Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Lin

Nalezeno 1285 příspěveků, 12 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.05.2011 14:41

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

Lin 85.?.?.?

No...dávat za příklad zrovna Rakousko... To není moudré, protože zisky z jejich podnikání tvoří jen 10% církevních příjmů. [smích] Navíc se velice bojí, že nové hlasy, žádající úplnou odluku církve od státu, budou vyslyšené. Pak by totiž zrovínka ŘK církev mohla dopadnout jako ve Francii, víte? A to jsou tam, prosím, všechny církevní budovy vlastnictvím státu, takže církev je nemusí udržovat.
Církve úplnou odluku nechtějí, protože by nevyžily bez pomoci státu. Nedošlo k ní ani u nás (ač bývalý kardinál Vlk tvrdí, že jo) a dokonce ani v Polsku. Naopak - před pár lety se u nás jistá poslanecká skupina pokusila prolomit ústavu a vydobýt tak pro ŘK církev výsadní a absolutní právo na existenci, což naštěstí neprošlo, ale řešil to až ÚS.
Co se restitucí týká, dám spíš na studie odborníků na právo než na váš odkaz v lidovkách. Navíc jsou velké pochybosti o existenci nějakých podkladů pro oprávněné církevní restituce. Úřad vlády žádné nemá, v návrhu je napsané, že byl vypracovaný na základě podkladů Výzkumného ústavu zemědělské ekonomiky - a ten odmítá, že by cokoliv zpracovával a vládní komise tajemně tvrdí, že návrh je výsledkem "konsensu". Návrh obsahuje JEN seznam pěti pozemkových podkladů katastrálního úřadu. Jinak NIC. Žádné studie, žádné právní rozbory.
Neznám problematiku církví, to máte pravdu. Jenže v restitucích o ni vůbec nejde.

244575

23.05.2011 21:13

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

Lin 85.?.?.?

Prosím...přečtěte si ještě jednou, co jsem napsala.
Pokud mě zrak nešálí, napsala jsem, že v Rakousku si ŘK církev podnikáním přivydělá jen 10% ze svých svých příjmů. A nechápu, co myslíte tím, co jste napsal dál. Opravdu nechápu, jaký "faktický smysl" vašeho příspěvku jsem "pominula". To považujete za argument? A deptání protivníka?
Pane, v diskusi já osobně žádného protivníka nemám, nevidím a nepotřebuju. Jestli si myslíte, že si vymýšlím, prosím...můžete to dokázat. O tom totiž diskuse jsou - ne ječet jak píchlý tele a útočit. Argument se vyvrací jiným argumentem, postupně se dochází k objasňování postojů a důvodům, které k nim vedou - nebo taky ne a můžete se v klídku rozloučit. Já vám přeci nijak nebráním argumentovat. Nebo snad jo? [smích]
Článek, který jste tu postoval, ukazuje možnost, kterou i u nás církve využívají, nikdo jim v tom nebrání. Však podnikají, nemají to zakázané a také nedaní. Nebo snad podnikání církví na našem území chcete popřít? U nás zrovínka jedno takové "podnikatelské centrum" máme a vůbec se jim nevede špatně.
Církve také získávají nemalé peníze z pronájmů nemovitostí a pozemků. Sám Duka si pochvaluje, že:
... "v současné době lze hovořit o samofinancování katolické církve z přibližně 52–55%".

244592

24.05.2011 13:21

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

No... koukám, že to je pěkná kaše... [pláč] Rozumím, že celá situace je na mašli a že jste v pěkným presu. Psychickým. V tomhle se těžko existuje, natož vychovává děti. Ale, bohužel, realita v ČR. Soc.prac. místo pomoci vykonává funkci kata. Pokusím se "něco" všeobecně, snad vám bude k prospěchu.
SP (opět - bohužel) povětšinou vůbec nejsou odborníci, kteří by na těchto místech měli být. Odůvodňuje se to "finančními důvody", kdy se přijímají lidé bez patřičného vzdělání, osobnostního vybavení a odbornosti, projdou "přípravkou" a teprve pak se seznamují s celou problematikou. Takže - povětšinou vůbec neznají zákony, podle kterých mají postupovat.
Samozřejmě, že i SP si musí návštěvu SJEDNAT. To dá rozum, že i když jste na mateřské, nemůžete být doma 24 hodin. Sjednání nemusí být úplně konkrétní, ale minimálně je nutné, aby SP sjednal dobu, kdy býváte doma (nemusí konkrétní den).
Dobře využíváte metodu "ukaž mi, kde to je napsané". Doporučuju, protože při důslednosti objevíte, že skutečně ani nevědí, kde "to" hledat. Zůstaňte klidná a domáhejte se svého práva poučení o zákoně, protože i TOHLE je jedna z povinností SP, dá se říct, že ZÁKLADNÍ. Každý úředník, každý státní zaměstnanec, je povinný znát, podle čeho pracuje a postupuje a dál je povinný vás o tom informovat. POVINNÝ - na jakémkoliv postu státního zaměstnance. Dál si pamatujte, že nějaké interní nařízení nebo obecní vyhláška NENÍ nadřazená zákonu. Lze jen tehdy, pokud to zákon dovoluje a NESMÍ zákon popřít, jít "nad rámec" (to je totiž hned druhá největší chyba úřadů).
Pak další - při každém jednání, z kterého je pořizovaný záznam a kde vzniká "váš spis", jste OPRÁVNÉNÁ do spisu nahlížet a nikdo vám v tom nemůže bránit. Je to spis (vztah) VY x úřad. Nemůžou nahlížet třetí osoby (=ty, které nejsou účastníky řízení) - a když, tak jen ty, kterým to zákon v konkrétním případě dovoluje. Každé nahlédnutí MUSÍ být písemně zaznamenané - kdo, jak dlouho, důvod + podpis (v praxi musí být u spisu karta, na kterou se to zaznamenává). Váže se to na správní řád, § o nahlížení do spisů a § o mlčenlivosti).
Každý záznam, který má mít právní hodnotu, byste měla znát a s jeho zněním také souhlasit - a pokud ne, MUSÍ být přesně v záznamu uvedené, s čím nesouhlasíte, s jakou formulací a proč. Teprve pak můžete podepsat. Právní hodnotu nemá tzv. "úřední záznam", který si sepisuje úředník sám, na základě svých vlastních pozorování. Soud k tomu pouze může přihlédnout, ovšem nemůže to být právní dokument. Proto je také doporučováno pořizování celého jednání na diktafon, aby bylo jasné, kdo co jak (včetně záznamu z návštěv). Ono se totiž pak může lehce stát, že nějakému úředníkovi nepadnete do oka a může si navymýšlet, co chce. (pokr.)

244649

24.05.2011 13:26

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

(pokr.)
Ty záznamy si klidně můžete pořizovat sama a předkládat jako důkaz, pokud to úředník nedělá nebo odmítne. Máte na to právo a pokud máte takovéhle problémy, hojně využívejte (samozřejmě - musíte upozornit, že si ten záznam děláte).
A ještě k té "sociálce"... Nevím, která vás takhle dusí, ale předpokládám, že ta z "rozšířené působnosti". Nevím, jestli máte zkušenost z tzv. opatrovnického oddělení, které je při každém soudu. Já mám zkušenost daleko lepší, protože přeci jen, sedí tam více proškolení SP. Ti "městští" s nima spolupracujou - tj. že na vyžádání udělají ono "šetření". Tak nevím, jestli by nebylo dobře se obrátit na ně a seznámit je s celým "postupem", který je na vás uplatňovaný.

244650

24.05.2011 13:32

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

Lin 85.?.?.?

Nečekejte chápání srandy, nadsázky nebo dokonce hyperboly od církevníků - však to je hřích - smát se a šprýmovat! [smích]

244651

24.05.2011 14:49

Právo pochybovat

Zpochybnit počet

Lin 85.?.?.?

Celá ta "věc" se točí na "zpochybňování". Jak existence plynových komor, tak počtu umučených židů. Také zastávám názor, že slůvko "zpochybňovat" tam bylo vsunuté (a nikoliv náhodou), protože mezi slova popírání a schvalování vůbec nepatří.
Onen napadený článek přeci vůbec nepopírá ani neschvaluje genocidium, ale pouze pochybuje, zda počty jsou správné a zda byly použity právě takové "metody", jakými jsou plynové komory.
Pokud mohl na základě tohoto zákona vzniknout rozsudek, který JE, můžeme dojít k paradoxní situaci.
Počty obětí vůbec nejsou přesné (to se ani nedalo určit po takovém "tanci" ), takže se může lehce stát, že příjdu s novými důkazy (najdu nové masové hroby atd.) a zjistím, že židů nebylo 6 ani 4 miliony, ale třeba 16. Můžu dojít výzkumem k důkazu, že ony komory nebyly plynové, ale naopak bez kyslíku a jakéhokoliv plynu, takže výsledek byl stejný, protože se lidi udusili. Pak mě ale budou muset odsoudit... jako zpochybnitele metody plynových komor a počtu umučených.
Bezva... to je docela slušný signál, že bádat, upřesňovat a přinášet nové důkazy v čemkoliv je vlastně nežádoucí.

244655

24.05.2011 16:58

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Jo, nepatří to sem do diskuse. Ale možná to pomůže i někomu jinému a za jiných okolností. Ono totiž - pokud se nezačneme bránit a tvrdě vyžadovat zákonný postup, pak se nic nezmění a úředníci budou čím dál horší.
A možná by pomohlo, abyste se na své podání (o podjatosti) znovu písemně zeptala - jako co s tím je a jak bylo vyřešeno. To je zas další povinnost - do 1 měsíce vám dát vědět, co se s písemností stalo, dokonce i kdyby to byl blábol bez významu, musejí vám napsat, že podání dostali, ale musíte upřesnit, jinak neberou v potaz. Neexistuje neodpovědět. Takže bych se zeptala sama a do toho bych napsala, že v případě "neodpovědi" budete nucena podat trestní oznámení na zanedbání povinnosti veřejného činitele (§158, 159 TŘ). Něco jsem vám k tomu našla tady , není to sice to "ono", ale dobře se vysvětluje postup (někde od str. 33).
Mějte se hezky, držím pěsti - a už fakt konec zvonec. [smích]

244672

26.05.2011 22:00

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Aha... Ale moc vám to nefunguje, žejo? To "požehnání" myslím... Tam nahoře na vás jaksi zapomněli či co - nebo se jako sociální pracovnice moc od těch hříchů nezdržujete. Jak je ta lidová moudrost? Není to něco jako "komu není zhůry dáno, v apatyce nekoupí"? [smích]

244797

27.05.2011 17:12

Mohl Obama „zradit“ Izrael?

Je to jen rétorika

Lin 85.?.?.?

Obama se sice snaží, ale jen v rámci propagandy, kterou má nařízenou. V současné době USA potřebují nějak uklidnit "arabské masy" a snaží se ukázat jim "tvář přítele". Mají společně s Izraelem čím dál víc nepřátel, kteří je nemusí, natož aby je podporovali nebo jim pomáhali. Po loňských událostech s humanitárním konvojem a letošních událostech v arabském světě dost lidí zjistilo, o co vlastně jde. I v Evropě čím dál víc lidí chápe, že jsou to cizí zájmy, které jejich politiky staví proti vlastním lidem a ze zadlužených rozpočtů vysávají peníze na nesmyslnou válku. Novinář David Cameron to docela vystihl, když napsal:
"Ve Španělsku, ve Francii a v mnoha jiných zemích jsou lidé na ulici, protože hospodářská politika vlád je katastrofální. Nejsou peníze na důchody a pracovní místa. V USA se školy a nemocnice rozpadají. A místo financování vlastních problémů se utrácejí miliardy dolarů za válku pro zisky nadnárodních společností."
Co se otázky určení hranic Palestiny týká, Norman Finkelstein k tomu uvedl, že není o čem diskutovat a smlouvat. Hranice Izraele byly již jednou určené OSN a zbytek patří tedy Palestině.
K smíchu pak vyznívají snahy "páté kolony", (která se v těchto časech opět nadmíru aktivovala), která najednou tvrdí, že celé území patří Izraeli. Odůvodňuje tím, že v r. 1948 byl vyhlášený pouze stát Izrael, protože arabové odmítli vyhlášení té druhé části. Takže tím se dobrovolně vzdali jakéhokoliv práva na toto bývalé mandátní území.
No... takovýhle "argument" může být vymyšlený snad jen z čirého zoufalství...

244869

27.05.2011 17:52

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

Stavění zdí mezi generacemi je úmyslné

Lin 85.?.?.?

Článek naťukává tolik témat, že nevím, čím začít. [smích]
Tak předně - žádní důchodci nám státní kasu nevyžírají. Nejde totiž jen o vložené peníze do důchodového systému. Jde také o hodnoty, které za celý svůj "pracovní život" vytvořili. A ty se, bohužel, ocitly v cizích kapsách a to bez přičinění důchodců. Také to není "zděněný problém po komunistech", protože pak by na důchody neměly pouze postkomunistické země a nikoliv celá Evropa. Podle mého je celý "problém" uměle vytvořený a svědčí o tom mj. i současné "deformy" naší vlády. Na jednu stranu nedostatek pracovních míst - na druhou vláda zvýší věk pro odchod do důchodu skoro na sedmdesátku. Jako další podivnost uvedu, že do r. 2009 platilo, že po přiznání důchodu vám automaticky končil pracovní poměr. Od r. 2010 nikoliv, takže důchodce z místa vystrnadí už jen smrt nebo tříměsíční odstupné (a samozřejmě- naoko zrušení jeho pracovního místa a vytvoření místa nového, s jiným názvem). Zdá se to směšné, ale v praxi dost velký problém, zvláště ve státních institucích. Viz úředníci, učitelé. Na odstupné platí stopstav (=nejsou prachy v rozpočtech) a pokud čerstvý důchodce neodejde sám, nemůžete na jeho místo příjmout jiného, mladého, který na práci čeká.
Od toho jsme u druhého "problému" a tím jsou mladí. První ťafku přes čumák se ztrátou iluzí obdrží hned po absolvování školy. Pokud nemají známé nebo nedají úplatek, místo moc těžko shánějí. Jako absolventy o ně ani není zájem, vyžaduje se praxe. Ale kde ji získat? Takže často vysokoškolák, jen pro onu "praxi", pracuje třeba za desítku hrubého. Iluze o společnosti končí v koši, zůstane rozčarování a po pár pádech na čuňu apatie a nechuť se o cokoliv snažit. Leda tak ještě vycestovat "ven". Takže = žádné peníze do důchodového systému (ani jinam).
Naši mocipáni vůbec nemají ponětí, jak se žije v "jejich gubernii". Nemají pojem ani o vlastních (tj. státních) zaměstnancích. Nedávný případ p.Kalouska, který na pokus o komuikaci části státních zaměstnanců (v dopise uvedli realitu o platech obyč zaměstnanců a hospodaření) odpověděl, že lžou. Prý v naší zemi nemůže žádný státní zaměstnanec pracovat za plat nižší, než je celostátní průměr...
Za těchto okolností vyznívá jako výsměch snaha poslanců uzákonit si "jednoduchý plat", kde by nemuseli dokazovat, na co peníze využili. Peníze jsou - jen se vidlemi přehazují na jednu hromadu.

244877

27.05.2011 17:59

Ron Paul reaguje na poslední Obamův projev

Mě zas zaujal ...

Lin 85.?.?.?

... ten poslední odstavec. Tam je řečeno vše. [smích]

244878

27.05.2011 18:13

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Mně z vás smutno není - ale naopak - jste mi k smíchu a ten je zdravý. [chechtot]
Reagovala jsem na vaši "mantru" - tj. přesně na větu "Kdo věří,ctí desatero a mravy, zdržuje se hříchu...". Ta se vás totiž evidentně netýká, protože k porušení (nejen Desatera) došlo ve vašich "vstupech" nejméně 4x..
Takže - až příště budete chtít někoho "kárat a vychovávat", zameťte si před svým prahem a ze svého oka odstraňte ty zapadlé klády.
PS: Závidím? Vám? A co jako je na vás k závidění? [chechtot] To spíš duje vichr z vaší "stranické povinnosti" hájit vrácení majetku církvi až k pobělohorské době, co?

244882

29.05.2011 22:20

Církevní majetek

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Lin 85.?.?.?

Pane Quido, já to jen sleduju. A přidám se k vám v myšlence, že judaismus "jen převzal" (přidám, že z judaismu vychází jak křesťanství, tak islám). Dá se říct, že je to směs egyptského a babylonského náboženství, učesaná o základ védický (hlavně Nový zákon). Svědčí o tom i některé teologické studie . Už jen věta "Nebudeš se klanět jinému bohu, protože Hospodin, jehož jméno je Žárlivý, je Bůh žárlivě milující", je dost alarmující a vypovídající. Jestliže tolik milionů denně vzývá svého žárlivého boha, pak je jasné, proč svět vypadá právě takhle. Pokoušejí se to hodit na ateisty, jenže např. ve středověku neexistoval jediný ateista a přesto to byla na několik století jedna z nejtemnějších dob novodobého lidstva.
A souhlasím, že vyvracet někomu jeho víru (nebo mu ji brát) je hloupé a násilné. Víra je intimní záležitostí člověka a formuluje jeho světonázor. Každý musí dospět sám k tomu, na straně ČEHO stojí a ČEMU svou vírou dává energii.
Ve slovanských védách je nádherné "přikázání", které mě moc oslovilo a vysvětlilo jisté "rozdíly" mezi věřícími a "věřícími". Je to o zasahování do prostředí, ve kterém jsme hosté. Jde mi o násilné prosazování náboženských filosofií.

245068

30.05.2011 16:56

Církevní majetek

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Lin 85.?.?.?

Nevím pane, jestli si rozumíme. Měla jsem na mysli biblí (Genesis) popisované události. Judaismus jako "víru v boha" Noema, Mojžíše. A babylonský vliv ze země Bábel, kde vládl Nimrod, potomek Noemův. Křesťané Genesis neuznávají?
Jestli Noe nebo Mojžíš nevyznávali judaismus, pak nevím, které že to náboženství se pyšní stářím 3tis. let a jaké tedy reprezentuje Starý zákon. V článku, na který jsem tu odkázala, je také uvedeno, že Kanaán byl v té době "pod vlivem" boha onoho Bábelu.
No... v podstatě tím, co jste napsal o onom "babylonském talmudu" potvrzujete to, co říkám = judaismus je slepencem egyptského (Mojžíšem převzatého) a babylonského (ze země Kanaán) náboženství.
No..a pokud mé chabé informace stačí, měla jsem dojem, že jak Egypt, tak Bábel, tu byly daleko před naším letopočtem, tj. doby objevení se Ježíše (a s ním i křesťanství). Tedy mohlo čerpat z již existujícího judaistického náboženství, ovšem přidáno bylo také vědění védické, protože Ježíš byl "pod vlivem". Islám vznikl až někde v 6 stol. n.l., takže i on mohl čerpat z judaismu, který mám tedy na mysli já - tj. toho, který dal vzniknout Genesis (alespoň to tvrdí) + ještě z křesťanství. Vy mi tu mlátíte o hlavu Talmud - ale já mluvila o judaismu jako takovém, bez ohledu na "svaté knihy", kterými se řídil nebo nyní řídí.
Fakt nevím, co mi vyčítáte a proč se s takovým despektem vyjadřujete k tomu, co jsem napsala. Nechápu....[oči v sloup]
Ke zbytku vašeho komentáře nic nenapíšu, už jsem toho v téhle diskusi napsala a ze svých postojů objasnila až dost.

245129

30.05.2011 16:58

Církevní majetek

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Lin 85.?.?.?

Moc děkuju - za pochopení nebo alespoň snahu chápat.
Váš komentář je výborný.

245130

02.06.2011 22:41

Španělé zažehli evropské protesty

pro editora

Lin 85.?.?.?

Vladimíre, varujete před přílišným optimismem. Prý demonstrace nic neřeší. No ano, možná doteď. Jenže časy se mění, víte? To, co se nyní děje pod hnutím "Demokracii hned!" je noční můrou našich "elit". To je přesně to ono, z čeho mají prdelky v kalupu. Proč? [smích]
Podívejte se, jaká věková skupina se "angažuje". Ti nejmladší, na začátku dospělého života, kteří nemají budoucnost (jak ji trefně označují někteří glosátoři). Ne že by se jí vzdala, ale prostě ji v takto nastavené společnosti nevidí a nemá. Bez práce, bez bydlení, bez možnosti založit rodinu (a také ji uživit). Nedávno jsme se o tom tady bavili - jsou oním "průserem", na který si systém díky své nenažranosti a asociálnosti zadělal. Oni nemají co ztratit - a to je ona výhoda, pro kterou jsou silní. Stejný mechanismus beznaděje, který dokáže "vytvořit" sebevražedného atentátníka. Už chápete? Nedají se ničím zlomit ani zastrašit, protože NIC nemají a NIC lepšího na ně nečeká. A nechtějí tenhle systém, který jim nic nenabízí a ještě si bere. Zatím chtějí vše "mírovou cestou", ale říkám - zatím. Jestliže represe proti nim přerostou únosnou mez, bude to zlé.
Ne nadarmo už od r.2009 probíhají (i u nás) všemožné policejní "nacvičovačky" proti demonstrantům v ulicích. Proč asi, když my jsme v tomto ohledu relativně klidná země?
Dál - není to až tak nepromyšlené, jak by se mohlo na první pohled zdát. Plány "musíme něco udělat, takhle už to dál nejde" jsou v jejich hlavách už dávno. Možná ještě nemají úplně jasno, co chtějí, ale to se vystříbří. Hlavní je, že přesně vědí, co nechtějí. Pro ně je "změna systému" mottem životním. Nevím, ale podle mého TOHLE je vážné a "elity" to vědí (proto také "operativně" využívají tuto sílu v některých arabských zemích). Žádné "klíče".
Je to vendeta , pravá a nefalšovaná. V té ukázce (vložené v r. 2007) vás možná cosi trkne. Jestli je to maska - trefa. Porovnejte z dostupnými videi z demonstrací (nejen španělských).

245354

02.06.2011 23:36

Španělé zažehli evropské protesty

RE: pro editora

Lin 85.?.?.?

No to určitě - že čas ukáže... [smích]I kdyby se navrhované změny povedly, bude trvat několik generací, než se to vypiluje.
Je tu ale jedno "ALE", které dnešní dobu odlišuje od těch ostatních, o kterých píšete. Dá se díky komunikačním technologiím velice rychle získat informace z jiných zemí. A to je dost velká vzpruha = že v tom nejedete sám (sami), takže neprohráváte. Již jedna výzva k podpoře se jim povedla (minulý víkend), další bude zas tento víkend. Několikatisícové to bylo nejen v tom Španělsku, ale také v Řecku, Francii a Itálii. Přidala se i Praha.
Jo... a ještě jedna indície, že je cosi většího "ve vzduchu"... Tou je, že vylezli se svou výzvou pravdoláskovci a dělají si jakési morální právo na "vůdcovství". A to je také dle mého ohromné nebezpečí těchto "revolucí pro změnu". Že budou ukradené, využité a zneužité.

245358

02.06.2011 23:48

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Ještě mě napadlo

Lin 85.?.?.?

Práce je dost a peněz taky. A k likvidaci dluhů by úplně postačilo zbavit se úroků = neplatit je, uhradit jen čistou "hodnotu". Ono k tomu stejně dojde, ale to je ještě vzdálené. [smích]
PS: Vím, že působím jako blbec s těmahle řečičkama a taky vím, že to nemůžu dokázat. Ale na politiky dnešního typu a celý tenhle špinavý systém už bylo "zaplacené šrotovné". Nedá se stavět na tom, co doteď platilo. Ale jak říkám - nemůžu dokázat... Takže to berte s rezervou, ju? [smích]
Dobrou...

245361

03.06.2011 18:38

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Ještě mě napadlo

Lin 85.?.?.?

Ale jo, podle fahrplanu se určitě jede, já ten "jízdní řád" četla. Pokusím se zas obšírně, snad se smysl neztratí. Čeho bychom si bez potíží všimnout mohli, revolty "jinde" = mimo "západní svět", jsou elitami nejen vítané a podporované, ale také provokované. Horší je to "doma" v Evropě nebo USA. Jak jsem dneska zjistila, cenzura opět nespala a mnohé materiály z evropských demonstrací vymazala. Všimla jsem si, že mažou hlavně to, kde je jasně vidět policejní brutalita (= mlácení až "na krev" ). A teď k věci, kterou tak trocha odkryl už Oracle přede mnou.
Po celou "demokratickou" dobu se do nás snaží hustit, že ulice je pro nás nebezpečná. Propagovaným modelem "systému" je: do práce - nakoupit - domů. Model "můj dům, můj hrad" (a čím větší zabezpečení, oddělenost od sousedů - tím lépe), s lidmi se stýkat co nejméně (a když, tak jen v rámci různých zájmových komunit), protože jsou zlí a závistiví. Potřebu komunikace nám přeci bohatě pokryjí sociální sítě. Bez rizika "živého kontaktu" s cizí osobou. Navíc je soustavně shromažďovací právo relativizováno, odsouváno až k hranici kriminality. Na ulicích se shromažďují jen živly. Demonstrují jen socky, líné pracovat, ujídající svým počínáním ze společného krajíce a působící poklidným občanům jen potíže. Nebo extrémisti, teroristi a anarchisti. Nebo levičáci. Nebo lidé s podivnými "koníčky" (viz fanoučci všeho druhu - od sportu přes ekologii až k homosexuálům). "Slušní lidé" se přeci veřejně neshromažďují (krom volebních mítinků) = přesně takový obrázek je nám vtloukán systematicky do hlavy. A je úmyslně podporovaný třeba i benevolencí k pochybné imigrací (viz mafie nebo žoldáci z Afriky, také radikální muslimové). Brusel chce nyní imigrační zákony ještě změkčit. A vůči komu? Hlavně kvůli "chudákům z Libye, kterým je třeba pomoci". Ovšem - to, že se nejedná o Libyjčany, ale o libyjské gastarbaitery ze Somálska, Sudánu, Eritrey apod. - to už neřeknou. Jsou to muslimové, takže se evropská islamofóbie ještě utuží. Proč se to děje? No... ony ty "muslimské živly" mají svůj úkol = udržet nás v Evropě doma, mimo ulici a ve strachu z ulice. Evropané jsou podle "jízdního řádu" určení k poslušné práci a "dojení". Však už mají jednotné velení, jednotné zákony a v Bruselu repliku babylonské věže. "Západní svět" je pracovní lágr inteligentních otroků 1.kategorie, kteří se nemají na nic ptát, jen souhlasit, dávat svůj um, nápady a práci "celku" a "být šťastní" ve svém udělu (proto také ten relativní blahobyt oproti zbytku světa).
Jiná kategorie otroků (a k jinému účelu) je Afrika nebo Arábie.
-pokr.-

245426

03.06.2011 19:01

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Ještě mě napadlo

Lin 85.?.?.?

- pokr.-
Evropské odosobnění jedince je žádoucí. Člověk bez kořenů nebo sociálních pout je ideálním otrokem s vysokou efektivitou práce. Navíc - bez pevných kontaktů s jinými lidmi se nebude domlouvat s ostatními a "buntovat se". Těmi kontakty myslím nedůvěru, podezíravost, strach z ostatních, absenci pravého přátelství. Nemůžete se sjednotit a táhnout za jeden provaz, když nevěříte tomu, kdo stojí vedle vás.
Elity byly přesvědčené (a možná ještě jsou), že Evropan se již nikdy proti systému sjednotit nemůže. Viz všechny ty režimy, které lámaly nejen naše páteře. Režimy, kde ideál nestojí o žádné "družení se", ale naopak využívá každé slabosti "bližního", donáší, udává, mamoní, parazituje. Heslo "každý se o sebe stará sám" je sice pravdivé, ale v trocha jiném smyslu, než je prezentované.
Na Evropu je potřeba "jiné oči"... Stále se jede podle "řádu", ale už jen z mediálních zpráv (někdy mám pocit, že snad jde o vtip) a chování politiků je možné usoudit, že "cosi" se hatí, že s tím nebylo počítané.

245430

03.06.2011 19:42

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Ještě mě napadlo

Lin 85.?.?.?

Oracle, moc vám děkuju, vystihl jste pár slovy všechno. Lidé se prostě musí přesvědčit sami a na vlastní kůži. To je nejlepší recept na "prozření".
A na Slovensku se minulý víkend zapojila i Bratislava a Košice. V Evropě demonstrovalo celkem 29 měst. Tuším, že nebudete čekat na 2.Ficovou vládu. [smích]
K těm "géniům" se také přikláním, čím dál víc je zjevné, že jde o "protiplán". Jednak v uveřejňovaných materiálech a jednak v důslednosti. Systém se sice snaží cenzurovat, ale některé "báchorky" oznamují spolupráci různých hackerských es proti uplatňované cenzuře.

245434

03.06.2011 19:43

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Doufam, ze se mylim...

Lin 85.?.?.?

Nemýlil jste se. Už je to tady. Novinky právě teď oznamují, že EHEC je pomstou radikálních muslimů za alLádina. [bliji]

245435

05.06.2011 11:16

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Ještě mě napadlo

Lin 85.?.?.?

Váš pocit je správný. Myslela jsem na úroky, protože ty nafukují dluhy do astronomických částek.
Na půjčení si nebo půjčování není nic zavrženíhodného. Horší je lichva = půjčování na úrok. Proto také byla hodně dlouho zakázaná jako "přečin proti mravům" v celé křesťanské společnosti. Bohužel - byla. V islámu tohle pravidlo "nečistého" platí dodnes, takže islámské banky se bez úroků obejdou. Líp téma vysvětlili "djb" a "six" o kousek výše.
A pravda, že ona bezúročná ekonomika nemusí být tak vzdálená. [smích] Viz události na Islandu ("ve zkratce" o tom informovala "baba blažková", ale, bohužel, to nějak zapadlo). Nevím, do jaké míry je to pravdivé, ale netové zdroje uvádějí, že Islanďani si "vystáli na ulicích" svržení své vlády, referendum, nové Ústavodárné shromáždění (ne z řad politiků, nabízených stranami), změnu ústavy (navržené lidmi), právní odpovědnost politiků i bankéřů (někteří byli již zatčeni), znárodnění islandských bank. Politicky bylo toto označeno za nebezpečné a "masmédiím vyjednávači EU údajně nabídli v některých zemích daňové úlevy výměnou za mlčení".
Je to málo? Mně by to pro začátek celkem stačilo. [smích]

A peníze skutečně jsou. Jen u nás vyhazujeme oknem ročně (skromným odhadem) víc jak 200 miliard z rozpočtu, nehospodárně se také nakládá s dotacemi z EU. O dalších ztrátách díky lobbystickým "zakázkám" asi netřeba mluvit.
K systému "demokracie" se nedávno docela dobře vyjádřil Baudyš ml.: "Pražští intelektuálové sepsali chvályhodnou petici, abychom skoncovali s korupční společností. Pomíjejí přitom fakt, že demokracie jako společenské zřízení a) přímo vede k populismu nereálných slibů voličům. b) Vede k útokům na demokracii ve formě soukromých zájmů. Politik se lobbistovi nemůže ubránit, protože lobbista je vždy o krok napřed. Jeden ze signatářů petice Petr Drulák, ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, nedávno v Lidových novinách přesvědčivě ukázal, že demokracie se proti korupci bránit neumí a nikdy se proti ní bránit neuměla. Že si soukromé zájmy demokracii vždycky zkorumpují, jak se jim zlíbí. Netýká se to pouze Česka, dělá to takhle zcela nerušeně Světová banka. Denně korumpuje politiky na celé planetě výhodami nebo zastrašováním. Více viz zpověď lovce ekonomik, Johna Perkinse."
Zdravím a díky [smích]

245548

10.06.2011 20:16

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Nic noveho pod sluncem

Lin 85.?.?.?

Ach jo... pánové, nedá mi to, i když nemám nic k věci samé, takže se vměšuju "na hraně". Snad mi to odpustíte. Jsem totiž z podobných vašich debat docela smutná, protože patříte k mé "elitě" tady na Zvědavci (Quido, Moudorostrak, Had, Jansmith, p.Nohejl, hábéčko... - a patřil tam i Méďa). Všech si vás vážím. Vždycky máte co říct a také styl toho, jak co říkáte, mi sedí. Ale vždycky se do sebe pustíte, když jde o "zdroj zla", přitom z mého hlediska zbytečně, protože máte pravdu všichni. To smutný je, že tím zbytečně rozdělujete svůj potenciál, který by spojený dohromady určitě dokázal velké věci. Možná to zní pateticky, ale ať...[oči v sloup]
Obrazně řeknu, že já "zdroj nákazy" hledat přestala. Je to příliš zamotané a ne vždy jednoznačné. Navíc se "nákaza" rozšířila úplně všude - do všech skupin lidských společenství. Takže se zaměřuju na "uvědomování" = aby si co nejvíc lidí uvědomilo, že "jsou nakažení". Vidím v tom cestu k možné nápravě, protože dokud TOHLE člověk nepochopí, těžko někam a k něčemu směřovat a těžko se dohodnout. A to "dohodnout" = najít společné cíle i přes rozdílnost životních zkušeností, cest a směrů - je podle mého priorita č.1. Životně důležitá.
"Špatné otázky a špatné odpovědi
Pochodoval jsem podle špatného bubnu...
Se špatnými lidmi a plýtval špatnou energií...
Byl jsem na špatné stránce špatné knihy...
A špatnou melodii si přehrával tak dlouho, dokud mi nezněla dobře..."
Až si tohle uvědomí co nejvíc lidí, už nebude tak podstatné, odkud "nákaza" přišla, protože pak už nebude mít šanci. A časem může i tak o "zdroji nákazy" vylézt na povrch tolik překvapivých "věcí", které by dneska nikdo z nás nepředpokládal.
Omlouvám se za neomalený vstup i obrazné vyjadřování. U vás jsem přesvědčená, že ho pochopíte i tak. Děkuju za pochopení a všechny vás zdravím.

245796

12.06.2011 10:18

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Nic noveho pod sluncem

Lin 85.?.?.?

Nevím, co je to Strážkyně prahu nebo Děs prahu. [oči v sloup]
To má něco společného s magií? Jestli jo, tak... souhlas, téma "na dlouho". Jestli skutečně myslíte to, co já, pak pozitivní zprávou může být, že již přestává fungovat, byla "odstřižená".

245865

12.06.2011 10:19

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Nic noveho pod sluncem

Lin 85.?.?.?

[smích]

245866

12.06.2011 10:35

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Nic noveho pod sluncem

Lin 85.?.?.?

Jene, zdravím...[smích]
Měla jsem držet pusu, není to pro ženskou dobré míchat se do "chlapských záležitostí".
Vycházím ze svého přesvědčení, že tvůrci "reality" jsou muži a že těch opravdu tvůrčích je dneska velice málo. Většina mužského pokolení je dnes "přepólovaná" na destrukci Proto je mi líto, že když už se nějací s "kladným znamínkem" najdou, plýtvají svou silou.
V tomhle konkrétním případě jsem optimista a věřím, že jde jen o kočkování, jakýsi "trenažér limitů". A až půjde do nejtužšího, změní se to. Byla by škoda propásnout příležitost pro "lepší svět", protože on "nenastane" sám od sebe. [smích]

245867

12.06.2011 11:51

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Nic noveho pod sluncem

Lin 85.?.?.?

Jsem ráda, že jste se ozval...[smích] A jestli jsem pochopila správně, souhlasím. Jen bych přidala k onomu nechápání válek a výbojů ještě jeden fakt - zabíjení. Ženy jsou hodně citově fixované na své nejbližší, takže už jen představa, že o ně v nějaké válce příjdou (jak muže, tak děti), je děsivá. Neznám ženu, která by trpně vydržela sledovat, jak je páchané násilí na někom jí blízkém - nebo tam, kde síly nejsou vyrovnané. Ale nevím, tady soudím podle sebe a podle toho, co znám.
A pak ještě poznámka k ženským intrikám... Nepoužívají je automaticky všechny ženy, není tam rovnítko. Intriky jsou manipulace a "vyšší ženský level" se bez nich úplně obejde. Nejde o to, že by neuměly manipulovat, jde o zjištění, jak trapné a nedůstojné manipulace jsou.
Je to podobné, jako u pánů. Ti touží po "vyšších herních levelech" také jen v určitých "vývojových" stupních, pak zjistí, že je to plýtvání energií. V podstatě "intrikánky" a "upgrejdovači" patří k sobě. Představa, že si žena touží muže osedlat (nebo muž ženu), není dobrá a je jednou z příčin "věčného boje". Ten ale být nemá. Jenže těžko tohle říkat, když většina lidí má zkušenost pouze s "manipulačními" vztahy a jsou přesvědčeni o jejich normálnosti.
Píšete, že ženě stačí "jeden písek". To ano. Muž zajistí písek, žena pak, aby tam všechno fungovalo, jak má. Nemusí mít stále víc autíček, plně jí postačí, když ty, která má, udržuje funkční. A muž nemusí shánět stále další a další pískoviště. Má se postarat o ochranu toho "svého" pískoviště.
Bohužel, to se neděje. Jinak by nebylo společenské klima takové, jaké je. Ženy nemůžou zároveň zajišťovat funkčnost a k tomu ještě chránit pískoviště. Jenže - mnohé jsou k tomu dneska donucené. Některé to zvládnou, některé ne. Ale v každém případě je to pro ně nepřirozená role.
Zdravím a děkuju. [smích]

245872

13.06.2011 22:25

Konopí – velká zelená naděje

RE: Zname tema

Lin 85.?.?.?

Máte pravdu. V konopí vidí každý dneska jen drogu - ať už ve formě marjány nebo léčiv. Těžko si kdo vzpomene na konopné provazy nebo příměs látky. Ty sice nepatřily k jemným, ale pro svou odolnost se z nich šilo "zátěžové" oblečení, včetně vojenských mundůrů. Snad se konopí přidávalo i při tkaní jemnějších látek - třeba na košile nebo ložní prádlo. Dál vím, že se z něj vyráběl papír. Semena mají vysoký obsah oleje, takže... asi se využije i v potravinářství.
Článek o konopí píše jako o naději. Nejsem chemik, ale jestliže jsem si přečetla, že cokoliv se vyrábí z ropných uhlovodíků, dá se vyrobit i z rostlin, pak asi ano. Ropa může být klidně nahrazena jinými, přirozenějšími technologiemi. Prý už v roce 1937 sestrojil Henry Ford své auto ze 70 % z plastické hmoty z konopných polymerů a poháněl jej energií získanou z konopné biomasy.

245933

14.06.2011 17:27

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Kam mam zavolat...

Lin 85.?.?.?

Kateřino, nejlepší je ponechat psíka svému osudu. Nemůžete za to, že mu dodnes nedošlo (nebo mu nikdo nevysvětlil), že rozdíl mezi zvířetem a člověkem je ve schopnosti (a umění) zvládat své pudy. To umí jedině člověk. Všechno ostatní je zvíře (byť s lidskou tváří). [smích]

245995

14.06.2011 18:58

Pravici nebo levici

Špatná volba

Lin 85.?.?.?

Pravice ani levice není volba pro životaschopnou společnost. Vůbec není potřeba žádného politického směru ani ideologie (kdy už tohle lidé pochopí? [pláč] ). K čemu vám je partajník (ať levý nebo pravý), jehož rozhodnutí neslouží lidem země? Vžyť v každých (prý svobodných) volbách je to ode zdi ke zdi. Jednou pravice, po čtyřech letech ohromné rozčarování, takže se volí levice. A opět rozčarování, takže se vrátíme k pravici a tak pořád dokola. Výsledkem je stav, který vidíme nejen kolem sebe, ale v celé "západní civilizaci". Proč se, kurňa, nepoučíme? Však máme z čeho čerpat, prošli jsme snad všemi známými "ideologiemi" a každá se ukázala pro život nepoužitelnou. Copak nemáme inteligenci, dostatek schopných lidí, kteří umějí? Proč sahat po POLITIKOVI a svěřovat mu moc nad úrovní svého života? Existují mnohé životaschopné studie, jak vést stát, aby život v něm byl pro lidi - a ne aby tu lidi žili pro stát (a jeho aparát).
Pro vážnější zájemce tu jednu studii od Františka Marka mám. Je již z r.1948 a vůbec není ideální. Ale poskytuje náměty k zamyšlení, dokazuje, že již před x-lety si byli lidé vědomi, že každá materiálně zaměřená ideologie, která nezohledňuje člověka, je cesta do pekla.
"Dosavadní boje o společenský a hospodářský řád pohybují se po jedné koleji, z níž jakoby nemohly vybočit. Na jednom konci je řád kapitalistický s neomezeným vlastnictvím výrobních prostředků a s téměř absolutní formální svobodou, na straně druhé kolektivní
vlastnění výrobních prostředků se společenskými útvary, pozůstávajícími spíše z čísel než z lidí. Mezi oběma systémy jsou ještě rozdíly stupňů, kompromisy založené na přesvědčení, že nějakým zkombinováním dvojího zla vznikne dobro. Boje o společenský řád byly dosud zápasy ideologických systémů – a systémy jsou vždy proti životu - , v nichž se ztrácí konkrétní člověk jako východisko a cíl veškeré společenské činnosti."
(krátký úryvek ze studie)
Jinak - článek pokládám za prospěšný. Snad se alespoň někdo probudí ze svého levicovo-pravicového sna (protože v tomto ohledu lidi chrápou, až se hory zelenají) a začne myslet. Je na čase.

246007

14.06.2011 19:02

Pokr

RE: izrael

Lin 85.?.?.?

Mně se ten váš odkaz načte normálně.

246008

14.06.2011 19:37

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Nekřesťanské křesťanství

Lin 85.?.?.?

Přírodní zákony existují bez toho, jestli o nich něco víte nebo ne. Nesouhlasím, že příroda nezná spravedlnost a organismy se snaží "urvat pro sebe" co nejvíc zdrojů. Neznám žádné zvíře krom člověka, které by si přivlastňovalo "zdroje". Všechno, co se vám jako "rvaní" může jevit, souvisí s potravou. Ale neznám (např.)tygra, který by si těžil ropu nebo zlato - nebo lovil do zásoby a pak je směňoval s jinými tygry. Také nevím nic o tom, že by si k jedinému pramenu v oblasti dal cedulku "tady je tygrovo" a vodu s jinými zvířaty směňoval za výhody pro sebe.
Jinak - ten Aštar skutečně nepřiletí a souhlasím, že dneska převážná většina tzv. "duchovních lidí" si na tej "duchovnosti" vystavěla docela slušný byznys. Takže skutečně rvou "kus koláče", ale není to "úděl" všech lidí. Je to úděl lhářů a podvodníků, já používám slovo parazit. A jak poznat duchovnost? Levašov se k tomu vyjadřuje jednoduchým "návodem":
"Duchovní člověk staví zájmy druhých, zájem národa nad svoje vlastní, i výš než je cena jeho vlastního života. A za to neočekává vděčnost ani slávu. Nehledá a neočekává zvláštní výhody, neváhá se třeba i obětovat, nelze ho zastrašit, koupit, donutit ho dělat něco proti jeho svědomí."

246012

14.06.2011 22:38

Pravici nebo levici

RE: Špatná volba

Lin 85.?.?.?

Ano, za současných okolností jsem skutečně mimo realitu. "Dav" = lidi, kteří se nikdy ani nepokusí použít to kulatý na krku, vynecháme. Škoda energie. Zaměříme se na realitu, ju? [smích]
Ústava ČR, podpsaná Klausem a Uhdem, perfektně "zakopala" jednou zvolené poslance až do dalších voleb. Co je platné, když poslanec skládá slib a na jeho základě získává mandát, když si tímto slibem může po celé období směle vytírat zadek a o mandát nepříjde. Je proto nutné docílit, aby porušením slibu automaticky zanikal mandát. Takže jakékoliv porušení zákonů ČR, Ústavy nebo její součásti - LZPaS, by znamenalo ztrátu mandátu. Poslanecká imunita se má vztahovat pouze k "výkonu mandátu" a ne na porušování všech zákonů ČR jak ve veřejném, tak v soukromém životě.
Za těchto okolností vám nepomůže ani ono nahrávání předvolebních slibů nebo poukazování na neplnění volebních programů. Navíc - programy jsou velice vágní, takže z nich nelze dovodit, co tím chtějí říct a jak toho chtějí docílit. Podle mého by měly být propracované do srozumitelné koncepce, jenže... Při posledních volbách se ukázalo, že "straníci" ani volební program své strany neznají, nevědí, co v něm je.
Další ústavní změnou by mohlo být určení hranice účasti alespoň 60% voličů.
Bez těchto změn jsou jakékoliv volby (ať už levice, středu nebo pravice) jen fraškou a poslancům je dána neomezená moc, spojená s nedotknutelností na celé volební období. Drží v rukou zákonodárství, takže si můžou odhlasovat cokoliv a umístit "do práva", které je občan povinen respektovat. Proti parlamentem schváleným zákonům je v podstatě bezzubý jak prezident, tak senát.
A násilí jako šanci nevidím. Ano, obávám se, že k němu dojde a to hodně brzy. Také k tomu chaosu, i když... my už v tom chaosu dávno jsme, jen si to málokdo je schopný připustit. Nebo si snad myslíte, kdyby zítra ráno ČR neměla svůj parlament a vládu, že by nastal konec světa? [smích]Určitě ne, protože "práce" současných poslanců by nikde nechyběla. Jsou jedni z tvůrců chaosu v zemi, kterému se lidé snaží (čím dál obtížněji) přizpůsobovat.
Hra planých slov už také skončila (a to si zase neuvědomují oni). Úplně stačí, když pražští řidiči na pár hodin odmítnou službu státu - a jasně vidíte, kdo koho potřebuje. Jestli lidi potřebují poslance nebo ty řidiče.
Napsala jsem toho hodně, ale asi vás vůbec nepotěšila. Svým komentářem jsem mířila spíš k obavě, že šance na změnu (kteru nyní máme i díky konstelaci), bude vyplýtvaná na pouhou změnu ve figurkách hry levice x pravice. Omlouvám se, že vám nedávám žádný návod. Podle mého je nutné (alespoň pro začátek) vynutit si změnu ústavy.

246028

14.06.2011 22:52

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Dnes jiz chapu...

Lin 85.?.?.?

René, v tom jsem s vámi zajedno. Zdroje ani koryta nejsou nekonečné a pokud si to někdo myslí, už skončil.
Před nedávnem tu kdosi avizoval stránky, kde jsem si zkoukla zajímavý dokument. V něm se tvrdilo, že naše civilizace, založená na ropných technologiích, je za "bodem zlomu" a to už nějaký ten pátek. Že skutečně dosažitelná naleziště ropy jsou za zenitem a už se "jede dolů". Dokonce i v Saudské Arábii. Proto také ten zmatek a chaos. Takto založená civilizace prostě končí. Očekává se "přechodná doba", kdy se lidstvo bude znovu učit žít jinak a bez svých (dodnes používaných) vymožeností. A než se to naučí, bude krušno, protože potrvá nejméně deset let uvést v život technologie, které dneska (záměrně) leží v trezorech. Tak nějak si myslím, že Putin svým plánem rozdávat půdu rodinám, aby na ní hospodařily a produkovaly potraviny, uskutečňuje "krizový plán" pro přežití národa.

246031

14.06.2011 23:21

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Nekřesťanské křesťanství

Lin 85.?.?.?

Já nevím, ale mám dojem, že jsem to napsala. U zvířat jde pouze o jídlo = nasytit sebe nebo svou komunitu. Nejde o žádné hromadění čehokoliv. I zbytky jídla nechávají jiným "spolubydlícím". Že bojují o území? No musí, protože loviště (zdroj potravy) je pro ně otázkou přežití. Ale nevybíjejí ani nevyhánějí ostatní druhy jen proto, že žijí "na jejich". Nezabíjejí pro zábavu. To, co se někdy jako "zábava" může zdát, je výuka lovu, pro ně životně důležitá. A "moje cedulka" není myšlená jako pachová stopa teritoria. Ta teritoria jsou pouze tak veliká, jaká mají být. A tygr si ho neustále nezvětšuje jen proto, že je náhodou silný a "přepere" ostatní - že pak jeden tygr "vlastní" celou Asii.
V přírodě existují společenství různých druhů organismů nebo zvířat, které jsou na sebe životně odkázané a nedochází k devastaci nebo vzájemnému vyhubení. Existuje vyvážený potravní řetězec. To jen v případech, kdy se člověk pokoušel zasadit tvora (rostlinu) do jemu nepřirozeného prostředí - tam dochází k přemnožení a následným problémům s "devastací". Také působením člověka jsou pak zvířata nucená chovat se kvůli přežití nepřirozeně. Člověk jim díky své nenažranosti bere čím dál víc území a zdrojů potravy. Však krédo, že "ani píď půdy nesmí zůstat neobdělaná" je proti přírodě. Kde pak budou žít zvířata a kde nacházet potravu? Pak ať se lidé nediví, že jim vlci rdousí dobytek,prasata ničí pole nebo si tygr uloví nějakého toho vesničana. Rostliny i zvířata tu byli dřív, takže je to člověk, kdo je tu hostem. [smích]

246034

15.06.2011 18:10

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

Lin 85.?.?.?

Vaše debata se mi moc líbí. Jak to tak čtu, jeví se mi, že se shodujete, akorát máte každý jiný náhled, což je úplně v pořádku. Důležité je, že chcete docílit téhož. A lidé jsou různí, s různým posláním, ke kterému patří i "vrozené" vlohy. Někdo je mistr slova, někdo výborný organizátor, někdo mistr ve fyzické práci. Jestliže pane Infi (máte dost složitý nick [smích] ) cítíte, že se chcete "projevovat" právě takhle, pak to udělejte. Je to vaše rozhodnutí a vaše cesta. Marťas vás správně upozorňuje, s čím vším se na ní můžete potkat. Vstoupit "čistý" do současné "vyšší" politiky a vydržet v ní je totiž i podle mne nemyslitelné. I když vynecháme nějaké semletí nebo přímo vyšoupnutí, nebudete moci pracovat, protože nenajdete partnery, kteří by o to stáli - nebo vám vůbec rozuměli. V komunální politice to možná budete mít lehčí, tam se snadněji můžete obklopit lidmi, kteří vás znají (a vědí, jaké činy už za vámi stojí), věří vám (a vy jim) a kteří vám budou rozumět. Ovšem - určitě narazíte na molocha státního aparátu, který z vás bude vytrvale vysávat sílu i odhodlání a také na věčné stěžovatele z řad občanů (těm se nelíbí nikdo a nic, líbí se jen sami sobě a myslí si, že svět se točí kolem nich). Ale...za pokus to stojí, pořád lepší, než nedělat vůbec nic. Držím palce. [smích]

246101

15.06.2011 19:27

NATO eskaluje válku proti Libyi

RE: Většina kontra

Lin 85.?.?.?

Paní Jarmilo, hezky jste to napsala. Časy se mění, lidi "jinak" myslí (tedy ne všichni,ale už je to znát) a ukazuje se, že většina "konspirací" byla holá (i když těžko stravitelná) pravda. Já si pamatuju (protože to není tak dávno) co se vám tu někteří smáli, že "věříte na chemtrails". No a dneska uznávají i odborníci, že je to "nějaké divné", chytají se i média, vcelku už běžná "věc" . Lidé bádají sami, nechávají si dělat rozbory vody a s překvapením zjišťují, že obsah hliníku a barya je třeba 50x vyšší, olova až 70x víc - a není žádné přijatelné vysvětlení, žádný "zdroj znečištění" poblíž.
Stejné je to i s těmi "názory na politiky". "Bilderberg" nebo NWO byl ještě před několika lety na blázinec, napsat "cosi" o elitě nebo "psychopatech u moci" v diskusi bylo o tomtéž, nikdo nerozuměl, natož aby byl ochotný se nad informacemi zamyslet. Bylo to téma na rozhovor v úzké a opravdu konspirační skupince. Dneska se "to" bere jako skutečnost, hovoří o tom i vysoce postavení politici, existují celé skupiny, které to všechno sledují a snaží se dělat protiopatření.
A rozumím, proč říkáte "ne západní země". I tam se totiž lidé rozkoukávají a stejně, jako my se musíme učit bránit se totalitě u nás, musí se i oni naučit "zvládat" svou oligarchii. Najít účinné metody. Jim je totiž úplně jedno, kolik nás povraždí. Stejně chtějí snížit populaci, takže se obávám, že to různé štvaní jak mezi národy, tak uvnitř států, je záměrné. Elitám je jedno, že se o nich mluví, píše, diskutuje. Proč nedopřát lidem tu radost, že "něco" objevili? Klidně si mluvte i adresně, však se podívejte např. na Kissingera, jak moc mu vadí, že je nazývaný zločincem.
Horší už to je s "akcí". Docela dobrou praktickou lekci jsem dostala nyní v "odborářské cause". Krásně se ukázalo, jak je pro naši oligarchii snadné vyrobit "nepřítele" (s vydatnou pomocí médií) pouštěním lží a polopravd, vykreslováním katastrofických vizí, že by člověk nabyl přesvědčení, že stávkou bude Praha rozebraná na atomy a pražáci rozsekaní do salámu. Hysterický povyk za kterého si "elita" najednou vzpomene, že občané mají nějaká práva a vyrazí do boje "proti nepříteli a za práva rukojmí". Mezi tím, co lidé jančí, "elita" si v klídku sumíruje osekání Ústavy z důvodů "zajištění bezpečnosti občanů a jejich zákonného práva klidu na práci". V rámci "dobrých mravů, kde svoboda jedněch nesmí zasahovat do svobod druhých", chystá ještě větší utažení šroubů.
Takže si myslím, že vůbec není jednoduché se s elitami pustit do křížku, najít tu odvahu a hlavně - vydržet a vědět, co chtít.

246107

15.06.2011 22:33

NATO eskaluje válku proti Libyi

RE: Většina kontra

Lin 85.?.?.?

Ten rozbor vody si můžete nechat udělat "na hygieně" = Krajská hygienická stanice nebo její "okresní" pobočky. Platí se za to a já fakt nevím, kolik je to dneska. Plácnu odhad - někde kolem 1500,-.
Možná by po domluvě udělali i ty plodiny, ale ... to taky nevím. Ale když si tam zavoláte, určitě vám řeknou. Taky to, jestli vzorky vody přijedou odebrat sami nebo je můžete sama dovézt (pak to určitě vyjde i levněji).
Jinak - souhlas, že žijeme ve velice zajímavé době. Překvapovat se nechám ráda a přiznám, že se to děje už teď, kdy jasně vidím, jak "někomu" přestává vycházet starý manipulační model a že je z toho celkem rozhozený. Nebo - že vychází najevo pravda a posměváčci se můžou chytat za nos.
Zdravím vás, mějte se moc hezky. [smích]

246130

16.06.2011 18:00

Nevěřím na spontánní revoluce

pro Vladimíra

Lin 85.?.?.?

Poslední odstavec se vám povedl. To souhlasím všema tisíci.
Mnohokrát jsem nad tímto tématem přemýšlela, nakonec to vzdala, žádný myslitel už ze mě nebude. Neuměla jsem si poradit s oním zatrackaným "potencionálem davu" (to vůbec nemyslím přezíravě nebo urážlivě). Prostě je známé, jak nevyzpytatelný je dav a jeho psychóza. Došla jsem k tomu, že onen "dav" by musel být z alespoň přibližně stejně myslících lidí, což je nemožné. Musel by je spojovat jediný cíl, stejná myšlenka. Ne pouze nasratost a touha zbavit se příčiny svých obtíží.
Nejsem "davový typ", davy mě spíš děsí a straním se (z výše uvedených důvodů = nikdy nevíte, kterým směrem se "to" zvrtne a tak se můžete hravě dostat do situace, kterou byste sám nikdy nezvolil).
"Omáčkou" se dostávám k tomu, že jsem zvolila cestu "osvěty" (samozřejmě - nejsem žádný lumen, takže osvětu pro lidi, kteří jsou na tom hůř než já). Podporuju každičký náznak samostatného "myšlení správným směrem", snažím se osvětlit k němu cestu všem, které osobně nějak "ovlivnit" můžu. Nepředstavujte si, že chodím a kážu bližním svým. Jen předávám, co jsem "dostala" od jiných, pochopila, zpracovala a přijala. Vím, že mnoho lidí, ač se nezaseklo ve vývoji a době, neumějí z informací poskládat "obrázek". Nevím, možná je to výchovou, možná dispozicemi, možná špatným vzdělávacím systémem. Prostě - oni nejsou všichni hloupí, jen neumějí informace použít a zpracovat. Takže neumějí ani dovodit, co konkrétní dění znamená právě pro ně, co to může přinést, k čemu to směřuje.
Bohužel, je mezi nimi i dost lidí, kteří se pokládají za duchovně vyspělé a dokonce se odvažují lidi "vést". Jenže - pak z nich vypadne jásot nad situací v Libyi, že je to jako "příznak transformace", že povstalci jsou ti "probuzení", kteří se snaží vymanit ze "zla". To je na mrtvici... [oči v sloup]
(abyste rozuměl, v oblasti přednáškového "duchovna" se neangažuju, jen mám několik známých, kteří jo - z obou stran, jak přednáší, tak se zúčastňují - jen mě neustále lanaří "ke společnému dílu" a nechápou, proč se ho účastnit nechci - prostě s těmito lidmi bych se "jít do revoluce" také obávala)
Dostávám se k nejdůležitějšímu. Někde tu napsal "JPG", že ke změně je potřeba těch nejinteligentnějších. Souhlas. Jen bych k tomu dodala, že ona inteligence musí být spojená s duchovními principy. Raději vysvětlím (možná nesrozumitelně), protože duchovnost jen málo lidí pojímá správně. V "kandidátech" musí být propojené materiální s duchovním v oné ideální míře. Laicky řečeno - "kandidát" se nesmí jen vznášet v oblacích, ale musí umět být velice racionální, mít znalosti (z obou "světů" ), umět použít informace a umět prakticky uvést do života to, v co věří nebo na co myslí(snad mi rozumíte).
- pokr. -

246188

16.06.2011 18:14

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: pro Vladimíra

Lin 85.?.?.?

- pokr.-
(tady jsem také vysvětlila, proč je mi smutno z "nespolupráce" lidí, kteří podle mého takovéto požadavky splňují)
A "kandidáti", které jsem popsala, také automaticky umějí to, co v závěru říkáte = dostat se do myšlení "elit". Ono vcítění se není totiž pro tyto lidi vůbec těžké a právě pro tyhle vývojem nalezené schopnosti jsou VŽDY o krok dopředu. Jednou ze slabin "elit" totiž je, že ony se vcítit neumějí. Proto se také snaží různými "vědeckými metodami" dostat do hlav lidí.
Revoluce se nedaří, to máte pravdu. Také se nedaří udržet při životě ony původní myšlenky "revolučních" vůdců - všechny byly překroucené, zneužité, využité nesprávným směrem. Každá, byť sebekrásnější myšlenka (nebo systém), končí v lepším případě smrtí svého "tvůrce". Můj názor je ten, že právě chybí ti "kandidáti - pokračovatelé", kteří mají alespoň takovou kvalitu, jako měl "tvůrce".
Já demonstrace nebo stávky nezavrhuju, naopak. Sice v nich nyní (stejně, jako vy) nevidím řešení, ale vidím "trenažér". Kde jinde získat zkušenosti (i z toho, jak se chová "dav" nebo jaké protiúdery "elity" používají?) Podle mého je možné, aby se i z těchto činů poučili ti, kteří už "vědět" budou. Praví "hybatelé světa" se v pouličních půtkách nevyčerpávají.
Není nic horšího, než složit ruce do klína a trpně očekávat svůj "nevyhnutelný" osud. Jak praví klasik (Francois de la Rochefoucauld):
"Jsme hrdi na to, jak statečně snášíme rány osudu a zatím je to jen nedostatek odvahy vzepřít se jim."
Asi jsem trochu zabředla, takže toho raději nechám...

246193

16.06.2011 18:46

Pravici nebo levici

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Lin 85.?.?.?

Baki, prosím... a předem se omlouvám. Je vidět, že nerozumíte.
Hitler nedělal žádný pořádek podle Norimberských zákonů. Tyto "zákony" vznikly až po válce, při "světovém soudu" nacistických zločinů - a ten soud se konal právě v Norimberku. Od tohoto přelíčení se pak odvozují lidská práva a původní záměr byl ten, aby se už nic takového v budoucnu neopakovalo.
Hitler byl sice "instalován" jako "hráz proti bolševismu", ovšem má to úplně jiné pozadí, kterým vás nebudu zatěžovat. Oficiální historie říká ledasco, ale pravda je, že Hitlera "instalovali" tíž lidé, kteří "instalovali" i VŘSR a Lenina (s Trockým) a to za účelem získání moci nad značným územím světa (Stalin je trochu o něčem jiném, pokud máte důvtip, napadnou vás souvislosti s Hitlerovou invazí do SSSR). Proto podle mého nemůžete už z tohoto důvodu Kaddáfího srovnávat s Hitlerem. Libyjci pod jeho vládou nikdy neměli v úmyslu expandovat nebo si podmanit např. celou Arábii, Afriku, Evropu. Byl diktátorem, ovšem ne Hitlerova typu. Takového diktátora poznáte podle toho, že systematicky vyvražďuje vlastní lidi. Kaddáfí byl diktátorem pouze v míře kontroly moci ve státě - aby mohl uskutečnit to, co chtěl.

246201

16.06.2011 18:52

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: pro Vladimíra

Lin 85.?.?.?

Není tu červenající se smajlík... a já se fakt červenám.
Díky, Mirdo, opravdově a upřímně (zdiskreditované slovo, ale neznám jiné). Bála jsem se, že jsem to moc zaomáčkovala a zamotala do nestravitelné kaše. Moc neumím vyjadřovat svoje myšlenky.

246202

16.06.2011 19:37

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Mám dotaz. pokracovani

Lin 85.?.?.?

Pravda je, že Island to vzal za dobrý konec a skutečně se brání. Takže celý ten váš okopírovaný článek má pravdivý základ, o pravdivosti všeho tam uvedeného rozhodnout neumím.
Island zrovna dnes diskutuje nad svou novou Ústavou .

246207

16.06.2011 21:17

Pravici nebo levici

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Lin 85.?.?.?

Děkuju, to jsem nevěděla... [zmaten] Už jsem si to našla a už tedy vím, že to jsou zákony říšského sněmu z r.1935. Omlouvám se.

246215

17.06.2011 17:09

Pravici nebo levici

RE: Střídání ve vedení státu má své opodstatnění.

Lin 85.?.?.?

Baki, baki...moment... Už jsem z vás volaká zmetěná... [zmaten]
tady píšete, že "jste nikde neuvedl, že byl Kaddáfí islamista" - a níže, v příspěvku z rána (č.253) píšete "Kaddáfí jako věřící mohamedán" a odkazujete na význam Koránu pro něj.
Tak byl nebo nebyl "islamista, mohamedán"? Podle mého jde sice o dvě slova, ale význam jediný = muslim. Opravdu se pak těžko vede dialog, tohle mě mate a nechápu, co sdělujete.

246276

17.06.2011 18:56

Konopí – velká zelená naděje

RE: Zname tema

Lin 85.?.?.?

Pokusím se k vám připojit, protože ani já neuznávám žádnou látku, na které se stane člověk závislý až tak, že z něj udělá trosku. Zbaví ho schopnosti ovládat se, myslet, pamatovat si i reagovat.
Marjánu považují mnozí za naprosto neškodnou, ale není pravda, že odborníci se "shodují". Neshodují. Měl byste vidět hádky lékaře např. s "aktivistou" Drop-Inu. [smích] Lékařsky byl prokázaný negativní vliv na holky coby budoucí matky - a ještě horší je to u těhotných. Novorozenec prokazuje i u "marjánkové" matky stejné abstinenční příznaky, jako u matky-pervitinky (jen tam se hůř zvládají, protože jde o drogu chemickou). Následky na dítěti jsou prokázané i v jeho dalším vývoji, ale tam je to podle stupně "hulení" matky (vlastně i chlastání nebo šlehanců)
Jen nemám ten pocit, že marjána je oním "předstupněm". Tady jde spíš o "odolnost" každého jedince a ta bývá individuální. Říká se, že každý máme někde svou drogu a běda tomu, kdo ji skutečně potká. Podobné jako třeba u alkoholiků, krásně to vysvětluje Nohavica ve filmu "Rok ďábla" (moc roztomilý film a pro hodně lidí matoucí, ovšem tohle fikce není [smích] } Tak je to s každou návykovou látkou, včetně kouření.
Se svou kolegyní jsme "vypracovaly" tuto teorii:
Dokud saháte po "látce", abyste PODTRHL svou bezva náladu a příjemný, radostný stav, pak závislák nejste. Ovšem pokud sáhnete po "látce" v okamžiku, kdy se cítíte pod psa, naštvaný a zneuznaný, v beznaději, "bolí" vás život a chcete z něj utéct, pak je to špatný a jste na cestě závisláka (nebo už jím jste a nevíte o tom). A protože opravdu nikdo neví, která "látka" je "ta jeho" a kde má onen "vrchol kopce", je lepší "nepokoušet ďábla" vůbec.

246286

18.06.2011 12:32

Konopí – velká zelená naděje

RE: Zname tema

Lin 85.?.?.?

Zdravím, babčo. [smích] Teď jsem napsala Renému elaborát, ale vypadlo přihlášení, takže si na to musím počkat (až se objeví "anonym", jsem to já).
Já nezkoušela ani trávu, ani jinou drogu. Ne že by mi někdo bránil, ale mám k tomu nějaký přirozený odpor, prostě "tabu" sama v sobě. Stejný odpor mám i k alkoholu, i když se sklínky (občas a dvě decky vína jsou ažaž) nezříkám. Prostě to tak mám nastavený. nemám tedy osobní zkušenost.
Vystihla jste správně, že jde o ohrožení vlastního dítěte a ne o to, co je "na papíře". Já si neumím představit, že bych vystavila své děti něčemu, čemu se dá vyhnout a co je jen o mé vlastní závislosti. Ono totiž úplně stačí to, čemu jen tak lehce zabránit nemůžete nebo to ani není ve vašich silách (viz chemizovaná potrava, voda...).
René mi tam psal o "sklence vína". Má osobní zkušenost je, že syn se "v bříšku" bránil hodně ostře i proti mém doušku této tekutiny. To byly úplné "manévry" a vůbec to příjemný nebylo. [smích] S dcerou to bylo úplně jinak, ta zas nesnášela čokoládu (kteru mám já hrozně ráda).
Já opravdu nejsem "drogobijce" a když to někdo podstoupit chce, je to jeho volba. Já jen, že mám zkušenost, jak jsou na tom děti feťaček a je mi jich hrozně líto. Proto s klidným svědomím nemůžu říkat, že se "nic neděje".

246327

18.06.2011 20:02

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Jen Vas navedu ...

Lin 85.?.?.?

Vysvětlení pro onen symbol oka je různé. Obecně se vysvětluje jako Horovo oko, Oko jestřába. Symbol oka v trojúhelníku nám křesťané vysvětlují jako symbol boží lásky, boží oko.
Symbol v pyramidě nebo jako vrchol odseknuté pyramidy by sice mělo znamenat boží oko, ovšem ve smyslu boha, který se nachází v jiném světě a čeká na dobu, kdy mu bude umožněno svůj dočasný "svět" opustit. Z "jiného světa" ale všechno sleduje (je stále přítomný) a pomocí svých přívrženců svou moc neztrácí. Pyramida má dvojí symbol: 1) rituální hrob, umožňující vzkříšení a návrat, 2) hierarchii přívrženců (soustředění moci), kterým vládne (sám tvoří vrchol).
Úkolem jeho služebníků (oné useknuté pyramidy) je vytvořit ve "svém" světě přesně takové podmínky, aby se "hrob" otevřel a jejich bůh mohl znovu zavítat mezi ně.
Toto vysvětlení je ještě starší, než Egypt a předpokládá se, že Egypťané si ho "přinesli sebou" do Egypta. Takže je klidně možné, že se našli (a najdou) ještě v jiných částech světa a pocházející z doby předegyptské.

246346

18.06.2011 20:27

NATO eskaluje válku proti Libyi

RE: Většina kontra

Lin 85.?.?.?

Jsem přesně na takové "lodi", jako Jarmila. Vím, že to, co se nabízí, je k ničemu - a zároveň nemám řešení. Jarmila se snaží ty způsoby hledat, já už rezignovala, protože tohle fakt nevymyslím. A je fajn, že ono hledání nemáte paní Jarmile za zlé. Však si myslím, že je tu i dost bezradných mužů, kteří se mlátí ode zdi ke zdi "volit x nevolit" a vymýšlejí způsoby "jak spravit rozdupanou bábovičku".
Přiznám se, že v poslední době mě napadají "kacířské myšlenky", že i ono volební právo nám bylo hezky podsunuté - společně s onou "demokracií". Právě proto, že TAKTO to nikdy nefungovalo a fungovat nebude. Jak můžeme volit z "výběru", který byl předem omezený na strany a kandidáty? Jak volit někoho, o kom v podstatě víte jen to, co o sobě sám napíše nebo co strana povolí uveřejnit? Nevíte, co za tím člověkěm už "stojí", jaké činy (ať už dobré nebo špatné). Volební programy jsou tak nicneříkající, že je těžké se jimi prokousat i pro člověka znalého prostředí a "věci". Jsou bez jakéhokoliv rozboru, jestli je vůbec ukutečnitelné, co se v nich píše. Chybí aspoň nějaký rozbor od lidí, kteří tomu rozumějí. Chybí vysvětlení pro veřejnost = co to bude v praxi obnášet. Tak jak se má zodpovědně rozhodnout obyčejný volič? To se pak vždycky dá vzniklá situace hodit na voliče, že "špatně volil". Navíc - volební program je v tom dnešním podání jen cár papíru, není žádná zpětná (a "něco" ovlivňující) kontrola, jak byl porušovaný (= lživý).
Prostě tohle mě poslední dobou napadá - že je to všechno úmysl. Pokud by totiž (jako v minulosti) platilo, že volí "sněm znalých" (nemyslím lobbysty), asi by to pro "politiku" nebylo tak jednoduché.
Hábéčko, ty "výkřiky" nevztahujte na svou osobu, je to jen mé "volání o pomoc". S vaším příspěvkem totiž "nemám problém".

246350

19.06.2011 12:39

Sýrie ve varu, americká válečná loď v Černém moři

RE: Válečné hračky jdou do peněz.

Lin 85.?.?.?

Pane Quido, přidávám se k vašemu osobnímu přesvědčení o Putinovi. Já vím, že ho "vychovala" KGB, ale podle mého mínění on z této "školy" udělal svou výhodu.
Dál bych chtěla připomenout, že NATO se "neangažuje" jen v tom Černém moři, ono si "hraje" i v Baltu - viz dubnový Baltic Host. Bohužel, nenacvičovala se obrana, ale útok. Bělorusko je jediné, kdo nepodléhá "volání Sirén" NATO a možná souvislost čitě náhodná: cvičení skončilo 8.dubna a hned 11.dubna byl "teroristický útok" v Minsku.
Ruská politika je velice specifická a opravdu se nedá docela dobře dovodit, co se děje (tak je neprůhledná). Medveděv vypadá na to, že "přitvrdil" - viz jeho jednání s Liebermanem. Možná mu došlo, že se skutečně s NATO a USA nedomluví. Protiraketový "mírový" štít je potichoučku rozmisťovaný tak, že dosah raket je už hluboko do ruského území, někteří pozorovatelé říkají, že až za Ural. A Rusko dodnes nemá (krom žoviálního "nemáte se čeho bát" ) vůbec žádné odpovědi ani požadované záruky od rozmisťovatelů "štítu".
Všechno nasvědčuje, že Rusko si je vědomo nebezpečí. "Tajemné" chování Medveděva i Putina, kteří oba odmítají odpovídat na otázky ohledně své kandidatury (potvrdit ji nebo vyloučit). Medveděv otevřeně přiznal (nyní, na petrohradském ekonomickém fóru), že hospodářská politika Ruska se velmi změní (a potvrdil to, co píšete - že onen dosavadní "státní dohled" byl nutností dostat z kolenou zbídačenou pojelcinovskou zemi). Jednou z "vizí" je vytvořit v Moskvě mezinárodní finanční centrum obchodu. Chtějí ho umístit mimo centrum, vlastně má vzniknout u Moskvy celé "nové město" světového obchodu. Nabízejí rovné podmínky (a přístup) pro všechny účastníky, angažovat se bude ruská Sberbank, jedná se o podílu německé Gref.
Tak nevím, ale společně s jinými zprávičkami se mi vytváří "obrázek", že Rusko s obranou už začalo.

246388

19.06.2011 18:13

Sýrie ve varu, americká válečná loď v Černém moři

RE: Válečné hračky jdou do peněz.

Lin 85.?.?.?

Díky za ten "důstojnický" odkaz. Spadla mi brada, protože jsem netušila, že už jsou "věci" až tak daleko. [pláč]
Mám z toho divný pocit jakéhosi "historického deja-vu".

246405

19.06.2011 19:00

Sýrie ve varu, americká válečná loď v Černém moři

RE: Válečné hračky jdou do peněz.

Lin 85.?.?.?

Jasně, Steve má vždycky pravdu - putini můžou ouplně za všecko, proto musí být po zásluze a demograticky potrestáni! [cool]
Jinak - myslím si totéž - že nyní převezme vládu Putin, protože "doba míru pominula".
To Bělorusko je stále středem zájmu, ale také Gruzie, Moldavsko, Ukrajina. Pořád se tlačí, aby urychleně vstoupili do NATO. Asi víme, proč. Lukašenko je médii vypodobňován jako ďábel v lidské podobě, protože odmítá spolupracovat. Oproti němu se nikdo nezaobírá Saakašvilim, tento psychopat a požírač kravat je přeci rozený demokrat, je třeba ho podporovat a chránit.
Havla mi snad raději ani nepřipomínejte. Jak je to dlouho, co inicioval onen "dopis našim zámořským bratrům", že je potřeba nás stále chránit, protože jinak nás Rusko spolkne? Tuším, že ho podepsal i náš "slavný a vládní" Vondra (takže víme, co nás v budoucnu čeká, zvláště je-li ministrem obrany). Tušit zlé se dá i podle toho, že tyto dizidentské zombie se před nedávnem opět aktivovaly.
Pane Quido, co myslíte... jak tohle všechno skončí? Žijeme opravdu v převratné době, nikdy jsem si nemyslela, že se v ní ocitnu. Poslední pokus z minulého století nevyšel, takže nyní to zkoušejí znovu. Tentokrát jde ale o hodně, žejo? [zmaten]

246410

19.06.2011 19:50

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Konec dolaru v prosinci 2012??

Lin 85.?.?.?

Prosím vás, předpoklad, že "cosi" začne příští rok, je mylný. Můžeme za to poděkovat jakémusi "svatému", který prostě udělal chybu ve výpočtu a naše "počítání letopočtů" se tedy od mayského velmi liší (tuším, že to byl sv.Augustýn, ale nejsem si jistá).
Ono poslední, deváté podsvětí mayského kalendáře, započalo už letos a to 9.března. Končí pak 28.10. letošního roku a ne toho 21.12.2012.
A v té krizi už také jsme. Na techniku stačí i sluneční vítr nebo přerušení dodávky elektřiny.
No...a že nepanikaříme a zachováváme "ledový klid"? K čemu to? Dokonale se připravit skutečně nelze, nelze si nic plánovat. Když budu mluvit za sebe, "návodů na přežití" jsem přečetla už spoustu (a některé byly vyložené kraviny, odporující si pomalu v každém odstavci). Mají ale jednu velkou vadu. I když si to všechno pořídíte, i když si koupíte statek na venkově, naplníte ho potravinami a pořídíte zásoby k pěstování rostlin a chovu zvířat, stejně se bez komunity neobejdete. Pokud by se naplnila ta nejhorší prognóza, loupeživým a hladovým tlupám se sám s rodinou neubráníte. A pokud budete vlastnit všechny ty věci pro přežití, prostě budete připravený a oni ne, tím lákavější cíl pro ně budete.
Abych to zkrátila - teď už si moc nepomůžete, pokud jste doteď nenabyl zkušenosti, jak přežít v přírodě, jak se tam nenápadně pohybovat a jak si pomoci v krizových situacích (nejen třeba rozdělat oheň, ale také rozdělat ho v noci a tak, aby nesvítil jako maják). A fakt chci vidět někoho, kdo sebou "na útěku" táhne všechny ty nesmysly, které jsou leckde doporučované. K čemu vám je "uhlíkový filtr", když tu vodu ani nebudete umět najít. Pokud fakt dojde k takovému chaosu, že lidé budou přežívat "na vlastní pěst", pak je skutečně pro spoustu lidí už pozdě a "rady" nanic. V takovéto době rozhodují praktické dovednosti a znalosti - jak přírody, tak postupů "holého přežití".
Dneska opravdu nikdo neumí říct, co nám elity nachystají. Jedině to, že to budou nepříjemné "věci". Vycházím z myšlení "elit" a tím je - nejprve všechno sebrat, způsobit totální chaos a nedostatek, že pak budou nepokojné ovečky prosit o pastýře, který je "zachrání" a vrátí starý "řád". Samy a dobrovolně (a s díky) si nechají navléknout okovy a zakořeněný strach z prožitého způsobí, že několik dalších generací ani necekne.

246419

Trochu odbočím od tématu.
V našich vodách nám už hezkých pár let říkají, že jsme v dluhu, protože jsme se k němu prožrali. Nebo že za něj můžou komunisti. Oblíbená (nejen) předvolební rétorika a je moc smutné, kolik našich lidí na tyhle řeči skáče. Dokonce i tady se čas od času objeví zoufalec s podobným "zdůvodněním". Ovšem - že jsou strašidelně zadlužené země, kde desetiletí vládne "demokracie" (vlastně nic jiného nepoznaly) a které sami sebe dávají za vzor postkomunistickým "prosťáčkům", to je nezarazí. [smích] Ony země byly navíc ušetřené všech těch pokusných "režimů" i "privatizačních zázraků". Tak nějak to vypadá, že až na čestné výjimky se v podstatě "prožrali" všechny, ač žádné rozdávačné sociální programy neměly. Že TOHLE není zastáncům teorie prožranosti divné, nechápu a nevěřím v až takovou natvrdlost hlasatele teorie. Spíš se mi jeví logičtější fakt, že se sám angažuje v onom eskamontérství "přemisťování" peněz a jejich "zázračného" mizení z veřejných rozpočtů (nemyslím tím jen nesmyslné rozhazování, ale hlavně to, že peníze, které do rozpočtu patří, se "někde" ztratí a ani se do něj nedostanou).
Prosím, pokud bude chtít někdo na toto téma se mnou polemizovat, ať mi nejprve vysvětlí, jak můžou zadlužené země "zachraňovat" jiné zadlužené země a z čeho, když doma vyhlásily "úsporné balíčky škrtů" a samy nemají jak svůj dluh umořit.
A jsme u Řecka. Konkrétně tam celý ten slavný "balíček pomoci" do rozpočtu vůbec nešel, ale shrábly ho banky. Můj dojem je (a článek ho naznačuje), že právě Řecko (a Island) byly pokusnými králíky v plánu celkového rozkradení státu. Je v eurozóně několik států, které jsou zadlužené ještě víc (třeba Anglie nebo Francie). Ale... ani jeden z "vybraných" si to nenechal líbit, ukázalo se, že lidi ještě nejsou tak vypatlaní, aby si všechno nedali dohromady.
"Tohle není program k záchraně řecké ekonomiky, to je program k vytunelování před krachem" (Alexis Tsipras) - to zaznělo na hlasování o důvěře řecké vládě. O Islandu se tu již dost psalo, takže nemá cenu opakovat. Mimo to se ozývají hlasy, že je nutné umožnit Řecku výstup z eurozóny a také přezkoumat dluh "účetně" co do oprávněnosti všech dluhopisů a na co byly peníze z úvěrů použité. To je dobrý záměr. Může se totiž ukázat, že peníze se veřejných rozpočtů ani nedotkly a zmizely kdesi v černé díře zpronevěry. No... a jsme u Islandu a jeho odmítnutí nést za takovéto "soukromé" dluhy zodpovědnost, což bude dobrá zpráva i pro další zadlužené země, včetně Česka. [smích]

246744

...eeee... prosím, omlouvám se za pravopisné chyby (shoda podmětu). Nějak jsem to "v zápalu myšlenky" neustála a mám jich tam povíc, oprava by byla snad na celý odstavec... [oči v sloup]

246745

Co s tím? Je na čase vyhnat Nečase. [velký smích] (jen takový trapný bonmot...) Ve skutečnosti si říkám, že možná stačí ještě měsíc "vlády" a požerou se sami. Současný "vládní" stav je o naprosté dezorientaci a kravinách. Ten úlet s "vysvětlovací agenturou" je toho důkazem (však musí být jasné, že tím lidi ještě víc naštvou). Jen pořád nevím, jestli si skutečně neuvědomují, v čem vězí až po uši - nebo je to jen hra o čas. Nečas si vlastně naběhl hned v té stávkové hysterii, kdy z něj vypadlo, že vláda je zodpovědná za stav hospodaření (za rozpočet), takže teď dostane složenku i bez Kalouska. [vyplazený jazyk]
Současná doba je opravdu unikát. Krásně nám ukazuje, k čemu je "koalice" i "opozice". Je to právě opozice, která by teď měla "něco" dělat a to rychle. K čemu tam vlastně je? Jsou to oni, kteří mají v rukách páky. Tak proč nic nepodniknou? Další (a to ani předčasné) volby nic nevyřeší. Znovu nám dají "k volbě" ty samé, co tam sedí teď, jen se trocha pozmění "barvy křesel". Chce se mi smát...ale je to spíš k pláči. Nedávno tu diskutující jásali, jak se nám krásně parlament obměnil, samá "nová" jména, takže "teď to půjde samo". A stejný pocit mám, když se dočítám o "spravedlivém" P.Skokanovi (dříve ODS, dnes VV), který nyní vycítil svou šanci a dere se "ke slunci". Kristepane... Přemda Sobotků chce být prezidentem a Petřík Skokanů premiérem... Chce se mi řvát "bože nedopusť", protože znám "práci" obou pánů, jsou z jedné "líhně". [bliji]
Shodou okolností (tohle nyní taky dobře funguje) se mi dostal pod ruku článek , kde můžu zodpovědně říct, že "okolnosti", zmiňované v souvislosti s Libercem, jsou pravdivé (no a z této "líhně" jsou i výše zmiňovaní pánové). No... a pak se není čemu divit, když Parlamentní listy uveřejní toto .
Až tahle vláda odejde, vůbec není dobré volit "klasicky" někoho jiného, protože to bude jen z deště pod okap. Je skutečně potřeba změnit Ústavu a to nejméně v tom, že každý poslanec automaticky (a hlavně bez diskuse) ztrácí svůj mandát porušením daného "slibu".

246753

25.06.2011 17:36

Revitalizace sídliště Rochlice v Liberci

RE: Nechápu

Lin 85.?.?.?

Socialisty? Co to je, prosím vás? To by stálo za vysvětlení.
Můžete se těšít na fontánku, klidně se může i povést a být moc hezká, proč ne. Jde ale o jiné. O kácení stromů během vegetace - tj. zelených, popř. kvetoucích. Stromy se kácejí během vegetačního klidu (tj. "nezelené" ), jinak je to zvěrstvo. Eurovia (jako zhotovitel projektu) klidně mohla nechat stromy pokácet již v únoru. Dokonce na to bylo i počasí.
A teď k oněm "místním podnikatelům". No... že by byla Eurovia místní? [zmaten] Pokud je mi známo, jsou to bývalé SSŽ, prodané francouzským podnikatelům. V Liberci mají jen jednu z poboček, jinak sídlo v Praze. A pokud se budete zajímat trochu víc, zjistíte, že je to právě tato firma, která místním podnikatelům nedává moc šancí ve výběrových řízeních a nechává je pouze "příštipkařit" na zakázách, které "vyhrává" (a mj. polyká i další firmy, např. lomy na Liberecku, které dosud vlastnil český vlastník). Takže onen skutečný zisk ze státních zakázek se kumuluje úplně někde jinde.

246785

25.06.2011 18:34

Světový dluh je nesplatitelný, jediným řešením je monetární kolaps

RE: Chce to reformu společnosti

Lin 85.?.?.?

Já si zas pročetla váš odkaz. Něco se mi líbí - něčemu i přes svou snahu vůbec nerozumím - tedy co tím autor vůbec myslel. Je tam i mnoho "pojmových" chyb, mnoho protichůdností. Dívala jsem se i na stránky a nikde tam věcnou diskusi k textu "reformy" nenašla. JInak - za odkaz přesto děkuju, aspoň jsem se poučila, že "jiné alternativy" se množí jako houby po dešti (tato "vize" není jediná a neříkám, že je to špatně). Přeju mnoho zdaru.

246786

26.06.2011 12:26

Otevřený dopis - Promopro alias Vondra

RE: 20 let

Lin 85.?.?.?

Ono je "Promopro" nějaká konspirační teorie? [zmaten]

246817

26.06.2011 17:12

Otevřený dopis - Promopro alias Vondra

RE: Všeho dočasu...

Lin 85.?.?.?

Napsala jsem "cosi", ovšem nepřihlášená, takže až se objeví "anonym", je to ode mne.

246839

26.06.2011 18:37

Otevřený dopis - Promopro alias Vondra

RE: Všeho dočasu...

Lin 85.?.?.?

Systém se již hroutí, jsem o tom přesvědčená. Protože ale prorostl úplně všude (od obcí a měst přes policii, státní správu až k soudnictví), neočekávám, že to bude růžové. Ti, kteří si již na moc zvykli, se jí jen tak nevzdají. A nemusí jít jen o vládu, jsou na všech rozhodujícíhc místech.
Pokusím se i o souvislost s článkem, kde se pisatel ptá, jak je možné, že Vondru nikdo nepotrestá. Kdo může potrestat politika? Jen jeho strana (odvolat ho) nebo soud. Myslíte, že je k tomu vůle? [smích] Ministerstvo spravedlnosti již pěknou řádku let kočíruje Pospíšil (krom jednoho roku už od r. 2006), absolvent plzeňských práv, líhně oné mafie, o které se tak najednou začalo mluvit. Když máte pod palcem justici a máte tu možnost si na klíčová místa dosadit "svoje lidi", pak není vůbec těžké zlikvidovat jakoukoliv konkurenci (politickou i obchodní) nebo oponenta. Také je možné zastrašovat i vydírat případné odvážlivce, kteří by chtěli mluvit. Když už přeci jen někdo promluví, udělá se z něj kriminálník, lhář nebo blázen. Pokud už je "věc" tak křiklavá a přeci jen někdo v síti uvízne (spíše tedy náhodou, proflákne se sám), pak se vše zahraje do ztracena. A když ve státě nefunguje spravedlnost a zákony neplatí pro každého? O čem to pak je? [smích] A domnívám se, že tohle není jen česká specialita.
Vše docela dobře nastínila právnička Klára Samková .
Zdravím vás a také si přeji, aby se věci pohly tím správným směrem co nejdříve.

246844

26.06.2011 20:28

Otevřený dopis - Promopro alias Vondra

RE: Všeho dočasu... (ještě něco)

Lin 85.?.?.?

Pro případ, kdybyste se chtěl trochu více orientovat, jak moc je situace závažná, dám sem ještě odkaz na stránky V.Z.. Najdete tam spoustu pravdivých článků o situaci v policii (autor je bývalý "elitní" ). Tak, jako byla "rozebraná" Finanční policie, tak dopadlo více skupin státní správy, které měly za úkol boj s organizovaným zločinem nebo daňovými úniky. Poskládejte si to společně s justicí, nalezněte k tomu dobu, kdy se to začalo dít a obrázek "o systému" je tu jak vyšitý. [smích]

246856

29.06.2011 18:04

Petraeus říká, že by USA měly zvážit legalizaci mučení

Ještě že mají ten terorismus

Lin 85.?.?.?

Legalizace mučení "ve jménu humanity a ochrany milionů civilistů". Neříkalo se tomu také tortura? A nemotáme se v těch našich "civilizačních výdobytcích" tak trocha v kruhu? [oči v sloup]
Mučí už tisíce let a nikdy se nepřestalo. A protože je nyní 21.století "humanity", je potřeba tomu dát "právní rámec". Však to není tak dávno, co se k jedné z metod "civilizovaného" mučení vyjadřovalo hned několik "humanistů" a neshledalo na "navození stavu topení se", kdy vám lijí vodu na obličej, vůbec nic špatného. Člověka to prý nezabije a dostatečně "zpacifikuje". Prima... moc prima. Stačí pouhé podezření z něčeho nekalého a trocha toho "legálního mučení" a žádné důkazy o vině už nebudou potřeba. Tak hlavně, že je to pro naši "ochranu".... [oči v sloup]

PS: Neuměl by mi někdo vysvětlit, proč tak najednou stahují vojáky z "misí"? Nejen z Afghánistánu, ale i z Kosova a Iráku (a nejen US-army, vracejí se i naši).

247000

29.06.2011 18:36

Řecké hodiny tikají

RE: Hmm.

Lin 85.?.?.?

Souhlas. Ta dezinformace "žití nad poměry" je průhledný trik a není mi jasné, proč se ho ještě tolik lidí chytá. Copak není vidět analogie s námi (myslím tím v řečech)? Naši politici také říkají, že se máme jak prasata v žitě, nikdy nebylo lépe, že jsme se k dluhu "prožrali", tak teď musíme platit. Kalousek považuje za vrchol našeho blahobytu to, že všichni máme boty. Ještě před pár lety byly měřítkem naší životní úrovně banány. Copak to není dost jasné? [oči v sloup]
Konkrétně v Řecku vůbec není jasné, kam se peníze poděly (už jsem o tom psala v diskusi pod jiným článkem). U nás se taky "zázračně" ztrácejí, jinde taky. Asi nějaký "celosvětový fenomén". [oči v sloup]
Řecko je podle mého pokusným vzorkem, kam až se dá zajít a zda "to" vyjde. Však držet si státy pod pernamentním dluhem s (jasnou) neschopností ho vůbec kdy splatit, je docela "zázračná" myšlenka. Takové státy budou jen otročit, lidi budou živořit - bez vyhlídky se kdy z toho dostat. A "jejich" vlády mohou do nekonečna držet šrouby utažené na doraz, protože přeci "máme dluh". Nekonečná řada "úsporných balíčků", kdy dojde i na Kalouskův "úspěch blahobytu" = mít boty.

247004

29.06.2011 20:48

Řecké hodiny tikají

RE: historie řeckého dluhu

Lin 85.?.?.?

Nechápu, proč jste napsal/a zrovna tohle.
Kde vidíte ten "počátek"? Snad u samotného vzniku novodobého Řecka? [zmaten] Tak ... to jsem tedy úplně "vedle sebe", protože já naopak pokládám celý historický vývoj této země jako důkaz pro manipulaci s ní. Však Řekové byli pořád něčí kolonií (a jsou dodnes, i když mají "demokracii" ), podobně jako my. Prostě to "vaše" vůbec nechápu a to "cosi" o "levičáckém harašení" mě vůči "vašemu" naplňuje dost velkou nedůvěrou (protože tohle "dělení" je vždycky předzvěstí manipulace).
Mohl byte tedy blíž vysvětlit, co jste tím myslel?
Víte, stojím si za tím, že o Řecku se nám lže a jsou vykreslovaní jako ti "nemakačenkové, pobírající královské platy".
Jenže - už se neříká, že jejich pracovní doba je podstatně delší, než naše a že tito "nemakačenkové" pracují ročně o 3 pracovní týdny déle, než my. Srovnání s "pracovitými" Němci je ještě horší - Řekové ročně pracují skoro o 4 měsíce déle. Na důchodech a sociálních dávkách také utrácejí méně, než my nebo Němci (Německo utratí o 6% HDP více). Kdyby Němci měli jít do důchodu, až odpracují to, co "nemakačenkové", bylo by to v 75 letech (14 roků navíc).
Docela překvapivé, žejo? Ono stačí znát alespoň jednoho "běžného" Řeka a víte, že si vůbec nad poměry nežije a stejně (jako my) je jen "chudým příbuzným" v EU. A přepočítávat jejich plat v eurech na naše koruny je zhovadilost nejvyššího řádu. Rozhodující přeci je, co si za to můžete koupit.

247009

29.06.2011 22:51

Řecké hodiny tikají

RE: historie řeckého dluhu

Lin 85.?.?.?

Děkuju, takhle to chápu a souhlasím. Zmátlo mě to "levičáctví" a tak jsem marně hledala známky "levičácké prožranosti" kdesi v první polovině 19.stol., když se tam střídali samí cizí "dynastičtí" monarchové.
Jen ještě k těm "zaměstnancům státu"... V našich poměrech situace může dopadnout obdobně, protože náš byrokratický aparát je už pomalu jediný, kdo vytváří nová pracovní místa. Nesmršťuje se - roste a to "geometrickou řadou". Vláda vymyslí "reformu", po pár týdnech se zjistí, jak je v praxi náročná na agendu, takže se okamžitě přibírají noví úředníci a "zřizují se" nové správní budovy. Namátkou - před rokem cca 500 nových "sil" pro ČSSZ (změny ve výplatě nemocenské), nyní dalších cca 300 pro agendu "reformovaných státních zakázek". Brzy bude hodně směšné, až na tyhle lidi budou házet, že kvůli nim stát zbankrotoval.
Ještě jednou díky a zdravím... [smích]

247016

30.06.2011 18:00

Řecké hodiny tikají

RE: Řecko: Jak vypadá šílený sociální stát

Lin 85.?.?.?

Pane Vojto, tenhle příklad není zrovna ideální. Z oněch úvěrů většinou profituje celá rodina (dopřává si "nad poměry" ). Může se stát, že profituje pouze někdo a zbytek rodiny se musí postarat (např. feťák, gambler, fláma...). Jenže - ten zbytek rodiny má šanci se zavčasu "odstřihnout" a nechat výtečníka svému osudu. Ve financování státu to není dobře možné. Jak VY jako člověk můžete ovlivnit hospodaření se státními prostředky? Jak se můžete "odstřihnout" a říct - dost, táhněte do někam, mám jiné představy a priority, kam "lít" peníze?
Jasně - můžete namítnout, že volbami. Na to vám preventivně odpovím, že "volené" vůbec neznáte, takže riziko zvolení ještě větších "flámů" je vysoké (což dosvědčuje dnes a denně situace u nás).
Ke schopnosti cokoliv splácet musí mít dlužník aspoň nějakou možnost si peníze vydělat. Když rodině seberete možnost obživy, těžko bude splácet. To samé je u státu. "Privatizujte" veškeré "státní" zdroje příjmů - a celý aparát se rázem ocitne závislým pouze na peněženkách občanů. Jestliže začnete luxovat peněženky a přitom "přiškrtíte" zdroje příjmů (nebo je úplně odejmete), co asi po nějaké době z té peněženky vyluxujete? A o tomhle jsou ony "vládní škrty" - začarovaný kruh, důsledky se provalí velmi rychle a na jiné straně. Opět - příklad od nás - škrtající vlády se propadly do ještě většího deficitu. A nemylte se, že "podnikatelů" se to nedotkne. Ti chytřejší tohle moc dobře chápou, proto současné "reformy" vůbec nepodporují. Lidé, kteří nebudou mít co utrácet, si nedopřejí žádné služby (restaurace, fitka, dovolené, kadeřník, kino...) a tisickrát si rozmyslí, co koupit "movitého". A těch horních 10tis. naši ekonomiku nespasí....
Na závěr - údaje o statisícových platech v Řecku. Ehm... to je propaganda jako hrom. Už jen z principu "přepočítávání". Jakým kurzem? Aby tyhle "zprávy" byly důvěryhodné, přepočítávání by v nich muselo chybět a naopak - co chybět nesmí - jsou ceny "za občanský život" (výše daní a odvodů, výše nájmů a s bydlením spojených služeb, výše ceny potravin atd.) Rozhoduje to, co občanovi zbyde po poplacení všech povinných plateb - ne to, co vydělá.
A pak, pane Vojto, jedním z ukazatelů, kolik občanů zbývá, je turistika a nakupování zahraničních nemovitostí. No... tak buď není ČR pro Řeky dostatečně zajímavá (jako pro Němce, Holanďany, Rusy, Amíky, Japonce...) - nebo si ji nemůžou dovolit.

247062

30.06.2011 18:13

Řecké hodiny tikají

RE: copak to je pomoc

Lin 85.?.?.?

Tady není co dodat. Stát si půjčí "jménem lidu", peníze přesune "někam" do privátního subjektu, ten ani nepoděkuje a za rok znovu žádá "o záchranu". A komu zůstane dluh a komu "zachráněný" ?
(vám patří jen první věta - zbytek je "řečnický nástřel" do dosud nechápajících řad)

247064

30.06.2011 18:23

Petraeus říká, že by USA měly zvážit legalizaci mučení

RE: Kladivo na carodejnice

Lin 85.?.?.?

Máme stejné myšlenky. [smích] Včera jsem tu chtěla dát odkaz na nějakou ukázku z túbka (ono "Kladivo" ), ale nenašla jsem žádnou, která by nejpřesněji vystihovala, co jsem chtěla. Je tam ale celý film (který nepotřebuju, mám doma).
"Kladivo" je totiž dle mého hodně vystihující a možná tvůrci netušili, jak bude jednou nadčasový.
Potěšil jste mě, že i vy v tomhle filmu vidíte všechno, co by se k "legalizaci mučení" vidět mělo.

247066

30.06.2011 18:57

Petraeus říká, že by USA měly zvážit legalizaci mučení

RE: Ještě že mají ten terorismus

Lin 85.?.?.?

Ach...galaktická rada...
Já nevím, jestli je zrovna "vrcholem snažení" spoléhat na nějakou galaktickou radu. Weby jsou toho plné, jenže ... příjde mi to jako oblbování pohádkou o princezně ve věži. Něco jako čekání na blanické rytíře nebo praporec sv. Václava. Ty weby a jejich guruové v podstatě hlásají - už je rozhodnuto, "oni" sjednají pořádek, nemusíte dělat nic, vy se jen modlete a buďte naladění "nahoru". Zdůvodňují různě - od zvyšování pozitivní energie až po šíření lásky. Pravda jen napůl. Jsem zastánce postoje, že nic se samo neudělá a natož aby někdo "vyřešil" můj život (a pokud by to i chtěl, pak už nejde o můj život). Vystihuje lidová moudrost "člověče přičiň se, pánbůh ti pomůže".
Bohužel, poslední dobou jsem víc a víc utvrzovaná v tom, že z nás tito guruové dělají "Ospalou díru" , která svou nynější a jedinečnou příležitost úplně proflákne.
Abyste rozuměl, nejsem zastánce krvavých řešení. Jde mi o to, že tito guruové "vyšších věcí" se právě zajímají jen o ně, realita jim je šumák a vůbec netuší, co se kolem nich děje. Oni neučí lidi umění realitu měnit, ale naopak z ní utéct. Takže dle mého mínění stejné, jako když někdo z reality utíká do drog, chlastu nebo "reality" televizních seriálů.
I když budete dle "návodů" na své sny, které chcete uskutečnit, intenzivně myslet, neobejde se to bez vaší přímé a zcela reálné (fyzické) "akce" .

247070

02.07.2011 18:53

Hovořil jsem s mužem obviněným z dvojnásobné vraždy

RE: Odpověď:

Lin 85.?.?.?

René, nic si z toho nedělejte. [smích] Někteří ještě setrvávají na tisíciletých dogmatech a těžko vysvětlíte, že se mýlí. Ona "svatá trojice" má také více významů, více vysvětlení - třeba otec Slunce, matka Země a syn Duch (dlící v těle).
K otázce léčení chemoterapií (což je zabijácký způsob s pramalými výsledky) se blýská na lepší časy a dokonce i farář čs.církve husitské si dovolil takovouto přednášku .
Snad vás potěší a nebudete se se svým názorem cítit osamocený. [smích]

247206

03.07.2011 09:56

Revitalizace sídliště Rochlice podruhé

Tak nevím,

Lin 85.?.?.?

..také jsem hledala - a nenašla. Ani pod Libereckým krajem, ani pod statutárním městem Liberec, ani pod Euroregionem Nisa. Možná je to schované pod nějakým tím "odborným" názvem (tedy ne třeba pod čísly I/13, to jsou opravy silnic). Když tvrdí, že je to s pomocí dotace EU, pak to určitě bude pravda. A tabulka je taky správná. Našla jsem tam projekty, o kterých vím, že v našem městě s "EU" probíhají.
Na stránkách Města Liberce jsem k tomu také cosi našla. Moc to asi s lidmi neprobírali. Dočetla jsem se, že ona "prezentace" byla až 08.06., přitom celé staveniště bylo předané už 31.05. a v době "prezentace lidem " už čile probíhaly stavební přípravy.

247242

03.07.2011 10:10

Revitalizace sídliště Rochlice podruhé

RE: To se děje všude

Lin 85.?.?.?

ad záplavy:
Blbý je, že samotný Liberc loni zůstal téměř nedotčený. Všechno to odnesly obce a města na samé hranici s Polskem. A dodnes se z toho vzpamatovávají. Papaláši z Kraje a z vlády sice přijeli, ale nafasovali nové holínky, trochu se před kamerami prošli v blátě - a zas odjeli. Smutné, že v rozhodující chvíli selhala i většina starostů. Vím jen o dvou, kteří skutečně "něco" udělali = tj. účinně organizovali. Jinak to celé spadlo na hasiče (jak profíky, tak dobrovolné). To jsou ti, kteří odnesli "přímý nápor", většina starostů nebo úředníků se rozkoukávala až v pondělí a spíš působili zmatky. To se spíš zapojili (bez "instrukcí" nebo nějakých žádostí) soukromníci - jak občané, tak místní firmy. Konkrétně v našem městě jedné takové firmě vděčíme za to, že přístup do města byl obnovený už v neděli odpoledne.
PS: A fakt tu dost prší už od noci.... [oči v sloup]

247243

04.07.2011 09:39

Flotila do Gazy: Ještě jsme to nevzdali!

Flotila je sabotovaná

Lin 85.?.?.?

Není pochyb, že flotila je sabotovaná, sabotáž předem domluvená. Izrael přislíbil Řecku, že se "přimluví a pomůže v záchraně" (od dluhu). Lieberman v Haaretz otevřeně říká, že "řecká vláda vyšla vstříc požadavkům Izraele, pochopila je a jedná efektivně" - ale hned dodává, že "aktivisté se pokoušejí shodit vinu za svůj neúspěch na (ubohý a nevinný) Izrael". Řekové trapně kamuflují a tvrdí, že lodím nepovolí vyplout, protože je to "příliš nebezpečné". Onen zatčený kapitán se objeví před soudem zítra, je obviněn za "vzpírání se zákazu a ohrožení životů pasažérů".
Komedie... to už je fakt na Chocholouška.... [oči v sloup]
Ovšem ke skutečnému pobavení je, že americký úřad pro vnitřní bezpečnost zařadil na seznam nebezpečných zemí (šířících, provádějících a chránících terorismus) právě Izrael - a vyřadil Severní Koreu. Ještě směšnější je, že po "překvapení" po zveřejnění seznamu odmítli říct, kdo tam ten "trpící" Izrael dal. [chechtot]
Odkazy v originále jsou na blogu T.S. .

247310

04.07.2011 10:24

Existují dokonalé výrobky?

RE: První varování vám i tmo

Lin 85.?.?.?

Jak se vám to četlo? [smích] Alespoň vidíte, na co jsou také vynakládané peníze daňových poplatníků. V tom jejich (neúplném) výčtu "konfrontačních témat" jasně vidíte, na co se (také) v diskusích zaměřují provokatéři.
Chci vám ještě říct, že existují daleko silnější "odvary", po jejichž přečtení si "nedotčený" čtenář musí myslet, že jmenované stránky jsou něco jako česká Al Kajda. Ovšem - "pozorovatelé" v tom jaksi nemají jasno. Zvědavce označují za "extrémě pravicový, konvertující k Národnímu odporu". Co to jako má znamenat? [chechtot] Z mého hlediska to svědčí o tom, že nemají žádnou odpovídající "škatulku".
Tyto ananlýzy "potencionálních nepřátel" (koho nebo čeho?) jsou z praktického hlediska na dvě věci. Kdyby ofic média podávala objektivní zprávy, nebylo by potřeba žádných "alternativních zdrojů". Ti, kteří si umějí dělat úsudky sami, nepotřebují žádnou pseudoochranu - a už vůbec ne od policie. Vždycky mě může dojmout, jak se "kdosi" MUSÍ starat o to, co si vlastně mám myslet a jaký mít na věc názor. A ti, kterým to v hlavě duní jak při bouřce - těm ani policejní "dohled" nepomůže.

247315

04.07.2011 11:45

Existují dokonalé výrobky?

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Lin 85.?.?.?

Ale nejste "ten špatný". [smích] To o JAR je známá věc již několik let. Článků mnoho, obrázků taky. Pravdu má i M. s "úrovní" českých vesnic. Pan Tmo je místní "folklór", já ho tak beru. Asi moc necestuje ani po vlastech českých, protože jinak by viděl sám. Úroveň vzkvétajících vesnic sice vidíte, ale jen někde, v závislosti na oblastech, kde je dostupná práce a které nebyly odkázané jen na zemědělství. Tam, kde není práce a ještě je ztížená "přístupnost", tam ani skvělý starosta nic neudělá. A opravdu nevím, co zbyde z vesnic nyní, po dalším schváleném "opatření" EU pro soukromé zemědělce. Je určený "strop" pro výpočet dotací - tj. např. od hranice 10ha už dostanete stejně, i když máte třeba 100ha.
A abych se držela tématu:
- Německo většinu svých výrobků nechává kompletovat jinde - kvůli ceně za práci. V našem kraji je takových německých "poboček" (s německými vlastníky) spousta. Nevím, jak hodinky, vím, jak třeba luxusní ložní prádlo, ručníky, utěrky, ubrusy... Látka (většinou z Indie) se v Německu upraví, doveze k nám a tady se z ní ušijí a zabalí "výrobky", prodávané na celém světě jako Made in Germany. Takže i zisky se tvoří v Německu, u nás jde jen o "zušlechtění". Jde čistě jen o námezdní (a levnou) práci. V Německu by totiž za takovou "odměnu" nikdo ani nevstal do práce. Když se u nás začaly ozývat hlasy, že cena je příliš nízká, vlastník přesunul výrobu do Rumunska. Za dva roky se vrátil zpět, protože u Rumunů zas nedostal "rychlost" a požadovanou kvalitu práce (a ta je hodně přísná, vracejí výrobky i kvůli nitce po začištění).

247322

04.07.2011 11:46

Existují dokonalé výrobky?

RE: První varování vám i tmo

Lin 85.?.?.?

Taky srdečně zdravím a jsem ráda, že jste zpět. [smích]
Jen krátce - možná to je tak, že "oni" si nemyslí, že chválí...

247323

04.07.2011 12:13

Existují dokonalé výrobky?

RE: První varování vám i tmo

Lin 85.?.?.?

Doba je v lecčem horší, než padesátá léta, protože prostředků "k monitorování" je nesrovnatelně víc. Tyhle postupy - démonizace, zakazování, stavění mimo zákon atd. - místo argumentů nejsou moc produktivní. Dost lidí velice rádo už z principu dělá to, co se "zakazuje" a je jedno, co to je. Jakýsi nádech hrdinství nebo revolty či co... Když společnost začne chrlit jeden zákon za druhým a "potírat", ve snaze "ochránit občany před nebezpečnými myšlenkami", je to neklamná známka diktatury. Pravdivé myšlenky a informace takovou ochranu nepotřebují. "Chránit" je potřeba jen ideologii a propagandu. Goebbels by měl jistě radost, že se to děje i dneska.
Oddělení, která "monitorují" diskuse (nebo i čety a z různých důvodů, nejen "názorových" ), už samozřejmě existují a je to "běžná náplň práce za běžný plat". Však si své "názorové ideology" v diskusích platí i politické strany, takže provokatéři jsou "vícetypoví". Někteří vás budou hecovat k velmi militantním vyjádřením a druzí zas budou držet "správnou ideologickou linii diskuse" a diskreditovat každého, kdo přinese do diskuse "jiný názor", byť opřený o zcela legální a dostupné zdroje. A proč se to dělá? Inu... on se ten systém o sebe docela bojí... Ne o vás, ale o sebe.

247324

04.07.2011 12:20

Existují dokonalé výrobky?

RE: První varování vám i tmo

Lin 85.?.?.?

Jo - a Lukašenko...
Překazil jim už několik "barevných reovlucí" a nechce a nechce jít tou "správnou cestou" . Dzurinda má Bělorusko "za úkol" - iniciativně se "zasadí o všemožnou podporu revolucionářů" a to by bylo, aby se tam ta "demokracie" už konečně nepovedla.

247325

04.07.2011 19:54

Existují dokonalé výrobky?

RE: Ovšem Lukašenko si myslí něco jiného

Lin 85.?.?.?

Ach jo, pane Vojto... Když vy vždycky vidíte jen "obal" a dovnitř se nepodíváte... Jo, tohle Lukašenko řekl, jenže důvodem nejsou "informace". Jde totiž právě o zvenčí podporovanou "revoluci přes sociální sítě", hit letošního roku. Takže se jim tam lidi (hlavně studenti) rekrutují, buntují a instruují přes net, jak svrhnout vládu. Lukašenko není žádná obdivováníhodná persóna a země má svých problémů víc než dost. Jeho vláda není žádná evropská výjimka, takže také silně škrtá, zdražuje, zavádí školné a jinak finančně zatíná lidem tipec (proto nechápu vaši poznámku o levicové stupiditě). Rusko jim teď (znovu) na chvíli odstřihlo plyn, museli splatit dluh, takže žádný "ekonomický zázrak" Pobaltí. Jenže zásadní zájem "uskutečnit revoluci" tkví nejen v odmítání oněch "EuroLandů" (jak píše M.), ale také v povolení postavit "USraketovou obranu" na běloruském území. A to Lukašenko odmítá. Odmítá i pofiderní privatizace, vlastně zabránil rozkradení Běloruska (a proto také čelí ekonomickým sankcím - prý za potírání opozice). Navíc je "nebezpečný diktátor" už jen tím, že se "bratříčkuje" s Rusy a jejich armády spolupracují.

247351

04.07.2011 21:00

Flotila do Gazy: Ještě jsme to nevzdali!

RE: Flotila je sabotovaná

Lin 85.?.?.?

No...pane Arkane...co na tohle říct. Máte pravdu, že IHH se zcela nečekaně neúčastní (odvolali na poslední chvíli), ač celou akci nejen iniciovala, ale také zajišťovala. Turecko, ač do poslední chvíle razantně vyjadřovalo podporu, se také nějak "záhadně" stáhlo" a o příčinách se spekuluje. Píšete o nějakých rezavých lodích, no... já je neviděla, nemůžu soudit. Ovšem co můžu, je pochybovat, že by plavby neschopné lodě někdo poslal na moře a ještě k tomu s plnými palubami aktivistů z celého světa. Navíc - ta americká loď (snad) vyplula z Kanady, tak opravdu nevím, jak zvládla oceán v takovém "katastrofickém" technickém stavu, že teď není schopná doplout z Řecka do Gazy.
S Řeckem je to trochu jinak - už jsem psala v prvním příspěvku. Navíc je na velký údiv, že ten, kdo podal stížnost řeckým úřadům na "technický stav" lodí s žádostí o zadržení, je izraelská Šurat Ha-Din (nevládní organizace, ovšem s velice dlouhými prsty). Tatáž se již předem pokusila zažalovat sponzory plavby a vyhrožovala žalobami pojišťovnám, které by se odvážily některou z lodí pojistit (prý za podporu terorismu).
No...a ke zbytku:
Jak se píše na stránkách aktivistů (účastníků), konkrétně americká loď byla sice zpožděná řeckými prohlídkami, ale z přístavu propuštěna 1.7. (takže dobrý technický stav) a zastavena až po dvaceti minutách pohraniční stráží. Loď uposlechla příkazu a vrátila se (aniž by kdo věděl, proč). Loď byla nasměrována do vojenského přístavu v Aténách a teprve tam kapitán (americký občan) zatčen a obviněn. Podle aktivistů je v cele bez lůžka i toalety a byl mu odepřený styk s ambasádou.
Tak nevím, pane Arkane...

247357

04.07.2011 21:23

Revitalizace sídliště Rochlice podruhé

RE: Pryč s politiky, kteří správně nepečují o svěřené statky!

Lin 85.?.?.?

V tomhle s vámi souhlasím. Politik má k dispozici přehršel poradců, takže by měl být správně informovaný, aby se případné chyby "z nevědomosti" vyloučily. V podstatě je to stejné jako u ředitelů nebo jiných "firemních vůdců".

247358

04.07.2011 21:31

Flotila do Gazy: Ještě jsme to nevzdali!

RE: Flotila je sabotovaná

Lin 85.?.?.?

Jo... já zapomněla... kdyby to někoho zajímalo, ony stránky jsou tady. .

247359

04.07.2011 21:51

Flotila do Gazy: Ještě jsme to nevzdali!

RE: Flotila je sabotovaná

Lin 85.?.?.?

Ježiš...ještě jednou. Musím se omluvit, v tom příspěvku výše jsem dezinformovala.Špatně jsem pochopila text. [oči v sloup]
Napsala jsem, že loď byla propuštěna z přístavu a pak zadržená.Až teď jsem si přečetla jiný článek a tam je to popsané přesněji - tedy - loď nebyla propuštěna, ale vyplula sama z obavy před sabotáží a pro bezpečnost cestujících. Řecké úřady jim výsledek své "prohlídky" vůbec nesdělily. Omlouvám se... [oči v sloup]

247361

06.07.2011 10:15

Kauza Zvědavec – jak si mě krajský soud pozval / nepozval

Pro Vladimíra

Lin 85.?.?.?

No... já nevím, jestli víte, ale... V ČR máme "zákon o doručování", podle kterého se písemnost považuje za doručenou po patnácti dnech "uložení". Takže soud (možná) odeslal na vaši českou adresu, pošťák vás nezastihl, vypsal do schránky oznámení o uložení a po uplynutí této doby je písemnost doručená, i když jste si ji fyzicky nevyzvedl.

247426

06.07.2011 10:36

Flotila do Gazy: Ještě jsme to nevzdali!

RE: Flotila je sabotovaná

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Kysučane. [smích] Co je to "Abrahámova brada"? Já to nevím...
A k účtování dochází velice rychle, ne pomalu (alespoň mně se to tak jeví). Tomu r.2012 nepřikládám až takovou důležitost, příští rok už by mělo být jasné, jak jsme "dopadli". To nejdůležitější se odehrává podle mého letos. Jak bych to jen...[zmaten] Obrazně možná tak, že letošek je posledním rokem "oddělování zrna od plev". Příští rok už nikdo "proséván" nebude. Ale asi záleží na tom, jak se kdo "na věc" dívá. Mám takové podezření, že vehementní upírání pozornosti právě k r.2012 je záměrem. Jasně - astrologie, různá proroctví, kalendáře. Ovšem k mnoha významným a jen tak se neopakujícím "znamením" dochází právě letos.
PS: Omlouvám se editorovi za příspěvek mimo téma.

247427

06.07.2011 10:43

Revitalizace sídliště Rochlice podruhé

RE: Pryč s politiky, kteří správně nepečují o svěřené statky!

Lin 85.?.?.?

Mají. A to je právě to, co by do budoucna existovat nemělo. Zbavovat se břídila tím, že ho "vykopnu" se zlatým padákem a ještě co možná nejvýše? Není to na hlavu? Když vy způsobíte škodu na cizím (svěřeném) majetku, je vám vyčíslená náhrada, kterou splácíte z "pojistky na blbost" a ze svých zdrojů. Pokud máte pocit křivdy, můžete se soudit. Proč to tedy neplatí na všech postech? Podle mého jedna z věcí, která se nutně musí změnit. Jen možnost odvolání mi nestačí.

247430

06.07.2011 11:17

Existují dokonalé výrobky?

RE: Ovšem Lukašenko si myslí něco jiného

Lin 85.?.?.?

Ano, pane Vojto, myslím si, že se na "problém" díváte povrchně. Což ovšem neznamená, že váš názor promě nemá hodnotu.
Ty běloruské podniky nevydělávají. Ony nevydělávají ani ty soukromé. Důvodem jsou právě hospodářské sankce. Skoro všechno běloruské je na "černé listině" pro obchod (minimálně v EU).
To, že nevydělávají u nás výše zmiňované "firmy" (Sazku jste myslel asi jako vtip, protože to je snad první zkrachovalá sázková kancelář na světě), je právě o "privatizaci" = aby se odůvodnila jejich "nutnost zprivatizovat". Jak? Správci totiž zcela úmyslně "hospodaří" tak, aby byl výsledek co nejhorší. ŘSD bude "privatizováno" letos, víte to? Stane se z něj jakási akciovka, pravděpodobně s francouzským vlastníkem. A o Poště (také již není úplně "státní" ) se stále rozhoduje.
Zajímavé, že jste nezmínil ČEZ. [smích] Tam má stát přeci také svůj podíl (zatím ještě, ale dlouho už to asi nebude).
Abych mohla posoudit příjmy do státního rozpočtu, musela bych toho mnoho srovnat (což se mi nechce). A jen pro vaši informaci - příjmy do našeho rozpočtu neustále klesají a to i přes "nové daně" a způsoby, jak ty prachy z lidí vymlátit.
V Bělorusku není zakázané podnikat. Tam si jen stát vyhradil právo (podobně jako Rusko) po určitou dobu nepovolit privatizace životně důležitých odvětví. Takže tam nikdo soukromému podnikání nebrání.
A že tam jde o úplné porobení, ztrátu samostatnosti a vytvoření nové kolonie, je mi jasné ještě z jednoho důvodu. Právě tam probíhá velký "boj" o pravoslaví (s kým jiným než s katolickou církví).
Poslední odstavec je na úsměv. Ony úspory si totiž berou i u nás a také se vás na nic neptají. [smích] Jak už napsal výše "kulíšek", program opozice je to samé, jako náš "modrý program". Takže jde o to samé, jako u nás. Bělorusko - i když má své těžké problémy (jak píšete) - je na tom ale přeci lépe, než my v ČR. Alespoň NĚCO totiž Bělorusům patří, takže nejsou závislí na rozhodování kolonizátorů. Nám už v našem státě nepatří nic, takže JEN posloucháme a "plníme směrnice EU".
První, co bylo u nás zlikvidované, bylo zemědělství a soběstačnost ve výrobě potravin. A já se obávám, že až příjde tvrdý na tvrdý, budeme toho hořce litovat.

247432

06.07.2011 11:27

Kauza Zvědavec – jak si mě krajský soud pozval / nepozval

RE: Pro Vladimíra

Lin 85.?.?.?

No jasně, tak to je. [smích] A mám takový nejasný dojem, že právě o tohle asi jde. Nevím, jestli p.Stwora "oznámil" adresu pro doručování. A navrhovat "neúčinnost" po proběhnutém líčení už bude asi složitější, nemyslíte? V tomto případě očekávám zdůvodnění, že pokud se "účastník" nezdržuje většinu roku na území ČR a ví, že je možné očekávat řízení (však podal odvolání), má si zajistit přebírání pošty nebo alespoň osobu, která ho bude informovat, že mu "cosi" leží na poště.
Nevím, jak to napsat, ale podle mého jde o "taktický procesní postup."

247433

06.07.2011 18:45

Kauza Zvědavec – jak si mě krajský soud pozval / nepozval

RE: Pro Vladimíra

Lin 85.?.?.?

Ta otázka byla spíš jen řečnická. [smích] Vím, že se neskrýváte a nejde o první jednání. Právě proto jsem psala Moudrostrakovi to o "taktickém procesním postupu".
Píšete, že u soudu stejně nebudete, jen váš právník. A podle mého děláte dobře, škoda peněz za letenku. Budou to titíž, kdo trval na potrestání. Když se u nás trestá i nápis "Evropo, povstaň" (nebo tak nějak) jako nacistické heslo, tak... [zmaten]
Vím, že to pro vás není jednoduché, ale berte to tak, že všechno špatný je k něčemu dobrý. Žalující strana měla určitě představu, že budete jako "případ pro výstrahu". Ovšem - jak se časy mění, čím dál víc lidí se ptá, jak to s tím "popíráním" vlastně je. [smích] Mnoho webů píše na obdobné téma, "efekt" se jaksi nevede, lidé se přestávají bát. A nezávisle na tom lezou na světlo "story" o vyrabovaných účtech na odškodnění skutečných obětí, o tom, že si z "toho" skutečně někdo udělal výnosný byznys a vězni (nebo jejich rodiny) nedostali nic.
Říkám si, že pravda se vždycky objeví - i přes všechny možné zákazy a příkazy, "jak myslet a čemu věřit". Můžou trestat, můžou zcenzurovat net (jak se chystají ve "státech" ). Jenže - zase se objeví tací, kteří "to" budou umět obejít.
Byl jste jeden z prvních, který začal uveřejňovat "zakázaná témata". A určitě i vzorem pro mnoho ostatních. Tak to berte... [smích]

247455

06.07.2011 20:43

Revitalizace sídliště Rochlice podruhé

RE: Pryč s politiky, kteří správně nepečují o svěřené statky!

Lin 85.?.?.?

Co? [překvapení] Nesouhlasila. Pro takové by bylo nejlepším trestem splatit škodu, kterou způsobili. Jak - to ať si poradí. Ať prodají majetek, vyberou pojistku, ať je založí příbuzní, splácí = všechno, co musí obyčejný "neelitář". A také bych přidala zákaz činnosti ve veřejné správě.

247462

10.07.2011 21:22

Cíl: zničit svobodný internet

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Lin 85.?.?.?

Eh... vaše debata je na mě moc učená (vektory atd.). Ale zajímavá a ráda bych tomu rozuměla. Nemohl byste, prosím, to o "vektoru" vysvětlit trochu "lidštěji" ?
A pak - chci se zeptat, jestli dobře rozumím tomuto příspěvku, na který reaguji.
Je to tak, že můžu pochopit účel, souvislosti, význam jen u "nižších pater" - tedy při pohledu shora dolů? A ve "svém patře" chápu jen to, co se děje, ale nemůžu znát proč se to děje? A co se děje ve vyšším patře - to už chytám jen intuicí?
Jestli jsem to pochopila správně, tak... tak bych řekla, že to funguje. [smích]
Odpusťte, že se tak blbě ptám, ale je to pro mě důležité pochopit, co jste napsal.

247662

10.07.2011 21:44

Cíl: zničit svobodný internet

RE: Velký bratr

Lin 85.?.?.?

No vidíte, jak jste to krásně popsal. [smích] V našich vodách se uvažuje o zavedení něčeho jako "internetové občanky". Se všemi vašimi údaji. Bez ní nebude možné se na net přihlásit. Údaje nebudete moci zfalšovat, protože budou porovnávané s vaší skutečnou identitou. S touto kartou si budete přístup i platit, takže podobně, jako u kabelovky, budete mít přístup jen k "balíčku", který si zaplatíte. Říkám to již nejméně 4 roky "uživatelům netu" - a sklízím smích. Jako že jsem se úplně zbláznila, že něco takového není možné. Cha cha. [oči v sloup]
To, co píšete o mejlech, je také jedna z pravd, která lidem vůbec nedochází. Stačí pak položit celkem nevinnou otázku: "A když sis zadával heslo, "někam" jsi ho odesílal a někomu potvrzoval." To samé je s různými "profily" na sociálních sítích. Lidem vůbec nedochází, že jejich heslo zná přinejmenším správce (admin). A může sledovat nejen mejly, ale všechny vaše "netové projevy" na sociální síti.
Dokonce i poskytovatel vašeho netového připojení (snad provident? nevím přesně tu "funkci" ) může sledovat, jaké stránky navštěvujete, kdy, jak dlouho kde jste. Nejsem odborník, takhle jsem to aspoň pochopila, když mi v oboru vzdělanější vysvětloval.

247667

10.07.2011 22:01

Cíl: zničit svobodný internet

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Lin 85.?.?.?

Děkuju moc... [smích] Právě jste mi pomohl pochopit jednu velmi důležitou "věc" - proč někdy není možné někomu vysvětlit "něco", co je jasné a viditelné z mé pespektivy (a obráceně). A další, na to navazující = o čem jsou všechny ty řeči o "zyšování frekvence vědomí".
Jen s tím vektorem... [oči v sloup] To nechápu. Myslela jsem si, že čas jde jen jedním směrem. Ještě umím pochopit rozdíl mezi časem Chronos (kvantitativní) a Kairos (kvalitativní).
Ale i tak díky. [smích]

247670

10.07.2011 22:07

Cíl: zničit svobodný internet

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Lin 85.?.?.?

...áááá... tak tomuhle už rozumím líp. [smích] No jasně - už mi svítá! Ovlivnit myšlení a tím následné rozhodování, aby se v "čase" docílilo požadovaného výsledku. Teda... tohle mě nikdy samotnou nenapadlo. Opravdu a ještě jednou DÍKY! [smích]

247671

13.07.2011 20:10

Drzost OS Romea je ohromující

RE: Vzkaz autorovi

Lin 85.?.?.?

V tuto chvíli moc nechápu - proč.
Každý tady je originál a díky tomu je originální i Zvědavec. Výhody originálů spočívají v tom, že spolu nemusí o nic soupeřit nebo se spolu srovnávat (jak porovnávat originály?). Horší bude, až Zvědavce zaplaví kopie, protože pak se z něj stane úplně tuctové diskusní fórum.
Diskuse mi dají velice často víc, než samotný článek. "Beru" si z každého příspěvku, který mě zaujme a na nick pisatele se koukám až v druhé řadě. Tím chci říct, že pro mě nehraje roli osoba, ale sdělená myšlenka nebo informace. Některé příspěvky chápu hned, některé si musím přečíst ještě jednou, protože styl sdělování máme také každý jiný.
Příspěvky mimo téma by sice měly být omezené, ale jen v případě, kdy se někdo pokouší diskusi rozplizávat (rozhodit, zničit) a odvádět tím pozornost od diskutovaného problému. V případě, že se v rámci diskuse začne "povídat" sice jiným směrem, ale rozvíjí se tím sdělované, pak mi to na škodu neříjde. Také se často není možné vyhnout nějakým osobním sdělením, protože na daný dotaz nebo reakci to prostě je vhodné - nebo to ani jinak nejde. Aspoň člověk ví, že se nebaví s botem a na druhé straně kablíků sedí také jen člověk (se svým životem, svými problémy, lidskými city). Tohle přeci lidi může JEN sblížit, což je velmi dobré i pro Zvědavce.
Takže skutečně nevím, čím si M. znovu vysloužil varování. Kvůli obrázkům? Nevnímám je jako rušivé. A (alespoň z mého hlediska) i on je originálem.

247906

13.07.2011 20:37

Drzost OS Romea je ohromující

RE: Výroční zpráva

Lin 85.?.?.?

No... tak jsem se po tej výroční zprávě také koukla a je překvapující, že opravdu mají vyvěšenou jen tuhle, pět let starou. Nerada bych se pletla, ale Romea je nezisková organizace, občanské sdružení a má povinnost vyvěšovat své výroční zprávy každý rok. Nepamatuju přesně termín, ale mám dojem, že snad někde do konce srpna nebo září (tj. zprávu za rok předchozí).
Našla jsem jen loňskou zprávu o činnosti rómského muzea kultury.
Překvapivé je to o to víc, když Romea je příjemce dotací a to jak ze státního rozpočtu, tak z fondů EU.

247910

13.07.2011 20:50

Drzost OS Romea je ohromující

RE: Dezinformace

Lin 85.?.?.?

Nezlobte se, ale také mi po kliknutí na sekci "výroční zprávy" zůstává prázdný list. A to mám v češtině. Přečtu si česky základní informace, aktuality, projekty - ale sekce "O nás" je úplně prázdná. Právě ty nejdůležitější informace tam nejsou!
Moc ráda bych věděla, o jakých že to "informacích od počátku" mluvíte. Hodilo by se sem dát odkaz, pokud píšete o zkreslování pravdivosti tady uveřejněného článku.

247912

15.07.2011 16:52

Rozhovor se stromem

RE: Překvapení

Lin 85.?.?.?

Hm... tak to tuplem nechápu. Na příjezdovou cestu a plot je potřeba těžká technika? Nebo jak? [zmaten]
Je to váš pozemek a tak i váš strom, i když jste nesázel.
V každém případě mi ale kácení zdravého stromu a to ještě ve vegetci příjde... [pláč]

248051

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 5

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Měnové kurzy

USD
22,94 Kč
Euro
27,21 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 627,05 Kč
1 unce stříbra
564,23 Kč
Bitcoin
298 538,57 Kč

Poslední aktualizace: 25.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 379 179