Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Maurikius

Nalezeno 8 příspěveků, 3 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.10.2010 14:35

Vondro, Schwarzenbergu, jste nepřátelé míru a nepřátelé státu! Odstupte!

RE: propaganda

Maurikius 195.?.?.?

Zdravím Vás,
chápu, že Vám podobný přístup připadá jako "málo aktivní", ale co se nad tou myšlenkou trochu více zamyslet. Mlčet sice můžete kdykoli a kdekoli, ale někdy a někde může být mlčení mnohem "výmluvnější", než tisíce proslovů. Tato forma rezistence není pasivní - je potřeba se domluvit a někam přijít.
Právě onen "pasivní" (a nenásilný) způsob odporu odlišuje Gádhího od levicových (či pravicových) revolucionářů. Tím samozřejmě nemyslím, že byste se měl do něčeho nutit, pokud si myslíte, že Vám to "nesedí". Ale na druhou stranu mi přijde smysluplnější něco nejprve vyzkoušet, a pak teprve hodnotit...
Buď jak buď přeji Vám mnoho štěstí do jakékoliv činnosti [smích]

J.L.: Velmi zajímavý nápad - bylo by třeba jej vyzkoušet v praxi.

230109

16.10.2010 17:02

Malá úvaha o pyramidách

RE: Sokratovo chceš-li hnout světem, hni sám sebou. :) I díl příspěvku

Maurikius 195.?.?.?

Zdravím Vás,

snažím se rozumět Vaší frustraci ohledně výroků filozofů a z ní pramenící skepsi. Ale rezignací a konstatováním: "že to nejde" se k řešení problému rovněž příliš nepřiblížíme.
Tedy dobrá, máte pravdu a není reálná možnost, jak ovlivnit světové dění, s nímž jsou "vnímaví" lidé čím dál více nespokojeni. A nebude třeba lepší strávit zbytek života marným bojem? (myšleno ovšem pacifisticky [smích] S tím, že bez ohledu na výsledek mi nikdy nikdo nemůže vzít víru, že to je smysluplné, pokud si ji já sám dokáži udržet? Vyjít na cestu, třeba s tím, že PRAVDĚPODOBNĚ nedojdu na její konec, ale už jen kráčet po ní je to, "oč tu běží"?
Já vím, že to zní nesmírně idealisticky, ale nevím, jak "realističtěji" to vyjádřit.
Řekl jste: "ať zvolíme jakýkoliv způsob změny sebe, svět jako systém nezměníme ani o píď" - já naopak věřím, že tím, že změním sám sebe, právě změním svět, jehož jsem součástí (vzpomeňte si na báseň J. Donnea) o onu pomyslnou píď (krásné slovo)...

230120

16.10.2010 22:11

Malá úvaha o pyramidách

RE: Díky všem

Maurikius 195.?.?.?

Zdravim Vas,

jakou formu by kalendar dle Vaseho nazoru mohl mit? Prikladam odkaz jako moznou inspiraci: http://www.tdz-online.eu/akce

230136

19.11.2010 02:50

Proč nebudu používat Student Agency

RE: Okurková sezóna

Maurikius 89.?.?.?

Také mě to tento článek poněkud "vyděsil". Podobný bych čekal možná tak na aktualne.cz atp - ale zde?? Jezdím s SA pravidelně, sluchátka vždy odmítám, Tv nesleduji, věnuji se spánku, knize, prostě čemukoli, co mi libo. Služby SA jsou nadstandartní a uspokojivé, stejně jako jejich odpověď na tento hysterický výkřik. Americká filmová produkce je stejně různorodá jako ta evropská či česká, od absolutních sraček až po nezapomenutelné snímky. Je pro mě zarážející, že ve chvíli, kdy se v Čechách začínají aktivizovat občanská hnutí a mnoho lidí je ochotno vyjádřit svou nespokojenost se současným stavem, úroveň článků na zvědavci poklesla o několik tříd, nemluvě o naprostém nezájmu o dění u nás nebo např. v Británii. Snad jen naprostá a ryze krátkodobá shoda náhod.

232641

17.12.2010 21:35

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Maurikius 195.?.?.?

Překvapujete mě, Lin. Podobně "neoliberálně-investigativní" vyjádření bych od Vás nečekal. Asi se Vás v rámci tohoto případu něco dotklo, nebo jinak nevím, jak to chápat.
Celý ten případ přeci vznikl docela jinak, než že by "líná-práce-se-štítící" žena (viz rejpal) někde vykvílela podporu spolehajíc na předvánoční sentiment. Iniciativy k pomoci se chopil někdo jiný, bez jejího vědomí, a lidé, kterým vadilo, že se o ženu evidentně nikdo není ochoten postarat (viz vyjádření obce, které jste zřejmě přehlédla, když tu píšete, že "může pomoci obec")), rádi pomohli.
Podobná sounáležitost by měla být ve společnosti běžným jevem ba pravidlem a jsem rád, že tento jev ještě docela nevymizel (ačkoli to tak mnohdy vypadá). Ochota lidí si navzájem pomoci je přeci mementem této události a opravdu není důležité, jak přesně k situaci p. Martiny došlo. Proč vlastně tak cynicky bazírujete na tom, co si mohla nebo nemohla s ČEZem vyjednat, kolik platí nebo neplatí inkaso, když o celé situaci NIC nevíte, pouze planně spekulujete. Možná, že Vám to napovídá intuice - o to více by mě překvapovalo, že intuitivně necítíte smysl a kontext celé záležitosti. Přeci právě lidská sounáležitost a altruismus mohou být zdrojem změny systému, energií, jež může pomoci zlepšit dnešní stav věcí.

234452

18.12.2010 08:46

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Maurikius 195.?.?.?

No vidíte - nečekal. A rozhodně jsem to nemyslel tak, že jste průhledná. Jen mě zarazilo a nadále zaráží, jak tvrdošíjně odmítáte porozumět pozitivním souvislostem a stále se vracíte k p. Martině, přičemž její role je v celém příběhu naprosto podružná. Pominu přitom fakt, že přestože STÁLE nic o případu nevíte, neváháte p. Martinu soudit, zatímto "ty ostatní" ženy to, jak říkáte "táhnou samy" a pokládáte je za potřebné. Stále jsem nepochopil Vaší potřebu někoho odsoudit pouze na základě vlastních dojmů.
To, dle mého názoru podstatné, je fakt, že lidé jsou sounáležitosti stále schopni a jelikož, jak sama uvádíte, podobných případů jsou tisíce a nemohou být dlouhodobě řešeny podobnou ukázkou solidarity, je potřeba zajistit systémové řešení (v mé utopické představě národní úvěrovou banku, která by půjčovala lidem na bydlení a v případě závažných životních situací, přičemž úrok by byl, pokud jaký, maximálně na úrovni inflace) - zajištění podpory ze strany státu, jež sice bude mít jasná kritéria, aby nemohla být snadno zneužívána, ale současně bude k dispozici všem, kteří budou pomoc potřebovat.
A ať na mě zas někdo nechodí s tím, že "nejsou peníze". Např. pan Vondra rozdělil mezi své ovečky na Ministerstvu obrany na vánočních odměnách přes 200 milionů korun. Kolika lidem na pokraji zoufalství by taková suma mohla doslova zachránit život?

234469

19.12.2010 00:10

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Maurikius 89.?.?.?

Neodmítám porozumět. Jen se mi to zkrátka nedaří. A nesoudím Vás (můžete mi připomenout jediné slovo, kterým jsem Vás odsoudil???? [zmaten] )
Ano, mé dojmy jsou jednoznačné - radost z toho, že solidarita stále existuje a současně mrzutost, že podobné záležitosti nejsou řešeny systémově, např. tak, jak jsem naznačil.
P. Martinu lze vnímat jako ústřední postavu (ale lze to vnímat i jako příběh bezejmenného člověka, jenž je v nesnázích, na tváři nezáleží), ale v žádném případě jako hybatele. Celá záležitost nejenže proběhla bez jejího podnětu, ale dokonce i bez jejího vědomí. Ale to přece víte, autor výše zmíněného článku to napsal naprosto jasně. Přesto uvedete pravý opak. Proč? [zmaten]
Neustále opakujete něco o rozcupovatelných mrchách - já Vás ani nesoudil, ani Vás nehodlám cupovat, ani Vás nepovažuji za bezcitného cynika. Naopak. Proto mě Váš postoj, kterému tak vytrvale a nesmlouvavě zůstáváte věrná, překvapuje, a proto jsem se ptal na jeho příčinu. Chápu, že Vám vadí plýtvání pomocí těm, kteří jsou nepoučitelní a solidarity ostatních pouze zneužívají. A v tomto ohledu bych s Vámi určitě souhlasil. Ale zda je to případ p. Martiny přeci nemůžete vědět. Vaší poznámku o tom, že "kdyby se jednalo o Romku, tak je vše jinak" zakládáte na čem? Vždyť NIKDO z přispivatelů netušil (možná vyjma p. Švejnohy, který kontaktoval obec, v níž paní s dětmi bydlí) o koho se jedná - z žádných indícií nevyplývalo, zda se jedná o rodinou romskou či nikoli - tak proč ta předpojatost?
Nemám v úmyslu na Vás jakkoli útočit nebo Vás soudit - pokud jste to tak pochopila, omlouvám se. Jen mi přišlo, že řešíte v tomto ohledu zcela nepodstatné detaily, aniž byste jakkoli ocenila princip samotný, přičemž na základě těchto detailů vyslovujete soudy, ke kterým čistě na základě faktů nelze dojít, aniž přidáte své vlastní dojmy a pocity, které však nesouvisí s paní Martinou, nýbrž s Vámi...

234505

19.12.2010 18:57

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Maurikius 89.?.?.?

Díky za Vaše podrobné vysvětlení Vašeho stanoviska. Asi nemá smysl to nějak dále rozebírat, s tím, co jste napsala, souhlasím. Možná by bylo cenné jak pro Vás, tak pro paní Martinu, kdybyste si spolu pohovořily - třeba byste jí mohla opravdu pomoci (pokud by ona o skutečnou pomoc stála) a ona Vám zas naopak vysvětlit svou situaci. Snad jste pochopila i můj náhled - šlo mi o vlnu solidarity, díky níž by potřebná systémová řešení mohla vzniknout. I proto nemohu sdílet Váš pocit hořkosti. Já jsem peníze jako odpustek neposílal a pochybuji, že tak činili jiní. Prostě to byla okamžitá reakce na okamžitý problém a snaha pomoci. Nic víc, nic míň. A třeba se v paní Martině mýlíte - třeba jí tato záležitost opravdu pomůže (nikoli jen dočasně finančně zahojí) a ona některé své priority přehodnotí. O tom je opravdu zbytečné spekulovat či polemizovat - prostě jí jen budu přát, aby to tak bylo...
I Vám a Vaší rodině krásné Vánoce.

234545

Káva pro Zvědavce

38

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 85 čtenářů částkou 11 525 korun, což je 38 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Ďalšie 4 obete imigrantov, ktoré médiam nestoja ani za zmienku19.10.19 19:30 Rakousko 0

Africký okupant v Itálii: My jsme tady doma19.10.19 16:43 Itálie 4

Mějte panenky černošek a černoušků. K tomu nabádá ministerská příručka mikrojeslím19.10.19 02:59 Česká republika 1

Kalergiho plán na steroidech: další čerstvá várka okupantů dorazila do Chorvatska19.10.19 00:32 Chorvatsko 1

Idnes dokumentuje, jak v Polsku natočili vznik fake news, nejlépe, jak svede: výrobou fake news!18.10.19 15:19 Česká republika 0

Evropské daně: Už se blíží...16.10.19 11:35 Evropská unie 2

ELÁN a jeho "Bulvárné krysy" na black listu rádií16.10.19 08:35 Slovensko 3

Itálie povolila vylodění dalších 176 afrických okupantů15.10.19 17:11 Itálie 1

Podepište mezinárodní výzvu k zastavení 5G sítě14.10.19 23:00 Neurčeno 0

Tomio Okamura u Luboše Xavera Veselého na XTV14.10.19 21:16 Česká republika 4

Erdogan požaduje po NATO podporu v jeho agresi11.10.19 16:39 Turecko 1

V Německu řádí "pravicoví extrémisté"09.10.19 19:09 Německo 11

Vraždící ilegální migranty bude zase těžší vyhostit!08.10.19 18:55 Česká republika 4

Andrejka se ráda hladí: Zločinná LGBT krade čtyřletým dětem dětství08.10.19 13:02 Česká republika 2

V Německu najel Syřan kamionem do řady aut, zranil nejméně 8 lidí08.10.19 11:03 Česká republika 0

O incidentu v Ostravě referovala média, žádné nezmínilo, že šlo o skupinu cikánů07.10.19 20:05 Česká republika 1

Feminacistky bagatelizují dopad Istanbulské smlouvy07.10.19 20:00 Česká republika 1

Klimatická aktivistka: “Musíme začať jesť deti! Nemáme dostatok času!”05.10.19 18:23 USA 11

Evropský parlament tleskal pašeračce okupantů do Itálie (a potažmo do Evropy)05.10.19 16:13 Evropská unie 1

Další cíl feminacistek: Herec Robert De Niro má zaplatit 276 mmilionů, protože mluvil sprostě04.10.19 16:42 USA 2

Měnové kurzy

USD
22,95 Kč
Euro
25,63 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,33 Kč
100 japonských jenů
21,18 Kč
Čínský juan
3,24 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,75 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
35,98 Kč
1 unce (31,1g) zlata
34 204,69 Kč
1 unce stříbra
402,72 Kč
Bitcoin
182 283,85 Kč

Poslední aktualizace: 20.10.2019 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 48 612 734