Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané kalik

Nalezeno 104 příspěveků, 14 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

Souhlasím s tím, že začít se musí od sebe. Není možná nadávat na ty nahoře a přitom být stejný jako oni. Jakákoliv změna musí jít odspodu, jinak to prostě nebude mít sílu a váhu. Svým vlastním příkladem můžeme změnit ty okolo sebe a ty zase ty okolo sebe a tak dále. Změna je možná jen změnou sebe sama, změnou vlastního myšlení. Do té doby budeme manipulováni, bude s námi zacházeno jako s ovcemi a nic se nezmění. Budem pouze vedeni pastýři do pekla. Vezměme svůj život do vlastních rukou.

209518

Kde se podařila? Nevím, možná se nikdy nikdo nesnažil to změnit tímto systémem. Asi ve většině případů se začínalo se změnou nahoře. Tohle prostě nemůže fungovat, když se nezmění lidi. Bohužel lidi jsou nenapravitelní. Dle mého se něco změní, až to všechno klekne, úplně. Pak se lidi možná začnou ptát, co se to děje, proč se tak děje. Do té doby se nic nezmění.

Každý ať začne u sebe, ať si vyřeší svoje problémy, své strachy. Největším problémem je zakořeněný strach. Strach vstupuje do lidských vztahů a narušuje je. Strach v nás je ten problém. Odstraňme každý ten svůj strach a pak se všechno rázem změní samo od sebe. Nenechme se ovládat strachem. Kde je strach, tam není láska. Láska je ta změna. S tímto poselstvím přišel už Ježíš a jak jsme si jeho slova vzali za své? Přes 2000 let nám nestačilo, abychom toto poselství pochopili. 2000 let jsme na to měli a nic.

209549

Tady nejde o samotného Ježíše, ale o jeho poselství lásky. Miluj ostatní, jak miluješ sám sebe. Miluj své nepřátele. apod. Tímhle když se každý budeme řídit, bude ráj na světě [smích] Já se o to snažím, s menšími či většími úspěchy. Každopádně věřím, že když se většina společnosti změní, není možné, aby nahoře zůstali ti stejní neřádi. Prostě ti dole to nedovolí. Lidé se chopí svých práv, svých životů. Ti nahoře nemůžou potom vyhrát. Bez změny, obrody společnosti není možno dělat nic, protože budeme uválcováni většinou ve srabu. Ze shora se nidky nic v dobré neobrátilo. Musí se začít s vlastním mikrosvětem a poté hranice možného rozšiřovat. Když na tomhle všichni zapracujeme, změna se uděje sama od sebe [smích]

209571

15.01.2010 14:37

Farmaceutické firmy těží z falešné pandemie, říká zdravotní šéf ER

RE: The Council of Europe - není Evropská komise

kalik 193.?.?.?

Takhle by se mohlo zdát, že z více peněz v ekonomice nemá nikdo prospěch, ale není tomu tak. První pouští peníze do oběhu stát a poté banky. Stát má "natisknuté" peníze v ruce první má z nich největší užitek, protože v době vypuštění je v ekonomice pořád stejně peněz jako před tím. Peníze neztratí hodnotu ihned, ale až potom, co se dostanou hlouběji do ekonomiky. Záleží na tom, jak rychle se k těmto penězům dostanete. Ten poslední (třeba státní zaměstnanci) jsou většinou na konci a mají tak černého petra. První emitent tedy koupí za stejné peníze nejvíc.

209658

24.01.2010 09:46

Lidi, opravdu už neblbněte s těmi pejsky

RE: co to je za srovnání

kalik 89.?.?.?

Jak jste pomohl svému bratrovi? Stál o to? Udělal on něco pro to, aby se z toho svého stavu dostal?

210427

08.02.2010 20:03

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

99,-

kalik 207.?.?.?

Jsem jeden z oněch 20, co si předplatili. Přesto jsem za bezplatný web. Je velký rozdíl podpořit dobrovolně a z "donucení". Já osobně jsem chtěl Zvědavce podpořit v jeho dobré práci a proto jsem si oněch 99,- zaplatil. Myslím, že to bylo pro dobrou věc. Obávám se však, že placením se celý tenhle web podělá. Hodně se budu rozhodovat, zda-li přispět. Respektive, už to nebude dobrovolný příspěvek, ale platba a to mě už jaksi netáhne a nevidím v tom ten bohulibý účel, jaký měl dobrovolný příspěvek. Myslím si, že financovat provoz webu se dá i jinými způsoby, viz. třeba reklama. Sám si v AdBlocku povolím Zvědavce a občas kliknu. Toto jsem ochoten dobrovolně splnit.

211961

16.02.2010 11:13

Co znamená být Indiánem v Kanadě

indiáni

kalik 193.?.?.?

Četl jsem Mayovky, ale představu o indiánech jsem si udělal až z knihy Malý velký muž, i když i to může být sporný zdroj informací. Indiáni nebyli mírumilovní a to ani vůči jiným kmenům. Dá se říci, že měli jinou mentalitu, jinou filozofii lišící se od té křesťanské. Byla jim zabrána půda tak se asi těžko můžeme divit, že jsou dosud nespokojení. Pokud bílý člověk přišel do Kanady, měl se s indiány domluvit, případně odtáhnout někam, kde by ho přijmuli. On si však vybral cizí území a vojensky si zabral cizí půdu. Že Kanaďani cítí jistou vinu, je zřejmé z toho, jak indiánům v některých věcech ustupují. Je však vidět, že se tyto dva systémy (indiánský x bělošský) ne úplně slučují. To je hot daň za předchozí bezpráví. Máme však právo soudit tuto odlišnou kulturu a frustraci z pohledu někoho, kdo násilím zabral cizí území?

212678

Jak by vypadalo další kolo oněch rovnic?

217544

Problém je právě důvěra lidí ve vědu a v odborníky. Je to o tom, že lidi už nepoužívají vlastní mozek a radši nechávají myšlení na jiných a pokud jsou ve společnosti primární hodnotou peníze, tak pak to dopadá takto. U nás to taky začíná najíždět. Bráním se lékům a prášků, co to jde, v zájmu svého zdraví.

217568

21.04.2010 17:47

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

úrok

kalik 89.?.?.?

Pokud je úrok cena za odloženou spotřebu, jak do toho zapadá úrok, který po mě vyžaduje banka? Banka přeci neodkládá spotřebu, protože nespotřebovává. De facto nic nevyrábí a nic neprodukuje, přesto ze systému odebírá peníze (úrok).

217606

27.04.2010 10:01

Produkujete vlastní potraviny? Podle návrhu nového zákona je to trestný čin

RE: Potlačování soběstačnosti.

kalik 193.?.?.?

Ono se studní a MVE je to papírování odůvodněné. Zásoby pitné vody jsou klíčové pro naše přežití. Bez vody moc dlouho nepřežijeme a proto její využívání musí být regulováno, aby se tyto životně důležité přírodní zdroje nevydrancovaly, neznečištily. V případě MVE jde zase o ochranu toku a jeho biologických funkcí v případě nedodržování minimálního zůstatkového průtoku v korytě. Povrchové a podzemní vody si proto zcela určitě zaslouží maximální pozornost.

218077

27.04.2010 11:01

Produkujete vlastní potraviny? Podle návrhu nového zákona je to trestný čin

RE: Potlačování soběstačnosti.

kalik 193.?.?.?

Pokud úřad nečiní jak má, tak pak jedině si stěžovat nadřízenému orgánu. Nicméně bránit vám ve vybudování studny s tímto odvůdněním vám dle mého nemůže.

MVE může mít mnoho podob nejen jez-náhon-turbina-odpad-tok. Může to být třeba taky MVE umístěná přímo v toku, což je koncept zmiňovaný vámi. Tady bude asi stěžejní stavební část MVE, která zasáhne do koryta toku, čímž koryto do jisté míry ovlivní. I to je potřeba zhodnotit.

218084

27.04.2010 15:02

Produkujete vlastní potraviny? Podle návrhu nového zákona je to trestný čin

RE: Potlačování soběstačnosti.

kalik 193.?.?.?

Regulací se míní třeba povolování odběrů. K odběru podzemní vody musíte mít povolení vodoprávního úřadu. Ten vám ho může udělit nebo taky ne, pokud by tím byla ohrožena bilance podzemních vod v daném území, případně z jiných důvodů. Zásoby podzemní vody jsou omezené a ne každý může mít povolený odběr. Proto mluvím o regulaci. Regulátor je v tomto případě stát. Na co potom vodu používáte je naprosto vaše věc, ale mělo by to být v souladu s povolením. Splachování pitnou vodou WC je naprosto normální věc, i když v případě jenom splachování je to mrhání vzácným přírodním zdrojem.

218103

30.04.2010 09:00

Inspirační foto

kalik 193.?.?.?

"Pánové, podívejte tam nahoru na balkón. Ta je ale má..." [velký smích]

218400

30.04.2010 09:22

Tragédií k upevnění moci

kalik 193.?.?.?

Autor článku tak nějak vystihl moje pocity z oné "tragédie". Že nám dennodenně na silnicích umírají lidi, to už nikoho nevzruší. Nějaká válka v Iráku, to je taky nuda, ale jakmile shodou okolností spadne jedno vládní letadlo, je to tragédie vpravdě Shakespearovská. Ano, je to omezenost lidská.

218402

30.04.2010 09:40

Kultura strachu

RE: Klausovo vlastenectví

kalik 193.?.?.?

Člověk, co jedná proti svému přesvědčení, není pro mě dobrý člověk. To Klaus předvedl i v případě LS, kdy podepsal proti svému přesvědčení. To ukazuje maximálně na jeho "ohebnost" a ne na postoj a morální sílu. Klaus umí krásně mluvit, ale činy za něj hovoří jasně. To prostě neokecá.

218407

Ego je ono JÁ a troufám si říci, že pokud je ego hodně silné, tak existuje jen ono já. Politik s tímto rysem velkého ega nemůže být politik a to z principu, že prostě myslí jen na sebe. Za ego si můžeme dosadit sobectví, aroganci, agresi a myslím, že nebudeme daleko od pravdy. Zbavit se svého velkého ega a umenšit ho co nejvíce, to je potřeba. Zvládnout svoje ego, abychom vládli jemu a ne on nám. Z toho mi vychází, že egoistickej politik nemůže dobře hájit zájmy většiny ostatních lidí. Vždy bude prosazovat, co bude výhodné jen pro něj, případně pár dobrých kamarádů.

218708

Kdybych byl paranoidní, tak bys se ptal, jestli ta havárie nemá sloužit nějakému vyššímu cílu. Kdo by na tom mohl mít zájem?

219725

21.05.2010 12:08

Ropná katastrofa v Mexickém zálivu – čím hůř, tím líp

RE: Tahle katastrofa je nejvetsi katastrofou v celem lidskem obdobi.

kalik 193.?.?.?

Přesně tak, ropa je vlastně směs různých uhlovodíků a různé měrné hmotnosti. Některé jsou lehčí než voda, některé těžší. Při havárii třeba benzínu, jakožto frakci, která je lehčí než voda, stačí na vodu hodit norné stěny a stáhnout to skimmerem. S ropou to tak jednoduchý není.

219822

21.05.2010 12:15

Pozitivní dojmy vyhrají volby

RE: Malou či velkou stranu?

kalik 193.?.?.?

Mojí volbou je rozhodně ČPS s důrazem na svobodu přístupu k informacím, protože bez té ani Zvědavec nebude.

219825

25.05.2010 15:10

Nejvyšší soud: Obvinění ze sexuálních zločinů mohou zůstat ve vězení

RE: Není to ale tak úplně od věci, jen bych to dělal jinak.

kalik 193.?.?.?

Chápu vaše rozhořčení, ale toto rozhořčení by vás nemělo ovládat. Je to úkol pro vás.

220092

26.05.2010 08:38

Volby zla

ČPS

kalik 193.?.?.?

Protože mi záleží na volnému přístupu k informacím na internetu, budu volit Českou pirátskou stranu, která snad jediná má smysluplný program.

220158

To je pořád o tom, jestli volby mohou něco změnit, když všichni čtou stejné noviny a sledují stejné televize? Dokud lidé neprohlédnou, že je s nimi vyjebáváno, tak není naděje k nápravě. Tohle je vážně všechno jenom o lidech. Lidé musí chtít přestat být ovce, ale že by to k tomu směřovalo, jsem si nevšiml. Možná to kroužkování je první impulz. Já si pořád stojím za tím, že na změnu ještě nedozrála doba, tedy nepřišla nějaká ta katastrofa.

221569

09.07.2010 09:28

Ve jménu kuřáků!

kalik 193.?.?.?

Pokud připustíme, že kouření škodí zdraví, tak je nesmysl tvrdit, že pasivní kouření není zdraví škodlivé, navíc kdy uvážíme, že kuřák kouří s filtrem, kdežto pasivní kužád tahá startky bez filtru, jak tu zde bylo citováno [velký smích]

Ne, nejsem militantní nekuřád, párkrát jsem to zkusil, asi jako každý a i tak nejsem pro celoplošné tažení proti kuřákům za předpokladu, že svým kouřením neovlivňují druhé. Ať si kouří, je to jejich věc, jejich právo, ale ať mě tím kouřem neotravuje život víc než je zdrávo. Kuř si, ale tak, aby si neovlivňoval druhé (neškodil jim). Pak je všechno v pořádku. Ano, proč by nemohly být kuřácké i nekuřácké hospody? Jsem i pro tohle. A ještě něco. Jeden z důvodů, proč se nekouří v budovách je protipožární ochrana.

Shrňme to. Ať si každý kouří, co snese, ale pokud připustíme, že kouření škodí škodí zdraví a pasivní rovněž, buďme ohleduplní a neničme zbytečně ostatním zdraví. Když budu dělat něco z ředidlem, taky to nebudu dělat v cimře plné lidí [mrknutí jedním okem]

Ještě poznámka. Sousta nevole proti kuřákům je způsobená právě jejich neohleduplností. Příklad může být to, že i když je zakázáno kouřit na ostrůvcích zastávek MHD, přesto to spousta kuřáků bez uzardění dělá. Tohle je zbytečné a vytváří to onen militantismus.

223617

13.07.2010 12:15

Americká ekonomika padá - 1. část

RE: Analýzy, analýzy, analýzy ..

kalik 193.?.?.?

A to je právě ta perverze dnešní doby....

223967

15.07.2010 07:12

Dejte si rajče

kalik 193.?.?.?

No, vysvětlujte to vegetariánům, že mají jíst maso [velký smích]

224099

15.07.2010 16:58

Dejte si rajče

RE: To pes neviděl myš by to nežral

kalik 89.?.?.?

Dal jsem si předsevzetí, že tok 2010 bude ve znamení kvalitnější stravy. Přestal jsem zeleninu nakupovat v hypermarketech a začal si chodit pro "bedýnky". V Praze to jsou BIO produkty. Nejsem z Prahy, ale i v jiných městech se dá najít něco podobnýho. U nás nejsou v bedýnkách BIO produkty, ale jen z "obyč", ale hlavně z Čech (Moravy). Zelenina je sice dražší, ale zdá se být kvalitnější a chutnější, rovněž dýl vydrží v ledničce. Dá se rovněž dokoupit domácí sýr, tvaroh, mléko, vejce atd. Jím zdravěji už jenom tím, že jím víc zeleniny a podporuju naše zemědělství, což si myslím je dnes dost důležité. Takže to není nemožné [smích]

224151

19.07.2010 16:34

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

tolerance

kalik 89.?.?.?

Já myslím, že spousta lidí je příliš militantní a to z obou stran. Stejně jako jsou nechápaví nekuřáci, tak nejsou chápaví ni kuřáci. Přitom všechno lze snad vysvětlit. myslím, že "nikomu" nevadí kouřící kuřák, pokud kouří tam, kde neovlivňuje svým kouřením druhé (nekuřáky). A proto ať si každý dělá, co se mu zlíbí, když tím neovlivňuje (negativně) druhé. To je tolerance z obou stran. Nekuřákovi nevadí, že si kuřák zakouří a kuřák nebude svým dýmem ovlivňovat druhé. jak prosté, vyřešíno. Netřeba na to psát další rozbory.

224449

20.07.2010 07:56

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: tolerance

kalik 193.?.?.?

Není pravda, že neexistuje místo, nebo způsob, aby kuřáci neovlivňovali nekuřáky. Kuřácké místnosti (utěsněné) např. Další způsob je vyfukování dýmu do do nějakého zásobníků, který by si po práci odnesl domů [velký smích] Ne, vždycky to jde nějak ošetřit [smích] Ono je to stejné, jako když váš pec někoho pokouše. Pes je dle práva věc a za tu zodpovídáte vy jako člověk. S kouřem je to podobné. Různé analogie se dají dělat na počkání. Vždycky je to o tom, že svým projevem, škodím, nebo negativně ovlivňuju druhé. To je ta akce vůči druhým, třebas nevědomá, nezamýšlená. Není to zas tak složitý.

224515

20.07.2010 10:31

Technologická revoluce a budoucnost svobody, 2. část

RE: Malý postřeh

kalik 193.?.?.?

Která vláda hraje se svými občany fér? Která vláda netají informace před veřejností? Je jasné, že vlády nevidí ve svých voličích klienty, ty, kterým by se měli zpovídat. Tohle může vyřešit jen jedno a to vzít si vládu zase zpět a dát jí lidem, jinak to bude pořád to samé.

224531

20.07.2010 11:58

Ach ten zdravý, nekuřácký svět

tolerance a lidská slušnost

kalik 193.?.?.?

Opakuji, pokud se budeme vzájemně respektovat, nevidím v kouření žádný problém. Já respektuju, že si kuřák rád zapálí a nevidím v tom žádný problém. Problém nastává, když si zapálí v mé blízkosti a vyfukuje dým na mě. Co nějaká ohleduplnost? Přinejmenším se zeptat? Pokud je kuřák takovýto "asociál", pak se netřeba divit averzi lidí vůči těmto lidem. Je to averze nikoliv vůči kouření samotnému, ale vůči této "asociálnosti". Je to tedy čistě o lidské slušnosti. Kouření je až zástupný problém. Navíc je úplně jedno, zda-li kouření škodí zdraví či nikoliv. Stačí už jen to, že to může druhým smrdět, že jim pak smrtí od kouře všechno včetně vlasů, oblečení atd. O ničem jiném to není. Když už chceme o tom tedy debatovat, debatujme o skutečných problémech, ne o zástupných věcech.

224538

21.07.2010 20:48

Do války proti terorismu je zapojeno 3,100 firem a agentur, uvádí zpráva

RE: Mimo téma, ale....

kalik 89.?.?.?

Taky tak trošku postrádám vyhodnocení nového platícího režimu webu, kolik se vybere, jestli je to dost atd.

224652

21.07.2010 21:28

Do války proti terorismu je zapojeno 3,100 firem a agentur, uvádí zpráva

RE: Mimo téma, ale....

kalik 89.?.?.?

Můžete mi to vysvětlit víc polopatě? Děkuji

224656

22.07.2010 14:57

Do války proti terorismu je zapojeno 3,100 firem a agentur, uvádí zpráva

RE: Mimo téma, ale....

kalik 89.?.?.?

Lidi se zbláznili, pořád jen peníze peníze a byznys. Že byl kdysi Zvědavec v krizi bylo celkem známe a jelikož se z tohoto důvodu začlo s placením, docela by mě zajímalo, jak se to osvědčilo. Za zájem tohleto? Lidi lidi, takhle ten kapitalismus neporazíme...

224688

25.07.2010 20:47

Do války proti terorismu je zapojeno 3,100 firem a agentur, uvádí zpráva

RE: Mimo téma, ale....

kalik 89.?.?.?

KL, nevím kde jste vzal, že si tady někdo něco vynucuje? Já to nechápu, odkud to lidé berou? Byznys? Já myslel, že tyhlety stránky nebyly o byznysu, ale asi jsem se zmýlil. Byla by to škoda. Ale nedivil bych se, stalo se to na hodně webech po zavedení předplatného. Podle toho to taky vypadá.

224874

Se závěrem nemůžu než souhlasit. Ano, "závěrečný" boj o lidství právě probíhá. Jde o každého, na kterou stranu se přidá. Je se přidám na stranu lidství!

225444

10.08.2010 09:49

Příprava na třetí světovou válku, cíl Írán, 1. část

RE: Bludny kruh z nehoz neni cesta ven,cesta penez.

kalik 193.?.?.?

V souvislosti s mimozemšťany bych chtěl zmínit tzv. agrosymboly (crop circles), které alespoň mně vlévají optimismus do žil. Mnohým se to bude zdát jako bláznovství, ale kontakt jsme už udělali, respektive děláme už cca 20 let a právě díky agrosymbolům. Vypadá to, že v tomhle boji nebudeme sami (doufám).

http://www.cropcircleconnector.com/anasazi/WHAT%20DO%20MODERN%20CROP%20PICTURES%20MEAN.html

225940

10.08.2010 16:38

Příprava na třetí světovou válku, cíl Írán, 1. část

RE: Bludny kruh z nehoz neni cesta ven,cesta penez.

kalik 89.?.?.?

JJ, vždycky se tací najdou... [smích]

225959

13.10.2010 09:37

Vondro, Schwarzenbergu, jste nepřátelé míru a nepřátelé státu! Odstupte!

Moc hezky řečeno

kalik 193.?.?.?

Moc hezky řečeno, krátké a všeshrnující. Konečně se tato slova dostávají z virtuality do reality.

229925

14.10.2010 09:25

Vondro, Schwarzenbergu, jste nepřátelé míru a nepřátelé státu! Odstupte!

RE: Moc hezky řečeno

kalik 193.?.?.?

Mně se ten nápad se srocováním na náměstí líbí. Chtělo by to zpočátku přemluvit alespoň 10 lidí a každý den řekněme na 10 minut se na náměstí sejít. Rovněž kdyby byly nějaké vysvětlující letáčky s možností náboru, aby to mělo šanci růst. Skupina by se nazvala třeba jako NĚMÝ PROTEST [smích]

229972

15.10.2010 10:24

Vondro, Schwarzenbergu, jste nepřátelé míru a nepřátelé státu! Odstupte!

RE: Moc hezky řečeno

kalik 193.?.?.?

Jak to nazvat? Něco je se společností (s lidmi) v nepořádku, jsou tu jedinci, co si to uvědomují a chtějí to vyjádřit i v reálu než jen na netu na jakýchsi stránkách pro konspirativce. Možná těch lidí, co si to uvědomují není tak málo, ale nemají spojení s ostatními (stejnými) lidmi v reálu. Srocování je tohoto pohledu cesta jak ukázat, že jsou tu tihle lidé stejně smýšlející, chtějící vyjádřit stejný názor. Lidi potřebují poznat pospolitost, propojení. Ano, celá společnost je tvořena právě lidmi, co buď tvoří tento nelidský svět, nebo se "jen" vezou tím, že neřeknou svůj názor a takových asi bude většina. Co chybí je ta komunikace a uvědomění si. Zatím se scházejí jen odboráři státních zaměstnanců, ale je třeba ukázat, že problém tu není jen u jedné skupiny obyvatelstva, je to celospolečenský problém.

230030

16.10.2010 10:19

Vondro, Schwarzenbergu, jste nepřátelé míru a nepřátelé státu! Odstupte!

RE: Moc hezky řečeno

kalik 84.?.?.?

Máte pravdu v tom, že při větším uskupení je možnost nechat se strhnout nějakým provokatérem. To bych teď ale neřešil v době, kdy se nesejdou ani dva odhodlanci. Nejdřív je potřeba začít dělat něco v reálu. Řekl bych, že je to ten nejtěžší krok. Pak se může debatovat o dalším směřování, pokud to hnutí bude úspěšné. Nikdo taky netvrdil, že by chtěl tímhle něco měnit. Nejdůležitější je asi ukázat, že tu existují lidi, co jsou schopní se scházet a tvořit jakousi společnost (pospolitost), ne jen individuality tlachajících na internetu. Oprostit se na chvíli od televize, od konzumu a vrátit se k podstatě lidství [smích]

230086

16.10.2010 10:41

Malá úvaha o pyramidách

Jistě

kalik 84.?.?.?

V podstatě to shrnuje můj názor, že každý musí začít se svojí změnou a inspirovat v životě ostatní. Zdá se to jako málo, ale lidé vidí, že žijete jinak, že jste spokojený, sťastný ať se děje, co se děje. Lidé se inspirují, pokud uvidí funkční příklad pro sebe. Pak se z toho může strhnout lavina v celé společnosti a změna přijde de facto sama, jako lusknutím prstů. I já se snažím dělat osvětu v naší rodině, ukazovat alternativní pohledy, řešení. Někdy se daří, někdy méně, ale postup tu je (viz. alternativní medicína, životní styl apod.). Jedna z nejdůležitějších změn je však odpoutání se od hmoty a orientace k duchu (duchovnu).

230088

15.11.2010 10:35

Teraz už zdania aj vzduch, čo dýchame?

RE: Obevuje se neco,co uz bylo obeveno pred 50 roky,ale,ve jmenu mamonu se mlci.

kalik 193.?.?.?

Pokud jde o rakovinu, zkusil bych i MMS

232416

18.11.2010 07:02

Proč nebudu používat Student Agency

Přátelé

kalik 193.?.?.?

Já teda nevím, co pouštějí na zmiňované lince ta program, ale při cestě Praha-Plzeň to jsou Přátelé, což považuji za celkem dobrý sitcom, který dokonce i pobaví. Je tedy pravda, že na jednu hodinu, co cesta trvá, se toho moc vymyslet nedá, ale furt lepší, než kdyby tam pouštěli "růžovku".

232553

19.11.2010 07:56

Proč nebudu používat Student Agency

RE: A co v letadle

kalik 193.?.?.?

Mně nikdo nenutil být připoutaný. Do mikrofonu stewardka sdělila, jen doporučení a tím to haslo. Stejně se většinou poutám a to především kvůli sobě a řekl bych, že jsem jeden z mála.

232650

Peníze, ano. Je vidět, že lidé pořád ještě nechtějí přemýšlet, nemají k tomu důvod. U tiskovin, televize apod. hledají spíš únik od reality, odpočinout si. Lidí ještě nedostali pořádným klackem přes hlavu, je to tak. Lidí, kteří chtějí uniknout z matrixu je málo. Do té doby, než lidi začnou mít větší existenční problémy, to bude s weby jako Zvdavec.org pořád stejné. Nemohu si pomoci, ale udrží je jen to nadšenectví. Jesti nadšenectví zmizí, může se server zavřít.

Nemohu si pomoci, ale takovéto osvětové servery prostě mají v osudu řeholi, s tím se musí počítat. Ale musím si i postěžovat. Článků je tu relativně dost, možná až moc, ale zabývají se tím samým pořád dokola a většinou jsou negativně laděné. Člověk přečte ty dva tři články na Zvědavci a odchází děsně zdachmanej a bez nálady. Tím nepopírám výbornou informační a osvětovou kvalitu článků, ale pro pravidelného čtenáře jako jsem já, je to ubíjející. Často se do čtení článků už nutím. Víc pozitivních vizí a návrhů řešení by neuškodilo. Pokud budeme vidět budoucnost černě, černá se skutečně stane a to už jen díky naším myslím, které si tu budoucnost de facto přejí.

233068

A byl by takový problém sem dávat pouze články v originále s tím, že platící lidé by měli možnost si otevřít okno s překladem? Články v originálu by byly normálně volně přístupné.

233098

Vy si ale neuvědomujete, že realita je jiná. Myslím tím realita čtenářů. Jasně, ideální by bylo, kdyby každý platil za všechno (pro někoho), ale pro čtenáře je nejlepší, když neplatí nic. To je realita. Jeden ze způsobů, jak zlikvidovat web, je ho zpoplatnit, protože to odežene čtenáře a vytvoří to jakousi "sektu" bez větší vazby na realitu. Určitě je lepší web nezpoplatňovat a hledat jiné zdroje financování. A když už zpoplatnit, tak za lidovku, aby to nepřišlo drahý ani důchodcovi. K čemu jinak takovej web, který čte jen pár lidí a platí díky menší návštěvnosti "mega" předplatné? Tenhle web by měl hrát především osvětovou roli, měl by lidi probudit, ale bez lidí to nemá smysl.

233114

15.12.2010 12:48

Je čas pomáhat

princip

kalik 193.?.?.?

Článek asi měl být o tom pomáhání a až druhotně o tom, jestli si ten či onen zaslouží pomoc, zda-li není podvodník, lenoch a já nevím co ještě. Ono hodnotit něčí situaci, v který se nachází, je dosti problematické. Osobně bych se hodnocením a soudům prostě vyhnul. Pomoc v každém případě by měla následovat vždycky, od každého z nás. Každý z nás může druhé osobě nějak pomoci, více či méně. Jde tedy o princip pomoci, pochopení pro situaci druhého člověka, nehodnocení, nesouzení, soucítění, pokory. Jinak řečeno, jde tu o lidskost, o podstatu. Jak jinak udělat lepší svět, když nebudeme sami lepší?

Důležitá je ona pokora. Pokora tím, že jsme si vědomi, že každý člověk je jiný, má jiné dispozice, jiné mentální nastavení, má různé šrámy na duši atd. Pokora v tom, že na každého čekají v životě zkoušky. Zkouška je i to, že budeme milovat, pomáhat, nebudeme hodnotit, soudit. Být člověkem, to je zkouška nad zkoušky.

234289

16.12.2010 07:43

Je čas pomáhat

RE: Úžasný článek

kalik 193.?.?.?

Ono "zdravé sobectví" se možná může zdát bohulibé, ale pořád je to jen sobectví i když o něco snesitelnější. Cesta je naopak pomáhat a nic za to nečekat s tím, že když někdo pomůže, je to bonus navíc.

234362

17.12.2010 08:55

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

kalik 193.?.?.?

A není to úplně jedno, co je Martina zač, jak se zachovala nebo nezachovala, jestli je dobrá nebo špatná? Není nejdůležitější to, že jsou lidi schopni, ochotni pomoci, soucítit, darovat, ...? Ano, v pomoci můžeme natrefit na podvodníky, ale to je pouze jejich problém. Důležitější je ten akt od nás, vědomí, co děláme, s jakým úmyslem to děláme, čeho chceme docílit. Druhého nezměníme, ale sami sebe můžeme.

234424

18.01.2011 09:30

Malé vítězství rozumu

tolerance

kalik 193.?.?.?

Já si myslím, že obě skupiny obyvatelstva (kuřáci a nekuřáci) mohou spolu žít, pokud se budou tolerovat. Nevidím nic špatného na tom, že si kuřák zakouří v kavárně, pokud je tato zřetelně označena jako kuřácká a kouř se nedostává do prostor mimo kuřácký prostor. I kdyby nebyla žádná nekuřácká kavárna, nevadilo by mi to, páč kavárna není pro mě životně důležitá, obejdu se bez ní. Důležité je však vymezit vztah mezi kuřáky a nekuřáky v prostorech, kam musí chodit obě skupiny (státní instituce). Soukromé podniky by se však neměly v tomto omezovat. Ať si zacílí na tu nebo onu skupinu podle libosti. Jako nekuřák prostě nebudu chodit tam, kde se kouří, tečka.

236290

18.01.2011 09:40

Malé vítězství rozumu

RE: tolerance

kalik 193.?.?.?

Obecně by podobných zákonů nebylo potřeba, kdyby lidem byla vlastní obyčejná lidská slušnost. Nekuřák by neměl omezovat kuřáka, když si to dělá soukromě nebo se soukmenovci v odděleném prostoru a kuřák by neměl omezovat nekuřáky svými produkty, které nemá pod kontrolou. Když se sejde kuřák s nekuřákem, měl by se dle slušnosti kuřák dotázat nekuřáka, zda-li může v jeho přítomnosti kouřit a pokud odpoví, že nikoliv, měl by kuřák nekuřákovu prosbu vyslyšet. Být obyčejné lidské slušnosti a tolerance, nebude potřeba půlka zákonů, které tu jsou stejně jen od toho, že lidi nerespektují už nic, co bylo dřív svaté, pokud to tak mohu napsat.

236292

18.01.2011 14:38

Česká média nejsou tak úplně ztracena

RE: Naivní kolouškové :-)

kalik 193.?.?.?

Já vaše úsilí oceňuji a pozitivní zprávy velmi vítám!

236312

Obecně si myslím, že přímá demokracie je možná jen při principu jeden člověk jeden hlas a to u všech otázek společnosti (včetně odborných). Není možné vylučovat někoho z podílu na věcech veřejný z jakýchkoliv důvodů. Není možné si myslet, že Pepa od vedle z hospody nemůže rozumět školství, když přinejmenším jakýmsi školstvím prošel. I tento člověk by měl mít právo se k uvedeným věcem vyjádřit. Mnohdy může mít lepší vhled do problematiky než "odborník". Přenese se tak odpovědnost za věci veřejné na celou společnost (pozitiva i negativa). Lidé by se více angažovali, zajímali by se, vzdělávali by se. Ano, v přechodovém období mezi zastupitelskou a přímou demokracií to bude více problematické, ale tento proces učení se být integrálním členem společnosti je nutností. Navíc není nutné zavádět změny v demokracii skokově, ale zavádět přímou demokracii postupně.

242737

Ano, je to logičtější, aby odborník měl větší sílu hlasu, ale bojím se ujmutí moci nad konkrétními oblastmi některými zájmovými skupinami, tak jako je tomu dnes. Navíc to sejímá odpovědnost za odborné otázky z veřejnosti, která se bude cítit "vyřazená" ze správy věcí veřejných. Může zase nastat situace jako dnes, že lidé budou politikou znechuceni, že stejně nemohou nic změnit a to je jednoznačně špatně. Právě proto navrhuju systém jeden člověk jeden hlas na vše. Angažovanost veřejnosti tak bude maximální. Odborníci by měli pouze veřejnosti podávat objektivní informace o daném problému (viz. ty servery), ale rozhodování bych nechal na všech lidech. I toho Frantu od vedle bych nepodceňoval, dnes pouze chlastá, ale jakmile zjistí, že s ním někdo počítá, angažuje se. Dnes ví, že nic nezmění a proto se o politiku nezajímá.

242787

16.06.2011 07:36

Nevěřím na spontánní revoluce

změna

kalik 193.?.?.?

Nesouhlasím s autorem v tom, že nastolené režimy po revoluci byly horší než ty před tím. Situace lidi se často zlepšila, ne sice nějak moc výrazně, ale posun tu byl. Spíše než o revoluci šlo evoluci po malých krocích. Jsem přesvědčen, že stojíme v současné době na křižovatce a záleží jen na nás, jaký směr určíme a zda-li se konečně poučíme, že zastupitelská demokracie, kapitalismus a "darwinismus" nejsou to pravé ořechové a že by bylo na čase si vytvořit něco vlastního, lidového, odspoda. Elita to tlačí jedním směrem, lidé spontánně druhým. Záleží na tom, kdo bude vytrvalejší, silnější. Budou-li lidé pořád ovce, pak se nám tu vytvoří jakýsi orwellovský svět. Pokud se lidi aktivizují, mohlo by to vyústit v lepší společnost. Vše to ale záleží na těch lidech, na vědomí. Jak se zdá, zatím ještě nenastal správný okamžik, který by dokázal lidi vyburcovat. Jako nejpravděpodobnější rozbušku vidím v krachu finančního systému. Jak vidno, dlouho to trvat nebude.

246147

16.06.2011 13:29

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: změna

kalik 193.?.?.?

Souhlasím s vámi. No nakonec to bude jakási syntéza jak režimu tak vývoje technologie. To nejpodstatnější je však vývoj jedince, jeho uvažování, smýšlení, světonázoru. I ten režim a technologie je pouze substrát pro výboj jedince, respektive naopak. Vývoj jedince tvoří režim a technologie, jsou jeho obrazem [smích]

246167

20.06.2011 12:28

Hovořil jsem s mužem obviněným z dvojnásobné vraždy

Olomoucký soud začal řešit vraždu manželů, jejich těla se nenašla

kalik 193.?.?.?

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/olomoucky-soud-za...

246470

15.07.2011 08:12

Rozhovor se stromem

vegetační klid

kalik 193.?.?.?

Bylo by dobré kácet stromy v době vegetačního klidu, pak by ho to nemusel ani bolet.

248000

18.07.2011 08:13

Kameny s doporučeními v Georgii

Nejspornější bod

kalik 193.?.?.?

Nejspornější bod je ta populace pod 500 mil. Není důvodu se bát přelidnění, protože Země si s tím poradí. Ostatní body nejsou zase tak od věci, ale je si potřeba uvědomit, kdo by měl ve světové vládě hlavní slovo, jak by se vládlo, co by to znamenalo pro normální lidi. Vše to závisí na uvědomění lidí. Pokud by měli rozhodovat stejní psychopati jako dnes, pak by to nebyl dobrý nápad. Dřív nebo později to k nějaké formě světové vlády povede. Jen je otázka, komu to bude ku prospěchu.

248217

18.07.2011 16:18

Kameny s doporučeními v Georgii

RE: Nejspornější bod

kalik 89.?.?.?

Kvalita života nemá s množstvím lidí co do činění. Kvalita života závisí především na mezilidských vztazích a to nějaká redukce nevyřeší. Země má dostatek zdrojů ještě pro víc lidí. Problémem je dneska to, že zdroje jsou nerovnoměrně rozdělovány. Všeho je dost, lidé nemusí umírat na hlad, nemoci, války atd. Je to jen o té úrovni vědomí lidí. O ničem jiném.

248268

19.07.2011 11:23

Kameny s doporučeními v Georgii

RE: Nejspornější bod

kalik 193.?.?.?

Já váš názor chápu, ale jak říkám, drancování zdrojů je taky pouze důsledek vědomí lidí. Není potřeba mít spotřební společnost, je možno dělat věci kvalitně, aby dlouho vydržely. Nemusí mít každý auto, může se využívat MHD, auta nemusí jezdit na ropu, dnes už ne. Jidla je dost, jen toho, co se denně vyhodí v americe by nakrmilo půlku světa. Není potřeba válčit a tyto peníze by zahnaly bídu na světě. Zdrojů je dost a dost, ale lidé se nechtějí dělit. Až budou ochotni, vyřeší se 90% dnešních světových problémů. Zatím k tomu lidi ještě nedošli.

248356

02.08.2011 07:45

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

přímá demokracie

kalik 193.?.?.?

Není jiné demokracie než přímé.

249684

15.08.2011 08:46

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

Proč vám to vadí?

kalik 193.?.?.?

Já si nemyslím, že takovéto akce rozkládají společnost. Zdravého a sebevědomého člověka toto nemůže nijak poškodit. Co společenské hodnoty, poškodí se tím? Nemyslím si. Je to prostor k diskuzi, co je společnosti škodlivé a co ne. Pokud to společnosti škodlivé není (nikdo nikoho nenutí být homosexuálem, nikoho nebijí, nezabíjí), tak v tom nevidím problém. Já svoji sexuální orientaci znám a necítím se být ohrožen. Ohrožen se může cítit ten, co si sám není jistý (svým názorem a snad i orientací). Ano, možná to je to pořádáno za účelem provokace společnosti, ale jde o to, zda-li nás to vyprovokuje, či nikoli. Není nutné mít proti negativní a netolerantní myšlenky proti části obyvatelstva. Jedno jsme a to i včetně homosexuálů. Pokud nám to má rozbít zažité společenské normy, proč ne? Z nuly si každý pak může udělat vlastní sadu hodnot, ale bude nad tím více přemýšlet a ne jen bezmyšlenkovitě přijímat. V tom vidím pozitivum. Pokud se necháme mezi sebou rozeštvat, pak jsme prohráli. Jsme všichni lidi, jsme Jedno.

250973

15.08.2011 09:38

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

RE: Sme skutočne j e d n o?

kalik 193.?.?.?

Máte v tom trochu zmatek, jsme individuality a zároveň jsme Jedno, máme stejný základ, duši atd. Jednota nepopírá dualitu, páč dualita tvoří Jednotu. Vědomí individuality a oddělenosti stojí za současným marasmem světa. I ti "zlí" jsou tu potřeba. Bez duality není vývoj. Přesto je nutné zdůraznit, že neexistují "zlí", páč nikdo nedělá nic, co by z jeho pohledu nebylo dobré. To "zlé" všechny "dobré" podněcuje si uvědomovat, co chtějí být, co skutečně jsou. Těžko se toto přesvědčení vysvětluje ostatním, proto mi promiňte mojí možnou neobratnost.

250985

15.08.2011 11:12

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

RE: Sme skutočne j e d n o?

kalik 193.?.?.?

Duše je pro každého stejná. Není větší nebo menší duše. Co se liší jsou vzpomínky, zkušenosti a stupeň poznání. Vše ostatní se váže na dualitu přítomnou v tomto prostředí. Ale i v tomto prostředí lze vnímat Jednotu. Všichni jsme organismy se stejnými základními stavebními prvky, máme stejné životní projevy, jsou v jednom životním prostředí, dýcháme jeden vzduch, pijeme jednu vodu a díváme se na jednu oblohu. Mně je to zřejmé a je mi smutno, že to nevidí víc lidí, protože pokud se máme někam pohnout, posunout se k lepšímu, bude potřeba tohleto poznat. Ono to rozdělování, že žádná duše není stejná, že jsme každý jiný, že jeden je černej, bílej, další homosexuál, žena, další bezrukej, bezokej, prostě úplně jinej, to nás po tisíciletí dostalo tak, kde jsme, před zánikem jako celku. Nebo pochopíme vyšší podstatu nás samých a posuneme se dál. Na pochodu homosexuálů tedy nevidím nic divného, pokud stejná práva mají i "normální" lidé.

251001

26.10.2011 09:14

Korporativismus není kapitalismus

Kolektivismus

kalik 193.?.?.?

Autor článku uvádí, že kolektivismus superbohatých je cestou k úspěchu, ale varuje před kolektivismem obyčejných lidí. Zajímavé.

255975

30.11.2011 09:37

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

Zase to kouření...

kalik 193.?.?.?

Mně osobně nevadí nějaké "pasivní kouření", když je to občasné a v nutných situacích (kolik takových je?). Vadí mi především to, že z kouře načichne moje oblečení a vlasy. Tady, jako kdekoliv jinde, by měla platit slušnost a nekouřit tam, kde je nekuřák. Pokud budem sluší, tak ať si kuřáci kouří třeba do aleluja. Jinak řečeno, spor o kouření je pouze spor o slušnosti.

257867

28.12.2011 16:31

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

Přelidnění?

kalik 89.?.?.?

Nesouhlasím s panem editorem. Lidí není moc a lidi sami o sobě nejsou problém. Problém je v úrovni uvažování současných lidí a s tím spojené destruktivní chování ve vztahu ke všemu. Pokud by byly uvolněn zásadní technologie, nebyl by s ničím problém. Vyhlížím především technologie na bázi volné energie, což by byl ten pořádný "odpich". Nemějme strach o přelidnění, planeta má na regulaci přelidnění svoje metody a to zcela humánní. "Odlidňování" planety lidmi, to bude alespoň za současného způsobu myšlení katastrofa. Se šetrnějšími technologiemi může být na planetě mnohem více lidí.

259722

10.01.2012 10:58

Píšou mi psaní justiční páni

RE: x

kalik 193.?.?.?

já poslal dar 500,- na soudní výlohy a 499,- na další půl rok předplatné [smích]

260637

10.02.2012 13:41

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: Nekteri to stale nechapou

kalik 193.?.?.?

Ano, je to dohoda. Ano, dřív se opravdu přímo směňovalo, ale pak se usoudilo, že je lepší pro směnu požít prostředníka, třeba ty mušle, což přineslo spoustu pozitiv a onu směnu to velmi usnadnilo. Zlato nebo mušle, to je jedno. Důležité je, aby se to nedalo padělat, což u zlata jde velmi blbě. Papírky zlato vyměnily právě z toho důvodu, že se lépe falšovaly. Zlato má další výhody jako je chemická stálost, což je velmi výhodná vlastnost pro peněžní směnu [smích] Proč se však vracet k výměnnému obchodu, když je to zcela určitě horší způsob směny? Nejlepší by ovšem bylo zrušit peníze komplet, ale k tomu ještě musí lidé trošku vyspět [smích]

262976

19.04.2012 10:41

Kanadští mlátiči tuleňů zmasakrují 400,000 tuleních mláďat

RE: O čem je tento článek?

kalik 193.?.?.?

Ten anonym jsem já, jen jsem se zapomněl přihlásit, snad mi to prominete [smích] Mluví z vás pouze emoce, nikoliv rozum. Zvířata se mezi sebou zabíjí normálně a to buď z důvodu jídla nebo i z jiných důvodů. Lidí zvířata celkem běžně loví, chovají a pak podobně zabíjejí. Že se občas stane exces a zvíře trpí, to se stává i v přírodě. Ano, je to nedbalost, je to trestuhodné. Nicméně nic z toho na věci nemění, že článek je jaksi laděn a něco jiného říká obrazová dokumentace. Ať tedy ukážou ty srdceryvné morbidnosti, které popisují v článku. O nic jiného i nejde. Zároveň tím nepopírám, že se něco takového neděje, ale jako seriózní dokument mi to nepřipadá. Je z toho patrná jasná cílenost na city, tedy manipulace. Alespoň tak to vidím já.

267252

22.04.2012 10:10

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: ...

kalik 178.?.?.?

Přesně tak. Byl jsem účasten demonstrace, stál jsem asi tak 30 m od pódia, bylo to super. Těch lidí, staří, mladí, odboráři, maminky, ... prostě všichni. Když jsem přišel domů a půstil si TV, zjitil jsem, že to, co leze z TV je jen 1/100 toho, co se dělo tam a to jak po informační stránce, tak "energetické". TV už z principu zkresluje a to, co vypadá jako shromáždění tisícovky odborářů, bylo ve skutečnosti něco úplně jiného. Byla to opravdu masovost naštvaných lidí a ta síla, co toho šla, byla neskutečná. Takže bacha na hodnocení od televizní obrazovky. Být televizní demonstrant, to není demonstrování a hodnocení by si takový demonstrant měl nechat od cesty. Ano, byli tam řečníci lepší a horší, ale celkově zněly návrhy přinejmenším pro začátek velmi dobře a rozhodně něšlo jen o odvolání vlády. To je jen nutný rychlý krok, aby se zastavily včas nevratné změny. Co já z toho cítil? Kromě oné nasranosti to byla hrdost a pocit jednostnosti, sjednocení a pocit odvahy konečně projevit svůj názor. Televizní demonstranci nechť zvednou zadky a udělají si vlastní zkušenost.

267438

16.07.2012 09:56

Nejvyšší soud: Diskuze je ze zákona zakázána

Příspěvek

kalik 193.?.?.?

Odeslán příspěvek 500,- na soudní výlohy. Vydržet a nevzdávat se!

271973

28.11.2012 12:04

Je Zvědavec v ČR a na Slovensku blokován?

UPC

kalik 193.?.?.?

Mám stejný problém s UPC. Doma zkusím ještě tu vyrovnávací paměť.

279686

29.11.2012 10:07

Je Zvědavec v ČR a na Slovensku blokován?

RE: UPC

kalik 193.?.?.?

Včera jsem zkoušel ping nechytlo se to, prohlížečem to tedy být nemůže. Je to sice UPC, ale dřív to bývávalo připojení přes Karneval (kabelovka), než to UPC koupil.

279746

07.12.2012 09:07

Janečkova pozitivní evoluce – raz dva tři, show dva tři

Pozitivní (r)evoluce

kalik 193.?.?.?

Na Jenečkovo "šou" jsem osobně nebyl, ač jsem jednu chvíli myslel, že se na něj půjdu podívat. Nakonec jsem usoudil, že by to bylo zbytečně promarněných několik hodin života. Kouknul jsem na záznam vystoupení v Lucerně a zjistil jsem, že jsem udělal jen dobře, že jsem tam nešel. Janeček byl divně topornej, stejně tak moderátoři, kteří se snažili, co to šlo, aby z Janečka vykouzlili "Ježíše". Okolo nového volebního systému nic konkrétně nevysvětlil, nevysvětlil, jak to má fungovat, aby se tam nedostali ti zlojedi. Jeho proklamace byly jen prázdná zvolání a jeho přesvědčování, že je to snad každému jasné, že je to logické, matematicky dokonalé apod. se ukázaly jako prázdná slova. Zesměšňování diskutujících, pokud poukázali na skutečné problémy, cenzura na netu a ona arogance je pro mě jasnou známkou, že Janeček není tím, za koho se vydává. Nevěřím mu ani to, že je to matematik, natož geniální, jak se ho snažili moderátoři presentovat. Vychválen moderátory byl velmi, ale bylo vidět, že ani oni tomu snad nevěří. Bylo to zvláštně toporné, neautentické. Samotný pan Janeček na mě působil jako puberťák (nedospělý, nemoudrý), šarm žádnej, slovní projev spíše nepříjemnej. Pozvaná maminka na pódium byla jasná manipulace. Hosty bych hodnotil spíše kladně, ale asi nevěděli, do čeho jsou a kdo to je Janeček. Tak to na mě působilo.

280180

10.04.2013 07:30

Kdo je terorista?

"Přemnožení"

kalik 193.?.?.?

Přemnožení je další z nesmyslů, které nám tlačí do hlavy a lidé tomu věří stejně, jako věří, že dvojčata shodili muslimští teroristé. Země je schopná pojmout mnohem víc lidí a technologie jsou už dnes na takové úrovni, že není problém je zaopatřit. Problém, který tomu teď brání, je neefektivita současného ekonomického systému, kdy neuvěřitelně plýtvá zdroji, kdy se blokují klíčové efektivní technologie apod. Dále by bylo určitě na debatu, proč se rodí stále víc lidí, když na západě lidí ubývá a zda-li to nemá co do činění se zaostalostí některých krajin, kde neexistuje sociální systém, kdy se lidé musí starat sami o sebe. Jakékoliv umělé a násilné redukce lidí jsou hrůzné a překvapuje mě, že tuto myšlenku editor sdílí [bliji]

287917

10.04.2013 20:41

Kdo je terorista?

RE:

kalik 89.?.?.?

V USA jsem byl v devadesátých letech u tety na návštěvě. Pravidelně jsme chodili pro vyhozené jídlo do popelnic za supermarkety jako krmivo pro raccoony, co žili okolo jejího domu. Sice mi to připadalo zvláštní, ale co, bylo mi asi 13 let a její "šetrnost" jsem moc nechápal. Nicméně, v kontejnerech bylo jídla dost a dost, zejména chleba, který prošel minimální trvanlivostí a banány, které byly už žluté, přesto naprosto v pořádku. To jen tak na okraj [mrknutí jedním okem]

287976

10.04.2013 20:59

Kdo je terorista?

RE: Titulok

kalik 89.?.?.?

Celkem běžně jím maso, protože mi chutná, ale musím dát za pravdu autorovi, že přinejmenším masa potřebujeme mnohem méně, než skutečně konzumujem. Navíc chov dobytka na maso je značně neefektivní. Mnohem víc živin dostaneme z toho, čím krmíme ta zvířata. Kdyby lidi přešli na převážně rostlinnou stravu, uživilo by se mnohem víc lidí, než je tomu teď. Jíst maso je de facto výsada bohatých národů na úkor těch chudých, kteří nemají často co do huby. Je to jen další forma nerovnosti na světě.

287979

11.04.2013 09:24

Kdo je terorista?

RE: Titulok

kalik 193.?.?.?

Tady si s vámi dovolím nesouhlasit. Zelenina bez ochucení (třeba kořením) mi rovněž moc nejede, s masem bez soli a koření to bude asi to samé. Tepelná úprava masa je celkem běžná stejně jako tepelná úprava zeleniny, pečení chleba a já nevím co ještě. Navíc pokud jde např. o ryby, nemusí se ani to maso tepelně upravovat (viz. Sushi) atd. Pokud jde o historii, člověk zpočátku asi byl spíše býložravec, ale stejně jako např. opice si přilepšoval hmyzem a občas i tím masem a tak si myslím, že by to bylo vhodné i dnes, tj. více zeleniny, obilovin atd. a jako doplněk občas maso. Co mi však ale připadá zásadní, že naše civilizace jí zbytečně moc a že toho jídla skutečně potřebujeme mnohem méně, že není třeba se přežírat. I stravování jde bohužel v duchu konzumní společnosti.

288001

28.08.2013 15:23

Co je to juvenilní justice

Dočetl jsem zhruba do půlky...

kalik 193.?.?.?

a mám dojem, že pisatelka, ač s ní v lecčems souhlasím, je mírně řečeno emočně excitovaná a tím i neobjektivní. Na sociální pracovníky se dívá jako na malé Hitlery s neomezenou pravomocí rovnající se skoro bohu. Nevím, jak je to v případě sociálních pracovníků, ale pracuji na podobné pozici v jiném oboru a mohu říci, že pravomoci řadových pracovníků jsou spíše malé. Vše musí jít podle zákona, vše je napadnutelné a proti rozhodnutím se dá vždycky odvolat. Mohu z praxe říci, že odvolatel má velkou šanci, že bude rozhodnutí buď zrušeno nebo zmírněno. Divil bych se, kdyby to bylo u sociálních pracovníků jinak. Zákony jsou, jaké jsou a umožňují mnohé výklady a v tom se právníci umí vyžívat. Z práva se pak stává spíše právničina a o podstatu už mnohdy tolik nejde.

295101

29.08.2013 13:35

Budeme nuceni ukončit činnost

RE: Zdravím

kalik 193.?.?.?

Souhlasím, zajímavých článků je zde méně a méně. Asi je to dáno i tím, jak kdo zde dlouho je a zda-li se již neposunul někam jinam co se zaměření pozornosti týče. Dřív jsem tu trávil čtením dost času, dnes už jen nakukuju a jednotlivé zajímavé články přečtu. Většinu však jen přečtu nadpis, případně proskenuju. Pořád nějak nechápu, co je na tomhle webu tak drahé, pokud to tedy není myšleno jako hlavní pracovní náplň pana Stwory, ale množství a kvalita článků tomu dle mého názoru neodpovídá. Kupodivu nejzajímavější články píše sám pan Stwora, ale je jich málo.

295184

25.09.2013 17:08

České dráhy hromadně šrotují vozy pro lokálky

RE: Rozprávky

kalik 89.?.?.?

Ryba smrdí od hlavy a tak se nemusíme divit, že stát funguje, jak funguje. Pro Mnohé politiky a jejich kamarády je lepší, když stát nebude fungovat. Pro obyčejné lidi by asi bylo lepší, kdyby fungoval. Pod vedením politiků ovšem nemůžeme fungující stát očekávat.

Co se týče smyslu článku, chápu motivy autora a jsem pro to, aby byly lokálky zachovány, protože jakmile se jednou zlikvidují, už se zpět nenakoupí. Obecně oddělit ČD a infrastrukturu se zavedením "konkurence" v tomto stavu věci byl nesmysl. Není zase tak těžké konkurovat ČD tím, že budu jezdit na výdělečných tratích, přičemž ty nevýdělečné přenechám "neefektivnímu" státnímu podniku, který tyto linky musí zajišťovat. Když už, měl každý soukromý dopravce dostat stejný podíl tzv. nevýdělečných tratí a pak se uvidí, kdo je efektivnější. Totéž platí třeba i autobusech.

296801

29.11.2013 11:33

Jedna káva pro Zvědavce

čtvrtletní příspěvek

kalik 89.?.?.?

Nastavil jsem trvalý příkaz na 100 Kč. Ať jsou k užitku.

300037

19.12.2013 09:53

A není úniku

RE: Nějak jsem nepochopila, proč je fluorid nebezpečný 1

kalik 193.?.?.?

Doporučuji spíše vodní roztok oxidu chloričitého, než peroxid vodíku. Peroxid je poměrně silný oxidant huntující i vlastní tkáň (nejen mikroby). Oxid chloričitý je naproti tomu velmi šetrný, přesto velmi účinný na mikroby. Měl jsem problémy s dásněmi (zarudlé, ustupující krčky). Je pravda, že jsem nikdy čištění zubů moc nedal. Začal jsem místo ústních vod používat právě oxid chloričitý, který si sám vyrábím a dásně jsou zdravé. Sama zubařka se divila. Uvidíme při příští návštěvě u zubařky, jak budou dásně vypadat. Prý by to sama začala doporučovat, pokud by to fungovalo, uvidíme. Nicméně mi bylo sděleno sestřičkou, že na akutní záněty se běžně používá Savo (chlornan sodný), jen je zředěno, což je poměrně brutal a právě i ten peroxid, což je asi o něco lepší varianta. Mnoho preparátů je právě jen to savo a případně nějaká příchuť, aby to lidem chutnalo. To mě celkem zarazilo.

301016

20.12.2013 07:34

A není úniku

RE: Nějak jsem nepochopila, proč je fluorid nebezpečný 1

kalik 193.?.?.?

Ano, jedná se o přípravem MMS či CDS. Já dělám zejména CDS, což je vlasně čistý vodní roztok oxidu chloričitého. Vyrábí se právě z toho chloritanu sodného. Doporučuji názornou a geniálně jednoduchou přípravu CDS (oxidu chloričitého): http://www.youtube.com/watch?v=P4pIjkT-QAA

301107

21.12.2013 09:47

A není úniku

RE: Geniálně jednoduchá příprava, ale ...

kalik 89.?.?.?

Koukněte na www.fichema.cz, je tam vše potřebné.

301180

10.01.2014 07:40

Politika roku 2014 a v následných letech

Negativismus

kalik 193.?.?.?

Na můj vkus trochu moc negativismu, přestože má autor vesměs pravdu. Svět a společnost se zásadně mění, ještě sice nevíme kam, ale nezavrhoval bych změny k lepšímu. Ano, závisí to na každém z nás, zda-li se chceme být ovce, které potřebují nějakého toho pastýře a střihače vlny. Stádo není špatná věc. Je to ochrana před predátory. Blbé je, když se predátor pasuje do role pastýře, který prý stádo ochrání a proto bacha na pastýře. Já nevěřím na dnešní pastýře. Dnes je přístup k informacím na netu, většina lidí je dostatečně vzdělána, aby chápala. Chce to jen chtít a že spousta lidí ještě nechce. Současná krize má nejen svojí negativní stránku, ale i tu pozitivní, katarzi. Je každém z nás, co si vybere. Jestli chce vést (ke zkáze) nebo se povede sám. Nepodporujte systém, který není váš, který nejedná ve vašem zájmu. Nepodporujte "pastýře" vlky. Nedávejte jim své peníze, svoji mentální energii. Z toho oni žijí, z vaší pozornosti, závislosti, neochoty, z vašich peněz. Nekupujte jejich výrobky, podporujte české zemědělce, podnikatele etc.

302312

10.01.2014 16:26

Politika roku 2014 a v následných letech

RE: Starý svět se hroutí

kalik 89.?.?.?

Není to utopie [smích] Skutečně nepotřebujeme zástupce, kteří rozhodují za nás. Zákony tu sice vydrží ještě poměrně dlouho, třebas v mnohem menším počtu než dnes, ale přímá demokracie už funguje dnes, i když v omezené formě.

302333

12.01.2014 23:14

Politika roku 2014 a v následných letech

RE: Starý svět se hroutí

kalik 89.?.?.?

Přímá demokracie neobchází kvalifikaci. Stejně jako dnes je politik nekvalifikován, stejně tak může být nekvalifikován volič v přímé volbě. Odborníci jsou však potřeba, navrhují konkrétní věci, rozhodovat však musí volič. Už si nechci hrát na možná kvalifikované, ale stejně lumpy politiky. Zastupitelská demokracie je podvod a nikdy to nemůže fungovat.

302429

14.02.2014 08:24

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

RE: ...

kalik 193.?.?.?

S tím evropským soudem souhlasím. Doporučuji vydavateli udělat speciální sbírku na tento soud. To, co se u nás děje je už nehoráznost!

304653

26.03.2014 10:43

Nová Sobotková vláda ještě horší než ta předchozí

RE: Senilita

kalik 193.?.?.?

Souhlas. Ta adorace Klause mě zaskočila i u A. Bartoše, kterého jsem si velmi vážil za jeho odvahu a vhled. Svým "uctíváním" Klause se dosti zdiskreditoval. Klaus je jedním z hlavních aktérů, kteří stojí za devastací téhle země. On tomu, co říká, snad i věří. Oceňuji jeho boj proti EU, i když si nejsem jistej, jestli nejde jen o strach ze "socialismu", strach z toho, že by kamarádi už nemohli tak beztrestně tunelovat tenhle stát. Připadá mi tak trošku jako užitečný idiot, který za pochvalu "nadřízených" udělá klidně dvojité salto.

307391

22.07.2015 20:31

Nový Zvědavec je (téměř) zde!

Děsnej font

kalik 89.?.?.?

Ten font je děsnej. Je "kostrbatej" (jakoby rozostřenej a hranatej zároveň) a špatně se mi čte, je to iritující. V tučné formě nerozezezníte "i" od "l" (i l).

Přimlouvám se za barevné schéma původního Zvědavce a ztmavení pozadí.

337009

12.11.2015 10:30

Můj komentář ke zrušené výstavě aktů v knihovně Akademie věd

RE: Autor článku

kalik 193.?.?.?

Já na těch aktech nevidím nic závadného a to ani z toho pohledu, kde byly vystaveny. Furt se tu hraje na to, že obnažené ženské tělo, nebo tělo obecně je něco nevhodného, nepřípustného, skandálního, ale války a násilí nikomu nevadí. Kdyby tam dal nějaké reportážní fotky z válečných zón, asi by to nikomu divné nepřišlo. Tady se spojilo příjemné s vědou. Nevidím na tom nic špatného.

Pokud jde o zviditelnění nějaké feministické organizace, pak možná rychlé stažení fotek naopak zabránilo širší medializaci a tedy větší reklamě dané organizace, protože kdyby se to táhlo delší dobu a bylo to víc na ostří nože, jistě by to zviditelňovalo mnohem více.

341736

20.09.2016 19:02

Myslete na krále Midase

Stěžovat si na podnikatele, že...

kalik 89.?.?.?

Stěžovat si na podnikatele, že se chová jako obchodník se mi zdá dosti hloupé. Pokud chci potrestat obchodníka, prostě mu nedávám svoje peníze, protože o ty mu jde v první řadě. Já vím, jeden člověk z milionu to nevytrhne, ale nějak se začít musí. Inspirujte ostatní a možná se zadaří.

352006

21.09.2016 10:15

Myslete na krále Midase

RE: Stěžovat si na podnikatele, že...

kalik 193.?.?.?

Jasně, jenže heslo náš zákazník náš pán předpokládá nějakou morálku, existenci hodnot, ale ty tu prostě nejsou. Dnes ti nejúspěšnější jsou ti nejagresivnější a je to dáno i právě nezájmem veřejnosti. Ale jak říkám, stěžovat si na podnikatele, že je agresivní, neslušný a chce víc a víc je z dnešního pohledu nesmysl a ještě větší nesmysl je to u nadnárodní korporace.

352033

22.05.2017 12:48

Prášiví demokrati

parkování vs. sáňkování?

kalik 193.?.?.?

Já si nemyslím, že je to tak jednoznačné, jak autor článku líčí. V daném případě jsou zde minimálně dvě skupiny obyvatel. Jedni chtěli sáňovat a druzí chtělí plac pro svého plechového miláčka. Kolik je kterých, to by se muselo udělat transparentní referendum. Do té doby není vůbec jasné, co lidi chtějí nebo nechtějí. Nějaké rozdělování na stolečky je až druhotné.

357928

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,02 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
16,91 Kč
Australský dolar
16,19 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,05 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 714,14 Kč
1 unce stříbra
510,34 Kč
Bitcoin
424 563,87 Kč

Poslední aktualizace: 24.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 708 368