Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Sam Ting Wong

Nalezeno 479 příspěveků, 11 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.01.2011 07:25

Deprivanti všech zemí, spojte se! V Davosu!

RE: chybne odkazy

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Také se mi to neotevře. Jedu na Linuxu, ale nezdá se mi, že by operační systém měl na tohle vliv.

236876

09.03.2011 14:19

Politika kriminalizace demonstrací

Jsou napřed

Sam Ting Wong 213.?.?.?

USA do Iráku exportovaly tu nejnovější verzi demokracie s pracovním názvem "Bloody Mary". Dokonce ani samotné USA ji ještě nemají v oběhu. Zatím jedou na starší verzi demokracie s titulem "I see you", ale připravují se na upgrade.

239176

Trautenberk i Nečas kopou za pravdoláskovce a ti udělají vše pro to, aby ČR a český národ přestaly existovat...

239672

17.03.2011 14:50

Odvolávám, co jsem odvolal... aneb Kam vítr tam plášť

RE: Takto byla vláda zvolena, tak co???

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Malinko se mýlíte - většina těch voličů, co šli k volbám, zvolila tuto vládu. Účast ve volbách nebyla 100%ní, protože dost podstatná část voličů je fraškou zvaná volby znechucená a tohoto teátru se již neúčastní.

239695

18.03.2011 12:01

Bílý dům hodlá přitvrdit zákon o autorských právech

Ochrana autorských práv?

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Pokud je mi známo, tak na ochraně autorských práv vydělávají hlavně ochránci. Autoři samotní si kapsu až tak nenamastí...

Jsem zvědavý, jestli uhodí i na výrobce elektroniky, kteří umožňují např. nahrávání filmu z TV či písničky z rádia.

Nebylo by od věci zakázat také pískání si melodií na veřejnosti, protože se jedná o veřejnou a navíc neautorizovanou produkci chráněného díla.

To bude sranda, až si nebudeme moct pustit písničku z originálního CD, protože před každou písní bude potřeba autentizovat, že poslouchající je skutečně majitelem CD, za které řádně zaplatil a nejlépe by měl ještě vyplnit formulář a odnést ho na úřad Velkého Bratra, kde se sám udá, že zaslechl (samozřejmě neautorizovaně) píseň od sousedů.

Nakonec si budeme chodit zazpívat s Romy k táboráku do obýváku, protože jejich songy ještě nejsou chráněné. Tím se zároveň vyřeší náš vztah k menšinám a konečně si padneme kolem krku.

Už tu krásu přímo bytostně cítím [chechtot]

239755

18.03.2011 13:56

Bílý dům hodlá přitvrdit zákon o autorských právech

RE: Ochrana autorských práv?

Sam Ting Wong 213.?.?.?

To je sice pravda, ale neopravňuje vás to k nahrávání. Ověřeno dotazem na OSA.

239762

21.03.2011 07:27

Bezletová zóna aneb Bombardování hlava nehlava

Proč nás to ještě překvapuje?

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Vždyť to víme už dávno - sladké řeči o demokracii a ochraně civilistů jsou jen pouhou zástěrkou pro nemyslící masy, které si poslechnou večerní zprávy, zhrozí se nad vybranými teroristy, které jim média pro dnešní večer vyberou a pak přepnou na fotbálek nebo Ordinaci.
Je to hra mocných, kteří chtějí být ještě mocnější a duševně omezené masy jim to nejen umožňují, ale dokonce poslouží i jako figurky na globální šachovnici. Jsou právě ty tupé masy, které celou hru zafinancují a které v ní položí svůj život, zatímco ti myslící se smějí a hrabou prachy.

239943

21.03.2011 07:32

Obama vyhlásil Libyi neústavní válku

Nositel Nobely ceny za mír

Sam Ting Wong 81.?.?.?

povolil omezené vojenské akce v Lybii. Co mi tu nesedí?

239944

21.03.2011 15:27

Obama vyhlásil Libyi neústavní válku

RE: Trosku pokrytectvi, svedme to vsechno na USA

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Ale oni to zvládnou. Do paměťové díry vhodí všechny informace, které již zastaraly (rozuměj: nehodí se do krámu) a vyrobí nové.
Průměrný Joe nebo Pepík to ani nezaregistruje. Toho bude maximálně sr*t, že trochu zdražil benzín a půjde se raději koukat na svoji oblíbenou pornostránku.

239993

23.03.2011 10:21

Japonsko ve spárech HAARPyjí

RE: Pane Bartoši,

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Pane Koubku, možná to vnímám chybně, ale i v českém soudnictví dnes musíte prokazovat svoji nevinu, namísto toho, aby Vám byla prokázána vina. Čili Vaše teze o důkazech neexistence zní logicky, nicméně praxe ukazuje, že realita je jiná.

240124

31.03.2011 10:04

Daně, daně a zase daně

Mylné předpoklady

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Musím reagovat na prohlášení:

"Výše už jsem pochyboval, že chudý má stejný prospěch z činnosti státu jako bohatý. Kdyby měl stejný prospěch, nebyl by chudý, že?"

Není to stát, kdo se má starat o blahobyt občanů. Občan se má starat sám a stát má vytvořit prostředí. Jestli je někdo líný jako veš a jen by chlastal a čuměl na bednu, tak nemůže čekat, že se bude mít dobře. Docela dost lidí je chudých z vlastního přičinění, tak samozřejmě volají po zdanění bohatých, aby sami nemuseli hnout zadkem a něco dělat. Na druhou stranu docela dost bohatých lidí se k majetku vypracovalo a nevidím důvod, proč by měli živit lenochody, kteří jen remcají u pivečka.

240802

01.04.2011 07:29

Sčítat či nesčítat?

Ono to má určitě

Sam Ting Wong 81.?.?.?

víc úhlů, pod kterými se na to dá koukat. Pomocí statistiky půjde ze sečtených údajů jistě zjistit celá řada zajímavých údajů. Nicméně mi není zcela jasné, proč mám sdělovat osobní údaje za účelem vytvoření zábavných statistik o tom, kolik lidí dojíždí za prací v MHD, kolik je u nás studentů či homosexuálů.
Taková otázka o místě narození mojí matky mi přijde docela dost mimo. Tady nejde o sčítání, ale o mapování lidu, jak již článek naznačil.
Předpokládám, že v příštím sčítání lidu se bude vyplňovat i oblíbený online zpravodaj, oblíbený spisovatel a proč zrovna Lenin...
Ale na druhou stranu, na Facebooku lidi o sobě řeknou mnohem víc než při sčítání...

240861

05.04.2011 07:18

Britský azyl pro hodného teroristu

RE: terorista

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Úměvné. Takže až se na lybijskou ropu přisají ty jiné (lepší a demokratické) subjekty, tak teprve začne pro Lybijce blahobyt? Pobavil jste mě [velký smích] Zkušenosti z privatizací nerostných zdrojů silami demokracie jasně ukazují, že blahobyt začíná pouze těm přisátým subjektům. Ale slovo jste zvolil výtečně - "přisátí" dokonale vystihuje podstatu sil demokracie...

241127

07.04.2011 14:45

Plánovaná demontáž mezinárodního práva jako nová strategie globální vlády

RE: Nic take ako medzinarodne pravo

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Naprostý souhlas. Právo má pouze ten s největším klackem! Iluze mezinárodního práva udržuje masy v bláhovém snu o demokracii, lidských právech a bratrství národů.

Celé je to pouze hra o moc. Masy, které tvoří základnu pyramidy moci nemají potuchy, jak se tahle hra hraje. Oni ji platí a podporují svojí prací, ale nedohlédnou, co se děje na vrcholku. Z vrcholu pyramidy se dolů nesou libá slova o lásce a pravdě a masy, které po takových hodnotách (celkem pochopitelně) touží se nechávají oblbovat.

Ohlupující systém školství, dezinformující média a debilizující zábava udržuje masy ovcí ve stavu blažené nevědomosti a pokud se náhodou začínají rozhlížet, předhodí se jim zástupný problém.

Funguje to spolehlivě po staletí a s dnešní technologií to pouze akceleruje.

OSN a podobné sr*čky jsou nástrojem mocných, kteří pod pláštíkem "ochrany míru a práva" budují infrastrukturu globální moci. Soudný člověk vnímá, že právo se ohýbá podle potřeby, trestné činy se posuzují selektivně podle příslušnosti ke správné či špatné straně síly. Kadáfího a další představitele suverénních států se dnes pokoušejí nelegálně odstranit, zatímco válečný zločinec Bush vydává knihy o tom, jak prezidentoval...

Motto tribunálu v Haagu by klidně mohlo být: "Kdo nejde s námi, jede do Haagu!"

241228

15.04.2011 10:21

Dokument OSN navrhuje dát „matce Zemi“ stejná práva, jako mají lidé

Vymáhání práv

Sam Ting Wong 213.?.?.?

To bude krása, už se těším! Vybraní aktivisté budou hlásit stížnosti přírody proti lidstvu, počítám, že nejspíše to budou ti, co slyší trávu růst.

Zvláště pak naleziště nerostných surovin by měla mít svá práva, aby suroviny byly těženy a využívány demokraticky. Jakmile tato práva nabudou, bude potřeba naleziště osvobodit od nedemokratických živlů, poněvadž matka Země sténá, pokud zdroje nejsou v rukách demogratických korporací!

Ve výsledku budou korporace stejně dál ničit planetu a budou to jen obyčejní lidé, kteří budou otravování novou "přírodní" legislativou...

241914

12.05.2011 09:08

Egypt a Izrael směřují ke krizi

Mír?

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Bibi měl zřejmě na mysli tzv. "izraelský mír", kdy ozbrojenci z IDF masakrují civilisty jiných národností v jejich domovech. Bomby s fosforem shazované do hustě osídlené oblasti jsou potom dodávkami "izraelské humanitární pomoci" a blokáda, čili megakoncentrák bude nejspíše střediskem "izraelské pomoci".
A obdélníky jsou kulaté...

243929

Na jednu stranu nás loutky v parlamentech chtějí pronásledovat, pokud nepoužijeme uzákoněný termín, týkající se zločinu proti lidskosti, ale na druhou se pod rouškou "exportu demokracie" právě v tuto chvíli odehrávají další genocidy a další masakry a ti samí "zákonodárci" žádné postihy a protiakce nepřipravují.

Ono se lépe odsuzuje agresor, který už je neškodný, protože zemřel na stáří. Kolem živého agresora se bude chodit po špičkách a pro zdání, že se něco dělá, se budou postihovat řadoví občané, kteří někde plácnou nějaký nesmysl.

Svět se stal panoptikem příšer a lhářů.

244407

27.05.2011 10:20

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Sam Ting Wong 213.?.?.?

"Vy jste skutečně tak naivní, že věříte tomu, že svět lze ovládat tisknutím papírků, účetnictvím a mastičkama?"

Co to blábolíte, člověče? Samozřejmě, že tímto způsobem to jde velmi snadno. Natisknu si papírky a zaplatím si, co potřebuji. Pak prosadím legislativu na aplikaci jedovatých mastiček obyvatelstvu a jejich problémy budu dál "léčit", čímž vydělám další papírky a zaplatím si cokoli dalšího. Třeba teroristickou hrozbu nebo epidemii chřipky.

244845

21.06.2011 19:17

USA mluví o míru a připravují válku pro Súdán

Obama

Sam Ting Wong 81.?.?.?

je zprofanovaná figurka. Nositel Nobelovy ceny za mír - naprosto směšné, nebo přesněji, je to výsměch. Ale když vlastníte média, tak ovcím můžete nalévat do hlavy jakékoli nesmysly - třeba, že vlastní hovno je nejlepší dieta, stačí, když se ohřeje v mikrovlnce, posype cukrem a jí se 3x denně před spaním...

Tady neuspěje ani logika. I kdybychom tu sestavili seznam všech protiřečení a protikonání, tak ovce mrknou na TV zprávy, kde dostanou to svoje hovno s cukrem a dál budou spokojeně békat v ohrádce.

246536

27.06.2011 15:17

Rasmussen: NATO bude pokračovat v libyjském masakru

RE: iniciativa na podporu Libye

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Haagský soud je účelový spolek. V momentě, kdy by se všem začalo měřit stejným metrem, nastalo by velké překvapení a tzv. síly demokracie by se v celé nahotě ukázaly jako fašistické a antidemokratické.
To se však bohužel nestane, neboť spolek v Haagu pracuje na objednávku a pokud by tam někdo vybočil z řady, mohl by mít nehodu. A že už se takových "nehod" stalo.

246906

přidat příplatek za psychickou újmu řidiče buldozeru, když zase přejede nějakého aktivistu.

247038

02.07.2011 17:16

Hovořil jsem s mužem obviněným z dvojnásobné vraždy

RE: Odpověď:

Sam Ting Wong 81.?.?.?

To je takový ten klasický "zúžený" pohled na věc. Bůh stvořil vesmír a všechno v něm, včetně všech možných forem energie. Lidi je v průběhu historie poznávají a nějak si je nazývají. Bohužel dochází k tomu, že se příliš lpí na té "správné" terminologii a pak se tu budeme hádat, jestli je něco duch nebo energie. Ono je to ve skutečnosti obojí, záleží pouze na úhlu pohledu. Je to jako diskutovat, jestli jezdím autem nebo dopravním prostředkem - obojí je správně, jen se používají jiné názvy a podstatu to nijak nemění.

247200

08.07.2011 13:22

Evropská unie na pozadí Řecka

Privatizace států

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Jak jen pohnat k odpovědnosti vlády zemí, které neustálým zadlužováním u pochybných fondů typu MMF vlastně realizují privatizaci států, jež mají spravovat? Kdo jim dal právo dát stát do zástavy a uvrhnout do nevolnictví občany svých zemí?

247546

12.07.2011 20:42

Bez rizika a nad zákonem: USA globalizují válčení pomocí bezpilotních letounů

Nejvíc mě pobavila

Sam Ting Wong 81.?.?.?

zmínka, že USA se zaměřují na rostoucí teroristickou hrozbu v Somálsku - aby nakonec nezačali střílet sami na sebe.

Jinak je opravdu zajímavé, jak si Rambové můžou dovolit střílet svoje rachejtle kdekoli a beztrestně. Když vyletí roura od kamen z Gazy, je to přirovnané pomalu k holokaustu, ale mrtví civilisté při tzv. US collateral damage jsou jen statistika...

247805

19.07.2011 17:22

Co nám západní média neřekla

RE: fascomédia

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Ono už samotný termín "mínkotvorná média" je tak trochu ošemetný. Média by měla informovat, podávat informace a nikoli tvořit veřejné mínění. Pokud tvoří veřejné mínění, tak jejich účel je jednoznačně manipulativní a nikoli informativní. Tzv. demokratická média zde žalostně selhávají a věnují se především účelové manipulaci s fakty. Čili pozice médií jako "hlídacího psa demokracie" se nám tak nějak převrátila a pes hlídá stádo namísto demokracie.

248378

19.07.2011 17:44

Vytváření místa pro revizionisty

Rozlišujme / rozlišujte

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Toto je skutečně zásadní poznámka - je podstatný rozdíl mezi popíráním genocidy a kritizováním skutečnosti, že existence genocidy je zneužívána pro něčí prospěch.

Nacistickou genocidu (nejen) proti židům nemůže žádný soudný člověk popřít. Nicméně konstatování, že genocida se skutečně v historii udála, nemůže žádným způsobem ospravedlnit fakt, že některé kruhy využívají tuto historickou genocidu k vydírání ostatních národů a bohužel i k omezování základních lidských práv (garantovaných ústavou).

Je velmi znepokojující, když se dozvídáme, že někteří jedinci lhali o tom, že přežili genocidu a jejich příběh je smyšlený za účelem zisku a manipulace veřejným míněním. Ještě více je znepokojující, když se ukazuje, že osoby, které genocidu skutečně přežily, nedostávají odškodné, které podvodníci jménem genocidy získávají a které mizí neznámo kde.

Ve skutečně demokratické společnosti by výše uvedené bylo jasným signálem pro rozsáhlé vyšetřování.

248381

23.07.2011 10:36

NATO bude v Libyi poraženo

RE: Libye: fašistická akce politických pedofilů

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Připojuji se, také mě zajímá odkaz. Bude pak velmi zajímavé tento odkaz pořádně zmedializovat.

248777

24.07.2011 12:41

NATO bude v Libyi poraženo

RE:

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Kadáfího jen tak nedostanou a on tak bude tou pověstnou osinou v jejich p*deli.

V drogách jsou obrovské peníze a je jasné, že maková pole v Afgánistánu zajišťují velkou část peněz na financování západního svinstva, tzv. Pax Americana.

248836

30.07.2011 12:52

5000 stromů

Pravda bude uprostřed

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Jak píšou někteří předřečníci - monokulturní lesy jsou pro škůdce rájem. Tudíž se takový les stejně zachránit nedá. Snad alespoň dřevo vytěžit dříve, než ho kůrovec zlikviduje. Nicméně se nesmí opomenout, že na místě monokulturního lesa je třeba vysadit smíšený, který bude vůči škůdcům mnohem odolnější a poskytne i domov pro další druhy rostlin a zvěře.

Bohužel tak nějak tuším, že péče o les bude na podobné úrovni jako péče o zemědělskou půdu, kde se úrodnost řeší pouze chemickým hnojením, zatímco ornice je už dávno odplavená a v poslední době se množí i "fleky" stlačené zeminy, kde se nevsakuje voda a těžká technika tam pravidelně zapadá a půda se pak nedá obdělávat.

249451

02.08.2011 09:16

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

Zavést kontrolní orgán

Sam Ting Wong 81.?.?.?

bude stejně úspěšné jako zavést postihy za to, že poslanci nechodí do práce...

249690

04.08.2011 12:35

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Je až úsměvné, když sleduji, do jaké situace se Rambové z NATO dostali vlastní zásluhou. Kaddáfí je machr a pokud agresoři neuspějí s jeho likvidací, tak budou mít opravdu velký problém, protože plukovník použije jejich vlastní nástroje proti nim (mezinárodní soudní tribunály atd.).
Rád bych doufal, že finanční vyčerpanost západního systému ve spojení s úspěchem Kaddáfího proti jestřábům (nebo spíš hyenám) je předznamení nové doby, kdy Rambové půjdou do prd*le a svět začne fungovat trochu jinak a lépe.

249833

05.08.2011 12:40

Permakultura - životní styl budoucnosti

Permakultura je bomba

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Trochu se o ní zajímám a jsem z jejích principů nadšený. Velice doporučuji sérii knih "Anastasia".
Nicméně a bohužel, většina myšlenek permakultury zůstane pouze na zahrádkách nadšenců, popřípadě na několika farmách. Stávající komunity, které se pokouší permakulturně žít, naráží na problémy, které je na počátku většinou ani nenapadly. Nejčastějším problémem je nesoudržnost takové komunity, protože se k ní přidávají především lidé, kteří jsou svým způsobem vyděděnci běžné společnosti - ve smyslu alternativního smýšlení a samotářských tendencí. Komunita bohužel nemůže fungovat, pokud se skládá ze samotářů a dalšími způsoby vlastně nespolečenských lidí.
Boháči si pochopitelně zajistí svoji vlastní existenci v rámci civilizačních výdobytků a na permakulturu moc nedají.
Zřejmě nám principy permakultury poslouží při "restartu", až se lidstvo začne vzpamatovávat z té poslední války, která asi nějakým způsobem v budoucnosti proběhne.

249911

07.08.2011 10:52

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

Nehádejte se

Sam Ting Wong 81.?.?.?

vždyť v minulosti se lidi také živili jen prostřednictvím svých vlastních polí a dneska budou chytráci tvrdit, že to nejde.
Problém je spíše v tom, že už vlastně nevíme, jak to naši předci dokázali. Permakultura se snaží vytáhnout na světlo světa prověřené postupy, jak si vyprodukovat potravu a neničit přitom všechno kolem sebe.
To že permakulturní farmy a společnosti příliš nefungují je dané především tím, že zapojení lidé nejsou příliš společenští a tudíž jejich komunita postupně přestává fungovat - asi jako manželství, kdy počáteční euforii vystřídá tvrdá realita. A funkční komunita nebude existovat, pokud lidé nebudou vzájemně vycházet a pomáhat si. Je to ovšem o úplně jiném životním stylu.
Co se týká způsobu hospodaření s půdou - problémy orání a těžké techniky se začínají projevovat už velmi zřetelně a není to jen propaganda zelených mozků, odborníci pomalu přiznávají, že je něco špatně. Vůle k řešení však, jako obvykle, chybí.
I proto není od věci, mít svoji zahradu a mít ji vyprojektovanou s ohledem na principy, které permakultura odhaluje. Zahrada totiž nebude trpět neduhy běžných zahrad a dost pravděpodobně bude přinášet pestřejší a bohatší úrodu. Při vegetariánském stylu života a výměnném obchodu mezi sousedy je to možnost skromného žití v případě, kdy do Tesca nepřijede kamion s těmi sr*čkami, kterým tam říkají potraviny.

250001

24.08.2011 10:35

Při obléhání Tripolisu velí teroristům MI6

Hon na Al-kajdu

Sam Ting Wong 81.?.?.?

To jsou zajímavosti! Nejdřív je Al-kajda nedopadnutelná, přestože na všech frontách škodí našim svobodám a demokracii a nakonec s nimi v kanceláři sedí hoši z MI6.
Kdopak nám rozmotá tenhle šmodrchanec? Honíme ještě pořád Al-kajdu? Nebo jsou Britové teroristi a měli bychom honit je? Hmmm.
To mi skoro přijde jako kdyby dneska našli živého Hitlera a posadili ho do White Housu jako poradce prezidenta...

251725

26.08.2011 08:53

McHuba mává „vlajkou svobody“

Přesně tak

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Američané by měli vyrazit do ulic a udělat si pořádek nejdřív doma.

251889

27.08.2011 11:19

Merkel chce zničit Srbsko zcela

RE: Otrok se musi snazit,aby se ho pan, mezi mnoha jinymi otroky vsimnul.

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Asi je fakt, že jediný, kdo bude připravený vést celosvětovou vládu, je vyvolený národ na Blízkém východě. Celou dobu na tom ostatně pracují, takže až to tady všechno půjde do kytek, oni budou mít dávno připravený plán, jak postupovat.
Ostatní národy přijmou jejich vedení s povděkem, poněvadž naše vlastní vlády jsou zaměstnané vlastním obohacováním se a nestarají se o další věci.

251993

27.08.2011 11:31

Libyjští vzbouřenci se pokoušejí zatknout kritiky NATO

Škoda, že tam nemají Havla

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Mohl by vzbouřencům poradit: "Nebudeme jako oni"...

251997

27.08.2011 11:37

McHuba mává „vlajkou svobody“

RE: Mno,

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Ano, ano, raketový útok na Kaddáfího bude nejvhodnějším demokratickým opatření. Nač ho tahat do Haagu? Ještě by se tam dokázal obhájit jako Miloševič a museli by mu zařídit infarkt.

Tak tedy přejme spojencům, aby se jim podařilo Kaddáfího zabít alespoň šestkrát a nakonci ho rychle spláchli do moře, aby snad veřejnost nezačala pochybovat, že tu něco smrdí.

251998

29.08.2011 13:10

Znásilnění Libye

RE: Zabery z Tripolisu za uplynule 2 dni. Ochrana civilistov v praxi.

Sam Ting Wong 81.?.?.?

NATO se zaručeně nepodílí na vraždění civilistů. Dochází pouze ke "collateral damage", což je takový neškodný přílepek při zrodu nové společnosti, která bude zcela jistě založena na rovnosti a lidských právech.
Rozlišit "vraždění civilistů" od "collateral damage" je stejně těžké jako rozeznat "teroristu" od "bojovníka za svobodu". Jsem si jistý, že někdo za nás tato dilemata rád rozhodne, protože je na výplatní pásce, přes kterou tečou zisky z exportu demokratůry.

252144

29.08.2011 13:13

Znásilnění Libye

RE: NATO překonává Orwella

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Bohužel, životní úroveň Lybijců nebyla dostatečně demokratická a proto je potřeba zjednat nápravu. Po odstranění tyrana se osvobození obyvatelé těší na svobodné volby, které jim zajistí tu správnou vládu.
Vlastička už se uvolila, že pomůže se skládáním oslavné písně na modrou vlajku s hvězdou osvoboditelů.

252145

11.09.2011 14:28

9/11 po deseti letech – stále čekám

RE: Me se zdaji ty debaty nematerialni

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Jen krátká reakce na ten americký potenciál - Amíci neměli nikdy válku na vlastním kontinentu, tedy ne takovou jako my zde v Evropě. Světové války se z jejich pohledu vždy odehrály za oceánem a USA přímo neohrozily. V tomto trendu pokračují US celý čas od WWII a z bezpečí svého kontinentu rozdmýchávají konflikty v jiných částech světa. Bude zajímavé, co se stane, až někdo rozdmýchá konflikt v severní Americe, zatímco US armády jsou rozptýlené po zeměkouli.

253055

12.09.2011 19:32

Plán evropské ekonomické vlády byl vypracován nacisty

Fašismus má tuhý kořínek

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Mussolini definoval fašismus jako propojení korporací s vládou země. Nechci být příliš velký skeptik, ale není to to, co vidíme na všech stranách? Ti co mají prachy, si kupují zákonodárce, pardon "lobují", a nechávají si vytvářet zákony na zakázku. Následně pak vydělají více peněz a můžou si zaplatit další a další zákony, můžou si také "koupit" veřejné mínění prostřednictvím ohlupujících kampaní ve sračkometech, pardon, v demokratických sdělovacích prostředcích.
Pokud je Evropská unie stavěna podle projektu nacistů/fašistů, tak by stát měl přestat stíhat lidi za hajlování, protože oni se jen hlásí k odkazu otce Evropské unie a poměrů v ní nastolovaných.
Vyvěsme tedy vlajky se slunečním znamením a budujme společně a nerozdílně ten náš úžasný evropský lebensraum!

253203

24.01.2013 16:41

Boj o hrad je psychologicko-manipulativní souboj o voliče řízený televizními moderátory

Schwarzenberg a Bildeberg

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Karel má vlivné známé, tak mě ani nepřekvapuje, že se dostal do finále.
Za daných okolností je Zeman menší zlo, ale to neznamená, že bych si chtěl vybírat mezi těmito dvěma kandidáty.
Mě se líbil Okamura a toho vyřadili, takže nemám koho volit.

A k těm debatám. Viděl jsem část na TV Nova a žasl jsem, na jaké krávoviny se tam Markéta Fialová ptala. Na druhou stranu to tak nejspíš udělali, aby se trefili do vkusu a úrovně většinové populace...

283378

26.01.2013 01:45

Více k pláči, nežli k smíchu

RE: Koho by tak volil tatíček Masaryk?

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Začetl jsem se do těch dokumentů - to je tedy nářez. Píšou tam o Masarykovi a přitom mám pocit, že čtu o Havlovi. A po pár stránkách tam uvádějí, že v Izraeli označili Havla za pokračovatele Masaryka. Zajímavé jsou i poznámky, že Masaryk šel nahoru podobně rychle jako Hitler. A oba dva mají zahalené židovské kořeny. Koneckonců, bolševická revoluce v Rusku byla pod taktovkou židů a Masaryk jim nezatrhnul tipec, ale umožnil jim chopit se moci.
Je to pěkný guláš, to vám řeknu...

283506

Soud v Haagu nemá zrovna pověst objektivní instituce, tak nevím, jestli by tento krok Palestině skutečně něco přinesl.

283864

29.01.2013 11:48

Demokracie, terorismus a tajný stát - 2.díl

Co znamená tajné

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Při čtení jsem si uvědomil, že když slyšíme o tajných službách, automaticky je vnímáme, že jsou tajné proto, aby naši nepřátelé a ti, kdo by nám chtěli škodit, nevěděli o jejich práci. Bohužel jsou tajné také proto (a kdo ví, jestli ne zejména), abychom my sami nevěděli nic o jejich činnosti proti nám samotným.
Už vůbec skutečnost, že tzv. demokratická vláda má k dispozici tajnou službu, která nepodléhá trestním zákonům a tudíž může beztrestně konat činnosti, které jsou jinak kvalifikovány jako trestné, vyvolává trhlinu v důvěře, kterou bych jako občan měl ke své vládě mít. Pokud vláda nastaví pravidla (zákony), ale pak je sama obchází (např. formou tajných služeb), sděluje tím, že ta pravidla (zákony) vlastně nejsou závazná. Nebo nám to znamená, že i my občané si můžeme vytvořit tajné organizace a obcházet zákony? Tedy zcela ve shodě s příkladem jednání naší vlády.

283900

Třeba skutečně chtějí, aby se banky v uvedených zemích položily. Někdo je pak za hubičku skoupí a je to.

286764

04.06.2013 14:21

Již brzy v práci zastaráte, nebo už jste

Průmyslová revoluce č. 2

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Podobně se asi lidi děsili, když se v manufakturách objevily stroje a "vzaly" lidem práci. Dneska nad tím mávneme rukou a jsme rádi, že se technický pokrok nezastavil kvůli sociálním jistotám předků.
Dnešní situace je dost podobná. Prostě se mění doba a my se buď přizpůsobíme (a posuneme se dál) nebo budeme bojovat za staré pořádky a nakonec stejně prohrajeme.
Lidi si moc zvykli na to, že odpovědnost za jejich život nese někdo jiný. To je iluze. A čím dřív to pochopíme, tím lépe uvidíme příležitosti, které změny přináší.

290769

04.06.2013 16:09

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

Tak vám nevím

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Když si pročítám komentáře, které brojí proti permakultuře, tak si říkám, jestli zdejší diskutéři nepodlehli slovní onanii vlastních přemoudřelých projevů, které mluví o koze, zatímco je řeč o voze.
Pokud se nelze uživit pěstováním vlastních potravin, tak mi řekněte, z čeho vlastně lidstvo žilo po celá ta tisíciletí?
To, že mi dneska nemáme jasnou představu, jak na to, ještě neznamená, že musíme napadat každého, kdo hledá cestu, jak opět dosáhnout stavu, kdy si lidi svojí potravu obstarají vlastním přičiněním.
Ano, existují perma-naivkové a perma-fanatici. V každé skupině lidí jsou moudří i debilní jedinci. Domnívám se, že tak jako ve všem i tady je potřeba vnímat celý obrázek - a to je ohleduplnost vůči planetě a zajištění kvalitního života.
Osobně jsem fanda permakultury a je mi jasné, že mnoho jejích principů mi usnadní péči o zahradu. Zároveň ale nejsem purista a klidně si vypomůžu současnými technologiemi.

290786

18.06.2013 22:48

Řád ochránců meče

Masaryk?

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Pokud je spoluzakladatelem Masaryk, tak není o co stát. To je Havel ve starším vydání.

291726

19.06.2013 20:03

Řád ochránců meče

RE: Masaryk?

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Zeptejte se strýčka Googla například na dokument "Příhoda_Masaryk---studie-vyvolencovy-krycí-legendy_e-book.pdf".

Rád si pak přečtu Vaše dojmy.

291761

20.06.2013 00:23

Řád ochránců meče

RE: Masaryk?

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Vám stačí, že znáte lidi, kteří položili život za Masarykem založený stát? To je zvláštní postoj.

Já třeba také podepsal "Havel na Hrad" a přitom jsem v té době vůbec nevěděl, kdo to je. Ale přitom jsem vlastně za Havlem stál. Někomu by to možná stačilo jako důkaz věrohodnosti Václav Havla...

Masaryk se např. zasloužil o to, že nedošlo k potlačení bolševismu. Měl k tomu prostředky a vědomě to neudělal. Dost lidí pak za bolševismus položilo životy (i nedobrovolně).

Ale co, podle Vašeho projevu soudím, že jste inteligentní člověk a dokážete si fakta složit sám.

291774

20.06.2013 00:32

Musíme platit daně? Já říkám ne!

Už to nekuřte

Sam Ting Wong 81.?.?.?

nedělá Vám to dobře.

Prý, že by na tom lidi vydělali... On by se takhle pěkně zdaněný majitel fabriky hodně rychle sbalil a fabriku si postavil jinde. Trochu zapomínáte, co by jeho zaměstnanci dělali potom a z čeho by žili, když už by nedostali ani těch 10 tisíc.
A podnikat nikdo z nich nezačne, protože by se stát hned přihlásil o svoji daň. Jeho bývalí kolegové, kteří by se nyní stali jeho zaměstnanci, by mu pak vysvětlili, že on je tu od toho, aby je zaopatřil. On by se na to pak buď vys*al nebo by poptal na lepší místo pro podnikání.

Váš odborově-naivně-parazitní pohled na věc je děsivá utopie.

291775

23.06.2013 09:55

Evropské národy v boji proti homosexualitě

Legalizace pedofilie?

Sam Ting Wong 81.?.?.?

A co na to říkají děti?

292011

24.06.2013 10:50

Bulharsko na pokraji revoluce?

Poklidní Bulhaři

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Hláška "poklidní Bulhaři" mě docela pobavila [chechtot]

Když se lid své země nestará o svoje věci, tak to asi nemůže jinak dopadnout. Dneska se z takového postoje dělá nacionalismus, aby se mohlo lépe přesouvat bohatství a moc do centralizovaných chapadel EU.

292088

25.06.2013 10:50

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Ach jo

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Homosexualita u zvířat? Například u psů se nejedná o homosexualitu, ale o projev nadřazenosti ve smečce. Vysvětlí vám to každý chovatel. Ale překroucený argument je také argument, že? Zvlášť když druhá strana neví nic o chování zvířat...

292147

A kolikpak už chytili teroristů díky všem těm skvělým opatřením? Respektive, jak se zvýšila úspěšnost jejich polapení oproti době, kdy tyto úžasné nástroje nebyly využívány?

293974

22.10.2013 11:12

Opravdu chceme kmotra Babiše?

RE: pro sve svedomi....

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Okamura je jediný důvod, proč jdu po letech opět k volbám.

Podnikatel Babiš prostřednictvím hnutí ANO výrazně rozšíří svůj vliv a možnosti vytváření zisku. Nevěřím, že mu jde o blaho země.

Jediný lídr, kterému jsem schopen věřit je Okamura, ostatní bohužel.

298364

Je třeba očekávat, že se demokraté ve jménu ukončení nebo reformování "sekvestrace“ budou snažit pokračovat se škrty v diskrečních sociálních programech a naopak v plné výši obnoví financování armády, zpravodajských agentur a Ministerstva pro vnitřní bezpečnost.

Po seškrtání sociálních programů se jim americký lid tak trochu nas*re, tak budou potřebovat armádu a další represivní složky, aby zjednali "pořádek". Patří tohle do amerického snu?

298365

19.11.2013 06:53

DHS financuje instalaci bílých krabic, které mohou sledovat populaci celého města

Přidá se dojemný příběh

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Až záchranáři najdou v sutinách domu matku s dítětem právě díky bílé krabici a jejímu vypnutému mobilu, dobré bílé krabice se radostně rozšíří do celého světa.

299673

01.01.2014 15:46

Strašlivě nízká úroveň českých televizí

Ubohost a neautentičnost

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Na Silvestra jsme také jen neustále přepínali z programu na program a uvědomovali si, že všude je stejně žalostná úroveň "zábavy".

Díky zvýšenému počtu českých kanálu se celý rok dokola recyklují ty samé filmy, takže na Silvestra je bylo možné letos spatřit asi tak popáté - čímž se jejich původní zábavnost zcela vytratila.

Moderátoři už asi neexistují, k vidění byla jen sbírka křečovitých recyklátů bez vlastního humoru, kteří používali předvídatelné, nezábavné a okoukané triky, které byly vtipné před lety, ale častým opakování opět ztratily svoji vtipnost.

Vzpomněl jsem si přitom, že loni jsme koukali na německou TV a i když jsme jim nerozuměli, mělo to šmrnc.

Po půlnoci jsem chvíli koukal na věštkyni Janu Deméterovou a uvědomil si, že její program byl z celého Silvestra nejzajímavější - byla totiž autentická.

301674

02.06.2014 11:26

Proč žádná ruská intervence na Ukrajině neexistuje

RE: Mám možná zajímavý nápad.

Sam Ting Wong 81.?.?.?

EU je podľa mňa dobrý projekt

Doteď jsem si myslel, že EU je na hovno, ale Váš argument mě přesvědčil o opaku...

310980

02.06.2014 11:31

Vláda nesplnila naše požadavky, Majdan nerozpustíme!

RE: Nezmyselnosť demokracie

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Jak si lidé v demokracii mohou být rovni, když rozhoduje většina? Menšina se pak musí nuceně přizpůsobit. Já třeba hlasoval proti vstupu do EU a teď tam jsem a nutí mě dodržovat jejich nařízení.

310982

27.06.2014 10:14

Dotaz české poště

Fungování na ho

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Před víc než měsícem jsem si požádal o založení datové schránky. Vyplnil jsem stažený formulář a odeslal ho doporučeně na uvedenou adresu. Prý do tří dnů to bude vyřízené. Měsíc uběhl jako voda a schránka pořád nikde. Tak jsem naťukal číslo zásilky do systému pro sledování zásilek a ouha, systém hlásí: "Úplná data o zásilce nejsou na www k dispozici, volejte naši infolinku - tel. 800 177 889." Zavolal jsem tedy na linku, ale tam je neustále obsazeno. A teď babo raď. Chyba bude nejspíš v tom, že se vybralo málo daní a tak nám stát nefunguje...

312376

27.06.2014 16:43

Dotaz české poště

RE: Datové schránky

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Napojení mojí datové schránky pro FO na katastrální úřad mi pomůže lépe hlídat moji nemovitost, tedy to, zda jsem pořád jejím vlastníkem. Současné zákony totiž umožňují nevídané věci, takže radši budu připraven než zaskočen.

312388

19.02.2015 10:40

Touha po nezávadných potravinách je duševní nemoc, tvrdí psychiatři

RE: Zmyslové vnímanie.

Sam Ting Wong 81.?.?.?

+1

327409

27.02.2015 18:07

Česká demagogie

Evropské hodnoty

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Často se píše o boji za evropské hodnoty. Mohl by mi někdo ozřejmit, jaké hodnoty to jsou? Kromě rektálního alpinismu a demokratického deficitu jsem zatím na nic moc nepřišel.

327912

07.05.2015 15:50

Historie, kterou nás neučili

Historie vs Dějiny

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Podle všeho se dá konstatovat, že historie je pokroucený výklad dějin, tedy toho, co se v minulosti stalo. Někteří dokonce naznačují, že slovo "historie" by se dalo rozložit na "iz tory a" čili něco jako "z tóry". Možná je to přitažené za vlasy, nezkoumal jsem to.

332456

19.08.2015 09:02

Zakažte výrazy „chlapec“ a „děvče“, žádá homosexuální lobby

Ubohá menšina

Sam Ting Wong 81.?.?.?

hlavně, že jim šlo jen o uznání jejich jinakosti. Chovají se přesně tak, jak se dalo čekat - podáte jim prst a utrhnou celou ruku. Možná by se měli zamyslet, jestli tzv. lidská práva platí jen pro skupinky úchylů nebo jestli platí i pro většinu. Zatím se zdá, že "lidská práva" jsou skvělou pákou k prosazování kdejaké úchylárny.

338325

13.01.2016 16:43

Pravda v křivých zrcadlech Bible

RE: biblia

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Tzv. apoštola Pavla již delší dobu považuji za židovského agenta, který infiltroval hnutí Ježíšových učedníků a podle potřeby ho upravil. Židé tak fungují i v jiných případech, tak není důvod se domnívat, že se farizejové nepokusili křesťanství "unést" právě tímhle způsobem.
Samotné Pavlovo obrácení nemá žádné věrohodné svědky, jen jeho doprovod, který sloužil farizejům. Takovou story o světle z nebe a pádu z koně si umím vymyslet také.

344363

19.06.2016 12:19

Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!

Linux / Windows

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Osobně jedu v Linuxu. Bohužel kvůli práci potřebuji i Windows, protože některé aplikace v Ubuntu nerozběhnu. Mám tedy virtuální Windows 7, na kterých mám SP1 a konec šmitec - aktualizace zakázané, takže mi tam MS nic dalšího nenacpe. Z virtálních Windows na internet nelezu a kdyby se tam náhodou nějaká breberka dostala a virtuální systém poškodila, rychle ho obnovím.

Přítelkyni se na jejím notebooku také nainstaloval Windows 10. Stačilo na konci odmítnout podmínky a vrátit na Windows 8. Nicméně jsem jí nabídl, že jí tam můžu hodit Ubuntu, které jí na čtení mailů a prohlížení Facebooku bude bohatě stačit a nikdo jí u toho nebude zapínat mikrofon nebo kameru ani jí nebude krást hela k IB.

349717

20.06.2016 09:31

Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!

RE: Linux / Windows

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Nejsem počítačový expert, takže jsem se zařídil tak, abych Windows používal jen minimálně, ale aby se to dalo použít k nezbytně nutné práci.
Je mi jasné, že když někdo bude hodně chtít, tak se mi do systému dostane, ale na takové zabezpečení už nemám znalosti. Odboural jsem tedy alespoň běžné hrozby (viry a podobné blbinky) a především telemetrii.
Mám v pc Intel 3 a jestli má v sobě nějaká zadní vrátka, to netuším.
Přesto nehážu flintu do žita a posunul jsem svoje zabezpečení alespoň ten jeden schod nad povodeň.

349755

20.06.2016 09:36

Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!

RE: Procitnutí - váš počítač vám nepatří a šmíruje vás

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Osobně přesedlávám na "ruský FB" VKontakte a udělal jsem si schránku na Mail.ru. Netvrdím, že je to samospásné, ale aspoň pár kroků dál od zvědavé NSA a podobných partiček.

349756

25.06.2016 11:25

Neuvěřitelné! Peklo vydalo, co pohltilo

Německo

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Pokud se na Brexit podívám z pohledu posílení německého vlivu v EU, tak je to spíš špatná zpráva. Merkelová dělá všechno tak, jak zaoceánský páníček píská, nejradši by sem natahala celou Afriku a zájmy ostatních (především východoevropských) členů EU ji netankují.
Náš statečný premiér se jí rozhodně nevzepře, takže pokud budeme v EU setrvávat dále, budeme za chvíli Český koncentrákový protektorát.

349975

29.09.2016 10:53

Ten, kdo váhá, je ztracen. A Rusko zaváhalo

Craigs není Putin

Sam Ting Wong 81.?.?.?

To že analytik nechápe Putinovy kroky, neznamená, že Putin něco ztratil. Zatím pořád dokola vidím, že Putin je několik kroků napřed a nechává protivníky, ať si na ty hrábě šlápnou sami.

352231

23.02.2017 16:48

Socialistické principy v ekonomice a pravicově konzervativní politika

Volný trh

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Věřícím ve volný trh bych k četbě doporučil životopis Rockefellera (např. zde: https://www.bookshop.cz/produkt/titan-2/). Je v něm dobře vidět, že kapitalismus a volný trh vedou ke kumulaci bohatství a moci, což není příznivé pro zbytek společnosti.

355968

22.12.2017 14:26

České knihovny v drtivém sevření multikulti lobby

Nenávist zdarma

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Jen mi přijde divné, že ti hatefree lidé nenávidí každého, kdo není hatefree. Není to nějaká porucha nebo schýza?

361552

15.01.2018 18:37

Zeman bude "odejit"

Visegrád

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Domnívám se, že v plánu je posilování Visegrádu a to by s Drahošem dost dobře nešlo. Takže i když Zeman není můj favorit, mám za to, že to vyhraje. Navíc v debatě nemá želé proti Zemanovi velké šance. Zeman si ho namaže na chleba a diváci sami uvidí, co je želé za loutku.

361968

19.07.2018 15:33

Bezdrátová aliance, již brzy u vás v okolí: 5G

RE: no asi dotaz kdo vi

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Já mám poměrně výkonný počítač, rychlé připojení (až 30 Mbps) a stejně dost často zírám na bílou obrazovku, než se mi načte stránka.

365413

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Turkmenistánu zakázali covid-1903.06.20 00:08 Turkmenistan 1

Jak zastavit Nord Stream 2?03.06.20 00:00 Evropská unie 2

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 17

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 12

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Měnové kurzy

USD
23,70 Kč
Euro
26,56 Kč
Libra
29,83 Kč
Kanadský dolar
17,55 Kč
Australský dolar
16,45 Kč
Švýcarský frank
24,66 Kč
100 japonských jenů
21,83 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,70 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
34,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 894,47 Kč
1 unce stříbra
422,28 Kč
Bitcoin
224 870,13 Kč

Poslední aktualizace: 3.6.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 371 130