Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané djb

Nalezeno 1224 příspěveků, 136 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

25.01.2012 09:29

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

djb 90.?.?.?

Trochu nechápu, jak jste se dostal k drogové problematice a proč se na to tážete zrovna mě.

Jen Vám k tomu řeknu, že "vyspělá euroatlantická civilizace" zdaleka neznamená, že tady jsou vyspělí úplně všichni.

261625

27.01.2012 23:44

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

djb 90.?.?.?

>Vždyť přece příslib, že neonemocníte, vám nedá nikdo
>seriozní na světě.

Nicméně člověk, který prodává očkování by měl ten příslib dát POVINNĚ, protože prodává právě to, že tu nemoc nedostanete.

Namítnete, že nemůže vědět, jestli očkování bude fungovat ? No to nemůže, ale měl by vědět, že funguje např. v 85% případů, tak to může dát do obchodního modelu a vakcínu zdražit o 15%.

Prodejce televizí také neví, jestli to bude fungovat a když nefunguje, peníze vrátí nebo zaplatí opravu.

A o tom to je. Pokud by těch televizí (očkování) fungovalo jen 15 procent, tak se to zkrátka nevyplatí dělat a můžou to zavřít.

To by byla naprosto ideální regulace trhu a garance alespoň nějaké funkčnosti - jako ve všem ostatním.

Proč, když i prodejce hajzlpapíru musí ručit za kvalitu, tak zrovna firma, vyrábějící něco, co vám píchá do těla je zcela bez záruky ?

261782

28.01.2012 00:19

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

djb 90.?.?.?

Omlouvám se, ale Vy jste o nepochopil.

To je úplně jedno, jak je lidský organismus komplikovaný. Hajzlpapír taky není jediná věc podléhající záruce, superpočítač je na tom uplně stejně.

Ale na tom nezáleží, protože výrobce neřeší konkrétní výrobek/člověka, výrobce se nesnaží poznat který "kus" konkrétně nebude reagovat podle očekávání.

Výrobce ale provádí testy a zná procentuální úspěšnost. Ta platí statisticky. Až tak je to jednoduché.

Prodávám-li vakcínu, mám ji mít ozkoušenou a znám účinnost. Pokud ji neznám, tak to snad ani proboha nemůžu nabízet.

Pokud vakcinace funguje, lze ji nabízet a lze to dělat se zárukou.

Pokud nefunguje, tak ať si to píchnou někam.

Poznamenávám, že taky nejsem ortodoxní odpůrce očkování, jeho úspěšnost na mnoha nemocech je podle mě nezpochybnitelná.
Ale mělo by platit, že tohoto se do těla vpravuje jen nezbytně nejmenší možné množství.

261787

28.01.2012 00:45

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

djb 90.?.?.?

>rozdíl od vás umím také číst. Paní píše, že chce po
>státu peníze za to, že onemocněla nemocí, na kterou byla
>očkována. Nikoli za nežádoucí účinky očkovací látky. A

Ano, v tomle paní "Blažková" přestřelila. Chápal bych to u nežádoucích účinků, ale jak vyčíslit ztráty, že onemocněla. bez očkování by nejspíš onemocněla též.

Ovšem peníze za vakcínu by vrátit měli. Nebo dát druhou a třetí zdarma a pak až vracet[smích]

261791

01.02.2012 17:59

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Hmmm

djb 90.?.?.?

legrační názor - díky vlastní omezenosti si připadáte chytřejší [chechtot]
ve skutečnosti je to opačně. Pán, paní děti a pes jakž takž fungovali, ale to že Vy si nedokážete představit jiné zřízení neznamená, že to nejde.

Nějaké středověké zřízení bylo snad opodstatněné kdysi, nicméně s pokrokem technologií se stalo i to, že většinu prací a tedy i úlohu živitele může zastat prakticky kdokoli.
Není důvod aby hlava rodiny byla žena nebo muž anebo, pokud se najdou ti správní, aby se spolu vždy rozumně domluvili. Znám v praxi všechny případy a funguje to skvěle.

Mimochodem ve věku komunikací je také daleko údernější ženská verbální síla, než mužské svaly, jak si opakovaně dokazujeme při konfornatci různých ženských a mužských spolků.

lesov zpět do lesa a nejlépe středověkého...

262150

01.02.2012 23:33

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Než se oženíte

djb 90.?.?.?

Já bych se baby zastal.

a)
To že i na mě působí Blažková tak, že by s dvaceti chlapama vyběhla po křivém slovu a jeden by se jí bál je jedna věc. Jaká je v soukromí, pokud má někoho ráda a chce udržet vztah, to je ovšem zcela jinej sport. Tak ji neznáme a nevíme.

b)
Společenský tlak okolí. Hestroji, to si děláte legraci, že svéprávný člověk musí být odpovědný a nenechat se okolím dotlačit tam kam nechce ? To je úžasná moderní, in fáze, absolutní argument, nelze na to nic namítnout, ale je to s prominutím blbost.
Člověk je součást společnosti, tlakům podléhá, je vybaven emocemi, emapií různou sílou vůle a ta může dojít. Je to totéž, jako fyzická síla. Někdo uběhne kilometr, někdo čtyřicet a pokud Vás někdo vláčí na 50 kilometr a Vy odpadnete, nemůžete tvrdit "tak jsi měl uběhnout dál". To je zcela totéž, jen to není vidět.
Proč existuje tenhle server, lidé podporují nesmyslně války, žerou co televize naservíruje, podporují dobročinné nadace... Protože ovlivnitelní jsou, byli a budou a je to dobře, že lidé žijou jako společenství a ne jako soubor individuí, které nezajímá kromě jich samých vůbec nic - ostatně tam nás směruje tzv. "NWO" a "NWO" školství a proti tomu na druhou stranu brojíte. Samozřejmě průser nastane, pokud je idiot partner a okolí anebo idiot ve vládě. Je to lidská síla a současně slabé místo.

c)
Opakovaný průser ve vztahu nemusí znamenat, že BB přitahují násilníci. Jistě, vybrala si je, ale, předpokládám, ne kvůli tomu aby jí mlátili hlavou o vanu.
Je zcela známou skutečností, že člověk si vybírá podobné typy. Někdo na blond, někdo zakulacený,někdo puťky někdo energické...
Někdo jde s tou teorií ještě dál. Doporučuji maďarského psychologa (psychobiologa) Leopolda Szondiho.
Jeho projektivní "Szondi test". Je to sice test na psychopatologie, ale princip výmluvný - člověka přitahují/odpuzují lidé s vlastnostmi, které ho v nějakém způsobu doplňují. Pardox je, že v životě si vybíráte právě ty, kteří vás v testu odpuzují, protože zastupují vaše potlačované vlastnosti, tyto vlastnosti sice nesnášíte, ale tělo hledá kompenzace.
To neznamená, že bb v sobě potlačuje násilí a agresi, ale může docela dobře hledat nějakou jinou vlastnost která bývá doplňována násilnictvím.
Vlastností co člověk hledá je více, takže jde o to potkat někoho kdo má ten správný doplněk a není současně hajzl[smích].
Můžete mít navíc smůlu v potkávání.

Anebo nevěříte psychobiologům, tak se na to můžete podívat přes karmu - výsledek je stejný, vybíráme/potkáváme podobné lidi. To ostatně říká i statistika.
Člověk se učí, věřím, že příště(snad žádné nebude) by už bb řekla , "minule jste měli řeči a jak jsem dopadla, tak pardon, teď si to udělám po svém."

d) rádobyvtipná vesničanka se znemožňuje sama, stačí si kliknout na historii, nereagoval bych

262179

02.02.2012 01:15

Ruším předplatné, Zvědavec bude otevřen všem

RE: Technická poznámka

djb 90.?.?.?

teď to totiž funguje jinak.

Pokud máte označený text a kliknete na url, tak se to doplní. Pokud nic označené není, nic se nestane a to je matoucí.

XP/FF

262184

02.02.2012 01:33

Ruším předplatné, Zvědavec bude otevřen všem

RE: Technická poznámka

djb 90.?.?.?

Jsem proti jakýkoli button bez odezvy je matoucí.

Nejvyšší kompromis je: je to matoucí a zároveň nutné[smích].

Nějakej java alert ("Chyba systému #4568: Označ URL a pak až klikni, vole." ), nebo cokoliv by pomohl, určitě, nebo to tam jen k tomu buttonu napsat, místo tam naštěstí je. Nikdy nevěřte v inteligenci nás, čtenářů.. [chechtot]

262188

Pravda je ta, že každý kdo se pohybuje v internetu si musí uvědomovat, že není vůbec anonymní. Nepochybuju, že by si policie našla jiné cesty, třeba i přes providera.

262191

02.02.2012 02:07

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Zmrdi asi přešli do útoku

djb 90.?.?.?

To je dobrý postřeh a poznámka.

Poznamenal bych, že přezdívka v anonymní diskuzi nepatří mezi citlivé údaje, editor by je tedy mohl zřejmě zveřejnit.

Nevím ale, zda by to nebylo maření vyšetřování, pokud by to ale nějaký právník schválil a editor by byl pro, myslím, že zveřejnění by bylo fér.

262195

02.02.2012 12:08

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Než se oženíte

djb 90.?.?.?

Oh, Vy se mnou mluvíte i po té co jsem neodsoudil Havla ? Vážím si toho. [chechtot]

A k tomu co píšete - to je taky pravda. Tihle násilníci jsou vnitřně často dost slabí lidé, co nedokáží silou vůle - tedy normálně se domluvit, to kompenzují fyzickou silou a psychickým týráním - ponižování, urážky... To jsou všechno nepřímé metody, kdy nemusíte nahlas řešit problém a jdete na to silou. Také takové v okolí znám a ačkoliv sí myslím, že jako chlap dokážu chlapa líp prohlédnout, nikdy jsem nepřišel na to, jak to poznat včas. Takový člověk, dokud nedojde ke konfliktu, je často, přesně jak píšete, milý, přátelský, pozorný. Přitom konflikt může způsobit už jen to, že se ukáže, že je žena silnější, což někdy cítí takový slabý(duševně, může být klidně kulturista) chlap jako ohrožení.
A jestli si žena, jak píše bb, začne všechno vykládat jako chybu u sebe, to už je uplná cesta do pekel. Protože pak začne brát ponižování a rány jako spravedlivý trest, "je to moje vina, tak trpím", hledá chybu u sebe a tím pádem ji na něm ani nemůže najít.
Do toho se nejspíš přidá podvědomí - podvědomí si můžete představit jako druhou vědomou osobnost uvnitř, která, jak se ukazuje, nejen že se stará aby srdce bilo, plíce dýchaly apod., ale má i vlastní přímočarý způsob uvažování, slyší a vidí co vy, pamatuje si daleko víc než vy, jen nemáte šanci se s ním domluvit, pokud nenavštívíte psychoterapeuta, který dokáže tělo přimět k jednoduchému kontaktu. Např. kyvadlo (nemyslím proutkaření, ale jako psychoterapeutickou pomůcku), hypnóza, automatické psaní apod.
No a když pak tohle podvědomí přesvědčíte, že za to můžete sama, to vás začne trestat. Ono je to sice vaše podvědomí, ale jedná logicky, klidně i proti vám. Všechno budete cítit jako víc vaší vinu, může dojít i na sebepoškozování a jestli do toho začne kecat okolí, "tvoje vina tvoje vina", to jsou pro podvědomí sugesce jak kráva - z toho se už sama dostane jen skutečně hodně silná a výjimečná osobnost.

Zdůrazňuju - nerad bych to teda rouboval na bb, amatérské psychoanalýzy po webu na základě diskuze jsou o ničem, píšu to obecně. I tak si teda dovolím, na základě jejích slov o primitivní konstrukci.
BB se nám zdá jako silná žena, ale doma píše ochotně pere, uklízí, souloží.. do jisté míry určitě ráda, ale nad nějakou míru proti své vůli, takže před partnerem potlačuje osobnost, výsledek, potlačená energie si hledá jako kompenzaci agresivního člověka - i když to na něm není vidět. Pro toho je přitažlivá, vypadá jako slabá puťka, ale je to jen potlačená osobnost. Jdou do vztahu, on nablízko zjistí, že ve skutečnosti je silná a nedá se ovládat, nastoupí konflikt a už to jede do pekel.

A teď mě babo nezabijte, neříkám, že je to váš případ, nejsem psychoterapeut ani do vás nevidím, jen jsem se svez na těch pár slovech.

262274

02.02.2012 12:19

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Ale stejně tu něco nehraje a to docela hodně!

djb 90.?.?.?

>obětavě dělá pan Stwora. Dokonce i lidé, kteří své
>pošetile zjednodušující názory opustili (např. já), budou
>navždy mít svůj pomníček zde na Zvědavci. Jaký důvod má
>dlouholetá archivace příspěvků? Až přijde pravý čas, aby
>bylo za kým jít?

Archiv diskuze má ten význam, že nově příchozí si mohou přečíst názory čtenářů - články bez diskuzí zde často nemají ani význam. Existuje asi milion způsobů jak ukládat archiv diskuze aniž by byl zde na webu přístupný, v tom bych konspiraci nehledal. Každopádně - i kdyby to konspirace byla, tak archiv je velmi přínosný i pro nové návštěvníky. Je to dvojsečné.

262275

02.02.2012 12:32

Dračí tanec v Negev

Možná Izrael začíná chápat

djb 90.?.?.?

to, co já a asi další dva disidenti tady tvrdíme už léta [velký smích]

A totiž, že všechny ty, s prominutím kidy, o židovském ovládání Ameriky jsou naprosto zcestný nesmysl.

Ve skutečnosti amerika má jediný zájem - udržovat v oblasti bordel, aby nedošlo k vytvoření partnerských židoarabských vztahů a nedošlo k vytvoření třetího mocného celosvětového centra tentokrát v arabském světě. A to udržuje nejlépe tím, že podporuje Izrael a přilévá do ohně k rozbuškám místích konfliktů.
Přesně tak to tam USA potřebují, aby se všichni v regionu hádali a prali, a proto ta podpora finanční a vojenská Izraele. Což zdánlivě vyvolává dojem nadvlády Izraele nad USA.

Jenže posledních pár let jasně vidíme, kdo vyházel z okolí všechny vlády a režimy zajišťující Izraeli jakž takž klid a dále, kdo dopustil, aby celý arabský svět začali ovládat extremisté. Obávám se, že doba, kdy se USA rozhodly Izrael obětovat nastala a Izrael tomu začíná rozumět.

262276

02.02.2012 13:04

Dračí tanec v Negev

RE: Možná Izrael začíná chápat

djb 90.?.?.?

Nevím. Úvaha.

Asi je jasný, že když se řekne amerika chce, tak to neznačí, že poslední zelinář v USA si u voleb přál, aby byl okolo Iraele bordel.

Je zřejmé, že navzdory různým prezidentům a střídání politiků se základní politika nemění a zůstává stejná. To dřív nebývalo, přišel jeden král bylo tak, přišel druhý, všechno bylo jinak.
Tedy existence nějaké síly na pozadí, která udržuje směr je zřejmá.

No fajn, ale co dál. Konspirátoři se různí.

Bankéři, ilumináti, zednáři, církev (viz HHB nebo jak se jmenoval), jezuité, satanáši, nebo je to všechno jedna pakáž.

Přiznám, že nevím a je mi to jedno. Já už nějak začínám ignorovat příslušnost ke spolku - spolek není nic zlého, lidé v něm jso zlí a stačilo by mi, kdyby někdo pojmenoval ty konkrétní části lidského odpadu a pozavíral je individuálně.

262284

02.02.2012 19:04

Dračí tanec v Negev

RE: Možná Izrael začíná chápat

djb 90.?.?.?

Tak nějak, mimochodem Vy jste jeden z těch dvou disidentů, které jsem měl na mysli, druhý je asi HHBB nebo snad i Petr Gejdoš - ale ten to vidí zase jinak.

Na bankéře bych taky nevsadil. Bankéři jsou skvělí k zapálení třídní nenávisti (já makám a von jen tiskne !), ale je na ně vidět a všichni na ně civí, což není zrovna znak síly v pozadí. A je jich málo. Nemyslím, že by byl problém se s nimi vypořádat.
Ani nemyslím, že by systém centrálních bank sám o sobě ničil svět. Je to opět k nasrání, někdo bere úroky za nic, ale je to fakt problém ? Tomuhle systému trvalo 80 let než od jedné krize došel k druhé a jaké se musely dělat dít psí kusy, aby to krachlo. Bylo potřeba nakoupit půl ameriky v nemovitostech, napůjčovat chudákům, co nemaj na placení miliardy, biliony, strašit celosvětově, zrušit veškerou výrobu a odsunout pracovní příležitosti do číny, indie a jiných zemí mimo EU/USA a stejně nakonec ta krize je více méně virtuální. Psychologická, reálně, kdyby se lidé nebáli kupovat a podnikat, nedělo by se skoro nic.
Ten systém se mi zdá sice nefér, ale stabilní jak prase, bankéři dobře vědí, že dobrý parazit nezabíjí hostitele.

Vidím, že jedete vizi HHBB, právo římské, tedy francie napoleónské, architektura nevím, co předcházelo 3. říši, nevím co myslíte ? rakousko uhersko, osmanskou říši, německé císařství ... ? Ale zato vím, že název 3. říše je odkaz na Bibli a symbolizuje nástup 3. říše, království kristova na zemi, přestože nacisté církve pronásledovali.
Pokud by to tedy měla být církev/křesťané, je tam ještě prostor pro jednotlivé křesťanské fanatiky, např. George Bush mladší, v mládí alkoholik, člen okultního spolku na VŠ se z alkoholismu dostal až přes nějakou ultrakonzervativní křesťanskou sektu. Taky pak vyřvával, že v iráku bojuje z pověření boha, že. Možná tam viděl armagedon, co já vím, blb to byl velký.
Každopádně, začátek 21. století a také mám ten dojem, že války jsou stále náboženské. což je tragédie. pokud v Boha nevěříte, tak je to děs a pokud věříte, tak je děs, že za tisíce let lidi pořád nechápou, co se jim ty náboženské texty snaží vlastně říct. Každé náboženství má x pasáží o mírumilovnosti, ale lidi si najdou vždy těch pár vět, súr, odstavců, kde zrovna se vraždí a už si jedou svoje...

262360

No, zas tak hustý to není, ani s protokolem IPv6, dobrej anonymizér s mazáním logů + šifrované spojení bude stačit vždy.
To šifrované spojení je dost důležité, protože mezi Váma a anonymizérem je spousta routerů.

Co je ale problém, že, odhaduje se nejméně 50 procent, anonymizéru provozují vlády a tajné služby, aby se jim tam lidi udávali sami a rovnou. je super mít bod, kam se připojují především ti, co nechtějí aby se o nich vědělo.

Takže musíte vědět, který je ten pravý. Jinak to není anonymizování, ale křičíte do světa, podívejte se semhle...

262365

02.02.2012 19:38

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: nechapu postup zaznamenavani informaci o IP apd.

djb 90.?.?.?

no tak to nevím, použít brute force metodu na 254 kombinací posledního trojčíslí IP by šlo i s gumákem. Navíc pravděpodobnost, že dvě čísla se zašifrují stejně je v této malé množině prakticky nulová. (tipuji, možná jsem přehlédl nějakou vlastnost přirozených čísel).
Tuto cestu anonymizace bych tedy viděl jako špatnou. Neexistující. Buď celé IP - a ani tam není kombinací dost, pro superrychlé počítače, jsou to jen čísla - anebo to vůbec nemá smysl.

Posledních 10 příspěvků by šlo řešit snadno - ukládat jen poslední měsíc, ale je fakt, že funkce zobrazit si co leze z jedné IP je zajímavá.

myslím, že jediné efektivní řešení je vymyslet si vlastní zobrazení, šifrovací funkci a tu tajit. jenže, pokud policie ukradne i tu. nenapadá mě, jak tohle řešit. Asi bych ukládal dál IP a dal to čtenářům na vědomí, třeba jako uozornění při vkládání. Razím názor, že je lepší na internetu vědět, že je na mě vidět, než si namlouvat že není.
I když to nebudete ukládat, tak ukládat trafic směřující z čr na zvědavec.org je prkotina snad i pro naší policii

262369

02.02.2012 21:00

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: nechapu postup zaznamenavani informaci o IP apd.

djb 90.?.?.?

Salt dělá jen to, že mění zašifrovaný výsledek, protože do toho šifrování započtete i salt. Není to přesně funkce, jen dodaný řetězec.

Vtip je v tom, že aby Vám to k něčemu bylo, musíte ukládat i tu salt, jinak byste příště nevěděl, která adresa patří ke kterému hashi ani Vy a nešlo by dělat statistiku.

Tj. kdo se dostane k Vám do databáze, opět ví vše. Navíc policie by mohla vyžadovat i způsob šifrování. A jsme tam kde jsme byli, 254 čísel + známá salt, za zlomek vteriny je IP na světě. Obávám se, že tohle nemá řešení, dokud budete používat systém, který Vám umožní rozlišit IP adresy od sebe v jakkoli zašifrovaném tvaru, vždy musí existovat algoritmus, který budete znát a může být požadován. S tím algoritmem je to pak hračka.

262387

02.02.2012 22:10

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: nechapu postup zaznamenavani informaci o IP apd.

djb 90.?.?.?

Podle mě je jediné řešení - ukládat šifrovaně celé IP adresy IPv6, tam je těch možností tolik, že brute force by asi bylo naprd. Jako doplněk možno ukládat první trojici IPv4 pro zobrazení uživatelům jako dosud(ale tonemusí být).

To by snad fungovalo, háček je, kolik providerů poskytuje i IPv6 ? Existuje v PHP proměnná prostředí, která ji vrací ? Nemám tušení. Nikdy jsem to nepotřeboval, zkouším googlit.

262406

02.02.2012 22:44

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: nechapu postup zaznamenavani informaci o IP apd.

djb 90.?.?.?

Úvaha má asi chybu v tom, že jsme předběhli dobu. co googluju, tak IPv6 by se v PHP ukazovala tamtéž co IPV4 být server a klient a php takto konfigurováno - což samzřejmě žádný správce neudělá, ipv6 je pořád moc málo.
asi by se musela napsat nějaká vlastní síťová utilita, která by to řešila, lze-li to.

Slabé místo pak může být to, že jedna věc je rozsah adresního prostoru a druhá počet použitých adres, třeba jen v čr a už jsme z 2^128 třeba jen u někoika milionů. Pokud existuje seznam.

nadhodil jsem to proto, že IPv6 je jediná věc co mě napadla, ale nemám s tím zkušenosti, vařím už z vody. Třeba se tu ukáže někdo chytřejší (Kevin, DavidZ?) a doplní to.

262418

02.02.2012 22:46

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: nechapu postup zaznamenavani informaci o IP apd.

djb 90.?.?.?

Nebylo a to je dobré hostname+ip to přinejmenším dost zkomplikuje.

262419

03.02.2012 21:47

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: nechapu postup zaznamenavani informaci o IP apd.

djb 90.?.?.?

opravuji se.

To také nepomůže IP a hostname jsou svázany, tudíž ani jejich spojením se počet kombinací pro brute force nezvětší.

262535

06.02.2012 18:39

Microsoft kupuje od Mercka eugenickou technologii

RE: Moze to byt pre niektorych sokujuca informacia, avsak virusy neexistuju.

djb 90.?.?.?

Neexistence virů jako takových je nesmysl, ale konkrétně k tomu HIV - ten už se podařilo izolovat ?

262721

06.02.2012 21:46

Microsoft kupuje od Mercka eugenickou technologii

RE: Moze to byt pre niektorych sokujuca informacia, avsak virusy neexistuju.

djb 90.?.?.?

Nebyl jsem zavřený a mezi mezi objevem viru a jeho izolací je propastný rozdíl.
Gallo / Montagnier "objevili" virus, ale ten byl vždy vázán na ifikovanou buňku. Taková ta chlupatá koule, co znáte jako fotku je pouhý model.
Teprve před čtyřmi lety byla velká zpráva, že se izolace viru ASI podařila http://aktualne.atlas.sk/vedcom-sa-asi-podarilo-iz...

Koubek do toho dělá, tak se ptám odborníka, jestli už se to podařilo skutečně.

262732

22.02.2012 11:09

Ať žije Krausokracie

RE: Jaksi taksi

djb 90.?.?.?

jo a taky spojenci čechy, rusové poláky a ukrajince...

pravda je taková, že za války zabíjí kdekdo kdekoho, v tom je více méně princip celé té akce, ale je důležité mít pořád na paměti, kdo s tím začal a nesvalovat na oběti pocity viny, protože ne každej je zrovna svatej aby bezmyšlenkovitě nastavoval druhou tvář, v takovém společenství by ani válka nebyla. Příčina - následky. Příčina hnusná a nespravedlivá - následky hnusné a nespravedlivé. Ve válečné a poválečné atmosféře nečekejte světce.

263831

22.02.2012 19:18

Ať žije Krausokracie

RE: Jaksi taksi

djb 90.?.?.?

Mě to nezaráží. Problém totiž je, že na "protistraně" se pohybuje mraky idiotů, kteří si na tom mastí politický kapitál. V takovém dialogu pak "naši", přiznají třeba jen tamhle 14 zlynčovaných němců a druhá strana se rozječí, že mám pocit, jakobychom celé německo prohučeli komínama v tajných českých koncentrácích.
O nějaké vině německa, pak ani slovo, neřku-li o přiznání, že němcům zabavený majetek jsme odečetli při domlouvání reparací a mělo by je tedy odškodnit německo. O tom taky ticho, najednou bychom mělo vše vracet.

Pak tu je taky spousty chytrýh čecháčků, kteří si připadají intelektuálně, když řvou spolu s němci a ještě je v tom podporují.

Já osobně chápu, že takovýto dialog na dané téma pak možný není.

Nemám nic proti omluvě za nespravedlnosti, ale mělo by to jít vše v ruku v ruce se všemi souvislostmi. Ne, že Německo už je omluvené a promlčené, tak my teď bez kontextu začneme sypat popel na hlavu sami sobě.

263850

26.02.2012 15:40

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

djb 90.?.?.?

Vojto, s tou čínou moc nežonglujte. Čína v žádném případě nevydělává na ukončení přerozdělování, ale na porušování všech zákonů civilizovaných společností. Tj. autorské a patentové ochrany neexistují, Čína západu znárodnila biliony vložené do výzkumu a vývoje, ochrana zaměstnanců neexistuje, minimální mzda neexistuje, lidé pracují za "hrst rýže", páchají v zoufalství sebevraždy a na tom stát vydělává - má práci a vývoj prakticky zdarma. Normy na kvalitu výrobků a ochrana zákazníka neexistují, na životní prostředí se kašle, kde západ platí miliony za čističku odpadu a zplodin, tam Čínský kapitalista leje do řeky a pouští komínem.

Vždyť to víte, tohle NENÍ ! dlouhodobě udržitelný vývoj.

A přerozdělování ?

V r. 2007 Čína ZVEDLA daňové zatížení zahraničním společnostem a investorům téměř o 50 procent. Z 15 na 25 procent.

Domácí podnikatelé jsou zatíženi PROGRESIVNĚ od 3 do 45 procent.

DPH je od 0 do 17 procent.

Takže, klid. Liberalizace se nekoná.

PS.: a těch 85 procent daně to nevím kde jste myslel, ale pokud to bylo v ČR, tak to v žádném případě takto dosud nebylo. Pokud jste např. OSVČ, měl jste donedávna nárok na paušál, tj. automatický odpočet okolo 50 procent nákladů. Maximální daň v ČR kterou jste tedy platil vždy byla nejvýše poloviční z tabulkové daně pokud jste nebyl úplný debil a pokud máte náklady, jste daleko níž a DPH vám v oboru vrací. Z toho se dále odečítají náklady na zdravotní a sociální pojištění a pevná částka na osobu takže např. při dani ve výši 30 procent platíte v ČR vždy méně než 15 procent zcela legálně aniž byste si dal cokoliv do nákladů, prováděl jakýkoli podvod nebo jinak spekuloval.

264011

26.02.2012 19:05

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

djb 90.?.?.?

zadržte Vojto, to si vše uvědomuji též, ale Jančura žádné DPH nezaplatí, Jančura je plátce a DPH mu bude vráceno.
Podobně mu bude vráceno DPH při jakémkoli jiném nákupu spojeném s podnikáním. Pokud by DPH nebylo, prodejci bezpochyby narovnají ceny na úroveň cena+dph (to je totiž cena, kterou je teď spotřebiterl ochoten platit) a zaplatí dokonce víc, protože mu nikdo nic nevrátí.
Samozřejmě u zisků je to horší, tam Jančuru DPH nutí snížit cenu.

Celkově se s vlivem DPH počítá skutečně špatně.

Co se týče dalších daní, různé přiležitostné typu dědická, darovací - ano, je to zlodějina, ale nelze to počítat do systému, každoročních odvodů, spotřební - ty fungují stejně jako DPH, tedy zatěžují jen prodejce komodity, těm snižují zisky, nakupujícím cenu více méně zachovají.

No zkrátka a co úlevy ? Tyhle alarmistické součty typu 85 procent totiž zásadně sčítají daně ale ignorují úlevy, investiční pobídky a další. 85 procent je zkrátka akademické číslo.

264024

28.02.2012 12:11

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Stará známá věc!

djb 90.?.?.?

Aha, Vy jste to nepochopil. Tady nejde o slovní zásobu, bohatá a skrytá slova. Tady jde o možnost si s jazykem pohrát.
Předesílám, nepatřím mezi fanatické příznivce češtiny s pocitem že je jediná na světě, zkrátka proto, že neznám všechny jazyky světa.

Angličtina ovšem češtiny nedosahuje ze zcela objektivních důvodů. Především má pevný slovosled, což je dáno absencí pádových koncovek a přechylování, navíc nemá v článku zmíněný dvojí zápor - jen tyto dvě věci jsou v pestrosti jazykových konstrukcí zcela nenahraditelné.

264126

28.02.2012 18:20

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Stará známá věc!

djb 90.?.?.?

No, zkuste

Šmírbuch jazyka českého

Nicméně, dohady o slovní zásobě jsou myslím nesmyslné, od nějakých dvě stě tisíc nahoru už to je asi jedno.

264145

28.02.2012 18:29

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Stará známá věc!

djb 90.?.?.?

Pane Koubku, tohle ale není a nemůže být odpověď.

Slovní složeniny - s těmi se dá vyhrát, ale nejsou nic neobvyklého.

Jednak já, a předpokládám, že ani nikdo jiný, neděláme z anlgičtiny jazyk dobrý leda tak do návodu na otevření konzervy. Angličtina bezpochyby je jazyk na vysoké úrovni, lze v něm dělat mraky jazykově malebných obratů.

To i jinde, ale nebudeme se tady přece přebíjet jednotlivými případy kus od kusu v zásobě 50 slov.

Já(nejen já, i jazykovědci) jen tvrdím, že angličtina má objektivní omezení, zejména pevný slovosled, která nahrávají (nejen)češtině, protože ta ty omezení nemá.

Pak už to záleží na použití a fantiazii autora.

PS.:
Jo, i mě baví věci typu

Anglictina pro zacátecníky

Tri carodejnice si prohlízejí tri Swatch hodinky. Která carodejnice si
prohlízí které Swatch hodinky?

Three witches watch three swatch watches. Which witch watch which
swatch watch?Anglictina pro pokrocilé

Tri pohlavne pozmenene carodejnice si prohlízejí tri knoflíky ze Swatch
hodinek. Která pohlavne pozmenená carodejnice si prohlízí který knoflík
na Swatch hodinkách?

Three switched witches watch three Swatch watch switches. Which
switched witch watch which Swatch watch switch?Anglictina pro profíky

Trí Svycarské pokurvené carodejnice, které si prejí si být pohlavne
pozmeneny, prohlízejí knoflíky ze Swatch hodinek. Která Svýcarská
pokurvená carodejnice, která si preje být pohlavne pozmenena, se na
jaké knoflíky ze Swatch hodinek dívá?

Three swiss witch-bitches, which wished to be switched swiss witch-
bitches, wish to watch three swiss Swatch watch switches. Which
swiss witch-bitch which wishes to be a switched swiss witch-bitch,
wishes to watch which swiss Swatch watch switch?


Ale nemůžete to permutovat[smích]

264150

29.02.2012 16:10

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: nemohu bych nereagoval

djb 90.?.?.?

To asi není bordel, ale bude to jiný systém - pojmenování podle rodiče, nikoliv podle rodiny.

Eriksdottir - dcera Erika, Gunnarsson - syn Gunnara

Má to i arabština známý Kara Ben Nemsí, Kara syn Nemsího.

ps.: nic o tom nevím, vím jen že Björk Guðmundsdóttir je "dcera Gudmuna", a její otec je skutečně Guðmundur Gunnarsson.

Zbytek hádám.

ps.: a s tím Bjork Gudmunsdottirová - to sebemrskačství při přechylování ženských příjemní je obddivuhodné, ale o ničem. Není to výsada češtiny, ale slovanských jazyků. dělá to jen pár set milionů lidí.
A zkuste se zeptat v USA jak přesně pojmenují třeba Břetislava Nováčka[smích].

264236

29.02.2012 17:27

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: nemohu bych nereagoval

djb 90.?.?.?

Vy jste nejen rozčilený,ale navíc pomalu chápající.

Kde jste vzal překlad jména ? Jména se samozřejmě nepřekládají, pointa je, že Břetislav Nováček by dopadl nějak jako Brzetislav Novaczech a s výslovností by to bylo ještě horší.

Pro pomalu chápající: jména cizích národů przní každý národ a kdybysme došli k přepisům z arabštiny, japonštiny a čínštiny, tak byste na gramatickou příponu -ova ještě se slzou v oku vzpomínal.

On totiž člověk, co není blb, ví, že Streepová, se jmenuje Streep a -ová je tam dodáno z gramatických důvodů.

Já sice nejsem nějaký zastánce přechylování cizích jmen, ale nevadí mi to. Dává to smysl.

Není to jen česká specialita - to je jen Vaše specialita, že o jiných jazycích nic nevíte a tak to znáte jen z češtiny.

264252

29.02.2012 17:40

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: jo, a jeste mam jeden dobrej ceskej

djb 90.?.?.?

No a co ? Ať se mládež zdraví jak chce, původ z němčiny je nepodstatný.


A když jsme u těch paskvilů. Tak ta vaše angličtina - to, co dneska mládež v angličtině označuje jako "cool", jejich rodiče před dvaceti lety označovali jako "hot".

Jedna generace, a protiklad označuje totéž, to není paskvil ze země zázraků ? [mrknutí jedním okem]

PS.: jazyk totiž žije !

264255

29.02.2012 18:05

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: jo, a jeste mam jeden dobrej ceskej

djb 90.?.?.?

Vy si snad myslíte, že angličtina nepřejímá slova ?

To si snad sedíte na vedení, každý jazyk přejímá cizí slova, pochopitelně z nějakého, se kterým jsou lidé v kontaktu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Lists_of_Eng...

Vy monoglote [chechtot]


ps.: hot/cool v rámci jednoho jazyka nic nemění na tom, že to je paskvil - o to hůř, sám národ neví co co znamená. Jak by taky mohl vědět, když USA jsou samí přvandrovalci.

Jak se praví ve starém vtipu, vzkaz britské královny do USA: Zapomeňte, nic jako americká angličtina neexistuje [chechtot]

264262

29.02.2012 18:07

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: jo, a jeste mam jeden dobrej ceskej

djb 90.?.?.?

jo, to je sice vtipná, nebo spíš tragická poznámka, významově to ale nic nemění na tom, že si pod cool a hot obě generace představují totéž. Můžeme vybrat např. The doors, tam by se generace na souhlasu domluvili [smích]

264263

29.02.2012 18:35

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: jo, a jeste mam jeden dobrej ceskej

djb 90.?.?.?

Když se Vám to tak líbí, tady je to celé.

Vzkaz Jejího veličenstva, královny Alžběty II občanům Spojených států amerických
...V Oxfordském slovníku angličtiny si vyhledejte slovo 'revocation'. Poté si vyhledejte 'aluminium'. Podívejte se na správnou výslovnost těchto slov. Užasnete, jak špatně je vyslovujete. Do slov jako 'favour' a 'neighbour' bude vráceno písmeno 'U', které vynecháváte jen z důvodu lenosti. Stejně tak se naučíte psát 'doughnut' bez toho, abyste půlku písmen vynechali. Ukončíte svůj milostný poměr s písmenem 'Z' (vyslovováno 'zet', nikoliv 'zí') a přípona 'ize' bude nahražena 'ise'. Naučíte se, že přípona 'burgh' se vyslovuje 'burra', viz Edinburgh. Jestliže nezvládnete správnou výslovnost, můžete si spokojeně přejmenovat Pittsburgh na Pittsberg...

[chechtot]

(tento vtip nepochází z čech, abyste netrpěl pocitem, že to je výplod čecháčkova)

264266

29.02.2012 21:23

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: cekam na jazykozpytce

djb 90.?.?.?

když mě voláte [smích]

http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=700#nadpis1

Mělo by to platit jen pro vybraná orientální příjmení, ale mějte na paměti, že o přechylování se vede neustálý boj. Každý to pak používá podle toho, čeho je zastáncem a jak mu editor v novinách nařídí. Zákon ukládá přechylovat jen na matrikách a v úředních dokumentech, do novin si může každý napsat co se mu líbí.

264280

29.02.2012 21:30

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: cekam na jazykozpytce

djb 90.?.?.?

Novináři mají dnes svévoli ve všem, včetně vyjmenovaných slov [chechtot]

264281

05.03.2012 22:06

Americká statistika

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

>1.Pro začátek by měli všichni otroci, tedy pardon, chtěla


A to je ten problém. Všichni. Vy možná máte pravdu s těma volbama, nechodit, osobně odporovat apod., ale to už je uplně jedno, jestli všichni nepůjdou volit, nebo všichni budou pískat na píšťaly, popř. zvonit klíčema máte vyhráno.

Problém je v tom, jak to zařídit, jak zorganizovat všechny.

264705

06.03.2012 00:43

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: To je ten Váš hlavní problém

djb 90.?.?.?

Tedy, pokud jste duchovně založen a chystáte se jít "materiálním psychopatům po krku", zřejmě jste z duchovna nepochopil lautr nic. Abyste neskončil jako Otec Školastikus ve Hrátkách s Čertem Neurážej, hříšná nádobo! [chechtot]

264713

08.03.2012 13:49

Co se to vlastně říkalo v Izraeli o mapách?

eh

djb 90.?.?.?

sice proběhlé "války" neschvaluji, Iránu bych tu bombu téměř přál - pokud by ji mělo, tak by byl klid, ale..

o všech zemích nepřátelských k Izraeli a napadených Západem můžeme říct totéž? Byly to modely tolerance, bratrství, prosperity a lidských práv,

zase jako ocaď pocaď s tou idealizací [chechtot]

a

Není to divné, že Izraeli je dovoleno beztrestně hrozit holí komukoliv se mu zachce a současně si udržovat monopol na jaderné zbraně

ne, to není divné, to je právě proto, že ty zbraně má a navíc namířené všude do světa

264885

08.03.2012 16:57

Americká statistika

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

Máte to pěkný, takový barevný, ale už od první věty jste mimo. Jarmila k žádné pasivitě nevyzývá, vyzývá, aby se nechodilo k volbám, ne k tomu aby se sedělo doma a nedělalo vůbec nic. Což je rozdíl, významný.

Na tom, že nepůjde k volbám se pochopitelně nic zkazit nedá. Koho byste chtěli volit a čemu říkáte nová strana, Piráti, DSSS - nekoncepční populistické nesmysly.

Fakt, nalhávat si, že volby jsou řešením a že ím můžu něco měnit je snad horší než nedělat nic. Lepší vědět, že nic nedělám a tudíž to mohu změnit, než si myslet, že něco dělám a tím pádem v tom bez efektu pokračovat.

A opakuji, Jarmila žádné jiné smysluplné aktivitě meze neklade. Pletete si nevolení a nic nedělání.

(čímž na druhou stranu neříkám, že věřím v účetní přímou demokracii)

264899

08.03.2012 18:23

Americká statistika

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

>S Havlem bych ho nesrovnával. Havel byl z prachaté mafiánské
>famílie. A že Okamura je pracháč bych neviděl jako problém.
>Naopak- je finančně zajištěn, takže by nemusel být tak
>lehce „koupitelný“.

Četl jsem nedávno nějakou psychologickou studii z 60-80 let a je tam zjištěno, že mnoho superbohatých lidí trpí nějakou poruchou nejistoty, jakýsi strach ze zabezpečení a to je nutí hromadit stále více majetku, protože se stejně bojí, že ten jejich by nemusel stačit (krize, devalvace, cokoliv si lze namluvit)

Netvrdím, že se to týká Okamury, ale mnoho bohatých lidí má také potřebu dál se rozvíjet/htomadit, nemyslím, že by majetnost člověka vypovídala o nezkorumpovatelnosti, jak se traduje.

264909

09.03.2012 21:39

Americká statistika

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

Ano, to je velmi zajímavé a taky nad tím přemýšlím. Chápu bývalé voliče KDU-ČSL, chápu trochu i ex-zelené. Ale jinak ?

Zloděje, mafiána, vraha - i to bych chápal, není to prokázané, někdo tomu nemusí věřit, ale Kalousek jako takový ?? Konspriativně nekonspirativně, to je zkrátka člověk, který ve vládě sedí kam pamatuju, pravidelně dělal koalice s kýmkoli, kdo právě vyhraje.

To je přeci osoba která naprosto jasně zklamává už po léta zcela oficiálně. Nemůžeme volit stále stejné lidi a očekávat, že budou dělat nové věci, nicméně - voličům stačí nový název a lákavý program, úspěch TOP09 to je důvod k naprostému zoufalství.

264966

11.03.2012 02:11

Americká statistika

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

V závěru se asi neshodneme, podle mého názoru to totiž Vy, baba či Six berete příliš akademicky.

U nás chodí k volbám cca 60 procent. Dejme tomu, že těch 40 na to kašle.

Pokud by k volbám dorazilo na základě buřičství pí Jarmily a podobných např. jen 5 procent voličů, pak ano, volby by byly právně platné, ovšem současně by 55 procent voličů k těmto volbám nešlo s jasným záměrem je zneplatnit. Uznání takový voleb by nutně vedlo k nepokojům a snad i revoluci i v tak usedlém státě jako je ČR.

Nicméně, nesouhlasím zcela ani s Jarmilou. Není v žádném případě pravda, že malá strana s jednotkami křesel lehce nad pět procent nemůže nic změnit. To je opět akademický pohled na věc, bez ohlížení se na realitu. Ta je u nás taková, že voliči jsou rozděleni více méně 50:50 vlevo/vpravo. To jsou ty naše 101 hlasové koalice. To znamená, že parlament jsou typicky dva monoliticky hlasující bloky a rozhodují jednotky hlasů rebelů. V naší realitě tedy malé strany mají vliv naopak naprosto neúměrně velký vzhledem k počtu hlasů. Druhý efekt je, že je to velký prostor pro korupci.
Pokud nevěříte, vzpoměňte na Melčáka a Pohanku. Dva lidé a otočili vše na ruby. Podobně Zelení, KDU-ČSL, malé strany se vždy dostaly do vlády, protože bez nich to tady nejde.

A zopakoval bych co jsem již napsal - že totiž celá tahle debata je o ničem. Je to stále variace na téma "kdyby lidi udělali to a ono".

Je totiž uplně jedno, jestli všichni půjdou vykroužkovávat jména, všichni nepůjdou volit, všichni půjdou demonstrovat, stávkovat nebo házet vajíčka. Cokoliv si lidé jako celek zamanou tak prosadí, problém je v tom všichni. V podstatě máte každý svojí pravdu.

265033

11.03.2012 17:44

Americká statistika

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

V první řadě mne neustále dokola překvapujete jak hovoříte v různých variacích o KOSHER OVČÁCÍCH, ale důsledně odjakživa používate hebrejský pozdrav. Peace=mír=Shalom.

To naokraj.

Nicméně, je až k uzoufání jak logický nesmysl jste schopen s takovou vervou propagovat. Vy snad pro stromy nevidíte všechny lesy světa.

Kolik je u nás stran ? Obvykle cca kolem 30.

Vy navrhujete volit.

Jarmila navrhuje nevolit.

Z toho vyplývá, zcela nezvratně.

VY pracujte NA ROZDĚLENÍ voličských hlasů na potenciálně 30 malých nevýraznch dílů.

JARMILA SJEDNOCUJE voliče protože narozdíl od Vaší pošetilé rady, její rada NEMÁ žádné varianty pro rozdělení potenciálu masy.

Zkrátka, posílejte nás na kohovolit.eu, věřte ve volby, to je ostatně legitimní názor, ale rozhodně zapomeňte na to, že byste si mohl namlouvat že Vy sjednocujete a Jarmila rozděluje, když to je přesně naopak.


PS.: ano, volit srdcem, už zase kladete na voliče nerealistické předpoklady, každého srdce samozřejmě má jiné požadavky, lidé, naštěstí, nemají jedno univerzální srdce, ale jsou různorodí.
Volit srdcem svoji stranu JE ROZDĚLUJÍCÍ POŽADAVEK. Nejít k volbám je JASNÁ JEDNOZNAČNÁ SJEDNOCUJÍCÍ VARIANTA.

Mohl bych Vám tam přidat i tu červenou a bold, jestli je to pro Vás lepší.

Nic ve zlém [mrknutí jedním okem]

265062

11.03.2012 19:37

Americká statistika

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

Pane Jane, omyl, já Vám rozumím naprosto přesně. Ostatně píšete
stále dokola totéž a není na tom nic náročného.

Já s tím ovšem nesouhlasím.

"pokud by se spojila a moudře odvolila"

Jasně, kdyby, kdyby, kdyby. Takových frází můžu nasekat milion. Kdyby se spojili a přestali platit na odpor daně, kdyby stávkovali...

Smiřte se prosím s tím, že někdo na existenci takového kdyby nevěří a proto hledá jiné varianty. Z mého pohledu zas existuje skupinka provolebních "pitomců".

A jestli myslíte, že Fico na Slovensku představuje změnu, tak pro mě je to další potvrzení, že lidé se ani v případě nejvyššího naštvání hromadně nikdy nerozhodnou k nějaké nezávislé straně. Naopak šli prostě tupě volit tu nejprofláklejší mainstreamovou opozici.

265067

11.03.2012 21:35

Americká statistika

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

>Takže z řečeného je evidentní, že příklad s tvými
>kdyby platí i na tvé vlastní fráze a teorie (což buď
>nevidíš nebo ti to nevadí) a tvoje kdyby je minimálně
>stejně rovnocenné mému...[smích]

To si uvědomuji a souhlasím. Jde o to, že Vaše "kdyby volili správně" opakovaně selhává po desítkách pokusů. Lidé k volbám chodí a...nepomáhá to.
Proto hájím jinou variantu, nemůžete čekat, že opakováním téhož dostanete nové věci.

Vaše "kdyby" je status quo. Jarmilino "kdyby" je pokus o něco nového.

(opět opakujete chybnou podmínku aby nešel volit nikdo, to není nutné)

A další věc, naplno jste to nenapsal, ale zdá se, že máte pocit, že pravice je ta špatná a levice je ta správná. Pak je to jasné, Vy v nabídce stran vidíte možnost, já ji tam nevidím. Pro mě varianta, že se všichni seberou a zvolí komunisty, čssd nebo jinou levicovou stranu je stejné peklo. Představa, že se všichni seberou a zvolí zničehonic jednu konkrétní z malých stran - tomu snad nevěříte ani Vy.

Každopádně, já nikomu nechození k volbám nenutím, já tu jen komentuji předestřené názory a každý ať zvolí co je mu nejbližší sám.

265072

13.03.2012 21:28

Americká statistika

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

Ano, tím se pocitově straší, že volič je neodpovědný. Obvykle se uvádí, že voliči by samozřejmě ihned zrušili daně a předhazují se taková videa hloupých jedinců.

Dodal bych dvě věci

1) video s blbcem je hloupá propaganda, samozřejmě existují, ale je jich ve společnosti menšina

2) takové typické referendu s propagandistickou otázkou proběhlo minulý týden ve Švýcarsku. Otázka byla, zda prodloužit dovolenou o dva týdny.
Švýcaři odpovědně zamítli zvýšení dovolené s 67 procentní většinou a ukázali, opakovaně, že i masa je schopná chápat důsledky nepopulárního rozhodnutí

A pak tam jistě volilo pět takových babek co nám tu pouštíte na videu.


ps.: ano, fico je volen legitimně, protože přišlo moc lidí, kdyby jich přišlo míň bude legitimní méně a méně až to přestanou lidé akceptovat. Jak prosté [chechtot]

265184

14.03.2012 01:43

Americká statistika

RE: Individuální odboj

djb 90.?.?.?

Výborně, Jene,

takže už i Ty jsi dokázal připustit, že existují podmínky, za kterých přímá dmeokracie funguje (Tvé 1. a 2.)

Někdo může ty podmínky rozšířit nebo definovat jinak, ale to je jedno.

Zkrátka existují.

Takže, prosím, neházej klacky pod nohy lidem, kteří se snaží, aby i tyto podmínky nastaly i u nás, protože to samozřejmě možné je (samozřejmě s takovými horlivými zastánci voleb Tvého typu je trochu problém, ale lidé to pochopí).

Cesta je pak přímočará.

1) vysvětlit lidem, že volební systém jaký máme je nefunkční

2) předestřít jim alternativu přímé demokracie

3) šířit povědomí o odpovědnosti za svá rozhodnutí

Což je legitimní postup a Jarmila ho činí. Tvůj přístup je ovšem dost demagogický a tmářský, takže tímto se s diskuze odlučuji. Věřím že cokoliv mi napíšeš jsem již zodpověděl dříve, protože stále opakuješ své kolečko, ale ani stokrát omletým omylem jsi pravdu nevyrobil. Peace [smích]

265199

15.03.2012 20:15

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

djb 90.?.?.?

Já bych se preventivně neuklidňoval. Tyhle akce pořádá jakási Holešovská výzva, což je podle všeho směs dávno politicky znemožněných lidí a sem tam nějakej stbák.

Pokud tedy nekecá tenhle člověk. Nevím jesti má pravdu, ale byl bych opatrný
http://www.nodeposit.cz/tag/holesovska-vyzva/

Váš pocit o uměle vytvořené opozici může být docela dobře správný.

265281

15.03.2012 21:06

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

djb 90.?.?.?

Nedělejte z toho grotesku. O nějaké opatrnosti až nám nebude patřit nic nikdo nemluví - podsouváte mi kraviny.

Právě, že mám v čerstvé paměti Občanská fóra a jiné fóry organizované za pomoci předchozí sturktury, tak nestojím o nějaký falešný pocit změny a výsledek bude ještě horší než teď.

Jedna věc je se snažit o změnu, jiná věc je skočit do jakékoli předpřipravené akce bez rozmyslu a bez věnování několika desítek minut prověřemní si kdo jsou - s Vaším přístupem bych volil před čase Věci veřejné (nová strana) a teď asi Babiše ?

Víte dobře, že lidé naštvaní jsou, vědí to i nahoře, pokus o organizaci toho naštvání je docela očekávatelný.

O nějakých 20 letech a paměti asi nemůže řeč, koukám, že ani Vy už nemáte soudnost hlavně hrrr všude, kde se zakřičí změna.

265296

17.03.2012 04:27

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

djb 90.?.?.?

>Změna je žádoucí,
To ano.

>klidně znova, že argumenty o tom, jak v rukou nevědomých
>oveček může být referendum nebezpečným nástrojem,
To jsem nikdy netvrdil..

>Když se malé dítě učí různým dovednostem, taky do rukou
>A stejně tak je to i s lidem obecným.
ale přesně to jsem tu tvrdil několikrát.

>Já nejsem hr. To vy jste zbrkloň
Pardon, jste, viz Vaše odpovědi výše nebo dřívější, jak jste mi bez rozmyslu vytkla, že bez penisu neuznám inteligenci

>uvažující v krátkodobých
referendum je krok správným směrem => holešovská chce referendum => podpořím holešovskou, dělám dobrou věc. Uvažujete Vy ?

Já pokračuju
=> podpořím úsilí o dosazení neprůhledných lidí s odůvodněním, že jsou to odborníci.
Dosadit někam naprosto nevolené neprůhledné osoby o jejichž organizátorech vím málo a co vím je spíš negativní to právě považuju za dlouhodobě chybnou cestu.

>horizontech v tom slova smyslu, že pokud nás "světlý
>zítřek" nečeká skutečně už hned zítra, nemá smysl cokoli
>podnikat.
Ani to jsem nenapsal. Chápu, že Vám sto lidí stokrát říkalo totéž, ale neextrapolujte to na mne prosím.

>Copak vy nemáte děti, vnoučata? Vás ve vaší
Nemám, asi nebudou, nicméně mi na srovnání ČR ku pořádku záleží, tedy se necítím být diskvalifikován v diskuzi o odpovědnosti k budoucnosti.

>zaslepenosti ani nenapadne, že jste zodpovědný za to, co jim
>svou pasivitou chystáte za svět? Samozřejmě, že nic nejde

Stál jsem na náměstí v 89', později proti ovládnutí ČT, i proti radaru i jindy a tak nějak jsem usoudil, že tohle není moje cesta. (i když zítra - dnes - se na ten václavák podívám)

Pasivní je, sedět doma u TV a mlčet. Ale pak to není Holešov, volby (kam mimochodem chodím, ale asi přestanu) a nic jiného neexistuje.
Extrémní příklad na pochopení: Jarmila. Jarmila JE aktivní tím že propaguje pasivitu u voleb. Pasivní by byla, kdyby nevolila mlčky. Být takto aktivní každý: Jarmila přemluví jednoho, ten dalšího... zafunguje to naprosto výborně. Toto je její cesta. Jen ti lidé nestojí na náměstí. Buďte víc otevřená.

>A pokud se o prosazení zákona o referendu začne aktivně
>zasazovat byť i třeba parchant Grebeníček, má i ten mou
Pokud by přinesl jasný návrh tak toho bych podpořil raději. Mít zákon o referendu je jistě dobrá věc. Ovšem Holešovská výzva se mi jeví jako tisíc přílepků.

>podporu. Protože kdyby pak chtěl dělat nějaké sviňárny,
>referendum ho může také hezky rychle srazit do reality.
To už záleží na znění, provedení by muselo být občansky vymahatelné - ale dobrá to je kosmetika, byť důležítá, krok dobrým směrem to je.

Na okraj k hádkám zde okolo: v Praze bylo 15.3. přes 8 000 lidí.

Příp. pokr. v dubnu, nerad přetahuju svejch 10, děkuji za pozornost.

265374

18.03.2012 21:20

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

djb 90.?.?.?

K tomu tedy ještě mám co říct a mělo by být řečeno.


>1.
>19. ledna 2007 odstartovala vláda formální vyjednávání mezi
>českou vládou a reprezentací USA. Již od samého počátku
>prosazoval tehdejší premiér Mirek Topolánek návrh, kdy o
>radaru rozhodne parlament, nikoli občané v referendu.

To, že Wikipedii vyplňoval nějaký pitomec, nicnemění na tom, že již v roce 2002 se setkal Jaroslav Tvrdík (ČSSD) s Donaldem Rumsfeldem a vyjádřil zájem ČR se do programu zapojit.

265439

19.03.2012 02:30

Evropa nad propastí

RE: Milikowski a jeho gang právě odhlasovali válku

djb 90.?.?.?

Hestroyi, vůbec tohoto pána neberte vážně.

Jako vždy, kdž jsem si dal práci s ověřováním revizionistických "fakt", narazil jsem jen na demagogie.

Našel jsem na webu kopie některých zmíněných článků a

"Fakta a holokausty pána 67", který asi nemumí anglicky

"11.6. 1900" - Rabbi Wise doslova řekl “There are 6,000,000 living, bleeding, suffering arguments in favor of Zionism.”

- tedy, žádný holokaust se nekoná. Pouze mluví o ŽIVÝCH trpících židech. Připomínám že v r. 1900 se Židé celosvětově odhadují asi na 10.5 milionu, z toho cca 6 milionů na území Ruska, Ukrajiny a Polska.

Vůbec nepochybuji, že v r. 1900 v Rusku trpěli včetně Rusů všichni.

Rabbi si zkrátka přihříval politickou polívčičku pro prosazování Izraele a pochopitelně se chytil slova holokaust a našel místo s 6 000 000 židy. To je účelové politikaření, oni mají proroctví, že Izrael nastane až 6 mil. bude spáleno v ohni nebo tak něco.


25.3. 1906 - Dr. Nathan hovoří o výhledu na holokaust 6 mil. Ruských židů. Není to tedy ani holokaust, jen straší výhledem a není ani další, mluví o týchž židech a tomtéž jako Wise v r. 1900.

31.10. 1919 - se v Am. Hebrew popisuje 6 mil. volajících a trpících ze zámoří, kteří trpí, hladoví a umírají - No, zkrátka zase totéž, zase titíž židé v Rusku. Připomínám, že 1919 končila Rusko Ukrajinská válka a opět se v Rusku ani na Ukrajině nikdo neměl nejlépe.

Zkrátka, ano, jde o účelové články zneužívající náboženská proroctví, ovšem nejde o nic lživého, v té době se o trpících v Rusku dalo psát každý den, nejde o žádné holokausty, nikdo nebyl vyhlazen, byly to jen alarmistické předpovědi a popis trpících a už vůbec nejde o oficiální vyjádření, pouze práce jednotlivých komentátorů a analytiků.

tady máte odkaz http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=24369

Další už nečtu - toto pro mne není zdroj.

Shrnutí: revizionismus oficiální historie 0:3, je mi líto - pokud chcete vyvracet historii, mělo by to být naprosto průhledné, nezavádějící a bez pochyb.

Vůbec mě fascinuje, že u oficiálních studií se ječí, že to platí lobistická strana, ale že třeba práce Germara Rudolfa, nebo Leuchterova zpráva byly vypracovány za peníze revizionistů nikomu nevadí.

Nula, zase nic. sorry.

265460

19.03.2012 21:48

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

djb 90.?.?.?

- neexistuje nic přesnějšího, než rozhovor konkrétních lidí a přislíbení konkrétní věci (Tvrdík Rumsfeldovi a Váš odkaz na Tachecí to nevyvrací)

- mohu ale upřesnit komentářem tehdejšího premiéra Vladimíra Špidly(ČSSD), tehdy řekl: "Česko postaví prapory na obranu proti zbraním hromadného ničení."

- dále bych upřesnil Lubomírem Zaorálkem (ČSSD), který v roce 2008 pronášel v otázkách Moravce plamenné projevy proti radaru, ale na přímou otázku, zda ČSSD až se dostane do vlády smlouvu o radaru vypoví se pouze vykrucoval (to bylo řečí, a já tu smlouvu neviděl, dyť není podepsána, žeáno, tak přeci nemůžeme mluvit o vypovězení a nám vlastnš vadí jen ten dvoustraný koncept...) zkrátka, i pro ČSSD byl radar přijatelný, tuším, že jim vadilo pouze, že to není součást NATO, což je administrativa - na jeho vlastnostech to nemění nic

http://blisty.cz/art/40815.html

Chronologicky
- ČSSD byla u moci, byla tedy pro radar
- ČSSD nebyla u moci, nemohla nic změnit, tedy populisticky byla proti radaru
- pokud by se ČSSD opět dostala k moci, tak už raději neslibovala, že bude proti radaru, totiž, věděla, že by zas měla úlohu být pro radar

265517

25.03.2012 20:23

Cesta k transformaci společnosti

RE: Ohledně voleb mne napadá jedna věc...

djb 90.?.?.?

O tom jsem také svého času přemýšlel a nemyslím - jen by potřeba někomu škodit odvrátila Vaší pozornost od výběru správné volby.

Podle mě by mělo nastoupit podobné, ale jiné opatření.

Měl by existovat volební lístek "žádná strana mě neoslovila" - takové hlasy by se finančně ani jinak nezapočítávaly nikomu a v případě nadpolovičních hlasů by volby musely být opakovány.

To je podle mě logické a navíc narovnání demokracie - my máme právo volit, ale nemáme právo nevolit, to je přeci blbost.

Také je to jasně formulovatelný požadavek, který lze prosazovat petičně a jinak. Narozdíl od nejasného "jděte volit" nebo "nejděte volit" - to první vede k rozptýlení hlasů, protože jděte volit znamená muset volit a to druhé velkou podporu nikdy nezíská.

ps.: všimla jste si, že politici před volbami přesvědčují ať jdeme k volbám ? oni ví proč...

265838

30.03.2012 23:34

Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

moc pěkná diskuze (zatím), pod tak demagogickým článkem

djb 90.?.?.?

Osobně mi udělalo velkou radost, že se ti co přispívají z velké části nenechali zblbnout lacinou demagogií a článek odsuzují.

Samozřejmě multikulti není žádný ideál. Ale vytýkat lidem, co bydlí vedle nějaké památky, že na ni obdivně denně nevzhlíží ?!! A o kus dál bez komentáře napsat větu, jak tutéž památku francouzi sami zničili až po rabování hrobů a z toho závěr, že my si vážíme naší kultury a oni ne ?

Nehledě na ten nesmysl s Franc. revolucí, která přinesla multikulti. Nikoliv, multikulti a celý bordel co je dnes v Africe nám přinesl francouzský a britský kolonializmus a jejich rozpínavost. To co se děje teď, že nám sem z námi podělané Afriky migrují miliony a ničí naši kulturu, je svým způsobem spravedlivý trest. (ač se mi to nelíbí)

Někdo tady níže napsal něco ve smyslu, že nebýt bílého muže, afrika je dodnes sto let za opicemi.
Technologicky je to možná pravda, ovšem co se týče jejich schopnosi uživit sebe sami a jejich kvality života, byli by na tom nesrovnatelně lépe. Ostatně už v té době před opicemi z Afriky nikdo utíkat potřebu neměl.

266153

31.03.2012 19:52

Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

RE: moc pěkná diskuze (zatím), pod tak demagogickým článkem

djb 90.?.?.?

Ten problém o kterém jsem mluvil se samozřejmě netýká lékařské péče - to co popisujete sice je (dost zdemagogizovaná) pravda, ovšem není to důsledek humanity. Péči a ostatní vymoženosti v Africe bílý muž začal zavádět až po té, co si to tam řádně zkolonizoval, rozjebal tamní odjakživa fungující domorodý systém, navykl domorodce systému svému, tj. bílý rozkazuje a organizuje, bílý živí, černí pracují a výsledek je, že si tam neumí pořádně sami poradit. Toto narušení tisíce let fungujícího systému dostalo Afriku do potíží.

Lékařská péče, to není žádné dílo dobrých úmyslů, to je už jen důsledek starání se o svoje bývalé kolonie a špatného svědomí. Pokud by se do toho bílí nemotali, fungují Afričané spokojeně dodnes. Možná technologicky zaostale, možná s nějakou vyšší úmrtností, zato daleko šťastněji a nervali by se na sever.

Co se týče vyspělejších, arabských zemí, ty úspěšně bílí rozjebávají dodnes, posledních pár let to máte dokonce v přímém přenosu v televizi, tak se snad nebudete snažit to blbě okecávat.

Pokud by Afrika nebyla kolonizována a bílí se tam s prominutím do toho nesrali, tak tam mohli domorodci spokojeně žít a fungovat dodnes.

Ale to Vy jistě víte.

PS.: autor nenapsal nic neobratně, rabování vlastních hrobů francouzi tam bylo, napsal to jak to bylo a nic jiného mu ani nezbylo. Ostatně - zaválčit si mezi sebou a demolovat sebe navzájem ta Evropa umí také pěkně až dodnes. [mrknutí jedním okem]

266176

03.04.2012 17:07

Moravskoslezští rodáci a ticho u veverek

RE: Věci Prodejné

djb 90.?.?.?

Nuže - já jsem VV nevolil a volit nebudu, nicméně, pokud Vám to zvedne sebevědomí, zdaleka je tak neodepisuji, jak je poslední dobou zvykem. Myslím, že pozadí bude o hodně složitější, než se nám zdá.

Dobře pamatuji, že VV byli fajn kámoši v koalici a hroutit se to začalo v okamžiku, kdy Bárta jako ministr dopravy chtěl objednat na pár zkušebních kilometrů dálnic firmu z číny a vyhodit miliardové zakázky z ČR do zahraničí.
Od té chvíle to jede, ABL odposlouchávala toho i onoho ? Platil je ten či onen? Puč Kočí nebo půjč Kočí ? Až jsme dojeli k dnešnímu soudu. K tomu soudu: jestli Bárta ze svého platí své poslance aby hlasovali pro program jeho strany - no, není to košér, ale je to to nejmenší s čím mám na naší pol. scéně problém.

Další věc VV platí Bakala, ale Bakala je Havlovec a nesnáší se s Klausem.
V souhlasu s tím Klaus od začátku na VV nadával a už během voleb vysílal signály, aby je lidé nevolili.
Ten Klaus se najednou proměnil, podporoval Dobeše na školství, celou dobu stojí za Bártou - pamatujete, jak Bárta prohlásil, že má Klause omotaného kolem prstu ? Takto doslova a ješitný mistr světa Klaus na to neřek ani prd a dál brání VV i teď během soudu - to fakt smrdí.

Osobně to na mě působí tak, že Bárta se do politiky vrhnul skutečně za sebe, s dojmem, že to udělá jako firmu - poslance si zaplatí, aby poslouchali, na konkurenci(ODS, Klaus) má v šuplíku kompromitující materiály, mediální xicht(John) se pronajme a nějak to půjde. ABL si přihraje zakázky a třeba i trochu pomůžou našemu zákonnému prostředí.

Což byla jeho osudová chyba, Bárta se svými "ubohými" stamiliony naprosto nepochopil, že pokud si do strany natlačí prodejný lidi, který tam jsou za prachy a ne za ideály, tak naprosto nemá šanci bojovat s miliardovým průmyslem, kterej ho samozřejmě přeplatí, což se stalo.

Tím neříkám, že Bártův program a jeho osoba jsou mi milé, ale hodně věcí mi tam nesedí. Co a kdo byla Kočí a John, jak článek spekuluje, to je vcelku putna - ve VV jsou jen najatí zaměstnanci.

ps.: a ještě si od začátku VV pohrávám s jednou zcela neprokazatelnou myšlenkou - on totiž Bárta zas až tak schopně nevypadá - osobně bych se nedivil, kdyby figurka byl i Vít Bárta osobně a celé VV vyprojektoval a řídil ten jeho bratr.

266289

09.04.2012 03:20

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

djb 90.?.?.?

Jak nemám rád komunisty, tak mě váš příspěvek přímo pobavil.

Utajovana kriminalita
za prvé kriminalita na nejvyšší úrovni je utajovaná dodnes, a na nižší úrovni se shovává za přestupky a rozmlouvání podání trestních oznámení ze strany policie, za druhé utajování nic nevypovídá o kvantitě - pokud jste nepochopil, tak sice utajovaná, ale pořád jí bylo méně


nucene prace a zamestnanost
právě se u nás zavádí pro lidi na pracáku také [chechtot]


(kazdy delal to co neumi),
to je samozřejmě kravina, mnoho lidí dělalo to co neumí, ale zdaleka ne každý
a myslíte, že dnes je to jiné ? vy jste asi nikdy nepořádal výběrové řízení na zaměstance anebo neprošel více firmami

nedostatek zakladnich potravin na trhu,
viz baba b. potraviny chyběly, ale nikoliv základní, hlady se u nás nikdy netrpělo

nesplacene dluhy kamosu z RVHP,
sakra nojo - my nejen, že jsme neměli dluh, oni dokonce dlužili nám, my byli schopní miliardy dokonce napůjčovat a dávat na dluh!!!


cikani smelici s hodinkama a bonama pred kazdym tuzexem,
skočte si v Praze např. na florenc nebo do nějaké zastavárny v libni a na žižžkově [chechtot]


levne potraviny jejich cena byla prizpusobena nizkym vydelkum strednich vrstev

a) co je na tom špatného ?
b) dnes jsou potraviny ve vyšší kvantitě, ale méně kvalitní a to je daleko větší zlo

v prazdnych Masnach,
jo, to se stávalo, máte jeden bod

bydleni v betonovych dzunglich,
jo, ale byty byly státní a na příděl - co by dneska mladé dvojice daly za možnost mít výhled do pěti let vystát frontu na byt, od nemožnosti dobře a levně bydlet se odvíjí další věci jako stres, malá porodnost

dnes se zase staví skleněné kukaně uprostřed historických center


uplaceni, ktereho jsme se nezbavili dodnes at atd.
no, druhej bod, abych přivřel oko, uplácení není naše výsada


Uzavřel bych to výkřikem komunismu a komunistům třikrát fuj - to je jedna věc, nebudu tu rozebírat, proč je komunismus hovadina, ale jiná věc je nulová sebekritika a neschopnost si vidět do huby nebo na špičku nosu, což děláte Vy.
A s takovými lidmi, jako Vy, co neumí objektivně přiznat "nepříteli" v čem uspěl a sobě vlastní chyby to právě celý jede do řiti.

266572

09.04.2012 18:41

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

djb 90.?.?.?

S vámi je fakt legrace

>Pane dbj uz vas zacatek "nemam rad komunisty ale..." naznacuje
>mnohe.

Ano, to znamená, že nemám rád komunisty. Tečka. asi jsem to napsal moc komplikovaně ?

>ale abych privolaval blahe casy socialisticke totality, to
>opravdu ne.
Kdo tady přivolává blahé časy soc. totality ? Spadl jste z Marsu ? Mluvili jsme snad o konkrétních věcech, nikoliv o systému.


>Je mi lito, ze vy jste nespokojen, ale zkuste to zmenit necim jinym,
>nez zoufalou touhou po tom co bylo a uz nebude.

Tak to buďte v klidu, já podnikám, mám se dobře ani netoužím po tom co bylo.

Jo a tyto diskuze, kdy si (zde) vy sám vytvoříte nějaké předpoklady, které jsem nikdy ani nezmínil a pak začnete v podstatě polemizovat sám se sebou, tak po těch toužím zcela nejméně.

Tímto přestávám sledovat tohle vlákno.

266610

10.04.2012 15:14

Moravskoslezští rodáci a ticho u veverek

RE: Věci Prodejné

djb 90.?.?.?

Podle mého názoru nejlepší způsob boje s nálepkami je přijmutí.

Pokud lidé, kteří nechtějí volit jsou disidenti a pitomci, nezbývá mi, než se přidat k této rozumnější skupině, zachovat se moudře a stát se disidentem a chytrým pitomcem [chechtot]

266671

11.04.2012 22:07

Nad knihou o Stalinovi

RE: Chci se optat

djb 90.?.?.?

>Co by se asi tak stalo, pokud by občané v Rusku nezvedli prd-le
>a podobně jako záměrně matený a znechucovaný český
>Pepík k volbám NEŠLI?? Koho by kosher nomenklatura (pro


Nejpravděpodobněji by se nestalo vůbec nic, protože ve většinovém systému by sice dorazilo méně voličů, ale POMĚRY vhozených hlasů a tedy výsledek voleb by zůstal stejný.

Neexistuje důvod se domnívat, že by zrovna natruc všichni voliči Putina seděli doma a k volbám šli jen voliči - vámi obávané - pravice.

A i kdyby se stal ten statistický nesmysl, tj. každý, kdo by k volbám nešel by byl volič Putina, tak v Rusku byl druhý komunista Zjuganov - buďte tedy v klidu, máte to pojištěné a v Rusku je skutečne zcela jiná situace.

266771

12.04.2012 12:43

Nad knihou o Stalinovi

RE: Chci se optat

djb 90.?.?.?

>na Libyi, Sýrii a takpod. Stačí zblbnout obyčejné lidi,
>rozhýbat poměr sil,

Neříkejte, ono lze zblbnout obyčejné lidi a uměle rozhýábat poměr sil ? Takže už jistě chápete, že přesně totéž lze udělat před volbami, aby lidé "svobodně" volili tak jak média káží [smích]


>
>
>To by se ti líbilo, djb? To, co se zvenku nepovedlo
>Napoleonovi ani Hitlerovi by dosáhli bez vlastních ztrát,
>tentokrát zevnitř.

To jsou jen dojmy, kamaráde. Možná by to jak naznačuješ
dopadlo a možná také ne. Kdopak ví, snad jenom ty růže
krepový............... [velký smích]

266801

15.04.2012 20:01

Nad knihou o Stalinovi

RE: Chci se optat

djb 90.?.?.?

Neb jste mne jinde zařadil mezi disidenty, reaguji.

>BTW, Agenty jsem zmínil proto, že jsou jimi OBECNĚ
>posedlí mí zdejší kamarádi

Nikdy jsem nic nepsal o Agentech ani tajných službách, a v tomto vláknu to začalo tak, že VY jste do toho zatáhl ovlivňování voličů.

>
>Viz. jejich mantra: Nechoďte volit, nemá to smysl, všichni
>bla bla blá.......a tak pod.

Nidky jsem nikoho nevyzýval aby nechodil volit, nenapsal jsem, že jsou všichni politici stejní, ani jsem nepoužíval frázi kdyby volby mohli něco zvolit, ani bla bla bla - to často používáte Vy.

>Nějak zapomínají, že například na Islandu se toho díky
>volbám změnilo HODNĚ,

Nezapomínám ale Vy zapomínáte, že ve Švýcarsku se přímou demokracií také dosáhlo hodně.
(jestli zas příjde - nejsme švýcarsko blabla, tak jsem zvědav jak na to naroubujete, že jsme Island[smích]))

>Pro pochopení některých narážek ti v případě zájmu
>doporučuji projít více zdejších vláken

Do toho. Zjistíte, že JanSmith je příznivec levice(nic proti) a jediné co dělá je, že se snaží fanaticky získat hlasy pro ČSSD nebo KSČM. Strany nikde nejmenuje, ale schovává se za věčným - běžte volit opozici.
Ačkoli neustále píše, že má pádné argumenty a pouze my je nedokážeme pochopit, neb jsme pitomci a jeho argumenty jsou pod naší rozlišovací schopnost, tak sám žádný argument nepřednesl nikdy.

Jeho mantra, je primitivum - volte opozici a dočkáte se změny, protože má opačný program oproti současné zcela asociální pravici.

To je tak primitivní, že to nelze nepochopit a také je to naivní blbost, žádná high filosofie.

Oblíbený JanSmithův argument je, že prý máme jít volit opozici jen proto, abysme se dívali na protáhlé huby aktuální "pozice" a že za tu prdel stojí jí k volbám. - To je uvažování 1. třídy obecné školy, máme DO VLÁDY volit lidi jen NATRUC. Tolik JanSmith. Bohužel absence kvality jeho argumentů je nahrazena kvantitou a je to úmorné.

Naše opozice a "pozice" se tu dvacet let střídají a každé volební období končí tak, že jsou na ně lidé nasraní, že se hodně rozkrade a dělají se oposmlouvy.

Jan Smith zkrátka nabízí cestu jak zakonzervovat stávající stav - další střídání opozic.

Je až absurdní, že jeho srdnaté projevy jsou naprosto nic neřešící.

Zatímco "my disidenti", hledáme jen jiné cesty na změnu.

Např. Jarmila volá po přímé demokracii a zrušení zastupitelské demokracie.

Baba Blažková,není volební disident, ale volá, pokud ne, nechť mne opraví - buď po vykroužkování nevhodných lidí anebo po volení nových malých stran či revoluci.

Já souhlasím s oběma děvčaty, s tím, že pro mne žádná strana není volitelná, tak tam prostě nic nehodím - ovšem nikomu to necpu.

Sám vidíte, že jediný, kdo se snaží o udržení starých pořádků je právě mnohomluvný Jan Smith.

266986

15.04.2012 20:24

Nad knihou o Stalinovi

RE: Chci se optat

djb 90.?.?.?

Pro procházení starších diskuzí doporučuji zejm. diskuzi o levici a plánovaném americkém Radaru XBR na území ČR v Brdech.

Jan Smith se zoufale snaží nám vnutit, že radar byla akce pravice a levice byla proti a má svědomí čisté. Používá mnohé demagogie, zamlčování fakt a další.

Když jsem mu napsal konkrétní fakta a zjistil, že si dobře pamatujeme na vstřícnosti ČSSD vůči radaru, nakonec přiznal, že souhlasí a vše věděl - nic mu nezbylo. Toto je přesný příklad jeho postupů a jediný cíl je obhájit levici a snad i ty komunisty.

Viz zde: http://www.zvedavec.org/nazory_4902.htm#ptr265436

ps.: JanSmith musí mít též poslední slovo, předesílám, že na tyto moje dva příspěvky ať píše co chce, ale nebudu reagovat ani na přímé dotazy. Vše jsem mu již mnohokrát odpověděl.

266988

17.04.2012 08:09

Sexmise

RE: Ale abych jen nerýpala

djb 90.?.?.?

>
>Žádný "diktát", paní Kateřino. Nás muže motivují naše
>prastaré geny. Evoluce totiž prokázala, že lépe pečuje o
>společné potomstvo mladá matka, než starší dáma.
>Jednodušeji řečeno. Po desítky tisíc let se úspěšněji
>rozmnožovali ti muži, kteří dávali přednost mladším
>partnerkám. A my jsme jejich potomky. Oni nám předali své
>geny.


Vojto, Vaše posedlost evoluční biologií je obecně známá. Proto bych Vás poprosil o jednu věc - zjistěte si, co to znamená slovo evoluce a jak to funguje, pak nebudete psát takovéto hovadiny a snad se nám i omluvíte a budete se stydět.

Kde se ve mně bere ta drzost ?

Víte - to co popisuje Baba Blažková, je ideál ženy, který vznikl v posledních 20 letech.

Podívejte se na idoly let 80 a dříve.

Vzpomeňte na podlavicové ideály Samanthy Fox či Sabriny a podívejte se na tu Sexmisi.

Pak se podívejte na idoly let 90 a zjistíte, že to vzniklo tak během 10 let, těch 20 to trvá.

Evoluce nefunguje tak, že desítky tisíc let je ideálem žena s postavou ideální rodičky (viz Věstonická venuše) a pak za deset let je všechno obráceně. Proboha !!!

Navíc, Vaše dost krkolomná konstrukce, že mládí=štíhlost a proto nás to žene ke štíhlým, je taky nesmysl. Mládí je mládí a štíhlost je štíhlost, kt. je více než symbolem mládí symptomem špatné výživy, slabé výdrže, nemoci, komplikovaných porodů a mnoha pro vývoj negativních vlasností.

To byste byl hodně špatný evolucionista, si myslet, co píšete ale klidně myslete...

Pletete si evoluci s módními trendy. Mimochodem v módních kruzích se zase povídá, že to je způsobeno homosexualitou většiny návrhářů, což znamená, že jsou jim bližší mužské než ženské křivky a také se na hubené lépe navrhuje. Žádná zvláštní konspirace se nekoná...


ps.: toto samozřejmě nevylučuje, že se to může mužům líbit, viz tmo, nepleťte do toho ale evoluci, ta by Vám dala

267096

17.04.2012 23:11

Sexmise

RE: Ale abych jen nerýpala

djb 90.?.?.?

Janko, nepochopil jste mne.

Evoluční vývoj probíhá tisíce let, nemůže se nikdy jednat o skokovou změnu během destiletí.

Vojta se sice rýpe správně v tisíciletích, ale vůbec si nevšímá, že ten "vývoj", který chce opodstatnit se v těch tisíci letech prakticky neprojevuje a pak skok a je to tu.

Proto poukazuji na desetiletí - toto není výsledek evoluce, ale módního trendu.

267153

24.04.2012 19:09

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

djb 90.?.?.?

ad úroky

- osobně nemám nic proti úrokům, protože jak známo, půjčovat si
nikdo nikoho nenutí,

Ovšem ty hovadiny co pokaždé nalemtáte okolo toho, Vážený tmo, to je zlé

a) ZADARMO půjčit každý, regulační poplatek, také jste to tu opakovaně eufemisticky nazýval "peníze zadarmo" Váš termín

- za prvé zadarmo není nic, ani bezúročná půjčka, ty peníze a získaný nadstandard si musíte tvrdě odpracovat, pokud to nevíte

- za druhé, zajděte si už konečně na www stránky nějaké banky a podívejte se jak se to s těmi půjčkami má ve skutečnosti, děkuji, zjistíte, že půjčky mohou mít různou délku splatnosti, dále zjistíte, že lidé si nepůjčují podle výše úroku, ale podle schopnosti splácet, tj. rozhoduje především měsíční příjem ku výši splácené částky, ve výsledku si chudší lidé půjčují na delší dobu a zaplatí za půjčení více než majetnější, kteří to splatí rychleji a tedy za půjčku zaplatí menší cenu

Dále se podívejte na ilegální neregulovaný trh. Tam je úrok u lichváře sto a více procent jen to mrkne a ti nejchudší si u něj také půjčí, protože nemaj peníze.

Než zas zčervenáte jak pipin před explozí, tak pointa není, že bych brečel jak je to nespravedlivé, že chudý platí více, pointa je, že ten Váš regulační poplatek je zcela k smíchu v praxi to nefunguje vůbec.

To bohužel neokecáte i kdybyste se na hlavu stavěl, ostatně, proč vznikla krize ? Protože si půjčovali lidé co na to neměli, vzpomínáte ? Kapišto šéfe jak to vypadá v realitě ?? Sotva, že vy deriváte.


b) Vaše "lidová pravda", že soukromý podnik bude vždy efektivnější než státní

- to je opět nesmysl, státní podniky jsou neefektivní pouze z toho důvodu, že jim chybí efektivní systém odměňování manažerů, pokud by ve státním podniku byl manažer placen stejně jako v soukromém, hned by byla motivace jinde

Nevěříte ?
To jste nikdy neslyšel o nějakém soukromém podniku nebo bance, kde majitel už dávno nepracuje a rozhodují jen manažeři ? Na to snad příjdete sám.

Stále nevěříte ?
A slyšel jste někdy o akciových společnostech ? komu to patří, akcionářům, tedy "lidu". A kdo tam asi tak pracuje a rozhoduje, majitel co není, všichni akcionáři ? Jo dozorčí rada.

Stále nevěříte ?
Tak si najděte nějaký státní podnik, který prosperuje. Např. ČEZ (nedělejte, že nevíte, kdo je majoritní akcionář). Martin Roman dostal možnost za rok vydělat 600 Mega a jak pěkně expandoval a prosperoval.

Ono i za těch komančů by se jistě nějaký úspěšný podnik našel.

Takže jděte s těmi tezemi někam do řiti.

Centrální banku by samozřejmě měl vlastnit a spravovat stát. Ta by komerčním, obchodním a jiným bankám samozřejmě půjčovala za úrok, ovšem vydělané peníze na území toho státu z peněz vydaných tím státem by se zcela logicky vracely zpět bance toho státu.

Problém?

267721

24.04.2012 23:35

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

djb 90.?.?.?

- regulující úrok, který dovolí spustit krizi, je regulace k ničemu, nula,

ale souhlasíš tedy

- pokud si hrajeme na soukromé bankovní podnikání, banka musí nést plnou odpovědnost, žádná podpora státu ani v době nejvyšší krize rizika nerizika - jedině tak se banka naučí chovat tržně a půjčovat tam, kde se to vrátí

- jistě, Roman by neprodal kravská lejna, ale co má být, máme dost podniků co mohly prosperovat i po převratu a manažeři je měli motivaci leda tak vykrást nebo zničit ? jak mohl, proboha, někdo zničit dokonce Sazku ??

- to o co tady jde je to, že státní podnik s dobře nastaveným systémem fungovat může (nejsem nějakej extra zestátňovač, ale některý věci by soukromý bejt zkrátka neměly, mluvíš s ordoliberalistou, aby bylo jasno [chechtot] )

- komerční banky jsem zdaleka nemyslel tak extrémně, model byl, vracet úroky centrální bance, kt. zde reprezentovala stát - ostatní podnikání by banky prováděly normálně (ovšem s odpovědností a placením daní, to jsem nenapsal)


Nicméně, proč si nepohrát s modelem banky bez zisku, nevidím důvod aby to tak bylo, nevidím důvod aby to tak být nemohlo

- neziskové organizace také znáš a fungují proč ?
protože buď
-- pracují z ideologických důvodů (pro banky nepoužitelné, ale i to ! za Erharda měly daň 100 procent a nehly brvou )

anebo ale
-- organizace sice nevydělá nic, ale jednotliví zaměstnanci od uklizečky po ředitele si na platech rozdají slušný peníze

- proč má ČSOB brečet, že má čistý zisk ! "jen" 11 miliard, že maj o 3 miliardy míň

Jediný důvod, nekomplikovat prosím tím, že patří Belgii, proč by ČSOB nechtěla pracovat, kdyby z těch 11 miliard
1 miliarda rozdala na odměnách zaměstnancům (NAVÍC k tomu co dostali doteď) průměr cca 150 000,-/zaměstnance, reál kusově odstupňováno podle pozice
1 miliarda se vrazila do dalšího rozvoje
9 miliard vrátila do státního rozpočtu

Já bejt v ČSOB, já bych to teda "zadarmo dělal", spíš mi vysvětli proč ne
[chechtot]

A když jsme u těch bezúročných půjček, existují daleko horší věci, existují dotace, investiční pobídky - peníze skutečně zadarmo, protože jiní, co umí počítat zjistili, že nakopnout podnikání a vybrat to na daních se vyplatí

Ale do hádky o státních bezúročných půjčkách se nehodlám pouštět, že to zaplatíme my všichni, každá investce (a bezúročná půjčka není nic jiného než nejlevnější investice) má řadu důsledků, víc podnikatelů, víc dětí, víc pracujících daní jo a taky negativa - víc neplatících, ale nelze babu blažkovou jen tak odpálkovat, tohle probrat to není na dva řádky

267739

16.05.2012 23:53

Sázka na Zvědavce se vrací

zdůraznil bych myšlenku pana te

djb 90.?.?.?

Příjde mi jako dobrý nápad přitom Zvědavce zcela nezavírat.

Tj. něco jako:
- vyvěsit jako poslední článek stručné výrazné info "proč tu nejsou nové články ? - přispějte a po dosažení XXX jedeme dál"
- zastavit diskuze
- nechat otevřený archiv všech článků (nebo alespoň jejich náhledy, jako při placené verzi)

Myslím, že je to možnost, jak i po dobu sázky oslovovat a motivovat nové čtenáře, staří stejně vše co chtěli četli. fotka zavřeného krámku na rohu nutně předpokládá, že čtenář ví o co jde a proto bude platit. Přitom ten nový může spíš být zvědavý na to co se tu děje.

Příjde mi to jako dobrá myšlenka, toť vše.

269073

18.05.2012 21:48

Poprava pro výstrahu

RE: .

djb 90.?.?.?

Problém je, že mezi "ví se to" a "je to dokazatelné" je propastný rozdíl.

Každopádně ano, Rath zřejmě dojel na politickou objednávku. Kdyby první objednala ČSSD sedí Vondra nebo Kalousek, první asi objednala ODS tak sedí Rath, no a co

Dokonce je to skvělé, víte proč ?

Obyvatelstvo nemáme příliš akční, jediná možnost je, že se mezi sebou požerou sami.

A není to jen Rath, není to jen ČSSD, to máte slabou paměť

Rekapitulace posledních dnů:

Sestřelili Bártu. VĚCI VEŘEJNÉ

Bárta se nasral, sestřelil Béma+Janouška. ODS

Teď se nasral někdo jinej a sestřelil Ratha. ČSSD

No a co, jen tak dál.


A co se týče Vondry Promopro - tam je problém jinde, projděte si staré noviny, jak se tam pěkně Kalousek otírá do Vondry a Vondra recipročně do Kalouska a Hávy Omnipol a pak najednou bylo ticho.
Vondra toho zkrátka moc ví, ten byl u všeho už za komunistů, halt si na něj asi netroufnou.

269184

19.05.2012 21:10

Poprava pro výstrahu

RE: Rathyáda - vrtěti psem?

djb 90.?.?.?

To už začíná bejt nějaká kravina.

7.7 milionů je sice počet obyvatel Izraele, ale čtvrtina z toho jsou Arabové a nějaký směsky. Ti v případě války s Iránem nikam prchat nemusí.

Takže stačí něco pod šest milionů.

A to v případě, že byste chtěl stěhovat celý Izrael !!

K čemu by to bylo ? jak by se vraceli ? To tam jako nechaj prázdnou, zcela neobydlenou zemi ? V tu chvíli ji obsadí Arabové a je šlus.

Že by to tam hlídala armáda je nesmysl, samotná armáda v prázdné zemi nemá šanci něco uhlídat, protože proti ní můžete vést jednoduše totální válku. Jak tam nejsou civilisti, netřeba se žinírovat.

Odstěhovat celý Izrael je totéž jako celý Izrael zrušit - proč by potom útočili na Irán ? Nic horšího nehrozí. To by se mohli odstěhovat rovnou.

Nedává to smysl a je fakt, že tyhle zvěsti zatím jdou jen neoficiálně.

Smysl to dává jen v jediné případě. Nikoliv, že by tohle Izrael naplánoval a zaútočil na Irán, ale kdyby Arabské země v okolí samy zaútočili na Izrael a je možné, že po poněkud vymklém z rukou arabskému jaru se Izrael spíš bojí, že nakonec zaútočí na něj a bude muset prchat.

Válku proti Iránu zahájí jen když bude věřit, že to vyhraje(i když to může být omyl)

A mimochodem - pokud bychom skutečně měli přijmout milion Izraelských uprchlíků, osobně mi to nijak nevadí. Milion lidí jsou obyčejní lidé.

Kdyby jich bylo jen sto - to by evidentně byla nějaká politická protekční chamraď, ale milion jsou lidé, co by potřebovali pomoci.

269250

20.05.2012 22:12

Poprava pro výstrahu

RE: Rathyáda - vrtěti psem?

djb 90.?.?.?

Tak to máme rozdílná pozorování.
Já se setkal s Izraelskými imigranty mnohokrát též, dokonce jsem pracoval pro jednu Izraelskou firmu a s výjimkou manažera, což byl až archetypální žid z těch nejhorších anekdot, to byli velmi milí, přátelští pracovití lidé.

Každopádně takovýmto "osobním" zkušenostem se přinejlepším vždycky směju. Je zcela informace o ničem, jestli Vy jste potkal nějaké protivy nebo já prima chlapíky, statistický vzorek to byl sotva, o chování milionu odstěhovaného nuceně v nouzi to nevypovídá nic.

Důvodů k vytvoření Izraele bylo mnoho, ale tvrzení, že šlo mimo jiné o to schovat neadaptabilní individua z očí, aby ostatní neštvali je teda blábol na entou jak konspiračně tak oficiálně.

269323

20.05.2012 22:26

Poprava pro výstrahu

RE: Rathyáda - vrtěti psem?

djb 90.?.?.?

Už ve faktické rovině je jasné, že tomu naprosto nerozumíte.

Chazarským internacionálům to naprosto není fuk, kde Izrael bude. Aby poloha byla identická s biblickým Izraelem je naprosto nezbytné. Jak níže připomíná Jarmila.
Existuje pro to asi tak milion historicko, myticko, nábožensko založených důvodů, kterým oni pevně věří. Bohužel to tu nemohu rozebírat, to byste si musel přečíst pár set stran různých knih.

Milion Izraelců by v žádném případě neznamenalo genocidu českého národa. Oni jsou velmi nacionalističtí, neasimilovatelní a vytvořili by vlastní komunitu.
Nijak zásadně se ani nemnoží, s výjimkou ortodoxních. Hlavní problém Izraele je stejný jako Evropy - pomalu ubývají.

Tolik fakta - o tom nehodlám diskutovat.

Z širšího úhlu pohledu. Všichni víme, že existuje plán EU na přijetí 50 milionů Afrických uprchlíků, kteří budou kvótně přidělování do zemí EU.

Osobně se domnívám, což je názor, se kterým můžete nesouhlasit, že milion Izraelských uprchlíků by nám zajistilo kvóty a uchránilo nás před nutností přijmout uprchlíky toho typu jaký se rozlézá po Francii, Holandsku, Německu, jihu Itálie a kteří se dlouhodobě profilují jako skuteční parazité, bez vzdělání jen profitujících na dávkách.

Pokud bych si měl vybrat, tak milion vzdělaných Izraelců, kteří jsu zvyklí pracovat 10 hodin denně a nepochybně přijdou s nemalým kapitálem, je v porovnání s tím zlatá výhra.

To že je to pro jiné nestravitelné je v pořádku, nejsem mluvčí za ČR. Osobně jsem řpesvěden, že o tomto by mělo být referendum. To ovšem nebude a pokud se to ukáže jako pravda, tak se nikdo nebude ptát a já Vás s tím maximálně mohu smiřovat[smích]

269324

20.05.2012 22:31

Poprava pro výstrahu

RE: Rathyáda - vrtěti psem?

djb 90.?.?.?

Všimněte si, že tady už se nemluví jen o milionu Izraelců, ale rovnou o osmi milionech.
Já tedy nevěřím, že by už milion byli zasvěcenci, těch bude maximálně pár tisíc, už z principu, v tom se tedy neshodneme, ale určitě máte velkou pravdu v tom, že oni všem těm povídačkám věří.
Osobně jsem přesvědčen, ať už tu budou stavět cokoliv, že
- nebude to na naše náklady, my na to ani nemáme, Izrael nebo USA tomu dají velkou podporu
- až se situace uklidní, tak se opět vrátí do Izraele, o to přeci jde

Co se týče ostatního, to už jsou na mne moc divoké spekulace. Uvidíme.

269326

20.05.2012 22:37

Poprava pro výstrahu

RE: Rathyáda - vrtěti psem?

djb 90.?.?.?

Á...další, co tomu naprosto nerozumí.
To numero, ta cifra není stejná proto, aby se nepletli. Ta je historicky daná. Existuje proroctví, že Izrael vznikne až bude spáleno v ohni šest milionů synů a dcer národa židovského (nebo něco v tom smyslu, je tam zkrátka oheň a šest milionů).
Proto mají Židé nábožensko-politickou tendenci směřovat výklad k šesti milionům, ačkoliv se dnes oficiálně ví, že to bylo mezi pěti a šesti. Přesně to samozřejmě vyčíslit nejde, cifry mezi 5-6 se nepovažují za popírání holokaustu. A jim se zkrátka chce věřit spíš těm šesti, protože šestka je v proroctví a navíc je to v židovské mytologii velmi rozšířené číslo.

269327

20.05.2012 22:53

Poprava pro výstrahu

RE: Rathyáda - vrtěti psem?

djb 90.?.?.?

Mimochodem, Jarmilo,
pokud víte, že oni všem těm proroctvím a mytologiím věří, tak nezapomínejte na to, že žijete v Praze a Staronová synagoga byla podle pověsti postavena z kamenů Šalamounova chrámu, které odtamtud přinesli Andělé. Ty se mají navrátit s návratem mesiáše.
Josefov s touhle stavbou a Židovským hřbitovem je mytologicky jedním s nejvýznamnějších míst pro Židy a co to může mít za důsledky jen těžko domýšlet. Každopádně není zájem to ro rozsekat, doufám.

269331

21.05.2012 12:48

Poprava pro výstrahu

RE: Rathyáda - vrtěti psem?

djb 90.?.?.?

To je ale velká chyba ! Pokud se v tom totiž dostatečně nevyznáte, pak působíte za neznalého, když nechápete původ nějakých čísel a to zcela zpochybňuje i zbytek Vašich názorů na tuto problematiku.
Např. když vidím, že Vás židé vůbec nezajímají, nechápete důvody jejich chování a nevíte o nich vlastně nic, pak zatěžko budu věřit Vašemu tvrzení, že se jedná o nejsebestřednější, nejarogantnější a nejmilitantnější pakáž.
Pokud se nezajímáte, tak toto nemůžete vědět, to jen, pravděpodobně, soudíte na základě chování několika set bankéřů a politiků židovské národnosti + hltáte pozůstatky nacistické propagandy.

Ale to není podstatné, je zřejmé, že já jsem přesvědčen, že ta čísla vylhaná nejsou a holokaust byl(a to jsem četl hodně revizionistické literatury) a je jasné, že Vy věříte opaku a podle mého by to mělo být Vaše právo. Podobně v názoru na mentalitu národa.

Shodneme se určitě na tom, že o takové věci by se mělo konat referendum, mě je sice jasné, že tím by měli židé ve stěhování utrum, ale to je (by byla bývala) demokracie.

Mimochodem, nerad generalizuji, ale pokud bych měl o někom říct, že je nejsebestřednější, nejarogantnější a nejmilitantnější pakáž, hledal bych spíš mezi Africkými kmeny, v okolí Rwandy a podobně. Při troše zamyšlení mi dáte za pravdu.

Nicméně, nechme těch hádek - tyhle nacisticko náboženské pseudodohady jsou zcela o ničem, protože hlavní problém je, že se nerodí děti.
Jak u židů, tak u "bílé evropy". Takže Vy se sice můžete rozčilovat nad přijetím milionu uprchlíků protože to je hodně najednou a je to vidět, ale ve srovnání s Romskou porodností, Arabskou ať již v EU nebo u nich doma, je toto plivnutí do moře a do pár desítek let si židé i češi budou moci leda tak obsadit pár metrů sibiřské stepi (kde ovšem budou číňani).

Takže o čem se tu vůbec bavíme. Jestli jste pro národ, vyprdněte se na počítání židů či romů a přemýšlejte jak podpořit rodiny s dětmi.

269375

21.05.2012 13:01

Poprava pro výstrahu

RE: Rathyáda - vrtěti psem?

djb 90.?.?.?

Dvě roviny.

1) pokud se v tom takhle patláme, tak bysme měli vymezit kdo je to "oni". Samozřejmě to nebudou všichni, určitě to jsou ortodoxní a věřící. Teď bych mohl googlovat a machrovat přesnými čísli o procentech věřících v Izraeli, ale to je bezpředmětné - důležité je, kolik je takových na vedoucích místech. Jak známo z historie, on takový "Hitler" stačí jeden a dav už se s ním sveze.
Mluvím-li oni, mám na mysli jakousi autoritu náboženskou a politickou, což je často malá skupinka, ale určuje směr.

2) Vaše úvaha je nesprávná. Není to tak jednoduché, že by byli "vyvolení a vše měli zadarmo". Bůh očekává oběti a práci, pomáhá a zaslouženě odměňuje, není to ale rozmazlování. Stále tu je prvotní hřích, jsou tu tresty do čtvrtého kolena, mnoho výjimek.

Podstatné též je si uvědomit židovský názor na prvotní hřích a stvoření člověka. Teologický problém, proč Bůh dopouští všechny ty hrůzy světa mají všechna náboženství. Judaismus se s tím vypořádává tak, že pobyt na Zemi je součástí stvoření. Človek je zanechán všem důsledkům svého chování aby se již sám naučil odpovědnosti a rozlišování zla a dobra. To je poslední fáze stvoření a součást svobodné bytosti člověka. Bůh nás stvořil s právem rozhodování a ne pintlich jako svaté bytosti a stroje.

Což dává smysl, ale asi to moc nefunguje[smích]

Nicméně - touhle povídačkou chci ukázat, že uvažujete chybně, ale z toho neplyne, jestli oni tomu věří nebo nevěří, tomu asi taky můžeme jen věřit nebo nevěřit.

Poměrně dlouhou dobu zvažuju napsat pro zvědavce nějaký konspirační článek založený na esoterii, protože podle mého názoru je filozofování o židech, bankéřích, iluminátech a dalších zcela prázdné bez minimálního pochopení mystiky - ovšem víte jak se k tomu editor staví, tak se na to vždycky vykašlu. Ale zjistěte si tyhle věci. Hned to vše dává jiný význam. Nejde o to, zda je to pravda, jde o to, zda komunikujete s lidmi, kteří to za pravdu považují.

269376

26.05.2012 14:46

Roste tlak pro válku s Íránem. Kongres dává „zelenou“

RE: amigo

djb 90.?.?.?

1) z Vámi popsaného úhku pohledu se nejedná o hledisko geopolitické, ale lidskoprávní - i když chápu, při použití termínu geopolitický má příspěvek větší svaly

2) termín netermín, je to celé hovadina, náboženský systém musí odeznít sám, nemůžete ho bombardovat, pokud ti lidé mají nějakou víru, dosáhnete leda jejího utvrzení (Vy že jste sociolog ??)

Chápejte, pokud v nějaké zemi přirozeným vývojem došlo k ustavení nějakého režimu (lhostejno, zda je náboženský, diktátorský, komunistický či jiný), došlo k tomu proto, že dané síly byly historicky v zemi nejsilnější.

Když tedy připustím, že jste svatý Bůh a víte co zrovna lidé tam či onam chtějí a potřebují nejvíce, tak je můžete zvenčí maximálně politovat.

Protože, pokud vojensky posílíte zvenčí slabší stranu, byť by byla správnější, tak svrhnete tu špatnou, ale co pak. Ta špatná, kterou jste podtrhl zásahem zvenčí, má totiž dost sil, když už ne na to, aby zvítězila, tak na to, aby dlouhodobě škodila a udržovala v zemi občanskou válku.
A co Vy. Budete tam navždy udržovat pořádek ? To je nesmysl, jste cizí síla a odpor vůči Vám poroste i z původně spřátelené strany. Odejdete ? tak to bouchne


Historie to v oblasti ukazuje jasně

- Irák - diktátor pryč, nastal chaos
- Libye - totéž v bleděmodrém
- Egypt - totéž, zde zvitězily domácí opozičná síly jen s menší podporou zvenčí, tutdíž je tam bordel meněí, rovnováha jakž takž byla, ale přes to

a vzpomeňme
- Izraelská strana byla násilně protlačena a šarvátky trvají již šest desetiletí


Takže na ty misionářské mise šíření demokracie ohněm a mečem pokud možno zapomeňte. Dospět a zcivilizovat národ, libovolný, musí sám.

269718

02.06.2012 20:06

Virus „Flame“ vysvětlen: Jak funguje a kdo je za ním

RE: Jazyk, který extrahujeme z kódu...

djb 90.?.?.?

komantáře a názvy proměnných tam určitě nebudou. Ty se určitě odstranily při kompilaci, ale pokud virus krade data, tak je nazpět nejspíš neposílá zabalené jako náhodný shluk, ale spíš tam budou nějaké popisy - nevidím důvod proč to nenapsat anglicky, anglicky mluvících je miliarda - i programátoři a tajné služby chtějí co nejpohodlnější výstup.

270167

03.07.2012 21:57

Piráti na internetu

STAHOVÁNÍ hudby a filmů JE V ČR LEGÁLNÍ

djb 90.?.?.?

A pořád opakovat a pořád opakovat to těmhle blbům do xichtu.

Všichni víme, že platíme za každý nosič a kopírovací prostředek (hard disk, tiskárna, dvd, cd...) poplatky OSA. Vcelku vysoké.

To je za to, že si pro osobní potřebu můžeme autorské dílo stáhnout a udělat si kopii. Musíme jen stahovat v dobré víře, že je to legální. Jiná podmínka není. Nemáme povinnost kontrolovat každá link co potkáme, zda je se souhlasem autora či ne.

Jo tak to je. Téměř v celé EU, ne všude, např. v Irsku (tuším), se žádné poplatky neplatí, ale taky se nesmí stahovat.

Nelegální je pouze stahování software a produktů licensovaných stejným způsobem (např. ebooky).

Nelegální je též sdílení.

Je zajímavé, že muzikanti, kteří si mohou vydělat koncerty se mohou posrat, zatímco autoři knih, které se odjakživa půjčují v knihovnách zdarma a kteří si jinak než prodejem vydělat nemohou, tak ti si nestěžují...

271446

04.07.2012 22:05

Piráti na internetu

RE: STAHOVÁNÍ hudby a filmů JE V ČR LEGÁLNÍ

djb 90.?.?.?

Ano, uznávám, že generalizace je, jako ve všech případech, zjednodušení a ve stejném pytli skončí i normální lidé. Osobně bych z hlavy vyjmenoval jen Jarka Nohavicu (pro některé kontroverzního práskače). Abraxas a Tři sestry, ač to o nich nevím, jsou zajímavé doplnění, protože to jsou kapely trochu většího formátu.
Je to obvykle přesně tak jak píšete - čím víc je umělec bohatě zajištěn, tím víc si stěžuje, že ho lidé okrádají. Typická plačka jsou např. Metallica. Nejen opakované výlevy Ulricha, kdo nekupuje desky, ten pro něj není fanoušek a pomalu nesmí na koncert. Popř. Hammet je ve stresu, že kapela na truné vydělala jen 160 mil. USD a proto si nemůže vzít dva roky prázdnin.
U Metallicy je to obvzlášť zábavné, protože tato kapela se v počátcích proslavila tak, že dánský emigrant Ulrich to založil v USA jako prakticky revivalovou kapelu svých evropských bohů (zejm. Diamond Head), která v USA nikdo neznal a tak si všichni mysleli, že poslouchají originál. Poplatky neplatil sto pro, vyšplahl se po kradené muzice a teď ho ani huba nebolí [chechtot]

A podobně, i svazy autorské spisovatelů se začínají "probouzet", belgický SABAM přišel se skvělým nápadem, že by knihovny měly platit 250 EUR ročně poplatků za předčítání pohádek dětem v knihovnách, to Vy jako trojnásobná matka jistě oceníte...

271515

18.07.2012 19:16

Militarizované olympijské hry v Londýně evokují Orwellův román 1984

RE: co by na to asi řekl Petr Gejdoš

djb 90.?.?.?

http://www.zvedavec.org/nazory_2678.htm#ptr165595 jen tak pro připomenutí těm kdo sledují

272202

20.07.2012 06:01

Obrana hrdosti normálních lidí je nutná!

RE: Čím to, že odpůrci tohoto festivalu

djb 90.?.?.?

>Protože žena - lesba to nepotřebuje. Prostě projednou zatne
>zuby a má (dítě). Muž si může ukřičet hlavu, vymýšlet
>klonování a stejně to bez ženy nejde.

Nevím jaká je praxe v těchto komunitách, ale obecně není zas takový problém si najmout nějakou "nosnici" z východu, která přizná otcovství a dítě otci přenechá.

Co se týče ženy/lesby - čistě technicky jí to bez muže také nepůjde.

I páry klasické, kt. mohou mít děti si občas berou další adoptivně.

A popravdě řečeno - když přihlédnu k tomu jak dlouho trvá klasické dvojici než splní podmínky k osvojení si dítěte a kolik jich je ve frontě, vůbec si nedovedu představit, že by homosexuální pár měl šanci uspět s adopcí nějakého normálního dítěte i kdyby se to legalizovalo.

Spíš si myslím, že nejde o gaye, ale jde o to se zbavit problémových dětí, ušetřit za dětské domovy a homosexuálové se na tom mylně vezou a rozdmýchávají hádky ve společnosti, což je vítaná přidaná hodnota ke zbavování se dětí a rušení ústavů.

A pro pana předchozího - nejde bohužel vůbec o to jací homosexuálové jsou nebo nejsou, záleží pouze na tom jak moc se o nich píše a co si vyřvává minorita v minoritě přes média a politiky.

272271

23.07.2012 23:26

Militarizované olympijské hry v Londýně evokují Orwellův román 1984

RE: co by na to asi řekl Petr Gejdoš

djb 90.?.?.?

Je to ještě zábavnější. Evropa bohatla z průmyslové výroby, tedy díky průmyslovým technologiím.

Do konce 18. století Čína a Indie vytvářely spolu 50% světového HDP. Pak nastala průmyslová revoluce a Evropa nasadila kurz směrem nahoru. Čína a Indie upadaly.

Historicky jediná výhoda, kterou proti Číně a Indii Evropa, tj. západ, měla byla převaha v technologiích.

A co jsme teď udělali s naším slavným globálním outsorcingem ? postavili jsme pracovitým Indům a Číňanům všechny filiálky doma, veškeré technologie jsme natahali na "východ" a naše výhoda je pryč. Vše se jen vrací do kolejí, jak to tisíce let jelo.
http://fabri.blog.ihned.cz/c1-54858760-co-s-kapitalismem-zapadniho-sveta [chechtot]

Vložený obrázek
Graf: Podíl světového HDP (1 - 2008 n.l., v paritě kupní síly), údaje sestavil prof. A. Maddison

A Petr Gejdoš ? Nevím kde je, ale asi diskuze zde pro něj nebyla inspirativní.

272403

že by Soros ve strachu o budoucnost nakupoval akcie SPDR Gold Trust a nekupoval skutečné zlato ?

není to nějaká akce jak navnadit lidi aby kupovali akcie SPDR Gold Trust ?

273681

Pokud jsem se tu kdy konspiračně dočetl, tak finanční krize vznikají tak, že právě takováhle nula, o které ale všichni ví, že má insidery a tudíž slepě napodobují její chování začne prodávat/kupovat právě proto, aby se ostatní zachovali stejně.

Co je mi na tom divné dál je:
a) 50 milionů dolarů - to je zhruba taková částka, která Sorose asi moc nebolí, ale dost velká aby udělala dojem na lidi. Sotva je tak velká, aby to pro Sorose znamenalo nějaký finanční úprk od někud někam.

b) jak se to dostalo ven ?

Kdybych byl konspirátor, což nejsem a mohu se plést, interpretoval bych to suše tak, že Soros nám ukazuje, které banky mají být odepsány aby se dostatečně prohloubila krize. GS/JPM s tím samozřejmě souhlasí a vše už mají zařízené a teď všichni čekají až dav vyhází po vzoru Sorose akcie GS/JPM, tyto pak brutáně klesnou, takže banky vyhlásí krach, pak si sami sebe koupí za zlomek ceny a státní peníze nazpět, lidi budou mít narvaný peníze buď ve zkrachovalých bankách anebo ve fiktivních zlatých fondech - no a konečně tu máme poslední fázi krize a bude veselo...

jestli to bude takhle, tak už to začíná být nuda a chtělo by to nějakou inovaci [chechtot]

273734

"nejlepší" volební systém na světě může být poměrně jednoduše neanonymní ? Carter to asi myslí dobře, ale v 87 už technologie moc nepobírá...

275437

Já neobviňuji Venezuelu, že té možnosti zneužívá, jen upozorňuju, že tam ta možnost je a její nepozorované zneužití je banálně snadné, což je důvod aby takový systém byl nepřípustný.
I kdyby to byly dva "oddělené stroje", jeden na docházku, druhý na hlasování, tohle propojit nikdy nebude problém, takový systém zkrátka neuhlídáte.

Jediné co se dá namítat, alespoň předpokládám, že to tak ve Venezuele mají, je neexistence databáze otisků prstů. To se mi ale zdá jako malá zábrana, vemte si USA, jak všichni turisté pilně odevzdávají a poud si ve Venezuele zvykli na otisky u voleb, tak při různých biometrizacích všeho možného, v zájmu bezpečnosti...

275486

27.09.2012 16:45

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

Takže už konečně všichni vidíme

djb 194.?.?.?

že Izrael zdaleka nemá USA tak pod palcem, jak si kdejaký konspirátor myslí ??

Samotný premiér Izraele už měsíce, možná to bude přes rok lobuje za útok na Irán a ne a ne to snadno prosadit. Nakonec to snad budou muset vyprovokovat.

USA je svéprávná země, která jedná pouze v souladu s vlastními zájmy a úspěšný zahraniční lobbing je pouhá iluze. Iluze plynoucí z toho, že zájmy USA a Izraele se značně překrývají. Obávám se, že probuzení z téhle iluze bude jednou bolestné hlavně pro Izrael,resp. pro obyčejné Izraelské občany.

275665

30.09.2012 15:13

Přímý útok na prezidenta

RE: Poněkud divný

djb 194.?.?.?

Nechápu, co je na tom k zamyšlení

- je divné, že člověk, který chodí v maskáčích odevzdá zbraň "profi"?

- je divné, že člověk, který útok plánoval, ví proč to dělal a umí ihned odpovědět?

- ochranka, která neví co dělat jako důkaz připravenosti akce??? WTF? to si jako dohodli - hele kluci, pak tam příjde jeden střílet na Klause, tak dělejte jakobyste nic neviděli...to by ho snad alespoň demonstrativně po výstřelech sejmuli, to nemusí bolet

- je divné, že útočník na keysiánského/thatcherovského Klause je příznivec levice?

- s výjimkou Novy, snad nikde o jeho komunistické minulosti nepsali, žádné palcové titulky "Bývalý komunista zosnoval atentát na Klause", jen pár poznámek mezi řečí na tn.ctz...to je jako připravená akce na podporu pravice? No tak to byl komunista, proč by být nemoh. Přiznivců levice tu máme většinu a mezi odpůrci vlády jich bude bez potíží 90 procent. proč by pravičák střílel na Klause. Na Nečase, Kalouska - budiž, ale na Klause?

- proč by měl být nějak extrémně rozrušený, prakticky nic se tam nedělo, nikdo si ho nevšímal, provedl svoji naplánovanou akci, pohoda

- ono vůbec, tyhle úvahy, že "buď se bude chovat logicky, jak já si představuji, anebo je to nahraný" jsou naprostý nesmysl, kolik lidí tady zná někoho kdo mířil alespoň na třídní učitelku? Proč by se člověk, který se právě zachoval odlišně od dalších deseti milionů místních, měl chovat podle našich běžných představ?

Jak to bylo nevím, ale nevidím ani jediný důvod se domnívat, že by to nebylo autentické

275906

30.09.2012 16:36

Přímý útok na prezidenta

RE: Poněkud divný

djb 194.?.?.?

Nechci vymýšlet nějaké groteskní příklady, ale z jiného soudku - všemožní kanibalové a masoví vrazi jsou v klidu zcela běžně. A přitom psycholog ví, že při pojídání blížního svého každý alespoň hubu zkřiví.

>nic nestane. Psychologovia nie su blbi a za tie roky sa uz vie,
>ako sa vo vseobecnosti v danych situaciach (psychicky zdravy)
>clovek sprava.

V tom to vězí, opět děláte předpoklady - psychicky zdravý.

Tady jde o jedince, který se zachoval odlišně, je jiný, nemusí být totální šílenec, ale bude nestandardní a proto nelze použít běžnou statistiku.

Psychologové vědí a právě proto dělají diagnózy opačně. Podívají se jak se zachoval a z toho ho diagnostikují.

275911

13.10.2012 12:38

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

RE: A už je to tady zase?!

djb 194.?.?.?

Argumenty typu - jinde je daleko hůř, patří do poměrně zpátečnického myšlení. Evoluce spočívá v tom, že jdeme dopřede pane MoudroStrako.

Otázka nestojí jestli je lepší žít na západě s oxidem titaničitým, escherichií coli, bse, cholesterolem, cukrovkou a civilizačními chorobami než na rýžovišti se zakouslou kobrou do zadnice.

Otázka zní, jestli by se nám nežilo lépe, kdybysme zmiňované složky odstranili a nahradili něím zdravějším.

Chápete ?

Něco špatně asi bude, že: Leading Causes of Death
a ten Váš kašlající asiat v TOP CDC zrovna nefiguruje...

277055

15.10.2012 12:51

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

RE: A už je to tady zase?!

djb 194.?.?.?

Prosím vás, co to tu hýkáte ???

(to není urážka, to je popis faktu!)

jak jinak nazvat
bez zlé chéééémie, pharmaciééé, TýVý, AjTý,

Mluvím o něčem takovém? Jen jsem psal, že by bylo vhodné některé chemické složky omezit. Přehání se to. Pokud si umíte představit existenci jen

buď

a) bez zlé chéééémie, pharmaciééé, TýVý, AjTý,

anebo

b) plně chemziovaný svět


tak s dvojbarevně vidícími není moc o čem diskutovat

ps.: a bohužel ani v jednom příspěvku jste nedodal žádný graf, který se týká blahodárného vlivu zrovna oxidu titaničitého o kterém je řeč. Existuje mraky jiných způsobů, počínaje hygienickými návyky, která mají podstatně vyšší vliv.

Ty vaše příspěvky jsou vždy demagogie, tentokrát výjimečně špatná

277191

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 545 724