Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Lin

Nalezeno 1285 příspěveků, 12 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

31.08.2010 23:58

Továreň na duchovno - 1.časť

RE: klasicky ceske forum plne duchovnich zebraku

Lin 85.?.?.?

Ach jo...
Nač definovat "pojem", když jste mé původní myšlence neodporoval? A já nepopírala, že náboženství mohou pomoci. [smích] Ovšem za podmínek, kdy člověk odolá nátlaku dogmatu. A co se vám nezdá na citaci mého "...možná vám bude znít..." ? Však tak přesně to vnímám, k tomu jsem dospěla. Náboženské nauky jsou si podobné v jádru jako vejce vejci a lidé si je volí podle "omáčky", která více vyhovuje jejich mentalitě, ovšem - většinou to vůbec netuší, protože jiná náboženství nejen neznají, ale dopředu je zavrhují a odsuzují.
Nepokouším se diskuzi někam odvádět, jen jsem netušila, že vás zajímá právě otázka osočování. Pravda, že rivalita, osočování a nepřátelství (boje) jsou snad ve všech oblastech lidských vztahů. No jo, ale zrovna v náboženství? Tam je to na pováženou. Předpokládá se totiž, že lidé, kteří se otevřeně k náboženství přihlásí, kteří o sobě tvrdí, že přijali Boha, jsou na určitém stupni duchovního vývoje. Když nic jiného, jsou to alespoň hledající, pátrající po tajemstvích života a lidské duše. Lidé, kteří otevřeli mysl i srdce určitému druhu poznání. Měli by to být oni, kdo jsou živým příkladem těm "nevěřícím". Když v ničem jiném, tak aspoň v toleranci a snaze o pochopení druhých, snaze o hledání pojítek, shodností. Když "všechny cesty vedou do Říma" = když všechna náboženství mají pomáhat při cestě k duchovnu - proč nejsou schopní se alespoň tolerovat? Spíš se dohodnou dva ateisté než dva "vyznavači" různých náboženství.
Líp neumím vysvětlit, proč zrovna v náboženství jsou mi "lidské praktiky" nepřijatelné. Svědčí to o přetvářce a neupřímnosti, nebojím se to nazvat i diskreditací náboženských filosofií. Jak mám uvěřit "správné cestě" nějakého náboženství, když ten, který po ní jde, mi nemůže být příkladem vůbec v ničem? Spíš je odstrašujícím příkladem... Jestli se TOHLE dá nazvat mým osobním problémem, pak ano, mám "problém" s náboženstvím. [smích]
A s panem Dubem, kterému jste psal o něco níž, souhlasím. Myšlenky náboženství sice nemůžou za to, že jsou překrucované a používané církvemi jako neměnná dogmata, ale tím hůř pro "členy" (jsou dezorientovaní a uvádění v omyl) a ještě hůř pro "vykladače karet" (= kněžstvo), protože se zpronevěřuje svému poslání.

227191

01.09.2010 00:26

Továreň na duchovno - 1.časť

RE: klasicky ceske forum plne duchovnich zebraku

Lin 85.?.?.?

To je možné, ale přece jen tu je rozdíl. Netolerantní ateista vám pošle kamsi, ovšem netolerantní "církevník" vás okamžitě obviní z nenávisti k "božím sluhům" a udělá ze sebe trpícího mučedníka.
Jóga je moc fajn, meditace jak která (a jakým způsobem) a Freuda neberu. Podle něj je každý člověk frustrát a psychopat [smích]

227193

05.09.2010 17:01

Aristokracie a dělba moci

Zajímavá úvaha

Lin 85.?.?.?

Nic proti aristokracii v autorově podání. Ovšem... jestli jsem dobře pochopila, vidím háček až hák. Je jím tzv. "dědičná aristokracie".
Člověk vždycky žil v nějakých sociálních skupinách a je přirozené, že docházelo k nějakému výběru "vedoucích" jedinců. Prostě těch, jejichž schopnosti převyšovaly v daném směru schopnosti komunity. Kdysi se do vedení (k moci) dostali jen ti nejlepší z nejlepších a o svou pozici se museli sami zasloužit, prokázat své schopnosti v mnoha situacích.
V okamžiku, kdy se k dědění majetku přidalo i dědění moci, nastal "problém", který se táhne až do současnosti.
Takovouto "dědičnou aristokracii" prostě neuznávám. Jestliže se někdo má dostat na špici, má to být podle schopností a vlastností jeho samého - NE pro příslušnost k čemukoliv!
A konzervatismus nevidím jako východisko. Vůbec všechny ty "ismy" nevidím jako východisko, protože sebelepší řád praktikují jen a jen lidé. Dokud se budou na pozice "vedoucích" dostávat lidé způsobem, jaký praktikujeme nyní, pak je jedno, v jakém "-ismu" žijeme (narážím tím na systém politických stran).

227585

05.09.2010 18:08

Aristokracie a dělba moci

RE: Zajímavá úvaha

Lin 85.?.?.?

Nějaké myšlenky o patriarchátu mě ani nenapadly. Že vy jste to sem napsal schválně a teď čekáte, že se toho chytnu? [smích] Tak jo, chytnu - ale jen proto, abych vám napsala, že muži se víc hodí k vládnutí, protože mají více "prosazovací" síly.
A vrátíme se k tématu.... To, co jste popsal, by bylo možná akceptovatelné jen u toho Ruska. Jinak opravdu "dědičnou aristokracii" neuznávám. Potomci nejsou to samé, co rodiče a i když byli od malička vedení k nějaké "správě res publica", výsledky nejisté, často žalostné. Viz historie...
Chci připomenout ještě jednu člověčí "vlastnost", dost důležitou. Všechno, o co se člověk zaslouží sám, co si sám vydobude, co sám okusí, pozná na vlastní kůži, má mnohem větší hodnotu než to, co mu spadne do klína tak nějak "samo".
Pohybujeme se v rovině té skutečné aristokracie. Rovina politiků a jiných celebrit je o něčem jiném.
Prostě nějaké osobní zásluhy (vlastnosti, schopnosti) se nedají vztahovat na zbytek rodiny. Úctu k jedinci nepřenáším na jeho "rod" a za nepřijatelné považuju těžit ze zásluh "člena rodu".
Jinak - souhlasím s tvrzením, že "volný trh" je fikcí. Konzervatismus je charakterizovaný snahou "bránit se rychlým změnám" ve společnosti, což se jeví jako rozumné. Ovšem - jelikož je např. u nás za konzervativní pokládaná TOP09 nebo KDU-ČSL, nevidím v něm ani naději na "lepší příští".

227591

05.09.2010 22:56

Aristokracie a dělba moci

RE: Zajímavá úvaha

Lin 85.?.?.?

Vy jste si na mě nějak zasedl, žejo? [smích]
Nevím, jestli se historicky na špici dostávali jen ti, kteří "rvali". Protože jsem tehdy nežila, soudím jen podle starých příběhů, kdy rody (kmeny, komunity) volily do svého čela ty, jejichž schopnostem věřily a kteří pro ně byli přirozeným vzorem, hodným následování. Pak také měly tzv. "starší", kteří si svou moudrostí a zkušenostmi zasloužili mít rozhodný hlas v komunitě. Tací jedinci se udrželi na špičce do té doby, než se objevil někdo schopnější. V tomto duchu můžu souhlasit s nějakým "aristokratickým konceptem".
Ke "kritériím" patřily i morální vlastnosti, schopnost odpovědnosti za své činy i svá rozhodnutí. Možná - jako pozůstatek těchto časů - cítíme přirozený respekt (tedy žádnou vynucenost, podpořenou silou) a uznáváme autoritu tam, kde dotyčný skutečně něco umí a vyniká.
Jaké "horší" nebo "špatné" myslíte? Neuvažovala jsem v tomhle směru. Talent k umění správy (+ organizační schopnosti) nemají všichni, což ovšem neznamená, že "ti druzí" jsou horší.

227613

05.09.2010 23:12

Aristokracie a dělba moci

RE: Zajímavá úvaha

Lin 85.?.?.?

Děkuju za odpověď a nebudem to už víc rozebírat, ano? [smích] Ve vašich odpovědích jsem se nenašla, takže polemika by byla na dlouho. Návrat k rodové aristokracii (stavům) se mi nelíbí, protože to už tu bylo a k lepšímu světu to nevedlo. Nevydařeným potomkem se dal nazvat i ten, který prostě jen nesouhlasil se svým otcem a chtěl žít jinak.

227615

06.09.2010 17:05

Aristokracie a dělba moci

RE: Zajímavá úvaha

Lin 85.?.?.?

Děkuju, pane. [smích] Možná se budete divit, ale v tomhle s vámi souhlasím. Tedy v základní myšlence = uplatňovat "rytířské principy" ve svých vlastních životech. Každý systém je stvořený lidmi, uplatňovaný lidmi a na lidech. Dokud nebudou lidé schopní chovat se jinak (líp), nemůže být jiný (lepší) ani systém.
Všimla jsem si, že úsloví "zameť si před svým prahem" vztahují lidé většinou na druhou osobu - jako způsob obrany. Kolikrát ho vztáhnou sami k sobě? Jsou jejich myšlenky, slova i činy v souladu? Nebojí se je vyjádřit a neschovávají je za obhajobami typu "nechci ublížit, nechci se do toho míchat, nechci si dělat zle"? No jo, já vím... a přiznávám, že jsem idealista (možná i utopista). [smích] Jenže... všechno může být jinak .

227646

08.09.2010 19:36

USA se připravují „odpojit“ celý svět

Trochu odbočím...

Lin 85.?.?.?

Inspirovalo mě sousloví "výdobytky informačního věku". Ony totiž tyhle "výdobytky" stojí na hliněných nohách i bez hackerů. Vše stavíme na informatice a sítích, ovšem - stačí jedna nepředvídatelnost v podobě povodně - a jsme se všemi těmi "výdobytky" dočista v... "v háji". Ono se řekne "informujte o své situaci, zavolejte si pomoc, hledejte informace na netu nebo v médiích" - ale JAK, když nejde proud a vypnou mobilní sítě? Pak si můžete tak leda vykříčet plíce a informace lovit z holubí pošty... [oči v sloup] Zažila jsem si, co to je být týden v "mrtvém městě", kde neteče voda, nejde proud, telefony, nefungují obchody a "slavná" platební karta je jen kouskem plastiku.

227783

10.09.2010 19:56

USA se připravují „odpojit“ celý svět

RE: Trochu odbočím...

Lin 85.?.?.?

Pro takový "zážitek" nemusíte až kamsi kamsi... [smích]
Bylo to před měsícem a tady, v ČR.

227888

12.09.2010 14:59

Nežít se lží!

Stále aktuální Solženicyn

Lin 85.?.?.?

Nežít se lží se zdá na první pohled velice jednoduché "přikázání". Na druhý ale zjistíte, že zas tak jednoduché to není, protože vyžaduje osobní "zainteresovanost" - nést riziko i zodpovědnost.
Je vlastně velice pohodlné shrbit hřbet a páchat celý život kompromisy a odůvodňovat si je "vznešeným" - "nemohl jsem" (kvůli rodině, kvůli klidu, kvůli době... atd.) Jak - nemohl? Mohl, ovšem z nějakého důvodu se bál nebo vůbec nechtěl.
Teď jak to jen napsat... Kdo neumí stát rovně, nebude rovný za žádného režimu. Nežít se lží je "způsob" života. Ne každý to ale dokáže, dost lidí stále čeká na nějakého "osvoboditele", který ho "osvobodí". Celoživotní čekání - na jiné lidi, příznivější okolnosti, jiné režimy, lepší politiky, spasitele, konec světa, mimozemšťany... Dokud ale člověk neosvobodí sám sebe (od lží, od strachu, od závislostí, předstírání...), nestane se s ním nic, ač se vnější situace změní.
Pro mě spočívá svoboda mj. v mém čistém svědomí, ke kterému neodmyslitelně patří nelhaní. Nelhat jiným, nelhat sobě. Umět vidět realitu (tj. i své možnosti) a nést zodpovědnost za všechno, co řeknu, co udělám (a popř.zkazím). Člověk může být čím chce, může přijmout tisíce rolí - ovšem nesmí zapomínat, že se v nich vždy setká jen sám se sebou. Solženicyn moc dobře věděl, v čem spočívá svoboda a že to není jen o režimu, systému. Však každý systém může fungovat jen díky jedincům, na které je uplatňovaný. To "nežít se lží" je základním předpokladem k cestě za svobodou. A nemuselo by docházet ani k žádnému "osobnímu utrpení pro pravdu", pokud by bylo dost těch, kteří se nebojí stát rovně a neohýbají se kvůli dočasným výhodám.
Dík za tenhle článek.

"Ti, kteří jsou ochotní vzdát se svobody, aby si zabezpečili bezpečnost, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost."
Benjamin Franklin

227948

13.09.2010 16:50

Nežít se lží!

RE: Každý máme svou pravdu

Lin 85.?.?.?

No... na počtvrté už se mi snad podaří odpovědět. Včera mi to 2x vypadlo, dneska 1x zmizelo kdesi v kablíčkách a jsem zvědavá, co bude s tímhle.
Mít jiný názor, jinou pravdu - to přeci není nic špatného. To není o lži. Lhář vědomě klame, mate, předstírá, zamlčuje... Ale vždy je to vědomé a vždy s nějakým úmyslem. Ať už ošidit (i sám sebe), vyhnout se něčemu, ovládnout situaci nebo získat výhodu.
Kdo je o své pravdě vnitřně přesvědčený a má pádné důvody, jen oponuje. Neříká vám nic s úmyslem vás oklamat nebo zmanipulovat. Pokud se o to pokouší, nesděluje pravdu. [smích] Různost našich "pravd", o kterých jsme skutečně přesvědčeni, je ve svém výsledku k dobrému. Oponentura je něco, co nás může posunout, naučit nás podívat se na děje jinak. Nutí nás nezakrnět v nějakých svých pozicích a neustále se učit, poznávat, zkoumat, ověřovat. Pravda je proces - stejně jako svoboda.
Fanatismus je dogma - takže neměnné, nepřipouštějící nějaké zkoumání, pochybnosti, korekce. Fanatik (všeho druhu) pravdu nepříjme (= oním poznávacím procesem) - on jí pouze dostane naservírovanou a jediné, co udělá je - uvěří (ale neověří). Podle toho také vypadá "oponentura". Neunese tíhu argumentů a tak se uchýlí ke všelijakým kličkám nebo násilnostem. Není možné nikomu pravdu natlouct do hlavy. Už jen z důvodu, že každý přijímá jen to, na co stačí. Těžko prvňáka donutit, aby chápal třeba zákon relativity (ten nechápu ani já... [zmaten] )
Pro mě to "nežít se lží" je opravdu o nelhaní (soulad myšlení se slovy a činy), což ovšem nevylučuje, že můžu vězet až po krk v klamu a iluzi. Na to ale musím přijít jen já sama.

228012

13.09.2010 17:15

Nežít se lží!

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Povedlo se odeslat odpověď, tak hurá na další.
Pánové (oba), otevřeli jste docela zajímavé téma, aspoň tedy pro mě. Pane 85, souhlasím s nebezpečností "extrémního pojetí". Prosazovat násilím své "pravdy", nutit někoho, aby je akceptoval, aby jim věřil nebo podle nich žil - to už zasahuju do svobody druhého.
A nevěděla jsem, že ten citát byl hojně užívaný "u Mašínů". Já takové diskuse ani nečetla, mám se ráda. Chudák Franklin... [oči v sloup]
Jakýpak boj za pravdu? Krást a zabít na cestě za pravdou spoutaného člověka? Myslím si, že oba Mašíni moc dobře věděli, co provedli (tenhle "čin" se totiž nedá nijak omluvit ani lidsky pochopit) a celý ten tyjátr s "pravdou a svobodou" používali jen pro zahlušení svého vlastního svědomí. Proto potřebovali široké publikum hloupých nebo vypočítavých roztleskávačů. Hloupost extrémistů nemá meze a už kdysi (když je Topol vyznamenal) jsem napsala, že to je vlastně prima příklad a návod, jak beztrestně vystřílet Strakovku a ještě být za národního hrdinu.

228013

13.09.2010 19:03

Nežít se lží!

RE: Každý máme svou pravdu

Lin 85.?.?.?

Ale však ano... nemyslela jsem, že na všechno musím přijít sama. Myslela jsem, že sama musím přijmout - tj. pochopit, ověřit si... a k některým pravdám ještě i dospět. S vaším pohledem bez výhrad souhlasím. Proto také chodím do diskusí. Často tu narazím na věci, které mě přímo bací po hlavě a pak si říkám - vždyť jo, je to tak jednoduché, mělas to celou dobu před očima a neviděla to, nenapadla tě spojitost.
Také zdravím... a děkuju. [smích]

228015

13.09.2010 19:29

11.9. – opravdu Usamův plán?

jéééžiš

Lin 85.?.?.?

Blbne mi to, zase tu můj komentář není. [oči v sloup]
Takže pokud se objeví nějaký anonymní s psaním o "třech stranách", je můj.

228017

13.09.2010 20:15

„Horký“ podzim v Evropě, čili vzpoura zoufalců

RE: Čínský model je určité východisko i když není pro Evropu plně použitelný!

Lin 85.?.?.?

To je docela pěkný přirovnání. [smích] A je fakt, že co je v extrému, je vychýlené z rovnováhy. Takže - dříve nebo později prostě spadne.
Také si myslím, že stát by si měl ponechat i jiné zdroje příjmů, než jsou jen daně. Z vícero důvodů. Asi hlavním je ten, že stát nemá za povinnost jen vybrat daně a tvořit nějaké (často nesmyslné) zákony. Povinností státu k občanovi je mj. i toto:
- zajistit základní práva a svobody občanů
- zachovávat vnitřní řád a spravedlnost
- přebírat funkce, které není člověk schopen řešit - ekonomika, školství,zdravotnictví, sociální zabezpečení, kultura...
Zastavím se u posledního bodu a nastíním situaci.
Stát zprivatizuje všechno, včetně infrastruktury. Takže budou v soukromých rukách i např. vodovody, kanalizace, elektrické sítě. Všechno to, bez čeho by se náš "civilizovaný" život vrátil o několik staletí zpět. Přesto se však stát zodpovědnosti nezbaví. Firma (nový vlastník) není ničím tlačená k investicím a do jejích zdaněných zisků nikomu nic není, takže si je v klídku může přerozdělit. Ovšem... do doby, než se neudržovaná síť nějakým způsobem zhroutí a nastane kolaps. Vlastník bude nejdříve požadovat dotaci od státu a když mu bude vyhověné, investici (na kterou měl pamatovat v dobách zisku) mu zaplatíme zase my všichni. Pokud dotaci nedostane, vyhlásí bankrot (což mu nevadí, o své soukromé přeci nepříjde) a státu nezbyde, než celou infrastrukturu odkoupit a zprovoznit. Takže - opět platíme my všichni. Nebo ne - a celá oblast je bez vody.
Prostě jsou oblasti, které jsou pro život občanů tak základní, že by si je stát měl ponechat.
A na závěr se zlehka dotknu školství. Soukromé školy, které vybírají školné, přesto dostávají od státu dotace na žáka. Nechápu proč.

228020

19.09.2010 10:32

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: rekl by

Lin 85.?.?.?

Promiňte... s tímhle se nedá souhlasit. Buď máte krátkou paměť nebo je vám dvacet. Zapomínáte, že VK je v politice od roku 90 a o jeho "působení" vypovídá mnoho činů. Současný stav naší země nese na triku a nikdo - ani prezidentování a současné řeči - mu to neodpářou. On a jeho strana otevřeli naší zemi mafiánům a nastavili pro ně ty nejvýhodnější podmínky. Přirovnání naší země k "americkému západu" nebylo od věci, protože tu byl použitý stejný model. Urvi majetek jak můžeš, jakýmikoliv prostředky, protože v dalších generacích budeš úctyhodným občanem, jelikož se zapomene, jak tvá rodina k k majetku přišela.
Vaše "Klaus vás vždy upozorňoval" je lež jako věž. Správné by bylo - Klaus vás vždy tlačil až natlačil. Stačí se podívat např. do programů politických stran před x-lety. Dneska se hájí tím, že "EU před lety není stejnou EU jako nyní". Chabý a alibistický argument. Před lety každému, kdo před EU varoval, nalepil na záda "komunista, zpátečník, rozvraceč".

228355

21.09.2010 16:29

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Hmmm, takze panstvo nahore se dobre bavi.

Lin 85.?.?.?

René, reakce "pana ministra" je výsměchem a osobně bych to jako hasič nebo policista považovala za plivnutí do tváře. "Pan ministr" si totiž vůbec neuvědomuje, koho v krizových situacích vždycky potřebuje. V první řadě hasiče, pak záchranáře (zdravotníky) a pak policii. A to stačí jedna obyčejná bouračka, kdy člověk zůstane zaklíněný v haldě šrotu a bez pomoci by ho čekala jen pomalá smrt. Hlavně, že vyřvává o "úhradě za dveře" (ta tisícovka by tak někoho spasila), ovšem že se vyhazují miliony na debilotiny typu Renčových spotů - to už jaksi neříká. A to je jen malá "perlička", kapka v moři. Vyhazuje se a plýtvá všude - při každé veřejné zakázce a v celé státní správě. Hlavně, že máme zbytečný senát, poslancům se na platy, náhrady a výhody nesmí sáhnout, vyjíždějí na nesmyslné a zbytečné "pracovní cesty" za desítky milionů (cestovka na státní útraty) a jejich miliardové "přehmaty" platíme my všichni.
Hasiči, záchranáři a mnohdy i policisté mají dost perný chleba a tvrdě zasloužený. První dvě zmiňované složky docela určitě. Už jen "zvyknout si" zvládat denodenní stres - vidět denně kolem sebe tolik neštěstí a psychicky to zvládnout. Pokud bych musela někde sbírat rozmašlovaného člověka, byl by takový den mým posledním. Chtěla bych vidět "pana ministra" v akci... třeba při živelné pohromě, kdy by mu šlo o život a přesto by musel pomáhat jiným. Aspoň jeden jediný den ho donutit prožít ve společnosti hasičské nebo záchranářské jednotky.

228445

21.09.2010 16:57

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Hmmm, takze panstvo nahore se dobre bavi.

Lin 85.?.?.?

Ehm... tady je vidět, kdo je VK. Nezná ani zákony své země.
Totiž - demonstrace je považovaná za vaši soukromou aktivitu, takže nemáte jinou možnost než si vzít dovolenou, náhradní volno nebo neplacené volno. Pokud byste se bez omluvy a povolení nedostavil do práce nebo opustil své pracoviště, je to pokládané za závažné porušení pracovní kázně a může s vámi být ukončený pracovní poměr.

228447

21.09.2010 17:09

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Hmmm, takze panstvo nahore se dobre bavi.

Lin 85.?.?.?

Co je to za hodinu? Vylézají hadi a štíři? [smích] Jsem nějak mimochodníkovitá.

228449

21.09.2010 18:03

Bota, která vám šlape do úsměvu

RE: Secrets of world war 3( slovenské titulky )

Lin 85.?.?.?

Pozná. [smích] Je z Matrixu - aspoň tam jsem jí slyšela prvně. Jmenuje se Clubbed to Death. Tady jsem jí našla na túbku.

228454

21.09.2010 18:12

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Hmmm, takze panstvo nahore se dobre bavi.

Lin 85.?.?.?

Myslíte, že v nějaké zemi je dostupné? [chechtot]
Neznám to - ale určitě to musí být fuj fuj fuj - když mě túbko před tím musí chránit [cool]

228456

21.09.2010 22:13

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Hmmm, takze panstvo nahore se dobre bavi.

Lin 85.?.?.?

Zázrak... ono to funguje. [smích] Díky pane - i za uvedení přesného času akce. Mohla jsem vidět zmiňovaného dědečka v akci - s nějakým šutrem ruce, v potu tváře chléb svůj vezdejší dobývaje. [smích]
PS: Doufám, že jsem koukala na to samé, co vy. [oči v sloup]

228480

Proč je slovo v uvozovkách, jsem nepochopila. Ten útok nezákonný byl. Velitel výsadkové jednotky, který nepočítá s případnou obranou (nebo protiútokem), je co? Možná by se tenhle "argument" dal příjmout, pokud by na loď byla vyslaná skupina rabínů s palmovými listy nebo bych velela útoku např. já. Ale skupina elitní jednotky, zvyklá (a cvičená) na vypjaté situace - že by byla až tak zaskočená "agresivitou" novinářů, politiků a světových osobností, že se nakonec stali obětí jejich "agrese"? No...v Izraeli je všechno možné... Však tam i "obranné" kulky zasahují agresora do týla. [smích]
Od OSN je sice moc hezké, že došla k nějakému závěru. Ovšem jsem zvědavá, co s ním bude moci udělat.

228563

24.09.2010 17:31

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Se zrusenim rozsudku souhlasim

Lin 85.?.?.?

Pane, nenávist je cítit tak akorát z vás.
Je zvláštní, jak se v myšlenkových vzorcích určitých lidí objevují zkraty, které "rozkódují" každý nesouhlas, kritiku nebo výhradu jako nenávist.
A jen tak na okraj... Pan Stwora BYL odsouzený na 10 měsíců s podmínkou dvou let. Takže svůj trest dostal a o nic menší, než si odnese v některých případech šílenec za volantem, který sestřelí z chodníku člověka.

228652

24.09.2010 17:42

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: pro všechny?- nemôžem súhlasiť

Lin 85.?.?.?

Eriko, přidávám se - že pasivita nic neřeší.
V leckterých situacích jsem skutečně bezmocná a nemůžu dělat nic. Ovšem - pokud mi někdo kálí na hlavu nebo se o to pokouší, pak určitě bezmocná a pasívní nejsem a ani bych být neměla.

228655

24.09.2010 18:20

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Se zrusenim rozsudku souhlasim

Lin 85.?.?.?

Ehm... kaju se a omlouvám za svou nepozornost. Pravda, předchozí rozsudek byl osvobozující, já to nějak přehlídla a brala jsem jen události loňského srpna... [oči v sloup]

228658

25.09.2010 22:34

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Se zrusenim rozsudku souhlasim

Lin 85.?.?.?

Méďo, negaci si nosí každý v sobě. Možná byste se divil, jak umí mnozí znegovat i ryze optimistický článek - lehký, jemný, úsměvný. Stejné je to se strachem nebo nenávistí. Jsou lidé, kteří v každém vidí nepřítele, kterého je potřeba zatlouct do země. I v diskusích vnímají každý nesouhlas jako útok na svou osobu a místo polemiky rozvinou boj "na život a na smrt".
Přesně jak píše A.S. - každý si děláme "svůj svět" sám a kdo neumí vidět pozitiva, tomu žádný pozitivní text nepomůže. Kdo v sobě nosí nenávist, těžko ho jí zbavíte.
Na ostatní, co jste napsal, bych odpověděla asi takhle: Když ti všichni říkají - skoč do studny - uděláš to? Nelogická odpověď, žejo? Možná i oslí můstek. Tu větu říkávala má babička (emoce), když jsem dělala to, co ostatní. Od těch časů nedělám něco jen proto, že to dělají ostatní. I myslet se musí naučit každý sám, je to proces, ve kterém můžete jen pomoci.
Předkládané články a informace v diskusích vidím jako obchod a je jen na mně, co si "koupím". Někdy tu "mají" mnoho věcí, nad kterými zajásám - někdy odcházím s nepořízenou. Tak to prostě je a nelze se zavděčit každému.
Zdravím vás, ráda vás čtu, i když ne vždy souhlasím.

228744

25.09.2010 22:37

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Se zrušením ROZUMU souhlasím (Zn.: nemám co ztratit, mohu jen získat)

Lin 85.?.?.?

Krásný. Vystihl jste to moc dobře. [smích]

228745

26.09.2010 13:05

Amerika by měla dokázat, že 9/11 spáchali teroristé, říká Ahmadínežád

Je nutné "přebírat"

Lin 85.?.?.?

O letošním Ahmadinežádově projevu informovala naše média různě. Někde se objevily palcové titulky o "hromadném opouštění sálu" , jinde se psalo, že bojkot vyhlásila jen Kanada a při přednášce byl vlastně sál skoro prázdný, protože přednáška se konala v brzkých ranních hodinách.
Už od začátku byl celý projev "pronásledovaný" podivným tlumočením. Tlumočníci četli z předem připraveného a přeloženého textu, tedy nepřekládali "naživo" to, co A. skutečně říkal. Došlo k paradoxní situaci - tlumočníci měli už své přečtené, ale A. stále ještě mluvil a mluvil.
Když se to vezme kolem a kolem, v projevu nevidím nic, co by bylo "útočné". Pokud čin skutečně spáchali teroristé a bylo tedy nutné začít s krveprolitím, které trvá již téměř 10 let, neměl by být problém předložit jasné důkazy o vině. Místo důkazů se ale objevují tolik známé věty "nepřípustné zpochybňovat" a "nenávistný útok". Není nic lehčího zavřít pusu nejen A., ale celému "světu konspirací" tím, že předložím jasné a pádné důkazy a odpovím na kladené otázky. Pokud se tohle nestane, budu dávat za pravdu A. Souhlasí, že: "Američané by neměli okupovat celý Blízký východ ... bombardovat svatební slavnosti ... vyhlazovat celou vesnici jen proto, že se v ní ukrývá jeden terorista...". Počet obětí z 11.září je bez pochyb nesrovnatelný s počty obětí, které má na svědomí "boj proti terorismu". A Usámu stále nemají... jak dlouho ještě? To máme věřit, že Usáma je superman, se kterým si nejlepší zpravodajské služby světa nevědí rady? A už se těším, až některá zpravodajská jednotka přinese "zaručenou zpávu", že Usáma se skrývá např. u nás.

228773

29.09.2010 22:05

Kolaps západní morálky

Nejsem si jistá,

Lin 85.?.?.?

... jestli to všechno souvisí jen s morálkou. Člověk žije ve společnosti a tam jsou tři hlavní "normativy" = právo, morálka, náboženství. Nelze je od sebe oddělovat. Obecně se jimi reguluje (to jsem vyčetla): a) chování individua vůči jiným individuím, b) chování indivudua vůči společnosti jako celku a vůči statkům a hodnotám, které jsou kolektivním vlastnictvím, c) chování individua vůči sobě samému.
"Normativy" jsou spolu propojené a v obecných definicích se často říká, že právo je "minimum morálky" a morálka je ustanovovaná jako "pravidla, daná Bohem". Chaos v tom všem ještě dělá dnešní ztotožňování morálky a etiky(což jsou dva různé pojmy). A jestliže je morálka nějaký vzorec chování jedince, který ostatní společnost respektuje a vydává za dobrý a správný, pak... Pak jsem nutně i u kolapsu práva i náboženství. Ty "obecně uznávané normy" - včetně právních norem - se nám kalupem posouvají úplně jinam, než kde by měly být.

229000

30.09.2010 18:43

Kolaps západní morálky

RE: Nejsem si jistá,

Lin 85.?.?.?

Však se připojte... budu ráda. [smích] Musím říct, že jste mi tou svou úvahou tak trocha zamotal hlavu a nenacházím nic, čím bych oponovala. "Miluj bližního svého" se opravdu "překládá" všelijak. Možná by bylo lepší poučení - když nemůžeš (neumíš) milovat, aspoň neškoď. Podle mého je celé přikázání "miluj...jako sebe sama" právě o té výše zmiňované empatii, shrnuté do "co nechceš, aby druzí dělali tobě, nečiň ty jim".

229051

30.09.2010 23:42

Kolaps západní morálky

RE: Nejsem si jistá,

Lin 85.?.?.?

Pane, děkuju. [smích] Vytrhl jste mi z paty (packy) trn - tím, co jste napsal. Pan Vojta mě tak zaskočil, že ...
Bohužel, nevím proč, ale místo nějakého erudovaného komentáře se mi vkrádala jen tahle písnička [chechtot] :
http://www.youtube.com/watch?v=_8Iu_q2IYJA
Jenže - to jsem jako odpověď dát nemohla, že?
No... vím, pěkně ujetý... nic neříkejte a nekomentujte - já fakt nevím, proč zrovna tohle.
A pane Vojto - prosím, nemyslím to zle. Nezlobte se, to není nic osobního, ale je to ukázka mýho "zkratkovitýho myšlení". Opravdu mě k tomu vašemu vysvětlení "miluj bližního..." napadla z ničeho nic tahle písnička a nedala se odbýt.

229076

02.10.2010 10:08

Kolaps západní morálky

RE: Nejsem si jistá,

Lin 85.?.?.?

To je moc, dobře, pane Vojto, že se nezlobíte. Ráda vaše příspěvky čtu a i když nesouhlasím, jsou pohledem z jiné strany. Když nic jiného, nutí mě k ujasnění a formulování toho, proč nesouhlasím. Takže to "zaskočení" je zcela v pořádku - pro mě je prospěšné. Jen klidně pište dál, jak to vidíte nebo cítíte. Chtěla jsem jen předejít nějakému nedorozumění, protože nejsem z těch, kdo se lidem vysmívá. Ráda se směju s lidmi - ne jim.
Nevím sice, kdo je pan "HAD", ovšem - jsem naladěná na podobné vlně, takže mi jeho myšlenky jsou bližší. Na hmotě a tedy ani na majetku není nic špatného nebo odsouzeníhodného. Z toho "esoterického" hlediska je hmota vlastně způsob, jakým se projevujeme v tomhle světě, ve kterém žijeme. Popírat hmotu nebo usilovat o její likvidaci - to je sebevražedné, protože sám člověk (jeho tělo) je hmota. Konkrétně u majetku jde spíš o způsob, jakým k němu dospíváme a jakou prioritu mu ve svém životě dáváme. On totiž majetek má (jako celá hmota) jednu záludnou "vlastnost" - spoutat vás a diktovat vám život. Neumím to dobře popsat, ale pokusím se dát příklad. Koupíte si nové auto, na které jste si poctivě vydělal nebo nastřádal. Máte sice radost, že se vám to povedlo a že jste si splnil své přání, ovšem... určitě potvrdíte, že koupí toho auta se vám rozběhne kolotoč dalšího "vydělávání na auto". K tomu připočtěte obavy a starosti, které jste do té doby mít nemusel - jak eliminovat krádež, poškození, zajistit údržbu, opravu... Nehledě na to, že každá věc stárne a vaše nové auto bude za pár let téměř bezcenná ojetina. No a už se motáte ve víru činností a myšlenek "pro auto", takže část vašeho života (činností) se točí kolem auta. A tak je to s každým majetkem, s každou věcí.
Nechci mluvit za pana Hada, určitě vám odpoví daleko líp, než já. Podle mého je zdrojem lidské morálky člověk sám a také on si rozhoduje, (na základě svého svědomí a zodpovědnosti) co je správné a co není. Ovšem... kvalita morálky je souhrou více faktorů, které vstupují "do hry" a je to proces, který se těžko popisuje jednou větou. Sama bych shrnula asi tak, že pokud cokoliv děláte jen s ohledem na prospěch (výhody) své vlastní osoby, pak to moc morální není. Konkrétně vysvětlovat si "miluj bližního..." tak, že musím být s každým "za dobře", je blbost. Mnoho takových "milovníků" si myslí, že pokud každému všechno odkývou a vyhýbají se konfrontacím, jsou morální a pravidlo dodržují.

229180

02.10.2010 11:36

Triumf kupců a jeho genealogie

Nemůžu uvěřit,

Lin 85.?.?.?

..že jste to s tím návratem k aristokracii fakt myslel vážně. Některé pasáže článku jsem musela číst několikrát, abych se ujistila, že to, co píšete, si přebírám správně. A váš názor nesdílím, dokonce mi některé myšlenky v článku připadají jako účelově zkreslené. Kupci že můžou za stav současného světa? No to snad...
Že aristokraté žili po staletí v přesvědčení o své privilegovanosti - v tom je uvrzovala hlavně církev. Všechny ty šaškárny s pomazáním panovníků "z boží vůle" a pokládání "svatých" korun na hlavy (byť silně degenerované). Ono vůbec hraničí se zdravým rozumem uvěřit, že když projdu takovým divadlem, jsem "pomazaná a z boží vůle" privilegovaná. Zapomněl jste uvést, že to vždy bylo něco za něco - já tě budu živit, dám ti půdu, postavím kostely a kláštery - a ty mi dáš na hlavu onu "svatou korunu". Také jsem se nikde nedočetla, že to byli aristokraté, kdo první měl otroky , se kterými zacházel mnohdy hůř, jak se zvířetem. Neomezený pán nad jejich životy, ani sňatek nebo početí ( dovychování) potomka nebylo povolené bez jejich souhlasu.
Ta kupecká třída byla v minulosti něco jako je dneska tzv. střední třída = nesla náklady na život jak aristokratů, tak církve. A to, že je zmiňované strany musely čím dál víc pouštět mezi sebe, je zase o penězích. Veškerá půda patřila buď aristokracii nebo církvi, takže vždy muselo jít o obchodní transakci, schválenou oběma "privilegovanými" stranami, aby kupec k majetku přišel. Pokud by jeho peníze nikdo nepotřeboval (ke svým cílům), pak by k žádnému vlivu a moci přijít ani nemohl.
Svěřím vám svou kaciřskou myšlenku. Jak aristokracie, tak církev (v této podobě) jsou přežité a čas je shledal neživotaschopnými brzdami. Oboje držely západní civilizaci v temnotě hrozně dlouho, takže žádní "nositelé pokroku", natož nějaké morálky nebo duchovních hodnot. Určovaly si pravidla samy pro sebe. Zářným příkladem budiž Rusko, kde se "svět po vašem" udržel nejdéle.

229186

04.10.2010 20:32

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Tak nam zrovna sefuju bankari/kupci, no a?

Lin 85.?.?.?

Brát si chudáka Havlíčka jako alibi - to není v tomto případě zrovna moudré. [smích]
Ano, Havlíček sice napsal své první zápisky z Ruska dost nadšeně, ovšem po několika měsících pobytu svůj názor změnil a stal se naopak kritikem ruských poměrů.

229330

04.10.2010 21:09

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Tak nam zrovna sefuju bankari/kupci, no a?

Lin 85.?.?.?

No... myslím si, že nevolnictví tu bylo daleko déle, ale to v tuhle chvíli není podstatné. Jako slabinu vašeho úsilí vidím to, že se jeden svět hierarchie moci (v současné době jde o moc peněz) snažíte nahradit jiným světem hierarchie. To je z bláta do louže. Nahradíte dnešní hierarchiceké seskupení moci peněz hierarchickým seskupením titulů. Povede to k tomu samému, co máme dnes - jediné lidské snahy budou o prodrání se na vyšší společenský žebříček. Se všemi důsledky, jaké jsou dnes. A šlechtické tituly si koneckonců můžete už dnes za adekvátní kulatou sumičku koupit.

229331

06.10.2010 10:29

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Opäť raz jeden ukrivdený autor s patentom na pravdu

Lin 85.?.?.?

Lhotáku, Lhotáku... vás jednou to opovrhování ženami a jejich démonizace zabije. Přitom popíráte jen sám sebe a "bojujete" proti svým vlastním nedostatkům. Už vidíte i za každým nesouhlasným názorem ženskou. No... nic ve zlým... berte to jako šumění suché trávy z úst ženy. [smích] A podívejte se, čeho se to vlastně tak bojíte a čím opovrhujete. Psal to muž a podle mého dost hezky a pravdivě. Jen si nechte při čtení po ruce něco jako první pomoc - třeba panáka nebo čichací sůl. Ať to vůbec přežijete... [smích]

229433

06.10.2010 12:03

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Opäť raz jeden ukrivdený autor s patentom na pravdu

Lin 85.?.?.?

[smích] Asi nejsem dost moudrá. Takže očekávejte, že se "plést" budu. Ten článek jste vůbec nepochopil, což mě nepřekvapuje a také to pro mě není důležité.

229437

06.10.2010 13:13

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Opäť raz jeden ukrivdený autor s patentom na pravdu

Lin 85.?.?.?

O moudrosti mužů by se daly psát romány. Pan Lhoták reagovat vůbec nemusel, však jsem mu psala, ať to bere jako šumění suché trávy. Ovšem chtěl a moudrost v tom rozhodnutí chyběla. [smích]

229442

08.10.2010 12:03

Odešel člověk a kamarád

Omlouvám se předem

Lin 82.?.?.?

Původně jsem vůbec nezamýšlela se tu nějak zviditelňovat. Ovšem po přečtení některých příspěvků bych k odreagování potřebovala boxovací pytel. Kristepane... jak si kdo dovolí takhle soudit člověka - notabene úplně neznámého člověka?! Kdo si myslíte, že jste? Ředitelé zeměkoule? Jak VY můžete soudit, jestli ten člověk žil nebo nežil správně, zda byl takový či makový a jestli odešel "správně"? Soudit nepřísluší ani jeho nejbližším a tady se někteří "slušňáci" snaží o jakýsi "morální profil" někoho, s kým ani vtěřinu nedýchali stejný vzduch.
Jestli jste si ještě nevšimli, tak smrt vlastní rukou volí čím dál víc lidí, včetně celebrit. Není vám na tom nic divnýho? NIc vás nenapadá?

Eh... je mi z toho blivno a dneska obědvat určitě nepůjdu. Jděte k šípku, vy "slušní lidé".....

229592

09.10.2010 15:49

Odešel člověk a kamarád

RE: Souhlasim se Strigou

Lin 85.?.?.?

Možná lidé neumějí vstřebat hlavní pointy názorů, ovšem... Nekrolog není o názorech, debatu "s názory" vylučuje a dovolávat se v tomto případě nějaké "svobody názorů" nebo "úhlů pohledu" na způsob odchodu zemřelého je necitelné a pro pozůstalé kruté. Když nemáš čím bys potěšil nebo povzbudil - mlč nebo odejdi.
A to je jádro, které zůstalo skryté mj. i vám.

229709

09.10.2010 15:51

Odešel člověk a kamarád

RE: O motivaci k sebevraždě víme příliš málo

Lin 85.?.?.?

Tímto jste si v mých očích polepšila "skóre".
Výše jste psala něco ve stylu "to jste mohli říct hned". Takže nápodobně - toto jste mohla napsat hned.

229710

16.10.2010 11:05

Malá úvaha o pyramidách

Totéž už jsem tu psala

Lin 85.?.?.?

... v jednom z komentářů, kde píšu o hierarchické společnosti.
Tak to totiž podle mého je. Všechny revoluce a změny, které tu kdy byly, jen vyměnily jednu špičku hierarchie za druhou. Prostě se na "vrchol" dostala jen jiná skupina lidí a je bláhové si myslet, že tito lidé, když se na onu špici dostali, nebudou využívat svou moc na úkor ostatních "článků pyramidy".
Ono "začít u sebe" je základem a v onom smyslu tu píšu stále dokola (a marně). Lidé se nejlíp učí podle vzorů a každý z nás může být oním vzorem pro druhé = že je možné žít poctivě, bez zlodějin, korupce, kamarádíčků a podrazů = že je možné žít s čistým svědomím a bez uplatňování moci. Převzít odpovědnost za svůj vlastní život a moci se každému beze strachu podívat do očí. Pak ztratí na významu nějaké práskání a držení člověka v hrsti tím, že "se něco na něj ví".
Bože můj, tak stará "věc" a vy to vydáváte za objev století... [smích] Vždyť právě o tomhle píšou všechny duchovní nauky i filosofie, kolik jich po světě je. Udržovat si SVOU vlastní čistotu - a v tom je nezlomná síla každého člověka.

230092

16.10.2010 15:02

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

Lin 85.?.?.?

Paní Jarmilo, berete všechno jen "od hlavy". [smích]
Hlava ale nerozhoduje o procesech v lidském těle. Lidské tělo je uspořádané právě nehierarchicky - tj. - že hlava vůbec nerozhoduje o tom, jaký orgán si právě "zaslouží pozornost".
Už bylo dokonce věděcky dokázané, že při pocitu hladu nebo žízně je hlava ta poslední, kdo se co dozví a tělo dělá opatření daleko dříve - bez vašeho vlivu či vlivu "hlavy".
A nezlobte se, mám prostě odlišný "názor" (spíš přesvědčení). Hlava umí vyhdnocovat a nabízet možnosti podle již známých skutečností (zkušeností). Ovšem řídící centrum lidského života není. A k čemu mi je vlastní čistota? [smích] Těžko odpovědět při takové otázce. Jde o mé vlastní lidství a způsob prožití života. Že ho můžu ztratit? Ale samozřejmě... smrti se nevyhne vůbec nikdo. Jediná jistota, kterou máte. Ono je totiž jedno, jestli tu budete sto nebo deset let. Záleží na zůsobu prožití života. Zdravím vás a nevykládejte si ve zlém, že nic víc nechci rozebírat nebo vysvětlovat. Ono to totiž ani nejde.

230113

17.10.2010 09:57

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

Lin 85.?.?.?

Ano, váš příspěvek beru a rozumím mu. Čtu vaše komentáře a tak tuším, kam jste tím mířila. Přímá demokracie je podle mého slibná cesta a cíl hledat nemusíme, protože ten je přímo před námi. Sama jste ho popsala = svět jako místo k životu, snesitelné pro každého.
I já jsem se nevyjádřila srozumitelně s tou svou zatrackanou "čistotou". Pokusím se vysvětlit, i když výsledek může být všelijaký. Neumím to. [smích] Těch "čistých" je pořád zatraceně málo a proto je také svět stále stejný. Když vezmete do úvahy, že "čistí" se dívají na svět jinýma očima a mají jiné hodnotové měřítko, pak čím více takových, tím jinší priority společnosti.
Zatím je to tak, že politika je velice výnosný bynys. Takže se tam cpou lidé, jejichž životním cílem je hromadění (moci nebo hmoty). Na nich se přiživuje ještě spousta dalších okolo. Do pravidel společnosti prosazují to, co vyhovuje jim a lidem stejného ražení. Možná jsou i přesvědčení, že dělají maximum "pro lidi" a diví se, že jim za to nejsou vděční. Jsou totiž neschopní vidět svět i život jinak, než podle sebe. Je pro ně nemožné pochopit důvody jednání "jiných" a často je mají za neschopné pitomce a podivíny. (viz: "Ty nechceš být bohatý?" - "Za tuhle cenu a za těchto okolností NE".) Pro mě je logické, že se do politiky nehrnou "čistí" - už jen z toho důvodu, že by neměli s kým spolupracovat, protože ti "druzí" jejich pohnutky a činy vůbec nejsou schopní pochopit.
Nemám žádný recept na "lepší politiky". Jen si říkám, že pokud bude společnost více "čistá", budou pak naprosto jiné i její "parametry na politika". Posuny k lepšímu jsou v posledních deseti letech viditelné, takže určité politické "typy" už u lidí nemají šanci. Jsou prostě přežité a i když se ti chytřejší snaží navlékat na sebe kabáty lidskosti, není jim to moc platné, protože... smrdí... [smích]
Ano, jsem všema deseti pro "zrušení špatného systémového nastavení" - nebo aspoň rozrušení. A ten "čistý jedinec" je jednou z cest - nikoliv jedinou.
Zdravím vás a děkuju. [smích]

230148

17.10.2010 10:47

Malá úvaha o pyramidách

RE: Kto mlčí, ten svedčí, kto nekoná, ten súhlasí.

Lin 85.?.?.?

Eriko, nemyslela jsem, že by člověk měl být pasívní nebo dokonce apatický. Nikdo by neměl mlčet, když je svědkem nějakého bezpráví nebo šlendriánu. Ovšem změnit druhé nemůžete. Můžete jim jen dát příklad - že je to možné, že tak se dá smysluplně žít. A ve společnosti - ne někde na samotě u lesa. V takovém způsobu života opravdu nevidím žádný přínos - izolovat se ve "svém čistém světě".
Měnit můžete jen sama sebe a proto jsem psala o nutnosti práce na sobě. Je to ovšem tvrdá dřina a výsledky se nedostaví hned teď. Je hodně těch, kteří se jí pokusí podstoupit, ale velice málo těch, kteří vydrží a "nezběhnou" nebo nezabloudí ve slepých uličkách.
Jsem přesvědčená, že právě tahle změna je jednou z cest k "jiné" lidské společnosti. Není to ale okamžité řešení s okamžitě viditelnými výsledky. Takže ne že že se "věci nezmění"... Změní - a hodně. Jen si všimněte, kolik se v diskusích objevuje volání po "lepší morálce a hodnotách". Jak toho chcete docílit? Direktivně? Nařídit nějaké "hodnoty" povinně uznávané? Pokud lidé mají "něco" dodržovat, musí o smysluplnosti být vnitřně přesvědčení. Jinak to budou jen obcházet - jako se to děje nyní. Proto nejsou společenství se silným vlivem náboženství nikterak lepší, než ty bez něj.
Volání po "silném vůdci" nesdílím. To je pro mě hodně nebezpečná cesta.

230151

20.10.2010 20:47

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Jak je to s tou letenkou?

Lin 85.?.?.?

Přestávám vám rozumět. A nesouhlasím s tím, co jste napsal.
Francouzi jsou líní? To samé se říká o Češích, Slovácích, Rusech, Italech, Španělech, Angličanech, Irech, Řecích, Argentincích, Mexičanech, Peruáncích, Američanech, Egypťanech (a Afričanech vůbec)... Určitě dobrá polovina světa plná lenochů. Kdo je podle vás pilný? Ten, kdo dře do úmoru 18 hodin denně a stejně umírá hladem?
Píšete, že si stávkující berou veřejnost jako rukojmí. No... pokud mi někdo začne říkat, že jsem lenoch a moje práce je pro společnost zbytečná, pak můžu přestat pracovat. Aby se ukázalo, jak moc je moje práce zbytečná a k ničemu a když už jsem ten lenoch a nic nedělám, tak se přeci nemůže nic stát a nikdo ani nezaregistruje, když přestanu pracovat. Jaképak rukojmí? Jsem zbytečná - tak ahoj - ať vám poslouží ti pilní a potřební. A o tom je stávka, pane.
Takže ve Francii jsou zbytečnými lenochy pravděpodobně zaměstnanci veřejného sektoru, tak se nečilte, když nejede metro. A oslovte někoho z vlády, ať vás odveze tam, kam potřebujete (ostatně - je moc zajímavé, že politici jsou vždy ti nejpotřebnější a nejpracovitější).
Vzít útokem vedení podniku? Proč, když pak kapitalista neuznává hodnotu mé práce a bere jí jako "nic moc"? Tak ať si jí aspoň jeden den dělá sám - a zbytek viz výše.
Že se musí zvýšit hranice odchodu do důchodu? Proboha... proč? Když už dneska není práce pro mladé, kteří vyjdou školu? Copak nechápete druhou stanu mince a návaznosti? Peníze na důchody prý nejsou, ovšem peněz na sanaci bank a na nesmyslné války je stále dost a stále přitékají. A můžete mi říct, na co tedy lidé přispívají celý život do systému? Jen tak - pro nic za nic? Celý život byli solidární s těmi, kteří už měli své odpracované a teď, když mají zas druzí přispět na jejich zasloužený odpočinek, tak jim řeknou - nejsou na vás peníze. Přitom miliony mladých, zdravých a "čerstvých" nemají do čeho píchnout.
Poperte se s tím jak umíte. Já Francouzům fandím. Jak jinak by si hraboši měli uvědomit, že bez toho "plebsu" se prostě neobejdou.

230348

23.10.2010 19:52

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Karel2

Lin 85.?.?.?

I já vyjadřuju obdiv Francouzům - že se umějí ohradit a dát najevo, že nesouhlasí s kroky své vlády. A Francouzi "za nás" ani nic vybojovat nemůžou, protože my nežijeme ve Francii. Pořádek doma si musíme vždycky udělat sami.

230698

23.10.2010 20:28

Mexiko – „zkrachovalý“ stát

RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.

Lin 85.?.?.?

Jak je to možné, pane Quido? Podle mého je to tím, že náš svět řídí sociopati - jinak taky "hadi v obleku, zmrdi, deprivanti". Jsou to lidi, kteří neznávají práva druhých, nějaká pravidla lidského spolužití jsou jim k smíchu.
Jejich základním krédem je :
"Svět se skládá z dárců a příjemců, dravců a kořisti a jen hlupák nevyužije slabosti (důvěřivosti) jiných".
Nastavují tedy společenská pravidla tak, aby vyhovovala jim. A tlučou ostatním do hlavy, že je to tak spávné a dokonce přirozené, protože takové chování má člověk "v krvi".

230700

24.10.2010 09:35

Francouzský vztek v kleci EU

Několik postřehů

Lin 85.?.?.?

Článek vyjadřuje i můj pohled na věc. Francouzi mají mou tichou podporu, protože otevírají pomyslné dveře. Snižovat jejich snahy o změnu slovy "oni se zbláznili" je typické pro určitý okruh lidí, kteří, bohužel, řídí tento svět. Pod slovem "řídí" si nemusíte hned představovat konspirace. Řídí, protože jsou momentálně u moci a podle svých "představ" také dělají rozhodnutí. Taková, která vyhovují jen jim. Zesměšňování, shazování a kriminalizace snah o změnu je typická - mohli jsme to vidět u Řeků, mohli jsme to vidět i u nás. Co čekáte od lidí, pro které jsou na prvním místě vždy jen oni sami a jejich vlastní prospěch? Od lidí, kteří uznávají jen svá práva a "ti druzí" okolo jsou jen jejich "materiál"? Takových lidí máte kolem sebe dost a dost a i jejich kravata má pro ně větší cenu, než vy. Od takových se nedá očekávat pochopení, že "ti druzí" také mají nějaká práva.
K penzím:
Příjde mi velice hloupé věřit "kouřové cloně", jejíž pomocí se nám nyní kdosi snaží namluvit, že "populace stárne a to je problém". Stárnutí populace NENÍ příčinou nedostatku peněz na výplatu důchodů. Lidský život je podstatně delší než jedno volební období, takže zodpovědní museli vědět už v okamžiku nástupu silných populačních ročníků do práce (do systému), že jednou zestárnou a budou mít nárok na výplatu. Zodpovědní mají k tomuto účelu miliony úředníků, kteří jim vypracovávají různé statistiky a výhledy. Všechny ty silné ročníky odvedli systému pěkné sumičky a to, že byly použité jinak a prohrané v burzovních kasínech - to není vina oné populace. Ty peníze se neztratily , ty se jen přesunuly jinam. Na opatření měli zodpovědní nejméně 30 let a mohli tedy změnit celý důchodový systém pro silné ročníky daleko dříve.
V ČR se kdysi dávno říkalo, že důchodový fond u nás naplní příjmy z privatizace. A teď je prázdná jak kasa "privatizace", tak kasa důchodového systému. No a samozřejmě podle stejného scénáře "skupin u moci" - na vině jsou lidé, kteří si dovolili zestárnout a teď tu stojí s otevřenými hubami a chtějí, aby je ti "pracovití" živili.

230746

24.10.2010 15:18

Francouzský vztek v kleci EU

RE: Několik postřehů

Lin 85.?.?.?

Janko, složité ani těžké to vůbec není. A nerozumím tomu, co píšete, netuším tedy, na co se vlastně ptáte.
Motáte do toho "ty, co vám zajišťují práci" a "lidi od mašin" a "šéfy". O tom přeci důchodový systém vůbec není! Jde přeci o finance, které jsem musela já i můj zaměstnavatel odevzdat do systému a ty se teď "někde ztratily".
Na to, abych zjistila, kolik si "šéf nechá pro sebe", nemusím být zrovna šéfem. A také on (pokud všechny své příjmy přizná) musí do systému odvádět - takže nechápu, na co se ptáte nebo kde bych měla vidět jakýsi "problém" v příjmech šéfa.
Ten skutečný problém leží úplně jinde. V nezodpovědném nakládání s prostředky, které danému jedinci (jedincům) vůbec nepatří. Tím myslím veřejné prostředky nebo finance systému (které tvoříme za nějakým účelem my všichni právě těmi různými daněmi a odvody).
Pokud jako šéf přivedete do krachu svou firmu, připravíte sice o zdroj příjmů nějakých pár lidí, ale také sám sebe. Ve vaší vlastní firmě si můžete nakládat s prostředky jak uznáte za vhodné, protože všechny jsou vaše.
Pokud takto hospodaříte v "nesvé" firmě, máte nad sebou ještě "článek vlastníků", který by vás měl důsledně kontrolovat a požadovat od vás zodpovědnost za kroky, které jste udělal (nebo neudělal, ač měl). Hodnoty, se kterými nakládáte, vám ale vůbec nepatří, nejste jejich majitelem, jste pouze správcem a máte se podle toho chovat. Pokud ne, v lepším případě pak připravíte o zdroj příjmů sám sebe (když se vás rychle zbaví), v horším máte na triku krach celé firmy, protože ten chlív po vás už není nikdo schopný vyčistit. Ale v každém případě to máte na triku VY - ne ten "dělník od mašiny". Každý je placený za svou práci. Ten dělník za výrobky (např.), vy jako šéf za vedení a to je VŽDY spojené s odpovědností.
Pokud si někdo tuhle zodpovědnost nepřipouští (a že nepřipouští), je to právě ta katastrofa a marast, ve kterém se nyní motáme.

230781

24.10.2010 17:13

Francouzský vztek v kleci EU

RE: Několik postřehů

Lin 85.?.?.?

No jo, Janko, když to je pak těžký... [smích] Já mluvím (od prvního příspěvku) o asociálech u moci - a vy o osobní zkušenosti. Necháme toho, máte pravdu.
K té osobní zkušenosti se také stavím odmítavě, protože podle mého to, co píšete, nutné není. Osobní zkušenost je sice hodně důležitá pro správné rozhodování člověka, jenže záleží na mnoha faktorech, jak bude tato osobní zkušenost osobně "přežvýkána". Existuje vysoké procento sadistických sériových vrahů, kteří mají osobní zkušenost s týráním, zneužíváním a hrubým zacházením. To máte jen tak k zamyšlení, protože jsme mimo téma. Mějte se.

230789

24.10.2010 18:19

Francouzský vztek v kleci EU

RE: Několik postřehů

Lin 85.?.?.?

Nějak jsem vás přehlídla... takže až opožděně. [smích]
Souhlasím. Každý alespoň trochu demokratický stát by krom jiného měl také plnit své závazky.
Konkrétně ČR se zavázala plnit ustanovení Listiny základních práv a svobod. Tam se mj. v článku 30 píše:
Článek 30
(1) Občané mají právo na přiměřené hmotné zabezpečení ve stáří a při nezpůsobilosti k práci, jakož i při ztrátě živitele.
(2) Každý, kdo je v hmotné nouzi, má právo na takovou pomoc, která je nezbytná pro zajištění základních životních podmínek.

230795

02.11.2010 19:01

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

Skvělá zpráva...

Lin 85.?.?.?

... že máme ještě soudce, kteří nezapomněli myslet. Celá ta causa je totiž tak nešťastná, až je směšná. Jeden člověk, který zmiňovaný článek pochopil po svém, se snaží to své "chápání" podle svého vlastního myšlenkového vzorce vnutit všem okolo. Přitom mu nevadí, že věty, které jsou předmětem obžaloby, vytrhal z kontextu.
Ten inkriminovaný článek jsem četla snad stokrát a dosud jsem nedospěla ani k jediné myšlence, která by se mi snažila nějak navodit, že holocaust se nikdy nestal.
Vladimírovi blahopřeju a soudcům děkuju.

231757

02.11.2010 19:18

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Máme spravedlivé soudy.

Lin 85.?.?.?

Pane, nechci polemizovat, ale poznámku si neodpustím. Je výsadou každého člověka mít samostatné myšlení. Kdo ji nepoužívá, může se mu hravě stát, že bude ovlivněný tím, co mu kdo naservíruje. Pak ale ať obviňuje sám sebe. Každý dospělý člověk je zodpovědný sám za sebe. Za své myšlení i za to, čemu přikládá důležitost a čím se nechá nebo nenechá ovlivnit. Necítím se dítětem, abych byla nucená (a tím i ovlivněná) přejímat názory a myšlenky někoho "dospělého".

231761

06.11.2010 20:05

Přímá demokracie

RE: snad se nenajde blb, který by obecný text personifikoval - - -

Lin 85.?.?.?

Když to srdce cupitá za mozkem, pak to vypadá právě takhle. [chechtot]
Nezlobte se, směju se tu (ne vysmívám)... Pan Had i paní Jarmila vám to napsali celkem srozumitelně. A vy si odporujete - pokuste si to po sobě přečíst. [smích]
Jestliže potlačujete mužství v ženách a v mužích ženství, potlačujete nepotlačitelné a jste sám proti sobě. Každičký člověk - tedy i vy - máte OBĚ složky (ač to sám netušíte). Tak, jako máte sám hlavu i srdce a ani jeden z nich není lepší nebo horší, nadřazenější nebo podřízenější, vzájemně si fušující do řemesla a jeden potlačující druhého.
A možná proto se díváte na svět tak, jak se díváte. Z mého hlediska ženství potlačujete a to hodně. Jediné, s čím se ve vašem psaní ztotožním je, že nejde o soutěž, ale o spolupráci.
Diskutovat o tom nechci, tohle je článek o přímé demokracii. Berte to spíš jako doušku. [smích]

232079

06.11.2010 20:32

Východisko z ekonomické krize

RE: pán Lhoták

Lin 85.?.?.?

Výborně. [smích] Apelovat na sociopaty (deprivanty) je stejně účinné, jako nabírat vodu cedníkem. A bohužel - dnešní svět je nastaven (hodnotově i sociálně) přesně pro sociopaty (však jsou u moci, takže si ho "nastavují" sami pro sebe). Změnit něčí myšlení nemůžete - to musí každý sám. Takže se vykašlete na "spásu" ovčanů (ve většině též sociopatů, ovšem zatím bez možností) a buďte tu sám za sebe. Jak už to tu někdo napsal, sociopati mají ve zvyku jeden druhého požírat. Tak je nechte, ať se požerou a nedovolte, aby sežrali vás.

232082

08.11.2010 21:02

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

Lin 85.?.?.?

Jednotlivec - tedy "buňka" - podle mého musí být soběstačný a nezávislý. Každý orchestr je tvořený ze samostatných a nezávislých hráčů, kteří skvěle umějí ovládat svůj nástroj a hrát na něj samostatně. Souzvuk celého orchestru je ale přímo závislý na osobním umění a profesionalitě každého hráče zvlášť. Je přímo nezbytné, aby každý z hráčů hrál svůj part (na svůj nástroj, který mistrně ovládá) a nesnažil se fušovat do řemesla jiným nástrojům. Nedá se určit, který z nástrojů je důležitější a který méně důležitý - i když ve skladbě má třeba jen drobný part. Jeden nástroj nemůže s jiným soutěžit nebo se ho pokoušet "přehrát". Pak by vznikla disharmonie a skladba by se nedala poslouchat.
Podobné je to při vícehlasném zpěvu. Všichni jsou důležití a nemůže řvát jeden přes druhého. Podobné je to i ve společnosti jako celku. Podle mého je na prvním místě právě to, aby každý byl samostatný a nezávislý, dokonale znal svůj "nástroj" (své umění a dovednosti, které si na svět přinesl a které ho odlišují od druhých) a svůj part (to, kde je jeho místo a kde může být díky svému "nástroji" celku prospěšný).

232181

08.11.2010 22:05

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

Lin 85.?.?.?

Ano, řekla bych, že to tak je... Je to ohromná radost (až extáze) pracovat v celku, ale přitom být sám sebou. Neumím to popsat lepšíma slovama.

232188

08.11.2010 22:10

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

Lin 85.?.?.?

Narodila jsem se kvůli souzvuku dvou samostatných a nezávislých bytostí.
Nezávislost máme skutečně jen do určité míry, to máte pravdu. Jsem závislá třeba na vzduchu, který dýchám.
Ale já měla za to, že je řeč o lidské společnosti. Život sama na pustém ostrově bych zvládla a nevím, proč bych neměla.

232189

08.11.2010 22:32

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

Lin 85.?.?.?

Asi jsme oba velice blízko, jen to vyjadřujeme jinými slovy. Neznám v těchto souvislostech pojem "nevyhnutelná závislost". Chápu to jinak. Člověk od narození dostává (bere) a měl by se dopracovat do stádia, aby začal dávat zpět. To, co dávat může, co umí a co mu jde nejlépe (teď nemyslím vůbec v materiální rovině). Jednoduše řečeno - měl by se dopracovat od JÁ k MY. A to není zrovna jednoduché, jak se na první pohled zdá a vyžaduje to podstoupit určitý proces. Pak je zbytečná i otázka na "břímě", protože MY je vědomé a dobrovolné. V tom procesu je třeba "část", kdy byste měl velice dobře poznat ten svůj "nástroj" a to samo o sobě je (aspoň pro mě) nadmíru těžké.
Jen na okraj k té jaterní buňce: i ona je samostatným celkem, tvořeným zas "akordem" jiných, ještě menších částic.

232193

08.11.2010 23:14

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

Lin 85.?.?.?

Máte pravdu - slovo "závislost" mě dokonce děsí. [smích] Možná z důvodu, že si pod tímhle pojmem představuju nesamostatnost s následky zotročení - a pokud zůstaneme u tématu článku - také manipulace. Prostě to, že se vás někdo snaží využít, nasunout do role (života), který vůbec není váš a neodpovídá vašemu "nástroji".
Ale takhle - jak jste mi to vysvětlil (i v odpovědi výše o tom dědictví) - takhle to beru a je mi to srozumitelné. Děkuju moc, oslovilo mě to.

232195

10.11.2010 21:52

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Pokusím se reagovat tady na konci. Pročetla jsem si reakce a nemůžu si pomoci - pořád tak nějak vnímám, že se moc nelišíme. Možná je chyba ve slově "služba", které evokuje "sluhu" a tím i podřízenost a vynucenou (nebo slepou) poslušnost člověku nebo skupině lidí.
Podřízení jsme - ovšem ne jiným lidem nebo systému, lidmi stvořenému. Jsme podřízení zákonům života (přírody, božím - nazvěte to, jak chcete). S tím asi nic neuděláme a ani se z nich nevymaníme - platí pro všechny stejně. Jak zákony "hmotné" (jíme, pijeme, stárneme, podléháme gravitaci, tlaku...), tak duchovní (asi nejznámější "akce a reakce", ten už snad nikdo nepopírá).
Teď se v tom asi pěkně zamotám, ale přesto se pokusím, zjednodušeně. V článku je řeč o manipulacích. Za jednu z nejhorších pokládám tvrzení, že člověk je na světě kvůli tomu, aby pracoval, shromažďoval a rozmnožoval se. Jenže ten hlavní cíl člověčího bytí je někde úplně jinde. Člověk se má v první řadě najít a ty ostatní úkoly jsou jen vedlejší. Podle mého cesta ke změně společnosti vede přes změnu každého jedince (protože společnost se z nich skládá, je to "vyšší jednotka" ). Bez té osobní změny to bude stále o systému, který jedni budou dodržovat a druzí zneužívat, využívat a obcházet.
(není to vůbec o jednotné životní filosofii, stylu nebo náboženství je to o poznání "kdo jsem" )

232287

11.11.2010 20:23

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Pane Vojto, mám děti, takže vím, kolik úsilí stojí je vypiplat. Přesto ale tvrdím, že rozmnožování je druhořadým úkolem člověka. Možná se vám to zdá nepochopitelné, ale já pro tohle tvrzení mám své důvody. Nevím, jak u vás, ale v mém životě je výchova dětí a rodičovství jen jednou z rolí - nikoliv životní cíl.
Jestli si myslíte, že tím plivu někomu do tváře, nic moc s tím neudělám.

232323

11.11.2010 20:34

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jak může Vojta 49, Vanguard a další

Lin 85.?.?.?

Já tedy nevím pane nebo paní, jak tohle své psaní myslíte. Po svém jsem si to přebrala jako že bych měla pana Vojtu k něčemu provokovat, abych se mu pak mohla smát. Jak vás tohle vůbec napadlo? Z čeho soudíte (za předpokladu, že jsem si to "přeložila" správně)? Pokud mě paměť neklame, nejsem si vědomá, že bych kdy pana Vojtu v diskusi nějak znectila nebo se mu vysmívala.
Většinou se neshodneme, žije jinak a myslí jinak. Jenže to pro mě není žádný důvod k diskreditaci nebo výsměchu.
Jestli máte dojem, že se panu Vojtovi vysmívám, řekněte to rovnou a mně - a neschovávejte se za komentáře, zabalené do "mnohovýznamového tajemna".

232324

11.11.2010 21:02

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Nemám námitek. [smích]
Narazil jste na docela zásadní věc - a tou je strach. Není lehké se postavit svým strachům a dokonce je i rozeznat. Jsou v nás "zabudované" velice důmyslně a tak se často stává, že si myslíme, jak nás vede třeba láska k bližnímu, ale on to je jen kamuflovaný strach.
S tím "vyšším zájmem" bych zácházela opatrně. [smích] On je tu totiž každý sám za sebe a se svým vlastním "plánem"(zájmem), který se různí od "plánů" ostatních lidí. I tady bylo hodně zmanipulované a překroucené. Proto se snažím modlám v jakémkoliv "skupenství" vyhýbat.

232327

12.11.2010 20:09

Zrada Gazy

Palestina byla zrazena několikrát

Lin 85.?.?.?

V minulosti Palestina doplatila již několikrát na to, že věřila slibům OSN.
Netanjahu nedávno oznámil, že Izrael hodlá postavit na 1300 nových domů pro židovské osadníky a to na území, které bylo již několikrát přiřčené právě Palestině (výdhodní Jeruzálém). Kritice oponuje tím, že Jeruzalém byl, je a bude hlavním městem židovského státu, takže vlastně nejde o žádné nové osídlení.
Na téma možného omezení zbrojení Netanjahu odpovídá, že naopak je potřeba více zbrojit, aby se muslimský svět chvěl hrůzou už při vyslovení slova Izrael.
Jak se v takovýchto podmínkách dá vyjednat nějaký mír? Kam mají Palestinci couvnout, když už nemají kam? Jaké ještě "vstřícné kroky" udělat, aby byl Izrael konečně spokojený?
Je to smutné, že okolní "civilizovaný" svět není schopný se vypořádat se zjevnou genocidou prastarého národa. Obávám se, že Izrael nebude spokojený, dokud bude dýchat jediný Palestinec. Smutné je i to, že lidé v Izraeli psychopata Netanjahu ještě nesvázali do svěrací kazajky a nenaordinovali "vodoléčbu". Však je to vrah. Také si říkám, kolik pokrytectví musí být v národě, který sám o sobě říká, že je "bohem vyvolený" a že dal světu Desatero.

232356

12.11.2010 20:39

Finanční základ duchovní expanze Západu do Ruska: technologie Vatikánu

Vatikán kontra ateisti

Lin 85.?.?.?

Nepřekvapilo mě, že Vatikán chce "expandovat" a že za jeho "misí" jdou v těsném závěsu peníze. Však Vatikánu šlo o peníze vždy až v první řadě. Kde jinde platí líp, že "káže vodu, pije víno", než právě v katolické církvi. Po svých ovečkách chce asketický život plný otrocké práce, chudoby a utrpení - a sám...
Zaujala mě ale část o "nabídce" jezuitského vzdělávání. Duchovní vzdělávání podle Ignáce z Loyly, kde každý "je povinen pohlížet na nadřízeného jako na samotného Krista", bylo dobře (a nechvalně) známé i v našich zemích. Ještě zajímavější je, že nás nedávno pan papež pěkně zkritizoval, označil za ateisty "bez víry" a také nám "doporučil" vzdělávání podle sv. Ignáce. Jsem tedy moc a moc zvědavá, jakým způsobem chce Vatikán u nás i v Rusku "potírat ateismus" a "překonávat historická negativa" jezuitského řádu. Pokud vím, měli jsme v našich krajích jeziuty rádi jak osinu (v ...) a ne nadarmo byl u nás tento řád zakázaný už před více jak dvěstě lety.
Nevím, co si pan papež představuje pod slovem ateista. Určitě každého, kdo není katolík. Jinak si totiž neumím vysvětlit, že jiní (a skuteční) duchovní si naopak naši zem oblíbili pro její celkem slušnou duchovní atmosféru. O Rusku se říká totéž, ale nemůžu posoudit.

232357

12.11.2010 20:50

Nové americké krédo: Moc má pravdu

RE: Lenin a Chertoff

Lin 85.?.?.?

Článek sice k smíchu vůbec není, ani ten váš v odkaze. Spíš naopak - a leccos by se tím vysvětlovalo.
Ale smála jsem se tu takové blbosti, která mě napadla. Té ironii "osudu", že amíci mají ve svém středu inkarnovaného Lenina... [cool] ( [chechtot] )

232358

24.11.2010 23:10

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

Tak nějak ke všem

Lin 85.?.?.?

Nejprve jsem chtěla reagovat na jednoho člověka, ale napíšu to jako samostatný komentář, ovšem některé tím můžu prudit. [smích]
To "začít u sebe" neznamená vykašlat se na svět a ostatní lidi a starat se jen sám o sebe (svůj rozvoj). Naopak. Poznáním sebe, svých vlastních chyb a nedostatků, ale také dovedností a kladů, lépe porozumím i lidem okolo. Jak byste chtěli pomáhat druhým, když sami sobě v téže oblasti pomoci nedokážete? Pomoci jiným můžete jen tam, kde sami máte "vyřešeno". V běžném životě jste taky jako pomocníci (i radou) úspěšní tam, kde sami umíte. Těžko bych mohla někomu účinně pomoci opravit elektroinstalaci, když elektrika je pro mě nějaký obalený drát ve zdi. Těžko může v manželské poradně radit se vztahy třikrát rozvedený psycholog (což se, bohužel, stává často). Těžko vás přesvědčí o škodlivosti kouření doktor, který po "sezení" s vámi vyběhne na chodbu s cigaretou v ruce (což je ještě častější). Těžko můžu někoho peskovat za "rudo před očima", když sama skáču jak čertík z krabičky na první našlápnutí. Jako rarita "v radách" se dá chápat dietolog, který sám váží 200 kilo. Staré dobré moudro říká - než příjmeš zahradníka, obhlídni si jeho vlastní zahrádku. Tohle platí pro všechny oblasti života.
Je dobré vědět, co se děje ve světě. Ovšem - já to beru jen jako informaci, které nevěnuju víc pozornosti, než si zaslouží. Situaci v USA, Izraeli nebo v Tramtárii těžko nějak řešit, zvláště když v ČR to vůbec nezvládáme. Ve volbách jsme "demokraticky" zvolili ještě větší blbce, než se doufalo, na demonstraci (zatím jedinou, ale také jediný skutečně demokratický způsob odporu) nevíme, jak se dívat, v diskusích se stále hledají jen "rozdělovací znamínka" a ne to, co nás spojuje. Jak chceme tvořit nějakou budoucnost, když se neshodneme ani na jejích základních rysech? Čekat na nějakou budoucnost je hloupé, protože ta je tvořená v přítomnosti.
A na závěr "elaborátu" ještě něco k odpovědnosti. Být zodpovědným neznamená nést zodpovědnost za jiné, potažmo za celý svět. Odpovědnost je schopnost adekvátně zareagovat ve všech "osobních" situacích. Všude, kde jsem osobně přítomná. A zareagovat tak, aby se situace (nejlépe) vyřešila a nebyla jen zametená pod koberec. Např. když se po mně chce odpověď, odpovím a to jasně. Žádné ANO, když chci říci NE, ale nakonec se zaleknu, že bych si tím mohla zavařit nebo "to" vypadalo blbě (co by si o mě pomysleli). Žádné obezličky typu "nechci to řešit" nebo "o tom se nehodlám bavit".

232950

... že rozumím Vladimírově únavě. Jestli vás to, Vladimíre, uklidní, unaveni jsou i jiní. Vím min.o dvou webech (a to jich je určitě víc), kam jsem si ráda zašla pro nějaké čtivo, kde to autoři už vzdali. Ono totiž tvořit nějaké smysluplné a zajímavé články stojí docela dost nadšení, času a úsilí. Není to jen nějaký překlad. Jde i o ověřování a hledání doplňujících informací, aby vás v diskusi nechytil za flígr hned první diskutující (že našel rozpory, neúplné nebo autorem nepochopené informace). A to už vůbec nehovořím o správě webu. To celé je na jednoho člověka víc než dost, je to řehole, člověk je uvázaný jak pes u boudy - když jsou u článků povoléné i diskuse a chcete udržet jakés takés přijatelné prostředí pro všechny.
Komentující vidí jen svou stránku věci.
Sama nepíšu už téměř nic, protože mě to vyloženě unavuje. Ne tak psaní samo, ale potýkání se s diskutujícími. Někdy pro hloupost, někdy pro zmanipulovanost a někdy pro úmysl. Mám dokonce i nechuť se nějak "realizovat" v diskusích, protože se mi to zdá tak nějak stejné a kontraproduktivní.
CFP je mi moc líto, měla jsem Tereziny články moc ráda. Myslím, že její únavě i rozumím. Číst ty komentáře, které pisatelé napsali jen proto, aby Terezu znectili, nikomu na elánu a radosti z práce nepřidají. To si pak řeknete - proč já to vlastně dělám a pro koho...
Úbytek smysluplných a skutečně informačních webů nevidím jen v nějakém "spiknutí". Jde i o to, co jsem výše vypsala. Zvlášť když do diskuse najede nějaká "parta hic" a každičkou se snaží rozbít na prášek.
K současné úrovni některých zde zmiňovaných webů přidám další - a to je Cez okno. Pořád se tam dají najít kvalitní články, které mě zaujmou, ale posledně jsem nevěděla, zda jsem si otevřela správně stránku. Je tam článek o "mimozemšťanovi v ČR" a ten je hodně už i na mě. V diskusi je totiž odkaz na stránky "mimozemšťana", kde jsou "rozhovory" s ním. Zvláštní, že "mimozemšťan" v lidském těle nerozumí některým běžným "lidským" termínům, ovšem peníze mu problém nedělají. Nejen, že "nemůže ukázat důkazy o jeho civilizaci na Zemi, protože nemá na cestu peníze", ale dokonce se stačil "jako člověk" i silně zadlužit. Konec je už vyloženě fraška, neboť "mimozemšťan" o sobě tvrdí, že je bůh RA, byl i Kristus a nyní je "navrácený" Kristus.
Tak si říkám, kde se na celkem solidním webu takový "článek" vlastně vzal...

233120

Anonyme, děkuju za povzbuzení, bylo mi potřeba právě teď. Zvědavce cením - jinak bych sem nechodila. Cením i diskuse a často mnohem víc, než článek samotný (to už to psali i jiní). Souhlasím, že i kritické připomínky jsou velkým přínosem (pokud to nejsou štěky nebo provokace). Často v nich najdu právě tu potřebnou druhou stranu věci (míru rizika nebo "zranitelnosti" myšlenky, která mě osloví). Informace ze Zvědavce šířím (přecezené přes sebe) dál a můžu říct, že mnoho lidí na nich získalo "větší obzor" (i přes počáteční odpor a "šok", ovšem budoucnost prověřila, že tyto informace byly pravdivé).
Vůbec mi nevadí ostřejší "úlety argumentací" (stává se mi to taky). Nad hloupostí z nevědomosti se nerozčiluju, sama často potřebuju shovívavost od spoludiskutujících. Spíš mě unavuje, že diskuse začínají klouzat do monologů mnoha osob a tím přestávají být tvůrčí.
Zmínil jste velikány národa a ono to oklikou souvisí s mým "otrávením". Říkám si, jak je možné při tolika dostupných informacích, aby je lidé nevyužívali a nepoužívali i ve svém běžném životě. Vím, je čím dál těžší "cedit" všechno, co se píše a nabízí. Utěšuju se, že "vzorek" lidí, kteří diskutují, není obrázkem celé populace.

233177

26.11.2010 23:28

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Předem děkuji za slíbené velké příspěvky, ale...

Lin 85.?.?.?

Vladimíre, já zůstanu u toho dlouhodobějšího předplatného. Jednak jsem lajdák a jednak (teď se projevím jako pragmatik) dávat příkaz každý měsíc je o (nehorázných) bankovních poplatcích.

233180

28.11.2010 16:17

Konflikt ve Žlutém moři

jéééj

Lin 85.?.?.?

Příspěvek od "anonymního pistatel", který se tu objeví, je můj... Zas jsem od psaní komentáře odešla a mezi tím mi vypadlo přihlášení... [oči v sloup]

233311

Pan Zelenka mi udělal radost. Jasně a srozumitelně popsal, co se děje a pro pozorné i to, k čemu bychom měli směřovat. Doba se nám mění před očima a pochybuju, že by byl mezi námi někdo, kdo by si toho nevšiml. V občanském životě už pomalu netušíme, co vlastně platí, zákony, které byly platné loni, jsou dneska jinak a příští rok budou zase jinak. Navíc jsou na nás kladené ze strany společnosti (i zaměstnavatelů) stále větší požadavky. Nesmyslné. Točíme se jak veverky v kolečku a často nemáme čas se ani v klidu najíst. Mám dojem, že se všechno děje proto, aby lidé už vůbec neměli čas na sebe. Chvíli, kdy se člověk zastaví a "vypne". Čas, kdy je možné si ujasnit, proč to všechno dělám, jestli je vůbec pro mě nutné a přínosné to všechno "zvládat", jaké mám priority a bez čeho se klidně obejdu. Někoho dokope k takovémuto přemýšlení až nemoc, někoho nevaruje a nevzpamatuje ani ta. Realitu vnímáme svými smysly a ty jsou nedostatečné, protože poskytují informaci pouze o fyzické, zjevné rovině (vidím, ohmatám, ochutnám). Neuvědomujeme si, že nezávisle na tom, co vidíme a vnímáme, existují ještě jiné (nehmotné, skryté) roviny té samé reality. Setkáme se třeba s pěkným, výborně a vkusně oblečeným člověkem milého vystupování a laskavé řeči. Naše smysly vytvoří dojem slušného, milého a společenského člověka, ač skutečná realita může skrývat třeba několikanásobného vraha. A přesně takhle je to i s ostatní realitou, kterou vnímáme pouze svými smysly. Proto je třeba naučit se takto vnímat svět, který vás obklopuje. Poznat i ty ostatní roviny - to, co je skryté. Pak se dostanete do pozice hráče, který druhému vidí do karet, takže každým vaším tahem můžete změnit celou partii.
Proroctví a ostatní věštění - NIC není předem dané, protože realita je proměnná, ne pevně určená. Každé to proroctví vychází z určitého "pevného bodu" dané situace a pokud se změní situace, "pevný bod" už neplatí. Je nutné si ujasnit, jak bychom chtěli, aby se situace vyvíjela - ne být pasivními "čekateli" svého neblahého konce podle proroctví. Naše debaty by měly být NE o vzájemném utvrzování ve nevyhnutelné zkáze světa, ale TVOŘIVÉ = jak bychom chtěli, aby se situace vyvíjela dál = jakou realitu bychom si přáli. Na tohle krásně upozornil autor článku a přesně o tomhle jsem tu naposledy psala i já. Každý z nás - tím, co dělá a nedělá, jak žije, čemu dopřává sluchu, jak se chová k sobě i ostatním, jak řeší situace, jaký je jeho žebříček hodnot - buď pozvrzuje destrukční realitu nebo ji pomáhá dostat pod kontrolu. Jedině my sami můžeme svými postoji rozhodnout, jaká bude budoucnost našeho světa.

233879

08.12.2010 20:08

Vyjímečný stav ve Španělsku

RE: Thajsko ?

Lin 85.?.?.?

No jo, ale... [smích]
V dubnu si v Thajsku zaplatil bývalý (zkorumpovaný a sesazený) premiér demonstranty, kteří lili svou krev k sídlu vlády a vůbec tak hezky požadovali odstoupení současné vlády. Zvláštní, že "červené košile" se verbovaly většinou z té nejchudší vrstvy, která za jídlo a peníze byla ochotná "demonstrovat". Nebyli místní, ale přiváželi je z těch nejchudších oblastní thajského venkova. Nechyběly jim na místě mobilní záchody, umývárny atd. Jídlo několikrát denně a jako v závodce. Šinavatra se chce vrátit zpět, ač zemi dostal do velkých finančních problémů a korupce mu byla dokázaná. Prostě přišel o své korýtko. Jinak - Thajci z něj moc odvázaní nejsou a není až tak pravda, že jsou nespokojení se současnou vládou a že si přejí návrat bývalého premiéra.
Tohle info není z tisku, žádný odkaz vám se hodit nemůžu, protože je to "z první ruky".

233923

09.12.2010 00:39

Vyjímečný stav ve Španělsku

RE: Thajsko ?

Lin 85.?.?.?

Herci možná i jsou, ale určitě bez politických ambicí. Ona asi vůbec celá politika je Thajcům tak nějak šumák. [smích] To není jako tady - aby si kazili život nějakým rozčilováním se nad politiky. A asi ani nemusí. Je to tam tak trochu o něčem jiném, než tady. Stát se o lidi sice moc nestará (nějaké sociální dávky a podpory), ale na druhou stranu po nich skoro nic nechce (daně, odvody, poplatky). Obyčejný (v našem názvosloví) živnostník je úplně mimo nějakou státní "evidenci".
Při tom posledním výjimečném stavu byste v další čtvrti vůbec nepoznal, že nějaký je. Klid, mír pořádek. Všechno se to odehrávalo v jedné čtvrti a jinde všechno fungovalo. Jako turista byste nepoznal, že se něco děje, tak se ani nedivím pisateli před vámi, který se tak divil. Daleko horší pro turisty byla "akce sopka", kdy do Evropy nic nelítalo. Tehdy by se možná hodila i ta aktivace plavců. [smích]

233934

16.12.2010 18:34

Je čas pomáhat

Ach jo

Lin 85.?.?.?

Je vidět, že je před vánocema. Zapůsobím tu teď jako "rozbíječ ušlechtilé vánoční nálady", protože příběh oné Martiny se mi vůbec nejeví tak, jak je popsaný.
Píše, že její dluh je asi 50 tisíc. Jeví se mi, že není.
Paní Martina ručila nejméně na hypotéku své kamarádce, která ovšem nesplácí. Takže když nesplácí příjemce hypotéky, další "na řadě" je ručitel, což je paní Martina. A pravděpodobné je, že má další dluhy, o kterých se nezmínila.
Paní Martina, ač je na mateřské, pobírá určitě jako samoživitelka nejen mateřskou a výživné na své děti (na prostředního, jehož otec zemřel, pobírá důchod sirotčí - pokud si otec platil důchodové pojistné), ale také sociální dávky nebo doplatek do životního minima. Pro rodinu paní Martiny je toto minimum někde na hranici 8 tis. (nevím, jak staré má děti, takže částka může být cca stovku pod nebo tři nad). To je částka, která jí musí zůstat - exekuce neexekuce. Tohle se zexekuovat nedá.
Také už dneska není možné zexekuovat majetek za cca 400 tis. (notabene připravit o střechu nad hlavou matku se třemi dětmi), když dlužíte 50 - jak popisovala Martina. Jestli to přesto nějaký zblblý exekutor udělá, máte možnost se bránit a napadnout exekuční příkaz.
Z popsaného mi ale vyplývá, že paní Martina je zadlužená mnohem víc, než přiznává. Určitě se do toho zamotala i kamarádčina nesplácená hypotéka a tomu by odpovídala také ta exekuce na barák paní Martiny.
A dlužné za elektřinu? ČEZ je sice hajzlík, ale lze domluvit splátky dluhu s ohledem na finanční a životní situaci. Dokonce se dá navrhnout i "stovkový" splátkový kalendář a žádná exekuce nemůže proběhnout. A pokud už exekuce je (v tomto případě na nedoplatek pro ČEZ), můžete jí stejným návrhem splátkového kalendáře zastavit - pokud doložíte svou finanční situaci (viz mateřská a 3 děti v péči).
Co mě však zaráží je zmínka o inkasu 4200,-, které prý po ní ČEZ chce. No... jestli má paní v baráku tak velkou spotřebu, že jí zálohy vyměřili na takovou částku, musí je platit, protože pak by se na konci zúčtovacího období nedoplatila. Nejspíš víte z vlastní zkušenosti, že pokud jsou zálohy jeden rok vysoké a po vyúčtování se zjistí, že máte spotřebu daleko menší, přeplatek vám vrátí a stanoví zálohy nové, menší - nebo naopak doplatíte a zálohy se vám zvednou. Otázkou tedy je, proč platí tak ohromnou částku. Jestli má všechno na proud včetně topení, nechápu, proč s tím už něco neudělala a nepřešla (alespoň na přechodnou dobu) na levnější způsob (topení, ohřívání vody).
Pokud by byl dluh paní Martiny pouze na té elektrice (jak uvádí), může pomoci obec a nedoplatek za ní úplně nebo aspoň z části uhradit (pokud je samoživitelka na mateřské, bez příjmů).
No... podle mého je pravda o paní Martině někde jinde, než je uvedené.

234393

16.12.2010 19:03

Je čas pomáhat

RE: Příběh se šťastnýn koncem a poděkování všem co pomohli

Lin 85.?.?.?

Na BListech asi moc neznají zákony téhle země (viz pan Čulík - článek "Klobouk dolů..." ).
Tak hlavně že je o čem psát a paní Martina "zachráněna". [smích]

234394

18.12.2010 01:30

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

No vidíte - nečekal. Asi nejsem tak průhledná a neberu právě tenhle případ jako "lidskou sounáležitost" s dobrou energií. Můžu říct, že v celém svém příspěvku se nemýlíte pouze ve dvou věcech - a to že o případu prd vím a spekuluju a fakt, že jsem si přečetla pouze onen inzerovaný článek na BL a že jsou k tomu ještě jiné jsem zjistila až po napsání svého komentáře. Pokládáte to mé vyjádření za cynické, protože v něm konstatuju nevyhnutelný fakt, že paní Martině jste pomohli tak na rok. Jedno staré moudro říká cosi o tom, že hladovému člověku nemáte dávat ryby, ale máte ho naučit je lovit. Paní Martinu, která se podle svých vlastních slov potácí ve stejném dluhovém "problému" již potřetí, jste "lovit ryby" nenaučili - naopak jí utvrdili, že se vždycky najde někdo, kdo se postará a zázračně vyřeší všechno, co si nadrobila. Z toho předchozího dluhu jí podle jejích slov dostal poslední partner, otec dnes dvouletého dítěte (aspoň tak jsem to pochopila). Té paní je už někde ke čtyřicítce (soudím podle toho, co píše - 8 let manželství, 3 roky druhý partner, 4 roky sama, teď dvouleté třetí dítě - i když na jiném místě zas píše, že "to trvá dvacet let" ), není to žádná holčička, sotva do života vlezlá - a přesto se potřetí ocitla tam, kde již nejméně 2x byla. Nezlobte se na mě, ale v takové situaci bych si těžko pořídila mobil, počítač, internet nebo televizi, když nemám z čeho platit inkaso. Bylo by to pro mě nevyhnutelné, pokud bych se znovu nechtěla dostat tam, kde už jsem byla a vím, jaké to "tam" je. A platit 4 tis. zálohu na elektriku v polorozpadlé chaloupce se mi zdá poněkud divné.
Tu "obec" jsem nepřehlédla. Autor asi nezná, že malé obce nemají sociální odbor a spadají pod tzv. obce s rozšířenou působností, kde mohla paní o pomoc požádat.
Kontext celé té zálěžitosti cítím jako marnost. Nadarmo vyplýtvaná energie vzájemné lidské pomoci. Zní to tvrdě, ale přesně tak to cítím. A je mi docela jedno, jak na mě kdo za to kouká. Dlužníků jako Martina jsou totiž tisíce, ale přinejmenším stejný počet je nezadlužených, kteří žijí s dětmi v chudobě třeba proto, že partner se o děti nestará ani neplatí výživné. Strašně moc příběhů, kde se ženy (i muži) opravdu samy do tíživé situace nedostaly. Všechno táhnou samy. Jen o nich nikdo nenapíše a nevyzve "veřejnost" ke sbírce. A tyhle zas pokládám za potřebné já.

234459

18.12.2010 16:36

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

Aha... "tvrdošíjně odmítám a odvažuju se soudit na základě dojmů". Nápodobně, pane. Také "tvrdošíjně odmítáte" porozumět, proč to celé pokládám za marné plýtvání "lidskými zdroji" a soudíte mě za to, že nejásám a vidím celou situaci jinak - a to celé pouze na základě vašich vlastních dojmů. [smích]
Paní je ústřední postavou příběhu a "hybatel" celého procesu, který se udál (tím myslím lidskou solidaritu a ochotu pomoci). Je rozhodnutím každého člověka, komu pomůže a komu ne - do toho mi přeci vůbec nic není a být nemůže. Autor tohoto článku paní obdivuje, pokládá jí za hrdinku a bojovnici, že nefňuká - a já to vidím přesně obráceně. Paní je přinejmenším lehkomyslná a nepoučitelná - to je mé zhodnocení jejího příběhu a také autora neviním z toho, že to "vidí" po svém. Jestli tomu chcete říkat soud, tak prosím - říkejte. Mně to neublíží a vy budete spokojený. Jen by mě zajímalo, kdyby šlo o stejný příběh např. rómské matky s dětmi - jaká vlna solidarity by se asi zvedla, aby takové ženě pomohla.
Má volba je, že lidem typu paní Mariny nepomáhám, protože to je o věčném koloběhu "pomoci". Má pomoc se totiž míjí učinkem - tj. - vstaň a dál jdi po svých, poučený ze svých chyb. Podle mého je velký rozdíl mezi vytažením tonoucího, který udělal chybu a vyšel si na tenký led a zachraňovat téhož člověka po desáté nebo po sté na tom samém místě. Není ostuda dělat chyby, každý z nás byl alespoň jednou v životě trotlem, který si pěkně naběhnul. Ostuda je se z těch chyb nepoučit a dokola tytéž opakovat.
Klidně mě za to, co jsem napsala, rozcupujte coby bezcitnou a cynicku mrchu, která prd ví a soudí. Já to ustojím.
A banky neviňte z toho, že poskytují úvěry. Je věcí každého člověka, aby zhodnotil, jestli zvládne splácet nebo ne. Jestliže někomu nevychází měsíční rozpočet na domácnost a myslí si, že to spraví nějakou půjčkou, je to o sebevražedném myšlení. Pokud by banky stále neměly tolik naivních zájemnců o půjčky, musely by přehodnotit i své úrokové sazby.

234477

18.12.2010 16:49

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

Zapomněla jsem připsat reakci na váš poslední odstavec o těch odměnách. Tady vám dávám za pradvu - o tom to právě je. Peněz je dost, jen jaksi tečou jinam, než by měly.
Paní Martině by nejvíc pomohlo, kdyby měla práci (i nárazově) a za takový peníz, který uživí jí i její děti. Tak, aby nemusela žít z milodarů. Peníze, kterými se takto plýtvá, můžou být použity třeba na to, aby třeba i malé obce (které dobře znají své papenheimské) měly na to zaměstnávat (třeba i krátkodobě) lidi jako paní Martina. Na práce, které momentálně obec potřebuje.

234479

18.12.2010 20:23

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

Nerozumím. Psala jsem přeci o vztahu banka x spotřebitel - ne o vztahu banka x investor (politik, stát).
Jestliže si jako spotřebitel berete úvěr, nikdo vám přeci nedrží kvér u hlavy. Znáte podmínky a také to, kolik jim dáte navíc jako úrok. Pokud tomu výpočtu úroku nerozumíte nebo si ho neumíte sám spočítat, stačí se zeptat přímo o kolik navíc po vás budou chtít a úvěr si buď vzít nebo nevzít.
Podpory bank ze strany státu souvisí s tím, co jsem už psala výš - a to - že peněz je dost, ale tečou nesprávným směrem. Nikde jsem nepsala, že schvaluju nějakou pomoc bankám ze státního rozpočtu.
Jenže to je úplně jiná rovina, která nesouvisí s tím, že lidé sami a dobrovolně skáčou do úvěrových pastí.

234487

18.12.2010 20:29

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

Máte pravděpodobně neomezené finanční zdroje. Já ne a nemůžu pomáhat druhým tak, jak píšete. Protože pak bych šla sama o žebrácké holi. Takže mám svá kritéria a zneužití se snažím předejít.

234489

18.12.2010 22:54

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

Lin 85.?.?.?

Snad nebude vadit vám ani Hladovci, že taky něco napíšu a (snad) doplním. Tomu, co jste popsal, se také říká zákon karmy nebo zákon akce a reakce, jak chcete. Najdete to i v křesťanském "co zaseješ, to sklidíš", "co pošleš, to se ti vrátí" nebo také "každý svého štěstí strůjce". Karma je výchovný nástroj, který nás vede k pochopení toho, co se stalo a co je špatně a to tak dlouho, dokud ten "rébus" nevyluštíme. Jedině plné vnitřní pochopení situace (ne jen samotné prožití) může zajistit, abychom čin příště neopakovali. Takže pochopím-li brzo, nemusím si "odžít".
Život v tomhle hmotném světě je jedinečný tím, že tady je možné rozpoznat "dvě strany mince", pojmenovat, uvědomit si je a měnit jejich vzájemný poměr (= odstraňovat ze svého jednání to, co převažuje a vychyluje z rovnováhy). Podstatou karmy není volba mezi jednou či druhou stranou, ale naopak obě strany ve svém jednání promítnout ve vzájemné jednotě, optimální vyváženosti. Cílem karmy je harmonie = naše vyváženost, nalezení správného poměru mezi oběma stranami.
Složitě napsané, ale v podstatě jednoduché na příkladu vyváženosti v jídle (tomu rozumí každý). Být denně přežraný nebo hladový je špatně a oboje vede k destrukci těla. Každý hledá ideální míru a to takovou, aby jeho tělu prospívala a ne ho huntovala. Když tělo strádá a nemocí nebo bolestmi dává najevo svou nespokojenost, také se pídíme po tom, co děláme špatně, kde je příčina obtíží a snažíme se chyb pro příště vyvarovat. Kdo to neudělá, ignoruje všechny varovné signály a zhoršující se stav - pak se s výsledkem brzy setká.

234498

18.12.2010 23:45

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

Jsme jinde, než jsme měli být. Ale dobrá, neva.
Celý ten systém může fungovat jen proto, že mu to dovolíme. Sám jste napsal, že nekřesťanské půjčky jsou jedním z hnacích motorů systému. Tak proč si je lidi berou? Myslíte, že všichni jen proto, že nemají co jíst? Nevím jaké zkušenosti máte vy, ale ty moje říkají, že půjčky si lidi berou ve většině případů na obyčejný konzum. Dokonce i na vánoční dárky. To je potom opravdu "radost" v rodině, když loňské Vánoce splácejí ještě o letošních Vánocích.
Vinit ovšem můžete systém státu, který zadlužuje lidi už od novorozeňat proti jejich vůli a to rozhodnutím několika málo lidí, kteří jsou zrovna u vesla. Kdo jim to dovolil? Obávám se, že my a to tím, jak jsme volili. Není to tak dlouho od zdejší předvolební debaty, kdy jsem tu psala, že nemám koho volit a že volit nebudu. Nesetkalo se to s pochopením a diskutující se tu předháněli, jestli je lepší VV nebo Boboška či TOP. Další "srandovní" debatou byl odsudek demonstrace a stávky. Přitom oboje je legální (demokratický) a ústavní prostředek vyjádření občanské nespokojenosti.
Tak jak chcete systém změnit? Diskusí o bankách a prohnilosti samotného systému? Nebo snad revolucí = pobít je všechny, vyhodit do vzduchu a zadupat do země? A co bude dál? Máte promyšlený jiný systém, který má šanci fungovat?
Pokud budou lidé, kteří systému (tj. i bankám) budou napomáhat, pak systém pojede vesele dál. Napomáhají mj. i tím, že konzum je pro ně smyslem života. Líp a srozumitelněji to napsat neumím.

234501

18.12.2010 23:49

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

Lin 85.?.?.?

Ano, souhlasím a to přirovnání ke struně je přesnější. Hladovění může být prospěšné a často se užívá k očistě těla - já to jen chtěla napsat co nejsrozumitelněji.

234502

18.12.2010 23:57

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

Možná trochu vyvětlí to mé "počínání" tohle video:

http://www.vimeo.com/16056325

Sice trochu zdlouhavé, ale dobře vystihující.

234504

19.12.2010 10:32

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

To zhodnocení situace je vaše a já vám ho rozhodně brát nebudu. Ani dál vysvětlovat to mé. Poslední odstavec - ano, souhlas. Je tam ale dost podstatný detail a ten tkví v představě o soucitu a lásce. V tom, co jsem napsala, jsem vysvětlila podle mého dostatečně a jiný, srozumitelnější způsob mě nenapadá. Takže se mějte hezky a díky za debatu.

234521

19.12.2010 12:01

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

Ale ano, však vím, že neútočíte a snažíte se nějak dobrat pochopení, proč jsem se tak (zásadně) postavila proti. Pokusím se odpovědět co nejsrozumitelněji a naposledy, protože lepší vysvětlení už opravdu nemám a podle mého jsem v předchozích "psaních" vysvětlila dost podrobně.
Situaci jsem vyhodnotila podle toho, co o sobě sama napsala. Potácí se opakovaně v dluzích již dvacet let. Vždycky jí někdo pomůže - ať už partner nebo rodiče. A ona přesto vleze do téže situace znovu a jak jsem tak vyčetla, chtěla si vzít půjčku i tentokrát, ale naštěstí žádnou nedostala. Půjčka pro mě není řešením "dofinancovávání" života, na který evidentně nemám, jen se jimi dostávám hloub do srabu. A zmého hlediska je nepřijatelné, aby následky mého chování neslo okolí (tj. rodiče, kamarádi, cizí lidé). Můžu se tam dostat, to se stává a pak bych byla opravdu vděčná, kdyby mi někdo pomohl napravit chyby mé vlastní hlouposti. Ovšem jen jednou, protože bych přizpůsobila svůj život tomu, na co skutečně mám. I za cenu toho, že bych si sama stříhala vlasy, chodila v teplákách po dědečkovi, prala na valše a svítila petrolejkou. Z mého hlediska by bylo nepřijatelné, abych se v téže situaci ocitla i záhy po tom, co mi ostatní pomohli. Byla by to pro mě známka, že se neumím postarat ani o sebe, ani o své děti, že jsem se stále nevymanila z dětských střevíců a bez rodičů nebo partnera, kteří budou financovat můj život, nejsem schopná obstát. A děti jsem si přeci pořídila já - ne mí rodiče nebo kamarádi, takže je na mně, abych se o ně starala a to i přesto, že otec odmítá.
Psala jsem, že jste paní ve skutečnosti nepomohli. Ona teď poplatí část svých neodkladných dluhů (celý asi ne, jestliže je ručitelem na hypotéku) a bude mít na chvíli pokoj. Možná bude mít hezké a bohaté Vánoce. A co pak? Nejmladšímu jsou dva roky, takže nejméně 16 let se bude muset ještě smekat. Práci bude shánět těžko, protože není ani vyučená. A i když sežene, její situaci to moc neulehčí, protože příjem bude dosahovat max.12 tisíc a sociální dávky s takovýmto příjmem jsou spojené nádoby. Tj. - je jedno, jestli máte 8 nebo 12 tis., protože oč víc si vyděláte, tím víc vám klesnou dávky = příjem do rodiny stále stejný. Navíc - čím starší děti, tím větší náklady a když paní nezvládá teď?
- budu pokračovat -

234522

19.12.2010 12:39

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

Řešením pro paní by podle mého bylo naučit jí vyjít s málem, které má. Naučit jí, kde všude si může požádat o pomoc od státu nebo od otce dítěte. V jejím případě měla zákonný nárok pobírat od otce dítěte výživné i na sebe a to až do dvou let věku dítěte. Vysvětlit jí, co dělat, pokud nezaplatím na inkaso a chodí mi upomínky nebo co dělat, když otcové jejích dětí přestanou platit.
Pomoc paní najít jí práci nebo dát aspoň možnost nějakého přivýdělku. Je na rodičáku, takže si může vydělat neomezeně peněz, pokud dítě nemá celodenně ve školce.
Pokud si tohle paní neosvojí nebo nebude chtít osvojit, bude se pořád motat v kruhu svých dluhů.
Systém se k samoživitelkám chová pořád stejně, teď je jen opepřený nejistotou práce a také těžkostmi ji vůbec s dětmi získat. Nepíše se o tom, nemluví. Hlasy, které se občas ozvou a upozorňují na neřešitelnost některých situací, kterým jsou ženy vystavené, jsou bagatelizované. Ono stačí přečíst si některé diskuse pod ojedinělými články na tohle téma - jak lidé smýšlejí. Píšete, že solidarita, která byla v případě paní M., je nádherná. No... to určitě, ovšem z mého hlediska má velmi hořkou příchuť. Příjde mi to jako předvánoční odpustek vůči skupině, vůči které má společnost černé svědomí (a taky jako odpustek = bez vyřešení problému - dopadla).
Má otázka na "Rómku" byla možná hloupá, ale byla to hypotetická otázka, směřující ke zjištění stavu "solidarity". Ptala jsem se, jaká vlna pomoci by se asi zvedla, kdyby p.Švejnoha v článku uvedl, že paní je Rómka. Souvisí to s tím, co už jsem napsala.
Děkuju za diskusi, za připomínky i za snahu pochopit mé jednání. Mějte se moc hezky a přeju vám i vaší rodině hezké Vánoce.

234526

Pane Lhotáku, co vám ty ženské udělaly? [smích]
S tím, co jste napsal, nesouhlasím a naopak souhlasím (alespoň z části) s panem Zelenkou. To, co jste popsal, by vypadalo v praxi jako domácnost homosexuálů. Možná z praxe znáte, jak je moc vidět v domácnosti, že je řízená jen "jedním prvkem" - a to nemyslím na nějaký pořádek či nepořádek, kapající kohoutky atd. Prostě poznáte, že v domácnosti žije jen jedno pohlaví a ne pár obou pohlaví.
Myslím, že jste si v příspěvku odporujete. Popisujete totiž jednu i druhou stranu "mince" obou pohlaví a to nejsou vyvážené osobnosti (viz síla, despotismus x šedá eminence, sobecký zisk). Vyváženost je podle mého (obrazně) v tom, že muž vytvoří "formu" a žena ji zušlechtí a "přivede k životu".

235357

K Atlantidě bych se moc neobracela - a ani k žádné jiné civilizaci. Z minulosti se máme jen poučit a ne ji chtít "nastolovat" znovu také v přítomnosti. Nehledě na to, že všechny ty dávné civilizace vlastně selhaly na svých chybách, které udělaly. Jestliže má vzniknout "něco" nového a životaschopného, pak to skutečně musí být nové.
V pohádkách a legendách je hodně pravdy, to souhlasím. Je potřeba se umět dívat a chápat obrazy, ukryté za popisovanými ději. Pan Zelenka vidí jako ideálního vladaře s kněžkou. To ale není dobrá dvojice. [smích] K císaři patří i podle tarotu vždy jen císařovna. Ona "velekněžka" je totiž příliš zahloubaná do sebe a spíše pasívní co se prožívání života týká. Příliš "pluje v oblacích" a chybí jí ono potřebné ukotvení. Pokud jí rozzuříte, nemilosrdně vás zničí a to právě pomocí oné "magie jasnozřivosti". Jen bych připomněla, jak dopadl vztah Iásona s Médeou. K velekněžce patří velekněz, protože jen on je jí schopný porozumět a také se jí učinně ubránit (usměrnit).
Řekla bych, že bádat nad "společenskými systémy" není téma dne. Podle mého je v první řadě potřeba, abychom každý nejdřív našli svůj "střed", stali se (opět a znovu) pravými ženami a muži a přestali se zmítat mezi extrémy jak císaře, tak císařovny. Císařovna totiž umí být nejen mateřská, krásná, půvabná, chápající, činorodá, milosrdná, smyslná nebo intuitivní, ale také marnivá, žárlivá, promiskuitní, povrchní, nevěrná a panovačná. Císař zase není jen racionální, moudrý, důsledný, disciplinovaný nebo cílevědomý. Umí být také despota a tyran, ješitný, chladný a agresívní. [smích]

235363

Proč si to myslím? Protože to píšete. [smích] Moc ve společnosti pouze na mužském principu nefunguje. O tom ženském se totiž málokdy dozvíte z ofic historie nebo dokonce i ze současných zpráv. Každý dobrý vladař - a nejen on - byl úspěšný také proto, že měl doma odpovídající zázemí. Věděl jste, že i Obama se doma s manželkou radí? Že mu ona "koriguje" jeho projevy pro veřejnost a dává jim potřebnou emotivní "šťávu"? Proč asi? [smích]

235365

Tak jsem napsala odpověď, ale zas mi uniklo, že mi "vypadlo" přihlášení. Tak až tu to "anonymní" bude, je to ode mě.

235375

Možná by vám lépe odpověděl pan Quido, ale já si nemyslím, že jang a jin není o poměru mezi mužem a ženou. Možná jen špatně rozumím, je to těžké z takto napsaného vysledovat. Co vím je, že obě složky nosíte v sobě i vy - ač si je připouštíte nebo ne. Jsou v nás namíchané v určitém poměru a podle toho se i "vnějšně" projevujete. Nejsou neměnné nebo předem dané - a už vůbec ne pohlavím. Udržet si vnitřní rovnováhu mezi oběma je pro člověka důležité - ať je žena nebo muž. Nemůžete přeci po ženě chtít, aby byla pořád jen "jin" a po muži byl pořád "jang".

235381

Ale... to si asi nerozumíme. [smích] Císař a císařovna nebo velekněz a velekněžka = to jsou archetypy, které spolu velice dobře fungují. Prostě se k sobě hodí a jsou schopni jeden druhého pochopit a vzájemně spolupracovat. Vůbec jsem tím nemyslela na nějaké nám vládnoucí monarchy. Císařem a císařovnou (nebo veleknězem a velekněžkou) můžete být vy a vaše paní. A také to nemusí být jen na bázi párového partnerství - prostě takový archetyp spolu dobře vychází a spolupracuje v každém vztahu (i pracovním).
Však jsem psala, že zabývat se nyní nějakým společenským systémem je zbytečné, protože k tomu není pravý čas. Až budou změněni lidé (svým myšlením a prioritami), najde se i systém, který bude vyhovovat. Jak by se dal dneska najít jiný systém, když stále jsou "modlami" byznysmani a oproti tomu moudří jsou nežádoucí? Když měřítkem lidského úspěchu jsou hromady majetku a ne umění "zvládnout" život (tím myslím třeba dobře vychovat děti nebo být pro své okolí laskavým a moudrým rádcem, přirozeně uznávanou autoritou, atd.)?
Já nerozlišuju hodnotu života podle nějakých druhů a opravdu netuším, kde jste to v mém psaní vyčetl. Nejsem zastánce žádného sektování ani nějaké dědičné hierarchie (jak o tom píše třeba p.Lhoták). A respekt cítím právě jen k přirozeným autoritám, které mě svým přístupem, moudrostí nebo dovednostmi můžou obohatit (prosvětlit i ulehčit) život.

235394

No... nevím. [smích] Umím být silně jin i silně jang a "funkční role" (tedy kromě plození, tam je to opravdu pevně dané) moc neuznávám. Víte, v životě jsou různé situace a i dosti jangový muž se náhle ocitne v situaci, kdy je bezradný, pasívní a odevzdaný. Ne nadarmo jste nabádaný moudrými znalci vztahů, že svého partnera máte pozorovat = nálady, rozpoložení a reagovat podle toho. Kolik škody bylo napáchané tím, že "chlapi přeci nebrečí", že "správný" chlap nesmí dávat najevo žádný cit, to je přeci "ženská záležitost" a chlap, projevující se i citově,je prostě bačkora, protože "správný chlap" je jen drsňák a správná ženská je jen oddaná, pasívní ovečka. Nevím, jak vy, ale pro mě je pouze jangový muž, nikdy se neprojevující i jinově, buran a barbar. Těžko bych takového vyhledávala - a rovněž tak jen jinového muže, který se rozbrečí i u naivního seriálu. Tak opravdu nevím, jestli toužíte jen po jinové ženě, která nikdy nebude schopná vám třeba i "jangově" nastínit řešení, když se momentálně ocitnete v nerovnováze.
A nechci ani matriarchát, ani patriarchát. Podle mého tak to nefunguje a jde o to, co jsem vám teď vypsala. I muži dokážou "zblbnout" a řádně se vykolejit tak, že si nevidí na špičku nosu. Pak je potřeba toho momentálně "nedostatkového" prvku, aby je do rovnováhy zase vrátil.
Ale jak už jsem několikrát napsala - asi málokterá žena by chtěla aktivně dělat nějakou správu věcí veřejných, takže to mileráda přenechá mužům. Ovšem za předpokladu, že bude mít právo veta, jakmile muži "zblbnou".

235400

Aha... tak vidíte - já to pochopila špatně. [smích]
Takže - nic se nestalo. I kdyby to bylo míněné na mě osobně, nejsem nasírací nedůtklivka. Aspoň jsme to vysvětlili i ostatním, ne? Omluva není potřeba, díky a zdravím. [smích]

235402

Ježíšmarjá... už je to tady zase. [oči v sloup] Do koho že se to "opírám"? Nejste příliš vztahovačný? Omlouvám se, ale netušila jsem, že bych se vás nějak mohla dotknout (vůbec jsem to neměla v úmyslu a přiznávám, že ani teď netuším, co to bylo). Moudrými znalci jsem mínila např. některé autory, kteří píší o vztazích. Nesoudím vás a do vašich osobních vztahů a soukromí je mi houbeles. A také nerozumíte, že nepíšu JEN o partnerství muže a ženy jako páru, ale HLAVNĚ o spolupráci mimo párové partnerství. Ono to totiž hodně souvisí, víte? Když nejste schopný vyjít a spolupracovat s druhým pohlavím na pracovišti (nebo v obchodním nebo jiném "veřejném" vztahu), neumíte to ani jako partner "doma". Souvisí to - proto o tom píšu. Je známé, že si jedno či druhé pohlaví na pracovišti kompenzuje to, čeho se mu doma nedostává. Největší tyrani bývají třeba šéfové, kteří jsou doma pod pantoflem a zcela nenápadní, mírní mužíčci na pracovišti se často dopouštějí domácího násilí na celé rodině.
To "pozorování" protějšku jsem také nepsala pro nic za nic. Žádný člověk není stejný (= stejně naladěný) po celý den a tak se velmi vyplatí všímat si, jak je který člověk (i stejného pohlaví a i na pracovišti) právě naladěn. Těžko si "udržíte moudrost", když seřvete v práci kolegu za zvednutý prkýnko na záchodě a nevšimnete si změny jeho nálady - že právě dostal zprávu, že mu umřela babička.
A specielně pro vás - tohle vyjádření se, tuším, jmenuje hyperbola (nebo tak nějak) a znamená, že vám na silně nadsazeném příkladu vysvětluji, co se myslí tím "pozorováním protějšku".
Dobrou noc a díky za snahu i za diskusi. Právě teď ztrácíte rovnováhu a pokračovat v diskusi tím ztrácí na významu. [smích]

235406

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 5

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Měnové kurzy

USD
22,94 Kč
Euro
27,21 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 627,05 Kč
1 unce stříbra
564,23 Kč
Bitcoin
298 538,57 Kč

Poslední aktualizace: 25.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 379 092