec bez zvýšeného výskytu degenerací neobejde (nevhodný materiál) - je to důsledek zvýšené četnosti kombinace shodných minoritních alel. No nic, na nějaké to znovuobnovení přísných rodových pravidel v současné době doopravdy nevěřím - k tomu samozřejmě nebude dostatek osobní vůle.

225277

31.07.2010 12:47

Populace, eugenika a moc

RE: Selektivní šlechtění

Hladovec 85.?.?.?

Ještě jen jednu věc jsem neřekl dost jasně: čim více chci šlechtěním dosáhnout vybraných vlastností, tim více musím používat příbuzenského křížení a tím vzniká i více zcela nevhodného materiálu. Proto je provádění onoho skutečného šlechtění (v podobě jak jej známe dnes) na sobě celkem probmém - bez degenerací "na odstřel" se neobejde.

225279

01.08.2010 13:00

Spomienka na Kysuce

RE: krasne, jen

Hladovec 85.?.?.?

No jo, to co prožijeme v dětství si neseme celý život. Záleží na tom, zda budeme v něco věřit a jaké budeme vyznávat hodnoty. Tam dál za tím, co na pohled může vypadat jako nostalgie, se skrývá prožité lidství a kontakt s moudrostí předků a tomu se pak člověk nemůže jen tak s klidným svědomím zpronevěřit.

Ne náhodou byli lidé z venkova považováni za sůl země. Život na venkově se neobešel bez dodržování pevného řádu, bez trpělivosti a z ní plynoucí úctě k práci a bez vzájemné pomoci. Vůbec nechci nic idealizovat ale dřívější venkov byl velmi dobrým podhoubím pro růst moudrých lidí s pevnými morálními zásadami.

Od toho k Vaší idei, že svět je takový, jaký si ho uděláte. To by jsme ale museli žít na světě osamoceni a každý od narození bojovat jen sám za sebe. Většina otroků by v tomto s Vámi také určitě nesouhlasila. Podle mne máme jen dvě možnosti: buď se zpronevěřit svým zásadám na úkor svědomí, a nebo obětovat kus své kůže ale uchovat si vlastní svědomí nezatížené. Problém je jen v tom, že jako člověk žijící reálný život také nemusíme mít svědomí žádné a tedy ani nemáme (téměř) co zatížit. Tak jak jsem to zkusil popsat to ale vypadá příliš jednoduše, skutečnost bude asi trochu víc provázanější, pestřejší a pro slova méně dostupná.

Máte své idee a to je samozřejmě dobře. Jednou se ale budou ohýbat pod náloží zkoušek a mnoho z lidí je přitom ztratí. Nejdůležitější je se moc nepřeceňovat a dívat se na život s prostotou.

Jaká krása bude existovat na světě bez lidství? Autorovi patří dík za moc pěkný článek.

225351

01.08.2010 19:43

Spomienka na Kysuce

RE: krasne, jen

Hladovec 85.?.?.?

Svoje svědomí můžeme buď jednoduše zazdít a nebo rozmnožit za cenu něčeho pro nás více či méně podstatného. Vážně, stálo by za zamyšlení, odkud berete pocit, že existuje třetí možnost.

Máte životní optimismus a já Vám do něj nemám co kecat. Ale myšlenku, že svět si lze udělat jaký chci by bylo možné pojmout snad na sto různých způsobů (stejně jako vícero různých náboženství). Ve skutečnosti je můj svět tentýž co ten Váš a není to nějaká vlastní hezky vymalovaná krychle (i když pro mnohé asi je). To, že jednou bude jen krásný je také mimo mou realitu, nelze poznat světlo a přitom nezažít tmu.

Omlouvat si že to nejde: změníte třeba datum a místo svého narození? Některé věci nezměníte vy ale ony Vás, s vaší mírou odvzdanosti osudu to prostě nemá přímo co dělat. O své schopnosti vytvořit vesmíry zatím fakt nic nevím [překvapení] , poraďte jak na to. [smích]

225393

10.08.2010 23:18

Spomienka na Kysuce

RE: krasne, jen

Hladovec 85.?.?.?

Zkuste mrknout na stránky http://www.krisnuvdvur.cz nebo http://www.joga.cz/. Tato splečnství s indickými duchovními kořeny zde provozují klasické hospodaření po staru a určitě je možné se u nich mnohému důležitému naučit. Konec konců, proč by to nemohlo být třeba i dobré místo pro navázání kontaktu s dalšími podobně orientovanými lidmi? Je to jen takový typ, jinak se mi líbí Váš přístup [smích]

225973

11.08.2010 00:39

Spomienka na Kysuce

RE: krasne, jen

Hladovec 85.?.?.?

Alespoň dodatečně bych ještě rád poděkoval za dobře míněné rady. Trochu mne mátl optimismus vašich příspěvků, už ale asi chápu odkud vychází. Jenom co znamená změnit sám sebe? Neznamená to právě poslechnout svoje svědomí a třeba přestat se podílet na práci, o jejímž smyslu pochybuji? Třeba, pro každého to ale v danou dobu znamená něco jiného a to co musí "zaplatit" je také různé. Jen je problém, že zazděné svědomí jednoduše a prostě samo od sebe poslechnout nelze, z toho se taky člověk sám nevyhrabe. Snad nejsem z těch, co chtějí mít jen a jen pravdu a snad si také rozebírání podobných mouder příště lépe rozmyslím. [smích] No nic, Zdravím a fandím všem, co se pustí cestou jako Vy.

225975

Proč Windows? Na elektrárnách žije celá řada systémů (zvlášt na jaderkách), od zabezpečovacích, přes kontrolní a řídící, monitorovací, diagnostické a nevím, jaké ještě. Na těch nízkých a zabezpečovacích úrovních se OS typu Windows samozřejmě nenachází (často je tam ale jen nějaká jiná hámotina), na těch operátorských už ale ano. Právě celá ta operátorská, monitorovací a archivační úroveň je postavená na nějakém tom SCADA systému a zde je dnes Windows v okleštěném provedení celkem standart. Nakonec nějaký OS tam být musí a je to jen otázkou volby, který že to bude. Z hlediska odolnosti vůči takovýmto specializovaným virům to nakonec vyjde nastejno.

Hlavním problémem současnosti bude, že tvůrci těch řídících systémů s výskytem takového viru zřejmě vůbec nepočítali. Proto, když se změní funkce i jen té operátorské úrovně, tak se celá elektrárna stane minimálně neprovozovatelná. Pokud by se k tomu pak ještě přidala nějaká další sabotáž (snadné úpravy v zapojení kriticky důležitých systémů), tak by se tím samozřejmě daly vyvolat i podstatně horší následky. Prostě každý reálný systém bude mít svou mez poškození, za kterou se pak už stane nebezpečným.

Samozřejmě, elektráren se starým řízením se tento problém téměř netýká. Tam se používají ještě staré dobré mozaiky. U těch nových a nebo zmodernizovaných už ale operátoři čučí téměř výhradně jen na placaté monitory. Vlastní článek má u mne jendodtku s hvězdičkou, je velmi přesný. Spojení SCADA a všech nových a modernizovaných elektráren je rovněž charakteristické.

228829

Pro Íránce to musí být dosti prekérní situace. Hlavní know-how leží v Německu a Siemens se k podobným záležitostem staví typicky jen velmi vlažně. Jó, arabáši za své peníze z ropy chtěli něco víc a tak si všude do elektráren pořídili něco extra [oči v sloup]. Na staré držáky bez všech těchto nevýhod teď budou zřejmě vzpomínat obzvlášť s láskou [naštvaný] .

228834

27.09.2010 14:50

Ekonomická krize se zhoršuje: devalvace dolaru, státní krach, úspory a rostoucí inflace

RE: základní příjem je cesta ze srabu

Hladovec 83.?.?.?

Ne vše jsem pochopil. Když dostanu přiměřenou část státního dluhu na svůj účet, tak protože jde o dluh, na účtu se ta částka přece projeví jako mínus. V podstatě je to totéž, jako ta známá Kalouskova složenka, ne? Prostě k daním budeš muset platit z účtu i státní dluh. To je mi teda pěkný kredit, asi jsem to ale nepochopil správně.

228839

30.09.2010 17:23

Ekonomická krize se zhoršuje: devalvace dolaru, státní krach, úspory a rostoucí inflace

RE: základní příjem je cesta ze srabu

Hladovec 83.?.?.?

Zpětně si to tu vše pročítám, vaše původní odpověď je výše i s celým navazujícím vláknem. Oblast finančnictví není přímo moje parketa ale tak nějak se mi ty sklíčka naznámých termínů a pro mne málo sozumitelných příspěvků skládají postupně do mozaiky. To, že pracujete s myšlenkou jakéhosi možného vyprodání či vyčerpání hodnoty peněz v případě, že výroba nebude dostačující a že to má pak donutit lidi více pracovat, jsem rozpoznal již v prvním příspěvku. Aby člověk mohl váš nový systém pochopil, musel by se nejprve seznámit s nějakým modelovým případem toho systému. Mám na mysli model postihující různé detaily a zákoutí fungování. Kdybych tímto směrem sám vrhnul energii, téměř jistě bych došel k úplně jiným předtavám fungování než vy. Prozatím je ale u mne ten obraz fungování velmi nejasný, asi největším zádrhelem je, že ty de fakto darované peníze by asi časem v očích všech měli nulovou hodnotu. Nevím, ale v současné době hrají peníze především roli kontrolní, tj. těm co je dokáží ovládnout umožňují přímo rozhodovat o využívání všech zdrojů. Právě to využívání zdrojů, tj. technologií, surovin a práce mi ve vašem systému zůstává nějak neřízeno.

Ta diskuze zde je na mne vážně trochu složitá a osobně mám na věc asi trochu jednodušší pohled. Vy říkáte, že půjčka je slib pracovat. To je ale poměrně měkké trvzení. Já bych řekl, že půjčka je úpis (závazek), při jehož nesplnění propadnete se vším co máte svému věřiteli. To přitom platí jak v rovině osobní, tak firemní a nakonec i v rovině státní. Prostě přijde bankrot a existence dané bankrotující osoby se ruší ve prospěch věřitelů. Jak to probíhá v rovině osobní si představíme snadno (přibydou bezdomovci), jak to proběhne v rovině slabých států je také snadno představitelné (viz. započatý výprodej Řecka) a jak to proběhne v případě těch silných a vyzbrojených je asi také zřejmé. Zkrátka někomu budou jeho dluhy smazány (jinak prostě vymaže rovnou on mne svou silou) a na jiném se zase zahojí. Jsou to asi zákony druhu homo sapiens a nevím, zda a jak by mohly být přeprogramovány. Budu rád, když mi odpovíte (dal jsem si to už na e-mail).

229044

30.09.2010 17:35

Ekonomická krize se zhoršuje: devalvace dolaru, státní krach, úspory a rostoucí inflace

RE: základní příjem je cesta ze srabu

Hladovec 83.?.?.?

PS: Jedna možnost jsou bezdomovci, druhá otroci v pravém slova smyslu, obojího v současném systému rychle přibývá.

229045

30.09.2010 23:21

Ekonomická krize se zhoršuje: devalvace dolaru, státní krach, úspory a rostoucí inflace

RE: základní příjem je cesta ze srabu

Hladovec 83.?.?.?

Když se chce, tak je i porozumění možné [smích]. Výklad jsem si přečetl a řekl bych, že nyní už vaše myšlenky celkem chápu. Se mnou to ale není až tak úplně lehké a věci, které se snažím pochopit, často podřizuji logické kritice. No a zde mi to vyhodilo víc nesrovnalostí, tak je zkusím vyjmenovat.

1. Co jsou to peníze dnes.
Zdá se, že vás tak trochu očarovala ta jednoduchost vytváření peněz. Centrální banka peníze jednoduše vytvoří tím, že zapíše kamsi do knihy emisí kýženou cifru, tu si pak připíše na svůj účet a na úrok ji půjčí nejspíš nějaké další bance (taková je má představa, nikde jsem to pořádně vysvětlený nenašel). Proces vypadá velmi jednoduše a tak asi u mnohal lidí vzniká dojem, že takto vytvořené peníze nemají hodnotu a že vzhledem k úroku, je nelze splatit. Jenže. Já jsem slyšel cosi o monetární politice centrální banky. Řekněme, že ke dnešku banka vydala nějaký úhrn peněz. Ty peníze jsou tak nějak chráněné nějakou mocností a v daném teritoriu lze za ně směňovat zboží. A teď přichází úhelná otázka a kámen úrazu: kolik si toho koupím za jednotu té měny? Odpověď pro mne není snadná ale když uzavřeme hranice, tak by to mohl být snad veškerý majetek uvnitř mocnosti dělený množstvím vydaných peněz? To je to, k čemu jsem mířil. Teoreticky, s postupujícím časem, by díky práci lidí měl ten úhrný majetek uvnitř mocnosti postupně narůstat. Takže kdyby bylo v oběhu konstantní množství peněz, jejich hodnota by také narůstala, snad se tomuto stavu říká deflace? Pokud vím, tak to by se ale nelíbilo vždy rozežranému státu, protože stát si rád půjčuje od lidí a musel by proto splácet v hodnotě vyšší částku než si půjčil. Od toho má ale svou centrální banku s tou monetární politikou, což není nic jiného, než úkol tisknout nové peníze a ještě něco navíc tak, aby se deflace změnila na inflaci? Zdá se, že i kdyby jsme platili nulové daně, stát by měl i tak bohatý příjem z natisknutých peněz. Kam doopravdy ty emitované peníze putují? Na konto státního rozpočtu? Do nějakých rezerv, odkud je nějaký ministr financí typu Klaus či Kalousek vypustí kamsi do černé díry? Zde na tom tak nezáleží, podstatné je, že peníze by měly mít v současném systému konstantní nebo mírně devalvující hodnotu. Když tak mne opravte.

229074

30.09.2010 23:25

Ekonomická krize se zhoršuje: devalvace dolaru, státní krach, úspory a rostoucí inflace

RE: základní příjem je cesta ze srabu

Hladovec 83.?.?.?

2. Lze splatit úrok v celkovém úhrnu?
Na první pohled nikoliv, mně ale vrtalo v hlavě, je-li to tak skutečně. Je mi nejasné, jak centrální banka státu posílá ty natištěné peníze ale předpokládám, že mu je prostě napíše na účet a hotovo (už víme, že za normálních okolností je vydat musí, kvůli udržení inflace). Možná by je mohla i půjčit jiné bance, ta by si přisadila a půjčila je zpětně státu? To by bylo něco úplně jiného, předpokládám první možnost (možná ale fungují obě). Stát peníze utratí za zboží a práci, tím se dostanou se k firmám a lidem (asi nereálná teorie), tím pádem by si je pak nikdo nemusel při jejich vzniku půjčovat? Pak by se momentálně přebytečné peníze ukládali na smluvenou dobu do bank a ty by je půjčovali na nějaký úrok? Za částku získanou z úroku banka pořídí zboží v dané zemi? Takové úroky by byly zřejmě splatitelné. Co když by se nepůjčovaly peníze od lidí ale od centrální banky? Pak úrok získá centrální banka, pokud se ale zas nakonec utratí v daném státu, tak kde by byl problém se splacením úroku? V diskuzi byl běžný pojem fiat peníze, nevím jak moc se jim tyto představy blíží.

Slova jsou slova, snadno se špatně vyloží, či pochopí. Podobně i úpis = podepsaný slib = slib. Tam nehraje roli ten podpis ale ta vynutitelnost. To je to, že když slib nesplníš, tak tě vymažeme ze světa, tedy jen pokud si na tebe troufnem. Ok, pro tuto diskuzi by bylo potřeba dokonale pochopit současný stav věcí.

229075

03.10.2010 00:17

Ekonomická krize se zhoršuje: devalvace dolaru, státní krach, úspory a rostoucí inflace

RE: základní příjem je cesta ze srabu

Hladovec 83.?.?.?

Problém je v tom, že mojí hlavě nějaká jednoduchá fráze nestačí. I když o tom proběly diskuze (zřejmě ne všechny jsem pročítal), tak šlo spíš o spory a ne všechno se z toho dalo pochopit. Věcem porozumím až když myšlenky dosednou na jasný základ. Pokud tak člověk nepostupuje, tak se snadno dostane do zásadních omylů.

Já ani v bankéřích jako takových problém moc nevidím. Spíš je problém, když se bankéři spolčí, stanou se z nich vydřiduchové a časem tak u nich skončí většina peněz. To se ale přece nemusí stát jen u bankéřů a mohlo by jít i o jiné nepostradatelné komodity, ne? Možná že ale kartely bankéřů zde tak nějak snáze unikají pozornosti. Přece jen, komodita co ovládají, je jedna z nejcenějších.

Taky nevím, jak by mělo probíhat to rozdávání pohledávek bank. Jednak by asi bylo nutné ty banky nejdřív vyvlastnit a jednak většina z nich ani není v Čechách.

Vaše myšlenky mi zatím připadaji tak trochu jako umocněný komunismus. Ten počítal alespoň s vedoucí úlohou dělnické třídy, tady už ale není vedoucí úloha žádná. Počítáte s tím, že nás lidi přivede k rozmumu jen hlad a zima. Pokud o tom jen trochu přemýšlím, tak mi dochází, že by to bylo jen přechodné a hlavně nestabilní uspořádání, které by přešlo buď v nějakou společnost prvobytně pospolnou (málo pravděpodobné a jen přechodně) a nebo mnohem pravděpodobněji do zajeté klasiky, tj. silnější větší svině bude usurpovat slabšího. Samozřejmě, pokud by přestali existovat peníze, lidé si najdou náhradní platidla se skutečnou hodnotou.

Je rozdíl mezi ideologií a matematickou realitou. Porozumět zákonům, které nás řídí, není snadné (pro opravdové poznání by jste se musel z těch zákonů sám nejdřív vymanit) a podobné ideologie na tom končí. Lidé netouží po rovnosti ale po nadřazenosti, moci a ovládání druhých a někteří i pro to udělají cokoliv. Navíc, problém brzké budoucnosti možná bude, že většina lidí nebude umět pořádně vůbec nic. Alespoň současný vývoj k tomu i přes proklamace o znalostní ekonomice směřuje.

Je mi líto že s vámi nesouhlasím ale budu rád za odpověď.

229209

03.10.2010 00:25

Ekonomická krize se zhoršuje: devalvace dolaru, státní krach, úspory a rostoucí inflace

RE: základní příjem je cesta ze srabu

Hladovec 83.?.?.?

PS: Omlouvám se těm, co je nadřazenost a moc ukradená a místo ní užívají života v harmonii a prostotě [smích]

229211

18.10.2010 01:05

Ekonomická krize se zhoršuje: devalvace dolaru, státní krach, úspory a rostoucí inflace

RE: základní příjem je cesta ze srabu

Hladovec 85.?.?.?

Janko, nedokázal jsem vám zde v rozumném čase odpovědět a diskuze je už zde asi skončená. Alespoň dodatečně posílám odpověď. Světu peněz nerozumím a mám dojem, že je to tak trochu záměr. Pokud se člověk pokusí si dohledat detaily, tak trochu narazí na chybějící články a pro jejich získání by musel zřejmě vyvinout už cílenější energii. Ok, ne všemu musím hned rozumět. Může v tom být skrytý důvod, proč zatím nerozumím i vašim myšlenkám.

Na váš příspěvek jsem původně reagoval proto, že jsem opravdu nevěděl, jak jej mám chápat. V dalším jsem ale začal mít z vašich myšlenek obavy, asi jste to poznal. Ze zřejmých důvodů se nesnažím někoho soudit, ale působil jste na mne dojmem, že za vámi stojí relativně mladý člověk s ideály dělající věci se zápalem ale typicky ještě málo opatrný, kritický a sebekritický. Na tom by nebylo nic špatného, život je přece o poznávání a růstu. Dojmy jsou ale jen dojmy. To, co jste mi předkládal, byla hotová revoluce. Navíc revoluce způsobem, které mi připoměly obrazy z knížky Borise Pasternaka "Doktor Živago". Pokud ji neznáte, tak vřele doporučuji. Mimo to, že to je fajn čtivo, tak podává krásně syrový pohled na ruskou revoluci. Je možné, že po jejím přečtení dostane vaše cesta vedení lidí k rozumu velmi kontrétní obrysy.

Jestli si dovedu přestavit lidi netoužící po nadřazenosti a po ovládání druhých? Myslím si, že tato vlastnost je v nás od narození, podobně jako v mnoha jiných živých organismech. Podobně jako je v nás i silný pud sebezachování a boj o vlastní život. Jak jste už napsal, těžké chvíle mohou lecčemus naučit, úplně a trvale se ale vymanit asi nelze. Sedí na to rčení, že lepší je jeden hříšník obrácený na víru než tisíc spravedlivých. Víte, že některé věci lze těžko sdělit. Ve skutečnosti nedokážem správně soudit ani sami sebe. Pokud máte dojem, že mé uvažování je ovlivněno vírou, tak je váš pocit asi správný. Víra se zdá lidem často jako nesmyslná a prázdná, je nám ale přirozená z důvodu naší omezenosti. Jaký je její smysl? To je věc, kterou je asi potřeba zjistit, jednoduchou odpověď nenabízím. Pochyby či její ztráta přitom není nic vzácného. Ten výše uvedený názor samozřejmě neznamená, že na každého musím koukat "skrz prsty". Spíš je to dobré k chápání reality a umožňuje to chápat, že protistrana není nakonec až tak vzdálená.

Doufám, že se potkáme i v dalších diskuzích. Při hledání cesty je dobré alespoň občas se trochu odpoutat a kriticky své záměry z nadhledu zhodnotit. Přitom člověk samozřejmě musí hledat a zkoumat i jiné možnosti, časem se možná nějaké naskytnou. Snad jsem vás moc svým psaním nenudil a snad se mi podařilo udělat alespoň malý krok k lepšímu porozumění. Jen malý, některé věci o kterých jsem napsal nelze brát úplně doslova. Na to je život moc pestrý.

230183

18.10.2010 21:33

Ekonomická krize se zhoršuje: devalvace dolaru, státní krach, úspory a rostoucí inflace

RE: základní příjem je cesta ze srabu

Hladovec 85.?.?.?

Janko, vaše názory a myšlenky jsou opravdu jak z nějakého jiného světa a tak, jak je sdělujete, jsou opravdu těžko uchopitelné. Uvěřit něčemu nadpřirozenému je sice možné ale aby se tak opravdu stalo, musí se člověk vydat pokud možno spolu s dalšími cestou hledačů a na té cestě získávat nějaké zkušenosti. Ta cesta přitom musí mít nějaký cíl, cíl se kterým tak trochu souzním. Uvěřit něčemu nadpřirozenému jen tak bez ničeho sice může mít také smysl, je to ale záležitost spíš mezigenerační.

To video jsem sledoval sice trochu zkoprněle, popravdě ale opravdu nedokážu posoudit, na kolik to je čistá realita. Uvěřit jen tak a říct si, že je to realita by asi nebylo správné. Kdyby mi to ale někdo třeba na vlastní oči předvedl a nebo mne dokonce naučil něco z toho provést, bylo by to jiné. Věci, které nedokážu vysvětlit ale nezavrhuji. Co je s naší fyzikou špatně v případě, že je to video pravdivé? To nevím a všechny myšlenky, které mne napadají, nějak nemají tu správnou hodnotu. Neuměl bych je prokázat a využít, tuším tedy, že to nebude ono. Dokážete to nějak pochopitelně vysvětlit? Ale pochopitelně?

Zážitek boha? S tím bych byl raději trochu opatrný. Už jen to vydělení se z pozemské reality zavání pěkným průserem. Člověk může strčit nos do lecčehos, to nepochybně. Sice nemám příliš ponětí o co jde ale zvážil bych to dost kriticky. Hlavní je, co bude výsledkem. Opět nějak začínám mít obavy [smích]

Věkem jsem relativně mladší (36) a proto bych se rád zeptal na jednu důležitou věc. Tou je, co a kam si podle vás z tohoto světa jednou odneseme. Také by mne trošku zajímalo, o jakou to šlo zkušenost, co vás přivedla k vašemu poznání. Díky.

230207

31.10.2010 00:35

Malá úvaha o pyramidách

Hledat cestu, jak uniknout zmaru a rozkladu společnosti?

Hladovec 83.?.?.?

Abych pravdu řek, tak odjakživa bylo každé společenství utvářeno zejména silou. Není to nic divného, při pohledu do živočišné říše je to také běžné a pochopitelné. Vždyť život obvykle znamená boj o přežití, výsadní postavení a rozmnožení.

Naše představy teď budou téměř určitě odlišné, ale obnova společnosti je možná zřejmě zase jen na základě síly. Síla znamená míru bezpečí, naději v budoucnost, přitahuje, motivuje, budí respekt a uznání, odstrašuje. Síla je zřejmě jediná energie, na které funguje každé životaschopné společenství. Bez respekt budící síly by za normálních okolností také nevznikl ani jediný stát.

Takže síla zde stojí na jedné straně. Na druhé straně bude muset být asi cosi, co tu sílu dokáže v rámci společenství schraňovat, tříbit a kontrolovat. Cosi, co zajistí, aby se nerozplývala špatným směrem a nekazila se. Otázka je, co vše tím cosi může být. Vůbec nejsem nějaký filozof, znalec dějin, či mocenských systémů a to co zde píšu (nebo chci psát) je proto tak nějak volné a bez odborných výrazů. Chtěl bych napsat něco o tom, co všechno to cosi může být. Ale nevím, asi tomu zde nechám ještě čas a prostor. Je to tedy spíš otázka, co vše tím cosi může být a jak to sílu ovlivňuje.

Také souhlasím s tím, že revoluce cestou svržení starého většinou postrádá smysl. Je to spíš jen reinstalace starého systému, která cestou ztrát odstraní i část té nežádoucí zátěže, převážně je to ale cesta chaosu bez možnosti vzniku nové kvality a časem se staré problémy objeví znovu. V přírodě bezpečně platí, že co je životaschopné, to se časem rozroste a prosadí se samo. I v tomto smyslu by bylo možné pohlížet na revoluce.

PS: Berte to prosím jako část, rád bych ještě něco napsal k diskutovaným možnostem jedince stát se „lepším“, snad v samostatném komentáři.

231416

31.10.2010 00:48

Malá úvaha o pyramidách

Jak uniknout rozkladu?

Hladovec 83.?.?.?

PS: Ten nadpis jsem použil jako pomůcku při psaní, zde působí přemrštěně. [velký smích][bliji]
Reagujte prosím až zde.

231418

18.12.2010 14:37

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

Hladovec 83.?.?.?

Schválně, zkusím odpovědět na tu otázku proč my lidé nechceme vyrábět ono štěstí, uvidíme zda to trefím. Důvodem je naše vlastní niterné přesvědčení o tom, že jsme (tedy jsem) lepší než ti druzí. Nebo alespoň lepší, něž někteří druzí. Co vy na to, stojí to za další diskuzi a nebo to je jen zcela za vlasy přitažená myšlenka?
Jen ještě skládám kompliment vašim názorům zde, jako by mi nějak mluvily z duše [mrknutí jedním okem]

234472

18.12.2010 15:18

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

Hladovec 83.?.?.?

Pár otázek od nevědomého:

"OVŠEM! Každý si musí vyžrat do dna, co si navařil"

To jako že doopravdy existuje nějaký očistec pro ty, co to za života na zemi už prostě nestihli?

"neboli je dobré vstřebat prosté pochopení, že KAŽDÝ SI ZA VŠECHNO (JEŠTĚ JEDNOU - ZA VŠECHNO DO NEJMENŠÍCH DETAILŮ!!!), CO HO POTKÁVÁ MŮŽE SÁM!"

Pardón, ale k tomuto bych potřeboval asi vysvětlení. Co když se např. rovnou narodím jako HIV pozitivní (příkladů by bylo nepočítaně), jak pak k takové nespravedlnosti přijdu?

"Náplň slov nespravedlnost a nevinnost vlastně neexistuje."

Tak teď tedy nevím ... Trochu s vámi souhlasím ale ne tak docela.

234474

18.12.2010 15:35

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

Hladovec 83.?.?.?

Snad vám nebude připadat má otázka příliš blbá ale činí stěstí člověka vždy šťastným? Pokládám ji záměrně i z toho důvodu, abych tyto dva celkem vzdálené pojmy napomohl rozlišit.

234475

19.12.2010 10:31

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

Hladovec 83.?.?.?

Máte samozřejmě úplnou pravdu, že to co někdo bere za hotové štěstí se může z pohledu jiného jevit jako čirá nepřízeň osudu daného nebožáka a častokrát takové nazírání pak bývá i vzájemné. Chtělo by se mi najít nějaký rozdíl mezi takovými dvěma lidmi, nerad bych se ale mýlil. Možná je tím rozdílem ponenáhlu rostoucí pocit klidu, vyrovnanosti, porozumění na rozdíl od opačných pocitů na straně druhé. Na jedné straně je pak možná úsměv klidný a stálý, na druhé hlasitý, výbušný ale rozkolísaný. Opravdu ale nevím, jak moc si kdo daný úsměv může dooprady zvolit, to ostatně také byla hlavní příčina mých otázek. Máme třeba různé víry provázené např. poměrně odlišnými způsoby nazírání na principy bytí, je ale zajímavé vidět, jak se nás snaží dovést na stejné místo. Takže když ze zabýváme myšlenkou, zda a jak je možné darovat štěstí, tak mne opravdu napadá jen jediný možný způsob. Je mi ale jasné, že ho sám dobře už znáte. [smích]

PS: Vyjadřování myšlenek mi jde nějak moc pomalu, proto se zatím musím omluvit Hadovi za jiné zde dlužné reakce.

234520

20.12.2010 20:14

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

Hladovec 83.?.?.?

Když čtu vaše přívětivá slova, tak se mi chce se svým psyché také manipulovat. Sice si nejsem jistý, jestli jím nemanipuluje už někdo jiný ale touto manipulací bych každopádně ničemu neuškodil [smích].
Trochu mne tady ale praštilo do očí to dogma, že každý si za nepřízeň osudu může jen a jen sám. Hm, o možném vlivu karmy z minulých životů jsem si už přečetl ale stejně s tím tak docela nesouhlasím a zřejmě mne i o tom dnes jen těžko někdo přesvědčí. Dobrá, tak se mi ten názor nelíbí, zkusme si ale na chvíli představit, jak by vypadal pravý opak. Tím by bylo asi toto: to čím jsem, jsem si vlastně nezasloužil a to že dnes dělám věci tak jak dělám je mi vlastně vložené. Takže stav věcí by klidně mohl být i obrácený a já bych dnes mohl stát na místě toho druhého a ten by zas mohl stát třeba na mém místě. Co říkáte, že by nebylo takové přesvědčení také marné. Pro ty, co se snaží učit těžkému "na kameny chlebem" by takové přesvědčení mohlo bodnout, ne? I když na někoho jiného by zas mohlo mít celkem zhoubný vliv, tak ať si každý raději vybere to, co mu víc vyhovuje. A nebo ať měří i dvojím metrem ale pak sebe pokud možno tím přísnějším. [velký smích]

234594

30.12.2010 23:24

Proroctví apokalypsy

RE: Podařený článek

Hladovec 85.?.?.?

Jak často se stává, že když někdo tvrdí že neexistuje jiná možnost nebo že něco nelze, tak že to není tak úplně pravda? Návod co se proti vyplnění toho proroctví dá udělat vlastně ukazuje (v mezích možností) i sám článek. Spíš je otázka, jak se to podaří těm kterým konkrétnim lidem a kolik se z toho proroctví vyplní v jejich případě. Možná je v první řadě nezbytné naučit se nehledat za svými problémy jen chyby druhých ale i něco mnohem bližšího. Faktem ale je, že samo od sebe se neděje vůbec nic.

235197

03.01.2011 23:27

Povánoční až silvestrovské rozjímání o pohádkách, bájích a společenských systémech

Demokracie a jiné prostýma očima

Hladovec 85.?.?.?

V demokracii (alespoň v těch alá ČR) nejde o charakter ale o to, kdo je víc slyšet v davu. To a nic než to je selekčním kritériem, asi tak nějak bych to viděl v prostotě bez iluzí. Náš lidský problém je, čeho že se to dožijeme zítra a čeho že se někteří mohli dožít už dnes (nic bližšího). Ale známe to, kolikrát to vypadá na velký mraky ale pak se v počasí cosi zvrtne a nakonec je z toho jen přeháňka. Pokud platí, že štěstí přeje připraveným, tak snad by přece jen mohlo záležet trochu i na nás samotných [mrknutí jedním okem].

V bájích je jistě slušný kus moudrosti, mají ale i pár zádrhelů. Jednak ji tam nemusíme objevit (tedy pokud ji už neznáme odjinud) a jednak tam také nemusí být vymalovaná plnou paletou barev. Říkám si, jestli třeba sklony k dělení lidí na dobré a zlé (nebo schopné a všehoschopné) nepochází tak trochu i z těchto bajek. Jasně, život se nás o tomto dělění snaží kolikrát dost tvrdě přesvědčit, přesto je to ale jen něco jako zjednodušené 2D vidění v určitém směru. Někde leží ukrytý klíč k odemčení toho zde potřebného třetího rozměru a věřím, že ho i díky těmto diskuzím dříve či později přece jen někdo přirozeným způsobem zase znovu vyhrabe.

235496

13.03.2011 22:59

Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu

Teoretická varianta

Hladovec 88.?.?.?

Je to otázka, kdo sedí za stavem a přede plátno, podobné kroky jsou dnes spíš dílčím tahem v předem promyšleném plánu. Teoretickou variantou pravého účelu by mohlo být i nabádání a psychologická legitimizace k použití síly a zbraní, osobnímu vyzbrojování se a zasévání semínek pro vznik budoucích konfliktů. Událost je sama o sobě absurdní, tak prosím buďte k mému hypotetickému vysvětlení schovívaví. Samozřejmě bych si přál, aby to byl jen vyjímečný přehmat a dočasné zatemění mozků a aby se nic podobného v budoucnu už neopakovalo.

239425

28.01.2012 00:01

Jak to vidí Marie v Sýrii

Co dělat?

Hladovec 88.?.?.?

Zítra má proběhnout demonstrace proti chystanému napadnutí Sýrie a Íránu v UK, viz. zde: http://stopwar.org.uk/index.php/action-a-events/na...

UK je pro nás trochu z ruky. Otázkou je, co všechno by se dalo udělat u nás. Napadá mne toto:

1. Vytvořit web (např. Jiný poled) čistě na informování veřejnosti o dění v Libyi, Sýrii, Íránu a všem souvisejícím. Mělo by to být prostě místo, které jednak lidi donutí se zamyslet nad informacemi z médií, podá jim aktuální nezávislé zprávy a analýzy, a dále bude informovat o tom, co je lze proti tomu dělat a jak se zapojit. Zatím jen každý možná hledáme zprávy a videa o dění samostatně a ne každý je tomu ochotný věnovat drahý čas.

2. Média u nás v klidu vypouští jen své lži a zcela zamlčují probíhající zvěrstva. Nikdo při tom prakticky nic nenamítá. Možná by to proto chtělo oslovit nejrůznější politické strany. Předpokládám, že by se někde nějaká skutečná podpora a zájem našly.

3. Aby se dodala určitá vážnost a serioznost tomu v bodě 1. a 2., chtělo by to asi buď založit a nebo oslovit nějakou už existující občanskou iniciativu. Pod jeji hlavičkou by mohly být např. rozhovory s polity natáčené na video apod. Zkuste sem dát nápady, kdo by to mohl případně zašťtítit nebo jak takovou iniciativu založit. Víc hlav víc ví. Bude asi potřeba předem počítat s existencí těch, co to budou mít za úkol nabourat a zdiskreditovat.

4. Chtělo by to zorganizovat veřejný protest, informovat tam lidi o dění, pozvat tam známé osobnosti, udělat nějakou výzvu směrem k USA, předat na ambasádu dopis Obamovi a připomenou jeho mírumilovaná slova z Prahy, či nevím co. To mi zatím připadá jako trochu vzdálené, možná by se ale našel nějaký motor.

Přemýšlejte o tom. Určitě se zde najdou lidé, kteří by mohli pomoct. Já zde zatím ještě moc doma nejsem, vy už ale toho myslím víte na sebe hodně. Já jsem sem dal zatím pár přízpěvků pok nickem koledník (zapoměl jsem login) a Hladovec.

Vložený obrázek

261786

29.01.2012 19:56

Jak to vidí Marie v Sýrii

RE: co to je za blábol

Hladovec 88.?.?.?

Kdyby ten váš úsudek nebyl tak očividně omezený, tak bych o tom s vámi i rád diskutoval. Zde by to ale bylo jen marnění slov.

261881

31.01.2012 12:53

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Chmm...

Hladovec 88.?.?.?

Tradiční křesťanské hodnoty? Ani nevím, co se tím vlastně přesně myslí. Hodnoty se ve vás spíš vytváří postupně samy tak, jak dozráváte. To o čem autor z velké části píše je, že muž když dozraje, tak touží milovat a žena zas touží být milována. Pokud toto přijmete a trochu se nad tím zamyslíte, rychle a snadno vám vyjde, že pro naplnění obou tužeb (u toho ale životní cesta nekončí) je možný jedině vztah 1:1. Pokud ale život rozpustíte ve vlastní svévoli, sklidíte sobectví a nebutede toužit milovat ale ovládat, manipulovat a zneužívat. Ze vzájemnosti se stane donucení (ono vlastnictví) a nenávist. Jasně, svoboda je něco jiného než svévole ale to druhé lze snadno nezkušenému podstrčit místo toho prvního. To je asi to, na co autor autor žehrá v souvislosti s vytvářením iluze "absolutní" svobody. Autor také trefně poznamenal, že manželství není pro všechny. Tak teď už asi trochu chápu, co se myslí těmi křesťanskými hodnotami. [smích]

261996

13.04.2012 19:50

K čemu je nám letní čas?

RE: A co paměť?

Hladovec 88.?.?.?

Asi ráno vyspáváte ale lidi co vstávají brzy dobře ví, že v nejvyšším létě se rozbřeskává už cca v 4.15 (v ČR, letního času) a od půl páté je už i normálně vidět. Lídí co vstává dřív je zcela zanedbatelně, v létě se tedy zavedením letního času ráno opravdu víc nesvítí. Zato večer v nejvyšším létě rozsvítíte v cca devět místo v osm a toho využije také 100% lidí. Takže letní čas ušetří podle aktuálního postavení slunce na ekliptice až celou 1 hod svícení denně. Kolik se tím ušetří GWh si věcí znalí celkem snadno by voko přepočtou. Jen pro ČR to háže dle mého hrubého odhadu cca 13 500 tun ušetřeného kvalitního hnědého uhlí za rok, které by se jinak prolítlo komínem v uhelkách. Připadá vám to málo? Každopádně mně letní čas vyhovuje. Jen se divím, že je pro někoho ta úspora na svícení tak nepochopitelná.

266895

01.04.2014 21:53

Jak (ne)přicházejí peníze

Zvědavce prosím pomozte zachovat

Hladovec 88.?.?.?

Přiznám se k jedné věci. S celkem velkým potěšením sleduji ten obrat názorů v diskuzích na Novinkách a Aktuálně. Mnoho lidí se už prostě nenechá účelově tahat za nos od těch mediálních služebníčků vezdejšího režimu a dá jim to s gustem i vědět. Nevím kolik lidí chodí pro informace sem na Zvědavce ale myslím, že má na tomto obratu nemalý podíl. Navržených 12 x 50 = 600 Kč za rok pro obecné blaho [velký smích] jsou proto dobře vynaložené peníze. Alespoň pro každého, kdo nemá rád když hajzlíci mají navrch a ke všemu jim ještě všechno hladce prochází. Pokud by se náhodou sešlo víc peněz než je potřeba, nepochybuji že by je pan Stwora využil ve prospěch nás čtenářů. Nerad se starám o prkotiny, tak jsem si placení zadal do IB jako tvalou platbu.

Všem zde přeji zajímavé a oči otevírající čtení.

307714

01.04.2014 22:14

Jak (ne)přicházejí peníze

RE: Nevěřím že to zavřete ...

Hladovec 88.?.?.?

Druhé přikázání by měl rabín znát ...

307717

01.06.2014 17:45

Rozhovor Olega Carjova pro Lifenews

RE: Putin kašle na juhovýchodnú Ukrajinu

Hladovec 88.?.?.?

Díky za odkaz, doporučuji zhlédnout. Osobně věci vidím stejně, jako je to analyzované ve videu, i tak to bylo zajímavé.

310950

29.06.2014 18:42

Miluju zákaznické linky

Vyměklý zvědavec

Hladovec 88.?.?.?

Budu stručný. Proč nám Zvědavec předkládá např. místo zasvěceného popisu dění na UK od Sakera zkazku nerváka na poště, který nehodlá respektovat vyvolávací systém a jen naštve pošťačku? Ať si tam zajde v půl osmé v sobotu ráno, respektuje pravidla a přidá vlídnou tvář. Zvědavci jsem vděčný třeba za to, že vůbec vím o existenci Sakera (louskám jej občas alespoň v originále) a také za některé zdejší komentáře. Doba je, že zlosyni mají těžce navrch, tak těm nemnohým, co mají zájem, pomáhejte nacházet skutečnou pravdu, pádné argumenty pro druhé a společnou řeč. Nemám nic proti občasným oddychovkám či jiným zajímavostem. Články tohoto typu mi ale připadají jako zcela o ničem. Chápu že úloha, jakou od tebe Zvědavče očekávám, není jednoduchá, tak alespoń držím palce : )) Jedna káva je samozřejmost a kéž bych mohl ohodnocení do budoucna zvýšit. Co musíme dělat my sami je chápat dění okolo sebe, pomoct otevřít druhým lidem v okolí oči a uvažovat o tom, co přijde. Věřím, že si rozumíme : ))

312434

29.06.2014 22:08

Miluju zákaznické linky

RE: Je mi některých líto

Hladovec 88.?.?.?

Zdravím Vás. Snahu dát do placu něco k odreagování chápu a i mi to došlo. Zřejmě jsem moc velký morous, protože mně to nepřišlo ani nijak zvlášť trefné a ani nijak pozoruhodné, nevadí.

Ten titulek jsem si tam vepsal na začátku psaní a pak už jsem jej prostě neviděl, i přes to, že je zde náhled. Jinak bych jej změnil, aby to neznělo tak syrově. Prosím, ať vás titulek neodradí od přečtení sdělení.

Zprávy se zde snažím číst pravidelně a asi se na mne budete zlobit, ale někdy mi přijde, že se zde nic nového neobjevuje. Pak mám třeba v práci dva dny moc napilo (stejně jako to někdy může být u vás). Tak pak první co čtu jsou hlavní články. Mimo jiné si přečtu dopis české poště. Přiznávám, že to neuspokojí můj hlad po informacích, tak nakonec třeba skončím u reportů z Ukrajiny od Sakera. Ta vojenská hantýrka mi nejde a nezvykle často používám slovník. No a přitom mi v hlavě vrtá, proč o těch věcech na Zvědavci není zmínka a proč Saker uvolnil místo podobným ...

Chápu lidi, že by se v životě chtěli jen radovat a že při přiblížení toho, co se děje na Ukrajině nebo v Sýrii se jim dělá špatně a už raději nechtějí víc vědět. Neodsuzuji je, protože mnohem horší je, když to člověka vůbec nevzrušuje a je mu to ukradené. Já se shlédnout některá videa ze Sýrie také neodvážil, stačilo mi věřit popisu. Depresivní? Problém je, když se nám za humny dějí zvěrstva a my doléhající sténání obětí přehlušíme jásotem nebo netečností. Pak se nic nestane a to vše nerušeně kvasí dál. Každému byly nadělené jiné schopnosti a jiné startovní podmíky. Proto silnější by třeba měli pomáhat slabším a důvtipnější by měli být přiměřeně shovívaví k těm méně. Tím chci říct to, že ne každý z nás musí být připraven na podobné signály reagovat. Přejme si ale obstát v těch malých zkouškách života, protože pokud přijdou velké, nebudeme připraveni a určitě je neustojíme. Šíření povědomí třeba o tom, co se skutečně událo v Oděse, je taková naše malá zkouška.

Tím nadpisem jsem vám asi hnul žlučí, tak se za to omlouvám. Jsem trochu cvok ale jsem s tím už dávno smířený. Takže litovat mne není třeba : ))

312439

16.07.2014 23:26

Válečné zločiny a zvěrstva páchaná ukrajinskými ozbrojenými silami a národní gardou

RE: A ukřižování chlapečka už je tady

Hladovec 88.?.?.?

Poskytněte prosím odkaz na zdroj, ve kterém vzbouřenci toto dementují.

313373

30.08.2014 21:09

Washington vrší jednu lež na druhou

RE: Putin neváha..

Hladovec 88.?.?.?

Na co myslíte, že mají ty bedlivě nachystané zásypové rakve v USA? Mocní si jadernou válku přejí, ačkoliv i jen představa je to už zcela neskutečná. Jediná věc, která by to snad dle mého skromného soudu mohla zastavit, by byl masivní odpor lidí proti současné podpoře fašistického režimu v UK od většiny Evropských vlád, proti zcela vykonstruovaným obviňování Ruska a proti válečným rozdmýchávačům z USA. To by byl vítr do plachet té části politiků, kteří se současným děním také nesouhlasí. Pokud se nic takového nestane, tak následné šílenství už bude čistě v režii zla a nebude úniku. Zatím ještě není vše rozhodnuté.

316433

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 111 čtenářů částkou 18 231 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 1

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,95 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 739,34 Kč
1 unce stříbra
512,79 Kč
Bitcoin
417 079,51 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 745 975