Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Lin

Nalezeno 1285 příspěveků, 12 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

Zdravím a sděluju, že se na "věc" dívám podobně. Mužská (jangová) síla je totiž silně expanzivní a jiná být neumí, takže pokud stojí sama, dopadá svět tak, jak dopadá.
Chci poděkovat za tip na Agoru, právě jsem ji dokoukala a zaujala a moc. Ne snad samotným tématem, ale hlavně odvahou takové téma vůbec zpracovat. Všechna náboženství co jich na světě je, monoteistická i polyteistická, ukrývají mnoho pravd, ale také mnoho bludů nebo aspoň pokřivených "definic". A vzájemně se prolínají, ač tvrdí opak. Např. Konstantin Veliký, který je ofic pokládaný za prvního křesťanského panovníka, byl ve skutečnosti vyznavačem kultu boha Slunce a jeho záměrem bylo sjenotit tento kult symbolikou JK jako "vládce Slunce". Ustanovil mj.neděli (den Slunce) jako sváteční den odpočinku a od jeho dob je Kristus stejně tak jako Sol Invictus znázorňován s paprsky kolem hlavy – svatozáří. Den narození JK byl připodobněn k "narozeninám" slunečního boha – tj. o zimním slunovratu - na 25. prosince. Proč zrovna 25., když nejdelší noc je 21.? No... ono totiž dochází k zajímavému úkazu, kdy se Slunce sice zastaví, ale pak jakoby po tři dny váhá. Teprve 25.12. se dá na cestu zpět a tento datum byl slavený v mnoha a mnoha jiných náboženstvích (ovšem z jiných důvodů).
Prostě mi připadá, jakoby si z přehrady celkového vědění každé to náboženství nabralo do hrnce a pak se mezi sebou hádalo a vraždilo o to, čí hrnec obsahuje to jediné a pravé vědění.
Podobné je to i s věděním lidí. [smích]
Ještě jednou díky za upozornění na bezva film.

235493

Eh... pane Quido... "žena příjme svou přirozenou roli"... [smích] U toho se docela kroutím, ale zachraňuje vás věta, kde říkáte že: "...měli by to být muži, kteří zvrátí...". Možná se moc mýlím, když si myslím, že právě ten dnešní, silně patriarchální svět, je původcem onoho "odvrácení se" žen od svých rolí. Ženy často vůbec nemůžou být v oné roli a jsou okolnostmi nucené na sebe vzít mnohem víc, než jim přísluší. Třeba proto, aby ochránily samy sebe, aby vychovaly děti nebo zajistily (prachobyčejné) živobytí. Vy a pan Lhoták vidíte cestu "ke změně" ve změně žen (nejste sami, je vás víc). Já naopak (a taky nejsem sama) vidím cestu "ke změně" naopak ve změně mužů.
Návrat ke světu před 200 a více lety podle mého vůbec není řešením, protože ani tam nemohly ženy být ve svých rolích. Jak řekla jedna známá malířka - muži nás odsoudili jen k plození dětí a k seberealizaci v nákupu šatů, klobouků nebo střevíců.
Jinak - zdravím vás a jsem moc ráda, že jste se do debaty zapojil. Je zajímavá. [smích]

235495

No...tak to jsme popletení dva ... [smích] Počkejte... s tím křesťanstvím jsem reagovala na film Agora a ne na patriarchát. Jo, taky je tam ukázané, jak se křesťanství podepsalo na ženách a tak bych to takovou "svorkou" mohla hezky s otázkou patriarchátu spojit. [smích]
A jestliže tím helénským vyznáním Konstantina myslíte mithraismus (tj. kult slunečního boha Mithra, rozšířený také po helénském světě), pak mluvíme oba o tom samém.
Citace: "„Když Římané dobyli v prvním století před naším letopočtem a po něm všechny státy malé Asie, v nichž kult Mithry zapustil hluboké kořeny, přišli rovněž do styku s mytologií kolem tohoto slunečního boha. S neuvěřitelnou rychlostí se nyní jeho uctívání rozšířilo po celém helénsko-římském světě, v němž se tomuto bohu říkalo Mithras. V žádném městě neměli mithraisté tolik chrámů jako v Římě. Vatikánská jeskyně patřila Mithrovi až do roku 376 n.l.“
A také vás zdravím.
Víte, to motání se kolem matriarchátu a partiarchátu jsem vlastně vůbec nechtěla. Šlo mi jen o to, aby náááhodou nějakého "patriarchu" nenapadlo zas vracet to, co už tu bylo - třeba někoho jako byl ten "feminofob" sv. Augustýn. To bych urychleně umřela a znovu narodit bych se (když už by to muselo být) chtěla raději ve Spartě... [oči v sloup]

235501

Pánové - to bude pro oba, protože už musím jít spát. [smích] Jen první myšlenky, které mě napadly, možná víc rozvedu zítra.
Pane Quido: Takhle tomu rozumím mnohem víc a nemám zatím nic, s čím bych polemizovala.
Pane Lhotáku: První, co mě napadlo na ty "helénské ženy" je to, že ani tady společnost zrovna moc mravní a oduševnělá nebyla. Tak nevím....
Dobrou noc.

235503

12.01.2011 18:01

Kritická analýza trhu a ekonomické krize

RE: ad výše

Lin 85.?.?.?

S tím bych souhlasila. Nejsem sice v kapitálových trzích zrovna pevná v kramflecích, ale pokud se nepletu, jde o vytváření zisku a jeho přerozdělování akcionářům. O tom vždy rozhoduje nějaká dozorčí rada a ta určí, jakým způsobem se vytvořený zisk má rozdělit. Co půjde na dividendy, co na investice, co na zlepšení podmínek zaměstnanců atd. Když bych se porozhlédla v českých vodách, tak jestli se moc nepletu, zrovinka ČEZ vyplácí akcionářům ze zisku nemalé peníze a moc neinvestuje do obnovy stávající sítě. Možná je to mimo mísu, ale zdá se mi podivné, že celou síť dostal od státu takřka za hubičku (jasně, stát tam má stále většinový podíl) a zdráhá se síť rozšiřovat nebo modernizovat. Příjde mi, že až dojde na nějaké větší nutné investice, zaplatí to "stát" = z peněz nás všech.
Takových podniků se určitě najde víc, dobrým "korýtkem" jsou určitě i komunikace.

235915

12.01.2011 18:46

Ropu se ukrýt nepodařilo

Není zrovna důležité....

Lin 85.?.?.?

... přít se o to, jestli jsou uniklé "barely" v přesných číslech. Podstatné, že ropa tekla a tekla hodně dlouho. Podstatné je, jaký sajrajt byl použitý pro "odstraňování následků". Jak už tady někdo napsal, oceán je ohromný ekosystém, kde jedno ovlivňuje druhé. Stačí si ho představit jako vlastní tělo. Do něj taky rveme spoustu let jeden jed za druhým a dost dlouho se to vůbec nijak neprojeví. Tělo dělá, co může a umí - ale i tady máme své limity a i tady jedna "oblast" ovlivňuje druhou. I blbá chřipka ovlivní funkci srdce, jater, střev, ledvin... Dokud jsou ostatní menší tělní "ekosystémy" zdravé a celkem vpoho, celé tělo se s chřipkou za nějaký čas bez následků vyrovná. Ale běda, když tomu tak není...

235917

25.01.2011 19:56

Tunis a diktát MMF

Taková pěkná jasmínová...

Lin 85.?.?.?

... a panu autorovi se to nelíbí. Copak není pěkný ten obrázek krutého a zkorumpovaného diktátora? Lidem se to líbí a co jsem koukala, v diskusích brebentí cosi o "krvavém muslimském teroru". [oči v sloup]
No... raději uberu, protože mně osobně zarazila už ta "jasmínová" (nevíte někdo, kdo tenhle pitomý název zase vymyslel?). [smích] A je s podivem, že celá EU čile obchodovala s tím diktátorským lumpem spoustu let a využívala obchodních výhod, které jim z postu svého postu poskytoval. Může vůbec "bílý rytíř" EU podporovat nějaký zkorumpovaný diktátorský režim? [smích]
Určitě se přikláním k obrázku, který autor podává. "Alí" nebyl žádný diktátor, ale dobře uplácený poskok. Dělal to, co po něm chtěli a lidem se to pravděpodobně přestalo líbit (podle mého nás tohle čeká taky). Jak se na to dívat jinak? Země (co jsem si přečetla) není žádná ubožačka, která by musela chodit o žebrácké holi (fosfáty, ropa, plyn, železná ruda, olovo, rtuť...). A přesto jde. I přes značné příjmy z turistiky. Našla jsem ročenku z konce r. 09 a je to celkem zajímavé čtení. Dočetla jsem se, že za vlády "Alího" bylo zprivatizováno 217 státních podniků a největšími investory jsou Francie a Německo. V listopadu 2010 tam měl vstoupit v platnost zákon, dovolující pronájem zemědělské půdy zahraničním společnostem (což mi připomnělo "konspiraci", že o Ukrajinu je velký zájem hlavně kvůli její úrodné půdě). Dál mě zaujalo, že plánované byly i ohromné zahraniční investice do výstavby luxusních "podniků" (město ve stylu "Malá Dubaj", "Město sporu", "Turisticko-lázeňský komplex" atd. ) V oblasti turistiky agentury zařazují Tunis na 1.místo afrických zemí, 2.místo arabských zemí a 34.místo celosvětové (Egypt je až na 58.místě). Takže - kde je jako "problém chudoby"? Když země má všechny předpoklady slušně uživit své obyvatele? Pro upřesnění - neříkám, že země není v chudobě, řečnicky se ptám, proč tam je (protože odpověď nabídl už autor článku). Tak nějak to vypadá, že Francie se své kolonie vlastně nikdy nevzdala.
Odkaz můžu nechat zde a doufám, že půjde otevřít (je to v pdf).

236795

25.01.2011 22:34

Co udělat s Izraelem?

RE: Vysvetlete mi prosim.....

Lin 85.?.?.?

Vám se článek asi moc nelíbí, žejo? [smích] Chcete definici, ale v zápětí píšete, že "každé slovo má jiný význam" a ještě k tomu zásadní. No... podle mého skromného názoru nemají, jsou stejná a autor je použil pravděpodobně ze "slohového" důvodu, aby pořád neopakoval to jedno, což vypadá dost blbě.
A i když se vám článek (pravděpodobně) nelíbí, nic to nemění na faktu, že Izrael ignoruje všechny smlouvy, které jako člen OSN podepsal a to i v řešení konfliktu s Palestinou. V té zatrackané smlouvě z Oslo se jejich tehdejší premiér za celý stát mj. zavázal i k tomu, že Izrael se stáhne na území, které si "vyzískal" do r. 1967. Ach jo, prokletej Izák Rabin..."skvrna na cti Izraele"... proto ho taky "po právu" a "symbolicky" sprovodili ze světa přímo na mírovým pochodu... [oči v sloup]
Děkuji za pozornost a přeju vám pěkný den.... [smích]

236803

25.01.2011 23:18

Co udělat s Izraelem?

RE: Vysvetlete mi prosim.....

Lin 85.?.?.?

Ale... vy to stále komplikujete... [smích] Navíc - zaryla jsem si do vás, ale vy jste přesto zůstal nad věcí, čímž jste mě dost zmátl. [oči v sloup] Tak jo - začnu znovu, můžu?
Protiprávní, ilegální a protizákonné se může shrnout pod jedno slovo = ilegitimní. Opak slova "legitimní" = založený na právním základě.
Možná se také pletu, ale podle mého, když je něco protiprávní, musí být zároveň i protizákonné. Činy, které nejsou v souladu k existujícímu právu a právo tvoří zákony. Jen to "ilegální" má trošku jiný "nádech", tam už je to spíš bližší k nějakému spiknutí.
I já děkuju za reakci a za to, že jste se nenaštval. [smích]

236807

25.01.2011 23:34

Tunis a diktát MMF

RE: Taková pěkná jasmínová...

Lin 85.?.?.?

Ježiš... taková blbost... "Město sporu"... [oči v sloup] Samozřejmě, že má být "Město sportu"! To máte tak, když vám pořád říkají "nebuš do tý klávky, nebuš do tý..." Tak nebuším, no... a mizí mi písmenka, z čehož vzniká galimatyjáš. [smích]

236808

28.01.2011 12:09

Zkáza a beznaděj

RE: ...to je hustý

Lin 85.?.?.?

Pane - a jakým stylem byste napsal VY článek o úpadku Ameriky? Myslíte si, že autor takovéhoto textu musí být nutně pesimista a ještě k tomu v depce? Vy tvrdíte, že z textu "sálá deprese" - já tam nevidím žádnou a článek nijak neovlivnil mé (psychocké nebo duševní) rozpoložení, ba dokonce ani náladu. Jestli se kdo dostane do depky při čtení textu, je to čistě jeho problém. Podle mého "překladu" jde o realistický pohled na dění v USA a (až suché) konstatování, že mnozí si tuto novou realitu dosud neuvědomují nebo ji odmítají přijmout. No...a podle mého - dokud lidé jakoukoliv svou životní realitu odmítají nebo zkreslují, dokud ji nevidí takovou, jaká je - těžko s ní cokoliv udělají (změní, otočí k lepšímu).
A k dalšímu, co píšete: žití nad poměry se týká nejen amíků, ale celé tzv. západní civilizace. Správně podotýkáte, že ale nikdo nestojí o to, aby se jeho životní úroveň, byť o pár procent, snížila. Tohle zas tak moc s nadacemi a fondy nesouvisí, to je spíš otázka naší vlastní pohodlnosti a konzumu. Ve své podstatě žijeme na úkor ostatního světa všichni, kteří se hrdě nazýváme "civilizovanými".

236981

28.01.2011 12:25

Co udělat s Izraelem?

RE: K mému příspěvku není nic na objasňování, korutane.

Lin 85.?.?.?

Já tedy nevím, ale pokud má někdo iraelské občanství, je snad naprosto normální věcí, aby s ním bylo nakládané stějně, jako s každým jiným občanem.
A mám dotaz: těmi zástupci parlamentu myslíte ony tři (ve stodvacetičlenném parlamentu) z jedné ze dvou arabských stran? Myslíte tytéž dvě (víc jich tam podle mého není) arabské strany, kterým izraelská volební komise zakázala účastnit se posledních voleb s tím, že "kneset musí zůstat pouze židovský"? On pak sice Nejvyšší soud tohle rozhodnutí zvrátil (naštěstí) ale nijak to nesvědčí o idylickém postavení Arabů v izraelské společnosti.
Zbytek toho, co jste napsal, nechci komentovat, protože váš názor nesdílím.

236983

28.01.2011 12:47

Špatný jako Bush

Nemyslím si,

Lin 85.?.?.?

... že Obama je stejně špatný, jako Bush. Bush byl hlupák, vyhulenec. Po takovém prezidentovi musí být lepší každý. Naděje, které byly vkládané do Obamy, byly nereálné a není to vina Obamy. Obamománie, která tenkrát vypukla, ho představovala jako "spasitele" a každému soudnému člověku muselo být jasné, že "tudy cesta nevede" a žádná změna nenastane ze dne na den. Obamu jsem neodepsala a když nic jiného, je to člověk schopný vlastního úsudku. Cesta z takového marasmu (a probuzení se z "amerického snu" ) není a nemůže být jednoduchá a přímá. Úlohu Obamy vidím hlavně v tom, že to "probuzení" umožní. Můžu se plést, samozřejmě, ale zatím si myslím právě tohle.

236986

31.01.2011 00:08

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

Neměnila bych nic

Lin 85.?.?.?

Barevně mi prostředí vyhovuje a myslím, že dělá Zvědavce Zvědavcem. Takže do žádných barviček bych nešla. Bílý podklad rozhodně ne, to nemá s žádným "optimismem" přeci co dělat - však i parte se většinou tiskne na bílém papíře. [smích] Nespojovala bych bílou s pozitivností nebo optimismem. Jen tak na okraj - bílá je i barvou smrti a původně byl např. smuteční (pohřební) šat bílý.
Podobně se dívám i na tu "značku" Zvědavce. Jednak netuším, proč by měla někoho odrazovat od případných odkazů, směrodatný je alespoň pro mě vždy obsah a ne nějaké logo (nebo název webu, článku). V mém případě slovo "nekorektní" nehrálo a nehraje v souvislosti s publikovanými články a názory žádnou roli.

237146

31.01.2011 00:31

Vůdcové nepokojů na Středním východě vycvičeni v Americe

Hrozně ráda bych věděla,

Lin 85.?.?.?

... kdo dává všem těm revolucím tak stupidní přídomky. To se snad nedá ani vymyslet... [oči v sloup]
Také bych ráda zjistila, jací že to vůdcové "vedou" nepokoje v Tunisu a nyní v Egyptě. Pátrala jsem, ale asi špatně. Našla jsem jen, že nepokoje jsou spontánní a nemají žádnou koordinaci ani vůdce.

237149

31.01.2011 00:54

Zkáza a beznaděj

RE: ...to je hustý

Lin 85.?.?.?

Tak... to se moc neshodneme. V článku žádné "strašení" nevidím a žádné jednostrannné pohledy. Co píšete o tom "bude hladomor, kolaps...blablabla" - to za strašení nemám. Každý se straší tím, čeho se bojí a pro mě tyhle věci strašákem nejsou. V článku je uvedený JEN nástin možných událostí, které by se stát MOHLY (protože k nim vývoj směřuje), ale nevidím nikde tvrzení, že se tak stanou. Každý si z psaného textu bere to, co umí a chce. Vy jste volil strašení a pesimismus - já realistické vykreslení současného stavu.
A nezlobte se... nejsem přítelem jakéhosi nabádání autorů "k optimismu a vyváženému psaní". Je snad v pravomoci čtenáře případně nečíst článek, který na něj má nějaké "neblahé vlivy" .

237151

01.02.2011 01:49

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Neměnila bych nic

Lin 85.?.?.?

Jaké barevné prostředí má fejs, to tedy vážně nevím. Účet v té cvokárně nemám a mít nebudu - už jen z principu, že tzv. "sociálním sítím" nefandím a mám na ně dost nelichotivý názor. O té bílé jsem to psala jako zajímavost (najděte si sám/sama, že šlechtičny se ještě zhruba před půlkou tisíciletí vdávaly v černé a některé národy si zachovaly bílou při pohřbech dodnes). Nikde jsem netvrdila, že evokuje smrt. Jen jsem upozornila, že i na barvy máme velice zkreslený pohled a v souvislosti s nimi máme předsudky - viz "veselá" nebo "smutná" barva.
A obávám se, že zrovna bílá není "nerušivou" barvou.

237276

01.02.2011 02:24

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: kvalita populace

Lin 85.?.?.?

René, on ale IQ vypovídá pouze o tom, do jaké míry jsme vzdělávatelní v existujícím vzdělávacím systému. Jinak neříká o člověku a jeho racionálních schopnostech vůbec nic. Krásně o tom mluví pan Koukolík a dává dost příkladů, jak i člověk s nadpůměrným IQ kolem 180 může být naprostým, v životě nepoužitelným, hlupákem. [smích]

237277

Jak taková blbost jako jsou "optimistické barvičky" může vyvolat něco tak deprimujícího, jako je tahle diskuse. [smích] Krásně nám ten barevný optimismus funguje, žejo? Asi jako ty barevné revoluce. A hned jsme všichni líp naladění a máme se rádi a budem šťastní v bělostné běli nebo kanárkové žluti nebo blankytné modři. A což teprve taková korálová, pomerančová, lososová, žloutková, lila, karmínová nebo bůhvíjaká optimistická ještě? [cool] Nebudeme se tu pak místo diskutování dohadovat nad módními barevnými trendy nebo nad přesným namícháním a sladěním odstínů? Doporučuju Zvědavci v rámci proklamovaného optimismu, aby šel do "in" srdíček, medvídků, zviřátek (hlavně mláďátek), mihotavých a blyštivých obrázků nebo romantických západů slunce s "on+ona". Jo - a nezapomenout na kytičky všeho druhu, to prý je také velice veselé. A ještě by mohly každý den uvozovat optimistické citáty a lá "nejvěrnější netoví přátelé" nebo "mocinky moc vás lovískuju". [smích]

237382

Člověk nemusí být na fejsu, aby tušil, co je "in". Stačí si otevřít nějaké ty optimistické weby a ... ste upe na šlupky. [smích]

237384

22.02.2011 23:13

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

Možná ten článek nechápu

Lin 85.?.?.?

A jestli chápu dobře, říkám rovnou, že agitky podobného typu vůbec nemám ráda. Protože - kdo z nás může říct, jaká "rasa" mu koluje v žilách? Zváště v téhle části Evropy. Krev lidí je vždycky červená a rána po kebuli bolí stejně. Lidi neškatulkuju podle takových kritérií. Rozhodující pro mě je, do jaké míry je člověkem (= chováním, činy).
Rejpnu si na téma imigrant. Prosím, vzpomeňte si, jak jste kdysi utíkali do "zemí zaslíbených" a utíkáte tam pořád. Dřív jste říkali, že kvůli komoušům (ovšem ve většině případů to bylo z ekonomických důvodů). Dneska utíkáte už jen za "lepším bydlem". Jste ochotní makat tam za směšnou mzdu (z jejich hlediska), protože tady jsou to pro vás "slušný prachy". Děláte vlastně to samé, co tady zazlíváte takovým Ukrajincům, Somálcům, Číňanům, Vietnamcům, arabům...(sami si dosaďte). Kolik z vás odešlo jen na "přivýdělek", ale nakonec v cizí zemi zůstalo a nastěhovali se za ním další našinci? Kolik z vás je venku "nelegálně" a využívá všech možných výhod, které mu tamní země dovolí? Z mého hlediska je to stejné, jako u imigrantů v naší zemi. A neberu argument, že "vy jste bílí".
Podle mého (pokud jsem ovšem pochopila článek) by bylo lepší zamýšlet se, proč není běžnou praxí pravidlo: nerespektuješ zákony a zvyklosti (kulturu) hostitele = hybaj domů a už se nevracej.

238473

24.02.2011 22:14

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: Možná ten článek nechápu

Lin 85.?.?.?

Nezabúdam. To vaše tvrzení, že bílý odchází vždy za prací a "nebílý" z parazitických důvodů, není totiž pravdivé. Nemusíme zrovna lovit ve vodách "bílé" ukrajinské mafie, je dost případů, kdy i našinci se ve světě neživí zrovna poctivě, natož prací. Paraziti nemají jednotnou barvu kůže, je jim šumák barva kůže hostitele a parazitují do té doby, dokud jim to hostitel dovolí (dokud se jich nezbaví nebo dokud pod "tíhou" parazitů neumře).
Nechci tu zabředat do diskuse, do jaké míry parazituje naše "bílá rasa" na těch ostatních (viz loupení, devastace jejich "životního prostoru", uměle udržovaná chudoba, otrocká práce nebo vykořisťování zdrojů - abyste si mohl u nás koupit to či ono). Nechci zabředat do našich sobeckých motivů, které první "barevné" imigranty umožnily. V tomto konkrétním případě úplně postačí, když si uvědomíte, že by mělo platit pravidlo host x hostitel. Podobně, jako když si domů nastěhujete podnájemníka. A pokud tohle nefunguje a hostitel je vyháněn z domu jako ten ubohý zajíček, co měl chaloupku z kůry a liška z ledu, pak je něco špatně. Ovšem obávám se, že to "špatně" není způsobené jenom imigranty. [smích]

238579

24.02.2011 22:56

Šokující svědectví bývalých příslušníků izraelské armády

RE: A potom se divíte, že se nějaký

Lin 85.?.?.?

Souhlasím - i s "předpisatelem". Variant je víc. Co jsem se dočetla, v USA vyvolalo povstání v Tunisu velké překvapení, zpravodajské složky si slízly pokárání, že nic nepředpokládaly a celá diplomatická mašinérie se rozjela až "po". Pak už se předpokládalo, že se protesty můžou přelít i jinam, což pro Izrael není vůbec příjemné, což bylo vidět, neboť se zdržel komentů. Když se vzbouřil Egypt, dost se v I.obávali možného otevření palestinských hranic, což se také stalo. Nevím, ale příjde mi, že nynější situace I. není vůbec záviděníhodná. Podpora "z venku" není stejná, jako byla před rokem. Loňskými událostmi kolem humanitárních lodí si I. velice zavařil a dost svých příznivců znechutil.
Pokud by došlo k nějakému konfliktu, byl by hodně krvavý a přelil se (nejméně) na celý Blízký východ. To soudí bez výjimky všichni.
K poslednímu odstavci pana 46 - i toto je možné a také nejste sám, komu se tyto myšlenky vyrojily. Všechno také může být součástí plánu, o kterém má potuchu jen hrstka lidí. S ohledem na cíle této "hrstky" se také může hravě stát, že I. bude jednoduše těmto "vyšším cílům" klidně obětován.

PS: Zdravím autora článku, dík za něj, ovšem komentovat nebudu - není co dodávat.

238581

24.02.2011 23:13

Snímač

Tak ona to není sranda?

Lin 85.?.?.?

Když jsem článek četla, myslela jsem si, že je to další z "nachytávacích". Ale pak jsem si přečetla diskusi - a on je to fakt. Jaké překvapení pro mě, že Visty jsou až takové bestie... [smích] Že je s nimi "potíž", to jsem byla včas varovaná a protože dám na rady zkušenějších, byla jsem jejcih otravování ušetřená. Ale ten snímač mě fakt zaskočil... [oči v sloup] (teda jestli si neděláte srandu vy všichni tady).

238582

25.02.2011 19:03

Snímač

RE: Tak ona to není sranda?

Lin 85.?.?.?

Já pro jistotu webku ani nemám.... [velký smích]

238611

25.02.2011 22:50

Šokující svědectví bývalých příslušníků izraelské armády

RE: A potom se divíte, že se nějaký

Lin 85.?.?.?

To máte, samozřejmě, pravdu a bylo by moc dobře, kdyby to tak dopadlo (a já si to přeju). Ovšem - kdo ví, jak bude Izrael reagovat, když ho ostatní nechali "vyrůst" až do nebe.

238629

26.02.2011 19:23

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Lin 85.?.?.?

Jestli můžu, připojím se k vašemu "vybočení" z diskuse. Docela zajímavé a čtivé věci ohledně Slovanstva jsou zde a další, neméně zajímavé zde . Zvláště doporučuju článek "Co se skrývá za tatarsko-mongolským jhem". Pro mě to bylo hodně přínosné čtení a můžu říct, že mi do mozaiky zapadlo hodně kamínků. [smích] Dokonce jsem našla odpověď na svou věčnou otázku, proč byl středověk tak temnou a barbarsku dobou, když před tím již existovalo tolik lidských "vymožeností" (narážím na nevzdělanost, hygienu, zvyky, tmářství, způsob života a bydlení, filosofii atd.) Pořád jsem si říkala, co se asi mohlo stát - a tam jsem (možnou) odpověď našla.
A oklikou se vrátím k tématu.
Letošní rok byl vyhlášený rokem Slovanstva. A jedním ze "slovanských přikázání" je: "Nevstupujte do jiných Světů se svými zákony, ale dodržujte zákony Světa, do kterého vstupujete."

238667

26.02.2011 19:45

Historie se opakuje? Od „jávského krále“ po egyptského faraona

RE: Mimořádné zasedání NATO.

Lin 85.?.?.?

Neodpověděla jsem vám na "zkratce", napíšu to sem, je tu víc místa. Existuje možnost, že se věci nechají dojít až tak daleko, že do chaosu se dostane i celá Evropa. A až bude v dost velkém srabu, který se dotkne všech evropských národů, může se stát, že pak vystoupí "zachránce - osvoboditel" (nemusí jít o jednu osobu), který bude mít řešení na návrat do pokojného stavu, kde opět budeme mít práci, jídlo, zlaté časy ochrany a demokracie pro všechny. Něco podobného, jako se "v malém" stalo ve třicátých letech v Německu. K čemu to vedlo, víte. A dodnes se někteří diví, jak mohlo tolik lidí najednou zblbnout...

238671

26.02.2011 21:45

Historie se opakuje? Od „jávského krále“ po egyptského faraona

RE: Mimořádné zasedání NATO.

Lin 85.?.?.?

No... asi jste nepochopil. Já narážela na plány uskutečňování NWO. Kdy jindy byste radostně přijal a ještě za něj děkoval? Kdy jindy se dá zcela nenápadně přeměnit svobodného na otroka, když by měl být vděčný za záchranu? [smích]

238681

26.02.2011 21:58

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Lin 85.?.?.?

Tak to já nevím. Na Osud nechodím a ani jsem nechodila. K těm stránkám jsem "došla" jinou cestou a oslovily mě jen některé články.

238684

26.02.2011 22:02

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Lin 85.?.?.?

Eh... a je to tu dvakrát... [smích] Asi mi vypadlo přihlášení a já myslela, že jsem místo "uložit" zmáčkla ten druhý čudlík... Omlouvám se za chaos. [oči v sloup]

238685

27.02.2011 21:54

Na Blízkém východě se budou znovu rozdávat karty

RE: Obávám se,

Lin 85.?.?.?

Hm... bezcenní kriminálníci...lůza... Myslíte, že všichni? Tady se podívejte na některé z íránských uprchlíků (nebo jejich potomků) a nemám pocit, že by to byla zrovna lůza, která ohrožuje domorodce. No - a co takhle barbarští Palestinci? Taky se můžete na některé podívat. [smích]
Víte, já chápu, že máte strach a taky z čeho ho máte. Jenže - za naši vlastní pseudohumanitu imigranti nemůžou. Každá země včetně té naší si může imigraci regulovat a stanovovat podmínky, za jakých utečence příjme nebo ne. Také by měl platit stejný metr na domorodce i imigranty. Že se to neděje? Už jsem to jednou napsala - chyba není jen na straně utečenců. Konkrétně v naší zemi hraje roli i korupce odpovědných úředníků nebo také blbost našich lidí (viz ty různé "jednodenní" sňatky). Jinak - myslím si, že "klasickým" přistěhovalcům není v žádné zemi co závidět a pokud chtějí uspět, stojí je to hodně úsilí.

238752

Důležité není to, co chce NATO, ale to, co chtějí sami Lybijci. A ti říkají - nechceme žádnou zahraniční pomoc, zvládneme to sami! Přesto to ale vypadá, že budou "zachráněni" i přes svou vůli a odpor. Doporučuju komentáře T.Spencerové na Literárkách .

238866

04.03.2011 16:27

MF Dnes odhalila záškodníka ve vládních řadách

Poturčenec horší Turka

Lin 85.?.?.?

Nevím sice o causa Bátora skoro nic, nějak se nezajímám a je mi to celkem jedno. [smích] Píše to samé, co ostatní "české" noviny a přesně v duchu "koho chleba jíš, toho píseň zpívej". Pokud se to nezměnilo, vlastník je německý, takže - co jste čekali? Zdůrazňování české "xenofobie" nebo "nacionalismu", přirovnávání k "nacismu" na každý nesmělý projev českého vlastenectví nebo národní hrdosti je z tohoto "úhlu pohledu" víc než jasné. Totéž se dá říct o stavění se do role jakéhosi "arbitra české morálky" a "učitele demokracie". Nic divného. Horší se mi jeví, že na to "domorodí" čtenáři skáčou - bez přemýšlení. Už jen ta pitomost "český nacismus"... Copak se nedá nikde najít, že hlavním znakem nacismu byl nejen antisemitismus, ale také antislavismus? Že nacistický holocaust se týkal OBOU? Jak může být Slovan zároveň antislavistou? To se nedají najít čísla o počtech "zholocaustovaných" Slovanů? Myslím, že takovému Polákovi byste těžko mohli přišít, že je "popírač".
Souhlasím s autorem, že "...tvůj stát budeme řídit my". Tak to je a jen někteří si toho ještě nevšimli. Nejde jen o média - ta jsou jen jedním z nástrojů. Všechno, co se v téhle zemi děje, jde proti jejím národním zájmům. A když se najde někdo, kdo to řekne nahlas, má okamžitě na zádech nálepku nacionalisty (nebo komunisty).
Jsou zpochybňované naše dějiny, naše osobnosti i naše právo na existenci vlastního státu. "Myčka" jede na plné obrátky a nikdo ani nepípne, ač v případech jiných národů spustí hlasitý ryk.
Ostatně - i p.Čulík označil knihu jisté "historičky" za přímočarou, věcnou a krystalicky jasnou (a od těch dob už "béčkům" nevěřím ani slovo... [smích] )

238881

04.03.2011 18:06

Na Blízkém východě se budou znovu rozdávat karty

RE: Do toho temného středověku jim také trochu pomohli muslimové,

Lin 85.?.?.?

Jen se vmísím ohledně pyramid. To je fakt problém. Už jenom to, proč vlastně byly stavěné a k čemu všemu sloužily. Tady nám historie bude muset ještě leccos objasnit. [smích] Nenacházejí se totiž jen v Egyptě, ale také v Americe, Evropě i Asii. Ta zatím nalezená asijská je v Číně, v Evpropě leží zatím nejstarší objevené (v oblasti Bosny, stáří se odhaduje mezi 12 tis.let až 27 tis.let). Další najdete v Itálii (asi 3 tis.let) a Řecku (asi 5 tis.let).
Vzhledem k tomuto stáří je známý Řím i Řecko mimino. A starověký známý Egypt byl asi před 6 tis.lety a nepředpokládám, že by takto "cestoval" po světě a to jen proto, aby postavil pyramidu. [smích]
Na evropském kontinentu je mnoho staveb, které svědčí o starých kulturách, které nemají s Řeckem ani Římem co dělat, protože jsou mnohem starší. Stonehenge - cca 4 tis.let, New Grange - víc jak 5 tis.let. Kde se to vzalo a od koho?

238885

04.03.2011 18:09

MF Dnes odhalila záškodníka ve vládních řadách

RE: Poturčenec horší Turka

Lin 85.?.?.?

Ale René... [smích] Já tohle dávala do "zajímavých adres už v pondělí.

238886

05.03.2011 00:30

Tvořivou destrukcí za Větší Střední východ?

Trocha z nedávné historie

Lin 85.?.?.?

Psal se rok 2009 a Obama pronáší v Káhiře svůj zásadní projev k muslimskému lidu. K jeho přenášení byly použité snad všechny dostupné komunikační prostředky. Ten projev byl plný vzletných slov, vychvalujících arabskou civilizaci a její zásluhy (“Islám byl vždy součástí amerického příběhu. Muslimové obohacovali Spojené státy od jejich založení.”). Mj. řekl, že Amerika nikdy nebyla a nebude ve válce s islámem a svoboda náboženství je základem pro soužití mezi národy. Vyjádřil se také, že Amerika nepodporuje izraelské budování osad na palestinském území a prioritou je dojednat mír mezi oběma národy (“Amerika se neotočí zády k legitimním snahám Palestinců o důstojný a perspektivní život ve vlastním státě.” ) Ovšem dodal, že "Amerika je přítelem Izraele navždy, neboť nás pojí hluboké kulturní a historické kořeny". Pochválil Mubaraka nejen za pohostinnost, ale také za "dlouholeté zásluhy o udržování míru v oblasti". Zakončil vizí: “Lidé na celém světě mohou žít společně v míru. Víme, že tak si to přeje Bůh. Na to se teď musíme soustředit.”
O rok později, v září 2010, se na pracovní schůzce ohledně Palestiny Mubarak vyjádřil asi "konkrétněji", než bylo zdrávo. A já se domnívám, že toto byl také jeden z důvodů jeho letošního konce. "Cílem našich jednání by mělo být ukončení izraelské okupace Palestiny, která trvá od r.1967. Současné izraelské aktivity na palestinském území jsou proti mezinárodnímu právu. Musíme umožnit vznik svrchovaného a nezávislého státu Palestina a zajistit, aby mohl žít v míru a bezpečí po boku Izraele. To, že se nám to dosud nepodařilo, vyvolává velký hněv a frustraci našich lidí a je neudržitelné v tom setrvat. Pane Netanjahu, chceme, aby nebyla prolita už ani kapka krve ze strany Izraele ani Palestiny. Chceme, aby lidé v obou zemích mohli vést normální život. Je třeba zmrazit všechny nežádoucí aktivity, dokud nebude dosaženo dohody o míru. Egypt zůstane věrný v podpoře spravedlivé věci palestinského lidu."
No... a po zhruba půlroce je Mubarak pryč. Prý dal na Obamovy apely, že země potřebuje změnu a více demokracie. Hm... Docela mi to zapadá do "pátého prvku vývozní americké demokracie" (jak je zmiňované v článku).

238896

05.03.2011 19:51

Kleopatra má koťátka! Dvě!

Krása

Lin 85.?.?.?

Koťátka se Kleopatře povedla. Zvláště to do zrz má moc zajímavé vybarvení. Pokud se o ně takhle vzorně stará už od začátku, žádný "problém" už nebude. Jen pak bacha při přikrmování, aby nedostala katar. Mlíčko, prosím, ředěné a nejlépe ze sušeného ... [smích]
Přeju s nimi hodně radosti.

238921

05.03.2011 20:04

Tvořivou destrukcí za Větší Střední východ?

Další zajímavosti

Lin 85.?.?.?

Zdá se, že s tím stále otravuji, ale... [smích] Když já Spencerovou hrozně ráda čtu. [smích] Mám tu od ní další postřehy k dění z Literárek (na CZFP už moc nepíše) a je to celkem zajímavé. Lybijská opozice se bojí, že jí amíci revoluci ukradnou, Obama zdůvodňuje soustředění vojsk tím, aby "mohli jednat rychle, pokud se pro útok rozhodnou" (docela "dobrý" vyjádření = rozhodnou... proboha však se jedná o cizí stát a jeho vnitřní záležitost) a Egypťani se tak nějak zhlédli v demonstrování, takže nyní demonstrují i za návrat turistů. [velký smích]

238922

05.03.2011 21:16

Kleopatra má koťátka! Dvě!

RE: Krása

Lin 85.?.?.?

No...kočkám možná ne, ale koťatům určitě. Jestliže koťata přikrmujete tak zhruba od 4.týdne (u Kley to možná bude déle, má jen dvě), nemají na maso ještě ty správné zuby. [smích] Když začínáte přikrmovat masem, musíte ho nejprve škrábat. A to "maso" nenastane dřív, dokud Klea nezačne sama do domácnosti p. Stwory nosit různé položivé úlovky, aby své děti naučila této stravě (a lovu). Alespoň tak je to u koček, které mají přístup ven.
A u dospělých koček bych mléko taky nezavrhovala (tedy nesmí to být jediná každodenní strava), zvláště když je venku a loví myši. V tom případě totiž mléko působí něco jako "protijed". Však ono si každé zvíře "řekne" samo, co potřebuje. [smích]

238926

05.03.2011 21:35

Kleopatra má koťátka! Dvě!

RE: Krása

Lin 85.?.?.?

Hehe... no vidíte to, co jste způsobil. [smích] Co s tím? Na ty méně urputné platí,že jim budete předkládat jinou stravu (i za cenu, že ji párkrát vyhodíte) tak dlouho, dokud to "jiné" nesežere. Ovšem patří-li Klea k těm urputným, pak... [velký smích] Máme doma už rok fenku "popelnicových polí" (protože jsme ji našli jako prťavou, asi třítýdenní, v popelnici) a ta je tak urputná, že by raději chcípla, než aby žrala něco jiného než hovězí. A pozor - vařené, nejlépe s mrkvičkou. [velký smích] JO - a ryba jí taky chutná, ale opět jen vařená. Syrového masa do ní nedostanete ani zbla, o konzervě ani nemluvě. Ještě tak občas (hodně občas) trochu suché Puriny. Jinak skutečně nic z psího žrádla, ač jsem se snažila být velmi "drsná". [velký smích]

238928

05.03.2011 21:45

Kleopatra má koťátka! Dvě!

RE: Krása

Lin 85.?.?.?

No však to mám ověřené, ze své hlavy to nemám... [smích] A kyselé mléko bych nedala nikdy. Jogurt jo, taky tvaroh nebo tvrdý sýr.
Oni totiž i ti odborníci se dost liší v názorech. Jeden striktně přikazuje krmení granulema, druhý vám řekne, že granule jen výjimečně, protože si tím zvířata "vytahují" žaludek, může pak dojít k jeho "převrácení" a to je bez okamžité operace jistá smrt. Vzhledem k tomu, že kočky a psi mě doprovázejí celý život a dožívají se v pohodě vysokého věku (poslední fenku jsme měli 18 a půl roku, kočku 12 let a nezahynula přirozenou smrtí), tak snad žádné velké "chovatelské" chyby nedělám.

238929

08.03.2011 19:48

Co je \"ruské\"?

RE: Skryta historie

Lin 85.?.?.?

Děkuji - jako jeden z mála jste pochopil, o čem článek je.

239108

08.03.2011 20:43

Co je \"ruské\"?

RE: autor se nechal trochu unést...

Lin 85.?.?.?

Souhlasím - včetně té poznámky. Nevidím tam nic nacionalistického, jde čistě jen o to, že Árijci byli "prarodiče" dost velké skupiny dnešních evropských národů. Prakticky to vysvětluje i dosud "ofic" nezodpovězenou otázku, odkud že se to vzali Slované. Dneska o nich ofic historie informuje opravdu jako o zaostalých barbarech, kteří byli "velikým Římem sundáni ze stromů". A písemnosti nejsou skoro žádné.
Ovšem - jak je to s diskem z Faistu? Je možný i tento překlad ?
A čí že to byla říše Velká Tartárie? Tatarů? [smích]

239112

09.03.2011 22:54

Co je \"ruské\"?

RE: Skryta historie

Lin 85.?.?.?

Vy jste toho napsala, že mi jde hlava kolem. A přiznám. že spoustě věcí vůbec nerozumím, protože tolik vědomostí nemám. Takže budu reagovat jen na něco (co jsem pochopila).
- Nikoho ze zlých úmyslů nepodezírám a netuším, z čeho mnou napsaného to pro vás vyplynulo. Článek totiž není ani o klonování, ani o nacionalismu a ani o upřednostňování nějaké "rasy". A není vlastně ani o Rusech jako takových. Takže se mi příspěvek, na který jsem reagovala, zdál první rozumný v té řadě jiných.
- S tím souvisí, co tu napsal i Karel = že článek je třeba brát s určitým nadhledem a ne doslovně, jak je napsaný. Podle mého není jeho základem ani uvedené "proč Rusku vládnou nerusové" nebo tvrzení "co Slovan, to Rus".
- Slovo Rus (Rusko, dříve Rassenie) a jeho původ si (také) vysvětluju od slova "rasa"= složenina, významu "rodové svazy božského původu AZ". Nevím, ale mám dojem, že se koukáte na článek očima dnešních "poměrů" - z hlediska dnešního významu a označení jednoho národa. Stejně tak "Slovan" neoznačuje jeden národ, ale jeho význam je spíš "obyvatel Země z duchovního - světlého - světa" (je to nepřesné, vím, ale tak se to líp chápe).
Závěr: Podle mého nejde tedy o žádné hledání "jednoho praotce", protože to už samo o sobě je blbost. Jeden praotec s jednou pramatkou (viz Adam + Eva) by splodili nanejvýš společenství "degenere" a ne nějakou životaschopnou populaci.
Moc vám děkuju za obsáhlý výklad, určitě byl pro mě k zamyšlení.

239203

09.03.2011 23:00

Co je \"ruské\"?

RE: autor se nechal trochu unést...

Lin 85.?.?.?

S heslem bezvýhradně souhlasím, sama se jím snažím řídit. [smích] A za odkaz děkuju, byl pro mě dost zajímavý.

239204

10.03.2011 19:47

Co je \"ruské\"?

RE: Skryta historie

Lin 85.?.?.?

Ještě jednou vám moc děkuju - a to upřímně. Za reakci i za ten nadhled a přístup, který máte. Vím, jak je nebezpečné zabředat do nějakých zvráceností "dokazování" za každou cenu. Důležité jsou i pohnutky toho, kdo takové teorie prezentuje - jestli mu jde skutečně jen o odkrývání pravdy a slepých (sporných) míst v historii. Umím dobře pochopit i jistou frustraci různých národů, (nejen slovanských) a jejich (často úporné) hledání identity v dnešním "národnostním mišmaši" a vzájemném národnostním povyšování nebo ponižování(často uměle vyvolaném). Nelze přijímat všechno, i když je to na pohled moc líbivé. Všechno by mělo být o hledání dávných kořenů, o získání sebe-vědomí na základě pochopení vlastní historie. Být hrdý na své předky a nenechat si namluvit, že žádné takové nemáme a na druhou stranu umět si vážit předků národů jiných. Ovšem - z minulosti se žít nedá, takže "dobré jméno" každého národa je na činech jeho současníků. [smích]

239267

14.03.2011 18:00

Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu

Ono to k pláči snad ani není

Lin 85.?.?.?

Informace o "razii" mě tak nějak minula, takže jsem si něco přečetla až teď. A jsem z toho "voĺaká zmetěná". [smích] Náčelník VP je přímo podřízený ministru obrany. Nějak se mi nezdá, že by o chystaném "zátahu" takovéhoto ražení svého šéfa neinformoval (nevím, nejsem voják), zvláště když údajně "tajní" byli na místě o den dříve a neuspěli. Vondra se ohání "tajným dokumentem", jehož originál odtajněný sice byl, ale "inkriminovaná" kopie nikoliv, což by mělo nasvědčovat nějakému "vynášení informací", které muselo být prošetřené. A teď moc nerozumím... [zmaten]
Jestliže Rožánek měl nebo má nějakého svého informátora, který "vynáší", pak by byl blbcem na n-tou, kdyby sám sebe práskl před celým národem. Možná je, co já vím... Třeba skutečně mával před kamerou supertajným "vyneseným a neočárovaným" dokumentem, ale pak nevím, čemu se diví. Nebo není a všechno je trochu jinak. [smích]
Osobně jsem nikde nenašla odpověď na otázku, KDO dal podnět onomu státnímu zástupci, na jehož pokyn VP "zajišťovala" redaktorovu kancelář. Ale třeba mi to uteklo a objasní mi to někdo z vás.

239487

14.03.2011 18:07

Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu

RE: Autor nemá informace a činí závěry? Tak to je borec!

Lin 85.?.?.?

No vidíte - díky za informace. Než jsem dopsala své "dojmy", potvrdil jste mi, že nejsem tak moc mimo mísu. [smích]

239488

Přivítala jsem tenhle článek, i když vůbec není "optimistický". Zdá se mi reálný - s ohledem na to, co se děje a ještě se může dít. Celkem silné otřesy přetrvávají ještě několik dní po "hlavním úderu" a tak se může stát i nejhorší. Osobně s myslím, že "zasvěcení" to "nejhorší" očekávají. Soudím podle informací, kterých se nám dostává. Skoro jsem upadla, když naše odbornice na JE Drábová na dotaz "kdyby to tam bouchlo, ovlivní nás to" odpověděla - v žádném případě, jsme dostatečně daleko, to se bude týkat jen okruhu do padesáti kilometrů. Ač technický neandrtálec, "možnosti" radioaktivního spadu jsou jasné i mému myšlení.

239492

14.03.2011 19:29

Co je \"ruské\"?

RE: Ruske

Lin 85.?.?.?

Čtu si to a... nenechte se zmást. [smích] Monogamie má ještě minimálně jeden důvod, který tu (zatím) zůstává skrytý - a není v žádném "přikázání". [smích] Jen nastíním "směr myšlení", nechci se moc rozepisovat. Náš svět je duální, takže i "základní jednotkou" je pár. Nikoliv trojice, čtveřice atd. a nikoliv JEN pro rozmnožování. Každý z nás nosí jakýsi předobraz svého "dua" v sobě a podle něj také vybírá. Biblické "co bůh spojil, člověk nerozlučuj" má úplně jiný obsah, než "být oddán v kostele farářem". Jde o vhodné "vytvoření jednotky", nikoliv ve smyslu, že vám "duo" doplní to, co vy sám postrádáte. A pak - snad to nejdůležitější - každý muž má v sobě dar svou láskou "utvářet" ženskou bytost (i to bylo v náboženstvích překroucené). Samozřejmě - nikoliv silou, příkazy nebo manipulacemi. Možná se to zdá na hlavu, ale doporučuju si všimnout, jak ženy přímo rozkvetou před očima, jsou-li milovány. Tak trochu jako v pohádce O ošklivém káčátku. [smích]
A jestli se to zdá někomu příliš fantastická blbost, doporučuju zamyslet se, proč mnohé muže za nějaký čas sebelepší žena omrzí a touží po dalších nových "úlovcích" - a jiný muž vydrží se svým "duem" do smrti, ne ze zvyku nebo pohodlnosti, ale stále miluje. Dokonce se mu jeho "duo" jeví stále lepší, přitažlivější a nádhernější. Pokud mi tu někdo chce namítat, že "ženy taky...", pak řeknu jen - chyba výběru. Jsou totiž Ženy a ženy, stejně tak jsou Muži a muži. A na první pohled je neodlišíte, protože nějaké charisma nebo sex-appeal s tím nemá co dělat.
Howgh, a už ani nepípnu... [smích]

239497

14.03.2011 19:49

Co je \"ruské\"?

RE: Ruske

Lin 85.?.?.?

Pane Aristokrate, v lecčem máte pravdu. Praktikovaná náboženství (jakékoliv) vidím také jako nefunkční, mocenský a manipulující prostředek uplatňování moci. Soudím také podle jejich "ovoce" (jak se tu často píše). Tolik let tu jsou, tolik let se praktikují - a výsledek? Ovšem nezavrhuju "svaté knihy", i když se nedají brát tak, jak jsou dneska svými vykladači vykládané. Můj názor je, že všechna ta učení obsahují drobné střípky vědění, které tu bylo a které jsme zapomněli. Možná se pletu, kdo ví... (a kdo dneska může říct, že VÍ). [smích] Co je ale pro mě důležité, že ono vědění tu nebylo proto, aby něco nakazovalo a přikazovalo, ale aby jedinci tzv. usnadnilo život. Pomohlo mu vyvarovat se určitého jednání, které pak přináší akorát problémy a trápení, těžké životní kolize. Nic, co je vám přikazované nebo nucené, nenese svoje žádané ovoce. Každý ale, kdo se jednou přesvědčí proč je důležité cosi dodržovat, to dodržuje sám, rád a dobrovolně. Něco jako dítě a kamna.
A k Desateru: jediné, co mu "zazlívám" je, že JEN přikazuje a už nic neříká o tom, proč je důležité to či ono dodržovat.
Ale jinak - ano, máte pravdu, že nejlepšími životními lekcemi jsou ty "na vlastní kůži", takže výběr víry (v cokoliv) je na jednotlivci.

239499

Mám otázky, na které neznám odpověď. Pokud někdo zná, budu ráda.
1) Proč situace okolo JE v Japonsku vyvolala takové šílenství v Evropě? Myslím tím zátěžové testy v rámci celé EU, odstavování elektráren v Německu, "krizové schůzky". Chápu Indii, Jávu, Čínu. Tam je zemětřesení dost časté - ale v Evropě? Třeba v Německu, v Rakousku? Ne že by ony prověrky byly zbytečné. Jen se mi to právě teď zdá až hysterické. Že panikaří lidi a nakupují jódové tabletky, to je normální. Ale "guruové"? Je snad reálné, že silnější zemětřesení může postihnout i starý kontinent? Zatím vylétly nahoru ceny za elektriku a netuším, jestli právě tohle by měl být důvod oné "jaderné fóbie".
2) Je normální, že pět dní po "hlavním úderu" se země ještě stále klepe? A to dost silně? Dočetla jsem se, že otřesy jsou pomalu každou hodinu. Některé slabší, některé dost silné, ale "cítit" jsou. Země i dneska "praská", objevují se nové trhliny. Nějak mi z toho vychází, že Japonsko má kromě elektráren ještě jeden "problém" - a tím je vůbec pevná půda pod nohama. Prostě mi připadá, že se ten postižený ostrov ještě nějak "rozdrobí".
Ještě vysvětlení:
Nijak nesnižuju šílenost japonské katastrofy a její možné dopady i na nás. Když to dobře dopadne, určitě se to odrazí přinejmenších na cenách. Když hůř, tak nechci ani domýšlet. Teď vychází najevo, že elektrárny nebyly tak "bezpečné a zajištěné", jak se myslelo a říkalo (byly koncipované někde do "šestky" a na tsunami do šesti metrů, u hlavního uzávěru nádoby reaktoru nebyl dodržený technologický postup atd.). Japonci si to odskákali (a odskáčou) nejvíc a tou živelnou pohromou nic neskončilo. I dneska jsou stále v pekle. Bez vody, bez jídla, v troskách. S dodávkami potravin prý je problém, protože lodě nemají kde přistát a vyložit náklad (pšenice, kukuřice) a "vzduchem" lze jen omezené množství. Neumím si vůbec představit, že bych něco takového musela prožívat (spíš netuším, jak bych se chovala a jestli bych to vůbec ustála) a tak jde i těžko vcítit se do "japonských prožitků". Tohle je pro ně snad horší než válka... [pláč]

239634

Už před dvěma dny jsem četla, že se "vaří voda v bazéncích"... ale netušila jsem, o jaké bazénky jde... [zmaten]
No... jestli je to takhle, tak to je opravdu pro nás "jiný rozměr". [pláč]

239635

Pánové (oba) - moc děkuju za odpověď. Souhra "moc věcí najednou" je v případě neštěstí vždycky. [smích] Ale všechno špatné může být k něčemu dobré a tak doufám, že třeba tohle neštěstí může být impulsem k novým zdrojům energií.

239711

Děkuju a obzvláště za tu mapičku. [smích] Je šikovná a hodila se mi. Ještě jednou díky.

239712

Jako přiblblý občan, v oblasti chemických reakcí a fyzikálních zákonů nedotčen vzděláním, jsem si pročetla diskusi, které nerozumím ani zbla. Stejně jako věcem, popsaným v článku.[smích] Takže nemůžu nic vytýkat ani autorovi, ani překladateli a ani diskutujícím. Nemůžu ani nic přebírat a "být ovlivněna". "Počty tyčí" nebo "důvody požárů" jdou jaksi mimo mě. Směrodatné pro mě je, kolik energie Japonci věnují onomu "hašení". Takže pro mě je pravda kdesi uprostřed mezi článkem a jeho oponenty. Kdyby ony "tyče bez vody" nepředstavovaly žádné nebezpečí, asi by Japonci nechali elektrárnu elektrárnou a ať si tam ty tyčky prostě "doreagujou". [smích] Myslím, že mají i tak starostí víc než dost a ta jejich "elektrárenská aktivita" má nějaký závažný důvod (a tím dozajista není zachránit zařízení).
PS: Propadat panice nemá vůbec žádnou cenu. Až nám půjde o život, budeme stejně ti poslední, kdo se o tom dozví. A nedělejte si iluze o "on-line zpravodajství". Možná je vaše zkušenost jiná, ale ta má nezaznamenala, že by kdy o aktuálních průserech kdokoliv odpovědný řekl pravdu. Myslím tím HNED a ne až po několika desetiletích...

239715

20.03.2011 16:00

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

Lin 85.?.?.?

No jo, no... ale když on Kaddáfí je takový už někde přes třicet let a doposud to světu nikterak nevadilo. EU dokonce zařadila Libyi do Unie pro Středomoří, která deklaruje účel "harmonizovat sousedské politiky členských států EU a úmyslem šířit demokracii, hodnoty a standardy EU a také ekonomický, politický a sociální rozvoj".
Kromě toho už desetiletí plní Libyi funkci "záchytné evropské stanice" pro běžence z arabského světa a Afriky. Deportují se sem běženci z celé Evropy, nejvíce z Francie a Itálie. A není jich zrovna málo. Libye má svých občanů něco přes 5 milionů a k tomu víc jak 2 miliony běženců. Obávám se, že zrovna z jejch řad se rekrutovali "povstalci". Běžný libyjský občan na tom totiž není nikterak špatně (sociální vládní program), rozhodně tam nikdo neživoří, životní standart je na arabský svět na velice slušné úrovni a některé zdroje říkají, že Kaddáfí si své lidi v tomto směru pěkně "po socialisticku" rozmazlil. A podařilo se mu to i přesto, že země byla přes 20 let pod těžkými hospodářskými sankcemi. Samozřejmě - toto neplatí pro běžence a přistěhovalce bez občanství.
Čím to, že je Kaddáfí tak najednou "diktátorský zločinec", ač to nikomu dosud nevadilo a nikdo neupozorňoval na nějaké letité "porušování lidských práv" ? Možná bude jedním z důvodů i fakt, že po zrušení hospodářských sankcí Kaddáfí neotevřel dveře tomu správnému kapitálu. Pokud chtěl pustit do země nějaké zahraniční investice, pak z Číny, Ruska nebo Indie.

239880

20.03.2011 16:34

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Zapamatujte si datum 19.3.2011

Lin 85.?.?.?

Ano, souhlas. Můžeme krásně sledovat, co určité skupiny myslí pod pojmem "demokracie". Ostatně - s vměšováním do vnitřních věcí máme své historické zkušenosti, takže by nám nemělo dělat problém vcítit se do pocitů Libyjce. Kdosi prostě rozhodl o jejich zemi a po svém, bez ohledu na přání tamních lidí. Některé země můžou lkát na mezinárodních fórech a žádat pomoc - a nic. Někdo nic nechce - a přesto "bude zachráněný".
Pro mě osobně je tahle "věc" dalším potvrzením toho, co si už dlouho myslím. A to - jak je to s onou "demokracií a svobodou". Doufala jsem, že se snad už svět trošku změnil, že po záležitosti s Irákem už si netroufnou jet podle stejného scénáře. Ale ne. "Humanitární bombardování" je stále v kurzu.
A nemyslete si, že informace budou košér. Nebudou. Hillary už získala požadované peníze, takže éterem se ponesou jen zprávy "v souladu se zahraniční politikou".

239886

20.03.2011 22:17

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

Lin 85.?.?.?

A ježiš... Na nic nezapomínám a nenapsala jsem, že Kaddáfího pokládám za bezúhonného. To jste si nějakými podivnými cestičkami vydedukoval sám, včetně nějakého mého "přesvědčení". Znáte snad nějakého bezúhonného politika, proboha? [oči v sloup] Kaddáfího stavím na stejnou příčku jako třeba Castra = "socialistický revolucionář". Ovšem tohle není žádná tajnost, svět to ví min. od r. 1969 a to už je nějaký pátek. A nějaký pátek už uplynul i od událostí, které jmenujete. No.. a přesto se s ním všichni, kteří ho DNES bombardují, kámošili. A zvali ho, vítali stejně, jako on vítal onoho "hrdinu" (jak píšete). Dokonce mu ještě loni vyslovovali uznání a pochvaly za jeho zásluhy o mír v celé oblasti severní Afriky. Tak co jako udělal tenhle starý muž právě teď, že si vysloužil takové běsnění? Vždyť se nemá ani čím bránit, proboha... Libyjská armáda se svým vybavením je pro Evropu (potažmo pro svět) "hrozba" asi jako komáři pro vás. Navíc - mise OSN mají být pro ochranu civilistů, čehož se vybombardováním měst zcela určitě "dosáhne", žejo?
A spešl pro vás - za onu "diskotéku" Kaddáfí Německu zaplatil odškodné.
ad 2) Vysoká životní úroveň může být typická pro ropné státy, ne tak pro stát, který byl cca 20 let pod hospodářskými sankcemi. Embargo bylo zrušené až v r. 2004 a nejvíce se o něj zasadila právě Itálie. Té šlo hlavně o možnost dovozu zbraní na "obranu libyjských hranic před nelegální migrací".

239917

20.03.2011 22:33

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Zapamatujte si datum 19.3.2011

Lin 85.?.?.?

Kristušu... a další "mozek"... [oči v sloup] Neofoukl jste?
Tak předně - neozbrojení demonstranti? Nespletl jste si Bahrajn s Bengházím?
A zadně - pomoci Libyjcům materiálně? To jako myslíte, že jsme jim měla poslat pár kalachů či co? Protože oni jsou totiž "materiálně" co do životních potřeb na tom líp než my tady.
A trochu si o tom najděte víc, než něco napíšete. Ona totiž v Libyii panovala vzácná shoda na obou stranách v otázce cizího zásahu.
A buďte té dobroty, prosím: napiště mi sem přímo, z čeho vyplývá ta vaše nedostižná dedukce o mém "hájení diktátora a masového vraha". Budu vám vděčná.

239921

21.03.2011 17:41

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Zapamatujte si datum 19.3.2011

Lin 85.?.?.?

Tak znovu, protože s úsudkem máte, jak to vypadá, trocha problém...
Začnu od konce:
1) Napište, prosím, z čeho vyplývá váš úsudek o mém údajném tvrzení, že v Libyi panovala pohoda, blahobyt a svoboda.
2) Jestliže shoda, že nechtějí žádný cizí zásah a zvládnou to sami, vyústí v krvavou válku, pak je to čistě jejich věc. Jestliže kdosi mluví "před žurnalisty", pak je otázkou, kdo vlastně mluví. Občan Libye? Nebo imigrant? Nebo najatý žoldák? Vy to víte, já nikoliv. Zvláštní mi ovšem příjde, že někde teče krav v občanských válkách téměř stále - a nic se neděje ani po intervencích "pozorovatelů", kteří jsou se situací srozumění. Tady cca po čtrnácti dnech "celosvětová osvobozující akce". A pak nerozumím, co vlastně píšete. Tj. že jste zásadně proti vpádu a je vám jasné, kdo jsou oni povstalci. Tak proč mě vlastně drtíte, když máme stejný názor?
3) 40% nezaměstnaných? Ale kdeže... Poslední statistiky mluví někde o 19%, což je výrazně méně než třeba v Saudské Arábii. Vzhledem k tomu, že je tam cca 2 miliony imigrantů ( "legálních" občanů na 6 melounů) a část obyvatel tvoří berbeři, kteří těžko budou zaměstnaní někde ve fabrice, nepříjde mi oněch 19% tragické. Moc zvláštní je, kolik je v Libyi zaměstnáno cizinců a že MMF ještě v letošním roce chválil Kaddáfího za "ambiciózní reformní agendu a silnou makroekonomiku" . Takže? Komu mám věřit? Vám nebo MMF?
4) Humanitární organizace se podle mého ještě ani nestačily rozkoukat (takový to byl fofr), natož "něco pro Libyii" zorganizovat. A fyzicky? Abych tu zbůhdarma netlachala? Omotat hlavu arabášem, opásat se granátama, do ruky kalacha? Takhle mám pomáhat? A "mám problém", víte? Já totiž konkrétně v Libyi nevím, za koho bych vlastně měla cedit krev.
5) Trvám si na svém, že v Libyii nebylo žádných "neozbrojených civilistů". Jestli se nepletu (děje se toho moc), média nás krmila historkou o Kaddáfího stíhačkách, střílejících do ubohých demonstrantů (což je blbost i pro mě, nevojáka).
6) (konečně) Zdá se vám neslušná kousavá ironie? Ale božínku... pán je citlivka. Tak abyste věděl, opačný názor je mi vítaný. Co ovšem nevítám je neschopnost úsudku a podsouvání (mi) nikdy nevyřčeného. Vkládáte mi do úst něco, co jsem nikdy neřekla a to pouze na základě vaší vlastní (podivné a fantazijní) dedukce. Já nemůžu za to, co vaše hlava produkuje a jak si moje slova překládá. A pak pálí rovnou od boku.

240006

21.03.2011 18:02

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

Lin 85.?.?.?

Pane Baki, i já jsem ráda, že se shodneme v základních rysech. Kaddáfí je (asi) bez diskuse "politik", který má do anděla hodně daleko. Co mi ale nejde pod nos je právě ono "diplomatické chování", viz třeba Francie a Itálie. Kaddáfího prachy jim nesmrděly a ropa už vůbec ne. Používali Libyii i jako "odkladiště pro imigranty" , posílali zbraně, velebili do nebe. A domnívám se, že Kaddáfího největší chybou bylo, že odmítl "privatizovat". Ale to je můj soukromý "dojem", nic ofic. Však ona nám budoucnost dá lepší odpovědi na otázky. [smích]
Každopádně děkuju za diskusi i za přístup. Mějte se fajn. [smích]

240008

22.03.2011 20:00

Strategie zničení Libye

RE: Demagogie...

Lin 85.?.?.?

Eh... máte pravdu. Ale pouze v názvu svého příspěvku. Skutečně je demagogický. Podívejte se, prosím, jaké zřízení je v Libyi. Dál se také podívejte do wiki (snad není pro vás také demagogická), co tam o K. píšou. Mj. i toto:
"Základem jeho hospodářské politiky bylo znárodnění ropných rafinérií. Zakázal také alkohol a hazardní hry. V době, kdy přebíral vládu, patřila Libye k nejchudším zemím světa; dnes má nejnižší podíl obyvatel žijících v chudobě z celé Afriky. Během jeho vlády stoupla gramotnost z 10% na 88%. Vytvořil zdravotnickou síť na dobré úrovni (před jeho nástupem k moci bylo 10% Libyjců slepých, v některých oblastech polovina lidí trpěla trachomem, více než třetina kojenců umírala do jednoho roku). Průměrný věk dožití je dnes nejvyšší na kontinentě (muži 75 let, ženy 80 let; tedy vyšší než v České republice). Veřejný dluh je druhý nejnižší na světě."
Takže - podle vás rozkradl a Libyjci mají kulový?
Jestli vám toto nepostačí a jestli zvládáte ekonomické texty, podívejte se ještě na tohle .
No... a jestli vám nestačí ani tohle, pak si přečtěte ještě další text a (možná) začnete tušit, odkud fouká vítr "revolucí".

240071

22.03.2011 23:49

Strategie zničení Libye

RE: Demagogie...

Lin 85.?.?.?

[velký smích] Charles u soustruhu... [velký smích] Jinak - některé "klepy" (= neověřeno) říkají, že opravdu Libyjců (občanů) je mezi povstalci asi třicet. [velký smích]
A děkuju = za pobavení a skvělou reakci. [smích]

240096

24.03.2011 17:08

Obama vyhlásil Libyi neústavní válku

RE: Byla tady zmínka, že cílem má být i destabilizace Ruska.

Lin 85.?.?.?

Děkuju za odkazy, přečtu večer. Myslela jsem si, že takový diplomat, označovaný ve své branži jako "první třída", asi těžko ze sebe vypálí - jsi zrádce. A tak to taky je. [smích] Rusko skutečně hodně tratí, protože již uzavřené kontrakty byly velmi zajímavé a nedá se nad nimi jen tak mávnout rukou. Teď je jejich "osud" velice nejistý.

240224

25.03.2011 22:10

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

Na tento čánek je i "protičlánek"

Lin 85.?.?.?

Ve stejných blogových vodách vyšel i jiný článek, jakási "reakce" na tento. Světe div se (nebo spíš nediv) - Patrik byl "jen" obětí loupežného přepadení, ale Natálce chtěli rovnou vyvraždit celou rodinu. A aby toho nebylo málo, máme my, kteří dáváme rovnítko mezi oba případy (jsem to i já), smýšlení jako "stavitelé spalovacích pecí" [zmaten] . Udělat z "Natálky" holocaust - to už snad ani není o bujné fantazii nebo hlouposti...
No... autor "protičlánku" je podle profilu otcem, takže velice by mě zajímalo, co by psal, kdyby v kůži Patrika bylo jeho vlastní dítě.
[oči v sloup]

240335

25.03.2011 22:24

Strategie zničení Libye

RE: Dobre...

Lin 85.?.?.?

Můj ty tondo kolenatej... [oči v sloup] Ty ses nám prostě demokraticky pomátl, jinak si to neumím vysvětlit. Tak on tě Kaddáfí ohrožuje? Nebo "my se svejma názorama"? Ťu ťu ťu... malej bojavej... Zklidni hormon a dej se do klidu. Když se bojíš, tak to nečti.

240336

27.03.2011 10:39

Víme, co chceme?

Asi víme, jen neumíme prosadit

Lin 85.?.?.?

Pane Lhotáku, tentokrát se mi článek líbí a rozumím mu. Nemám moc co dodat... Bojkotuju volby, protože mi moje svědomí nedovoluje dát jakýsi mandát oněm lidem "ve výběru". A pak - pro naši "demokracii" by určitě nevyznělo dobře, že má mandát třeba jen dvaceti procent lidí (podle mého stačí už míň jak půlka a již je zpochybněná ona "demokracie volené vlády", pak by se lehce dala nazvat diktaturou). Sledovala jsem, jak vztekle reagují na nízkou volební účast a manipulují řečmi o "neodpovědnosti voličů" atd. Což je pro mě signál, že dělám dobře, když k volbám nechodím. [smích]
Jinak - ke Slovanským védám není co dodat. Do podrobnějšího "studia" jsem se vrhla teprve nedávno (nerada přebírám někým předžvýkané věci) a musím říct, že co nacházím, mě oslovuje a mnoho mých otázek vysvětluje.

240490

27.03.2011 11:12

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Černochům sociální dávky, mesticům zase imigrantskou aminu

Lin 85.?.?.?

Asi vím, co si "slibují". Podle mého je cílem úplně rozvrátit naše povědomí o spravedlnosti nebo lidských právech. Jestliže nahlodáte a převrátíte význam "dobré x špatné", pak je velice lehké obvinit vás z čehokoliv. Neumím to výstižně napsat, aby bylo pochopené. [oči v sloup] Už teď jsme jako (zatím) majoritní většina uťáplí, že se div neomlouváme zloději, který nás přepadne, zmlátí a okrade. Někteří už takové "příhody" ani nehlásí. Soudy svými výroky vysílají jasné signály, že právo je slepé. Stáváme se bezmocnými ve společnosti s takto nastavenými pravidly. Protože dovolání se práva (a jeho vymahatelnost) je jedním ze základních předpokladů soužití lidského společenství. Naše bezmoc a nejistota, jak kdo náš čin posoudí, je podle mého oním cílem. Na příkladu: do bytu se vám vloupá stokilový rambo, vy, padesátikilový na něj vezmete palici a podaří se vám ho zranit = viník jste vy a zloděj je oběť, neboť jste použil "nepřiměřenou obranu" (= on měl jen "holé ruce" a vy palici).
Až bude na lopatkách majorita, s minoritou si nějak poradí (a obávám se, že ne příliš košér).
K takovémuto "povědomí práva" napomáhají na diskusích typu iDnes různá "komanda", což je krásně vidět i pod článkem p. Olšera. Nálepkování "nácky" (jindy komouši, rasisty, nemakačenky, důchodci, závistivci - podle toho, co se hodí) na každý jiný než "správný názor", bez argumentace, je toho důkazem. Cílem je odradit každého, kdo si "dovolí" psát (a myslet) jinak, než je dovolené.

240493

27.03.2011 11:13

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: nemůže to být

Lin 85.?.?.?

Ano, podle mého JE to součástí promyšlené taktiky.

240494

29.03.2011 20:09

Daně, daně a zase daně

RE: Drahý autore článku, pleteš se, v ČR je degresivní daň a to již několik let!!!

Lin 85.?.?.?

K tomuto výčtu by se hodilo ujasnit, že ne všechny daně "sežere" stát, ale žijí z nich také obce a kraje (hlavně z daní přímých). U takové daně z příjmu FO (pokud jste podnikatel) dostane vaše domovská obec cca 50% a cca 20% Kraj, kam patříte. Podobné je to u DPPO. (postačující vysvětlení zde . S vybraným zdravotním pojistným hospodaří zdravotní pojišťovny. Horší je to s vybraným sociálním pojištěním, protože to, bohužel, není od "sametu" oddělené od státního rozpočtu (po "sametu" byl tento fond předán jako přebytkový). Proto se pořád křičí o prázdném důchodovém fondu, protože ho vlastně vlády začleňují (a rozfrcají)do každoroční rozpočtové agendy. Možná jste si všimli, že tzv. "socko" obsahuje 3 složky = důchodovou platbu (=na důchod), platbu na "hmotné zabezpečení" (= na podporu v nezaměstnanosti) a nemocenskou platbu (na dávku v nemoci). Pokud by byla alespoň důchodová platba přísně oddělená od státního rozpočtu, byla by přebytková a ne schodková a nemuselo by se vyhrožovat, že "nebude na důchody". Bohužel, nemám nikde odkaz, ale vypočítali to ekonomové.
Nakonec jedna malá rada pro ty, kteří letos splní podmínky pro odchod do důchodu: pokud byste měli být důchodci po 30.09., požádejte raději o důchod dříve, protože od 01.10. platí nový výpočet, který je horší. Takže se vám vyplatí jít do důchodu třeba o pár měsíců dřív. A další, již rok stará "věc pro praxi": nyní již není odchod do důchodu(=přiznání a výplata důchodu) automaticky ukončením vašeho stávajícího pracovního poměru. Takže - zaměstnavatel se vás "musí zbavit" výpovědí a od toho se také odvíjí nárok na odstupné.

240688

29.03.2011 21:51

Víme, co chceme?

Volit nebo ne?

Lin 85.?.?.?

Argument (posutp), že raději volit opozici nebo malé a neznámé strany, se o minulých volbách plně "osvědčil", takže tu máme ještě horší skvadru, než byla. Čeho jste docílili? Myslíte, že o dalších volbách to bude jiné? "Systém" se nám stačil po sametu pěkně zabetonovat (třeba fakt, že není určená procentuelní hranice voličů), takže dneska je parlament institucí, která jediná "může". Senátorské nebo prezidentské tanečky jsou úplně k prdu, protože zamítnuté se vrátí do parlamentu a ten si opět schválí (a tím i prosadí). Navíc - i pokud se vám podaří prosadit ve volbách nějakou novou stranu o dostatečném množství poslanců, není jisté, že bude moci cokoliv prosadit (viz nynější situace ČSSD).
Tento "systém" se dá rozložit jen zevnitř a třeba i nevyužitím práva volit. Oněch případných 20% bude sice podle současných zákonů "legitimní", ale dá se zpochybnit a třeba i vyvolat změnu volebního zákona. Jinak to vidím už jen na demonstrace nebo stávky (což je také náš legální nástroj).

240696

30.03.2011 21:01

Daně, daně a zase daně

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

Lin 85.?.?.?

Nechci být rejpavá, ale zaráží mě už jen obrat "živím množství lidí". Vy? A není to takhle náhodou obráceně? Ti lidé pracují na vás a vy jim dáváte pouze část toho, co vám svou prací vydělají. Vy jim zajišťujete práci, ale neživíte.
Ohánět se daněmi v případě nízkých zisků u živnostníků je tak trochu blamáž. Živnostník by svou práci nedělal, kdyby mu nevynášela nebo neposkytovala alespoň standartní obživu. Nevykazují zisky, protože konkrétně DPFO umožňuje celkem slušné podmínky - viz paušální výdaje. Takže např. řemeslník nebo zemědělec může legálně vykázat 80% paušálních výdajů, ostatní živnosti 60%. Takže co? Např. z 1 milionu ročního obratu má rázem pouze 200 tis. ke zdanění a nikdo se ho neptá, jestli takové výdaje skutečně měl (protože není nutné prokazování konkrétními doklady). A "vykáže" vlastně legálně pouze 200 tis. zisku, ač jeho čistý skutečný zisk mohl být daleko vyšší.
Zaměstnanci jsou na tom daleko hůře, protože těch se na rozdíl od živnostníků nikdo neptá, jaké měli výdaje na své dosažené příjmy a krom několika málo povolených odpočtů zaplatí daň (socko i zdrávko) v plném "výpalu". Ony (podle vás) socky živí především zaměstnanci a ne živnostníci nebo podnikatelé.
No... a v poslední řadě chci připomenout, že konkrétně ona "daň" (= daň z příjmu) slouží také vaší obci např. k provozu škol a školek, na opravy atd. Když porovnám "daňovou mentalitu" Švýcara a Čecha, tak Čech nechce platit vůbec (nebo "ani korunu navíc" ) a Švýcar je na svůj daňový odvod hrdý, protože tím přispívá na chod své domovské obce. Asi tak... (to není vyčtené, to je zkušenost z praxe). Když v české hospodě Franta Flinta hrdinně vykládá, jak zase "vydupal" s daněma, obdivují ho. Když to samé udělá Švýcar, všichni si od jeho stolu odsednou. Pro spravedlnost nutno dodat, že švýcarské obci zůstane z vybrané daně od občanů více, než je tomu u nás.

240751

30.03.2011 22:35

Daně, daně a zase daně

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

Lin 85.?.?.?

Pane Vojto, máte určitě pravdu v tom, že ani podnikatel nemůže určit mzdu menší, než mu ukládá zákoník práce (=zaručená mzda, odvíjející se od mzdy minimální). Laicky řečeno - nemůžete třeba té pokladní dát měsíčně 8 tis. min. mzdy (nebo 48,10 na hod.), protože i pro vás jako soukromníka platí zařazování zaměstnanců podle katalogu prací (můžete dát víc, nikoliv míň).
Teď se ale dostáváme k onomu vašemu "dobrovolně". Nikoliv dobrovolně, protože stát určil minimální mzdu a ta patří k nejnižším v Evropě. Nad rámec této minimání mzdy jde jen velice málo "soukromých" zaměstnavatelů. Naše milá pokladní by neuspěla ani stávkou, protože její kvalifikace je lehce nahraditelná (na rozdíl od lékařů). Je to něco jako "kartelová dohoda" s účastí státu. A je jen velice málo profesí, které by si mohly foukat a dožadovat se vyšší mzdy formou "dej nebo odejdu, nenastoupím".
Nemyslím, že onen "tlak na růst mezd" by byl příčinou odchodu podnikatelů. Odcházejí jen nadnárodní korporace, ne český podnikatel. Mzda podle mého není příčinou zátěže soukromých zaměstnavatelů. Jsou to hlavně povinné odvody na socko a zdrávko (daň ne, tu si celou zaplatí zaměstnanec sám). Dobré připomenout, že od letoška k tomu přibyla i úhrada 14 dní pracovní neschopnosti zaměstnanci bez nároku na nějaký odpočet od odvodu na socko. Takže stát vlastně vybírá povinné odvody a placení nemocenské zaměstnanci přehodil šikovně na zaměstnavatele, což je další zátěž, která povede k větší neochotě zaměstnávat legálně.

240763

31.03.2011 18:27

Je naše země připravena na výrazné změny?

Je jedno,...

Lin 85.?.?.?

... jestli je naše země připravená nebo ne. Změny jsou totiž tady a to, že je někdo není schopný vidět a vnímat, na tom nic nezmění. Jsme "v tom" prostě rovnýma nohama a až po uši. Proto se také "utahují šrouby" . Uvažovat o politických změnách současnýma očima, současnými prostředky a vycházet ze součané situace (systému) je čiré bláznovství (viz zdejší polemika, kde vlastně vzít ty "spravedlivé a morální" , jestli vůbec jsou a kdo to posoudí). Ještě není všem změnám konec. Šachovnice opravdu budou stržené a jaké budou ty nové, popř. jakými figurkami se na nich bude hrát - nebo zda vůbec nějaké "šachovnice" budou a nenahradí je třeba "člověče nezlob se" - to dneska nikdo neví. Proto se mi jeví uvažování na téma "jsme připraveni" jako zbytečné.

240830

31.03.2011 19:59

Kdo jsou libyjští bojovníci za svobodu a jejich mecenáši?

Pohledy z jiné strany

Lin 85.?.?.?

Na současné ničení Libye a urputnou snahu zbavit se Kaddáfího neměla určitě vliv jen ropa. Již víme, že Libye vlastní největší zásobárnu pitné vody a Kaddáfí již vybudoval unikátní systém na její čerpání. Vypadá to, že své plány o Spojených státech afrických myslel vážně a jako předseda Africké unie podnikal kroky k soběstačnosti. Nejen onen zlatý "poklad", který si prý "nakradl" (chtěl zavést africkou měnu, podloženou zlatem), ale pronajal si také "kus" úrodné půdy na Ukrajině (viz článek z roku 2009 ). Afrika také začala (asi až příliš) spolupracovat s Čínou. Nejen v oblasti těžby a průmyslu, ale např. Kongo pronajalo nezanedbatelný "kousek" své země Číně na zemědělskou činnost.
Když uvážíme, jak je dnes Afrika chudobná, jak často tam řádí hladomor (a humanitární akce jsou spíš zhoršením než zlepšením), jak často vedou kmenové války a jak jsou ony země zadlužené a ožebračované, pak mohl být pro někoho nebezpečný i případný pokus o změnu tohoto stavu.

240838

01.04.2011 20:06

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

Lin 85.?.?.?

Sleduju vaše snažení o dokázání rozdílnosti obou případů. Tvrdíte, že Natálka bude mít na rozdíl od Patrika doživotní fyzické (viditelné) následky, takže trest je spravedlivě tvrdší. No.. tak co vy na tohle?
1) Matka několik let brutálně svého pětiletého syna, poslední její "čin" byl vstrčení dítěte do vany s horkou vodou = kluk měl popáleniny 2.stupně, má doživotní následky i v hybnosti nohou = trest 32 měsíců.
2) Brutálně přepadená, znásilněná a zbitá žena, 39 let, následek je ochrnutí a doživotní závislost na cizí pomoci = 9 let pro pachatele
3) Zapálený bezdomovec, popáleniny na 21% těla (byla nutná transplantace) = 3 roky pro pachatele.
(slovo "brutálně" opakuju záměrně a příklady nedávám proto, že bych vítkovský čin nějak omlouvala)

A k prostudování "spravedlnosti" nabízím i další článek.

240909

01.04.2011 20:08

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

Lin 85.?.?.?

... chybí mi u 1) slovo týrala... omlouvám se za tatarštinu.

240910

03.04.2011 13:20

Kupovat nejlevněji?

RE: Přečtěte si to a pak diskutujte

Lin 85.?.?.?

Souhlas. Naše normy, kdysi velice přísné, jsou na obtíž a tak se musí "poupravit". Vůbec nevíme, co jíme a co si za mnohdy těžký peníz koupíme - viz tento článek . Už vůbec nejde o dovezené potraviny, ale o naše, tradiční. Na netu se dá najít mnoho otevřených dopisů zemědělců, kterým tyto móresy (viz váš postovaný článek) velice vadí. Dávno neplatí, že cena je garancí kvality. U žádného zboží, nejen potravin. Kupováním českých výrobků si vůbec nepomůžeme, protože onen "český výrobek" může být klidně vyrobený někde jinde a v podstatně horší kvalitě.

241017

03.04.2011 20:18

NATO kope v Libyi hrob pro Evropu

NATO moc nechtělo

Lin 85.?.?.?

Libyjskou hurá akci nezrežírovalo NATO. To si teď jen vyžere, co někdo jiný spískal. Ode dneška se amíci stahují a jejich další účinkování na scéně bude možné pouze na ofic žádost od NATO, schválenou Pentagonem. Odcházejí právě ve chvíli, kdy by se podle velení NATO jejich podpora ještě hodila. V Libyi není vyřešené nic, stále se bojuje a stále teče krev. Postrádám smysl celé "hurá akce" a uniká mi smysl řečí o "nutnosti osvobozovat trpící a podporovat demokracii". Vyznívá mi to celé jako úmyslné zavlečení NATO do konfliktu. Zvláště za situace, kdy v Jemenu teče krev proudem a Sýrie je na tom podobně. Ne pár dní, jsou to dlouhé týdny a obávám se, že delší, než údajné krveprolití v Libyi. A neděje se nic. - nikdo neosvobozuje a nezachraňuje.
S uprchlíky se potýká hlavně Řecko a Itálie.

241031

04.04.2011 18:13

NATO kope v Libyi hrob pro Evropu

RE: NATO moc nechtělo

Lin 85.?.?.?

To je opravdu zvláštní... [smích]Jenže všechno je zas jinak a amíci, kteří oznámili, že od soboty nevystřelí už ani jednu ránu proti prokaddáfiovcům, byli NATO (kurňa to je tvar...prostě natem) požádání zůstat do úterka. Pak to prý už definitivně zabalí. Ovšem - kdo ví... V téhle divné vojně se to jen hemží protichůdnostmi a opravdu netuším, jestli je ten chaos sám od sebe nebo záměrný. Pro sebe si myslím, že druhé bude pravda a celá tahle anabáze má ještě mnohem důležitější význam, než se zatím vyspekulovalo.
Mezitím vláda Libye diplomaticky vyjednává, sám Kaddáfí se vyjádřil, že boje musí skončit. Už jsou do celé té věci zamotaní i dva jeho synové, spekuluje se, že mají "dodat" plán na odstavení svého otce "od moci" (asi jsem tupá, ale pořád nechápu, od jaké) a za odměnu získat vysoký post v nové libyjské vládě. Do toho všeho "konspirace", že oba synové i uprchlík Musa Kusa mají opravdu plán, ale společně s Kaddáfím a proti "koalici" . Čert už se v tom vyznej... [zmaten]

241097

04.04.2011 18:47

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

Lin 85.?.?.?

Problém nestojí na nějaké obhajobě "Vítkova". Napsala jsem to přeci jasně. A už vůbec nestojí na nějakém "zastávání se". To jste si nějak špatně přeložil. Problém je v tom, že trýznitel a skorovrah Patrika odešel s pěti lety trestu. Vidím to tak, že spíš vy se snažíte zlehčovat čin, který byl na Patrikovi spáchaný. A už vůbec neobstojí nějaké odkazování na jeho IQ a porovnávání s "vítkovskými". Jestliže je trýznitel Patrika mentál, měl by sedět do konce života pod dohledem, protože u něj konkrétně by šance na převýchovu trestem měla nulový účinek a po propuštění je nejvyšší pravděpodobnost, že bude dál pokračovat na dalších obětech. O čem je trest ve vězení? Přeci o převýchově - však je to také nápravné zařízení. Náprava vítkovských je za těch cca 20 let víc než pravděpodobná. Ovšem předpokládat polepšení skorovraha Patrika a to ještě za pět let je směšná fraška.
Vidíte celou věc po svém a moje slova si překrucujete nebo je nechápete. Takže - děkuju za diskusi.

241100

07.04.2011 18:11

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: OT

Lin 85.?.?.?

Pánové (Vanguarde a Aristokrate), nějak nechápu... Proč ty posměšky? Není to k pochopení? Židé jsou lidé jako vy nebo já a bohudík, ne všichni souhlasí se současnou politikou (skutky i prezentace) Izraele. Poškozuje je to - stejně, jako poškozují excesy našich vlád Čechy (Moravany i Slezany a všechny, kdo se cítí Čechy být). Stydím se za ně a vyprošuju si, aby mě někdo házel do stejného pytle. Ačkoliv se cítím Češkou, stydím se za lidi, kteří kradli (a kradou) a kvůli kterým byly jistý čas v pohraničních obchodech nápisy "Pozor - Češi kradou". Stydím se za všechny ty parazity a vyžírky, bezcitné parchanty, mamonáře i prospěcháře, kteří se vydávají za "elitu národa" a kteří z pozice své moci dali souhlas např. k bombardování Jugoslávie, napsali "zvací dopis" PRO amícké základny a vedou zemi do zkázy. Myslíte, že občan Izraele to nemůže doma vidět stejně jako já? Že oni tam všichni jásají nad vedením své země? Cokoliv kdo udělá PRO zlepšení poměrů a k očištění jména své země (které pošpiňují nejvíce ti, kteří jí "reprezentují" ), je dobré.
Dívejte se na to jak chcete, ale já oceňuju statečnost té "hrstky", které vy se tady vysmíváte. A je dobré vědět, že tací vůbec existují.

241236

07.04.2011 19:16

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: OT

Lin 85.?.?.?

Vanguarde, myšlení nebolí, tak se ho nebojte a směle praktikujte. Uvědomil jste si, že ti lidé nepatří k "elitě" a říkají velice nepopulární "antisemitistické" věty, které se bojí vyslovit i mocní? Mnoho mocných lidí je sice řekne, ale pak tak nějak zkrotne a odvolává i to, co nikdy neřekli. Čím to? Asi to bude onou demokracií, kde nikomu nic za svobodný názor nehrozí. Pan Stwora vám může povykládat...
Zrovna Libyii dávat za příklad je divné... když na základě obdobných "otevřených dopisů" vlítla do země smečka četníků, aby jim vyhověla.
Co se občanů Izraele týká, nebyla bych si jistá, jestli jim "nic nehrozí". Obzvláště v situaci, kdy tam můžou zbavit občanství za "podvracení státu". Z vlastní zkušenosti víme, že na to se dá napasovat prakticky cokoliv - včetně svobodného názoru. Myslíte, že tam četníci vlítnou pro "porušování lidských práv" ?
V Číně se nejen zavírá, ale i popravuje. Však je tam tuhý režim, který se s lidmi dvakrát nemazlí. Ovšem tam četníci (zatím) nevtrhnou, protože jim to tak vyhovuje a protože by se asi se zlou potázali.

241241

07.04.2011 19:30

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: OT

Lin 85.?.?.?

Snažím se to chápat, ale hlava mi to moc nebere. Jestliže fanaticky milují Izrael, jejich prioritou by mělo být ho chránit. Tj. - otupovat všechny hrany, minimalizovat třecí plochy a vycházet se svými sousedy. Jestliže žádám právo pro sebe, musím být schopná ho poskytnout jiným.

241244

07.04.2011 19:37

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: OT

Lin 85.?.?.?

Vlastně se to dá shrnout do jediné věty, kterou říkávala má babička: "Na cizím neštěstí se ještě nikdo svoje vlastní štěstí nepostavil..." .

241245

07.04.2011 20:29

Plánovaná demontáž mezinárodního práva jako nová strategie globální vlády

Dlouhodobě probíhá i demontáž veškerého práva

Lin 85.?.?.?

Ta strategie není nová. Pokud si dobře všímáte, právo jako takové umírá na oubytě. Konkrétně u nás máme příkladů víc než dost. Posametové "právo" již slouží pouze určitým skupinám obyvatel. Krásný příklad - nedávný nález Ústavního soudu u "úsporných balíčků" . Dalo by se předpoládat, že pokud byly neústavně schválené, budou zrušené a přestanou platit. Jejich účinnost by měla být až OD nového a řádného schválení. Ovšem... (a to máme nález přímo Ústavního soudu - tak k čemu pak vůbec nějaká ústava nebo soud je, když může jen "napsat papír" ).
Aby nám to nebylo líto, podobně je na tom i právo v jiných zemích. V poslední době jsme sledovali, jaké rozčarování vyvolala Obamova administrativa ve věci Libye. Také se zmohli jen na prohlášení a řeči o neústavním postupu. A to Hillary senátu otevřeně vzkázala něco v tom smyslu, že "nehodlají nic konzultovat a ptát se na dovolení" . Tak o čem to je? O demokracii a právu? K čemu všechny ty instituce, když jsou bezzubé a prakticky bezmocné?
U práva mezinárodního je to teď jen více viditelné, ale v podstatě to u něj fungovalo stejně.

241252

07.04.2011 21:38

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: Off topic

Lin 85.?.?.?

Eh... tak tenhle text mi posílali neznámí "dobráčtí přátelé" už loni - ve snaze odradit mě od čtení a komentování Zvědavce. No - a já na jejich "dobré rady" nedala, tudíž přistoupili k netovému teroru ve formě ostrých nadávek nebo výhružek, ať jsem se v netovým světě hnula kam chtěla. Jednou jsem byla podle nich rudá, podruhé hnědá, pak zase černá (= muslimská)... ani vybrat si neuměli. A těch jmen, co jsem dostala... [smích]
Co že ten text onen podivný "osud" publikuje až teď? Asik jim došlo výživný střelivo či co.
Od těhle "webů", jejichž jedinou náplní je "opozice", jsou zveřejňované "zprávy" opravdu, ale opravdu "důvěryhodné".... [smích]

241257

09.04.2011 09:54

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: kde je pravda???

Lin 85.?.?.?

Asi tak, pane Quido. A naše děti se budou ptát (oni už se ptají), jak jsme mohli být tak blbí, že jsme na nějaký "Samet" vůbec mohli skočit. Asi stejně, jako my jsme se ptali rodičů nebo prarodičů, jak mohli skočit na nějaký "Únor".

241369

09.04.2011 10:13

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Je to horsi, nez si myslime!!!

Lin 85.?.?.?

Ještě včera navečer jsem se díky vtipným komentářům touto diskusí bavila. Váš komentář mi připomněl, že věci se můžou zvrtnout i jinak. Že i malá rizika se můžou nasčítat. Zvláště v dnešní době, kdy už ani nevíme, co jíme a pijeme. Pravdou je, že pacientů onkologických ordinací přibývá geometrickou řadou (a jsou čím dál mladší), takže ona ta "malá a zanedbaltelná" rizika zas tak nevinná nejsou.

241370

10.04.2011 11:03

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: OT

Lin 85.?.?.?

Budou kriminalizováni. A někteří už jsou. Jestli jsem si to našla dobře, tak např. Ofra Ben Artzi je přímo příbuznou Netahjahua (švagrová). Byla za své smýšlení už zavřená, stejně tak její syn, který odmítl službu v armádě. A když jsme u toho odmítání vojenské služby - to je v Izraeli čím dál větší "problém"... Mladí muži se odvolávají na Tóru a nechtějí vraždit v okupační válce nebo být zbytečně zabiti ne pro vlast, ale na příkaz politiků.

241433

10.04.2011 11:12

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: OT

Lin 85.?.?.?

V tomhle vám dávám za pravdu. Přesně tak to vidím. Celé to vyvolávání nenávisti mezi oběma stranami je umělé, protože daná oblast prostě podle někoho nesmí být klidná. Horší je, že na to mnozí skáčou. Stejně tak mnozí skáčou na uměle vyvolávané fóbie z muslimů nebo židů.

241435

10.04.2011 11:35

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Je to horsi, nez si myslime!!!

Lin 85.?.?.?

Panice nepodléhám, frontu na jódový tabletky nestojím a jako "správný cynik" zastávám názor = když už, tak ať je to rychle. [smích] Zpět - asi takhle: planetu si zasviňujeme vším možným a nezdá se, že by se tím někdo výrazně znepokojoval. Do moře jsou denně vypouštěné tuny sajrajtu, vyvážené tuny odpadu - a nikdo kvůli tomu dovolené u moře neruší. V ovzduší nám lítá kdovíco, vypouštěné z chemiček, všechny ty zkušební "výbuchy" nebo "ofic" válečné výbuchy všech možných prskavek, kde nikdo z obyčejných lidí nemá ponětí, co v nich vlastně je - a taky všichni chodíme ven bez pocitu ohrožení. Dalším (a pro mě nejhorším) je, že nevíme ani to, co jíme. Ano, těžko by mě kdy napadlo žvejkat plutoniovou tyčku, ovšem rakovinotvorné sajrajty v jogurtu "pro zdraví" slupnu a ani nemrknu. [oči v sloup]
Onen "problém" vidím "jen" v tom, že jako jediný živočišný druh si ničíme prostředí, na které jsme odkázaní existencí. Nejde jen o průmyslové nebo "válečné" sajrajty. Jde o celkové myšlení lidí, nedomýšlení souvislostí. Jako příklad - stačí se podívat, že mnohý z obyč lidí je schopný svou vlastní zahradu mít špíglnýgl, že se návštěvy div nezouvají do papučí - a přitom odpadky hází za plot. A pak se diví, proč má ve studni najednou zaneřáděnou vodu.

241437

10.04.2011 23:32

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: kde je pravda???

Lin 85.?.?.?

Je to vlastně pro pana Quida, Arostokrata i Kysučana. A trošku obšírněji.
Možná si dobře naběhnu, ale je to v celku jedno. Tady asi panu Arostokratovi celkem rozumím. Nezastávám vizi "židospiknutí", přijatelnější je z mého hlediska "spiknutí elit". Pan Kysučan píše, jak pronikl do jejich podvědomí, to já ne a tak se mi jeví, že ne všichni jsou stejní. Asi je to o zkušenosti a ta má je, že si (ti obyčejní) moc dobře uvědomují, do jaké situace jsou manipulovaní a že může dojít (znovu) k "honu na čarodějnice" . Nebezpeční jsou fanatici, ale to všichni - ať už křesťanští nebo muslimští nebo kdokoliv, kdo ztratil soudnost a kontakt s realitou. A dle mého nejvíc nebezpeční jsou ti "elitní" , což jsou většinou oni finanční magnáti, kteří disponují skutečnou mocí, která jim úplně zatemnila mozek. Slovo mafie je asi slabé a nevystižné. Proč jsou většinou židovské víry? Historicky to bude pravděpodobně proto, že židům bylo po staletí povolené půjčovat peníze na úrok, takže v tom mají bohatou praxi. Řemesla jim byla zakázaná. Křesťani měli lichvu církví zapovězenou, ovšem milerádi si půjčovali, dokonce i křesťanští panovníci. Židé brali do zástavy i věci, o kterých věděli, že jsou kradené. A od koho? Přeci od "počestných" křesťanů. Takže - nevychovala si "počestná" křesťanská společnost židy sama? Lichvaření a půjčování na vysoký úrok KC pokládala za nečisté a opovrženíhodné, ovšem nijak tomu u židů nebránila a dost často z toho i těžila. Není divu, že takto finančně "zběhlí" židé stojí vlatně u zrodu našeho "slavného" bankovního systému, který nás dostal až ... do "sem" . A tento systém typu "odři kavku až na kost" může klidně pramenit v hlubokém opovržení (po staletí předávaném) těmi "úctyhodnými křesťany", kteří se nad ně vyvyšovali, pokládali je za nečisté a méněcenné, ale jejich peníze jim přesto nesmrděly. Vlastně je to tak dodnes. Podívejte se kolem, kolik lidí nadává na banky a finanční oligarchii - ale přitom je sami podporují tím, že si berou půjčky i na úplné kraviny.
A ještě pro p. Kysučana ohledně transformace: neposuzujte, kdo co a jak je nebo není schopný "ustát". Weby jsou plné všelijakých "transformačních dobrot", ale není to nic jiného, než jinými omílané "čekání na mesiáše, který je všechny zachrání" . Neliší se to. Ona "transformace" není podle mého ničím jiným, než změna systému. Starý se hroutí a svět, který tak důvěrně známe, se mění. A ustojí ho jen ti, kteří jsou pružní = budou se umět přizpůsobit novým podmínkám a chápat, co se děje. A to mnozí, kteří se transformací zaklínají, neumějí ani teď (=tohle není osobní poznámka na vás) .

241475

11.04.2011 00:03

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: kde je pravda???

Lin 85.?.?.?

... ostuda jsem...dokonce hned dvakrát jsem pokopala jméno pana Aristokrata... prostě překlep "z vyděšení" a z toho, že po sobě nečtu... [oči v sloup]

241477

11.04.2011 21:20

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: kde je pravda???

Lin 85.?.?.?

Také vás velice zdravím, pane Quido. Ano, všechno to, co jste popsal, je mi známo. Jenže pořád mi něco nesedí. "Něco" je v pozadí a já si zatím nejsem úplně jistá, co to je. Je to velmi náročné, souhlasím. Možná stojí moje ostražitost v tomhle směru na úloze KC, které nevěřím ani pozdravení. Že by ji přestala zajímat převýchova nečistých duší ? Nechce se mi věřit, že by toho byla schopná ... [smích]
Věřím (možná naivně), že se skuteční lidé spolu jednou opravdu lidsky domluví. A nebudou k tomu potřebovat žádnou "vlajku" jedinou a správnou. Zatím ale situace vypadá tak, že náboženství lidi rozděluje - a ne spojuje. Kvůli náboženství a pro "svého boha" neumějí vidět člověka vedle sebe.

241538

11.04.2011 23:38

Globální systémová krize: Druhá polovina 2011

RE: Je to PARADA!

Lin 85.?.?.?

No jo, ti proroci... [smích] Teď se asi naplní i to o "žluté rase". Soros se o víkendu na té schůzce pro zvané vyjádřil ve smyslu, že "největší překážkou nového, stabilního a spravedlivého systému jsou USA" a chce jako velmoc č.1 Čínu. [chechtot] Jo - a taky jednu světovou vládu (na základech OSN) a jednu světovou měnu. [oči v sloup]

241553

12.04.2011 15:49

Globální systémová krize: Druhá polovina 2011

RE: Je to PARADA!

Lin 85.?.?.?

No...já tu jen tiše doufám, že zdravíte Jiříka Sorošového a ne mne... [oči v sloup] Ty polámaný klacíky jsem si musela dát do překladače a jestli k nim jednou přibude ještě rozsypaná rejže, tak ze mě bude negramot.

241613

12.04.2011 19:48

Globální systémová krize: Druhá polovina 2011

RE: Je to PARADA!

Lin 85.?.?.?

Sibiř nesibiř... když oni jsou takový houževnatý.... [oči v sloup] To bude jednou nával na plastiky! [smích] Jarmulku si na lebku může nasadit každej, ale ty oči... nevím, nevím. Copak já, mám aspoň čínskej nick, takže mi to snad bude přičtený k dobru. Můžu si třeba hrát na disidentku - jako že už jsem "x-let před tím bojovala". [cool]

241642

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,44 Kč
Euro
27,38 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,51 Kč
Švýcarský frank
25,63 Kč
100 japonských jenů
22,46 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 923,83 Kč
1 unce stříbra
549,93 Kč
Bitcoin
314 926,65 Kč

Poslední aktualizace: 30.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 560 392