Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Islander

Nalezeno 84 příspěveků, 5 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.11.2009 17:47

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

RE: Oteplování existuje, to je prostě fakt.

Islander 24.?.?.?

>at je oteplování co je
>bránit se mu bojem proti CO2 je donebevolající HOVADINA [mrknutí jedním okem]


Ono těch hovadin je daleko víc. Na př. Obama vážně uvažoval o zavedení tax za methan za chov krav, což je donebevolající hovadina, poněvadž tím nic nevyřeší, pouze to, že budou dražší potraviny.

http://priceofmeat.com/2009/02/16/epa-backs-down-from-cow-methane-tax/

Protože z přírodních zdrojů toho methanu uniká nekontrolovatelné množství a pravděpodobně nesrovnatelně víc, než z chovu zvířat.

http://gatekeeper50.spaces.live.com/Blog/cns!9280B2946D8710F3!1879.entry

Přitom si nikdo nevšímá toho, jak působí na živ. prostředí spalování pneumatik...

http://www.portaec.net/local/tireburning/hazards_of_burning_tires.html

http://www.lesspollution.org/learn.html

To je vážně k blití, když rozhodují naprostí diletanti o naprostých hovadinách, což v konečném důsledku postihuje a buzeruje každého z nás.

205635

25.11.2009 16:24

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

RE: Oteplování existuje, to je prostě fakt.

Islander 24.?.?.?

>A proč za nás rozhodují diletanti? Proč nemáme moudré a
>kvalifikované zastupitele? Čím to, že vysoce specializované
>záležitosti průmyslu, financí, zdravotnictví, dopravy, ...
>řídili a řídí v našich vládách diletanti? Kdo nebo co
>brání tomu, aby na všech důležitých postech působili
>skuteční odborníci?

Protože skuteční odborníci se sami od sebe těžko prosadí. V touze rozhodovat a vládnout se derou do popředí lidé pouze za vidinou peněz, bez špetky charakteru, svědomí a zodpovědnosti vůči druhým i přírodě. A pokud se někde dostane na správné místo skutečný odborník, je takovýmito buď patřičně zpracován, nebo rovnou odrovnán. [pláč] Tolik můj velice zjednodušený názor. Ale mohu se mýlit.

205693

25.11.2009 17:28

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

RE: Měl jsem jen dvě otázky

Islander 24.?.?.?

No já, ačkoliv reaguju na pana Karbáta, neurčuju moje vysvětlení jenom jemu. Dokážete to pochopit? Co vás na tom tak irituje, proboha? Já to tam hodil spíš proto, že mne udivuje, že na takovou základní věc by mu nikdo z těch chytráků nedokázal odpovědět! Třeba si to někdo z nich přečte [velký smích] [smích]
BTW: Vy jste tady soudce, kdo určuje co se sem smí psát a co ne? Proč tolik arogance?

205701

26.11.2009 16:54

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

RE: Ještě k editorově poznámce

Islander 24.?.?.?

>Jistě víte, že za hlavní "skleníkový" plyn je označován
>CO2, který prý zabraňuje tomu, aby se část slunečního
>záření odrážela od Země. Může mi tu někdo vysvětlit,
>kde přesně CO2 zabraňuje slunečním paprskům odrazit se?
>Člověk by předpokládal, že asi někde v horních částech
>atmosféry, že? Jak se tam ale dostane, když je těžší než
>vzduch?

Ten CO2 se do horních vrstev atmosféry dostane pomocí Difuze. Difuze je proces rozptylování se částic v prostoru, takže se všechny plyny v atmosféře promíchají a není to limitováno hmotností plynů. Přirozenou vlastností látek je, že pokud se její částice mohou pohybovat (molekuly v nehybném roztoku se pohybují na základě Brownova pohybu) tak se rozptylují do celého prostoru, kterého mohou dosáhnout a postupně ve všech jeho částech vyrovnají svou koncentraci. Říkáme, že látky difundují.
Ale to nic nemění na tom, co píšete dále a máte můj souhlas. Je potřeba rozlišovat mezi pojmy: globální oteplování a globální oteplování vlivem lidské činnosti. Mj. Pokud jsem četl studie o produkci CO2 lidmi vs. jeho přírodním výronům, jasně to vyznívá ve prospěch přírodních vlivů.

205790

26.11.2009 21:33

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

RE: Ještě k editorově poznámce

Islander 24.?.?.?

>Len aby nejaký blb neprišiel s nápadom, že na to aby zastavil
>GO treba zastaviť prírodu. [oči v sloup] [mrknutí jedním okem]
[chechtot]
Naštěstí to se blbům s jistotou nepovede. [smích] Spíše příroda zastaví ty blby - "vědce" typu Al Gore ap. Ale škod napáchali a ještě napáchají podle všeho dost. Už dosavadní buzerace typu carbonových, nebo nedej Bože methanových tax zemědělcům mluví za vše. Prostě rozum zůstává stát co v době takové informatiky jaká je dnes, je možné prosadit.

205804

27.11.2009 15:31

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

Podnikání potřebuje morálku

Islander 24.?.?.?

Tomu článku dávam jedničku. Zároveň doporučuji přečtení rozhovoru s jedním z nejúspěšnějších českých manažerů dnes, kde Sir Frank Lampl, vysvětluje, proč podnikání potřebuje morálku....

http://www.literarky.cz/ekonomika/90-ekonomika/1520-kapitalismus-s-lidskou-tvai

205858

27.11.2009 21:02

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Je to presne naopak

Islander 24.?.?.?

>Za komunisticke diktatury
>nemely penize cenu, protoze za ne slo maloco koupit.

>Tak se misto toho provozoval vymenny obchod mezi instalatery,
>automechaniky, lekari, opravari vseho mozneho, rezniky,
>zelinari, knihkupci atd.

>Clovek si nemohl za poctive vydane penize radu veci poctive
>koupit, proto byl temer denne nucen krast, lhat, uplacet a
>podvadet.


Pravda je že za komunistů bylo v obchodech málo zboží. Naprosto zapovězené bylo pro obyčejného člověka cestování na Západ a další svobody. Kšeftovalo se se se zbožím ze Západu a z Tuzexu. Ale že by peníze neměly cenu?
Teď je v ČR "demokracie", (dle mého soudu spíše vládne mafiánský kapitalismus typu toho, co v USA vládnul tak ve dvacátých letech min. století) a myslíte, že se krade, uplácí a podvádí a nebo je celkové kriminality méně? Já jsem přesvědčen o opaku. Stačí sledovat českou TV a noviny. Asi to tím socialismem nebylo.
Komunisti proklamovali sociální spravedlnost, tak se tím museli také trochu řídit a hlavně jich nebylo tolik, u koryt se moc nestřidali, takže už byli většinou napakovaní a nemuseli "hrabat" tak rychle jako tito, současní kapitalisti, kteří nevědí, zda je už zítra od koryta nevystrčí nějaká ještě větší svině. A na rozdíl od těchto současných se také více drželi staré dobré zásady koryta "... když už žereš, tak u toho zbytečně moc nemlaskej". Tito novodobí vládci dokázali společnost rozdělit na bohaté a chudé, kde manuálně pracující člověk, živící se poctivou prací má plat na hranicích životního minima a navíc je považován zbohatlickými snoby za odpad společnosti a kdejakej gangster, zloděj a svině, kterej nakrade miliony se stává váženým a uctívaným... a tomu odpovídají i jejich zákony atd...

>Opravdu si komunisti mysli, ze na to za tech 20 let svobody lidi
>zapomneli ?

Jde o to které komunisty míníte. Ty z KSČM, nebo ty překabátěný???

205875

28.11.2009 17:55

Kleopatra

Můj příběh

Islander 24.?.?.?

Jste mi velice sympatický soucitem a péčí k opuštěnému tvorečkovi, kterého lidé ponechali tvrdému osudu. Znám toto velice dobře, svého času jsme takových tvorečků doma měli jedenáct. Některé z útulků, protože jsme se se ženou nemohli dívat na to, v jakých podmínkách jsou nuceni přežívat. Některé nalezené jako zatoulané. Měli jsme prostorný dům, velikánskouou zahradu, potrava a prostředky na chov koček tady v USA jsou laciné, takže žádný problém.
Když jsme se rozhodli se vrátit do bývalé vlasti, mezitím několik z nich, protože byly sebrány z ulice, bylo ve vážných zdravotních problémech a přes veškerou poskytnutou pomoc na veterině, zemřelo.
V době, kdy jsme realizovali svůj návrat a prodali zde náš dům už jsme měli pouze šest kočičích tvorečků. Do letadla nám bylo povoleno vzít dvě na osobu, tak nám zůstaly dvě, které jsme museli zradit. Jednu jsme věnovali zde žijící česko-americké rodině o které jsme věděli, že se o kočičku dobře postará. Druhou jsme nemohli udat a do útulku jsme ji dát nechtěli. Nakonec se nám sama nabídla naše známá veterinářka, se kterou jsme se zde seznámili a která nám poskytovala potřebnou veterinární péči o všechny naše kočičí tvory, že si ji vezme. Založila zde spolu s jejím manželem veterinární kliniku s neobyčejným přístupem ke zvířátkům, ale i kapse jejich majitelů. Některé zákroky, jako sterilizaci prováděli za zlomek ceny ostatních klinik.
Tak jsme vyřídili potřebná zdravotní vyšetření a spolu se dvěma kočkami a dvěma kocourky nastoupili do letadla. Dvě kočičky nám povolili mít v kabině, druhé dvě museli do podpalubí. Takový je předpis.
Obrovské problémy byly v Praze, kde nám kočky okamžitě odebrali, přestože jsme pro ně měli všechna potřebná lejstra a zdravotní vysvědčení. Buzerace, o které se raději nebudu zmiňovat. Po několika hodinách zoufalého dohadování jsme museli kočky nechat na Ruzyni a čekat do druhého dne na veterináře a dalšího rozhodnutí co s nima. Věřte mi, že kdybych býval mohl, v tu chvíli bych se vrátil. Tak mne přivítali v mé vlasti.

205910

28.11.2009 17:56

Kleopatra

Můj příběh . pokračování

Islander 24.?.?.?

Vydány nám byly až následující den s poplatkem 1000Kč za každou. Přitom mám známého, který pravidelně cestuje z USA do Švýcarska se psem a podobný problém nikdy nezažil, natož aby musel něco někde doplácet. Papíry mu vystavil ten samý doktor co našim kočkám.
Potom jsme si koupili v jedné vesničce středočského kraje domek se zahradou a toužili dožít ve své původní vlasti a kočičky se tam adaptovaly rychleji než my. Nebudu zde popisovat co vše a jakou diskriminaci a ponížení jsme tam museli prožít. Zkrátka - přehodnotili jsme vše a domek tam prodali a vrátili se zpět do USA. Mezitím nám jeden kocourek zemřel a jednoho darovala žena své sestře, která tam žije. Tak jsme do USA zpět dovezli dvě. Zajímavé, že při příletu do NY City nebyl vůbec žádný problém s kočičími doklady, vůbec žádná buzerace jako tomu bylo v Praze.
Nyní jsme si koupili domek zde v NY a do Čech tedy honem nepojedeme...

205911

29.11.2009 17:13

Kleopatra

RE: Nechci dělat reklamu

Islander 24.?.?.?

To máte pravdu, jenže ten spray pomůže v tom, že do jisté míry omezí poletování alergentů, tj. mikroskopických částí lupů chloupků a organického prachu v ovzduší. O tom zde už psal příspěvek pan Saša.

205970

29.11.2009 17:17

Kleopatra

RE: Můj příběh . pokračování

Islander 24.?.?.?

Dík za link. Bohužel je to tak. [mrknutí jedním okem]

205971

29.11.2009 22:04

Kleopatra

RE: Můj příběh . pokračování

Islander 24.?.?.?

Musel jsem ten váš odkaz trochu upravit :
http://www.cnn.com/video/#/video/world/2009/11/20/black.aoc.prague.tourism.cnn

Zajímavé je i toto:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1108959829-pravo-zebrat/

Ale jsme silně mimo téma [smích]

205989

29.11.2009 22:36

Kleopatra

RE: Nechci dělat reklamu

Islander 24.?.?.?

>Skôr než gény, zaviňuje alergiu životné prostredie, voda,
>vzduch, potrava plná E-čok a iných sajrajtov. To oslabuje
>organizmus, až začne neprimerane reagovať, od banálnej
>rýmy,až po závažné autoimúnne ochorenia.

Samozřejmě, v genech to není. Velmi dobře zpracovaná studie o různých látkách přidávaných do potravin je zde:

http://is.muni.cz/th/142378/lf_b/Nebezpecna_aditiva.txt

205990

30.11.2009 14:16

Kleopatra

RE: mluvite mi z duse taky obdivuji inteligenci zvirat

Islander 24.?.?.?

Taky si myslím. Při mém pobytu v ČR jsem měl dopravní nehodu. Naboural mne zezadu řidič a jak je tam v kraji zvykem, nezaváhal a snažil se ujet. Pokusil jsem se mu v tom zabránit, ale málem najel přímo na mě. Stačil jsem si jeho vozidlo i číslo vyfotit a zapsat a volal jsem policii. Nijaký zájem něco vyšetřovat zjevně neměli. Ptali se pouze několik idiotských otázek, jako že kolik je hodnota škody atd. Vůbec je nezajímal fakt, že řidič od nehody ujel. Trval jsem resolutně na tom, aby dojeli, neboť auto nebylo moje a bylo potřeba legální potvrzení pro pojišťovnu. Dojeli až poté, co jsem jim sdělil, že pokud se na to vykašlou, mám vše nafocené, včetně SPZ toho dareby co ujel a že se budu muset obrátit na US zastupitelství, neboť jsem americký občan. Nikdy předtím jsem se tímto neoháněl, ale v tomto případě mne to rozčilo natolik, že ano. Dojelo jich (policajtů) na mně asi pět ve dvou autech, po velmi dlouhé době a přivezli sebou i toho, co mně naboural a ujel. Ukázalo se, že je to šéf kriminálky na jednom okresu stř. kraje. Začali mně ukecávat, že tolik moc se nestalo a pokoušeli se to vyřídit tak, že mi nabídl ten kriminalista odškodné 5000 in cash. Hovořil jsem s majitelem toho auta, které jsem měl půjčené a on souhlasil, tak jsem na toto řešení přistoupil. Ten majitel byl značně rozhozen, znal toho kriminalistu a byl vystrašený, že se mu bude mstít. Tomu kriminalistovi, přestože zavinil nehodu a ještě od ní sprostě ujel, pochopitelně "nebyl zkřiven vlásek na hlavě". Nerozumím té zemi, kterou stále považuji za svoji vlast....

206023

01.12.2009 08:20

Kleopatra

RE: mluvite mi z duse taky obdivuji inteligenci zvirat

Islander 24.?.?.?

>Jsem překvapena, že jste překvapen. Tu situaci, kterou jste
>popsal- tak to jsou u nás normální standartní situace. V
>Americe tomu tak snad není?

To víte, že v Americe je taky plno věcí, který jdou člověku na nervy. [smích] Ale co se týče cti, úcty k člověku, pořádku, práva a zejména jeho vymahatelnosti je to stále o poznání lepší než v ČR. Věřte mi nebo ne, ale za skoro pětadvacet let pobytu tady, jsem nezažil tolik stupidity, buzerace, podrazů a vyhrůžek jako za necelý jeden rok v ČR. Byl jsem doslova zdrcen tím poznáním, ten návrat na trvalo do vlasti pro mne byl daleko větší šok, než když jsem přišel jako český emigrant sem do Ameriky. Nakonec jsem to tam po necelém roce vzdal a vrátil se sem do USA.

>A to jste ještě asi neviděl ty
>horory, které jsou pravidelně popisovány v TV, co všechno se
>českým občanům děje.

Viděl, právě že jsem viděl, že to není jen můj ojedinělý případ.

>Český občan podepíše
>někde nějakou smlouvu na cokoliv (třeba na nějakou koupi
>bytu), kde je malilinkatým písmem napsáno, že v případě
>nějakých nějasností nebo sporu, to rozhodne rozhodčí
>komise. A v ten moment, jako by se upsal ďáblu.

Tak toto zde taky zkouší s tím, že důležitá část některé smlouvy je napsána písmem pro drobnohled. Ale co vím, důležité smlouvy jako koupě nemovitosti ap., to tady funguje bezchybně a bez podrazů.

206052

01.12.2009 08:48

Kleopatra

RE: mluvite mi z duse taky obdivuji inteligenci zvirat

Islander 24.?.?.?

Taky jsem to zpočátku bral tak, že mám třeba smůlu, ale těch případů bylo během krátké chvíle tolik, že o náhodu nemohlo jít v žádným případě.

Jen namátkou - není vrcholem sprosťáctví od zdr. pojišťovny vymáhat na nás po návratu z ciziny doplatek za celou dobu pobytu, co jsme byli v emigraci??? Jednalo se o částku 240000.

Není vrcholem sprosťáctví a zlodějny, když realitní kancelář M&M Reality si vezme 140 tisíc zálohu na koupi nemovitosti, vystaví na to platnou smlouvu s tím, že vám budou peníze vráceny po proběhnutí celé transakce a potom se na vás vykašlou a nevymůžete z nich nic?

Není náhodou sprosťáctvím fakt, že když předchozí majitel nemoviosti, kterou jsme koupili, nezaplatil své daně z prodeje oné nemovitosti a finančák je vymáhá stylem ber kde ber na mně?
Navíc ihned s vyhrůžkami o pokutě dva miliony, exekuci a ještě drzým upozorněním, že o tom nikde nesmím mluvit? Že za to mohu být trestán? Kde to proboha jsme??? Co se tam stalo??? To už nelze nazvat ani Kocourkovem. Mám pokračovat? A pak se nerozčilujte... [naštvaný]

206054

02.12.2009 16:49

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vskutku

Islander 24.?.?.?

Jen tak minochodem. Zapomínáte, že celá západní společnost jde docela úspěšně do háje, zatímco v Číně se "komunistická chátra" , abych použil vaše výrazivo, má neuvěřitelně čile k světu. Čím to? [chechtot] [chechtot]

206148

02.12.2009 18:16

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vskutku

Islander 24.?.?.?

To je tedy zajímavé. Takže kapitalismus se svými principy pod "rudou chátrou" funguje, má zisky, zatím co v původních kapitalistických zemích upadá. Něco je v rozporu, někde je závažná chyba, není-liž pravda?

206153

02.12.2009 18:33

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vtip roku

Islander 24.?.?.?

>
>Toto už přece sovětští soudruzi zkusili v CCCP...a nemám
>pocit, že by získali nějakou vývojovou převahu a donutil
>ostatní tohoto příkladu následovat [chechtot]

To je pravda. Jenomže svojí existencí přece jen trochu vytvářel konkurenci a Západ se sakra musel snažit tu převahu udržovat a to téměř ve všech směrech. Ano, SSSR nikdy nedosahoval úrovně Západu a prohrál. Ovšem politováníhodné je, že se teď Západ nachází v hodně podobné situaci jako SSSR před krachem. Něco musí být špatně.

206154

02.12.2009 18:46

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vskutku

Islander 24.?.?.?

Možná ano. Zatím je to však tak, že ÚV KSČ (Číny) je úspěšný. S tím odíráním vlastního obyvatelstva bych byl rovněž opatrnější. To je ve všech zemích kapitalismu na nebývale vysokém vzestupu. Stačí srovnání v průběhu posledních dvaceti let.

206157

02.12.2009 19:04

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vskutku

Islander 24.?.?.?

Jasně, zatím ano a ještě dlouho to tak asi bude, ale nemusí tomu tak být stále. Mně ten vývoj docela znepokojuje. Já Čínu viděl na vlasní oči a v Americe žiju...

206160

05.12.2009 16:45

Pozvánka na hlavní líčení

Držím palce!

Islander 24.?.?.?

Pro Kristapána to opravdu mohou dneska v ČR soudit člověka za uveřejnění překladu článku??? Notabene Kanaďana? Kam až ČR klesla??? Vždyť ani v zemi "Satana" by vás za tohle nesoudili. Lokajové dělají víc než si jejich pán přeje...

206356

05.12.2009 17:15

Pozvánka na hlavní líčení

RE: Úkolem právníka je jen psychomise

Islander 24.?.?.?

Zkrátka česká justice je zmetek a přijmout zmetek jako standard je to nejhorší co bychom mohli udělat.

206357

05.12.2009 19:10

Politici versus právníci

RE: A co válečné reparace?

Islander 24.?.?.?

To jste napsal velice hezky, pane Bartosek. Já už jsem se zařekl, že k těmto téma psát nic nebudu, neboť bych musel věci nazývat pravými jmény a to by určitě nebylo v souladu s pravidly slušnosti.
Takže díky, určitě bych to nevystihl lépe.

206360

12.12.2009 20:13

Osvobozen!

RE: Chtěl jste vyvolat diskusi?

Islander 24.?.?.?

>A vy si myslíte, že jsou? To je mi vás i trochu líto.
>Velké zpravodajské servery mají problém s tím, že je tam
>navštěvují pubertální a postpubertální jedinci, kteří si
>chtějí trochu namastit své ego. Vadí mi dvojjakost
>přístupů - na webu, jehož provozovatel se zaštiťuje
>svobodou slova, to zavání pokrytectvím.
Já se zdržím komentářů jestli zde jsou nebo nejsou provokatéři. Dvojjakost přístupů - to najdete naprosto všude!!! A že se zde nejedná o vyvolání diskuse? Řekl bych že ano a ve většině případů to má i dost vysoku úroveň. Zrovna jsem četl v archivu zde... http://www.zvedavec.org/nazory-1406.htm?status=new
Jsem přesvědčen, že pokud zde diskutujete bez vysokého stupně arogance a v mezích slušnosti, vyloučen nejste.

206872

13.12.2009 14:15

Osvobozen!

RE: zajimmalo by mne

Islander 24.?.?.?

>kdo vlastne vznesl obvineni, kdo se pricinil k tomu, aby doslo
>k soudnimu rizeni, atd.

>mozna ze mi nekdo odpovi?

Ti, kdo nenávidí pana Stworu. Ti, jemž je trnem v oku nepříjemné zpravodajství, byť jen z překladu cizích autorů. Ti, kteří ustrnuli myšlením někde v totalitě 50tých let. Ti, kdož nesnesou kritiku a pávo na jiný názor než ten jejich. Ti, jejichž ješitnost byla uražena. Píší udání a současný policejní režim ČR se tím zabývá. Nic se nezměnilo. Za co jsme vinili bolševika, sami nyní praktikují tzv. demokraté (často z řad StB) v Česku. Tam není demokracie. V USA by za toto souzen nebyl.

206903

17.12.2009 18:34

Climagate – Velký vědecký podvod

Editor napsal

Islander 24.?.?.?

>I kdyby byla pravda, že lidská činnost nemá na počasí vliv, >planetě by jen prospělo, kdyby lidé věřili, že má. Jinak se >budou chovat stylem po nás potopa.

No jo, s tím bych souhlasil, ale nesmí se jim k té "víře" dopomáhat daněmi za neprokázaný vliv jak se to řeší doposud. Touto buzerací v konečném důsledku dosáhnete postihu obyčejného občana nesmyslnými daněmi, zatímco manipulátoři všech těch nesmyslů si namastí kapsy. Viz Gore.

207283

18.12.2009 17:06

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Editor napsal

Islander 24.?.?.?

Asi to blbě vyznělo, ale myslel jsem to tak, aby nebyla zbytečně plundrovaná planeta. Bezhlavé odlesňování, skládky odpadů, atd. Rozhodně nejsem stoupencem toho, že bych obhajoval, že CO2 má nějaky podstatný vliv na oteplování Země. A i kdyby - co s tím těma konferencema a pitomým žvaněním vyřeší? Cela konference je na velký kulový, kdyby ty peníze, co ta konference (a celý humbuk okolo) stojí využili jinak! Naprostý souhlas s vašimi komentáři a vůbec všech, kteří zde vystoupili proti tomu eko-podvodu. [smích]

207402

19.12.2009 18:01

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

Islander 24.?.?.?

Taky se mi to tak jeví a zní to logicky. Uhlíku a vodíku je zde na Zemi spousty a jejich vzájemná reakce na uhlovodíky není nic nemožného. To dokáže i člověk, proč by podobné podmínky nemohly nastat i uvnitř naší planety. (Fischer–Tropsch process).

http://en.wikipedia.org/wiki/Fischer%E2%80%93Tropsch_process

Určitě mi to zní víc logicky, než všeobecně propagovaný vznik ropy z odumřelých pravěkých živočichů.

http://www.energetik.cz/hlavni3.html?m1=/clanky/pl_2000_56_3.html [smích]

207513

20.12.2009 17:38

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

Islander 24.?.?.?

>Ještě směšnější jsou tvrzení, že prdění krav
>způsobuje rovněž oteplování planety.... [oči v sloup]

Ale to neznamená, že takovou hovadinou se vážně nezabývají politici i vědci všech vyspělých zemí, včetně Ameriky. Dokonce se se vší vážností mluví o zavedení methan tax na každé pěstované zvíře. Nic se tím pro živ. prostředí nezmění, pouze se v konečném důsledku zvýší cena živočišných produktů. Prostě nás jako spotřebitele zase legálně okradou.
Přitom je to absurdita na entou, protože methan se pomocí slunečního záření v atmosféře rozkládá a výsledný produkt je stejně CO2 a voda.

207566

20.12.2009 20:50

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

Islander 24.?.?.?

[chechtot] [chechtot]
Ale vážně:
Ano, to je spávná poznámka o té vodní páře, jako nejúčinnější skleníkový plyn. Proti tomu má CO2 mizivý účinek. Vida a o tom se žádné konference nevedou. [smích] No, já se domnívám, že ta hysterie okolo CO2 a všech těch odpustek a nesmyslných sankcí okolo skončí jak vznikla. Nic tím nedosáhnou, protože je to celé podvod a člověk to tak jako tak mnoho neovlivní ani nějakým sebemrskačstvím. Na druhou stranu ve stavu současné světové společnosti trvalého nedostatku peněz, daně za kdejakou hovadinu budou asi na vzestupu. Všechno se dá nakonec nějak zdůvodnit. [pláč]

Já jsem pro omezení spotřeby a bezhlavé plýtvání vším co vede k devastaci Země, ale ta hysterie okolo CO2 je vážně hovadina.

207582

28.12.2009 06:41

Vážený pane prezidente, přeji Vám vše dobré v roce 2010!

Připojuji se ke gratulaci

Islander 24.?.?.?

Přes všechny jeho chyby v minulosti, vidím pana Klause jako nejlepšího současného politika a zástupce českého státu.

208180

28.12.2009 18:08

Vážený pane prezidente, přeji Vám vše dobré v roce 2010!

RE: Připojuji se ke gratulaci

Islander 24.?.?.?

>Hmm asi tak ve smyslu" Jednooký mezi slepými KRÁL" [chechtot]
Asi tak nějak [smích] Nemyslete si, že jsem nějakej fanatickej obdivovatel Klause, ale např. jeho postoj k EU a ke klimatickým změnám beru.

208222

29.12.2009 16:43

Domov důchodců Dobrá Voda - smrt vysvobozuje

Co dodat?

Islander 24.?.?.?

Ó jak typické pro společnost, kde pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí!!!
Držím Vám palce, pane Cyroni, abyste dosáhl zlepšení. Poznal jsem tam, v původní vlasti, zacházení českých úřadů s českým občanem na vlastní kůži, po reemigraci z USA. Po osmi měsících trvalých bojů s tamními úřady, zlodějskými firmami jako O2, realitní kanceláře, zdravotní pojišťovny, banky, exekutory a mnoha dalšími, jsem to nakonec okraden a připraven o veškeré iluze o své vlasti vzdal a utekl zpátky do USA. Zde to rozhodně také není ideální, ale pravidla jsou zde pevně stanovena, vymahatelnost práva na daleko vyšší úrovni a takový bordel jako jsem zažil tam, zde přece jen není. Jsem hořce zklamán situací v ČR. [bliji]

208289

02.01.2010 14:56

Domov důchodců Dobrá Voda - smrt vysvobozuje

RE: zneužívání psychiatrie

Islander 24.?.?.?

No, já jsem tamní systém také nazýval Kocourkovem, stejně jako vy Absurdistánem, ale ve skutečnosti je tam všechno pod vlivem gangsterů, mafiánů, zlodějů, bývalých StBáků a podobných individuí, schopných za peníze všeho, třeba i vražd, se kterými nelze vyjednávat pomocí soudů a natožpak pomocí nějakých uveřejněných článků, pokud se vůbec někde dovoláte uveřejnění. Stanovili si zákony vyhovující jim. Často i natolik idiotské, že odporují v některých případech dokonce i Listině mezinárodních lidských práv a jakékoli logice. Tam není demokracie a svoboda, jak proklamují média, ale postkomunistický paskvil.

Já té paní všechno věřím od A až do Z a cítím s ní. Obyčejný, poctivý člověk je tam terčem pohrdání a posměchu, pokud se chce poctivou cestou domáhat svých práv. Tam nezvítězila Pravda a Láska, jak bylo proklamováno heslo po té tzv. Sametové revoluci, ale lež, svinstvo, zloba a nenávist. Buďte rád, že žijete ve Státech. [mrknutí jedním okem]

208607

05.01.2010 14:37

Že by nová normalizace? Kdo kritizuje Lisabon a Unii, jde od válu

RE: nic nového

Islander 24.?.?.?

>Ktere novinare znate osobne, aby jste mohl alespon dedukovat, kdo
>jim co prikazuje psat? Jak takovy prikaz vypada, jak se
>realizuje, jak kontroluje a vyhodnocuje?

Čistě obecně - Není potřeba znát osobně novináře, nebo vidět nějaký příkaz. Nakonec ono to ani není o tom, co jim kdo přikazuje psát, nýbrž o tom, co následuje, když píší ze své vůle objektivně, svobodně a pravdivě, což může jít zájmům redakce (vlastníkům práv na informace) "proti srsti". Za totality jsem taky mohl napsat cokoliv, mohl jsem mít stokrát pravdu a taky mě za to mohli vyhodit, nebo jinak umlčet. Nic moc se nezměnilo ani v tzv. Demokracii.

208906

09.01.2010 17:50

Omluva Jimmyho Cartera Izraeli

RE: To bude urcite nahoda...)

Islander 24.?.?.?

>Take je podivne, ze vybusnina nevybuchla.
Není. K detonačnímu průběhu PNT je nutná rozbuška, jinak to jen shoří. Tu údajně neměl a pokusil se to spustit nějakou podivnou metodou, která evidentně selhala. Nicméně je zarážející, že na provedení tak důležitého atentátu to dotyčnej nevěděl. Skoro by se mi chtělo věřit, že to bylo narafičený tak, aby Američani měli další záminku k již upadajícímu zájmu o potlačování terorismu. [smích]

209326

12.01.2010 15:54

Aplikovaná propaganda ve zpravodajství ČT

RE: Lidská práva v českém pojetí.

Islander 24.?.?.?

Mě to taky tak připadá. Po "Sametu" to vypadalo slibně, ale jaký to nabralo směr až do současna, nad tím by člověk zvracel.
Zrovna jsem se díval na ČT události a zaujal mne tam případ, kdy si řidič tramvaje dal za okno šálu s logem Dělnické strany. Zřejmě ho za to vyhodí z práce. Jo, jo, lidstvo spěje ke globální totalitě a pochopitelně čeští lokajové jdou v popředí, jako vždy....

209473

17.01.2010 05:49

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO

Islander 24.?.?.?

>> je rozhodující, jak dotyčný k penězům přišel.
>
>Vy umíte zjistit, pane Mirdo, jak dotyční přicházejí ke
>svým penězům? To obvykle nedokážou ani špičkoví
>policejní vyšetřovatelé, vybavení mimořádnými pravomocemi
>včetně možnosti prolomit bankovní tajemství. Vy ano? Jak to
>děláte? (Smím-li prosit, svou "písmenkovou" metodu vynechte.
>Ta je z kategorie "jedna paní povídala" ).

Ale policie to dokáže, když chce. O tom jsem přesvědčen. Takhle se hájí každé svinstvo. Dá se to do kategorie "jedna paní povídala" a hotovo.
Jak to asi zjistili zde?

http://www.europe-made.com/cz_market_eng.htm#anchor100

>A ještě jeden zásadní dotaz. K čemu je pro Vás
>rozhodující, jak dotyčný k penězům přišel? Kdybyste to
>mohl trochu rozvést. Co se třeba stane, nabudete-li dojmu, že
>někdo (příkladně paní Jarmila) přišel ke všem svým
>penězům nečestným, leč zákoným způsobem? Co s tím
>uděláte? [smích]
No to je tedy kombinace. Asi k ničemu. Pokud je to normou, přicházet k penězům nečestným, leč zákonným způsobem, určitě v takové společnosti vládne blbá nálada.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/409235100011021-ta-nase-povaha-ceska/

209734

05.04.2010 02:35

Změny jsou nutné, ale možná je nyní důležitější, kdo a jak je provede

RE: Výkřik na poušti

Islander 24.?.?.?

Zjevne soudite podle sebe sama. Asi budete prekvapen, ale znam mnoho lidi, kteri si dokazi odeprit cast vlastniho zisku a podporit ty, kteri jsou jeste potrebnejsi. Ja sam davam na dobrocinne ucely nekolik stovek dolaru rocne, ac duchodce. A muj sef firmy, kde jsem leta pracoval, dnes stary pan, puvodem Cech, zalozil v Canade vlastni firmu a nikdy nezil sobecky, pral lidem, zamestnancum umoznil neslychane benefity ikdyz je tezky milionar a dnes jeho rodina vlastni celou radu tovaren v mnoha zemich. Kde lezi hranice? Na to si odpovezte sam - asi ve vnimani vzit se do situace druhych, opravdu potrebnych. Anebo bejt sobec a koukat jen sam na sebe a druhe spise prehlizet, pohrdat jimi a dokonce je odrbavat. Kazdej neni jako vy, ale chapu, ze je vas takovych bohatych vetsina. Hluboce s takovymi pohrdam.

http://www.radio.cz/cz/clanek/66468

216422

22.04.2010 15:14

Novodobá inkvizice?

Všechno v článku je pravda

Islander 24.?.?.?

Byl jsem minulým komunistickým režimem pronásledován pro své politické přesvědčení, pro udržování styku s lidmi v emigraci vyhozen ze zaměstnání, později dokonce zbaven českého občanství a více-méně nuceně vystěhován z republiky. Tehdejší, údajně nelidský režim, mi však dovolil alespoň prodej nemovitého majetku před odebráním občanství, aniž by mi jej zabavil. Takže můj tehdejší dům připadl mojí rodině, která tam zůstala.

Žil jsem 25 let v emigraci v USA, kde jsem toužil se jednou vrátit do své vlasti. Realizoval jsem to a v roce 2007 se tedy vrátil i s manželkou "domů". Co následovalo by bylo na velmi obsáhlý článek. Ihned po návratu se na nás vrhli různí vydřiduši, jako např. zdravotní pojišťovna, která zjistila, že českýmu státu prý zpětně dlužíme pojištění za celou dobu pobytu v cizině!!! Denodenně jsme byli nuceni dealovat s věcmi hodnými Kocourkova. Za každou hovadinu ihned vyhrůžky exekucí majetku. Žít v takové společnosti se stalo pro nás neúnosné a po necelém roce jsem se navrátil znovu do USA. Na neštěstí jsme tam koupili domek na venkově, čímž se situace ještě více zkomplikovala. V životě mne nanapado, jaké tam v ČR vládnou praktiky.

Jako poslední hřeb k rozhodnutí znova emigrovat z ČR byl fakt, když mi oznámili z Fin. úřadu, že při KOUPI naší nemovitosti nebyla PRODÁVAJÍCÍM zaplacena daň z prodeje a tím podle současných mafiánských zákonů v ČR, je tato povinnost automaticky přenesena na kupujícího???!!!. Přesto, že ve smlouvě o prodeji je výslovně napsáno, že poplatky hradí prodávající!!!. Co je mě proboha do toho, že nějaká cizí osoba nezaplatí svoje daně? To samé nám dělali s poplatky za rozhlas a TV.

Ta původní majitelka, co jsme koupili od ní ten dům, se neodhlásila z trvalého pobytu a odstěhovala se do zahraničí, tudíž nám chodily upomínky za JEJÍ poplatky. Já je platit nehodlal, neboť mi nic není do cizích pohledávek. A poté mi bylo sděleno, že pokud MY nezaplatíme její pohledávky, mohou provest exekuci NAŠEHO majetku. Neslýchané, že? Kde to proboha žijeme??? Kam až tato země klesla???!!!

Vlastně já osobně komoušům blahořečím - tím, že mně vykopli dtamtud, dali mi šanci žít v Americe přes dvacet let jako ČLOVĚK! a to, že ne dýl byla moje vlastní pitomost, že jsem se dobrovolně vrátil, když jsem se domníval, že to tady tihle ''sametoví'' dovedli o krůček dál a že se tady dá taky existovat jako v tý Americe, který lezou tak okázale do prdele!!!

217681

23.04.2010 17:04

Novodobá inkvizice?

RE: Všechno v článku je pravda

Islander 24.?.?.?

>Na Váš problém s koupí nemovitosti existuje celkem
>jednoduchý lék: advokátní nebo notářská úschova (obdobnou
>službu mohou provádět i banky nebo realitka). Funguje to tak,
>že tento 3. subjekt finance nepustí prodávajícímu dřive,
>než jsou splněny všechny náležitosti, včetně daně.
>Samozřejmě něco to stojí, ale je to zlomek ve srovnání s
>tím, kolik času a energie Vás muselo stát vyřizováni...
Máte pravdu, ale čistě teoreticky. Alespoň v mém případě tomu tak nedostáli. Nemovitost jsme koupili od původní majitelky přes realitní kancelář, která se pochopitelně zavázala, že daň z nemovitosti bude prodávající stržena a uhrazena.
Žel nestalo se tak a Finančák jde systémem ber kde ber, jako středověcí výběrčí daní. Takže nezaplacenou pohledávku té paní, která se mezitím i s penězi odstěhovala z ČR začal vymáhat na mě. Soudně jsem to musel vymáhat na realitce a ještě, že jsem měl písemnou smlouvu, kde se k tomu sami zavázali.
Zajímavé je, že v USA jsem kupoval i prodával nemovitost už vícekrát a nevzniklo nikdy nejmenší nedopatření. Když kupujete, musíte zaplatit (nebo mít vyřízenou půjčku od banky) a nemovitost je okamžitě od té chvíle převodu vaše, se všemi náležitostmi kolem. Když prodáváte, okamžitě dostanete šek na celou sumu ceny nemovitosti, v den převodu, ihned po podpisu a nikde nevzniká prostor pro podvodníky. Poplatky a různé provize se vyřídí okamžitě v den převodu. Jak jednoduché. Škoda, že v Česku kopírují Ameriku jen ve špatných věcech a ráj tam mají zloději a mafiáni...

217816

25.04.2010 13:26

Novodobá inkvizice II.

Exekutoři nad zákonem i Ústavou

Islander 24.?.?.?

Selhal právní stát, po cizím majetku si šáhnul i jejich prezident Exekutorské komory České republiky aniž by následně na svou funkci rezignoval. To jsme mohli očekávat od amerického šéfa Světové banky, za pochybení, které je směšné ve srovnání s tím, jak se u nás promilovala do funkce v poslanecké sněmovně Parlamentu jedna místopředsedkyně. Taky se v novinách jeden americký učitel přiznal, jak s kolegy, kteří zde působí, jsou šokováni, že podvod patří mezi naše základní charakteristiky. Jak absolutně selhává právní stát si Vás dovolím seznámit na jednom mně důvěrně známém případě exekuce, abyste si se znalostmi z médií mohli mé postřehy zobecnit....

Více článek:

http://www.virtually.cz/index.php?art=14384

217915

21.05.2010 16:44

Ropná katastrofa v Mexickém zálivu – čím hůř, tím líp

Jak došlo k tomu výbuchu plošiny?

Islander 24.?.?.?

Pořád mi není jasné proč nastal výbuch té vrtné plošiny. Pokud vím, tak výbuch může způsobit lehká frakce uhlovodíků v určitém poměru se vzduchem nahromaděným v určitém prostoru. Nějak mi uniklo, kde na té plošině takový prostor byl, aby byla rozmetána. Něco zde nesedí a to co nám je předkládáno, není logické. Může někdo vysvětlit?

219848

08.07.2010 14:45

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Islander 96.?.?.?

>Pokud tvrdíte, že "bylo vyhnáno přes 700.000 Čechů" a "byj
>jim zabaven majetek", tak jenom buďto sprostě lžete, nebo
>nekriticky konzumujete bludy "českého" pseudovlastence
>Tuleškova a spol. Přečtěte si prosím, jak to Vaše
>"vyhnání" dokumentoval po skončení 2. světové války v roce
>1945 ve své podrobné práci Jaroslav Šíma - statistické a
>ověřené údaje tohoto ryze českého pramene z období
>Benešovy 3. republiky Vás přivede z omylu!

>
>http://nassmer.blogspot.com/2010/05/ceskoslovensti-prestehovalci
>-v-letech.html

No a tím, že sem dáte odkaz a považujete to za "svatou pravdu" děláte totéž!!!
Šíříte něco, co může být panflet a pokoušíte se to vydávat za pravdu. Prokazujete absolutní neobjektivitu!

>
>Šířením podobných lží jen sami prozrazujete svou
>neinformovanost, překvapuje mě, že Zvědavec lidem kolem
>O.Tuleškova a jejich pamfletům dává takto pravidelně
>prostor. Ale nechť si to čtenáři posoudí sami.

A co když je lež ten váš odkaz? Ale nechť si to čtenáři posoudí sami.

223519

08.07.2010 16:44

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Islander 96.?.?.?

To lhaní jde především vám, Němcům. Byli jste to právě vy, kdo vždycky bojoval za získání území na východě. To nepopřete. Komunisty nechte být. Spíš přestaňte do omrzení propagovat ty vaše sudetoněmecký lži. Chtěli jste co máte, chtěli jste do Reichu, jste v něm a stále se vám to nelíbí. Dostali jste po právu na prdel a stále za to obviňujete Čechy. Že to byl důsledek vaší, německé rozpínavosti, to záměrně pomíjíte. Typický příklad vaší demagogie.

223530

08.07.2010 16:51

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Islander 96.?.?.?

To tady pěkně prášíte! Ihned po přijetí Mnichovské dohody nastalo vyhánění Čechů a Židů z pohraničí. K nim se v útěku přidali i němečtí antifašisté, kteří se obávali represí. Vyhánění nebylo prováděno na základě žádného oficiálního dokumentu, ale realizováno bylo masově pod obrovským nátlakem a výhrůžkami zejména německých ordnerů, ale i těch, kteří se slovního i fyzického napadání Čechů a Židů dopouštěli již dříve. Utečenci nakládali svůj majetek na vozy, do automobilů a železničních vagónů a prchali zpět do své zmenšené vlasti. Při útěku docházelo i k událostem, jako byly například krádeže, vyhrožování střelnými zbraněmi, či jiným. Kromě národnostní a rasové nesnášenlivosti českých Němců hrála v mnohých případech útoků na Čechy i touha po kořisti.

223532

08.07.2010 18:10

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Islander 96.?.?.?

Podívejte se, propaganda je pro mne vše, co si nemohu osobně prověřit a přepočítat. Takže preventivně nemusím věřit žádnému zdroji a číslům tam udávaných už vůbec. Naše rodina žila kdysi v Pohraničí a právě po Mnichovu jej musela opustit. To pamatuje dobře ještě žijící moje starší sestra a já mlhavě, jako malý kluk. Takže důvody jsou mi známé, tak mě tady laskavě neoblbujte nějakými odkazy, ať už z jakékoliv strany. Počkejte pár let až úplně všichni svědci zemřou a pak si můžete oblbovat tou svojí propagandou o ukřivděných sudetských Němcích a "zločinných" Češích ty mladý, tam v Česku, pokud se nechají. Já tam pár desetiletí nežiju, ale jaksi mi je "proti srsti", když tady děláte z Čechů krvelačné bestie, které chtěly zničit německý národ. Zabrali snad Češi Německo? Pokud vím, Češi za tím udělali tlustou čáru, ale vy pořád usilujete o zvrat ve váš prospěch. Vaši vinu za vaši situaci demagogicky svalujete na Čechy. Získali jste podporu Havla a usilujete o to i získáním vlivu v EU. Ale jo, třeba se vám to i povede Benešovy dekrety zrušit. Při úrovni dnešního českýho vlastenectví to máte docela usnadněný.

223537

08.07.2010 18:26

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Islander 96.?.?.?

Perfektně vyjádřeno. [cool]

223539

08.07.2010 21:58

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Islander 96.?.?.?

>Byli to zejmena statni zamestnanci(policajti,
>financaci, vojaci, atd), kteri po roce 1918 dosti tvrde a
>nevybirave puvodnim nemecky mluvicim obyvatelum davali najevo,
>kdo je jejich novym panem.Pro ty opravdu nebyla jina moznost, nez
>odejit, komu by mohli poroucet?
Ale to je právě to, že nejenom ti. Museli odejít i mnozí další a to vy vůbec nechcete vidět. Násilné vyhnání, zmocnění se nabytého území a přivlastnění si ukradeného majetku. Nic jiného v tom nevidím, pokud chci věci nazývat pravými jmény. A to vůbec nechci komentovat ten "lidský" a "humánní" postoj Třetí říše vůči českému národu za okupace...
>Pokud budete neustale opakovat tu bolsevickou propagandu
>zivenou lacinym antigermanstvim, pak vam zarucuji, ze se casem
>Ceska republika v Evrope rozplizne do jednoho velikeho Nic,
>protoze zakladem existence jakehokoli statu je predevsim
>nezaujate poznani jeho minulosti.
Tu propagandu tady živíte jedině vy. A to mluvíte o nezaujatém poznání minulosti. Kromě toho, existenci jakéhokoliv státu ohrožuje především expanzívní politika státu jiného. To jsme mohli vidět v minulosti a vidíme to i vsoučasnosti. A nejen mezi Čechy a Germány.
Já nikdy netvrdím, že bylo vždycky všechno ze strany ČSR vůči německé menšině v pořádku. Jenže to nikomu nedává oprávnění rozbíjet český stát a usilovat o jeho likvidaci.

223561

10.07.2010 16:11

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Islander 96.?.?.?

Vytrháváte věty z kontextu. Jednou jste prokázali neskonalý svinstvo a chtěli usurpovat celej svět. Pasovali jste sami sebe do role nadlidí a přivlastnili si právo násilím rozhodovat o druhých. Presentujete tady neustále demagogii toho, jaký Češi byli bestie, ale vůbec, ani slůvkem nevidíte vlastní, německou vinu na utrpení a ztráty životů miliónů lidí a ze všeho viníte komunisty. To je demagogie, neboť vy jste nebyli o mnoho lepší, než oni. A sudetští Němci se k tomu německýmu svinstvu Třetí Říše v drtivé většině dobrovolně přidali. Čest těm, kteří ne. "Proto ta věta nechte komunisty být". Nepřipadá mi totiž logické někoho kritizovat, aniž bych sám byl lepší. Nikdo nikde netvrdí, že Sudetští Němci byli horší. To jste si sám vydedukoval. Byli prostě v dané době takoví.

223766

11.07.2010 12:19

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Islander 96.?.?.?

>Uz jsem cekal, ze zacne skoleni o 6 milionech...[smích] a o tom, ze
>Cesi by nikdy nestrileli do civilistu, ze by nikdy komunistickou
>vladu nezvolili, ze by nikdy nikomu neukradli ani zidli atd.
Opět pouhé vaše dedukce. Nechápu, kde jste na tohle přišel a proč neustále někomu něco podsouváte. Do civilistů střilela (a střílí dodnes) kdekterá vláda, která se bojí oposice. Vůbec, ale vůbec není pravda, že to dělali pouze komunisté. Buďte alespoň trochu objektivní. A že vám komunisti zabavili majetek - no to vám věřím. To nám taky. Ale netoužím neustále předhazovat osobní zážitky, či story vyprávění mých rodičů a blízkých. To bych zde musel opakovat, že ještě před řáděním komunistů byla naše rodina vyhnána z Pohraničí...
>Historii vzdycky psali a pisou vitezove.
Souhlas.
>Vyhnanim SN jste si prece
>hospodarsky meli velmi pomoci, nemam pravdu?Na jejich mista meli
>nastoupit uzasne poctivi a pracoviti Cesi, tak jak to, ze od te
>doby to slo s Ceskoslovenskem trvale s kopce?Ja proto mam
>vysvetleni, vy ne, skoda s vami diskutovat
Ale já pro to mám vysvětleni také. Nenávist Čechů a celé Evropy za to, že vy Němci jste způsobili nejhorší světový konflikt v dějinách. Evropa prostě měla dost německého řádění. Domácí československá legislativa neměla totiž pravomoci odsunovat osoby na území okupovaného Německa. Určité Benešovy dekrety vedly ke konfiskaci německého majetku a retroaktivně odebraly Němcům jejich občanství. Německé obyvatelstvo však mohlo být odsunuto pouze s explicitním souhlasem válečných mocností, které ho poskytly na konferenci v Postupimi.
Schválila je Komise spojenecké kontroly (Allied Control Commission) na svém dvanáctém zasedání 20. listopadu 1945.
Odsun Němců z Československa schválily britské úřady, pak byl schválen i mezinárodně a do určité míry úspěšně omezil budoucí konflikty mezi Čechy a Němci z Československa.
Odsun, zejména ten "divoký" byl ovšem represivní, zahynulo během něho mnoho tisíc nevinných civilistů a lidé byli vyhnáni ze svých domovů do zničeného Německa. Jenže v daném historickém kontextu si nelze představit, že by sudetští Němci mohli v Československu zůstat - organizovaný odsud byl o něco méně ničivý než spontánní a neregulované vyhnání. Mezinárodní mocnosti odsun schválily.
To, že si Češi zvolili komunistickou vládu byl opět důsledek německé okupace a také zklamání Čechů z faktu, že celý slavný Západ nás tehdy zradil a ustoupil Hitlerovi. Tak se hodně Čechoslováků orientovalo na východ. De facto události minulých let, na kterých se podepsali i SN svými tužbami odtrhnou se od ČSR a připojení k Reichu, nás předhodily do náruče Stalina. Tolik krátce.

223846

13.07.2010 16:05

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Vezmou z historie jen to,co jim samotnym vyhovuje,pravda neni v jejich programu.

Islander 96.?.?.?

Ano, přesně tak. [cool] Máte moje sympatie. Škoda, že není víc takových Čechů. Víte, já už jsem starej dědek a naše rodina zažila řádění SN a protektorát, kde strýc vyvázl z lágru o vlásek smrti. Když čtu dnešní český tisk, sleduju dnešní českou TV a všechny ty "pravdoláskové" projevy lokajství, tak musím nad nima [bliji]

223986

14.07.2010 16:50

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Islander 96.?.?.?

>Porad stejne ufnukana pisnicka.Odejit z uzemi pripadlych Risi
>museli zejmena ti, kteri se tam se svymi rodinami usidlili po
>vzniku ceskeho sovinistickeho soustati s podivnym nazvem
>Ceskoslovensko.Byli to zejmena statni zamestnanci(policajti,
>financaci, vojaci, atd), kteri po roce 1918 dosti tvrde a
>nevybirave puvodnim nemecky mluvicim obyvatelum davali najevo,
>kdo je jejich novym panem.Pro ty opravdu nebyla jina moznost, nez
>odejit, komu by mohli poroucet?

Mluvíte přesně jako sudetoněmecký právník Helmut Matejka - cituji: "Z pohraničí odjeli v r. 1938 jen úředníci s rodinami, kteří byli po r. 1918 posíláni do pohraničí s úkolem rozgermanizovat tyto okresy. Češi, kteří žili v pohraničí již po generace, mohli v r. 1938 zůstat doma." Podobnost čistě náhodná, nebo jste to opravdu vy, pane Matejka?

224059

18.07.2010 13:47

Kleopatra se vrátila!

RE: To me hlava nebere

Islander 96.?.?.?

Jenže moje zkušenost je obojí. Přestěhovali jsme se do nového domu s několika kočkama. Hned první den utekl černý kocour a už jsme ho nenašli. Zřejmě hledal předešlé teritorium a já si dodnes vyčítám, že jsme neučinili patřičná opatření, mu v útěku zabránit. Jenže další tři kočky vůbec netoužily utéct, několik dní se zdržovaly doma a postupně poznávaly zahradu a nejbližší okolí.... Zřejmě záleží na povaze kočky.

224377

19.08.2010 16:33

Písnička jako zbraň

RE: nepřeháníte to trochu?

Islander 96.?.?.?

>mezi lidem izraele a sionisty je rozdíl. to, co děláte vy, je
>kolektivní vina. nemůžete všechny házet do jednoho pytle.
Kdo to je vy? Nedělají toto snad všichni? Nepočíná si tak náhodou i sám Israel při akcích proti Palestincům? Nedělal toto náhodou i ex president Clinton a celé NATO, při bombardování Jugoslávie? A to je příklad jen namátkou. Tak jaképak vy? A vůbec, nepočíná si tak většina lidu Israele? Čest výjimkám.
>ano, u nás v čechách byla po válce řada těch, kteří
>nesnášeli němce - jenom proto, že byli z jiného státu.
>nad nespravedlností, s níž byly vystěhovány z Čech celé
>rodiny, se tehdy nikdo nepozstavil, natož aby ji někdo
>považoval za nespravedlnost.
A považoval to někdo za nespravedlnost také z druhé strany - to jest tehdy, když se zabíralo pohraničí Němci a české obyvatelstvo muselo odejít?
> a v tomto chcete pokračovat do
>kolečka jak dlouho?
Kdo v tom chce pokračovat je otázka. Jmenujte konkrétně kdo v tom vyvíjí největší tlak pokračovat do nekonečna. Je to česká strana, nebo německá?

226565

20.08.2010 14:19

Písnička jako zbraň

RE: Pisnicka na zvraceni

Islander 96.?.?.?

No jo, já si Honzu Vyčítala pamatuju z Greenhorns a tam se mi moc líbil. Když taky kreslil karikatury do Dikobrazu, to už méně. Ale toto? To snad byla nějaká recese, ne? [chechtot] Nebo vlezdoprdelismus? Rudý právo už není, tak hurá amíkům do řiti... [oči v sloup]

226608

28.08.2010 18:02

Ron Paul vyzývá k auditu amerických zlatých rezerv

RE: Zalto, nebo wolfram?

Islander 96.?.?.?

Máte naprostou pravdu. Faktem je, že zlato i wolfram jsou si podobné váhou. Ale i malý rozdíl by se měl nechat poznat na čistém zlatu změřením objemu a spočítáním. Nicméně, existuje velice přesná metoda určování složení slitin kovů bez jakéhokoli zásahu vrtáním ap. Jmenuje se rentgenová spektrografie. Touto metodou i příručním přístrojem určíte v sekundách složení jakékoliv slitiny bez sebemenšího porušení povrchu. Ta methoda se jmenuje Positive Material Identification (PMI).

http://www.azom.com/details.asp?ArticleId=5278

http://www.youtube.com/watch?v=rYLxmRsFIWE

226892

18.09.2010 22:51

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Zase to zustalo na mne?

Islander 96.?.?.?

Vypisovat to smysl nemá. To musí být každému jasné, jen si to mnozí nechtějí připustit. Je hrozné, že po dvaceti letech, po tak očekávané změně, nastala změna tak děsná pro obyčejného člověka. Já jsem taky šokován a to sleduji dění v ČR z emigrace. Ani se nedivím lidem, že by z toho srabu znova emigrovali, jako za bolševika. Strašný je, že vinou vašich politiků z vás v ČR vytvořili vazala EU a Ameriky. Rozprodali, nechali rozkrást a zničit téměř vše, co něco přinášelo českýmu národu, takže teď jste jako národ "na huntě" a aby měli ti vládnoucí nenažranci alespoň do svých "koryt", tak holt musí ždímat ty, kterých je nejvíce - t.j. obyčejné lidi. A oni nemají nikdy dost a žádné zábrany!!! Oni komunisti sice taky stáli za hovno, měl jsem proti nim svýho času plno výhrad, ale proti těmto sviním, co jsou u koryt teď, byli zlatí. Alespoň k lidem, kteří poctivě pracovali a moc si jich nevšímali. Zdaleka nekradli tolik a v takové míře jako ti dnešní. Tak, jak jsem je dříve nesnášel a byl proti nim, jsem teď stokrát víc nasranej na současnej režim mafiánů, zlodějů a bezohlednejch zbohatlíků, protože v konečném výsledku je pro obyčejného člověka, zejména zdravotně postižené, život ještě horší, než za jejich tzv. "hrůzovlády". Jak praví rčení - všecno je relativní. Ono tady venku se to taky v posledních 10ti letech podělalo k horšímu, ale taková svinstva se tady přece jen vůči pokojnýmu občanovi nedělají. Já se min. týden odtamtud vrátil a dojem mám příšerný. [naštvaný]

228323

19.09.2010 16:31

Velká cholesterolová lež

RE: Koloidni Stribro!

Islander 96.?.?.?

Koloidní stříbro údajně snižuje výskyt zánětů v organismu. Vinou těch zánětů se zvyšuje hladina cholesterolu. Tak to tedy chápu já, že to pan kolega takto vysvětluje, nebo se mýlím? Ještě účinnější proti zánětům je údajně iontové stříbro.

228374

21.09.2010 18:16

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Frustrovaní deprivanti

Islander 96.?.?.?

>Zde snad píší sami frustrovaní deprivanti, jinak si neumím
>vysvětlit ten soubor kvílivých skřeků jak je všechno
>špatně...
Tak nám tady vyjmenujte líbeznými zvuky a konkrétně kde jak je všechno dobře a v pořádku. Míním tím konkrétní srovnání předlistopadové ČSSR vs. nyní.
Mám zejména na mysli bezdomovce, žebráky, půl milionu nezaměstnaných, dělnické profese a jejich odměny, zdravotní pojištění, pracovní podmínky zaměstnance vs. zaměstnavatel, penzijní systém, atd...
>Pokud vím, má ČR jeden z nejlepších zdravotních systémů
>na světě...
Viz zde:
http://www.photius.com/rankings/healthranks.html

48. místo podle WHO, hmm... no comment... to i ta Cuba je o celejch deset míst vpředu. [smích]

To ostatní jsou pouhé vaše subjektivní dojmy, skutečnost je úplně jiná. Krade se sice všude, ale otázka je co a v jaké míře a taky jaké jsou kde zákony a sankce! A taky vymahatelnost práva. A to je v současným Česku hodně špatný.

228457

21.09.2010 18:42

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Frustrovaní deprivanti

Islander 96.?.?.?

Já vím, že je to starý, novější jsem nenašel, to je jen pro orientaci, ono se toho zase tak podstatného neudálo za těch pár let a když tak možná k horšímu. [smích]

228463

22.09.2010 17:13

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Frustrovaní deprivanti

Islander 96.?.?.?

>Vidím, že potrefené husy se samozřejmě ozvaly...
Potrefné čím??? Tím, že se kriticky někdo vyjádří o dnešním marasmu společnosti??? To máte nějak divnou logiku.
> Ale víte
>co, já vám Váš pesimistický pohled na svět nebudu brát...
Proč pesimistický? Když už tak realistický, není-liž pravda?

>Alespoň dříve zemřete a nebudete zatěžovat důchodový
>systém... co s tím, kdyby se všichni spokojeně dožili 90
>let.... ve zdraví... : )))
O to, kdo kdy zemře rozhodně nerozhodujete vy. To by se vám, novodobejm zbohatlíkům hodilo, to věřím. Celej život pracovat, platit daně a když by člověk očekával podporu státu, tak chcípnout. Typický čecháčkovský poskomunistický pohled mladých na generační problém.
Jen aby vám to vydrželo. Klidně se může stát, že se octnete vinou někoho nezodpovědného, nebo i vlastní, na invalidním vozejku a to potom rychle změníte názor na to, co by stát měl a neměl!!! Znáte vy tam v Česku, vy novodobí radoby podnikatelé, vůbec pojem lidskost, solidarita a pomoc???

>Jinak každý váš problém je na několik hodin diskuse, ale
>vcelku zbytečné, protože na tomto serveru jej nevyřešíme, i
>když se pojmenuje...
Jo, to byste ale nesměl mít vyblíčovanej mozek penězí, ziskem za každou cenu a znát pojem solidarita a humanita.

>Pokud chcete konkrétní srovnání, tak jsem získal to
>nejcennější - svobodu.
To beru, to je fakt pokrok. Podnikání vám neberu. Jen kritizuju vaše čecháčkovské pohledy ne realitu, kde každej jak se dostane k penězům stane se nepříčetně asociální.
Podívejte, mně komunisti vyhodili v 68 za politické postoje z místa a musel jsem se kompletně překvalifikovat a pracovat jako dělník. Přesto jsem se uživil na úrovni ne mnoho horší než inženýr. Pokoj mi estébáci ale nedali a tak jsem změnil působiště a začal v Americe.
Pracoval jsem zprvu jako dělník a potom v Engineeringu jako svářecí technik. Je zajímavé, že ten podnik zde založil český emigrant, přítel pana Baťi,kanadský podnikatel, dnes je mu 92 roků. Co já pamatuji, nikdy nikoho neponižoval, nepokládal nikoho za méněceného a socku. U takového člověka pracovat byla doslova radost. Benefity jsme měli nevídané, téměř jako v socialismu. Nikdy neuváženě nepropuštěl zaměstnance na úkor techniky, tzn. že měl možnost koupit stroje, které by nahradily spoustu dělníků, ale on to neudělal z prostého důvodu, že by je musel vyhodit na dlažbu. A taky to šlo, dokonce tady na americkým kontinentu vyřídil konkurenci a stal se monopolním dodavatelem armatur pro petrochemii, energetiku i pro stavby peferované am. Governmentem. Pravda, dnes vedou firmu už jeho vnuci a taky už to není co bývalo. Ale když vidím počínání vás, novodobých rádoby-kapitalistů v Česku, no okomentoval jsem to výše. Názor jež vy tady presentuje povede pouze k vyhrocení situace, nepokojům a revoltám. A to potom bude nářků, ale od vás, že?

228503

22.09.2010 18:50

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Zase to zustalo na mne?

Islander 96.?.?.?

Naprosto souhlasím. Tak to v podstatě fungovalo v bývalé Jugoslávii. Jenže Češi u "koryta" musí být vždy "papežštější než ten papež". Na druhou stranu, když se pokusila část československých komunistů o polidštění systému v roce 68, rozdrtily ho armády Varšavskýho paktu. Takže násilím držená moc Moskvy s pomocí, jak jinak, než ochotných vlezdoprdelistů. [smích]

228510

23.09.2010 08:41

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Frustrovaní deprivanti

Islander 96.?.?.?

>Budete se divit, zaplatil jsem na daních za sebe a mé podniky
>desítky miliónů korun. Kolik jste na "lidskost a solidaritu"
>přispěl vy?? Buďte konkrétní. Stačí posledních 5 let
>(jako u mne)...
No, počkejte, daně já platím poctivě taky. V procentech odvodů tedy na tom budeme možná stejně. Já ale nejsem miliardář a nevlastním žádné podniky, pouze nemovitosti, tudíž to nebyly desítky milionů, ale řekněme tak 100,000 dolarů za posledních pět let. Spokojen?

>Jinak proti dělníkům absolutně nic nemám....
Tak to jste jeden z mála tam v ČR a polepšil jsem si o vás mínění. Zprvu jste se projevoval poněkud tradičně "čecháčkovsky". Jinak jsem si všimnul, že začínající český podnikatel první co udělá, nakoupí drahá luxusní auta, luxusní dům ap., asi aby se ihned na první pohled odlišil od "socek", což je tam hanlivá nadávka i pro poctivě se živící, ale ne příliš bohaté spoluobčany. Potom musí zaměstnance ždímat, aby stačil splácet úvěr, za který si pořídil business, aby u něj nezaklepal exekutor na dveře. [smích] Tady v Americe to bývá právě naopak, nejdřív zařídit business, tak aby prosperoval a potom užívat...

228539

26.09.2010 01:01

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Jak fungují soudy

Islander 96.?.?.?

> Ale zijeme konecne po
>utlaku komunismu v pravnim demokratickem state. Jak by rekl nas
>velky humanista a pacifista. Pravda zvitezila nad lzi a
>nenavisti.
Jo, tam jo. [chechtot] [chechtot] [chechtot] Zajímavý, když si přečtu všechny ty úmluvy o lidskej právech, např. VŠEOBECNÁ DEKLARACE LIDSKÝCH PRÁV, jak byla presentována v New Yorku 10. 12. 1948 v originálním znění a srovnám to s dneškem, tak u skoro každýho článku presentovaný smlouvy v současný ČR je dodatek, že znění platí, ale lze jej v případě potřeby upravit patřičným zákonem. To znamená, že si mohou uzákonit jakékoliv svinstvo, smlouvy, nesmlouvy. Přitom mezinárodní deklarace by měly být povýšeny nad zákony jednotlivých zemí, které Deklarace akceptovaly. Podle původní Deklarace by totiž pana Stworu (a nejen jeho) soudit nesměli.

Cituji článek 19:
"Každý má právo na svobodu přesvědčení a projevu; toto právo nepřipouští, aby někdo trpěl újmu pro své přesvědčení, a zahrnuje právo vyhledávat, přijímat a rozšiřovat informace a myšlenky jakýmikoli prostředky a bez ohledu na hranice."

Jenže současný pravidla v ČR a EU serou na nějakej výklad a dělají co se jim zamane. Hlavně, že se tím oháněl kdysi pan Havel a celá slavná Charta, jaký jsou komouši zločinci.
[bliji]

228754

01.10.2010 16:05

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: manipulace ?

Islander 96.?.?.?

>
>Každopádně, když vzorky anonymně zamíchá mezi jiné a
>nebude halasně vytrubovat něco o Iráku, cena bude (dle
>informace z článku) normální a snesitelná....
Jenže když nebude od začátku vytrubovat, že jsou vzorky z Iráku, kdo potom uvěří, když dodatečně oznámí, že z Iráku, (konkrétně z Fallujah) byly?

229105

03.10.2010 13:24

Nešlapej na mě: Pravicová revoluce v Americe

RE: Pan soudruh Dorfman je typický pseudointelektuál západní společnosti, kde je módní tepat kapitalismus a pravici.

Islander 96.?.?.?

>Tak proc lidi v Cechach v roce 1989 zvonili klicema, kdyz se jim
>v tom socialismu tak libilo? [oči v sloup] [zmaten] [mrknutí jedním okem]
Bylo by zajímavé vědět, zda zvonili klíčema pro kapitalismus tohoto typu, co tam vzniknul. Určitě menšina těch, kteří po "sametu" urvali co mohli, pomocí peněz si nyní i prosadí co se jim hodí a chovají se jak jim se hodí, bez ohledu na zákony, jakoukoliv morálku i ostatní spoluobčany, ti vám to dnešní budou chválit až do nebe. [smích] Obyčejnej dělník na tom byl asi lépe za socialismu. Jak už zde napsali jiní, za existence socialistického tábora se žilo obyčejným lidem podstatně lépe i v kapitalistických zemích. Nevím, zda to bylo pouhou existencí soc. tábora, jako konkurenta, nebo lepší morálkou staré generace kapitalistů. Každopádně, tehdy byl v socialismu přitažlivý životní standard západních vyspělých zemí a většina lidí toužila po změně. [mrknutí jedním okem]

229229

04.10.2010 18:18

Fallúdža je horší než Hirošima

Jen malý dotaz

Islander 96.?.?.?

On ten DU-b má určitý obsah Plutonia, což je snad nejjedovatější kov že?

229319

04.10.2010 18:33

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Paralela ze života.

Islander 96.?.?.?

>Tak jen maličkost, dosud nikde nepublikovaná: ve filmu se
>exploze reaktoru podobala prásknutí dveřmi a na velíně prý
>dlouho netušili, co se stalo. Tvrdím, že to je nesmysl.
>Důkaz? Jen nepřímý. Podívejte se na obrázek té rozvalené
>budovy. Dodám, že ty stěny byly kvalitní beton tlustý 6
>metrů! Můj závěr: ve velíně museli padat ze židlí, ne že
>někde práskly dveře! Od první půlvteřiny věděli, že je
>to děsivá katastrofa a určitě to tak nezpochybňovali, jako
>ve filmu. Jen to zatloukali - a zatloukají....
Přesně tohle si myslím taky. Pracoval jsem kdysi na nukleární elektrárně a tudíž vím jak to tam vypadá. Jednak reaktor sám a celý primární okruh vydrží obrovský přetlak a pak ty několikametrové zdi z těžkého betonu. To musela být pořádná šupa, když ulítlo víko reaktoru a rozvalilo to celou budovu!

229321

05.10.2010 14:39

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Paralela ze života.

Islander 96.?.?.?

Na atomové elektrárně to možné není. [smích]

229382

05.10.2010 17:01

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: To je jedna z věcí, které se dodnes tají!

Islander 96.?.?.?

Děkuji za poučné vysvětlení o Černobylu. Černobyl měl reaktory typu RBMK, že? Ale např. Dukovanské a temelínské reaktory (ale i jinde ve světě) se zásadně liší od černobylského, který měl několik významných rizikových faktorů. Tam snad je to co popisujete vyloučené, alespoň nás o tom všichni ujišťovali, když jsem na atomové elektrárně pracoval. Zajímá mě váš názor.

229394

06.10.2010 17:06

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Už mě unavujete, a navíc nutíte xmíchu! ROFL! (Roll On the Floor Laughing)!

Islander 96.?.?.?

>Uran nehoří jako (bílý) fosfor, ani když ho zbavíte vrchní
>vrstvy oxidů. Musel by být předem nadrcen na velmi jemný
>prášek.
Ale toto se stane při nárazu střely do ocelového předmětu, betonu, zdi budovy ap. tvrdších materiálů. Kinetickou energií střely dochází při nárazu k pulverizaci, tj. vzniku jemného prachu uranu, který je pyroforický. Takže při zásahu pancíře, nebo zdi domu, bunkru střela shoří za vzniku jemného prachu oxidů uranu.
>Jeho chemická toxicita je výrazně vyšší než radioaktivita,
>proto nějakým způsobem pozřený uran neškodí jako zářič
>ale hlavně jako těžký kov.
To ano, ale pokud se taková relativně neškodná částečka uranu dostane dovnitř těla a trvale se tam usadí tak škodit může, není-liž pravda? Takže stačí vdechnout relativně nepatrné množství prachu z té DU munice, které tělu nijak chemicky neuškodí, ale pokud se usadí v organismu, tak radioaktivitou ano. Anebo zbaštit zeleninu vyrostlou v místě zamoření DU, pít vodu ze studní v takovém místě a máme to obojí. Jak chemické působení, tak radioaktivitu.

229451

06.10.2010 18:34

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Už mě unavujete, a navíc nutíte xmíchu! ROFL! (Roll On the Floor Laughing)!

Islander 96.?.?.?

> A vážně si myslíte, že po
>nárazu DU munice do překážky dojde k rozptýlení veškeré
>hmoty na prach, aby si ten prach mohl následně vzplanout?

Pokud si prostudujete studie, tak uvádí, že po nárazu do překážky vyhoří obvykle až 98% DU. Teplota která vznikne nárazem je obvykle tak vysoká, že je dostatečnou zápalnou teplotou pro uran.

http://vzajic.tripod.com/index.html
http://www.ratical.org/radiation/DU/
http://cseserv.engr.scu.edu/StudentWebPages/IPesi...

229461

08.10.2010 08:20

Odešel člověk a kamarád

Upřímnou soustrast rodině

Islander 96.?.?.?

Osobně jsem Davida neznal, ale když čtu všechny jeho příspěvky zde, nemohu uvěřit, že se jednalo o sebevraždu. Podle projevu a jeho životního odhodlání to tomu do poslední chvíle neodpovídá. Chybí motiv.
Projevuji soustrast rodině a čest jeho památce.

229559

11.10.2010 15:12

Odešel člověk a kamarád

RE: Člověk, kterého zabil systém

Islander 96.?.?.?

Strigo, nezlobte se na mne, obvykle nikdy nehodnotím osobu, ale obsah příspěvku, ale Vy jste prostě netaktní. Prostě se nehodí psát o zesnulém kdejakou pomluvu v takto pohnutých dnech pro pozůstalé a rodinu. Já se domnívám, že váš příspěvek byl smazán kvůli tomu. To to proboha nechápete??? To si svoje hodnocení nemůžete odpustit, nebo nechat na jindy???

229821

07.06.2011 14:44

Koupím hezký, moderní mobil. Zn. připlatím za omezenou funkčnost

RE: Moc pana Editora s anti-ultra technoidskym pristupem nechápu

Islander 97.?.?.?

>Jen se panu Editoru nelíbí neautocensurní nepravicující a
>stát nedemontující téma/obsah (např. Klaus...). A tak hledá
>sukovici: nejprve width >600. Když je dodržuju, tak jejich
>počet (několik denně/týdně je moc!). Pak, že je tam Klaus.
>Pak ...... Je jasné, že panu Editoru neštymuju - na NeZvedavec
>vulgo LehoŽumpa už na to moje "vytěsňování" panem Editorem
>za odlišný názor založili dokonce tread v diskusi.
Je to škoda, že muselo dojít až na vyhrůžky vyloučením. Já čtu Zvědavce úplně od jeho vzniku a pokud pamatuji, byli vyloučeni pouze ti, kteří používali vulgární, urážlivé a osobní výpady proti ostatním účastníkům v diskusích. I když, pozoroval jsem, že některým, jako pánům Táborský, Nohejl, Arkan, Peleška, Hestroy a možná dalším, byl Editory "otráven" vstup na diskuse do té míry, že to vzdali sami, alespoň na určitý čas. Moc bych litoval, kdybyste tohle fórum opustil. Já osobně Vaše příspěvky cením vysoko. Třeba se panu Editorovi nelíbí pouze umísťování těch obrázků, zabírají hodně místa, oproti psanému textu.
[zmaten]

245630

09.06.2011 18:50

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

RE: Vertikály

Islander 97.?.?.?

>Čemu se divíme, když komunisté rozbili ziskové vertikály a
>vytvořili z nich podniky, které by nemohly konkurovat na
>západním trhu. Můžeme byt´ rádi, že podniky jakoŠkoda
>fungují a vypadá to, že fungovat budou.
To je slabá útěcha. Podívejte se taky na jiné. Se Škodou to tak v polistopadové atmosféře divokého západu v období zlaté horečky dopadlo nejlépe, jak mohlo. Nic se nestihlo rozkrást, defraudovat ani vytunelovat (jinými slovy zprivatizovat). Vlastně je to zázrak, že Škoda zůstala zachována jako samostatná automobilka a ponechala si vlastní tvář a charakter přátelského rodinného auta. Podívejte se, jak dopadla např. Tatra, český automobilový diamant, který zářil ještě víc.

245742

11.06.2011 21:49

USA připravují obsazení ropných zdrojů Venezuely

RE: Jasně

Islander 96.?.?.?

>Kdyby nas v roce 1968 neprijeli osvobodit nasi 'pratele', tak
>jsme na tom mohli byt jako byvala Jugoslavie [smích]

>Byl jsem tam parkrat na dovolene a vubec to tam spatne nebylo
> [mrknutí jedním okem]

To mi promlouváte z duše. Byl to socialistický stát, podle mých představ. Znal jsem tam pár přátel u kterých jsem tam na dovolené pobýval, ještě před osmašedesátým. Potom už to pro mne možné nebylo, neboť stbáci mi tam zakázali cestovat - z důvodů mých veřejných postojů k té zemi. O to bolestněji se mně dotklo to, co Jugoslávii provedl tzv. Západ a jeho vražedné komando NATO.
[mrknutí jedním okem]

245848

07.10.2011 22:02

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

Islander 96.?.?.?

Pane Vojto, jde o to, zda je pravda co vy zde postujete. Přečetl jsem si tento článek, kde se praví opak vašeho tvrzení. Voda z toho projektu vyjde na 35 cents. Odsolená voda (desalinized water) is $3.75. Kde je tedy pravda?

Ty roury jsou utěsněny gumovými kroužky a po montáži tlakově zkoušeny takže únik vody nulový.

http://www.galenfrysinger.com/man_made_river_libya...

254749

08.10.2011 18:19

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

Islander 96.?.?.?

Pane Vojto,
Je možné, že se jedná o propagační a tudíž zkreslené informace. Je také asi pravda, že moderní odsolovací zařízení vyrobí kubík vody za 50 cents. Ale bylo tomu tak v době, když ten projekt vznikl? Je potřeba posuzovat měřítky té doby, nikoli dnešními.
Vodovod z betonových rour teoreticky fungovat může a jistě funguje, nebo fungoval i v tomto projektu, ne? Vždyť z něho čerpá, nebo doposud čerpali víc než 30% vody pro domácnosti občané Libye. Nebo ani to není podle vás pravda? Vždyť všude na snímcích jsou vidět plné reservoáry vody!!! Kde se tam potom tedy vzala? Ty domácnosti a zavlažovací systémy jsou tedy podle vás fikce?
Souhlasím s vámi, že je to neobvyklé a snad megalomanské řešení a 300m převýšení se mi jeví opravdu moc na betonové potrubí. Ale je tomu skutečně tak? Já tvrdím, že pokud tam bude tlak nízký, může to fungovat i z betonových rour. I když já osobně bych to také raději provedl z rour ocelových, pochopitelně upravených tak, aby odolávaly korozi ap. Myslím, že u potrubí na studenou vodu toto problém není. Ještě poznámku k těm megalomanským projektům - tento projekt se mi jeví určitě přijatelnější, než vynaložené finance celého západního světa na zbrojení, války a okupace cizích území.
Kavitace a rychle proudící kapaliny - ano to opravdu vzniká. Jenže, rychlost proudění kolem lopatek vodní turbíny asi nebude srovnatelná s rychlostí protékající vody v potrubí o průměru 4m. Myslím, že právě proto tam byl použit tak veliký průměr rour, aby rychlost proudění byla co nejmenší. Já osobně bych tedy viděl větší problém v korozi betonu působením vody vzhledem k době 100 let.
Zemětřesení bezpochyby zničí toto dílo k nepotřebě. Ale to by zničilo určitě i potrubí ocelové. Pokud jsem si všiml, vždy při silném zemětřesení dojde ke zničení plynových i vodovodních ocelových řádů.
Otázkou je, zda by během sto let takové zemětřesení zde bylo. Spíš bych řekl, zda nebylo zasaženo bombami NATO, protože jsem zaregistroval tamní problémy s dodávkou vody...

254820

10.10.2011 15:27

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

Islander 96.?.?.?

>Trvám na tom, že je-li beton dost dobrý k vytvoření
>samospádové stružky, je naprosto nevhodný ke konstrukci
>tlakového vodovodního potrubí. Proto se s ním také nikde
>jinde, než u "umělé řeky" nesetkáme.
Trvám na tom, že pokud to bude nízkotlaký vodovod, bude v jedné rovině (tzn. nebude překonávat terénní překážky převýšením), fungovat může a v daném případě taky fungoval, než byl zasažen bombami NATO. Uznávám, že je to neobvyklé řešení a sám bych ho řešil jinak, vhodnějšími materiály. Jenže Plukovník si nemohl dovolit kupovat ocelové roury kvůli embargu, pokud vím, bylo v té době uvažováno o embargu i na ocelové roury pro stavbu Trans Gas, ale protože to bylo potřebné pro Záp. Evropu, embargo se nekonalo.
>Naplním-li rouru o světlosti 4 m vodou, je to co do váhy
>stejné, jako bych do ní nechal najet souvislou kolonu tanků
>Merkava. Ano. Co 7 metrů, to jeden tank. A teď to nechám
>rozjet. Po rovině jen rychlostí cca 10 km/hod.
Váhově ano, ale co se týče rozprostření měrného tlaku, je to hovadina! Přeci nechcete srovnávat rovnoměrné zatížení tlakem kapaliny s umístěním stejně těžkého předmětu do roury?
>Co to asi bude >dělat na spádu? Jaké rychlosti a tlaky budou v potrubí
>vznikat? Jak obrovské setrvačné síly se budou snažit
>potrubí v jeho ohybech narovnat resp. roztrhat? Jak dlouho budou
>těmto silám vzdorovat gumová (tedy časem degradující)
>těsnění rour?
Vycházíte ze špatných předpokladů. To potrubí je umístěno v zemi a zasypáno zeminou tak, že je dokonale fixované. To tlumí menší rázy v potrubí. Ty roury byly záměrně voleny s tak velkým průměrem právě kvůli tomu, aby rychlost proudění byla co nejmenší. Gumové těsnění se běžně používá při spojování litinových vodovodních řádů, kdy jsou roury opatřeny hrdlem s drážkou pro gumové těsnění, do kterého se nasune s přesahem další roura, atd... To celé je umístěno ve výkopu a zahrne se zeminou. Pokud je guma v zemi a není vystavena UV záření, vydrží věky.

254945

17.01.2012 17:56

USrael ruší společné cvičení

RE: Svět se půlí

Islander 96.?.?.?

>Zvědavec se vyžívá v obhajobě všech, kteří jsou proti
>Americe, a dělají jako by tyto společnosti/státy byli
>lepší
Jo táák! To je tedy od vás vrchol objektivity! Od konce WW2 Američané bombardovali 21 zemí:
Čínu, Severní Koreu, Guatemalu, Indonésii, Kubu, Kongo, Peru, Laos, Vietnam, Kambodžu, Grenadu, Libyi, El Salvádor, Nikaraguu, Panamu, Irák, Somálsko, Bosnu, Súdán, Jugoslávii, a Afghánistán.
Vyloženě není na Americké zahraniční politice co kritizovat, že?

261245

22.04.2012 04:32

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: Taková demokratická demonstrace o ničem...

Islander 96.?.?.?

>Komunisti toho zase až tak moc nevybudovali, zato daleko víc
>rozkradli, ukradli, zhuntovali, a zničili spoustu ldských
>osudů, zabíjeli a šikanovali ty, kteří za druhé války
>bojovali za tuhle zem... prostě komunisti v ČR fuj, fuj a
>ještě jednou fuj....

Tohle by mělo váhu, kdyby ten současnej demokratickej systém byl jednoznačně lepší. Bohužel, opak je pravdou. Současnej systém nevybudoval víc než komunisti, kradou a rozkradli ještě víc, než komunisti, zničili, rozkradli, či pod cenou rozprodali i to, co komunisti vybudovali. Rovněž zničili stovky lidských osudů, pronásledují a soudí lidi za projevený názor, který neodpovídá oficiální pravdě! Stanovili zákony odporující lidským právům a požadavkům. Postarali se sami o to, jak je dnes vnímají soudní lidé. Proč se asi sešlo tolik lidí na demonstraci proti vládě? Nebude vono to tím, že je to ještě horší, než za tý vlády rudejch?

267418

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
412 730,77 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 57 134 673