Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané abc

Nalezeno 566 příspěveků, 46 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

Quido s tým príkladom s Jehovovými svedkami ste úplne mimo realitu. Tak ako sa v minulosti citovali marxistické vysvetlenia, tak je dnes populárne citovať z Wikipedie. Nebolo by rozumnejšie spýtať sa Jehovových svedkov ako je to vlastne s tými 144 000 tisíc Bohom vyvolenými zo Zeme? Určite vám radi vysvetlia, že je to vládny súbor osôb vyberaných počas veku hlásania evanjelia, ktorí dostanú prednosť vládnuť spolu s Kristom z nebies. Nebeská nádej pre obmedzený počet ľudí, je podrobne opísaná v časti Biblie nazvanej ako Nová zmluva. Všeobecná nádej ľudstva opäť žiť v pozemskom raji na základe vzkriesenia opisuje Biblia v časti nazvanej ako Stará zmluva. Biblia opisuje podrobne, prečo ľudstvo od začiatku dejín stratilo pozemskú nádej žiť večne na zemi v raji. Bolo to následkom chybného rozhodnutia prvých ľudí k spornej otázke oprávnenosti Božej vlády nad ľudstvom, ktorú vyvolal Satan svojími klamlivými výrokmi. Celé ľudské dejiny sa preto rieši základná sporná otázka, kto má právo vládnuť a ktorá vláda je spravodlivá a ktorej vláde, sa priklonia ľudia celej Zeme dobrovoľne a z lásky a z vďaky za dobro, ktoré dostávame od Stvoriteľa. Čo myslíte, ktorá vláda to bude? OSN to určite nebude, lebo je v rukách okultistov, tak ako všetky vlády sveta, aj náboženstvá spoločne s obchodným finančným systémom. Bude to vláda, o príchod ktorej sa modlíme v Otčenáši.

P.S. Aj moslimom a židom , sa káže dobrá správa o Božom kráľovstve, nebeskej vláde nad zemou, ktorej jedinej sa podarí vyriešiť všetky problémy ľudstva. V tomto kontexte treba chápať aj prejav Ahmanidinejába, ktorý je zaťažený nesprávnym chápaním imáma, tak ako vy nechápete úlohu 144 000 vládcov Zeme po Armagedone.

254159

30.09.2011 10:25

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Promiňte mi pane Stworo, ale jedno pozitivum to má:

abc 188.?.?.?

Už som to tu raz napísal, že pán Stwoora sa stal dobrovoľným väzňom svedomia. Pripadáte mi pán Stwora ako apoštol slobody šírenia Božieho slova Pavol, ktorý v záujme zákonného upevnenia práva šíriť pravdu Božieho slova, sa odvolával a postupne prešiel všetky súdy až skončil v Ríme u cisára. Veľmi si vážim vaš prácu a prajem vám veľa sily, ktorú budete tak potrebovať, zvlášť keď vidíme ako vás české súdnictvo systematicky melie v súkolesí súdnej mašinérie na "cimprcampr". To jediné pozitívom vidím v tom, že ste im nastavili na vašom webe zrkadlo pravdy v ktorom vidíme všetci, aké je nepredstaviteľne ťažké dovolať sa pravdy a spravodlivosti na tomto svete! Vy však na rozdiel od iných nielen hovoríte v záujme hľadania pravdy ale za ňu aj bojujete. Preto vám držím palce a prajem vám ešte raz veľa sily. Možno na konci vášho úsilia za slobodu Pravdu ozaj nájdete.Čas sa nám všetkým kráti. 7.11. vyhlásili chazari run na slobodu internetu. Potom si budeme môcť vymieňať názory len osobne, tak ako to robia šíritelia Pravdy už skoro 2 000 rokov.

S pozdravom "História sa stále mení, istá je len budúcnosť!"

254205

Pán Stvora, trochu na odľahčenie. Veľkosť človeka spočíva v tom, že sa dokáže povzniesť nad malichernosťami života.A aj z veľkých problémov ako "vrchy", sa dajú urobiť "krtince", ktoré sa dajú ľahko prekročiť. Všetko je to o myslení a nadhľade nad problémami, ktoré si narobíme sami alebo nám ich narobí niekto iný. Ak vám zoberú gitaru, na ktorej ste tak rád hral, zostanú vám priatelia s ktorými si zahrajete kedykoľvek na ich gitare a to dokonca aj štvorručne ako je vidieť z videa. Nič nie je nemožné, Ak vám zakážu vašu gitaru, s chuti si zahrajete na inej. Spôsob ako zakázať šíriť dobrú hudbu ešte nikdo nevymyslel a ani nevymyslí!
http://www.youtube.com/watch?v=uSHOFgNc5U4

254208

30.09.2011 18:27

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Osvěta o dalších 8 Holocaustech

abc 188.?.?.?

Genocída je tiež holokaust, pýtam sa ??? Lebo v škole nám chazarskú genocídu Ukrajincov a Rusov spomenuli len ako štatistické číslo. Pýtam sa preto, kto z ľudí odškodní 39 miliónov Ukrajincov a doteraz nevyčíslené milióny Rusov a Slovanov, zholokaustovaných chazarmi v mene tej "najsprávnejšej" ideológie? A zároveň si aj odpovedám. Nikto zo sionfašizovaných chazarov. Pretože kľúče od hádesu má len Abaddon. Ten určite nevyvedie z hádesu nikoho, kto vedome a nekajúcne vraždil vedome tých, ktorým život nedal.Navždy zostane v stave prachu zeme, zatiaľ čo zholokaustovaní sa budú tešiť zo vzkriesenia a večného života v pozemskom raji. To je ale už vyšší level ako zmýšľajú chazari. http://beo.sk/historia/1294-zidovski-vrahovia-slov...

254244

04.10.2011 09:28

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Odčinit vinu

abc 188.?.?.?

Správne zistenie Jarmila. Celá grécka mytológia sú povesti a báje o exesoch zhmotnených anjeloch a ich hybridných potomkoch, ktorí tu boli na zemi pred potopou sveta. Zhmotnení anjeli sa odhmotnili a bastardi nefilim a giborim neboli "porážeči", sa utopili a stopy po nich nachádzaju archeológovia
na zemi v podobe abnormálne vysokých kostier.

Čo je ale dôležité a podstatné, že opozícia voči Bohu a jeho zámeru so zemou sa začala formovať hneď po potope v meste Ur v Chaldejsku. Tým sa naplnil text Biblie o formovaní "semena hada", ktoré sa postavilo do opozície "semena Božej ženy", potomkov bohabojného Abraháma, ktorému Jehova prikázal výjsť z Uru Chaldejského. Biblia ďalej sleduuje tento napínavý príbeh boja semena hada /ctiteľov Satana/ a semena Božej ženy/ctiteľov Jehovu/ na čo teraz nie je čas vysvetľovať do podrobností. V každom prípade celý príbeh ľudstva je vystavaný na jednom tajuplnom proroctve Biblie z Genezis 3:15 chcete li
(1. Mojžíšova 3:15) A položím nepřátelství mezi tebe a ženu a mezi tvé semeno a její semeno. On ti zhmoždí hlavu a ty mu zhmoždíš patu.“

Z uvedeného dôvodu satanisti alebo skrytí okultisti milujú postavy a názvy skryté v gréckej mytológii, lebo majú pre nich skrytý význam boja "semena hada" proti "semenu ženy". Niekedy si dáme o tomto skrytom semene debatu. Teraz sa to nehodí, ale ste na stope. Gratulijem vás. Pochopili ste vplyv skrytých síl a symbolov, krycích mien, podľa ktorých sa poznajú ctitelia Satana Diabla, ktorí v celej histórii ľudstva z úzadia manipulujú dejinami smerom ku konečnej konfrontácii s našim Stvoriteľomv Armagedone. Kto zvíťazí o tom netreba pochybovať. Pochybovať možno iba o rýdzosti človeka voči Stvoriteľovi a robiť všetko preto, aby ste v ten veľký deň stáli na Jeho strane. Tá odčiní vinu s každého nespravodlivo prenasledovaného vrátane nášho milovaného Vladimíra ak sa tiež ocitne v ten deň na Jeho strane. Inak budete všetci zoradení do šíku oklamaných a podvedených pod vlajkou falošného dobrodincu ľudststva, ktorému sa nepodarilo ovládnuť celé ľudstvo a preto ho chce zničiť. Kto unikne z lopaty zničenia sa bude nazývať naveky šťastný.

254417

05.10.2011 08:33

Kdo krade nejvíc?

RE: Protektorát

abc 188.?.?.?

Nie, že češi si neumějí vládnout, ale človek nebol preto stvorený, aby vládol nad iným človekom. To je možné len do času, dokiaľ sa neprestaneme hrať na slepú babu a nedáme si z oči dole šatku, aby sme videli realitu. Dovtedy budú Iluzionisti rozoberať korupciou a vydieraním a karierizmom "nenažraných chamtivcov" každý štát na zemi a rehotať sa , ako sa im darí Gojimov podrážať podľa ich vysnívaných Protokolov. Oni si potom v chaose ktorý vytvoria na zemi dosadia svojho Diktátora.

Je to všetko o zastupiteľskej demokracii, kde volení zástupci nie sú zodpovední nikomu za rozkrádanie, lebo ich v nových voľbách nahradia iní "vôľou ľudu korunovaní", ďalší zlodeji a intrigáni.Ale ako sa hovorí "vše jen do času", keď zavládne Božia vláda, o príchod ktorej sa modlíme v Otčenáši. Jediná nebude závislá od voličov a bude skladať účty samotnému Bohu. Bude nepodplatiteľná a bude sa riadiť zákonmi, ktoré budú platiť ako hore tak dole.

254510

06.10.2011 10:54

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

RE: Nebojte se zlata

abc 188.?.?.?

...ale lze,vyhrát... asi vám unikli alebo neveríte slovám víťaza nad svetom? Sú zapísane u Jána 16:33 "Povedal som vám to, aby ste mali prostredníctvom mňa pokoj. Vo svete budete mať súženie, ale buďte odvážni! Ja som zvíťazil nad svetom."

Strihanie oviec sa zanedlho skončí, a na prežitie bude treba vylepšiť si skóre duchovnosťou. Skutočným pochopením, prečo k takémuto stavu došlo. Pretože svet na chamtivosti povstal a na chamtivosti aj skončí. Už prví ľudia ukradli alebo privlastnili si niečo, čo im nepatrilo. Ich deti vo FEDe a na Wall Street ich len napodobňujú. Zrejme tiež zabudli, že vše jen do času. Finančný Armagedon už začal. Ten pravý Armagedon ešte len príde. A pekne očistí zem od všetkých, ktorí si myslia,že žiť sa dať aj bez práce a na úkor iných. Mnohí to chápete, len to jedno vám chýba. Pokora naučiť sa spolupracovať s našim Stvoriteľom, ktorý nám pripravuje budúcnosť sveta bez búrz a fraktálneho virtuálneho bankovníctva.

254626

07.10.2011 07:53

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

RE: Nebojte se zlata

abc 188.?.?.?

Kysučan, keď chceš byť mojim hovorcom komentuj tento príspevok od a po z, aby auditórium pochopilo ako bolo v minulosti eliminované strihanie oviec, tak to bude eliminované strihanie oviec aj budúcnosti:
Mojžišovský Zákon stanovoval, že „v siedmom roku má nastať sabat úplného odpočinku pre krajinu“. V súvislosti s týmto rokom dostal Izrael nariadenie: „Svoje pole nebudeš osievať semenom a svoju vinicu nebudeš prestrihávať. Nebudeš žať, čo vyrastie z roztrúsených zŕn tvojej úrody, a nebudeš zbierať hrozno zo svojho neprestrihaného viniča. Pre krajinu má nastať rok úplného odpočinku.“ (3. Mojžišova 25:4, 5) Teda každý siedmy rok mal byť pre krajinu sabatným rokom. A každý 50. rok, teda rok nasledujúci po siedmom sabatnom roku, malo byť Jubileum. Čo sa malo diať v tomto roku?
Mojžiš Izraelitom povedal: „Päťdesiaty rok posvätíte a vyhlásite slobodu v krajine všetkým jej obyvateľom. Stane sa vám Jubileom, a každý sa vrátite k svojmu vlastníctvu a každý sa má vrátiť k svojmu rodu. Päťdesiaty rok sa vám stane Jubileom. Nebudete siať semeno ani žať, čo vyrástlo v krajine z roztrúsených zŕn, ani zbierať hrozno z neprestrihaného viniča.“ (3. Mojžišova 25:10, 11) Jubileum bol teda rok nasledujúci po roku, ktorý bol pre krajinu sabatným odpočinkom. Obyvateľom krajiny však Jubileum prinášalo oslobodenie. Každý Žid, ktorý bol predaný do otroctva, mal byť v tom roku prepustený. Dedičné vlastníctvo, ktoré bol človek azda nútený predať, sa teraz vrátilo jeho rodine. Pre staroveký Izrael malo byť Jubileum rokom obnovy a oslobodenia. A čo predobrazuje pre kresťanov?
Vzburou prvého človeka, Adama, sa ľudstvo dostalo do otroctva hriechu. Božím opatrením na oslobodenie ľudstva z otroctva hriechu je výkupná obeť Ježiša Krista. (Matúš 20:28; Ján 3:16; 1. Jána 2:1, 2) Kedy sú kresťania oslobodzovaní od zákona hriechu? Pomazaným kresťanom apoštol Pavol povedal: „Zákon toho ducha, ktorý dáva život v spojení s Kristom Ježišom, [vás] oslobodil od zákona hriechu a smrti.“ (Rimanom 8:2) Tí, ktorí majú nádej na život v nebi, získavajú túto slobodu, keď sú pomazaní svätým duchom. Aj keď zatiaľ ešte majú hmotné a nedokonalé telo, Boh ich vyhlasuje za spravodlivých a prijíma ich za svojich duchovných synov. (Rimanom 3:24; 8:16, 17) Pre pomazaných ako skupinu sa kresťanské Jubileum začalo na Letnice roku 33 n. l.
A čo „iné ovce“, ktoré majú vyhliadku na večný život na zemi? (Ján 10:16) Pre iné ovce bude časom obnovy a oslobodenia Kristova tisícročná vláda. Počas tohto tisícročného Jubilea Ježiš uplatní hodnotu svojej výkupnej obete na úžitok veriaceho ľudstva a odstráni účinky hriechu. (Zjavenie 21:3, 4) Na konci Kristovej tisícročnej vlády bude ľudstvo privedené k dokonalosti a bude úplne oslobodené od zdedeného hriechu a smrti. (Rimanom 8:21) Keď sa to všetko splní, kresťanské Jubileum sa skončí.

254714

07.10.2011 08:46

Operace Trojský kůň

RE: V tom asi nebude sobaka zaryta

abc 188.?.?.?

Ako skončí operácia Odysseov úsvit http://dolezite.sk/Financny_Armagedon_2012_248.htm...

254717

18.10.2011 14:36

Hrdina Sulík. Najdou se podobní i u nás?

RE: Významné gesto malého národa

abc 188.?.?.?

Farage: Barosso buduje v bunkri europarlamentu světovládu a Sulík jej dal motto. http://tvina.sk/index.php


O zásadách při Eurovale, pri ktorých sa lámali v slovenskom parlamente charaktery, zákony aj ústava, protože o tom istom zákone, mluve, ktorá neprešla hlasovaním, sa môže hlasovať najskôr až o pol roka. Keby bol Sulík taký hrdina, dal by podnet na ústavný súd, aby zrušil uvedené protiprávne hlasovanie. Stačilo by mu na to 30 podpisov poslancov,a práve 30 statočných ich hlasovalo v brlohu lupičov" proti zmluve s orgánom EFSB, ktorým bude povalená celá dlhová únia. http://tvina.sk/index.php?program=6&video=2399

255409

26.10.2011 11:08

Korporativismus není kapitalismus

RE: Kolektivismus

abc 188.?.?.?

Je to preto, lebo kolektivizmus v duchu "Proletári všetkých, krajín spojte sa, lebo mi kapitalisti sme sa už spojili", žiaľ pre komunistov neexistuje. Bol to výplod tých istých ľudí za oponou, tak ako je nimi zorganizované okupovanie Wall Street a na ne nadväzujúce Face bookom organizované akože opozičné hnutia jednotne organizované po celom svete. To je jediný kolektivizmus, ktorým si ľudia kolektívne "vydobijú" nastolenie NWO.Chyťte si klobúky, aby vám ich neodfúkla smršť, ktorá už začala!

http://dolezite.sk/Mrazive_zistenie_vedcov_Svet_ri...

http://dolezite.sk/Occupy_Wall_Street_Neco_tu_smrd...

http://dolezite.sk/Occupy_Wall_Street_Umela_opozi...

255981

27.10.2011 09:59

A co dál, Stworo?

RE: no hard feelings ...

abc 188.?.?.?

Takto ako vy pán Stwora, dopadol pred totalitným súdom každý väzeň svedomia, bez výnimky. Každý sa preto radšej obhajoval sám. Prečo?Pretože nijaký obhajca nie je schopný výjsť zo súkolesia mašinérie, ktorá pohlcuje a šrotuje každého, kto jej vstúpi do cesty.

K presadeniu práva a spravodlivosti vám nepomôže ani napísať knihu, robiť prednášky o nespravodlivosti v českom kráteru, lebo každý vie o českej inteligencii, že sú to židia strednej európy. Možno, že by vás oslobodil európsky súd v Štrasburgu. Ale aj tam sa čas presýpa ako v pieskových hodinách. Nezabudnite,že NWO nám už klope na dvere. Slobodný internet onedlho skončí. Považujte preto vašu úlohu za splnenú. Ste morálnym víťazom. Nečakajte, že vás NWO omilostí.

Jedinú zásluhu za boj o slobodu slova máte hore u Najvyššej spravodlivosti. Tá odmeriava spravodlivo každému podľa jeho skutkov.Úbytok vašich podporovateľov vypovedá o jednom. Že vaši bývalí podporovatelia boj za právo a spravodlivosť vzdali. Zvíťazí preto len ten len ten kto vytrvá! Ale v čom? To je otázka bytia alebo nebytia.

256057

28.10.2011 01:53

A co dál, Stworo?

Zvedavec akého sme poznali

abc 188.?.?.?

Vladimír, je mi ľúto ale chápem vás. Ak ste dospel do štádia, že neviete čo ďalej so Zvedavcom pre nedostatok financií na jeho udržanie, tak ho predajte. Poznáte to známe „Vox populi, vox dei“? Ak ste zistili, že máte stále menšiu podporu na súdoch od verejnosti, pretože ľudia majú stále existenčné problémy, a radšej predajú svoju slobodu za svoje hmotné zabezpečenie, nie aby chodili po súdoch, je čas skončiť a odísť so vztýčenou hlavou ako morálny víťaz.

Nezabúdajte, že doterajšou činnosťou ste si urobili virtuálny pomník, ktorí vám zostane na internete, dokiaľ bude internet existovať v podobe ako po poznáme dnes. Zoberte si príklad zo slovenského Propu, ktorý skončil z podobných dôvodov. Nový majiteľ, z úcty k Propu, preto čo urobil pre šírenie slobody slova ho zakonzervoval ako živý pamätník doby a archív v podobe v akej ho kúpil. Pre poučenie všetkým, ktorí hľadajú pravdu a chcú pochopiť zmysel doby. Podobne aj váš Zvedavec, sa môže stať mementom pre každého kto je zvedavý, lebo len zvedavci si kladú otázku prečo, aby sa dopátrali zmyslu všetkého. A vy sa venujte inej Bohu príjemnej činnosti, písaniu, rozhovorom s ľuďmi alebo len tak relaxujte. S pozdravom váš čitateľ abc.

Posledná stránka Propu. [url]http://www.protiprudu.info//[ url]
Príhovor nového majiteľa. [url] http://www.protiprudu.info/prihovor.html[ /url]

As

29.11.2010
www.prop.sk
www.protiprudu.info
Prinášame príhovor nového majiteľa a posledný komentár majiteľov starých. Stránka zrejme aktualizované nebude, ostane však na internete aj s diskusiou.

Priatelia,
kúpil som stránku prop ako investíciu do dobrej veci a do nasej spoločnej lepšej budúcnosti.
Chcem aby zostala ako jedna z mála iskričiek slobody prejavu na Slovensku. Obyčajnej, ľudskej slobody pre nás všetkých v mediálnom mori poloprávd a klamstiev.

podnikateľ

256146

03.11.2011 00:24

A co dál, Stworo?

RE: no hard feelings ...

abc 188.?.?.?

Najvyšia spravodlivosť sa prejavila alebo prejaví :
- v spláchnutí nefilim a giborim v celosvetovej potope
- zničením faraónovho vojska spláchnutím v Červenom mori
- v zničení Sodomy a Gomory
-v zničeni Senacheriba a jeho 185 000 bojovníkov počas jednej noci jediným anjelom
- v zničení Jeruzalema v roku 607 p.n.l. a v r. 7O n.l.
- v zničení Herodesa počas prejavu k svojim obdivovateľom
- v zničení prostitutky falošného náboženstva
- v zničení v Armagedone proti politickým a obchodným prvkom sveta
- v zničení Góga z Magógu

256496

05.11.2011 22:28

Světová měna a světové dluhy

RE: USA- zem orwellovských protikladov-POZOR!

abc 188.?.?.?

Doštudovať prosím históriu Chazarov, ich protagonistov aj spôsob, ktorým ovládajú svet a až potom písať príspevky.
http://der-stuermer.org/slovak/Nidal%20Saleh%20-%2...

http://www.europskenarody.info/rothschildovska_cho...

http://www.protiprudu.info/bieloruska_opozicia.htm

256657

20.12.2011 20:47

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Symbolika pitoreskných postáv ...

abc 188.?.?.?

Havel, táto pitoreskná postavička Československých dejín, je vzorový príklad, aké poslanie bolo skryté pod maskou neohrabaného klauna „ plyšovej, zamatovej, textilnej, kabátovej“ revolúcie...Absurdný dramatik a ešte absurdnejší politik Havel je prirovnávaný k Masarykovi. Obaja boli slobodomurári. Masaryk splnil ciel daný slobodomurármi založiť Československú republiku a Havel zase splnil cieľ rozbiť Československú republiku. http://gustavmurin.webgarden.cz/doplnok-k-cl-havel...

259076

28.12.2011 10:04

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

Nezabudnite, že na sklade je aj Nibiru!

abc 188.?.?.?

http://www.michal1.sk/na-citanie/peter-balog/74-pe...

259707

28.12.2011 10:41

Nebe pro nás, peklo pro jiné

Peklo pre všetkých!

abc 188.?.?.?

Hebrejský výraz "šeol", resp. jeho grécky ekvivalent "hádes", sú chybne prekladané ako "peklo". Vyplýva to z nepochopenia uvedených slov. Všetky tri slová "šeol", "hádes", "peklo", znamenajú to isté, všeobecný hrob ľudstva. Ale pretože neexistuje vo väčšine jazykov pre tento pojem adekvátne slovo, vznikol nesprávny dojem,že so smrťou súvisiace peklo môže byť aj miestom múk a podobne. Smrť je však opakom života, stav neexistencie, kde človek nemyslí, necíti a nemá žiaden vplyv na to, čo sa deje na zemi. Nádejou ľudí je vzkriesenie z mŕtvych, zo spánku smrti, či už sa jedná o spravodlivých /veriacich/ alebo nespravodlivých /neveriacich/. To všetko na základe zásluh výkupnej obete Krista, ochotného podstúpiť mučenícku smrť.

Duchovný galimatiáš o mučení v pekle vznikol nepochopením pojmu "gehenna", odvedený od slova Ge Hin-nom, hebr. údolie Hinnom /za Jeruzalemskými múrmi/, kde existovalo smetisko, v dnešnom ponímamí "pálenisko" alebo moderne povedané spalovňa. Miesto, kde sa spaľovali nielen smeti ale aj telá zločincov, a preto sa pálenisko udržiavalo pridávaním síry. Nesprávne je slovo "gehenna" interpretované ako miesto večných múk v pekle....Naopak je to symbol úplného zničenia, z ktorého neexistuje návrat vzkriesením z mŕtvych.

Zmätok do spomenutých pojmov a ich významu vnieslo takzvané duchovenstvo kresťanstva, ktoré vytvorilo zmes učenia o stave mŕtvych spojením nepochopeného židovstva, gréckej filozofie a rímskeho práva.

259708

28.12.2011 11:03

Václav Havel zbaven postmoderní aury

Dôvod prečo mal VH zádušnú omšu pochopila jedine DV...

abc 188.?.?.?

Dôvod je ten, že RKC je už plne intenciách New Age. Nakoniec, ktorá iná cirkev ako RKC by VH dokázala zabezpečiť také blahorečenie a šialenstvo podobné pohrebu Kimirsena??? DV to pochopila lepšie ako VH, ktorému ani Dalajláma nepomohol predĺžiť život. [smích]))) http://dolezite.sk/Otevreny_dopis_vsem_krestanum_2...

259709

28.12.2011 19:15

Nebe pro nás, peklo pro jiné

RE: nebo/peklo na zemi

abc 188.?.?.?

Aj keď bol Ježišom Lazar vzkriesený, nakoniec zomrel a išiel do "pekla". Teda ako chápať skladačke, ktorú nám pre pobavanie napísal pisateľ? Návod k demontáži stavebnice nám vyrozprával Ježiš v podobenstve o Boháčovi a Lazarovi. Ježiš hovoril k namysleným farizejom. Boháč v podobenstve predstavoval sebavedomých náboženských vodcov, ktorí zavrhli a neskôr zabili Ježiša. Lazar znázorňoval jednoduchých ľudí, ktorí prijali Božieho Syna. Smrť boháča a Lazara znázorňovala zmenu ich postavenia. K tejto zmene došlo,keď Ježiš duchovne nasýtil zanedbávaných ľudí podobných Lazarovi, takže sa dostali do priazne večšieho Abraháma, Boha. V tom istom čase falošní náboženskí vodcovia duchovne "zomreli" vo vzťahu k Bohu, lebo stratili jeho priazeň v rámci systému ,v ktorom si prestali spĺňať svoje povinnosti voči ľudu, ktorých mali vyučovať Božím pravdám, z ktorých najdôležitejšia je ako pomocou identifikačných znakov rozoznať Mesiáša. Ľud Mesiáša spoznal napriek tomu, že večšina ich náboženských vodcov Krista zavrhla. Boli preto zavrhnutí a preto trpeli muky, keď Kristovi nasledovníci prevažne z obyčajných ľudí,začali odhaľovať ich zlé skutky a nedostatok viery,napriek tomu, že Ježiš spĺňal všetky identifikačné znaky dané proroctvami. Toto podobenstvo teda neučí, že by boli niektorí mŕtvi ľudia mučení v doslovnom ohnivom pekle. [chechtot] [zmaten] [oči v sloup]

259731

29.12.2011 18:18

Sociologie andělů

RE: Dotaz

abc 188.?.?.?

Ján 8:44 Vy ste zo svojho otca, Diabla, a chcete konať žiadosti svojho otca. Ten bol vrahom, keď začal, a nestál pevne v pravde, lebo niet v ňom pravdy. Keď hovorí lož, hovorí podľa vlastného sklonu, lebo je luhár a otec [lži].

P.S. Pisateľ tohto článku bol zrejme zaživa pozvaný Bohom do neba a Diablom do pekla...ako "dvojitý agent" alebo ľudovo schizoš somnambulista...

259790

29.12.2011 19:07

Sociologie andělů

RE: Dotaz

abc 188.?.?.?

Marek 7:24 Vstal odtiaľ a išiel do krajov Týru a Sidonu. A vstúpil do jedného domu a nechcel, aby sa o tom niekto dozvedel. Napriek tomu nemohol uniknúť pozornosti. 25 Hneď však o ňom počula žena, ktorej dcérka mala nečistého ducha a prišla a padla na kolená pri jeho nohách. 26 Žena bola Grékyňa, sýrofenického pôvodu. Stále ho prosila, aby vyhnal démona z jej dcéry. 27 Hovoril jej: „Nech sa najprv nasýtia deti, lebo nie je správne brať chlieb deťom a hádzať ho psíkom.“ 28 Odpovedala mu však a riekla: „Áno, pane, a predsa psíky pod stolom jedia z omrviniek dieťatiek.“ 29 Na to jej povedal: „Zato, že si to povedala, choď! Démon vyšiel z tvojej dcéry.“ 30 Odišla do svojho domova a našla ležať dieťatko na posteli, a démon vyšiel.

Ježiš určite cítil v srdci pohnutie pri takej vážnej prosbe tejto ženy, ktorá bola grékyňa. Ale znova zdôrazňuje, že jeho prvoradou úlohou je slúžiť Božiemu izraelskému ľudu. Podľa zmluvy z Danielovho proroctva 9:24-27 táto zvlaštna priazeň skončila prijatím prvých ľudí z národov do kresťanského zboru "duchovného izraela", ktorým sa stala rodina rímskeho stotníka Kornélia v roku 36. n.l. V rozhovore s grékyňou, ktorá sa narodila vo fénickom Sidone, chcel Ježiš zrejme vyskúšať jej vieru a poukazuje na predsudky Židov voči ľuďom z iných národov.

Hovorí: „Nie je správne vziať chlieb deťom a hodiť ho psíkom.“
Ježiš zrejme svojím súcitným tónom hlasu a výrazom tváre dáva najavo nežný súcit k Nežidom. Dokonca zjemňuje predsudok, podľa ktorého sú pohania prirovnaní k psom, a hovorí o nich ako o „psíkoch“. Žena sa necíti dotknutá, ale prijíma Ježišove slová o židovských predsudkoch a pokorne hovorí: „Áno, Pane; ale aj psíci jedia z omrviniek, ktoré padajú zo stola ich pánov.

Dúfam, že som vám pomohol pochopiť, že Boh nemá predsudky voči žiadnemu národu ani jednotlivcovi. Potvrdill to aj apoštol Peter v Skutkoch apoštolov 10:34-36. O duševnej vyrovnanosi pisateľa článku s diagnózou "religiózny megaloman", je však potrebné pochybovať, ak vo svojom článku tvrdí, že všade bol a všetkému rozumie....
[chechtot]

259794

29.12.2011 22:16

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

abc 188.?.?.?

Pravdu o Bohu možno poznať, len ju treba vnímať z vytvorených vecí a z jeho konania s ľuďmi viery, predkami ľudu, ktorý nazval Izrael. A iné národy ani jednotlivci sa nemôžu sťažovať, Boh ich neobral o možnosť hľadať ho. Opakom poznania Boha je služba vymysleným bohom.

Rimanom 1:18 Lebo Boží hnev sa zjavuje z neba proti každej bezbožnosti a nespravodlivosti ľudí, ktorí nespravodlivo potláčajú pravdu, 19 lebo čo môže byť o Bohu známe, je im zjavné, lebo im to Boh zjavil. 20 Lebo jeho neviditeľné [vlastnosti] vidno zreteľne od stvorenia sveta, lebo ich možno vnímať z vytvorených vecí, dokonca jeho večnú moc a Božstvo, takže sú bez ospravedlnenia; 21 lebo hoci poznali Boha, neoslavovali ho ako Boha, ani mu neďakovali, ale stali sa jalovými vo svojich úvahách a ich nerozumné srdce sa zatemnilo. 22 Hoci tvrdili, že sú múdri, stali sa pochabými 23 a slávu neporušiteľného Boha zamenili za podobu obrazu porušiteľného človeka, vtákov, štvornohých tvorov a všetkého, čo sa plazí.

Skutky 7:2 A on prehovoril: „Muži, bratia a otcovia, počujte! Boh slávy sa zjavil nášmu predkovi Abrahámovi, keď bol v Mezopotámii, predtým ako sa usadil v Hárane, 3 a povedal mu: ‚Vyjdi zo svojej krajiny a od svojich príbuzných a poď do krajiny, ktorú ti ukážem.‘ 4 Potom vyšiel z chaldejskej krajiny a usídlil sa v Hárane. Keď zomrel jeho otec, [Boh] ho podnietil, aby sa odtiaľ presídlil do tejto krajiny, v ktorej bývate teraz. 5 A predsa mu v nej nedal nijaké dedičstvo ani na stopu nohy. Ale prisľúbil mu ju dať do vlastníctva a po ňom jeho semenu, keď ešte nemal nijaké dieťa. 6 A Boh ešte hovoril, že jeho semeno bude ako cudzí usadlíci v cudzej krajine a budú ich zotročovať a trápiť štyristo rokov. 7 ‚A ten národ, ktorému budú slúžiť ako otroci, ja budem súdiť,‘ povedal Boh ‚a potom vyjdú a budú mi preukazovať svätú službu na tomto mieste.‘

Skutky 17:24 Boh, ktorý stvoril svet a všetko v ňom, súc Pánom neba a zeme, nebýva v chrámoch vytvorených rukami, 25 ani sa mu neslúži ľudskými rukami, akoby niečo potreboval, lebo sám dáva všetkým život a dych a všetko. 26 A vytvoril z jedného [človeka] každý ľudský národ, aby bývali na celom zemskom povrchu, a vymedzil ustanovené časy a stanovené hranice ich bývania, 27 aby hľadali Boha, ak by ho azda mohli nahmatať a naozaj ho nájsť, lebo v skutočnosti nie je ďaleko od nikoho z nás. 28 Lebo od neho máme život, pohybujeme sa a sme, ako aj niektorí z vašich básnikov povedali: ‚Veď sme aj jeho potomstvom.‘ 29 Teda keď sme Božím potomstvom, nemali by sme si predstavovať, že Božská bytosť je ako zlato, striebro alebo kameň, ako výtvor ľudského umenia a vynachádzavosti. 30 Boh síce prehliadol časy takejto nevedomosti, ale teraz hovorí ľudstvu, že majú všetci všade robiť pokánie. 31 Lebo určil deň, v ktorom chce súdiť obývanú zem v spravodlivosti mužom, ktorého ustanovil, a zaobstaral záruku všetkým tým, že ...

Automaticky kráceno

259807

30.12.2011 16:37

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

abc 188.?.?.?

Máte pravdu len dovtedy,dokedy si neprečítate definíciu viery z listu Hebrejom 11:1 a 6 verša, respektíve celú 11 kapitolu, kde je okrem definície viery s nutnými dôkazmi, zoznam ľudí menovaní ako vzor pre pochopenie, čo je to vlastne viera. Parafrázujem, "je to isté očakávanie vecí, ktoré nám Boh sľúbil, spojené s istým očakávanim ich splnenia, pretože kto verí,musí Božie sľuby podrobiť skúmaniu podobnému krížovému výsluchu, dokiaľ nedospeje k sume informácií, ktoré ho presvedčia, že Bohu sa oplatí veriť, lebo Boh je darcom odmeny každému, kto ho takto hľadá". Takže preto hovorím po mnohoročných skúsenostiach z rozhovorov s ľuďmi, že "večšina ľudí verí v Boha, ale neverí Bohu". Ja im hovorím veriaci ateisti, ktorí veria v Boha ale nič odneho neočakávajú, pretož pre nich je "Boh mŕtym" alebo povznesený nad to, aby zasiahol do ľudských záležitostí.

A to je rozdiel medzi vami a mnou chápanou definíciou viery. Veď predsa každý verí, že zajtra bude 31.12., lebo Boží kalendár nemôže zlýhať. Ľudia sa spoliehajú aj na ľudí, a veria im, že dostanú výplatu, že pôjde vlak atď, hoci vždy je tam určitá neznáma, napriek tomu že sme sa o veciach presvedčili a dôverujeme aj ľuďom. Ľuďia tak ako som citoval, niektoré texty z Biblie jednoducho prehliadajú či vôbec Bibliu nečítali alebo majú o nej skreslený názor, ku ktorému osobitne prispela cirkev. Ľudia vo všeobecnosti nevedia v akej dobe žijú na základe prehliadania dôkazov z Biblie o Božej činnosti v prospech ľudstva. Ľudia nechápu Boží časový plán. Hovorí sa tomu, že nepoznajú Boží zámer s ľudstvom a spornú otázku,kto má právo vládnuť nad zemou, ktorá sa celé dejiny ľudstva rieši, tak že každý môže prispieť svojim postojom k jej definitívnemu vyriešeniu.

Takže súhlasím s vami, že o Bohu môžeme vedieť len toľko, koľko sme ochotný preskúmať z toho, čo nám o sebe zjavil. Boh tvrdí, že je toho dosť, aby sme si mohli vytvoriť k nemu pevnú vieru a dôveru. Žižkovcom chýbali k viere mnohé z predpovedaných udalostí, keď čakali Božie kráľovstvo.Takisto komunisti sklamaní náboženstvami, ktoré považovali za "opium ľudstva" chceli vytvoriť komunistický raj na zemi bez Boha a lásky.

Hodne sa tu na Zvedavci píše o priamej demokracii, ako o budúcom spôsobe vlády. Môžem vás ubezpečiť, že Boh má pre nás niečo lepšie a to je "priama teokracia", v ktorej bude Boh "každému všetkýcm". A preto sa oplatí skúmať vieru na Božích dôkazoch.

259860

30.12.2011 17:11

Václav Havel zbaven postmoderní aury

Keď už je ten Silester !

abc 188.?.?.?

Zaspomínajme si politicky a nekorektne, čo všetko nám všetkým dokázal VH sľúbiť! Politika je umenie sľúbiť a nesplniť! http://www.tvina.sk/index.php?zobraz=videoarchiv&h...

259862

31.12.2011 18:11

PF 2012 upírů a banksterů

O kríze zrozumiteľne

abc 188.?.?.?

http://tvina.sk/index.php?program=13&video=2470

259925

03.01.2012 11:01

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

RE: Adrian Salbuchi - kto príde ďalší?

abc 188.?.?.?

Kysučan, vidím že ste z Biblie skoro nič nepochopili. Keď vznikla v Edene vzbura voči Božej vláde nad ľuďmi, nejednalo sa o moc ale o právo a spôsob vlády nad ľuďmi. Boh rešpektoval slobodnú vôľu buričov, ale urobil ich aj zodpovednými za ich konanie. Preto nakoniec aj ľudia odpojení od zdroja života zomierajú. Satan tvrdil, že ľudia sú dokonalí a nepotrebujú vládu Boha, že si dokážu vládnuť sami, ba že Boh ich oberá o poznanie dobra a zla. Boh mohol okamžite zlikvidovať všetkých buričov , ale sporná otázka vlády by nebola vyriešená. Preto ponechal buričom možnosť sebarealizácie mimo raja. Dejiny ľudstva ukázali,že ľudia na zemi nie sú schopní si vládnuť k spokojnosti všetkých. Neboli tak stvorení. Každý sme originál a sme ochotní a schopní podriadiť sa len Stvoriteľovi. Preto sa vláda vráti opäť tam kde patrí - do neba. Samozrejme že až potom, keď ľudská vláda nad ľuďmi totálne skolabuje a bude ohrozené samotné prežitie ľudí, ktorý ešte používajú rozum a považujú Bibliu za Božie slovo. Toto je váš najväčší problém aj všetkých zvedavcov, ktorý o inšpirácii Biblie pochybujú. Keby ste toľko času ako venujete svojim blábolom venovali štúdiu Biblie, boli by ste na tom omnoho lepšie. Ale vám to vyhovuje, lebo by ste nemali o čom písať.

260072

03.01.2012 16:42

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

Čo má rok 2012 na sklade?

abc 188.?.?.?

Tu sú možnosti výberu, toho čo môže sklad ponúknuť : http://www.youtube.com/watch?v=Xxh-sS8Qoco&feature...

260079

04.01.2012 15:30

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

RE: Přelidnění?

abc 188.?.?.?

Aj materialisti boli obozretnejší, keď hovorili, že "neexistuje nepoznateľné, existuje len nepoznané". Dtto je to s voľnou energiou, ako aj s "preľudnením". Keď človeku chýba poznanie, neverí ani v Boha ani v možnosť, že táto zem dokáže pokojne uživiť 40 miliárd ľudí, ktorí budú na nej žiť spokojne, dôstojne a šťastne na veky. Stačí pozrieť do Wikipedie alebo pochopiť Boží zámer s ľuďmi a zemou. Na margo voľnej energie, čo o nej vieme a ako dokazuje existenciu Boha som čítal jednoduchý ale poučný článok na http://www.michal1.sk/na-citanie/peter-balog/74-pe...
Na tému pseudoproblému preľudnenia zeme sa neodvážim písať, lebo by mi to Stwora autocenzúrne zmazal. Hold, každý máme svoje limity poznania. Ale ako som predoslal "neexistuje nepoznateľné, existuje len nepoznané". Mne z nepochopiteľných dôvodov sa niektorí poznaniu bránia...hoci poznanie pravdy by ich oslobodilo s kliše vnímania sveta...

260133

05.01.2012 15:54

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

RE: Přelidnění?

abc 188.?.?.?

Vopice, aký výstižný nick pre niekoho kto sa opičí a len opakuje názor zmanipulovaného davu. /Niečo podobné sme mali možnosť vidieť pri "nanebovzatí VH" v médiach masovej propagandy/. Najväčším umením propagandy je totiž zamlčať pravdu. A keďže vidím, že aj Vladimír má záujem poznať pravdu z Wikipedie, tak ju tu prezentujem, aby si nabudúce aj on odpustil "poznámku editora" , a nemusel ísť príkladom ako tu radil jeden diskutujúci, že "komu sa zdá, že je zem preľudnená, nech sa prvý zastrelí".

Takže k meritu veci , ktoré sa na prvý pohľad zdajú, že zem je preľudnená. Jedná sa o očný klam. Prežívajú ho hlavne tí, ktorí vidia len veľké preľudnené mestské aglomerácie a nevidia rozsiahle neobývané územia. Aj tento absurdný jav tu niekto spomenul, na príklade porovnania hustoty obyvateľstva Izraela, ktorý násilím buduje ďalšie osídlenia v preľudnenom gete Palestíne, na rozdiel v porovnaní hustoty obyvateľov ostrova Hon-kong. Wikipedia uvádza, že k 5.1.2012 pripadá v priemere na 1 km2 zeme 47 obyvateľov. /nerátali Antarktídu/. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sovereign_sta...

Z uvedených štatistických priemerov vyplýva, že na 1 , slovom jedného obyvateľa zeme pripadá 21 277 m2 zeme. Čo myslíte, koľko ľudí prežije Armagedon, o ktorom sa skryte bavíme v tomto článku? 200 miliónov ľudí? 1 miliarda? Opäť je štatisticky podložené, že len 1 promille z ľudstva sa v skutočnosti chystá na prežitie Armagedonu. Keď k nim pripočítame štatistikmi vyrátaných 24 miliárd ľudí, ktorí kedy žili na zemi, z ktorých väčšina sa opäť ocitne vzkriesením na rajskej zemi, tak s prežijúcou 1 miliardou nám vychádza, že na zemi bude nakoniec žiť asi 25 miliard ľudí. A opäť hypotetická otázka. Čo myslíte na koľko ľudí počítal Stvoriteľ kapacitu zeme, keď povedal prvým ľuďom v Edene: "Ploďte sa a naplňte zem"? Pozor! Nepovedal preplňte. zem. Ako vy keď niekoho požiadate, aby vám naplnil pohár vodou, očakávate že pohár nepreleje...jedine že by bol po "opici".

A teraz osobná otázka. Vopice, na koľkých m2 si trúfate pracovať, aby vás táto zem uživila? Keď si na to dokážete správne odpovedať, tak vám výjde aj kapacita zeme, pre ľudí vášho typu. Na koľko miliard ľudí ju pripravil jej Stvoriteľ, ukáže len tých ktorých požehná budúcim životom na rajskej zemi. Dnes prináša zem pre potomkov buričov výnos v "pote ich tváre" a rodí im len predpovedané "tŕnie a bodlačie". V prichádzajúcom novom veku podľa Biblie, bude táto zem premenená pôsobením Božej nebeskej vlády na celosvetový raj, a aj také územia ako sahara, savany a iné neúrodne kraje zakvitnú a zazelenajú sa nielen trávou ale aj obilím.

Takže milý Vladimír, pri všetkej úcte k vám, a práci ktorú konáte, veľmi zvážte či je vôbec vhodné nejakú poznámku editora dávať!

260213

05.01.2012 16:10

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

RE: Adrian Salbuchi - kto príde ďalší?

abc 188.?.?.?

Pán Kysučan,

takisto vás ďakujem za diskusiu. Musím však podotknúť, že došlo v nej medzi nami k "hlubokému nedorozumění". Hlboké nedorozumenie sa týka hlavne u vás hlboko zakorenenými predsudkami voči Bohu Biblie aj Biblie samotnej. Predsudky sú vždy spojené s nedostatkom poznania, vedú obyčajne k mýlnym záverom. Nič si z toho nerobte, stáva sa to aj iným zvedavcom, ktorí si chránia svoj pohľad na Boha, vytvorení církvami a ich skutkami aj keď nezodpovedajú skutočnosti. Biblia samotná totiž ich skutky pokrytectva a bezbožnosti odsudzuje. Takisto som blábolal aj ja, pokiaľ som neporozumel obsahu Biblie a nezistil, že to čo prirodzene odsudzuje väčšina ľudí, odsudzuje aj Boh Biblie Jehova. Väčšina, ktorým chýba toto poznanie sa preto "obúvajú" hlavne do šíriteľov tohto posolstva Biblie, bez toho aby si ich vypučula a urobila si nestranný úsudok po zvážení všetkých faktov. Ubezpečujem vás, že pokorní ľudia sú ochotní poučiť sa! Vy ste už dosiahol zrejme vrchol poznania, z ktorého nie je možný návrat k pokore a korekcii chybných názorov. Mne pripadá väčšina blábolov ako Blábol - zábavná karetní hra od Ivana Mládka

Chcete se smát každý večer? Kupte si tutu karetní hru se slovy. Místo obvyklých štychů sestavujete ze 156 výrazů sice gramaticky správné, ale ty nejnesmyslnější a nejabsurdnějsí věty.

Vzniknout může např: Malinký pruhovaný lidožrout vroucně mňouká v kostele.
Plešatý mamut často stydlivě kloktá v tlačence. atd

260214

06.01.2012 11:54

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

RE: Přelidnění?

abc 188.?.?.?

Takisto vy "vopice se múžete v Bibli snadno dočíst" v knihe Genezis 2:4 resp. v Žalme 83:19,či Zjavení 4:11, že Boh Jehova je Bohom celej zeme , a tetragramaton JHVH nájdete v katedrálach po celej zemi. Tiež sa môžete v Biblii v liste Rimanom 11:12 dočítať, že Boh celej zeme zavrhol svoj zmluvný ľud telesný izrael a vybudoval príchodom Krista svoj zámer s nebeskou vládou nad zemou prostredníctvom duchovného izraela. Do duchovného izraela teda nebeskej vlády nad zemou patria aj pohania so všetkých národov. Tiež sa môžete tešiť, že tam bude aj niekto z česky hovoriacich ľudí, chápajúci český problém odpadnutia od učenia Biblie od Boha Jehovu, ktorého meno nahradili česi v "návaznosti na českou tradici titulem Hospodin". To sa dočítate vo vysvetlívkach v každej českej Biblii.

"Šťastní sú tí,ktorí si uvedomujú svoje duchovné potreby", taký je správny preklad Matúša 5:3. Chudobní duchom sú tí, ktorí sa nechali opiť ópiom falošných náboženstiev kresťanstva, ktorých hlavné učenie spočíva na vami spomenutom Platónovi a jeho učení o nesmrteľnosti ľudskej duše. Ja medzi nich nepatrím. Tým, že si uvedomujem svoje duchovné potreby, zistil som že najväčšou prekážkou v ich uspokojovaní sú predsudky vyplývajúce so skutkov a dogiem nebiblických učení,medzi ktorými vyniká RKC, ktorú Biblia označuje za "matku smilníc". Falošné náboženstvo, ktoré predstiera, že slúži Bohu,ale udržiava nemravný styk so svetskými filozofickými náukami a necháva sa vydržiavať politikmi, nazýva Biblia ešte pejoratívnejšim označením "prostitutka", inými slovami "žena ľahších mravov". Takže ako vy hovoríte s "krávovinami" ozaj na mňa nechoďte a svoje "bláboly", ktoré odporujú vzoru zdravých slov Biblie si nechajte pre seba. Takisto by som ja nechcel žiť vo vašom myšlienkovom svete, ktorému chýba duchovný rozmer. Holt viera nie je vecou každého. Tým nemyslím ľahkovernosť ani poverčivosť, ale vieru založenú na dostupných dôkazoch.

Vyrastal som v totalitnom režime a roky žijem aj v tzv. "demokracii", takže plne chápem a ako môžu byť ľudia ovládaní propagandistickými médiami, falošnými cirkvami,pokryteckou politikou alebo chamtivým obchodným systémom, čo sú prvky na ktorých je tento svet odcudzený Bohu vystavaný. Pokiaľ si človek neoverí 100 x opakovanú lož, stane sa preňho skutočnosťou. Najťažšie lži sú tie náboženské. Ale Kristus povedal "podľa ovocia ich spoznáte".

260256

10.01.2012 14:33

Diskuze upadá

RE: Tlachavost je co přesně?

abc 188.?.?.?

TOP 5 v počte tlachacích príspevkov:
1/ René Bartošek 10 492
2/ Robert Nohej 4 989
3/ Vladimír Stwora 3 129
4/ baba blažková 1 523
5/ janko 1 470
-----
6/ Vojta49 1 378

Ďakujem týmto všetkým, ktorí sa zastávajú slobody slova a práva vysloviť iný názor, než s ktorým súhlasia! Jedine konfrontáciou rozdielnych názorov je možné sa dopátrať pravdy. Týmto sa ospravedlňujem všetkým tlachavcom, ktorých som v bleskovom prehľade neuviedol z technických príčin. Vojta49 je samozrejme v TOP 5,lebo Vladimír Stwora má imunitu na tlachavost a je v prehľade zahrnutý len pre štatistiku.

260656

11.01.2012 10:55

O ideologické diverzi

Prestať voliť !

abc 188.?.?.?

To je jediný spôsob ako odzbrojiť tzv. elity, ktorým pri každých voľbách naivní voličí vystavia bianco šek na rozkrádanie toho, čo nám zo spoločného majetku ešte zostalo. Predstavte si, že by 51% ľudí nešlo voliť, z dôvodu odmietnutia voliť stranícke rozkrádačské mafie. Máte ich plný parlament aj vy aj my. Keby 99% ľudí prestalo voliť to 1% mafiánov, ktorí si hovoria elita, to by bylo "posvícení".Zrazu by elity prezreli, že ich hra na "zastupiteľskú demokraciu" bola odhalená a skolabovala. Preto majú toľko "pohonkú" v médiách, ktorí vyzývajú ľud voliť. Ale predstavte si to čisto teoreticky. Čo by nastalo? Tzv. politická elita "paraziti" by zistili, že sú odhalení a zbytoční. A ľud by si vybral konkurzami tých najschopnejších nielen odborne aj morálne do správy krajiny. To sa však udeje až v budúcom veku, kde budú žiť len ľudia, ktorí demokraciu zavrnú ako ľudstvu škodlivú a prijmú priamu teokraciu ako spôsob vlády k dobru každého, nielen "vyvolených". To znamená už dnes si skontrolovať či vám "funguje kompas v nás".

260719

11.01.2012 21:38

O ideologické diverzi

RE: Prestať voliť !

abc 188.?.?.?

Chcete mi nahovoriť Ján Smith, že keď z oprávnených voličov pôjde čo i len jeden voliť, tak voľby sú platné? Demokracia je predsa vláda väčšiny. Ak 51% oprávnených voličov nebude voliť, aká je to voľba väčšiny? Je to vláda menšiny nad väčšinou a to už nie je demokracia ale diktatúra. Mne osobne je to fuk, či niekto volí alebo nevolí. Ja som prestal voliť pred 40 rokmi boľševika a nevolím ani demokrata. A nemám výčitky svedomia, že som volil omylom niekoho kto má sklamal. Pokus, omyl,
pokus, omyl, pokus, omyl, až do vytriezvenia s "kocáboviny". Buďte si istý, že mám "kompas v nás" dobre nastavený. O tom nemusíte pochybovať ani na sekundu. Ak si myslíte pretože nevolím , že som disident, tak vám to neberem. Ja som len využil svoje právo nevoliť svojho zástupcu, ktorého nepoznám. Zvolil som si najlepšieho vládcu, Krista a jeho nebeskú vládu. A hoci možno máte názor väčšiny zvedavcov, hlavne tých za mlákou, že v českom kráteri alebo slovenskej kotline , to už ani Kristus nedá do poriadku. Ja vám váš názor neberiem a preto "hurá do voleb" v krajine kde žijete! Dôležité je predsa, kto spočítava hlasy voličov ako napr. na Floride, a nie ten kto volí. Tak volbe zdar, aby sa nestratil ani jeden hlas voliča!

Inak som na vás zabudol v bláboloch ste sa umiestnili hneď za TOP 5 za Vojtom 49 ste na 6 mieste s počtom blábolov 1346.Toto je môj šiesty príspevok tento mesiac a viem, že moderátor je na mňa "sakra přísnej", a viac ako desať príspevkov mi určite nepustí na rozdiel od iných, pretože môje postoje a názory sa snažím koncipovať z Božieho hľadiska, tak ako som ho poznal z Biblie. A to sa na zvedavci moc nenosí, zvlášť keď bláboly bez názoru zahlcujú Vladimírovi jeho softwér.

Šalom [mrknutí jedním okem]

260754

12.01.2012 00:21

O ideologické diverzi

RE: Ano,

abc 188.?.?.?

vôbec sa nemusíte báť,bude to kratšie obdobie.Potom ako svetový terorista No. 1 vyvolá konflikt s Iránom.Bude nasledovať obdobie maximálne 3-4 rokov nie 30 - 40 rokov ako píšete. Ako vždy bude obeť /Irán/označený za agresora a vypukne posledná vojna všetkých vojen 3WW.Pikeho murársky plán ráta s tým, že bude zničený Izrael založený chazarmi na tento účel, lebo cieľom bude zničenie islamu a židovstva. Svetové spoločenstvo bude volať po "Mieri a bezpečí"! OSN pretransformovaná na nadnárodnú organizáciu pre mier a bezpečia ponúkne svetu NWO bez náboženstiev , pretože povstanie svetových náboženstiev , zvlášť kresťanstva ho prinúti kodstráneniu každého náboženstva ako poslednej prekážky k nastoleniu mieru a bezpečia. Po krátko trvajúcom nenáboženskom svete bude celosvetový politický systém odstránený samotným Kristom, pretože bude ohrozená existencia ľudí rešpektujúcich stvoriteľa Boha Jehovu. A to Boh nepripustí,pretože útok proti svojmu Božiemu ľudu bude považovať za útok na svoju zvrchovanú vládu nad zemou.http://spravy.pravda.sk/obama-zavlecie-europu-do-t...

260774

13.01.2012 12:13

O ideologické diverzi

RE: Prestať voliť !

abc 188.?.?.?

Peptalkin, nalejme si čistého vína a poučme sa vzájomne o demokracii ako o najhoršej forme vlády, lebo podľa niektorých lepšiu nemáme a pridajme k tomu trošku humoru, aby sme sa z tej demokracie úplne nezblbli. http://www.youtube.com/watch?v=dOpsMagImX4
http://www.youtube.com/watch?v=p2jel7l6VWk
http://www.youtube.com/watch?v=vOA3ht9U4_Y&feature...
Zaujímavosťou je fakt, že tzv. zastupiteľskí demokrati považujú len referendum za priamu formu demokracie, preto pri účasti pod 50% je neplatné. Pri voľbách to ale neplatí. Prečo asi. Ďakujem vám za vysvetlenie, že oni 1% si nižšiu účasť vo voľbách vedia ošetriť zákonmi. Na Slovensku napr. menej ako 50% voličov volilo zástupcov do Europarlamentu. Akú právnu legitimitu majú? Nakoniec je to úplne jedno, lebo v Europarlamente sú europoslanci len ako "štafáž". O všetkom rozhoduje EKomisia a nikým nevolení predstavitelia EÚ.

Ale ozaj si myslíte, že keby 99% neprišlo voliť 1% zlodejov, korupčníkov a klamárov, ktorý sľubujú a nemajú moc na to, aby splnili sľuby, že s tými by to ani nepohlo? Že tým už kompas v nás / Stvoriteľom nám všetkým dané svedomie/ nefunguje? Nakoniec ešte jedna dobrá správa pre všetkých, ktorí túžia po Božej vláde a obnove raja na zemi. Biblia predpovedá symbolickou rečou, že "každý vrch sa prepadne do mora" na konci démonkratického systému vlády , ktorá skončí v celosvetovej anarchii. /"vrch" je v Biblii označením vlády a "more" je označením ľudí, národov/

Zjavenie 6:12...a každý vrch a [každý] ostrov bol odstránený zo svojho miesta. 15 A králi zeme a ľudia vysokého postavenia a vojenskí velitelia a bohatí a silní a každý otrok a [každý] slobodný sa skryli do jaskýň a do skalných masívov vrchov. 16 A stále hovoria vrchom a skalným masívom: „Padnite na nás a skryte nás pred tvárou Toho sediaceho na tróne a pred Baránkovým hnevom, 17 lebo prišiel veľký deň ich hnevu, a kto je schopný obstáť?“

260914

13.01.2012 14:06

Diskuze upadá

RE: Tlachavost je co přesně?

abc 188.?.?.?

René, mrzí ma, ak ste pochopili zle môj príspevok, kde som vás zaradil medzi TOP 5 tlachajícim. Samozrejme, že každý sme nejaký, "Boží zverinec" je fakt veľký, a môj príspevok bol vlastne nastavením zrkadla pánu Vladimírovi, ktorý tiež ako vyplynulo aj z tejto diskusie nemá úplne jasno v čom a kedy tlachá. Najlepšie to vystihol v podstate jede z diskutérov, že v konečnom rade ide vˇždy o peniaze.

Naopak, ja si vážim vaše príspevky, aj keď priznám, že by som prijal, keby boli kratšie. Takisto si rád prečítam pána Nohejla. Ale Jankovi tu už nerozumie asi nikto, kto sa nechce naučiť staročeštinu... Vôbec Zvedavec je cenný len diskusiou, kde sa sväčša neurážajú diskutéri /až na Vopici, a Vojtu49 aj to len niekedy, keď sú presvedčení o jedinečnosti svojho názoru/ a podobne ako mňa si väčšina diskutérov ani moje príspevky nevšíma...[smích]) Mne sa na Zvedavci páči konfrontácia názorov domácich aj v zahraničí žijúcich čechov a slovákov. /Calimero, Nohejl/ Mrzí ma tiež, že pani Jarmila sa odmlčala, lebo ako citlivá ženská nádoba nevydržala ataky svojich mužských drsných kolegov.

Pravý význam slova tlachavosť , aspoň teda v slovenčine je jeho ekvivalent táranie, ak sa nemýlim. A táranie v sebe zahŕňa aj zlú pohnútku niekoho myšlienkovo zhodiť a ohovoriť, len preto že má iný názor ako väčšina. Tlaku väčšiny máme sklon podliehať všetci. Vyžaduje to ozajstný charakter a pevný postoj obhajovať svoje názory získané mnohoročnými skúsenosťami a štúdiom. Pokiaľ nie je niekto vyložený provokatér nasadený STASI, lebo "tam udělali někde soudruzi chybu", keď sa im rozpadol ich tábor. Všetci vieme, že to bol pokus chazarov, ktorý z dvoch antagonistických ideológii chceli zistiť, ktorí sa presadí celosvetovo v NWO. Nakoniec zvíťazili, väčší podvodníci kapitalisti, ktorí CCCP prezbrojili a prekabátili ničím nekrytou menou. To som ale už odbočil od témy a začínam tlachať. Všetci totiž dobre vieme, že NWO bude kompilát toho najagresívnejšieho a najzločinnejšieho, k čomu ľudstvo dospelo po tisícročiach vzájomnej vlády nad sebou a na svoju škodu.

Opakujem, na Zvedavec som prišiel kvôli diskutérom, na ktorých som si cenil, že sa snažili prísť na kľb či koreň veci, hoci mne ako veriacemu k mojim príspevkom dali pocíť svoje zaujatie viacerí, vrátane Vladimíra, ktorý si ma v kontexte so Svedkami Jehovovými označil ako osobu "tlachajíci". Ja som mu len chcel ukázať, že podľa jeho výkladového slovníka, sa medzi tlachajícimi v TOP 5 nachádza aj on, ale on má imunitu na tlachanie, lebo on nám ostatným dovolil tlachať. Napriek tomu že fajčí, čo mne osobne vadí a uprednstňujem v priateľstvách nefajčiarov , a že s času na čas nepustí moje príspevky alebo ich púšťa oneskorene atď., ho mám rád. Považujem ho za bojovníka svedomia, čo si mi svedkovia vysoko ceníme, lebo tým víťazíme nad svetom.

260920

13.01.2012 14:21

Neutěšený ekonomický výhled pro nový rok

Slováci našli geniálny spôsob ako vyriešiť svetovú krízu!

abc 188.?.?.?

Tento príspevok venujem všetkým hľadajúcim východisko z krízy! Prajem veselú zábavu! http://www.snv.sk/index.php?tvarchiv=2%20&videoDIR...

260923

19.02.2012 16:34

Kuba – země paradoxů

RE: diky za pekne pocteni

abc 188.?.?.?

K fotkám patrí aj dobrá hudba s videom a pohoda je úplná! http://www.youtube.com/watch?v=SEQpp2xvWY0
http://www.youtube.com/watch?v=SEQpp2xvWY0
http://www.youtube.com/watch?v=VlLZA-JSZgQ

263653

13.03.2012 14:30

Odstartuje Německo short sqeeze na zlatě?

RE: No v skutočnosti zlato reálne nepotrebujeme.

abc 188.?.?.?

To už je lepšie vypočuť si prednášku R.Vaskyho live:

http://www.youtube.com/watch?v=fyUlDz_PD2c&NR=1&feature=endscreen

Ospravedlňujem sa, že mi nefunguje vkladanie. Bude to znamenať pre vás ctrlc a ctrlv, ale pre čecha je to stále ľahšie ako čítať po slovensky knihu....

265149

14.03.2012 16:32

Odstartuje Německo short sqeeze na zlatě?

RE: No v skutočnosti zlato reálne nepotrebujeme.

abc 188.?.?.?

Ale tento Vaskyho rozbor lásky agápe a jej uplatnenie liberálmi na Slovensku je úplná bomba!

http://www.youtube.com/watch?v=fTg9HIYS1Uo&fea%20ture=endscreen

Čo je to proti short sqeeze, to čo prežívajú podobme ako my aj naši českí bratia v Bohemian growe verzii!

265232

16.03.2012 07:21

Odstartuje Německo short sqeeze na zlatě?

RE: No v skutočnosti zlato reálne nepotrebujeme.

abc 188.?.?.?

Celá česká story je len o tom, že veľký zlodej okradol malého zlodeja...Tu sú príklady ako veľký zlodeji okrádajú malých zlodejov...

http://www.cez-okno.net/clanok/ludovit-stevko/nenapadna-lupez-storocia-kam-sa-podeli-miliardy-spolocneho-federalneho-majetku

Bankári sú ten problém... http://www.youtube.com/watch?v=S03KHfh40EU&feature=youtu.be

265324

23.03.2012 20:09

Francouzský teroristický útok má všechny charakteristiky psychologické operace a operace pod falešnou vlajkou

RE: Možná je věc ještě daleko jednodušší

abc 188.?.?.?

Odpoveď musíme hľadať v otázke: Komu a čomu útok najviac prospeje? Mohamed musel mať policajné krytie, ako vypovedá svedkyňa v Toulous. http://wertyzreport.com/2012/03/23/policie-o-strelci-z-toulouse-vedel-a-neudelala-nic/

265749

22.04.2012 17:56

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: Nic proti ničemu

abc 188.?.?.?

Asi tak! Rovnaké je to všade, ako v ČR tak SR. Čaká vás to isté. Zmena vlády. Výhra ČSSD a komunistov. A pôjde sa po starom. Lebo systém sa nedá zmeniť zdola! Plynule prejdeme do novej totality!

http://www.michal1.sk/na-citanie/peter-balog/74-peter-balog/2526-spomienka-na-17-november-1989-

http://www.michal1.sk/na-citanie/peter-balog/74-peter-balog/2819-planeta-opic-alebo-vystavme-gorilam-ervenu

http://www.michal1.sk/na-citanie/peter-balog/74-peter-balog/2992-aky-je-rozdiel-medzi-pentou-astb-

http://www.michal1.sk/na-citanie/peter-balog/74-peter-balog/2626-pouenie-z-dejin-slovenska

http://www.michal1.sk/na-citanie/peter-balog/74-peter-balog/2874-totalitna-svetovlada

267482

14.06.2012 08:35

Ruské varovné výstřely

RE: Spatne datum

abc 188.?.?.?

Inými slovami "na výcvik je už pozdě, milý drozde"! Nebrať osobne je to len bonmot, tejto debaty... Realita je omnoho vážnejšia. Jedná sa o to, na koho "triko" sa hodí svetový konflikt. Nakoniec ako vždy. http://wertyzreport.com/2012/06/12/urgentni-nato-p ripravuje-obrovskou-disinformacni-kampan/

270641

19.06.2012 11:11

Slovensko má svého Breivika

Prosím, uvolněte se od tlachání!

abc 188.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=y2tpUIMvv0Q

270782

20.06.2012 13:59

Na správné straně historie

RE: Abych se priznal

abc 89.?.?.?

Vidím že vám podobne ako agentovy provokatérovi unikajú geopolitické záujmy chazarskej mafie, ktorá riadi svet z Londýna a Amerika je jej nesvojprávny nástroj, ktorý používa na svetovládu... Cieľ je "východ", preto v Sýrii nesmie zostať kameň na kameni, lebo by ohrozovala životné záujmy Izraela v prípade napadnutia Iránu. Nič sa nenecháva na náhodu. Treba si kryť tyl. Ruský medveď to už pochopil. Arabské jaro tam nejde urobiť, lebo Sýrčania stoja za Asadom. Zostávajú žoldnieri alebo umelo vytvorené sektárske násilie. Keďže "História sa mení, istá je len budúcnosť", existuje ešte vyšší plán ako ľudský, ktorý si nechal Stvoriteľ až nakoniec , keď sa "hra ľudstva na slepú babu" skončí totálnym fiaskom maklérov demokracie, diplomacie, politiky, bankovníctva a mediokracie, čiže propagandy ako umenia zakryť pravdu polopravdami a klamstvami, aby nikto nikomu a ničomu neveril....http://wertyzreport.com/2012/06/19/syrie-informacn...

270844

21.06.2012 10:04

Na správné straně historie

RE: Lavrov to ví, je to mezi řádky...

abc 89.?.?.?

V této "zlidovělé" písničce máte odpověď, voliči Vojta
http://www.youtube.com/watch?v=WSve_Q6FgkU

270881

21.06.2012 10:14

Na správné straně historie

RE: Lavrov to ví, je to mezi řádky...

abc 89.?.?.?

To už je lepší obrátit se na prezidenta a pochopíte co je zlo které reprezentuje http://www.youtube.com/watch?v=mTS4jeNbN4I

270882

06.08.2012 08:40

Syrská krev leptá novou čáru do písku

RE: Divné, že, ale jen na první pohled...

abc 85.?.?.?

Osudová je skôr otázka, kde budete stáť počas Armagedonu, keď si to Boh osobne vyrieši so všetkými odporcami Božej zvrchovanosti? Akosi stále v svojich úvahách neberiete v "potaz", že existuje Boží plán pre záchranu planéty zem a ľudí, ktorí uznávajú Božiu zvrchovanosť. A pre nich je budúcnosť zeme priaznivá. Rajský život a večný život na nej. Dnešná falošná história zeme ovplyvňovaná predovšetkým démonskými výrokmi prichádzajúcimi ku "kráľom" zeme, časom vybledne a nebude sa ani spomínať, pre požehnania toho, čo budeme mať každý deň na "talíři".

273042

03.10.2012 12:05

Ještě jednou můj názor na Klause

RE: ja Vas chapu,

abc 89.?.?.?

Celá vec je omnoho horšia pre V.K. než sa javí napovrch: Ekonomický vrah: Manuál
http://www.youtube.com/watch?v=pHqc-YgbsVg&feature =player_embedded

Peres a ekonomický sionizmus http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sEVm6xTEUuI

Vladimír, obhajovať niekoho, kto si nedá pozrieť na ruky sa nemá! Lepšie by ste spravil, keby ste napísal niečo o svojej milovanej kočke alebo o vašich susedoch z Kanady alebo Čiech, lebo v článkoch o V.K. ste stúpili vedľa ako je vidieť z reakcií ... Inými slovami "Nekádrujte, aby ste neboli sám kádrovaný...

A to ešte len budete čučat, keď sa posledný žijúci prognostik M. Zeman stane vašim prezidentem s Mirkem Šlaufem po boce...

276281

03.10.2012 12:43

Bůh, víra, náboženství, církve

Veriaci ateisti

abc 89.?.?.?

Pokiaľ ste si nevšimli milí diskutujúci, tak pán Zelenka napísal článok tým o ktorých píše v poslednom odstavci. Aj pán Zelenka si mýli pojmy z dojmami malého Ferda mravence, ktorý chodí stále dokola po lopte a hovorí si "sakra to nemá to konce ten vesmír".Pre mravčeka je lopta vesmírom a jeho premýšľanie je obmedzené pojmami ku ktorým sa dopátral svojim rozumom. Nepoznal ani tretí rozmer ani 2pírna2 alebo iné zákonitosti, ale to mu nebráni aby sa dobral k takému súdu ako pán Zelenka.

Na rozdiel od pána Zelenku pán Červenka /darujme mu jméno/vi, že nikdy objektívnu realitu stvorenia nepochopí. Preto s pokorou siahne po knihe, ktorú ako manuál alebo bedeker, alebo návod na pochopenie zmyslu života, prečo sme na zemi, ako sme sa sem dostali, prečo pripustil Boh na zemi zlo, prečo vznikla sporná otázka jeho vlády, prečo napriek tomu vo svojej láske a prozreteľnosti dovolil ľuďom žiť a hľadať spravodlivú vládu, dal napísať Stvoriteľ všetkého ako súbor príbehov a skúseností ľudí, ktorí v tom majú jasno a aj tých, ktorí ho hľadajú v tom lepšom prípade, či tých ktorí mu v svojej nevedomosti vzdorujú...

Ľudia pre ktorých Zelenka napísal svoj článok, v tom jasno nemajú, ani Boha nenašli a ešte mu aj vzdorujú. Sú len "slepými vodcami slepých", ktorí sa uspokojili so zásterou Boha, cirkvi, viery, aby mohli slobodne a bez zodpovednosti páchať svoje zločiny, pre ktoré vznikla aj trieda ateistov. V podstate obidve skupiny od Boha nič nepotrebujú. Ani veriaci ani ateisti.Užili si to počas svojho života, ako veriaci ateisti...

276288

03.10.2012 13:18

Ještě jednou můj názor na Klause

RE: At je to jak chce,

abc 89.?.?.?

Jo,jo, jsou to dobrodincilidstva, říka to i kazatel, který s elitami žil. My to zjistíme, až nás všichni vyhladoví i když budou Tesca plné potravin....Lindsey Williams The Elite Speak http://www.youtube.com/watch?v=-qS1sDXjki0&feature=related

276298

03.10.2012 22:22

Bůh, víra, náboženství, církve

RE: symbol

abc 89.?.?.?

Zase sa tu stretli slepci, ktorí chcú debatovať o Bohu ako v tej indickej rozprávke, keď každý slepec držal slonovi inú končatinu a abstrahovali kto alebo čo je Boh. Dokedy nás budú poučovať o Bohu tí ktorí nevedia čítať v jeho knihe prírody jeho vlastnosti Stvoriteľa aj jeho večnú moc s tými, ktorí nechcú čítať jeho slovo Bibliu, kde sa nám predstavuje ako Boh, ktorý je zosobnením lásky? Hlavným atribútom Boha je láska, ale aj tá je presne definovaná čo je a čo nie je: 1. Korinťanom 13:4 Láska je zhovievavá a láskavá. Láska nie je žiarlivá, nevystatuje sa, nenadúva sa, 5 nespráva sa neslušne, nevyhľadáva svoje vlastné záujmy, nenechá sa popudiť. Nevypočítava urážky. 6 Neraduje sa z nespravodlivosti, ale sa raduje z pravdy. 7 Všetko znáša, všetkému verí, vo všetko dúfa, vo všetkom vytrváva. 8 Láska nikdy nezlyháva.
Ak niekto zlyháva, tak je to vždy človek.Rimanom 8:38 Lebo som presvedčený, že ani smrť, ani život, ani anjeli, ani vlády, ani terajšie veci, ani budúce veci, ani moci, 39 ani výška, ani hĺbka, ani žiadne iné stvorenie nás nebudú môcť oddeliť od Božej lásky, ktorá je v Kristu Ježišovi, našom Pánovi.
A komu sa chce ten sa môže dočítať o tom ako nás kristus naučil spoznať Boha. Ján 7:16 Ježiš im na to odpovedal a riekol: „Čo učím, nie je moje, ale patrí tomu, kto ma poslal. 17 Ak túži niekto konať Jeho vôľu, pozná, či je to učenie od Boha, alebo či hovorím sám od seba.

276367

04.10.2012 20:51

Bůh, víra, náboženství, církve

RE: ateismus

abc 89.?.?.?

Kto si nevie zadefinovať pojem Boh, pre toho mám priamo definíciu z prvej ruky od Boha: (Izaiáš 40:26) „Zodvihnite vysoko oči a hľaďte. Kto stvoril tieto veci? Je to Ten, ktorý vyvádza ich vojsko podľa počtu, všetky ich dokonca nazýva podľa mena. Pre hojnosť dynamickej energie a pretože je aj silný v moci, ani jedna [z nich] nechýba.

276505

05.10.2012 17:32

Co udělá Ankara?

Ankara sama neuďelá nic

abc 89.?.?.?

Aj keď vedenie vojsk Turecka je prochazarské, bez pomoci svojich tureckých chazarských bratov vo svete neurobí nič... http://wertyzreport.com/2012/10/04/syrie-nechce-valku-s-tureckem-ziad-fadel/

276573

05.10.2012 18:33

Bůh, víra, náboženství, církve

RE: ateismus

abc 89.?.?.?

Boh znamená mocný. Ako napísal Izaiáš pred 3700 rokmi je aj zdrojom dynamickej energie, z ktorej je vytvorený celý vesmir, Boh ako Stvoriteľ pozná každú z hviez ktorú vytvoril po mene.Prirovnať Bibliu k pizzi, budiž, stále je to pizza. To znamená, že ak sa dostalo najstaršej knihe toľkej cti, že je stále prekladaná, tak nechápem, že vám vadia jej moderné verzie v moderných rečiach, ktorým ľudia lepšie rozumejú ako Vulgate písanej po latinsky.

Z Dukom na mňa nechoďte. Tomu neverím ani slovo. Aj keby mal v kríži zaliaty prach s lyžičky s ktorou jedli Jozef a Mária. RKC považujem za najväčšiu sektu kresťanstva, ktorej učenie aj život je v rozpore s učením Ježiša Krista.

Takisto definícia Boha = mocný Stvoriteľ, je všeobecne prijímaná. Aby ste pochopil rozdiel medzi nami ľuďmi a ním Bohom Stvoriteľom, v Biblii je jeden príklad za všetky v liste (Hebrejom 3:4) "Každý dom postavil niekto, ale ten, kto postavil všetko, je Boh."Inými slovami, ak nás logika učí, že každý dom niekto postavil, prečo tú istú logiku nepoužívame aj na veci, ktoré nie sme schopný postaviť? Myslím tým celý hmotný vesmír, život a prírodu ako ju poznáme ? Kauzalita proste nepustí, a veriť je v súlade so zdravým rozumom. Viera nie je slepá. Niekde inde v debate som písal ako je definovaná viera v Biblii (Hebrejom 11:1,6) a každý kto verí Bohu a jeho sľubom na základe dostupných dôkazov, nie je ľahkoverný ani poverčivý. Tiež odmietam agnosticistický postoj k dôkazom o Bohu, lebo je nezodpovedný, a neposkytuje aliby jeho zástancom. Takže nemáte ma prečítaného, ako si myslíte...

276577

08.10.2012 14:09

Bůh, víra, náboženství, církve

RE: symbol

abc 89.?.?.?

Neviem či vôbec viete o akom bohu píšete.Všemocný Boh chce aby ľudia zmúdreli a poučili sa na svojich chybách, keď to inak nejde. Ľudia sa vzdali ponuky vedenia Bohom, podobne ako keď dieťa odmietne vedenie svojich rodičov. Keďže to tak ľudia chceli, pripustil vládu Satana ako boha vami opisovaného. Božie predsavzatie je aby sa zlo a utrpenie navždy skončilo. Symbol vami opisovaného boha priniesla vláda Satana nad ľuďmi. Chcelo by to viac čítať Bibliu a vzdelávať sa v poznaní právd, ktoré by vás oslobodili z tmárstva produkovanými zavedenými cirkvami. V žiadnom kostole nevyučujú Boží zámer so zemou, ani prečo Boh pripustil zlo a kedy a ako ho ukončí. Takže na Boží zásah si treba počkať až do Armagedonu, keď bude ohrozená samotná existencia tých, ktorí to majú v hlave o Bohu zrovnané. Prežijúci Armagedon , Božiu vojnu proti všetkým odporcom Božej zvrchovanosti vytvoria zemský ráj to na pohled...Prežijúci musia už dnes konať Božiu vôľu, lebo nebude času prehodiť kabát... Konať Božiu vôľu je prirodzené pre každého kto miluje pravdu a spravodlivosť. Takže dovidenia na rajskej zemi!

276755

15.10.2012 10:23

Volby

Jenže co se dá navrhnout?

abc 89.?.?.?

To sa už realizuje. Keďže najväčší problém všetkých vlád je korupcia a chamtivosť. Boh to vedel dopredu, lebo pri svojej všemohúcnosti sa mohol pozrieť do budúcnosti. A preto navrhol a zrealizoval vládu, ktorú bude každý z poddaných s láskou rešpektovať. Táto vláda nie je skorumpovateľná, lebo jej pôsobisko je v nebi. Tam ruka korupčníka nedosiahne. Program tejto vlády Ježiš zhrnul v 19 minútovom prejave v známej Kázni na vrchu. Každému sa dostane osobnej slobody dôstojnosti a šťastia, ktoré nebude zasahovať do dôstojnosti, slobody a šťastia druhých ľudí. Biblia to nazýva všeobecné dobro. Nikdo nebude diskriminovaný za farbu pokožky, pretože srdce každého z nás je červené. Všetci budú bývať v pozemskom raji, bez chorôb, zla, utrpenia a vojen. Boží ľud by mal dostať za to že žije v mieri a neučí sa vojne Nobelovú cenu mieru...Skrátka nie démonkracii a áno teokracii. Ono tá krácia bude potrebná aj v novom systéme vecí, ktorý pripravuje Boh. Ale tým, že vláda bude v nebi,a bude sa skladať z jednotlicov zo všetkých národov, národností a jazykov,už nebudú potrebné žiadne národné vlády. Rasizmus, nacizmus a iné izmy vymiznú. Ľudia budú spolupracovať na komunálnej úrovni. A keďže k prežijúcim tohto celosvetoveho marazmu po Armagedone pribudnú aj miliardy vzkriesených ľudí, žiadna z ľudských myšlienok, ľudských schopností a umu nebude stratená. Život bude nádherný a nie je to sen. Boh to navrhol ľuďom už v záhrade Eden. A okľukou cez stáročia utrpenia a poučenia z neho sa k životu v Edene vrátime. Boh však nie je komunista, aby do svojho raja niekoho nútil! Boh je láska a buriči ho donútili, aby im dožičil najesť sa nezávislosti dosýta. Nestačilo vám ešte démonkracie? Navrhujem vám Božie kráľovstvo, nebeskú vládu nad zemou, o ktorú sa mnohí modlíte, bez toho, že by ste rozumeli slovám, ktoré dookola opakujete!!

277176

15.10.2012 19:54

Volby

RE: uz se stalo...

abc 89.?.?.?

Dovoľte aby som sa pousmial, nad vašim pochopením slobodnej vôle. Čo okrem toho, že ste vložili papierik do urny, ste pre svoju slobodu urobili? Nič. Pravý opak sa stane skutočnosťou. My na Slovensku už máme voľby s podobnou účasťou za sebou a to je jedno či do europarlamentu, vyšších územných celkov alebo miestnych zastupiteľstiev. Včera ukazovali na Markíze odhalenie princípu zastupiteľskej moci, ktorá sa buduje korupciou. Korupcia je priamo zakomponovaná v piramíde moci vládcov a ovládaných. Ročne nás 15 % provízie cez rôznych sprostredkovateľov, ktoré idú nakoniec politikom, stoja odhadom 500 miliard eur. Na provízie sa skladáme všetci v tomto skorumpovanom systéme vecí. Tie provízie idú z našich peňaženiek a teda z našich daní. U vás to poznáte napr. s pandurami. Jedno si preto treba zapamätať a to je jedno kto je pri moci. Moc kazí a absolútna moc kazí absolútne. Na inom mieste som dal odpoveď na Vladimírovu otázku z článku Volby: Jenže co se dá navrhnout? Skutočne slobodný je človek, ktorý si môže vybrať medzi pravdou a lžou, a nie medzi dvomi pravdepodobnými vecami alebo dobre zamaskovanými lžami. Inak mu bude slobodná vôľa zbytočná. Dovtedy dokiaľ to nepochopíme budeme neslobodní a musíme si vychutnať ovocie nespravodlivosti akože slobodnej vôle až do dna. To je princíp zastupiteľskej demokracie najväčšieho podvodu na ľudstve ,ktorá ovládaním ľudí lžami a polopravdami nás oberá o slobodnú vôlu. Keď sú politici prichytení pri lžiach, tak sa vyhovárajú, že politika je kompromis možného. Situácia pred voľbami na Slovensku bola predčasom podobná.Nikto nechcel, aby nám vládli Gorily a predsa nám Gorily po voľbách opäť vládnu. http://www.michal1.sk/na-citanie/peter-balog/74-peter-balog/2819-planeta-opic-alebo-vystavme-gorilam-ervenu

277218

09.11.2012 09:15

Jak na ně

RE: Bůhví, kolikátá jsme civilizace a zase všechno špatně...

abc 89.?.?.?

Tú hlúposť z ľudí vytiahne až zem. Je to tak.Neberte to osobne, myslím to všeobecne na egoistických ľudí. Proste ľudia veria len tomu čo vidia. Po smrti , keď sa zobudíte /vzkriesením/ na novej zemi, pozemskom raji, očistenom od všetkého hmotárskeho zmýšľania, tak sa prispôsobíte. Inak to neviete. Len ísť s davom. Lenže problém nastane opäť na konci milénia. Opäť budete musieť dokázať svoju vlastnú spravodlivosť vlastnými skutkami spravodlivosti. A to bude pre veľa ľudí nemožné...., láska nie je len slovo, treba ju dokazovať každý deň. Ale ako, keď chýba vďačnosť? Za čo? Za to že žijeme, že život je krásny a aj za to
že môžeme poznať niečo lepšie ako je len tento život. Je to všetko o hierarchii hodnôt. Ak hore bude Boh tak dole bude pokora. Ak hore je mamon tak dole je ego. Aké jednoduché. A stále dokola tá istá chyba. Dokedy? prorok hovorí, "až do kedy nespustnú mestá tak, že obyvatelia sa v nich budú hľadať"...Človek bol stvorený jednoducho pre život v prírode. A každému podľa jeho potrieb .... ale teraz už "doopravdy", jak říkate vy češi. Zlo sa už opakovať nebude. Dobro zvíťazí a bude pre všetkých. Pre väčšinu fatalistické ale pravdivé.

278769

12.11.2012 22:22

Vzepřela se izraelská armáda premiérovi Netanyahu?

Blíži sa bod zlomu

abc 89.?.?.?

a to je asi hlavný dôvod prečo sa vzopreli generáli izraelskej armády vojnovému štváčovi Benjaminovi...Video v záverečnej časti opisuje, že Irán sa vzoprel elitám a vlastní technológie, o ktorých sa môže Benjaminovi len snívať...Hoci Irán nevlastni atómové zbrane ako Izrael.... majú také zbraňové systémy, ktoré odvrátia mierové strely Izraelu ako nedoručenú poštu...

Na druhej strane, aj keď dokument je o prevrate vo fyzike a využívaní fyzikálnych zákonov v nových technológiach, ani elitám nie je jedno, že Keschová vízia im ponúka legálnu zmenu OSN na NWO a vytvorenie jediného svetového kóšer náboženstva s centrom v Jeruzaleme, čomu asi neodolajú... uvidíme, čo a ako stihnú zrealizovať králi zeme v krátkom čase, ktorý im zostáva...

http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/6422-techn ologie-m-t-keshe-blizi-se-bod-zlomu/

278959

12.11.2012 23:22

Vzepřela se izraelská armáda premiérovi Netanyahu?

RE: Blíži sa bod zlomu

abc 89.?.?.?

Krátke inštruktážne videa v skratke pre tých, ktorí nemajú čas na dlhé video:

http://www.youtube.com/watch?v=UrN99RELqwo&feature=player_embedded

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/302591/Technologie-M-T-KESHE-nova-budoucnost-lidstva.html

278965

13.11.2012 09:37

Vzepřela se izraelská armáda premiérovi Netanyahu?

RE: Blíži sa bod zlomu

abc 89.?.?.?

Buďte si istý, že som kľudný. Čakám niečo lepšie ako nové technológie. Večnosť ľudského bytia na rajskej zemi. Ale rád by som videl ľudí lietať hoci na " lietajúcom koberci"...keď to ide čarodejniciam na metle? Preto si kladiem otázku, na čom potom elity nachytajú ľudí do NWO, aby väčšina ľudí s ním súhlasila, ak nie na nové technológie? Ak zavrhneme 3 WW...Navyše ak je pravda, že zem má 14.- 18. 2 2013 obehnúť Nubiru a zem bude značne zdevastovaná, prepólovaná? Môže to byť práve plazmové čarovanie na oblohe /chemtrails a H.A.A.R.P. fungujú/ a prísľuby obnovy zeme pomocou nových technológií, ktoré ľudstvo zázračne uzdravia, nasýtia, a dajú mu novú technológiu lietania? Všimli ste si niekedy futurologické predpovede elít, že nové technológie autá a vlakynebudú potrebovať cesty, koľaje a hlavne nie benzín a naftu? Všetky dopravné prostriedky sa budú bezpečne vzášať a nikto do nikoho nenarazí...

Paradoxne tieto technológie sú ponúknuté zo strany najväčšieho nepriateľa elít iránskeho vedca, ktorého krajinu sa už 30 rokov nedokážu chazari zmocniť, potom ako tam prebehla duchovná revolúcia a nastrčenú "loutku" šacha Reza Pahláviho poslali tam odkiaľ prišiel? Paradox je tiež ten, že ide s novou technológiou cez elity, vlády a podnikateľov, nie cez plebs. Navyše vie elegantne a bezbolestne pretransformovať OSN na NWO pre mierové účely a zaviesť jedno "kóšer" náboženstvo? O čo sa elity /slobodomurárske, jezuitské, iluminátske,banksterské a iné/ márne snažia už niekoľko stáročí? Na to mi dajte odpoveď, "příteli"...[smích])))

278992

20.11.2012 10:50

Proč nová válka proti Gaze?

RE: Jako na kolotoči

abc 89.?.?.?

Už to nebude otázka "pár desítek nebo set let", ale pár desítek týdnu nebo měsícu", čo sa dožijeme lepších časov. Aspoň podľa Wericha.[smích])))
Our Story In 2 Minutes
http://www.youtube.com/watch?v=MrqqD_Tsy4Q&feature=player_embedded

Jan Werich- Civilizace http://www.youtube.com/watch?v=CWivA-ZXcVQ

279376

20.11.2012 23:56

Proč nová válka proti Gaze?

RE: Izrel už provždy nikoho nevypráska...

abc 89.?.?.?

Hra na všemocný Izrael alias Chazarstan skončila. Dtto skončila aj hra na jihadisty.[smích]))Do troch mesiacov následkom Keshovej výzvy zmení identitu aj OSN. Elitám totiž nič iného nezostáva. Kruté pre Izrael aj jihadistov, ale milostivé pre svet. Prichádza hodina skúšky pre každého!
http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/6440-aktua...

279398

16.01.2013 07:26

Otevřený dopis panu Karlu Schwarzenbergovi

Od Karla do Karla...

abc 89.?.?.?

Úprimnú sústrasť bratia Češi, k výsledkom volieb. Konečne sa vám splní sen a budete "pupkom sveta". A stačí k tomu len sociálne siete a tí ktorí spočítavajú hlasy... http://simon22.blog.pravda.sk/2013/01/13/bude-prezidentovat-slachta-ci-socan-naplni-sa-od-karla-do-karla/

282498

18.01.2013 10:30

O Schwarzenbergově prezidentství bylo možná rozhodnuto už v roce 2008

RE: Tomas Klus-Panu Bohu Do Oken

abc 89.?.?.?

Až teď vás milí češi doběhlo rozdeleni ČSFSR. Dosud ste vice brali aj s EU a teď nastal čas vice dávat. A že tomu žbrblavému knížeti nerozumí ani rakušané, nikomu nevadí.Vždyť neříka cizí řečí jak slováci.Mladí na faceboku mu rozumí. PR reklama jak svině. Nic naplac, cirus svět vstupuje do posledního dejství Czech history.
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=nMjXz5hKAR4&feature=endscreen

282685

20.01.2013 20:09

A nemají Němci pravdu?

RE: no -

abc 89.?.?.?

Vrátili ste len požičané...Vavrinec Benedikt Nedožerský napísal a vydal prvú systematickú gramatiku českého jazyka Dve knihy českej gramatiky zostavenej podľa zásad prirodzenej metódy a osvetlenej poznámkami aj rozdelenej číslami (Grammaticae Bohemicae ad leges naturalis methodi conformatae et notis numerisque illustratae ac distinctae libri duo, 1603). Na jej príprave a vydaní pracoval plných deväť rokov. Jeho práca je najlepším a najsamostatnejším gramatickým dielom takmer na dve storočia. V tomto zmysle ju hodnotili aj všetci významní českí lingvisti.

Benedikt svoju gramatiku venoval českej a slovenskej mládeži. V latinskom úvode vysvetľuje, že jeho slovenský pôvod mu nebráni napísať gramatiku češtiny.

Pre dnešnú Facebokovú generáciu, ktorá si píše aj SMS bez diakritiky, už česká gramatika nič nehovorí....a sloveská , je im jen jednou z mnoha "cizích řečí", které nerozumějí...

http://sk.wikipedia.org/wiki/Vavrinec_Benedikt_z_Nedo%C5%BEier

282892

20.01.2013 21:20

A nemají Němci pravdu?

Proč je někdo svině a někdo hrdina?

abc 89.?.?.?

http://www.growjob.com/clanky-personal/proc-je-nekdo-svine-a-nekdo-hrdina/

282896

22.01.2013 14:51

Zemský škůdce prezidentem?

RE: Možná by bylo dobré

abc 89.?.?.?

Prečo nepošlete tieto otázky na Šlafenbildeberga Moravcovi do predvolebnej debaty??? Snáď by sa český národ zobudil, a tak ako slováci by ste si zvolili menšie zlo!!! Lebo to čo tu čítam, to je národna tragédia nielen pre vás ale aj pre nás. Vieme veľmi dobre, čo by sa stalo aj so Slovenskom, keby sa Šlafenbildebergovi podarilo prelomiť Benešové dekréty...traurig
Geschichte na spôsob Kosova u vás a u nás szomorú ištória ! Potom by vám nepomohlo ani plakať ani protestovať proti lživým múdiám, plne v rukách vieme koho....Toto vás čaká po voľbách o týždeň...
Blokáda verejnoprávnych médií - 103 minútové svedectvo o stave slovenskej spoločnosti http://dolezite.sk/Blokada_verejnopravnych_medii_103_minutove_svedectvo_o__191.html

283123

22.01.2013 20:39

Věra Čáslavská píše Karlu Schwarzenbergu

RE: Neskutečná demence

abc 89.?.?.?

To je tá, čo si užívala so Samarančom? Nie nadarmo sa hovorí , že každého hriechy dostihnú...Nepísal ten list niekto za ńu v ústave pamätí národa?

Ak nie, tak sa aspoň zabavte čo píšu nášmu Pánovi premiérovi občania "Horného výplachu", ktorí tiež veľmi pozorne sledujú vaše prezidentské voľby. Dozviete sa prečo by mal voľby vyhrať český "Čarnogurský"....Prezradím vám len to, že slovenský Schwarcenberg už začal zbierať podpisy na budúcu voľbu nášho prezidenta...
http://www.youtube.com/watch?v=pYn20SBN6vw

A nakoniec nám povi božskej Kája, jak to doopravdy je: http://www.topky.sk/cl/11/1295492/

283156

24.01.2013 13:13

Více k pláči, nežli k smíchu

Více k pláči, nežli k smíchu

abc 89.?.?.?

Vážení spoluobčané,

v době nedávné jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, tj. dekrety prezidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 - 1939. Vědom si neblahých zkušeností našeho národa, zejména z 2. světové války, zanechávám vám odkaz, ve kterém vás varuji před možnými pozdějšími požadavky na znovuosídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti.

Může se stát, že mé dekrety vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války budou s odstupem času revanšisty prohlašovány za neplatné.

Může se stát, tak jako v minulosti, že se najdou "čeští vlastenci", kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu. Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte.

Hitlerové odcházejí, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává.

Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovati o odtržení Slovenska od Čech.

Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky Tomáše Garrigua Masaryka a jeho spoluzakladatele Milana Rastislava Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů.

Nezapomeňte, že mé dekrety se týkaly i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost, a potrestejte všechny případné vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.

Váš EDVARD BENEŠ."

283352

08.02.2013 09:38

Vrtěti psem – 1. díl

Doporučuji všem: Propaganda (2012)

abc 89.?.?.?

http://wertyzreport.com/2013/02/07/doporucuji-vsem-propaganda-2012/

284494

08.02.2013 09:52

Vrtěti psem – 1. díl

RE: hmm

abc 89.?.?.?

Niekedy sa objaví článok z dolezite.sk aj na zvedavci.org a opačne ak ste si nevšimli, a to vtedy keď považujú administrátori články za dôležité k pozdvihnutiu verejnej mienky zvedavcov o tom, čo sa dejej okolo nás.... http://dolezite.sk/USA_Demokracie_rozkveta_jako_za_Gottwalda__41.html

284495

10.02.2013 19:10

Vrtěti psem 2. díl

Umenim propagandy je zamlčať pravdu

abc 89.?.?.?

a to sa v prípade "šlafenbildeberga" plne potvrdilo. http://www.relay-of-life.org/cz/chapter.html "Vrtěti psem" sú články, ktoré považujem za "nejlepší", co jsem zvědavci četl.Priznám sa, že som si vzhľadom na ich rozsah musel otvoriť sedmičku "Muškátu Moravského". Ale stálo to za to. Vaše i naše e dějinná skušenost s propagandou je k nezaplacení.... [smích]

284589

12.02.2013 11:09

Prezidentské volby 2013 výpověď o stavu společnosti

K čomu spejeme?

abc 89.?.?.?

Slovensko už dosiahlo ciele elít, genocídu národa!
http://www.youtube.com/watch?v=vW9ZWgdZOEk
http://moje.hnonline.sk/node/12859

284703

14.02.2013 13:22

Zákon na ochranu dětských obětí aneb proč v USA zuří

Trh s deťmi sa presunul na Ukrajinu...

abc 89.?.?.?

Jeremiah: Pěstounské rodiny neboli byznys s dětmi?http://sk.gloria.tv/?media=390647

284847

26.02.2013 09:57

Boj o ruskou centrální banku

RE: Nezavisla centralna banka

abc 89.?.?.?

Akí bohovia mu majú pomôcť, keď opustil svojho boha a spolupracuje s inými bohmi?

(Daniel 11:36-39) A ten kráľ bude skutočne konať podľa svojej vôle a vyvýši sa a zvelebí sa nad každého boha; a bude hovoriť podivuhodné veci proti Bohu bohov. A istotne bude mať úspech, kým nepríde ku koncu verejné odsúdenie; pretože sa vykoná to, o čom je rozhodnuté. 37 A nebude brať do úvahy Boha svojich otcov; a nebude brať do úvahy žiadosť žien a nijakého iného boha, ale bude sa zvelebovať nad každého. 38 Ale bude v svojom postavení vzdávať slávu bohu pevností; a bohu, ktorého nepoznali jeho otcovia, bude vzdávať slávu zlatom a striebrom a drahokamom a žiadúcimi vecami. 39 A bude konať účinne proti najopevnenejším pevnostiam, spolu s cudzozemským bohom. Nechá oplývať slávou kohokoľvek, kto [ho] uznal a skutočne ho nechá panovať medzi mnohými; a bude určovať podiely zeme za cenu.

285441

03.03.2013 18:49

Božská fraška

RE: Čím prispela cirkev pre vývoj spoločnosti?

abc 89.?.?.?

Čo nám náboženstvo dáva? Zaujímavá otázka, ktorú si kladú ľudia, ktorí v živote nečítali Božie slovo Bibliu. Keby ju čítali, tak by poznali, že nám dáva zmysel života v pravom poznaní Boha a jeho zámeru s ľudstvom, ktorým je raj na zemi. Tento bol odloženný pre vzburu voči Bohu. Nájsť odpovede na otázky odkiaľ sme sa tu vzali, kam smerujeme, prečo je na zemi zlo a dokedy je potrebné poznať. Kto ich poznanie zavrhuje pre skutky cirkví je chytení do pasce, ktorú mu nastavil odporca a ohovárač Boha.

Biblia tiež odhaľuje, že v mene boha tohto sveta satana vystupuje falošné náboženstvo, ktoré Biblia nazýva prostitutka, čiže žena ľahkých mravov, smilnica, ktorá je vydržiavaná k nesvätému účelu slúžiť potrebám politikov na zastretie ich zločinov proti ľudstvu. Každá politika ako umenie ovládať ľudí klamstvom skončí vojnou. Tú požehnáva cirkev. Inak by nemohlo byť napísané " že sa našla v nej krv všetkých zabitých na zemi".

Naproti tejto "pobehlici" je cirkev Kristova označená ako čistá panna, nevesta baránkova, ktorá sa nepoškvrnila svetským vplyvom politikov. Cirkev Kristova je budúca vláda nad zemou s krásnym názvom Božie kráľovstvo. O príchod Božieho kráľovstva nás naučil modliť sa Kristus. Je niekto proti?

285694

03.03.2013 19:02

Božská fraška

RE: Čím prispela cirkev pre vývoj spoločnosti?

abc 89.?.?.?

Pravá cirkev Kristova je soľou zeme. Čo to znamená? Presný opak morálneho rozkladu, ktorý je opísaný v článku. Nie nadarmo píše Biblia, že tam kde je Boží duch je sloboda. Len ten človek je slobodný, ktorý dbá na práva iných. A to najdôležitejšie právo Boha určovať čo je dobré a zlé pre človeka bolo napadnuté vzburou, ktorá viedla k nezávislosti na Bohu. Jej následkami sme obratý o slobodu žiť v zdraví a dokonalosti na rajskej zemi. Boh to dovolil z jedného dobrého dôvodu. Pre večné poučenie ľudstva. Kto sa tohto poučenia vzdáva, nemôže mať v poriadku vnútorný kompas v nás.

285695

03.03.2013 19:24

Božská fraška

RE: 21:12.2012 a nic

abc 89.?.?.?

Páni interpretujúci Majský kalendár sa pomýlili tým, že nevsunuli do svojich výpočtov takzvaný "nultý rok". Ľudia sa teda dočkajú toho čo bolo sľubované tento rok. A čo sa týka Zjavenia 17,7, treba si pripomenúť celý scenár budúcich udalostí, aby sme vedeli čo nás čaká a neminie...

(Zjavenie 17:7-17) Nato mi anjel povedal: „Prečo si sa divil? Poviem ti tajomstvo tej ženy a divého zvieraťa, ktoré ju nosí a ktoré má sedem hláv a desať rohov:

8 Divé zviera, ktoré si videl, bolo, ale nie je, a chystá sa vystúpiť z priepasti a má odísť do zničenia. A keď tí, ktorí bývajú na zemi, uvidia, ako divé zviera bolo, ale nie je, a predsa bude prítomné, užasnú v údive, ale ich mená neboli zapísané vo zvitku života od založenia sveta. 9 Tu záleží na rozumnosti, ktorá má múdrosť: Sedem hláv znamená sedem vrchov, na ktorých sedí žena. 10 A je sedem kráľov: päť padlo, jeden je, ten ďalší ešte neprišiel, ale keď príde, musí zostať na krátku chvíľu. 11 A divé zviera, ktoré bolo, ale nie je, je samo ôsmym [kráľom], ale pochádza z tých siedmich a ide do zničenia. 12 A desať rohov, ktoré si videl, znamená desať kráľov, ktorí ešte nedostali kráľovstvo, ale ako králi dostanú moc na jednu hodinu s divým zvieraťom. 13 Tí majú jeden úmysel, a preto dávajú svoju silu a právomoc divému zvieraťu. 14 Tí budú bojovať s Baránkom, ale Baránok nad nimi zvíťazí, lebo je Pán pánov a Kráľ kráľov. Aj tí povolaní a vyvolení a verní s ním.“ 15 A hovorí mi: „Vody, ktoré si videl, kde sedí smilnica, znamenajú ľudí, zástupy, národy a jazyky. 16 A tých desať rohov, ktoré si videl, a divé zviera, tí znenávidia smilnicu, spustošia ju a obnažia ju a zjedia jej mäsité časti a celkom ju spália ohňom. 17 Lebo to Boh vložil do ich sŕdc, aby uskutočnili jeho úmysel, áno, aby uskutočnili [svoj] úmysel tým, že dajú svoje kráľovstvo divému zvieraťu, dokiaľ sa nesplnia Božie slová.

285698

11.03.2013 13:30

Inaugurační projev Miloše Zemana

Inaugurácia Zemana - iný pohľad

abc 89.?.?.?

http://www.jangaso.sk/news/inauguracia-zemana-iny-pohlad/

286195

15.03.2013 09:35

Papež Washingtonu?

Není šprochu, aby v něm nebilo pravdy trochu

abc 89.?.?.?

Takže máme tu okultistom predpovedaného posledného "čierneho" pápeža špiritistickej cirkvi /jezuiti chodia v čiernom oblečení/František je plne k službám elít NWO. Správa sa žoviálne ako Gorbačov. Je určený na rozloženie RKC zvnútra pomocou právd, proti ktorým bola RKC 1 700 rokov imúnná svojim pokrytectvom, tým že ovládala a podporovala svetské vlády. A teraz k titulku.

Pri príležitosti prvej omše pre kardinálov v Sixtínskej kaplnke 14.3.2013 povedal:
„Ak sa nebudeme spovedať Kristovi, čím sa staneme? Skončíme ako poľutovaniahodná mimovládka,“ vyhlásil František v rámci svojej kázne. Kardinálov pritom varoval, aby sa „nespovedali svetskosti diabla“.„Kráčanie, budovanie a spovedanie nie je jednoduché. Niekedy prichádza aj k otrasom,“ pokračoval a dodal: „Chcel by som, aby sme my všetci po týchto dňoch spásy mali odvahu kráčať v prítomnosti Pána.“

Koľko právd povedal v pár vetách... RKC je ako mimovládka...každý predsa vie, že pravá cirkev Kristova je označená ako panna a je budúcou vládou zeme. Čím je RKC? Tým čo povedal František: "mimovládka", manipulujúca ľuďmi, ktorí sú opíjaní v nevedomosti oo Bohu a tak neschopní pochopiť, že "RKC sa spovedá svetskosti diabla" /CIA/ Svet žije v "posledných dňoch" v prítomností Pána. 20.3. sa stretne Obama s Bibim a ponúkne svetu zmluvu, na rozdelenie Jeruzalema na izraelskú a palestínsku časť a chrámovu horu pre Vatican /Vatican názov starého etruského pohrebiska v Ríme/ Smrtiaci kruh Vaticanu v rukách jezuitov bude uzavretý....

286359

18.03.2013 21:57

Superstár

Superstár je šou

abc 89.?.?.?

a vôbec sa tým netají. Kto v nej hľadá niečo viac píše takéto články. Napriek tomu, že to je šou, tak sa v nej podarilo formou kástingov, ktorými prešli desaťtisíce mladých talentov vygenerovať spevákov ako Anetu Langerovú, Chodúra a iných víťazov narodných ale aj československej šou. Finančnou dotáciou a možnosťou nahrať svoje CD,dostali víťazi fantastickú podporu v ich rozlete. Stále však platí, že pokiaľ nemá spevák zázemie a podporu akú dostávali Kája a Helenka v socialistických pomeroch, tak v kapitalistickej džungli záujmov , ktorá hrá v komerčných médiách len anglickú hudbu, majú dnešní interpreti handicap. Dokážu ho rozchodiť len tí cieľavedomí a usilovní. Slovenskí interpreti a vydavatelia zvádzajú vyše dvadsaťročný boj o to , aby boli hraní v médiách aj slovenskí interpreti populárnej hudby aspoň v minimálnom percentuálnom pomere. Žbirka naposledy povedal, že keby v médiách dávali len 5% slovenskej hudby a interpretov, on bude naďalej skladať pesničky len po slovensky, pretože jeho manželke češke sa jeho slovenské piesne páčia. A to je pán spevák, ktorý má matku angličanku...Pochopili sme teda v čom je problém nedostatku hviez populárnej hudby? Problém je v systéme a prostredí,v režime v akom pracujú kapitalistické média. A preto napriek tomu, že šťastie praje len usilovným, mne sa projekt československej šou superstár páči, aj z iného dôvodu, lebo nedovoľuje čechom zabudnúť na slovenskú pieseň a reč a opačne slovákom na českú reč a pieseň, ktorými sme sa za éry spoločného štátu vzájomne obohacovali a budeme obohacovať na veky. Naposledy mala v STV veľký úspech relácia Legendy popu, kde mladí interpreti spievali piesne speváckych legiend českých aj slovenských. V tom nie sme úzkoprsí a oceňujeme si kvalitu českých aj slovenských interprétov. Vypočujete si prosím jednu hitovku Karla Duchoňa, zloženú z troch slov, ktorým azda každý rozumie. http://www.youtube.com/watch?v=U8Qk7nSFHlo

286604

26.04.2013 10:43

Tři diagnozy

RE: Súčasné spoločenské zriadenie sa volá marazmus...

abc 89.?.?.?

Ešte k tým falošným "inuitským" protokolom , ktoré sa do bodky spĺňajú,hoci sú "dokázaným" podvrhom ruskej zahraničnej štátnej bezpečnosti. Je fakt, že samotní inuiti odmietajú žiť nemorálne....

Preto terapia ako zvrátiť "inuitmi" naordinovaní osud národov, je obrátiť všetko naruby a začať žiť morálne aj keď vás budú považovať za "blbcov" zrelých na psychiatrickú liečbu elektrickými šokmi...a ohovárať po všetkých médiách ovládaných "inuitmi". Proste treba to ustáť. Jediný kto si vás všimne je Stvoriteľ a to stojí za to. Jediný recept záchrany ako prežiť "vek marazmu" je zaznamenaný v Matúšovom evanjeliu 6:33 "Preto stále hľadajte najprv kráľovstvo a Jeho spravodlivosť, a toto všetko /čo hľadajú národy/ vám bude pridané."

P.S. Zaujímavé, že pán dekan tento recept nespomenul vo svojej analýze...

288871

GMO nikomu nechutia, nikomu neprospievajú, vzbudzujú strach, je to genocída ľudstva.
http://www.makrosvet.sk/index.php/2013-07-19-13-58...

293912

Neodpovedali ste na základnú otázmu: Či vám chutia GMO potraviny?

293915

7 zemí do 5 let - Generál Wesley Clark mluví v roce 2007 o Sýrii http://www.youtube.com/watch?v=an3A3hRA8_M

294037

03.08.2013 06:06

Dvě podvodné falešné demokracie ohrožují život na Zemi

Americký sen

abc 89.?.?.?

Americký sen o ovládnutí sveta, ešte nebol dosnívaný...
http://www.makrosvet.sk/index.php/2013-07-19-13-58...

294049

03.08.2013 08:10

Dvě podvodné falešné demokracie ohrožují život na Zemi

RE: Clovek-obcan ma obrovskou sanci si vybrat,jakou smrti chce vlastne zahynout.

abc 89.?.?.?

Tých možností je ešte viac. Ešte ste zabudli na globálny chemtreilsový "postrek" a jeho smrtonosné následky na zdravie postihnutých morgelónmi / čo je svetová novinka/ a "hračku" globálnych elít "súdneho dňa" HARP...Inak dávam palec hore, za skoro úplný výpočet ohrození! Totalitná svetovláda falošnej demonkracie OSN "po nechcenej ale vynútenej vojne", sa môže začať!

(Při vší úctě ke každému názoru svědomí mně nedovolí podporovat propagaci jistých stránek, směrníky vypuštěny. - Moderátor)

294053

03.08.2013 12:32

Dvě podvodné falešné demokracie ohrožují život na Zemi

RE: Clovek-obcan ma obrovskou sanci si vybrat,jakou smrti chce vlastne zahynout.

abc 89.?.?.?

Prekvapili ste ma, že sa dá toľko slov napísať od veci a o ničom. Nič ste nevyvrátili, nič ste neobhájili. Len ste ma presvedčili že, ozaj záleží na tom, na ktorej strane plotu stojíte, aby ste si mohli vybrať smrť alebo život. Našťastie ja stojím na strane plotu, kde dovidím za horizont spomenutých ťažkostí. Filmy o "chemtrails" nie o "contreils" a takisto o HARPe boli odvysielané aj v TV. Neboli však určené deťom, ktorým stačia vedomosti zo základnej školy...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd...

http://www.youtube.com/watch?v=o43kQI8EoEA

294059

03.08.2013 12:42

Dvě podvodné falešné demokracie ohrožují život na Zemi

RE: Clovek-obcan ma obrovskou sanci si vybrat,jakou smrti chce vlastne zahynout.

abc 89.?.?.?

Dojíma ma vaša ideologická bdelosť, pán moderátor. Prekvapuje ma to o to viac, že moderujete politicky nekorektné médium. Alebo to už je minulosť? Neprajem vám, aby sa vám prihodilo, to čo opisujú dané články. Preto si dovolím vybrať len ideologicky nezávadné videá o morgelónoch a volaní po NWO - OSN.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd...

http://www.youtube.com/watch?v=JArGPelbryo

294060

07.11.2013 22:05

Odhalení Edwarda Snowdena – Geopolitika a poučení (I)

Aj USA sú monitorované...

abc 89.?.?.?

http://www.makrosvet.sk/index.php/2013-07-19-13-58-45/archiv-znamenia-doby/155-monitorovany-a-moniturujuci-stat-menom-amerika

299331

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 5

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 1

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
389 478,80 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 858 235