Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané pavelh14

Nalezeno 161 příspěveků, 5 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

14.07.2011 23:23

Okupace Řecka bankéři

RE: Zase to nešťastné generalizování

pavelh14 213.?.?.?

Ano to je přesně ono, co již dávno nevrhuje www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf Je to tam velmi pěkně zpracované asi na 50ti stránkách a mám radost, že se k tomu již přibližují a ztotožňují další a další, kteří mimoděk celkem logicky a empiricky pochopili, že je to asi jediná nenásilná cesta, jak se z toho elegantně dostat.

247986

08.08.2011 21:50

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Opovrženíhodný dluh.

pavelh14 213.?.?.?

Každý, kdo jen trochu začal přemýšlet o celém globálním současném finančním systému musí přijít na to, že každý stát, který přijal "pomoc" od MMF, nebo SB či ECB, se zákonitě musí dostat do stejné situace, jako je nyní Řecko. To je jen lídrem v dění kolem dluhů, ale především úroků. Jak již tu někdo správně napsal, některé státy již dospěly tak daleko,(ČR se do této situace dostane patrně příští rok) že si musí půjčit i na úrok, neboť vlastní ekonomika již není schopna produkovat ani na úroky.
Kdo prostě přemýšlí, ten ví, že půjčka i s úrokem nejde v globálu NIKDY splatit. Vždyť to sakra vidíte všichni kolem sebe,který stát vrací půjčky? Tak o čem se tu stále píše. Věc je prostě jasná - bez zrušení úroku se do stejné situace, jako je nyní Řecko dostane každý stát, který přijal současný systém založený na dluhových penězích a na úroku - šmytec!

250242

10.08.2011 13:37

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Proroctví palmových listů

pavelh14 78.?.?.?

Uvědomte si, že peníze (pokud to má fungovat) musí sloužit jen jako prostředek směny a ne jako zboží.(vysvětlené je to jinde, např. zde" www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf) Když si půjčíte sekačku, neplatíte též sekačkou!

250382

11.08.2011 00:02

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: a kdo tento vykořisťující systém podporuje?

pavelh14 213.?.?.?

Je obrovský omyl, kterým trpí rádoby chytráčci, kteří říkají, že nikdo nikoho nenutí si půjčovat a tím platit úroky z kterých žijí banky a bohatí.
Tito primitivové si nevidí na špičku nosu, neboť se vůbec nesnaží zjistit, jak celý dnešní systém funguje a místo toho tu vykřikují bludy, že lidé jsou hloupí, když si půjčují. Ano jsou hloupí,ale jinak to nejde! Někdo si prostě půjčit na splcení úroků musí, jinak přijde o vše! Exekutor je sviňa.
Je třeba si ale uvědomit, že bez dalších a dalších půjček tento systém prostě nemůže fungovat a sesyspal by se velmi brzy! Nemá smysl to primitivům vysvětlovat - ti vidí jen to, že objevili Ameriku, když vykřikují, že si nikdo půjčovat nemusí. Ať si na to přijde každý sám, jaká to je pitomost! Já jen mohu dát odkaz na www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf kde je to vysvětlené a hlavně je tam i navržené řešení!!!
Jedna věc je ale jistá. Když si nebudou půjčovat lidi, bude si muset půjčit stát více a více, protože on alespoň ty úroky platit musí. A z čeho je má platit a čím? A když si stát více půjčí, bude muset platit větší úrok a kde na to vezme? No přeci zvedne daně - a to i vám všem, kteří jste si přímo nepůjčili. Ale nezuofejte, stát si ochotně půjčí i za vás a ty potřebné peníze na úroky z vás dostane na daních!
Jinak mohu říci, že článek je velmi pěkný a vystihuje velmi mnoho oficiálně nevyřčeného. Nepsal to jistě žádný mladík, ale člověk vyzrálý a velmi reálně uvažující. Velmi chválím! Chtěl bych autorovi poděkovat a poprosit ho, aby se mrknul na výše zmiňované stránky, kde se dozví i řešení všeho, co tak pěkně popsal a zapojil se do řešení současného problému, neboť má jasno a ví o čem píše.

250453

11.08.2011 12:35

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: a kdo tento vykořisťující systém podporuje?

pavelh14 78.?.?.?

Nemusíte souhlasit vůbec s ničím z mého příspěvku. To ale neznamená, že máte pravdu. Napsali vám to i ostatní, že pokud si nepůjčí lidi a firmy, půjčí si za ně stát a z lidí (i z těch, co si nepůjčí) to dostane na zvýšených daních.
Bez stále většího půjčování tento systém prostě neumí a nemůže přežít. Však je to přeci všude ve světě vidět (dokonce i v USA), že dluh jen narůstá a nikde se nesplácí - to všude jen remcají po hospodách?
A jak byste si představoval opravdové řešení vy sám. To, co jste napsal, samozřejmně hlavní problém vůbec neřeší!

250524

11.08.2011 22:24

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: a kdo tento vykořisťující systém podporuje?

pavelh14 213.?.?.?

Myslím, že dobré řešení a know how je na www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

250591

13.09.2011 23:33

Otevřený dopis zpravodajcům ČT

no comment

pavelh14 213.?.?.?

Zde snad není ani o čem diskutovat. Naprostý souhlas s autorem. Nyní jen, aby si to ti, pro koho je to určené, přečetli.

253277

27.09.2011 22:54

Proberme se, Švejkové!

RE: Násilí není program! A pokud chci něco změnit, musím přesně vědět,čím stávající systém nahradit!

pavelh14 213.?.?.?

Udělat a vyhrát revoluci je těžké, ale ještě těžší je vědět co potom. Vždy po každé revoluci se k pádlu dostali opět ti samí a výsledek je zde - krize dekadence společnosti. Ostatně už se tím ani netají, http://www.novinky.cz/ekonomika/245823-svetu-vladne-goldman-sachs-miluji-krize-sokoval-bbc-investor.html tak jim ovčané podlehli!

Pokud již nechceme, aby to tentokrát dopadlo stejně jako v historii vždy, měli bychom si konečně uvědomit, kde je stoletý skrytý problém (vir v systému).
Nelze to tu rozepisovat vše, neboť je to obsáhlé sdělení, ale kdo přeci jen chce znát ten vir a dokonce i navrhované řešení jak tento vir v systému odstranit, pak se jistě rád začte zde a začne o tom opravdu přemýšlet: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

254044

27.09.2011 23:11

Proberme se, Švejkové!

RE: Takových výzev je milion do roka

pavelh14 213.?.?.?

Už jsem to psal někde nahoře, ale tedy ještě jednou:

Udělat a vyhrát revoluci je těžké, ale ještě těžší je vědět co potom. Vždy po každé revoluci se k pádlu dostali opět ti samí a výsledek je zde - krize a dekadence společnosti. Ostatně už se tím ani netají, http://www.novinky.cz/ekonomika/245823-svetu-vladne-goldman-sachs-miluji-krize-sokoval-bbc-investor.html tak jim ovčané podlehli!

Pokud již nechceme, aby to tentokrát dopadlo stejně jako v historii vždy, měli bychom si konečně uvědomit, kde je stoletý skrytý problém (vir v systému), který tam byl kdysi nanápadně vsunut aby sloužil k zotročení lidstva a přesunu veškérého majetku do úzké skupiny lidí.
Nelze to tu ale rozepisovat vše, neboť je to obsáhlý návrh, ale kdo přeci jen chce znát ten vir a dokonce i navrhované řešení jak tento vir v systému odstranit, pak se jistě rád začte zde a začne o tom opravdu přemýšlet: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf Upozorňuji, že to není na letmé přečtení, ale na podrobnou anlýzu a konfrontaci se současným peněžním systémem!

Pokud si ale někdo myslí, že takové návody najdou v ČT, nebo v novinách, tak se silně mýlí. Já již nestačím všude, kde lidi volají po nějakém nenásilném řešení, ani psát. Tak do toho!

254045

27.09.2011 23:53

Proberme se, Švejkové!

RE: Takových výzev je milion do roka

pavelh14 213.?.?.?

Ale vždyť to v tom odkazu je navržené, jak to opravdu udělat. Proč si to nejdříve nepřečteš. Je tam navrženo vše!
A pokud bude někdo chtít znát i velmi dobré řešení, jak volit, aby se tam nedostali všehoschopní a neodvolatelní šmejdi pak je to zde:
www.ekonomickareforma.cz/pdf/demokracie.pdf

254050

28.09.2011 14:32

Proberme se, Švejkové!

RE: Takových výzev je milion do roka

pavelh14 213.?.?.?

Sakra lidi, cožpak vy už nikdo neumíte vůbec číst. Jak to chtete udělat, aby se lidi dali dohromady, když nikdo nic nečte a jen každý vykřikuje, že nikdo nezná a nenabízí opravdové řešení.

Jak by měly probíhat volby je zde. www.ekonomickareforma.cz/pdf/demokracie.pdf Je tam jsně navrženo, že volby by byly průběžné. Tzn., že každý občan by dostal k dispozici řekněme 10hlasů a ty by pomocí elktronického hlasování přes internet PROPŮJČIL buď jednotlivci, nebo straně a to samozřejmě i více subjektům. Subjekt s nejvyšším počtem hlasů (na místní úrovni) by pak byl zvolen.
Celá krása je v tom, že pokud by tento udělal nějaký průšvih, nebo něco, co by se lidem, kteří ho zvolili nelíbilo, okamžitě by sedli k počítači a hlasy by mu odebrali a případně dali někomu jinému. Pokud by ten zvolený měl najednou méně hlasů, než další v pořadí, do týdne by přebral funkci zastupitele ten s momentálně nejvyšším počtem hlasů.
Zvolený by neměl ani imunitu, ani jistotu, že za týden nebude vyměně. Věřím, že brzy by se vybral ten správný člověk, který by ve funkci zástupce mohl být velmi dlouho a lidé by s ním byli spokojeni. Myslíte, že by to takto nešlo?

No a ta podstatnější věc, jak změnit systém, aby pracoval pro občany, ne pro bankéře, je zde: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf Čtěte prosím, než budete zbrkle reagovat!

254107

07.10.2011 22:57

Operace Trojský kůň

RE: .

pavelh14 213.?.?.?

Tak ta přednáška nemá chybu! Evidentně se ukazuje, jaké jsou skutečné hodnoty dnešní společnosti a že se tyto neoliberálové neštítí ničeho!
Co taková burza přinese společnosti? Vůbec nic! Nechápu, jak se toto okrádání lidí, kteří opravdu produktivně vytváří skutečné hodnoty, může pokládat za vědu a vyučovat na vysoké škole! Vždyť ti studenti se učí jak okrádat poctivé lidi - nic jiného.
No prostě hnus! A toto chce někdo dávat za příklad? Uvědomte si všichni, že kdyby to takto dělal každý, tak chcípnem hlady. Toto by se mělo zakázat!!!!!

www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf zde je řešení

254754

18.10.2011 22:42

Hrdina Sulík. Najdou se podobní i u nás?

RE: Ano aj nie

pavelh14 213.?.?.?

No, perfektní analýza sahající skutečně až ke kořenům. Přesně tak to vidí i Reforma společnosti o.s. www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf a zroveń nabízí k celospolečenské diskuzi na http://ekonomickareforma.ning.com/ svůj koncept řešení vzniklé situace za kterou samozřejmě může ÚROK!! Bez přechodu na bezúročnou ekonomiku a zavedení peněz jen jako směnného prostředku, to prostě nepůjde!
Pane UDO přidejte se do diskuze na zmíněných stránkách. Myslím, že by jste byl velmi potřebný, neboť máte jako jeden z mála úplně jasno. [smích]

255432

06.12.2011 09:46

Jaderná válka na obzoru

RE: Textove nepresnosti, nebo jen autorcina nezdatnost?

pavelh14 78.?.?.?

...a já tomu rozumím naopak velmi dobře. V dnešní(jak se píše v příspěvku, negativní době) se opravdu toho mnoho nesmí a už vůbec ne ukázat na prapříčinu všeho, co dostalo tuhle zvrácenou a negativní společnost do současného stavu. Takže podobně to bylo i s raketami USA, které byly již dříve instalovány v Turecku proti SSSR. Kuba byla jen adekvátní odpověď bývalého SSSR.

258097

01.01.2012 22:37

PF 2012 upírů a banksterů

RE: čeho bude konec?

pavelh14 213.?.?.?

Pokud si nikdo na úrok nepůjčí, půjčí si za něho stát a všechny tak opět zadluží více, aby měl na splácení úroků ze státního dluhu. Z lidí to pak vytáhne na zvýšení nepřímých daní (DPH, spotřební daň), takže bohužel nepůjčováním si, se nic nevyřeší.
Pokud se ale chcete dozvědět, jak z toho opravdu ven, pak se začtěte zde: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf
To jsou asi zatím jediné stránky, kde je komplexně popsáno reálné a účinné řešení.

259992

07.01.2012 17:25

Proč USA potřebují velkou válku

RE: Hezké shrnutí....

pavelh14 213.?.?.?

Bohužel i nejen já zjišťuji, že není možné, aniž by to mělo desinformační charakter,zaměřit se JEN na nějaký výsek, a ten rozvést, neboť mnoho lidí již zjistilo, že všechno se vším souvisí a někteří lidé, protože jsou jen specializovaně studovaní, se nadokáží orientovat v celku a specializují se,(ostatní je uznávají jako specialisty) což ovšem vůbec nepřináší pozitivní efekt, jak někdo tvrdí,ale spíše naopak. Specialisti jsou odtrženi od "reality", žijí jen ve svém úzkém spektru poznání, což má za následek paradoxně stagnaci vývoje bytostí, neboť opravdu všechno se vším souvisí a tito lidé to nejsou schopni vnímat.
Pro zdárný a zdravý vývoj společnosti má mnohem větší význam univerzální poznání, které si každý může svobodně dále rozvíjet ( v tom je smysl a svoboda bytí), než úzká specializace, která většinou vede do slepé uličky destrukce, neboť se na tyto specialisty většinou navazují lidé s negativními záměry, které tyto specialisty jen znaužívají a nakonec i zneužijí.
Nemá opravdu smysl mluvit k masám jejich jazykem v domnění, že jim něco podstatného vysvětlíme, neboť oni žádný svůj jazyk nemají (to, co používají je jazyk jejich otrokářů modifikovaný tak, aby si nemysleli, že nejsou otroci a byly na to dotatečně hrdí - nejhorší je otrok, který si nechá namluvit, že je svobodný).
Vysvětlovat něco nového (třeba i převratného) někomu, kdo ještě "neutrpěl" dar většího poznání i v jiné úrovni, než hrubě materiální, je naprosto zbytečné a tito nepřipravení lidé se tomu zuby nechty podvědomě brání, neboť mají bytostný strach z čehokoliv nového nepoznaného, což je ovšem přirozené. Jde ale o to se tomuto přirozenému strachu ze všeho nového nepoznaného přestat bát, což se docílí pouze samopřičiněním se. Tzn. přestat se bát a chtít! Protože pokud se nechce, NIC nejde...a to platí i naopak.
Jeden takový návod, jak si třeba zařídit budoucnost bez strachu a nejistoty, je zde: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

260328

20.04.2012 15:49

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.

pavelh14 78.?.?.?

Myslím, že odkaz na stránky Reformy společnosti je přesně to, co většina zde hledá a popisuje.
Vše, co je zde napsáno a co většina z vás doporučujete jako nějaké řešení je výborně zpracováno zde: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf
Někteří z vás jistě namítnete po přečtení, že je to utopie a že je to nereálné. Utopie možná, ale reálné to je, neboť se naopak jedná o reálnou ekonomiku, co je na stránkách RS popsáno, včetně průběžných voleb s odvolatelností politiků atd. atd.
Je to prostě komplexní návod, jak se elegantně dostat z vlivu neoliberálů s tím, že nikdo neřeší, zda je to možné, neboť možné to bude, až si všichni uvědomíme, že jinak to patrně nepůjde. Nemůžeme se přeci ptát těch, kterým současný peněžní systém vyhovuje a kteří jsou u moci a mají pod kontrolou média, zda systém, který navrhuje Reforma společnosti, je ten správný a zda nám ho dovolí realizovat!!

267314

22.04.2012 22:11

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 213.?.?.?

No, je vidět, že takových TMO, kteří si pořád myslí, že úrok je odměna bankéři, který půjčí uloupené peníze, je mezi námi ještě mnoho! Bohužel je tento názor nastavený jako norma...bohužel!
Ono půjčovat peníze "vytvořené" multiplikačním efektem s 2%povinnou rezervou je pro banky fakt dobrý kšeft! Za těchto podmínek totiž banka získá v ideálním případě jen na úrokách z vaší vložené 1000Kč při 20% úroku za rok až 10000Kč jen na úrocích!!!! a vám z toho dá tak max 20Kč!!!!

Co takhle zavést státná banku, která bude půjčovat bez úroků z peněz, které budou patřit celé společnosti? Myslí si někdo, že by pak bylo potřeba zahraničních bank? Myslí si někdo, že by současné banky obstály v konkurenci nulového úroku?
Svou službu by pane TMO tato banky splnila stejně, jan by neodčerpávala, jako dnes všechny parazitující zahraniční banky) z oběhu neskutečných až 300mld. korun ročně, ktzeré se nenávratně vyvezoz ven a nám zde místo toho naskočí další dluh!
Přemýšlejme trochu - dluhy se díky úrokům skutečně dohromady splatit nedají a nikde na světě se nesplácí!!!!!! neboť to ani totiž není možné. Dokud budou úroky, není možné se dále nezadlužovat, protože bez dalšího zadlužení (minimálně na splacení úroků) by se systém velmi rychle sesypal, neboť by se silně odčerpaly z oběhu všechny peníze. Tohle chce logické myšlení a umět počítat alespoň do deseti pane TMO!

A opět odkaz na Reformu společnosti www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.cz kde je vše tohle názorně vysvětlené a zároveň odkazuji na systém průběžných voleb tamtéž http://ekonomickareforma.cz/pdf/demokracie1.pdf , které zaručují rychlou odvolatelnost politiků a přirozené omezení volebních kampaní. je tam toho dále mnoho, ale nad tím se musí trochu přmýšlet...takže nevím zda je to pro lidi typu TMO!

267521

23.04.2012 18:04

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Tak dle TMO je vše vlastně v pořádku, vše funguje jak má a nikde není problém...jen nám to vše nějak jde do pr....! Ale to se omluví krizí, že? A kde je nějaké řešení? Tak to již TMO nezajímá...Neuvěřitelný ignorant a manipulátor ten TMO...a ještě má dojem, že je nejchytřejší ještě o mnoho více než náš nejlepší ministr financí celého vesmíru MK.
Fascinuje mne, jak tito lidé typu TMO a Vojta49 to mají jednoduché a jak je jim vše jasné, jak jim stačí vysvětlení "ekonomů" že za vše může krize....krize, kterou si sami ve vhodnou chvíli spustili, neboť jim to přináší další bezpracné zisky na základě legalizované zlodějiny bank, kdy banky poskytují půjčky pomocí multiplikačního efektu, kdy mnohokrát půjčované stejné peníze vlastně neexistují - jsou imaginární- a zpět chtějí reálné peníze, nebo majetky a jako bonus ještě úroky - samozřejmně též již jako reálné peníze. Takže banka vlastně v podstatě půjčované peníze falšuje pánové! Bohužel toto je od roku 1991 legální a tedy nepostihnutelná zlodějina. Od té doby též probíhá nekontrolovatelné zadlužování. Ti, kdo chtějí vidět vidí...hlupákům ovšem stačí se mrknout do učebnice ekonomie!
Pánové, tohle vaše vysvětlení mi stačilo kdysi v roce 1995, kdy jsem ještě ho.no věděl a myslel jsem si, že učebnice ekonomie dává jasnou odpověď stejně jako tehdejší ekonomové.
Pánové, nejsem to já, kdo neví, jak to dnes vše (ne)funguje, jste to bohužel vy dva, kteří za dobu 20-ti let nepobrali ani smítko poznání a stále věří dnešním politikům a ekonomům a papouškují jejich "recepty", které nikdy nic nevyřešily. Nevím, která mozkovna zamrzla a která by potřebovala reklamaci.
Já řešení znám (je na www.ekonomickkareforma.cz/pdf/reforma.cz). Vy znáte prd a posíláte druhé na reklamaci mozkovny. Zde je vidět, jak je to dnes vše postavené na mozkovnu,že?
A vyvozovat o někom, že je závistivý, když zná řešení a naopak ten kdo ví prd není závistivý...tak to mi také hlava nebere. Ono totiž kdyby jste se alespoň trochu obtěžovali pánové přečtením návrhu programu Reformy společnosti www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf pak by jste možná zjistili, že se těm skutečně schopným(ne všehoschopným) nastavují v nové společnosti mnohem lepší podmínky pro získání bohatsví, než je tomu v dnešním systému. Ale vypadá to, že takový TMO by bohužel ostrouhal, protože je to patrně jeden z legálních peněžních zlodějů, kterým samozřejmě tento systém vyhovuje!
O ostatních "svobodných" činech subjektů, kteří si "dobrovolně" půjčují na zlodějský úrok, protože jinou možnost nemají a podobných blbostech, který do toho TMO zamotal, se snad ani zmiňovat nebudu, neboť asi nikdy tito morální mrzáci nepochopí, že půjčovat za úrok opravdu, ale opravdu není morální, i když je to bohužel v dnešní době normální. Ne vždy ale tomu tak bylo a ne všude...

Automaticky kráceno

267594

23.04.2012 18:05

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Ne vždy ale tomu tak bylo a ne všude tomu tak je, pánové! Ale vám stačí, že úrok je odměna za půjčku, že?...Až pochopíte, že toto je největší podvod tisíciletí a že není možno dál takto fungovat (jak fakticky, tak technicky),neboť jistina s úrokem jsou v globále nesplatitelné a mohou díky úroku JEN růst, pak jistě pochopíte, že na tu reklamaci patřila skutečně mozkovna vaše.

267595

23.04.2012 23:22

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 213.?.?.?

TMO, nechtěl jsem tě tak častovat, ale když již si s tím začal sám, jistě se nebudeš zlobit, když tě nazvu parazitem a navícc hloupou loutkou, která nepobrala ani trochu poznání.
Vše, co tu tupče píšeš, vychází ze stavu současného systému, který je založen na úroku a který již opravdu dál fungovat takto nemůže, neboť to vůbec nedává logiku (tu ale lidé? jako to k další legální zlodějině nepotřebují, ba je na závadu). Vše, co popisuješ jako budoucí vývoj by se skutečně stalo....kdyby ovšem nedošlo ke zrušení úroku a s tím spojených zásadních změn!
Vím, že si ani nezkoušíš představit, co by se pak stalo....a to je ten váš největší problém, tupouni bez představ a fantazie závislí na bezpracném zisku na úkor druhých.
Společnost dle Reformy společnosti o.s. na www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.cz bohužel zatím nikde neexistuje, ale to neznamená, že se to jednou (až většina pochopí ten váš podvod) nemůže realizovat. Všichni a jistě i vy tupouni vidíte, že tento systém jde do pr...., to neokecáte ani vaší zmanipulovanou ekonomií. Jsou ale lidé, kteří již vědí a umí si představit, jak by to mělo fungovat v nové společnosti bez parazitů - takových lidí se střezte,vy tupouni bez fantazie a náznaku lidství.

267630

23.04.2012 23:50

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 213.?.?.?

TMO, vůbec si nedovedeš představit, že taková státní banka půjčující bez úroku vůbec nemusí mít tak šílený personál a že její náklady na provoz pár výkoných počítačů - což by plně stačilo k zúčtování všech REÁLNÝCH bezhotovostních transakcí - by dosahovaly tak 0,001% procenta současných nákladů a zisků nynějších bank. Rovněž by měla přehled o pohybu všech peněz v ekonomice, což by totálně ubralo na korupci a spekulativních transakcích a finanční kriminalitě, protože by se zároveń zrušily finanční burzy jako přežitý nesmysl, který se totálně vymknul kontrole i původnímu účelu a slouží jen ke spekulativníme nereálnému zvyšování hodnoty dané instituce.
Zdalipak jsi se již někdy zeptal sám sebe k čemu jsou potřebné ty desítky bank (navíc zahraničních)? Tupá odpověď dnešních ekonomů je, že si přeci musí konkurovat. V čem si konkurují? Ve výši úroku? A co kdyby se zavedla ta státní banka, která by půjčovala peníze celé společnosti bez úroků. Mohla by nějaká jiná banka konkurovat? No nemohla....a proto by stáhly vocas a potichu by odkráčely odkud přišly a to prosím bez znárodńování. Nebo nejsme suverénní stát, který si nemůže zřídit svou banku se svými podmínkami?
Stát by díky bezúročným půjčkám nakonec prosperoval a vydělával na rychle se rozvíjející národní ekonomice a automatickém výběru daní rovnou z příjmů mnohem více, než na úrokách. V reálné nastalé ekonomice bez spekulací by vzniklo reálné tržní nezkreslené prostředí, kde by se dařilo všem, mimo bankovním a burzovním parazitům, kteří by jako jediní silně utrpěli! Mimochodem, víš vůbec, kolik zahraniční bankovní sektor působící zde vyvede hrubého z oběhu peněz na úrokách a poplatcích za rok? A víš co to je vůbec multiplikační efekt a jak pracuje? Víš, kolik je povinná bankovní rezerva v ČR? Ne? Tak to potom jo! Jsi opravdu odborník, stejně jako tohle nic nevědí ani vedoucí poboček bank - sám jsem se o tom přesvědčil a žasl jsem! Možná totiž, kdyby tohle věděli, udělalo by se jim z toho špatně a nemohli by dál takto okrádat ostatní poctivé lidi, kteří jsou zatlačeni do kouta a nemají jinou možnost, než na lichvu přistoupit!

267631

24.04.2012 10:56

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Vojto 49, tak již začněte navrhovat(při svém zabedněném myšlení byste asi skutečně mohl být na postu, který je schopen navrhnou někoho na Nobelovku) na tu Nobelovku systém na Reformě společnosti o.s. který přesně toto umožňuje a dokonce je na tom postaven www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf
Kdyby jste byl totiž schopen trochu samostatně a logicky přemýšlet a nepodléhat ekonomickým tupounům, pak NAOPAK pouze systém s konstantním množstvím peněz v depozitu a proměnným množstvím oběživa (ale dle momentální reálné potřeby)- až ten zajistí důstojný život pro všechny, kteří mají zájem produktivně pracovat (ne tak pro finanční bankéře a makléře, kteří mít ovšem své místo v této společnosti, nebudou, neboť jsou to praziti)!
Jen raálný bezúročný (ne spekulativní)ekonomický systém, který bude mít logicky vždy v oběhu tolik peněz, kolik bude zrovna potřeba (což se jednoduše zajistí právě reálnými transakcemi - jak jednoduché)je trvale udržitelný systém, který nepotřebuje růst růstu, ale stává se naprosto stabilním neexpanzivním systémem založeným na spolupráci a ne na systému "urvi co urvi" na úkor druhého.
Je mi líto Vojto, ale máte velmi zkreslené zažité informace na kterých lpíte a které vám neumožní se odpoutat od zločinu, který se zde děje pomocí bank a jejich zotročovacího nástroje - ÚROKU! Jen bezúročná ekonomika je schopna prosperovat, aniž by rostl objem peněz v oběhu a naopak jen úrokový sočasný systém nutně potřebuje ke svému sebedestruktivnímu rozvoji stále větší a větší objem peněz v oběhu, aby vůbec mohl ještě přežívat ve své agónii než narazí(narazil)na limity.
Možná by vás mohlo zajímat, že množství imaginárních peněz v oběhu se zvyšuje v konečném zúčtování přesně o úroky, kterými jsou zatíženy všechny půjčky od bank. Že by náhoda? Ne, ne, p.Vojto, je to zákonité, protože si uvědomte, že všechny peníze v oběhu jsou vlastně dodávány do oběhu JEN a JEN pomocí dalších a dalších ÚROČENÝCH PŮJČEK. Všímáte si toho exponenciálního náběhu dluhů ve všech státech, které na tento zločinný úrokový systém přistoupily? Ne? Tak to je mi vás velmi líto - všichni, co se o tohle začali zajímat to již dávno pochopili! Zkuste to též, než budete psát takové nesmysly!

267656

24.04.2012 11:55

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Ta tvoje zkratka TMO asi bude mít něco společného s tmářstvím, že?
Tupoune, neodpověděl jsi ani na jednu konkrétně položenou otázku, protože prostě žiješ ve světě bludů a nesmyslů.
Multiplikační efekt a bankovní rezervy samozřejmně existují a díky tomu se děje, co se děje. Každý trochu inteligentní člověk, který se o to začne zajímat o tom ví. Jen TMO si myslí, že to je strašení. Hlupáku! Ale ani se nedivím, že to tak vypadá, když existují tací tupouni, jako jsi ty TMO!
Státní banka v současnosti NEEXISTUJE, neboť nad ní stát nemá žádnou moc, ale kdo na ní má moc je FED, což při své zateměnosti asi také neuznáš. Čili současná "státní banka" má byýt prý samostatná banka, která je ovšem ve skutečnosti pouze nástrojem FEDu a je bankou emisní, které poskytuje peníze s minimálním úrokem ostatním komerčním bankám. Tyto komerční banky až dávají nové peníze do oběhu na již lichvářský úrok, ale to jim nestačí, ještě zapojují multiplikační efekt, kterým získávají pomocí úroku až 10ti násobek reálné hodnoty zpět díky jen 2% bankovní rezervě v ČR. V praxi to znamená, že v ideálním případě je banka schopna získat z vaši vložené 1000Kč (při jen 10% úrocích z dalších půjček) pomocí neexistujících peněz až 10000Kč za rok!!!!! a vy dostanete tak 20Kč za vaši 1000-ci korunu!

Samozřejmě, že by nebyl problém při navrhovaných prakticky 99% bezhotovostních plateb, aby vše obsloužila jedna státní banka (my říkáme spíše zúčtovací centrum). To jen TMO má možná oprávněný dojem, že by to nebylo možné. Za současného stavu tedy opravdu ne! Ale já říkám, že by se totálně změnilo prostředí a pak by to možné a dokonce reálné bez problému bylo. A vůbec by to nebyla žádná mašinérie, ale jednoduchý fungující celek. Ten, kdo to ale chce pochopit NESMÍ vycházet ze současného pokřiveného stavu, ale musí si umět představit úplně jiné prostředí - což ovšem není příklad morálních mrzáků s pokřiveným uvažováním jen pro sebe a na úkor druhých!

Pokud si tohle chce čitatel řádně rozklíčovat, může navštívit stránky www.ekonomickareforma.cz/pdf/reformaold.pdf kde se o všem dozví a může pochopit, co se s ním hraje za hru!!!
Ani já se s tebou nebudu dále zabývat TMO, neboť umíš pouze vřískat, jak by to nešlo. Pokud neprojevíš alespoň trochu zájem o to, jak by to mohlo fungovat v jiném systému, pak je to z tupounem tvého typu ztráta času. Věřím, že alespoň ostatní začali mít zájem o možnost skutečné změny - ty jsi totálně ztracený a odsouzen k zániku jako parazit. Je mi tě líto tupoune, ale je to tvoje volba!

267661

24.04.2012 12:36

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Ne, ten kdosi vůbec tyto půjčky nemyslel, to ty jsi se zase chytnul něčeho, po čem můžeš šlapat,jako hovno košile. Ten kdosi se ani slovem nezmínil o bývalém systému. Ten kdosi má namysli úplně novou společnost bez lichvářů a parazitů a bez jakkoliv úročených půjček!
Ten kdosi navrhuje společnost solidární založenou na čistých tržních principech bez lichvářů, makléřů a podobných pijavic, bez dotací, grantů a pobídek, ale i bez sociálky, berňáků a jiných naprosto zbytečných institucí!Ten kdosi zaručuje naopak mnoho jistot, které jsou mnohem více potřebné, než cokoliv jiného.Najdete zde http://ozr.webnode.cz/ o kousek dál v článku CHCEME ZMĚNU!
Stát musí být řízený zdola pomocí obcí a pomocí průběžných voleb bez drahých volebních kampaní a kupování hlasů,ale hlavně s rychlým odvoláním politika z funkce tím, kdo ho zvolil, což systém průběžných voleb plně umožňuje.http://ekonomickareforma.cz/pdf/demokracie1.pdf

267663

24.04.2012 13:07

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Tedy pokud takovýto tupouni se starají o naše finance...to potom chraň nás Bůh. Takové bláboly , jako tu píše TMO denně poslouchám z mainstremu...a stále to jde do hajzlu. Jak je to jen možné? Asi bude někde vir v systému, že TMO? A copak je asi ten úmyslně zavedený VIR? Schválně tupoune TMO, víš alespoň toto?

267668

24.04.2012 13:19

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Neuvěřitelný tupý hlupák ten TMO!!!!! Někdo tu psal, že je to asi ještě horší, že je agilní [chechtot]
Pochop alespoň ty tmáři, že dříve si ty "dotace" jak mylně uvádíš, si platili lidé sami sobě. Dnes to platí pijavicím a lichvářům. Co je lepší tupoune?
Dnes nám pijavice/bankéři (ne socky) odčerpávají z ekonomiky až 300mld. korun ročně, zatímco ty socky tak necelou 1mld. Co je lepší? A to nemluvím, že ty socky nepracují často jen proto, že pro ně není práce a vytvořit si ji sami nemohou, protože na penězích sedí bankéři, tupoune!

267672

24.04.2012 14:21

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Tupoune, já jsem jasně říkal, že v tom novém systému je nejdůležitější svobodný nepokřivený TRH bez dotací a pobídek a taky bez sociálek a berňáků a nikdy jsem netvrdil, že by stát nepotřeboval daně na svou správu. Kdyby jsi uměl alespoň číst, dočetl by ses, že navrhujeme 20% složenou daňovou kvótu z příjmů a to je vše! Nic jiného ani spotřební daň ani DPH ani nic jiného. Podnikatelé by vedli pouze jednoduché účetnictví a do odpisů by dali vše, co si zamanou pouze s tím požadavkem, že by na konci roku museli vykázat kladnou nulu! Také utopie, co tupoune? Ne, ne nám je úplně jedno, kdo to zdaní, ale někdo by to nakonec zdanit musel.A teď tě parazite ještě nadzvednu - vůbec by se nesestavoval státní rozpočet - není důvod!! Stát má stejně k dispozici jen to, co si vybere na daních a navíc ještě nikdy se rozpočet nedodržel, tak proč ho setavovat - průběžná reálná ekonomika, kterou navrhujeme zde www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf žádný takový korupční nesmysl nepotřebuje stejně jako korupční státní úřady. Jediné co ekonomika potřebuje je 100% kontrolu nad tokem peněz, aby na systému nemohli parazitovat tací, jako jsi ty! Tím by na pijavicích/bankéřích ušetřla až 300mld ročně.
Takže tupče TRH je základ i v novém systému, ale ne TRH s penězi, ty pijavice!
A na závěr, nový systém počítá i s takovým tupounem, jako jsi ty, jen mu neumožní parazitovat na ostatních! Tedy počítá i s člověkem lumpem, který to ale nebude mít lehké, stejně jako to nyní nemají lehké ti poctiví lidé! Jakému typu člověka se nelíbí, že nemůže parazitovat bezpracně a neproduktivně na ostatních? Tvoření peněz z peněz pomocí multiplikačního efektu s lichvářskými úroky opravdu, ale opravdu záslužná, poctivá produktivní výdělečná činnost pro ostatní opravdu, ale opravdu není! To pochopí již i malé dítě, tupoune!

267691

24.04.2012 14:58

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

A na závěr mi ještě ty chytráku vysvětli, jak je to tedy z půjčkami na úrok!
Zkusme logický a matematicky jednoduchý příklad. Aby to bylo i pro tebe pochopitelné řekněme, že se právě nyní trh rozbíhá a v oběhu nejsou žádné peníze. Nyní přijde Chytrák jako ty a zřídí si banku a vyemituje prvních 10000Kč a to rovnměrně 10 podnikatelům po 1000Kč a na úrok 10%! A aby to bylo úplně pochopitelné, již další emisi peněz nebude po dobu 1 roku na kterou si všichni půjčili 1000Kč na 10% úrok, nebude provádět. Taková teoretická možnost není nemožná a uvádím ji jen pro tupce tvého typu, protože jen tak máš šanci pochopit že 1+1 není 50!
A nyní sledujme co se bude dít po vydání 1000Kč každému (opakuji do oběhu banka vydala 10x1000Kč tj. celkem 10000Kč a již nebude dále nic po dobu jednoho roku emitovat a jiné banky nebudou vznikat! Ono by se nic na tomto průšvihu nezměnilo,kdyby vznikla jiná banka(y) jen by se v tom již nikdo nevyznal!
Celý rok mohou podnikatelé a občané těch 10000Kč v oběhu užívat ku svému prospěchu (neboť peníze používané jen jako směnný prostředek jsou výborná věc) a díky těm 10000Kč se mohou vytvořit hodnoty třeba tisíckrát větší! A to při stejném objemu peněz v oběhu! To je co, takto se zhodnocují peníze tupoune, ne šmelením na burze! Ale ten největší jediný problém nastane až přijde konec roku a bankéř bude požadovat, aby mu peníze vrátili i s úrokama. Kolik tak asi nyní bude bankéř po těech chudácích chtít? Ano správně! 11000Kč...ale v oběhu je jen 10000Kč (pokud tedy někdo peníze nezfalšuje)!!!! Takže výsledek je, že i když všichni vrátí své půjčené peníze, budou mít stále ještě nesplatitelný dluh 1000Kč!!!!! Toto je tupoune hlavní problém úroku!
Dluh s úrokem se nechá splatit pouze tehdy, pokud bankéř vydá další emisi peněz z které si nejprve ten úrok ztrhne a zbytek opět půjčí a opět na úroky! Takže druhý rok by se do oběhu dostalo již jen 9000Kč (1000Kč si nechá na úroky), ale požadovat zpět na úrokách po dalším roce bude opět 1000Kč, neboť ve skutečnosti opravdu půjčil 1000Kč. Takže ve třetím roce již bude v oběhu jen 8000Kč atd. Až v 10-tém roce tohoto "hospodaření" nebude v oběhu nic a veškerý majetek se přesune do rukou bankéře. Tak toto je ta tvá odměna za půjčku a její důsledky, ty pijavice TMO. Už to chápeš, že za vše může skrytý umyslně zavedený VIR do systému - úrok!
Pokud ani toto nepochopíš Tmáři, pak řekni rodičům (pokud tě již nezavrhli za superblbost), ať tě nechají zapsat do 1.třídy, aby tě naučili číst a počítat do deseti, tratare! A tím končím z agilními provokatéry tvého typu, protože tak blbý ,aby jsi nebyl jen ubohý provokatér, být nemůžeš - tomu nevěřím!!!

267695

24.04.2012 16:21

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: Piš dál, Pepku!

pavelh14 78.?.?.?

...že by taková "duchovní výchova v zákristii" byla nutná k tomu, aby mohl bezmyšlenkovitě vykonávat tak důležitou funkci obecního blba Pepka Vyskoč? ...to mi nenapadlo! Ale je fakt, že na každou funkci je třeba patřičného vzdělání. Do školy evidentně TMO nechodil, neboť počtům se vyhýbá jak čert kříže, ale za školou si to jistě patřičně s ostatními gaunery užíval, neboť pokud má na něco faktické vychování, pak znalost nadávek a jejich použití je za jedna!
....co zde ještě člověk nepochopí, když si řádně všímá.
Tak jo Pepku, užij si to, vzdělání máš, tak pokračuj...

267704

24.04.2012 16:45

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Ano Duanitto, to je přesně ono, nemám již sílu to nějakému tmáři vysvětlovat...stejně si zase bude mlít to své neoliberální. Je to prostě neuvěřitelná dekadence národa, co tu spáchali tito tupci. Kam se hrabali komanči.....

267706

24.04.2012 23:05

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 213.?.?.?

Vojto ten váš příklad je naprosto nepoužitelný pro vysvětlení toho, o čem byla řeč. Vy naprosto opomíjíte vše, co s tím souvisí a naprosto vytrhujete souvislosti s dnešním stavem ekonomiky a systému nekrytých peněz. Ty zlaté by asi měli hodnotu sami od sebe a ne jako dnes, kdy peníze vyjadřují pouze nárok na dluh někoho jiného.
Vůbec vás nezajímá, že pokud budou všichni dělat, že vytvoří nějaké statky a tím stoupne hodnota jmění celé společnosti vyjádřená stále stejným množstvím peněz. Peníze se tedy opravdu zhodnotí a za stejné množtví peněz tedy mohou obyvatelé ostrova nakoupit mnohem více. Nebo také naopak by nemuseli brát tak velkou mzdu, aby si koupili to samé a zbylé peníze je možno použít pro mzdy těch nových pracovníků. Je to prachspostá deflace, která je ovšem pro současný peněžní systém naprosto nemyslitelná, neboť by se díky ní systém zbořil. Na ostrově bez úroku to však vůbec nevadí a lidem se zvyšuje životní úroveň i reálné úspory a jmění, aniž by museli své peníze půjčovat na úrok. Je to v podstatě již směnný systém pomocí peněz. Tedy zhruba to, k čemu byly původně peníze vynalezeny, než byly bankéři zneužity (zavedením úroku)!
Tento ostrovní autonomní systém již má blízko k tomu systému, který navrhuje Reforma společnosti www,ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf ale ještě to není zdaleka ono. Sytém RS je mnohem více propracovaný např. v tom, že prakticky veškeré jmění společnosti i celá měna je k dispozici (v rámci jistých omezení) v určitý okamžik, kdy ji jen potřebuje(tj. pouze v okamžiku transakce) každému,neboť každý subjekt má právo použít peníze pouze do velikosti svého kreditu a jen v ten určitý okamžik při bezhotovostní transakci. Z toho vyplývá, že každý subjekt vlastní peníze jen v okamžiku bezhotovostní transakce.Jinak jsou uzavřeny v depozitu banky, aby si s nimi nemohli hrát finanční kasíno makléři. Toto je velmi důležité, a pokud se nad tím zamyslíte, není pak vůbec důležité kolik peněz je vlastně stále v oběhu a ani k dispozici. Peníze již nevytváří peníze a fungují jen jako směnný prostředek.
Tedy ani na tom ostrově by neměli problém se svými 1000zlatými zaplatit třeba 10000 nových lidí 100 zlatými měsíčně! Proč je to takto vymyšlené se zkuste dovtípit sám. Myslím, že na to přijdete(pokud budete chtít). Nejste patrně tak zabedněný jako profláklý tupoun TMO. Já vám věřím!
Uvědomte si jako nápovědu, že ekonomika v tomto systému je schopna prosperovat mnohem více i při použití malého množství oběživa. Je to jen o tom, že oběživo bude cirkulovat rychleji, nebo pomaleji, to dle toho, jak bude momentálně třeba a hlavně nikdy nebude chybět, nebo´t ho nikdo nemůže z oběhu odčerpat!!!!!
A to oběživo je možno použít k transakci až bude reálný statek k dispozici - tedy reálná ekonomika bez spekulací na 10let dopředu!

267737

25.04.2012 11:24

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Vojto píšete: A pamatujte, že v ekonomii platí o penězích podobné. BEZ ÚVĚRU TO NEJDE!
Poskytnutí každého úvěru vyvolává náklady. Mezi jinými i v riziku jeho nesplacení. A tak musí každý úvěr přinášet věřiteli též výnosy. V podobě úroků. NEBUDE-LI ÚROKŮ, ZTRATÍ VĚŘITELÉ MOTIVACI PŮJČOVAT. NEBUDOU-LI ÚVĚRY, NEPOROSTE ZÁSOBA PENĚZ V EKONOMICE. NEPOROSTE-LI ZÁSOBA PENĚZ, NASTANE EKONOMICKÁ STAGNACE. A co způsobí ekonomická stagnace při stávající populační explozi? Kolaps, rozpad, zhroucení lidské společnosti. Tyto prosté souvislosti přece musejí být každému jasné.


Ano p.Vojto, popisujete a vycházíte ze současného pokřiveného peněžního systému, v kterém to opravdu jinak nejde a tak, jak se to dělá, to již brzy přestane jít úplně!!!
A protože si toto někteří lidé již dávno uvědomují, snaží se vymyslet nový systém, který ty současné pokřivenosti a hlavně zanešený VIR do současného systému, chtějí odstranit.
Původně to vypadalo, že s tím nelze opravdu nic udělat, ale stále se nabízela otézka, že někde musí být skrytá chyba, že to není možná, aby to nešlo. A pak na to někdo přišel! Je to úrok, který je zodpovědný za vše, co se nyní špatného děje. Po identifikaci viníka se tedy začlo vymýšlet, jak to zařídit bez úroku, protože všem je jasné, že bez půjček to bude asi problém. Ale jak zařídit půjčky bez úroků - vždyť nám je léta vštěpováno, že je to odměna za půjčené peníze?!? Nakonec se zjistilo, že toto je největší blud, jaký je nám všem již od malička vštěpován. Při složitém hledání bezúročného systému se opravdu stačí tak trochu vrátit do doby, kdy byl úrok (oprávněně) považován za lichvu a byly za něj uvalovány vysoké tresty. Stačí si jen uvědomit, k čemu byly peníze původně vymyšleny a jakou mají mít skutečnou funkci. A rázem je 90% problému vyřešeno. Zbývá jen uzákonit, že národní měna patří celé společnosti a taktéž, aby celá společnost k ní měla přístup pomocí bezúročných půjček bez toho, aby o půjčkách kdokoliv rozhodoval tak, jak to dnes dělají bankéři a nám říkají, že tím pomáhají všem, neboť úroky rozhodují o alokaci zdrojů. No, v první řadě si pomáhají sami a za druhé věřím, že sami ti lidé, kteří si chtějí půjčit by si rozhodli mnohem lépe, zvláště, když by ručili samotnou půjčkou, celým svým majetekem a navíc ještě budoucími příjmy, které ale mají garantovány(tedy pokud budou chtít pracovat)!
Náklady na vlastní půjčku pomocí státní banky jsou v tu chvíli naprosto mizivé a snadno by se daly zaplatit ze státních daní, které by měli složenou kvótu 20% z každého určitého příjmu subjektu. Daně by se ztrhávaly automaticky při příchodu určitého příjmu na účet subjektu.

267766

25.04.2012 11:24

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Jak budou fungovat tyto peníze v oběhu jsem tu již psal minule. Jen zopakuji, že v tomto systému, kdy subjekt nevlastní peníze, ale jen jakési nároky, které mu zaručí že může kdykoliv peníze (uzavřené v depozitu státní banky před bankéři a makléři, kteří s nimi tedy nebudou moci hrát svou burzovní ruletu-finanční burza se ruší - nikoliv ovšem komoditní) použít, a to jen při vlastní transakci. Toto zaručuje, že budou peníze kdykoliv každému, kdo má na ně nárok k dispozici a tedy nikdy nebude nedostatek peněz způsobený jejich zadržením, nebo spekulací!
Vojto, vycházejte již tedy při svém konstatování že to nejde, z nového stavu věcí a mrkněte na to touto optikou. Pak se vám možná bude vše jevit jinak a uznáte, že to může být záchrana pro lidstvo!! Proč se vždy všichni snaží jen dokázat jak to nejde!!?? Všiml jste si tothoto stavu? Nikdo prakticky neříká, jak by to mohlo jít - tedy mimo sdružení Reforma společnosti o.s na adrese www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf kde se zájemci o skutečné řešení vše podstatné i s oddůvodněním dozví. [smích] Není to žádná canc, ale velmi pěkně zpracovaný návrh celého komplexního systému včetně průběžných voleb, které zaručují okamžitou odvolatelnost politiků voliči, které je zvolili a zároveň odstraňují drahé volební kampaně a též jakékoliv uplácení hlasů je neprosto nesmyslné a tedy též odpadne.[/url]http://ekonomickareforma.cz/pdf/demokracie1.pdf[/url] a nebo přímo DEMO velební systém http://sw.gurroa.cz/eps21.php

267767

27.04.2012 10:47

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Vojto, měl jsem dojem, že chceš o věcech přemýšlet, ale vypadá to, že jsi demagog, neboť naprosto ignoruješ příspěvky, které ti tvůj ostrovní příklad vysvětlují tak, že je samozřejmě možno zvyšovat jmění společnosti se stále stejným množstvím oběživa! Dokonce je to nejlepší a nejefektivnější řešení pro CELOU společnost! Nestane se tak, že díky úrokům by postupně přešel všechen majetek do rukou případných bankéřů.
Své odpovědi, na které nereaguješ (které jasně ukazují, že nejen že to lze, ale je to asi jediná možnost, jak se dostat z ekonomického otroctví) jsem již psal, a proto ve stručnosti ještě jednou!
Chce to se jen dívat na bohatství trochu komplexněji. Pro tebe jsou bohatství pouze peníze (což je ta největší degradace myšlení současné společnosti) a pak samozřejmě voláš po nových a nových penězích, ale úplně opomíjíš, že jejich poměrná hodnota množstvím klesá. U nepeněžních hodnot a statků je to ale jinak. Pokud peníze budou sloužit tak, jak původně byly navrženy, pak bude prací stoupat množství a hodnota jak materiálních, tak duchovních statků (což je to opravdové bohatství) při stejném množství peněz v oběhu. Peníze nejsou cílem, ale jsou prostředkem k získání bohatsví!
A já se ptám jak to vidíš ty? Myslíš, že je důležité vlastnit stále více a více nekrytých papírků, nebo naopak bohatství vidíš v duchovních a materiálních statcích?

267841

03.05.2012 12:02

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

pavelh14 78.?.?.?

Autor článku musí prostě vědět o www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf neboť udělal pakticky "výcuc" toho nejzákladnějšího, co se v návrhu Reformy společnosti o.s. uvádí!
Pokud by ovšem o Reformě společnosti o.s. nevěděl, pak je to též výborná zpráva, neboť se ukazuje, že mnoho různých alternativních směrů o osobností si začíná uvědomovat, kde je opravdu "zakopaný pes" a kde je nutné začít.
Též je již možné upozornit na Občanský sněm, jehož stránky vznikají na www.obcanskysnem.cz a jak to tak vypadá, bude to nejvýznamnější počin v poslední době, neboť se opravdu zaměřuje na primární problémy současné společnosti a bude ve spolupráci s ostatními zájemci navrhovat komplexní řešení současné situace a tím notně posouvat vědomí hledajících lidí, kteří zatím nevědí, co se vlastně děje a tápou.
Zde bude dán každému probouzejícímu se člověku prostor, aby se mohl konstruktivně projevit a podílet se na opravdové změně, která je naprosto nutná!

268200

03.06.2012 23:39

2% = 49 x nula nula NIC

Frakční rezervy a úrok

pavelh14 213.?.?.?

Já jen dám opět odkaz na www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf kde je vše toto krásně popsáno a zároveń je tam navrženo, jak elegantně a nenásilně vše vyřešit. A musím též potvrdit, že úrok je skutečně tím virem, který je úmyslně zanešen do ekonomiky a který má samozřejmě současně s PMR největší podíl na současném svinstvu, které otročí celé národy jeden za druhým.

270224

02.10.2012 23:01

Co stojí za globálním zotavením akciového trhu?

RE: Celkom pekné počítanie ale....

pavelh14 213.?.?.?

...to je ono Dušane -
www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

276231

09.12.2012 22:11

Byl jsem na drogách jménem peníze

Dobrý článek

pavelh14 213.?.?.?

K článku není prakticky co dodat. Jen mohu dát odkaz na stránky http://www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf , kde je vše ještě více rozpracované a navíc je tam i návod, jak se z toho marastu dostat.
Na téma peníze a kde je problém pořádáme ve výjimečné datum 21.12.2012 v Plzni celodenní ideový seminář. Pozvánka je na http://ozr.webnode.cz/news/celodenni-ideovy-semina....

280343

16.12.2012 19:45

Trh s finančními deriváty, časovaná bomba

RE: Lék

pavelh14 213.?.?.?

Zrovna jsem chtěl dát odkaz na Reformu společnosti o.s., ale jsi mne předběhl. Ale já ho dám úplný www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf
Jinak na magické datum 21.12.2012 od 11mod 12min se bude konat v Plzni seminář formou moderované besedy a s videoprezentací návrhu změny společnosti od Reformy společnosti o.s.
Pozvánka je zde: http://ozr.webnode.cz/news/celodenni-ideovy-semina...Občané za reformu společnosti Plzeň

280672

02.04.2013 10:49

Boj o ruskou centrální banku

RE: Nezavisla centralna banka

pavelh14 78.?.?.?

Doufám, že se jim to podaří a budou tak moci dokázat, že dlouhodobě navrhovaný systém na stránkách www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf má reálný základ a že je to asi opravdu jediné řešení, které může společnost a národ, jenž se dokáže odtrhnout od bankovních pijavic, vrátit zpět do dob prosperity.

287495

08.04.2013 23:15

Světová finanční pyramida

Reforma společnosti

pavelh14 213.?.?.?

...a opět zas a zas nezbývá, než poukázat na www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

287848

23.07.2013 13:05

Minimální mzda nebo almužna

RE: A co Evropská sociální charta?

pavelh14 78.?.?.?

Všechno to všichni velmi komplikutjete. Ono to má vcelku jednoduché řešení. Jen se zamyslet nad tím, co je základní příčinou současného stavu a tu příčinu odstranit - a je to! Bez odstranění základní příčiny to prostě nemůže jít ať děláte a vymýšlíte co chcete, jen se vše neustále komplikuje. Však se stačí kolem sebe podívat, ignorovat vypečené ekonomy a věci vnímat reálně. Dokud větší část lidí nepřijde na to, co vše toto způsobilo, neuvědomí si to a nebude chtít nápravu, tak nic opravdu nepůjde.

nápověda zde: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

293779

28.09.2013 23:45

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Super!

pavelh14 213.?.?.?

Ano Udo1, to je přesně ono. Málokdo domyslí vše až do podstaty problému. A když ano, je okamžitě nejen médiii, ale i těmi, kteří se nenamáhají vše domyslet, označen v nejlepším případě za utopistu!
V reakci na pilotní článek si dovolím poznamenat, že se s ním jistě mnoho lidí ztotožní a tím se ujistí, že popisovaný problém by se tím vyřešil. Ale bohužel!
K vyřešení současného problému všech národů, které přijaly, nebo byly donuceny přijmout tento model úročené peněžní společnosti, je opravdu nutné vše pochopit minimálně tak, jak to popsal udo1. Zakopaný pes a vir v systému, který neumožňuje stále zvětšující se problém této civilizace vyřešit, se skrývá ve finančnictví a jmenuje se ÚROK.(slovensky úžera to vystihuje mnohem lépe)
Reálné řešení je popsáno zde: http://www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

297006

26.10.2013 22:28

Komodifikací ztrácíme lidská práva

skoro 100% souhlas c článkem

pavelh14 213.?.?.?

Opět se našel někdo, kdo velmi, velmi pochopil a došel k velkému poznání, kde je asi zakopaný pes. Jedinou mou připomínkou je pouze to, že nevěnoval více pozornost globálním financím a především popisu základní funkce úroku. Pokud by se autor nad tímto problémem více zamyslel, jistě by došel ke stejnému závěru mnohem jednodušeji a navíc by přímo našel řešení, které bohužel v článku chybí, ale zde ho najdete www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

298634

07.11.2013 15:10

Odhalení Edwarda Snowdena – Geopolitika a poučení (I)

RE: USA rakovina sveta!

pavelh14 213.?.?.?

Zbavit se USA nestačí. Je třeba odstranit ze systému jediný účinný nástroj na zotročení lidí.
Když budu tvrdit, že je to úrok, mnoho z vás řekne, že je to pitomost....ale přemýšlejte a snad i pochopíte
http://ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

299318

07.11.2013 18:45

Odhalení Edwarda Snowdena – Geopolitika a poučení (I)

RE: USA rakovina sveta!

pavelh14 213.?.?.?

Mám takový pocit, že je tomu přesně naopak. Průměrná inflace často kopíruje průměrnou výši úroku (tedy v delším období více let)- a ono je to vcelku i logické, pokud si uvědomíte jak se dostávají další peníze do oběhu...... - jen se divím, že na to nemohou stále přijít ti renomovaní ekonomové.

299323

08.11.2013 15:59

Odhalení Edwarda Snowdena – Geopolitika a poučení (I)

RE: USA rakovina sveta!

pavelh14 213.?.?.?

Martine,(patrně budeš trochu mladší ročník) je nutné si uvědomit, že tento paragraf o spekulaci platil za socialismu. Dnes je to přesně naopak.
Ovšem, pokud se nad tím zamyslím pořádně, pak postupem času zjišťuji, že pro prospěch každého jednotlivce ve společnosti měl svůj význam a dnes ho po 23 letech dovedu opět pochopit.
Je třeba ho totiž pochopit úplně - především jeho smysl.
Pokud si tedy někdo koupí dům s tím, že ho chce zrekonstruovat a pak prodat, bylo to v pořádku i před "listopadem 89". Vnesl do rekonstrukce svoje peníze, svoji práci atd. a pak to spekulace nebyla a nebylo to ani vyloženě na úkor druhých. Pokud ale někdo koupí dům v úmyslu, že ho prodá dráže bez jakékoliv úpravy, pak je to spekulace, neboť do toho nic reálného nepřidal a tedy je to logicky jeho zisk na úkor druhých ve společnosti - a toto se dříve trestalo.
Dnes je na tom ale založen největší busines a tito spekulanti jsou bráni společností, kterou takto vlastně okrádají, jako úspěšní podnikatelé!
Je to akési volaako divné! [překvapení]

299364

15.12.2014 00:43

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

pavelh14 109.?.?.?

Krytí měny zlatem bylo opuštěno ze zcela relevantních důvodů. Krytí peněz zlatem silně brzdí rozvoj ekonomiky. Ani v dobách, kdy měny byly kryté zlatem, tak nebyly kryty ze 100%, každý stát to měl trochu jinak, například Itálie jen 30% apod.

To je sice pravda, ale pouze v úročené ekonomice, kde se peníze hromadí někomu na účtu za účelem dalšího zisku z úroků! Pokud by neexistoval úrok, nemělo by smysl peníze hromadit a byly by kdykoliv k dispozici JEN po malý okamžik elektronické transakce prakticky v jakémkoliv množství. A za okamžik by se použily ty stejné peníze na jinou transakci. Na co tedy peníze krýt zlatem v bezúročném systému, kde mají pouze funkci směnného prostředku - nemá to smysl a zároveň to ani trochu nebrzdí ekonomiku. Z toho vyplývá, že pokud by se nehromadily peníze za účelem dalšího bezpracného a bezproduktivního zisku pomocí úroků, pak by se i s relativně malým objemem peněz v oběhu nechalo dělat mnoho transakcí časově rozložených a tedy by to nebrzdilo ekonomiku v žádném případě! Výsledek by byl jediný, krach všech parazitujících bank a tím ohromný nárůst ekonomiky nezatížené úrokem!
Místo aby ekonomové vymysleli tento nový bezúročný systém, raději vyhlásí, že muselo být opuštěno krytí zlatem z důvodu brzdy ekonomiky. Jaká nehoráznost. Jediné k čemu to vedlo bylo, že banky začaly peníze multiplikovat,a to mohou do výše své povinné rezervy - tedy pokud je povinná rezerva 10%, banky mohou své reálné peníze půjčovat 10x a z toho vyplývá, že jen první půjčka byla z reálných peněz a ostatní z vymyšlených tedy falešných peněz, což právě umožnilo odstoupení od krytí zlatem - banky tedy půjčují nereálné peníze, ale zpět chtějí reálné peníze z úroků, ale protože tyto peníze na úroky vlastně neexistují - nebyly vydány do oběhu společně s půjčkou - pak nakonec musí být úroky splacené pomocí něčeho reálného, třeba exekucí nemovitosti - výsledek je tedy přesun reálných hodnot do rukou bankéřů a jako prostředek posloužil úrok. Jak geniální!
Řešením je opravdu vznik státní banky jako prostého správce národní měny na nekomerční a neziskové bázi!

323416

15.12.2014 00:56

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

pavelh14 109.?.?.?

Toto by samozřejmě platilo v čisté tržní ekonomice nezmrzačené různými dotacemi, granty, lobby atd. Proto v této zmrzačené ekonomice mají za všech okolností zisky jen banksteři - dokonce i z toho zloděje, neboť každý kdo na trhu používá peníze za to platí úrokem, který je ziskem bank!

323417

15.12.2014 00:58

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

pavelh14 109.?.?.?

Opět je vidět, jak je Opus 111 naprosto v zajetí svého ekonomického vymydlení způsobené patrně studiem na nějaké zvláště vybrané ekonomické, nebo pánbíčkářské škole....

323418

15.12.2014 01:05

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

pavelh14 109.?.?.?

Opus 111 se opravdu jeví jako velmi inteligentní DEMAGOG - tedy společensky velmi nebezpečné individuum! [pláč]

323419

15.12.2014 01:22

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: ekonomove

pavelh14 109.?.?.?

Také souhlasím s tím, aby se zde Opus 111 držel co nejdéle. Jednak nebude mít čas škodit jinde a jednak se mi líbí, jak se "srdnatě" brání svému znemožnění, které je ovšem nevyhnutelné stejně jako pád současného kapitalizmu [chechtot]

TAké velmi obdivuji jeho myšlenkový tok - je opravdu neuvěřitelné, jak je možno se do krve bránit objektivní realitě, kterou již začíná chápat i malé dítě jen trochu začínající logicky uvažovat a zároveň prosazovat naučené a logicky překonané bludy z patrně dob jeho studií! Že by ekonomický Jehovista? [chechtot] Cítím v tom naboženské dogma - tam též není možné s ničím hnout i když je to evidentně nesmysl!

323422

15.12.2014 01:25

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: ekonomove

pavelh14 109.?.?.?

a já stále jak je možné, že se v tom USA, kde se již nic nevyrábí tak údajně zvedá HDP-takže výdaje na vězně, říkáte, to zase zachrání [chechtot]

323423

15.12.2014 01:31

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Riešenie je len jedno!!!

pavelh14 109.?.?.?

A též velmi dobrý návrh Reformy společnosti zde: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

Je to vše o jedné potřebné a nutné totální změně - odstavit bankstery od možnosti parazitace na všech produktivních lidech. Po zralé úvaze a z hlediska logiky je nutné zamezit jim v používání prostředku, který jim parazitizmus dovolí - tedy úroku, ale lépe řečeno a přesněji vystiženo slovensky - úžery! To je vše!

323424

15.12.2014 01:46

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Žádné záhady

pavelh14 109.?.?.?

Ekonomické prognózy mi připomínají věštění z křišťálové koule a výpočty a ekonomické statistiky všeho možného i nemožného připomínají výpočet pomocí Pišvejcova čísla, kterým násobíme výsledky skutečné abychom získali výsledky potřebné.

Dlouho jsem tušil, neboť to krásně z ekonomické pseudoreality renomovaných ekonomů třeba typu Opus111 vyplývá, že něco jako Pišvejcovo číslo musí existovat, stejně jako vědci čekají na Higgsův boson, aby mohli obhájit již téměř neobhajitelné. Děkuji vám anonynme, že jste mne dovedl k tomu, že můj předpoklad je správný...Pišvejcovo číslo, koho by to napadlo Opusi 111 [smích]

323425

15.12.2014 14:15

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: ekonomická NEGRAMOTNOST

pavelh14 109.?.?.?

Jo, Vojta zůstane vždy jen Vojtou...že?

Pokud pokládáte otázky tohoto typu, pak by možná bylo dobré vědět, zde chcete odpovědět dle současného zmrzačeného, pokřiveného monetárního systému, který je na konci a přesto se stále na ekonomických školách učí stejné nesmysly, které patrně chcete slyšet v odpovědích na vaše otázky. A dle toho pak chcete posuzovat, zda je někdo ekonomicky gramotný?
A nebo chcete slyšet zcela jiné odpovědi v jiném budoucím bezúročném systému a ekonomice, která buď musí přijít, nebo nás současná dovede na pokraj konce civilizace?

323448

15.12.2014 14:44

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

pavelh14 109.?.?.?

Ale ano! Říkají tomu multiplikace peněz a kolikrát mohou půjčit vymyšlených peněz záleží na výši zákonné rezervy, kterou musí banky dodržovat. V praxi to vypadá tak, že banka v ideálním případě může rozloženě v čase půjčit až 9x více, než je vklad! Tzn. že z výše vkladu 1000Kč je schopna napůjčovat dalších 9000Kč! To by ale nebylo tak fatální, kdyby ale nepožadovala i z těch vymyšlených, falešných peněz reálný úrok!
Jen pro ilustraci. V ideálním případě banka, díky multiplikaci peněz (tj. půjčováním nereálných peněz) může vydělat (já spíše říkám legálně okrást) za rok jen na úrocích z našeho vkladu 1000Kč při 10% úroku při půjčení, dalších 1000Kč!! Dokážete si to vůbec představit?

323449

23.07.2015 22:07

Zápas o lepší svět a hnutí Zeitgeist

RE: Kdy a proč to všechno začalo

pavelh14 109.?.?.?

Pan OPUS 111 je věřící ortodoxní kryptoJehovista a sociální demokrat v jednom....zajímavá kombinace degradující jeho nesporné vzdělání sociální inteligenci a empatii na výši dnešního datumu....

337058

23.07.2015 22:11

Zápas o lepší svět a hnutí Zeitgeist

RE: Souhlasím s Radimem Lhotákem

pavelh14 109.?.?.?

Mám pocit, že zatím stravitelnější variantou vyvázání se z ekonomického otroctví, je přechod do nového socioekonomického systému bezúročných peněz dle Reformy společnosti o.s. www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

337059

23.07.2015 22:33

Zápas o lepší svět a hnutí Zeitgeist

RE: Cesta k uspořádání nové společnosti

pavelh14 109.?.?.?

Zde je třeba si neustále připomínat, že násilím to nepůjde, neboť mají veškerou moc v rukách (dovolili jsme to ve své neznalosti sami) a sami se toho též samozřejmě nevzdají.
Stále se ale zapomíná na jednu podstatnou věc, že systém, aby takto paraziticky fungoval, potřebuje být neustále více a více něčím živen. A ten, kdo živí to 1% jsme my těch 99% díky tomu, že nás postupně zotročili pomocí úročených peněz, které jim zároveň dodávají u sílu a energii tak potřebnou k fungování tohoto zlořádu.

A nyní ten paradox! Jsme to my, kteří jim, díky své neochotě dojít k poznání co je vlastně vyživuje, je sami vyživujeme.

Řešením tedy není boj, který nikdy nemůžeme vyhrát, ale uvědomění si, že když je nebudeme vyživovat pomocí úroků, nemohou přežít!

Na Slovensku nyní zavřeli M.Urminského za to, že odmítá používat a nepoužívá jejich peníze!!! Dle mne je to největší hrdina poslední doby! Není to jistý návod? Když to dokáže jeden, proč nás to nedokáže třeba milion? Myslím, že tohle by je prostě vyhladovělo a tím nenásilně odstranilo od moci.

Nebo co vlastně chcete????

337061

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 553 153