Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané turista

Nalezeno 51 příspěveků, 10 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.10.2004 21:05

Logika

Logika

turista 81.?.?.?

Mít milence je nelegálni?

35226

21.11.2010 17:05

Proč nebudu používat Student Agency

Vlak 2x dražší ?

turista 86.?.?.?

Student Agency chce za cestu Praha - Frýdek-Místek 340 Kč, cesta trvá 5 hodin a jedou jen 4 autobusy denně a i ten nejpohodlnější bus je po 5 hodinách spíš pro masochisty ...

Vlakových spojení je denně 16, naprostá většina z nich je rychlejší než těch 5 hodin, cena (bez jakýchkoliv slev, jakože nějakou na slevu jezdí téměř každý) je 464 Kč a ani to nejdražší spojení (Pendolínem) není dražší 2x, ale stojí 664 Kč ...

232772

11.02.2012 02:26

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

RE: pořád jedna a ta samá zpráva

turista 86.?.?.?

Byli jsme v Sýrii na přelomu března a dubna a mohu to zhruba potvrdit. Demonstrací jsme viděli mnoho - pro Bashara, města byla polepená poměrně amamérsky vyrobenými plakáty. Proti němu jenom jeden malý průvod (dole v Bosře u Daraa).

Nejčastější názor mezi lidmi, kteří nám byli ochotni odpovědět, byl - lidi stojí za prezidentem, problém jsou jen "people behind him", myšleno staré stranické a armádní struktury z dob jeho otce. Útoky páchají "terrorists" coby provokaci a armáda jen chrání obyvatele.

Pozor, a obyvatele nelze považovat za zmanipulované státní televizí, všichni mají satelit, je i v nejlevnějších hotelech, kde je BBC v arabštině i Aljazeer,a ovšem podávají neúplné informace, což jsme sami na místě viděli (např. ani slovo o provládních demostracích).

Velkou pohostinost mohu taky potvrdit, několikrát jsme byli ozváni na čaj (zcela nezištně).

263020

13.01.2013 13:44

Volební divadlo – první kolo

RE: Neverim

turista 80.?.?.?

Systém, jakým se v současnosti sestavují okrskové volební komise (zástupci několika stran + studenti/důchodci bez motivace), sčítají lístky (decentralizovaně) a především zveřejňují hlasy (nikoliv součet, ale po jednotlivých okrscích), jakoukoliv účinnou manipulaci vylučuje.

Manipulace se dělá placenou reklamní kampaní a přes média.

282182

13.01.2013 13:51

Volební divadlo – první kolo

RE: ...

turista 80.?.?.?

Již mnoho let při každých volbách na www.volby.cz
Není to tak těžké najít ...

282184

13.01.2013 21:44

Volební divadlo – první kolo

RE: Neverim

turista 80.?.?.?

Na ČSÚ podvádět při sčítání nelze. Čísla za každý jednotlivý okrsek jsou na webu.

- kterýkoliv člen okrskové komise tam může zkontrolovat svůj okrsek a dělají to
- kdokoliv si může napsat program, který ty okrsky sečte (a také to spousta lidí udělalo, např. lidi z kohovolit.eu, SW firmy co programují grafy výsledků pro idnes či ČT)

Jakákoliv nesrovnalost by se tak provalila. Takové zjištění dneska už zcenzurovat nelze, rozšířilo by se.

282229

13.01.2013 21:50

Volební divadlo – první kolo

RE: ...

turista 80.?.?.?

Jenže sečíst výsledky si může každý doma. Výsledky za každou volební místnost jsou na webu. I podprůměrný programátor takový program napíše za pár hodin.

To, o čem mluvíte (podvádět v centrále), by bylo možné, kdyby se zveřejňovaly jen celkové součty. Ale tak to u nás není.

282231

13.01.2013 22:51

Volební divadlo – první kolo

RE: Neverim

turista 80.?.?.?

V každém okrsku je mnohačlenná komise, složená ze zástupců různých politických stran. A každá své členy do komisí orpavdu posílá. A staniční zástupci mají přednost před brigádníky, těmi se to jenom doplní do počtu. Sám osobně znám dva lidi, co v komisích pravidelně jsou.

Vy myslíte, že by se takto vybraní lidé by mohli dohodnout na nahlášení jiného počtu hlasů, než bylo v obálkách? Navíc když je musí obálky i lístky zapečetěné odevzdat? A že by se tak navíc dělo ve statisticky významném počtu z 15000 okrsku a navíc ve prospěch stejného kandidáta?

Nikoliv. Jak jsem již napsal. Manipulace se dělá skrz media a reklamu. Ti lidi to tam už hodí sami.

282244

14.01.2013 00:41

Volební divadlo – první kolo

RE: Kosovo

turista 80.?.?.?

Že podepsal radar to vím, ale kde je něco o tom, že byl obviněn z vlastizrady?

282249

14.01.2013 01:39

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

Takto to není

turista 80.?.?.?

Vašeho "insidera" z pozice "analytik finančních trhů" vyhodili spíš proto, že se pomátl.

Výsledky se v ČR zveřejňují nikoliv po obvodech, ale i po okrscích. Tady za každou volební místnost. V komisích je takové množství různých lidí (zhruba sto tisíc, dva pravidelné členy komise znám osobně, a snad každý občan nějakého zná), že je to neuplatitelné. A celkové součty si může každý přepočítat, protože je to na webu. Členové komisí se za svůj okrsek mohou podívat tamtéž, že výsledky sedí s tím co spočítali. Vpašovat mezi výsledky neexistující okrsky by bylo taky nápadné.

Takže dokud bude systém voleb jako je, se manipulací při sčítání bát nemusíme. Ale dovolím si tu zkopírovat podnětný příspěvek Tomáš Kuchaře z diskuze na iDnes:

-------------------------------------------------------------------

Takže si shrneme, jak může kdokoli vyhrát volby v České republice:

1. Koupit média. U článků není důležitý obsah, jen nadpisy. Stačí u jména našeho koně volit slova hezká, u protivníka slova škaredá ("Schwarzenbergův koncert PŘIVÁBIL.." "Rodiny kvůli Fischerovi PŘIPLATÍ...") Toto zabírá na všechny.

2. Zaplatit pár blogerů, kteří budou po netu šířit, že náš kůň je IN a přináší pozitivní změny. Tímto pokryjeme hlavně mladé.

3. Zainteresovat nějakou do té doby zdánlivě apolitickou osobnost z kultury, která už jako chce zabránit něčemu strašnému, co hrozí, a to podle skupiny, kterou potřebujeme pokrýt (Mádl, Issová pro mlaďochy, nyní Svěrák pro Husákovi děti...)

4. Speciálně pro Prahu a střední Čechy je potřeba vytvořit dojem, že náš kůň je opak socky, že je nóbl, že má peněz tolik, že už ho vlastně nezajímají.

5. Zatím jsme jen z části pokryli vidláky, takže najmeme kompars a uděláme nějaké televizní debaty, kde budou diváci za peníze tleskat našemu favoritovi. Vidlák je sice tvrdohlavý, ale stádovitý, takže doma u televize tleská taky.

6. Samozřejmě, tak 14 dní před volbami (dřív to nemá smysl, ovce mají krátkou paměť) zahrát na protikomunistickou notu, to je tutovka. Když to nejde, tak jinou špínu.

7. A na závěr klasika, max týden před volbami vyrobit na zakázku statistiku, podle které hrozí drtivá výhra protikandidáta. To vyburcuje ty líné, co by jinak k volbám nešli.

Prakticky na celou tuto špinavou práci stačí jeden měsíc před volbami. Jediné, co je potřeba dělat stále, je potencionálně nebezpečné soupeře permanentně dehonestovat, neustále živit strašáka komunismu a také stále hlídat, že si nějaký přitroublý redaktor nepustí pusu na špacír a nezačne nám ovečky plašit. A co je k tomu všemu třeba? Peníze. Kdo drží peníze? Mafie. Hrozí, že by o ně přišla? Dokud vládne, tak ne. Opravdu ještě někdo z vás věří na "svobodné" volby v našem Čechystánu ???

282256

14.01.2013 09:18

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Takto to není

turista 37.?.?.?

> Možná byste měl zvážit, zda je urážka argumentem.

Já jsem to spíš než jako urážku myslel tak, že pokud je hned ze začátku rozhovoru jedna konspirační teorie (o volbách v ČR) zjevně přehnaná, tak to ubírá na důvěryhodnosti i tomu pokračování.

Já na globální konspirace nevěřím. Na to je svět příliš decentralizovaný. Ti "lidi v pozadí" se nedokážou mezi sebou pořádně dohodnout ani v ČR.

282273

14.01.2013 18:02

Volební divadlo – první kolo

RE: ...

turista 37.?.?.?

Sčítá to dost lidí. Mimo jiné lidi z kohovolit.eu. Několik zpravodajských serverů odtamtud bere a sčítá data taky. Možná v duchu zdejší paranoi namítnete, že novináři v tom jedou s nima a vědí že součty nesedí a prezentují že to sedí. Těžko. Oni programovat neumějí. Software pro ně dělá nějaká normální softwarová firma, tam by to objevili jako první a v ČR se nic neutají.

282346

14.01.2013 18:06

Volební divadlo – první kolo

RE: Neverim

turista 37.?.?.?

Dovedete alespoň naznačit mechanismus, jakým zkorumpujete 100 tisíc lidí, aniž by si toho kdokoliv všimnul?

Z té paranoi by se tu někteří měli léčit. Za problémy tohoto světa nestojí žádné spiknutí. Ale jednoduše lidská hrabivost a hloupost.

282348

14.01.2013 18:36

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: myslím, že o autorových informacích by se dalo s úspěchem pochybovat ...

turista 37.?.?.?

Proč by to nebylo možné? Výsledky za jednotlivé pražské městské části jsou jak na zmíněném odkazu, tak pochopitelně i na oficiálním serveru www.volby.cz

Myslím, že problém bude mezi židlí a klávesnicí, jak se říká. Zkuste raději www.volby.cz, to bude pro vás jednodušší, tam se nemusí pracovat se select boxem, stačí klikat na odkazy.

282350

14.01.2013 21:00

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Zrovna jako skutečný výběr daní nelze kontrolovat,tak zrovna tak je možné pochybovat o výsledcích voleb

turista 37.?.?.?

Máte pravdu, odborník opravdu nejste.

Už tu v této diskuzi bylo několikrát vysvětleno, že si celkové součty výsledků voleb zkontrolovat můžete. Stačí vzít kalkulačku, jít na volby.cz a za pár týdnu to máte hotové. A pokud umíte programovat, tak máte prográmek, který to zkontroluje, hotový do 2 hodin.

Co se týče průzkumů, ty opravdu mírně upravené být mohou a také často jsou.

282363

14.01.2013 23:50

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Takto to není

turista 80.?.?.?

Ano, sčítá se centrálně. Jenže si to každý může svobodně a samostatně přepočítat.

Zmíněný odkaz je zcela mimo. Ten advokát neví o čem mluví. Bere si do huby nějaký vyjádření německého soudu. Ale ten soud zjevně rozhodovat o hlasovacích strojích ala USA - kdy volič zadává hlasy přímo do stroje, papír není! To nebezpečné je a hlavně je to něco zcela jiného než způsob voleb u nás. U nás počítače jen sečtou čísla, která zjistí společným postupem heterogenní okrsková komise, a celý výpočet je kdykoliv kýmkoliv reprodukovatelný na základě údajů ze serveru www.volby.cz.

Teprve pokud by někoho napadlo tento server zrušit a sčítat tajně, nebo omezovat přístup "lidu" do okrskových komisí, tak je třeba mít se na pozoru.

Tohle by se mělo probírat už na základce v občance. Aby lidi poznali, až někdo začne falšovat volby a naopak aby nebyli paranoidní jako vy, dokud se nic neděje.

Jaká máte vlastně vzdělání? Já jsem vystudoval informatiku a mám 10 let praxe, takže si troufám tvrdit, že vím, o čem mluvím.

282379

15.01.2013 00:32

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Zrovna jako skutečný výběr daní nelze kontrolovat,tak zrovna tak je možné pochybovat o výsledcích voleb

turista 80.?.?.?

Ano svůj příspěvek opakuji (nekopíruji, vždycky to poctivě napíšu jinými slovy), protože se zde huránázor "fuj fuj, sčítaní je zfalšované!" také pořád opakuje. Ono zdravé pochybování a upozorňování na nesrovnalosti je dobré. Ale hledat spiknutí za tímhle, to je medvědí služba. Až totiž opravdu nějaké bude, nikdo vám už nebude věřit.

Nepostřehl jsem, že by vám šlo o hlasy z ambasád. Ani nechápu proč, ty se na celkovém počtu hlasů podílely jen jedním promile.

A v názoru průzkumy s váma souhlasím, jak už jsem napsal.

282385

15.01.2013 00:38

Volební divadlo – první kolo

RE: Graf průběžných výsledků jednotlivých kandidátů:

turista 80.?.?.?

Ohromující to není, je to logické.

Protože se lidnaté okrsky ve velkých městech (které volily Schwarzenberga) logicky sečtou až poslední. Tamějším komisím to sečtení totiž déle trvá. Posilování pravice bylo patrné i v průbehu sčítání jiných voleb.

282387

15.01.2013 01:34

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Takto to není

turista 80.?.?.?

Ten záhadný "počítač v Praze" nedělá v podstatě nic jiného, než že sečte tech cca 140 000 čísel dohromady. To zvládne i váš počítač doma, pokud mu na to napíšete program. Data pro ten program jsou na webu volby.cz. Vámi zmiňovaná možnost podvodu je tedy vyloučena.

Dále se obáváte, že někdo někam započte hlas člověka, který volit nešel. To by musela udělat už okrsková komise. Právě komise odesílá "nahoru" (a nejen přes počítač, ale také písemně!) součty ke kterým došla. Kolik lidí přislo (tj, kolika vydali obálku), kolik obálek našli v urně, kolik bylo hlasů. Teoreticky může jeden z nich nenápadně zaškrtnout ve svém seznamu (maj je rozdělěné podle abecedy nebo ulic) o osobu více. Ale hodit obálku do urny už za tu osobu nemůže. Ostatní členové by to totiž viděli. A jak jsem již napsal, členové komisí jsou buď lidé z různých politických stran, nebo brigádníci, kteří nemají motivaci někomu nadržovat, jsou tam aby si vydělali těch pár kaček na hodinu.

A především, muselo by se to dít ve významném počtu okrsků, a to ve prospěch stejného kandidáta. Jak byste takovou akci proboha zorganizoval, aby si toho nikdo nevšiml? Neni jednodušší nakoupit zcela legálně pár billboardů a PR článků?

Mimochodem, se slovesem "databázovat" jsem se ještě za svou kariéru nesetkal a to jsem mluvil s ledaským. Jste si jist, že rozumíte vůbec matematice, logice, počítačům? Jestli ne, tak jděte raději spát.

282392

15.01.2013 14:02

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Takto to není

turista 37.?.?.?

a) není pravda, že ve všech volebních okrscích na ambasádách vyhrál Schwarzenberg. Tento dojem máte možná z ČT. Tam to tak prezentovali.

b) manipulace je sice možná (tam komise skutečně není složena transparentně) ale smysl manipulace je mizivý. Ty okrsky dohromady mají cca 1 promile všech hlasů.

c) především v malých a exotických zemích volí z velké části zaměstnanci ambasády samotné. To jsou ovšem Schwarzembergovi podřízení a klidně ho rádi mít mohou (on je na lukrativní místo poslal, že, a asi je ani moc coby šéf neprudil, protože je prostě starej a mimo).

d) lidi žijící v zahraničí mají malý zájem i přehled o dění v ČR. Podívali se akorát na idnes.cz až těsně před volbama. A co tam asi uviděli?

282432

21.01.2013 01:37

Názor na volby

Opět paranoidní ohraná písnička

turista 80.?.?.?

Pane Touš, najděte si váš okrsek na http://www.volby.cz/. Sedí čísla tam uvedená s těmi, co jste spočítali? Jestli ano, pak na "vyšší úrovni, kdy má vše pod kontrolou nějaký SW", k manipulaci nedošlo.

Pokud jde o manipulaci s obsahem urny, dokážete si představit, že by se tak stalo ve významném počtu okrsků, aniž by si toho někdo všimnul? Ne? Pak k účinné manipulaci tímto způsobem rovněž nedošlo.

282909

21.01.2013 09:37

Názor na volby

RE: Opět paranoidní ohraná písnička

turista 90.?.?.?

Zapomínáte na to, kde je většina volebních místností. Ve velkých anonymních městech obvykle na základních školách (musel byste se nepozorovaně domluvit se stovkami školníků). V malých městech např. v hospodách, obecních úřadech. Tam by to teoreticky nějaký "uvědomělý starosta" udělat mohl. Ale zase by si toho lidi na vesnici všimli a smysl to má leda při volbách místních.

A hlavně je to celé zbytečné. Za cca 20 Kč na hlas a s po domluvě s pár šéfredaktory uděláte takovou kampaň, že to voliči hodí i kačerovi Donaldovi (viz právě probíhající volby). Zcela legálně.

282943

21.01.2013 09:57

Názor na volby

RE: Opět paranoidní ohraná písnička

turista 37.?.?.?

Zkuste místo útočení na mou osobu (placený diskutér?) předložit také nějaké argumenty. Paranoia je rozumná jen tehdy, je-li založena na racionální úvaze, nikoliv jen na na neurčítých představách.

Zkuste alespoň tedy nastínit konkrétní postup, jak by se manipulace s výsledkem prakticky udělala. Nemyslím při volbách místních (tam to asi jde), ale při volbách celostátních.
Tedy kdo by to organizoval, jaký by měl motiv (tedy proč si radši nezaplatit kampaň), jak by si sehnal dostatečný počet spolupachatelů, jak by zajistil mlčenlivost všech, co by to mohli ptencionálně odhalit.

282949

21.01.2013 15:51

Názor na volby

RE: Opět paranoidní ohraná písnička

turista 37.?.?.?

Školník dost často ve své škole i bydlí.

A stále to samé - vámi předpokládáná manipulace by se musela v případě celostátních voleb dít v podstastné části okrsků a především stejným směrem (ve prospěch stejné strany, stejného kandidáta).

Žádné "svěřování do péče psychiatrů" není možné. Dneska má mobil s kamerou každý druhý, každý čvrtý pak videokameru kvalitní. Při jakokoliv masové sérii vloupání do volebních místností máte na druhý den desítky videí na internetu. To nezastavíte.

282992

21.01.2013 16:03

Názor na volby

RE: Opět paranoidní ohraná písnička

turista 37.?.?.?

> Jaký je tam útok, vy paranoiku?

Za útok považuju to, že jste mě označil za diskutéra "najatého režimem".

> Ale můžete třeba jednou větou shrnout svou motivaci, proč jste pečen-vařen zrovna na tomto webu, k jehož zaměření máte zjevně bytostně daleko

Snažím se, abyste přemýšlel, než něco napíšete.

> (na konspirace přece nevěříte).

Pochybovat je zdravé. Ale ne v tomto případě, kdy do celého systému každý krásně vidí. Pak činíte medvědí službu. Až se bude totiž opravdu něco dít (např. se zruší server volby.cz, do okrskové volební komise se "neprověřený" člověk nedostane, atd.), nikdo upozorněním o manipulaci už nebude věřit: "jo, to jsou zas ti blbci, ti povykovali vždycky"

> Sledoval jsem podrobně loňské volby v Rusku ...

V Rusku je server volby.cz s výsledky ze všech volebních místností?

282994

28.02.2013 20:49

České dráhy ničí lokálky i sebe s pomocí České televize

RE: je to děs

turista 80.?.?.?

Dovolím si upozornit, že 50 000 ročně projezdí v ČR vlakem akorát ten, kdo rozumu příliš nepobral. Celoroční síťová jízdenka pro celou republiku, která platí i na 1. třídu, totiž stojí 22 990 Kč.

http://www.cd.cz/vyhody-pro-cestujici/in-karta/aplikace-na-in-karte/-3616/

285586

28.02.2013 21:10

České dráhy ničí lokálky i sebe s pomocí České televize

RE: Konečně dobrý článek

turista 80.?.?.?

Trochu vám rozšířím obzory:

a) z Ivančic do Brna se nemusí přestupovat, každý den jede 10 vlaků přímých.
b) obvyklá jízdní doba busu je také 44 minut. Rychlejší (33-36 minut) jsou pouze 3 busy denně.
c) ve vlaku i většině autobusů (kromě těch třech) platí IDS JMK. Stačí vám tedy stejná jízdenka, ať jedete vlakem nebo busem. Zpáteční stojí 98 Kč, ale celoroční 13400 Kč. Takže člověka, který jezdí do práce denně, vyjde jedna zpáteční cesta na 58 Kč (a to včetně jakýchkoliv cest MHD po Brně).

285591

02.03.2013 18:24

České dráhy ničí lokálky i sebe s pomocí České televize

RE: je to děs

turista 80.?.?.?

Takže ono existuje významné možství lidí, co mají pracovní smlouvu na 3 měsíce a 4x ročně si ji prodloužují? Není tohle dokonce zakázáno?

A mimochodem, nejdražší možná čtvrtletní traťová jízdenka (na 120 km) stojí 9158 Kč, což vám těch vašich 50 tisíc stejně nedá, dělá to 37 tisíc včetně poměrného dílu ceny In-karty.

A zrovna IN100 bych za tarifní džungli nepovažoval. Existuje stabilně už od roku 2006, její podmínky se téměř nemění, a za těch 7 let ani moc nedražila, jen o cca 10% za 21 na 23 tisíc, což je méně než inflace.

285631

02.03.2013 19:46

České dráhy ničí lokálky i sebe s pomocí České televize

RE: je to děs

turista 80.?.?.?

Nikoliv, jen po té trati taky občas jezdím, a je nutno reagovat, pokud zde je příspevěk, kde je skoro vše není pravda.

Jediné, u čeho nejsem schopen posudit, zda je pravda, je ta informace o platu průvodčích a o tom,že místo na dráze nelze sehnat. Nevím kolik berou a ani mě to nezajímá. A o místo na dráze jsem se zatím nikdy nezajímal, sice bych to zvládnul, ale za ty peníze, co píšete se mi tam pracovat nechce.

285635

25.09.2013 13:12

České dráhy hromadně šrotují vozy pro lokálky

A co s nima mají dělat?

turista 37.?.?.?

Řada 810 alias šukafon alias akvárko atd. je zastaralé vozidlo, které neodpovídá ani představám cestujících, ale už ani požadavkům krajů, které za veřejnou dopravu platí. Není nízkopodlažní, není obousměrné, nemá pořádné WC ani pořádný prostor pro kola a kočárky.

A co hůř. Nedá se ani pořádně rekonstruovat. Řada 814 alias Regionova je toho ukázkou. Pohodlí příšerné a za cenu o málo vyšší než ta rekonstrukce se dá pořídit ojeté Siemens Desiro ze Západu ...

296793

25.09.2013 13:28

České dráhy hromadně šrotují vozy pro lokálky

RE: A co s nima mají dělat?

turista 37.?.?.?

Ty 810ky za sebou mají cca 35 každodenního provozu, což je tak zhruba životnost obvyklého železničního vozidla. Každý stroj jednou doslouží.

A Siemens Desiro považujete za šunt? Jel jste tím někdy? Jeho životnost se předpokládá podobná (v Německu jezdí už cca 15 let a bez problémů). Nebo máte jiné informace?

296795

26.09.2013 09:30

České dráhy hromadně šrotují vozy pro lokálky

RE: A co s nima mají dělat?

turista 37.?.?.?

Pracuju ve firmě, která nemá s železnicí nic společného.

Ono snad není v čem jezdit? Ty 810 do šrotu nejdou z provozu, ale z odstavných kolejí někde ve Třebové, kde už hnijí roky. Dnes už tedy nejezdí, předpokládám že víte proč - protože je dost lepších, novějších, vozů ve kterých jezdí lidi radši a jejich provoz je i efektivnější (I ta regionova je v tomto lepší, 810 s jedním vagónem ani totiž neumí změnit směr jízdy bez zdlouhavého posunování po nádraží).

To je jako byste taky propagoval ježdění za každou cenu v embéčkách, když je po bazarech k mání za pár šupů fůra ojetých vozů, lepších než ta embéčka.

296829

26.09.2013 09:45

České dráhy hromadně šrotují vozy pro lokálky

RE: část 2

turista 37.?.?.?

> Ti zájemci jsou, ale nechtějí jim to prodat.

Kde jsou ti zájemci? Prosím dejte odkaz (pokud takový zájemce je, jistě to někde veřejně řekl, že ty 810 chce). Vy asi příliš věříte tomu, co si kde přečtete za blábol.

> zruší vlaky na X tratích, místo toho koupí jedno extra drahé vozidlo za desítky MKč,

On vám asi nikdo neřekl, že provoz těch nových vlaků (včetně ceny na jejich pořízení) stojí ty kraje v platbě dopravci na km stále zhruba stejně. Ono se totiž vyplatí kupovat nové stroje, pokud to není příliš často, ale odpovídá to životnosti těch strojů. Stačí se podívat, jak to dělají soukromé firmy. Proč podle vás vlastně kupují nová osobní i nákladní auta, když šlo přece stále dokola opravovat Pragovku? Proč se kupují nové stroje do výrobních hal, když by se to na nějakých repasovaných strojích z první republiky na společném hřideli taky nějak udělalo?

> Neodpovídají požadavkům krajů? A kraje odpovídají požadavkům voličů?

I voliči ocení to, že se do vlaku dá lépe nastoupit (nízkopodlažnost), že je tam lepší záchod, nebo že je tam klimatizace, nebo že to jede klidněji. Lidí pak jezdí více, zaplací na jízdenkách více, a spoje mají menší ztrátu - tedy úspora. Liberecký kraj, na tratích, kde nasadil ty Stadlery, zaznamenává velký růsto počtu cestujícíh. Lidi jsou rozmazlení a když nejede 40letý vlak, který pamatují z dětsví, jsou ochotní občas i nechat auto doma.

Navíc jsou tu technické vlastnosti. Nová vozidla mají lepší akceleraci. Takže pak stíhají kratší jízdní doby, což může dost často znamenat potřebu méně souprav na stejný jízdní řád - takže úsporu celého vozidla i s posádkou a tím pádem levnější provoz!

296834

27.09.2013 14:28

České dráhy hromadně šrotují vozy pro lokálky

RE: Možný důvod

turista 37.?.?.?

Předně je třeba říci, že tohle důvod není - vozy 010 jdou do šrotu jednoduše proto, že jsou technicky zastaralá, přestárlá a je nikdo nechce, tak jako už dnes jezdí jen málo embéček.

Ale to o čem mluvíte (vozidla patří objednavateli, nikoliv dopravci), není "echtblbost". V Německu se to v regionální dopravě běžně dělá. A víte proč?

1. vozidla jsou nejnákladnější položka na provozu. Dopravce si na ně zpravdila musí brát úvěr, který je u mnoha dopravců, zvláště těch malých, poměrně drahý (banka si náležitě ocení vyšší riziko). Pokud si úvěr vezme spolková země, může dosáhnout lepších podmínek.

2. pokud by došlo k úpadku dopravce, vozidla jsou tímto nedotčena (nepropadnou bance) a spolková země si relativně jednoduše najde provozovatele jiného. Podobnou flexibilitu ve změně dopravce pak má objednavatel i v případě, že služby dopravce jsou nevyhovující a on pro neplnění podmínek smlouvu předčasně vypoví.

3. životnost vozidel je typicky 30-40 let, délka kontraktu ale obvykle jen 10-15 let. Pokud si má dopravce pořizovat i vozidla (a logicky si není jist, zda je uplatní i po uplynutí těch 15 let), vykalkuluje nabídkovou cenu tak aby byl na svém už po patnácti letech (tady zbytečně vyšší). Pokud vozidla vlastní spolková země a soutěží se jenom čistý provoz, tento problém odpadá.

296922

27.10.2013 20:38

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Teď, když máme, co jsme chtěli...

turista 37.?.?.?

Tahlovéhle názory se tu objevují po volbách pravidelně.

Takže pro vás: hlasy si můžete sečíst i vy sám. Na webu jsou výsledky ze všech 14873 okrsků.

298752

28.10.2013 17:52

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Teď, když máme, co jsme chtěli...

turista 37.?.?.?

Samozřejmě - volby.cz

Oficiální server už mnoho let. Vy jste ráčil spadnout z měsíce?

Přesně to sedí s tím, co komise spočítaly. Sám osobně znám dva lidi, co byly v komisi a to, že byl započten můj hlas jsem si ověřil přes prefetenční hlas pro okrajového kandidáta (ve výsledku je vidět 1, což je správně).

298806

23.02.2015 17:10

Být v obraze něco stojí

RE: Účet v ČR

turista 37.?.?.?

Je možné zaplatit Bitcoinem. Adresa Zvědavce je zde:
http://www.zvedavec.org/dary.php#bitcoin

Přitom vůbec nemusíte mít bitcoinovou peněženku nainstalovanou na počítači. Stačí použít nějakou směnárnu, v té nakoupit Bitcoiny a jako svou bitcoinovou adresu pro příjem nakoupených bitcoinů uvést adresu Zvědavce.

Např. zde https://easycoin.wbtcb.com/ , vyplníte objednávku a dojdete ji zaplatit na poštu nebo terminál Sazky, zcela anonymně ...

327702

16.10.2015 15:39

Bitcoiny přestávají být použitelné

Článek je psán bez hlubší znalosti věci

turista 185.?.?.?

> Samotný nákup bitcoinů na některé z několika zbývajících bitcoinových burz není jednoduchý a dnes už téměř jistě ani anonymní.

Pokud vám toto vadí (proč vlastně?), tak máte i jiné možnosti.
Automaty (jen v Praze jich je 6), nechat si bitcoiny platit, nebo koupit na ulici od někoho, koho najdete na localbitcoins.com.

> Poslední dobou se směnný kurz jakž-takž ustálil a pohybuje se na zhruba 250 dolarech. Ale vysoká fluktuace kurzu nepřispívá k dobré pověsti.

Jak jste sám napsal, kurz už se celkem ustálil. I některé měny významných zemi už kolísají více než bitcoin (Rusko, Argentina).

> Pověst rovněž kazí skutečnost, že několik velkých bitcoinových burz bylo vykradeno

Stejně tak zkrachovalo i mnoho klasických bank. To není problém bitcoinu jako takového.
Ovšem v bance ti lidé měli peníze trvale, na burze je máte (pokud nejste spekulant) jen nezbytně krátkou dobu pro směnu.

> Tři týdny nepřetržité „instalace“ s vytížeností procesoru skoro na 100 % - to je cena za to, že si účet budete spravovat sami.

Existují i jednodušší klienti (doporučuju Electrum, pro mobil Mycelium), kteří toto nedělají, přitom bezpečnost je stále dostatečná (privátní klíče máte stále u sebe).
Jediné riziko je v tom, že by vám server zatajil (nikoliv zablokoval) nějaké platby. Ale to je eliminováno tím, že těch serverů jsou stovky a také tím, že není důvod, proč by to ten server dělal.

> každý majitel účtu musí na svém disku uschovávat historii všech bitcoinových transakcí na celém světě

Opakuji. Nemusí to dělat každý majitel účtu. Stačí někteří, ti, kteří o to budou stát. Ani jich pro funkci sítě nemusí být moc.

> To znamená rostou i nároky na stahování a udržování historie všech transakcí.

To je pravda. Ale tyto nároky budou stále splnitelné na výkonném počítači. Je to vymyšlano tak, aby nároky nerostly rychleji, než roste výkon a kapacita počítačů.

> Uvažuje se sice o zřízení jakýchsi klíčových nodů (uzlů), tedy vybraných serverů, které by udržovaly historii transakcí a uživatelský software jednotlivých Frantů z ulice by si vždy u nich jen „sosnul“ potřebná data

To už dávno funguje. Plný Bitcoin-core běží na těch "klíčových uzlech", Electrum, Mycelium apod. u uživatelů. Proč jste instaloval Bitcoin-Core, když tomu nerozumíte a jste pak překvapen, že to dlouho trvá, netuším. Kdybyste tomu rozuměl, mohl jste to urychlit, stáhnout si ověřený blockchain přes torrent.

> Jakmile budou známy klíčové uzly s daty transakcí, jejich počet a umístění, pro represivní složky států by nebyl problém je v případě potřeby „využít“ či prostě odstavit úplně.

Těch klíčových uzlů stále jsou a budou tisíce a po celém světě, protože spustit si ho může každý kdo chce. Dokud bude dnešní internet (každý se může propojit s každým), tak to bude fungovat.

340762

16.10.2015 15:54

Bitcoiny přestávají být použitelné

RE: Goldman Scheiße

turista 185.?.?.?

Pokud je něco opravdu svobodné, tak hodnota prostě bude určena nabídkou a poptávkou, tj. i spekulacemi. Ani nevím, jak si to představujete jinak. Pokud někdo "bdí" nad stabilitou (jako ČNB nad Kč) tak pak zase ztrácíte tu svobodu.

340763

16.10.2015 15:59

Bitcoiny přestávají být použitelné

RE: 3 tyzdne

turista 185.?.?.?

Důvod, proč se těch 52 GB stahuje tak dlouho, není v tom stahování, ale v ověřování těch dat. Je to zřejmě z toho, že rychlost přípojky není vytížena na maximum, ovšem procesor ano.

U každého staženého bloku se ověřuje, že transakce v něm obsažené mají platné digitální podpisy a že utrácejí jen ty bitcoiny, co předtím někdo majiteli poslal. A to vzhledem k silné kryptografii trvá dlouho.

Urychlit se to dá tak, že si blockchain zkopírujete z nějakého důvěryhodného zdroje bez toho ověřování. Například od svého kamaráda, jiného svého počítače, nebo odněktud přes torrent a zkontrolujete kontrolní součty (hashe) publikované mnoha důvěryhodnými lidmi po celém světě ...

340764

16.10.2015 16:03

Bitcoiny přestávají být použitelné

RE: Logická bezpečnost nad fyzickou

turista 185.?.?.?

Nechápu tu obavu ze směnáren. Ty, co zkrachovaly, nezkrachovaly ze dne na den, ale signály, že to tam není zcela v pořádku, byly zjevné už mnoho týdnů předtím.

Navíc ve směnárně můžete mít své prostředky i jen pár minut. Pošlete peníze tam, nakoupíte bitcoiny a hned si je pošlete k sobě. Když měníte valuty ve směnárně na Jindřišsské ulici, tak vám taky může býtjedno, zda ta směnárna zkrachuje, nebo ne.

340765

16.10.2015 16:12

Bitcoiny přestávají být použitelné

RE: Electrum

turista 185.?.?.?

Zajistí se tím, že Electrum se několika serverů ptá na to samé. Kromě toho, mně nenapadá, proč by a jak ten server něčím manipuloval. Může zatajit, že vám přišla platba - na to přijdete tak, že se klient zeptá jiného serveru a tan vám ji prozradí. Opačný, nebezpečnější, případ (nikdo vám nic neposlal, ale server vám řekne, že ano) není možný. I tenký klient toto dokáže ověřit, přes podepsaný podstrom transakcí (hledejte "SPV").

A založit server je těžké jen pro vás (jste laik a taky jste to zvládl, jen jste si déle počkal). Jinak existují na světě miliony lidí, kteří jsou schopni provozovat server a tisíce to opravdu dělají. To lze těžko všechno podchytit tajnou službou,

340766

16.10.2015 16:20

Bitcoiny přestávají být použitelné

RE: Bitkoiny jsem zkoušel jen ze zvědavosti a bylo to velice špatné!!

turista 185.?.?.?

> Ano, ten log transakcí bude pro Bitcoiny konečná, ten může růst nade všechny meze

Nemůže. Aktuálně nemůže blockchain růst rychleji než jeden blok (1MB) za 10 minut. Což nejsou v době TB disků a rychlostech připojení v desítkách mbit/s žádná velká data. O zvětšení bloků se hodně hovoří, ale vždy se bere v úvahu právě ta provozovatelnost.

> Podle mě je to naimplementované chybně a když vám třeba vypadne jistič,

Za prvé toto není tak velký problém, jak si myslíte. Jistič běžně nevypadává a v serverovnách už vůbec ne, a těžko se to stane většimu počtu nodů nejednou. Navíc mluvíte pouze o jedné, referenční implementaci. I implementací plného node už je dnes více, např. projekt libbbitcoin (C++), a jsou i nějaké v Javě ... ten protokol je celkem jednoduchý ...

340768

09.01.2016 13:41

Trnitá cesta do EU

RE: Benzin x plyn

turista 185.?.?.?

Nebezpečné je oboje. Jak benzín, tak plyn jsou silné hořlaviny, plyn je navíc pod tlakem.

344100

07.02.2016 18:42

Policie v roli fašistů?

Katastr

turista 185.?.?.?

Nemáme jasný důkaz, že ta skupina neonacistů jsou policisté.

Jadný důkaz to není, ale je tam vidět, že minimálně jeden maskovaný demonstrant vylezl z budovy, která podle katastru patří Ministerstvu vnitra.

Že by policie zapomněla, že v internetové době se dá leccos natočit, leccos dohledat, a leccos zveřejnit? V roce 1989 by takový způsob práce jistě prošel bez povšimnutí.

345324

23.10.2017 19:39

Nééé. ANO nééé!

RE: Pěkné shrnutí

turista 2a02:x:x:x:x:x

Po každých volbách se tu objeví pár mudrců jako vy.

Za prvé. ANO získala v Praze relativně málo hlasů. Jen 20% oproti celorepublikovým 30%. Je docela zvláštní obviňovat Pražáky z manipulace ve prospěch ANO, nemyslíte?

Za druhé. Volební systém v ČR je naprosto transparentní. V komisích jsou desítky tisíc lidí. Skoro každý zná nějakého člena komise osobně (já třeba znám dva). Systém jejich výběru je takový, že by se na nějaké manipulaci těžko domluvili a vzhledem k tomu, že okrsky jsou malé, tak i kdyby se domluvili, na výsledku to nic nezmění. Ta komise odešle výsledky ke zpracování a tyto výsledky, za každý okrsek, si každý může přečíst na internetu, včetně členů té komise. Věřte, že pokud by to nesedělo, tak by se to řešilo. Taky si každý ty hlasy může nezávisle sečít sám a ověřit si, že celkový součet sedí.

Pokud ten váš "autentický člověk" z komise napsal, že někde bylo několik hlasů, ale ani nebyl schopen napsat číslo svého okrsku, aby si to lidi ověřili, tak to byl prostě troll.

A teď jsem dočetl na konec vašeho příspecku. Svádět timeout u nějakého pochybného webu za spiknutí, to byste se opravdu měla jít někam léčit.

360610

23.10.2017 19:42

Nééé. ANO nééé!

RE: Říká se

turista 2a02:x:x:x:x:x

Jak píšu výše, ten systém je naopak zcela kontrolovatelný. To jen vy ho nechápete.

Přečtěte si můj příspěvek výše a pokud máte dotazy, ptejte se. Jsem zjevně vzdělanější než vy a rád vás poučím.

360611

25.10.2017 08:30

Nééé. ANO nééé!

RE: Pěkné shrnutí

turista 2a02:x:x:x:x:x

Jasně - mám 15 let praxe v komerčním vývoji software a netuším, co umí informační technika [smích] Co umíte vy?

Jak jsem napsal, výsledky voleb si můžete přepočítat každý sám (jsou na webu) a že sedí číslo na webu za daný okrsek s číslem, co spočítali, si může věřit každý člen volební komise, kterých jsou desítky tisíc a jsou z různých stran, protože každá strana má právo obsadit v každé komisi jedno místo a využívají toho.

Popiště prosím mechanismus, jak byste dosáhl systematického (!) ovlivnění voleb během sčítání hlasů. tedy nikoliv náhodné chyby, co se vyruší. A prosím detailně. Ne "myslím si". Jak jsem napsal, mluvíte s člověkem, co se v informatice vyzná.

360666

25.10.2017 09:38

Nééé. ANO nééé!

RE: Pěkné shrnutí

turista 2a02:x:x:x:x:x

Ach jo. Takže trochu čísel.

Na ambasádách bylo odevzdáno 10494 hlasů. Z toho pro TOP09 pouze 2738 hlasů. Jak to mohlo zachránit TOP09, když ta se přes 5% hranici dostala o 15773 hlasů? I kdyby se z zahraničích okrscích nevolilo vůbec, tak by se tam TOP09 stejně dostala.

Uvědomte, si, že takovými hloupými posty výrazně snižujete úroveň tohoto serveru a diskuzí, která je někdy i docela dobrá.

360667

25.10.2017 09:58

Nééé. ANO nééé!

RE: Říká se

turista 2a02:x:x:x:x:x

Je to tím, že na webu jsou zveřejněny výsledky za každý volební okrsek v zemi (tj. za každou volbení místnost). Těch okrsků je 14865. Je to na stránce volby.cz.

A každý člen okrskové volební komise samozřejmě zná výsledek, ke kterému při sčítání došli, byl sčítání přitomen, a může se přesvědčit, že na webu je číslo správné. A taky to dělají, už ze zvědavosti. Členové okrskové komise jsou z různých stran, nedomluví se na podvodu. A i kdyby se domluvili (například v nějaké vesničce plné příznivců jedné strany, kam jiná strana zástupce neposlala), je tímto zmanipulován jediný maličký okrsek. Což výsledky neovlivní.

Navíc by podvod odhalili i sami voliči. Představte si, že byste ve vesničce plné komunistů volil s celou rodinou třeba Piráty. Pak byste se podíval na výsledky a viděl byste, že ve vaší vesnici mají Piráti pouze 1 hlas. Tak byste si asi stěžoval, že ... Můžete taky dát jeden ze svých preferenčních hlasů nějaké neznámé osobě, co ten prefereční hlas nejspíš nedostane a ověřit si, že ten prefereční hlas tam je. Sám jsem to udělal.

A na dalším zpracování není nic záhadného. Můžete si program, který ta veřejná čísla sečte, klidně napsat sám. A takových lidí, co ty výsledky sčítá a zpracovává, je docela dost. Každé velké médium takový systém má, aby měli z čeho kreslit ty svoje grafy behěm sčítání. Lidi z iniciativ jako je kohovolit.eu to dělají taky.

Zřejmě nejste vzdělán v informatice. Ale veřte, že obyčejný prográmek, co ta čísla sečte (bez grafů a serepetiček okolo), je práce max na pár hodin. Pokud by to náhodou nesedělo, že to dávno víme. To je kouzlo otevřených dat.

360669

11.04.2020 14:22

Jak jsem dnes nakupoval baterii do fotoaparátu

Re: Jak jsem dnes nakupoval baterii do fotoaparátu

turista 2001:x:x:x:x:x

Je vidět, že to autor nepochopil. E-shopy jsou povolené právě proto, že tam, odpadne vykecávání s prodavačem, co zákazník vlastně chce. Zde to autor věděl docela dobře a přesto se vykecával. Ale sposta dalších zákazníků, co ani přesně neví, co chce, vy se vykecávala daleko více, případně courala po prodejně a očumovala. Proto dělá rozdíl ta předchozí objednávka. Pak jen příjdete, řenkněte číslo té objednávky, a hned jste zase pryč. Pokud máte zaplaceno předem, tak se ani placením nezdržujete.

378566

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 121 čtenářů částkou 20 084 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,

stalo se už smutným pravidlem, že na konci měsíce musím uvřejňovat tenhle křiklavý rámeček s prosbou o pomoc. Do konce měsíce zbývají tři dny a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím uvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Děkuji.

Ve zkratce

Přidusit, povolit. Přidusit, povolit. Prymula si to užívá28.09.20 19:12 Česká republika 1

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 8

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 3

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 2

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 9

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Měnové kurzy

USD
23,31 Kč
Euro
27,22 Kč
Libra
29,98 Kč
Kanadský dolar
17,42 Kč
Australský dolar
16,51 Kč
Švýcarský frank
25,24 Kč
100 japonských jenů
22,10 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
29,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 898,19 Kč
1 unce stříbra
550,55 Kč
Bitcoin
249 255,51 Kč

Poslední aktualizace: 29.9.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 54 611 418