Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané proton

Nalezeno 22 příspěveků, 1 IP adresa

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.06.2010 12:22

Defenestrace po česku: Slavata králem, Martinic k blahořečení?

Tato forma "demokracie" má vadu - ovládá jí ten, kdo má v rukou média

proton 88.?.?.?

Demokracie by měla být čistou disciplínou, kde by se opravdu měli lidé rozhodovat a volit.
Bohužel, situace je stejná po celém "demokratickém" světě.
Ten , kde má dostatek finačních prostředků si zakoupí média a urputnou mediální masáží si zajistí volební výsledek. Potom ale chce vložené prostředky zpět a se ziskem! Tím se stává "demokracie" zprivatizovanou a volič ostrouhá.Může být sebelepší strana s velmi dobrým volebním programem a když nemá peníze na reklamu a předvolební cirkus,volební výsledek je chatrný.
Jediná cesta k relativně poctivým volbám je optimalizace nákladů jednotlivých politických stran. To znamená, že jedna politická strana by mohla na volby vynaložit pouze jasně danou a stanovenou sumu peněz,pro všechny stejnou, která by byla stanovena tak,aby byla přístupná i menším stranám.Také by odpadli "nebezpeční" a pro skutečnou demokracii zavádějící sponzoři a lobisté,kteří povětšinou nemají dobré záměry.
Je nutné vyčistit "demokracii" od nadbytečných peněz a potom je možné se vrátit ke skutečné autentické demokracii. Třeba pro zvolení prezidenta v USA je potřeba suma několika miliard USD
a takto zvolený prezident není nezávislý - musí naslouchat mocným a bohatým sponzorům a ty potom poslouchat a to jistě celý proces demokratických voleb posunuje mimo záměr demokratické volby. Mohu si jako občan zvolit pouze toho kandidáta, který už byl prolobován a schválen mocnými finančními kruhy!
A to je dnešní příběh voleb v České republice. Proto také nastávající politika nebude pro občana, ale pro ty, kteří si volby zaplatili a v jejich prospěch se bude rozhodovat.
Velkokapitál a různí podivní šejdíři si koupili volby v Česku , včetně vlivu ve veřejnoprávním médiích - kde se rozhodovalo, kdo bude připuštěn do předvolebních debat, podle velmi pochybných mediálních výzkumů, též podle mého názoru koupených a krajně neobjektivních. Je také podáno v té věci několik stížností na
volby,ale jejich výsledek při "nezávislosti" naší justice bude také spíše k smíchu a jsem zvědav jak soudy stížnosti rychle odpiknou.

221579

11.06.2010 18:29

Amerika – ponurá pravda

Čínský model hospodářství je daleko životaschopnější, než "úplný" volný trh na západě.

proton 88.?.?.?

S poklesem ve světovém hospodářství se Čína začíná intezivněji zaobírat vnitřním trhem a domácí spotřebou. Také zavádění všeobecného zdravotního pojištění, sociálního pojištění a všeobecného pojištění na penzi,jasně ukazuje, kam Čína směřuje.
Čína také masívně ale obezřetně investuje všude na světě. U nás je známo, že mnoho investic v České republice do fotovoltaiky, které ponesou dlouhá léta nemalé zisky, je právě z Číny.
Nejvíce západním demagogům, kteří ještě přemýšlí v sentencích studené války vadí,že Čínu vede Komunistická strana Číny, která se však postupem doby zdá být stále pragmatičtější a její výsledky ekonomických reforem a způsobu vládnutí , je impozantní.
Prudký nárůst životní úrovně pro většinovou skupinu obyvatel zaručuje dlouhodobý sociální smír v Číně a možná až na malé vyjímky, žádné sociální bouře nehrozí.
Čína nikde neválčí, nepotřebuje vyvážet svojí ideologii a jenom spolehlivě pracuje,investuje a čeká, jak jí svět jako přezrálá hruška , spadne k nohám.
To se samozřejmně "západním" ideologům nelíbí, nejraději by potřebovali Čínu rozhádanou a nestabilní,ale mohou tak akorát prskat svoje jedovaté sliny. Čínský obr je rozjetý a nevím, co by ho mohlo na jeho jasné a přímočaré ekonomické trajektorii,zastavit.Čísla jsou jasná -jenom USA dluží Číně cca 980 miliard USD a dluh stále roste, každý rok o zhruba 150 miliard USD.

221770

13.06.2010 13:01

Školné je správné

Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!

proton 88.?.?.?

Především všeobecná a povinná školní docházka byla v Českých zemích zavedena již za Marie Terezie a jde o jeden z nejlepších počinů té doby!
Bez vzdělání není nic! Prostě nic! Je otázka do pranice, co je a co by především mělo být předmětem skutečného vzdělání a vzdělávání , ale takto šmahem odsoudit celý systém, je hloupost a svědčí o malé prozíravosti.
Zavedením školného se bohužel stane, že část populace, která by mohla vzdělání "dostat",propadne a my se už nikdy nedovíme, jak mohl ten který vzdělaný jedinec společnosti přispět!
A jenom tak na okraj, kolik velikánů české, ale i světové vědy a hlavně umění pocházelo z naprosto nuzných poměru a bez vzdělání poskytnuté společností, bychom o jejich díla přišli!
Takže článek považuji za trochu divný a většinově bude jistě odsouzen pro svojí vysokou míru asociálnosti.Nelze přeci populaci soudit podle několika procent dementů, se kterými si žádný školský systém neporadí a která budou žít dále jako zvířátka na obtíž ostatní společnosti. S tím se asi budeme muset smířit a jejich negativní působení na společnost eliminovat na co nejmenší míru.
Je ale pravdou, že by se měl celý školský systém rapidně změnit,
aby přestal vzdělávat mládež na užitečné idioty!
Výkonové školství je hloupost, spíše by měl být zájem vychovat pomocí školy z ditěte , občana a člověka, který si bude vážit svého lidství a právě se nenechá systémem otesávat do krychličky!
Takže fatální chyba je v náplni vzdělávání a nikoliv v tom, že poskytneme školní vzdělání všem a zdarma. Vadný a patologický je náš současný rozměr společnosti založený na chrochtajícím konzumu, který je už tak odsouzen k záhubě a právě tyhle informace je nutné předat mládeži, i když si myslím, že si je postupně mladí lidé vyhledají sami , ale to bez formálního vzdělání není možné! Takže vzdělání pro všechny a zdarma, je velice nutné a pro společnost výhodné. Jiná cesta není.

221896

13.06.2010 13:38

Školné je správné

RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!

proton 88.?.?.?

I tak je možné článek nahlížet, ale téma je hodně vážné!
A především zasahuje úplně na dřeň společnosti.

221901

16.06.2010 01:18

Írán a Balkán: nebezpečné paralely pro Rusko

Autor se nejspíše mýlí, Rusko odepřelo rakety Iránu proto, že je nebude potřebovat

proton 88.?.?.?

Ruská diplomacie není hloupá, aby se nechala opíjet rohlíkem a tahat po všech světových médiích, že prodala Iránu nějaké zbraně, vysokých technických parametrů. Spíše bylo pro Rusko snažší, zajistit diplomaticky, že Irán nebude v nejbližší době vojensky napaden a proto ani protiraketový systém nepotřebuje.
Jistě Rusko dostalo jinou kompenzaci za nedodání zbraní Iránu.
USA je pod velkým tlakem všude na světě - Irák je politicky ve varu,"demokraticky" zvolená vláda v nedohlednu, v Afganistánu USA přemýšlí, co nejdříve odejít, protože vojensky jsou na konci / Taliban získal nové protiletadlové prostředky a bez spolehlivého letectva je na tom USA v Afganistánu hodně špatně/
a začíná se zcela reálně přemýšlet, jak se s Afganistánu vytratit bez ostudy a ztráty prestiže. Izrael je bolavý vřed USA
a také se musí postupně řešit, na Irán si musí nechat zajít chuť, spíše bude muset Izrael vysvětlovat svoje maléry kolem povražděných aktivistů v mezinárodních vodách a svůj jaderný program, který nepodléhá MAAE,ačkoliv Izrael nabízel své jaderné zbraně JAR v 80. letech - důkazy se teď objevily ve světových médiích.OSN se také začíná rozhoupávat, jak v otázce Iránského jaderného programu, tak v protiprávním počínání při okupaci Gazy Izraelem.Nevím,ale Izrael se mocným začíná "zajídat", hlavně jeho "pitomá" "rabínská" politika. Nemám všechny informace, ale nastíněný vývoj je možný.

222109

16.06.2010 02:15

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

Za krvavý rozpad Jugoslávie mohou západní země, především Německo.

proton 88.?.?.?

Existuje dnes mnoho důkazů o neblahé roli západních států, především Německa, při překotném uznání odštěpených států bývalé Jugoslávie. Jugoslávie se mohla rozejít na několik nových států zcela pokojně, kdyby západ neměl zájem na "slabém" Srbsku, proto bylo umožněno násilné odtržení Slovinska a Chorvatska.Nakonec Kosovo je názorným příkladem, kam vede úplně blbá politika západních zemí a jsem zvědav, jak se světové společenství s Kosovem vyrovná, když jde stále o území Srbska a žádná rezoluce nemůže Srbsko o jeho území připravit. To je popření základních principů OSN a jak je vidět,mezinárodní "průser" je dostatečně veliký, takže se o něm raději příliš nohovoří a zametá se tiše pod koberec.Také si dnes mezinárodní společenství uvědomuje, do jaké slepé uličky se dostalo v případě těžké kriminální albánské mafie, která Kosovo ovládá. O politickém mezinárodním průšvihu Kosovo se nehovoří, protože v současné době nemá řešení!

222112

16.06.2010 02:32

Jaderný faktor v mezinárodních vztazích a „íránská otázka“

RE: Proč? Já myslím, že je to jednoduché

proton 88.?.?.?

Použití jaderných zbraní na Hirošimu a Nagasaki je dodnes předmětem historických polemik vojenských odborníků a existují názory, že svržení bomb bylo zbytečné, protože Japonsko bylo na konci ve válečném úsilí a stejně by kapitulovalo.Nemělo už žádné suroviny a ani potraviny, takže delší dobu války už nemohlo vydržet. Použití jaderných bomb byla politická záležitost a nikoliv vojenská. Nechci se přít, protože se vojenští historici opírají o různá data, takže názory jsou často protichůdné.
Proti tehdejšímu SSSR nemohly USA hned po válce vystoupit, protože hlavně politicky v samotných USA nebylo únosné začít strašit a vydírat vítězného spojence z války SSSR, jadernou zbraní! A SSSR si jaderné zbraně brzo obstaral také,takže už vydírat nešlo!

222113

23.06.2010 15:47

Kolabující západní způsob života

Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

proton 88.?.?.?

Velmi zajímavý autentický článek z Řecka od obyvatelky, takže žádný "žurnalismus". Je opravdu nutné se zamyslet, co dál, protože jsme na konci nějakého cyklu, kdy si asi s tvrzením,že kapitalismus je špatný, ale nic jiného lepšího nemáme, si zjevně už nevystačíme,v okamžiku, kdy se společnost "rozpadá" a uvrhá statisíce lidí do skutečné bídy.

Malý odstavec z článku:

Asi by vás překvapilo, kdybyste mluvili s obyčejnými Řeky. Pokud pojedete do Řecka na dovolenou, můžete to vyzkoušet. Bez rozdílu vám potvrdí, že kapitalismus je v »kytkách«, že je s ním amen. Zatím si neumějí představit, že je možné vybudovat něco jiného, lepšího, spravedlivějšího. Také se setkáte s osobním strachem – co bude s mojí rodinou, se mnou? Ještě krůček a strach se promění ve zlobu a nenávist.

http://www3.halonoviny.cz/articles/view/203707

222655

23.06.2010 18:58

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

proton 88.?.?.?

A kdopak ekonomicky vedl Řecko a falšoval výsledky pro vstup do eura za pomoci amerických bank a amerických ratingových fondů?
Pravicová "kapitalistická" vláda - to je nadsázka, protože zločineckou společnost mezinárodní bankovní mafie nelze nazývat vládou. A propagandista Vojta49 opět pracuje za žold a bude nás zahlcovat běžnými kecy, které si mohu poslechnout na televizi NOVA, nebo přečíst na IDNES. Nemusíš se Vojta49 obtěžovat, my tady všichni dobře víme za jaký jidášký groš pracuješ a koho zájmy hájíš!
Prostý občan Řecka také ví nejlépe jakého betla s ním hraje vláda a orgány EU, které hájí hlavně zájmy německých a francouzkých bank!
Proč nemohli již před několika lety říci odpovědní politici v Řecku, kteří se dnes tváří , že za nic nemohou, máme špatnou ekonomickou situaci, musíme s tím něco dělat a přestat tak masívně zadlužovat stát!
Ono se to zadlužené Řecko někomu moc hodí do krámu a na bídě
běžných občanů se znova nakapsuje, jako už mnohokrát!
Kdo tě Vojta49 platí, že můžeš pořád tak bezuzdně lhát a provádět slizkou propagandu!
Četl jsem mnoho ekonomických úvah a analýz kolem Řecka a z nich se domnívám, že ani tak nejde o běžný ekonomický případ, ale o cílený útok několika globálních ekonomických zločinců - právě to se jmenuje "volný" trh, ale já na nadnárodních megazlodějnách nic volného nevidím. Zrovna jako Soros, který má dnes plnou hubu keců ,okradl britský stát o několik miliard liber. To je právě ten gengsterský "kapitalismus" , který nemá s volnou hospodářskou soutěží co dělat. Nazývejme věci pravými jmény a odlišme podnikání od zločinů a zlodějen všeho druhu!
Pokud se za slovem "kapitalismus" skrývají z velké části krádeže a zlodějny,podvody bankovní mafie z USA,která nás uvrhla do globální hospodářské krize, tak říkám děkuji nechci!
A v USA přišli na úplně nový druh ekonomiky,takzvaný bankovní komunismus, kdy zisky jsou soukromé a ztráty veřejné! To je další vyšší stupeň kapitalismu, ke kterému jsme ještě zatím nedorostli, ale co není může být, protože USA je náš vzor!Také nevím, proč si naši řiťolezci vždy z té země , které lezou do řitě, musí zrovna vzít ty nejhorší příklady.
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

222661

25.06.2010 00:51

Deepwater Horizon – jak vypadá nejhorší varianta vývoje

My vlastně nevíme, co skutečně ropa je , jak vzniká a jakou má funkci v plášti Země.

proton 88.?.?.?

Ropa nejspíše není organického původu a vzniká na trhlinách zemských ker za působení obrovských tlaků a teplot z běžných uhlovodíků jako je metan a další jednoduché sloučeniny.
Další velmi zajímavá hypotéze je o "hlubinné" ropě, která vzniká hluboko v zemském plášti a vyvěrá na povrch. Velmi zajímavé je zjištění, že některá ložiska, která již měla být dávno vytěžena, se dále těží na plný výkon a lze dovodit, že ložisko musí být "syceno" ropou zespoda, nějakou trhlinou a proto ho nelze dotěžit. Další část úvahy už tak veselá není! Hovoří se v ní o tézi, že ropa v plátech působí jako planetární "mazadlo" při posunu zemských ker, takže se po ní zemské části "kůry" posunují a ropa je "olej v ložisku"! Zase tak marná úvaha to není!
Jenomže, co se stane, když "olej z ložiska" vypustíme. To se nám může takové zemské ložisko zadřít a vůbec si nedovedeme představit důsledky obrovských zemětřesení, která mohou nastat.
Vrt je cca 1500 metrů pod hladinou, takže je tam tlak zhruba 150 Atm a protože ropa proti hydrostatickému tlaku vody rychle uniká z porušeného potrubí, je zřejmé, že tlak v ložisku je daleko větší.Proto by mělo jít o ložisko "hlubinné" ropy a únik nemusí jít jenom tak zastavit. Zemská kůra nad ložiskem na dně oceánu nemusí být již tak masívní a jaderným výbuchem by mohlo dojít k její destrukci a potom by se mohla "hlubinná" ropa vylít do oceánu, což také může být konečná pro život na planetě!
Možná, že jedinou cestou jsou dva souběžné vrty v místě úniku a odvedení výronu jinam. Nikdo to zatím nevyzkoušel, takže zavírací efekt se také nemusí dostavit. Potom už se budeme muset všichni modlit a spoléhat na Prozřetelnost, která otevřenou Pandořinu skříňku, zase uzavře! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

222774

25.06.2010 02:49

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

proton 88.?.?.?

Velký světový ekonom Josef Shumpeter, shodou okolností narozený na našem území ještě za Rakouska, prohlásil někdy v roce 1942:
Kapitalismus je tak výkonný,že nakonec zničí sociální řád, který ho chrání. Nevím, zda je citát doslovně správný, ale smysl je snad zachován a je pochopitelný. Tady není vůbec nutné citovat Marxe, nebo Webra,my už některé temné předpovědi klasiků žijeme.
Nejúspěšnější ekonomika na světě,je Čína, která je řízena komunisty. To je fakt, o tom není nutné polemizovat.Je otázkou, jak se vypořádá s obrovskými sociálními rozdíly mezi různými skupinami obyvatelstva a zda se posléze čínská společnost nedostane do stejných problémů, jako západní "demokracie", kde už žádná demokracie není a nastupuje zde korporátní ekonomický fašismus, nebo ještě cosi horšího,co nejde přesně popsat a hlavně nejdou dohlédnout konce tohoto špatně pojmenovatelného systému,který nemá pravidel a žádná jiná neuznává, snad kromě peněz a zisku a s tím si dlouho nevystačí!
Tržní síly musí mít nějakou ohrádku, takže myslím, že dobrý a koncepčně přijatelný model ekonomiky je následující: Privátní sféra by měla ovládat cca 80% ekonomiky,kde může s jistou formou velmi jemné regulace, být vysoce prospěšná pro svojí pružnost a kreativitu, kde státní vlastnictví dlouhodobě selhává.Zbylých cca 20% ekonomiky by si stát měl ponechat. Jde o takové obory, jako je příkladně energetika,vodárenství,zdravotnictví, část bankovnictví / pohyb a emise peněz/ a možná by se našly i další, kde je nutné státní dohled, protože jde o celospolečenské zájmy.Pokud takové obory zprivatizuji, nemohu vyloučit zneužití privátních zájmů, nad zájmy celé společnosti a trh nic nevyřeší.Třeba cena vody v Praze a jinde po privatizaci! Vodárny se neměly prodávat do cizích rukou jako celek, stát si zde měl ponechat majoritu, aby měl možnost stanovit únosnou cenu produktu, kde je jen jeden dodavatelský monopol.
Vojta 49 zůstal zacyklen v Marxismu - Leninismu,kam pilně docházel, ale žádná poučení si nevzal a dále vykřikuje pouze studenoválečnická hesla!Také mu chudáčkovi nedochází, že není důležité, kdo píše, ale hlavně, co píše! Halonoviny často zveřejní názory a informace, které by jinde, "vládní" předposraný editor zveřejnit znemožnil. Ekonomika 21. století se již ubírá jinými cestičkami, pokud není deformována vyvolenou mafií,která razí jenom tu jednu "správnou" ekonomiku, ale která je hlavně mocenskou dojnou krávou pro určitá fašizující spolčení, která demokracii neuznávají!
Chrochtající kapitalismus, v té naší podobě, se zatím odebere na smetiště dějin,kam za své skutky patří!Příkladně hromady mrtvol za první světové války má na svědomí 100%! To ještě žádný komunismus nebyl. Ten se dostal právě utrpením za I. světové války do sedla a jeho dračí setbě jsme vystaveni dodnes!

222776

01.07.2010 15:15

Pravda o situaci v Severní Korei

Kdo chce něco málo vědět o KLDR , podívejte se na film.

proton 88.?.?.?

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210251000120...

Česká televize natočila po mém soudu výborný dokument, kde uvidíte současnou KLDR v její surové podobě.
Jenom si kladu otázku , proč pouze KLDR "zamrzla" ve vývoji a udržel se tam tuhý, až feudální stalinismus.Nabízí se zde jediný výklad, že to někdo chce, jinak by se už dávno podobná šaškárna s klaněním velkému Kimovi musela sama odporoučet.To ani v tehdejším SSSR nebyl tak tuhý kult osobnosti se všemi průvodními jevy.
KLDR je skanzen,který také nebude mít dlouhého trvání.Čína sice KLDR podporuje a chrání, ale nic netrvá věčně. Snad zde položím jednu jasnou řečnickou otázku: Dokáže někdo odpovědět na dotaz,proč v KLDR,jediném státě na světě se udržel tuhý nefunkční stalinismus? Já odpověď neznám.

223161

04.07.2010 18:52

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

Nevím, zda je únava to správné slovo

proton 88.?.?.?

V každém případě soustavných kraválů kolem Izraele už má svět plné zuby.Lité olovo,1400 mrtvých,5000 raněných,škoda cca 4 miliardy USD,blokáda Gazy,přepadení lodí v mezinárodních vodách , 9 zavražděných - co mám psát dále? Stavba ilegálních osad, zabírání arabských území,vyhánění arabů z východního Jeruzaléma.
Izrael se dostává do mezinárodní izolace a ztrácí podporu - výrok parlamentu v Německu,který pokládá blokádu Gazy za protiprávní a žádá ukončení blokády - do této doby věc nebývalá, aby si vůbec Německo dovolilo za něco kritizovat Izrael.
Tak nevím, zda se již nepodařilo Izraeli naštvat i jinak vlažné politiky světové komunity a přijde nějaká sprcha.
Nemyslím, že by se mělo jednat o nějaké silové řešení. Izrael zapomíná, že je velice zranitelný především na poli politickém
a ekonomickém.Příkladně, když mu teď vypovědělo Turecko 20 letou smlouvu na dodávku vody. Myslím, že si i "všemocný" Izrael velice brzo uvědomí, kde je jeho místo a začne se chovat "konstruktivně"! Také ukazování svalů vůči Iránu skončí.
Irán spolupracuje na jaderných technologiích s Ruskem a nějaký
smrdutý Izrael nemá co do této spolupráce mluvit.
Ještě budou kolem Iránu nějaké tahanice, ale již na oko - USA haraší sankcemi, ale nic se nestane.Rusko bude zárukou, že Irán nebude používat a šířit jaderné technologie pro zbrojní účely.
To jsou na světě v tomto ohledu jiné problémy, třeba v Pakistánu, který již použitelné jaderné zbraně má a vysoce nestabilní vláda není dostatečnou zárukou pro jejich zneužití!
Proč "honit" Irán, když je nemá a mít nebude? Ale těch světových komplikací je mnohem více a Izrael když bude moc vystrkovat rohy, tak o ně přijde.
Ano svět je již Izraelem unaven a může se proti otravné bzučící mouše, co nevidět ohnat.

223299

05.07.2010 19:24

Nebezpečné křižovatky ve světové historii: Obamovy nové sankce vůči Íránu: Válečný akt

To bylo omylem zabito 290 arabů a co je to?Takhle kdyby to byli židé?

proton 88.?.?.?

To by byl poprask a plné noviny ještě 20 let po sestřelení na prvních stránkách!
Oni jsou ale vyvolení, jak sionisté z Izraele, tak sionisté z USA!
To už jsem někde slyšel, vyvolená rasa a nějaké nižší rasy , to bude nějaká ozvěna,tuším z války! Také koncentrák v Gaze je pořádaný podle okouknutého modelu.Asi se sionisté inspirovali,nebo přímo pomáhali iniciovat pořádky za války v Německu.Holt, jablko nepadá daleko od stromu.

223361

09.07.2010 13:42

Ve jménu kuřáků!

Ale pravda o kouření a nekouření je přeci úplně jinde!To není o svobodě, ale o ubližování druhému!

proton 88.?.?.?

Kouření škodí zdraví - je otázka míry,ale o faktu, že při intenzivním kouření dochází k poškození zdraví nemůže být žádný spor a to platí i pro pasivní "kuřáky".
Kouření je zlozvyk, kuřák je vlastně feťák a závislák a především ten křupan z obce kuřáků,který je schopen si zapálit kdekoliv, naprosto bezohledně na své okolí a je mu úplně jedno, že třeba podkuřuje malému dítěti, nebo asmatikovi, prostě egoistický sebestředný parchant,na kterého jsou někdy všechny zákazy krátké!
Tady je také nutné posoudit osobnost a charakter pachatele.
Před vrahy se také společnost chrání!
Závěr je velmi jednoduchý - kuřák ať si svojí závislost, svoje narkomanství pěstuje, ale pouze tak, aby neubližoval ostatním lidem, kteří většinově nekouří - kuřáků je nějakých cca 30%.
Poslední vývoj je jasný , v Bavorsku / 9,5 milionů obyvatel /
před několika lety zakázali kouření ve všech veřejných prostorách, potom přišlo uvolnění a někde se kouřit mohlo a teď přišla pro kuřáky rána - referendem absolutní zákaz kouření všude ve veřejných prostorách pod drastickými pokutami ,nebude se smět kouřit ani v pivních stanech v Mnichově na Oktobrfestu!
Když se neumějí kuřáci - "feťáci" chovat,mají smůlu! Společnost je donutí zákonem a vyžene je z veřejných prostor, tak aby nemohli škodit nekuřákům!
A omlouvat svojí závislost a narkomanství svobodou, je hodně zpozdilé!Nejhorší je nezdrženlivý "feťák", kuřák,který si prostě
to svoje "žváro" neodpustí nikde! Takže na takového dopadne kladivo zákona a doufám, že tvrdě!

223636

09.07.2010 17:46

Ve jménu kuřáků!

Vážená Jarmilko, jsem trochu mimo rámec, ale tady se nezdržím komentáře.

proton 88.?.?.?

Jako s kouřením, tak se psy je celý problém ve slušnosti a vzájemné toleranci.
V Praze platí po mém soudu obecně prospěšná vyhláška, která zakazuje volné pobíhání psů bez náhubku, což si myslím, je vyhláška správná, která chrání před nesvědomitými majiteli psů, kteří vzláště u velkých plemen ohrožují ostatní.
Zkuste se podívat v Praze do parků, kde si hrají malé děti, kdo z majitelů psů, vyhlášku dodržuje! A jsme u kořene. Majitelé platí dostatečné poplatky za psy, aby měli někde oplocený výběh, kam by svoje pejsky vypouštěli, ale protože je v zemi neskutečný bordel, každý na všechno kašle a dělá si co chce!Neprojdu v Riegrových sadech jednou, aby se ke mně nepřitočil nějaký na volno puštěný pes. Mně je to dost jedno, ale jsou lidé, kteří se psů bojí a proč jim působit trauma! Jako s tím kouřením - kde končí svoboda jednoho občana, začíná druhá!

223653

10.07.2010 22:42

Průhledné lži

Americká propaganda - PROpaganda

proton 88.?.?.?

Zásadní článek na Britských listech, kde je přesně popsán důvod rozmístění raket v Polsku. Zkratka PRO znamená protiraketovou obranu.

Výstavba evropské PRO je pro Washington čistě politickým projektem. To, že NATO prochází zřetelnou konceptuální krizí, je také očividné. Jeho protivník, kvůli němuž aliance vznikala, zanikl již před dvěma desetiletími. Rozšiřování NATO směrem na východ se již vyčerpalo a dnes přináší ještě více problémů než výhod. Válka v Afghánistánu demonstruje skandálně nízkou úroveň bojeschopnosti ozbrojených sil NATO a velmi vážně staví otázku o smyslu jeho další existence.
K tomu teď přistupují i další krácení vojenských rozpočtů vlivem ekonomické krize a také úsilí, sice pomalé, ale soustavné, o vytváření společných vojenských sil EU. Ve Washingtonu se vážně obávají – a nikoli bezdůvodně – že Evropané prostě odmítnou NATO ve prospěch menší a lacinější „euroarmády“. To by pak vedlo k úplné ztrátě americké kontroly nad Evropou. K tomu, aby k tomu nedošlo, byla vymyšlena PRO, která má „přivázat“ Evropu k Washingtonu. To, že neexistují žádné reálné hrozby, kvůli nimž by se stavěla, nemá v daných okolnostech vůbec žádný význam.

http://blisty.cz/2010/7/9/art53403.html

223798

13.07.2010 00:08

Průhledné lži

RE: Můj názor

proton 88.?.?.?

Ano zde je celý obsáhlý článek,který ale stejně neobsahuje skutečnost - ta už je mnohem dále. Co vojáci pustí ke zveřejnění,
je už informačně "staré". Nové věci se nezveřejňují,takže se můžeme jenom domnívat,kam až výzkum a vývoj "kyberzbraní" dospěl.

http://hn.ihned.cz/c1-44545040-roboti-pro-valky-

223930

13.07.2010 00:43

Svědectví

Jednoduchý recept - vegetariánství!

proton 88.?.?.?

Již několikrát jsem se pokoušel úplně přestat jíst maso, ale nemám pevnou vůli.
Proto se alespoň snažím vyhnout masu,jak jen můžu.
Mám několik kamarádů,kteří maso nejí hodně dlouhou dobu
a jejich zdravotní stav je výborný.Takže je možné být vegetariánem bez zdravotní újmy.Být vegetariánem není snadné, nejsme všichni lidé stejní a někteří nemají úplnou enzymatickou výbavu a nejsou schopni strávit výhradně vegetariánskou potravu a opatřit si tak všechny živiny bez konzumace masa.Pokud chce někdo začít "vegetařit", je dobré se poradit s nějakým biochemikem, nebo lékařem na obor specializovaným a zvážit podle zdravotního stavu,jaký je optimální postup.Někdy může vegetariánství i hodně zlepšit zdravotní stav, ale všechno má mít míru. Dnes jsou také v módě velmi dlouhé půsty, třeba i 20 dnů. Tady bych si také dával pozor a půst je možný, i tak dlouho dobu nejíst, ale opět je nutné vědět jak, aby si člověk nezpůsobil nějakou újmu na zdraví.
Jenom malou agitku, kdo se byl někdy podívat na jatkách, tak zaručeně nebude chtít maso vidět hodně dlouhou dobu.
Jatka a především porážka zvířat je otřesná podívaná! Zde si zaděláváme na kolektivní vinu jako lidstvo a nejspíš nám to již Prozřetelnost brzo všechno sečte a vystaví účet! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

223933

13.07.2010 02:05

Svědectví

RE: Jednoduchý recept - vegetariánství!

proton 88.?.?.?

Ty budeš také nějaký "podťatý", nebo možná "sťatý".
Pokud vezmu vážně "příspěvek",byly pokusy prokázat u rostlin
"bolest",ale nebylo učiněno žádné "srovnání" - rostlina nemá klasické "nervy" , anebo o nich nic nevíme.

223939

13.07.2010 12:20

Svědectví

Naprosto hloupé zvyšování věku odchodu do důchodu!

proton 88.?.?.?

Možná budu mimo téma, ale poznámka je nutná! Úplně blbé zvyšování věku odchodu do důchodu.Ono už je tak málo pracovních míst a tím, že zvýším věk odchodu do důchodu, ještě další pracovní místa ubydou a to hlavně mezi mladými,když starší neodejdou do důchodu, nemají mladí při nedostatku pracovních míst, kam nastoupit.
U nás je dnes cca půl milionů lidí bez práce,teď přijde na úřady práce dalších cca 100 000 absolventů po prázdninách a nepustíte lidi do důchodu a nezaměstnanost vystřelí k 15%, což je už vážný fiskální problém!
Zvyšovat věk odchodu do důchodu je možné při relativním dostatku pracovních míst a nikoliv uprostřed ekonomická krize,která jak je vidět udeří ještě větší silou.Žádnou skutečnou ekonomickou krizi jsme zatím nezažili, ta teprve přijde. Pak možná budeme zdravější a maso budeme jíst jednou týdně, tak jako naši předkové! [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích]

223968

03.08.2010 21:19

Obrovské požáry v Rusku – co se děje?

Spíše jde o projevy drastických změn klimatu, než o nějaký řízený útok.

proton 88.?.?.?

Když se podíváte po světě, za posledních cca 5 let se začíná už hodně hmatatelně měnit klima po celé planetě. Třeba , co se týče Ruska, začnou nákladní lodě celosvětové flotily používat severní cestu, kolem Ruska, kde dříve byl jenom led celý rok a možnost plavby byla pouze s velkými atomovými ledoborci!
Co se týče velkých světových požárů - hořelo nedávno v Austrálii, potom, co pamatuji, není to tak dlouho co dramaticky hořelo v Kalifornii v okolí LA, kde také lidé uhořeli a škody byly obrovské. Zrovna tak hořelo v Kanadě a myslím,že i v Brazílii hořely masivně deštné lesy.
Možné je všechno, ale spíše bych sázel na změnu klimatu a nezvykle velké výkyvy počasí, než "umělé" ovlivňování, i když to také existuje, ale tady asi nebylo použito.

225569

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 108 čtenářů částkou 15 955 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 1

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 5

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
24,98 Kč
Euro
27,22 Kč
Libra
30,47 Kč
Kanadský dolar
17,88 Kč
Australský dolar
16,36 Kč
Švýcarský frank
25,73 Kč
100 japonských jenů
23,20 Kč
Čínský juan
3,50 Kč
Polský zloty
6,04 Kč
100 maď. forintů
7,76 Kč
Ukrajinská hřivna
0,93 Kč
100 rublů
34,88 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 206,80 Kč
1 unce stříbra
427,60 Kč
Bitcoin
219 219,90 Kč

Poslední aktualizace: 25.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 267 861