Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané HHBB

Nalezeno 1036 příspěveků, 119 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

25.07.2011 10:45

NATO bude v Libyi poraženo

RE: O co jde bylo jasné hned

HHBB 46.?.?.?

Zdravím...
Ty obrázky jsou praktický projev toho spodního. Impérium má dvě části - římskou a byzantskou. Bez přikývnutí silné figury, jakou Putin je, by žádné bombardování asi probíhat nemohlo. Jeho vztah jako ruského politika s ostatními politiky Evropy je nevídaný a jde za rámec běžných styků. Obrázky to měly jen dokreslit.

248941

25.07.2011 13:34

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: No... jdete na to zhurta

HHBB 46.?.?.?

Tak ještě jednou smutně zdravím…
Ani se mi v tom nechce pokračovat. Čím víc se nad tím zamýšlím, tím víc je mi zle. Je těžké se na to podívat z nadhledu, či si prožít jednotlivé role, aby to dalo obraz. I ze zdejších komentářů je cítit vnitřní paniku. Je to proto, že hlavní motiv je veskrze iracionální (vzpomínáte na nápisy na dominujícím kamenu ve starobylých jazycích?). Rozepisovat se o jaký rituál by mělo jít, to tu nemá smysl.
Díval jsem se na obrázky výbuchu v Oslu. Nebyla to jedna bomba. Pochybuju i o uvedeném typu výbušniny „podomácku“. Jedna bomba vytvořila šokovou vlnu, výbuch toho dalšího si pak nikdo ani neuvědomí. Ten dýmající ofis vypadá snad i na malou střelu, výbuch na ulici kryl ten výbuch v budově. Jeden člověk – u mě skoro vyloučeno.

První reakce médií celého světa. Nagugloval jsem uvedených cca 10 islamistických skupin, z nich se některé k akci přihlásily. Nelze je tedy spolehlivě vyloučit a ani nelze vyloučit jejich možnou vazbu na tajné služby. Tajná služba je už jiná kapitola.
Příběh druhý to má dále domotat. Ovšem vylézá nám z něj pomalu jistý fenomén - „Křesťanský pravicový fundamentalista - extremista“. Na jeho barvitém profilu již media pracují. Je to chladnokrevný vrah dětí, nácek / odmítač EU, antimuslim, možný zednářský spiklenec. Inspirován, světe div se, „popíračem“ z Pražského hradu. Blábol? Možná... blábol určitě je, že člověk, co sepíše 1500 stran manifestu, si zjišťuje na BBC jak se v Praze koupí zbraně… u taxikáře…(kolik Norů mohlo Prahu navštívit...nevím... každý pátý?). Další podivnost je, že přes hodinu dokázal chodit a střílet do dětí. Troufám si říci, že to není možné. Leda by to už dělal a byl pod vlivem čehosi. První vyjádření kamarádů - byl normální, s průměrnými zájmy v okolí (1500 stran manifestu?. Byl tam ještě někdo, kdo se po hodině vypařil?

Takže proč nám někdo vyrábí takový obraz? Odkud je tento „fundamentalista“, masový vrah dětí? V Norsku je 80% protestantů. Každý Nor je jím automaticky, pokud se nehlásí jinam. A tam také směřují daně. Takový typ je sympatizantem snižování daní, restrikce imigrace, opatrné integrace, snižování aparátu, posilování osobních práv atd. Už to začíná zapadat?
Zajímavé je srovnání s Oklahomou. Tenkrát odsouzený dostal trest smrti. Ale velkou ránu dostalo hnutí ozbrojených Američanů, tradičních středozápadních patriotů obvykle protestantů… a „zakládající otcové“ byli zednáři … takže „ti zlí“…
Nic však není zcela jednoznačné, tyhle domněnky vycházejí z předpokladu „falešný prapor“ a ještě se pořád může něco objevit… nicméně doposud jaksi „panensky separované Norsko“ tím bylo těžce dokur…

248964

25.07.2011 19:16

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: No... jdete na to zhurta

HHBB 84.?.?.?

Lin, nakonec docela chápu i editorovo dilema. Ostatně nějaký výcvik mám a kdyby mě, nebo děti chtěl někdo takhle lovit, asi bych se do něj rychle trefil...
Ale je tu potíž.
Místo bylo vybráno právě proto, že to byla past. Kdyby tam probíhal vojenský výcvikový tábor, nestalo by se to tam. Ale jinde. Tam, kde bude hodně těch, co se nemůžou bránit. Jde o to vyvolat strach, pocit nejistoty, potřebu ochrany. A rostoucí odpor veřejnosti ke zbraním by mohl být další efekt.
To je naprosto pochopitelné, ale to by nesměly být vůbec. Pokud jsou, pak jsou ti, co je nemají, vydaní napospas těm, co je mají... i když zase...znal jsem staršího pána, chorobně se bál, stále nosil revolver. Patrně by ho před střelcem schoval... spíš by ještě nešťastně postřelil nějakého smolaře. Prostě tady jsme již v potížích.
Je jisté, že byrokratům se bojeschopné obyvatelstvo moc nezamlouvá. A tento obraz "křesťanského fundamentalisty" jim bohužel nahrává. Řekl bych, že si lidi nadrobili dost obtížně řešitelných problémů.
Překvapila mě ale údajná reakce lidí před soudem. "Zradil jsi naši zemi" je dost výstižné, přičemž bych čekal spíš jiné reakce...zdá se, že v tom lidé vycítili podpásovku...
Ale trest smrti...nikdy, pokud vraha nesejme někdo včas, pak to nedává smysl.

249004

26.07.2011 09:20

Ještě jednou masový vrah Breivik

Jen hypoteticky…

HHBB 46.?.?.?

Pokud by někdo chtěl budovat skrytě impérium a chtěl by expandovat na cizí území, bude postaven před problém. Kam s lidmi v „humanitární krizi“. Ti budou chtít utéci. Jako třeba z Libye. Když nebudou moci, zůstanou doma a budou bojovat.
Proto by taková hypotetická síla potřebovala několik věcí.
Na svých územích pacifisticky multikulturně smýšlející obyvatelstvo, někoho, na koho se hážou viny a někoho, kdo ponese potřebné ideje.
Hrál by tu roli ozbrojený fundamentalistický šílenec a 100 mučedníků?

249075

27.07.2011 15:49

Ještě jednou masový vrah Breivik

RE: Test

HHBB 46.?.?.?

Lin, viděla jste film Království nebeské? Tam jsou templáři karikováni jako extremističtí fundamentalisté, teroristé, ničící mír mezi křesťany a muslimy. Nakonec, díky jejich počínání, křesťané prohrají s muslimy a ztratí i Jeruzalém… (to se nejspíš nezapomíná). Jako řád později zanikají, když jsou obviněni z hereze. Majetek si pak dělí církev, král a maltézáci (ti byli v tom filmu ti dobří).
Vložený obrázek
Dnes templáři žijí v zednářské tradici (stavitelé templu). Část jich měla uniknout do heretického Skotska (také zmizeli i v Česku). Ostrovy měly ostatně vždy blízko ke křesťanskému fundamentalismu podobně jako nacionalistické Čechy, kde fundamentalista Hus, prototyp extrémního nacionalisty, se rázně postavil proti multikulti ve školství, což našlo později odezvu mezi venkovskými křesťanskými fundamentalisty, říší pak prohlášené za heretiky a extremisty nicí vše živé…(i hnojivem)
Právě ve Skotsku William Sinclair, zakládá zednářskou tradici. Rodina Sinclairů měla blízko ke Stuartovcům. Ti nabývají na moci. Je dokonce vydán překlad Bible krále Jamese, obdoba Kralické Bible, což jsou později říší zavržené pronásledované heretické bludy. Po vleklých komplikacích byli Stuartovci zbaveni hlav a sesazeni. Podobně byli křesťanští pravicoví extremisti a fundamentalisté zbaveni hlav na Staroměstském náměstí. Co pak následovalo, to se zhruba ví. Křesťanský fundamentalismus byl znovu povolen až zednářem na trůně, Josefem II. (Lotrnik prohlášený za Habsb.). Tím začal extrémní nacionalismus bujet i na venkově a rozhořel se až do podoby obrození.
Norové jsou protestanti a čtou nevhodnou Bibli. Proto mají svým smýšlením blízko ke křesťanskému pravicovému fundamentalismu (zvláště na venkově, tam mají i hnojiva). Takový už sever od Alp bývá. Kam to může až zajít, to nám měl demonstrovat vrah a extremista, vyobrazený jako zednář a templář, ničící věčný mír - křesťanský pravicový nacionalista a fundamentalista a antimuslim.

Potíž je i ve střetu zájmů. Kdo postaví chrám (templ) v Jeruzalémě, ten bude vládnout světu. A zájemců je samozřejmě více. Metody mohou být různé, ale maximalisté spoléhají i na probuzení antimuslimů (uvedení 1500 str.dok.) a přenesení války na obyvatelstvo uvnitř vlastního integrovaného teritoria, která může nastat v důsledku expanze do vnějšího teritoria a pokračujících exodů.
To ještě na okraj možných souvislostí s událostí v Norsku, a taky třeba i Prahou, extrémním fundamentalistou na Hradě a říší.

249230

02.08.2011 09:02

Reakce na článek \"Breivick není superman\"

Obvyklý konspirátor ?

HHBB 46.?.?.?

>Jiní si ovšem už přede mnou dali práci, aby ukázali, že obvyklí "konspirátoři" činem celkem nic nezískali, takže jsou jako inspirátoři nepravděpodobní.
Tohle mě opravdu rozesmálo.[velký smích]

Obvyklí konspirátoři jsou potom nejspíš nastrčená paka… skutečný konspirátor je ten, kterého vidíte a přitom nevidíte. Ten, kterého máte rádi, protože se na vás usmívá, hezky hovoří, chce být oblíben, má rád popularitu, ale také nedotknutelnost. Aby mu to vydrželo, tak konspiruje.
Takový konspirátor se bude vždy snažit vzbudit dojem (a použije všechny konspirativní metody), že masoví vrazi jsou podivíni, co jim rupne v kouli z toho, že se straní "dobrého kolektivu, nad kterým bdí hodný bratr"…

Všechny souvislosti poukazují na to, že i tento pěšák byl vybrán, naočkován, připraven a použit, aniž by měl vůbec páru o tom, čemu vlastně poslouží...

249688

02.08.2011 15:18

Reakce na článek \"Breivick není superman\"

RE: Obvyklý konspirátor ?

HHBB 217.?.?.?

Jaká složka agentury poskytne figurce krytí, to přeci nehraje roli. Nejspíš bych jako spiklenec volil tu nejvíc profláknutou, kdyby se něco zvrtlo (třeba mossad).

Jinak mi nemusíš vyprávět, že si diskuzi pleteš s vytrubováním. Proč bys byl jinak při čtení diskuze stále tak nepozorný. Jsem nucen tě znovu opravovat, jako třeba zde
>Rád zde v debatách verbálně a na fotografiích popisuješ intriky a vazby KC (kat.církve), která společně se svými nohsledy nasazuje na nevinné a historicky obětovávané altruistické Ž/židy.
V této souvislosti upozorňuji jen na donekonečna omílané účelové nepravdy a nepřesnosti, ze kterých se tu snaží někdo dělat „pravdu pro všechny“.
Pokud to KC dělá, tak je to problém jmenovaných. Vinu a nevinu tu vyvozují jiní.
(jendo o "přátelích a kamarádech" se přeci nemá lhát, co by tomu řekl Ježíš...no uznej...)

Nějaké sympatie k židům nejsou mé sympatie. Ani touha sdílet s muslimy ulici mě zatím nepotkala. Taky mě však nepřekvapí, když si semtam katolíci s židy padnou do náruče. I oni se občas z mnoha důvodů potřebují. [smích]

249722

03.08.2011 10:47

Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat, ale pochopit

RE: Pochopil bych

HHBB 46.?.?.?

Mám poměrně značné výhrady:
>Multikulturalismus je importovaný produkt Ameriky
To rozhodně ne. Je starý jak imperiální proces sám. Expanze sebou nese pohyb vnějšího živlu směrem dovnitř. Multikulturní politika je potom nutnost. Původní identita je pak nahrazována identitou univerzální, proto je tu náboženství (či pseudonáboženství jako světonázor) a to stále univerzálnější.
>Spojené Státy vnutily EU přistěhovalectví pod rouškou pomoci postiženým národům především jejich válkami
To snad ne…
Sám musíte dobře vědět, že US jsou kompletně produkt evropské expanze. A US války jsou především evropské války. Nelze to obracet na ruby. US se stalo zvětšeným bojištěm a následně účastníkem evropských náboženských (imperiálních) válek.
>Cílem politiky /-ů USA je ovládnutí zbytku světa.
Takhle to vypadá. Jenže političtí zasvěcenci typu „Buchanan“ moc dobře ví, že jejich rétorika má zakrýt podstatu jejich jednání. A to, že zájem Američanů musí být podřízen zájmu imperiálnímu. US svou válku o nezávislost již prohráli. Proto jsou tam u slova ultrakatolíci jako Buchanan.
>Netrpí rozdělenou osobností?
S tím naopak souhlasím. Proto jsou schopni žvanit cokoliv ve „vyšším zájmu“.

Ještě k případu.
Co se již diskutuje, odsuzuje a komentuje, to je, jako obvykle, mediální produkt. To je i v případě Breivika. Vlastně ho nikdo nezná jinak, než jak je popsáno médii. A věrohodnost? Že se ke všemu ochotně doznal? Dokonce popsal i svůj čin jako „hrůzný“! Vždyť ještě ani nebyl vyšetřen a odsouzen, všichni již mají jasno, což svým způsobem vynesení soudu předurčuje.
(Jindy jiní, co podpálí, vystřílí, vybombardují vesnice a vše živé, si pak jdou ještě spokojeni sami se sebou pro uznání a třeba i vyznamenání…)
Tady se dokonce některé (islamistické) skupiny ještě hrdě k Breivikovu činu hlásí!
Nekupí se nám tu již těch absurdit nějak moc?
Při tom, při notné dávce zvrhlosti v tom lze najít logiku poměrně neúprosnou. A to je – buď my, nebo oni! Návod k pochopení situace však může být právě onen manifest. A ti, kdož to takto uvedli, tak nejspíš počítají opět s oběma stranami mince. Zmatenost a bezradnost mnoha komentářů vyplývá právě z nepochopení procesu, který se vymyká svým rozsahem běžnému záběru člověka naučeného se topit ve svých všedních lapáliích.

249775

04.08.2011 09:03

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon 2.

RE: Musím panu Babáčku rozkopnout iHned a iDnes jeho Pre/Ambul/i

HHBB 46.?.?.?

Pro pánajána… to je nějaká bolševická EU agitka?
Co to jsou „standardní evropské poměry“? Svatý EU triumvirát Francie-Německo-Itálie? Není to náhodu jeden ze zdrojů marastu a vydávaný za východisko?
K nevolnictví „nedošlo“, ale byl to výsledek vleklé a vyčerpávající války přesně proti těm, kteří teď táhnou ten tvůj vzorový model, největšími tahouny integrace u nás jsou právě ony katolické rodiny („Schwarzenbergové, Lobkowitzové atd.“).
Důvodem korupce je neexistence bohatých městských kupčíků? [překvapení]
Důvodem korupce je nejspíš korumpovatelný aparát, jediné, co korupci odstraní, je neexistence něčeho, co lze korumpovat.
A komunisti „rozkopli zlořád“? [chechtot] To je snad sen. Když se o něčem nepíše (komunistická média by jistě zářila radostí nad kritickými články), tak to jako neexistuje? Nebo naopak, tam, kde zaprodaný tisk má plnou hubu korupce, tak tam jako řádí více než jinde?
Hmm.

249821

04.08.2011 13:19

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon 2.

RE: Musím panu Babáčku rozkopnout iHned a iDnes jeho Pre/Ambul/i

HHBB 46.?.?.?

Nuance...
Korupce je porušení dohod. Nečestná výhoda. Není to jen "obálka do kapsy". Může mít mnoho podob. V režimu strachu naopak stačí kolikrát i jen "dáme ti pokoj, soudruhu". Nelze to vidět jen přes peníze a majetky. Někdy může stačit jen pocit, že "můžu všechno" a majetky pak ztrácí smysl. A naopak korupce v podobě dnešních "rejtingů" může mít dopad na celé země i bez toho, aniž by byl nějaký korupčník k mání.
Ale nebojte, že se přičinliví soudruzi "v pozadí" nenašli. Byli prvními velkými poradci, privatizéry, expotéry, bankéři atd., ovšem již v jiných barvách.
Jsem svědkem zmrdího divadla každý den. Zmrdy se to hemží od sklepů až po půdy. Je zcela normální, že se i obchodní partneři, nebo dokonce spoluvlastníci, pokládají navzájem za zmrdy.
K tomu mohu dodat jen to, že tento systém si pěstuje především daňový poplatník, takový ten "nevinný malý prostý pracant". Totiž bez jeho tupého úsilí ve prospěch světa zmrdů by ti zmrdi dávno pokapali jak mouchy. [mrknutí jedním okem]

249835

04.08.2011 14:20

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

HHBB 46.?.?.?

Same, bylo by to pěkné, ale obávám se, že takto snadno to asi nepůjde.
Ještě před konfliktem se byl na plukovníka podívat Vladimír. Plukovník chtěl totiž nějakou pořádnou hůl do ruky. A to za velký kopec US(ďábelských) papírků. O co mohlo jít? O obranu libyjského „sociálního zázraku“? Nebo ještě o víc?
No, on ten plukovníkův zázrak stojí na ropě, a tedy na ochotě ostatních jí zobchodovat. A taky dodat Libyjcům co potřebují a nemají – tedy prakticky všechno. A tím si pak režim může kupovat loajalitu obyvatel. Tato „moderní ekonomika služeb“ je pak zajištěna dovozem služebníků odjinud. A zázrak je hotov. Ještě je potřeba mít ty ďábelské papírky.
A tady se něco zvrtlo. Přišlo embargo. A tím jakoby padla možnost získávat papírky a taky ty zbraně. A jaké! Plukovník si dělal dokonce zálusk na bojové vrtulníky Aligátor, chloubu čerstvého světového rekordmana ve vývozu zbraní – Ruska. A tady je zajímavé, že Rusko nenápadně podpořilo veškeré kroky svých evropských přátel. Rambům se do toho ale vůbec nechtělo, cítí již jen samé minusové body. Marně klepali libyjští potentáti na dveře v cařihradu a prosili Vladimiroviče o pomoc. Až teď povolily ledy. Rusko je prostředníkem všech jednání a tahá již za další muslimské nitky. Narostl ještě velkému africkému králi hřebínek? Nevím nevím. Rozvrácená infrastruktura, vnitřní hádky, obchodní sankce, vysychající pokladna... je to již jen otázka času, kdy a jak rychle začne jeho popularita u rozmazlených Libyjců klesat... kdyby ale přeci jen za dveřmi kývnul...
Rambové na tom nejspíš nic nevydělají, bude to již někdo jiný, a tomu někomu prý plukovník dost dlužil. Ještě jen dodám, že to byli žoldáci najatí izraelským vojenským potentátem, kdo na začátku pomáhal zachraňovat plukovníkovi zadek před "rebely".
Trochu se to zamotává, co... [mrknutí jedním okem]

249839

04.08.2011 22:10

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

HHBB 178.?.?.?

No vida, diskuze... [smích]
Jo, zajímavé, ale není to na plukovníkovu roli trochu moc?
...
Plukovníkův petrodolarový socialismus je totálně závislý na italském odbytu ropy. Jen 20% produkce je něco jiného, a to je ještě většinou stavebnictví. Bez odbytu ropy zmizí doláče, gastarbajtři, plukovník a "socialismus" a vyleze fousatý islám, bída a středověk.
...
EU a Rusko se navzájem potřebují. Jde o světovou dominanci. US má starosti a je ze hry. Proto si Evropa šeptá s Rusy. Rusko má starosti s islamisty, Evropa s islámem. Izrael je nervózní, má divný pocit červa na háčku, kolem něj se to ježí turbany s ruskými kvéry. A plukovník chce emancipovat Afriku... ale na "špatném" místě, ve "špatnou" dobu. Afrika se teprve bude dělit. I Čína chce svůj díl, proto taktně mlčí v UN sehraném divadle. A v partii hodné protřelého šachisty shrábne Rusko sousto i s plukovníkem na kolenou. Bez ruské "bratrské pomoci" plukovníkův lid čeká hladomor a jeho samotného hořící hranice ze zelené knihy...
A co za to dostanou Atlanťané? Štědřejšího dědu Mráze? [mrknutí jedním okem]

A pro pány výše nějaké odkazy. Nebral bych to však všechno naivně a doslova. Teprve až širší obraz tomu dá smysl. Prakticky ve všem je implantován nějaký zájem, který předurčuje pohled pisatele.

Plukovník neplatí?
Ropy mají Rusové dost, tak o co teda jde a je snad Rambo unavený?
Pak je tu ovšem byzantská mašinerie (opravdu je č.1)
Výborně sehráno
Pročpak jsou nervózní

Diskuze narvané odkazy mě však nebaví a už mi přijde únavná. Daleko zajímavější je vlastní pohled diskutujícího, bez něj diskuze není diskuzí. Gůglovat tu snad dovede každý. Otázka je, jestli tu jde vůbec o diskuzi.

249869

05.08.2011 07:12

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

HHBB 69.?.?.?

Mě je přeci jedno, koho "baba stírá", vždyť si tu snad především povídáme. [smích]
"kupování loajality obyvatelstva" mě napadlo hned, když jsem si představil vůdcův odchod. Běžný Libyjec je totiž zcela závislý na kšeftech vládnoucího klanu. Budiž. Mají ropu co jiní potřebují.
Samozřejmě je tu onen zavodňovací projekt. A v tomto směru podezřívám plukovníka hlavně z dobrých úmyslů. Mohl by totiž tu závislost začít obracet. A to by právě mohlo znamenat větší potíže (viděno pohledem vnějších imperiálních zájmů) než ta ropa.
U nás je trochu jinak. Máme jinak strukturovanou společnost. Lidé jsou daleko více zvyklí hospodařit. Na štědrou ruku vůdce příliš nevěříme, neboť zdrojem bohatství zde byly více lidské dovednosti, než nějaká kaluž pod zemí. [mrknutí jedním okem]

249891

05.08.2011 08:39

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

HHBB 46.?.?.?

To je sice na první pohled logické, ale stejně nepravděpodobné, jako si myslet, že když držím hroudu zlata, tak mi všichni padnou k nohám.
Situace se má tak, že závislost lidí na ropě je již neúnosná. Narušením distribuce ropy by nejspíš vypukl na mnoha místech okamžitě hladomor. Kolik zemí má ropu? Jak dlouho můžu sedět na ropě a jen tak kšeftovat? (Bez balistických raket)
Je to prostá otázka momentálního rozležení sil, zdrojů a přežití, plukovníkovo charisma s tím již nemá co dělat. Na druhou stranu, přechod na jiné energetické zdroje by znamenal i rychlý konec jakéhosi ropného feudálního socialismu.
...
Co přichází ke konci je stávající ekonomický systém. Jeho kolaps je samozřejmě především riziko pro obyvatelstvo ve sféře služeb. Ale tady bych se do budoucna o Řeky a Italy nebál. Myslím, že zrovna tam by si dokázali pomoci i bez těch, co budí dojem nezbytných. [smích]

249895

05.08.2011 13:15

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

HHBB 46.?.?.?

Teď je to právě to, co jsem vlastně chtěl na začátku trochu vyprovokovat, a tak to můžu za sebe vlastně v klidu skončit.
Tohle právě zrovna slepicoidní není (dle mého) [smích]. Spíš jsem svědkem toho, jak mnohé domácí nářky dohnaly nebožáky k otrockým úvazkům (proč ony to mají a já ne atd.), aby zachránili svou „chlapskou“ reputaci. Pojem „výhodná partie“ je také z této kategorie. Pak je to těžké. Čím více jedni vydolují, tím více toho druhým chybí a kruh je uzavřen. Kdo si pak nějaký standard vydře (nebo naloupí), tak už nechce slevit.
A k tomu je dnes potřeba i ta ropa. A přesně na týhle blbosti je postaven plukovníkův byznys a komfort těch „libyjských slepic“, které se budou modlit, aby si jinde vytáčeli hřídel a nároky jim vydržely a platili potem za jejich černej maglajz. Nebudeli-to, asi si budou muset zase nasadit burky…
A plukovník dělá to, že blahobyt staví na téhle zhovadilosti (mě je jedno, jestli to myslí dobře / špatně), a chce výt s vlky, kteří dělají to samé… jenže otázka je, kde mají ty ostřejší zuby… a tak se necháme překvapit, co z toho nakonec vyleze. Ostatně za sebe jsem toho pomyslného vítěze už v diskuzi naznačil. A plukovník ten sever (potraviny, technologie, zbraně) potřebuje příliš na to, aby to mohl být skutečně on.

249913

07.08.2011 11:07

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: Souhlas s panem Editorem

HHBB 85.?.?.?

Co předvádíš, to nemá se souhlasením/nesouhlasením nic společnýho. To jsou výkřiky zoufalé oběti civilizačního procesu.
Nejde o to, že nějaká "permakultura nefunguje". Jde o to, že současný stav je neudržitelný. Snaha vrátit se k udržitelnému hospodaření není "utopií nedouků", ale snahou jednotlivých lidí situaci začít řešit (pžedevším sami za sebe). Oni na nějaké "doučené" pitomy kašlou a jednají. Tragédie je, že ti "doučení" nejsou daleko od toho, začít je označovat za teroristy (předurčené k budoucímu rozkulačení).

Permakultura není šťastné slovo. Je to stejně divné jako "ekovesnice". O to ale nejde. O udržitelné hospodaření a kulturní prostor se snaží mnohý zahrádkář, akorát tomu tak neříká. Vše, aby si nepřekáželo, tak si musí rozumět. U rostlin to platí také. A to nejde ze dne na den, to snad dá rozum i mudrostrace, ale ona se toho zároveň bojí, protože nedovede vzít rostlinku do ruky a raději si počká na "vyrobenou" hromadu, ze které lze snadněji něco uzobnout v přerozdělovacím procesu. [mrknutí jedním okem]

250003

07.08.2011 12:26

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

HHBB 79.?.?.?

Dobrý den, Quido, Vy víte, s čím "souhlasíte"? Pokud se budeme držet (aspoň trochu) tématu, tak by bylo dobré doplnit, že plukovník čerpá z marxismu. Proto ho ani nemohu hájit, neb marxistou nejsem. Dále by bylo dobré doplnit, že Weishaupt byl předevšm jezuita (tedy byl nekompromisně vázán). Také zde chybí fakt, že sami židé ve své encyklopedii ještě v roce 1905 zmiňovali Rothschildy jako správce vatikánské pokladny (samozřejmě ne bezdůvodně). Myšlenky kapitalismu jsou ovšem souběhem více směrů a nedá se autor takto striktně vymezit.
Jestli souhlasíte s předřečníkem, pak souhlasíte s něčím, co nebylo vyřčeno, a také s něčím (tak, jak jste to podal), co si poměrně odporuje.

250013

07.08.2011 16:03

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: Asi jde o kombinaci snobismu, hloubavosti a debility.

HHBB 38.?.?.?

[chechtot] [cool]
asi tak...

250039

07.08.2011 19:52

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: Souhlas s panem Editorem

HHBB 192.?.?.?

Myslím, že si tu pleteš nějaké "podnikatelské aktivity" (diktované evropským sojuzem) se vztahem člověka ke svému okolí a jeho snahou změnit své chování škůdce a parazita, dokud to ještě jde.
Pokud nějaké prskance na sobě vidíš, budou nejspíš jiného původu (drž si při psaní před ústy kapesník). [mrknutí jedním okem]

250070

07.08.2011 20:07

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: Krameterhof

HHBB 85.?.?.?

>Permakulturisté by jen přivedli lidstvo do slepé uličky
výborně, ještě chvíli a nebude problém, za kolektivního souhlasu moudrostraků, takové "permakulturní šílence" označit za nebezpečné "vlky samotáře", pro EU socilastickou společnost škodlivé, nezákonné a teroristické.

250076

07.08.2011 22:03

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

HHBB 77.?.?.?

Zdravím [smích], napsala jste to jasně a srozumitelně. Kdo chce, tak pochopí [mrknutí jedním okem]. A co si o tom "myslí křesťanství", je vedlejší (desatero stejně bralo ženy zrovna jako stádo ovcí).
Vzestup skutečně nelze diktovat normou. To je celý problém monogamie/bigamie a náboženství, které se toto pokouší jakoby nadiktovat a "řešit". Cíl kněžíků však byl jiný. Duchovenstvo tak kecá do vztahu muž/žena z mocenských důvodů. Církvi se takto podařilo rozbít tradiční rodové uspořádání (což byl první krok k zotročení lidí směrem k "civilizaci" ). Mužů bývalo obvykle méně, byla jich větší spotřeba při obraně rodu (kmene). Vdovy neexistovaly, o ženy se postaral vždy další z rodiny. A žádní sirotci. Ženy vychovávaly děti společně v rámci občiny. Odpadalo tak obrovské množství stresů a starostí rodinného charakteru v "křesťanském" uspořádání. To však nemuselo být na překážku trvalým partnerstvím, to totiž ani nelze "právně ošetřit" a jsou záležitostí těch šťastných, kteří se k nim dopracují, aniž by k tomu potřebovali diktovat "boží" a jiné zákony. Nahánění samic (samců) je však také součástí nějakého procesu, kdy se učíme co je lepší/horší. Někteří tak jsou schopni vyřešit i problémy spojené třeba s identitou, aniž by tak přivedli do životního stresu protistranu i sebe.
Myslím, že dnes jsme již naučeni rodinu chápat příliš osekaně, co by taky v urbanistickém odchovu měla mít za jiný význam, než produkci další generace "lidských zdrojů", tak jaký pak s tím caviky - uzákonit páření, plození a robotování...hotovo, odchod, další...

250095

08.08.2011 07:48

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

HHBB 209.?.?.?

To byla reakce na to, že ten, kdo sedí na louži ropy, si může dělat, co by si přál. "Kreativity oligarchie" se to netýkalo, ale týkalo se to velmi ošemetného postavení kohokoliv, kdo by se o to dnes chtěl pokoušet a neměl za sebou arzenál, který mu to umožní. Je to celkem prosté a poněkud vzdálené idealistickým představám o roli libyjského vůdce.

250127

08.08.2011 08:58

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: Krameterhof

HHBB 46.?.?.?

Tento dojem už kazí jen tvá představa o tom, co se tu vůbec diskutuje. [smích]
Situace je totiž zcela opačná. Miliardy ovcí sponzorují současný systém vedoucí ke kolektivní salaši, nad kterou pak hořce pláčí...

250134

08.08.2011 09:25

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

HHBB 46.?.?.?

>Osud je stanoven.
A s tímto, kromě obvyklých nářků, jste přišel podpořit kolegu? Vy máte pocit, že jste nějak reagovali v duchu tématu, či konkréntně na mou námitku ohledně rozdílně strukturované společnosti v Libyi a u nás, a tudíž velmi kulhajícího srovnání naší politické scény a role kmenového vůdce sedícího na ropě?

250139

08.08.2011 10:52

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: Krameterhof

HHBB 46.?.?.?

To jistě ne, to je spojeno s tím, co musíte podniknout, abyste byl schopen s tím úsměvem dojít si pořídit to, co považujete za potravinu. Nemám pocit, že tu nad současným stavem (tedy kromě Vás) někdo hromadně jásá.

250150

08.08.2011 12:42

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: Krameterhof

HHBB 46.?.?.?

To je v pořádku. Ani nečekám, že je každý louskání schopen, nebo se mu vůbec louskat chce.
Společnost má problém. A ten se týká nesvobody. Dnes by se dal vyjádřit pojmem „dluhová past“. Je to dáno charakterem prostředků a omezené vazby na zdroje. Vazba je narušena, proto potřebujeme peníze. Dnešní peníze však nejsou jen prostředkem směny, ale také závazkem.
>Jediné co pro nákup potravin musím podniknout je sehnat peníze, protože nic jiného mi v krámě nechtějí brát.
A tím na sebe berete závazek, v čemž se skrývá ona „další záludnost“. Záludnost proto, že v systému velmi pokročilé dělby práce nemůže být každý se svou pozicí spokojen. Skutečnost se má tak, že práce je pro tu skutečnou produktivní skupinu vyčerpávající robota a existenční nutnost, kterou díky systému akumulace a následnému přerozdělení v ekonomicko – byrokratickém procesu živí takzvanou sféru služeb (a to ještě za tím), kde může parazitovat cokoliv, co vytváří dojem nezbytnosti obvykle líbivou formou kombinovanou strašením. Takto diferencovaný systém bere lidem kontrolu nad tím, co dělají a systém se tak sune do stále hlubší krize díky své zakódované nerovnováze.
Je tu samozřejmě mnoho spokojených, ale stále více bude narůstat počet nespokojených. Ovšem ne každému dochází, že to je právě tou přerušenou vazbou na zdroje. A jedním ze základních je půda a schopnost na ní hospodařit.

250159

08.08.2011 15:59

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: HyperPermamegakultura

HHBB 85.?.?.?

Vlastně mi to znovu potvrzujete a máte pravdu. Už jen pokoušet se přinést nějaké náznaky řešení do veřejného prostoru je velká chyba. Užijte si to, tak jak to je. [smích]

250192

08.08.2011 16:47

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: HyperPermamegakultura

HHBB 192.?.?.?

>Musí se především napravit
pindy...nic takového "se nenapraví"
Zemědělství je sníženo na průmyslovou nádeničinu, je totálně ve vleku stávajícího uspořádání. Jedna komise zmizí, deset se jich vylíhne. A líhnou se díky systému hodnot uhnízděných v hlavách lidí, co jsou pak schopni svoji debilitu ještě vydávat za humor, případně, pokud se jim podaří zorganizovat dostatečný počet tleskačů a řiťolezů, tak na tom založit i politickou kariéru.
Komise je produkt toho, co tu s kolegou předvádíte.
Komise zmizí jedině když nebude mít koryto. A koryto nebude mít jen tehdy, když nebude mít nádeníky. Proto musí lidi dostat hospodaření pod svoji kontrolu. A to půjde jedině tehdy, když budou chápat, co to je. A to je především činnost v souladu s prostředím, tedy je udržitelná. To, co tu zesměšńuješ, to je snaha lidí o udržitelný vyrovnaný systém, respektující prostředí s vědomím, že jsme jeho součástí.
Že méně zbyde pro parazita?
No, asi budeš muset s moudrostrakou na pastvu...

250200

08.08.2011 19:49

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: HyperPermamegakultura

HHBB 77.?.?.?

[smích] ale Luxore, sem tam někdo potřebuje probrat z blouznění...pak se dostaneme i k povídání...
Zastánci permakultury, nejsou totéž, co šmelináři s myšlenkami. Permakultura vychází z poznání, že současný stav je v rozporu s "udržitelností života". Proto "zesměšňování idealismu fandů permakultury" je totéž, jako že zesměšňuji „udržitelný vyrovnaný systém, respektující prostředí s vědomím, že jsme jeho součástí“...
Už chápeš, jak jsem k tomu došel? Stačí si projít diskuzi. [mrknutí jedním okem]
>Já jsem ve svém příspěvku konstatoval, že hlavní problém zemědělství je přílišné řízení úředníky, tj. byrokracie a nedostatečné ohodnocení
To je sice pěkné, ale těchto říkanek mají byrokraté a úředníci plná ústa. Toto konstatování, na základě zkušeností, považuji tudíž za pindy.
Náznak řešení v sobě právě obsahují myšlenky zastánců "udržitelného života", a tato souvislost ti patrně unikla díky duchaplnému vtipkování.
Problematika komisí je problematika mocenského uspořádání, které směřuje k evropskému kolektivismu, tedy tomu, co již známe jako socialismus, nyní však jako evropský byrokratický superstát. Bude-li a bude-li mít z čeho čerpat, bude i mnoho komisí.
Je to dosti k tématu a souvislé?
Budu-li mít možnost, nejasnosti rád (za sebe) osvětlím.

250225

09.08.2011 06:58

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: Krameterhof

HHBB 91.?.?.?

Páni... [chechtot]
Kdyby permakultura (to, co to v pravém slova smyslu znamená) "nefungovala", tak si tu nepovídáme. To, že někdo napíše, že "nefunguje", tak jinými slovy říká, spějeme k zániku.
Tak to "smrdí protokoly" jo?
Hele, jendo, nechci tě mít na svědomí... když sem přestanu psát, slíbíš mi, že si najdeš nějaké hodné děvče? [mrknutí jedním okem]

250274

09.08.2011 07:14

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: HyperPermamegakultura

HHBB 77.?.?.?

>musím mít k "udržitelnému životu" dredy a šátek s třásněmi ?
no samozřejmě, moudrostrak ti to neřekl?
Podívej, filozofie "kdo mám peníz, může chtít jíst" vede k monsantu. Zemědělství jako průmyslová velkovýroba jde do poslední zoufalé fáze ve snaze udržet neudržitelné. Krajina dostává ránu za ranou. Mizí diverzita. Mizí půda. Ale urbanistická populace chce papat. No, než zajde, bude moci ještě chvíli mlsat potravinové suplementy. A dle dalších reakcí vidím, že nějaké další vysvětlování tu asi nemá smysl. [oči v sloup]

250275

09.08.2011 09:10

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: HyperPermamegakultura

HHBB 46.?.?.?

To mluvíme každý o něčem jiném. Vyprázdnit lze každý pojem, zneužít jakoukoliv myšlenku. Já se bavím o tom, co to je, a ne o tom, co to není a co z toho je systém schopen udělat.
V extrému to již je, a stav se zdá být nezvratný. Akorát to málokdo chce vidět a už minimum si připustí, že by za to mohlo svým myšlením a chováním. Mohu tu z diskuzí vyhledat tisíce (i zde) populárních názorů, které nás ženou na hranu, ze které přijde pád. Stejně jako Luxor, tak 99% dalších si život bez průmyslové výroby potravin už nepředstaví, nechce a ani to nedovede.
Že to někdy fungovalo? Omyl. Možná jen v číslech. A ty klamou. To je jen pokračování nabalujících se potíží. Už tenkrát přicházelo zděšení z toho, kam to povede (ještě od lidí co, co věděli o co jde), ale venkov je příliš slabý na to, aby to mohl zvrátit (a stále slabší), navíc požadavky na krmení dramaticky přibývajících trubcovitých konzumentů přiváděly venkov do bídy a stále zoufalejšího stavu - proto je tu průmyslová velkovýroba. A ta se přímo vylučuje s výrokem "Ono stačí se k potravinám a přírodě chovat s respektem a citem"
Chtěl jsme dodat "je mi líto", ale není. Dostaneme co si zasloužíme.
Průmyslová krajina neudrží vodu. Rychle odcházející voda odplavuje i půdu. Požadavkům na plochy ustupují lesy. Mizení vody a půdy to urychluje. V dříve úrodných krajích vznikají pouště. Je stále více potřeba přešlechtěných vyskovýnosných produktů, které potřebují sterilní prostředí a více chemie. To opět urychluje výše zmíněné. Více chemie znamená více ropy a energií. To znamená více zdrojů, a to zase více zbraní. Více zbraní znamená více producentů, a to zase více konzumentů. Bludných kruhů je ještě více. Kde je ten prostor na respekt a cit?

250282

11.08.2011 09:32

Homo consensionis – člověk konspirační

Spiknutí může být jakýkoliv záměr

HHBB 46.?.?.?

Je to zajímavá úvaha a stojí za to ocenit cokoliv, co máme z vlastní hlavy.
O to jde!
Jen mám výhradu k tomu, že se něco stane „náhodně“. Plán je totiž vždy. Jenom nejsou známy souvislosti. Nehrají-li věci s mými záměry a představami, ztrácím-li pojem o souvislostech, pak převažuje pocit spiknutí „temných sil“.
Jsou-li souvislosti zjevné a otevřené, o spiknutí se nehovoří. Jsou-li patrné, i když skrývané, pak nejspíš o spiknutí nepochybuji.
Ale je tu mnohem zapeklitější situace.
Média nemusí vyloženě lhát, zamlčovat, překrucovat. Mají spíš úlohu jinou. Ony vytvářejí iluzi světa. A to média jakákoliv. Stejně jako ukecaná sousedka. Prostě jen vlastní pozorování, vlastní zkušenosti, závěry a záměry vytvoří mé pojetí o realitě a umožní mi tvořit plán, do kterého vidím. Nechám-li to na druhých, blížím se do pozice oběti spiknutí.

250493

11.08.2011 13:41

Homo consensionis – člověk konspirační

Je tu však "nepřítel"?

HHBB 46.?.?.?

Jak příznačně přízračné, že toto je ze stránek, ze kterých to je.
(Chtěl jsem to tu již zabalit, ale udělám to až po tomto, asi zde mém posledním komentáři.)
Kliknul jsem si na onen odkaz a hned dole vlevo jsou další odkazy, které vedou i na stránky IHS tovaryšstva. Nad těmi stránkami srdce pak doslova plesá. Ovšem nesmí vás zajímat souvislosti.
Zvolím jeden jediný příklad z celého nekončícího seriálu. Kdo bude chtít, může od této tečky objevovat skrytý, vlastně až neuvěřitelný obraz.

Mnoho z nás zaznamenalo, že žijeme ve virtuální „válce proti teroru“. Jedním z klíčových okamžiků byl pád budov WTC, který byl pádným důvodem pro přijetí „Patriot Act“ a spuštění zmíněného válečného procesu. Architektem „Patriot Act“ je prestižní právnické centrum katolické univerzity Georgetown (ve Washingtonu), která je vedena právě jezuitskými scholastiky. Těmi samými scholastiky, kteří vychovávají i hlavy tajných služeb a dalších silových složek (L.Panetta, R.Gates, D.Petraeus, M.Morell atd.atd.), jejichž základním pracovním nástrojem je „utajení“. Jinými slovy – tajné plány.
Již jen dodám… co spiklenec potřebuje nejméně, jsou pochybující. Co potřebuje nejvíce, to jsou důvěřiví, tzv. věřící. Univerzálně věřící. Pak se spiknutí stává všeobecně přijatou normou chování a „věřícími“ není již ani takto vnímáno.
Vodítka i samotné „spiklenecké teorie“ jsou pak obvykle produkovány těmi samými, aby dělaly z pochybovačů popletené blázny.

Snad to někomu pomůže v hledání. Pravda nestojí mimo nás, jde z poznání každého jednotlivce, kterému může sám uvěřit a stane se pak pravdou. To však nelze předat. V tom jsme tu každý za sebe.

250540

11.08.2011 19:51

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: Je tu však

HHBB 137.?.?.?

>A na rozloučenou by jste mi udělal radost
proč se hned loučit, třeba se někde v lídlu potkáváme, ale pro tu radost...
nik jsem pod článkem a v diskuzních vláknech používal stejný, aby diskuze dávala smysl...kdysi jsem ho i změnil, když už je nik okoukaný, tak se mu někteří diskutující vyhnou a jiní se naopak na něj lepí, a někdy už skutečná výměna názorů není možná...a když pod každý článek do diskuze někdo vlepí, že "Luxor ho má malýho", patrně si to za čas kdekdo bude myslet, a tím spíš, když to budete chtít vyvracet, je to záludné, primitivní, ale jako škodění názorům spojeným s nikem velmi funkční.
Koho skutečná výměna názorů bez tak nezajímá, snaží se "odhalovat" a je pak schopen tím otravovavt každé vlákno a používat i toto jako superargument . Občas nik ve vlákně vypustím, ale stále poznáte, s kým se bavíte, nebo jste to někdy nepoznal? (o IP jsem psal výš)
Že tu končím, jsem nepsal proto, abych se loučil, ale aby mě tu snad někdo zase nehledal pod cizími niky, a nemořil tím diskuzi, když už to z kontextu a stylu psaní není schopen poznat. Opravdu, už jinde pod články nebudu.
toť vše [smích]

250572

Jo jo, Duanitto, jednou tam musíme všichni, a patrně náš život je i o tom, jakym to bude způsobem...
Nesuďme editora, ono je to úplně jedno, neboť na internetu anonymní skutečně nejsme.
Ale naopak se poučme z toho, jak snadno se rodí "spolupráce". Ony ty "informace a identity" tady nejsou vůbec podstatné, stejně jako pravost toho "dokumentu", ale hraje se tu o duši, což je právě ten postoj "spolupracovníka".
A tak vítejte ve světě "Velkýho bratra", který se zdá být někdy vzdálený, a přitom je tak blízko. [mrknutí jedním okem]

262575

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Stanné právo až do 20. listopadu30.10.20 17:03 Česká republika 5

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
23,38 Kč
Euro
27,30 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,55 Kč
Australský dolar
16,43 Kč
Švýcarský frank
25,47 Kč
100 japonských jenů
22,34 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 930,26 Kč
1 unce stříbra
552,84 Kč
Bitcoin
316 303,24 Kč

Poslední aktualizace: 31.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 584 504