Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Oracle

Nalezeno 1417 příspěveků, 380 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.01.2010 14:14

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO --- odkaz na kat. církev a jezuity je pitomost

Oracle 78.?.?.?

Vďaka za podporu a súhlasím s Vami že sa chystá nový pogrom na Ž/židov ktorý tým ozajstným Voldemortom prišlo vhod. Ž/židia sú výbornými obetnými baránkami na odvedenie pozornosti od ozaj dôležitých vecí už stáročia ak nie tisícročia, takže predpokladať že oni sú pôvodcami všetkého zla je mierne povedané hlúposť ale nič nám nebráni aby sme niektorých považovali za veľké svine.

Niekoľko vecí k ujasneniu:

Mojžiš vymyslel Judaizmus (preto mám ho za skutočného Voldemorta) ako výhradné uctievanie jedného boha z panteónu, je to ako keby staroveký Gréci začali uctievať výhradne Dia, neskôr sa z tohoto pôvodne pohanského kultu sa stal vplyvom kráľa Jóšofáta viac-menej to čo my poznáme pod názvom Judaizmus. Pôvodne Jahve (JHVH je to akronym, čo v prenesenom význame znamená "čo ťa do toho" [oči v sloup] ) za jeho výhradné uctievanie dal vyvolenosť pre národ ktorý ho uctieva, a toto je základom ideológie Sionizmu.

Keď veríte v nejakej ideológie (hoci aj fanaticky) máte svoju myseľ viac otvorené pre podnety a tým pádom aj na niektoré podnety aj znecitlivené, uvažujete a konáte v rámci mantinelov tej ideológie, dobrým príkladom sú sionisti, socialisti, komunisti, demokrati a jehovisti či rôzni-nielen náboženské- fanatici.

K peniazom nemusíte vlastniť obrovské množstvo peňazí na to aby pracovali pre vás alebo platiť ľuďom aby urobili pre Vás nejakú prácu, také primitívne príklady ako network marketing alebo hocijaký frenchise, či náboženský fanatik ktorého presvedčíte že Alah od neho žiada aby sa vyhodil do luftu v napchanom autobuse.

O moci síce môžeme povedať že závisí od množstva peňazí čo vlastníte ale existujú určité mantinely nad ktorým množstvo peňazí na veľkosť moci nemá žiadny vplyv, dobrým príkladom je Stalin veľa toho nevlastnil, žil takmer asketicky vzhľadom na možnosti ktoré mal ale mal sakremntsky veľkú moc preto vaša téza pán anonym nie je správna.

Preto Voldemorti vytvorili systém kde správnou ideológiou infikovaný R+R a spol mohli nabrať obrovské množstvo peňazí a "moci", v predchádzajúcich dobách zas "moc" a peniaze nabrali iné skupiny a národnosti- pre nich je to jedno kto má "moc" a peniaze pokiaľ robí to čo oni chcú( "moc"=zdanlivá moc).

V takomto systéme stačí len dávať ľuďom na správnych miestach správne impulzy aby dosiahli želaný výsledok. No a na dávanie impulzov môže teoreticky vzato slúžiť i telepatia ktorú môžeme všetci využívať pokiaľ budeme správnym spôsobom cvičiť svoju myseľ, veď telepatiu nezakazuje kvantová fyzika (prenos informácie rýchlejšie než svetlo).
Možný fyzický základ telepatie je prenos informácií v rámci blízkych zviazaných energetických polí(dúfam že som sa vyjadril jasne) ktoré sú vytvárané živými organizmami.

210104

21.01.2010 18:01

Haiti: Taková menší Gaza

Úvahy o HAARP

Oracle 78.?.?.?

Pripojím sa k Vám, pozrel som na Váš link a zdá sa že Emeričania (odvodené z Elity Americkej) tým že vyvolali s HAARP-om sériu zemtrasení a kľudne sa môže stať že otras 6,1 Richterovej stupnice bol len začiatok.
Keď si pozrieme na mapu (lepšie to vidieť keď ju zväčšíte) tak zistíme že Haiti leží na okraji Karibskej platni ktorú zo západu a z východu ohraničujú subdukčné zóny od Južnej Ameriky (Od Venezuely) ju zas oddeľuje jeden zlom. Myslím si že tí pakovia dovtedy budú machrovať kým s tým HAARP-om nespôsobia tektonickú revolúciu, no a revolúcie sú zväčša krvavé. [pláč]

Čo sa týka elektromagnetického poľa a ionosféry buzerovať ich s HAARP-om je veľká hlúposť myslieť si že jej manipuláciou len ugrilujeme rakety, znemožníme komunikáciu, vyvoláme zemetrasenie, vytvoríme atmosferické poruchy a plazmové gule ako v tomto videu bez vedľajších následkov ako urýchlenie prepólovania alebo super-búrok či tektonickej revolúcie spôsobené straty súdržnosti rôznych vrstiev Zemského plášťa je donebavolajúca hlúposť. [naštvaný]

210136

21.01.2010 23:48

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO --- odkaz na kat. církev a jezuity je pitomost

Oracle 78.?.?.?

Hehe, spochybniť zdravý rozum oponenta a neprečítať celý príspevok patrí na tento web.

V skutočnosti nie je povedaný ktorý boh prikázal Abrahámovi vyjsť na púť, obecne sa predpokladá že to bol JHVH, keďže vtedy každé náboženstvo bolo polyteistické nie je pravdepodobné že Abrahám založil monoteizmus, pretože nemal na to dôvod.
Monoteizmus prichádza až s Mojžišom a a to po tom že jednak udiala aféra zlatého telaťa (čo bol predchádzajúci kult ktorého atrbúty mával Baal) a jednak s prikázaním: "Nebudeš uctievať iného boha ako mňa."-to jednak nehovorí že neexistuje iný boh a jednak nehovrí že on je jediný boh, tento rys sa pridalo už oveľa neskôr v období Babylonskeho zajatia. Jasné?!

Sionizmus je ideológia ktorý sa vyvinul z Judaizmu ako jeho ateistická odnož tj: bohom- vyvolenosť bez toho boha ktorý ich vyvolil.

PS:
Evidentne som narazil na tvoj neuralgický bod a si príliš úzko-prsný na to aby si sa zamyslel nad názorom oponenta ktorý je na inom stanovisku než ty.
PSS:Nemám v sebe ani kvapku jedu.

210179

22.01.2010 13:44

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO --- odkaz na kat. církev a jezuity je pitomost

Oracle 78.?.?.?

Prvá veta dosť tak vyznela že môj zdravý rozum je spochybnený.
Keď neprečítaš celý príspevok prečo na ňu reaguješ? [zmaten]
Odbi to s tým že mám v hlave zmätok a proste nereaguj, a nabudúce nevyskakuj tak ako tí primitívi na Nezvedavci.

K Sionizmu:
Sionizmus založil ju Theodor Herzl v roku 1896 tým že napísal knihu Židovský štát. Sionizmus OSN vyhlásili v rezolúcií 3379 za rasizmus(a rasizmus je ideológia), na Anglickej Wikipédií sa píše je založená na základe Judaizmu, takže označiť ju za ateistickú odnož Judaizmu z moje strany bolo správne.

K bohu Izraela:
Abrahám dostáva od Š/Sumerského boha Éla Šaddala (kmeňový boh z Mezopotámie, ktorého neskôr začnú identifikovať ako JHVH) aby sa odsťahoval do Kánanánu. No a obriezka je znakom zmluvy ktorú uzavreli boh, Abrahám a neskôr Mojžiš-pravdepodobne v jeho prípade išlo o potvrdenie tej zmluvy.
Citácia z Malého Lexikónu biblie:
boh- predstav biblie o bohu prekonali dlhý vývin. Nespočetný bohovia starých čias sa vznikom izraelského(izrael- vyvolený ľud) kmeňového spoločenstva zlievajú, no vtedy ešte má antropomorfné črty, nevylučuje jestvovanie iného boha, hoci žiarlivo stráži vlastnú moc a autoritu. Až v učení prorokov začínajú vystupovať ostatný bohovia ako "nejestvujúci", ako tí čo "nie sú bohmi", a až v babylonskom zajatí začína prevládať že okrem boha Židov niet iného. Tento boh sa však vo všetkom líši od človeka.-koniec citácie.
Preto som napísal že Mojžiš založil Judaizmus ako výhradné uctievanie jedného boha z mnohých, a teraz doplňujem že ten boh prevzal črty aj iných bohov Izraelských kmeňov.


Niekoľko veci:
1) prečítajte pozorne všetky moje príspevky do konca
2) ja som sa pripravil poriadne na diskusiu a dlho som rozmýšlal nad tým ako to vo svete funguje a pritom som spoliehal aj na skúsenosti iných ľudí, narozdiel od teba
3) doplň si medzery vo svojich vedomostiach inak ťa roztrháme na márne kúsky
[cool]

210242

22.01.2010 13:47

Haiti: Taková menší Gaza

RE: Úvahy o HAARP

Oracle 78.?.?.?

René neber na to jed.
Napoviem: Hitler, nacizmus, fašizmus, Nemecko a II. svetová.

Viem, bolí to. [pláč]

210243

28.01.2010 19:11

3. díl – Nová světová válka pro nový světový řád

RE: Táži se vás

Oracle 78.?.?.?

>Ten program pro náš letopočet byl vytvořený zřejmě už v
>Egyptě - a v této době dobíhá jeho agonie, poslední
>vzepětí.

S týmto vyhlásením by anonym 90 zásadne nesúhlasil, pretože u mňa čo sa týka nezávislého myslenia na základe faktov sa vyfarbil ako ignorant a eunuch, ktorý vie ako na to ale z nejakého dôvodu to nedokáže. Pretože dokázať uňho čokoľvek čo nesúhlasí s jeho značne obmedzeným názorom je takmer nemožné, pretože na všetko reaguje s nejakým bonmotom.

Teraz k veci:
V Egypte skutočnú moc mali kňazi (konkrétne 7 vrchných kňazov), poviem aj prečo. faraón buď trávil čas v háreme svojich žien alebo viedol vojnu a uznajte pri týchto aktivitách zmysluplné veci sa nedajú robiť: Keďže vrchní kňazi sedeli dom v klude mohli intrigovať, rozmýšľať, robiť rozsiahle plány a vyberať následníka trónu, keď sa nenašiel vhodný kandidát, tak faraónove úlohy prevzal jeden z nich.
Zaujímavá kategória je Mojžiš, bol adoptívnym synom faraóna asi bol kňazom a údajne bol aj Žid (nie on by bol 1. človek ktorý klamal o svojej minulosti svojim ovečkám), pokiaľ môžeme veriť historikom v tejto veci tak žil po období kacírskeho faraóna Echnatona a tým pádom aj poznal jeho myšlienky. Tak z týchto indícií mne vychádza že Judaizmus má korene vo výhradnom uctievaní jedného boha z mnohých, ktorý si privlastnil atribúty ostatných bohov z Izraelského kmeňového spoločenstva, súčasná predstava boha vznikla až po babylonskom zajatí pod vplyvom prorokov.
Vrchný kňazi a ich potomkovia sa zatvárili že "ja nič, ja muzikant" a presvedčili ľudí že nie sú dôležití, týmto ťahom sa stratili z dohľadu a mohli začať režírovať ľudské dejiny, pričom vymysleli a využívajú delikátnu formu nepriameho vládnutia.

Ako to funguje:
Každý organizmus má základný program ktorý mu káže aby urobil všetko aby prežil, toto vedie k tomu aby robil interakciu so svojim okolím. Komplexnosť týchto interakcií rastie spolu s komplexnosťou organizmu, keďže človek je dosť komplexný (snáď i najkomplexnejší na tejto planéte) tvor žijúci v skupinách, treba brať spoločnosť ako súčasť jeho okolia, pričom aj sama spoločnosť sa správa ako organizmus.
Takže správanie ľudí zavisí okrem biologických potrieb a možností hlavne od toho čo vie a v čom verí,preto ovládať ľudstvo je ľahké ak máme sofistikované spôsoby ovládania myslenia. Medzi sofistikované spôsoby ovládania patrí náboženstvo či akákoľvek ideológia, peniaze atď. čo spolu s regulovaním podmienok spôsobuje že ľudstvo ako celok sa dá dotlačiť naozaj kamkoľvek s jemnými korekciami.

210893

29.01.2010 19:40

3. díl – Nová světová válka pro nový světový řád

RE: Táži se vás

Oracle 78.?.?.?

Hodnotím Egypt na základe informácií čo som získal z rôznych zdrojov nielen podľa oficiálnych a je ich dosť, takže z dôvodu nedostatku miesta nebudem ich tu rozpisovať.

Keď pozrieme na kňažstvo a hlavne na vrchné kňazi tak zistíme, že keď prišla na Egypt akákoľvek pohroma od klimatických zmien, cez kolaps dynastií a "ríš" až po inváziu cudzích bojovníkov ,tak zistíme že udržali svoju moc pričom faraón bola len nastrčená figúrka, ktorí mal to šťastie že si mohol sadnúť na kráľovský trón lebo v danom okamihu keď založil dynastiu bol najsilnejší práve on.

A čo sa týka Echnatonovho vplyvu tak odpovedz mi na jednu otázku:
Prečo jeden z žalmov (1. či 5., to si už nepamätám) je presná kópia Echnatonovho chválospevu na Slnko?

Preto som povedal čo som povedal.

PS: Pán editor/ moderátor prosím opravte moje linky v rubrike Zaujímavé adresy všetky sú funkčné, kontroloval som ich. Vďaka za pomoc.

210987

05.02.2010 16:51

Spojení mezi Paštuny a ztracenými kmeny izraelskými

RE: teoria

Oracle 95.?.?.?

Tak to vyzerá že nacisti prevzali a upravili verziu z Talmudu.

"Ktokoľvek kto nie je Žid je zvieraťom v ľudskej koži."
Stačilo zameniť Žid na Árijec a bolo to.

211656

05.02.2010 17:13

Kam zmizel zlatý poklad republiky?

RE: Vynikajúci článok.

Oracle 95.?.?.?

Čo sa čudujete, veď biznis je biznis a určite aj oni si namastili svoje peňaženky.

211661

06.02.2010 13:35

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

RE: hmm

Oracle 95.?.?.?

Potravinové lístky (tunajšie články sú potravou pre myseľ [mrknutí jedním okem]) sú dobrým nápadom, problém je že platba predplatného je teraz komplikovaná, preto si myslím že predplatné cez sms aj zo Slovenska by bolo výhodné, pričom náklady vyúčtované firmou a bankového prevodu by platil predplatiteľ a Vy by ste dostali čisté predplatné.

211750

07.02.2010 19:25

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

Článok je písaní s perom namočeným vo vitriole, apoň to popichne ľudí.

Oracle 95.?.?.?

Články o minulom režime len tak hemžia na Zvedavci, ale to nie je problém, problémom nie je ani tá údajná tendenčnosť.
Skutočným problémom je zhoršenie situácie oproti minulého režimu či to bolo socializmus alebo komunizmus (o tom sa dá viesť dlhá debata). Prečo si to myslím:
-tam nahore zostali len karieristické nenažrané svine, nie že by v predchádzajúcom režime neboli ale medzi komunistami bolo veľa ľudí ktoré mali presvedčenie
-u nás sa uzákonil urvi čo môžeš, takýto postoj skôr či neskôr spôsobí nejakú krízu, na čo aj poukázal aj Tomáš Baťa
-keď sme v minulom režime spustili jazyk na špacír tak sa o nás začal zaujímať ŠTB, keď to urobíme teraz sa stane niečo podobné ale okorenené aj o to, že nás stádo vytlačí na perifériu
- môžem v tom pokračovať aj do úmoru

Teraz z trochu iného súdka, skúsim porovnať komunizmus a kapitalizmus síce sa zdajú byť odlišné sú to len odlišné strany tej istej mince totiž obe sú postavené na vykorisťovaní.
Kapitalizmus vykorisťovanie jedinca jedincom.
Komunizmus vykorisťovanie jedinca spoločnosťou (toto na nás ušili Marx a Engels).

211858

08.02.2010 17:21

Základny, rakety, války: USA konsolidují globální vojenskou síť

RE: Nevím Vladimíre jaký budete mít úspěch se zamykáním článků,

Oracle 95.?.?.?

To si nemyslím, ale platbu by mala byť jednoduchšia.

211946

11.02.2010 16:57

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

RE: Myslím, že někteří samotní židé chápou, kam je sionisté tlačí!

Oracle 91.?.?.?

Pokračovanie je kde?

212291

12.02.2010 17:10

Jak rozhazováním zruinovat Ameriku

RE: MOC TÉ EKONOMICE NEROZUMÍM

Oracle 91.?.?.?

>Ale přiznám se, že nerozumím jedné věci, když budu mít
>tiskárnu na peníze, mohu si vytisknout kolik peněz chci a
>také mohu kdykoliv svoji měnu devalvovat (moji partneři
>přijdou o peníze a já si je dotisknu). Tak mně nic snad
>ekonomicky nemůže ohrozit, ne? Může někdo stručně
>vysvětlit čím jsou USA ohrožené? [zmaten]


Asi ste nedávali príliš pozor, ide o to že jednak FED ako súkromná inštitúcia požičiava peniaze na úrok a druhá že v USA už takmer všetko dovážajú na dlh.

212384

14.02.2010 23:16

Učit se, učit se, učit se

RE: Jedna škola stačí na celý život, celoživotní vzdělávání nám netřeba?

Oracle 91.?.?.?

[chechtot] [chechtot]
Presne tento typ reakcie som od Vás čakal.
Pár otázok:
Máte rád svoju prácu?
Ste spokojní so svojim zamestnaním popr. zamestnávateľom?
Za plat z ktorého sa dá vyžiť poriadne (nemám na mysli luxus) čo by ste robili?
Pozreli ste to video vôbec?

212570

22.02.2010 22:01

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: Naučená homosexualita je nesmysl

Oracle 78.?.?.?

>Link je nefunkční.


Zaujímavé u mňa to funguje. [vyplazený jazyk]

213220

24.02.2010 16:41

Tvoje HDP na moji hlavu

RE: VEŘEJNÝ DLUH ČR + KDO NÁS A KDY ZADLUŽIL

Oracle 95.?.?.?

Linky sú nefunkčné.

213411

26.02.2010 16:35

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

Keď Amíci chcú vojnu tak ju aj dostanú.

Oracle 95.?.?.?

Samozrejme pod týmto označením myslím americké elity (prečo sa nazývajú tak to neviem, pretože sú na tom morálne dosť biedne).

V skutočnosti Japonsko je v pozícií sily tak ako Čína, teoreticky kedykoľvek môže vymeniť svoje Americké dlhopisy za niečo cenné na nejaké aktívum, myslím tým samozrejme okrem zlata aj ložiská cenných surovín. Tým že by to vymenilo za aktívum zabil by niekoľko múch 1 ranou, zbavil by sa tej nepríjemnej záťaže, získal by prístup k surovinám a potopil by USA nadobro, pretože im už ide na nervy, že musia tak skákať ako elity USA pískajú.

Preto si myslím že od začiatku krízy tajne rokujú, či už sa dohodli na tom ako bude postupovať tak aby minimalizovali straty. Tým myslím že Rusko, Čína a Japonsko chystajú prevziať moc od západných mocností a vytvoriť si svoje vzájomne sa prekrývajúce sféry vplyvu, pričom by všetci ťahali za jeden povraz. Prečo to píšem, jednak USA kdekoho (prepáčte za výraz) nasierali to takým spôsobom že už každého prešla trpezlivosť. Prečo to hovorím napríklad zvolenie súčasného Japonského premiéra či návšteva Čínskeho prezidenta(či koho tam majú?), predaj zbraní Taiwanu atď. Nech nikoho nemätie ten fakt že súčasný Japonský premiér je momentálne neobľúbení, jednak prieskumy ukazujú skôr prianie objednávateľa ako skutočnosť a jednak je to kvôli neobľúbeným krokom ktoré musel uskutočniť.

Na záver trocha taktickej poučky: Každý stratég a taktik vie, že prekvapivý útok je polovica úspechu, ale tomuto útoku predchádzajú mesiace plánovania a príprav.

213555

27.02.2010 20:21

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Keď Amíci chcú vojnu tak ju aj dostanú.

Oracle 95.?.?.?

Je to divné, že nikto nereaguje na môj príspevok. Čakal som že sa ozve amerikanofil ako Antoninus či puntičkár ako Vojta, ale nikto nič.
Buď som dal vyčerpávajúcu analýzu s ktorým každý súhlasí [smích] alebo nikto to nečítal okrem moderátora. [pláč]

Takže otázka znie:
Čo vy na to decká?

213618

27.02.2010 22:26

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Keď Amíci chcú vojnu tak ju aj dostanú.

Oracle 95.?.?.?

Vďaka že sa niekto ozval, škoda že pritom sa ozval aj Stan s pre neho typickým ignorantským štýlom (chudák je taký aký je [oči v sloup] , s tým nič nenarobíme a on za to nemôže [mrknutí jedním okem] ).

Preto som zobral Rusko-Čínsku kombináciu lebo oni založili Šanghajskú Organizáciu spolupráce, Rusko má zdroje a Čína s Japonskom zas výrobné kapacity ktoré by stačili pre polovicu sveta.
Takže trojkombinácia Rusko-Čína-Japonsko sa zakladá na tomto fakte. Na tomto fakte tiež nič relevantne nezmení ani spor Japonska a Ruska o Kurilské ostrovy , myslím si že to Japonci vymenia za nejaké práva na ťažbu ropy či plynu alebo inej suroviny, prípade lovu vo vodách Kurilských ostrovoch.

Rusko si buduje "Impérium dobra" (názov som prebral od Ruského spisovateľa Sergeja Chelemdnika-je to názov jednej z jeho kníh). Skutočnosť je taká že Rusi vždy sa cítili Európanmi, takže oni naozaj budujú Európsku alianciu, ale nezabúdajú ani na zadný dvor-rozumej Čína a Japonsko.
Kde ležia záujmy týchto štátov:
Rusko- Európa(bezpečnosť, trh pre suroviny), Blízky Východ(bezpečnosť-kto by chcel tam vojnu kvôli idiotským Izraelcom) , Čína(trh pre suroviny a bezpečnosť) a Japonsko (trh pre suroviny).
Čína-Afrika ako zdroj surovín a trhy.
Japonsko-zas chce trh a suroviny.
Rusko a Čína majú aspoň 2 spoločné črty:
1)Chcú vykopnúť USA z Južnej Ameriky a aby sa uskromnil.
2)Riadia sa heslom Bizantíncov: "Keď chceš mier, pripravuj sa na vojnu, ale urob všetko aby si vojny predišiel."

213635

28.02.2010 17:17

Jak může japonský premiér zastavit fackování Japonska

Pán Whitney je zrejme cowboy, ktorý zastrelil svojho koňa na ktorom jazdil.

Oracle 95.?.?.?

To by mu ešte nestačilo, robí že "akože nič" a chce pokračovať v jazde.

Prečo to hovorím?
Myslím si že mnohí (vrátane Lin-a) sa so mnou súhlasia v tom že týmito krokmi Japonsko by spáchalo ekonomické sepuku (správny výraz pre vec, čo poznáme pod menom harakiri). Japonsko v skutočnosti chce minimalizovať straty, prípadne zarobiť na páde USA v horizonte asi 50 rokov.
Doplním veci čo som začal písať v tejto vetve.

Rusko momentálne buduje ríšu z ekonomicko-politických "priateľov"(správny výraz je spojencov). Základom tejto ríše sú plynovody, ropovody a suroviny, ide hlavne o Južný a Severný Potok (Prúd), nove plynovody a ropovody do Číny alebo prístav/terminál pre tankerov na ruskom ďalekom východe, či priateľské vzťahy s arabskými krajinami ako Líbya, Sýria či Irán a až na teploša a degustátora kravát Saakašviliho s každým má dobré alebo priemerné vzťahy z post-Sovietskych republík. Nehovoriac o tom že už teraz ľavicové krajiny Latinskej Ameriky naviazali priateľské vzťahy s Rusmi, Castro-v režim a Rusi mali vždy priateľské vzťahy (o Kubáncoch to neviem povedať aké majú k Rusom vzťahy).

Čína si buduje surovinovú základňu v Afrike, to asi takým spôsobom že za Americké dlhopisy kupuje ložiská surovín a stavia potrebné veci za dlhopisy, tým zas kupuje lojalitu, ktorá z môjho pohľadu bude trvácna. Takéto obchody sú pre obe strany výhodné, Čína(Japonsko) sa zbavuje bezcenných dlhopisov a krajiny 3.-ho sveta zas dlhov a dlhodobej chudoby.

Prípadné trenice medzi Japonskom a Čínou by boli čisto ekonomického vzťahu a vyriešili by sa bez výraznejších turbulencií, totiž na Japonsko a Čínu malo vplyv ctenie predkov, budhizmus a Kunfucianizmus (na veci nič nemení ani to, že v Číne je 60 rokov kvázi-komunizmus). Takže Japonsko o niekoľko "chvíľ" sa vydá v stopách Číny.

213698

28.02.2010 21:49

Jak může japonský premiér zastavit fackování Japonska

RE: Pán Whitney je zrejme cowboy, ktorý zastrelil svojho koňa na ktorom jazdil.

Oracle 95.?.?.?

>Za světové situace, kterou bych nazvala "hledáním vhodného
>viníka", vůbec není dobře dávat příčinu ke konfliktu.

Pravda Japonsko a Čínu by obvinili za to, že sú jedinou príčinou problémov a vyhlásili by im USA vojnu. Preto som pána Whitneyho nazval cowboyom, keby urobili to čo on navrhuje tak WWIII ale plnou silou, teraz sa to deje v tichosti.
Pretože 3. svetová neprebieha len medzi štátmi, ale i medzi "elitami" a zbytkom ľudstva viď test na vakcínu voči prasacej chrípke, alebo humbug okolo antropogénneho globálneho otepľovania.

213716

02.03.2010 17:36

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Keď Amíci chcú vojnu tak ju aj dostanú.

Oracle 95.?.?.?

To si nemyslím, že by štáty šli navzájom po krku pokiaľ v Číne zostane dominantný tento systém, o tom mafiánskom systéme zas to uverím.
Rusi sú bezmocný voči nemu len kvôli jej uzavretosti a klanovému systému, čo je charakteristické pre Triádu, vlastne čo vy opisujete je Čínska Triáda, mafia ak chcete.

213917

02.03.2010 17:47

Jak může japonský premiér zastavit fackování Japonska

RE: Pán Whitney je zrejme cowboy, ktorý zastrelil svojho koňa na ktorom jazdil.

Oracle 95.?.?.?

Elity sú ako mafiánske rodiny z New Yorku, tam vládla/vládne 5 rodín, ktoré si rozdelili mesto. Keď si myslíte že v Rusku a v Číne vládne nadnárodná Elita o ktorom je reč tak sa mýlite. Takže o čom rozprávate?

Inak samozrejme národné elity v Číne a v Rusku, ktoré majú národnú hrdosť a značné množstvo vlastenectva bojujú voči nadnárodným Elitám.

213921

Izraelci sú v každom svinstve, to sme vedeli. Pomaličky vychádzajú tieto pre masu tajomstvá na svetlo sveta, čo má následok zvýšenie antipatií voči Izraelu a Ž/židom.
Bohužiaľ nechce ma pustiť ten pocit, že ten Izraelský pohlavár mal pravdu, keď povedal, že 3. svetová bude či chceme či nie, škoda že zabudol povedať že sa to začne s vyhladením Izraela.

Nepochopte ma zle, toho štátu mi nie je ľúto, je mi ľúto tých nevinných. [pláč]

213960

03.03.2010 18:42

Izraelci se podíleli na zločinech v americké věznici v iráckém Abú Ghrajb

RE: Čuduj sa svet.

Oracle 95.?.?.?

Myslel som hlavne na deti, oni naozaj za nič nemôžu.

213982

03.03.2010 20:08

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

Výkrik do pustatiny.

Oracle 95.?.?.?

Toto bola moja 1. myšlienka. Po prečítaní ostatných príspevkov mi zas bolo jasné že takmer nikto nie je schopní myslieť bez emócií. Čas skrášli všetky spomienky, i tie zlé.

Začnem rozborom dneška, vládnu nám také isté svine ako za komunistov, možno aj horšie, lebo komunisti aspoň mali vieru vo svojom systéme. Podotýkam u nás nikdy nebol komunizmus.

Čo u nás bolo bolo socializmus, v Juhoslávií bol reálny socializmus ako teraz majú v Číne, v Maďarsku zas jedinci mohli mať svoje malé podniky, bohužiaľ v 68-om sa to zomlelo a našim politicko-ekonomický reformám sa odzvonilo a v Maďarsku zas na jemný nátlak Moskvy nepokračovali v reformách.

Po roku 1989 sa začalo rozkrádanie štátneho majetku, keby som chcel v skratke opísať čo sa stalo tak by som povedal:
Čo nakradli komunisti to ukradli komunisti.
Doslova vyplienili štát a teraz pod rúškom kapitalizmu a slobodného trhu nám závidia aj vzduch čo dýchame.
Totiž slobodný trh môže fungovať len v špecifických podmienkach, a jedno týchto podmienok je morálny kódex prijatý 100% populácie. Keďže nemáme takýto kódex(v zlatých časoch aspoň bola kresťanská morálka), sme na tom biedne. Ešte biednejšie sme na tom kvôli politickému systému ktorý dovoľuje úplatným sviniam dostať sa k moci. No a dôsledkom je kvázi kapitalizmus, ktorý smeruje ku fašizmu, pričom straty nesie daňový poplatník a zisk je majiteľov.

213987

03.03.2010 20:29

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Výkrik do pustatiny.

Oracle 95.?.?.?

Jak z toho von?
Možností je hneď niekoľko:
1)Základný príjem, ako Vojta podotkol zaváňa to socializmom a asi 60% ľudí by nešiel do práce na druhý deň a sedeli by pred telkou, ale to by trvalo asi tak 6 mesiacov kým by prišli na to že v telke nedávajú nič zmysluplné.
2)Rodový statok na 1-1,2 hektároch zabezpečiť si sebe a svojej rodine všetko k životu, to je od jedla, vody až po bývanie. Viem znie to ako ekologická utópia jednej sekty, ale pokiaľ to nikto neskúsil nič isté nevieme povedať aké by to prinieslo výsledky.
3)kombinácia týchto dvoch

Toľko ekonómie a ekológie, teraz štátna správa a politický systém. Treba urobiť niekoľko krokov:
1)vytvoriť si prehľadnú hierarchiu, to je základom všetkého
2)zrušiť trestnoprávnu imunitu poslancov
3)voliť ich doživotne s tým že by sme ich mohli kedykoľvek odvolať

213989

04.03.2010 16:57

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Výkrik do pustatiny.

Oracle 95.?.?.?

Ide o to že ľudia čo majú zabezpečené všetko, nemusia žiadať o podporu štát, môžu mať prebytky a predajom ekologicky čistých produktov môžu prísť k nemalému majetku.

Čo sa týka štátu, v dnešnej podobe je zbytočný útvar, pretože vyrieši 1 problém a narobí pritom 10 (v lepšom prípade).

Myslím si že by sme mali zomknúť a vyriešiť problémy sami a nie čakať na spasiteľa.

214037

04.03.2010 18:47

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

Výkrik do pustatiny. Časť 2.

Oracle 95.?.?.?

Staré dobré časy, kde sú?
Snáď ani neboli, to je síce pravda ale za "totáča" sme mali istoty a keď sme držali hubu a krok sme mohli dosť dobre vyžiť.
Po 89 sociálne istoty a aj všetko iné zmizlo, ľudia žijú v permanentnom strese o svoj krk, potom sa čudujeme že tu vládnu zákony džungle, doslova a do písmena (to je možný dôvod brutality).

Čo sa týka riešenia, to je na nás, lebo čakať že politici, štát či ktokoľvek iný vyrieši problémy za nás zadarmo a pritom nenarobí v lepšom prípade 10 ďalších je hlúposť.
Márne čakáme ako Ž/židia na príchod spasiteľa(nie nemyslím si že oni márne čakajú, myslím si že my čakáme márne na pomoc z hora), Boh nám dal rozum a ruky na to aby sme ju používali.
Čo sa týka spôsobu riešenia na čo nestačím sám, tak vtedy vyhľadám pomoc, podľa možnosti človeka s podobnými problémami, viac hláv viac vie. Myslím si niečo na spôsob samizdad.

V skratke na akú p*ču sú nám vedúce osobnosti nejakej revolúcie, vždy sklamali, vyriešme problémy sami.

214044

06.03.2010 16:41

Cigarety a farizejstvo

RE: Harman - tajemná látka v cigaretách.

Oracle 95.?.?.?

Pred asi 12 rokmi som čítal článok o istom nemeckom pracovníkovi ktorý pracoval vo firme kde vyrábajú cigarety. Cigarety mu zničili zdravie, no inak ako vo väčšine prípadov, totiž keď vyrábajú cigarety a ostatné tabakové výrobky, tabak prejde množstvom procesov, jedným takým procesom je vlhčenie. Teraz príde pointa, občas zvlhčovač zadrhol pri miešaní, a keď ho tam poslali aby to vyčistil s ostatnými pracovníkmi, tak tam cítil zápach rumu alebo čokolády(pokiaľ dobre pamätám tak tvrdil že kvôli týmto prídavným látkam ochorel).

Tak mňa napadá čo sa teraz do cigariet pridáva, ako sa technika s prídavnými návykovými látkami pokročila?

214222

07.03.2010 18:40

Šéf Evropské unie chce řídit ekonomiku z Bruselu

Pravá podstata vysoko-centralizovaných ríš je, že rozpadnú sa.

Oracle 95.?.?.?

Problém je, že sa to nezmení, skôr či neskôr prevládnu divergentné tendencie. Týmto vyhlásením zas Baroso potvrdil že chystá z neho urobiť centralizovanú ríšu, teraz to viem že tím Bruselským technokratom to nevyjde ani za svet. Lebo na vytvorenie impéria sú potrebné hlavne tri veci:
1)Stabilná a vysokovýnosné hospodárstvo-EU a Brusel nemá ani jedno, jedine čo spĺňajú tieto kritériá je lobing a sebecká byrokracia, bohužiaľ každý to cíti na vlastnej koži.
2)Silná armáda, keď nerátame armádu byrokratov a multikulti eurohujerov, Brusel nemá ozbrojené zložky, tak nanajvýš armádu nespokojných nezamestnaných.
3)Ideológia je tiež základným kameňom(akokoľvek sa to nezdá), idea paneurópanstva a hmlistého európskeho občianstva nie je vedúca sila ktoré strháva masy.
Oproti tomu Rímska ríša(aspoň čo sa týka začiatkov) mala:
1)Hospodárstvo ktorého základom bolo poľnohospodárstvo a poľnohospodárska malovýroba.
2)Silná armáda ktorá bola ochotná položiť život pri obrane svojho domova.
3)Idea údajne božského pôvodu ktorá hlásala že majú právo (vlastne povinnosť) podrobiť a scivilizovať každí národ v dosahu.
V časoch neskorej republiky a principátu tieto zložky sa pretransformovali:
1)Hospodárstvo prešlo z malovýroby na veľkovýrobu.
2)Silná armáda zložená zo žoldnierov ktorý po odslúžení 20 rokov získali dedičné občianstvo a pokiaľ nebojovali tak plnili poľnohospodárske, inžinierske a stavebné úlohy.
3)Idea zmenila sa na zvelebovanie ríše a scivilizovanie národov.

214301

09.03.2010 22:02

Šéf Evropské unie chce řídit ekonomiku z Bruselu

Musím sa opraviť.

Oracle 78.?.?.?

>2)Silná armáda, keď nerátame armádu byrokratov a multikulti
>eurohujerov, Brusel nemá ozbrojené zložky, tak nanajvýš
>armádu nespokojných nezamestnaných.


Európa už má ozbrojené zložky sú to Eurogendfor, skôr to vyzerá na kombináciu SWAT, RAF, anti-teroristické jednotky a armádu ako na regulárnych policajných ťažkoodencov.
Jednoducho sú to žoldnieri ktorý sú ideálny na likvidáciu oponentov byrokracie EU či ide o rozháňanie demonštrantov alebo tichú likvidáciu politických oponentov.

Čo vy na to?

214466

14.03.2010 23:18

Explozivní dluhové domino: nadcházející finanční katastrofa

RE: Hrubky.

Oracle 95.?.?.?

Bartošek ako klasické Rímske meno. [zmaten] [chechtot] [chechtot]

Pán Bartošek ste vedľa ako tamtá bedľa, totiž reagujete na nesprávny príspevok.

214968

17.03.2010 12:19

Peníze a dluh

Poučné obzvlášť pre "intelektuála od lopaty".

Oracle 78.?.?.?

Prepáčte pán Choronzon, nemohol som to vynechať [mrknutí jedním okem]

Teraz vážne, autor tu snaží riešiť situáciu, nie vždy to mu vychádza, pretože urobil niekoľko chýb, pokúsim ich vymenovať všetky:
-čím bude mena krytá: to sa nerieši, v dávnych dobách na krytie meny sa používalo obilie, železné tyče či hocičo čo sa cyklicky obnovovalo a spotrebovávalo, v dnešných časoch by to bolo výhodné kvôli automatizácií. Bolo by to dokonca výhodnejšie ako energo-hodiny alebo človeko-hodiny ktoré sa odzneli ako návrhy.

-ktorá zložka štátu by tie peniaze emitovala národná banka, ministerstvo financií, sociálnych vecí či na to vytvorený inštitút(nestačí nám táto byrokracia)? Keď sa zavedie základný príjem tak peniaze bude emitovať hlavne ministerstvo sociálnych vecí, národná banka ako štátny inštitút bude dohliadať na banky a ministerstvo financií bude vyberať dane a dbať na finančnú rovnováhu. Viem základný príjem zaváňa socializmom ale pokiaľ sa nezavedie systém rodových statkov tak nemám lepší nápad.

-ekonomický systém by bolo niečo na spôsob ekonomickej strednej cesty Číny zachovalo by sa štátne vlastníctvo ale i bola potrebná miera kapitalizmu, myslím si s jemným doladením by Čína zlikvidovala ekonomickú migráciu do miest a do zahraničia, je to v našich reáliách oveľa lepší spôsob ekonomického zriadenia ako lasiesz free, ktorá správne funguje len v určitých špecifických podmienkach.

Myslím že zatiaľ to je všetko.

Čo vy na to decká?

215182

21.03.2010 21:33

Peníze na dluh a peníze bez dluhu

RE: Doplnění

Oracle 178.?.?.?

>
>P.S. Mam citovat tu pasaz z evangelia Lukase, kde tvrdite, ze
>Kristus obhajoval urok?


Skúste snáď na niečo aj prídeme.

215557

23.03.2010 22:33

Peníze na dluh a peníze bez dluhu

Prečo presadzovať peniaze kryté obilím?

Oracle 178.?.?.?

Riadim sa starou múdrosťou ktorú vyslovila moja prirodzene inteligentná babička (ktorá skončila 8 rokov základnej školy s vyznamenaním len preto, lebo pochádzala z roľníckej rodiny, určite by dotiahla aj vyššie keby pochádzala z vyššej spoločenskej vrstvy): "Jesť musíme a ísť na záchod treba."(Pôvodne druhá časť bola sprostejšia ale predsa nie sme NeZvedavec.).

Keďže mena mala by byť krytá aj niečim iným ako dôverou a zlato sa nespotrebúva každý deň, preto navrhujem aby základom meny bol ekvivalent hmotnosti obilia (či jedlých hľúz) s energetickým obsahom 6000 kcal (1,5 násobok spotreby energie fyzicky pracujúceho muža v tuhej zime, snáď nikto by nechcel aby ten chudák pracoval nahý [mrknutí jedním okem] ).
Tým pádom zo sýpok by sa stali lokálne banky so štátnym dozorom vydávajúce zmenky, ktoré by sa vydávali za primerané panské (náklady na uskladnenie na rok, straty pôsobené škodcami, náklady na prepravu atď.).
Prednosti takého systému:
-zanikla by centrálna banka a frakčné rezervy, ktoré pán Murray Rothbard označil za štátom organizovaný a legalizovaný podvod (a spreneveru)
-zanikla by ilúzia neutrality peňazí na ktoré poukázal pán Ludwig von Mises
-ľudia by začali vážiť svoje lokálne zdroje
-zlepšil by sa prístup k zdrojom všeobecne
-lokálna ekonomika by zažila rozkvet
-zvýšilo by sa obecné bohatstvo
-zvýšila by sa rýchlosť obehu peňazí
-vznikla by mierne centralizovaný štát a znížil by sa stav neproduktívnych úradníkov
-donútilo by to spoločnosti vyvinúť a zaviesť efektívne a šetrné technológie
-atď
História ukazuje že by tento systém fungoval, fungovalo to v Egypte, v Číne, v Japonsku dosť dlhý čas a mohol by som vymenovať aj podobné príklady.
Takže otázka znie:
Prečo by sme nemali mať systém ktoré fungovalo na mnohých miestach dlhý čas a istými úpravami mohla fungovať aj dnes?

215718

06.04.2010 13:02

Maďarská naděje má jméno Jobbik

RE: zrnko historie

Oracle 95.?.?.?

>"Referoval o hospodárskej solidarite. V referáte svojom
>vzpomínal, v akom úbohom stave sa nachodí Maďarsko a - ako to
>už býva u maďarských politikov"

>
>Nie len u politikov. Ak sa dáte do reči hoc aj vo vlaku s
>niekým co má nižšie IQ, skôr-neskôr končí téma u
>tianonu. Všetko co sa im nedarí zapríčinil trianon a to je
>DOST nebezpečné. Chúdatká zabudli že od vtedy uplynulo 100
>rokov a na hovno sa zmohli... (na málo) Ak ak nie rianon, tak
>porážka po 2. sv. vojne a rusi. Vždy niekto iný može za to
>ze su v hovne. A pred trianonom monarchia a vyjednanie a pred
>tým turci. Je to národná mentalita stále nariekať. z 300 000
>ľudových piesní ktoré majú sa v 80% stažujú a nariekajú.

Musím s Vami súhlasiť kvôli tomu že som slovenský Maďar, 2 veci čo s Maďarmi z Maďarska zdieľame je jazyk a čiastočne aj kultúra, ako pán Chelemendik správne poznamenal sme po Maďarsky hovoriaci Slováci, pretože sme múdrejší a chýba z nás tá seba-zničujúca mentalita charakterizujúca Maďarov z Maďarska, čo je dobrá správa pre Slovenských Maďarov a zlá pre každého na okolo, kto je trochu inteligentnejší tomu dôjde prečo, ja to nepoviem otvorene.

Čo sa týka maďarských politikov na oboch stranách kto presadzuje autonómiu, dvojité občianstvo atď buď je
1)idiot s 2 závitmi na mozgu
2)má nekalé politické ciele
3)idiot s nekalými zámermi
Pretože obyčajná Maďarská menšina vie, že bol by hlúpy smradľavý tót(Slovák) z Horného Uhorska ktorý je dobrý tak akurát na:
1)platenie daní
2)pracovanie na ich lenivý zadok
3)odovzdávanie hlasu na tú "správnu stranu"
Preto si myslím že je potrebné dokončiť dolný ťah rýchlostných ciest lebo tým náramne zlepšilo ekonomickú situáciu a minimalizovalo prípadné odstredivé tendencie.
Na margo tých rečí Maďarských politikov chcem poznamenať, že pri pozeraní televíznych novín z Maďarska občas celá rodina v chóre konštatuje:

Sú to idioti?!

Na margo sťažovania a nariekania slovenský preklad Maďarskej hymny je dosť výrečný (český preklad je v tomto ohľade menej presný).

216505

08.04.2010 18:01

Úroda GM kukuřice firmy Monsanto v Jižní Africe selhala

RE: jak je to doopravdy?

Oracle 95.?.?.?

GMO vznikne vtedy keď napr. rybu skrížite s dubom. [smích]
Vedeckejšie povedané keď do dubu zanesiete gény arktickej ryby aby vytváral proteín proti zamrzaniu, čo by mal teoreticky zabrániť vymrznutiu rastliny, horšie aplikácie tejto technológie sú tzv terminátorové osivá, ktoré sa dajú označiť za jednorázové osivá, každý rok musíte kúpiť nové, lebo semená ktoré ste uložili nevyklíčia na ďalší rok.

Problém je že tieto osivá môžu kontaminovať genofond normálnych osív, ako sa stalo v Mexiku kde našli gény z GMO kukurice v tradičných mexických odrodách, ktoré boli pestované cieľom zachovať genofond pôvodných odrôd.

Preto by sme mali byť zásadne proti GMO v akejkoľvek podobe, jednak to ohrozuje genofond daného druhu, jednak to môže spôsobiť rôzne choroby zažívacieho systému.

Poviem aj prečo, na vnášanie nových génov sa používajú dosť často vírusy, baktérie a zlatí prach impregnovaný s genetickou informáciou. Všetky tri postupy majú podobné riziká:
1)zlatý prach vnáša genetické informácie dosť náhodne, môžu vznikať nové gény, ktoré dajú vzniknúť karcinogénnym a mutagénnym látkam, to znamená že okrem požadovaných bielkovín rastlina môže vytvárať i jed
2) podobne je to aj s vírusmi,ale je tu i šanca že sa znova nadobudnú životaschopnosť a začnú infikovať črevné baktérie, pretože obvykle sa používajú bakteriofágy
3)u baktérií sú riziká podobne ako predchádzajúce 2 postupoch, ale baktérie zas kvôli genetickej štruktúre môžu navzájom predávať genetickú informáciu cez plazmidy (genetická informácia, ktorá nie je životne dôležitá ale pre baktériu je prospešná, obvykle je to chromozóm okrúhleho tvaru ako hlavný chromozóm len s menším priemerom).

Takže GMO je cesta do pekiel.

216648

09.04.2010 13:44

Úroda GM kukuřice firmy Monsanto v Jižní Africe selhala

RE: jak je to doopravdy?

Oracle 95.?.?.?

>Proti GMO v jakékoliv podobě. Proto odmítněte i ostatní
>produkty GMO, které jsem zmínil v předchozím příspěvku.

Áno som proti GMO proti v akejkoľvek podobe(až na výrobu enzýmov a hormónov), a som na to hrdý.

>
>1) ukažte mi příklad, kdy vznikly nějaké karcinogenní
>látky. Ono to není jen tak nasyntetizovat nějaký jed,
>genetická informace se projevuje právě bílkovinami, které
>mohou něco syntetizovat a k nějaké chemické látce, která
>rostlina produkuje, obvykle vede několik úzce specializovaných
>enzymů. Tudíž pravděpodobnost, že by se něco takového
>stalo, je zhruba taková, že šimpanz s psacím strojem napíše
>Shakespeara.

Kto povedal, že rakovinotvorné látky môžu byť len produkty metabolizmu? Môžu to byť aj bielkovinové fragmenty, ktoré odomknú genetickú informáciu používané v embrionálnom období.
Pretože okrem rakovinových jedine embrionálne bunky majú možnosť nekonečne sa deliť. Pritom valná väčšina nádorových buniek má anaeróbny metabolizmus čo je charakteristické pre embrionálne obdobie keď ešte nie je vyvinutá placenta a pupočník.
Bohužiaľ tieto výsledky nie sú často publikované a recenzované kvôli lobingu farmaceutických firiem. [bliji]

Čo sa týka Vášho príkladu so šimpanzom, dá sa ho naučiť aby naklepal nejaký kratší sonet od Shakespeara. [vyplazený jazyk]

>
>2) Šance, že nabudou životaschopnost je nulová, byly jim
>zcela záměrně odstraněny geny nepotřebné pro přenos do
>bakterie, konkrétně geny lytického cyklu.

Aha takže keď sa rastlina znova infikuje s natívnim bakteriofágom z toho istého druhu nemáme sa čoho obávať. [oči v sloup]

>
>3) Prto tvorbu GM-rostlin se nejčastěji používají bakterie,
>ale modifikace rostliny neprobíhá samotným plazmidem, nýbrž
>pouze jeho částí, která je pečlivě zdokumentována a z
>které byly vyřazeny všechny prvky nebezpečné pro rostlinu.
>Po skončení modifikace se všechny bakterie zabijí
>antibiotikem a k rekonstrukci rostliny dochází pouze z jediné
>buňky. Celý proces pochopitelně probíhá v aseptickém
>prostředí.

Aha takže ohrozovať podľa Vás ostatné živočíchy je v poriadku, to je jedna vec. Druhá je, že je tu možnosť toho že sa vysadená rastlina môže byť infikovaná s natívnou formou tak sa daný plazmid alebo jeho väčší fragment nemôže byť baktériou prevzatá, nehovoriac o prípadnom horizontálnom transféru.

Takže ako správny technokrat optimista si myslíte, že táto technológia sa nezneužije a keď sa celoplošne zavedie tak budú padať pečené holuby rovno do našich úst.

Bude to pre Vás asi novinka ono sa to zneužíva, a budete mať v tom pravdu že budú padať holuby bohužiaľ bude padať i ostatné vtáctvo, a na veľký smútok určitej časti obyvateľstva žiadna z nich nebude pečená. [oči v sloup]

216699

10.04.2010 18:21

Zámek

RE: Nechci malovat certa na zed

Oracle 95.?.?.?

Posledný odkaz nefunguje.

216870

11.04.2010 18:44

Úroda GM kukuřice firmy Monsanto v Jižní Africe selhala

RE: hrůzná realita - cesta do pekel

Oracle 178.?.?.?

Mali by ste povedať aj "B" nielen "A". S dovolením poviem ich namiesto Vás, lebo podľa mňa ste príliš veľký optimista. [mrknutí jedním okem]

>Mohu. Jsme nejvolnější v možnosti pohybu v lidských
>dějinách.
No podľa oficiálnej histórie máte pravdu s tím lietaním, so všetkým ostatným už nie.
Dobré cesty sme mali aj za čias Rímskej ríše, a počas jej existencie väčšinou boli aj bezpečné a až na úseky kde číhali banditov ktorí (aj) chytali cestujúcich a predávali ich ako otrokov, boli tie cesty aj bezpečné, a človek mohol žiť a chodiť tam kde chcel na území ríše.
Pasy sa zaviedli počas 1. svetovej aby sťažili špiónom prácu(vlastne to bolo na zabránenie predávanie predávania informácií, ale nakoniec to sťažilo život obyčajných ľudí), vstupom do Shengenského koridoru, sme znova pred 1. svetovou.
Takže Vaša poznámka je čisto technologického charakteru, ale nebudte tak natešení súčasné technológie sú ďaleko od toho aby sme ich označili za efektívne a šetrné, a čo budeme mať v budúcnosti je už iná téma.

>
>Jsme nejsvobodnější v lidských dějinách. Můžeme svobodně
>volit koho chceme.

Máte pravdu, ale tá obskúrna strana keď nemá patričnú finančnú a mediálnu podporu nič nezmení ani k lepšiemu ani k horšiemu. Čo sa týka volieb hlas daný na malú stranu prepadne kvôli nastaveniu volebného systému, i keď zhodou okolností nejaká dôveryhodná strana so slušným programom dostane do parlamentu, prakticky nič nezmení pokiaľ finančným skupinám v pozadí tejto strany a koaličných strán nie je v záujme.
Skúste povedať nejaký názor na verejnosti čo je v opozícií s názormi prezentovaní v médiách, alebo protestujte proti nejakej veci čo presadzujú mocní, alebo povedať pravdu. Namiesto toho aby Vás zavreli a "ukrižovali" zosmiešnia, znemožmia, zosmiešnia alebo Vám neumožnia sa brániť verejne, viď: RADAR v Brdoch, žaloba na pána Stworu alebo aféra Topolánka a vedúceho odboru Českých železníc. Preto súhlasím s názorom buď plná sloboda slova alebo žiadna.

>
>I přes neustálý nářek jsme nejbohatší.

No, priemerný mladý Čech (Európan) musí sa upísať na 20-30 rokov banke na to aby si zabezpečil živobytie na takej úrovni aké si on predstavuje a pri tom makať ako vôl ma to aby splatil svoje dlhy. Príde domov a kvôli duševnej a fizickej únavy na nič nezmôže len na sedenie pred telkou a "grilovať" si svoj mozog s podradným televíznym programom s takmer nulovou informačnou hodnotou, nie to ešte sa venovať Vami vymenovanými možnosťami.

Preto konštatovanie že pokiaľ všetko bude pokračovať takto ďalej, v lepšom prípade táto civilizácia v tichosti rozpadne v horšom prípade skončíme v pekle.

Dúfame že aj môj názor stačí, alebo ste stále zvedaví na názor pána Lesova.

216954

11.04.2010 21:05

Úroda GM kukuřice firmy Monsanto v Jižní Africe selhala

RE: jak je to doopravdy?

Oracle 178.?.?.?

Viete je rozdiel keď si necháme nasyntetizovať nejakú bielkovinu mikroorganizmami alebo zjesť látky ktoré sú pre naše telo úplne neznáme a neprirodzené napr. rybacie bielkoviny v ryži či pšenice.
Napríklad enzýmy v pracích práškoch alebo číriace látky v šťavách začali svoju kariéru ako tráviace enzýmy alebo enzýmy vystupujúce sa v metabolických pochodoch mikroorganizmoch, hlavne enzýmy v pracích práškoch sú modifikované na to aby mali vyššiu tepelnú stabilitu.

Čo sa týka mikroorganizmov syntetizujúce rôzne hormóny, keď sa dostanú vonku tak môžu narobiť obrovské škody. Na argument že sa to nemôže stať kvôli zabezpečeniu a predpisom, tak na to odpoviem že čokoľvek sa môže stať a môže zlyhať aj ľudský faktor.

Bielkovinové rakovinotvorné fragmenty(nemusí byť dlhý, stačí keď funkčne odpovedá/štrukturálne odpovedá signalizačnému peptidu, alebo aktivuje syntézu nejakej bielkoviny či naštartuje nejakú syntézu bielkovín, či odomkne zapäčatenú genetickú informáciu) môžu spôsobiť rakovinové bujnenie i napriek tomu že tráviace šťavy predstavujú, pretože nie sú 100% obranou, nehovoriac o tom že šanca že takýto fragment prešmykne pravidelným príjmom potraviny z GMO rastie.
Mimochodom keď o niečom neviete to ešte neznamená že neexistuje.

Embrio pokiaľ sa neuhniezdi v sliznici maternice prechádza intenzívnym delením a má prevažne anaeróbny metabolizmus.
Zaujímavé je že organizmy spôsobujúce rakovinu majú radi anaeróbne prostredie (táto teória z 30. rokoch sa stala v 1980 po zverejnení knihy 2 Francúzkych bádateľov všeobecne uznávaným vedeckým faktom), čo signalizujú anaeróbne metabolity. Snáď nechcete my tvrdiť že nádory kvôli zlému zásobovaniu majú v sebe toľko anaeróbnych metabolitov? Na tento fakt naväzuje aj to že asi pred 10 rokmi zakázali v Česku fungujúcu liečbu, ktorého základom bola lepšie okysličenie tkaniva nádoru.

Ja obviňujem bez-škrupulóznych parazitov ktorý sa riadia heslom z cudzieho krv netečie a pre o štipku viac peňazí, moci a slávy predajú aj svoju matku. Čo skôr vypovedá o morálnej biede či deficite morálky patričných miest ako o mojej prípadnej paranoje.

Zatiaľ o škodlivosti anti-PG paradajok alebo zlatej ryže nie sú uverejnené informácie, ale to ešte neznamená že sú celkom neškodné alebo nie sú o ich škodlivosti informácie, ale sú známe prípady keď GMO plodina spôsobila otravu a anafylaktický šok.
Konkrétne ide o GMO plodiny, ktoré vyrábajú bielkoviny s insekticídnym účinkom, zaujímavé je aj to že túto bielkovinu pôvodne vyrába pôdna baktéria, postreky z tejto bielkoviny spôsobujú také isté problémy, ale zbytkov takýchto postreku sa dá ľahko zbaviť.

216971

11.04.2010 21:23

Úroda GM kukuřice firmy Monsanto v Jižní Africe selhala

RE: jak je to doopravdy?

Oracle 178.?.?.?

Dokončenie:

Veľmi dobre viem že za normálnych okolností bakteriofág nenapadá rastlinnú bunku, ale vplyvom rôznych agrochemikálií môže sa nakaziť bakteriofágom to je jedna vec. Druhá vec je že môže sa stať že vnesenú genetickú informáciu použije iný vírus a zabuduje do svojej genetickej štruktúry, nakoniec sa ukáže ako pre ňu prospešná genetická informácia a môže tak spôsobiť pandémiu katastrofických rozmerov, ohrozujúca potravinové zásoby ľudstva.

Podľa jednej evolučnej teórie genetickú informáciu na syntézu niektorých pre človeka špecifických neurálnych proteínov získal človek od baktérií, hoci teoreticky transféru opačným smerom tiež mohlo dojsť.

Takže týmto príkladom chcem povedať, že Vaše bohorovné a optimistické tvrdenie že inkorporovaná genetická informácia (či jej fragment) z jadra súhrami okolností sa nemôže dostať von (takmer) tou isto cestou ako sa dostal dnu je nezodpovedné a hlúpe.

Viem šance na to aby mnou opísané sú mizivé, ale Murphy-ho zákon že "čo sa môže pokaziť to sa pokazí" a jej rozšírenie je: "čo sa nemôže pokaziť, to sa pokazí tiež" to funguje so 100% istotou. Preto každému súdnemu človeku s dostatočným informáciami o GMO a o genetike musí byť jasné že riziká ktoré na seba berieme ďaleko nevyváži ten zisk ktorý môžeme získať.

216974

20.04.2010 20:43

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

Dúfam že na tento príspevok zareaguje pán Malcik, a nielen on.

Oracle 178.?.?.?

Takže aj ja sa stávam podporovateľom volného trhu, síce nie je všeliekom ale na väčšinu problémov dáva riešenie a to tak že nevytvára nové problémy.
Problém je že súčasný systém nie je volný trh, je to korporátná byrokracia (fašizmus) s prvkami komunizmu kde bohatý bohatnú a chudobný objektívne vzato koncom ekonomických bublín (započítavam aj infláciu) chudnú , a takýto systém je pre 95% populácie neprijateľný, samozrejme pokiaľ sa dozvie to že ho prejeb@li, čo sa takmer iste nestane pokiaľ bude sedieť pred telkou a piť pivo. Súčasné médiá málokedy povedia celú pravdu.

FED je síce súkromná firma ale s právomocami štátnej inštitúcie, ktorá bola vytvorená lobingom (čo je vlastne krajší výraz na podplácanie, nič nové pod slnkom známy jav od čias starovekého Ríma) v rokoch 1912-13. To len tak na margo článku.

Ako by mal vyzerať podľa mňa ideálny systém:
1)obilím kryté peniaze, zlato(drahé kovy, drahé kamene atď) preto nie lebo má/majú obmedzené využitie v bežnom živote, naproti tomu človek je (keď je šťastnejší 3-krát) každý deň.
Preto základom meny (100 jednotiek) by mal byť množstvo obilia ekvivalentná s 6000 kcal(1,5 násobok spotreby fyzicky pracujúceho muža v arktických podmienkach, predsa musí mať aj nejaké ošatenie).
2)zakázať frakčné rezervy, a prejsť na také úroky ktoré by odpovedali za nákladom na poskytnutie úveru, podobný systém využívajú arabské banky riadiace sa šaríjou.
3)mlyny a sýpky by vydávali lokálne peniaze(so štátnym dozorom), za primerané panské (v ktorom sú zahrnuté náklady na prevoz medzi inštitúciami, na ročné uskladnenie atď)

Čo by priniesol takýto systém:
1)začali by sme využívať lokálne zdroje a prestali by sme spoliehať na vysoko-centralizované rozdeľovacie systémy či ide o energiu alebo o potraviny
2) k slovu by sa dostali malovýrobcovia potravín
3)zvýšilo by sa ekologické povedomie a začalo by sa recyklovať
4)na dôležité projekty a na investovanie by bolo viac než dosť peňazí
5)likvidácia chudoby a nezamestnanosti, nikto by "nekempoval" na ulici

217540

20.04.2010 21:18

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Dúfam že na tento príspevok zareaguje pán Malcik, a nielen on.

Oracle 178.?.?.?

Dokončenie:

Na správne fungovanie systému voľného trhu musí existovať niekoľko (aj) mimo-ekonomických faktorov:
1) dobré zákony bez zadných vrátok (aj tak budú, preto je dôležité bod 2)
2) morálny a etický kódex ktorý sa dodržiava v celom spoločnosti
3) ekonomický hráči sú približne rovnakej veľkosti
4) politický a byrokratický systém ktorý zabraňuje korupcií (lobingu)

Môj systém je o niečo lepší lebo zabraňuje finančným čachrám rôzneho typu, a splňuje mnohé podmienky, ktoré som dal na fungovanie voľného trhu.

Ako zaviesť takýto systém:
Musí prebehnúť revolúcia v ľudskom myslení a uvažovaní, samozrejme to sa neudeje keď budem vegetovať pred telkou s pivom ruke alebo pivnými rečami.

Najzaujímavejšie je že takáto revolúcia deje, spočiatku bola/je označovaná za škodlivú sektu (čo sme čakali, keď "mocní" tohoto sveta nechcú sa vzdať svojej kvázi-moci, to je diskusia na inú tému), teraz mám na mysli hnutie Anastázia, ktorá presadzuje zavedenie rodových statkov a osád.
Úprimne si myslím že rodové farmy spojené so sino-japonským územným usporiadaním a mnou navrhovaným finančným systémom je liekom na 99,9% problémov (ak nie na všetky problémy) dnešnej doby.

217542

21.04.2010 09:30

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Dúfam že na tento príspevok zareaguje pán Malcik, a nielen on.

Oracle 95.?.?.?

Ja to mám tak že základom by bolo obilie ale bolo by tu aj košík surovín s fixnými sadzbami napríklad: zlato: obilie 1:100, meď: obilie 1:500 atď. To by malo zamedziť prílišnému kolísaniu cien.

Čo sa týka skladovatelnosti obilín dajú sa uskladniť na roky, mám na mysli to že časť obilia sa uskladňuje aj na dlhšie obdobie ako rok, tento pomer by sa mal zachovať. Takže časť obilia by sa uskladnilo na dlhšie obdobie, to by bolo započítané v panskom, takže uskladnenie na rok by znamenalo uskladnenie na dlhšie obdobie. Myslím si že viete že obilie sa nespotrebuje ihneď, preto sa by malo rátať aj s horšími časmi. Banky by v tomto systéme uskladňovali peniaze a prípadne ich investovali na pokyn klienta.

Aby sme predišli nedorozumeniam v emisií peňazí:
obilie-sýpka/mlyn so štátnym dozorom-zmenka-peniaze a naopak, s istými obmenami platilo by to i pre iné suroviny napríklad ruda/olej/plyn/uhlie/atď- závod na spracovanie-zmenka na obilie-peniaze. Zmenka na obilie by sa musela periodicky obnovovať, takže ľudia by boli nútení ich udržiavať v obehu a spotrebovávať. V každom prípade by to bolo fixované na obilie a bolo by dostatok finančných zdrojov na riešenie problémov, na investovanie alebo na veľké projekty pre všeobecné blaho.

Rodové statky by neboli zdaňované a ani príjmy z nich, inak prečo by aj, zjesť hrušku z vlastnej farmy a zaplatiť za to niekomu dane je tak trochu šialené, to je jedna vec. Druhá vec je že každý by sa na týchto statkoch zabezpečoval všetky svoje potreby a prípadné prebytky by predával(určite by boli i v horších rokoch). To znemená že veľkostatkári by platili dane.

217569

22.04.2010 21:53

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Dúfam že na tento príspevok zareaguje pán Malcik, a nielen on.

Oracle 95.?.?.?

>Díky za konstruktivní reakci, v této diskusi docela rarita [smích]
>Nicméně asi s Vámi nebudu většinou souhlasit.

Nemusíte mi ani ďakovať ani so mnou súhlasiť, nie som Váš šéf. [mrknutí jedním okem]

Ako som sa vyjadril v tomto príspevku mena by bola fixovaná na košík surovín/polotovarov s fixnými pomermi.
K dopytu zlata, mýlite sa ľudia utekajú k zlatu v časoch hospodárskej krízy nehovoriac o tom že i za relatívne pokojných časoch sa jeho cena kolíše. Keď si nad tým zamyslíte zlato má dosť obmedzené využitie tak v bežnom ako priemyselnom živote. Z historického hľadiska zlato bolo cenené len kvôli tomu že mal krásny lesk, "nekazil sa", dajú sa z neho vyrobiť krásne veci a kvôli jeho relatívne zriedkavému výskytu mohol tak dobre vyjadrovať status majiteľa, či to bola bohyňa (Socha Atény v Aténách), mesto alebo kráľ/rímsky senátor žijúci v prepychu. V určitej miere to platí i o striebre.
V mojom systéme suroviny majú cenu podľa využitia, nie ich status.

Ad úroky, vyjadril som sa nepresne, mal som na mysli 10% jednoduché úroky napr: za požičaných 12000 mám vrátiť do roka 13200 myslím si že to vykryje aj náklady na poskytnutie aj odloženú spotrebu.

Rád by som upozornil že väčšina "Zvedavcov" predstavuje pod pojmom úrok zložený úrok alá hypotéky, kde za 20 rokov pri 2% úročení vrátite 2-2,5 krát viac než ste zobrali bez ohľadu na to aká vysoká je inflácia. (Mal som sa ozvať skôr že?!)
Nehovoriac o tom že slovo úrok vyvoláva u priemerného "Zvedavca" nechutné asociácie typu sionista, Róčild, úžerník, zložené úroky, frakčné rezervy, FED, úverová emisia peňazí atď.

K mojim kritériám na správne fungovanie voľného trhu, preto som navrhol začleniť ideu rodového statku do ekonomického modelu aby sa predišlo javom ktoré by rozhádzali a deformovali trh.
Ide tam o to že asi na 1 hektári na ktorom žijete vytvoríte permakultúru ktorá zabezpečí (takmer) všetky vaše fyzické potreby. V takýchto podmienkach 95% percent ľudí nemá potrebu nijako škodiť ostatným ľuďom. O zvyšných 5% sa radšej nezmieňujem nechcem nikoho uraziť, aj tak ich väčšina uzemní.

K Hitlerovskému ekonomickému zázraku, je to poučné čítanie a varovanie pre USA že sa to môže dopadnúť horšie než zle aj pre nás.

217716

23.04.2010 11:49

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Dúfam že na tento príspevok zareaguje pán Malcik, a nielen on.

Oracle 178.?.?.?

Nemusíte ďakovať, mám rád vecné diskusie.

Zostaňme na tom že v bežnom živote sa málokedy využívame zlato( v modernej elektronike sa málokedy stretnete so zlatom, meď kvôli nižšiemu mernému odporu/lepšej vodivosti sa využíva častejšie), ale predsa je po ňom dopyt

>
>Souhlasím, že někteří zdejší čtenáři mají o
>finančním systému zajímavé představy. Nikde jsem se zatím
>nesetkal s tak paraniodním pocitem ze slova "úrok" nebo
>"banka".

Bohužiaľ a pre škodu nás všetkých tá paranoja má racionálne základy, keby som začal rozoberať súčasný finančný systém, čachry a legalizované podvody tak by to bolo na jeden článok, na druhý článok by bol ako získali svoje bohatstvo bankárske rody a ako oni a ich inštitúcie vymohli svoje privilégia a čo robia pre to aby tie privilégiá nechali. Takže z tohoto pohľadu negatívny postoj k slovám "banka" a "úrok" je pochopiteľný.

>
>Ohledně fungování trhu - máte pravdu, ale většina lidí
>chce od života víc než jen uspokojit své fyzické potřeby.
>To by nás život nebavil.

Musím Vás opraviť, mýlite sa v niekoľkých veciach:
1) Keď sa o fyzické potreby človeka je postarané tak má čas na iné aj zmysluplné činnosti( čo je zmysluplné a čo nie je to človek volí podľa situácie, viď vezenie).
2) Mýlite sa v tom že jednoduchý život je aj primitívny. Pozrite sa na to ako žije väčšina ľudí, sedí v práci alebo niekde lopotí v mizernej práci ktorá ho nebaví za mizernú alamužnu (z ktorého 70% aj tak získa štát) a dýcha mu na krk šéf. Príde domov a zväčša mu zostane len toľko sily aby mohol sledovať tie blbé rozprávky typu Ružová záhrada, na rodinu, na deti a na zmysluplné činnosti ktoré nemajú súvislosť s domácnosťou už nemá silu a čas.
3) Spomínal som permakultúru, ktorú by som prirovnal k dobrému obchodnému systému, vymyslíte ju, položíte jej základy, vyladíte ju a po určitom čase musíte už len minimálne zasahovať a využívať jej produkty do konca svojho života. Permakultúra na 1 hektári má tú prednosť že jej prvky sú už dávno dané vy len ju musíte správne poskladať a vyladí sa samo a do konca svojho života vystačíte s minimálnymi zásahmi pretože o všetko sa starajú živé tvory ktoré tam žijú.
4) V týchto podmienkach človek naozaj má možnosť robiť to čo ho baví, má k tomu aj talent a skutočne duševne vyžiť.

217782

26.04.2010 09:08

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Dúfam že na tento príspevok zareaguje pán Malcik, a nielen on.

Oracle 95.?.?.?

Život málokedy bol prechádzkou ružovým sadom, no pred 100 rokmi človek odpracoval na štát, na veľkostatkárov atď tak 2-4 mesiace, zvyšok si využil ako chcel(zväčša pracoval pre seba a na rodinu).
Áno zväčša to bola fyzická práca, ale vtedy mali čas rozmýšľať a neboli tak psychicky vyťažený.
V dnešnom svete odpracujete 8 hodín na šéfa, dostane za to alamužnu, pritom na štát a jej darmožráčov pracuje viac než 6 mesiacov, musí ešte platiť rôzne hypotéky pretože nemá peniaze na kúpu bytu alebo domu. Príde domov psychicky vyčerpaný a znechutený musí ešte urobiť domáce práce venovať sa deťom, z toho vyplýva že sme na tom horšie ako pred 100 rokmi, vtedy sme akosi mali viac času na seba a svojich blízkych, nehovoriac o tom že sme nežili na psychotropných látkach ktoré zatemňujú myseľ.

Informácie rodových statkoch môžete získať na stránkach Anastázie alebo na stránkach venovaných permakultúre.

217944

26.04.2010 19:26

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Dúfam že na tento príspevok zareaguje pán Malcik, a nielen on.

Oracle 95.?.?.?

>Nemůžu si pomoct, ale nesouhlasím. Moji prarodiče pocházeli
>z vesnice, z rolnické rodiny, a z vyprávění vím, že to
>vůbec nebyl lehký život. Je pravda, že do toho zasahoval
>stát a dělal to horším, ale to dělá i dnes (a dělá to
>víc, to je pravda).

Povedal som že to bol jednoduchší život, nie ľahší(bolo to plné fyzickej driny), vtedy akože človek mal čas na ozaj dôležité veci.

>
>Za tu "almužnu" ale člověk má například zdravotní péči,
>která prodlužuje život do délky, která dřív nebyla
>myslitelná. Lidé můžou cestovat, mají větší možnosti
>kulturního a jiného vyžití atd. Kdokoliv má možnost se
>vrátit na vesnici a tam se živit rolnictvím, málokdo to ale
>dělá.

V podstate nie ste ďaleko od pravdy, ale dnešná zdravotná starostlivosť skôr zabíja ako lieči, sú na to šatistiky, bohužiaľ nie sú zverejňované, preto tvrdenie že ľudský život sa predĺžil kvôli nej je nesprávne. Predĺžil sa kvôli lepším hygienickým podmienkam a zmenšením driny, kvalita strava posledných 20 rokov sa zhoršila.
S tou kultúrou a cestovaním v podstate máte pravdu ale málokto má možnosť a silu ju využiť.
Problém je skôr v mysli ľudí ako v hospodárskom systéme, pretože ľudia uverili že, na to aby roľník bol bohatí potrebuje všakojaké dotácie, je to evidentne lož.

>
>Máte ale pravdu, že bohatství, pokud s ním není správně
>zacházeno, vede k degeneraci. Řada lidí by asi skutečně
>bývala byla šťastnější, kdyby se narodila před 100 lety.
>Ale toto není můj problém a nikdo si nemůže morálně
>ospravedlnit, aby mi něco zakazoval, jen proto, že můj soused
>není schopen naložit se svojí životní úrovní tak, jak by
>"měl".

Každý psychicky zdraví človek by mal niesť zodpovednosť za svoje činy(druhá vec je že kto a ako o tom rozhoduje, že kto je psychicky zdraví), inak je po tom krik a plač, no a žaloba ktorá je v USA tak obľúbená.

PS: Túto diskusiu by sme mali pokračovať v mailu.

218015

28.04.2010 08:48

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: autor

Oracle 178.?.?.?

> a pokud je někdo životním analfabetem, nepomůže mu ani doktorát z ekonomie.

Bárs by to bola pravda, viď: Keynes. [vyplazený jazyk]

218178

29.04.2010 20:47

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

Typická situácia "ja o voze ty o koze".

Oracle 95.?.?.?

Prečo to hovorím, má to jednoduchí dôvod, pán Malcik rozoberá to ako by mali veci fungovať, a väčšina jeho "oponentov" popisuje ako veci fungujú, s fungovaním súčasného systému ani on nesúhlasí.

Ako by mali veci fungovať: dajme to mu pán Jozef zoberie pôžičku od banky 100 000 € na 10%, pretože chce otvoriť reštaurant na lukratívnom mieste, zobral to na jednoduchý úrok teda má vrátiť 110 000 €. Pričom banka požičala peniaze ktoré boli určené na investovanie, tj. z terminovaných vkladov,keďže v tomto prípade úrok je poplatok za poskytnutie služby, je úrok oprávnený. Poznamenávam že v systéme pána Malcika nie je miesto pre čiastkový rezervný systém(FRB) a podobné účtovnícke machinácie a podvody, ktoré patria do oblasti finančnej čiernej mágie.

Ako teraz veci fungujú: pán Jozef zoberie pôžičku od banky v hodnote 100 000 € na 5%, pretože chce otvoriť reštaurant, keďže je to zložený úrok tak má vrátiť 2-2,5-3 krát viac než požičal, ktorá je donebavolajúca krádež i pri 4% inflácie. Infláciu spôsobuje FRB a spôsob emisie peňazí, myslím si že to nemusím viac rozoberať, každému je jasné (no mal by byť) ako veci idú.

Zaujímavé je že uzákonený systém zložených úrokov náramne podobá na úžerníctvo "ruských židov"(chazarských konvertitov), keď na požičiavanie 100 rubľov potrebovali ste podpísať 300 rubľovú zmenku(sú na to očití svedkovia a účastníci).
V takýchto praktikách treba hľadať primárnu príčinu pogromov( i európskych vyháňaní židov) a nie v predsudkoch, v antisemitizme a v náboženskom neznášanlivosti kresťanov, hoci diskutéri typu "Tydlimydli" by najradšej kričali "antisemitizmus a popieranie holokaustu" i pri kritike bankového systému, vieme prečo. [cool]

218348

07.05.2010 22:01

Budeme se podepisovat třemi křížky?

Dúfam že na tento príspevok zareaguje niekto.

Oracle 95.?.?.?

Dúfam že túto civilizáciu nezažije ani jedno moje dieťa a dúfam že ani žiadne NWO. V skutočnosti ako celok mne nebude jej ľúto, až na niektoré veci v prípade úplného kolapsu služieb.
To preto hovorím že sa dejú hrozné veci, oproti západu majú na vrch morálne a kultúrne aj krováci, a to z jednoduchého dôvodu, ich prostredie nič iné ani nedovoľuje. Kým mi vrchol civilizácie a blahobytu so všemožnými možnostmi utápame sa v dekadencií. Myslím si že apoštol Ján sa mýlil keď písal svoje zjavenia lebo tých jazdcov nie je 4 ale 5, menovite dekadencia, bezbožná moc, vojna a smrť. [cool]
V skutočnosti hnijeme sa za živa, nielen obrazne(v duchovnom smere) ale aj doslovne, toho dôkazom sú rôzne choroby ktoré boli ešte koncom 19.- začiatkom 20. storočia celkom zriedkavé napr. rakovina, nech mi nikto netvrdí že je to čisto genetika, lebo s ním vybehnem. Naše ego narástlo do takých rozmerov, že si myslíme že môžeme dovoliť všetko bez ohľadu na následky, našťastie následky svojich činov zastihnú každého. [velký smích]
Načo myslím napríklad rozpad finančného systému, myslím si že bašta demokracie a jej vládnuce elity čoskoro zažijú horúce chvíle, zväčša to bude na nejakej hranici vlastného domu, ochranka sem, pevnosť/protiatómoví kryt tam, pretože jeden indián z kmeňa hopi povedal: "Pred ľudskou zlobou protiatómový kryt nikoho neochráni."
Tento systém dlho neudrží a rozpadne sa, totiž má v sebe "zabudované" semená vlastnej skazy.
Nemusíte so mnou súhlasiť, ani to nechcem, chcem len aby ste ma vypočuli.

PS: Pán Stwora, myslím si že čakacia doba na otvorenie článkov je príliš dlhé, stačilo by týždeň dva.

218918

14.05.2010 12:41

Nůžky se rozevírají

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Oracle 178.?.?.?

Rozpad EU náležite oslávim, opijem sa do dvoj dňovej nemoty, no aspoň pokúsim sa. [velký smích]
Rozpad eurozóny zapríčiní Grécko, to je fakt, jednoducho Nemci odmietnu ďalej financovať krajiny PIGS, k Nemecku sa pripojí Rakúsko a Holandsko a spolu si vytvoria menovú úniu s novou Markou, snáď i dôjde k oživeniu Hanzy a tým pádom EU de fakto snáď i de jure rozpadne
Európa skôr či neskôr skončí(prikláňam sa k prvej možnosti) ako kolónia skôr Ruska ako Číny, síce Čína nám ide po krku ako nová veľmoc, ale Rusi nás už držia nejaký čas po guliach a zovretie zo dňa na deň silnie.
Nič proti Číňanom ale Rusi sú k nám bližšie geograficky i kultúrne.
Čo sa týka výbojnosti Maďarska myslím si že Rusi nás zastanú, keď o to ich požiadame, majú nato páky ako ich uzemniť.
Myslím si že Rusi svojimi ťahmi účinne zastúpia proti proti-ruskej rétorike, myslím si že ruskí oligarcha-patriot kúpi nejaké vydavateľstvá, ktoré vydávajú renomované denníky, myslím si že to urobil aj nejakí ruskí magnát v Londýne.

219279

14.05.2010 20:34

Nůžky se rozevírají

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Oracle 95.?.?.?

Čiastočne máte pravdu jednak časť 750 miliárd € ide na skúpenie gréckeho dlhu, jednak ide na "pomoc" Grécka tj. na privysoké a nezdanené platy úradníkov. [oči v sloup]

K Číne a Rusku, kto je skutočne bohatý ten kto vlastný zdroje, suroviny a výrobné prostriedky alebo ten kto má hromadu farebných papierikov ktoré sú kryté dôverou?
Odpoveď je prostá, a z dlhodobého hľadiska je to aj jasné, keďže Číňania sú zahľadení do seba, svet ich zaujíma len natoľko nakoľko ich záujmy vyžadujú t.j. zdroje surovín, pretože pri kolapse väčšiny zahraničných trhov prejdú na vnútornú spotrebu 1,2 miliardy spotrebiteľov je dosť. [cool]

No a Rusi sú zas Európania (považujú sa za nich), takže oni budú hrať na svojom pieskovisku, zabezpečovať odbytište a hranice pre nich je priorita č1.

219314

16.05.2010 16:20

Nůžky se rozevírají

RE: Irelevantni

Oracle 95.?.?.?

Zaujíma ma ako je to s reálnymi príjmami, a či do toho bola započítaná aj (exponenciálne rastúca) inflácia?

219436

16.05.2010 17:15

Nůžky se rozevírají

mrzni sám rusofób a do SR nemontuj

Oracle 95.?.?.?

>pokud vím s ruskem sousedíte vy, s maďarskem taky vy,
>samostatnost jste chtěli taky vy, tak si užijte, ale za svý.

Pán asi má diery v znalosti geografie a histórie, pretože susedíme s Ukrajinou a samostatný chcel byť Mečiar a jeho parta, aby mohli nakradnúť čo im hrdlo ráči.

>radši půjdu do spolku s němcem než s rusem a jeho primitivní
>kulturou [mrknutí jedním okem]

No to vidím, preto vaši papaláši kupujú plyn od Rakúšanov, čo majú zo South Streamu, za drahé peniaze a mám taký pocit že to isté udeje s nemeckým plynom z North Stream-u.
Myslím si že takému krátkozrakému rusofóbnemu hlupáčikovi nemude vadiť tento fakt, nebude mu vadiť ani to že ceny plynu vyletia do astronomických výšok a kvôli tomu ľudia "mrznúť", ba čo viac bude tých papalášov ďalej voliť len aby nemal nič spoločné s tými "špinavými a primitívnymi" Rusmi a ich plynom. [cool]

Vy a vaša sorta je fakt číslo. [chechtot]

PS: Len tak na margo na každej krajine a každom národe podpíše 70 rokov Marxizmu, Leninizmu, Stalinizmu a socializmu a vlády komunistov. Veď po 40 rokoch vládnutia komančov a socializmu ani naše spôsoby nie sú bohvieako civilizované. [vyplazený jazyk]

219439

16.05.2010 17:56

Svoboda a moc

Pán Lhoták ma udivuje.

Oracle 95.?.?.?

Kľud, nie v príliš pozitívnom zmysle.
Neustále plače za Rimanmi tí pod pojmom civilizovať mysleli, zaberať národom pôdu, ožobračovať ich, uvaliť na nich otroctvo, zničiť miestnu kultúru a vypľundrovať prírodné zdroje. [oči v sloup]

Zaujímavé že niečo podobné predstavujú elity USA pod pojmom priniesť demokraciu. Prakticky nič sa nezmenilo. [bliji]
(Keď niekto my začne tvrdiť, že je to náhoda tak je hlupák.)

Chcem ešte upozorniť na zaujímavosť Rímskeho práva, otcovia mali možnosť predať svoje deti (mysleno chlapcov, ženy sa nerátajú) do otroctva či ich zabiť pokiaľ nie sú podľa ich predstáv.

Naproti tomu starí Kelti, Egypťania a Japonci boli vrcholom civilizácie v mnohých smeroch, ukazujú to záznamy a obyčaje.

Stredovek voči ženám ako celku nebol o nič viac šetrný, pretože žena bola "dobytkom", nástrojom na rodenie detí a zväčšenie majetku muža.

Záverom:
Pán Lhoták chce svoje problémy, problémy spoločnosti a dekadenciu riešiť tými najhoršími možnými nástrojmi ktoré história pozná.

219441

16.05.2010 20:54

Nůžky se rozevírají

RE: Irelevantni

Oracle 95.?.?.?

Viete ja mám také nepríjemné tušenie, že ako rástol GDP per capita tak rástla aj inflácia, tj. exponenciálne, vidieť to na grafu z linku.

219458

17.05.2010 13:07

Svoboda a moc

RE: Pán Lhoták ma udivuje.

Oracle 95.?.?.?

>Díky, potěšil jste mě. Návrat do "starých struktur" se mi
>vůbec nelíbí, protože v řeči muže to je pro ženu vždycky
>jen bismarckovské motto : kuchyň, děti, hřbitov.

Mňa napadla Hitlerovská myšlienka na ženu: Kinder, Küche, Kirche (dieťa, kuchyňa, kostol) berúc ohľad na stav súčasnej spoločnosti a s jeho skúsenosťami so ženami(sám to potvrdil v jednej diskusií) by s takýmto systémom aj súhlasil, pozor netvrdím že pán Lhoták nacista alebo niečo na tento spôsob.

Bohužiaľ súčasnú dekadenciu nespôsobilo post-moderný feminizmus (ani jej predstaviteľky feminacistky a v tomto pán Lhoták mýli), ako každý iný jav z okruhu multi-kulti je to len symptóm a nástroj cieleného rozkladu spoločnosti. Nehovoriac o tom že mocný tam hore to prestrelili, dôsledky cieleného rozkladu nižších vrstiev čoskoro vrátia k nim ako bumerang, to i napriek tomu že sú dobre organizovaný v patriarcháte.

Môžeme urobiť to že budeme proti elitám bojovať všetkými legálnymi a ľudskými možnosťami.

219512

18.05.2010 15:01

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Oracle 178.?.?.?

>Co brání nezodpovědné vládě, nasekat i v systému se
>zlatým (či jiným) standardem, nesplatitelný státní dluh?
>Tomu přece žádný standard nezabrání, nebo ano?

Štandard síce nie, ale za:
A)umožní to včas klepnúť tým sviniarom po prstoch
B)keď už narobili nesplatiteľné dlhy ešte vždy môžu hompáľať na kandeláberoch či na palmách. [cool]

219608

19.05.2010 18:45

Malé zamyšlení nad státním dluhem

RE: Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?

Oracle 178.?.?.?

Dať to na letáky a plagáty a potom bude mazec. [smích]

219686

21.05.2010 19:33

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

Brezinski varuje, zvedavec raduje, že Lin.

Oracle 178.?.?.?

No priemerný zvedavec by mal radovať, poviem to aj prečo ale teraz trochu odbočím.
V roku 2006 po maďarských parlamentných voľbách budúci socialistický prezident Gyurcsány mal reč pred partajníkmi kde skonštatoval, citujem: "Klamali sme ráno a večer, nielen my ale všetci. Pojeb@li sme to." Táto reč sa dostala k tlači pomocou socialistu, ktorý sa snažil uvariť polievočku, klepli mu po prstoch ale oheň už bol na streche.

Niekto Brezinského prirovnal ku generálovi (veľmi správne v tejto vojne/NWO "oni" sú len vojaci a armáda, komu slúžia to už je téma na inú diskusiu) ktorý skonštatuje "medzi 4 očami" že sme tam kde nechceme byť, táto informácia sa dostala von podobným spôsobom a cieľom ako Gyurcsányova reč, a bude mať aj podobné následky kvôli ne-linearite ľudských systémov.

219858

23.05.2010 20:56

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Brezinski varuje, zvedavec raduje, že Lin.

Oracle 178.?.?.?

Čakal som reakciu od pani/slečny Lin ale nič to.

K Vašej otázke história tak ako príroda má svoje cykli, s tým človek nenarobí nič. Otázka znie či tieto cykli človek postrehne, mnohí to postrehli, iný nie.

Dobre to ilustrujú Majské kalendáre Tzolkin (260 dňový svätý) a Haab (365 dňový svetský) ktoré sa prekrývajú raz za 52 rokov, okrem nich sa existujú kalendáre aj na obdobia tisíce a milióny rokov, ktoré sú dedičstvom z predchádzajúcich veľkých civilizácií.

Tá minulá bola pravdepodobne vyvolaná pádom asteroidu, ktorá prerazila morské dno v Atlantiku (indície z Morských a iných legiend), následná potopa (áno tá z biblie) zahladila stopy po civilizácie a zaostali po nej len legendy, pár artefaktov a útržky znalostí.

Čo sa týka apokalypsy ono sa to malo nastať niekedy teraz v rokoch 2009-2010 (to je rok 2000 kvôli nepresnostiam okolo narodenia Ježiša, lebo istý mních sekol o 9-10 rokov v určení dátumu narodenia Ježiša), malo to byť vojna ktorá by zdevastovala nielen ľudskú civilizáciu ale i planétu.
Našťastie to už nenastane kvôli tomu, že ľudia náhle pocítili lásku k planéte Zem.
Túto lásku snažili určité kruhy zneužiť na svoj biznis, vychádza im to kvantitatívne len tak na 20%.

Čo sa týka súdu na konci každého cyklu ľudských dejín, tak zvaný posledný súd , to sa deje práve teraz, pre veľký smútok pána abc-ho vtedy nezostupuje žiadna božská bytosť z nebeských sfér a nevyriekne rozsudok, ale deje sa to prostredníctvom našich volieb.
Ja som už volil a viac-menej som si istý že i väčšina zvedavcov volilo správne, hoci voľba bola viac menej inštinktívna a intuitívna.

Poznámka na záver: Biblia je vhodná ako rámcový zdroj informácií, kvôli niekoľkonásobnej kanonizácie a dogiem ktoré odzrkadľujú mocenské chúťky ich pisateľov a potentátov. [oči v sloup]

219950

A že viete prd. [oči v sloup] [mrknutí jedním okem]

220094

25.05.2010 17:11

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Brezinski varuje, zvedavec raduje, že Lin.

Oracle 178.?.?.?

Objektívne vzato, história ľudstva je cyklus ale skúsenosti ľudstva ako celok z cyklov zas majú lineárny charakter, preto na opis skúsenostnej-histórie môžeme použiť špirálu. Nič nevystihuje toto lepšie ako "dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš" a "keď dvaja robia to isté, nie je to isté".

Čo sa týka koncov veľkých cyklov, doteraz vždy ju uzavrela katastrofa, teraz to mal byť vojna s muslimami.
Vysvetlím Vám prečo používam podmieňovací spôsob, totiž na konci kvantitatívne väčšie vesmírne sily prostredníctvom katastrofy vyčistia ten Augiášov chliev čo je na konci epochy a ľudstvo môže začať odznova.
Tentoraz sa to nestane, z toho dôvodu že ľudia náhle pocítili lásku k Zemi a to posunulo smerovanie vecí, lebo na katastrofu treba aj to aby ľudia nemilovali Zem.
V skratke: katastrofa sa nekoná a tento svinčík odpraceme sami! [velký smích]

K viere v Boha, keď v neho veríte tak tým prehlasujete, že nie ste si istý jeho existenciou. Ja viem že Boh existuje. [velký smích]

Čo sa týka náboženstiev, máte pravdu.

220103

25.05.2010 17:46

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Brezinski varuje, zvedavec raduje, že Lin.

Oracle 178.?.?.?

Čakal som že sa ozvete, pokúsim sa vysvetliť prečo som napísal čo som napísal. Začnem od Adama a Evy, vlastne od Mojžiša.

Mojžiš vlastne bol synom faraóna (adoptívnym či pokrvným, je to jedno), ako taký mal prístup k tajným učeniam Egyptských kňazov, možno že ho aj vyučili zaňho a mnohé indície naznačujú že aj poznal učenie Echnatona. Po exile, kde sa naučil novým trikom, sa vrátil a v mene Jahveho(skratka znamenajúca "čo ťa do toho kto som" ) vyviedol ľudí z ktorých sa mal stáť vyvolený ľud Izraela. Pri písaní Tóry upravil a zapracoval historicky staršie texty a piesne samozrejme bral na zreteľ aj novú ideológiu: "Židia sú vyvolený národ". Či to urobil pod vplyvom okultných kruhov (ku ktorému možno aj patril) alebo len preto že chcel mať moc to je na inú diskusiu.
Toto je jedna vec.

Druhá vec je, prosím to berte ako dobre mienené varovanie, chcem varovať pred prílišným nadšením, ktorá (nielen) u Vás prepuká nad kanonicitou Biblie. Ono totiž vynára jedna otázka:
Nebol zámerom okultných síl alebo kruhov to aby do Nového zákona dostali polopravdy a klamstvá aby ľudia nevedomky páchali zlo a konali v ich prospech? Lebo cesta do pekiel je vydláždená dobrými úmyslami.
Know-how celého procesu, bolo to aby využili temné stránky cirkevných potentátov, ktoré i tak neboli bohvieako morálne na špici.

220105

26.05.2010 08:37

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Brezinski varuje, zvedavec raduje, že Lin.

Oracle 95.?.?.?

Pavol bol agentom Mojžiša, vysvetlím Vám ako to myslím.
Projektanti z Egyptských chrámov ešte stále existujú a dosť dlho držali svojho dlhodobého plánu čo je pokorenie sveta, vzdali sa tohoto plánu len prednedávnom, asi pred 10 rokmi. Toto je vidieť spätným pohľadom na správy tohoto webu, z únikov informácií, v chybách v plánovaní, či roztržkami medzi "elitami" alebo "politickým prebudením más" pred ktorými varoval Brezinski.
Všetci vieme že "elity" sú hlavne tvorené židmi-sionistami a tu je rola Mojžiša, on totiž vedome vytvoril oddaných vojakov pre Egyptských plánovačov (pričom aj on bol jedným z nich) pri blúdení v púšti pričom ich masíroval s tým že "oni sú bohom vyvolaným národom a ostatný sú zvieratá ktorých môžu vraždiť beztrestne" a tých čo požadujú vrátenie sa k starým zvykom po určitej lehote tiež treba zavraždiť.
Tento postup je popísaný v Biblií v príslušnej pasáži nájdeme niekoľkokrát slovne spojenie "... nechal ich povraždiť ako klatých.", neskôr podobný postup použila cirkev proti kacírom počas inkvizície

220157

27.05.2010 21:48

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Brezinski varuje, zvedavec raduje, že Lin.

Oracle 95.?.?.?

>Hmm .. Mojžiš sa ale Kanaanu nedožil... Skôr to vidím tak,
>že tam prebiehal boj. Z tohto pohľadu možná vražda, keď bol
>na dohľad. Mojžiš bol určite ovplyvnený Achnatonovým
>monoteistickým učením. Tento faraón so svojimi ľuďmi
>pochopil situáciu. Odporúčam pre zaujímavosť porovnať jeho
>zachovaný hymnus na Atona s obsahom a hlavne rytmom veršov
>koránu napísaných o cca. 2000r. neskôr.. Nejakých cca. 200
>rokov pred exodom sa teda vzoprel kaste Erofantov, za čo všetci
>aj s rodinami zaplatili životom. Zakončilo sa to zavraždením
>jeho potomka premenovaného na Tutankhamona.

Echnaton mal aj iné motívy ako len nezištná pomoc, čiastočne prispela aj jeho dedičná choroba (asi Marfanov syndróm). Čo sa týka hymnu je doslovne prevzatý ako žalm, asi je to 4.

>
>Súhlasím, že majú poslednú dobu vážne problémy. Je to ale
>prirodzené. Na istej úrovni ide čas proti nim. Stíhajú už
>len z časti korigovať. Predikcia sa v podstate vytratila. Jeden
>z dvoch hlavných tak trochu stratil džob [smích][smích] Objektívne sa
>totižto vážne zmenila celková situácia. Nastali okolnosti s
>ktorými nemajú za tie tisíce rokov žiadne skúsenosti (viď
>hlavne spomínaný postrezonančný stav sínusových
>chrakteristík zmeny logiky sociálneho správania).

Vravel som Mojžiš bol Egyptským vrchným kňazom ktorý sa v exile naučil kopu nových trikov, tým pádom bol de facto jedným z nich, to nezmenil ani exil, mimochodom 40 rokov Egypte i napriek luxusu nebol med lízať, 40 rokov v polopúšti tiež nie je med lízať, loziť sa 40 rokov v púšti nie je vôbec lízanie medu, tak sa ešte čudujete že vo veku 120 rokov vybral čas a miesto smrti pred vstupom do Kanaánu. Vravel som tiež že oni ešte stále sú aktívny, i po tisícročiach len zmenili smerovanie svojich aktivít, tým pádom vedenie "židovskej armády" nevie kam s konopím, dodávam že pre potomkov Egyptských kňazov (duchovných či biologických je v tomto prípade jedno) židia boli/sú armáda a vedúci typu Brezinski či potomkovia kňazov z kmeňa Levi sú "len" generáli ktorý si myslia že oni sú skutočný vládcovia, no v skutočnosti sú len nahraditeľné služobníctvo. Kvázi-argument(?) na to čo tvrdím: Najväčší úspech diabla je to, že presvedčil ľudí že neexistuje.

Prosím ďalšiu diskusiu by sme mali pokračovať v maily, moja adresa je verejná.

220353

01.06.2010 12:31

Sionisté opět připravuji scénu pro židovský holocaust

RE: Už

Oracle 95.?.?.?

>dávnejšie som písala, že Židia sú užitoční idioti,
>ktorí sú využívaní Rotschildovcami, ktorým na nich
>nezáleží.

V jednej veci sa mýlite i Róčild je vlastne potrava pre kanóny, síce na poste generála, ale predsa i naňho raz dôjde. Čo som vlastne chcel povedať v diskusií s Udom je že agenda ovládnutie sveta nepochádza od židov ale od 7 Egyptských vrchných kňazov, ku ktorým patril i Mojžiš, on vytvoril zo židov vojakov ktorý (fanaticky) slúžia záujmom tej sedmičky a tiež oni presvedčili Saula z Tarsu aby sa stal kresťanom a znetvoril učenie Ježiša. Tento spolok existuje dodnes, síce už nie sú kňazi ale zato ešte stále majú obrovskú a pre obyčajného človeka neuveriteľnú a nepostrehnuteľnú moc. Našťastie pre nás sedmička vzdala sa snáh o dosiahnutie svetovlády pred 10 rokmi ale Róčild, Brezinski a ostatný sionisti ženú sa do svojej záhuby, je my ľúto tých židov ktorý sú v tomto nevinne, hlavne deti.

220811

01.06.2010 14:25

Sionisté opět připravuji scénu pro židovský holocaust

RE: Už

Oracle 95.?.?.?

>A jak do toho tedy zapadá semitský Dagon a jeho přítomnost v
>podobě miter na biskupských a kardinálských hlavách včetně
>papežské?

Mitra bola prevzatá z kultu Mythry, ktorá pochádzala z Partskej Perzie, tým pádom tento Š/Sumerský symbol bol prevzatý z ich náboženstva. Vyznávači kultu Mythry mali rituál podobný svätému prijímaniu, kvôli tomu ich ranný hellénsky kresťania nemali v láske (ku tejto vetve patrí i rímskokatolícka cirkev a väčšina novších cirkví, druhá pôvodná, k učeniu Ježiša lojálna židokresťanská vetva bola vyhubená židmi a katolíkmi).
No typický prípad keď zlodej kričí "chytte zlodeja". [chechtot]

Inak tá egyptská sedmička časom sa rozliezla po svete, takže nájsť ich je takmer nemožné.

Dúfam že ste spokojný s odpoveďou.

220831

01.06.2010 16:10

Sionisté opět připravuji scénu pro židovský holocaust

RE: Už

Oracle 95.?.?.?

Otázka je či pripúšťate to, že tí čo vypracovali pôvodnú metodiku ovládnutia sveta z ktorých čerpali židia sú stále aktívni a majú moc?

Odpoveď pre mtk, diskusia pod článkom Brezinski varuje pred... s názvom Brezinski varuje obyčajný zvedavec raduje...

220848

01.06.2010 22:49

Sionisté opět připravuji scénu pro židovský holocaust

RE: Už

Oracle 78.?.?.?

Pike bol obmedzenec, sionista a fanatik, a ako taký bol nesmierne ľahko manipulovateľný. Fanatická viera ako taký otvára dieru v obrane mysli a sprístupňuje myseľ manipulátorom, je to niečo ako diera vo firewall-u, či manipulácia deje pomocou reči či telepatie je to jedno. Nehovoriac o tom že pre sedmičku využiť mozgovú kapacitu týchto nešťastných fanatikov je náramne jednoduché.

Telepatia je zaujímavý jav, podobne ako prívesok slepého čreva civilizovaný človek ju nevyužíva, prečo by aj máme mobilné telefóny 3G. [cool]
Musím priznať že sa na túto tému boli/sú robené prieskumy vedeckými metódami, ktoré priniesli výsledky dokazujúce existenciu a ukazuje sa že každý má na to nadanie, no málokto v ňom cvičí a skúša to využiť. Možno dôvodom je to že málo kto verí že to dokáže, čo si o tom myslíte? Rámcový zdroj je anglická wikipedia.

Historické fakty o staroveku, lebo sa bavíme aj o období asi 5000 rokov od dneška, sú značne kusé a prekrútené.

220886

02.06.2010 15:02

Sionisté opět připravuji scénu pro židovský holocaust

RE: Už

Oracle 78.?.?.?

>Existují věrohodné prameny k této "sedmičce"?

Bohužiaľ nie, jediný zdroj sú Megreho knihy Zvoniace cédry Ruska mám taký pocit že sa to veľmi neráta medzi vierohodné zdroje na túto tematiku, to je jedna vec. Druhá vec je že od čias starej ríše Egyptskej nezaznamenávajú svoju činnosť písomne.

Ďalšia možnosť je brať ich ako čierne diery, to je pozorovať ich vplyv na okolie vlastne na svetové dianie. Príklad:

Voľba budúceho ubaveného a unaveného egyptského panovníka ktorý nemá čas na rozmýšľanie a skáče ako oni pískajú.

Pripustiť k moci agresívneho panovníka ktorý spustí dobyvačné vojny kvôli pochybnej veci ako sláva.

Prehlásiť nemanželské dvojčatá kráľovskej dcéry za potomkov boha Marsa a primäť ich s vidinou večnej slávy ku založeniu mesta.

Či nahuckať kresťanov tým že Alexandrijská veľká knižnica je chrámom pohanských bohov a pred jeho spálením až do tla ukradnúť zvitky s nadradenými vedomosťami, preskúmať ich a potom ich spáliť.

Mohol by som pokračovať ďalej, ale nič nevydá svedectvo o ich činnosti ako sledovanie postupného rastu starovekých ríš.

Pre quida 2: Manipulácia sem, manipulácia tam sme obdarený slobodnou vôľou, môžeme povedať nie na spáchanie zverstiev, tým pádom argument typu "bol som manipulovaný (telepaticky)" neobstojí.

220961

02.06.2010 19:11

Sionisté opět připravuji scénu pro židovský holocaust

RE: Už

Oracle 78.?.?.?

>Zajímavé, díky [smích]

Rád sa stalo. [smích]

>
>Z jaké "černé díry" soudíte, že se sedmička před deseti
>lety vzdala svých plánů?

Ide o to že ako keby sa vytratila sila, ktorá drží tento príšerný systém po hromade, funguje už len kvôli hybnosti ktorou ju sedmička obdarila, proste sa rozpadá pred našimi očami, napríklad: nečakaný vzostup anti-globalizačných hnutí i napriek ich diskreditácií napriek vyčíňaní provokatérov na demonštráciách, tiché ale o to vražednejšie roztržky medzi elitami, pre elity nepríjemné informácie v mainstreame, "politické" prebudenie más, kladenie pre elity nepríjemných otázok a zmena v myslení ľudí.

Proste sa to rozpadá i napriek snahám elít a deje sa to približne 10 rokov. Sedmička sa rozhodla že v konečnom dôsledku môže dopadnúť planéta horšie než zle (čo by odniesli aj oni bunker sem, bunker tam) keď to tak bude naďalej pokračovať. Tak nastala zmena plánov a teraz všetok svoju moc využívajú k budovaniu systému ktorá každému zabezpečí optimálne podmienky k životu, nielen elitám.

No a tí čo neskoro prišli k rozumu môžu spievať pesničku od Depeche Mode-u-Wrong. [cool]

220978

04.06.2010 12:02

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: ceska media

Oracle 95.?.?.?

Na tu ju máš. [mrknutí jedním okem]

221188

13.06.2010 14:20

Školné je správné

RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!

Oracle 78.?.?.?

>I tak je možné článek nahlížet...

Mýlite sa je to jediný spôsob ako správne vnímať tento článok.

Pán Lischka je líška operujúca s britským suchým absurdným humorom, viem pre mnohých málo stráviteľným, ale pýtam sa, má inú možnosť ako poukázať na absurditu situácie a na grotesku dnešnej spoločnosti?
Ako by ste primäli ľudí zamyslieť nad dôležitými vecami a absurditou dneška bez toho aby ste vyvolali okamžitý odpor voči Vašej osobe a voči veci čo chcete povedať?

Takže vybral cestu Sokrata, nehovorím že správnu a dúfam že neskončí tak ako on, ako rozprávať o závažných témach a pri tom viac menej unikol pohľadu (vždy) tupej "moci".

221905

19.06.2010 08:28

Pohled z Istanbulu

RE: V Turecku donedávna vládli kryptojudaisté

Oracle 178.?.?.?

Keď si dobre spomínam, tak pred asi 3 mesiacmi Turci pozatýkali niekoľko generálov, teraz sa pýtam: Aká je šanca že tí generáli boli absolventi West Point, "agenti" Izraela alebo USA a plánovali prevrat proti demokraticky zvolenej islamistickej vláde?

222333

19.06.2010 19:16

Pohled z Istanbulu

RE: V Turecku donedávna vládli kryptojudaisté

Oracle 178.?.?.?

Ja som len špekuloval o tom kde študovali a komu slúžili v skutočnosti ale o tom že pripravovali prevrat a zatkli ich za to bolo to aj v mainstreame.

222362

02.07.2010 09:02

Volby – zpráva o stavu společnosti

RE: To chce klid.

Oracle 95.?.?.?

Komentár:

Farenheit 451

223220

04.07.2010 22:24

Státní databáze v EU versus George Orwell a skutečná svoboda

RE: Boze boze

Oracle 95.?.?.?

Zhodou okolností ten "pán" má teraz pravdu a zhodou okolností napísal pravdivý článok, otázne sú jeho pohnútky k tomu.

223307

05.07.2010 08:45

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Neslychana drzost

Oracle 95.?.?.?

>"Proč ty židy nemá nikdo v oblibě?"

Žiadny národ nemá v láske invázne vojsko a Ž/židia ním aj sú, nebudem tu rozpisovať pre koho pracujú vedomky/nevedomky už po milénia, poznáte môj názor na to.

223325

05.07.2010 11:49

Státní databáze v EU versus George Orwell a skutečná svoboda

RE: Boze boze

Oracle 95.?.?.?

Ani jedným slovom som nenaznačil že píše celú pravdu, len účelovo vyberá z neho časti, pre ne-zvedavca/plebs to stačí na teraz.

Len aby to rozcuchalo ovciam nervy, ešte z ďalšieho zdroja dozvedia že nejaká spoločnosť stratila dáta a problém pre NWO je na svete, aspoň čo sa týka Česka.

Mimochodom "koho chlieb ješ toho pieseň spievaj platí" pre neho dupľom.

223337

05.07.2010 12:06

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Neslychana drzost

Oracle 95.?.?.?

>Ale v minulosti to nebyl jen důvod "invazní vojsko", kdy třeba
>španělé židy vyhnali ze své země, odkud se rozptýlili
>převážně na Balkán a dále po Evropě a Ásii

Čo robili Rimania ako invázne vojsko:
-priniesli so sebou kolonistov-to máme aj tu
-započali kultúralnú genocídu a nazvali to civiliovaním- to máme aj tu
-miestni sa stali treťoradými obyvateľmi, kolaboranti druhoradými-to máme aj tu
-rozdúchavali miestne nepokoje etnické a náboženské nepokoje- to máme aj tu
-uvalili na obyvateľov vysoké dane-to máme aj tu (síce to robia skryto cez infláciu,lichvu a emisiu peňazí)
-atď

A ešte sa pýtate prečo ich nemali radi. [vyplazený jazyk]

223338

09.07.2010 09:31

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Světová židovská konspirace

Oracle 178.?.?.?

99% katolíkov čo poznám chodí do kostola len preto aby ukazoval svoje nové šaty, asi on medzi ne nepatrí, je dosť fanatický, taký užitočný idiot ktorý aj do poslednej kvapky krvi bude presadzovať cudzie záujmy, ktoré sú protichodné jeho základným záujmom.

Čo sa týka katolíckej cirkvi, napáchala viac zla než dobra v Ježišovom mene no proti jeho princípom, len preto že s ním nesúhlasili, mali dôkazy proti jeho bludom, mali zlato alebo len tak pre moc.
Dodávam Slobodomurári či ž/Židia-sionisti nie sú o nič lepší.

223618

09.07.2010 09:34

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: POEZIE - nova nadeje - pilulka proti unave .. DIL 1. BASEN ..

Oracle 178.?.?.?

No hej, Tydlimydli je plná lásky k blížnemu a porozumenia, je samá láskavosť. [mrknutí jedním okem] [chechtot]

223620

10.07.2010 08:53

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Světová židovská konspirace

Oracle 178.?.?.?

Neviem-neviem či je výmyslom židovízie také to upaľovanie kacírov(Hus, Galileo či iný ľudia ktorí neupustili svoje presvedčenie o svojej pravde), bosoriek(zväčša prírodný liečitelia a liečiteľky), kultúralná genocída (údajne za záchranu duši oboch Amerík a takmer aj Japonska) alebo kresťanské križiacke výpravy proti moslimom..
To som čerpal(aj) od tých autorov ktorý mali prístup k vatikánskym archívom, takže nekecajte tu nezmysli o nejakej židovízie či o blekote masmédií.

Nemyslite si že vaši myli cirkevný potentáti sú len o štipku lepší ako sionisti či slobodomurári, žijete v ilúzií z ktorého zobudenie bude bolestivé. Pretože im (cirkev/sionista či slobodomurár) vždy ide o moc a peniaze, preto nikto z nich nie je bez viny.

Myslím si že teraz by ste najradšej oživili tú "skvelú" stredovekú tradíciu s upaľovaním kacírov. Pretože pravda bolí a každý sa kvôli nemu hnevá, že? [mrknutí jedním okem]

223709

11.07.2010 09:54

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Světová židovská konspirace

Oracle 178.?.?.?

On a jeho kumpáni majú v sebe toľko "kresťanskej lásky a porozumenia" že by to stačilo pre 99% ľudskej populácie. [bliji]

Bola to sarkastická poznámka, keby niekomu nedošlo.

Myslím si že kvôli 2 veciam chodia do kostola:
1)ukazovať nové šaty(čo som pred chvíľkou vylúčil-skratka aj múdry schybí)
2)počúvať vrchnosť aby im vymyl mozog s tou propagandou, že kto nejde s nami ide proti nám

223831

24.07.2010 16:38

Ahmadinežád předpovídá pro lidstvo lepší časy

RE: Asi takto

Oracle 178.?.?.?

>Takze v kratkej buducnosti sa prosim pripravte na tazku medialnu
>kriminalizaciu sucasneho rezimu v Irane, ktora postupne prejde v
>prevratne a nahle odhalenie ze al-kaida ma najnovsie urcite
>hlavny stan prave tam a cele to vyvrcholi nejakym grandioznym
>teroristickym aktom na uzemi USA z ktoreho obvinia prave Iran. A
>potom uz nic nebude branit USA ist do Iranu nastolit demokraciu
>[smích]

Pokiaľ pán Murphy (Murphyho zákony) nerozhodne inak budete mať pravdu, nestrácajme optimizmus niečo im môže zhatiť plány.
Čo môže zhatiť tieto plány:

1)Čína prestane fixovať Juan na dolár, zavedú zlatý štandard a zakážu frakčné bankovníctvo-dolár stratí podporu a každý bude chcieť Juan, aj Američania, proste na vojnu nebudú mať peniaze. Nehovoriac o tom že nepokoje ktoré v USA prepuknú prinútia zavolať naspäť svojich vojakov z okupovaných území.

2)Priveľa ľudí sa dostane na ulicu kvôli "znovu-prepuknutia" hypotekárnej krízy, stanové mestečká sa príliš rozrastú, stredná vrstva USA zistí že ju škaredo prejeb@li, vypuknú nepokoje a armáda bude nútená zasiahnuť.

3)Vojna sa začne no pre finančné dôvody, diplomatickému tlaku alebo kvôli domácim nepokojom budú musieť s tým prestať.

4)Prihodí sa niečo čo som nepredpokladal.

5)Všetky tieto veci dohromady.

224798

25.07.2010 10:34

Ahmadinežád předpovídá pro lidstvo lepší časy

RE: Asi takto

Oracle 178.?.?.?

Zásadne nesúhlasím s vašim pesimizmom.

Totiž súčasný systém už je len krok od toho aby skolaboval, bankárske elity to vedia, preto hrajú o čas bohužiaľ pre nich našťastie pre nás tento finančný systém narozdiel od prírodných systémov je dosť rigidný, proste namiesto toho aby sa to ohlo rachne to celé ako zväzok špagiet.

Máte síce pravdu Američania veria v televízií ako povedal írsky klasik: 100% Američan je z 99% idiot.
Ale keď hromada ozbrojených idiotov ocitne na ulici čo obviňujú vládu z neschopnosti a z toho že ich klamali...

Takže hlavu hore nezúfajte. [smích]

224843

25.07.2010 13:31

Ahmadinežád předpovídá pro lidstvo lepší časy

RE: Asi takto

Oracle 178.?.?.?

Ako povedal Brezinski ľudstvo sa zobúdza, stále viac ľudí si uvedomuje že s nim je systematicky vyjeb@vajú, čochvíľa nad-kritické množstvo to uvedomí(pozor nie väčšina)keď sa to stane tak to strne takú lavínu že to zmetie celý tento neľudský systém.

Čo sa týka amerických bankárov väčšina z nich dostala diplom na nejakej športovej univerzite, starší vedúci (nad 60) už nič nezmôžu pretože si užívajú dôchodok.

224850

27.07.2010 09:11

Ach ten zdravý, nekuřácký svět

RE: Jiný pohled

Oracle 178.?.?.?

Faktická poznámka, candida je jednobunečná huba nie baktéria.

224974

27.07.2010 19:24

Střední třída v USA se rychle zmenšuje. A zde jsou statistiky, které to dokazují

RE: Veskere zlo prameni z moznosti kumulovat moc

Oracle 178.?.?.?

>Dobra sprava je, ze tento boj mozeme na koniec vyhrat bud my,
>alebo nikto. Rakovina je dlhodobo s zivotom nezlucitelna, casom
>to vzdy zacne byt kto z koho, nador alebo organizmus a bud vyhra
>organizmus, alebo prehraju obaja.

Priznám sa čítať Vás a Pána Noheila(dúfam že som neskomolil jeho meno) je osviežujúce, hoci v mnohými vašimi predpoveďami a niektorými závermi nesúhlasím.

Áno súčasný systém je ako rakovina, bujnie a zabíja.

Nebudete so mnou asi súhlasiť, ale súčasnému systému dávam tak akurát tak 2,5 roka, možno menej.

Na NWO nedôjde, chlapci nemajú na to mozgovú kapacitu. Totiž ono to je ako vojenská operácia, musíte dbať na kopu drobností aby to fungovalo, no a tá sila ktorá dbala o to aby chlapci dbali o drobnosti podľa môjho mienenia, jednoducho vycúvala. Inými slovami súčasný cirkus s NWO, vedeckou diktatúrou alebo nazvite ako chcete pokračuje len zo zotrvačnosti zučastňujúcich plánovačov a ich prisluhovačov ako Brezinski, Rockefeller, Rotschild, Bush, Oabama, Tydlitalová, Schwarzemberg atď.

224997

27.07.2010 21:33

Střední třída v USA se rychle zmenšuje. A zde jsou statistiky, které to dokazují

RE: Veskere zlo prameni z moznosti kumulovat moc

Oracle 178.?.?.?

> já myslím že to druhé [mrknutí jedním okem]
Na to oni nemajú, koľkokrát musím opakovať, že sila ktorá staral o to aby dbali tých dôležitých drobností sa vytratila spoza nich. [cool]

Tá sila momentálne robí projekt "lepší svet pre každého", nielen pre nás.(Myslím to bez akýchkoľvek sarkastických atď prízvukov) [smích]

225012

28.07.2010 11:00

Střední třída v USA se rychle zmenšuje. A zde jsou statistiky, které to dokazují

RE: Veskere zlo prameni z moznosti kumulovat moc

Oracle 178.?.?.?

Pán Gejdoš a udo odpoviem vám v jednom príspevku.

Pán Gejdoš, áno myslím to smrteľne vážne, no k biblií má minimálnu väzbu. Lebo biblia bola účelovo prepisovaná, nehovoriac o tom že vďaka Šaula z Tarzu mnoho myšlienok bolo vykastrované. Čo sa týka posledného súdu, to sa deje teraz, no nie je to žiadna z neba zostupujúca božská bytosť ktorá súdi, čo je naozaj primitívna predstava pre veľký žiaľ pána abc, ale my súdime samých seba, keď vyberáme ktorou cestou chceme ísť, inak slobodná vôľa nemala zmysel.
Len si to predstavte zostúpi dole nejaká božská bytosť a začne ukazovať prstom na ľudí a hovoriť: ty ideš do raja , ty do zatratenia atď.

No ako do toho celé zapadá odpoviem Vám pán udo. Globálny prediktor elít, sila Voldemort, skutočná elita alebo nazvite to ako chcete sú potomkovia egyptského kňažstva aj pre elitu sú neviditeľný lebo oni ovládajú myslenie elity. Treba vedieť keď sa ľudská myseľ zmerá na niečo tak vďaka jej zotrvačnosti bude s tým zaoberať dosť dlhí čas, len sa zamyslite okolo akej témy sa vám točia celí obyčajný/všedný deň vaše myšlienky. Nehovoriac o tom že "Voldemorti" majú védske znalosti, je to oveľa viac než čo zachytili indické knihy véd.
Z toho vyplýva že chlapci ako Brezinski, Rothshild, Rockefeller a spol sú zameraný na vytvorenie NWO no nevšimli si že Voldemorti
prešli na stranu anti-NWO, preto pokračujú v tomto pláne, čo z hora uvedených dôvodov je odsúdené na stroskotanie.

Podľa mňa dobre že to urobili, nech bol dôvod akokoľvek komplikovaný či triviálny, podľa mňa chceli len aby na nich pravnuci spomínali s láskou, občas aj stačí aj taká triviálna vec na zmenu chodu dejín. Príkladom je že Brežnev údajne nariadil okupáciu Československa po tom čo Dubček odmietol s ním bozkávať na pozdrav.

225041

28.07.2010 17:36

Afghánské válečné deníky: Masivní únik tajných souborů odhaluje pravdu o okupaci

RE: Vždy je potřeba najít nějaký impuls,jak ukončit okupaci,alespoň s nejmenší možnou ostudou!

Oracle 178.?.?.?

Tak si to rozoberieme.

>No, necekal jsem zazraky, ale takovou neschopnost diskutovat a
>urazky take ne.

Váš názor reflektuje názor masmédií, no a masmédia málokedy napíšu celú pravdu, no a preto je nám na smiech.

>Treba by me nekdo z pritomnych chytraku mohl vysvetlit, kde
>Amerika selhala. Vladne snad porad jeste Saddam nebo Taliban ?

Zlyhala vtedy keď napadla Irán bez plánu na budúcnosť, zlyhala keď po dolapení Saddáma nespakovali a neodišli, zlyhali keď peniaze za Irackú ropu rozkrádali a odnášali doslova vo vreciach, zlyhala keď nechala prepuknúť náboženské a etnické protiklady a z toho vyplývajúci chaos a bezvládie. Dúfam že na túto otázku som odpovedal.

>Nemeli snad lide v Iraku a Afghanistanu uz nekolikrat prilezitost
>svobodne volit ? Jen se laskave podivejte, koho volili.

Neboli to žiadne slobodné voľby v Afganistanu to zmanipulovali náčelníci a drogový baróni, mnohí ani nemohli voliť pretože buď neboli volebné miestnosti alebo nemali k nim prístup. V Iraku zas mnohých kandidátov a mnohé strany nepustili k voľbám na základe všelijakých výhovoriek.

>Vypada to, jako by nekteri z pritomnych davali prednost diktature
>nejakeho masoveho vraha nebo fanatika pred demokracii.

>Svobodne volby ale vetsinou nedopadnou podle jejich predstav.
>Nastesti !

V spomínaných krajinách boli voľby slobodné asi tak ako v Sev. Kórei alebo v Kongu(hociktorá východo-africká krajina) kde vám pritlačia k zátylku kalašnikov aby ste nevolili nikoho iného ako "milovaného generála ktorý ma nechal zmrzačiť a vyvraždil celú moju rodinu". Inak citujem klasika: Keby voľby dačo menili tak by boli už dávno zakázané.

Prosím Vás aby ste prezreli archív Zvedavca, aby sme predišli situáciám kde ste vystavení posmechu zo strany diskutérov.

225051

28.07.2010 20:36

Střední třída v USA se rychle zmenšuje. A zde jsou statistiky, které to dokazují

RE: Veskere zlo prameni z moznosti kumulovat moc

Oracle 178.?.?.?

>učelově přepisovaná blble.... pánové a víte vy vůbec kdo
>je původním autorem bible co to bylo za člověka(lidi) a o co
>mu(jim) šlo? víte prdlajs nevíte ani jestli vůbec kdy
>nějaký ježíš nebo i mojžíš existoval jak můžeš tvrdit
>že bible je autentické boží dílo plné dobra které je
>účelově zmanipulované? vždyt bible jsou v podstatě jen
>přeložené přebásněné a překroucené staré eposy starých
>národů klidně ta manipulace mohla nastat už v době vzniku
>starého zákona (já jsem přesvědčen o tom že to tak bylo)
>proč zrovna bible by měla být boží dílo plné dobra?

No v podstate súhlas, podotýkam že príbehy kočovných kmeňov boli zachytené a účelovo prepísané v čase Mojžiša (či ako sa volal v skutočnosti). Nehovoriac o tom že židovský veľkňazi prepísali aj svoju históriu zachytenú v biblií. [cool]

>a voldemorti at si pod tím představíme cokoli nepřešli na
>žádnou stranu v tuto chvíli podle mě jde o demontáž
>stávajícího systému který se ukázal pro planetu a pro
>lidstvo nadále neudržitelný protože vytváří nerovnosti
>mezi lidmi a ničí planetu proto bude zřejmě demontován ale
>aby k tomu nemuselo dojít násilím (většině ovcí je konzum
>velmi příjemný) je nutno to udělat tak aby to ovce chtěly
>samy proto tyhle apokalypsy krize a podobné hovadiny [mrknutí jedním okem]


Ale ni tak pán aristokrat, skúste zmeniť uhol pohľadu chlapci ako Brezinski plánujú NWO už dlho a ich plán prešiel do finálnej fázy, no nestihli si uvedomiť že ako nástroj sa stali nepotrebným, pretože skutočne mocný prešli na našu stranu, preto hovorím čo hovorím.
Čo sa týka apokalypsy je tu, tak ako pre elity ako aj pre nás, ale nie je to čo oni plánovali alebo bibliou či katastrofickými filmami zmagorené ovce predstavovali, je to voľba medzi večným zatratením a pozemským rajom, ktorú musíme učiniť všetci ľudia.
Ja som volil pozemský raj a Brezinski zas večné zatratenie. [mrknutí jedním okem]

225064

11.08.2010 11:02

Kdo je autorem Protokolů sionských mudrců?

RE: Revoluce a puče

Oracle 95.?.?.?

>Ach jo, jestli byste si Jarmilo neměla spíš zjistit, kdo tu
>církev založil a proč! Židi jsou jen a pouze výkonná moc
>těch v pozadí a můžou být kdykoliv obětováni.

Súhlas, boli to.. však viete, tá moja obľúbená pesnička o vrchných Egyptských kňazoch a ich sne o svetovláde.

225986

14.08.2010 16:08

Americká armáda přichází do střední Asie na dlouho

RE: promiňte, že se vám do toho pletu

Oracle 95.?.?.?

Saddám dosť dlho bol priateľom USA a väčšina "demokraticky a slobodne" zvolený vodcovia po farebných revolúciách v "mladých demokraciách" sú bábky USA.
Skratka predávajú sa a predávajú svoju vlasť Američanom (mysleno americkým mocipánom, lebo obyčajný Američania z toho úžitok nemajú) za "fiat money" ktorá nemá ani tú reálnu cenu toho papiera načo ju vytlačili.

Aby nedošlo k nedorozumeniam ani my nemáme radi diktátorov.
Hlavne toho "amerického demokrata" z Kazachstanu alebo toho jeho priateľa degustátora kravát z Grúzie.

226291

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 98 čtenářů částkou 15 298 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,18 Kč
Euro
26,29 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,00 Kč
Australský dolar
16,23 Kč
Švýcarský frank
24,32 Kč
100 japonských jenů
21,22 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,88 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,18 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 464,28 Kč
1 unce stříbra
519,14 Kč
Bitcoin
409 043,85 Kč

Poslední aktualizace: 24.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 691 259