Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Andrew Siddur

Nalezeno 765 příspěveků, 45 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.04.2011 03:03

Příjmy a výdaje Zvědavce za březen 2011

RE: Po uveřejnění příjmů a vydání Zvědavce za březen 2011,

Andrew Siddur 62.?.?.?

píše Masarik (=Masařík)? Třeba je to neonacista...

Já ten „odštěpný závod“ nesleduji, nicméně děkuji za připomenutí tamějších poměrů. Zajímavé pravopisné chyby a zejména podivně slohově i myšlenkově koncipované věty; nic pro čtenáře netrpícího schizofrenií

241212

11.04.2011 17:24

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

Mocenský fanatismus poúnorové ČSR. Obnovená tradice?

Andrew Siddur 62.?.?.?

„Začínáme tedy znovu od píky.“
Spíš od Píky!

Zbývá jen doufat, že všechny tyto novodobé Bedřichy Reiciny také nakonec semelou jejich vlastní zrůdné metody.

Opravdu rád bych věřil, že za tímto nekončícím, takřka prométheovským trýzněním není nelidský fanatismus nebo mstivost, ale že se jenom všem zúčastněným v Procesu za „Stranu Dobra“ v davové psychóze smekla ruka, a oni omylem klikli na tlačítko "REPEAT" nikoli v přehrávači s filmem Schindlerův seznam, ale v nějaké aplikaci Krajského soudu.

Sice se jim to stalo už podruhé, ale naděje přece umírá poslední!

Zemře snad 5. května, rukama „lidí“, kteří se ani v ten den nevymaní ze svého prostinkého fanatismu a naprosto zbytečné zaslepenosti?

Vložený obrázek

241513

11.04.2011 18:45

Znovu otevřený dopis exprezidentovi Václavu Havlovi

RE: Vysokostupňový židovský zednář

Andrew Siddur 62.?.?.?

Vložený obrázek

Dokazuje to, že „Palestinci mají právo na vlastní stát a život v míru a bezpečí, ale zpochybňování legitimity Izraele je nepřípustné.“ [chechtot]

(zdroj)

241522

11.04.2011 19:06

Argentina 1.část

RE: Letecká doprava II.

Andrew Siddur 62.?.?.?

Arkane, nebylo to s Vámi původně tak, že pro Zvědavce jste nebyl dost „zvědavý“, a pro nezvědavce zase dost „nezvědavý“?
Matně si vzpomínám na nějaké nezvýznamné půtky s přispěvatelem s přezdívkou „63“...

Čili že jste něco jako dítě amerického vojáka a Vietnamky, zplozené ve Vietnamské válce, ke kterému se nemají ani Američané, ani Vietnamci...? Zkrátka absolutní vyvrhel, pochybující o obou stranách mince (možná proto, že žádnou minci ani nepotřebuje)...?

Ale už dost toho sentimentálna, aby nás někdo nenařkl, že mu jeho (její) blog o stromech, lukách, šťavelu a Izraeli přestávají číst lidi, a místo toho se „toulají slovy“ tady na Zvědavci. [vyplazený jazyk]

241524

11.04.2011 20:00

Znovu otevřený dopis exprezidentovi Václavu Havlovi

RE: Vysokostupňový židovský zednář

Andrew Siddur 62.?.?.?

Vysmál jsem se komicky vystavěné větě našeho dramatického enfant terrible, ale na nějakou nasranost nemám vskutku pomyšlení...

Nasranej budu, až se Občan odebere do věčných lovišť a někdo si i tehdy bude odplivovat, jako by se nechumelilo. To mě možná trochu nasere. Ale i to možná jenom trošku a nepatrně.

Jestli mě něco nasrat vůbec nedovede, jsou to média... a taky chytří kluci a holky na Zvědavci... [mrknutí jedním okem]

241529

11.04.2011 20:10

Znovu otevřený dopis exprezidentovi Václavu Havlovi

RE: Vysokostupňový židovský zednář

Andrew Siddur 62.?.?.?

Proboha! (ne pro Boha)
Ať si má na škopku třeba koblihu a zlatý párek, já se mu za to nesměju – a lidem, pro které papež něco znamená, také ne (v mnoha případech jsou i jaksi mnohostrannější a příjemnější, než někteří jiní zrovna tady).

241532

11.04.2011 21:27

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

Co ví všichni a co ví málokdo

Andrew Siddur 62.?.?.?

Přesně.

Na omílání a připomínání šestisvatého dogmatu nicméně lpí pouhá jedna určitá skupina z množiny lidí, kterých se to týká. Bohužel snad nejvlivnější, nebo alespoň nejhlasitější.

(A tak bohužel panu Stworovi nezbývá, než neustále poukazovat na zásadní rozdíl mezi touto „povedenou“ skupinou a její množinou.)

Přičemž nevím, jak je možné, že ta skupina ještě nepochopila, že se svým dogmatem v ČR (v zemi neustále připomínané jako „ateistická“, kde množství lidí přirozeně necítí potřebu ctít podobné neměnné svatopravdy) nemůže uspět.

A měla by ho proto – tedy hlavně svůj pohled na závažnost „rouhání“ proti němu – značně přehodnotit.

Nikdo nikomu to šestkové sedmiciferné číslo přece nebere, tak proč ten ryk?
Všichni o tom číslu vědí, všichni se k němu vyjadřují, i když různí lidé různě. Ale pořád se o něm mluví a nikdo na něj nezapomíná, a to snad musí každému stačit, ne?

Zato že Prostějovu se říká Hanácký Jeruzalém, to ví málokdo.
Možná by proto všichni ti, účastnící se nesmyslného honu na pana Stworu (a mnohé další), měli obrátit plachty a orientovat se tímto směrem, napnout své síly nikoli k negaci „odlišných“ názorů, ale naopak k potvrzování prokazatelného, k propagaci třeba toho Prostějova!

Ale chápu, že to by tyto lidi stálo víc úsilí a hlavně by to tolik neneslo, že...

241539

11.04.2011 22:18

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

RE: proc popirat Holocoust zidu?

Andrew Siddur 62.?.?.?

Trefné (:
Nicméně právě tohle rozdělení na: 1.) levici, bolševiky či nejlépe židobolševiky, a potom na: 2.) pravici, extremisty, popírače a kdovíco, je právě to, co současná média a vůbec lidi mají rádi a vyžadují to.

Dodává to tomu sporu přehlednost, když je vše takhle jasně pojmenované.

Občanovi pak jen prolétne hlavou – židobolševik? Fuj, to je ale slovo! Ale zase je v něm ten dobrý žid... Áha, že takhle oni ti extremisti, popírači a jiní stworové nazývají všechny hodné lidi (i židy)?
A hned má jasno, kdo je ve sporu ten zlý, a kdo krásný.

Přitom ale přece nemůžeme z toho zasmrádlého pytle prázdných pojmů vytáhnout tu žida, tu bolševika, tu židobolševika, tu pravičáka, tu levičáka, tu extrémistu, tu mlékaře, a prohlásit o něm: mlékař! To on je ten špatný. Nebo pravičák! Nebo... žid!

Ano, v různých dobách měla různá jména různě špatný zvuk. Kdysi byli špatní židobolševici, dneska extrémisti.
A někdo dneska říká, že špatní jsou mlíkaři.

Ale mně něco říká, že naprosto nejhorší jsou tyhle prázdné pojmy. Když je něco dobré či špatné, tak to poznáte, ať se to jmenuje jakkoli!
Proto se vsaďte, že o procesu s panem Stworou budou následně někteří referovat jako o židobolševickém, jiní jako o demokratickém a vonícím šeříky.

Ale napsat prostě, že proces byl fér a spravedlivý, nebo že byl nespravedlivý a vycucaný z prstu, to nenapíše nikdo.

Protože to ani nikdo nebude vědět.

Ale hlavně že víme o židobolševicích a extrémistech!

241542

12.04.2011 00:16

Globální systémová krize: Druhá polovina 2011

RE: Je to PARADA!

Andrew Siddur 62.?.?.?

už jsem myslel, že
המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים
znamená něco peprného, a on je to zatím jen podělaný Mossad.

Bod za toho Aškenazyho, někdy ve třetí třídě jsme četli jeho Putování za švestkovou vůní, a už tehdy jsem si říkal, proč má tak blbý příjmení.

241556

12.04.2011 11:04

Stanislav Křeček, sčítání 2021: Policie na to u vás doma dohlídne!

Zbytečně vyhrocený článek, psaný pro efekt (ostatně jako většina příspěvků p. Matějky)

Andrew Siddur 62.?.?.?

Problém s panem Křečkem je pouze jediný, a to ten, že ten pán je už „stará struktura“.

Takže když se mu nelíbí současná podoba sčítání, kvůli svému léty prověřenému smýšlení ten paskvil nedokáže zavrhnout a požadovat nový model sčítání, ale věří, že náprava se sjedná restrikcemi současného modelu. Což je samozřejmě blbost.
(Jinak ale p. Křeček není tak úplně mimo – v případě regulovaného nájemného ťal do živého, o čemž svědčí následný mediální „hon na Křečka“.)

V roce 2021 navíc bude sčítání jistě probíhat notně jinak, on-line; nakonec se domnívám, že člověk tehdy bude „sčítán“ a „kontrolován“ jaksi průběžně a do daleko větších podrobností než nyní.

Bude to daleko větší sranda (nebo spíš boj) než teď, kdy současná podoba sčítání je překonaná a současně zatím neexistuje inovativnější řešení, a stát tak v dobré víře rozdal občanům lejstra, aby si tito s nimi leda vytřeli řiť – a proč taky ne, když při tomto posledním pseudosčítání je moloch ČSÚ vskutku v předsmrtné křeči.

241574

14.04.2011 18:18

Stanislav Křeček, sčítání 2021: Policie na to u vás doma dohlídne!

Pravý význam sčítání?

Andrew Siddur 62.?.?.?

V médiích byl ponechán stejný prostor pro názory pro a proti sčítání (přičemž se mi zdálo, že názorů proti bylo snad ještě více).

Podle mne šlo tedy o pokus, který měl vyjevit chování občana, pokud je mu nabídnuta možnost rovnocenných voleb – čili 1.) vyplnit+odevzdat a 2.) neodevzdat či vyplnit nesmyslně.

Ukáže se tedy přinejmenším, kolik občanů je spokojených a loajálních státu.

U všech ostatních, kteří úřední cár neodevzdali nebo z něj měli srandu, si pak statistici i přidružená státní mašinérie udělá černý puntík, a bude dumat nad tím, co těm „nespokojencům“ chybí, jaké mají problémy, a jestli věří v přistání člověka na Měsíci.

Sofistikovanými metodami jistě půjde, do příštího sčítání, docílit vyšší spokojenosti, bezproblémovosti a více věřících (nejen) na procházku po Měsíci.

241836

14.04.2011 23:46

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

RE: Už nepošlu

Andrew Siddur 62.?.?.?

A čo si vy predstavujete pod takým „jakým směrem se v posledních měsících zvědavec.org vydal“?

Mně se zdá, že poslední dobou to tu vypadá jak v Krupce, kde se sloužila bohoslužba pro cikány, aby to vypadalo, že tam nejsou jen prachsprostí cikáni proti „neonacistům“, ale krásní věřící cikáni proti bezbožným rasistickým plešounům.
Proto tu zřejmě jistý Jakub exhibuje, právě nyní, se svými znalostmi Bible. Nic ve zlém, ale pokud to myslí upřímně, co takhle, kdyby se raději pomodlil za Zvědavce, za spravedlnost (nejen tu soudní)?
Přišlo by mi to rozumnější, než bohapusté vypisování citací z evangelií. I když, Bibli jsem nečetl, tak možná nevím, co je rozumné.

Osobně mám pak dojem, že například přispěvatelé BN, jansmith1984, udo1, Rene Bartosek a mnozí další se na Zvědavci zvlášť poslední dobou mohou rozdat se svou zásobou nepovrchního vědění, moudrosti, či jen prostého „člověčenství“.

Do toho probleskuje minimum příspěvků, které se senzitivním jedincům mohou jevit jako urážlivé, nebo přinejlepším nechutné.
Protože ty příspěvky ale nejsou nijak inovativní, a v podstatě jsou vždy řízné pouze určitým směrem, k určitému tématu, zvykl jsem si na ně. Ba co víc, občas si o nich i myslím svoje.

Připadají mi ty příspěvky jako ta tvrdá černá kulička bobkového listu, co jsem občas našel v dobrém jídle. Také jsem k ní měl poprvé nedůvěru, jednou jsem ji dokonce málem spolkl, ale časem mi došlo, že ji stačí dát na kraj talíře a nevšímat si jí. Není jedovatá.
Od té doby, co už maminka nevaří, na tu černou kuličku rád vzpomínám.

241877

19.04.2011 17:17

Případ nepovšimnuté knihy

RE: to se na havla pan polansky mohl zeptat me

Andrew Siddur 62.?.?.?

Pochopení psaného textu vázne...

Oldisův dědeček vídával v kulturáku, kam chodíval do tanečních, Václava Havla staršího. Který tam zřejmě již netančil, neb byl nejméně o generaci starší. Tak mu tam zbývalo jen to objímání a bratříčkování s oficíry.

Prosím nicméně přispěvatele Oldis o nepatrně bližší info z oněch časů před 70 lety; díky.

242211

19.04.2011 17:34

Případ nepovšimnuté knihy

RE: :(

Andrew Siddur 62.?.?.?

>asi bych sem už nikdy nešel...

Kdepak. Choďte sem i nadále, přišel jste v pravý čas.
Přiberte s sebou více kolegů, kteří se zde budou prezentovat jako ortodoxní náboženci.
To je to, co Zvědavec nyní skutečně potřebuje.

242213

24.04.2011 15:59

Politický marketing a války v minulém století

RE: Těžká otázka

Andrew Siddur 85.?.?.?

„Mgr. Jemelík“ = „Mgr. Pustá“ = „Msgr. Křivý“.

Domnívám se, že reagování na tohoto jedince (nebo je jich víc?) a jeho banální, naivní a podsouvající příspěvky je ztrátou času.

242590

01.05.2011 18:25

EU připravuje pozemní invazi v Libyi

RE: pročpak důvěřujete nosatýmu chazarovi

Andrew Siddur 85.?.?.?

Ať v pozadí Zvědavce stojí třeba CIA a Dalajláma, nezajímá mě to.

Celou dobu tu píšu tak, aby to, co chci říct, bylo srozumitelné jakékoli tajné službě (snad kromě Mossadu – zde musím zapracovat na židovských přirovnáních a vtipech, zatím ve svých příspěvcích používám česká ustálená spojení, která nemusí mít v hebrejštině vhodný ekvivalent, a těžko se tak překládají) a zároveň tak pozitivní, aby měl radost i Láma.

Jestli je to srozumitelné a pozitivní i pro všechny ostatní, budu jedině rád.

242980

02.05.2011 12:12

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: S tou smrtí to asi nebude tak horký (;

Andrew Siddur 62.?.?.?

Bingo!
Asi byl někdo toho názoru, že pravý terorista se tváří furt stejně. [chechtot]

243053

02.05.2011 12:29

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: S tou smrtí to asi nebude tak horký (;

Andrew Siddur 62.?.?.?

Vousy, ucho a nos jsou z Usámovy fotky, když ještě žil, byly notně rozmazány a napasovány na fotku někoho zabitého (možná je to Sajf Arab?)!
To snad není možný.

Hlavně, že americká média křepčí kolem toho, jak nějaký IT-specialist nevědomky tweetoval přímo z bojiště a všichni se modlí, pracují, děkují Bohu, a na potkání si přejou krev, pot a slzy ve světě bez toho netvora Usámy.

243058

02.05.2011 12:40

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

Blíže k pravdě

Andrew Siddur 62.?.?.?

oSama nejpravděpodobněji někam zalezl a chcípl sám od sebe.

Jenže takové svévolné chcípnutí je oBamovi, zvlášť před prezidentskými volbami, s chřadnoucí ekonomikou za zády a ztrátou podpory od lidí, k ničemu.

Tak tu dnes máme, ač měsíc po Aprílu, nepovedenou fotomontáž a heroické příběhy z bojiště (avšak všimněme si, že docela neurčité).

To je celé.
Yes, we can (edit photos).

243062

02.05.2011 12:48

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: S tou smrtí to asi nebude tak horký (;

Andrew Siddur 62.?.?.?

Ano. To ovšem na důvěryhodnosti také nepřidává.

Tak tedy Pákistánci, ti věrní američtí bratři, odvysílali podvrženou fotku (sloupek „Je to Usáma“) do televize.

A myslím, že kdyby ji neodvysílali oni, že tak učiní CNN.

A jsme tam, kde jsme byli.

243067

02.05.2011 13:04

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

Už se v tom nemíním pitvat

Andrew Siddur 62.?.?.?

Zabili, nezabili...

Jisté je jedno – zpráva o zabití „světového teroristy č. 1“ je balzámem na duši pro juchavé televizující (staří) a fejsbukující (mladí) Američanáčky.

Nese v sobě ta zpráva i určitou tvrdost, odhodlanost a hrdost, kterou třeba šílení okolo královské svatby v Británii postrádalo.

Jistě na tu zprávu zareagují brzy i různí teroristé, kteří budou vyhlašovat USA válku (už zase), a USA pak za pár dní pojedou válčit do nějaké Bohem zapomenuté země, aby měly prachy na jídlo a ropu.

Další agrese se přece taky hodí, když v tý Libyi je to takový neslaný-nemastný.

243069

04.05.2011 14:14

Jsme otupělí zlem

RE: Zlo nás vede cestou vytyčenou.

Andrew Siddur 62.?.?.?

>Co tak Praha? Srdce Evropy? Chtěli jsme Vám dát radar,
>odmítli jste, chtěli jsme Vás chránit, odmítli jste.
>Tvrdíte, že Bin Laden neexistuje, popíráte tedy terorismus,
>popíráte tedy Al-kajdu, většina ovčanů stojí za
>"posledními" názory Vašeho prezidenta... (tedy některými) v
>podstatě protiamerickými.

>
>Jak jinak ukázat světu pravou tvář terorizmu než přímou
>demostrací ve státě, který toto popírá???????

>
>Takže! Nedělá V. Klaus takový povyk cíleně? Aby nakonec
>lidi řekli chceme tady USA a chceme tady radar, chceme MMF,
>chceme USA-army? Klaus se spletl!!!! Už cítíme to globální
>teplo!!!!

Člověče, to je dobrá, zajímavá úvaha!
Říká se o Klausovi, že je to už stará sokolovna, že si stojí za svým (Až tak, že jeho konzervativní, strnulá osoba občas musí být „modernizována“ mediálními pseudoúvahami na téma letušky nebo gayství).

Ale máte pravdu, jeden nikdy neví! Avšak nevědět, pochybovat, je lidské.

Definitivně rozhodovat o něčem, co nevím, vyvozovat z toho nějaké závěry, dogmata, je hloupé. Viz dnešní média, ale i další instituce s v jěště větším vlivem na osud člověka.

>tady mám pocit, že jsem mezi normálními lidmi vysvětlí mi to někdo?
Zítra to tu možná bude vysvětleno všem. Politicky. Ale nechci být prorokem [smích]

243347

04.05.2011 19:55

Pouze „důvěřiví“ Američané věří v zabití bin Ladina, říká britská novinářka

RE: AŤ ŘEKNOU, PROČ TO DĚLAJÍ

Andrew Siddur 62.?.?.?

Ale to je výborné! [smích]

Co si přejete na náhrobek, pane (či mladá paní?)?

„Zemřel mlád, XX let“ už je obsazené

243364

06.05.2011 16:55

Třetí obhajovací řeč

RE: Politik vyjádřil názor ?

Andrew Siddur 62.?.?.?

Nikoli politik, ale nějaká „kancelářská inteligence“, původně profilovaná zřejmě jako antiteze k zavilým havlistům, a nyní snad poradce našeho nynějšího krásného komunisticko-religiózního premiéra v naší nynější krásné antikomunisticko-ateistické zemi.

Nicméně velmi jasný, stručný, rozumný názor.

Očekávám, že se premiér za názor svého poradce bude taky kát a omlouvat, jako to udělal prezident u Hájka.
Všichni profesionální „lidskoprávní“ požadovatelé omluv všem a za všechno už číhají s nastraženýma ušima.

243562

07.05.2011 17:38

Třetí obhajovací řeč

Končím se Ženklavou.

Andrew Siddur 85.?.?.?

Končím se Ženklavou.

Ano, je to tak. Čtu si výbornou diskusi za skvělou obhajobou, a příliš mne netěší jenom to, že někteří přispěvatelé volí omluvný tón („měli bychom se krotit, mnozí tu píšeme zbytečně protiženklavsky“), nebo naopak útočný („ta Ženklava si nedá pokoj, vsaďte se, že v soudní seděla půlka žensklavských!“).

Někde jsem dokonce zaslechl scestnou zkazku, že všechny příspěvky, které budou k Ženklavě kritické, se budou od nynějška kopírovat přímo na stůl k vrchnímu Ženklavovi, který by pak kvůli nim mohl svolat další soud.

Nevím, proč to všechno. Ženklavští si mohou mít soudů, kolik chtějí, když je tedy chtějí, ale ať je nezakládají na kritice jejich obce a přilehlého okolí.

Protože kdybych chtěl ženklavské napodobit, jako Čech bych nedělal celé dny nic jiného, než že bych si někam kopíroval proklamace o tuposti, malosti, zaprděnosti, závisti, a o tom, jak mají Češi a Češky křivé nohy a jedovatý dech. Kterých jsou všude mračna.

Někdo tu docela sugestivně poznamenal, jestli jiný vsadí život svého potomka na to, že u soudu nebyl žádný ženklavan.
Podle mě je to úplně jedno.

Těmito narážkami leda spolehlivě naštvete jak ženklavské, tak ty přespolní, co s tou obcí nemají nic společného.

Protože podle mého SOUDu jsou u všech soudů - a i níž - právě lidé, kteří jsou přehnaně citliví na kdejakou blbost, a přitom jim před očima uniká podstata. (Ono šest let VŠ studia se podepíše na každém.) To je hlavní problém. A je jedno, jestli jsou z Ženklavy, nebo z jiné pɹdele.

243664

07.05.2011 18:00

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Jiří Bilina & Associates

Andrew Siddur 85.?.?.?

Vskutku nevím, proč nám to sem píšete. [smích]
Je nutné se zabývat každým zabubláním bahna?

Když jdu po chodníku, taky bych mohl civět do země a všímat si té magické různorodosti výkalů a všelijakého smetí.
Nicméně dívám se raději před sebe, pánům na klobouky a dámám do očí. Stačí mi, že do svinstva, co je na chodníku, nešlápnu. Sleduju ho periferně.
S tímhle nějakým „nezvědavcem“ je to stejné.

Na druhou stranu jsem rád, že Mayové nelhali. Tihle samozvaní ztřešťenci a notoričtí stěžovatelé jsou opravdovou katastrofou pro celý svět. Naneštěstí před 21. 12. 2012. i po tomto datu. Permanentně.

243665

08.05.2011 01:52

Třetí obhajovací řeč

„Tati, pan J. je lidovec?“ – „Pan J. je blbec.“

Andrew Siddur 85.?.?.?

>"celá Pravda nesmíchaná s omyly je jen v Církvi
>katolické."
>Roman Joch

To potom v nějaké církvi musí být i Izvěstija...

243687

08.05.2011 15:11

Třetí obhajovací řeč

RE: Svět je plný paradoxů

Andrew Siddur 85.?.?.?

To, že v rozhlase tehdy po válce hlásili, kolik odsoudili osob „židovského původu“, mělo pouze jaksi usměrnit inteligenci, aby zbytečně neprovokovala, jak bylo jejím zvykem.

Pokud někoho tehdy popravovali, byl to člen KSČ (často fanatik, který se jen odchýlil od stranické linie) - Reicin, Slánský.

A to navíc jen proto, protože ti, kteří byli přesvědčeni, že nejsou nijak odchýleni od Strany, dostali strach, že kdyby neprovedli podobné čistky, tak je provedou Sověté – a provedou je i na nich samotných.

Že komunisti odsoudili, bohužel, i M. Horákovou, to dokazuje jen dvě věci:
1) potřebovali ukázat „lidu“, že vlk se může skrývat i v rouše beránčím
2) že si byli sakra jistí sami sebou - ale vlastně proč by si nebyli jistí, když i inteligence (Lustig?) nad tím mávala rukou, a mimo ČSR proces s nějakou Horákovou nikoho nezajímal.

Ad antisemitismus SSSR - ano, to je částečná pravda. Po vyhlášení Izraele se sovětští komunisté naštvali, že se Izrael nepřidal na stranu Tábora míru, a dávali mu to trochu sežrat. Ale opravdu jen trochu - zatímco západní antisemitiské obrázky si vystačily s karikaturami obecně, ty sovětské tepaly skoro výhradně jen sionismus a „přisluhování imperialistům“. Byly tedy jaksi rozlišující a snad i oprávněnější. Proč asi...

Nikdy dřív v SSSR žádný „oficiální“ antisemitismus nebyl.
Ani za Stalina na konci jeho éry, když pojal podezření, že ho jeho lékaři chtějí zabít. Dnes by jakékoli podezření zřejmě rozpustilo nabídnutí peněz, nicméně, ke smůle lékařů, Stalin byl ještě ze staré školy, která pochyby řešila pádněji.

243724

07.06.2011 08:49

Koupím hezký, moderní mobil. Zn. připlatím za omezenou funkčnost

RE: Moc pana Editora s anti-ultra technoidskym pristupem nechápu

Andrew Siddur 62.?.?.?

MouUdrostraku, souhlasím se vším, co jste napsal!

Pokud někdo ve vašich příspěvcích vidí jenom pravicující-levicující, pak je dočista slepý.

Nevím, proč se editor zastává takových myšlenkových slepců, když píše, že se mu Vaše příspěvky nelíbí...

Já naopak čtu Vaše texty - vždy k věci, fundované, jdoucí na dřeň, vtipné – docela rád.

Kolega Druid potom pouze upozorňoval na vyžírky, kteří pod jakoukoli – i neopodstatněnou – záminkou neváhají dolovat z člověka prachy.
Je zkrátka dobré mít pro všechny případy na hrubý pytel hrubou záplatu, i když se zdá, že to není nutné (protože u těchto vyžírek člověk nikdy neví).

Keep up the good work!

245616

12.06.2011 01:25

Ach, Ido, co budeme dělat?

Vlídná kočka - záruka toho, že se svět ještě nezbláznil

Andrew Siddur 85.?.?.?

Parádní článek. [smích]

Zaujala mne analogie přerušovaně předoucí kočky a astmatika. Nevím tedy, jaký zvuk vydává astmatik, když dostane záchvat, ale kočka Ida ležící na boku mi svým vznešeným výrazem zcela připomíná jednoho astmatika, kterého znám. Tedy shodou okolností také, jako Ida, ženského rodu.
Zvláštní analogie a paralely...

Ta jistota, že Idu vždy najdete tam, kde ji čekáte, je podle mne pro kočky příznačná. Kočka zkrátka přijde pokaždé. Pokud nepřijde tak třikrát po sobě, nepřijde už nikdy (něco jí srazilo, pes zakousl...). Kočky neznají žádné "odcházení" nebo Odcházení, nepřemýšlí nad smyslem svého stýkání se s lidmi. Tudíž nikdy nepřijdou jen tak "napůl", nebo na chvilku, nebo nějak "na střídačku" - jeden den ano, druhý ne.

Vždy za vámi přijdou zcela plnohodnotně, dokud jsou. Vždy se stejnou samozřejmostí a zcela oddané tomuto údělu. Pokud nepřijdou, musí k tomu mít opravdu vážný důvod, často ten nejvážnější.

Osobně, pokud zahlédnu kočku, která se nebojí, sehnu se k zemi a volám ji k sobě. Ve městě, na vsi, na cestě... některé často s vytřeštěným výrazem zkoprní a pak utíkají, ale spousta koček vám chce ukázat, jak se umí lísat a příst vám na klíně. Co kočky, i tlustí kocouři v kdejaké vsi!

245853

12.06.2011 01:41

Ach, Ido, co budeme dělat?

Blesková válka

Andrew Siddur 85.?.?.?

Blesková válka je, když zastavujete jenom, abyste se pomazlili s koťátkem. Aneb slavná válečná fotka:

Vložený obrázek
[smích]

245854

23.09.2011 16:00

Editor Zvědavce znovu předmětem vlídného zájmu policie

Zhroucený stát v agónii bazíruje na nepodstatnostech

Andrew Siddur 62.?.?.?

Všímáte si toho taky?

Republika se zmítá v krizi, hlavně v ekonomické.
O morální či duchovní snad abych ani nepsal, protože nad těmi už se dnešní člověk raději ani nepozastavuje a nezamýšlí, aby v tomto chaosu vůbec přežil.

Protože ani jiní se nepozastavují. Exekutoři nad tím, jak z Vaší pětikačky udělat sto miliónů, vláda nad tím, jak člověka vykořistit jako nikdy předtím ani potom, a je mi záhadou, před čím vším se nebudou pozastavovat všechny ty kamery před každou vesnicí, které teď všude rostou jako houby po dešti. Ale to by bylo, aby nějak nesály prachy!

Ale dneska bude na ČT u Šípa - světe div se, sám človíček Drábek, ministr nevolnictví a asociálních věcí.
A na Primě - Honza Kraus s představitelem pro změnu americké diaspory, Larry Kingem, světoznámým moderátorem.

O čem budou diskutovat, je zřejmé. Budou si utahovat z vlády, z notorickýho Kalouska, z ekonomický krize a z toho, jak vláda chystá zpoplatnění vzduchu. Nejen Kraus s Kingem, ale i Drábek. Protože už mu nic jinýho nezbývá. Už může říct cokoli, nemá co ztratit. A všichni se tomu od srdce zasmějou a řeknou si - „Ten je tak super, tenhle spejbl! Už mi ani vůbec nevadí, že žiju v ČR, v tomto rozloženém státě, kde je nejdůležitější, aby byl člověk vysáván, aby měl u Šípa (v zábavním pořadu, prosím!) blbé kecy sám ministr práce, a aby nějaký Stwora musel mazat, sice pět let starý a kanadský, ale pravdivý článek o tom, kdo se podílel na rozkladu ČéeR!!“

Eklhaft! Víc se k tomu dodat nedá! A je mi jedno, že ten výraz zní německy, nebo možná i židovsky, a možná i obsahuje rodný číslo Dvořákovy stranický legitimace!

253812

21.10.2011 03:26

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

Kdysi jsme měli říkat černým i bílým prostě - soudruhu

Andrew Siddur 62.?.?.?

A dokonce o tom byla hezká píseň.

Ale že se dožijeme doby, kdy matka a otec budou "Parent 1" a "Parent 2", o tom se jistě ani těm největším soudruhům nesnilo.

Jaká jednička a dvojka, nakonec? Neměly by tam být, v rámci rovnoprávnosti, jenom jedničky? Nebo rovnou 6000000, to je přece hezčí číslo. Nebo radši napsat ty parenty vedle sebe, bez čísel... nebo radši nepsat vůbec nic!

Dnešní doba? Recese, sestup, naprostá DEVOLUCE. Hlavně v sociální oblasti.
Dnešní společnost napíná všechny své nicotné síly k tomu, aby se v ní nikdo necítil uražen nebo nějak znevýhodněn. A nedochází ji, že se tím sama uráží a znevýhodňuje.

255678

20.12.2011 00:27

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Pokud si média myslí, že Havel je bůh, dopřejme jim to!

Andrew Siddur 62.?.?.?

Článek jsem nehodnotil. Není v něm nic, co by nebyla pravda; jsou v něm ale banální pravdy, které jsem slyšel stokrát, zrovna tak jako teď stokrát slýchám, co všechno Havel učinil dobrého.

V době, kdy se stal Havel prezidentem, mi bylo pár měsíců. Od té doby jsem si na něj názor udělal čtením mezi všemi polistopadovými řádky, co o něm byly napsány, a také vlastní logikou. Průběžně ho doplňuji o nové poznatky.

Zkusme však odhlédnout od toho dialektického pohledu Havel dobrý vs. Havel zlý, "pravdoláska" versus ti druzí, atd.

Kdo vlastně Havel byl?

Má snad ztělesňovat nějaký ideál člověka, vzešlého z ušlechtilých kořenů (bohatá inteligence), kterému bylo z nějakého "vyššího principu" souzeno přečkat "blbé časy", a poté se znovu objevit, na scéně? Tušila snad rodina Havlů uř v r. 1948, že ten nadcházející 40-letý experiment nevyjde, takže bude záhodno se profilovat jako (umírněný) odboj? Nebo to bylo celé už od roku 1948 jedno velké divadlo - řekli Havlům: "Buďte jako proti, a až to skončí, dostanete restituce?" Uctíváme-li Havla, uctíváme jeho rodinu, se všemi vlastnostmi, které snad ztělesňovala; uctíváme tím potažmo oficiální linii první a druhé republiky. Je na co vzpomínat? Opravdu byla jeho rodina, a tato dějinná éra, nějak výlučně dobrá? Není třeba nespravedlivé, že opět, byť po 40 letech, opět vzpomínáme na tutéž rodinu Havlů, na tytéž principy? Nemotáme se v kruhu? Neznamená to snad, že až vystřízlivíme z Havla (což by mělo být kolem roku 2029 [1948-1989, 1989-2030]) zase přijde ke slovu nějaký protipól?
Mnoho otázek, které zanikají v tom banálním řevu "Havel ANÓÓÓ!" a "Havel NEEE!"... [zmaten]

258981

26.12.2011 20:12

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: O mrtvých hlavně pravdivě!

Andrew Siddur 85.?.?.?

Asi som slepý - nemohl byste uvést přesný čas té Kocábovy narážky? Díky [smích]

259577

26.12.2011 21:18

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: O mrtvých hlavně pravdivě!

Andrew Siddur 85.?.?.?

Ah, už to vidím.

No, asi nešlo o nic vážného, když se ty krátký tepláky musí připomínat při každý příležitosti, a musí se o nich říkat, že NEBYLY kvůli zednářům.

Třeba se chystá nějakej zákon proti popíračům, že kalhoty byly jenom povytažený, a tohle připomínání má vymýtit konspiraci.

259586

28.12.2011 02:30

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: Pravda a Láska vs. Lež a Zlo - Hledáme odpovědi

Andrew Siddur 85.?.?.?

Pan "83." je nějaký filuta, který se snaží neznalým čtenářům Zvědavce vnutit myšlenku, skrze své sugestivní kydy, že MoUdrostrak snad píše nějaké nežádoucí nesmysly.
Nic víc v tom nehledejte, já jsem v tom taky víc nenašel. [smích]

A k přezdívce MoUdrostraka mohu doplnit, že se domnívám, že musela vzniknout v letech 2007-2008, kdy se ve všeobecné politické hysterii na internetových diskusích ujalo pro členy jedné partaje označení "modré straky". Domnívám se, že MoUdrostrak chtěl prapůvodně tepat nešvary (nejen!) modrých strak svými (často) moUdrými komentáři, proto si ten člověk zvolil přezdívku MoUdrostrak.

259693

Devět dní po tom, co vzplála pochodeň Jana Palacha
promlouvá k Občanu V. jakýs šiml, ústy Molocha:
"Chceme znát jména, hesla, adresy, i kdy zemřel Hácha -
- dvestěšedesátjednička už se z toho nějak spáchá!"

262554

16.02.2012 11:23

Podvod Miroslava Kalouska za 114 miliard

Pěkný článek

Andrew Siddur 85.?.?.?

To by zítra mohl vyjít v Mladé Frontě zase nějaký bodrý rozhovor Kalouska s B. Tachecí.
Jejíma očima: Národní poklad za 114 miliard. Občas se mu trochu točí svět pod nohama, ale komu ne, že. A umí plynně česky! Ach!

263425

16.02.2012 11:59

Komu a čemu slouží autorský zákon?

Když přišli nacisté...

Andrew Siddur 85.?.?.?

Napřed si přišli pro soubory...

263426

16.02.2012 22:18

Udělal jsem chybu

Chtěl bych vskutku vidět ty dva "výtečníky"

Andrew Siddur 85.?.?.?

... kteří tu evidentně šířili slovní nenávist takové ukrutnosti, že muselo zasáhnout informačně-kriminalistické oddělení.

Vsadím se, že musí mít nejmíň čtyři nohy a tři hlavy, a každou noc usínají s polštářem pod Mein Kampfem (kdekdo se spokojí s M. K. pod polštářem, ne tak čtenář Zvědavce - to je teprve exktrakt čirého ZLA!), neboť co jiného o člověku vypovídá těch pár slov, seřazených za sebou tak nelidsky, že o něm policie tak dělá.
Jedině tu čtvernohost a trojhlavost...!

To jsou nestvůry, to nejsou lidi... oni... jsou úplně z jinýho světa... http://www.youtube.com/watch?v=5NL131-iixY

263486

21.02.2012 23:40

Ať žije Krausokracie

Pěkný coming-out

Andrew Siddur 85.?.?.?

Aby se teď k dabingu pohádek nezavřely dveře; kdo by stál o hlas konspirátora, čtenáře Zvědavce, a jistě i - považte - posluchače ČRo 3 Vltava!

Myslím si mimochodem, že A. B. B. už ani nepočítá, kolik Lišek, Zajíců, Sokolů, Vlků a jiné zvěře na něj kdy podalo stížností, protože by se jich nemusel dopočítat.

Je proto otázkou, zda je nutné podobně vyhraněně reagovat na každé toto stěžování, potažmo ztěžování (protože tito stěžující si stěžují profesionálně proto, aby ztěžovali život jiným - a sobě ho zlehčovali).

Samozřejmě - na hrubý pytel hrubá záplata; navíc znám ten pocit , když v člověku uzraje to tíživé přání vykřiknout: "Nesouhlasím!". To je pak dobré se vyjádřit; podle nejlepšího svědomí.

Některým zase nestačí říci svůj názor, ti o něm musejí přesvědčovat všechny soudy (které už jsou stejně všechny dávno přesvědčené předem), zkrátka potřebují na svůj názor dostat oficiální štempl, že to mají srovnané v souladu s generální linií, a jiným názorům by zase nejraději, hezky "po demokraticku, učinili přítrž. Možná to taky souvisí se svědomím.

Tak či onak - rád jsem se tedy dozvěděl, že se zase někdo našel, komu písmo A. B. Bartoše bylo proti srsti. Lišce, tentokráte. Za to Vám patří dík, pane Zbyšku.

263810

02.03.2012 13:36

Jak jsem vezl motor do Ruska

Pěkná odyssea

Andrew Siddur 85.?.?.?

Nicméně - příběh se odehrál v roce 1998, to asi byly docela pionýrské časy, co se týče přejezdu hranic; z hlediska procedury jako před pádem Železné opony, jen už s trochou té finančně-materiální korupce navíc.

Dnes už máme na všechno kompjůtry a "volné" hranice, takže panuje v našich životech už navždy klid a mír a žádná byro-buzerace... Nebo ne...

264488

15.03.2012 22:50

15. březen a dluhový protektorát

RE: Počty lidí na demonstracích

Andrew Siddur 85.?.?.?

K těm "čtyřem tisícům" jenom tolik - byl jsem na pohřbu tragicky zesnulého mladého člověka v malé obci na Moravě. V procesí bylo odhadem 1000 lidí.

K tomuto státu se tedy zná čtyřikrát tolik lidí, kolik znalo jednoho mladého muže? (Cynismus, který velí říci: "Ano, možná i mnohem méně", ponechme prosím pro tentokrát stranou.)

265314

23.03.2012 20:43

Francouzský teroristický útok má všechny charakteristiky psychologické operace a operace pod falešnou vlajkou

Od počátku to na mne působilo jako (nejen prezidentská) kampaň.

Andrew Siddur 85.?.?.?

S hlavními poselstvími:
1. Arabové! Klidně si smykujte s BMW na parkovišti (všimli jste si, jak hned bylo zveřejněno video dovádějícího a "cool" Mehrana?) a pijte Colu, jen nezapalujte předměstí a nestřílejte děti a jejich rabíny.
(Kdoví, imigrace už se třeba stává neúnosnou, stejně jako prohřešky imigrantů, a není proto na škodu vynutit si od imigrantů distancování od činu "teroristy" a soucit s většinovou [snad stále ještě?!] francouzskou populací.)

2. Je třeba, aby volby vyhrál Sarkozy. (Kdoví, NĚKDO třeba dospěl k názoru, že vláda šíleného skřítka je pro Francii ve všech ohledech [zahraniční/vojenská/imigrační politika] zatím nejlepším možným řešením, tak si přece zaslouží vyhrát.)

265750

10.04.2012 21:44

K čemu je nám letní čas?

Referendum!

Andrew Siddur 85.?.?.?

Tato zhůvěřilost je jednou z věcí, o které by se mělo hlasovat v celonár. referendu (které snad konečně bude odhlasováno, ovšem jistě v podobě nějakého paskvilu, jako obvykle).
Tedy o zrušení toho nemístného šíbování s hodinami a o zavedení celoročního času.
Přinejmenším bych nechal hlasovat mezi 2 možnostmi: "jediný pravý čas od Boha" UTC+1, nebo UTC+2 (mně v ČR daleko milejší).

266699

12.04.2012 22:33

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

Díky za každý neoficiální, nevládní "think-tank"

Andrew Siddur 85.?.?.?

Díky! Za Kellera a jemu podobné moudré, nebo jen dobré duše. I za toho Bartoše, který bude jistě tvrdit, že Keller nemá pravdu, a jeho myšlenky jsou cestou do pekel (když on má zase rád to nebe - ale kdo nemá?).

Tito lidé tvoří tolik potřebnou opozici - třebaže často pouze myšlenkami - současnému zkrachovalému a kolem sebe kopajícímu Systému.

Tak jako v roce 1968 valná část národa a představitelé Pražského jara bojovali za socialismus s lidskou tváří (byť s popletou Dubčekem v čele), a vybojovali velké nic (ale tím nic defacto vybojovali DNEŠEK; Vás, mne, jak tady teď sedím a píšu sem), tak dnes docela podobně bojuje značná část národa, včetně v úvodu zmíněných intelektuálů.

Tentokrát chtějí (a já nejinak) spíš kapitalismus s lidskou tváří. (Jen ten Bartoš, lišák, se zase culí v koutě, a ví, že není třeba bojovat - že jen stačí věřit v Boha, a vše zlé odejde pryč, samo se užere nenávistí a chcípne. Jak já mu tu jeho víru závidím!)

Naneštěstí už vědí, že všechny -ismy, a nakonec snad i ta "lidská tvář" jsou prázdné pojmy. Takže jsou i odhodlanější a méně naivní, přesně jak si žádá zlá doba. Ale ta zlá doba je zase ještě zmatenější než Sovětský svaz, který nám sem v srpnu 1968 zmateně a možná sám s děsem v očích importoval "pomocné" tanky.

Bude to ještě zajímavý souboj myšlenek a zmatenosti!

266840

10.05.2012 02:01

Česká republika je velmocí – v pornografii

Nejen Češky. Zamyšlení nad péčkem

Andrew Siddur 85.?.?.?

Zajímavý článek.
V editorově zalíbení pro okostýmkované děvečky, které se vlastními tekutinami promočí "jako myši" (mimochodem, docela dar roztomile popsat kdejakou výstřednost), jistě bude hledat kořeny jeho nenávisti ke světu. [chechtot]

Ale zpět. Že jenom Češky? Pche. To samé Polky. Když jsem býval mladší, znal jsem stránku podrywacze.pl.
Kdo má rád to komické polské šišlání, přijde si na své. Ač hard-péčko, právě ta řeč ho zjemňuje, stejně jako osoba hlavního "podrývače" a výběr jeho společnic, se kterými se dohodl na oboustranně výhodném "obchodě" - tu ve varšavském paneláku, tu někde na louce.

Rusky taky. Je to veliká země, tak asi není divu, že i tam existuje po poptávce i nabídka. Ruská (polo)profesionální videa se mi zdála všeobecně jaksi méně způsobná; často všichni při aktu kouří cigarety a pijí. Větší džungle a králičina jsou už snad jen různá rumunská videa, kterých je na netu také přehršel.
Takže to máme ČR, Polsko, Rusko, Rumunsko.

Čtyři postbolševické země, do kterých pak vtrhl divoký režim, jehož příznakem byly - mimo jiné - na počátku 90. let reklamy na night-cluby snad i v kuchařkách, a pak už se to dál zauzlovávalo a zarozvodovávalo, a říkalo se, že co není zakázané, je povolené, a že skoro všechno je normální, a kdo nedělá skoro všechno, je nenormální.

Česká P-videa jsou zřejmě často orientována jako export do USA - przniči mluví anglicky a vyžadují to i od dívek; je zajímavé i "umělecké" příjmení Rosenberg, odkazující i jinam, než k USA. Ruská a polská produkce cílí jen na pokrytí vlastních států; rumunská videa snad nejsou určena ke zveřejnění ani v Rumunsku, ale nějakou náhodou je jich plný net.

Proč to ty holky dělají? Domnívám se, že zde více než kde jinde hraje roli faktor pomíjivosti. Češky buď naivně věří, že po natočení budou videa dostupná jen v USA, nebo smýšlí pragmaticky - tak, že za 3, 5 let už si na jejich videa (a na ně samé) nikdo nevzpomene. A ono to tak kupodivu opravdu je; čas je z hlediska porna skutečně neúprosný. Kdo chvíli nešukal, šuká již opodál. Klidně pak může vystudovat bohoslovectví. Nějaké znovuobjevené "video" je pak bráno jen jako kuriozita. Inu, dnešní rychlá doba zároveň i rychle odpouští... nevím, jestli je to dobře, nebo špatně. Vlastně je mi to jedno. Stejně tak je mi lhostejné většinu času i porno. To taky slouží jen k okamžitému odreagování, tak proč se nad ním HLOUBĚJI zamýšlet...

268604

10.05.2012 02:20

Česká republika je velmocí – v pornografii

RE: Nejen Češky. Zamyšlení nad péčkem

Andrew Siddur 85.?.?.?

Zmíněné čtyři země tedy produkují jaksi méně umělohmotná a zmanýrovaná videa. Opakem je USA. To je čirý pornohnus, vše jako přes kopírák.

Naneštěstí internet je malý, takže v něm není nouze ani o podobně explicitní materiály, které byly původně míněny jakou soukromé, než různými cestami a za různých okolností unikly na veřejnost.

Google, Vyhledávání obrázků, anglický slovník s sebou.
Vše je k nalezení. Ta dostupnost je dechberoucí, šokující! Stačí vypnout "Safe mode".

Ovšem pozor, dost stránek s těmito nesvatými obrázky se hemží havětí, která se vám bez varování stáhne do počítače - všeljakými viry a falešnými alarmy.
"Kdo s čím zachází, s tím i schází" tak nakonec může platit i zde...

268606

11.05.2012 23:52

Norský sociolog poukazuje na spojitost mezi Breivickem a Mossadem

RE: Exekutoři

Andrew Siddur 85.?.?.?

Dobrý postřeh.
Ono je to tak, že "někdo to dělat musí".
A BOHUŽEL existují "lidé", kteří tu státem hozenou rukavici, že dluhy se nesmí platit, nýbrž PŘEPLÁCET, umolousanou v exkrementech, rádi zvednou, natáhnou si ji na ruku, a ještě se zálibně prohlížejí v zrcadle, jak jsou krásní a chytří, když jako tzv. exekutoři (existuje odpornější slovo?) pracují pro dobro státu i sebe sama.

A ano, exekutorská komora, a jistě i koncová oddělení v tom "podniku" se jenom hemží "lidmi", kteří se lidem s nepokřiveným myšlením jeví přinejmenším podezřele - nedávno se v médiích exekutoři sami představili veřejnosti (Exekutoren stellen sich vor?) podobenkami i jmény a podbízivým textem v duchu "nejsme jako oni". [chechtot]
A věru, Věro, nebylo to hezké pokoukání.

268777

12.05.2012 00:42

Česká republika je velmocí – v pornografii

RE: Zapomeli jste na zoofilni pornostars .....

Andrew Siddur 85.?.?.?

Brusel nemůže za to, že si ho vyvolili nikým nevolení vyvolení pro svůj socio-polito-ekonomický experiment.
Když se řekne Brusel, vybaví se mi v první řadě belgické filmy, které pokud nejsou perverzní už v základu, tak aspoň herci vypadají jako úchylové, a famózní electro-pop 80. let. Někdy obojí dohromady.

Nicméně - s Vaší protihabsburskou/protibruselskou poznámkou o "příhodnějším" skloňování. - nic než souhlas. [smích]

268781

14.05.2012 20:23

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Andrew Siddur 85.?.?.?

>Závěr? K tomu, abyste přesvědčili lidi kolem, nemusíte mít
>pravdu. Stačí, když nabídnete silný příběh.

Tuto větu šestmilionkrát podtrhuji.

268921

25.05.2012 22:30

Zajímavé otázky Miroslava Macka kolem břeclavské kauzy

Možná zcela vykonstruovaná kauza

Andrew Siddur 85.?.?.?

Osobně považuji za vysoce pravděpodobné, že kauza Břeclav byla od počátku - i se všemi aktéry, následnými zvraty a "šokujícím" finále - jedno velké divadlo, zahrané z popudu cikánských iniciativ.

Jen měsíc před napadením našeho Ukrajince Petra v Břeclavi napadla tlupa Ukrajinců na Ukrajině Ukrajinku (a zabili ji). Náhoda? Spíš inspirace pro naše procikánské iniciativy, aby rozjely divadelní kus "Petr si myslel, že byl napaden cikány - a NEBYL!"

Všichni už taky víme, že v kauzách, které mají pohnout českou veřejností, vystupují nečeští občané a věci (Vietnamky skákající pod auta, Ukrajinci skákající z paneláků, izraelské řítící se novostavby s anglickými názvy, ...)

Druhá možnost je méně pravděpodobná (ale stále velmi pravděpodobná) - tedy že Petra skutečně napadla tlupa cikánů.

Třetí možnost - oficiální vysvětlení události - se mi naopak jeví jako zhola nepravděpodobná.

269686

25.05.2012 22:52

Zajímavé otázky Miroslava Macka kolem břeclavské kauzy

Za deset let

Andrew Siddur 85.?.?.?

Za deset let někdo, kdo se bude chtít dozvědět pravdu, přijede za mladým mužem Petrem Zhivachyvskym, a ten mu už bude moci odpovědět: "No, co bych Vám povídal, byli to tenkrát cikáni."
Padne ještě pár slov o tom, jak to tenkrát bylo, potom už si aktéři hovoru popřejí navzájem hodně štěstí, a zase se rozejdou.

To štěstí bude člověk za deset let sakra potřebovat, pokud bude chtít projít určitými vesnicemi nebo městskými čtvrtěmi bez újmy na zdraví a na majetku.

Inu, pokrok nezastavíš.

269688

26.05.2012 15:22

Kalouskův závod ke dnu

Věčný kalous

Andrew Siddur 85.?.?.?

Přiznám se bez waterboardingu - článek jsem jenom rychle prolétl.
Nejlepší dojem na mne udělaly hned v úvodu ty dvě prosté klesající přímky, prosté jako hlava ministra financí. Víc ani není třeba vidět a vědět. Ne, ekonomika mne nezajímá. Kdysi snad možná, dnes (je to ještě ekonomika?) už vůbec ne. A nestydím se za to.

Oddělené ekonomické rubriky v denním tisku odhazuji do kouta, až se stránky trhají. Mým jediným přáním je, aby tento stát už kompletně zkrachoval, a ruku v ruce s tím šly do háje i celé plejády "našich" dosud nedotknutelných politiků.

Nejvíc mne děsí ta zpupnost, ta jistota těch lidí (?), že na jejich postech nemůže být nikdo, kdo nevypadá - nebo spíš nechová se - stejně špatně jako oni! MF, MPSV... Hlavně ty finance. To se opravdu nevidí ani v Africe.

S geniálním rozdavačem dementních složenek a defektních padáků se už patnáct let táhnou největší zla spáchaná v - a na - tomto státě. Přesto, nebo právě proto, se stále drží v čelní politice ČR, jako by se nechumelilo. Problémy bagatelizuje a vykládá po svém, podplacený tisk a média souhlasně přikyvují a totéž žádají od občana.

Naprostý zmar. I ten Rath se snad nakonec nechal chytit proto, že moc rostly preference jedný strany, která by pak vládla s jinou jednou stranou, a nově se rýsující chumel stran, ve kterých jsou ti, co se nejvíc třesou na majetky a permanentní vládu, by utřel nos.

S kalousem a dalšími ptáky na věčné nečasy a nikdy jinak. Dobře už bylo, proto se teď musíme za trest plazit. Prý to dnes už jinak nejde. Ptákovina!

269721

26.05.2012 20:35

Kalouskův závod ke dnu

RE: Mám s panem Umlaufem jeden drobný problém

Andrew Siddur 85.?.?.?

Jezoviti, to je ta konkurence sionistů, která pak s nimi táhne za jeden provaz? [chechtot]

Taky mě irituje, když má někdo německé příjmení, nelibé rysy v obličeji, je členem různých obskurních spolků nebo nositelem mně protivných názorů (ideálně vše dohromady), to si ho hned dvakrát měřím, než říznu. Abych pak mohl být v některých případech nakonec mile překvapen, v jiných pak alespoň nepřekvapen.

Á, už to vidím, Václav Umlauf, katolický kněz. Pravda, nic moc, to je dneska nadávka skoro jako ódéesák. Ani za mne nic moc. Jaký je asi jeho názor na restituce? Ovšem stavět Umlaufovu (bezzubou) kritiku kalouskova neumětelství hned do špatného světla, jen proto, že je to jezovitský katolík a čert-Halík-ví-co-ještě, mi nepřijde moudré. Nepřítel mého nepřítele...

Musím být naprosto bezbarvý a bezpartijní, abych mohl napsat bezzubou stať o kalouskově neumětelství?

Musím být žid, abych mohl říct, že bagely smrdí?

(Odpověď na poslední řečnickou otázku je - "Ano, takový je zákon." )

269737

17.06.2012 00:09

Proč musel jít David Rath do basy

Jednou politik - navždy politik!

Andrew Siddur 85.?.?.?

Parkanová nehodlá odstoupit - jak by taky mohla, když už se jednou dala na politiku.
Co se týče kauzy d. D. R. - čistá objednávka vlády, kauza má vyrovnat ony věčné síly pravice vs. levice, aby politika byla pořád o víře v imaginární "lepší příští", a ne o - nedejbože, něčem jiném. Už se vžilo odéesák - korumpant a zloděj, tak teď holt musí být znemožněna i konkurence.

Kauzy Ratha a Parkanová mají spíše jen demonstrativní charakter - velké halo a nakonec se nad nimi zavře voda (tipuji, že nad s. Parkanovou se zavře víc). Buď mají lid upevnit v názoru "hurá - chytáme zloděje, demokracie vzkvétá!", možná ale spíš mají šťouraly odradit od tepání nešvarů v politice (stejně se nic nevyšetří a nikdo neodstoupí).

Povšimněme si paralely - komunisti hlásali, že jejich systém je nejdemokratičtější a nejlepší možný. Slova o nejlepším možném systému jsou vždy i v Klausových novoročních projevech, jen o té demokracii cudně mlčí.

Další paralela - v 1948-89 byli u moci lidé, kteří měli (byli ovšem i skuteční hrdinové z války) často jen nějaké pseudomorální zásluhy (přimotali se na poslední chvíli k partyzánům, atp.). Něco jako dnes (vlastně včera) V. H. A potom kariéristi. Něco jako dnes různí Bártové, ale ještě i horší politici-byznysmeni...

Po 20 letech se současný systém přestává osvědčovat na republikové úrovni, ale co hůř, a co je podstatnější, i na té globální (tzv. ekon. krize).

Můžu zemřít vztekem i smíchy, když čtu, jak řekové trpí kvůli tomu, že pro ně nejsou peníze (ne kvůli hladu a kvůli nemocem); stejně jako z toho, když někdo tvrdí, že "to tak na světě bylo vždycky - kdo neměl peníze, měl vždy méně nebo nic". Vypovídá to dost o tom, kdo takový výrok pronáší; o jeho sympatiích ke komusi a čemusi. Do jedné komory na pivo bych s ním asi nešel.

270715

17.06.2012 15:58

Proč musel jít David Rath do basy

RE: Pravdivej clanek

Andrew Siddur 85.?.?.?

On to steve myslel v dobrém, aby stát nezačal v panické hrůze preventivně demontovat lampy veřejného osvětlení. Hned by vzrostla kriminalita, atd.
Když bude demontovat zábradlí, tolik se toho nestane. Maximálně úmrtnost, a to je jedině žádoucí.

Nicméně doporučuji psát místo "oběsit na kandelábru" raději "prověšet se na západ". Někdo se tam musel prostřílet - a chválí ho.

270727

22.06.2012 00:52

Na správné straně historie

RE: Zde je počátek všeho! Už to píší i na IDNES!!!

Andrew Siddur 85.?.?.?

Jako bych slyšel Marka Bendu!
Ten se taky vyjadřuje v tom smyslu, že zloději a podvodníci nejsou vinni, když společnost jim UMOŽŇUJE chovat se tak.

Ta drzost a cynická jistota těchto lidí (?), že se nic nesemele, je až zarážející.

270925

30.06.2012 13:50

K čemu je Evropě dobrý vlastní Knesset? (II)

RE: Církevní privatizace

Andrew Siddur 85.?.?.?

Obávám se, že ve skutečnosti o církevní majetek nestojí nikdo jiný, než zmiňovaní židi a sudeťáci.
Ať už s křížkem na krku, nebo bez něj.

271318

28.07.2012 12:54

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

Poněkud zmatený článek

Andrew Siddur 85.?.?.?

Popis zážitků z centrifugy je ukončen konstatováním, že centrifugou by se mohlo popravovat, že je to opravdu dobré řešení; hned na to je sdělen, pěkně po americku, postoj křesťanství k popravě... [chechtot]

Podle mne je věda na takové úrovni, že dokáže potvrdit, (či vyvrátit), že pachatel spáchal vraždu za plného vědomí a se sobě vlastní bezcitností, takže může být popraven.

A ano, trochu mne mrzí dnení hledání omluv pro netrestání pachatele (jeho duševní rozpoložení, špatné dětství), v jehož důsledku se tu všichni jednou pozabíjíme, a ti co přežijí, budou maximálně sedět pár let ve vězení.

272606

05.01.2013 13:50

Klausova amnestie dává velkou logiku

Amnestie = poslední Klausův zesměšňující kotrmelec?

Andrew Siddur 77.?.?.?

Tvrďák Fischer milosti i amnestie zruší a nastolí vládu tvrdé pravdolásky.

Poslední události mne skoro navádějí k myšlence, že prezident mohl být k tak olbřímí amnestii někým přemluven nebo dokonce zneužit – ve svůj neprospěch a ve prospěch svého nástupce, kterým podle všeho bude Jan Fischer (nebo podobný paňác).

Ihned se totiž začaly ozývat kritické hlasy ze všech stran, které sílily s tím, jak média pozvolna odhalovala netušený rozsah amnestie. Což by si Klaus dovolil při samém konci své prezidentské kariéry – přes všechny pochybnosti, které o něm můžeme mít – popudit proti sobě většinu lidí v ČR? Což nemá své poradce, kteří by mu v tom zabránili?

Teorii, že někdo Klause – jeho neorientaci v právu – cynicky využil, aby ho na konci prezidentského mandátu srazil na kolena, podporuje i to, že prezident amnestii hájí tím, že evropská unie prý není ráda, že se soudní řízení u nás vlečou. Což je argument věru dost pochybný, chabý, a navíc naprosto zarážející, vzhledem k dosavadnímu skeptickému postoji prezidenta k EU. Najednou takový obrat o 180°? To je ztěží uvěřitelné. Skoro to vypadá, jako by Klausovi někdo nabulíkoval, aby odříkal takovou směšnou obhajobu.

Snad všichni prezidentští kandidáti se nechali slyšet, že se prezident s amnestií zachoval špatně; někteří se hned vytasili s velkohubými prohlášením, že by všechny ty milosti a amnestie hned zakázali. Obzvláště komicky taková kanonáda působí z úst Jana Fischera, který sám sebe (nebo spíš sám od sebe) pasuje do role vůdce pravdolásky. Hned se rýsuje otázka, zda Fischer o Klausově amnestii nesmýšlí tak strašlivě jenom proto – a s ním i valná část občanů ČR -, že ji vyhlásil ten strašlivý Klaus.

Každopádně je teď národ podivně sjednocen. Téměř všichni jsou na jedné lodi proti Klausovi a jeho amnestii. A že na tom křižníku jsou ty lidi i s Fischerem, který dokonce v jednu chvíli vypadá, že tomu snad velí.

Tvrďák Fischer vystřelí z Aurory a zruší amnestie i milosti. V nastalém chaosu a vraždění způsobeném amnestovanými zločinci nastolí vládu tvrdé ruky. K tomu mu dopomáhej Janeček se svou pečlivě pěstovanou imidží rozcuchaného správňáka. Pravdoláska od teď jenom ve tvrďácké podobě, žádné uplakánkovství Táni Fischerové. I ta sluníčkově letní Sommerová se možná přejmenuje na depresivnější zimní Winterovou. K čertu se starým. Nastupuje lepší příští!

281667

13.01.2013 00:04

Volební divadlo – první kolo

Mediálním agitátorům se opět podařilo neuveřitelné.

Andrew Siddur 77.?.?.?

Podařilo se jim veřejnost (= v tomto případě náctiletá třeštidla, mlamojové a sufražetky typu Peake, třicátníci až čtyřicátníci z oblastí s dobrým platem /Kolínsko, Plzeňsko, stř. Čechy/, snad i staré babičky /von je ten Schwanzenberg taky starej, tak ho budu volit/ --- o Praze - škoda mluvit! ---) přemluvit, aby volbu prežidenta vnímali jako souboj komunismu versus pankáčství, takže výše zmínění zhusta volili jakousi zkostnatělou feudální zkamenělinu nejasného původu, která je i pro každou novodobou havlisticko-ňúejdžovskou špatnost ve jménu pravolásky, čímž má být ukrutně "in".
 
Nedošlo jim, chudákům, že jsou to přitom oba stejný dědci, kteří dávno nemají v politice co pohledávat.

Škoda slov. Snad jen, že ke druhému dějství šaškárny se nechystám. Nebyl jsem hrdý na to, že jsem volil T. Fischerovou, teď jsem hrdý jen o trochu víc. Víc jsem asi udělat ani nemohl, abych ukázal, co si o tzv. "přímé" prezidentské volbě myslím.

Děcka z fejsbuku, zvolte prosím národu toho zednářskýho feudála, nějak mi poslední dobou schází větší bizzare. Dík.

282137

13.01.2013 00:15

Volební divadlo – první kolo

RE: Mediálním agitátorům se opět podařilo neuveřitelné.

Andrew Siddur 77.?.?.?

Bude zajímavé sledovat nadcházející hysterii.

Sympatizátoři přejetiny budou rýt do Zemana co to dá, že má vypitý mozek a tisíc vykřičníků k tomu; pleistocén se sklony k hibernaci bude veleben a vychvalován do nebes umělci, lékaři, bývalými sportovci, současnými židy a budoucími Číňany.

Domnívám se, že bude - s přehledem - zvolen Zeman, ale ten ozón trpanosti, než se tak stane, bude omračující.

Agónii zakončí komentátor Komárek smířlivým konstatováním, že starý kníže může být rád, že je rád, a že Zeman vlastně taky není špatnej, protože není vůbec levičák a aji ten Írán by humanitárně zahnal do moře, a proto Český národ nezahyne. To bude celé.

282139

13.01.2013 00:34

Volební divadlo – první kolo

RE: Mediálním agitátorům se opět podařilo neuveřitelné.

Andrew Siddur 77.?.?.?

To vypadá na směsici pražštiny, jidiš a sudetské němčiny; ukažte, přeložím to do češtiny...
Hodný pán, hodný pan, hodný pán, ten náš kníže, to byl hodný pán. Sympaťák, sympaťák, sympaťák, ten náš kníže, to byl sympaťák.
Ein feudaler Widerstand, Ein feudaler Widerstand.

282143

13.01.2013 01:23

Volební divadlo – první kolo

Kdyby byla Praha jen o trochu větší, Schwarzenberg by vyhrál. Těsně před Hitlerem.

Andrew Siddur 77.?.?.?

 

282145

13.01.2013 14:27

Volební divadlo – první kolo

RE: ...

Andrew Siddur 77.?.?.?

Samozřejmě.

http://volby.cz/pls/prez2013/pe

282187

13.01.2013 15:20

Volební divadlo – první kolo

RE: Zahraničí volí Knížete? Spíše zaměstnanci ministerstva zshraničí!!!

Andrew Siddur 77.?.?.?

Myslíte? Já bych se spíš vsadil, že teď bude volit hmyz, nebo nějaká zvěř citlivá na barvy, podle toho, jak za Zemanovou hlavou grafici Lidovek malují rudé pozadí, kdežto za knížecím škopkem cool intošskou queer fialovou.

282191

13.01.2013 15:42

Volební divadlo – první kolo

RE: Češi volte herr Karl von Schwarzenberg a bude tu ráj - ale pro Němce.

Andrew Siddur 77.?.?.?

To je na tom to tragické - že média tvarují vojební klání jako souboj starého bolševického dinosaura Zemana versus nového svěžího pětasedmdesátiletého feudála.
 
Pokud vyhraje (!) kníže, očekávejme slizké komentáře v novinách, jak mládež nemá předsudky vůči starým lidem.

Přitom jde o něco úplně jiného.

282193

13.01.2013 16:19

Volební divadlo – první kolo

Mě zaujalo několik věcí:

Andrew Siddur 77.?.?.?

Výsledek Roithové těsně pod 5 %. To je taková jistota, jako že vyjde Slunce - kdykoli je ve volbách něco nějak souvisejícího s KDU-ČSL, dostane to vždy kolem 5,00 %. Udivilo mě ale, že při prezidentských volbách to nebylo o jedno či dvě procenta méně - domnívám se totiž, že řada uvědomělých takykatolíků totiž radši volila judeokřesťany Fischera (on je to vlastně Ježíš) nebo Schwarzenberga, než by svůj hlas potratila volbou slabé Roithové.

Volební účast. První den byla 40 %. Druhý den bude dvakrát nižší, takže celkem 60 %, říkal jsem si. A ejhle, 61 %. Jsem vědma.
Taky mne zarazilo, že média těch 40-60 % uváděla bombastickými titulky: velmi vysoká volební účast.
Když 40-60 % lidí volí v krajských volbách, média se ofrňují: "velice nízká volební účast, ani tam nemusíte chodit". Zajímavé chování, není-liž pravda?

Podivná vyrovnanost kandidátů. Tak rozdílní kandidáti jako Fischer a Dienstbier - oba shodných 16 % hlasů. Zeman a Schwarzenberg - doslova voda a oheň - 24 vs. 23 %. Podivně nízký výsledek Franze - 7 %; čekal jsem i přes 10. Nemohu uvěřit, že máme tak polarizovanou společnost, jejíž skupiny jsou tak pečlivě vyrovnané?

Podivný Schwarzenbergův finiš, kdy ze 17 % to vytáhl na 23 %. Zeman oproti feudálovi klesl z 26 % na 24 % - prý ho volili z velkých měst. Žijí tedy ve městech obzvlášť manipulovatelní lidé? Neměli bychom jim spíše postavit ozdravovny někde na venkově?

282197

13.01.2013 16:38

Volební divadlo – první kolo

Semann, Schwarzenberg, Fischer, Dienstbier

Andrew Siddur 77.?.?.?

A my pořád nemůžeme to Německo dohnat
[zmaten]

282200

14.01.2013 00:54

V Česku už zase „pod jednou či pod obojí“

Zeman jako Schwarzenberg

Andrew Siddur 77.?.?.?

Zajímavé historické paralely v článku.

Ovšem - ačkoli jistě ironické - spojování Zemana s husity je liché. Zeman je nízkotučná verze Švarcenberka.

Není tak ostentativně protičeský jako tzv. kníže (o kterém nám média a jeho latentně protičeští podporovatelé musí sugerovat, že je Čech), ale jeho podpora českému národu má také jistě své "odtud potud" - víme přeci, jak vyměkl v roce 2003 při prezidentské volbě, když se mu nedařilo. Když se věci nevyvíjejí podle Zemanových představ, ztrác jistotu sebou samým. A to bylo před 10 lety! Teď už to může být jenom horší.

Skutečným vládcům nad touto zemí pak stačí Zemana přesvědčit, že to dělá špatně, že je trapný, a on se zase stáhne do sebe a změkne. Podepíše, odvolá, udělá, co se po něm chce.

Z toho mám trochu obavu.

Samozřejmě z toho, že by české občany a jejich stát měla reprezentovat feudální vycpanina dnes již zcela ovládaná mocenskými kruhy, které pomáhala za svého života utvářet (a které kdysi utvářely i ji), mám přímo děs.

282250

14.01.2013 01:19

Zle matičko, zle

Mýtus o Dubčekovi. Zemljanek netřeba?

Andrew Siddur 77.?.?.?

Kdyby se v '68 ujal vlády Dubček... kdyby, kdyby.
Kdybych chtěl být za cynika, řekl bych, že v takovém případě bychom tu měli to, co tu máme dnes o 20 let dřív.
Ovšem pořád je to jen "kdyby" a zde neplatí jednoduché prognóza.

Dubček si hypoteticky mohl vyjednal výjimku na socialismus s lidskou tváří a pak spolupracovat (mimo omezené spolupráce s Vých. blokem) třeba s polosocialistickou Francií, Itálií. To bychom tu pak mohli mít dnes možná docela pohodu.

Ovšem místo toho se taky mohl upsat hned rovnou USA a Izraeli - vždyť Dubčekovi a osmašedesátníkům šlo hlavně o to vymazat pojem "antisionismus", který se jim za mák nelíbil - a to už o něčem vypovídá. Zkrátka by celou republiku hned úplně přepólovali, a za chvíli by byla tam, kde je teď.

*

Jak se dnes zařídit? Nevím, ale líbí se mi editorův názor z článku výše, že vše je jednoduché, jednodušší než to vypadá.
Dokud je čas na úvahy o zemljankách, patrně ještě žádná není třeba. Až bude třeba, prostě si ji vykopete. Pardon, vykopeme. Musíme si pomáhat...

282252

15.01.2013 00:00

Volební divadlo – první kolo

Graf průběžných výsledků jednotlivých kandidátů:

Andrew Siddur 77.?.?.?

http://www.imagehosting.cz/images/volbyprezi.png

Konstantní posilování Schwarzenberga je ohromující.

282382

15.01.2013 12:31

Volební divadlo – první kolo

RE: Graf průběžných výsledků jednotlivých kandidátů:

Andrew Siddur 77.?.?.?

Samozřejmě.

Myslel jsem, že je to ohromující z hlediska lidské logiky, nikoli z té matematické.

Ale ono ve městech by to asi vyhrál i kýbl vody, kdyby měl koncerty.

282422

23.01.2013 02:46

Havloidé útočí

Neviditelný, avšak slyšitelný pes

Andrew Siddur 77.?.?.?

se jenom v křeči, jako tisíce jiných (mnozí dokonce dobrovolně nosí krásnou placku, která zdálky vypadá jako žlutá hvězda), snaží k tématu pankáčského feudála přivařit doušku o antisemitismu, židech a tak podobně, přestože bylo již mnohokráte odevšad řečeno, že Schwarzenberg je Čech jako poleno, nejčeštější z Čechů, takže by snad jakékoli podobné narážky na původ šlechtice měly být považovány za bezpředmětné a nesouvisející.

Někteří lidé ale asi mají dojem, že boj o instalaci "knížete" na Hrad by bez takového eklektického dadaismu jaksi nebyl kompletní a tížilo by je svědomí, že pro jeho zvolení neudělali dost; že nenapsali všechno, co se jim v souvislosti s knížetem - a klidně i bez ní - vyklube v hlavě.

Osobně se ovšem dobře bavím. Jen houšť a větší kapky, zpolitizujme nezpolitizovatelné, zatáhněme do volby prezidenta každý co ho napadne.

Hlavně úderníci MF DNES a její odnože se vznešeným názvem Lidové noviny by neměli zůstávat pozadu a denně plnit stránky agitkou pro jednoho kandidáta a výsměchem pro druhého.

Psycholožky protepou latentní nacismus příznivců Miloše Zemana, šéfredaktor týdeníku "Kibicové o ekonomii" rozebere příznivý vliv knížete na Hradě na rozvoj jaderné energetiky (Westinghouse atd.), sociologové konstatují, že Zemana volí socky, Steigerwald to zahustí aluzí na Paroubka a staročeskými jednoslabičnými slovy.

Každý den několik nosných témat, a bude vymalováno. Nebo spíš fymálofáno.

283170

29.01.2013 01:04

¡No pasarán!

Vpodstatě souhlas, ale není to tak jednoznačné

Andrew Siddur 77.?.?.?

Internet není všemocný a v budoucnu bude jeho role okleštěna kýženým způsobem - tak, aby neškodil "národním" vládám.

Internet se v budoucnu stane jenom reklamou na produkty, které si můžete koupit, a reklamou na šťastný život s vaší vládou ve vašem státě (k obojímu už má dnes velice nakročeno). Stránky s jinou než oficiální pravdou a s odkazy na jiné produkty a informace než na ty vedoucí k zisku pro pár korporací budou nemilosrdně odstraňovány z výsledku vyhledávání.

Bude tak nutný pasivní gándhíovský odpor proti dění ve státě, pacháném vládou bláznů, která se bude do posledního dechu snažit udržet neudržitelné (hlavně finančním terorem na obyvatelstvu za pomoci pohůnků systému - tzv. právníků a exekutorů).

Časem to dojde do takového stádia, že politici se svědomím - a dost možná i jakási "kulturní fronta", dnes tak zprofanovaná - se budou ptát těch bez něj (90 % osazenstva ODS, 100 % TOP09), má-li taková vláda ještě smysl. Načež to vláda vzdá; systém se konečně zhroutí.

Poté by mohly být zavedeny jakési psychologické "norimberské" zákony - psychopatům zaměřeným na svůj okamžitý osobní zisk bude zkrátka zamezeno účastnit se dění v politice a veřejném prostoru; deviace bude rozpoznávána v povinných psychotestech...

283866

18.02.2013 21:23

Popírání holokoustu – zcela zákonné!

1943 vs. 2013

Andrew Siddur 77.?.?.?

(2013) Na tajný koncert neonacistů přijela policie
MLADÁ BOLESLAV (luk) Neonacisté v Mladé Boleslavi v sobotu večer uspořádali utajený sraz v jedné z místních restaurací. Policistům se však podařilo vpodvečer zjistit místo konání i čas. Na místo se proto vypravili těžkooděnci připravení kdykoli zasáhnout. Sraz se nakonec obešel bez porušení zákona. "O chystaném dýchánku se experti na extremismus dozvěděli nedlouho před jeho začátkem. Nevěděli o něm dopředu ani všichni účastníci, informaci obdrželi těsně před začátkem," uvedl mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.
-------------------------------------------------
(1943) Na tajný konzert židů přijelo Gestapo
JUNGBUNZLAU (lükk) Židé v Mladé Boleslavi v sobotu večer uspořádali utajený sraz v jedné z místních restaurací. Policistům se však podařilo vpodvečer zjistit místo konání i čas. Na místo se proto vypravili členové tajné státní policie připravení kdykoli zasáhnout. Sraz se nakonec obešel bez porušení zákona. "O chystaném dýchánku se experti na problematiku židovské rasy dozvěděli nedlouho před jeho začátkem. Nevěděli o něm dopředu ani všichni účastníci, informaci obdrželi těsně před začátkem," uvedl mluvčí Venkovní služebny tajné státní policie Mladá Boleslav Hans Grosse.
-------------------------------------------------
(první článek je skutečný - z dnešního vydání Modré fronty Heut', strana A2.)

285137

19.02.2013 00:11

Matrix

Everything is Alright

Andrew Siddur 77.?.?.?

Vložený obrázek

Na pořadu dne je dnes CENZURA.

"Stížnosti hlaste na lampárně", to je motto dnešního "svobodného" internetu. Nedozvíte se, kde se zatím v tajnosti srocují zmrdi, aby vás okradli. Nedozvíte se, kde bude blokové čištění, nedozvíte se, kde zase plánují modré zóny a další buzerace, a hlavně která pomazaná hlava to schválila. Nedozvíte se, kde prodávají šunt, který vám pozvolna otravuje zdraví, ať už je to elektrošunt z Číny vonící po ftalátech, nebo hovězí, které je vlastně koňské, a vlastně ani to ne. K čemu informace! Leda k tomu, abychom zjistili, jak na tom doopravdy jsme. A to naši kapitáni, tvarohový Nečas-jen-načas a spol nechtějí! A kdyby náhodou chtěli, kapitáni velmocí jim to nedovolí. Hned by bylo zle, hned by si přimysleli nějaký dluh a bič.

Občan musí hlavně poslušně jít a platit nějaký domnělý dluh. "Žili jsme si nad poměry". Kdy? Asi v komunismu, nebo co! Pitomci. Když se ozvou hlasy, ať domnělý dluh vycucaný z prstu teda zaplatí ti, pro které to nebude žádný problém - ti s přebytky peněz (a nakonec když i oni sami s tím souhlasí), hned dostanou ekonomové hysterický záchvat a začnou unisono ječet: "Dluh platí buď všichni, nebo nikdo!" Jejich pohádkový svět se všemi poučkami (o dluhu, který platí všichni, o neustále rostoucí ekonomice, atd.) by se zhroutil jako domeček z karet. No, možná by se zhroutil i ten náš svět, to kdyby z Ameriky přiletělo nad ČR pár bombardérů, aby nám zase pár dluhů nadělali.

Současný ekonomický systém - a s ním vše ostatní - udržuje při životě jenom víra všech marionet ve "vedoucích" funkcích. "To se MÁ, to se MUSÍ! Proč? Běda tomu, kdo se ptá! Buď rád za dogma a za to, že po tobě nejde exekutor! Ta víra je o to silnější, že žádnou jinou, skutečnou víru tito lidé nemají. Jejich víra v nynější režim a systém je ovšem silná. Závisí jenom na tom, kolikrát denně na každého vychrlí: "Komunismus nefunguje!!!! Nebyly banány!!!! Š120 na pořadník!!!

Na slepé víře a irelevantních dogmatických blábolech je tedy založen dnešní "moderní" svět, nejlepší ze všech možných. Možná právě v tom je ta chyba.

285145

25.02.2013 21:29

Židé Haredi konfrontují zmilitarizovaný sekulární sionistický stát

RE: lol

Andrew Siddur 77.?.?.?

Jak říká přední česká psycholožka Sára Kraus-Kecalíková: "Kdo to říká, ten to je, tomu se to šikuje."

285414

27.02.2013 14:10

České dráhy ničí lokálky i sebe s pomocí České televize

Inu, těžký je úděl (kdysi) státního dopravce ČD v rozkradeném státě

Andrew Siddur 77.?.?.?

Aby moloch obstál v konkurenci, musel se rozpadnout na několik dalších (ČD Cargo, SŽDC), aby pravicoví ekonomové nemohli blábolit v MF DNES - "Hle, ty státní ČD mají ale dluh!"
Když se to takhle podělí třemi, už to tak nevypadá; navíc pak můžete říkat: "To ne já, to on má dluh; já rostu a prosperuji!", jak je to v našem českém rozkradeném tzv. kapitalismu dobrým bontonem. Místo aby to byl přehledný jednotný podnik, roztříštil se na tucet frakcí, protože je žádoucí, aby pravá ruka nevěděla, co dělá levá. To aby se nevědělo, kdo si kolik odlil bokem, a taky aby tento chaos mohl pak být záminkou k rušení některých frakcí.
To je tedy první problém ČD.

Druhým problémem jsou ceny jízdenek. Leckdy je snad levnější letět vzducholodí, než jet vlakem s ČD. Vždy, když si myslím, že dražší už to být nemůže, ČD se pokoutně vytasí s dalším zdražením. Podle mne jde o neklamnou známku toho, že celý podnik jde do kopru, a za chvíli už kvůli takovým cenám ČD nebudou nikoho přepravovat, leda své příslušníky, kteří to mají zadarmo.
Nevím, co je toho příčinou. Snad konec finanční podpory od státu. Do toho žlutí a další pitomci, kteří jezdí za dumpingové ceny, asi aby se na to ČD vykašlaly a vytrhaly koleje na ztrátových tratích co nejdřív; aby ta agónie byla co nejkratší.

Inu, vítejte v kapitalismu u snědeného krámu a okuste výhody "konkurence". Za chvíli bude soukromý dopravce jezdit bez zastavení z Prahy do Ostravy (možná nebude zastavovat ani v těch dvou městech); pokud si občan náhodou bude chtít dovolit jet z maloměsta do jiného, zaplatí několik tisíc Kč. Maloměstské linky se pak zruší, protože občané jimi nejezdili, takže asi nebyly potřebné.

Tolik můj laický pohled.

285497

27.02.2013 14:28

České dráhy ničí lokálky i sebe s pomocí České televize

RE: Inu, těžký je úděl (kdysi) státního dopravce ČD v rozkradeném státě

Andrew Siddur 77.?.?.?

Vždycky mě až zamrazí, když se dostanu do nějaké české/moravské/slezské zapadlé vesničky, a tam spatřím docela velkolepé nádraží o několika kolejích, i s podchodem, kterým by pohodlně prošlo stádo slonů. Dobu výstavby (tedy - konečné podoby) stanice vždy z "architektury" a použitých materiálů tipuji na 50.-70. léta 20. století.

Jak je možné, že tehdy to šlo? Že tehdy se stavělo, a nerušilo a nebouralo? Že tehdy lidi docela normálně jezdili vlakem, a nebrali tento způsob předraženého cestování jako nějaký svátek, jako je tomu dnes?

Z dob minulých zůstaly na železnici jenom krásné uniformy jejích pracovníků (ty jsou dnes stejně elegantní jako kdysi - ba i více), a snad i docela uctivé platy a hojné počty těchto drážních osob. Zaplaťpámbu aspoň za to. Ale - není to trochu málo?

285498

27.02.2013 14:38

České dráhy ničí lokálky i sebe s pomocí České televize

RE: Inu, těžký je úděl (kdysi) státního dopravce ČD v rozkradeném státě

Andrew Siddur 77.?.?.?

Úděl železnice mi tak připomíná úděl armády.
Ta je tu dnes už jenom sama pro sebe, a pro to, aby zajistila svým pracovníkům v teplých kancelářích klid a štědrý plat.

Onehdy jsem zajel do Vyškova, a byl jsem ohromen. Armádní palác osvětlený dlouho do noci, a tam sedí jako myšky dámy v kancelářích, většinou nic nedělají (hlavně když po nich člověk něco chce), a sem tam kolem projde nějaký uniformovaný příslušník AČR, zastaví se u kolegy a culí se na sebe.

Nepřipravenost, nepotřebnost, maskovaná za zdání ohromné síly a moci, takový byl můj dojem.

285499

28.02.2013 20:08

Případ „bestie“ z Frenštátu pod Radhoštěm

RE: Je to produkt tehlé doby....

Andrew Siddur 77.?.?.?

- Kapitalismus je utopie... hezká myšlenka, ale neralizovatelná

- Kapitalismus nikdy a nikde nebyl

- V jedné americké třídě učitel řekl: "Budu Vás teď hodnotit kapitalisticky. Když někdo dostane jedničku, jiným dvěma náhodně vybraným žákům upravím hodnocení následovně: těm, co dostali dvojku, snížím hodnocení na trojku; ti, co se horko těžko naučili na pěknou trojku, dostanou rovnou kouli. Přeji vám co nejvíce jedničkářů a pevné nervy, šibalsky se usmál učitel."

Děsím se doby, kdy podobná moudra budou kolovat po e-mailu.
Vlastně neděsím. Doba je pořád stejná, jen si z dlouhé chvíle vymýšlíme různé -ismy a pak je porovnáváme.

285584

28.02.2013 20:37

Případ „bestie“ z Frenštátu pod Radhoštěm

RE: Je to produkt tehlé doby....

Andrew Siddur 77.?.?.?

Ale že už se nám pěkně načítá ten seznam "Jak jste jenom v tom kapitalismu mohli žít?!", není-liž pravda? [smích]

- Permanentně jste byli pod dohledem exekutorů
- V obchodech byl jenom čínskej/polskej šmejd; na několikanásobně předražené zboží standardní kvality dosáhli hlavně příslušníci režimu
- vpodstatě zákaz vnitrostátního cestování (předražené PHM, MHD, VHD, rozbité silnice, dopravně-policejní represe)
- zaměstnání, potažmo celé směrování vašeho života, bylo většinou podmíněno a určováno dobrým kádrovým internetovým profilem na Facebooku
- úpadek zdravotnictví, sociálního zabezpečení
- ...

Ale už s těmi parafrázemi a paralelami raději skončím, aby se mi neudělalo výbušno od paneláku.
A ty, kamaráde, pomni na domněnku o pomněnce a taky na to, že Everything is alright. A kup si na sebe něco od Valentina. Žes o té značce hadrů neslyšel? Já taky ne, ale teď má PR na iDNES v podobě hlavní zprávy. A bude hůř. [mrknutí jedním okem]

285585

06.03.2013 00:10

Jste připraveni?

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

Andrew Siddur 77.?.?.?

>Naučit se konkrétním znalostem (třeba základům ekonomie) je totiž pracné. Daleko snazší a zábavnější je vymýšlení podobných bludů.

Naučit se bludům (třeba základům ekonomie) není vůbec pracné; naopak je to snadné a zábavné, stát se ekonomickým anál-ytikem a psát banální tlachy říznuté demagogií, hysterickými dogmaty a PŠM třeba do Mladý fronty nebo Lžidovek. Musí to být i dobrej džob; zvlášť v dnešním zkrachované době.

285898

06.03.2013 11:37

Řecká armáda se připravuje na masové represe

Inu kapitalismus a trh, kteří vše vyřeší

Andrew Siddur 77.?.?.?

Řekové budou muset být roky o vodě a chlebu (ale nejspíš už ani to ne), aby byly elity, předstírající fungování světové ekonomiky, spokojeny, a případně utrousily pár drobtů ze stolu, bavíce se pohledem na řecké utrpení.

Vypněte tu komedii (tragédii) už někdo!

Mimochodem, jsem rád, že česká média už raději přestala o řeckém dění referovat - neklamná známka toho, že stejný osud je za dveřmi i pro ČR.

Za chvíli se už nebude psát ani o hořících bytovkách.

285921

07.03.2013 15:46

Janečkova pozitivní evoluce – raz dva tři, show dva tři

RE: Celospolečenská diskuse

Andrew Siddur 77.?.?.?

Dobrý postřeh. Ano, to je typické. Budete-li se v budoucnu chtít vyjadřovat dejme tomu k politice ODS, budete muset být členem této partaje; nebo jednodušeji - chcete-li tepat politiku, musíte v ní být členem. Na jiné názory nebude brán zřetel.

Koneckonců v jednom určitém případě už to tak v globálním měřítku funguje. Chceš-li řešit Izáka, musíš být přinejmenším rabínem. Jakákoli nezávislá kritika je hned ostrakizována a podezřelá, případně rovnou anti-...

285982

17.03.2013 17:43

Otevřený dopis panu Miloši Zemanovi

RE: Bolševický smrad.

Andrew Siddur 77.?.?.?

Osobně mám dojem, že všichni ti veřejně proklamovaní takykatolíci a neproklamovaní židi jsou dvě strany téže mince; v případě našich tzv. katolických politiků (kořala, pěnice) ta mince snad ani žádnou druhou stranu nemá.

Stranu TOP09 potom můžeme označit - i pro její perverzní důraz na "odpovědnou" finanční politiku (a nic jiného) - za výlučně židovskou, a nikoli za "judeokřesťanskou", jak ji nazval její slavný notorický "katolík" a zakladatel v jedné osobě.

V tomto kontextu již opravdu netuším, co se tu neustále omílá za bonton o spojení katolicismu a fašismu, ten frčel v ČSSR tak před 50 lety.

Vlastně ano, fašismus byl přece podporovaný "židovstvem" (neznám židov ani sto, hned však řeším židovstvo), takže každý, kdo se tu ohání tím, že papež žehnal Hitlerovi, vlastně naznačuje spojení katolicismu se sionismem (a nikoli fašismem), které už je docela logické (a v dnešní době už zcela okaté a neskrývané; alespoň v politické a mediální sféře).

286524

17.03.2013 18:22

Otevřený dopis panu Miloši Zemanovi

RE: Bolševický smrad.

Andrew Siddur 77.?.?.?

> místo abyste se podíval na toho, kdo ten bič drží.

Lidé? Lidstvo? Nebo snad ten, koho si občan - tím, že ŠEL k volbám - zvolil?

Btw nic nepřeceňuju... sázím do textu židy/katolíky jako baťa cvičky. Jsou to pro mě prázdné pojmy, vyprázdněné tím omíláním.
Takže je mi jedno, jestli jsou ty pojmy v kontextu pravdivé, nebo ne.

Když všude může být holokaust, proč by všude nemohl být žid? Ha? [smích]

286527

22.03.2013 17:57

Po deseti letech: Váleční zločinci z Iráku stále na svobodě

RE: Nejmocnější je

Andrew Siddur 77.?.?.?

Chci kapesníčků asi tak tisíc, abych z nich svázal lano...
Soplíčci už se najdou. [mrknutí jedním okem]

Kašlat na židy, kašlat na katolíky, na pravici, na levici, na demokracii, na totalitu... jsou to jen kecy.

Kdo si to nemyslí, bude první na řadě.

286896

22.03.2013 18:05

Po deseti letech: Váleční zločinci z Iráku stále na svobodě

RE: Nejmocnější je

Andrew Siddur 77.?.?.?

Vlastně ne! Hned zítra si půjdu koupit novou oktávii trojku, pak půjdu do kina na Ve stínu a hned potom do IKEY... a ještě zkouknu slevomaty, jestli někde není něco, co bych si ještě mohl KOUPIT, abych se zavčasu obklopil bezcenným šmejdem a zemřel tak jako mučedník, až to začne.

286898

23.03.2013 16:13

Houžvičky

RE: Nejnádhernější článek pana Editora

Andrew Siddur 77.?.?.?

Odtud potud!

Proč takhle křečovitě samoúčelně investovat "peníze pro peníze"? Není snad právě toto příčinou toho, že ekonomický systém se nachází tam, kde se nachází, ergo v nevýslovných sračkách?

Proč cpát peníze do hloupých "projektů", jako jsou: Fotovoltaické elektrárny, "zateplování", "energetické štítky", atd. atd., kteréžto všechny projekty spojuje nulová racionální/ekonomická/jakákoli jiná výhodnost?

Jenom proto, že ty peníze zatím jsou? U mad?

Lidi, kteří si do celostátních deníků otvírají ústa, že mraky neefektivního, primitivního a rychle se kazícího fotovoltaického šmejdu na polích přispívají ke snížení emisí Co2 o X tun ročně, bych rovnou stavěl ke zdi.

286959

24.03.2013 18:16

Houžvičky

RE: Nejnádhernější článek pana Editora

Andrew Siddur 77.?.?.?

Já prostě obdivuji tyto profotovoltaické globální oteplovače, kteří řeší, jestli spíš 0,2 % než 0,01 %.

Jejich víra, že jejich nepřesná čísla znamenají něco určitého, je tak pevná!

287039

24.03.2013 19:16

Po deseti letech: Váleční zločinci z Iráku stále na svobodě

RE: Plivněte na zednářskou lžíci a studujte pouze nezednářské prameny!

Andrew Siddur 77.?.?.?

Řeči "pravičáků" (že nebýt strojů z první republiky, komunisti by neměli jak budovat stát) v bledě-osvícensky-modrém.

Kdyby tehdy vládla jiná skupina nadřazenců, měli bychom tu povinnou školní docházku zase díky ní. Kostely by třeba vypadaly trochu jinak.

287042

25.03.2013 10:59

Houžvičky

RE: Nejnádhernější článek pana Editora

Andrew Siddur 77.?.?.?

Možná to souvisí s tímhle:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mpembův_jev

287088

26.03.2013 19:07

Transformace společnosti prostřednictvím minisystémů sestávajících z transformačně naladěných lidí

RE: Bohužel internet nebude to správné médium na spojování.

Andrew Siddur 77.?.?.?

Koĺkokrát priznáš identitu, toĺkokrát si človekom [chechtot]

Když sem někdo napíše v hebrejštině, taky plynně přejdete do řeči vyvoleného nenároda?

287198

27.03.2013 11:13

Transformace společnosti prostřednictvím minisystémů sestávajících z transformačně naladěných lidí

RE: Bohužel internet nebude to správné médium na spojování.

Andrew Siddur 77.?.?.?

[chechtot]
Na Slovensku po Slovensky!

Stejně mi ty věty přijdou nějak divné, byť jsou snad gramaticky správné. Asi v nich cítím ČEZké uvažování, to, že Slovák by to takhle nenapsal.

287222

29.03.2013 01:16

Amerika: Nová Saúdská Arábie? (1.část)

Těžaři břidlicového plynu jsou jako cikáni, co opalují kabely, aby z nich dostali kov

Andrew Siddur 77.?.?.?

Tihle břidlicoví biřicové, co chtějí najednou těžit plyn z kamení, jsou po blamáži "proud z fotovoltaických elektráren skoro zadarmo - hlavně pro podnikatele" dalším krystalickým produktem dnešní doby, která hledá, kde by se JEŠTĚ dalo co urvat, klidně (a tím líp!) co nejprimitivnějším, nejhumpoláčtějším způsobem, zcela neefektivně a neekologicky (bavíme se o skutečné ekologii, ne té vyhoaxované výrobci zateplovacích systémů, elektroaut a zmršených motorů, které nejedou, nevydrží, mají šílenou spotřebu, ale jinak jsou hrozně ekologické) co možná nejnesmyslněji (neboť zásoby břidlicového plynu jsou pramalé, jsou-li vůbec).

Důležitý je okamžitý zisk. Žádná touha po vzdělání, jak najít příhodnější, větší zdroj, nebo jak stávající zdroje vytěžit aspoň takovým způsobem, který by se dal označit za technicky dokonalý a etický. Jako u toho cikána...

287297

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 3

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 5

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 10

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Měnové kurzy

USD
22,94 Kč
Euro
27,21 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 627,05 Kč
1 unce stříbra
564,23 Kč
Bitcoin
305 210,87 Kč

Poslední aktualizace: 25.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 360 538