Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Lin

Nalezeno 1285 příspěveků, 12 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.04.2011 20:13

Globální systémová krize: Druhá polovina 2011

RE: Je to PARADA!

Lin 85.?.?.?

Víte Marťasi, ona jsou "proroctví" a proroctví. I tady musí být člověk opatrný. Jednak pro značné úpravy a jednak pro věc samotnou. Uvědomte si, prosím, že NIC není neměnné a předem dané. Ony pohledy do budoucnosti vycházejí ze situace, která je v daný okamžik. Prorok jakoby viděl až na konec konkrétní cesty (= když půjdete tudy, dojdete až k Neumětelům). Jde ale o to, že směr se měnit dá, dá se na křižovatce odbočit jinam - a pak k Neumětelům nedojdeme. Vyplývá z toho, že ona proroctví jsou varováním (=pokud do Neumětel nechceme, změňme směr) nebo také manuálem (= pokud jsou Neumětely naším cílem).

241647

12.04.2011 21:00

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: kde je pravda???

Lin 85.?.?.?

Zdravím, pane Quido. [smích] Odpověď pro vás jsem si nechala, až budu mít klid. Kritizovat nebudu, nemám co. Předposlední odstavec je právě "to ono", proč jsem tak skeptická k náboženství. Ano, nauka za to nemůže. Jsem přesvědčená, že je jeden pramen a z něj několik "potůčků" pro dané typy lidí a jejich kulturní prostředí (už jednou jste o tom psal a s touhle myšlenkou jsem se ztotožnila). Ovšem zaneřáděnost oněch "potůčků" je až tak veliká, že v současnosti jsou jejich "vody" silně kontaminované a pramen je popíraný. Je to až tragické (alespoň z mého hlediska), protože kvůli tomu se děje moc hnusných věcí. Náboženství, místo toho aby lidi učila myslet a nasměrovala je na cestu samostatnosti, dělají pravý opak. Hodí se na ně ono "kdo nejde s námi jde proti nám". Znám dost lidí, kteří stranickou příslušnost vyměnili za příslušnost k náboženství. Ne proto, že by "prozřeli", ale pro onu pomyslnou nadřazenost nad "nestraníky". A stejně tak se chovají - s tím rozdílem, že dříve na vás plivali pro nepratajnictví, dneska pro "bezvěrectví". Nějak jim při tom všem uniká, že víra není o náboženství ani o zařazení.
Pane Quido, děkuju, ale pro jistotu se už nebudu víc rozepisovat. [smích] Ještě by ze mě mohlo vypadnout něco, co by nebylo fér vůči zdejším věřícím.
Vlastně ještě jo - ke karmě. Souhlasím s vámi. Podle mého v oné změně systému půjde hlavně o znovuobnovení funkce karmy (moc nám totiž nefungovala, bylo možné ji odkládat na neurčito nebo zpomalovat) a ne o její zrušení nebo "vyvázání" (jak píšou některé "transformační" weby). Možná také proto se některým zdá, že se zrychluje čas a děje se (nám) příliš událostí za sebou, není "klid".
Mějte se hezky. [smích]

241650

14.04.2011 19:49

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: kde je pravda???

Lin 85.?.?.?

Pánové, vaše debata pro mě byla zajímavá a přínosná, takže díky moc, že jste si tu objasňovali postoje. [smích] Oba zdravím a děkuju.

241843

16.04.2011 11:18

Případ nepovšimnuté knihy

RE: Je pravda,

Lin 85.?.?.?

Prosím vás...geny, geny... Na ty se poslední dobou svaluje snad všechno. Geny jsou jen dispozice, nikoliv neměnný fakt a "předurčenost". Ne všichni, kdo mají genovou dispozici např. k vysokému tlaku, nadváze nebo cukrovce, tímto také onemocní. Člověka nejvíce formuje prostředí, ve kterém se narodil a byl vychovávaný a také prostředí, ve kterém žije. Opakování rodičovského chování je toho důkazem - takže žádná genová záležitost.

241972

16.04.2011 11:55

Případ nepovšimnuté knihy

Co napsat?

Lin 85.?.?.?

Pokusím se heslovitě - v rámci pokusu o objektivitu. A předem říkám, že ani Havla, ani knížete vůbec nemusím.
Schwarzenbergové ani Havlové nejsou žádné "svaté rodiny". Ony mají jen tu nevýhodu, že jsou "medializované". Obávám se, že to, co je v článku popisované, by se hodilo na mnoho jiných rodin, žijících na našem území v oné inkriminované době. Nikdo o nic ale nepíše, takže jakoby "neexistovalo" a potomci se tím chlubit nebudou. Víte dobře, že stále existují lidé, kteří budou "sladěni" s jakýmkoliv režimem a vždy z něj budou profitovat.
Ona doba byla často využívaná k řešení soukromých sporů, takže zbavování se "rivalů" z nízkých pohnutek (msta, závist, nenávist, lakota...) bylo na denním pořádku. Ať už jde o dobu nacistickou nebo komunistickou, dokonce i polistopadovou.
V rodině Havlů byl černou ovcí strýc Miloš a o jeho loajalitě k nacistům není pochyb. Ovšem příčinou podle mého nebyl obdiv k myšlenkám, ale obyčejný byznys = ateliéry Barrandov. Díky tomu zůstal Havlům v Barrandově podíl 49% a za ten nacisty "znárodněný" dostali velice dobře zaplaceno (asi 6 melounů). Také snad nikdo nepochybuje o tom, že většina propagandistických naci filmů byla vyráběna právě tam. Přímo v paláci Lucerna se nacházela jedna z "pracoven" Gestapa, kamuflovaná za "obchod se sklem". Dnes se tvrdí, že díky těmto kontaktům na špičky naci moci mohl M.Havel včas varovat různé tehdejší osobnosti, nad kterými se stahovaly mraky. Což může být pravda (nebo také ne).
Podle mého je nutné posuzovat události podle situace, která tenkrát byla. Svou roli sehrává i strach z toho "co bylo před". A konkrétně u Havlů to "před tím" bylo třeba pronajímání sálu Lucerny komunistům na jejich sjezdy.
Obě rodiny nevidím jako nic mimořádného, jsou jen obrázkem chování tisíců jiných. A nedělám si iluze, že dnes by to bylo jinak.

241976

Jen drobnost, která mě napadla při "pokoře a střídmosti". Ještě tam chybí nutné prožívání utrpení všeho druhu. [smích]
V jednom rozhovoru s Gibsonem se ptali, proč je film o JK plný krve a až sadistických scén. Odpověděl, že to tak ztvárnil na objednávku. [smích]

241977

16.04.2011 12:54

Dokument OSN navrhuje dát „matce Zemi“ stejná práva, jako mají lidé

Krásná myšlenka,

Lin 85.?.?.?

... ovšem obávám se, že v praxi dost sporně proveditelná.
Nikdo nepochybuje o bezmezném plundrování Země, kdy si jako druh řežeme větev. Za současného morálního stavu světa se však domnívám, že pokud bude uvedeno v praxi, bude sloužit asi stejně, jako "lidská práva". První, co mě napadá, je zákaz těžby surovin. Některé "vyvolené" země budou plundrovat a těžit dál, jiné, "nevyvolené", budou čelit zákazům jakékoliv těžby čehokoliv, pod přísnými sankcemi. K čemu to povede, domyslete sami.

241980

16.04.2011 13:16

Válka v kyberprostoru

Otázka

Lin 85.?.?.?

Mám blbou otázku: nevíte někdo, proč je blokovaný Czech Free Press?

241983

16.04.2011 18:42

Případ nepovšimnuté knihy

RE: Je pravda,

Lin 85.?.?.?

Hm... tak si nebudete popírat případy jiné, kde naprosto bezproblémové neromácké dítě, vychované v bezproblémové standartní rodině (bez kriminální minulosti předků), udělalo totéž.
Geny jsou dědičné dispozice, které po předcích přebíráme. Ovšem zapnutí nebo vypnutí těchto dispozic je na samotných genech nezávislé. Všechno začíná prenatálním vývojem a zážitky, které už v tomto období máme (tzv. emocionální paměť).
Konkrétně k vašemu tvrzení - nevím nic o nějakém "vražedném" genu, ani o tom, že potomek vraha je předurčeným vrahem už v kolébce.
Pro objektivitu ale přidávám, že existují případy, kdy se už od mimina ví, že dítě bude nevychovatelné (nebo retardovné, prostě mentál). Jde ale o těžké poškození genetické výbavy při vývoji plodu - a to hlavně drogami všeho druhu (sem spadá i alkohol). Proto máme přeplněné dětské domovy (kam se, bohužel, umisťují i děti, které patří do diagnosťáku), ale dětí, vhodných k adopci, velice málo.
(popsala jsem to pragmaticky, abych nemátla, o duchovních příčinách raději mlčím).

242000

17.04.2011 10:16

Válka v kyberprostoru

RE: Otázka

Lin 85.?.?.?

Děkuju předřečníkům za vysvětlení. A ano, vyjádřila jsem se hloupě (pro mě je blokovaný stejné, jako "zhákovaný" ). Prostě mi ta hláška místo stránek přišla divná a stejně jako Mirda nechápu. Jaký zájem by mohl mít nějaký turecký muslim na obsahu CFP? Tento web ležel delší dobu v žaludku spíš straně, které jsou směrované výhrůžky. Je vidět, že kyberválka je v plném proudu.
Já jen nechápu, co si myslí, že tím vlastně docílí.

242045

17.04.2011 11:13

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

RE: Debilizace, ČR a právní normy

Lin 85.?.?.?

I tak se to dá říct. Ona krize identity je ale záměrná, stejně tak jsou záměrná protichůdná zákonná nařízení (z tohoto důvodu věčně novelizovaná).
Onen blikající monitor nebezpečný být může - stejně, jako blikající obrazovka TV, noviny, knížky. Nutno však dodat pro koho. Pro debily (když jsme u té debilizace). Nedebil je schopný vlastního úsudku, takže ho neovlivní nic, s čím sám nesouhlasí a čemu nedopřeje pozornost. Pro mě je trpce úsměvná snaha jakéhosi "cosi", nazývaném stát, o mou morální bezúhonnost jakýmsi stupněm "nebezpečí pro společnost". Je to směšné... Pan žalobce má za nebezpečný článek, který žaluje pro popírání zločinů nacistů - a na druhou stranu ho nechává zcela klidným veřejné bagatelizování událostí před a po Mnichovu a naci zločinů třeba na Slovanech.

242046

17.04.2011 22:27

Válka v kyberprostoru

RE: Otázka

Lin 85.?.?.?

Nevím, zda jste "mimo realitu", ale v tom případě jsme dva, protože to vidím stejně. Kritizovat se přeci dá jen tehdy, když je co. A pokud je ona kritika pro někoho nepříjemná nebo nepohodlná, pokouší se ji umlčet a "zmizet", obrátí se to nakonec jen proti němu. Kritika nezmizí (stejně tak pravda), jen se přesune kamsi do podzemí a získá tím na "kouzlu zakázaného" a na spiklenectví. A zájem o ni naopak vzroste.
Nějak se mi těžko chápou tyhle snahy o "dobro" lidí - aby čirou náhodou nebyli nakažení nějakým tím nežádoucím názorem nebo myšlenkou. To už jsme došli tak daleko, že lidi seberou bez výběru všechno, co se kde válí? Jestli jo, je to smutný... [oči v sloup] Umlčování kritiky nebo jiných názorů není o ničem jiném než o strachu. Ať už z toho, že vyjdou najevo čísi lži nebo podvody - nebo také z toho, že kdosi vám narušuje vaše vidění světa, které je pro vás v této chvíli pohodlné. Prostě - bourá vám vaše zažité představy o světě nebo dokonce i o vás. Je to někdy docela zajímavé sledovat, kolik lidí vydává ohromnou energii jen na to, aby si zakrývali oči před realitou a nemuseli si přiznat, že se ve spoustě věcí mýlí.

242090

19.04.2011 17:34

Případ nepovšimnuté knihy

RE: *Kniha popisuje následek*

Lin 85.?.?.?

Já snad špatně vidím....[oči v sloup]
Ó ano - ti velcí, stateční a milující hrdinové německého národa! Však ti by přeci mouše neublížili už jen z principu, že to byli synové křesťanských rodin. A ti zlí bolševičtí pamětníci ne a ne chcípnout!
Vložil jste do diskuse opravdu jediný kvalitní a pravdivý příspěvek! A ti zdejší ostatní? No...co taky chtít od slovanských podlidí, kteří si urvali v Evropě svůj stát pomocí xenofoba Masaryka a hrdinnému, trpícímu německému národu tolik ublížil. O Benešovi raději nemluvit - fuj, hanba... Ten bolševismem nasáklý posera Beneš si ještě dovolil věnovat budoucnosti tento odkaz (květen r. 1947):
"Může se stát, že mé dekrety, vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou postupem času prohlašovány za neplatné. Může se stát, tak jako v minulost, že se najdou tak zvaní "čeští vlastenci", kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu. Nenechte se oklamat a návratu nedopusťte! Hitlerové odcházejí, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává. Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta ČSR Masaryka a spoluzakladatele státu Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů. Nezapomeňte, že mé dekrety se týkají i potrestání vlastizrádců a že mají trvalou platnost a potrestejte všechny vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době".
Velký vlastneče Vincente, asi s těmi "velkými činy" budete muset ještě krapítko počkat... až pomřou všichni pamětníci a historické dokumenty budou zničené (nebo nedostupné).

242212

19.04.2011 17:36

Případ nepovšimnuté knihy

RE: to se na havla pan polansky mohl zeptat me

Lin 85.?.?.?

Vanguarde.... to snad... možná jen vaše indispozice vlivem úplňku... [zmaten]

242214

19.04.2011 17:41

Případ nepovšimnuté knihy

RE: :(

Lin 85.?.?.?

... sním či bdím? Je to jen sen nebo už jsem probuzená? [zmaten] A pak že prý "transformace"... Prejže rejže ... [oči v sloup]

242216

19.04.2011 21:26

Případ nepovšimnuté knihy

RE: :(

Lin 85.?.?.?

Pane, pasujete se tu do role "dobrého křesťana", ale vaše myšlenky voní po hořkých mandlích. K čemu tu nabádáte? Vzít automat, vyrabovat sklad... tak se to u katolíků dělá, když jsou s něčím (někým) nespokojeni? Nepostihl vás náhodou fuk s ušima? Když už chcete diskutovat a stavět se do role karatele, něco si o věci zjistěte. A o jakém plivání to píšete? Není pochyb o tom, že už od r.1940 vězni z Letů pracovali (nejen) na pozemcích knížete. Ty od r. 1942 přešly sice pod nucenou správu, ale ne pod majetek Říše ani nikoho jiného. Nucená správa není o vyvlastnění, to si pletete. O čem byl tento tábor, si přečtěte třeba tady . Najdete tam mj., kde a za jakých podmínek vězni pracovali. Nebyl to nacistický koncentrák typu Osvětim, což tvrdí např. i V.Klaus (proč - to je v článku).
A asi chápu vaši katolickou příchylnost ke Schwarzenbergům. Však své majetky i titul dostali od Zikmunda za účast v bojích proti husitům. Proto ale nemusíte oproti jiným tady vystupovat jako inkvizitor. A než nějakým tím "katolickým dobrem" poctíte i mě, sdělím vám, že je mi známo přihlášení se Schwarzenbergů k české národnosti v r. 1939, což byl v té době celkem odvážný počin, neboť většina "české šlechty" se hlásila k jiné národnosti a vyznávala německý národní socialismus (z cca padesáti významných rodů na našem území se k češství přihlásilo asi patnáct). Což je velice chvályhodné, ovšem neznamená, že rod je pro naši zemi požehnáním.

242245

19.04.2011 21:36

Případ nepovšimnuté knihy

RE: :(

Lin 85.?.?.?

Anál Svaté stolice je opravdu zajímavé slovní spojení. A ano, ponechme je tam... [smích]

242246

20.04.2011 18:00

BRICS a přestavba světa

Nevím, nevím...

Lin 85.?.?.?

V tuto chvíli jsou události dost neprůhledné, takže je těžké vyvozovat závěry. Vnímám BRICS jako "opozici" stávajícího hospodářského systému, jakousi "snahu o vyrovnání" - nikoliv jako záchranný systém. Zatím vidím (chvályhodnou) snahu těchto zemí o to "nezemřít společně s dolarem", nečekat, až je sebou stáhne na dno (viz Řecko před bankrotem). Nemyslím si ale, že tento systém bude lepší, než ten stávající. Bude jiný, ale nečekám to, co se v článku píše = morálnější, více lidský a méně konzumní systém. Ovšem... možné je, že postupem času se to ještě nějak vystříbří. A teď proč si to myslím:
Zvláštní mi připadá "kajícná" sorošovská schůzka = řeči ve smyslu "to, co jsme dělali, bylo špatné, dolar je špatný, Čína je země zázraků a s jejím potenciálem napravíme chyby". Velice zvláštní je vyjádření MMF ústy Roberta Zoellicka, že fond sehrál destruktivní roli svou dosavadní podporou liberárních ekonomik ve světě, že je potřeba odklonit se od západních ekonomik, zvláště od USA a Evropy. Finanční krize ho prý poučila, že je lepší prevence než samotná léčba. J.P.Morgan šel také do sebe... a přiznává, že dosavadní ekonomická politika umožnila ohromnou moc finančním korporacím (a nadvlády dolaru), takže vyvolání jakékoliv krize bylo v tomto systému, který stojí na jediné (a ještě k tomu státní) měně, velice snadné. Nespolupráce s rozvojovými zemí prý utáhla smyčku kolem jejich krku tak, že se ani nemohly nějak rozvinout. Do toho všeho se ozve Brazílie a vyzývá MMF k úzké spolupráci s BRICS. Proč zrovna Brazílie? Od země, která nedávno dala požadavek do OSN k vytvoření globální internetové policie a vytvoření "globálních internetových standardů pro obsah webů" se mi to jeví jako velice divné.
Já nevím, ale jsem docela skeptická. Nevěřím na "náhlé prozření" a všechny ty "kajícné řeči" se mi zdají divné. Spíš bych věřila tomu, že Libye byla poslední snahou o rozbití "opozice" (obchody s Ruskem a Čínou nejsou tajemstvím), ale nevyšlo to, tak nastupuje "trojský kůň" . Proto zatím nejásám a jsem velice zvědavá, co se ještě dít bude a s kým BRICS bude spolupracovat.

242297

20.04.2011 18:56

Případ nepovšimnuté knihy

RE: :(

Lin 85.?.?.?

Děkuju, pánové.... a oba zdravím. [smích]

242303

20.04.2011 19:26

BRICS a přestavba světa

RE: Nevím, nevím...

Lin 85.?.?.?

Pravda. Snaha přežít - s vidinou levné pracovní síly (lidé tam nejsou tak nároční, jako na "západě" ), nezanedbatelných přírodních zdrojů a s příslibem tučných zisků = nenaplněný trh včetně finančních "produktů" . Právě proto čekám na "věci příští" - jestli BRICS půjde dál i bez těch, které nikdo nepotřebuje a kdyby se ztratili, nikdo by je nehledal. Možné to je (viz současná snaha zablokovat sankce proti Libyi, jedinému silnému partnerovi na africkém kontinentu). Rusko a Čína se podle mého určitě budou držet pospolu - ani ne tak kvůli sympatiím, ale podle mého jsou si vědomí, že mají nyní stejné zájmy. Politiky obou zemí jsou velmi neprůhledné (= nedají se předpokládat reakce a těžko se odhaduje, proč dělají právě takové kroky - to je nyní výhoda), hospodářství obou není na vrcholu a prošpikované "západními manýry" a obě země jsou "na seznamu západu". Takže se nyní vzájemně potřebují. Nevím, už moc nepamatuju, kde a kdy jsem to četla, ale bylo to "něco", že (snad) Rusko poskytne přelidněné Číně nějaké své neobývané území (nemyslím natrvalo, ale prostě dovolí Číňanům, aby se tam usídlili).

242306

21.04.2011 21:21

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: panu Robertovi a Quidovi

Lin 85.?.?.?

Jsem ráda, že se nezaobíráte jen samotným Stalinem, ale jdete "kousek dál".
Ono je toho trochu víc nejasného na celé té "lidové revoluci". Pro pochopení je potřeba jít trochu dál - za Stalina, k Leninovi a hlavně Trockému. Byl to on, kdo nejvíc Lenina nabádal, že je třeba "jít dál" a prozatimní vládě natrhnout gatě. Pod jeho vedením pak vypukl ten pravý rudý teror. Moc zvláštní, že po Leninově smrti soupeřil o moc právě se Stalinem. Pro zvídavé - tato "rudá trojice" má krom společných "ideí" ještě jeden společný znak. [smích] Také je moc zvláštní, že Stalin nechal Trockého vyhostit ze země, aby ho pak přes celou zeměkouli pracně hledal a nechal ho zavraždit. A není bez zajímavosti, že Trocký "odešel" ze SSSR s celým stranickým archívem v kufru (a ten dosud neodtajněný archív by měl být nyní pečlivě střežený v nejmenované knihovně kdesi v San Franciscu - to berte jako konspiraci, nemám ověřeno). Každopádně Stalin, ač měl všeliké mouchy, nebyl ani humanista, ani na hlavu - takže by svého rivala nikam nevykazoval (natož s archívem) a nechal ho zabít hned v Sajúzu. Ochotných rukou tam měl víc než dost, protože Trocký nebyl vůbec žádným "miláčkem davu".
Smutné na téhle "hře na revoluci" je, že to nejvíc ze všech odnesli právě ti, pro jejichž "dobro" celá ta revoluce byla. Dlouhá a krvavá občanská válka, vyvlastnění = ztráty životů i majetku (v té době bylo ze země vyvezené, rozuměj ukradené, ohromné bohatství, které skončilo ve švýcarských nebo "zámořských" bankách). Pak 2.válka - a totéž, jen nebylo co vyvlastňovat, takže se ničilo a také kradlo tzv. "státní". Po celou dobu SSSR tuhý "lidový" režim s vymýváním mozků. Po Gorbačovovi opět rozklad a rozkrádání země. A teď se mají ještě "omluvat za zločiny" a to s následky, v článku nastíněnými ...[oči v sloup]

242396

21.04.2011 21:56

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: Cetl jsem dve zajimave knihy o Stalinovi

Lin 85.?.?.?

Hm...narazil jste na zajímavou "věc". [smích] Ano Stalin to charisma měl a byl zdatným řečníkem s uměním ovlivňovat davy. Stejné "umění" ovládal i Hitler, kterého k řečnění a "charismatu" cvičil okultní Zlatý úsvit. A do třetice - takové charisma má i Castro.
O Stalinovi je známo, že měl velice "nevojenskou" postavu, takže uniformu si nechával spešl šít tak, aby zakrývala nedostatky a vypadal v ní mužnější (také v ní byl pořád navlečený). Hitler měl postavou do chrabrého vojáka taky hodně daleko, navíc trpěl mnoha komplexy a mluvit na veřejnosti zpočátku vůbec neuměl (zakoktával se, hlas měl bezbarvý). V mládí byl jeho nedostižným řečnickým vzorem víděňský starosta, takže pilně trénoval a také se dvakrát pokusil vystoupit na veřejnosti se svým proslovem. Ovšem...byl vypískaný a lidé ze sálu odcházeli po pár minutách. Do Zlatého úsvitu se dostal díky svým mimořádným schopnostem média (také ho jako médium používali).
No a Castro? [smích] Krom řečnictví měl (dnes už skutečně platí "měl" ) ještě schopnost "ovlivňovat" . Existují svědectví, že lidé v jeho okolí (dokonce i státní návštěvy) byli jeho "charismatem" tak ovlivnění, že úplně zapomněli, co chtěli říct a cítili jen jakousi "zvláštní eufórii".

242400

21.04.2011 22:45

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: panu Robertovi a Quidovi

Lin 85.?.?.?

No... údaj o vyhoštění se nachází ve více zdrojích a s tím vaším o "útěku" jsem se setkala zatím jen jednou. Domnívám se, že jde o nedorozumění. Trocký skutečně utekl, ale jen do Alma-Aty a vyhoštěný byl až pak, když neuposlechl přímou výzvu Stalina, aby zanechal veškeré své politické činnosti. Ale já u toho taky nebyla. [smích]
18 января 1929 года Особое совещание при ОГПУ приняло решение о высылке Лейбы Бронштейна (Троцкого) за пределы СССР из его ссылки в Алма-Ате.

242403

Zeptám se na něco:
Jak může být Bohem vyvolený JEDEN určitý národ? Neodporuje to samotné "vizi" o Bohu, která říká, jak je spravedlivý, milosrdný, měří všem stejně a všechny stejně miluje? Ani dobrý rodič neprotěžuje jedno dítě a pokud ano, není to dobrý rodič. Tak ČÍ Bůh to vlastně je? [smích] Jestliže někdo tvrdí, že ho Bůh vyvolil, pak je to JEHO Bůh a ne můj (náš). Pak je zcela logické, že další "vyvolení" mají také svého Boha, o kterém tvrdí, že je "jediný pravý" . Tak kolik těch Bohů vůbec je?? [smích] Nějak to odporuje samotné Bíbli, která tvrdí, že je jeden. Jen se mi jeví, že nikdo ze skalních věřících neví, čí Bůh to je a proto se taky mezi sebou stále mydlí, aby SI dokázali, že je to právě ten "jejich".

242506

23.04.2011 12:40

Politický marketing a války v minulém století

RE: Obavy

Lin 85.?.?.?

No, vidíte... [smích] Myslel jste to dobře, chtěl jste změnu k lepšímu - a takhle to dopadlo. Stejně, jako v r. 1948, kdy lidi také chtěli jen změnu k lepšímu a dočkali se dost nepříjemného překvapení. Co vím z vyprávění tehdejší generace, nechtěli nic jiného, než přístup ke vzdělání, lékařské péči a práci za mzdu. To všechno komunisti slibovali a pro spravedlnost nutno říci, že ti obyčejní, nejnižší (="stranická základna" ), si to také tak mysleli = že se bude praktikovat. Jenže - stejně jako po sametu byli první "odstaveni" a nahrazeni těmi "všehoschopnými". Proto pak ty čistky.
Velice brzo se ukázalo, že ti na mocenských postech mají představu úplně jinou a hlásaná "rovnost" není zas až tak rovná. Tehdejší komunisté sami o takových říkali, že to nejsou komunisti, ale straníci. Říkali to i o Gottwaldovi. Samotná paní Gottwaldová si stále držela služky za směšnou mzdu, chovala se k nim příšerně a stále ji musely oslovovat "milostpaní". Zatímco lidi žili z potravinových lístků a krámy byly prázdné, pro elitu se všechno dováželo ze zahraničí - z "prohnilého západu". Takže stejně jako po sametu to "utahování opasků" a "budování lepších zítřků" bylo směrované jen "mase" - nikoliv elitě. A všichni tehdejší kritici, kteří se zavčasu snažili běh "věcí" zvrátit, skončili v lágrech nebo na šibenici.

242507

23.04.2011 12:50

Politický marketing a války v minulém století

Povedený článek

Lin 85.?.?.?

Krásně napsáno, s nadhledem a s přispěním osobních zkušeností. Našla jsem tam ještě nejméně jednu "vrstvu" sdělení a s tím jsem se už dlouho nepotkala. Takže - díky, autore... [smích]
Propaganda je druhem manipulace a ta má vždy za cíl ovládat, mít pod kontrolou. A bohužel, je stále ještě mc málo lidí, kteří ji umějí rozeznat, takže jejich svoboda myšlení (schopnost úsudku) neexistuje.

242508

24.04.2011 10:43

BRICS a přestavba světa

RE: Blíží se zánik severoatlantického impéria ?

Lin 85.?.?.?

Pane Tmo, původní význam slova "apocalypsa" byl (opět) zastřen - těmi, kdo si po tisíciletí upravovali staré texty podle sebe. To slovo v původním významu znamená "odhalení" - doslovně něco jako "sejmutí závoje". Pakliže staré texty mluvily o apocalypse, bylo tím míněné něco jako "pravda vyjde najevo".

242573

Děkuju za ten odkaz, proštuduju si. Zatím jsem do toho koukala jen zběžně - o čem to je. [smích]
Na podobné materiály je možné narazit i jinde a nikoliv jen v soudobých textech. K úvahám směrem ke skutečné minulosti lidstva se dá dojít i bez podobných textů, stačí si všímat toho, co tu je a přímo před očima. Očistit existující texty od náboženských nánosů a připustit si, že historie lidstva se nezačíná v námi zmapovaných dobách.

242575

To, co zachycuje písmo, není žádná historická pravda, o kterou se můžeme pevně opřít. Už původ Genesis je zahalený otázkami - pokud se ovšem ptát chcete. A Nový zákon byl sepisovaný až s větší časovou prodlevou a navíc do něj bylo vybráno (již tehdy institucí) jen několik evangelií, zbytek "kamsi" zmizel.
Vaše odpověď na otázku "protěžování dítěte" beru jako vaši a do jisté míry účelovou. Možná ovlivněnou tím, že jste muž. Jenže protežovat jedno dítě na úkor ostatních svých dětí skutečně dobrý rodič nikdy neudělá. Jednak proto, že všechny své děti má stejně rád, měří jim stejně spravedlivě v trestu i pochvale, bez ohledu na to, jestli si s některým z nich více rozumí - a jednak ví, že takovýmto chováním by způsobil křivdu, zadělal by na budoucí rivalitu a nenávist mezi svými dětmi. Mít rozdílné "výchovné metody" - to ano, protože každé dítě je jiná osobnost. Ale rozhodně ne: "ty jsi ten dobrý, takže ti dávám výhody - a ty ten zlý, takže jdi ode mě" . A jestli si myslíte, že jde o "socialistické rovnostářství", pak si to klidně myslete a dokonce i praktikujte, protože s výsledkem se setkáte vy sám.

242578

24.04.2011 12:04

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: panu Robertovi a Quidovi

Lin 85.?.?.?

Nic se neděje, člověk nemůže mít v hlavě všechno. [smích] A v netových zdrojích se chyby vyskytují často, většinou je to jeden chybný překlad - a ostatní pak článek přeberou. Sama mám v tomhle směru máslo na hlavě... [oči v sloup]
K nakousnutému tématu bych pro zajímavost chtěla připsat to, co je skutečně důležité a co jsem nenapsala "natvrdo" . Původně bylo v plánu, že po Leninově smrti převezme "velení" právě Trocký a bude pokračovat v započatém díle. Jenže nějakým nedopatřením se stalo, že Stalin získal více příznivců a začal si praktikovat svou osobní "vizi". Stará garda si na něj stěžovala (u těch, kteří celou tuhle "srandu" financovali), ale nebezpečí bylo podceněné. Stalin se pak začal těhle lidí zbavovat a zbavil by se i Trockého, jenže tehdy ještě nemohl, nebyl si tak jistý v kramflecích. Proto to udělal až "potom" a našel si ho až v dalekém Mexiku.
Proč to píšu? No... podobnost s Hitlerem a jeho "vymknutím" není čistě náhodná. I s tímhle pánem se také stalo něco, co nebylo očekávané - a to - že si začne dělat svou vlastní "politiku".

242579

Doplním - uměle vyvolaný run na určité banky umožnil zbavit se nežádoucí konkurence na finančních trzích. Takže krachlé banky mohly za hubičku přejít do těch jediných správných "finančních" rukou... [smích]

242794

28.04.2011 12:56

O víře a církvi

RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:

Lin 85.?.?.?

S posledním odstavcem se ztotožňuju.
Jen doplním, že nejen křesťanské církve. On už Jehova je velice krutý bůh, který vyžaduje krev a lidské oběti, často žádá i vlastní děti věřících. Rebelů se zbavuje lstí a vraždou. své "poddané" učí, že zbavit se svých nepřátel jakýmkoliv podlým činem je "službou bohu". A k tomu jim dává své požehnání formou "vyvolenosti".
Četba Genesis je hororovým zážitkem, kde se to hemží vraždami, bratrovraždami, otcovraždami, smilstvem, incestem, magií, lží a klamem. Manželé prodávají své ženy jiným mužům, jiní manželé jsou zabíjeni, aby další muž mohl "mít" jejich ženu.
A to všechno je nám předkládané jako "boží linie" dědiců země.
Křesťanství (v té formě, která je nám dneska předkládaná) je postavené hlavně na "nutnosti utrpení" = čím víc trpíš, tím víc tě bůh miluje. Takže opět - bůh si žádá lidské oběti, ovšem tentokrát sofistikovaněji - neslibuje zemi zaslíbenou, ale letenku rovnou "nahoru". Církev, která byla schopná vraždit své kněze poté, co "ustanovila" celibát, zákonné manželky kněžích upalovala jako čarodějnice a jejich děti prodávala do otroctví, nikdy nemůže být i "mou církví".

242795

28.04.2011 13:09

O víře a církvi

RE: Autor je trochu popleta.

Lin 85.?.?.?

Eh... "dědičný hřích"... Vy tomu skutečně věříte? [smích] Že člověčí zárodek je už od početí zatížen něčím jako "dědičný hřích"?
Pokud jsem četla dobře, v Bibli je cosi, že byl jen Adam s Evou a ti dostali příkaz "milujte se a množte se". A jak by se jim tento příkaz podařilo splnit bez onoho "dědičného hříchu" - to je mi záhadou... [smích]

242797

28.04.2011 13:23

O víře a církvi

RE: Vira

Lin 85.?.?.?

Víra není totéž co náboženství. i I bez "stranické knížky" přihlášení se k nějakému náboženskému uskupení může být člověk věřící, žít podle božích zákonů a v souladu s nimi. Bývá běžnou praxí, že členové náboženských spolků pro samotné uctívání náboženství Boha nevidí.
Podle svých zkušeností můžu napsat, že horliví vyznavači náboženských směrů jsou lidé bez vlastní vůle i sebeúcty. Neumějí v životě stát bez nějaké pomocné berličky, pořád je cosi nutí "zašťiťovat se vyšší autoritou", aby sobě dodali hodnotu. Ovšem... jejich "guru" jim ale nikdy neřeknou, že pouhé "přihlášení se" nestačí. Že je to jen první nesmělý krůček, nikoliv poslední krok.

242798

Jak vysvětlit ony "vlastní řady"? No...třeba nebyly až tak vlastní. [smích] Vypadá to (a události tomu nasvědčují), že parazitické frakce jsou dvě. Třeba Levašov píše o tzv. bílých a černých (a žádní nejsou ti "dobří"). Dává mi to - s ohledem na události - celkem smysl. I současné dění tomu nasvědčuje, že o moc se nebere jedna jednotná garda, ale dvě, které stojí proti sobě.
Prosím, neberte to ode mne jako fakt. Spíš jako možnost.

242810

28.04.2011 22:08

O víře a církvi

RE: Autor je trochu popleta.

Lin 80.?.?.?

Teď jsem dopsala odpověď a ona se mi někam ztratila. Takže - znovu (a jen doufám, že to tu nebude 2x).
Děkuju za vysvětlení, to jsem opravdu nevěděla. Takže něco jako "emancipace člověka"? Vlastní cesta a možnost páchat dobré i zlé skutky? Schopnost rozeznat je od sebe? Vidíte, já si myslela, že jde o "poznání své nahoty" (ve smyslu tělesnosti) ... [oči v sloup]
Snad vás neurazím, když trochu odlehčím. Pokud přece jo, předem se omlouvám, nechci nikoho urážet.
Adam se mi jeví jako ne moc povedený prototyp. Možná byl už Stvořitel unavený. První jeho žena Lilith ho nechtěla, nezaujal ji, byl pro ni příliš těžkopádný a odmítla se mu podřídit. Druhá žena z jeho žebra ho zas dostala do dědičného hříchu (a tím celé lidstvo). Trouba Adam nejen že snědl nabízené, ale ještě před Stvořitelem hlásil "to já ne, to ona". [oči v sloup] Nějak se to stvoření vymklo, ne? [smích]
Prostě mám noho otázek a žádné odpovědi. Třeba na to, kde se vzaly různobarevné rasy, když prvotní pár byl jeden. Spíš věřím pramenům, které mluví o čtyřech základních rasách obyvatel Země a páté - té, která byla "stvořena".

242817

A je dobře, že jste se "nechal vyprovokovat".... [smích] Bylo to poučné a dost dobře koresponduje s tím, co "beru za svoje". Zdravím a díky. [smích]

242821

29.04.2011 00:41

O víře a církvi

RE: o víře a církvi

Lin 80.?.?.?

No...ono hledat pozitiva není zrovna lehké, i když skutečně nějaká existují. Jako na všem.
Křesťanství že odňalo "božství" panovníkům? Ale civilizace není jen o Římu nebo Egyptě. Spravedlivější by bylo napsat, že odňalo v některých kulturách. Pokud zůstaneme u vašeho tvrzení, pak je dobré podotknout, že sice panovníkům bylo božství odňato, ale střelhbitě byl ustanoven zástupce boha na zemi, který "z boží vůle" jmenoval za panovníka kdekterého idiota. A praktiky těchto "z boží vůle" se moc nelišily od praktik těch "božských"... Dá se jich najít dost. Vlastně - i kdekterý papež měl v tomto ohledu máslo na hlavě.
Píšete o Římu a jeho "situaci" v posledních dobách před zánikem. Dost ot připomíná naši dobu. A jelikož je naše západní civilizace většinově křesťanská (bez ohledu na církve), tak to "poučení z vývoje" moc nevychází, žejo?
A husité.... no... tady bych jako "argument pro křesťanství" moc nebrala. "Svatá stolice" totiž husity vůbec v lásce nemá. Zajímavé, že obě církve vyznávají stejnou Bibli... Takže to svědčí o tom, že "slovo boží" má několik rozdílných výkladů právě od "rodných" - tj. od křesťanů. Tak co vlastně chtějí předávat, když sami nemají jasno a hádají se (nesnáší) mezi sebou? Ani po 2 tis.letech se neuměli sjednotit. To je důsledek působení církví - a neštěstí pro víru.

242825

29.04.2011 20:41

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 80.?.?.?

Řeč je o církvích, takže k nim a hlavně k církvi největší - katolické. Ano, máte pravdu, že utvářela celou naši západní civilizaci. Proto je taková, jaká je - a dneska umírá. Je zodpovědná i za ten materialismus, protože člověka odtrhla od jeho kořenů a od Boha (zdroje) vzdálila. Materialismus je člověku cizí a zrodila ho právě ona "západní civilizace". Také nihilismus, nacionalismus, antisemitismus, technokracii... Každý člověk, i ten, který v životě o žádném náboženském učení neslyšel, si dříve nebo později začne klást otázky o smyslu svého bytí. Respektuje a uctívá přírodní síly, na které je krátký. I to je víra, nikoliv jen ta církevní s patentem na pravdu. Vykořenit násilím člověka z jeho prostředí, vnutit mu cizorodé - to se rovná vraždě. Možná také proto oslovuje církev Boha "náš Pán" - protože pána mají jen otroci. A právě otroky církev svým působením plodila - ne svobodné myslící bytosti, které usilují o znovuzískání jednoty se svým Zdrojem a o pokojné spolužití s ostatními, byť jinak smýšlejícími.
Jsem si vědomá, že jsem to napsala hodně tvrdě. Vztahujte to k církvím - nikoliv k samotnému křesťanství. Církve (hlavně ta největší) se totiž nezměnily a dodnes strhávají dolů tisíce naivních, poctivě hledajících lidí.
Možná vás bude zajímat jedna přednáška staršího data. Z mého hlediska je zajímavá a dozvíte se tam celkem překvapivé věci. Tak pro případ, že bude zajímat i vás, tak tady a tady .

242866

30.04.2011 11:58

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 80.?.?.?

Zdravím, René. Ona "nedokonalá zkratka" není náhodná. Jde o manipulaci jazyka a nedomnívám se, že jde o "dobovou záležitost". Např. JK oslovovali "Mistře, Učiteli, Rabbi, Kriste" (i to je titul). Podle NZ bych uvedla větu JK k učedníkům:
"Nenazývám vás služebníky, protože služebník neví, co činí jeho pán. Nazval jsem vás přáteli, neboť jsem vám dal poznat všechno, co jsem slyšel od svého Otce." (Jan)
Slovo "pán" se nám jaksi vloudilo do evangelií, které byly vybrané do NZ. Nejvíce pro to horoval Pavel, který uvedl svou epištolu Římanům slovy "Pavel, otrok Ježíše Krista" (jedná se o doslovný překlad tehdejšího významu slova, dnes je zmírněno na "služebník" ). A co dál píše?
"Aby ve jménu Ježíše každé koleno klekalo, těch, kteříž jsou na nebesích, a těch, jenž jsou na zemi, i těch, jenž jsou pod zemí. A každý jazyk aby vyznával, že Ježíš Kristus jest Pánem v slávě Boha Otce.."
Takže slov k použití by se našlo více, třeba prostě Bůh nebo Otec, zvítězil ale "pán".
René, dál píšete o čakrách, takže jistě víte, jak meditovat. Jak meditujete a spojujete se se Zdrojem (Absolutnem)? V kleče a s hlavou pokorně skloněnou, nahrbenými zády? Nebo snad v leže, tváří k zemi? I tady hledejte souvislosti, protože každá modlitba (pokud má směrovat "nahoru" ) by měla být podle určitých pravidel.
Stačí takhle? [smích]

242896

30.04.2011 11:59

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 80.?.?.?

[smích]

242897

30.04.2011 21:14

O víře a církvi

RE: o víře a církvi

Lin 85.?.?.?

Bylo to nutné? Takhle škodolibě se smát? Sám jste se uklepl ve slovu, to se stává - dokonce i to, že člověk pokope gramatiku. Stává se mi to taky, protože se víc soustředím na myšlenku a píšu rychle, aby mi neutekla.
A ono "než budete nazývat pokrytcem" bych napsala taky - i když jsem pochopila, že onou bandou myslíte nás tady (to je snad jasný, že banda není jeden člověk). "Nazývat někoho pokrytcem" ve smyslu napsané věty je pochopitelné, význam se nezměnil, není to zavádějící a jako chybu bych to neviděla.
Možná dobře, že jste se takhle "projevi". Potvrdil jste mi mou dlouholetou zkušenost s "takyvěřícími". Posměvační, zákeřní, bez velkorysosti a nadhledu. "Duši Králů v nich nehledej...".

242922

30.04.2011 22:20

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 85.?.?.?

Ano, už jsme se tu jednou o "pravda není pro všechny" bavili - a já také nakonec tvrdila, že není. Nenapadl mě totiž rozdíl v tajit pravdu x neumět nepochopit (nechtít chápat). Omlouvám se. Lidé mají znát všechny okolnosti, události, závěry zkoumání - a jak s tím naloží, to už je jejich věc. Není ale možné úmyslně pravdu tajit, mlžit, lhát. Zvláště v otázce víry.
Jsem přesvědčená, že Vatikán ví hodně - a tají, zcela úmyslně. Důvodem je nejen ono "oddebilizování", ale také pravda o samotném smyslu existence "svaté stolice".
Zdravím... [smích]

242927

30.04.2011 23:09

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 85.?.?.?

Ono s evangelii je to vůbec takové divné Pavla raději ponecháme stranou, to je kapitola sama pro sebe). Pokud vím správně, jedinými učedníky JK byli jen Matouš (celník, výběrčí daní, takže psát musel umět) a Jan (asi také vzdělaný, když uměl psát, prý měl přístup do domu velekněze, jen se neví, proč). Další dva už byli učedníci učedníků. Marek - alexandrijský biskup a Lukáš - lékař, učedník Pavlův. Navíc je známé, že poslední dva čerpali "z Matouše", takže to vůbec není jejich autentické vyprávění (popis) dějů. Vůbec mi není jasné, proč nic nenapsal také Ježíš, ač byl vzdělaný a dokonce učil v chrámu (já vím, že ústně, ale měl podmínky napsat aspoň jediný svitek).
Sám Lukáš hned v úvodu píše "už bylo napsáno mnoho... proto také já...". Jak - "mnoho"? Tři + Pavel je "mnoho"? Kde je ten zbytek a proč si to nemůžeme přečíst? A proč začali psát tak pozdě po smrti JK? Učedníků bylo 12 a jen dva měli touhu "něco" o tak výjimečných událostech předat potomkům? [smích]
No... a potěšil jste mě, když mé příspěvky nazýváte "občerstvením". Spíš se setkávám s "prosimtě nepruď" nebo "furt se neptej, k čemu ti to bude"...[oči v sloup] A že se vyjadřuju? Jen k tomu, co mě baví. Když něco vím, ráda přidám do kotlíku - a na druhou stranu se ráda něco dozvím.
Musím poděkovat já vám - tedy většině mužů tady. Že moje názory berete jako rovnocenné. To není zas tak běžné. Jsou tací, kteří "odpovídají" odesláním k plotně.
A že jste mě potěšil, přidám vám ještě malou perličku, které si moc lidí nevšímá (a věřící už vůbec ne). Týká se vyobrazení JK na kříži. Nohy jsou správně - ale ty ruce, ty ruce... Našla jsem zatím jen 2x správně vyobrazené (jednou socha, podruhé obraz). Hřeby jsou umístěné do dlaně, což je blbost (odsouzenec by se utrhl). Přibíjelo se pod zápěstí.
Mějte se moc hezky [smích]

242931

30.04.2011 23:33

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 85.?.?.?

Rabbi je spíš významem učitel, ale to je jedno. Spíš je zajímavější, co píšete dál. Co si představujete pod pojmem "služba Bohu"? To by mě docela zajímalo...[smích]
A modlitbě: myslíte, že má být pouze prosbou? Jestli ano, jde zas o překroucení. Modlitba má být hlavně o "děkuji", provedená v radosti ze života a spokojenosti a také o tom "napojení se", komunikaci mezi Já a Zdroj. To, že se dneska (bohužel) povětšinou smrskla na prosby (spíš až žebronění o každou blbost, kterou člověk svými silami může dosáhnout sám) - to je věc druhá.
Zpověď knězi neuznávám. Proč prostředníka, když si to můžu "vyříkat" i bez něj. Jinak - souhlas s "prázdnou skořápkou".
A děkuju za trpělivost. [smích]

242934

01.05.2011 19:19

EU připravuje pozemní invazi v Libyi

RE: Začíná invaze nebo zbombardují další zemi do doby kamenné?

Lin 80.?.?.?

Na a platí to i obráceně - Británie vypověděla libyjského velvyslance. Nežádoucí osoba. Docela dobře rozehraná partie... [oči v sloup] Nejdříve vybombardují obytnou čtvrť, kde umře syn a vnuci Kaddáfího - a pak je pro ně nepřijatelné násilí, páchané "davem" na ambasádách "spojenců".
Vypadá to, že divadelní scéna pro invazi je připravená.

242987

01.05.2011 22:22

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 85.?.?.?

Odpovím tu pro hábéčko i pro vás. Úmyslně i pro vás, i když se to mého příspěvku týká jen okrajově. A zase - budu trochu tvrdší, ale pak už dám pokoj a ani nehlesnu.
Rozumím, co chce hábéčko říct a v tomhle je mi jeho postoj blízký. Už jsem to tu psala, že víra nemá s náboženstvím co dělat. Bez náboženství se dá žít velice dobře - bez víry ale ne. Zájem o duchovní podstatu je také každé nepokřivené duši přirozený. Kdo náboženské nauky potřebuje, budiž. Kdo potřebuje "vykladače karet", prosím. Ale neříkejte, prosím, že kdo nevyznává náboženství, nevyznává NIC. Původním smyslem náboženských nauk měla být "filosofická základna" = otevřené diskuse, odpovědi na otázky, výměna zkušeností, otevřenost novým myšlenkám = něco jako agora (mimochodem - stejnojmenný film není ztátou času vidět). To, čím náboženství nikdy být nemělo - to je DOGMA. A tak se stalo. Dogma, zakonzervované, nepřístupné a "rituálně" neměnné, bez pohybu, se stává tlející mrtvolou. Jako všechno, co "zkaměnělo" a je bez pohybu, všechno, co se nevyvíjí. Kdyby ona náboženství byla tak dokonalá, že by nepotřebovala žádná doplnění ani opravy, že by skutečně ukazovala cestu, byl by dávno ze země duchovní a čistý ráj.
Kvůli mému postoji, který jsme právě vypsala, mě nazývají všelijak. Já ovšem tvrdím, že kdyby nauka byla neměnná a jako "slovo boží" nezměnitelná, nikdy by nemohl uspět ani JK se svým učením. A dál jsem přesvědčená,že kdyby nyní nový JK chtěl opět cosi reformovat, dopadl by úplně stejně, jako před těmi x-lety (ovšem sofistikovaněji, dneska se už "nekřižuje", to je jediný pokrok) .

243014

01.05.2011 22:42

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 85.?.?.?

Nevadí mi ten popis, i když to není zrovna příjemné čtení. Vidíte, jak je člověk vynalézavý zrovna v mučení jiných...[oči v sloup]
A pak, abych už moc neprudila, odpovím jen na tu "osobní pasáž". Ne - nestudovala (pouhé samostudium), členkou nebyla a nejsem (žádného náboženství ani "spolku" - k tomu mám odpor), pocházím z rodiny "bezvěrců" (takže ani "rodinné dispozice" ). Jen mě to prostě zajímá, jsem "šťouravá" (viz ten Lukáš) a měla jsem v životě štěstí na zajímavé lidi. [smích]
No... vlastně vám odpovím ještě na něco. Těch sepsaných svědectví bylo víc, jenže povětšinou byly zničené jako "kacířské, odpadlické" . Evangelia do NZ vybrala církev - po jednom z koncilů, už nepamatuju papeže ani rok a nechce se mi to hledat. Ostatní písemnosti vyřadila jako "nevhodné". Asi tam bylo cosi, co se do krámu nehodilo. Přitom některá ze svědectví byla sepsaná daleko dřív - a ne až po nástupu Petra na "svatý stolec". Některé zdroje tvrdí, že JK také "cosi" sepsal a ne na jeden svitek. Pokud to existuje ještě dnes, věřila bych, že je to pečlivě ukryté kdesi ve vatikánské knihovně. A už mlčím, zdravím a díky. [smích]

243016

02.05.2011 18:25

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Cui bono?

Lin 85.?.?.?

Co nejdřív se stane - a dle mého to bude "pompézní". Osobně si myslím, že to bude bouchat na více místech. Potřebují lidi pořádně vyděsit a naštvat, aby ochotněji šli pokládat své životy "na oltář svobody a spravedlnosti". Samozřejmě - nejsem věštec, takže místa těžko odhadovat.
Můžete si poskládat "nenápadné" události z minulých dnů - nejen tu o "jaderné teroristické hrozbě". Máme tu skoky na burze, máme tu "nevysvětlitelné" ceny zlata a stříbra, stále stoupající ceny pohonných hmot. Také spuštěný izraelský "deštník", rozmístěné radary a strategické zbraně.
Na nějaké výročí se čekat nebude, čas tlačí.
Už včera jsem psala, že scéna je připravená. A to jsem nic nevěděla o usámiádě. Jen ... moc ráda bych teď byla za fantastu a přeju si, ať se hrozně pletu.

243125

02.05.2011 19:09

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Cui bono?

Lin 85.?.?.?

O nějakém testu DNA bych si nedělala iluze. Jsem si jistá, že bude pozitivní. Spíš si myslím, že si až pozdě uvědomili, že pustili do světa celkem nevydařenou zprávu jak z rádia Jerevan a ne všude jsou tupci, kteří se na to chytí a nebudou se na nic ptát. Takže onen test DNA má podle mého jen budit zdání nějaké hodnověrnosti.
Však se podívejte, kde ho chytili a v jakém že to "nenápadném" baráku s několikametrovými zdmi a plotem až šestimetrovým. Opravdu nenápadné a zcela běžné lidské obydlí... Navíc necelý kilák od vojenské akademie. Picnou ho mezi oči, honem hodí do moře (které je na můj vkus dost daleko a z břehu ho asi také neházeli), prý - aby se z jeho hrobu nestalo poutní místo a aby ctili muslimské tradice rychlého pohřbu. Obama pronese předem avizovaný projev jak císař pán "mým národům", pěkně to nabudí prostý lid, že slaví do rána v ulicích. Všechno rychle, bez dokumentů, jediným uveřejněným "důkazem" je 1ks fotky.
Přikláním se k tomu, že "mají pojištěno" a při nejhorším scénáři zároveň platí "už nebude nikoho zajímat", protože se to přebije dalšími (nepříjemnými) událostmi.

243134

02.05.2011 19:23

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Silně mi to připomíná a

Lin 85.?.?.?

... ležící, spící... nic netušící.... [velký smích] [vyplazený jazyk]

243139

02.05.2011 20:06

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

To byl fofr

Lin 85.?.?.?

Článek jste dal dohromady rychleji, než já svůj komentář... [velký smích]
Obávám se, že to tak skutečně je, divné "pocity" mám už delší dobu, ovšem na základě úplně jiných událostí, které se tak nějak nepřirozeně "seskupovaly". A při tom všem propaganda stupňovala své úsilí.
Bohužel, přidávám se k předřečníkům, že TOHLE nevěstí nic dobrého. Napadá mě jediné, ale to nebudu ani vyslovovat.
No... a koneckonců... i Klausův Hájek se ozval, že zpráva je blamáž, protože Usáma je mediální fikce.

243146

02.05.2011 20:47

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Lin 85.?.?.?

Pane Kysučan, moc ráda bych teď řekla, že s vámi souhlasím. Nejsem vyděšená ovečka a bunkr nekopu, ale "podivný pocit" nějaké kulišárny přesto mám. Důvod?
11.září přímo v NY by neočekával ani ten největší konspirativec - a stalo se. S lidmi to na nějaký čas velice zahýbalo a podařilo se zavést mnohá "opatření proti terorismu" (viz biometrické znaky na dokladech, kamery, kontroly...). Jenže - strašák už nefunguje tak, jak by měl - a co horšího - někteří se odvažují veřejně se stavět na odpor, pochybovat. Je potřeba znovu zabýbat "masami", aby byly tvárnější. Je nutné je zaměstnat, aby neměly čas (nebo možnost) sledovat, kde kdo zas co vytuneloval, kdo nesplácí dluhy, kdo krade suroviny nebo se snaží z občanů vycucnout poslední kapku krve. A v neposlední řadě mi znějí v uších Břežinského slova, že "masy začínají politicky procitat"... Co jiného se nabízí, než další pořádná demonstrace "síly terorismu" ? Nemají čas, protože došli do bodu, kdy je to "buď a nebo" .
A fakt moc ráda bych se spletla. Říkám znovu, že se nebojím a taky nestraším. Snažím se zhodnotit realitu.
Podívejte se, kdo nejvíce profitoval z poslední války.
Nemusí jít o atomovku (jsou už "sofistikovanější" zbraně) - a když - účinky byly vyzkoušené (Hirošima, Nagasaki).
Válka na cizím území je výhodná - viz - profit z té poslední.
Někdo tu psal o bunkrech. No... v posledních letech se jich (nejen) v USA zbudovalo docela dost... hnacím motorem byl strašák roku 2012.

243157

02.05.2011 22:55

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Lin 80.?.?.?

Děkuju, pane - udělal jste mi svou odpovědí radost. Vážně, moc se mi líbí (i když... "líbí" zní blbě, co? ).[smích] Optimismus je přímo nutný - a hlavně - nepodléhat strachu, panice, depresi, zmatku. Ostatně - jeden můj dobrý známý, který sloužil u chemiků, mi říká, že kdyby k "něčemu" došlo, mám se postavit do první linie, protože to je v oné situaci jediné rozumné a rychlé řešení. [smích]
Zprávy jsou čím dál protichůdnější a "nepropracovanější" (zřetelně viditelné je to od loňska, od té sopky). Ta s alLadinem smrděla už od rána a páchne čím dál víc. Bude ještě zajímavé sledovat, co z nich vypadne. Očekávám (a na to mě přivedl kníže svým komentářem), že se nám ještě celá Al-Kaida rozdělí na "hodné a zlé" (kníže totiž očekává pomstu spojencům a upozornil, že organizace Al-Kaida se nejen rozrostla, ale také rozštěpila na několik nezávislých odborů). Vzhledem k tomu, že v Libyi bojují spojenci na jejich straně, to není zas tak od věci. [smích]
Souhlas, Kysučane, že mediálním hrátkám je možné dnes přihlížet jen s velkým nadhledem a odstupem. Nechat "to" běžet kolem sebe, nenechat se "osobně vtáhnout". Ani do vytahování mrtvol, ani do snobské nablýskané podívané (nezdá se vám, že teď nám servírují onen pověstný "cukr" ? tolik štěstí a dojetí pro uživatele TV ovladačů během pár dní...).
Zdravím na Kysuce a přeju jen dobré... [smích]

243176

03.05.2011 17:28

O víře a církvi

RE: o víře a církvi

Lin 80.?.?.?

Eh... na tenhle "sofistikovaný" příspěvek jsem přišla až nyní, takže - reaguju se zpožděním.
Pane Zbožný (doufám, že jste mužského rodu), jestli dobře chápu, naznačujete mi, že jsem zároveň i "martas" a povídám si tu sama se sebou? [smích]
V tom případě vašemu "psychologickému rozboru" moc radost neudělám, když napíšu, že - nejsem... Dycinky Lin, pane Zbožný.... dycinky. Před nedávnem tu kdosi psal o vztazích k nicku - a já patřím k těm se "zvláštním vztahem", víte? Neměním a jsem na něj dokonce žárlivá, takže nepůjčuju a ani ho ve virtuálnu nesvlíkám. Navíc jsem si doteď myslela, že "martas" je kluk - jako Martin, Marťas. Vy ovšem myslíte, že je to holka, já vám to brát nebudu. Máte možnost si ověřit u editora. Mám tu registraci. A neřiďte se stále heslem "podle sebe soudím tebe", protože opravdu existují lidé, kteří nicky měnit nechtějí a ani nemusí, protože dokážou diskutovat sami za sebe a za své názory se nestydí. A pak také píšete cosi, čemu moc nerozumím... Prý mám psát vlastní názory. No vidíte - a já si celou dobu myslela, že zrovna to dělám... [smích]
Možná vám ani nedochází, že zdejší prostředí je trochu jiné, než to (dnes už zrušené) novinkové, blogové. Odtud se asi známe, ne? [smích] Byl tam jeden takový pan Zbožný, který pod články M.Očadlíka o Palestině přímo perlil. Dokonce viděl jedinou možnou cestu ke spáse světa v jeho celkové deislamizaci a pokřesťanštění. No - a samozřejmě... Očadlík a všichni, kteří měli podobné náhledy na věc jako on, byli podle vás nacisty a Izrael tím jediným, kdo strašně moc trpí. Jestli jste to vy, pak, samozřejmě, vaše názory a naše vzájemné "debaty" moc dobře pamatuju.
A tykáme si? Že o tom nevím...[oči v sloup] Má zásada ve virtuálnu je vykat, protože jak praví klasik - hůře se říká VY vole než ty vole. Také přeju hezký úterý - ovšem bez oné jedovatosti, vám vlastní. [smích]

243262

03.05.2011 17:42

Útoky na civilní objekty a desinformace ve válce proti Libyi

RE: Důvod fašistické agrese proti Libyi - USA a EU nechce platit dluhy

Lin 80.?.?.?

Jen bych upřesnila:
Do invaze nebylo možné v Libyi podnikat, pokud ve společnosti nebyl alespoň poloviční podíl libyjského subjektu. Nebo státu. Takže ony zmiňované koncese se netýkají vlastnictví vytěžené ropy, jen technologií k těžbě.
A pokud mé zdroje nechybují, Libye už nové smlouvy uzavřela (před invazí) - a to právě s Indií, Čínou a Ruskem. Proto také ony země nejvíce tratí ze současného stavu v zemi.

243263

03.05.2011 18:18

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: nic dobrého to nevěstí

Lin 80.?.?.?

Snažím se pobírat... [smích] Ovšem možný je i jiný scénář = aby všechno vypadalo, jako že jedna strana prohrává a druhá vítězí. Znovu zopakuju, že jsem nakloněná myšlence, že soupeřící strany jsou dvě a obě chtějí celkovou moc nad světem pro sebe. Odmysleme si nějaké politiky, to jsme se, myslím, shodli, že ti jsou jen nástroji. Spíš se zaměřme na finanční svět - a tam jednota nepanuje. Jeden se snaží spolknout druhého - tak snad i proto tolik podivných událostí, nad kterými rozum zůstává stát.
Nevím, zda je pro vás přijatelné mé vysvětlení. Buď jedna ze stran podcenila situaci a lehkomyslně příliš odkryla karty - nebo se to stalo přičiněním strany druhé. Obě varianty nejsou důležité, protože důsledek je stejný = snaha se "vybělit" a získat tím ztracenou podporu.
K téhle myšlence mě vede fakt, že v nedávné minulosti se podařilo celkem úspěšně zdiskreditovat stranu druhou. Takže se odvetný úder dal čekat, když jsou obě stejného založení.

243266

03.05.2011 19:19

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Cui bono?

Lin 80.?.?.?

Jak se to říká? že optimista je jen neinformovaným pesimistou (nebo jsem to zmotala)? Píšete o "vědomí souvislostí" a k čemu že nám asi je. No - třeba právě k oněm obavám, orientaci v situaci, nenechat se vyděsit masáží různých směrů.
A naše nečinnost je z mého pohledu jen zdánlivá. Ano, nejdeme do ulic a nenapichujeme politiky na vidle. Nejedeme do Libye "udělat pořádek" . Asi oba víme, že by to byla velice marná snaha. Jenže jestli máte ve svém okolí lidi, pro které jste důvěryhodný, můžete jim poskytovat informace, které máte (pokud o to stojí, samozřejmě). Můžete jim pomoci orientovat se v událostech a jejich vyděšení mírnit. Pak se můžou i oni sami naučit, jak si dát dohromady "a" s "b" a nebýt odkázaní na TV zprávy.
Jako "vedlejší efekt" bych viděla to, co už tu kdosi napsal ve smyslu "nevšímejte si". Ano i ne. Nevšímejte si lží a manipulací, nepodléhejte jim. A svou energii věnujte právě tomu odhalování skrytého.
Asi jsem to zmatlala... přebírejte, prosím. Líp to v tuhle chvíli napsat neumím. Osobně jsem přesvědčená, že také díky takovým "nečinným", kteří (podle některých) sedí doma na zadku a píšou příspěvky do diskusí, články, se zatím nepodařilo "nainstalovat věčný ráj".
Ne všichni lidé jsou hloupé ovce. Někteří jen nemají ve svém životě (okruh lidí, se kterými se stýkají) šanci potkat někoho, kdo jim řekne jiný názor, než mají a slyší. Nemají s kým probrat své pochybnosti a ověřit si, jak jsou daleko od pravdy. Pro ty stačí impuls, aby si sami začali hledat a zajímat se víc, než o hlavní zprávy v médiích (i netových).
Pro mě osobně byly a jsou diskuse typu Zvědavec prospěšné.

243272

04.05.2011 21:48

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Qui Bono?

Lin 80.?.?.?

Píšu to pro všechny tři, sem na konec a všechny také zdravím.
Patřím k těm, kteří své volební právo neuvyužívají. Z důvodů, který uvedl Mirda i Dub. Nemám koho volit, nabízení kandidáti jsou všichni stejní = zlo. A i kdyby se několik dobrých našlo, sami nevytvoří v takovýchto daných "pravidlech" většinu, která dosáhne na možnost změny. Podívejte se na nynější situaci ČSSD (tím neříkám, že jsou mí favorité)- volby vyhrála a může si tam jen tak sedět, protože nemá požadovanou většinu a tak ji vždycky přehlasují.
Pomíjím fakt, že nenastala doba, aby se do politiky hrnuli neparaziti s dobrými úmysly. Zatím je to tak, že systém stran přitahuje a bude přitahovat jen parazity. Je to totiž jejich systém, který neparazitům nikdy "vonět" nemůže. A volit "menší zlo" je z mého hlediska to samé, jako volit zlo.

243368

04.05.2011 22:26

Jsme otupělí zlem

Možná otupeni zlem

Lin 80.?.?.?

Z jistého úhlu pohledu se to tak může jevit. Po důkladném prozkoumání nejspíše zjistíme, že je to spíš strach, co nás svazuje a dělá nečinnými vůči zlu. Když to vezmu "na občana" - kolik z nás raději přidá do kroku, když je svědkem nějakého incidentu, kde je jasné, kdo je agresor a kdo oběť? A kolik těch, kdo odvahu měli, na ni také dojeli? Buď přímo smrtí - nebo "jen" při vyšetřování, kdy s ním bylo nakládané hůř než s agresorem - nebo "jen" obrácením agrese útočníků na sebe? Kolik takových lidí si po nabyté zkušenosti řekne "už na to kašlu, nejsem přeci žádnej hrdina" ?
To všechno je záměr. Dostat lidem do podvědomí, že TOHLE je vlastně úplně normální. Právo už neexistuje ani jako "slepá spravedlnost". Mezinárodní právo, pokud kdy existovalo, je zašlapané do země. Kdo se odváží protestovat proti narušení prostoru suverénního státu? Není to jen Pákistán v případu Ladin. A všichni mají strach "něco" udělat, upadnout v nemilost, protože - co když budou pak první "na řadě" ?
A ještě se tím naši "hrdinové" chlubí, jak museli jednat rychle, než to kdo zjistí. Pohádka pro děti. Jim to totiž bylo úplně jedno, jestli to Pákistán zjistí nebo ne. Jsou si už tak jisti, že kašlou na nějaké "právo" druhých. Bylo před touto akcí něco jinak? Máme dost děravou paměť, ale Libyi si snad ještě pamatujeme. Existovalo nějaké vyhlášení války, aby Libyjci vůbec věděli, že jsou s někým ve válečném stavu? Co si pamatuju já, táhne se to od Kuvajtu a Iráku, Srbsko nevyjímaje. Prostě se "někam" vlítne a "dělá se pořádek". A to všechno "pro naše dobro". Je to stejné, jako se dnes obhajují (a používají) mučící metody středověké inkvizice, ač je mučení lidí od norimberských procesů nepřípustné. A propaganda nás stále utvrzuje, že to všechno se vlastně dělá pro nás, naši ochranu a dobro. Znáte S.Kinga -jeho knížky? Přesně v tomto duchu je propaganda vedená.

243373

04.05.2011 22:44

O víře a církvi

RE: o víře a církvi

Lin 80.?.?.?

Nebudu se s vámi dohadovat, protože je to k ničemu. Zbytečná ztráta energie. Vypisovat odpovědi na vaše otázky, co si myslím o tom či tom, také nemusím. Napsala jsem tu příspěvků víc než dost a k různým tématům = můžete si to najít a přečíst.
Napíšu vám jen "něco", kvůli čemu jste se tu tak rozjel = náboženství. V jednom z rozhovorů odpověděl dalajláma na otázku, které že to náboženství je nejlepší, takto:
"Každé, které tě přivede k Bohu a s jehož pomocí se staneš lepším člověkem. Vesmír odráží všechny tvé skutky i myšlenky".
Pokud jste příslušník nějakého náboženství, zamyslete se, co udělalo toto náboženství s vámi.

243378

04.05.2011 22:58

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Qui Bono?

Lin 80.?.?.?

Napsala jsem odpověď, ale nevšimla si, že jsem "vypadla". [oči v sloup]
Tak až se tu objeví "bezejmenný", je můj.

243380

06.05.2011 23:06

Třetí obhajovací řeč

RE: .. dokončení

Lin 80.?.?.?

No jo, zní to dobře a určitě by takto dedukoval každý zdravý rozum, ale.. [smích]
Tenhle kontroverzní zákon byl schválený až v r. 2000, je tedy poměrně mladý a "neosahaný" (Maďaři ho mají od loňska, ti nepospíchali).
U nás můžeme za "vzornou iniciativu" pochválit pana Jiřího Payne, který "iniciativně inicioval" už před více jak deseti lety (Payne - dříve ODS, dneska Svobodní občané).
Výklad není jednotný. Podívejte se, co říká také jeden z výkladů, ač TZ vyloženě o holocaustu nemluví (je tam uvedené genocidium). Genocida byla páchaná na mnoha národech, ale obávám se, že kdyby inkriminovaný článek pochyboval (dle jiných tedy popíral) o počtu vyvražděných Poláků, nikdo by si ho ani nevšiml a dokonce by ho ani nenapadla nějaká "trestnost".
Navíc je v TZ uvedeno "zločiny nacistů a komunistů" a já si vůbec nejsem jista, zda nacistické zločiny vůči jiným národům nejsou veřejně bagatelizované a neméně popírané.

243609

07.05.2011 11:03

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Dopis čtený u soudu jako důkaz obžaloby:

Lin 80.?.?.?

To je onen "dopis" ? Však... vyjmenovává jen to, co je každý provozovatel webu přímo povinen dělat, aby se nedostal do konfliktu se zákonem. Soudkyně ho klidně mohla do spisu přiložit - ovšem jako důkaz, že editor dodržuje, co mu zákon ukládá a svůj web vede přesně tak, jak má. [smích] [chechtot]
Pisateli onoho dopisu zřejmě uniká moc věcí a nepochopil, proč tolik webů své diskuse zrušilo a ty, co jsou, jsou moderované nebo vyžadují registraci.

243636

07.05.2011 12:27

Třetí obhajovací řeč

RE: pokr.

Lin 80.?.?.?

Tímto reaguju na celý váš příspěvek, tedy i na "úvod".
Nemohla jsem si přát lepší osvětu pro (mnou zastávanou) "teorii parazitů". Potvrzujete všechno - včetně toho, že "demokracie" , dělení na "chlívky" levice, pravice, náboženského vyznání, politických směrů "-ismu", je jen jedna velká hra. Hra parazitů se svými hostiteli. Z toho, co jste napsal, vyplývá, že zákony společnosti jsou tvořené na míru parazitům a v jejich prospěch. S tím souhlasím. Dál píšete, že "ti druzí" jsou vlastně neschopní závistivci a mají možnost si také "postavit" své organizace a být loajální ke svým myšlenkám (a tím prosadit změny).
Mýlíte se. Nelze hrát parazitickou hru s parazitickými pravidly a nebýt přitom sám parazitem (sociopatem, otrokářem - jak je libo, význam je obdobný).
Proč? No... protože neparaziti jsou "v nevýhodě" jednou maličkostí - a tou je existence jejich svědomí. Parazité svědomí nemají, tím se také "identifikují".
Takže aby neparazité uspěli, musí zvolit úplně odlišnou strategii. Toho se právě parazité bojí, proto pořád "lehce naznačují", že si ostatní s nimi můžou "změřit síly a nezávidět", ovšem předem vědí, že přijmout jejich postupy se rovná stát se tím, čím jsou oni, tj. - zbavit se svého svědomí. Což je pro ně dobré, získali "na svou stranu" dalšího hlupáka, který se zbavil pravého pokladu (svědomí) ve prospěch "zlatého telete".
Dávám vám za pravdu, že vůbec nejde o nějaké židy. Paraziti (sociopati) se totiž rozmnožili úplně všude, takže zakládat nějakou "teorii" na daných (a úmyslných) parazitických škatulkách je pošetilé - a přesně podle parazitických pravidel. Sám je tu "nenápadně" předkládáte - viz vaše tvrzení, že "rovnost, svoboda, bratrství" jsou z dílny komunistů a křesťanů. Nejsou. Pro parazity je typickým znakem, že jsou schopní páchat zločiny na vlastních lidech (= lidech své rasy, náboženského nebo politického přesvědčení, své národnosti).
PS: Dávat "závistivým neschopným pitomcům" (ovšem stále ještě se svědomím) za příklad pana P.Kellnera bylo od vás pošetilé... [smích]

243639

07.05.2011 20:32

Třetí obhajovací řeč

RE: pokr.

Lin 80.?.?.?

Hábéčko, že jste to vy...[smích]Jsme dost mimo diskusi, snad nám to editor nebude mít za zlé.
Nejsem si jistá, jestli dobře rozumím. Proto napíšu jen k této části.
Souhlasím, že mezi parazity probíhá boj. Však jsem to už psala. A ovce jsou v tom boji důležité, protože jsou "jídlo". Každý parazit si hlídá, aby jeho stádečko bylo co největší (o to také jde, včetně toho NWO). Určitě kolem sebe sledujete, že paraziti sice vytvářejí koalice a spolky, ovšem trvání je krátkodobé a velice nejisté. Při nejbližší příležitosti "přítel přítele" sestřelí a ani nemrkne. Také se dnes říká, že vítězí "schopnější, chytřejší, úspěšnější, dravější", což je likvidace tupých parazitů v praxi - nebo také úplné vysátí hostitele (záleží na okolnostech). Funguje to od nejnižších stupínků.
Paraziti vždycky existovali a budou existovat v každé lidské společnosti. Dříve ale žili na okraji, lidé jimi opovrhovali. Oni totiž nic netvoří, protože to neumějí. Možná namítnete, že každý bača své ovce opečovává, tak proč... Jde o myšlení typu "když tvou ovci nemůžu mít já, tak ať raději chcípne - nebo - nedám ti svou ovci, to ji raději zabiju".
Víc nebudu rozebírat, nehodí se to sem. Jen "nakopnu" směrem ke svědomí... Ono je totiž jediným možným klíčem k evoluci. O peníze (bohatství) nejde, to je jen jedna z herních atrakcí...

243673

08.05.2011 12:29

Devět stupňů k pravé duchovnosti

Zajímavý článek

Lin 80.?.?.?

Článek pokládám za to lepší, co jsem od pana Lhotáka četla. Pravda, není o jeho vlastních zkušenostech, je shrnutím poznatků z jiného pramene. Psát o vlastních zkušenostech z "duchovna" je totiž hodně obtížné a málokdo to dokáže.
Ptát se "proč zrovna devět, co je to za blbost" mi příjde stejné, jako ptát se, proč zrovna 32 zubů, 7 krčních obratlů nebo devítiletá základní škola. Podle mého to není důležité k pochopení věci - a tou je - že lidé se nacházejí na různých vývojových stupních. Nejsou stejní, neumějí stejně chápat ani stejně "myslet" (=dělat si úsudek). Pokud by tomu tak bylo, jeden text by museli všichni chápat stejně a všichni bez rozdílu vyvodit jeden úsudek. Nedocházelo by k nepochopením ani nedorozuměním - ať už ve výkladu "svatého textu" nebo třeba v běžném rozhovoru. Každý si dělá úsudek, jakého je schopný. Prvňák, který se teprve seznamuje s písmenky také nechápe cosi o druzích příslovečných vět (a jiných záludnostech jazyka) a už jen ten termín se mu zdá hudbou z Marsu. Což ovšem neznamená, že je hlupák. Pochopí to až časem, až se naučí a pochopí více. Jako šesťák už bude umět využívat všech poznání, které získal na předchozích stupních a také jeho úsudek bude úplně jiný, než v první třídě.

243711

08.05.2011 13:01

Třetí obhajovací řeč

RE: pokr.

Lin 80.?.?.?

Už jste na vyšším levelu... [smích] Popisovala jsem jen parazity mezi námi, které je někdy dost těžké rozpoznat. Nefungují u nich všechny tři základní oblasti lidské osobnosti:
schopnost milovat + schopnost ovládat se, korigovat svou impulsivitu + pohrdání morálním uvažováním.
Parazit je citově chladný (otrlý), impulzívní (bez schopnosti či vůle korigovat své popudy, bez pocitu zodpovědnosti za své činy) a neschopný morálních emocí a morálního uvažování (ač je s morálními pravidly obeznámen), protože něco jako „morální pravidla“ neuznává.
A ukončím v duchu napsaného článku. Editor není ani prvním ani posledním, kdo čeli nebo čelí něčemu takovému Ráda bych připomněla loňský případ člena skupiny Pink Floyd Rogera Waterse. Tento celoživotní bojovník proti válce a násilí byl obviněný z antiseminitismu kvůli "nesprávně použitým symbolům" v této písni . Prý pořadí padajících symbolů (v začátku písně - po židovské hvězdě padá dolar) může být interpretováno jako "komnetář o Židech a penězích s následkem vyvolání nenávisti vůči Židům" a použité symboly "výrazně překračují linii směrem k antisemitismu".
Tak - kde to jsme? Jak si kdo může troufat předpokládat, co v kom ona nádherně použitá scéna vyvolá za asociace?
Díky za diskusi a zas někdy... [smích]

243713

14.05.2011 09:22

Sociální parazité

RE: Zřejmě jsem měl ten článek uvést nějakým vysvětlením

Lin 85.?.?.?

Ospravedlňujete se? Za co? [smích] Článek není ani trochu "holy" a velice dobře "souzní" i se všemi tématy, které Zvědavec probírá. Jen říká jinak to, čím se zaobírá i věda.
Psychologická a psychiatrická věda dodnes marně hledá vysvětlení pro určitá jednání lidského druhu a i ona dospěla k parazitismu, jen ho nazývá jinak. Viz. deprivant nebo ofic pojem sociopat(=jedna ze škatulek pro psychopata, nejhorší varianta). Každý zdravý lidský jedinec se identifikuje tzv. vnitřním trojúhelníkem, jehož "vrcholy" jsou ony tři body, které jsem tu už jmenovala = 1. schopnost milovat i schopnost učit se milovat, 2.schopnost kontrolovat své popudy, 3. schopnost morálního uvažování. Jsou vzájemně propojené a navzájem se ovlivňují - tvoří trojúhelník - a jsou nezbytné pro spolužití jedinců ve společenství (=aby společenství nebylo jedinci ohrožováno zevnitř).
U psychopatů je narušena alespoň jedna ze stran, u sociopatů všechny. Takže jednání naprosto vybočuje všemu, co známe. Proto se pak marně ptáme, "jak to jen můžou udělat, když..." . Oni necítí žádnou vinu a skutečně si nejsou vědomí, že jejich jednání je proti společnosti a jejím zájmům. Neumějí takto myslet.
Sociopatů, takových malých Hannibalů Lecterů (bývají velice často s nadprůměrným IQ), je ve společnosti cca 6%. Blbý ovšem je, že současné nastavení společenských hodnot a pravidel sociopatům umožňuje prodrat se na nejvyšší, mocenské příčky. Jejich "vlastnosti" jsou totiž přímo žádané pro "výkon kariéry". Obecně se sociopat označuje jako ten, kdo je lhostejná k právům druhých lidí = prostě žádná práva druhých neuznává, ač je velmi dobře zná a sám sebe pokládá za nedotknutelného.
Máte pocit, že to nesouvisí se zde probíranými tématy "stavu světa"? [smích]

244031

14.05.2011 09:47

Sociální parazité

RE: Zřejmě jsem měl ten článek uvést nějakým vysvětlením

Lin 85.?.?.?

A k lepšímu pochopení sem vložím ještě další upřesnění pro "sociopata".
Morální pravidla: Jedná o morální standardy dané společnosti, které odpovídají společenským požadavkům a jsou společností regulovány jako správné a nesprávné. Laicky řečeno se jedná o jakýsi nutný kodex spolužití jedinců ve společnosti, bez kterého bychom se pravděpodobně mlátili kyjem na potkání. V duchu takových základních pravidel je koncipovaná např. i Listina základních práv a svobod. Jako nejznámější bych uvedla – nesmíš sáhnout druhému na život, nesmíš sáhnout na majetek druhých, nesmíš druhé týrat a zbavovat je jejich svobody a lidské důstojnosti, nesmíš se dopouštět podvodných jednání, musíš dbát u druhých stejných práv, jaké požíváš i ty.
Psychopat a tím i sociopat má vnímání těchto morálních hodnot narušené a tím je velice obtížné s ním žít. Existuje něco jako morální meze a zábrany, které normálně prospívajícímu člověku brání „jít dál“ ve svém chování a jednání. Těmi účinnými zábranami jsou morální emoce - např. stud, vina, strach, hanba, výčitky svědomí, lítost. Tyto emoce jsou pro člověka nejen velice nepříjemné, ale jejich prociťováním staví sám sebe na samé dno společenského žebříčku (soudí sám sebe). Sociopat ovšem žádné morální emoce nemá a i když moc dobře zná a chápe morální kodex (pravidla spolužití) pokládá ho za zcela směšný, slabošský a zbytečný. Uznává pouze „zákon“ síly a moci – silnější a mocnější vítězí a on určují „práva“. Projevy lítosti, soucitu nebo laskavosti jsou v jeho očích projevy slabocha.

Jediným hnacím motorem sociopata je dosáhnout dominantního postavení, moci a ovládnutí co největšího počtu lidí (dostat je do podřízeného až otrockého postavení vůči sobě). Pro sociopata je jediným a pravým životním potěšením jeho vlastní moc. Ani sex mu nepřináší tolik uspokojení, jako vědomí jeho vlastní moci a dominance.

244034

14.05.2011 11:15

Sociální parazité

RE: Akorát...

Lin 85.?.?.?

"Nazi"? Ale kdež... [smích] Pak by musel být celý systém vesmíru "nazi"... Ale pro naše podmínky, pro lepší pochopení, zkuste chápat světlé jako tvořivé a temné jako destrukční.

244040

15.05.2011 11:07

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

Lin 85.?.?.?

Pane Vojto, určitě souhlasím se začátkem - s onou "tezí iracionální víry". Je to tak. Každý člověk žije podle toho, čemu věří. No... a od toho se dostaneme (možná) k základu. [smích] Jestliže lidé věří darwinismu, že jsou vlastně JEN zvířata, obdařená inteligencí, pak se nedivme, že tu máme zvířecí společnost. Ne lidskou - ale zvířecí. Silnější vítězí a může si diktovat, slabší musí být odstraněné, protože prokazuje neschopnost obstát v "evoluci". Ale máme tu jeden takový malinkatý "problém teorie" - lidský mozek. Píšete, proč se (dle vás) vyvinul - jako náhrada za chybějící "mohutné zbraně".
Nebudu tu rozebírat mylnost této domněnky, kterou podporují i poslední výzkumy (že mozek homo sapiens sapiens = člověk dnešního typu - nám tak nějak "evoluci" nepodléhá) a zeptám se na jinou okolnost, se kterou si věda také neví rady. Tou je využití onoho "obranného nástroje". Je známo, že příroda ničím neplýtvá a všechno v ní ma nějaký smysl, využití. Ovšem lidský mozek pracuje JEN z 1/3 - a zbytek? K čemu je, když "obrannou funkci" plně zastane ona třetina a zbytek "leží ladem" ? [smích]
Také je velice zvláštní v oné tezi "evoluce", že naše civilizace, postavená na technologiích, zdaleka nemá kvality civilizací před ní - třeba ve vědomostech o energiích (zdroje a využití), o vesmíru, ve stavitelství... Mylně pokládáme ty "před námi" za primitivní barbary - ale ono se čím dál víc ukazuje, že těmi barbary jsme spíš my dneska.

244092

15.05.2011 11:42

Sociální parazité

RE: Zřejmě jsem měl ten článek uvést nějakým vysvětlením

Lin 85.?.?.?

No... otázka krátká, leč dost složitá. [smích]
Nejdůležitějším podle mého je takového člověka vůbec rozpoznat. Mluví o tom třeba Koukolík a není to vůbec lehké. Sociopati jsou totiž většinou mimořádně inteligentní, vtipní, ve společnosti oblíbení a na první pohled okouzlující lidé. Nemají "konflikty se zákonem" a snaží se vystupovat jako úctyhodní občané. Hodně blbý je, že náš dnešní "systém" jim skutečně přeje - proto jich nejvíc najdete na vrcholných postech. Jsou totiž díky svým "vlastnostem" stresuodolní a také všehoschopní. Jejich "systém" je ale vysát a zahodit. Jako paraziti. Do té doby, dokud vás potřebuje ke svým vlastním cílům (které neznáte), dokud plníte jeho přání a cíle, dokud se nenajde někdo jiný, pro jeho cíle vhodnější a dokud se nevzepřete "plnit", pak je s vámi v "koalici". Takto se také zcela nenápadně začala nastavovat "pravidla" = že je to jen "běžný postup lidského druhu".
Není. „Normálně“ se totiž v lidské společnosti předpokládá, že přítel je stejně naladěná osoba, jako jste vy a cítí k vám náklonnost. Takže se nepředpokládá nic zlého vůči vám a proti vám ze strany přítele. Sociopat ale žádnou náklonnost, žádné přátelství, necítí. Jste mu lhostejní, nezáleží mu na vás. Vše dělá jen proto, aby se po vašich zádech dostal ke svým vlastním cílům.
Takže dalším bodem ke změně bude otevřené poukazování na psychopatické chování takovýchto lidí. Sociopati se musí vrátit tam, kam patří všichni psychopati = na okraj společnosti. Ne do jejího čela, kde jsou dneska.

244095

15.05.2011 12:04

Příjmy a výdaje Zvědavce za duben 2011

RE: děláte to špatně

Lin 85.?.?.?

Já nevím, ale asi takhle:
Pokud chci mít přístup na web (včetně možnosti číst diskusi a vstupovat do ní), který nekopíruje jen ty samé (přeložené) články z jiných webů, je pro mě slušností si tento přístup zaplatit. Pro mě stejné, jako zaplatit za noviny nebo časopis.
Platíte za televizi i rádio - a to povinně, ačkoliv třeba vůbec nevyužíváte jejich "služby". Tak proč tolik slov za přístup na Zvědavce?
Ono u netových webů jde spíš o "dobrý tip". Když se po těch neplacených podíváte, zjistíte, že ona "originalita prvního zveřejnění" je mizivá. Většinu čerpají právě z těch placených, kde je odkaz na zdroj. Takže pro takové už odpadá práce s vyhledáváním "dobrých tipů" a překladů, někde si jen přečtené přeformulují podle svého a ten "jejich" článek je na světě.
A už vůbec vynechám, že mnoho článků na jiných webech vzniklo na základě odkazů, předložených v diskusích.
Prostě mi připadá pitomé kritizovat nějaký web a přitom na něj stále chodit, číst a komentovat. Je to přeci volba každého. Když se mi někde nelíbí, nelezu tam a je mi fuk, co se tam píše. Jestliže se mi někde nelíbí podmínky, udělám totéž.
A když se mi někde líbí obsah i podmínky, pak je mi zase fuk, co si s mým předplatným "dělá" provozovatel. Já si zaplatila za službu, kterou jsem dostala.

244096

15.05.2011 18:10

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

Lin 85.?.?.?

No jo, no... to jste celý vy. [smích]
Vy si myslíte, že mé argumenty jsou opřené pouze o mou víru, já si zas myslím, že ty vaše jsou opřené jen o tu vaši, protože i materialismus je víra.
Ano, tvrdím, že naše společnost JE nelidská a co se vědomostí týká, kulhá za těmi předešlými na obě nohy. Vzpomněl jste transport hmoty a informace, léčení rakoviny atd. Tohle všechno naši předci uměli, představte si to. Měli celý informační systém a také vedení energie okolo celé planety. Dobré zdroje i na netu si můžete najít třeba o peruánských pyramidách a jejich způsobech stavění, který MY neumíme ani teď. O léčbě nemocí také existuje mnoho zdrojů a vědeckých prací. Ale dobrá, když si myslíte, že MY jsme NEJ, přesvědčovat vás nebudu. [smích]
A s tím mozkem...no... to byl tak trošku chyták. Samozřejmě, že funguje celý (psala jsem, že v přírodě není nic zbytečného), ale na tu vaši "tezi" = běžnou potřebu života podle vašich představ a požadavků současné civilizace - by stačila opravdu jen ta 1/3. Vědcům je sice jasné, že mozek funguje asi tak jako hardware u PC, ale nevědí, jaký software je nahrán (kromě toho základního pro udržování běžného žití), jak se "oživí", čím se spouští. Laicky řečeno - každý člověk vlastní superpočítač, ale používat ho umí jen jako psací stroj, zdařilejší lidské exempláře používají ještě "nadstrandartní umění" elektronické pošty nebo připojení se na domovskou stránku svého oblíbeného portálu. Asi tak... [smích]
Možná pro vás bude přijatelný právě Koukolík . Je to vědec a tahle přednáška docela dobře ukazuje, jak vědci tápou.

244123

15.05.2011 18:23

Recept na zdravou snídaní

Tady se snídají vločky

Lin 85.?.?.?

Taky je často snídám, většinou ale večeřím, protože ráno nebývá čas. Vločky nasypu do studené vody, mírně osolím a přivedu k varu (míchám). Pak do vzniklé kaše dám jakékoliv ovoce, rozinky, osladím medem a zasypu kokosem nebo ořechy. Podle chuti. Když není ovoce, použiju i dětskou výživu. Chutná to výborně.
Vločky v kombinaci s mlíkem (a všemi mléčnými výrobky) se nedoporučuje, protože silně zahleňuje, může způsobit i alergickou reakci. Jinak vločky jsou neocenitelné a to nejen pro vlákninu (působí jako kartáček na střeva, naváže na sebe všechny ty sajrajty). Obsahují velké množství vit.skupiny B.

244124

15.05.2011 18:25

Recept na zdravou snídaní

RE: proti gustu žáden dišputát....

Lin 85.?.?.?

Ugrilovat si jogurt je opravdu zajímavá představa... [chechtot]

244125

17.05.2011 20:09

Církevní majetek

Článek je příliš strohý

Lin 85.?.?.?

Autor dobře naťukává celý "problém" - že církve tu většinou vůbec nic neposatvily ze svého, až na pár manufaktur někde ke konci 19.stol.(a i ty byly stavěné za pomoci štědrých darů).
Kostely, fary, kláštery - to vše nechala stavět šlechta, za svoje a na svých pozemcích a to už od první doby "církevních působení" na našem území (povětšinou církev ŘK). Stejně tak k tomu dovolovala užívání nějakých polností nebo lesů (pro obživu duchovních). Teprve někde na počátku 13.stol. se "vhodným působením" papeže Alexandra III. začalo uplatňovat tzv. patronátní právo. V praxi to znamenalo, že šlechtic sice dané pozemky a stavby vlastnil, ale církev s nimi mohla bez omezení nakládat (taková malá církevní "privatizace"). Skutečným vlastníkům zbyla pouze povinnost financovat údržbu a platit případné škody (velice chytré od církve, ne? [smích] ). Velice dobře na tom byli nejvyšší preláti, už od biskupů. Panovník měl přímo povinnost "obdarovat" je nemalými majetky, aby ti ubozí pastýři měli z čeho žít.
Tolik k onomu "darování", které v praxi vlastně vůbec darováním nebylo.
Zvrat nastal za husitů, protože ti tomuhle udělali přítrž a církví přivlastněné majetky se vrátily pod své původní majitele, kteří si (opět) mohli sami rozhodnout, do jaké míry budou podporovat duchovní.
Od Habsburků si papež sliboval, že vrátí zpět stav do doby před husitstvím, ovšem... nestalo se tak. Jen se musela odvádět jakási renta, odváděná arcibiskupovi z (považte!) obchodu se solí. Za Marie Terezie se podmínky ještě zhoršily, církvím byl vyvlastněný další majetek a navíc zakázaná činnost, která nesouvisela se školstvím, vojenstvím a zdravotnictvím. Po vzniku Československa byly církvím odebrány další majetky, takže někde z 10% půdy mohly vlastnit jen 2%. Duchovní ale začali pobírat plat od státu.
Opravdu netuším, co chtějí dnes církvím vracet (když pominu fakt, že církve vlastně nic nevytvořily). Již po r. 1945 došlo k dalšímu zabrání církevních majetků a poslední zákon z r.1947 neumožňoval církvím vlastnit nic nad 50 hektarů. Komunisti prakticky už neměli co zabírat, navíc zároveň s oním "vyvlastněním" se zákonem zavázal ekonomicky zabezpečit církve na svém území, včetně povinnosti financovat údržbu (=prakticky je to stejné dodnes).
"Pro-vraceči" nejčastěji argumentují, že se stát zbaví velkého finančního břemene. Podle mého nezbaví, protože i v minulosti se na církevní počiny skládali jiní. Nevěřím, že by třeba celkovou rekonstrukci sv.Víta církev dobrovolně financovala sama, zas to bude o dohadování "přispějte, je to přeci i vaše památka". Já jsem "proti-vraceč", který se navíc ptá, proč musím ze svých daní financovat nějakou církev, proč si ji nefinancují věřící třeba formou srážky z platu, jako se platí jiné členské příspěvky.

244279

17.05.2011 20:14

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

..." tristný ateizmus"...??
Jak souvisí majetek církve s ateismem? Nechápu.... [oči v sloup]

244280

17.05.2011 20:44

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: Gambit

Lin 85.?.?.?

Líbí se mi, jak jste to napsal. Hlavně ta poslední věta, kterou i já mám za nejdůležitější, co dneska můžeme udělat. [smích]

244282

17.05.2011 21:03

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

Chudák alLádin

Lin 85.?.?.?

Asi v hrobě rotuje (v případě "pohřbu do moře" může způsobit i další cunami)...
Při čtení stále nových a překvapivých upřesnění o jeho "odlovení" se směju, až mi tečou slzy (možná i zoufalství, ale je to jedno). Nejprve se zuřivě bránil a střílel jak o posvícení, pak zas se tak moc nebránil, ale nevzdal se - a teď už, že se nejen nebránil, ale ani nehodlal použít zbraň. Zásahové komando bojuje jak lev - i přes potíže "z horka", kdy se jim zřítí vrtulník na zahradu domu. Ten vrtulník... já tedy nevím, nejsem technik... ale připadá mi jak maketa, těžko si představuju, jak se do něj nasoukala celá "zásahová skupina" a ještě i se psem. Hrdinný Obama prohlásí, že "nejsou jako oni", takže drastické fotky mrtvoly alLádina neuveřejní - a hned vzápětí jsou servery plné fotek ostatních zabitých "kořistí" (mj. - neumím posoudit, ale žádná rána zepředu, všechni krvácejí "pod sebe" ).
Dost blbá hra pro ještě blbější "lid".
Obama+team, sledující soustředěně "něco" - to se klidně mohli koukat na fotbal, hokej nebo ragby - nebo třeba na Harryho Pottera.
Podle mého je to celé jen zoufalý pokus dostat "hráče" na svou stranu a odůvodnit před občany (amíky) neustálé zvyšování výdajů za války (už začínali reptat) - a před celým světem své stále troufalejší a právem nepodložené "zásahy".

244284

18.05.2011 20:28

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: Chudák alLádin

Lin 85.?.?.?

No vidíte... to mě nenapadlo...
Klidně by to tak mohlo být... že sledovali třeba čerstvě ukořistěný soukromý archív nahrávek ředitele MMF - DSK. Jejich výraz by tomu odpovídal. [vyplazený jazyk]

244338

18.05.2011 21:07

Církevní majetek

RE: Komedie plná omylů.

Lin 85.?.?.?

Víte, autore, já se o to pokusila. Asi blbě a ne zcela pochopitelně. Směřovala jsem přesně k tomu, co píšete = že i po vyrovnání budeme platit do nekonečna, my všichni a ještě nám budou věřící spílat (jak je vidět i v téhle diskusi).
Stát financuje církve plnými hrstmi, třeba ona zmiňovaná církev ŘK dostala loni skoro miliardu. Navíc jsou jejich "podnikatelské aktivity" osvobozené od daně. A církve nerady cokoliv financují ze svého, vždy to tak bylo, že vysomrovaly z lidí i jejich poslední košili. I historicky se mi jeví, že na žádné vracení nemají nárok, protože majetek samy nevytvořily. Financovat by si je měli věřící ze svého - a ne stát z veřejných financí. Souhlasila bych pouze s dotacemi na údržbu majetku.
Vsuvka - s tím "josefínským uspořádáním" se pravděpodobně mýlíte, protože jednak jsou církve financované podle zákona z r.1949 a novel, z nichž poslední byla (snad) v r. 2008 a jednak Josef II. neplatil mzdu duchovním ze státní kasy, tam šlo jen o nadační fond, naplněný prodejem konfiskovaného církevního majetku.

A nejen pro vás odkaz na tabulky Ministerstva kultury, kde je přesně uvedené, jaké církve kolik dostaly v průběhu posledních let - a na co. Doporučuju hlavně místním věřícím, kteří tu píšou cosi ve smyslu "vy ani korunu a ještě nám chcete brát" .

244341

18.05.2011 21:13

Církevní majetek

RE: Článek je příliš strohý

Lin 85.?.?.?

Marťasi, sice mě moc těší vaše pochavala (a vaše příspěvky ráda čtu), jenže... [oči v sloup]
Před nedávnem si tu jeden diskutující vydedukoval, že jste žena a ta žena jsem já sama. [zmaten]
Takže když tohle napíšete, zas si onen jistý bude myslet, že si tu píšu sama se sebou a ještě se chválím... [pláč]

244342

18.05.2011 21:15

Církevní majetek

RE: Článek je příliš strohý

Lin 85.?.?.?

Váš poslední odstavec podepisuju. Také to tak vidím.

244343

19.05.2011 20:52

Střecha SCO pro jižní Asii

RE: poděkování

Lin 85.?.?.?

Připojuju se. Článek dobře vyjasňuje, kde je "střed". Vypadá to, že některé země včas pochopily, oč jde a že osamocené moc šancí nemají. Já nevím, ale příjde mi, že se pokoušejí dostat ze smyčky, kterou na ně nachystali "ti druzí". Smyčka spočívá v destabilizaci, věčné válce (která znemožňuje jakýkoliv rozkvět), následnému ožebrační a vyčerpání, vyhladovění. Úplné rozložení, na které se pak naroubují vlastní vyděračské podmínky.
Evropa je ze hry, vyřadila sama sebe. Podle mého bude nyní jen těžko hledat nějakou oporu, když je tak těsně spjatá s USA. Takže jde s nimi ke dnu a díky "spojencům" (asi) pozbyla důvěry v arabském a asijském světě. Státům v EU se bude asi velice těžko samostatně navazovat nějaká výhodná hospodářská spojení s "východem". A celá EU jako politický subjekt zase těžko bude postupovat v "nesouladu" se zájmy USA. A zájmy USA jsou: získat potřebné zdarma nebo za směšnou cenu. To je jejich "obchod". Což nyní půjde daleko hůř...
Horečné aktivity v oné inkriminované oblasti nasvědčují, že plán se nedaří a "věci" se řítí jinam, než by podle nich měly. Libye byla snahou o "odstřihnutí" Euroasie od dobrých obchodů a surovin za slušnou cenu. Japonsko se mělo po katastrofě úžeji "přimknout" k západu, ovšem hodnotnou pomoc nabídla proti očekávání právě Euroasie. Hřešilo se na jejich historicky nedobré vztahy, ale ono to nějak nevyšlo. "Dopadení" bin Ládina mělo více účelů, ale jedním z nich byl zoufalý pokus o zastavení úplné ztráty kontroly nad inkriminovaným územím (spojnice mezi Malou Asií a Asií). Muslimové totiž po letošních "revolucích" překvapivě nejásali a nevítali "demokracii spojenců", ale jejich nenávist ještě vzrostla. Situace se stala neudržitelnou, takže nyní má nastoupit "mír, demokracie a pomoc", kterou Obama ve svém dnešním projevu Arabům nabízí (což by s "živým" Ládinem nešlo a možná jste postřehla "nenápadné" naznačování, že nový šéf Al-Kajdy nikdy nesouhlasil s terorem). Arabové jsou totiž i ve své bídě daleko svobodnější, než my, v "naší" Evropě. Vlády jejich zemí se totiž ještě můžou rozhodnout, s kým budou obchodovat a s kým ne. Včetně toho ubohého Afghánistánu - a já bych jim moc přála, aby jim to vyšlo.
Omlouvám se za sáhodlouhou stať a také netvrdím, že mé závěry jsou správné. Zdravím...

244386

19.05.2011 21:02

Církevní majetek

RE: Komedie plná omylů.

Lin 85.?.?.?

Díky, to mi tak úplně nedošlo. Máte pravdu - posunutím "hranice" za rok 1948 by pak lehce mohly nárokovat majetky i všechny šlechtické rody. A víte, že jsem nikde nenašla onu "studii", na základě které se má majetek vracet? Jak k tomu došli? Z čeho vycházeli? Příjde mi, že zveřejňované výměry jsou MOC veliké. Pokud víte, z čeho se vycházelo, byla bych vděčná za tip. Zdravím a předem díky.

244387

19.05.2011 21:14

Církevní majetek

RE: Článek je příliš strohý

Lin 85.?.?.?

Překlep je mrcha, ale tenhle se obzvláště vydařil... [mrknutí jedním okem]

PS: Pane Antiseptiku a pane Dube, aspoň jste odlehčili téhle už tak "těžké" diskusi.... [chechtot]

244388

19.05.2011 21:30

Církevní majetek

RE: Článek je příliš strohý

Lin 85.?.?.?

To myslíte fakt vážně? Není to jen nějaká pastička na krysičky? [smích]
Tak teda... nevím, co říct... [oči v sloup] Už vám někdo dneska řekl, že jste hroznej??! ( [velký smích] ) Takhle mě uvádět do rozpaků... až mi spadly brejle... [oči v sloup]
(otravka mi neva, protože fakt jsem, pyšná nemám být na co a pri sám vačku, že už nebudu strašit malý kluky, co se bojej... A díky, ocenění od vás potěšilo [smích]).

244389

22.05.2011 09:56

Církevní majetek

RE: Komedie plná omylů.

Lin 85.?.?.?

Jsme ve shodě od samého počátku. Chtěla jsem jen doobjasnit, že to s tím majetkem není tak jednoduché, protože (bohužel) většina lidí má zkreslenou představu "zabrali to komunisti". To sice ano, ale šlo už spíš jen o paběrkování. Největší část byla církvi zabraná už daleko dříve. Třeba u pozemků měla církev PŘED "únorem" jen cca 5 tis hektarů - a nyní nárokuje cca 260 tis hektarů (a požadavky stále zvyšuje, není to "jednotné" číslo). Jak už tu bylo řečené, jde o prolomení restituční hranice. A to je právě ten průšvih, o kterém veřejnost nemá ani páru a který se citelně dotkne nás všech.
Církev je přesně jako teta Kateřina - podej prst a má tě v hrsti ke stálému ždímání. Proto jsem taky skeptická k nějaké¨ "odluce", protože podle chování církve tohle nikdy nenastane.
Navíc stojí za připomenutí, že církev už všechen majetek "pro výkon funkce" zpět dostala. Bylo to přes 2 tis. nemovitostí. To, co nyní ještě chtějí, dopadne s největší pravděpodobností jako "restituovaná" nová budova ND, kterou Voršilky obratem ruky prodaly. Má být ještě vráceno:
181 326 ha lesní půdy,
72 202 ha zemědělské půdy
3 600 ha vodních ploch
610 ha zastavěné plochy
3 904 ha ostatních ploch
a dalších 325 budov.
Porovnejte s celkovou výměrou v ČR a máte jasno. Toto všechno se dostane do soukromého vlastnictví, takže se pak nedivte, že i na houby nebo borůvky půjdete za tučné vstupné.
Autore, mějte se hezky a díky za článek. Jako jeden z mála autorů jste zareagoval a na tenhle průšvih upozornil.

244477

22.05.2011 12:18

Církevní majetek

RE: Komedie plná omylů.

Lin 85.?.?.?

Ale paní Jano... nevím, jestli si rozumíme.
To, o čem mluví autor a o čem píšu, je "na stole" a má být současnou vládou schválené během příštích měsíců, nejpozději do konce roku. Nejde o žádnou "religiozitu". Tohle je systematický tah = rozložení celého systému státu ČR.
Stačí si uvědomit, jaké náklady má stát na svůj aparát a kde asi ty peníze bere. Ponechte stranou nějaké vyplácení důchodů nebo dávek (to s tím nesouvisí) - zaměřte se pouze na udržení státního aparátu. Peníze na chod jsou získávané mj. i z aktivit tzv. "státních podniků". Pokud stát nebude mít žádné, pak financování veškerého aparátu (a u nás vůbec není sromný) spadne POUZE na vaši peněženku daňového poplatníka. Navíc církve jsou od daní osvobozené, takže se státu nevrátí nic ani ve formě daní z jejich výdělečných činností. Vůbec v tomto případě nezáleží na tom, kolik lidí v církvi je.
Ona "religiozita" , o které píšete a na kterou tu odkazujete, je měřítkem v případě vyplácení dotací státem uznaných církví. Stát si je platí podobně jako ostatní své příspěvkovky nebo rozpočtovky = stejně, jako školy nebo státní zdravotnická zařízení. Úplně stejně - včetně údržby majetku, který používají.
Pro obrázek - stát si všechny církevní preláty platí jako státní zaměstnance (třeba jako učitele, zdravotníky, úředníky) a pokud se podíváte na tabulky MK, na které jsem tu odkázala já, vychází např. na jednoho ŘK kněze plat ve výši cca 23. tis hrubého. Stát dotuje i odvody a také důchody jsou knězům vyplácené nikoliv z "církevního", ale ze státního, jako je to u ostatních státních zaměstnanců. Prostě co kněz, to státní zaměstnanec.
Oním vrácením majetku se současná vláda zaklíná, že se tím současný stav " duchovního státního zaměstnance" zruší a tím se ušetří. Ale to je právě to, čemu nevěřím. Minimálně na údržbu budeme platit stále dál, protože většina církevních nemovitostí je zapsaných jako státní památky a tam je stát povinný podílet se na údržbě. Prostě v tomto "tahu" převládají negativa nad pozitivy. Některé studie říkají, že se jím povýší státní dluh o dalších cca 300 miliard, které už stát nemůže ničím pokrýt - jen peněženkami občanů, tj. nevídanými (ještě více nekřesťanskými) daněmi.

244481

22.05.2011 13:00

Církevní majetek

RE: Komedie plná omylů.

Lin 85.?.?.?

Ještě pro objasnění, proč si myslím, že to nebude fungovat. Zářný příklad máme v naší zemi ve školství.
Každé dítě má od státu něco jako "balíček" ročních nákladů na své vzdělávání. Obsahuje peníze na mzdy pedagogů, na pomůcky, na dotaci stravy, na mimoškolní aktivity. Státní škola si musí vystačit pouze s tímto "balíčkem". Soukromá škola taktéž pobere od státu "balíček", jenže další finance vybere od rodičů na školném. Takže čeho se stát zbavil? Jakých nákladů, když i na provoz soukromé školy hojně využívají grantů, tj. státních peněz?
Tohle je nerovnost, na kterou poukazují už léta pedagogové státních škol - a bez úspěchu. Obávám se, že v případě církví dojde k obdobnému.

244482

22.05.2011 19:33

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

René, sice to nepatří mně, ale vaše poslední věta je tak nějak mimo realitu. Alespoň tu českou.
Církev mě sice nenutí do roboty pro její lepší příští, ale odírá mě celkem dost. Těch cca 1,5 miliardy, co je jim ročně vyplácené z veřejných rozpočtů, by našlo vhodné využití úplně jinde. ŘK církev vede, protože pro ni je skoro ta miliarda.
Nejsem "straníkem" žádné z církví, nedělá nic, co bych k životu potřebovala nebo využila. Nepotřebuju ji (je). Takže - proč? Přínos pro společnost? Jaký? Jen pro těch pár oveček - a ti nejsou celá společnost. Příklad, který hodně vypovídá a bohužel, je realitou.
Má spolužačka léta pracovala v Domově pro matku a dítě, ještě státním. Jako odbornice, nemůžu říct, že "jen" jako psycholožka, ona totiž odborně (a skutečně) pomáhala řešit ženám jejich situaci (jak vymoci výživné, jak najít práci, jak vyjít s penězi, jak se bránit násilí partnera nebo jeho rodiny atd. - prostě právní a psychologická pomoc). Měla velice dobré výsledky, o čemž svědčí to, že dodnes ji mnohé maminy vyhledávají a všechny ve svém životě "obstály". Práce ji bavila - do r. 2009, kdy celý Domov zrestituovaly řádové sestry. Má spolužačka skončila po třech měsících, protože to, co se dělo, byla šikana maminek a ne pomoc. Psala i na litoměřickou diecézi, ovšem - ani neodpověděli. Maminy byly nucené se každý den několikrát "v houfu" modlit - jinak nedostaly jídlo. Musely "přestoupit na víru" a která nechtěla, byla "odejita". Nezlobte se, ale takhle si "pomoc bližnímu v nouzi" tedy vůbec nepředstavuju. A už vůbec si nepřeju, aby na takové "aktivity" šly peníze z daní nás všech.

244499

22.05.2011 19:46

Církevní majetek

RE: Komedie plná omylů.

Lin 85.?.?.?

Tohle už vám patří, takže shrnu.
Voršilky nejsou špatný příklad. Možná vůbec netušíte, že majetek jim byl vydaný protiprávně a vůbec jim nenáležel. Existuje ustanovení, které říká, že pokud se NEDÁ vydat původní majetek, dostanete náhradou jiný, odpovídající - nebo peněžní odstupné. Přesně tak restituovali i občané a stejně se postupuje i v případě řádu. Vlastil jste pozemek se stodolou, který vám byl sebraný - a dnes na něm stojí prosperující hotel - přeci nemůžete chtít vrátit celý hotel, to dá rozum.
Finanční kompenzace církvím už také proběhly a ne malé, cca 30 miliard.
Jsem pro odluku církve od státu a jsem všema deseti pro, aby si věřící své "pastýře" financovali sami. A veškeré církevní aktivity. Ovšem nesouhlasím, aby se církvi vrátilo i to, na co nemá žádný nárok. Mají dostat svých 5 tis. ha (po druhé pozemkové reformě), to je to, co jim patřilo před únorem 1948. Víc ani nudli, protože zbytek už dostali.

244500

22.05.2011 19:50

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

Lin 85.?.?.?

Takle hloupý a manipulativní komentář už jsem taky dlouho nečetla...

244502

22.05.2011 20:48

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Kateřino, zdravím vás... Já tu nejsem tak dlouho, abych znala váš případ, ale to, co píšete, odpovídá "všeobecné" realitě. Jak se sociálními pracovnicemi, tak s jeptiškami. Ta má spolužačka nastoupila na tohle místo poté, co jí zemřel syn na leukémii, takže chtěla celým svým srdcem umožnit dobrý život těm, které dítě mají, ale okolnosti (společnost) jim znemožňuje s ním být, vychovávat ho. Byla "jiná" - a taky proto měla tak dobré výsledky (na rozdíl od "běžných soc.pracovnic" ). Prostě se snažila vracet "do života" maminy, se kterými si život dost hnusně pohrál. Pomáhala jim najít bydlení (což je základ), práci, chodila s nimi k soudu, učila je, jak se vyznat ve změti zákonů, na co mají a nemají nárok, kde si o co požádat. Chodila s nimi i na sociálku, takže moc dobře znala "přístup" (který vůbec nebyl v pořádku). Tak to je, když se v sociální oblasti angažujou lidi, pro které je to jen úřednická práce, kus jako kus...
Takže možná chápete, jak byla znechucená praktikami, které začaly zavádět řádové sestry. A když se ozývala, že "tohle není správné", bylo jí řečeno, že je "nevěřící bezbožnice", že do toho nemá co mluvit a že klidně může jít, když se jí to nelíbí. Tak šla...

244509

22.05.2011 20:59

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

René, zas trochu "vedle"...[smích]
Kultura jako taková už od státu moc nedostává, musí si vydělávat sama. Loni jim stát "dal" jen cca 360 milionů - a církvím 1,5 miliardy. A muzeum, knihovna, divadlo - pro mě větší přínos, než kostel. Myslím, že se to nedá srovnávat. Kultura vám nic nevnucuje, netrvá na tom, abyste "uvěřil" a stal se příznivcem určitého směru.

244511

22.05.2011 22:31

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Pane "tmo", to, co jste napsal, je dost ubohé. Asi jste diskusi nečetl. Když jste řekl A, řekněte i B.
Na opravách státních památek (tedy i církevních) se podílí stát. Z oné sumy 1,5 miliardy šlo na opravy pouze cca 170 milionů, zbytek byl na mzdy kněžích a jejich "provoz".
Církevní školy jsou financované stejně, jako ostatní školy v ČR - tj. "balíček" státních peněz na dítě. V případě nemocnic výkon hradí zdravotní pojišťovna, provoz pak zřizovatel (v případě církevního zřizovatele církev). Stejné u hospiců a domovů důchodců - ovšem s přispěním příbuzných nebo umístěného člověka. Je to prostě stejné, jako u kohokoliv jiného, kdo provozuje takové zařízení. Včetně možnosti čerpat státní granty a příspěvky. U kultury a osvěty jste se trochu sekl, protože tam také přispívá dotací stát (jako u kohokoliv jiného, kdo požádá a je mu vyhověné). Vloni přispěl na církevní "kulturu" stát částkou cca 3,5 milionu. Ověřit si to můžete na ministerských stránkách. S církví je to jako s kteroukoliv jinou organizací, nedělá vůbec nic mimořádného pro společnost.
No... a když už tedy píšete o "krádeži a zloději", pak zcela určitě víte, že o svůj největší majetek přišla církev za Marie Terezie a Josefa II. Na ponechaném majetku mohla hospodařit, ovšem nebyl její, nemohla s ním svobodně nakládat. Za první republiky to zůstalo stejné, jen se ubralo ještě další.
Už 16. dubna 1919, tj. půl roku po vzniku republiky, byl vydán zákon č. 215/1919 Sb., o zabrání velkého majetku pozemkového, který se týkal nejen církve, ale všech vlastníků.
Nařizuje:
§ 1
Aby byla provedena úprava pozemkového vlastnictví, zabírá se státem velký majetek pozemkový (§ 2), ležící v území Československé republiky, v to čítajíc velký majetek vázaný, a zřizuje se úřad pozemkový.

§ 2
Velkým majetkem pozemkovým jest rozuměti soubory nemovitostí s právy, která jsou spojena s jejich držením, jestliže výměra náležející v území Československé republiky vlastnicky jediné osobě nebo týmž spoluvlastníkům je větší než 150 ha půdy zemědělské (rolí, luk, zahrad, vinic, chmelnic), nebo 250 ha půdy vůbec.

Takže od tohoto data NEEXISTOVAL na území Československa vlastník, který by měl víc jak 250 ha VŠEHO dohromady.

A 11. července 1947 vydán zákon č. 142/1947 Sb., o revisi první pozemkové reformy z r. 1919, kterým byla výměra jednoho vlastníka omezena dokonce na 50 ha.
Platilo i pro církev.
V r. 1995 sama ŘK církev vznáší požadavek na vrácení 5083 ha pozemků (všech dohromady) - a nyní je to už cca 270 tisíc ha.
Tak nevím, kdo je tu zloděj.

PS: A přebalovat a krmit bude sestra vás, já bych raději zdechla v houší, než se jim svěřit.

244519

23.05.2011 10:41

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

Pane "tmo", mám dneska volno a užívám si odpočinku. Že jste to vy, odpovím, i když diskusi v tomto tónu neprovozuju.
Jste živým dokladem toho, proč jsem proti círvím zaujatá. Prostě JEN špatná zkušenost. Za celý život jsem nepotkala příslušníka církve (záměrně neříkám věřícího), který by se choval jinak, než vy. Proto vážně nemůžu najít žádný důvod, který bych přičetla církvím k dobru. Setkávám se s jejich odvrácenou stranou "působení", pečlivě skrývanou, ale o to hroznější. Pro mě opravdu stejná rovina, jako ti včelaři, zahrádkáři nebo přátelé žehu. Možná ještě o stupínek níž, protože ti včelaři nebo zahrádkáři se nepovažují za "lepší lidi z titulu své stranické příslušnosti" a nesnaží se mi ovlivňovat život.
No...teď jsem si uvědomila, že jsem nespravedlivá. Jednoho církevního hodnostáře, kterého si vážím, skutečně mám. Poznala jsem onoho pána jako "církevního vysloužilce" a s ním jediným se dalo bez předsudků a balastu mluvit o víře a Bohu. Možná to bylo tím, že si prošel velice krušným životem a ústrky jak ze strany společnosti, tak ze strany církve, protože jeho "metody" nebyly vítány. Byl to čestný člověk, vzdělaný (profesí lékař) a snažil se rozdávat to nejlepší, co uměl. Zemřel by nepovšimnut, pokud by ho nepostihla násilná smrt z ruky jakéhosi cikánského výrostka. To jeho nástupce, také nedávno zemřelý (smrtí přirozenou), byl jiný "kalibr". Jeho pohřeb byl "pozdvižením na vsi", s mnoha tisíci "příslušníků církve", dokonce i arcibiskupa. Ovšem... že tento pán nedodržoval snad všechno, co mu jeho stav přikazoval, bylo zapomenuto, protože se "zasloužil o církev". Možná ho jednou prohlásí za svatého... [smích]
Pane "tmo", protože vaše způsoby se neslučují s mými, nebudu si vašich komentářů všímat. Vy, jako neblbec a neignorant, určitě souhlasíte i s takovouto úlohou církve a nebudete mi jako blbci a ignorantovi bránit vylézt z jeskyně , ve které se i díky "zásluze" církve nacházíme.

244556

23.05.2011 11:06

Církevní majetek

RE: Komedie plná omylů - no, k těm Voršilkám:

Lin 85.?.?.?

Pane Hruško, u Voršilek došlo k ohromné chybě a to ze strany tehdejších poslanců FS a úředníků. Tento majetek vůbec neměl být vydaný, protože nebyl zabavený, ale úplně normálně Voršilkami prodaný za slušnou sumu a to už za 1. republiky. Celé ty tahanice potom byly úplně zbytečné. Ředitel ND i Voršilky se "svezly" na tobogánu byrokracie a médii vyvolané hysterie. FS to neřešilo, takže Voršilky prodaly prvnímu kupci a za mizernou cenu - jen aby se toho zbavily. Nutno říct, že výtěžek použily na své školy, tudíž aspoň nějaký prospěch.
Nechci být "propagandista", to není mým cílem. Jen se obávám, že k takovýmto exscesům dojde i nyní, protože pozemkové knihy jsou v bordelu, stále se "doupravují" a dneska nikdo nemůže s jistotou říct, co komu kdy patřilo a co ne.

244560

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,44 Kč
Euro
27,38 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,51 Kč
Švýcarský frank
25,63 Kč
100 japonských jenů
22,46 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 923,83 Kč
1 unce stříbra
549,93 Kč
Bitcoin
314 926,65 Kč

Poslední aktualizace: 30.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 558 140