Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Sam Ting Wong

Nalezeno 479 příspěveků, 11 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

Nedávno na mě kýchnul můj jezevčík, tak jsem mu hned vynadal, ať mi tu nešíří jezevčíkovou chřipku [smích]
Ale vážně - při čtení tohohle článku jsem si uvědomil, že najednou je kolem prasečí chřipky nějak ticho. Nejdřív hrozné haló, chystáme se pomalu na vymření světa a najednou puf a nic se neděje, ani se o tom už nepíše.
Byla to ukázková forma marketingu nepotřebných "léčiv". Prodávaly se výborně a farmaceuti si mnou ruce, protože loni šly grafy jejich zisků strmě vzhůru. Oni krizi rozhodně nepocítili.
Teď jen co se bude dít dál. Tak nějak tuším, že nic. Zisky byly velké a tudíž je dost prostředků na podmazání tu a támhle a příště si zkusíme zase nějakou jinou chřipku.

209501

14.01.2010 19:27

Irák požaduje odškodnění za izraelský nálet

Odškodnění

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Sionisti budou muset opět vyvinout mediální úsilí a přivlastnit si termín "odškodnění" takovým způsobem, že jeho použití v jiném kontextu než ve prospěch siopartičky bude postihováno jako trestný čin. Stejně jako pochybnost o holokaustu by i pochybnost o tom, kdo jediný si zaslouží odškodnění, měla být uzákoněna. Pak si žádné darebácké státy nebudou vyskakovat a gojimové zalezou do děr.

209614

17.01.2010 10:24

Irák požaduje odškodnění za izraelský nálet

RE: kdy se tam podari nastolit demokracii ?

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Mohl byste, pane Pražáku, rozvést pojem demokracie, v jejímž stínu prý vyroste nové generace iráckých dětí? Je to americká demokracie, která velmi připomíná fašismus? Dodávám, že fašismus znamená propojení korporací s vládou.
Vy snad věříte, že nová generace Iráčanů zapomene na zvěrstva, která tam US Army a soukromí žoldáci napáchali? Že zapomenou na Krvavou Madlu a půl milionu mrtvých iráckých dětí? Myslíte, že po tom všem budou vzhlížet k USA jako vzoru demokracie?
Vy zřejmě žijete v pohádce. Demokracie neexistuje, rozhodně ne v USA.

209740

19.01.2010 18:34

Italové jásali, když policie odsouvala imigranty po jejich střetech s vesničany

RE: Naše civilizace je stále více založena na podvodech!

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Obávám se, že nebude nic. Dokud budou USA velmoc, tak si nikdo ani neprdne. Až půjdou do kolen, tak potom si možná nějaká vláda dovolí je kritizovat nebo snad i přijmout nějaká opatření.
Zatím se můžou všichni zbláznit, jen aby si potřásli rukou s Obamou a měli s ním fotečku jako referenci o vlastní důležitosti.

209941

21.01.2010 17:25

Jak elity ovládají svět

RE: JAK NA TO

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Už jsem to několikrát psal - místní komunity jsou místem, kde se můžeme realizovat a něco změnit. Elity mají svět v hrsti a žádný další spolek "přátelských diktátorů" tu neexistuje, aby nás zachránil od těhle zlých.
Nemáme peníze ani vliv, abychom mohli překazit plány "imperialistů", nepomohou nám ani vepři boubelatí [smích] Můžeme ale pochopit, že investovat do místní komunity (nejen ve finančním slova smyslu) a vytvoření funkčních společenství na místní úrovni jsou cestou k lepšímu životu ve stínu oka pyramidy. Pokud by se k tomu lidé uchýlili ve větších počtech, mohlo by to plány elit narušit. To však nečekám, většina prostě pojede ve starých kolejích dokud to jen trochu půjde.
Bohužel však známe příklady z historie, kdy se lidé pokusili oddělit od Systému a založili si funkční komunity mimo Systém. Ty úspěšné to nepřežily, Systém si je našel, očernil a fyzicky zlikvidoval.

210128

22.01.2010 08:32

Jak elity ovládají svět

RE: JAK NA TO

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Kromě normálního daňového přiznání platíme daně na každém kroku - viz DPH. V prvním případě na Vás finančák pošle policajty a nechá Vás zavřít a ve druhém stačí přestat nakupovat [smích]
Nejlepší cesta je zřejmě korporace, proto je mocní tak rádi zakládají. Tam se zbaví všech těhle poplatků a výpalných a korporace jim navíc hradí veškeré jejich náklady.
Navíc neplacení daní je oblíbená záminka pro likvidaci nepohodlných lidí.
Já osobně se necítím být reprezentován tou svoločí nahoře, která se různými podivnými způsoby vydrápala do křesel ve vládě, parlamentu atd. Ještě živě si pamatuji, jak Topolánek dělal možné i nemožné, jen aby dosáhnul na premiérské křeslíčko. Nicméně daně platím - nikoli kvůli loajalitě Systému, nýbrž z toho důvodu, že nemám aparát, který by mě bránil proti jejich aparátu.
Havel tady dělá vlny a zesměšňuje a podrývá systém na Kubě. A všichni mu tleskají, jaký je borec. Bohužel mi nemůžeme udělat to samé vůči našemu Systému v ČR, protože na nás Systém dosáhne.
Jsem roztroušení a nejednotní, nevíme, co chceme. Systém si dupne, většina si dřepne na zadek a pro těch pár, co si nedřepnou pošlou antona. Všechny nás totiž zavřít nemůžou, ale většina se vždycky raději přizpůsobí, takže těch "nepřizpůsobivých" už pak zbyde jen tolik, že na to represivní složky stačí.

210221

Rád bych se někdy podíval do USA - na národní parky apod. Ale odložím to na příští život. Co je moc to je moc.

210446

24.01.2010 12:02

Dánsko je civilizovaná země?

Znamení doby

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Lidé ničí přírodu neuvěřitelným tempem. Náramně se u toho baví a také vydělávají. Až na ně dolehnou důsledky tohoto nerozumného počínání, tak to zase svedou na Boha, jak už bylo předesláno, a budou se divit, proč to dopustil a budou se rozčilovat nad příběhy dětí s rakovinou, leukémií apod. Asi nikdy nepochopí, že tyhle potíže si člověk způsobuje sám.

Já se třeba přírodě pokusím něco vrátit na své zahradě, kterou momentálně vytvářím ve stylu přírodní zahrady. Když nás bude víc, někde se to projeví.

210448

27.01.2010 16:02

Datové schránky - krok mimo?

RE: Dopis ze zdravotní pojišťovny na soud

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Kromě toho posr*ní Vás také může někdo vymazat stisknutím tlačítka. To se mi jeví jako značně nepříjemné a jsem si jistý, že vydírání touto formou je budoucnost elektronických systémů.
Na druhou stranu, zkušení hacker by nám potom mohl vylepšit profil i příjmy [smích]

210784

10.02.2010 18:52

Ministr Kocáb představil a podpořil projekt Červené tlačítko

RE: no comment.

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Tohle se dá dohnat "osvětou" ve školách a rázem máte bonzákůu zástupy. A co teprve, až se udělá nějaká ta soutěž o nejlepšího bonzáka "Bonz roku" s nějakým dojemným příběhem... To budou červená tlačítka i na záchodě.

212184

11.02.2010 09:53

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

RE: Letadla se branila ..

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Máte úplnou pravdu. Jakýkoliv soucit s proradnými Palestinci je jen dalším projevem popírání holocaustu a utrpení židovského lidu, který se jen přiměřeně brání.
Úplně nejnebezpečnější jsou těhotné Palestinky, protože ty mohou nejen sami páchat teror, ale ještě navíc rovnou dalšího teroristu porodí! Proto by se světové společenství v čele mírotvůrcem Obamou mělo rozhodně postavit za Izrael a dodat mu potřebné chemické a atomové zbraně, jinak by se mohlo stát, že izraelská obrana podlehne neustálým raketovým útokům ze strany palestinských fanatiků.

212259

17.02.2010 20:42

Kolonialistické pohnutky za operací v Mardžá

Morálka?

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Jakou mohou mít nepřátelští vojáci (rozuměj US a jejich spojenci) morálku, když nebojují za nic, co by jim bylo vlastní. Spousta naivků se nechala zrekrutovat s vidinou dobrých příjmů a pohádkového zabezpečení v armádě. Minimálně US Army nabízí svým vojákům neuvěřitelné zázemí. Některé základny se spíše podobají soukromým vojenským městům s vlastními nákupními centry a veškerou vybaveností, která je tam jen pro US soldáty.
Není divu, že si pak Rambové naříkají, když je skřípnou jiní vojáci, kteří brání svoji vlast a jsou odhodlaní položit za ni život. Ono se pěkně machruje ve velkém džípu na základně, holky jsou z nich určitě paf. Ale když přijde na to, že jsou vlastně v armádě a mají bojovat, jde do tuhého. Tedy, pokud se jim postaví odhodlaní bojovníci za svobodu. US soldáti jsou samozřejmě stále borci, když mohou terorizovat civilisty, kteří nemají moc možností, jak se bránit po zuby ozbrojenému Rambovi.

Je to celé tak zbytečné a přináší to tolik neštěstí na obou stranách. Kéž by se ti slavní US gerojové vzpamatovali a otočili své zbraně proti těm, kdo skutečně terorizují celý svět, kdo si vymýšlejí tyhle konflikty a války, kdo zotročují obyčejné lidi a kdo se živí na cizím neštěstí.

212807

22.02.2010 15:58

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Co rozumíte pod pojmem "vzít odpovědnost do svých rukou"? Já v tom vidím něco, co musí každý jednotlivec udělat sám. Bohužel většina jednotlivců to nikdy neudělá a mají k tomu různé důvody. Prostě dokud poteče teplá voda, v TV budou přenosy z Olympiády a v supermarketu levné šmejdy z Číny, tak se nic významného nestane. Nevýhodou masy je, že aby něčeho dosáhla tak musí být organizovaná. Jak si představujete zorganizování/mobilizaci/probuzení našeho národa? Vždyť i teď, kdy je spousta lží naprosto očividných to s málokým pohne. Nehledě na to, že při náznaku organizování mas se tam hned nasáčkují předem připravení "vůdci revoluce" a svedou celou energii davu do nicoty.

My můžeme pracovat jen s tím, co máme k dispozici, tj. náš vlastní život. Můžu se o svoje myšlenky podělit s dalšími lidmi a pomoci jim k otevření očí, ale těžko budu někdy tak efektivní jako masáž barevných obrázků z TV, těžko budu tak výřečný jako vyškolení manipulátoři davů a těžko zařídím revoluci bez peněz, které na revoluce (jistě nezištně) dodává Mr. Soros. A pokud náhodou vznikne větší skupina probuzených občanů, teprve potom se může něco začít dít. Uznávám, že to zní jako pesimismus, ale nic jiného mi tváří v tvář globální chobotnici nevychází.

213176

23.02.2010 18:22

Konec Dělnické strany? Konec svobody!

RE: Tim, ze autor pridava na konci

Sam Ting Wong 81.?.?.?

To je trochu alibismus, protože většina z nás tady, včetně editora, také prohazuje podobné "oprašovače", aby nás systém nemohl chytit za slovo a postavit před soud. Třeba téma holokaustu je takových "oprašovačů" plné.
Žijeme totiž v době, kdy svoboda slova neexistuje. Jak již bylo několikrát řečeno, u nás existuje pouze svoboda před projevem, nikoli po projevu.

213317

24.02.2010 10:44

Výlov rybníku 2009 – legalizovaný masakr ryb!

My lidi

Sam Ting Wong 213.?.?.?

jsme už opravdu natolik odtržení od živého světa, že se čím dál víc chováme jako banda idiotů. A jako banda idiotů asi také dopadneme...

213372

24.02.2010 10:59

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

Vždyť je to jedno

Sam Ting Wong 213.?.?.?

jestli USA obkličují Číno, Rusko nebo Slovensko. Tak jako tak jsou roztahaní po celé planetě i se svým neuvěřitelným vojenským arzenálem a jsou ochotní ho použít. Miliony mrtvých v tolika zemích světa jsou jasným důkazem, že loutkaři, kteří mají tuhle mašinérii pod kontrolou na nějaká lidská práva z vysoka kašlou.

Vždyť co je to právo? Právo je projevem moci. Kdo má moc má právo. Obráceně to nefunguje. Obyčejní lidé mají moc jedině pokud se spojí jako masa. Historie nás však učí, že masy jsou tupé a snadno ovladatelné. A dnešní mediální kouzelníci a profesionální šlechtitelé davů si s masou poradí, aby skákala přesně jak chtějí. Tudíž budeme společně a nerozdílně věřit, že USA nás chrání před zlými lidmi, kteří ohrožují naši demokracii. Vždyť i nás přece osvobodily roku 1945 a pak zase 1989 a udělají to klidně znovu, protože naše svoboda a blaho je jim nade vše! A až budeme osvobození a ochránění ode všech zlých lidí, ochrání nás před zlými ufony a po nich nás zachrání od špagetového monstra. Pak už je jen nirvána (nebo vaporizace?).
S USA na věčné časy a nikdy jinak! Demokracii si rozvracet nedáme!

213374

24.02.2010 22:46

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Viz příhoda kdy moderní izraelská armáda dostala nedávno na prd*l v Libanonu.

213452

04.03.2010 09:14

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

Bildeberg

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Pokud se nemýlím, tak šéf Googlu se zúčastnil schůzky skupiny Bildeberg. Už to samo o sobě dost napovídá o tom, že Google tu není jen pro blaho uživatelů internetu. Já vím, Kníža se nám pokoušel vysvětlit, že je to neškodná skupinka...

214007

05.03.2010 14:49

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

OT

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Mohl byste sem dát nějaký link ohledně toho Marsu? Díky předem!

214116

05.03.2010 15:56

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: Nesprávná východiska

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Hm, asi nechápu Vaše pojetí spravedlnosti. Co je nespravedlivého na tom, že budu mít elektrárnu zadarmo? Bude řádně zaplacená a zdarma bude jen proto, protože prodám vyrobený proud, který mi tak na náklady vydělá.

214126

07.03.2010 09:38

Šéf Evropské unie chce řídit ekonomiku z Bruselu

Překvapení?

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Pro koho je tento vývoj překvapením? Toto bylo jasné už během podpisování LS. Elita se prostě snaží převzít absolutní kontrolu na EU. Vítejte v Sovětském svazu!
A důvod se vždycky najde. Barosso ukázal, že se zdůvodněním centralizace nebude problém. Udělá se bububu a poslušný ovčan "pochopí", že je to pro jeho dobro. Hlavně co nejdál od ohrady. Je to stejná šablona jako ve "válce proti terorismu". Akorát tady nenechají padnout nějaký významný barák, ale třeba nějakou zemi. Ve strachu pak ovečky odkývou všechno.
Je to svinstvo, ale Boží mlýny pořád ještě melou.

214264

07.03.2010 20:54

Šéf Evropské unie chce řídit ekonomiku z Bruselu

RE: A co eurohujeři?

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Eurohujeři na to odpoví svým klasickým, že je lepší, aby to řídili odborníci z Bruselu, když my tu nemáme kompetentní lidi...
Obávám, že tohle je historická zkušenost - každá doba a její události vždy má své přívržence a odpůrce. Asi se nespletu, když prohlásím, že lidi nikdy nebyli zajedno a těžko se to kdy podaří. Musíme s tím prostě žít, že tady s námi budou i lidé, kteří zbaští každou kravinu a jejich hlas má stejnou váhu jako ten náš.

214309

08.03.2010 09:40

Tábor Svatých – Jean Raspail

Nelze přehlédnout

Sam Ting Wong 213.?.?.?

že existuje existuje dvojí metr. Když cikán nadává Čechům do k.rev apod. tak je to projev jejich kultury, ale když je to obráceně, tak je to rasismus. To samé a ještě horší platí ve vztahu židů k ostatním rasám. Takový nepoměr nemůže dopadnout dobře a ti, kdo to podněcují, to vědí velmi dobře. Nas.aná populace si tak bude hledět nepodstatných věcí, zatímco loutkaři si v klidu vyřídí svoji agendu (privatizace všeho a čehokoli, co vydělává peníze a dává moc, vakcinace ovčanů látkami, které ohrožují naše zdraví a plodnost atd.).
Osobně nemám problém přátelit se s lidmi jiné národnosti/rasy/náboženství atd., ale z tohohle jde strach. Tady se buduje atmosféra jako v předválečné Bosně a jednoho dne to rupne a lidi se do sebe pustí bez toho, že by vůbec chápali, že je to umělá konstrukce a že ti na druhé straně barikády se cítí úplně stejně. Ale vysvětlujte to někomu, kdo věří zprávám z Novy...

214356

08.03.2010 09:53

Rozlícenost, když EU schválila GM brambory

Vlastní zahrádka

Sam Ting Wong 213.?.?.?

se mi jeví jako dobrý začátek při odpojování se od tohoto systému jedovatých potravin.
Pokud nebudete mít v okolí pole s GM plodinami, máte dobrou šanci, že si vypěstujete relativně čistou zeleninu a ovoce (pokud se ještě navíc zdržíte používání chemie při pěstování).
Nakonec i vegetariánství získává v těchto souvislostech nový rozměr - nejíst maso z "vyprodukovaných" zvířat, která svůj krátký život prožila v úděsných podmínkách a byla permanentně dokrmována chemií a prášky, aby rychle rostla a odolávala nemocem, může být krokem k vlastnímu zdraví. Maso mi sice chutná, ale když tak přemýšlím nad kvalitou průmyslového masa, pomalu tu chuť ztrácím.
Jako námět k zamyšlení nad zahrádkou připojuji odkaz: www.ekozahrady.com

214358

08.03.2010 22:37

Tábor Svatých – Jean Raspail

RE: POPULAČNÍ KALKULAČKA

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Blbé je, že až se to po*ere, tak bude hodně zlé. Už teď je mi líto mých dětí, které v tom budou muset žít.
Kde jen jsou ti blaničtí rytíři?

214404

09.03.2010 10:44

Finanční zpráva americké vlády za rok 2009 je venku

Černý humor

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Že by se nám tu rozjel projekt adopce na dálku ve stylu "Adoptuj si americkou rodinu"?
No, dělám si z toho srandu, ale na druhou stranu to v podstatě takhle funguje. Afgánci, Iráčané a spousta dalších národů si svoji americkou rodinu živí. Nebo snad US ekonomika stojí na něčem jiném než plundrování světa?
Asi se blíží doba, kdy už to tak snadno dál nepůjde. Snad nám US vláda nevystaví fakturu, za to že nás osvobodili v roce 1945 a pak za dar demogracie v roce 1989, aby měli za co žít.

Stejně mě nepřestává udivovat, jak může fašistický stát vyvážet demokracii. I když, napadá mě, že sami ji nepotřebují, tak ji vyvezli za hranice, aby jim doma nepřekážela.

214420

11.03.2010 08:15

Na horizontu se vynořují nové balkánské války

Jedině vojenská síla

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Na spravedlnost a tzv. demokratické principy již nelze spoléhat. USA a EU nám až příliš často ukazují, že demokratické hodnoty se zdůrazňují pouze před volbami a že reálný život je o pouze o zisku a moci úzké skupiny lidí.
Možná, že ve strukturách USA i EU existují jedinci se svědomím, kterým se podaří část těchto velice špatných plánů sabotovat, ale jinak se dá spoléhat pouze na vojenskou sílu. Právo je totiž projevem moci. Srbové nemají práva, protože nemají moc. Rusové a Čína ovšem vojenskou moc mají a proto si mohou vydupat práva. Čili jedině podpora silných zemí může Srbsko zachránit před likvidací ze strany "vyspělého západu" a "demokratických zemí".
Nekritická podpora kosovské nezávislosti je skutečně zarážející. Proč zrovna Kosovo? Proč ne jiná zem, která roky bojuje za nezávislost a stále ji nedosáhla? Nehledejme v tom spravedlnost - je to opět o byznysu - obří US základna, drogový trh, trh s lidskými orgány. Na tom bohatne příliš mnoho lidí, takže si tenhle "trh" budou chránit.
Také Bill Gates s manželkou jistě rádi zafinancují i nějakou tu vakcínu, kdyby se zdálo, že Srbů je moc.

214547

11.03.2010 08:39

Pentagon obviňuje pacifisty, že podrývají úsilí o světový mír

RE: Gates ma pravdu

Sam Ting Wong 213.?.?.?

To máte zajisté pravdu. Ovšem USA nejsou v situaci, kdy na jejich impérium útočí ze všech stran barbaři a pacifisté blokují účinnou obranu. Za daných okolností pacifisté protestují proti "šíření míru" vojenskými prostředky.
Zde by se velmi hodilo uvést americkou definici míru. Mám totiž dojem, že si pod tímto termínem představujeme něco jiného než pan Gates. Trochu bych si tipnul, že mír v jeho myšlenkách vypadá následovně:

- Americká hegemonie nad celým světem
- likvidace všech odpůrců "míru"
- kontrola zdrojů "spřátelenými korporacemi"
- všichni občané impéria mohou dosytosti využívat svých svobod, především sledování olympiády a pojídání hamburgerů

Není divu, že tomuto "míru" se bude řada lidí vzpírat a to dokonce i se zbraní v ruce. Sice víme, že US army bojuje všude po světě pro dobro lidí, nutno ovšem dodat, že se jedná pouze o tu malou skupinu lidí, nikoli lidí ve smyslu lidstva.

Ještě jednou dovolte citovat Wikipedii:

Charakteristika fašismu:
Nadřazuje zájmy celku (národa, státu) nad zájmy jednotlivce
Usiluje o totalitní stát (nikoliv však ve všech svých formách), proklamuje snahu o udržení disciplíny a plynulého chodu státu
Vše je podřízeno jedinému zájmu: stát musí fungovat „jako hodinky“ (cit. Mussolini)
Stojí v opozici vůči demokracii a liberalismu, spolu s cizinci a přistěhovalci je považuje za původce všeho špatného
V čele státu požaduje silného vůdce (vůdcovský princip)
K potlačení opozice využívá násilí a moderní metody propagandy a cenzury
Zavádí korporativismus
Zavádí přímou či nepřímou, zjevnou či skrytou státní kontrolu či ochranu veřejných forem soukromého vlastnictví (holdingů, akciovek a jiných korporací), tzv. ekonomický fašismus
Podporuje klientelistické a mafiánské vazby vyhovující ekonomickým a politickým zájmům režimu a s jejich pomocí upevňuje ekonomickou a politickou kontrolu země
Demagogicky zneužívá možnosti propagandy, manipuluje s fakty a idejemi a zvyšuje kontrolu médií

214550

11.03.2010 10:39

Kapitola z knihy: Alexander Dubček. Pražské jaro. Sametová revoluce.

RE: Pokus přesvědčit veřejnost, že měla dění v tomto státě ve svých rukou!

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Sám žádáte důkazy, dokumenty, odkazy a pak sem vložíte taková tvrzení bez nejmenšího podkladu (viz evoluce)?
Přesto oceňuji Vaši účast jako diskutéra provokatéra, protože člověk je potom více kritický a více přemýšlí nad tím, co lidi píší.

214560

12.03.2010 14:03

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: sobestacnost

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Nikdo s tím nedělá, protože to je záměr. Jednotlivé země tak budou navzájem závislé a budou potřebovat nadnárodní vládu, samy se ani neuprdnou, přesně jak říkáte.
Jakmile se ustálí Americká unie, Evropská unie a Asijská unie, může se pokročit k Celosvětové unii. Vždyť co jiného představuje globalizace? Je to globální možnost pro všechny podnikat po celém světě nebo je to spíše globální příležitost pro bohaté korporace ovládnout prostřednictvím trhu celou planetu? Copak si vlády nesedají na zadek, když si tu chce nějaká nadnárodní firma otevřít fabriku?
A my už s tím nic neuděláme. To není pesimismus, to je fakt. Nemáme prostředky, nemáme důvěryhodné a nezkorumpovatelné vůdčí osobnosti. Můžeme sice vyjít ulic jako v Řecku a všechno rozmlátit, pak se ale vrátíme do středověku (technicky, protože budeme mít všechno rozmlácené) a boháči to budou mít ještě snazší, protože mi budeme potřebovat jejich pomoc, abychom měli co do úst pro sebe a naše děti.
Jako jediná věc mě napadá odpojení od Systému v co největší míře - potravinová a energetická soběstačnost. To sice není lehký úkol, zvlášť když člověk bydlí v paneláku, ale na druhou stranu to způsobí potíže kapitalistům, protože soběstační (či jen do určité míry soběstační) lidé nebudou utrácet za jejich zboží (které je navíc v dost pochybné kvalitě). Místo zeleniny ze super/hypermarketu si vypěstujte svoji nebo ji kupujte od místního farmáře a udržte peníze v místní ekonomice (jako jeden příklad za všechny). Čím dál více lidí se o toto zajímá a tady vidím jistou možnost, jak oslabit Systém, který stojí proti nám.
Navíc tímto způsobem podpoříme místní komunitu a zaměstnanost. Špatná by nebyla ani vlastní lokální měna, kterou netiskne banka na bezcenný papír. Ale to je bohužel ošetřené zákony ve prospěch bank.
Je to fakt k zlosti, vidět, jak si to ti lumpové pěkně ošetřili a celému tomu zločinu dali legální formu.

214656

12.03.2010 14:13

Explozivní dluhové domino: nadcházející finanční katastrofa

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Asi by nebylo od věci uvědomit si pravdu ve Vašich slovech, když hovoříte o budoucí bezcennosti určitých komodit. Zároveň s tím je však potřeba si uvědomit, co naopak velkou hodnotu získá.
Namátkou mě napadá, že třeba semínka zeleniny se mohou vyvažovat zlatými šperky, protože šperků se člověk nenají. Ředkvičky a brambory porostou skoro všude a během případného nedostatku v zásobování způsobeného (zase nějakou) krizí mohou znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

Skoro slyším Juldu jak zase ze záhrobí volá: "Lidé bděte!" Upravil bych to na: "Lidé proberte se!" Spočítejte si 1+1 a začněte se podle toho zařizovat. Současný ekonomický systém jde do kytek. Je to jen otázka času. Vykašlete se nové modely mobilů a pořiďte si věci, které vám budou opravdu užitečné, až nám loutkaři podtrhnou koberec pod nohami.

214657

12.03.2010 20:40

Kapitola z knihy: Alexander Dubček. Pražské jaro. Sametová revoluce.

RE: Pokus přesvědčit veřejnost, že měla dění v tomto státě ve svých rukou!

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Vojto, vy skutečně mluvíte nesmysly a jen tu prudíte. Jak jste přišel na to, že prvotním hříchem byl sex? Bůh Adamovi a Evě řekl: "Množte se a naplňte zemi". Jak to podle Vás měli udělat, kdyby sex byl tím hříchem?
Hříchem byla neposlušnost Bohu, kdy jedli ze stromu poznání dobrého a zlého.
Pro mě jste se tímto svým blábolem naprosto odkopal jako pouhý provokatér, sice inteligentní, nicméně jen provokatér.

214689

13.03.2010 11:52

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: komentář

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Vaše příspěvky mají hlavu a patu, ale nedá mi to a musím reagovat na Vaše tvrzení o útěku od reality. Jste si jistý, že to naopak není útěk do reality? Proč bychom za realitu měli považovat systém, do něhož se rodíme a který si nás již od počátku našeho života podmaňuje na všech frontách? Nejsem sám, komu takový systém nevyhovuje (vláda mafie). Chci žít jinak, ale systém má docela hodně pojistek, kterými mi silně svazuje ruce a nohy. (Na poslední větu nemusíte reagovat, protože nesedím s rukama v klíně a snažím se využít ty možnosti, které ještě zbývají.)
Je to jejich systém, ne můj. Já si takhle nepředstavuji správu společných věcí. Nevím proč mi mám stát nařizovat a zakazovat. Mám vlastní hlavu a jsem schopný poučit se z chyb. Nehledě na očividnou skutečnost, že stát už tu dávno není pro lidi, ale slouží cílům popsaným v tomto článku. Bohatí prostřednictvím ekonomických stimulů ovládají naše "vlády", které jim na oplátku vytváří legislativní prostředí v jehož rámci boháči dále posilují svoje postavení, bohatství a moc. Na základě čehož mají opět silnější vliv na naše "vlády".
Hlas jako můj je pak umlčován s poukazem na "demokracii", že si přece můžu zvolit jiné vládce. Ha ha, tohle už jsem vzdal - moji informovanou volbu rozmetají zástupy občanů, kteří nepoučitelně baští předvolební sliby politických figurek.
Čili, pokud se opravu vzbouříme - na základě ústavy a jí garantovaných práv, vláda automaticky bude chránit pořádek, který si na zakázku nechali vyrobit boháči (elity, loutkaři, jakkoli chcete). Pokud se vlastní občané v řadách policie a armády vzepřou rozkazu zákroku proti svým lidem, nastoupí EU žoldáci (www.eurogendfor.eu), kteří nebudou mít problém postřílet "rebely" a přeživší nastrkat do soukromých věznic, kde o ně bude "postaráno". U soukromých firem se hodnotí výkon, takže žoldáci a bachaři odvedou pro páníčky excelentní práci.
Vše je připravené, jen to otestovat, vyhodnotit a implementovat. Ale můžete samozřejmě stále věřit v zastupitelskou demokracii, aspoň se Vám nebudou dělat vrásky z představ o budoucnosti, do které se řítíme.

214764

15.03.2010 11:03

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: výborný článek

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Máte pravdu, inspirace je všude kolem docela dost. Dokonce naše historie (slovanská, viz např. http://smit.wz.cz/) ukazuje, že jsme v minulosti (soběstačně) žili v souladu s přírodou a ne všechny vědomosti z té doby jsou ztracené. Záleží jen na nás, zda se odhodláme dát prostor myšlenkám na pozitivní změnu našich vlastních životů.
Mimochodem, obilí a podobné se dá pěstovat i bezorebně, takže není potřeba ani spousta techniky nebo tažných zvířat (která navíc sežerou velkou část úrody).

Při pročítání stránek, na něž výše odkazuji, bylo velmi zajímavé sledovat, jak se německý živel již odpradávna snažil roztahovat do našeho slovanského prostoru a využíval k tomu všechny možné páky, intriky a podlosti. Tisíc let zpátky k tomu používal mocenské nástroje katolické církve, dnes pro změnu nástroje EU. K tomu ještě doplním, že Slované je vždy vypráskali a hnali domů svinským krokem! Tato historie se však potlačuje. Měli bychom si ji osvěžit a uvědomit si, že v sobě máme velkou sílu, kterou ani staletí germánských intrik a vraždění neudolala.

215009

16.03.2010 22:17

Válka kvůli GM plodinám v Evropě začíná zde

RE: GM plodiny

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Brambory se prý dají nahradit topinambury, což je vlastně druh slunečnice s jedlými hlízami. Kromě toho, že jsou zdravější, nejsou (zatím) nikde pěstovány v mutantí formě.
Ještě jsem je nevyzkoušel, ale chystám se na to.
Více info zde a zde.

215124

18.03.2010 15:35

Americko-izraelský útok na Írán je nevyhnutelný

RE: Celé to je šaráda

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Je docela pravděpodobné, že zprávy o útoku na Írán jsou jen kouřovou clonou pro jinou akci/akce.
O možnosti napadení Íránu už se mluví docela dlouho, tak proč by to loutkaři nemohli využít ve svůj prospěch? Nahodí pár provokativních tvrzení a gest, čímž získají velkou část pozornosti, takže lidi to budou sledovat jako olympiádu a mezitím se za jejich zády semele něco úplně jiného, od čehož loutkaři umně odvedli pozornost.
Nezapomínejme, že jsou to ostřílení hráči a umí improvizovat.

215289

22.03.2010 09:28

Mnoho povyku pro nic

Potrefené husy

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Pokud platí pravda pořekadla, že potrefená husa se vždycky ozve, tak musím konstatovat, že se ozvalo poměrně zajímavé množství hus v souvislosti s korupcí na Českých drahách. Tak velká nelibost ze všech stran by mohla naznačovat, že dotyčným nejde tak ani o práva chlapcomilců, jakož spíš o odvedení pozornosti.
Ale můžu se mýlit, protože naši politici jsou dobře známí svojí odolností proti korupci.

Ještě se musím vrátit k poznámce Kníži o snižování důstojnosti homosexuálů tím, že je nazveme homosexuály. Co my tady uniká pane Knížo? Když jsou homosexuálové a dokonce se rvou za svá práva a snaží se tuhle úchylku, pardon orientaci, cpát i dětem do škol, tak proč je jejich důstojnost snížena tím, že je někdo nazve homosexuály? Mě neuráží, když mě někdo nazve heterosexuálem. Je to prostě moje kvalita a nestydím se za ni.

215596

22.03.2010 22:47

Mnoho povyku pro nic

RE: Potrefené husy

Sam Ting Wong 81.?.?.?

O homosexualitě (jako pojmu) se běžně mluví. O bastardismu jsem ještě neslyšel.

215652

22.03.2010 22:49

Mnoho povyku pro nic

RE: Folklór?

Sam Ting Wong 81.?.?.?

To si pište, protože diskriminujete menšinu - tj. miliardáře, který vlastní Vaší plynárnu.

215655

25.03.2010 12:01

Bachmannová: Bůh prokleje Ameriku, pokud se postaví proti Izraeli

Požehnání?

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Ta nábožná paní by si měla nejdříve ujasnit, jaká požehnání jim z toho propletení (nebo popletení?) s Izraelem vlastně vyplývají. Zatím to spíše vypadá, že Amerika už je prokletá, než že by překypovala nějakými pozitivními dary a lidé tam žili šťastně a spokojeně až do exekuce, pardon smrti.

215807

29.03.2010 09:55

Problém jménem zadluženost

Rozumný hospodář

Sam Ting Wong 213.?.?.?

by tímhle způsobem svoje hospodářství nespravoval. Záměrů je v tomto "hospodaření" jistě více. Naše politická "reprezentace" především využívá výhody plynoucí z jejich vysokých postavení, díky kterým zaopatří svoji rodinu a víc je evidentně nezajímá. Návody, jak by se situace dala řešit, existují, ale neexistuje reálný zájem podniknout kroky, které by skutečně vedly k rozbití začarovaného kruhu neustálého a zvyšujícího se zadlužování. Podniknutí takových kroků už si dnes žádá národního hrdinu, ale takového nikde ve vládě nevidím. Tam jsou jen kašpárci, co umí vylepovat přiblblé billboardy, kde na sebe navzájem háží špínu a slibují nesplnitelné.
Samozřejmě všichni víme, a často si to opakujeme, že existují i nadnárodní zájmy mezinárodních bankéřů a globalistů, kteří vysávají jednotlivé státy díky zkorumpovaným politikům a přivádějí je pomalu, ale jistě, k jejich konci.
Při této úvaze mě napadá, že mi jako obyčejní občané budeme muset být eliminování, tak či onak. Pokud se totiž vzepřeme se zbraní v ruce (něco jako revoluce), tak nás zlikviduje policie a armáda, popřípadě Eurogendfor a pokud se nevzepřeme a necháme se zadlužit tak, že se naše republika přejmenuje na Středevropskou pobočku J.P. Morgan, staneme se pro nového majitele naší země přebytečnými darmožrouty, které manažer pobočky nepotřebuje, protože je přece nebude živit a poslouchat jejich stížnosti na špatné životní podmínky.
Ale třeba nás nechají žít, když budeme potichu a spokojíme se GMO kukuřičnými plackami a GMO bramborovou kaší. Případné zdravotní potíže vyřeší vakcinace. V televizi určitě poběží přenosy z gladiátorských zápasů, takže možná ani nepoznáme, že už jsme v pekle.

215943

03.04.2010 21:03

Maďarská naděje má jméno Jobbik

RE: Fico: Na pánskééé!

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Jen aby si Maďaři s velkým Maďarskem nenaběhli. Budapešť byla v minulosti slovanská, takže pokud chtějí revidovat, měli by si napřed spočítat, jestli se nebudou muset stěhovat zpátky do Mongolska.

216342

06.04.2010 13:50

Několik ekonomických návrhů na řešení krize

RE: Řešení existuje jen jedno - ještě větší a neřešitelná krize

Sam Ting Wong 213.?.?.?

To je právě ono - boháč/příslušník elity udělá pár telefonátů, přepošle pár milionů a má zařízeno. Když chce něco zařídit skupina lidí/občanů, vyžaduje mnohem větší organizační a přesvědčovací úsilí, které může být ve výsledku stejně zmařeno chytrými protitahy boháče/příslušníka elity, který si zaplatí klíčové osoby.
U nás by asi pomohlo kdyby vstal z mrtvých nějaký český král, z Blaníku mu vyjeli na pomoc rytíři a společně by vypráskali protičeskou pakáž ze země. Bez vlastní armády nemáme v podstatě šance na reálnou změnu. To co tu jako armádu máme, neslouží nám, ale elitám, stejně jako policie, soudy atd.
Připouštím, že stále ještě fungují trosky demokratických mechanismů, které bychom měli využívat, ale je to spíše taková malá útěcha před konečnou asimilací Novým sv. řádem.

Co se týká článku samotného - jaký je jeho účel? Bude autor podnikat nějaké kroky, aby se jeho návrhy dostaly do zorného úhlu příslušných osob? Nebo je to jen další povzdech a bláhové snění?

216506

06.04.2010 15:22

Maďarská naděje má jméno Jobbik

RE: Som jednoznacne proti Jobbiku - na Slovensku Jebiku...

Sam Ting Wong 213.?.?.?

To je právě problém územních nároků - kde se zastavit? Nicméně Slované se ke Keltům chovali slušně a nevymlátili je. Kelti pomřeli v nějaké bitvě a Slované jejich zbytky nenásilně asimilovali.
Pokud bychom šli až do této doby, tak by se Sudeťáci asi proskočili, protože bychom si začali nárokovat třeba Berlín, který byl původně slovanský.

216508

07.04.2010 10:20

Kristus na tapetě

KC

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Katolické církvi (KC) nefandím, nicméně je třeba připomenout, že v jejich řadách je mnoho vynikajících lidí, kteří svoji prostou víru realizují prostřednictvím této náboženské organizace a neuvědomují si, že jejich dobré jméno se používá pro zvýšení kreditu katolického spolku. Například v charitě se angažuje mnohem více katolíků než protestantů.
Každý náboženský systém se neomylně odloučí od hodnot, na kterých byl postaven. Například ve filmu Martin Luther je pěkně vidět, jak se jeho reformace stihla deformovat ještě v průběhu jeho života. Co potom očekávat od organizace, která je tady několik staletí? Ta už je naprosto odcizená myšlenkám a ideálům Krista. Nicméně stále používá stejné (avšak vyprázdněné) termíny, podobně jako politici používají termíny "svoboda" nebo "demokracie". Definice termínu podle slovníku je jedna věc a jeho skutečný význam v praxi je věc druhá.
Nic není černobílé a proto nemohu snadno uvěřit, že náhle zvýšený objem zpráv o pedofilii v KC nesleduje další agendu. Kdo vlastní většinu médií víme a tak se dá odvodit, že zprávy se vypouští vždy s určitým cílem. Žijeme v době, kdy se vedou informační války a s veřejností se pomocí "zpráv" manipuluje, aby se docílilo určitého jednání, nálad, popřípadě, aby se odvedla pozornost od záležitostí, která mají proběhnout v tichosti. Olympiáda už skončila, tak senzace s úchylnými knězi jistě zaujme řadu lidí.
A mimochodem, kdyby zrušili povinný celibát, měli by o dost problémů méně. Je to jeden z příkladů lidských výmyslů. Pokud se KC odvolává na sv. Petra jako prvního papeže, neměli by opomínat, že Petr byl ženatý.

216552

07.04.2010 11:08

Několik ekonomických návrhů na řešení krize

RE: Nikdy krestansky svet nebude financne svobodny od zidovskych bank.

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Pokoušel jsem se dohledat vlastníka naší centrální banky ČNB. Na jejích stránkách se uvádí, že je zřízená Ústavou ČR a její vedení jmenuje prezident republiky. Z toho bych odvozoval, že ČNB byla založená parlamentem a tudíž není soukromá.
Na webu jsem našel pojednání p. Martinčíka 80 let historie naší centrální banky (pdf soubor), ze kterého cituji:
První bankou, která na našem území plnila funkci centrální banky ve smyslu úvěrování vlády, byla Vídeňská městská banka založená v roce 1705 ... Banka byla soukromou akciovou s polečností a získala emisní monopol na území Rakouska (nikoliv Uher) na dobu 25 let. Nešlo však o absolutní monopol neboť současně mohlo emitovat svoje státovky také ministerstvo financí ... V roce 1841 se dostala pod přímou kontrolu vlády resp. ministerstva financí – tím se emisní monopol dostal do jeho rukou absolutně ... Po více než deseti letech vzniká zákonem v roce 1878 nová Rakousko-Uherská banka vykonávající monopol na celém území monarchie. Silný vliv státu přes ministerstvo financí byl zachován ... Svoji první filiálku zřídila Privilegovaná rakouská národní banka roku 1847 v Praze a potom ještě v dalších městech českých zemí ... V průběhu měnové odluky byl k 11. 3. 1919 zřízen při ministerstvu financí státní úřad s názvem Bankovní úřad ministerstva financí, který měl funkci centrální banky ... Bankovní úřad vznikl vlastně převzetím hlavního ústavu Rakousko-Uherské banky se sídlem v Praze a jejích 30 filiálek na území Československa. Vznik a působnost Bankovního úřadu se řídila nařízením Vlády Československé republiky č. 246/1919 Sb., o organisaci Bankovního úřadu ministerstva financí ... Přípravou na založení plnohodnotné centrální banky byl zákon Národního shromáždění č. 347/1920 Sb., o akciové bance cedulové ... Národní banka československá byla akciová společnost s objemem základního kapitálu (tzv. akciové jistiny) 12 mil. zlatých dolarů Spojených států amerických, který byl rozdělen na 120 tis akcií a státní správě připadlo právě 40 tis těchto akcií. Akcie byly od roku 1927 kotovány na pražské burze ... Akciová forma měla bance dodat nezávislost na vládě a omezit politické tlaky na její činnost. Stát však vlastnil třetinu akcií, proto bylo provázání banky a státu velice silné ... Celkové spojení banky a státu bylo na dnešní poměry velice silné.
Komunisti z ní pak udělali státní banku, podřízenou ministerstvu financí. (V roce 1960) byla banka konečně legislativně vyvázána z podřízenosti ministerstvu financí.
Pokud to tedy správně chápu, je ČNB akciovka, kterou z části vlastní stát a zbytek/většinu akcionáři. Může to někdo věci znalý potvrdit či vyvrátit?

216558

08.04.2010 14:19

Úroda GM kukuřice firmy Monsanto v Jižní Africe selhala

RE: V prirode by tahle

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Myslím, že jste zmínil velice důležitý bod - selhání laboratoře v dodávkách zrna pro další osev bude znamenat potravinový problém. Když nebude osivo nebude sklizeň. Dominový efekt pak vyvolá zajímavé následky.

Občas, když kupuji kukuřici v konzervě, dumám, jestli je GMO nebo není. Chybějící označení mi fakt vadí a považuji ho za zločin.

216624

09.04.2010 22:35

Několik ekonomických návrhů na řešení krize

RE: Nikdy krestansky svet nebude financne svobodny od zidovskych bank.

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Naivně jsem se zeptal přímo v ČNB:

Sent: Thursday, April 08, 2010 2:36 PM
To: Service INFO
Subject: Dotaz

Dobrý den,
rád bych se na Vás obrátil s dvěma dotazy, poněvadž se mi nepodařilo nalézt tyto informace na Vašem webu.
1) Z historie ČNB jsem vyrozuměl, že banka je akciovou společností. Kdo vlastní tyto akcie a v jakém objemu?
2) Čím je krytá naše měna? České bankovky tuto informaci neobsahují a z tisku zaznívají informace o tom, že naše zlato bylo vytunelováno.

Předem děkuji za jasné a srozumitelné odpovědi!
S pozdravem


"Odpověď" přišla brzo, ale nic jsem se nedozvěděl:

Dobrý den,

Veškeré informace naleznete v zákoně o České národní bance.
http://www.cnb.cz/cs/o_cnb/

S pozdravem

Odbor komunikace
Česká národní banka
www.cnb.cz


Zkoušel jsem tam lovit v odkazech na stránce, procházet zákon o ČNB, ale odpovědi tam nejsou. Lze jen vyčíst, že vláda ani prezident nemohou ČNB nic navrhovat nebo nařizovat. Z toho se dá odvodit (i když ne s jistotou), že ČNB je soukromá organizace, byť zřízená státem a s vedením jmenovaným vládou.
Zkoušel jsem procházet i výroční zprávu, ale v těch termínech se nevyznám a ani omylem z toho nepoznám, kdo vlastní případné akcie ČNB.
Připouštím, že jsem omezený a řadu věcí neznám, ale tady ty informace o pozadí ČNB opravdu nejsou jasné a srozumitelné.
I když, světélko naděje zablikalo, máme tu nějaký zákon o právu na informace. Jen nevím, kde ho položit, abych nedostal opět jen odkaz na stránky "O ČNB", kde to co hledám, nenacházím.

216753

09.04.2010 23:35

Několik ekonomických návrhů na řešení krize

RE: Nikdy krestansky svet nebude financne svobodny od zidovskych bank.

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Takže ji zcela vlastní stát? Ne jako v minulosti, kdy ji vlastnili jacísi akcionáři? Existuje dokument, kde je uvedeno, že ČNB již není akciovskou (tak jako výše cituji z historie ČNB)?
Jen mi nejde do hlavy, jak ji stát může vlastnit a přitom v ní nemít vliv? Soukromý statut banky měl být v minulosti garancí její nezávislosti na vládě, která by si třeba chtěla natisknout nějaké peníze jen tak (jako by to banky samy nedělaly...).

216761

14.04.2010 08:39

Promarněná šance vyléčit Velkou hospodářskou krizi

Krize?

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Před pár měsíci jsem byl na delší služební cestě. Jeli jsme autem, takže když kolega řídil, já jsem se rozhlížel po krajině. Díval jsem se na políčka a lesy a uvědomil jsem si, že ty stromy tam venku, ani obilí, dokonce ani srnky nemají tušení o strašné krizi, kterou lidstvo prochází. Uvědomil jsem si, že příroda žádnou krizi nemá - obilí roste stejně jako každý rok, stromy rostou jako každý rok a dokonce i ty srnky se pasou na poli jako každý rok. Chvíli mi to vrtalo hlavou, jak si můžou takhle žít, když přeci řádí světová krize a to se jich přece týká také. Odpověď byla nasnadě, krizi má pouze lidský finanční systém a má ji proto, protože je špatně nastavený. Země vydá stejnou úrodu, jen my máme problém s jejím financováním.
Existuje mnoho jasných znamení, která ukazují, že náš systém je nemocný a to nikoli náhodně, protože jinak by se přece naši reprezentanti a volení zástupci snažili situaci vyřešit. Oni se o to nesnaží. Oni jen dělají, že se o to snaží, popřípadě si natisknou billboardy "znám cestu z krize". My ji známe také, ale není nám dovoleno se po ní vydat. Krizi si prostě rozvracet nedáme!

217126

Člověk se diví, jak jsme vůbec mohli přežít tolik tisíciletí bez všech těchto bezpečnostních opatření...
Při pohledu na stav naší tzv. demokracie začínám uvažovat, jak dlouho to bude trvat, než bude podobný zákon u nás.
Ale oni jednou šlápnou vedle a bude to hodně zlé. Topolánkům a Paroubkům pak nepomůže křičet, že oni za to nemůžou. Vždycky když dojde na osobní odpovědnost, tak si připadám jako u Norimberského procesu - nikdo za nic není odpovědný, jen plnil příkazy. Tak kdo kua ty příkazy dává?
A jestli mi nějaký debil vleze na zahrádku a bude prudit, že moje mrkev je nebezpečná, tak asi pozná, že nebezpečné jsou spíše produkty ze dřeva ve formě basebalové pálky.

218058

01.05.2010 13:55

Víkend pravicového extrémistu

RE: ..vyborna prace !!

Sam Ting Wong 81.?.?.?

To bude tím, že Systém rozlišuje prominenty a ty ostatní. Všichni dohromady tomu Systému slouží. Prominenti kurví ve velkém a dostávají za to pěkné odměny v papírových pytlících a ti ostatní na to vydělávají.
Majitel Systému si mne ručky, dobře vydělává a těší se na okamžik, kdy zprivatizuje celou planetu.

218533

03.05.2010 07:48

Kalouskovo Panoptikum

Efektivní kampaň

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Nedávno jsem si se zájmem prolezl stránky TOP09. Chceme totiž se sousedy přistupovat aktivně k místní politice a získat větší dohled a vliv na to, co se v naší obci děje. Sousedi plánují založení místní organizace TOP09 a nabídli mi účast. Proto jsem navštívil ty stránky, abych si udělal obrázek, jestli to bude průchozí.
První dojem byl víceméně ohromující. Charizmatický vůdce Kníža má odpovědi téměř na všechno, je to vyrovnaný vizionář, který ví, co chce dosáhnout. TOP09 organizuje mítinky všude možně, je v neustálém kontaktu s potenciálními voliči, zve lidi, aby je podporovali a mají na to několik nových triků. Intenzivně pracují se sociálními sítěmi a byli vyhodnocení jako strana, která tuhle oblast zmákla naprosto nejlépe.
Nemohl jsem si však nevzpomenout, že Kníža ještě týden předtím, než se stal předsedou TOP09 rozdával letáky za stranu zelených (někde je o tom článek). To rázem postaví celou prezentaci TOP09 do úplně jiného světla. Neumím si dost dobře představit politického lídra, jak připravuje vizi nové strany, včetně jejího programu a do poslední chvíle přitom pracuje pro jinou stranu. Spíše to působí dojmem takového politického Luneticu. Kdo neví, co je Lunetic, tak upřesním - je to hudební skupina mladých hochů, kteří sice neumí zpívat, ale umí se usmívat a pózovat, takže děvčata jsou do nich blázen a kupují jejich CD a vyprodávají jejich koncerty.
Domnívám se, že jsme svědky toho samého v případě TOP09. Marketingová agentura připravila na zakázku politickou stranu a pak ji naplnila "manekýny", neboli vhodně zvolenými figurami, které budou na playback otevírat pusu a tvářit se, že pronáší vlastní myšlenky.
Spousta lidí si myslí, že Kníža se nedá zkorumpovat, protože je pohádkově bohatý a kvůli tomu mu věří. Nezapomeňte, že Kníža se účastnil setkání klubu zvaného Bildeerg. To je pouze pro zvané.
Místopředsedou je řezník Kalousek. Ten je tam podle mého dosazen, aby se postaral o praktické fungování strany, zatímco Kníža se ukazuje jako cvičená opice, aby "dělal dojem" na "věřící", tedy voliče. A že Kalousek nezná skrupulí už známe z jeho historie na různých ministerstvech. Když jsem poprvé viděl z auta jeho billboard "Buďme konečně dobrými hospodáři" tak jsem málem spolknul volant...
Abych to zbytečně nenatahoval - TOP09 je moderní politická strana v tom smyslu, že někdo vyhodnotil co trh (voliči) chtějí a vyrobil jim to na zakázku. Cílem je odchytat ztracené hlasy pro ODS a vrátit je oklikou zpět. Bohužel, lidé to baští i s navijákem.

218640

03.05.2010 08:04

Obava o úrodu

Nakonec

Sam Ting Wong 81.?.?.?

lidstvo ve své nabubřelosti ještě zjistí, že opravdu přírodu potřebujeme. To že neznáme vše, co se děje, aby obilí a ovoce dozrálo, nutně neznamená, že se musíme chovat jako idioti a vše ničit. Vidím to už u malých dětí, které vraždí nějaký hmyz s tím, že jim maminka řekla, že je neužitečný... Chudák dítě neví, že ani jeho maminka neví.

218641

05.05.2010 08:22

Židé proti sionismu zahájili reklamní kampaň ve Washington Postu

Vítaná iniciativa

Sam Ting Wong 213.?.?.?

V našem demokratickém světě se svobodou slova, už mohou takováto tvrzení publikovat jen Židé. Jim se totiž maximálně vyčte, že jsou sebenenávidějící. Nás ostatní pak Systém za podobné smýšlení ihned obviní z antisemitismu. Koho zajímá, že se jedná jen o matení pojmů. Antisionismus není antisemitismus. To by antikomunismus mohl být antirusismem(?). Podobně přívrženci Adolfa Hitlera nejsou radikální pravicí, ale levicí.
Naši (nedo)vzdělaní novináři tyto pojmy jaksi nerozlišují.
Těžko volat po nápravě, když víme, že tady se nejedná o nevědomý omyl, ale o záměrnou manipulaci. Měli bychom si uvědomit, že tenhle Systém není náš přítel a pokusit se ho zkrotit tam, kde ještě můžeme - komunální úroveň.

218740

Člověk by měl asi cítit překvapení, ale já cítím jen znechucení. Takhle potopit svůj vlastní národ, jen aby se získala politická výhoda a kromě jiného také klacek holocaustu...

219035

13.05.2010 11:02

Nové zemětřesení na Haiti: Vražedný dárek Monsanto haitským farmářům

Nejhorší na tom je

Sam Ting Wong 213.?.?.?

že to vypadá jakoby tu nebyla síla, která by tuhle hrůzu mohla zastavit. Vlády si za našimi zády vyvíjejí zakázané zbraně a nás z toho elegantně vykáží poukazem na tajnost státních záležitostí.
Korporace typu Monsanto si klidně vyrazí do světa s maskou dobrodince, přestože všichni tuší k jakým koncům do povede a nikdo jim v tom nezabrání. Až Monsanto začne Haiťany likvidovat kvůli nesplácení, či kvůli porušení nějakých nesmyslných ujednání, tak se jen pokrčí rameny a půjdeme koukat na olympiádu nebo nějakou vyprsenou slečnu v úžasném seriálu. K tomu si dáme nějakou tu jedovatou lahůdku, zapijeme jedovatou limoškou, nadechneme se spadu, polkneme jedovatý prášek na bolístku a když to přežijeme, tak dostaneme preventivní vakcínu proti ufonské chřipce, která náhodou propukne v několika hlavních městech naráz.
Ústava se změnila na toaletní papír korporací a jejich loutek a negarantuje nám nic, zato může být obratem použita proti nám. Rád bych si poslechl právníka, který by jasně definoval, kde začíná moje právo na obranu proti tomuto legalizovanému svinstvu, kterým si nadnárodní zločinci pojistili, že státní aparát nebude chránit občany, ale naopak poslouží jako represivní prostředek proti každému, kdo by se chtěl domáhat tzv. demokratických výsad (např. svoboda slova, právo na obranu atd.).

219212

17.05.2010 09:35

Zabte bílé!

Stačí pohled do historie

Sam Ting Wong 213.?.?.?

abychom zjistili, že velmi těžko nalezneme vyspělou černošskou civilizaci. Moje vědomosti jsou omezené, ale zatím jsem zaregistroval pouze bělošské a semitské civilizace (sem bych laicky zahrnul i Inky apod.).
Černoši jsou jinak založení a je to například vidět v jejich sportovních výkonech. Kolik evropských fotbalových týmů je dnes na 100% evropských?
Z JAR se dá odejít a nechat černošskou populaci, ať si zemi řídí po svém. Jako větší problém vidím situaci, kdy nám sem EU doveze tyto lidi jako "pracovní sílu", oni tu vytvoří ghetta a v určitém bodě se začnou chovat svým obvyklým stylem. Čili dnes je nám zle z toho, co provádějí bílým farmářům v JAR a za 30 let budu to samé tady v rámci multi-kulti obohacení Evropy.
Tohle prosím není projev rasismu, jak mi jistě někdo s radostí onálepkuje. Několik černochů znám a jsou to fajn lidi (převážně věřící), ale nechci tady zvěř, která dokáže tak krutě zacházet s bezbrannými lidskými bytostmi.

219492

Jaký odkaz si dá na své stránky muzeum holokaustu? A co papež? A co Dolly Buster?

219580

19.05.2010 07:13

Malé zamyšlení nad státním dluhem

Strany

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Mě také přijde úsměvné, když např. ODS nabízí "řešení a odpovědnou politiku". Kdyby to byla nová strana, tak může člověk ještě hloupě doufat, že skutečně něco nabízí. Ale oni už ve vládě seděli a nepředvedli ani řešení ani odpovědnou politiku. Ale to jim nebrání natisknout plakáty, kde se jejich kandidáti křečovitě šklebí a slibují hory doly. ČSSD je to samé v bledě oranžovém.
Bohužel, jak již bylo řečeno, mediální agentury odvedly svoji práci na jedničku a lidé to baští a baští. Vždyť se podívejte na volební hesla ČSSD, vyvolávají strach - nezvolíte nás a zůstanou poplatky u lékaře. Zemanovci zase straší Paroubkem, který prý bude od června ovládat náš život.
A když vidím na billboardu ulíznutého Kalouska, tak se musím smát. Tohle snad může sežrat jen jeho babička. Takový brutus s výrazem miliuse.
Je mi líto, ale nevidím žádnou stranu, která opravdu nabízí řešení nebo odpovědnou politiku. Jsou to jen pletichy, které mají udržet teplá místečka. Počítám, že vládní figurky jsou zaúkolované, odměny přislíbené a kdo usedne do křesel dostane poplácání po rameni, provizi na účet a pak začne plnit úkoly, které nemají nic společného se zájmem republiky.
A těch peněz, co narvali do kampaní a které jim proplatí daňový poplatník...

219640

19.05.2010 07:31

Finanční teroristé chtějí globální měnu, globální centrální banku

RE: Prekopnu neco z diskuze od Stana, protoze to tady naramne pasuje.

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Ono bude stačit, když v týdeníku Ekonom, Finacial Times a dalších začnou vycházet články "expertů", pak to začnou omílat v TV a až se toho chytí i Blesk, tak můžeme na globální měnu přejít, protože ovečky budou přesvědčené, že to je jediná cesta, jak se "zachránit".
Propaganda už je vypilovaná, lidi už jsou na ni zvyklí, takže když nějaký dobře placený šašek s několika tituly před jménem a za jménem začne vykládat o pozitivech globální měny a vlády, tak si buďte jistí, že velká část populace bude za tyhle "pravdy" ochotná bojovat a zemřít.

219642

20.05.2010 15:11

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: No výborně

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Také mi vrtá hlavou, že by nám elity jen tak bez obalu sdělily: "Je to v háji, vyzráli jste na nás a my teď nevíme, co dál." Proč by nám chtěly říkat něco o svých potížích? Není pro ně výhodnější, když si myslíme, že mají všechno pevně v rukou. Nějak se mi to nezdá.

219767

26.05.2010 15:01

Volby zla

K volbám letos nejdu

Sam Ting Wong 213.?.?.?

I když mě někteří samozvaní soudci nazvou pitomcem, nebudu se letos podílet na šarádě zvané volby. Za prvé nevidím nikoho důvěryhodného a za druhé považuji zastupitelskou demokracii za špatnou a nefunkční.
Letos to bude poprvé, co vynechám, ale domnívám se, že na tvrzení "kdyby volby mohly něco změnit, už by je dávno zakázali" něco bude.
Koneckonců i velká volební neúčast je projevem veřejného mínění. Pokud by míra "nevoličů" dosáhla kritické velikosti, mohla by způsobit větší změny, než 5% zastoupení nějaké nové strany v parlamentu.
Naopak se zúčastním místních voleb letos na podzim, kde vidím možnost ovlivnit chod věcí.

220200

27.05.2010 08:24

Řekové to chápou

Překlep?

Sam Ting Wong 213.?.?.?

"BP a její zaměstnanci věnovali za posledních dvacet let federálním kandidátům více než 3,5 milionu dolarů"

Těch 3,5 milionu za 20 let je překlep nebo vtip?

220298

28.05.2010 07:28

Končí divadelní komedie o demokratických volbách

Milý autore

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Ve volbách se nerozhoduje o výši daní a dalších důležitých věcech. Klamete sám sebe i nás. Ve volbách se rozhoduje pouze o tom, kdo bude u koryta. Otevřete oči - po volbách už si politici nepamatují, co slibovali a velmi snadno hodí své programy za hlavu.
Obávám se, že šeredně se mýlíte Vy, když dál se Systémem hrajete hru na volby.

220385

28.05.2010 07:41

Izraelská armáda humanitární flotilu do Gazy nepustí, pomoc slíbila doručit

Čestní lidé?

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Když izraelská armáda tvrdí, že humanitární pomoc dodá, tak se na to přeci můžeme spolehnout. Jsou to jistě čestní lidé a nelhali by. To samé platí, když hovoří o tom, že v Gaze je všeho dostatek.
Jen ti hloupí a nevděční Palestinci si pořád myslí, že se mají špatně.

220387

29.05.2010 10:26

Nejít k volbám je výrazem osobní odpovědnosti

Hysterie voličů

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Nemohu si nevšimnout, jak jsou propagátoři voleb hysteričtí, když vidí, že čím dál více lidí přestává hrát tuto falešnou hru na demokratické volby. Obviňují nás z nezodpovědnosti a omezenosti, případně z utíkání od problémů. Oni jako ti zodpovědní jdou a udělají co? Buď potvrdí stávající mafiány nebo pomohou do parlamentu dosadit nové. Zcela odhlížejí od faktu, že po volbách se volební program mění na cár papíru, který se hbitě upravuje podle potřeby. A tomu říkají odpovědnost.
Systém se voliči zabývá jen před volbami, protože potřebuje, aby svojí účastí celý podvod legalizovali. Pokud se ve velkém počtu k volbám nedostavíme, Systém to nemůže ignorovat a bude se o tom psát a mluvit. A možná se konečně objeví prostor k nějakým změnám.
Bohužel prosazení některé nové strany do parlamentu nevyřeší vůbec nic. Kalousek půjde na ruku každému, kdo nabídne víc, Kníža se prospí a pak nás bude uklidňovat, že na Bildebergu jen pili kávu a povídali si, jak jim roste mrkev na zahrádce. Pidistrany budou maximálně vydírat při jednáních, kdy jejich dva hlasy v parlamentu budou rozhodující. Navození takové situace je podle vás odpovědnost?
Je to skoro až úsměvné, jak se obhájci hry na volby zuby nehty drží této frašky a velkými slovy ji obhajují a přitom si neuvědomují, že jejich tzv. odpovědnost, kterou projeví účastí na volbách, nic nemění. Systém si je zařadí mezi poslušné, poplácá po rameni pochvalnou zmínkou ve večerních zprávách a pak je kopne kamsi.
Ale když ono to vypadá tak pěkně, všechny ty průzkumy, rozbory situace, názory, diskuze atd. Skoro jako fotbalový pohár. Když se do toho člověk zamotá, ani si nevšimne, že život spočívá v něčem jiném.

220514

29.05.2010 17:36

Nejít k volbám je výrazem osobní odpovědnosti

RE: Hysterie voličů

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Doufání v možná je jistě k ničemu a já na něj nespoléhám. Jen konstatuji, že nad velkou volební neúčastí se Systém pozastaví (pravděpodobně). A pokud nepozastaví, tak nebudu zklamán, protože neočekávám, že by se stávající Systém dal skutečně reformovat. Historie dává mnoho příkladů, že to nefunguje. Musí být nahrazen jiným systémem.
Já osobně plánuji větší zapojení na komunální úrovni, kde je šance mít vliv na to, co se u nás v obci bude dít. I když za hlavní považuji žít svůj malý život v pokoji a pokud možno s láskou a předávat tyto hodnoty lidem kolem sebe. Nejvíc mohu ovlivnit pouze svůj vlastní svět. A když ho proměním na kvalitní a třeba tím ovlivním někoho dalšího, budu to považovat za vítězství.
Nevím, jestli Vám to jako odpověď stačí. Nemám zaručené velké řešení, mám jen to malé, které jsem naznačil.

220540

31.05.2010 22:10

Brutální útok na mírový konvoj v mezinárodních vodách

RE: To je prachobyčejné pirátství.

Sam Ting Wong 81.?.?.?

To je zajímavá územní míra "až tam kam doletí izraelské vrtulníky". Když v Tel Avivu trochu zamakají na doletu vrtulníků, budou všechna moře izraelská. Zkuste poposednout, asi jste si přisedl vedení [velký smích]

Překvapuje mě, jak jsou proizraelští fandové rozhořčení, že se aktivisté poprali s IDF. IDF na jejich lodi nemělo co dělat, tak prostě dostali na budku, jen co se slanili na palubu.

220737

03.06.2010 09:21

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

Nebylo by od věci

Sam Ting Wong 213.?.?.?

vrátit zase legislativu blíže k normálu - jakmile se svět vypořádá s Izraelem a uzná, že tento rasistický stát je veden bandou gangsterů, kteří pro svoje plány mistrně využívají vydírání pomocí holokaustu, měli by okamžitě parlamenty všech zemí vyškrtat uzákoněná posvátná čísla a kriminalizaci pochybnosti o čemkoli.
Tajně doufám, že až dost lidí pochopí, že nás izraelští gangsteři vodí za nos, tak skončí ochota exkluzivně protěžovat Izrael za pomocí zákonů proti vlastním občanům.

221045

04.06.2010 09:28

Brutální útok na mírový konvoj v mezinárodních vodách

RE: To je prachobyčejné pirátství.

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Zní to sice velmi přesvědčivě, ale okupace Palestiny byla opakovaně odsouzena, existují stohy rezolucí OSN, které Izrael ignoruje a Vy nás teď poučíte, že se mají respektovat izraelské postupy?
Začínám mít pocit, že osvobození Čech Rudou a americkou armádou od německé okupace na jaře 1945 bylo hrubým porušením mezinárodního práva a zásah do svrchovaných záležitostí suverénní Třetí říše, které byla tím způsobena nepředstavitelná ekonomická újma, spojená s kolapsem Třetí říše. - Zní to jako blbost že? To jenom proto, že to není o právech Izraele(!)

221176

06.06.2010 13:29

Potřebujeme vůbec tento Izrael?

RE: Jeste par takovych vrazd a svet prehodnoti problem zide a Nemecko 1933.

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Asi by to chtělo založit muzeum ve stylu jeruzalémského Yad Vashem a vystavit tam fotografie a hlavně počty obětí židovské revoluce, obvykle označované za komunistickou.
Je naprosto legitimní odhalit i tuto část historie a její vztah k židovským aktérům. Pochopitelně to není žádoucí pro ty, kdo si udržují image oběti, pod jejíž rouškou páchají zvěrstva.
Mezi obyčejnými lidmi by se daly vztahy vyřešit s pomocí jednoduchého institutu - odpuštění. Bohužel pro nás existují síly, které to nikdy nedopustí a budou nás dál štvát proti sobě ve stylu Sparta-Baník, jen s trochu více krve.

221355

06.06.2010 16:20

Pohľad späť

Ještě pořád

Sam Ting Wong 81.?.?.?

můžeme na fungovat na mezilidské úrovni. I když to tak asi nevypadá, je tu spousta skvělých lidí, kteří nejsou otroky Systému (tedy alespoň duševně). Dokonce se dají koupit i knihy, které duši osvobozují a přiblíží vás ke stejně smýšlejícím lidem.
A také prosakují zprávy o tom, že elitám se úplně všechno nedaří a mají rozkoly sami mezi sebou.
Ještě pořád máme naději!

221359

07.06.2010 19:18

Povodne a politici

Absurdita politické korektnosti

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Velká většina z této menšiny Indočechů a Indoslováků se skvěle přizpůsobila našemu sociálnímu systému. Většina běžných lidí nemá tu drzost chodit s nataženou rukou a nic nedělat.
Indoslováci, jak píše autor článku, se ani nepokoušejí pomáhat při odstraňování škod, naopak svoje škody zvětšují, aby od státu vyrazili přilepšení. Je to smutné a opět to posiluje odstup, který si běžný občan chtě nechtě vytváří od této minority.
A přitom by stačilo, aby zákony platili stejně pro všechny. To ovšem v našem a slovenském panoptiku nehrozí, místo toho budeme nazváni rasisty a budeme poslouchat kecy od blbečků z EU o tom, jak příšerně se tady chováme k menšinám. Tak proč si je nevezmou, aby nám ukázali, jak se o ně má stát starat? Ať nám ukážou, jak umí žít společně v občanské společnosti a jak udělají z Indočechů a Indoslováků platné občany společnosti.
A dokud nám to neukážou, tak ať drží zobák a politici ať se postarají, aby zákony platili pro všechny stejně. Tedy pokud nás nechtějí záměrně nasí*at, aby někomu ruply nervy a mohly se zase utáhnout šrouby.

221467

USA pořád chtějí sankce proti Iránu a to i přesto, že Irán umožňuje všemožným inspektorům kontrolovat, co si zrovna zamanou.
Naproti tomu Izrael, který ignoruje rezoluce OSN a staví se nad mezinárodní právo, nejenže nepodléhá sankcím, ale ještě navíc dostává od USA štědrou podporu.
Z dlouhodobého hlediska to není udržitelný paradox. Stále více si lidí si ho uvědomuje a tlak na vyvážení této nerovnováhy bude sílit.
Bohužel pro nás tu existuje riziko jaderné odvety šílených vládců Izraele. Pokud jim bude skutečně přiložen nůž na krk takovým způsobem, že už nebude dále možné ignorovat právo, lze se právem domnívat, že osoby ve vládě Izraele, které stále dokazují, že lidským životem pohrdají, mohou přistoupit ke kroku, který již avizovali: "Když půjdeme do pekla my, vezmeme všechny s sebou."
Přesto věřím, že i v Izraeli je dost lidí, kteří nejsou zfanatizovaní a zabrání tomuto kroku, ať už odmítnutím rozkazu, či otevřenou vzpourou.

221513

09.06.2010 09:11

Defenestrace po česku: Slavata králem, Martinic k blahořečení?

Zbytečný článek

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Tento článek nepřináší nic nového, dokonce z něj mám dojem, že se snaží přimět nás k lítosti nad Paroubkem a jeho socany. Domnívám se, že kdyby vyhrála levice, autor by ve stejném duchu napsal o ODS a smutném Topolánkovi.
Současná forma demokracie je pouhým přeludem, který neslouží zájmům republiky, to už dávno víme. A také víme, že je v podstatě jedno kdo frašku zvanou volby vyhrál. My občané z toho prospěch mít nebudeme tak či onak.
Pouze přímá demokracie představuje krok směrem k hájení zájmů občanů. Prozatím jsou "zájmy občanů" pouze pracovním nástrojem politiků k oblbování mas. Spolu s mediálním agenturami přivádějí to oblbování k dokonalosti.

221570

10.06.2010 09:10

Pohľad späť

RE: Slovenština, to je tedy jazyk ...

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Vojto, když odložíte jízlivost, člověk s Vámi může v řadě věcí souhlasit. Váš "boj" pomocí sázení stromů je naprosto dokonalý! Tudy vede cesta. Každý z nás může začít oživovat Zemi namísto ničení. Už Werich to zpíval v profláknutém filmu o Golemovi - každý udělá trochu a všichni dohromady udělají moc.

Otázka národů je složitá. Na jednu stranu nemám rád násilné multi-kulti a na druhou mi nevadí žít vedle černocha, který se prostě chová jako člověk (tj. neubližuje, ale je produktivní). Možná přichází doba, kdy vzniknou nové národy na nových základech, které budou čerpat z pozitivních věcí v lidské historii. Stejně je tu v podstatě jen několik "rodin" nebo kmenů, které se rozdrobily nebo byly rozdrobeny na jednotlivé národy. Např. Slované rozdělení na Čechy, Slováky, Rusy atd.

Pokud se někdo chcete inspirovat k pozitivnímu nahlížení na svět a události, zkuste knihy o Anastasii. Při jejich čtení se u mě po dlouhé době objevil optimismus ohledně budoucnosti. Ne bláhové snění, ale víra, že člověk je schopen změnit věci a budoucnost, přestože dnešní situace vypadá jako prohraná a ztracená ve prospěch nelidských elit.

221664

11.06.2010 09:47

Zabij Turka a odpočiň si

RE: Podobnost ciste nahodna, pomalu kazdy narod ma zkusenosti s

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Těm náhradám není konce. Zajímalo by mě, jestli jsou lidé ochotní donekonečna posílat prachy do Izraele kvůli tomu, že si myslí, že nikdo jiný kromě židů netrpěl, nebo se židů bojí a tak radši platí a nebo jsou úplně blbí a prostě si nechají dělat na hlavu.

Zajímavá situace nastane, až opakované flotily svobody srazí do kolen izraelskou okupaci, odhalí v plném světle povahu izraelského konání a až na základě změny světového veřejného mínění bude přehodnocen odškodný postoj vůči Izraeli. Až totiž hlavouni připustí, že Izrael si z nás všech jen dělá dojnou krávu (neoprávněně) a začnou požadovat vrácení podvodně vylákaného odškodnění, které se navíc ke skutečným holokaust-přeživším nedostává, tak začne teprve legrace. Pak se ve stejném duchu přihlásí v Tel Avivu o odškodnění Palestinci. Ti narozdíl od židů trpí nikoli pár let, ale desítky let.

221730

11.06.2010 11:39

Zabij Turka a odpočiň si

RE: Podobnost ciste nahodna, pomalu kazdy narod ma zkusenosti s

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Se začátkem Vašeho příspěvku v podstatě souhlasím, s koncem již nikoli. Volby jsou fraška. A páni politici se dokonce prokecli, pokud jste to nezaregistroval (odkaz). Voliči jim zpřeházeli kandidátky, tak vymýšlejí, jak to zakázat. Samozřejmě jejich největší starostí není morální stránka takového postoje, ale jen to, jak se vyhnout politické sebevraždě a voliče omezit.

221735

13.06.2010 12:26

Školné je správné

Skvělý článek!

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Nevím, kolika lidem to dojde, ale popsal jste hluboké pravdy. Skutečně, současné školství nevzdělává. Jen připravuje masy, aby zůstaly tupými masami a postaraly se o naplnění potřeb vládnoucí menšiny.
Předevčírem jsem chtěl do nějaké diskuze přispět a podpořit požadavek na bezplatné školství. Nějak jsem si přitom neuvědomoval skutečnosti, které vím, ale které jaksi zůstaly zasunuté někde na okraji mojí mysli. Vy jste to krásně zformuloval a já si uvědomil, že jsem udělal dobře, když jsem nepodpořil myšlenku bezplatného přístupu k současnému vzdělávání.
On je to totiž druhořadý problém. Prvořadým problémem je kvalita výuky/školství jako takové. Lidé se pořád učí a jsou přitom pořád hloupější. Jak jinak si vysvětlit, že s tolika vysokoškoláky na planetě se stav planety neustále zhoršuje. Jak to, že ti vysoce vzdělaní lidé si dokáží spočítat zisk z vytěžení dřeva z pralesů, ale zcela pomíjí devastující efekt na planetu a v důsledku na jejich vlastní děti?
Jak to, že "hloupí" lidé z minulosti dokázali věci, na které my nestačíme ani s těžkou technikou? Zřejmě nechodili do našich škol.
Člověk není ve školách rozvíjen, ale ubíjen. Není mu umožněno rozvinout svůj potenciál, ale je cvičen nevyčnívat z řady. Neučí se poznávat, plní si hlavu poučkami.

221893

14.06.2010 19:30

Školné je správné

RE: Stále se zvyšující daňové zatížení

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Na tom je nejhorší, že ve státě, kde je prý zdrojem moci lid, je právě tento lid jaksi neschopen bránit se svým zástupcům a jimi zvyšované daňové zátěži.
I když musí se jim nechat, že někteří demokraticky zvolení zástupci lidu mají smysl pro humor, jako třeba dobrý hospodář Kalousek a jeho dluhová složenka. To bylo skoro chtělo nový seriál s názvem "Dobří hospodáři se vracejí" [chechtot]

222016

16.06.2010 10:31

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Šílený doktor?

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Karadžiče nijak blíže neznám, ale jsem nakloněný věřit více jemu než mediálním konstrukcím, které prezentují Srby jako vraždící monstra. Samozřejmě, že v každém národě jsou úchylové, kteří se udělají při týrání jiné lidské bytosti.
Srbové byli na Balkáně schválně usazeni rakousko-uherským císařem, aby chránili Evropu před nájezdy mohamedánů. A také víme, že římsko-katolická organizace se odpradávna snažila zabrat slovanský prostor - jak u nás ve střední Evropě, tak i dole na jejím jihu (toto se týká německého zájmu v oblasti). Chorvati jako katolíci měli vždy dobré vztahy s Němci.
Podobně na mě udělal pozitivní dojem i Miloševič, když jsem měl možnost číst jeho proslovy z pseudosoudního dvora v Haagu.

222125

16.06.2010 10:49

Školné je správné

RE: Řekl bych,

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Ajaj, zase ta malost a nejspíš i čecháčkovství...
Soudím, že diskuze se dostala spíše do osobní roviny, kde se nejedná o analýzu argumentů a myšlenek, ale uhájení si toho svého.

Také se domnívám, že školský systém není dobře postaven a to i přesto, že v něm působí řada skvělých lidí, kteří se celou svojí bytostí věnují žákům. Pokud by tento systém byl kvalitní, tak by horních deset tisíc neposílalo děti do soukromých škol, ani by jim neplatili soukromé učitele, jak nám to ukázali dokonce i socialističtí ministři.
Vzhledem k tomu, jak svět funguje, se nemůžeme divit, že i jednotlivé součásti společnosti jsou pokřivené a jejich cílem není ideál, ale něčí prospěch.

222127

17.06.2010 09:55

Školné je správné

RE: Řekl bych,

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Mám pocit, že jste si nedal do souvislosti můj příspěvek jako odpověď na příspěvek Strigy. Ona mluvila o malosti a já k tomu ironicky doplnil chybějící poznámku o "čecháčkovství". To je totiž oblíbený argument na umlčení Čechů, kterým se něco nelíbí - jsou onálepkování čecháčkovstvím.
Termín "čecháčkovství" a kecy o malosti jsou mi z duše protivné. Používají se často tam, kde chybí racionální argumenty.

222214

17.06.2010 14:12

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Za krvavý rozpad Jugoslávie mohou západní země, především Německo.

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Trautenberk nezapomněl připomenout, že je zastáncem, cituji: "křesťansko-judaistického" pojímání Světa.

Až teď mi tak nějak docvaklo, že Kníža nám klidně a prostřednictvím veřejnoprávní TV sděluje, že jsme všichni gojim, na které z vysoka kašle.
Vždyť co vlastně znamená to křesťansko-židovské pojetí světa? A speciálně ve vztahu k Bilderbergu? Domnívám se, že následující - židovské pojetí světa se točí kolem vyvolenosti jednoho národa. Tento národ má nárok na vše a ostatní lidé/národy jsou postaveni níže než on a v podstatě by měly být služebníky vyvoleného. Naproti tomu křesťanství uznává rovnost mezi všemi lidmi. Je pravým opakem židovského pojetí. No a kombinace těchto dvou vytváří následující situaci: naivní křesťané se díky svému přesvědčení o rovnosti nechávají balamutit židy, kteří je zneužívají v rámci své vyvolenosti. To vede k tomu, že židé v křesťanských zemích lehce bohatnou, ale po čase bohužel dochází k pogromům, poněvadž obyvatelé křesťanského státu už mají vyžírků plné zuby. Na konfliktu si někdo namastí kapsy a jede se dál. Mezitím se finanční moc koncentruje v rukou vyvolených.
Tento národ "vyvolených" v uvedeném kontextu poslouží jako užitečný idiot skupině lidí, která zpoza opony tahá za nitky a připravuje si celosvětovou říši, neboli NWO.

222226

21.06.2010 21:21

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Tradice

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Mohl byste mi prosím přes PM poslat odkazy na Vaše zdroje? Slované apod. mě docela zajímají.
Děkuji předem!

222503

24.06.2010 11:57

Když síla nefunguje

RE: Spravny On

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Nedávno jsem se setkal s myšlenkou, že opice nejsou vývojový předstupeň k člověku, ale že jsou to zdegenerovaní lidé.
Nevím do jaké míry to tak lze brát, nicméně nelze zcela jednoduše vyloučit.

Jinak velmi souhlasím s Vaším postojem nasávání informací a jejich třídění nikoli podle jejich zdroje, ale podle jejich smyslu.

222709

27.06.2010 10:49

BP vás vítá do apokalypsy

RE: Pokus č.2

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Jste mi to takříkajíc z klávesnice. Pamatuje si ještě někdo spousty plastových rakví, které se v neuvěřitelně velkých množstvích nacházejí v různých lokalitách USA?

222888

04.07.2010 16:01

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Pro Petra Řehoře

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Potomci Cháma by měli být černoši. Sém je otcem všech semitských národů, tedy těch snědých (teď nenarážím na romikány). Mám takový pocit (přesně si to už nepamatuji), že Chám dostal černou pokožku jako součást prokletí od Noeho.

223293

Můžeme všem sr*t na hlavu?
Yes we can!
Můžeme dostat nobelovku za mír a přitom dál válčit?
Yes we can!
Můžeme ničit planetu pro zisk?
Yes we can!
Můžeme zavádět fašismus a všem tvrdit, že je to demokracie?
Yes we can!

Atd.

Yes we can!
(Kurňa drž už ústa!)

223342

06.07.2010 16:47

Proč je větší krize stále před námi?

RE: Tohle je ciste dilci ekonomicky formalni pohled na vec.

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Označit koncentrák nálepkou "záchranný humanitární tábor" bude naprosto geniálním tahem, jak tam lidi nahnat. A ještě budou děkovat za ubytování...
Počítám, že humanitární bombarďák by tam mohl čestným führerem.

223397

08.07.2010 14:35

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

Nekonečný příběh

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Germáni a Frankové usilují o naše území už víc než tisíc let. Je celkem naivní očekávat, že teď toho nechají.
Zatím ještě nikdo nedokázal stanovit, kde přesně v historii končí možnost nárokovat ztracené území. Bez shody na takovémto historickém bodu nelze dosáhnout spravedlivého "přerozdělení" historických území, poněvadž nároky budou na obou stranách. Např. velká část východního Německa je původně slovanská. Berlín je slovanské město. Toto území ovšem bylo ztraceno ve prospěch dobyvačných Germánů. Což takhle zřídit Celoslovanský landsmančaft a nárokovat si naše území? Což takhle spočítat Germánům genocidu českého národa a vypočítat odškodné? V průběhu posledních (tuším) 600 let zredukovali počet Čechů na jednu šestinu! Třetí říše chtěla evidentně "dílo" dokončit a Čechy vaporizovat.
Neodmítám jednání člověka s člověkem a neodsuzuji Němce, protože se narodil jako Němec, třeba i sudetský. Ale pokud skutečně chtějí spravedlivé vyrovnání, budou muset vzít v úvahu také druhou stranu mince a to jsou zase naše nároky a škody, které Němci způsobili nám.
Bohužel, dobří lidé nemají v těchto záležitostech obvykle vliv, takže nevidím cestu, jak nalézt řešení. Němci nám po staletí ukazují, jaký je jejich vztah k nám, takže nemůžeme být naivní a očekávat, že (neuvážené) vyhovění sudeťáckým požadavkům přinese mír a spolupráci mezi národy, jak se nám snaží autor projevu nabulíkovat.

223517

09.07.2010 08:38

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Karel IV. tam pozval Němce, protože české obyvatelstvo bylo zdecimované vatikánskými a německými rejdy.
Vy máte pěknou argumentaci - prostě oddělíte skutečnosti, které předcházely a šup, argument jako řemen je na světě...

223605

15.07.2010 08:28

Jedinečná moc izraelské lobby

Zvláštní

Sam Ting Wong 213.?.?.?

"Před osmnácti hodinami jsem procházel výkazy cestujících u čtyř unesených letadel, které jasně ukazovaly, že za útoky je Al-Kajda."

Za útoky byla jasně Al-Kajda? Tahle kniha má něco odhalit nebo spíš zamlžit?

224104

19.07.2010 09:49

Nezávislá veřejnost u soudu: Fízlové a novináři

RE: Důležitý je prvek zastrašení!

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Ideálně svědek, který 6x přežil plynovou komoru.

224427

19.07.2010 14:33

Nezávislá veřejnost u soudu: Fízlové a novináři

RE: Důležitý je prvek zastrašení!

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Zdá se mi, že jste to v krátkosti velice pěkně vystihl. Skutečně, každý kdo nějakým způsobem ohrožuje stávající systém (a tím nemyslím demokracii, prostě Systém, na kterém dnes vše běží) je označen jako extremista, nacionalista, popřípadě komunista a dalšími nepěknými nálepkami.
Veřejnost se nepídí po tom, zda ona nálepka byla použita po zásluze. Lidé si v novinách přečtou, že policie chytila a zavřela extremisty a oddychnou si, že je zase bezpečněji. Ani si přitom neuvědomí, že ten extremista byl jejich soused, který žádným skutečným extremistou nebyl, ale naopak se dožadoval, aby společnost fungovala tak, jak deklaruje ústava a další dokumenty.
Dnes je tedy požadavek ústavnosti a skutečné demokracie považován za extremismus. Jedná se evidentně jen o úhel pohledu neboť extremismus je to jen pro korytáře, kterým tento tzv. extremismus hrozí ztrátou koryta.

Shrňme si to:
Pojem vs Skutečnost:
extremista = občan požadující funkční právní stát
demokracie = fašistická diktatura korporací
volný trh = neomezený výprodej národních ekonomik globálnímu kapitálu
volby = něco jako Vánoce, připomínka ideálů
spravedlnost = na vině je ten, kdo má horšího právníka
právní řád = soubor pravidel jejichž aplikace se řídí ekonomickou situací dotčené osoby
rasismus - požadavek většiny, aby se i menšiny podílely na svém ekonomickém zabezpečení

S podobným překladovým slovníkem by se člověk mohl něco dozvědět i mainstreamových zpráv.

224442

26.08.2010 07:13

Chce někdo 6 milionů liber?

Hra

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Já si jednou hrál s podobným odesílatelem. Přestože jsem byl hodně sarkastický, tak on se pořád tvářil hrozně vážně a jakoby mě napomínla, abych to nezlehčobval, že je to vážná věc. Po nějaké době se mi pak ozval ještě jednou s dotazem, co tedy bude [smích] Tak jsem mu odepsal, že nebude nic a že doufám, že brzy skončí za mřížemi.

226785

01.12.2010 15:52

Válka o \"svobodné\" mozky

RE: Jen pár poznámek

Sam Ting Wong 213.?.?.?

O co jde majitelům TV? Zde je odpověď z úst člověka, který by o tom mohl něco vědět:

"Dalo by se říct, že komerční vysílání je reklama obklopená programem. Reklama je na tom celém to nejdůležitější, a program je tam jenom proto, aby se divák přilákal k jejímu sledování."
Ivan Rössler, bývalý šéf zábavy na Nově

Zdroj: http://www.digizone.cz/clanky/opomijet-starsi-divaky-je-chyba-rika-ivan-rossler/

233544

11.12.2010 09:03

Město nebo romské ghetto?

RE: jak na to

Sam Ting Wong 81.?.?.?

+1

234048

03.01.2011 07:39

Nárůst rakoviny ve Fallúdže je spojován s americkým útokem

Callateral damage

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Předpokládám, že ta žaloba neuspěje, protože USA zjistí, že ve Falúdže nikdy nebyly, natož aby tam někoho humanitárně bombardovaly. To byli zcela jistě jen nějací teroristé, kteří chtějí poškodit dobré jméno největšího vývozce zbraní, ehm pardon, demogracie...
A na odškodnění ať také nepomýšlejí, protože na to má nárok pouze jediná skupina obyvatel planety, protože to jejich utrpení už 60 let přesahuje utrpení všech ostatních podřadných ras, zvaných též dobytek či darmožrouti.
Čili úplně nejlepší bude, když ve Falúdže spáchají hromadnou sebevraždu a tím usnadní šíření míru a lásky a také pravdy, kterou přinášejí pokojné řízené střely strýčka Obamy, ano to je ten nositel Nobelovy ceny za vyjebávání s veřejností.

235432

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

49

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 115 čtenářů částkou 17 255 korun, což je 49 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
24,66 Kč
Euro
27,03 Kč
Libra
30,38 Kč
Kanadský dolar
17,90 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,52 Kč
100 japonských jenů
22,94 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
6,09 Kč
100 maď. forintů
7,77 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
34,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 137,98 Kč
1 unce stříbra
421,21 Kč
Bitcoin
218 040,10 Kč

Poslední aktualizace: 27.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 279 949