Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Lin

Nalezeno 1285 příspěveků, 12 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.04.2012 10:52

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Lin 85.?.?.?

Družstvo = kibuc, no však jo. A kde myslíte, že se ti soudruzi z Izraele asi inspirovali? A proč a k čemu to převzali, když to je to levičácký a životaneschopný výmysl? A proč zrovna oni, jediný bohem milovaný národ na planetě, dle historiků s nejstaršími kořeny? A proč se ti socialističtí soudruzi komunisti Izraelci tolik bratříčkují zrovna s kolébkou demokracie, s USA (kde mimochodem úspěšně pracuje mnoho komunit v obdobném systému)? A proč bylo u nás při naší cestě k demokratickému kapitalismu jako první zničené družstevní vlastnictví?
Jo, mám hodně otázek - a přidám další. Myslíte si, že družstevní vlastnictví vymysleli komunisti? A myslíte si, že tento způsob vlastnictví výrobních prostředků je závislý na nějakém konkrétním politickém systému a nikde jinde a v jiném nefunguje? [smích]
A že jste to vy, dám nápovědu. To tzv. družstevní vlastnictví má ze socialismu jen název a za socialismu prošlo zkouškou fungování "většího rozsahu", protože do této éry fungovalo jen lokálně.

266500

07.04.2012 11:09

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

Lin 85.?.?.?

Když já si bláhově myslím, že rohlík peču kvůli tomu, abych se najedla. Když jich upeču o pár víc, vyměním se sousedem třeba za pytlík brambor nebo bandasku mléka. K tomu, abych se najedla, pracovní místo ani pana podnikatele nepotřebuju. Vložím svou práci za účelem nemít hlad.
A taky si myslím, že dělníci v pekárně svou prací zaplatí panu podnikateli pekárnu i technologie, včetně mouky od mlynáře - a ještě z toho něco zbyde. Sám pan podnikatel by svou vlastní prací ve své pekárně nic moc nedokázal a navzdory technologiím by skončil jako já - u válu, kde ručně válí těsto a motá rohlík.
Nic ve zlém, jsem prostě divná. [smích]

266502

07.04.2012 20:32

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Lin 85.?.?.?

Zdravím, pane Vojto. Příklad s pastvinou si pamatuju. [smích] Ale není zrovna dobrý pro družstevní vlastnictví. Obecní (státní) louka přeci není bezprizorní a její užívání zdarma bývá v praxi něčím podmíněné, ne? Byť tím, že jakákoliv způsobená škoda je napravena tím, kdo ji spáchá. Vlastníci louky (obec, obyvatelé) by z vlastního zájmu měli nápravu požadovat.
A proč se nehodí pro příklad družstevního vlastnictví? Protože družstevní vlastnictví není o bezprizorním majetku, ale o společném vlastnictví výrobních prostředků. A tak na té louce nemá vaše vlastní stádo co dělat, ne? A pokud ano, je to za poplatek nebo nefinanční protislužbu. Nemáme snad dneska obecní louky? Nebo mám tomu rozumět tak, že obecní louky by vůbec neměly existovat?
Příklad se Sazkou také není zrovna nejlepší. Měla své akcionáře, kteří ji vytunelovali. Z takového příkladu by vyplývalo, že neuznáváte jakékoliv vlastnictví, které není osobním. Tedy kromě družstev a akciovek také s.r.o., komanditky, v.o.s. atd.. Navíc tunelování dmešních akciovek se stání účastí je přesně v duchu "kapitalistický (soukromý) zisk - socialistická (státní) ztráta" . Což není vina formy vlastnictví, ale lidí, kteří jsou pověřeni správou.
Možná víte, že ani osobní vlastnictví není zárukou, že majetek bude udržovaný a spravovaný. Koupil od státu za pakatel, vyraboval a ruiny musela obec (stát) sanovat na vlastní náklady. Viz hojné příklady soukromých pozemků se skládkami.
A zpět ke kibucům, "auta" necháme na jindy, byla bych příliš dlouhá.
Pane Vojto, myslíte si, že Izraelci jsou hloupí a zkoušejí cosi, co je praxí oveřeno jako zkázonosné? Nebo - myslíte si, že se chystají přejít na socialismus? [smích] Podle mého není pravda jedno ani druhé. Naopak - zavádějí systém, který jim do budoucna zajistí přežití.

266527

08.04.2012 10:11

Družstevnictví a socialismus

RE: Kibuc byl jediný opravdu komunistický model společnosti na světě, který fungoval!

Lin 85.?.?.?

Počkejte... to je nějak semleté páté přes deváté, že mi to vyznívá dost ironicky...[smích]
Kibucy se v Izraeli nerozpadají, ale naopak vznikají nové a o mladé nouzi nemají. Jezdí tam brigádničit také mnoho mladých ze světa (strava a bydlení zdarma + přivýdělek) a nezdá se tedy, že by kdo od kibuců ustupoval. Pravdou je, že kibucy prošly mnohými změnami v pravidlech, ale pro mne je to známkou vývoje a tedy i životaschopnosti. Ono se totiž nejedná ani tak o nějaký "kolektivní způsob života" , kde všichni všechno dělají společně. Ten byl skutečně takto nastavený za éry kolektivizace. Od toho se ustoupilo i u nás. Jde spíš o to, že se určitá parta lidí dohodne na společné práci na získávání obživy, kde si výrobní prostředky nepořizuje každý sám.
Možná vás bude zajímat, že i u nás se na kibucy najíždí. První je tuším pro pražské bezdomovce a jmenuje se Čihadlo. Funguje také jakási asociace na podporu kibuců v ČR a na Slovensku.
No... a s tím odlivem mladých z vesnic v posledních 50 letech jste trocha přestřelil/a. Jedni odešli, druzí přišli, vesnice žila. Ono to vůbec nesouvisí s nějakou "metodou". Když dneska vybudujete např.svou vlastní rodinnou farmu, můžete se setkat za pár let s problémem, že není komu předat štafetu, protože vaše děti odmítnou jít ve vašich stopách.

266540

14.04.2012 09:28

Odposlechy ze Strakovky

Brilantní odposlech

Lin 85.?.?.?

Satira je tu dostatečně kousavá, ovšem... Nejsem si jistá, jestli ještě vůbec jde o satiru. Takovéto rozhovory jsou totiž pravda, bez ohledu na aktéry. Přesně v tomto duchu se "peče" hospodářský "plán" v naší zemi. Žádné analýzy, propočty a stanoviska odborníků. Prostě se jen "cosi" dohodne někde v kuloáru a pak je to vydávané za "reformu", jedinou a správnou, spásonosnou. Takto zcela reálně řídí zemi ti, kdo se zavázali poslaneckým slibem, že zemi budou vést v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

266915

25.07.2012 20:25

„Demokratická“ Amerika překonala nacistické Německo

RE: Směšné? - váš pohled na věc

Lin 85.?.?.?

Píšete níže, že máte rád historii. Zkuste jít tedy více do hloubky a odpovědět si na otázku "proč nemají Slovinci a Chorvati Srby rádi". Zjistíte velmi zajímavé věci, které ovšem moc nekorespondují s myšlenkami ve vašich příspěvcích - tedy myslím ty o "nacionalismu, nutném rozpadu" či jakémsi "samovolném ohnisku násilí". Nic takového nebylo, ač mezi zmiňovanými národy nepanovala "všeobjímající láska" (proto vás odkazuji hlouběji do historie, daleko za oněch vašich 100 let, abyste zjistitl příčinu a "věc" lépe pochopil).
Nežádám, abyste se mnou souhlasil... budu si však trvat na tom, že válka tam byla uměle vyprovokovaná. Však tam také byla prvně k "akcím" nasazená "pověstná" Al-Kaida.

272487

25.07.2012 20:33

„Demokratická“ Amerika překonala nacistické Německo

RE: Směšné? - váš pohled na věc

Lin 85.?.?.?

No... a vy tady taky snad jen žertujete. Jako kdyby nebylo oněch provokací s politickým pozadím v historii až dost. A těch národů, co na ně skočilo...

272488

26.08.2012 10:26

Ještě k pochodu bukvic

Pane Malý,

Lin 85.?.?.?

... zřejmě si vůbec neuvědomujete, jak hodně vás, "černoprdelníky" , s těmi bukvicemi spojuje. Z mého úhlu pohledu totiž představujete opačné spektrum jevu. Tímto jevem je stádní komunita, jejíž jednou stranou přístupu k životu je hnus a špína - druhou naprostá sterilita. Dalším společným znakem je parazitismus a snaha ovlivňvat zbytek společnosti tak, aby tancovala, jak pískají.
Pro obě spektra je nenormální, když někdo nežije jako oni. Když si někdo dovolí říct, že neuznává bukvice, je netolerantně nenormální, stejné, když si dovolí říct, že neuznává církve.
A zarejpnu si... Ta nesená hesla byla klamavá "reklama". Pane, Ježíš vás neosvobodí. Stejně, jako bukvice neosvobodí pestrobarevné "protestní" průvody městy. Tzv. osvobodit se musí každý sám.

273880

26.08.2012 11:01

„Střílejí po nás a pak se utíkají schovat do kanálu“

RE: Vystrelit a utect

Lin 85.?.?.?

Hm... A napadlo vás někdy klást si další otázky? Třeba jako kde ti "stateční nespokojení" vzali všechny ty zbraně, že se mohli postavit celé té kaddáfiovské armádě? Já nevím, ale myslím si, že kulomet nebo raketka nejsou běžnou výbavou domácností...
A jak jste na tom s pamětí? Kdopak nám to hezky ze vzduchu srovnával Libyi se zemí, aby usnadnil "statečným" jejich "hrdinský boj"?
Taky se mi zdá velmi zvláštní ten výběr zemí, které je nutné "osvobodit" od "tyranů". Nepamatuju přesně, ale snad kdesi od osmdesátých let (ne-li dříve) existuje seznam "osy zla". No... a ejhle, - jsou tam jak Irák, tak Egypt, Libye, Sýrie, Írán... no a samozřejmě - jako hlavní "satan" je tam Rusko, tehdy ještě SSSR. A ty ostatní země "zla" jsou na seznamu právě proto, že udržovaly nebo ještě udržují nějaké přátelské (dá-li se to tak nazvat) vztahy s Ruskem.
Takže, ano - všude tam mají lidi asi "diktátorů" plný zuby, což "mírotvůrce" ví desetiletí dopředu.... [zmaten]

273882

16.09.2012 13:40

Úpadek Západu: Tragédie nebo komedie?

RE: Tragédie nebo komedie?

Lin 85.?.?.?

To jako myslíte vážně s tím "ponižováním"? Ach ti chudáci... Tak Masaryk je nakonec příčinou nacismu...
Souhlasíte s Jankem, který oslavuje mafiána Babiše, který se ozval jen kvůli tomu, že mu vysychají zdroje. A Masaryk je lump? ... No dobrý. Ale to, proč to dělal a jaký byl účel - to ponecháváte stranou. Pravdou je, že Němce nechtěl zaměstnávat ve státní správě, ale to má logický důvod. Ale pravda není, že ve volebních obvodech měli vždy většinu Češi. To je naprostý výmysl. Jediné, co platilo bylo, že v samosprávách nesměli být JEN Němci. Samozřejmě, že T.G.M. nebyl rytíř bez bázně a hany, ale pro mě je důležité posuzovat přínos. Ostatně - ukažte mi nějakou osobu, která se zapsala do historie, na které by se aspoň cosi málo "nepěkného" nenašlo. Třeba i svatí. Sv. Vojtěch bez mrknutí oka obchodoval s pohanskými otroky, ale jak se začali prodávat i křesťani, bylo zle... a pán je rázem světec. No... a vůbec. Víte, proč byli Slavníkovci vyvraždění? Kvůli umožnění obchodních stezek Chazarů a právě kvůli jejich obchodům s otroky (hlavně tedy pohanskými). Tak... a jaký to "charakter" samotného svatého?

274931

16.09.2012 18:24

Úpadek Západu: Tragédie nebo komedie?

RE: Tragédie nebo komedie?

Lin 85.?.?.?

Janko, velice ráda budu za pitomce, pokud se mýlím. Moc toho nevím a co jo, to mě k mému pohledu vede. Mluvíme o tom samém Babišovi? [smích] Já mluvím o tom prominentovi (už za komoušů), který sice sám rád korupci provozuje, nic špatného na ni nevidí, ale - "co je moc, je moc" - a tak se vydá do boje. To jsem si nevymyslela, to jsou jeho vlastní slova. A jeho firmy? Jsou to ty, kde nejprve velmi levně nakoupí dluhy a pak je spolkne? A jsou to ty, na které mu půjčuje finance Citibank? Já nevím, z mého hlediska dostačující "materiál"...
A Masaryk? Níže někdo píše "mason, co založil nestabilní stát se stranami". No... pokud vím, založil takový stát, jaký mu dovolili a pro účel, jaký si představovali. A politické strany tedy vážně nevymyslel. [smích] A jak říkám - koukám na "výsledky práce". Díky jeho a Štefánikově "výstřelku" dneska žiju alespoň v kousku země, která nám kdysi patřila a můžu mluvit česky. Ne v Německu, ne v Rakousku (jak mělo tehdy být). Taky jsme mohli dopadnout jako Lužičtí Srbové.

274936

29.09.2012 09:01

Přímý útok na prezidenta

Klaus jako mučedník

Lin 85.?.?.?

Začnu citátem:
"Vzdělaným duchům je potřebné udržovat odstup od komedie, kterou klauni, potící se na pilinách cirkusové manéže, hrají."
Patřím se svým "pohledem" na Kaluse k lidem typu švagra pana editora a kdyby se pan editor s Klausem někdy setkal, nevím, zda by psal o "osobě s lidským rozměrem". Chápu, že lidi (zvláště v dnešní době a při právě takové "kvalitě" politiků) mají tendenci Klause takto vidět. A to je právě ono, vážení. Vašík si celkem systematicky tento "očistný imidž" buduje. Je natolik inteligentní, aby chápal, že lidi celou tu hru "revoluce" postupně prohlédli a tak se snaží z toho vyčlenit. Už několik let... Obrázek "nepohodlného a jediného spravedlivého osvícence" - to je to, co mají lidé přijmout. A veškerá vina má padnout na pravdoláskovce, potažmo Havla, největšího Klausova rivala.
Včera jsem si rozklikla odkaz od "sxg" (v rubrice Ve zkratce) na jakési stránky "13.června". Dobrý... kdosi se tam snaží (a moc mu to nejde) upozornit na jakýsi dřívější atentát na Klause. Zajímavý, že ty stránky vznikly právě teď v září a za pár dní na to je Klaus "zasažen" peintbolkou až tak, že ihned odjížídí na vyšetření do vojenský nemocnice.
No... a ještě k tomu Hnízdilovi. Několikrát to vysvětlil a to dost uspokojivě.
Na závěr neškodí připomenutí analýzy z r.1990:
Rychlá varianta hospodářské reformy V. Klause způsobí hospodářský a sociální rozvrat, jehož cílem je podstatné snížení hodnoty národního majetku a jmění. Krycím cílem je konvertibilita čs. měny. Zahraniční investoři a potenciální věřitelé vyčkají poklesu hodnoty národního majetku (znehodnocení uzavíraných továren apod.), protože to sníží ceny, za které potom, v druhé fázi, tento majetek skoupí. Rovněž bude dosaženo poklesu ceny pracovní síly prostřednictvím nezaměstnanosti.

275795

02.10.2012 16:36

Ještě jednou můj názor na Klause

Znovu Klaus

Lin 85.?.?.?

Nemotáme se tak nějak v kruhu? Před časem Havlisti, teď zas Klausisti... nejde vám z toho hlava kolem? Samozřejmě - každý člověk, i ten nejhorší zločinec, má své klady. A snaha ospravedlňovat těmi klady vykonané špatné skutky - to se motáme v kruhu až na věky věkův (ámon). On i takový Husák měl své klady - třeba v padesátých letech dost ostře vystupoval proti tehdejším komunistickým způsobům a dokonce za to seděl. A za jeho "panování" se měli lidi jak prasátka v žitku - zvláště v porovnání s poměry dnešními. Takže můžu jeho osobnost brát za "slušného, čestného a zranitelného" člověka? Relativizace v praxi...
Můžu chápat editora, že v Klausovi vidí vyčnívající osobnost. Ano, to on je, zvláště v poměření k dnešnímu vládnímu "materiálu". Ovšem editor má asi krátkou paměť nebo si pro svůj nadhled zalétl příliš vysoko. Takovou politickou "kulturu" sem zatáhl především Klaus. Jeho "dítky" jsou takové "superhvězdy" jako Langer nebo Topolánek, jeho dílem je např. financování stran z "utajených" zdrojů (viz r.1996 - první velká aféra, kdy ODS nemohla nijak doložit dárce 7,5 mil., Klaus prohlásil, že jde o "umělou a nafouknutou věc", peníze si strana ponechala). Následky "práce" Klause neseme všichni doteď. Díky jeho zvlášť příznivým podmínkám pro zahraniční kapitál (domácí přehlížel, zahraničnímu otevřel dveře dokořán) platíme každý rok víc a víc výnosů do zahraničí: r. 2000 - cca 11 mld dividendy + 1 mld úroků + cca 2 mld repatriace, r. 2008: 170 mld dividend + 70 mld úroků + 70 mld repatriace. Kdo tady co prožírá a čí břicha se plní (narážím na obvyklou rétoriku Klause)?
Ptám se - jaké tedy "ctění tradičních hodnot"? Kterých a čích? To, že najednu mluví tak nějak "vlastenecky" a že se staví proti EU? To stačí? A nejde tak čistě náhodou o figuru, která má za úkol vyrobit chaos a pak jakoby osvícením, "z čistého srdce", nabídnout řešení? To už tu několikrát bylo... A samozřejmě - lidé se časem mění, jenže té změně vždy předchází uznání chyb a viny. U klause jsem nic takového nepostřehla = že by uznal, že cosi pěkně zmrvil.

276152

02.10.2012 17:34

Ještě jednou můj názor na Klause

RE: Ach jo.

Lin 85.?.?.?

Pane Dube, musím se zeptat:
Myslíte tím významným počinem, který tupé, sračkomety odkojené stádo nechápe, tohle?

276164

22.10.2012 20:02

Pro koho zemřeli ubozí františkáni

Duka by měl sedět v kouzě a šoupat nohama

Lin 85.?.?.?

Nevím proč mi jméno Duka tolik evokuje "Duce"... Děkuji z celého srdce autorovi, že zareagoval, jak zareagoval. Drzost a manipulace církve ŘK je bez hranic. Ti "ubozí františkáni" byli jedním z řádů, který se v českých zemích měl starat o "nápravu pobloudilých hlav", tj. o šíření ŘK náboženství (spolu s jeziuty, mj.). ŘK náboženství u nás nebylo nikdy oblíbené a už min. od Husa dostávalo pěkně na frak. Duka takovým tragickým hlasem promlouvá o osudu "mučedníků", ale co naši nekatoličtí mučedníci? Kdy ty kdo odškodní nebo se jim alespoň omluví? Kdo kdy z řad církve projeví lítost nad zvěrstvy po Bílé Hoře (i před ní)?
Po Bílé Hoře bylo vyhnáno (přinejmenším, mnoho zavražděno, umučeno ve věznicích) odhadem na 36 tis. rodin, tj. něco mezi 150 tis. a 200 tis. lidí a to je pouhý odhad z Čech, ne z Moravy a Slezka. Od šlechticů přes měšťany až po sedláky bez náhrady majetku. Ten si veškerý rozkradla katolická církev (a dnes má tu drzost chtít ho znovu), katoličtí šlechtici a židovští obchodníci. Pan Duka by si měl uvědomit, že náš národ byl vystaven hodně kruté rekatolizaci. A já nějak nevím o tom, že by se kdy církev za tohle zlo a násilí omluvila. Následky (jen ty nejbolestnější):
- UK předána po kontrolu jezuitů
- povoleno pouze ŘK náboženství
- německý jazyk u nás zrovnoprávněn s českým
- vyhnáno všechno nekatolické duchovenstvo
- církev ŘK má nejvíce hlasů v českém sněmu, až po ní jsou ostatní stavy s pouhým jedním hlasem
- česká koruna předána jako dědičná rodu Habsburků
- zrušeno stavovské řízení země, nastolen absolutismus
A to všechno na dlouhých 300 let...

277622

22.10.2012 22:22

Pro koho zemřeli ubozí františkáni

RE: Duka by měl sedět v kouzě a šoupat nohama

Lin 85.?.?.?

E? [zmaten] To je sranda, žejo? Já jen, že mi spodní čelist upadla až na zem... Nevím, nevím... Jestli jste fanoušek ŘK církve nebo jejich člen, pak se obávám nejhoršího...
1) Komunisti v 17.století nebo ještě dřív? A nebyl takhle náhodou už Karel IV. komunistou a UK jejich první buňka na českém území?
2) Svoboda náboženství tím, že ostatní zakážu? Hm... taky cesta pokroku.
3) Platila vůbec někdy ta "svoboda jazyka" i naopak - jako že by v Němcích či Rakousích byla čeština rovnoprávným jazykem, kterým by se dalo domluvit i na úřadech?
4) Válka s Turkem sice byla taky, ale jindy. Až pod Bílou Horu fakt nedošli.
5) Jsem ráda, že "církvi svaté" doznáváte její mocenské ambice a že starost o ovečky byla vždy až na zástupných místech. Šlo o sněmy... a státotvornou moc, majetky... a pak tam někde v dálce je péče o "lid". A vůbec - srovnávat dnešní parlament se zemským sněmem?
6) Nepřijali, jo? Tak proč každý habsburský panovník měl ve výčtu svých titulů také "král český"? A znáte F.L.Věka? Kohopak nám to v té Praze korunovali? Asi nějakého Nývlta...

277631

22.10.2012 22:37

Pro koho zemřeli ubozí františkáni

RE: Duka by měl sedět v kouzě a šoupat nohama

Lin 85.?.?.?

Já radši na ty reakce ani zvědavá nejsem (viz výše)... [oči v sloup]
A že to má souvislost s církevními restitucemi? No ano - proto najednou zas tolik řečí o "lásce a pokoře".
ŘK církev je hlavně mocenská, tedy i politická organizace, která své věřící zneužívá k vlastním mocenským cílům. Napojení na ty, kteří se nesmí ani jmenovat, je jasné z více faktů. Však z nich i vyšla (římská větev sestávala z křesťanských konvertitů, byzantská z křesťanských "pohanů" ).
Zdravím... [smích]

277632

24.10.2012 17:11

Pro koho zemřeli ubozí františkáni

RE: Duka by měl sedět v kouzě a šoupat nohama

Lin 85.?.?.?

Vladimíre, však vy se nemáte za co omlouvat. Ostatně... ten příspěvek mě "obsahem" pobavil a fakt jsem byla přesvědčená, že si pisatel dělá šoufky, že je to další "steve" nebo "pan Křivý". Včera jsem se chystala něco odpovědět, ale zavčasu jsem si přečetla i jeho ostatní "zvěčněniny" a pak už jsem si tou srandou vůbec nebyla jistá. Takže jsem si odpověď ušetřila. Díky a zdravím. [smích]

277744

24.10.2012 20:03

Pro koho zemřeli ubozí františkáni

RE: Ale v rámci historické korektnosti je jistých oprav třeba

Lin 85.?.?.?

Pěkně jste doplnil... [smích] Pokusím se k vašemu B říct ještě C.
České království pro Habsburky před Bílou Horou dědičné nebylo, stalo se tak až v r. 1627. Ten Ferdinand I.byl zvolený sněmem, kandidátů bylo tenkrát víc, ale Ferda vyhrál, protože se od něj očekávala větší záruka v ochraně před Turkem (a ještě se do všeho zamíchala roztržka se sněmem Moravským a Slezským). Zemský sněm byl do Bílé Hory zákonodárný, mohl také volit panovníka - po BH už byl bezzubý, zabýval se jen daněmi, kde právo veta měl vždy panovník. Tragédií bylo, že do BH byl zemský sněm jakousi pojistkou proti vševůli panovníka, po ní už to byla něco jako "finanční komise". Do BH se český stav panský a rytířský zúčastňoval v hojném počtu (neklesl pod 100 účastníků) a ta délka sněmu se pohybovala v řádu dnů - od tří dnů do tří týdnů. Po BH už české šlechty (slovanského původu) bylo pomálu a doba konání se natáhla až po BH (dokonce i 8 měsíců) - Habsburci natahovali úmyslně, takže účast byla 20-40 osob. A ano, máte pravdu, že ten 1 hlas měla královská města. Ale nesouhlasím, že vyhnanci mohli zemi opustit s majetkem. Ta pravidla rekatolizace byla tak tvrdá, že děsila Evropu ještě desetiletí, takže někde v polovině 17.stol. musela být zmírněna - pro šlechtické rody. Ty první pobělohorské protestantské oběti byly obviněny ze spiknutí proti císaři a propadly hrdlem. Ti protestanti, kde se účast těžko dokazovala, měli jen dvě možnosti, kde to ale vždy končilo propadnutím veškěrého majetku (tedy i když přestoupil na ŘK víru). Děkuji za polemiku... [smích]

277762

09.11.2012 17:06

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

RE: Nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem

Lin 85.?.?.?

Promiňte, pane nebo paní Vopice, nebylo to trošku jinak? [smích] Názvu si všímám, ten sedí. Jen cíl a okolnosti byly pravděpodobně jiné. Ten úryvek se dost cituje, ale co jsem pochopila (a můžu dedukovat špatně), šlo o plán očištění mocenských struktur SSSR od "vorů v zakoně" (ti byli verbovaní jako "revolucionáři" už od dob Lenina). Když to řeknu jinak - od těch, které reprezentoval např. Trocký, většinou původu, který je neradno zdůrazňovat. Andropovovi se to nepovedlo, zemřel za podivných okolností, ostatně jako pomalu každý vládce v SSSR. A jeho nástupce (vybraný Andropovem, tedy tam ještě linie snahy byla) byl ve funkci ještě kratší dobu a rovněž umírá dost divně. Gorbačov, pravda, byl vybraný a pro tuto funkci vychovaný. Jenže protistranou - tou, které se chtěl Andropov zbavit. Proto také ten název "Golgota" . Zbytek - o tom plánování "osvobozeneckých revolucí" v celém molochu SSSR - souhlasí. Však nebyl to plán Andropova. Pro SSSR bylo připravené to, co jsme viděli při rozpadu Jugoslávie. A šlo - jak jinak - o ovládnutí jeho zdrojů. Ostatně jako nyní.
A ještě detail. Za Andropova došlo poprvé za éru socialismu k zavírání straníků, kteří si nakradli až tak, že to neměli kam dávat. V té době to byl šok... A právě tento zlodějský "rod" byl strůjce Andropovova odstranění a plánů předání země do rukou zahraničního kapitálu (legalizace jejich majetku byl vedlejší produkt "změn" ). A Putin se dneska snaží o totéž, o co kdysi Andropov. Odstavit od moci "izbrannyje" (vyvolené). U nás jich máme ve vládě taky dost a podle toho to vypadá.

278808

09.11.2012 17:36

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

RE: jak zaseli, tak sklidili

Lin 85.?.?.?

Hm... podepisuju. Už v tom r.89 jsem věděla, že to s tou "demokracií" nebude jen tak, když jsem na vlastní oči viděla to hektické převlékání kabátů. Největší komunističtí přicmrdálci a udavači se jak mávnutím proutku stávali plamennými "revolucionáři". A taky jsem byla za černou pesimistickou ovci, konspiratika, který "pořád něco viděl" .
Měla bych se radovat, že mě "nos" nezradil a nezmýlil. Jenže je mi smutno, moc smutno... Hlavně z toho, že i přes viditelný stav jsou někteří ochotni stále věřit Klausovi, horovat pro Okamuru nebo Zemana, hltat nějaké Hájky, Babiše nebo Jákly... Jen jiná forma "balíčku", obsah zůstává stejný, k pojmenování tady nevhodný.
Demonstrace bych nezavrhovala. Ovšem ne "revoluční", tj. násilné. A taky NE pod vedením nějakých těch "iniciativ", co se jich u nás vyrojilo. Nebo víte o jiném způsobu, jak je dostat pryč?

278813

11.11.2012 09:51

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

RE: Nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem

Lin 85.?.?.?

Určitě, tohle bych jen jako úvahu neplkala. A jak už vám napsal Udo, těch zdrojů je hodně a zajímavé na tom je, že ty ruské doplňují v obrázku světa ty neruské. V podstatě jde pořád o jedno a to samé - o koloniální nadvládu, dneska se říká "hegemona" .
Nevím, jaké odkazy vám sem dát, které vybrat. Možná zkuste poslechnout kousek Petrova , i když ten se nevytahuje přímo k Andropovovi.

278882

26.11.2012 20:04

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Hamas vs. židé

Lin 85.?.?.?

Chci reagovat na váš poslední odstavec a možná vás tím rozladím. Pravda - většina populace světa je křesťanská, také celá ta naše slavná civilizace si tak říká, dovolává se "tradičních" křesťanských hodnot, morálky atd. Jenže... Jak níže píše Dub o židovství, že jde o vyznávání určité filosofie, to samé platí i pro křesťany. Odpovězte si, proč je nedílnou součástí křesťanské Bible Starý zákon a možná vám nebude připadat tak ujeté mé tvrzení, že křesťanství jako filosofie vzniklo na objednávku a že mezi ním a židovstvím jsou sice vnější rozdíly, ale také skryté vnitřní vazby. Abych nepsala tak "tajemně", lidštinou se věci mají tak: Staří Judejci jsou prvními oběťmi - otroky. Byli zotročeni "bohem" jim danou filosofií - tzv. "božími zákony". Projekt se však nesetkal s úspěchem a tahle filosofie byla většině dosud svobodných "pohanů" přímo odporná (odtud také pochází onen tisíciletý odpor k židům). Takže nastoupilo křesťanství, další "stvořená boží filosofie" a jeho úkolem bylo zničit původní rodovou správu společenství, připravit cestu "instalaci" feudalismu. Tam už byla mocenská správa zcela jasná a dostala do otroctví nejen národy, ale i celé civilizace. Vznikly státy, jejichž systém řízení je po staletí stále stejný. Mění se jen forma, obsah zůstává stejný. Navazující kapitalismus, socialismus a demokracie - to už jsou jen upgradované formy vlády, soustředěné do "božích" rukou. A upgradované kvůli čemu - no přeci kvůli "lepšímu toku peněz a ruce trhu". A jak se dopídil i D.Solis, 1.sv.válka měla za úkol definitivně odstranit "staré", leč pevné monarchie, které odmítaly převzít "demokratický správní model" .

279606

26.11.2012 20:42

O kněžích

RE: Nietzsche

Lin 85.?.?.?

Je mi vás líto - obou. "Blázen, protože na psychině skončil, takže nemá cenu číst..." . Jak půvabná malost... Podle téhle "filosofie" bych se měla vykašlat na poslouchání nějaké Vltavy nebo Prodanky, protože on vlastně Smetana byl syfilitik, ke konci života ohluchl a taky mu slušně hrabalo. Psychické problémy měl i Beethoven, Poe, Wilde, van Gogh a mnozí další. No...tak hlavně že vámi doporučovaný Hájek se svým manipulačním paskvilem je zcela normální velikán...

279609

26.11.2012 22:44

O kněžích

RE: Nietzsche

Lin 85.?.?.?

"Demokracie byla metoda, jak se přiblížit plánu stvořitele a jeho projektu Svět nebo mu alespoň nestát v cestě. Při veškeré nutné nedokonalosti - znaku všeho lidského, umožňovala alespoň občas slyšet hlas boží skrze hlas lidu. --- Byla vlastně variací metody, jíž ve starozákonních dobách ptával vyvolený národ v klíčových okamžicích Hospodina, jak dál. Odpovědi prostřednictvím Ducha svatého dostával skrze vyvolené - skrze proroky..." . Jeho biblický světonázor, "demokracie" v tomto provedení, přesvědčení o "plánu spásy" - to je pro mě vypovídající.
Hájek neříká ve svých "senzačních odhaleních nic nového (viz o médiích, o Havlovi a jeho napojení na komunistické kádry, ilumináti, "spiklenci" atd.). To je známo dost dlouho, ale ti, kteří o tom psali a mluvili dvacet let před Hájkem, byli označováni za blázny a posílali je "se léčit". Chápat Hájka tedy může naprosto každý, protože říká známé a již několikrát popsané věci. Chápat Nietzscheho může jen ten, kdo rozumí symbolice a souvislostem.

279619

26.11.2012 22:49

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Hamas vs. židé

Lin 85.?.?.?

Hm... a kdo ty klíče drží a jak dlouho? [smích] Berte, že jsem to popsala ve zkratce, ne celý děj. A důkazy najdete, když hledáte. [smích]

279620

26.11.2012 23:07

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Hamas vs. židé

Lin 85.?.?.?

Katolické prameny? Hm... Tam bych se tohohle asi nedopátrala...
A zbytku, co mi píšete, moc nerozumím, zvláště tomu o židech - tam vůbec netuším, co jste tím chtěl říct nebo aspoň naznačit. "Zaháknutá" v protivném systému, ač se mi neprotiví jeho data? Ta "systémová data" jsou totiž dohledatelná - i pro vás. Odkud mám čerpat? Z vesmíru nebo akáši, či z kávové sedliny? Jak byste se na takovou argumentaci tvářil? [smích] Už takhle mě podezíráte, že si vytvářím "vlastní teorie" - a ono tomu tak není... Čerpám ze zdrojů "protistrany" , které pak porovnávám s těmi "systémovými" a hledám kamufláže, používám vlastní myšlení a úsudek.

279621

27.11.2012 22:02

O kněžích

RE: Nietzsche

Lin 85.?.?.?

Jo, to máte pravdu. V tomto případě to ale neplatí. Nietzsche už tenkrát pochopil, že náboženství je podvod a že nevede k zušlechtění člověka. Zarathustra je symbolem zoroastrismu, po několik století důstojného "soupeře" křesťanství. Chápat jeho dílo je hodně složité, zvláště když pomalu každá věta může stát samostatně. Čtení Nietzscheho děl nevyžaduje žádné "zasvěcence" či privilegované, jen to není polopatické čtení.
Hájek oproti němu vidí v křesťanství "spásu a tradiční hodnoty" (ač v tom Evropa žila víc jak tisícovku let a žádný zlatý věk to nebyl), Německo, které se vzdalo atomové energie, viní z budoucího blackoutu, velmi sugestivně ho líčí se všemi následky a vizionářský děj vrcholí napadením Evropy nejmenovanými státy, které využijí neschopnosti Bruselu.
Takže můj závěr: Hájek je stoupenec té strany, která vede válku a která už pro nás dávno apokalypsu naplánovala.

279652

27.11.2012 22:05

O kněžích

RE: Na církvi je nejlíp vidět,

Lin 85.?.?.?

Celou dobu jsem čekala, kdy kdo jaksi "mimoděk" připomene Hitlerovu posedlost Nietzschem. Ale že to budete právě vy, to jsem teda nečekala...

279653

27.11.2012 22:12

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Hamas vs. židé

Lin 85.?.?.?

Emtékáčko, je moc dobré myslet hlavou, ale já mluvila o čerpání informací, které dají "rozběhnout" myšlenkovým pochodům ohledně souvislostí a vlastního úsudku. Ale prvotně se nějaké informace (podněty) musí do té hlavy odněkud dostat...
A určitě mi spousta věcí unikla (a uniká), třeba to, že "dobrý katolík" je alias pan Křivý, čímž se mnohé vysvětluje. Jinak fakt nevím, jaké "jisté doby" máte na mysli.
Svým vstupem do diskuse jsem chtěla "naznačit", že přít se o levici, pravici, židy, křesťany, volby, nevolby - to je nanic, protože všichni jsou "v plánech" naší předrahé západní civilizace předurčeni jako kanonenfutter a voli do chomoutu. Znáte tu "psychologickou hru" na hodnýho a zlýho policajta? No a o tom to je...

279654

29.11.2012 17:43

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: zločinec Netanjahu

Lin 85.?.?.?

Tak a jdu na to... [smích] Příspěvky mám sice limitované, ale tenhle mi stojí za to. To, co jste popsal, by se dalo shrnout jednoduše: dresy nejsou důležité, řídit se podle nich je zavádějící (protože jdou snadno převléct), nikdy se nedobereme shody. Soudit se dá podle existence či neexistence svědomí a odpovědnosti.
Vaše tvrzení, že "křesťanem není ten, co zabíjí" (atd) je dost zoufalé, přitom zásadní v tomhle "sporu". Zažil jste snad někdy, že by se ten váš "křesťanský národ" (či židovský nebo jiný, to je jedno) kdy zřekl vrahů a násilníků? Nebo zlodějů? Myslím to tak, že by veřejně prohlásili "pan XZ, skupina jménem YZ, se proviňuje proti naší filosofii a tím mezi nás nepatří" ? Já ten případ neznám, ba naopak - mají "problém" odsoudit i pedofily či jiné grázly z vlastních řad. Múžete namítnout, že to nejsou praví křesťani. Ano, jenže proč tam tedy mezi nimi ti "neposkvrnění" jsou? Však ke katolíkům se hlásí i takový prohnanec, jako Kalousek. No - on vlastně i samotný "primas" Duka je "křesťan" za všechny prachy...
Takže paní Jarmilu jste sice dostatečně "umravnil", ovšem naběhl jste si na vlastní hrábě. Vrah a podvodník VŽDY zůstane vrahem a podvodníkem, ovšem všechny ty jejich manšafty jsou na vině úplně stejně, protože je mezi sebou nejen trpí, ale také mlčí, dokonce je i oslavují. Co si myslet o papežsky posvěcených zbraních s biblickými nápisy - jak těch nacistických, tak amerických? A ovce k tomu mlčí, některé i souhlasí a "blahořečí" je společně s jejich guruem. Plně si zaslouží být hozeni do stejného pytle - a je to jedno, jestli se plazí po kostelních schodech nebo mlátí hlavou o zeď. Každý ten spolek, pokud by měl být brán jako nevinný, by si musel v prvotním případě vzkřísit své svědomí a odpovědnost za činy těch, kterými jsou prolezlí. Nebo se s nimi rozloučit. Nikdo je nenutí "ve spolku" být.
A vy takto prezentovanými "vývody" diskusi jen rozmělňujete a rozbředáte, až se skutečný problém kamsi vytratí. Jestliže vám jde o předávání informací či překonávání zde zažitých stereotypů, pak je nutné inspirovat - ne "zmlátit" oponenta.
PS: Tenhle můj emotivní "výplod" nepatří jen vám, "zdravím" i emtékáčko a Raskolnikova (i když oceňuji jeho dobrý pozorovací talent a u všech pánů obstojnou znalost problému).
PPS: Tímto zdravím paní Jarmilu i paní Kateřinu, jejíž nádherný článek jsem si přečetla dneska na OM. Bravo - řekla jste jedním pojednáním všechno, co jiní nedokážou v tuně traktátů.

279767

07.12.2012 17:23

Janečkova pozitivní evoluce – raz dva tři, show dva tři

Janečkova šou

Lin 85.?.?.?

Díky, pane Zelenka, že jste vydržel tuhle "masovou diskusi" a byl jste ochotný se o dojmy podělit. Podle letmého zkouknutí videa to bylo všechno možné - jen ne diskuse. Arogantní překupník Janeček se vydává za "slušného člověka" a ovce, hecované "celebritami" k tomu spokojeně bečí. Janečkova ideologie nějakého nového volebního systému je omyl už jen z toho důvodu, že předpokládá "slušné lidi". Tak... Prosím, vy, co chodíte k volbám, volili jste někdy zcela úmyslně nějaké "zlojedy" ? Nevím, nechodím tam, ale předpokládám, že volit "zlojedy" a těšit se na zhoršení životních podmínek může jen masochista. Předpokládám, že každý volil ty, o kterých si MYSLEL, že jsou slušní. No - a výsledek své volby znáte... Další bod je tvrzení, že "nejsme politická strana, chceme jen rozpoutat diskusi" . Nevím, ale žila jsem v domění, že zrovna volební systém je součást politické sféry. Diskusi v Lucerně žádnou nepřipustili, až na dětinské předvádění se samotného "gurua" Janečka. Ten si z mého hlediska dal svými "odpověďmi" sám červenou kartu, protože prokázal, že vlastně nerozumí vůbec ničemu, o nějakém světonázoru raději nemluvím. Co vlastně celý ten ansámbl myslí těmi "slušnými lidmi" - to spolehlivě objasnil ten "přísedící" pán (čas zhruba 2 hod.) . Nevím, zdá se, že jde o nějakou snahu (ty zangažované celebrity jsou varovným znamením) protlačit k moci prapodivné lidi. Sociopat VŽDY působí dojmem slušného člověka a dokud s ním nemáte co do činění, nepoznáte, co je to zač. Nevím, proč se mi vybavila zrovna tahle písnička... [oči v sloup]

280208

Představte si, že je dneska poruchou třeba i to, když někdo nemá hudební sluch (dysmúzie), výtvarný cit (dyspinxie) nebo je nešikovný (dyspraxie). A tyto poruchy prý mají vliv na sociální chování jedince... V podstatě jsme každý sám o sobě "případ" . A není to jen a Americe, už i nám přinesla "demokracie" tuhle zrůdnost diagnostiky všeho možného.
Souhlasím s autorem, že mnoho "nenormálního" chování plyne z výživy. Třeba taková hyperaktivita, kterou dnes u nás "trpí" velké množství dětí a jsou "léčeny". Mj. - ale přeci v hojné míře - je způsobovaná chemickými přísadami v jídle pro děti přímo určeném. Ví se to, ale asi je lepší "léčit" než tam ty srágory necpat.
Všimla jsem si, že trendem je dělat "případ" třeba z obyčejné nešikovnosti, ale skutečné psycho případy se tolerují nebo se omlouvají vším možným i nemožným.

281223

22.01.2013 10:21

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Máme se za co stydět.

Lin 85.?.?.?

Fialo, konkrétně tebou zmiňovaný "dokument" Vondráčka je do nebe volající manipulační svinstvo, dělané na zakázku. Kdybys byl zvídavý a nečekal, co ti naservírujou ve škole, našel bys - že se proti němu ohradila celá skupina historiků, z těch známějších třeba pan Mahler. Proč asi autor dostal cenu od sudeťácké nadace a sklidil potlesk "dizidentů"? Vykreslil "českou bestialitu", zamlčel, že původcem byl polorakušák a poloněmec ze vzorné vesnice SS. Podle archívů a svědeckých výpovědí šlo o vyřizování si účtů soukmenovců kvůli dluhu- ne o nějakou "pomstu Čechů".
A když se už tak naivně ptáš, "jestli jsme se zachovali správně", asi ti uniklo, že celý ten odsun (ne "vyhnání, ten termín sem zavlekla až "disidentská" lobby, živená sudeťáckými fondy) byl mezinárodní POLITICKÝ tah - ne samostatné rozhodnutí Čechoslováků.
A "povaha česká" ne že není schopná o tom mluvit - ona mluví a hodně, jen to poslouchat - ale má místo mozku žužukostku a co neřeknou v telce, to pro ni neexistuje.
Konkrétně Vondráček a jeho srágora je STARÁ a dávno prokázaná účelová lež - a vy ji tu zas a znova použijete jako "argument". [bliji]

283094

22.01.2013 12:22

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Česko je slovansky narod

Lin 85.?.?.?

Moudrostraku, co to tu předvádíte? Slučovat hladové bouře a dělnické stávky s "německou otázkou" ? A Rakušáci a Němci jako občané 3.kategorie? Hitler jako spasitel námi utlačovaných Němců? Hm... manipulovat tedy umíte...
Předně - občani 3. a nižší kategorie byli dělníci, bez rozdílu národnosti. Československo bylo postavené na "demokratickém kapitalismu" se všemi důsledky. Krize se nám nevyhnula - takže mizivé mzdy, vysoké ceny potravin, nezaměstnanost, žádné sociální výhody, hlad - a to pro všechny dělníky. To, o čem píšete, byla stávka hladových dělníků (organizovaná odbory) proti továrníkům - majitelům lomů. A na obranu majetku továrníků bylo povolané četnictvo. Bylo by to dneska jinak?
Nějak jste zapomněl dodat, že stávce, o které píšete, předcházel dělnický sjezd a toho se účastnila skoro stovka delegátů z 38 fabrik z celého okresu. Zastupovali cca 3 tisíce dělníků - a celá ta akce byla o propouštění a snižování mezd. Heslo stávky bylo "Boj za práci a chléb! "
Střílení taky nebylo jen tak. Tenkrát se továrníci semkli - bez ohledu na národnost - a požadovali přísný zákrok proti SJEDNOCENÝM dělníkům, jejiž organizovanosti a síly se zalekli.
A co se Hitlera týká - měl podporu hlavně proto, že zavedl sociální politiku = dal práci dělníkům, díky národnímu hosodaření (postaveném na preferenci domácího kapitálu - viz program NSDAP) platili slušné mzdy, zavedl sociální programy, které v naší republice nebyly.
Problém tedy vůbec nebyl v nacionalismu, ale v sociálních podmínkách bez rozdílu.
Divím se vám, co všechno "dokážete"...

283105

22.01.2013 19:51

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Česko je slovansky narod

Lin 85.?.?.?

Jo, zajímavé... Zvlášť jako "důkaz nečeského původu".
Emil Škoda, narozený 19.11.1839 v Plzni, byl synem plzeňského radního Františka, rytíře ze Škodů a jeho druhé manželky Johany Markéty, rozené Říhové. Vystudoval strojařinu a polytechniku v Praze..atd. Prostě Němec jak poleno, žejo... [oči v sloup]
Pan Moudrostrak zřejmě nebere v potaz dobu, kdy byla u nás úřední řečí němčina a češtinou mluvili jen ti jeho "občané 3.kategorie". Německy psaný křestní list měla ještě moje prababička - jen tam chybělo to "von".

283150

22.01.2013 20:25

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Česko je slovansky narod

Lin 85.?.?.?

Optimismus...když to je právě to ono. Nechodila jsem a asi zas chodit nebudu, protože mě tyhle "debaty" o něj připravujou. Je vůbec k divení, že "národ" slintá nad Šajzeberkem a v prosinci si i v třeskutých mrazech vyhrnuje nohavice?
POdívejte, frantíci se ještě dneska ve škole učej, že u Borodina vyhrál Napoleon - aby náhodou neutrpěli nějakou frustraci. A tady? Koukala jsem na jiný komentáře a zjištění, že už nejsou ušetření ani dobrovolníci západní nebo východní fronty - to je fakt na přeshubu. Zvláště to teda sedí od těch, co ani na vojně nebyli...
"Masová produkce dobytka" se prostřednictvím démográzlie fakt povedla.

283154

25.01.2013 12:23

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Česko je slovansky narod

Lin 85.?.?.?

Vzpomněl jste na Smolíka... [smích]

283454

28.01.2013 13:13

Nová Bílá hora? Odkládá se!

Mimo téma voleb, ale k věci

Lin 85.?.?.?

Vladimíre, to, co poslední dobou uveřejňujete, mě nadšením nenaplňuje. Začnu od konce - od vaší poznámky.
Bojíte se vlastenectví a omlouváte se za svou poznámku o husitech. Proč? Taky dáte na "řeči" (mimochodem - cílené), že husiti byla jen banda desperátů, za které se můžeme jen stydět? Co víte o jejich významu (dlouhodobému) jak pro národ, tak pro svět (tehdy to byla "jen" Evropa) ? Kdybyste věděl, nemusel byste kajícně "mírnit".
Vlastenectví je o vztahu k rodné zemi a ke kořenům (kultura - zvyky, tradice, činy) rodného národa. Bez kořenů ani plevel neroste - tak nějak je jedno přísloví, které přesně nepamatuju. Je to o uvědomění si něčeho jako "rodová paměť národa" . Takže tam nikdy nemůže dojít k nacionalismu, který je postavený na jiných základech.
Vlastenectví je naopak velmi potřeba. Ale ne takové to "kdo neskáče, není Čech", "kdo nevolí Karla, není Čech", "kdo si neohrne nohavici, není Čech". Je to o poznání vlastní kultury, o historii národa v co nejpravdivějších obrazech - neupravenou, nezkreslenou. Činy našich předků. To tu chybí.
V rodině by těžko kdo na pradědečka "hodil", že byl desperát, lapka a zloděj. Těžko by si kdo nechal líbit, kdyby kdosi o vašem dědečkovi, padlém kdesi u anglického pobřeží nebo na Dukle řekl, že to byl "jen rozhádanej žoldák, kerej ani nevěděl, proč a proti komu bojuje" . Kdekdo si nechává dělat rodokmeny a zvláštní, že z toho vylézají samí poctivci, často s tragickým osudem. Tak kde jsou potom ti ničemové?
Autor nám tady sice použil "Bílou horu", ale jasně neví, o co tam vlastně šlo. Jinak by nemohlo napsat takovou "perlu" o tom, jak tam ti naši předci jen tak stáli a nic nedělali a ani Prahu se bránit nepokusili. Vlastně oni neuměli ani prohrát, natož vést nějakou válku, co?
...šmankote... to fakt bolí.... [oči v sloup]

Pamatujte si, že jako jedinec nemůže mít žádné sebevědomí, pokud necítí vazbu na tradici své rodiny (tj. hlásí se za pokračovatele rodu), tak nemůže být nikdy sebevědomého a hrdého národa, pokud nerozumí (spíš je líný rozumět a vědět) vlastní historii. Vykořenění plodí bezpáteřnost a prodejnost.

283798

28.01.2013 14:07

Tak tedy Zeman

Dobré zprávy, jedna špatná

Lin 85.?.?.?

Nadchlo mě pojednání z Nautila o dobrý zprávách, jedné špatné:

Nejdříve ty dobré:
Prohrála senilní demence
Prohrála elitářská povýšenost
Prohrál Bilderberg
Prohrály prostituující “osobnosti”
Prohrála korporátní média (HN, MFD, LN …)
Prohrála veřejnoprávní média, šířící vládní propagandu
Prohrál gauner Bakala a jiní “mecenáši”
Prohrála kampaň goebbeselského typu
Prohráli zmanipulovaní Přemluvbábové

No a teď ta špatná:
Novým prezidentem je Miloš Zeman.

A Okamury neželte... Ještě se objeví a s ním i Janoušek nebo jim oběma podobní. Domnívám se, že to bude dřív, než se nadějeme. Uměle vytvořený kandidát podle požadavků (skryté) infoválky musí mít totiž tyto parametry:
- nová tvář, - oslovuje mláděž, sám mladší ročník, úspěšný a bohatý byznysmen, většinou svobodný a charismatický "světoběžník", - bez jasného programu, ovšem s "plánem byznysmena" , - populismus, povrchnost, - sociální politika v rozporu se zájmy většiny, - je pro jednu světovou měnu, - nikde ani slovo o národních zájmech.

283807

28.01.2013 14:24

Nová Bílá hora? Odkládá se!

RE: Mimo téma voleb, ale k věci

Lin 85.?.?.?

No jo, meloun... to je v zimě problém. [pláč] Nešlo by to počkat mi do léta? Pak dám klidně i dva. [smích]
A domyslel jste to? Kdopak tu potom bude dělat ty nástěnky, až já emigruju? Máte náhradu? [oči v sloup]

283812

16.02.2013 12:29

Zákon na ochranu dětských obětí aneb proč v USA zuří

RE: Крайняя плоть мальчика - Předkožka chlapec

Lin 85.?.?.?

No...tak...v tom článku to skutečně je uvedené. A já se přiznávám, že jsem to do překladu neuvedla, protože mě nenapadl jediný účel, k čemu by se taková "část lidského těla" mohla při transplantacích používat. Máte dobrý postřeh... [mrknutí jedním okem]

284972

16.02.2013 12:37

Zákon na ochranu dětských obětí aneb proč v USA zuří

RE: Podekovani prekladatelce clanku.

Lin 85.?.?.?

Milý Steve, je to trochu jinak, takže díky mi tak docela nenáleží. Protože ten článek byl pro mě co do obsahu dost hnusný, nějak jsem se "zasekla" a nedokázala to dotáhnout do konce. Takže - překlad je dílem ještě dalšího člověka, který mi pomohl dokončit.
A proč jsem se vlastně do takového tématu pustila? Delší historie... Nemohla jsem totiž pochopit, proč se někdo tak staví na odpor té naší od letoška platné novele zákona - té, co ustanovuje pěstouny jako "nové povolání". Takže jsem dostala odkaz na několik souvisejícíhc materiálů, abych pochopila, co to vlastně hrozí. No - a to pochopení bylo pro mě dost krutým vystřízlivěním...

284973

16.02.2013 20:43

Jiná genocida

RE: Kam jsme to dopracovali?

Lin 85.?.?.?

Aha.. takže se dá vyvodit, že jste buď nezaměstnaný (a tam setsakra podléháte všemožným nařízením a nemyslím si, že z vlastní vůle) nebo jste živnostník, který nikoho nezaměstnává. Pokud jo, máte své zaměstnance za otroky, což by pro vás nebyla zrovna dobrá vizitka. Ale jestli nemáte, zeptám se vás, jestli platíte daně, socko a zdrávko - nebo třeba i daň z vlastní nemovitosti. Jestli jo, už pro systém pracujete. A jestli ne, nevyhl jste se systému stejně. Při placení každé načerpané nádrže do svého auta si vzpomeňte, že 3/4 ceny jde "Kalouskovi". Zrovna tak, jestli kouříte nebo pijete. Při každém placení libovolného zboží si vzpomeňte, že 23% ceny jste zaplatil "Kalouskovi" - stejně tak při placení každé faktury za energie a jiné služby (třeba telefon). Pak si vzpomeňte, jak "svobodně" odevzdáváte poplatky ze svého bankovního účtu, operátorům, poplatky na úřadech, za vystavení dokladů, za jízdné v MHD atd. U doktora vezmete za kliku a 30,-Kč už máte z ruky, aniž byste možná věděl, že si za tyhle peníze může doktor koupit třeba kafe, protože na vaše ošetření to vůbec nejde. Zdravotní pojišťovna totiž každému lékaři platí cca 70,- Kč měsíčně (na administrativu) za každého evidovaného pacienta - bez ohledu na to, jestli se tam ukážete nebo ne (a o tom se sám přesvědčíte velice lehce výpisem od své zdravotní pojišťovny).
A ptejte se, jak jste sám schopný výši takových poplatků ovlivnit. A to jsme jen u financí. Takže o svobodném nakládání s vlastnoručně vydělanými penězi nemůže být ani řeč.
Pak se mnou budete možná souhlasit, jak "svodobně" si třeba můžete pokácet na své vlastní zahradě starou hrušku, postavit kůlnu, vyvrtat studnu, postavit plot atd. O stavbě domu asi nemá cenu mluvit...
A určitě si velice "svobodně" děláte co chcete, nepodléháte žádným zákonům, žádné jurisdikci, protože každý zákon svým způsobem vaši svobodu omezuje... [mrknutí jedním okem]

284989

16.02.2013 21:05

Zákon na ochranu dětských obětí aneb proč v USA zuří

RE: Podekovani prekladatelce clanku.

Lin 85.?.?.?

Steve, u nás pěstou za děti nic neplatí - ten naopak pobírá dost vysoké částky jak od státu, tak z různých dotací (protože je jen pěstoun, díke právně není jeho, ale jen svěřené k výchově). Něco jiného jsou adopce = když získáváte k dítěti statut "rodič". A tam nevím, jestli se u nás něco platí, ale v cizině úplně určitě.
Ta šílenost v našem zákoně spočívá v tom, že pěstouni (cizí lidé) pobírají jak příspěvek na dítě, tak svůj měsíční plat a ještě navrch peníze na potřeby dítěte. Platí se mu i mimoškolní činnost pro dítě, tábory atd. Profesionální pěstou navíc pobírá svůj plat i v době, pokud zrovna nemá k výchově žádné dítě.
Oproti tomu třeba příbuzný, který si dítě na výchovu vezme, pobírá jen ten příspěvek na dítě, tj. cca 3000,- Kč (podle věku, ale maximum je tuším 3500,-) a nic víc. Takže když třeba váš potomek tragicky zahyne a vy si vnouče vezmete k sobě, dostanete pouze ty cca 3000,- a nic víc. Oproti tomu cizí pěstoun si za stejných podmínek příjde asi na 23000,-.
Takže - z pěstounství se stává docela slušný byznys i přesto, že musejí projít nějakými testy a školeními a být v kontaktu se sociálkou. Hrozné na tom všem je ale i další, související okolnost = že u nás se neposuzuje způsobilost k výchově prioritně podle sociálních vazeb (emoční vztahy v rodině, způsobilost rodiče dítě vychovávat = jednoduše jestli rodiče dítě milují, jestli tam jsou dobré vztahy), ale podle "sociální situace rodiny" = podle hmotného zajištění dítěte. Takže - prohřeškem je pro sociálku třeba i to, že vaše dítě nemá vlastní "pracovní plochu" a píše si úkoly třeba na kuchyňském stole.
To je Steve to, co mě vyděsilo = že i u nás je našlápnuté oběma nohama třeba k takové situaci, jako je ve Finsku. Že vám mohou dítě vzít pouze podle posouzení vaší "hmotné stránky".
Fungující rodině stát ničím nepomáhá - ale pěstouny podporuje štědrou náručí (a to nemám vůbec nic proti pěstounům, protože - zatím - jde většině skutečně o dítě).

284991

16.02.2013 21:11

Zákon na ochranu dětských obětí aneb proč v USA zuří

RE: Podekovani prekladatelce clanku.

Lin 85.?.?.?

... a omlouvám se za překlepy a chybějící písmena...

284992

21.04.2013 09:31

Hitler vyhrál válku

Jiný pohled a souvislosti

Lin 85.?.?.?

Dívám se na Třetí říši (a potažmo Hitlera) trochu jinak. Hitler sám je nic... nikdy by se nedostal k moci, pokud by neměl vlivnou podporu a svůj předem daný "úkol" (o kterém ovšem nevěděl). Základem pro pochopení je vybudování Třetí říše, což byl společný projet anglo-amerických a sionistických finančních skupin. Snahy o "globalizaci" a kontrolu (zejména finanční) nad celým světem nejsou totiž nijak nové, existují už stovky let (nyní známější jako NWO). V kostce:
Zákulisní politika a cíle elit se nemění a jsou uplatňované v různých variantách dosud.
V té době, o které je tu řeč, projekt "ruská revoluce" naprosto selhal, protože Stalin se mimo plán dostal k moci a první, co udělal, bylo vytvoření finančního systému, nezávislého na světové finanční oligarchii. Takže musel nastoupit "plán B", tj.Třetí říše, která byla svou tehdejší situací k projektu nejvhodnější. Hitler byl vybraný pro své vlastnosti, pečlivě prověřený už jako člen mystické společnosti anglickou rozvědkou. I svou knihu Mein Kampf (1925) psal pod vlivem své "přípravy" na svůj úkol - tj. "přípravky" ve skupině anglické rozvědky s názvem "Kulatý stůl". Může se vám to zdát neuvěřitelné, ale dostáváme tím odpověď na otázku, proč se nás (naší země) tehdejší spojenci tak lehce zbavili a předali Hitlerovi bez našeho vědomí.
Cílem Třetí říše bylo:
- dostat co nejvíce zemí pod jednotnou finanční vládu a kontrolu
- rozbít stalinský nezávislý systém
- prověřit praxí koncepce řízení v kolosu a nakládání s obyvatelstvem (podobně jako bylo později přelomovým testovacím prostorem Mexiko nebo Argentina- aj.)
- a - zcela paradoxně - docílit uznání Židů jako samostaného národa, prosadit jejich samostatný stát (Georg Kareski: "Norimberské zákony plně odpovídají na naši snahu žít odděleně ve vlastní zemi, kde si budeme jeden druhého vážit. Třetí říše zmohla udělat v prosazení našeho nového státu více, než jakékoliv židovské organizace." )
Závěr: v dněšní době probíhá "Čtvrtá říše", jmenuje se EU a její cíle jsou úplně stejné = finanční kontrola. Elity se poučily, načerpaly nové poznatky z testovacích "kol". Co nezmohla "třetí" ohněm a mečem, dosáhla "čtvrtá" - "svobodou a demokracií" ...

288539

21.04.2013 09:56

Hitler vyhrál válku

RE: K té

Lin 85.?.?.?

Zareaguju, i když nejsem "tázána" :
Docela dobré shrnutí je zde
Dobré je i sám pohledat... jak se k tomu vyjadřují ti, kteří ještě něco vědí... Film sám o sobě nejen že nemá žádnou historickou vypovídací hodnotu, ale navíc je zpracován "s úmyslem" .

288543

21.04.2013 20:52

Hitler vyhrál válku

RE: Mein Kampf

Lin 85.?.?.?

No - jasně. Však právě pro svou ochotu jít na východ byl vhodným kandidátem. Také se nikdy netajil svým "sněním" o "Velké Germánii"- včetně zaujetí pro starogermánskou mytologii. Takže ho fakt nikdo přesvědčovat nemusel. Těžko by k takové "práci" vybrali třeba našeho Karla Čapka, žejo...

288584

21.04.2013 21:09

Hitler vyhrál válku

RE: německo

Lin 85.?.?.?

Jsem ráda, že jste to napsal právě takhle. Ano, straší se Ádou a taky holocaustem a vina Němců má být odpykávána po dobu neurčitou. Jsou drženi v šachu a taky dobře "dojeni" - třeba na rozdíl od té Anglie. Však také EU nebo euro není jejich výmyslem, natož "plánem" .

288587

22.04.2013 23:10

Hitler vyhrál válku

RE: Jiný pohled a souvislosti

Lin 85.?.?.?

Tak...ani nevím, jak odpovědět. Ne všem vašim náznakům rozumím - prostě nevím, na co se ptáte. Pokusím se tedy "střílet", snad se trefím aspoň jednou. [smích]
Prosím, zapomeňme teď chvíli na všechny možné -ismy, protože ty nehrají v dané věci roli, jsou jen časově upravovaným a zdokonalovaným systémem pro otroky. Psala jsem už, že plán je stále stejný, jen se nám mění "kulisy". Nejde sem napsat traktát, tak nevím, jestli se mi podaří vysvětlit, co mám na mysli. Podle mého šlo vždy o vládu "nad masami" a o to, jak dostat pod kontrolu tzv. "kapitál" . První říše byla rozpadnuta, nastoupil feudalismus. Ten se ukázal díky tzv. "průmyslové revoluci" jako přítěž, nastoupila říše druhá (a já jen tuším, že se tím myslí Bismarckova). Rozpadnuta v r. 1918, tím skončily i všechny velké monarchie. Třetí říše (kapitalismus? [smích] říkali tam tomu tenkrát národní socialismus) byla pokusem o sjednocení rozděleného (jenže se to moc nepovedlo) a čtvrtá je o tomtéž - jen jinými prostředky.
Jako doplňující pokus vám uvedu základní nástroje globalismu, seřazeno dle vývoje, od nejstaršího:
1) válka = "válka je pokračováním politiky jinými způsoby"
2) genocida - způsob, jak se vypořádat s "nechtěnými" - nejde jen o vraždění, jde i o tabák, alkohol, jedy v jídle, vnucování cizího životního stylu, "léčiva" atd.
3) ekonomika = "Dejte mi kontrolu nad penězi národa a pak mi je jedno, kdo dělá jeho zákony"
4) faktologie = fakta neexistují, jsou jen interpretace" - tím se myslí ideologie, doktríny, věrouky atd.
5) chronologie (dějiny) - "kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost: kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost"
6) světonázor - "když chceš nad nepřítelem skutečně zvítězit, vychovávej jeho děti"
Nevím, zda z toho budete moudrý - ale souhlas, že o to Německo fakt nejde...

288677

22.04.2013 23:18

Hitler vyhrál válku

RE: Jiný pohled a souvislosti

Lin 85.?.?.?

Snad vás nepřekvapí, že budu s tím, co jste napsal, souhlasit. A díky za doplnění skládanky.

288678

25.04.2013 21:26

Hitler vyhrál válku

RE: Jiný pohled a souvislosti

Lin 85.?.?.?

Zdravím až dnes, i když jsem vaši odpověď četla už dřív. Musela jsem si rozmyslet, co napíšu - a stejně mě nic "úderně vysvětlujícího" nenapadlo. Děkuju za vysvětlení, ale přiznávám, že jsem od začátku tušila, kam míříte - jen jsem si nebyla jistá. Takže proto pro mě těžká odpověď. Se základem úplně souhlasím. Cesty vedou do Říma (a taky k anglosasům), však jde o pokračování jedné linie, vycházející z Egypta. Všiml jste si, které dynastie nedostali za uši po 1.válce?
O ostatním bych diskutovala, měla doplňující otázky, protože jádro beru, ale vývody moc ne. Myslím si třeba, že kontrolovat může i ten, kdo je sám pod kontrolou. Hierarchie, kde každý stupeň ví jen to nezbytně nutné. Sluha může přeci docela dobře kontrolovat otroka podle instrukcí svého pána a o pánových úmyslech (důvodech, plánech) nemusí mít ani páru.
A teď zpět k tomu Německu a jeho tehdejšímu vůdci (jen krátce). Výše jsem napsala, že představovali B. Tím "áčkem" bylo Rusko, potažmo SSSR se svým lídrem. Hitler Rakušák - a vedl Němce. Stalin Gruzínec - a vedl Rusko (tedy více národů, ale Rusko bylo "srdcem" ). Z německého nacionalismu a z ruského bolševismu je strašák a "divoká politická karta" snad na věky věků. Proč mají stále pykat za -ismy, které ale byly do jejich zemí "zasazené" cizí "rukou" do pečlivě připravené živné půdy? Oba národy přitom byly a jsou schopné být ve světové špičce, ne-li přímo "na hrotu". Ale nebylo jim to umožněné a dokud se tahle umělá "zábrana" neodstraní, tak jim to nebude umožněné nikdy. Proč není strašákem třeba taková Anglie, kolébka liberalismu (ano, všechny ty -ismy jsou vlastně náboženstvím, proto jsem žádala, abychom na ně zapomněli), který ožebračil 3/4 světa (a to ponechávám stranou její koloniální války)? Proč se o ní pořád mluví jako o "velmoci" , ač její dluhy nejsou o moc menší, než ty řecké?
A jsme u přepsaných dějin, ketré nám nedovolují spolehlivě zjistit, co mají vlastně ti Němci a Rusové společného - krom toho, že katolické náboženství tam nikdy pevné kořeny nezapustilo.

288820

30.05.2013 16:22

Lež na vašich stránkách

RE: Nějak tomu nerozumím

Lin 85.?.?.?

Skutečně je ta skutečnost prostá?
Autor původního textu možná pomotal, ale pan poslanec to nikterak svou "snahou" nevylepšil.
Autor se řídil mírou své infomace. Pan poslanec nám tvrdí, že informací je dost. Já jsem však nikde nenašla (možná špatně hledám, můžete mě opravit) info o nejzásadnější "věci" - tj.- že se hlasovalo 3x a pokaždé o jiné otázce.
A další: "ODS jako jediná hlasovala pro výjimku". Vypadá to, že ano, jenže dobrá doplňující otázka zní - proč byli ostatní proti. Nebylo to takhle náhodou pro její neústavnost (a tedy i její předem avizovanou neprůchodnost), proto, že v téhle patálii nemá jasno ani sama politická scéna v ČR? Že tzv. Klausova výjimka" obešla proces schvalování ve vlastní zemi a až dodatečně (s křížkem po funuse) se snažila cosi "vymezovat" (mimochodem - není tam ani zmínka o sudetských Němcích či Benešových dekretech)? A že v době "přístupu k LS" nám jaksi europoslanci zaspali a žádnou výjimku pro ČR nepožadovali (nevyjednali) ještě před schválením LS českým parlamentem?
Tolik k "prostotě" situace...
A nakonec - spíše tedy pro pana poslance než pro vás.
Z mého pohledu autorův "pomotaný" článek straně ODS ani jejím europoslancům při takovémto "stavu věci" nikterak neublížil.

290502

23.06.2013 17:23

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Je třeba si uvědomit...

Lin 85.?.?.?

Počkejte... jdete na to zhurta a obávám se, že vám uniká podstata, protože zaměňujete následek za příčinu.
Jak jste napsal výše - plození není smyslem lidského života. Je jeho součástí, ovšem ne každý se nutně musí "zapojit", aby prožil smysluplný život. A také je pravda, že i homojedinci bývají leckdy pro společnost prospěšnější, než hetero. Takže se shodneme, že lidský život není o "jíst, pít, spát, množit se".
Dál se možná shodneme na tom, že vychovávat dítě může vlastně kdokoliv, nemusí jít ani o pár. Jenže... u toho "kdokoliv" je nutný předpoklad - a tím je odpovědnost a svědomí. Tyto lidské vlastnosti jsou mj. součástí širšího pojmnu, známého jako láska. Podotýkám jen pro upřesnění, abychom si rozuměli.
Výchovou chceme docílit, aby se z dítěte stal plnohodnotný člověk - tj. takový, který bude pro společnost přínosem a ne přítěží (a toho bez lásky nedocílíme). Plnohodnotný - tím myslím takový, který bude umět samostatně myslet a vyvozovat reálné závěry s použitím svědomí i zodpovědnosti (tedy nebude podléhat třeba tomu "myšlení genitáliemi" nebo "mlácení žen" ).
A pravda - tady selhávají i "spořádané" heteropáry.
Takže - pokud by šlo opravdu jen o možnost vychovat dítě, pak by nezáleželo na tom, kdo to bude, ale JAK dítě vychová.
Jenže... ono nejde jen o nějaké "právo na výchovu" a dokonce ani o "práva homosexuálů". Tady jde skutečně o šikanu klasické rodiny a co hůř - o nátlak k přestavbě sociálního chápání degenerace (a tou "homo" je, ať se líbí nebo ne).
A aby bylo ještě hůř - za tou "homo" jsou tiše skryté takové "lahůdky" jako pedofilie, zoofilie atd.
Začalo to feminismem, pokračuje přes "sexuální revoluci", směrnici EU o "rodové rovnosti", pokračuje homománií - aby se nakonec "ujala" tvrzení jako:
- dítě má právo na vlastní sexuální život (už od mimina)
- není žádná pedofilie, jsou jen hysterické reakce rodičů.
Takže - co za tím vším cirkusem je? Podle mého nic jiného, než "nastavit" společnost tak, aby všechny možné degenerativní úchylky brala jako "naprosto normální". Z nouze se udělá nedotknutelná výsada. Stejný mechanismus nastavili u "rasismu" nebo "antisemitismu".
A co je úplně nejhorší - v tomto duchu chtějí "vychovávat" naše děti už od školek...
Abyste pochopil, o co jde, mám tu odkaz . Nejde ani tak o obsah článku a ani o typ stránek, ale o dvě videa dole. Sama jsem to druhé nedokoukala, protože se mi zvedl žaludek.

292028

28.06.2013 08:52

Německo platí přeživším holokoustu, mrhá miliony

RE: že platí obětem holocaustu je v pořádku - a co slovanským obětem? a dalším?

Lin 85.?.?.?

Paní Hanzlíková, Sinuhet je čtivá knížka, ovšem egyptští kněží vůbec nebyli (a nejsou) tak "neškodně směšní".
A k "božstvu" Egypta:
Mají jediného boha stvořitele, jediného nestvořeného a nenarozeného - tím je Ptah. Ten, který JE. Název země Egypt znamená Het-Ka-Ptah, což se dá přeložit jako Chrám Ducha Ptah.
A nemusí vás mást ta spousta jiných bohů vyšší či nižší kategorie. Podívejte např. na křesťanství. Stvořitel sice jeden, ale k ruce mu je celá armáda andělů a svatých. Tento "jev" najdete ve všech náboženstvích.

292327

01.07.2013 20:57

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Je třeba si uvědomit...

Lin 85.?.?.?

Hm... je možné, že si nejste vědoma, co to vlastně obhajujete a patříte k těm tisícům podvedených, včetně homosexuálů samotných.
A právě proto dochází v diskuzích na toto téma (a podobných - včetně "českého rasismu" ) k věčným rozepřím.
Základ je v tom, že homosexuálové svá práva (občanská a lidská) vždycky měli a nikdy je zákon neodlišoval (nediskriminoval) od ostatních. To, že občas naráželi na nepřijetí nebo byli určitým způsobem "diskvalifikovaní" (třeba v zaměstnání), nebylo nic mimořádného, co by společnost nepřinášela i jiným, hetero občanům. Určité způsoby diskriminace zažívá ve společnosti i ostatní populace - tlustí, tencí, staří, mladí, tělesně postižení, kuřáci... a dokonce i "pohlaví" - ženy nebo muži.
Z "práv homosexuálů" se nám dneska "tak hezky" vyklubala přímo propagace homosexuality. Získávají "svá práva" nad rámec ostatní společnosti, což z nich činí skupinu "nedotknutelných", takže je zcela jasné, že jde o "něčí" zájem (výše jsem psala, že to samé je i s "rasismem" ). Jinak řečeno - budou využiti k určitým cílům a nakonec za to hodně tvrdě zaplatí.
Snahy udělat z homo rodinu mají už dneska cíl známý = "překvalifikaci" pojmu rodina. Dosud platilo, že rodinu tvoří muž a žena (jádro) a funkcí rodiny je mj. i funkce reprodukční (dále sociální, emocionální, psychologická, kulturně výchovná...). U homo to "reprodukční" jaksi nepřipadá do úvahy. Takže se přišlo s "nápadem" překvalifikovat celou rodinu do pouhopouhé ekonomické jednotky, nazýváné "domácí hospodářství". Ale tam chtějí homo "nadprávo", protože já jako hetero si taky nemůžu vzít jinou hetero "za účelem" ekonomického svazku.
A jaké důsledky z toho vyplývají? Přesně takové, jaké vám "baba Blažková" psala výše. Pro pochopení = rodina jako pouhá ekonomická jednotka bez další funkce může být kdykoliv rozbita a vaše dítě vám sebrané jen proto, že neplníte hmotný standart. takže už žádné emocionální vazby, žádné sociální vztahy - ale hmotný standart. A sama možná tušíte, jak nebezpečný je tento pojem, protože určit "hmotný standart" určitě nebude záležet na vás jako rodiči.
A že se to tak děje - o tom snad za současných informací už nikdo nepochybuje.
A dalším "bonusem" propagace homosexuality je fakt, že v rámci tzv. sexuální výchovy se budou vaše děti už od školek "učit" homosexuálním praktikám "dotýkání se stejného pohlaví" - to jako aby z nich "nevyrostli" homofobové. Však - "je to zcela přirozené a normální", že? A jak k tomu příjde ta (stále) většina (budoucích) heterosexuálních dětí, kteří za dotykem stejného pohlaví nic sexuálního nehledají (jako děti bez rozdílu, protože k chápání sexuálního chování dochází až mnohem později) ?

292516

10.07.2013 18:53

Další slepá ulička: stát bude hradit zaměstnavatelům 100 % mzdy mladých

Jen další vyhozené peníze

Lin 85.?.?.?

Stát místo toho, aby konečně zrušil paskvilní zákon, podle kterého zcela nesmyslně nekončí zaměstnanci pracovní smlouva odchodem do důchodu, vyhazuje peníze na nesmylsné "projekty" . Dalším paradoxem je nesmyslně vysoká věková hranice pro odchod do důchodu. Takže u nás jsou v současnosti dva paradoxy:
1) Jedni už dosáhli na důchod a pobírají ho, ovšem přitom mají stále své (často lukrativní) pracovní místo, ze kterého nehodlají odejít. Zaměstnavatel by si často přál nahradit takového zaměstnance někým mladším, ovšem musel by tomu stávajícímu (již důchodci) dát výpověď, která obnáší tříměsíční odstupné. A toto je problém - zvláště ve státní sféře, mj. i ve školství. Na odstupné se totiž "nepřidělují finance" (v rámci "úspor" ).
Chápu, že někteří zaměstnanci z této kategorie jsou neocenitelnými odborníky. Pak by ovšem stačilo, kdyby zaměstnavatel po jejich odchodu do důchodu s nimi uzavřel smlouvu novou a takovou, která by vyhovovala oběma stranám.
2) Druzí by naopak do důchodu rádi odešli a místo uvolnili mladším. Mají na to odpracovaná léta, ovšem nedovršili věkovou hranici. Takže se "mordují" v zaměstnání, které je vyčerpává nebo zdravotně poškozuje. Nemusí jít přímo jen o fyzicky náročné profese. Často jsou důvodem pro vyčerpání a zhoršující se zdravotní stav i stresující podmínky, nápor na psychiku nebo jednostranná námaha (viz lidé u výrobního pásu). Také směnný provoz již v určitých letech nemusí "dělat" dobře.
A teď k "projektu":
V článku se uvádí také "projekt" praxe studentů. V praxi to vypadalo tak, že student obchodní akademie stál dvě hodiny denně u skartovačky a "likvidoval" . Pak šel domů. To byla celá jeho praxe. Praxe učně spočívala v tom, že uklízel bordel po dílně nebo po provozu. Takže žádné "předávání odborných zkušeností".
Nynější "projekt" by měl zaměstnavateli hradit až 24 tis. měsíčně. Pcha... tohle na Liberecku nemá u soukromníka ani zaměstnanec s dlouholetou praxí. Takže to bude probíhat stejně, jako se zaměstnáváním tělesně postižených (také zaměstnavatelé svého času pobírali hojné dotace). Prakticky tak, že absolvent bude zaměstnaný jen papírově, zaměstnavatel mu měsíčně dá třeba 5 tis a zbytek si nechá. Výhodné pro oba - absolvent se nemusí namáhat chozením do práce a po dvou letech "praxe" již bude mít nárok na slušnou podporu - a zaměstnavatel si pěkně "přivydělá". Absolvent totiž, když dneska jde ze školy přímo na pracák, nemá nárok na nic. Stát za něj pouze odvádí socko a zdrávko, živit ho musí rodiče. Takhle bude mít alespoň svých (např.) 5 tis.

293044

10.07.2013 21:23

Další slepá ulička: stát bude hradit zaměstnavatelům 100 % mzdy mladých

RE: Jen další vyhozené peníze

Lin 85.?.?.?

No Dube... vy jste šiřitel "blbé nálady" ve společnosti... [oči v sloup]
Takový hodný a starostlivý úřad...
Říkala mi známá, která je v takové situaci, kterou uvádíte, že jí tam hezky poradili. Prý - máte ještě 75-letou matku, takže vás má kdo živit.
On vůbec ten úřad dbá o lidi. Celkem nedávno rozdával peníze z fondu EU na celoživotní vzdělávání a rekvalifikaci zaměstnanců. No nerozával zaměstnancům, to dá rozum. Ti nevyvinuli žádné osobní nasazení... ani netušili, že byli v čemsi vzděláváni. "Práci" s tím vším vyřizováním měli zprostředkovatelé a zaměstnavatelé. Víte, co okolo toho měli papírování?! A odměna náleží přeci jen za "poctivou" práci.
No a jaképak zhoršení situace či generační polarizace? Situace už snad ani horší být nemůže a jestli jo, tak i středověk byl idylickou životní procházkou... A říká se nám přece už nejméně 15 let, že mladí na staré jen doplácejí = že kvůli starým se nemůžou mít mladí dobře. K čemu taky starý? Ten už zisk nikomu nenese...

293049

13.08.2013 11:06

Obama k Putinovi: Dělej jak říkám, ne jak konám…

RE: lenže -

Lin 85.?.?.?

No... k případům, že Rusko žádalo po USA své občany - provinilce - bylo už dost. A vždycky jim byl odpovědí zdvižený prostředník. Víme tedy, jak se chová Rusko ve stejné situaci a žádná hysterie z jeho strany se nekonala. Spíše šlo o hysterii protistrany, která si okamžitě přihřála polívčičku "porušování lidských práv".
A pokud vím, USA s Ruskem nikdy nepodepsaly smlouvu o vzájemném vydávání svých občanů. Ze strany Moskvy zájem vůle byla, ovšem nikdy ze strany USA.
Pokud se týká Snowdena, neporušil žádné ruské zákony, takže není důvod ani k vyhoštění. Proč by měl být "demokraticky" vydán? Na základě pouhého příkazu jeho mateřské země? To se mi zrovna demokratické nejeví...
Rusko nedělá nic jiného, než že se ve věci Snowden chová nyní úplně stejně, jako se USA chovaly doteď k němu.

294326

13.08.2013 13:36

Po Lavabit zavírá další šifrovaná internetová služba

Souvisí to s více zprávami

Lin 85.?.?.?

Abychom pochopili, oč jde, musíme si dát do souvislostí více událostí. Základ:
Na počátku všecho Snowden se svými odposlechy. Zveřejnění toho mála, týkajícího se Evropy, vyvolalo ostré protesty a rozčarování "evropských spojenců". Jenže Snowden nemá jen tyto nahrávky. Velmi žhavé jsou hlavně ty, které se týkají "spojenců" z arabského světa. A ti by po zveřejnění určitě nebyli jen rozčarovaní nebo rozzlobení. Amíci se jejich reakce oprávněně bojí a protože se jim nepodařilo Snowdena z Ruska vymámit, blokují alespoň dosažitelné cesty, kudy by Snowden mohl něco ze svých informací poslat. Proto "nečekané rušení šifrovaných služeb" a to po nečekané návštěvě Sauda v Moskvě.
Snowden dostal při své žádosti o azyl od Putina podmínku, že "přestane poškozovat USA" = nezveřejníš to, protože tyhle velmi výbušné informace by vyvolaly peklo. Což ovšem neznamená, že Putin (a určitě i pár dalších spolehlivých ) tyto informace nemá a nezná. Má dokonce i svolení Snowdena se zveřejněním. A tohle vědí i na americké straně (= že Rusko ví), proto tak vzteklé a hysterické reakce, známé spíš ze studené války.
V podstatě jsou Amíci strachy bez sebe, protože nevědí, jak s těmi získanými informacemi Rusové naloží. Pro ně jsou sliby vždy jen chyby, takže od protistrany očekávají totéž.
Ten saudský princ byl neočekávaně v Moskvě 31.07. a již 03.08. se u nás objevuje zpráva, že USA zavírají své blízkovýchodní ambasády a varují před cestami do světa své občany. Prý vypátrali, že "teroristi chystají útok" . Jenže ve skutečnosti to byl strach z toho, co se Saud v té Moskvě vlastně dozvěděl. A z téhož důvodu ruší Obama svou účast na petrohradské zářijové G20. Samozřejmě, v médiích vysvětlené jako "nedostatek pokroku v rusko-amerických vztazích"...
A to je celé - žádná "záhada" se nekoná.
Dost dobře to vysvětlují tady , ovšem pro ty, co zvládají ruštinu.

294334

26.08.2013 11:28

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

Lin 85.?.?.?

Míchá dohromady nesouvisející věci? Jaké například? Chtělo by to rozvést...
Dle mého ten film je úplně v pořádku a to, že se tam mluví o "křesťanských hodnotách" v tomto případě neznamená, že je "křesťansky manipulativní".
Ve vašem případě jde o nepochopení. Nikdo neusiluje o "nedotčenou bytost" ani o falešné předstírání, že sexualita neexistuje (nebo homosexualita) - nebo dokonce "staré křesťanské", že sexualita "je hřích".
Samozřejmě, že děti, pokud se začnou zajímat, potřebují vysvětlení. Jenže - jde o "míru dávkování" . To je základ, jak nenadělat víc škody jak užitku. Ty vámi uváděné netové stránky jsou důsledkem takové "výchovy" = představa, že na takto prezentovaném sexu stojí svět či osobní člověčí štěstí, které je mým "právem", takže si ho můžu vzít od koho chci a kdykoliv chci. Co platné, když budete vědět vše o sexu, ale vůbec nic o fungování rodiny a partnerských vztahů, o výchově dítěte?
Předčasná nebo nesprávně dávkovaná sexualita vede k deformaci jedince. A to je také cílem ve filmu uváděné "metody výchovy" .
Jestliže máte pochybnosti, podívejte se kolem. A začněte u začátku minulého století, kdy se začal "zmáhat" feminismus. Tzv. "sexuální revoluce" 70-tých let je dalším "velkým pokračováním" dlouhodobého plánu směrování lidí ke konzumu (a sexu, protože takto prezentovaný sex je také jen konzumem).
A ještě k homosexualitě (vlastně sodomii - máme více úchylek). Není přirozená, ač se vám jeví, že je "přítomná od věků". Jde o degeneraci, která může být sice politováníhodná, ovšem nelze ji stavět na roveň "lidské přirozenosti" . Mluvím teď o homosexualitě skutečné - ne té umělé, kdy je lidem jedno, s kým provozují sex - hlavně, že "provozují" (tj. konzumují) .
Laicky bych homosexualitu nazvala jako snahu přírody o vyřazení určitého genofondu "z oběhu" .

294937

26.08.2013 18:49

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

Lin 85.?.?.?

Díky, že jste nějaké příklady uvedl a je tak jasnější, co vám nesedí.
Viděl jste ten film celý? Nevím... ale přijde mi, že jste se nechal odradit hned na začátku. Dávají tam totiž odpověď na to, s čím polemizujete.
Z mého pohledu příklady manipulativní nejsou, protože se skutečně jedná o "sexuální život" dítěte od prvních týdnů. Ten pán, jehož "teorie" byla předlohou pro učební manuály, dělal své pokusy i na miminech. "Výzkum" byl před mnoha lety financován Rockefellerovou nadací a už to svědčí o "čistotě záměrů". Kinsey je velmi pochybnou postavou sám o sobě a katastrofou je, že než byla dovolena seriózní polemika, infikovány jeho svinstvem byly všechny university (velkým obdivovatelem je i sexuolog Plzák či Uzel). Kinsey je také nepřímo původcem tzv. "sexuální revoluce". Dejte si to dohromady... včetně toho, co píšete sám - a to - "klasická rodina především v průběhu posledních sta let přestala fungovat". To sama od sebe? Čímpak že se to asi stalo?
Kinsey měl v otázce "práva na sexuální život" skutečně na mysli děti od nejútlejšího věku. K dokumentu, o kterém tu polemizujeme, patří ještě jeden - ten druhý na stránce. Srozumitelně vysvětluje, o čem že ten slavný "výzkum" byl.
Takže z takovéto "dílny" pocházejí dnešní manuály k sexuální výuce dětí už od mateřských škol...
A úplně nejhorší z mého hlediska je, když píšete, že přeci "nikdo z těch lidí nechce legalizovat sex s dětmi". No... tím bych si nebyla tak jistá. Lepší vyjádření je "zatím nechce". Tohle je totiž "jen" snaha o legalizaci pedofilie - z mého hlediska nepřijatelné a to zvláště u pedagogů.

294962

26.08.2013 19:14

Kurz Washingtonu směrem k hegemonii je kurzem k válce

RE: Kdo má z válek, převratů, revolucí tučný zisk a další výhody ?

Lin 85.?.?.?

Pan Vojta má pravdu v tom, že "ti lidé" jsou skutečně vzdělaní, inteligentní, pracovití, učenliví.. a kdovíco ještě.
A vy zcela určitě máte záruku, že to JSOU asociálové a egoištičtí psychopati (sociopati). Kdyby totiž nebyli, dnešní svět by vypadal zcela jinak...

294969

27.08.2013 11:09

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

Lin 85.?.?.?

Začnu od konce a snad nebuduj příliš nudit.
Úrovní zralosti člověka je několik. Někdo se celý život nedostane ze zvířecí úrovně, takže sex (a jiné návykovky jako alkohol, drogy...), jídlo a televize jsou pro něj naplněním života. Jiný už se dopracuje k biorobotovi, kde získá navíc návyk k práci a k plnění zadaných úkolů. Vyšší úroveň je inteligent, který již sice umí využívat myšlení, ovšem jen v těch rámcích, které jsou dovolené jako "správné". Všechny tyto typy jsou ideální pro konzumní život a nedají se nazývat honosným názvem "člověk". Lehce ovladatelné, vydíratelné, zneužitelné. Dají se jen využít (k cílům jiných, o kterých nemají ani páru) a pak odhodit. Je vaším přáním, aby se vaše dítě "vypracovalo" do jedné z těchto kategorií?
Vůbec totiž nejde o nějaké soudy nebo zakazování. Jde hlavně o to, jakým způsobem bude vaše dítě schopné fungovat jako "společenská jednotka" = jak bude vychováno a k čemu, jaké dostane základy pro svůj osobní člověčí rozvoj.
Kinsey, navzdory tomu, co o něm píše Wiki, pro mě zůstává deviantem - stejně, jako Freud. I oni spadali do jedné z uvedených kategorií, proto mohli být zneužiti a využiti. Zkuste si odpovědět, zda jejich teorie jsou skutečně tak platné, že se vyučují a aplikují po celém světě (mnohde násilně) - nebo zda to čirou náhodou není "čísi" záměr. Samozřejmě - pod záminkou "šíření osvěty a boje proti prudérnosti".
A na závěr váš protimluv (tak to vnímám):
- na jedné straně píšete, že dětská sexualita je záležitostí od raného věku (což sice ano, ale jen v mezích rozdílností "holka x kluk" nebo "děti nenosí čáp" ), souhlasíte s "výukovým manuálem" a se sexuální výchovou už od školek (včetně názorných "instrukcí", jak se sebe i druhých dotýkat)
- na druhé straně píšete, že "sexuální styk s člověkem, který o to nestojí, není připravený, dostatečně zralý" je potřeba postihovat.
Není to druhé následkem toho prvního? [smích]
Ta otázka je řečnická, protože já jsem přesvědčená, že ano. Jestliže dítě od malička učím, že "všechno je lidské" a "není se za co stydět", když z intimity jeho těla udělám "věc veřejnou", pak se nutně musím setkat s následky a to i ve formě sexuální agrese (namátkou třeba dorostenky, které se bez zábran fotí pro nějakého netového úchyla a vůbec jim to nepříjde divné, co po nich vlastně žádá).
Tohle je typický příklad, kdy nevyzrálá dorostenka, sama neschopná domyslet následky nebo nebezpečí takového počínání, se cítí "strašně dospěle", protože se chová "sexuálně" .

295013

27.08.2013 13:20

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

Lin 85.?.?.?

Hm... docela emotivní vyjádření... [smích]
Bohužel - nezpůsobilost mít potomstvo = zánik určitého genofondu. A jestliže se tvrdí, že homo orientovaní se již takto rodí, pak jiný závěr nezní logicky. Můžete namítat, že někteří homo se "přemůžou" a přeci jen potomka zplodí, že tedy nejde o fyzickou neplodnost - pak ovšem otázkou je, zda teorie o "vrozené" homo je pravdivá. Se stejným pohlavím dítě nezplodím, ani kdybych byla superplodná.
"Vše, co příroda vygenerovala sem patří a je správné." Já nepsala, že nepatří a není správné. Ale my se tu nebavíme o "správnosti či nesprávnosti" homosexuality. Bavíme se o její násilné propagaci a snahám vydávat úchylku za "přirozenou a zcela běžnou". Nepatří sem a není správné, že je vydávané za normu = jako něco přirozeného a naprosto běžného. Otázkou také je, jestli všemožná postižení (degenerace) mimo normu jsou dílem přírody.
Abych byla konkrétní - pokud se mi narodí dítě s astmatem či alergií, jde také o výkyv z normy a obávám se, že spíš než příroda tu hraje roli něco jiného.
Tímto také odpovídám na zbytek vašeho komentáře. Dítě-astmatik, i když je určitým způsobem postižený, zůstane mým milovaným dítětem, ale nikdy nebudu tvrdit, že "je to normální a přirozené". Stejně, jako dítě tělesně, mentálně nebo jinak postižené. Také bych nikdy ani nezauvažovala, že by tu "nemělo být".
Zvláštní, že ač jsou takto postižení automaticky vyřazeni z určitých lidských činností (a dokonce i profesí), nikdy jsem od nich neslyšela - "to je diskriminace". Neslyšela jsem, že by požadovali od společnosti, aby se jim přizpůsobovala - naopak jsou to oni, kdo se snaží přizpůsobit "většinové" společnosti. Nevím o pochodech astmatiků, požadujících "právo na toleranci" a požadujících od společnosti třeba čistší vzduch či nechemické potraviny. A taky nevím o tom, zda nějaké politické kruhy či zájmové skupiny takto masivně podporují třeba tělesně postižené, kteří na rozdíl od homo skutečně potřebují hodně pomoci a hodně tolerance.

295018

27.08.2013 16:45

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

Lin 85.?.?.?

Děkuju moc za tenhle komentář. Přiznám se, že jsem takový nečekala... a myslela si, že spíš příjde další (a možná drsnější) polemika. Takže - můj dík a úcta za takový přístup. [smích]
Samozřejmě, že i já se "jen" snažím pochopit, co se kolem děje. Vyznat se v té kupě falešných obrazů a manipulací dnešní složité doby. A neodvažuju se tvrdit, že mám pravdu. Vycházím z informací, které mám, takže není jistota, že mám všechny a mé závěry jsou správné.
V tématu, o kterém se tu bavíme, byla pro mě základní k pochopení otázka = proč se s "výukou" přichází zrovna teď? V dnešní době, kdy padají snad všechna sexuální tabu a "výukového materiálu" je dostupného dost a dost (včetně těch netových stránek). Neporovnatelné s dobou před sedmdesáti lety, kdy Kinsey mohl poukazovat na předsudky a anatomickou neznalost (ostatně - ten pán tvrdil, že čím víc partnerů, tím lépe a dneska, kvůli pohlavním nemocem, je trend zcela opačný). Tak proč chce "stát" zavést povinnou sexuální výchovu takovéhoto zaměření? A dokonce trestat rodiče, kteří by odmítli své dítě nechat takto "vychovávat"? Odpověď je složitá a má více vrstev, ovšem shrnout by se dala do jedné z pouček ovládání mas: "Když chceš skutečně zvítězit nad svým nepřítelem, vychovávej jeho děti."
Ještě jednou díky a přeji vše dobré - včetně úspěchů ve výchově dětí a radosti z nich.
PS: Mám taky kluka a holku, naštěstí už za pubertou (fakt těžká doba). Mají své stálé partnery a vedou si tak, že se za ně (i přes své "podivné názory" ) nemusím stydět. Navíc dcera studuje pedagogiku a z toho filmu byla zděšená.

295023

27.08.2013 18:04

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

Lin 85.?.?.?

Zas od konce - taky vše v dobrém. [smích] Přece vyměňovat si názory není o "boji na život a na smrt".
Astmatiky možná nikdo nenazývá degeneráty, ale zcela určitě "kriplíky, duchny" atd. Na nich je postižení vidět, takže určitá traumata z diskriminace (zvláště z dětství) u nich najdeme (na rozdíl od homo). Kriminalizace a násilná léčba dneska? U nás? To snad ne. [smích] A přeci stále "pochodují" a vyřvávají. V rámci objektivity by bylo dobré dodat, že ne tak zcela dávno byli leváci násilně přeučováni na praváky (a taky neřvali "diskriminace!" ) a kriminalizování v dané době nebylo samo od sebe - s "homo" šla často ruku v ruce prostituce, kuplířství.
A dál nevím, zda jste pochopil. Dostali jsme se hodně mimo téma, takže v krátkosti:
- lidé, kteří děti nechtějí nebo je nestihli mít, jsou přeci úplně jiná kategorie,
- lidé, kteří jsou neplodní nebo mají jiné anomálie, znemožňující děti mít, jsou postiženi degenerací,
- lidé, kteří jsou orientováni na stejné pohlaví, jsou degeneráti, ač mají fyzické funkce pro početí potomka zachované (a tady je na místě otázka - proč, když své děti mohou fyzicky mít, chtějí děti cizí?).
Možná vás irituje slovo "degenerace", ale to znamená "úpadek, odchylku od normálu, sestupnou vývojovou tendenci". Já nevím, ale obávala bych se tvrzení, že homosexualita je vzestupným evolučním krokem.
A žádný "strach z odlišností" nemám. S velmi protěžovanou homomenšinou je to podobné, jako s velmi protěžovanou menšinou rómů (cikánů). Tyto skupiny by se samy měly ptát, proč mají takovou podporu "vrchnosti" (včetně mediálních nástrojů). Logicky z toho totiž pro ně nic dobrého nekouká. Splní svůj účel - a budou odhozeny jako použitý toaleťák.

295025

27.08.2013 20:09

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

Lin 85.?.?.?

Aha...tak jsme skončili u árijské rasy... Jste skutečně velmi dobrý manipulátor, to musím uznat. Mým myšlenkám dáte svůj směr - a ejhle, co tu máme. [smích]
Za těchto okolností nemá smysl dál "řešit". Odpovídám jen proto, že vaše podsunuté myšlenky (nejsou moje, jsou vaše) na sobě nenechám. Na slově degenerace není nic "wágnerovského", ponižujícího, selektivního. Když vám doktor řekne "degenerace tkáně", ani vás nenapadne obviňovat ho.
Co jsem psala v původním příspěvku, který vás tolik pobouřil? Psala jsem, že homosexualita není přirozená. "Problém" totiž je, že se homo snaží nastavit parametry společnosti tak, aby ji jako přirozenou vnímala (viz třeba označení "rodič 1, rodič 2" ). A já si stojím na svém, že přirozená není, že je to degenerace.
A ono vyřazení genofondu z oběhu (to vás tolik pobouřilo) se v přírodě děje dnes a denně. Není to o tom, co přežije a nepřežije a všichni stejnou šanci nemají. A už vůbec to není o nadřazování něčeho něčemu. Možná si o mně myslíte, že bych se mohla nadřazovat třeba dítěti, které zemře ve čtyřech letech na leukémii - ale to je "váš problém". Ono totiž i to "stahování z oběhu" (uznávám, asi jsem zvolila nešťastný termín) probíhá s určitým záměrem a cílem, o kterém se můžeme jen cosi domnívat, ale skutečně víme prdlačku.
A jediné, s čím z vašeho příspěvku souhlasím je, že "vše, co příroda stvoří, má smysl." Ovšem to, co je z nějakého důvodu degenerované, tj. má sestupnou tendenci, nemůže požadovat, aby se stalo normou přirozenosti a vše ostaní se mu podřídilo.

295033

28.08.2013 11:33

Co je to juvenilní justice

Výborně, Kateřino

Lin 85.?.?.?

Děkuju, že jste napsala takovéto vysvětlení. Nepochopení a spokojené "chrápání v iluzi" totiž potkalo i mě.
Na Levanetu (který už nemá s Levašovem nic společného a nyní je to z mého hlediska jeden z nejkvalitnějších informačních webů) vyšel hned z kraje roku článek o "chudácích českých dětech". Reagovala jsem dost pobouřeně - že autor zveličuje, děsí, nechápe, nerozumí - a že je vlastně moc dobře podporovat pěstouny. Jenže... každý reagujeme (usuzujeme, hodnotíme stav, děláme závěry) jen podle míry informací, které máme. A já zjistila, že informace o tom, co se děje, vůbec nemám. [oči v sloup]
Začala jsem si hledat sama a zjišťovat souvislosti - a to hlavně proto, abych dokázala, že se autor článku mýlí. A výsledek byl strašný... Nejen, že jsem zjistila, že se mýlím já sama, ale také to, že článek je vlastně velmi mírný a nepopisuje surový "stav věci". Jak je to všechno načasované a těsně provázané právě s propagací homosexuality, se snahami o legalizování pedofilie (i jiných úchylek), že za tím stojí jak "zájmy homolobby", tak svět "velkého byznysu". A hlavním "efektem" je vydíratelný biologický rodič (vlastně rukojmí), kterému zůstane veškerá zodpovědnost za výchovu, ale budou mu odebrané možnosti, jak ji vést a sám korigovat. Prostě se z jeho dítěte stane "věc veřejná".
A jelikož ty "státní metody" jsou už dneska velmi "pružné", rodič se stává bezbranným proti zvůli státní moci.
Prosím ostatní, aby se dříve, než udělají nějaký závěr, porozhlédli "okolo". Případů je spousta a dneska i u nás - nemusíme hledat jen v zahraničí, kde je situace mnohem horší.
Už první zděšení jsem zažila při zjištění, že dnešní sociálka skutečně vůbec neposuzuje komplexně zázemí rodiny (tj. včetně funkčnosti, vztahů, výchovného prostředí), ale zajímá ji jen hmotné zázemí. A vše to záleží jen na "posudku/úsudku" nějaké "socprac" a ne odborníků. Důvodem pro "problém" tedy může být i to, že se vaše děti dělí o jeden pracovní stůl a socprac usoudí, že tím "trpí".
Takže skutečně může docházet k absurditám, které jsou v článku popsané - tj.: "Máte zvíře? Špatně - přenáší nemoci. Nemáte zvíře? Špatně - zanedbáváte emocionální rozvoj."
Všechno se to schovává za "práva dítěte" a kdesi cosi. Prvním právem dítěte je "nepoškozeně" vyrůst v dobře fungujícím sociálním prostředí (tj. hlavně emocionálně, s rozvíjejícími podněty). A jaké podněty poskytuje současné nastavení společnosti? Stačí už jen ty hrůzy, vydávané za "dětské pořady", vkus i sluch ničící "dětské písně", lži v učebnicích, neřešená šikana na školách - a můžu skončit u "sexuální metodiky" nebo pohádek typu "jak se princ oženil s princem".

295080

29.08.2013 12:00

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

Lin 85.?.?.?

Emtékáčko, napsala jsem vám odpověď, ale vypadlo mi přihlášení (odbíhala jsem). To, co se objeví, bude tedy ode mne.

295173

29.08.2013 20:26

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: pro oba výše

Lin 85.?.?.?

Pánové, každý mírou svého chápání pracujeme pro sebe a mírou svého nechápání pro toho, kdo chápe víc.
Nepodařilo se mi vysvětlit svůj postoj a dost možná vás (zbytečně) nadzvedla slova degenerace a norma. Uvědomte si, že "normovačem" jste každý dnes a denně a každý, vědomě ši nevědomě, dodržujete nějaké normy. V rodině, v práci, ve společenském životě. I právní zákony jsou normou, která udržuje společnost v určitých mezích. A kdybych místo degenerace použila třeba "vývojová zpátečka", možná vás to tak nesebere...
K celému tématu je jednoduché vysvětlení, které si vypůjčím: "...prosazování jednoho vede automaticky k diskriminaci druhého..."
Možná vám více vysvětlí text dopisu v závěru zprávy. Vyjadřuje přesně postoj, který k celé "věci" mám já.

295222

08.09.2013 12:45

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Lin 85.?.?.?

Vojto, Vojto... vy si ale koledujete. [smích]
Už jen způsob, jakým jste se zeptal (...mimořádným vzděláním, nedostižným intelektem, speciální "mozkově-vymývací" rezistencí, ...?) nesvědčí zrovna o vaší rezistenci.
Pro chápání "běhu světa" (informací) není totiž důležitá ani jedna složka, kterou jste vyjmenoval. Dobře se říká, že není důležité, co chápeme - ale JAK to chápeme. Takže - někdo má kopu všech možných informací, ale neumí je k sobě poskládat - tedy - neumí ani vyvodit nejoptimálnější závěr. Úmyslně nepíšu "správný", protože ten skutečně správný se podaří jen málokomu.
A na čem to tedy záleží a jak si postupně budovat rezistenci? Jedině tím, že se naučím kousky skládanky (informace) dobře skládat do celku (mozaiky). Říká se tomu mozaikovité chápání situací a je protiváhou kaleidoskopickému, kde jsou v hlavě informace nakupené bez ladu a skladu a vytahované jak králíci z klobouku k vyvsvětlování, jak se to zrovna hodí.
No... a protože jste si tak pěkně zaryl do pí Hanzlíkové, zareju si taky. Už jste pochopil, že pravice a levice jsou jen báchorky, které mají ovce přesvědčit o jejich "svobodě výběru"? Nebo ještě lépe: ještě pořád si myslíte, že "podnikatel (to je ten schopnější, chytřejší a pracovitější) živí zaměstnance (to jsou ti závistiví neschopové)" ? [smích]

295765

09.09.2013 08:54

AIPAC je vážnou hrozbou pro světový mír

RE: New York Times ,Aug.20. 1965.strana 8 radek 3-Benjamin Harrison Freedman

Lin 85.?.?.?

Ta snaha o vyvolání války s muslimy je jejich dlouhodobý plán. Upřesním, že nejde jen o válku s křesťany a nejde o všechny muslimy. Všimněte si, že je podporovaná jen ta nejradikálnější forma islámu, pro který jsou "nevěřícími psy" i jiní muslimové, vyznávající jinou formu islámu. Pro "vrchní plánovače" je lidstvo jen masou, kterou účelově přerozdělují do skupin a ty pak staví podle potřeby proti sobě.
To, co sledujeme už od Kuvajtu, je snahou o zradikalizování a naštvání muslimského světa, přiživované "vizí sjednocení" do Velkého kalifátu. Plán má dvě varianty, ale obě končí u stejného cíle. První počítá s muslimskou prohrou, tj. že se svět přeci jen proti radikálům postaví a podaří se je zastavit. Samozřejmě - čím více obětí, tím lépe. Pak nastane "velká očista" od islámu se vším všudy, včetně ovládnutí území - stejný scénář jako u denacifikace - a to od těch samých, kteří to naplánovali.
Pokud by radikálové vyhráli, nechají je nějaký čas drancovat a "dělat pořádek". Čím dále se dostanou, tím lépe. Tato varianta je pro Evropu nejhorší, protože to odnese nejdřív a nejvíc. Až toho bude "tak akorát", vyzvou k "celosvětovému povstání" a jako bájní hrdinové vyčistí svět od islámu. Výsledky toho budou stejné = ovladatelný svět pod "jednou vládou bezpečnosti" a k tomu slušná depopulace.
Někdo mi v jiné diskusi k tomu napsal, že je to úplně stejný scénář jako u Hitlera. Pokud by s Rusy prohrál, nastoupí k "očistě" co nejdéle (to známe, to proběhlo). Pokud by vyhrál, nechali by ho nějakou dobu "depopulovat" a pak by ho v jedné "unii" smetli. Pod jejich kontrolu by přišlo vše, co Hitler získal.

295806

08.10.2013 11:43

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

Lin 85.?.?.?

Viny, obávám se, že ona neschopnost vidět sedí na vaší straně. Jestli jsem pochopila, spor je v tom, zda regulace ano či ne. Otázkou nejspíš je, co si pod pojmem reglace představit. Výše píšete, že se člověk řídí sám. Opravdu? Vy máte vládu nad funkcemi a fungováním buněk? Procesy v přírodě se dějí samy od sebe a zcela náhodně? Nebo je tu systém určitých parametrů, podle kterého to všechno funguje a tak, aby vyhovoval daným podmínkám a směru vývoje?
Základní buňkou lidské společnosti je rodina. Tu nijak neregelujete? Nebo uznáváte, že je pro její řádnou funkci nutné zvolit parametry chování "od-do" a stát se tak opicí-regulátorkou? Můžete se tedy stát oním nejsilnějším hráčem, ale to, jestli si budete splňovat své vlastní choutky, záleží na vaší osobnosti. Teady na tom, do jaké míry jste schopný samoregulace. Pokud jste egoistický jájik, pak dostanete ostatní členy rodiny do otrockého postavení.
Takže otázka podle mého nestojí, zda regulovat či ne, ale kdo je na pozici regulovčíka. Toť problém dnešní doby, která dovolila vynést do regulovčických pozic sociopaty bez schopnosti samoregulace a tím vychýlit celou společnost do úplně jiných, jim vyhovujících, norem.
A k vaší vizi úplné a "svobodné" deregulaci společnosti: neumím domyslet svět, kde by si každý dělal, co se mu zlíbí. A nevzpomínám, že by takhle kdy lidská společnost experimentovala. Někdo tě štve? Zabij ho. Líbí se ti sousedův dům? Vyžeň ho a vezmi si ho. Nebo si myslíte, že se to "nějak samo" vystříbří a lidi nebudou muset mít žádné společenské regulace?
Toto se týká i obchodu, protože i ten patří pod společenská pravidla. A jen tak mimochodem... žádná pravice a levice není. Už jen to označení... Kdo o tom kdy rozhodl, co je levé a co pravé? Levá i pravá ruka slouží jednomu tělu.

297502

09.10.2013 07:19

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

Lin 85.?.?.?

Viny, pan Anti z kontextu debaty nevybočil. Lidé s vaším myšlením i dle mého opravdu přispívají k situaci, o které píše autor článku. Jinak bych se tu do debaty nezapojovala. Vaše teze:
"Ak si dobre všimnete, píšem tu o práve silnejšieho ako o jedinom práve ktoré tu reálne jestvuje. Ten silnejší určuje pravidlá, vždy a všade a za každých okolností."
Takže - podle této teze - je v právu horda cikánů, která vám samotnému zastoupí cestu a požaduje vše, co u sebe máte. Je v tu chvíli silnější, tedy její pravidla v tu chvíli platí. A vy se jim (jak jinak, když jsou silnější a diktují pravidla) pokorně podrobíte, nádavkem si domů odnesete ještě dárek v podobě nakládačky. Hm... tak si tu vaši "svobodu" (za kterou tedy údajně bojujete s "regulovčickými soudruhy" jako jsem já) pěkně užijte...

297545

11.10.2013 07:39

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

Lin 85.?.?.?

Pane Vopice, popsal jste jasně a stručně vše, co jsem se snažila neobratně vysvětlit. Velký dík za pasáž o školce, protože výchova (socializace dítěte) je od počátku vlastně proces vštěpování souboru společenských pravidel (tedy regulací). Včetně takových, že umýt se je žádoucí a dělat si do kaťat (nebo kdekoliv se zachce)) je nežádoucí. Čím více to člověku přejde do krve, čím jsou hodnotnější "regulovčíci" - vychovatelé (=umějí vysvětlit proč je dobré zrovna tyto regulace dodržovat), tím lépe se přechází k samoregulaci, tím méně je potřeba psaných zákonných norem. Úroveň společnosti se dá vysledovat podle toho, kolik těch psaných zákonů potřebuje. Čím více jich má, tím horší je.
Děkuju a mějte se fajn. [smích]

297678

29.10.2013 10:31

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Ksc

Lin 85.?.?.?

Janko, nerada to říkám, ale možná je na čase si nechat vyšetřit zrak. Ten váš totiž zjevně nefunguje a nezastře to ani ta vaše "blahosklonná" nadřazenost. Po minulých, stejně katastrofálních volbách, jste tu osazenstvo umravňoval, že nic nechápou a "nevidí" - úplně stejně jako nyní.
Toto jste mi napsal v r.2010 na můj, k volbám kritický a varovný, příspěvek:
"A mám dojem, že se jejich vnitřní většina už překlopila do pozitivního hledání východisek. Ještě výstupy nejsou vidět, ale z tiskovek zní hudba potřeb, slibují a zatím plní, co slíbili. Samozřejmě všichni půjdou ve slibech i trochu zpátky, ale jeví se mi, že tentokrát se sešli rozumní lidé. "
No... zhodnotím = trapně jste se spletl. Tak, jako se "pletete" až na výjimky vždy. A stejně, jako nyní s Babišem. Ten se podle vás "jak chytrá horákyně vypracoval k nadhledu" . Jo... škoda, že čeština nemá více slov pro upřesnění pojmu "chytrý", protože mé oči ho jasně vidí jako vychytralého a za nadhledem spíše rozhled = co se kde ještě dá požrat. A na to vůbec nemusím mít "kvality jasnozřivého Janka". Úplně mi stačí tzv. "selský rozum" (i když i tady jde o zavádějící označení) a fakta. Ta mluví jasně a dá se z nich celkem spolehlivě vyvodit, co bude následovat v české politice dál. A k prospěchu země (národa) to rozhodně nepovede.

298842

29.10.2013 17:14

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Ksc

Lin 85.?.?.?

Tak... jestli jsem "trapně zhodnotila" se dá hravě posoudit. Když jsem byla schopná vaše tehdejší vyjádření najít já, pro vás by to měla být hračka. Nejednalo se o debatu k žádné konkrétní straně, ale k "sestavě" vůbec - viz Defenestrace po česku .
A teď, prosím, můj následující text zkuste posoudit bez předsudků, které vůči mě máte. Aspoň trošku to zkuste...
Babiš prý bude bojovat proti korupci. On sám už ji jako lobbysta potřebovat nebude, protože je zároveň lobby i politik. Jiná lobby, která musí stále použít politika, bude tedy podplácet Babiše a spol.. Odtud je jen krůček k otevřenému fašismu (ten skrytý už tu nějakou dobu máme). Jaké zákony se asi budou prosazovat? Takové, které budou ve prospěch občanů - nebo ty ve prospěch pana velkopodnikatele (a jeho dalších "bratrů" )?
Babiš nejdříve tvrdil, že do politiky nepůjde, protože jí nerozumí - od toho bude mít "své" lidi. Nakonec ejhle - neodolal... Hned po volbách tvrdil, že budou v opozici - a najednou už se vidí ministrem financí? Takže jaké činy následují za slovy?
A úplně nakonec... možná by si chtělo vzpomenout nebo si zjistit, co stojí za jeho "miliardou". Poctivá práce nebo podvody? Cosi o "poctivě nabytém majetku" něco říkali i hoši z Chicaga po ukončení prohibice. Nezlobte se... na narkózu mé paměti koblihy ani vodňanské kuře nestačí...

298863

16.12.2013 09:35

Havloidé útočí i na Ukrajině

Nejsou jen majdany

Lin 85.?.?.?

Khárl se diví, že se s ním nikdo nebavil? Ale božínku... Však tam nebyl jednat oficiálně jako státník s vládou.
Jeden americký politolog (jméno jsem zapomněla a nechce se mi hledat ten rozhovor) si už před týdnem všiml, že na majdan jezdí samí looseři - tj. ti, kteří ve svých vlastních zemích nějak neuspěli a jejich "politické vize" ve vlastních zemích propadly. No a přítomnost Khárla to jenom potvrzuje. A je zcela jasně vidět, kdo je kdo.
V našich masmédiích se ale nedopátráte, jak po celé Ukrajině sílí tzv. "antimajdany" - tj. demonstrace na podporu vlády. Na rozdíl od majdanistů, kterým Kličko a spol platí za den "demonstrace" už přes 300 hřiven, tito lidé chodí "zadara" a v zájmu své země.
Kdo rozumí rusky, mám tu včerejší projev poslance Olega Carjova z Kyjeva.
Kdo rusky nerozumí, přepíšu kousek vlastními slovy:
-Jak jsme začínali? Po rozpadu SSSR patřila Ukrajina mezi deset nejvyspělejších zemí Evropy. A kam jsme za dvacet let došli? Jsme na tom hůř, než Moldavané. Mluvili jsme tu o koloniích a já jsem hluboce přesvědčen, že přístupová dohoda - tak, jak je nám předkládaná - je novou neokoloniální smlouvou. Musíme otevřít hranice pro západní zboží a Rusové už vzkázali, že oni naopak své hranice pro naše zboží zavřou. Takže část našich podniků se zavře, protože nebudou schopné konkurence ze zahraničí a druhá část se zavře proto, že nebude moci vyvážet do Ruska jako nyní. No a co budeme pak dělat? V současné době nám Rusko nabízí uzavření normálních partnerských dohod. Tak proč bychom měli uzavírat dohody (s EU), které jsou pro nás po všech stránkách nevýhodné? Máme již čtvrtého prezidenta Ukrajiny. První daroval třetí největší jaderný potenciál světa cizincům zadarmo. Druhý za kopějky rozprodal všechny podniky, které vyráběly. Třetí se řídil příkazy ze zahraničí - co mu poručili, to udělal. A pouze Janukovyč jako první řekl - ne, my budeme dělat to, co je dobré a výhodné pro zemi. A co jsme za to obdrželi? Podívejte se - tam skáčou a vykřikují "kdo neskáče, ten je Moskal". Umíte to pochopit? -
Jinak - komu to uteklo - do chystané Celní unie již podalo žádost 35 zemí světa. A na obzoru je ještě připojení obchodní unie států Jižní Ameriky.

300811

07.01.2014 10:52

Dvojitý bombový útok ve Volgogradu – první hodnocení

RE: Je to pořád stejné a notně blbé!!! Nejde přeci o

Lin 85.?.?.?

Děkuji za rozumný komentář a sdílím s vámi, že se také nemohu smířit s obecnými útoky na "žiďáky". Však co jsou? Jen dvořanstvo "světového zákulisí" - i když v lepším postavení než "obecní slouhové", přesto stále slouhové, svými pány vystrkovaní na oči "veřejnosti".
Článek se sice snaží ukázat na možnou "saudskou stopu" či na "kavkazskou pomstu", ale zásadní je otázka, komu destabilizace tohoto území slouží. Volgograd - Stalingrad - Caricyn = vstupní brána do tří světů různých kultur. Ne nadarmo se o Stalingrad snažil i Hitler a jeho záměrem zcela určitě nebylo "pokořit město Stalinova jména" - jak se nám dnes říká. Takže i současné atentáty jsou dalším pokusem o destabilizaci tohoto území a tím "prolomení brány". Celkem zajímavou se jeví zpráva, že při útoku na nádraží zahynuli dva inženýři výrobního závodu na Topol 2 a další dva byli těžce zraněni. Navíc podle rozboru videozáznamu z vnitřní kamery to spíš vypadá, že bouchlo nějaké zavazadlo, které právě projíždělo na pásu pod detektorem.

302188

11.01.2014 09:46

Politika roku 2014 a v následných letech

Lin

Lin 85.?.?.?

Za článek děkuji a chtěla bych podtrhnout zvláště jeho závěr. Většina lidí sebe sama pokládá za mravně/eticky dokonalé a mocné (vládnoucí) za ty nemorální. Jenže - co přináší obyčejný život? Kde se pak berou ti různí "šmejdi", schopní prodávat i sníh na Aljašce? Prý - to je byznys, v osobním životě jsem jinej. A co třeba situace na pracovišti, kdy se jeden vzepře a řekne vedení "tohle ode mne nežádejte, protože se to neslučuje s mým svědomím" - je "odejit" a jeho místo okamžitě přijme "přátelský" kolega?
Je omluvou "mám rodinu, hypotéku, musel jsem..."? A lze čekat, že politik se ve stejných situacích zachová jinak? Musel jsem hlasovat, ač nesouhlasím, musel jsem "to" dělat, protože mám rodinu, hypotéku...atd.?
Donedávna jsem se hlasitě ohrazovala proti rčení "máme takovou vládu, jakou si zasloužíme". Ano, takto řečené to nevyvolává ty správné obrazy. Pokud ale řekneme "jaká je kultura myšlení národa, taková je vláda, která ve společnosti vládne" - pak už to nutí k zamyšlení. (kulturou myšlení se myslí duševní činnost, vycházející z kulturně-morálního/etického základu osobnosti)
Průšvih je v tom, že většina lidí by chtěla změnit "vnějšek" v podobě životních podmínek, ale na "vnitřku" nic měnit nehodlají (však je to normální, to dělá každej).
Takže důsledkem toho je věčně se opakující kolečko Kalousků, Topolánků, Paroubků, knížat, Babišů, Janečků... Nevyneseme ze svého středu žádné kvalitní osobnosti, dokud nebudeme umět posoudit, zda kvalitní vůbec jsou.

302361

21.01.2014 19:52

Nad Ukrajinou a Ruskem se shromažďují ošklivé mraky

Několik videí

Lin 85.?.?.?

Mám tu pro vás několik videí, které vás uvedou do kijevské reality dnešních dnů. Dneska už se ani neví, proč se "bojuje". Původní "chceme do EU" se již dneska nevykřikuje a neuvádí jako důvod "boje". O víkendu už to bylo "porušování lidských práv" a to z důvodu nově přijatých zákonů o demonstracích a výtržnostech (jsou dost podobné těm ruským). Přesněji amíci prohlásili: " Vláda je úplně neschopná rozeznat oprávněné rozhořčení svých lidí. Místo toho, aby jim vyhověla, oslabuje samotné základy demokracie a přijímá zákony, kterými odnímá společnosti i opozici její základní práva - tím, že považuje pokojné protesty za trestný čin." Na kolik jsou ty protesty "pokojné" můžete posoudit z videí níž.
Původní "vůdci" už naprosto ztratili kontrolu nad svými "ovečkami" a samotný Kličko dostal od svých spršku z práškového hasičáku. Pak se pokusil demonstrující mírnit a celkem nevybíravě se obul do své vlastní ochranky, která se snažila mu bránit "vstoupit do davu". Podle ukrajinských a ruských "sdělovadel" je na místě několik dobře vycvičených bojových skupin - od Medžlisu přes neofašistické skupiny ze "západu" až po radikální ukrajinské nacionalisty a banderovce. Sdělovadla se shodují, že se tyto skupiny snaží vyprovokovat pořádkové síly ke krveprolití, což by pak ale mohlo znamenat občanskou válku. O víkendu "bojové skupiny" podpálily a úplně zničily kyjevský stadion a jen přes víkend bylo zraněno přes 150 policajtů.
K úvahám k článku je možná dobré připojit i malou zprávu, že amíci do Černomoří umístili dvě své válečné lodě - údajně proto, aby "mohli včas evakuovat své občany při ohrožení na OH v Soči".

302927

22.01.2014 09:24

Den oživlých mrtvol

RE: Do riti,

Lin 85.?.?.?

Všichni na hlavu padlí nejsou. Většina země je PROTI takovým "praktikám" a moc dobře si uvědomují, že jde o vyprovokování občanské války. Ofic média ukazují jen Kijev, ale neukážou, že v jiných městech hlídkují domobrany (složené hlavně z kozáků), aby nedošlo k podobným provokacím jako v Kijevě.
Mám tu jedno takové prohlášení . Bohužel, jen pro ty, kdo rozumí rusky. Jde o Jevgenije Žilina, šéfa občanské organizace OPLOT (což jsem si musela zjistit - znamená cosi jako baštu, záštitu), která se na naše podmínky dá přirovnat možná tak ke Skautu. Kličko hned na začátku "majdanu" posměšně vyzval Janukovyče do ringu k volnému zápasu. A tento Žilin byl jedním z těch, kdo na výzvu odpověděl (a Kličko už zas zápasit nechtěl).
Žilin se obrací na obyvatele Kijeva - "...vidíte, litovali jste je, nosili jim jídlo i oblečení - a teď to máte. Vykašlete se na ně, nepomáhejte jim v čemkoliv." Obrací se k účastníkům "majdanu" - "... všichni jste zločinci, kteří se staví za cizí zájmy a proti svému národu a chováte se přesně tak, jako vaši předci, kteří jako menšina otevřeli zemi nepříteli." Pak se (mj.) obrací i k cizím zemím, které se v majdanu "angažují" - "...nemyslete si, že jsme hloupí a nevíme, o co jde. Nelezte k nám, neděste nás sankcemi a nepokoušejte se vměšovat se do našich domácích záležitostí. Raději si řešte vaše vlastní věci u vás doma. U nás pohoříte." Obrací se také k vládě, vojákům a policii - "máte naši podporu, stojíme za vámi."

302966

22.01.2014 10:53

Den oživlých mrtvol

RE: Do riti,

Lin 85.?.?.?

Tak... smutné, protože ta možná občanská válka už má svou sakrální oběť. Je to jakýsi Arménec - "bojovník", který byl zabit odstřelovačem. Ten druhý byl jen nešika, co sám nešťastně spadl. A už je řev... přesně na to se čekalo po ty dlouhé dva měsíce (nejméně). Americké MZ již vydalo "tvrdé prohlášení o nepřípustnosti použití síly proti mírumilovným demonstrantům za svobodu". Přitom to dle amíků "vládní podkopávání demokracie", které bylo zákony schválené v pátek (a za hrozných podmínek - rvačka Pravého bloku v parlamentu a doslovná okupace vládní budovy - nepustili nikoho ven, aby schválený zákon nemohl být vydán tiskem - a stejně se to povedlo, jeden poslanec sešplhal oknem), neobnáší nic jiného, co v USA již dávno neexistuje a v mnohem tvrdší podobě. A nejen v USA, ale i v Evropě. "Běžné věci" jako že každá demonstrace musí být nahlášená a povolená, že demonstranti nesmějí chodit v maskách a kuklách, že nesmějí nosit zbraně atd.
Mějte se pěkně, Steve... a jsem ráda za váš přístup. [smích]

302978

22.01.2014 17:34

Den oživlých mrtvol

RE: Do riti,

Lin 85.?.?.?

Chápu, že slovo "národ" si můžete vysvětlovat i takhle - zvláště po mnohaleté masáži, kdy je cílem úplně setřít a "vyměnit" jeho význam. Pro vizi "globálního světa" je totiž pravý význam toho slova na překážku.
A největší hrozbou pro ukrajinský národ nejsou ti "prašiví politici", ale občanská válka, kterou se tam "někdo" pokouší vyvolat. Politici přicházejí a odcházejí a i Janukovyčovi se jeho období krátí. Nehledě na to, že touto "revolucí" se přeci korupci či korumpovatelnosti politiků nijak nezabrání. Kdo podle vás nahradí Janukovyče a spol, pokud by "revoluce" byla úspěšná? Jací že to "čistí a bezúplatní", když "vůdci revoluce" jsou všichni už dneska na výplatních páskách cizích zemí či podivných neziskovek? Jaký prospěch bude mít Ukrajina z "vítězství revoluce"? A jaký "prospěch z revoluce" má už dneska obyčejný kijevský občan, který se bojí vylézt na ulici nejen pro hory bordela a nemůže ani otevřít okno pro ten dusivý smrad z pálených chemikálií, zapálených aut a domů? V noci se nedá spát pro rámus a výbuchy, nedá se v centru města ani projít - natož žít. Kijev býval nádherným městem - a stejně Damašek, Bagdád nebo Tripolis. Dá se ničením a terorem vůbec dosáhnout nějaké "lepší budoucnosti"?
A dobře... Pokud by Ukrajinci sami chtěli touto cestou měnit své životní podmínky, tak proč je jedna strana financovaná "bůhvíodkud"? Proč? Jen tak - "z dobroty srdce a bratrské pomoci"? Nebo ti "revoluční mecenáši" dobře vědí, že se jim jejich "investice" stonásobně vrátí?
A poznámka k "mrtvým". Hned ráno se i u nás objevilo, že mrtví jsou dva a oba zastřeleni odstřelovačem. Jenže - je to jinak. Mrtvý je jen jeden a nebyl zastřelený, nýbrž "utrpěl traumatická zranění" - vypadá to, že byl ušlapaný. A ten druhý "mrtvý" blbec, co lezl na střechu zničeného stadionu, aby urval anténu, je živý. Sice jsou jeho zranění "středně těžká", ale žije. Tak jak mohla zahraniční média tak jistě tvrdit, že "oba zastřeleni odstřelovačem", když ukrajinské úřady vydaly prohlášení až odpoledne a od rána tvrdily, že jejich pořádkové sbory stříleli jen gumovými projektily, že "ostré" k dispozici neměly? V čím zájmu se šíří "zastřelení mrtví"? Určitě pro "nezkorumpovanou Ukrajinu"...
Ad kozáci. Je tam více "občin" a jen velmi málo jich je ultrakonzervativních. Ti spíš mají blízko k banderovcům a nacionalismu, založeném pouze na nenávisti k Rusům a Polákům (a dá se říct že ke všem ostatním národnostem). Takže tito opravdu žádným přínosem pro národ nejsou a v současné době se spíš hromadí na majdanu než by hlídaly ulice měst před terorem.

303017

22.01.2014 21:38

Den oživlých mrtvol

RE: Do riti,

Lin 85.?.?.?

Upřesnění o mrtvých - dnes už jsou prokazatelně dva a jeden nepotvrzený. Ten včerejší (informovala i naše média, ale o dvou) je Arménec - člen ASALA. Tato organizace (osvobozenecká armáda Arménie) je v USA na seznamu teroristických organizací.

303027

23.01.2014 10:46

Ukrajina dnešních dnů

Moc díky za článek

Lin 85.?.?.?

Díky za dobrý a objektivní souhrn. Je takových potřeba víc, když "sdělovadla" svou úlohu neplní.
Naše sdělovadla už přešla k číslu 7 mrtvých, ale ofic potvrzení mrtví jsou stále jen dva - jeden Arménec (o kterém se píše v článku) a druhý Bělorus - již 8 let ve svém státě hledaný za trestnou činnost. Jak je vidět - oba "Ukrajinci" jak stehno... O tom wahábistickém Arménci se na sítích domnívají, že byl ukopán nacionalisty banderovského typu (je známé, že se tyto "složky" velmi nenávidí) - a ten druhý mohl být "odvetou". Po dnešní noci je mnoho lidí se zraněním hlavy a vyraženýma očima (od dlažebních kostek), mnoho z nich berkuťáků. A "mejdan" pokračuje...
Kličko dal včera vládě ultimátum. Podle mého musel, protože na Ukrajině se již ozývá "oddělte západ země, ať si do Evropy táhnou sami". Jenže to je právě to, co "Evropa" nepotřebuje. Západ Ukrajiny byl vždycky "na přítěž" (proto ho taky po 1.sv.válce částečně hodili na krk Masarykovi) - velmi chudý, velmi zaostalý (až negramotný) a velmi nacionalistický (nesnášenlivý vůči jiným národům). A celkem nic moc "ekonomického", co by se dalo využít a zpeněžit. V současné době je západ Ukrajiny oblastí s největší nezaměstnaností a většina "Ukrajinců v Evropě" je z tohoto regionu. Takže to, co "Evropa" potřebuje ze všeho nejmíň, je rozdělená Ukrajina - potřebuje ji celistvou - s oblastmi, které leží víc na východě.
No...a samozřejmě... "Januk" a spol není žádným prototypem "dobrého" politika. Jde o vládu podobnou té naší - v korupci, "jánabráchysmu", hrabání do vlastní kapsy. V tomto směru lze Ukrajince chápat, že změna by byla žádoucí (tak, jako si změnu přejem i u nás). Jenže - jak už jsem psala jinde - jakápak změna, když hrozného nahradím ještě horším? Stojí to za boj s krveprolitím?
Dneska mě zaujalo, co si z majdanu vyvodili Rusové: Majdan nám pomohl odhalit naše vnitřní nepřátele.

303073

23.01.2014 12:10

Ukrajina dnešních dnů

RE: Moc díky za článek

Lin 85.?.?.?

Nevím, jaké máte informace. Jelcinovské Rusko bylo opravdu tím, co píšete. Dneska je už situace jiná a oni doopravdy velmocí jsou - znovu. Bída, beznaděj a vysoká nezaměstnanost postupně mizí. A možná se vám to bude zdát velmi podivné - ale dneska míří do Ruska mnoho rodin z tzv. "Západu" - jak z USA, Německa, Francie - ale také od nás a ze Slovenska. Nejde tedy o "žluté Asiaty", jak nám většinou říkají naše sdělovadla, pokud už tedy musejí nějakou emigraci do Ruska přiznat. A důvody emigrace nejsou nutně ekonomické.

303088

23.01.2014 12:15

Ukrajina dnešních dnů

Ještě jedno objasnění

Lin 85.?.?.?

Dneska se na RT objevila zpráva, která uvádí na pravou míru zpravodajství FoxNews, kde se říkalo, jak Berkut střílí do lidí, bije je a podpaluje. Prostě - "reportéři" si popletli radikály s berkuťáky...
Viz článek zde .

303089

24.01.2014 16:33

Ukrajina dnešních dnů

RE: Rozpory

Lin 85.?.?.?

No... nejsem odborník a neumím anglicky, ale přesto se pokusím na článek reagovat. O autorovi se píše, že žije na Ukrajině už 7 let. O Janukovyčovi nepíše nic nového - většina je pravda. I to o bohatnoucím synovi. Už Lukašenko ho před časem varoval, že podnikání syna věští pro otce prezidenta velký průšvih. Pozastavila bych se nad tím prezidentským systémem a už vůbec si nejsem jistá, zda k němu přešli za Januka. Prezidentský systém má v těhle zemích tradici a nejde o jedinou zemi, kde to tak je. A tuším, že i Obama už vládne pomocí prezidentských dekretů (nebo se k tomu chystá - nevím přesně). Není to pádný důvod k demonstracím - zvláště když to dosud lidem nevadilo. Spojení s oligarchy - ano - a toto spojení je také jedním z důvodů, proč prezident nepodepsal ty přístupové dohody s EU. Dál se tam píše, že nemají nezávislá média: U nás máme? V USA mají? Nebo jinak - KDE mají nezávislá média?
Pak už jsou povětšinou manipulace. Píše se tam, že v tom balíku zákonů před týdnem bylo schváleno, že člověk může být odsouzen i ve své nepřítomnosti - prý "jako za Stalina". Pokud se nepletu, stejný zákon má celý "demokratický západ", protože autor článku zapomněl na veledůležité ZA TERORISTICKÉ ČINY. On se totiž celý ten pakl zákonů týkal právě demonstrací, obecního ohrožení a násilných/teroristických činů na civilistech. A pokud se nepletu, i EU na nich neshledala nic, co by bylo v rozporu s "uznávaným právem".
Další dezinformace o fotbalových "ultras", co si je vláda pozvala na pomoc. Pan autor to má trochu pomotané nebo zaspal dobu. Jacenjuk, který je na majdan pozval, už ve vládě není a nyní naopak je proti vládě. Vláda naopak ústy svého poslance Carjova včera žádala (spíš prosila), aby to hoši zvážili, dokud je čas - že rvát se na tribuně není totéž jako účastnit se pogromů.
Že to tzv. "opozice" nemá pod kontrolou - pravda. Oni už se dokonce bojí toho, co rozpoutali.
O Berkutu, který "bije pokorné demonstranty" ať autor, proboha, nemluví. Ze všech záběrů je vidět, jak jsou ti demonstranti "pokojní". Ti kluci si naopak zaslouží úctu, protože ve svém věku (18-25 let) se tolik disciplíny a trpělivosti hned tak nevidí.
- pokračování -

303191

24.01.2014 16:56

Ukrajina dnešních dnů

RE: Rozpory

Lin 85.?.?.?

-pokračování-
Ze statistiky: od 19.01 od 16.hodin bylo zraněno 157 demonstrantů, z toho 72 hospitalizováno. Berkutů bylo za ten samý čas zraněno 254, z toho 104 hospitalizováno. Trochu divné na "krutý zásah", nemyslíte?
A jinak - páni západní novináři si pletou i strany. Nerozeznají demonstranty od Berkutu a Berkut od protiteroristického komanda Omega. Viz dezinformace na FoxNews (prý "berkuti házejí molotovy a střílejí" - přitom se jednalo o "revoluční borce") nebo dnešní "Berkut ponižoval nahého muže na ulici" - přitom se jednalo o Omegu a ten "chudák" ze střechy střílel a házel molotovy. Může být rád, že skončil takhle.
Včera jsem také četla svědectví jednoho mladého Berkuta, co přežil řádění "pokojných demonstrantů". Nebudu vypisovat, co všechno s ním dělali, ačkoliv několikrát ztratil vědomí - je to totiž hnusné. A kluk je v těžkém stavu v nemocnici. Nebyl jediný.
Konec článku nemá smysl komentovat - "za všechno může Putin". Jenže - ono je to úplně jinak...
Neslyšela jsem, že by tzv. "opozice" kde představila svůj program. Jen melou, že vláda musí odstoupit. A kdo na jejich místo? ONI = "opozice"? Nějak tak se říká: "sledujte tok peněz". A tady ty peníze vypovídají o mnohém. Navíc Halič už požádala Bílý dům o cca 5 tis "mírotvůrců"...

303193

25.01.2014 11:51

Ukrajina dnešních dnů

RE: Rozpory

Lin 85.?.?.?

Jasně... chápu vás. Ono když se "cosi" rozpoutá, jsou ještě po staletích dohady, "kdo za to může". Začátek "majdanu" byl vlastně jen využitím situace, kdy Januk "z ničeho nic" odmítl podepsat přístupové listiny EU. "Oranžová" se sice před lety nepovedla, ale "idea" zapomenuta nebyla. Januk loni na konci roku nepodepsal, protože si konečně nechali přeložit, co v té hoře papírů vůbec je. A nestačili se divit. Ani slovo o integraci - naopak - všechny kroky jednosměrné ve prospěch EU. Oligarchům se ty "EU papíry" nezamlouvaly jako prvním, protože by tak ztratili svá odbytiště. A tuším (fakt nevím jistě), že zrovna Achmetov je jedním z těch, kdo se ocitli na nedávném "seznamu nežádoucích osob" ze strany USA, snad mu i zablokovali účty. Jenže zatím Ukrajina (běžní lidé) netušila, co v těch "EU papírech" vůbec je.
Takže - první "majdany" v režii Klička a spol. - ještě "jakžtakž" mírumilovné, i když už tehdy byly přítomné živly typu wahábistických skupin. A pravda, že se přidávali i "obyč" lidé. Dokonce i někteří ředitelé škol rušili vyučování a místo toho vyháněli děti na "majdan" - "plnit si občanskou povinnost". Stále pochopitelné. Jenže pak došlo k situaci, kdy byl ubitý (k smrti) jeden Berkut. A tak nevím, jak vy - ale já ten tvrdý zákrok ze 30.11. chápu. Hodně se na to poukazuje a tím se "zdůvodňuje" současná krutost "majdanutých". Nevidím to tak... Januk navíc odpovědné úředníky odvolal z funkcí.
Nyní je už situace naprosto mimo kontrolu a i když "opozice" říká, že to "nejsou jejich", je zodpovědná za peklo, které tam je. Operuje tam víc jak 20 ozbrojených a vycvičených teroristických skupin z různých částí světa. A Omega zachycuje víc a víc "dodávek" zbraní. Tzv. "opozice" bude ještě velkým průšvihem pro německou CDU (Kličko je jejich "projekt" ) i pro americké republikány. Ten neokoloniální anšlus se jim jaksi vymkl.
Zpočátku nikoho "na Západě" nevzrušovala rasistická hesla ("zabít Moskaly" ) a nacistická symbolika - včetně velkého obrazu Bandery přímo na náměstí. Jenže... oni už od "Moskalů" přešli k židům... a "židobijských" hesel je nyní víc než těch "moskalských". V noci "zatím jen" dva případy - jeden z nich je učitelem kyjevské synagogy a leží v nemocnici. A co dokážou Banderovci - o tom může povídat Babí Jar.
A je moc zvláštní, že naši politici se takovýchto neonacistů a teroristů zastávají a podporují je. Mám dojem, že podpora nacismu a rasismu je u nás (nejen) trestná. Takže co? Vrcholní politici můžou nepokrytě podporovat neonacismus a terorismus - a občany za to budou zavírat? Divná spravedlnost...
Mějte se fajn.

303237

25.01.2014 12:14

Ukrajina dnešních dnů

RE: Rozpory

Lin 85.?.?.?

No...a pokud by se vám "útok na židy" zdál přitažený za vlasy, mám tu jednu reportáž - z izraelské TV v ruském jazyce. Jasně se tam říká, že "jevreji" již mají svou domobranu, protože útoky se stupňují. Dokonce ti "mírumilovní demonstranti" sepisují seznamy se jmény a adresami: viz .
A to je dle mého dost velký průšvih, který se zdaleka netýká ani hesla "chceme do Evropy", ani "chceme svobodu"...
A moc mě zajímá, jak se zachová naše vláda a úřednictvo k tomu "humanitárnímu požadavku v Praze žijících Ukrajinců" na dodávku neprůstřelných vest do Kyjeva (samozřejmě - pro "trpící a mírumilovné demonstranty" ).

303242

25.01.2014 15:34

Ukrajina dnešních dnů

RE: Rozpory

Lin 85.?.?.?

Dobrý postřeh a pravda = že jedni jevrejci to všechno platí a druzí z toho mají vrásky. V té reportáži se mj. reportérka ptá: - A proč jste se obrátili na americkou ambasádu a ne na izraelskou? - a jevrej odpovídá: - Protože americký senát už přijal rezoluci o ukrajinském antisemitismu a Izrael k tomu z nějakého důvodu stále mlčí. -
Co víc - v Izraeli proběhlo už několik "promajdanovských" demonstrací, kde provolávali "Majdanu sláva!" Takže je jasně vidět, že i ve "vyvoleném národě" jsou ti "vyvolení" jen někteří. Ti na Ukrajině (a také ne všichni) si moc dobře uvědomují, co může nastat - viz jejich pokyny . Bohužel - opět ruština...
A scénář, který může nastat, pro ně nebude zrovna příjemný = opět (jako už mnohokrát v minulosti) poslouží jako "sakrální oběti". Proběhnou pogromy a to pak bude pro "mírotvůrce" důvod pro obsazení Ukrajiny. Samozřejmě - všechno svedou na "neschopnost Janukovyčovy vlády" - a celý svět se bude pohoršovat, "jak k tomu holocaustu mohlo dojít". [bliji]
A jen pro zajímavost - oficiálně přiznaní mrtví už jsou tři. Dneska umřel jeden v nemocnici na následky zranění. Muž ze lvovské oblasti - "národovec" banderovského typu. Takže - pro jistotu zopakuju: jeden Arménec z wahábistické teroristické organizace, druhý Bělorus - nacionalista, 8 let na seznamu hledaných osob, třetí - Ukrajinec, ultranacionalista. A u nás má proběhnout tryzna "obětem majdanu"...

303252

25.01.2014 16:20

Ukrajina dnešních dnů

RE: V Kyjeve zastrelili policajta mimo služby, ďalších uniesli

Lin 85.?.?.?

Jen upozornění: na stránkách se píše, že ten zastřelený policajt mimo službu je "první". Není. Už v listopadu to jeden odnesl.
Jinak souhlas. A na RT je nyní zpráva, že dva z unesených (vězněných) se již podařilo osvobodit a jsou hospitalizováni v nemocnici.

303256

Vladimíre, mám tu pro vás něco na zamyšlení. Pamatujete ještě na pád Nečase? Mohl byste, protože to ještě není tak dlouho. Co z té aféry chvíli probleskovalo, než bylo překryto "causou Nagyová"? Nebylo to takhle náhodou cosi "o dostavbě Temelína" ruskou firmou (a za velmi výhodných podmínek)? Neozvaly se občas "kritické hlasy", že se Nečas chtěl "až příliš ekonomicky družit" s Ruskem? A nebyly takhle "náhodou" v tu samou dobu u nás "cikánské nepokoje"? Když si tohle dáte dohromady, pochopíte současnou Ukrajinu. Nebo naopak - když pochopíte Ukrajinu, pochopíte, co se stalo tehdy u nás.
U nás se nemůže hrát na "naci kartu", protože v naší zemi nacionální nenávist moc podpory nemá. Zato "cikánská karta", hodně dlouho "pěstěná" na nerovném přístupu úřadů, ta zabere vždycky. A Nečasova vláda byla u nás stejně nenáviděná jako ta Janukova na Ukrajině. A myslíte si, že to "uvažování o ruském partnerovi" bylo z Nečasovy hlavy? A to, že je stále není rozhodnuto je z hlav naší vlády? Je to boj oligarchů a "finančních lobby" , kde vůbec nerozhoduje, co je a není pro naši zemi dobré.
No... a vyvolat něco podobného "majdanu" u nás také vůbec není těžké. "Ultras" a "národovců" typu "Čechy Čechům" máme u nás dost a dost. A kolik lidí by pochopilo, že vůbec nejde o nějakou "prohnilou vládu" , "cikány" a "spravedlnost" ? Kolik našich nezaměstnaných by stálo za bakšiš a jídlo k tomu na "barikádách" bez toho, aby vůbec věděli, proč tam jsou? Kolik našich zmatených lidí by požadovalo "novou vládu" (bez ohledu na to, jaká bude, kdo za ní stojí a kdo ji financuje)?

303428

Aha... Nepodezírám - čtu a dívám se na videa, debaty. Za "pochody revolučních výborů" ze Lvova na východ a jih země = 1500 hřiven za 1 den účasti + cestovní výlohy + plná penze. Na majdanu se platilo nejdříve 300 hřiven/den (+ plná penze), pak to zvedli na 100 hřiven/1 hod.
Když to vezmeš logicky - z čeho bys žil 2 měsíce na takovém "majdanu"? Z čeho platil složenky, z čeho živil rodinu? V práci by sis vzal 2 měsíce dovolené? Silně pochybuju...
Nebo jinak - doma máš jako běžnou výbavu suroviny na výrobu "molotova"?
Konspirační veletoče? Ale božínku... Před časem byly pro většinu lidí konspiračním veletočem i pochybnosti o "lidové sametové" .
Ukrajinští emigranti - povětšinou z toho "západu", kde to vypadá s nezaměstnaností mnohem hůř, než v regionech Mostecka.
A že tam bude lépe? Jednou možná ano - ale ne s Tjagnibokem, Kličkem, Jacenjukem a Tymošenkovou (která prý má znovu aspirace na premiérku země).

303448

Tak... aby vám ta Occamova břitva jednou neuřízla nos... Já nečtu ani Hájka, ani Protiproud - z pochopitelných důvodů, kterými jsem se zde netajila.
Jinak - viz odpověď "neznámému" výše.
V podstatě - když už se držíme té logiky - jedna otázka: CO to všechno přinese Ukrajině jako celku? Kde budou brát peníze a kde hledat zakázky? Jak upozorňuje poslanec Carjov - default Ukrajiny je za dveřmi a kdyby nepracoval ten "rusácký východ a jih", pak by nastal už minulý měsíc. A díky "revolučním gardám" nepracují úřady na západě země, který je největším "odběratelem" soc.dávek a penzí. Jsem zvědavá, co tam bude, až "penze" nedorazí...
A nezapomeňte, že "prostý lid" bez jakékoliv nosné idee (protože pouze s heslem "pryč s vládou" toho moc nevyřešíte) je vždycky odsouzený sehrát úlohu užitečného idiota.

303449

Já to pochopila. A to, že jsem zas otočila na Ukrajinu, je má chyba. Měla jsem se zeptat jinak: CO přinesl pád Nečasovy vlády nám? Jaké změny? Jaké lepší politiky a jaké lepší idee ke změně "stavu" k lepšímu? Myslíte si, že po Nečasovi se budeme mít líp? Nevím, možná se mýlím - ale podle mého ten pád a celé to divadlo okolo (placené námi) bylo přínosem jen pro některé (lobby). A - samozřejmě - nejde o to, abyste mi věřil. Chtěla jsem jen poukázat na to, že "sféra našich zájmů" vůbec není naše. Pokud by se kdo chtěl pokusit to změnit, jsou připravené pasti a pastičky. A každá další "revoluce" bude jen plýtváním lidského potencionálu, pokud bude ideou jen "pryč s vládou" a dokud zájmy společnosti budou jen "mít se (materiálně) dobře".
A teď tu mám "kontrolní otázku" : kdo myslíte, že stál za pádem ruského carského trůnu? Jestli je vaší odpovědí "Lenin" - chyba. Úryvek z Knihy vzpomínek Alexandra Michajloviče Romanova:
"Imperátorský systém by mohl existovat dosud, pokud by bylo „rudé nebezpečí“ vyčerpáno takovými lidmi jako Tolstoj a Kropotkin, teroristy jako Lenin nebo Plechanov, starými psychopatkami jako Breško-Breškovská nebo také Figner, nebo dobrodruhy typu Savinkova a Azefa. Jako to bývá u každé infekční nemoci – skutečné nebezpečí revoluce spočívalo ve velkém množství přenašečů nákazy – myších, krysách a hmyzu.
Neboť také, vyjadřujíc se literárně, je třeba si přiznat, že většina ruské aristokracie a inteligence tvořila armádu přenašečů infekce. Trůn Romanovců nepadl pod náporem zteče sovětů ani pod bombami chlapců, ale pod náporem nositelů aristokratických jmen, dvorních šlechticů, bankéřů, vydavatelů, advokátů, profesorů aj.."

303459

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 552 357