Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané pietroo

Nalezeno 579 příspěveků, 24 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.08.2008 23:41

Rusko opět na „Temné straně síly“

Standard ještě: Co musíte vědět o konfliktu

pietroo 194.?.?.?

Gruzií vede jeden ropovod a jeden plynovod, které vedou z Azerbajdžánu přes Gruzii do Turecka. Proto je Gruzie strategicky zajímavá i pro Evropu a USA. Podle amerických odhadů jsou v regionu kolem Kaspického moře třetí největší zásoby ropy na světě. Ropovody a plynovody jsou důležité především pro EU, protože redukují závislost na Rusku. Přiblížení se Gruzie Západu by znamenalo další mocenskou ztrátu Ruska v regionu. Gruzie sama nemá takřka žádné naleziště ropy a plynu. Ale všechna ropa plyne z Azerbajdžánu přes Gruzii. Od 2005 je v provozu ropovod z azerbajdžánského Baku do tureckého Ceyhan u Středozemního moře. Až jeden milion barelů denně by v něm mělo v budoucnosti plynout. Ropovod je vítanou alternativou k překladištím ropy na gruzínském pobřeží Černého moře. Dodávky touto cestou jsou totiž omezeny mořskou úžinou Bosporus v Turecku. Také jihokavkazský plynovod, který vede plyn až do Erzurum v Turecku, vede přes gruzínské území. V Erzurumu se má na něj napojit plánovaný plynovod Nabucco, který má 2013 vést až do Rakouska. Gruzie má příjem z poplatků za transport 60 milionů dolarů ročně. Gruzie je ale závislá na Rusku: Velký soused má stále monopol při zásobování plynem a kontroluje od 2003 také elektrickou síť v Gruzii. Rusko chce zabránit, aby se nestali rozhodujícími v regionu jiní aktéři. To lze vyčíst na stanoviscích ruského prezidenta Medvěděva.

167770

12.08.2008 09:20

Kdo vyzbrojil Gruzii

pokus o obrázek

pietroo 194.?.?.?

Vložený obrázek

167787

12.08.2008 09:55

Kdo vyzbrojil Gruzii

RE: pokus o obrázek

pietroo 194.?.?.?

Rusům asi nejde o přímou kontrolu těch ropovodů a plynovodu jako spíš udržení si vlivu v oblasti. Vyslali signál Západu. Je možné, že na konfliktu měly zájem obě strany. Západ vyzkoušel, kam až je ochotno Rusko ustoupit, možná opravdu je to i tlak na budoucího amerického prezidenta. Plus teď mohou mediálně omílat, že Rusové jsou agresoři. Může to být ale také izolovaná akce gruzínského prezidenta, který prý není psychicky úplně v pořádku. Rakouský Standard psal, že při protestech opozice před nějakou dobou dostal záchvat a museli mu dát injekci. Rusové možná Gruzínce skrytě provokovali, nechali Osetince střílet a oni Rusové jako "nemohou" zabránit té střelbě. Zároveň myslím Rusové nedávno stáhli mnoho jednotek z oblasti, takže to mohla být klasická elegantní finta na kterou Gruzínci skočili. Rusové si chtěli udržet vliv v oblasti a vyslat signál Americe. Jinak pro zajímavost, Gruzie je země kam podle řeckého mýtu jel Iáson pro zlaté rouno.

167794

13.08.2008 22:39

Strach a zahálka v Zelené zóně

RE: konecny obraz

pietroo 194.?.?.?

Jenže tentokrát už to nebude Jitřenka (=latinsky Aurora) jako iluze a Rothschildem zafinancovaný podvod (mimochodem asi jedna z nejgeniálnějších akcí v dějinách), ale bude to, že se v lidech samých něco rozsvítí a vyhmátnou tu podstatu. Uvědomí si svou skutečnou podstatu a tedy že se bez nějakých vládců ve skutečnosti obejdou. To se pak všechny vnější klamy rozpadnou jako domeček z karet a ukážou se jako velké kulové. I ten sionisticko-komunistický klam. Dřív nebo později taková situace nastane, je to jako 1+1=2 nebo jako fyzika nebo psychologie ovšem v jejím pravém rozměru. Ta hvězda to je rozsvícení=uvědomnění si pentagramu, který je otiskem lidské postavy, jeho "éterného" těla =neviditelné podstaty, která se v komunistické podobě rozsvítit nemohla. Ale Lenin nebo kdo ty symboly zvolil (hvězda pentagram a jitřenka, ale i srp a kladivo) o tom musel něco vědět, akorát deformovaně. (Asi jako rádoby kabalisté.) [mrknutí jedním okem]

167969

14.08.2008 15:55

USA na cestě do Perského zálivu, blokáda nebo válka proti Íránu?

RE: Rusko se postavilo za Osetii a sve zajmy.

pietroo 194.?.?.?

Vy si to představujete jako Hurvínek. Takhle svět nefunguje. Rusové nikomu jaderné zbraně nebudou dávat, protože by se mohly obrátit proti nim. I kdyby Irán měl nějaké své jaderné zbraně, tak jich bude jen pár a jsou prakticky k ničemu. Nikdo je nepoužije, a to i v případě vlastního napadení, protože ví, že odpověď by byla velmi tvrdá. Spáchat sebevraždu určitě nechtějí. Jestli myslíte, že jsou to blázni, tak si přečtěte nějaké rozhovory s hlavním americkým "jaderným šachistou" Schellingem. Je to Žid, takže určitě pro vás autorita. A nevěřte tomu co je jen propaganda. Pokud tedy nechcete patřit mezi ty ovce. Ve skutečnosti by USA a Izrael byli hrozně rádi, kdyby Irán byli blázni, aby měli záminku je úplně zlikvidovat, jenže nejsou. Bláznivý je v té oblasti někdo úplně jiný. Já jsem několik lidí z Íránu potkal, s jednou holkou jsem i pracoval, ani jeden z těch lidí neměl nijak agresivní povahu. Což se třeba o Kosovcích říct nedá. Šlechta na Velké moravě měla dokonce částečně íránský původ. Moravská koruna je zřejmě perská. Slovo "Morava" možná pochází od bájné indické hory "Meru". Manželky moravských knížat měly perský původ. Velmi mnoho věcí pochází z Persie: třeba Parsifal, který nachází grál je odvozen od "Pars", Zarathustrovo náboženství.
Vždyť stejné bláboly jako dnes o Iránu se říkaly o Husajnovi. Není vám to trapné? Potřebujete to stokrát zopakovat, abyste vyhmátl tu podstatu? Pokud ano, tak se to i stokrát v bleděmodrém stane....Bude se to dít tak dlouho, až to lidé pochopí.

168032

14.08.2008 16:43

Washington svou chybou riskuje atomový konflikt

RE: Tak daleko to nepujde.

pietroo 194.?.?.?

Pol Pot ale dodnes sionistům ani USA nevadí. Všiml jste si toho?
Zajímavost: Pol Potova první manželka byla vzdálenou sestřenicí krále Sihanuka. Sihanuk to uvádí v knize "Kronika války a naděje". Zajímavá je také psychologicky souvislost polpotianismu a buddhismu. Srovnání všeho do nirvány. Úplná destrukce a vyrušení všech citů. Koneckonců judaismus nebo islám mohou být křečovitými pokusy východní psychiky jakoby utéct sama před sebou, dát tam směr, vůli, cíl, ale zase jen další extrém. Proto možná tolik východních zemí chce patřit k "Západu".

168035

14.08.2008 17:48

USA na cestě do Perského zálivu, blokáda nebo válka proti Íránu?

RE: Rusko se postavilo za Osetii a sve zajmy.

pietroo 194.?.?.?

No já myslím, že kdyby to tak bylo, tak by svět vypadal jinak. Oni se vlastně jen brání (Irák, Palestina). Ale jinak mimo údajné WTC nevidím případy sebevražd teroristických islamistů třeba v USA. Jak je to možné? Nejsou to blázni. A ví, že na to USA čekají a pak by jim to dali vyžrat. V Iránu pokud mám přesné informace není možné mít oficiálně 4 manželky, i když to korán dovoluje. Chomejní to nepovolil. Takže asi je všechno trochu jinak.

168041

14.08.2008 17:51

USA na cestě do Perského zálivu, blokáda nebo válka proti Íránu?

RE: Kéž by už došlo k zničení Íránu

pietroo 194.?.?.?

Všude na tebe číhají zlí Rusi a islamisti. Jedině hrdinné vystřelení atomovek na Irán trochu zbrzdí tu negativní bilanci.

168042

14.08.2008 22:16

Strach a zahálka v Zelené zóně

RE: konecny obraz

pietroo 194.?.?.?

Nemyslím anarchii, ta fungovat nemůže. Jde o tu nepřetržitou kontrolu, jak správně píšete tedy přímou demokracii. Aby vše bylo zdola. Co nejvíce na místní úrovni. Takovou podobu přímé demokracie, aby k zneužití moci nemohlo vůbec dojít. Ten kdo něco umí, tam bude jen pro tu konkrétní věc. Jinak myslím, že odborníci nám vládnou teď a vidíme jak to vypadá, takže já víc věřím normálním lidem. Pokud jim odborníci nebudou vymývat mozky.

168070

17.08.2008 13:16

Válka v Jižní Osetii může odstartovat nové kolo soupeření mezi USA a Ruskem

RE: Jen o čem se nesmí hovořit, nikde...

pietroo 194.?.?.?

A to si Saakašvili "vzpomněl" až 12.srpna? A asi si dřív "nevzpomněl", to bychom měli všude na CNN. Takže je to jasné. Nehledě na to, kdyby těch 150 tanků vyjelo už dřív, tak by žádný gruzínský útok nemohl začít, protože by prostě neměli proti Rusům šanci. Ten gruzínský prezident je normální šašek.
Je možné, že je Rusové elegantně provokovali a Gruzínci na to skočili. Ovšem těžko si mohli myslet, že jim USA pomůže. Nebudou riskovat válku s Ruskem. Ze stejného důvodu pochybuji, že Rusové pomohou Íránu. Obě strany určitá pravidla respektují.

168202

17.08.2008 17:17

Sky News nachytaná při lži

Jemná manipulace na Novinkách

pietroo 194.?.?.?

Článek z 15.8. "Gorbačov: Konflikt zahájila Gruzie." Doslova takto:
Michail Gorbačov byl hostem pořadu moderátora Larryho Kinga. Ruský zásah obhajoval jako odpověď na “zničení“ města Cchinvali. "Použili moderních zbraní proti malému městu, proti spícím lidem. To je barbraský útok,“ zhodnotil Gorbačov postup Gruzie. Gruzínský prezident Michail Saakašvili v témže pořadu Gorbačovova slova odmítl. Byl prý "zcela šokován“, že Gorbačov může v televizi říkat "takové ospravedlňující lži a nepravdy“.( A hned na to novinář: ) Při útoku gruzínských sil bylo zabito deset příslušníků ruských mírových sborů, uvedla v poslední upřesňující bilanci ruská tisková agentura Interfax, což naznačuje, že gruzínský útok nemusel být tak ničivý. Podle Gorbačova ale Západ neviděl brutalitu gruzínského zásahu...

Viděl jsem teď na ruské televizi Vesti rozhovor s tou 12 letou holkou a její tetou. Říkaly, že když neviděly americká média informovat o zničení toho města, že se rozhodly to Američanům sdělit, aby věděli jaká je pravda. Daly několik rozhovorů, ale vždycky vyzněly tak jak to nechtěly, tak si pak pro Fox daly podmínku, že to musí být naživo.

168211

18.08.2008 20:16

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

Šachy

pietroo 194.?.?.?

Myslím, že Rusové nepovedou první úder. Neudělali to ani za Brežněva, neudělají to ani teď. A teď jsou v mnohem horší situaci, jsou mnohem slabší. Nic by tím úderem nezískali. Mohou se jen úspěšně bránit. Je to jenom jejich bububu, ale těžko si mohou myslet, že tak získají sympatie. Půjde asi o něco jiného: Spíš se vědomě snaží vytvořit si image nevypočitatelného blázna, a tím zastrašit útočníka, podobně jako to dělal Chruščov, který nechal pokusně odpalovat vodíkové bomby, nesrovnatelně nejsilnější jaké kdy byly odpáleny. Ovšem když byla kubánská krize bez váhání se stáhl. Jak dnes vychází najevo. Jsou to takové šachy. Z podobného důvodu Američané za studené války vůbec nebudovali civilní kryty pro obyvatelstvo. Srv. Tehdejší poradce vlády USA Thomas Schelling , židovského původu, který se zabýval strategií konfliktu, Nobelova cena 2005. Říká, že vyhraje ten, kdo předstírá, že je větší blázen.
Slovani mají spíš pasivní, reaktivní mentalitu, nevěřím, že povedou první úder. Nic by tím nezískali. Rusové nemají na to válku se Západem vyhrát, v obsazených zemích by možná vznikla gerilová válka... Mohou se úspěšně bránit, ale porazit Ameriku myslím nemohou. Kdyby to byli Němci nebo Japonci, ti jsou schopni jít do předem prohrané války proti celému světu, ale Rusové nejsou tak hloupí, aby si zakládali na nějaké samurajské "cti". Rus neudělá harakiri. (A taky si nemyslím, že by radar museli zlikvidovat zrovna atomovkou.) Raději budou čekat. Zatím nenastala situace a několik let ještě nenastane, která by opravňovala nějaké řešení v podobě prvního úderu. To by bylo možné v okamžiku, kdyby třeba věděli, že zítra USA zaútočí. Ale jinak jsem k tomu skeptický. Za Brežněva se myslím dokonce zavázali, že nepoužijí jaderné zbraně jako první. Samozřejmě to jsou jen slova, ale USA neřekli ani to.

168309

18.08.2008 23:15

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Nejsem na žádné straně

pietroo 194.?.?.?

Spíš je to dezinformace. Když je tam řeč jen o ruské armádě... Dost trapný podvrh myslím.

168325

18.08.2008 23:29

Sky News nachytaná při lži

RE: další falešný obrázek?

pietroo 194.?.?.?

A nazvali ten článek o tom zlověstně bububu: "Rusové umístili do Gruzie balistické rakety." Máme si asi vytvořit asociaci typu atomovek velké ničivé síly. Pak se dozvídáme z článku, že 20 jich dokonce prý použili! Možná jo, ale nemají lepší fotku než tuhle stupidní? Jsou ty ruské rakety vůbec k něčemu? Moc bych se nedivil, kdyby ty kousky plechu montovali Gruzínci a předváděli to médiím.

168330

19.08.2008 09:27

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: nazor

pietroo 194.?.?.?

No myslím, že v první řadě jde o moc. Když budu mít hodně peněz, o co budu usilovat? Abych měl ještě víc? Jo. A pak? O moc...nakonec moc nad planetou. To je meta, které chci dosáhnout. Ne peníze. Těch mám dost. Suroviny a banky mne zajímají, protože přes ně mohu kontrolovat vše. Přes zadlužení kontroluji státy, dokud je úplně nepohltím. Nejde o to, že bych čekal, že mi ty dluhy snad někdo splatí a já budu bohatší. To principielně ani nejde, jde o to že díky zadlužení mám nad tím státem kontrolu, musí přijímat má doporučení. Když bude dluh moc vysoký, předpokládám, že Rothschild USA oddluží, dluh jim sníží. V první řadě myslím jde dnes o kontrolu nad světem, a ne o zisky zbrojařských firem.

168376

19.08.2008 09:51

Sky News nachytaná při lži

RE: další falešný obrázek?

pietroo 194.?.?.?

Je to až fascinující s jakou lehkostí jsou ti novináři schopni´prezentovat úplně cokoliv.

168380

19.08.2008 18:56

Chcete lépe poznat sami sebe? Zkuste se postit!

RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!

pietroo 194.?.?.?

Tyto jevy jsou známy i z kat.církve a 20.stol: např.Marta Robinová, právě probíhá příprava na její svatořečení. Vše je ověřeno, církev je paradoxně poslední kdo důvěřuje v nějaký zázrak. I pro uznání zázračného uzdravení musí být splněny přísné podmínky: žádný náznak zlepšení před tím uzdravením, uzdravení musí být náhlé (max.v horizontu několika dní), úplné( ne jen zlepšení stavu), trvalé, nejlépe předtím bez medikamentů, stav musí být medicínsky považován za beznadějný (např.rakovina v posledním stadiu). Tyto podmínky byly stanoveny papežem v 18.století. Předtím se to nebralo tak přísně, i když vždy proběhl proces "advocatus diabolus".

168416

19.08.2008 23:06

Válka v Jižní Osetii může odstartovat nové kolo soupeření mezi USA a Ruskem

RE: Jen o čem se nesmí hovořit, nikde...

pietroo 194.?.?.?

Podle toho co si představujeme pod pojmem "pravidlo". Já myslím, že oba dva ví, že proti sobě zbytečně nepůjdou. Budou se vyhýbat přímému střetu. To jsem nazval "pravidlem". A takové pravidlo respektují. A druhá strana to ví, jinak by museli mít Rusové strach, že při rozhodnutí o zásahu v Gruzii riskují světovou válku. Takový strach ale myslím určitě neměli.

168423

20.08.2008 13:20

Český mopslík dostal lekci i z olympijského mnichovanství

Těm nahoře

pietroo 194.?.?.?

kteří rozhodují, žádná olympiáda v Číně nemůže vadit, naopak: Oni přece rozhodli, že se tam bude konat. Kdyby chtěli, mohli Číňany vodit za nos ještě několik let a jejich kandidaturu z různých důvodů odmítat. Ve skutečnosti si od toho slibují přiblížení Číně západu. Koneckonců Čína se snaží o totéž. Pokud vím nepoužívají symbol čínského draka, jen aby to nepohoršovalo lidi na západě, kteří mají s drakem jiné asociace. A to už je co říct, protože to je jakoby zrušili svou kulturu a sami sebe.

168470

21.08.2008 21:56

Před 40 lety...

RE: Slovanská krev???

pietroo 194.?.?.?

Takhle se ale těžko dá založit slovanská idea, když ji ztotožníš s pravoslavím, to je zase ta stejná chyba. Mluvíš o Slovanech a přitom mluvíš zase jen o...Rusech. Už jednou svým chováním k Polákům za cara tu ideu zcela zdiskreditovali. Ještě k tomu ruské pravoslaví vůbec nereprezentuje pravoslaví jako takové. Další typicky ruský klam. Pravoslavní Řekové mají nějaké Slovany skoro na háku. Gruzínští jak jsem viděli také. Proč? (Koneckonců existuje pravoslavné proroctví, že nejlepší pravoslavní budou Němci.) Západní Slované prakticky nenávidí východní Slovany, ne proto že jim nějaký papež něco nakukal. Proč nemá Rusy nikdo rád? To by si měli Rusové položit tu otázku. Musí vymyslet něco víc, co může lidi inspirovat, ne jen ruská ruleta, nihilismus, deprese... Jo super, ale tím můžou těžko někoho smysluplně zaujmout. Bohužel pravoslaví ztotožnili s těmito svými depresivitami. A tváří se že to je jako to pravé náboženství. Jo, super, jednou se ta duše probudí o to víc, možná z větší hloubky, ale určitě už to nebude ten pravoslavný duch dneška...

168625

26.08.2008 15:22

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

pietroo 194.?.?.?

Jen upřesnění, ne 14 ale 10 let. Je to promluva Buddhy číslo 26 z nejstarší kanonické sbírky, kde je pak mimo jiné řeč i o Maitrejovi. www.zentrumfuerbuddhismus.ch/texte/buddhistischer_kanon.html
[smích]

169069

03.09.2008 09:40

Hitlerův zákaz kouření

RE: Velmi zajímavý článek

pietroo 194.?.?.?

Nedával bych takový důraz na "subjektivní víru". Prostě kouření může mít na něco pozitivní vliv a na něco negativní. Těžko bude mít asi jen negativní. (I když těch negativních bude asi víc.) Závisí to od rychlosti tepu, podle typu člověka, musel bych se zeptat, zapomněl jsem to. Samozřejme je hodně na mne, co si v sumě čísel dat vyberu, jak těm číslům porozumím, musím je nějak interpretovat. Osobně nekouřím a nikdy jsem nekouřil. [smích]

169624

28.09.2008 07:33

Už zase hoří hranice

RE: Jen několik poznamek....

pietroo 194.?.?.?

Technika povede k novodobému zotročení člověka.

171853

28.09.2008 08:13

Už zase hoří hranice

RE: Ukazka zidovskej vselasky k svetu. z erecu

pietroo 194.?.?.?

Svým způsobem židovské etnikum opravdu má vlastnosti rozpustilého spratka. "Vyvolenost", "hádání se s Bohem". Prostě "bůh" jim je dobrý akorát na to, aby je "vyvolil" a pak držel hubu a dělal to, co my Židé chceme a aby splnil co slíbil, totiž že máme vládnout světu. (Srv.židovští filozofové typu Jonas... Jednou nám na univerzitě o tom přednášel docela známý Oellmuller z Německa. To byla tragédie.) A nikdo nemá právo nám cokoliv vytýkat, včetně boha, protože tím by zpochybňoval naši vyvolenost. Ve vztahu k ostatním (včetně boha) prostě pro nás vyvolené neplatí nic. To všechno může mít i pozitivní aspekty, ale Židé tyto myšlenky svobody a emancipace zdeformovali a proměnili v totální patologii. A stali se zásadním ohrožením pro elementární lidskost a svobodu. Oni vlastně milují matrix, neosobní struktury...neosobní zákonitosti, vše co je jen "vnější", i když mluví o "vnitřním", "subjektu", "komunikaci", tak stejně si to nakonec umí představit jen vnějškově jako neosobní strukturu...jako had točící se v kruhu... a to je největší mystérium... V tomto je jejich povaha konstatní.
(Svým způsobem Ježíš a jeho "já a otec jedno jsme" by se dalo interpretovat jako "dospělost", zatímco Žid zůstává jen rozmazelným frackem, který na jedné straně s bohem bojuje a na druhé nemá na to, aby si uvědomil svou božskou podstatu, a proto toho, kdo mu o tom poví dá fyzicky zlikvidovat, považuje to za rouhání, aby se dál paradoxně mohl cítit "vyvoleně"...)

171857

29.09.2008 21:43

Už zase hoří hranice

RE: Ukazka zidovskej vselasky k svetu. z erecu

pietroo 194.?.?.?

"Oni su dynamom ludskeho rozvoja, presne tak, ako su cierne diery dynamami vesmiru."
Velmi dobrý postřeh i pochopení souvislosti. V tom je i jejich "vyvolení". Je to vlastně taková "dialektika", ale tu Židé (zatím) nechápou. Kdyby to chápali, dialektika a tedy jakoby tvůrčí napětí by se zrušilo. Je v tom i vysvětlení tajemství židovského národa, jejich náboženství atd. Jiným to přinese efekt, ale oni sami zůstanou ještě dlouho zaslepeni, tak to popisuje i starý zákon (!), že ostatní porozumí, ale Židé ne. Ti co to psali evidentně pravdu znali, uměle zároveň vehnali židovský národ do role, "aby nepochopil".

171970

06.10.2008 13:47

Proč je záchranný balíček podvod

RE: Editor nepochopil podstatu:

pietroo 194.?.?.?

A když to není slepá víra, co to tedy je? Já tam zatím vidím jen slepou víru, která si to pravděpodobně neumí přiznat.
Teď právě mám žízeň, takže si dělám něco na pití. Je to neuvěřitelně nelogické a nerozumné. Červená je zelená, zelená je modrá a modrá je fialová, válka je mír, Stalin byl Hitler... Ach jo, "Asiat" může od rána do večera opakovat tyto fráze a tvářit se, že nevylil s vaničkou i dítě, a že to je nejvyšší poznání, o kterém ale nemůžeme mít jistotu, jen se tak musíme guruovsky tvářit, že jako víme.
"Asiat" neumí odpovědět na otázku, proč vesmír vůbec vznikl a bude takové úvahy zakazovat. Má asi z něčeho strach.( Totéž se týká zákona karmy. Jen fráze, odkud je bere neví, musel by použít rozum, ale tam bohužel bliká principielně ta červená kontrolka.) Neustále bude chtít bojovat proti "rozumu" (=schopnost rozlišovat..., tedy proč vlastně rozlišuji?), což je ten jeho nepřiznaný drak, s kterým se neumí vyrovnat a tak všechnu energii obětuje na popírání jeho existence místo aby se s ním zkamarádil, bude se tvářit že rozlišování nikdy nebylo a není... Lépe se vůbec nenarodit. Tak mu skutečné poznání zůstává utajeno. Jedna varianta tohoto asiatského přístupu dnes ovládá celou planetu (židovství) a chce celý svět obrátit v entropii, nic jiného totiž vlastně neumí. Vše zanikne, rozplizne se, hřbitov, toť klid, nejvyšší mystérium, návrat k bytí, které ale také není a proto ani nemůže vědět, že je... Žadný level se zcela důsledně nekoná. To by také přece ještě byla ta západní dialektika...

172447

10.10.2008 09:58

Moskva vyzvala k vytvoření protiamerické aliance

RE: Bila by byla bila...

pietroo 194.?.?.?

Oni dobře vědí, jak to je, ale nemohou mluvit zcela otevřeně. Musí diplomaticky, protože by okamžitě vyprovokovali patologickou nenávist, která k Rusům z nějakého důvodu panuje. Jsou v situaci, kdy si to (zatím) nemohou dovolit. Zůstali by izolovaní. Jsou v situaci, kdy musí stále hrát mediální hru Západu. Jako když se bavíte s tyranem, nebo když vás někdo přepadne a vy mu teď musíte vysvětlovat, že ho vlastně máte rádi...jako s malým děckem.
Zároveň se ukazuje, že Slovani nesou v sobě zárodek vyšší kultury, která se jednou v budoucnosti rozvine.
Ameriku lze porazit mnohem snadněji než sionisty, ti si stále udrží velký vliv a budou zase pomaličku pracovat jako už celá staletí. Budou se možná chvilku tvářit jinak, ale to je tak všechno a protože jsou to kariéristi, tak nahoře ve vedoucích funkcích v EU atd. a nakonec ve všech státech budou v budoucnosti skoro samí Židé. Koneckonců Medvěděv taky není jenom Rus. A hloupý není.

172721

13.10.2008 19:30

Doutnák u biliardového sudu s prachem již hoří

RE: Jsme ještě málo zadluženi

pietroo 194.?.?.?

Ty ohromné miliardy, které jsou najednou k dispozici, budou asi taky jedna velká bouda. Možná si je půjčují od nejvyššího klanu (Rothschild, Warburg, Rockefeller). Co teď dělá (Jakob)Rothschild? Jak uvažuje?

172934

16.10.2008 22:42

Austrálie cenzuruje internet

RE: Databáze všech telefonních hovorů a emailů

pietroo 194.?.?.?

Myslím, že je to direktiva z Bruselu, takže to bude nakonec v celé Evropě.

173195

17.10.2008 19:13

Austrálie cenzuruje internet

RE: Databáze všech telefonních hovorů a emailů

pietroo 194.?.?.?

Já na Brusel nenadávám, oni dělají svoji práci, s kterou ovšem nesouhlasím. To, že Brusel i USA nakonec pracují pro jednu ideu je myslím jasné. Jde o sjednocení celé planety. To sice principielně špatně není, ovšem v jejich podobě je to diktatura a specifická ideologie. Zřejmě mají pocit, že lidé zatím na to nemají, tak se to musí dělat násilně shora. Mnoho věcí spolu koordinují, ale nevěřím, že Brusel je vyloženě loutkou Ameriky. Radar je tady mimo jiné pro posílení vlivu USA v Evropě. Proto nevadí radar, který je technicky zřejmě nic moc. Bývalé komunistické země jsou stupidně proamerické, tím se Americe podařilo rozdělit Evropu a tím ji oslabit.
A topolánkovsko-klausovské nadávání na Brusel neberu vážně. Klaus podepsal asociační dohodu s EU. Podle jejich požadavků zcela zlikvidoval ekonomiku (např.tehdy likvidace zemědělství). Takže o čem chce mluvit. [smích]

173251

Vidím to tak: Velcí filozofové (Platon, Hegel, Heidegger) byli opravdu konzervativci, jednotlivec pro ně vlastně nic neznamenal. Myslím, že to není cesta, která má smysl. Myslím, že tím vyšším kosmickým řádem, který je třeba poznat je právě to, že se člověk vymaňuje od těchto neosobních kolektivních sil, které nakonec vedou jen a jen k diktatuře a k zabití (a zotročení) člověka - i když si to bude říkat třeba "ideální společnost předků" nebo "demokracie" atd. Platonova ideální společnost, tak jak ji konstruuje, je normální katastrofální diktatura, ve které bych osobně nechtěl žít ani hodinu. Ale už to, že Platon a další museli neustále vymýšlet takové fikce znamená, že tehdy byla situace principelně stejná jako dnes, měli představu, že žijí v době neuvěřitelného úpadku a rozvratu. Nejde se někam vrátit, člověk prostě musí použít rozum a přijít na jednoduchou podstatu věcí, nikam nevede jen prázdný apel na idealizovanou minulost, která stejně neexistovala. Lidé se pořád chtějí kamsi vracet a jaksi se rozplynout, dát hlavu do písku a třeba i jako guru se tvářit, že problémy tím neexistují, že žijeme v ráji, ale to nejde, vytvoří se maximálně jen opravdové peklo, takže lidem nezbývá než se vydat opačnou cestou: s použitím rozumu opravdu odhalit podstatu vesmíru a sebe sama. Stejně se tomu nedá vyhnout, ten vývoj a příroda, nebo "evoluce" je k tomu stejně dokope. Žádná "ideální" Platonova nebo konfuciánská společnost není hodna skutečné podstaty člověka. Je to jen otroctví. Velcí filozofové byli ve svém životě a charakteru někdy až moc malí. Nakonec končí v pseudoelitářství a je to stejná ubohost a sebeklam jako dnes Kocáb a všichni ti novináři atd. A obyčejným lidem neprospějou ničím. Prostě i ty velké myšlenky jednou přijdou zdola, a zjeví se tam, kde by je nikdo nečekal. Určitě nepřijdou od "elit", ať už si je představíme jakkoliv, ti pracují vždy jen pro sebe, chtějí se cítit, že jsou něco víc, a v tom je psychologicky podstata celé jejich ideologie, a to je blokuje v tom uvidět podstatu věcí. (Nebo budou konstruovat modely a vnucovat je nakonec násilím lidem. Vše ale musí vyjít zdola a já mám důvěru a jistotu, že to opravdu přijde a že žijeme na úplném počátku takové doby pomalého probouzení se.)
Koneckonců, kdyby ten tradiční systém byl tak fajn, nikdy by žádné revoluce nemohly vzniknout.

173597

Zkuste třeba toto. Je to dost originální. Zajímavá je myslím diskuze, i když z časových důvodů ji v poslední době už nesleduji. Možná, že jsem tady odkaz už někdy dával, jsou to moji známí, tak budou mít radost, že jsou i na Zvědavci. Někdy s nimi i polemizuji. Myslím ale, že nějakým takovým směrem se bude muset asi začít uvažovat a hledat řešení, učit se rozplétat problémy a nacházet jejich jednoduchou podstatu.

173601

28.10.2008 15:29

Konec pravice v Čechách?

RE: konec?

pietroo 194.?.?.?

Jen bych protestoval proti rovnici plebejci=gojimové, i když vím jak to bylo myšleno. Když už bychom se chtěli bavit v pojmech plebejec a aristokrat, tak je to právě židovský národ, který prostě je tím plebejcem, jeho kultura je zcela plebejská, a ani když bude ve všech vládách a ovládat celou ekonomiku, tak to tak zůstane. Na aristokrata si může jen hrát. Kdybych to trochu znásilnil, tak by se dalo říct, že všechny revoluce jsou židovského původu. Ale víme, že šlechta byli a jsou dodnes zednáři, Pol Potova manželka byla z královského rodu, v Afganistánu bratranec krále jej svrhl palácovým převratem a vytvořil republiku. Marx měl myslím také manželku z šlechty atd. Rotschild také atd. Kdyby ti aristokrati se chovali inteligentněji, nemuseli skončit na gilotině. Dřív jsem také uvažoval takovým elitářským způsobem jako autor, dnes už ne. Bylo by to na delší rozbor a zamyšlení. Hlavní rozkladný prvek je bohužel židovství, ti ze všeho udělají jen guláš a chaos, aby se žádné problémy neřešily, aby vše zůstalo jen rozplizlé, tam je jim dobře, v kalných vodách. Jako nějakému živočichu je dobře třeba v lese nebo ve studánce, tak jim je dobře zase tam. Kdyby lidstvo se osvobodilo od jejich kalného matrixu, drogového opojení, které brání pojmenovat problémy, tak myslím, že by vše bylo jinak.

174136

přijde do Jeruzaléma, zabloudí do arabské čtvrti a ptá se: "Prosím vás, jak se dostanu do židovské čtvrti?" "To je kousek, co by kamenem dohodil."

175643

13.11.2008 18:21

Izrael na nejvyšší úrovni otevřeně tleská vraždění a mrzačení Palestinců

RE: zidovstvi vs. judaismus

pietroo 194.?.?.?

letter from the famed composer Arnold Schonberg to Kandinsky states: "I’m not a German,nor a European,nor even a human being,but only a Jew."(Chanani 1999)

175743

19.11.2008 13:01

Stanovisko Iniciativy Ne základnám k policejnímu zásahu u památníku na Národní třídě

RE: Hruba chyba organizace Ne zakladnam

pietroo 194.?.?.?

Já myslím, že medaili za svržení komunismu by měli dát a zatím nedali agentovi StB Zifčákovi alias Růžičkovi, který si lehl pod plachtu. Měl větší zásluhy něž nějaký Havel. Bez něj by žádný převrat nebyl. StB potřebovali ty lidi na náměstích jako kompars, bez nich by ten dá se říct privatizační puč nebyl, tak je tam dostali takhle. Už Andropov připravil tzv.prognostické ústavy, které měly vlastně za úkol vyslat do společnosti zprávu, že komunismus nemá ekonomicky budoucnost a připravovat tak atmosféru pro změnu. Mimochodem myslím, že Češi jsou dobří v tom, že kvůli jednomu (údajně) zabitému člověku vlastně vyšli do ulic, u mnoha jiných národů by asi jeden mrtvý nikoho nerozhodil, pro mnohé národy je to jako když se vysmrkám.

176218

19.11.2008 13:22

Stanovisko Iniciativy Ne základnám k policejnímu zásahu u památníku na Národní třídě

RE: Lidi od pamatniku volali tahnete do ruskaaaa

pietroo 194.?.?.?

Jestli spíš ten památník nepozvraceli ti, kteří mluví neustále o demokracii, ale je to jen prázdná fráze. Nakonec si pod demokracií představují označování oponentů za agenty, případně by přivítali nějakou vedoucí úlohu třeba ODS. A tímto stylem uvažují a ani nevidí, že mluví jak nějaký Slánský akorát s trochu jiným zaměřením.

176221

19.11.2008 16:27

Stanovisko Iniciativy Ne základnám k policejnímu zásahu u památníku na Národní třídě

RE: Hruba chyba organizace Ne zakladnam

pietroo 194.?.?.?

Teď jsem si ve zprávě vyšetřující listopad přečetl, že údajně Zifčák si pod plachtu nelehl, ležel prý skutečně v bezvědomí na ulici po zásahu. Nicméně ocenění by si zasloužil, dodal nechtěně hodnověrnost fámě. [chechtot]

176240

19.11.2008 21:23

Kterak se nezletilá Č. R. stala nevěstkou u mamá Júnije

Lisabonská smlouva

pietroo 194.?.?.?

je jak všichni vědí, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Kdyby měly proběhnout referenda v evropských zemích, tak EU jako superstát nemá šanci, tak se to udělá touto fintou.
("Musíte být génius anebo Francouz abyste to pochopili"...tu právní motaninu...anebo naprostý idiot anebo Žid. Ten je v tom jak ryba ve vodě, takhle funguje ve všech oblastech. Třeba školství atd. ale sobě v Izraeli si školství nezku.ví. Rozplizlost je pro něj nejvyšší pravda za kterou může schovat své velmi konkrétní zájmy.)

176268

19.11.2008 22:21

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

pietroo 194.?.?.?

Ve skutečnosti ty dva pohledy nejsou vůbec v rozporu. Judaismus má z rozumu nakonec strach, protože vede až moc blízko k bohu, na proti tomu Ježíš tím že vlastně mluví o bohu jako otci a že vše co je otce je moje a to pak předává lidem jako "ducha" potenciálně...kam se hrabe judaismus, dnešní věda (koneckonců mnohdy vlastně jen židovská sekta např.sociologie, psychologie, ekonomie...). Znáte nějakého Žida s kterým se dá racionálně bavit, třeba o této dialektice ("hřích" který vede k poznání tedy sebereflexi) nebo rozvoji poznání? Já ne. Jen pár povrchních frází a to je vše. Případně se ještě zatváří tajemně nafučeně kabalisticky jako že je to nevýslovné tajemství a to je vše. To jako má být to poznání kvůli kterému opustil ráj? To se pak nejde divit když se do toho ráje chce vracet v podobě komunismu, dnes EU, sionistické světovlády...co je to za poznání, když jen následuje své tupé instinkty? Proto nakonec ne-Židům dojde pravda dřív než Židům, to je koneckonců už v Tóře, i díky tomu, že vidí co Židům chybí. A ten chybějící kousek, to je ta pravda. Bez Židů by to ale neuviděl, ale jestli tím se chce Žid pyšnit...

176279

23.11.2008 14:24

Frederick Töben nebude vydán z Británie do německého vězení, vyhrál

RE: Takže např. záběry nafilmované US Army v německých koncentrácích jsou zfalšované ?

pietroo 194.?.?.?

Francouzský filozof Deleuze: "Útlak není hrozný proto, protože uráží věčné hodnoty, ale protože znemožňuje pohyb...Dnes se celé myšlení zastavilo, je blokované."

176577

jednoznačný Žid Rychetský myslím už najde nějaké šalamounské řešení v rámci tradic Šulchan aruchu a Talmudu, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. A kdyby opravdu museli s pravdou ven a přiznat, že je to v rozporu s ústavou, no tak holt parlament změní ústavu, přijme se nějaký dodatečný ústavní zákon, proti budou jen komunisté a možná pár jednotlivců a je to. Na druhé straně čím dřív se tento režim demaskuje jako jasná diktatura, kterou ještě mnozí nevidí, tím dřív skončí.

176761

27.11.2008 13:24

Pokus o poučení z historie

Vyrábí se a pak zase ničí,

pietroo 194.?.?.?

aby se mohlo dál vyrábět. Navrhuji, aby se ekonomický boom dělal tím způsobem, že se vyrobené zboží (třeba zbraně) budou rovnou házet do moře...místo na lidi...anebo, že by ti lidé z těch továren na zbraně a podobné zbytečné výrobky jednoduše zůstali doma a dostávali by ten plat prostě za nic....aha, to by vlastně nešlo??? Brát královské sociálky a nic nedělat! To by byla zásadní překážka ekonomického boomu...Tak jak to je? Když si člověk poskládá cokoliv co se tvrdí z jakéhokoliv oboru tak zjistí, že mu místo kočárku vyjde třeba samopal. Na úrovni se to odpálkuje pojmem "paradox" (ó velké nevýslovné mystérium)... ale myslím, že kdo není vygumovaný sionismem a pseudointerpretacemi kvantové fyziky, a má ještě všech pět pohromadě si musí položit otázku, že tu něco nehraje. Je prostě vše třeba promyslet od základu. Mnoho zdánlivých učeností se tak ukáže jen jako velké kulové, možná dokonce i jako podvod z kterého má někdo prospěch.
(Třeba takové spoření na důchod: copak nějaké bankovky nám zajistí, že za 30 let budeme mít co jíst? Typicky sionisticky abstraktní blábol. Musíme se přece starat aby byla výroba! Místo toho se dávají dotace zemědělcům, aby nechali půdu ležet ladem.)

176946

28.11.2008 23:28

Temný týden

RE: Rozhlédněte se!

pietroo 194.?.?.?

Zajímavost: Marx s Leninem tvrdili, že stát bude po komunistické revoluci odumírat, protože je jen nástrojem kapitálu. Stalin udělal ale pravý opak, stát se stal za jeho vlády skutečně totalitárním. Stalin to zdůvodnil ve svých spisech "dialekticky": Totiž, že před odumřením státu musí nastat nejzazší koncentrace jeho sil.
(Proto i jeho poučka o zostřování třídního boje za socialismu,- kterou propagoval hodně Slánský a pak na něj byla uplatněna-, ačkoliv Marx tvrdil, že třídní boj po revoluci samozřejmě zanikne.)
V tomto musím jakoby souhlasit se Stalinem, ovšem s jiným obsahem: Prostě lidé asi musí projít strašnou doslova eschatologickou zkušeností, totální diskreditací veškeré vlády, aby se probudili ke své svobodě.

177079

30.11.2008 17:34

Temný týden

RE: To je přeci běžné pro státy odvrhující demokratické principy.

pietroo 194.?.?.?

Z nějakého důvodu se málo mluví o tom, že jen několik dní po tzv.říjnové revoluci proběhly v Rusku volby ve kterých Lenin propadl, vyhráli na celé čáře eseři (velmi často také Židé), kteří byli také představitelé prozatímní vlády (prozatímní právě do těch voleb po rezignaci cara Mikuláše 2.). Možná proto Lenin udělal převrat (normální vojenský převrat s pomocí námořní pěchoty z pevnosti Kronštadtu známý jako "říjnová revoluce", proto i ta Aurora atd.), chtěl si asi vylepšit pozici, na druhé straně věděl asi, že nemá ve volbách šanci. Ten nově zvolený parlament se pak sešel v lednu 1918 a hned na druhý den Lenin zase s pomocí námořní pěchoty z Kronstadtu nechal parlament rozehnat ve stylu Pinochet. Námořník vešel do parlamentu a s cinkajícími klíčy v ruce zvolal: Zavíráme. To už měl ale Lenin připravenou Čeku, kterou založil měsíc předtím a šel na věc. Odpůrce fyzicky likvidoval, také je jeho podpis pod dokumentem o založení Solovek. Nějakou náhodou byl o tom v televizi francouzský dokument.
Atentát na Lenina pak udělala právě příslušnice strany eserů, židovského původu, na jeho pozdní následky oficiálně Lenin později zemřel (nebo syfilis neoficiálně?).
Ti námořníci z Kronštadtu pak udělali proti Leninovi asi 4 roky nato vzpouru, Lenin ji horko těžko potlačil, dal pokud vím asi 1000 lidí popravit, ostatním námořníkům se podařilo utéct do Finska. Hned nato ale Lenin raději obnovil kapitalismus, což byl požadavek námořníků. Tím pádem vznikli v údajně zbídačené zemi přes noc boháči, kteří byli většinou Židé= komunisté, protože ti měli ty kontakty, moc a vůbec všechno (bývalé vládnoucí vrstvy byly postříleny nebo emigrovaly) něco ve stylu privatizace 90.let u nás. To trvalo až do 1929, kdy tyto nové zbohatlíky Stalin postřílel jako tzv.nepřátele lidu. Tak to je historie bolševismu.

177178

30.11.2008 18:04

Temný týden

RE: To je přeci běžné pro státy odvrhující demokratické principy.

pietroo 194.?.?.?

Vzpoura námořníků proti Leninovi vypukla protože měli hlad. V důsledku Leninovy politiky tzv.válečného komunismu zemřelo za jeho vlády asi 7 milionů lidí hladem. Politika spočívala v tom, že stát zabavil zemědělcům veškerou úrodu. Ti na to reagovali tak, že další rok už nic nezaseli, jen pro sebe a tím vypukl hladomor. Námořníci proto žádali zrušení politiky válečného komunismu a obnovení normálního trhu.

177185

02.12.2008 00:58

Temný týden

RE: Propagandistické bláboly pravice.

pietroo 194.?.?.?

Trochu jsem tam zdůranil židovský prvek, ale jinak je to v principu tak jak jsem napsal. Které tvrzení bylo pro vás tak nové? Nebo všechna? Jsou známa hlášení velvyslanců v Rusku, kteří informovali o tom co se tam děje. Z nějakého důvodu (na rozdíl od Stalina) není Lenin dnes prakticky kritizován. Budu vás šokovat znovu: Je to pravděpodobně proto, že měl (částečně)židovský původ. Proto asi ani není kupodivu zájem osvětlit, co se tam tehdy dělo. Jen propagandistické fráze ne ne fuj komunismus... a to je vše. Kolik dokumentů o skutečném průběhu Leninovy vlády a tzv.revoluce jste viděl za posledních 20 let v televizi? Já kromě onoho francouzského žádný. Určité etnikum by muselo jít do sebe, začít se trochu reflektovat, což se jim nechce. Je jednodušší si hrát na vyvolené a kritizovat druhé.

177311

02.12.2008 23:08

Ruská třetí cesta

RE: rusko

pietroo 194.?.?.?

Ta námitka, že zdánlivě hluboká filozofická tvrzení jsou jen následkem nesprávného užívání jazyka je samozřejmě zásadní. Vezměme třeba takové slovo "nic". Jak je ale možné, že se znovu a znovu taková tvrzení objevují? Opravdu plavou na vodě a jsou jen nesprávným užíváním jazyka? Spíš se dá ukázat, jak každá věta i rovnice takové "nic" vždy nevysloveně předpokládá (Heidegger). Nebo vezměme větu: "Tato věta je krátká." Popisuje samu sebe jakoby z metaroviny. Myslím, že jazyk má obecně tuto vlastnost a proto mohu mluvit třeba i o "nicotě" nebo "bytí". Co je obecně uznávaný význam? Také tón barvy na obraze a barva tónů melodie? No, asi to vyjadřuje souvislost světa hudby a barev, konkrétně třeba určitých tónů a určitých barev. Podobně to zřejmě bude s tím intelektem a emocemi. Nakonec patří do jednoho světa, i když se nám to zdají být dva různé světy.

177393

05.12.2008 23:03

Bravo, pane prezidente!

Cohn-Bendit

pietroo 194.?.?.?

podle jména asi vyvolený. Vlastně typický židomarxista. Evropská unie bude Sovětská unie v bleděmodrém, v trochu jiné verzi. Určitá verze se nepovedla, tak to zkusí v jiném odstínu. Kupodivu nic jiného neumí. Jedině styl lidového (vlastně evropského) komisaře. Tak to jsou ti bojovníci proti autoritám z 60.let. Dnes ideologové establishmentu. A vůbec veškerá židovská revoluční činnost je jenom podvodem: Jim nejde o demokracii, ale o svého druhu feudalismus "krále Davida". Tzv.demokracie je jen taková jakoby propagandistická odbočka a finta, která byla ať vědomě nebo ne použita pro zničení jiných než židovských "království".

177589

06.12.2008 07:52

Deset nejtěžších hříchů Lisabonské smlouvy

RE: Hmm tak po modre.

pietroo 194.?.?.?

"Modrost" totiž znamená principielně klanění se těm nejbohatším. No a to je Rothschild, Rockefeller...a jimi založené organizace jako Bilderberg... Takže proto Lisabon, proto radar proto... To je ta podstata modré. [chechtot]

177627

10.12.2008 20:36

Adventní věnec

RE: Nulová informační hodnota

pietroo 194.?.?.?

Informační užitek? Ten mají taky. Věřte nebo ne, moje babička v Opavě byla už asi rok ležák, mnohdy nepoznávala ani své nejbližší, ale jindy měla jasnou hlavu. Ráno 11.9. než spadlo WTC řekla tetě, která ji ošetřovala: "Tam bude mrtvých." Nemusí to být "jasnovidnost", ale může. Člověk když se pohybuje na okraji smrti, tak už může vidět jiné světy. Odpoutává se od materiálního světa a vrací se do nerozlišeného světa, kde každá informace je jakoby všude ihned. Od té doby vím, že i takový dlouhodobý ležák má "užitek" pro okolí. Po útoku následovala americká invaze do Afganistánu a tu se mi vybavilo jak mi mama vždycky říkala, že dědu srazilo auto přesně v den kdy Rusové zaútočili na Afganistán. Za několik měsíců jsem měl sen, kdy do mne vrazilo auto, byl to velmi živý sen, měl jsem i obavu jestli mne ten sen nějak nevaruje, protože byl tak neuvěřitelně živý. A najednou se mi vybavil z hlubokého zapomnění zase ten děda, že mama říkala, že děda několik dní před smrtí pořád chtěl s mamou mluvit, přišel za ní do práce na soud, a zničehonic vedl pořád řeči o smrti, že si našel hrob atd. Mama na něj neměla tehdy před vánoci čas. A pár dní nato jej srazilo auto, když šel ráno do práce hlídat.
2002 se mi zdál ten sen, a z jakéhosi hlubokého zapomnění se mi vybavil ten děda. Shodou okolností byl jsem pozván do Opavy k tetě a věřte nebo ne, přijel jsem a na druhý den mi teta řekla, že půjdeme na hřbitov, že děda by měl narozeniny...A když jsme vystoupili z auta u hřbitova, tak kolem jel nějaký blázen tak stovkou, museli jsme rychle pryč ze silnice. Když babička umřela 2003, tak jsme šli zkontrolovat jak kopou hrob. Kopáč nám ukazoval, že rakev (dědova) je zcela neporušená, stál na ni. (Byla tam od 1980.) Tedy i to tělo bylo zřejmě neporušeno...Možná to bylo jako u svatých, jejichž těla se nerozkládají, že jakoby tím více vysílají jakousi energii i v tomto fyzickém světě, proč jinak by to "příroda" dělala? Možná právě proto jsem měl ten sen...informaci o skutečném fungování vesmíru?

177953

11.12.2008 21:42

Potřebujeme další stranu?

RE: Hmm,

pietroo 194.?.?.?

Čulíkova geniální úvaha je, že máme být v EU proto, že jinak by nás ty velké státy ("demokratické Německo"...Francie...) rozdupaly úplně... [chechtot]

178006

11.12.2008 22:05

Problémy s imigranty ve školách mají i v Izraeli

RE: Asiaté že jsou hloupí?

pietroo 194.?.?.?

Arabové nulu nevymysleli, ani tzv.arabská čísla a nikdy je nepoužívali. Vymysleli ale algebru. Nula byla už v Egyptě, Indii, asi pod vlivem Indie v Kambodži, Číně...

http://www.stahroun.me.cz/eseje/nula/index.htm

178007

12.12.2008 11:02

Pravda o brněnském zdravotnictví

RE: A proč autor dopisu nepodá trestní oznámení ??

pietroo 194.?.?.?

Proč Zuna z Primy nezačne vysílat normální pravdivé zprávy? (Popis lobbystických setkání, zprávy které čteme na zvědavci...) Hned by měl sledovanost. Proč to neudělala Tachecí v českém rozhlase, když ji šlo o zvýšení poslechovosti? Místo toho zavedla ještě větší oblbovací kampaň, vymývání mozků "zprávami" myslím snad každé čtvrt hodiny...
(Napadá mne Protokol 3: "Při dnešním stavu vědy a směru, který jsme jí dodali, lid slepě věří tištěnému slovu." Ať se na eretzu třeba zblázní. Spíš by se měli zamyslet na pojmem "pogrom" v Palestině.) [smích]

178025

12.12.2008 20:12

Problémy s imigranty ve školách mají i v Izraeli

RE: Asiaté že jsou hloupí?

pietroo 194.?.?.?

Ta nula může být výrazem jakoby touhy po nirváně. Matematicky "nirvána", vymanění se z inkarnací. To je možná důvod proč ji ta kultura objevila. [smích]

178041

13.12.2008 11:08

A nyní za světovou vládu

Traktát Joma 10a

pietroo 194.?.?.?

Židovský filozof Lévinas cituje traktát Joma 10a (Jeruzalémský Talmud):
Rabbi řekl: "Persie padne do rukou Říma." Rabbi Kahana a rabbi Asi řekli: "Copak stavitelé mohou padnout do rukou bořitelů?"
Rabbi Jehuda řekl jménem Rabína: "Syn Davidův nepřijde, dokud ničemný římský stát na dobu devíti měsíců neovládne celý svět, neboť je řečeno (Micheáš 5,2): ] "I když je Hospodin vydá v plen do chvíle, než rodička porodí, zbytek jeho bratří se vrátí zpět k synům Izraele.""( 9 měsíců=porod, dnes "návrat do Izraele" a zároveň "globalizace" synchronně.)
Lévinas: V traktátu Joma se hovoří o případné válce, která by měla ukončit dějiny.
Berešit raba 10, 13: "Rabi Šimon vyučoval o verši Genese 4,3 "a viděl Bůh vše co učinil, a hle bylo to velmi dobré. Takto velmi dobré znamená nebeské království. Ale ono "hle", jež předchází hodnocení velmi dobré značí římskou říši. Dá se říci, že římská říše je velmi dobrá? Ovšem, Řím vyzaduje zákon a pořádek od všeho stvoření."
Lévinas komentuje: Řím, to je velký řád, který ovládl Středomoří a stal se Západem. I když není dovoleno dělat si o politickém Západě jakékoli iluze. Avšak příchod syna Davidova možná vyžaduje, aby se nejprve prosadila západní jednota. Planetární Západ je nutný, aby mohl přijít Mesiáš. Svět, který bude zorganizovaný kolem Zákona (Tóry), bude mít (nad římskými zákony) politickou moc.(Lévinas: "Etika a nekonečno" 145-156)

178070

13.12.2008 22:05

A nyní za světovou vládu

RE: Chyby v článku

pietroo 194.?.?.?

Homo neerectus, Homo mobilus, Homo debilus, Antihomo degenerus, Antihomo degenerus degenerus...

http://www.volny.cz/mirek.spider/Science/Vyvoj.htm

178096

17.12.2008 10:31

Pravda o brněnském zdravotnictví

RE: Můj názor

pietroo 194.?.?.?

To zdůvodnění o simulantech je samozřejmě jen vládní finta, musí se najít oficiální vysvětlení, které jako působí oficiálně přijatelně i když skutečný důvod poplatku 30 korun je jiný. Kdyby šlo o zdraví, a ne jen o peníze, tak přece v rámci prevence raději ať tak přijdou lidi pětkrát "zbytečně", než když tam nejdou a pak je už pozdě. Před patnácti lety byli schopni někteří lékaři sprostě nadávat do simulantů lidem s únavovým syndromem. Jakékoliv omezení považuji za negativní. Např. když budu muset jít nejprve k obvodní lékařce a ta mne musí doporučit k odborné atd. Až toto někdy zase nastane, tak to bude zase jako za komunistů, sice se ušetří peníze, ale některé lidi to bude stát zbytečně zdraví a i život. [smích]

178315

17.12.2008 10:36

Pravda o brněnském zdravotnictví

RE: Můj názor

pietroo 194.?.?.?

Stejně tak, když budou lidé přecházet nemoci a chodit do práce jen proto, protože nedostane 3 dny= doba trvání nemoci, žádné peníze a ještě ho bude někdo terorizovat, že je flákač atd. To je úroveň, tím se sice peníze ušetří, ale z přechozených nemocí pak vznikají rakoviny atd. To se opravdu ušetří. Já říkám, že místo politiků stačí jen nějaká účetní a vyřešeno, problémy se nějak komplexně stejně neřeší. [bliji]

178316

19.12.2008 19:59

Proč se Al-Zaidi omlouvá?

RE: tak nevím

pietroo 194.?.?.?

Na druhé straně jestliže jsou pohyb a klid relativní, jak poznám co se vlastně pohybuje? Jestliže řeknu, že Země se nehýbe a pohybuje se celý vesmír...Jak dokážu co se pohybuje? Mohu si své stanovisko zvolit kdekoliv. Vše se řeší principem jednoduchosti (Ockhamova břitva), že teorie ta a ta je jednodušší, tedy je pravdivější. Ovšem kdybych chtěl skutečně na otázku odpovědět, tak si musím položit otázku co je to vlastně pohyb, subjekt, relativita atd. Galilei si neuvědomoval (nevyslovené) filozofické předpoklady jakékoliv teorie. Kant si uvědomil, že když Galilei navrhne nakloněnou rovinu, odkud ví Galilei, že má něco hodit po nakloněné rovině? Ví to nějak už předem a tedy ta nakloněná rovina není nějak z mosta do prosta "nezávisle na subjektu" a jeho rozumění celku univerza. [oči v sloup]
(Možná je to mimo, ale k té relativitě pohybu mne napadá i "Einsteinova" teorie s dvojčaty, které údajně přiletí mladší resp. starší. Tam se ten problém možná také projeví, nevím. Jestliže jsou totiž pohyb a klid relativní, mohu si představit, že kosmonaut(dvojče) je v klidu a celý vesmír někam odletěl. A nebo naopak. Jak konkrétně poznám, které z těch dvou dvojčat bude mladší? I když v té teorii hraje rychlost světla jakousi absolutní míru... Pokud někdo ví ať vysvětlí. [zmaten] )

178576

20.12.2008 21:39

Vánoce zvířat

RE: neznalost zákonů neomlouvá

pietroo 194.?.?.?

Problém je mnohem hlubší. Zabíjení není jenom o zvířatech a lidech. Kdo jí jablko, jakoukoliv rostlinu, zabíjí. To jsem od vegetariána ještě nikdy neslyšel a přece to tak je.
(Jen čistě technicky, pokud budeme mluvit o bohu monoteistických náboženství,-buddhismus atd. žádného "Boha" nemá-, tak ten jezení masa schvaluje. Starozákonní Židé jezením masa prokazovali oběť bohu. Mojžíšova 3.kniha podrobný popis rituálu.
Pak v novém zákoně se Petr modlí na střeše domu a má "zjevení": "jez a zabíjej". Proč?
V indické Bhagavadgítě říká "Bůh" hlavnímu hrdinovi Ardšunovi: "Nehleď na karmu a zabíjej.(lidi)" ??? S povrchním dnešním new age nebo nějakou pseudognózí v tom stylu absolutně není šance nic z toho pochopit, maximálně tak může zanevřít na náboženství.)
Já osobně jsem býval z 90 procent vegetarián, prostě proto, že mi maso až tak nechutnalo, v poslední době jím víc masa hlavně kuřecí, jinak mám prostě hlad. [pláč]

178640

21.12.2008 00:08

Vánoce zvířat

RE: neznalost zákonů neomlouvá

pietroo 194.?.?.?

Jen pro zajímavost a ilustraci popis Petrova vidění:
9 Druhého dne, právě když se blížili k městu, vyšel Petr za poledne na rovnou střechu domu, aby se modlil. 10 Pak dostal hlad a chtěl se najíst. Zatímco mu připravovali jídlo, upadl do vytržení mysli: 11 Vidí, jak se z otevřeného nebe cosi snáší; podobalo se to veliké plachtě, kterou spouštějí za čtyři cípy k zemi. 12 Byly v ní všechny druhy živočichů: čtvernožci , plazi i ptáci. 13 Tu k němu zazněl hlas: ”Vstaň, Petře, zabíjej a jez!“ 14 Petr odpověděl: ”To ne, Pane! Ještě nikdy jsem nejedl nic, co poskvrňuje a znečišťuje.“ 15 Ale hlas se ozval znovu: ”Co Bůh prohlásil za čisté, nepokládej za nečisté.“ 16 To se opakovalo třikrát a zase to všechno bylo vyneseno vzhůru do nebe.
17 Zatímco Petr úporně přemýšlel, co to jeho vidění může znamenat, podařilo se Kornéliovým poslům nalézt Šimonův dům. Zastavili se před vraty, 18 zavolali a ptali se, zda tu bydlí Šimon, kterému říkají Petr. 19 A Petr stále ještě přemýšlel o svém vidění...

178647

22.12.2008 00:01

Proč se Al-Zaidi omlouvá?

RE: tak nevím

pietroo 194.?.?.?

[smích] [chechtot]

178687

22.12.2008 00:15

Proč se Al-Zaidi omlouvá?

RE: tak nevím

pietroo 194.?.?.?

Ano, je to špatně položená otázka. To je pravda.
Jak je to s tím Einsteinem stále nerozumím, bohužel oficiální knihy co vím jsou k ničemu, a moji známí, i když vystudovali třeba fyziku tomu vůbec nerozumí. Pokud se v tom vyznáte, navrhoval bych se o tom pobavit třeba na fóru.?? Jinak díky za odpověď. [velký smích] [smích]

178688

22.12.2008 18:06

Liberální poklesky

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

pietroo 194.?.?.?

"Ony samy si nikdy nevybraly partnera, který by jim toto nedělal."
Ano, přesně to jsem chtěl napsat. Je možné, že normálním chlapem by pohrdaly jako nudnou bábovkou...
Vůbec fungují obdivuhodné síly ve vesmíru. Klidně takového partnera člověk může potkat jakoby "náhodou" až na druhém konci světa, kam se vyloženě "náhodou" dostane a on mu doslova zázračně "náhodou" vejde do cesty. A nic nesvědčí pro to, že by měl mít ty určité vlastnosti... Je to normální fyzika, akorát se to neuznává. Taky s tím mám nejen radostnou zkušenost. Když si to člověk uvědomí a změní se, tak začne asi vyzařovat jinou energii a vše se změní. Já třeba víceméně nemám rád černovlásky (možná právě proto že mama taková je, kdybychom měli operovat nějakým freudismem, i když to nebude ta hlavní příčina). Jednou před lety jsme seděli se známým v hospodě a říkám mu, že je zajímavé, že se do mne ještě nikdy nezamilovala černovláska. On řekl, tak to bude asi tím, že je nemáš rád. Říkám ano, vlastně je podvědomě nemám rád, ale neprojevuju to přece nějak otevřeně vůbec. On říká, no příčina ale bude v tom, protože jinak by to znamenalo, že ta žena je silnější, a to asi ne. Tak jsem si řekl, dobře, budu se snažit si jich vnitřně víc vážit. A během docela krátké doby to bylo...zázračné setkání atd. atd. Ale pak jsem to musel ukončit, opravdu černovlásky mne nepřitahují,(kupodivu jen žluté holky[zmaten]). A hrát něco nejde. Ale od té doby vím, že tyhle síly asi fungují. Lze s těmi "náhodami" dokonce experimentovat. Kam se hrabou urychlovače.

178729

26.12.2008 16:22

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Je ale kardinální otázkou, co bude po krizi

pietroo 194.?.?.?

Dovolil bych si trochu doplnit: Marx věděl, že ekonomika, výroba je tady pro člověka a ne člověk pro samoúčelnou výrobu. Proč by měl být problém, říkám já, že malá část společnosti uživí všechny ostatní? To jako lidstvo se neumí s tím psychicky vyrovnat? Co je tady vlastně problém? Proč by nemohlo 90 procent lidí v budoucnosti mít příjem třeba "15000", a když by někdo chtěl jít do práce, tak by měl třeba "40000". Pokud by to nešlo zorganizovat tak, že by každý se na něčem nějak podílel. Proč bych měl považovat 90 procent společnosti za darmožrouty? Úplně teoreticky, kdyby jeden jediný stroj byl schopen uživit všechny lidi, tak co...postřílím celé lidstvo jako darmožrouty? Přece cílem je, aby lidé byli svobodní, měli uspokojeny potřeby, měli volný čas, a mohli se rozvíjet psychicky, osobnostně a ne aby od rána do večera otročili samoúčelnému systému. Stejně se to nějak tak v budoucnosti bude muset udělat. Všechny ostatní varianty nemají logiku. Ani snížení počtu lidí situaci principielně neřeší. Marx se musel [chechtot]

178915

27.12.2008 16:39

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: Kdyby Jezis zil...

pietroo 194.?.?.?

Např. podle Matouše 19,16-27
(16 A hle, kdosi k němu přišel a zeptal se ho: ”Mistře, co dobrého mám dělat, abych získal věčný život?“... chceš-li vejít do života, zachovávej přikázání... 20 Mladík mu řekl: ”To jsem všechno dodržoval! Co mi ještě schází?“ 21 Ježíš mu odpověděl: ”Chceš-li být dokonalý, jdi, prodej, co ti patří, rozdej chudým, a budeš mít poklad v nebi; pak přijď a následuj mne.“ 22 Když mladík uslyšel to slovo, smuten odešel, neboť měl mnoho majetku. 23 Ježíš řekl svým učedníkům: ”Amen, pravím vám, že bohatý těžko vejde do království nebeského. 24 Znovu vám říkám, snáze projde velbloud uchem jehly než bohatý do Božího království.“ 25 Když to učedníci slyšeli, velice se zhrozili...”Kdo potom může být spasen?“ 26 Ježíš na ně pohleděl a řekl: ”U lidí je to nemožné, ale u Boha je možné všecko.“
27 Na to mu řekl Petr: ”Hle, my jsme opustili všecko a šli jsme za tebou! Co tedy budeme mít?“)

Nebo podle Lukáše 6,20-25
(20 ”Blaze vám, chudí, neboť vaše je království Boží.
21 Blaze vám, kdo nyní hladovíte, neboť budete nasyceni.
Blaze vám, kdo nyní pláčete, neboť se budete smát. 24 Ale běda vám bohatým, vždyť vám se už potěšení dostalo. 25 Běda vám, kdo jste nyní nasyceni, neboť budete hladovět. Běda, kdo se nyní smějete, neboť budete plakat a naříkat...)

178967

29.12.2008 00:09

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: Kdyby Jezis zil...

pietroo 194.?.?.?

Mícháte dvě roviny. Ježíš říká vlastně, že když opustí ten majetek, snadněji tak cosi pochopí, ale když ne, není to nezbytná podmínka pro "spásu", ale je to lepší. Totéž by řekl jistě třeba Buddha atd. Já myslím, že je to jednoduché. Tyhle rádoby vědecké motaniny nejsou k ničemu. Udělejte si sám analýzu textu. Zapomeňte na vědecké teorie. Jsou dobré tak možná jako filologická pomůcka, ale jinak je to naprostá ubohost. Ta učená ubohost proti které Ježíš mimochodem bojoval, a věděl, že prostitutka a prodavačka to pochopí snadněji, než světově uznávaný odborník.
Koneckonců i ta historicko-kritická metoda je jenom metoda. Její filozofické předpoklady a tedy i nedostatky je třeba si aspoň uvědomit než ji aplikuju na text.

179045

29.12.2008 01:45

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: PERGILL, dopustil jsi se trestného činu, tak si nech okecávání!!!

pietroo 194.?.?.?

84b Ma-li byti na dvore zidovskem v sobotu zachranen jeden zid nebo nekolik zidu , musi byt zachraneni . Nikdy se tak nema stati , jde-li o nezidy ! Kiddusin
Říkal mi známý, jehož příbuzný se zamiloval do Židovky a vystěhovali se do Izraele, že se to opravdu stalo před lety v Izraeli, že nějaký Palestinec v sobotu potřeboval zavolat záchranku a chtěl od Žida, ať zavolá telefonem. Žid to odmítl s tím, že je sabat. Izraelský soud pak rozhodl, že Izraelec byl v právu, ale zároveň prý prohlásil, že kdyby se jednalo o Žida, tak by telefon použít mohl. [chechtot]
Jinak v té knize pokud si dobře vzpomínám (??)jsou takové pikantnosti Talmudu, jako že odsouzený, který se před exekucí po... má být propuštěn nebo že rabín při cestě použil všechny záchody atd. Má to i svou logiku, akorát je sranda, že Židé všechno vnímají z tohoto úhlu pohledu.

179053

31.12.2008 19:41

Izraelská vánoční nadílka

RE: Těm, kteří se pokoušejí zpochybnit a rozvrátit zdejší diskuzi

pietroo 194.?.?.?

Já vím, že vy Židé rozumíte jen hrubé síle a animální úrovni. Ale existuje něco jako vědomí, poznání atd. Když stále více lidí poznává způsob "uvažování" Židů, jak dlouho myslíte, že vám proti celému světu pomohou atomovky, letadla, podvody, média...? Stalin kdysi ironicky řekl: "Kolik divizí má papež?" Proti "duchu" nemůžete vyhrát zvnějšku (manipulací, bombami). Koneckonců kdyby na světě šlo jen o hrubou sílu, tak by Židé už dávno přestali existovat.

179373

02.01.2009 22:31

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Plusy a mínusy

pietroo 194.?.?.?

Ty rozpory a motivace tady budou stále. Nepotřebujeme snad žít permanentně třeba v antickém otroctví nebo polpotianismu, abych náhodou neměl pocit, že zrušením otroctví nebo koncentráků snad nastane něco nepatřičného? Nebo je opravdu nutné aby lidé dřeli jako otroci, takže se ani nevyspí, ani nenají, nemají volný čas ani na své nejbližší, jaká je jejich skutečná životní úroveň? Velmi nízká. Ale on má v hlavě pocit, že velmi vysoká? Přibývá psychických poruch v důsledku vražedného pracovního tempa, protože si neumí překlapnout něco v hlavě, raději snad pozabíjí ty tzv. zbytečné, potřebuje si totiž něco dokazovat, než by si tu práci s nimi nějak inteligentně rozdělili...Možností jak to vymyslet je spousta. Jen je třeba přestat mít strach sám ze sebe. [smích]

179505

05.01.2009 12:20

Kdyby Hamas neexistoval

RE: Světová nadvláda Izraele

pietroo 194.?.?.?

Žid, který nechce to vraždění "nenávidí sám sebe". Z této sionistické definice plyne nutně rovnice Žid=vrah, rasista, guma. V pravém slova smyslu inteligentní opravdu nejsou, je to jakási vzdorointeligence, která spíš bobtná, není k ničemu, naopak zabraňuje pojmenování a řešení problémů. Protože z té atmosféry kalné vody oni žijí, sají jako vampýr. Jsem k té jejich prázdné samoúčelné jen negativní inteligenci již velmi skeptický. Jednou jsem četl pojednání nějakého izraelského profesora z Tel Avivu o archeologii. Psal o megalitech v Izraeli. A to stylem např. ty izraelské megality jsou zcela originální, no něco snad trochu podobného jako v Izraeli je ještě tam a tam, ale vůbec se to nedá spolu srovnávat...a teď vykládal o těch megalitech kdesi snad na Krétě, už si to moc nepamatuju, a pak to uzavřel: Tak a to co jsme si řekli, platí i o tom izraelském megalitu. Přitom o tom izraelském neřekl vůbec nic a ještě výslovně zdůraznil, že se ty dvě stavby nedají srovnávat! [chechtot]

179670

07.01.2009 23:49

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Izraelští zločinci vraždí nebohé palestinské civilisty

pietroo 194.?.?.?

Pozemní ofenzívu na Gazu začali na sabat...

180105

09.01.2009 12:47

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

jjj

pietroo 194.?.?.?

Židé byli v minulosti považováni za zbabělce. Dnes to znovu potvrzují. Nejenom při této ofenzívě, ale kdykoliv, kdy izraelští vojáci stříleli na okupovaných územích jen tak do dětí jako jen do nějaké zvěře. Smysl pro fair play Židé nemají. Jejich psychikou je psychika hysterické ženy. Fair play považují podvědomě za slabost a hloupost, váží si jen sebe. Jsou zbabělci i jinak: neumí se podívat do zrcadla. K tomu je také potřeba odvaha. A tu evidentně nemají. Dřív nebo později k tomu budou donuceni. A pak budou zase hystericky naříkat jak oni hrozně, to jejich ego, jak hrozně trpí. Jako hysterická žena žijí jen svým subjektivismem a svévolí. Je to jako v pohádce se zakletým člověkem. Ten si bude vymýšlet cokoliv, slibovat, třeba lásku,... "Merline, neopouštěj mne, budu tě milovat jako syna." A to je právě kontradikce. A tím archetypem pohlcující velké matky, případně macechy, trpí Židé. Proto mají i ty vlastnosti: nenávist, mstivost, negace, popírání, lhaní, fanatické odvolávání se jen na právo ("vyvolenost", bůh to jednou slíbil tak to musí splnit, ať se chovám jakkoliv, jsou to moje děti, moje práva i když je týrám...), kmenová soudržnost až absence vlastní osobnosti, černá magie, chtějí vládnout, jinak hrozně trpí, nenaplní svou podstatu, podobně jako matka, která dospělé lidi vnímá jako děti (proto jsou často problémy s tchyněmi, s tchánem ne)... Dítětem je tady ve skutečnosti někdo jiný. Je to stejný problém a vlastnost, tak jako u jednotlivých lidí, tak se vyskytuje u "kolektivního já" (etnika). Tyto fyzikální síly se projevují na různých úrovních. Všechny mýty a mystéria vlastně pojednávají o "kosmické svatbě" tedy o opuštění této pohlcující babylonské velké matky, která zabíjí své dítě. (Srv. k tomu babylonský rituál v Bohemian Grove.)

180350

10.01.2009 08:19

Vraždit ve jménu Božím

RE: Kto vraždí v mene viery ??

pietroo 194.?.?.?

V časopise Bollingenská věž (2, 1990), který vydávali příznivci psychologa Junga se také zamýšleli nad obviněním jeho osoby se spolupráce s nacismem. Jak známo Jung přijal 1933 předsednictví v "Německé lékařské společnosti pro psychoterapii." Přijal tuto funkci v Německu zcela dobrovolně, byl totiž švýcarským občanem.
Jung ani v poválečných vydáních svého díla nevypustil mimo jiné tuto zvláštní větu:
"Tak je naprosto neodpustitelným omylem, jestliže považujeme výsledky židovské psychologie za všeobecně platné. Přece nikdy nikoho také nenapadne, aby považoval indickou nebo čínskou psychologii pro nás za závaznou. Laciná výtka antisemitismu, která je mi pro tuto kritiku udělována, je právě tak neinteligentní, jako by mě obviňovali z protičínských předsudků."
Freudovská psychologie se pokud mám přesné informace v Evropě nepoužívá, jen v USA (=Židé). Když vzpomenu jen filozofy, kteří se inspirovali freudismem: Adorno, Marcuse, Fromm...všechno Židé.
Pojetí nevědomí jako divadla, které neustále nějak klame, podvádí, no nevím. Typické možná je, že Freud nemá pojem něhy. (Něžnou Židovku najít je myslím taky problém.) Chtělo by to delší rozbor. Řekl bych jen tak: normální člověk myslím když má problém se třeba napije, má ženskou, jde se proběhnout...a je v pohodě. Žid ne. Je zablokovaný. Prostě zůstane to v něm. Co jim poradit? (Možná snad jen aby jako ten rabín z Šulchan Aruchu nebo kde použili na své cestě opravdu všechny záchody a neobtěžovali svou zablokovaností, zapařeností a zaraženými... lidstvo.)

180457

10.01.2009 10:30

Vraždit ve jménu Božím

RE: Jedeme z kopce

pietroo 194.?.?.?

Jsou věci o kterých se moc nemluví. Patří k tomu i toto:
Biskupem v Ženevě byl 1602 zvolen svatý František Saleský. V té době byla Ženeva protestantská. Vydal knihu, ve které uveřejnil Lutherův popis, jak u něj došlo k osvícení. Na základě uveřejněných informací se lidé v Ženevě vrátili k papežství:
svatý F.Saleský píše:
"Přivedlo k tomu Luthera nebeské vnuknutí nějakého anděla nebo dokonce samotného boha, aby proklínal mši s takovou nenávistí? Spíše to byl ďábel, výtečný a opravdový učitel takové Lutherovy zatrpklosti. Kdo tomu uvěří? Opravdu nikdo by tomu neuvěřil, kdyby to neřekl sám Luther. I v našem právu je zakotveno, že musí být prozkoumán původ a počátek každé věci. V knize "O pokoutní mši a kněžourském svěcení" ujišťuje Luther nikoliv mimochodem ale obšírně, že se mu o půlnoci zjevil Satan a uvedl mu 5 důvodů vyšperkovaných různými obrazy, proč zcela zatracuje mši. Ani námitka, kterou si Luther sám učinil, že ďábel je lhář, kterému se nesmí věřit, ho nepřesvědčila o tom, že se nemá dát strhnout ďáblovými argumenty, jejichž sílu a elán v disputacích tak velkolepě vyzvedával. Obrátil se ke katolíkům a řekl: "Kdybyste museli snést ďáblovy důkazy, přestali byste zpívat obehranou písničku církve." Pokouší se nejrůznějšími způsoby dokázat, že ďábel někdy učí také pravdě a lže tak, že lež překrývá pravdou... Kdo to kdy slyšel? Kdo to může vyslechnout bez hrůzy? A přesto je tolik lidí, kteří se chlubí tak strašnými, protikladnými výroky, které pocházejí z pekla. Ať se tedy Luther se svými příznivci chlubí jak chce, že přijal svou nauku proti mši od Satana, vypálíme všem znamení, které pochází od Luthera: "Máte za otce ďábla" (Jan 8,44)."
[překvapení] (Byl Luther opravdový frajer nebo naprostý debil a nemocný člověk?)

180463

11.01.2009 14:54

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

pietroo 194.?.?.?

Pravdou je, že to co dělá kabalistika (vztah písmen a čísel, tedy slov a "matematiky" ) platí pro všechny jazyky, nejen hebrejštinu. Ta idea ani není původně hebrejská. Židé "esoterně" tvrdí, že jejich jazyk je původní (i když mluvili ve skutečnosti aramejsky, je možno si položit otázku kde se hebrejština vlastně vzala), což dokládají tím, že v jejich jazyce zřejmě poměrně snadno funguje ta "kabalistika".
Slovani pro změnu mají legendu, že existovali už před babylonským pomícháním jazyků. Jinými slovy jakoby říkali, že "původní jazyk" byl slovanský. "Slovo". (Je také zajímavé, že i papež schválil slovanský jazyk v bohoslužbě jako "čtvrtý" jazyk kromě hebrejštiny, řečtiny a latiny.)
Žid provozuje jen prázdně abstraktně číslička a gramatiku, to je jejich, ale obsah ho nezajímá. Budou to jiní, kteří odhalí i jeho vlastní tajemství.
Je zajímavost, kterou mám od pravoslavného kněze, že staroslovanskému jazyku rozumí lidé u nás lépe než Rusové. A je to i logické, Cyril byl tady na Moravě, takže ten oficiální církevní jazyk nějak udělal asi z místního jazyka. [smích]

180572

11.01.2009 22:19

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

pietroo 194.?.?.?

Řekl bych, že odkud Cyril přišel a jakým dialektem původně mluvil je jedna věc, ale co použil je možná zase druhá věc. Asi nepoužil dialektu odněkud z Řecka, když ho aplikoval tady. Chtěl přece asi použít místní jazyk, to byl přece mimo jiné smysl té misie, jakoby provést "překlad" do místního jazyka. Určitě za tím účelem vytvářel i nové pojmy. Jsou to spekulace, nicméně to, že údajně je místní jazyk staroslověnštině bližší než východoslovanské jazyky cosi naznačuje.
Co se týká Chorvatů, myslím že i moravská orlice, která je na červenobílé šachovnici, má nějakou souvislost právě s Chorvaty. Protože chorvatská vlajka obsahuje také takovou červenobílou šachovnici. [oči v sloup]

180602

13.01.2009 22:46

Zákon a tradice

RE: Neodvolával bych se na staré texty

pietroo 194.?.?.?

Dalajlámův idol je Havel...

180855

13.01.2009 23:56

Zákon a tradice

RE: Neodvolával bych se na staré texty

pietroo 194.?.?.?

Ona ta touha po mentální prázdnotě nakonec k té mentální prázdnotě vede. Na druhé straně ta skutečná hloubka Buddhy a vůbec všech ostatních náboženských směrů na pochopení teprve čeká. Zatím je lidstvo jako puberťák, zakládá si na svém subjektu, "nezávislosti", teprve dospěje z té dětské fáze do stadia vztahu k univerzu, které překročí veškerá očekávání. Bojovník proti bohu na mráčku ve skutečnosti z této ideje pořád žije. A proto nevidí nos mezi očima. Jednou ho ale univerzum "dostihne" a pak uvidí jak zcela mimo byla argumentace o "slabosti" apod. Nebude první ani poslední. A nedá se říct že by idea boha byla až takovou chybou... Vlastně to žádnou chybou není. Protože nejenom z každé synchronicity plyne, že nějaké vědomí nás předchází. A proto vlastně mohou papežové po právu lidem pokynout ve stylu: Jděte se bodnout, až dospějete, tak si z vás přestaneme dělat srandu. Žádný ateismus ani protest-antismus nám ve skutečnosti nevadí. Tak se vztekejte a vztekejte, donutí vás to přemýšlet. Já jim v této provokativní funkci fandím.

180858

20.01.2009 10:21

Zhanobili naši morálku

RE: Alex Vrba jen žvaní...

pietroo 194.?.?.?

Ano jsou to matrixoví roboti. Jejich vědomí je kolektivní jakoby někde mimo ně, je to jako v pohádce, monstrum nejde zabít přímo, je nezranitelné, ale musíte jít někam do vzdálených skal, kde má ukryté své "srdce", svůj život, a tam se prosekat a zasáhnout podstatu, ta je za mnohými záhyby, záclonami, různě mistrně schovaná, trvá to než objevíte to místo v těch skalách.... A jeho "srdce", ve skutečnosti ego, pak bude probodeno.

181518

20.01.2009 11:02

Zhanobili naši morálku

RE: Hanba izraelským vrahounům i všem světovým politikům!

pietroo 194.?.?.?

Autor článku to pochopil. Dobro je to co vyhovuje Židům. Pokud je to nutné někdy maskovat, je třeba mluvit o relativitě dobra a zla.

181526

21.01.2009 18:37

Zhanobili naši morálku

RE: Jen, chvilkové zamyšlení.

pietroo 194.?.?.?

šikmoocí Židé. (kaifeng jews)
Ministrem zdravotnictví v Maově vládě byl Jakob Rosenfeld, Žid ze Lvova. Rodiče předsedy izraelské vlády Olmerta žili několik let v Číně. Synagogy potkal i Marco Polo. Dnes se do Číny se západním kapitálem stěhují i židovští manažeři... Postupně se to promíchá, začnou si brát Číňanky, v minulosti to tak bylo a bude to myslím na celém světě stejné. Ruský prezident Medvěděv má židovský původ po matce... Bizarní židovská nomádská existence bude triumfovat?

181676

21.01.2009 18:48

Zhanobili naši morálku

RE: bylo mu to málo?

pietroo 194.?.?.?

Protože absolutním kritériem celého vesmíru je jenom to, co právě vyhovuje nám Židům. Neexistuje nic obecného. Kdysi v televizi měl s ním rozhovor Přidal. Lustig mu na podobnou otázku odpověděl: To nemůžete pochopit, protože nejste Žid.
To etnikum je zablokované a egoidní. Ještě se s nimi natrápíme, než lidstvo jejich tenze překoná.

181679

24.01.2009 07:57

Zhanobili naši morálku

RE: Kdo seje vítr, sklízí bouři

pietroo 194.?.?.?

V Řecku, Srbsku...žili nechazarští Židé a nijak to Němci za války nerozlišovali. Thessaloniki bylo staré sídlo sefardských Židů (pochází z něj i Sarkozy) a skončilo jak skončilo. I když je pravda, že s "nechazarskými" (aškenázskými) Židy je lepší zkušenost. V Srbsku, ale i v Bulharsku se nesetkáte vůbec s takovým antisemitismem jako jinde. Někdo dejme tomu pravoslavný Rus přijede do Srbska, automaticky mluví něco proti Židům a pak překvapeně kouká, že odezva "pravoslavných Srbů a Bulharů"... je trochu jiná. Prostě nemají tu zkušenost, jakou máme my. Podobně jsem četl u Chamberlaina (toho filozofa, ne politika), popisuje jak byl na Balkáně a říká: Na první pohled jsem viděl, že jsou mezi Židy jakoby šlechta, u nich si dovedu bez problému představit že napsali bibli, což jsem si v židovské čtvrti v Berlíně nikdy nedokázal vsugerovat. Hitler rozdíly nedělal. Naopak mnoho karaitských Židů na Krymu, kteří sice mají mongolský i když ne chazarský původ Hitler za Židy nepovažoval. Byli to pro něj jen Tataři obrácení na židovství. On nelikvidoval "Chazary" ani Tatary, ale Židy. Araby nenapadal jen z taktických důvodů a protože nebyli nebezpeční, ale potenciální spojenci. To, že Hitler chtěl zlikvidovat (jen) ty "chazarské" Židy je nepochybně židovská teorie. Snaha vysvětlit si nějak, že jim židovská elita vlastně moc nepomohla. Já jsem to poprvé slyšel od židovské známé, která přesvědčeně tvrdila, že to tak je. Ne-Žid tímto způsobem ani neuvažuje, takže je nepravděpodobné, že by ho to napadlo.

181969

24.01.2009 08:37

Zhanobili naši morálku

RE: hm

pietroo 194.?.?.?

Myslím, že se běžně přeceňuje výchova. Třeba moje názory nemají s mou výchovou asi mnoho společného. Ani názory mých známých. Znám fanatickou sionistku, je jen poloviční Židovka a její (židovská) matka je přesvědčená křesťanka. Tahle víra ve výchovu mi připadá mnohdy jako iluze. Kdyby vše šlo jen zvnějšku jakkoliv zmanipulovat (=výchova, narozený člověk jako "nepopsaný list" )... to prostě nesedí logicky. I když možná 90 procent lidí funguje jako stádo a řídí se opravdu výchovou, co jim kdo řekne. Není spíš neustálý důraz na výchovu projevem prvotního brainwashingu? Výchova by spíš měla být tak, aby člověk našel sám sebe, než nějaká manipulace ať už jakýmkoliv směrem, třeba tím "správným". Jinak stejně nemůže mít úspěch a povede jen k protestu a opaku. [oči v sloup]

181971

24.01.2009 09:08

Zhanobili naši morálku

RE: Jen, chvilkové zamyšlení.

pietroo 194.?.?.?

Ale ten autoritativní režim tam nebude navždy a vrátí se situace jaká byla před Maem. Kdo ovládal tehdy 90 procent obchodu v Šanghaji? Kdo ovládal Hong kong? Číňané jsou homogenní kultura, nikdo nechce vyčnívat, každý chce dělat to co dělá někdo druhý, práce v bance, u počítače...děti velmi rády fungují kolektivně, u nás je to naopak, každé dítě ve školce se chce odlišovat, chce být jiné. Které geny myslíte převládnou, až si Žid vezme Číňanku? Kdo bude mít ty vedoucí funkce? Vnějškově Číňan, vnitřně Žid. (Nějak podobně to možná bylo i s Chazary.) Ještě v tomto století nějaký takový bude prezidentem čínské centrální banky. Koneckonců když se dívám na třeba fanatického sionistu Steigerwalda, vypadá jako Evropan nebo jako Žid? Jako Evropan, ale duši má zatraceně židovskou. Židé v diaspoře, mimo Izrael, jim nedělá problém brát si gojimy, dokonce současný Nathaniel Rothschild (a myslím ani jeho otec Jakob) nemá židovskou matku, ačkoliv tvář má on jednoznačně židovskou. Chrání se v Izareli, ale tady nemají co ztratit, když si berou gojimy. Aspoň nějak požidovští místní populaci a vidíte, čtvrtinoví Židé u nás v internetových diskuzích se považují za fanatické Židy. Sidon je Čech nebo Žid? Je Žid. Takže nezanikají, ale naopak. Svět vyloučí nakonec ty židovské vzorce myšlení a chování, ale myslím, že to nebude tak jednoduše. Právě proto, že je Číňanů tak mnoho, tak si myslí, že bez problému asimilují Židy, ale výsledek bude možná dost jiný.

181977

24.01.2009 09:28

Zhanobili naši morálku

RE: hm

pietroo 194.?.?.?

"Poukazovat na silné sionistické či židovské lobby v politice je diskriminační a xenofobní."
V této souvislosti mne napadá problematika tzv.kvót, z které i plyne kdo ji vlastně asi tvoří, cui bono. Mohou být kvóty pro ženy, menšiny, Romy, ale kvóty pro "českou menšinu" ne? [chechtot] To, ne , protože to by bylo xenofobní, kdybyste nechtěli ať vám vládne židovská lobby a v televizi od rána do večera židovské záležitosti a židovská mentalita a všude samí Židé. V Jižní Africe mají v ústavě, že prezident musí být černoch, je to přípustné... My žijeme také v apartheidu. Jedny kvóty jsou žádoucí, jiné na stejném principu jsou xenofóbní a směšné... Zase si z nás někdo dělá srandu. Kdo to asi je? [smích]

181978

24.01.2009 22:08

Podivné stránky

RE: Nechapu

pietroo 194.?.?.?

Na změně stanoviska 1991 se v OSN velmi aktivně podepsal tehdejší "náš" ministr zahraničí Dienstbier, člen Comission on Global Governance. Mimochodem jeho původ je jasný.

182012

24.01.2009 22:13

Malý velký farmaceutický skandál

RE: Léky nejsou bonbóny

pietroo 194.?.?.?

Kdybychom chtěli dnešní medicínu shodit, tak bychom řekli, že vlastně léčí tím stylem, že nemoc potlačí a tím ji zatlačí ještě mnohem hlouběji. Tam pak funguje jako časovaná bomba.

182014

27.01.2009 11:47

Návod na zničení naší civilizace

Trochu jiný pohled

pietroo 194.?.?.?

Ačkoliv jsem vůbec nechtěl k tématu přispívat, (hledal jsem materiály o Spinozovi a vztahu ke kabale), otevřel jsem francouzského filozofa Deleuze, ten měl Spinozu rád a tam čtu: "Dnes je umění jen obžalobou nebo krutostí. Není jiná varianta než si stěžovat, anebo se dopouštět celkem neodůvodněných malých krutostí. Všimněme si například spekulování (je třeba to nazvat pravým jménem) nad neschopností komunikovat, nad odcizením, nenacházím v tom nijakou něhu, ale jenom podivnou zálibu...Dnešní svět je příliš zbytečně krutý. Projevem krutosti je znásilňování osobnosti někoho, jeho zpracování až po úplné a neodůvodněné přiznání. Přijal bych to, kdyby toto přiznání mělo nějaký účel, slouží však jenom nějakému voyerovi a to je kruté. V současnosti se celé umění stává infantilním. Každý má bláznivou touhu být co nejvíc infantilní. Neříkám prostý, ale infantilní." Ve skutečnosti jen cituje režiséra Rosselliniho, který tak zdůvodňuje proč přestal dělat film. Jinak autorovi závidím jeho asociace, ale nechtěl bych v tom asi žít. [zahanbení]

182232

27.01.2009 18:00

Absurdistán se představil entropou

RE: Žádám odstoupení Vondry

pietroo 194.?.?.?

Kde to je? Jakoby symbolicky je v pozadí snad Kafka? [chechtot]

182262

27.01.2009 18:22

Absurdistán se představil entropou

RE: Dobrá reakce

pietroo 194.?.?.?

Vše co je "umělé", zkonstruované, nebo co má nějaký tvar a formu. Když prohlásíme za umění i přírodu, tak je uměním vlastně vše. Uměním je i jakákoliv rovnice nebo fyzikální vzoreček.
Otázka co je dobré umění. Svého času i Michelangelo obdivoval různě tvarované fleky na zdi. Jednou jsem byl přítomen debaty s jedním studentem umění. Ten přišel a vykládal jak nějaký slavný umělec vzal pisoár, převrátil ho a dal k tomu cedulku "fontána". A tvrdil, že je to umění. Když se dozvěděl tuto mou definici umění a tedy že i vychcat se je umění, protože to má nějaký tvar atd. tak ho to rozladilo, nevěděl co má říct a odešel s tím, že nesouhlasí teď už ani sám se sebou, ani s touto mou formulací. Bylo to jasné, tento druh lidí se chce vlastně hádat a provokovat. A když mu vezmete takto elegantně možnost, tak se mu to vrátí a prostě skončil.

182263

27.01.2009 18:36

Absurdistán se představil entropou

RE: Žádám odstoupení Vondry

pietroo 194.?.?.?

Souhlas. Já myslel, že to je skutečné. [překvapení] [smích]

182264

31.01.2009 20:22

Výrobky, výrobci, prodejci..a kam to povede

RE: Postrehy o kvalite zbozi

pietroo 194.?.?.?

Taky jsem si jednou koupil přesně stejné máslo jaké jsem byl zvyklý v Rakousku, a mělo jinou chuť. Docela jsem nechápal.

182649

02.02.2009 12:18

Odhalené podvody: Matematika

RE: Pitomost

pietroo 194.?.?.?

(Godelova "věta o neúplnosti" formulovaná 1931 nám ale říká, že každý bezrozporný formální systém elementární teorie čísel je neúplný a svými vlastními prostředky není schopna prokázat svou vlastní bezrozpornost. To není nic nového, říkám tomu problém "rekurze". Jak mohu mluvit sám o sobě?...Jak mohu o principech svého jazyka mluvit ve svém jazyce? Godel vlastně říká, že "gramatika" (=základ matematiky) je prinicipielně nevyslovitelná. Nemohu o svém vlastním jazyce mluvit v tomtéž jazyce, ale zase v nějakém meta-jazyku a tak nakonec "donekonečna". Říkám tomu gnostické metaroviny. Na něj se odvolávat nejde. Je to jako had který požírá sám sebe. Ještě se na to neumí podívat z té druhé, konstruktivní stránky: Kdo vlastně provádí tu kritiku rozumu? Jak jsem vlastně zaregistroval tu nulu? Proč je vůbec "něco" a ne spíše nic? Proč nula vytváří ten "řád"? Jakoby už symbol pro nulu to vyjadřoval: kroužení...Kde se bere platnost matematiky? 1+1= )

(Trochu exkurz filozofie: Paradoxy matematiky řešila už antika. Achileus díky matematice želvu nepředběhne. Ale především objev iracionálních čísel: odmocniny z 2 a 3. Platon se to snažil řešit tím, že se místo na aritmetiku soustředil na geometrii a vesmír odvozoval jako sestavený z elementárních trojúhelníků. Elementární pravoúhlý triangl s odvěsnami o elementární délce 1, mi totiž podle Pythagorovy věty dá na přeponě odmocninu z 2. Zkonstruuji tak číslo, které aritmeticky se (v současné době) jeví nekonečné, neperiodické... a mohu tak vědomě a názorně pracovat s iracionálním. Takhle asi uvažoval. Problémy souvisí s existencí hranice. A tedy naší schopností uchopit část a celek zároveň.)

(Jinak Kant by jinými (mými)slovy řekl, že geometrie souvisí s prostorem a aritmetika s časem =přidáváním jednotek, počítám patníky u silnice, vkládám tam jakýsi řád, který tam původně vlastně není, a to moje počítání souvisí s vnímáním času, resp. je možné díky času. A ten paradox s odmocninami by asi nazval demonstrací neadekvátnosti našich náhledových forem (čas, prostor) do kterých jako do mřížky zasazujeme všechny jevy, resp. by to považoval za důkaz, že tyto formy existují. Současná matematika a věda opravdu "zapomíná na nic". Je to pro ně maximálně jen vakuum (nepřítomnost předmětů)... (V této souvislosti je zajímavý i zmíněný problém dvojí negace u slovanských jazyků, což existovalo i ve středověké němčině.) [smích] Vše v závorkách pro lepší prožitek nuly. [mrknutí jedním okem]

182810

03.02.2009 09:24

Odhalené podvody: Matematika

RE: Matematika je presna veda

pietroo 194.?.?.?

To je pravda. Mám dva fotony tedy paprsky z moji žárovky a nyní se vzdalují od sebe, každý podle Einsteinovy hypotézy hraniční rychlostí. Jakou rychlostí se vzdalují od sebe? 1+1=2. Podle Einsteina ale 1+1=1. Rychlosti světla se nesečítají na dvojnásobek (?). Matematika nefunguje? Pokud pojmu rychlost světla jako hraniční pojem, pak to dává smysl, protože pak se bavím o celku (=jsem v metafyzice). To by bylo možné, pokud bych tvrdil, že světlo je absolutně všude ihned, jen nám se relativně zdá, že letí tou a tou rychlostí. Celek je vždycky "1". A pokud budeme přesnější, tak je nakonec...ano, je NULA. Jaká je hmotnost nebo energie vesmíru? Podle Einsteinovy e=mc2... vyjde nám hausnumero...aha, blbost, no vlastně zase to bude 1, respektive spíš nula?! [překvapení] (Anebo mohu říct, že otázka po celku, například hmotnosti vesmíru, je bezsmyslná a nesprávně položená. Nemá smysl si ji položit. Ale tím, že tu nulu chci popřít, bojuji s ní, tím to Nic vlastně připustím...?! Pořád je jakoby tady přítomno.) [smích]

182918

03.02.2009 10:43

Odhalené podvody: Matematika

Pro srovnání filozof Heidegger

pietroo 194.?.?.?

"Metafyzika je tázání, jež vykračuje za to, co nějak je, aby je jako takové a v celku získalo zpátky pro svoje pochopení. Takové vykročení za to, co existuje v celku se děje v otázce po NIC.

NIC se (běžně) považuje za pojmový protějšek toho, co je, tedy jako jeho popření. Stane-li se však NIC nějak problémem...probudí teprve vlastní metafyzické tázání.
NIC nezůstane neurčitým protějškem toho co je, ale odhalí se jako to, co přináleží k bytí toho co je. Čisté bytí a čisté nic je totéž....
Otázka po Ničem nás nutí zabývat se problémem původu záporu...Z ničeho pochází veškeré jsoucno.
V onom NIC, přichází teprve jsoucí v celku, konečným způsobem, k sobě samému.

Onoho NIC by se věda ráda se suverénním gestem vzdala. Nyní se však stává zřejmým, že věda je možná jen tak, že se již předem drží vykloněna do Ničeho.

Jestliže ono NIC nebere vážně, stává se domnělá střízlivost a převaha věd směšnou. Jen díky NIC může věda učinit to co je předmětem zkoumání. Jen pokud věda existuje z metafyziky, je s to znovu a znovu plnit svůj bytostný úkol, který nespočívá v hromadění a pořádání vědomostí, ale v odemykání celého prostoru pravdy o přírodě a dějinách. Jedině proto, že NIC je nám v jádře naší bytosti zřejmé, může na nás doléhat celá podivnost toho co existuje. Pouze na základě údivu, tzn. díky zřejmosti Ničeho, vzniká "proč". Jen proto, že "proč" jako takové je možné, můžeme se určitým způsobem tázat po důvodech a odůvodňovat. Pouze proto, že se můžeme tázat a odůvodňovat, je naší existenci svěřen osud badatele. Otázka po Ničem staví nás samotné, jako tázající se, do otázky. Metafyzika náleží k přirozenosti člověka. Přísnost vědy nikdy nedosahuje vážnosti metafyziky. Do metafyziky se vůbec nemůžeme vpravovat, protože pokud existujeme vždycky už v ní stojíme." (Heidegger, Co je metafyzika?)

182920

07.02.2009 11:54

2,3 miliardy na válečné mise

RE: Nic nového

pietroo 194.?.?.?

Čistě formálně máte jakoby pravdu. Pak ovšem musíme dodat, že ani statistika, kterou požadujete jako důkaz vlastně žádným důkazem není. Jen říká, že se něco tolikrát a tolikrát stalo. Je maximálně jakousi šipkou.
Když si z vás budu dělat srandu, jak dokážete vaši metodou, že si ji dělám? Není to logicky spíš hloupé nechat někoho ať se mnou oře ("FED"...), nechat mu vůbec takovou možnost (že může dejme tomu kdykoliv rozpoutat světovou válku...) a odvolávat se na falzifikaci, se kterou snad ani nikdy nemohu s jistotou prokázat, že si někdo ze mne dělá srandu a jaký cíl sleduje? Formálně logicky máte pravdu. Ale rozumné, přesněji řečeno moudré, v pravém slova smyslu logické, to podle mne není.
(Wittgenstein ve svých pozdějších knihách operuje "životní formou". Dítě se dotkne horkých kamen, proběhne "indukce"="životní forma" a příště se jich už nedotkne. Ano, čistě formálně i filozoficky nás takové řešení neuspokojuje, ale nějak tak to zřejmě bude fungovat.) [smích]

183285

07.02.2009 12:27

2,3 miliardy na válečné mise

RE: Nic nového

pietroo 194.?.?.?

A ještě zajímavější je zákon (svatého)Dunse Scota: "Z nepravdy plyne cokoliv tedy i pravda". (Nevíte náhodou kde a jak se o tom Scotus zmiňuje?) Tedy když testuji konjunkci hypotéz v experimentu, tak čistě formálně si mohu uchovat nepravdivou konjunkci...svým způsobem ji ani testovat nejde. Nakonec bude mít pravdu dialektika.

183290

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 1

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 10

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,94 Kč
Euro
27,21 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 627,05 Kč
1 unce stříbra
564,23 Kč
Bitcoin
297 863,35 Kč

Poslední aktualizace: 24.10.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 312 954