Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané JagiMagi

Nalezeno 15 příspěveků, 4 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

22.09.2003 13:32

Kam kráčíš, Microsofte?

*MicroSoft je špica*

JagiMagi 217.?.?.?

Ja osobne používam v práci Windows 2000 a doma Windows 98SE. Ale mám dosť priateľov, ktorí si dali nainštalovať XP-čko a sú s ním spokojní, pretože šlape a nepadá. A pritom nie sú na žiadnej sieti, pretože nemajú ani len modem. Zrejme Microsoft dosiahol zázrak: XP dokáže volať domov aj bez pripojenia na sieť. No povedzte. Má vo svete nejakú vážnu konkurenciu ?Myslím, že má len dosť veľa nepriateľov, ktorí by chceli za málo peňazí veľa muziky a búria sa, že Windows im chce zakázať používanie nelegálneho software. Ako vývojár oceňujem otvorenú platformu Microsoftu. Nie je jednoduché vytvoriť systém s tak otvorenou platformou tak, aby bol zároveň bezpečný a stabilný. Ak by Linux obsahoval v sebe toľko možností a takú širokú podporu automatizácie ako Windows, mám pochybnosti, či by bol stabilnejší a bezpečnejší. A už vôbec sa čudujem autorovi článku, že nesúhlasí s tým, aby systém komunikoval so svetom a automaticky opravoval chyby a bezpečnostné diery vzniknuté pri jeho vývoji, ako aj pri vývoji ostatných produktov a to nielen z dielne Microsoftu. Apropo: Väčšina antivirových programov, ktoré za niečo stoja, umožňujú a zároveň odporúčajú automatickú aktualizáciu definičných súborov ako aj samotných programov. Rád by som vedel, či aj s týmito produktami sa mieni autor rozlúčiť.

19916

22.09.2003 14:32

Kam kráčíš, Microsofte?

*Vývoj nezdržuje kompaktibilita.*

JagiMagi 217.?.?.?

Vývoj zdržuje len jedna jediná vec. Nie je zaplatený. Alebo si snáď myslíte, že v dnešnom svete si môže niekto dovoliť venovať väčšinu svojho času len tak zdarma na vývoj operačného systému. Kedy už konečne prestanete veriť tomu, že niečo, čo je zdarma bude schopné konkurovať dobre zaplatenému vývoju ?

19919

22.09.2003 14:58

Kam kráčíš, Microsofte?

RE: Microsoft vs. Linux

JagiMagi 217.?.?.?

Je zaujímavé, že ja nemám problémy s padajúcimi Windows. Ani s Win98 ani s Win2000. Netvrdím, že ešte nikdy nespadli, ale určite nie často. A z 90 tich % je na vine iný nespoľahlivý software, resp. hardware. Ak si niekto bezhlavo inštaluje každú blbosť, ktorú stretne, dokonca chce spúšťať náročné hry na starej šunke, nemôže sa čudovať že mu systém bude mrznúť a padať. Väčšina týchto programov kašle na to, aby po sebe upratala, alebo aby šetrila pamäť a ostatné zdroje. A ak to zhavaruje, nie je nič ľahšie, ako zvaliť to na Windows. Skúste to isté robiť na Linuxe, čo to urobí. A podotýkam, že toho nemám na mojom PC naištalovaného málo.

19922

22.09.2003 15:59

Kam kráčíš, Microsofte?

Kašlať na vývoj ?

JagiMagi 217.?.?.?

To že nie je potrebné meniť OS znamená len jediné: že vývoj toho OS stagnuje. XP podporuje novú .NET platformu, ktorá už nepotrebuje registre. Win95 bohužiaľ nevie bez registra pracovať. Preto programy v platforme .NET už nikdy nebudú bežať na Win95. Je to však obrovský skok dopredu vo vývoji Windows porovnateľný z prechodom od DOS-u k Windows. Kto do toho aspoň trocha vidí, musí to uznať. Pre tých, čo do toho nevidia pár poznámok:
90 % padania starých Windows bolo zapríčinené registrom. Ak ste si bezhlavo inštalovali nejaký nový program, ktorý používal novšiu verziu toho, ktorého dll modulu, prestal vám šlapať iný program, ktorý bol robený so starou verziou tohto dll modulu, pokiaľ v jeho novej verzii bolo vyhodené niečo, čo bolo v starej a starší program to vyžadoval. To však nie je chyba Windows, to je chyba tvorcu týchto dll modulov (Microsoft nevynímajúc), pretože dali novej verzii ten istý názov, ako mala staršia a pritom neboli kompaktibilné. Pri inštalácii bola staršia verzia prepísaná novou a nešťastie bolo hotové. Niekedy automaticky, inokedy z bohorovným súhlasom užívateľa. Zbytok bol zapríčinený tzv. výnimkami, t.j. Windows z nejakých dôvodov nemohol vykonať požadovanú operáciu (Všetci poznáme tú známu modrú obrazovku). Platforma .NET umožňuje vyvíjať aplikácie, ktoré pri inštalácii nainštalujú svoje verzie dll modulov, pričom staršie verzie, ktoré boli nainštalované staršími aplikáciami ostanú nedotknuté a každý program si vyberie tú svoju. To znamená, že miesto registra je v systéme špeciálny adresár, v ktorom môžete mať niekoľko súborov s rovnakým názvom. Je to adresár určený práve pre spoločné softwarové komponenty. Naviac je v .NET platforme možnosť programového odchytenia už spomínaných výnimiek. Premenené na drobné, ak je program napísaný kvalitne (a to sa týka aj ovladačov hardware) a tieto výnimky sú odchytené, neuvidíme už modrú obrazovku po ktorej nasleduje pád programu, resp. zamrznutie systému, ale namiesto nej nás hlásenie upozorní, že program nemohol vykonať požadovanú operáciu a pokračuje ďalej. Ak sa túto platformu podarí Microsoftu vymakať a vychytať v nej väčšinu múch, ktoré sa nájdu v každom novom produkte (a v IT zvlášť), tak Windows naozaj nebudú mať konkurenciu a spadnú už len kvôli hardware.
Mimichodom, programátor má v .NET platforme pri výrobe inštalačiek možnosť rozhodnúť, že všetky dll a ostatné moduly, ktoré program potrebuje sa nainštalujú do jeho adresára a nie do už spomínaného spoločného. V takom prípade bude inštalácia vyzerať ako v starom DOS-e. Chyť a skopíruj. A program bude šlapať. Ono sa to dá aj v starých Windows. Bude len na užívateľovi, či chce mať jeden dll súbor v počítači napr. 30 x. Ak má dostatočne veľký harddisk, prečo nie.

19925

21.11.2003 10:11

Kam kráčíš, Microsofte?

RE: *Vývoj nezdržuje kompaktibilita.*

JagiMagi 217.?.?.?

Verím tomu, že to, čo tí nadšenci po večeroch napísali je kvalitné. Otázka znie ale úplne ináč: Naozaj si myslíte, že v dnešnej dobe stačí na udržanie kroku s vývojom IT technológií práca po večeroch ? Z vlastných skúseností viem, že na to nestačí ani 16 hod. denne vrátane sobôt a nedieľ. A to môžete byť nadšencom ako hrom. Jednoducho tempo je také hektické, že ak má mať niečo úspech, musí sa tomu venovať skoro všetok čas a koordinácia vývojového týmu musí byť maximálne efektívna. A to jednoducho po večeroch nejde !

21854

12.02.2004 09:39

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

JagiMagi 217.?.?.?

Tvrdo na Microsoft a na všetky spoločnosti, ktoré majú vo svojom software bezpečnostné chyby. Takéto spoločnosti treba
donútiť k tomu, aby okamžite po zistení oznámili všetkým hackerom, že majú chybu v systéme. A úplne najlepšie je povedať im, kde je tá chyba a ako ju využiť. Hackerom uľahčia prácu a pravdepodobnosť zneužitia chyby zvýšia na maximum. Čo tam po zákazníkoch, tí si majú kúpiť Linux. Už vidím, ako si moja dcéra, ktorá ani nevie čo je to C++, overuje zdrojový kód záplaty, či tam nie sú zadné dvierka. Takže aký je záver ? Autor článku by mal okamžite celému svetu oznámiť, že má chybu v myslení.

25594

12.02.2004 23:40

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpeč

JagiMagi 213.?.?.?

Vážený pane.Ak by článok kritizoval rýchlosť, s akou MS reagoval na chybu o ktorej vedel, tak súhlasím. Takáto chyba si naozaj štandartne nevyžaduje pol ročné riešenie. Článok však nekritizoval skutočnosť, že to tak dlho trvalo, ale že to počas celej tej doby utajovali. A tu platí, čo som povedal. Je povinnosťou akejkoľvek firmy tajiť chybu vo svojom software až pokiaľ sa nevyrobí záplata. A keď sa záplata vyrába pol roka, musí sa to tajiť pol roka. Dokonca MS ide ešte ďalej, a presadzuje vo svojich systémoch automatickú implementáciu takýchto záplat pri každom štarte systému bez zásahu užívateľa, čo umožní úplné utajenie takýchto chýb a užívateľ je tak maximálne chránený aj v čase od zverejnenia chyby až po vlastné stiahnutie a implementáciu záplaty. Tu však väčšina "odborníkov cez počítače" hneď obviňuje MS zo špionáže, šmírovania a čo ja viem čo ešte. Ale z prepáčením, takýto systém je určený pre obyčajných ľudí. Windows totiž nie je Linux a s takýmto vývojom možno len súhlasiť.

25607

12.02.2004 23:51

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpeč

JagiMagi 213.?.?.?

S Vaším názorom môžem len súhlasiť aj keď si nemyslím, že v tomto prípade nechcel MS uznať, že ide o chybu, pretože sa jednalo o klasickú bezpečnostnú dieru pretečenia buffera. Takéto chyby sa však budú vyskytovať vždy a preto si myslím, že presadzovanie riadeného kódu namiesto natívneho je riešením takýchto problémov.

25608

13.02.2004 00:02

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

JagiMagi 213.?.?.?

linux neni vsechno, ale je vic, nez windows [oči v sloup]
Krásna veta. Len nechápem, prečo 80% počítačov beží na OS Windows, keď Linux je dokonca zdarma. Dokážete to vysvetliť ?

25609

13.02.2004 08:10

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

JagiMagi 217.?.?.?

Vidím, že si myslíte že Vy a pár Vám podobných je najmúdrejších na svete a všetci ostatní sú blbci, ktorí sa dajú nachytať na reklamu. Opak je pravdou, vážený. Nie reklama, ale ľahké ovládanie Windows a jeho dobrá mozaiková štruktúra, jednoduché objektové programovanie a podobné veci sú dôvodom jeho expanzie. A ak hovoríte o monopole, tak neviete čo to je a vráťte sa do školy. Existuje x ďalších OS a softwarových produktov. Tak aký monopol, človeče ? Hovorí z Vás asi závisť bohatstva Billa Gatesa a zlosť z vlastnej neschopnosti dokázať to, čo on.

25621

16.02.2004 08:08

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

JagiMagi 217.?.?.?

Mám rád Windows, pretože sú zatiaľ najlepším systémom pre bežného užívateľa ale aj programátora bežných desktopových aplikácií. Ale na rozdiel od Vás mám rád nie len okná, ale aj unix, pretože je veľmi dobrým a bezpečným systémom pre prevádzkovanie databázových a informačných serverov a pre ich administrátorov. Nikdy som nepovedal jediné zlé slovo na Unix, alebo Linux. Každý systém má svoje plus a svoje mínus a každý je vhodný na niečo iné. Ale nemám rád takých ľudí, ktorí majú klapky na očiach a zatracujú všetko okrem toho, do čoho sú zahľadení. Nedávno v relácii Aj múdry schybí bol krásny príklad: Mladý chlapec nevedel odpovedať ani na primitívne otázky, pretože on sa tým nezaoberá, on je cez počítače. Ďakujem pekne za takých odborníkov cez počítače. Dúfam len, že Vy nepatríte medzi nich.

25688

16.02.2004 08:58

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpeč

JagiMagi 217.?.?.?

Vy si zasa myslíte, že každý sa bude správať ako Vy. Zneužiť čo sa dá. Chcete mať na to monopol ? Alebo sa jednoducho bránite tomu, aby niekto (napr. MS) nezistil, že všetok software na Vašom PC sú pirátske kópie ? Nalejme si konečne čistého vína. Alebo si myslíte, že MS zaujímajú nejaké data z učtovníctva Ferka Mrkvičku ? Ešte ma chvíľu o tom presviedčajte.

25689

16.02.2004 09:13

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpeč

JagiMagi 217.?.?.?

Mohol by ste mi aspoň približne popísať o aké veci ide ?
Chcel by som si urobiť obraz o používateľoch linuxu.
Tú väčšiu jednoduchosť si viem predstaviť, len neviem čo myslíte pod tou väčšou kontrolou. Ja si myslím, že otázka kontroly napr. pri vedení účtovníctva, plánovaní trasy dovolenky, plánovaní obchodných stretnutí, plánovaní výroby a predaja je skôr otázkou jednotlivého software a nie systému, pod ktorým beží.

25690

16.02.2004 09:24

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpeč

JagiMagi 217.?.?.?

Nepracujem. Som vývojár a nemám nič proti Linuxu a viem oceniť jeho stabilitu a bezpečnosť a tým jeho vhodnosť pre prevádzku serverov. Pracujem však skoro výlučne pod Windows a namôjveru nemám dôvod odchádzať na inú platformu. Aj keď ma chcete silou mocou o tom presvedčiť. Jednoducho by som sa cítil obmedzený tým, že veľa dobrých programov, ktoré používam vrátane vlastných by som musel oželieť.

25691

04.03.2015 17:14

Němcovova vražda byla s největší pravděpodobností provedena pod falešnou vlajkou

RE: Z amerického tisku: Obvinit Putina je

JagiMagi 195.?.?.?

No, že na tom videu tých policajtov nejako nevidieť.

328262

Káva pro Zvědavce

49

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 115 čtenářů částkou 17 255 korun, což je 49 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
24,66 Kč
Euro
27,03 Kč
Libra
30,38 Kč
Kanadský dolar
17,90 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,52 Kč
100 japonských jenů
22,94 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
6,09 Kč
100 maď. forintů
7,77 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
34,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 137,98 Kč
1 unce stříbra
421,21 Kč
Bitcoin
218 040,10 Kč

Poslední aktualizace: 27.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 281 723