Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané V. Kulik

Nalezeno 13 příspěveků, 4 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

15.02.2010 17:39

Olympiáda z pohledu laika

Ceske legendy o indianech

V. Kulik 64.?.?.?

>1. Indiáni bydleli na jejich území, nebyli to oni, kdo
>přišel k nám, ale my k nim. Vy když přijdete k někomu na
>návštěvu, máte tendenci zůstat v jeho domě a následně
>původního obyvatele vypudit do kůlny na zahradě?

>2. Když už to uděláte, budete po původním obyvateli chtít,
>aby vám platil za nájem? Nabídnete mu ubohé hodnoty západní
>civilizace, jako je shromažďování majetku (drancování
>přírodního bohatství), izolace od přírody a chlast,
>přičemž jeho hodnoty označíte za primitivní a špatné?

>Víte Vladimíre, to vy jste na návštěvě, i když už máte
>pocit, že tam patříte. Nemáte žádné právo soudit
>původní obyvatele, kteří byli násilím odtrženi od svých
>tradic a od své země.


Tak jsme si precetl duchaplne nazory pana "hetroy" a musim rici,ze se Cesi strasne radi vyjadruji k tematum, kteremu ani nerozumi [chechtot] Minuly rezim si udelal z kolinizace Severni Ameriky svoji anti-americkou propagandu, ktera vesele pokracuje ve stejnem duchu a lze se jak kdyz Rude Pravo pise. Indiani, severoamericti indiani byli primitivni lide, co neumeli opracovavat kovy, neznali kolo - co jsou zakladni kroky v civilizaci lidstva- ohen, zpracovani kovu, vynalez kola a domestifikaci zvirat.Krome ohne indiani neznali ani jedno.
A ze meli kouzelny a harmonicky vztah k prirode?? Dalsi romantizovani indianu jako napriklad ve filmu Avatar, kde se puvodni obyvatele spojuji s prirodou jakysimi ocasky. Ve skutecnosti jsem na rozdil od Vas navstivil nekolik buffalo jump sites, kde indiani nahaneli bisony a ti padali ze straze nebo z utesy primo sve smrti do rokle, kde na ne cekali indiani a zranena, umirajici zvirata dorazela. Pochopitelne ne vsechny mrtve bisony zuzitkovali ke sve potrebe a po takovych lovech zustavalo nekolik desitek mrtvych zvirat. Dalsim nezminovanym faktem je ,ze vetsina severoamerickych indianu vyznavali otrokarsky system. Pokud napriklad sousedni kmen nevyvrazdili cely, tak si zeny a deti odvadeli jako otroky (starce rozvnou vrazdili).

1)Indiani na Americkem kontinente nebyli puvodni. Byli to take pristehovalci, kteri prislo na kontinent z Asie a Tichomorskych ostrovu.

"Vy když přijdete k někomu na
návštěvu, máte tendenci zůstat v jeho domě a následně
původního obyvatele vypudit do kůlny na zahradě?"

A tahle veta me dojima ze vseho nejvice [velký smích] A jak si myslite,ze se Cesi ocitli tam kde jsou??? Uplne stejne jako Americani, Kanadane, Mexicane a dalsi. Ceske kmeny take pritahli do Ceske kotliny jako privandrovalci a vyvrazdili keltske a germanske kmeny. Cesi take nejsou puvodni obyvatele techto mist. A vycitaji si to Cesi dodneska?? Samozrejme ze ne a proc taky?? [vyplazený jazyk]

Je zajimave,ze veci co se stali indianum pred 200-300 lety (a to severoamericti indiani dopadli daleko leope nez treba Aztekove, Inkova, brazilisti a nebo karibsti indiani) dokazi porad vyvolavat nenavist a litost mezi Cechy, kteri ne tak davno vyhnali puvodni obyvatele ze Sudet a jeste jsou na to hrdi, pysni a udelali si na to svoje...

Automaticky kráceno

212621

15.02.2010 18:57

Olympiáda z pohledu laika

RE: Ceske legendy o indianech

V. Kulik 64.?.?.?

>Na to jste přišel jak? Máte možnost nahlédnout do minulosti?
>Odkud jste čerpal? Na to nedokážete odpovědět, že? A pokud
>najdete ten pramen, pak se možná podivíte, zcela jistě bude
>německý. Co tím myslím, nemá cenu vám vysvětlovat, svým
>příspěvkem jste jasně dokázal, že váš názor už je
>neměnný.

Jak uz jsme o vas psal, nejenomze neznate dejiny Severoamericke kolonizace, ale Vy nenzate ani svoje Ceske dejiny. To se pak nemuzu divit a je velice smutne ze takovy clovek se vyjadruje k dejinam jinych statu o kterych nema sebemensi poneti,

takze k memi zdroji:
kronikář Přibík Pulkava z Radenína, ve čtrnáctém století o tom, jak se Cesi ocitli v Ceske kotline:

„Konečně v Chorvatsku byl nějaký člověk, jménem Čech, který kvůli vraždě, spáchané na jakémsi velmoži v oněch krajích, opustil Chorvatsko a se svými bratry a druhy si šel hledat novou vlast, v níž by mohl žít v bezpečí. A postupuje z místa na místo, přešel Dunaj. Odtud přišel do země, která se latinsky nazývala Boemia a německy Bemen. Říká se totiž Boemia od boh, jak se do slovanského jazyka překládá Deus (Bůh). A tak podle tohoto výkladu jsou Čechové (Boemi) nazýváni podle jména božího. Boemia pak je podle jména prvního obyvatele nazývána ve slovanském jazyce Czechy. Tento Čech se svými bratry a druhy shledal, že v řečené zemi není žádných obyvatel a usedlíků, ba že tato domovina je ještě plná lesů a zvěře, a usadil se na jakési hoře, která se obecným názvem jmenuje Říp, což se v latině řekne respiciens (rozhlížející se). Neboť z té hory lze kolem dokola zřít velikou rovnou zemi. I je hora položena mezi řekami Labem, Vltavou a Ohří. Tam nejdříve začali obdělávat a obývat českou zemi."

A ted trosku z overene historie dokazane archeologickymi vykopavky ceskymi archeology a paleontology"
"Tedy přesněji, někdy v šestém století jsme z české kotliny vytlačili původní obyvatelstvo. Tím byly Germánské kmeny, které předtím vypudily Kelty. Zde leží původ onoho tajemného slova Sudety.

Když Ptolemaios, význačný vědec, sestavoval svoji mapu světa, užil Keltského názvosloví pro území na němž se dnes kmen Čechů nalézá. Sudeta Ore (Sudetské pohoří) - Krušné hory, Smrčiny, Lužické hory, Jizerské hory. Askiburgion Oros (Askiburgijské pohoří) - Krkonoše, Jeseníky a Orlické hory. Gabréta Silva - Šumava a Český les. Luna Silva - Pálavské vrchy a Malé Karpaty. Orkinios Drymos - Českomoravská vrchovina a Chřiby. Sarmatika Ore - západní část Karpat. Takto tedy Sudety přišly ke svému jménu. Dávno před Germány. Ještě déle před Slovany.


A ted by me zajimalo jake mate historicke znalosti z doby kolonizovani USA a Kanady??? Studoval jste to nebo jen cetl nake 2 strankove clanecky?? Studoval jste nekdy puvodni prameny, zapisky a nebo ruzne dokumenty z te doby?? Ja narozdil od vas jo a Early Colonization jsem vystudoval z diplomem.

212635

15.02.2010 21:28

Olympiáda z pohledu laika

RE: Ceske legendy o indianech

V. Kulik 64.?.?.?

>Kulíku, vy to máte v hlavě hodně popletené. V jednom
>příspěvku napíšete, že Češi vyvraždili keltské a
>germánské kmeny a v dalším, že přišli do neobydlené
>oblasti a kousek dál zase, že Kelty vyhnali Germáni a Germány
>Češi. Už se pro něco rozhodněte, vzdělanče.
>Zde si můžete
>přečíst, že co se týče Ptolemaia, tak ani není jasné o
>jakých Sudetech to vlastně plkal.Vy zrejme nerozumite psanemu textu. Do neobydlene oblasti prisli podle toho kronikare. Ja nic takoveho netvrdil. Ze ceske kmeny vyhnali germanske kmeny je potvrzeno podle Ceskych archeologu pri vykopavkach.
[chechtot]

212644

15.02.2010 21:54

Olympiáda z pohledu laika

RE: Ceske legendy o indianech

V. Kulik 64.?.?.?

>Přibík opisoval od koho? Od Kosmy, který 90% opsal z řeckých
>bájí a zbytek domyslel dle reálií své doby?

>
>"že v řečené zemi není žádných obyvatel a
>usedlíků"

>
>Typická fabulace německých historiků.

>I tzv. stěhování národů je německý ov]výmysl[/url]. Mohu
>minimálně ještě zmínit dělení dob na železnou, bronzovou
>a kamennou, romantický to výmysl evolucionismu 19. století,
>užívaný přiblble dodnes.

Nemecky vymysl?? A zdroj?? Zdroj je z nakeho nacionalniho slovenskeho spekulativniho webu protiprudu.info
Opravdu sem se pobavil nad ctenim tohoto nacionalistickeho platku. Bohuzel, archeologove, antropologove a historici mluvi jinak. Stehovani narodu bylo v minulosti vice. Debata se pouze vede odkud prisli Slovane na dnesni uzemi Cech. Jestli z Vychodu a nebo z jihu.
>
>"Tedy přesněji, někdy v šestém století jsme z české
>kotliny vytlačili původní obyvatelstvo. Tím byly Germánské
>kmeny, které předtím vypudily Kelty."


>
>Fabulace německých historiků. Slované jsou autochtonní
>obyvatelstvo středoevropského prostoru už několik tisíc
>let.

Nejvice fabulaci ohledne Ceske historie se dopustili prave Cesti obrozenci, jen si pripomene spisy Kralovevodske (nebojak se to presne jmenovalo) spolu s dalsimi tremi falzifikaty.

Podle Ceskych historiku samotnych vsak prisli Slovane na uzemi Cech odnekud jinud. Pravdepodobne to uz nikdo nezjisti,ale ze Cesi byli puvodni obyvatelstvo to je velice odvazne tvrzeni.

>Svědčí o tom i genetika. Dominantní znak R1A Y-DNA.
>

>
>Doufám, že nebudete tvrdit, že i Vikingy a Varjagy jsme
>vytlačili ze Skandinávie [velký smích] I když... tradice bersekrů je
>prý tradicí ožralých slovan.dřevorubců (ber-sekyrové)[smích]

>
>Jinak, Kelty odsud nikdo nevypuzoval, Slované s nimi žili vedle
>sebe, snad i díky podobnému životnímu stylu.

V tom pripade nechapu co se Keltum na Slovanech nelibilo kdyz od nich odesli [chechtot] [chechtot]
To je dalsi takovy Cesky vymysl, kterym se Cesi chlacholi jak byli mirumilovni a jak s kazdym vychazeli a podobne nacionalni pribehy.

Suma Sumarum, sami Cesi nevi odkud prisli. A mozna ten pocit menecennosti dal zaklad ruznym legendam jako napriklad Aloisi Jiraskovi a dalsim spisovatelum.

212645

16.02.2010 18:10

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Genocida

V. Kulik 64.?.?.?

pokracovani...
Ano, choroby ktere dovezli Spanele do Noveho sveta vyplenili vetsinu puvodniho obyvatelstva. Tyto choroby byli tak devastujici,ze indiani ani nestacili sve mrtve pohrbivat, protoze bylo malo zivych.
Takze pokud vezmeme v uvahu tech 20 milionu indianu pred Kolumbusem , tak 90 % umrti na choroby cini 18 milionu mrtvych zpusobeno nemocemi!! Takze pohadky o vradze desitek milonu indianu zlymi Americany jsou spise zboznym pranim nezli skutecnosti.
[mrknutí jedním okem]

212727

16.02.2010 20:28

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Genocida = holocaust

V. Kulik 64.?.?.?

Kniha American Holocaust pojednava o genocide Stredoamerickych a karibskych indianu Spanelama. je to moc pekna a poucna kniha kterou by jste si mel precist, aby jste poznal jak vypada OPRAVDOVA indianska GENOCIDA. S porovnanim se Severoamerickyma indianmi vam bude pripadat osud indianu na uzemi dnesni USA a Kanady jako "prochazkou" ruzovym rajem.

My se tu ovsem bavime o osudu Severoamerickych indianu na uzemi dnesniho USA a Kanady [chechtot]
Ne vsechno kde je napsano AMERICAN se vztahuje na USA [vyplazený jazyk]

212734

16.02.2010 21:45

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Genocida = holocaust

V. Kulik 64.?.?.?

>
> Dle profesora etiky na University of Colorado vyvraždění jen
>Severoamerických Indiánů po roce 1500 z odhadovaných 12ti
>milionů na 237 tisíc v roce 1900 je obrovský genocid.
>Historik David E. Stannard na University of Hawaii píše „
>nejhorší lidský holocaust trvající 400 let s desítkami
>milionů obětí“. Dle Adolfa Hitlera praktičnost
>koncentračních táborů a genocida ho napadla po studii
>historie USA. Oproti tomu existují v USA i popírači
>holocaustu Indiánů. Obdobně jako jiné národy v době
>pozdější byly osvobozeny. Hyenismus lidské povahy.

Pan Sasa evidentne plete hrusky a jabka dohromady. Profesor vychazi ze stejneho cisla jako ja cili pred Kolumbem zili na uzemi USA/Kanady kolem 5-10 milionu (profesor uvadi 12) a pri prvnim scitani 1880 jich je 250 000 (profesor uvadi 237 v roce 1900 coz odpovida skutecnosti). Jenze tady uz plete pan Sasa pate pres devate!!!! Ja psal a bavime se,ze USA a Kanada se nedopustila genocidy na indianech (a zacal s tim spravne vermontk). Takze tezko muzete argumentovat, ze od roku 1500-1900 Americane zabili tolik indianu (USA vzniklo az v 1776).
Plete si "genocidu a holocaust" zbusobeny Spaneli a snazi se to upichnout na USA, coz je v posledni dobe moderni.
Takove krutosti co provadeli Spanele na indianech se neda srovnavat ani nahodou s osudem Severoamerickych indianu.
Hlavne v Evrope se to moc nezminuje-ono je totiz lepsi udelat z USA nejvetsiho vraha indianu, ale Karibsti indiani (Arawakove)byli vyhlazeni v polovine 16. stoleti, cize pouze par DESITEK let po kolonizaci Spanelskem. Od te doby se zacina dovazet do teto oblasti cernosi z Afriky.

Jakych zverstev se Spanele dopusteli lici ve sve knize misionar Bartlome de las Casas z roku 1552: Brevísima relación de la destrucción de las Indias (O zemí indijských pustošení a vylidňování zpráva nejstručnější).
To, ze Spanele zabijeli Arawaki pro zabavu, ze jim urezavali usi, nosi a vypichavali oci, ze je zaziva hazeli psum na roztrhani atd. Zoufalost indianu zcela zachycuje svedectvi,kde popisuje jak indiani hromadne pachali sebevrazdy, tehotne zeny se mlatili kyji do bricha aby potratili a novorozenata zabijeli aby neskoncili v rukou Spanelu. Kdyz uz v roce umira desetisice indianu na Haiti, zacali sem dovazet dalsi indiany z Bahamas. Jako ocity svedek teto udalosti to popisuje nasledovne:"...lode bez kompasu,map a navigatora pluli podle mrtvych tel v mori, ktera byla hazena pres palubu z prvnich lodi z Bahamas zpet na Haiti".
Takze pro mistni neznalky co tady porad oplakvaji "vyvrazdovani" indianu Americany, by spise meli zajet do Madridu a protestovat ve Spanelsku!!
Mozna se tohle neuci v Evrope zamerne. Je asi lepsi mluvit o bestialnich Ameroicanech nez Spanelech, kteri sjou v Evrope spise povazovani za dobrodruhy a dobyvatele, ale ve skutecnosti provadeli genocidu neuveritelnych rozmeru-vyhlazeni karibskych indianu, rozvraceni a zdevastovani Aztecke a Incke rise.
Ale za tohle se dnesni Spanelsko nestydi a nikdy se za to neomluvili!!! USA se nechovala ...

Automaticky kráceno

212744

16.02.2010 23:28

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Genocida = holocaust

V. Kulik 76.?.?.?

>
>A on je rozdíl mezi genocidou severoamerických a genocidou
>jihoamerických natives? Kde berete odvahu porovnávat dvě
>masová vraždění, a z jednoho z nich dělat procházku
>růžovým rájem?


Zadna genocida severoamerickych indianu neprobihala.
Pokud oznacujete padle v boji za genocidu, tak budem oznacovat KAZDOU valku za genocidu. Tak to chcete??
A jeste neco, to vecne remcani kvuli "vyvrazdovani a genocide".
Jak me pak vysvetlite jak je mozne ,ze USA ockovala indiany celoplosne uz v roce 1832 (The Indian Vaccination Act of 1832), kdyz je podle vas chtreli vyhladit????

Kde berete odvahu z vasimi neznalostmi vubec neco takoveho soudit?? V roce 1880 zilo v USA 250 000 indianu a vite kolik jich zije dnes?? Podle posledniho censusu vice nez 2 miliony.

Nazory jako nahore, ze Americane vyvrazdili desitky milionu Indianu jsou naprostymi bludy.

212752

16.02.2010 23:37

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

V. Kulik 76.?.?.?

>článek do pranice:
>
>Kanada se omluvila domorodcům za násilnou převýchovu /
>11.6. 2008

>
>-v minulosti donutila přes 100 000 jejich dětí
>navštěvovat v rámci asimilačního programu státní
>křesťanské školy

>
>-mnoho bývalých žáků si ze škol odneslo vzpomínky na
>bití za to, že mluvily původním jazykem. Dědictvím
>systému bylo vykořenění původních kultur a
>epidemický nárůst alkoholismu a užívání drog mezi
>domorodci


>
>ZDROJ

>
>-po desetiletí musely indiánské děti nuceně chodit do
>státních internátních škol, kde měly být odříznuty od
>své původní kultury a asimilovány

>
>-podle etnologa Mnislava Zeleného byl hlavní problém nucené
>převýchovy kromě násilí, ke kterému ve školách
>docházelo, ve změně identity. "Indiáni se nemohli
>smířit s naší civilizací, a pokud se s ní smířili,
>to nebyli oni


>
>ZDROJTak tohle uz je zoufalost co tady predvadite [chechtot] [chechtot]

Oznacovat genocidu za prevychovavani a asimilaci je dost velky orisek.
A to jste me vcera jeste psal,ze Cesi Kelty nevrazdili,ale ze s nimi vzplynuli (asimilovali se) a ted piseta ,ze asimilace je genocida [vyplazený jazyk]

To me jenom presvecuje o tom,ze se snazite oznacit genocidou neco co nebylo na zaklade ideolgie nez na zakladech faktu. [zmaten]

212754

24.02.2010 18:01

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

V. Kulik 64.?.?.?

>Tabulka je pro rok 2004! Jen USA utrácí za dobývání nebo
>ovládání víc než zbytek světa za obranu. Spolu s NATO (a
>bez Izraele) vydává na války 72% světových zbrojních a
>válečných výdajů.

>
>Problém je rovněž ekonomický, snížení těchto vydání by
>zvýšilo v USA nezaměstnanost a snížilo příjmy s tím
>spojeného průmyslu.


Sasa uz jako na diskuzich o indianech opet prokazal svoji neznalost. Je sice pekne ze se umi orientovat v tabulkach,ale jaksi tomu nerozumi, ze Defense budget neni pouze zbrojeni.

Do defense budget mimo jine patri i Homeland Security, Coast Guard, Veteran Affairs (spitali pro veterany) a dalsi.
Povazovat penize pro vojenske nemocnice jak "zbrojeni" je vskutku raritou [chechtot]

Takze defense rozpocet na fiskalni rok cini okolo 800 miliard $

A co vse defense rozpocet mimo jine obsahuje:

Provoz a udrzba.....283.3 miliard
Vojensky personal ....154.2 miliard
Zasobovani .........140.1 miliard
Vyzkum, vyvoj, testovani....... 79.1 milard
Vojenske stavebni projekty.......... 23.9 milard
Rodinne ubytovani (zakladny)... 3.1 milard

A pak tady mame Homelad Security.......... 54.7 miliard
Veterans Affairs (nemocnice)...66.2 miliard
Duchody..................58.4 milard


Uvadet vojenksy rozpocet USA jako "zbrojeni" je velice zavadejici a ucelove [velký smích]

213420

27.02.2010 06:41

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Copak Japonsko, ale kruh se uzavírá i v EU a kasínový kapitalismus končí!!!!!

V. Kulik 64.?.?.?

>z krize politika prezidenta Roosevelta, ale druhá světová
>válka. Jaká východiska nabídne světu kapitalismus, kromě
>omezování sociálních vymožeností a válek, nyní? [oči v sloup]
>[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]


Tak to je hodne povrchni i kdyz velmi rozsireny nazor. Z krize nevyvedlo USA 2. svetova valka,ale umrti presidenta Roosevelta a nahrazeni ministru (prevazne tvorenych z liberalnich pravniku), kteri snizli dane a tim ekonomiku znova rozhybali.
V roce 1941 byla dan 81%, v roce 1942-1943 byla 88%, v roce 1944-1945 byla 94% a to vse aby utahli valku. V polovine roku 1945 byla ekonomika USA na hrane kolapsu. Za takovych vysokych dani se proste ekonomika nemohla uzdravit. Proto konec valky a snizeni dani vedlo k celkovemu uzdraveni ekonomiky.

213592

24.07.2010 22:08

Ahmadinežád předpovídá pro lidstvo lepší časy

RE: Aha

V. Kulik 71.?.?.?

>Pane Kuliku, na Novinkách.cz Vás to už nebaví a tak jste
>přišel přispívat sem jo? Tak to se těším na zdejší
>diskuzi... [velký smích] [velký smích] [velký smích] [chechtot] [chechtot] [chechtot]


Zdravim pane Turza, take vas znam z novinek.cz [velký smích]
Ja uz sem zde prispival drive. Nejvice na diskuzi o tech idnianech co tady vznikla kdyz byli ty Olympijske hry v Kanade. [cool]

224821

02.10.2010 07:49

Vzory a strategie v sociální reklamě u migrace v Rusku, Evropě a Spojených státech

San Francisco a Los Angeles - italska mesta???

V. Kulik 71.?.?.?

Citace z clanku: "obzvláště italská města San Francisko a Los Angeles se stala etnicky více heterogenními."


No panove ze zvedavce, myslim si,ze by jste nemeli davat prostor ruskym autorum, kteri o USA pramalo vedi.
Tvrdit, ze San Francisco ( a mimochodem i v cestine se pise San Francisco a ne "k" ve slove Francisco) a Los Angeles jsou italska mesta, to potrebuje notnou davkou idiotctvi a neznalosti [velký smích]

Obe dve mesta byli samozrejhme zalozeny Spanelama [velký smích]
A obe dve mesta byli soucasti Mexika a k italskemu mestu to ma opravdu hodne, hodne, hodne a hodne daleko [chechtot]

A mimochodem sem si zadal jmeno Vitalij Trofimov-Trofimov do google. Samozrejme se me neobjevilo, ze by tento rusky pan jako reporter nebo historik nebo cokoliv jineho existoval.

Jak daleko zachazi vase ubohost a neznalost??? [překvapení]

Ctenare - ovcany- zvedavce zdravi z daleka Vladimir Kulik, Norridge, Illinois, U.S.A.

229173

Káva pro Zvědavce

38

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 85 čtenářů částkou 11 525 korun, což je 38 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Ďalšie 4 obete imigrantov, ktoré médiam nestoja ani za zmienku19.10.19 19:30 Rakousko 0

Africký okupant v Itálii: My jsme tady doma19.10.19 16:43 Itálie 4

Mějte panenky černošek a černoušků. K tomu nabádá ministerská příručka mikrojeslím19.10.19 02:59 Česká republika 1

Kalergiho plán na steroidech: další čerstvá várka okupantů dorazila do Chorvatska19.10.19 00:32 Chorvatsko 1

Idnes dokumentuje, jak v Polsku natočili vznik fake news, nejlépe, jak svede: výrobou fake news!18.10.19 15:19 Česká republika 0

Evropské daně: Už se blíží...16.10.19 11:35 Evropská unie 2

ELÁN a jeho "Bulvárné krysy" na black listu rádií16.10.19 08:35 Slovensko 3

Itálie povolila vylodění dalších 176 afrických okupantů15.10.19 17:11 Itálie 1

Podepište mezinárodní výzvu k zastavení 5G sítě14.10.19 23:00 Neurčeno 0

Tomio Okamura u Luboše Xavera Veselého na XTV14.10.19 21:16 Česká republika 4

Erdogan požaduje po NATO podporu v jeho agresi11.10.19 16:39 Turecko 1

V Německu řádí "pravicoví extrémisté"09.10.19 19:09 Německo 11

Vraždící ilegální migranty bude zase těžší vyhostit!08.10.19 18:55 Česká republika 4

Andrejka se ráda hladí: Zločinná LGBT krade čtyřletým dětem dětství08.10.19 13:02 Česká republika 2

V Německu najel Syřan kamionem do řady aut, zranil nejméně 8 lidí08.10.19 11:03 Česká republika 0

O incidentu v Ostravě referovala média, žádné nezmínilo, že šlo o skupinu cikánů07.10.19 20:05 Česká republika 1

Feminacistky bagatelizují dopad Istanbulské smlouvy07.10.19 20:00 Česká republika 1

Klimatická aktivistka: “Musíme začať jesť deti! Nemáme dostatok času!”05.10.19 18:23 USA 11

Evropský parlament tleskal pašeračce okupantů do Itálie (a potažmo do Evropy)05.10.19 16:13 Evropská unie 1

Další cíl feminacistek: Herec Robert De Niro má zaplatit 276 mmilionů, protože mluvil sprostě04.10.19 16:42 USA 2

Měnové kurzy

USD
22,95 Kč
Euro
25,63 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,33 Kč
100 japonských jenů
21,18 Kč
Čínský juan
3,24 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,75 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
35,98 Kč
1 unce (31,1g) zlata
34 204,69 Kč
1 unce stříbra
402,72 Kč
Bitcoin
182 283,85 Kč

Poslední aktualizace: 20.10.2019 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 48 612 768