Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané malej.kevin

Nalezeno 11 příspěveků, 1 IP adresa

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.02.2010 10:01

Co znamená být Indiánem v Kanadě

A co takhle zkusit najit nejake reseni?

malej.kevin 90.?.?.?

Myslim, ze nejlepsim resenim Indianu v Kanade by asi bylo, priznat rezervacim statut normalniho statu a oddelit je od Kanady. Myslim si, ze Kanada by mohla byt i dost velkorysa a nejenom, ze by se nemusela hadat o kazdy metr, ale mohla by pripadne, pokud je uzemi neurodne a pro zivot nijak moc nevhodne, uzemi patricne zvetsit. Bylo by to reseni, ktere by na pocatku neco stalo, ale urcite by se vyplatilo. Ja osobne nejsem velikym priznivcem sjednocovani ci umeleho vydrzovani nejake pofiderni jednoty. Mam tim na mysli treba dnesni Irak, tam se ty narody mezi sebou take nikdy nedomluvi. V pripade Jizni Osetie a Abchazie nastesti situaci zachranilo Rusko, kdyz uz nikdo jiny nema rozum. Hrani si na jednotu je take velka moda, ktera uz napachala tolika skod a stala tolik zivotu!

212674

25.02.2010 09:03

Vouchery jsou tady!

Ale neni hotovo :)

malej.kevin 90.?.?.?

Zapomnel jste na to, ze cena musi (mela by) byt dopredu znama. Zatim Voucher nemam, ale u clanku cena i tak chybi...

Predpokladam, ze vyse zustatku je alespon nekde zjistitelna...

213478

25.03.2010 12:30

Počet vězňů v USA se snížil – ale pouze ve snaze ušetřit

RE: Asi se lidem stýská

malej.kevin 90.?.?.?

Stale se ale jedna pouze o kradeze drobnosti. Je sice neprijemne, kdyz vam nekdo ukradne penezenku, ale na svete je kazdy jenom jednou. Cilem neni veznit lidi a mstit se jim, vezeni je jenom prostredek k naprave! Tak krute tresty a jejich mnozstvi jsme nemeli ani ve stredoveku. Dokonce u nas platil zakon hovorici o tom, ze vezen ma pravo na pristup k dennimu svetlu (coz Spilberg ve svych kasematach nesplnoval, proto se take prestaly pouzivat). Dnesni veznice v USA nesplnuji ani toto minimum.

Drivejsi tresty u nas byly vetsinou dokonce kratsi, ale pravda tvrdsi. Ma to ale take neco do sebe. Clovek byl potrestan, ale neutekla mu ve veznici velka cast zivota. Jinou veci je drivejsi trestni pravo, u nejz platila presumpce viny, to samozrejmne spravne nebylo, ale jsme dnes lepsi? Napriklad sexualni obtezovani je zrovna takovou ukazkou. Clovek je vinnen, dokud neprokaze nevinu. Osobne tento zakon pokladam za navrat do stredoveku.

215809

27.02.2012 17:16

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

zajímavá úvaha, ale řekl bych, že družstevní systém má velký nedostatek

malej.kevin 90.?.?.?

A oním nedostatkem je vstup nového družstevníka. Pokud vezmu v úvahu, že pojem družstevník je jakýsi pojem, který v sobě skrývá vlastnictví, tak mi v tomto smyslu uniká, jak se takovým družstevníkem mohu stát? Ano, na počátku se dejme tomu staneme všichni družstevníky té firmy, ve které zrovna pracujeme. Jenomže lidé nejenom pracují, ale oni i stárnou, mění svoje zájmy, schopnosti, umírají a rodí a dospívají noví lidé. Pokud v takovám systému budu chtít změnit svou práci, je asi jasné, že po mě bude chtít má původní firma můj podíl zpět. To je logické, jinak bude mít ve své členské základně spoustu duší, které mohou rozhodovat, ale nejspíše už nic netvoří. Fajn, za svůj podíl dostanu možná i nějaké peníze, doufám. Nikdo v žádném systému se nebude zbavovat něčeho zadarmo. Ale jak začít jinde? Myslí si snad někdo, že nějaké družstvo, rsp. jeho vedení prodá hned svůj podíl někomu novému, když ani neví, jaký je a co družstvu přinese? Asi těžko. Takže takového jedince vezmou na zkoušku? Ale v tu chvíli už máme dvě kategorie lidí. Těch, co jsou družstevníky a těch, co jsou pouze nádeníky. A dejme tomu, že si po nějaké době v práci budu moci podíl v družstvu koupit, ale otázka zní za co? Lidé, kteří ukončili svoje školy zřejmě ve valné většině nebudou mít dostatečné úspory, aby si za to v podstatě mohli koupit "právo na práci".
Dle mého řešení je možné, ale je jiné. Je velmi zajímavé a poučné přečíst si například říšský občanský zákoník. Nejde tak vždy úplně o obsah, některé věci dnes řešíme jinak a s těmi dřívějšími bychom se neztotožnily. Některé jsou naopak naprosto skvělé. Především jde ale o formu, o tu jednoduchost oněch zákonů. Rozklad stávající společnosti je podobný tomu před třicetiletou valkou, to ano. Ale i před tou třicetiletou valkou nastal jeden velmi podobný jev a tím byla právní nejistota. Lidé u nás nebyli vždy úplnými nevolníky, ale stali se jimi pozvolna a v podstatě dobrovolně a mnohdy jenom kvůli tomu, že chtěli mít ke šlechtě jasný vztah, potřebovali totiž od šlechty půjčit půdu apd. Dnes je náš právní systém tak složitý, že málokdo ví, co může a co ne. Výsledkem je, že každý zkusí, co mu ještě projde a výsledek každý dnes už vidí. Ukončeme tu nekonečnou smršť nových a nových zákonů, zjednodušme systém. Snížíme tím i naši velikou režii (obrovský státní aparát, který nic neprodukuje) a bude nám hej [smích]

264072

14.03.2012 13:55

Ochotně a dobrovolně se vzdáváme svého soukromí

Znáte se vůbec? Tak to napravte...

malej.kevin 90.?.?.?

A jak na to? Místo kamer a jiných ptákovin si na konci ulice za barákem, někde u toho pole založte pěkný ohniště s něčím, na čem se dá posedět a párkrát do roka si tu uspořádejte opejkačku se sudem piva. U takovýchto akcí se postupně vzájemně budete poznávat a výsledkem bude, že nebudete k sobě lhostejní. Proč? Protože se budete také znát! Pak už bude i pro ty zlodějíčky težší se sem dostat. Akce vás vyjde levněji, pobavíte se a zasmějete a efekt bude větší. [smích] [smích] [smích]
Tak co vy na to? Kdo začne?

265228

18.05.2012 12:04

Sázka na Zvědavce se vrací

Reklama kazí web, ale co takhle sponzora na konkrétní den provozu?

malej.kevin 90.?.?.?

Toto je můj momentální nápad a nepřipadá mi až tak špatný. Problémem reklamy je to, že v podstatě zkazí většinu toho, co někdo vytvoří. Je ale možné tuto reklamu omezit na jen jediný banner, který navíc nebliká a nehýbe se a nemění svou barvu. Takovýto banner by mohl být na čestném míste vedle loga Zvědavce (o stejné velikosti), tak jako dvě vlajky států vedle sebe. Při počtu 30 dnů na měsíc by takováto reklama mohla stát např. 500Kč/den. Také by mohl být snadno dostupný kalendář sponzorů, aby si bylo možné prohlédnout, kdo který den sponzoroval. Kalendář by také mohl ukazovat do budoucnosti, kde by mohlo být vidět, kdo všechno už si zaplatil sponzoring na ten konkrétní den a kdy bude jeho reklama (logo) na titulní (nebo každé) stránce. Co vy na to?

269138

18.05.2012 15:32

Sázka na Zvědavce se vrací

RE: Reklama kazí web, ale co takhle sponzora na konkrétní den provozu?

malej.kevin 90.?.?.?

Při takto jasných podmínkách a JEDINÉ reklamě na celých stránkách, která se neztratí v záplavě ostatních, to může vyjít. Otázka spíše zní, dá moc úsilí to zkusit? Při tomto pokusu asi spíše manuálně - pro začátek. Zkuste vedle loga Zvědavce umístit banner druhý s touto nabídkou, uvidíte, zda se někdo ozve a pošle vám kod svého banneru a peníze. Vedle tohoto banneru by měl být ještě nápis: Sponzor dnešního dne:", který bude současně odkazem na možnost stát se sponzorem také a současně i podmínky a dopředu jasná cena.
Nebo to nestojí za pokus? Pokud maji tyto stránky navštěvnost 15000 navštěv denně, tak je cena za jedno shlédnutí docela zajímavá. Proč si tedy myslíte, že zájem nebude?

269160

18.05.2012 16:50

Sázka na Zvědavce se vrací

RE: Reklama kazí web, ale co takhle sponzora na konkrétní den provozu?

malej.kevin 90.?.?.?

Proč mi v odpovědích podsouváte něco, co jsem ve svém příspěvku zjevně vůbec nenapsal? Sponzor by nesponzoroval konkrétní článek, ale web celý jako takový. To je veliký rozdíl. Opominu fakt, že sponzor, který si za svůj sponzorský dar nechá zveřejnit svůj banner vlastně žádným sponzorem není, kupuje si v podstatě reklamní prostor, navíc i částka tomu spíše nasvědčuje.

Pokud jde o ony slavné počty obětí, pro mě osobně nejde vůbec o nějaké popírání faktu, že se něco takového stalo. Autor článku jen v podstatě pochyboval o tom, že to někdo dobře spočítal. Na tom osobně nevidím vůbec nic špatného. Reklamě (sponzorovi) jako takové to vadit asi nebude, stejně jako to nevadí oněm 15 000 lidí, kteří tyto stránky denně navštíví. A dle hesla i špatná reklama je reklama. Cílem reklamy není cílenou osobu duševně povznést, cílem je to, aby ta konkrétní značka se dostala do povědomí, aby se zvedla navštěvnost apd. Je ale asi pravdou, že politické strany tohoto prostoru moc využívat nebudou [velký smích].

Vaše osobní injektivy vůčí mé osobě vám promíjím a veřím, že Váš další příspěvek se bez nich obejde.

269165

04.09.2012 15:40

Asociální stát

Budeme se muset zamyslet nad naším systémem jako nad celkem

malej.kevin 90.?.?.?

V principu je tento problém důsledkem demokracie a hned vysvětlím: Náš stát se stará o mnoho lidí a lidé tuto pomoc oprávněně požadují. Problém je v tom, že o tom, komu se bude pomáhat rozhodují ti, co jsou demokraticky zvolení a v jejich zájmu (krom toho si nakrást) je být znovu zvolen. Toho lze ale dosáhnout jen populárními a nebo rádobypopulárními kroky. Pomáháme tedy zdravotně postiženým, starým a nemocným, pomáháme i lidem jenom proto, že mají jinou barvu pleti. Zkuste ale jako demokraticky zvolený člověk, který nechce být ve své pozici poslední den, říct, že chcete pomáhat "blbým". Za císaře pána existoval v této zemi status marnotratníka. Marnotratníkem mohl být prohlášen prakticky každý, kdo se zjevně choval nehospodárně a koho za marnotratníka soud prohlásil. Tím se člověk dostal na seznam marnotratníků a pokud mu někdo půjčil, tak riskoval, že peníze půjčené již nikdy neuvidí! Neměl na to pak žádný právní nárok! Byla to jednoduchá a levná ochrana lidí, kteří jsou tak říkajíc poněkud jednodušší. Mnoho rodin v dnešní době zase řeší bytovou otázku. Řešení tohoto problému zase stojí hodně peněz a to ne snad kvůli splátce samotné jistiny, ale kvůli splátce samotného úroku. Za toho zlého socialismu si lidé půjčovali peníze na stavbu domu v ceně 1 % pri cástce do 100 000 Kčs a nad tuto částku to bylo tuším za procenta 2. K tomu existovaly podnikové půjčky (kolem 40 000 Kčs) a ty byly bezúročné. RD se dal postavit v ceně kolem 150 - 200 Kčs. A dnes? ČNB půjčuje dlouhodobé peníze našim komerčním bankám za podobné peníze jako za socialismu a za kolik je půjčují ty banky nám? Proč neexistuje možnost státní půjčky na bydlení jako dřív? Mnoha rodinám by se citelně ulevilo, stát by pak nemusel ani vyplácet různé podpory, když už jsou lidi na dně. Kdo by jenom ostrouhal by byly banky, ale ty čert vem, to je podnik někoho, který je založen za účelem zisku pro někoho. Je asi jasné, že člověk, který by si vzal takovouto půjčku by buď měl mít omezené právo půjčovat si ještě někde jinde a nebo by bylo třeba upravit zákonem, že splacení státní půjčky v případě exekuce je na prvním míste, ale to jsou již jenom detaily.///Pro ty, co mě budou chtít podsouvat zaváděni komunismu a podobných věcí, si dovolím upozornit, že nejenom že jsem pravidelným voličem pravice, ale byl jsem i nějakou dobu členem jedné z těch pravicových.... tohle je ale věc, která nás jednou dostane všechny, protože moc nespokojených lidí vede vždy k jednomu - k revoluci [chechtot] a jak ta dopadne, to dopředu zpravidla nikdo neví a ta už se může dotknout nás všech.

274340

05.11.2012 13:12

Je Zvědavec na odpis?

Nedělejte změnu pro změnu! Mě se design líbí.

malej.kevin 90.?.?.?

Nevím čím to je, ale i u pana Stwory vidím, že i on podlehl falešnému pocitu, že věci se musí měnit. Sama změna ale nic nepřináší. Důkazem toho, že lidé v podstatě nepotřebují změnu designu je to, že návštěvnost dokonce mírně roste. Pro mě osobně je důležitější kvalita článků.
Uvítal bych informace o tom, co kde kdo dokázal třeba postavit, vyvinout, objevit. Co se kde ve světě nachází zajímavého a přitom o tom tady nikdo neví. Možná by toto bylo to pozitivní, co mnohým chybí a co v této době nikdo nikde nenachází.
A co s penězi? Myslím, že by stálo za pokus udělat jen drobnost. Mě osobně připadá kolonka se Sázku na Zvědavce taková nic neříkající. Chtělo by to něco, na čem už během měsíce bude na první pohled vidět, že je placení ve skluzu. A nebo, co se vrátit k placeným účtům v podobě, jak to tu už bylo s tím drobným rozdílem, že platba by nebyla za článek, ale byla by to koruna denně? Velcí mecenáši tohoto serveru, kteří chtějí být utajení, nechť panu Stworovi pošlou svoji IP, na základě níž na tom budou stejně jako my ostatní s normálním loginem.

278402

14.11.2012 16:00

Rallye po českých vesnicích

RE: prosba na autora i editora

malej.kevin 90.?.?.?

hmmm, tak to neni vyhláška, ale zákon.. Dle mého naprosto nepodstatný detail. Toliko polovina vašeho příspěvku. Je sice pravdivá, ale k ničemu.
Ke zbytku: zapomínáte na to, že jako obyvatel dané obce mám snad právo svůj domov opustit/(dostat se k němu) po veřejné komunikaci! Mohou mi v tom zabránit události jako nehoda, požár, povodně, ale to snad každý rozumný člověk pochopí. Ve své objektivitě jste se zapomenul nějak zmínit, jak je v zákonech podchyceno ono vykazování ze soukromých i ostatních pozemků kvůli bezpečnosti. Provoz na silnici je věc krásná a zákony o provozu také, ale auto jedoucí rychlostí 160km/h má vliv i na pozemky sousedící s onou komunikací. Pořadatel i závodník tedy riskují zdraví i životy osob, které jsou nejenom mimo komunikaci, ale dokonce i na svých pozemcích. Pokud tedy chce někdo takové závody pořádat, měl by mít tedy souhlas těch, kterých se to týká! Nebo snad souhlasíte s tím, že vám někdo hodí do schránky leták, který často skončí spolu s ostatní reklamou ve sběru, a tímto aktem vám oznámí, že ten a ten den nesmíte například pobývat na vlastní zahradě a pokud ano a něco vás přejede, můžete si za to vlastně sám? Článek je samozřejmě trochu emotivní, ale to už se u článků týkajících se smrtelných nehod stavá...

279087

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 2

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 19

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,07 Kč
Bitcoin
690 031,48 Kč

Poslední aktualizace: 23.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 59 974 789