Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané HHBB

Nalezeno 1036 příspěveků, 119 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

29.09.2010 17:06

Amerika by měla dokázat, že 9/11 spáchali teroristé, říká Ahmadínežád

RE: Zpravy dnesnich dnu,obet prepadla zlodeje a byla po zasluze potrestana.

HHBB 85.?.?.?

Vyslechl jsem to…
Co říci. Má to velké mezery. Boeingy zůstávají stále fikcí, přesto dokázaly vylít do budov tuny paliva. Vnější ocelový tubus byl konstruován jako „extrémně pevný“, přesto v něm beze zbytků zmizel údajný dopravní hliníkový kolos. Vysoká teplota by sice připadala v úvahu okysličováním, jenže v tom momentě dochází na přísunu vzduchu i ke chlazení, tedy vnější části takto shořet nemohly, žár takto vznikne pouze v uzavřeném, ale okysličovaném prostoru, jako je třeba uvnitř topeniště. Pokud je otevřené, tak se prudce ochladí, pak také vzniká černý čmoudík z nedokonalého hoření (viz WTC). Banán se takto olupat mohl, ale kam potom zmizel onen monstrózní vnitřní tubus (tedy vlastní banán). Prostě jen zase taková povídačka...
Zase věřím tomu, že lidi v šoku viděli v tunách sutin i tuny mrtvol. Ovšem vyloučit, že tam někdo zahynul, to se nedá. Ono střelit do mrakodrapu, a pak ho shodit, nese sebou značná rizika, pokud to tedy městem po nákupech šmejdící veřejnost netuší. Přesto tvrdím, že to ráno bylo WTC uzavřeno, a tedy i to, že nemáme skutečné rodiny pozůstalých, tedy i to, co jsem předtím napsal.
Ten den jsem se zrovna vrtal před barákem ve svém, již skomírajícím Lincolnu, když mě někdo upozornil, ať mažu k televizi. Pak jsem cca 10 minut vejral na cyklicky se opakující variaci jedinného statického záběru čadící budovy v několika provedeních, a totéž stejně migrovalo po dalších pěti bratrských kanálech. Žádné záběry z ulic, z okolí, akce z místa, či něco podobného. Jen monotónní zmatené drmolení člověka ve studiu. Dnes to vím. Čekalo se na usvědčující alfazáběr, který pak přišel. Spackaný, nepovedený, nesynchronní s ostatními „usvědčujícími“ záběry toho „Boeingu“. Ale smoukingan byl již nevyvratitelně spatřen prostým spotřebitelem smaženého čipsu u TV, který ho zapoměl v ten moment i dožvýkat.

Je docela milé, že si pan Boudník pochvaluje tuzemské poměry, je vidět, že na tom jinde nejsou nijak slavně. [mrknutí jedním okem]
Konekonců já si sice občas zanadávám (a dost), ale nějaké stěžování si jaksi začíná postrádat smysl, tak jako tak, asi tak. [smích]

228987

30.09.2010 14:29

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Aby nebaštili,

HHBB 85.?.?.?

Jenže ono patrně je skutečně všem těm „křesťanským“ institucím úplně jedno, že něco jako křesťanství upadá. Pokud tu vůbec má co upadat. Zkuste se zeptat nějakého křesťana, v čem je jeho vyznání výjimečné, na čem vlastně stojí a co ho tedy vlastně dělá křesťanem a zrovna ty druhé ne.
No a proti tomu krásně můžeme postavit citát z vašeho odkazu: "Církev nemůžete řídit s Ave Maria." [velký smích] (spory mezi P2 a papežskou stolicí měly původ v „Liberation Theology“, tedy přímou podporu komunistických geril v třetím světě a rozdílný postoj jezuitů a papeže k této věci, nakonec to vyřešilo pár vražd, papeže nevyjímaje)
Tak o čem to tedy je? A vlastně vždycky bylo. Celá církev jsou s jistou nadsázkou vlastně dvě věci - věřící a spiklenci. Přičemž věřící věří spiklencům. Je to vůbec podstatou fungování takového uskupení, neboť ono samo stojí na náboženském mystériu, tedy něčem, čemu rozumí jen zasvěcení… proto potírání spiklenců vždy povede k pocitům, že je útočeno na instituci jako takovou, nutno říci, že asi právem.
Jenže myslím, že tu vlastně o žádné „potírání katolických spiklenců“ vůbec nejde. Primárně jde o pochopení fungování těch věcí, abychom se vyvarovali zbytečného vybíjení energie všemi roztodivnými směry a nakonec vlastně na sobě.
Já chápu, kde to vzniká, ta jistá nevraživost. Je to vidina, že za mými potížemi (a potížemi světa) stojí nějaký zakuklený lump a je jedno, jestli je pejzatý a křivonosý. Jestli vidím v politicích lumpy a v křesťanství dobro, pak je jaksi pro mě nepřijatelný ten, který říká, že ti echt politici lezou z křesťanských škol.

Proto raději o nějakém kvalifikování těch „nahoře / dole“ pomlčím, stejně jako o těch „dobrých / zlých“, podobně bych se moc nešířil s tím, „co je třeba potírat“ (vyjma potírání naříkajících přizdiseroucích diskutérů [mrknutí jedním okem] ). Jestliže se tovaryšstvo rozhodlo převzít školení lidstva do svých rukou prostřednictvím svých institucí, pak přirozeně jimi produkovaná elita vykazuje charakteristické znaky vyplývající z podstaty jejich snažení. Tedy se nemohou ani zříkat odpovědnosti za své ovečky, byť by to byl nějaký český ministr, nebo třeba páter Halík, či Schwarzenberg, Stalin, Himmler, Castro, Barroso, velitel spojenckých sil NATO, nebo nějaký dědic celé řady královských titulů, či někdo z celé armády bankovních ouřadů či předsedů představenstev.
No a z toho také vyvozuji, že to slovo „strach“ snad v každém odstavci žida píšícího na eretz.cz (v posl.odkazu) nebude asi náhodou.

229030

30.09.2010 19:07

Amerika by měla dokázat, že 9/11 spáchali teroristé, říká Ahmadínežád

RE: Mam pred ocima stale zivy obraz, jak lide skakali z horicich kancelari dolu.

HHBB 85.?.?.?

Jste si opravdu jist všemi "živými obrazy", co máte před očima?
Vložený obrázek

[mrknutí jedním okem]

229056

30.09.2010 19:07

Amerika by měla dokázat, že 9/11 spáchali teroristé, říká Ahmadínežád

RE: Zpravy dnesnich dnu,obet prepadla zlodeje a byla po zasluze potrestana.

HHBB 85.?.?.?

>nekdo v tech mrakodrapech byt musel
Našel by se nějaký rozumný důvod pro výrobu záplavy fejků pro tzv. memoriály?
Vložený obrázek

229057

30.09.2010 22:04

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Aby nebaštili,

HHBB 85.?.?.?

Tak na to běžte vědecky. Počet tvrdících „ je žid“ poměřte počtem tvrdících „je křesťan“, výsledný průměr je pak to, co hledáte. Tato cenná informace vám pak poslouží do dalšího diskusního kola jako zdrcující argument. Komplikace však zcela jistě nastanou v případě, kdy se objeví zaručené foto ministrova pindíka jako alternativní info a dojde ke stádovitému efektu. To může trvale míchat statistikou, než osoba blízká dosvědčí, že se jedná o falzifikát. Celé to pak začne nanovo, a to až do doby, než skončí aktivní období zmiňované figury. Pak by se to mohlo uklidnit a statisticky odmávnout, kolik že procent žida v sobě tají. Ale ani pak není vyloučeno, že přijdou neolegendisté a začnou přepisovat pracně zaznamenanou historii na základě šokujících výpovědí těch nejtajnějších z tajných archívů a to tak tajných, že ani ministr nikdá netušil, co je vlastně zač.
No, možná jsme už OT, ale možná jsem vám popsal, jak se dobrat pravdy jestli 4, nebo 6... [mrknutí jedním okem]

229068

01.10.2010 13:00

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Aby nebaštili,

HHBB 188.?.?.?

Určitě dalo…
Je potřeba přijmout zákon, kde bude definováno uspořádání dýenej chazara. Stačí nalézt nějaké chazarské ostatky, uzákonit, že jsou definitivně chazarské a stanovit porovnávací klíč. Pak můžeme vesele určovat.
Potíž je v tom, že jen pouze část chazarstva byli judaisté. Proto je důležité objevit pokud možno mumifikované zaručeně chazarské ostatky, kde bude možno prozkoumat i pindíka. Pak můžeme uzákonit židochazarský typ a nějaké limity, kdy ještě jo a kdy už ne, aby nám do nepohodlné kategorie nespadl třeba sám Rothkranz.
A kdo by to chtěl popírat, musí si laskavě nejprve uvědomit, že se tím dostává na šikmou plochu nezákonnosti.
[velký smích]

229098

04.10.2010 13:13

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Tak nam zrovna sefuju bankari/kupci, no a?

HHBB 85.?.?.?

1/2
Určitě máte v mnohém pravdu, ale nedivte se, že máte důraznou opozici. Možná jste se pokusil určité věci příliš generalizovat a něco naopak úplně vynechat. Je to skoro jak nějaký ideologický traktát. [smích]
Odpor k těm „kupcům“ je mi pochopitelný, a asi vám rozumím. Má rozhodně i etnicko-kulturní podhoubí, neboť zemědělská kultura („naši“) ovládli notnou dávku světa a nomádi („hosté“), zůstali v ten moment „na ocet“. Zemědělci položili základ civilizaci a z nomádů se přirozeně vyvinuli nájezdníci a – logicky – kupci. Ono to vypadá jednoduše, proto to svádí hodit veškeré „viny“ na ty druhé, cizí.
Ale jednoduché to tak není. Již první civilizace měly své mocné duchovní zázemí, které vždy rychle analyzovalo plusy a mínusy. Proto si rychle dokázalo obšancovat i výhody kupecké a zahrnout je do svých privilegií. A o to šlo již od první říše v oblasti Mezopotámie, vlastně vytvořenou „našimi“, co přišli ze severních oblastí, kde šamanstvo zaujalo roli kněžstva. To, že zrovna neprovozuju hokynářství, přeci neznamená, že nevládnu hokynářům.
Uvedu něco konkrétně, je to trochu z té méně známé historie. Ve středověku vedla velká východozápadní stezka do Prahy, kde se kšeftovalo se zotročenými zemědělci převážně z oblasti Ukrajiny. Bylo to největší tržiště s otroky v kontinentální Evropě a podobně jako se propisce kdysi říkalo „čína“, tak si ze západu jezdili do Prahy pro „slave“. Největším otrokářem své doby byl například Boleslav I., který přirozeně kasíroval z každého „slaveho“ proběhnuvšího pražským tržištěm. To z něj dělalo i jednu z nejbohatších a nejmocnějších figur té doby. A taky velký trn v konečníku římské církve, která mu nemohla přijít na jméno (viz legenda o bratrovraždě). Zde je třeba hledat i počátek soupeření metod – zda danit, nebo zotročovat. Římská církev pochopitelně prosazovala systematické zdanění, neboť nedisponovala tím, číma aristokracie – tedy takovou fyzickou silou, aristokracie je totiž odjakživa především vojsko.
Ovšem to neznamená, že duchovenstvo bylo v tomto bezzubé. Opak je pravdou. Příkladem může být můj oblíbený řeholní (vojensky organizovaný) řád, který získal v době svého vzniku nevídaná priviligeia od papeže (Řehoř XIII.), který tovaryšstvu v bule Quanto fructuosius ze dne 1. února 1583 a v bule Ascendente Domino ze dne 25. května 1584 udělil právo zabývat se obchodem a bankovnictvím. Proč? No protože duchovně vzmáhající se aristokracie už nepotřebovala svou římskou matku a dala se jak na protestanství, tak na „kupčení“ a rozhodně netroškařila. Ovšem tradice tu byla, a velká, kdy právě ještě vojensko-katolické aristokraticko-duchovní řády ovládaly hospadářství Evropy od dob křížových výprav, díky organizování onoho zatroleného kupectví.
Jak se toho zhostilo tedy tovaryšstvo?

229304

04.10.2010 22:30

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Tak nam zrovna sefuju bankari/kupci, no a?

HHBB 85.?.?.?

Já samozřejmě s tou (zde celkem nepochopenou) podstatou vašeho sdělení souhlasím přesto, že jsem zde vlastně trvalým kritikem onoho církevně-aristokratického stavu. A to proto, že z mého pohledu selhal ve své historické roli té, jak jste napsal, protiváhy. Skutečnou aristokracii ducha opravdu ovládl duch konglomerátu kupčíků, podporován byrokratickým duchem posluhovačů. Pokud to tu někoho uspokojí, tak je to onen (shrnuto) židáček, ač je ten pojem skreslující. Ta „židovina“ je náš produkt, pokud si to neuvědomíme, tak se z místa nehneme.
Bohužel, ono to skutečně přežívá v nás a máte pravdu, razí si to cestu kupředu ve jménu pokroku. Svobodný aristokratický stav vyhynul, ze zemanstva se postupně stalo vykořeněné bezzemstvo a nakonec se rozplznulo pod náporem „moderního“ ducha mamonstva. Konec konců málokdo si již dnes uvědomuje, co rytířský ideál vůbec představoval. Já se však obávám, že se budeme muset prokousat érou šmelinářské zvůle až dokonce a snad si z té zkušenosti konečně (pokolikáté?) něco vezmeme.

229336

05.10.2010 12:30

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Tak nam zrovna sefuju bankari/kupci, no a?

HHBB 217.?.?.?

>Celý problém vidím v tom převrácení hierarchie, když se kupci dostali nahoru nad šlechtu a duchovenstvo a převzali otěže společnosti do svých rukou
Toto spíš skutečně vypadá, jako nějaké „spiknutí kupců“. Jeho úspěšnost by však byla možná pouze za předpokladu, že disponují „nadkupeckými” vlastnostmi, přičemž by aristokracie a duchovenstvo přestalo být tím, čím jsou, tedy by zanikli. Z kupců by se vlastně stala aristokracie a duchovenstvo, to vše je za předpokladu, že určitá skladba společnosti je jaksi archetypálně daná.
Jenže myslím, že doslovně jak píšete, to mohlo proběhnout jen stěží. Spíš jednotlivé stavy disponují univerzálnějšími vlastnostmi a nejsou tak schematické, jak se obvykle prezentuje. Z toho také vyplývá, že specializace je omezující proces, naopak slučování schopností vede k růstu moci, dokonce může daleko odskočit od specializujícího se zbytku. Proto může jít spíš o určité posuny v kvalitě, tedy ani jednotlivé stavy nezůstávájí tím, čím třeba někdy byly, nebo se prezentuje, že byly, což může být právě příčinou celé řady nedorozumění a protichůdných výkladů.

229379

05.10.2010 22:09

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Tak nam zrovna sefuju bankari/kupci, no a?

HHBB 85.?.?.?

Naprosto souhlasím s následujícím...
>Ti kupci dnes nevládnou, ani by toho patrně nebyli schopni, jen korumpují, na co přijdou.
Oligarchie skutečně není v zásadě schopna vlády, tedy určitě ne takové, která jí je přisuzována, vlastně to spadá do marxistické konspirační hypotézy, kde je pěkně podáno to materialistické sociální inženýrství.
Ovšem to asi nevzniklo jen tak. Vláda hmoty mě silně navádí k mystériu vlády Velké Matky, což by tedy znamenalo, že nejde o nic nového. A to má ovšem také své duchovní strůjce. Proto ti kupci (oligarchové) jsou více než pravděpodobně pouhým nástrojem, nástrojem někoho, kdo nechce svou moc z nějakého důvodu manifestovat. Jsou v podstatě opakem toho, co představuje aristokracie, možná by srozumitelněji působil výraz „vybraná společnost“ (ovšem v tom pravém slova smyslu), která naopak je určena k manifestaci vlády (moci). Proto jisté spiknutí pravděpodobné je, řádově však stojí výše, než případný komplot oligarchů.
Jenže k hmotné převaze oligarchů (skutečně zavedené jednoduchým finančním mechanismem) by nemohlo tak spontánně dojít, pokud by nedošlo k intenzivní duchovní přípravě populace. A k té skutečně došlo. Stačí si projít, co se postupně prosazovalo do škol v několika posledních staletích, mocně podporováno nábožensko-filosoficky. Nutně mě napadá, že se to podobá jakési materiální mobilizaci za nějakým účelem (který samozřejmě v kole lapený jedinec nesleduje). Pokud to je nemoc, tak ta je průvodním jevem ozdravování, ale pokud to je cílený záměr, pak směřujeme k jakémusi střetu, tam pak bude rozuzlení.
Pojmenování „triumf blbosti“ se skutečně nabízí, jenže ten je trefný bohužel proto, že se jedná o masový jev. Omezený oligarcha by zůstal patrně osamocen ve své omezenosti, pokud by neměl odezvu v omezenosti všeobecné, proto každý, kdo tvrdí, že mu vládne šejdíř, by se měl zamyslet nad tím, co tím vlastně vypovídá. [mrknutí jedním okem]

229412

06.10.2010 08:39

Ve vyšším zájmu

RE: Divadlo

HHBB 217.?.?.?

V justici dělají lidé jako jinde. Kam by chodili do ústraní? Na pracák? Pokud se dostanete do soukolí, tak si vás budou podávat, dokud z vás něco bude kapat a tahat vás za nos, než vás pak sami zametou do ústraní jako dále nezajímavé. Je to nakonec obživa, která je také poplatná době.
Můžeme v tom hledat spiknutí a vyšší zájmy, ale to se ptejte, jestli ten původní článek nebyl návnada a jistá medializace manipulací.
Nejste tak trochu posedlá „viníky“? To je však, nutno dodat, důsledek morálky, kterou nám tu tisíc let cpali do hlavy vykladači božích zákonů, kteří z „hříšných a vinných“ vyráběli poslušné. Systém na tom stojí - hledání viníka, soudy, výkony „spravedlnosti“... Toho, čeho se budeme dovolávat, toho nám bude poskytnuto, až nám z toho bude špatně. Chcete ochranu? Chcete spravedlnost? Tak hledejte viníky! Máte je? Sem s nimi, nakonec tu nebude nikdo, kdo by neukazoval prstem. Všichni nakonec budou to, co chtějí - beznadějně vinní hříšníci, sami se špinící sami se soudící a trestající v nikdy nekončícím procesu. Paráda... [mrknutí jedním okem]

229429

06.10.2010 12:39

Ve vyšším zájmu

RE: Divadlo

HHBB 217.?.?.?

Pokládání by celkem ušlo, nicméně v tom nějak nemohu nalézt, co bys rád tím pokládním chtěl sdělit, nebo zjistit. Jestli si chceš dokazovat, že pravda je i pro tebe, pak přeci nemůže mít majitele, jendo. Myslíš, že to je na prodej? Něco jako v těch detektivkách, jak si platí ty informátory? To je to, co tě trýzní? [smích]
Jestli je v tom ale něco osobního, tak pochop, že „svatá trojice“ přeci nemůže brát v potaz přízemnosti kdejakého bambuly už z principu, páč je svatá.
Pokud jsi ale skutečně upřímným kajícím se zvědavým hledačem čehokoliv, pak tě chválím, že jsi již přijal za své to sebezdokonalování. Pouze tě stále brzdí v rozletu ta utkvělá představa, že ti pokrytci něco skrývají (nech je skrývat, oni už jsou prostě takoví). Nebo snad chtějí upírat také té tvé košer kapsičce? A co ti kdo upírá? Chtějí oni tvé penízky, nebo chceš ty, ty jejich penízky... jak to vlastně je, smisi... Možná právě zde se rodí ten pocit, že tu hodnému bezmocnému plebsu škodí mocný P/parchant, Jarmilin univerzální viník - judaistický óbrboháč. Virtuální realita se přeci nemusí zastavit ani před nickem jansmith[překvapení], byť se spravedlivě dožaduje pravdy pro všechny.

Tak co jsi chtěl vlastně sdělit... že tato soudní tahanice je systémově korektní, protože snad nějak poslouží óbrbohatým judaistům?

229440

06.10.2010 22:27

Ve vyšším zájmu

RE: Divadlo

HHBB 85.?.?.?

Dobře, třeba na to jednou přijdeš, bravurní diskutére... [mrknutí jedním okem]

229480

Nechci odhadovat, do jaké míry to myslíte vážně, ale islám je náboženství a katolická církev je společenství. Pokud jste měl na mysli křesťanství, pak tu ale není jen katolická církev.
Pokud za baštu morálky považujete nějakou variantu monoteismu, měl byste svým fandům nalít čistého vína. To totiž znamená, že jedete na jedné lodi i s nepopulárními židy, což samozřejmě třeba Ahmadíněžád chápe (pokud to v tom článku jsou jeho slova a jeho přesvědčení) a dokonce to podává jako pevný bod, od něhož se odvíjejí „jeho“ pravdy. Jeho samozřejmě v uvozovkách, protože on neoperuje žádnou svou neotřesitelnou zkušeností, ale právě vírou v neotřesitelné náboženské báchorky, na nichž stojí jiná varianta světového pořádku, se kterou už Evropané také učinili zkušenost… (pokud se jedná o nějaké tradice, tak islám není zrovna právě to pravé íránské)
Pokud máte pocit, že někdo „rozložil“ katolickou církev, bylo by dobré říci kdo. Jacísi ONI – to působí jako další zveličování magického strašáka, kterého se tu mají asi všichni bát. KC je naopak na svém zenitu, přešla přerodem a stává se z ní univerzální monstrcírkev s ambicí pohltit veškerá náboženství. To již samozřejmě není „stará dobrá“ KC, kterou zde někteří tolik postrádají v domnění, že to je přesně to, co tomuto světu chybí. Ale otázka je, co si pod tou morálkou vůbec představujete. Partu moralizujících a vševědoucích dogmatiků, co mají ke všemu klíče od samotného Boha? [smích]
A co se týká špinění v médiích - pravdou je, že těžko tu najdeme někoho, kdo si ještě o médiích dělá iluze. Ale oni když o někom píší a informují, tak dělají někomu nějakou službu. A internet je také médium, se kterým se počítá více, než si tady někteří hodlají připustit. A samozřejmě se počítá i s vynucenými reakcemi. Třeba pro mě ten projev neznamená víc, než projev politika, ať je v něm cokoliv, byť jsou některé věci sympatické. Jiné věci jsou zase značně varující…

229996

Ano, je to popsáno výstižně a jistá mediální démonizace způsobí, že si to lidé (co se budou vůbec zajímat) přečtou daleko pečlivěji, než by četli nějaký „korektní“ úvodník. To je ta druhotně vynucená a účinná služba.
>a přitom "nejet na jedné lodi s nepopulárními židy"
„Nimrod se protivil Hazratu Abrahámovi“ - ano, nebo také lvu, tedy znamení, ve kterém jsou izraelité zrozeni… nic nepodsouvám… Nimrod také symbolizuje staroperského krále králů. A tady jsme u teokratických ambicí, neboť světská moc „se protiví“ moci proroků (které stvořili kněží), před tím byl naopak zbožštěn sám Nimrod... [smích]
Ovšem o jaké mravnosti to hovoříme? O nějakém božím kodexu završeného desaterem? To je garance prosperity, poznání, lásky a vůbec všeho, čím se obvykle toto obaluje? K náboženským konceptům sympatie nechovám, proto jsem v tom duchu reagoval (berou člověku víru v sebe - což vede k stádovitosti a hierarchizaci, i s tím kukadlem na vršku). A myslím, že bychom si tu mohli postupně dokázat, že teokratické ambice jsou světovládné, přičemž stát jako veřejný institut má být ignorován, démonizován a postupně eliminován v jediný teokratický „superstát“ - jakési konečné království. Naopak světská moc měla tendenci území dělit na lokálně ovládaná teritoria, a takto vlastně vznikala národně laděná Evropa, o čemž již mnoho nevíme, neboť římští legendisté dějiny přepsali v teokratickém duchu. Islám sice může mediálně vypadat jako nepřítel, přesto mu budou dveře stále více otevírány i navzdory skutečným lokáním tradicím (nemyslím ty monoteistické pseudotradice). Pokud má být „NWO“ superstát, pak se hodí i islám. A proto mě překvapuje ten sympatizující tón ze strany „odpůrců NWO“.
A k té konzistenci… Cituji: „Touha po kapitálu a nadvládě nahradila monoteismus, který je branou k lásce a jednotě.“
Vlastně to spolu vůbec nesouvisí a silně pochybuji, že je to tam náhodou. Ba naopak. Striktní monoteisté stáli za vznikem protestantské, tedy ranně kapitalistické Evropy a zase ateisté se přeci stali zapálenými bojovníky proti Kapitálu. A nakonec i teokrati si také velmi často rozuměli s ateistickými byrokraty (ani Ahm. se jim nevyhýbá). [mrknutí jedním okem]
Jinak, pokud není důvod se opírat o osobní názor Ahmadínežáda, je třeba to brát jako projev politika nějakého režimu, o který se konec konců sám opírá, tedy i o pravdy na kterých takový režim stojí. Já ho neodsuzuji, pouze bych sem nerad nějakou takovou kulturní variantu importoval. Nemám o tom moc romantické představy a po jistých zkušenostech si troufám říci, že by tu málokdo jásal. [velký smích]

230007

...co je někde napsáno je jedna věc a co skutečně způsobuje uctívání Boha je věc druhá...
Víra ve fiktivní autoritu vede k podřizování se, proto i k hierarchizaci. Můžeme donekonečna křičet "před Bohem rovni", přesto vznikne čistě pozemský systém páů a kmánů. [smích]

230009

Shrnu sem více věcí v sovislosti s tímto vláknem.
Když řekneme „morální“ tak to zní pěkně, že jo. Je to jako když řekneme „hodný“. Ale to je asi tak všechno, co od toho můžeme čekat. Proto klidně můžeme mít plnou hubu morálnosti, můžeme si připadat dobře, ale přitom cílem nás obou může být zcela něco jiného, vždy subjektivního. A to i v případě, když řeknu „islám je bašta morálky“, a tak objektivně dodávám – té islámské [mrknutí jedním okem]. Proto jsem ve své reakci musel brát v úvahu i to, co tím mohl myslet Ahm., nebo ten, kdo je autorem proslovu. Komentář pana Stwory jsem těžko mohl odtrhnout od proslovu, kterého se týká.
Tak trochu jsem čekal, že vytáhnete na obranou „učení Ježíše Krista“ proti „židům“. Věřte, i to je postaveno na báchorkách, které lze vyložit tisíci způsoby. V době nadvlády Persie nad celým Orientem (včetně Egypta) se takový imperátor nemohl obejít s pouhou represí, tedy takové impérium již muselo být nutně teokratické. To co známe dnes jako judaismus, to má kořeny v té době, a to mělo již své předlohy a nebylo to jediné „národní“ náboženství uplatněné lokálně. A jak je vidno, tak opravdu málokdo druhý na cizí „vyvolenost“ skočí, a proto ani nemám potřebu z toho dělat velblouda, protože je tu velbloud v podobě mesiášů a jejich (ale tomu nevěřte) učení, které má daleko univerzálnější potenciál, pokud ho masa přijme i se všemi praktickými dopady. Možná bych se opravdu ptal, jestli to, co si představujete na tom pozitivní, nemá v praxi dopady, které budete jistě vnímat jako negativní. Obecně proti žádnému učení nelze nic namítat, ale nepotřebuji k němu žádné další „vykladače“, což je to, co patrně vůbec neberete v úvahu, a to jak a od koho se k vám takové učení dostane, a jak a v jakých souvislostech je vám podáváno.
A nebuďte tak podezíravý, věci jsou prostě smíchané, a i proto pro určité cíle a vize jsou určité koncepty nebezpečné díky neslučitelnosti praktických kroků s naučenými představami, byť to má sebelepší přídomky.

PS.: Ale to oko najdete i na kdejakém českém kostelíku. Netvrdím, že vámi zmiňovaný stát světa netrpí stádovitostí, naopak, ovšem významný podíl má na tom sádrovými ježíšky zamořený středozápad, který nikdy nebude lenit napochodovat proti nějakým jiným monoteistickým bratrům ve víře (a určitě si nepadají se starozákonníky do náruče, to se tak může jevit možná zde na fóru). Ale to přeci neznamená, že tu nejsou jiné režimy velmi intenzivně stádovité. [smích]

230051

>A k tomuto závěru jste došel prosím na základě čeho?
Vyplývá to z kontextu, jste přesvědčen o jakémsi poselství, aniž byste se setkal s nějakým poslem. Nikde neberete v potaz, jak se ono mírové poselství prakticky prosazovalo do obecného povědomí (i vašeho), což vyvolává nutně otázku, proč právě tak a nutně to zpochybňuje celé učení. Je sice zcela vaše věc, jak to chápete a co si z toho vezmete, ale já zároveň nemůžu ignorovat kontext. A to je třeba to, že onen morální monoteismus (okolo toho se točila má reakce) má potenciál radikalizovat, ozbrojovat a agresivně se šířit a na druhé straně trvale odzbrojovat a zotročovat lidi na krotké věřící. Proto ta vámi zmiňovaná „nepohodlnost“ z důvodu odmítání „materiálna“ je velmi diskutabilní, neboť armáda poplatníků nastavujících tváře a odmítající „světské statky“ může být ideálním stavem pro ty druhé.

>Vy vnímáte křesťanství jako sádrové Ježíšky a stádnost (případně jezovity), já spíše jako odmítnutí světské moci a zosobnění soucitu a lásky k bližnímu
To je nesmysl (sádrový ježíšci jsou jen nějakým konkrétním příkladem v souvislosti s vaší narážkou na „starozákonníky“), křesťanství jsem už někde dříve popsal jako nedefinovatelné, už to samo slovo má i v různých kulturách a jazycích odlišný význam. Jezovity pokládám za jednu z významných a odpovědných struktur s ohledem na dnešní stav civlizace (a v mnoha příspěvcích zdůvodnil proč) a znovu zdůrazňuji, že to celé jenom proto, že se tu objevují zcela krkolomné teorie o „elitách“, navíc je spojuji pouze s jedním proudem katolicismu včetně ateistických koncepcí, přičemž přívlastky o „hodných a zlých“ obvykle přicházejí od mých oponentů. Pro mě to je záležitost nějakého poznání, které lze těžko zobecnit na dobré či zlé, ač se to právě z náboženských důvodů vytrvale děje.
Pokud se pokoušíte z toho vylustrovat něco osobního, tak hodně štěstí… [mrknutí jedním okem]

PS.: pro mě „hledání víry“ nemá vůbec žádný význam, víra je trvale přítomná ve všem, co má nějaký existenční potenciál, tedy i v člověku, otázka však je, do jaké míry si to uvědomuje, tak proč bych to měl někde hledat… [smích]

230156

17.10.2010 21:41

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 85.?.?.?

Ten triangl, to je voko boží. To není žádný elitní páprda, kterého je možno sestřelit. V tom je ten vtip. Jedná se o fiktivní veličinu - velkého architekta, stvořitele a svatou trojku, oko Horovo, vševidoucí oko dohlížitelovo. Je to symbol Boha – jediné absolutní veličiny, které je v obvyklém pojetí vše podřízeno. Vždyť to se přeci nedá vyměnit, nebo na to spáchat atentát. [mrknutí jedním okem] V to se přeci věří. A není to jen na dolaru, ale najdete to třeba jako součást mnoha katolických oltářů (a speciálně v našich zemích).
A ten kosočtverec… moc bych se tomu neposmíval, na tom skutečně něco je. Hierarchie je pouze jakési strnulé schéma, ale je tu ještě praktická stránka, jak tu moc vykonávat a uplatňovat – jenže to už by bylo OT, i když určitě zajímavé. [smích]

230172

Ale to není nic hodného fascinace, prostě jsem si jistý, že jste se s těmi novozákonníky nesetkal a oni se zase nesetkali se žádným JK a podobně. Ale jistě dobře víte, ze všech těch vypravovaných vyprávění, jak to všichni ti chlapci mysleli. [smích]

230177

18.10.2010 10:17

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 188.?.?.?

To by asi šlo, sejmout nějakou žábu na prameni, ale tam už čeká mnoho dalších žíznivců. A proč? To je právě ten posun od uctívání abstraktní veličiny nekonečné autority ke skutečnému projevu v chování. To nejde po nějakém hmatatelném schodišti, ze kterého se můžeme vyhodit, a pak bude dobře. To jde po jemných silách spojujících veškerou existenci a ti, kteří cítí nad sebou autoritu a svou vírou ji dále posilují, zajistí tak nějaký její skutečný projev. A těch je na tomto světě zdrcující většina. Proto v momentě, kdy lidé vytvoří globální komunitu, vzniká i globální hierarchie, zase jakýsi vrchnostenský žebříček, kde je ta „spodina“ až po ty „horní“ - odstupňováno právě dle poskytnuté síly (energie), která je daná vírou v jakousi nadřízenost a podřízenost věcí. Tady už je opravdu jedno, co uctívám, protože v každém případě jsem uctívač a již se na tom podílím svou silou – tedy nějak uplatněnou vírou.
Od pana 78 je hezké, že přišel s tím, ať začnu od sebe, jenže on prakticky chce, ať začnu od Boha. A tma mu to vytknul, protože pro něj je řád (systém) něco, co nepřísluší člověku zpochybňovat, neb je to boží. No to jsou věci… [chechtot]
Když jsem tu zavrhoval sestřelování abstraktního oka dříve s tím, že je dobré se obrátit raději k vlastní proměně, bylo mi to vyčteno, protože ti parchanti dál v úkrytu budou zlobit nepotrestáni. Jarmilo, to čertisko, jako vyjádření zla – diávolos – je žalovník v nějakém původním slova smyslu (dokonce se řecký i český výraz podobá) a pamatujete si ještě na ty dětské říkačky o žalovníčcích. To se pak stále hledají viníci, abychom si na ně stěžovali, čímž předpokládáme autoritu, která má trestat, nebo nějak napravovat. A to jsme už na cestě hlouběji do toho pekla autoritářsky uspořádané společnosti. Prostě se na toho páprdu vybodněte a přemýšlejte, jak ho přestanete živit a první předpoklad je, že se nebudeme vůči němu vymezovat a budeme na něj dlabat i s celým „NWO“. (Což ale neznamená, že nemůžeme nějaké ty páprdy po očku sledovat.) [mrknutí jedním okem]

230194

...pokud jste ovšem toto pokládal za meritum věci, když jste na mě reagoval, mohl jste se sám vyjádřit konkrétněji, neboť jste reagoval takto:
>Takže jistě lze považovat monoteismus za baštu morálky v duchu Ahm. projevu, a přitom "nejet na jedné lodi s nepopulárními židy", jak poněkud dogmaticky podsouváte.
proto k meritu dodám - křesťanství a "učení JK" nelze oddělit, je to s tím dost srostlé a nebýt křesťanských šiřitelů, tak o žádném "učení JK" nemáte ani šajn, natož abyste to "vycítil ze vzduchu", jelikož to učení je postaveno na konkrétní historce, bez níž by bylo čímsi jiným, přičemž židé tam hrají nezastupitelnou roli a těžko to od toho odtrhnete také, už jenom proto, že i vy sám vymezujete jedno vůči druhému.

(islám je jen další praktická varianta téhož "učení", což samozřejmě prodělává svůj vývoj také a od historického kontextu to nelze odtrhnout už vůbec....)

není zač rádo se stalo [smích]

230196

18.10.2010 18:52

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 85.?.?.?

1/2
Je mi to jasný, že třeba z pohledu prodavačky v lídlu to vypadá, tak jak to vypadá, a těžko jí nadchne nějaké filozofování blábolistů na internetovém fóru. Chce nějak přežít, hlavně proboha žádné experimentování, to se to votočí ještě k horšímu, báby ze sociálky jí seberou děti, totiž těm je to stejně šumafuk, protožekdyž je to živí, stejně jako jí zase živí prodej jedovatých sraček, exekutora lepení nálepek na pračky a ledničky, policajta buzerování těch poslušných, úředníky živí množství formulářů a vyčerpaných žadatelů, úvěrového úředníka snaživý dlužník atd., atd.…
Prostě to je sytém, kde si největší každodenní peklo dělají lidi sami sobě navzájem bez ohledu na výši svého bidélka a vytvářejí předpoklady pro fungování sobě adekvátních tzv. elit, tedy nejlepší z těch nejlepších v oboru buzerace. Bez každodenní mravenčí práce mravenců na vybudování pakárny by prostě žádná pakárna nevznikla. Vlastně většinu svého úsilí lidé věnují právě tomu, a to za současného rozčilování se na ty druhé, že dělají nemlich to samé. A teď si představte, že jim to tak pálí, že se přinejlepším naserou na trojúhelník… [mrknutí jedním okem]
Co s tím chcete dělat…
Zdá se, že útěky se nedaří… ne že by za každým křovím číhal žid s lasem, ale prakticky všude jsou přítomni každodenní dělníci pakárny, kteří nesnesou pohled na někoho, kdo by s nima nechtěl makat na společném zatuchlém mraveništi. Z toho tak nějak vyplývá, že když je žid synonymem nepříjemností, tak každá pilná systémová včelka mutuje v očích toho druhého v žida.

Teď k těm vašim zednářům, co mají všechny na obojku. [smích] Myslíte, že by to bylo nějak možné, kdyby jim přičinlivé mraveniště nešlo na ruku? Zednář nezednář, spikutí rabíni v kryptě, bílej papež, černej papež, nikdo by nebyl schopen zkoncentrovat tolik sil, kdyby mu ji ten zbytek neposkytoval. Každá ta buňka strádá jen proto, že se uvrhla do stavu nerovnováhy svým nehospodárným počínáním. Plýtvá svou energií ve svůj neprospěch a v podobě parazitické ignorace se jí to vrací.

230203

19.10.2010 09:53

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 188.?.?.?

Ale ta včelička může mít skutečně naprosto stejnou moc. Jenom se vzdává možnosti ji sebrat a zužitkovat. Většinu svých sil věnuje na sbírání medu pro někoho druhého. Když tak na to koukám, tak se nabízí otázka, co se včelařem, který včelky korumpuje jejich vlastním medem a dělá včelkám boží voko [mrknutí jedním okem]. Pokud by si včelka byla schopna uvědomit včelaře, stejně to nic nemění na její situaci, dokud nebude schopna měnit své zvyky. Tedy jestli v sobě včelka od kasy v lídlu objeví tuto schopnost, klidně vyšachuje včelaře. Když už jsme u těch přirovnání, tak bez určitých zásadních předpokladů, podvýživou trpícím včelkám, nějaké včelí referendum od ignorantského včelaře stejně nepomůže. Vždyť nakonec v dluzích se topí i Švýcaři i se svým referendováním, akorát na rozdíl od nás, nebudou muset bránit svoje rodiny holejma rukama, když by bylo nejhůř, a to má nakonec větší váhu, než tisíce referend…
Ještě k tomu, co psal jenda…
Když někdo hledá viníka své mizérie, obvykle proto, že s ním chce zamést, proto tenkrát zněla otázka, co si od toho šmírování a slídění po těch „voldemr…“ slibujete. Zbytek si chlapci již dotvořili. Nehledě na to, že tu roli judaismu stále přeceňujete. Je to jen jedna složka celého komplexu pravidel, jak zpracovávat lidské chování a zdaleka ne nejstarší. Když byl formován ve svých základech, tak dávno existovala ucelená nauka, ze které vychází prakticky veškerá světová náboženství a nejen to, mnoho dalších učení, které se do povědomí západu začaly dostávat relativně nedávno. Vždyť nakonec s velkou pravděpodobností vůbec nejstarší části bible jsou přepisem záznamů v klínovém písmu, a to se používalo mnohem severněji, než byla nějaká Judea věčně se svářící s Izraelem, přičemž obě tyto království byly součástí impéria.
Internet bych také v jistém směru nepřeceňoval. Informace je základní stavební složkou existence. Staví, ale i boří. Je úplně jedno, kolik je jí k dispozici, protože je jí vždy a všude nadbytek, je totiž ve všem. Když někdo po ní cítí hlad, může se jí klidně cpát a přecpávat a klidně i díky internetu. A stejně jako z jídla, tak i z tohoto se může dělat pěkně zle, pokud s tím neumíme zacházet. Přitom na léčbu mnoha chorob často stačí aspoň chvíli vytrávit. [smích]

230224

19.10.2010 15:52

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 85.?.?.?

Ale nezapomněl, je to tam, akorát to nevidíte. První krok je konkrétní, a tím přestane ovcovatět. Tedy další kroky se týkají již něčeho a někoho jiného. Pokud chcete, aby někdo ovečku vyvedl, tak to nebude fungovat, bude pořád ovcí na jiném místě. A je úplně jedno, jakou podobu má pastýř, pro ovci to je pořád oko na pyramidě, ať si pod tím představuje páprdu na obláčku, na trůně, v kryptě, nebo třeba v kanceláři v patře…
Konkrétní první krok je – přestat se na to vázat, oko ji pronásleduje a roste v ní pocit malosti a závislosti. To je důvod, proč se chce spolčovat, má pocit, že „bude-li nás víc, nebudeme se bát vlka nic“ a v referendu si odhlasuje, že se bude mít dobře... [mrknutí jedním okem]
Kdepak.
Chce to přestat vejrat na pyramidu a začít čučet na sebe. Jak, tak to pěkně a konkrétně popisuje třeba „Had“ v průběhu mnoha podobných diskuzí zde na fóru. Evidentně ví, o čem píše, jenže ovečka hypnotizována okem to lehce může přehédnout.
Chce to měnit své zvyky. Jakékoliv. Česání, zavazování bot, čištění zubů, stravování, prostě cokoliv. Postupem času ovečka získá vládu nad tím, co to vlastně tropí.

Ostatní se pak postupně objeví – a je toho dost a dost. A nakonec by mohlo zafungovat i to referendum. [smích]

230248

19.10.2010 18:16

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 85.?.?.?

[chechtot]
Nechci si připadat, že jsem zde ve vlákně selhal, tak se pokusím vycouvat s návodem, který je vlastně k ničemu, protože skutečné řešení leží v tom okamžiku, kdy dotyčný pocítí, že takový návod nepotřebuje.

Ach jo. Tak tedy - pokud ten paňáca není přístupný k nějakému navrhovanému přijatelnému řešení, obleču se, jak potřebuji a ukážu mu fakáče. On musí udělat krok, který případně bude muset obhájit proti někomu, kdo ho jebe. Pokud to udělá, můžu spustit podnikovou revoluci nastydlých proti průkazně nehospodárnému antisociálnímu menedžmentu, on se někdo přidá, protože zdvižený prostředník ukázal, kdo má situaci pod kontrolou. K tvrdým řešením obvykle nedochází, neboť vyměklý manžer se chce vyhnout potížím „zhora“ a jistě najde přijatelný obleček.
Prvotní otázka však je, zdali jsou to zrovna peníze, co tak nutně potřebuji, neboť tím si vytvářím do budoucna velmi zapeklitou situaci systémové včelky bojovnice válčící proti dalším systémovým včelkám, neboť jsou to právě ty peníze, které jsou v systému chráněné lichvy tou návnadou, o kterou se vede boj.

230258

20.10.2010 09:42

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 217.?.?.?

Podívejte, dal jsem vám názorný příklad, jak prosadit svetřík v podnikovém minireferendu. Jak chcete prosadit cokoliv jiného, když trpíte pocitem bezmoci a strachu? Takhle si neprosadíte ani suchý z nosu. Nebo myslíte, že si někdo odhlasuje více moci a někdo mu ji dá? Opravdu si myslíte, že jde něco takového takto dát?
(Jistě, když tam brigádníka nepotřebují, tak se tam můžu přisr… pouze v trenkách a za almužnu. To je skutečně lepší se jít pást. Nebo jim chcete odhlasovat, že ho potřebují?)
Padat si z jendou do náruče, to by vám ale šlo. Jenda sice nechápe, že nelze komentovat všechno, co kdo na internetu plácne, za to dobře chápe, že košer je právě jeho kapsa. Tak si ty peníze do jendovi kapsy odhlasujte, odhlasujte si v referendu zavření deviantů do polepšovny a konec konců i teplé svetříky v bille. To možná zvládnete spolu, ale určitě se nedivte, když se vám to nebude dařit mezi lidmi, lidi potřebují přesně to co jenda, i ta brigádnice, peníze do své košer kapsy, a to je dělá agresivní vůči sobě, a krotké vůči systému.
I kdybychom zázrakem prosadili referendum o finančním systému, nikam by nevedlo, patrně bychom projeli i odmítnutí, natož prosadili řešení, tady je hlasování k hov.. úplně, neboť hlasovat se dá pouze o hotovém řešení. Lidé v drtivé většině končí u nadávání, ale přes své zvyky se nemají šanci dostat a systém je zvyk. Lichva a její podržtažky musí být mocensky (pořádným klackem) chráněné, jinak by to nefungovalo, a moc sice mohou mít devianti, ale jenom proto, že se mohou opřít o deviantní armádu těch ochotných deviantům sloužit. A zase je můžete dál zkoušet přesvědčit o užitečnosti referenda, možná vám to i někteří odkývou, ale věřte deviantní podržtažce. [mrknutí jedním okem]

230290

21.10.2010 09:50

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

HHBB 188.?.?.?

Tak to asi nestojí, ale myslím, že jádro sdělení je, že „krach“ není řešení, přičemž krach může být pouhou součástí nějakého skutečného řešení, o kterém se demonstrujícím ani nezdá. Pokud mě někdo pořeší, aniž bych se na tom hlouběji podílel, nejspíš nebudu jásat ani později. Otázka nakonec je, jestli ti, po kterých demonstranti nějaké řešení chtějí, vůbec nějaké mají.

230395

21.10.2010 10:01

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: No to není dobrá reakce

HHBB 188.?.?.?

Tohle ale už nemůže být z tvojí hlavy, to už vypadá na boží vnuknutí…
Obhajovat tzv. kapitalismus (ideologicky skrytá lichva) na straně jedné a vytýkat lidem výkonnost na straně druhé, tak to je vrchol demagogie. Tmo, nejsi ty teolog amatér?

230396

21.10.2010 12:04

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: No to není dobrá reakce

HHBB 188.?.?.?

>A pokud se mylně domníváš, že jsem naopak někde někomu vytýkal výkon, tak odkaž na to místo. Nenajdeš, protože píšu pravý opak.
dobře, cituji tě:
>armáda podobných tupounů nepracuje také, tudíž neprodukuje hodnoty, nemá za co nakupovat, dále tím redukuje odbyt a potažmo výrobu, a tím pak dále ubývá pracovních míst. -je to vlastně kvůli lidské lenosti, zpohodlnělosti západního člověka…
Teď k tomuto:
>A kapitalista lidem nevýkonnost, lenost nebo malou nápaditost běžně vyčítá, respektive k větší snaze vybízí.
O tom to právě je.
Když se někdo ztotožní se systémem (jako ty), který je vlastně o něčem jiném, než si nalhává, pak automaticky zase ty, co nefungují podle jeho představ, považuje za „tupouny“. Má pak tendenci ty ostatní přesvědčovat, že to co vnímají jako nesmysl, to je pro ně úžasné.
Třeba nakonec toto:
>úrok není lichva, a že úrok je forma smluvní odměny za vyžádanou službu
To je demagogie (nejspíš jsi ale její oběť), vysvětlím ti to.
Pokud se zavážu, že něco získám, co není reálné získat, jedná se o lichvu. Jestliže jsou do celého systému půjčeny peníze, které je nutno splatit, ale i s penězi, které ještě neexistují, tedy úrokem, jedná se o nesplnitelný (tedy evidentně nepřiměřený požadavek), proto je to lichva. A je jedno , jestli malá, nebo velká. Tudíž se nejedná o žádnou odměnu, ale vydírání, tedy je to možné jen pod systematickou mocenskou represí v pozadí. Reálnost té věci je daná pouhou iluzí splnitelnosti z pohledu omezeného časového úseku.

Tak dobrá, toho teologa beru nazpět, vyměním ho za tmologa. [mrknutí jedním okem]

230412

21.10.2010 16:18

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: No to není dobrá reakce

HHBB 85.?.?.?

jej... [chechtot]
Tušil jsem, že to bude nějaká pecka, no, přiznám, že mě to rozesmálo víc než jsem čekal.
Člověče, neučil ses na faráře? Totiž „podporovat menší lenost“ lze skutečně všelijak. Dokonce i kopáním do tvé pr… docílím tvé menší lenosti, jenže to opotřebovává špičku boty, úroky jsou bez námahy a vedlejších nákladů na opravy bot, stačí kopnout jen při prodlívání. [mrknutí jedním okem]

K tomu odstavci o mém rozhodnutí, že služba je pro mě výhodná…
To je, tmo, skutečně tak, také říkám, že si nakonec za tu potíž může každý, ovšem zároveň u toho tvrdit, že být podveden, napálen, zneužit a vycucán je bezvadný systém, na to už musím být... teolog. Jestli to je idiocie, jak si to nazval, pak je to přesně to, čemu tu tleskáš. To je právě to, co je demagogie, tmo.

>Hlavně ale tebe nikdo nenutí si vzít ani korunu úvěru!!! Takže řešíš nesmysl. Jde skutečně o službu pro toho, kdo si ji vyžádá, a za služby se platí odměna
To je pravda, ale na rozdíl od tebe, výpalné nepovažuji za odměnu, jediná spravedlivá odměna je poslat do kopru a pomočit, neboť je to založeno na klamavé ideologii o užitečnosti tohoto systému a tento pesticid tu vytrvale šíří kdejaké tmo.
Čistírnu už do toho nepleť, ta se na tvém myšlení již podepsala víc než dost, jinak bys nemohl srovnávat platbu za službu s úrokem. Toto srovnání je pokračující demagogie, na které je bohužel založen celý kapitalistický podvod.

230444

21.10.2010 23:34

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: No to není dobrá reakce

HHBB 85.?.?.?

Naposledy jsem volil OF, myslel jsem si, že budou lepší než jakeš a spol. [chechtot]
...ty už nejsi tmo, pepku?
Tak si dej sprchu, ráno už to bude lepší... a to víš že jo, je to jiné slovo pro odměnu, proto taky když dávám alíkovi cukřík za aportek, tak tomu říkám tajně úrok, ale to nech mezi náma, nikde to neříkej, nechci si připadat divně [mrknutí jedním okem]

230507

22.10.2010 11:49

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 188.?.?.?

Sice píšeš, že jsi „mnoho načerpal“, ale to podstatné ti nejspíš stále uniká. Omyly nemáš jen v interpretaci toho, co jsem zde psal třeba já, ale i v jiných tezích, které jsi přijal za své (pokud to nemá být jen snaha o provokování, ale má v tom být i pokus o diskuzi).
Třeba zrovna KC využívá daleko pravděpodobněji promyšlenou syntézu, která vyšla daleko více z kultu velké matky, mitry, polyteistické hierarchie, případně zoroastrismu. Staro/novožidovství již do toho bylo přifařeno, konec konců jsou to jen mladší deriváty výše zmiňovaného, podobně jako většina lokálních verzí náboženství starověkého orientu. Dá se zjednodušeně říci, že nacucala kde co. [mrknutí jedním okem]

230547

22.10.2010 14:43

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: Chemtrails

HHBB 85.?.?.?

Není moc šancí si pohovořit s člověkem, který má po ruce pádné argumenty strhávající klapky z očí.
Tak třeba k tomuto:
>Konspiracni teorie jsou proste hloupe. At uz se jedna o 11. zari, chemtrails, nebo pristani na mesici.
Nevysvětlil jste blíže, jestli tou teorií myslíte oficiální verzi, nebo nějakou verzi otevřenou třeba zdejší diskuzi.
>Lide kteri temto hloupostem veri nemaji jediny dukaz, jen slepou viru.
Opět jste nevysvětlil, kterou verzi konspirace myslíte. Tu nezpochybnitelnou s razítkem, nebo některou ze zdejších verzí, otevřenou diskuzi.
Pokud se nechcete řadit ke koním s klapkami na očích, pak nestačí pouze říci, že něco je „hloupost“.
Dám příklad – hloupost je, že se z vypařených trosek letadla snese „arabský pas“. Nevíte, z čeho je dělají? Myslím arabové ty pasy a američané ty motory, zdá se, že zde boeing něco zaspal... [mrknutí jedním okem]
Stejně tak chemické stopy.
Nelze pouze říci „je to hloupost“ a dodat, že kondenzační stopy jsou tu desítky let. To je jeden o voze a druhý o koze, protože řeč je o dvou různých věcech.
Chemické stopy byly předmětem soudního sporu v Německu, kdy meteorologové obvinili vojenské letectvo ze záměrné manipulace s počasím pomocí chemického aerosolu – chemtrails. Ale nevylučuji, že i to může být klam, nějaký novinářský žertík, ale bylo by dobré aspoň říci - „je to kachna, protože husa…“. Stejně tak by bylo dobré říci, proč je v USA používání technologií „chemtrails“ zákonem zakázáno. Nemyslíte, že je přinejmenším podivné zakazovat „červenou karkulku“? To bychom mohli nakonec poslance platit za to, že budou od rána do večera sepisovat zákony, v nichž budou zakazovat veškeré fantasmagorie, které je napadnou... i když...
Nebo ten měsíční výlet… je to mimo téma, ale vy věříte, že tam někdo byl, nebo jste si to sám zkusil. Věříte, že je od jisté vzdálenosti radioaktivita pro průlet člověka přijatelná, nebo jste si to nějak změřil. Pokud ano, a máte ty věci ověřené, tak rozmetat nějaké ty paranoidní důvěřivce pádnými argumenty by snad neměl být problém. Určitě by se i spoustě lidem ulevilo. [smích]

Samozřejmě, že výroba hoaxů je na denním pořádku, ale ani to není bez příčiny, zatím co se jedni hádají o pravdivostech lží a lživostech pravd, druzí jednají, to je taky fakt, stejně jako to, že na obloze je už pár let něco v nepořádku (i když letos méně)... [smích]

230568

23.10.2010 18:27

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

HHBB 85.?.?.?

>vlastně v jistém smyslu koreluje s tím, co zde prezentuje i HHBB
To akorát tak koreluje maximálně s představami tvými a možná Jarmily, což je to, co tu občas krituzuji, včetně plácání báboviček v podobě pyramid. Pokud něco popírám, tak jsou to naprosto komické interpretace toho, co jsem tu snad měl dle tebe prohlašovat.
Takhle si hochu nepokecáme... to už tu jednou bylo a o nějaký nějaký diskuzní exhibicionismus mi taky nejde, jendo. [smích]

PS.: Mitraismus a jeho deriváty lze najít na obrovském území, jeho kořeny sahají až do prehistorie a dob šamanismu. Judaismus byl vypěstován relativně nedávno.

230692

24.10.2010 11:01

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

Takto řečeno, to není úplně celé, neboť právě oligarchie je produkt jistého mechanismu, který lze jednoduše nazvat úročení. Dokud bude toto, bude i oligarchie a tzv. kapitalismus, tedy systém mající oporu v lichvě. Úrok je zabudován v základech tzv. akumulace, která zase stojí v cestě distribuci tvořeného bohatství a spouští boj o zdroje a vzájemnou konkurenci jednotlivců a skupin.
Bez úroku zanikne i finanční oligarchie. Úrok ale není celý problém proto, že ten vzniká v magii peněz, tedy v pohledu na peníze a vytvoření jejich základní kvality. Podstatná je odpověď na otázku – co to mají ty peníze vlastně být a co jsou v představách každého, kdo s nimi zachází.
Proto teze, že „zrušíme úrok a bude dobře“, může být i klamná, neboť spekulace, úročení či lichva obecně má oporu v mocenském systému, který jde po jiné linii. Zjednodušeně řečeno, stejně jako pouliční lichvář, tak i globální bankovní kartel potřebuje hochy s klacky, kteří mu jeho fungování vůbec umožní, a ti mají své bose fungující na klanovém principu, nebo spřísahání, kdy v zásadě jde o neúplatnost, která je činí mocnějšími než ty, kteří naopak jsou na korupci závislí. I kluci na ulici, kteří cítí, že právě ctění party je víc než to ostatní, poznají, že se to nedá koupit a právě to je staví do výhody oproti těm druhým. To věděli zakladatelé finančního systému v Evropě už dávno, proto si zakládali na své osobní chudobě (jedná se o duševní stav, který nemá nic společného s prostředky, kterými mi systém umožňuje vládnout), cti a vzájemné věrnosti. Nakonec celou manipulaci s penězi nechávali jiným, kterými pohrdali a často je zcela jednoduše pravidelně vyvlastňovali, když tu "špinavou lichvu" prováděli vlastně za ně. Představa, jak zakuklený lichvář provozuje své rejdy a pak všechny korumpuje je naivní, na to mu ti, kteří podstatu peněz chápou, nikdy neskočí.

230758

24.10.2010 18:50

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

Klid, není vůbec snadné celou peněžní machinaci vstřebat z nadhledu, je to zakalené na všech frontách...
„Kasino“ je již důsledek nahlížení na peníze jako na věc, která kromě toho, že se jimi hodnota poměřuje, hodnotu samy představují, jsou zrelativizovány... a to je proto, že zastupují „jistotu“, či „poklad“, na co se tedy pachtit na poli, když to lze získat „ve hře“.
Úrok lze splatit, když funguje jako omezený nástroj, ale tady je zdrojem kapitálu, neboť je mechanismem akumulace a je uplatněn plošně, což činí ekonomiku trvale na hraně likvidity - krize, tedy peníze je nutno vracet do ekonomiky horem dolem, jinak stagnuje a jsme u finančního dirigování, fantasmagorických investic, dotací a globálního zadlužování států, korupce atd., což se jeví jako kralování bank a živoření dlužníků v kreditním systému. Příčinou je skutečně úrok, uplatněný na samém počátku jako kapitálový nástroj, kterému nevyhovují peníze s absolutní (krytou) hodnotou, byl by jich okamžitě trvalý nedostatek vůči žádané hodnotě statků a všichni by začali bártrovat. Samozřejmě průvodním jevem je hmotné „nestíhání“ v krytí dluhu, je čím dál méně majetných a na konci budou peníze téměř „zadarmo“, ale i krach bank a finančního syst. jako celku.
Krachy jsou cyklické (díky restartování úrokového systému) s iluzí krytých peněz a současného úročení. Ale je skutečně fakt, že to nutí ekonomiku k obrátkovosti a expanzi, což je patrně také příčina, proč je nyní plošně uplatňován, a proč byla jistá část populace na to i ideologicky připravována, aby tento „ekonomický model“ vůbec akceptovala, do čehož se již narodilo pár desítek generací, které již mají potíže vyhrabat se ze zaběhaných názorů.

230799

24.10.2010 19:08

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

Těžko tu rozklíčujeme „kde to počalo“, ale v principu se na tuto věc shodneme. Myslím, že by momentálně bylo praktičtější zaměřit se na samotnou hru o principy, než trvalé analyzování „kdo to byl“, protože on to určitě nepřizná a dnes v tom jedou téměř všichni.
Ostatně můj názor je, že „Egypt“ je vzdávání se odpovědnosti s tím, že za to můžou „oni“, v případě Egypta může jít i o směřování před dnešní civilizaci. Ale jsem si téměř jist, že ne. Je to dílo naší civilizace a našeho nejhlubšího kulturního podhoubí. Egypt přijal zásady severu a na nich vznikl jako nová civilizace. Jde to do první říše krále králů, který vládl i Egyptu. Ale to je již OT, řešil bych to jindy a ze sportu. [smích]

230802

25.10.2010 09:54

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 188.?.?.?

Rád bych uvedl ještě něco kněkolika věcem, které tu výše zazněly
>Bankéři světu vládnou…
Neřekl bych, že lidé sypou zrovna bankám rádi, ale neví si s tím rady a jedna z hlavních překážek je představa, že bankéři vládnou světu, a ta by eventuelně mohla z této teze dělat fakt, případně zakonzervovat potíže, které již vyplývají jen z této samotné představy. Obecně to platí v jakémkoliv směru a společným předpokladem je – že někdo by měl vládnout světu. Už jen toto samo odzbrojuje a vytváří ze země jednu velkou salaš.
>tohle je pitomost, kdyz 'ovce' bude mit zakladni prijem, tak zadneho pana mit nebude protoze bude ekonomicky sobestacna
To pitomost není, základní příjem je nebezpečná iluze a podobá se „minimální mzdě“ a sociální dávce. A dobytek má svůj základní příjem v podobě doplňovaného žlabu. Tohle skutečně globální salaš neřeší. Nakonec při nedostatečné produkci jedněch by produktivní byli nuceni pod nějakou pohrůžkou živit druhé, neboť ani nelze definovat, jaký standart z jaké hromady by to měl být, což by nakonec vedlo ke klasickému zneužití tisíci způsoby.
Člověk si potřebuje udržet moc ve spojení se základními zdroji (lépe živly), které jsou obecnou hodnotou a lze s nimi spekulovat (kšeftovat) pouze za předpokladu, že k nim jedni zamezují přístup druhým. Tedy lidské právo by mělo být právem na podíl na všemi obývaném již nenafukovatelném prostoru, který mi poskytuje přístup k živlům. Pokud nemám půdu pod nohama, tak i základní příjem se jednou promění v noční můru.
Jestli zde zazněla obava, že finanční krach a averze vůči jistým strukturám může navodit atmosféru pro uvítání plíživého „NWO“ zadními dveřmi, tak je zcela opodstatněná. V dnešním ovzduší všeobecně očekávaného krachu lze současně s příslibem „spravedlivé“ měny a „jistoty“ např. „základního příjmu“ nenápadně nastolit tvrdý autoritářský režim, který bude vítán s obrovským jásotem jako iluzorní vstup do svobodného ráje nekonečných jistot a možností. To je reálná hrozba, bohužel…

230856

25.10.2010 10:32

Tajemství peněz

RE: spekulace jako sprosté slovo

HHBB 188.?.?.?

>třeba úrok vyšší než je desetinásobek inflace bude už lichva
Lichva obecně znamená nesplatitelné zadlužování. Když mi někdo půjčí, tak to vrátím, obvykle s příslibem podobné protislužby v budoucnu., to považuji za slušné jednání mimo oblast lichvy.
Ale úrok, to je v principu trvalé zdanění zapůjčeného objemu, navíc tou samou komoditou, která byla zapůjčena, což je hra ústící v lichvu, neboť vytváří trvalý požadavek na objem oné komodity, což způsobuje na jedné straně akumulaci a na druhé deficit a v důsledku rostoucí poptávku, a proto i prostředí se vznikajícím již trvale rostoucím nesplatitelným dluhem – tedy lichvou.
Normálně by to dlouho nefungovalo, tento sytém je udržitelný jen pod represí, proto je úročení vyjádřením mocenské převahy a privilegií (na druhé straně je nutný subjekt v nouzi) trvalým zpoplatněním poplatky ze zapůjčeného objemu, proto se to podobá nějakému dalšímu zdanění.

230863

25.10.2010 13:48

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 188.?.?.?

To, co považuješ za hrozbu – tedy „NWO“ představující fašistický režim vzniklý poskytnutím nepřiměřeného vlivu tzv. finančním oligarchům, tak to se obávám, že už jsi zaspal. To je to, co teď upadá do díry a jisté skupiny mohou ztrácet svůj někdejší vliv, což je doprovázeno snahou udržet to „reformami“, „záchrannými brzdami a balíčky“ - povětšinou však restrikcemi, což znamená odliv z rozpočtů do kapaček finančních korupčníků.
Kontrola nad tokem peněz je to, o co se tu skutečně jedná, protože tento systém má svůj akumulační strop, kdy pak nemůže s dechem a musí se nutně sypat. Ovšem to děsí nejvíce pouhé podržtašky systému, kteří v rámci obracení toku peněz - což je hysterické úvěrování systému projevující se nakonec jako čím dál více přiblblejší investice končící u megalomanských monstrakcí - zde mají své pozice u vydatných korýtek.
Co je právě kritické, to je stálé uvažování v dimenzích kontrolovaného přerozdělování a je jedno jestli to dělá byrokrat politický, nebo jeho zrcadlo ve finančním sektoru. Společnost generuje totiž příliš velké zdroje na to, aby se mohly v tak velkých uskupeních kontrolovat – a to je ta potíž. Je zde stále nutný nějaký rozhodčí a jeho nadrozhodčí, kteří ovšem nemají reálnou šanci o tom rozhodovat v obecném zájmu a při tom to od nich již do zcela nefunkčních rozměrů přerostlá obec stále více požaduje. Mě žádní „poctiví“ a „pracovití“ nezajímají, to jsou naprosto prázdné pojmy v rámci nadřazených systémů. Může zde být nakonec poctivý byrokrat, pilný vrah, pracovitý bachař atd..
Lidé musí přestat plýtvat svou energií ve prospěch svých kontrolórů, automaticky z nich tak vyrábí parazitickou „elitu“, pokud jim opravdu vadí. Pokud bychom chtěli vytvářet obce a hospodařit s obecními zdroji, tak jen za předpokladu skupin do několika set jedinců, větší celky přestávají být skutečnou komunitou s pocitem vzájemnosti a musí dojít k patovému společenskému vývoji, k čemuž slouží právě onen parazit.
Proto, bude-li lidstvo generovat enrgii, aniž by každý jednotlivec byl schopen si to obhospodařit a ohlídat, budou tu stále síly, které toho využijí proti nim, jako jednotlivcům, byť by tvořili nekonečnou revoluční masu. Proto tu zmiňovanou hrozbu transformace „NWO“ v ultravariantu „NWO“ dnes považuji za velmi reálnou, pokud nedojde k zásadní proměně jednotlivce, rozbití nefunkčních mas k funkčním minispolečnostem a převzetí odpovědnosti každým jednotlivcem za svou činnost bez požadavků na nadřazenou autoritu.

230892

25.10.2010 14:48

Tajemství peněz

RE: Úrok je vždy nespravedlivý

HHBB 188.?.?.?

>většinou nové peníze vznikají z nové práce
práce je nějaký výkon obvykle určený k nějakému užitku, pomocí peněz se pak poměřuje při případné směně…
Peníze vznikají při zadání požadavku na číselnou hodnotu. Je to měřítko. Je to měřítko vyjádřené číslem na elektronickém kontě, papíře, minci, hliněné tabulce, plátně, dřívku, kamínku atd.

Můj výkon může být poměřen jiným výkonem na základě konkrétních potřeb – to je ocenění. To může být vyjádřeno třeba arabským číslem na papíře nebo minci. Toto číslo při směně zastupuje odevzdaný výkon a nárokuje jiný výkon na základě dohody, která je založená vždy na vzájemné důvěře...
Měřítko nevzniká prací, ale dohodou, a tak, aby sloužilo k výše uvedenému poměřování.
Že to slouží i k něčemu jinému, tak to považuji za zneužívání peněz.

230907

25.10.2010 15:46

Tajemství peněz

RE: spekulace jako sprosté slovo

HHBB 188.?.?.?

Ne…
Je to zadlužování – tedy systematický stav, kdy se splatitelnost stává nereálnou. (Nápad s katrem je tvůj, mě jde o to, aby za něj nikdo nechodil už jenom z nepochopení, jak tyto věci fungují.)

Pepa to chce postavit, ale nemá jiné prostředky než zadlužení. Nemá cenu zkoumat, jestli má doma ledničku a barevnou TV, ale prostě jen to, že něco chce a nemá na to. Ocitl se v nouzi, ze které vzejde lichva – půjčování za trvalý poplatek – úrok.
Pokud budeme zkoumat, zda-li je opodstatněná potřeba dovolená, pekárna, či vila na riviéře, budeme zde i s celým byrokratickým aparátem do vánoc, přičemž úročení běží, tedy lichvu toto nezajímá, pokud existuje způsob, jak procenta z dlužníka vydupat. [mrknutí jedním okem]

230920

25.10.2010 17:52

Tajemství peněz

RE: nepřesnosti článku

HHBB 85.?.?.?

>ekonomická pravidla platí ať chceme, nebo ne !
nesmysl, každá pravidla jsou závislá na jejich uznávání, tyto platí jen proto, že je někdo uznává (i když často vynuceně)
>hodnota zlata je snad trvale stejná??
Není a nikdy nebyla – nicméně to vypovídá pouze o tom, že hodnota je věc, na kterou má každý svůj názor, pro někoho může být zlato pouze žlutá bezcenná hrouda čehosi, čeho se nenají.
>Pokud chce úvěr, ať si jej ZAPLATÍ (úrokem či poplatkem za úvěr).
Souhlas, ale zde je potřeba pochopit, že požaduje něco, co se stává záminkou pro jeho vydírání.
>pak nechci vidět ten cirkus až zkrachuje díky špatným obchodům
Bohužel, někteří stále nevidí, že cirkus je to již teď [mrknutí jedním okem]

230937

25.10.2010 18:30

Tajemství peněz

RE: spekulace jako sprosté slovo

HHBB 85.?.?.?

Tak dobře, nechci vás vydírat, jsem slušný člověk a lichva mě nezajímá, proto tedy půjčím, pokud něco umíte a zavážete se to odpracovat na něčem, co má pro mě adekvátní cenu. Pak si je utraťte třeba za pytel chroustů, filuto…
Kdybych podlehl pokušení vás v absťáku zneužít k lichvaření, zadělával bych si na budoucí problém, neboť mi to ze svých hýřivých aktivit těžko splatíte i bez úroků a nechci, abyste po nocích okrádal mé sousedy. [mrknutí jedním okem]

230947

25.10.2010 18:58

Tajemství peněz

RE: Úrok je vždy nespravedlivý

HHBB 85.?.?.?

sice jsem ti to napsal, potvrdil jsi, že to víš, stejně ti dělá potíž to rozlišit
>Cokoliv z výše zmíněného tedy jsou de facto peníze! A ne že ne.
Právě že ne, já tvoje fusky jako platidlo neberu, stejně jako tvé přirození. Je to jednoduché. Nedohodli jsme se na tom.
Aby něco mohlo sloužit jako peníze, musíme se na tom dohodnout, tedy vzniknou dohodou. Co chceš se svým přirozením provozovat mě nezajímá, nebť já to za peníze nepovažuji.

230958

25.10.2010 19:39

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

>Rozpad velkých celků? Jakou formou?
Metoda je prostá – neživit to, co mi vadí, či to, o čem nemám páru už vůbec. Kdyby to zítra udělal každý, tak nastane spontánní rozpad struktur, které před tím žily z odevzdané energie. Kdybych chtěl zabránit chaotické pohromě, tak bych odskřípával pomaleji, tedy je asi nutné počítat s kompromisy vůči krachujícímu systému.
Zároveň s tím vznikají živoucí celky, které jsou schopné spolupracovat, tedy mají jiný charakter než ty hierarchicky vedené s nadkritickým množstvím specializovaných "trubců". [velký smích]

230963

25.10.2010 21:14

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

No, to asi skutečně neocení. [chechtot]
O to ale myslím nejde. Systém představuje každý, jak se rozhlédneme kolem. Tedy i rodina, přátelé…
A zase právě to je skutečná brzda nějakých změn, vázání se na okolí, ženu, děti, zvyky a tak. Kompromis je už jen to, že s těmi svými plány nebudu děsit své okolí a pokud jednou získají oporu v nově vznikajícím systému, tak už jen to je zadostiučinění. Zdrcující většina se chová vždy tak, že se přidá někam, pokud má kam, a tím v tichosti podpoří plány o nichž nemusí mít zase ani ponětí a na nové stádo je opět zaděláno. [velký smích]
Ono nakonec je to potřeba brát všechno jako hru, protože při stále bližším zkoumání dojdeme k závěru, že smysl věcí jde za hranice hmotného světa, tak bych to tu pokud možno nepřeháněl... [mrknutí jedním okem]

230972

25.10.2010 21:45

Tajemství peněz

RE: Úrok je vždy nespravedlivý

HHBB 85.?.?.?

>Tobě je po tom prd, co si zvolí jako platidlo.
no kónečně… to je právě ten moment, kdy vznikne… do té doby to bylo to přirození (ale troufám si říci, že ani to nevzniklo prací, pokud nepoužíváš pryžové)

230976

26.10.2010 10:18

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: Oni prostě dělají ...

HHBB 188.?.?.?

Tedy bojujete tu, jak můžete, Jarmilo, ale asi bych se teď dal na ústup, neboť možností, jak provádět svinstvo, je nespočet, zatímco možností, jak si to v tuto chvíli ověřit, je minimum. Není reálná šance případný tanker „načapat“. Pokud by ho někdo načapal nebo bonznul, stejně to bude poměrně snadno vydáváno za hoax, prostě proto, že již bylo vyrobeno mrak hoaxů jako podstrčené „důkazy“, proto je již každý další důkaz dopředu nevěrohodný. Kdyby se někdo rozhodl hrát podvodnou hru, tak bude mlžit a zakuřovat, aby se v tom ani prase nevyznalo. Nakonec bude každý se sebemenším podezřením snadno prohlášen za paranoika, protože vás to nutně na hranici paranoie dovede, což je také žádoucí součást případné svinské hry.
Teď k vašim oponentům. Jejich odpor k uznání chemtrails je pochopitelný, také bych byl raději, kdyby to bylo mámení. Nicméně abych vás trochu uklidnil, že nemáte vlčí mhu, je to tak, skutečně letadla ještě pár let dozadu oblohu nezatahovala (kašlete na to, jestli někdo tvrdí že jo). Když jsem to zjistil a upozorňoval na to lidi ve svém okolí, měl jsem pocit, že se mě chtějí zbavit i násilím… [velký smích]
A jak by se to mohlo provádět? Napadá mě nejjednodušší způsob. Několik letadel vypustí ultralehký chemický sajrajt do určené vrstvy atmosféry, která pak tím zůstává dlouho nasycená a po průletu nějakého dalšího stroje se standardním sajrajtem v nádržích dojde k patřičnému efektu, který vnímáte jako chemtrail, přičemž tenhle je v tom vlastně nevině, ta jeho stopa je vlastně již modifikovaný kondenzát vytvářející to, co tu vaši oponenti považují za běžný přírodní úkaz. Ono je to stejně fuk. Absurdní je, že v důsledku toho připadá i „normální“ kondenzační clona lidem OK. Potíž je v tom, že si to neověříte ani v domácí laboratoři, neboť svět je plný těch, kteří sviní kde můžou i na zemi a vzduch je jen jeden. Podle mě k totální paranoie by stačil již jen fakt, že zemský obal ještě před pár lety byl zamořován radioaktivitou, a stejně to pomalu žádnou prdelí od čb tv vysílání nepohnulo, proto bych to neočekával ani teď, tv jsou již velké a barevné a mají mnoho různorodých tlačítek a funkcí, které stačí prostého jedince dokonale zaměstnat. Proboha nechtějte po někom ještě nějaké „řešení chemtralis“... takový hoax. [mrknutí jedním okem]

231005

26.10.2010 12:14

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 188.?.?.?

Mě osobně by se takové koncepty zamlouvaly, nebo jejich varianty, které mohou jít až do úplné finanční volnosti jednotlivých drobných celků vytvářející lokální minitrhy a měny libovolně. To je možné opravdu až tehdy, kdy bude v otázce peněz jasno a bude možné realizovat poctivé a udržitelné dohody.
Ale opravdu nerad bych někomu ubíral energii a chuť cokoliv zkoušet, je tu však jedna podstatná věc, kterou je nutno vzít v úvahu, jinak se to nezdaří. Takový systém totiž potvrdí tvrzení, že moc a peníze jsou dvě různé věci.
Vysvětlím.
Teoretická skupinka hospodaří a směňuje v udržitelné a nezatížené měně. V sousedství je teoretický nehospodárný a expanzivní subjekt. Dostane zálusk na potenciální zdroj v podobě pokojné skupinky. Začne prostředí osívat drobným terorem, kterým společenství rozkolísá a začne jejich klid vykupovat vybíráním výpalného. Navodí pocit strádání a nouze – nedostatku, navíc podporován ideologickou a morální diverzí uvnitř skupiny. Pocit deficitu začne vyplňovat půjčkami, které se stanou záminkou pro budoucí vydírání. Takto je prostředí opět připraveno k nějaké vazalské dani, na jejímž konci je systémová lichva…
No, tento hrůzný scénář vypadá na první pohled teoreticky, nicméně my jsme fakticky v jeho vrcholné fázi. Proto tvrdím, že toto je realizovatelné pouze tehdy, když pochopíme, že moc nepochází od „ekonomiky“, ale je to samostatná kategorie vyjadřující koncentraci všech sil od duchovní, až k fyzické manifestaci.

231014

26.10.2010 14:45

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 188.?.?.?

Nebudu už dál zatěžovat diskuzi dalšími rozbory, diskuze už takhle přesahuje rámec obecně přijatelné přehlednosti.

PS.: Nahlédl jsem letmo na zmiňované stránky a připadá mi to promyšlené. Určitě díky za odkaz a prezentaci toho projektu, určitě se na to podívám detailně, už jen proto, že stále cítím nebezpečí v jistých „podpásovkách“ právě mimo ekonomickou oblast, ale to už jde stále více mimo oblast „peníze“.

[smích]

231034

27.10.2010 12:07

Pozvánka na soud

RE: Já si nedělám illuse

HHBB 217.?.?.?

>jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých

tady je to zcela jasné...

Zákon omezuje obvykle z pozice síly, hrozby nějaké represe, tedy ochrana je možná jen tehdy, pokud je zde silnější, který "ochraňuje", zde už je ale zcela na jeho libovůli koho, zda sebe, či slabší, neboť je to vždy z pozice silnějšího, ať už je státem cokoliv, či kdokoliv.
Z toho vyplývá, že "právo" je iluze spravedlnosti pro slabé, neboť je možné ho uplatnit - a tak se to děje vždy - jen z pozice síly (moci), což je to právo.

Proto je výsledek procesu jen iluzí spravedlnosti, kdy poražený mívá pocit (oprávněný), že výsledek je manipulován tajemnou silou v pozadí, a to vždy, protože je vždy jedna strana nějak poražena pod požadavkem "ochrany"...
proto nejen "zákonem", ale celým systémem "spravedlnosti" si slabší mohou vytřít p...., neboť se dožadují ochrany u silnějších a prakticky vždy sami vůči sobě... [velký smích]

231150

28.10.2010 12:02

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

Připadá mi, že ti to to docela pálí, proto ještě přidám něco k zamyšlení obecnějšího charakteru (tedy se to týká nepřímo I tématu „tajemství peněz“)

>Vytvoril jsem zidli k obrazu svemu.
Výborně, ale počítej s tím, že myšlení velebníčka ti tvé božské schopnosti upře směrem k linii božích sil schopných tě ponoukat.

>napr. "komunita, spolecnost, populace atd." se rozhodne, ze vrazda je trestny cin. Pak bozi zakon je "nezabijes"...
Zde asi přeceňuješ zase schopnosti komunity, ta není schopna nijak rozhodnout, čeho je v ideálním případě schopna, to je shodnout se na již hotovém názoru někoho. Vždycky se rozhodne jeden a ostatní se přidají buď přímo, zprostředkovaně, nebo vynuceně.
Tedy v případě „božích“ zákonů je to naprosto stejně, a těch několik, kteří jsou si toho vědomi, urychlují obecné přijetí božím zvěstováním (nějakým mesianismem), tedy vylučují nekonečnou komunitní diskuzi zbožštěním čehokoliv.
Také vražda a zabití jsou dvě věci, protože na to máme dvě slova, nehledě na to, že krize nám začne již v hledání praktického významu slova „trestný“. [mrknutí jedním okem]

231221

28.10.2010 13:56

Pozvánka na soud

RE: Kruhy a kosočtverce

HHBB 85.?.?.?

>ale zdá se mi, že teď světu vládne Antikrist.
Jarmilo, to je vlastně něco jako „vzdorokrál“. Je zatím jednoduchá myšlenka, že když je lidu dobře, je to proto, že jsou poslušní – a to je to království boží. Když je lidem na hovno, reptaj, bouří se a vzdorují, tak máme to království antikrále. Fikaný, ne?
A soudy či všelijaké inkvizice se bez svého znamení nemohly obejít nikdy, protože dopátrat se pravdy a spravedlnosti jde vždy mimo rámec racionality a na pomoc jsou volány nejvyšší autority vtělené do různých znamení, za čímž jsou prakticky vždy naprogramované emoce, které dobře poslouží jako důkaz. V každém případě jde ale výkon moci z pozice síly.

231231

>..jak se pokoušejí vycvičit naši logiku na obavu o tzv. LIDSTVO (Kdo to má být jako?)

to je církev po inovaci

[smích]

231247

31.10.2010 22:39

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

Téma jsou zde peníze, a hlavně to, že je lze paraziticky zneužívat jistými mechanismy. Takto lze parazitovat na každém, kdo se jich dotkne v domnění, že slouží k obecnému užitku. Nejlépe se lze bránit tak, že takto poškozený nástroj přestanu užívat, dokud ho neopravím tak, aby mi zase sloužil.
Naprosto stejně lze parazitovat i v diskusním prostoru. Je to skutečně tak, jak psal smoke. Opakované mletí stokrát semletých hadrů je demotivující, ani stálé opravování úmyslných dezinterpretací není zrovna povznášející. Nejen, že to unavuje mě, ale vede to k nekončícím vláknům, které spolehlivě unaví i případného extravytrvalého čtenáře, který už tam patrně nevyčte nic jiného, než to, že diskutující mají mindrák.

Ale abych nezůstal něco dlužen, co konkrétně máte na mysli z uvedených reakcí, pokusím se na to jednoduše odpovědět, pokud to nemá být nějaká polemika na téma "co říkal HHBB" pomocí klávesnice jansmtih1984, ale nějak srozumitelně formulovaný názor dotyčného diskutujícího.

231509

01.11.2010 20:52

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

HHBB 85.?.?.?

Nechal jsem si projít hlavou jedno postesknutí, proto ještě jednou okomentuju tu další podivuhodnou bábovičku vypadlou z rothkranzovy formičky.
>Sleduješ kam se řítí světový finanční systém pod nadvládou těch o kterých se nesmí kriticky hovořit?
A kampak se řítí… tam, kam ti tví "tajní" hoši chtějí? Co potom přimělo Ročilda potit se pod reflektory ve studiu, aby zvěstoval své nářky na lichváře amatéry? Čemu tedy "nadvládne"? A ty nemůžeš o těch řítících se kormidelnících nahlas hovořit? To tě asi někdo musel chytil za … že jsi velice protřele vyměnil "zlé judaisty" za bezejmenná strašidla... tak to potom ta zveřejněná plejáda nejmenovatelných jmen, to bude něco jako jansmith1984 nesoucí kříž... ale to jsi klidně mohl nechat ty mamonící židy s nepojmenovatelnými jmenovanými v jednom odstavci, když kříž, tak i s výpraskem, jinak to nebude ono. Vždyť jsi právě statečně rozkryl mafii a pojmenoval ty, co se nesmí jmenovat... za záchranu ovcí to stojí, ne? [mrknutí jedním okem]
No a? Je teda vyhráno? Tak to už se teď vlastně nikam neřítíme a vše se asi vrátí zase do normálu, nebo co (nějak jsem však nikde nepostřehl, že bys cokoliv normálního aspoň trochu nastínil, pokud ano, tak sem s tím, čekám na to už od doby, co jsi na otázku "co poplyne z odchytu viníků" začal žvanit o pogromech).
Netuším sice, co je to "hábéčkova teorie o KC", ale zdá se, že ti to hodně leží na srdci. Tak se aspoň jednou pochlub, co je jejím obsahem. Je tam i to, že většina vedení FEDu prošla institucemi spravovanými dobrými křesťany? A co když je i ten Murdoch dobrý katolík? Znamená to, že už jeho mošnička s krucifixem nestojí za zmínku? Co když i ti tví tajní rokefeleři jsou vyznavači "ježíšova křesťanství" (proč ne, když se k tomu vždycky hlásili). Stejně tak Morgan a většina spolku zakládající onu "rezervu" byli vyškoleni v "ježíšově učení"... a jaksi jim to v oné "košer" činnosti nebránilo, co pak, nepošleš Ježíše za Mojžíšem? Nečetl jsem od tebe nikdy relevantní vysvětlení, jen jakési odvolávky na legendy... Popravdě řečeno, já tedy žádné "ježíšovo učení" neznám, znám pouze hromadu tezí zasazených do koloritu báchorek, kde určitou roli dostala postava jménem Ježíš. Pokud ale tato verze křesťanství měla něco dle tebe "upozaďovat", tak se jí to asi dost nepovedlo... tedy ... dle mého se jí to povedlo velmi, ale to zas nějak nezapadá do "učení" o hodných ježíškovcích a zlých mojžíškovcích...
A opravdu, skutečně jde o víc, než o tvojí kapsu, jendo, pokud by šlo jen o ni, tak by velryby průmyslu zábavy neprovozovaly na síti kanály, kde jsou k mání i ty nejžádanější kousky zdarma v HD kvalitě a bez reklam (trousíš tu, že "pravda není pro všechny", proto ti odkaz nedám, nevezmu si na svědomí tvou zbožnost [mrknutí jedním okem] ).

231585

01.11.2010 22:34

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

Tak jo [smích]
>Neviděl jsem, že byste uznal vinu mocipánů
To je asi pravda…
Máte lepší postřeh než jenda, neboť ten tvrdí, že jsem to navalil na katolíky.
No, někde po cestě se to asi zvrtlo, protože jsem se snažil sdělit, že se nemohou zříkat odpovědnosti za to, co se snaží z církve (to je v katolickém významu lidstvo) nadělat. Ale náboženští kejklíři to obvykle dělají převodem „zla“ na něco, co stojí mimo ně. V praxi to dnes představuje celou větev alterstrýmu „rozkrývajícího“ konspirace, který vyrábí za vše odpovědné ďábly a Ročild je belzebub. Je to nic než alibi, totiž i ročildi chodí do křesťanských škol (a jsou to především křesťany a zvláště katolíky obecně šířené způsoby myšlení v západním školství, které uvedly svět do této fáze). Nemohou si pomoci, dělali to vždycky a fungovalo to, proto i kdyby na světě nebyl ani jediný mamonící žid, po přečtení „spiknutí proti lidstvu a církvi“ ho uvidíte za každým pařezem. To je teď ale vedlejší.
Podstatné je to, že pokud budu ze své mizérie někoho vinit, nebudu schopen zjednat skutečnou nápravu své situace. Totiž stavím tak bubáky mimo sebe, což se ocitne automaticky mimo mou kontrolu a je to pak pro mě neopravitelné. „Všechno je špatně - vládne nám špatný pán - nemáme na pána vliv, protože je pán - jsme tedy bezmocné – nemůžeme to napravit – musíme hodně bečet – pán se poleká / slituje a napraví“… Ani s tou včelkou to nebylo přesné… převedu to na dobytče - když pašík prchne, to ho přeci ještě neudělá divočákem. Vlastně jedinou cestou jak ven, je sebeproměna. Ono to zní nepochopitelně právě v důsledku jistého mentálního teroru, kterému jsme vystaveni, což je dáno právě masovostí stáda. Měnící se kus má na stádo provokativní vliv a reakce mohou být všelijak nepříjemné.
Takže…
-Lichvu někdo zavedl jen proto, že ji někdo přijal.
-Zotročit nás chce všechno a zotročujeme především sami sebe svými nekontrolovanými zvyky, a tím se připravujeme na zotročení vnějším světem.
-Kapitalista dělá jen něco ve své pozici, do které ho vynesl systém, který tvoří všichni (ale jen pokud ho tak vidí a přijímají). Nikdy by nic nenaakumuloval, kdyby mu to někdo neposkytoval.
Ale ani argumentaci v diskuzi nelze přeceňovat, vydiskutovat se nic nedá, je to jen jakýsi sport, který by mi měl pomoci právě k oné sebeproměně. Když překecám kantorku, patrně tím dosáhnu pouze komplikací na cestě ke glejtu. Plýtvat energií se nevyplácí ani v diskuzích (to je i má zkušenost třeba ze zvědavce [mrknutí jedním okem]).

231617

01.11.2010 23:21

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

[chechtot] už zase...
>Nikoho není možno otrávit, pokud k tomu nedá sám vnitřní souhlas.
ale jo, smisi, jinými slovy to znamená, že už něco, nebo někdo někomu nestojí za řeč...
>ale s bonmoty a rozebíráním diskutujícího začal jako s obranou před nepříjemnými dotazy HHBB blahé paměti,
no to víš, že je to jedno, ale HHBB si určitě začal, nejen zdejší čtenáři, ale celý svět to ví...
>a to místo toho, aby se svým oponentům seriózně a trpělivě (jak to dělá jenda, tedy nikoli sofi) věnoval.
no dobře, jendo trpělivý, tak do kolika ses počurával, a jak často tě za to byli, ale chci trpělivé a seriózní odpovědi...

(Hele, myslím, že ty historky o kryptožidech ukrytých od FEDu po Vatikán jsou přeci jen o něco věcnější)

231624

01.11.2010 23:41

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

editorovi
smažte prosím moji předchozí reakci v tomto vlákně (i toto), je to jen hádání, které nikam nevede, díky.
(k průběhu soudu gratuluji [smích] )

231627

02.11.2010 07:30

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

HHBB 85.?.?.?

>Tak přeci jen dojde k debatě příteli a kamaráde?
Jestli to dětské žadonění o odpověď považuješ za diskuzi, můžeš tomu tak říkat. Aspoň tě to na chvilku zviditelní, máš to jako mikuláše…

>kteří se vydávají za vyvolené židy nebo vyvolení židé, kteří se infiltrovali do katolických struktur.
To je oblíbený a vesele šířený názor, zajišťující trvalou katolickou paranoiu. Jendo, ne já, ty máš svého žida, co kazí „skvělé křesťanské dílo“. Ovšem dělá ti značný problém vstřebat, že si ho pěstují křesťanské struktury, neboť někdo „musí být vinen“, že jendo, a tady je to „žid“. Ale raděj tím kamenem neházej, nakonec trefíš sebe. [mrknutí jedním okem]

>Tím končíme, protože debata dospěla do stádia absolutního zmatení
To zmatení je u tebe pochopitelné, ale bohužel, je to zdejší norma. Paranoia vyplývající z honby virtuálního viníka nutně přivede ke zmatení každého, křesťanských sympatizantů se to týká obzvlášť, což je potažmo západní civilizace a jí infikované okolí.

>A pokud jako obvykle místo dopracování se k jakémukoli závěru do nowhere, tak snad alespoň uvidíme, jestli HHBB konečně přímo rozvede svůj často připomínaný koncept "práce na sobě"
Pokud zůstáváš na pozicích katolické hlásné trouby, těžko se dopracuješ k nějaké práci na sobě. Jisté věci ti zůstanou skryty – tedy to jsou ty, co „nejsou pro všechny“. [smích]

231660

02.11.2010 12:37

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

HHBB 188.?.?.?

To je přesně důvod, proč jsem jinde naznačoval, že to celé přesahuje židokřesťanský derivát hluboko do minulosti. Obětování zbožštěného dobytčete je nepoměrně starší záležitost a katolické svatostánky často stojí na místech pradávných obětišť (ten hlavní nevyjímaje), kdy i katolická mše je odezva archaického rituálu. Klidně mohou být obětovány celé národy, což bývá doprovázeno i jejich bouřlivým nadšením. On nakonec málokdo vlastně tuší, co se může ukrývat v oplatce a sklenici vína, nebo i co se může skrývat za symbolikou ztělesněné třeba v popové „superstar“.

231703

02.11.2010 14:04

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 188.?.?.?

>Řekl byste do očí...
Ne, protože by to v případě, že necítí svůj podíl na svém osudu, bylo zbytečné. Když se na jednom zámku u jedné vsi sešli statkáři, místní velkostatkář všechny informoval s dlouhým předstihem, co se na ně chystá, a to ještě v době, kdy bylo možné jednat. Naopak, sedláci vyvlastnění svému majetnějšímu kolegovi potichu přáli a již si dopředu dělili jeho statky, až zdrhne v domnění, že „malí se pomějí“. Jenže na ně naklusali jejich nemajetní pacholci, co u nich dřeli za almužny. Tam žádní „komunisti“ neřádili, po vsi lítali ze řetězu utržení holoprdelníci v rauši prohlášeni za komunisty.
>mentální teror vytváří hlavně ti u pák...
Byl jsem již u mnoha konkrétních pák a vždy jsem tam našel tu samou „figuru ze sousedství“ s vyhrnutými rukávy.
>Wilson dostal od finančníků prachy na kampaň…
A kde vzali prachy finančníci?
Já samozřejmě chápu význam slova „podvod“, ale musím uznat svůj podíl na tom, že jsem byl podveden, abych to mohl napravit, přičemž podvod, to je porušená dohoda. Je potřeba vzít v prvé řadě v potaz s kým, a jak, uzavírám dohody, pak případně vůbec nebudu na podivné dohody přistupovat. Nakonec i tady spousty lidí úrok jako nástroj uznávají a ti ostatní s nimi klidně dohody uzavírají.
>Chcete říct, že si ovce přijaly lichvu?
Vzhledem k výše uvedenému se to tak nakonec i dá nazvat, protože se tak chovají, ale necháme si v rezervě předpoklad, že přeci jen všichni takoví nejsou.
>nevyplácí se poctivě podnikat tvorbou statků…
Nejde pouze o „podnikání“ ale o prodávání se. Nakonec si bude každý stýskat, že je ožebračován, přesto to bude dělat stále, čímž vytrvale posiluje ty, co ho ožebračují. Stále říkám, že je potřeba to přestat dělat, vydřiduch je jako vesmírný zákon, to prostě nelze „zavřít do vězení“.
>židovská nadvláda v euroatlantské civilizaci. To se mi zdá, že také popíráte.
Nemohu popírat to, o čem jsem se prostě nikde nepřesvědčil. Ten „žid“ z hospody, to je nejspíš více bambula, než nějaký žid. Málokdo tu dokáže vstřebat fakt, že když jde tzv. „židosystém“ ke dnu, tak potřebuju co nejvíce „židoviníků“, kteří budou obětováni s ním, míněno z pohledu skutečného spiklence ve stínu.
>Takže tu repliku, že katolíci vytvořili belzebuba Ročílda neberu. Židé v euroatlantské civilizaci nadvládu mají.
To je iluze tvořená katolickými legendisty, projděte si autory a veškeré prameny a zdroje, z nichž další šiřitelé legend čerpají. Je to dokonale souvislý kolotoč. Ročildové se dostali do úřadu pokladníků impéria jako správci bank římských kurfiřtů – obvykle katolíků ve službách věci věčného impéria, nad kterým slunce nezapadá. Nedá se odhadnout, jaký poměr jich konvertoval, ale je jisté, že když jsou členy katolických řádů, musí chodit i na katolické mše. [mrknutí jedním okem]

231714

02.11.2010 17:09

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

HHBB 188.?.?.?

>postupně POLOŽÍM několik dotazů
Je mi líto jendo, svůj díl odpovědí jsi již dávno mnohonásobně přečerpal a stále jsi neodpověděl svým čtenářům na tu dávnou otázku, co si slibuješ od toho svého nahánění spiklenců.

PS.: neustále porušuješ svou zásadu "JASNĚ, STRUČNĚ", pokus se to napravit... ještě vypusť ta svá hesla a novotvary, působí na mě již značně vlezlým dojmem a unavují... pak možná budu uvažovat o nějaké další diskuzi s tebou
[smích]

231740

02.11.2010 18:08

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

HHBB 85.?.?.?

>jestli obětuji svého syna (svou krev) či dobytče, nebo dary země
Je to tedy již OT a myslím, že ani nemá cenu o tom dál diskutovat, ta věc je jednoznačná.
"K pravdivosti této svátosti patří, aby v této svátosti bylo pravé tělo Kristovo. To však tam není před proměněním. Nemůže pak něco býti někde, kde prve nebylo, leč změnou místa nebo proměněním druhého v ně: jako v nějakém domě začíná nově býti oheň, buď že se tam donese nebo že je tam udělán"
tak je to slovy Tomáše Akvinského...
Kněz to přečaruje (transsubstanciace), změní to podstatu na tělo a krev a vy to jako rituální oběť rituálně zbaštíte. Zdá se vám pouze chuť.
(a ať vás ani nenapadne to popírat, v ten moment jste proklet [mrknutí jedním okem] )

231745

02.11.2010 21:12

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

HHBB 85.?.?.?

A zase ta hromada zbytečného balastu …
Proč ta předstíraná krátká paměť? Již tenkrát jsem ti říkal, že debata o domnělých vazbách a hledání "spiklenců" ti může jako nepřipravenému škodit… ještě nic? S kolegou jste si z toho vykouzlili „pogromy“ a „pravda není pro všechny“.
A odtud ses už duševně nepohnul, je tam silný blok…
Nedá se nic dělat, musím takto u toho tůstat. Pouze k tomu znovu dodám, že toto nahánění strašidel nejvíce baví ty, kterým by to mělo dle tebe vadit.
Proto další otázky a diskuze na toto téma postrádají smysl, prostě ber to chlapsky - „pravda není pro všechny“.
[mrknutí jedním okem]

231773

02.11.2010 23:12

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

HHBB 85.?.?.?

Možná je to jinak...
Třeba vůbec nejsi mimo (topik), ale tím „profilováním“ chceš dokázat, že Česko Slovensko má další talent. [velký smích]

(ty sionisty ti popsal už V. Biľak, ten ti postačí, můj názor je pro tebe příliš „spiklenecký“)

231786

03.11.2010 08:33

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Skvělá zpráva...

HHBB 217.?.?.?

Mám z toho možná trochu jiný dojem. Naopak mám pocit, že se nacházíte v rozpoložení, které do jisté míry má být strůjci této věci žádoucí a rozhodně to nebude v důsledku nahrávat těm, které to údajně chrání, s čímž se nejspíš počítá.
Nezkoumal jsem nějak dalece pozadí, jak se zrovna taková norma u nás ocitla, a také si nevzpomínám, že by kdy dříve někoho otázka počtu obětí rozpalovala. Také si nemyslím, že bych jako žid byl z takových kauz nadšený, protože stejně nepříjemné by bylo i handrkování se o počty katolických obětí třeba katolíkům.
Nevíte náhodou, kdy se na světlo vydrala otázka "šest nebo čtyři" a kdo a jakým způsobem to šířil? Protože patrně to vytvořilo záminku pro vytvoření takové normy, tedy patrně stejné síly zadními dveřmi tuto normu nějak protlačily. Ale samozřejmě nevylučuji, že to mohlo být ještě jinak. Zdá se mi to podivné už jenom proto, že já žádnou potřebu zkoumat počty mrtvých nemám. Nebo máte pocit, že je podstatné jestli deset, nebo sto?

231807

03.11.2010 10:34

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: pokračování

HHBB 217.?.?.?

Díky za reakce a jsou opravdu zajímavé.
>Někteří lidé se prostě za židovství schovávají jako za živý štít a jednoduše jej zneužívají pro své cíle.
Protože jde především o způsob myšlení a zde se nabízí otázka, co je v tomto smyslu vlastně klasický monoteismus jako celek a zdali jeho zneužitelnost není programová, což je tedy potom plánovaná využitelnost.
>Svými činy a rétorikou vyvolávají nenávist a odpor proti sobě a u jednodušších lidí vyvolávají odpor vůči celému etniku, kterým se zaštiťují
Opatrný bych byl s tím etnikem, protože právě náboženství je základní nástroj na rozdělování a zároveň výrobu etnik a v dějinách najdeme prakticky nekonečnou šňůru příkladů, kdy tak bylo využito.
>Vy sám nejlíp víte jak se "židovský mainstream" - dá-li se to tak nazvat, na tyto z Vás dívá.
Já jsem dlouho považoval žida za něco jako literární postavu. Dříve jsem se s žádným nesetkal (vědomě), ale až teprve relativně nedávno za mořem. Vlastně je vůbec nemám v oblibě. Je to trochu iracionální a dlouho jsem pátral, odkud to pramení. A proto vím, že emoce jde velmi snadno programovat. Celá kauza „6 nebo 4“ by mohla posloužit jako příklad také. Neměli bychom se nechat emocemi tak snadno vláčet, jsme pak snadnou kořistí těch, kteří to s tím umí.

S dovolením sem přidám ještě reakce na další reakce
>Otázka počtu obětí má své "nadmaterialistické" pozadí.
a
>Ono to totiz souvisi s financemi. Je rozdil, jestli mate neco nahrazovat stovce ci jen deseti
Tady je jasně podřízeno to druhé. Když budu chtít být velmi ironický, tak řeknu – náhrady komu, „všemocným lichvářům co diktují zákony“? [mrknutí jedním okem]
>Je tedy namiste zajimat se o pravdu anebo ne?
Když z toho děláte kšeft, tak tam přeci o žádnou „pravdu“ nejde, ten je věcí dohody. Pokud ne, tak je za tím něco jiného.
>Ty jsi netrpěl a zavři tedy hubu, říká zákon.
To je zajímavé a určitě na tom něco je, ale zároveň to souvisí i s otázkou „velikosti oběti“, kdy je vlastně život zredukován na měrnou jednotku jakýchsi vah. Ale to by znamenalo, že tu někdo poměřuje – drží váhy – a tedy to vylučuje, že sám na tu váhu leze.
>Potlačování diskuze samo o sobě nenávist a odpor (vůči iniciátorům) neeliminuje ale naopak extrémismus vyvolává a prohlubuje.
To je přesně ten důvod, proč jsem to sem psal, je dobré pohlídat si emoce, jinak s námi někdo oře.
>Jsou manipulováni špatnými zákony a jsou nuceni si myslet to co si myslet mají.
Právě v důsledku oné „normy“ tu nakonec zazněl názor - „co když nebyl“? Nechci se vůbec hádat, jestli byl, nebo ne, ale sem to muselo zákonitě dojít. A to by jednoduše znamenalo pochybnost, jestli se oběť konala, a aby došlo k nárokům (jedno jakým, byť by to bylo vykoupení na nebesa) je nutné prostě znovu obětovat… Je to způsob myšlení, který nás nutí denně počítat oběti? A proč?

231825

03.11.2010 10:53

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Skvělá zpráva...

HHBB 217.?.?.?

to není diskuze pro tebe, máš moc bujnou fantazii a mohlo by ti to ublížit, všechno jsi to zase popletl [smích]

231828

03.11.2010 17:50

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Skvělá zpráva...

HHBB 85.?.?.?

Ty slinty jsou metoda výroby „mediálního obrazu“ tzv. „přítele a kamaráda“. No a někteří diskutéři na tom staví, podobně jako bulvár, nepotřebujou pak nic nabízet, žijou totiž „z vyvolávání zájmu ostatních o debatu“ (tím ještě nevylučuji ideologické pohnutky). Čas od času je nutné se s tím vyrovnat. Udělal jsem to s ohledem na nepostiženého čtenáře, který díky masáži nabyl dojmu, že s něčím prchám do úkrytu. Tak se nediv, vzal jsem to jako nezbytnou daň.

a pís s velebníčkem [mrknutí jedním okem]

231859

03.11.2010 22:47

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

Vidím, že sem mtk dal už pár odkazů (dík), pokud by vás zajímaly ony argumenty.
Ještě k vláknu
>Ale trochu si odporujete ne? vždyť dle Vás židosystém není, ne?
Proto je to v uvozovkách. Pokud mám vnímat systém jako židovský = špatný, musí přeci existovat i nějaká zodpovědná síla, která systém táhne, v tomto případě = viník špatností, kterého musí aspoň někdo vidět. Máli tu být spiklenec, tak může existovat jen za předpokladu, že ho ostatní nevnímají, a to je tehdy, když se jeho smysly zabývají strašidly. Proto si zkuste nachvíli představit, že úplně všechno je habaďůra, včetně mnoha alter. zdrojů.
Pokud tvrdíte, že sedláky „okradli komunisti“, tak operujete zase nějakým strašákem (třeba komunistickým). Komunistou totiž byla kdejaká tetka, páprda v trafice, nebo chlápek s krumpáčem systematicky si ničící zdraví, aby podržel „systém“. Okradli sedláky? Nebo je okradl Milouš Jakeš, učedník od Bati? Válí se ve zlatě okradených sedláků?
>Tj. chcete říci vykradenému, že si může za to sám, že mu vykradli byt?
Pořád hledáte oběť a viníka. Obraťte to občas. Chodí majetní z vršku za městem vykrádat bezdomovcům krabice? Nechodí… proto asi za nic nemůžou… [mrknutí jedním okem]
Pokud se v tom budete chtít trochu vyznat, budete muset zpopelnit veškeré představy, které jste nabyl v rámci nějakého systému jako „normální“.
>Nebo největší US medální konglomeráty vlastní nebo šéfují židé.
Otázka je, jestli vás to skutečně zajímá. Pokud někdo tvrdí, že je někde „žid“, na základě čeho mu to věříte? On vlastně málokdo má vůbec představu, kdo to vlastně je. Kdysi jsem se nechal vyhecovat a vložil jsem sem pár příkladů „židů“, co údajně tahají za nitky. Najdete tam i ty mediální, v té druhé č. je pak to rozuzlení. [smích]

231888

04.11.2010 08:14

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Jestli se mohu vmísit

HHBB 188.?.?.?

to vůbec nevadí, ale určitě je zajímavé si představit situaci, kdyby tu chtěl nějaký žid poctivě podiskutovat... [mrknutí jedním okem]

(vzpomínám si, že jsem kdysi někde v nějakém formuláři zatrhl, že jsem katolík, protože mi to tenkrát přišlo jako nejpřijatelnější možnost z uvedených možností [velký smích] )

231908

04.11.2010 09:41

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Jestli se mohu vmísit

HHBB 188.?.?.?

>jsem přesvědčen, že tu spousta židů diskutuje
Vyloučit to samozřejmě nelze, ale opravdu by mě to překvapilo. O etnicitu se ale asi nejedná (museli bychom přehodnotit úplně význam slova „etnický“), je to především vyznání odvozené z existence svaté knihy, bez ní, si troufám říci, by židovství nebylo. Svaté knihy jsou „od Boha“ (před tím nebylo vyznání to pravé) a odtud je pak vyznání a může to být i „národ“ v náboženském smyslu. Ale etnicita je spíš kulturně – lokální.

231911

04.11.2010 13:30

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Jestli se mohu vmísit

HHBB 188.?.?.?

Případné potíže začnou, jak se tím začneme zabývat jako skutečností. Tím mám na mysli přemýšlení ve vynucených dimenzích a je jedno, jestli je to pro, nebo proti. Blbec se vyskytuje napříč etniky a zítra tu můžeme mít celou "nadřazenou třídu" bývalých tuzemců do něčeho převtělených, tím pádem kvalifikovaných třeba k úřadu, nebo rovnou ke "světovládě". Čím víc lidí si s touto myšlenkou tady bude vážně pohrávat, tím je tento scénář pravděpodobnější, bez ohledu na to, že na jeho konci jsou obvykle "viníci a oběti", vždy střídavě v opačném gardu. Plné korýtko je návnada, na cestě k němu je však podmínka. Co je to duše? Je to takové nafouklé... [mrknutí jedním okem]
Teď sem si na něco vzpoměl...
Je to lehce sugestivní, ale má to něco do sebe - "nám je přeci cizí, hrubé násilí..."
[velký smích]

231930

04.11.2010 13:58

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Jestli se mohu vmísit

HHBB 188.?.?.?

>Pokud bych připustil, že prostou ideovou konverzí lze z dobytka udělat nadřazeného pak současně riskuji, že se dobytek rozhodne hromadně konvertovat (jako se to už v historii stalo) a následně zasedne s nadřazeným u jednoho stolu.
Ale od čeho tam takový rabi je? Myslím, že máte někde pořád vzadu, že by to nakonec mohli být přece jen ONI, naopak právě tyto "konverze" jsou nástrojem k podřizování (trochu jsem to rozvedl v druhé reakci [smích] )

231933

07.11.2010 20:37

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

>Jak Vám mohu věřit ve Vašem úsudku...
nevěřte... věřte svému...
>To myslím vidí každý Zvědavec a nemusím uvádět odkazy ani uvádět, čím nás krmí každý den v televizi a kdo to tam je...
Vaše reakce na mě dělají dojem, že spoléháte na nějaký kolektivní úsudek, nebo nopak na jeho popírání, toť vše.

Stejně jako v TV, tak na Zv., ve škole, či jinde najdete spoustu relevantních informací, pokud je můžete porovnat s vlastním viděním věcí, jinak budte odkázán pouze na "věřit" někomu na čele chumlu. [mrknutí jedním okem]
Mě je jedno, jestli "je to" KC nebo židi (úplně se tomu musím smát - kolik je např. žid. škol u nás, jedna?) či zelení mužíci. Principem dobytčete zůstává, že je na chov - zůstává nezodpovědnou obětí okolností.

232112

08.11.2010 10:55

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

HHBB 217.?.?.?

Zdá. Ale není to nic nového, a už jsme to jednou nakousli. Komplexnost takového myšlení je vyjádřena třeba výrokem - "Církev je třetí tajuplné tělo Kristovo", což lze vyjádřit i jako "lidstvo je organismus"... do těla se počítají "věřící", tedy ti co uvěří se stanou součástí "lidstva" jako jednoho organismu - spojí je jedno vědomí. A slovo "katolický" (veškerý) navíc podtrhuje význam nutné obecnosti.
Když budu bombardovat "nevěřící", tak to činím "v zájmu organismu" (lidstva), a tedy jsem i "humanitární".

232137

08.11.2010 15:44

Východisko z ekonomické krize

RE: 7) sedmý způsob, který napadl nejen mě

HHBB 217.?.?.?

Peníze nejsou podstatou stávajících potíží (pokud zítra nebudou, problém se jen převtělí). Pokusím se to zjednodušit do nějaké blbiny. Chlapci chtějí hrát kuličky a usnesou se na pravidlech. Pravidla vylaďují a hra je baví – je vyhráno. Kuličky splnily svůj účel, chlapci se jimi zabavili. Jiní to ale chápou jinak, šlápnou bavícím se chlapečkům na prstíčky a kuličky jim seberou, a jestli si budou chtít hrát, budou si muset u nich hračky půjčovat a za každou půjčenou kuličku poskočí a udělají béééé… celé se to pak zaběhne, takže to v oné čtvrti bude později „normální“ a málokdo se tomu podiví. Jisté je, že už si téměř nikdo začas ani nevzpomene, že před kuličkama měli pošlapané prstíčky jen tak, nebo třeba kvůli kostičkám.
Tím chci říci, že vymaňování se sebou nese nutnost to obhájit. Ony zmiňované projekty se sice tváří revolučně, leccos nakously, ale v poměru 80/20 není vyloučeno, že se jedná o manipulaci v jakémsi neomarxistickém duchu.
Problém se ještě více zacyklí již v momentě, kdy ho vidíme příliš "ekonomicky".

232160

08.11.2010 19:56

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

HHBB 85.?.?.?

Přemysl Oráč oral, aby zasel pro novou úrodu k užitku člověka…
Dle římského výkladu Romulova orba (urba) byla posvátná proto, že zasel město (brázda vymezovala hradby). Ale orá se proto, aby se zaselo... v tomto případě užitkem mají být samotní lidé… čili urbanizace = odchov… (není k tomu třeba žádné extra fantazie, papež je římský biskup, který nahradil vojáka na trůně tím, že si ponechal jeho titul velekněze a systém pokračoval jako teokratický ku prospěchu věčné říše bez hranic - globální civilizaci)
Zajímavé by bylo porovnání s „materialistickým“ marxistickým konceptem – což je industrializace venkova (třeba i dnešní spoj. státy docela slušně naplňují tyto představy). Co se týká regulace odchovu, na to je tu „právní stát“ – jehož základem je římské právo, a pak mezinárodní právo, které vychází z norem římské církve.
>Není s podivem, že mu nestojí za požehnání např. ČLOVĚK A PŘÍRODA
V těchto souvislostech… není.

(Tak tajemná opozice… [mrknutí jedním okem] no… opravdu, jisté záležitosti jim dělají velké potíže… [smích] )

232177

08.11.2010 21:27

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

HHBB 85.?.?.?

>Souzvuk celého orchestru je ale přímo závislý na osobním umění
[cool]
dokonce od určitého momentu hudebník může zažívat pocity extáze (svobody?) v rámci souznění celého orchestru

232184

09.11.2010 00:24

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

HHBB 85.?.?.?

Připadám si až kacířsky, že vám vstupuji do děkování (78 ví, že se proti Spinosovi neargumentuje snadno), ale jste k sobě (z toho co prošlo vláknem) právě tak blízko, jako „ano“ k „ne“ (to není ve zlém). Pan 78 se zase děsí „egoismu“, ale právě egoismus bují z kolektivismu, neboť ego se vymezuje vůči systematickému celku jako neživému uskupení prvků (naleštěné kolečko soukolí). To je podřízeno řídící síle uspořádávající mechanismus (systém) = „poznaná nutnost“ (toť z pohledu součástky). Vně řízený mechanismus je nakonec podmíněn vnitřním hloupntím.
I následný výrok je silně varující
>"služba" celku je v konečném důsledku službou sobě.
V kombinaci s „poznananou nutností“ to znamená - „musíte sloužit, je to pro vaše dobro“ [mrknutí jedním okem]

232199

09.11.2010 09:38

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

HHBB 217.?.?.?

>To je infantilní reakce vzpurného hošíka
Lichotíte mi – byl jsem a vždy budu „vzpurný hošík“ (berte to jako poznanou nutnost, pane 78, kdysi 85, kdysi 90)
>"ano" a "ne" má v našem duálním světě k sobě opravdu blízko
To ano, ale třeba můj svět není duální ve vašem pojetí
>A prosím, nepašujte sem žádný "uspořádávající mechanismus"
No tak... vždy se najde nějaký pašerák - „poznaná nutnost“ (to je mechanismus - prostě nemůžete jinak, jinak popíráte mechanismus)
>Já sloužit nemusím, ale CHCI, potože vím, že sloužím tomu, co mám rád
Mít rád svého pána… (jistě, je to tak lepší, stejně nemůžete jinak.)
[smích]

232218

09.11.2010 12:40

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

HHBB 217.?.?.?

Patrně vám vadit nebudou, dokud budete s jejich pánem zadobře a oni s vaším…
(problém bych spíš viděl v tom, jak se vypořádat s takto pojímanou "domácností" )

232221

26.11.2010 14:54

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

Informací je víc než dost všude kolem

HHBB 188.?.?.?

Nakonec i vy s tímto přídavkem do diskuze jste sám důkazem, že tento typ zpravodajské činnosti nejen nic neřeší, ale stávající situaci tak nějak konzervuje. Věrohodnost nějaké činnosti je daná penězi, nebo naopak, co myslíte…
(zpoplatnit lze i z prdu koule, mistře quido2 [mrknutí jedním okem] )

233113

29.11.2010 14:03

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Informací je víc než dost všude kolem

HHBB 217.?.?.?

Vaše otázka mi nedává příliš smysl. Nemám pocit, že by porno někoho ohrožovalo a už vůbec ne nějaký „zdravý vývoj“ mládeže. Máte to nějak vytržené z kontextu a cpete to tam, kam se vám to momentálně hodí. (Porno přece není samo o sobě špatné / dobré). Přítomnost sexu zvyšuje atraktivitu (přitažlivost), a tak i zájem, když dáte někam nahej zadek, tak na to kdekdo klikne.
Peníze na pokrytí provozu webu nejsou starostí jeho čtenářů a ani návštěvníků. Pokud by měly být, musel by provozovatel zpřístupnit hospodaření a zpřehlednit podmínky návštěvníkům a udělat z toho podnik. Ale z toho stýskání si to na mě dělá dojem, že „prodej informací“ moc nefrčí. Něco tu nehraje. Co je tu na prodej – ten překlad, nebo ta přeložená informace, nebo snad diskusní prostor, nebo co…
>Peníze jsou potřeba ke koupi…
Dobrá, tak co si tady kupujete?
Nebo se snad jedná o zvěstovatelskou činnost? Chcete si, quido2, platit mesiáše? Nebo dokonce mučedníka? Tak to potom jo… to potom vyplavou na povrch jasné „pravdy“ a ty budou mít své platící zastánce. Jakési zvědavecké náboženství a zvědavecká církev platící členské příspěvky. Proč ne. Takhle funguje ledacos. A kdo nazaplatí, tak se hold pravdu nedoví... [mrknutí jedním okem]

(ten mistr mi jen tak ujel, možná to bylo tím kázáním o Bohu)

233383

30.11.2010 08:46

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Informací je víc než dost všude kolem

HHBB 188.?.?.?

Nebudu to dál protahovat, ostatně už se mi sem ani nepíše dobře s pocitem, že dále přeplňuji přeplněnou databázi. Tak tu naší polemiku raději tímto zakončím, nebo tam kromě porna a zkažené školní mládeže zatáhnete ještě kdoví co. To porno byl patrně největší kšeft na netu (asi stále je) a jednoduše proto, že ho lidi chtějí. A chtějí ho tak, že to amatérské nevýdělečné začíná likvidovat to výdělečné. Prostě nehodlají již dále zpoplatňovat něco, čeho je dost a můžou si to dávat zdarma. Podobně je to se vším.
Pokud se tu nebudu moci dělit o to, co vím, zdarma, tak to jednoduše nebudu dávat ani sem do diskuzního prostoru. Navíc v době informačního přetlaku nemám chuť si platit nějaké další informátory. To vymáhání poplatků je začátek konce. Znamená to, že za to vlastně nikdo platit nehodlá a nakonec ani editor tomu již nehodlá věnovat čisté nadšení. Ona stejně nakonec ta kvalitní informace se pozná podle toho, že vlastně není holka na prodej (možná problém je i v tom, co považujete zrovna vy za to kvalitní).
Jestli se má ale řešit nějaký náklad na provoz webu za hromadné účasti, tak to je velmi jednoduché, ale musí to být jasně a přehledně dané hospodaření. Hraní na city sice často vzbuzuje zdání věrohodnosti, to ale v takové záležitosti nemá co pohledávat, věrohodnost je v takovém případě daná průhledností , to ostatní je spíš v kategorii oblbování.

233446

Nejste kousavý, jste jen tak zvláštně úlisný. Nechodíte tajně v noci v pěkné uniformě před zrcadlo?
Podívejte, divize nedivize, do uniforem byli oblečeni frustrovaní nešťastníci, jimž ten patřičný střih dodal to správné sebevědomí pitomce v řadě. Divím se jen, že vám to vaše dějepisné bádání (jistě „požehnané“) tady ještě nikdo důkladněji neokomentoval. Tak bych k tomu něco přidal, snad to někdo ocení, i když jsem si to tu nepředplatil.

1/3
Shrnu sem takovou hromadnou reakci na to, co se tu již diskutovalo i pod několika předchozími články, když tedy teď čekáme ty svátky.
Stalin sice studoval v pravoslavném semináři, ale ty byly ze značné části již pod vlivem římskokatolických řádů od dob Kateřiny. Jedním ze spolužáků Stalina byl i budoucí kardinál Agagianian (nebojte se, gůglujte). Podobně si budoucí marxisty vychovávali katoličtí lektoři třeba pro jižní Ameriku. Divné to není, pokud se seznámíte blíže s názory a doktrínami některých katolických řádů. Mnoho jejich odchovanců a někdy i členů se prezentují jako ateisté. V zásadě je to jejich ideologům jedno, důležité pro ně je, aby byli lidé věřící, za čímž se skrývá důvěřiví, a také ochotni k obětem za „vyšší cíle“.
Teď jeden citát:
„Vladimíre, Hitler nemohl být tak špatný. Nemohl zabít šest milionů. Nemohlo to být více než čtyři miliony“. A „Hitler proti Židům, Hitler proti Slovanům, to znamená Hitler proti komunismu.“
Msgr. Vladimír Felzmann tvrdil, že Escrivá (svatořečený zakladatel Opus Dei) toto poznamenal v roce 1967 v Římě během přestávky v promítání na téma druhá sv. válka.

Není ani tak podstatné, zdali to Escrivá tvrdil, jako to, že tyto kauzy jistí vážení pánové vytváří, a vůbec tyto otázky vznáší. Kdekdo se pak toho snadno chytí, a je tak manipulován, aniž by domýšlel, čím se to vlastně zabývá, a jakou že cenu taková pravda má, že, pane Erwine.
Ostatně připomínáte mi jisté jméno - princ Erwin Lobkovic byl za války ambasadorem chorvatského režimu ve Vatikánu, který se také „pěkně vyznamenal“ vyhlazováním pravoslavných Srbů v oblasti. Zvláštní byla pak jeho role při organizování tajného vývozu lidí, kteří byli dále použitelní v poválečných zpravodajských službách, a kterým by mohlo být doma velmi horko za jejich „zásluhy“. Už si všímáte těch souvislostí s dneškem? Římskokatoličtí knížecí přátelé Lobkovic a Švarcenberk, německy servilní Havel a EU, Zieleniec (člověk Lobkoviců) a NATO, a také další projekt velké Říše zvané NWO. A vůbec není náhodou, že zapálený „NWO projev“ pronesl v OSN Bush, neboť jeho otec byl právě jeden z těch dále použitelných a vyvezených vatikánských služebníků.

pokr.

242360

Snad jsi z toho dokázal něco pobrat, brat. I když, přiznávám, trochu mi uniká, cos to tady chtěl říci.
V populární verzi protokolů je vlastně podobné rozuzlení, čili kontext i text zůstává, jen je tam drobná změna v zabarvení oproti originálu. V reálu se naopak Říše začíná pomalu rýsovat za současného nadšení nejednoho Zvědavce. I když...co má nakonec takový prostý Kysučan dělat? Má snad nějaký náhradní plán, kdyby to plánovačům (náhodou) neklaplo?
[smích]

242407

22.04.2011 09:22

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: panu Robertovi a Quidovi

HHBB 46.?.?.?

Ono to sice jako diskuze vypadá, ale mnohdy o žádnou nejde. Vy toužíte, aby společnost byla „správně vedena“… ale podobně toužíte i po takové „diskuzi“. Jenže to pak není diskuze, ale prezentace, kterou je již možno jen chválit (pochvaly již nevznáší žádné další otázky).
Ostatně mnoho „diskusních příspěvků“ tu spíš vypadá jak okopírované propagandistické letáky náboženských sekt (viz váš oblíbený „diskutér“ Nohejl). Ale na tom není nic až tak divného, protože tyto sekty jsou právě za tímto účelem obvykle vydržovány. Nemáte s tím také nějakou zkušenost? Používáte termíny typu „chazarská krev“, aniž byste měl ponětí, kam tím směřujete. Vysvětlím…
Chazarská říše byl nějaký útvar, jehož obyvatelstvo nějakým způsobem konvertovalo. Nemá to s krví nic společného. Pokud bychom chtěli hledat biologického Chazara dnes, bude s největší pravděpodobností ujíždět na islámu (třeba Turecko). Pokud je budete hledat mezi východoevropskými (Aškenázi) židy tak jejich genetika je poměrně smíšená… Ale! Jejich kněžstvo (nebo jeho potomci) jsou již biologicky jednotnější, přičemž, jejich krev je ze značné části prakticky shodná s tou vaší (velmi pravděpodobně) a nijak nevybočuje z normy oblasti teoretického původu. Být vámi, raději bych se „chazarskou krví“ příliš nezbýval, nebo se za chvíli nepodíváte ani do zrcadla (a to je také patrně účel, může to rozvrátit nejen vás, ale i národy). Stalin však takovou krev neměl a snaha na politiku napasovat biologii…hm…to jde opravdu nejlépe skrze náboženství.

242424

22.04.2011 10:09

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: Cetl jsem dve zajimave knihy o Stalinovi

HHBB 46.?.?.?

Dobrý postřeh! Na to jsou lidé zvlášť cvičeni a samozřejmě také vybíráni (nejlépe skrze školský systém).
Vzpomínám si dobře, jak stotisícový dav zkoprněl, když poprvé z balkónu promluvil páter Malý. Byla to klíčová postava těch dní, a nic nebylo ponecháno náhodě...jak snadno elektrizovaný dav přijal koktajícího Havla, to bylo něco fascinujícího.

242428

22.04.2011 12:09

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: panu Robertovi a Quidovi

HHBB 46.?.?.?

Pokud to citujete jako "kuriozitu", pak je dobré to taky tak podat, pak se vyhnete mystifikování svého okolí. Ale myslím si, že jste to spíš myslel vážně, jelikož jste si již s touto myšlenkou zahrával dříve.
Pokud je pan Nohejl schopen události "konkrétně popisovat", tak to patrně stál Stalinovi za zády...
Ostatně, jak si vysvětlujete (s panem Nohejlem) to vymetání "chazarů" po "chazarském" vymetání? Pokud si ho vůbec vysvětlujete, neboť to už může zavánět "spekulací". Vy máte přístup k nějakému svědeckému dokumentu, který by objasňoval souvislosti a pozadí toho režimu?
A jak si vysvětlíte (pokud to nechcete raději někomu věřit) ten údajný citát o "topení Rusů v krvi" "chazara" Bronsteina, když právě zrovna ten byl biologický semita?

242440

Hezké, ale příliš postavené na náboženských zkazkách, i když bych s něčím mohl souhlasit. Ale spíš mám výhrady.
Nějaký Mojžíš patrně neměl o nějakém judaismu vůbec potuchu. Judaismus je naopak pozdějším produktem, v němž postava Mojžíše hraje nějakou roli ve spisech prohlášených kýmsi za svaté (lokální zákoník) od čehož se začal to náboženství odvíjet.
Nějaký Ježíš o křesťanském učení neměl potuchu, hraje opět roli ve spisech prohlášených za svaté (zákon), od čehož se začalo odvíjet další náboženství.
Katolicizmus si na žádnou stranu nehraje (je univerzální), nestojí tudíž ani proti židům. Naopak využívá křesťansko-židovského rozporu. Je to hierarchický mocenský koncept. Co mu dominuje, to je princip uctívání. Hodí se mu do krámu prakticky každý kult. V jeho základech jsou kulty přímo prehistorické, tedy i civilizace Egypta podává svědectví o jeho existenci již tenkrát. Je však starší a z Egypta nepochází. V římském pojetí je v něm možné najít prakticky vše s čím to kdy přišlo do styku a bylo to pro tyto účely využitelné. Tak je tomu stále a vůbec není to jen chlápek, co vypadá jak Mikuláš. [mrknutí jedním okem]

242442

No, někde sem to asi pozabúdol napsat rudě a tučně, neboť sem to nacpal do mnoha a mnoha příspěvků v tomto prostoru.
To nábožesntví v případě habsburského (katolického) impéria spíš než významnou roli hraje tu roli hlavní, třeba řád zlatého rouna je symbolickým vyjádřením katolické hierarchie...
(ale fakt nevím, jak to zhustit do každého příspěvku.[smích] )

Na svou nějakou vyvolenost věří přeci každý národ. Kdyby na ní zapoměl, tak zmizí i jeho poslání, a také jeho účel, proč by měl vlastně existovat. Proč by vlastně měli existovat třeba Slováci...

O těch protagonistech bychom věděli prd, kdyby nebylo náboženství. Jinak řečeno, bez náboženství je jejich případná existence velmi mlhavá (pokud kdy byli). A případné „učení“ by bylo ještě mlhavější (pokud kdy nějaké bylo). Proto ještě jednou, ti borci, o kterých píšeš, jsou produktem náboženství včetně toho učení, opak tvrdí právě to náboženství, a proto je to už to náboženství.
Nějaká forma starého zákona spatřila světlo světa cca 600 let po v něm zmiňovaném exodu, a ten nový cca 300 let po v něm zmíněném příběhu. Ale to je velmi hypotetický odhad, jsou to furt jen kodifikované přepisy nějakých vyprávění všelijakého původu. Vtip náboženství je, že to je pak prohlášeno za nepochybné a stane se to předmětem uctívání. V dobách nějakého Mojžíše nikdo nic takového neuctíval (prostě to nebylo), tedy nebylo ani židů, proto ani žid není mojžíšův patent. (analogicky je to s Ježíšem)

Katolíci rituálně pojídají oběť v nějaké podobě, myslím, že je to obvykle v neděli v kostele (svatyni). Je to ale starší než doba kamená. Když to vzniklo, tak civilizaci v Egyptě tvořili akorát tak krokodýli.

Křesťansko židovský konflikt vznikl židovskou herezí (jejich snahou o náboženskou reformu). Tento konflikt se římských vyznání a rituálů příliš netýkal, byly již dávno před tím a dodnes jsou v katolicismu přítomny.

Nevidím nikde důvod, proč nadále židy přeceňovat a démonizovat. Je to na škodu věci, kterou se tu, aspoň doufám, většina zdejších diskutujících snaží řešit. Ale „viset na židech“ je prostě kontraproduktivní. Asi tak.

242462

Stručně bych tě musel už poslat někam.. takže aspoň stručněji.
Katolíci a judaisti nestojí proti sobě, ani si nekonkurují, jsou na každý na jiné hladině.
Judaismus nepochází od Mojžíše a ani židi.
Monoteismus není judaistický vynález.
Mojžíš nic nevytvořil, je to literární a náboženský výtvor.
Ježíš nic neučil, neviděl, nezaložil. Je to náboženská figura.
Pavel neignoroval Ježíše, maximálně mohl vymýšlet o něm skazky.
„Bohom vyvolený národ“ je každý, který je schopen přežít.
Katolicizmus není hnutí, je to schéma moci, stav mysli.
Katolík je element v řádu věcí, kterým věří. Od kmána až po pána. I ten na vrcholu má nad sebou ještě něco. Třeba boží oko.

242476

[cool]
no konečně někdo, kdo se nebojí pořádně ze svého židokřesťanství vyznat, tady ti tví bratři okolo toho chodí jak okolo horký kaše...
Jo, ještě to očko...Vložený obrázek
...každou neděli tě kontroluje, jen se mrkni pořádně, určitě ho tam na 99,5% někde máte, tmo, klidně může být i na střeše ... [mrknutí jedním okem]

242496

Tak už jen krátce.
Vyvolenost lze chápat jako poslání. Když nebudu věřit, že má existence je zvláštní, je to jako bych nebyl a budu čistě jen jeden z mnoha ovčích klonů. Vyvolenost lze samozřejmě nakukat, pak se stane, že kdejaké tmo věří jen na vyvolenost židů.
Když si nebudu věřit sám, pak mi nějakou „vyvolenost“ může kdosi vnutit, ale to je myslím zcela zjevný rozdíl.
Ježíš bez židů nedává žádný smysl, obě strany jsou v té historce nezastupitelné. Věříte v to, tak samozřejmě věříte v židovství, věříte pak i v Zákon, a tak jste nakonec židovská kategorie plně k dispozici katolické věci. A zrovna pro tenhle folklór nemám příliš velké pochopení, jestli sis už všiml. [mrknutí jedním okem]

242503

A jste si vůbec jist, že uvedení "vlastníci" vůbec existují?
Tuhle rezervu řídí parta ředitelů jmenovaná US administrativou. Tvoří jí pak 12 bank - lokálních FEDů, které vlastní akcionáři. Z tohoto důvodu jsou šéfové největších vlastníků přítomni v tý partě ředitelů jmenovaných vládou.
Největší akcionáři FEDu jsou zpravidla největší americké banky (Nyní je to Bank of America, Morgan Chase, Citibank a další). Hned ta první má kořeny italské, vznikla jako Bank of Italia.
Ani tak struktura není jasná, neboť další spleť podílníků podílů pokračuje svým typicky nekonečným řetězcem.
Rozhodně to však není žádný největší bankovní kartel už jen tím, že je řízen jinak. Otázkou však zůstává, co je tu vlastně stát a co byznys a kdo je v této hře zneužíván (viz státní dluh USA). Jinak řečeno, FED je jakýsi kočkopes držící stát v chodu, aniž by systém dle drfie musel padat každou chvíli na držku. Takhle se to dá uměle libovolně protahovat.
Jak jsou světové pseudofinance rozloženy, o tom může dát dílčí představu tento graf. Největší tunel je tu EU s figurami jako Mario Draghi.
Vložený obrázek

242656

27.04.2011 12:46

Co je demokracie?

RE: hlasování o důvěře vlády a výrok, který by měl někdo zopakovat

HHBB 66.?.?.?

Ale dějiny jsou plné ironie a paradoxů. Stejně tak celý kontext by v souvislosti s dneškem vyzněl velmi divoce. Cromwell si to mohl dovolit hlásat, protože měl za sebou organizovanou sílu a armádu parlamentaristů. Jinak by ho nikdo neposlouchal, bylo by to jen žvanění.
Ironie je, že to byl právě parlamentarista a vlastně to, co tam dnes sedí. Aby to šlo použít analogicky dnes, musel by si setnutý král nasadit hlavu a vymést parlamentaristy. Pak by mohl znovu přijít vymetený Cromwell se svou plamennou řečí.
V Anglii byla rozdmýchávána občanská válka, která vše obracela na ruby. Na počátku katolizační války v E. stál otec popraveného stuartovce Karla I. král Jakub I. právě na straně svého bratrance a vyhnaného zimního krále z Čech katolickými Habsburky. Vydal také nový překlad bible odlišné od původní římskou církví schválené vulgáty (analogie Bible kralické). Je také zajímavé, že stuartovci stáli striktně proti udílení bankovních privilegií. Proto Bank of England spatřila světlo světa r.1694 právě po definitivním odstranění stuartovců z mocenských pozic. S dánským Viliamem Oranžským se pak do Anglie stěhuje i amsterodamská Wisselbank, páteř východoindické společnosti a vzniká tak Bank of Englad, nástroj skrytých evropských elitářů, kteří tak zvyšují vliv neviditelné ruky postupně přes Benátky a Amsterodam do Londýna. Tomu ale musel předcházet rozvrat země a následné cromwellovo parlamentární sejmutí vzpurné dynastie.
Úplně stejný model, jaký byl v r. 1694 použit pro Bank of England, byl použitý pro First Bank of the U.S., 2nd Bank of the U.S. a Federal Reserve Bank. FED není žádný originál a údajný výrok Meyera R.: „Give me control of a nation's money and I care not who makes her laws“ je mnohem staršího data než jeho datum narození. Mocní však musí nejprve onu kontrolu poskytnout, a to pak skutečně staví národní zájmy a zájmy člověka na vedlejší kolej. Bank of England také od počátku úvěrovala válku krále Viliama, pak války o španělské a rakouské dědictví a samozřejmě války v koloniích, protestantské kolonie v Americe nevyjímaje.
Zkrátka a dobře, pane Bílý, na ukončování zasedání potřebujete někoho, kdo ví, co chce, a ten musí mít armádu.

242749

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,44 Kč
Euro
27,38 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,51 Kč
Švýcarský frank
25,63 Kč
100 japonských jenů
22,46 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 923,83 Kč
1 unce stříbra
549,93 Kč
Bitcoin
314 926,65 Kč

Poslední aktualizace: 30.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 557 851