Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Lin

Nalezeno 1285 příspěveků, 12 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.09.2011 20:36

Romové I. část

Článek se mi moc líbí

Lin 85.?.?.?

Je vidět, že autor má prostředí celkem zmapované. Souhlasím téměř se vším, s čím nesouhlasím, je na nepodstatnou polemiku.
"Normální" cikáni se za toto oslovení neurazí, protože znají jeho historické kořeny. Takže nevím, z čeho pramení tak vehementní prosazování označení "Rómové". Nevím, jestli to není jen naše specialita... ví někdo, jestli i v jiných národech (krom Slováků) používají jiné označení, než cikán? Nějak se mi zdá, že ani ne... ale fakt nevím, můžu se mýlit.
To, že pocházejí z Indie, je velmi pravděpodobné. Někde jsem četla takovou skazku (netuším, jak moc je pravdivá), že odtud byli vykázaní kdysi dávno (celý kmen nebo rod byl dán do "klatby") právě za mnohá a opakovaná provinění.
Severní Čechy vděčí za své současné problémy mj. Husákovi, který sem začal přesidlovat slovenské cikány a tím "čistil" Slovensko (snižovat jejich koncentraci v určitých oblastech). Další hromadný exodus ze Slovenska nastal brzy po rozdělení, kdy Slovensko vyplácelo menší sociální dávky než Česko. To se k rodinám již na Severu usazeným, stěhovaly mnohapočetné rodiny "příbuzných" a už tu zůstaly. No...a poslední "morovou ranou" je "podnikání" mnoha firem, které tu nakupují nemovitosti a stěhují sem "nežádoucí obyvatele" z lukrativních nemovitostí a lokalit kdesi ve vnitrozemí.
A jak z toho ven? Hodně těžko... Už si zvykli na výhody. Paradoxně ti, kteří se živit chtějí vlastní prací, to mají hodně těžké. Díky špatným zkušenostem se "soukmenovci" je těžko kdo do práce vezme nebo si je sjedná třeba i na brigádu. Jeden čas jsme uvažovali, že by nebyly marné obdoby pracovních knížek, kde by se daly zaznamenat reference o dotyčném. Ale... [oči v sloup]
A na závěr - pro obrázek. Cikánský kluk, nejlepší učeň v ročníku (automechanik), nemohl dlouho sehnat práci. Zažil i ponižující "cikány neberem" už od dveří. Teprve po "intervenci" to s ním riskl jeden značkový servis... a dodnes nelitují. Kluk patří k nejlepším a nejvyhledávanějším mechanikům. Sám se dovzdělával, kupoval a shánel odbornou literaturu (takže odpor ke knihám neměl [smích] ) a dneska za ním jezdí zákazníci i domů.
No... takže je hodně těžké "řešit šmahem"...

252596

06.09.2011 21:03

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

Článek je sice staršího data,...

Lin 85.?.?.?

...ale pořád aktuální. [smích]
Pan Celente je mi blízký svým pojmenováváním věcí pravými jmény. Nebalí nic do růžových papírků a řekne to tak, jak to je. Půvabné je vyjádření "to nejsou muži, to jsou přizdisráči". Jo, přesně tak. V dnešní politice muži neexistují. Jsou to jen nepovedené a již neprodejné prototypy, za které již bylo před mnoha lety zaplaceno šrotovné. A čím dřív je to sešrotuje, tím líp pro "rodinu". Ona "rodina" jim důvěřovala (až slepě), oni ji dovedli až po uši do svých s..ček a teď, když už cítí výkaly i oni, by ještě chtěli, aby je někdo z nich tahal.

252599

06.09.2011 21:12

Váleční psi

RE: Israelsky archeolog doslova sokoval rabbinsky svet-vse jsou jen legendy.

Lin 85.?.?.?

Pane Roberte, děkuju za zajímavé informace.

252601

07.09.2011 19:33

Romové I. část

RE: Romská otázka?

Lin 85.?.?.?

Ano, souhlas. Pravidlo: dostal jsi, jiní s tím vystačí, na víc nemáš nárok. To je ovšem kámen...úrazu. U nás se mu říká "rasismus". Úředníci (i policajti) se tak bojí nařčení z rasismu, že raději "něco" znovu vyplatí. A to je ono bludné kolo, ve kterém se stále motáme, zatímco situace se stále zhoršuje. Dvojí metr, o kterém se moc nemluví.
Teď napíšu něco, co vlastně článek dokazuje. Rómové u nás jsou přesvědčeni, že stát se o ně musí postarat. Pro ně má vždycky někdo povinnost se postarat. Minulý režim je v tom utvrzoval, nynější chce "starej se sám". Není ovšem tak důsledný, aby ta na ně také uplatňoval v praxi, stejně, jako u bílých sociálně slabých. A já se obávám, že oni buď vůbec netuší nebo ani tušit nechtějí, že dneska jsou na tom bílí hůř, než oni. Mají dokonalý přehled o všech možných dávkách, o které je možné požádat (což bílý ani netuší, co všechno je možné dotovat). Z toho pak pramení všechny ty frustrace, vztek a nenávist na obou stranách. Na vině je hlavně celý systém a v něm zapojení úředníci. Peněz je málo, takže bílá, sociálně slabá rodina je odmítaná (dostane jen skutečně to, na co má nárok od státu, ostatní dávky, kde rozhodují radnice na základě "posouzení", jsou jim zamítány). Neřve totiž, nedělá scény, nevyhrožuje na ulici. Což rómská soc.slabá rodina umí, dělá a plně využívá (tady zevšeobecňuju).
Hodně špatně se mi o tom píše, nevím, jak vystihnout celé ty jemné disproporce systému, který je u nás skutečně nespravedlivý, protože nemotivuje pracovité, leč chudé. Spíš je trestá. Všechny tzv. "vládní pokusy" celou věc ještě zhoršují.
Abych byla konkrétní (na případu se snad lépe pochopí, co chci), např. bílá matka-samoživitlka, pracující (ač za směšnou mzdu), je systémem odmítnuta i v případě jednorázové žádosti o příspěvek. Prostě dětem někdo ve školce ukradl zimní boty a ona nemá na nové (a pojištěná, samozřejmě, není). Odůvodnění = radnice nemá peníze a ona přeci pracuje. Oproti tomu rodina notorických alkáčů (bílých), rodiče nepracují, děti chodí hladové a špinavé - té radnice zaplatí dětem pomůcky do školy včetně bačkor (protože rodiče vůbec nezajímá, že něco takového by měli dětem pořídit). Navíc zdarma i obědy v jídelně (jasně, chudáci děti, pro ně možná jediná příležitost se najíst).
To je prostě to ono, co pak vzbuzuje hořké a bouřlivé vášně. Nejen v případě nepracujících Rómů, ale nepřizpůsobivých vůbec. Můj dojem je, že systém jim vždy vyhoví, protože s nimi "není pořízení", takže jednodušší je - neřešit.
A k těm dozorům učitelů až jindy, už tak jsem se rozepsala. [smích] U nás totiž učitelé nemají povinnost dozoru ve stravovacím zařízení.

252657

08.09.2011 19:47

Za koho kope Ondřej Neff?

Hehe...

Lin 85.?.?.?

... já se tu fakt směju. [velký smích]
Čekal snad někdo od pana Neffa jinou reakci? Však tenhle český brouk Pytlík byl vždy průhledný asi jako Doležal z Reflexu. Spíš by mi upadla brada až na zem, kdyby zareagoval jinak. Povídají si s ním o nešvarech internetu - a on se zrovinka otře (jen tak mimochodem, vybere "jen" příklad) o Zvědavce. A tryská to z něj jak z prasklýho sudu. Jako kdyby na netu existoval jen Zvědavec, Pes a Lidovky...[velký smích] A čemu se nejvíc směju? No přeci... když tak zasvěceně a odborně hodnotí tyhle stránky, není jiná možnost, než že je častým návštěvníkem a čtenářem (ale asi vám, Vladimíre, na web nepřispívá [oči v sloup] ).

252781

08.09.2011 20:05

Za koho kope Ondřej Neff?

RE: Pane Vladimíre,

Lin 85.?.?.?

Jo, paní Střelče. [smích] Taky mám v oblibě "autsajdry" a dost často si tam chodím číst (a to díky vám, protože jste sem onehdá dala odkaz s článkem, já ty stránky neznala).
Jen ten stav čekého národa mi příjde tisíckrát horší, než po BH. Tenkrát se lidé ohnuli ze strachu, ale své kořeny moc dobře znali, drželi se jich a schraňovali je v posvátné úctě k dědictví od předků. Dneska zná své kořeny jen málokdo, ještě míň jich je má v úctě a předává je coby posvátné dědictví. Podle mého jsme v situaci, v jaké jsme nikdy nebyli - nebo až tam naše rodová paměť nesahá.
Nevím, kde má národ své dno. Ale asi je "nádoba" hodně hluboká, protože zatím se ode dna neodrážíme (ač nám to mnoho esoterických webů tvrdí). Mně zatím příjde, že teprve nyní si národ uvědomuje, že padá. Teď mluvím o kolektivním duchu, ne o jednotlivcích.

252783

08.09.2011 20:37

Tyrani na troskách

Aha... ono bude desetileté výročí

Lin 85.?.?.?

Přihodím vlastní úvahu, osobně zabarvenou.
Ten den před deseti lety si moc dobře pamatuju. Úplně náhodou jsem byla návštěvou u kohosi, kdo užívat telku jako kulisu. Jen tak zběžně jsem koukla, co to zas běží za kravinu... a ejhle, jakýsi katastrofický film... Teprve za delší chvíli mi došlo, že to není film. [oči v sloup] První myšlenka - to snad nemůže být pravda, to se mýlí, tohle není skutečné! Druhá myšlenka - jsme...kdesi. Končí svět, ve kterém jsem vyrůstala (což se později potvrdilo).
Zpráv bylo mnoho, ale... Aniž bych vůbec měla povědomost o nějakém "konspiračním myšlení", podvědomě jsem zprávy odmítala jako "divné". Trochu mi to pak připomněl letošek s Norskem. "Něco" se děje, umírají lidé - a ten, kdo je založen k ochraně, nikde. Na tom americkém nebi ani stopa po vojenských letounech, jen fascinující záběry novinářů ze všech možných úhlů. Dobře, tak první letadlo je překvapilo, takže teď se vyrojí ochránci a... Jenže ne, ono tam zcela volně přiletí za chvíli i letadlo druhé.
Bush se nedávno ve svých pamětech svěřil, že v té škole, kde ho zpráva zastihla, ztuhl právě proto, aby "neuvedl v paniku školní děti". Nevím... může to být pravda a nemusí. Je sice citový mrzák, ale aby zůstal s kamennou tváří? I to je možné...
Každopádně ale "styl" padajících Dvojčat byl záhadou už tenkrát a na první pohled. Můj blízký, stavař, žádné znalecké eso, prohlásil po prvním zkouknutí záběrů - to není možný, takhle budovy po nárazu čehokoliv nepadají. Takhle probíhá řízená demolice.

252787

08.09.2011 20:56

Za koho kope Ondřej Neff?

RE: Pane Vladimíre,

Lin 85.?.?.?

Nevidím to jako ztacené. Bez naděje by se mi asi těžko žilo. [smích] Naději vidím v podobném, jako vy. A není zas tak moc malá. [smích] Když se rozhlédnete po dnešní situaci, tak oni se nám všichni ti "elitní" vybarvují sami. Opilci, burani, slizouři, tupci, kteří duní až odtama, co sedí. Obyčejný člověk najednou zjišťuje, že s takovým týpkem by si ani v hospodě čtvrté cenové k jednomu stolu nesedl. Čím víc tlačí na nás, tím jsou ve větším tlaku i oni (spojené nádoby) - a zapomínají na své mimikry. Podle mého dobře vědí, že jsou...kdesi..., takže vrozená parazitická hrabivost zůstává jedinou a sebezáchovnou vlastností. Když umírá hostitel, snaží se nasát do sebe co nejvíc, v naivní víře, že snad nějaký čas přežijí, než si najdou hostitele jiného. Jenže... nějak zapomínají, že právě umírající hostitel se může ještě v posledním tažení vzchopit a toho přepitýho klišťona prostě vytrhnout a rozmáčknout. A bude mu jedno, jestli to bude to poslední, co před svou smrtí udělá.

252791

10.09.2011 10:04

Za koho kope Ondřej Neff?

RE: Pane Vladimíre,

Lin 85.?.?.?

Také moc zdravím... a sděluju, že se tam "nezviditelňuju". Stačí mi, že čtu. Moc vás zdravím... [smích]

252926

10.09.2011 10:48

Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

RE: Je to smutné

Lin 85.?.?.?

Napsal jste hezký příspěvek. V oné bezradnosti asi nejste sám, pociťuje ji určitě hodně lidí.
Já nejsem zrovna moc vhodná osoba k předávání nějakých "rad", co dělat. Mám svou vlastní metodu, která ovšem není žádným univerzálním postupem - a navíc ji neumím vysvětlit tak, aby byla pochopitelná pro ostatní. Je mi jasné, že jedinec nemůže sám zdolat systém nebo "spasit svět". Ale od myšlení a jednání jedince se všechno odvíjí. [smích] Jedno bez druhého podle mého ke změně nevede. Ani ty politické spolky, různá sdružení nebo občanské aktivity. Možná sám sledujete, že takový bohulibý spolek se po (čím dál kratším) čase začne projevovat zcela jinak, než hlásal. Uvnitř začnou mocenské bojůvky a prosazování toho "správného názoru", spolek se buď rozštěpí na různá křídla - nebo se rozpadne. Podle mého je nejdřív potřeba pochopení, o co vlastně v této "hře" jde a jaké jsou praktiky systému. Tam je potřeba začít (u sebe), aby jedinec nebyl ovlivnitelný a nenechal se zlákat různými, i libě znějícími Sirénami. Prostě = aby od svého cíle neodstoupil a "neprodal" ho (byť nevědomky) za třicet stříbrných.
Podle mého je základním pochopením přijetí faktu, že svět je jeden celek, tvořený miliardami jedinců. Všechno se vzájemně ovlivňuje. Stejně, jako je lidské tělo tvořeno miliardami buněk, kde každá má svou nezastupitelnou roli, ovšem je součástí těla (celku). Každá buňka těla si sice žije svým vlastním životem, ale musí fungovat ve prospěch celku, jinak... Pokud si nějaká buňka usmyslí, že si bude rvát jen sama pro sebe a na celek se vykašle - nebo že si "ovlivní" ostatní buňky tak, aby "pracovaly" pro ni a ne pro tělo, máme tu zárodek rakovinového nádoru. Co to s celkem (tělem) udělá, asi víte.
Svět by se dal přirovnat k lidskému tělu s velmi, velmi oslabenou imunitou, zamořením všemi možnými toxickými jedy a mnoha rakovinovými nádory. Takže z mého hlediska je důležité posílit každičkou nezmutovanou buňku, zbavit ji mnohaletých nánosů jedu a zmobilizovat její obranné funkce (aby byla schopná si "čistý stav" udržet). Teprve pak bude možný nějaký účinný boj o záchranu celého těla - až buňka pochopí, že JE součástí těla a přežije jen tehdy, pokud žije celek.
Razantní operace, kde by se daly "chirurgicky" vyříznout všechny "tělní" nádory, by podle mého vedla jen ke smrti nebo recidivě, protože "tělo" je velmi oslabené. Proto si myslím, že je nutná nejprve "vnitřní očista" a detoxikace.
Tak...rozepsala jsem se o svém "vidění problému", snažila jsem se... [smích]

252931

10.09.2011 11:18

Romové II. část

RE: JEDINÉ ŘEŠENÍ = jejich vlastní stát {dokončení}

Lin 85.?.?.?

Pane tmo, vaše komentáře čtu, i když jsem říkala, že se vám budu vyhýbat (=nekomentovat). Tady ale zareaguju, protože (jestli dobře chápu), vám dávám za pravdu.
Podle mého je také úplně zbytečné "tvořit" všechny ty "antirasistické spolky a podpory", protože u nás o žádný rasismus vůbec nejde. Problém se naopak jmenuje PROTĚŽOVÁNÍ menšiny. A tu "oni" nijak zvlášť neovlivňují, děláme to my jako většina. Včetně toho, že od nich nakupujeme kradené věci (viz ty sběrny, "lístkové" nákupy nebo obědy). Systém skutečně chrání je a dává jim takové výhody, o kterých se většině ani nezdá. Vlastně nás nutí hýčkat si tasemnice. Tady myslím všechny nepřizpůsobivé, "parazitální".
Řešení je podle mého velice jednoduché = zacházet s nimi jako s většinou. Prostě - stejný metr. Všichni jsme občany téže země, takže pro všechny má platit stejné uplatňování práv i povinností.
Zatím to, co se děje např. ve "Vanďáku", vůbec k nějakému uklidnění nebo řešení nepovede. Protestující občané jsou zatlačováni policií a nepřizpůsobiví se jim beztrestně vysmívají a ukazují na ně holé zadky (za asistence policie). No... to vjíždí vztek i do mě a nejraději bych to řešila pěkně po česku = fackou jak barák... [oči v sloup]
Všechny ty "antirasistické orgaizace", které se nyní aktivovaly a začínají se v problému "angažovat", situaci ještě zhoršují. "Oni" se nyní cítí ještě silnější a začínají si troufat čím dál víc. V našem městě tento týden táhla za bílého dne skupinka, která vykřikovala "všechny vás tu zmasakrujeme, všechno to tu zapálíme" - a zcela beztrestně. "Orgány" v pozici mrtvého brouka... [oči v sloup]

252933

10.09.2011 11:35

Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

RE: Je to smutné

Lin 85.?.?.?

Kdo rozhoduje v těle o tom, že buňka je nezmutovaná? Celek sám, protože ten jediný pozná, jestli mu buňka škodí nebo ne. A ten "celek" je buňkám nadřízený bez toho, aby ho někdo volil nebo určoval. Ona selekce probíhá v reálném životě stále - na více úrovních - a bez toho, aby kdo mohl ze své pozice nějak zasahovat nebo to "řídit" .
Každičká buňka v sobě nese informaci o celku = kdo je, co je a co jí přísluší. Do té doby, než to změní nějaký patogen. Proto jsem psala, že je nutná nejprve očista, aby si každá buňka znovu "dosáhla" na svou původní genetickou informaci. Analogie těla a lidstva je správná a také dost pochopitelná.
Nevím... mně se jeví, že jste napsal v podstatě to samé, co já... Asi nepíšu dostatečně srozumitelně.

252935

10.09.2011 21:39

Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

RE: Je to smutné

Lin 85.?.?.?

Děkuju za pochopení. [smích] "Level úspěchu" také pokládám za celkem sporný, protože úspěch je pro každého něco jiného. Také to, co já můžu ze svého hlediska pokládat za úspěch, může být z hlediska celku můj propadák (a tohle žádný jedinec neumí sám poznat, protože toho není schopný).
Teď i pro předřečníky:
Ono "žít poctivě" anebo "osobní rozvoj" se váže na uvědomění si "svého místa" (jestli jsem buňka jaterní, žaludeční, kostní, svalová...). Jako žaludeční buňka, určená k produkci trávicí kyseliny, napáchám třeba v krevním řečišti pěknou neplechu. I jako parazit - třeba bakterie - můžu být ve střevě prospěšná, ale v plicích nežádoucí element. Nejsem "zcela oddána" (jak píše p.Vojta) ani jako součást organismu, jinak by neexistovala např. rakovina. Buňky mají svůj vlastní život, svůj "příběh", ale pokud jsou zdravé, jejich činnost je ve prospěch celku (orgánu, jehož jsou součástí a tím celého těla). A to jejich "poslouchání a řízení z centra" je právě v onom smyslu = dělat to, aby celek fungoval. A buňka v sobě opravdu nese informaci o celém organismu (pro p.tmo - viz DNA, viz důkaz v klonování). Navíc - napsala jsem to jako přirovnání - ne jako nějakou vědeckou stať a teorii. Prostě se mi takhle dobře chápe, co se myslí "prací pro celek, vědomím celku".
Jinak - pro p. Vojtu: všechno není řízené z mozku, to je přežitá a stará teorie. Dneska už se ví, že tělo zaznamená např. žízeň (a dělá opatření) ještě dřív, než si to uvědomí mozek. A ani organismy spolu nesoutěží - to je jen lidské "hledisko", náš úhel pohledu. Ony naopak spolu velice dobře kooperují a vytvářejí něco, čemu se (snad) říká ekosystém. Každý organismus, který se sem narodí (včetně člověka), má k dispozici úplně všechno, co k životu potřebuje. I ty zdroje. Má i své přirozené predátory, aby nedocházelo k nerovnováze. Jen člověk ale tyhle zdroje nesmyslně hromadí, ničí, zpeněžuje a přivlastňuje si je jako jedinec (na úkor celku). Jen člověk bere víc, než skutečně potřebuje. Přivlastňuje si a zpeněžuje i vodu, půdu, vzduch = co nestvořil, na čem nemá zásluhu, co mu nepatří, na co nemá žádné vlastnické právo. Je jen uživatel, nikoliv vlastník.

253005

10.09.2011 21:56

Romové II. část

RE: JEDINÉ ŘEŠENÍ = jejich vlastní stát {dokončení}

Lin 85.?.?.?

No.. pane tmo... V tom svém příspěvku jste si vlastně sám specifikoval mé "blíže nespecifikované" výhrady, které vůči vám mám. [smích] Vy si vůbec asi rád děláte všechno sám - určíte za mě i to, co si myslím, co cítím a proč co dělám. Takže? V diskusi s vámi jsem zcela zbytečná. [smích]

253007

11.09.2011 12:32

9/11 po deseti letech – stále čekám

Určitě se dočkáte, Vladimíre

Lin 85.?.?.?

Pravda má jednu takovou "nepříjemnou" vlastnost - a to - že se sama od sebe dere na povrch. A to i přesto, že ji zaasfaltujete nebo přikryjete betonovým sarkofágem.
Aktéři (kdoví, kolik jich dneska ještě žije) myslí ve stylu "co bych mluvil, když dostávám dobrý peníze za mlčení". Také je dost pravděpodobné, že žijí v iluzi "posloužil jsem dobré věci" (= jsem členem společenství, budujícího lepší svět). Proč tedy cosi říkat, zveřejňovat, když svět ještě není v kýženém "stavu", že tento čin bude pokládaný za hrdinský (s nutnými obětmi)?
Ta poslední možnost je nejpravděpodobnější. Všichni ti, kteří jsou zodpovědní, kteří vykonávají "vůli", jsou přesvědčení, že dělají "dobrou věc" - nejlépe "boží vůli". Svědčí o tom i různé žehnání vojákům, znamení na zbraních atd. Proto mlčí i svědomí (je-li nějaké). Příklady všech možných ohavných činů "z boží vůle" máme v historii celkem dost. Další indícií, proč si tohle myslím, je fakt, že dneska už se na nic neptají a "jedou" podle plánu. A určitě vnímají všechny kritické hlasy jako "házení klacků pod nohy" a "sabotáž plánů od druhé, nevědomé strany".

253048

15.09.2011 22:27

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: síla není v jednoduchosti,

Lin 85.?.?.?

No... mě by celkem zajímalo, kde jste vzal ta procenta. Mám jiné informace, které potvrzuje mj. tento web . Tam se naopak říká, že oněch 70% vůbec nenastoupilo (např. do 5.divize).
A pokud se nepletu, sudetští Němci (už ten výraz je umělý) byli občany Československa, takže se na ně vztahovala "mobilizační povinnost" stejně, jako na ostatní "nesudeťácké" muže určitého věku.
Ohledně vašeho sdělení, že si nepřáli být připojení k Říši, bych také měla výhrady. Dosud existující historické záznamy z (i obecních) kronik mluví úplně jinak.

253452

15.09.2011 22:57

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

No... když se to vezme kolem a kolem, on i ten váš Jánošík byl vlastně terorista... [cool]
Pro dosud pohanské Slovany byl teroristou i Svatopluk, pro Maďary jste byli teroristy všichni "tam nahoře" - od Tater k Dunaji - a pro některé jste ještě možná i dnes. Tak co s tím? Nezdá se vám to divný? Že onen "terorista" závisí na "místě", kde stojíte? [smích]
Nám dneska předhazují teroristu Husa, teroristu Žižku, teroristu Masaryka... a jiné, výčet by byl za určitých okolností asi dlouhý.
K článku, co jste sem postoval: proboha, co to čtete? Už jen styl, jakým je to psané, nemá se snahou (alespoň) o objektivní historické posouzení vůbec nic společného.

253460

16.09.2011 18:16

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Jakou oblast dějin jste měl/a na mysli? A jaký výklad? [smích] Výkladů je povíc a záleží vždy na tom, na čí straně "vykladatel" stojí - nebo jestli se snaží o v rámci možností co nejvíce objektivní pohled.
To jsem se vám právě snažila říct - a vy jste zareagoval/a poněkud hystericky, z mého pohledu "jak malej Jarda".
V dějinném výkladu platí v naší civilizaci stoprocentně pořekadlo, že "dějiny píší vítězové". Teroristu vám můžu udělat z kohokoliv, kdo se zapojil do nějakých "akcí" a nestál stranou. U těch, kteří se nikdy nezapojovali a jen čekali, jak to dopadne - tam to jde tíž, ale zas můžu říct, že to byli kolaboranti, zrádci, hráli dvojí hru atd. Když na to příjde, můžu udělat teroristu z kohokoliv "činného", koho dějiny zaznamenaly a kterého dneska uctíváme jako "kladného hrdinu". Udělat z hrdiny záporáka (a naopak) není pro pro historii žádný problém. Je totiž úplatná a prodejná. A mrtví mají jednu drobnou nevýhodu = nemůžou se bránit pomluvám a vysvětlit své pohnutky, popř. situaci, ve které se tenkrát ocitli.
No.. a vámi předložené "argumenty" jsem už okomentovala. Z mého hlediska stejně hloupé a zaujaté, jako byla před x-lety propaganda komunistů. Čtete vlastně to samé, jen psané druhou, stejně nenávistně zaujatou, stranou.
Takže závěrem vám nápodobně doporučím, abyste prostudoval/a z nezaujatých zdrojů, proč proběhlo ono SNP a čemu mělo sloužit.

253500

17.09.2011 11:43

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

No jo, no... když vy říkáte mnoho pravdy, ovšem otočené k určitému záměru. Nehodnotíte v kontextu se všemi událostmi, vytrháváte jen jednotlivosti. A hlavně to "kdyby kdyby". Po bitvě je každý generálem. [smích] Hodnotíte svým pohledem SNP stejně, jako u nás hodnotí akci Gabčíka + Kubiše. Kdyby "to" nebylo, nebyly by Lidice, nebyly by hromadné pankrácké popravy, nebylo by hromadných odsunů do lágrů atd.
Slovenský štát byl klerofašistickým a je jedno, jestli do té doby nějaké takové uskupení již existovalo či ne. Byla to prostě německá kolonie, kde vládla ŘKC. Jenže na Slovensku nemáte JEN ovečky ŘKC, žilo tam i mnoho evangelíků (nejen), kterým v té době zrovna moc do skoku nebylo. A stejně, jako v protektorátu B+M, se obyvatelstvo rozdělilo tehdy do několika skupin. Jedni vítali a spolupracovali, jedni naopak byli ostře proti a "něco" dělali, další zas volili variantu "mrtvého brouka" a snažili se nějak přežít.
Plán na ozbrojené povstání existoval (tuším) od r.1942 a měl nejméně dvě varianty. Není pravda, že v plánu nebyl vstup RA na Slovensko přes Karpaty (Duklu). Naopak - byl to jeden z geniálních vojenských plánů, předpokládal ovšem součinnost všech zúčastněných, včetně slovenské armády (a toho vašeho Čatloše a Malára, kteří o plánu věděli od jeho samého počátku, byli jeho součástí). Dvě, nejlépe vyzbrojené divize, složené ze zkušených frontových vojáků a podílejících se na obranné karpatské linii, měly v rozhodný okamžik vytvořit "mezeru" a umožnit tak vstup RA za linii. Nestalo se tak. Ti, které vy z vašeho pohledu pokládáte za hrdiny, se v rozhodném okamžiku a zcela nečekaně rozhodli jinak.
V původním plánu bylo ozbrojené občanské povstání nejen na Slovensku, ale také v B+M a Polsku. Po průlomu na Dukle by to umožnilo RA raketový posun fronty o několik stovek kilometrů na západ. Kdybych uvažovla ve vašich "mezích", mohla bych dneska říct, že díky slovenské zradě umírali lidé v B+M nesmyslně ještě dalšího třičtvrtě roku, nebyla by vybombardována mnohá města, zničená infrastruktura a v Praze by nebyli mrtví v ostrých bojích ještě 9.května, kdy se již ve světě slavilo osvobození. A hlavně - na Dukle by nepadlo cca 60 tis. Rusů, 11 tis. Němců a 2,5 tis. Čechů (M, S) a Slováků. A máte pravdu, že při začátku SNP již nebyl pro RA žádný závažný důvod "jít přes Duklu", protože se jim zcela nečekaně, po úspěšném povstání v Rumunsku, otevřela jednoduchá "balkánská cesta" - tj. ta, o které píšete. Ovšem... ustupující německá vojska se nám začala pěkně "zakopávat" na Slovensku, navíc slovenská vláda vyzvala k "nekladení odporu a spolupráci", takže byla splněna podmínka jedné z verzí plánu ozbrojeného povstání a ten plán nebyl jen výplodem Benešovy exilové vlády nebo SSSR. Svou roli sehráli zejména tzv. "západní spojenci". Prostě politika...

253535

17.09.2011 12:22

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Kysučane. [smích]
Obávám se, že poslední a jedinou autoritou zhodnocení nezaujatosti zdrojů jsme si každý sám. Obávám se, že něco jako univerzální objektivita ani existovat nemůže, protože pravdu vnímáme každý individuelně. Existuje jen snaha o objektivitu, "zaujmout postoj" musí každý sám. Já sama hledám v dochovaných zdrojích z doby co nejblíže k válce, protože tam se ještě překrucovalo velmi nesnadno, když události byly ještě v živé paměti lidí a přímí účastníci žili. Samozřejmě - občasný ideologická balast je potřeba očistit, umět si vybrat jádro.
Navíc - já měla štěstí že nás na střední vyučoval dějinám "uklizený" profesor, ale ne "protipól" režimu. Prostě se jen nebál říct všechno, co věděl, ač to nebylo režimu "poplatné". Učil nás i tomu "hledání zdrojů", které se mi dodnes osvědčuje.
A můj pohled na SNP? Rozhodně nic, za co by se měli Slováci stydět. Účel jsem popsala v příspěvku výše - pro jiný nick. Politická hra, kterou třeba my dneska sledujeme z povzdálí v jiných státech - ovšem tenkrát jsme byli přímo "ve středu". To, co píšete, je velice dobré pro pochopení slova "nepřítel". Kdosi vám řekne "to je nepřítel", jenže vy vidíte úplně stejného člověka, jako jste vy... jen s jiným "velením". Za normálních okolností byste spolu šli do hospůdky "na pohárik", ale...
V každé válce se nejvíce "realizují" fanatici, kterým jde pouze o uspokojení své úchylky zabíjet, mučit, mít někoho ve své moci. A pak jsou "ti druzí", kteří poslouchají rozkazy a denně řeší dilema svědomí.
A co se týče RA a jejího "správania"... Vemte do úvahy, že v SSSR si téměř celé důstojnické velení vymlátili, takže očekávat nějakou vzdělanost nebo uhlazené chování kadetky od všech velitelů RA by bylo pošetilé. Stejné to bylo i s vojáky. "Učili" se přímo v bojích, sebraní v každé vsi, žádné "přípravky". Jejich vzhled a "nelidskost"? Která z armád 2.SvV měla "tohle" za sebou? Ono stačí, jak se chovali po pár letech "nasazení" Japonci, zapomenutí kdesi na ostrovech a netušící, že válka už dávno skončila. Už Jan Lucemburský říkal, že vojenská tažení dělají z mužů zvířata. Tohle nesoudím, protože nevím, co by z mé civilizační kultivovanosti udělalo pár roků života v nelidských podmínkách a v neustálém presu boje o život.

253538

17.09.2011 12:43

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Co takhle držet se chvíli faktů?

Lin 85.?.?.?

Mluvit? Není co... ten "dokument" jsem ani nedokoukala do konce. Manipulace od samého počátku, Hitler vykreslený jako mírotvůrce, Němci jako ubohý, utiskovaný a zneuznaný národ, Československo, Polsko a SSSR jako příčina celé 2.SvV. Takhle "jednoduché" to tedy nebylo... přání otcem myšlenky. A mělo vás trknout už jen to, že údajně "krvelační, ke zničení Německa se chystající" Poláci byli Německem rozdrceni během pár dní. A další lež jako věž - že Stalin počítal s tím, že se Evropa popere mezi sebou a sama vykrvácí. Hm... to už opravdu za komentář nestojí.

253541

17.09.2011 12:55

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: x

Lin 85.?.?.?

René, existuje celkem zajímavá reportáž, dokreslující situaci "utečenců", bojujících na západní frontě.
Je to audio, nutné stáhnout z "ulozto" .
Nic nebylo tak jednoznačné... a "utečenci" to vůbec neměli jednoduché. Navíc - bránili pozice i tehdy, když už ostatní byli na útěku.

253542

17.09.2011 19:38

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Ani nevíte, jak ráda zdravím já vás. V takovýchto debatách začínám propadat zoufalství nad zarytou "jiností" (raději volím tohle neutrální slovo) některých přispěvatelů. Je mi celkem úzko, když čtu... že si vůbec neuvědomují zásadní "smysl" 2.SvV - a to první pokus iluminátů o nastolení NWO. Nevím, co si myslet, když čtu, jak se tehdy "měli za Hitlera dobře", jak ti Němci byli kultivovaní oproti "barbarským" Rusům.
Přitom Hitler byl iluminátským výtvorem, proto ty různé paradoxy a "dějinné nesrovnalosti" třeba ve financování nebo přízní a obratem nepřízní.
Hitler byl "vystopován" teosofickou společností (tuším kolem madame Blavatské) a následně "včleněn" do okultní společnosti Vril. Pečlivě prověřen, vycvičen a připraven, i během jeho uvěznění na začátku kariéry za ním docházel "učitel". Již v r.1935 "vizionářsky" mluvil ke svému úzkému kroužku nejbližších spolupracovníků:

"Musel jsem použít národní myšlenky a to z důvodu oportunity, ale věděl jsem už, že může mít jen zatímní hodnotu. Příjde den, kdy nezbude mnoho, ani u nás v Německu, toho, čemu se říká nacionalismus. Na světě zavládne všesvětové bratrství pánů a vládců. Politika je jen vnějším projevem, praktickou a okamžitou aplikací náboženské vize pomocí bojových hesel, doktrín, společenských faktů a válek. Lidstvo má před sebou úděl, který nemůže pochopit, to je vyhrazeno jen několika zasvěcencům. Nová společnost veliké Říše bude mít svou kastů pánů, hierarchicky utříděných. Pak už jen obrovská masa anonymů, kolektiv sloužících a navěky podřízených. A ještě pod nimi třída moderních otroků, ovládnutých cizinců. Vůbec nám nejde o potlačení nerovností mezi lidmi, ale naopak o její znásobení, aby se z ní stal zákon, chráněný nepřekročitelnými hradnami. A o těchto plánech nesmějí nic vědět prostí bojující."

"Beka" jsem četla, moc zajímavý a lecos vysvětlující počin. Panu Kysučanovi jsem některá vyjádření raději nekomentovala - viz představu o "vlastním slovenském státu".
Mějte se moc hezky, pane Quido... a děkuju za "stejnou vlnu".

253555

17.09.2011 20:12

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Hm... chce se mi napsat, abyste se nejprve snažil/a chápat napsané.
Ten příklad demagogie jsem dala jako ukázku demagogie pisatele, na kterého reaguju. Nevyjadřuju tedy, co si o G+K myslím já. Takže si dejte pohov, pěšáku.
A není tam smajlík smíchu, ale úsměvu.

253558

17.09.2011 21:02

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

No jo, užiteční idioti... Však ono to iluminátům ani nedá moc práci si vybudovat "také to oné", když mají nevyčerpatelné zdroje přisluhovačů, kteří ani netuší, že jimi jsou. Stačí zabrnkat na osvědčenou strunu - a pak jen sledovat cvrkot.
Dodnes většina lidí žije v představě, že na západní frontu utíkali jen naši demokraté a na východní jen komunisté. Ale jim bylo úplně jedno, na jaké straně fronty bojují, protože cíl byl jasný = osvobodit svou vlast. Dodnes se věří, že "v potížích" se po válce ocitli jen ti "zápaďáci" a těžko vysvětlovat, že represe zasáhly i ty "východňary". Posuzují se a hodnotí válečné činy předků, přitom se šmahem odsoudí i to, na co by měli být hrdí. Poplatně politické moci. Vymění se sochy, busty a pamětní desky - a je to. Ze zločinců jsou hrdinové, z hrdinů vrazi a teroristi. "Národ došel zadostiučinění".
Když se přenesu do dneška, vidím to shnilé ovoce. Často se ozývají hlasy, kolik si toho ještě necháme líbit, když vidíme, kam se to řítíme. Proč tedy nikdo nic nedělá a jen čeká a "kecá". No... po takových zkušenostech s "hodnocením aktivních činů" a mnohaleté "masáži" se divit ani není čemu. Ale zaplatíme za to - to je bez diskuse. Scénář? U nás se po tom všem bordelu veškerá moc dostane do ruky jediného člověka (nejprve strany, pak "vůdce"). Lidé tomu budou tleskat v naivní víře, že konečně bude pořádek. A moc se spletou. U Slováků očekávám potupné odevzdávání území "menšině", stejně, jako my odevzdávali Sudety. No...a po tom všem z nich moc nezbude...
Děkuju, Quido... a mějte se. [smích]

253563

18.09.2011 10:18

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Ale Kysučane... nějak se nedaří naladit se na stejnou vlnu. [oči v sloup] Já nejsem na nikoho nahněvaná. Už jsem psala Quidovi, že mě spíš jímá hrůza... a taky zoufalý smutek. Není ale namířený na nikoho z diskutujících. To je o jistotě, že pokud je tolik lidí, ignorujících dějiny svého národa (v návaznosti na světové), pak opravdu nastane ta jediná a možná cesta = další a o hodně krvavější válka. Zoufalství je o tom, že dneska vidím mnohem víc zmanipulovaných užitečných idiotů, než bylo v těch třicátých letech min.století. A co hůř - dneska jim je pojem "vlast" úplně šumák, pojem "národ" nám zdiskreditovali, takže se ho lidé pomalu bojí použít. Jsou naštvaní na své neschopné vlády a přivítají úplně každého, kdo jim nabídne "řešení". Bude to tedy daleko jednodušší, než to měl Hitler tenkrát. Navíc - ti nejmladší, "porevoluční děti", mají v hlavě takový guláš, že orientace "kdo je kdo" je pro ně nemožný úkol.
Jestli chápete mou snahu diskutovat a "narovnat" zde uváděné manipulace jako "oboření se na diskutující", pak opravdu nevím, jak bych tedy měla psát.
A odpověděla jsem vám... tak, abyste se právě necítil ublížený - a stal se opak. Někdy je lepší nechat člověka, aby si na "cosi" přišel sám, nevyvracet mu to. To je právě o vaší představě "samostatného slovenského štátu". On totiž nebyl vůbec samostatný - i když nebyl řízen z Prahy. Jen jste vyměnili Prahu za Berlín, no... a na české straně jste měli hranice. Byli jste věrnými poskoky Německa a na vlastní státnická rozhodnutí jste nikdy nedosáhli. Všechno pod německým dozorem (včetně vojska a za účasti cizího vojska) a jestli je tohle vaše představa o samostatnosti, pak s tím nic neudělám.
A jen poznámka k oné "ruce z Prahy". Kysučane, vytvoření společného státu Čechů a Slováků bylo hlavně kvůli Slovákům. V té době byli pokládáni světem za nevýznamné etnikum odrodilých a na maďarské území zatoulaných Čechů (nebo Moravanů). Štefánik velice orodoval u Masaryka, aby ho dostal do "správných vlivných kruhů", což on udělal. Štefánik okouzlil nejdříve dámy vysoké společnosti (byl to velice hezký, milý, galantní a inteligentní muž) a díky jejich přízni byla pak možná "diplomatická mise" u vlivných manželů. Jinak by ho mezi sebe ani nevpustili. Slováci si umějí vládnout sami, jenže v té době by sami žádného svého státu nedocílili (a dopadli by třeba jako Lužičtí Srbové v Německu). Štefánikovi to bylo jasné - tak proč ne vám. Nemyslete si, že Češi (M, S) brali připojení Slovenska za nějakou "výhru". Spíš naopak. O to je dneska děsivější číst tu občas probleskující slovenskou nenávist a hloupé výčitky.
A pamatujte si, že se na vás nehněvám, protože není důvod. Mějte se hezky... víc zatím nenapíšu, protože konkrétně k SNP by to bylo zas na traktát.[smích]

253598

18.09.2011 10:24

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

I já vám velice děkuji... za všechny příspěvky, které jste tu napsal. Snad to pomůže a alespoň někomu se rozsvítí. Zdravím...[smích]

253599

18.09.2011 10:35

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Jene - dodávám podobné, co Quido. Větší vliv a moc "oslovit masy" mají jiní. A výsledek je vidět = užitečných idiotů přibývá. A je to čím dál víc patrnější a děsivější. Z mé strany už ani nejde o nějakou "osvětu", spíš jsou to zoufalé pokusy, že se snad aspoň jeden jediný člověk podívá také na jiné zdroje, než z kterých čerpá.

253600

18.09.2011 12:31

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Nemyslela jsem odpovědí ani jedno, ani druhé. Spíš to měl být sarkasmus, protože jste mi vyčítal něco, co jsem nenapsala. Omlouvám se.

253605

19.09.2011 19:15

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Eh... omluvám se... Zaměnila jsem Štefánikovo "pražské období" za "francouzské". Ano, máte pravdu. Ve Francii to byl on, kdo "uvedl do společnosti" Masaryka. Ten klam nebyl úmyslný, jen má hloupost.
[oči v sloup]
Pánové Masaryk, Štefánik a Beneš se totiž poprvé sešli ne ve Francii, ale v Praze (asi 1900), za dob Štefánikových studií.
Společné myšlenky na sjednocení Slováků a Čechů (M, S) také nepocházejí až z dob francouzského znovushledání. Jsou už právě z onoho "pražského" období.
No... stydím se, jak jsem to pomotala. Dezinformovala jsem, ne úmyslně - a tu knížku o M.R.Š. jsem skutečně znovu do ruky vzala. [oči v sloup]
Víte, snad tenhle můj "přehmat" podstatně nemění fat, že Slováci by svůj stát nikdy nezískali, protože nebyli pokládáni za národ, ale jen za etnikum. A že se tím nezmění ani to, že Štefánik to moc dobře věděl.
"Je to typické pro nás Slovany, že před vojnou, dokud nás utlačovali Maďaři a Němci, jsme naříkali, ale jakmile se nám naskytla možnost osvobození, už se najdou lidé, kteří hovoří o samostatném slovenském státu. My můžeme existovat jen ve spojení s Čechy."

253672

19.09.2011 19:34

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Tak...teď jste to napsal úplně přesně. [smích] Dohadovat se, vyčítat si, přít se o minulost kdo co komu - to je k ničemu. Minulost stejně nikdo nezmění, ty události se staly a nejdou odestát. A je jasné, že chyby byly, jsou a budou, i když se "věci" řeší s nejlepším vědomím a svědomím.
Do téhle diskuse jsem původně vůbec vstupovat nechtěla, ale... pak jsem tu skoro uvízla. [oči v sloup]
Napsal jste nyní to, o co jsem se snažila už prvním vstupem "s Jánošíkem - teroristou". Babráme a nípeme se tu totiž v událostech, na které už nemáme žádný vliv. Myslíte si, že se Angláni zatěžují nějakými výčitkami křivd, napáchaných kolonizací půlky světa? Že třeba Španěl "diskutuje" s Peruáncem o dávných křivdách, násilnostech a vyvražďování?
Podle mého se tato kontroverzní témata úmyslně vytahují pro česko-slovensko-německo-polsko-ruské vztahy.
Není už sice neděle, ale přeju vám i tak krásný zbytek dne. A díky za diskusi i trpělivost. Znovu to zopakuju - z mého hlediska nemáme spory, natož hádky.

253674

21.09.2011 21:55

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Konečně (snad) mám klid a můžu "něco" odpovědět. Skutečně ale "něco" - cosi, co asi nebude mít hlavu ani patu, protože jste na mě příliš náročný. [smích] Spoustu toho nevím - třeba o Hortym, to bych musela gůglit a číst a číst, abych dostala nějaký obrázek.
Pokusím se od konce a snad těch mýlek nebude tolik:
Fašismus = jeden vůdce, vládne pomocí svého ansámblu "věrných", kasty s výhodami a ochranou represivních složek, běžnými lidmi a běžnými mechanismy nesesaditelný. Diktatura "vyvolených", stát zasahuje do všeho. Masy pouze k tomu, aby pracovaly pro "blaho státu", ovšem je sporné, jestli se k onomu státu počítají i masy (občané). Asi moc ne - viz to, co jsem tu už napsala o Hitlerově "vizi" nové společnosti. Dobrého nic moc nevidím, i když v učebnicích se píše, že "nadřazuje zájmy státu a národa nad zájem jedince". Příjde mi, že se to vylučuje s oním kastováním a nadřazeností mocenské skupiny, takže nepůjde o zájmy státu (=většiny občanů), ale zájmy oné mocenské nadřazené kasty. Většina se tedy podřizuje menšině. Jestli jste otázkou mířil na "ochranu státu proti vlivu cizinců", tak také moc nesouhlasím. Podle mého je fašistický stát xenofobní (což neznamená rasistický).
Klerofašistický mi pak vychází jako ten, jehož "vyvolené" tvoří klérus, samozřejmě že římskokatolický. Slovenský štát měl pouze kastu "vyvolených" druhé sorty, ovšem vůdce (a jeho "vyvolení", první sorta) vydávali rozkazy, i když seděli jinde. Slovensko bylo povinné poslušností k Říši.
Nevím, Kysučane - a opravdu nechápu, co "se dá změnit ve prospěch lidí". Nenapadá mě vůbec nic, protože samotný princip je diktatura "vyvolených" přisluhovačů režimu, loajálních a poslušných (tj. plnících rozkazy).
Opravdu nevím... a jsem líná myslet. [smích]
Také moc záleží na tom, jak si vykládáte fašismus právě vy. Ono se to poslední dobou dost plete a zaměňuje třeba s nacismem nebo dokonce socialismem.
Fašismus nemá oproti nacismu co dělat s nacionalismem ani "vyvoleným, nadřazeným národem" (nepřipomíná vám to něco?) a také nemá co dělat s myšlenkami rovnosti (a to ani sociální, ani právní).
Moc jsem vás nepotěšila, že nic dobrého nevidím a moc nechápu, kam jste to směřoval.
A s tím tykáním...no... držím se zásady vykání ve virtu, protože neznám osobně. Mám proto své důvody, neberte to osobně.
Zatím vás zdravím a díky. [smích]

253736

21.09.2011 22:33

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Co takhle držet se chvíli faktů?

Lin 85.?.?.?

No... věřím faktům a ne manipulacím. A nezlobte se, ani manipulací nemůžu příjmout do myšlenkového schématu obrázek Hitlera - mírotvůrce. Ani při nejlepší vůli.
Hitler, Lenin, Trocký, Stalin, Berija = stejná líheň se stejným záměrem. Tvrdit, že Hitler chtěl vybudovat mírumilovný stát "pro blaho a svobodu národa" je totéž, jako říkat to o Leninovi nebo Stalinovi.
Všichni jmenovaní pánové leccos napsali, leccos tvrdili - ovšem jejich plány a činy se s tím velmi rozcházely. A nebýt Žukova, pak ona "moc RA" zůstane jen ve Stalinových snech a Hitlerovi Nesmrtelní (tak své elitní jednotky nazýval sám) oslavují na Čukotce.

253737

24.09.2011 19:45

Editor Zvědavce znovu předmětem vlídného zájmu policie

Docela "sranda"

Lin 85.?.?.?

Jak tak koukám, Zvědavce je populárnjší, než se může jevit. Dokonce si kdosi dá takovou práci, že pročítá celý archiv. Má na to pravděpodobně dostatek času. Nevím, jak vy, ale já nestíhám číst ani všechny články aktuální, musím si vybírat. O nahlížení do archívu si můžu tak akorát nechat zdát. [smích]
A k těm rodným číslům:
- vůbec nejsou tak "tajná", jak by být měla. Své doby uváděly dokonce i úřady samosprávy rodné číslo přímo na obálce. A co mě namátkou napadá - podnikající fyzická osoba má rodným číslem tvořené DIČ, takže všude, kam předává fotokopii daňového přiznání, to číslo znají.

253883

René, tenhle film žádnou cenu nezískal a v rámci EU má zakázané "veřejné" promítání. V kině ho nikdy neuvidíte. Jak je to mimo EU, nevím.
(odkaz jsem dávala do "zkratky" už někdy z kraje roku i s tímhle komentářem)

253884

Škrty jen přispějí k dalšímu propadu, souvisí s tím i další "jevy" ve společnosti - např. kriminalita.
Je to na špagát, když se u nás dohadují, co škrtnout, aby se ušetřila miliarda (v jednotkách). Oproti tomu plýtvání, korupce, předražené zakázky, nepotřebné "projekty" v řádu stovek miliard.
Umělě vtvořená "varnsdorfská eskapáda" umožnila našim "vyvoleným" schválit bez povšimnutí řadu nových "zákonů", které na nás spadnou v příštím roce. Ve Varnsdorfu stačilo poslechnout si Nečase a člověk si mohl udělat obrázek, k čemu to vlastně celé je.
Pozn.: žádná "rómská otázka" neexistuje. Jsou občany téhle země, platí na ně stejné zákony, jako na kohokoliv jiného. dělají jen to, co jim systém dovolí, co přehlíží nebo ani řešit nechce.
Jeden z nedávných starostů New Yorku (jméno nevím) začal zbavovat město kriminality "od spodu" a podařilo se mu to. Prostě policie trestala nekompromisně a důsledně každičký drobný prohřešek. Denně, v ulicích - ne jednou za uherský rok monstrakce.
Teprve když v lidech "zakořeníte", že určité věci se v civilizované společnosti prostě nedělají (výtržnictví, vandalismus, ručení klidu atd.), teprve pak můžete "sahat výš" = na organizovaný zločin, korupci, lobby aj..

253885

24.09.2011 20:55

Editor Zvědavce znovu předmětem vlídného zájmu policie

RE: Docela

Lin 85.?.?.?

No jasně. [smích] Pod různé petice chtějí k podpisu ještě i rodné číslo - prý pro "ověření skutečné osoby". Jo...ale jak a s čím to ověří, to už vám neřeknou. [smích]
Rodné číslo svěřujete "na požádání" kde komu a taky je kdekdo bez rozmyslu uveřejňuje. Není výjimka, kdy najdete RČ u jmen na prezenční listině, která k podpisu "koluje" po celém sále. [chechtot]

253889

No tak... ty své "podměty" si klidně podávejte. O jejich úrovni a váze bychom mohli chvíli diskutovat, když si pletete podmět s podnětem.
Ale dobrá, budu se snažit být spravedlivá a uznám, že překlepu se dopustí úplně každý.
Co ale neuznám, je váž způsob myšlení. Možná si vůbec neuvědomujete, že onen holocaust mohl být praktikován JEN díky takovým, jako jste vy. Těch pošahanců, kteří si ve svých chorých hlavách usmyslí nějaký ten "způsob moci", není zas tak moc. Horší je to s armádou agilních a zamindrákovaných otroků (kam řadím i vás), vždy ochotných tyhle "plány" uvést do života.
A vy si (jak jasně dáváte najevo) vůbec neuvědomujete (a tím jste pro mě otrockým agilňákem), o co konkrétně v téhle "věci" (=šrumci kolem článku, který nikdy žádný holocaust nepopíral) jde.

254280

01.10.2011 10:15

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Odčinit vinu

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Jarmilo, a jen doplním. Snad nemám mylné info.
Jew byla původně nadávka, později se z něj stalo "ofic" slovo. Holocaust také nebyl jako slovo "vynalezen", ale pouze vytažen a použit, možná i zneužit (celkem se nabízí, k čemu). Původně se jedná o zápalnou lidskou oběť, poskytovanou na tófetu (veřejné žárovní obětiště) bohu Yahwemu v "běžné praxi" slavení svátků (historicky dokázané ještě někde v 6.stol. př.n.l., takže žádná "konspirace" ).
Izaiáš:
"Dáte se do zpěvu jako v noci, kdy se zasvěcuje svátek, srdce se naplní radostí jako tomu, kdo jde za zvuku píšťal, aby vstoupil na Hospodinovu horu, ke Skále Izraele. Hospodin se ohlásí svým velebným hlasem, dá pocítit svou dopadající paži v prudkém hněvu, v plameni sžírajícího ohně, blýskáním a průtrží mračen a kamenným krupobitím. Ašúr, jenž jiné bil holí, zděsí se Hospodinova hlasu. Každé švihnutí metlou, které mu Hospodin zasadí, dopadne za zvuku bubínků a citar; vybojuje proti němu bitvy pouhým mávnutím ruky. Neboť odedávna je už připraven Tófet, žároviště hluboké a široké, pro zápalnou oběť. Na jeho hranici je mnoho ohně a dříví, jako proud síry je zapálí dech Hospodinův."

254281

01.10.2011 22:58

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Jak to chodí v Česku

Lin 85.?.?.?

...abyste si svoje svršky a zavazadla odložili v šatně vedle auly...
No...a na přednášku se dostavili ve spodním prádle, nejlépe i to odložili v šatně vedle auly, protože pan velvyslanec se chce cítit bezpečně. [cool]
(nezlobte se, rozesmálo mě to)

254300

Pokládám Ahmadinežáda za velmi inteligentního - a nejen to. Přesně ví, jak a co říct, aby "ťal". [smích] Osobně mi to příjde tisíckrát lepší, než fackovat se na ulici, hulvátsky si spílat v parlamentech a řvát vzteky jak píchlá telata. Je to svým způsobem velké umění, vyžadující právě onu inteligenci a také sebeovládání.
Děkuju za překlad, utvrdila jsem se, že opět není pravda to, co píšou média naše (aniž by otiskla projev celý, aby si každý mohl udělat sám úsudek). On v podstatě nikoho nejmenoval, mluvil o elitách - a přesto vztahovačné potrefené husy houfně opuštěly sál (se svými vocásky poslušně v patách).
Chudák Ahmadinežád. Je za největšího "popírače" a antisemitu, toho, kdo chce "zahnat Izrael do moře" (ač tento výrok neudělal a Ahma to již několikrát uváděl na pravou míru), konspiratika a dokonce i čaroděje. Z čarodějnictví ho obvinil ajatolláh v jeho vlastní zemi, údajně kvůli nějakému dokumentu o znameních návratu Mahdího (to je další "konspirace", v kterou Ahma skálopevně věří).
Tak co s takovou černou ovcí, žejo? Brzy budou psát, že je to ďábel v lidské podobě. [smích]

254302

08.10.2011 11:37

Operace Trojský kůň

RE: Nádherně se do problému svým příspěvkem trefil posluchač Rádia 6, Václav Pankrác!

Lin 85.?.?.?

Já tedy nevím... Podle mého vůbec není v tomto případě důležité rozlišení dluhu na vnitřní a vnější. Důležité pro mne je, že jsou peníze státem napůjčované a nejsou využité "na účel". Prostě se rozplynuly v jistých kapsách a tyto kapsy nejsou kapsami Pepů Nováků. Jsou to kapsy parazitů a je celkem jedno, z jaké společenské vrstvy jsou.
Poslechla jsem si Janečkovu přednášku a ač nesouhasím obecně s tímto typem obchodů, souhlasím s pasáží, kde mluví o korupci jako o nejhorší formě krádeže. Ano, je to prosté. Rozkradeno bez následků pro zloděje, s následky pro všechny ostatní. Není tak docela pravda, že zloději si ani nemůžou své peníze užít (jak tvrdí Janeček). V naší zemi je úplatkářství tak propracované, že má punc "legálnosti" a za současné legislativy je dost pracné je prokázat.
Takže bych si dovolila poopravit vaše tvrzení, že "část občanů prožrala". Neprožrala, žaludek má své limity. Prostě je ukradla a nasyslila. Největší díra v kase (státní i obecní) je právě ze zlodějiny ve formě úplatků a "jánabráchismu" ve veřejných zakázkách. Sociální dávky bych z toho vynechala, ač se protřásá horem spodem jejich zneužívání. Je to podle mého jen odvracení pozornosti od skutečných pachatelů. Na zneužitých dávkách by stát nekrachoval. Dávky mají totiž své limity, které dávkař neovlivní, ač na ně třeba vůbec nemá nárok. Dávky nejsou automatické, vždy nějak rozhoduje úředník (pro upřesnění: jsou dávky státní, pro každého stejné a dávky obecní, kde si rozsah určuje obec). Suma zneužitých sociálních dávek je oproti sumě korupčně rozkradených veřejných financí mizivá. Navíc dávkař, kterému příjdou na zneužití, musí všechno do poslední kačky vrátit. Ale nazažila jsem, že by jakýkoliv úředník (jedno, na jak vysokém postu) vracel peníze, prošustrované třeba díky svému pochybení nebo zanedbání povinností. A nemá cenu tady mluvit o ztrátách, vzniklých chybným ( jedno, jestli úmyslným nebo neúmyslným) rozhodováním politiků.
Závěr: za zadlužení státu (obcí) a jeho finanční situaci nesou přímou zodpovědnost ti, kteří ho řídí.

254788

08.10.2011 11:53

Operace Trojský kůň

Symbolika určitě hraje roli

Lin 85.?.?.?

Už jsem se tu pozastavovala nad účelem poetických názvů pro tak hrůzné a krvavé operace. Symboliku to určitě má, protože silně pochybuju, že by nějaký potentát ráno vstal a řekl si - "Úsvit Sirén... to je ale hezký název pro naše vojenské tažení...".
Zdá se mi celkem logická věta v článku:
Protože Amerika je hlavním brlohem NWO a jsme svědky jejího globálního mocenského úpadku a bojí se, že Evropa je zatahována ještě více do ruské sféry vlivu, museli přijít s vychytralým plánem, aby „získali Evropu zpět“.
Je pravda, že trh a zdroje v Rusku (a vůbec na východě) by mohly Evropu oživit a případná spolupráce by dala vzniknout celkem soběstačnému teritoriu. Tím by se změnila i "mocenská mapa" světa.

254792

08.10.2011 13:04

Kdo krade nejvíc?

RE: Protektorát

Lin 85.?.?.?

Tak... tady trpce souhlasím. [oči v sloup] "Průměrný" český volič si ani nepřečte volební programy, nepodívá se, kde se ony "nové tváře" vůbec vzaly, kolik že stran už prostřídaly a jaké výsledky za nimi stojí. Přesně tak to bylo v posledních volbách. Volič skáče na ksichty lídrů a volební hesla. Neptá se, jak že to vlastně chtějí prakticky udělat - např. "zatočit s korupcí". A úplně "nepodstatný a nezajímavý" je pro něj fakt, že titíž lidé, kteří dnes chtějí "bojovat s korupcí", byli ještě před dvěma, třemi lety členy stran, které u nás tento "systém" vlastně "zvelebily". Jsou líní pohledat si (i na netu), že "bojovník proti hazardu" sám vlastní celou síť heren apod.
Před dvěma lety byla hitem "důchodová reforma", protože nám důchodci "ujídají z talíře". Celá mašinerie propagandy byla nasměrovaná na "hnusné a obtížné důchodce, tunelující státní rozpočet". Obávám se, že kdyby byly volby příští rok, bude všude jako volební heslo propagovaný "boj proti zneužívání sociálních dávek". A voliči by opět nadšeně spěchali k urnám... [oči v sloup]

254797

08.10.2011 18:27

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Odčinit vinu

Lin 85.?.?.?

Paní Jarmilo, omlouvám se, že jsem si na odpověď našla čas až teď. Já, samozřejmě, vím, že vy VÍTE (to už jsem pochopila z diskusí). Svou poznámkou jsem nechtěla poučovat, jen to trošku otočit právě k onomu inkriminovanému slovu = že není náhodné, jen tak vytažené z šera dějin. Souvisí se vším tím symbolismem a magií, kterou se pokoušejí uplatnit doteď.
Ve sběrných táborech (úmyslně nepužívám koncentrační) zahynulo mnoho obětí různých vyznání a různých národností. Ovšem dlouholetými masážemi se dneska vybaví při slovu koncentrák pouze likvidace Židů. Hitler vydal rozkaz k lidvidaci Židů až v zimě r.1942. Do té doby ovšem stačil "zholocaustovat" mj. i mnoho Němců, hlavně členů SPD a později SA. Nepřipomíná vám to něco? [smích]
Přikláním se k vaší tezi, že nastrčené figurky obou temných režimů se, opojeny svou mocí, nějak "pokazily". Nepřímo o tom vypovídají i pozdější pokusy o odstranění (atentáty). Kdo nepřipustí vliv magie v obou režimech, není schopný je pochopit. Magická je i ona "nezpochybnitelná šestka", hexagram, symbol průniku makrokosmu a mikrokosmu (tzv. velké setkání světa materiálního a duchovního). Šest křídel nejvyššího babylonského boha El, šest končetin babylonských cherubů, šestiramenný svícen (zvláštní, že se začal užívat až od poloviny 17.stol a právě v Praze).
A je toho mnohem víc. Hitler (stejně jako Xerxes), nazýval své elitní jednotky SS "Nesmrtelní" a celé SS "Černými bratry Řádu". Symbol lebky také nebyl náhodný. V oblasti Lucemburska, části Švýcarska a Francie měl být "instalován" jakýsi vzorový stát SS se svými vlastními penězi a zákony (plán opět z konce r. 1942).
No... s ohledem na to, v jaké Evropě žijeme nyní, se tím snad dost "věcí" vyjasňuje... [oči v sloup]
Zdravím vás a díky za pochopení.

254821

08.10.2011 18:49

Operace Trojský kůň

RE: Nádherně se do problému svým příspěvkem trefil posluchač Rádia 6, Václav Pankrác!

Lin 85.?.?.?

Ale jo...všimla. Virtuální peníze se nám vznášejí ve vzduchoprázdnu. [smích] Však jde o kasíno plné gemblerů. Proto ani tyhle "obchody" neuznávám. Nejsem žádný žeton, který (jak si myslí) můžou pro svou hráčskou vášeň vsadit. Zní to sice blbě, ale podle mého to tak v konečném důsledku fakt je.
No a politici? Škoda slov. Ti už tam dávno nejsou od toho, aby dělali nějakou politiku. Proto nemusí mít ani základní povědomí o tom, co to vlastně politika ve skutečnosti byla. Určujícími současnými schopnostmi jsou jiné vlastnosti.
Jen mě tak napadlo... odbočím.
V jakémsi dokumentu o Krylovi bylo řečeno, že největším zklamáním pro něj bylo, že ho "disidenti" odkázali jen ke zpívání, ač on sám se cítil na žurnalistu nebo i politika. Důvod? Nesouhlasil s divokou privatizací a nedal se koupit. A Havel měl v té době skoro 500 poradců, z toho víc jak polovinu členů STB.

254824

09.10.2011 20:25

Operace Trojský kůň

RE: Nádherně se do problému svým příspěvkem trefil posluchač Rádia 6, Václav Pankrác!

Lin 85.?.?.?

Snad vás neurazím, kdy se pokusím reagovat a trochu "cosi" objasnit. Alespoň z mého hlediska. A předem se omlouvám, že to mé psaní nemusí být pro vás srozumitelné.
To, že neuznávám tyhle transakce za obchod, vůbec nesouvisí s nějakým "víc peněz, víc titulů" atd. Podle mého jsou to spekulace, obyčejné kasíno, hazardní hráči vysokého stylu. Komu tahle "práce" prospívá? K čemu je užitečná a jak pomáhá celku? Jaké hodnoty vytváří? Z mého hlediska tuhle "práci" nevyváží ani pozdější milodary do různých nadací. To je jako hodit žebrákovi pětku do klobouku.
Točíte své argumenty na "šikovném a chytrém panu Janečkovi". Ano, chápu, že při určitém typu myšlení může být považovaný za úspěšného a chytrého člověka. Já si ale víc vážím třeba obyčejného dlaždiče, který nemá ani výučák, zato svýma šikovnýma rukama vydláždí chodník tak, že se po něm dá pohodlně chodit ještě za 100 let.
A ano, jsem si vědomá, že mě můžete pokládat za naivku nebo "Mirku Dušínku". Nevadí mi to. Chtěla jsem vám jen vysvětlit, že hledisko úspěšného člověka se může u jednotlivců výrazně lišit, což může způsobit nedorozumění v diskusi. Já prostě neuznávám princip "kalkulativního myšlení", kdy je pro jedince prioritou pouze hledisko "kolik mi to vynese".

254885

09.10.2011 20:57

Medajle pro kravatožrouta

Kvílící Šáša...

Lin 85.?.?.?

... snad nejzuřivěji ožvýkal kravatu, když se dozvěděl o ruských tancích. Letos si pocvičil své žvýkací svaly při demonstracích, kdy mu nějaká jeho pobočnice nebo ministryně oznámila, že bude lepší opustit urychleně město, neb dav ho vůbec nemá v lásce a řítí se k jeho sídlu. Co může být horšího pro prezidenta, kterého nenávisí jeho vlastní lidi? Tak mu tu medaili od Sarkáše přejte... jako náplast na bebí. Vlastně - ti dva si dali medajli vzájemně (jestli jsem si pozorně přečetla článek). No - a o tom to je. Nevděční poddaní neumějí jejich práci ocenit, tak co zbývá, než se ocenit sami navzájem.
A teď vážně:
Gruzie je velmi významné území pro "spojence" a Šáša jen jedním z užitečných idiotů. Stejně důležité je Turecko, jen Erdogan nebo Gül stále ještě kravaty žvýkat nechtějí.
A nevím, jestli se to tak zdá jen mně... Že se současnými "politickými tahy spojenců" potvrzuje teze o obkličování Ruska a snaha o vyvolání "velkého chaosu".

254890

13.10.2011 23:43

Jupiter a býk ve světové politice

Budu prudit

Lin 85.?.?.?

Já nevím, proč jsem z toho článku tolik rozpačitá. Nalákal mě název - a jsem zklamaná. [oči v sloup]
Obě velmoci pro mě znamenají různé konce stejného provazu. Ať se mocenské poměry vychýlí na tu či onu stranu, smyčka se vždy utáhne.
Hodnotit cosi jako "kdo vyhrál v Libyi" je podle mého divné. Jednak je hodnocení dost předčasné a jednak "vyhrát v Libyi" (=urvat, kolonizoval Libyii) je zvrhlé. A z mého hlediska je jedno, jestli kolonizovat pomocí armády nebo obchodu. Promiňte, ale já fakt nechápu, co se jako změní ve světě k lepšímu, pokud Jupiter bude Býkem převálcovaný. Já mám mezi nimi rovnítko.
A teď ta pravá pruda = pro mě nepochopitelná použitá symbolika autora. Jak přišel na spojení Jupitera a Býka?
Jupitera uctívali Římani, kteří ho ukradli Řekům a ti zas nějakému indoevropskému národu (a něco mi říká, že Zeus je vlastně Perun) a přejmenovali z Dia na Jupitera. Zeus na sebe rád bral různé podoby, jednou z nejoblíbenějších byl právě býk.
Jinak býk je znamením evropského horoskopu a pokud má planetu Jupiter umístěnu v prvním domě, zrozenec má tendenci vyznávat pověstné "zlaté tele". V čínské mytologii se býk nevyskytuje... jen buvol (a ten odpovídá znamení kozoroha).
Tak fakt nevím, co onou použitou symbolikou chtěl autor říct. Možná nic, možná záměrně pomíchal symboly, protože se nám "pracovitý a houževnatý" býk ráno opět promění v "pána blesku" Jupitera.

255131

14.10.2011 19:21

Íránský teroristický komplot: Podvod, podvod, podvod

RE: Vsechno jede podle planu!

Lin 85.?.?.?

Prosím vás, co to píšete? Z nevědomosti nebo schválně? To jste si fakt citaci takhle "přeložil/a"? Že Írán chystá cosi na lidstvo? [oči v sloup]
Ta slova, která jste přepsal/a, úzce souvisí s Ahmadinežádovou vírou v návrat Mahdího, který příjde (společně s Ježíšem), aby zbavili svět vlády satana. Návratu předchází mnoho znamení i událostí jak na zemi, tak na nebi. V obdobný návrat mesiášů nebo bohů nebo v "konečný boj" dobra se zlem věří mnohé kultury na světě. Věří dokonce i v to, že mají v těhle zlých časech své nezastupitelné poslání v probíhajících změnách. Dokonce i my, náš národ. Souvisí to snad s nějakými ambicemi o NWO? Podle mého jde o úplně jiné "věci", ale ty si musíte najít a pochopit sám/sama.

255171

14.10.2011 20:05

Íránský teroristický komplot: Podvod, podvod, podvod

Co dodat?

Lin 85.?.?.?

Komentovat nějak "íránský teroristický komplot" je asi zbytečné. Scénáristům došla inspirace, takže servírované stóry by snad nežralo ani to prase. K vysvětlení "vo co gou" není dneska potřeba ani nějakého renomovaného pozorovatele, znalého věci. Stačí se dívat.
Jak stát, který poučuje druhé o humanitě a demokracii, mlátí své vlastní lidi "demokraticky" hlava nehlava, právo neprávo. Jak chudák španělský poslanec je již po několikáté pro FBI "prototypem" islámského teroristy a z jeho ksichtíku se vytvářejí podoby dalších a dalších pohrobků legendárního Usámy. Usámova smrt měla prý "posílit mír", ovšem v Afghánistánu se působením "mírových misí" mír poněkud zadrhává, zato produkce opia by svým tempem strhala i Stachanovce. Možná se tam podařilo prosadit heslo "sbírej mák - posíliš mír". Blízký východ krvácí, Libye se stále urputně brání, ač podle mediálních zpráv by měla být již dávno "osvobozena". No... počet náletů převyšoval počet vojáků libyjské armády (= na jednoho libyjského vojáka připadal minimálně 1 nálet a jak to tak vypadá, skóre se ještě pohne), takže spojenci bojují "udatně" a chyba musí být jistojistě na libyjské straně. Mezitím nám zcela nenápadně vyrost v Evropě jakýsi "euroval" o kterém nám říkají, že nás ochrání. A to jim fakt věřte, protože za něj neunikne ani myš.
Takže -zazvonil zvonec a pohádkám je konec...

255174

15.10.2011 11:55

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

Obsáhlé téma,...

Lin 85.?.?.?

...těžko reagovat do jednoho příspěvku. Obávám se, že říkat "bankéři (nebo Židi, elita, oligarchie,...) pomohli Hitlerovi k moci" je zavádějící. Obava pramení z mého přesvědčení, že toto nejsou skuteční páni, ale stále jen sluhové, byť na nejvyšší příčce. Sluhové mají v ruce jen rozpis, co mají dělat - ovšem netuší, proč a k čemu. Pokud ti zvídavější mají otázky, dostane se jim odpovědí ve formě "vznešených ideí a poslání", kterým (rádi) uvěří a teprve později, mnohdy až na konci života, poznávají (někteří), jak byli podvedeni. Podobně na tom byl i Hitler. Možná znáte jeho "nepochopitelný stihomam", kdy v druhé půlce své "slávy" už nikomu nevěřil a neustále drmolil "byl jsem zrazen a podveden, mí bohové mě opustili".
Autoři J.Bergier a L.Pauwels tvrdí (a já se s nimi ztotožňuju, protože mi to vysvětluje celé to šílenství okolo 2.války), že Hitler byl přesvědčený o tom, že buduje lepší svět. Chystal svět pro příchod "Nadřazeného", takže masové vyhlazování bylo pro něj jen zbavování se "špíny". Proto pak po válce, při norimberských procesech, nevycházeli soudci z údivu, když nacističtí pohlaváři prostě nemohli pochopit, za co je soudí. Těm, kteří zaměnili svědomí a rozum za magii, četli v černých zdcadlech a prošli si zasvěcováním mnoha rituálů moci a síly, najednou kázali o morálce přízemní (a nezasvěcení, nevědomí) pijáci vodky nebo žvýkači žvýkaček. Z toho pramenila ona pověstná nacistická nadřazenost. Z žádného nacionalismu, ale z příslušnosti k Řádu a vědomostí, získaných v temných rituálech.
Na závěr citace z "Jitra kouzelníků" (pro mne aktuální i po padesáti letech od vydání):
"Je pravda, že nacisté by museli zvítězit, kdyby moderní svět byl jen tím, čím je dosud v očích většiny z nás: prostým a čistým dědictvím materialistického a scientistického 19.stol a měšťácké myšlenky, jež pokládá Zemi za místo, jež lze bezezbytku využít. Jsou dva ďáblové. Ten, který mění božský řád v nepořádek, a ten, který proměňuje pořádek v jiný, nebožský. Černý řád měl zvítězit nad civilizací, o níž se domníval, že upadla na úroveň pouhých hmotných choutek zahalených pokrytecku morálkou. Ale ona nebyla jen tím. Nová tvář se objevila za martýria, které jí nacisté způsobili, jako tvář na roušce Veroničině.---Naše civilizace, stejně špatně posuzovaná zvenčí mystiky zamilovanými do minulosti jako z vnitřku primitivními pokrokáři, působila jako borazon, což je syntetický křišťál, který řeže diamant. Nacisté mohli zvítězit. Ale probuzená inteligence civilizace může vytvářet za svého vzestupu obrazce dalšího, čistšího řádu."

255205

Nebyl o nic větší psychopat, než dnešní oligarchové (a jejich přisluhovači).
Rodilý Rakušák s nezáviděníhodným dětstvím (dnes bychom řekli týrané dítě). Nerad se učil, co mu říkali, vynikal ale v oblastech, které ho zajímaly. Bujná fantazie, velké sklony k mystice, později (v Německu) často používaný jako médium v okultních seancích. Vídeňské období - hrůza. Velká chudoba, bez práce, jeho obrazy nikdo nechtěl. Často navštěvoval přednášky různých směrů, kde si utvářel svůj vlastní světonázor. Navštěvoval i vídeňský parlament a odtud si odnášel zhnusení současnými politiky. Jeho snem bylo stát se uznávaným řečníkem, ale všechny jeho vídeňské pokusy ztroskotaly (byl vypískaný). Hodně diskutoval také s rabíny vídeňské židovské komunity (zde také nejčastěji dostal jídlo - zadarmo nebo "platil" některým svým obrázkem). Hodně se stýkal i s komunitou českou, slovenskou a maďarskou, jeho (asi jediným) přítelem byl vyznáním Žid českého původu. V té době není ani památky po jeho nenávisti k těmto "podlidem".
Po vypuknutí 1.sv.v. se hlásí na rakouskou frontu, je ale odmítnutý jako "štátskripl" a to ho těžce ranilo. Cítí se být schopný vyniknout a být svému národu prospěšný. Na frontu se později dostal, ale to až v době, kdy začala docházet lidská "munice". Přijala ho však armáda německá, kde působil jako "pošťák" mezi stanovišti a zákopy. Z této doby je událost, která v Hitlerovi posílila jeho přesvědčení o "zláštní přízni vyšších sil" (to začalo klíčit již v Rakousku, kde mu osud stavěl do cesty tolik těžkých situací a které vždy přežil). Na frontě plnil vzorně své úkoly. Při jedné "pochůzce v zákopech" mu přímo k nohám padl granát nepřítele - a nevybuchl. Hitler zachoval ledový klid, přičítaje své štěstí "vyšší moci" a granát si odnesl jako suvenýr. O mnoho let později vyšlo při zkoumání tohoto "aušusgranátu" najevo, že mezi roznětkou byl lidský vlas.
Po válce zůstává Hitler v Německu a stává se členem a "zasvěcencem" společnosti Thule. A jeho dosavadní život zneuznaného smolaře se začíná měnit, stejně jako se mění jeho světonázor. Tandem Eckardt (učitel) x Haushoffer (mág) x Hitler (médium) začíná nést ovoce.

255210

Možná pomůže k dotvoření obrázku o Hitlerovi pár citací:

G.Strasser: "Kdo poslouchá Hitlera, vidí náhle, jak se vynořuje Vůdce slávy. Pán s komickým kartáčkem vousů se promění v archanděla. Archanděl pak odletí a zbývá tu jen Hitler, zalitý potem, oči jako skleněné, všední až sprostý. Vypadá unaveně jako vybitá baterie.."

A.Delmas: "Mocný rezonátor Hitler byl vždysky jen bubnem, jak se tím chlubil již v mnichovském procesu. A bubnem zůstal. Jen využil to, co v souhře okolností sloužilo jeho vlastní ctižádosti."

Hitler Rauschningovi: "Vy o mně nic nevíte, moji kamarádi ze strany nemají ani ponětí o vizích, kterými jsem posedlý. Naše revoluce je definitivní etapa vývoje, která vede k potlačení historie. Dochází k rozhodujícímu obratu světa a já dnes pokládám základy obrovské budovy, která vyroste až zemřu."

D.Eckardt (Hitlerův "duchovní učitel", učí ho účinně psát i mluvit, formuje světonázor, seznamuje s nástrojem propagandy, vydávají společné filosofické rozhovory pod názvem "Bolševismus od Mojžíše k Leninovi" ) před smrtí vyslal toto poselství: "Následujte Hitlera, bude tančit, ale hudbu jsem napsal já. Dal jsem mu prostředky, jak vstoupit ve spojení s "vyššími". Nelitujte mě, ukáže se, že jsem zapůsobil na dějiny více než kterýkoliv jiný Němec."

255212

15.10.2011 20:33

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Rakovského protokoly

Lin 85.?.?.?

Moc děkuju za odkazy. Neznám ani jeden. Zběžně jsem se zatím podívala jen na ten o Hitlerovi a - vypadá dobře. [smích] Zatím jsem tam nenarazila na nic, s čím bych polemizovala.

255237

15.10.2011 21:31

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Vzestup obrazce dalšího, čistšího řádu ...

Lin 85.?.?.?

No, autoři Jitra mohli být zednáři, s tím nemám "problém". Jinak je to ale s "úmyslnou skandalizací".
Možná pro vás je společnost Thule marginálního významu, ale já to vidím trochu jinak. Tady máte seznam členů, kde jsou uvedené i jejich pozdější funkce politické:

1. Baron Rudolf von Sebottendorff, velmistr
2. Guido von List, mistr
3. Jorg Lan zvon Liebenfels, mistr
4. Adolf Hitler, pozdější říšský vůdce a vrchní velitel SS
5. Rudolf Hess, pozdější osobní tajemník Vůdce a SS obergruppenführer
6. Hermann Goering, říšský maršál a SS obergruppenführer
7. Heinrich Himmler, říšský vůdce SS a reichsleiter NSDAP
8. Alfred Rosenberg, říšský ministr a reichsleiter NSDAP
9. Hans Franck, reichsleiter NSDAP a pozdější generální guvernér okupovaného Polska
10. Julius Streicher, obergruppenführer SA
11. Generálmajor prof. Dr. Karl Haushofer, okultista a geopolitik považovaný za architekta Hitlerovy doktríny Lebensraum
12. Prof. Dr. Gottfried Feder
13. Dietrich Eckart, básník, okultista a hlavní redaktor novin Völkischer Beobachter
14. Bernhard Stempfle, Hitlerův důvěrník
15. Dr. Theo Morell, Hitlerův osobní lékař
16. Franz Gurtner, mnichovský policejní prezident
17. Rudolf Steiner, zakladatel Antroposofické společnosti
18. Prof. Dr. W. O. Schumann z mnichovské technické univerzity
19. Trebisch-Lincoln, okultista a cestovatel po Tibetu
20. Hraběnka Westrapová

Dál: vaše racionální tvrzení, že Hitler by nemohl nastolit nějakou "světovládu", je správné. Sám nemohl. Byl jen nástroj, ne strůjce. Autoři (které odmítáte a je to vaše právo, vždy je lepší pochybovat než brát naservírované) naznačují, že předpoklad byl "plně zpracované lidstvo" a ukázalo se, že "zpracování" není tak docela dokončené. Zbytek by byl na dlouho, takže případně někdy jindy. [smích]

255238

16.10.2011 11:12

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Nevím, proč píšete alternativní historii

Lin 85.?.?.?

Těch knih, které zaručeně osvětlují mýty o Hitlerovi je povíc. Z poslední doby mě napadá třeba Hamannová. Ovšem onu "zaručenost" dávám do uvozovek, protože autentických zdrojů je pomálu. Hitler držel bobříka mlčení o své minulosti a v Mein Kampf si zkrátil vídeňské období na 1 rok, ač tam prokazatelně pobýval od r. 1906 do r.1913 (podle záznamů policie).
Chudoba: Fakt, že žil zpočátku po podnájmech, později po ubytovnách a nakonec jako bezdomovec (v jedné zimě málem umrznul), potvrzuje mnoho autorů. Že chodil prosit o milodary nějaké příbuzné nebo známé - to také. Ovšem shodují se, rodina ho podporovat nechtěla, protože z jejich hlediska byl budižkničemu a darmožrout, štítící se práce a neschopný se ani vyučit (maminkou rozmazlený fracek). Někteří autoři tvrdí, že do Bavorska odešel právě proto, že ve Vídni "vyschl zdroj" a tak přijal pozvání jakéhosi známého na rodinný statek. Vypovídající je, že tam dorazil ve svém (pověstném) modrém kabátku, který nosil po celou vídeňskou dobu a za ty roky mu poněkud odrostl. Působil v něm velmi komicky, takže byl lehce k zapamatování.
Záhadou pro všechny badatele dosud zůstává fakt, kde tento člověk, do války žijící jako bezdomovec (nebo ve velmi nuzných sociálních podmínkách), v době války a po (do r.1920) byl jeho příjmem žold obyčejného vojáka, vzal tak najednou peníze na svou politickou kariéru. Po vstupu do politiky (1920) měl najednou peněz až příliš a žil životem bohatého měšťáka. A to funkci předsedy strany vykonával bezplatně.
"Blábolení o bídě a nouzi" nepochází jen z Mein Kampf, naopak - tam je Hitler příliš strohý. Ověřte si. Argumentujete návštěvou opery a zapomínáte "zasunout" do doby. V té době byly lístky na odpolední představení pro chudinu téměř zadarmo (zvláště na arcikacíře Wagnera).
Vojna: I tady se autoři různí, Wiki nám říká "něco mezi tím". Faktem je, že ony "zdravotní důvody", o kterých píšete že vedly ke zproštění ze služby v rak.armádě, byly ploché nohy, podměrečná postava a vychýlená páteř. Asi to také není óbrdůležité. Důležitější pro mě je to, co opět nikdo neumí vysvětlit. Zůstala mu hodnost desátníka (snad s ní i umřel), přičemž byl po dvakrát vyznamenaný Železným křížem (I. a II. stupně). Což je podle odborníků velice neobvyklé, až divné. Zlí jazykové tvrdí, že kříže dostal ne za hrdinství (tím neoplýval), ale za práskačství, které stálo mnoho vojáků život.
Prosím, není vůbec důležité se dohadovat nad prkotinami. Důležitější je dobrat se vysvětlení jeho raketového "přístupu k moci", ač mnoho osobností té doby (v Německu i mimo něj) již tenkrát upozorňovalo na nekalé praktiky a budoucí neštěstí. Důležité také je vyvsvětlit, proč je Hitler (podobně jako Stalin) dodnes prezentovaný jako "osamělý šílenec", který sám inscenoval všechno zlo.

255267

Eh... berte to tak, že můj zájem jsou "historičtí šílenci" všech dob. [smích] Snažím se dobrat příčin všeho toho "náhlého šílenství zvratů". Jitro mi padlo do ruky v devadesátých letech a to jen proto, že jsem se mylně domnívala, že je to "pojednání o magii". Tenkrát mě oslovilo jen něco, zbytek jsem nechápala, nedávalo mi to smysl. Ale jak šel čas a obzory se rozšiřovaly, oceňuju dneska úplně jinak. Dá se říct, že téhle knížce děkuju nejen za vysvětlení mnoha nepochopitelností v historii, ale také za svůj přístup k esoterice.

255270

Jo - zapomněla jsem napsat... Ty odkazy od "109" jsou opravdu dost vypovídající. Zatím jsem přečetla jen to o Hitlerovi a "neprotiví" se tomu, co už jsem si posbírala sama v jiných zdrojích. Zdravím. [smích]

255272

16.10.2011 11:40

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Obsáhlé téma,...

Lin 85.?.?.?

Teorie mohou být zastaralé, ale v žádném případě neprezentují Hitlera jako "nemorálního blázna". Právě naopak - jako blázna ho prezentuje ofic mediální obrázek a tito autoři se snaží o hlubší pohled "na věc". Tak to alespoň vnímám já.

255273

16.10.2011 12:23

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Klasicky zidovsky trik jako dnes s Kaddafim

Lin 85.?.?.?

Počkejte... tady moc nerozumím. Přečtěte si, prosím, odkaz od "109" a tam máte docela dobře vysvětlené "peníze a pomluvy". V prvotní etapě nešlo totiž o nějaké peníze Německu, ale o financování Hitlera (v politice) a jeho tlup, o podplácení a najímání "křiklounů". Zdroje financování odmítal vysvětlit, proto měl problémy s ostatními straníky, kteří se obávali diskreditace strany z důvodu "nevyjasněných zdrojů". A ony "pomluvy" se nedatují až od r. 1930, pochybnosti a neshody se datují už od r. 1921, pouhý rok od vstupu Hitlera do DAP. V Mnichově a Štrasburku Hitlerovi kamarádíčci terorizovali celé město a také proto měl být vyhoštěný z Německa. Nakonec nebyl, ale šel sedět (snad na 5 let). A ve vězní napsal Mein Kampf. Po svém propuštění se v "obrozené DAP", nyní NSDAP, účastnil voleb do Reichstagu a strana získala pouhých 2,8% hlasů, o dva roky později již 18,3%. V roce 1932 se Hitler ucházel o úřad říšského prezidenta a už dostal skoro 40% hlasů. No... nakonec se tím prezidentem opravdu stal (tedy říšským kancléřem ), když v roce 1934 zlikvidoval svého jediného protikandidáta Ernsta Röhma (Noc dlouhých nožů).
Jak by se tohle všechno mohlo podařit člověku bez finančních zdrojů a podpory "lidí za zády" ? No... obávám se, že ani dneska byste se bez toho do politiky vůbec nedostal.

255275

16.10.2011 19:43

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Nevím, proč píšete alternativní historii

Lin 85.?.?.?

No vidíte - a z mého pohledu to jsou sice zajímavé, leč k jen podpůrné informace. Zajímavosti, dokreslující obrázek. A ten se, pochopitelně, může díky autorům různit. Jen si neodpustím poznámku k Hitlerovu malířskému nadání a soudnímu sporu. Onen člověk byl Hitlerův přítel R.Hanisch, rodák z Jablonce, vyznáním Žid, spolubydlící z mužské ubytovny v Meidlingu. Ač to nebylo žádné neviňátko, jeho líčení "věci" je trošku jiné. Jednalo se o nějaký obraz vídeňského parlamentu a Hitler ho viděl jako své "mistrovské dílo". Ovšem Hanisch ho nikde nemohl udat, takže ho prodal v hospodě za to, co kdo byl ochotný zaplatit. A Hitler se rozzuřil, že ho okradl. Takhle to totiž chodilo se všemi Hitlerovými obrázky. On sám je prodávat nechtěl, protože "se nemůže ukazovat ve svých potrhaných šatech a navíc má strach, že by ho policie zatkla pro podomní obchod". Takže je vždy prodával Hanisch a o zisk se dělili. Obrázků se dochovalo prý dost, ač je Hitler v době své moci nechával ničit s tím, že to jsou padělky. Kdo ví, možná i byly, protože i dneska jsou pochybnosti, jestli to či ono skutečně maloval. Ale jak tvrdí Konrád Heiden - ještě se dalo dívat na kresby podle předloh, většinou architektonická díla nebo panoramata měst. S postavami už je to horší... prý jak přeplněné pytle. Dochoval se jeden Hitlerův plakát pro vídeňského drogistu a alá Mucha to tedy není. Reklama na pudr proti pocení značky Teddy, kde sedí dva schvácení pošťáci, ze kterých kape modrý pot a vévodí nápis: "Deset tisíc schodů, bratře bledý, radostí je s pudrem Teddy!"
Mějte se fajn, jsem moc potěšená, že o tomhle něco víte a drobné rodíly ve výkladu fakt nejsou z mého hlediska důležité. [smích]

255291

16.10.2011 19:54

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Klasicky zidovsky trik jako dnes s Kaddafim

Lin 85.?.?.?

Mluvíte o Němcích - já o Hitlerovi. Možná to fakt nevím, ale můžete uvést nějaké Hitlerovo zaměstnání za pobytu v Německu a před tím, než se stal poslancem? Já totiž o žádném nevím a tak mi je divné, z čeho si najednou mohl koupit auto, dům, vést život měšťáka a toulat se po hospodách s bandou kamarádů z mokré čtvrti. Navíc pět let v base. Žeby zas nějaká movitá tetička? [smích]

255292

16.10.2011 20:09

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Nevím, proč píšete alternativní historii

Lin 85.?.?.?

Tak nějak tuším... [smích] ...kam míříte. A také jsem čím dál víc přesvědčená, že to, co vidíme před očima, jsou nastrčené figurky (větší či menší) na šachovnici někoho jiného. Stačí si vybrat vhodný typ - ambiciózní, schopný jít i přes mrtvoly, s mnoha (skrývanými) slabostmi. Není problém figuru obětovat (popř, zlikvidovat, ať už fyzicky nebo aférou). Ovšem to, že nejsou "mocní světa", netuší asi nikdo z nich. Prostě nevím... ale dost často se mi zdá, že mnozí své působení vnímají jako "dobroou práci" a diví se projevované "nevděčnosti poddaných".

255293

17.10.2011 21:07

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Klasicky zidovsky trik jako dnes s Kaddafim

Lin 85.?.?.?

Ano, mohou to být nesmysly, které můžu jen papouškovat. To vám brát nechci. Ale Němci nejsou Hitler... stejně, jako Rusové nejsou Stalinn ebo Lenin a my nejsme ani Gottwald, ani Havel a ani Klaus. Navíc Hitler byl Rakušák - ne Němec.

255357

17.10.2011 21:24

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Nevím, proč píšete alternativní historii

Lin 85.?.?.?

Asi jsem psala nepochopitelně, čímž jsem vás zmátla.
Oním přítelem byl August Kubíček (Kubiczek), rodák z Lince, student hudby. Hitler se s ním seznámil ve svém prvním vídeňském podnájmu a byli skutečně přátelé, neboť si psali a setkávali se i v době Hitlerovy politické moci. Kubíček je jeden z mála, kdo mohl o Hitlerovi "něco" sdělit (také to udělal a - překvapivě - ho nepopsal jako zrůdu a pomatence, což mu bylo zazlíváno). O tomto člověku jsem psala jako o příteli A.H.
Oproti tomu Haniš (skutečně Žid od Jablonce, dle jména spíše německé národnosti), byl přítelem zpočátku. Po soudní při se rozešli ve zlém, snad kvůli němu Hitler odešel i z ubytovny. Seznámili se jako se spolubydlící mužské ubytovny a tohoto člověka (už s ohledem na další události) jako přítele A.H. neoznačuju.

255358

Zpočátku roku bylo pro mě milým překvapením, že se lidé nezajímají jen o telku a market. Přičítala jsem to "znamení doby", navzdory vůli parazitů a měla jsem radost. Ovšem nyní, v této autentické době, už tak nejásám. Obávám se zneužití. Ti lidé v ulicích to určitě vnímají jako revoltu - asi stejně, jako jsme my jako studenti vnímali "sametovou". Jenže pak se na všechnu tu upřímnou snahu o změnu nalepily kosmickou rychlostí různé existence, z děr vylezly stohy dizidentů, financovaných bůhví odkud - a bylo... [oči v sloup]
Včera jsem dočetla jeden dokument, postovaný pod "Hitlerem" a mám nyní divný pocit, že revoluce je již nyní řízená. Vzhledem k tomu, že systém (nejen finanční) je neudržitelný, "lidová" revoluce by se víc než hodila. Ovšem výsledkem nebude svoboda.
A nedomnívám se, že prvotní signály byly nějakou inscenovanou "barevkou". Lidé jsou naštvaní a změnu chtějí snad všichni, co jsou při smyslech. Domnívám se (také s ohledem na to, jak dlouho byly demonstrace ignorované, médii tajené, později vysmívané), že kdosi využil situace a "vhodně" si ji nasměroval tam, kam potřebuje.

255359

20.10.2011 20:38

„Velký Blízký východ“ a „Velký Izrael“ – třetí část

RE: Kaddáfí mrtev

Lin 85.?.?.?

Dobrý den, Jarmilo,
možná vás potěším, když napíšu, že k téhle "zprávě" jsou skeptičtí i někteří novináři přímo v Libyi. Dále - server SOS Libya přímo tvrdí, že Kaddáfí je živ a zdráv, v bezpečeném úkrytu a prý se ještě dnes chystá promluvit živě (prostřednictvím TV nebo rozhlasu) k lidu.
Sama jsem velmi skeptická a počkám si, až smrt plukovníka potvrdí i jiné, "spojenci" neovlivněné zdroje.
Okolnosti jsou (opět, po kolikáté už) velmi "teatrální", nápadně připomínající "cosi", co už tu opakovaně bylo. Kaddáfí, ve svých posledních chvílích kňučící o milost (viz Saddám), podivné "autentické" video, divná tvář (jako Usáma). Na Outsidermedia kdosi dokonce vložil odkaz na obrázek mrtvého plukovníka "před úpravou" a vypadá to dost věrohodně. Takže co? Počkáme si... [smích]
Já jen... pár postřehů. Údajně "zaručené zprávy" se opět mění každou minutou. Mluví o poranění nohou, ale "Kaddáfí" na fotce krvácí z horní půky těla, možná z hlavy, krku, prsou. Nyní už říkají, že byl poraněný také na hlavě, protože se tam "hodně střílelo". Video je zmatené, skoro nic není vidět. Podle mého přeci není žádný důvod, který by bránil uveřejnění lepšího materiálu k mrtvému plukovníkovi (naopak si myslím, že pokud by něoc lepšího měli, s velkou chutí nám to naservírují). Před týdnem psali, že ho sledují kdesi na jihu Libye "přes satelit". No a najednou je zabitý při pokusu o útěk z údajně neprodyšně obklíčené (a úplně rozbombardované) Sirty.
Bavila bych se, kdyby se nám (opět) snažili namluvit že "záběry jsou drastické, k uveřejnění nevhodné". Jenže - chudák Usáma, už někde deset let mrtvý, už jim nikde před kamery vylézt nemohl. Tak jen čekám, co bude teď, kam a jak Kaddáfího (a jeho údajně mrtvé syny) pohřbí apod. [smích]

255650

21.10.2011 20:17

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Nedejme se a rodinu si hýčkejme

Lin 85.?.?.?

Co? Rodina je nefunkční a zastaralá? No...možná u vás to tak je, proto hlásáte, co hlásáte.
A ano, každý má jiný názor, každý si buď cosi "založí" nebo taky ne, přesně v duchu hesla "každý je svého štěstí strůjce".
Podle mého je ale rodina cosi víc, než "založit x nezaložit". Do rodiny se rodíte už jako mimino a TAHLE rodina výrazným způsobem ovlivní, kdo dneska jste. Je to opora do té doby, než její členové umřou. Oporou nemám na mysli podporu finanční (to jen pro pořádek, aby nedošlo ke komunikačnímu šumu). Jde o vzájemný vztah k rodičům a sourozencům.
Kdo vás zná ze všech lidí na světě líp, než ti, se kterými jste od malinka vyrůstal/a? Kdo tedy umí nejlíp pochopit sílu a dopad toho, co vás potkává? Kde pak chcete mít jakýsi "pevný bod", když ne v rodině?
A neříkejte mi, že i ten "pevný bod" je zastaralý. To jsou kecy. Každý člověk ho potřebuje, pokud se nemá cítit vykořeněný. Pevný bod je místo, kde jste DOMA se vším všudy. A jestli ten pocit neznáte, je mi líto, to vám předat vysvětlováním neumím.
Pro spravedlnost dodám, že skutečný význam "pevného bodu" si naprostá většina lidí uvědomí, až když ho ztratí nebo naopak pozná (pokud v jeho životě dosud chyběl). Nebo další alternativa - nepozná nikdy a pak do konce života tvrdí, že "mít rodinu" je "nevýhodný přežitek".

255734

21.10.2011 20:22

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Manzel 1 a manzel 2

Lin 85.?.?.?

Přesně to mě napadlo. Kdo bude 1 a kdo 2? Kdo to bude určovat? Jakási "prováděcí vyhláška" ? [smích]
Už to vidím ve výrazných barvách, jak nám k různým "hnutím za práva" přibudou ještě i "práva jedniček, dvojek".

255735

24.10.2011 21:47

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

Lin 85.?.?.?

Jarmilo... já jen, že jsem donedávna také věřila, že je to všechno divadlo. Ale vypadá to, že není (alespoň co do skutečnosti, že je Kaddáfí mrtvý). Saíf Islám se ozval... ale žádná zmínka o otci jako o živém. Ajša se zhroutila a je v péči lékařů. Mutassim je mrtvý. Nezahynul ale "při pokusu opustit Sirte" (jak se psalo), ale vypadá to, že byl chycený společně s otcem, vyslýchaný, utýraný a až potom pohozený "na bojišti". Ti krysí zabijáci jsou totiž tak prodejní, že s chutí prodávají to, co natočili na své mobily. Podívejte te na toto video . Tam je Mutassim ještě živý a relativně zdravý. Pak se podívejte sem , jak ho dokaličili. No a tohle obletělo mediální svět - s oficiálním prohlášením, že byl nalezený mrtvý v Sirte.
Prostě všechno nasvědčuje tomu, že kdosi vyzradil naťákům, kde Kaddáfí se synem je. Dočetla jsem se cosi, že to byla německá zpravodajská služba (ale nemám ověřené).
A ještě několik drobností k vysvětlení: Kaddáfího odvlekli do Misuráty právě proto, aby ho i po smrti co nejvíce ponížili. Město totiž obývá jeden z nelibyjských kmenů (pocházejí z Blízkého Východu). Kaddáfí je kdysi proklel pro jejich proradnou povahu a vzájemně se v lásce příliš neměli. Proto také tak protahují pohřeb (další prohřešek proti muslimské víře a zvykům) a válejí ho kdesi na podlaze řeznictví. Kaddáfího přání bylo zůstat v rodné Sirtě do poslední chvíle a i potom...po smrti. V dopise pro svou rodinu (jak zvláštní, že je ze 17.10.) píše, že s největší pravděpodobností umře a přeje si být pohřbený u své rodiny v Sirtě a tak, jak umře. Tj. - proti muslimským zvykům neomytý a v oblečení, ve kterém zemře.
Prostě - tohle mučení, zbytečná smrt, medializace "kořisti" a celý ten cirkus okolo je šílenství, pro které není slov.
Vzpomněla jsem si, jak byli outlocitní a neukázali Ládina, abychom nebyli traumatizovaní".... [zmaten]

255869

24.10.2011 21:56

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: blazni po cesku

Lin 85.?.?.?

Jdi do prdele, Valdo! [naštvaný] Jestli nejsi schopný pochopit, že týrání živých bytostí nebo hanobení mrtvých je znakem vypatlaných psychopatů, tak jsi jeden z nich. A je úplně jedno, za jakou kopeš stranu a za koho se pokládáš.

255870

24.10.2011 22:18

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

Jasný vzkaz

Lin 85.?.?.?

Jestli si kdo myslí, že nás čeká NWO, mýlí se. Nečeká, protože jsme v něm rovnýma nohama. Co se událo, je podle mého jasná zpráva = co se stane, když si někdo vzpomene na nějakou nezávislost. Žádný stát už není v bezpečí. Vlastní cesta je nepřípustná.
Podívejte se na reakce státníků. Dokonce i Írán vyslal do éteru "je to velké vítězství...blablabla...každý diktátor si zaslouží..." . Snad jen subsaharská Afrika si dovolila říct, že je to hnus (a chudák Mubbarak z toho přímo umřel).
V Libyi se už teď lidi bojí "něco" říct, aby nebili zastřelení. Volby tam budou fraška. Zničili veškeré matriky, takže prokázat, kdo je a není Libyjec, čí hlas je platný a čí ne, bude docela sranda. Navíc za situace, kdy všichni ti "rebelové" buhvíodkaď mají "průkazky" už teď.
(jsem nasratá a je mi z toho všeho blivno)

255871

24.10.2011 22:25

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Jasný vzkaz

Lin 85.?.?.?

...hrubka... "nebyli"... omlouvám se

255872

25.10.2011 15:59

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

Poslední Kaddáfího vzkaz

Lin 85.?.?.?

"Já, Muammar bin Muhammad...Kaddáfí...přísahám, že není jiného boha než Alláha, že Muhammad je Boží prorok, mír mu a požehnání. Slibuji, že zemřu ve víře sunnitských muslimů. Až zemřu, chtěl bych být pohřben podle muslimských rituálů, v oblečení, které jsem měl na sobě v době své smrti a tělo nemyté, na hřbitově v Sirte, vedle svémé rodiny a věrných vlastenců. Rád bych, aby s mou rodinou, zejména s ženami a dětmi, bylo zacházeno dobře po mé smrti. Libyjští lidé by měli chránit svou identitu, úspěchy, slavnou historii a čest svých předků a hrdinů. Libyjci by se neměli vzdát obětí svých svobodných a čestných předků. Vyzývám Libyjce k pokračování v odporu a boji proti cizí agresi vůči Libyi, dnes, zítra a vždy.

Ať se všichni svobodní lidé na světě dozví, že jsem mohl společně s rodinou splnit očekávání a prodat sám sebe za slib dočasné osobní bezpečnosti, ale rozhodl jsem se bránit a bojovat proti nepříteli ve jménu cti a povinnosti.

A i když jsme nyní nevyhráli, naše smrt zůstane lekcí pro budoucí generace, které se rozhodnou chránit národ, že prodat svou čest je největší zrada. Historie si to bude pamatovat navždy, navzdory pokusům zrádců ji překroutit. Nikdy se nepodaří vymazat nynější události, i kdyby se zrádci snažili sebevíc.

Mír všem spravedlivým a čestným Libyjcům a přátelům Džamahírie, všem, kteří nás podpořili alespoň ve svém srdci.

255925

25.10.2011 16:26

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Jasný vzkaz

Lin 85.?.?.?

A já vám moc děkuju... že chápete. Ono vůbec nejde o nějakou osobu Kaddáfího. Jak sama píšete - jde o způsob a s tím já plně souhlasím. Způsob připomíná placení výpalného mafii - zaplať, buď loajální, dělej nařízené a budeš žít. Neuděláš-li to, zatočíme s tebou. Přesně tak to vidím. Žádné právo, žádné úmluvy. Cáry papíru a všechny ti lidskoprávní organizace k prdu.
Ještě před několika málo lety, když jste se někde v diskusi odvážila napsat, že USA jsou samozvanými četníky světa, byla jste "konspirační pomatenec". Dneska to samé říká a požaduje jeden z kandidátů na prezidenta ("když se vzdáme role hegemona, sebere nám ji někdo jiný" ). Další, jakási kandidátka, jejíž jméno si ani nechci pamatovat, zase požaduje, aby Irák, Libye nebo Afghánistán zaplatili USA (finančně, do posledního penny) za své osvobození. Tak kde to jsme? [zmaten]
A s těmi celebritami (hokejisty) máte úplnou pravdu. Strašná událost, bezesporu. Jenže titíž lidé, kteří pořádají velkolepé panychidy a skládají smuteční básně, jsou schopni hltat krvavé záběry a mučení jako senzaci, bezpráví a genocidu vydávat za "statečné vítězství demokracie".
Jenže... ono se nás to dotýká, ať chceme nebo ne, i když se to děje "kdesi". Jde totiž o práva všech národů, ať už to někomu dochází nebo ne.
No... a protože se snažím být také optimistkou, jsem přesvědčená, že šílenství se nakonec podaří zastavit. Otázkou ale je, kolik nás to přežije a jaké oběti budeme muset podstoupit.

255927

25.10.2011 16:43

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: blazni po cesku

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Eriko. Já v tom příspěvku "ujela", ale nelituju. Valda zkoumá kamínek, o který si ukopl palec a nevidí půlku skály, která mu padá na hlavu.
Kaddáfího největší vinou bylo, že se chystal tisknout zlatý africký denár = jednotnou africkou měnu. Plány na vytvoření africké unie již byly vypracované a měly dostat Afriku ze stálého otrockého (a koloniálního) postavení. Stačí se podívat, komu plyne všechno to bohatství z africké těžby nerostů, diamantů, ropy... Kaddáfího plán byl, aby tyhle prachy zůstaly v Africe. A to mu nemohlo projít...

255930

26.10.2011 20:09

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Jarmilo. Já vás přeci nechtěla přesvědčovat, jen jsem "dodala" to, co jsem si přečetla. V dnešní době, kdy je pro "někoho" normální manipulovat se zpravodajským materiálem a vytvářet podvodné zprávy je všechno možné. Tedy i to, že jde o fintu "fň", která má více účelů. Některé jste naznačila vy, jiné zas druzí diskutující. Já nevím, co je pravda, v tomhle případě neumím rozeznat. Ať už ten člověk, kterého masakrovali, byl či nebyl Kaddáfí, faktem zůstává, že se to zvěrstvo stalo a takřka v přímém přenosu. Hodně to vypovídá, řekla bych taková lekce stylem rány po kebuli. Komu se nerozsvítilo teď, tak už asi nikdy. Jednak vyšlo najevo, co za zvířata jsou oni chudáčci utiskovaní "rebelové" a čím vším si Libye skoro rok procházela a ještě bude. Pak také není možné dál skrývat, co za "mírotvorné síly" je NATO a "spojenci", s kým jsou schopní se spojit, jaké způsoby použít, aby "osvobozovali". Z reakcí na lynč také víme, kdo je kdo a kdo za koho kope. Z evropských zemí jsem zaregistrovala jen Srbsko, které pochvalně nemručí (snad proto, že má s "mírotvůrci" své zkušenosti). Rusové sice protestují, ale příliš pozdě podle mého gusta. No a naši? He...snad jediný, kdo si dovolil říct "špína, hnus a ostuda" byl "rasista" Vandas.
Dalším kladem toho marastu je, že nám jasně ukázal, kdo "vede" svět. Pokrytci, úchylové, lháři, zaprodanci, podvodníci. Právo je ohebnější než guma, spíš bych řekla, že se po anglicku vytratilo. A je toho víc... Třeba média.
Plukovníkův fanda jsem nebyla a o Libyi málo věděla. Jen mi bylo jasné, že "rebelové" s nablýskanými moderními zbraněmi, nejnovějšími modely mobilů (kdopak jim asi platil provoz?), novými vojenskými uniformami nebo ve značkových botách asi nebudou žádní bídníci z pouště. Takže právo (a má podpora) stálo na Kaddáfího straně a čas dokázal, že ani v začátku událostí nekecal. Viz - že rebelové jsou Al-Kajdá. Nynější libyjskou "jedničkou" (a také nejbohatším "emírem" ) je Abdel Hakim Belhadj, odchovanec afghánského výcvikového tábora CIA, talibánec, agent CIA i MI6 a několikanásobný (neúspěšný) atentátník na Kaddáfího. Takže teď bych si moc přála, aby platila vaše varianta a "finta fň" byla další kostkou domina pokládajícího se systému.

256006

26.10.2011 20:21

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

Lin 85.?.?.?

No... vzhledem k tomu, že drony zběsile brázdí poušť, že britští a katarští "specialisti na pouštní boj" obracejí každé zrnko písku a hledají Saífa, můžete mít pravdu. [smích] A vypadá to, že NATO se asi hned tak z Libye nepohne.

256007

12.11.2011 13:47

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

RE: Jak by mel byt nazev clanku spravny,aby lide pochopili historickou pravdu

Lin 85.?.?.?

Pane Nohejle, v podstatě máte pravdu, jen bych oponovala té "Zlaté hordě" a Chazarům jako takovým. Zlatá horda (Orda) bylo uskupení Slovanů, bojujících právě proti násilnému a velice krutému pokřesťanšťování, vlastně trestné výpravy proti zdrádcům. Žádná "krvežíznivá povaha", to jen "povolená" historie z nich tohle udělala, taky je spojila s jakýmsi mongoloidním národem nebo Turky. Orda ve skutečnosti byla nejlepším výběrem slovanských bojovníků, bránících se páchaným krutostem a podmaňování své země.
Jestli vás tohle téma zajímá, je docela dobré přečíst si (pokud jste nezapomněl ruštinu) Fomenka+Nosovského. Je tam mnoho zajímavémo... třeba o "metodách" šíření křesťanství (Evropa byla na tom po mém soudu ještě hůř, než ubohá Amerika s Indiány), o onom nevysvětlitelném "nedostatku" písemných záznamů z období ranného středověku, odkud byla dynastie Romanovců, proč katolíci tak nenávidí protestanty atd. Není to žádný esterický ani nacionalistický výplod, jde o seriózní práci, podloženou seriózními (dochovanými) prameny.
A Chazaři? [smích] Jsou jen služebníky svého pána, nic víc...žádní vládci, určující "běh planety". Rod skutečných pánů sahá daleko dál... až za pyramidy. Od nich pocházejí také některá náboženská učení, včetně judaismu. V poslední době se pro ně užívá označení "kabalisté", což se mi jeví jako dostačující. Proto ty různé "tajné spolky" mocných, proto různé rituály v magických datech a operace pod zvláštními jmény.
Judaismus kabalu sice využívá, ovšem nevymyslel ji. Tu dostal "půjčenou" od svých bohů, později byla vpašovaná i do křesťanství. Tuhle temnou magii můžou praktikovaz jen velmi zasvěcení, protože se nezřídka "kouzla" obracejí proti těm, kdo je vyvolali. V historii viz "tvoření golemů", což není jen pražský případ, je jich zaznamenaných povíc. Golem není oživené stvoření z hlíny uplácané. Jde o živou bytost, ze které šém (žádná hliněná kulička, vkládaná do čela, ale magické znaky, napsané v určitém pořadí na čelo) udělal "biorobota". Po odstranění znaků bytost zemřela.
A abych to nějak uzařela, protože to s článkem příliš nesouvisí. V podstatě jde pořád o jedno a to samé: "nic jiného nemusíš dělat, jen se mi podvolit". Bělorusko je jedna z mála zemí, která se nepodvolila, ač na ni uvalili omezující sankce. Ukrajina je pořád ve hře, zatím odolává "kritice nedemokratičnosti", do které se zapojili i naši vládní zaprodanci. Lotyšsko i Litva tak nějak vědí, do čeho spadly, ovšem nevím, jestli se ještě můžou z toho marastu vyhrabat.

256955

12.11.2011 14:06

Západní demokracie: Fraška a podvod

RE: Svoboda být mafiánem nebo šlapkou

Lin 85.?.?.?

Protože je tohle video trochu starší, již existuje ještě jedno jako odpověď mladých. A zdá se mi lepší, víc vypovídá. Protože o tohle ve skutečnosti jde = o zradu pro vlastní prospěch. Všechny ty "elity" by se mohly jít vyfotit i se svým "modelem NWO", kdyby neměly k ruce armády zrádců.

256956

13.11.2011 11:38

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

RE: Jak by mel byt nazev clanku spravny,aby lide pochopili historickou pravdu

Lin 85.?.?.?

No jo, no... když ona předkládaná historie je tak tvárná. [smích] Proto jsem vám doporučila také jiný zdroj, abyste mohl porovnat. Třeba to, jak se usilovně hledají nějaké pozůstatky po bájném Čingizchánově městě Karakorum a nenašlo se nic... Dneska se (trapně) odkazuje na jakousi mongolskou vesnici, kde se ale nenašly žádné pozůstatky po velkém a bohatém městě. Překvapivě (pro vás asi) se ale nacházejí hojné pozůstatky bohatých a velkých měst v oblasti na Donu, poblíž řeky Karak. Také mnoho dnešních míst v široké vnitroruské oblasti má v názvu cosi společného s Karakem. Koneckonců... donské knížectví prokazatelně existovalo ještě někdy v 17.stol. a Kazači (kozáci. kazaši...jak kdo to přeložil), nejobávanější slovanští vojáci, jsou známí i nám dneska.
Chrám Erdinicu - další "artefakt Čingizchána" - byl založený až kdesi okolo r. 1590, kdy už ten chudák dávno putoval po věčných stepích a město Karakorum bylo údajně již několik stovek let "znčeno čínskými nájezdníky". Navíc Čingizchán je na opravdu starých vyobrazeních vykreslován jako vysoký muž s rezavým vousem. Dost divné na Mongola, ne? [smích]
Ale nebudu vás nijak "lámat"... Je to věc názoru a informací, kterým kdo dopřává sluchu. Ona celá ta dnešní známá historie bude muset v nejbližší době doznat velkých změn, protože "trhliny", které již má, jsou nezalátovatelné. Viz tvrzení, že ještě někdy před 10 tis.lety jsme tu pobíhali s klackama a spali ve větvích - a dneska mají nálezy celých ohromných městských komplexů, starých někde 32 tis. let. Mají také pyramidy na evropském území - a jsou daleko starší, než ty egyptské. A to se pak těžko pasuje do nejméně tisíciletých "chlívečků" současného podání historie.
No nic ve zlém... vašich komentářů si velice vážím a jen jsem se nyní snažila o váš "širší" pohled. Když se totiž zaměříte jen na ty Chazary, uteče vám mnoho okolo. Chazaři jsou titž jen ruce, nikoliv hlava. Zdravím a díky za reakci. [smích]
PS: Omlouvám se za chyby, které jsem nasekala včera a možná i dneska. Spěch a nesoustředění, no...

256976

13.11.2011 12:25

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

pro pana Karla a Quida

Lin 85.?.?.?

Staré záznamy se ničily už od ranného středověku (shořely) a s cílenou "úpravou" dějin se začalo někde v polovině 17.stol.
Ono je to dost divné, když od Řeků nebo Římanů se dochovaly záznamy skoro o všem, včetně hospodářských "uzávěrek" - a najednou tu je víc jak tisícileté období "evropského temna" a tvrdí se, že jako ti evropští primitivové neuměli psát a naučil je to až Cyril s Metodějem, takže záznamy být nemůžou. A jediné, co existuje, pochází od "vzdělaných kleriků".
Dynastie Romanovců je původem z Německa (Oldenburgové) a celou ofic ruskou historii pro ně sepisovali také Němci - Bayer, Schlözer a Müller. Rovnítko mezi významy slov car a chán bylo v Rusku ještě v 19.stol.
Ke Karakoru - stará mapa (Tabula Russia vulgo Moscovia, Frederik de Wit, Аmstегdаm, са 1670) označuje místo na Donu jako Karakorum (použitím latiny je tam přípona -um). K válčení a vojenským základnám se pojí také místa (oblasti), které mají dneska příponu -stán (stan). Pochází od obyčejného slova "stan", což označuje vojenský "mobilní" příbytek. Bez zajímavosti není ani slovo "saraj", které označovalo velké vojenské sklady.
A staré záznamy nebyly upraveny "mírně", ale celkem dost... [chechtot]
Zdravím a díky.

256977

15.11.2011 20:35

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

RE: pro pana Karla a Quida

Lin 85.?.?.?

Pane Quido, každý člověk, kterému ještě nestačili "zarámovat" pohled do úzké a povolené štěrbiny, se musí dříve nebo později začít ptát na bílá místa a trhliny. Jsou totiž dost zřejmé a odpovědi buď úplně chybí - nebo jsou tak "záhadné", že jim nerozumí ani sami dotázaní. A ano, mám nejasný dojem, že "všechny cesty vedou do Říma". Zvláštní, že pokud jde o staré texty jiných národů, odkazují je do mýtů a bájí, přitom prakticky "západní" historii postaví na Bibli (včetně existence kmenů izraelských). Jenže to, co se již stalo, nejde odestát a věřím tomu, že pravda o historii civilizace stejně vyplave - ať už je to někomu milé nebo ne. Ono skutečně jde o historii celé civilizace - ne jen o historii Slovanů, jak se (i tady) mnozí mylně domnívají. A to, co se děje se světem nyní, má přímou souvislost, takže se tímto i omlouvám editorovi za (zdánlivé) odbočení od tématu Bělorusko.
A vás moc zdravím, pane Quido.

257094

15.11.2011 20:47

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

RE: Jak by mel byt nazev clanku spravny,aby lide pochopili historickou pravdu

Lin 85.?.?.?

Počkejte... nejde přeci jen o národní historie. [smích] Máte pravdu, že historii civilizace, kterou nám předkládají, psali vítězové. Také máte pravdu, že označení "hrdina" záleží na tom, z které strany se díváte a která ze stran je právě u moci. A v každé bitvě to bylo o oslavách vítězství pro jedny a pláči a neštěstí pro druhé. Nejsem si ale jistá, jestli by v podání historie mělo jít právě o tohle. Při bližším zkoumání se objevuje, že předkládaná historie je historií kolonizace, kde poražení jsou vyhlazováni až do úplného popření jejich existence. [smích]

257098

15.11.2011 21:04

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

RE: Jak by mel byt nazev clanku spravny,aby lide pochopili historickou pravdu

Lin 85.?.?.?

Ano, tenhle taky. Své pokračování měl i při "pietní akci" .
K rituálům patří také laikovi celkem nepostřehnutelné opakování určitých slov, gest nebo obrázků.
Vím, že pravděpodobně zapůsobím jako magor, ale napíšu vám "cosi" z Véd jako vodítko. Ostatně... když jiní mohou užívat na podporu argumentů citací z Bible... [smích]
Už Egypt "je špatně". S-A Védy uvádějí původ lidstva z těchto souhvězdí: Lev, Velká a Malá Medvědice, Drak, Ohnivý Had a Kassiopeia. Souhvězdí Velký Pes se svou hvězdou Sírius (posvátná hvězda egyptská) mezi nimi není.

257100

15.11.2011 21:10

Kam se ztratili lidi?

RE: Kam zmizeli lidi?

Lin 85.?.?.?

Dube, předem se omlouvám, ale... reagovat jste měl na jiný "příspěvek" a to ten, co sem to osobní prádélko ve formě hutně zahnojených bombarďáků přitáhl.

257102

16.11.2011 22:23

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

RE: pro pana Karla a Quida

Lin 85.?.?.?

Kořeny Egypta nevylučují to, co jsem napsala. Já vím, že to asi zní hodně šíleně, já nevím, jasno nemám a stále jen hledám. Musí to mít nějaký důvod, proč se všechno tak najednou zkazilo. Několikrát jste citoval Levašova a zrovna ten vysvětluje i Egypt (infiltrací rasou "šedivých"). No... snad se všechno časem ještě vystříbří...[smích] Ale základ je opravdu ten, o kterém píšete = pochopit, co se děje, proč se to děje a tím získat představu o "nepříteli", poznat jeho techniky a skutečný cíl. Protože to, co známe a co nám jako "náhodou" dovolí zjistit, je vějička "s účelem". Poslední dobou je všechno jen víc zmatené a návnad nepřeberně. Těžko to psát sem... to už bychom fakt mohli editora naštvat.
Zatím marně hledám důvod, proč jsou současné (a zběsilé) ataky právě na místa, která nějak s utajenou historií souvisejí. Irák, Írán, Afghanistán, Pákistán, Egypt, Libye (s rozsáhlými městskými komplexy v poušti) - vlastně celý Střední a Blízký východ.
PS: Pobavil jste mě svou první větou. Chudák Steve... co jste mu to přisoudil? [velký smích] Žádný mejlík mi nikdy nenapsal, byť by to bylo něco třeba na způsob statistickýho výkazu. Ten vám dá, až si to přečte... [chechtot]

257140

17.11.2011 09:37

Nebudeš poslušný? Zničíme tě auditem

Prosím, opatrně s pojmy

Lin 85.?.?.?

Audit nemá s finančákem co dělat. Už si to moc nepamatuju, bylo už dost změn, ale audit vykonávají auditoři (měli by být pod auditorskou komorou) a týká se organizací, které nějakým způsobem čerpají finance z veřejných rozpočtů. Dál také podléhají povinnému auditu i soukromé subjekty, pokud jejich obrat přesáhne určitou (zákonem danou) hranici (nevím, jestli 50 nebo 100 mil). Audit zkoumá použití financí, tj. i to, co se píše v článku - viz nákupy vozidel, čerpání PHM, zařazení zaměstnanců, pracovní náplně atd. Moc je nezajímá daňová stránka = jestli je vše v souladu s daňovou legislativou. Auditorů, kteří ovládají obě oblasti, je velice málo.
Naopak finančáku je jedno, co jste si koupili, jak drahé to bylo, jestli jste nemohli mít něco levnějšího, jestli dáváte zaměstnanci nadstandartní nebo podlimitní plat atd. Ty zajímá, jestli je vše podle daňových zákonů a řádně zdaněné, jestli jste přiznali všechny příjmy a do nákladů uplatnili to, co můžete.
Audity (u organizací, hospodařících nějak s rozpočtem) posílá "nadřízený orgán", tj. většinou zřizovatel a to bývá obec, Kraj. Navíc je i ze zákona povinný, tuším aspoň jednou za dva roky, jakýsi zákon o několikastupňových finančních kontrolách ve "veřejných" organizacích.
Finančnáci "jdou" podle své vlastní úvahy (nezdají se jim údaje, které předkládáte v přiznání) - nebo na "befel zhora", což je v tomto případě Finanční ředitelství nebo až Ministerstvo financí. "Befely" se většinou týkají určitého druhu podnikání - viz nyní mají zaostřeno na čerpací stanice nebo sběrny kovového odpadu (kvůli metodě samozdanění). Velice často také chodí do firem, kde je vše úplně OK a oni to vědí. Důvodem je "čárka do statistiky".
K používání soukromého auta - autor neříká všechny informace. Pravidla jsou totiž dost "pracná". V první řadě měl mít onen radní sepsanou smlouvu s povolením organizace, pro kterou své soukromé auto používá. Za takto používané auto organizace totiž musí platit i silniční daň, takže bez smlouvy s přesnými údaji o vozidle a určení podmínek to nejde. Je povinná kniha jízd a teprve pak se může tankovat "na lístek", který vám organizace proplatí a zařadí si jej do svého nákladu. Určitě nejde říct "já jsem jezdil pro radnici služebně, takže jsem si i natankoval".

257164

17.11.2011 12:47

Nebudeš poslušný? Zničíme tě auditem

RE: Prosím, opatrně s pojmy

Lin 85.?.?.?

Ale ano... dávám vám za pravdu.
Slovo "pracné" jsem dala do uvozovek proto, že mě nenapadlo lepší slovo. Vím, že tím matu, protože nedodržuju pravidlo, že do uvozovek mám dávat jen "zpochybňující" významy (a vidíte, zase uvozovky... ). V tomhle případě jsem skutečně myslela pracnost = příliš mnoho evidence a papírování.
V dnešní době je pro živnostníka (nepíšu podnikatel, to je takové podivné slovo) opravdu těžké dodržovat všechno, co mu ukládají a neudělat chybu. Všechny ty každoroční legislativní smrště způsobily, že se dnes v platnosti pravidel (a jejich výjimek a dodatků) už nikdo nevyzná. Dokonce ani samotní zákonodárci. Viz nedávné hlasování o úpravě zákona o veřejných zakázkách nebo o zdanění hazardu. Např. v těch veř.zak. způsobili, že se do výběrového řízení podle nastavených parametrů může přihlásit třeba jen pět (i méně) firem v republice, protože ostatní na "pravidla" (třeba ve formě různých zástav, jistin nebo obratu) vůbec nedosáhnou.
A souhlasím, že v tom je úmysl = bič na poctivce a ráj pro nepoctivce.

257169

19.11.2011 14:13

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

Lin 85.?.?.?

Ti "mírumilovní demonstranti" v Sýrii jsou naprosto stejného původu, jako ti "mírumilovní" z Libye. To vám není divné, kde vzali ty moderní zbraně? A chovají se úplně stejně - pálí jak o pouti na vše, co se hýbe za vydatného řevu "allah akbar". Hnus... Stená "spontánní revoluce" jako v Libyi. Nějak mi nejde na rozum, že by patřily k běžnému vybavení domácnosti občanů nejmodernější zbraně. Začalo to tam tam podle stejného scénáře. Útoky na policii, vládní budovy a zaměstnance, na civilisty. Provokatérské akce, snůška lží a manipulací, do kterých byl zapletený i velvyslanec USA. No jasně... v Sýrii přeci všichni chtějí trvalou svobodu .
Jsem sama zvědavá, co na to Rusko. Pádem Sýrie ztratí přístup do této oblasti. Stále říkají, že jde o "odolání provokacím", prostě nevstoupit do konfliktu, aby nebyli označeni za původce války. Fakt jsem zvědavá... protože ustupovat už pomalu není kam.

257302

20.11.2011 00:04

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

Lin 85.?.?.?

Nevím jistě, třeba se pletu, ale konkrétně v Sýrii už Rusko svou malou námořní základnu má, tuším je to v přístavu Tartus. Důležitý opěrný bod (a asi jediný) pro přítomnost ruské flotily ve Středozemí. Také jeden z možných důvodů, proč musí Sýrie padnout.

257321

20.11.2011 00:28

Sametové rozkradení republiky

RE: Jenom dotaz na názory ostatních

Lin 85.?.?.?

Pane Čochtane, jestli tedy můžu napsat svůj názor já...
Babiš mi příjde jako čuník ze stejného prasečáku, kterému se zdá, že ostatním sypou víc žrádla. Vytáhl do boje proti korupci, ovšem korupce sama mu vůbec neva, zdá se mu zcela normální a sám se jí nezříká (viz rozhovory, které již poskytl). Vadí mu jen to, že je "nad normu". Takhle se podle mého soudu přeci s korupcí bojovat nedá. Pokud nemá sám čistý štít, pak o čem to je?
Pak mě znepokojuje, že sám do politiky nechce, jen chce "dosadit své lidi", kteří "to umějí". Smrdí mi to. Takhle se přeci dají zaplatit loajální figurky, které budou rozhodovat tak, jak chce on. A určitě to nebude ve prospěch národa jako celku, ale jeho vlastní. Pan Babiš se netají tím, že by "odborníci" podléhali jeho vlivu a rozhodování. Sám to říká, že z vlastní firmy nikdy neodejde (což by jako politik musel) a že chce být jen něco jako "šedá eminence".
Můj názor je, že se snaží legalizovat to, co už tu stejně je = vládu byznysmenů pomocí koupených "politiků". A jestliže je veškerá zákonodárná moc v rukou politiků, pak komu budou zákony přinášet prospěch? Určitě neodsouhlasí nic, co by šlo proti byznysu jejich "živitelů".

257323

20.11.2011 00:33

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

Lin 85.?.?.?

...no, dokonce... Vidíte to... [smích]

257324

20.11.2011 00:37

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Lin 85.?.?.?

To nepatřila. Ale velmi čile s Libyí obchodovali a měli naplánované velké investice, což nyní už jaksi padlo. Obchod = jeden z důvodů, proč kaddáfiovská Libye musela zmizet.

257325

20.11.2011 01:13

Sametové rozkradení republiky

Nejste na pana Jardu moc přísní?

Lin 85.?.?.?

Chudák malej, ten si to schytal... [smích] Asi mu jen nedošlo, že nebýt zlodějiny ve formě "sametové privatizace" (a dalších krádeží po celou "demokratckou éru"), nemusel by pracovat 200 hodin měsíčně, ale třeba jen 100 a měl by za to víc, než má teď. Nedošlo mu, že z těch rozkradených miliard (kam se nám to poděl výnos z prodeje národního a státního majetku, nejen podniků, ale i celých rekreačních komplexů, nemovitostí, půdy...) by nemusel už teď spořit na vzdělání dětí, na doktory, na penzi atd. Že by jako občan, který poctivě pracuje a nic zvláštního od státu nechce, neměl teď na hrbu dluh přes 150 tis., nejen on, ale každý člen rodiny.
Pane Jardo, to nic. Je dobře, že nelpíte na mamonu a umíte být spokojený i bez něj. Teď neironizuju, myslím to vážně. S tímhle přístupem k životu máte velou šanci, že přežijete bez úhony celou tuhle dobu marasmu. Jde ale o to, že dřete na úkor času pro svou rodinu nebo pro sebe a to byste nemusel, kdyby nebylo rozkradené to, co už naši předkové svou prací vytvořili.
A vy, myslíte na sebe? Jak na tom při takovémhle pracovním tempu budete se silami za deset let? A makat budete muset někde do sedmdesáti, abyste pak bral jakousi žebračenku, která vám nebude stačit ani na jedno jídlo denně. Nebo si myslíte, že vám síly věkem ubývat nebudou, udržíte si pevné zdraví a ještě ve stovce si budete na živobytí přivydělávat někde na brigádě?

257327

20.11.2011 11:49

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Lin 85.?.?.?

Opravdu ten obchod byl o zbraních? [smích] A střílí se s nimi do neozbrojených demonstrantů? Ale ale... to jsou mi novinky. Kaddáfí byl sice podivín, ale ne magor, který by svým vlastním nepřátelům rozdal zbraně. A on zbraně lidem rozdal.
Pokud je mi známo, platilo embargo u obou zemí (na dovoz zbraní) a většina toho, co Kaddáfí měl, byla z Francie a Německa. Ti si totiž jediní můžou dovolit porušovat kdeco. A nebylo to to nejmodernější, co na trhu je. To měli a mají ti vaši ubozí a neozbrojení rebelové. Pokud měl něco ruského, bylo to z dob SSSR. Také nevím o tom, že by ruské zbraně byly příčinou vší té krve po světě. Oni amíci (nebo Němci a Francouzi) nakupují zbraně od Rusů nebo Číňanů? Vida, to je mi novinka... [smích]
Pokud vím, obchod se týkal hlavně ropy. Technologií na její zpracování, výstavbu nových rafinérií nebo fabrik na plasty. Ona totiž libyjská ropa není jen taková nějaká. Zpracovávat ji snad umějí jen v Itálii, kde jsou na to postavené spešl rafinérie, protože tahle ropa má trochu hutnější složení. A Rusko s Čínou by zajistili také odbyt. Tzv. západ totiž držel Libyi obchodně pěkně u huby.
A moc mě rozesmála vaše věta, že se lid "jednou nasere a zbraně si tam, kde je jich plno, opatří." Vtipálku... [velký smích] Ono je to pro civila tak jednoduché si pořídit třeba nějaký ten raketomet či jak se to jmenuje? Nebo kulomet, který mi v servisu ochotně namontujou na auto? Nebo si zařídit nějaký ten kurz na ovládání vojenské techniky? No asi ano, když to tvrdíte. [smích]

257345

20.11.2011 12:20

Sametové rozkradení republiky

RE: Nejste na pana Jardu moc přísní?

Lin 85.?.?.?

No tak jasně, že se rozkradlo ve všech postkomunistických zemích. Ovšem obávám se, že to nebylo oním "zvlčením", o kterém píšete. Podle mého to byl jasný a cílený plán s vybranými lidmi, kteří byli dosazeni k moci za účelem onoho rozkradení a ožebračení zemí.
A všímám si, to víte že jo. Jenže ryby a stromy tu nejsou znovu kvůli "působení" ekologie, ale právě kvůli neexistenci průmyslu a zemědělství. Památky byly opraveny, to jo, ale většinou z cizích peněz, ne státních. Tím myslím nejen sbírky, ale hlavně prachy z eurofondů nebo z fondů UNESCO. V podstatě dneska všechno, co se děje "na veřejném", jde z peněz EU. Obce mají totiž holou řiť a podílejí se 10% spoluúčasti. No a lidé si své majetky opravují a udržují stále, to přeci není žádný "výdobytek doby".
K fabrikám - to jste neuvedl zrovna dobrý příklad. I tohle není žádný příklad "výdobytku", ale pouze osobního výběru zákazníka.
Spíš bych vám jako příklad uvedla, že třeba textilní fabrika s moderními stavy byla "zprivatizovaná" (a samozřejmě nezaplacená, byla složená jen "dražící jistina" 50tis.), veškeré zařízení vymontované a odvezené do Německa, zbyla jen budova. A ta tam chátrá dodnes, protože po několikeré machinaci s vlastníky je dneska majitelem jakýsi bezdomovec. Takže celou tu ruinu bude muset obec odstranit na vlastní náklad. A takových příkladů mám povíc, nejen fabriky, ale také rekreační střediska, zemědělské podniky.

257349

20.11.2011 12:42

Sametové rozkradení republiky

RE: Taky mi to vrtá hlavou

Lin 85.?.?.?

Tak nějak to může být. On totiž říká to, co lidi chtějí slyšet. Ovšem... nějak tam postrádám nabídku řešení. Politické strany jsou přeci příčinou tohohle marasmu, takže se stejným systémem politických stran (a způsobu voleb, přerozdělováním hlasů) se problém nevyřeší. To, co propaguje p. Babiš mi silně připomíná "návrat vlády do jedné centrální ruky" = prakticky fašismus. Systém stran, které si jen nějak "stvoří" program, ale mandáty dávají samy, rozhodují o odvolání, je špatný. Špatný je celý "systém imunity", který umožňuje držet se zuby nehty u koryta a beztrestně páchat ohavnosti.
Musí se změnit celý zákonodárný systém a systém voleb. Stačí max. 50 lidí (tím by se hodně ušetřilo), volených z krajů. Za každý kraj 2 lidi, aby byli zastupitelní. Žádné strany, ale volit přímo lidi. Žádné skládání nesmyslně velkých jistin, žádná x-tá hranice pro parlament. Navíc ti lidé by opravdu museli v onom kraji žít - ne jak je to dneska. Přeci jen znáte víc ty, kteří se nějak ve vašem kraji "projevují" a můžete si ověřit, co za jejich prací stojí. A samozřejmě - okamžitá odvolatelnost, pokud přestane hájit zájmy lidí, kteří ho zvolili.

257353

20.11.2011 22:54

Film USA

Je tu filmově přeusákováno

Lin 85.?.?.?

Editorovi:
Omlouvá vás, že tu nepobýváte moc často, jinak byste nemohl být tak překvapený. [smích] Na TV se nedá koukat už hodně let (z mého hlediska), takže fakt nekoukám. A kdyby jen amícká produkce... Horší je, že dneska je už i ta česká svou debilností dohání. Je to můj pohled, ostatní můžou mít názor jiný.
Z posledních filmů, které mi utkvěly v paměti, doporučuju české Lidice. Dost věrně se drží scénáře pana Mahlera a ten se zas drží skutečného příběhu (to vím, shoduje se s vyprávěním syna jedné z lidických žen, pana Nešpora).
Z americké doporučuju další Eastwoodův film Výměna . Je podle skutečné události, dost mě zaujal.
(těmi Madisonskými mosty jste mi udělal fakt radost, taky patří k mým oblíbeným)
A pro pobavení a relax snad... tohle . [smích]

257375

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 338 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 4

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 2

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 5

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 14

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 6

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Magor Novotný si přeje, aby Zeman a Babiš zemřeli08.09.20 22:29 Česká republika 11

Britský COVID teror v metru07.09.20 23:45 Británie 12

Žárovku vynalezl černoch, říká Biden07.09.20 23:12 USA 5

Měnové kurzy

USD
23,09 Kč
Euro
27,02 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
25,10 Kč
100 japonských jenů
21,98 Kč
Čínský juan
3,41 Kč
Polský zloty
6,02 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 880,58 Kč
1 unce stříbra
561,54 Kč
Bitcoin
241 582,70 Kč

Poslední aktualizace: 22.9.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 54 456 066