Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Lin

Nalezeno 1285 příspěveků, 12 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.02.2014 08:57

V Austrálii farmář poprvé žaluje kvůli kontaminaci GMO plodinami

RE: kontaminace koho kým

Lin 85.?.?.?

Nemyslím,že "vyčistit pole po GMO jde snadno" .
Zapomínáte, že kontaminovaný je i pyl rostlin. Proces mutace okolních rostlin (i živočichů) je nevratný. Pyl se navíc dostává i do půdy (a do širokého okolí), takže pokud chcete po GMO plodině pěstovat jinou, neupravenou, zmutuje vám stejně. Proto musíte stále dokola pěstovat z osiva Monsanta. Z GMO rostlin si totiž nemůžete "schovat" část úrody a tuto pak další rok použít jako osivo. Semena jsou "neplodná" , tj. nová generace plodiny z nich nevyroste. Viz známé příklady ze světa, nejkřiklavější pěstování bavlníku v Indii.
Známé jsou případy, kdy plevel, proti kterému byla např. pšenice geneticky upravená, zmutoval s touto rostlinou. Někteří hmyzí škůdci si již vypěstovali resistenci, takže se stejně na GMO plodinách objevují a nelze je vyhubit ani známými postřiky. A takto rezistentní škůdci vám přejdou i na "obyč" plodiny.

304920

05.03.2014 08:14

Moskva obrací role v Kyjevě

RE: Lež v přímém přenosu

Lin 85.?.?.?

Netahá, Emile. Na Krymu se skutečně vyskytuje určitý počet ruských vojáků, ale ne jako "invaze". Jsou to vojáci Černomořského flotu, kteří tam jsou už spoustu let a to v rámci mezinárodní dohody o provozu a zajištění přístavu. Jejich počet je také touto dohodou přesně vymezený a dohoda nebyla porušena ani nyní.
Zapomíná se, že na Krymu je nyní skoro celá ukrajinská armáda. Jako první sem utekli vojáci speciální jednotky Berkut, které po "výnosu o zrušení" v Kyjevě veřejně lynčovali. Donutili je také klečet na kolenou a "omluvit se národu", přitom je bili, plivali na ně. Konkrétně o těchto vojácích si myslím, že s velkou chutí zajišťují Krym, když v Kyjevě museli stát neozbrojení a nechat si všechno líbit.

306016

06.03.2014 09:49

Moskva obrací role v Kyjevě

RE: Kdo, je kdo, v teto Brezinskeho chachovnici pesakem a kdo generalem?

Lin 85.?.?.?

Roberte, ta zpráva o "US lodích" je podvrh ze strany ukrajinské tiskové agentury. Lodi dosud kotví v Pireu a hnout by se měli někam až zítra, tj. 07.03.
Zde máte odkaz , i když je povětšinou rusky.
Od pondělí začala na Ukrajině (přímo v Kyjevě) pracovat početná skupina těch, kdo podvrhy vyrábějí. Cílem je jednak blokovat kompromitující (a pravdivé) informace o dění, jednak do světa vysílat poplašné zprávy o "bojových operacích" a "ruských zvěrstvech".

306070

06.03.2014 10:18

Moskva obrací role v Kyjevě

RE: Kdo, je kdo, v teto Brezinskeho chachovnici pesakem a kdo generalem?

Lin 85.?.?.?

Není zač, Vladimíre. [smích] Ono dnes vyznat se v šumu tolika protichůdných "zpráv" není vůbec lehké. Navíc ty zprávy vycházejí jakoby z "oficiálních zdrojů". Tahle o lodích je převzatá "jakoby" z Turecka, ve skutečnosti je původcem Interfax Ukrajina (úplně stejné to bylo v případě rozhlášení "ruského ultimáta" ). Je potřeba zachovat chladnou hlavu a nepanikařit, i když je to zveřejněné třeba i na ofic stránkách.

306073

10.03.2014 11:22

Rabování Ukrajiny začalo

RE: Krymské úřady obvinily Kyjev z rozprodávání Ukrajiny

Lin 85.?.?.?

K Chevronu mám ještě jedno.
To, že se má na Ukrajině těžit břidlicový plyn, to jsem věděla. Ale nevěděla jsem, že smlouva je už uzavřená a podepsal ji už před časem Januk. A ta smlouva zahrnuje nejen "150 let vlastnictví" všeho, co v zemi je (včetně vody), ale také "ochranu těžařů silou".
Takže území, na kterém hodlají frakovat, bude vláda Ukrajiny "chránit" proti svým občanům, tj. musí silou zasahovat v případě protestů. Prý to tak má Chevron ve smlouvě s jakoukoliv vládou země, kde frakuje.
Včera tuhle informaci řekl p. Sojka ve vysílání rádia Svobodný vysílač.

306324

Pravda - neuvidíme. Oni totiž přijali. Hlasovali několikrát a nakonec přijali. Majdan se znovu aktivoval. V noci na pátek znovu šturmovali parlament a to nejen kvůli ministru vnitra (samozvanému), který nechal odstranit Muzyčka. Poslanci opět utíkali zadníma dveřma.

307551

No... když už je řeč o Muzyčkovi, mám tu včerejší zprávu Ministerstva vnitra Ukrajiny ohledně jeho smrti.
To vydalo prohlášení, že Muzyčko byl střelen pětkrát - dvakrát do nohy, třikrát do hrudi. Čtyřikrát šlo o průstřel, jedna kulka v těle zůstala a to ta, co šla do srdce. Při analýze bylo zjištěno, že jde o kulku (berte s rezervou názvosloví, já se nevyznám v odborných názvech)z jeho vlastní zbraně. Zjistili to porovnáním s kulkou, co zranila jednoho "Sokola" (spec. oddíl) do ruky.
Takže... jsem mírně zmatená, protože mi ze zprávy vyplynulo, že se střelil sám... [zmaten] V ruštině zde.

307559

No... ono ze zprávy nevyplývá, že by všechny střely byly z jeho zbraně - jen ta jedna a zásadní. [smích]
A jinak - máte pravdu, že z Muzyčka bude perfektní mučedník (už se na tom pracuje, pohřeb v Rovnu měl kolosální, i s věnci a průvodem, skoro jako Havel) a za všechno může Putin (ta mladá dáma je novou prokurátorkou Krymu). [smích]

307573

04.05.2014 16:42

Obrázek lepší než tisíc slov

RE: Re:

Lin 85.?.?.?

Hm... a kdo a co je Pravý sektor - to vám asi zůstává utajené, že? A určitě nic nevíte o bojových kárných skupinách, formovaných samotnou "vládou" (tedy - vaše slovo, mé zní chunta) a skládajících se právě ze žoldáků ultras a neonaciků. Asi nic netušíte, že chunta vydává UE pasy pro nacižoldáky z celé Evropy, nyní hlavně z Polska a Pobaltí. Ještě se ptáte, co s tím má "vláda" společné? Však sama je složená z nacistů! Samotný "ministr vnitra" Avakov dal příkaz oděské milici, že smí zasahovat jen proti "separatistům", ale "pravoseki" a majdanovce nechat na pokoji.
Víte vy vůbec, co se v Oděse skutečně stalo?
Že banderovští pohrobci zablokovali ty chudáky v budově a zapálili ji molotovy? Že ty, kteří se přece jen dostali nějak ven, dobíjeli? Že se smáli, když poloudušení lidé na římsách volali o pomoc, a volali - tak skákej, zmrde! Sláva Ukrajině! Že v ulicích blokovali přijíždějící hasičská auta, vytahovali ven hasiče a surově je bili, rozmotali hadice a rabovali nářadí?
Jasně... podle vás za to může Putin, že? [bliji]
Svědectví a videjek o tom je dost - stačí nebýt líný a pohledat si sám, než vynesu soudy.

309487

04.05.2014 17:17

Obrázek lepší než tisíc slov

RE: A kdo to platí ? No že se ptám....

Lin 85.?.?.?

Dobré shrnutí. Jen dodám, že si sám financuje také kárnou bojovou skupinu "Šturm" a "Východ", sestavené právě z "pravoseků".
Kolomojský patří svým počínáním k těm židům, kvůli kterým mají jiní židé těžkou hlavu.
Např. tito židé z Izraele (původem z UE) na rozdíl od mnoha našinců dobře chápou, co se stalo v Oděse.

309494

04.05.2014 17:56

Obrázek lepší než tisíc slov

RE: Žádost diskutujícím

Lin 85.?.?.?

No... pokud se dovoláváte "logických argumentů", měl byste nejprve nějaké předložit sám. Kde jsou? Stropnický podle vás logikou oplývá?
Tady si můžete počíst cosi logičtějšího o "misi OBSE".

309498

04.05.2014 19:43

Obrázek lepší než tisíc slov

K šesté fotografii

Lin 85.?.?.?

Na šesté fotografii (snad jsem dobře počítala) je těhotná žena, přehnutá přes stůl. Kancelář je ohněm netknutá. Šlo o zaměstnankyni domu odborů.
Podle tohoto videa žena neumřela na zadušení dýmem, ale byla zavražděna "pravoseki". Je slyšet její silný křik o pomoc, pak ticho a pak z okna stejné kanceláře vyvěšují UE vlajku.

309514

04.05.2014 23:00

Obrázek lepší než tisíc slov

RE: K šesté fotografii

Lin 85.?.?.?

Některým ano, některým ne. V budově se v té době pohybovali jen "pravoseki" (jakoby "osvobozující" budovu od "separatistů" ) a milice, hlídkující venku, jiné lidi dovnitř nepustila. Tak to alespoň píší.
Žena byla uškrcena šňůrou od telefonu.
První pokus o rozbor nesrovnalostí na fotografiích zde.
Autor upozorňuje např. na střelné rány, na barikády uvnitř budovy, na nezvyklou polohu těl (přemisťovaných posmrtně), na ohořelá těla v patrech, kde vůbec nehořelo, na zčernalou horní polovinu těla (což svědčí o polévání obětí hořlavou směsí) aj. Také jsou tam jasně vidět "operativci" - stejní, jako na majdanu v Kyjevě, označení červenými páskami na rukávu.
Všechno to vypadá na předem naplánovanou akci.

309540

05.05.2014 21:54

Washington usiluje o zánik Ruska

RE: Myslím, že toho PCR zbytečně démonizujete

Lin 85.?.?.?

Troufám si tvrdit, že alternativ pro Rusko je víc. [smích]
A žádná "třetí světová" nebude. Co ale reálně hrozí a ve skutečnosti už probíhá - je alternativa války "partyzánské" - lokální.
USA svými tanečky kolem Ukrajiny sleduje více cílů a všechny byly v podstatě v této diskusi vyjmenované (např. pan MOU je pěkně shrnul). Jen jsem nenašla cíl zásadní (ale možná jsem se přehlédla).
Jde o transatlantickou dohodu - tj. obchodní svaz s EU.
Pro USA je životně důležité přervat obchodní svazky EU s Ruskem a přeorientovat celou Evropu na sebe. Svazky s Ruskem se v poslední době nebezpečně (pro USA) "rozrostly" a většina evropských investorů již nechce obchodovat za pouhé barevné papírky a jistější je pro ně Čína, Rusko - v podstatě nabídka Brics. Putin v několika svých projevech konkrétně uvedl, jak a v čem má spojení s Evropou budoucnost.
USA reálně nemá v současné době co nabídnout.
V podstatě nepřímý důkaz toho, co říkám, vidíte např. ve vyhlášení německých, italských, anglických, francouzských... byznysmenů, že na nějaké sankce kašlou (že nejsou sebevrazi) a hodlají s Ruskem obchodovat - sankce nesankce. No... dokonce i některé americké firmy se vyjádřily stejně a pokračují dál v projektech, které už mají uzavřené.

309660

29.05.2014 19:41

Za co bojují polské eskadry smrti na Ukrajině?

RE: Není Putin jen

Lin 85.?.?.?

Bez obav. Rusko nic nezmírnilo, stačí si vyposlechnout Čurkina na včerejším mimořádném zasedání OSN. Nebo dnešního Lavrova ve Venezuele. A že zrovna nyní mlčí Putin? "Jestliže Putin mlčí, je celý svět ve střehu". Asi tak.
Putin není Obama, který včera opět vyhrožoval a přesvědčoval, že USA jsou pro svět nepostradatelnou zemí. A není ani madam Psaki, co zas včera perlila a na tiskovce a jako mluvčí Bílého domu novináře přesvědčovala, že "plyn teče potrubím ze západní Evropy přes Ukrajinu do Ruska" a "jestliže se Bělorusko odváží vstoupit na území Ukrajiny, pak americké námořnictvo okamžitě zasáhne u jeho břehů".

310813

30.05.2014 08:22

Za co bojují polské eskadry smrti na Ukrajině?

RE: Pravý sektor a jeho postoj k Polsku

Lin 85.?.?.?

Slovní spojení Kyjev = banderovci/nacisté/fašisté se mi jeví jako dostatečné a vypovídající. Všechny tři skupiny lze totiž zahrnout do jednoslovného názvu "benderovci" a všechny také vykazují společný znak = fašismus.
Asi ne zcela náhodou se ofic definice fašismu velmi různí a dá se říci, že co "politolog", to jiná definice. Důvodem je (podle mého) zakrývat fakt, že v takovéto společnosti žijeme = že je onou "demokracií", která se nám předkládá.
Přitom poznávacím znakem fašismu je kastovní systém (tj. elitářství), kde velmi úzká skupinka lidí "vládne" při zohledňování pouze svých vlastních zájmů - zbytek je "masa", používaná právě jen za účelem elitářských cílů. Nejstarším fašistickým modelem je indický kastovní systém. Je chybou odvozovat existenci fašismu pouze od minulého století.
A k označení "benderovci":
- takto se již někde od 17.stol. na ruském území označovali zrádci - kolaboranti, kteří pro své vlastní výhody zabíjeli, terorizovali a prodávali do otroctví vlastní lidi. Hlavní výhodou bylo, že jako "pravá ruka" jakéhokoliv nepřítele požívali kastovních (elitních) výhod nad svými spoluobčany (podobnost např. s našimi kolaboranty není náhodná).
Označení se vžilo za rusko-tureckých válek a při použití pořekadla "Poturčenec horší Turka" získáme celkem vypovídající obrázek.

310841

30.05.2014 21:58

Za co bojují polské eskadry smrti na Ukrajině?

RE: určitě stojí za skouknutí!

Lin 85.?.?.?

Možná by vás mohlo zajímat i toto videjko . Týká se tématu - konkrétně toho, na co navazuje Pravý sektor a jak a kým se "benderalizovala" Ukrajina. Jde o 1.díl.
Je to rusky, ale když zvládáte Fursova, tak tohle levou zadní. [smích]

310874

31.05.2014 13:01

Irák: Největší ropná loupež v historii?

RE: A tomu se říká demokracie

Lin 85.?.?.?

Příspěvek se mi líbí, takže se ho pokusím rozvinout. Od konce.
Jestliže se nám ve vládě objevil Babiš (i jiní podobní), pak jsme udělali krok např. k ukrajinským poměrům, kde už léta je státní rozpočet jako černá díra. Dříve jsme měli politiky jako loutky v rukách oligarchů, dnes máme přímo oligarchy ve vládě. Nu... "pokrok", za který jako národ hodně zaplatíme...
K Putinovi: Když se ho jednou novinář ptal, jakou vlastností by chtěl vládnout, odpověděl - předvídatelností. A o tom to je. Nic nemůžete řídit, pokud nevíte, kam řídíte a proč. Jako řidič auta, který sice točí volantem a šlape na plyn, ale vůbec nemá kontrolu nad autem, neví, kam ho veze. V tomto postavení je většina politiků. A pokud skutečně neřídí oni, pak to za ně dělá někdo jiný, aniž by to oni sami chápali (jsou něco jako děti na dětské atrapě auta).
U Putina došlo k tomu, že se stal skutečným řidičem skutečného auta. Cesta k tomu dlouhá a ne jednoduchá. Ovšem - neřídí sám, to by nezvládl nikdo. Má nyní svůj tým lidí, ale vyhráno stále nemá. I v Rusku existuje vedle páté kolony ještě kolona šestá, tj. ti, kteří jakoby souhlasí s novou koncepcí řízení, ale na pokyn svých chlebodárců ji sabotují.
V současnosti je v nadneseném slova smyslu celosvětové dění podobné velké šachové partii, kde velmistr, zvyklý na hráče okresních přeborů, narazil na hráče své kvality.
V čem spočívá nynější význam Putina? Nabízí totiž světu alternativní koncepci řízení, založenou na spolupráci a vzájemném respektu. Alternativní vůči anglosaské, od základu otrokářské a koloniální, tj. fašistické.

310910

31.05.2014 15:44

Irák: Největší ropná loupež v historii?

RE: A tomu se říká demokracie

Lin 85.?.?.?

Díky, snažím se neplýtvat místem ani příspěvky. [smích]
A když už nyní píšu, vměstnám ještě další zprávy. V Kyjevě se zas perou, protože jim chtějí uklidit "majdan". Znovu pálili pneu a házeli koktejly, ale jen po asfaltu - na zastrašení komunálních služeb. "Osadníci" majdanovského městečka nepustí blíž ani novináře.
Druhá zpráva je nepotvrzená, takže berte s rezervou, spíš jako zajímavost. Pravdivá je část ohledně ukrajinských hranic, sporná - nepotvrzená část je ta, zda byl problém skutečně vnesen na půdu OSN. Ona totiž Ukrajina od rozpadu SSSR nebyla schopná zaregistrovat svou státní hranici, takže podle mezinárodního práva neexistuje jako suverénní stát. Celé její území je právně ruským - jako území nástupce rozpadlého SSSR.

310916

01.06.2014 07:54

Irák: Největší ropná loupež v historii?

RE: A tomu se říká demokracie

Lin 85.?.?.?

Jene, použiju ještě další ze svého přídělu příspěvků, abych vám napsala, že s vámi v tomto případě souhlasím. Jestli Moiry psala (doufám, že se v ženském rodě nepletu)o rabování památek na území Iráku, pak její příspěvek byl plně na místě. Jedním z průvodních jevů anglosaské koloniální války je i tato "činnost", která nesouvisí jen s výnosným obchodem velmi cenných artefaktů, ale hlavně v ničení svědectví o dávných kulturách = soupeřích anglosaské civilizace. Důvod je celkem jasný = lepší podmínky pro falšování historie. Irák nebyl jediným, ke stejnému došlo v Afghánistánu, Libyii, Gruzii a mělo dojít i na Krymu.
A velký souhlas s vaším červeně psaným slovem "férovost" a k textu doplním, že ona férovost (= schopnost spravedlivého jednání) je jedním z Lidských znaků.
Omlouvám se čtenářům, že jsem nepsala k tématu Iráku, prostě mě zaujal příspěvek, který jsem neodolala rozvinout. A omlouvám se i Moiry, jejíž příspěvek jsem sice nečetla, ale pokud byl o ničení a krádežích památek, měl tu své místo.

310937

19.07.2014 08:27

Let MH17 skončil nad Ukrajinou

RE: Lzi

Lin 85.?.?.?

Pravda. Co jsem se dočetla, BUK je celý systém (ne jedno zařízení) a vyžaduje profesionální obsluhu. Než je vůbec schopný vystřelit raketu, zabere to 5 minut. Ti největší profíci to prý stihnou za 4 minuty. A u toho malajského letadla byly pouhé 3 minuty, než opustilo prostor, kde mohlo být zasažené "náhodně". Takže to znamená, že ten, kdo eventuelně použil BUK, musel mít informace o tom, kde se právě letadlo nachází (v jaké vzdálenosti) a střílel záměrně.
Obránci informace leteckých dispečerů mít nemohou.
Navíc - podle informací těch, kdo už trosky obhlídli - to spíše vypadá, že letadlo s těmi ubohými lidmi bylo sestřeleno (spíše tedy "doraženo") ze vzduchu. BUK dle informací ruského Ministerstva obrany na území Ukrajiny skutečně v ten den "pracoval", ale pravděpodobně se netrefil.
Musíme si počkat na více informací, protože různých verzí i dezinformací je v tuto chvíli až příliš...

313473

12.10.2014 09:10

Novorusko: A za co jsme vlastně umírali?

RE: Pořád nechápu smysl podobných přeložených příspěvků

Lin 85.?.?.?

Pokusím se odpovědět. Strelkov, ač Rus, nemá s Putinem co do činění (a pochybuju, že se kdy nějak setkali), takže není rovnítko mezi kroky Putina a Strelkova. Strelkov je voják s monarchistickými tendencemi (tj. jeho vzorem je carské Rusko). Navíc se kolem něj v posledních měsících shromáždila svita profláklé ruské páté (a šesté) kolony - viz ten vyzáblý "bloger" EL "něco", který je na videjku pod článkem. Strelkov je nyní pod jejich vlivem - proto tolik rozporuplných prohlášení, často pouze vydávaných za Strelkovova prohlášení. A pochybnosti, že v samotném Rusku probíhá intenzivní boj za odstranění Putina, asi netřeba nějak zdůrazňovat (za šestou kolonu kope např. Žirinovský).
Závěr ke Strelkovovi: udělal moc záslužnou a gramotnou práci, které je třeba si vážit. Uchránil masakru spoustu lidí. Ale nyní již není "velitelem", protože jeho názory se rozešly s názory Novoruska.
K Novorusku: Minsk v žádném případě není zradou. Jako zradu ho prezentují právě "kolonisté". Minsk je prvním krokem, jak dostat Novorusko na diplomatickou půdu, do povědomí "mocných". Zvítězit pouze vojensky je k ničemu, když vás okolní "mocný svět" prostě neuzná a vyhlásí vás za bandity, teroristy. Od Minska se již i v "západním" slovníku operuje s názvem Novorusko - předtím šlo jen o "separatisty, teroristy" a o Ukrajinu. Konkrétně Zacharčenko to ví (bylo mu vysvětleno) - nekoná žádnou "špinavou práci". Demarkační čára je v tuto chvíli také velmi důležitá, protože je nutné se připravit na zimu. Všichni ale vědí, že bude ze strany UA porušená, takže...
Poslední - novoruská armáda: Výborných velitelů jsou tam již desítky, my známe jen ty, kteří se nějak mediálně prezentují. O vojáky (domobrance) také není nouze a jejich počet se bude zvyšovat každým nově osvobozeným místem. Ti, co zůstali na území UA, si většinou nemohou dovolit vstoupit do domobrany, protože by nechali rodinu a domov "u nepřítele". Čekají jen na to, až bude domov "v týlu".
Závěr: článek je psaný někým, kdo nechápe - nebo někým, kdo naopak chápe a pracuje pro "kolonisty".

318912

12.10.2014 10:11

Novorusko: A za co jsme vlastně umírali?

RE: Z toho článku trčí pejzy na sto honů

Lin 85.?.?.?

Jo, má to stejnou hodnotu, jako stejný rozhovor např. s naším Kocábem. Jenže - to autor překladu nejspíš nevěděl, že "El niňo" je takový malý ruský Kocáb... [smích]
Já osobně takový článek vítám, protože běžně bych o něj nezavadila. Aspoň vím, že se "kolonisti" stále nevzdávají a dokola to zkoušejí. Naposledy v červnu (také aféra jak hrom), kdy jistý "přítel Donbasu" (jméno si nepamatuju) obvinil Strelkova ze zrady a zbabělosti (že opustil Slavjansk) a Rusko obvinil ze zrady - že nechce vojensky zasáhnout.
Strelkov je jen další jejich zneužitou obětí.

318922

20.10.2014 19:54

Varování před bouří v Íránu

Neobávala bych se

Lin 85.?.?.?

Neobávala bych se nějaké íránské "atlantičnosti", tj. přiklonění k USA. Íránci nejsou blbci. [smích] Myslím si, že je jim jasné, že současná "přívětivá tvář" USA je jen kvůli tomu, aby se angažovali v boji s ISIS a tahali horké kaštany z ohně (však USA prosí i Rusko, aby se "angažovalo" - sankce nesankce).
Jestliže mají zájem dodávat do Evropy plyn, tím lépe pro Evropu - ne pro USA. Spolupracovat a obchodovat s Evropou - to není žádná "zrada revoluce", ale zajištění íránské budoucnosti. Obchod by byl výhodným jak pro Evropu, tak pro Írán.
Čína bude dostávat nyní dost velké množství plynu ruského, takže "svůj plyn" už zajištěný má, tj. její ekonomika případným íránským "výpadkem" neutrpí.
Mj. - Írán nyní stále aktivněji spolupracuje s Ruskem. Byla uzavřena rámcová dohoda o výměně nafty za zboží nebo nafty za elektrickou energii (v USA to vyvolalo silné rozhořčení a nevoli).
Na nedávném zasedání přikaspických zemí bylo rozhodnuto o teritoriálních vodách Kaspiku (Írán se účastnil), bylo dohodnuto, že žádná ze zemí nedovolí u Kaspiku americké základny (a Američani s tím počítali jak s hotovou věcí). Touto dohodou se také zamezilo jakékoliv přikaspické zemi vést územím plynovod/ropovod bez souhlasu ostatních zemí.
Nevím... Přijde mi, že autor vidí "globál" stále ještě starýma očima. A on se ten "globál" za poslední rok velmi změnil...

319436

20.10.2014 19:59

Varování před bouří v Íránu

RE: Vysvetlenie

Lin 85.?.?.?

No... vzhledem k tomu, že zpáva je ze 14.10., tak už by cosi někde vyplavalo. Čtu ruské zprávy pravidelně - a nic o tomto jsem nezachytila (a to ani u "opozičníků". Jediné, co nyní probíhá, je vojenské cvičení na Východě.
Tak nevím... Ale vzhledem k tomu, že zpráva je z ukrajinského zdroje, pak bych na její pravost nedala ani pěťák. [smích]

319437

21.10.2014 21:45

Pokus o revizi výsledků 2.světové války

RE: Perfektní a objektivní anallýza

Lin 85.?.?.?

Já nevím... Ohledně hladomoru mi ve vašem příspěvku k úplnosti chybí aspoň malá poznámka k sankcím. Ne těm dnešním, ale k těm, co byly uvalené na SSSR tehdy. Myslím tím tzv. "zlatou blokádu" a ta trvala tuším že až do r.1934. SSSR měl zlata dostatek, takže páni "venku" uvalili sankce právě na něj = že SSSR nesměl platit "venku" zlatem.
Obilí bylo tedy jednou z hlavních vývozních komodit a právě za to "dostával" (tj. kupoval) Stalin od "západu" ony technologie. Nedostával je zadarmo - to se mýlíte. Znáte snad jediný případ, kdy "západ" někoho (něco) financoval jen tak - pro radost a nezištně? Požadavek velkých výnosů je vysvětlitelný a stojí v pozadí i tzv. kolektivizace.
A další, co je dneska morem současných "historiků", je připisování hladomoru Haliče na vrub Stalinovi. Lvov a celá Halič byla tehdy součástí Polska - ne SSSR. A přesto se objevují tklivé články, jak Stalin týral v r. 1932 ubohé Lvovany hladem...
Bez zajímavosti není ani tehdejší sabotáž trockistů z vedoucích oblastních míst (dá se říci, že straničtí úředníci), kdy nechali potraviny (hlavně brambory) z jiných oblastí hnít na nádražích ve vagónech a nikterak nespěchali, aby se jídlo dostalo na místo určení.

319523

28.10.2014 20:44

Vede CIA pomlouvačnou kampaň proti Putinovi?

RE: Pomlouváčná kampaň proti Rusku, nejenom Putinovi

Lin 85.?.?.?

Asi tak. [smích] Navíc je to oligarcha - a mít oligarchu/y nejen ve vládě, ale přímo na místě ministra financí, je přímá cesta kamsi k Neumětelům. Což, bohužel, mnoho našich lidí stále nechápe a jako důvod pro obhajobu uvádějí, že když B. umí řídit firmu, musí umět řídit i stát. Na stejné hrábě šlapou už přes dvacet let Ukrajinci - a my je "volbou" B. začali napodobovat...

319921

28.10.2014 21:01

Game Over, aneb jak Putin odpravil světovou politiku na penzi

RE: takych uz tu bolo - co vedeli co chce vlast

Lin 85.?.?.?

Putin je diktátor a kohosi zavírá? A to máte odkud? To jako že vydá rozkaz a kohosi zavřou? To jsou mi ale směšné představy... [smích]Leda tak, že by šla řeč o "demokratické Ukrajině - to bych souhlasila.
Ta tzv. opozice, které v Rusku pěkně šlapou na paty (ne Putin, ale Duma), jsou financovaní zvenku - s cílem vrátit Rusko do starých jelcinovských kolejí. Stejně tak neziskovky (např. Člověk v tísni), co jsou financované zvenku a jejich jedinou činností je "hlídat demokracii", ovšem tu, co si představují určité mocenské kruhy. A úplně totéž je to i s novinami nebo televizními stanicemi, kde úkolem je to samé. Prostě jedním slovem - pátá a šestá kolona. Je snad normální hýčkat si záškodníky?
A s tím Krymem a i "menšinami" na UA to máte víc jak pomotané. Ruská národnost je na Donbasu naopak většinou a Krym (Chruščovův dárek) chtěl zpět domů již při rozpadu SSSR a od té doby ještě několikrát, což vláda UA úplně ignorovala.

319923

28.10.2014 21:03

Vede CIA pomlouvačnou kampaň proti Putinovi?

RE: Pomlouváčná kampaň proti Rusku, nejenom Putinovi

Lin 85.?.?.?

Přesně tak to je. Když ona si většina představuje pod fašismem tak leda Hitlera a SS.

319924

28.10.2014 21:15

Game Over, aneb jak Putin odpravil světovou politiku na penzi

RE: Na Seznamu

Lin 85.?.?.?

Spíš je to jen něčí zbožné přání, aby to tak bylo. Nic nenasvědčuje tomu, že by byl nemocný.
Pro zajímavost: americké propagandistické organizace (svázané s US administrativou, přesně ty, na které vydyndala H. Clintonová tolik peněz) si nedávno postěžovaly, jak je jejich práce nyní těžká. Rusko si dle nich dělá co chce a odmítá uveřejňovat ty "správné" zprávy od nich. Co víc - prý si drze dělá svůj vlastní výklad událostí a ten pak mediálně předkládá, čímž "ohrožuje demokracii" u ruskojazyčného obyvatelstva a to po celém světě.
Prý "zatímco jsme se soustředili na nové světové výzvy, Putin stvořil za našimi zády obrovskou informační mašinérii, která nyní šíří protiamerické nálady a ohrožuje veřejné mínění po celém světě".
Předpokládám, že zpráva o Putinově smrtelné chorobě bude právě z těchto "jediných správných" zdrojů. [smích]

319925

29.10.2014 21:29

Vede CIA pomlouvačnou kampaň proti Putinovi?

RE: Pomlouváčná kampaň proti Rusku, nejenom Putinovi

Lin 85.?.?.?

No... doktrína (idea) fašismu právě z Itálie vůbec nepochází. To je právě ta chyba, kterou bezmyšlenkovitě opakuje naprostá většina lidí. Fašismus je mnohem starší a kořeny hledejte hodně hluboko v čase. Vy uvádíte jen jednu z forem fašismu = tu korporativní. Ale on existuje také monarchofašismus, agrární fašismus, vazalský fašismus aj.. V podstatě jde o to, když je státní moc absolutní a v rukách hierarchicky uspořádané elity - a "neelita" je pod jejím diktátem (plně podřízena). Jedním z nejstarších fašistických společenství je Indie se svým systémem "neprodyšných" kast. Fašismus nemusí totiž stát stát jen na doktríně militarismu nebo rasismu. Může být založen třeba i na mysticismu či náboženství. Jde o to, že státní moc (zákonodárnost) je ustanovena jen v zájmu úzké vládnoucí elity.
Víc asi netřeba rozebírat, protože se lišíme už v samotném chápání významu slova "fašismus".

320014

19.11.2014 20:02

Žádná americká ambasáda! Všechno bylo spontánní!

RE: Aeronet HOAX!!

Lin 85.?.?.?

No, samozřejmě, že to hoax být může. Ovšem otázka je, proč byl vypuštěný...
A ještě se zeptám trošku jinak - v souvislosti s "americkými prsty":
Proč v demonstraci proti údajnému hulvátství českého prezidenta vlají ukrajinské vlajky? Proč vlají i nyní - na demonstraci přímo u Hradu? Proč se zázemí "červené demonstrace" jakousi "náhodou" ocitlo pod sochou Husa, kde již několik měsíců hyzdí plac ukrajinský "majdanovský" stánek? A co se mají co ukrajinští gastarbeiteři vyhraňovat vůči českému prezidentovi, že uvažuje pozvat Putina? Co je jim do českých vnitropolických záležitostí?
Nevím o tom, že by obdobný český "stánek" stál kdesi v Kyjevě pod sochou Šucheviče a čeští aktivisti pořádali demonstrace proti Porošovi.
Na otázky je celkem jednoduchá odpověď - a tou je Open Society, nadace G.Sorose.
Z mého hlediska - hoax, nehoax. Hádat se o krabičku je směšné, když "červené ruce" jsou zcela jasné a prokazatelné = reálný základ je pravdivý.
Ti oslíci s červenými kartami, kteří si myslí, jak moc jsou "angažovaní", si totiž vůbec neuvědomují, že právě jejich rukama se můžou "elity" pokusit rozpoutat v Evropě peklo. Když se to ne tak zcela podařilo v Kyjevě, může se podařit (ve stejně blbé) Praze.
Zeman není žádný vysněný prezident - ale v tuhle chvíli stojí na straně, která se snaží těmhle nechutným válečným plánům (kde Evropa bude krvácet a USA bohatnout) zamezit.

321452

20.11.2014 18:20

Projev, který nikdo neslyšel

RE: Malá poznámka

Lin 85.?.?.?

Hm... docela zvláštní náhodička s těmi studenty. Čína - studenti, Ukrajina - studenti (dodnes se jim říká "onižeděti"). To jen namátkou, co si vzpomínám... Ne nadarmo má vzdělanost sestupnou tendenci (myslím tím schopnost sestavování vlastního světonázoru, orientace v geopolitice i lokální politice).
Jasně, na první pohled to může vypadat, že studenti = inteligence národa = hybná síla. Ale jen na první pohled. Z mého hlediska je to o nejsnadnější manipulovatelnosti. Svědčí o tom i tzv. "sametovka" = jak rychle se za zády (možná) idealistických mláďat objevila skvadra těch, co veškerou moc převzali a ideály poslali do kytek.

321598

20.11.2014 19:36

Žádná americká ambasáda! Všechno bylo spontánní!

RE: Aeronet HOAX!!

Lin 85.?.?.?

Pokusím se. Nemyslím, že se Z. chová neadekvátně situaci. Vyšetřování? V podmínkách soudní moci, plně podřízené nefunkčnímu systému, by v nejlepším případě byl jedinec Franta Flinta, který jakože vše sám zorganizoval. A pokud by byl i nějak odsouzen, měli bychom tu vlnu protestů alá lidská práva, chudák chlapec, ještě nerozumné dítě - "onižeděti". Při současném stavu by vše vyšumělo a domnívám se, že by Z. byl za "senilního ješitu" = vše by se obrátilo proti němu. Možná na tuto eventualitu protistrana i čeká - dost vypovídající je, že policie při vajíčkovém incidentu nijak nezasáhla.
Beru v potaz současné snahy honem rychle objasňovat, kdo si objednal jakou demonstraci, kdo co nahlásil a že poukaz na americké prsty je zcela mimo. Tak... určitě by si demonstraci oficiálně neobjednala US ambasáda. Této variantě by věřil snad jen... [smích]
K akci se hlásí společnost jakási společnost Opona. Když se na ni podíváme blíže (stačí registr ARES), pak se mi zdá až příliš "politicky zapletená" na to, aby její akce byla "spontánní". Několik let po sobě příjemce dotací ze státního rozpočtu - od Min.zahraničních věcí (na jakýsi projekt z oblasti zahr. politiky a mezin.vztahů), Min.kultury (podpora kulturních akcí), Min.školství (multikulturní výchova aj.). Ukrajinské vlajky a účast ukronacistů - společnost Open Society staříka Soroše. Tolik k reáliím. Nyní k Zemanovi.
Ještě v únoru se Z. svými postoji nijak nelišil od havloidů. Jako zcela poslušná loutka (v rukách globální elity euro-asijského křídla) ostře vyběhl s ukrajinskou poslankyní Vitrenko na půdě EP (upozornila na neonacisty na majdanu, objednané politické vraždy, celkový stav rozvratu - a že to UA potápí). Během léta se však "cosi" změnilo (pravděpodobně na oslavách v Normandii) a Z. se snaží o vyrovnaný přístup - podobně, jako od jisté doby Klaus. Jaká změna a jaké "prozření" u něj? Dle mého názoru žádné. Stále "prodloužená ruka" euroasijského křídla. To, co se změnilo, je postoj euroasijského "elitního" křídla - ne Zemana. Vysílá zcela jasné signály zabedněncům lokálních elit, kteří si ještě nevšimli, že lokální elita USA (jejíž příkazy plní) jde proti právě probíhající směně jednopolárního systému řízení na mnohopolární.
Může se vám to zdát zamotané, ale jen na první pohled. Pyramida moci funguje přesně podle "pyramidy" a lokální elity jsou hluboce pod elitami globálními (třeba H. Kohl, který si nedávno posteskl, že Merkel byla "takové nadějné děvče" a nyní je plně v područí USA) a i ti mají své loutkovodiče. Pro posouzení reálného stavu věci je třeba poslouchat "dynosaury" typu Břežinský, Kohl, Kissinger (všichni patří do vyšší kasty = ke globální elitě).
K otázce, proč se Z. neopře o své voliče - protože za současného stavu se není ještě o co opřít.

321602

22.11.2014 09:32

Budoucnost už není, co bývala

RE: Jsem asi staromódní...

Lin 85.?.?.?

To je, samozřejmě pravda. Demokratická většina nemusí zákonitě být tou moudřejší, více chápající "stav věci". To je také jedno z hlavních nebezpečí demokracie = že budou (neinformovanou, zmanipulovanou, zaprodanou ..atd.) většinou prosazeny zcestné a velmi nebezpečné myšlenky. V takových chvílích by měli ti, co chápou víc, předkládat nechápající většině informace, jiné (a lepší) alternativy řešení, poukazovat na nebezpečnost toho jejich řešení - včetně toho, kdo, jak a čím manipuluje. Kdyby u nás bylo vše OK, pak by tuto úlohu zastávala veřejnoprávní média. U nás není vše OK, takže informační úloha "spadla" na média alternativní ( a zaplaťbůh, že jsou, že to dělají).
Veřejnoprávní média naopak již několik týdnů doslova rozpatlávají "hulvátství" Zemana = přesvědčují váhající lidi, že Z. je "opravdu hulvát" (a manipulují - "většina si to myslí, přidejte se" ). Proč to dělají, je nejspíš jasné.
Neuslyšíte tam, že Z. řekl svá slova v "Hovorech", které poslouchá minimum lidí - desítky, možná stovky. Kdyby nebylo onoho rozpatlávání na "hlavním proudu", většina národa by ani nevěděla, že cosi takového řekl. Nyní "hlavní proud" staví na tom, že Z. jakoby ovlivnil "mravnost našich dětí" - a vyrobí na zakázku "velké pobouření většiny".
Základ je v tom, že nebýt rozpatlávání, nebylo by "pobouření", že Z. svým vystoupením nějakou "mravnost" nepoškodil, ale naopak podpořil (= odsoudil "dizidentky" riotky, které u nás někteří "mravní" chtěli vyznamenávat na Hradě). Je to právě Z., kdo se v tuto chvíli postavil na stranu tolik omílaných kulturních hodnot (tradic) - ač ne zrovna uhlazenými slovy. Tohle je podstatné - žádná politika. Proto by měl mít podporu všech lidí, kteří nějaké kulturní (lidské) tradice (hodnoty) vyznávají a odmítají se snižovat na úroveň zvířecí psychiky typu riotek.

321719

Společně s pohledem, který napsal Vladimír, to dává celkem slušnou mozaiku. Chtěla bych se pokusit zformulovat svůj názor na jádro problému.
V podstatě dohady "kdo za to může" jsou k ničemu. Všechny tu zmíněné problémy jsou důsledkem, ale ne příčinou. Nepozdává se mi házet vinu na rodiče - nebo obráceně - na nastupující generaci. Jaký čas měli rodiče na děti někde před sto lety? Jak se jim asi věnovali? Četla jsem deníček předka (doba okolo r.1890) jedné mé kamarádky. Pracoval už v šesti letech (vyřizování nákupů ve městě, hlídání dětí, nošení vody) a ve třinácti se stal jako nejstarší dítě hlavním živitelem rodiny, protože otec zemřel. Pracoval v cihelně. Máma si mohla v tehdejší době přivydělávat tak praním prádla, šitím nebo prací na poli - a to ne za peníze, ale za jídlo. Ten kluk si nikde ani slůvkem nepostěžoval na rodiče, na své "ukradené dětství" .
A je jasné, že v dnešním technokratickém světě se lidem těžce dýchá. Starým i mladým - není rozdíl, každá věková skupina se potýká se svými problémy. Systém totiž nepracuje pro většinu lidí, ale naopak je nastavený tak, aby sloužil menšině - elitě, kastě. A tento zrůdný systém nenabízí tolik potřebný ROZVOJ osobnosti člověka (po všech stránkách lidství), ale naopak ho ničí, dusí, degraduje. Není od věci otřepané "práce šlechtí člověka", pokud ho budeme chápat ve smyslu tvořivé práce. Ta jediná přináší lidem šťastný pocit dobře odvedeného díla, pocit potřebnosti pro společnost, pocit, že něco umím, zvládám, vynikám. A je jedno, jestli jde o práci manuální nebo duševní. Hlavní je - něco užitečného společnosti přináším a společnost to vidí, oceňuje. A pokud jde o práci, která člověku "sedí" a je k tomu ještě dobrá mzda (odměna), pak...
Mladý muž v článku okrajově naráží na problém - "menedžmentu se to nelíbí". [smích] Bodejť by se líbilo, když každý zručnější a umnější člověk představuje pro hloupé vedení hrozbu. A na hloupé nebo sociopatické vedení dnes narážíme velmi často, protože tito jsou "miláčky" systému. Jednoho přemýšlivého se zbaví velmi snadno, horší ale je, když se "šéfovi" sejde takových přemýšlivých "nestádovitých" víc.
Podle mého je cestou ke změně systému osobní vzdělávání se. Tím nemyslím na "tituly" v současném školském systému, protože ten je plně podřízený systému, který řídí naší společnost = vychovává lidi, neschopné používat informace v praxi, skládat si související do uceleného obrazu reality. Je třeba vzpomenout si na existenci svého svědomí a opustit tezi, že každý prostředek je dobrý k dosažení cíle (= účel světí prostředky). Ne - je to jinak. Čistota (srozumitelnější slovo třeba férovost) každého použitého prostředku posvěcuje náš cíl. Systém musíme změnit my sami - jenže ne revolucí, ale evolucí.
-pokr.

322519

02.12.2014 20:24

Třetí pohled na „Jsme (my, mladší generace) obětí systému?“

RE: Já jenom...

Lin 85.?.?.?

-pokr.
Vlastního myšlení, světonázoru, schopnosti chápat realitu a děje, které probíhají. Čím více lidí se bude vymaňovat ze "stáda", tím hůře se bude "elitě" společnost řídit, až ztratí kontrolu docela. Jenže pak je nutné, aby ke kormidlům nastoupili ti, kdo vědí, jak řídit společnost v zájmu většiny a ta většina takové uměla správně rozpoznat.
Bohužel, zatím je to tak, že většina chce mít jen ta samá "blaha", co má dnes "elita" a je schopná prodat sebe, aby se mezi ni dostala. S volbami do čela státu je to podobné. Mnozí volí "nové tváře" s naivní představou, že ti "noví" budou lepší, než ti profláklí. Nebudou - a to do té doby, dokud se nezmění kultura myšlení národa. A že to s ní není ještě tak moc dobré (ale také ne úplně ztracené) - o tom svědčí nedávné události kolem Zemana. Jaká "kultura myšlení" u lidí, kteří nejsou schopni rozeznat, o co jde?

322522

Dobře napsané. Systém stojí na idee (ideologii) konzumu, kde se kvalita člověka přeměřuje jeho schopností nahromadit = urvat si, vzít společnosti. Ne tím, co do společnosti vkládá (třeba i tím, že dobře vychová děti - v úctě k jiným, k práci jiných, v umění myslet a skládat si "obrázky" o skutečných podstatách dějů).

322529

02.12.2014 21:50

Třetí pohled na „Jsme (my, mladší generace) obětí systému?“

RE: Já jenom...

Lin 85.?.?.?

Eh... já ale psala o kultuře myšlení národa - ne o kultuře národa. [smích] Kulturu národa = kořeny, které nás (obdobně jako strom) váží k rodné hroudě, drží jako národ pohromadě, bych naopak nikdy neměnila. Jeden z důvodů degradace je právě neznalost vlastních kořenů. Strom bez kořenů zahyne - stejně, jako národ, který zapomene a svou nedbalou či žádnou kulturou myšlení nalítává na překroucenou a přepsanou "hisTorii" (kořen slova Tóra).

322544

02.12.2014 22:23

Třetí pohled na „Jsme (my, mladší generace) obětí systému?“

RE: Já jenom...

Lin 85.?.?.?

Ale Vladimíre... tohle nestačí na článek. [smích] Je tady povíc hodnotných příspěvků. Chtěla jsem jen nějak sjednotit ideu = že v podstatě každá generace má pravdu, protože systém nepracuje pro žádnou. Od mimin po starce. Naopak - úmyslem systému je rozeštvat generačně společnost, protože pak nedochází k předávání zkušeností (nejen to, ale nedochází ani k solidaritě, protlačují se sobci, egoisti a asociálové, spory odpoutávají pozornost od hlavního viníka). Odmítnout zkušenosti starších znamená přijít si na všechno sám = začínat zbytečně odznova a nalítávat na ty samé chyby. Neříkám, že nemít vlastní cestu. To je nutné, ale lehčeji to jde s tím, když víte, kde jiný pohořel. A jak je to dneska? Mladí si stěžují, že se jim rodiče nevěnovali (nevěnují). A kdo z těch mladých je ochotný vyslechnout si rodiče a předem neodsoudit jako "předpotopní kecy staříků"? Nemusí to být jen rodiče, ale někdo o generaci výš. Kultura myšlení (kterou výše nepochopil přispěvatel) je mj. o tom, že čerpám ze zkušeností jiných a umím je použít pro sebe. A já osobně se dneska spíš setkávám s tím, že mladí si myslí, jak jsou dokonalí, když umějí lépe než já ovládat mobil.
PS: Váš článek o současných "nihilistech" se mi líbil, jsou v něm dobré myšlenky i závěry.

322547

02.12.2014 22:52

Třetí pohled na „Jsme (my, mladší generace) obětí systému?“

RE: Je to jasné, je to kapitalismus...

Lin 85.?.?.?

Ale... vy jste v nastínil jedno platné pravidlo - a to - všechno, co stojí na lži, je odsouzené k zániku. Vystihl jste rozpor slov a činů v systému "démonkracie". Ano, "někdo" nás podrazil a místo demokracie nám instaloval sektářskou démonkracii. A je dobře, že si to uvědomujete, protože právě o to jde. [smích]
Ono ani tak nejde o "západní demokracii", které dochází palivo. Jde o celý systém biblické koncepce řízení světa. Že se může nyní situace skončit válkou? Může, protože válka je nejrychlejší (a nejprimitivnější) způsob, jak znovu získat řízení společnosti, které ztrácejí.
Nevím, třeba vám toto pomůže k objasnění.

322549

03.12.2014 18:57

Třetí pohled na „Jsme (my, mladší generace) obětí systému?“

RE: Já jenom...

Lin 85.?.?.?

Krátce: ano, tradice a kulturu nám ukradli, odřezali od kořenů a navázali "tradice" vlastní - nám cizí (a od toho pramení většina našich současných "problémů" ). Jednota bratrská je sice součástí naší minulosti a tradic, ovšem i ona je jen pokusem předků o záchranu tonoucího a po všech stránkách likvidovaného národa. Naše minulost se nezačíná kdesi v šestém století, kdy podle historiků jsme jakoby "spadli z nebe" - z ničeho nic se "vyskytli" v podobě negramotných skorozvířat. Kořeny sahají mnohem hlouběji a nám připisované "národní vlastnosti" jsou lží (včetně "švejkování" atd.). Prošli jsme si neuvěřitelným peklem a jen neuvěřitelnou "zarputilostí" (čistotou) našich předků jsme jako národ přežili. Stačí se podívat, na které úseky našich známých dějin (např. husitství) se hází největší špína (nebo jsou zpochybňovány) a z toho je možné pochopit, proč se to děje. Stačí si přečíst, co o nás prohlašovaly leckteré cizí "osobnosti" = zničit, vyhubit do kořene. Proč? Přijdete na to určitě sám...
Současná Ukrajina je pro nás ohromnou lekcí, kde se dá mnohému přiučit. "Vyhubit rebely do kořene" - to je trend, to se nejen hlásá, ale i dělá. Cílem je vybít nepoddajné a jejich místo nahradit těmi poddajnými degeneráty. Jedna z již profláklých metod "řízení" společnosti. Toto se dělo po staletí u nás, doprovázené přepisováním a překrucováním dějin...
Ještě se vrátím v onomu "pivnímu matrixu" atd.. Řečnické otázky k vašemu podumání - je tento obraz skutečný nebo je umělý, nám vnucený? Je skutečně typický Čech gaučový taťka s povahou Švejka a s lahví piva v ruce? Nebo je to jen někým vytvořený obraz, nenápadně podsouvaný, vrývaný po podvědomí národa (médii, knihami, filmy, reklamami, průzkumy...) a to tak vytrvale, že se s ním národ ztotožní? Platí skutečně asociace Čech = pivo? A pokud platí, tak odkdy? Platil vždy?

322624

03.12.2014 19:30

Třetí pohled na „Jsme (my, mladší generace) obětí systému?“

RE: Co může starší předat mladší generaci?

Lin 85.?.?.?

Aha... Mám otázku: Dnešní mladá generace, narozená "ve svobodě", stojí rovně a před nikým se nehrbí? Mluví otevřeně a kroky si řídí sama? Nebo je to tak, že se prodává pro iluzorní "blaha" ještě hůř, než jejich rodiče? A uvědomuje si to vůbec, že jednou bude v pozici svých rodičů, kdy jim děti stejně jako vy dneska řeknou - "a co se mám od tebe naučit, když jsi celý život hrbil hřbet a držel krok"? Nemyslíte, že odpovědnost za sebe nesete vy a ne rodiče? Jistě... svým přístupem a výchovou vám mohli ztížit "startovní pozici", ale tenhle "maratón" běžíte sám za sebe. A té generaci, kterou možná opovrhujete, můžete děkovat aspoň za poznání, že "tudy cesta nevede" a ta vaše by měla vést jinudy.
Většina lidí si o sobě myslí, že jsou po mravní a lidské stránce naprosto dokonalí a není třeba se nijak zdokonalovat a snažit se o osobní rozvoj. Oni jsou prostě dokonalí - a všechno špatné je vně nich.
Hrbit se a držet krok nikdo nemusel ani za "komančů" . Je to věc osobní čistoty charakteru. Pro někoho je normální upřednostnit vlastní svědomí před "klidem" a výhodami, které jim za "ohnutí se" systém skýtá. Bylo to tak v minulosti, je tomu tak i dnes. "Exempla trahunt" - ale potíž je si takový příklad umět najít. V celé této diskusi mluvím právě o tom.

322628

03.12.2014 19:41

Třetí pohled na „Jsme (my, mladší generace) obětí systému?“

RE: Co může starší předat mladší generaci?

Lin 85.?.?.?

A ještě jednu myšlenku jsem zapomněla (Vladimír promine).
Při poslední aféře "červených karet" jsem si všimla, že v davu byla většina mladých. Tak jo - chtějí změnu, Zeman je pro ně nepřijatelný. Ale - mají promyšleno, co dál? Mají strategii, jinou koncepci řízení státu, vědí, kdo na jeho místo, aby "to" dělal líp a tak, aby "to" odpovídalo jejich představě o lepší, důstojnější budoucnosti? Mají vychované své vlastní kádry, kteří budou tu jejich novou koncepci uskutečňovat?
Jestli ne, budou stejně zneužití jako jejich rodiče při "sametové". Jsou opakovaně jen nástrojem v cizích rukách. Nástrojem, co vynese "na pozici" jen dalšího z "elitních" , s největší pravděpodobností mnohem horšího, než Zeman. Nesplní si své plány, ale budou stádovitě plnit plány úplně někoho jiného.

322630

11.12.2014 19:30

Tábor smrti Talerhof (2)

RE: Děkuji za kvalitní článek, k popsanýnm událostem je ale více zdrojů

Lin 88.?.?.?

Pokusím se odpovědět jen na část vaší otázky. "Židovskou otázku" jsem neopomněla, ale vynechala a dotýkám se jí jen velmi okrajově. Důvod je ten, že tehdy se žádná "židovská otázka" neřešila a "židovská národnost" nebyla. Píšu také malé písmeno "ž", protože to, co se tehdy rozlišovalo, byla příslušnost k náboženství. Na Haliči konkrétně bylo mnoho židů, ale hlásili se většinově k polské národnosti. Obtíž je ale v tom, že někteří hájili polské zájmy, někteří se zas hlásili k "novoukrajinství", někteří hájili zájmy rakousko-uherské a někteří své vlastní. Snad jen velmi ojediněle se vyskytovali židé, kteří hájili zájmy Rusínů.
Jestliže píšu, že "novoukrajinci" nenáviděli Poláky (tak, jako úplně všechny jiné národnosti), pak k těm Polákům počítám i židy, kteří se k této národnosti hlásili.
K pogromům docházelo hlavně ke konci 1.války a po ní. Nešlo jen o pogromy na židy, ale opět o pogromy na Rusíny. A aby té skrumáže nebylo málo, z mnohých "novoukrajinských" židů se stali ti nejkovanější proletáři - viz. např. Trocký. Dneska je to popisováno, jakoby Rusíni se "přerodili" na Ukrajince a páchali tam pogromy na židy. Ne. Rusíni byli pro "novoukrajince" stejným terčem, jako židé. A z mnoha židů se stali trockisté, což je dnes cudně vysvětlované, jakože "židé viděli v marxismu záštitu proti antisemitismu".
Prostě tyto okolnosti jsem jen naznačila, abych neuváděla čtenáře ještě do většího zmatku. Už takhle je daná doba dost zmatečná a to hlavně proto, že nám chybějí informace. Podstata tkví v tom, že "ukrajinství" bylo stvořené jako kladivo na Rusíny i Poláky a v případě "potřeby" i na židy.
Podobnou schizofrenii můžeme vidět na UA i dneska, kdy žid Kolomojský podporuje (a financuje) neonacistické bandy, které z principu židy nenávidí a páchají na nich násilí.
K ostatnímu - o arcivévodovi Karlovi, o kterém píšete, nic nevím. A knihu zmiňované paní jsem nečetla.

323215

11.12.2014 20:14

Tábor smrti Talerhof (2)

Moc děkuju

Lin 88.?.?.?

Chtěla bych poděkovat, že jste (zatím) přijali mou snahu s porozuměním. I sám editor měl obavy, jak toto povídání bude přijaté a jaké vyvolá reakce.
Já vím, že není vůbec "všeobsažné" a že se pokouší vysvětlit jen úsek. To by ale bylo na hodně dlouhé bádání a pravděpodobně i nad mé síly. Chtěla jsem jen ušetřit čas těm, kdo chtějí hledat víc a pochopit víc. Čas, který jsem strávila já, když jsem začínala od nuly, jen s heslem "Talerhof".
A jsem přešťastná, že tu sami uvádíte souvislosti, kvůli kterým jsem času neželela - Češi x Slováci, Srbové x Bosňáci x Chorvati, genocida Slovanů (možná by se dalo říci - genocida tvrdohlavých, kteří odmítají zapomenout, kdo jsou), úloha náboženství atd. atd.
Metoda je opravdu stále stejná, jen doznává obměn dle prostředí, ve kterém se aplikuje. Moc to souvisí i s našimi vlastními dějinami = kolikrát byla u nás provedená "očista území od neloajálních" a kolikrát proběhlo "osazení území loajálními". A dodnes se nám podsouvá, jaký jsme to "zrádcovský" národ a že jsme takoví byli vždy a všude. Stejně, jako třeba "Češi - národ pivařů", kdy filmem, knihami, průzkumy aj. je implantován "prefabrikovaný" obrázek Čecha coby Švejka, trávícího svůj volný čas na gauči, u telky a s lahví piva v ruce.

323219

12.12.2014 18:18

Rusko a Turecko se ukotvují v Euroasii

RE: Eventuality

Lin 88.?.?.?

Ono to "plazení se" je trochu delší - od r. 1959, kdy Turecko podalo žádost o vstup do Evropského hospodářského společenství. V roce 1963 podepsalo Asociační dohodu. Nikdy nebylo přijato... Pak v roce 1987 požádalo znovu a to o vstup do právě se rodící EU. A znovu nic...
A jen co Turecko podepsalo dohody s Ruskem, objevila se tam Morgherini (snad hned druhý den) a přesvědčovala, slibovala... Prý EU urychlí administrativní "průtahy", EU Turecku pomůže zajistit podmínky pro vstup, EU si Turecka "velmi váží", Turecko je pro EU "vážným partnerem" atd. Chtějí za to "maličkost" - odstoupit od smluv s Ruskem. [smích]
Když se na vše podíváme ještě šířeji, těmito dohodami (z posledních měsíců) se nám jaksi "přesypali" světoví hráči. Navíc Gazprom oznámil svůj úmysl, že již nebude "dodávat plyn až do domu", jinak řečeno - dodá ho do Turecka a to ať si ho pak prodává dle vlastního uvážení. A další negativum pro EU - pokud ten plyn bude chtít, trubky si musí postavit sama a za své.

323264

12.12.2014 18:48

Tábor smrti Talerhof (2)

RE: Ja také děkuji za zajímavé počtení.

Lin 88.?.?.?

Zhodnotit statisticky? To neumím... [smích] A pramálo rozumím té Gausově křivce. "Dovozuji" podle toho, co je vlastně kultura určitého národa. Jde o ohromné množství informací, nasbíraných lidmi (příslušníky národa) během dlouhého času své existence a předávaných mimo genetiku. Kultura formuje stereotypy chování a vztahů jedince jak k vnitřnímu světu, tak k vnějšímu. A jestliže vám začnu podsouvat "prefabrikát", pak za nějaký čas se s ním můžete ztotožnit a přijmout za "svou kulturu". Tj. - začnete "poupravovat" např. rodinou předávané vzory chování "správného chlapa" či "správné ženské", protože "prefabrikát" vám ukazuje úplně jiného "správného chlapa/ženu".
Co myslíte, že je úlohou např. reklamy? Jen prodat zboží? Nebo i cosi jiného?
Brzy budou Vánoce. Je snad "českou tradicí" (když vůbec opomeneme, co to Vánoce vlastně jsou) bouchat všude blikající sobíky, mluvící Santy a vítat na náměstích kamión Coca-Coly? Kde se tohle "nadšení" vzalo v českých hlavách a jaká "česká kultura" se předává dalšímu pokolení?
PS: Jsem ráda, že čtení zaujalo a děsí mě váš nick. [smích]

323268

14.12.2014 17:27

Tábor smrti Talerhof (2)

RE: pár otázek

Lin 88.?.?.?

V podstatě jste pochopil velice správně. Obyvatelé Haliče byli Rusíni a ti se cítili spřízněni velmi těsně s Rusy (kulturou, historií, svými kořeny)- asi tak, jako třeba Češi a Moravané, popř. i Slováci (Velkomoravská říše zahrnovala všechny zmiňované, včetně Zakarpatské Rusi). A teď asi dám hloupý příklad, nic lepšího mě nenapadá.
Představte si, že by někdo třeba Chodům začal vštěpovat, že oni jsou "osobitý národ" a že s Čechy nemají vůbec nic společného, že je naopak Češi vždy jen utlačovali, využívali a že jsou jejich pradávný nepřítel. Na Chodsku by chtěli vyhlásit svůj vlastní "osobitý" stát, svou kulturu by úplně odřízli od té české (včetně historie). A všichni, kdo by tam s údivem prohlašovali "ale já jsem přeci Čech", by byli vraždění nebo jinak postihovaní.
A co se rozpoutání bratrovražedné války týká - není to zas tak výjimečný jev a ani není potřeba jiných etnik. Sami se mezi sebou bili např. Francouzi, Angličané, Američané, Španělé, Italové, Češi, Poláci, Rusové, Němci... Vždy byla příčinou ideologie - ať už náboženská nebo "politická" (náboženství je také součást politiky = proces řízení). Všechno je to výsledkem politiky "rozděl a panuj". Používá se vždy, když a) národ odmítá přijmout vnucovaný směr vývoje nebo naopak chce jiný směr, než je žádoucí, b) když je třeba národ oslabit (z různých důvodů) a zlomit jeho suverenitu.
No...a bratrovražedné války sice z určitého úhlu mohou vypadat jako projev demence, ale spíš jde o projev zmanipulovanosti. Pokud je společnost na úrovni davu, pak opravdu není těžké ho manipulovat a popř. rozdělit. K tomu stačí jeden šikovný řečník, schopný "oslovovat národ". A pokud jedinci v národě neumějí přemýšlet stylem "komu to bude k užitku, co to národu (i jedincům) přinese a co vezme, jaké budou následky", pak...
Ad "vyhlídka lepšího života": ano, ale ve smyslu "lepší život pro mě, výhody pro mě". Takto uvažují všichni kolaboranti, co prodávají vlastní národ za jidášský stříbrňák.
V dalším díle o Talerhofu cituji Vavrika, který napsal:
- Všichni páchali Kainovo dílo v rámci svých pravomocí a pro své osobní výhody – pro pochvalu, pro odměnu, pro blahosklonnost a oblíbenost u svých vyšších nadřízených. Nejpřísnější odsouzení si zaslouží kainovská prodejnost haličské inteligence, hlavně z řad učitelů a duchovních. -

323387

09.01.2015 19:24

Tak kdopak nám to vraždí v Paříži?

RE: teroristi

Lin 88.?.?.?

Nakladatelství vydalo jistou karikaturu - i když ne zrovna Putinovu. Dost nechutně "zkarikovalo" teroristický útok v moskevském metru.
A ani se moc nemýlíte v možných důvodech toho útoku. Jen bych ještě přidala jeden - a tím je atlantická smlouva. Podle jednoho článku byly neostřejšími hranami, bránícími podpisu smlouvy mezi EU a USA, různé názory na definici soukromí. EU se velmi bránila zavádět "špízování po americku" a odmítala poskytovat spoustu soukromých dat do "centrály" v USA. To teď možná padne.

324765

12.01.2015 20:38

Kruhy na vodě

RE: Tak jste mne zas tolik nezklamal...:-).

Lin 88.?.?.?

No...nevím, jestli to přistěhovalectví je důsledkem "špatného svědomí Anglie a Francie". Spíš bych řekla, že je důsledkem "ekonomickým" = velmi levná pracovní síla. Nezdá se mi, že by evropští politici byli tak kajícní a svědomití, že by ty přistěhovalce tlačili do Evropy i navzdory protestům občanů svých zemí jen kvůli špatnému svědomí.

325007

09.02.2015 18:16

A s nimi přišlo peklo…

RE: Jak zastavit invaze Ruska do jiných zemí...

Lin 88.?.?.?

Hm... hodně odvážné tvrzení o "bývalé násilné kolonizaci". Kdo koho kolonizoval? Kdopak byli Taurové nebo Skýtové (snad ne "divoký stepní kmen" - jak píše wiky)? A co s tím má jako co dělat Ukrajina? Byla snad kdy v historii nějaká Ukrajina "násilně kolonizovaná" ?
Krym se vlastně už jednou vrátil domů - a to za Kateřiny Veliké. V padesátých letech Krym násilně připojil k Ukrajinské sovětské republice Chruščov - a to protiprávně, navzdory sovětské Ústavě a ústavám čtyř základních republik. V té době byl Chruščov u moci, takže protestní hlasy brzy umlkly - s tím, že je to přeci jedno, pořád je to jeden svaz. Po rozpadu SSSR Krymčané nechtěli být součástí Ukrajiny a dost hlasitě se ozývali. Ovšem - nebylo jim to nic platné. Demonstrace byly násilně potlačené a referendum (ač o něj opakovaně žádali) nikdy nebylo povolené. Pokud by Krym Rusko nyní "neanektovalo", pak by tam byla dnes ještě horší krvavá lázeň, než je dnes na Donbase.
Ad Chruščov: Oficiálně se traduje, že jako Krym milovala jeho žena (Ukrajinka), takže jí chtěl udělat radost. Jiné řeči, že se tak dohodli na nějaké pjatice. Jsou to řeči. Pravdu hledejte v indíciích, že Chruščov sám byl "novodobý Ukrajinec"(tj. nacionalista, v tehdejší řeči separatista - stejně, jako jeho následovník Brežněv), trockista k tomu a Krymem chtěl jen posílit tehdejší trend "ukrajinské státnosti". Proč? Protože Ukrajina není stát, ale projekt, kterého se sám horlivě účastnil a mezi válkami a za války se osobně angažoval v krvavých činech "novoukrajinců" - tj. ve vybíjení "rusofilního" obyvatelstva.

326685

09.02.2015 18:24

A s nimi přišlo peklo…

RE: Jak zastavit invaze Ruska do jiných zemí...

Lin 88.?.?.?

Tohle je zvláštní argument... Podkarpatská Rus byla připojena na úpěnlivou žádost podkarpatských běženců z dob 1. světové (ti, co utekli do Ameriky - jednání probíhala tam, stejně, jako ta o Československu). Po těch represích, které si zažili, se oprávněně obávali, že jak pod Polskem, tak Maďarskem to vše bude pokračovat. No... a už vůbec nechtěli být součástí nějaké "nové Ukrajiny", protože s nacionalistickými "novoukrajinci" měli ty nejhorší zkušenosti. Nebo si snad myslíte, že pro tehdejší představitele Československa bylo Podkarpatí nějakou výhrou - že o toto území usilovali? [smích]

326686

09.02.2015 20:00

A s nimi přišlo peklo…

Lin

Lin 88.?.?.?

Pár postřehů pro vlastní obrázek. Je omylem myslet si, že události na UA souvisí jen s UA a Ruskem, potažmo USA a Ruskem. To celé souvisí hlavně s Evropou, jejím "krvácením", týká se i nás.
Při zničení Libye byly odepsané veškeré pohledávky země - největší dlužníci byly USA a Francie. Prostě - není Kaddáfí, nejsou dluhy. Navíc bylo zkonfiskované veškeré libyjské zlato a peníze v bankách, jakože to jsou prostředky "teroristy Kaddáfího". Stejný postup mají při "vítězství nad terorismem" s kýmkoliv.
Evropa posledních let se až příliš začala odvracet od věčných dlužníků za oceánem, díky kterým přišla i o své investice. Idea spolupráce mezi EU a BRICS byla velmi živá, tzv. "volná zóna obchodu od Lisabonu po Vladivostok". Kdo by pak živil USA? Další "nepřípustností" bylo založení banky BRICS, která funguje obdobně, jako MMF, ovšem s úplně jinými (nevydřidušskými) pravidly. Mohou USA připustit něco takového?
Rovin a cílů rouzpoutávání chaosu v Evropě je několik.
O rozbitou a zadluženou UA nikdo nestojí. Jak pro EU, tak pro Rusko by byla v této situaci obrovskou zátěží. Jak se píše v článku - peníze nechce dávat vůbec nikdo.
Sankce na Rusko způsobily největší újmu právě EU (tj. oslabily její už tak vratkou ekonomiku). Minulý týden si pár evropských politiků trouflo to říci v Mnichově Bidenovi do očí. Jeho reakce? - Nevhodné, troufalé, zbytečně popuzující. Uvědomte si, že jste nyní profitovali z nízkých cen za ropu. -
Další zátěží pro evropské země (včetně Ruska, to nese největší zátěž) jsou běženci. I ti přispívají k celkovému chaosu a odčerpávání peněz. Některé země na západ od UA jsou již velmi opatrné (paradoxně Polsko, které politicky schvaluje zbraně pro UA, neuznalo za rok ani jednomu Ukrajinci statut běžence).
USA chtějí také dodávat na UA zbraně (proč asi? pro zajištění míru?). Oni je tam stejně už delší dobu dodávají, ale takhle by to bylo oficiálně (dle nepodložených informací je ukrooligarchové prodávají do Sýrie a to vládním vojskům- viz odtajněné dokumenty "hackerské akce" Kyberberkutu). UA je dneska zemí s největším černým trhem zbraní. Kdo stojí a takto "stabilní" zemi jako o souseda?
USA se snaží Evropu donutit, aby "pomohla" UA. "Pomáhat" by tedy znamenalo zátěž pro každého z nás. Kdopak zaplatí např. Slovensku jeho "reverz"? Však - co obnáší takový reverz? Že na UA proudí část dodávek, předplacených nebo objednaných jinou zemí EU. Za tohoto stavu si myslet, že se dluhy vrátí, je pošetilé. Jednak - UA je černá díra pro finance, jednak válčení stojí každý den spoustu peněz (a mnoho životů), jednak ekonomický stav země je katastrofální. I Soros minulý týden oznámil, že slíbená miliarda dolarů z jeho nadace zůstane jen slíbenou (a tlačí na EU, že "ona musí" ).

326689

10.02.2015 20:48

Je tu nádej a existuje aj „iný Západ“

RE: dekuji

Lin 88.?.?.?

Kdybyste byl "vrchním plánovačem", tj. tím, kdo skutečně manipuluje s životy miliard lidí, troubil byste to do světa? [smích]
Ohledně parazita zkuste tohle videjko (je s titulky).

326785

10.02.2015 21:13

A s nimi přišlo peklo…

RE: Jak zastavit invaze Ruska do jiných zemí...

Lin 88.?.?.?

Díky za vysvětlení. Myslela jsem si, že je to argument v duchu "Češi ukradli kus Ukrajiny" (občas se takový objevuje i tady).

326787

20.02.2015 21:07

Strategické dopady bitvy o Debalcevo

RE: Jeden zajimavej ctenaruv comment k clanku ...

Lin 88.?.?.?

Podle zpráv ze strany obránců a také civilistů z "kotle" - byli tam. Po sjednání koridoru pro civilisty (ještě před rozhodující bitvou) ukrostrana vyvezla na 800 vojáků - pod dohledem OBSE.
Samozřejmě, že jde o sdělení, které dokázat tady a teď není v mých silách, protože žádné snímky ani rozhovory se neobjevují.
Na snímcích po bitvě obránci upozorňují na některé z mrtvých s tím, že - tohle byl Němec, tohle Polák. Ale podle čeho to určili - to tam není.
Že tam ale byly cizí zbraně - to je nafilmované. Dokonce i jeden Hammer obránci ukořistili. A nejen ten - dokonce i tohle.
Pro zajímavost - všimněte si na videjku (cca 5 minuta), co drží ten obránce v ruce za balíček. Je na něm český nápis "obvaz kapesní".

327550

Eriko, mýlíte se. Udo vidí to samé, co vy = co jste popsala. V tom, co napsal výše o "přesoleném" projevu, jsem se taky chvíli "hrabala"... protože být na místě paní poslankyně, vyjádřila bych se stejně - emotivně a tak, jak to vidím (cítím).
Jenže...pak mě napadlo, kolik podpory "zdola" má asi paní poslankyně a jakou spolupráci s kolegy - tj. - jestli ona není takový "sám voják v poli". Protože - pokud tu podporu nemá nebo nemá s kým "odklonit" politiku země k jinému směru, brzy ji "nějak" odstraní, něčím zdiskreditují,"stranicky" odrovnají, že na další volební kandidátce už nebude. Taková je "běžná praxe" od nás = zbavují se všech potencionálně (jim) nebezpečných. A protože je to paní, která by dle mého v politice měla zůstat, pak to bude škoda...velká škoda pro celé Slovensko.
Jinak (ať neplýtvám další příspěvek) - souhlas ve všem, co paní řekla a vyjádřila tak mínění tisíců "obyčejných" lidí a to nejen na Slovensku - prostě to, co je "dole" už delší dobu nad slunce jasné a hluchým "elitářům" se to ještě nedoneslo.

328372

Jaj, snažíte se tak moc, až ti jiskry od patiček odletují...
Uvádíte fakta a váš oponent hypotézy? Odkdy je naplánovaná věc, která díky "okolnostem" nevyšla, hypotézou? Je snad podle vás operace Gladio či Kubánská krize jen hypotézou? To, že svět stál jen minikrůček před další válkou a že to vše bylo velmi vážné - to je taky jen hypotéza?
S tou Varšavskou smlouvou a NATO se podívejte na data - kdy která organizace byla založená, jaká byla vyhlášení - a pak snad i pochopíte, co píše oponent. Pro rozšířenější pohled si ještě pohledejte pár materiálů o Jaltě v r. 1945 (např. - proč byla v Rusku, kdo ji inicioval a kdo ve skutečnosti sjednal takovou demarkační čáru "sfér vlivu" a proč).
Ohledně těch "zabudnutých na 20 rokov" připomenu samotné Německo, které od Hitlera z okupace nevylezlo a ti "osvoboditelé" mají na svědomí mnohem více německých civilistů, než naše "okupace" r.68 (a to nepřipomínám civilisty předlouhého seznamu zemí "nato-osvoboditelů" ). Ostatně - někteří Němci se kupodivu na "věc" dívají stejně, jako váš oponent... zvláštní, ne? [smích]

328565

Proč manipulujete? To vás nezachrání. [smích] Váš oponent se vám snažil vysvětlit, z jakého důvodu bylo založené NATO a proč SSSR žádal o členství - a nebyl přijatý. Vy jste to nazval hypotézou. Zrovna tak, jako reálné nebezpečí v 60. letech. To byla "vztahovačnost SSSR" ? Proč do toho motáte Palacha?
A Němci se okupovaní cítí - ne že ne. Moc dobře to vědí a v poslední době se proti tomu bouří. Chápou, že kvůli "americké ochraně" ani nemohou mít vlastní politiku. A k poslednímu - "němečtí exoti" ? Pokládáte snad za exoty i celý Bundestag? Ten se po vraždě Němcova po dlouhých letech názorově sjednotil... a místo po sankcích volají pro otevřenou spolupráci s Ruskem.

328586

10.03.2015 19:58

Boris Němcov obětován pro zahájení barevná revoluce?

RE: Němcov cennější mrtvý, než živý.

Lin 88.?.?.?

No... oni jsou Čečenci a Čečenci. Jedni jsou běžnými občany Čečny, v Čečně žijící - a ti druzí jsou "političtí běženci", získávající tento status na "západě" dle jasných praviděl = musí jít o člověka, který buď politicky nebo se zbraní v ruce bojoval proti současné "diktatuře" Ramzara Kadyrova. A "západem" jsou hojně podporováni a oni se za to účastní různých akcí (viz např.Boston - Carnajevové, nebo Charlie Hebdo - nebo také teror.útoky v Rusku i v Čečně). Tihleti "političtí" Čečenci jsou ve své podstatě teroristi - džihádisti a jsou dneska nebezpeční jak ve světě (protože se spojují s ostatními džihádisty), tak v samotné Čečně. Putin před tím před pár lety "západ" varoval, že se tihle "političtí" nakonec obrátí proti nim.
Podezřelí z vraždy Němcova jsou Čečenci, ale stoupenci zemřelého Dudajeva, podléhající velení čečenského praporu stejného jména, který působí na Ukrajině (proti Novorusku) a je financovaný oligarchou Kolomojským. Klíčová postava je Adam Osmajev - jako jeden z "plánovačů" vraždy Němcova, i když prvotně byl cílem Navalný a Němcov byla jen "náhrada". Navalný se totiž o čemsi nekalém dozvěděl, takže - jsa pod domácím arestem - způsobil si takové malé divadýlko "porušení arestu" na veřejnosti, aby ho na pár dní zašili a on vyvázl živý.
Jinak - ke Kadyrovovi: on Putinovi nenadbíhá, on je mu skutečně vděčný. Původně i on se svým otcem zabíjeli v první čečenské válce ruské vojáky a chtěli "samostatnost a demokracii". A ona přišla... společně s džihádisty a právem šaríja. Čečna zažila takový teror, jaký nikdy nezažila - a to od "vlastních muslimských". Kadyrovci (a jim přátelské klany) navíc zjistili, kdo financuje tenhle teror a proč - a že demokracie a rozkvět Čečny rozhodně nejsou cílem. Takže ve druhé válce, která zemi skoro zničila, už stáli po boku Rusů a vyháněli tu svoloč, která se jim tam natáhla. To máte podobné, jako v Gruzii...
Kadyrov je dle mého čestný a hrdý člověk, vlastenec - a ne vlezdoprdelkista. Sám je osobou, na kterou je vypsaná vysoká odměna (za zabití), pokusy o atentát jsou každou chvíli, poslední byl počátkem měsíce.

328861

13.03.2015 18:28

ECB kupuje Európu

RE: O čem to vlastně je?

Lin 88.?.?.?

Jestliže si myslíte, že lidská práce je zbožím, pak to leccos ohledně vašich postojů vysvětluje. "Předražené zboží, které se neumí prodat"... hm... tak on se člověk prodává na trhu jak otrok a dle vás je to v pořádku... hezky jste to řekl, jen co je pravda.
Pane, jak potom vysvětlíte, že dneska už i u nás, i v "západní" Evropě, v USA aj. pracují lidé třeba 12 hodin denně - a přesto jejich výdělek nestačí na pokrytí zcela základních potřeb (tím myslím jídlo, bydlení, energie, daně a poplatky)? Prostě jinak - tito lidé, ač mají své zaměstnání a skutečně vytvářejí hodnoty (tj. to vaše zboží či služby, které podnikatel s velkým ziskem prodává - proto toho nebožáka nutí pracovat 10 a více hodin denně) žijí na hranici chudoby.
Přiznávám, že se mi z vašeho příspěvku udělalo poněkud mdlo... jak je nelidský a nabubřelý. Pokud jste podnikatel, za kterého jiní lidé vykonávají určitou práci (abyste rozuměl - dle vašeho slovníku "dávají lidem práci" ) - vy sám si dáváte stejnou mzdu, jako mají vaši zaměstnanci? Jaký podíl mají pracující lidé, každoročně vytvářející firmě hodnoty, podíl na této firmě? Rozdělujete snad každý rok stejným dílem mezi sebe a své zaměstnance zisk, který vaše firma dosáhla? Nebo si snad myslíte, že je to "váš zisk", dosažený pouze vaší prací a tento zisk náleží pouze vám? Z jakého titulu? Hodnotili snad vaši dělníci "hodnotu vaší práce"- tj.stejně, jak jste "ohodnotil" vy je?
Předpokládám odpověď "dávám lidem práci"... [oči v sloup]

329103

19.03.2015 20:12

Házení rajčat na Zemana je OK, na amerického vojáka nikoliv!

Ještě doplnění k závěrům článku

Lin 88.?.?.?

Dovolím si doplnit článek ještě o svůj pohled na "dragounskou jízdu". Vzhledem k tomu, že už v minulosti (konkrétně i minulý rok) se přepravovali "natovci" přes naše území - jak tvrdí i hlásná trouba IDěs, můžeme se ptát, proč zrovna nyní se to děje takhle veřejně a za velké medializace. Myslím si, že jde o "test českého národa" - tj. na kolik je již zpracovaný, že stráví přítomnost a průjezdy cizích vojsk. Ne na tři noci, ale na stálo. V NATO máme svou předurčenou roli a tou je být logistickou zemí, jakýmsi týlem hned "za frontou". A protože ve válkách vždy rozhoduje, jak máte zabezpečený týl, musí se to vyzkoušet. Amíci, i přes své chabé znalosti historie dobře vědí, že k cizím okupačním vojskům zrovna moc sympatií nechováme. A kdo by potřeboval ve svém týlu nějaké sabotáže, blokády, schválnosti - nebo nepokoje v zemi, demonstrace, svržení jim loajální vlády?
Média i "maršál" Stropnický, tvrdící "však to není nic zvláštního, jde jen o pomoc, je to obvyklé..", nás jen pomaličku zpracovávají k situaci, že to tak bude (vaří nás jako tu žábu).

329475

22.03.2015 13:53

Házení rajčat na Zemana je OK, na amerického vojáka nikoliv!

RE: Ještě doplnění k závěrům článku

Lin 88.?.?.?

Jistě, v mnohém máte pravdu. Podpořit pátou (a šestou) kolonu u nás? Možná - i když - ti budou sloužit svým pánům do té doby, pokud budou u moci (a u moci budou udržovat i je) a dokud budou platit. Až tyto důvody pominou, najdou si jiného "pána" - nic jiného totiž neumějí. Jenkí nemají v plánu umírat - asi jako žádný voják. Pokud jenkí v Evropě bude bojovat, tak ne za naše zájmy (pravda), protože my žádné své "národní zájmy" s tímto loajálním vedením nemáme = jsou jen zájmy "pána"- kolonizátora.
A ten test českého obyvatelstva má více vrstev. Právě proto, že vláda i média mluví stejnou řečí jako okupant. Jak chcete zjistit, co si skutečně myslí obyvatelstvo a do jaké míry to s odporem myslí vážně?
A doplnění k "proruskému" a "proamerickému" postoji: myslím si, že i toto označení je manipulace. Copak je to o zemi či národnosti? Nemusím milovat Rusko, abych dneska zastávala "proruský postoj". Konkrétně mně jde o to, kdo zastává prolidský a neválečný postoj. Nebudu podporovat nikoho, kdo štve k válce cizíma rukama (tj. svou krev prolévat nehodlá, chce, aby tekla krev cizích - už jste někdy viděl, aby "elity" nebo jejich děti umíraly na frontách?). Budu podporovat každého, kdo východisko z problémů hledá vzájemnou domluvou, spoluprácí. Až bude mít prolidský postoj třeba Izrael, budu ho podporovat taky. Budu "proizraelská" ?
PS: ke komentáři níže, který píše o "čecháčkovství":
- pane, uvědomujete si, že takto stojíte na straně zrádců? Náš národ má za sebou tolik hrůzy, o jaké se mnoha národům (včetně Ruska) ani nezdálo. A je zázrak, když v genetickém kódu některých příslušníků národa stále ještě existuje cosi jako vlastenectví, láska ke své vlasti a neporobený duch. A vy - místo abyste ho pomohl vzkřísit - ho ještě ubíjíte.

329610

23.03.2015 18:43

Národní demokracie proti vstupu cizích vojsk

Hodges nám to vysvětlil

Lin 88.?.?.?

Ben Hodges vysvětlil, proč kolona amíků projíždí přes půl Evropy:
"Smysl celé akce je v tom, abychom demonstrovali obyvatelům spřátelených zemí, nacházejícíh se v blízkosti Medvěda, že my jsme s nimi. Putin si neustále pořádá cvičení, přemisťuje vojáky i techniku kam chce a kdy chce - prostě po celém Rusku."
No - tak jo. Jenže co když se Medvěda vůbec nebojím a o žádnou ochranku nestojím? Budou mě chránit i přes můj odpor?
Nebo - odkdy je trestné, aby si jakákoliv země, které ještě zbyla nějaká armáda, pořádala cvičení a přemisťovala techniku i vojáky na svém vlastním území? K tomu je potřeba povolení od USA?
Článek na RT je právě o nesouhlasu obyvatel v ČR. Na videjkách je kolona v Lotyšsku. Asi tak nějak to bude vypadat i u nás.

329705

Emtékáčko, to video "Jsem ruský okupant" jste viděl - nebo jen soudíte podle toho článku? Ten článek je totiž chybný v úsudku odshora až dolů a domnívám se, že záměrně. "Echo 24" mi silně evokuje "Echo Moskvy", což je zaměřením takový "Hlas Ameriky" v Rusku. Proč myslíte,že se Rusové těší na válku? Je vůbec možné se "těšit na válku", chystanou pro ně na vlastním území, kde umírat budou hlavně vlastní lidé? Myslíte, že až takhle na hlavu jsou? Vy byste se těšil, až vám rozbombardují barák a vy sám, pokud nezahynete hned při prvním úderu, budete žít kdesi po sklepích se smrtí v zádech? Nebo - vy se snad těšíte na "veselý vojenský život" v první linii? Byly snad pro Rusy všechny války posledního století "sranda a potěšení" ? Myslíte, že si nepamatují, co je válka za svinstvo?
Podívejte se, prosím, na to videjko ještě jednou. Měl byste poznat, že to je cosi jako satira (neumím přesně určit žánr). Ale umím odlišit, že když Rusům dnes a denně tlučou o hlavu, že jsou "okupanti" (a povětšinou mají jako argument právě Československo nebo Maďarsko), pak se brání tímto způsobem ("tak když jsem podle vás okupant, tak dobře, jsem, ale..." ).
Možná vám k pochopení ohromného rozdílu mezi působením Rusa a Američana pomůže osvětlit si, co je to civilizační (národní) konglomerát a co blok = proč se "pod Rusem" měli a mají země líp, než "pod Američanem". A jako bonus při pochopení toho, co ve videjku je, můžete pochopit také to, proč se dneska ztv. "západní civilizace" (v čele s USA) snaží rozpoutat válku a zničit (nejen) Rusko. Můžete také pochopit, že mluvit o "rusofilství" u každého, kdo dnes Rusy podporuje a shledává jejich činy spravedlivými, je účelová podprahovka. Vůbec nejde o Rusko. Jde o podporu spravedlivé a lidské koncepce. Já jsem, kupříkladu, "čechofil" a přesto Rusko podporuju. Proč? Protože z mého hlediska se mi zdá silně na hlavu podporovat někoho, pro koho jsem jen "součástka" a nástroj k dosažení jeho vlastních cílů a ambicí. Nemůžu podporovat nikoho, kdo vidí v naší zemi jen poslušnou kolonii, kterou může beztrestně drancovat a dělat si, co chce. A podporuju úplně každého, kdo mi (naší zemi) dopřeje vlastní rozvoj bez toho, abychom ztratili sami sebe.
Tady to videjko .

329837

Nějak nerozumím. Dáváte mi odkaz na Pjakina, kterého pravidelně poslouchám už dva roky a hodně z něj čerpám? Jestli ho posloucháte i vy, pak nechápu, proč jste nepochopil to videjko "Jsem ruský okupant".
A taky nechápu, proč jste nepochopil to mnou postované videjko "konglomerát x blok", kde se už v úvodu říká, že globalizace je OBJEKTIVNÍ proces, takže probíhá nezávisle na tom, zda to chcete nebo ne. Už teď jsme "globálně pohlceni" a to tak, že atlantickou civilizací. A antlantická civilizace nám nenabízí zachovat si svou vlastní kulturu. Ta kultura nespočívá jen v nějakých lidových tancích a zpěvech, ale hlavně v "pohledu na věc", v mezilidských vztazích, v násilném lámání sociálního chování. Kdo nám sem navázal, že je normální, aby např. rodinu tvořil pár stejného pohlaví? Že např. dítě je nedotknutelný malý bůh, kterého se rodiče bojí, takže ho nechávají růst jak dříví v lese, jen aby neměli oplétačky se sociálkou?
Už jste na jedné straně barikády. Vybral jste si to? Já ne - a přesto je mi v naší zemi vnucovaná kultura, ke které nemám žádný vztah.

329898

... a tady taky nerozumím... "Účko" reaguje na nepochopené videjko "Jsem ruský okupant" - a tam nebylo ani slovo o konglomerátu či bloku. To bylo ve videjku v mé odpovědi pro "mtk".
A myslím si, že rozdíl mezi konglomerátem a blokem není v tom, zda svaz států má vlastní vlády a zákony. Jde o zachování vlastní kultury. Proto můžou být v bloku RF i republiky s jinou vírou, což v USA není ani jeden stát s vlastní vírou a tradicemi. A i USA jsou řízeny centrálně, nejen Rusko. To řízení je v každém uskupení (dokonce i v jednom státě - příklad krajů a celorepublikové vlády).

329900

No... uniklo mi, že stejný argument používá i "protistrana". Tou myslíte koho? Jako ty, co nás dělí na rusofily a rusofoby? Už tam je odpověď. [smích] Já se rusofilem necítím. Nemám potřebu psát nějaké "zvací dopisy" do Moskvy, jak nás ta Amerika ohrožuje a že je potřeba nás "zachránit". Já nezvu ruská vojska, aby se nám tu "prodemonstrovala". Já nepíšu demagogické články (viz jako ten, na který jsem reagovala). Nemám potřebu říkat a psát o "protistraně", že je napadena jedovatým postřikem a že by měla pykat, sedět ve vězení. Tohle všechno ale dělá "protistrana", takže ta fóbie z Rusa asi přece jen je...

329901

K bodům:
- to, jakou kdo má sex.orientaci, je mi také úplně jedno a myslím si, že i v minulosti to bylo většině lidí jedno. Není v našich kulturních zvyklostech popravovat homo - a my si přeci povídáme o našem kulturním prostředí, ne? Pokud kdy u nás byly homo "pod pendreky", tak pro něco, za co "pod pendrekem byl i heterosexuál = trestná činnost (prostituce, kuplířství), drogy aj.
Ale - nemůže mi být jedno, když se tahle "agenda" stává státním programem ve výchově dětí a to na úkor tradiční rodiny.
- "ich bin der okkupant" a Goebbels kulhá na obě nohy. Ono vůbec srovnávat protektorát (naci/faši/ideologii) s r.68 je o neznalosti, naletění na úmyslnou dnešní propagandu. Komunisitcká a fašistická ideologie se odlišuje nejméně tím, že ta komunistická nikdy nebyla rasistická (alespoň nevím o tom, že by plánovitě likvidovala jiné rasy a národy). Dávat rovnítko mezi protektorát a r. 68 je ignorantství, ze kterého se mi dělá zle. Kolik našich lidí bylo poslaných pod sekeru, umučených nebo zlikvidovaných v koncentrácích v r. 68? Neporovnávejte neporovnatelné.
R. 68 byl chybou (a dnešní Rusko ji uznává). Ovšem - pro spravedlivé posouzení bychom tu také měli uvést, že to nebyla žádná Rudá armáda, ale vojska Varšavské smlouvy, tj. i Poláci, Maďaři, Bulhaři, Rumuni... Proč se dneska "svezlo" všechno jen na Rusa? Uznali snad vlády těchto zemí, že jejich účast na r. 68 byla chyba? Když už chce někdo dneska u nás odsoudit r.68, měl by odsoudit všechna vojska VS.
A další argument, že nám tu zůstali na dalších 20 let. Ano, zůstali a měli tu své základny. Jako vojska uskupení, kterého jsme byli součástí. Úplně stejně, jako má NATO své základny v členských zemích. Např. v Německu neodešli od konce války, tj. zůstávají jim tam už 70 let. A nehnou se, i když obyvatelé protestují a díky své ozbrojené "přítomnosti" drží v šachu vlastní politiku Německa.
Pánové (myslím i "mtk" ), než se zas snížíte k tomu, abyste mi doporučovali emigraci na východ, zamyslete se nad tím, že posuzovat děje a dobu se má v co nejširších souvislostech - a na podkladu té doby, tj. podmínek, které byly. Díky za diskusi.

329928

02.04.2015 15:20

Konec války v Plzni

RE: Přijeli na nepřátelské území, proto se chovali, jak se chovali

Lin 88.?.?.?

Aha... tak na nepřátelské území přijeli? Takže - to oni nás vlastně jako nepřátelské území dobývali a ne osvobozovali. Díky - to vysvětluje, proč se tu chovali jako hovada. Ale co vysvětlí, že drželi ochranné ruce nad nacisty? Byl to jejich nepřítel, takže... Nebo nebyl to nepřítel a nepřítelem jsme byli my v Československu?
A ano - za všechno vlastně může Beneš a kolaborující Češi. Jak je vidět, tohle je "příčina na vysvětlení všeho". Beneš a Češi způsobili válku, Beneš a Češi způsobili šílené chování USarmy, Beneš a Češi způsobili Rudou armádu ve střední Evropě a ještě i "komunistickou okupaci, co všechno rozkradla". Kdyby toho Beneše nebylo, čím by si "chápan" odůvodnil všechny ty děje minulého století?

330401

02.04.2015 15:32

Konec války v Plzni

RE: Doplnění

Lin 88.?.?.?

Možná ze stejného důvodu, jako vy - Slováci. Nezdá se mi, že byste na tom v tomto hledu byli líp, než my. I v Bratislavě byla v r. 89 plná náměstí...
O Škodovce se to tehdy ještě vědělo (dneska - následkem školní debilizace - to už bude horší) a já jsem přešťastná, že se dodnes úplně nezapomnělo. Protože - jestli se ještě nezapomnělo, existuje naděje na poučení a tím i na volbu lepších rozhodnutí. Proč myslíte, že se překrucují a přepisují dějiny? Právě kvůli tomuhle = aby rozhodnutí budoucích nestálo (bylo odřezáno) na zkušenostech minulých.
Proto děkuji nejen za tento článek, ale také za rozšířené "okolnosti" v odkazu prvního přispěvatele.

330404

09.04.2015 18:22

Oklamané Polsko (III)

RE: Manipulativní článek

Lin 88.?.?.?

Kytičko, k bodu d): To myslíte vážně? Nemáte to přesně obráceně?
Píšete stejně, jako novodobí "hist(e)orici". Proč asi myslíte, že to dělají? K prospěchu a cílům koho asi? Nás jako národa?
Přečtěte si, jak ti ubozí Němci k nám byli přátelští a jak jsme je utiskovali . Ke svému tvrzení o "německém hladu" pletete chronologii a pokládáte stav těsně po 1.válce za stav způsobený vládou naší republiky. Pokud už mluvit o hladu, tak po 1. válce měli hlad úplně všichni - jedno, zda Čech nebo Němec. I v pohraničí se rabovaly obchody a sklady, byly hladové bouře. A jakože Češi za to můžou? Zvláštní názor máte... Tady výpis z historie Ústí nad Labem- listujte si a čtěte, je tam povíc stránek.

330792

14.04.2015 19:38

Pod falešnou vlajkou

RE: viete co mi tam vadi?

Lin 88.?.?.?

Nevím, kam tím míříte. Norimberský proces byl mezinárodní vojenský tribunál, soudící válečné zločiny hitlerovského Německa. Proč jenom Německa? Protože Německo beztrestně ve válce porušovalo jak mezinárodní, tak válečné právo, páchalo genocidu ras a národů. Řekněte mi, prosím, které z vojsk, která jste jmenoval, páchalo totéž? Které vojsko vítězné koalice zcela programově, cíleně a dle předem rozpracovaných plánů vybíjelo Slovany, židy, cikány... - tj. provádělo selekci, kdo zůstane naživu a kdo umře?
Norimberk ani nemohl soudit jiný národ, než Němce, protože k souzení válečných zločinů Němců byl určený (dohodou v Londýně). Každá armáda jiné země měla svůj vojenský řád a podle toho pak byli souzeni jejich vojáci, kteří spáchali válečné zločiny.
A pak - každou historickou událost, situaci, činy, musíme zasadit do doby, která tehdy byla.

331146

14.04.2015 19:55

Pod falešnou vlajkou

RE: viete co mi tam vadi?

Lin 88.?.?.?

No... vzhledem k tomu, co si Evropa od nich "užila", je zázrak, že se vůbec nějakého soudu dožili. Nezapomeňte na atmosféru, která tehdy byla. A ta přinášela i takové návrhy, že všechny německé muže je nutné vykastrovat (tuším, že návrh padl ze strany USA - ale nejsem si jistá). Norimberk tehdy splnil funkci veřejného trestu před světem a v jistém smyslu i zabránil budoucímu pohlížení na Němce jako na vražedný národ.

331148

14.04.2015 19:57

Pod falešnou vlajkou

RE: viete co mi tam vadi?

Lin 88.?.?.?

No samozřejmě - o tom to je. Úplně vždy nesou následky loutky, k tomu jsou určené. A jen se divím, že ty dnešní loutky si z toho neberou poučení.

331150

14.04.2015 22:41

Pod falešnou vlajkou

RE: viete co mi tam vadi?

Lin 88.?.?.?

Co, prosím? Doložit, že německý nacistický režim měl ve svém programu genocidu ras a národů a selektoval obyvatele jak u sebe doma, tak na dobytých územích podle své "árijské doktríny" ? To si snad děláte srandu. Vždyť je to osnovou Hitlerova jediného "díla" a nijak se s tím netajil.
Ohledně Norimberského tribunálu jsem se, myslím, vyjádřila dost jasně = co bylo jeho úkolem. Nesoudil nikoho jiného, než Němce, protože tak zněla londýnská dohoda protihitlerovské koalice. Němce proto, že páchali zločiny nevídané, dosud mezinárodním právem nepopsané. Německý nacismus byl prohlášený za zločinný a s nacivojáky a nacielitou se podle toho také nakládalo.
Norimberk nebyl jediným soudem nad válečnými zločinci, skoro každá země, osvobozená od německé okupace, měla své válečné a polní soudy. K těm mezinárodním patřil i Tokijský tribunál.
Závěry Norimberku položily základy modernímu mezinárodnímu právu a konvencím - mj. také konvenci o nepromlčitelnosti genocidy, že každá genocida je zločinem, trestaným podle mezinárodního práva. Nejznámější deklarací, vzešlou z Norimberka, je deklarace lidských práv, která je mj. součástí naší Ústavy. To, že dneska jsou to jen slova na papíře, je věc druhá. V dané době to byl významný krok.
Osud německých zajatců byl hrozný, nepopírám. Ale znovu upozorňuji, abyste soudil podle doby, která byla.
Napadení SSSR na Polsko má své opodstatnění a to, že Poláci v té době nebyli žádná neviňátka. Však jsou zde např. články od Starikova a ten je co do faktů velmi dobrý.

331155

14.04.2015 22:59

Pod falešnou vlajkou

RE: viete co mi tam vadi?

Lin 88.?.?.?

Ještě vám přidám pár citátů, abyste lépe pochopil genocidní "program" nacistů. Kdyby tenkrát vyhráli, tak tu dneska nejste.

- Walter Hergel – sudetoněmecký specialista a právník – únor 1937:
„Tuto zemi si přejeme jako německou půdu, proto i konec existence české národnosti na této půdě. Germanizace půdy může nastat jen tím způsobem, že český národ odtud fyzicky zmizí, … k čemuž může dojít ve dvou základních formách: buď vyhubením, nebo vyhnáním.“ -

- Karl von Neurath, německý šlechtic, říšský protektor (Heydrichův předchůdce) – 28.08.1940:
„Při podrobném prozkoumání obyvatelstva dnešního území protektorátu je člověk překvapen velkým počtem plavovlasých lidí s inteligentními tvářemi a dobrou stavbou těla, kteří by sotva byli v nepříznivém smyslu nápadní i ve středoněmeckém a jihoněmeckém prostoru, nemluvě ani o východolabském prostoru. S ohledem na silné smíšení krve s Germány v uplynulém tisíciletí považuji za zcela možné, aby už z toho důvodu byla v zemi České a Moravské ponechána část obyvatelstva… U Čechů bude naopak záležet na tom, aby se individuálním šlechtitelským výběrem zachovali Češi vhodní pro germanizaci z hlediska rasy, a aby se na straně druhé vypudily rasově nevhodné nebo říši nepřátelské živly.“ -

- Bernhard Adolf, předseda protektorátního Svazu průmyslu – listopad 1940:
„Když se tímto způsobem zlikviduje v tomto prostoru asi 70% českého národa, pak význam zbývajících 30%, které se z velké části skládají rasově z podlidí, jejichž asimilace je nežádoucí, poklesne natolik, že je můžeme bez obtíží vystěhovat nebo jinak zneškodnit.“ -

- Baldur von Schirach, po atentátu na Heydricha:
„Ještě na podzim r.1942 oslavíme Vídeň zbavenou židů. Pak se budeme věnovat řešení otázky vídeňských Čechů. Kulky, které zasáhly našeho druha Heydricha, zranily i nás, neboť platily nám všem. Proto jako župní vedoucí Vídně vydávám rozkaz, aby se po evakuaci židů přikročilo k odsunu všech Čechů z Vídně. Tak jako osvobodím město od židů, osvobodím jej i od Čechů.“ -

331157

14.04.2015 23:48

Pod falešnou vlajkou

RE: viete co mi tam vadi?

Lin 88.?.?.?

Jestli je pro vás velkou neznámou podstata německého nacismu = rasismus a doktrína nadřazené árijské rasy - nebo toto odmítáte - pak se nemáme o čem bavit.
K Norimberku naposledy: mezinárodní tribunál nad zločiny NĚMECKÉHO nacismu, který sám o sobě byl označen za zločinný.
Pakt Molotov - Ribbentrop: SSSR takový pakt uzavřel jako poslední z řady evropských zemí a následovnická země - RF - ho odsoudila jako chybný, což neudělala žádná jiná evropská země, včetně Polska. U těch Poláků byl problém hlavně v tom, že spoléhali na Anglii a její ochranu, rozehráli hru jak proti Hitlerovi, tak proti SSSR. A pak nesli následky. Přečtěte si zdejší sérii článků od Starikova.

331163

15.04.2015 00:10

Pod falešnou vlajkou

RE: viete co mi tam vadi?

Lin 88.?.?.?

Ale pane - o té podstatě se bavíme od samého počátku. A váš první vstup do diskuse, kde mě žádáte o "doložení genocidy a selekce" je co? Málo dokladů o tom, že německý nacismus páchal genocidu a prováděl selekci lidí, určených k likvidaci, dle své árijské doktríny? Že rozděloval lid do kast "nadlidí a podlidí" ? Jste to vy, kdo odvádí pozornost od toho hlavního = od podstaty nacismu, která ho odlišuje od všech ostatních "-ismů" .

331165

15.04.2015 11:36

Pod falešnou vlajkou

RE: viete co mi tam vadi?

Lin 88.?.?.?

Když... v případě sionismu si myslím, že nejde o rasismus a nadřazenost rasy (etnika). Kasta "vyvolených" je v nacismu určená příslušností k rase (se všemi určujícími znaky), národu či etniku (viz Germáni). U sionismu jde také o kastu "vyvolených", avšak na rase, národu či etniku vůbec nezáleží, záleží na příslušnosti k náboženství (či ideologickému směru). Sionismus sice dost komicky používá k odstranění svých kritiků či oponentů "antisemitismus", ale téměř nikdo z této kasty semitou není - tj. nepochází ze semitského etnika, ač se dnes snaží říkat, že ano, že je spojuje "semitský jazyk". Jenže jenom jazyk nikdy netvořil ani národ, ani etnikum. Národ (etnikum) určují a spojují znaky tři a jeden ze znaků je společný fenotyp (sdílené geny).

Ano, souhlasím, že jde o shody, hlavně co do "efektu". Společným rysem je ale dle mého právě kasta "vyvolených" a kdo se do ní "nevejde", je dle těchto ideologií "podčlověk".
Ne náhodou byl také svého času také sionismus označený za zločinný.

331194

15.04.2015 12:11

Pod falešnou vlajkou

RE: viete co mi tam vadi?

Lin 88.?.?.?

Zvláštní postoj? A jaký tedy zastáváte vy? Snad rasové, etnické a náboženské čistky? Pokud ano, pak se mi zvláštním jeví váš postoj.
Pokud si myslíte, že se svých "problémů" zbavíme tím, že je hodíme na nějakého vnějšího viníka a kolektivně ho potrestáme, pak se velmi mýlíte. Jen historie posledních sta let je plná takovýchto "řešení" a také následků, které z toho byly.
A Pjakin? Není žádný "guru", je to analytik, zaměřený na analýzu právě probíhajících procesů. Jestli jste z jeho vystoupení vyvodil "nepřátelství k židům", pak se opět mýlíte.

331196

15.04.2015 12:32

Pod falešnou vlajkou

RE: viete co mi tam vadi?

Lin 88.?.?.?

Jen doplním: socialismus (komunistická ideologie) je postavená na třídním boji = žádné kasty "vyvolených" (že se to pak opět zvrtlo jinak a vznikla kasta "stranická", je jiná otázka). Tato ideologie však nikdy nebyla rasistická, tj. zaměřená na likvidaci ras, národů, etnik.
Tartus mi sice píše, že mám znalosti základní školy (což klidně může být pravda), ale sám takto podstaný rozdíl mezi nacismem a komunismem (socialismem) nevidí.
A pán výše, který po mně žádá "důkazy nacistické genocidy", se nejspíš právě teď narodil.

331197

24.05.2015 10:45

Nastane nový pogrom židů?

RE: A kdo to vlastně je V.V.Pjakin???

Lin 88.?.?.?

ad Pjakin: Usuzujete podle toho, co jste našel na gůglu. Že jsou od něj přednášky "zagůglené" až z loňska má jednu prozaickou příčinu - od loňska se začaly pravidelně překládat do češtiny, protože zaujaly větší počet lidí (a přednášky přebírá více serverů). Jinak Pjakin nespadl z nebe, je to dlouholetý člen týmu, pochází z altajského kraje. Je snad podezřelé, že dříve se podílel na práci týmu a od určité doby přednáší? [smích] Přednášejících z týmu KSB stále přibývá, takže ke třem základním (Zaznobin - dlouhodobé rozbory, Veličko - střednědobé rozbory, Pjakin - krátkodobé rozbory, reakce na bezprostřední události) přibývají další noví, pro vás "spadlí z nebe".
Jinak - KSB = koncepce sociální bezpečnosti (po rusky KOB) původně seznamovala lidi (jak už zde na dislusi někdo dobře napsal) s praktikami řízení společnosti ze strany "elity" = programování společnosti k požadovaným "náladám", smýšlení, světonázoru (o tom byla Mrtvá voda). Protože však na přelomu 80 a 90 let již bylo jasné, že takovýto způsob řízení dovedl lidstvo do slepé uličky (k sebezničení), tým hledal jiná řešení = jak z toho ven. Tato část tvoří "nadstavbu" = učí lidi, jak rozpoznávat manipulace, jak si "skládat" informace do mozaikovitého celku = tvořit si světonázor = chápat, co se děje a k čemu to povede.
Takže KSB není nic "vymyšleného nového", ale jde o odtajnění tisíciletých praktik řízení lidstva + nadstavbu "jak to dělat lépe". Samozřejmě - pokud zastáváte názor, že lidstvo (společnost) řízené není, pak se vám to celé bude zdát jako "blbost"...
-ad článek: dobrý, vystihuje podstatu. Dává odpověď na často "záhadné téma", když jedni židé nepravosti financují a druzí si z toho rvou vlasy. Jiná, vzdálenější odpověď - proč jedni židé byli za poslední svět.války masově likvidováni a druzí z ní profitovali. Co nebylo v článku dostatečně zdůrazněné - likvidováni jsou vždy ti, kteří se "odchýlí" od předem určené role a "asimilují" do stávající společnosti.

333457

31.05.2015 15:43

Z hlediska vyššího principu mravního zabití okupanta není zločin

RE: Z hlediska...

Lin 88.?.?.?

Pravdu máte oba - Franta i vy, každý "z jiné strany". Otázka je, do jaké míry tam bojovat musíme - a to je v rukách našich politiků. Všem bych jim přála Afghán aspoň na půl roku. Na členství v NATO se skutečně naši "elitáři" ani neobtěžovali se občanů zeptat.
Tomu člověku, co se tak nešťastně vyjádřil k našim "afgháncům", bych doporučila velmi dobrého právníka, hlavně se znalostí mezinárodního práva. Zběžně: existuje naše vojenská doktrína (jakási "armádní kuchařka" ), existuje i vojenská doktrína NATO. V obou je uvedeno, že aliance má obranný charakter a působí pouze v rámci členů NATO (popř. v obraně jejich hranic). Pokud může jinam, tak jen se souhlasem RB OSN. A tady je kámen úrazu (a několikrát na to upozorňoval i Lavrov).
Stále platí starší ujednání, že o mírotvoreckou misi musí požádat obě strany konfliktu a obě s ní musí souhlasit. Přistupuje se k ní až po sérii diplomatických vyjednávání a pokud se nedocílí žádného výsledku. A RB musí projednat, odsouhlasit, ve schvalovacím dokumentu musí být přesně vymezené cíle mise, pravomoci a dokonce i rozmístění jednotek mírotvůrců. Od konce 90.let se ale ujala "jiná praktika", že mírotvůrci zasahují: 1) dle ujednání velení NATO, 2) dle ujednání EU, 3) dle ujednání AU (Africká unie), 4) dle uvážení vlády USA. Prvním takovým "jiným případem" bylo, myslím, Kosovo. Tato "praktika" ale právně zpochybňují všechny takto vedené "mise", protože nemají právní oporu v mezinárodním právu. Takže afghánská mise může být stejně tak protiteroristická, jako teoristická - viz vaše slova, jak ji mohou chápat Afghánci (např. v této misi tam NATO podporuje "jedinou správnou stranu" a USA si samy dosazují svou prezidentskou loutku, takže není divu, že země je už desetiletí v ohni).

333813

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 118 čtenářů částkou 18 511 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

"Pane vrchní, jedno kafe!"

Tak tuhle větu teď stejně nemáte kde vyslovit. Podpořte raději tento web, který se vás snaží informovat otevřeně a bez politické korektnosti a je nezávislý od tlaků různých zájmových skupin. A dejte si rovnou symbolicky kávy dvě.
Děkuji za pomoc.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 4

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,34 Kč
Euro
27,42 Kč
Libra
30,29 Kč
Kanadský dolar
17,53 Kč
Australský dolar
16,47 Kč
Švýcarský frank
25,65 Kč
100 japonských jenů
22,37 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 893,59 Kč
1 unce stříbra
545,61 Kč
Bitcoin
306 757,04 Kč

Poslední aktualizace: 28.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 497 396