Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Lin

Nalezeno 1285 příspěveků, 12 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

31.03.2010 22:01

Pravda zemřela a s ní i Svoboda

RE: A zapomněl doplnit, že má nízké vzdělání, levicové preference

Lin 85.?.?.?

Díky za odkazy, zvláště ten "volební" z BL se mi dost líbil.
Víte, už mě začíná nudit, že každý kritický hlas, odvažující se vznášet nějaké "negativum" na současný systém, je okamžitě považován za hlas "socky" (nejlépe opuštěného bezdomovce bez rodiny a s IQ tykve), která neví, co se svým životem, neumí se postarat ani sama o sebe a čeká, až to ti "šikovní, pracovití a úspěšní" udělají za ní. Jo - a zapomněla jsem na nálepku "komunista", ta je taky celkem frekventovaná.
Zjistila jsem praxí, že tihle frustráti, kteří se tak rádi a při každé (i nevhodné) příležitosti chlubí svými "úspěchy", za to vlastně ani nemůžou. Vůbec si totiž nepřipouštějí myšlenku, že člověk s kritickou poznámkou a výtkou stavu věcí veřejných může stát společensky několik žebříčků nad nimi. I přes to, že je osobně se svým životem spokojený, nemá potřebu se chlubit (samochvála vždycky smrdí) nebo jinak vyzvedávat své "schopnosti" a společenské postavení, protože ví, že tohle vůbec není pro hodnocení lidských kvalit či pravdivost tvrzení důležité (a už vůbec ne směrodatné).
A co frustrátům skutečně nikdy nevysvětlíte - to jsou vaše pohnutky. Proč to, ksakru, děláte, když vám z toho neplyne žádný osobní prospěch.

216103

Asi se budete moc smát, když tu napíšu, že nevidím to, co vy (a ještě k tomu nemám pádné důkazy). [smích]
Rusko je převážně pravoslavné a tak mi nepříjde moc reálné spojení s katolickou církví. V počínání Ruska vidím snahu vytvořit protipól (protiváhu) právě záměrům s NWO. Pokud Evropa podlehne "západním snahám", pak už bude moc těžké se vzepřít. Proto (možná) ta Medveděvova první návštěva právě v Německu.
A šlechtické rody byly doma v každém koutě Evropy a Putin ani Medveděv pro ně zrovna moc pochopení nemají. Podle mého jsou Rusové zkušenostmi vyléčeni z nějakých monarchistických snah.

216104

01.04.2010 21:21

Euroasijská šachová partie s vysokými sázkami: Nový geopolitický energetický kalkul Ruska

RE: Pro pány Aristokrata a Méďu

Lin 85.?.?.?

To jsem nevěděla, díky za info. Ráda čtu vaše příspěvky.
V jiné části odpovědi mi píšete, že se na to nemám dívat přes politiku a ekonomii. Snažím se přeci [smích]Vím, že katolická i pravoslavná církev má stejný kořen, ale přeci jen se mi projevy obou zdají být dost odlišné. Jsem ateista (možná by bylo lepší napsat - ta, co se k žádné církvi nehlásí, protože ateismus je dost zavádějící pojem) a tak se mi nebezpečí jednotné církve jeví možná trošku jinak.
Církve jako takové manipulují ovečkami všechny bez rozdílu, takže po eventuelním spojení těchto dvou (které stejně byly původně jedna) mě nenapadá žádné větší nebezpečí, než které už tu je dneska.
To, že EU a Rusko začínají mít k sobě docela blízko, vidím. Ovšem - ne celá EU. Vidíte v tom, že jsme mezi obřími kameny, já to vnímám opravdu trochu jinak. Jestli vznikne onen euroasijský blok, pak to v tuto chvíli a za daných podmínek bude celé "věci" prospěšné. Možná to vnímám špatně, to ale ukáže až čas.
Asi mě za tenhle názor nebudete "mít rád". Vy máte své důvody vidět "kámen", já vidím snahu o vymanění se z diktátu dolaru.

216157

01.04.2010 22:37

Euroasijská šachová partie s vysokými sázkami: Nový geopolitický energetický kalkul Ruska

RE: Pro pány Aristokrata a Méďu

Lin 85.?.?.?

Ano, tohle vidíme stejně. A opravdu vám moc děkuju, že vůbec reagujete. Víte toho hrozně moc a jsem si vědomá, že diskuse se mnou vám asi moc radosti nepřináší. Já totiž ani nevím, jak se srozumitelně "vyžvejknout", abych popsala důvody, proč tohle stanovisko zastávám. Vidím to skutečně jako šachovou partii, kde potencionální vítěz si byl už příliš jistý svou výhrou a tak trocha podlehl podceňování zbývajícíhc hráčů. Začal zacházet příliš daleko. Proto jsem napsala, že v tuto chvíli a za daných okolností vidím jakýkoliv protitah jako prospěšný, protože se hraje o vzácný čas. Dosud "potencionální vítěz" bude nucený přehodnotit některé své plány a postupy. Bude se muset aspoň trochu ptát, protože jeho moc už nebude tak samozřejmá.
Možná za ten získaný čas pochopí daleko víc lidí principy manipulací vládnoucích elit, pochopí i své postavení, jaké zaujímají.
A teď už jen poznámky... [smích]
Orlice, která je znakem panovnické moci a jakéhosi "nároku na vládu", má u Slovanů také jiný význam - bohyni Slávu, napůl ženu, napůl orla. Podle legend bájný pták, který měl vyvést Slovany do "země zaslíbené" (obdoba příběhu o Mojžíšovi).

http://www.youtube.com/watch?v=3Upn70uJPvQ&feature=player_embedded#

216161

02.04.2010 11:09

Pentagon používá Haiti jako výcvikový prostor

RE: Rozumný postup.

Lin 85.?.?.?

Nesouhlasím s "rozumností", i s ohledem na vaši poslední větu. Jednak proto, že tenhle konflikt je naprosto zbytečný a jednak proto, že mi výcvik v zemi, jakou je dnes Haiti, příjde dost cynický. Neumím si představit, kdyby např. po velkých povodních v ČR místo pomoci (k obově) dorazily nějaké armády a na zpustošeném území si udělaly výcvikový trenažér.

216196

02.04.2010 11:40

Změny jsou nutné, ale možná je nyní důležitější, kdo a jak je provede

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Lin 85.?.?.?

Souhlasím, Jarmilo. Politika je o penězích a přesně takhle to funguje. Jen bych podotkla, že čistky u nových stran probíhají často až po prvním volebním úspěchu - tj. pokud se čirou náhodou podaří prorazit procentní limit. Pak se okamžitě mění i "umístitelné pozice" - často aférami (dobé je všechno, třeba i to, že kdysi kdesi spáchal dopravní přestupek), "dobrovolným" vzdáním se pozice ve prospěch své profese (pak se nabízí otázka, proč vůbec do pilitiky lezl a kandidoval), tzv. "rozdílnost názorů" (taky často užívané, tzv. "neslučitelné s linií strany" ), popř. se hodí ještě komunistická minulost, "mravní úhona" v podobě účasti na koncertu nějaké kapely před dvaceti lety atd.

216202

02.04.2010 13:07

Pentagon používá Haiti jako výcvikový prostor

RE: Rozumný postup.

Lin 85.?.?.?

Nesouhlas přeci nevadí [smích] Každý máme svůj úhel pohledu.
Díky za odkaz, ten článek jsem už četla, ale nevadí. Nechám vám tu taky jeden. Možná trošku vysvětlí tu averzi Haiťanů k bílým nebo jejich "neschopnost" stát na vlastních nohách.
A omlouvám se za uniklé písmenko, ani jsem na to nepřišla, až teď.

http://www.blisty.cz/art/50825.html

216211

03.04.2010 10:23

Rodiče Corriové žalují Izrael u izraelského soudu

Ach jo...

Lin 85.?.?.?

Pokusím se nastínit můj pohled na tuhle tragédii. Rodiče ztratili dceru a je mi celkem fuk, jestli to byla nehoda nebo úmysl. Podstatné pro mě je, co se dělo pak a z toho vycházím. Místo omluvy nebo nějakého projevu lítosti nad celou událostí se rodině dostává naopak obvinění, že tam dcera neměla co dělat, že byla teroristka nebo alespoň s teroristy sympatizovala. Tradédie je rázem označená za "snahy očernit Izrael", rodina je označená za antisemity (což samo o sobě je blbost, protože semité jsou i Palestinci). Izraelská armáda se distancuje a prohlásí, že nenese žádnou zodpovědnost, protože jí řidič buldozeru neviděl - a naopak označí jednání dívky za "nezákonné, nezodpovědné a nebezpečné".
Pokud je mi známo, rodině Rachel nejde o žádnou politiku, ale pouze o vyšetření dívčiny smrti, i když to byla "jen" nehoda. Právník rodiny se přesně v tom smyslu vyjádřil - že jde buď o hrubou nedbalost ze strany armády nebo o úmysl. Říká, že vojáci mohli celé situaci zabránit, protože podle očitých svědků jí celou sledovali (zabránit třeba i zatčením a uvězněním dívky, pokud tedy jednala nezákonně). Nic z toho se nestalo.
Svěděk Purssell (Angličan) uvedl: "Buldozer pokračoval vpřed. Rachel se otočila, aby se vrátila po svahu dolů. Hrnutá země se pod ní stále pohybovala a když se Rachel blížila ke konci, stalo se něco, co způsobilo její pád. Buldozer pokračoval vpřed a Rachel zmizela z dohledu pod pohybující se zemi."
Takže když jsem se tu dočetla, že se "to" hodí někomu do krámu, tak ano, hodí. Udělat z hrubé nedbalosti (neviděl jí, jak tvrdí armáda) ze strany řidiče politický případ a "důkaz" nenávisti vůči izraelské armádě. Pokud dobře pamatuju, u nás se sazba za způsobení smrti nedbalostí pohybuje v řádu několika let "natvrdo" a např. řidiči vůbec nepomůže, že mu chodec vběhl do dráhy tam, kde neměl co dělat. Nenamítejte, prosím, že "tam je válka". Jo, to je - ale buldozer snad není žádné válečné vozidlo, bitva kolem žádná nezuřila. Přístup izraelské armády k pozůstalým hodně napovídá, aby si člověk mohl udělat svůj vlastní obrázek a to i bez fotek buldozerů nebo "fanatických dívek".

216288

03.04.2010 15:31

Maďarská naděje má jméno Jobbik

RE: zadna analogie se sudety ani neni

Lin 85.?.?.?

Maďaři žili ve své vlasti? Kde jste to vzal? A Slováci tedy žili na území Maďarů?
Máte to asi pomotané, jinak si neumím vaši větu vysvětlit. Území, na kterém žijí Slováci, bývalo součástí Velkomoravské říše, která byla v 9. století nejmocnějším slovanským státem ve střední Evropě. V době svého největšího rozkvětu se rozkládala, na nynějším území Čech, Moravy, Slovenska, patřila k ní Panonie, Červená Rus, oblasti při horní Visle a Odře a území Lužických Srbů, tedy široké území mezi Karpatami a Dunajem, Šumavou a Potisím. Ohrožována byla nejen od západu Franky, ale i od východu novými ugrofinskými kmeny - MAĎARY. Tyto nájezdy způsobily i rozpad říše a přesunutí slovanského centra do Čech.

216322

04.04.2010 11:01

Maďarská naděje má jméno Jobbik

RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?

Lin 85.?.?.?

Co? Rozumím tomu tak, že bude pro Slovensko lepší být součástí Maďarska? Že tak bude silnější?
Aha... tak v tom případě je NWO a jeden globální svět tím nejlepším řešením pro lidstvo. [oči v sloup]

216380

04.04.2010 22:58

Bombové atentáty v ruském metru

RE: kdo je kdo

Lin 85.?.?.?

"Sto bodov" za tenhle komentář [chechtot] [velký smích]
Příjemné osvěžení a díky za něj.

216416

04.04.2010 23:05

Bombové atentáty v ruském metru

RE: kdo je kdo

Lin 85.?.?.?

Taky bezva trefa a zásah do středu [smích]
Nová vlna pomatenců se formuje [velký smích] No... ač ateista, pánbůh s pomatenci, protože nevědí, co činí [velký smích]

216417

04.04.2010 23:35

Maďarská naděje má jméno Jobbik

RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?

Lin 85.?.?.?

Aha... tak to jsem tu větu takhle nepochopila a omlouvám se.
Nevím, jestli Slovákům v minulosti pomohlo být součástí Československa, ale tuším, že v dnešní době by jim to asi nepomohlo vůbec. Někdy mám pocit, že dějiny se opakují v kruzích a nyní si prožíváme obdobu počátku třicátých let. Naštvaní a ožebračení lidé nebudou schopni včas rozeznat nacionalismus od vlastenectví (je to dost obtížné v bouřlivých časech) a volání po "pevných národních vůdcích, kteří vyvedou své země z bídy", už občas slyším.

216418

06.04.2010 20:42

Rodiče Corriové žalují Izrael u izraelského soudu

RE: Objevili nás kybernetovi vojáci pro Izrael

Lin 85.?.?.?

Pane Dvořáku, asi takhle:
Rachel nebyla žádné dítě. Byla plnoletá. Těžko se takovému "děcku" něco zakazuje a myslím, že mi to zdejší rodiče potvrdí. Jako rodič se můžete vztekat, běsnit, rozmlouvat, brečet - ale to je asi tak všechno, co můžete. Takže pokud by se má dcera takhle rozhodla, sbalila by si věci a byla by fuč a to i přes mou vůli.
Proč si myslíte, že Rachel byla nepříčetná? Máte nějaké informace o jejím zdravotním stavu? Co jste zjistil? Mohl byste se podělit? Zajímá mě to. V každém případě byla svéprávná, jinak by pravděpodobně nedostala ani pas a nemohla by vycestovat.
Jestli soudíte na nepříčetnost podle fotek, které tu někdo vylepil, tak promiňte, musím se smát. Právě ten výraz lidí okolo
svědčí o "situačnosti" obou fotek. Možná jste si nevšiml, do čeho je Rachel oblečená. A netrhá vlajku, na to by neměla asi sílu nebo by ta látka musela být hodně vetchá. Je to papír a není vůbec vidět, co na něm původně bylo. Tahle fotka je ze stejného soudku jako ta se samopalem. Vám se nikdy nestalo, že byste se tak "rozvášnil" a něco s velkou chutí i vztekem roztrhal? Mně ano... a pokud by můj výraz někdo zrovna "zvěčnil", byla bych podle vás určitě případ pro psychiatra. A mám fotku, kde si hovím na ótéčku, oblečena v kongu a s čapkou na hlavě. Pokud by ji sem někdo pověsil, mohl by soudit na můj "zápal pro zbraně a vojenskou minulost". Ale... já mám ze zbraní hrůzu a ten křáp bych neuměla ani nastartovat, víte?
Vyjádřím se ještě k té "mateřské školce kolem bagru".
Mám dojem, že právě z těchto důvodů prostor zajišťovali vojáci - nebo ne? U nás to tak bývá zvykem, že prostor, kde se něco bourá a pohybuje se tam těžká technika, bývá zajištěný, aby se tam nikdo nemohl dostat a to právě kvůli jeho bezpečnosti. I když k vám příjdu proti vaší vůli zbourat váš barák, tak pokud mi půjde jen o ten barák a budu ctít váš život, budu vám bránit, abyste mi k buldozeru vlezl.
Takhle se v situaci pokouším orientovat já, protože je moc těžké po šedesáti letech nepokojů a vražd ukázat prstem na "hodné" a "zlé". Kdosi tu psal že se v téhle oblasti i v Afghánistánu seznamují děti s kulometem už v kolíbce. Nedivím se. Ale "vrozeným terorismem" to není.

216525

07.04.2010 17:47

Kristus na tapetě

Upřesnění

Lin 85.?.?.?

Víra není náboženství ani církev. Věřící člověk směřuje k duchovnosti, uvědomuje si svůj duchovní rozměr a to bez ohledu na nějaké náboženství nebo církev. Duchovním životem může docela klidně žít člověk s vírou v lásku ke všemu živému, v přírodu, spravedlnost. Leckdy je jeho duchovní život daleko bohatší než život příslušníka nějaké církve. Víra je o "potravě pro duši", o rozvíjení vlastních duchovních kvalit. Stejnou funkci "potravy" jako náboženství může poskytnout třeba i filosofie.
Cítíte soucit s lidmi, zvířaty, přírodou? Není vám jedno, když se někdo ve vašem okolí trápí nebo je mu křívděno, ubližováno, není vám lhostejné, jak člověk zachází s přírodou a zvířaty? Když myslíte na svou budoucnost, zohledňujete i své blízké? Záleží vám na někom víc než na sobě? Jste schopni vnímat krásu kolem sebe - i tu "krásu všedního dne"? Cítíte až bolestnou bezmoc, když není ve vašich silách odstranit nebo aspoň zmírnit utrpení jiných, třeba i cizích lidí? Jestliže jste odpověděli ANO alespoň na některé otázky, můžete být klidní, protože MÁTE VÍRU. A to i přesto, že se k žádnému náboženskému učení ani církvi nehlásíte.
Takže pokud zaniknou církve i náboženství, nestane se se zmiňovaným "pilířem víry" vůbec NIC.
Mám zkušenosti s ateisty, kteří celým svým životem svědčí přesně ve smyslu učení Ježíše. Mé zkušenosti s tzv. věřícími jsou ale přesně opačné. Malost, závist, přetvářka, lži. Podezírám je, že svou příslušnost k církvi mají jen jako berličku a za účelem výhod. Stádovitost, protože neumějí nebo se bojí stát sami za sebe. Asi stejně, jako když jiná sorta lidí vstupuje do politických stran. Ale ani strana, ani církev ze mě neudělá "jiného = lepšího, vyvoleného, úctyhodného... člověka". To je osobní a dost tvrdá práce každého samostatně.

216568

07.04.2010 20:37

Kristus na tapetě

RE: Upřesnění

Lin 85.?.?.?

Zednářský duch...aha... Máte v repertoáru ještě jiné přídomky pro mého ducha? Já že bych si je ráda vyposlechla - jestli se budou nebo nebudou lišit od přídomků ostatních "pravých a jediných". [smích]
Pokud jsem dobře četla, nikde se v NZ (což je považováno "pravými" za autentické slovo boží) o nutnosti "ustanovení církve" nedočetla. Jestli jsem četla špatně, máte možnost mi dokázat opak. A jestli církev jako "jediná spása" měla fungovat, pak mi vysvětlete, proč se vyznavači téhož po tisíciletí štěpí a melou mezi sebou - a každý tvrdí, že on je ten pravý vykladač "karet". I když budu brát v potaz z historie lidstva pouze posledních 2 tisíce let, bylo po několik dlouhých staletí věřících snad 99% (za ateismus se i upalovalo). Svět proto lepší nebyl, lidstvu to nepomohlo ke "světlejším" dneškům ani zítřkům. Naopak - katolíci, protestanti, pravoslavní - všechno jeden běsnící kotel a každý v puse Krista a jeho učení.
Po Ježíšovi samotném nezůstalo ani slůvko (i když některé prameny mluví o existenci jediného maličkého "evangelia", které by údajně měl napsat on sám). Všechno psali jeho následovníci a jak už tu uvedl pán výše, těžko mohli Ježíšovi rozumět. K rozkolům došlo už pár let po jeho smrti - právě kvůli výkladu jeho slov a podobenství.
Myslete si o mně co chcete - jako já si můžu myslet o vás. Ale církve, které postavily svou věrouku a vlastní spásu na vraždě hlasatele myšlenek, jsou pro mě zvrácené.

216576

07.04.2010 22:10

Kristus na tapetě

Děkuju...

Lin 85.?.?.?

...za podporu a to z celého srdce [smích] Jsem moc ráda, že i jiní vidí otázku víry podobně nebo stejně. Myslím si, že "duchovní patýři" měli fungovat jako "moudří mezi moudrými". Ne jako šiřitelé dogmat, ale jako pomocná ruka, když člověk přešlapuje na místě, neví, jak dál a svou víru v pochybnostech ztrácí. Samozřejmě, existovali i v řadách církví mnozí, kteří se nezpronevěřili a byli skutečně duchovními učiteli. Jenže paradoxně měli co do činění se svými "šéfy" a často končili s označením "kacíř".
Je mi moc líto, co církve vychovávají i v dnešní době. Stroje - poslušné, hloupé, fanatické. Co si jinak myslet o mladém "zapáleném" katolíkovi, který pokládá Bibli za jediný věrohodný pramen historie lidstva a všechny ostatní duchovní knihy za dílo "toho zlého". Vůbec nejsou zvyklí přemýšlet, berou naservírované a nejsou vedeni ani k toleranci jiných. Jestli je tohle "naděje pro lepší svět", tak s plnou odpovědností říkám, že se mi v něm nebude chtít žít.
Pan Stwora píše v článku o útocích na církev. Možná jsem naivní, ale odhalování shnilého vidím jako dobrou zvěst a učení Ježíše to nijak neohrožuje. Naopak - vidím šanci k očištění od všech těch nánosů dogmat, bahna lží a překroucených "svědectví". Pak také bude jasněji vidět dogma "krutého boha" Izraelitů.
"Mojžíš sklesl do sedadla a upustil své Desatero. Ó Pane, cožpak nejsi Jehovah, žárlivý Bůh, který sestoupil v plamenech a kouři na horu Sinaj a hrůzou jsi rozechvěl národ israelský? Což nebyl to tvůj hněv, který mi poručil rozmáchnout se mstící holí a zničit každou travinu, zlomit každý strom v lesích, aby pomřelo všechno lidstvo a zvěř? Kdo se bude bát tvých blesků, kdo dodržovat Desatero, Pane, když ptačí zašveholení a dětský úsměv umlčí hrom tvého hněvu?!"

216585

08.04.2010 11:22

Kristus na tapetě

RE: Upřesnění

Lin 82.?.?.?

V tom to vězí. Cirkve jsou mocensko-politické organizace. Se silami duchovními nemají tedy nic společného.

216615

08.04.2010 11:38

Kristus na tapetě

RE: Upřesnění

Lin 82.?.?.?

Možná mám mezery, ale spojení "Kristova nevěsta" se objevuje až daleko později a z úst jiných, ne Krista samotného.
Bůh nikoho nezavrhuje ani nevyznamenává. Opět jen lidský výmysl, překroucení slov "povolaný x vyvolený". Jestliže připustíte víru (lepší slovo je láska) k učení Krista výměnou za přízeň či vyvolenost, jste rázem u obchodu a ne u duchovna. Obchod ve smyslu: ano, já tě budu uctívat, budu věřit - a ty mi za to poskytneš výhody oproti jiným, prostě mě budeš mít raději než ostatní a čas od času mě něčím vyznamenáš.
Pokud mluvíte o jeho učednících, nebyli rozhodně učedníky proto, aby ustanovovali nějakou církev. Byli vyučeni proto, aby byli nositeli myšlenek. Šířit myšlenky jiných můžeme i mimo organizovanost v nějaké organizaci, což dokládají mj. i tyto diskuse.

216616

08.04.2010 12:29

Kristus na tapetě

RE: Upřesnění

Lin 82.?.?.?

Promiňte, ale "úkol být obětí" je to, s čím nesouhlasím. Vy byste poslal někoho na misi s úkolem ukázat, jak žít a s vědomím, že bude zavražděný? Ukřižování JK nebyla vůle boží, ale vůle lidská. Smrt na kříži nebyla "vykupitelská" a už vůbec z lidí nesňala jejich hříchy a nezajistila jim spasení. Své hříchy si každý smývá sám.
To, co církve dávají jako příklad "spasení" - např. nelítostný vrah se v poslední minutě života obrátí k Bohu a je tedy spasen (= jsou smyty jeho hříchy) - je opět pokřivený. Vykoupení nespočívá totiž k obrácení se na víru (k Bohu), ale v pochopení hrůznosti vlastních činů.

216617

08.04.2010 12:59

Kristus na tapetě

RE: Děkuju...

Lin 82.?.?.?

Ano, útoky na všechny naše kořeny (pilíře) probíhají a to již delší dobu, nejen v poslední době. Poslední dobou je to jen víc vidět a možná i proto, že "líp vidíme" hlavně my sami.
Nemýlíte se, když události nevnímáte jako náhodně a izolované. Je to celek a přesně s úmyslem "vykořenit". Dobře jste popsal chování člověka bez kořenů - vyděšený, zmatený, prázdný. Vzali nebo zpochybnili mu všechno, na čem stavěl svůj život. V tomhle stavu se člověk stává velmi "vláčným" a snadno manipulovatelným, protože se snaží chytnout všeho, co aspoň vypadá jako pevný bod. Tady moc a moc záleží na tom, čeho se chytne (jak pevných hodnot) - a podle toho se pak dál odvíjí i jeho vlastní život.
A teď napíšu něco, o čem nevím, zda bude správně pochopeno. [smích]
Někteří lidé už situací "vykořenění" prošli - v jejich životech se už před časem stalo "něco", co jim vzalo pevnou půdu pod nohama. Dneska ale můžou docela pevně stát, i když kolem "řádí hurikán a vyvrací stromy" okolo. Začali totiž znovu a tentokrát dbají o zdraví a pevnost svých kořenů, nerostou na písku nebo močálu, ale zakořenili v pevné půdě, která jim pomáhá stát i přes zuření živlů. Zužitkovali svou "malou smrt" k tomu, aby tentokrát doopravdy žili.
Život nás učí, že celé generace můžeme žít ve svém domě v záplavové oblasti bez vědomí nějaké "pošetilosti", jen proto, že ničivá záplava přichází jednou za tisíc let. Nevnímáme a ani nemůžeme vnímat, že dům vystavěli naši předci na špatném místě. Když záplava příjde, sebere nám všechno a my máme dvě možnosti. Buď stavíme lépe a na lepším místě - nebo dům postavíme tam, kde byl, protože za tisíc let nebude jeho zničení "náš problém".

216618

08.04.2010 17:33

Kristus na tapetě

RE: Děkuju...

Lin 85.?.?.?

Dopoledne jsem neměla už čas reagovat a teď to napravím, protože je to moc krásně řečeno. [smích]
Jsem téhož názoru, že nejlepším prostředníkem ve spojení s duchovnem (Bohem) jsem já sama. Slyšíte od každého znalce Bible, že Bůh je vševědoucí a vševidoucí. Ovšem - představa asi taková, jakou je "Velký bratr". Někdo (nejlépe neviditelná bytost), která nějakými nadpřirozenými schopnostmi všechno vidí i slyší. Možnost, že každý má v sobě soudce i rádce (a obelstít sám sebe dost dobře nejde), pro ně nad jejich chápání.
Souhlasím, že každý máme svou cestu, po které se ale nedá jít houfně a s průvodcem. Máme daný start a cíl, ale ne trasu. Má cesta nemusí být tou vaší a naopak, protože každý jsme tu za jinými prožitky.
Zdravím a moc děkuju za krásné řádky [smích]

216644

08.04.2010 17:56

Kristus na tapetě

RE: Upřesnění

Lin 85.?.?.?

Víte, já mám vaše příspěvky celkem ráda. [smích]Nedštíte oheň a síru, ale snažíte se vysvětlovat, což přijímám s povděkem jako snahu o rozhovor, o dialog (tedy nevedete si svůj monolog).
Nechci nikomu brát jeho přesvědčení, víru, nauku ani cestu. Bylo by to víc než pošetilé. Navíc - slova jsou pro vyjádření abstrakcí velmi nedokonalá a nepostihují přesně, co chce člověk vyjádřit, co cítí nebo vidí v obrazech.
Podle mě je nevýznamné, čemu kdo věřil, jestli byl nebo nebyl organizovaný, k čemu se hlásil. Důležité je, kam došel a činy, kterými může svědčit o svém životě.

216647

08.04.2010 20:55

Úroda GM kukuřice firmy Monsanto v Jižní Africe selhala

Nejsem znalec

Lin 85.?.?.?

Pěstitelství moc nerozumím, ale geneticky manipulovat s rostlinami, určenými k potravě, se mi nezdá jako šťastné řešení. Pořád si říkám, kam se z ní pak podějou všechny ty "odstrašovače" škůdců. Když už rostlinu nechce sežrat ani brouk, to jí mám jíst já? [zmaten]
A pokud vím, tohle "pěstitelství" má neúspěchů více - viz bavlna.

http://www.sedmagenerace.cz/index.php?art=clanek&id=247

216653

09.04.2010 23:13

Kristus na tapetě

RE: Upřesnění

Lin 85.?.?.?

Hm... v případě, že dáváte rovnítko mezi intelektuálno, duševno a duchovno, pak vám skutečně mé psaní musí připadat divné.

216759

10.04.2010 11:55

Kristus na tapetě

RE: Upřesnění

Lin 85.?.?.?

Aha... koukám, že si moc nerozumíme. [smích]
Předně - říkám o sobě, že jsem ateistka. Podobnost mého přesvědčení s nějakým jiným učením tkví asi v tom, že duchovní poznatky jsou stejné. Pokud člověk spěje k duchovnímu poznání, vůbec nezáleží na jeho "výchozím bodu" - tj. na filosofii (náboženství, nauce, impulsu), která tuhle cestu nastartovala. Všichni dojdou ke stejnému poznání, protože duchovním principům pramálo záleží na "barvě dresu".
Potvrdí vám to všichni osvícení (nebo chcete-li "polití duchem svatým" ). Mám podezření, že cirkve tohle moc dobře vědí a proto tolik nastražených "překážek" k pravdivému chápání víry.
Vždyť spojení "vstoupil do něj duch svatý" není o ničem jiném, než o osvícení, získání duchovního zraku. [smích]
A duchovnost opravdu nemá co dělat s intelektem. Duchovnost totiž neprobíhá přes myšlenky, ale přes obrazy a city. Proto je tak těžké formulovat do myšlenky a ještě těžší je předat slovy dál. I když je podle mě víra a duchovno ryze intimní záležitostí každého člověka, duchovno nikdy nezůstane vykázané pouze do soukromé sféry. Formuje totiž veškeré projevy člověka ve společnosti. Duchovně prozřelý člověk totiž nepotřebuje žádné příkazy, zákazy, zákony atd. - protože všechno, co dělá, dělá zcela dobrovolně a jeho chování je založené na prožitých poznatcích (proč to nedělat, proč dodržovat). Světské ani duchovní zákony nepřekračuje ne proto, že má strach z odhalení a potrestání, ale protože ho takové jednání ani nenapadne. Nevím, jak to napsat... prostě není to vnější forma - pro lidi okolo, pro společnost, abych byla pokládána za dobrého člověka, aby mě měli rádi atd., ale je to vědomí, že by tím poškodil hlavně sám sebe. O tom je duchovní síla člověka. Dokáže svou vlastní duchovní silou ovlivňovat a přetvářet své okolí, takže mocensko-politické struktury k tomu nepotřebuje. Vidí a chápe životní situace jinak, dá se říct, že "vidí až za roh" a od toho se odvíjejí i všechna jeho rozhodnutí.
Potíž vidím v jiném, v tzv. "extrémismu". Člověku nebyl daný mozek pro nic za nic. Ideální stav je ten, že své duchovní obrazy umíme zpracovat vědomím a pomocí mozku je přeformulovat do jasných stanovisek (dáme jim logiku a řád), použitelných v praxi. Mozek je celek a protěžovat jen pravou nebo jen levou hemisféru nevede ke kýženým výsledkům.
Příkladů se i tady v diskusi najde víc než dost.

216825

Ten avízovaný článek z IDnes se mi vůbec nelíbí. Spekulace, nic víc. Navíc psané manipulativní formou a to tak, aby čtenář uvěřil nabízené teorii spiknutí. Fakta žádná, jen ničím pevným podložená skládanka, která předem ví, že jakékoliv vyšetřování bude k ničemu, protože bude zmanipulované.
Zrovna tak bych mohla napsat článek o spiknutí jiných mocností, které netouží po ničem jiném, než po hlavách polských pohlavárů. Důvody bych "vyšpekulovala" celkem snadno - od "pomsty EU" přes "pomstu arabů" až po "snahu zdiskreditovat Rusko". Pro efekt bych mohla namontovat ještě i nějakou zhrzenou sebevražednou milenku pohlavára nebo mocenský boj skupin iluminátů.
Chce se mi dodat: ... a za všechno můžou trpaslíci...

216900

10.04.2010 23:24

Zaznamenané americké vraždění v Iráku není „ojedinělý incident“

RE: Děsivé - pro MB a JS

Lin 85.?.?.?

Pánové, reaguju tady, na konci vlákna - na oba. Sleduju ten souboj titánů a je mi celkem smutno. Mám moc ráda příspěvky vás obou, každý přinášíte "něco", co umím zužitkovat, takže jste mi cennými zdroji informací.
Vstupovat do debaty dvou se nemá, vím... a koleduju si o přeshubné. Ale dneska je nějaký divný den, jiskří to v ovzduší už od rána, samá hádka a nepochopení a u nás byla dokonce i silná bouřka (myslím počasí).
Chci vám jen říct, že svýma očima vidím, že oba říkáte o pravdě totéž, ale jinýma slovama.
Honza říká : "Každý jedinec k ní přistoupí v závislosti na svém stupni osobního vývoje a buď ji bude ignorovat nebo mu minimálně pomůže k pochopení SOUVISLOSTÍ..."
Méďa říká : "Pravda není pro všechny proto, že jsi všichni buď nejsou schopni pochopit, anebo že o ni nestojí".
Promiňte mi, prosím, že se míchám a neberte to jako výtku. Jen mě to mrzí.

216903

11.04.2010 13:03

Zaznamenané americké vraždění v Iráku není „ojedinělý incident“

RE: Děsivé - pro MB a JS

Lin 85.?.?.?

Shodneme se.
Na náhody nevěřím a tragédii vidím jako důsledek chování. Aspoň v tuhle chvíli. Asi se moc neliším od nástinu možné situace, jak jí popsal i Montážník.
Polská delegace se prostě scházela jak švábi na pivo, někteří nedorazili vůbec, čekalo se a tak letadlo startovalo s velkým zpožděním. Pilot měl zpoždění dohnat, což se mu sice podařilo, ale ne tak, aby přistáním jinde delegace stihla ceremoniál. Protože se jednalo o sedmdesáté výročí katyňské události a pro Poláky je to dodnes citlivá "srdeční záležitost" (pokládají ho za největší zločin druhé války, spáchaný na Polácích), bylo pro ně nepředstavitelným trapasem, kdyby dorazili pozdě. Asi tak, jako kdybyste přijeli pozdě na pohřeb vlastního otce nebo matky.
Pilot (kapitán letadla) musel být podle mě v hrozném presu. Jediné letiště, odkud by delegace jen tak tak stihla ceremoniál uctění obětí v Katyni, bylo uzavřené. A letadlo plné nervních pohlavárů, kteří nechtějí připustit národní potupu a zneuctění katyňských obětí tím, že dorazí pozdě (nebo vůbec a ceremoniál by se musel třeba odložit).
Tak to, chudák, zkoušel... a ono to nevyšlo...

216937

18.04.2010 10:44

Kdyby, kdyby, kdyby…

RE: Nesmysly

Lin 85.?.?.?

".. elity přišly k majetku legální cestou..."
O paměť ani tak nejde, je to spíš o znalosti souvislostí. A opak je pravdou - že až na zářné výjimky přišly elity k majetku podvodem nebo trestnou činností.
V první generaci táta zloděj, šmelinář, mafián nebo vrahoun. V druhé generaci o původu majetku kolují už jen "nepodložené fámy", protože syn se přeci ničeho nedoupouští a majetek "jen" zdědil. A ve třetí generaci je vnuk již naprosto "morální, úctyhodný člověk, který poctivě pracuje a vlastní pílí rozmnožuje majetek svých předků".

217417

18.04.2010 11:50

Alespoň krátce k pádu polského letadla

RE: Ti lide nebyli zadni papalasi - byla to oposice soucasne vlady,bylo tam plno obycejnych lidi lidi

Lin 85.?.?.?

Souhlasím, že vše je potřeba vidět v souvislostech. Píšete, že v letadle seděla opozice vlády. Ptám se - musela? Někdo jí k tomu donutil? Pokud vím, byla to opravdu huráakce a tak naplánování nějakého "záškodnictví" by vyžadovalo velkou dávku improvizace.
Dál píšete o "Obamově tažení". No - nevím, proč by zrovna měl odstraňovat Kaczyńského, když ten byl pro "přátelství s USA na věčné časy". Loni ke konci roku společně s jinými poskomunistickými "disidenty" (mj. i s Havlem)společně stvořili, podepsali a odeslali "žebrací dopis", aby USA "zjednalo pořádek a posílilo svůj vliv v Evropě" - mj. i zřízením svých vojenských základen. Takže pokud zmiňujete sionistické NWO, byl K. jedním z jeho horlivých zastánců. Hledat původce v Bruselu je vzhledem k "významnosti" Polska v téhle organizaci docela přitažené za vlasy. Ve své vlastní zemi byl K. dost neoblíbený a legální cesta k odstranění nepohodlného (a navíc neoblíbeného) politika jsou volby. A ty měly být za pár měsíců, takže K. už nepředstavoval hrozbu v napáchání "nedozírných škod". A pokládat Rusy za pitomce, kteří by provedli takovouto "akci" a jako první by se vystavili obvinění, se zdráhám. Netajili se svým odmítáním politiky K., dávali zřetelně najevo, co si u jeho "snahách" myslí. Putin ani Medveděv nejsou idioti a pokud by chtěli nějakým způsobem "umírnit Polsko", najdou jiné "prostředky", než jim sestřelit vládní letadlo a ještě k tomu nad Katyní.

217420

18.04.2010 12:01

Alespoň krátce k pádu polského letadla

RE: pouzili Rusi neutronovou bombu nebo EMP?

Lin 85.?.?.?

No vida... aspoň nějaké smysluplné konspirační teorie. [chechtot]
Putinův magnetický tank střílel v uměle vytvořené mlze na letadlo, které se bránilo kličkováním a při jedné té kličce prostě "uklouzlo". Protože se umělá mlha osvědčila, byl v následujících dnech vytvořený umělý sopečný mrak nad celou Evropou, aby zabránil účasti politických špiček na pohřbu. Jak jednoduché...[cool]

217421

18.04.2010 16:23

Když...

RE: Kypling a zednářství

Lin 85.?.?.?

A není to jedno, Vladimíre, jestli cítil nějaké sympatie k zednářům? Však i jejich myšlenky byly zneužité a původní spolky infiltrované. Mám dojem, že původní důvody pro zakládání spolků vůbec neměly co dělat s nějakou světovou nadvládou. Zneužitelné je všechno, i ty nejkrásnější a nejčistší idee. Marně pátrám v paměti, co zneužité nebylo a všude nacházím "něco". Vždycky záleží na konkrétním člověku, jak s předávanou informací (nebo sdílenou myšlenkou) naloží. Někdo jí ponese dál v té čisté podobě - někdo ihned zavětří a najde tisíc skulin, jak jí (i autority osoby hlasatele) zneužít pro sebe.
Napadá mě jeden citát, který tu nechám:
"Nejsem povinen vítězit, ale jsem povinen žít v pravdě. Nejsem povinen mít úspěch, ale jsem povinen žít podle světla, které v sobě mám." Abraham Lincoln

217426

20.04.2010 19:23

Když...

RE: Kypling a zednářství

Lin 85.?.?.?

Děkuju moc za ten odkaz. No...a jsme u toho. Odkazů je spousta, knížek a filmů taky - a já se přesto neorientuju. [zmaten] Nějak se k úloze zednářů neumím postavit a přiznávám to. Je tam mnoho otázek, které mi zatím nikdo nezodpověděl. Možná je to i mým přístupem, nevím. Zednáři se prý snažili navázat na templáře. Je tam dost podobností, ale není to totéž. Zednáři vzali trochu "jiný směr", některé spolky až moc, některé jen trochu. Templáři měli rozsáhlé vědomosti, mnohé načerpali od arabů nebo asiatů (číňanů, indů), ale moc toho o nich nevíme. Myslím si, že byli obviněni z kacířství neprávem a jejich kritika křesťanského náboženství v té podobě, jaká se hlásala a hlásá, byla oprávněná. Kdybych v té době žila já, byla bych taky upálená jako heretik, protože ani mně nejsou hermetické vědy cizí. Jen na rozdíl od dneška temláři moc dobře věděli, proč jsou tyhle vědy uzavřené a že to tak má zůstat. Jako takové jsou totiž neutrální a jen způsob použití z nich udělá buď dobré nebo zlé (dají se použít jak k destrukci, tak ke vzestupu).Jistým způsobem je využívá i křesťanství. Takže moc a moc záleží na tom, kdo a k jakému účelu je využívá.
No...snad jsem vás tím svým povídáním neznechutila a neotrávila. Snažila jsem se jen objasnit, proč mám tenhle přístup. A vím, že na tak malém prostoru je to těžké.

217537

20.04.2010 20:04

Diktatura sváděním

Svádět můžu...

Lin 85.?.?.?

...jen toho, kdo se nechá. A kdo se nechá, jeho věc. [smích]
Jak chcete změnit myšlení jedince, pro kterého má den smysl jen tehdy, když vydělá balík peněz? Nedělám si srandu, tohle fakt řekl dospělý a svéprávný "muž". [smích] A přidal, že je dneska nezbytné žít z úvěru, protože tak žije každý a banky nedělají s půjčováním caviky. Když dávají, tak prý jen blbec nebere. [cool]
Má smysl mu něco říkat nebo se snažit mu něco vysvětlovat, když je neochvějně přesvědčený o svém správném, mužném a civilizovaném životě?

217538

26.04.2010 21:22

Velká krize, lidský kapitál a politické nebezpečí v USA

Občanské nepokoje

Lin 85.?.?.?

...jsou očekávané už delší čas a mám dojem, že se s nimi počítá. A nejen v USA.
Možná se pletu, jen si tak přemýšlím, ale sleduju už delší čas stále častější snahy postavit proti sobě určité skupiny obyvatel.
Když se vžiju do myšlení "elit", mám hned celkem elegantní řešení, jak se zbavit části populace. A jelikož v těhle bouřích přežijí jen ti nejadaptabilnější, dostanu rázem požadovaný "vzorek" těch, které si můžu ve svém "novém světě" ponechat. A jelikož se takové bouře neobejdou bez destrukcí, bude pak zase co budovat a čím roztáčet "kola ekonomiky".
Zabiju několik much jednou ranou, aniž bych vedla válku podle nějakých daných pravidel.

218029

26.04.2010 21:57

Velká krize, lidský kapitál a politické nebezpečí v USA

RE: Občanské nepokoje

Lin 85.?.?.?

...už mlčim, šéfe... [oči v sloup] Snad jsem zas tolik...
Slibuju, že zítra v práci napíšu za trest "moc mi to kecá" a dám vám to stokrát podepsat [mrknutí jedním okem]

218034

26.04.2010 22:16

Solis: Nový světový řád? Připravuje se už dlouho

RE: NWO

Lin 85.?.?.?

Janko, tohle je ode mě, jen jsem zas nebyla přihlášená. [oči v sloup]

218035

27.04.2010 20:17

Solis: Nový světový řád? Připravuje se už dlouho

RE: what the .....?

Lin 85.?.?.?

Perunwit 193 reaguje na Perunvita 90? Mám tomu rozumět tak, že ten devadesátka použil váš nick? [překvapení]

218132

29.04.2010 21:17

Kultura strachu

.....

Lin 85.?.?.?

Vladimíre, v článku jste otevřel tolik témat k diskusi, že se mi to sem nevejde. [smích] Pokusím se - co mě při čtení napadlo.
1) V epoše nadbytku žije jen ta tzv. západní civilizace. Ale i o tom se dá polemizovat, spíš bych řekla, že v hmotném nadbytku žije ten, kdo má peníze. Tak trochu mi to připomíná Řím těsně před tím, než si všimli, že "Hannibal ante portas". A Řím byl také plný chudáků, kterých se přepych patriciů vůbec netýkal.
2) Nadbytek konzumu jde na úkor citů (marně hledám vhodnější slovo, možná tak ještě lidskost). "Prázdné nádoby, zasazené do přepychového interiéru."
3) Strach je opravdu to, co nás drží u země a zabraňuje vidět realitu. Strach přebíjíme různě - a dalo by se říct, že všemi "civilizačními neduhy", od agresivity přes kariérismus, drogy všeho druhu, adrenalinové "zážitky", promiskuitu až ke stádovitosti (=snahy příslušet ke skupině).
Kultura strachu pomáhá udržovat lidi tam, kde mají být.
4) Finanční krize si zaslouží jen takovou pozornost, jaká jí náleží. Existuje, nezlehčuju. Ale nebojím se, protože svou spokojenost nestavím na materiálním blahobytu. Ať se bojí i za mě ti, kteří spojili svou spokojenost s tím, na co si můžou sáhnout.
5) Katastrofickými zprávami jsme bombardováni dnes a denně, ale objevují se i takové, které "vyvažují" a vidím v nich velkou naději. Většinou totiž neplní hlavní stránky a tváří se někdy i dost nezajímavě.
Všechno špatné je k něčemu dobré a jak by jinak byl možný nějaký posun (v myšlení, v jednání, v uspořádání světa)?
Pokud byste tu uveřejňoval články a la "veselé příhody z natáčení" nebo takové ty "pozitivní" o kytičkách, sluníčku a zpívajících ptáčcích v záři vycházejícího slunce, jak bychom si mohli uvědomit, že "takhle to dál nejde"?
Pesimismus ( i strach, o kterém píšete) nás ovlivní jen tehdy, když mu to sami dovolíme. Vnímat (uvědomovat si) realitu ještě neznamená být pesimistou.

218353

29.04.2010 22:29

Kultura strachu

RE: Klausovo vlastenectví

Lin 85.?.?.?

Máme stejný pohled na našeho prezidenta a nerozebírala jsem jen proto, že už jsem se tu několikrát o něm rozepsala.
Nepřipadá vám, že jako správný neoliberalista v domácí politice svou "úlohu" na výbornou splnil. Tak to je. A rovněž nevěřím, že by se na stará kolena obrátil naruby a z vlka se stal beránek. Zázraky se sice dějí, ale ne až tak moc [smích]
Inteligenci mu nikdo nebere, ale jeho chladný hráčský kalkul mi vůbec nejde dohromady s nějakým prospěchem pro celek (a ne pouze pro něj). Na našem "dvorečku" konkurenta nemá (aspoň mě nikdo nenapadá), ale na evropském nebo světovém poli už "kohoutem" vůbec není.
Přidám jeden postřeh.
Při loňské návštěvě Obamy stačilo sledovat. Jak se Obama chová ke Klausovi a jak on k němu. Obama se ani nesnažil zastírat chladný nezájem a přezíral ho jako lány. Asi jako když přijede knížepán a blahosklonně pokyne kočímu, že mu může podržet dveře u kočáru. Oproti tomu Klaus se (až po návštěvě) doslova chlubil Obamovým "přátelským poplácácním po zádech" a dokládal tím "sympatie a přátelství". Přitom Klausovo podřízené postavení a chování nebylo možné přehlédnout po celou dobu návštěvy.

218358

01.05.2010 00:18

Kultura strachu

RE: Stwora je pry znamy estebak

Lin 85.?.?.?

[chechtot] [chechtot]

218488

03.05.2010 19:10

Obava o úrodu

RE: Nakonec

Lin 85.?.?.?

Při čtení se mi vybavil v hlavě takový malý a zasunutý obrázek. Je krásné jaro a já ještě maličká holčička. Do mých vlasů si sedla včela. Cítila jsem to divné šimrání, ztuhla jsem a vyděšeně koukala na dědu. Ten se jen usmál, včelce nabídl svůj prst, aby si přelezla a pak mi tu malou popletu ukázal. "Nemusíš se jí bát, je hodná, nic ti neudělá, když jí nebudeš plácat. Spletla si jen tvé vlasy s pampeliškou a hledá něco dobrého, aby z toho mohla udělat med, který máš tak ráda."
Ach jo... promiňte mi ten sentiment, ale nějak jsem se neubánila.

Včel je čím dál míň. Dřív rozkvetlé stromy jen hučely a dneska toho moc neslyším. Buď hluchnu - nebo jich je fakt míň a míň.

218680

05.05.2010 13:13

Inspirační foto

RE: Pro pana Stworu aj.

Lin 82.?.?.?

Nejstupidnější argument, že žena má právo rozhodnout? Ale ale...
Fakt príma, že takové "super názory" mají právě pánové. Osobně takové podezírám, že mají dodnes nad postelí viset Bismarckovo motto o ženách - "Děti, kuchyň, hřbitov".
"Žena zradí...otevře skrýš vrahům..." Zamýšlel jste se někdy, proč? Že této "zradě" předchází ještě něco? A tím "něčím" je zrada muže, který nechce nebo neumí dostát své odpovědnosti? Myslíte si snad, že je přerušení těhotenství pro ženu zábava a zážitek k popukání? Co víte o psychických a zdravotních následcích tohoto vámi odsuzovaného činu? A ještě něco - podívejte se, prosím, do statistik. Zjistíte, že největší procento tzv."potratářek" jsou ženy vdané. A většinu z nich k tomuhle činu dožene manžel.

No nic...jsme od tématu....

218750

07.05.2010 17:38

Budeme se podepisovat třemi křížky?

RE: ...

Lin 85.?.?.?

Promiňte...ale P.Chobotovi nevěřím ani slovo. Vím, můj "problém". Tenhle člověk je podle mě jen dalším "artistou na trhu" esoteriky.
K její škodě, bohužel...
Nevěřte všemu a všem, co si dává do názvu slovo "esoterika".

Přečtěte si, prosím, jednu z jeho "vizí" a soustřeďte se nejvíc na kapitolu "Kdo s kým má bojovat".

http://www.petr-chobot.eu/sls_svetovemeditace.htm

A pak - o Praze jako duchovním centru se mluví už velice dlouho, u nás už nejméně od r. 1990. Jestli trochu vnímáte, pak byste měl/a vědět, že něco jiného je mluvit a něco jiného je realita. Že to nepříjde samo od sebe jen proto, že je to napsané v nějakých starých proroctvích. "Povolaní" taky můžou totálně selhat, jak se to v historii stalo už několikrát.

218899

07.05.2010 18:01

Budeme se podepisovat třemi křížky?

A teď k článku

Lin 85.?.?.?

Už před lety proběhly nějaké studie o úrovni vzdělávání před padesáti a více lety a v současnosti.
Zjistilo se, že úroveň vědomostí vysokoškoláka nyní se rovná úrovni maturanta v první republice.

Že prosazuje něco takového zrovna pedagožka, je podle mě dost tragédie. [zmaten]

Moje dcera absolvuje teď praxi v mateřské školce. Chodí domů celkem zděšená, co dnešní předškoláci vlastně "umí". "Těžké ruce", místo vybarvování jen čáranice přes celý papír, neschopnost namalovat samostatně nějaký tvar a už vůbec ne "něco", co aspoň vzdáleně připomíná zvíře nebo postavičku.
Takže je jasné, že když s nimi nikdo nemaluje, aby si ruku uvolnili a rozcvičili, nemůžou pak zvládat písmenka ve škole.

218901

07.05.2010 18:25

Seznam „zlých hochů“?

Jen přemýšlím...

Lin 85.?.?.?

Nevím, jestli uvažuju správně, takže prosím, případně opravte mé "myšlení" (uvažuju teď do písmenek):
Média jako taková jsou více či méně lživá a "poplatná" (komu, čemu).
Putin i Ahmadinežád patří podle mě k nejinteligentnějším a nejméně ovlivnitelným politikům světa a svoje vědomosti umějí oba použít. Inteligence a jistý způsob prozíravosti se staly jejich výhodou (podle mého), takže umějí předem odhadnout, kam jsou tlačeni a udělají pravý opak toho, co se od nich očekává.
Tak si říkám, proč těmhle "svobodným novinářům" vadí zrovna tihle dva.
A ano, Putin byl "zaškolený" v KGB. Myslím si, že to pro něj byla velká škola "praktik totality", takže se asi umí dost dobře orientovat a vidí jiným do karet.

218907

07.05.2010 19:35

Budeme se podepisovat třemi křížky?

RE: A teď k článku

Lin 85.?.?.?

Váš zdroj fakt nekecá [smích]
Totéž se stalo i mé dceři, když jedné mamince říkala, jak synek nezvládá pomalu ani lžíci a jako předškolák by měl - ať s ním tedy doma trénuje a dohlédne, jak jí.
Víte, co odpověděla?
Prý - od toho si platím školku, abyste ho to tu naučili!
Dcera se jí marně pokoušela vysvětlit, že učitelky mají naučit její dítě jiným věcem a ne základním návykům, jako je hygiena, oblékání a stolování.
Zcela pravdivé je i to vaše povídání o společně tráveném čase.
Rodiče říkají, že "musí vydělávat peníze" a tak od toho přeci platí školský zařízení, aby ty jejich potomky nejen všechno naučily, ale také jim vyplnily volný čas.

No... a jak píšete v závěru, co jste zvládala vy jako předškolák a co vaše děti, dcera se často "jistí" u mě otázkami, jestli si pamatuje dobře, jak ona tehdy....

218913

08.05.2010 19:06

Budeme se podepisovat třemi křížky?

RE: ...

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Janko. I já si vašich vstupů vážím a taky respektuju váš názor. Ovšem - k Chobotovi vůbec důvěru nemám a právě proto, co dělá a hlavně JAK to dělá. Mám k tomu svůj důvod a kdoví, možná je tím důvodem můj "informační balíček", který mi říká něco jiného, než co tvrdí p. Chobot.
Domníváte se, že můj "typ vzdělání" (tady nějak nevím, o čem mluvíte) není připravený Chobota pochopit. Vaše domněnka, nevyvracím vám jí, bylo by to zbytečný.

218964

08.05.2010 19:35

Seznam „zlých hochů“?

RE: Jen přemýšlím...

Lin 85.?.?.?

Děkuju - i já vaše příspěvky většinou přijímám bez výhrad.
Někde jsem v diskusi postřehla, že jste psala v ženském rodě (teda snad jsem dobře četla), takže jestli jo, těší mě uznání od vás dvojnásob.
Vlastenectví je dneska dost nedostatkové "zboží", protože jak se někde objeví zmínka o národu a národní hrdosti, hned se objeví nálepka nacionalismu. A už to jede: nacionalista = extrémista = xenofob = nácek třetí říše = Hitler.
Možná je to právě proto, že uchránit si nějakou národní identitu není "v zájmu". V postkomunistických zemích je to celkem snadné, protože se vždy vhodně odkáže na kolektivní trauma "hříchů minulosti". Jakmile tam někde začne nějaká ovečka trošku koukat za plot, okamžitě se hodí do placu komunisti a procesy, kolaborace s fašisty i komunisty, vytáhnou se inkriminované seznamy a ovce už zas poslušně čučí do trávy...

218965

08.05.2010 19:45

Seznam „zlých hochů“?

RE: Jen přemýšlím...

Lin 85.?.?.?

A kurňa... tak proč nejste na tom seznamu zlejch hochů? [zmaten]
Ne - takhle to nejde, ty seznamy nejsou úplné. Žádám doplnit!!
Má nezviklatelná občanská svoboda, vybojovaná vyviklaným Vašíkem, je v ohrožení!!
[vyplazený jazyk]

218966

10.05.2010 16:39

Inspirační foto – vyhlášení vítězů

RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti

Lin 85.?.?.?

Děkuju moc za tenhle komentář. Podepisuju!
Vystihuje přesně situaci.
I to, že Stalina si nejvíc odskákali u nich doma.

219060

13.05.2010 18:07

Nové zemětřesení na Haiti: Vražedný dárek Monsanto haitským farmářům

RE: Nejhorší na tom je

Lin 85.?.?.?

Hm... docela dobrá "snaha" o vyprovokování žabomyší války, sloužící především k pobavení provokatéra, co?
Jinak si neumím váš vstup vysvětlit...

219231

13.05.2010 18:16

Nové zemětřesení na Haiti: Vražedný dárek Monsanto haitským farmářům

RE: Konecnym vysledkem lidske inteligence je smrt a nebo

Lin 85.?.?.?

Kozorohu, za vaše příspěvky díky. Vždycky se něco nového dozvím.

Jen mě tak napadlo ke všelijakým těm katastrofickým filmům:
Tento týden jsem se jaksi omylem vyskytla u telky, kde zrovna běžely zprávy. Zrovna nějaký vstup o domácím odpykávání trestu (místo basy). Ukázali jako "věc ve vývoji" takový obojek, který bude mít odsouzený na krku, aby byl sledovatelný a nemohl zdrhnout. Docela ve mně zatrnulo, protože jsem si vybavila jeden film s Árným, už pěkně starý a tak si na název nevzpomenu. Ale bylo to o tomhle - vězni s obojky, v budoucnosti, kde vládne "velký bratr".
Tak ty katastrofické sci-fi asi tak "sci-fi" nebudou...

219233

13.05.2010 18:35

Inspirační foto – vyhlášení vítězů

RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti

Lin 85.?.?.?

Stýví - a vy jste si dneska svou dávku fermetráku nezapomněl doma? [smích]

219235

13.05.2010 18:52

Reakce na novou kontroverzní snahu EU schvalovat rozpočty je různá

... a nakonec se zjistí,

Lin 85.?.?.?

že schvalování rozpočtů v Bruselu je velmi zdlouhavé, takže bude efektivnější veškeré příjmy členských států posílat rovnu tam, kde je přerozdělí podle předem daného koeficientu státům k hospodaření. [smích]

219236

14.05.2010 16:13

Nové zemětřesení na Haiti: Vražedný dárek Monsanto haitským farmářům

RE: Nejhorší na tom je

Lin 85.?.?.?

Dobře, omlouvám se,že jsem vás měla za provokatéra. Vy jen nevíte a myslíte si, že váš názor je kritický. [smích] Zkusíme to znovu, ano? Pokusím se vám objasnit, proč jsem takhle reagovala.

"Je záležitost těch farmářů, jestli odeberou GM semena nebo ne."
Není. Vžijte se do pozice haitského farmáře. Nemůže si dovolit objednat a zaplatit osivo, jaké by chtěl a odkud by chtěl. On si totiž nemůže zaplatit osivo vůbec žádné. Takže nabídku ("dar" ) Monsanta bych těžko přirovnávala k nějakému daru a pomoci, je to spíš o sprostém využití situace. Farmář osivo vezme - i za cenu, že bude mít úrodu jen jediný rok. Ví, že aspoň rok nepojde s rodinou hlady. Člověku, který má hlad, je docela fuk, čeho se nají a jaké mu to přinese budoucí obtíže. A říkat mu "tak sis to neměl kupovat (brát) " je dost hloupé a nefér.

"Ok, co odle vás máme jíst a pít?"
Trochu podivná otázka. Normálně uvažující člověk by nesnědl nic, o čem ví, že ho to zabíjí. Otázkou ale je, jestli má možnost to vědět a jestli má možnost se tomu vyhnout. A jsme vlastně zase u situace haitského farmáře...

"Základní jádro ústavy (a LZPS) se od revoluce nezměnilo. Hm?"
Máte pravdu, nezměnilo se. Otázka stojí, jestli by se nemělo. Jednak byla LZPS (stejně jako celá Ústava) přijata ČNR a ta už neexistuje. Takže nevím, jestli je to někde napsané, že i ČR po r. 93 přijímá toto ustanovení a zavazuje se ho v tomto znění dodržovat. To mi můžete říct vy - nebo to někde vyhledat, protože to opravdu nevím [smích]
A pak : i když papír něco říká, neznamená to, že se to i dodržuje. Pročtěte si onu LZPS a pokud opravdu uvažujete kriticky, zjistíte sám, jak moc se dodržuje.

219290

14.05.2010 16:39

Nové zemětřesení na Haiti: Vražedný dárek Monsanto haitským farmářům

RE: Konecnym vysledkem lidske inteligence je smrt a nebo

Lin 85.?.?.?

Díky...nevěděla jsem, jsou používané běžně. Myslela jsem si, že jsou zatím zkoušené. O to hůř. [oči v sloup]
Už se těším, až ho jednou dostanu třeba za to, že jsem si v autě nezapla pás...
A díky, Stýve. Vaše komentáře mi vždycky zvednou náladu, i když na samotném sdělení toho moc optimistickýho není. Prostě jsou bezva [smích]

219291

14.05.2010 16:43

Nové zemětřesení na Haiti: Vražedný dárek Monsanto haitským farmářům

RE: Konecnym vysledkem lidske inteligence je smrt a nebo

Lin 85.?.?.?

Jak myslíte [smích]
A opravdu tam byly i obojky "rukové i nohové", k tomu ale i ty "krční". Možná nový, výkonnější typ. [smích]

219292

14.05.2010 16:54

Nové zemětřesení na Haiti: Vražedný dárek Monsanto haitským farmářům

RE: vražedný dárek

Lin 85.?.?.?

Přímo v Indii byl problém ten, že Monsanto nabízelo semena jednak levně a jednak za masívní kampaně "zázraku přírody". Tj. - odolného proti všem škůdcům a chorobám, navíc podporující bohatou sklizeň. Tamní pěstitelé bavlny nejsou zrovna majetní ani informovaní, takže nalítli na tuhle kampaň a radovali se, že konečně budou mít fajn úrodu. Vzali si na osivo půjčky (taky "velkoryse" nabízené dovozci) a počítali s tím, že až bude úroda, nebude problém se splátkami. No - a trapně se spletli...
Nejen, že úroda nebyla nic moc, ale další osivo už bylo za cenu mnohonásobně vyšší a ještě do toho požadovali věřitelé splácet půjčku. A ti farmáři, kteří se naštvali a chtěli si znovu pěstovat svou původní bavlnu, s hrůzou zjistili, že na polích po GM bavlně už špatně roste a neplodí.

219293

Nelogická pavěda možná pro vás, ale nezapomeňte, že je matkou astronomie [smích]
A není to o žádných pověrách. Asi toho o skutečné astrologii víte docela málo. Nebo druhá možnost - znáte jen "astrology", kteří plní stránky s inzercí.

219294

Díky, Méďo, moc hezky napsané.

" Na horoskop se dá pohlížet jako na pojmenování možností, které člověk má, stejně jako na řetěz, který si člověk uváže na nohu."

Říkám, že každý člověk dostane při vstupu do života na záda svůj "batoh", kde je úplně všecko, co mu má v životě pomáhat k plnění jeho poslání (poslání je příliš vzletné slovo, ale jiné mě nenapadá - prostě to, k čemu se člověk zavázal).
Všecko, co batoh obsahuje, je použitelné a tak je dobré o "obsahu" něco vědět - a hlavně - naučit se užívat. Pokud má někdo v batohu "měkkosrdcatost", může se jevit jako ryze pozitivní vlastnost, ale bez umění používání se člověk lehce může stát kořistí dravců. Stejně tak, má-li tam někdo prchlivost nebo výbušnost, je dobré se naučit usměrňovat, ale ne se zbavovat. Nedostalo se jí totiž pro nic za nic. Má pomoci "nositeli" v řešení situací, které by jiným způsobem byly obtížně řešitelné (nebo neřešitelné).
Tak...snad jsem to moc nezamotala... [smích]

219295

15.05.2010 10:43

Jak by vypadala NASA, kdyby existovalo duševní vlastnictví vědy

RE: že je matkou astronomie

Lin 85.?.?.?

Jo, pane vodníku... i na alchymii "něco" je. Však i docela obyčejné vaření je vlastně alchymie. Chemie, do které vnášíte prvek svého "já" . [smích]
Někde jsem o těhle "pavědách" (alchymie, astrologie) četla docela dobré pojednání, které říkalo, že tyhle, dnes nazývané "pavědy", nejsou nic jiného než "vědy", obohacené o rozměr duchovna.
Tuším, že se budete "vzpírat" takovému prohlášení. [smích]
Věda se ale dozvídá hodně překvapivého a dost často shledává, že na zatracovaných pavědách přeci jen "něco" bude. Třeba zjištění, že varovný signál - pozor, pálí! - nevysílá do těla mozek, ale tělo zareaguje dřív. Ruka vám ucukne daleko dřív, než o tom "ví" prostřednictvím vjemů mozek. Přišli na to docela náhodou, právě při pokusu změřit dobu, která uplyne od zpracování příkazu k jeho provedení, protože si do té doby byli jistí, že jde nejdřív příkaz a pak "akce". A zjistili pravý opak. Stejné je to i s vjemy "je mi zima, teplo, to bolí". Tělo už dávno reaguje a dělá opatření, než vám to mozek zahlásí.
A vrátím se znovu k astrologii.
Není právě jen o těch výpočtech a už vůbec o nějakém poznávání vnějšího vesmíru, který nás obklopuje. Astrologie je spíš cestou k seznamování se se sebou samým, tedy poznávání svého vnitřního vesmíru. Astrologem se nestane nikdo po naštudování teorie z knih. Je potřeba ještě ten další "prvek", který nemají všichni, kdo porozumí teorii.

219370

15.05.2010 11:36

Svoboda a moc

Moc otcovská?

Lin 85.?.?.?

Tak tedy nevím, jestli dobře chápu. A jestli jo, pak s autorem nesouhlasím. Myslím si totiž, že ta "moc v rodině" (jestli se dá vůbec o nějaké moci mluvit), o které autor píše, patřila vždycky ženám. Muž byl orientovaný na vnějšek - na uplatňování a uhájení "moci rodiny" před vnějším světem. Ale vnitřní "moc" rodinných vazeb obstarávala žena.
Teprve církev všechno převrátila na hlavu a snažila se o "vyzvednutí" muže coby pána tvorstva. Což se jí podařilo a s následky se potýkáme dodnes. Ženy i muži ztratili pojem o "svém místě" a jakýchsi "kompetencích" (neumím to říct líp).
Naše civilizace stojí na křesťanském učení a to napáchalo prostřednictvím svých "pasáčků" nedozírné škody v rodinných vztazích. Ještě tak ti první křesťané neviděli důvod, proč by žena nemohla být i apoštolem nebo kazatelem. Pak začal jančit sv. Augustýn se svým "dědičným hříchem", který "poskvrňuje každého, kdo vykoná pohlavní akt se ženou" , vykreslí ženu jako nástroj ďábla. Později se přidá "učitel církve" T.Akvinský, který tvrdí, že žena nemá duši, stejně jako zvíře a je jen podřadným, nedovyvinutým mužem. Podle něj se má žena používat pouze jako pracovní síla v hospodářství a na zachování lidského rodu v podobě rození synů (dcery jsou jen "nutné zlo", vhodné a) pro práci, b) pro rozšiřování mocí a statků muže). Žena stála na "žebříčku hodnot" muže až daleko za polnostmi a dobytkem. Někde od 11.století zatrhla církev kněžím sňatky a zakázala jim rodinný život (Řehoř VII.). Manželky kněžích byly v té době upalované jako čarodějnice a děti z těchto svazků (do té doby "bohem posvěcených" ) byly dány církvi, aby sloužily jako otroci.
Takže po tisíciletí prosazovaný "pohled" na ženu nemohl vyústit v nic jiného, než ve feministické hnutí. Když si přečtete něco o jeho začátcích a proč vůbec vzniklo, dojde vám, o co šlo a "rozvrat rodiny" to teda nebyl. Šlo o snahu navrátit věci tam, kde mají být. Teprve až dekadence minulého století z něj udělala to, co je dneska.
Autore... jste stejně, jako nejmíň polovina současných mužů, ovlivněn učením Akvinského a pravděpodobně si to neuvědomujete.
Nepokládám feminismus za příčinu krize v rodinách. Podle mě vězí zakopaný pes v chaosu "kompetencí". Muž dneska netuší, co znamená být mužem a žena netuší, co to je být ženou.

219372

16.05.2010 22:57

Svoboda a moc

RE: Moc otcovská?

Lin 85.?.?.?

Zdravím vás a díky [smích] Vůbec vaše povídání nevidím jako "náboženskou magořinu" (viz pan Stan, co si tu pod námi postavil stan a krom sdělení o magořině nesdělil nic víc).
Neopírám se o žádnou nauku, jen jsem nesouhlasila s autorem, který přisuzuje neutěšené rodinné vztahy současnosti feminismu. Podle mého jsou kořeny jinde a dost to souvisí s vaším posledním odstavcem. A protože jsme v Evropě nejvíc ovlivněni křesťanstvím (tedy přesněji řečeno katolickou církví), uvedla jsem, jak moc se na chaosu mezi mužem a ženou podílela.

Píšete jednu moc závažnou informaci - a to - že páry mají mít stejnou povahu. Upřesnila bych: ne povahu, ale mají být stejnorodí. Ona se tahle informace objevuje i v křesťanském učení, ale byla překroucená. Viz "manželství uzavřené před Bohem" a "co Bůh spojil, člověk nerozlučuj". Spojené může být jen to, co k sobě patří, tj. stejné, na stejné úrovni. I v současnosti najdete "rady" psychologů, že by partneři měli mít stejné zájmy. Vůbec to není o zájmech, to jen páni psychologové špatně interpretují. Je to zas o stejnorodosti, laicky by se dalo říct - o stejné životní filosofii a hodnotách. Můžu mít klidně partnera, který bude mít naprosto odlišné zájmy, koníčky - a přesto vytvoříme spokojený pár. Pokud se ale bude lišit náš "pohled na svět", bude odlišný náš hodnotový žebříček a životní priority, je to v háji a nedomluvíme se nikdy, protože toho nebudeme schopní.
Na světě je moc lidí (v mém případě tedy mužů [smích] ), kteří mi budou sympatičtí. Míň je těch, kteří mě budou fyzicky přitahovat. Ještě míň je těch, se kterými si k té fyzické přitažlivosti budu ještě i rozumět. A málo těch, se kterými můžu vytvořit spokojený pár, protože k sobě budeme pasovat jak hodinový strojek.
Nakousl jste pro mě moc zajímavé téma, ale prostoru je tu k němu málo. Omlouvám se za neucelené myšlenky, chtěla jsem toho napsat hodně a pak zjistila, že se to sem nevejde, takže jsem zkracovala.

219471

16.05.2010 23:28

Svoboda a moc

RE: Moc otcovská?

Lin 85.?.?.?

Čchanová mniška Lin-ti zdraví [smích] A není z toho vašeho povídání zrovna moc moudrá... Nějak jsem z toho pochopila, že ženu je třeba jako "temný prazáklad zušlechtit". Už vůbec nerozumím tomu "je těžké ji osedlat, protože se velmi brání...". Není vaše občanské jméno sv.Augustýn? [oči v sloup]
Tak předně - nevidím ten "skrytý matriarchát". Ženy mají vždycky na děti velký vliv a to, že jsou na ně dost často patologicky vázané, je důsledkem mužova počínání. Nedostatek lásky ze strany muže, víte? Takže žena pak veškerý svůj cit "investuje" do dětí, protože muž o něj nestojí.
Diskutabilní je i muž coby nositel pokroku. Chce se mi napsat jiné slovo, dost podobné, bylo by příhodnější, ovšem...asi bych to schytala. Takže - pokud vím, muž dosahuje svých "světských" úspěchů také díky své ženě, která mu tvoří "odpočinkové" podmínky, tj.zázemí. Ženy takové ambice nemají. Dnešní muž je ochablý a slabý a o to, aby vůbec fungoval, se stará žena. Ženy jsou fixované na vztah a o muže vlastně pečují. V tomto bezpečí, které si muž dokáže vynutit, se pak může věnovat budování konkurenčních systémů, bojovat o prestiž a o moc.
A jasně, jsem si vědomá, že není žena jako žena. Stejně tak není muž jako muž. Váš popis "nezodpovědnosti žen" nesdílím, ale asi máte takové zkušenosti. Já ne. [smích]

219478

16.05.2010 23:43

Svoboda a moc

RE: Pán Lhoták ma udivuje.

Lin 85.?.?.?

Díky, potěšil jste mě. Návrat do "starých struktur" se mi vůbec nelíbí, protože v řeči muže to je pro ženu vždycky jen bismarckovské motto : kuchyň, děti, hřbitov.
Autoritu si nikdo nevykřičí ani neuzákoní - není to nic, co by člověku spadlo jen tak do klína. Autorita je o tvrdé práci na sobě samém a má ji ten, kdo se o ní sám zaslouží. Celým svým životem.

219482

16.05.2010 23:50

Svoboda a moc

RE: Moc otcovská?

Lin 85.?.?.?

Já děkuju vám, pane Quido a jsem moc ráda, že jste tady. Vaše povídání jsou mi hodně blízká, rozumím jim a tak vím, že i "myslíme podobně", což mě moc těší.
Vámi popsaná příhoda je přesně o tom, co jsem chtěla taky napsat a nevešlo se mi to. To, že ženy (myslím tím skutečné ženy) dobře vědí, v čem je mužova síla a v čem jejich vlastní. A nikdy by je ani na okamžik nenapadlo se "hrabat" do oblastí, které jim "nesluší". Díky moc ještě jednou [smích]

219484

16.05.2010 23:59

Svoboda a moc

RE: Moc otcovská?

Lin 85.?.?.?

Asi tak, Stýví... váš děda byl moudrý muž a babička moudrá žena.
Pár má být o spolupráci a vzájemném respektu. O nic víc nejde. Jakmile je to o šulení a "kdo z koho" - nebo dokonce o "osedlání", pak je z toho vždycky průšvih.
Dobrou noc [smích]

219485

17.05.2010 22:33

Svoboda a moc

RE: Vedoucí role muže či ženy

Lin 85.?.?.?

Áááá - pan Lhoták...[smích] To jsem moc ráda, že jste k článku přidal ještě svoje upřesnění. No... a tápu, jestli souhlasit, protože pod slovy si můžeme představovat každý něco jiného.
Pořád tu čtu "moc otce". Ale o té to vůbec přeci není! Copak rodina je o nějaké moci? Proč z ní zase děláte bojiště "nadřazený x podřazený"? Autorita podle mého souvisí s respektem a nikoliv s nějakou mocí.
Kdo na mě uplatňuje svou moc, toho se bojím a poslouchám ho ze strachu. Kdo na mě uplatní svou autoritu, tomu se podřídím dobrovolně, protože má v tu chvíli lepší řešení, než já. Morální i argumentační převahu, tak nějak bych to nazvala - prostě uznám, že má pravdu. Ale neklepu se před ním jako "představitelem moci", který je schopný si tu svou "moc" vydobýt i násilím.
A tu "vedoucí úlohu" mohu přiznat jen tomu, kdo splňuje atributy autority. NE mocnáři.
Píšete, že pravé muže nikdo nevychovává. Souhlasím a důvod vidím mj. také v nedostatku otcovských (mužských) vzorů. Copak žena sama může vychovat skutečného muže? Kde jsou otcové, kteří by byli příkladem a vychovatelem pro své syny, aby se z nich mohli stát opravdu muži?
Než mi začnete spílat do feministek, chci vám říct, že rozumím tomu, co jste chtěl říct a jen vás tímhle psaním jemně upozorňuju, že "tohle" je mnohem barevnější, než si myslíte. Chybějí totiž pravé ženy i praví muži. Žena totiž vůbec není tím "slabším článkem". Ta, která si na "slabé pohlaví" hraje, není žena a běda muži, který na to skočí. Má stejnou sílu jako muž, jen to není síla fyzická. A pravda, že ženy vnitřně touží po pravém muži a nenacházejí ho, ale zapomněl jste dodat, že to platí i naopak.
Je to na dlouhou debatu...nedá se postihnout všechno. Tak na závěr "něco" od pana Žáčka (mého oblíbence):

Svět redukovaný mužskou logikou potřebuje trochu ženské nevypočitatelnosti a tajemství. Ale také - svět decimovaný mužskou agresivitou potřebuje ženskou něhu. Co si však počít s chudinkami, které si nechaly vsugerovat, že něha je přežitek, že muž je vlastně soupeř nebo dokonce nepřítel, kterého je třeba deklasovat, a nejlépe mužskými metodami? Svět je sice zařízen spíš pro muže než pro ženy, ale sotva se zlepší tím, že místo mužů a žen budou jen muži různého pohlaví.

219550

17.05.2010 23:01

Svoboda a moc

RE: Vedoucí role muže či ženy

Lin 85.?.?.?

...takže jste opět génius ... [smích]

219553

17.05.2010 23:21

Svoboda a moc

RE: Vedoucí role muže či ženy

Lin 85.?.?.?

Ale já to zlato nechci!! [pláč]
Na mou dušu, na psí kušu, na kočičí svědomí - lepší než zlatá je přítomnost souznícího génia, kterému zlatá právem náleží už jen z principu uznání. [smích]

219557

18.05.2010 10:43

Lula ukazuje, jak se to dělá!

RE: .. a nasledne ..

Lin 85.?.?.?

Petře, klid...
Steve má svůj osobitý styl, lehce ironický, ale úderný. [smích]
Asi jako Ahmadinežád v tomhle rozhovoru. Prostě - paráda...

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=10536

219590

18.05.2010 11:49

Svoboda a moc

RE: Vedoucí role muže či ženy

Lin 85.?.?.?

Aha [smích] Tohle už je lepší, tomu rozumím líp. Nepodezírám vás z toho černobíla, jinak byste nemohl napsat tenhle článek. Jen mě vyděsila ta "moc". Používáte jiná slova (a vypadá to, že pro totéž), takže mě to mate a potřebuju vysvětlení. Teď zrovna jsem zmatená ze slov "záštita, správce majetku, spravedlivý soudce". Zní to dobře, jenže - tohle jde jen za předpokladu, že si partneři věří a jsou jeden tým. Abych se zas do toho nezamotala... [oči v sloup] Prostě jde mi o to, že rodina má být jeden tým a všechno, co dělá, je týmová práce ve prospěch celku. Je to o podpoře, důvěře, spolehnutí, té záštitě, o které píšete. Všichni členové týmu musí cítit, že jsou právoplatné "součásti" . Jakmile se stane, že místo opory ten druhý prostě "ucukne", že se nemůže spolehnout, že druhý prosazuje svůj zájem a nebere ohled na ostatní členy týmu - pak je zle. Nemůžu se podřídit nejen moci, ale ani autoritě, která mě chce dostat tam, kde být prostě nechci. Nemůžu přeci prožít svůj život podle představ někoho jiného. Abyste rozuměl - myslím tím závažné věci, které se týkají mé vlastní "člověčí" podstaty.
Slova "vůdčí úloha muže" mě děsí, přiznávám. Nechám se vést tam, kde cítím, že sama "nemám jasno". Ale pokud jasno mám a vidím, že druhý tápe nebo sleduje svůj vlastní cíl (prospěšný jen jemu) a přesto vyžaduje vést, nenechám se vést slepcem ani sobcem.
Každopádně vám děkuju za reakce. Nějak jsme si to "objasnili", ale... stejně to "necinká" (tj. nepřijímám tak zcela). Každý tým si do svého čela vybírá nejsilnější svůj článek po vzájemné dohodě, článek, kterému nejvíc věří a který má svou přirozenou autoritu společně se schopností vést. A kéž by byli dnešní muži takovými silnými články... [oči v sloup]
PS: Podrývat autoritu v týmu se rovná sabotáži, takže všichni, kteří se o to pokoušejí, jdou sami proti sobě. To je snad jasné každému myslícímu.

219597

19.05.2010 11:26

Malé zamyšlení nad státním dluhem

Realita

Lin 85.?.?.?

Souhlasím s myšlenkou článku, že "řešení státního dluhu" je dneska "těžkým kalibrem" ve volební kampani. Utvrzují voliče v mylném obrázku "rozežraného občana", který způsobil státní dluh svou nestřídmostí a tak je ho potřeba "umravnit". Realita je ale jiná. Dost jsme si tu o ní povídali a přesto se ještě pořád najde hodně těch, kteří obrázku "rozežraného občana" stále věří.
Našla jsem včera jednu diskusi, která docela dost vysvětluje. Má víc jak dvě hodiny, takže - počítejte s tím, pokud si chcete poslechnout.

http://plus.joj.sk/plus-tv-archiv/lampa/13-05-2010.html

219660

20.05.2010 01:23

Malé zamyšlení nad státním dluhem

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Lin 85.?.?.?

Píchnu to sem - na konec.
Když nevíte, koho volit, udělejte si test, která ze stran nejvíc odpovídá vašim požadavkům:
http://cs.kohovolit.eu/cz

219708

20.05.2010 01:38

Prognóza 2012: Směrem k novému světovému sociálnímu řádu (Díl 2.)

RE: Trochu jiný pohled

Lin 85.?.?.?

Přidávám se k vám.
Při současném vývoji situace taky vidím naději, že se plán tak lehce nepodaří. Mám dojem, že už jim to taky došlo, protože dělají chyby. Teď jsou patrně ve stádiu "náhradních verzí plánu" (nebude teď někdy Bilderberg?). Hloupý na tom všem ale je, že zkušenosti říkají, jak zaměstnat neposlušný ovce a přimět nestandartně se chovající figurky na šachovnici ke standartu. Vemte jim všechno, nejlépe i střechu nad hlavou, dezorientujte je a zlomte. Tak se obávám, aby součástí toho plánu nebyl nějaký ten HAARP ohňostroj, model Armageddon.

219709

20.05.2010 01:48

Svoboda a moc

RE: Vedoucí role muže či ženy

Lin 85.?.?.?

To máte pravdu - babu nebrat!! [smích]
A za vámi popsaných podmínek jsem všema deseti pro tu hlavu... rodiny. [smích]

219711

20.05.2010 01:59

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

No výborně

Lin 85.?.?.?

Před chvílí jsem dopsala komentář pod "prognózu" - a ejhle ...už je to tady. Takže se moje "senzory" nepletou a je to přesně tak, jak si myslím. No... on totiž existuje ještě "faktor FŇ", který neovlivní ani elitní pan Břežinský.
Takže nevím, jestli mám být ráda nebo nerada, protože "senzory" hlásí jen dvě možnosti : buď se téhle myšlenky budou muset vzdát - nebo si přivolají na pomoc Armageddon.

219712

20.05.2010 12:14

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

Vysvětlení

Lin 85.?.?.?

Zas to hodím až sem nakonec, protože všechno, co jste tu napsali, dost dobře zapadá.
1) Souhlas, že Břežinský to neřekl jen tak a ještě k tomu "hovadsky" veřejně. Až zas takové chyby nedělají. Má to vyvolat určitý "dojem" = že nejsou jednotní. Má to předeslat jakousi možnost "odpadlých a prozřelých elit".
2) Vyvolat globální válku (svým "jménem" ) by byla v této situaci sebevražda. Neměli by žádnou podporu. Jde to i jinak = vyvolat chaos a strach, převrátit ovčí životy naruby a zredukovat jejich snažení jen na holé živobytí. Kdy to jde nejlíp? Při živelných katastrofách (viz ty povodně), "náhodný" kolaps při dodávce energií (sem počítám i ropu), potravin nebo vody. Do toho všeho občanské nepokoje "politicky prozřelých ovcí", různé pouliční násilnosti, "náhodné" teroristické útoky různých skupin, bojujících za "práva". Stačí si všímat, jak moc se zvýšily snahy postavit proti sobě různé společenské i náboženské skupiny. Dokonce i státy (viz Řecko = "nebudeme doplácet na řecké lenochy" ). Jako "vyšší stupeň" chaosu bych dodala rasové boje, zvláště boj za zachování bílé rasy. A tohle všechno umějí velice dobře, jsou na to připraveni, všechno bylo odzkoušeno, včetně ovlivňování počasí.
3) Na co myslí člověk v určitém z druhu chaosů? Jen na své přežití. Pak jdou stranou všechny "vznešené" cíle a postaví se za kohokoliv, kdo ten chaos bude umět zastavit. Pak už je jen krůček k nějakému "silnému vládci", který se objeví jako "spása". Dost možná to bude právě nějaký ten "prozřelý elitář", který bude mít "výhodu" znalosti prostředí (může jich být několik, něco jako "spasitelská unie" ). Tentokrát nebudou válku vyvolávat, oni jí budou zastavovat. Budou zastavovat chaos a znovu nastolovat "řád". Jenže...
4) Největší nebezpečí pro všechny "politicky prozřelé a neklidné" tkví v tom, že nabízet východisko z chaosu budou i ti "z druhé strany". A rozeznat, kdo je kdo, bude to nejtěžší. To je ten "armageddon", který jsem myslela.

Vím, je to dost šílené, ale právě dost šílené, aby to mohla být pravda. [smích] Dát neklidným ovcím to, co chtějí, tj. "změnu" a zaměstnat je tou "změnou" tak, aby se zcela dobrovolně přemístily do jiné ohrady. Neumím anglicky, ale jestli Břežinský použil výraz "politicky probuzené", pak je to jasné.

219754

20.05.2010 17:16

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: No výborně

Lin 85.?.?.?

Vladimíre, já to pochopila. To "nevím, jestli mám být ráda" se vztahovalo k faktu, že si konečně uvědomili nějaký odpor. Vůbec ho totiž nebrali v potaz, smáli se a oháněli se "konspirací bláznů".
To "nebo nerada" se naopak vztahuje k tomu, že musejí být nasratí a z toho vyplývá jediné - hodně přitvrdí.
Že se někdy dobrovolně vzdají byla jen řečnická úvaha.

219776

21.05.2010 18:00

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Rozeberu tady dohromady trochu vice spolecnych temat.

Lin 85.?.?.?

Méďo, teď jste mě dokonale zmátl. Potřebovala bych vysvětlení, jestli to bude možné.
"Matrix tvoří ti, kdo věří v NWO"
Nevím, jak to mám chápat. Vyplývalo by mi z toho totiž, že ti, kteří v něj nevěří, také ho netvoří, tudíž v Matrixu nežijí. A s tím nesouhlasím.

219852

Že je tahle katastrofa opravdu dost závažná, o tom svědčí i způsob, jakým informují média. Probíhá to bez hysterie, jinak tolik oblíbené při jiných katastrofách daleko menšího rozsahu (skoro bych řekla, že v poměru k téhle katastrofě to byly jen okrajové události). Nehysterčí mediálně ani Greenpeas. Přitom následky už teď musí být dost hrozné, vytéká to už měsíc.
O zkorumpovanosti zainteresvaných nemůže být pochyb. Však je to byznys a tam jde stranou všecko. Složky, které mají kontrolovat a redukovat možná nebezpečí, jsou závislé na penězích korporací, takže nepůjdou proti nim. Nemusíme chodit moc daleko, stačí se porozhlédnout po naší republice, jak to chodí. Pokud se ozvou hlasy proti, že "projekt" vážně naruší celý ekosystém krajiny, vystoupí ihned "politické autority", které tyto hlasy postaví do pozice "škůdců rozvoje, sabotérů blahobytu" - viz např. "boj" o dálnici přes Český ráj.
Podle mě nemuselo k téhle katastrofě vůbec dojít. Těžit ropu z "hlubin" je podle mě blbost. Alternativní zdroje už existují a ať mi nikdo neříká, že jsou nepoužitelné. Tzv. volná energie byla objevená už před sto lety. Auta na elektriku a na "vodu" už byla také s úspěchem odzkoušená. Jenže ...
Na energiích stojí vlastně veškerá světová moc. Kdo je vlastní, má zisky a moc. Takže zpřístupnit energie za velmi levno "masám" by se rovnalo ztratit moc a zisky. Nebylo by čím držet lidi v šachu, svět by se dozajista změnil. Všechny ty "oil company" by šly k ledu. A o to nejspíš jde. Raději nás budou dusit zplodinami a ohrožovat podobnými katastrofami samu existenci našeho života.

219891

Tak...já nevím, nejsem na fyziku ani techniku.
Jen vím(a spodněji mi to "80" potvrzuje), že elektrická auta jezdila už počátkem minulého století, koncem století zas - a zas se žádná nevyrábějí. A volnou energii využíval už Tesla. Dokonce na jeho vynálezu energie z vakua sestrojili Rusové vakuovou bombu. Tak to přeci "nějak" jde a ne že ne. Určitě toho leží po šuplíkách vědců dost - anebo je to v sejfech. Uzamčený.

219910

No jo, já vím...mluvím jak rádio...
Je to hrozný, hrozný, hrozný!! Nechala bych všechny ty panáky osobně to z tý vody vycucat!

219911

Ale Stýve, tak to nekažte...
Aspoň chvíli mít ten pocit, že "mají nadhled"... aspoň malinkou. Třeba ta vizualizace pomůže aspoň k tomu, že si třeba půjdou zaplavat a sežere je žralok.

219912

Víte, potíž je asi v tom, že vy stavíte svou skepsi vůči "volné energii" na nějakých odkazech na netu a "samodomo" výrobě použitelných zařízení. Myslíte si snad, že funkční a něco řešící plány by byly na netu? No...nevím... Existuje na netu nějaký plánek, jak si vyrobit atomovku nebo tu vakuovku? Možná jo, já nevím. [smích] Ale zcela určitě byste měl s tou domáckou výrobou trocha problém a "úspěch" by visel v luftě. Vaše vlastní úspěšnost ale nedokazuje, že atomovka(vakuovka)neexistuje, nevyrábí se a je nepoužitelná. Chci tím říct, že když něco není na netu (nebo je, ale neúplné, neživotaschopné), neznamená to, že neexistuje žádný přesný a funkční plán.
Stroji, využívajícími energii z atmosféry, se vážně zaobíralo už nacistické Německo. A mám dojem, že bylo docela úspěšné. A přesto žádnými takovými dneska nelétáme (nejezdíme) a na netu žádné plánky nenajdete.

219942

Vy mě mučíte. [pláč] Víte, že vám nemůžu oponovat, protože si jako "technik" umím tak akorát zapnout zip. Atomovku nebo auto na vodu si asi těžko vyrobím, i kdybych uměla japonsky. Mávám bílým praporkem a ustupuju do neviditelna... [pláč]

219951

23.05.2010 21:25

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Brezinski varuje, zvedavec raduje, že Lin.

Lin 85.?.?.?

Oracle, já to nepochopila, že ode mne čekáte odpověď. Omlouvám se. Vlastně jste řekl dost a ani nevím, co dodat.
Snad jen to, že věřím jako vy, že nejsme ani první, ani poslední civilizací na planetě. Naše vědění vůbec není nijak mimořádné, dokonce si myslím, že ti před námi věděli mnohem víc.
Se zbytkem souhlasím, ale nechci to tu rozebírat. [smích] Možná bychom na některé události měli jiný pohled, ale zdá se mi to nepodstatné.

219953

Stýve, já vás... [cool] Nebýt vašich komentářů, které mě vždycky povalí ze židle, tak vám za tuhle posmívačku uškubu nožičky! Trpělivá už jsem byla - a atomovku pořád nemám, i když jsem tu na ní dostala návod od pana "djb". Jediné,co jsem z těch vzorů pochopila, bylo "Li + n" - a to jsem přeci já. [smích]

219954

24.05.2010 11:15

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Jejda...teď jsem napsala sáhodlouhou stať - a uteklo mi, že nejsem přihlášená. Až se to tu objeví, tak ten "anonym" jsem já. [smích]

219984

25.05.2010 09:18

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Kozorohu, díky moc. Ty důvody války Kuvajt x Irák jsem vůbec nevěděla.

220056

25.05.2010 10:23

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Nesplňuje... [smích]Je nepřizpůsobivá a nepružná. Žen jejího typu je víc, než si myslíte a o síle to vůbec není (natož o prozíravosti a intuici). Je to o tom "dupydupy", z principu a ne z přesvědčení.
Jinak - jsem přesvědčená, že kdyby bylo prioritou žen válčit, budou to války daleko horší, než jaké svádějí muži. Možná to znáte i z života. Pokud se ženská rozhodne vám dát na prdelku, nic jí nezastaví a (nerada to říkám) - nemáte šanci. Samozřejmě, že mluvím o ženách, které umí využívat, čím disponují. [smích]
Nevím, jestli to je srozumitelné. Silný jedinec ženského rodu to musí mít v prvé řadě v hlavě srovnané, před sebou jasný cíl a vždy být alespoň krok před nepřítelem. A Hillary kulhá tři kroky za.
Tady je to sice s velkou nadsázkou, ale je v tom hodně pravdy o té "ženské síle" v pravém slova smyslu.

220068

25.05.2010 10:36

Věci veřejné – hra na upřímnost Kmotra Bárty?

RE: Proč ?

Lin 85.?.?.?

Souhlasím. Systém, který stojí na politických stranách a volebních programech, je zastaralý a nefunkční.
Je zbytečné se dohadovat, jaká strana bude lepší. Žádná nebude lepší. Už jen z principu, že straník není politik a systém stran je na korupci přímo závislý.

220071

25.05.2010 10:43

Věci veřejné – hra na upřímnost Kmotra Bárty?

RE: Proč ?

Lin 85.?.?.?

Rok je málo. [smích]
Za jeden rok z vládnutí nepředvedou nic, protože se (jako obvykle) budou dohadovat, kdo s kým jo a ne.
Jestli sledujete, tak se stalo zvykem, že první rok nedělají nic, protože se hádají, kdo s kým bude vládnout. Pak půlrok trvá, než se nějak ustálí. Pak rok vládnou, další půlrok se dohadují, že jedni to druhým kazí. No a pak rok a půl jsou v rozkolu a sabotují, takže zase nevládnou.

220072

Tvrzení pana jezuity, napasované na domácí poměry, nepřijímám. V mikrosvětě svých vlastních zájmů a starostí jsou lidé dneska víc, než kdy jindy. A idiotů ve smyslu povídání pana jezuity, byla donedávna plná Amerika, kde žádný Husák nepůsobil.
A jestliže pokládá za disidenta člověka s takovými vlastnostmi a morálkou, o jakých mluví, pak mluví o zcela jiných lidech, než kdo se dneska tímto slovem (většinou sami) označují.
Znala jsem dost takových, kteří by sami o sobě nikdy neřekli, že jsou disidenti, nepokládali se za ně, ale udělali pro mě a můj další život mnohem víc, než nějaký Havel. Viz na základce učitelka dějepisu, nepřekrucující dějiny podle momentální "nálady", pak na střední opět profesor dějepisu, profesor na občanku, profesorka na češtinu. Těmhle lidem jsem vděčná, protože se mi snažili podat obrázek o světě bez falešných příkras, bez ohledu na možné postihy a osobní "problémy". To, co je motivovalo, bylo naučit nás myslet vlastní hlavou v jakémkoliv režimu. Bez očekávání ovací, vděku nebo výhod.

220073

25.05.2010 14:26

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Janko.. [smích] Kdybych nosila klobouk, je dole. Máte můj obdiv a taky velký dík. Nejen, že jste beze zbytku pochopil (což nebývá vůbec běžné jak ze strany mužů, tak ze strany žen), ale taky jste napsal tak pěkný povídání, že nemám slov. JO - přesně tak jsem to myslela! Jenže bych to tak výstižně neuměla podat.
Díky - pravý a nefalšovaný... hned je mi líp na světě. [smích]

Souhlasím i s tím, že madame "C" je druhem, za který už bylo zaplaceno šrotovné.
Madame "B" má sice jinou kvalitu, ale podle mého je jen přechodným článkem. Však uvidíme...

220088

26.05.2010 11:56

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Zdravím [smích] Svoje příspěvky předkládáte srozumitelně, to je pravda. Jen pro mě jsou potíž ty anglické texty, musím si je házet do překladače a pak jen "odhadovat" pravý význam.
No..a teď, co jste napsal k ženám... [smích]
Emancipace ve své podstatě byla o tom, aby si žena mohla vybrat, jakou cestou v životě půjde. Do té doby jí byla "předurčená" jen ta tradice. Přitom role matky (ženy v domácnosti) je jen jednou z rolí, kterými žena za život prochází. Nejde odsoudit jí do doživotního domácího vězení, pokud nepokládá sama tuhle roli za svou prioritu. Ne všechny ženy chtějí (můžou) být matkami a znáte, jak dopadá, když někoho proti jeho vůli k něčemu přinutíte a "společensky" mu předurčíte jeho život. Nedošla jsem k závěru, že by společnost "tradičního modelu" byla na tom v rodinných vztazích líp, než je ta naše. Znáte určitě z literatury, co se skrývalo pod maskou "tradiční rodiny".
Ty ženy, které jsou matkami a přesto odchází bojovat, to dělají kvůli výdělku. Docela určitě mezi nimi najdete vysoké procento svobodných matek, na které se muž prostě vykašlal a nechal je i s dítětem napospas. Také běžný obrázek dnešní doby. Možná důsledek toho bolševického hesla. Když pak dojde na situaci, kdy je na cestě dítě, ze zodpovědnosti se může vyvlíknout jen muž. Žena má možnosti jen dvě a obě jsou s doživotními "následky", na které je sama a žádná "společnosti" jí v tom nepomůže.
A rodina jako taková nezanikne, o tom jsem přesvědčená. Děti se totiž lépe (a snadněji) vychovávají v pevné a funkční rodině. Takže ti, kteří budou chtít děti a s odpovědností je také vychovat, budou se o rodinu snažit.
Zaujala mě vaše věta, kde říkáte, že "revoluci musí provést ženy, protože muži už nemají sílu". Omyl...[velký smích] Teď naopak nastává "čas mužů" a jejich činů. Ne neplodných řečí, slibů a výmluv - ale činů! Síly k tomu mají dost, jen jí neutápět v nesmyslnostech. Uvidíte sám, kolik mužů na to příjde a odmítne být nadále hlupáky. Pojede to jak po másle, už od příštího měsíce. [smích]

220182

26.05.2010 15:18

Volby zla

RE: Nevhodim nic

Lin 85.?.?.?

Přečetla jsem si článek p.Solise, na který tu je odkaz v rubrice "Zajímavé adresy". Utvrdil mě, společně s vašimi pohledy na věc, že jde zas jen o "naordinovanou hru". Cirkus, nacpaný na hlavní scénu - přesně, jak píšete.

220203

26.05.2010 19:23

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Zkusil jste si někdy být 24 hodin s dětmi a pracovat doma několik let? Bez toho, aby vás někdo vystřídal? Muži většinou nepřežijí s neporušenou duševní rovnováhou ani týden s dětmi o prázdninách. Až si to zkusíte, pak se té "base" divit nebudete.
Role matky je určitě jedna z nejhezčích ženských rolí, to jsem přeci nepopřela. Jenže se z ní nedá žít celý život. "Naplnit" život dětmi si koleduje o pozdější frustraci z jejich odchodu, neustálé citové vydírání a "svázání" dětí tak, že jim v podstatě tato "matka" brání žít vlastní život.

220226

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 553 021