Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané pavelh14

Nalezeno 161 příspěveků, 5 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

23.07.2015 22:33

Zápas o lepší svět a hnutí Zeitgeist

RE: Cesta k uspořádání nové společnosti

pavelh14 109.?.?.?

Zde je třeba si neustále připomínat, že násilím to nepůjde, neboť mají veškerou moc v rukách (dovolili jsme to ve své neznalosti sami) a sami se toho též samozřejmě nevzdají.
Stále se ale zapomíná na jednu podstatnou věc, že systém, aby takto paraziticky fungoval, potřebuje být neustále více a více něčím živen. A ten, kdo živí to 1% jsme my těch 99% díky tomu, že nás postupně zotročili pomocí úročených peněz, které jim zároveň dodávají u sílu a energii tak potřebnou k fungování tohoto zlořádu.

A nyní ten paradox! Jsme to my, kteří jim, díky své neochotě dojít k poznání co je vlastně vyživuje, je sami vyživujeme.

Řešením tedy není boj, který nikdy nemůžeme vyhrát, ale uvědomění si, že když je nebudeme vyživovat pomocí úroků, nemohou přežít!

Na Slovensku nyní zavřeli M.Urminského za to, že odmítá používat a nepoužívá jejich peníze!!! Dle mne je to největší hrdina poslední doby! Není to jistý návod? Když to dokáže jeden, proč nás to nedokáže třeba milion? Myslím, že tohle by je prostě vyhladovělo a tím nenásilně odstranilo od moci.

Nebo co vlastně chcete????

337061

23.07.2015 22:11

Zápas o lepší svět a hnutí Zeitgeist

RE: Souhlasím s Radimem Lhotákem

pavelh14 109.?.?.?

Mám pocit, že zatím stravitelnější variantou vyvázání se z ekonomického otroctví, je přechod do nového socioekonomického systému bezúročných peněz dle Reformy společnosti o.s. www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

337059

23.07.2015 22:07

Zápas o lepší svět a hnutí Zeitgeist

RE: Kdy a proč to všechno začalo

pavelh14 109.?.?.?

Pan OPUS 111 je věřící ortodoxní kryptoJehovista a sociální demokrat v jednom....zajímavá kombinace degradující jeho nesporné vzdělání sociální inteligenci a empatii na výši dnešního datumu....

337058

15.12.2014 14:44

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

pavelh14 109.?.?.?

Ale ano! Říkají tomu multiplikace peněz a kolikrát mohou půjčit vymyšlených peněz záleží na výši zákonné rezervy, kterou musí banky dodržovat. V praxi to vypadá tak, že banka v ideálním případě může rozloženě v čase půjčit až 9x více, než je vklad! Tzn. že z výše vkladu 1000Kč je schopna napůjčovat dalších 9000Kč! To by ale nebylo tak fatální, kdyby ale nepožadovala i z těch vymyšlených, falešných peněz reálný úrok!
Jen pro ilustraci. V ideálním případě banka, díky multiplikaci peněz (tj. půjčováním nereálných peněz) může vydělat (já spíše říkám legálně okrást) za rok jen na úrocích z našeho vkladu 1000Kč při 10% úroku při půjčení, dalších 1000Kč!! Dokážete si to vůbec představit?

323449

15.12.2014 14:15

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: ekonomická NEGRAMOTNOST

pavelh14 109.?.?.?

Jo, Vojta zůstane vždy jen Vojtou...že?

Pokud pokládáte otázky tohoto typu, pak by možná bylo dobré vědět, zde chcete odpovědět dle současného zmrzačeného, pokřiveného monetárního systému, který je na konci a přesto se stále na ekonomických školách učí stejné nesmysly, které patrně chcete slyšet v odpovědích na vaše otázky. A dle toho pak chcete posuzovat, zda je někdo ekonomicky gramotný?
A nebo chcete slyšet zcela jiné odpovědi v jiném budoucím bezúročném systému a ekonomice, která buď musí přijít, nebo nás současná dovede na pokraj konce civilizace?

323448

15.12.2014 01:46

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Žádné záhady

pavelh14 109.?.?.?

Ekonomické prognózy mi připomínají věštění z křišťálové koule a výpočty a ekonomické statistiky všeho možného i nemožného připomínají výpočet pomocí Pišvejcova čísla, kterým násobíme výsledky skutečné abychom získali výsledky potřebné.

Dlouho jsem tušil, neboť to krásně z ekonomické pseudoreality renomovaných ekonomů třeba typu Opus111 vyplývá, že něco jako Pišvejcovo číslo musí existovat, stejně jako vědci čekají na Higgsův boson, aby mohli obhájit již téměř neobhajitelné. Děkuji vám anonynme, že jste mne dovedl k tomu, že můj předpoklad je správný...Pišvejcovo číslo, koho by to napadlo Opusi 111 [smích]

323425

15.12.2014 01:31

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Riešenie je len jedno!!!

pavelh14 109.?.?.?

A též velmi dobrý návrh Reformy společnosti zde: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

Je to vše o jedné potřebné a nutné totální změně - odstavit bankstery od možnosti parazitace na všech produktivních lidech. Po zralé úvaze a z hlediska logiky je nutné zamezit jim v používání prostředku, který jim parazitizmus dovolí - tedy úroku, ale lépe řečeno a přesněji vystiženo slovensky - úžery! To je vše!

323424

15.12.2014 01:25

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: ekonomove

pavelh14 109.?.?.?

a já stále jak je možné, že se v tom USA, kde se již nic nevyrábí tak údajně zvedá HDP-takže výdaje na vězně, říkáte, to zase zachrání [chechtot]

323423

15.12.2014 01:22

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: ekonomove

pavelh14 109.?.?.?

Také souhlasím s tím, aby se zde Opus 111 držel co nejdéle. Jednak nebude mít čas škodit jinde a jednak se mi líbí, jak se "srdnatě" brání svému znemožnění, které je ovšem nevyhnutelné stejně jako pád současného kapitalizmu [chechtot]

TAké velmi obdivuji jeho myšlenkový tok - je opravdu neuvěřitelné, jak je možno se do krve bránit objektivní realitě, kterou již začíná chápat i malé dítě jen trochu začínající logicky uvažovat a zároveň prosazovat naučené a logicky překonané bludy z patrně dob jeho studií! Že by ekonomický Jehovista? [chechtot] Cítím v tom naboženské dogma - tam též není možné s ničím hnout i když je to evidentně nesmysl!

323422

15.12.2014 01:05

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

pavelh14 109.?.?.?

Opus 111 se opravdu jeví jako velmi inteligentní DEMAGOG - tedy společensky velmi nebezpečné individuum! [pláč]

323419

15.12.2014 00:58

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

pavelh14 109.?.?.?

Opět je vidět, jak je Opus 111 naprosto v zajetí svého ekonomického vymydlení způsobené patrně studiem na nějaké zvláště vybrané ekonomické, nebo pánbíčkářské škole....

323418

15.12.2014 00:56

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

pavelh14 109.?.?.?

Toto by samozřejmě platilo v čisté tržní ekonomice nezmrzačené různými dotacemi, granty, lobby atd. Proto v této zmrzačené ekonomice mají za všech okolností zisky jen banksteři - dokonce i z toho zloděje, neboť každý kdo na trhu používá peníze za to platí úrokem, který je ziskem bank!

323417

15.12.2014 00:43

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

pavelh14 109.?.?.?

Krytí měny zlatem bylo opuštěno ze zcela relevantních důvodů. Krytí peněz zlatem silně brzdí rozvoj ekonomiky. Ani v dobách, kdy měny byly kryté zlatem, tak nebyly kryty ze 100%, každý stát to měl trochu jinak, například Itálie jen 30% apod.

To je sice pravda, ale pouze v úročené ekonomice, kde se peníze hromadí někomu na účtu za účelem dalšího zisku z úroků! Pokud by neexistoval úrok, nemělo by smysl peníze hromadit a byly by kdykoliv k dispozici JEN po malý okamžik elektronické transakce prakticky v jakémkoliv množství. A za okamžik by se použily ty stejné peníze na jinou transakci. Na co tedy peníze krýt zlatem v bezúročném systému, kde mají pouze funkci směnného prostředku - nemá to smysl a zároveň to ani trochu nebrzdí ekonomiku. Z toho vyplývá, že pokud by se nehromadily peníze za účelem dalšího bezpracného a bezproduktivního zisku pomocí úroků, pak by se i s relativně malým objemem peněz v oběhu nechalo dělat mnoho transakcí časově rozložených a tedy by to nebrzdilo ekonomiku v žádném případě! Výsledek by byl jediný, krach všech parazitujících bank a tím ohromný nárůst ekonomiky nezatížené úrokem!
Místo aby ekonomové vymysleli tento nový bezúročný systém, raději vyhlásí, že muselo být opuštěno krytí zlatem z důvodu brzdy ekonomiky. Jaká nehoráznost. Jediné k čemu to vedlo bylo, že banky začaly peníze multiplikovat,a to mohou do výše své povinné rezervy - tedy pokud je povinná rezerva 10%, banky mohou své reálné peníze půjčovat 10x a z toho vyplývá, že jen první půjčka byla z reálných peněz a ostatní z vymyšlených tedy falešných peněz, což právě umožnilo odstoupení od krytí zlatem - banky tedy půjčují nereálné peníze, ale zpět chtějí reálné peníze z úroků, ale protože tyto peníze na úroky vlastně neexistují - nebyly vydány do oběhu společně s půjčkou - pak nakonec musí být úroky splacené pomocí něčeho reálného, třeba exekucí nemovitosti - výsledek je tedy přesun reálných hodnot do rukou bankéřů a jako prostředek posloužil úrok. Jak geniální!
Řešením je opravdu vznik státní banky jako prostého správce národní měny na nekomerční a neziskové bázi!

323416

08.11.2013 15:59

Odhalení Edwarda Snowdena – Geopolitika a poučení (I)

RE: USA rakovina sveta!

pavelh14 213.?.?.?

Martine,(patrně budeš trochu mladší ročník) je nutné si uvědomit, že tento paragraf o spekulaci platil za socialismu. Dnes je to přesně naopak.
Ovšem, pokud se nad tím zamyslím pořádně, pak postupem času zjišťuji, že pro prospěch každého jednotlivce ve společnosti měl svůj význam a dnes ho po 23 letech dovedu opět pochopit.
Je třeba ho totiž pochopit úplně - především jeho smysl.
Pokud si tedy někdo koupí dům s tím, že ho chce zrekonstruovat a pak prodat, bylo to v pořádku i před "listopadem 89". Vnesl do rekonstrukce svoje peníze, svoji práci atd. a pak to spekulace nebyla a nebylo to ani vyloženě na úkor druhých. Pokud ale někdo koupí dům v úmyslu, že ho prodá dráže bez jakékoliv úpravy, pak je to spekulace, neboť do toho nic reálného nepřidal a tedy je to logicky jeho zisk na úkor druhých ve společnosti - a toto se dříve trestalo.
Dnes je na tom ale založen největší busines a tito spekulanti jsou bráni společností, kterou takto vlastně okrádají, jako úspěšní podnikatelé!
Je to akési volaako divné! [překvapení]

299364

07.11.2013 18:45

Odhalení Edwarda Snowdena – Geopolitika a poučení (I)

RE: USA rakovina sveta!

pavelh14 213.?.?.?

Mám takový pocit, že je tomu přesně naopak. Průměrná inflace často kopíruje průměrnou výši úroku (tedy v delším období více let)- a ono je to vcelku i logické, pokud si uvědomíte jak se dostávají další peníze do oběhu...... - jen se divím, že na to nemohou stále přijít ti renomovaní ekonomové.

299323

07.11.2013 15:10

Odhalení Edwarda Snowdena – Geopolitika a poučení (I)

RE: USA rakovina sveta!

pavelh14 213.?.?.?

Zbavit se USA nestačí. Je třeba odstranit ze systému jediný účinný nástroj na zotročení lidí.
Když budu tvrdit, že je to úrok, mnoho z vás řekne, že je to pitomost....ale přemýšlejte a snad i pochopíte
http://ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

299318

26.10.2013 22:28

Komodifikací ztrácíme lidská práva

skoro 100% souhlas c článkem

pavelh14 213.?.?.?

Opět se našel někdo, kdo velmi, velmi pochopil a došel k velkému poznání, kde je asi zakopaný pes. Jedinou mou připomínkou je pouze to, že nevěnoval více pozornost globálním financím a především popisu základní funkce úroku. Pokud by se autor nad tímto problémem více zamyslel, jistě by došel ke stejnému závěru mnohem jednodušeji a navíc by přímo našel řešení, které bohužel v článku chybí, ale zde ho najdete www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

298634

28.09.2013 23:45

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Super!

pavelh14 213.?.?.?

Ano Udo1, to je přesně ono. Málokdo domyslí vše až do podstaty problému. A když ano, je okamžitě nejen médiii, ale i těmi, kteří se nenamáhají vše domyslet, označen v nejlepším případě za utopistu!
V reakci na pilotní článek si dovolím poznamenat, že se s ním jistě mnoho lidí ztotožní a tím se ujistí, že popisovaný problém by se tím vyřešil. Ale bohužel!
K vyřešení současného problému všech národů, které přijaly, nebo byly donuceny přijmout tento model úročené peněžní společnosti, je opravdu nutné vše pochopit minimálně tak, jak to popsal udo1. Zakopaný pes a vir v systému, který neumožňuje stále zvětšující se problém této civilizace vyřešit, se skrývá ve finančnictví a jmenuje se ÚROK.(slovensky úžera to vystihuje mnohem lépe)
Reálné řešení je popsáno zde: http://www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

297006

23.07.2013 13:05

Minimální mzda nebo almužna

RE: A co Evropská sociální charta?

pavelh14 78.?.?.?

Všechno to všichni velmi komplikutjete. Ono to má vcelku jednoduché řešení. Jen se zamyslet nad tím, co je základní příčinou současného stavu a tu příčinu odstranit - a je to! Bez odstranění základní příčiny to prostě nemůže jít ať děláte a vymýšlíte co chcete, jen se vše neustále komplikuje. Však se stačí kolem sebe podívat, ignorovat vypečené ekonomy a věci vnímat reálně. Dokud větší část lidí nepřijde na to, co vše toto způsobilo, neuvědomí si to a nebude chtít nápravu, tak nic opravdu nepůjde.

nápověda zde: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

293779

08.04.2013 23:15

Světová finanční pyramida

Reforma společnosti

pavelh14 213.?.?.?

...a opět zas a zas nezbývá, než poukázat na www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

287848

02.04.2013 10:49

Boj o ruskou centrální banku

RE: Nezavisla centralna banka

pavelh14 78.?.?.?

Doufám, že se jim to podaří a budou tak moci dokázat, že dlouhodobě navrhovaný systém na stránkách www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf má reálný základ a že je to asi opravdu jediné řešení, které může společnost a národ, jenž se dokáže odtrhnout od bankovních pijavic, vrátit zpět do dob prosperity.

287495

16.12.2012 19:45

Trh s finančními deriváty, časovaná bomba

RE: Lék

pavelh14 213.?.?.?

Zrovna jsem chtěl dát odkaz na Reformu společnosti o.s., ale jsi mne předběhl. Ale já ho dám úplný www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf
Jinak na magické datum 21.12.2012 od 11mod 12min se bude konat v Plzni seminář formou moderované besedy a s videoprezentací návrhu změny společnosti od Reformy společnosti o.s.
Pozvánka je zde: http://ozr.webnode.cz/news/celodenni-ideovy-semina...Občané za reformu společnosti Plzeň

280672

09.12.2012 22:11

Byl jsem na drogách jménem peníze

Dobrý článek

pavelh14 213.?.?.?

K článku není prakticky co dodat. Jen mohu dát odkaz na stránky http://www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf , kde je vše ještě více rozpracované a navíc je tam i návod, jak se z toho marastu dostat.
Na téma peníze a kde je problém pořádáme ve výjimečné datum 21.12.2012 v Plzni celodenní ideový seminář. Pozvánka je na http://ozr.webnode.cz/news/celodenni-ideovy-semina....

280343

02.10.2012 23:01

Co stojí za globálním zotavením akciového trhu?

RE: Celkom pekné počítanie ale....

pavelh14 213.?.?.?

...to je ono Dušane -
www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

276231

03.06.2012 23:39

2% = 49 x nula nula NIC

Frakční rezervy a úrok

pavelh14 213.?.?.?

Já jen dám opět odkaz na www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf kde je vše toto krásně popsáno a zároveń je tam navrženo, jak elegantně a nenásilně vše vyřešit. A musím též potvrdit, že úrok je skutečně tím virem, který je úmyslně zanešen do ekonomiky a který má samozřejmě současně s PMR největší podíl na současném svinstvu, které otročí celé národy jeden za druhým.

270224

03.05.2012 12:02

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

pavelh14 78.?.?.?

Autor článku musí prostě vědět o www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf neboť udělal pakticky "výcuc" toho nejzákladnějšího, co se v návrhu Reformy společnosti o.s. uvádí!
Pokud by ovšem o Reformě společnosti o.s. nevěděl, pak je to též výborná zpráva, neboť se ukazuje, že mnoho různých alternativních směrů o osobností si začíná uvědomovat, kde je opravdu "zakopaný pes" a kde je nutné začít.
Též je již možné upozornit na Občanský sněm, jehož stránky vznikají na www.obcanskysnem.cz a jak to tak vypadá, bude to nejvýznamnější počin v poslední době, neboť se opravdu zaměřuje na primární problémy současné společnosti a bude ve spolupráci s ostatními zájemci navrhovat komplexní řešení současné situace a tím notně posouvat vědomí hledajících lidí, kteří zatím nevědí, co se vlastně děje a tápou.
Zde bude dán každému probouzejícímu se člověku prostor, aby se mohl konstruktivně projevit a podílet se na opravdové změně, která je naprosto nutná!

268200

27.04.2012 10:47

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Vojto, měl jsem dojem, že chceš o věcech přemýšlet, ale vypadá to, že jsi demagog, neboť naprosto ignoruješ příspěvky, které ti tvůj ostrovní příklad vysvětlují tak, že je samozřejmě možno zvyšovat jmění společnosti se stále stejným množstvím oběživa! Dokonce je to nejlepší a nejefektivnější řešení pro CELOU společnost! Nestane se tak, že díky úrokům by postupně přešel všechen majetek do rukou případných bankéřů.
Své odpovědi, na které nereaguješ (které jasně ukazují, že nejen že to lze, ale je to asi jediná možnost, jak se dostat z ekonomického otroctví) jsem již psal, a proto ve stručnosti ještě jednou!
Chce to se jen dívat na bohatství trochu komplexněji. Pro tebe jsou bohatství pouze peníze (což je ta největší degradace myšlení současné společnosti) a pak samozřejmě voláš po nových a nových penězích, ale úplně opomíjíš, že jejich poměrná hodnota množstvím klesá. U nepeněžních hodnot a statků je to ale jinak. Pokud peníze budou sloužit tak, jak původně byly navrženy, pak bude prací stoupat množství a hodnota jak materiálních, tak duchovních statků (což je to opravdové bohatství) při stejném množství peněz v oběhu. Peníze nejsou cílem, ale jsou prostředkem k získání bohatsví!
A já se ptám jak to vidíš ty? Myslíš, že je důležité vlastnit stále více a více nekrytých papírků, nebo naopak bohatství vidíš v duchovních a materiálních statcích?

267841

25.04.2012 11:24

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Jak budou fungovat tyto peníze v oběhu jsem tu již psal minule. Jen zopakuji, že v tomto systému, kdy subjekt nevlastní peníze, ale jen jakési nároky, které mu zaručí že může kdykoliv peníze (uzavřené v depozitu státní banky před bankéři a makléři, kteří s nimi tedy nebudou moci hrát svou burzovní ruletu-finanční burza se ruší - nikoliv ovšem komoditní) použít, a to jen při vlastní transakci. Toto zaručuje, že budou peníze kdykoliv každému, kdo má na ně nárok k dispozici a tedy nikdy nebude nedostatek peněz způsobený jejich zadržením, nebo spekulací!
Vojto, vycházejte již tedy při svém konstatování že to nejde, z nového stavu věcí a mrkněte na to touto optikou. Pak se vám možná bude vše jevit jinak a uznáte, že to může být záchrana pro lidstvo!! Proč se vždy všichni snaží jen dokázat jak to nejde!!?? Všiml jste si tothoto stavu? Nikdo prakticky neříká, jak by to mohlo jít - tedy mimo sdružení Reforma společnosti o.s na adrese www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf kde se zájemci o skutečné řešení vše podstatné i s oddůvodněním dozví. [smích] Není to žádná canc, ale velmi pěkně zpracovaný návrh celého komplexního systému včetně průběžných voleb, které zaručují okamžitou odvolatelnost politiků voliči, které je zvolili a zároveň odstraňují drahé volební kampaně a též jakékoliv uplácení hlasů je neprosto nesmyslné a tedy též odpadne.[/url]http://ekonomickareforma.cz/pdf/demokracie1.pdf[/url] a nebo přímo DEMO velební systém http://sw.gurroa.cz/eps21.php

267767

25.04.2012 11:24

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Vojto píšete: A pamatujte, že v ekonomii platí o penězích podobné. BEZ ÚVĚRU TO NEJDE!
Poskytnutí každého úvěru vyvolává náklady. Mezi jinými i v riziku jeho nesplacení. A tak musí každý úvěr přinášet věřiteli též výnosy. V podobě úroků. NEBUDE-LI ÚROKŮ, ZTRATÍ VĚŘITELÉ MOTIVACI PŮJČOVAT. NEBUDOU-LI ÚVĚRY, NEPOROSTE ZÁSOBA PENĚZ V EKONOMICE. NEPOROSTE-LI ZÁSOBA PENĚZ, NASTANE EKONOMICKÁ STAGNACE. A co způsobí ekonomická stagnace při stávající populační explozi? Kolaps, rozpad, zhroucení lidské společnosti. Tyto prosté souvislosti přece musejí být každému jasné.


Ano p.Vojto, popisujete a vycházíte ze současného pokřiveného peněžního systému, v kterém to opravdu jinak nejde a tak, jak se to dělá, to již brzy přestane jít úplně!!!
A protože si toto někteří lidé již dávno uvědomují, snaží se vymyslet nový systém, který ty současné pokřivenosti a hlavně zanešený VIR do současného systému, chtějí odstranit.
Původně to vypadalo, že s tím nelze opravdu nic udělat, ale stále se nabízela otézka, že někde musí být skrytá chyba, že to není možná, aby to nešlo. A pak na to někdo přišel! Je to úrok, který je zodpovědný za vše, co se nyní špatného děje. Po identifikaci viníka se tedy začlo vymýšlet, jak to zařídit bez úroku, protože všem je jasné, že bez půjček to bude asi problém. Ale jak zařídit půjčky bez úroků - vždyť nám je léta vštěpováno, že je to odměna za půjčené peníze?!? Nakonec se zjistilo, že toto je největší blud, jaký je nám všem již od malička vštěpován. Při složitém hledání bezúročného systému se opravdu stačí tak trochu vrátit do doby, kdy byl úrok (oprávněně) považován za lichvu a byly za něj uvalovány vysoké tresty. Stačí si jen uvědomit, k čemu byly peníze původně vymyšleny a jakou mají mít skutečnou funkci. A rázem je 90% problému vyřešeno. Zbývá jen uzákonit, že národní měna patří celé společnosti a taktéž, aby celá společnost k ní měla přístup pomocí bezúročných půjček bez toho, aby o půjčkách kdokoliv rozhodoval tak, jak to dnes dělají bankéři a nám říkají, že tím pomáhají všem, neboť úroky rozhodují o alokaci zdrojů. No, v první řadě si pomáhají sami a za druhé věřím, že sami ti lidé, kteří si chtějí půjčit by si rozhodli mnohem lépe, zvláště, když by ručili samotnou půjčkou, celým svým majetekem a navíc ještě budoucími příjmy, které ale mají garantovány(tedy pokud budou chtít pracovat)!
Náklady na vlastní půjčku pomocí státní banky jsou v tu chvíli naprosto mizivé a snadno by se daly zaplatit ze státních daní, které by měli složenou kvótu 20% z každého určitého příjmu subjektu. Daně by se ztrhávaly automaticky při příchodu určitého příjmu na účet subjektu.

267766

24.04.2012 23:05

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 213.?.?.?

Vojto ten váš příklad je naprosto nepoužitelný pro vysvětlení toho, o čem byla řeč. Vy naprosto opomíjíte vše, co s tím souvisí a naprosto vytrhujete souvislosti s dnešním stavem ekonomiky a systému nekrytých peněz. Ty zlaté by asi měli hodnotu sami od sebe a ne jako dnes, kdy peníze vyjadřují pouze nárok na dluh někoho jiného.
Vůbec vás nezajímá, že pokud budou všichni dělat, že vytvoří nějaké statky a tím stoupne hodnota jmění celé společnosti vyjádřená stále stejným množstvím peněz. Peníze se tedy opravdu zhodnotí a za stejné množtví peněz tedy mohou obyvatelé ostrova nakoupit mnohem více. Nebo také naopak by nemuseli brát tak velkou mzdu, aby si koupili to samé a zbylé peníze je možno použít pro mzdy těch nových pracovníků. Je to prachspostá deflace, která je ovšem pro současný peněžní systém naprosto nemyslitelná, neboť by se díky ní systém zbořil. Na ostrově bez úroku to však vůbec nevadí a lidem se zvyšuje životní úroveň i reálné úspory a jmění, aniž by museli své peníze půjčovat na úrok. Je to v podstatě již směnný systém pomocí peněz. Tedy zhruba to, k čemu byly původně peníze vynalezeny, než byly bankéři zneužity (zavedením úroku)!
Tento ostrovní autonomní systém již má blízko k tomu systému, který navrhuje Reforma společnosti www,ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf ale ještě to není zdaleka ono. Sytém RS je mnohem více propracovaný např. v tom, že prakticky veškeré jmění společnosti i celá měna je k dispozici (v rámci jistých omezení) v určitý okamžik, kdy ji jen potřebuje(tj. pouze v okamžiku transakce) každému,neboť každý subjekt má právo použít peníze pouze do velikosti svého kreditu a jen v ten určitý okamžik při bezhotovostní transakci. Z toho vyplývá, že každý subjekt vlastní peníze jen v okamžiku bezhotovostní transakce.Jinak jsou uzavřeny v depozitu banky, aby si s nimi nemohli hrát finanční kasíno makléři. Toto je velmi důležité, a pokud se nad tím zamyslíte, není pak vůbec důležité kolik peněz je vlastně stále v oběhu a ani k dispozici. Peníze již nevytváří peníze a fungují jen jako směnný prostředek.
Tedy ani na tom ostrově by neměli problém se svými 1000zlatými zaplatit třeba 10000 nových lidí 100 zlatými měsíčně! Proč je to takto vymyšlené se zkuste dovtípit sám. Myslím, že na to přijdete(pokud budete chtít). Nejste patrně tak zabedněný jako profláklý tupoun TMO. Já vám věřím!
Uvědomte si jako nápovědu, že ekonomika v tomto systému je schopna prosperovat mnohem více i při použití malého množství oběživa. Je to jen o tom, že oběživo bude cirkulovat rychleji, nebo pomaleji, to dle toho, jak bude momentálně třeba a hlavně nikdy nebude chybět, nebo´t ho nikdo nemůže z oběhu odčerpat!!!!!
A to oběživo je možno použít k transakci až bude reálný statek k dispozici - tedy reálná ekonomika bez spekulací na 10let dopředu!

267737

24.04.2012 16:45

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Ano Duanitto, to je přesně ono, nemám již sílu to nějakému tmáři vysvětlovat...stejně si zase bude mlít to své neoliberální. Je to prostě neuvěřitelná dekadence národa, co tu spáchali tito tupci. Kam se hrabali komanči.....

267706

24.04.2012 16:21

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: Piš dál, Pepku!

pavelh14 78.?.?.?

...že by taková "duchovní výchova v zákristii" byla nutná k tomu, aby mohl bezmyšlenkovitě vykonávat tak důležitou funkci obecního blba Pepka Vyskoč? ...to mi nenapadlo! Ale je fakt, že na každou funkci je třeba patřičného vzdělání. Do školy evidentně TMO nechodil, neboť počtům se vyhýbá jak čert kříže, ale za školou si to jistě patřičně s ostatními gaunery užíval, neboť pokud má na něco faktické vychování, pak znalost nadávek a jejich použití je za jedna!
....co zde ještě člověk nepochopí, když si řádně všímá.
Tak jo Pepku, užij si to, vzdělání máš, tak pokračuj...

267704

24.04.2012 14:58

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

A na závěr mi ještě ty chytráku vysvětli, jak je to tedy z půjčkami na úrok!
Zkusme logický a matematicky jednoduchý příklad. Aby to bylo i pro tebe pochopitelné řekněme, že se právě nyní trh rozbíhá a v oběhu nejsou žádné peníze. Nyní přijde Chytrák jako ty a zřídí si banku a vyemituje prvních 10000Kč a to rovnměrně 10 podnikatelům po 1000Kč a na úrok 10%! A aby to bylo úplně pochopitelné, již další emisi peněz nebude po dobu 1 roku na kterou si všichni půjčili 1000Kč na 10% úrok, nebude provádět. Taková teoretická možnost není nemožná a uvádím ji jen pro tupce tvého typu, protože jen tak máš šanci pochopit že 1+1 není 50!
A nyní sledujme co se bude dít po vydání 1000Kč každému (opakuji do oběhu banka vydala 10x1000Kč tj. celkem 10000Kč a již nebude dále nic po dobu jednoho roku emitovat a jiné banky nebudou vznikat! Ono by se nic na tomto průšvihu nezměnilo,kdyby vznikla jiná banka(y) jen by se v tom již nikdo nevyznal!
Celý rok mohou podnikatelé a občané těch 10000Kč v oběhu užívat ku svému prospěchu (neboť peníze používané jen jako směnný prostředek jsou výborná věc) a díky těm 10000Kč se mohou vytvořit hodnoty třeba tisíckrát větší! A to při stejném objemu peněz v oběhu! To je co, takto se zhodnocují peníze tupoune, ne šmelením na burze! Ale ten největší jediný problém nastane až přijde konec roku a bankéř bude požadovat, aby mu peníze vrátili i s úrokama. Kolik tak asi nyní bude bankéř po těech chudácích chtít? Ano správně! 11000Kč...ale v oběhu je jen 10000Kč (pokud tedy někdo peníze nezfalšuje)!!!! Takže výsledek je, že i když všichni vrátí své půjčené peníze, budou mít stále ještě nesplatitelný dluh 1000Kč!!!!! Toto je tupoune hlavní problém úroku!
Dluh s úrokem se nechá splatit pouze tehdy, pokud bankéř vydá další emisi peněz z které si nejprve ten úrok ztrhne a zbytek opět půjčí a opět na úroky! Takže druhý rok by se do oběhu dostalo již jen 9000Kč (1000Kč si nechá na úroky), ale požadovat zpět na úrokách po dalším roce bude opět 1000Kč, neboť ve skutečnosti opravdu půjčil 1000Kč. Takže ve třetím roce již bude v oběhu jen 8000Kč atd. Až v 10-tém roce tohoto "hospodaření" nebude v oběhu nic a veškerý majetek se přesune do rukou bankéře. Tak toto je ta tvá odměna za půjčku a její důsledky, ty pijavice TMO. Už to chápeš, že za vše může skrytý umyslně zavedený VIR do systému - úrok!
Pokud ani toto nepochopíš Tmáři, pak řekni rodičům (pokud tě již nezavrhli za superblbost), ať tě nechají zapsat do 1.třídy, aby tě naučili číst a počítat do deseti, tratare! A tím končím z agilními provokatéry tvého typu, protože tak blbý ,aby jsi nebyl jen ubohý provokatér, být nemůžeš - tomu nevěřím!!!

267695

24.04.2012 14:21

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Tupoune, já jsem jasně říkal, že v tom novém systému je nejdůležitější svobodný nepokřivený TRH bez dotací a pobídek a taky bez sociálek a berňáků a nikdy jsem netvrdil, že by stát nepotřeboval daně na svou správu. Kdyby jsi uměl alespoň číst, dočetl by ses, že navrhujeme 20% složenou daňovou kvótu z příjmů a to je vše! Nic jiného ani spotřební daň ani DPH ani nic jiného. Podnikatelé by vedli pouze jednoduché účetnictví a do odpisů by dali vše, co si zamanou pouze s tím požadavkem, že by na konci roku museli vykázat kladnou nulu! Také utopie, co tupoune? Ne, ne nám je úplně jedno, kdo to zdaní, ale někdo by to nakonec zdanit musel.A teď tě parazite ještě nadzvednu - vůbec by se nesestavoval státní rozpočet - není důvod!! Stát má stejně k dispozici jen to, co si vybere na daních a navíc ještě nikdy se rozpočet nedodržel, tak proč ho setavovat - průběžná reálná ekonomika, kterou navrhujeme zde www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf žádný takový korupční nesmysl nepotřebuje stejně jako korupční státní úřady. Jediné co ekonomika potřebuje je 100% kontrolu nad tokem peněz, aby na systému nemohli parazitovat tací, jako jsi ty! Tím by na pijavicích/bankéřích ušetřla až 300mld ročně.
Takže tupče TRH je základ i v novém systému, ale ne TRH s penězi, ty pijavice!
A na závěr, nový systém počítá i s takovým tupounem, jako jsi ty, jen mu neumožní parazitovat na ostatních! Tedy počítá i s člověkem lumpem, který to ale nebude mít lehké, stejně jako to nyní nemají lehké ti poctiví lidé! Jakému typu člověka se nelíbí, že nemůže parazitovat bezpracně a neproduktivně na ostatních? Tvoření peněz z peněz pomocí multiplikačního efektu s lichvářskými úroky opravdu, ale opravdu záslužná, poctivá produktivní výdělečná činnost pro ostatní opravdu, ale opravdu není! To pochopí již i malé dítě, tupoune!

267691

24.04.2012 13:19

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Neuvěřitelný tupý hlupák ten TMO!!!!! Někdo tu psal, že je to asi ještě horší, že je agilní [chechtot]
Pochop alespoň ty tmáři, že dříve si ty "dotace" jak mylně uvádíš, si platili lidé sami sobě. Dnes to platí pijavicím a lichvářům. Co je lepší tupoune?
Dnes nám pijavice/bankéři (ne socky) odčerpávají z ekonomiky až 300mld. korun ročně, zatímco ty socky tak necelou 1mld. Co je lepší? A to nemluvím, že ty socky nepracují často jen proto, že pro ně není práce a vytvořit si ji sami nemohou, protože na penězích sedí bankéři, tupoune!

267672

24.04.2012 13:07

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Tedy pokud takovýto tupouni se starají o naše finance...to potom chraň nás Bůh. Takové bláboly , jako tu píše TMO denně poslouchám z mainstremu...a stále to jde do hajzlu. Jak je to jen možné? Asi bude někde vir v systému, že TMO? A copak je asi ten úmyslně zavedený VIR? Schválně tupoune TMO, víš alespoň toto?

267668

24.04.2012 12:36

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Ne, ten kdosi vůbec tyto půjčky nemyslel, to ty jsi se zase chytnul něčeho, po čem můžeš šlapat,jako hovno košile. Ten kdosi se ani slovem nezmínil o bývalém systému. Ten kdosi má namysli úplně novou společnost bez lichvářů a parazitů a bez jakkoliv úročených půjček!
Ten kdosi navrhuje společnost solidární založenou na čistých tržních principech bez lichvářů, makléřů a podobných pijavic, bez dotací, grantů a pobídek, ale i bez sociálky, berňáků a jiných naprosto zbytečných institucí!Ten kdosi zaručuje naopak mnoho jistot, které jsou mnohem více potřebné, než cokoliv jiného.Najdete zde http://ozr.webnode.cz/ o kousek dál v článku CHCEME ZMĚNU!
Stát musí být řízený zdola pomocí obcí a pomocí průběžných voleb bez drahých volebních kampaní a kupování hlasů,ale hlavně s rychlým odvoláním politika z funkce tím, kdo ho zvolil, což systém průběžných voleb plně umožňuje.http://ekonomickareforma.cz/pdf/demokracie1.pdf

267663

24.04.2012 11:55

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Ta tvoje zkratka TMO asi bude mít něco společného s tmářstvím, že?
Tupoune, neodpověděl jsi ani na jednu konkrétně položenou otázku, protože prostě žiješ ve světě bludů a nesmyslů.
Multiplikační efekt a bankovní rezervy samozřejmně existují a díky tomu se děje, co se děje. Každý trochu inteligentní člověk, který se o to začne zajímat o tom ví. Jen TMO si myslí, že to je strašení. Hlupáku! Ale ani se nedivím, že to tak vypadá, když existují tací tupouni, jako jsi ty TMO!
Státní banka v současnosti NEEXISTUJE, neboť nad ní stát nemá žádnou moc, ale kdo na ní má moc je FED, což při své zateměnosti asi také neuznáš. Čili současná "státní banka" má byýt prý samostatná banka, která je ovšem ve skutečnosti pouze nástrojem FEDu a je bankou emisní, které poskytuje peníze s minimálním úrokem ostatním komerčním bankám. Tyto komerční banky až dávají nové peníze do oběhu na již lichvářský úrok, ale to jim nestačí, ještě zapojují multiplikační efekt, kterým získávají pomocí úroku až 10ti násobek reálné hodnoty zpět díky jen 2% bankovní rezervě v ČR. V praxi to znamená, že v ideálním případě je banka schopna získat z vaši vložené 1000Kč (při jen 10% úrocích z dalších půjček) pomocí neexistujících peněz až 10000Kč za rok!!!!! a vy dostanete tak 20Kč za vaši 1000-ci korunu!

Samozřejmě, že by nebyl problém při navrhovaných prakticky 99% bezhotovostních plateb, aby vše obsloužila jedna státní banka (my říkáme spíše zúčtovací centrum). To jen TMO má možná oprávněný dojem, že by to nebylo možné. Za současného stavu tedy opravdu ne! Ale já říkám, že by se totálně změnilo prostředí a pak by to možné a dokonce reálné bez problému bylo. A vůbec by to nebyla žádná mašinérie, ale jednoduchý fungující celek. Ten, kdo to ale chce pochopit NESMÍ vycházet ze současného pokřiveného stavu, ale musí si umět představit úplně jiné prostředí - což ovšem není příklad morálních mrzáků s pokřiveným uvažováním jen pro sebe a na úkor druhých!

Pokud si tohle chce čitatel řádně rozklíčovat, může navštívit stránky www.ekonomickareforma.cz/pdf/reformaold.pdf kde se o všem dozví a může pochopit, co se s ním hraje za hru!!!
Ani já se s tebou nebudu dále zabývat TMO, neboť umíš pouze vřískat, jak by to nešlo. Pokud neprojevíš alespoň trochu zájem o to, jak by to mohlo fungovat v jiném systému, pak je to z tupounem tvého typu ztráta času. Věřím, že alespoň ostatní začali mít zájem o možnost skutečné změny - ty jsi totálně ztracený a odsouzen k zániku jako parazit. Je mi tě líto tupoune, ale je to tvoje volba!

267661

24.04.2012 10:56

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Vojto 49, tak již začněte navrhovat(při svém zabedněném myšlení byste asi skutečně mohl být na postu, který je schopen navrhnou někoho na Nobelovku) na tu Nobelovku systém na Reformě společnosti o.s. který přesně toto umožňuje a dokonce je na tom postaven www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf
Kdyby jste byl totiž schopen trochu samostatně a logicky přemýšlet a nepodléhat ekonomickým tupounům, pak NAOPAK pouze systém s konstantním množstvím peněz v depozitu a proměnným množstvím oběživa (ale dle momentální reálné potřeby)- až ten zajistí důstojný život pro všechny, kteří mají zájem produktivně pracovat (ne tak pro finanční bankéře a makléře, kteří mít ovšem své místo v této společnosti, nebudou, neboť jsou to praziti)!
Jen raálný bezúročný (ne spekulativní)ekonomický systém, který bude mít logicky vždy v oběhu tolik peněz, kolik bude zrovna potřeba (což se jednoduše zajistí právě reálnými transakcemi - jak jednoduché)je trvale udržitelný systém, který nepotřebuje růst růstu, ale stává se naprosto stabilním neexpanzivním systémem založeným na spolupráci a ne na systému "urvi co urvi" na úkor druhého.
Je mi líto Vojto, ale máte velmi zkreslené zažité informace na kterých lpíte a které vám neumožní se odpoutat od zločinu, který se zde děje pomocí bank a jejich zotročovacího nástroje - ÚROKU! Jen bezúročná ekonomika je schopna prosperovat, aniž by rostl objem peněz v oběhu a naopak jen úrokový sočasný systém nutně potřebuje ke svému sebedestruktivnímu rozvoji stále větší a větší objem peněz v oběhu, aby vůbec mohl ještě přežívat ve své agónii než narazí(narazil)na limity.
Možná by vás mohlo zajímat, že množství imaginárních peněz v oběhu se zvyšuje v konečném zúčtování přesně o úroky, kterými jsou zatíženy všechny půjčky od bank. Že by náhoda? Ne, ne, p.Vojto, je to zákonité, protože si uvědomte, že všechny peníze v oběhu jsou vlastně dodávány do oběhu JEN a JEN pomocí dalších a dalších ÚROČENÝCH PŮJČEK. Všímáte si toho exponenciálního náběhu dluhů ve všech státech, které na tento zločinný úrokový systém přistoupily? Ne? Tak to je mi vás velmi líto - všichni, co se o tohle začali zajímat to již dávno pochopili! Zkuste to též, než budete psát takové nesmysly!

267656

23.04.2012 23:50

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 213.?.?.?

TMO, vůbec si nedovedeš představit, že taková státní banka půjčující bez úroku vůbec nemusí mít tak šílený personál a že její náklady na provoz pár výkoných počítačů - což by plně stačilo k zúčtování všech REÁLNÝCH bezhotovostních transakcí - by dosahovaly tak 0,001% procenta současných nákladů a zisků nynějších bank. Rovněž by měla přehled o pohybu všech peněz v ekonomice, což by totálně ubralo na korupci a spekulativních transakcích a finanční kriminalitě, protože by se zároveń zrušily finanční burzy jako přežitý nesmysl, který se totálně vymknul kontrole i původnímu účelu a slouží jen ke spekulativníme nereálnému zvyšování hodnoty dané instituce.
Zdalipak jsi se již někdy zeptal sám sebe k čemu jsou potřebné ty desítky bank (navíc zahraničních)? Tupá odpověď dnešních ekonomů je, že si přeci musí konkurovat. V čem si konkurují? Ve výši úroku? A co kdyby se zavedla ta státní banka, která by půjčovala peníze celé společnosti bez úroků. Mohla by nějaká jiná banka konkurovat? No nemohla....a proto by stáhly vocas a potichu by odkráčely odkud přišly a to prosím bez znárodńování. Nebo nejsme suverénní stát, který si nemůže zřídit svou banku se svými podmínkami?
Stát by díky bezúročným půjčkám nakonec prosperoval a vydělával na rychle se rozvíjející národní ekonomice a automatickém výběru daní rovnou z příjmů mnohem více, než na úrokách. V reálné nastalé ekonomice bez spekulací by vzniklo reálné tržní nezkreslené prostředí, kde by se dařilo všem, mimo bankovním a burzovním parazitům, kteří by jako jediní silně utrpěli! Mimochodem, víš vůbec, kolik zahraniční bankovní sektor působící zde vyvede hrubého z oběhu peněz na úrokách a poplatcích za rok? A víš co to je vůbec multiplikační efekt a jak pracuje? Víš, kolik je povinná bankovní rezerva v ČR? Ne? Tak to potom jo! Jsi opravdu odborník, stejně jako tohle nic nevědí ani vedoucí poboček bank - sám jsem se o tom přesvědčil a žasl jsem! Možná totiž, kdyby tohle věděli, udělalo by se jim z toho špatně a nemohli by dál takto okrádat ostatní poctivé lidi, kteří jsou zatlačeni do kouta a nemají jinou možnost, než na lichvu přistoupit!

267631

23.04.2012 23:22

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 213.?.?.?

TMO, nechtěl jsem tě tak častovat, ale když již si s tím začal sám, jistě se nebudeš zlobit, když tě nazvu parazitem a navícc hloupou loutkou, která nepobrala ani trochu poznání.
Vše, co tu tupče píšeš, vychází ze stavu současného systému, který je založen na úroku a který již opravdu dál fungovat takto nemůže, neboť to vůbec nedává logiku (tu ale lidé? jako to k další legální zlodějině nepotřebují, ba je na závadu). Vše, co popisuješ jako budoucí vývoj by se skutečně stalo....kdyby ovšem nedošlo ke zrušení úroku a s tím spojených zásadních změn!
Vím, že si ani nezkoušíš představit, co by se pak stalo....a to je ten váš největší problém, tupouni bez představ a fantazie závislí na bezpracném zisku na úkor druhých.
Společnost dle Reformy společnosti o.s. na www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.cz bohužel zatím nikde neexistuje, ale to neznamená, že se to jednou (až většina pochopí ten váš podvod) nemůže realizovat. Všichni a jistě i vy tupouni vidíte, že tento systém jde do pr...., to neokecáte ani vaší zmanipulovanou ekonomií. Jsou ale lidé, kteří již vědí a umí si představit, jak by to mělo fungovat v nové společnosti bez parazitů - takových lidí se střezte,vy tupouni bez fantazie a náznaku lidství.

267630

23.04.2012 18:05

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Ne vždy ale tomu tak bylo a ne všude tomu tak je, pánové! Ale vám stačí, že úrok je odměna za půjčku, že?...Až pochopíte, že toto je největší podvod tisíciletí a že není možno dál takto fungovat (jak fakticky, tak technicky),neboť jistina s úrokem jsou v globále nesplatitelné a mohou díky úroku JEN růst, pak jistě pochopíte, že na tu reklamaci patřila skutečně mozkovna vaše.

267595

23.04.2012 18:04

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Tak dle TMO je vše vlastně v pořádku, vše funguje jak má a nikde není problém...jen nám to vše nějak jde do pr....! Ale to se omluví krizí, že? A kde je nějaké řešení? Tak to již TMO nezajímá...Neuvěřitelný ignorant a manipulátor ten TMO...a ještě má dojem, že je nejchytřejší ještě o mnoho více než náš nejlepší ministr financí celého vesmíru MK.
Fascinuje mne, jak tito lidé typu TMO a Vojta49 to mají jednoduché a jak je jim vše jasné, jak jim stačí vysvětlení "ekonomů" že za vše může krize....krize, kterou si sami ve vhodnou chvíli spustili, neboť jim to přináší další bezpracné zisky na základě legalizované zlodějiny bank, kdy banky poskytují půjčky pomocí multiplikačního efektu, kdy mnohokrát půjčované stejné peníze vlastně neexistují - jsou imaginární- a zpět chtějí reálné peníze, nebo majetky a jako bonus ještě úroky - samozřejmně též již jako reálné peníze. Takže banka vlastně v podstatě půjčované peníze falšuje pánové! Bohužel toto je od roku 1991 legální a tedy nepostihnutelná zlodějina. Od té doby též probíhá nekontrolovatelné zadlužování. Ti, kdo chtějí vidět vidí...hlupákům ovšem stačí se mrknout do učebnice ekonomie!
Pánové, tohle vaše vysvětlení mi stačilo kdysi v roce 1995, kdy jsem ještě ho.no věděl a myslel jsem si, že učebnice ekonomie dává jasnou odpověď stejně jako tehdejší ekonomové.
Pánové, nejsem to já, kdo neví, jak to dnes vše (ne)funguje, jste to bohužel vy dva, kteří za dobu 20-ti let nepobrali ani smítko poznání a stále věří dnešním politikům a ekonomům a papouškují jejich "recepty", které nikdy nic nevyřešily. Nevím, která mozkovna zamrzla a která by potřebovala reklamaci.
Já řešení znám (je na www.ekonomickkareforma.cz/pdf/reforma.cz). Vy znáte prd a posíláte druhé na reklamaci mozkovny. Zde je vidět, jak je to dnes vše postavené na mozkovnu,že?
A vyvozovat o někom, že je závistivý, když zná řešení a naopak ten kdo ví prd není závistivý...tak to mi také hlava nebere. Ono totiž kdyby jste se alespoň trochu obtěžovali pánové přečtením návrhu programu Reformy společnosti www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf pak by jste možná zjistili, že se těm skutečně schopným(ne všehoschopným) nastavují v nové společnosti mnohem lepší podmínky pro získání bohatsví, než je tomu v dnešním systému. Ale vypadá to, že takový TMO by bohužel ostrouhal, protože je to patrně jeden z legálních peněžních zlodějů, kterým samozřejmě tento systém vyhovuje!
O ostatních "svobodných" činech subjektů, kteří si "dobrovolně" půjčují na zlodějský úrok, protože jinou možnost nemají a podobných blbostech, který do toho TMO zamotal, se snad ani zmiňovat nebudu, neboť asi nikdy tito morální mrzáci nepochopí, že půjčovat za úrok opravdu, ale opravdu není morální, i když je to bohužel v dnešní době normální. Ne vždy ale tomu tak bylo a ne všude...

Automaticky kráceno

267594

22.04.2012 22:11

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 213.?.?.?

No, je vidět, že takových TMO, kteří si pořád myslí, že úrok je odměna bankéři, který půjčí uloupené peníze, je mezi námi ještě mnoho! Bohužel je tento názor nastavený jako norma...bohužel!
Ono půjčovat peníze "vytvořené" multiplikačním efektem s 2%povinnou rezervou je pro banky fakt dobrý kšeft! Za těchto podmínek totiž banka získá v ideálním případě jen na úrokách z vaší vložené 1000Kč při 20% úroku za rok až 10000Kč jen na úrocích!!!! a vám z toho dá tak max 20Kč!!!!

Co takhle zavést státná banku, která bude půjčovat bez úroků z peněz, které budou patřit celé společnosti? Myslí si někdo, že by pak bylo potřeba zahraničních bank? Myslí si někdo, že by současné banky obstály v konkurenci nulového úroku?
Svou službu by pane TMO tato banky splnila stejně, jan by neodčerpávala, jako dnes všechny parazitující zahraniční banky) z oběhu neskutečných až 300mld. korun ročně, ktzeré se nenávratně vyvezoz ven a nám zde místo toho naskočí další dluh!
Přemýšlejme trochu - dluhy se díky úrokům skutečně dohromady splatit nedají a nikde na světě se nesplácí!!!!!! neboť to ani totiž není možné. Dokud budou úroky, není možné se dále nezadlužovat, protože bez dalšího zadlužení (minimálně na splacení úroků) by se systém velmi rychle sesypal, neboť by se silně odčerpaly z oběhu všechny peníze. Tohle chce logické myšlení a umět počítat alespoň do deseti pane TMO!

A opět odkaz na Reformu společnosti www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.cz kde je vše tohle názorně vysvětlené a zároveň odkazuji na systém průběžných voleb tamtéž http://ekonomickareforma.cz/pdf/demokracie1.pdf , které zaručují rychlou odvolatelnost politiků a přirozené omezení volebních kampaní. je tam toho dále mnoho, ale nad tím se musí trochu přmýšlet...takže nevím zda je to pro lidi typu TMO!

267521

20.04.2012 15:49

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.

pavelh14 78.?.?.?

Myslím, že odkaz na stránky Reformy společnosti je přesně to, co většina zde hledá a popisuje.
Vše, co je zde napsáno a co většina z vás doporučujete jako nějaké řešení je výborně zpracováno zde: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf
Někteří z vás jistě namítnete po přečtení, že je to utopie a že je to nereálné. Utopie možná, ale reálné to je, neboť se naopak jedná o reálnou ekonomiku, co je na stránkách RS popsáno, včetně průběžných voleb s odvolatelností politiků atd. atd.
Je to prostě komplexní návod, jak se elegantně dostat z vlivu neoliberálů s tím, že nikdo neřeší, zda je to možné, neboť možné to bude, až si všichni uvědomíme, že jinak to patrně nepůjde. Nemůžeme se přeci ptát těch, kterým současný peněžní systém vyhovuje a kteří jsou u moci a mají pod kontrolou média, zda systém, který navrhuje Reforma společnosti, je ten správný a zda nám ho dovolí realizovat!!

267314

07.01.2012 17:25

Proč USA potřebují velkou válku

RE: Hezké shrnutí....

pavelh14 213.?.?.?

Bohužel i nejen já zjišťuji, že není možné, aniž by to mělo desinformační charakter,zaměřit se JEN na nějaký výsek, a ten rozvést, neboť mnoho lidí již zjistilo, že všechno se vším souvisí a někteří lidé, protože jsou jen specializovaně studovaní, se nadokáží orientovat v celku a specializují se,(ostatní je uznávají jako specialisty) což ovšem vůbec nepřináší pozitivní efekt, jak někdo tvrdí,ale spíše naopak. Specialisti jsou odtrženi od "reality", žijí jen ve svém úzkém spektru poznání, což má za následek paradoxně stagnaci vývoje bytostí, neboť opravdu všechno se vším souvisí a tito lidé to nejsou schopni vnímat.
Pro zdárný a zdravý vývoj společnosti má mnohem větší význam univerzální poznání, které si každý může svobodně dále rozvíjet ( v tom je smysl a svoboda bytí), než úzká specializace, která většinou vede do slepé uličky destrukce, neboť se na tyto specialisty většinou navazují lidé s negativními záměry, které tyto specialisty jen znaužívají a nakonec i zneužijí.
Nemá opravdu smysl mluvit k masám jejich jazykem v domnění, že jim něco podstatného vysvětlíme, neboť oni žádný svůj jazyk nemají (to, co používají je jazyk jejich otrokářů modifikovaný tak, aby si nemysleli, že nejsou otroci a byly na to dotatečně hrdí - nejhorší je otrok, který si nechá namluvit, že je svobodný).
Vysvětlovat něco nového (třeba i převratného) někomu, kdo ještě "neutrpěl" dar většího poznání i v jiné úrovni, než hrubě materiální, je naprosto zbytečné a tito nepřipravení lidé se tomu zuby nechty podvědomě brání, neboť mají bytostný strach z čehokoliv nového nepoznaného, což je ovšem přirozené. Jde ale o to se tomuto přirozenému strachu ze všeho nového nepoznaného přestat bát, což se docílí pouze samopřičiněním se. Tzn. přestat se bát a chtít! Protože pokud se nechce, NIC nejde...a to platí i naopak.
Jeden takový návod, jak si třeba zařídit budoucnost bez strachu a nejistoty, je zde: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

260328

01.01.2012 22:37

PF 2012 upírů a banksterů

RE: čeho bude konec?

pavelh14 213.?.?.?

Pokud si nikdo na úrok nepůjčí, půjčí si za něho stát a všechny tak opět zadluží více, aby měl na splácení úroků ze státního dluhu. Z lidí to pak vytáhne na zvýšení nepřímých daní (DPH, spotřební daň), takže bohužel nepůjčováním si, se nic nevyřeší.
Pokud se ale chcete dozvědět, jak z toho opravdu ven, pak se začtěte zde: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf
To jsou asi zatím jediné stránky, kde je komplexně popsáno reálné a účinné řešení.

259992

06.12.2011 09:46

Jaderná válka na obzoru

RE: Textove nepresnosti, nebo jen autorcina nezdatnost?

pavelh14 78.?.?.?

...a já tomu rozumím naopak velmi dobře. V dnešní(jak se píše v příspěvku, negativní době) se opravdu toho mnoho nesmí a už vůbec ne ukázat na prapříčinu všeho, co dostalo tuhle zvrácenou a negativní společnost do současného stavu. Takže podobně to bylo i s raketami USA, které byly již dříve instalovány v Turecku proti SSSR. Kuba byla jen adekvátní odpověď bývalého SSSR.

258097

18.10.2011 22:42

Hrdina Sulík. Najdou se podobní i u nás?

RE: Ano aj nie

pavelh14 213.?.?.?

No, perfektní analýza sahající skutečně až ke kořenům. Přesně tak to vidí i Reforma společnosti o.s. www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf a zroveń nabízí k celospolečenské diskuzi na http://ekonomickareforma.ning.com/ svůj koncept řešení vzniklé situace za kterou samozřejmě může ÚROK!! Bez přechodu na bezúročnou ekonomiku a zavedení peněz jen jako směnného prostředku, to prostě nepůjde!
Pane UDO přidejte se do diskuze na zmíněných stránkách. Myslím, že by jste byl velmi potřebný, neboť máte jako jeden z mála úplně jasno. [smích]

255432

07.10.2011 22:57

Operace Trojský kůň

RE: .

pavelh14 213.?.?.?

Tak ta přednáška nemá chybu! Evidentně se ukazuje, jaké jsou skutečné hodnoty dnešní společnosti a že se tyto neoliberálové neštítí ničeho!
Co taková burza přinese společnosti? Vůbec nic! Nechápu, jak se toto okrádání lidí, kteří opravdu produktivně vytváří skutečné hodnoty, může pokládat za vědu a vyučovat na vysoké škole! Vždyť ti studenti se učí jak okrádat poctivé lidi - nic jiného.
No prostě hnus! A toto chce někdo dávat za příklad? Uvědomte si všichni, že kdyby to takto dělal každý, tak chcípnem hlady. Toto by se mělo zakázat!!!!!

www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf zde je řešení

254754

28.09.2011 14:32

Proberme se, Švejkové!

RE: Takových výzev je milion do roka

pavelh14 213.?.?.?

Sakra lidi, cožpak vy už nikdo neumíte vůbec číst. Jak to chtete udělat, aby se lidi dali dohromady, když nikdo nic nečte a jen každý vykřikuje, že nikdo nezná a nenabízí opravdové řešení.

Jak by měly probíhat volby je zde. www.ekonomickareforma.cz/pdf/demokracie.pdf Je tam jsně navrženo, že volby by byly průběžné. Tzn., že každý občan by dostal k dispozici řekněme 10hlasů a ty by pomocí elktronického hlasování přes internet PROPŮJČIL buď jednotlivci, nebo straně a to samozřejmě i více subjektům. Subjekt s nejvyšším počtem hlasů (na místní úrovni) by pak byl zvolen.
Celá krása je v tom, že pokud by tento udělal nějaký průšvih, nebo něco, co by se lidem, kteří ho zvolili nelíbilo, okamžitě by sedli k počítači a hlasy by mu odebrali a případně dali někomu jinému. Pokud by ten zvolený měl najednou méně hlasů, než další v pořadí, do týdne by přebral funkci zastupitele ten s momentálně nejvyšším počtem hlasů.
Zvolený by neměl ani imunitu, ani jistotu, že za týden nebude vyměně. Věřím, že brzy by se vybral ten správný člověk, který by ve funkci zástupce mohl být velmi dlouho a lidé by s ním byli spokojeni. Myslíte, že by to takto nešlo?

No a ta podstatnější věc, jak změnit systém, aby pracoval pro občany, ne pro bankéře, je zde: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf Čtěte prosím, než budete zbrkle reagovat!

254107

27.09.2011 23:53

Proberme se, Švejkové!

RE: Takových výzev je milion do roka

pavelh14 213.?.?.?

Ale vždyť to v tom odkazu je navržené, jak to opravdu udělat. Proč si to nejdříve nepřečteš. Je tam navrženo vše!
A pokud bude někdo chtít znát i velmi dobré řešení, jak volit, aby se tam nedostali všehoschopní a neodvolatelní šmejdi pak je to zde:
www.ekonomickareforma.cz/pdf/demokracie.pdf

254050

27.09.2011 23:11

Proberme se, Švejkové!

RE: Takových výzev je milion do roka

pavelh14 213.?.?.?

Už jsem to psal někde nahoře, ale tedy ještě jednou:

Udělat a vyhrát revoluci je těžké, ale ještě těžší je vědět co potom. Vždy po každé revoluci se k pádlu dostali opět ti samí a výsledek je zde - krize a dekadence společnosti. Ostatně už se tím ani netají, http://www.novinky.cz/ekonomika/245823-svetu-vladne-goldman-sachs-miluji-krize-sokoval-bbc-investor.html tak jim ovčané podlehli!

Pokud již nechceme, aby to tentokrát dopadlo stejně jako v historii vždy, měli bychom si konečně uvědomit, kde je stoletý skrytý problém (vir v systému), který tam byl kdysi nanápadně vsunut aby sloužil k zotročení lidstva a přesunu veškérého majetku do úzké skupiny lidí.
Nelze to tu ale rozepisovat vše, neboť je to obsáhlý návrh, ale kdo přeci jen chce znát ten vir a dokonce i navrhované řešení jak tento vir v systému odstranit, pak se jistě rád začte zde a začne o tom opravdu přemýšlet: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf Upozorňuji, že to není na letmé přečtení, ale na podrobnou anlýzu a konfrontaci se současným peněžním systémem!

Pokud si ale někdo myslí, že takové návody najdou v ČT, nebo v novinách, tak se silně mýlí. Já již nestačím všude, kde lidi volají po nějakém nenásilném řešení, ani psát. Tak do toho!

254045

27.09.2011 22:54

Proberme se, Švejkové!

RE: Násilí není program! A pokud chci něco změnit, musím přesně vědět,čím stávající systém nahradit!

pavelh14 213.?.?.?

Udělat a vyhrát revoluci je těžké, ale ještě těžší je vědět co potom. Vždy po každé revoluci se k pádlu dostali opět ti samí a výsledek je zde - krize dekadence společnosti. Ostatně už se tím ani netají, http://www.novinky.cz/ekonomika/245823-svetu-vladne-goldman-sachs-miluji-krize-sokoval-bbc-investor.html tak jim ovčané podlehli!

Pokud již nechceme, aby to tentokrát dopadlo stejně jako v historii vždy, měli bychom si konečně uvědomit, kde je stoletý skrytý problém (vir v systému).
Nelze to tu rozepisovat vše, neboť je to obsáhlé sdělení, ale kdo přeci jen chce znát ten vir a dokonce i navrhované řešení jak tento vir v systému odstranit, pak se jistě rád začte zde a začne o tom opravdu přemýšlet: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

254044

13.09.2011 23:33

Otevřený dopis zpravodajcům ČT

no comment

pavelh14 213.?.?.?

Zde snad není ani o čem diskutovat. Naprostý souhlas s autorem. Nyní jen, aby si to ti, pro koho je to určené, přečetli.

253277

11.08.2011 22:24

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: a kdo tento vykořisťující systém podporuje?

pavelh14 213.?.?.?

Myslím, že dobré řešení a know how je na www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

250591

11.08.2011 12:35

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: a kdo tento vykořisťující systém podporuje?

pavelh14 78.?.?.?

Nemusíte souhlasit vůbec s ničím z mého příspěvku. To ale neznamená, že máte pravdu. Napsali vám to i ostatní, že pokud si nepůjčí lidi a firmy, půjčí si za ně stát a z lidí (i z těch, co si nepůjčí) to dostane na zvýšených daních.
Bez stále většího půjčování tento systém prostě neumí a nemůže přežít. Však je to přeci všude ve světě vidět (dokonce i v USA), že dluh jen narůstá a nikde se nesplácí - to všude jen remcají po hospodách?
A jak byste si představoval opravdové řešení vy sám. To, co jste napsal, samozřejmně hlavní problém vůbec neřeší!

250524

11.08.2011 00:02

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: a kdo tento vykořisťující systém podporuje?

pavelh14 213.?.?.?

Je obrovský omyl, kterým trpí rádoby chytráčci, kteří říkají, že nikdo nikoho nenutí si půjčovat a tím platit úroky z kterých žijí banky a bohatí.
Tito primitivové si nevidí na špičku nosu, neboť se vůbec nesnaží zjistit, jak celý dnešní systém funguje a místo toho tu vykřikují bludy, že lidé jsou hloupí, když si půjčují. Ano jsou hloupí,ale jinak to nejde! Někdo si prostě půjčit na splcení úroků musí, jinak přijde o vše! Exekutor je sviňa.
Je třeba si ale uvědomit, že bez dalších a dalších půjček tento systém prostě nemůže fungovat a sesyspal by se velmi brzy! Nemá smysl to primitivům vysvětlovat - ti vidí jen to, že objevili Ameriku, když vykřikují, že si nikdo půjčovat nemusí. Ať si na to přijde každý sám, jaká to je pitomost! Já jen mohu dát odkaz na www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf kde je to vysvětlené a hlavně je tam i navržené řešení!!!
Jedna věc je ale jistá. Když si nebudou půjčovat lidi, bude si muset půjčit stát více a více, protože on alespoň ty úroky platit musí. A z čeho je má platit a čím? A když si stát více půjčí, bude muset platit větší úrok a kde na to vezme? No přeci zvedne daně - a to i vám všem, kteří jste si přímo nepůjčili. Ale nezuofejte, stát si ochotně půjčí i za vás a ty potřebné peníze na úroky z vás dostane na daních!
Jinak mohu říci, že článek je velmi pěkný a vystihuje velmi mnoho oficiálně nevyřčeného. Nepsal to jistě žádný mladík, ale člověk vyzrálý a velmi reálně uvažující. Velmi chválím! Chtěl bych autorovi poděkovat a poprosit ho, aby se mrknul na výše zmiňované stránky, kde se dozví i řešení všeho, co tak pěkně popsal a zapojil se do řešení současného problému, neboť má jasno a ví o čem píše.

250453

10.08.2011 13:37

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Proroctví palmových listů

pavelh14 78.?.?.?

Uvědomte si, že peníze (pokud to má fungovat) musí sloužit jen jako prostředek směny a ne jako zboží.(vysvětlené je to jinde, např. zde" www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf) Když si půjčíte sekačku, neplatíte též sekačkou!

250382

08.08.2011 21:50

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Opovrženíhodný dluh.

pavelh14 213.?.?.?

Každý, kdo jen trochu začal přemýšlet o celém globálním současném finančním systému musí přijít na to, že každý stát, který přijal "pomoc" od MMF, nebo SB či ECB, se zákonitě musí dostat do stejné situace, jako je nyní Řecko. To je jen lídrem v dění kolem dluhů, ale především úroků. Jak již tu někdo správně napsal, některé státy již dospěly tak daleko,(ČR se do této situace dostane patrně příští rok) že si musí půjčit i na úrok, neboť vlastní ekonomika již není schopna produkovat ani na úroky.
Kdo prostě přemýšlí, ten ví, že půjčka i s úrokem nejde v globálu NIKDY splatit. Vždyť to sakra vidíte všichni kolem sebe,který stát vrací půjčky? Tak o čem se tu stále píše. Věc je prostě jasná - bez zrušení úroku se do stejné situace, jako je nyní Řecko dostane každý stát, který přijal současný systém založený na dluhových penězích a na úroku - šmytec!

250242

14.07.2011 23:23

Okupace Řecka bankéři

RE: Zase to nešťastné generalizování

pavelh14 213.?.?.?

Ano to je přesně ono, co již dávno nevrhuje www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf Je to tam velmi pěkně zpracované asi na 50ti stránkách a mám radost, že se k tomu již přibližují a ztotožňují další a další, kteří mimoděk celkem logicky a empiricky pochopili, že je to asi jediná nenásilná cesta, jak se z toho elegantně dostat.

247986

14.07.2011 23:09

Okupace Řecka bankéři

RE: Schíza

pavelh14 213.?.?.?

A co když někdo není kritik a nabízí řešení? www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf Ono to chce hledat, řešení v telce neuvidíte, vodopáde! A protože to v telce neuvidíte, je to záruka, že to funguje!
S půjčováním ale není problém. Problém je s půjčováním na úrok - to totiž nikdy nejde splatit bez dalšího půjčení. A takto to roste exponenciálně až jsme tam, kde jsme!
Řešením je tedy přechod na bezúročnou ekonomiku na čistých tržních principech bez lobbystů a korupce. A vůbec není třeba dělat nějaké pogromy na bankéře. Proč? Oni by odešli sami, kdyby si stát zřídil svou banku, která by půjčovala bezúročně. Jak jednoduché, že?

247985

24.06.2011 23:38

Světový dluh je nesplatitelný, jediným řešením je monetární kolaps

Chce to reformu společnosti

pavelh14 213.?.?.?

Přečetl jsem si celou diskuzi a jsem s podivem, že se nikdo nezmínil o velmi pěkném konceptu Reformy společnosti na www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf Je tam totiž vše, o čem se zde hovoří, zpracováno do technicky proveditelné podoby.

246756

24.06.2011 23:12

Světový dluh je nesplatitelný, jediným řešením je monetární kolaps

RE: Prostá matematika

pavelh14 213.?.?.?

Problém je ale dále v tom, že když by se ty dluhy splatily, stále by nebyly splacené úroky .... a peníze již by nebyly!

246755

27.04.2011 00:03

Co je demokracie?

RE: Řešení existuje

pavelh14 213.?.?.?

Myslím, že pravidla a koncept na www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf jsou vymyšleny tak, aby to šlo technicky realizovat a přiblížovalo se to požadovanému ideálu.
Též mám dojem, že průběžný volební systém, tak jak ho navrhuje Reforma společnosti zde: http://ekonomickareforma.cz/pdf/demokracie.pdf by vyselektoval skutečně ty lidi, které by se též přibližovali ideálu.
Takže Vojto, nikoho není třeba poprosit, oni takové pravidla již vymysleli a ochotně je předají k posouzení a případnému dopracování každému zájemci.

242724

26.04.2011 23:41

Konfiskace libyjských státních investičních fondů

RE: Život v Libyi

pavelh14 213.?.?.?

Jestliže je toto pravda s tou životní úrovní Lybijců co píšete Ivane, pak to, o co se snažíme zde na www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf je toho pouhý odvar a přesto to mnoho lidí i zde považuje za utopii a nerálnou věc.

242722

06.04.2011 17:45

Je naše země připravena na výrazné změny?

RE: zajímavý článek, který se skoro dotýká prapodstaty problému

pavelh14 78.?.?.?

Pane Vojto, ve své odpovědi jste vůbec nereagoval na to ,co jsem vám odpověděl a čím jsem argmentoval. Začínáte vytahovat úplně něco jiného, což je znak, že se snažíte od mých argumentů distancovat - nemáte na ně odpovědi, které by se hodily do vašeho neoliberálního myšlení.
Ani já nebudu na vaše teze reagovat, neboť je to stejně zbytečné, vždy si stejně melete svou a odpovědi, které nezapadají do vašeho myšlení ignorujete. Je to typický způsob neoliberálů, jak diskuzi rozmělnit a odvrátit od odpovědí, které vlastně (aniž by jste museli připusti váš error v myšlení a postojích) nemáte a mít nemůžete!!! [smích]
Mějte se fajn, diskuze s vámi a vám podobných je ztráta času a nikomu nic nepřináší pozitivního [zmaten]

241192

06.04.2011 00:35

Je naše země připravena na výrazné změny?

RE: zajímavý článek, který se skoro dotýká prapodstaty problému

pavelh14 213.?.?.?

.... a opět jen konstatování bez jakýchkoliv důkazů . Já naopak zcela logicky dokazuji, že katastrofu zaviní tento peněžní systém. A pokud tyto argumenty nestačily, pak je dle libosti možno se podívat kolem sebe a ten kdo má oči, vidí...ale musí chtít vidět!

241167

06.04.2011 00:28

Je naše země připravena na výrazné změny?

RE: zajímavý článek, který se skoro dotýká prapodstaty problému

pavelh14 213.?.?.?

Už váš předpoklad, že bohatství jsou pouze peníze, jak z vaší odpovědi vyplývá, je i váš hlavní problém!

Kdybyste si přečetl text naší reformy na www.ekonomickareforma.cz, vcelku brzy by jste zjistil, že my nemáme nic proti hromadění bohatství. Ovšem my uznáváme bohatství nejen peněžní a materiální, ale i duchovní. Naši bohatí občané budou vlastnit především vyrobené statky. To bude jejich bohatství. A peníze budou jen prostředkem směny, stejně jako to bylo v dobách, kdy penězmi bylo cokoliv a úrok neexistoval, stejně jako neexistuje dnes v jistých arabských státech. A právě proto má např. Libye NEJMENŠÍ dluh na světě - zatím! Než to do rukou vezmou ti vyvolení. Zvláštní, že? A není to tím, že má ropu. O tom doufám nebudeme polemizovat, to bychom museli vzít v potaz i jiné státy s mnohem větším ropným bohatstvím, které se od jisté doby topí v dluzích a nebo naopak jiné státy v Jižní americe, které se díky tomu, že ty Vyvolené vyhnaly, se z pasti dostali a začínají velmi prosperovat!! To nebude náhoda!

Zdrojem bohatství tehdy byla (stejně jako to musí být do budoucna)produktivní práce a statky z ní vytvořené! To, že je to dnes obráceně asi těžko někdo může pokládat za správné. Pokud ano, nedospěl ještě k dostatečnému poznání, aby tak jednoduchou věc mohl pochopit.
Úrok je prostě prostředkem k ovládnutí lidstva. Já jsem dal mnoho logických argumentů, že to tak je...vy jste se zmohl pouze na strohé konstatování, že tomu nerozumím. Ať si každý udělá obrázek sám, kdo tomu ve skutečnosti rozumí více. Dnešní realita může hodně napovědět.....

241166

05.04.2011 23:06

Je naše země připravena na výrazné změny?

RE: zajímavý článek, který se skoro dotýká prapodstaty problému

pavelh14 213.?.?.?

pokračování

TOTO tvrzení je neoddiskutovatelné a je to zásadní vir, který je do systému úmyslně zanešen za účelem ovládnutí lidí minimálně po stránce ekonomické. A prostředkem je úrok, který plíživě a maskovaně dokáže nakonec přeskupit veškerý majetek občanů i států do rukou úzké skupiny lidí. A vy se na tom zajisté podílíte též a nejhorší je, že vědomě, neboť není možné, aby jste celý podvod ještě nepochopil!!!

241161

05.04.2011 23:05

Je naše země připravena na výrazné změny?

RE: zajímavý článek, který se skoro dotýká prapodstaty problému

pavelh14 213.?.?.?

Člověče, vy jste školený profesionální demagog! Nejen, že jste ani na jednu mou připomínku a vysvětlení neodpověděl, vy jste to překroutil tak nesmyslně a použil naučené klišé, že mám dojem, že se živíte jako bankovní úředník, či nějaký spekulant. Jen takový člověk si může lhát do vlastní kapsy - ale dlouho vám to nepomůže!

A tato věta: Správný systém by neměl svým občanům vůbec umožnit, aby se dostali do existenčních problémů, ale zároveń by měl mít každý občan stejný přístup k penězům, ale s maximální odpovědností a ručení celým svým majetkem - vůbec nepopírá sama sebe. To jen ve vašich myslích se to tak jeví, neboť nejste schopni jinak uvažovat. Ta věta má svůj hluboký a reálný smysl. Jen je třeba prostudovat nový systém na www.ekonomickareforma.cz a měl by jste pochopit, že vše co jste napsal je nesmysl.
Nepoužil jste jediný argument, aby jste vyvrátil třeba moje tvrzení, že by při splacení všech půjček zcela zmizely peníze, kdyby se v tu samou dobu neposkytly jiné půjčky. Vlastně ani žádný agument mít nemůžete, proto jen demagogicky konstatujete stejně, jako že banky pomáhají využívat ekonomický potenciál (rozumnějme peníze, které banky mimochodem vytváří multiplikačním efektem a tedy nelegálně, protože je vůbec nevlastní, ale půjčují), a proto jsou to neskutečné dluhové peníze za které ale chtějí vrátit reálné peníze i na úrokách, které ovšem do oběhu nedaly. Myslíte, že lidé na to musí mít "chytré" bankovní úředníky, aby věděli, kam mají vlastně ty své peníze alokovat? Ještě mi řekněte, že právě úroky zařizují správnou alokaci zdrojů a nadobro jsme spolu skončili, protože to opravdu nemá smysl!
A vy si myslíte, že si každý dnes může půjčit kdy chce a kolik chce,nebo vůbec, když tvrdíte, že raději budete žít v tomto systému, než v tom, kdy má každý rovný přístup k penězům - ovšem s maximální odpovědností a ručení celým svým majetekem? Uvědomujete si, že pokud (a hodně lidí argumentuje tím, že řekne pokud se ti to nelíbí, tak si nepůjčuj) si nepůjčí dostatečný počet lidí tak, aby se do oběhu dostalo potřebné množství peněz z kterých je nutné splatit nejdříve ÚROKY, pak si za každého toho nepůjčovatele prostě půjčí stát a po těch nepůjčovatelích to výpalné dostane pomocí daní, které zvedne, přesně, jak to má v úmyslu nyní s DPH a dalšími nepřímými daněmi!? Takže, pokud si nepůjčíme všichni na cokoliv v dostatečné míře, která se neustále zvedá tak, jak rostou úroky, udělá to za nás stát. Je tenhle poznatek ze znalosti finanční gramotnosti? Je to prostě jasný důkaz a argument, že tato "ekonomika" může fungovat jen jako dluhová a je založená na růstu růstu a s tím spojené drancování zdrojů...a to nemůže dobře skončit, neboť zdroje nejsou nevyčerpatelné!
TOTO tvrzení je neoddiskutovatelné a je to zásadní vir, k...

Automaticky kráceno

241159

04.04.2011 23:30

Je naše země připravena na výrazné změny?

RE: zajímavý článek, který se skoro dotýká prapodstaty problému

pavelh14 213.?.?.?

Tahle vaše odpověď je obrovský omyl, neboť banka není a ani se nechová jako jiné firmy.
1)Banka "vyrábí" peníze z peněz a to jiná firma nedělá. Je to prachsprostá zlodějina posvěcená státem! Takovou možnost také jiná firma nemá. Pokud by tohle udělal kdokoliv jiný (půjčovat neskutečné, zfalšované neexistující peníze a chtít za to reálné peníze ve formě úroků), bude zavřený až zčerná. Banka se tedy ani náhodou nechová jako jiná firma!!!!
2)Samozřejmě, že část peněz ze svého posvěceného lupu banka použije na krytí svých nákladů - tyto peníze se skutečně vrací do ekonomiky, ale víte jak je to část? Já si dovedu odhadnout, že to není ani 5% ze zisku. A i kdyby to bylo 90%, stále by 10% chybělo na splacení úroků. A že i těch 10% dělá slušné miliardy, jistě každý pochopí. A protože jsou banky zahraniční, není problém tu větší část zisku prostě vyvézt a tím ji odčerpat z ekonomiky. Co to způsobí, vidíme v reálu!
3) Zisk bank je obrovský (mám dojem, že kolem 200mld. ročně)a nejhorší na tom je, že jsou to vlastně peníze získané parazitním chováním - tedy odčerpané bez vytvoření další hodnoty - z neproduktivní činnosti - tedy na úkor někoho jiného! Kohopak asi?
4) Ten příklad s půjčeným autem silně kulhá, neboť není dotažený do konce a navíc nemá s činností bank nic společného již třeba v tom, že si nepůjčíte imaginární, ale skutečné auto, což se v případě půjčení dluhových neskutečných neexistujících peněz od banky říci nedá! Směšujete jablka s hruškami a vytváříte neskutečný obraz reality.
5)Pokud umíte počítat 1+1 , pak je přeci nad slunce jasnější, že na splacení úroku JSOU potřeba další peníze, které se do oběhu datanou jako další půjčky. Jo, pokud by banky braly jako úroky výrobky, pak by byla situace zcela jiná a řešitelná, ale oni chtějí výhradně reálné peníze navíc za své půjčené imaginární a to nemá řešení! Je vám snad jasné, že všechny peníze v oběhu jsou peníze dluhové z realizovaných půjček. Je vám snad jasné, že kdyby se nějakým zázrakem mohly splatit všechny půjčky, pak by úplně zmizely peníze z oběhu!!! A kde jsou ty extra peníze na úroky? Přemýšlejte sakra trochu, chlape a nemíchejte sem finanční gramotnost. Správný systém by neměl svým občanům vůbec umožnit, aby se dostali do existenčních problémů, ale zároveń by měl mít každý občan stejný přístup k penězům, ale s maximální odpovědností a ručení celým svým majetkem. Pak by se teprve nechalo hovořit o tak přiblblém termínu, jakou je finanční gramotnost a možná by jsme se divili, jak by najednou byl každý finančně gramotný.

241118

04.04.2011 22:11

Je naše země připravena na výrazné změny?

RE: zajímavý článek, který se skoro dotýká prapodstaty problému

pavelh14 213.?.?.?

Jako vždy a všude se vždy uteče od prapodstaty problému. Říkám zas a znova, že problém jsou úroky!!! vše ostatní by se nechalo uregulovat, ale úroky nás vždy dostanou nakonec do pasti, z které není úniku. Snad všichni vidíte, že je celá Země zadlužená a pokud jste si nevšimli, NIKDO nesplácí vlastní půjčku, ale jsou rádi, když dají nějak (většinou dalším půjčením)dohromady peníze na úrok.
Jak to, že to nikomu nepřijde divné, jak to, že se se to bere jako normální věc? Žádný stát nesplácí půjčky a nikdy splácet nebude a vše je v pořádku a nikoho to netrápí! Divné, že?

A k tomuhle Za prvé, peníze vytvořené při půjčce opět zmizí při splacení půjčky
To je sice pravda, ale je tu ten problém, na který upozorňuji. Uvědomujete si, že bylo půjčeno (vydáno do oběhu) množství peněz jen na půjčku a nebylo vydáno množství peněz na úrok??? A v tom to je!!! Pokud si to vezmete v globálu, peníze na splacení úroku neexistují a nelze je tedy vrátit!!! Proč tohle nikomu nedojde? Aby se nechal vrátit i úrok, musí se do oběhu dastat další půjčka, která ovšem opět zvyšuje potřebu více peněz na splacení úroku a tak je v oběhu opět ještě větší nedostatek peněz na splacení úroku. Bohužel si to takto před sebou tlačíme dál a dál a zadlužujeme další generace. Cožpak to nevidíte?
Opět vás odkazuji na stránky www.ekonomickareforma.cz , kde v sekci Text reformy je celý problém rozluštěný a vysvětlený a navíc je tam nastíněno i řešení tohoto problému. Mám obavy, že jinak se z toho nedostaneme!

241112

31.03.2011 23:28

Je naše země připravena na výrazné změny?

zajímavý článek, který se skoro dotýká prapodstaty problému

pavelh14 213.?.?.?

Pan Zelenka má všeobecně názory, které se velmi přibližují k mým, ale je zde jeden rozdíl, který je dle mne podstatný a pokud nebude tento napraven, nikdy nic změnit nepůjde.
Dnes jsem například sledoval Máte slovo s pí.Jílkovou, kde bylo téma Sazka. Jako prakticky ve všem a všude se bohužel "řeší" podružné věci. Stále všichni hovoří, jak by to udělali oni, ostatní zase říkají, že je to třeba jinak, ale vždy se skončí u nedostatku peněz. Nějak jsme si na to zvykli a myslíme si, že je to tak běžné, že jsme chudá země, že nemáme ropu atd. atd.
Prapodstata problému je ale neomezená moc bank a zavedené úroky. Je zajímavé, že tohle všem uniká. Uvědomte si, že kdyby se odstranila parzitická funkce bank, odstranil by se i nedostatek peněz a celá společnost by nutně musela začít prosperovat. Dnes to prostě nejde, neboť banky s jejich lichvářskými úroky odčerpají veškeré peníze vytvořené v produktivním sektoru pomocí úroků a na vše ostatní si opět musíme od stejných zahraničních bank půjčit....a kolo se uzavřelo a drtí nás čím dál více. Díky tomuto systému se z lidí stávají ekonomičtí otroci a nůžky bohatství se stále rozevírají. V současném systému je zavedena tzv. kladná zpětná vazba, která jak jistě všichni víme celý systém destabilizuje a rozkmitává stále více, až dojde ke kolapsu. Z principu je tento systém neudržitelný. Prosím proto začít hledat problém zde!!!
Velmi mnoho lidí si stále stěžuje, že neexistuje komplexní systém, který by měl řešení (v článku si stýská autor). Osobně jsem velmi dlouho(několik let hledal též) než jsem našel stránky www.ekonomickareforma.cz, kde v sekci Text reformy je velmi dobrý a komplexní návrh nového systému, který problém řeší právě od základu (destruktivní vliv bank s jejich úroky) a tedy nabízí koncept, který je technicky proveditelný. Zda je ovšem politicky průchodný je jiná otázka. Na rozdíl od současného peněžního systému , který nemá ani technické řešení, je to ovšem velký pokrok.
Takže KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ existuje, jen si ho je třeba najít, přečíst a pochopit. Jak je v článku p.Zelenky též uvedeno, je třeba na nové řešení pohlížet též novýma očima z nové pozice. Pokud se to budete snažit pochopit pomocí současného pokřiveného myšlení, nikdy se vám to logicky nepovede a nutně dojdete k závěru, že je to utopie, či blbost! Znáte ale jiné komplexní řešení současného průšvihu? Pokud ne (a myslím, že ho nikdo ani znát nemůže, neboť dokud se neodstraní vliv úroku, nic se změnit prostě nemůže - je to úmyslně zanešený vir do systému) pak začněte studovat na www.ekonomickareforma.cz

240844

29.03.2011 23:50

Daně, daně a zase daně

RE: výpalné

pavelh14 213.?.?.?

Zásadní problém není ani tak v daních (stát musí být z něčoho živ) ale v úrokách bank, kdy v současné době zahraniční banky odčerpají především pomocí úroků skoro veškeré peníze z produkce ještě českých firem. A protože úroky se dávají do nákladů, na daně pro stát nezbyte mnoho, a proto není možné ani sestavit alespoň vyrovnaný státní rozpočet a musíme si znova půjčit a úroky opět stoupají a banky stále zvyšují svůj zisk, který(protože jsou zahraniční) většinou vyvezou ven a nám zbyte ho...
ÚROK je problém - ne daně!!!
Detailně vysvětleno na www.ekonomickareforma.cz v sekci Text reformy

240710

29.03.2011 23:39

Tragické selhání „post-komunismu“ ve východní Evropě

RE: Zbytecne cerny clanek

pavelh14 213.?.?.?

Máte pravdu, nežijeme si tak špatně. Zapomínáte ale, že je to vše na dluh, který již začíná dosahovat rozměrů z něhož není cesta zpět. Zadlužili jsme i budoucnost našich dětí. Osobně tedy velkou radost z toho, že se mám relativně dobře, nemám! Musíme-li si již půjčit i na splácení úroků netvrdil bych, že si ještě dlouho budeme žít dobře. Jsme v pasti, z které je jediná cesta: www.ekonomickareforma.cz v sekci Text reformy.

240708

29.03.2011 23:14

Víme, co chceme?

RE: Takto NE

pavelh14 213.?.?.?

Víte, problém je u lidí, kteří uvažují jako vy v tom, že si jakousi autocenzurou obrací otázky tak, jak to mají elitami vnuceno pomocí médií. Vše je totiž obráceně a dokud si to nepřipustíme, není opravdu šance se z tohoto "zajetí" dostat.
Je to totiž tak, že oni si skutečně mohou dovolit JEN to, co jim dovolíme MY!!! a ne že oni nám to nedovolí!
Existují totiž mnohem silnější síly, než síla jejich zbraní. Tato síla je v každém z nás a probouzí se v okamžiku, kdy si uvědomíme, že jsme to My, kteří můžou vše, co je v souladu se silami dobra. Problém je v tom, že Oni nějakým způsobem dokázali, že My si to nejsme schopni uvědomit. Začínají to ale přehánět, hroutí se jim to pod rukami a díky tomu se začíná stále více lidí probouzet a uvědomovat si vlastní sílu. Po probuzení jsou tito lidé ale silně zmatení a nevědí co se děje, kde se ocitli a začnou hledat a tápat. Nyní je třeba tyto lidi sjednotit na nějaké platformě (kterou by mohla být právě Reforma společnosti na stránkách www.ekonomickareforma.cz v sekci Text reformy), aby se již tak velká síla probuzeného jednotlivce mohla znásobit a získat tak pozitivní protisílu, která by následně přemohla bariéru nevědomí a dokázala konečně lidstvo osvobodit z ekonomického zotročení.
Vím, zní to jak pohádka, ale myslíte si, že právě pohádky nejsou pozůstatkem paměti lidstva z kterého je třeba silně čerpat. Zkuste se nad tou zdánlivou blbostí zamyslet. Nemohla by v těch pohádkách být přeci jen inspirace - vždyť jsou všechny tak stejné....nemají nám opravdu něco říci!

240705

29.03.2011 22:23

Víme, co chceme?

RE: Takto NE

pavelh14 213.?.?.?

Omlouvám se za trochu skryté informace o ekonomické reformě. Je pravdou, že jsem to již několikrát připomínkoval, že by k tomu mohl být přístup přímější.
Pokud tedy opravdu máte zájem si celý pěkně zpracovaný text přečíst a zamyslet se nad tím, pak je to na: www.ekonomickareforma.cz klepnete na Text reformy a stáhne se vám celý dokument v pdf. Je to přes 50 stran, ale i přes veškerou snahu se zatím při komplexnosti díla nikomu nepodařilo tento text zkrátit tak, aby vše vystihnul. Nezbývá tedy, než to přečíst celé (a z vlastní zkušenosti vím, že nejlépe alespoň 3x). Na první přečtení se vám to bude zdát utopistické, pak nereálné a až na potřetí to většinou každému dojde. Ale jistě budou i výjimky, které to pochopí napoprvé a nebo vůbec.
Tak do toho a pak na diskuzi pro úplné vysvětlení a nakonec diskutovat o zlepšení celého konceptu, který jistě není úplně dokonalý. Konstruktivní kritiku jistě každý rád uvítá.

240700

28.03.2011 22:55

Víme, co chceme?

RE: Takto NE

pavelh14 213.?.?.?

Pokud si vážně položíte otázku zda by nám BYLO DOVOLENO cokoliv provést, ač na to máme jako suverénní stát právo, pak se automaticky pasujete do role otroka a nezbývá vám, než se jako otrok chovat. Bude-li se takto chovat většina, pak nám to DOVOLENO samozřejmě NEBUDE, neboť to vlastně ani chtít nebudeme. Jak prosté a jak nepochopitelné!

240628

28.03.2011 15:18

Víme, co chceme?

RE: Takto NE

pavelh14 78.?.?.?

Nechápu, co nechápete na stránkách p.Schlimbacha. Stručněji a jednodušeji to při komplexnosti řešení pravdu asi nejde. Jediné v čem bude asi problém, je v tom, že si to nikdo nepřečte celé, ale věšinou to chce přečíst alespoň 3x a myslet u toho. Pak pochopíte, že snad ani jiné řešení není možné, pokud nechceme dopadnout na hubu, jak nás to všechny neodkladně čeká, pokud nepřijmeme nějaké radikální opatření a neodstraníme příčinu (vir), který je v současném systému úmyslně zanešen.
Zná-li někdo jiné jednodušší komplexní technicky proveditelné řešení, než je na www.ekonomickareforma.cz nechť ho sem dá, nebo ať jde o tom diskutovat sem: http://ekonomickareforma.ning.com/
Kritizovat umí totiž každý, ale přijatelné řešení nezná nikdo!!!

240598

16.03.2011 23:37

Globální ekonomická krize: Centrální bankovnictví středem moci

RE: Pozor na Hlavku a Zelinku

pavelh14 213.?.?.?

Co to je za trubku ten Guru? Kdo tady píše o oddělení, nebo snad odebrání peněz vlastníkům?
Slušní a poctiví lidé, kterých je zde většina, přijďte se naopak podívat na tu presentaci Reformy společnosti o.s., ať vidíte a slyšíte na vlastní oči a uši, jak je to s tím odebíráním peněz.
pozvánka na www.ekonomickareforma.cz

239646

13.03.2011 23:21

Státní dluh - dokonalý systém

Seminář o Reformě společnosti

pavelh14 213.?.?.?

V souvislosti s touto problematikou si Vás dovoluji pozvat na celodenní seminář pořádaný 19.3. Reformou společnosti o.s. kde bude představen komplexní program ozdravění ekonomiky. Podrobnosti na www.ekonomickareforma.cz kde je též pozvánka!

Přijďte, je třeba přejít od slov a diskuzí také k činům. A vědět jak, to je základ!

239429

07.01.2011 23:14

Zlehčování zboží

RE: dusledek kapitalistickeho lichvareni

pavelh14 213.?.?.?

Myslím, že zde je to vymyšlené perfektně a kompletně www.ekonomickareforma.cz
A věcná diskuze je zde: http://ekonomickareforma.ning.com

Už je téměž jisté, že 12.2. se bude konat v Praze velké setkání všech skupin a lidí, které k tomu mají co povědět - velké Ekonomické fórum alternativních reforem.

235731

28.12.2010 12:30

Proti Novému světovému řádu

RE: WikiLeaks už téměř nefunguje ...

pavelh14 78.?.?.?

Ano, p.Magnus M. pravdu díte a vypadá to, že již v tom máte dost jasno. Reakce "finančních šikulů" na sebe nenechala dlouho čekat a je vidět, že to je správná maďarská cesta, když se takto čertí. My bychom jim ale ustřihli celou moc tím, že bychom měnu "uzavřeli" do depozitu, aby s ní nemohli provádět své finanční casino.
To je zároveň odpověd pro dalšího bezejmeného diskutujícího, který tvrdí, že jen klacek jim ukáže. Ó, jak se mýlí! Pokud jim neodstřihneme penězovody a moc nad naši měnou, mají oni k dispozici proti nám talik klacků, že by nás umlátili, jak hady! Nejhorší je, že by to udělali našimi vlastními prostředky, které jsme jim pomocí našich volených zástupců,kteří s nimi okamžitě za mrzký peníz kolaborovali, tak hezky a dobrovolně vydali!
Klacky tedy nepomohou. Orbán dělá to(bohužel ale zapomíná na oddělení a uzavření své měny) co je účinné. Brzy uvidíte, pokud ho nezpacifikují!
Musím ale zase upozornit na stránky www.ekonomickareforma.cz kde je možno si opravdu celý námi navrhovaný postup, jak zlikvidovat dluh, který všechny tíží a jeho destrukční produkt úrok, který nás uvrhá do ekonomického otrocví. Diskutovat o tom lze na http://ekonomickareforma.ning.com
Jste velmi zván(i)!

235061

27.12.2010 17:31

Proti Novému světovému řádu

RE: WikiLeaks už téměř nefunguje ...

pavelh14 78.?.?.?

Výborný postřeh pane Magnus. Jsem úplně stejného názoru, a proto se s tím snažím i něco dělat. Základem všeho je ale odstřihnout banky, které to mají většinou na svědomí a jdou skutečně společně v jednom šiku proti nám, od jejich nekonečné moci. To lze opravdu jen tak, jak se o to mimochodem snaží nyní Orbáni v Maďarsku, tj. vytvořením, nebo znárodněním státní banky, která např. bude moci půjčovat bez úroku! Samozřejmně tomu musí předcházet uzavření měny jen pro účely vlastního státu. Pokud se toto povede, je tak z 60% vyhráno! Následovat pak ale musí ještě další kroky, které si je možno pečíst zde: www.ekonomickareforma.cz A o těchto dalších krocích je možno diskutovat na : http://ekonomickareforma.ning.com/ Připojte se též - víc otevřených očí víc vidí a víc hlav víc ví!

235016

27.12.2010 17:20

Proti Novému světovému řádu

RE: Kapitalismus vzdy koncil krizi, krvelacnymi valkami a bidou - pak se karty rozdali na cas znovu...

pavelh14 78.?.?.?

p.Moudrostrak i další přispívající to zde popisujete velmi dobře, ale jednak jste neuvedli pravou příčinu, proč to takhle dopadlo (možná proto že to nevíte, možná proto, že neznáte jak z toho ven). Dnes nadávat umí každý a také to s oblibou dělá(viz tento váš článek, proti kterému nemám jinak ani slovo proti) ale stačí to?
Zde na www.ekonomickareforma.cz je vše rozebráno, analyzováno a HLAVNĚ navrženo to "třetí řešení". které tak p.Moudrostrak postrádáte. Máte prostě štěstí, že jdu zrovna kolem... jak by řekl klasik!

235015

27.12.2010 17:07

Proti Novému světovému řádu

RE: Občanská společnost, která se tím detailně zabývá

pavelh14 78.?.?.?

Tak kryso vylez z díry, otevři oči a začni se dívat! Brzy uvidíš, že to co popisuješ se skutečně dělo a bude se dít, pokud to nezastavíme. A zastavit se to nechá pouze tak, jak navrhujeme zde: www.ekonomickareforma.cz jinak budeš mít kryso bohužel pravdu! Ale pokud nebudeš krysa líná a dokážeš si tu reformu společnosti celou přečíst, zjistíš, že jsi tenhle krysí článek psal zbytečně, protože reforma v našem pojetí je úplně něco jiného, než cokoliv do teď provedeného!!! Ale na to musíš, milá kryso, přijít sama, k tomu tě nikdo nutit nebude. Ale pokud víš o něčem lepším...šup sem odkaz, rád si to přečtu a zhodnotím zase ze svého pohledu!Až pak totiž můžeme opravdově diskutovat a ne se dohadovat.
Zatím se měj, milá kryso, moc hezky v těch sračkách...

235014

27.12.2010 16:55

Proti Novému světovému řádu

RE: Občanská společnost, která se tím detailně zabývá

pavelh14 78.?.?.?

Ale p.Erwine já se vůbec nesnažím někoho přesvědčit, to není mým cílem. Já zde chci jen ukázat, že jiné cesta je možná a zároveň dávám velmi dobře zpracovaný návod, jak se dostat k cíli, což mi asi máte za zlé! Je tu ale někdo, kdo má nějaké komplexní oddůvodněné řešení dnešní situace? Není, a proto zkuste místo nadávání ¨, obviňování a napadání se navzájem prostudovat SES na stránkách www.ekonomickareforma.cz a pak se připojit do diskuze na: http://ekonomickareforma.ning.com , kde můžeme vše pěkně postupně probrat a dojít tak společně k cíli.
Pokud tedy nemáte jinou cestu, zkusme tuhle, která je již pěkně zpracovaná!
Jen to prosím nedělajte jako Aristokrat, který se na diskuzi přihlásil asi před 14dny a jediné, co udělal, tak napsal sem tento příspěvek: vymyslete něco lepšího a půjdu s vámi takto je to pouze z houven do houven neboli z okovů bank do okovů bank , který snad ani nemůže myslet vážně!!!
Nemá tento pán snad k SES (Schlimbachův Ekonomický Systém) nic povědět? Nebo po přečtení zjistil, že to nemá chybu - to bych se dost divil! Proč se tedy nezapojí do diskuze na SES, když už se tam přihlásil? Umí snad tento pán jen nadávat, napadat a vymlouvat se se založenýma rukama? Co si o tom mám myslet?

235013

27.12.2010 16:33

Symbióza vlád a korporací

RE: Vlastní stát

pavelh14 78.?.?.?

Ach jo, ach jo! Číst je potřeba a chápat věci! Ne odpovídat dle svého nepochopení!
Proboha, co to píšete za bludy! Žádné červené čísla v nové společnosti se nekonají! Společost SES nepotřebuje, NAOPAK od dmešní, vytvářet dluhy, aby dostala do oběhu nové dluhové legálně zfalšované imaginární poukázky na peníze(rozuměj poukázky na dluhy = současné rádoby peníze). V novém systému pokud firma dlouhodobě neprosperuje, nastupuje insolvenční správce a musí se to řešit. Žádný subjekt tedy nemůže fungovat tak, aby šel do mínusu - je to v novém systému nepřípustné. Vaše obavy jsou tedy liché a podložené současnou neblahou nesmyslnou skutečností, (která vlastně ani skutečnost není)!
Já již jsem psal dlouhý eleborát, ale ono to dlouho trvá, než se to vystaví zde(nemám zaplaceny vouchery) a vy jste na to asi ještě nereagoval, což vás omlouvá. Pokud tedy mohu poprosit všechny, kteří se chtějí k našemu návrhu SES vyjádřit, prosím mrkněte nejdříve na www.ekonomickareforma.cz a pak se přihlašte do věřím plodné a poučné konstruktivní diskuze zde: http://ekonomickareforma.ning.com Jen tak budeme moci řádně spolupracovat a ne se bavit o voze a o koze! Děkuji za pochopení!
Už jste se příteli, Anonymuosi, přihlásil do diskuze na : http://ekonomickareforma.ning.com ? Prosím udělejte to a ptejte se, ptejte se a ptejte se...!!! Uvidíte, že pochopíte, o co nám opravdu jde!

235011

27.12.2010 13:20

Proti Novému světovému řádu

Občanská společnost, která se tím detailně zabývá

pavelh14 78.?.?.?

Pokud tak čtu tento článek, opravdu nám, jako společnosti, která se chce z okovů bank, které to samozřejmě mají nejvíce na svědomí a které to vše řídí, dostat, nezbývá nic jiného, než uzavřít naše národní jmění společnosti (podobně, jak se o to snaží i Orbán v Maďarsku)v depozitu a začít využívat naši měnu tak, aby ji nikdo nemohl napadnout, vyvézt, vyvést a manipulovat s ní!
A přesně tohle a mnoho jiného, co by nás skutečně osvobodilo od NWO a faktické vlády bank je nastíněno k odsouhlasení všech lidí, kteří mají zájem s tím něco dělat zde: www.ekonomickareforma.cz v sekci Text reformy, kde je detailně zpracován plán přechodu na jinou společnost, kde by se již tohle zvěrstvo dít nemohlo!
Takže všichni, kdo nevíte jak, ale chtěli by jste s tím něco dělat, přejděte též na diskuzi k tomuto problému na: http://ekonomickareforma.ning.com Konstruktivní připomínky jsou velice vítány a budou zanešeny do textu pravidel budoucí solidární skutečně svobodné společnosti!
Tak jen do toho! Na http://ekonomickareforma.ning.com čekáme na vaše věcné připomínky! Základ je položen, cesta je zřejmá a cíl je vytýčen zde: www.ekonomickareforma.cz
JIŽ NĚKDO MUSÍ SPOJIT PROBUZENÉ LIDI NA SPOLEČNÉ PLATFORMĚ KTEROU JSME PRO VÁS V POTU TVÁŘE VYTVOŘILI!! NEVÁHEJTE, ONI TAKÉ NEVÁHAJÍ A ČINÍ! ČIŇME I MY A SPOJME SE!

234998

27.12.2010 10:33

Symbióza vlád a korporací

RE: Vlastní stát

pavelh14 78.?.?.?

Pokračování!!!! Je to jen vaše vůle, zda chcete být dál klamán a vysáván, nebo se zamyslíte! My se nesnažíme převychovat člověka, my se snažíme nastavit všem stejná pravidla a možnosti tak, aby lidé SAMI začli věřit v tuto novou solidární společnost, která bude dále postavena na základě opravdu rovných šancí - ale opravdu! Toho se samozřejmně bojí lidé typu bankéřů, makléřů, politiků a neschopných státních úředníků - to je logické!
A jak je to s uchováváním hodnot? Ale pane, vy jste vůbec nepochopil, že reforma SES dává NAOPAK od dnešního systému včem lidem možnost akumulovat co jen chce a co si přeje!!! Tedy mimo reálných peněz, kterými je vše kryté a které jsou uchovány pro potřebu celé společnosti v depozitu národní banky! Co vy, pane, snažíte si dnes uchovávat peníze, nebo raději potraviny, či zboží, či reality? Asi odpovíte, že peníze ne, protože to by jste byl úplně mimo, jak se říká! Takže jak vidíte, SES myslí i na hamouny,i když je to v nových podmínkách naprosto nesmyslné, protože prakticky všichni mohou mít vše co potřebují ihned a bezúročně. Jsou ale na druhou stranu za své chování 100% odpovědni a ručí celým svým majetkem i půjčkou, kterou si pořídili bezúročně. Tím bychom zodpovědně pořídili nejen pro své potomstvo opravdu vše potřebné a to poctivě a beze strachu, co s námi bude dál. Měli buchom opět potřebné jistoty, bez kterých je dnes život opravdu obtížný, ale i 100% konkrétní odpovědnost, NAOPAK od dnešní společnosti, která je v pohledu na odpovědnost velmi, velmi anonymnía s patřičnými důsledky.
Autoři reformy tedy o uchování hodnot vůbec nespekulují, NAOPAK autoři tvrdě hájí nedotknutelnost POCTIVĚ nabytého majetku a uchovávání hodnoty v podobě duchovních a materiálních statků, p.Vojto, dokonce mnohem více, než pseudospolečnost dnešní!!!!!
Píšete-li o Číně to,co píšete tak, nezlobte se, vůbec, ale vůbec nechápete o čem píšete. Zde by moje oblíbené NAOPAK bylo použité ve všech pádech a na každém druhém místě. Je to na další článek. Ale já doporučuji spíše diskuzi na : http://ekonomickareforma.ning.com/ Pojďte se bavit s otevřeným srdcem, a očima, PŘÁTELÉ, bude to úplně o něčem jiném. Našim cílem není přesvědčit, našim cílem je otevřít srdce, mysl a oči [smích]

234988

27.12.2010 10:29

Symbióza vlád a korporací

RE: Vlastní stát

pavelh14 78.?.?.?

Vážení nejen p.Bartošku a p.Vojto49 regujte prosím na to, co píši, nebo raději přejděte na diskuzi http://ekonomickareforma.ning.com neboť pokud si opravdu nepřečtete celou reformu společnosti na www.ekonomickareforma.cz je to zde pro mne sisyfofská práce!
p.Bartošku, je až neuvěřitelné jak (patrně ovlivněn současným systémem) úplně obracíte realitu a tvrdíte, že cituji:pokud padnou banky a tento systém bude nahrazen nekrytou měnou, nebude nám vůbec do smíchu - alespoň tak jsem pochopil vaší tak troch nejasnou odpověď
Jak jistě víte, NAOPAK současný peněžní systém je naprosto nekrytý (resp. krytý dluhy, což je zvěrstvo, na kterém banky vydělávají nehorázné prostředky pomocí tzv. multiplikace peněz, kdy vám půjčí nekryté, zfalšované, imaginární poukázky na peníze a zpět žádají skutečné peníze, nebo reálný majetek) Tohle je podvod tisíciletí a vy jim to žerete i s navijákem. Proboha, proč tohle nikdo nevidí a když ano, proč se tomu nikdo nebrání! Vy nevíte jak se tomu bránit? Ale ano! Zavést státní banku a půjčovat bez úroku a 100% kryté peníze!!! A to přesně naše SES žádá a doporučuje občanům, aby to žádali po vládě též! NIC VÍC - prozatím! Ono by to okamžitě přineslo pád pijavic(bank) a následné osvobození od dluhových okovů. Naší prioritou je i splacení státního dluhu. Tím pádem budou prostředky, když si uvědomíme, že banky již nebudou odčerpávat z našeho státu 200 - 300mld. korun ročně !!!
p.Vojto, ano je to nadšení, co zde předvádím, ale neměli by se tak chovat všichni, kdož pochopili, že takhle to dál nejde! Nebo mi snad chcete tvrdit, že musíme stále trpět ty pijavice abychom se s námi laskavě banky kamarádily. Ne, příteli, pokud jsou kamarádi pouze tehdy, když nám mohou nasadit pijavice (banky)....tak to žádní kamarádi nejsou ale.... ku..y jsou to!!! A že stále vytváří pomocí propagandy, že to jinak nepůjde...nenechte se vysmát!!! Tím jsem odpověděl, že celý projekt SES je NAOPAK postaven na elementárních znalostech reálné, ale opravdu reálné ekonomiky se 100% krytými penězi a ne jak je tomu dnes, kdy celá ekonomika je nereálný moloch stojících na dluzích, kteréžto jediné jsou reálné!
My nic nestavíme na víře (kdykoliv napíši NAOPAK, pak je to ve vztahu k současné ekonomice...a myslím, že se to v odpovědi k vašemu příspěvku bude opakovat skoro ve 100% případů)NAOPAK, koncept našeho návrhu SES je setsakra postaven na reálitě a s vírou to má bohužel velmi málo společného. Ale to musíte nastudovat sám. Vaší víru, že to nebude fungovat vám těžko vyvrátím a ani to nemám v úmyslu! Je to jen vaše vůle, zda chcete být dál klamán a vysáván, nebo se zamyslíte! My se nesnažíme převychovat člověka, my se snažíme nastavit všem stejná pravidla a možnosti tak, aby lidé SAMI začli věřit v tuto novou solidární společnost, která bude dále postavena na základě opravdu rovnýc...

Automaticky kráceno

234987

26.12.2010 23:55

Symbióza vlád a korporací

RE: Vlastní stát

pavelh14 213.?.?.?

Ano, v návrhu reformy je opravdu prakticky všechno to špatné, co se dnes děje postaveno na hlavu. Všechno důležité z hlediska makroekonomiky je tam dotažené do konce a systém, který jsme nazvali SES (Schlimbachův Ekonomický Systém) je dle úvahy mnoha lidí nejen životaschopný, ale vypadá to, že asi jediný životaschopný, pokud se se současným nechceme dostat do pekel!
Celý systém SES je milý příteli postavený tak, že vůbec není důležité cokoliv počítat dle dnešního příkladu. Systém má nastaveny pouze stabilizační zpětné vazby, které ho vždy udrží přesně tam, kde bude svobodná společnost chtít. Nenechte se nikdo mýlit dnešními výpočty ekonomů - vůbec jim nefungují, neboť současný systém není vůbec postaven na reálných základech, a proto všímaví lidé již dávno vidí, že veškeré výpočty a spekulace jim dnes vůbec nefungují. Již existuje velmi mnoho příkladů, kdy výpočty dnešních slavných "ekonomů" naprosto selhaly. Mohu snad uvést poslední zoufalou křeč USA a její kvantitativní uvolňování. Ekonomické poučky jasně říkají, že vrhnu-li na trh ohromné množství nekrytých peněz(přesně jak to nedávno FED udělal, musí jít tato měna dolů. A nastal pravý opak, dolar jde nahoru! Takže žádné výpočty, příteli, pouze správně nastavená zpětná vazba a svobodný, ničím nedeformovaný (dotacemi, lobby atd.)trh a oddělení měny od spekulantů, zajistí reálné fungování opravdu reálné ekonomiky. A lze to pouze bez výpočtů a bez státního rozpočtu, protože veškeré výpočty nikdy nemohou počítat s opravdu svobodným lidským chováním!!!
A o prostředky na fungování SES vůbec není nutno mít obavy. Věřte, prostředků by v okamžiku, kdy bychom nechaly krachnout pijavice (banky) s jejich úroky,byl naprostý dostatek. Víte vůbec, že jen cizí banky působící na našem území za loňský rok "vyprodukovali" zisk přes 200mld a prakticky tím tyto prostředky odčerpaly z naší ekonomiky? Víte, co to znamená?
Jestli je něco smutná pohádka, tak to není nový SES, ale přesně to, v čem v současnosti žijeme! A jak říkám vše je vždy opačně, než se nám to servíruje, tak mohu říci, že naopak ten, kdo nepřemýšlí je ten, kdo má ruce v klíně a ten, kdo začal přemýšlet se začíná zajímat, čím současný systém nahradit. A SES na stránkách www.ekonomickareforma.cz je opravdu o návratu k nativnímu přemýšlení na bázi selského rozumu. Diskutovat pojďte raději na: http://ekonomickareforma.ning.com/ ,protože tam se vám oči otevřou - tedy pokud nechcete dále sladce spát v hlubokém nevědomí, nasranosti a strachu, příteli drahý!

234947

26.12.2010 20:28

Symbióza vlád a korporací

RE: Vlastní stát

pavelh14 213.?.?.?

Mno, příteli, nejsem to já, ani tvůrci reformy, kdo by tě měli přesvědčit. Jsi to ty SÁM a všichni, kdo jen trochu začnou přemýšlet a srovnávat s časy současnými i minulými. My se jen snažíme nabídnout cestu, o které jsme přesvědčeni, že bude fungovat a cíl! V životě, příteli, aby to pro tebe mělo cenu, musíš chtít sám a ne se nechat přesvědčovat - to je moc jednoduché a má to asi stejnou cenu a význam, jako současná reklama a PR propagace-vymývání mozků!
My s naší reformou na www.ekonomickareforma.cz jsme tu pro lidi, kteří chtějí sami, je v zájmu myslících lidí, aby se sami zajímali, ne abychom je přesvědčovali!
No nic, příteli a všichni přátelé. Kdo budete chtít něco s tím dělat a nevíte jak, zkuste zmiňované stránky a nebo také diskuzi na : http://ekonomickareforma.ning.com/ Myslím, že tam právě probíhá diskuze o zjednodušení celého textu tak, aby to bylo pochopitelné i pro dnešní lidi- lenochy, kteří jsou líní si cokoliv přečíst, ale o to více nadávají a křičí s rukami v klíně!!! [smích]

234934

26.12.2010 12:13

Symbióza vlád a korporací

RE: Vlastní stát

pavelh14 213.?.?.?

Škoda příteli, patrně budete takový ten opravdu nevěřící Tomáš, který ale současně není schopen připustit, že by to mohlo fungovat i jinak - správně. Víte, když je něco vymyšleno opravdu jinak, logicky a očištěno od všeho, co nefunguje, pak je to úplně něco nového a věřte, že to nikde nikdo nebude publikovat, stejně jako vám nikdo nikdy nebude nebude publikovat vaše revoluční snahy s vidlemi. Obojí to jde totiž proti současným mocenským elitém, ale každé míří na jiné místo tohoto korporátního systému. Opravdu tedy neseženete nikde žádnou odbornou publikaci o tomto novém systému!!
Ano, pokud si to nepřečtete, nikdy nedokáže nikdo pochopit, něco tak triviálního, jako že peníze se MUSÍ stát opět jen směnným prostředkem a tedy peníze nemohou dělat peníze, jak se to dnes učí na nejvyšších ekonomických školách. Nikdy nemůže nikdo pochopit, že ÚROKY jsou hlavním a vlastně jediným destrukčním mechanismem současného peněžního systéme a že pokud se neodstraní, nikdy s tím (ani vidlemi) nikdo nic neudělá ať jsou u moci modří, zelení, oranžoví či puntíkovaní. S úroky to nikdy prostě nepůjde, neboť nikdy nejdou v globále splatit i s jistinou.Na splacení úroků si totiž vždy musíte znova půjčit!! Však to snad již všichni vidí,ne? A může se škrtat, jak chce, nikdy to nepomůže! A může se pracovat, jak chce , budou jen stoupat dluhy! Nad tímhle přemýšlejte, a ne že to pomocí www.ekonomickareforma.cz nepůjde. Vůbec nepřemýšlejte pro jednoduchost, jestli na to budou peníze (v systéme bez úroků by bylo peněz teoreticky nekonečné množství) ale přemýšlejte, jak to udělat, aby se měli všichni kdo CHTĚJÍ PRACOVAT, důstojně!
A na závěr sděluji, že na zjednodušení a čtivé pomůcky pro pochopení celé reformy, se již připravuje srozumitelnější verze. Ale je to opravdu problém to napsat tak, aby to lidé vůběc měli snahu přečíst, natož aby to byli schopni pochopit. Je to totiž až tak jednoduché, že to nechápou. Dnes je tendence vše, co je jednoduché a často geniální, zbagatelizovat, znepřehlednit, zesměšnit a jistě znáte důvod, proč se to tak dělá. No přeci nedej bože, aby lidé přišli na to, co s nimi hrají za hru!
A úplně na závěr vám mohu sdělit, že všichni ti v současnosti naprosto zbyteční úředníci na různých úřadech by konečně měli možnost se realizovat tak, aby je práce, kterou si zvolí sami, bavila! A věřte, bylo by jich ještě na smyslnou a poctivou práci, která by nás všechny čekala, málo!!!!
Nedá se o tom ale s nikým více diskutovat, pokud nebude mít snahu celou reformu na www.ekonomickareforma.cz pochopit a uvést jí do praxe! Nejdříve tohle zkuste a pak možná ani nebude mít dalších otázek, protože na vše je tam odpovězeno. A nutit do toho ale nikoho nejde, pokud nebudete chtít pochopit sám!

234908

25.12.2010 10:39

Symbióza vlád a korporací

RE: Vlastní stát

pavelh14 213.?.?.?

Ano, příteli Anonymusi,chápu tvé rozhořčení a skepsi ale věř, je mi též přes padesát a velmi, velmi dobře si naopak od jiných, pamatuji. I já zažil leccos a plně souhlasím, že to vždy bylo pouze horší.Bylo to proto, že dosud nikdo neodstranil to podstatné, co tento stav společnosti vytváří! Až sem souhlas ale nyní k tomu tedy něco povím.

Za prvé ten název www.ekonomickareforma.cz je velmi nešťastně zvolen, neboť přímo svádí k tomu, aby to vůbec nikdo ani neotevřel, protože si okamžitě ihned všichni myslí, že je to jen další z proklamovaných reforem ala naše slavná vláda. NE! NE! Je to úplně o něčem jiném. Je to o opravdové systémové reformě společnosti! Ale to si musí každý nejprv důkladně přečíst a hlavně pochopit. Ač je ona reforma společnosti ve své podstatě velmi jednoduchá a napravuje prakticky všechny nesmysly, které byly za posledních 200 - 300let zde v západní společnosti spáchány, je to pro mnohé velmi těžké pochopit a mnozí to okamžitě nazývají totalitou a novým komunismem. NE! NE! Pokud se to komukoliv takto jeví, je to přesně jen a jen odraz současného naprosto pokřiveného myšlení implantované do nás pomocí zločineckých prodejných médií, které se na vše dívá pomocí inverzních brýlí. Otáčí prostě realitu o 180°!!! Pokud tyto brýle kdokoliv sundá - pochopí! Znamená to se naprosto oprostit od nynějšího myšlení a přemýšlet nativně tzn. jednoduše a selským rozumem!! Mrkněte prostě sem www.ekonomickareforma.cz a začněte s čistou hlavou a představujte si, jak by to opravdu mělo ve společnosti a v ekonomice fungovat a s "hrůzou" zjistíte, že navrhvaná reforma společnosti je přesně to, co si přejete (pokud nejste politik, bankéř, makléř a jiný vyžírka, nebo pijavice společnosti) a navíc je to první návrh, který je perfektně komplexně zpracovaný! To ještě nikdo nikdy takto realisticky nezpracoval.
A příteli, k čemu by bylo vzít vidle a vyrazit na ně? I kdyby se to povedlo a svrhli jste je, máte zpracovaný nový systém, aby jsme se tam, kde jsme nyní, nedostali znovu? Jako již několikrát! Pokud chcete tento současný systém sesadit, musíte mít nejdříve nový, který je třeba pak instalovat! A musí to být systém komplexní a zaručující, aby se nikdy již tohle, ani to předešlé, nemohlo opakovat - a přesně to je na www.ekonomickareforma.cz !!!!!!!

234860

24.12.2010 22:52

Symbióza vlád a korporací

RE: Vlastní stát

pavelh14 213.?.?.?

Ano, je třeba konečně vzít odpovědnost a budoucnost do svých rukou. Ten článek je tedy opravdu hustý a jestli to tak opravdu je, pak nechápu, proč se stále všichni brání pochopit tohle: www.ekonomickareforma.cz Však tím by se vše vyřešilo!!

234835

16.12.2010 21:16

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

pavelh14 213.?.?.?

Jedina spravna cesta by byla v detekovani a cilenem zneskodnovani onech pijavic, ktere se udrzi v kazdem zatim pouzitem systemu a to na opravdu vsech urovnich...

Naprostý souhlas p.Řehák, to je opravdu JEDINÉ správné řešení, vše ostatní tu již bylo a je to vždy jen dílčí nějaké řešení stavěné na špatném základě s patřičným předvídatelným následkem! To takový p.Waterfall, to je opravdu tedy třída, člověku z něj jde husí kůže po těle! Sociální myšlení na bodu mrazu-brrr! Snad se do nějaké nedobré situace též nedostane, ten by to nerozchodil! A jak se naparuje, že dává lidem práci...sakra to je ale ego...ovšem na úkor moudrosti, která naprosto chybí. Pozor p.Waterfall - vzdělání ještě neznamená moudrost - pozor - IQ ve slušné společnosti nemůže nahradit EQ - pozor!

Ale zpět k problému. Největší sranda je, že systém, který by patrně vše tohle řešil je navržený a můžete si ho přečíst zde: www.ekonomickareforma.cz v sekci Text reformy. Je to do detailu úhledně a jasně zpracovaný text. Možná má jednu vadu - je tak jednoduchý a jasný, že to v dnešních lidech budí dojem nevěrohodnosti. Přeci jednoduchá řešení nejsou dobrá - říká se nám v médiích neustále. Opak je ale pravdou! V jednoduchosti je krása a genialita - složitostí se většinou v sytému pouze maskuje nedostatek! Každý by si měl ten text pořádně - zdůrazňuji pořádně, přečíst a pak ať k tomu něco řekne.
Podstatné je, že v tomto novém systému se opravdu ty pijavice (rozuměj bankéři) odstřihnou NENÁSILNOU cestou od penězovodů a veškeré jejich zlodějiny zůstanou společnosti a ta je potom bude moci použít přesně i na takové případy, které jsou popsány v článku. Je ale fakt, že k něčemu takovému by prostě v tom novém systému dojít nemohlo!

234404

05.12.2010 15:02

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Co na to rict

pavelh14 213.?.?.?

Ono to možná bude ještě trochu jinak. Většina diskutujících má snahu dělat přesně to samé, co u mne kritizujete, ovšem na diskutovanou věc mají většinou svůj subjektivní názor, který se ale většinou ztotožňuje s názorem nějaké skupiny - ať politické, či duchovní, či obojí! Oni vlastně dělají to samé, jinak by nebylo o čem diskutovat.
Možná jste mylně pochopil o co jde mně. Mou snahou je navést lidi na skutečnou odbornou diskuzi na: http://ekonomickareforma.ning.com/ o věcech, které je zajímají, nebo budou zajímat, ale ještě nenastal ten čas. Tam může každý podat svůj konstruktivní názor - nic tam není uzavřené a dogmatické. Už proto nediskutuji za články s tématy, které s tímto nesouvisí.
A natlouct to lidem do hlavy? Sám víte, že to nelze. Lidé na to musí přijít sami. Ale jak na to mají přijít, když se o nějaké možnosti s kterou by souhlasili, nedozvědí?
Možná to někomu připadá fanatické, ale věřte, je to ode mne jen snaha říci lidem, které to zajímá, že existuje cesta i cíl. To jestli si zvolí po ni jít už je jejich věc, ale měli by mít možnost o té cestě vědět - což jim dnešní mainstreem absolutně neumožní!
Mne připadá spíše fanatické a lokajské chování lidí, kteří o nové možnosti nic nevědí, ba ani vědět nechtějí a přesto budou neustále obhajovat to staré, co evidentně nefunguje a nové, (bez znalostí souvislostí, či účelově vytržených faktů z kontextu reformy) ůčelově překrucují a znevažují. Není toto náhodou konzervativní fanatismus, který má svou živnou půdu především ve strachu z nového, či jiného?

233754

04.12.2010 20:17

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Co na to rict

pavelh14 213.?.?.?

Člověče, co to táráš za pitominy. Jak jinak chceš testovat teorii, než na diskuzi s lidmi, co to vymýšleli? Jen tak se mohou odhalit slabiny a slabá místa, ale musí to být konstruktivní diskuze! A to je smysl a účel diskuze na http://ekonomickareforma.ning.com/
A jestli budím dojem fanatika? Tak nevím, co jsem tak fanatického řekl, nebo navrhl, nebo udělal?

233746

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 2

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 10

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,94 Kč
Euro
27,21 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 627,05 Kč
1 unce stříbra
564,23 Kč
Bitcoin
297 863,35 Kč

Poslední aktualizace: 24.10.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 314 057