Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Anonymus

Nalezeno 573 příspěveků, 3 různé IP adresy

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.06.2010 18:41

Školné je správné

RE: No konečně!

Anonymus 85.?.?.?

Pěkně jste popsala ty úředníky, a teď se myšlenkami přeneste do tématu "Dullessův plán"...
A něco pozitivního - pokud na úřadě natrefíte na lidského úředníka, to pak s tama člověk odchází jako "Alenka z říše divů",
s takovým hřejivým pocitem u srdce [velký smích]

Před nedávnem jsem absolvoval kolečko po úřadech, někde to proběhlo standardně ( já = ty...razítko, odchod).
Z jednoho jsem odcházel a v myšlenkách jsem nemohl najít slušného výraziva.
A ty další dva nechci popisovat... ještě teď se usmívám a máma jak prošla okolo, tak už se zase zajímá, co kuju za pikle [chechtot]

222311

19.06.2010 21:07

Pohľad späť

RE: socializmus

Anonymus 85.?.?.?

zdarec,
akorát jsem si opět připoměl události kolen 17tého, a musím se usmívat. Postávali jsme s jedním kolegou pod podloubím a sledovali děj. Musím se přiznat, že mě bedna šrotovala a rozvažoval jsem co bude dál, byly to obrovské paradoxy. Lumpi, sotva stáli na nohou se dovrávorali na pódium, a stačilo aby zablekotali, "pryč s komunisty" a celý náměstí jim tleskalo.
najednou kolem smýčili policajti nějakýho kluka, a když sem se ozval, ať jej nechají, že je to zbytečný, tak sem slízl pendrekem po šiši, prý abych dostal rozum. Tehdy jsem se tomu sice nesmál, ale dnes mě to jaksi přijde směšné, a i ta poznámka teho policajta byla nadčasová, aniž si to možná tehdy uvědomoval [chechtot]
No, představu jsem měl asi takovou, že to špatný se odpáře a pojedeme dále, třeba obdobou Číny, ale tenhle bordel jsem si ani ve snu nepředstavoval, že to vezmou obráceně. Co je dobré pryč, a to špatný zdokonalit...dnešní výsledky.

222368

21.06.2010 00:51

Polsko připravují na válku s Německem a Ruskem

Katyň

Anonymus 85.?.?.?

Malinko pootevřu Pandořinu skříňku.
Možná někdo bude o tomto něco vědět.

Polsko dostalo varování, v podobě pádu letadla, a to z důvodu, že chtěli znesvětit památku padlých osobnostmi, které mají krvavé ruce.

222433

21.06.2010 15:42

Existoval Dullesův plán?

RE: Existoval? - existuje

Anonymus 85.?.?.?

>Takže čo znamenajú tie koníky na obrázku?

Také by mě tato odpověď zajímala.
Ale to co popisujete, je zabarveno náhledem kazatele. Tuto teorii většinou uvádějí jehovisti, nebo adventisti.
Bílý kůň by měl být alegorie církve, která byla předurčena k vládnutí a vítězný věnec znamená, že z toho vyjde vítězně. Další jezdci jsou již snáze k poznání, jedním slovem. (válka, bída, smrt)

222467

21.06.2010 15:57

Polsko připravují na válku s Německem a Ruskem

RE: Katyň

Anonymus 85.?.?.?

[smích]
Nebudu polemizovat o tom, co plácám [smích]
Napsal jsem jednu větu, spíše formou otázky. Tím chci naznačit, že tato otázka není všem srozumitelná, i když vypadá na první pohled velmi primitivně a tváří se jako jednoduchá.
Nejedná se o konspiraci různých fám na netu. Z pohledu materialistického je všechno v pořádku, zhruba jak jsi to popsal. A nikdo v tom nic jiného nedohledá, fakta hovoří jasně a nesmlouvavě...NEPORUČILI!!! (kategorie - nešťastná událost)
Jen dopíšu ještě jednu větu. Mělo to být důrazné varování, a pokud na něj nebude brán zřetel, přijdou další a nejen pro polské ignoranty, jak jsi přesně pojmenoval "amerikoritovlezci"
Maličko se problému dotknul abc.

222468

21.06.2010 19:51

Polsko připravují na válku s Německem a Ruskem

RE: Katyň

Anonymus 85.?.?.?

existují procesy, které někteří lidé neumí pochopit, proto se s tímhle netrap a tvař se, jako by zde bylo prázdné místo. Odpovídáš zcela zcesty. Problém je v tom, že já, nebo někteří tebe dokáží pochopit, ale naopak, ty nepochopíš o čem je řeč. Prostě musíš dozrát a to neurychlíš a jednou z možností je nezavrhovat všechno, co mě mozek nebere.
Teď odbočím - viděl jsi film Dědictví? Tam to Bolek řekl na plnou hubu... neviděl jsem, ale věřím...
Tak tohle téma je také z jiné sféry, než materialistické...

222492

22.06.2010 00:30

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Tradice

Anonymus 85.?.?.?

steve co k tomu dodat,
vidím češtinu, čtu česky, ale potřebuji tlumočníka [velký smích]

kontext s časem mě také napadl, ale v kontextu SWT jsem jej zavrhl

222525

22.06.2010 02:31

Polsko připravují na válku s Německem a Ruskem

RE: Katyň

Anonymus 85.?.?.?

Editore je mi jasné, že by se mělo komunikovat civilizovaně, a že jste zde od toho, aby se to dodržovalo, proti tomu nemůžu nic namítat, navíc jsem zde na návštěvě, takže musím vypít i hořkou kávu bez remcání.
Mrzí mne, že se s tímto možná smazal i příspěvek, který byl k věci, nevím, neměl jsem možnost přečíst, co je smazáno.
Sám v těchto oblastech tápu a hledám různé odpovědi a vysvětlení, proto jsem tohle téma nasměroval do této zóny. Vím, je to velmi ošemetné téma, obzvlášť pro materialisty. Oni mají svou hranici, a co je za ní, je všechno... (slušně řečeno na psychiatra), ale podle tohoto vzorce bychom museli odsoudit všechny věřící, ale každý normálně uvažující ví, že tomu tak není. Také na tom nelze bazírovat, co když nakonec budou mít pravdu věřící, a materialisti ne? Vím, že případným vulgarismem se nic nevyřeší, pisatel se shodí, a ostatní se stáhnou z diskuze.
Setkal jsem se s dvěma lidmi, nezávisle na sobě, a ti lidé se nemohli a nemůžou znát. Bylo to přibližně v době tragédie, kdy ještě nebylo nikde zmínky o jiné verzi, než oficiální a dostalo se mi vysvětlení až se mě tajil dech. Ale co je zarážející, že oba dva mluvili skoro stejně. Nechci zde rozepisovat detaily, strhlo by to zase lavinu nechtěného, ale přesto bych byl vděčen za rozumný názor v tomto směru. Přestože se rozum brání přijmout tyto verze, bohužel výsledky hovoří nesmlouvavě, dokonce i v nastínění dalších problémů se tito dva shodovali.
Tyto detaily jsem konsultoval s odpovědnými lidmi, kteří by měli mít o těchto věcech nějaké povědomí (jeden je kněz a druhý mnichem v klášteře), oba shodně potvrdili, že jsou tyto věci možné...

222537

22.06.2010 22:02

Steve Connor: Potřebujeme globální debatu o populaci

RE: INTELIGENCE

Anonymus 85.?.?.?

prý by jsi měl obdržet kontakt.

222597

23.06.2010 19:06

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

Vojto, nestudoval jsem podrobnosti Řecka, spíše si všímám domácího dvorku.
Myslím, že nejsme moc daleko od skutečností, které popisuješ.
Zdravotnictví - občane zaplať - a co když je to podobné jako u nás, že se ve zdravotnictví plýtvá, ale díru nikdo ucpat nechce, i když je zřetelná, ale břemeno chybějících financí se přesune na občana, ale ten nemá možnost tu díru ucpat.
Např. proč tady musíme mít tolik zdravotních pojišťoven, aby se snáze rozpustila částka, která plyne do zdravotnictví?
Proč nakupujeme zdravotnická zařízení dráže zhruba o 30% v porovnání cen s jinými zahraničními zařízeními?
Např. Gama nůž. a další.
Samozřejmě, že vybrané odvody a daně nejsou bezedné, ale je třeba odstřihnout pijavice, a ne je ještě ochraňovat a přesouvat to neustále na obyvatelstvo.
My jsme natolik bohatí, že si v nynější době můžeme za 3,5 miliardy dovolit nakoupit am. šrot ( vyřazené Herkulesy 4 ks) a možná se podaří z tohoto šrotu sestavit 2ks, které možná budou schopny i vzlétnout a přitom se doposud používané letouny předčasně vyřazují z provozu.
Uvedl bych další, např. odborníky označený, jako prodělečný, systém elektronických vinět. ( předpokládá se propad až o 3 miliardy)
Na tohleto a další podobné "nezbytnosti", máme dostatek financí, ale nikdo tohle neuvede, jako důvod, který vede k propadu. Ale všichni o překot vykřikují, že jsme to "prožrali" a musíme si utáhnout opasky.
Promiň, ale já si potravu kupuji za své, a tyhle věci nemám možnost ovlivnit. Zrovna tak jako jsem neměl možnost ovlivnit naprosto "čistý" obchod s Gripeny, neměl jsem možnost ovlivnit nákup smrtících padáků, neměl jsem možnost ovlivnit výměnu MIGů za vrtulníkový šrot, a další a další podobné výhodné kšefty.
Výhodné ??? pro koho?
Pokud v Řecku měli podobné hospodáře, výsledek je dnes vidět, ale občany - Řeky z toho můžeš s klidným svědomím vynechat.
Podívej na nové zprávy - Řeky dotlačili do rizikového reitingu, aby ještě více ždímali již velmi zkoušenou zem, aby ještě odsáli velmi slabou pomoc od MMF a dnes se diví, že jim komunistická Čína hodila záchranný kruh. My se zbavujeme výhodných trhů, a trhů vůbec a jen lezeme do řiti zkrachovalcům a s holou prdelí se ukazujeme, jak jsme dobří a přitom nám trčí sláma z bot.
Už dávno jsme v té krachující a prohnilé společnosti neměli být.
Podívej dnes na Německo, jak se nepozorovaně uzavírá, a jak je to některým jestřábům proti srsti, že ohrožují euro. Kašlou na ně, bližší košile, než kabát! Ale my jsme loajální, my na všechno máme, naši blbci to zase nějak zaplatí a než se naštvou a vemou klacky, to budou nejprve rypáky chodníky orat.
To Řeci jsou jiní kabrňáci. Podívej na Ukrajinu. Otočili kormidlo zpět, a už se ekonomika zklidnila. Lukašenko se zhlídl v EU, okam...

Automaticky kráceno

222662

23.06.2010 19:07

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země - dodatek

Anonymus 85.?.?.?

Lukašenko se zhlídl v EU, okamžitě byl zproštěn nálepky diktátora, ale aby zaplatil za plyn, to už jaksi uniká, ale je frajer, už není diktátor, že jo?

222664

23.06.2010 19:46

Německo se navezlo do Izraele pro odepření vstupu jejich ministrovi do Gazy

RE: Příšerný překlad!

Anonymus 85.?.?.?

HESTROYi, nejsem odborník, a většinou, když mám nějakou sopecializovanou otázku, na kterou potřebuji patřičnou odpověď, ptám se odborníků. Tuhle otázku jsem probíral s mnohými z nich.
Většinou potvrdili, že by to byla sebevražda bez pomoci.
Měli jsme odhodlané vojsko, měli jsme perfektní obranu, měli jsme dostatek kvalitních zbraní. Obrovské zásoby munice. Letectvo by nebyla až tak moc slabá stránka, protože by bylo minimálně potřebné při obraně.
Ale byla otevřená hranice od východu, byla ze strategického hlediska slabě chráněná Plzeň. Pokud bychom se bránili, rozhodně by to AH zdrželo, rozhodně by to byl úporný boj, ale bohužel by se odehrál na našem území. Pomoc od Rusů se nesměla přijmout, asi jako dnes. A západ nás předhodil, jako buřt dobrmanovi.
Mnoho těchto lidí, kteří byli u armády, tento krok schvalovali, i když nebyl jednoduchý. Byl jsem na besedě s gen. Svobodou. Uvádím jej, jako jednoho z těch, ( nebyl za tu dobu jediný) od kterých čerpám odpověď na tuto otázku.

222670

24.06.2010 03:53

Rusko stojí před geopolitickými výzvami 21. století

RE: Rusko neni SSSR

Anonymus 85.?.?.?

Mít takového politika, jako je Putin, tak jej klidně odvážím zlatem, třeba i několikrát. Nevadí mi tvrdá ruka pokud je spravedlivá, nevadí mi zasloužený majetek, ale vadí mě křivárny, švindle a kupčení, jak to předvádí náš establišment.

222689

24.06.2010 04:08

Rusko stojí před geopolitickými výzvami 21. století

RE: Rusko neni SSSR

Anonymus 85.?.?.?

To je ten samý, jen upraven panoramatickým programem, nebo pluginem v photoshopu. Proč tedy 2x stejný?

222690

24.06.2010 10:08

Rusko stojí před geopolitickými výzvami 21. století

RE: Rusko neni SSSR

Anonymus 85.?.?.?

>Putin musel přijít

Myslím si, že nemusel, ale je dobře, že přišel. Další Jelcin v pořadí by přinesl jen chaos. Medveděv je sice loutka, ale úkol zvládá slušně, ku prospěchu všech.

Za ten další text díky, je optimistický a tak nějak se v hlavních bodech shoduje s mými informacemi.

Je předpoklad, že i když to momentálně vypadá jako utopie, najdeme cestu zpět k Rusku a nejen my. Poté by měl nastat růst ekonomiky.
Ale když tak nad tím přemýšlím, jsem zvědav jak se budou převlékat kabáty a jak se někteří politici s tím budou vyrovnávat [velký smích]

222703

24.06.2010 15:58

Rusko stojí před geopolitickými výzvami 21. století

RE: Rusko neni SSSR

Anonymus 85.?.?.?

>v Rusku nejsou křivárny.

Pane, porovnávat Rusko s něčím, je zavádějící. že to tam není jednoduché, o tom není řeči. Ale bavili jsme se o Putinovi.
A Putin, třeba se svými chybami se snaží ukázat, že i vrcholná politika se nechá dělat s lidskou tváří.
Vezměme v úvahu, co převzal po svém předchůdci a jaké je dnes Rusko. Ze dne na den to nezmění nikdo, ale Putin udělal kus práce, to nemůže nikdo popřít. A hlavně, před nikým se neklaní!, abych nemusel popisovat různé alpinismy, v našich krajích běžné.

222724

24.06.2010 17:58

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

Vojto, ty mě vždy dokážeš vyloudit úsměv na tváři, díky.
Ten poslední odstavec je opravdu gól, ten se ti povedl, to musím uznat.
Nevím jak to posuzuješ ty, ale většinou je třeba na problém nahlížet z více úhlů. Takže z pohledu člověka v pozici gen. ředitele jsi to už nastínil. Te´d to zkus z opačného konce, třeba od prodavačky z marketu, v nynějších podmínkách.
Vynechej leninské bláboly, to s realitou nemá nic společného, to víme oba dva dobře. I když někdy přemýšlím, jestli i ten Marx nakonec nemá v něčem pravdu [chechtot]

222730

24.06.2010 21:03

Když síla nefunguje

RE: Spravny On

Anonymus 85.?.?.?

Pánové, To: Martin + Quido.
Děkuji za články, ale měl bych prosbu, pokud by byly k dispozici odkazy pro obohacení, myslím by nebyly ku škodě. Alespoň mě by tyto detaily o starých kulturách potěšily. Možná nebudu sám.

To, že se někdo nad něčím posmívá, nebo odmítá přijmout jiný názor, výklad, proto, že nedokáže pochopit. To asi bude vždy, tím se nenechejte znechutit. Někomu v textu může vadit i slovo Bůh, aniž by uvažoval, že v souvislostech může mít jiný význam, okamžitě text zavrhuje právě pro "božskost". Marné potom snažení o další výklad.

222743

24.06.2010 21:15

Rusko stojí před geopolitickými výzvami 21. století

RE: Rusko neni SSSR

Anonymus 85.?.?.?

Nuž co dodat?
Chtěl jsem napsat, že je to kus pravdy, ale při bližším ohledání jsem zjistil, že je to celá pravda. [velký smích]

222745

24.06.2010 21:39

Rusko stojí před geopolitickými výzvami 21. století

RE: Rusko neni SSSR

Anonymus 85.?.?.?

No... ono jak který, že?
např. Frank Köhn pochází z východního německa [chechtot]

222748

24.06.2010 23:42

Deepwater Horizon – jak vypadá nejhorší varianta vývoje

RE: ....

Anonymus 85.?.?.?

tak rychle ber roha a dom [smích]

222768

25.06.2010 00:20

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

>je nám zle

Asi si nerozumíme, proto to trochu rozvedu.
Vám třeba ne, já osobně si nestěžuji. Kdyby to bylo lepší, možná bych to ani nevydržel [smích]
Ale zaráží mně jeden detail. Omlouvám se, asi budu trochu ironický, ale podobné věty mě úsměv nevytváří, spíše smutek.
Jedná se o větu, kdy přehlížíte a podceňujete prodavačku na úroveň robotického pásu.
Já jsem uvedl prodavačku v marketu, jako příklad za všechny další podobné profese. Nedovoluji si žádného člověka ponižovat, nebo jím pohrdat jen proto, že dělá třeba popeláře. Sám jsem si to vyzkoušel za totáče, když jsem musel nechtěně změnit svou profesi, proto že jsem, jaký jsem. Myslím si, že je to upřímnost, někdo v tom viděl prostořekost, ať už jakkoliv, následovalo životní školení. Nevadí - k věci.
Uvědomujete si, že i ten robotik, dělník, uklizečka, prodavačka dělá svou práci v nějaké komunitě, zrovna tak jako Vy?
Abyste mohl nerušeně sedět celý den v křesle, že je třeba i té uklizečky?
Nelamentuji nad rozdílem mezd, ty musejí nějakým způsobem zohledňovat míru odpovědnosti atd...
Ale nejsem spokojen s mírou odměňování celkově - statisticky. Snad nechcete tvrdit, že je normální stav, kdy třičtvrtiny populace nedosáhne na průměrnou mzdu, dokonce podle grafu to bylo hodnoceno, že 70% nedosáhne hranice 20tis, což je hranice podprůměrem. Není to nic nového, že se nějakým způsobem odebírá ze spodních vrstev a takto ušetřený peníz se přidává nahoře.
A tenhle neopodstatněný nadhled některých jedinců nad ostatními mě dělá obzvlášť zle a v praxi s takovými lidmi opovrhuji. Nevím, zda jste takový, jak jste napsal, nebo jste to jen neobratně podal, ale zamyslete se nad tímto momentem.
Ze života: znám lidi kteří manipulují miliardovým majetkem, a přitom svým vystupováním a svým projem jsou naprosto skromní a nenadřazení. Znám lidi, kteří mají příjem cca 30tis/měs a jsou nafoukaní, jsou mistři světa, a pokud od nich chcete nějakou práci... raděj nemluvit. Z jejich vystupování a z jejich projevu čiší nadřazenost, arogance apod., přitom inteligence nulová.
Pokuste se opravit, doteď jsem pouze viděl, že máme rozdílné názory, což mě nedělá problémy pro diskuzi, ale tyhle postoje by mě problém asi dělaly, přinejmenším bych se nemusel někdy udržet v mezích slušnosti při vyjadřování.

222770

25.06.2010 00:22

Deepwater Horizon – jak vypadá nejhorší varianta vývoje

RE: ....

Anonymus 85.?.?.?

ty už lepší nebudeš [smích]
Ale ty veverky tě omlouvají

222772

25.06.2010 04:27

Když síla nefunguje

RE: Spravny On

Anonymus 85.?.?.?

Díky, některé linky mám v oblíbených, ale nějak to zanedbávám,
všechno nestíhám.
Wojnar je celkem málo frekventované jméno, nepochází od FM?

222779

25.06.2010 04:35

Když síla nefunguje

RE: Spravny On

Anonymus 85.?.?.?

tak podle fotky to bude shoda jmen

222780

25.06.2010 12:28

Německo se navezlo do Izraele pro odepření vstupu jejich ministrovi do Gazy

RE: Příšerný překlad!

Anonymus 85.?.?.?

Že Ladika tam propašovali v uhláku, s tím jsem se setkal, ale nějak se jim vymknul [chechtot] , nebo ne? [zmaten]
A Sagašvili ???, těžko hádat, to byla zajímavá osobnost, plná zvratů a obratů, jak k dobrému, tak k špatnému, asi to hadí klubko nebude snadné rozmotat a přiřadit mu nějaké jednoznačné hodnocení.

Ty názory co jsem uvedl, byl to třeba gen. Šiška, aby to bylo z druhé strany a mnoho dalších, jak fronťáků, tak i pozdějších kapacit, dnes již v důchodovém věku, nebo již nežijících.

222796

25.06.2010 20:03

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

Vojto, podle mě se svět točit nebude, na to jsem velmi malým pánem, zrnko písku na Sahaře. Ale to co popisujete je běžná propaganda. Nechtějte mě namluvit, (Když teda vezmeme prodavačku jako medium), že v těch marketech si nemohou dovolit vyplatit vyšší mzdy. Dovolím si od stolu tvrdit, že ano. Pokud ne, je třeba to rozumně upravit zákonem. (to v případě jiných profesí) Jinak bych Vám přímo z marketu mohl poskytnout velmi přesné informace, jelikož dcera dělá v jednom ekonomku, bohužel momentálně ji nechci rušit telefonem, a na mailu není, jen pro takovou malichernost, o které všichni víme, nebo tušíme, pokud nejsme slepí.
Na konkurenční boj většinou všichni svádějí nízké mzdy. Jednou jsem měl podobný a ostřejší dialog s jedním managerem, jedné energetické firmy, nepoužíval jsem vulgarismů, ale tu diskuzi ukončil odejitím, protože opravdu neměl pádných důvodů mě to dovysvětlovat.
Porovnával jsem plat jejich ředitele, s ředitelem asi 5x větší firmy ve Francii, ve stejném oboru. Zkrátím - firma 5x větší, a plat 20x menší. Další příklady bych mohl uvést. Plat dělníka cca 5-10x vyšší.
Chcete pojmenovat viníka. Je to chamtivost a nenažranost. Za feudalismu by podobné lichváře šoupli do pytle a namočili ve Vltavě, dnes takoví mají zelenou a jsou IN.
Uvedu příklad, představte si domeček plný koleček (hodinový stroj), jejímž udržbářem je hodinář. Tento musí pečovat o celý strojek tak, aby ukazoval přesný čas. Pokud jej čistí, nebo maže, musí péči věnovat naprosto všem kolečkám stejnou. Pokud by třeba ty menší kolečka ošidil na mazivu, kolečka, nebo ložiska by se mu vydřela. Když ty velké přemaže, můžou se třeba lepit, ale také bez těch zadřených se točit nebudou a takové hodiny jsou k ničemu.
Já nezávidím managmentu firem, že mají nadstandardní příjmy, ale pokud tyjí na úkor zaměstnanců, tak tohle odsouhlasit nemůžu, protože v tom případě na to nemůžou z morálního hlediska mít nárok.

222823

26.06.2010 01:36

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

Na to, abych provozoval market v prvé řadě nemám náturu, čímž je další debata o tomto u bodu mrazu.
Jestli markety dosahují vysoké míry zisku?
Museli bychom si určit nějaké hodnoty...třeba množinu tržeb a zisku na zaměstnance, potom by vyplynuly výsledky. Samozřejmě, že každý resort bude mít výsledek jiný a míra bude také jiná.
Popelářskou firmu byste neporovnal s finančnictvím. Termín "vysoký zisků bude rozdílný.
Ale vrátím se zpět k marketu jako vzoru. Vysvětlete mě, nedoukovi, jak je tedy možné, že v Německu (za naší hranicí), jsou potraviny prokazatelně kvalitnější a za levnější peníz, než zde v Česku, kde je kvalita nepopiratekně horší, a to enormně.
Podle zveřejněných porovnání cen a kvality u stejných potravin, ta "řekněme šunka", nejlevnější v Německu je kvalitnější, než ta nejdražší v Česku. Dokonce ta nejdražší šunka v Německu, je levnější než totéž v česku a z horší kvalitou. Německé mzdy - asi nebudeme v rozporu, že jsou vyšší než v Čechách. Do Německých marketů jdou JEN výrobky vyrobené v Německu a převážně s nulovou dávkou chemikálií. Do českých marketů se naváží ten největší hnus s prošlou dobou spotřeby sesbíraný po evropě, nebo polské provenience a tyto potraviny, aby byly alespoň na oko prodejné se musejí chemikáliema stabilizovat, čímž se jim jako napravuje prošlá doba. Ty srovnávací testy byly provedeny u řetězce Kaufland.
A teď mě vysvětlete - vstupy (nákup) šmejdů musí být zákonitě levnější, než nákup kvalitních výrobků.
Prodejní ceny jsou vyšší.
Mzdy nížší.
Z toho co jsem uvedl, je logické, že musí i zisk být vyšší než v Německu a Vy chcete tvrdit, že krachují.
No dobře, ale udělal bych rozbor, proč tomu tak je, protože tady není v těch položkách žádná složitá matematika. Instinktivně je jasné, že zde něco nehraje.

222828

26.06.2010 06:09

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

>Vy víte "od stolu"...
Takže výsledky hospodaření už mám na stole, převedu je do procent, aby zde nebyly konkrétní čísla
a také to srovnám do nějaké formy s odpovídajícími reálnými daty, přizpůsobené na 10milionů tržeb.
Mzdy samozřejmě patří do nákladových položek, tzn, že výsledkem bude čistý zisk.
Kalkulujeme s 10 miliony tržeb, z čehož posunovači v regálech (prodavačky, skladníci a pokladní)
odeberou mzdy do 5% hrubé tržby(HT) - v průměru 9 -10tis/osoba(O)
Managment 1 - 2% HT, ve výši od 15 do 80tis/O - různě
Celkové náklady včetně mezd nepřevýší 50% HT. To znamená, že nejméně 5 milionů měsíčně vykazují čistý zisk.
Ani tyhle data mě sice nepřesvědčují o tom, abych si pořídil market, ale utvrzují mě v tom, že tady rezervy pro navýšení mezd existují. Nepolemizuji, že tyhle výsledky nemusejí kopírovat stejný scénář třeba v řetězcích Kauflandu a Billy.
Nevím, co považujete pod pojmem "velmi vysoký zisk", možná 50% bude pro Vás málo, ale některé resorty se pohybují na hranici 10-15%, a třeba zemědělství se pohybuje v červených číslech. A jednou z příčin jsou právě tyhle řetězce, které tlačí ceny pod hranici rentability dovozy dotovaných a nekvalitních produktů.
Takže vážený pane, když mrknu na tyhle výsledky a zdvojnásobil bych mzdy třeba všem bez rozdílu o 100% tak by zbýval zisk 40%, pokud nepočítám drobné šestáky (3%). Opravdu chmurná představa, že jo? A teď ekonome s titulem, použijte obyčejnou malou násobilku, a uvažujte, že tohle je výsledek části jednoho obchodního centra, které je součástí řetězce o "X" takových centrech.
Můžu říci, že jsem si takové výsledky nepředstavoval, nikdy jsem se o tohle tak dopodrobna nezajímal. Takže díky za rozšíření obzoru a potvrzení mojich hrubých odhadů.
>Prokážete-li věrohodně...
Dnes již nikam vyhýbku přehazovat nemíním, jediná odbočka bude do futrálu
>To je docela zajímavá nabídka, ne?
Ne! Celý život jsem prožil s jakousi úrovní, kdy jsem nepotřeboval krást, podvádět, korumpovat apod.
Dnes už mně nestojí za to, abych své zvyky měnil. Již jsem dříve uvedl, že nejsem honcem kapitálu, na své potřeby jsem si vydělal, rodinu jsem uživil, děcka jsou postaveni na vlastních nohou, mám spokojenou domácnost a za chvíli si z tohoto světa odnesu pouze tady ty naše diskuze... nic víc, tak kam se hnát? Proč si zatěžovat svědomí tím, že někoho ošidím tím, že mu prodám nekvalitní komoditu. V tomhle nevidím cíl, dělat lidem problémy a hnát je do krajností. A je to možná také důvod proč si nerozumíme.
>To je prosím pane Anonyme ekonomický zákon. Věřte nevěřte.
Nevím, jestli to má smysl říkat, že to není ekonomický zákon, ale něco horšího než zákon džungle. Proč to takto hodnotím? Ani v přírodě neexistuje tak bezhlavá likvidace slabších jedi...

Automaticky kráceno

222837

26.06.2010 17:18

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

Částka byla ponížena o 20%DPH.
Pořízení zboží, energie a další náklady (všechny včetně odpisů) byly zahrnuty do částky nákladů.

Nebo, že by se náklady, podle toho jak je rozděleně uvádíte, počítali 2x? Já je zahrnul již do položky jednou:
A pokud jsou již tržby, tak pravděpodobně to zboží v regálech bylo již jednou nakoupeno. Pro laiky: pokud jsem koupil zboží za 1mil, tak ten mil. je v oběhu a s tržbou se vrací a opět jej lze investovat. Jste možná ekonom s vysokoškolským diplomem, ale nepředvádějte zde equilibristiku čísílek. Velmi dobře v tom případě musíte vědět, co obsahují nákladové položky a co čistý zisk.
Musím se přiznat, že takový výsledek překvapil i mně, ale pro Vás to musí být krutá pravda.

O něčem podobném nedávno mluvil i p. Veleba v rozhlase. Zaznamenal jsem termín "Nepřiměřené a nekřesťanské zisky řetězců"
Rádio poslouchám spíše jako zvukovou kulisu, takže jestli mluvil v konkrétních číslech...??? nevím. Ale předpokládám, že někde na netu můžete i něco podobného najít. Anebo možná máte ve svém oboru někoho známého, kdo sedí na místě ekonoma v některém řetězci - zeptejte se.

222850

26.06.2010 18:00

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

Znovu jsem se dotazoval na detaily.
Takže upřesňuji:
hrubé tržby jsou uváděny po odpočtu DPH
(takže ta moje první věta by byla malinko nepřesná)
Odpisy zboží, které se zkazily než je prodal??? byly zahrnuty ve výdajích.
A poznámka na závěr: zkažené neprodané zboží jde na triko převážně dodavatelům.
I když v tomto případě je to trochu kuriozita. Vždy se tvrdilo, že se dvakrát nic zkazit nemůže, ale jak vidno, dnes je možné všechno
[chechtot] [chechtot] [chechtot]

222851

26.06.2010 19:03

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

KROMĚ MONOPOLU - tato poznámka padla, ale pochopil jsem ji tak, že dlouhodobě nelze udržet vysoký zisk, mimo monopolů.
Česky: Monopoly si dokáží dlouhodobě udržovat vysoké zisky [chechtot] [chechtot] [chechtot]

222854

27.06.2010 19:23

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

Proto jsem napsal dodatek č.222851
kde bylo upřesněno - všechny položky bez DPH - tzn. po odečtu DPH. Byli zde na návštěvě, tak jsme kolem toho pár slov prohodili. Prý se raděj nemám ptát.
A veškeré položky, které jsou nákladové jsou započítány.
pozn.
pokud by nebyl 50% zisk docílen, nastávají různá opatření. manipulace s lidmi, zkracování směn, snižování mezd, snižování stavu zaměstnanců, a to u prodavaček, skladníků, operátorů a brigádníků.
Tzn. u lidí, kteří nemají vliv na výši tržeb.
A na praktiky o prošlých potravinách mě nechtěla nic říci - prý dobře ví, že mám slabý žaludek.
>Z povinnosti zaplatit za vše,
tak, tato věta Vás usvědčuje, že možná znáte ekonomické zákony. Víte, jak by to mělo ve slušné společnosti fungovat, ale neznáte praxi.
Veškeré kazitelné zboží se převážně bere do komise a také se s tím tak zachází. např. se dovezou rostliny a aniž by se jim poskytla péče se vystaví, až odumřou se vrátí. U některých potravin je praxe obdobná, pokud nejsou v komisi, najde se způsob jak se jich zbavit - prodlouží se doba trvanlivosti, maso se namáčí v octě, nebo savu apod.
Udělá se tzv. sleva, že se navýší původní cena o 100%, ta se přeškrtne a slevová cena je různá, třeba i o 10% vyšší než původně bez slevy atd.
>Odejde mrazák
Je pojištěn, tyto ztráty hradí pojišťovna.
Pokud by se prokázalo, že rozteklé banány zavinil zaměstnanec, strhnou mu je z platu.
Vy totiž, abyste nemusel přiznat pravdu ( tudíž přiznat svou odtrženost od reality) tak se snažíte vycouvat - strohost odpovědí, udělat s každého blbce, kdo Vám není schopen odkývat Vaše teorie snad z jiného světa, nebo ze snů o lepších zítřcích,
Když jsem předložil zhuštěný přehled - rozporujete položky adhok, které Vám přijdou na mysl, a stejně, jestli jste ekonom tak víte že jsou započítány a tohle šťourání Vy považujete za školení??? Pchéééé
já za odchod zhrzeného odborníka, který možná sedí na ministerstvu a nepřipustí si, jaký bordel není schopen vidět!!!

222905

27.06.2010 22:11

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

Máš pravdu s tím hrachem, i s tím, že zde plýtvám časem.
Obtěžuji rodinu s věcmi, které by mně na mysl normálně nepřišly, ale přesto jsou i pro mně přímosem. Sice nevím, jak to využiji, ale vím [velký smích]
Tady možná ani nejde o Vojtu (i když?)
Ale takových "Vojtů", je v životě velké množství, kteří se nezajímají o realitu a žijí ve vysněném obláčku, a zřejmě ani netuší, že již nesedí v tom vlaku o kterém mluví. Realitu zaměnili za virtuální podobu nějaké představy, jak asi by to mohlo být.
Ekonomika je celkem zvláštní obor. Kdysi se říkalo, že ekonom = hospodář. Dnes je to holá fráze, protože již podklady jsou nastaveny jako pokřivené zrcadlo a ekonom je žonglér, který se musí tomuto zrcadlu podřídit. To jsou všemožné vyjímky v zákonech, dotace - nedotace a další ekonomiku křivící aspekty. Jistě mně tohle i Vojta potvrdí, ať už má na sobě jakékoliv triko. Zákony sice existují, ale v určitých bodech jsou velmi benevolentní a přesto se jde za jejich hranice, protože následný případný postih je pořád výhodnější, než zákon dodržet, nemluvě o tom, že to většinou prochází bez povšimnutí. Kdysi jsem se bláhově domníval, že lze něco napravit a že je to pouze vyjímka. (Věřil jsem a byl takovým idealistou jako zdejší Vojta) Shromáždil jsem soubor důkazů na jednu firmu, včetně možností si všechno ověřit v reálu a odeslal jsem to na ČOI - je to již několik roků, a dodnes jsem neobdržel ani odpověď, že se s tím míní nějak zabývat. Poslal jsem jim další dopis, s dotazem, jestli jsou česká inspekce, nebo jsou v réžii někoho jiného, anebo jestli mají strach nadnárodní koncern šetřit, opět bez odpovědi, přesto že formulace byla evidentním útokem na jejich základní poslaní - kontrolovat!

222909

27.06.2010 22:30

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

Nechci Vám oponovat, že to není možné ( to bych se přesunul do role Vojty), ale bavíme se o vyúčtování hospodaření, a do toho černá ekonomika nijak nezasahuje. V závěrce jsou uvedeny fakta dle dokladů. A co není psáno, neexistuje!
O to hůř [pláč]

222911

27.06.2010 22:55

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

A jsme u toho
>média plná nadějí
Kolik již takových nadějí bylo?
A to je to, co nemůžu pochopit, že se třeba Vojta nepozastaví nad tím, že jsme podobných hovadin slyšeli přehršel a situace je čímdál horší. Snažím se jej nějak pochopit, i třeba se vcítit do jeho možného zaměstnání, ale nějak se mě to nedaří. A to bude asi proto, že nesedím jen v kanclu a čas od času to, co tady vytvořím jdu provětrat mezi lidi. A zřejmě ten střet z realitou má blahodárné účinky [velký smích]
Nevím, čeho a jaký je ekonom, ale i ten příměr k hodinovému strojku by mu mohl napovědět, že to může fungovat pouze v celku, ale každé znevýhodnění čehokoliv, se musí zákonitě projevit. A že se to znatelně již projevuje, musí být každému dnes jasné a ekonomovi obzvlášť.

222913

27.06.2010 23:11

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

Nechtěl jsem Vás vylučovat z debaty,
pouze jsem upřesnil, protože Vojta by se toho mohl chytit a musel bych stejně odpovídat stejnou větou jemu, nebo někomu jinému. A ještě doplním, když už to tady padlo. Tyhle praktiky se většinou háží na malé živnostníky, který si možná ulije 100ks rumu za rok, ale že v těch větších subjektech to jede stejným způsobem už nechce nikdo slyšet a ani připustit.

222916

27.06.2010 23:38

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

to si budu na tebe dlouho pamatovat, takhle mě vrátit do reality, já už pod tíhou Vojtových argumentů začínal věřit, že mé poznatky jsou jen okrajovou záležitostí [překvapení]

222919

28.06.2010 00:03

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

povídejte mi o tom ještě chvíli,
to se tak pěkně čte, alespoň si nepřipadám jako Cervantesův hrdina [chechtot]


Já se v tom prostředí pohybuji [bliji]

222923

28.06.2010 00:49

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

Vojto, pan Havel mívá velmi rozumné příspěvky, rád jeho úvahy někdy čtu.
Ale zde jsou trochu nekonkrétní data, a Vy je okamžitě využíváte a vydáváte za bernou minci.
Uvádí se průměrná marže - ale z čeho?
maloobchod - tzn. že zde nejsou jen markety, ale všichni maloprodejci. A znám praxi, kdy ti živnostníci nakupují v marketech pro své obchůdky, protože u výrobce nakoupí dráž.
To jsou zázraky, že jo??? a nepochopitelné!!!
Bohužel, taková je praxe.
Kdybych Vám napsal, že statistika je k ho..., to byste se do mě pustil, jak si to můžu dovolit. Ale tenthle příklad je názornou ukázkou.
Také jsem hned v úvodu řekl, že nelze srovnávat třeba Billu s Kauflandem. Zrovna tak nelze všechno zhrnout do jednoho pytle a zamíchat a je vzorek...NENÍ
To, o čem jsem psal je tímto zkreslené. Já nepsal o průměrech ze statistiky, ale o konkrétním subjektu.
A pokud jste ekonom, tohle Vám musí být jasné.
Ale snažíte se všemožně obhájit své, neobhajitelné za každou cenu.
také v tom článku jsou popisovány praktiky (regálné atd)
To záměrně přehlížíte? Nebo nevíte o čem je řeč
Já to popsal jinými slovy - velká část nákladů jde na úkor dodavatelů - regálné je jedním z nich. Tohle platí u řetězců, ne u živnostníka!

222924

28.06.2010 01:07

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

Pane vojto, jelikož musím ráno odejet, jdu si odpočinout, ale závěrem:
Připadáte mi jako indiánský šaman, křepčící nad pravdou a všechno rozdupávajíce a rozmetajíce se pak bude snažit po okolí najít tu pověstnou "černou kostičku" aby dokázal, že to po čem křepčil byla vlastně lež.
No, mě s tím neublížíte. Ubližujete sám sobě, tím, že nevidíte.
Ne, že nelze vidět, nebo nemůžete vidět, ale proto, že NECHCETE vidět.
Doufám, že po mě nevyjedete, když napíšu větu: Jsou lidé, kteří nedohlédnou dále, než na špičku svého nosu a tam končí jejich obzor. To, že za špičkou nosu může něco existovat, i když tuší, tak jej zamítají a zavrhují. Ani se nesnaží se přesvědčit, přímo si to zakazují.
Možná jak píšete se máte dobře (nikdy jste se lépe neměl) - přeji Vám to.
Ale aby to vydrželo a hlavně i dalším generacím. Aby ten Váš vnouček mohl říci i třeba za 50 roků "dědi me se tady íbí"!!!
To bych přál všem a klidně budu šťastným člověkem, který se zde v názoru mýlil, a budu rád za blbce!
Pro moment, než se vrátím,
Má úcta [smích]

222925

28.06.2010 05:42

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

Ještě jsem se vrátil, těch pár minut ještě obětuji, při ranní kávě.

Ten článek jste asi ani nečetl, na který odkazujete, pouze Vám přišla vhod 21,5% marže, bez vnímání souvislostí.
Takovou malou radu: Já být ve Vaši kůži, tak se ani nezmiňuji, že jsem ekonom, a že k tomu vlastním ještě vysokoškolský diplom.
Vrátil jsem se proto, abych poděkoval za odkaz. Ono u toho byl další odkaz na prof.
Zeleného.
Tento pán má velmi konkrétní postoje a pohledy na svět i ekonomiku. A doporučil bych Vám jeho teorie prostudovat, abyste zde příště nemusel dělat ekonomické komoře ostudu. Ekonom Zelený vychází v mnohém z původních Baťových teorií. I v tomto jeho rozhovoru můžete Baťovy stopy dohledat, pokud víte o čem Baťa je. Nemyslím nedávno zesnulého, ale Tomáše Baťu (1876-1932).
I když je to člověk z minulého století, jeho myšlenky jsou stále aktuální a životaschopné, pokud by je politická zvůle nepošlapávala. Pokud byste měl příležitost hovořit s baťovcem, dozvěděl byste se, že ani tento Velikán si nedovolil pohrdnout tím nejposlednějším ševcem na své dílně, nedovolil si jej ošidit ani jinak vykořisťovat, dobře věděl proč.
S kým se nemazlil, byli lemplové všeho druhu. Dělník u Bati, pokud odváděl kvalitní práci, byla vážená a nedotknutelná osobnost.
Prof. Zelený má velmi reálný pohled na svět a pojmenovává problémy a nastiňuje řešení, se kterými se nechá souhlasit. Nejsem přesvědčen jestli se budou podle něj realizovat. Ale již to, že učí na světových universitách napříč světadílem, Vám musí vnuknout myšlenku, že asi na jeho teoriích bude něco pravdy a mají svou váhu. ( učí také na universitě v Číne)
Tady vidím další důkaz toho, že máme odborníky, i potenciál "zlatých českých ručiček" (zatím ještě), kdy bychom mohli být někde úplně jinde, než jsme dnes. Ale my tyto experty přehlížíme a obdivujeme zjištné šarlatány typu Švejnar. I na domácí scéně je několik odborníků, ekonomů, např. Ševčík ad., ale opomíjejí se, přehlížejí se.
Tohle není problém pana prof. Zeleného, on bez nás přežije ( jak je vidět, přežívá), ale my se zmíněnými odborníky jdeme od 5 k O. Přehlížíme kvalitu na úkor kvantity, otročíme obyvatelstvo politickými
machinacemi pro cizí užitek
a pak se divíme, že stav je, jaký je. Lezeme do řiti za cenu ekonomických ztrát, trhů apod. Výsledky těchto špatných politických orientací a rozhodnutí se přesouvá zase na obyvatelstvo. Občane plať, jsme zadluženi! A těch 70% podprůměrných je víc než velmi varovným signálem.

222930

28.06.2010 05:43

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

pokračování ranního kafe:
A jen tak mezi námi. Před asi 15 roky jsem jednoho ekonoma vyrazil z firmy. Ne proto, že měl jiné názory, ale protože byl v rozporu s funkcí ekonomem-hospodářem. Nabývám dojmu pane Vojto, že byste si mohli spolu velmi rozumět.

pozn.: baťovec - byl zaměstnanec u T.Bati, Baťou vyškolen a vychován. Jejich vystupování, inteligence, vzhled byl na první pohled znatelný. V prvomájovém průvodu ve Zlíně, jste z dálky rozeznal baťovce. Baťovec byl hrdý, na to, že je baťovec! Baťa byl hrdý na své dělníky, a na to co umí. Jaké výhody svým zaměstnancům zajišťoval si dohledejte, budete překvapen v porovnání se svými názory. A první republika nebyl socialismus!
Zkuste se zeptat prodavačky z marketu, jak je hrdá na svého zaměstnavatele. ( ptejte se z odstupem, aby Vás nepotřísnila, až si odplivne)

Chtěl jste odpověď na otázku, kdy bylo lépe. Otázkou je, koho se budete ptát.
Prodavačka z marketu a mnozí jiní, Vám odpoví, že za bolševika a nedivím se jim.
Co já znám z doslechu od očitých svědků Vám budou chválit baťovu éru, pokud byli jeho zaměstananci.
Navštěvuje mě jeden starší pán. Bolševik jej strčil do dolů v 50tých létech, nakonec tam zůstal až do důchodu, říká že nikdy se neměl lépe, než když byl v Ostravě.
Dnešní dobu odsuzují i na oko majetní podnikatelé, české provenience, pokud se snaží jít poctivou cestou.
Dnešní dobu převážně obhajují všehoschopní a bezcharakterní jednotlivci, bez majetkového zázemí, nebo minimem investičního majetku.
Vyberte si, myslím že v každé době to bude někdo jiný. Otázkou je, jak velká část populace bude tuto teorii zastávat.

Tak a teď již doopravdy pac a pusu
a ádiééé
Máte o čem přemýšlet, než se vrátím.

222931

28.06.2010 22:06

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

>Tak to je o nošení sov do Atén.

nj. nedivím se, že jste to vzdala, sovy se nenosí, dnes se přešlo ke kaprům [velký smích]

222970

28.06.2010 22:12

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

a bez příplatku?

222971

29.06.2010 00:29

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

tak asi jsem přehlédl,
- alespoň číslo příspěvku

222976

29.06.2010 00:48

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

už jsem odpověděl, ale někde se vloudila chybička - není to zde.

Takže co jsem psal o baťovcích, zajisté potvrdíte.

A k těm výsledkům: já uvedl výsledek z jednoho centra. Pro upřesnění např. "kaufland-Zlín", který je součástí řetězce.

Uznáte snad, že nelze porovnávat jednu takovou jednotku s výsledky celého řetězce, a porovnávat řetězce je sice možné, ale výsledky jsou jaké jsou, to nepopírám.
I ten výsledek co jsem uvedl, je pouze součástí nějakého celku, a jako výsledek celku nebude v těchto číslech. Bude upraven o výsledky jiných center a to průměrem. To jsou ty výsledky na které odkazujete.

Ale pokud centrum má takové výsledky, jaké jsem uvedl, to znamená že si může dovolit přidat na mzdách, a pokud je jiné centrum třeba ve ztrátě, tak ať jej zavřou.

222977

29.06.2010 00:58

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

To je další důvod - bohužel ten původní text, který jsem psal se nezobrazil.
měl jsem tam i zmínku o nereálných mzdách vrcholného managmentu.
Pak existují další účetní machinace, a Vojta o nich musí vědět - jako tvoření rezerv a pod. kdy se zkresluje výsledek hospodaření

222979

29.06.2010 04:06

Až na Vondru dobrý

Sním či bdím

Anonymus 85.?.?.?

Nejsem si jist.
štípl jsem se - cítím, tzn. že nespím
Ale ten článek?
To musím za chvíli znovu přečíst, to je snad sen.
Až na toho Vondru.
Ale i zde nemám, co bych autorovi vytknul.

Ale zatím si slova chvály ponechám v záloze.
Je možné, že z podhoubí při tomto vlhčím podnebí ještě nějací vondrové vyrostou a s dalšími top-extremisty budou chtít ukázet, zač je toho havel.

222982

30.06.2010 00:08

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Anonymus 85.?.?.?

Vojto, už píšu méně, dostal jsem se do časové tísně.
Napsal jsem odpověď, ale ta nějak neprošla, asi mou chybou a rychlým přeskočením na jiný odkaz.
Ale k ekonomice: jako ekonom dobře víš, že nelze srovnávat market v Praze a v Kotěhůlkách. Odkaz na zprůměrovanou marži, nevypovídá nic o zisku, jak společnosti, tak jednotky.Jako ekonom, musíš vědět, jaké jsou možnosti ovlivnit výsledek, který se uvádí v ekonomických novinách. Tolik letmo k tomu našemu sporu.
Ještě z praxe - znám pana ředitele, který si dokázal i v krachující firmě vyplácet 500-600tis/měs plat, propouštět dělníky, nakupovat zastaralé a použité technologie, které nikdy nebyly instalovány atd. Je možné, že být tam jiný člověk, ta firma by se mohla oživit, ale tohle počínání bych spíše viděl jako záměr, tu firmu potopit a přitom si na tom ještě vylepšit osobní ekonomickou stránku. I ten krach mohl být někým odměněn.(toto samozřejmě nebude mít nic společného s markety)
A teď odskočím od ekonomiky.
Táta byl baťovec.( o těchto lidech nepochybuji ani na okamžik, měl jsem tu čest s nimi jak pracovat, tak se s nimi v praxi setkávat, asi ve vzpomínkách nenajdu jediného, který v sobě nenesl Baťův odkaz. Nevyjmenovávám, byla by to dlouhá řada kladných vlastností) Bývá obvyklé, že jablko se od stromu daleko neodkutálí.
A nyní k věci, proč píšu. Jak je možné, že člověk s takovým základem, jak popisuješ nevidí, nebo nechce vidět realitu. Jaký asi bude výsledek srovnání baťovského modelu s dnešním děním? Tebe to nechává klidným? Můžeš se na tohleto s klidem dívat a nevnímat budoucí příští? A tohleto ještě obhajovat bez uzardění?
Potom se nemůžeš divit, že tě někteří řadí do role provokatérů, zaslepenců a dalších podobných. Kde jsi nechal základní baťovy kameny - poctivost, kvalita, vlastenectví ad. Ty se těchto základů jen tak bez boje vzdáváš? ve prospěch prospěchářů, kariéristů,vlastizrádců a bankrotářů? Co by ti řekl táta? Přemýšlíš o tom někdy?

Jestli jsi si všimnul, používám tikání, už jsem i vykal. Vykám ženám ze slušnosti vždy, a jinak tady na diskuzi lidem, o kterých mám pochybnosti a tykání používám jako kamarádské gesto.

223025

30.06.2010 00:12

Až na Vondru dobrý

RE: Chápu dobře,

Anonymus 85.?.?.?

chtěl jsem napsat trefa do černého, ale někdo by mě mohl nařknout z rasismu,
takže za plný počet bodou [velký smích]

223026

30.06.2010 03:28

Skupinka Romů brutálně zbila třináctiletého hocha

dotaz na google

Anonymus 85.?.?.?

Vložený obrázek
Ale nyní příkaz zobrazí odkazy na tento obrázek

223034

30.06.2010 03:53

Skupinka Romů brutálně zbila třináctiletého hocha

RE: dotaz na google

Anonymus 85.?.?.?

no, jako první bod nově vzniklá vláda se dohodla na zrušení kontejnerů s tříděným sklem, prý už bude jen jeden.
Aby naplnili směrnice EU k odstranění skutků s rasovým podtextem

223036

01.07.2010 16:42

Pravda o situaci v Severní Korei

RE: Severni Korea byla vzorem

Anonymus 85.?.?.?

jen se nad podobnými amerikanofilskými názory usmívám. Co je ruský, musí být jen kopa starého železa a vždy špatné...
no co dodat, když si to chtějí nalhávat, proč ne, že jo,
a kdyby náhodou k něčemu došlo, tak odtáhnou se staženým ocasem jak spráskaný pes.

223167

01.07.2010 21:40

Pravda o situaci v Severní Korei

RE: Severni Korea byla vzorem

Anonymus 85.?.?.?

No, o výhře, nebo prohře je předčasné mluvit, alespoň v tomto případě. Ale jedno je jisté, že bychom byli všichni překvapeni, čím vším Rus vládne. Tam se nikdy moc nemluvilo, ale konalo.

223198

03.07.2010 21:07

Skupinka Romů brutálně zbila třináctiletého hocha

RE: K židovskému státu...

Anonymus 85.?.?.?

To Steve: musíš rozlišovat, není Nežid jako Nežid.

223265

03.07.2010 21:36

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

Pro Petra Řehoře

Anonymus 85.?.?.?

Jako člověk zvídavý a zvědavý, jsem kdysi dávno tomu již, položil otázku: Pročpak ty židy nemá nikdo v oblibě. A dostala se mi následující odpověď. V textu na obrázku prý je původ.
"Zlořečený Chám ..."
a to prý je původ židovského osudu, kdy potomci Cháma nepoznají klid domova, a osud opovržení si ponesou na věky věkův
Vložený obrázek
Tolik poznámka k Vašemu příspěvku, nedávno v rubrice "Ve zkratce", a dokonce nemusím jít ani mimo téma.

223266

04.07.2010 06:29

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Pro Petra Řehoře

Anonymus 85.?.?.?

No, ani se nemusím přiznávat, (ono je to asi znát) ale v tomto tady mám také dost velké mezery. Proto jsem uvítal článek Petra Řehoře a doufám, že se rozepíše. Anebo jiní, kteří vědí.

223277

04.07.2010 06:47

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Pro Petra Řehoře

Anonymus 85.?.?.?

Nemáš někde obsáhlejší zdroj k té Tvé poznámce? Možná by ty větve byly zajímavé.

223278

05.07.2010 05:41

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Pro Petra Řehoře

Anonymus 85.?.?.?

Děkuji za odkaz

223317

05.07.2010 05:55

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Neslychana drzost

Anonymus 85.?.?.?

>A na to jednou doplatí.
Myslím, že v té větě chybí slovíčko "zase"

Že by to byla možná odpověď na otázku, kterou jsem uvedl na začátku,
"Proč ty židy nemá nikdo v oblibě?"

Protože ty pogromy na židy, se táhnou dějinami jako nit. AH zdaleka nebyl jediný.

223318

Obama, jako každý jiný, je pouze cestující, který si nastoupil do vlaku a na další, nebo přespříští stanici zase vystoupí, a to za předpokladu, že bude dodržovat přepravní řád. V opačném případě by mohl třeba vypadnout po cestě. Ale pořád to nic nemění na směřování vlaku a nemá vliv ani na grafikon...

223319

05.07.2010 08:52

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Pro Petra Řehoře

Anonymus 85.?.?.?

Trochu jsem ten odkaz prohlédl podrobněji. Ty větve jsou tam trochu rozvedeny i následně vysvětleny nejasnosti s otázkou Noemových potomků - co jsme vlastně zač. Takže jsem opět na začátku.
Abych se v tom již nepiplal. Jako správný křesťan nemůžu přeci rozporovat písmo svaté, že jo?
Tak trochu z jiného konce.
Křesťanství, neboli katolická církev je pouze odnoží, nebo jedním "směrem" vycházející z židovského učení, a na jeho základech postavena. ( Starý zákon - včetně všech jeho postav)
Tyto texty byly sepsány převážně židovskými autory. Nechci některé věci vyvracet, mohou mít třeba i reálný podklad. Že mají, o tom zase tak moc nepochybuji, ale pravděpodobně jsou přizpůsobeny. Ať je to směrem k určité skupině lidí, tak může být uzpůsobeno i místo a nakonec i posuny v čase.
Jedním takovým detailem je třeba "archa úmluvy". Přehlédnu-li vysvětlení, že je to nějaká bedna, ve které jsou uloženy kamenné desky s desaterem, a budu si všímat dalšího textu v této souvislosti. (otázkou je, proč by ssebou kdo tahal, třeba 40 roků po poušti nějaký kámen)
Bedna - na tuto schránu existuje velmi přesný popis. Myslím by se nechal najít v některé židovské literatuře (Tóra???) Tato bedna měla několik plášťů (vrstev) z různých materiálů. Nosiči této relikvie měli přesně popsaný oděv a byli poučeni, jak s tímto nakládat. Myslím i ve starém zákoně je popsáno, že kdo se ke schráně přiblížil, byl jí usmrcen.
Pokud máme k dispozici staré rytiny s touto tématikou, je patrné že od bedny jdou paprsky záře. Tyto rytiny také mají podklad z židovské literatury. Archa vyzařovala božskou energii a ničila nepřátele. (kámen s desaterem???)
Podobné popisy jevů můžeme vysledovat i v legendách starých Mayů nebo Aztéků.

Otázky:
Je popisována jedna a tatáž věc - zařízení?
Jsou pouze slova pojmenování tím rozdílem?
Bylo podobných věcí na Zemi více, nebo je to jedna a tatáž v různých výkladových verzích?

Jediná shoda je v tom, že to byl dar od Boha (ů)
tzn. od mimozemské bytosti (í), a v průvodních jevech tohoto daru.
Rozcházejí se tyto teorie v místě a čase předání darů.
I následně v tom, komu vlastně byl dar předán a kdo je tedy ten vyvolený národ.

223326

05.07.2010 09:05

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Neslychana drzost

Anonymus 85.?.?.?

Invazní vosko samozřejmě nikdo mít v oblibě nebude, až na několik vyjímek, jako je třeba např. "Křivohubka" v našich poměrech.
Ale v minulosti to nebyl jen důvod "invazní vojsko", kdy třeba španělé židy vyhnali ze své země, odkud se rozptýlili převážně na Balkán a dále po Evropě a Ásii

223327

06.07.2010 07:43

Proč je větší krize stále před námi?

RE: Leveragovat? Prosím přeložit.

Anonymus 85.?.?.?

Co třeba Leverage - vliv

>nadměrně leveragovaná ekonomika
= nadměně ovlivněná ekonomika

>odleveragování
= omezení vlivu
etc.

223374

08.07.2010 20:13

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Anonymus 85.?.?.?

zkoušel jsem, odkaz je funkční.
Ale ty stránky jsou tendenčně zabarvené, aby odpovídaly požadovanému záměru. Je to sbírka polopravd a odhadů, nikoliv fakta. Také jakýkoliv názor, který není v souladu s autorem webu, je ihned nálepkován jako ultranacionalismus, antisemitismus (ačkoliv s tím nemá nic společného - ale negativní nálepka se hodí vždy) a přes mnohé jiné až po komunisty.
Je pozitivní zjištění, že i současný pan prezident je označován těmito nálepkami za projevy vlastenectví - potěšující proto, že se necítím sám, pod takovými nálepkami.
Ale smutné je to, že se překrucují fakta a skutečnosti, překrucuje se význam slov - vlastenectví se vydává za komunismus, ultranacionalismus atd.
Dullesův plán - jeho existence je popírána, ale skutky nikdo popřít nemůže.

223551

08.07.2010 20:19

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Anonymus 85.?.?.?

Co Vám k tomu říci, než jsem dodatloval, co jsem chtěl napsat, tak už je to tady.

Asi se opravdu budeme muset smířit s tím, že vlastenec, nebo vlastenectví je vlastně lůza, anebo vypráskat ty, co se snaží diskreditovat jazyk a překrucovat významy

223552

08.07.2010 21:47

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Anonymus 85.?.?.?

člověče vítej v klubu [smích]
další ultranacionalista, bolševik a další podobné nálepky

ale je jedno, jak nás budou nálepkovat
myšlenku a srdce nepřelepí ničím!

223559

08.07.2010 22:26

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Anonymus 85.?.?.?

Vypadá to, že to slovo "Lůza" ještě nabere na vážnosti

223566

08.07.2010 22:52

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Anonymus 85.?.?.?

jo máme, hned v Gliwicích jsme začali s mapováním

223573

08.07.2010 22:57

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Anonymus 85.?.?.?

člověk se neustále vyvíjí a učí
bohužel slova, která se kdysi používala k pohanění si pravděpodobně budeme muset osvojit, jelikož se jim začíná připisovat úplně jiný význam, něž jsme se učili ve škole. A tyto slova budeme dále hrdě používat, protože významově se budou rovnat těm starým - vlastenectví, hrdost, češství atd

Jednou se možná dočkáme od falzifikátorů, že dojdou ve své pokřivenosti i k těm původním, pouze jim to bude chvíli trvat
[smích]

223575

08.07.2010 23:53

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Anonymus 85.?.?.?

Musím se velmi přemáhat, abych reagoval slušně a editor mě nevymazal.
No, nic.
Uveď prosím které území Masaryk, Štefanik, popř. někdo jiný, neoprávněně oderval při dělení RU.

To je ta Vaše nespravedlnost, že na českém území jsou čeští úředníci. Že na českém území je úředním jazykem čeština?

Podle téhle logiky, všichni češi, kteří dnes žijí na německém území by nemohli uznávat německé úřady, a jelikož se tam nemluví česky, tak si vyhlásí české území, patřící k České republice? A to pak budeme mluvit o skopčácké malosti? nebo jak to pochopit?

223582

09.07.2010 01:53

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Anonymus 85.?.?.?

>Sudety byly uměle, pro územní prestiž urvanou součástí ČSR

k tomu můžu říci jediné.
(omlouvám se všem i editorovi, ale vzhledem k argumentu, jaký byl uveden, se vyjádřím poměrně slušně)

Ty mluvíš, jako když kráva sere!!!

223590

09.07.2010 18:42

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Anonymus 85.?.?.?

> --podívej,...
podotýkám, že diskuse s takovými argumenty je naprosto zbytečná.
Jsem ochoten se popř. poučit, že něčemu nerozumím, ale tyhle argumenty nemají v ničem rozumném oporu - snad jen na sjezdu landsmannschaftu, a to je trochu málo.

Ale jedno pozitivum Vám přisuzuji, a to, že s takovými argumenty přicházíte. Budu rád, pokud Vás takových bude více, aby to ovoce mělo dobré podmínky pro dozrání.
Pokračujte, jste na dobré cestě...

223657

09.07.2010 22:59

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: no tak pockame az pomrou

Anonymus 85.?.?.?

Stojí Vám za to, se s takovou špínou zahazovat?

223690

09.07.2010 23:39

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: no tak pockame az pomrou

Anonymus 85.?.?.?

Beru.
Ale tohle je vyložená provokace Posseltových trubadůrů,
a navíc přečti si co vytahují za argumenty - už jsem to tam jednou napsal od plic, a to jsem se velice brzdil, nerad bych si vysloužil ban

223696

10.07.2010 01:04

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: no tak pockame az pomrou

Anonymus 85.?.?.?

Možná máš pravdu, zkusím se poučit, i když ???

Já jsem zrozenec býka a když vidím tohleto, tak vidím rudě, to poučování bude pracné [velký smích]

223701

11.07.2010 00:23

Ve jménu kuřáků!

RE: Ve jmenu logiky

Anonymus 85.?.?.?

To co popisujete, také tak cítím i vidím.
Druhá stránka problému je, aby si to uvědomovalo více lidí a nenechali se ovlivňovat a stáli na vlastních nohou.

223810

11.07.2010 06:27

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Anonymus 85.?.?.?

>zakon 300/1938 sb.

Tak nakonec jsem se dočkal i pramene, od kterého se odvíjí fašistická retorika na údajnou oprávněnost území.
Ten zákon včetně následné smlouvy s říší byly akty vynucené pod tlakem Hitlera a připosraných evropských mocností, v doufání, že touto zradou na českém národě si zachrání vlastní kůži. Po válce opět za odsouhlasení těchto samých mocností byly vydány benešovy dekrety, které tyto křivdy a neoprávněné nároky uvádějí na pravou míru.

Tak pokud se Vám dnešní stav nelíbí, běžte si hailovat na britské, nebo francouzské weby.

223821

11.07.2010 11:19

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: no tak pockame az pomrou

Anonymus 85.?.?.?

Chtěl jsem to barevně zvýraznit, aby byla vidět ta nenávist, bohužel nastavení webu hnědou nepodpotuje [bliji]

223842

11.07.2010 11:29

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Anonymus 85.?.?.?

I na internacionálu dojde, ale popořádku, nejprve trochu historie.

223843

11.07.2010 13:48

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: no tak pockame az pomrou

Anonymus 85.?.?.?

Ostnatý drát je v dostatečném množství připraven, zůstal ho tady po fašistech ještě pro několik generací.
Ten zázrak si musíme opravdu pohlídat, aby nám sem nepropašovali nějakého zakuklence za podpory Berlínského ministerstva financí, jako třeba praktiky z r. 1915 směrem do Ruska.
A propó - je zábavné sledovat, jak lidé nesmlouvavě kritizují své soukmenovce, že jo 62jko

I z toho číslování je radost pohledět, jak příznačné [chechtot]

223852

11.07.2010 16:50

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Anonymus 85.?.?.?

René Pozor !!!
Doba se mění, a s ní snad všechno.
Slova zůstávají, ale začínají nabývat úplně jiného významu... [zmaten]

223870

11.07.2010 17:01

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: no tak pockame az pomrou

Anonymus 85.?.?.?

Na omylu nejsem.
To, že o tom nassmer neinformuje, ještě neznamená, že to tak nebylo.
>Faktem je,...

Jsem rád, že alespoň k nějakým škodám se dobrovolně přiznáte, i když nedopatřením.
Ty škody by německo mělo v plné výši doplatit, jelikož to byly následné válečné škody [velký smích]

223871

12.07.2010 16:44

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: no tak pockame az pomrou

Anonymus 85.?.?.?

>15. září vydává Henlein toto prohlášení:
>"Chceme opět mír a práci v naší vlasti! Chceme domů, do říše!"

...to byla vysněná zóna henlainovy lůzy.
Češi Vám pouze splnili to, o co jste celou dobu usilovali! Zrovna tak, jako Francouzi, Poláci a další, kteří zrádce odsunuli ze svého území.
Pro zklidnění hormonů na jinů
notečku.

223917

12.07.2010 17:28

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: no tak pockame az pomrou

Anonymus 85.?.?.?

V tomto tématu se nebavíme o tom, co nepřizná komunista, tady se bavíme o tom co nechtějí přiznat SN !!!
A i ten komunista, i ty angloamerické nálety byly pouze následkem německé rozpínavosti a nenažranosti. Proto by dnešní němci měli nejprve tyto škody nahradit!, omluvit se! a potom chtít o něčem diskutovat! ( pokud bude o čem)

223921

12.07.2010 20:01

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: no tak pockame az pomrou

Anonymus 85.?.?.?

Není mi jasné, proč neustále vytahujete "následky" a chcete o nich diskutovat. Já se jim nevyhýbám, ale je potřeba začít od začátku, tj. od příčin. Jen tak se můžeme dobrat k něčemu konkrétnímu, třeba i k odsunu za hranice.

>ze chteli do Rajchu...
Henlainův projev mluvil o tomto: "Chceme domů, do říše!", o majetku se zde nehovořilo. Pravděpodobně si při odsunu vzali vzor z toho, jak SN nakládalo s českými občany.

>majetek zadarmo prenechat pracovitym a poctivym lidem jako Vy

Já jsem od nikoho nic zadarmo nedostal, a o mou pracovitost, nebo nepracovitost nemusíte mít obavy. Z Vašeho nežiji!

>Dostali jste ho, vyplundrovali...

Nedostal!!! tudíž jsem jej nemohl ani vyplundrovat. Nebo mě chcete křivě obviňovat? Prosím, jsem k dispozici, sdělte adresu. Nemáte ani tolik charakteru, abyste napsal třeba jen nicneříkající nick. Jako za fírera, jen pod číslem.

>zase budete kvicet...

Někdo tady opravdu kvičí, ale já to nejsem, jak si račte všimnout.
Také mě to kvičení trhá uši, bohužel já s tím nemůžu momentálně nic udělat. Je to jako v přírodě, prase buďto mlaská, nebo kvičí [oči v sloup]

223927

13.07.2010 11:15

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Vezmou z historie jen to,co jim samotnym vyhovuje,pravda neni v jejich programu.

Anonymus 85.?.?.?

pane Nohejl jsou věci, na které komunisti vliv nemají a neměli.
1/ To jsou svědectví očitých svědků, o jejihž vyprávění a popisování událostí opírám své názory.
2/ Originál literatura, která má datum vydání před válkou, tj. za tzv. první republiky a v nejzasším případě těsně poválečném.
3/ Zákony, které lze i dnes přebrat z jednotlivých ministerstev v originálním znění.
To, že se shodují tyto uvedené informace s komunistickými, neznamená automaticky, že je komunisti za dobu jejich moci zkreslili, spíše to vypovídá o opaku.
4/ Lze tvrdit, že komunisti zkreslili dějiny i v Dánsku, Francii, Norsku, Belgii, Nizozemsku? vynechávám záměrně Polsko, Rumunsko a další země z východního bloku.

Německé obyvatelstvo bylo z celé Evropy deportováno po válce zpět do říše, většinou z obdobných důvodů jako v ČSR. Pokud někdo zkresluje historii, tak bohužel jsou to možná komunisti, ale ti dnešní, kteří se zaštiťují pravdoláskovou politikou a orientací.
Již v minulých příspěvcích upozorňuji, že se zaměňuje význam slov, nepíšu to zbytečně, vím o čem mluvím. Historie na školách se těmto otázkám snad záměrně vyhýbá, anebo je doslova křiví. Podívejte se na web - nassmer, a další záplavu podobných s čím přicházejí a co se snaží vnutit za fakta, s jakým asi záměrem? Nebo, že by to byly komunistické weby, o kterých se zmiňujete?

223957

Přestaňte se laskavě starat o český Kocourkov. Že jej tady dnes máme, za to můžeme poděkovat především zrádcům z řad SN a němcům všeobecně. Kdyby nevyprovokovali 2SV, tak by v Evropě nic podobného nevzniklo. Komunismus byl uměle živen Německým ministerstvem financí, i Lenin byl záměrně z těchto důvodů propašován do tehdejšího Ruska za účelem rozvratu a oslabení východní fronty, aby si němci uvolnili ruce a síly pro válčení na jiných bojištích. Že se Vám vymkl z rukou a vzniklo, to co vzniklo, dnes vůbec nekritizujte. Brežněv by Vám řekl "Éto Vaše dielo" - tak si nestěžujte, můžete za to Vy a Vaši soukmenovci!
Jen plivete neopodstatněné a jedovaté sliny. Nic jiného neumíte, a ani v minulosti jste nic jiného nedělali, než vyvolání rozbrojů a nepokojů. Potom se nemůžete divit, že Vás nemá nikdo v oblibě.

224037

Projděte si diskuzi "61. sjezd odsunutých Němců z Československa", zde na Zvědavci, a budou Vám některé odpovědi jasnější. Také si dohledejte v odkazech "nassmer.cz" s jakými argumenty chtějí operovat. Poté Vám budou i tyto odpovědi dávat smysl, takto je to odtržené a málo pochopitelné, nebo zavádějící.

>rozpoutáváte vášně

Pokud jste objektivní, a pročtete si předešlou diskuzi, včetně položených argumentů od bezejmeného 62....
a jste schopen vnímat nepokroucené skutečností, které se k této době váží, včetně období od přelomu minulého století, tak si myslím, že to nejsem já, kdo chce vyvolávat nedorozumění a jitřit vášně. A poválečné uspořádání bylo výsledkem, ať se to komu líbí, nebo ne.
Dnešní doba je opět jen pokračováním téhož, a nevidím momentálně jinou cestu, než aby to vykvasilo, k něčemu lepšímu. (to je snad přání všech)
A řeči o čekém kocourkově ???
Ano, není všechno jak by mělo být, o tom si iluze nedělám, ale kafrat si do toho od diskutujícího 62..., by už bylo asi přespříliš, obzvlášť s jeho názory.

224054

Nevím, co bych Vám asi tak měl doložit, abyste byl spokojen.
Každý občan by měl alespoň zhruba znát svou historii. To Vám tady mám opisovat učebnice dějepisu, historické dokumenty, včetně zákonů tehdejší doby?, abyste stejně rozporoval fakta.
V otázce SN byly učiněny kroky, jakož i v celé Evropě, na základě Postupimské dohody. Z tohoto dokumentu vyplývá, že partnerem v této otázce je Německá republika. Nikdo jiný. S touto republikou byly učiněny dohody a smluvy, řešící mj. i odškodnění SN v protiváze s válečnými reparacemi. Benešovy dekrety pouze překlenovaly absenci některých zákonů, a platily prakticky do doby vzniku zákonů vyjadřujících se k těmto bodům, nebo této problematice. Pro mnohé je tato otázka vyřešena, ale bohužel, pořád někdo chce něco vytahovat, aniž by bylo co.
Jaké bylo předválečné dění, není problém si jak dohledat v literatuře, tak v dobových archivech, nebo u pamětníků, i když těch není dnes již mnoho.
Co se týče zmíněného Lenina, myslím že i na internetu najdete zmínku, kdo jej financoval a kdo a jak jej propašoval do Ruska, ostatně to není věc nová a ani neznámá. Tak jaképak chcete ještě doklady?

224067

jen houšť do vlastních řad...Rudé právo je v německých rukou [chechtot]

224079

Pokud o tomto chcet mít nějaké informace, musíte číst trochu jinou literaturu, než jen Titanic a Eulenspiegel, anebo pokládat inteligentní otázky [bliji]

224080

A to Vás asi velmi prudí, že Vás Rusové nevítali ve své zemi, že?
Jak si to jen mohli dovolit, vypálit území, aby se agresor neměl kde najíst. Běžte si stěžovat do Hágu nebo rovnou na lampárnu.
A jinak za všechny příspěvky - Vy jako němec a obhájce německého - Vy jste přímo povolán a předurčen k tomu, abyste moralizoval všechny ostatní.

Uvědomte si, že i ta Katyň byla následkem, když chcete - tak "německé mírové politiky". Vašeho vzorného chování a dodržování mezinárodních smluv a dohod.
V tu dobu jste vzorově dodržovali mezistátní dohodu - Ribentrop-Molotov a nikdy jste na SSSR nezaútočili.
Zrovna tak jako v Čechách byli henlainovci napadáni při bohoslužbách. Češi za ně pořádali pochodňové pochody. Češi a Židé by Vám vlastně ještě měli být vděčni za pohoštění a noclehy, které jste jim zařídili v lágrech... Spokojen?
A ještě znám o Červené karkulce - v příštím příspěvku ji můžu odvyprávět.

224132

15.07.2010 16:54

Dejte si rajče

RE: Aj preto si myslim,

Anonymus 85.?.?.?

>jako naprosto deb. nápad...

Neviděl bych to jako debilní nápad, ale naprosto vypočítavý.
Prostě ber, kde ber, jen když to sype.
Jsou to velmi sofistikované praktiky.

Pro doplnění zde uvedu několik odkazů. Nechci operovat bulvárem, sám jej považuji za okrajový zdroj, někdy pochybných informací.
Ale pokud jsem si některé detaily ověřoval dále, celkem souhlasily uvedené informace i se seriozními periodiky, ale tady jsou neroztroušeně a pohromadě a přehledně - tolik k bulváru.
Čokoláda.
Sýry.
další.
až třeba po fosforeskující
potraviny.

224149

Děkuji za reakci, jsem rád za podporu, i jiným, Méďovi za obrázky, Laskavému, Insiderovi a dalším.
Ale zajisté sami doznáte, že tady nejde o fakta, ale vyloženou provokaci. Proto se ani nesnažím marnit čas a dohledávat nějaké další informace - stejně by doznaly známých nálepek.
Na tyhle invektivy pouze reaguji podle starého známého: "Na hrubý pytel, hrubá záplata."
Tyto fakta jsou tak dostečně známé, že jen omezený člověk o nich nemůže vědět, ale ten by pravděpodobně nepsal na Zvědavce (nebo se mýlím?). Takže zbývá poslední alternativa, a tou je provokace, jiné vysvětlení nevidím...

Děkuji.

224159

Jste schopen uznat, že první republika - ČSR 1918-1938,
byla demokratický a právní stát s rozvinutou a efektivní ekonomikou?

224196

A co jste asi tak očekával?
Že tam jde někdo vraždit a když se mu to nezdaří, tak že je z tama povezou ve zlatém kočáře a s fanfárami?
Bláhové a naivní očekávání!

224204

Pokusím se Vám odpovědět včetně odkazů. Odpovědi budou zhruba stejné, pouze trochu šířeji rozvedené.

Důkaz o destabilizaci Ruska, odstoupení Ruska z války a uvolnění německých sil z východní fronty pro ostatní bojiště 1SV, čerpám z americké encyklopedie, abych nebyl napadán z komunistického překrucování faktů. Konkrétně je o tom tenhle úryvek, který záměrně ponechávám v originále, abych se nedopustil žádných manipulací s textem.:
"During most of world war i, Lenin stayed in Switzerland. When revolution broke out in Russia in March 1917, Lenin returned with the aid of Germany, which hoped he would gain power and agree to a peace treaty. Accused of being a German agent by the provisional government, Lenin fled to Finland. He returned to Russia secretly in October 1917 and led the October Revolution, which toppled the provisional government and placed the Bolsheviks in charge."
Kde je zmíněna německá podpora Leninovi, včetně jeho poslání, aby zkomplikoval spojencům situaci uvolněním východní fronty. Podrobnosti najdete v odkaze na stránku. Obdobný text můžete najít, při troše chtění hledat na
wikipedii.
Takže tímto považuji odpověď na vývoj v Rusku a jeho další osudy za podložené a myslím, že nemůžete namítat, že tyhle informace jsou zkreslené, nebo opsané z "komunistického dějepisu" - o kterém jsem se nezmiňoval!
Z tohoto pramene, bez dalších důkazů je třeba odvozovat vznik SSSR se všemi jeho negativy a vlivy, včetně zmíněné Katyně. Protože i NKVD byla produktem, který vykrystalizoval z tohoto, německem aktivovaného podrazu na ruském národu.

ČSR po roce 1918 až do září 1938 byla demokratickým a právním státem, ať už si chcete o tom myslet cokoliv. Byl to stát z rozvinutým průmyslem i s dobrou ekonomikou. K tomu snad není třeba důkazů, to vědí i malé děcka.

V září 1938 vešla v platnost Mnichovská smlouva, čímž jsme se dostali pod německý diktát. To znamená, že i zákony z této doby byly uváděny v platnost pod politickým nátlakem. Proto jsem zpochybnil zákon 300/1938sb. Z důvodu podobných zákonů a říšských nařízení byly po válce uvedeny v platnost Benešovy dekrety, které překlenovaly a zároveň rušily takto nedemokraticky přijaté zákonné normy.
Mnichovská smlouva měla ještě další negativní vliv na celé dění v ČSR. Na jejím základě bylo prakticky území SN přiřazeno k říši. Henlainovci v dobře 90% se přidali na německou stranu. Tyto skutečnosti prakticky vyřadili obranu země.
Zde je úryvek dobového tisku: http://img689.imageshack.us/img689/7666/cs1938.jpg
Ponechávám v odkaze, abyste nemusel rolovat prohlížeč, a zmenšovat nechci, aby to bylo čitelné. Doufám, že tenhle obrázek z r. 1938 nebude posuzován jako komunistický, nebo zkreslený ...

Automaticky kráceno

224207

16.07.2010 07:44

50. léta zpátky aneb fakta k blížícímu se politickému procesu Vondrák a spol.

RE: Neni divu -pokračování

Anonymus 85.?.?.?

nebo zkreslený a zmanipulovaný.
Další detaily přeskočím, a začnu se věnovat až období konce 2SV, protože prakticky nemají v tomto žádnou váhu a situaci ovlivňovali ve vztahu k ČSR jen negativně.
Konec Války přinesl Postupimskou dohodu a z ní vzešlá rozšiřující dohoda Pařížská z r. 1946, které řeší poválečné hranice států a hlavně řeší odsun z Polska, Československa a z Maďarska. Také řeší majetkové vyrovnání a válečné reparace.
Originální texty lze získat dotazem u mvcr.cz. Já je mám k soukromému použití, ale nemám oprávnění je zveřejňovat. Takže si je můžete také na ministerstvu vnitra pro vlastní potřebu vyžádat. Já jsem si je vyžádal, abych věděl o čem zmíněné dokumenty pojednávají, a byl jsem ochotně těmito dokumenty obdarován, včetně rady, kde si vyžádat další dokumenty, o které jsem měl zájem.
Na základě Postupimské dohody byla učiněna dohoda mezi Německem a Československem o vyrovnání následně: Hodnota majetku sudetských němců byla asi o 15% menší, než činil nárok Československa na válečné reparace a přesto byla učiněna dohoda o vypořádání jako vyrovnaná a německá vláda se zavázala na tomto základě všechny SN vyplatit. K tomuto existují mezinárodní smlouvy zhruba do r. 1957 - zřejmě byste pohrdl jakýmkoliv textem, proto si prosím požádejte ministerstvo zahraničních věcí o platné znění těchto smluv.
Navíc Česko-německá deklarace z roku 1997 pojednává o tom, že obě strany prohlašují, že nebudou zatěžovat své vztahy politickými a právními otázkami pocházejícími z minulosti. Dále se zavázala zachovávat výsledky předešlých smluv o majetkovém vypořádání a odškodnění obětí nacistické perzekuce.
Vypořádání majetku rakouských občanů bylo ukončeno v r. 1974, kdy Československo vyplatilo jednu miliardu šilinků, čímž se ukončilo konečné vypořádání.
Na základě těchto mezinárodních smluv byly určeny jako partneři vlády jednotlivých států a na těchto úrovních bylo vypořádání provedeno. Proto, jestli se dnes někdo cítí poškozen, musí se obrátit na příslušné státní orgány, ale ne na fórum na Zvědavci. Tady jak zřejmě uznáte není ta správná adresa.
A kolektivní vina?
Nevím do jaké míry byla uplatňována, ale vím, že byli lidé z řad SN, těmi proklínanými komunisty vyjmuty z odsunu a bylo jim umožněno zde dále pobývat, a jsou zde dodnes - některé osobně znám. Ale podmínkou bylo, že se nijak proti Československému státu neprovinili.

Takže i zde, i pokud Vy uznáte, nebo neuznáte první republiku, lze předpokládat, že by prvorepublikový vývoj šel dále, jako třeba v Rakousku a nedostali by se k moci komunisté. Ale podmínkou tohoto vývoje by musela být neexistence 2SV, která tento vývoj ukončila a směřování Československa se po válce odvíjelo jiným směrem. Kdo je asi příčinou tohoto vývoje? Jak v prvé řadě v Rusku, tak následně i v Česk...

Automaticky kráceno

224208

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Káva pro Zvědavce

77

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 158 čtenářů částkou 26 788 korun, což je 77 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím, zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá poslední den do konce měsíce a v pokladně chybí čtvrtina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 0

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 1

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Měnové kurzy

USD
24,94 Kč
Euro
27,47 Kč
Libra
30,90 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
15,32 Kč
Švýcarský frank
25,96 Kč
100 japonských jenů
23,07 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,03 Kč
100 maď. forintů
7,65 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
31,24 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 399,85 Kč
1 unce stříbra
349,71 Kč
Bitcoin
158 541,75 Kč

Poslední aktualizace: 30.3.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 637 152