Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané djb

Nalezeno 1224 příspěveků, 136 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.12.2010 15:06

Výzva k uzákonění spravedlivého obecného referenda

RE: národ ovcí

djb 90.?.?.?

Co je na postoji "referendum může věci pouze zlepšit" negativního ?

Nemluvil jsem o korpuci institutu. Já mluvil o, dobře - naznačoval, neřek jsem to přímo, zkorumpovatelnosti lidí kteří počítají hlasy, resp. sčítají konečné výsledky. Opět lidé a opět zkorumpovatelní. Neříkám, že to tak bude, jen že to tak může být (viz divné výsledky elektronických voleb v USA - u papírových voleb jsou divné výsledky neustále, i v ČR). [mrknutí jedním okem]

234165

23.12.2010 08:00

Symbióza vlád a korporací

nevím jak v USA

djb 90.?.?.?

v Evropě to zatím znamená, že se léčebné rostliny prodávají dál, pouze pod hlavičkou "potravinové doplňky".
Zakázat jíst rostliny nám snad nemůžou. (ovšem aby to nebylo jako s tím dolem, co vám nikdo nemůže vzít...)

234753

30.12.2010 03:05

Belgie byla prakticky zrušena

RE: Nevím proč by vás měl titulek

djb 90.?.?.?

pane gibi, to jsou jen takové řeči osamocených slovenských nacionalistů. Rozpad pamatuji velmi dobře a nehledě na to, že opomíjíte Havla do svaté rozpadové trojice, nějak Vám vypadl z hlavy fakt, že podle průzkumů veřejného mínění nadpoloviční většina v obou republikách byla proti.

Tento fakt velmi neochotně mlží i na slovenském sme.sk, kde to v článku oslavujícím rozdělení halí do "v r. 1993 souhlasilo s rozdělením 30 procent Slováků" Česko-Slovensko sa rozpadlo pred 15 rokmi

Haha, nenechte se vysmát, zhruba třetina SK pro rozpad a v r. 2005 2/5 pro rozpad je pro Vás nějaký určující trend ?

Jen se rozepište, jinak, obávám sem, jde u Vás o alibismus a neochotu přiznat si, že šlo o akci tří nespokojených politiků - jeden chtěl být pán na Slovensku, druhý v ČR a třetí by nemohl být bez rozpadu opakovaně prezident.

SME.SK též velmi trefně připomíná "Taktiež v diskusiách o tom, kto na koho dopláca, sa namiesto triezvych analýz presadzovali skôr emócie."

Což tady pěkně předvádíte tím bílým sáhibováním. To je opět jen emoční nesmysl, který v sobě nemá drtivá většina čechů. (jistěže v ČR i v SK existují nacionalisti, kteří si donekonečna budou nadávat do čehúnů a čoboláků - těmito pivními mozky ovšem netřeba se nijak znepokojovat - jsou hluční, ale je jich málo)

Též si všimněte, že souhlas s rozpadem v ČR i SR narůstá podle toho, jak dorůstá generace, která už si ze společné republiky nepamatuje lautr nic nebo jen málo (dejme tomu 1988 a později narození).

Pokud byste snad chtěl reagovat ve smyslu, že sme.sk jen píše samé žvásty, odpusťte si to. Ta stěžejní fakta (lidé byli PROTI rozdělení a nejméně ještě před několika lety v SK souhlasilo méně jak polovina) jsou všeobecně známá.

Dodejte jiný, oficiální výzkum, který tvrdí něco jiného. vaši výzvu, abychom věřili, že máte dost faktů bohužel nemohu přijmout. Nemáte. Taková fakta neexistují, existuje ovšem mnoho propagandistických pseudofaktů, kterým asi mylně věříte.

235153

13.01.2011 13:01

2011: báječná, nová dystopie

RE: Pane Stora, to snad nemyslíte vážně ?

djb 90.?.?.?

mě to příjde v pořádku (ovšem nejsem předplatitel) - totiž na první pohled jde o zcela jiný překlad. Žádné copy/paste z blistů.

235959

14.01.2011 09:23

2011: báječná, nová dystopie

RE: Pane Stora, to snad nemyslíte vážně ?

djb 90.?.?.?

K "Sheeple" existuje český ekvivalent "ovčané".

236026

14.01.2011 16:51

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: Jak snadno usvědčí kupecké počty autorku z alarmismu

djb 90.?.?.?

Pokud už to má patentované nějaká firma, není co tajit a jistě nám řeknete jméno firmy a číslo patentu ?

Zhodnověrnilo by to celý příběh.

236049

15.01.2011 17:00

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

djb 90.?.?.?

>Přijatelná odměna ve formě reálné hodnoty je pouze tam, kde
>vznikla nějaká reálná hodnota jiná....půjčí peníze bez jakékoliv přidané
>hodnoty, je to odporná lichva.

Jakže ? Žádná hodnota nevznikla ?
Banka půjčila peníze nejspíš nějakému živnostníkovi nebo zaměstnanci a ten s tímto kapitálem vytvořil tolik hodnot, že vrátil všechny peníze bance i s úrokem a ještě mu zbylo na vlastní živobytí (naproto běžný, reálný scénář - pokud nezkrachoval chybnou investicí nebo vlastní blbostí).

Pokud by banka nepůjčila nevznikne lautr nic.

Lichva je otázka výše úroku, nikoliv každá půjčka se automaticky musí rovnat lichvě.

Obávám se, že tyto vaše diskuze(jako vás obou) jsou úplně o ničem, protože soustavně pletete dohromady pojmy banka a centrální banka...

236123

15.01.2011 21:32

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

djb 90.?.?.?

Myslím, že jste na dobré cestě, ale ještě kousek. Výlučnost peněz není v tom, že jsou společné (ostatně měn je mnoho), ale v tom, že je to jediná komodita, kde se platí tímtéž, co dostáváte.
Když se chytnu pekařství, je to totéž, jakobyste za deset rohlíků měl vrátit dvanáct rohlíků - tady je ta absurdita vidět nejlépe. u pekaře se začnou hromadit rohlíky a vy je musíte shánět po všech čertech.

Ale, když jsme u těch přirovnání[smích] Dejme tomu - půjčím Vám pár volů, s těmi např. orejte pole a prodávejte pšenici, a budu požadovat, abyste mi po třech letech vrátil voly tři.

Je to košér, není to košér ? [chechtot]

236153

15.01.2011 22:27

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

djb 90.?.?.?

Nikoliv, nikoho nezaměňuji. Původní pohled mluvil o vytváření něčeho z ničeho.
Tvrdím, že v tomto případě - a vysoká produktivita práce to umožňuje - ten jeden člověk udělá tolik práce, že vytvoří statky i za bankéře.
Můžete si to představit taky tak, že namísto aby ta osoba pracovala s bankéřem napůl 8hodin denně každý, tak bankéř seděl doma, dělník makal 16 hodin denně a o zisk se rozdělili.
Toto je možná sprosté, neetické, někdo by řekl kořistnické, ale žádný problém tady nevzniká.

Problém vzniká jen a pouze při emisi peněz centrální bankou a o tom lze diskutovat.

Obávám se ale, že ani jeden z nás není dostatečně fundovaný aby to rozlouskl.

Totiž, Vy a všichni ostatní a vlastně jakákoliv tato, sice pravdivá, ale přesto propaganda, mluvíte, jakoby při každé půjčce docházelo k výrobě peněz. To ovšem není pravda, k tomu dochází jen při emisi centrální bankou, jinak je celý oběh v pořádku.

Takže - věc o které lze a je potřeba diskutovat je, jak je tento efekt silný. A to není vůbec jednoduché, protože s emisí obvykle (vždy?) dochází k devalvaci měny.
Co se tedy děje s majetkem banky ?
Po lopatě, ale nebude to jednoduché:
Banka má v sejfu X. Vytiskne Y. Hodnota měny se sníží o 1 procento. Tedy banka má číselně X + Y, ale X přitom snížilo hodnotu o procento.

První otázka - kolik má vlastně FED hotovost ?

Pokud má totiž FED hotovost větší než zhruba 100Y, znamená to, že po emisi peněz je sice číselně bohatší, ovšem prakticky mu o trochu ubylo.

Rozumíte, sledujete to ještě ?

Tedy chce za půjčení úrok, aby se nerozdal. Další věc je, že v čase s inflací hodnota peněz klesá. Úrok je tímto poklesem opět zmírněn.

Je nasnadě, že je sice to o půjčování a zadlužování celé pravda, ovšem naprosto, alespoň mně, není jasné, jak je ten efekt silný.

Dále bance se nemusí platit jen penězi, banky kupují akcie, zlato, nemovitosti...

Poslední dobou, čím víc čtu tyto weby, docházím k "oficiálnímu" názoru že ten efekt není zas tak velký jak se straší.

Pokud jste sledoval komentáře k poslední "krizi", nemohlo Vám neujít, že "konspirující" strana bez potíží tvrdí
- krize je uměle vyvolaná, psychologickou manipulací
- finanční systém způsobil krizí

Což je protimluv. Jedno nebo druhé. Osobně souhlasím s prvním bodem. Krize žádná nebyla, jen se to psychologicky profláklo. Jinými slovy, ten finanční systém ani po téměř 100 let se nezhroutil - nebýt podvnodníků, zlodějů a vypočítavých vyžírků v hypotékách, kdy s epůjčovalo lidem, co neměli na splacení, žádná krize by nebyla a systém by běžel dál.

Jak je tedy ten efekt silný ?

236161

15.01.2011 22:41

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

djb 90.?.?.?

Další věc. Řeší se tu problém vyrábění peněz z ničeho.

Je zvykem se navážet do bankéřů. Tam je to jaksi zjevné - půjčí Vá peníze a Vy vrátíte víc.

Pokud půjdu na dřeň, jediná bankéřova práce bylo pár razítek a podpisů.

No jo, jenže, nedělá přesně totéž stamiliony lidí ?

Co dneska produkuje třeba účetní, která dělá jen to, že se musí vyznat v uměle vytvořených zákonech a vyplnila dotaznáíky, které by nemusely existovat. Co produkuje armáda úředníků ve státní správě ? Co produkuje prodavačka, která v obchodě v podstatě jen hlídá a razítkuje ?
Co autopůjčovna - banka vám dá leasing a vám, po zaplacení úroků zbyde auto, půjčovně jen dáte "úroky" a nezbyde vám nic. Je autopůjčovna špatná ?

Obávám se, že problém je trochu jinde, dneska neprodukuje skoro nikdo vůbec nic.
To, že se u nějakých bankéřů hromadí peníze je sice k nasrání, ale dokud je v oběhu peněz dost, tedy dokud nám tisknou tolik, co je inflace, tak se pro lidi příliš mnoho nezmění.

Změní se také samozřejmě v případě, že bankéři se začnou nudit, využívat peněz na tvorbu válek a různých kratochvílí - to ovšem není chyba systému, to je zase jen problém lidí, kteří se takto chovají. Oni se takto ovšem chovají mnozí kdo mají moc, ať jsou nevoleni, bankéři, nebo volení - politici.

Vyhořel komunismus, hoří kapitalismus, vyhořelo všechno co tady kdy bylo, protože lidé pořád hledají chybu systému a nechápou, že systém je tak dobrý jak jsou oni sami.

(Např. u nás, pokud by nebyla korupce, nebylo rozkrádání na všech úrovních, jsme namísto bilionu v mínusu zatraceně v plusu)

236163

15.01.2011 22:52

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

djb 90.?.?.?

A co se týče třetí argumentu, že systém nikoho nenutí si půjčovat, ten jsem sice nevyslovil, ale asi jste vytušil, že s ním souhlasím.

Uvědomte si.

- máme různé společenské třídy a skupiny s různou výší příjmu (tady se ještě shodneme)

Bezdomovce a žebráky vynechávám, bylo by samozřejmě sprosté po někom chtít aby namísto dluhu šel pod most.

Ale co máme jsou např.
lidé s příjmem
a) 10 000,- měs
b) 20 000,- měs
c) 40 000,- měs
d) 120 000,- měs

atd. a teď příjde ten vtip. Všichni jsou zadlužení.
a) sice má na chleba, ale chce do Egypta na dovolenou(a půjčka to umožní)
b) sice má na chleba a dovolenou, ale chce auto(a půjčka to umožní)
c) sice má na chleba, dovolenou a auto, ale chce vlastní byt (a půjčka to umožní)
d) sice má chleba, dovolenou a auto, jenže chce lepší auto, auto pro manželku a vlastní barák (a půjčka to umožní)

Sakra, měla by přeci existovat částka, kdy už to někomu stačí, ale není potřeba si půjčovat? jenže nená, dluží každý, chudý, bohatý, dluží podniky, korporace, státy, světadíly, nikde to nekončí.

A proč ? Podívejte se na a,b,c,d - protože lidi přestali být spokojení s tím co mají. Lidé jsou spokojení, když mají ne to na co si vydělají, ale i to na co si můžou půjčit, ale nemusí.
a je spokojený když si půjčí na to aby měl to co b. B je spokojený, když má to co má C. C je spokojený když má to, co má D, atakdále..
Přitom cokoliv z toho stačí, jenž.. soused má větší LCD.

Osobně jsem lehce nad b) a nikdy jsem si nepůjčil nic. prostě až našetřím, tak kupuji, nikdy opačně - tak je to snadné.

Jenže, denně se na vás chrlí reklamy jak je snadné si půjčit. U pokladny v každém obchodě vám cpou leasingy a výhodné půjčky a proč to nemít, když je to tak snadné...

tedy, ani tady se neshodneme. Lidé by si půjčovat nemuseli, stačilo by, kdyby se spokojili s tím, s čím se spokojí mnozí jiní.

236167

15.01.2011 23:09

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

djb 90.?.?.?

V tomhle smyslu na tom souvětí netrvám. Já jsem se na to díval z pohledu, že nelze centrální bance nikdy nic splatit - což je vzhledem k existenci mnoha centrálních bank trochu nejasný výrok.

Např. si půjčíte eura, pak prodáte produkt v americe a vrátíte dolary. Tím jste do systému dostal peníze z jiného systému a mohl jste vrátit celý dluh i s úrokem, aniž byste se dostal do pasti ECB, že by v oběhu chyběly EURa. Dluh FEDu je pak problém vlády USA a ne Váš.

Proto ty peníze odlišuji.

Z Vašeho úhlu pohledu na žádném ale netrvám.

Nicméně i přes toto moje "částečné pochopení systému", nejsem zcela přesvědčen o jeho neudržitelnosti, jak dole, nadhazuji panu Lhotákovi.
Po 100 letech provozu FEDu jsme se dostali k prakticky jen uměle vytvořeným krizím - ted nic systémového.

Tenhle systém má mnoho děr a finančních úniků a tolik povolání produkujících nic. Navíc působí inflace oproti tomu vznikají stále nové produkty. Zkrátka o síle efektu půjčování peněz, který se děje v emisích ne příliš častých a doprovázených inflací apod., o síle toho efektu si nejsem jist a potřeboval bych na to hlubší studii, než vždy prezentované grafy (jeden dolar ven, jeden a půl zpět).
Číselná a skutečná hodnota peněz se totiž v čase silně mění.

Neříkám tak ani tak, zkrátka celý Zeitgeist II, články na zvědavci a diskuze mi nedaly dost informací, ač byly emotivní.

236171

15.01.2011 23:32

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

djb 90.?.?.?

To je sice báječný bonmot, ovšem můj dotaz, a vlastně ani nic jiného, jste nezodpověděl.

Vsadím se, že to co nazýváte barevným hajzlpapírem každý měsíc chcete dostávat od svého zaměstnavatele nebo zákazníků.

On ten "hajzlpapír" holt svojí hodnotu má. Sice umělou, ale respektovanou. Pokud máte takový hajzlpapír, můžete s ním obchodovat. [mrknutí jedním okem]

236175

15.01.2011 23:37

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

djb 90.?.?.?

Tohle už do mě všichni ti Zeigeisti a příběhy peněz lili mnohokrát. Nic nového.

To ovšem nechápete - peníze vyrábí jen centrální banka. To, že mají normální banky nějakou dohodu o půjčování X násobku, není výroba peněz, pouze předběžně smluvená půjčka od centrální banky, popř. od jiných bank nebo něco podobného.

Výroba vzniká jen emisí od centrální banky. jak s tím nakládají obchodní a jiné banky, popř. pekaři nebo vlády je už normální oběh.

I obchodní banka navíc má svoje zásoby a ani obchodní banka nemusí dělat každou půjčku tak, jak popisujete. Může, ale nemusí.

Každopádně to taky neřeší můj dotaz - jak je ten efekt silný, jak často se to děje.

236176

15.01.2011 23:39

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

djb 90.?.?.?

Totiž, raději detajlněji - i ta obchodní banka nakonec musí všechno vrátit.

FED si peníze vytiskne a nikomu je nedluží. OB sice půjčí víc než má, ale rozhodně si to nemůže nechat.

236177

18.01.2011 00:01

Podvod zvaný úroky

RE: Opět zoufalá demagogie

djb 90.?.?.?

To ale neuvěřitelně přeháníte. Nedostat úvěr neznamená být žádný podpes. Stále lze bydlet v nájmu, jako miliony lidí. Nemít úvěr znamená nesplácet úvěr, tj. můžete celý plat využít ke svému prospěchu.
Pak vše záleží na zaměstnání a příjmech.

Mimochodem, lidé si berou úvěr podle schopnosti splácet. Pokud by existovala nějaká minimální velikost splátky, nemohl by si brát úvěr každý a ani by do toho nemusela kecat domovnice.
Jistě by se začalo křičet - to je úvěr jen pro bohaté, ale tak to je, půjčit si má jen ten, kdo je schopen splácet. Částka by samozřejmě nemusela být nějak extra vysoká, ale aby se vyrovnala dnešním trhem daným obvyklým výším.

Mimochodem pořád lepší bezúročný úvěr než nevratná dotace. jakto, že nikomu nevadí existence miliard dotací, které nenávratně zmizí a nahradit je bezúročnými úvěry by bylo mnohem výhodnější ?

236266

01.02.2011 12:18

Vánoce s vůní Polska

RE: a o tom to je

djb 90.?.?.?

Pane Kadlec, nevím kolik je Vám let, jaký je Váš obor, ale věřte; toto video lze dnes udělat na počítači za několik málo hodin práce zcela zdarma a to na software, který je k dispozici zdarma. Je to pouhý sestřih filmů s přidanými titulky a k nim jistě práva nikdo nekupoval. Např. 300 bitva u Thermopyl.

Každopádně je to poměrně nepovedená kopie nápadu, typicky české, tohoto videa tzv. Zakázané video v Rusku

237326

04.02.2011 09:17

Pohledy na hospodaření v různých politických či náboženských uskupeních

dovolil bych si malou úpravou Eurokrávy

djb 90.?.?.?

EVROPSKÁ UNIE: Máš dvě krávy. Stát tě donutí jednu zastřelit a mléko z druhé vylévat do řeky.


Přesně takhle totiž funguje EU.

237595

12.02.2011 17:21

Mubarak padl. Co bude dál?

RE: včera to bylo v televizi..

djb 90.?.?.?

Což je absurdní. To by musel mít Zvědavec a kdokoliv jiný vlastní reportéry v terénu.

Ono to s tím mainstreamem není zas tak zlé. Jde o výběr informací, je tam cenzura, je to tendenčně podbarvené, ale v zásadě lhát nemůžou. Popravdě si myslím, že 98 procent co kdy jsem četl na idnesu byla pravda. Pouze neúplná. Na to stačí trochu myslet, abyste se nenechal zblbnout. Ať už mám sem tam k provozu Zvědace výhrady, nepochybuji, že se editor dokáže nad zprávami z médií zamyslet.

PS.: I s těmi Wikileaks. WL je soubor diplomatických depeší. Tolik na tom pravdy bude. Otázka je, co v nich je. Je tam celkem prd a je to spíš výhodné pro ameriku. To je taky fakt.
Čemu na tom chcete nevěřit ? jestil je to habaďůra nebo ne, je vcelku okrajová zajímavost. Ty depeše jsou absolutní a jde jen o obsah.
Mimochodem, např tato informace Egyptský viceprezident byl denně ve spojení s Izraelem se mi zrovna pro Izrael/USA moc vhodná nezdá.

Musíte mít také na paměti, že, a to je známo od začátku, jde o soubor depeší z nějakého interního systému, kam mělo přístup několik milionů lidí (armáda, administraitva apod.). Tedy asi nic, kde byste mohl čekat nějakou bombu.

237967

13.02.2011 22:59

Mubarak padl. Co bude dál?

RE: včera to bylo v televizi..

djb 90.?.?.?

>
>Ked je mainstream na 98 percent pravdivy, tak ozaj neviem, co tu
>Zvedavec a obvykli diskuteri ohrnaju nos na mainstreamom[smích]

Pravdivý, ale neúplný. Např. zpráva "Islamistický sebevražedný atentátník zaútočil na tržišti" zní úplně jinak než "Palestinec zaútočil na tržišti sebevražedným atentátem. Jednalo se o psychicky narušeného jedince, vyůstajícího 15 let v Izraelském vězení, kam byl zavřen ve svých 8 letech, poté co jeho rodina zemřela po náletech IDF "


>
>A ze egypstky viceprezident bol denne v spojeni s Izraelom? Okrem
>toho, ze pochybujem, ze na to mal denne cas a chut -- co mu
>vlastne vycitate? Ved maju s Izraelom podpisanu mierovu zmluvu, a
>obe strany -- i ked s prislusnou ostrazitostou -- ju dodrziavaju.
>Tak preco by nemali byt? To moze rozculovat len miestnych
>zapsklych mudzahedinov.

Mubarak odchází => USA a Izrael potřebují loajální náhradu => egyptský viceprezident je loajální a přitom pro egypťany částečně snesitelný => Wikileaks vypustí zprávu, že jde o Iraelskou loutku a to egypťané nesnášjí

celkově: tato zpráva velmi ohrožuje ochotu egypťanů, i kdyby jen do voleb, akceptovat pro USA vhodnou osobu.

Tedy: tato zpráva, zdá se, jde zcela proti zájmům USA a Izraele

(Mě je to úplně jedno s kým si každý den povídá, ale o mě tu nešlo. A samozřejmě uvidíme lépe až tam bude někdo dosazen)>
>Ale v jednom mate pravdu, pokial tie depese by boli naozaj tak
>siroko dostupne, tak to ozaj nemohlo obsahovat nejake extra
>tajomstva, a ten vojacik bol ozaj hlupak.

vím, protože čtu mainstream K síti SIPRNet pro přenos zašifrované komunikace mezi ambasádami a ústředím však má přístup na 2,5 miliónu Američanů.
[mrknutí jedním okem]

238039

WTF ? Překlad ze slovenštiny ???

238433

Slováci maj zdarma výuku hlavně proto, že ji dokáží absolvovat v češtině a nemusí se jim otevírat separátně výuka v AJ. každopádně nikomu místo nezabírají, protože naše VŠ jsou dimenzovány na podstatně vyšší počet studentů, než má skutečný zájem studovat. I přes doplňování stavu slováky musíme nabírat kdejaké jelito aby bylo v prvácích dost studentů=peněz od státu.

238434

27.02.2011 17:17

Snímač

RE: Ja vrelo doporucujem

djb 90.?.?.?

Vůbec nevím co řešíte. Když ten člověk píše, že mu OpenOffice stačí, tak mu asi stačí a nedělejte mu tady nějaké evangelium pro jeho dobro.

Existují situace, kdy MS Office jsou nezbytností a existují situace, kdy OpenOffice bohatě stačí (např. neposíláte žádné komplikovaně formátované dokumenty a většině uživatelů skutečně stači bold/underline/enter - rozdíl mezi odstavcem a novou řádkou ani neznají nebo celá vaše firma jede na Linuxu a do světa posíláte leda tak pdfka nebo hotový software - daly by se nalézt mraky příkladů).

Zatím jsem nepotkal dokument z MS Office, který bych nebyl schopen bez potíží přečíst v OpenOffice. Dokonce jsem potkal vadný wordovský dokument, který MS Office nezpracovaly a OpenOffice bez potíží opravily.

Neříkám tak ani onak (sám jsem si koupil MS Office, protože u mě na formátování záleží), ale mě zas lezou na nervy omezené řeči ortodoxních zástupců obou stran.

Prostě potřebujete to, v jakém prostředí se pohybujete. Tečka. Není vůbec co řešit.

Je naprostý nesmysl prohlásit Linux za slepou uličku. Pokud porovnáte Linuxové možnosti před 10 lety a dnes, je na sakra dobré cestě se dostat i na desktopy, kam podle mě taky zatím nepatří, ale má dost dobře našlápnuto a v mnoho případech se dá bez potíží použít už dnes. Pokud vybavujete firmu 20 PC a máte admina a zamšstnance co s tím umí, tak za software (systém, kancelářský balík, poštovní server, sdílené kalendáře a kontaky, antivirus, tedy Windows/office/Exchange/Exchange CAL/Antivir) ušetříte třeba 120 000. pokud komunikujete se světem např. v pdfkách, tak je volba jasná.

Mimochodem, setkal jsem se i se zákazníky, kteří volily OpenOffice ne kvůli ceně, ale protože přechod z MS Office 98 (jo, i to se dnes používá) byl pro ně podstatně uživatelsky snažší, než na MS Office 2010 a kompatibilitu do světa zkrátka nepotřebovali.

Můj dojem z Vás je takový: Linuxu pořádně nerozumíte a tak je to pro Vás komplikace, kdybyste s tím pořádně uměl, mluvíte jinak.

238737

28.02.2011 14:39

Snímač

RE: Ja vrelo doporucujem

djb 90.?.?.?

samozřejmě, že firma dokumenty i čte, ale to OO zvládají dostatečně. (pokud nepotřebujete VB script)


>byl Office 95, 97, 2000, XP, a pak
>2003, 2007, 2010.

souhlas, měl jsem na mysli Office 97 - nicméně, pro od 95 po 2003 platí, že přeškolení uživatelů mna OO je snažší než na 2007/2010


>
>Váš dojem je jen dojem. Linuxu rozumím docela dost, ale expert
>nejsem. nicméně na rozdíl od vás znám ty problémy ve
>firmách (i jinde) a vidím PRINCIPIÁLNĚ NUTNOU neslučitelnost
>s většinovým světem. prostě zdroj problémů, zbytečných
>překážek.

Živil jsem se řadu let jako externí správce - mám velmi dobrý přehled.

Mimochodem, např. Autodesk některé top endové aplikace vyvíjel jen pro linux, protože Windows na ně nestačily. Pro pracoviště, kde je riziko katastrofy závislé na spolehlivosti aplikací, je Windows jako podkladový systém nedoporučován samotným Microsoftem (např. hlídání letového provozu)

To jen tak na okraj, abyste se trochu vymanil z té své slepoty. Nemíním ztrácet čas rozebíráním typu věcí, když linux admin odejde (jakoby win admin byl zdarma a linux admin existovlal jediný), popř. řešit "co kdyby se měl koupit další standardní software", protože zkrátka platí to, že různé firmy a prostředí mají různé potřeby.

Vy samozřejmě můžete vymyslet milion případů, kdy to bez windows nejde, já zas můžu předložit milion případů, kdy to bez nich jde a kdy je dokonce žádoucí či nezbytné pracovat bez nich.

Ale to je o prdu. Tady prostě platí, že vše je potřeba řešit individuelně a obvykle se nejvíc hodí mix obou platforem.

Je mi líto, že Vás stál Linux mnoho času, asi jste ho buď nezvládl(neměl jsem potíže s ovladači ani nepamatuji - samozřejmě musel jsem vědět, který hardware vybrat), anebo jste ho zvládl, ale užil tam, kde to bylo naprosto nevhodné.

238778

05.03.2011 21:25

Kleopatra má koťátka! Dvě!

RE: Krása

djb 90.?.?.?

To není úplně pravda. Kočkám mléko chutná a tak si o něj řeknou kdykoliv, přestože z něj můžou mít zažívací potíže, resp. průjmy.
U koťat by to mohlo být v pohodě. Mláďata totiž mají schopnost mléko (vztahuje se i na kravské) trávit, zatímco dospělý jedinec už nikoliv. Většina je mléko netrávící, ale je to individuelní. Kočka a mléko je podobná blbost jako ježek a jabka. Myslím, že kyselé mléko nebo jogurt je ok, ale určitě bych tu informaci před podáním kočičce ověřil u odborníka[smích].

238927

Možná by, pane Editore, stálo za pokus napsat na SÚJB dr. Drábové nebo někomu, že jste vydavatel alternativního webu s desetitisícovou návštěvností, narazil jste na alarmující článek s informacemi dosud nikde neuvedenými a jestli by nebyli tak laskavi a nevyjádřili se k tomu. Ne, že by Zvědavec musel být vyvážený, ale bylo by to určitě zajímavé.

239673

17.03.2011 23:28

Zvláštní nouzová zpráva: Japonské zemětřesení, skrytá jaderná katastrofa

RE: Kamárád mi říkal,

djb 90.?.?.?

>netvrdili takové věci, že nejde použít k hašení
>vrtulníky?

vrtulníky samozřejmě použít lze. Otázka je, co zbyde z pilotů.

Myslím, že to, že si mohou dovolit vrtulníky pro ochranu pilotů na chvíli nepoužít, spíše znamená, že situace není až tak hrozná, aby to museli jako v Černobylu seskládávat holejma rukama.

Hrozit výbuch, propálení tyčí apod. žádné pauzy by prostě neexistovaly.

239725

19.03.2011 00:04

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

já bych nebyl tak zlej, jaké tanečky:)

djb 90.?.?.?

Mě to příjde velmi rovné. Pan Bozenhard přece přiznává, že o tom nemají žádné informace a zase musíme počítat s tím, že SÚJB si ze své pozice nemůže dovolit komentovat něco, k čemu nemá oficiální zprávy.
Skoro bych řekl, že přidaná spekulace a vysvětlení "jak si myslí, že by to mohlo být" je velmi vstřícná.

Odpověď mě ovšem též neuklidnila. Znamená to totiž, že Japonsko o tomto vůbec nedává žádné informace - což není chyba p. Bozenharda a je to divné.

239793

21.03.2011 08:46

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

RE: Ježkovy zraky!

djb 90.?.?.?

>A dovedete si představit jeho dopravu v daném místě, kde
>není v pořádku jediná sílnice, jeřáb, trať? Jako když

po vodě, je to přeci u moře [mrknutí jedním okem]

vzdělání gut, názory dobrý, ale trochu invence [smích]

239950

21.03.2011 08:51

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

RE: K tomu, že Japonsko neposkytuje informace

djb 90.?.?.?

>jenže nestačily. Stačilo by 50 metrů? Nebo čekáme ještě


stačilo by to udělat vodotěsné (resp. na přehodnou dobu utěsnitelné pro případ tsunami - jasně, že to jinak musí "větrat", a neříkejte že by to nešlo, ale prodražilo by se to, to zase jo)

vzdělání gut, názory dobrý, ale trochu invence [chechtot]

ps.: nemám ambice být po bitvě generálem, spíš jen usměrňovat ty generálský názory, ale jinak máte na věc velmi rozumný pohled

239951

27.03.2011 10:06

Japonské úřady připouštějí, že smrtící plutoniový reaktor MOX teče

RE: Situace je horsi, nezli bychom cekali

djb 90.?.?.?

Nevím, jestli hulili japonci nebo jestli hulili v redakci novinek.cz, ale tady se píše, kromě toho, že už jsme na hodnotách radiace jako v černobylu, že ti tři ozáření pracovali ve vodě bosí.
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/228967-zamoreni-druheho-bloku-fukusimy-dramaticky-stouplo-delnici-evakuovani.html
Pozn.: hodnoty s Černobylem s tím rozdílemn, že zde je to jen ve vodě přímo u reaktoru, v ČB to bylo v okolí několika km. Zatím SSSR vede o několik koňských délek.

Nevím jak Vás, ale mě docela mrazí. Buď to tam opravují nějací náhodní brigádníci, anebo to jsou protřelí jaderní harcovníci, co už maj to záření na háku ? Nevím. Ale připomínám, že předchozí vážná nehoda v Japonsku byla způsobena tím, že dělníci, kteří měli plnit nádobu uranem s max. množstvím asi 2.5 kg tam vrazili 16 kg a tak nějak se divili, že se jim to pod rukama štěpí. Tokaimura nuclear accident
Bohužel, Japonce nepřeceňovat šetří se všude...

240481

28.03.2011 10:06

Japonské úřady připouštějí, že smrtící plutoniový reaktor MOX teče

RE: Situace je horsi, nezli bychom cekali

djb 90.?.?.?

>reálného socialismu se současným obdobím predátorského a
>casinového kapitalismu?! Tehdy šlo o bezpečnost a strach z
>obvinění ze sabotáže - dnes jde "JEN" o náklady a o zisk.

Což je lež jako věž (snad nevědomá). Havárie v Černobylu byla spoluzapříčiněna nejméně třemi faktory nesmyslného šetření peněz.
1/ kontrolní tyče měly konce z grafitu, takže při pomalém zasunutí namísto omezení reakce tuto gradovaly

2/ sověti nestavěli vrchní kontrolní kryty, protože to bylo o hodně levnější - např. v USA Three Miles Island - tam ten kryt měli a proto se nestalo to co v černobylu

3) Strop elektrárny měl být z nehořlavých materiálů, ovšem šetřilo se, nebyl.


abychom se chápali MoUdrostraku. Nic proti Vaší, často oprávněné kritice současných systémů (nebudu používat slovo kapitlismus). Ovšem ten minulý systém (nebudu ho nazývat socialismem ani komunismem), si teda hodně idealizujete.

240578

já myslím, že nemá smysl někomu sníst ruku, když podá prst. P. Bozenhard bezpochyby odpovídá podle jemu známých informací a není jeho kompetence schvalovat v Japonsku elektrárny. S tím bych spíš šel na Japonce nebo na Greenpeace. Na SÚJB leda s takovou informací, pokud jí máte z české kotliny.
Smyslem by nemělo být dělat ramena na SÚJB, ale dát dohromady informace, ty prezentovat a z nich třeba nějaký závěr.
Nicméně jako poznámka v diskuzi je to užitečné, pokud je to pravda - vypadá to věrohodně.

240602

02.05.2011 17:17

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: nic dobrého to nevěstí

djb 90.?.?.?

na to bych nesázel, praha je střed evropy a s usa jsme často. nemyslím, že by byl potřeba extra silný důvod - ostatně, útočí teroristé. Co by mohlo ČR chránit je poměrně velká skepse zdejších obyvatel a neochota věřit všem těm báchorkám. Alespoň se to tak jeví. ani radar jsme nechtěli, Lybii nevěříme, Iráku nevěříme, i když ignorujeme - ale bomba v Praze by mohla zdvihnout silnou vlnu demonstrací a možná by se to muselo vyšetřit pořádně, lidi jsou tu sice pasivní, ale ne zas tak zblblí.

243110

02.05.2011 17:18

EU připravuje pozemní invazi v Libyi

chválihodný

djb 90.?.?.?

se skutečně píše s ypsilon chvályhodný, ať google říká co chce[smích]

http://www.slovnik-synonym.cz/web.php/slovo/chvalyhodny

a nedám pokoj [smích]

243111

02.05.2011 18:15

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Cui bono?

djb 90.?.?.?

což by se, mimochodem, zamlouvalo panu Petru Gejdošovi, který zde dlouhá léta očekával coby počátek apokalypsy Nostradamův "teroristický útok během velkých her".
Nechci ani tak paranoidně věřit Nostradamovi, zato paranoidně věřím, resp. je to naprosto jasně vidět, že tyhle události jsou plánovány tak, aby seděly s různými proroctvími a zajímavými číselnými kombinacemi, což psychologicky dost na lidi působí a taky to odpovídá tomu, že v pozadí má někdo nejspíš mesiášský syndrom. ne nadarmo Bush tvrdil, že je povolán Bohem a snad i že rozpoutává Armagedon.
Je to smutné, ropa neropa, Izraelské zájmy sem tam a jiné konspirace, ale je dost dobře možné, že na počátku 21. stol. tu stále vedeme trapně náboženské války.

243122

02.05.2011 18:28

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Cui bono?

djb 90.?.?.?

na dvou, al kaida má prý dvě bomby Al-Qaeda to detonate nuke bomb

a taky si myslím, že se nebude dlouho čekat, je to čím dál tím rychlejší a symbolických dat je víc než dost

243126

02.05.2011 18:30

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Cui bono?

djb 90.?.?.?

osobně tak nějak doufám, že ale bude stačit jen udělat atmosféru strachu bez skutečné akce

243127

03.05.2011 15:51

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

djb 90.?.?.?

>přijdou za Sarkozym nebo Merkelovou a řeknou jim, že
>potřebujou odpálit jeden reaktor? [velký smích] [velký smích] Vono se to dá

nesmysl[smích]


>se. Já jsem jaderný reaktor v Tripolisu nebo dříve v Osiraku
>za cíl nevybral. Ale mám takový pocit, že mezi primárními

nesrovnatelná situace[smích]


>cíli všech jaderných mocností v připadě té poslední
>války budou všechny jaderné reaktory na území protivníka.

tuplovaný nesmysl[smích]


Pane Bartošku, v klidu. Jaderný útok na jaderný reaktor kdekoliv v Evropě mohou udělat pouze skuteční teroristé z jiné části světa.


Víte co udělal Černobyl(kde byl nevybuchlý reaktor pouze po nějaký čas odklopen), vidíte co dělá Fukušima (kde není žádné poškození tak silné, aby palivo volně "trčelo do luftu a do přírody")


Oni nejsou hloupí, jaderný odpal jakéhokoli rektoru v ČR, Francii, Německu, znamená stop obyvatelnosti celé Evropy a značný spad po celém severní polokouli.

A odpálení všech reaktorů protivníka ? Třeba 10, 20, 50 elektráren ? Konec. Příslušná polokoule má stop stav na 600 let do částečné "obyvatelnosti", dost možná celá planeta.

Nemůžete volně rozptylovat stovky tun jaderného paliva do ovzduší. To "oni" (ať už to je kdokoliv), dobře vědí.

243259

04.05.2011 11:44

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

djb 90.?.?.?

To je právě to co se nedá srovnávat. Nagasaki a Hirošima - ano jaderný výbuch, ale byla to bomba a z bomby je sice velký výbuch, ale velmi malý spad. Podobně malé, "školní", reaktory, z těch by také byl malý spad. Černobyl - hodně sajrajtu uvnitř, ale naštěstí to bouchlo jen jako papiňák, takže se uvolnilo velmi málo. Fukušima, opět naprosoto minimální úniky. Ovšem i tak Černobyl obletěl celý svět. Jaderný odstřel elektrárny, navíc zřejmě v plném provozu, je zkrátka sebevražda pro celý kontinent, ať jste kde jste a to "oni" vědí. Též dobř vědí, že spadnout to může doslova kdekoliv.
Nemyslím, že byste byl špatný člověk [chechtot]

243334

04.05.2011 15:08

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

djb 90.?.?.?

To je popravdě prvně, co slyším, i kdyby jen náznak, že by to mohlo být jinak a že mám hodně alternativních informací načteno.

Co se týče Vámi naznačených témat, tak s tím se ještě dokážu vyrovnat - víko mělo, podle mých (oficiálních) informací, 1000 tun a po první explozi natlakované páry byla ihned druhá, o které se skutečně neví, co to bylo, mohl to být docela dobře vodík. Samozřejmě jsem to nepočítal a to by ani nebylo těžké, ale odhadem by to dokázal bez potíží. Myslíte, že ne ?

Co se týče toho "kdo to řešil" - nevím koho máte přesně na mysli, ale RBMK reaktory mají "úžasnou" výhodu, že lze z nich dojit plutonium do bomb v podstatě za běhu a předpokládá se, že CCCP samozřejmě této možnosti využíval - riziko výbuchu plutonia tedy bylo a proto to řešil kdo mohl.

Co se týče postupu medializace, i ta se mi zdá typicky sovětská. Nejprve se tutlalo, vítr totiž vanul do vnitrozemí a zdálo se, že se to zamlčí, pak to ovšem foukl na západ (resp.sever) a tak se to provalilo a začalo se to medializovat. Samozřejmě silně - byla propagandistická válka.

"spad z Černobylu" podle mě též mýtus není, v okolí je dodnes měřitelný a vzdálený - to bychom se museli bavit spíš o intenzitě - osobně nemyslím, a je to ostatně i vidět, že by jinde spadlo něco tak silně, aby bylo neobyvatelno. Taky se toho "zas tak moc nestalo".

Zkrátka, v čem je přesně problém ? (bez ironie, zajímá mě to, stačí odkaz, případně děkuji)

243349

13.05.2011 20:04

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Bartoškova obrana

djb 90.?.?.?

Zdravím, jen drobná korekce, v rámci fair play[smích]. Není pěkné dávat na výběr "7 dní stvoření" nebo "evoluce" a basta.
Obě teorie můžou být chybné a může platit nějaká neznámá třetí.
(a mimochodem nejméně jedna existuje a tedy mutační. - Darwin by podle ní obstarával jen drobná "doladění" přirozeným výběrem,ale zásadní změny jsou způsobeny občasným silným ozářením Země kosmickým zářením. Mechanismus by byl přepólování Země a tedy dočasná ztráta ochranného pole. K přepólování dochází, to je objektivní fakt.)
Anebo jinak. Jakmile začnete uvažovat a nebo b anebo nic, tam končí možnost skutečného poznání.
Zdravím a pozdravuji[smích]

ps.: aj fakticky to bylo nefér, evoluce neřeší stvoření ale vše co bylo potom. O mechanismu vzniku první buňky z prapolévky se hádáme dodnes, je nicméně jisté, že první buňka se nemohla objevit díky evoluci, nebyl co by evoluovalo.
Na druhou stranu, náboženská frakce diskuze [velký smích] (tím nemyslím p. Bartoška), se dodnes nedokázala domluvit, jak dlouhý je jeden blblický den, nicméně panuje shoda že to není jeden den (vždyť ani slunce ani země zprvu nebyla), ale jde o období tisíce až miliony let dlouhá.

244005

17.05.2011 15:22

Příjmy a výdaje Zvědavce za duben 2011

RE: Fotka holčičky na titulní stránce

djb 90.?.?.?

a máte nějaký lepší nápad na co myslet ? [chechtot]

244262

19.05.2011 22:39

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

djb 90.?.?.?

i s tou Fukušimou pomalu. Ono to znich taky ještě 20 let poleze co vlastně bylo.

Nově: žádná tsunami, ale zemětřesení Fukušimu zničilo zemětřesení. Totéž hrozí v Evropě

244394

19.05.2011 22:43

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

djb 90.?.?.?

>V normalnim provozu je atom cisty proces, ktery nemuzete s
>palenim cehokoliv porovnavat.

to je pravda, ale v případě nehody je to zas atom takovej průser, kterej se s ničím též nedá porovnat, všechny ty uhelný elektrárny, hořící ropná poe a vylitý tankery jsou sice opruz, ale poměrně rychle se okolí regeneruje.
Atom, to je ale držák.

Tím nechci říct, že jsem pro rušení jádra, je potřeba to stále zdokonalovat a umisťovat s rozvahou. Nejsem si jist, nakolik to lidé dokáží.

244396

05.06.2011 01:45

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Ještě mě napadlo

djb 90.?.?.?

>vlastní, nýbrž nekryté emitované peníze bez úroku, každý
>z lidu by takto zdarma rozdávané peníze chtěl. tím pádem by
>se k nim buď dostal každý, a měna by pak krachla, zcela by se
>znehodnotila všem (hyperinflace), anebo by úvěr dostali jen


Nesmysl tmo Vy to zkrátka vůbec nechápete a jen omíláte "politická zdůvodnění".

Ono totiž lidé si půjčují na základě schopnosti splácet a ta není primárně ovlivněna výší úroku, ale dobou splácení.
Pokud to nechápete, uvědomte si, že jdou velmi dobře na odbyt hypotéky s delší dobou splácení ačkoliv to znamená vyšší cenu peněz.

Není nic jednoduššího, než omezit dobu splácení a půjčit si opět nebude moci každý. Ty Vaše "peníze zadarmo" neexistují, každý musí pak chodit do práce, nebo začít podnikat a třeba deset let tvrdě makat, aby ty "peníze zadarmo", mohl vydělat a splatit.

Samozřejmě - není důvod aby se tak chovala soukromá banka.
Osobně proti úrokům nic nemám (s výjimkou centrálních bank, které nemají ani existovat), ale lezou mi na nervy tyhle řeči.


>rozdávání peněz zdarma nikdy nepřinese víc bohatství,

Ale, vážně ? A slyšel jste někdy o dotacích ? to je zajímavé, peníze za úrok fungují, peníze zdarma fungují, ale jakmile je řeč o penězích za nulový úrok, které se musí pak tvrdě vydělat a vracet, tak je oheň na střeše.

Nahradit dotace bezúročnými půjčkami by naopak byl hodně výhodný krok, bylo by možné podpořit více začínajících podnikatelů a stát si to vybere na daních.

245537

20.06.2011 10:23

Fukušima: Je to mnohem horší, než si myslíte

RE: Mate tam chybu...

djb 90.?.?.?

>to asi drahsie nez morska voda. Ono obecne najvacsim problemom
>Fukusimy bolo podla niektorych (a mne sa to zda tiez) ze sa na
>tom od zaciatku snazilo TEPCO usetrit a chytili sa za nos az ked

Přesně tak ! A totéž byl největší problém Černobylu, Three Miles Islandu a taky třeba Bhópálu, ať nejsme jen u jádra.
Vůbec bych nebyl překvapen, kdyby se ukázalo, že existoval projekt Fukušimy, který by zabránil i této havárii samotnou konstrukcí, ale byl dražší.

A to je jediný problém, který mám s jádrem. Je to technologie, čistá, bezpečná, ve výsledku relativně levná, ale odpovědného provozovatele mezi lidmi aby pohledal.

246465

22.06.2011 09:37

USA mluví o míru a připravují válku pro Súdán

RE: Vojna tu, vojna tam pre

djb 90.?.?.?

Vojto, nechci Vás chladit, ale Vaše úvaha je neúplná. Musíte si uvědomit, že USA to je 0,3 miliardy spotřebitelů a Čína 1.3 miliardy spotřebitelů.
Životní úroveň v Číně pomalu stoupá a v zásadě stačí aby stoupla o čtvrtinu a už Čína spotřebuje sama co vyprodukuje. Trh v USA, který je navíc "na sekeru" nemusí být do budoucna zajímavý.
Druhá věc, dolar. Ten by prošel takovým otřesem, že bych nerad hádal, co by nadále bylo mezinárodní měnou za ropu.

Nemyslím, že by to bylo už letos, jak tady někteří touží, ale dlouhodbě je fakt, pokud se něco nezmění a zůstanou trendy, že vztah Čína - USA není udržitelný.

246592

11.09.2011 20:25

9/11 po deseti letech – stále čekám

RE: Ještě jedna konspirační teorie.

djb 90.?.?.?

při teplotě kolem 400°C klesla únosnost na polovinu únosnosti za běžné teploty a při teplotě 800°C byla mez pevnosti oceli pouze 10% z meze pevnosti za běžné teploty

k WTC neříkám tak ani onak, k palačinkám na pánvi pouze to, že i kdybyste byl velký jedlík, jejich tlak na pánvičku nebude v řádu megapascalů, takže i 10 procent pevnosti stačí...

253092

11.09.2011 21:02

9/11 po deseti letech – stále čekám

RE: Ještě jedna konspirační teorie.

djb 90.?.?.?

a dodávám. Fakt, že při požáru klesá pevnost oceli je samozřejmě známý. Než začne jedna strana jásat, že měla pravdu, musíte si uvědomit, že možná i těch 10 procent stačí.
Osobně se mi zdá velmi nepravděpodobné, že by mrakodrapy byly projektovány tak, aby je zboural obyčejný požár - když se ví co to udělá. Takže kalkulačky, počítat váhu horních pater WTC a pak může pan ppppp pokračovat...

253099

11.09.2011 22:28

9/11 po deseti letech – stále čekám

RE: Ještě jedna konspirační teorie.

djb 90.?.?.?

No a to je rozdíl v uvažování, mně vytanula na mysli jedna hodně tlustá palačinka a ne sto malých. Ale nebudeme se doufám hádat o proveditelnosti takové palačinky, když je snad jasné, že to je uplná blbost.

253110

07.10.2011 21:17

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

djb 90.?.?.?

ad 2.
Vojto, pokud se podíváte na první fotku, vidíte, že se to nakládá nějakým pojízdným zdvihadlem.
Tedy ne jako v doku, že máte pevný jeřáb na pevno, ale opačně, zaparkujete vozy a ty mohou být naloženy.

Prosté vysvětlení tedy je, že kolona zaparkuje vhodně rovnoměrně na vhodném místě u skladu připravených trubek, řidiči se jdou vyspat před cestou, pak se vrátí a jedou.

Mimochodem, proč by se to nakládalo po jednom vozu, proč by těch míst na nakládání nemohlo být třeba 10 najednou.

Jistě tušíte sám, že způsob naložíme a jedeme všichni, je efektivnější, než aby někde kus po kusu nakládali.

tedy o Libyjské řece nevím nic, ale to co píšete je ukázka naprosté neochoty hledat logická vysvětlení a ukázka urputné potřeby to nandat "druhé straně".

254746

07.10.2011 21:22

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

djb 90.?.?.?

Totéž v bledě modrém, jako Váš příspěvek výše.

Posmíváte se možná nepodloženým faktům a pak argumentujete "dovedu si živě představit".

Nějaké důkazy ? Vyšetřování ? Něco víc než Vaše živá představivost ? Kam jsme se to dostali ?

1000 let propagandistické kulaté číslo ? Už jste viděl nějaký odhad typu ropa/zlato/voda na 1253 let 5 měsíců 2 dny a 8 hodin ? Viděl jste vůbec někdy nějaký odhad, že Vás to číslo tak zaráží ?

A mimochodem, ten Libyjský projekt je takového velkého rázu, že snad musí být otázkou pěti minut si ověřit jestli je nebo není pravdivý.

(nebudu to ověřovat, popravdě mě to zas tak nezajímá, nechci být odborník na vše, ale Vaše argumentace je hodna reagování...)

254747

10.10.2011 15:35

Saharská veľká umelá rieka

Vojto, pardon, ale rychle se chyťte za nos. to je tedy ostuda

djb 90.?.?.?

Základní škola, tlak vody h krát ró krát g

Všimněte si, závisí, jen na hloubce, hustotě a gravitaci.

Tlak nezávisí na hmotnosti.
Ostatně na tom principu funguje celá hydraulika, teploměry apod.

Jinými slovy. I kdybyste tam nacpal milion tanků merkava, tak na konci bude tlak stále stejný - výškový rozdíl mezi počátečním a koncovým bodem krát ró krát gé.

(je to proto, že kapalina je nestlačitelná, tudíž se objem vždy rozloží, čím více kapaliny, tím větší plocha na kterou se rozloží tlak, anebo tím větší výška, pokud byste tu řeku stavěl nakolmo)

takže, ehm, toto je vážně 6. třída ZŠ, už raději žádné úvahy.

mimochodem, pořád samý beton, ale někdo tu psal, že používají nějaké těsnění či co.

ale celé to je stejně diskuze o ničem. Proč samé dohady, toto má být existující projekt. takže jediné dotazy jsou

1. existuje to ?
2. fungovalo to ?

a máte po hádání.

ps.: a že je to drahé a nabubřelé, ano je, takový je arabský svět, od pyramid a dnes viz dubai. ale jsou to jejich peníze, maj jich dost a nikde jim nechybí, tak co má být..

254946

10.10.2011 15:59

Saharská veľká umelá rieka

Vlastnosti betonu coby vodiče vody

djb 90.?.?.?

Proč beton v kanalizacích

- životnost - 50 - 80 let, moderní až 100 let

- odolnost - až do rychlosti 36 km/hod


atd...

to jsou fakta, ne vaše dojmy

254947

21.10.2011 20:16

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Nedejme se a rodinu si hýčkejme

djb 90.?.?.?

Co přesně je na rodině nefunkční a zastaralé ? Mě to příjde, jako napsat, že je zastaralé a nefunkční pracovat.

Můj dojem je, že si prostě nedokážete najít partnera, kterému byste důvěřoval a myslel to s ním vážně.

255733

22.10.2011 13:30

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Potomci

djb 90.?.?.?

>partnerů. V mnoha cizích etnikách se sexuální experimenty
>předpubertálních chlapců a dívek otevřeně podporuje, nebo
>aspoň toleruje. Což je u nás trestné i vírou

U předpubertálních to není trestné - pokud jsou oba.
Máte-li např. ve 14 o půl roku mladší partnerku tak - rok můžete, pak půl roku nesmíte a pak zas můžete.
Pokud si v době kdy jste "předpubertálně mohli" pořídíte ze svých hrátek fotografie, tak je to snad ok, ale až je u vás za pár let najdou, tak vás zavřou za držení dětské pornografie.
není nad jasnou legislativu...

255763

24.10.2011 08:38

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

djb 90.?.?.?

Paní Jarmilo, ale ono je to logické

vteřinová mihnutí - víte přece jaké tam jsou fronty, to není možné, aby tam někdo zevloval jak se mu zlíbí

kolona aut - poměrně dobrý způsob jak odjet z dobitého města je ztratit se v davu, tam určitě byl i jinak velký provoz, kolona aut byla sotva nápadná, spíš ho někdo udal, pak je tu varianta II jako píše Lin, že už Kaddáfího měli chyceného a vyslechlého a tohle bylo celé divadlo.

Kaddáfí v Syrtě - kde jinde, dobrý generál(plukovník) musí především dodávat morálku a odvahu, taky proto jsme celou dobu poslouchali demagogie jak Kaddáfí utíká do exilu, že je sledován přes satelit na jihu Lýbie apod. To jsou přesně informace nakopávající morálku.

Kaddáfí v "kanálu" - zas taková stoka to nebyla, navíc když jste pod palbou, voják se ukryje, co na tom. že by byl neozbrojen a nebojoval to divné je, ale může to být právě proto, že je to buď divadlo a už ho měli dřív anebo byla přesila tak velká, že bylo logické nevraždit a vydat se

dvojník - jo, to může být, ale NATO je každopádně přesvědčené, že ho mají, to by byla hodně velká ostuda, kdyby teď někde promluvil skutečný Kaddáfí a oni tak velkohubě potvrzovali, že ho mají. Všimněte si, že taková demagogická prohlášení, jsou vždy tak od jednoho vojáka, nebo letmo projdou novinami, ale toto ukazuje, že to buď je on, ale přinejmenším oni tomu věří.

255825

25.10.2011 22:28

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: KADÁFÍKOVA SMRT aneb CYNICKÝ VEČERNÍČEK

djb 90.?.?.?

No, tak něco bych si asi dokázal vysvětlit
- mrazák, kde se dveře netrhnou, možná je ani nezavírali nebude mrazit
- fotky videa jsou snad jen od "povstalců", novináři tam nesmí ? nejdou ?
- vlasy - jo, to je fakt, na tom se dá stavět
- uprchnout ze syrty není totéž co z libye, navíc - mohl změnit názor, jeho přítomnost libyi spíš ohrožovala
- kolona markantní cíl - to je otázka, záleží na dopravní situaci, jíá bych čekal, že bude prchat hodně lidí a kolona bude spíš přirozená, jarmila kontrovala, že syrta měla být nepřístupná a uzavřená, jaká byla dopravní situace by se možná dao vidět na videích, ale já mám v tomhle omezené informace, vyhlásil jsem soukromý bojkot bulváru a na žádné videa/fotky, kde se prodávají zohavení lidé se už nedívám

- HAARP - tomu nevěřím, ne že by pro mě byla geozbraň nepředstavitelná, ale nevěřím, že by USA mohly zastrašovat Čínu a Rusko, potažmo celý svět, nějakým 13 hektarovým zařízením, jasně lokalizovatelným, pomalým, neschopným rychlého útoku na víc cílů, v podstatě bez jakékoli možnosti ochrany, neříkám, že by tam rusové prostě poslali bombu, ale existuje stovky způsobů, jak to zničit třeba tajně, "teroristicky", nebo i informačně. pokud HAARP funguje, musí existovat něco daleko silnějšího, čím USA drží v šachu ostatní tak, aby si tohle nechali líbit anebo to rusko má taky a je tam vzájemná tichá dohoda "když vy napráskáte nás, tak my vás"

255958

26.10.2011 17:45

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

djb 90.?.?.?

Otevřeně přiznám, že Zelenou knihu jsem si stáhl jako zajímavost, ale až Vy, Vojto, jste mě donutil si kus přečíst.
Nejsem fanoušek Kaddáfího, i když forma jeho konce je pro mě nepřijatelná, ale že by byl až tak hloupý jak píšete.

Nuže, Vzdělání - v té kapitole se dále píše

To neznamená, že by mely být školy zavreny, a že by se obcané meli odvrátit od vzdelání, jak
by se zdálo povrchnímu ctenári na první pohled
. Naopak to znamená, že spolecnost by mela zajistit
všechny druhy vzdelání, dávajíc lidem možnost svobodné volby jakéhokoli predmetu, kterému se
chtejí ucit.


Tedy co jsme se dozvěděli (nejen z mého úryvku, z celé kapitoly)
a) podle kaddáfího jste přesně v kategorii povrchní čtenář, co to nepochopil
b) Kaddáfí vzdělání podporuje, ale je proti systematickým osnovám, chce aby každý dostal na výběr z předmětů na které má talent a nebyl nucen ztrácet čas tím, co ho neobohatí, osobně si to představuji tak, že by VŠ systém zápisů předmětů a tvorby rozvrhu byl zaveden co nejdříve - patrně by předměty volili rodiče, nikoliv pětileté dítě
c) Vy čtete povrchně, alespoň čtete - Váš oponent to evidentně nečetl, jinak by Vám to vmetl do očí okamžitě - to Vás šlechtí

Pasáž o sportu se mi také líbí - ostatně i u nás byl/je povinný tělocvik. Lidé by měli cvičit.

Ostatní nechávám, číst Zelenou knihu nechci, snad až se budu někdy nudit, každý totiž ví, že "volební program", "manifest" nebo jakákoli jiná politická kniha a popis ideologie vůbec nemusí souhlasit s tím, co se prosazuje v praxi.

256000

28.10.2011 21:52

A co dál, Stworo?

RE: ja to nechapu

djb 90.?.?.?

Popravdě, pokud Vás ty obrázky tak štvou, nechápu, proč tu funkci jednoduše nevypnete. Používají to zhruba dva lidé. MoudroStrak a Tom.

Mě ty obrázky sice taky štvou, ale i bych se Moudrostraka zastal, obrázky od něj nejsou stokilové a nedělá nic jiného než, že používá nabízenou funkci. K čemu pak je.

Co třeba to upravit na "otevřít v novém okně" nebo zkrátka kdo chce odkázat na fotku ať vloží URL ?

Nerad do toho vstupuji, ale nedává mi to smysl...

256188

28.10.2011 22:15

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

djb 90.?.?.?

Děkuji za pochvalu, ale tady není moc o čem už se bavit, protože je to ideologie, ale ne popis procesů jak toho v praxi dosáhnout. Takže se nám diskuze rozběhne na dvě strany

a) já, se snažím to obhájit, tak budu neustále nalézat jako by to šlo

b) Vám leze Kaddáfí krkem a tak budete neustále nalézat jak by to nešlo

Co se týče těch vět, tady je to zase jen a jen o interpretaci, já bych obě podepsal


>> Povinné a soustavné vzdělávání je ve skutečnosti
>povinné ohlupování mas.


Ohlupování je nevhodné slovo, ale já to chápu jako manipulování

- otevřete si pár učebnic pro ZŠ před r. 1989.

To bude od matematiky přes fyziku až po občanskou nauku samý dělník, nadvýroba, pětiletka, kolik obránci partyzáni mohou zastřelit zklých američanů, pokud mají 110 nábojů a 90 procentní přesnost ? (vtip, ale ne daleko od pravdy)


jo, tak to je, povinné osnovy předurčují člověka víc než dost. Po r. 89 je to zas opačně, osobně mám sice raději američany á, bé a cé osvobozující plzeň od nacisů é a ef s pěti tanky s dostřelem 5km, než kolchozníky s traktory orajícími poklidně a mírumilovně 3 hektary za minutu, ale vyváženost zase chybí. Odpolitizovat školu jsme nedokázali a o tom to je.

A jak to vypadá dnes ? Hůř a hůř, ale už anio ne v politické, jako vůbec v informační rovině a schopnosti učit myslet sám.>
>> spolecnost by mela zajistit všechny druhy vzdelání,
>dávajíc lidem možnost svobodné volby jakéhokoli predmetu,
>kterému se chtejí ucit.

>Kolik Vy osobně
>znáte ve svém okolí lidí, kteří se DOBROVOLNĚ A ZE SVÉ
>VLASTNÍ VŮLE něčemu učí?

na základní škole tak 5 ze 30, na střední tak 10 z 20 a na VŠ tak 400 z 500.

A není to věkem, ty SŠ a VŠ jsou právě už výběrové, podle preferencí.


Vzhledem k tomu, že Kaddáfí, alespoň v této knize nedodal metodologii, nedá se k tomu nic říct.
Jistě by se neměly rozhodovat malé děti, ale je pro mě představitelné, že by se ZŠ omezila tak na 4 ročníky, během kterých by se dala výuka tak směrovat, aby se dokázaly preference dětí profilovat a pak už by se mohly dělit podle zájmů - jistě by to bylo pod dohledem rodičů.
>Závěr? Navrhuji posuzovat čtyřicetileté působení
>Kaddáfího v Libyii ne dle nějakých propagandistických textů
>či videí, ale jen a výhradně podle toho, co za ním zůstalo.

Ano to bych také rád, ale mám určitý problém a asi stejný jako všichni ostatní. o Lýbii se prakticky nikdy nic nepsalo a nikdo o ní nic neví. Občas nějaký excentrický Kaddáfí chtěl zrušit Švýcarsko nebo zosnoval nějaký teroristický útok, pak zas prej že to nebyl on, ale jinak ani slovo.

teď, co se bombarduje vynořilo se hodně zpráv, propaganda zleva zprava, ale já nemám sílu na to, to vše teď kontrolovat a ověřovat. Proto jsem se držel jen Zelené knihy o které byla diskuze.

256190

01.11.2011 10:53

Záhadná ruská duše

RE: x

djb 90.?.?.?

Vy musíte mít hroší kůži - zakončit tak chytrácký příspěvek pointou, že za r. 1968 mohou rakety Pershing II, používané od prosince 1983.

Pletete si pojmy.

Pletete si nejen Pershingy, pletete si důvod a záminku a vůbec to máte celý zmatený. Jako ukázka přežívající komunistické propagandy je to pěkné...

256370

02.11.2011 15:25

Vakcína Gardasil při prevenci rakoviny děložního čípku je nebezpečná a neúčinná

RE: Mozna ,ze si vubec neuvedomujete, jak je tato akce zavazna pro lidstvo.

djb 90.?.?.?

>některých případů vočkování povinné, nebo ne. Ale
>určitě by se z něčeho takového neměl stát výhodný
>business farmafirem!

Vaše poslední přání je bohužel zcela nemožné. Povinné očkování znamená povinný odběr a platbu vakcín a farma firmy nejsou neziskovky.
Jediná možnost jak toho docílit by byla, kdyby si stát spočetl že u nejpoužívanějších léků a povinných vakcín je pro něj výhodnější si postavit státní neziskovou fabriku a vyrábět sám(popř. vyvíjet nebou koupit licence), než to platit ze zdravotního pojištění.

256466

06.11.2011 22:27

Světová měna a světové dluhy

RE: USA- zem orwellovských protikladov-POZOR!

djb 90.?.?.?

Pokud je Putin Žid po matce, zeptal bych se, jak "čistokrevná" byla jeho matka ? Mohla být např. Židovka po matce.

Pokud máte Židy tak spočtené, vědel byste kolik procent Rusů splňuje podmínku
židovský předek do
a) prvního kolena
b) druhého kolena
c) třetího kolena
?

Totiž Vaše metodologie se mi zdá taková, že bych podle libosti mohl označit téměř kohokoliv. Zejm. vzhledem k potomkům konvertitů, které jak se zdá neuznáváte, neboť sledujete "vlasnosti rasy". Potom se nabízí otázka, jak Vaše zdroje dokáží rozlišovat konvertity, třeba 5 století nazpět, od etnických.

256691

10.11.2011 23:14

Můj vztah k Židům

RE: klausovec

djb 90.?.?.?

Pěkný večer, úplněk a zcela jasno, vidíte nějaký rozdíl ?

256892

11.11.2011 16:51

Můj vztah k Židům

RE: klausovec

djb 90.?.?.?

tak to jsem zvědav a teda, se omlouvám, že Vás úkoluju, ale když jste v tom, podívejte se i na pozadí, když konspirační výpočty, tak nezapomeňme, že nám vyhrožujou rotací zemských pólů a to kdyby se pohlo, tak by měsíc byl také naležato ? Asi jo ? Já si jednou budu muset vzít dovolenou a všehny tyhle věci přepočíst[smích]

256936

14.11.2011 12:38

Můj vztah k Židům

RE: Teorie relativity a Michelson-Morley Experiment 2

djb 90.?.?.?

>tedy nezávisle na relativním pohybu v prostoru. (Poznámka:
>dlouho mi bylo záhadou jak to, že pozorujeme rudý posuv hvězd

Na tom je krásně vidět, jak tomu vůbec nerozumíte. Rudý posuv vzniká změnou vlnové délky, nikoliv rychlosti.
Pokud si představíte dva vrcholy vlny, jak jsou vysílány z jednoho tělesa, tak pokud toto se pohybuje, bude druhý vrcholek vyslán z jiného místa a tedy k vám doletí vlna natáhlá, nebo smrsklá. doletí ovšem stejnou rychlostí.


>
>5. Přehlížení zdroje světla
>Proč zavedl Einstein ono fantasktní pojetí, že kužel světla
>se pohybuje stejnou rychlostí ať běžíme proti němu nebo se
>mu vzdalujeme nebo jsme nehybní? Poněvadž podle MME neexistuje
>medium, ke kterému bychom rychlost vztahovali (neexistuje
>referenční rámec).

>ALE například kulka z pistole se pohybuje „prázdným“
>prostorem, bez media jako vztahového rámce a při tom
>neporušuje teorii relativity. Není zapotřebí žádné

Šmarja, a to si myslíte že takováto trivialita by nikoho za sto let nenapadla ??? Že by to nebylo první, co by Einstein schytal ?

Toto vyvrátil už sám MME, kterému tedy zřejmě také zcela nerozumíte. Protože jeho uspořádání automaticky dávalo proti sobě pohyb zdroje plus pohyb Země, pohyb Zdroje mínus Pohyb Země a tudíž i tam by se to projevilo éter neéter.

Pro Vaši informaci, ani stálá rychlost světla vůbec nebyl Einsteinův výmysl. Konstanta c vyplývá automaticky z Maxwellovy teorie elmag pole, jako stálá rychlost šíření elmag vln. Zrovna ve vakuu je to c, obecně je to převrácená hodnota druhé odmocniny součinu permitivity a permeability prostředí.

A to byl šok, před Einsteinem. Že elmag. vlnění se šíří rychlostí bez ohledu na rychlost zdroje. Byly provedeny mnohé pokusy, které to měly vyvrátit a MME je jen jeden z nich.

Tudy tedy ne.

Kromě toho, když se pohybujete na hraně, STR zakazuje přenos informace, nikoliv rychlost světla.

Dále z ní plyne, že ryhlost světla se nedá dosáhnout, protože pak by vznikla singularita a to se tak nějak bere, že je to blbost.

Rychlost světla podle STR ovšem teoreticky překročit lze. Problém je, že vycházejí komplexní kořeny a nikdo neví co to znamená. Tak se tvrdí, že to nelze.
Ale tady se můžete uplatnit, pokud interpretujete tento výsledek a dodáe mechanismus skokového navýšení rychlosti, což snad vzhledem ke kvantovce asi lze, tak to mlžete rozvinout.

STR, tak jak je a v MEZÍCH OVĚŘENÉ PLATNOSTI, platná je, s tím se smiřte. Možná jen nechápete ty meze platnosti.

257019

14.11.2011 18:43

Můj vztah k Židům

RE: Teorie relativity a Michelson-Morley Experiment 2

djb 90.?.?.?

>NechápeME ty meze platnosti. GPS signály relativitě
>podléhají, ani proti paradoxu dvojčat nic nemám.. to
>rychlejší se vrátí mladší. Jenže co je to rychlejší v
>relativitě? Obě dvojčata se vůči sobě pohybují relativně
>stejně, které vlastně více cestuje? Myslím, že bez
>univerzální vztažné soustavy to nepůjde. Pak se teprve
>dovíme, kdo zestárne více.

Myslíte špatně a navíc jste hned ukázal, že meze platnosti skutečně nechápete. STR, podle které dochází k paradoxu dvojčat, totiž platí jen pro inerciální vztažné soustavy. Řekněme pro nerozlišitelné (vzájemně se rovnoměrně pohybující přímočaře a tak.).
Pokud byste seděl na Zemi - neděje se nic dvojče v raketě odletí a přiletí, pohodička.
Pokud byste seděl v raketě, tak při obratu byste se z toho přetížení tak zeblil, že byste hned pochopil rozdíl mezi těmito soustavami.
Zde jste narazil na meze platnosti. V paradoxu dvojčat STR neplatí, druhá soustava prochází velkými zrychleními. Zde platí OTR.
Je to zkrátka tak, že zatímco jedno dvojče se trmácí po kosmu a zvrací v zatáčkách, na Zemi z toho šedne jeho bratr.


>Co je vlastně čas?
nevím

>nedovoluje rychlost nad c. Nemám problém s tím, co je
>naměřeno, ale jak je to interpretováno. Pokud došel Einstein
>k tomu, že je možné cestovat v čase, tak opravdu nevím, co
>si o něm myslet. Když dám maso do mrazáku, a tím zpomalím

pokud je mi známo, veškeré cestování v čase nemůže narušit princip kauzality, dokud není překročena c. Ta podle Einsteina překročit nelze.


>A nemáte tedy pocit, že toto uspořádání nemůže být
>použito pro potvrzení existence éteru? [smích]

Při pozitivním výsledku pokusu bychom se mohli hádat, je to éter nebo stálá c ?

Ovšem při negativním je to snadné, ani éter a navíc konstantní c. A to muselo naštvat[smích]

Jsme sakra hodně OT, založte si na to vlákno na fóru, ale neslibuju, že se tomu budu nějak moc věnovat.

257032

14.11.2011 22:12

Můj vztah k Židům

RE: Teorie relativity a Michelson-Morley Experiment 2

djb 90.?.?.?

teď nevím, jestli to na mě hrajete.

Píšu doslova o pojmu vlnová délka.

To je, laicky řečeno, vzdálenost mezi dvěma vrcholky - pokud si představíte prostě sinus.

Co na tom nechápete, nebo nechcete chápat...

(nehledě na více vrcholků z jednoho t+ělesa, snad si nepředstavujete, že se měří jen jedna vlnka, to je poměrně hodně vlnek za sebou - myslím totiž, že bych měl ještě přidat na laickém popisu, kdo chce, chápe - pokud toto nechápete, skutečně si nedělejte ani ambice tomu porozumět )

257040

27.11.2011 21:57

O strachu

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

djb 90.?.?.?

Jednou budete na sarančí řízky a hamburgery z žížal vzpomínat s láskou

Obsah kanalizace je ideální zdroj materiálu pro výrobu burgerů

257750

28.11.2011 22:38

NATO skrývá přípravy na vojenskou akci proti Sýrii

RE: NATO už nic neskrývá

djb 90.?.?.?

jo jo, už se tam pod taktovokou USA sestěhovávají přes 400 let.
Historie čečensko-ruských vztahů

257802

30.11.2011 09:58

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

pásek

djb 90.?.?.?

Důvodem sundavání pásků není žádná skrytá dýka, ale prostě to, že většina pásků obsahuje kovovou spřežku. Lidi na to zapomínají a pak to při procházení rámem pípá a zdržuje.

to je celé.

257870

04.12.2011 18:36

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: Pane Stworo, pokud označujete letištní kontrolu jako gestapáky,

djb 90.?.?.?

Třeba se tím chtělo říct, že to co jste napsal v odpovědi je tak obecný nesmysl, že to lze napsat jako reakci na cokoli, stačí vyměnit jméno. [mrknutí jedním okem]

258033

04.12.2011 20:52

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: pribeh dnesniho sveta

djb 90.?.?.?

To s černošskou holčičkou vysvětlím snadno, znám i takové. Vlastně je to prosté - soucit a osobní dobrý pocit z rasové nepředpojatosti. Druhé je jasné a první je dáno tím, že denně vidíme v TV kolik dětí v Africe trpí a umírá na podvýživu. Také někdy hraje roli dostupnost - např. u nás Roma adoptujete snadněji a rychleji.
Tím neříkám že to je správné nebo špatné. Adopce je individuální rozhodnutí a záleží na konkrétní rodině.
Adopce určitě neřeší problémy vymírání bělochů. Lidé se nerodí, to je problém, ne jestli pak rostou v ústavu či rodině. Samozřejmě v rodině je to pro ně lepší, ale to je zas individuální přístup a Vy jste nakousl celkový problém ubývání populace.
To je dáno konzumním stylem života a vzděláním (příliš velké nároky a z toho plynoucí potřeba vydělávat => člověk je utahaný z práce a na děti nemá čas ani peníze, ovšem nové auto má).
Jen tak mimochodem, tolik nadáváme na Romy a ruku na srdce, kdo z bílých by dokázal z těch dávek vyžít natožpak uživit rodinu...

258036

05.12.2011 12:29

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: pribeh dnesniho sveta

djb 90.?.?.?

I to jsem zvažoval. Samozřejmě u některých Romských rodin je celkový příjem dávky + "co se ušetřilo za nájem a poplatky", těmito námitkami, ale zdaleka nepokryjete všechny.
Někde - a není jich málo - jsou to třeba dávky + plat otce dělníka apod.

Vemte si jen náklady na děti, Romská máma přepírá klasické pleny, zatímco my, pod tlakem reklam, musíme kupovat jednorázové pampersky, aby se prcinka náhodou asi nerozpustila. Což zdaleka není vše.

Romské děti si v klidu hrajou na ulici v teplácích s klackem, naše děti se bez mobilů, počítače, MS kintetic, značkových hadrů ani neuprdnou.

Můžete pokračovat srovnáním vybavení bytu, majtetku celkově, výdajům na kino apod.

Podívejte, já nejsem žádný proromský fanatický aktivista, ale myslím, že tzak jak tu žijeme, tak my jsme na jednom konci extrému oni na druhém a cesta je někde mezi.

258057

05.12.2011 12:32

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: Pane Stworo, pokud označujete letištní kontrolu jako gestapáky,

djb 90.?.?.?

>Děkuji pane Luxor. Rád čtu vaše inteligentní a trefné
>příspěvky.

>
>Je dobře, že si tu lidé vzájemně kryjí záda a pak se za to
>poplácávají přátelsky po zádech. To je ta správná
>"diskuse". [chechtot]

Buďte v klidu, často se sebou sice souhlasíme, ale kdybysme s Luxorem začali řešit židovská spiknutí nebo Romskou otázku, tak se tu taky pěkně slovně navzájem pobijeme [chechtot]

258058

05.12.2011 12:43

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: pribeh dnesniho sveta

djb 90.?.?.?

další věc je, že Romové mají obecně nižší vzdělání. Tzn. že nezastávají moc žádné odpovědné ani rozhodující pozice a spíše se věnují manuální práci (a ano, jistě někteří také kradení, hahaha, se zasmějeme, abychom přeskočili ty diskuzní žvásty). Je to jistě dřina, ale nestane se jim, aby se z nich stali kariéristi, seděli v práci od osmi do osmi a pak ještě doma řešili co si připraví na zítřejší jednání. nejezdí na různé erasmy, do USA, nebo kamkoli na zkušenou, nepotřebují si dělat léta praxe, aby si v 35 vzpoměli, že by chtěli rodinu, takže v klidu začnou v 20, časté extréme ve 14 jsu známé - z toho by se našinec zbláznil. I kdyby na to měl, tak dítě ve 16, automaticky tedy žádné školy práce, žádný konzumní život, okolí ho odsoudí.

Nebylo to sice fér, ale před časem to naše kultura řešila tak, že se dělily role. Žena nedělala kariéru ale domácnost, chlap makal.
To šlo.
Dnes ? Ženské také chtšjí kariéru, na což se těžko dá něco namítnout a navíc je náš styl života tak drahý, že ani není často možné pro mnoho mužů tu ženu uživit.

Což nejde konzum kariéra nebo rodina - musíte si vybrat.

Férový a ideální by samozřejmě byl stav, kdyby dál platilo, že role v domácnosti budou jasně dané, ale nějakým zázrakem by půl mužů/žen chtělo dělat kariéru, druhá polovina by chtěla hledět na domácnost a navíc by se potkávali tak, aby se pěkně dohodli. Což je asi těžko představitelné.

258059

06.12.2011 16:47

Jaderná válka na obzoru

RE: Textove nepresnosti, nebo jen autorcina nezdatnost?

djb 90.?.?.?

To by museli jadernou bombu vydat na cédéčku - tam je autorsko právní ochrana 70 let.

Patentová ochrana je v délce pouhých 20 roků.

Když Vás teda máme brát vážně...

258113

14.12.2011 22:08

Irán a strategické obkličování Sýrie a Libanonu

RE: Čo má dnes spoločné Irán a EU

djb 90.?.?.?

http://www.hostmonster.com/ tvrdí, že neomezuje trafic ani diskový prostor, je na nich něco špatného ?

Pro zajímavost - existuje pro php knihovna mPDF, která převadí formátované html do PDF, ale asi všichni tušíme, že PDFka jsou jako formát pro archiv nesmysl (velikost, uživatelská přívětivost...)

Já bych použil spíš html, převést se to dá i docela primitivně bez programování stažením sajty něčím jako http://www.httrack.com/ a to pak uložit komprimovaně.

Nebo mít pro archiv oddělenou databázi a v ní mít tabulky ve formátu ARCHIVE, který komprimuje data přes zlib, sice jen pořádcích, ale pokud necháte tabulku zoptimalizovat, tak to zkomprimuje napříč daty.

No, jistě to budou rady k ničemu, neb my zvenčí nevidíme přesně do situace (cena hostingu, přidělený CPU time, bandwidth apod.)

Tak případně pardon za tlachavost...

258580

15.12.2011 00:01

Irán a strategické obkličování Sýrie a Libanonu

RE: Čo má dnes spoločné Irán a EU

djb 90.?.?.?

Chápu, mlčím, s tím neporadím, to se holt musí "jenom udělat".

Ale k tomu Zvědavec CD. Tomu by se dalo pomoci - vygenerovat v php stránku s odkazy (článek/komentáře), takové CD Menu, a pak stáhnout tuto jednu stránku do první úrovně vnoření.
Nevím teda kolik má CD omezení souborů v adresáři, ale asi by nebyla velká komplikace pak tu stránku párkrát nakopírovat a jen změnit WHERE "od - do".

258589

15.12.2011 15:43

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

RE: Ještě k těm 53 procentům...

djb 90.?.?.?

takže Evropský parlament chce, aby se opakovaly volby, ale jen v případě, že bude zajištěno, aby Rusové nezvolili toho, koho EP nechce a to i navzdory faktu, že teď podle vás by zvolen byl. Viva demokracie a nevměšování se.

(jo, taky nevolím komunisty, ale co si zvolí Rusové, to je jejich věc)

258618

21.12.2011 20:31

A od zítra se nařizuje truchlit

je načase si zase trochu poškodit image

djb 90.?.?.?

Já Havla chápu. Velmi přehnaně ho démonizujete. Je to jistě lákavé mít jednoho viníka a nepřiznat si, že jsme to tu posrali my všichni, přinejmenším tím, jak držíme hubu.

Pamatuju, jak mě zarazilo Havlovo hodnocení důkazů o vině Bin Ládina na 11/9/2011 jsou to důkazy velmi složité, ...nepochybuji o tom, že to jsou skutečné důkazy...Prezident přiznal, že (důkazy celé)nečetl

TO je Havel, v celé své osobnosti. Upřímně přizná, že tomu nerozumí, ale že tomu bezmezně věří - protože to přišlo z USA.

Nazírejte na Havla s tímto jednoduchým předpokladem, bezmezná důvěra v Ameriku a všechno bude jasnější.

Proto jsem např. přesvědčen, že Havel pevně věřil, že tím bombardováním Jugoslávie se předejde daleko většímu masakru, tedy občanské válce.
Já tuto argumentaci neschvaluju - argumentace budoucností dává prostor pro libovolnou manipulaci, ale je to velmi rozšířený postup - chápu to.

Argumenty, že ve vězení trpěl málo. No jasně - protože to byl Havel, prominentní disident, který prodával knihy po celém světě, poskytoval rozhovory a všichni ho znali - tyhle lidi si STB zkrátka nemohla dovolit mučit, protože na ně bylo vidět.

A ta by se dalo pokračovat, restituce, radar, že támhle nedal peníze (jakoby to byla povinost), že měl mercedesa(za své)...

A že pil, jo, ČR země abstinentů, a zrovna u Havla vadí, že kalil.

Zkrátka - vždy jsem slyšel o Havlovi jen naříkání, nebo spílání u piva. Nikdy jsem neviděl žádný důkaz, že tady něco skutečně ukradl, někoho zabil nebo něco zpronevěřil.

Navíc můžu říct, že mám hodně rád jeho hry (rannou tvorbu), ale musel jsem na ně do divadla, číst to není ono, je tedy mým oblíbeným dramatikem.

Letiště NE, knihovnu ANO, na pohřeb nejdu(komedie), ale svíčku jsem mu zapálil.

[mrknutí jedním okem]

259182

21.12.2011 22:09

A od zítra se nařizuje truchlit

RE: je načase si zase trochu poškodit image

djb 90.?.?.?

Myslím, že to je spontánní. Havel je kontroverzní postava a má zejména fanatické odpůrce anebo příznivce. Podle posledních průzkumů mu věřilo snad okolo 30 procent. Není to nic moc, ale pořád to jsou 3 miliony lidí a to je dost na to, aby takovéto akce proběhly samovolně - hlavně, když zemřel a je "hloupý proti tomu mluvit".

Co se týče dotazu.

Zaslouží ? (ve smyslu za zásluhy) - to ani náhodou, je to krajně přehnané i kdyby šlo o kohokoli. Pro mě osobně to působí celé trapně a i Havel sám by se za tohle styděl, není to tak dlouho, co mu bylo trapně jenom kvůli jedné knihovně.

Zaslouží ? (ve smyslu dobře mu tak, že má takové divadlo po smrti) - to také ne, ale je to až tak přehnané, že i takto by šla vaše otázka vyložit.

259196

21.12.2011 22:12

A od zítra se nařizuje truchlit

RE: je načase si zase trochu poškodit image

djb 90.?.?.?

Tryznu neschvaluji ani neříkám, že byl ve všem dobrý prezidentem.

259198

21.12.2011 22:16

A od zítra se nařizuje truchlit

RE: je načase si zase trochu poškodit image

djb 90.?.?.?

Podle mých informací Havlovy honoráře vysoké byly už za socialismu. Podle Vás honoráře nedostával, ale šlo o příspěvky.

S různými předpoklady máme jiné závěry, myslím, že dokázat to nemůžeme ani jeden z nás (dokázat = historické lejstro a ne disident pepa povídal, že mu havel nedal peníze co mu poslala cia), takže se asi nepřesvědčíme...

259199

23.12.2011 13:06

A od zítra se nařizuje truchlit

RE: je načase si zase trochu poškodit image

djb 90.?.?.?

Pěký den přeji, paní Jarmilo,

odpovím Vám příspěvkem neznámého anonyma (ne, že bych já měl djb v občance) http://www.zvedavec.org/nazory_4769.htm#ptr259349

Tak to zkrátka je. Je jasné, že nehodnotíme Havla, ale mediální obraz Havla, tak jak jsme mu uvěřili. Vy máte důvody pro svojí projekci, já mám své důvody pro mojí. Vámi uvedené argumenty jako čtenář zvědavci podobných webů znám a nějak jsem je zkrátka nepřijal za své - ale to asi tušíte a spíš než mě to sem dáváte pro vyváženost názorů. To je správné, ale hádat se o tom raději nebudeme, to bychom se my dva upsali. Pochopitelně bych nepodporoval vraha, hajzla, licoměrníka a proradnou svini - jen nevěřím, že Havel takový byl. Pěkné Vánoce přeji !

259362

06.01.2012 20:23

Řecko v chaosu

RE: kvalita informací

djb 90.?.?.?

věřte médiím, ani bych se nedivil, kdyby i ta severní korea byla na jihu...

260286

07.01.2012 19:51

Proč USA potřebují velkou válku

RE: Írán není Iraq ani AfghaniSStan a JůYsEj mohou jen opozdit vlastní bankrot

djb 90.?.?.?

>1) Bankrotující JůYsEj nedokázaly ani s pomocí lokálních
>Veškrnů ovládnout ani Iraq ani AfghaniSStan.

No a ? Jak víte, že bylo cílem ho ovládnout ? Není náhodou dost omílané tvrzeník, že ve Vietnamu nikdy nešlo o vítězství, ale o co nejdelší natahován konfliku ? Výhra je Vaše podmínka, USA dost možná dosáhly v Iráku i v Afghánistánu všeho čeho chtěly, jen my nevíme co to je...


>2)- 6)

takže Irán je další země ideální pro model Vitenamské, Irácké, Afghánské války


>7) V případě agreSSe jistojistě nezůstanou nečinní Rusko,
>Čína, pesrkojazyčná a šiistká etnika celé Střední Asie,
>Iraqu, Syřané, Lebanonci, Jemenci a další. A Íránci budou
>příjemci všemožné podpory.

Abyste se nedivil, oni se jistě dohadují i mimo média.


>8)
>9)
>10) Ale to je VŠE. Bankrotu a zhroucení, v kontraSStu se
>vzdělanými Íránci, Číňany, Severokorejci a bohatnoucími
>již z emerického jha vysvobozenými a hrdými Jihoemeričany,
>se JůYsEj vyhnout nedokáží.

Nebylo by to poprvé, co hordy barbarů s velkým klackem vymlátily inteligenci....

260334

08.01.2012 23:42

Proč USA potřebují velkou válku

RE: Írán není Iraq ani AfghaniSStan a JůYsEj mohou jen opozdit vlastní bankrot

djb 90.?.?.?

>Vážený pane djb, nejsem si jistý, zda jste četl dobře.

Nedá mi to rýpnout: samozřejmě jsem NEČETL dobře, protože, po Vás se dobře číst nedá. Ve vší úctě k jasnému názoru, historickým znalostem i přehledu o aktuálním dění, schopnost Vašich příspěvků předat myšlenku je nízká. Resp. vyžaduje pomalé čtení a mne to již unavuje. Jazyk, jako komunikační prostředek, je výsledek tisíciletého vývoje, jakékoli rádobyvtipné slohové a typografické změny jsou cesta do pekel. Ať už Vaše SS a balast okolo myšlenek nebo pubertální emo psaní v sms naší mládeže. Musíte si vybrat, stručně přehledně a šířit myšlenku anebo si připadat zajímavě a tučnit své ego rádoby originalitou. O co Vám jde, prezentace sebe nebo názoru ?
----------------
K věci:

To je především Vaše přání a z toho plynoucí názor, že záchrana neexistuje, ovšem svět je propojen, pokud by USA teď šly ke dnu, Čína ztratí významný trh a navíc se jí znehodnotí úspory. Navíc umírající zvíře kope nejvíce a zbraně v USA nastřádané mají, když už nic jiného.

Jak to dopadlo po velké krizi v 30 letech ? Dluhy se škrtly a jelo se dál.


No a kdybyste měl pravdu, tak po pádu USA a očekávaných válkách by nastaly tak velké změny, že odhadovat, kdo pak vlastně bude vítěz je zcela nemožné. Pyrrhovo vítězství by to každopádně bylo. USA by asi ke dnu šly, ovšem zbytek s nimi, o nějakém vítězství Iránu nebo Evropy nebo snad Číny bych si nechal jen zdát.

260425

08.01.2012 23:43

Diskuze upadá

RE: odkazy

djb 90.?.?.?

Oprava:

CTRL+ALT+F
CTRL+ALT+G

a ještě jsem se zapomněl přihlásit

260426

10.01.2012 18:52

Diskuze upadá

RE: Vladimíre

djb 90.?.?.?

Máte mobilní telefon ? Dovoláte se ? Máte internet a funguje to ?

Tak kde se ve Vás bere drzost smát se klasickým fyzikálním představám, které evidentně platí zatraceně dobře. Dost dobře na to, aby podle nich fungovalo asi tak všechno co kdy člověk vyrobil. Máte lepší představu ?

Já se zas směji takovým bojovníkům s fyzikou, kteří při každém "objevu", že je něco v rozporu s fyzikální teorií slintají blahem, jak to zas fyzice natřeli a poplácávají se po ramenou namísto toho, aby si příznali, že tu fyziku vůbec nechápou, protože ten kdo tomu rozumí nemá žádný problém přijmout nová fakta a v klidu upravit své poznání nebo vyčká nové teorie a bude přemýšlet jak to přeměnit na užitečné a ne jak si na tom mastit ego.

>> O matematice jsem napsal, že to je umělá věda a Svět se podle
>>ní neřídí. Co je na tom špatně?ní neřídí. Co je na tom špatně?

Na tom je špatně nepochopení podstaty věci. Svět se samozřejmě neřídí matematikou, ale matematika se řídí světem. Resp. pozorováním. Ale to Vy určitě víte.

Např. porovnáte dvě ovce s číslovku 2, pokud sečtete matematicky dvě číslovky 2, dostanete číslovku 4, na základě toho očekáváte, že počet ovcí v chlévě bude lze porovnat s kvantitou vyjádřenou číslovku 4, pokud tam naženete dvakrát ovce dvě. (oprostěte mě vtipů typu, že se spáří, umřou, požerou)

To, že 2 + 2 = 4 je v zásadě pravidlo vzniklé pozorováním přírody.

Pak se to zpětně sice precizovalo přes axiomy, grupy, tělesa a různé struktury, ale pořád to vyšlo z těch ovcí (nebo něčeho podobného).


To ale vůbec neznamená, že někde v přírodě neexistuje prvek/živočich/částice, která se bude chovat jinak, např. tam naženete částice 8 krát dvě a bude jich tam pořád pět.

V takovém případě by se musela vmyslet jiná matematika.

To nebrání používat stávající, která dokáže popsat skutečně mnoho z toho co vidíme a to pak prakticky použít.

Samozřejmě existuje halda matematických struktur, které ve fyzice nemají využití, to je ale něco jiného, pak jde skutečně o matematické hraní a teoretizování.

Rozumíte ?

260671

15.01.2012 01:55

ČR: Příběh rasového extrémismu

RE: Mám pojmový

djb 90.?.?.?

Nemusíte hned lidi střílet, abyste mohl vštěpovat od narození své hodnoty. Můžete např. Romské děti adoptovat. Bohužel zjistíte, že Vás před tím bude varovat už sociálka, neboť ze svých zkušeností ví, že i když si vezmete kojence, tak je nepřevychováte. Geny jsou silnější.

Neposlechla např. spisovatelke Tereza Boučková a http://www.marianne.cz/clanek/546/sedmnact_let_s_d... nakonec o tom napsala i knížku.

Pokud je řeč o genech, tak si nesmíte představovat nějaké genetické vlohy pro určitou rasu, ale jde jen o zděděné stereotypy.

Konekonců, že malé děti někdy vykonávají samy od sebe rituály primitivních kultur každý ví a nikomu to nevadí.
Že se malé děti někdy rozpomenou na "minulé životy", také každý slyšel, ale někdo to nerad připouští.
Jungovo kolektivní nevědomí je téměř nezpochybnitelný technický termín a nikomu to nevadí.

Dokonce ani nevadí, když se generalizují kladné vlastnosti (černoši mají lepší smysl pro rytmus, jsou lepší sportovci, romové muzikanti obecně...)

Ale jakmile tytéž teorie začnete aplikovat negativně, najednou neplatí...sociologiové jsou vesměs směšní.

Co se týče Vašich příspěvků, píšete krátkozrace, jinak byste se sotva oháněl plácáním typu člověk, který je přesvědčen o existenci ras a vysokých rozdílů mezi nimi, přeci nemůže nic serióźně zkoumat, totiž stačí naspat totéž jen vyměnit slovo existence, za neexistence a dostanete nemlich stejný argument proti Vám.

Podobně, odvolávání se na metodiku Nejde to dělat tak, že dám bílé střední třídě IQ testy a pak to samé rozdám černochům v chudinských čtvrtích! Zřejmě tady nikdo neslyšel o metodice seriózních

To je snad každému jasné, že to takhle nejde, slyšel o tom každý, ale už jste nějak nedodal seriozní studii a ty správné testy.
Takhle prázdně by na Vás mohl podobně každý křičet, že pod stejným argumentem se vytváří testy účelově zjednodušené pro chudé čtvrti a tím se dosáhne zmanipulovaného výsledku.
A tak dokola. Oháníte se fakty ? Pište fakta. Jinak je to neobratná manipulace. (děláte dojem odborníka, ale informace jsou nula)

Já sice žádné výzkumy neznám, ale musím přiznat, průměry jsou mi celkem, jak se říká, u prdele, nikdy jsem nejednal "s rasou", ale vždy s konkrétními lidmi.

Tipuji, že na 70 procent zaměstnání člověk nepotřebuje ani průměrné IQ, možnosti uplatnění jsou široké a doslova pro každého. Romové nedělají nic jiného, než že využívají to, co jim nabízíme. Hloupý kdo dává, hloupější kdo nebere.

A ještě bych dodal, že to Vámi všemi zde tak zaklínané IQ je ve skutečnosti zcela, jak se říká, na hovno(pokud teda nejste zrovna někde pod 95), daleko důležitější je motivace, pečlivost, vůle a výdrž, pak nějaký +-15 IQ bodů nehraje v praktickém životě téměř žádnou roli.

261047

15.01.2012 02:16

Diskuze upadá

RE: Vladimíre

djb 90.?.?.?

Janko, musím říct, že jste pro mě trochu v kategorii "Moudrostrak", tedy nepochybuji, že víte co chcete, ve svém oboru to máte hodně dobře rozmyšlené, ale píšete tak složitě, ža na to už nějak nemám.

Takže nevím, snad svitlo, možná nesvitlo.

Nicméně, v matematice se problém oprávněnosti zapsání téhož "křížku" diskutuje značně, Váš požadavek na prozkoumání každé ovce zvlášť je tedy také oprávněný.

Ovce ani jiný objekt reálného světa není přirozené číslo, takže jak to je s tou matematickou indukcí doopravdy, by se dala Vaše námitka přeložit do matematiky a zjistil byste, že i tam se o tom vedou spory.

V praxi je to tak, že matematici si definují objekty přesně, pracují s teorií a tam odvozené věci pak platí.

Fyzici naproti tomu při výpočtech nic moc neověřují, ale na závěr pak udělají (nebo by měli) to, že všechno pečlivě změří. Někdy se pak diví, někdy jim to výjde.

Ale to je celé - já myslím, že jádro pudla je v tom, že matematika i fyzika jsou fascinující a lidé tam pak hledají to co tam není. I Vy zde. To jsou zkrátka teorie, které nám snaží s co nejvyšší přesností přinést poznání hmotného světa a tím jejich úkol končí.
Fyzik neví (teda, vědel by asi rád, ale neví), jak fungují pole na dálku, nedokáže říct, jestli každodenní pravidelný východ slunce je řízen Bohem. Pro fyzika je důležité, že zatím to vyšlo každý den a tak s tím počítá do budoucna.
Nic víc tam nehledejte. Toto jsou striktně materialistické vědy a navíc jen modely. Jinak by to ani nešlo počítat. Každý opravdový vědec samozřejmě má být pořád v pozoru a dívat se do skutečnosti, jestli se teorie někde neukáže už příliš slabá.

Pochopitelně i fyzika v extrémech naráží na hranice hmoty, takže fyzikové nakonec docházejí k rzným filozofickým pojednáním, zjišťují, že vlastně ten bůh nebo vědomí nezávislé na těle by se jako doplněk rovnic docela hodilo, ale to už je zase o krok dál. Takové úvahy nezaměňujte s prostou praktickou vědou, která dělá co může a potřebuje systém přírodních zákonů. Nějaký se zdá být platný, tak s ním pracuje. Vlastně je ta fyzika i matematika docela suchá nuda.

261051

15.01.2012 03:36

ČR: Příběh rasového extrémismu

RE: Mám pojmový

djb 90.?.?.?

Mě nezajímá Miroslav Disman, do knihovny si ostatně můžu zajít, mě by pro diskuzi daleko více zajímala konkrétní studie, kterou jste Vy prozkoumal do hloubky, seznámil se s metodikou a použitými testy a která Vás osobně přesvědčila a na čem stavíte svá tvrzení. A vůbec by nebylo třeba přepisovat, stačil by odkaz(webová adresa nebo na publikaci, která je dostupná).

Jenže - spletl bych se, hádaje, že taková neexistuje ? Že ve skutečnosti jen opakujete jinde slyšené tvrzení, že výsledky, které se nehodí byly získány špatnou metodikou a je tedy třeba použít jinou ? Sám jste si to ve skutečnosti neověřil a metodiky neporovnal ?

Pokud potřebujete dokázat, že jsou sociologové k smíchu, tak se zamyslete nad svým naučeným - Je vědecky dokázáno, že například "rasové" rozdíly v samotné Africe jsou větší (mezi černochy), než mezi černochem a bělochem

Oukej, může být, tak daleko věda pokročila, ale sakra, zamyslete se nad tím dalekosáhlým závěrem, copak Vy dokážete v řetězci DNA najít gen, který ovlivňuje např. sklon k dlouhodobému plánování ?

K čemu je Vám platný poznatek, že ti lidé mají bližší geny o dvacet procent, když hledáte zrovna ten jeden konkrétní gen a nějaké rozdíly ve stavbě těla, pigmentaci a další věci co se liší a ovlivní procenta s tím ale vůbec nesouvisí ?

Anebo, to je tzv. logický majstrštych
Nejsem biolog, ale to že jiní lidé mají jinou barvu kůže se těžko projeví na inteligenci, zkuste se nad tím zamyslet!

Zamyslet, ano ! Tak do toho ! Správně jste pochytil, že barva kůže neovlivní inteligenci, ale pokud jsou dva lidé na první pohled zcela barevně odlišitelní, co když se liší i v něčem jiném ?

Např. pes nemá rohy, mám tvrdit, že rohy neovlivňují stavbu těla a proto je pes identický s kozou ?

Chápete, že Vaše logické konstrukce spojují naprosto nesouvisející prvky ?

Sociolog není nepřítel ani šarlatán a to další. Sociolog jen moc touží pracovat vědecky a aby toho dosáhl potřebuje pevná vědecká tvrzení. Jenže - ona zatím nejsou. Jedna studie popírá druhou, obě potlačuje třetí - ale to není Vaše vina, je to moc těžký úkol, jen bádejte a za nějakých tisíc let to začne vypadat k světu !

Každopádně k faktům, ke kterým jste mohl něco říct - kolektivní nevědomí a vliv, odkud se přebírají rituály a nakonec i jak je možné, různé sociální skupiny mají různé kolektivní vlohy.
No k tomu jste neřekl nic.

A pokud je to na Vás moc, tak se vykašlete na skupiny obyvatel a nejprve prozkoumejte jednotku.

A vida, tady to známe všichni, ten se narodil pro šibenici, ten úžasně zpívá, ten krásně maluje, ta dobře vaří, tenhle je dobrej na techniku, ale malovat by ho NEMOHLI naučit ani Dali s DaVincim dohromady.

A teď zkuste myslet a řekněte mi jediný argument, proč by nějaká vrozená vlastnost nemohla být v nějaké skupině obyvatel majoritní.

261053

19.01.2012 13:35

Útok ve stylu „Pearl Harbor“ bude záminkou pro válku s Íránem

RE: brainwashink

djb 90.?.?.?

Přesně - např. Váš příspěvek je vzorovou ukázkou záměrně šířené informace s účelem odradit čtenáře od hledání vlastního názoru na článek a podsunout mu, že se jedná o spekulaci nehodnou zamyšlení natož důvěry. Skvělý brainwashing.

Otázka je, proč to děláte ?

(se táži přesto, že i mě už několik let prognóz zítřejšího útoku na Irán unavuje - ono to sice jednou, možná letos, vyjde, ale když se hádá dostatečně dlouho, jednou se trefí, že)

261347

24.01.2012 18:43

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

djb 90.?.?.?

>Zlá pharmacie?! Na článku mi vadí vylévání dítěte i s
>vaničkou.

>
>Vždyť pokud porovnáváme pharmacii mezi různými státy,
>musíme shledat, že tam kde je "nadiktována" oVčanům
>profylaxe, očkování a pravidelná medUcína, je i vyšší
>kvalita života. A je naprosto, naprosto, ale naprosto jedno, zda
>jde o státy "dýmů/krásy" (Canadu, EU, EUstrálii, Nový
>Zealand...) a/nebo velezločinecké darebácké státy (Rusko,
>Čínu, Írán, Lybii, Severní Koreu, Cubu...).

To už jste tu jednou psal, když jste polemizoval s přírodním vs moderním způsobem života.

Nicméně - jste si jistý, že to není opačně ? Tj., že státy, ve kterých je vyšší kvalita života a zdravotnictví jsou vyspělejší a tudíž to jsou i ty, které očkují.

Ono jde torchu o to, že sice technika, moderní věda a zdravotnictví dokáže v mnoha směrech pomoci a prodloužit život, ale to neznamená, že některé aktivity, zde konkrétně očkování, nejsou spíše škodlivé.
Sám nevím jak to je s tím očkováním, ale jsem si jist, že chemie do těla jen nezbytně nejmenší množství. Tj. tetanus ok. Proti chřipce nesmysl apod.

261584

24.01.2012 20:31

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

djb 90.?.?.?

Pokud měl být Irán příkladem málo vyspělé země, která má kvalitní zdravotnictví, tak s tím úplně nesouhlasím

- Irán považuji za poměrně vyspělou zemi se slušnou infrastrukturou
- jde hlavně o průměr dožití, ten v Iránu neznám

V podstatě, abyste mi tezi rozstřelil, museli bychom najít několik zemí s ekvivalentní infrastrukturou, hyigienickým návyky, dostupností potravin apod. které se liší třeba jen tím zdravotnictvím - což, uznávám, je asi špatně nalezitelné

261591

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 545 778