Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Lin

Nalezeno 1285 příspěveků, 12 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

15.07.2011 17:22

Politici mají shodné povahové rysy se sériovými vrahy

RE: Politici mají shodné povahové rysy se sériovými vrahy

Lin 85.?.?.?

Jene, ještě doplním, protože ani to "vaše" není přesné.
Nedávno jsem něco málo psala do jednoho komentáře. Jde o sociopaty, jednu z "odnoží" psychopatů. Jsou to psychopati s určitými specifickými znaky chování. Laicky řečeno - asociální psychopaté, takže shodné rysy se sériovými vrahy jsou předpokládatelné. Hloupé je, že v současném nastavení mezí naší tzv. západní kultury do ní velice dobře zapadají a jejich chování se tím jako asociální nebo problematické vůbec nejeví. Základním stavebním kamenem je fakt, že si daná osoba (sociopat) připadá naprosto normální a své chování či jednání považuje vždy za správné a v lidské společnosti běžné. Nepřipouští, že by mohlo být v mezích základních společenských pravidel (tím jsou myšlena základní morální pravidla) posouzené jako amorální, zvrhlé, kruté, bezcitné nebo jinak společensky nebezpečné.

V politice jsou sociopati právě proto, že jejich sociopatické vlastnosti jsou IDEÁLNÍ a velmi žádané "pro výkon funkce". Budu citovat:
"Rozpoznat je mezi ostatními lidmi je velice obtížné a málokdo si uvědomí, že má co do činění se sociopatem. Ve společnosti bývají totiž velice oblíbení a na první pohled působí jako inteligentní, vtipní, pohotoví, okouzlující a šaramantní. Velice rádi bývají středem pozornosti a opravdu jen málokdo pozná, že má co do činění s potencionálním Hannibalem Lecterem. Právě on je totiž prototypem sociopata. Jediným hnacím motorem sociopata je dosáhnout dominantního postavení, moci a ovládnutí co největšího počtu lidí (dostat je do podřízeného až otrockého postavení vůči sobě). Pro sociopata je jediným a pravým životním potěšením jeho vlastní moc a kvůli ní je schopen udělat úplně všechno."

PhDr. Robert Hare vypracoval stěženní body, podle kterých se dá poznat sociopatická osobnost. Jsou jimi:
- výmluvný a povrchní
- egocentrický a grandiózní (velikášský)
- nespolehlivý, prolhaný a manipulativní
- nedostatek lítosti, pocitu viny nebo svědomí
- nedostatek empatie
- mělké emoce

Jestli si myslíte, že sociopata nepotkáte nebo že jste se s ním ještě nepotkali, mýlíte se. Je jich totiž v naší populaci víc jak 6% a z toho na ženy připadají 2%. Nečekejte žádný odpuzující a hrůzu vzbuzující zjev. Naopak. Stačí si představit, že nejvíce se sociopatům daří v profesích „bílých límečků“ a máte jasno. Jsou totiž „stresuodolní“ , protože necítí žádnou zodpovědnost. Nejsou to tedy žádné „socky“ nebo „bezďáci“. Naopak – při své inteligenci moc dobře vědí, že uhlazený zjev i chování jim otevírají dveře do společnosti. Jednodušeji pak získávají důvěru a prostor pro své záměry. Jaké? Záměr a životní cíl sociopata je jediný – moc a dominance.
Článek mě vůbec nepřekvapil, tohle téma již zpracovalo několik odborníků a dospělo ke stejnému závěru.

248058

15.07.2011 17:33

Rozhovor se stromem

RE: Překvapení

Lin 85.?.?.?

Nezlobte se, já jsem dneska asi nějaká přitroublá... [oči v sloup]
Jde tedy o to, že Vladimír si chce nechat udělat plot a cestu, takže se rozhodl odstranit strom. A na ten přijedou tou těžkou technikou. Nebo ... jak? [zmaten]
Na plot ani cestu nepotřebuju těžkou techniku a doufám, že ani na úpravu zahrady nebo opravu domu. Prostě ... mozek mi to nebere - proč ten strom musí pryč. Vzrostlý a zdravý strom je pro mě dost cenný, takže asi je "problém v neschopnosti chápat" ve mě.

248062

15.07.2011 17:59

Okupace Řecka bankéři

RE: volební demokracie

Lin 85.?.?.?

To je hezky napsané. Možná se ještě hodí dodat, že schopný práce pro stát (lidi) - ne ten všehoschopný. Těch máme dost. [smích]
Jen je velká škoda, že většina lidí dává rovnítko mezi slova sociální a socialistický. Stát BEZ sociální funkce je k prdu. Kdo a na co by ho potřeboval? Na vytahování daní z kapsy a financování pochybných "vládních" projektů, které nikdy lidem nesloužily a sloužit nebudou? Na financování soudobé vrchnosti? To asi není účel státu, žejo? [smích]
Pod jiným článkem se rozběhla diskuse a kladla otázky, proč je u nás jedno určité, blíže nespecifikované etnikum tak zvýhodňované a protěžované. Troufám si tvrdit, že právě kvůli zničení povědomosti lidí o sociální funkci státu.

248071

15.07.2011 18:09

Okupace Řecka bankéři

RE: Zase to nešťastné generalizování

Lin 85.?.?.?

Jarmilo a Katko, přidávám se. Taky mi to tak příjde. "Zájem" je udržovat nás v permanentním dluhu. Proto je největší útok právě na střední třídu. To jsou totiž ti, kteří nemají tak moc, aby na úvěry neslyšeli a nemají tak málo, aby jim už nebylo co sebrat. A hlavně - mají návyk k práci. Takže naprosto ideální "ovce pro střih".

248074

15.07.2011 18:52

Adam Bartoš: Baví mě psát o věcech, kterým se jiní záměrně vyhýbají

A.B. možná jen "zraje"

Lin 85.?.?.?

Možná je to jen tak, že A.B. (zvláštní shoda [smích] )zatím jen nasává informace, takže je jesné, že jeho názory se ještě budou měnit. Ono vůbec odsuzovat změny postojů je divné, protože každý člověk, pokud se vyvíjí a nestagnuje, mění svůj světonázor. Mlátit někomu o hlavu, že před x-lety říkal a psal něco jiného, mi připomíná jednu historku "ze života", kterou tu šířit nebudu. [smích] Je to v podstatě jako: "Od malička jsi tvrdil, že chceš být popelářem, tak proč chceš studovat historii."
Nekritický obdiv ke Klausovi z něj v mých očích dělá osobu, od které si držím "odstup" co se sdělovaných informací týká. Stále věřím, že snad jednou panu A.B. "dojde" víc i o tomto muži. Však není sám, kdo na "tatíčka" nedá dopustit. Možná jednou dostane ten pravý "impuls" kdy mu všechno pěkně zapadne do sebe jak puzzle. Stejně, jako panu A.B. "došlo" , že konspirační teorie jsou konspirační jen v názvu. Pak uvidí "tatíčka" stejně kriticky, jako vidí Havla, o kterém si tehdy mnozí mysleli, že je reinkarnací sv.Václava.

248080

15.07.2011 18:55

Okupace Řecka bankéři

RE: volební demokracie

Lin 85.?.?.?

Zdravím...[smích] "Krystalizování" mě těší, protože pokud to napadne více lidí najednou, nezávisle na sobě, pravděpodobně je to "to ono".

248081

15.07.2011 19:40

Adam Bartoš: Baví mě psát o věcech, kterým se jiní záměrně vyhýbají

RE: A.B. možná jen

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Vladimíre ... [smích]
Já vás při tom nechám, že se do něj "kope" a že je to nefér. Můj "pohled" na tohoto člověka je založený na zkušenosti - co dělal v době, kdy byl ministrem financí a později předsedou vlády. Pro lepší orientaci nadhodím - např. "zákulisí causy LTO".
Ona totiž zkušenost je nad všechny články a informace z druhé ruky. Své hodnocení této osoby již asi těžko změním, protože ani její současnost nevypovídá pro změnu k lepšímu. Spíš jde o umné skrývání pod maskou. Nechce se mu vzdát se moci. Však také už avizoval, že se bude "angažovat" i pokud nebude zvolený.
Apropó... poslední "volby". Když jsem se ptala, co ta maškaráda měla znamenat (když jsou jasně daná pravidla), bylo mi řečeno - pravidla sice jo, ale ne ta, jak zvolit Klause.
Další, co "prosákne" a tak nějak "bokem" vypovídá - soukromé gymnázium jeho syna, vybudované za "sponzorský dar" ČEZu (cca 100mil). Přitom ČEZ je většinově státní firma a v době, kdy státní školy nemají na kvalifikované pedagogy, je "dar" soukromému subjektu výsměch.
No... nebudu vás popouzet... vím, že na Klause nedáte dopustit. Snad možná někdy... až na něj všechny ty všivárny vyplavou...
A že "převyšuje"? On i jednooký je králem mezi slepými. Typický sociopat, nic víc.
To je mé vidění Klause, tak to berte, souhlas ani vaše nadšení se nepředpokládá. [smích]

248090

15.07.2011 20:40

Adam Bartoš: Baví mě psát o věcech, kterým se jiní záměrně vyhýbají

RE: A.B. možná jen

Lin 85.?.?.?

Eh...jméno... [smích] V politice asi nenajdeme, to jsem si už vyjasnili. Když se podíváte, kdo se "tam" všechno chystá, padají na vás vopoty. [oči v sloup] Přemda Sobotků? V.Jandák? Kristepane...odpusť hříchy hříšnici! [oči v sloup]
Nevím, ale někde už jsem slyšela návrh P.Rychetský, ale...nejsem si jistá, že by o to stál. [velký smích]
A ještě (aniž bych vám chtěla kazit náladu) ke Klausovi a euru. Jste si jistý, že je to jeho zásluha? Pokud vím, nemohli jsme euro zavést, protože nás "vyřadili" kvůli nesplnění všech podmínek. Tou nejzávažnější byl vysoký státní dluh, neexistence důchodové reformy, obtížná vymahatelnost práva a také nesladěnost s evropskými zákony. A pokud je mi známo, právě ODS, kde je Klaus (snad) stále čestným předsedou, na "odstranění chyb" stále a systematicky pracuje. Už jen z principu věci může prezident ČR (jakýkoliv) o přijetí eura jen mluvit, ale ne rozhodovat. Tuhle pravomoc má totiž úplně někdo jiný.
Nemůžete věřit všemu, co Klaus sehraje. On je velký herec, který potřebuje co nejširší publikum a neutuchající ovace. Za jeho "rozchodem s EU" stál fakt, že ho odmítli vzít na vědomí coby možného kandidáta na post presidenta EU. Takže teď jim to dává pěkně sežrat a proto se od jisté doby stal "euroskeptikem". [smích]
No...a na závěr. Píšete o "kopání" do Klause. A proč ne, když on si velice rád kopne do každého, kdo s ním nesouhlasí? A mohla bych požádat o výčet "toho dobrého", co pro nás Klaus udělal? J8 jen... třeba mi něco uteklo. [smích] Já vím jen o špatnostech. Díky němu a jeho "lisabonské výjimce" se český občan nemůže dožadovat u "eurosoudu" práva, pokud by bylo posouzeno v rozporu s platnou legislativou ČR ("výborná věc!"). Také kdyby bylo na Klausovi, nemáme v Ústavě onu LZPaS (podle K. je to jen "neužitečný plevel" ).
Tak... třeba mě překvapíte tím dobrým... [smích]

248106

15.07.2011 22:14

Adam Bartoš: Baví mě psát o věcech, kterým se jiní záměrně vyhýbají

RE: A.B. možná jen

Lin 85.?.?.?

[smích] Jasně... vždycky bych našla... Tady se přiznávám bez mučení, že už jsem zaujatá, až alergická. Nevím, co by musel udělat, abych ho vzala "na milost". Ale - tuším, že to víte, v duskusích se s tím netajím. A pak - můj soukromý názor není důležitý a váš respektuju.
LZPaS = Listina základních práv a svobod.
Právo - dobrá věc v případě skutečné demokracie a kvalitní české legislativy. Ovšem v případě vlády, jakou jsme obdařeni nyní, to jako dobré nevidím. V případě, že si "věrchuška" odhlasuje třeba povinnou obřízku nebo očkování proti nějaké superchřipce, můžete si jít stěžovat na porušování LP tak leda na lampárnu.
No... a raději skončím... mám totiž na jazyku další protiargumenty a nechci vám kazit večer. [smích]
PS: s tím europrezidentováním to může být pomluva. Člověk, který mi to řekl, také Klause vůbec nemusí, takže... [velký smích] Ovšem pro pravdivost mluví podivná "okolnost", že K. nejdřív EU silně podporoval (kdo byl proti, byl "stará struktura", silně tlačil na vstup a pak... jako prezident ČR začal couvat a najednou otočil. Můžete se podívat po netu, že jeho kritika EU se datuje až od r. 2003.
Podívejte se třeba na Wiki, že o vstup do EU požádala Klausova vláda v r. 1996 ("si uvědomuje prospěšnost a nezvratnost procesu evropské integrace a oceňuje jej jako jako dílo, které zaručilo občanům členských států na dlouhá desetiletí mír, politickou stabilitu, korektnost mezinárodních vztahů, nebývalé svobody a hospodářskou prosperitu, v moderním evropském vývoji je výměna částí vlastní státní svrchovanosti za sdílený podíl na suverenitě nadstátní a na spoluzodpovědnosti nevyhnutelná jak pro prospěch vlastní země, tak i pro celou Evropu" ) a tuto "žádost" předal Klaus osobně v Římě.

248116

15.07.2011 22:54

Adam Bartoš: Baví mě psát o věcech, kterým se jiní záměrně vyhýbají

RE: A.B. možná jen

Lin 85.?.?.?

Zdravím vás. [smích] Pravda, že oba pánové mají jiné "kořeny". Také je známé, že vzájemnými sympatiemi vůbec neoplývají. A pak nevím... Nezdá se mi, že by VK nebo lidé okolo něj dělali něco "ve strategii" kohosi. Netroufám si odhadovat. To, co vidím (a můžu, samozřejmě, koukat úplně blbě) je vlastní a s nikým nesdílená "politika VK". Však sepsul i "svého" Hájka, který měl tentokrát pravdu ( "Usáma je mediální fikce" ).
S oním eurem u nás... no... jak jsem psala. Je to odložené (ale ne proto, že nechceme, prostě nesplňujeme podmínky), ale NE zapomenuté. Můj dojem že, že obzvláště tato vláda velice vehementně pracuje na "odstranění nedostatků".
Toto je z května letošního roku:
Česká republika se zavázala přijmout euro podpisem přístupové smlouvy k EU. Souhlas se zněním přístupové smlouvy vyjádřili občané v referendu. V článku 4 Aktu o přistoupení ČR k EU je novým členským zemím udělena dočasná výjimka na zavedení eura, což znamená závazek v budoucnu euro zavést. Tento závazek sice není časově přesně vymezený, ale obecně se předpokládá, že ČR tak učiní, jakmile bude plnit všechna kritéria (viz Maastrichtská konvergenční kritéria). Obecně pak zavedení eura v naší zemi přispěje k zvýšení důvěryhodnosti a stability české ekonomiky a v důsledku tak k jejímu vyššímu růstu a tedy rychlejšímu zvyšování životní úrovně občanů České republiky.

248125

16.07.2011 22:25

Okupace Řecka bankéři

RE: Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)

Lin 85.?.?.?

Ale... [smích] Pravda - Klaus a strom nám nějak nevyšel, ale tady (aspoň podle toho, co jste napsal) shoda nastala. Nejsme ve při. [smích]
Rodina, rod, kmen, stát - to všechno vzniklo hlavně kvůli "sociálnu". Prostá potřeba vzájemné pomoci a ochrany jistého "sdružení" lidí stejných cílů nebo propojených vazbami. Potřeba ochrany různých forem (teď to matlám, ale myslím tím nejen ochranu před nepřáteli, ale také v "oslabení", jako je nemoc, stáří, u žen těhotnství atd.). Určitě také ochrana "mláďat", aby měla šanci dospět, něco do sebe "nasát" a pokračovat. Vším tím vypisováním mám na mysli prvotní důvod, proč se lidé začali sdružovat do větších celků.
Ti, o kterých píšete, moc dobře vědí, jak je silný fungující celek, jehož "jednotky" táhnou za jeden provaz a žijí spolu v míru a shodě (zapadají jak kolečka v hodinkovém strojku). Přemoci takový celek silou je takřka nemožné. Určitě víte, že pokud člověk hájí něco, čemu věří a na čem mu velmi záleží (na čem stojí celý jeho život), je schopen neuvěřitelných "akcí" a také obětí.
Takže - co nastoupí? Rozkol zevnitř. [smích] A právě o tom píšete = rozklížení, vrážení klínu. Stavění "jednotek" proti sobě. Zbavte společenství tmelu sounáležitosti protěžováním "jednotek" a máte po sociálnu. A ono sociálno vytváří tolik potřebný klid a bezpečí k životu, rozvoji osobnosti, vyrovnané psychiky...
Možná máte pocit naší neshody v uplatňování významu slova sociální. Vnímám ho ne jako "pobírání dávek", ale jako schopnost celku nenechat své slabé (i dočasně slabé) na holičkách.
Dneska se moc nesoustředím. [smích] Ale snad je pochopitelné, o co mi jde. Neurotizovaná a "nemocná" společnost - od dětí po starce - to je výsledek "vrážení klínu" , soustavného odstraňování tmelu a tím i sociální funkce lidského společenství. Člověk nemůže žít a zdárně se vyvíjet v nepřátelském prostředí a v neustálé atmosféře strachu.

248168

18.07.2011 20:08

Kameny s doporučeními v Georgii

Tohle je velmi obsáhlé téma

Lin 85.?.?.?

A taky moc zajímavé. Do jednoho příspěvku všechno nevleze. Předem říkám, že na tento monument nemám názor, takže to, co budu psát, je pokusem o souhrn dostupného. Někteří tyto "kameny" nazývají ďáblovým desaterem, jiní (jako Yoko) je oslavují.
K pochopení je potřebné vyznat se v mystice a v teoriích, které tu už byly. Je potřeba také znát kořeny = odkud a z jakého "zdroje" vyrostly. To není vůbec snadné. Dál si myslím, že dochází k zásadnímu nepochopení smyslu "kamenů". Podle toho, co je na nich psané (a v jakých řečech) nejde o žádný návod pro současnou civilizaci, ale o pokyny pro civilizaci budoucí. Tj. - té, která přežije apocalypsu (avizovanou mnoha "zdroji" ). Přít se tedy, jakým způsobem bude lidstvo eliminováno na uváděnou hranici, je z tohoto pohledu pošetilé. Otázka totiž stojí úplně jinde = "apocalypsa v praxi".
Vzhledem k tomu, z čeho a jak je georgianský Stonehenge vyrobený, je apocalyptické smetení civilizace zadavateli jasné, reálné. Navíc - nejde jen o kameny a nápisy na nich. "Kameny" tvoří také hodiny, kalendář, astonomickou observatoř (dál nevím). Jasně z toho plyne, že jde o monument, který má "přetvrvat" a dát těm budoucím, kteří na něj náhodně po několika staletích narazí, jasné instrukce, jak si počínat.
A teď jen heslovitě, přemýšlet musí každý sám. Nejde tu obsáhnout všechno "polopaticky". Neznámý "zadavatel" si "pronajal" příjmení Křesťan. Někteří badatelé po jeho totožnosti vyslídili jeho "napojení" na Rosenkruciány. Apocalypsa byla předpovězena v Janově evangeliu, které ovšem vzniklo daleko později, než nám říkají. Astronomie a astrologie mohou jen pomoci, ve "vizi apocalypsy" jsou nevinně. Zneužito bylo v našem světě už úplně všechno. Tak, jako má své cykly život na Zemi, má ho i život vně Země (do kterého zase spadá Země jako "druh" ). A ty cykly běžný člověk nezná, ani nemůže, protože jsou v rozsahu mnoha tisíc let (např. Platónský rok má skoro 22tis.let). Ovšem neznamená, že když listnáč na podzim opadá, že umřel, je mrtvý, zničený. Cykly přicházejí pravidelně jako příliv a odliv a mnohé, co již na Zemi bylo, s těmito cykly také odešlo do zapomnění. Kdo o nich alespoň něco ví, je ve výhodě a může si hrát na "vizionáře" . Pan Dub tu posledně řekl pro mne velmi významnou větu o "boji o duši". Ano - přesně v tom smyslu je celá tahle "hra" (nikomu nevnucuju, jde čistě o můj závěr).
Hodně vám může napovědět hysterie kolem mayského kalendáře a r.2012, "nenápadné" vytahování biblické apocalypsy a všech "znamení, která byla předpovězena", zmnožení guruů všech možných směrů (a lapajících lidské dušičky do "jedné a správné cesty" ).

248286

22.07.2011 14:53

Kameny s doporučeními v Georgii

RE: Tohle je velmi obsáhlé téma

Lin 85.?.?.?

Zdravím, hábéčko. [smích] Taky by mě zajímalo, proč je to takhle. Třeba to vůbec žádný "únik" není, třeba je všechno jinak. Proto si neodvažuju mít "jasno". Řídím se zatím spíš pocity. Že tomu fandí Yoko, mě varuje. Z téhle osoby mám husí kůži.
Kromě těhle "kamenů" je více zajímavých "vyjádření", kterými jisté skupiny "mluví" - viz třeba fresky v Americké bance nebo na letišti v Denveru. Ono vůbec s tou magií...[oči v sloup] Pyšníme se technokratickou společností na "vědecké bázi" - a přitom jsme skrz na skrz prolezlí magickými symboly.

248689

22.07.2011 15:17

NATO bude v Libyi poraženo

O co jde bylo jasné hned

Lin 85.?.?.?

Bylo hned jasné, o co jde - i přes dezinformace médií a snahu navléknout tamní "revoluci" na šňůru "arabského jara". V Libyi totiž, ač Kaddáfí není žádný světec, byla vždy práva občanů Libye nadřazena různým pseudoprávům nepřizpůsobivých gastarbeiterů nebo přistěhovalců. Chci tím říci, že Libyjci byly vždy "páni svého domu" a hosté vždy jen hosté. Na to Kaddáfí dbal. Proč by se tedy měli bouřit?
Morálně Libyjci už vyhráli. Jak to bude doopravdy? Chystají se na ně, prý někdy počátkem srpna. Pozemní invaze. Alespoň takový byl plán. Jenže časy se mění, může být, že plán bude přehodnocený.
Kaddáfí má mé sympatie (i když to byl takový "hrdina z operety", jak o něm napsal jakýsi generál NATO), protože se snažil černý kontinent pozvednout na domov pro černé. Blbě řečeno... nevím, jak to napsat. Prostě chtěl Afriku dostat z koloniálních spárů, ze kterých se fakticky nikdy nedostala. S pravidly, podobnými těm v Libyi = vítej, hoste, ale nezapomínej, že jsi tu JEN host.

248693

22.07.2011 15:55

Aké je to učiť čiernych študentov

RE: Ke kritikům autora článku.

Lin 85.?.?.?

Zaujalo mě "najít své civilizační místo" a "není to o nenávisti barev". S tím určitě souhlasím. Naše západní civilizace byla vytvořená bílými, takže všechno, na čem stojí také vyhovuje bílým. Proto jsou a vždycky budou problémy s nějakou "integrací" jak "jinobarevných", tak "jinověrných".
Nevím, možná se pletu. Ale pokud by byla civilizace "stvořená" třeba muslimy nebo černochy (asijci, indiány), měla bych určitě stejný problém s "integrací" i já (jako bílá Slovanka). Jde o jiné návyky, kulturu, světonázor, morálku....atd. I přes všechnu snahu "integrace" frustrovanost, jakýsi všudypřítomný pocit vykořenění a rozdílnosti, musí přinést své "ovoce".
Myslím si, že všechny ty naše snahy o "zcivilizování" podle našich měřítek se nám jen vymstí. A to my (jako bílá "civilizovaná" rasa" ) neustále děláme. Vnucujeme jiným styl života, hodnoty, morálku, víru, pracovní návyky ...atd.
Před nedávnem jsem poslouchala přednášku J.Duška o jeho cestě do Peru. Krásně tam říká, jak je podle našich měřítek peruánský domorodec líný. K činnosti (práci) ho vyprovokuje jen to, že "došlo jídlo". Tak jde, něco uloví - a zas má na chvíli pokoj. Ale je skutečně líný, když nehromadí jako my? Prostě jemu to k životu úplně stačí, potřebu hromadění žádnou nemá, zdá se mu směšná, nechápe ji. Až tomuto domorodci vezmem životní prostor (už nebude co lovit a kde), přinutíme ho k práci za mzdu a k bydlení "v nájemním domě" = máme problém.
Podobná je situace s Mongoly, které se pokoušeli "zcivilizovat" Rusové. Postavili jim v Ulánu paneláky, pevné jurtoviště, fabriky a - nelze. Kůň v pátém patře panelákového "obýváku" není výjimka, pracovat ve fabrice Mongol nebude, protože času podle našich měřítek vůbec nerozumí. Nelze ho zavřít na x-hodin, aby "makal". Pevné jurtoviště = bordel na kolečkách. Mongol je totiž zvyklý všechno odhazovat kolem jurty a když je toho moc, posune ji o kus dál (chodí tam i na záchod). Mongol je duší lovec a pastevec. Vemte mu to - bude trpět. Nic pro něj nemá větší hodnotu, než kůň a stádo. A jasně, jsou výjimky, ale ty jen potvrzují pravidlo. Neříkám, že nemůže být z Mongola nebo Peruánce vědec. Jenže těch schopných "přizpůsobení" je míň.

248701

22.07.2011 21:07

Vytváření místa pro revizionisty

RE: I Marduk by se radoval z revizionismu?

Lin 85.?.?.?

Otázka mimo. Proč Marduk? A proč tvrzení "pokud vím..."?

"Seberu krev, udělám kosti
a stvořím lidskou bytost,
nechť její jméno je člověk!"


Když už tedy Marduka jmenujete (vy i pan udo), možná byste měl vědět, že vámi citované ideologie byly a jsou právě pod jeho "vlajkou".
Nebo - co nechápu v dialogu mezi vámi a udem? Nepročítala jsem celou diskusi. Jen mě to "jméno" zarazilo. Dokonce ho někdo použil i jako nick v diskusi.

248735

22.07.2011 21:36

NATO bude v Libyi poraženo

RE: O co jde bylo jasné hned

Lin 85.?.?.?

Vidíte, jak se "věci" dějí rychle. Máte pravdu - válka je vůl a o tu asi také jde. Psala jsem, že mají v plánu pozemní invazi do Libye - a dneska "teroristický útok" v Norsku. "Odborníci" říkají, že jde o pomstu "libyjských radikálních skupin za zapojení Norska do aktivit v Libyi".
Je zvláštní, když jakýsi "odborník" Robin Simcox říká, že je to "akce" Al-Kaidy.
Nějak se, chlapci, nemůžou dohodnout. [oči v sloup] S Al-Kajdou přeci bojují bok po boku právě v Libyi a nyní jsou to "bojovníci za demokracii". Takže předpokládám, že černý Petr fakt zůstane plukovníkovi. A plán pozemní invaze může nabrat čerstvý vítr "pomsty za Oslo".

248738

23.07.2011 12:21

NATO bude v Libyi poraženo

RE: O co jde bylo jasné hned

Lin 85.?.?.?

"Jasno"... Možná vy, ale já se v tom plácám. [velký smích] Plukovník je ze hry, takže jiný motiv? Já vím, naznačujete ho, to jsem ještě byla schopná pobrat. [smích] Spíš bych potřebovala pomoci s "jiným fantem"... nevím, co s ním.
Vyhrabala jsem, že Anderse spojují s neznámým norským blogerem Fjordmanem (neříkají, jestli je spojení jen jako "inspirace" nebo je to přímo on). Je o něm i na Wiki, zvláštní, že už je tam i Anders. Fjordman se orientuje na tzv. vídeňskou právní školu (normativismus = orientace na tradiční římské právo) a za důvod ničení Evropy pokládá školu frankfurtsku (neomarxističtí sociologové a psychologové = rovnost). Dokonce vydal i knihu "Porážka Eurábie", měl hodně "myšlenkových" ctitelů. Dost často ho citovaly a překládaly různé "spolky" , viz třeba namátkou tady .
O Fjordmanovi toho moc známého není. Jestli jsem vygůglila dobře, má finanční vzdělání, svůj první milion vydělal již ve 24 letech, podniká také v oboru sociálních sítí, webů. A - má své přátele i v "politických kruzích". Jakých, nevím. Boj za záchranu "bílé Evropy" zpracoval do sedmi bodů:

1) Kulturní konzervatismus (antimultikultularismus), 2) Protiislamizace, 3) Antirasismus, 4) Protiautoritářství, 5) Proizraelství, 6) Obrana křesťanství a jeho hodnot, 7) Zničení myšlenek frankfurtské školy

Tak...vážně nevím, co si o tom všem myslet. Možná moc kombinuju. [smích] Ale každopádně jsem zvědavá, jak se to bude vrbit. Nezdá se mi vůbec pravděpodobné nějaké "pominutí smyslů", kdy jeden (a velmi inteligentní) nastoupí a zmasakruje tolik lidí. A ještě k tomu "svých".

248784

23.07.2011 13:17

Vytváření místa pro revizionisty

RE: I Marduk by se radoval z revizionismu?

Lin 85.?.?.?

Děkuju za odpověď. Ale omlouvám se, na Marduka koukám jinak. Vycházím z Enúma Eliš, kde je Marduk vykreslen jako syn otcovraha a pěkného intrikána (evokuje Saturn). Pak (cituji):
11 nepřátelských bohů chytí do sítě. Kingu je zabit a Marduk získává Tabulku osudů. Pak Marduk roztříští Tiámatě lebku, protne její žíly a rozetne ji vpůli. Z jedné poloviny učiní střechu oblohy, z druhé učiní zemi, která vespod zadrží podzemní vody. Z krve mrtvého Kingua je stvořeno lidstvo. Vděční bohové pak konají poslední práci - budují Babylón. Pak již navždy jejich práci přebírá člověk.
A Marduk byl hlavním bohem Babylonu. Odtud nejvíc čerpali hebrejové (dalším je náboženství peršanů = zoroastrismus, kde se i odborníci přou, co je ještě perské a co už hebrejské).
Odpověď boha Mojžíšovi (který se ptal na jméno) byla Eyah Asher Eyah, což se překládá v Bibli jako "jsem ten, který jsem". Ovšem dá se vykládat také jako "jsem ten, který je zván Eyah". A kdo byl Eyah (Ea)? No... přeci Mardukův otec. Ten, který zabil svého otce Apsú. I biblický Noe byl vlastně sumerským Utnapištim, jméno Marduk je dodnes "modifikované" do Mordechaje. Možná byste měl vědět, že hebrejské náboženství nebylo jednotné a ovlivňovala ho mnohá vyhnanství (myslím tím roky daleko za nulu). O to, že nakonec "vyhrál" velmi ortodoxní směr, ze zasloužili právě navrátilci ze Sumeru. Byli velmi nesmiřitelní, netolerantní, až agresívní (myslím tím k vlastním). Zavedli "radikální" lidské oběti.
Od bojovníků, kteří se účastnili boje, oddělíš dávku pro Hospodina po jednom z pěti set, jak z lidí, tak i skotu, oslů, ovcí a koz. Vezmete je z jejich poloviny a dáš je knězi Eleazarovi jako Hospodinovu oběť pozdvihování.
("pokyn" Yahweho Mojžíšovi po vítězství nad Midjánci)
Dětské i dospělácké oběti byly Yahwemu přinášeny ještě v 7.stol.př.n.l. Upalováni na tófetu, ohnivém obětišti - odtud také slovo holocaust (=zápalná oběť) - viz Izaiáš:
Dáte se do zpěvu jako v noci, kdy se zasvěcuje svátek, srdce se naplní radostí jako tomu, kdo jde za zvuku píšťal, aby vstoupil na Hospodinovu horu, ke Skále Izraele. Hospodin se ohlásí svým velebným hlasem, dá pocítit svou dopadající paži v prudkém hněvu, v plameni sžírajícího ohně, blýskáním a průtrží mračen a kamenným krupobitím. Ašúr, jenž jiné bil holí, zděsí se Hospodinova hlasu. Každé švihnutí metlou, které mu Hospodin zasadí, dopadne za zvuku bubínků a citar; vybojuje proti němu bitvy pouhým mávnutím ruky. Neboť odedávna je už připraven Tófet, žároviště hluboké a široké, pro zápalnou oběť. Na jeho hranici je mnoho ohně a dříví, jako proud síry je zapálí dech Hospodinův.

248790

24.07.2011 15:44

NATO bude v Libyi poraženo

RE: O co jde bylo jasné hned

Lin 85.?.?.?

Jo, je to moc divné. A všechno to okolo, co se píše nyní. Jsou citované jakési "deníčky z netu", přitom po události po události psali, že se nikde moc nevyjadřoval. I ta věta o "víře a zájmech" byla na na stránkách, založených až 17.7.
Je brzo hodnotit nebo dělat závěry. Jen mi příjde hodně divné, že s "plánem" udělat "čistku", se budu okatě producírovat na netu. Zkuste si psát na blogu nebo sociální síti, že sháníte granáty, pancéřovku, palné zbraně, výbušniny. Detailně popisujte, jak se snažíte "navazovat kontakty" a pocestujete proto až kamsi do Tramtárie, abyste nakonec s úlevou zjistil, že seženete snáz doma. Zkuste se "svěřovat", jak hodláte "očistit svou zemi" od přistěhovalců a "udělat pořádek. Uveřejňujte všude své fotky v zednářském úboru, v uniformě, v neoprénu a se zbraněmi v ruce (tedy ne s harpunou nebo kouzelnickou hůlkou).
To je na hlavu ... [zmaten]

248839

24.07.2011 16:31

NATO bude v Libyi poraženo

RE: O co jde bylo jasné hned

Lin 85.?.?.?

Však jo, dohady. Já taky jen dohaduju. [smích] Zatím jen "shromažďuju" a snažím se "přehrabovat" = co najdu. Tak jestli můžu, seznámím "s úlovky". [smích]
Vytipován - beru. Je jako vystřižený z letáku na "nordickou rasu". Navíc žádná socka. Inteligentní, vzdělaný, podnikající... - prototyp střední třídy. Prý extrémní pravičák (co to je [zmaten] ) a "ortodoxní křesťan". Takže určitě "mezník". Máme tu nový druh teroristy. Běloch, pěkného a slušného vzhledu, vzdělaný, věřící křesťan, živící se sám, žijící ve slušných (nenuzných) sociálních poměrech. Zatím se nám neobjevily žádné stóry z krušného dětství rozvrácené nebo asociální rodiny. Navíc - pravičák, zastánce klasických hodnot, konzervativec, obdivovatel vídeňské školy. To je "pokrok", protože "bílý terorista" byl vždy jen asociální "extrémní levičák".
Úplně "šoking" je příslušnost k zednářům. Souhlasím, že uniforma poldy v masakru měla své symbolické místo.
Už jsem psala výše Luxorovi, jak moc podivné jsou jeho "deníčky". Muž prý ochotně s policií spolupracuje, vzdal se bez boje a opakuje cosi "bylo to nutné, ale očistí mě to".
Někde na Prisonplanet (a teď to nemůžu najít) jsem četla, že policisté vyrazili na ostrov až 50 minut po prvním oznámení střelby na ostrově. Ještě stojí za připomínku, že na onom "politickém fóru" mláděže se řešil HLAVNÉ postoj Norska k Izraeli, jak zachránit Gazu, kdy a zda vůbec uznat Palestinu.
Ale podle toho, co se píše, to opravdu všechno nahrává vašemu předpokladu o "obrázku fanatického magora". Mír nebyl zrušen jen s Araby. Podle mého to vypadá i na zrušení míru v Evropě (narážím na "nový prototyp atentátníka" ). Naše domácí scéna hodně napověděla, když oznámila, jak hodlá "zvýšit ostrahu ústavních činitelů a budov, důležitých pro chod státu". Hehe, žádní "občani v ohrožení" - ti jsou jim šumák. V souvislosti s nedávnými evropskými stávkami to je docela zajímavé "opatření". [smích]
Ještě na závěr: ty obrázky Putina moc nechápu. Asi budete muset přímo kopnout. [velký smích] Jasně, že Rusko spolupracuje a nejvíce snad s Německem. Je to celkem logické - proč. Poslední (nejmenší) obrázek zase chápu až moc dobře. K tomu dochází - nyní se vedou "boje" hlavně v Bělorusku. Mj. - o konkordát s Vatikánem se "snažíme" u nás již delší dobu.
Jsem zvědavá, "co vy na to" a jak moc jsem mimo.

248843

24.07.2011 16:52

NATO bude v Libyi poraženo

RE: Jo - a zapomněla jsem

Lin 85.?.?.?

Snaha dát rovnítko mezi Anderse a Fjordmana taky nevyšla. Ozval se. Prý je v šoku a snaží se pochopit nepochopitelné. Jeho články i kniha neměly být v žádném případě výzvou k násilí a "cesta střelce" je jeho vlastní cestou, ne Fjormanovou. Osobně znal alespoň jednoho člověka z ostrova, který se musel před střelcem skrývat. (viz Gates of Vienna )

248844

24.07.2011 16:55

NATO bude v Libyi poraženo

RE: O co jde bylo jasné hned

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Antiseptiku. [smích] Mám dojem, že zmatené "info" je od počátku roku docela běžné. Někdy to zní až směšně. Viz - arabské jaro, Libye, dopadení bin Ládina (tam to bylo obzvláště "vydařené" ) .

248845

24.07.2011 19:43

NATO bude v Libyi poraženo

RE: O co jde bylo jasné hned

Lin 85.?.?.?

Tak... teď jsem trocha v rozpacích. [oči v sloup]
Na Novinkách tohle sice píšou, ale v dřívějším článku ("Bylo to hrůzné, ale nutné.." ) píšou úplně něco jiného:
"Breivik před útokem zveřejnil svůj manifest namířený proti muslimům a mimo jiné prozradil, že navštívil i Prahu, kde chtěl kontaktovat gang Hell's Angels."
Tak.. z čeho jsem čerpala? Hlavně ze stránek blogerů - viz Fjordman a odkaz na Gates of Vienna (v příspěvku níže).
Text "epos" EDN byl celý uveřejněný v pdf, našla jsem ho hned po zveřejnění jména střelce a než cokoliv "z deníčků" začala psát média. Bylo to v angličtině a jen obsah zabíral x-stránek. Nečetla jsem to, jen pár větiček, které na mě působily jako sbírka všeho možného. Nic "deníčkového" jsem tam po "prolétnutí" neviděla, jen samé názorové věci". Takže skutečně nemůžu říct, jestli tam bylo všechno to, co citují média - nebo jestli má norská policie ještě "jiné zdroje".
Ten Slaughter to jako stáhl odkud, když to bylo soukromé a má to jen norská policie? To mu to jako dali? Americkému blogerovi? [smích]
Na netu bylo více věcí k Andersovi. Některé již zmizely. Pravda - do jeho střelby nikdo z nás tady netušil, že takový člověk je a cosi píše. A tak těžko mohl znát. Co ale píší blogeři, Anders nikdy nevystupoval násilně, militantně nebo fanaticky. Jakýsi jeho kamarád popisuje, že to byl úplně normální kluk.
No... dneska T.Spencerová píše, že věta "bylo to hrůzné, ale nutné" je citací úplně někoho jiného - "bombážníka Kaczynskeho". Dál se prý v "eposu" vyskytují citace V.Klause nebo dokonce Maa. To už je trochu moc na můj vkus. [smích]
Jo - a prý autentické komentáře Anderse jsou tu (Document.no, což jsou specificky zaměřené web stránky).
Jen ještě k tomu "americkému blogerovi"... Je zvláštní, že právě od amerických blogerů vyšla ona "zpráva", která okamžitě po zveřejnění jména Anders dala rovnítko mezi jeho a Fjordmana.
Jinak... jsem si vědomá, že to, co tu teď píšu, může být zítra jinak. Taky čerpám jen z netu a zprávy jsou dost protichůdné.

248852

24.07.2011 22:14

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

No... jdete na to zhurta

Lin 85.?.?.?

Nezlobte se, ale... Koukl jste na všechny dostupné informace? Vy skutečně pokládáte Andersův masakr za čin sólo vraha? Tak... to nemám slov a hodně se divím. [zmaten]
Vladimíre, už je to, že policajtský vrtulník pořídí fotky Anderse, jak chodí po pobřeží a střílí do ležících těl, je MOC divný. Ne to, že udělá fotky, ale že toho hajzla (který se vůbec neskrýval, neutíkal), neodbachne. Vrazi, přistižení při masakru a v dostřelu policejních zbraní, se střílejí a ne že se další hodinu "loví". Přečtěte si, co vypisují z jeho "deníku" . Zbraně měl podle něj ukryté již od července minulého roku - a přitom si jel v září minulého roku do Prahy "nakupovat". Jak asi dopravil ty nálože do centra Osla k vládním budovám? To jako v Norsku nikdo vládní budovy nehlídá? Přitom se odborníci vyjádřili, že výbušnina musela být i v podzemí. Je tam tolik ALE, že vyšinutý sólista je poslední, co by mě napadlo.
Víc nebudu vypisovat. Překvapil jste mě. Píšete totiž přesně to, co bylo jedním z cílů tohoto činu.

248869

25.07.2011 10:41

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: No... jdete na to zhurta

Lin 85.?.?.?

Tak jo... mám dneska volno, obětuju teda část dopoledne netu.
Nebudu vás přesvědčovat. Sama nemám jasno, řídím se v téhle "fázi" spíš jen intuicí. Nemám patent na pravdu.
V Oslu se jednalo o sérii výbuchů, vypověděli to svědci, uveřejnila i naše média. Nemám ověřeno, ale v sobotu se měly ve vládních budovách ještě najít nevybuchlé nálože. Informaci nemám z Prisonplanet.
Bomby byly i na ostrově. Jak se tam dostaly? Den před útokem byl na ostrově "návštěvou" norský ministr zahraničí a strávil tam celkem dost času. Předpokládám, že tam nebyl sám. Kdy si tam tedy Anders ty bomby nachystal, když v pátek měl plné ruce práce v Oslu? Nebo je "líčil" dopředu? Tak proč o tom není zmínka v jeho přesném "deníčku"?
Šok policajtů - dobrý. Nejsou kovbojvé. Naši taky ne a přesto by v téhle chvíli zasáhli co nejpřesnější ranou. Právě proto, že šlo o pokračující masakr dětí. Dál nebudu rozebírat, jen připomenu nevyjasněnou okolnost, že "chyběl vrtulník" i loď. Ještě připomenu zvláštní okolnost, že od ostrova se "ztratila" loď, která tam byla jako spojnice mezi ostrovem a břehem k dispozici stále (pro případ nepředvídatelných okolností).
I když Norové nejsou tak úzkostliví jako třeba amíci, v případě, že se jedná o tábor dětí, jsou bežnou praxí přítomnost dospělých a určitá bezpečnostní opatření.
A teď ke konspiraci. Nemám to slovo ráda, protože dnešní smysl odporuje významu slova. Konspirace je tajné spolčení s určitým cílem. Nekonspiruju - veřejně hodnotím dostupné informace.
K Andersovi - podařilo se mi opět najít ten jeho "epos" (jinde). Znovu jsem se do něj koukla a ždibínek přečetla. Je to pro mě složité, protože engliš umím spíš nic než moc. Ale co mi "padlo pod oko", podporuje mou tezi "cíle". On tam totiž jako marxisty označuje skoro všechny současné politiky, včetně Obamy. Také tam přesně píše o "frankfurtské škole" (co to je jsem objasňovala v jiném komentáři) a cíli zničit ji. Jinak je celý "epos" plný nejen přesných rozborů Koránu, ale také návodů na výrobu výbušnin a mnoha fází "záchrany Evropy a očištění od marxistů". Také jsem se dočetla, že původně chtěl zastihnout na ostrově Brundtlandovou, ale jaksi se zdržel, takže odjela dřív, než on dorazil.
- pokr.-

248940

25.07.2011 10:54

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: No... jdete na to zhurta

Lin 85.?.?.?

-pokr.-
Nic vás nenapadá? Ani ohledně toho "eposu" (je stěží k uvěření, že to psal sám), ani "zvláštností", že to dopředu uveřejnil? Ani ohledně fotek a "nenápadného" vyzdvihování křesťanského fundamentalisty, zednáře, pravicového extrémisty, vysokého blonďáka nordických rysů? Možná vás napadne podle toho, co se bude dít dál.
Naznačím jen to, že Anders vlastně zastával názory, se kterými by dneska souhlasila většina (nejen) evropské populace. Vy sám obdivujete Klause jako euroskeptika a nedávno jste tu vyložil výčet toho, o co se dle vás zasloužil.
Podobné věci říká i Ron Paul nebo Nigel Farage (o marxistech v EU) nebo jiní zastánci konzervativní vídeňské školy.
Ještě nic?
No... snad to příjde. [smích] Nakopnu = po Andersovi budou všichni s myšlenkami Rona Paula nebo Nigela Farage pokládáni za nebezpečné teroristy. Také všichni zastánci tradičních hodnot, národních kultur, nádnárodní identity. S odsudkem křesťana to nebude tak horké, proto byl Anders vyobrazený jako zednář.
V článku jste se ptal "kolik Andersů je mezi námi". Říkám vám, že všichni jsme potencionální Andersové. A v tom je celý "vtip" akce Norsko. I země nebyla vybraná náhodně.

248943

25.07.2011 10:58

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: No... jdete na to zhurta

Lin 85.?.?.?

...mělo být "národní identity".
Pro zájemce fouknu odkaz na ten "epos" do sekce zajímavé. Můžete číst a hledat. Já to v těch stovkách stránek nezvládám.

248944

25.07.2011 11:00

NATO bude v Libyi poraženo

RE: O co jde bylo jasné hned

Lin 85.?.?.?

Aha... "větve" mi to vysvětlují a dává to smysl. Díky moc, to jsem nevěděla. [smích]

248945

25.07.2011 16:46

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: No... jdete na to zhurta

Lin 85.?.?.?

Dobrý den, hábéčko. Je mi taky smutno a pokračovat se mi vůbec nechce. Pro jistotu dodávám, že je mi smutno ze stáletrvající absence přemýšlení - to jen aby někdo nevydedukoval, že je mi snad líto toho hajzla. I když pokroky v myšlení jsou vidět, pořád je to málo. [pláč]
Už včera jste přispěl, že mi "to zapadlo". Celkem jasný obrázek, který se (zatím) dalšími zprávami jen stmeluje, ne rozpadá. "Zapadly" i události, které se staly před mnoha měsíci. Island, Španělsko, Řecko a dokonce i ČR... snad se moc nezmýlím, když napíšu, že "doba si žádala svého Anderse". Evropu si rozvracet nedáme! Daně se musejí ještě zvýšit, aparát posílit a všichni se budeme navzájem sledovat a práskat, protože všichni jsme potencionálně nebezpeční pro společnost!
Nejvíc smutné je pro mě zjištění, že se "přidal" i p.Stwora se svou agitkou "rozdáme si zbraně, abychom se ochránili".
A jak Klause nesnáším, tady je mi ho líto, protože byl (stejně jako jiní) "vhodně" využitý.
A Norsko? Sbohem, staré Norsko, oázo klidu a důstojného života, za kterým odcházelo i mnoho našich.

Hábéčko, mockrát děkuju.

248989

25.07.2011 20:11

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: O ČEM SE NEMLUVÍ

Lin 85.?.?.?

Oto, a jak si představujete to zajištění bezpečnosti? Myslíte si, že vás stát (potažmo policie) ochrání před vším? Však vás může bacit po hlavě třeba váš soused, kolega, manželka... Strach před terorismem je uměle živený. Máte mnohem vyšší pravděpodobnost, že zahynete při dopravní nehodě než že zahynete při řádění teroristy.
Nebo rukou nějakého toho přistěhovalce.
Pokud se takhle začnete bát lidí a s obavami budete koukat na každého na ulici, ještě si k sobě násilníka přitáhnete (to jen na okraj, nemusíte tomu rozumět).
Norsko byla jedna z nejbezpečnějších zemí i přesto, že neměli žádná výrazná "bezpečnostní opatření". Sám si najděte, že nekecá, na netu je to skoro v každém cestovním průvodci. Lidi tam totiž dodržujou pravidla i BEZ policejní represe - sami a dobrovolně. Proč?
Někdy v r. 2008 dělala jakási prof.ekonomiky L.Corrado v Evropě výzkum (bůhví, za jakým účelem), kde jsou lidé nejzdravější a nejspokojenější s životem, kde se dožívají nejvyššího věku. Čekalo se, že to bude jih Evropy, středomořské státy. Ale ouha. Vítězně z toho vyšel sever - Norsko, Finsko, Švédsko, Dánsko.
Bádala tedy dál a zjistila, že spokojený, zdravý a dlouhý občanský život leží na těchto bodech:
- důvěra ve státní správu (vedení státu obecně)
- vymahatelnost práva, spravedlnost (a dobrá práce) soudů
- dobré mezilidské vztahy (důvěra mezi občany, sounáležitost).
A máte pravdu, že Norsko je jednou ze zemí, která se musí starat o kvanta uprchlíků. Ne že by zas tak moc chtěli, částečně to mají "direktivně" z EU, ač nejsou členy (viz nedávná roztržka s Itálií nad přijímáním uprchlíků z Afriky).
Jenže - neslyšíte (nečtete) nic o vzájemné nenávisti, nepokojích, protestech atd. Tak asi to umějí líp, než my - nebo Francie, Itálie, Německo.
Každopádně jsou eskadry policajtů v ulicích znakem despotismu a nestability země - ne její bezpečnosti. Ono je totiž daleko víc rozhodující, jestli vám policajt pomůže, pokud potřebujete.

249016

25.07.2011 21:32

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: Hodinu před výbuchem poslal Breivik email Isaaku Nygrenovi

Lin 85.?.?.?

Jéžiš.. [oči v sloup]
Napsala jsem vm něco k těm stránkám a zase jsem "vypadla". Takže opět - anonym jsem já.

249025

26.07.2011 17:29

Ještě jednou masový vrah Breivik

Docela dobrý

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Vladimíre, a koukám jak ... Vy jste vystavěl na mých otázkách skoro celý článek. Je tam toho hrozně moc, nevím, jestli na všechno zareaguju.
A aby nedošlo k omylu, napíšu:
Neškatulkuju vás, článek jsem neznámkovala. To, čím jste mě překvapil, nebyl "názor" (=jak to celé vidíte vy), ale reakce (= "rozdejme si zbraně" ). Podle mého úplně mimo a přesně ve smyslu cíle "akce Norsko" = rozšířit strach, posílit nedůvěru. Sám jste v tom prvním článku napsal něco ve smyslu "kolik se asi mezi námi skrývá Breiviků". A reagujete "rozdejme si zbraně" = dejme je i těm, které "nerozeznáme", tj. všem pečlivě se skrývajícím magorům.
Tak...tohle je onen moment, který mě u vás nemile překvapil.
Nevím, jestli víte, ale jak už jsem psala, potencionálním Andersem jsme každý. Nejen že společnost je plná psychopatů (= tam spadají také sociopaté, tj. valná většina naší politické scény, včetně Klause), ale tlak, který naše "civilizace" vytváří, stresuje do extrémů. Zažeňte mírumilovný zvíře do kouta, nedejte mu hnout, mávejte nad ním klackem, řvěte, nedejte mu odpočinout, útočte (i náznaky) - a uvidíte, co se stane. Stejně tak se chová i člověk.
Takže dneska není až tak neobvyklé, že někomu rupne v kouli a udělá "něco", co by jinak neudělal.
A vy do téhle "mely" voláte po zbraních mezi lidmi.
Jo... norksý polda díky klidu a jakés takés pohodě, která tam ve společnosti vládne, běžně chodí po ulicích bez bouchačky. Také politici se běžně pohybují mezi lidmi bez ochranky. To je známka zdravé společnosti. Minimum kamer, ponižujících kontrol. Říkali - nebojíme se, Norsko je otevřená a mírumilovná země.
A to teď přestane. Někomu to asi moc a moc vadilo. "Někdo" byl bez sebe vzteky, že nešmírujou a nebojí se. Neustále připomínal - berte terorismus vážně, musíte proti němu bojovat, nebo se vám to vymstí.
Včera byl v ulicích Norska "vzpomínkový večer". V tom masakru přišla o bratra i členka královské rodiny. Její manžel řekl lidem moc krásná slova. Jen je přetlumočím, nepamatuju přesně. Řekl něco ve smyslu - stále se nebojíme, i přes to, co se stalo. Nevyděsíte nás, my nemáme strach. Zaútočili jste na samou podstatu Norska - a my vám dnes odpovídáme. Pochodněmi, růžemi a láskou.
(ještě si napíšu něco k Andersovi, ale do dalšího komentáře)

249140

26.07.2011 18:07

Ještě jednou masový vrah Breivik

Švédské noviny jsou prima

Lin 85.?.?.?

Včera jsem tu v jednom linku našla odkaz na švédské noviny. No... úplně jiný obrázek, než naše "vody". U nás to asi všichni přebírají z jednoho zdroje. Pokusím se podělit, protože je to fakt zajímavý.
Po těch všech zmatcích jsem se dozvěděla, že na ostrově nakonec žádné bomby nebyly a obětí je (znovu) 93. Norská policie je asi v pěkným presu, protože dneska už odmítla dávat informace, stále má několik pohřešovaných a stále se "upřesňuje" i co do zbraní a bomb. V centu Osla byly prokazatelně dvě bomby, je ale předpoklad, že se najdou ještě další v budovách (nemají je dosud prozkoumané).
Andersův advokát je zoufalý, protože nemůže svého klienta "pochopit". Zvláštní, že si ho Anders vybral sám, ačkoliv se neznají, právník tvrdí, že ho nikdy neviděl. Včera, když šel k soudu, na něj lidé pokřikovali "a pozdravujte svého klienta, ať táhne do prdele!"
Dneska Anders tvrdil, že ho ve vězení podrobili mučení, obhájce i policie to odmítají. Anders bude zkoumán psychiatry, protože podle obhájce je magor, což ale odmítá norský odborník na "profily pachatelů". Velice zvláštní "okolnosti" se vynořují. [smích] Anders sice uznal, že oba činy spáchal, odmítá ale svou vinu, ač lituje, že musel zabít tolik lidí. Říká, že miluje Norsko a Nory a právě proto to musel udělat. Stále trvá na "organizaci" a odmítá specifikovat. On prý "jen" začal válku, která bude trvat mnoho desetiletí a lidé teprve za šedesát let pochopí, o co vlastně jde. Svěřil se obhájci, že ho chtějí zabít, že se soudu možná ani nedožije.
Odborník na profily tvrdí, že Anders blázen není. Jde o narušenou a "vyhraněnou" osobnost s černobílým viděním světa, s nízkou mírou empatie, s neobvyklým sebevědomím (nadhodnocení sebe sama, nezvládnuté ego, sobectví) a kategorickým myšlením. Jeho vidění světa prý se vymyká chápání, stojí na "zvláštních" (blíže nespecifikovaných) hodnotách.
No... tak se nám to pěkně rýsuje. [smích]
A jsem opravdu moc zvědavá, jak se objasní ty "finnční zdroje" na celou akci, když Anders byl podle ofic údajů vlastně "podporář".
Omlouvám se Vladimírovi, že mu kazím jeho článek, ale tohle jsem si pro sebe nechat nechtěla. [smích]

249144

26.07.2011 18:12

Ještě jednou masový vrah Breivik

RE: Něco se bude dít s imigranty a imigrační politikou

Lin 85.?.?.?

Hezké. [smích] Takže přesně to, co říká hábéčko.

249145

26.07.2011 21:51

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: No... jdete na to zhurta

Lin 85.?.?.?

Janko, za blázna vás nemám. Někdy vám hůř rozumím, ale to je "má věc". A taky jsem svůj "povzdech" nemyslela na nějakou mlčící nebo nereagující skupinu. Jen mě prostě dost zarmoutilo, jak snadno se ještě dá přebírat mediální obrázek "osamoceného šílence" z Norska - viz některé komentáře (a p.Stwora taky - viz jeho další článek). Můžu se mýlit, vím. Ale zatím nemám žádný důvod měnit ten svůj "obrázek" Anderse.
Mnozí mě tu zas potěšili (viz jako p.Kysučan) - tak je to asi jedna jedna. [smích]
Mějte se fajn. [smích]

249158

27.07.2011 14:30

Ještě jednou masový vrah Breivik

RE: penize, nicotin, anabolika

Lin 85.?.?.?

No jo, no... to tvrdí on, že je milionářem a vlastní dokonce 4 firmy. Ovšem - podle norských daňových úřadů je všechno jinak. Proto se to prošetřuje. Zatím (pokud mi to neuteklo) nejsou známá ani jména jeho firem a ani to, kde vlastně jsou.

249224

27.07.2011 14:53

Ještě jednou masový vrah Breivik

RE: Test

Lin 85.?.?.?

Tak...tady úplně souhlasím. To, co píšete, je přesně to, nad čím jsem tady "hořekovala" (že lidé stále ještě skáčou na "hry" ).
Škatulky jsou osvědčené, jsou klínem, vráženým mezi lidi už po tisíciletí. Mně je taky jedno, pod jakým "praporem" kdo sedí a podle něj nesoudím. Když to řeknu vzletně - sepsat smlouvu s ďáblem může kdokoliv, ať se hlásí tam nebo tam. Protože "hlásit se k praporu" je úplně nepodstatné.
A "Norsko" už nese své ovoce.
Musíme změnit přístup k imigrantům, musíme posílit kontroly, musíme kontrolovat účty uživatelů netu, musíme posílit policejní kontroly, musíme se bránit, chránit, zničit...
A do toho všeho "hrdinný boj Anderse proti levičáckému jedu" - a vypatlanci všech zemí, včetně ČR, Anderse oslavují jako hrdinu, nositele "evropských myšlenek", bojovníka za zachování "bílé Evropy".

249226

27.07.2011 15:30

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: O ČEM SE NEMLUVÍ

Lin 85.?.?.?

Děkuju za podporu a uznání, ale nevím, jsem z toho rozpačitá. Jen abyste ještě nelitoval...[smích]
S "dvěma kmeny" nesouhlasím, mám totiž stejný názor (spíš tedy přesvědčení), že to naopak fungovalo a moc dobře. Do té doby, než přišel kdosi třetí "s klínem". Je to totiž vcelku jednoduché a osvědčilo se. Ten třetí systematicky našeptává jedné i druhé straně, sám vystupuje jako přítel obou stran a "jde mu o dobro".
S onou "bílou rasou" samozřejmě, pravdu mít můžete. Má dost těžké podmínky. A s tím zbytkem vašeho komentáře moc nesouhlasím.
Islám není nebezpečnější o nic víc, než jiná náboženství. Vymyté kebule najdete úplně všude, "druhem" náboženství to není. Mně osobně je úplně jedno, kde se kdo klaní, kleká a mlátí sebou o zem. Už jsem tu několikrát psala, že já náboženství k životu nepotřebuju a duchovnost je pro mě intimní záležitost. Nepotřebuju prostředníka, kostel, mešitu nebo nějaký ašrám. Islám že je státní zřízení? Tak... to nevím, jak jste na to přišel.
Pokusím se vrátit k "norskému střelci". Je mi divné, že pokud takový čin spáchá v "bílé" společnosti běloch (tj. jeden z nás), okamžitě se začne zkoumat "psychický stav", analyzuje se jeho dětství, rodina, případná traumata, pohnutky. "Bílá" společnost reaguje - šílenec, magor, spodina - jinak to není možné. Když něco takového udělá "neběloch", okamžitě je to terorista, který k tomu má od narození sklony, protože nenávidí bílé. A jeho "historií" - pohnutkami, prostředím, ve kterém vyrůstal atd. - se nikdo nezaobírá.
Nevím, jestli je dost jasné, co chci říct. Jde mi o to, že máme jako "bílí" sklon k vytěsňování negativních obrázků naší vlastní společnosti. Chceme se vidět lepší, než jsme.
Po masakru se objevilo pár článků s tématem, "jak je smutné, že Breivik musel upozornit na problémy společnosti takovým činem" . Hm... třeba takový muslimský atentátník může upozorňovat "do roztrhání těla" - a neslyší nikdo.

249229

28.07.2011 12:12

Breivikův čin pod Occamovou břitvou

RE: Port Arthur - ucme se z historie!

Lin 85.?.?.?

Superman? Nene... pod Occamovou břitvou mi z toho vychází jedině Chuck Norris!

249307

Hehe... i tak to v budoucnu může být. [smích]
Však on je Breivik takový hodný kluk... maminčin mazánek, vzorný občan, charismatický člověk... (tak je popisovaný těmi, kteří ho znali).
"Sto procent Breivikových idejí je správných, některé jsou dokonce vynikající!"
To říká M.Borghezio, člen parlamentního výboru EU pro lidská práva, spravedlnost a vnitřní záležitosti.
No... a aby toho chaosu nebylo málo, v některých zemích hrozí za "podporu eposu" Breivika celkem vysoké tresty.

249312

28.07.2011 12:51

Ještě jednou masový vrah Breivik

RE: Test

Lin 85.?.?.?

Fundamentalista Hus mě teda fakt odrovnal... [chechtot] No jo, ti heretici, čeští nacionalisti... Zapomněl jste napsat, že se po Husovi napravili, pochopili své poblouznění a po několika staletích (konečně) vyobcovali ze svého středu mnohé fundamentalisitické šlechtice a pomatence typu J.A.Komenský.
Film jsem viděla, ale přiznávám, že jsem si z něj vzala něco jiného, "váš pohled" mi unikl. Já si z toho vzala celou tu blamáž křížových výprav.
Nevím, jestli mám správné info, ale podle nich to bylo celé takové "divné". První křižáci byli překvapení, s čím (kým) se setkali, sice jiná kultura, ale ne "primitivní barbaři" (jak jim doma říkali). Zjistili, že se s "barbary" dá docela dobře vyjít, obchodovat a také učit se tomu, nad čím Evropan zůstal v úžasu. Ti první, kteří se pak vrátili domů, byli nejen bohatí majetkem, ale také "pohledem na svět", který nezřídka začali uplatňovat i na svých panstvích.
No... a na závěr jen takovou maličkost. V úvodu filmu se říká cosi, že Evropa "byla zdecimovaná, vyhladovělá, rozvrácená" atd. Z čeho? [smích] Já jen... docela mi chybí "zmapování" celé druhé půlky prvního tisíciletí... jsou jen velmi sporé "zprávy" , ač v té době již bývalo zvykem zaznamenávat kdeco. A pak ten "nešťastný a krvavý" rok 1066...
No jo je to velmi zajímavé... a škoda, že máte do dalšího měsíce utrum.

249315

28.07.2011 13:41

Ještě jednou masový vrah Breivik

RE: Test

Lin 85.?.?.?

Tři palce... tedy i jeden "nožní"... to je celkem náročné. [smích]
Já nevím, jestli zrovna "bojuju za pravdu". Snažím se dělat to, co pokládám ze svého hlediska za dobré. S nepochopením a diskreditací se počítá, pochybnosti jsou přirozené.
Já taky děkuju a zdravím (a vaše příspěvky ráda čtu)...[smích]

249318

29.07.2011 12:44

Nývlt v Austrálii

Teorie Nývltů...

Lin 85.?.?.?

... ale zcela zásadně mění situaci! A mnohé u naší současné vrchnosti vysvětluje.
Díky, autore za skvělý postřeh. Že mě to hned nenapadlo. Přitom má použití Nývltů a Macháňů tak bohatou a dlouhou tradici. Jsem zlomena bolem, že jsem přehlédla poselství největšího z Čechů, dané nám v minulosti k užitku. [oči v sloup]

249387

30.07.2011 10:42

Breivik není superman

Tak ještě jednou

Lin 85.?.?.?

Napsal jsem "panu Svobodovi", ale zas jsem od toho odbíhala tak dlouho, až vypadlo přihlášení... [oči v sloup]
A ještě k Breivikovi - stojím si na svém, že to žádný blázen není, odmítám, že "chtěl upozornit společnost, aby ho slyšela". To je možné i jinak - viz Fjordman, který našel mnoho "ctitelů" svých myšlenek jen díky netu. Breivik ale žádnou svou "vizi" neměl, žádné své vlastní myšlenky, žádný "návod na změnu" . Takže těžko by něco na "veřejném fóru" obhajoval.

249431

30.07.2011 11:36

5000 stromů

Co s tím?

Lin 85.?.?.?

K tomuhle nějak nevím, jak se postavit. Začnu ze široka.
Kůrovec a špatné lesní hospodaření není žádná novinka "naší doby". V knize M.Nevrlého (o Jizerských horách) se můžeme dočíst, že v daleké minulosti také měli "problém" s lesem.
Snad první dal Jizerkám "na prdel" Valdštejn. Dal vykácet ohromné plochy na stavby domů na svých majetcích - hlavně v Jičíně, Praze, Liberci. Protože potřeboval mnoho surovin také pro svou armádu, vzniklo v JH mnoho hamrů, kde se zpracovávala železná ruda. Hamry potřebovaly dřevěné uhlí - takže opět kácení stromů. Když panství pod JH převzal Gallas, bylo tu mnoho holin. Začal se tedy sázet hlavně smrk (nejrychleji rostl), poddaným byl vydaný zákaz používání dřeva na stavby domů nebo oplocení. Co šlo, muselo být z kamene.
No...a po x letech se objevil kůrovec. Takže znovu kácení, znovu velká omezení na potřebu dřeva a začalo se s výsadbou smíšeného lesa (což se v budoucn opět nedodrželo a kůrovec tu byl znova).
Takže - co s tím...
Ve starých lesnických knihách se psalo, že kácení nesmí jít "do holiny", mají být vybírané jednotlivé stromy. No... když tak jdu dneska po lese, kde "proběhla těžba", je to hrozný pohled. Nejen holina, ale rozježděná země od techniky, rygoly skoro metr. Dřevo je dneska celkem dobrý byznys, takže se jede ve velkém a nějaká "obnova lesa" trvá hrozně dlouho (myslím nová výsadba, která by měla být provedená v co nejratším čase po těžbě).
V dnešní době "krize" nepočítám s tím, že by někdo dbal na obnovu vytěženého lesa. Spíš je to o tom, že dneska vykácené zůstane neobnovené. A strom roste hodně dlouho.
Stráský mi příjde jako hovado (bez ohledu na to, jakou funkci zrovna zastává). Ale aby se takhle choval jako státní zaměstnanec - k tomu musí mít "požehnání". Jediný, kdo to všechno může zastavit je ten, kdo ho tam dosadil - tj. Tomáš Chalupa , ministr životního prostředí. A předpokládám, že k tomu "není politická vůle". A aby stát udělil pokutu sám sobě? Ehe... [smích]

249441

30.07.2011 13:09

Breivik není superman

RE: Ach, pan Svoboda

Lin 85.?.?.?

Od konce, ju? Nějak se odchylujeme od původní teze, kterou jste sám nadhodil a nevím, proč mám pořád ten dojem, že mícháte "jabka a hrušky".
Můžeme začít Ku-klux-klanem, ten byl taky daleko před "Dvojčaty", žejo? O tom chlapíkovi Matthewsovi toho moc nevím, takže jsem si vygůglila - a říkám znovu - je to úplně něco jiného, než B. Tam jde spíš o ten KKK (rasová nenávist, nejvíce proti černým). Breivikovi šlo o "záchranu Evropy" před islámem. O jeho rasové nenávisti by se možná dalo polemizovat, protože mezi přáteli měl i "barevné", jeho nejlepším přítelem v chlapeckých letech byl Pákistánec. To, o čem jsem psala, že "před Dvojčaty neexistovalo", je islamofobie - ne rasismus nebo xenofobie. Takže i z tohoto důvodu jsou vaši "vítkovští" mimo (to je spíš v oblasti KKK) a zase by se dalo diskutovat o jejich "plánování" (mám dojem, že ten objekt měl být prázdný).
Policajti - to je právě ono, že nikdo nepřijel, ani dvoučlenná hlídka, ač střelba byla slyšet až na břehu. Když se "do akce" vydali jiní a vytahovali děti z vody, ptám se, proč ne místní policie. A zdá se mi divné, že by tam žádnou neměli.
Vaše "vize" svobodné diskuse ohledně islámu i rasových otázek probíhá - a to již delší čas. A přesto se "Norsko" stalo. Co si myslíte, že děláme zrovna teď? [smích] A Breivik chodil do diskusí, byl celkem "plodný". Takže ve "veřejné diskusi" to asi taky nebude. O tom "přívalu informací" to určitě je, souhlas. Spíš než o množství jde ale o způsob informování, o podávání "obrázku" - v tomto případě o muslimech a jejich "vrozeného teroru". A na tom stavím svůj názor, že B. není osamocený šílenec, ale produkt.
Jo...a k Hitlerovi... ten nějak moc neplánoval, on byl taky pečlivě vybraný "produkt" jedné okultní společnosti, která se jmenovala Zlatý úsvit.

249455

30.07.2011 13:22

Breivik není superman

RE: Tak ještě jednou

Lin 85.?.?.?

Samozřejmě, že to není normální. Breivik je psychopat, ale ne ve smyslu blázna, který neví, co dělá, blouzní, slyší hlasy atd. Horší ovšem je (a o tom tu mluvím), že z hlediska naší společnosti byl zcela normálním (milý, charismatický, hodný, umírněný, vzdělaný... - tak ho popisují). Stejně normální, jako ti, kteří si plánují "jeden svět, jednu krev, jeden národ". O to mi jde.
A docela málo záleží na tom, jestli byl sám nebo ne.

249458

30.07.2011 19:22

Breivik není superman

RE: Ach, pan Svoboda

Lin 85.?.?.?

Máte dojem, že se přu? Vidíte...já si myslím, že diskutuju. [smích] A dokonce ve svobodné diskusi. Vy tam sice píšete o "veřejných prostranstvích", ale tento způsob v době internetu zdá se mi poněkud nešťastný. Televize, rádia, noviny (prostě média) jsou poplatná svým majitelům, takže svobodu bych tam nečekala. Totéž u politiků . Dnešní politik je také jen "produkt", poplatný svému majiteli. Na netu máme ještě možnost někoho (něco) ovlivnit - víc než v diskusi s politikem. Ovlivnit jak? Třeba svými myšlenkami, pohledy z různých úhlů. Můj "předpoklad" nedávno svou zpovědí potvrdil jeden z norských blogerů, dnes již bývalý "pravicový extrémista". Svěřil se totiž, že díky diskusím, odkazům a názorům "druhé strany" si mohl na netu vyhledat, dohledat, ověřit, že jeho soukmenovci ve valné většině používají myšlenky, vytrhané z kontextu. Že když si přečte sám celou stať a ne jen její část, dostane úplně jiný obrázek.
A jsme rázem u racionálního uvažování dospělého člověka. [smích] Breivik sice je normálně myslící člověk, ovšem bez schopnosti onoho racionálního uvažování. Úplně stejně, jako ti, kteří míchají aspartam do dětských "zdravých žvýkaček", do potravin míchají geneticky upravené "materiály", do léčiv neodzkoušené "složky". Nebo jako ti, kteří bez příčiny pošlou na smrt něčí děti kamsi do Afghánistánu, usmrcují jiné děti třeba v Palestině, Iráku, Srbsku, Libyii...(seznam by byl dlouhý) - a v podstatě se neví proč. Těch "činností", kde se uplatňují lidé s breivikovským způsobem myšlení, je fakt hodně. A přesto je máte za normální, protože sami nevzali do ruky zbraň.
Máte mě za "stádní ovečku" za mé "hypotézy. Nápodobně... mám vás za "stádního" také, už jen podle vaší otázky "a co by z toho měl" nebo hlášky "podnikatelský sektor řídí vlastní život a uskutečňuje svůj sen" .
Díky za diskusi. [smích]

249505

30.07.2011 19:25

Breivik není superman

RE: Tak ještě jednou

Lin 85.?.?.?

Děkuju za pochopení. [smích]

249506

30.07.2011 23:42

Breivik není superman

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

Lin 85.?.?.?

Zdravím, pane Dube. A máte úplnou pravdu. Všichni víme kulový, jen si vyměňujeme názory. každý "to" vidí jinak, proč by editor měl být výjimka.
A úplně odbočím.... [smích]
V Tel-Avivu, na Rothschild Boulevard, již druhý týden protestují (hlavně) studenti proti drahému bydlení tím, že si tam postavili stany a žijí tam.

249538

31.07.2011 12:24

Breivik není superman

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

Lin 85.?.?.?

A proč bych nemohla "házet do pytle" ? [smích] Můžu přeci... a dokonce bych tím ani neodporovala "normálnímu" trendu. A dneska je "být normální" asi otázkou přežití, protože "podezřelých" je čím dál víc (alespoň podle mediálních zpráv). Jak se člověk stane v davu "podezřelým" ? Tím, jaký má účes? Co má oblečené? Nebo vláčí příliš velkou (malou) tašku? Sedne si na uprostřed města na chodník? Je příliš tichý (hlučný)? Dívá se lidem do tváří - nebo naopak kouká jen pod nohy? [smích]
No...a ty zatrackané "projevy vědomí"... I přes vědecké objevy, že se nám mozek opotřebením (používáním) zmenšuje, se přesto čím dál víc objevují nežádoucí "vedlejší učinky". Třeba u/vědomě/ní (si), že čím víc peněz na různé "obrany pro naše dobro" , tím míň na samotný (alespoň) důstojný život.
Zdravím na Kysuce. [smích]

249580

31.07.2011 12:33

Ještě jednou masový vrah Breivik

RE: Test

Lin 85.?.?.?

Které části mé věty nerozumíte? [smích]
Kysučane, prosím... berte do úvahy, že já se neberu vůbec vážně a možná působí i nějaké ty "švejkovské geny".
Bojovníků za pravdu jsou plné hřbitovy (i parlamenty), jenže jen mizivá část z nich pravdu zahlédla aspoň z vlaku. Nespokojených je snad 99% populace - a?
Tak to berte. [smích]

249581

Turecký vrchní velitel armády odstoupil. Na protest proti prezidentově věčnému podezírání, že ho chce armáda svrhnout. Ve vězení je pro "podezření ze spiknutí" už 42 generálů.
Nevím, v těhle "hrátkách" se moc nevyznám. Takže je docela dobře možné, že se Turecko chystá na nějakou svou novou "roli".

249594

04.08.2011 17:02

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon 2.

Zákon a ještě i úřad?

Lin 85.?.?.?

Já tedy nevím...na ten první článek se mi ani reagovat nechtělo, protože jsem "pointu" (=důvod) našla snad jen u Oraclova příspěvku.
A tady další článek, snad ještě více "mimo".
Pochopila jsem dobře, že by autor chtěl nějaký nový protikorupční úřad a nejlépe pod přímý prezidentský dohled? Opravdu? A co by to jako řešilo? Stálo by nás to jen další (korumpovatelné) ouřady (jako kdyby jich u nás bylo málo, jsme země úředníků), k tomu náklady na správu úřadu a výsledek = 0.
Jak chce autor "potírat korupci" těmi, kteří jsou v ní namočení až po vlasový kořínky? Všichni současní politici jsou JEN koupené produkty. A jak správně píše hábéčko, korupce není JEN o "mega na stole". Nitky jsou tak jemné a tak všudypřítomné, že dneska už se motáme v pevné pavoučí síti - od nejnižších ouřednických (= státněsprávních) stupínků až po vrcholné posty veřejně známých osob. Rozšířit síť ouřadů znamená posílit tuhle pavučinu - NE ji potrhat.
Korupce v dnešní době je HLAVNÉ o různých službičkách a jánabráchysmech, protože tohle konkrétně se moc těžko prokazuje. Je mnohem snažší prokázat převzetí nějakých peněz než prokázat výhody mezi cenou obvyklou a úplatkem. Tady myslím celou škálu "služeb", za které dotyčný sice zaplatí, ale prokázat, že šlo o úmyslně nízkou cenu, je právě to nejtěžší, o co v boji proti korupci jde. Jak prokážete "akční slevu" nějaké cestovky, kde se zájezd do Karibiku "dal sehnat" pro úzký okruh lidí za dvacet tisíc? Jak prokážete, že nějaké velmi lukrativní pracovní místo obsadil někdo "za službičku" ? Jak prokázat, že nemovitost byla správcem konkurzní podstaty prodaná za skutečně nejvyšší nabízenou cenu?
Eh...autore... Tady nejde o to, že si Češi "zvykli"... Tady jde spíš o to, že boj s chobotnicí je o velkém zoufalství, vyžaduje skutečně pevnou vůli a nervy. Zvláště v situaci, kdy se nám korupce vesele zahnízdila i mezi policií a soudy. Jak chcete stíhat korupci, když máme zkorumpovaný celý represivní systém, tj. ten, který jediný má možnost (a povinnost) tyto věci řešit? Ví autor něco o zoufalství policistů, kteří roky shromažďovali důkazy a pak jim je státní zástupce hodil na hlavu, že "nevidí důvod"? A když už se takový případ skutečné ryby k soudu dostal, stačilo zaplatit prvotřídního obhájce, který "věc" shodil na "procesních chybách" = vůbec se nezkoumala korupce obviněného, ale to, jak bylo "postupováno" ze strany státní správy.
Čím více státních zaměstnanců, tím více korupce. A tady to nezachrání žádný zákon, natož "nový úřad". Ta chyba je v systému. Ten má korupci do sebe přímo "zapracovanou", takže ten samý systém ji nemůže odstranit.

249848

04.08.2011 17:46

Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat, ale pochopit

Autor je septimán,

Lin 85.?.?.?

...což jsou body plus.
Jinak - ten "manifest" je psaný perfektní angličtinou, ač autor je Nor. Jeho vlastní myšlenka v manifestu = 0, takže bych zde vůbec nemluvila o nějakém "autorství".
Pochopit ten čin? O to se snažím. K smíchu mi to vůbec není, odsouzení hodný je bez diskuse, ovšem... je potřeba se ne(jen) pohoršit, ale klást si i onu otázku "proč".
Před činem rozeslal na celkem 1003 mejlových adres, někteří příjemci byli i od nás. Videa se také objevila až těsně před činem. To postrádá logiku, zvláště když byl ve spojení s různými organizacemi nebo blogery a nenapsal vůbec NIC nového (jen sestavil dohromady známé a publikované myšlenky).
Pobít mladé lidi, že by z nich mohli být "potencionální voliči" je opět na hlavu. Zavání mi to tolik známou "prevencí". Breivik neměl žádnou jistotu, že jsou to voliči oné strany, která mu tak ležela v žaludku. Z hlediska "úderu na solar" oné straně by se více "oplatilo" zaměřit se na skutečné (a prokazatelné členy).
To, s čím nás tak ochotně seznamují média, mě čím dál víc utvrzuje v tom "mém" .
A důvod činu? Možný se (krom samotného obsahu "manifestu" a autor sám potvrzuje, že se nad ním zamýšlí) nabízí i jako odvrácení pozornosti od celkového euro-asijského "klimatu" = "přetopený kotel", naštvaní lidé, vystupující proti svým vládám a žádající po nich "sociálno" . Španělé pochodují na Brusel, (nic nevzdali), zoufalství Řecka, Itálie před ním, Česko, Slovensko, Francie, Anglie, Německo, Izrael... Málo? A to jsem všechny nejmenovala. Velký neklid je i v USA, tak by se vážně mohlo "šiknout" aspoň na chvíli "přesměrovat" pozornost jinam.

249850

04.08.2011 17:50

Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat, ale pochopit

RE: Výpadek

Lin 85.?.?.?

Hm... chvíli? Já se sem pokouším dostat dva dny a teprve dneska mě to sem pustilo. [velký smích] Stále se mi hlásilo "stránka nenalezena"...

249851

04.08.2011 20:22

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon 2.

RE: Zákon a ještě i úřad?

Lin 85.?.?.?

"Babko", když ony už účinné "věci" vymyšlené jsou. Jde o to, jak se praktikují. jaká je vůle je praktikovat pořádně. U autora "odsuzuju" myšlenku nějakého nového úřadu, protože je fakt k ničemu.
U veřejných činitelů to zveřejňování majetku existuje. Jenže nikdo netuší, jestli to, co kdo uvedl, je také pravda. Také nejsou nikde dané postihy, pokud to někdo neudělá nebo uvede nepravdivé údaje. Víte o nějaké kontrole ze strany finančních úřadů? Nebo někoho jiného, kdo se vyzná? Já ne. Pokud vím, nekontrolují se ani obce. Jo, kontrolují se...ale auditem, což není daňová kontrola, ale kontrola účetní (a to není jedno a to samé). Proto se také zřídka kdy příjde na nesrovnalosti v cenách při zadávání obecních zakázek (že např. obec přišel jeden odpadkový koš na náměstí 15tis., ač cenu má nejvíc 5tis.), protože účetně je to v pořádku.
Ono se to těžko vysvětluje. Trend v naší zemi je ale kvůli tomu takový, že stát (obec) jsou dojné krávy a jistý zisk. Politka není politikou, ale jen transférem peněz (= jak si dopomoci k majetku). S tím souvisí i to, že se stále "musí zlepšovat podmínky pro podnikatele" (většinou právnické osoby) a na zaměstnancích leží veškerá daňová zátěž.
Mé zkušenosti jsou takové, že panuje chaos a katastrofa v dodržování daňových zákonů a všechny snahy o povinnost (s postihy) prokazovat původ majetku skončily jako "levičácký zásah do osobní svobody" (proč asi skončila finanční policie?)
Takže místo vymýšlení nějakého nového úřadu a nových funkcí by plně postačilo uzákonit povinnost prokazování majetku, podléhající kontrole a tvrdým sankcím. Bez imunity.

249861

04.08.2011 21:45

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon 2.

RE: Zákon a ještě i úřad?

Lin 85.?.?.?

Heh... ten úsměv jako úplatek bych přímo uzákonila. [smích] A stejně, jako milé, vstřícné chování. Nic to nestojí a dějí se zázraky. [smích]
Korupce nemateriální povahy - to je tvrdší oříšek, už jsem o tom psala. Ale... taky se dá prokázat... Ovšem stojí to hodně práce, vyžaduje mnoho trpělivosti, postřehu... a taky "všemožných" znalostí. Podobné je to s tajným kontem. Jen je majiteli stížená možnost užívat si ho doma.
Nevím, myslím si, že úplně vykořenit korupci je dost vysoká meta, těžko dosažitelná. Jenže jde korupci aspoň hodně omezit, ztížit - a ne ji mít jako "obvyklý normál". Hodně by udělalo, kdyby se společnost začala ke korupčíkům a dojičům veřejných peněz stavět jako k vyvrhelům, okrádajícím nás všechny (autor to dobře píše, jak by se ulevilo státnímu rozpočtu) - a ne jako k národním hrdinům (těm "chytrým a schopným", kteří se "umějí postarat" ). V některých státech to takhle dobře funguje a korupce (včetně rozkrádání) znamená také ztrátu určité společenské prestiže. Třeba taky doživotní nemožnost získat místo v nějakém rozhodujícím "spolku".
U nás je ale, bohužel, zvykem vykreslovat jako "užírající" třeba důchodce, nemocné, matky na mateřské, samoživitele, sociálně slabé atd.

249867

07.08.2011 11:19

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

Farmaření na jeden den v týdnu?

Lin 85.?.?.?

Stejně, jako autor článku, slyším o permakultuře poprvé. Nemůžu tedy diskutovat, nic o tom nevím. Co ale můžu, je pochybovat nad větou "farmaření mu zabere jeden den v týdnu". To je podle mého blbost. Pokud cokoliv sklízíte, musíte hned a také to všechno hned nějak zpracovat nebo "uložit na zimu" (i kdyby jen přebrat a vytřídit, co je a není pro uložení vhodné a co se musí zpracovat ihned)). Také samotná příprava půdy, sázení a další péče před sklizní nějaký čas (a práci) vyžaduje, těžko by se dalo vměstnat do jednoho dne v týdnu (ani když vezmu nějaký pomyslný průměr na rok).
Pokud chováte zvířata, je to o každodenní péči. Však farmářské rodiny ani nemůžou mít dovolenou "klasicky" = že zavřou dům a odjedou. Vždycky musí být někdo, kdo se o zvířata postará a to v kteroukoliv roční dobu. Takže větu o jednom dni v týdnu může říct jen někdo, kdo nikdy v životě nefarmařil a neví, co to obnáší.

250005

07.08.2011 11:56

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Lin 85.?.?.?

Pan Lhoták má v otázce monogamie pravdu a pokud jsem dobře četla, nic nepropaguje. Možná to na vás bude příliš složité, ale za pokus o vysvětlení nic nedám.
Bigamie, ve které vy vidíte "přirozenost", je totiž "systémem" bytostí, které jsou na nižším stupni duchovního vývoje a nezvládly ještě své pudy. Monogamie není uměle vytvořená, je to naopak "systém" bytostí s vyšší duchovní úrovní = zvládnutým zvířecím pudem.
Obávám se, že nemáte pravdu ani v tom "křesťanství". To si sice dalo monogamii za cíl, ale... bez duchovního růstu (který nepochopilo) není schopné k této "metě" dojít. Křesťanství stojí na neustálém "boji proti pokušení" - což svědčí o nezvládnutí duchovního postupu. Člověk se zvládnutými pudy totiž na "pudová pokušení" vůbec nereaguje, má je pod kontrolou (což ho odlišuje od zvířete). A moc dobře ví, proč své zvířecí pudy neposlouchá. Monogamie má mnoho dobrých (a ochranných - tím nemyslím pohlavní choroby) důvodů, ale nechci tu vypisovat, protože byste asi těžko rozuměl/a.

250008

07.08.2011 12:35

Role muže a ženy v rodině

Pro autora

Lin 85.?.?.?

Pane Lhotáku, vaše články se mi zdají lepší a lepší. Většina žen nemá "mocenské ambice" a ke štěstí jim stačí velice málo = klid a prostředí k výchově dětí + láska (a věrnost) manžela. Jen doufám, že v rámci rodiny dopřejete ženám váhu jejich hlasu. [smích] Tím myslím, aby se muž se svou ženou radil nejen v otázce rodiny, ale také rodu. Nejde o to, co pak "směrem ven" udělá (to by mělo být vždy jeho rozhodnutím), ale aby znal názor své ženy, vzal ho do úvahy. Platí i obráceně pro "vnitřní" rodinné záležitosti. Možná se pletu, ale vycházím z vaší úvahy (se kterou souhlasím), že "směrem ven" lépe rozhoduje muž a "směrem dovnitř" žena. No... a jsme zase u komunikace, pro mne té nejdůležitější "otázce" vztahu.
Jenže... kde takové muže vzít? V jedné diskusi tady mi kdosi odpověděl, že budoucí muži jsou přeci vychováváni svými matkami, takže matky můžou za "dnešní muže". No... já s tím tak docela nesouhlasím. Podle mého totiž otcové své vychovatelské role (zvláště u synů) dost zanedbávají. Většinou celou výchovu nechávají alibisticky na matkách, což je špatně. Jde mi o to, že otcové nepředávají nic ze sebe - svých dovedností, zkušeností, světonázoru. Věnují málo času a lásky (alespoň) svým synům. Neznají je, netuší, co se v nich děje. Nevím, ale vypadá to, že nejhorší "mužská traumata" pramení ze vztahu s otcem. Odsudky typu "jsi neschopný, k ničemu se nehodíš, s ničím si neumíš poradit, nemehlo, jdi od toho - všechno pokazíš..." zadělávají na pozdější neustálou mužskou touhu po chvále a uznání = prostě "chci dokázat, že jsem schopný". Otcové jsou dneska vůbec málo trpěliví ke svým synům a neučí je ani základní mužské řemeslné dovednosti. Pak se nesmíme divit, že dnešní mužové jsou "levasa" a neumějí si poradit pomalu ani se sekačkou na trávu (o kose už raději ani nemluvit).

250015

07.08.2011 21:02

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Lin 85.?.?.?

Odpovím tady - a pro všechny, kdo na můj příspěvek reagovali.
Zvládnutí zvířecích pudů = mít je pod kontrolou, nenechat se jimi ovládat. Je to úplně PRVNÍ = základní stupínek k dosažení duchovní rovnováhy člověka, k jeho evolučnímu růstu (ona totiž existuje i evoluce duchovní, nejen fyzická). Bez jeho zvládnutí se nedostanete dál a pokud si někdo myslí, že "duchovně roste" a přitom podléhá např. chtíči, tak ... se moc mýlí. [smích] Kdo se pudově páří s každým, kdo se mu líbí nebo nabídne, se skutečně od zvířete neliší. Ale ten, kdo už opravdu nakročil k člověku, tuhle svou zvířecí složku KONTROLUJE - to už je ale stupeň druhý = zvládnutí sebekontroly.
K onomu vůbec prvnímu stupni = zkrocení smyslů - patří vlastně to, co je popsané i v Desateru a také proto jsem psala o "cíli křesťanství" . Křesťanství totiž zůstalo u prvního stupně, dál nic nenabízí. A přiznám, že nevím, jestli se o monogamii píše v Bibli, spíš jsem reagovala na příspěvatele DAP, který dal monogamii do souvislostí.
O bigamii v různých kulturách vím, dokonce i o té muslimské. Jenže říkám, že pan Lhoták se s "vizí" monogamie nemýlí (ať už vědomě nebo ne). To, že bigamie existuje ještě neznamená, že je to pro člověka dobré. V dávné minulosti také existovala, ale jako nepřirozená "věc" v extrémních případech, jako nutnost zachování rodu ve zlých časech.
Víc asi nemá cenu vypisovat, bylo by to pro někoho asi příliš "těžké" čtení. A pravda, že zkrocení smyslů není jen o sexuálním pudu. Podobné, jako když jste pozvaní na hostinu a "zadarmo" si uděláte raději ze žaludku mrzáka - nebo hromadit a kvůli samotnému "hamty hamty" si "přilepšovat" z cizího. [smích]
Moc lidí mezi námi opravdu není, proto i to divení se nad "zvládnutím pudů" .

250089

07.08.2011 21:56

Role muže a ženy v rodině

RE: emancipační propaganda

Lin 85.?.?.?

Velice se mýlíte s oním "budováním klidu a zázemí" - a to jak ve mně, tak v představě. [smích]
To totiž vůbec není o penězích nebo nějaké "vybavenosti" domácnosti.

250093

08.08.2011 00:11

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Lin 85.?.?.?

Pane MOU, teď moc nechápu, proč jste mi napsal zrovna tohle. Zdám se vám hysterická? [smích]
Ono i jinak jste tentokrát úplně vedle. Monogamie je spíš pro ochranu mužů, ne žen.
Píšete mj. o sexu. No... a tam si partneři vyměňují nejen tělní tekutiny nebo genetický materiál, ale ještě i "něco" jiného. To "něco" střídáním partnerek muže oslabuje. To "něco" vůbec nesouvisí s mužovou sexuální potencí, ale spíš s jeho intuicí, vůlí, schopností použít zkušenosti a tvořivost... a životní sílou.
Takže sebezáchovný pud, víte? Oni naši předkové nedělali nic jen tak - pro nic za nic.

250110

08.08.2011 18:09

Role muže a ženy v rodině

RE: neschopné líné

Lin 85.?.?.?

Hm...tak tohle je teda docela dobrá podpásovka. Jestli vás obtěžuje "ventilované" soukromí jiných, nečtěte to, nikdo vás nenutí.
A "baba" má skutečně pravdu, že MOU v téhle problematice vůbec neví, o čem mluví.

250209

08.08.2011 18:13

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Lin 85.?.?.?

No... paní Trudo, když to je právě to ono = "výhodná činnost". Možná by nebylo od věci podívat se na příjemný film "Nádherná zelená". Tam jsou ony "výhodné lidské smlouvy" docela dobře vysvětlené. [smích]

250210

08.08.2011 20:06

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Lin 85.?.?.?

Původně jsem se chtěla na odpověď vykašlat, ale rozmyslela jsem si to. Vy prostě zase srandujete - jinak to není možný...[smích]
A ano, hodnotím "něco" co neznám a ani poznat nemůžu. Já jen... že pořád ty statistiky nemůžou přijít na pádný důvod, proč muži umírají dříve. No jasně - vždyť ony je utýraly ty nenasytný a věčné nespokojený ženský. [smích]

250226

08.08.2011 20:14

Role muže a ženy v rodině

RE: neschopné líné

Lin 85.?.?.?

Oba to vidíme jinak, podle mého je v téhle situaci rada "vyhledej psychiatra" tím nejhorším, co můžete udělat. Sorry...

250227

08.08.2011 21:14

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: Všetko funguje ked človek chce a bavi ho to...

Lin 85.?.?.?

Zdravím - a hlásím, že se mi moc líbí, co jste popsal. Já na vesnici vyrůstala, tak vím. A to jsme neměli žádné "hospodářství", jen pár králíků a slepic a zahrádku jako dlaň. A jak já to nesnášela... [oči v sloup] Myslela jsem si, že se půjdu koupat - ale táta zavelel "žádný takový, jdeš obracet seno" - a bylo. Ze mě by asi žádný zemědělec nebyl a obávám se, že bych byla v onom "percentu" lidí, kteří to vzdají. [pláč]
Teď (zdánlivě) odbočím do doby tak 150 let zpátky. Má kamarádka uchovává "deníček" jednoho svého prapředka. Narodil se kdesi na Kolínsku a v "odkaze potomkům" krásně popisuje svůj život od dětství až do 1.války. Tam padl, takže (logicky) v psaní už nikdo nepokračoval. Hodně zajímavé čtení. [smích] Žádní boháči, spíš domkaři, otec pracoval kdesi v cihelně (tam se mu stal později úraz, takže nejstarší syn se stal "živitelem" ). Od šesti let hlídal mladší děti ženských, které musely na pole - za pytlík krup, mouku, vejce... V jedenácti začal chodil "s posílkou" do Kolína - 36km tam a 36km zpět (psal, že to bylo dobře placené). Ve čtrnácti šel pěšky za prací až na Žatecko - jako sezónní dělník na chmel. Spal venku a jídlo si zaopatřoval příležitostnou prací na statcích, v hospodách, případně i měšťanských domech. Občas ho kousek svezli povozem, ale přesto došel na chmel pozdě a už žádná práce nebyla. Byl zoufalý, sedl někde na mez a brečel. Byl hrozně unavený, hladový, v prostředí, kde se mluvilo německy (a to on moc neuměl) a s vědomím, že se vrátí bez krejcaru "na zimu". Našel ho tam nějaký sedlák a smiloval se. Dal mu práci na měsíc a na cestu domů přidal ještě výslužku.
Kolik z nás dneska by bylo schopných takový život žít v dospělosti - natož ho žít od dětství. Bavíme se tu o udržitelném zdroji obživy, ale.... Já se obávám, že pokud opravdu dojde na nejhorší, spousta lidí vůbec nebude vědět, co dělat. Bez řemeslné zručnosti, bez zkušeností. Však někteří "měšťáci" dodneška žijí v představě, jak se na vesnici mají, že stačí jen utrhnout nebo sebrat - a oni, chudáci, musí všechno draho kupovat.
Snad jsem to moc nezmotala a je mi "rozumět" , co chci říct.

250232

08.08.2011 21:47

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Lin 85.?.?.?

Aha...tohle jsem přehlédla. [smích] A pokusím se odpovědět, ač všemu, co jste napsal/a, nerozumím.
Nechci se přít, každý v těchto zmatených časech "zastáváme" cosi jiného, takže jen mé "dojmy". Myslím si, že ona "svoboda dělat chyby" je vždy - ať už se pro "evoluci" rozhodnu nebo ne (třeba o ní ani nevím). Dobrovolné rozhodnutí ano, bez zodpovědnosti to nejde. Právě přijetím zodpovědnosti se vymaňuju ze "zvířecí" pozice, protože zvíře žádnou nemá a mít nemůže, jedná jen podle svých pudů. Pokud příjmu zodpovědnost, automaticky se nemůžu řídit podle nařízení autorit (jakýchkoliv), protože přejímám zodpovědnost za celý svůj život. Autoritu uznáváme každý jinou a já to mám tak, že k "autoritě" nevzhlížím, je to "jen" někdo, kdo se umí dívat, chápe, rozumí, má zkušenosti - a hlavně - má mou důvěru. Ale i tak je hlas autority pro mě pouze hlasem poradním, nikoliv direktivním.
"Překonávat zvířecí pudy" je trochu nešťastná formulace. Ono jde o zvládnutí (ovládnutí) = nesmějí mít moc nad mým rozhodováním. Pokud mají, jsou pro mě "direktivou" - a pak už viz poslední váš odstavec.
Tím prvním stupněm (podle mého přesvědčení) je naučit se ovládnout své smysly.
Víte...já si nemůžu pomoct, ale ten "můj" první stupínek je první téma, které bych se měla naučit, aby těch omylů bylo postupně co nejméně. Protože i za omyly se hodně tvrdě platí. Někdo tady psal cosi o "cestě k vyšší bytosti", ale podle mého je to jen docela obyčejný návrat ke kvalitám bytosti lidské.
A pan Lhotáka tepat nebudu, protože u něj posun vpřed pozoruju. A koneckonců...je to jeho život. [smích]

250240

08.08.2011 21:58

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Lin 85.?.?.?

Povýšeně zhnusená? [smích] Ale jděte... však to na osudu lidstva nic nezmění a tady není "generální plánovací štáb osudu lidstva" . Já to tu mám jako výměnu, sdílení.
Držím se svého a žiju, jak nejlépe umím a jak to vyhovuje právě mně. A samozřejmě - bez jistoty, že je to tak správně (jistoty totiž neexistují) .

250243

10.08.2011 19:20

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Lin 85.?.?.?

Pane "tmo", já s vámi většinou dost polemizuju, ale tady vám musím za první odstavec moc poděkovat (= veřejně deklarovaý svazek).
Přivedlo mě to k objasnění některých "mezer" , takže děkuju za inspiraci. [smích]

250414

11.08.2011 21:55

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: Je tu však

Lin 85.?.?.?

Škoda, hábéčko, jestli tyhle vody opouštíte. Škoda pro mě, bohužel... [oči v sloup]

250584

15.08.2011 19:04

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

RE: Hezké argumenty, souhlasím

Lin 85.?.?.?

Aha... jenže se mi zdá, že srovnáváte nesrovnatelné. Nevidím homosexualitu jako úchylku - to za prvý. Pokud je homo skutečný, má to vrozené, takže nejde o žádný zlozvyk nebo závislost (jako kouření).
Porovnávat byste mohl kouření s alkoholismem. No...a těch válejícíh se na ulici nebo obtěžujícíh nacamraných na ulici taky není málo. Od kuřáka můžu ustoupit, odejít - ale neobtěžuje mě (třeba pokřikováním) jako nacamranec. Myslím si, že alkoholici ohrožují veřejnost daleko víc. Luřák je při smyslech, takže když se ozvu, že mi to vadí nebo že mi může propálit oblečení, poslechne. Ale chtějte něco po vožralovi...
A když jsme u těch smradů.... Ponechám stranou smrady z nečistoty, hospody, jídla, pití... atd.
Na blití je mi mj. i z voňavkářů, kterým pravidelně ujíždí ruka a jsou cejtit na sto honů. A to ještě tak výrazně, že máte pocit, jakoby vám hlavu narvali do flakónu. Takový vstoupí do prostoru a rázem zmizí všechen dýchatelný vzduch. Jsou další "šikulové", kterým ujíždí ruka i s aviváží a když se to pak pěkně smíchá s tou voňavkou, to je teprve odér... [bliji] Vůbec jim nedochází, že vůni má druhý člověk cítit až když přistoupí blízko - a ne na kilometr a na "plnej céres". Pak se těžko odstupuje - leda tak na druhý konec ulice. [smích]
No... a na závěr k "ohrožování, obtěžování". Obtěžovat může ledasco, třeba i takové chrchlání a flusání, chrchel tahá snad až z paty. Někdo zas smrká do ruky, někdo prdí, někomu smrděj nohy i přes boty. Je toho hodně, s čím se můžete na veřejnosti setkat a co vás bude obtěžovat, bude se vám z toho dělat blivno. Jenže - ohrožení? To už snad jen výjimečně. Ohrozit mě spíš může vožrala nebo feťák, protože je mimo. Ani homo mě neohrožuje. Spíš jde o míru vkusu. Ty svoje "parády" by si měli dělat někde mimo města a veřejná prostranství - třeba jako technopártaři.

251050

15.08.2011 19:07

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

RE: Hezké argumenty, souhlasím

Lin 85.?.?.?

..eeee... "luřák" není žádný novotvar, je to jen překlep ve slovu "kuřák"... [smích]

251051

15.08.2011 19:14

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

Průvody ve stylu 1.máje?

Lin 85.?.?.?

Tak jsem se dozvěděla, že tyhle "parády" jsou vlastně připomínkou jakéhosi policejního zátahu proti "těm jiným". Hezké... nevím, proč mě napadly průvody 1.máje.

251052

15.08.2011 19:24

O co šlo na Prague Pride

RE: Demonstrace

Lin 85.?.?.?

Hm... upozornění typu "Haló, my existujeme a tolerujte nás!"?
Já nevím, ale příjde mi, že se dneska nad nimi pohoršuje nebo pozastavuje jen málokdo. O šikaně ze strany společnosti taky nic nevím - jako že by si někdo nepustil do hospody gaye nebo lesby, odmítl je zaměstnat atd.. Chápala bych taková volání tak někdy před dvaceti, třiceti lety. Dneska by spíš měla na sebe upozorňovat fungující rodina, kde je máma, táta, děti - haló, my ještě stále existujeme!

251054

15.08.2011 19:51

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: souhlas

Lin 85.?.?.?

Souhlasím, popsal jste to dobře. Já se tu onehdá mořila snějakým komentářem, ale vůbec mi to nešlo, takže ... Napsal jste to i za mě.
Opatrnost (spíš tedy "prosívání", ověřování a vlastní myšlení - je potřeba vždycky a při všem. Na to člověk nepotřebuje být konspirativec. Polemizovat by měl už žák na základce - a tam se žádné "konspirační teorie" neučí (a přesto občas učitel plácne pěknou kravinu, protože sám o látce moc neví).
Některé weby se přímo předhánějí v "zaručených zprávách", ale je snad na čtenáři, aby posoudil, jak moc "zaručené" jsou. Proto tak nějak nechápu, proč tenhle článek Vladimír napsal.
A teď si k vysvětlení pomůžu citátama:

Puškin
Více ceníme povznášející klam než tmu přízemních pravd.

Tolstoj
Člověk se podobá zlomku: čitatel říká, jaký vskutku je, a jmenovatel naznačuje, co si o sobě myslí. Čím větší je jmenovatel, tím menší hodnotu má celý zlomek.

V rozumu je síla. Hlava bez rozumu je svícen bez svíčky.

Každý chce napravit lidstvo, ale nikoho nenapadne, že by měl začít u sebe.

K.H.Borovský
Kdyby stáří dodávalo moudrosti, byl by dubový pařez největším mudrcem

R.A.Heinlein
Většina se vždycky mýlí.

No... asi tak... [smích]

251058

16.08.2011 17:46

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

RE: Hezké argumenty, souhlasím

Lin 85.?.?.?

Aha... tak já to nepochopila a vážně si myslela, že berete "jiné" jako hrozbu. [smích] Dík za vysvětlení a je dobře, že je to "s vámi takhle". Homo sice nikde v rodině nemám, ale pár jich znám a jsou to lidé jako každý jiný. Žádnou hrozbu v nich nevidím, nemám žádnou špatnou zkušenost, žádné špatné pocity - prostě mi nevadí. Možná se pletu, ale myslím si, že jejich % ve společnosti se nezvyšuje. Dřív se to spíš skrývalo než by neexistovalo. A rozpačitě se stavím k tomu "na oboje" (bisexualita?). To je mi prostě proti srsti a nedokážu přesně říct proč.
A s tím "vnucováním tolerance provokacemi" máte pravdu. To je balanc na špičce jehly.

251139

18.08.2011 23:26

Žijeme v době fragmentarizace

Každý vidí kam dohlédne

Lin 85.?.?.?

Nechci být za šťouru, ale... tenhle článek neberu. Autor se mýlí ve více "věcech", nejvíc snad v samotné podstatě - a to - že "probíhá fragmentarizace". Už neprobíhá a to nejméně dva roky. Že to nebylo vidět do letoška - beru. Jenže letos by "znovuspojování" měl vidět snad každý (aspoň do přečtení článku jsem si to myslela). Autor si "atomizování" povšiml nějak pozdě na můj vkus, protože to, co se nyní děje, je už jen "nutný doběh" dějů. Jinak paralelně se již "atomy" znovu skládají do nových, funkčnějších a trvanlivějších celků.
A jen tak na okraj - v tom Španělsku vědí moc dobře, co dělají a cíl mají zcela jasný. To spíš u nás se stále bezcílně chrápe (a mezitím se na nás chystají skutečné "lahůdky" ). O to bolestnější bude probuzení a nechci být za falešného proroka = konec října a listopad bude i u nás poněkud "tepleji". [cool]

251299

19.08.2011 21:14

Žijeme v době fragmentarizace

RE: Každý vidí kam dohlédne

Lin 85.?.?.?

Zdravím a hlásím, že jsem celá rozpačitá. [smích] Nevím, co chcete "trochu rozvést"- jestli "atomizaci" nebo "podzimní teplo". Pokusím se oboje - i když za výsledek neručím. [smích]
K "atomizaci" napsal už něco Janko a taky p.Robert (raději použiju výraz atomizace, protože fragmentarizace mi zní jako debordelizace). Atomizace probíhá již velmi dlouho, není to otázka desetiletí, ale staletí (možná i tisíciletí nebo jde o stálý děj). A jak píše Janko - současně probíhá i děj "znovuspojování". Vlastně jde o evoluční děj, kdy všechno nefunkční a přežité je nahrazované jiným, v té dané době vyhovujícím a potřebným. To, co přestalo vyhovovat naší době, je již "vyfragmentované", tedy neživotaschopné a taky nefunkční. To, že se kdosi pokouší držet zdání celistvosti mocí mermo je otázka jiná. Proto po celém světě protesty, proto takový chaos snad ve všech oblastech lidského "působení". Rodiny (a manželství) nejsou výjimka. Všechno, co nebylo schopné dalšího "života", se již rozpadlo a i na osobní úrovni platí, co jsem napsala o "moci mermo". Proto se také odvažuju tvrdit cosi o "teplém podzimu", protože "mermomoc" není pevnost (natož stálost). Trochu to motám, žejo... [oči v sloup] Letošek je prostě velkým "čistícím" rokem (a podzim je právě jeho nejsilnějším obdobím), takže nic, co není pevné a stálé, má mizivou šanci. Naši vládu nevyjímaje. Můžete sledovat, že už jde jen o trapné pokusy nějaké nereformovatelné reformy a všechno, co odtamtud vychází, jsou jen další hřebíky do rakve celé té šaškárny, která se odvažuje nazývat vládou. Nejenže nemá vůbec žádnou důvěru (tu si dávají sami mezi sebou v trapném hlasování), ona nemá ani vizi = žádnou koncepci, žádnou kloudnou myšlenku "co dělat". Každý den jejich "panování" nás uvádí do většího chaosu, takže cesta ven bude o to složitější. Politici jsou ti poslední, kdo pochopí, že jejich "systém" je již rozpadlý a neživotaschopný. V budoucnu nepůjde o žádné strany, ale o myšlenky. Atomizovaní se budou muset skládat do celků ne podle nálepek a "vlajek", ale podle ideí (praktických, životaschopných a proveditelně účelných myšlenek). Ne ale tak, jak to známe dneska (tj. ideologií, nějakých politických programů), ale JEN ideí, momentálně potřebných k "cestě ven". Žádná pravá x levá + střed a vládnutí na x let a nějakým "mandátem". To lidi přestane zajímat, protože na tyhle "hrátky" nebude čas ani vůle. Straníci půjdou stranou a žádaní budou praktičtí odborníci, kteří si nebudou hrát na žádnou "kastu", ale budou skutečně pracovat. A jejich práce bude vidět. Tenhle "skládací proces" už taky probíhá, jenže musí dostat prostor (a já jsem přesvědčená, že ho dostane a možná už na podzim, až se vláda konečně odebéře "do kytek" ).
Tak...to jsem si zavěštila a prosím, berte to jako "vizi".

251348

19.08.2011 21:54

Zkušenost se Stworou

Ach jo...

Lin 85.?.?.?

Úplně každý, kdo si na podporu svých názorů "přivolá" k pomoci nadávky, urážky a podpásovky (že začne "hodnotit" pisatele a ne napsanou myšlenku), se diskredituje sám. Pro mne jasný signál, že si pisatel příliš nevěří, moc toho neví a je "jájik". Proto musí hlasitě řvát, pouštět hrůzu, lomozit a vypouštět kouřovou clonu, aby to zakryl.
Diskuse ale není žádné válečné pole vítězů a poražených - nebo nejde o "čechrání pírek". Diskuse je šance k výměně názorů (myšlenek nebo vizí) nebo k jejich sdílení (a dalšímu rozvíjení). Vynucovat si pozornost "váhou" svých nadávek je z mého hlediska dost nechutný trapas a žádné sdělované myšlence to na důvěryhodnosti nepřidá. Když něco (někoho) nechápu, nesouhlasím, nepřijímám - rozloučím se a dál nediskutuju, protože není o čem. A ten, kdo na mě své "vážní taktiky" použil, svědčí sám o sobě - ne o mně. Mě jeho nadávky neudělají ani lepší, ani horší. A lidé, kteří to čtou, si (snad) umějí udělat obrázek sami.
A jak editor zasahuje nebo nezasahuje - to je mi celkem šumák. Nejsem tu od toho, abych hodnotila jeho spravedlivost. A koneckonců... jde o jeho web a pokud se mu tu rozmnoží více "vážních taktiků", pak mu utečnou všichni, co si nechtějí jen čechrat pírka a tlachat.

251352

19.08.2011 22:48

Žijeme v době fragmentarizace

RE: Každý vidí kam dohlédne

Lin 85.?.?.?

Já nevím... a pochybuju, že dneska někdo může říct, že si je něčím jistý. Takže já doufám, že u "zbožného přání" nezůstane. [smích] Usuzuju podle dosavadního vývoje, ale nezapomínám, že "korekce" jsou dneska na denním pořádku.
Ono s tím eros x logos (přiznám, že takové vysvětlení čtu poprvé a líbí se mi) to je také o velkých změnách. Zatím to bylo tak, jak píšete, jenže... [smích] Pro lepší pochopení použiju spíš slovo intuitivní (protože pod emocemi si lidé většinou představují různé emoční výlevy). Spojení do týmu na bázi intuice (cítím důvěru a sympatie k těm, se kterými mám spolupracovat) a se společným cílem. Takové týmy již existují, ale vznikají spíš "náhodně" a mají skvělé výsledky. Dneska se praktikuje jen spojení "cílem", ovšem lidé jsou spíš "sólisty v týmu", nevěří si, soupeří. Prosím, nezaměňujte se snahami o "kolektivy", takové to umělé, kdy se na povel jdeme všichni bavit, sportovat, výletovat... a hlavně - všichni jsme stejní. Tohle byl krok stranou a nefungoval, protože se nerespektovala individualita každého "kolečka".
Tak...teď doufám, že jsem to nezamotala ještě víc... Zdravím a díky za přívětivou reakci, protože své "vize" těžko formuluju. [smích]

251358

19.08.2011 23:42

Žijeme v době fragmentarizace

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Eee... nějak si nerozumíme. [smích] Jasně, že můžu působit jako Mirka Dušínová, ale tady jde spíš o nedorozumění.
Tím "hodnocením" pisatele ve virtuální diskusi myslím právě osobní útoky. Ve virtuální diskusi (alespoň já si to myslím) jsou rozhodující argumenty a ne "posudky" typu "plebs, blb, socka, tvoje máma..., tvůj táta... (atd.) Ostatně - já takovéhle "hodnocení" nepoužívám ani v realitě = abych útočila na vzhled, rodinu, věk, majetkové poměry, vrozené vady atd. Když se mi nelíbí něčí chování, ozvu se. Ale neumím použít "argumenty" typu "jsi vůl, protože jsi starej, mladej, tlustej, tenkej, chudej, bohatej, koktavej, pajdavej....a už tvoje máma, táta, babička...." - Když chci někomu říct, že je vůl, řeknu mu, čím se chová jako vůl. A tady, ve virtuálnu, takové "hodnocení" někteří zcela klidně použijí, ač se jedná o virtuálno a danou osobu nikdy ani neviděli, natož aby znali její "historii".
No... a k tomu "spojování" v realitě určitě použiju jako hodnocení ne jeho řeči, ale skutky. Prostě to, jestli je schopný provést (dotáhnout do konce) to, co říká. Což ve virtuálnu jde jen z malé části, i když i z písmenek se dá leccos poznat.
A k vašemu spodnějšímu komentáři: určitě záleží na úhlu pohledu. Pokud má být "skvělým výsledkem" destrukce, tak se z mého pohledu jedná o sabotáž. [smích]

251367

20.08.2011 21:30

Žijeme v době fragmentarizace

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Tak teď jsem z vás zmatená ještě víc. Proč nechápu? [zmaten] Tedy ne že nechápu smysl, já nechápu účel. Takže pokus, který možná vyjde naprázdno.
V reálném životě se člověk může orientovat osobní zkušeností (jak kdo kdy se zachoval, jak se jeho slova kryjí s činy). Já osobně dám ještě na svůj "radar" (zvláště u neznámých lidí), který se těžko popisuje. Obecně asi tak, jak se v přítomnosti toho člověka cítím (jestli sešněrovaně, uvolněně, přirozeně, chaoticky, ostražitě...neumím to líp vystihnout). To není z žádné poučky, to je osobní zkušenost - že každý člověk "cosi" vyzařuje a to "cosi" se nedá úplně skrýt ani ovlivnit. Jde vlastně o celou škálu různých indícií, které "nějak" vyhodnotím a podle toho se zařídím (nezlobte se, to se nedá popsat).
Ve virtuálnu v diskusích nemám vizuální kontakt, takže podmínky ztížené. Jenže... jak už jsem psala, dá se hodně poznat i z těch písmenek (nejen mně, ale i jiným - a není to o názorech nebo argumentech). Ani v tom virtuálnu totiž nejde si věčně hrát na něco, co člověk není (a možná by chtěl být). Vždycky se "něco" proflákne a to "něco" může být tak nepatrné, že si toho nikdo nevšimne. Nevím, jak to máte vy. [smích] Argumenty a logika sice hrají roli, ale k tomu hodnotím ještě "podtext", který souvisí s tím výše popsaným. Prostě "lidská stopa", která prosakuje, aniž by o tom dotyčný věděl (a to nesouvisí se schopností se vyjadřovat nebo argumentovat). Z názorů (a napsaných myšlenek) si beru pouze to, co mě osloví, co chápu nebo mám osobní zkušenost a s čím vnitřně souhlasím. Pokud nechápu nebo pochybuju o významu, zeptám se. A odkládám to, s čím nesouhlasím (nebo souhlasit nechci a nemůžu). Oklamaná být, samozřejmě, můžu. Ale tak, jako se na mně někdo "pocvičil", současně jsem se pocvičila i já = mám zkušenost, zklamání = z-klamu-ven.
S virtuálními traktáty to máte jako s knížkou. Také - buď vás osloví a vy autorovi uvěříte - nebo ne. A u dobré knížky se také pozná, jestli autor psal něco "na oko" nebo chtěl sdělit něco ze svého "vnitřního světa" a světonázoru. Pokud autor vloží do textu "něco" ze sebe, je to poznat.
A teď... abych ten traktát nějak uzavřela. Chodím sem ne kvůli nějakým sociálním kontaktům, takže ty "charaktery" mě zas tolik netrápí. Až budou - přestanu chodit. Spíš mi jde o celkovou atmosféru prostoru, protože když si někde jdou lidi po krku, nadávají jak špačci a hádají se pro kravinu, odcházím. V tom se diskutovat nedá. Argumenty se snažím ověřovat, na manipulace mám "nos" a nešířím nic, co by nebylo mé vlastní přesvědčení. Ano, často můžu vyznívat naivně nebo "dušínovsky", ale není to o klamu ani o záměru, já prostě tak žiju. Jsem náročná, vím to, ale jinak to nechci. Od lidí nečekám nic víc, než umím sama dát (=nekážu vodu).

251448

20.08.2011 21:31

Žijeme v době fragmentarizace

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Jo a zbabělost. Bojím se zubaře a braní krve, to jsem fakt poserka. Ale tomu politikovi jsem podobnou větu už řekla - a naživo - a nějaká "korektnost" mi byla šumák.

251449

20.08.2011 21:40

Zkušenost se Stworou

RE: MoUdrostáku, málokdy s tebou souhlasím, ale tentokráte

Lin 85.?.?.?

Vykání užívám jako ochranu svého "prostoru" = udržuju si tím odstup. A jinak souhlas - taky to "mám" podobné = že někoho si do svého prostoru nepustím ani po sto letech. [smích]

251451

20.08.2011 21:53

Zkušenost se Stworou

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

Lin 85.?.?.?

Stýkat se s dobytky člověk občas musí. Nevím, jak to "máte" ve světě, ale tady si např. své kolegy v zaměstnání vybírat nemůžeme. Takže ignorace je možná pouze tehdy, když na sobě nejsme pracovně závislí.
A nesmyslné trvání na vykání? Pro mě to smysl má - viz to, co popsal Dub = tykání je pro mě výraz bližšího vztahu (přátelského, kamarádského). Zásadně také nevykám starším, i kdyby mi byli sebevíc sympatičtí a znala jsem je sto let - čekám, až mi to sami nabídnou. Tak jsem byla vychovaná, tak se mi to osvědčilo, takže praktikuju i přes "nové světové trendy".

251453

20.08.2011 22:28

Žijeme v době fragmentarizace

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Nemusíte se bát. Já si totiž osobní rovinu připustila, proto jsem psala, že nechápu účel. [smích]
Ale po vašem vysvětlení už rozumím líp. Prostě jste použil reakci "k osobě", takže jste taky dostal osobní odpověď. A čtení mezi řádky daleko líp vystihuje to, co jsem pracně a traktátově vypisovala. Jo, to je přesně ono... [smích]

251457

23.08.2011 21:30

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

Chci poděkovat

Lin 85.?.?.?

Děkuju za uveřejněný článek. Ony jsou totiž ty zprávy z Libye jak na houpačce. Jeden den slaví vítězství rebelové, druhý den se ozve nějaký "nerebel" a hlásá opak. Média jednou píší tak, druhý den je to úplně jinak. Přebírají všechno z jednoho ofic zdroje a jak jsem tak četla, zpravodajci toho moc nevědí, protože jsou zavření na hotelu a bojí se ven.
V tuhle chvíli je těžké dojít k nějakým závěrům. Snad jediný, ke kterému jsem dospěla, je - ať bitvu vyhraje kdokoliv, válka tím neskočí. Může tam být celá desetiletí - viz Irák, Afghánistán. A zas přibude jedno místo na planetě, kde mají lidi po klidném a relativně bezpečném životě. [pláč]

251689

23.08.2011 21:52

Zprávy z tiskové konference Dr Mousa Ibrahima

A další zpráva :)

Lin 85.?.?.?

Chci reagovat jen na bod, kde se píše o "mrtvolách v ulicích". Jo... někde jsem včera četla (už nevím kde), že při tom "zázračném" útoku rebelů bylo tolik zraněných (a mrtvých taky), že lékaři jsou zoufalí. Nemají místo, navíc jsou nemocnice pod palbou, dost zařízení bylo zničeno a díky "výchovným sankcím" nemají už ani zdravotnický materiál. Prostě - katastrofa... a o tom se vůbec nepíše. Dokonce dochází už i jídlo.
No...tak hlavně,, že si tam spojenci "testují" ta svá pěkná letadýlka bez pilota... a s bombičkou pod bříškem... To se to pak rebelům postupuje, když jim čistí cestu takováhle hračka.
To je stejně na hlavu... Tak rebelové vítězí a sami si "osvobozují" zemi, v LIbyi probíhá "revoluce" (žádná válka) a za nimi stojí ten černý vzadu, dodává hračky a bouchátka - ale - on přeci NIC! On to jen z povzdálí sleduje a je "překvapen", jak se ti kluci rebelský najednou zmohli na "velkolepou akci"... [oči v sloup]
Docela mě pobavilo, že prý se dneska Bílá chaloupka trošku otřásala... a ty otřesy vzbudily slušnou paniku. Jako kdyby se to "někomu" přestalo líbit, co provádějí. [velký smích]

251694

24.08.2011 17:41

NATO krade libyjské zlato, zatímco se Tripolis hroutí

Blbý dotaz

Lin 85.?.?.?

Prosím vás, co pořád mají s těma "úsvitama" ? Odysseův úsvit, teď zas úsvit Sirény... Co tím myslí? Tak trochu mi to evokuje Zlatý úsvit (ten dostal k moci Hitlera a tak na dlouho nastala "velká tma" ). Prostě - samej úsvit, kde ale slunce nevychází. [zmaten]
Nevidí v tom někdo symboliku? Já nevím, ale praštilo mě to hned do očí, takže ... v tom "něco" bude. [smích]
(a role Sirén je mi známá, mytologie mi cizí není)

251757

25.08.2011 22:05

300 let spiknutí

RE: Fed

Lin 85.?.?.?

No...nevím... Vy máte jistotu, že jste v realitě a znáte všechny souvislosti? [smích] Víte třeba, co symbolizuje pěticípá hvězda a co sedmicípá? Víte např., kdo používá vyobrazení kříže "tlapaté", kdo osmihroté, kdo "čtyřpyramidové"? Co třeba v heraldice znamenají barvy a tvary? To všechno je řeč... které ovšem nerozumí nezasvěcený, takže to považuje za náhodu, hezkou grafiku, fantazii nebo pitomost.
Možná by vás mohlo zaujmout....

251854

25.08.2011 22:22

NATO krade libyjské zlato, zatímco se Tripolis hroutí

RE: Blbý dotaz

Lin 85.?.?.?

Ano, to může být, že "úsvit" je začátek "jejich" doby. To si o to přímo říká.
Já mám v hlavě ještě jednu "věc"... Válka v Libyii začala jako "operace Odysseův úsvit". No - a Odyseus byl také "myšlenkovým otcem" trojského koně. Sirény zase souvisí s Persefonou, manželkou vládce podsvětí Háda. [oči v sloup]

251860

Já jen... pochopila jsem paní Jarmilu jinak, než vy (první příspěvek v diskusi, snad myslíte ten). Nevidím tam, že by upřednostňovala zvířata před dětmi (lidmi). Jde spíš o to, že dneska se jako rodič těžko vzpíráte systému, který už od novorozeněte do něj cpe kdeco (od medikamentů po "převratné metody" různých oblastí života). Pokud byste se i vzepřel, hrozí vám popotahování, potažmo vám můžou dítě i odebrat. Dál - potýkáte se s celým vzdělávacím systémem, kde dětem jsou vyzvedávané hlavně jejich práva, ale už se nemluví o povinnostech. Dneska vás klidně může vlastní dítě udat i za to, že po něm vyžadujete vynést koš nebo zalít kytky. Zažila jsem případ, kdy třináctiletá slečna poštvala na své (jinak starostlivé a zcela normální) rodiče sociáklu za "omezování svobody" - a nakonec vyšlo najevo, že jí táta zakázal jít na diskošku (od 22hod). Divíte se, že do takového bordelu se nechce mít děti? Však je to dneska pomalu o kriminál. Spousta rodičů rezignovala, protože se bojí. Chápu větu Jarmily spíš jako zoufalý výkřik... Systém vám chce kecat do všeho - a nenabízí nic.
S tím souvisí i vaše "14+". Nechci vám brát iluze, začínají ještě dřív. Jenže... jednak se předčasně vzbuzuje "zájem o pohlaví" právě sexuální výchovou (někde už od školky), jednak je nihilistický celý "svět mladých" a ne paní Jarmila. Jsou systémem vychovávaní k "urvi co můžeš, zabav se jak umíš, za nic neber odpovědnost". Opět ze života - dvacetiletá slečna to vyjádřila pravděpodobně za všechny = "děti ani náhodou, tak možná po pětatřicítce a jen jedno, vím, co to obnáší, já si chci života užít a ne otročit jako máma".
A teď církev. Zastaralá instituce, která nemá mladým co nabídnout. Příkaz "množte se" je prázdný, když chybí alespoň klid ve výchově a zasahování systému (který ani církev nezmění). Ony "konzervativní návraty" jsou také divné. Co vím, ženské chodily na potraty i za starých dob (a mnohé zaplatily cenu nejvyšší). Patnáctileté matky nebyly výjimka (většinou oběti "zbožných ženáčů", u kterých sloužily) a děti byly nucené podílet se na výdělcích rodiny už od brzkého věku. Do školy jen v zimě a jen někdo (jinak pracovaly na polích a v hospodářství). Vysoká dětská úmrtnost, ženské jak stroje na děti. Nezlobte se, ale do takové doby bych se vracet nechtěla.

252244

To, co se objeví "po schválení moderátorem", je mé. Zas jsem si nevšimla, že mi vypadlo přihlášení... [oči v sloup]

252246

No tak... [zmaten] Předně se omlouvám, že reaguju až nyní (jiné zájmy) a zadně ani nevím, jak na "tohle" v rámci slušnosti reagovat.
Koukám, že mě asi znáte líp, než já sama - že se odvažujete takových soudů o mé morálce nebo odvaze. Docela si troufáte a jestli jste tu za "zbožného", pak vám oznamuju, že nic "zbožně" morálního na vašem vyjádření nevidím. Jen plivete a plácáte naslepo do vody, abyste dělal/a vlny.
Určitě znáte velice dobře i paní Jarmilu, když píšete, že "odmítá děti". Vy víte, jestli děti má a kolik? Já ne... O sobě vám napíšu, že děti mám a také to, že mám co nabídnout - na rozdíl od církve - protože se okolo dětí "motám" a výsledky svého "působení" už můžu hodnotit. Takže si nechte na koledu ty řeči o mé zbabělosti, neodpovědnosti, brečení, milionu výmluv atd. Také ty o "mizerném životě". Já si přeci na svůj život nikde nepostěžovala a ani nemám na co, protože jsem s ním spokojená. Já hodnotila podmínky společnosti, ve které žijeme a pravděpodobné příčiny dnešního "odporu" k dětem a velkým rodinám.
A "pohádky" o služkách nebo zvrhlém chování "zbožných otců" ? No... pak jsou pohádkáři i pisatelé kronik a matrik nebo si rodiny své příběhy vymyslely. Pokud vím, bylo levobočků jak naseto a vůbec nešlo o nějaké mimořádné "události" (včetně těch potratů nebo také zoufalých sebevražd budoucích svobodných matek). Často byl otcem "bastarda" dokonce pan farář.
Takže pane nebo paní... Příště si, laskavě, odpusťte soudy o "věcech", o kterých víte naprostý prd. Právě jste podal/a další důkaz o nepotřebnosti a zvrácenosti celé "církve svaté", která lidi asi učí chovat se jako vy. Jít přímo proti morálce a přikázání, střílet od boku soudy bez znalostí a kecat do všeho, o čem nemá ani páru a co jí ani nepřísluší. Adíos mučačos - a budu se modlit, aby mi nekřížily cestu takovéhle "typy" jako vy.

252545

05.09.2011 16:45

Váleční psi

Jsou na hlavu...

Lin 85.?.?.?

Celá ta "věc" kolem Paletsiny a Izraele je stejně absurdní, jako kdybychom se my tady u nás mlátili po hlavě s Moraváky, Slezany nebo Slováky o "dědictví" Velké Moravy nebo Svatoplukovy říše. V případě Izraele je to ještě absurdnější, protože tam jde pouze o skupinu lidí, které spojuje stejná víra. A ti osadníci? Fanatici... Možná i záměrně vybíraní, protože z jejich chování dýchá středověk a níže ( "svatá země, bohem nám daná, budeme bojovat do roztrhání těla"...) A Lieberman? Už od pohledu tasemnice... [bliji]Měli by ho postavit do první řady "bojovníků" - když tolik touží po krvi.

252547

06.09.2011 19:54

Romové I. část

RE: Romská otázka?

Lin 85.?.?.?

René, možná v anglo-saských zemích. U nás je podpora vyplácená jednou měsíčně.
Systém poukázek už u nás také mnohé radnice zkoušely - a neúspěšně. Jde o to, že poukázku příjemce prodal někomu jinému - a samozřejmě - za "výhodnou" cenu, třeba za půlku. Tím dostal hotovost. Neuspěl ani systém, kde se člověk s poukázkou musel prokazovat OP. To pak opravdu nakoupil (potraviny, systém nepovoloval alkohol, cigarety, jiný nadstandart) správný člověk, ale nakoupil vlastně "na zakázku" nepoukázkáře, který za nákup zaplatil hotovostí (a třeba polovinu hodnoty nhákupu, někdy i míň). Tak si poukázkař přišel na hotové peníze a na radnici pak chodil "brečet", že dostává málo, že to nestačí.
Neosvědčilo se to ani v malých obcích, kde se všichni znají. Poukázkář sice nakupoval (třeba denně) povolené potraviny, ale vždycky se našel nějaký nepoukázkář, který mu vlastně "pomohl" celý systém zneužívat. Smutné, ale tak to je. Malý český člověk je v mnohém "podnikavější", než samotní Rómové. A těžko dohledávat, kde vlastně "nákup" skončil, když si ho z prodejny odnesla správná osoba a obchodník dodržel všechno, co měl.
Úplně stejně to dopadlo s poukázkami na otop (uhlí, dřevo) nebo s poukázkami třeba na ošacení nebo školní pomůcky. Dokonce i předplacené obědy na školní děti si vyzvedávaly jiné osoby s tím, že "dítě čeká venku a nají se doma" (a ono tam skutečně čekalo, ovšem oběd v kastrůlku putoval jinam). Když se začalo vyžadovat snědení jídla u stolu, dítě, které mělo obcí zaplacenou stravenku (třeba i nepapírovou, ale čipovou), ji klidně prodalo (a čip půjčilo někomu, kdo se chtěl najíst).
To jen na okraj...že mnohé radnice nebo obce se snaží "řešit" na vlastní pěst, protože problém je to skutečně obrovský. Ale nevím o žádné, kde by vymysleli skutečně neprůstřelný systém.

252593

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,44 Kč
Euro
27,38 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,51 Kč
Švýcarský frank
25,63 Kč
100 japonských jenů
22,46 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 923,83 Kč
1 unce stříbra
549,93 Kč
Bitcoin
314 926,65 Kč

Poslední aktualizace: 30.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 558 201