Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané mig

Nalezeno 38 příspěveků, 6 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.09.2003 18:49

Číst na veřejnosti nevhodné věci může mít následky

Číst na veřejnosti nevhodné věci může mít následky

mig 212.?.?.?

zisli by sa nejake dokazy. inak to cele znie ako z filmu tri dni kondora. [smích]
a ten sposob kladenia otazok - ako zo 60. rokov. tomuto clanku neverim, prepacte.

19311

10.06.2008 10:41

Cokoliv, jen abychom nemuseli zpátky

kdo ví, co jim slibují, když je verbují

mig 78.?.?.?

Na verbování do armády jsou používání profesionální "lovci talentů". Tito lidé hledají adepty především v chudinských čtvrtích a slibují jim modré z nebe za téměř žádných podmínek. Pro takové kluky, kteří vyrostli na periferii, je určitě velká výzva, přidat se k armádě a bránit vlast, navíc přitom vydělat velké peníze. Nepřemýšlejí, kde je dobro a kde je zlo, ostatně je jim to ze všech stran říkáno a oni tomu věří. Stejně jako kdekoli jinde na světě, jiní lidé věří jiné propagandě. Nemyslí na možná rizika, která jim agenti jistě líčí jako nepodstatná. Stejně tak nemyslí na rizika člověk, jemuž podomní prodejce nabízí super skvělý levný kávovar - taktéž ho koupí, i když třeba doma už jeden má. Vystřízlivění nastává až potom.

162910

23.06.2008 21:52

Proč je dobré poslat politickou korektnost k čertu

RE: Politická korektnost rulezz

mig 78.?.?.?

Promiň, anti-anti, ale ty NEVÍŠ, ty jen VĚŘÍŠ, že víš. Záměrně se proto nechceš vystavovat názorům, které by mohly tvou víru ohrozit.

Argumentace zastánců spiknutí nemusí být ve všech ohledech pravdivá, přesto je těch argumentů více než protiargumentů. Rád se podívám na videa dokazující, že Moore a jemu podobní, nemají pravdu. Nicméně ta videa, co jsem viděl na youtube, nejsou jednoznačná:

Konkrétně jestli trval pád WTC 9 nebo 16 sekund, není myslím tolik podstatné. Při řízené demolici nemusí budova padat rychlostí volného pádu. Uvážíš-li hmotnost pater, z nichž každé má nějakou setrvačnost, určitě tím bude ovlivněna i rychlost pádu. Budova by padala rychlostí volného pádu pouze tehdy, byla-li by patra ideálně pevně spojena navzájem, tedy bez jakékoli pružnosti.

U většiny těchto videí lze nalézt nedostatky. Jsem rád, že existují, přesto mi vadí, pokud se holedbají tím, že právě na nich je vidět PRAVDA.

163800

29.06.2008 01:49

Za právo na odlišnost! Důsledně...

RE: Něco na tom bude...

mig 78.?.?.?

Myslím, že se nás můžete zastávat klidně dál [velký smích]

Jsem taky 4%, ale to neznamená, že pojedu do Brna a budu se někde předvádět. Mám s akcí společného asitak totéž, co vy všichni tady. Myslím, že takových je nás většina, ačkoli ta většina není vidět, protože media nezaujmu, dokud si nenavléknu punčošky. Kdybych měl jet na takovouto akci, asi bych si tam připadal spíš jako v zoo.

Ani nevím, kdo ji organizuje, ostatně je mi to celkem fuk. Jen by mi nebylo fuk, kdyby se dotyčný snažil mluvit za všechny gaye, protože na to nemá právo.

Můj osobní názor by se dal shnout slovem "budiž". Někdo zase něco vymyslel a media z toho udělají zbytečný humbuk. Sezona okurek začíná...

164130

Přesně tak. Děti jsou zaklínadlem. Necenzurovat, tedy nechránit děti, znamená, být automaticky označen za pedofila - a to přeci nikdo nechce.

Internet je v současnosti jediným médiem, z něhož se člověk může dozvědět informace, které nejsou mocným po chuti. Jistě se proto budou snažit svobodu informací omezit. Přijde doba, kdy si budete moci vybrat buď necenzurovaný, zpoplatněný internet, nebo profiltrované informace zdarma. Co myslíte, že si běžný konzument vybere?

164131

15.07.2008 10:51

Ano, Írán bude napaden

RE: nesouhlas

mig 78.?.?.?

SSSR byl velmoc, a přece se rozpadl - ze dne na den - bez boje. Byl přitom velmocí, která měla armádu síly USA. Proč se ani trochu nebránil?

Konec SSSR byl naplánován a řízen zvnějšku. Ale stejně tak může být naplánován konec USA (či "restrukturalizace", o níž píše pan Stwora). Zdá se, že i konce velmocí se urychlují. Díky zrychlené době to nemusí trvat stovky let, ale pouhé dny.

Velmoc v podobě národních států je jen jeden způsob velmoci - ten přežilý. Současná velmoc je skrytá, nadnárodní, tím těžko uchopitelná, a tudíž mnohem mocnější než všechny klasické velmoci dohromady. Je to velmoc peněz.

Kdo ovládá toky peněz, řídí státy. Ty těžko mohou bojovat proti někomu v pozadí, i kdyby vlastnily sebevětší armády. Mohou s nimi bojovat leda proti jiným státům a rozložit se navzájem.

Souhlasím s panem Stworou, že pro tyto lidi v pozadí jsou státy, potažmo jejich obyvatelé, jen šachovými figurkami v jejich hře. Nelze v tom hledat žádná rozumná východiska, tedy rozumná z pohledu klasických států.

165433

21.07.2008 14:59

Vzpomínka na Benny Hilla

RE: vtip o teplouších

mig 195.?.?.?

Mě - jakožto teploušovi - vůbec nevadí vtipy o teplouších, pokud je čemu se zasmát. Bohužel, takových vtipů je poskrovnu.

Většinou se jejich pointy opakují nebo jsou prostě přiblblé. Podobně přiblbé jsou často i vtipy o policajtech a blondýnách, ale v těchto kategoriích aspoň existují i výborné kameňáky. Ne tak mezi vtipy o teplouších. Přitom naše "super" komunita nabízí tolik variant divností...

Jenže ty divnosti už asi nejsou divné. A v tom to vězí. Třeba vysmívaný anál - vždyť ho dneska dělá kdekdo i se svou partnerkou [mrknutí jedním okem]

165807

03.09.2008 18:29

Hitlerův zákaz kouření

Kuřáci prostě smrdí

mig 195.?.?.?

Nejsem příznivcem protikuřáckých zákonů. Přesto hlavním argumentem, z mého nekuřáckého pohledu, je, že kuřáci prostě smrdí [smích] Samozřejmě, pokud kouříte, tak to necítíte. Jenže tělo látky vylučuje potem, a tudíž ani žvýkačka nepomůže.

Pokud například jeden z partnerů kouří, druhý si musí buď zvyknout, nebo, což je obvyklejší, začne kouřit taky.

Taky je problém v hospodě - kouř mi na dýchání celkem nevadí, ale pět minut stačí a oblečení můžu rovnou hodit do pračky, protože odér jen tak nevyprchá.

Mělo by být především ohleduplností kuřáků, aby nekouřili na zastávce nebo tam, kde mohou obtěžovat okolí. Ale řešit to zákonem, mi přijde divné.

169687

20.11.2008 12:22

Kam jsme se to dostali?

Nemyslet kriticky je pro většinu přirozené, ale lze to naučit

mig 78.?.?.?

Nemyslet kriticky je lidská přirozenost. Vždycky bylo pár šéfů a mnoho zaměstnanců. Nemůže být každý šéfem. Příroda proto nadělila vrozenou schopnost pochybovat jen pár jedincům, neboť pochybování je hledání alternativních řešení, nahlížení na věci v souvislostech, a tedy schopnost řídit ostatní.

Nelze říci, že jsou běžní lidé líní, když se nesnaží orientovat se v informacích. Oni to nedělají, protože to nedovedou. I kdyby všude okolo byla spousta informací, většina lidí je neuvidí. A když jim je ukážete, uvidí možná dílčí z nich, ale nebudou schopni poznatek zobecnit tak, aby uviděli i ty další. Nedosáhnete ničeho. Maximálně budou papouškovat to, co jste jim ukázali.

Přesto si myslím, že výchovou lze naučit kritickému myšlení. Jen málo jedinců se narodí s vrozenou schopností pochybovat, ostatní je třeba to naučit. Pokud se podíváte na děti opravdových elit, ty jsou už odmalička učeni, jak ovládat druhé. Jejich rodiče, ačkoli jsou vlivní, se s nimi obvykle příliš nemazlí.

Naopak, co jsem zažil, tak hodně těch nemyslících jedinců bývá produktem výchovy, kdy vyrůstali v hmotném dostatku a nic pro ně nebyl problém, protože měli vlivné rodiče, kteří se s nimi ale mazlili až příliš. Buď jim vymetali cestu nebo před nimi problémy skrývali.

176376

25.11.2008 11:19

Podmanivá síla Google

RE: Problem....

mig 78.?.?.?

Co se týče Androidu, bylo/je zde konkurenční řešení, LiMo, které neprosazuje jen Google, ale mnoho firem současně. Z mého pohledu je lepší, protože nediktuje, jak se věci mají dělat. Přesto se o Androidu blogovalo mnohem víc v době, kdy už LiMo bylo, ale Android nikdo neviděl. A dnes se o něm bloguje ještě víc, a tudíž má Android zelenou a LiMo půjde na smetiště.

Co se týče mobilních řešení, vyvstává otázka: proč se o ně Google vlastně tolik zajímá? Odpověď je jednoduchá: abyste mohli sledovat youtube i v hospodě a byli na webplikacích Google ještě závislejší. Z toho důvodu lze očekávat, že Google začne poskytovat plošně připojení k internetu zdarma (ať už mobilního nebo WiFi). A až budou telefony chytřejší, už nebude třeba ani kamer v ulicích; vždy se najde pohotový občan [chechtot]

176704

18.12.2008 15:23

Vánoce zvířat

RE: Miliony vegetariánů z přesvědčení nejsou narušení jedinci

mig 78.?.?.?

Přesně tak. Lidi nejsou ani tak ovce jako opice. Druh opic, který si přestal uvědomovat, že je druhem opic. Existuje jen málo výjimek, jedinců, kteří se chovají jinak - chování zbytku lze přesně předpokládat. Dáte jim nějaké "vstupy", dostanete přesné "výstupy". Jako automaty. Kam se poděla svobodná vůle? [chechtot] A tihle si ještě osobují právo rozhodovat o tom, jestli ostatní tvorové mají svobodnou vůli, zda myslí, zda cítí bolest...

178458

31.01.2009 12:18

Tlapky v soli

Nepochopil jsem solení

mig 78.?.?.?

Také jsem nepochopil smysl solení. Přesně jak píšete, sníh sice povolí, ale vznikne kaše, která rozhodně není pro chodce bezpečnější. Navíc ten sníh ani klouže. Netuším, kdo s tím začal, ale od té doby se solení bere jako samozřejmost, o které se neuvažuje.

V Praze je situace stejná: jakmile napadne centimetr sněhu, hned ho musejí něčím posypat. Bohužel používají také kamínky, které tam pak leží až do začátku léta. To mi vadí ze dvou důvodů, jednak nepůsobí esteticky a jednak se na tom nedá jezdit na kolečkových bruslích (zejména, když posypou cestu pro bruslaře na Letné).

Sice bych si nepřál, aby všichni zase pálili uhlí, ale musím vyzdvihnout kvality popela [smích]

182599

04.03.2009 23:46

Smrt dogmatu

Z pohledu programátora může být genetická výbava jen hardware, to co jsme, je však software

mig 78.?.?.?

Z pohledu programátora může být naše genetická výbava jakýmsi hardware. V DNA je teoreticky obsažen dostatek informací na to, aby z nich šel vyrobit stroj - tělo - náš hardware. Toto tělo, narozdíl od počítačů, se ale umí přizpůsobovat okolí. Do té míry, že si dokáže vytvářet i software.

Od mala získáváme spoustu podnětů, jejichž výsledkem je tento software, program, chcete-li - my. Samozřejmě, každý se odlišujeme, ale to je tím, že každý máme "hardware" trochu odlišný. Káždý sám sebe programuje trochu jinak. Přitom stačí miniaturní odchylka na začátku a výsledná "aplikace" může být zcela jiná.

Náš software tedy není zakódován v našich genech. Tam je pouze řečeno, jak má asi vypadat, jak kvalitně má být jeho kód napsán, jak má být přizpůsobivý vůči změnám.

Složitost našeho programu pak mnohonásobně převyšuje složitost počítače. našeho těla. na němž program běží.

185623

22.04.2009 16:37

Znalecký posudek na knihu Mezinárodní Žid od Henryho Forda

RE: nemá to Někdo?

mig 78.?.?.?

koupil jsem ji v prodejně Levné knihy (mají mnoho poboček), zkuste to tam

189146

24.04.2009 09:00

Zvědavec byl nedostupný

RE: Stále je problém

mig 78.?.?.?

Měnit TTL na méně než hodinu nedoporučuji. Může dojít ke krátkodobému výpadku DNS provozovatele a způsobí to, že si DNS cache zapamatují, že DNS nejsou dostupné a pokusí se o dotaz znovu až za nějakou dobu, obvykle delší než 5 minut.

Bohužel si některé cache pamatují i to, co by si dávno pamatovat neměly. Pak se stává, že web běží 99,9% lidí, ale jen vašemu klientovi ne. Marně vysvětlujete, že jste udělali všechno správně.

189267

15.05.2009 10:16

Cesta národní obnovy

skvěle funkční národ je také utopie

mig 78.?.?.?

Pane Lhotáku, ačkoli napadáte naivní mírotvorce, jako řešení předkládáte další naivní ideu: národní stát, tvořený pokrevními vazbami, kde to všechno klape.

Jenže ono to neklape. V každé společnosti vždycky vznikne vůdce, kterému jde spíš o sebe než o ostatní a ostatních leda využije ve svůj prospěch. Z národa tvořeného pouze geneticky provázanými jedinci vůbec nevyplývá, že se taková "svině" nenarodí a nepřevezme vládu (k převzetí moci má totiž sklony).

Idea národní pospolitosti je jen jiný způsob kontroly lidu. "Národ" byl aplikován dříve, a to, kdykoli chtěli mocní postavit lidi proti sobě - národ proti jinému národu. Národ nikdy nemyslel sám za sebe, ale vždy byl jen nástrojem řízení v rukou jednotlivce (nebo pár příslušníků elity).

Mění se jen forma, obsah zůstává. Vyplývá to z lidské přirozenosti.

191217

09.07.2009 11:55

Zlověstné místo - Astana

RE: pavel

mig 80.?.?.?

Kdo hledá, najde: Přesně stejný mám dojem z článku. Na pyramidu nemá nikdo patent, odjakživa přitahovala pozornost lidí, je to zajímavý geometrický tvar. Spousta knih byla o napsána o zvláštním působení pyramid. Dokonce i Michael Jackson prý spal v pyramidě - ale to neznamená, že byl Iluminát.

Je-li opera umístěna dole, nejspíš to má funkční účel. Dole je totiž tma, a ta je pro divadlo vhodnější než světlo (vpomeňme, kolik světla je v Národním divadlo - a nemá to nic do činění s tím, že by bylo ND vystavěno Ilumináty). Ve spodní části pyramidy je také nejvíce místa (ono totiž na operu chodí docela dost lidí, kteří by se ve vrcholku pyramidy tísnili). Vrchol pyramidy přímo vybízí k tomu, aby byl proveden ve skle a maximálně využil slunce, proč ho zatemňovat?

A co se týče symboliky, architekti a obecně umělci, mají rádi symboliku, protože pak jsou jejich díla zajímavá. Vyvolávají otázky. Nebo snad - byl by o toto město zájem, kdyby tam ty symboly nebyly?

195233

25.08.2009 09:54

Vymazali jste si cookies? Opravdu?

RE: ?

mig 78.?.?.?

Na Linuxu se mi osvedcilo cronem pravidelne mazat adresar ~/.macromedia, protoze na ukladani session id jsou klasicke cookies dostacujici. Flash cookies z meho pohledu zadne jine vyuziti nez lepsi cileni reklamy, nemaji.

198628

03.09.2009 10:25

Jsem extrémista

Svět není tak jednoduchý

mig 78.?.?.?

Nemohu nesouhlasit:

1. "Trest smrti za vraždu a některé další zločiny je dovolen." S takovým přístupem legitimizujete i politické a jiné justiční vraždy. Stav, kdy by trest smrti fungoval ideálně, by nastal pouze tehdy, kdyby byli i soudci ideální. Jenže v době úplatků a lobbyingu všeho druhu lze čekat spíše to, že by na vás něco ušili a na základě toho by vás pak pověsili. Až bude trestní rejstřík v elektronické podobě, bude stačit drobný zásah a ani nebudete muset nikoho opravdu zabíjet.

2. "Monarchie sama o sobě je lepší způsob vlády než demokracie." Ono to tak asi jen vypadá. Ve světě je jen pár funkčních monarchií a ty jsou dnes už spíše divadlem. Pokud vezmete v potaz, kolik bylo dobrých monarchů a kolik naopak těch mizerných? Těch mizerných byla většina. A dobu nevolnictví a roboty bych si příliš neidealizoval. Jak se říká, sytý hladovému nevěří - ze svého sytého pohledu se nám dneska zdá tehdejší totalita snad i lepší než současnost, ale není tomu tak. Mohl byste si tenkrát dovolit nic nedělat a ještě dostávat od státu podporu? Ono to dneska není zas tak hrozné, určitě ne horší než tenkrát.

3. "Stát nemá schvalovat svazky homosexuálů..." Celé je to jen bublina; těch registrovaných páru je nepatrné množství, tak nevím, proč se jich tolik bojíte. Osobně si myslím, že nejvíc brojí proti homosexuálům ti, kteří jsou sami skrytými homosexuály, ale nepřipouštějí si to ani sami před sebou. A protože se podvědomě nenávidí za své skryté choutky, tak by tyto choutky nejraději zakázali ostatním. Hoď kamenem, kdož jsi bez viny [mrknutí jedním okem]

4. "Je třeba podstatně omezit imigraci zejména Asiatů..." Určitě by se mělo více zvažovat, koho přijmout a koho ne. Nicméně s Asiaty zas takový problém nemám, to jsou lidé, kteří pracují. A závidět jim, že pracují více než my? To je naše blbost, že jsme línější! Stejně tak je jen naše blbost, že nemáme deset dětí jako Muslimové, za to můžeme obviňovat jen sebe, nikoli je. Bohužel, ale pokud se to vezme z hlediska přirozeného výběru, vymíráme kvůli vlastním nedostatkům.

5. "Proti těm, kdo svým způsobem života obtěžují slušné občany, ničí cizí majetek,..." To se jednoduše píše, ale hůř naplňuje. Aby lidé mysleli více na společnost než na vlastní zisk, musel byste je asi všechny geneticky zmanipulovat. Mezi lidmi se vždycky najdou ti, kteří nebudou chtít pracovat a zapojovat se do společnosti, nebudou chtít dodržovat zákon, který jim nastavil někdo jiný a s nímž nesouhlasí. Že zákon nemusí být správný, mohli jsme se přesvědčit za minulého režimu. Přijde mi pak úsměvné, když odmítáte současný způsob vlády a hned vzápětí hájíte vlastním tělem 100% plnění jejího zákona.

pokračovaní...

199444

03.09.2009 10:27

Jsem extrémista

Svět není tak jednoduchý #2

mig 78.?.?.?

pokračování...

6. "Liberalistické pojetí tzv. lidských práv je zvrhlostí a je v rozporu s Božími právy..." Promiňte, ale zníte jako ortodoxní Muslim, akorát na křesťanské straně tábora. O tom, co je podle Boha dobré a zlé, může rozhodnout jedině Bůh sám (a taky že o tom rozhodne). Člověk nemá právo hrát si na Boha a soudit druhé tak, jak myslí, že by je soudil Bůh. Nikdo neví, jak by soudil Bůh.

7. "Tam, kde většina obyvatelstva je katolická, je vhodné, aby katolické náboženství bylo považováno za jediné..." viz závěr

Závěr: Jste zaměřen proti totalitní společnosti, proti tomu, když vám někdo vnucuje něco, co se vám nelíbí, ale sám byste nejraději totalitním způsobem prosazoval myšlenky, s nimiž ostatní nesouhlasí. Z mého pohledu nejste vůbec jiný než ti, které kritizujete. Nechci žádnou totalitu, ani tu vaši.

199445

14.09.2009 18:04

Dalajlámovštění

Dalailama není politik, jeho úkolem není říkat, co si myslí o politice

mig 78.?.?.?

Dalailama není politik. Ve světě Buddhismu se má za to, že by se představitelé buddhistických škol vůbec neměli míchat do politiky. Mějme na paměti, že Dalailama je právě představitelem jedné ze škol. Jeho úkolem není vyslovovat jakékoli politické názory, nýbrž šířit Buddhovo učení. A že hájí Tibet? Ten se ho totiž přímo týká. Už jen tím si způsobil pohrdání mezi ostatními buddhistickými školami, které trvají na tom, že by se neměl míchat do politiky ani ohledně Tibetu. Proto se nelze divit, že se nevyjadřuje k ostatnímu světovému dění.

200310

16.09.2009 12:07

Mají squateři právo obsazovat neobydlené domy?

ten barák chátral kvůli majitelům

mig 78.?.?.?

Ten barák bohužel chátrá a chátral by dál, až by dochátral. Stejně jako mnoho jiných staveb, které chtějí jejich majitelé nechat spadnout. Tady u nás na jednom domě "opravovali střechu", ale došlo jen k jejímu odstranění - na zbytek prý najednou nemají peníze, a tak se musí počkat. Počká se, až voda a zima konstrukci domu naruší natolik, že statik prohlásí, že jediným řešením je objekt zbourat. A to je legální!

Mnohem raději budu hájit lidi, kteří obsadí takto záměrně devastovaný barák a budou se snažit ho aspoň nějak využívat, což squatteři aspoň na Miladě dělali. Legální to ale není.

Otázka: Proč stoprocentně hájíme zákony systému, když zároveň vidíme jeho jasné nedostatky? Jestliže umožňuje záměrnou likvidaci památek, je to jeho velký nedostatek, který ospravedlňuje obsazení takového objektu.

Mohli bychom stejně dobře hájit zákon v době socialismu, protože i to byl tehdy zákon! Zákon se ale v čase mění. Není lepší k věci raději přistupovat vlastním citem než podle současné společenské bible?

200488

20.09.2009 14:22

Kořeny totalitní ideologie

RE: Pan Liska - expert na pytloviny

mig 78.?.?.?

Naopak. Ačkoli má pan Lischka tendenci do jednoho článku nacpat mnoho myšlenek, ty myšlenky jsou často zajímavé. Třeba ta dnešní o mučení pomocí extrémů a jeho aplikace v současnosti. (doporučil bych panu Lischkovi pouze více se držet jednoho nosného tématu, psát články třeba i kratší; jinak to vypadá jako tři články v jednom a člověk, který vnímá text spíše jako posloupnost faktů než jako myšlenky zapadající do společného kontextu, se v textu pak ztrácí)

200822

11.11.2009 07:32

Spiknutí proti umění, část I

jenom Židé za to nemohou

mig 78.?.?.?

Je snadné za vším vidět jednoduché principy, že všechno řídí Židé apod. Autorka hájí křesťanství a že je prý v rozporu s židovskou vírou... Ale pak si na internetu taky můžete přečíst články o vzniku samotného křesťanství jakožto židovského nástroje ke zničení starověkého Říma... Kde je tedy pravda? Je křesťanství v rozporu nebo je přímo jejich nástrojem?

Lidé by chtěli mít svět jednoduchý a přehledný, aby se v něm mohli orientovat. Chtěli by jednoduchého a přehledného Boha, aby měli pocit vlády jedné ruky a že vše má řád. Proto rádi hledají jednoduché principy všeho. Hledají hlavně viníky všeho.

A že byli někteří Židé umělci, kteří změnili vkus většiny, za to ale nemůže žádné spiknutí, ale nejspíš to, že byli dobrými umělci. Nevím jestli byl Andy Warhol Žid, ale jeho pop-art ovlivňuje umění dodnes. Spíš se věci podléhají přirozenému vývoji. Kultura realismu a romantismu v umění byla vystřídána pravým opakem. Za nějakou dobu dojde k přesycení konceptuálním uměním a možná se dočkáme neorealismu a neoromantismu. Je to přirozený vývoj a nikdo by asi nedokázal něco takového jako lidský vkus centrálně řídit, když je tak těžké řídit mnohem primitivnější věci.

204502

Jsem gay a proto se mi nelíbí, pokud někdo "hájí" moje práva, ačkoli jsem se ho o to neprosil.

"Vzkaz Davidu Irvingovi a všem aspirujícím rasistickým, proti-imigračním, proti-gayům, white-power prasatům..."

Přesně takovéhle věty způsobují nenávist společnosti vůči menšinám. Ať mluví dotyční jen za sebe!

204805

07.12.2009 18:39

Oficiální sexuální věda

80% přenosu dat na internetu je porno.

mig 78.?.?.?

Je to proto, že sex je TABU. Nemluví se o něm, lidé se za něj stydí, ale v soukromí sjíždějí kdejaké perverzárny. Nebojím se, že by se civilizace zvrhla v sodomii, protože to už by se dávno stalo. Řešit sex a cudnost, je pořád jen o konfliktu mezi katolickou morálkou, které jsme odchovanci, jež nám říká A, a mezi naší přirozeností, která říká B.

Osobně beru sex jako zcela běžnou věc, kterou nemá smysl před dětmi zatajovat. Čím více se tají, tím více je pak zajímá. A zas tak nevinné děti nejsou, kdyby si řada lidí přiznala, co všechno dělali v dětství (různé hry na doktory, apod...)

Ostatně, ve středověku se lidi ženili ve dvanácti a z hlediska biologie je to docela normální. Z hlediska přežití civilizace naopak není nenormální, mít děti až po třicítce. Je však otázkou, jestli opravdu vymíráme kvůli tabuizovanému sexu nebo spíš kvůli konzumnímu životnímu stylu, spíš bych řekl to druhé.

206464

03.01.2010 17:52

Pojďme se zas navštěvovat!

RE: Rád bych přišel na večeri...

mig 80.?.?.?

Ne, večeře nerozdávám [smích] O tom to scházení není. Pokud by mělo být jednostranné, asi bych neměl zájem je dělat vůbec. Proto se taky snažím, aby program nebyl předem daný, ale jenom zkoordinovávám přátele na jeden čas a místo. Jakmile se tlačí na pilu, lidi přestanou na setkání chodit. Stejně tak, když vycítí, že ten kdo setkání organizuje, si z nich dělá prezentace sebe sama. Takže pokud budete chtít večeřet, přineste s sebou večeři jako ostatní, pak může dojít k výměnnému "obchodu" [velký smích]

208715

18.02.2010 11:08

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

k programu

mig 80.?.?.?

S prvními odstavci programu DS se ztotožňuji. Dělníkem je v současnosti i ten, kdo přímo fyzicky nepracuje.

Na druhou stranu mám pocit, že pokud by se autoři textu dostali k moci, vznikla by dost nepříjemná totalita. Ano, jsme otroci svých zaměstnavatelů, ale DS by nás také nutila žít určeným způsobem: postavit dům, zasadit strom, splodit tři děti a být heterosexuálními občany nejlépe bílé barvy pleti. Bylo by to možná fajn, ale jednalo by se zase jen o nesvobodný diktát pár jedinců vůči většině.

Dva příklady z programu:

"Požadujeme Zákon na ochranu mravnosti společnosti." Fajn, zakažme tedy tvrdou pornografii. Ale co to tvrdá pornografie je? Běžně praktikovaný sex, pokud ho vyfotíme? A máme jít sedět za to, když si potají seženeme takový časopis? Nebo se máme bát toho, že nás soused udá za jeho držení? Že nás někdo udá za nemravné chování? A co to je mravnost? Kdo ji definuje? Mravnost a "dobré mravy" jsou v čase především velmi proměnlivé pojmy...

A nejvíc mě pobavil "Absolutní zákaz všech drog, které se v tomto evropském prostředí za škodlivé drogy považují." Proč mě pobavil? Protože pak to není absolutní zákaz. Pokud by byl absolutní, nebylo by povoleno ani kouření, ani alkohol. (A přitom alkohol, ač v evropském prostředí není považován za škodlivou drogu, způsobuje mnoho agresivních činů a dopravních nehod.)

Každá dobrá myšlenka má v praxi tendenci se zvrhnout. Nechtěl bych proto zažít novou ideopolicii, nové lidové milice či lidovou domobranu. Vždycky budou tendence likvidovat jakékoli odchylky a když se k tomu dá lidem svolení, ukamenují kohokoli za cokoli. Ale z jejich hlav to nebude, zase budou jen plnit příkazy pár vyvolených s pocitem, že jsou svobodní.

212861

19.02.2010 08:33

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: Otevrena mluva o niceni krestanskych rodin do hluchych usi politiku.

mig 80.?.?.?

Vždycky mne pobaví, jak někteří lidé za vším vidí nějaké spiknutí. Ono to totiž zjednodušuje pohled na svět, který je jinak velice složitý. Je skvělé najít jednoho viníka všeho zla...

Kdybyste znal fungování pražské gay komunity, tak byste zjistil, že žádná komunita vlastně ani neexistuje, že pouze jeden zná druhého, druhý třetího, třetí čtvrtého, ale nelze mluvit o jednotné komunitě, ani o jednotném vedení. Jestliže se občas pár lidí spojí za účelem prosazení něčeho, pak obvykle se jedná pouze o jejich byznys, s nímž zbytek gayů nemá co do činění. A panu Kocábovi se téma zrovna hodí do "krámu". Nic víc.

ad zničení křesťanských rodin: To by nejdřív tyto ideální rodiny musely existovat jinde než ve fantazii. Za polovinu rozvodů v prvním roce snad nemohou homosexuálové, nemýlím-li se? Ony ty ideální rodiny ani nikdy neexistovaly, jen dřív bylo mnohem těžší se rozvést. Moc se nepíše o tom, že spousta lidí v takových nucených svazcích trpěla. Vůbec křesťanská morálka a mravy byly v historii dost pokrytecké.

ad rekrutování dětí do řad homosexuálů: Není proveditelné. Kolikrát se mi líbí nějaký známý, ale pokud je heterosexuál, tak mám prostě smůlu! Z heterosexuála homosexuála nikdo neudělá a platí to i opačně. Je to vrozené a vrozenost dokládá fakt, že dovedu v mnoha případech rozpoznat, zda je někdo gay či ne - ty znaky jsou čistě fyziologického charakteru, takže nemohou být naučené.

212955

19.02.2010 18:17

Jsem homofob? Podle příručky ano

potrefená husa se ozývá

mig 80.?.?.?

Vždycky si říkám, proč některá témata vzbuzují hysterii a jiná ne. Obvykle platí, že pokud se člověka daný problém týká, má potřebu se k němu vyjadřovat, ale jinak je lhostejný. Proč tedy homosexualita zvedá tolik lidí ze židlí?

Řekl bych, že jde o potlačenou přirozenost. Několikrát se mi totiž stalo, že mě "balili" mí heterosexuální známí, když jsme byli napití. Myslím si, že díky alkoholu lidé odhazují společenské konvence a pak se chovají podle své přirozenosti. Proto se v naší, konvencemi sešněrované společnosti, tolik holduje alkoholu.

Přirozeností heterosexuálů je, že se za určitých okolností dovedou chovat homosexuálně. To z nich ale nedělá homosexuály!Jde jen o náhražkové chování. I toto náhražkové chování je však v naší společnosti hodnoceno záporně. Proto jsou homosexuální tendence většinou úplně vytěsněny, a proto také mají někteří diskutující potřebu psát tak nepřiměřeně ostré reakce k tomuto tématu [mrknutí jedním okem]

213011

06.03.2010 08:18

Cigarety a farizejstvo

Něco v těch cigaretách je...

mig 80.?.?.?

Bohužel znám jen jednoho člověka, který dokázal přestat a nekouří už deset let. Dobře se abstinuje, když je člověku fajn, ale jakmile přijdou stresy a nevyspalost, obvykle sáhne znovu po cigaretě. Znám lidi, kteří nekouřili pět let a pak si zase zapálili. Jenže není normální, aby takovou závsilost způsobil jen nikotin!

Sám jsem byl sváteční kuřák, dal jsem si tu a tam jednu v hospodě (pak jsem s tím přestal). Ačkoli jsem nikdy vlastně nekouřil, tak tři měsíce potom jsem měl u piva silné nutkání si dát, až jsem se divil. Ale je to opravdu nikotinem?

Nikotin je i ve vodních dýmkách. Dávka, kterou z nich člověk dostane, je vyšší než z cigaret, a přesto na vodní dýmku závislost nevzniká. Občas si ji s přáteli dáme, ale když ne, tak ne. Žádný absťák.

Nikotin je v náplastech, elektronických cigaretách, nápojích, ale ani ty, podle kuřáků, nenahradí cigarety.

Známý, který pracoval v tabákové fabrice, se mi svěřil, že viděl látku, kterou do cigaret přidávají. Prý jí přivezli asi kilogram, přičemž u letadla byla větší ostraha, než kdyby vezli zlato. To kilo prý vystačí na roční produkci a jedná se o látku, kvůli níž cigerety tak dobře chutnají.

Napadá mě paralela s heroinem, na nějž prý vzniká závislost již po prvním podání. Kdo ví, co dávají do cigaret, aby posílili Pavlovův reflex. Jestli je to něco jako heroin, byl by to geniální způsob, jak kuřáky doživotně uvázat ke kouření. A že se to daří...

214182

14.03.2010 12:15

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: Asi je na nápravu pozdě.

mig 80.?.?.?

Vy si opravdu přejete výbuch davu? Myslíte, že se dav zachová správně až to "bouchne"?

Ne. Dav začne rabovat, ničit co může. Nakonec bude usměrněn několika jedinci, kteří z něj vzejdou, avšak ti nastolí tak tvrdou diktaturu, že se celý dav bude jenom divit.

Buďme rádi, že to zatím nějak funguje. Sice špatně, ale funguje. Alternativa, kdy by se k moci dostali vládci z davu, je mnohem děsivější.

214895

03.06.2010 09:19

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Zidi vzdycky lhali

mig 80.?.?.?

Vy snad myslíte, že všichni Židé souhlasí s politikou státu Izrael? To je jako kdyby všichni Češi souhlasili s kroky České vlády!

Prosím neházejte všechny do jednoho pytle, totéž dělá i druhá strana. Zobecňování na my=dobří / oni=špatní by nefungovalo, kdyby lidé dohlédli trochu dál. Nejspíš by díky tomu ani nebyly války, protože by nemohla existovat jednoznačně černá a jednoznačně bílá strana.

Hledání jednoznačných viníků je ve své podstatě podléhání propagandě kohosi, kdo nás chce proti nim poslat. Ale jak je to doopravdy, ví jenom on a taky ten, kdo to prohlédne.

Proto opakuji ještě jednou: Svět je možná ovládán větším množstvím Židů, to nikdo nepopírá, ale z toho nelze vyvodit, že všichni Židé s tím mají něco společného a že všichni Židé s tím souhlasí. Nepodléhejme _jakékoli_ propagandě, ani té, která je nám možná příjemná.

221044

15.08.2011 10:31

O co šlo na Prague Pride

RE: klasika

mig 94.?.?.?

Daňoví poplatníci se prohýbají? A co střety fotbalových fanoušků? Z čích daní jsou placeny? Obvykle je potřeba celá armáda policistů, aby agresivní tábory udržela od sebe!

Ptá se někdo lidí například z pražských Holešovic, zda chtějí několikrát do měsíce průvod řvoucích lidí ze Sparty? Bývá to tam občas fakt vo hubu (z vlastní zkušenosti).

Nicméně i přesto fanoušky toleruju, protože každý občan má právo využít výhody státu, pokud mu platí daně. Je to jejich věc.

A jestli se daňoví poplatníci prohýbají, pak kvůli 40 miliardám, které někam zmizely z rozpočtu. To je čtyřicet tisíc milionů! Většinu lidí tohle přitom nechává apatické. Tady bychom se měli začít starat o to, kde končí naše peníze.

250996

16.08.2011 09:50

O co šlo na Prague Pride

RE: za Izrael aj na Prague Pride

mig 94.?.?.?

Jo, byla tam skupinka Izraelských turistů. Někdy si říkám, kéž by Češi také byli hrdým národem a mávali vlaječkami! Podívejte se do Švýcarska, tam jich ve městech visí tisíce. Zato my se za češství stydíme a máváme jenom když něco vyhrajeme v hokeji. Mimo ty "zlaté dny" se navzájem okrádáme a i ten svůj stát rozkrádáme podle pravidla co je státní, to není ničí...

251115

21.10.2011 07:44

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

Rodinu ničí něco jiného

mig 94.?.?.?

Podívejte se na Romy (Cikány), jak se množí. Podívejte se na Vietnamce, kolik mívají dětí. Proč nejsou tradiční bílí evropané schopni téhož? V témže prostředí?

Rozhodnutí mít dítě a vychovávat ho v tradiční rodině muž-žena, neovlivnil a neovlivní žádný úřad. Pokud "vymíráme", měli bychom se spíš ptát: proč lidé dávají přednost kariéře před plozením dětí? Proč, když už je mají, věnují se raději vydělávání peněz než svým dětem (jsou stále v práci a ne doma)?

255687

13.10.2013 20:39

Homosexualita

RE: Dobra zprava

mig 94.?.?.?

Homosexualismus je jenom symptom, ne příčina. Jestli něco ruinuje tradiční rodinu, tak je to kapitalismus:

Dneska nikde nevidíte žádné ideály, které by stály za následování. Kdo by je taky následoval, když z nich neplyne zisk? Maximalizace zisku, to je modla dneška. S tím spojené srážení cen dolů, vede k vítězství toho nejdebilnějšího - stačí si pustit televizi.

Vše, co má nějakou hodnotu, musí být v kapitalismu naceněno a zobchodováno. Dokud budou lidé slyšet na žrádlo & hry, bude kapitalismus i úpadek pokračovat. Lidi vždycky slyšeli na žrádlo a hry. Dokud bylo co žrát...

297768

01.05.2014 15:29

Čtvrtá cesta k ruskému Řádu

Řád musí člověk najít především sám v sobě

mig 94.?.?.?

Poučeni historií, lidé opět vzývají Pevnou ruku. Konečně prý má být nastolen Řád! Konečně bude svět fungovat; logicky, bez korupce a morálně. To má zaručit Čtvrtá ideologie, jejíž barvu sice neznáme, ale určitě nebude hnědá, rudá, oranžová, modrá, zelená, natož růžová...

Kdyby tak lidi radši začali hledat ten řád sami v sobě. Nikdo přece nezakazuje jednat podle vlastního srdce.

Uctívání Vůdců, Mágů a jejich Řádů je pouze projevem vlastní lenosti v hledání něčeho vyššího sami v sobě. Jenže tam se musí začít, chceme-li opravdu něco jiného než jen další ideologii, která se dřív nebo později zvrhne.

309261

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
22,00 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
16,94 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,28 Kč
100 japonských jenů
21,07 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,87 Kč
100 maď. forintů
7,32 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,80 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 197,33 Kč
1 unce stříbra
495,89 Kč
Bitcoin
422 457,45 Kč

Poslední aktualizace: 30.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 925 821