Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Jan ŠŠimůnek

Nalezeno 87 příspěveků, 3 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.02.2003 09:07

Skončete ten kuřácký apartheid!

Skončete ten kuřácký apartheid!

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Docela zajímavou reakcí by byla kuřácká stávka.
Pokud by opravdu masa kuřáků přestala kupovat tabákové výrobky, tak by stát pocítil velice nepříjemný úbytek na daních.

9013

25.02.2003 10:17

Pokračování vyhlazovací války

Pokračování vyhlazovací války

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Palestinci mohou:
-přestat s vystřelováním raket
-přestat s ostřelováním židovských usedlostí z lehkých pěchotních zbraní
-přestat se sebevražednými útoky

Pokud to neudělají, je strategie "sbouraný dům za vystřelenou raketu" zřejmě účinná (jinak by nekřičeli) a tudíž i správná.

9152

03.03.2003 12:12

Jak budou americká média podávat zprávy z bojiště

Jak budou americká média podávat zprávy z bojiště

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Vážení, uvědomte si jednu věc: Válku ve Vietnamu prohráli američanům novináři, kteří zdůrazňovali některé negativní jevy a nedokázali je dát do širších souvislostí. Ti vytvořili naprosto mylný obraz "špinavé války", na jehož základě řada lidí podpořila nátlakové protiválečné akce.

Američané si nemohou dovolit takto selhat ještě jednou. Gulf War II musí být vyhrána, jinak to bude pro ameriku katastrofa srovnatelná s vlivem rozpadu SSSR na postavení Ruska ve světě.

A nedělejte si iluze: USA nejsou natolik totalitní stát, aby se tam (i mezi reportéry) mohli pohybovat lidé zainteresovaní na jejich prohře ve válce. Z tohoto důvodu se také nedá spoléhat na rozumnost a loyalitu reportérů (jako např. za WW2, kdy dostávali i tajné informace, mohli si je zpracovat a ukázněně čekali na pokyn, že je mohou uveřejnit).

9331

06.03.2003 10:50

Amerika zadržuje děti podezřelého teroristy jako rukojmí

Amerika zadržuje děti podezřelého teroristy jako rukojmí

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Nezlobte se, vážení, ale:

1. " tráví hodiny ve stavu podobném transu, přičemž recituje pasáže z Koránu. "
To asi není normální reakce nevinného člověka, že?

2. Vzpomínám so na "nevinně odsouzené" Rosenbergovy: Důkazy byly, ale jejich veřejná presentace u soudu by prozradila agenta, který pronikl až k užšímu sovětskému velení (ukázalo se po rozpadu SSSR).

Vím, že je to nechutné, ale proti lidem, kteří Mají zcela odličné kulturní (či spíše civilizační) zázemí je nutno použít tomuto zázemí přiměřených metod. A je nutné ponechat volnou ruku těm, kdo to dokážou, a věřit, že odvedou řádnou práci (a mít, pochopitelně, mechanismy k jejich kontrole a volání zodpovědnosti pro případ jejich selhání.

A ještě další nechutnost: Když doktor likviduje nádor (vyřízne / otráví cytostatiky / zlikviduje zářením), tak spolu se "zlými" nádorovými buňkami zlikviduje také spoustu "nevinných" normálních buněk. V případě velice zhoubných nádorů může být ten poměr hodně přes 1 : 1000.

Takže otázky zní:
a- Jsme oprávněni zlikvidovat nevinného podezřelého v situaci, kdy není možno prokázat jeho nevinu a při nasazení dalších vyšetřovacích procedur hrozí velké škody z prodlení (např. odpálení jaderné nálože v centru některého US nebo evropského velkoměsta?
b- V případě, že a = ANO, pak jaký počet "nevinných obětí" (collateral damages) je ještě přijatelný?

A pokud uvedené otázky zodpovíme, můžeme se bavit o konkrétních případech.
(Já osobně odpovídám na otázku "a" ano, u o tázky "b" jsem rozpačitý.)

9424

06.03.2003 11:06

Jak budou americká média podávat zprávy z bojiště

RE: Jak budou americká média podávat zprávy z bojiště

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Pane Pelesko:

1. Ta vojenská jednotka jednala v těžké stresu, kdy do posledního okamžiku nebylo jasné, zda se ve vesnici neskrývají bojovníci viet-kongu (analogie např. s vesnicemi vystřílenými nacisty za WW2 tudíž dost pokulhávají).

2. Odpovědný velící důstojník byl za toto selhání souzen = nešlo o "normální, stranou a vládou nařízený úkol"

3. Daleko horších zvěrstev se dopouštěli vojáci Severního Vietnamu a "partyzáni" a nikdy za to svým velením nebyli stavěni před soud.

4. Po ukončení války severovietnamské hordy povraždily víc Vietnamců (několikanásobek), než jich zemřelo za dobu vietnamské války (civilistů a vojáků dohromady). Ještě vyšším počtům lidí "bylo dovoleno zemřít" v zařízeních odpovídajících GULAGU, něneckým koncentračním táborům, popř. japonským zajateckým táborům (= připouštím rozdíly mezi těmito zařízeními, nicméně je považuji za z hlediska "chovanců" bezvýznamné). Rovněž tyto zločiny, ani globálně, ani např. "překračování pravomocí" jednotlivých dozorců nebyly nikdy souzeny.

9426

10.03.2003 10:48

Amerika zadržuje děti podezřelého teroristy jako rukojmí

RE: Amerika zadržuje děti podezřelého teroristy jako rukojmí

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

AD pan Stwora:
a- vyšetřovací orgán nemá právo, klást si otázku PROČ to zločinec udělal (ale má samozřejmou povinnost zdokumentovat všechny polehčující okolnosti). Ta otázka PROČ je dost odzbrojující: Vzpomínám na krásnou Čapkovu povídku o soudu po smrti, kde se souzený v přestávce před vynesením rozsudku ptá Boha, proč nesoudí, jen svědčí a ten mu odpoví, že soudit nemůže, protože ví opravdu všechno.
b- cílem UBL a spol není, "aby je vaspělé státy nechaly být", ale expanze islámu do těchto států a zavedení celosvětového islámského státu. A to je jednoznačné zlo, proti kterému je nutno bojovat všemi prostředky. A myslím opravdu všemi.

AD pan Wognar:
Z našeho hlediska je podobné chování skutečně abnormální. Věřící muslimové jsou prostě jiní (tím doopravdy nemyslím ani "horší" ani "lepší"). Musejí tedy být vyšetřováni s přihlédnutím k těmto zvláštnostem (tedy i způsoby pro nás neadekvátními a neakceptovatelnými). Je protimluv argumentovat v této souvislosti s "lidskými právy" nebo "občanskými právy", když islám nic takového nezná.

AD Brt
a- upřesňuji: "nevinný podezřelý" = podezřelý, který se v průběhu dalšího vyšetřování ukáže být nevinným
b- "co nejnižší možný" je sice hezké, ale trochu nekonkrétní. Pro někoho to bude 0, pro někoho milion.

AD _
a- demokracie MÁ kontrolní mechanismy, bránící zneužívání zvláštních služeb (problém je, že od roku 1938 u nás fungující demokracie neexistovala a dosud neexistuje; z toho důvodu je náš přístup k těmto věce skeptičtější než třeba u těch US občanů, kteří si zase nedovedou představit realitu nedemokratického státu).
b- váš odhad pravděpodobnosti " 1:100000000 " je naivně optimistický. V případě násilného nastolení islámu ve střední Evropě (což je jedním z cílů islamistů) odhaduji šance na přežití pro průměrného občana někde mezi 1:4 až 1:2.

9570

10.03.2003 11:37

Izraelská armáda spáchala další masakr v palestinském táboře Žabálija

Izraelská armáda spáchala další masakr v palestinském táboře Žabálija

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Abdel Aziz Ar-Rantisi, z vedení Hnutí islámského odporu (Hamás) v Gaze, potvrdil v rozhovoru pro al-Džazíra, že Palestinci z hnutí odporu dokázali dnes ráno poškodit 10 izraelských tanků při jejich stahování z Žabálije. Řekl, že Izraelci spáchali na okolostojících civilistech masakr.

Trochu mi to připomíná zprávu o sovětsko-čínském konfliktu na Usuri (blahé paměti): "Čínské tanky napadly pokojně orající sovětský traktor. Ten palbu opětoval a po zničení útočníků odlétl na nedalekou základnu."
Díky za připomínku těch starých časů. [smích]

Pro ty méně chápavé: Dovedete si představit CIVILISTU schopného poškodit tank? [zmaten]

9572

21.03.2003 13:17

Na stromech seděli mrtví ptáčkové

Na stromech seděli mrtví ptáčkové

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Hliníkový prášek s okysličovadlem bouchne docela pěkně, ale potřebuje iniciaci (něco, co ho při svém hoření zahřeje na dost vysokou teplotu, aby ten term,it začal reagovat. Z nerozvážných dětských her vím, že na to stačí několik hlaviček od zápalky, pokud je ten prášek s nimi v pevném obalu (aby ho to neodfouklo). Aerosol s hliníkem bude potřebovat něco onačejšího.
Jinak do těch podzemních úkrytů nemusí aerosol ani "natéct". Pokud tam nejsou zásoby vzduchu a hermetické uzávěry, tak to z nich "vycucne" vzduch a následně se tam nahrnou spaliny z toho výbuchu (žádný kyslík, různé oxidy, dusík). Spolehlivě to zabije i lidi v plynových maskách - pokud nemají dýchací přístroje s kyslíkem. Ty plyny budou taky asi dost teplé.

Jaderný výbuch by samozřejmě signalizovaly všechny na to vybavené družicve, co by byly na dohled, a to jak na základě proudu neutronů, tak (hlavně) gama záření. Odhadem desítky družic. Při troše smůly by to zachytily i astronomické družice, mapující zdroje gama záření v dalekém vesmíru (asi by jim to zahltilo čidla a astronomové, nekontrolovaní vojáky, by ječeli jak Viktorka u splavu.

10107

21.03.2003 13:29

Oni tomu říkají válka!

RE: Oni tomu říkají válka!

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Roberte,
měl rakety s doletem 850 km, které mu podmínky kapitulace po Pouštní bouři zakazovaly také. A ti Blix-boys je nenašli (monstra zvící několika za sebe postavených cisteren).

Můžeme diskutovat o tom, zda to bylo z objektivních důvodů (tj. na tak velkém území se ani taková věc nedá najít), nebo díky neschopnosti inspektorů, popř. zda té neschopnosti nebylo nějak a někým pomoženo.
Rozhodně je to ale naprosto jednoznačný důkaz jak podrazáctví Saddámova, tak i neúčinnosti inspekcí OSN.

Biologické i chemické zbraně se dají schovat mnohem snadněji.

10109

01.04.2003 09:32

Scott Ritter hovoří o válce v Iráku

Scott Ritter hovoří o válce v Iráku

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Pokud je tohle postačující ukázkou Ritterových kompetencí:

"taková zbraň aby byla efektivní, musí obsahovat příslušnou substanci v práškové formě. Irák ale produkoval pouze kapalnou formu kultury a nikdy nebyl schopen dotáhnout do konce proces převodu do pevného skupenství a následnou stabilizaci." [překvapení]

pak se nedivím, že nic nenašli.
Úplně triviální řešení: Anthraxové spory několikrát po sobě necháme rozptýlit v destilované vodě a následně sednout na dno. Potom vysušíme a následně namícháme do sušeného mléka, třeba z programu "potraviny a léky za ropu". Existují i další, stejně triviální a snadno zvládnutelné postupy, které pro jejich účinnost raději neuvádím. [pláč]
V místnosti 4*4m se o dvou třech lidech dá vyrobit dost prášku na zaanthraxování velkoměsta během několika týdnů, materiál by měl vydržet aktivní při běžné teplotě i několik desítek let. [velký smích]


A snad ještě k těm Rusům za Stalina. Kdyby Hitler nebyl naprostý kretén a nevyzýval jak armádní tak speciální jednotky k vyvražďování obyvatelstva, tak mu pod vedením generála Vlasova bojovala ne divize, ale celé armády. Rusové (ale i nerusové) se dali do Velké Vlastenecké Války až poté, co se na vlastní kůži přesvědčili o tom, že hitlerovský režim je horší než stalinský.
V Iráku je to celé komplikováno náboženstvím (v USA je x milionů muslimů, snad by se našli i nějací šíité, nevidím důvod, proč by neměli dělat důstojníky pro styk s místními lidmi). A navíc v situaci, kdy mezi civilisty jsou nastrkáni Saddámovi zabijáci v civilu, je jasné, že si nikdo netroufne projevovat američanům nějaké sympatie.
Jakmile bude Saddám zlikvidován a eliminováno vedení Republikánských gard a strany baas bude spíš nutné chránit jejich řadové členy před zlynčováním.

11001

01.04.2003 10:06

Svět naruby

Svět na ruby

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Včera ukazovali na ČT1 jak Bagdád trpí válkou. Normální provoz na ulicích, obchody a restaurace fungují. Při leteckém poplachu lidé vědí, že pravděpodobnost jejich újmy při nesprávném zásahu je menší než pravděpodobnost, že se stanou obětí dopravní nehody. Opravdu, kruté strádání (když to srovnám např. s bombardováním za WW2).

11006

04.04.2003 13:06

Nejvyšší soud rozhodne o ústavnosti pozitivní diskriminace

Nejvyšší soud rozhodne o ústavnosti pozitivní diskriminace

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

No co,
za komunistů se v Československu zase dávaly při přijímačkách body za členství rodičů v KSČ.
Takže - žádný rozdíl!

11271

07.04.2003 12:30

Pravděpodobnost použití ZHN v Iráku je vysoká

Pravděpodobnost použití ZHN v Iráku je vysoká

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

... o kterém se obecně věří, že už je použil dříve a navíc proti vlastním lidem...

Děkuji, to mi stačilo. Pokud autor článku zpochybńuje jasná fakta a pokud dále zamlčuje, že Saddam oficiálně vyhlásil "červenou linii" kolem Bagdadu, po jejímž překročení hodlá ZHN použít...

Jistě ...
A co když žádná válka v Iráku není, a je to jenom nový televizní seriál made in Hollywood, který má zvýšit stagnující sledovanost televize a tím pádem i příjem z reklam? Nebo někdo z vás v tom Iráku byl si zkontrolovat, jestli se tam vůbec válčí?
(tím jen demosntruji, že zpochybnit se dá úplně vše)

11433

05.05.2003 17:01

Zločin Ernsta Zundela

Zločin Ernsta Zundela

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Popírat existenci plynových komor globálně je, pochopitelně, nesmysl. Můžeme se jistě hádat o to, kolik procent vězňů bylo skutečně zplynováno, kolik zemřelo na nejrůznější nemoci (v tom Terezíně ještě v červnu/červenci 1945; Němci tam záměrně mezi vězně rozšířili skvrnivku - zemřela i řada mediků a zdravotních sester, kteří tam v rámci poválečného entusiasmu přijeli pomáhat), kolik jich zemřelo na nespulad mezi výživou a vynocovanou prací a kolik jich zabili dozorci jen tak, z nudy. V Majdanku bylo oblíbenou zábavou dozorců házet živé děti do pecí táborového krematoria ...
I ten nesoulad mezi "předválečnými" a "zplynovanými" židy se dá snadno vysvětlit. Ty předválečné počty odpovídají těm, kteří se hlásili k židovské národnosti a víře, ty počty zabitých odpovídají těm, které gestapo (a další složky "Říše") aktivně dohledalo, že v sobě mají 1/16 a vyšší podíl židovské krve. Moji rodiče ještě mají doklady, které musel mít každý obyvatel "Říše" i "Protektorátu" (i okupovaných území), že jejich předkové nejsou židé.
Pan Zundel si "pomohl" stejným trikem jako sudetoněmečtí "historikové", kteří vzali počet SN před válkou a počet SN odsunutých a z porovnání pak vyvozovali "obrovský počet zavražděných Čechy".

13384

27.05.2003 11:28

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Naopak, článek je velice pravdivý, s výhradou, že na tak malou plochu se prostě všechny deatily nevejdou. Podstata zde byla zachycena velice dobře.

Nikdo není kompetentnější zajišťovat výchovu dětí než jejich rodiče. Čím méně jim do toho budou kafrat nějaké pochybné "sociální" instituce, tím lépe. Naprostá nekompetentnost a nesolidnost sociálních institucí se dá snadno demonstrovat na většině případů skutečně týranbých (popř. utýraných) dětí, kde tyto instituce prakticky systematicky (a zákonitě) selhávají. Selhává i následná represe (viz nedávný případ zvlášť surovým způsobem utýrané holčičky, kde vrah dostal trest odpovídající krádeži luxusnějšího auta) - i v tomto případě měly příslušné "sociálně kompetentní" dostatečně dlouhou dobu dostatečné informace o tom, co se v rodině děje; to týrání, vrcholící vraždou, trvalo celé měsíce.

Počítačové hry a tzv. "televizní násilí" jsou opakovaným terčem "mravokárců", nicméně údajný "špatný vliv" těchto faktorů je vyvozován ze dvou studií (jedna z JAR, jedna z Kanady), které byly zbabrány tak katastrofálním způsobem (s hrubými metodickými chybami), že by neměly na jenom trochu slušnější vysoké škole šanci projít ani jako studentské ročníkové práce.

14412

11.06.2003 15:49

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha ... K a R strategie

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Je to trochu složitější, i v těch tropech jsou různé komunity. Vezměte-li Křováky, jsou to typičtí k-stratégové. Mají jedno dítě vždy za několik let a hodně do něj investují. Investují do něj znalosti, které mu umožní přežít i ve velmi nehostinném prostředí pouště. Predikabilita je dána tím, že v tomto prostředí si obeznalý člověk vždy něco k jídlu a pití najde.
Zato usedlí černoši jsou typičtí r-stratégové: hodně dětí, minimální investice do nich a minimální potřebné znalosti pro přežití. Ta nepredikabilita se projevuje tím, že když přišla neúroda, pomřeli na hladomor a nebyli schopni s tím nic nadělat. Do značné míry se na té nepredikabilitě podmínek v tropech a subtropech podílela i nemožnost úschovy potrevin na delší dobu.

14839

13.06.2003 08:00

V Izraeli vládne vojenská junta

V Izraeli vládne vojenská junta

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

[překvapení] Pokud je známo, tak izraelská armáda okamžitě po úmluvách s palestinskou vládou začala bourat ilegální židovské osady na palestinském území. Referovala o tom i ČT, která straní spíše Palestincům.

[pláč] Odpovědí na to byly (s cca 24-48 hodinovým odstupem) další sebevražedné atentáty.

Mír s palestinskými Araby je nemožný bez eliminace teroristických organizací, jako jsou Hisballáh, islámský džihád, Hamas a další. Ty prostě musejí být zlikvidovány a jiný způsob jejich likvidace než fyzické zničení velitelského kádru prostě není ani racionální ani fyzicky uskutečnitelný. Palestinští Arabové si pak mohou vybrat, jestli se s nimi v té fyzické likvidaci svezou nebo ne (asi jako si mohli vybrat Němci, jestli zahodí kvéry a zvednou ruce, nebo půjdou za "milovaným vůdcem" pod kytičky).

14909

26.06.2003 14:02

Ještě k případu Opočenský

Ještě k případu Opočenský

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

1. Zákon kolem "těchto věcí" je dost nešťastný:
a. Věková hranice je obecně nastavena vysoko, navíc zákon nerespektuje naprosto přirozené a vědeckou (anthropologie, pediatrie) literaturou popsané obrovské interindividuální rozdíly ve vyspělosti v tomto věku. (Jinými slovy: určité dost vysoké procento 13 letých má ještě potřebu hraní si s panenkami a srovnatelné procento má už fyzickou potřebu pravidelného sexu a zbytek plandá mezi tím.)
b. Zákon v této souvislosti nerozlišuje násilný a dobrovolný styk, bať je i tady přítomnost x nepřítomnost násilí dost podstatná.

2. V cause Opočenský jde ještě o jednu věc, o níž se diskutující neráčili zmínit, byť je dle mého soudu podstatná:
Alespoň část těchto dívek již dávno nebyly panny a některé z nich si (při)vydělávaly prostitucí. Policii, soudy atd. přitom z jejich "kunčoftů" zajímá ausgerechnet jen a jen ten Opočenský, byť ti ostatní byli minimálně stejní "chlíváci" ("chlívačky") jako on. (Dokonce větší, protože je měli dřív.)

3. Takže k tomu celému:
a. Opočenský je s největší pravděpodobností vinen ve smyslu zákona
b. Který je ovšem značně stupidní a nerespektuje realitu.
c. Obvinění JEN Opočenského v případech dívek, které už před stykem s ním měly jiné sexuální partnery, popř. se živily jako prostitutky nutně navozuje podezření na nějaké zákulisní machinace.

15515

18.08.2003 09:13

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

>Za tu krátkou dobu poddanství našim novým spojencům jsme byli
>zatažení již do čtyř válek (Kuvajt, Kosovo, Afganistán, Irák).
>To se krvavému a despotickému sovětskému režimu nepovedlo
>za 40 let nadvlády!

Za SSSR jsme byli zataženi do několika desítek konfliktů, z nichž některé potenciálně hrozily přerůst do globální jaderné války (namátkou: Korea, Vietnam). "O strých" bojů se sice naši neprofesionální vojáci vesměs neúčastnili, ale profesionálové coby "vojenští poradci" ano. A na našem území probíhal výcvik teroristických skupin (prováděný naší armádou) a nedávno se profláklo organizování nelidských pokusů na amerických zajatcích z korejské války v ÚVN Střešovice.

Jinak má autor pravdu v tom, že profesionální armáda sama o sobě nestačí, potřebuje zdroj polovycvičených k doplňování ztrát. Bylo by vhodné zřídit nějaké dobrovolnické oddíly, které by tuto potřebu patrně zcela pokryly. Měl jsem také možnost vidět, že o profesionální službu v armádě je obrovský zájem mezi mladými ženami, možná větší než u mladých mužů. (Zrzkám ta zelená navíc opravdu sluší.)

18262

20.08.2003 10:31

Několik poznámek ke geneticky modifikovaným potravinám

Několik poznámek ke geneticky modifikovaným potravinám

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Autorovi dík za velice zajímavý a vědecky střízlivý článek.

Snad jen tři doplnění:

1. U některých rostlin, např. rýže, se jako faktor zvýšení rezistence proti škůdcům tvorba latexu (stejného, jaký roní třeba pampeliška nebo v menší míře i lístky salátu). Část populace je na latex alergická (poznáte to např. tak, že uděláte-li si "frkačku" ze stonku pampelišky a budete mít oděrku na rtu, vzápětí silně otečete). Tam by bylo vhodné upozornění ve smyslu: Je tam antigen té a té rostliny, nejezte to, jestli po ní máte zdravotní potíže; samotná značka "GMO" je informačně bezcenná.

2. Na druhé straně byla vyvinuta GM rýže s obsahem karotenu, kdy miska rýže denně může zamezit vznik silné avitaminózy A, vedoucí k oslepnutí. Statistiky (WHO) přitom uvádějí, že v zemích, kde je k dispozici jen miska geneticky nemanipulované rýže denně oslepnou v celostětovém měřítku tisíce až desetitisíce dětí za den.

3. Postoj EU ke GMO je jednoznačně dán politickým vlivem zemědělské lobby, která chce zachovat svoje parazitovaní na zbytku obyvatel. Ukazuje, že tato organizace fatálně selhává i v případě relativně triviálních rozhodnutích.

18393

28.08.2003 09:44

Zvědavec stávkoval

Zvědavec stávkoval

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Velice záleží na tom, jaké pojetí patentu by převážilo. V evropském kontinentálním právu např. není možné si nechat patentovat něco, co jste sami nevymysleli a co je obecně známé (a např. popsané v učebnicích). V anglosaském právu je možné si klidně nechat patentovat i třeba kolo, nebo rozdělávání ohně třením dvou kusů dřeva.
Např. ty výše zmíněné třídící algoritmy jsou popsány (alespoň některé) už v pracech antických filosofů zabývajících se matematickými disciplínami a, pochopitelně, i v mnoha učebnicích programování.
I podmíněný skok, na kterém jsou založeny cykly for a while, byl popsán minimálně v polovině 19. století (ale spíš ještě dříve).
Patenty mají také časově omezenou platnost, takže za nějakou dobu oficiálně "projdou" a mohou se volně využívat. Z hlediska dlouhodobé perspektivy by právě tohle mohlo položit nejednoho softwarového giganta.
Na evropském kontinentě je také možné určitý postup nebo objev zveřejnit a dát k volnému použití, asi nejznámější je případ vynálezu fotografie (Nipece, Daguerre). I tady se dá demonstrovat rozdíl anglické versus kontinentální právo: V Anglii si Talbot (dle svých vlastních vyjádření) nepodstatně upravený postup, tzv. kalotypii nechal patentovat.

Komunita GNU by měla napadat jednotlivé patenty, zpochybňovat je, popř. si sama patentovat některé programy a OS a dát je k volnému použití.

Tj. při taktickém postupu ze strany komunity GNU software nevidím budoucnost tak černě jako autor příspěvku.

18747

01.09.2003 10:23

Zvědavec stávkoval

Zvědavec stávkoval

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Faktem také je jedna věc:

Aktivity různých pochybných organizací, jako je BSA, RIIA, nebo v česku OSA, dost zdiskreditovaly ochranu duševního vlastnictví prostřednictvím copyrightu.

Já, kdyby pámbu dopustil a vytvořil jsem např. písničku, bych ji raději chránil přes solidní patentová práva než přes vrcholně nesolidní copyright (nehledě k tomu, že přes ten copyright by mi byla prakticky ihned "znárodněna" ve prospěch OSA).

18922

17.09.2003 11:45

Sprcha.com proti Neviditelnému psu

Sprcha.com proti Neviditelnému psu

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

K multikulturalismu:

1. Buď existují nějaké "všelidské hodnoty" a potom lze poměrně snadno stanovit, která kultura je jim bližší a která vzdálenější. Povšiml bych si i "hlasování nohama", které provádějí deseti či statisíce uprchlíků z islámských zemí útěky do Evropy a USA.

2. Nebo takové hodnoty neexistují a všechny kultury jsou si rovny. V pořádku. Potom ale nevidím důvod, proč by měla být jiná kultura preferována před naší a zejména námi, kteří by se v té jiné kultuře cítili podstatně hůře, popřípadě by nepřežili.

19730

18.09.2003 10:03

Jak si kanadský multikulturalismus vychovává dorost

Jak si kanadský multikulturalismus vychovává dorost

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

>Bolševik měl taky různé metody protlačování své ideologie,
>lidé ideologicky nezpůsobilí nesměli často studovat vůbec,
>ale přesto si nevzpomínám, že by podmínkou udělení stipendia
>na nějakou školu bylo napsání oslavné ódy na socialismus.

Byť se to tak nejmenovalo, bylo to. V podstatě pění ód na socialismus a vedoucí úlohu strany byly nutnou podmínkou k prolezení přes střední školu. A co jiného bylo "dobrovolně povinně" členství v SSM nebo SČSP? (Pro dávněji emogrovavši: Svaz socialistické mládeže - převodní páka KSČ na mládež a Svaz československo-sovětského přátelství; náš pan děkan prohlásil, "že si nedovede představit vysokoškolského studenta, který by neměl rád Sovětský svaz" a nábor byl splněn).
Přitom i takto indoktrinovaná mládež dokázala v roce 1989 odzvonit klíči. A to shromáždění na Albertově, jehož účastníky masakrovali policajti na Národní, bylo oficiálně pod hlavičkou SSM a orgány SSM na úrovni města Prahy, vysokých škol i úrovni celostátní, zcela oficiálně proti tomu protestovaly, což do značné míry napomohlo prolomit bariéru strachu před odvetou režimu. I ten SČSP pořádal zájezdy do SSSR a neformální setkání se sovětskou mládeží. Nálady navrátilců byly vesměs na způsob: "raději hrdinně padnout na barikádách, než připustit, aby se naše životní podmínky změnily na ty sovětské".

Daleko horší negativní důsledky může mít ta územní separace. Ta totiž může poměrně snadno vyústit až do masakrů na způsob rozpadu bývalé Jugoslávie.

19765

06.10.2003 10:09

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

>Americké vládě nejde v žádném případě o svobodu národů ve světě
>a nastolení demokracie, ale pouze o její vlastní zájmy.

Souhlas. Problém spočívá v tom, že je lepší (alespoň pro nás) život ve světě ovládaném USA (se všemi jeho nectnostmi), než ve světě ovládaném třeba tím islámem.

>Koncem devadesátých let bylo k dispozici množství zdokumentovaných
>důkazů, že každý měsíc umíralo více než 6000 nemluvňat ...

Souhlas. Je ovšem nutno dodat, že Saddám pro ně dostával dost potravin i léků, pouze je na černém trhu směňoval za vojenský materiál (který mu byl nakonec stejně houby platný).

>Organizace Iraq Body Count k 17. srpnu 2003 napočítala 6113 až 7830
>mrtvých civilistů od zahájení války a asi 20 tisíc zraněných během
>války samotné. Mnozí z nich jsou zmrzačeni, ale americké úřady
>odmítají jejich odškodnění. ( Washington Post, 31. 3. 2003 )

1. Čísla ukazují, s jak zoufalou šetrností k civilnímu obyvatelstvu USA postupovaly. Stačí porovnat s počty civilních obětí při akcích srovnatelné velikosti během WW2.

2. Odškodnil někdo civilní oběti přechodu fronty? Nebyli odškodněni ani ti, kdo byli pojištěni u britských pojišťoven a byli vybombardováni britskými bombardéry.

>Je tragedií, že Američané neznají ani v nejmenším mentalitu muslimů. ...

Souhlas. Podobnou arogancí se ovšem vyznačují i jiné velké národy: Rusové, Číňani, Japonci, Němci atd.

>Je to úplně jiná kultura, založena na naboženství a zakládající si
>na morálce. A Američani ji tam na důkaz jejich svobody dovážejí
>násilnické a erotické filmy. Už dvakrát byla hozena bomba do kina
>při promítání těchto filmů.

Ano, bomba vržená do kinosálu je jednoznačným důkazem vyšší morální úrovně muslimů.

Je zajímavé, že ve vyspělých zemích nejsou terčem podobných útoků např. muslimské bohoslužby, a to dokonce ani tehdy, když je na nich vyzýváno k vraždění "nevěřících", nebo jsou dokonce promítány videokazety s návody k sabotážním a teroristickým akcím.

Jinak souhlas s tím, že přes 90% amarických filmů jsou díla nevalné, úpadkové úrovně. Problém spočívá v tom, že totéž platí prakticky pro kteroukoli kinematografii (alespoň při hodnocení víceleté produkce). A rovněž v tom, že většina z těch úpadkových 90% je alespoň řemeslně zvládnuta, což se o těch 90% filmů z jiné produkce rozhodně říct nedá.

Ale na druhé straně erotika a násilí rozhodně nejsou mírou morální pokleslosti, jinak by musela být morálně pokleslým dílem i Bible.

>Nedávno se Izraelci pokusili udělat atentát na duševního vůdce
>Hamásu, šejcha Ahmada Jasína, který je nejenom v požehnaném věku,
>ale ochrnutý na vozíku, s těžkostmi i mluví ...

Sorry, je to vůdce zločinecké organizace, který má mezi zločinci i jejich pomocníky značnou autoritu. Jeho likvidace je v zásadě opodstatněná.

Nehledě k tomu, že nepovažuji na obecné úrovni vysoký věk a špatný tělesný stav za omluvu všech zločinů, kterých se dotčená osoba dopustila či dopouští. Myslím, že souzeni by měli být i lidé přežívající na přístrojích a v případě shledání viny vykonán trest např. jejich úředním vypnutím. (Viz A. Grebeníček starší,

Kráceno
(Editor)

20329

06.10.2003 16:37

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Vážený pane,

Problém s mírumilovnými a tolerantními muslimy spočívá v tom, že jsou naprosto ve vleku svých netolerantních a militantních souvěrců. Ti mají navíc oporu v Koránu, kde se nic o mírumilovnosti a toleranci nedočtete (alespoň ve vztahu muslimové - nevěřící). Korán rozděluje svět na "svět míru" (= islámské země a islámské komunity v neislámských zemích) a "svět války" (= zbytek světa). To druhé je chápáno jako permanentní bojiště, dokud "svět míru" nepokryje celou Zemi.

Stačí přečíst si Korán, ono to tam všechno je. Nicméně: Mnoho Židů četlo Mein Kampf a uvěřili, až jim ze sprchy ve "shromažďovacím táboře" začal místo vody syčet Cyklon B.

Na druhé straně nepochybuji o tom, že řada mírumilovných muslimů se takto chová z důvodů taktiky šíření islámu (asi jako při výslechu "zlý" a "hodný" policajt - a u dalšího vyslýchaného si třeba role prohodí). Lze si rozhodně povšimnout toho, že řada mírumilovných projevů je zaměřena ven z islámské komunity, nikoli směrem k militantním souvěrcům. I to je, podle mého, signálem, že není vše zlato, co se třpytí.

20335

07.10.2003 10:43

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové a talmud

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Stačí si přečíst Starý zákon - to je totiž také židovská kniha. Problém je v tom, že Židé své vize z této knihy i z Talmudu nemohli nikdy naplnit, protože byli vojensky poraženi a rozehnáni. A životem (vynuceným) mezi evropskými národy přijali alespoň část hodnot euroatlantické civilizace, byť ta se k nim nechovala vždy zrovna korektně.

Křesťanství se podařilo poevropštit díky tomu, že se v určité fázi svého vývoje rozšířilo v evropských územích Římské řiše a okolí. Díky velkému schizmatu a dalším podobným jevům se je podařilo udržet jakž takž civilizovaným a civilizovatelným (což se naplno projevilo za renesance a dále za osvícenství). Přestože ani v západní Evropě nebyla situace úplně ideální (a křesťanství sehrávalo v zásadě negativní úlohu i zde), byl to podstatně lepší stav než kdekoli jinde (viz např. vývoj v pravoslavných oblastech).

Problém islámu (či spíše náš problém s islámem) spočívá v tom, že islám nikdo nepoevropšťoval a vzhledem k obrovské základně fundamentalistů v Asii a Africe to ani není technicky možné (kdyby existovali jen muslimové ve vyspělých euroatlantických státech, bylo by to něco jiného). Z tohoto důvodu je nutno brát agresívní pasáže Koránu smrtelně vážně a být připraveni na nejhorší.

Závažnost situace dokazuje i to, že např. náboženský retardátor Chomejní žil po mnoho let v Západní Evropě a nijak se nezcivilizoval: Léta jeho vlády v Iránu představují totální vládu temna. A průšvih je o to, že fundamentalizují i potomci přistěhovalců ve 2. i 3. generaci.

20380

07.10.2003 10:56

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Vážený pane,

Stačí přečíst si Korán, a pochopit, o čem to je. Podívat se trochu na realitu islámských zemí. Podívat se na to, jak se snaží podřídit ekonomiku náboženské ideologii (jako druhdy ve východních státech ideologii socialistické - ale ta byla alespoň částečně odvozena z reality a alespoň verbálně podporovala ekonomický růst). A domyslet, co by znamenalo celosvětové rozšíření tohoto ekonomického přístupu.

A ta neagresivita ... Pokuste se zamyslet nad tím, jak se - bez agresivity - ideologie hlásaná náčelníkem (či politrukem) jedné loupežnické tlupy o několika desítkách členů stala ideologií více než miliardy lidí. A pak přestanete blábolit nesmysly.

Konec konců, agresivitu islámu dokazuje i dvojí (naštěstí neúspěšný) pokus o dobytí Vídně, která byla v té době i naším hlavním městem (1529 a 1683).

A i dnes můžeme sledovat situaci v zemích, kam se muslimové nahrnuli (a zčásti pomnožili na místě), a už při cca 40% zastoupení v populaci vyhlašují islámské právo (např. Nigérie) nebo alespoň separátní stát na části území (např. Filipíny). A v řadě lokalit se alespoň snaží vyjednat si privilegované postavení - bylo o tom párkrát referováno i tu na Zvědavci.

Takže je mi líto, signálů o rizikovosti šíření islámu je dost a dost.

20383

07.10.2003 11:08

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Pane Táborský,

kdybyste poslední odstavec svého příspěvku přednesl někde na veřejnosti coby příslušník nějakého evropského národa, okamžitě byste dostal (obrazně či doslovně) přes ústa za projev krajního nacionalismu až fašismu.

Přečtěte si, prosím, některý z románů Ericha Kastnera (s přehlasovaným a po K). Třeba i některý z dětských, jako Luisa a Lotka, Emil a detektivové, Kulička a Toník atd. A pak popřemýšlejte nad tím, kam se ti bodří a mírumilovní lidičkové (kteří zcela jistě v Německu byli a převažovali) poděli, když nastoupil Hitler. Většina z nich, obávám se, poskakovala se vztyčenou pravicí a volala "sieg heil!".

A o tomhle je vztah "národa" a "vlády" také, bohužel.

Prakticky každý národ se dá zblbnout a půjde jak hejno krys za píšťalkou, když se nějaký čas bude mluvit o vyvolenosti, poslání, příkazech božích atd. A je jedno, jestli ten krysař bude mít bílý šátek na hlavě, nebo hnědou uniformu s červenou páskou nebo třeba oblek podle poslední módy (či slušivou uniformu bojového pilota).

20384

08.10.2003 13:36

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové a talmud

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Alberte,
Starý zákon je skutečně židovská kniha, resp. soubor židovských knih, který byl dodatečně římskokatolickou církví kanonizován. Originální texty byly vesměs v hebrejštině. Pozdější vývojové trendy v židovském národě a příklon většiny k tzv. talmudismu, nejsou z tohoto hlediska podstatné, protože se to odehrálo až v době, kdy byl Starý Zákon sepsán.

20456

08.10.2003 13:41

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Malvarinko,
Korán je dost tlustá a místy i dost zmatená kniha (podobně jako Bible). Proto se tam dá najít i dost protichůdných citátů. Ty vaše jsou navíc nápadně krátké a evidentně vytržené z kontextu. Na každý z nich se dá najít jiný, opačného významu (a potom spousta dalších, které to převáží).
A důležité také je konání muslimů, zaklínajících se Koránem a islámem.

Ten Korán jsem četl dvakrát, jednou ještě jako student, v době, kdy to vyšlo v edici "Živá díla minulosti", a podruhé po událostech 11. 9., abych si některé věci zopakoval a upřesnil. Vím proto, o čem je řeč.

20457

08.10.2003 16:22

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové - Korán

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Malvariko,

Uvedl jsem už, že jsem Korán četl. Další věcí je např. neplnoprávné (a v řadě případů v podstatě otrocké) postavení cca poloviny populace (=žen), které Korán jednoznačně zaštiťuje. A takových momentů by se dalo najít víc. I ten zákaz vepřového (opsaný od Židů) je v podmínkách moderních zemí v podstatě nesmyslný, proto se ho křesťanství poměrně rychle zbavilo.
Když si vezmete pohádky Tisíce a jedné noci (jsou předislámského původu, jen dodatečně po islámsku kolorované), tak v arabských zemích nenajdete technologie, které by nebyly už tam, pokud se nejedná o import z neislámských zemí.

Asi hlavním průšvihem islámu je neoddělení občanské a náboženské sféry, ke kterému došlo ještě v prvním tisíciletí n.l. To bylo v podstatě dovršeno Tomášem Aquinským ve 13. stol. (ale "svatí otcové" se tím zabývali už dříve) (pozůstatek toho je i titul právníků JUDr, znamenající "doktor obojího /=církevního i světského/ práva"). Kdyby islám svým vývojem "stínoval" křesťanství, muselo by v něm k podobnému procesu dojít někdy mezi 16. a 18. stoletím. Což se nestalo a je to asi hlavním zdrojem nekompatibility naší a islámské civilizace. A je to i zdrojem úpadku (především technologického) zemí postižených islámem.
V interakci naší civilizace s islámem se jedná v podstatě o to, kdo se komu přizpůsobí. Přitom my se přizpůsobit nemůžeme (i kdybychom tisíckrát chtěli), protože jsme závislí na technologiích a ekonomice, které jsou s islámskou vírou neslučitelné. Islám by zase musel provést "odluku církve od státu", která je pro něj ideologicky nepřijatelná.

Jsem sice optimista, ale vidím to na konfrontaci a nejsem takový masochista abych si přál vítězství islámu.

20462

09.10.2003 10:17

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Doporučuji napít se studené vody, pane Táborský

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

1. Jakýkoli zisk (včetně procent úroku v bance) je z hlediska islámu nepřijatelný. Problém spočívá v tom, že bez zisku nejste schopen postavit fungující ekonomiku. Proto jsou také islámské státy vesměs ekonomicky totálně v háji, se dvěma výjimkami: Těch, které plavou na ropě nebo jiné žádané surovině, nebo těch, kde je ekonomika v rukou nevěřících. Když se na to ovšem podíváte důkladněji, tak ty první z té suroviny mají v podstatě houby a po vytěžení té suroviny budou chodit dál s holým zadkem. V případě těch druhých se rozmáhají tendence na nevěřící uspořádat pogrom, a ty, co to přežili, vyhnat bez majetku ze země. Je pochopitelné, že ekonomika pak bude následovat ekonomiku Zmbabve, jde jen o to, kolik rezerv jim nevěřící vyrobili.
2. Naprostá většina moderních technologií je z hlediska islámu přinejmenším problematická a v podmínkách islámské ekonomiky trvale neudržitelná (ony jsou mnohé problematické i z hlediska křesťanství nebo iudaismu, ale v evropských podmínkách se podařilo fundamentalisty z rozhodování o těchto věcech vesměs úspěšně vytlačit). Vítězství islámu v Evropě by mj. znamenalo propad ve zdravotní péči a houfné umírání chronických pacientů (alergie, cukrovka atd.), následně patrně mohutné epidemie infekčních chorob. V oblasti výroby potravin bychom byli schopni vyrobit potraviny pro 2-3 miliony lidí, při velmi optimistickém odhadu (a nebyly by žádné zdroje na dovezení potravin pro ten nepokrytý zbytek).
3. "Světské státy" v podmínkách islámu jsou udržovány v podstatě vojenskou silou. "Odluka od víry" sahá jen tam, kam sahají bodáky světsky zaměřených vojáků. Mnohdy je nutné užívat k udržení tohoto stavu teror, srovnatelný např. s okupačním režimem u nás (ani Hitler s K.H. Frankem nás nekropili nervovým plynem, jako Saddám fundamentalisty). O skutečné odluce církve od státu (třeba v tom Egyptě) se s vámi začnu bavit, až si tam o ramadánu budu moct jako turista dát v hospodě k obědu vepřo-knedlo-zelo a pivo a nebudu přinejmenším perlustrován, jestli nemám v dokladech uvedenou mohamedánskou víru.
4. "Konečné řešení muslimské otázky" si představuji tak, že budou muslimové dotlačeni k oficiálnímu uznání rovnoprávnosti své víry s jinými náboženskými systémy a s ateismem. Půjde-li to po dobrém, bude jistě dobře. Je však třeba ukázat jasnou vůli prosadit to po zlém, třeba až po fyzickou likvidaci všech muslimů, kteří se tomu nebudou chtít podřídit (předpokládám, že dostatečně razantní opatření teď by mohla ušetřit mnoho obětí v budoucnu; asi jako těch několik set tisíc mrtvých v Hirošimě a Nagasaki ušetřilo asi tři čtvrtě milionu padlých na straně spojenců a několik milionů padlých na straně Japonců (bez započtení civilních obětí)).
5. Vidím, že k útlaku muslimských žen, a to i v "sekularizovaných" státech, nenašel nikdo z místních islamofilů odvahu se vyjádřit, protože ten je naprosto evidentní a nevývratný

20496

09.10.2003 10:24

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Starý zákon a Talmud

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Talmud v podstatě doplňuje (a místy nahrazuje) Starý zákon pro Židy tak, jak to dělá Nový Zákon pro křesťany.

Starý zákon ve většině knih pojednává o dějinách židovského národa (včetně jeho představ o vzniku světa a lidí). Nikoho jiného než Židy a příslušníky od jejich víry odvozených náboženství (křesťany různých směrů a muslimy) tyhle knihy, s výjimkou pár historiků, v podstatě nezajímají. Taková Mahábharáta (např.) je literárně podstatně hodnotnější, dtto některé sumerské a babylónské předlohy biblických příběhů.

20497

09.10.2003 10:37

Elektrický Arnold

Elektrický Arnold

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Myslím, že bude hodně záležet na tom, jakými lidmi se dokáže obklopit. Do našich dějin vstoupil (pro nás dost neblaze) jakýsi potomek loupeživých rytířů z Habisberku (v překladu "Jestřábí hrad"), směšný dlouhán s mnoha dětmi. Volili ho kurfiřtové Římské řiše za císaře v domění, že s ním budou následně orat a vláčet. A pak se jen divili. Arnie je jeho krajan ... [velký smích]

20499

13.10.2003 09:25

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Reakce na Malvariku (bohužel není tlačítko)

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

O stavu věcí veřejných i soukromých v islámských zemích jsem informován, obávám se,
že lépe než vy. Z knih lidí, kteří tam delší dobu pracovali, případně bezprostředně
od lidí, kteří tam delší dobu pracovali.

Takže:
1. ... rozvoj architektury, umění, zemědělství a lékařství ...
Není to tak úplně pravda, arabská kultura v těchto oblastech stojí na východní helénistické kultuře. Výtvarné umění šlo s nástupem islámu v podstatě do háje (aby člověk dělal dobrou "abstraktní", "nefigurální", "ornamentální" tvorbu, na to musí být dobrý ve figurálním umění (to není ze mě, shodují se na tom prakticky všechny autority výtvarného umění), a to islám na celá staletí znemožnil. Avicenna a Averroes jsou v podstatě kompilátoři předislámských textů, jejich jedinou zásluhou je, že se tyto texty přes ne dostaly dál (měl jsem pár hodin v rukou souborné vydání Avicenny v ruštině, takže mám představu, o čem to je). V zemědělství spíš úpadek nebo zárodky úpadku - zasolování půdy závlahovým hospodářstvím ve Španělsku, např.

2. ... muslimské země, které ropu používají pro prosperitu svých občanů ...
Jde o to, že teď projídají příjmy, nezakládají nic na období, až jim ta ropa dojde (nebo se objeví technologie, která její cenu srazí).

3. Proboha, jakou vojenskou silou, to jsou neuvěřitlné nesmysly. ...
Turecko - opakované vojenské puče, permanentní hrozba pučem, bez ní by jako "sekulární stát" už dávno nebylo.
Alžír - vojenskou mocí anulované volby, jejichž výsledek by vytvořil náboženský stát.
I v tom Egyptě se jakžtakž sekulární moc drží jen díky nadstandardnímu postavení armády.

4. Ad technologie v zemích islámu
Odpovím vám citátem ze svého oblíbeného autora, L. Součka: "Vinnetou sice mohl provozovat svou stříbrnou puškou úspěšný odstřel bledých tváří, ale bez těch bledých tváři by nevyrobil ani ty stříbrné cvočky."
Jinými slovy: Bez toho, že neislámské země dodají technologii a odbytiště by vámi citovené ekonomické aktivity nemohly fungovat.

20683

13.10.2003 09:51

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Pokračování k Malvarice

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

5. Křesťané v četných islámských zemích, se klidně mohou v restauraci o ramadánu najíst a napít piva, co hrdlo ráčí ...
Je mi líto, nemám zprávy o skutečně všech arabských zemích, ale v těch, odkud je mám, je to možné v podstatě jen dvěma mechanismy:
- je to naprosto uzavřená enkláva pro cizince, kam se místní obyvatelé nedostanou
- jste personálem perlustrováni, že jste cizinci a nejste muslimové
- naši experti, pracující v islámských zemích, si z domova PRO SVOU POTŘEBU nesměli dovézt žádnou potravinu, u níž by bylo TŘEBA JEN PODEZŘENÍ, že obsahuje vepřové maso - to je realita islámských zemí, ne vaše oslavné ódy!

6. ... pokud se ostatní ženy chtějí řídit podle náboženství, tak to je jejich věc a do jejich obřadů a víry vám absolutně nic není ...
On se jich na to někdo ptá? Jak máte ověřenu tu "dobrovolnost"?
Židé za Hitlera také "dobrovolně" dodržovali Norimberské zákony ...
Já se obávám, že vámi citované výjimky mohou dosáhnout pouze ženy z privilegovaných rodin, a to stejně jen v omezeném rozsahu.

7. ...Byl to právě Hitler, který rozděloval národy na nadlidi a podlidi a ty druhé vyvražďoval ...
Právě takovéto rozdělení najdete v Koránu, včetně výzev k fyzické likvidaci nevěřících. Že se ti nyní zrovna neděje (resp. děje jen v omezené míře), je dáno vojenskou mocí euroatlantických zemí.
Jestliže hlásáte:
A "...všechna náboženství vyžadují toleranci ...",
pak musíte říct i
"za B:" něco ve smyslu: "všechny ideologie, včetně náboženských, které dělí lidi podle nějakého ideologického (včetně náboženských) kritéria na "plnoprávné" a "podřadné" je třeba postavit mimo zákon"
Pokud to neuděláte, pak jste ve skutečnosti spojencem těch, kdo takovéto rozdělování provádějí.

8. A pokud se týká úroků v bankách:
Že muslimové (dokonce i žijící ve euroatlantických zemích) si vyžadují speciální banky, ukládající peníze bez úroku, o tom bylo v různých zdrojích dostatek věrohodných zpráv. V řadě vámi citovaných islámských zemí je z důvodů dodržování náboženských zákazů v tomto ohledu bankovnictví v rukou jinověrců.

20685

13.10.2003 09:53

Elektrický Arnold

RE: Elektrický Arnold

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Včera citovali předvolební klip, ve kterém si na podobné Arnoldovo jednání stěžoval sám Ussáma bin Ládin [chechtot]

20686

06.11.2003 09:34

Proč se radovalo pět Izraelců 11.září 2001?

Proč se radovalo pět Izraelců 11.září 2001?

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

No, konspirace sem, konmspirace tam:

Češi reagovali dost nadšeně jak na německý vpád do Polska, který zahájil WW2, tak i na německý vpád do SSSR. Obojí z jednoduchého přesvědčení, že se válka vymkne Němcům z ruky, a že sklidí, co zasívali i během mnichovské krize. Což se i stalo.
Takže docela chápu spontánní radost izraelců z toho, že si muslimové začínají zakrojovat větší krajíc, než jaký mohou zvládnout.

Na druhé straně existují i podivnosti v reakci Rooseweltovy administrativy na signály o možném útoku na Havaj, navíc spojené s vysokou motivací presidenta zahájit válku v době než německo-japonské síly vyčídí Británii a SSSR - což by mu izolacionisté v Kongresu bez pádného důvodu patrně nepovolili. Takže by tu určitý precedens byl.

21332

18.11.2003 09:30

George Soros označil Židy a Izrael za zdroj antisemitismu

RE: George Soros označil Židy a Izrael za zdroj antisemitismu

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Roberte:
1. Nedokážu si představit zázračného střelce, který trefí na větší vzdálenost gumovým projektilem do oka.
2. Dokážu si představit situaci, kdy není zcela jasné, zda to velké břicho není Semtex (nebo něco podobného, a čeká se na osobu "dle islámu přiměřenou", aby mohla být provedena osobní prohlídka.
3. A to hlavně: Kdyby izraelci dělali genoicidu palestinských Arabů ("Palestinský národ" je jen a jen politická fikce"), tak by už žádní nebyli, respektive by z nich bylo mýdlo a BSE-free masokostní moučka.

21739

21.11.2003 12:39

Další útok v Istanbulu

RE: Další útok v Istanbulu

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Roberte,
Před časem vyšel na NP docela dobrý rozbor tohoto tématu z pera Mrože.
Shrnuji smysl: Partizánské hnutí má šanci na úspěch tehdy, jestliže má materiální a logistickou podporu na území, kam na něj jeho nepřátelé nemohou. Jakmile takovou podporu ztratí, je odsouzeno k likvidaci (viz např. partyzáni bojující proti Stalinovi, nebo např. Armija krajowa v Polsku, jakmile ji sověti odřízli od západní pomoci.

Islámské země těmto bojovníkům, ať je nazýváme teroristy nebo bojovníky za svobodu (pravda bude asi někde mezi) takovouto podporu poskytují, a pokud je účinně dotlačíme k tomu, aby to nedělaly, situace se pro ně výrazně zhorší (jako po "umravnění" Kaddáfího - mimochodem, podle některých teorií Kaddáfí tehdy opravdu zahynul a Lybii šéfuje jeho dvojník - výrazněš poklesla aktivita některých teroristických skupin).

Svým způsobem jsou tyhle atentáty dobré z toho důvodu, že ukazují neúspěšnost appeacementu, čili lezení muslimům do konečníků, provozovaného řadou EUnijních politiků. Naštěstí jsou muslimští aktivisté méně schopni strategického uvažování než Hitler, který odstřelil západní (a především britský) appeacement až útokem na Francii s porušením holandské a belgické neutrality, když už ho naprosto nepotřeboval. Je škaredé toto konstatovat, ale je to fakt. Kdyby muslimové dokázali udržet své největší radikály na uzdě, dostali by během pár let minimálně Evropu na zlaté míse s kolečkem citrónu v bezzubé tlamičce.

21858

21.11.2003 12:46

Řehořek bojující

Řehořek bojující

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Vážený pane Stworo!

V řadě případů s Vámi zuřivě nesouhlasím. To, konec konců, můžete vyčíst i z mých diskusních příspěvků.
Na druhé straně máte moji plnou podporu. A Českému sdružení vzkazuji: Považuji za velkou vymoženost demokracie, že se mohu seznámit v nedeformované podobě i s názory lidí, s nimiž politicky nesouhlasím. Kulturně vedenou diskusi, i (či spíše právě o) ožehavých a kontraverzních tématech púovažuji za jeden ze základních pilířů demokratické společnosti.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

21859

01.12.2003 09:28

Připravme se na BIG BANG

RE: Pád WTC

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Už obyčejná svíčka dává víc, než těch 350.
Uvědomte si laskavě, že v tak vysoké budově, po destrukci vnitřních prostor musel zákonitě nastat komínový efekt porovnatelný např. s dmychadly u vysokých pecí. Nosníky se navíc všechny nemusely tavit. Už nižší teploty naruší mechanické vlastnosti oceli v tom smyslu, že ztratí pružnost a pevnost. Potom stačilo, aby povolilo několik nosníků v místech největšího žáru a ostatní, které by to normálně ustály, to nevydržely, protože už měly jen několik procent své normální nosnosti. Navíc se psalo o tom, že si ekologisté vymrčeli v době stavění WTC zákaz používání azbestových izolací, takže od určitého patra nahoru (určite víc než horní polovina "dvojčat") tam byly tepelně podstatně méně odolné izolace.
A k té tepelné vodivosti oceli: Jistěže je, ale teplo se po předmětech šíří rychlostí, která je závislá na tepelném gradientu. Jestliže budete zahřívat nosník v jednom bodě, asi se to rozvede. Tady se ale zahřívaly na délce odpovídající výšce cca dvou pater, spíš větší. Takže se jejich střed (navíc v centru požáru) mohl klidně dostat na potřebnou teplotu.
Je taky otázka, jestli úplně všechno v těch budovách bylo přesně podle vykazovaných plánů (ve smyslu nižší kvality použitého materiálu - jako třída oceli, tloušťka prvků apod.). Některé okolnosti kolem ukončení prohledávání sutin ve mě budí podezření, že se chtělo zabránit případnému detailnímu zkoumání zbytků konstrukce.

22357

01.12.2003 09:45

Bush v Iráku

Bush x Nero

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Je dobré si uvědomit, že Neronovy čistky se týkaly v podstatě pouze privilegované vrstvy, které čítaly pár stovek (možná něco přes tisíc) lidí. Ostatním lidem byly šumafuk a za Nerona se měli líp, než před ním i po něm.
Neronův negativní obraz je dílem jednak historiků z římských provilegovaných vrstev (Suetonius a spol.), jednak křesťanských historiků, kteří mu vyčítají vcelku rozumné potlačování křesťanského moru.

22358

02.12.2003 13:03

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Zaplať pánbu

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Bush může díky Patriot Act tyhle levičácké aktivisty strčit do díry.

To porovnání s Vietnamem mě k tomuhle výroku přímo vyprovokovalo: Je obecně známo, že vietnamská válka byla po vojenské stránce v podstatě vyhraná, a že si odchod američanů vynutili právě takovíto aktivisté.
Výsledek byl žalostný: Komunistický režim povraždil cca stonásobek lidí, co padlo během celého konfliktu na obou stranách, další pomřeli v gulazích.

Takže ano, je třeba v Iráku přitvrdit. Je třeba zlikvidovat zbytky Saddámových věrných, i jeho samotného. A pokud povstanou šíité, je třeba s nimi naložit naprosto nemilosrdně. Tak, jak by to udělal Saddám. (A oni si to dobře rozmyslí, když uvidí, že je to myšleno smrtelně vážně.)
Je třeba ukázat jednou pro vždy muslimům, že na ozbrojený útok proti nám prostě nemají a nesmějí na něj pomýšlet, pokud chtějí zůstat naživu. Jedině tímhle způsobem (a držením oblasti se strategickou surovinou, kterou nás v minulosti vydírali) můžeme mezi námi a muslimy navodit přijatelný modus vivendi.

22378

02.12.2003 16:49

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

RE: Re: Zaplať pánbu

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

1. (Panu Stworovi) Vietnam nebylo nutno "bombardovat atomem". Stačilo udržet dostatečné počty amerických vojáků ještě řádově několik měsíců v boji a následně na území demokratického Jižního Vietnamu udržovat vojenské základny (jako jsou v západní Evropě), které by odradily severního souseda od další agrese.
Jsem také toho názoru, že ti "šikmoočkové" z Jižního Vietnamu měli právo vyrůstat v +- demokratickém státě a ne chcípat v gulazích.

2. (Panu Valtrovi) "vnutit svobodu" je možná silný výraz. Ale něco na způsob "PAX ROMANA". Výsledkem tohoto uspořádání bylo cca půl tisíciletí nevídané stability a prosperity v Evropě. A její zkulturnění, z něhož těžíme i my.

3. (Panu Lvovi) Sám autor článku uvádí, že:

> Vím, že se šíitská armáda tiše formuje. Jsou proslaveni svou trpělivostí a budou bojovat pro svou věc
> přesně tak, jak to dělali pod šáhem v Íránu

Takže se těší na to, až ti milí muslimové budou podřezávat zlé američany. A já horuji pro to, aby se jim v takovém případě dostalo natolik drastické odpovědi, aby si další muslimové už nic podobného netroufli.

Jinak se považuji za příslušníka euroatlantické civilizace, ztotožňuji se s jejími hodnotami a útok na ni považuji za útok, který přímo či nepřímo směřuje i proti mě.

Není dost dobře možné, aby někde vedle nás existovala státně organizovaná moc, která nás prohlašuje za "nevěřící psy", pro které je "lepší zemřít rukou muslima, než žít dál jako nevěřící", atd. Taková moc musí jednoznačně cítit, že tudy cesta nevede, a že vzájemné vztahy mohou být buď mírové na platformě "já pán ty pán" (takže i např. nákup ropy za tržní cenu, ale ne vydírání "ropným kohoutkem") nebo válečné, ale pak musí být dáno jasně najevo, že budou masívně použity ABC zbraně, případně něco horšího.
Tu druhou variantu si nepřeji, ale současné permanentní ustupování tlaku muslimů (zejména ze strany EU politiků) až nepříjemně připomíná chování jejich předchůdců v době nástupu Hitlera. Přitom v Norimberku vyšlo po válce najevo, že německá generalita, pokud by narazila na důraznou a věrohodnou hrozbu ozbrojenou mocí (léta 1938 a 1939), byla připravena Hitlera a spol. odstavit (a snad by to nezpackali jako "Valkýru").
Stejně tak se mohou dostat islámští fundamentalisté do izolace, pokud jasně ukážeme, že jejich aktivity jsou kontraproduktivní a ohrožují všechny muslimy. Pak je dost slušná šance, že je ti umírnění (minimálně vedeni pudem sebezáchovy) umravní.

Současné americké vedení rozhodně nepovažuji za nic ideálního (řekl bych, že k němu lze mít víc výhrad, než kolik má průměrná veverka blech), ale pracuje ve správném směru, což se např. o evropských politicích jako celku rozhodně říct nedá.

22388

02.12.2003 16:55

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

RE: Zaplať pánbu - masakry ve Vietnamu

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Civilních Vietnamců rukou (či spíše technikou) Američanů padlo pár desítek tisíc. (+ válečné ztráty v jižní armádě i viet-kongu, které do toho nepočítám)
Milionové masakry civilních obyvatel se odehrály až poté, co byli Američané nuceni z Vietnamu odejít.

Že je komunistická propaganda počítá mezi "padlé" ve vietnamské válce, tomu se nedivím, drzost komunistických ideologů je příslovečná (včetně jejich západních souputníků). Předpokládám, že nediskutujete z Vietnamu nebo Severní Koreje, takže máte přístup k věrohodným informacím.

22389

03.12.2003 12:56

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Pane Nohejle

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Spolužačka mojí maminky byla v koncentráku, coby židovka.
Náš rodinný přítel (už zemřelý) byl v koncentráku za odboj.
Další rodinný přítel (dnes už také po smrti) byl v koncentráku doživotně zmrzačen; přežil jako jediný z celé odbojové skupiny.

Jejich zážitky jsou srovnatelné.

22423

03.12.2003 12:59

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

RE: Re: Zaplať pánbu

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Pane Janský,
na co se tedy podle vás ti šíité připravují? Na prvomájový průvod?[chechtot]

22424

03.12.2003 13:04

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

"veřejnost dále nemínila ztráty trpět - skončila"

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

O tohle šlo:
Levicoví aktivisté (dnes víme, že alespoň část hlavních organizátorů byla placena z Moskvy, si prosadili ukončení války v době, kdy už Severní Vietnam mlel z posledního, přes masívní sovětskou podporu.
Navíc donutili uzavřít mír za naprosto nesmyslných podmínek, s nulovými garancemi suverenity Jižního Vietnamu.

Tomuhle, domnívám se, docela účinně čelí Patriot Act, byť je bytostně nedemokratický.

22425

03.12.2003 13:09

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Pochopitelně, demagogie z vaší strany

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Těmi vzteklými psy jsou náboženští fundamentalisté.

Pokud se jich umírnění vyznavači islámu nedokážou zbavit sami, pak se nesmějí divit ani oni, ani jejich zastánci, že s nimi bude jednáno prakticky stejně.
Považuji za hlubokou osobnostní degradaci, pokud někdo vážně myslí, že bychom se měli podřizovat požadavkům nějakých středověkých tmářů. Je třeba je buď přinutit, aby nám dali pokoj, nebo je zlikvidovat. Nic jiného.

22426

03.12.2003 13:15

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Tome

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Jenomže v době, kdy naši předkové počítali ješky na prstech, tam nebyli Arabové. A ta poziční čícelná soustava se přes jejich soukmenovce propasírovala z Indie, a jen z toho důvodu, že uzavřeli obchodní stezky a muselo to jít přes ně.

V době, kdy jsme měli v Praze pár desítek let nejsevernější univerzitu a na ní jakýsi Jan Hus řešil problém, zda hříšný vládce má nárok na světskou autoritu, a zda tu hříšnost může posoudit i řadový věřící, tam počítali maximálně sušená velbloudí hovínka a dělalo jim problémy exaktně předpovědět, jestli jich bude dost na uvaření večeře.

22427

03.12.2003 16:34

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Pečení nemluvňat

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Kramace malých dětí (nejen nemluvňat) bez předchozího usmrcení byla doložena pro Majdanek u Norimberského tribunálu. Jinde se to dá zpochybnit díky nedostatku přeživších svědků. Holt to v tom Majdanku odflákli a vymstilo se jim to. [velký smích]

22435

04.12.2003 11:48

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Pánové Jánský a Lve

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Prozradím vám strašlivé tajemství:

WTC ve skutečnosti stojí. V televizi jsme viděli pouze zmanipulpované trikové záběry. A před obyvateli/návštěvníky NY je skryto pomocí mimozemské technologie, vyvrtané ze zajatých létajících talířů v proslulé základně Area 51.

22454

04.12.2003 11:59

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Hitler x Židé

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Program celosvětové genocidy Židů vyhlásil Hitler už ve svém Mein Kampfu. Ten vyšel ve 20. letech minulého století. To, co popisujete, je zcela pochopitelná a naprosto legitimní reakce.

Hitler navíc likvidoval i míšence, kteří neměli naprosto žádné vztahy ani k židovské komunitě, ani k neexistujícímu "židovskému spiknutí". Někteří se dozvěděli, že nevyhovují norimberskýcm "zákonům" až v době, kdy je sebralo gestapo.

Z naprosto stejných důvodů je legitimní podporovat zásahy proti islámskému světu, pokud se nevzdají těch pasáží Koránu, kde se tvrdí, že "nevěřící" jsou méněcenní a je třeba je buď vybít nebo donutit ke konverzi na islám.

22456

05.12.2003 09:02

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

RE: Pane Nohejle

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

> Prostě žid je svatá instituce, nekritizovatelná, zrovna jako
> byli komunisti a " světová socialistická soustava".
> Proti nim jsme také nemohli ani pípnout.To byl hned paragraf
> za hanobení.

Tak v tomhle s Vámi naprosto souhlasím. Nikdo by neměl být zvýhodňován jen za to, že si jeho dědečka náckové upekli v koncentráku na večeři. A zvlášť ne nějaký mladý fracek, který o tom nemá ani sebemenší představu. A z "profesionálních Židů" se mi dělá stejně blitno jako z "profesiopnálních Romů".

Nicméně pan Nohejl tady kritizoval člověka, který to zažil na vlastní kůži, to je trochu o něčem jiném.

Nicméně, Žid ani žid nejsem, a asi ani míšenec (na jednoho prapra ... dostala rodina za Němců potvrzení, že nebudou-li nalezeny doklady o jeho původu, bude považován za árijce [vyplazený jazyk] )

22493

05.12.2003 09:51

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Muslimové, Židé a naše civilizace

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Obávám se, že svět je podstatně složitější, než ho vidíte Vy.

Iudaismus ve starozákonní a případně talmudické formě je s euroatlantickou civilizací stejně neslučitelný jako islám, ale jako i fundamentální křesťanství. Postup euroatlantické civilizace je v podstatě tanec mezi vejci, kdy se neustále řeší problém nejmenšího momentálního zla.

Nicméně, v současné době největší hrozbu skutečně představuje islám. Jednak proto, že reálně expanduje (taková Nigérie byla před nějakými 20 - 30 lety téměř čistě křesťansko-animistická, dnes tam zavádějí šaríju; dnes je také na pořadu dne vytvoření separátního islámského státu na jihu původně budhistických, posléze křesťanských Filípín, atd.). Problémem je také značná snadnost expanze islámu. Může k němu konvertovat v podstatě kdokoliv a okamžitě se stane kanonenfuterem v boji proti svým nejbližším, pokud nekonvertovali. Dalším problémem je, že islám je s moderní technologickou civilizací (jaká "šlape" pod kapotou euroatlantické civilizace) v podstatě neslučitelný. Jeho celosvětové rozšíření by znamenalo obrovský technologický propad s následným "přebýváním" cca 2-3 (v optimističtější variantě) miliard lidí.

Iudaismus je silně národnostně vázaný: abyste byl plnohodnotný Žid, musíte být čistokrevný (podle uznávané genealogie, táhnoucí se až kamsi do starověku) a ještě navíc praktikovat iudaismus.
Existuje tedy početná vrstva "neúplných" Židů, která je vysoce zaintegrovaná do euroatlantické civilizace a podílí se na jejím dalším zvelebování a také nemající nejmenší zájem na jejím zničení. Navíc by patrně byla centrem odporu proti snahám té relativně úzké vrstvy "pravých Židů" vést to někam do talmudistického shitu, protože by na tom leda prodělala. A přechod mezi ní a naprostými nežidy je v podstatě plynulý.
Taková "přechodná vrstva" ve vztahu k islámu neexistuje. Muslim je buď muslimem, a pak sklapne kufry a pomůže podle potřeby i třeba teroristovi, nebo jednoduše muslimem být přestane (alespoň v očích svých souvěrců), se všemi následky pro něj a jeho rodinu.
Iudaismus také neexpanduje ve smyslu misijní činnosti (ano, jsou jedinci, kteří nedávno nosili červené trenýrky, holili se srpem a manželce v posteli říkali "soudružko", a dnes se učí hebrejsky a chodí do synagogy; jestli je Židé vezmou mezi sebe, budiž jim přáno [smích] ).

Ortodoxní iudaismus jistě pro naši civilizaci představuje riziko a podceňovat by ho nebylo radno, ale tč. nás ohrožuje podstatně méně než islám. A pokud se budeme věnovat menším rizikům na úkor řešení těch velkých, pak je možné, že budeme za nějaký čas i s těmi pravověrnými Židy tlouct v mešitě hlavou o zem a mektat súry.

22496

08.12.2003 09:22

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

RE: Muslimové, Židé a naše civilizace

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Pane Peleško:

1. Nejsem křesťan a jsem rád, že žiji v zemi, kde se tenhle systém pověr zmůže akotát tu a tam na nějakou "drobnou, malou zákeřnou špinavost" (abych citoval klasiky), ale nemá reálnou moc.

2. Vámi citované Vánoce jsou svátky slunovratu, které křesťané prachsprostě ukradli. (mj. jejich prokazatelně dodatečné přiřazení k období zimního slunovratu /a smrti Krista zase k odpradávna slavenému nástupu jara/ dost zásadním způsobem zpochybňuje věrohodnost údajů o fyzické existenci zakladatele jejich hnutí [vyplazený jazyk]).

3. Křesťanství skutečně nemůže modernímu člověku nic poskytnout, protože je příliš profláknuté. Vzniká jistě určitá "vyprahlost" (daná tím, že pro nikoli nevýznamnou skupinu lidí existuje potřeba "duchovna", které pak hledají v sektách, drogách, nebo třeba exotických náboženstvích). Snaha konzervovat za každou cenu zbytky křesťanství tuhle mizérii spíše prohlubuje. (Brání zduchovnění naší civilizace na jiné bázi, třeba čistě ateistické, a duchovní sféru jako takovou těžce kompromituje.)

4. Osobně jsem přesvědčen, že islám není řešením (ani ortodoxní iudaismus), protože je to něco, co tu bylo před částečným zkultivováním křesťanství v evropském prostředí. Může se pochopitelně prosadit silou (třeba i za benevolentní pomoci bojovníků proti "židovskému celosvětovému spiknutí"), ale vedlo by to k jednoznačnému civilizačnímu regresu na úroveň cca poloviny prvního tisíciletí n.l., včetně nutné redukce počtu světové populace na hodnoty srovnatelné s tehdejším stavem.

Islám s realtivně vyspělou helénistickou civilizací, zahrnující oblasti, kde se primárně rozšířil, udělal to samé, co v malém romská rodina v bytě první kategorie - tedy něco jako "vybydlení". A dnes by chtěli "vybydlet" také náš prostor - protože se sami ze svých zdojů, které si sami vyplundrovali, nedokážou uživit.

22543

15.12.2003 14:42

Rusko je připraveno vaporizovat Izrael

RE: Rusko je připraveno vaporizovat Izrael

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

> Je jediná naděje,že celá světová politická representace
> si velmi rychle uvědomí popsaná nebezpečí a začne společně
> tlumit a eliminovat všechna možná ohniska , včetně konfliktu
> Izrael - Palestina.

Problém spočívá v tom, že není nějaká "celosvětová politická reprezentace". Existují skupiny politiků, zastupůjících zájmy různých zemí, a to zájmy často naprosto protichůdné.

22860

15.12.2003 14:50

Rusko je připraveno vaporizovat Izrael

Rusko je připraveno vaporizovat Izrael

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Na témže magazínu (WM) jse nedávno četl článek, přeložený z nějakého ruského serveru, kde autor kvílel jak vysloužilá sexuální pracovnice nad skutečností, že díky odzbrojovacím dohodám Rusko nebude s to oplatit případný jaderný úder proti svému území.
Takže ty představy o "vaporizování" mohou být klidně kopáním chcípající kobyly.

Jinak považuji za krajně naivní, že by odpálení střel nebylo pozorováno výzvědnými družicovými systémy, a že by nenásledovala masívní odveta klasickými balistickými raketami, proti kterým Rusko prakticky žádnou obranu nemá (o dalších citovaných zemích ani nemluvě).
Pravděpodobně by následoval i jaderný útok na Mekku a Medínu, což by asi alespoň část muslimů přesvědčilo o tom, že ten jejich Alláh není všemocný, aj jim ajatolláhové tvrdí.

A ruská ekonomika půjde s odstavováním "oligarchů" do háje, protože kremelská kleptokracie je naprosto neschopná. Jen má k dispozici víc zdrojů, takže déle trvá, než se propadne až do totálního marasmu.

22862

18.12.2003 09:05

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězněm

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

V těch táborech zabíjeli příslušníci libanonských křesťanských milicí, kterým palestinské bestie vyvraždily celé rodiny. V orientě se pořád ještě nosí princip krevní msty, takže i ti palestinci to tak patrně brali.

Sharon to sice teoreticky mohl zarazit, ale neměl nejmenší důvod.

Rozhodně na něm lpí menší vina, než na EU vojácích ve Srebrenici, kteří se masakru tamních uprchlíků v podstatě aktivně účastnili.

22989

18.12.2003 09:15

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň - DNA

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Američané mají vzorky z těl jeho synů, Saddámova dcera někde žijě (stačí vzít stěr ze sliznice v ústech). Pochopitelně, mohly by to být děti dvojníka, ale to by byl při mentalitě orientálců dost prů*. (Diktátor, jehož syny musí jeho manželce "udělat" dvojník ...

Pak taky můžete říct, že je to všechno podvod a testy jsou zmanipulované. [velký smích]

22990

19.12.2003 09:11

Pro mnohé byl Zvědavec dva dny nedostupný

Pro mnohé byl Zvědavec dva dny nedostupný

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Nebyl dostupný ani z Česka a nebylo to poprvé.

23047

06.01.2004 17:07

Amerika terorizuje planetu

Amerika terorizuje planetu

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

K samotnému sběru dat:
Tady se projevuje velmocenská arogance američanů (viz známý bonmot, že američan je jenom dobře umytý Rus). Asi by bylo záhodno zavést podobné opatření pro američany, a to i kdyby v té kameře neměl být film a ty otisky prstů se "ukládaly" do WC mísy.
Je určitým přínosem, že Ali z Bombistanu nemůže jezdit přes hranice sem a tam s různou identitou (a třeba přivážet jednu bombu za druhou). Američanům se budou lépe chytat ilegálně pracující, přišedší na turistická víza.
Data z fotografování a otisku jednoho prstu jsou reálně na houby (každý trouba si teď při páchání plánované kriminální činnosti ten jeden prst přelepí, aby příslušný otisk nezanechal), maximálně budou identifikováni nějací pachatelé neplánovaných trestných činů (v afektu, opilosti apod.).

Nicméně je nutno řvát, protože je to jednoznačná sonda do reakcí obyvatel a příště se mohou sbírat i data opravdu citlivá. A právě v tomhle je hlavní nebezpečí té akce.

23883

07.01.2004 10:31

Amerika terorizuje planetu

RE: Amerika terorizuje planetu

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Pane Janský,
tohle zvládala STB už někdy v 50. letech a bez kamer a otisků jednoho prstu sebraného při přechodu hranic. Na vámi popisované věci bohatě stačí třeba "boj proti drogám" (v řadě tzv. "civilizovaných" zemí můžete být odsouzen za to, že se u vás při prohlídce "nalezlo" např. psaníčko s heroinem) nebo "boj proti dětské pornografii" (zejména u počítačů s Windowsy není absolutně problém nahrát zvenčí do počítače prakticky cokoli - nehledě k tomu, že policvejní "expert" tam může najíát i věci, které tam v době zabavení nebyly).
Ten "boj proti terorismu" má alespoň tu přednost, že jakýsi terorismus reálně existuje a představuje reálnou hrozbu i pro běžného občana.

23972

08.01.2004 13:32

Amerika terorizuje planetu

RE: Amerika terorizuje planetu

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Vážená paní!
K něčemu takovém, co popisujete, to fotografování na letišti vůbec nepotřebujete. Stačí počítačem upravená fotka z pasu (protože pokud vím, američané zatím nemají občanské průkazy).
Tohle riziko se zvýši jen zanedbatelně, protože kdo něco podobného chtěl dělat i v minulosti, a měl za zadkem státní mašinérii, tak to klidně udělal. Existují daleko rizikovější věci (některé jsme jmenoval výše).

24062

14.01.2004 12:57

Zákon padajícího h*** se naplňuje - zastavilo se to u Bushe

RE Neplačte, pane Lve

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Ony se ty ZHN v Iráku našly.

Šlo sice jen o pár desítek minometných granátů naplněných zpuchýřujícím čímsi (novináři nedokázali specifikovat) podle obrázků v TV asi nefunkčních (zjevně skrz naskrz rezavé), ale ZHN to zcela jistě byly a nebyly podle příslušné smlouvy vydány inspektorům.

Jistě můžete namítnout, že to byl jen a jen b...l iráčanů a budete mít stoprocentní pravdu. Jenže v diktaruře nese odpovědnost za vše (tedy i za tohle) ten diktátor.
Když nezaplatíte správně daně, tak vám skutečnost, že to nebyl zlý úmysl, ale jen binec v účetnictví od sankcí taky moc nepomůže (maximálně tam, kde by se bralo v úvahu úmyslné x nedbalostní krácení daní). A v řadě států by vám za ten binec v účetnictví napařili ještě flastr navíc.

24374

19.01.2004 12:45

Hewlett-Packard vyhlásila válku kultuře kopírování z Internetu

Hewlett-Packard vyhlásila válku kultuře kopírování z Internetu

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Svého času firma HP udělala řadu tiskáren, které nešly připojit k obyčejnému LPT (= ta zásuvka, do které se u PC tiskárna připojuje), ale musela se do počítače namontovat "zásuvka" na tuto tiskárnu (čímž se znemožnilo připojení jiného typu tiskárny). U nás si to koupilo vícero lidí, protože s tím přišli v době, kdy šly po roce 1989 ceny PC dolů a lidé si je kupovali a přitom tomu moc nerozuměli. Celosvětově ale zkrachovali a museli tuhle technologii opustit.

Takže asi jediná rozumná věc je důsledný bojkot výrobků firmy HP.

Nehledě k tomu, že zkušenost s "bezpoečnostními kódy" je taková, že běžně selhávají i při naprosto legálních činnostech. Znám firmu, kde museli sehnat a nasadit crackovanou verzi programu, který zcela legálně a za drahé peníze koupili, jen proto, že se každou chvíli zablokoval a hlásil, že je "nelegálně užívaný". Podobné problémy měli i první majitelé Windows XP.

24641

19.01.2004 12:52

Kdybych byl francouzským prezidentem...

Kdybych byl francouzským prezidentem...

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Pane Stworo, souhlas.

Problém vidím v tom, že muslimové se považují za něco extra, pro co neplatí žádné zákony. V Brně postavili mešitu přesto, že nejsou v ČR jako církev nebo náboženská společnost zaregistrovaní (respektive neznám stav ke dnešnímu dni, ale ještě několik let po dostavění mešity nebyli) Jejich vedoucí představitelé to veřejně propagovali ve stylu: "My, muslimové, se přece nemůžeme přizpůsobovat nějakým zákonům nevěřících."

24645

20.01.2004 15:43

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Malvariko,
Na křesťanském hřbitově a v křesťanském kostele smeknu (a nepůjdu tam v plavkách), na židovském hřbitově si dám něco na hlavu, i kdyby ze mě mělo týct jak z dveří od chlíva. A kdybych šel do mešity nebo do japonské domácnosti, tak se samozřejmě zuju. (Přestože to zouvání v mešitě je, pochopitelně idiotství: Zouvalo se původně proto, že se boty i v islámských zemích dělaly z vepřovice, tedy z kůže "nečistého zvířete"; dnes se, pochopitelně dělají boty z gumy a plastu, tedy z ničeho z hlediska islámské víry "nečistého".)
Nicméně totéž požaduji od těch křesťanů, židů, Japonců, muslimů atd. A naprosto nehodlám být JEDNOSTRANNĚ tolerantní, protože to je vždy cesta do pekel a ten tolerantní je vždy nakonec bit.

24731

27.01.2004 12:07

Rodiče? Jen takový obtížný hmyz

Z jiného soudku, ale prakticky to samé

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Před několika lety bylo na brněnské tramvajence rodné číslo. Tramvajenka tím byla jednoznačně identifikovatelná a vztažitelná ke konkrétnímu člověku (pominu-li trapasy s "RČ - dvojníky").
V důsledku to znamenalo, že pokud si člověk zapomenul tramvajenku ("Jdeme do divadle, jseš v obleku a tu ledvinku si k němu vzít nemůžeš"), tak ho to stálo cca 10 - 20 Kč za ověření v databázi, že je skutečně vlastníkem platné tramvajenky. (Pokuta pro černého pasažára byla cca 20 násobek této částky.)
Před pár lety se objevila "ochrana osobnícxh dat" a už tohle není možné. Takže dopravní podnik už nemůže rozlišit mezi regulérním černým pasažérem a tím, kdo si jen zapomenul tramvajenku. A obojí trestá stejně.

A pro nechápavé: Má osobní data jsou sbírána spoustou institucí, které nemají ani nejmenší povinnost mi sdělit, co tam o mě vlastně mají (případně ověřit, jestli to nejsou nějaké totální ptákoviny). Ale v momentě, když by ta data mohla být sebrána a použita rozumným a mě prospěšným způsobem, tak jsem "ochraňován".

25026

28.01.2004 11:06

Pán tvorstva opět řeší svůj problém na úkor těch, kteří se nemohou bránit

Pán tvorstva opět řeší svůj problém na úkor těch, kteří se nemohou bránit

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Slintavka a kulhavka (potažmo prasečí mor, kvůli kterému se tč. vybíjejí stovky, snad tísíce, prasat na Slovensku) jsou choroby preventabilní očkováním. Bývalé Československo (a další soc. státy) tohle mělo bez problémů vyřešeno a žádné vybíjení zvířat se nekonalo (resp. v 50. letech se likvidovaly chovy s brucelou a TBC v době, kdy očkování proti těmto chorobám nebylo pro zvířata dostupné).
Celé to vzbuzuje dojem, že především EU má snahu záměrně vytvářet situace, kdy dochází k rozsáhlému vybíjení chovů. A z toho důvodu také zakazuje očkování proti běšžným veterinárním nákazám.
I to vybíjení v souvislosti s BSE je dost problematická záležitost; ono to neskáče, takže ty ostatní krávy tak nebezpečné nejsou. To trvání na vybití všech zvířat široko daleko spíše svědčí pro snahu zamaskovat zdroj té nákazy.

25094

29.01.2004 09:50

Jak na intranet?

Jak na intranet?

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Jsem totální technický antitalent, takže bych tu stránku přenesl do windowsího počítače na diskete.

25166

29.01.2004 10:02

Pán tvorstva opět řeší svůj problém na úkor těch, kteří se nemohou bránit

K tomu AIDS

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Když se objevil AIDS vyšel v sovětském tisku (Izvestija?) dost velký článek na téma: "AIDS - metla na prohnilé imperialisty".
V USA tisku vyšly zase články na téma: "AIDS - mor na zvrhlé homosexuály".
A potom se zcela vážně a dost dlouho hádali, jestli to někomu z nich neuteklo z laboratoře.

Oficiální verze: Dlouhodobě existující opičí forma HIV - > přenois na domorodce konzmující opičí maso -> konverze na HIV2 - > zavlečení s černými otroky do karibiku - > konverze na HIV1 - > zavlečení se sexuální turistikou do USA.
je vcelku také vnitřně konzistentní.

25168

29.01.2004 10:05

Vyšetřování skončilo - zapomeňte

Vyšetřování skončilo - zapomeňte

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Taky se mi ten rozsudek nezdá: Na rozdíl od britu my už máme zkušenosti s politicky motivovanými procesy a rozsudky.

25169

17.02.2004 14:38

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Bojím se, že už nemáte pravdu, minimálně s nástupem W-XP. Mám v pracovně starší mršku Pentium II/180 MHz, 64 MB RAM. Jedu prakticky jen v Mandrake Linuxu verze 8.2. Kolegyně vedle má Pentium 4 (s frekvencí určitě přes GHz), 256 MB RAM, má na tom XP. Podělávají se jí každou chvíli. Asi před týdnem se mi podělala tiskárna (asi nějaká součástka odešla do elektronického ráje), a protože se máme do 14 dnů stěhovat do jiného baráku, budu mít jinou IP adresu a při té příležistosti budu reinstalovat na Mandrake 9.1, tak jsem líný to řešit nějak radikálně a chodím si občas tisknout k ní. Proti tomu linuxu je to opravdu výrazný rozdíl k horšímu. Včera jsem byl tak rozežranej, že jsem si od ní stáhl z fakultní databáze seznam studentů na zkoušení a dal ho tisknout (předtím jsem si potřebné ukládal jako .pdf a tisknul to z tohoto formátu, ale ji dost vzrušovalo že widle neumějí korektně ukončit Acrobat Reader - musí se dát Ctrl-Alt_Del a odstřelit ho v nabídce běžících programů; totéž dělají i widle XP u sekretářky, takže to není blbou instalací, ale blbým systémem), celá ta operace trvala cca 5 minut (podle systémových hodin - jinak kolegyně má stejný typ tiskárny jako ta, co mi chcípla), přičemž na linuxu to bohatě zvládám pod minutu. Mimo jiné mi 3x zdechl MSIE a musel jsem se kompletně připojovat a přiheslovávát znovu. Prostě zlatý linux s KDE a conquererem!
Taky se mi jednou stalo, že uprostřed tisknutí vypli proud. Po naskočení linux během bootování našel nedořešenou tiskovou úlohu, poznal, která stránka nebyla dotištěna a včetně jí to korektně dotiskl. Dost rozdíl proti woknům, kde když vyměním tiskovou kartridž (color za black-white) a neohlásím to systému ručně, tak musím resetnout počítač, protože to widle nerozdýchají.

25720

27.02.2004 12:56

Pavel Opočenský na hranici

Souhlas s autorem

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Ještě zapomněl zmínit, že Opočenský se úspěšně zastal starších manželů, na které útočili skini a jednoho z těch skinů při tom zabil. A dokázal se hájitz tak úspěšně, že mu z toho nemohli udělat trestný čin.
Proto ty kamery a odposlechy, s největší pravděpodobností naprosto nezákonné (a zase: jsou země, kde důkazy získané nezákonným způsobem nemohou být u soudu použity).

Jinak je to jisté: dívka, která menstruuje (a je případně schopna otěhotnět) se rozhodně nemůže stát obětí pedofilie. A trestání jednoho jediného zákazníka u dívky, která se již delší dobu živí prostitucí, je přinejmenším silně podezřelé.

25951

28.02.2004 16:59

Pavel Opočenský na hranici

RE: Pavel Opočenský na hranici

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

ad 2
Asi nejznámější je ženitba nejmladšího bratra Karla IV s Markétou Pyskatou ("ošklivou vévodkyní"), který byl v době sňatku natolik nevyspělý, že nebyl schopen několik let manželství "naplnit" a došlo k rozvodu. Později se normálně oženil a založil několika dětmi linii moravských Lucemburků.
Nicméně i Přemysl Otakar II si bral o několik desítek let starší ženu, Jan Lucemburský byl výrazně mladší než Eliška Přemyslovna (atd.).

26011

02.03.2004 14:57

Nedávejte dolary do mikrovlnné trouby - mohou explodovat

RE: Nedávejte dolary do mikrovlnné trouby - mohou explodovat

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

V česku zavedli podobné padesátikorunové mince a po nějaké době je stáhli (i když snad oficiálně pořád platí) s odůvodněním, že se občas rozpadnou. Dokonce byla (na poštách) oficiální informace, která z těch částí (teď už opravdu nevím, jestli vnitřek nebo vnějšek) je platná v případě výměny takto poškozené mince za hotovost v bance.

26066

10.03.2004 10:47

Ernst Zündel bojovníkem za lidská práva?

OBÁVÁM SE

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

že postup proti Zündelovi kompromituje oficiální verzi holocaustu podstatně účinněji než cokoli, co tenhle pán kdy řekl nebo napsal. Poněkud mi to připomíná "zasloužilé" komunisty před rokem 1989, kterým už člověk ani nevěřil, kolik je hodin.
Že to těm omezencům nedochází: Kdyby ho nechali na pokoji, tak by po něm v podstatě neštěkl pes krom pár extrémistů, které stejně nepředělají.

26439

15.03.2004 09:38

Dozivotni vezeni (bez moznosti predcasneho propusteni)

Dozivotni vezeni (bez moznosti predcasneho propusteni)

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Obávám se, že zrušení trestu smrti je ptákovina. Existuje řada kauz, kde pachatel byl opakovaně řádně usvědčen z úmyslných násilných trestných činů a opakovaně řádně odsouzen. V takovýchto případech by trest smrti měl svoje opodstatnění, prože pravděpodobnost justičního omylu je nesmírně malá.
Spíše se obávám trestu smrti tam, kde existují pouze nepřímé důkazy a nevěrohodní svědkové (včetně např. zainteresovaných policistů, pracovníků prokuratury apod.). Tady je justice skutečně nevěrohodná a trest smrti jako neodčinitelný, by v rukou pro tyto případy mít neměla. Za značný problém považuji i politický profit pro policii, prokuraturu i soudy z "úspěšného" řešení (pokud možno co nejrychlejšího) - to je jeden z významných zdrojů problematických rozsudků. Tady má asi význam doživotní trest, který nevylučuje možnost revize (např. když za tentýž trestný čin bude později právoplatně odsouzen někdo jiný, což se podle amerických statistik děje u cca 2% rozsudků smrti).
Pokud je někdo opakovaně a s jistotou odsouzen za úmyslné násilné trestné činy, jak bylo uvedeno v příkladech v komentovaném článku, měl by být zcela politicky nekorektně utracen.

26585

16.03.2004 16:07

Útok v Madridu - Qui bono?

Útok v Madridu - Qui bono?

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Ono mě to napadlo jako druhá možnost: Napojení na různé EUrofondy apod. může být docela finančně atraktivní. A když se najdou tací, co kvůli pár stokorunám umlátí důchodce, tak proč kvůli pár milionům euro provizí neodpálit 200 Španělů?
Je to ošklivá představa, ale měla by se taky vzít v potaz.
V diskusi na NP kdosi také upozorňoval na to, jak se socialističtí aktivisté hned po atentátu svolávali mobily a hned věděli, za co manifestovat => nebyl náhodou na ten atentát někdo předem připraven?

26637

23.03.2004 10:27

Tohle je horší než zločin. Je to stupidita.

Tohle je horší než zločin. Je to stupidita.

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Ukázalo se, že po dobrém to s Hamasem nejde.

Šejch Jasín byl hlavním organizátorem a ideologickým zdůvodňovatelem sebevražedných atentátů. Za normálních okolností by už dávno seděl v kriminále na doživotí. To by bylo nerealizovatelné vzhledem k možnému zajímání rukojmí a jiných způsobů vydírání ze strany teroristické organizace, která za ním stála.
Tak ho zlikvidovali a bude pokoj.
A zlikvidují ještě ty, kteří budou nejvíc vyskakovat. A zbudou možná ti, se kterými bude možné uzavřít příměří, které by během pár týdnů palestinci neporušili.

Jeho likvidace je dobrá zpráva, v podstatě i pro palestince.

26892

23.03.2004 15:59

Nedávno jsme tady měli dogging. Dnes vám popíši jinou zábavu moderních Britů: toothing

Nedávno jsme tady měli dogging. Dnes vám popíši jinou zábavu moderních Britů: toothing

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Souhlas s Petrem Velikým.
Obávám se ovšem, že tohle sbližování povede i k výměně malých potvůrek, jako je HIV nebo třeba původce příjice (o drobných gramnegativních diplokocích tvaru kávového zrna ani nemluvě).

26900

Vypadá to tak. Dva půlměsíčky rovnější stranou k sobě a zvenku jakoby trochu zmáčknuté. Moje klientela na vojně to občas měla.

26975

29.03.2004 09:09

Pět minut

Pět minut

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Obávám se, že v dobře organizovaném demokratickém státě je president páté kolo u vozu, vyjma takových speciálních věcí, jako je spuštění "atomového kufříku".
Pokud by Bush hodlal okamžitě skočit do Airforce One a letět sestřelit unesená letadla, pochyboval bych o jeho duševním zdraví.
Také pamatuji, jak ještě dlouho po útoku druhého letadla zpravodajské servery celou událost označovaly za podivnou nehodu; o prvním útoku nemluvě.

27235

05.04.2004 17:33

Jak Izrael cílevědomě pěstuje na okupovaných územích teror

Peshmerka bey to možná říká drsně:

Jan ŠŠimůnek 147.?.?.?

Ale v podstatě má pravdu.
Izrael představuje naše předpolí v oblasti nepřítelské civilizace a nepřátelských národů. Pokud o něj přijdeme, pocítíme to velice brzy a velice nepříjemně na vlastní kůži.

A snad k těm vyznavačům islámu, kteří jsou "bezkonfliktně naturalizovaní" v evropských zemích.
Jednak není pravda, že bezkonfliktně (všude tam, kde je jich větší počet pohromadě, vznikají ghetta, která si s ničím nezadají s romskými čtvrtěmi v Česku či romskými osadami na Slovensku - maximálně je tam situace tak zlá, že tam policie/četnictvo ani nezajíždí.
Tito "naturalizovaní evropané" NIKDY účinně nevystoupili proti islámskému terorismu a proti islámským fundamentalistům. Zmohli se VÝLUČNĚ na prohlášení směřovaná k neislámské majoritě, která jsou z hlediska islámského práva naprosto bezvýznamná (KAŽDÝ muslimský duchovní může např. vyhlásit fatwu na teroristické vůdce - to by bylo účinné obrácení se na souvěrce).
Zatím má majoritní společnost majoritu. V těch zemích, kde o ni přišla (např. Nigérie, některé státy jihovýchodní Asie), je okamžitě vystavena krutému náboženskému útlaku, který si v ničem nezadá např. s hitlerovským terorem po okupaci ČR. Jistě, zatím jsou to "vzdálené exotické státy", ale v řadě oblastí Evropy dozrává možnost vyhlášení separátního islámského státu se vším všudy. V té Nigérii stačilo k vyhlášení "islámského státu" včetně šaríji, cca 45% muslimského obyvatelstva, protože zbytek byl roztříštěn mezi křesťanství různých směrů a animistické kulty a nedokázal se včas domluvit.
Etnicky homogenní stát je proto relativně nejlepší obranou (ať si tu muslimští uprchlící klidně jsou, ale podmínkou udělení občanských práv by měla být totální asimilace, jako např. ve Švýcarsku).

27388

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 84 čtenářů částkou 18 584 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Neurčeno 1

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 5

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 7

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,55 Kč
Euro
26,10 Kč
Libra
29,44 Kč
Kanadský dolar
17,05 Kč
Australský dolar
16,69 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,81 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 242,18 Kč
1 unce stříbra
553,76 Kč
Bitcoin
747 059,38 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 59 815 140