Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané HHBB

Nalezeno 1036 příspěveků, 119 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

23.11.2009 11:43

Hodina času

RE: Nezapomínejme

HHBB 88.?.?.?

>Možná se někomu tvůj styl jezuitského badatele plný tajemství a po vzoru filmů Dana Browna fantastických náznaků líbí, ale já mu z praktických důvodů neholduji.
Jistě že z důvodů praktických.
Schopnost něco z něčeho odvodit, nebo určité vědomosti spojit, je praktikování přemýšlení. To je lidem dáno různou měrou.
Když už jsi nakousnul Browna (to bývá časté u devótních katolíků s podtónem dotčenosti), napadlo tě, co je zač, a proč byly některé věci skrze něj prezentovány?
(ale předpokládám, že z ryze praktických důvodů asi ne…)

205509

23.11.2009 08:23

Hodina času

RE: Nezapomínejme

HHBB 88.?.?.?

Bohužel Jarmilo, nic… Jak před devíti, tak třemi, nebo dvěma sty léty, tak i dnes, pořád málo, nebo nic. Zlaté tele, to je oč běží, že... [mrknutí jedním okem]

205489

23.11.2009 06:50

Hodina času

RE: Majetek a moc

HHBB 85.?.?.?

Smajlík ve formě kusu vola jsem už nenašel... [mrknutí jedním okem]

205479

22.11.2009 23:41

Hodina času

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Tolik DŘEŇĚ pohromadě se jen tak nevidí, jádrama pudlů doslova poseto. [cool]
Napiš ještě něco, drakobijče! [chechtot]

>Kdo jsou tedy ti lidé v jejím čele, jaké jsou vazby, které je spojují a jak se tyto vazby manifestují navenek.
I kdybys hezky poprosil, tak ti to nemůžu říci ve tvém vlastním zájmu. Tobě evidentně zatím takové informace vyloženě škodí. Ani svoboda (včetně té informační) není pro každého. Do hlubší vody může také jenom plavec. [smích]

205471

22.11.2009 21:44

Hodina času

RE: Majetek a moc

HHBB 85.?.?.?

Vložený obrázek

205467

22.11.2009 19:39

Hodina času

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

>Jednou z metod jak náboženští (i jiní) Ovčáci udržují ovce v nevědomosti je nasměrovat je na "zkoumání" svého "nitra". Zaměstnat je něčím mimo REALITU nebo je vystrašit a pak jim nabídnout odměnu za to správné úsilí a je hotovo.
"zkoumání" svého "nitra" nebude totéž, co zkoumání svého nitra. Kde se odehrává REALITA, co myslíš…
>Už jen to jak patriarchát a světová náboženství na dlouhé věky odstavily ze hry ženský element
Jak? Kdy? Ve hře byl a bude. Otázka je, jak je na elementy nahlíženo.
>A i o tom, pro někoho velmi nepříjemně, jsou např. dokumenty Zeitgeist.
První část je určitě zajímavější, druhá pak tu první do jisté míry ale usvědčuje. Co je však po tom oloupání, je tam „DŘEŇ“? Už jsi někdy loupal cibuli? Loupeš a loupeš a … Našel jsi něco?
>Vždyť i ten odkazovaný J.Hus šel po podstatě pokrytectví (tedy šel na dřeň) a jak s ním esteblihment naložil víme. A nebyl sám, kdo pojmenovával dřeň a dojel na to.
Hm. Jsi si jist, že to chápeš? Hus na něco dojel? Naopak, tam to směřoval, tedy jako nejvyšší důkaz pravdy použil mučednickou smrt. Pro někoho hnul dějinami, pro jiného dojel. Je to idea, duch, který hýbe kolem dějin. Husité k tomu primárně žádný majetek nepotřebovali, aby ukázali svou moc. Ti, proti kterým Hus hrál, jeho smrt skutečně nechtěli, neboť přesně věděli, co jim pak hrozí. Nakonec v době rekatolizace proti němu museli postavit protipól v podobě pěti hvězd Nepomuckého.
>Lidé jako ty HHBB … dělají všechno proto, aby se o DŘENI nehovořilo…
Co je to ta tvoje „DŘEŇ“… Vyseparovaný blábol? I tak bych tu určitě proto trávil tolik času právě rozebíráním těch plků…[oči v sloup]
>Proces již započal a akceleruje
Jaký? Šťourání do „DŘENĚ“? Nebo její výroba?
>Teď je třeba tyto pijavice veřejně pojmenovat, chytit za nos a odstavit od MOCI.
Jak si to chycení představuješ? A co potom? Kde vidíš východisko? Ty ses nějak zasloužil (kromě volání po „DŘENI“) o svůj podíl moci? Máš pocit, že jsi sám pojmenoval něco, co ti prospěje do budoucna? Nemáš obavu, že to běží bez tebe někam, o čem ty nemáš páru?
>pokojnou růžovou revolucí... To by ji ale nesměly řídit právě ty (jak jsi jinde mlživě napsal) síly …, které je pro MOC a peníze do těch správných tzv. košér kapes tak rády iniciují.
Jak jsi k tomu ale došel? To, co je finanční krize, startuje jejich konec. Oni to ví a demonstrují svou bezradnost (viz vystoupení Rothschilda vloni v TV), tuší své budoucí těžké časy. Ty máš pocit, že je to odstartované nějak od hledačů „DŘENĚ“ jako ty?
Nebo si děláš jen takovou naději, že něco vypadne z nějaké „košér kapsy“, a ty si nějaký ten drobek uzmeš? [mrknutí jedním okem]

205459

22.11.2009 18:28

Hodina času

RE: Majetek a moc

HHBB 85.?.?.?

Nejen na úřadech, ale obecně lze komunikaci nastavit tak, že může proběhnout jen podle nastavených pravidel, či striktně danou formou. Pokud by ten „všemocný vlastník“ uznal za vhodné, bude to tak probíhat, neboť zcela jistě lze dohledat, kým jsou tyto sítě vlastněny, a jsou to taktéž ty komunikační a medilní monopoly. Ale nechce. Protože tam kde chce, tak to jde, a také to dělá.
Je jedno, jestli je síť komerční, nebo armádní, vždyť na vrcholu obou má sedět přeci ta samá pijavice, tak proč škemrá o omezení? To vypadá na pěknou díru "v pyramidě". [mrknutí jedním okem]

205457

22.11.2009 13:11

Hodina času

RE: Majetek a moc

HHBB 85.?.?.?

> dál již s Vámi nebudu diskutovat
No co se dá dělat.
Ještě než budu totálně odepsán, dovolil bych si ještě upozornit na jednu zajímavost. Těch 300 let má patrně, předpokládám, odkazovat na období francouzské revoluce (tedy raději nějakých 220 let). Je tam jedna zajímavá postava.
Vložený obrázek
Tomuto tajemnému nemluvovi se říkalo „nezničitelný“. Něco se dá vyčíst i z encyklopedií.
Zde je vyobrazen vpravo dole, jako jeden ze šesti hlav konventu. Jako „zázrakem“ přežil všechny kotrmelce revoluce, a to na jejím vrcholu a právě on se nakonec stal stínem Napoleona.
Co se však už hledá značně hůře, je to, že od deseti let studoval u jezuitů.

Byly za jeho mocí majetky? [mrknutí jedním okem]

205446

22.11.2009 11:52

Hodina času

RE: Majetek a moc

HHBB 85.?.?.?

>Jak známo, bez vlastnictví velkého majetku nemůže existovat žádná moc na světě.
Nic není známo samo od sebe. Toto „známo“ je součástí ideologie…
>aby si mohl zaplatil armádu poslušných lokajů…
Zaplatit? Na ten obchod musí někdo přistoupit. Funguje to jen tehdy, pokud někdo toho lokaje ze sebe udělá. Pak teprve tento systém běží. Lokajové odevzdají to, co vyprodukují výměnou za své lokajství. Příčinou je především lokajské myšlení, to žene takový systém, protože stojí na lokajské víře.
>Proto óbrboháč potřebuje vlastnit především veškerý mainstream …
Vlastnictví je co…Cár papíru, který musí někdo respektovat. Stojí to na ochotě a víře. To pak tvoří řád věcí. Dělá to jeden boháč, nebo armáda ovcí…
>Jak vidíte, je toho opravdu hodně, kam všude musí bohatý investor investovat své peníze, než může začít příslušnou podmaněnou a zotročenou zem vysávat dle své libosti…
Ty investice musí někdo chtít, musí je tam pustit, musí po nich toužit. Opět věc vůle. Jinak je to jen číslo, nebo halda potištěného hajzlpapíru.
>Jsou to především mezinárodní bankéři a korporace zbrojařů, kde na samém vrcholku …vždy trůní kupodivu R+R.
A ten zbytek jsou úplní magoři, kteří padají před uslintaným senilou Rockefellerem na čelo a prosí o vytištění papírků, zatímco na něj „zvedači opon“ pořvávají megafonem… A matky s kočárky s ním děsí děti. [oči v sloup]
>Jak známo, bankovnictví se do dnešní nestvůrné podoby vyvíjelo plných 300 let
Ale kdež. Tak to fungovalo i v různých obdobích třeba i ve starověku. Ale pořád je jen nástrojem, tedy služebníkem moci. Bankéři jsou služba. Proč z nich dělat něco jiného? Jednu odpověď bych měl…Někomu se to hodí. Je to takové živení dětské představy, že kdo sedí u trezoru, ten se má nejlíp. No a tak ovce sní o místečku blízko trezoru a sytém vesele funguje.
>Ve starověku to ovšem všechno začínalo tak nevinně. Templáři půjčovali peníze poutníkům na cestu do Jeruzaléma.
A víte, proč si říkali chudí rytíři? Chápali to, co mnozí ne. Že moc vězí jinde. Není to starověk. Je to doba křížových tažení do Jeruzaléma. Řím chce získat toto místo, aby tam posadil na trůn světa svého velekněze v obnoveném chrámu, přesně tom chrámu po němž se templáři jmenují. Dnes jsou to malt. rytíři + zednáři, obojí kdysi zrušení templáři. Jakoby náhodou stejný cíl mají i jezuité, kteří si v úzkém kruhu zasvěcených říkali ilumináti dávno před uvedení nějakých R na scénu. A říše (dnes nemá hranice) to chce stále, proto máme sionisty zatím na scéně.

205444

21.11.2009 17:20

Hodina času

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

>Pokud se bavíme o Zeitgeist, kteréžto mé narážky na něj se HHBB tak pohotově přichytil....
Ono jinak není čeho se chytit, když vygumuju to plácání okolo nicku HHBB (nebo jiných, to je jedno) tak většinou nic nezbude. Musel bych pak jen komentovat ty bláboly, což mě teda někdy baví, ale není to žádný přínos k tématům.

Ostatně, co nepopulárního jsi vyloupal pod tím Zeitgeistem, ven s tím, až na DŘEŇ... [mrknutí jedním okem]

205417

21.11.2009 17:15

Hodina času

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Tady píšeš toto:
>Tady přeci nejde primárně o (jak píšeš) "zvedání opon" nebo "čistky…žalobce a prokurátory...
Jinde toto:
>u mě jde o cílené pojmenovávání pokrytectví E/elit a těch za Oponou (někdo mě dokonce označil za drakobijce..
Klidně tě z toho nechám vykecat. Je mi to fuk. Třeba ses už názorově pošoupnul.

Dále:
> možná se obáváte přímo pogromů, proto taková nechuť poukázat na vazby R&R Ltd…
Ty vazby jsou cíleně šířený blábol, tedy přesně to, co je další tyjátr před zákulisím, tedy tím, co bylo nazváno blbě Oponou.
>který by mohl při špatné konstelaci smést a od MOCI odstavit nejen špatně maskované Ovčáky…
To je právě naivita, která je cíleně pěstována zvláště jako tzv. levicový směr za účelem udržování určitého chaotického stupně.
>Stále nechápeš, že to tzv. zvedání opon…
Chápu, je to ale kravina…
>Pokud se lidé začnou … zamýšlet … tzv. E/elity (chceš-li bankéřské dynastie) nemohly…zneužívat.
To možná ano. Ale právě z důvodů výše uvedeného znova nejspíš spadnou do systému podobného socialismu (či tzv. komunismu) naruby, což má být ono „NWO“, což se při splnění poslání „alternativně“ šířených podnětů patrně stane. Přesně tam má vést třeba „hnutí Zeitgeist“.
>Vše je o VÝCHOVĚ a podprahových sděleních, které jsou historicky v globále neuvěřitelně pokřivené … nerozhodují tzv. běžní lidé, ale právě ti Ovčáci (chceš-li E/elity)
Pokud necháš ty „Ovčáky“ takto pracovat, budou stále úspěšní. Jenže ty nepracuješ na sobě, ale na hledání „Ovčáka“, což ti to ten „Ovčák“ ulehčuje tím, že ti Něco strká na to jeviště a zvedá tu „Oponu“.
>Ne nadarmo jede např. Rumsfeld, který stojí za invazemi do Avgh a Iráku v byznysy s Tamiflu.
Tahle info je přesně to, co umožňuje dělat z lidí voly. Rumsfeld je na jevišti, stejně jako šumy okolo chřipek. „Opona“ je zvednutá a ty víš prd o zákulisí…
Internet nic nezměnil. Zrychlil pouze šíření info, ale i desinfo…
>K tomu, aby lidé mohli věci chápat správně je nutno jít až na DŘEŇ a nazývat VĚCI pravými jmény
Proto z tebe marně páčím co je „E/e, Ovčák, Opona, človíčci, S/systém, košér kapsy“ apod…
Pořád plácáš o nějaký „DŘENI a VĚCECH“, ale vlastně jen povětšinou ventiluješ své představy o diskutujících osobách. Už jsem ti jednou naznačil, že v hospodě bys zato... [mrknutí jedním okem]
>Ty máš pocit, že tě hodnotím, ale ber to spíše jako snahu tě k takovémuto férovému přístupu vyprovokovat,
Počítej s tím, že budeš chápán jako provokatér. A také se nic nedozvíš, protože jsi tak zaujatý svým počínáním, že ti uniká předmět diskuze.

205416

21.11.2009 08:36

Hodina času

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Jendo, na odhalování a "zvedání opon" jsou tu jiní kadeti…
Mě však zajímalo, z jaké pozice tu neustále hodnotíš další diskutující. Nešlo mi o tvé odhalení, ale o názor na určité téma. To jsou dvě různé věci. Bylo to sice hodně obalené, ale z čeho vycházíš, jsi napsal sám. To však můžeme rozebrat jindy, téma diskuze bylo původně něco trochu jiného.

205401

20.11.2009 22:16

Hodina času

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

>1. monetární uměle nastavený POKRYTECKÝ stav
>2. K ničemu HHBB. Mě zajímají konkrétní vazby, historické souvislosti a důsledky jejich vlivu
>3. jde o množinu klouzajících "filozofů"
>4. Stáhni a pusť si např. něco z řady ZEITGEIST…Opona má něco ukrývat do chvíle než bude rozhodnuto… A kdo je za ní? Špičky pyramidy R&R Ltd.
>5. pečlivým studiem pracovat na sobě a informacích…být nekompromisní ke lžím a pokrytectvím Systému, který nám je NĚKÝM VNUCOVÁN a lokaje upozorňovat na jejich podjatost nebo nevědomost.}
Po vypuštění kvákání se nám trochu smrsklo…

Nějaké pravidlo na tvé třídění lidí na "E/e" a "zmanipulované-brainwashed-nevědomé" a další grupy jsem se přímo nedozvěděl. Ze smyslu zbytku usuzuji, že tedy klíčem k osvěcování je asi Zeitgeist, neboť ten tak nějak obsahuje i ty zbytky všech těch bodů. Zeitgeist jsem viděl a prostudoval, jsem tedy nejspíš osvícen (míti JASNO). [cool]
"Špička pyramidy" ho jistě viděla také, určitě je ke lhářům systému také nekompromisní. Také předpokládám, že "špička pyramidy" si nenechá nic vnucovat a stejně alergická bude i na nevědomost a podjatost (od toho máme přeci systém stále na stráži).
"Opona" je tedy nahoře. Není co skrývat, pokrytci jsou jendou a mirdou skrzevá Zeitgeist a www odhaleni. Dlaších vazby jsou již osvěcovány všemy "osvícenými" a nemají šanci se dál plížit za "Oponu". Je vlastně rozhodnuto. [překvapení]

Ať žije zasloužilý drakobijec džonsmis Vložený obrázek

205382

20.11.2009 16:57

Hodina času

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

>Víš o čem mluvím HHBB nebo nechceš vědět?
Tak to už konečně zkus nějak podat, drakobijče. Tak tedy, co míníš tímto:
>košér systému/Systému

K tomuto:
>Jmenoval jsi mirdu a podsouváš, že patří mezi poblázněné konspirátory.
Mirda je fajn, jen je trošku žárlivý na ty své padouchy. Jestli něco podsouvám, tak jen to, že hledání čerta, který za všechno může, samo o sobě nic neřeší, naopak se to stává pastí. Řekl jsem to už mnohokrát, takže ani o podsouvání nejde.
Mirdovi aspoň nechybí věcnost. Větší podíl ve svých sdělení věnuje předmětu diskuze, než představě o osobě diskutujícího.
>opravdové "A", které by mohlo vést ke konkrétním lidem a skupinám a tím je demaskovat se u tebe nenosí.
Napsal jsem ti tu už celé seznamy, můžeš proto říci, k čemu ti to tedy bylo dobré?
>Pokud tě opravdu zajímá můj názor, tak podle mne ani já ani ty do těchto dvou skupin patřit nebudeme.
O třetí skupině jsi nehovořil. Mohl bys ji specifikovat?
A aspoň naznač nějaký klíč pro zařazení do dvou předchozích jmenovaných skupin.
>u mě jde o cílené pojmenovávání pokrytectví E/elit a těch za Oponou
Dobře, tak jmenuj. Co je tedy ta Opona a kdo, dle tebe, je za ní.
>Podsouváš ostatním pocit (a nejsi zde sám), že cesta není v hledání Příčin
Jaké příčny jsi našel (A). A co tedy navrhuješ, jeli zde nějaké nežádoucí (B).

205362

Ale dochází…
Jenže když si nikdo nepůjčí, stávající tzv. ekonomika půjde okamžitě ke dnu, neboť zmizí oběživo. To se dostává do oběhu nutností směňovat za ekvivalent, je nutné tedy získat peníze, ty jsou zatíženy úrokem, splátka toho úroku tahá peníze z oběhu, ty je nutno znovu získat, a to opět zatíženo úrokem atd. Zkrachování této "ekonpmiky" bych uvítal, jenže je tu mnoho sil, které s ní spojily existenci a ti se za ní budou bít. Navíc je málokdo přpraven na to, že jiné síly udělají vše proto, aby neumožnily život trvale udržitelným alternativám, neboť to jsou jedině ty, která má v moci společenství spolupracujících jedinců a skupin.
Co však neřeší ani ta rakouská škola (pokud vím), je podstata nahlížení na peníze. Co to vlastně je. Pokud přijde někdo s tím, že peníze nejsou nic než nástroj na měření, tak pak to bude stát za to, to dál šířit. Takto jsme stále v kruhu i s celým „desaterem“, neboť to papouškuje jen to, co věděl dávno každý skutečný hospodář, jenže ten také věděl, že je třeba ovládat své potřeby včetně nutnosti spolupracovat a také to, že hroudy zlata stejně jako stohu papíru nebo čísla v kompu se nikdo nenažere. Na to žádný sedlák nepotřebuje „nezávislé rakouské myslitele“.
Co potřebujeme, to je vzchopení a víru ve vlastní schopnosti. Nejlepší nezávislou školou je pak samotné nezávislé žití, které se odvíjí od nezávislého myšlení. Jistě že je vše na sobě závislé, ale tato nezávislost spočívá v mém vědomém ovlivňování závislostí.
Že ale různé paskvily mohou fungovat, je díky zvládnuté kontrole vzdělávacího systému, tedy kontrole vědomí populace určitými skupinami, které dokázaly vnést určité normy za dlouhá staletí hluboko do společenského povědomí a podle potřeby je používají k ovlivňování dění – tedy moci. To je často v rozporu s mnoha místními tradicemi a přirozeností, což plodí frustrace a konflikty. Podle všeho mám pocit, že i tato „rakouská škola“ je součástí této hry, což nám ale může být jedno (nebo k užitku), pokud si k tomu však řekneme ještě to "B".

205326

20.11.2009 00:06

Hodina času

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

>Jsou to oni, kteří mají v rukou, narozdíl od zmanipulované, brainwashed a nevědomé většiny
Jendo, a ty jsi to první? – tedy ta „pokrytecká E/elita“ (co to vlastně vůbec je za blábol)
Nebo to druhé? – tedy ta „zmanipulovaná, brainwashed a nevědomá většina“ (tady bych si troufnul typnout, sem se řadí i jenda šmídů)
>Pokud si studiem nezávislých a relevantních informací neučiníme ve věci JASNO
[chechtot]
Myslím, že ti to mirda patřičně nezávisle a relevantně nasvítí a bude z toho tolik jasu, že všichni zvědavci a tzv. běžní človíčci budeme úplně celí iluminovaní ...

205308

19.11.2009 23:42

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

HHBB 85.?.?.?

>Nechci ti radit
tak neraď

>ve dříve zmíněných armádních rekrutačních střediscích..?!?!
>A k tomu ti dopomáhej Bůh a abych nezapomněl, Peace s tebou...
[oči v sloup]
jo plácat, tak to by ti šlo...

205306

19.11.2009 22:22

Hodina času

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Snad. Snažil jsem se, seč jsem mohl. [mrknutí jedním okem]

205290

19.11.2009 21:48

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

HHBB 85.?.?.?

košér mise a suportování, to bude ono, ježíši...
Vložený obrázek

205288

19.11.2009 19:32

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

HHBB 85.?.?.?

ale jdi, ty drndo [chechtot]

205278

19.11.2009 18:55

Hodina času

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Cituji z článku:
Jen to chci vědět. Řekni mi prosím, kolik si vyděláš za hodinu?
Jak se ji může takhle ptát, jen aby dostal nějaké peníze?
Možná, že na něco opravdu těch 50korun opravdu potřeboval. A moc často si o peníze neříkal.
Mami, teď mám 100 korun. Můžu si koupit hodinu tvého času? Prosím, přijď, zítra dřív. Mohli bysme spolu večeřet.
Nezapomínejte sdílet váš čas v hodnotě 100 korun s někým, koho opravdu milujete
.

Podstata je v tom, že je zde čas oceněn. Vychází z obecně přijímané teze, že „čas jsou peníze“. Proto drtivá většina populace přistupuje na hodinovou, denní, týdenní, měsíční mzdu, což není nic jiného, než prodaný, tedy zpeněžený čas. V praxi to má dopady, které určitě mnoho zdejších diskutérů zažilo, ale nechce si to přiznat. Ten, kdo takto prodává svůj čas, obvykle nemá nárok ani na nezávislé přemýšlení. Kupující často vyžaduje bezpodmínečné a plné nasazení ve svůj prospěch. Je to skutečné prodávání se do otroctví.
Jestli ten článek označím za dobrý nebo špatný je úplně jedno. Prostě tak to chodí a dokonce lidé usilují o to, aby svůj čas prodali. Děti to zcela přirozeně nechápou, neboť k takovému ponížení člověk musí být vycepován a dotlačen. Taková omezená bytost se pak prodává (čas je spojen s existencí) za peníze, tedy je to o penězích, ne že ne. Proč?
Protože činnost je již v prodaném čase obvykle podružná. Dotyčné tak zajímá pouze jediný výsledek, a tím jsou peníze utržené za vymezenou dobu své existence v něčí prospěch. Z dikce článku je to více než patrné. Matka se zlobí, že dítě chce peníze…Dítě si kupuje čas matky…Matka prodává svůj čas zaměstnavateli, což dítě akceptuje a napodobuje...
To, že tam někdo vidí další pohnutky, to na podstatě nic nemění. Kdyby čas nebyl zpeněžitelný, tak by ten článek nikdy nebyl takto napsán. Faktem zůstává, že to k smíchu moc není.

205276

14.11.2009 10:35

Spiknutí proti umění, část I

RE: Ako hore, tak dole

HHBB 85.?.?.?

>Satanova vláda v umení v praxi

[cool] [mrknutí jedním okem]

204766

04.11.2009 19:00

Prezident podepsal

RE: respekt

HHBB 85.?.?.?

Tak nějak to bude. Síla, která to táhne směrem k EU, ví přesně, co chce (nemyslím ty ouřady v Bruselu). To se už ale nedá říci o těch, kteří stojí proti. Stát jenom proti je předem ztraceno.
A opravdu, v čem měl mít Klaus oporu? V rozpačitých protestech a několika senátorech? Proti té mašinerii skutečně se podobající řítícímu se vlaku?
Ale nevěšel bych hlavu. Už to tu v diskuzi bylo naznačeno. Celé je to již v likvidaci, jen to o tom ještě neví…
Ten jeho tah nakonec nebyl špatný, poměrně dost figur se odkopalo. [mrknutí jedním okem]

204163

04.11.2009 18:37

Prezident podepsal

RE: Požadujete prostor pro sebe i pro predátory

HHBB 85.?.?.?

>Vašemu požadavku plně rozumím.
Obávám se, že ne…
> Problém je, že v neregulovaném prostředí se nejsnadněji a nekontrolovaně prosazují právě ti, proti jejichž světovládným choutkám oprávněně vystupujeme.
Tak to nefunguje. Regulovaná hra je pro ty regulované, mimo ně probíhá ta vně neregulovaná.
>Jak chcete hájit svá práva, pokud by nebyla řádně, a proto složitěji definována?
Složitost je co… Neschopnost vyjádřit prostě svůj záměr. Nebo neochota téhož. Nebo také přímo záměr skrýt svou hru. Tomu se občas říká i falešná hra.
> Pokud se nechceme vzájemně pomlátit, musíme se naučit respektovat nezbytný balík systémových pravidel.
To je důsledek již mylných předpokladů. V holé praxi se lidé dohodnou, jen když se chtějí dohodnout. K tomu stačí i prosté podání ruky.
Pokud toto nefunguje, nastupuje systém vynucování a represí, který se postupně topí v haldě nekončících mantinelů, práv a omezení vyjádřených již neschůdnými a zmatenými formulacemi, které vyplývají již z vršící se bezradnosti jak se v takovém prostředí chovat. Toto prostředí pak zákonitě podřizuje a likviduje ty, kteří jsou na něm závislí a stále volají po dozoru, pravidlech, regulacích, rozhodnutích, papírech, štemplech a já nevim co ještě…

204161

03.11.2009 08:19

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: HHBB je taky zednář...

HHBB 88.?.?.?

Mirko, ty jsi přesně tam, kde tě systém chce mít, a tak si ani nendělám iluze, že ti jednou dojde, že celá KC je habaďůra pro důvěřivce. Na tebe ten trik s židy ani není potřeba, tady stačí jen rohatí... [mrknutí jedním okem]

203961

03.11.2009 08:11

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: HHBB je taky zednář...

HHBB 88.?.?.?

>Vypadá to jako hovno, smrdí to jako hovno- je to hovno.
a on to zatím bulík na nose, tak ho Jarmilo pořádně rozpatlej...

203960

03.11.2009 07:03

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: HHBB je taky zednář...

HHBB 85.?.?.?

No výborně. A jsme zase na začátku naší někdejší diskuze... [oči v sloup] Hm, no nic.

203956

02.11.2009 23:14

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 85.?.?.?

>Duchovní obsah jakkoli se jeví samonosný, bez materiálního základu hyne
Ponechám-li "materiálno" stranou, zdá se mi, že vážím-li si sebe, zcela jistě si vážím i své rodiny - obce - národa - vlasti.
Řekl bych, že je to širší pojetí vlastního ducha.

203936

02.11.2009 22:05

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: HHBB je taky zednář...

HHBB 85.?.?.?

Tak příště přesněji čoveče, vycházím z toho, co zrovna diskutujeme, což byla doba před fr. revolucí. Takhle z toho naděláš guláš...To ale snad nechceš, ne? [mrknutí jedním okem]

(No a jak jsi přišel na to, že tedy dnes něco zahrazují, když už jsme u toho. Máš taky tak dobrej odkaz jako mirda? [chechtot] )

203931

02.11.2009 20:18

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: HHBB je taky zednář...

HHBB 85.?.?.?

Ale Mirko D, tato organizace byla založena až 1843. Jak tedy mohla vytvářet nějakou hráz řádům, které měly staletou historii a v té době ani neexistovala.

203927

02.11.2009 19:52

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: HHBB je taky zednář...

HHBB 85.?.?.?

Jarmilo, záhada je to proto, že si mraky lidí nechá věšet bulíky na nos, místo aby pořádně čučeli, co je ještě před tím bulíkem.
Mnoho evropských židů asimilovalo a stále chtěli konvertovat a zcela se ztratit. Ani mě by nebavilo se stále „obětovat“ a živořit v ghettech pod dozorem.
Totiž kdykoliv prelát utahoval šrouby a lidé naříkali (jako dnes), tak byl viník po ruce (jako dnes). Proto jim nebyla asimilace nikdy zcela umožněna, proto také byli drženi stranou pro tyto účely, byly vedeny o nich záznamy a zapisovány jejich „strašlivé skutky“ pro budoucnost (hádejte kým). Tam se taktéž líhnou i ty etnické fabulace.
A také proto se rádi dávali do služeb aristokracie, neboť jim to umožňovalo udržet si vliv a určité výsady, proti enormnímu vlivu římské církve. On je také ten tlak utužoval ve víře, proto se dodnes říká, že něco drží jako „židovská víra“. Nicméně se u nich vypěstovaly i vlastnosti, které nejsou zrovna v kurzu, jenže totéž můžeme pozorovat nyní na sobě sem tam i my.

203925

02.11.2009 19:26

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: pokr.

HHBB 85.?.?.?

>Ilumináti se tak nejspíš stali krásným překlenutím do doby, než byl jezuitský řád obnoven
Vložený obrázek
No jak jinak, zasvěcenci v tomto řádu si již dávno před tím říkali Alumbrados - Ilumináti

203921

02.11.2009 16:33

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: HHBB je taky zednář...

HHBB 85.?.?.?

Mirdo ty jsi jedinečný informační dealer. Tobě to ještě stále není jasné, kdo ty skazky vyrábí? Nebo to jenom hraješ? [oči v sloup]

203903

02.11.2009 14:18

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 88.?.?.?

>To potom může dovést až k pochvalování si místní mafie, před mafií bruselskou.
Je to tak. Není to žádné řešení. Celé to je jen diskuze o něčem, co se bez tak drolí mezi prsty. I když, asi ještě ne úplně. Otázka však je, jestli je vůbec ještě nějaká obecná vůle cokoliv ze své identity zachraňovat. Třeba soused Fico si již nyní pochvaluje roli prvoligových gastarbajtrů...Vlastně o nic nejde, všem bude dobře. [mrknutí jedním okem]

203893

02.11.2009 10:44

Jsme chabí vlastenci, natož čeští nacionalisté

RE: čulík je blb

HHBB 88.?.?.?

>Za "Západ" si můžeme klidně dosadit Voldemorty
A koho pak dosazuješ za ty „Voldemorty“? Ono to je pak nakonec jedno, že. Hlavně že tu máme zlé „Voldemorty“, co za všechno můžou, každý ať si tam dosadí svého ….
Ještě k předchozí debatě, která je o stejném tématu.
>Ale na tohle jsem ti už odpověděl dříve v jiné diskuzi, že ilumináti infiltrovali nejprve zednáře a zednáři infiltrovali spolky jezuitů
Ale Mirdo, odkud ty tohle víš? Položil sis někdy tuto otázku, kdo celý problém takto staví, pokud se zmiňuje, či vůbec význam nějakého řádu jezuitů připouští?
Toto tvé tvrzení:„Jsou za b) zednáři infiltrovaní v jezuitském řádu.“ nikde nepopírám. Co mi je však divné, to tvé jednostranné lpění na jezuitské bezúhonnosti, nebo dokonce je vůbec z podílu na organizování moci vymazat. V tom jsi totiž ve vleku lidmi jako je třeba Alex Jones, Henry Makow, Benjamin Fulford, Edward Griffin, Noam Chomsky, Texe Marrs, Jordan Maxwell, Michael Moore a další celou řadou ivestigativců, historiků a tvůrců. Nikde netvrdím to nečíst, nebo dělat že to neexistuje, ale je nutné být nad věcí a srovnat si to s tím, co je možné a proč a pro koho by to mohli dělat a co to přináší mě.
Stále ti říkám, že mnoho věcí se tváří pravdivě, ale mnoho ani to ne, celé to dává dohromady jakýsi satanášský mišmaš co okrádá nebohé prosťáčky o jejich penízky. Říkám ti znovu, že to, o co se dá opřít o nějaký historický vývoj, tomu prostě zcela neodpovídá. Neodpovídá tomu ani současná struktura moci a rozložení sil. Navíc lpíš na iluzi nějakého nepřítele, a to může být pro tebe zničující. Vždyť je to tak jednoduché, dosadit za příčinu všeho neštěstí tajemného lakotného potutelného a proradného bankéře...
Dal jsem sem (MedaBeda také) celou fůru podrobností ze současnosti a další historické souvislosti, že tyto teorie jsou stejně zavádějící jako to, co se povětšinou učí ve školách a vyrábí pro zábavu. Dokonce tato alternativa svým způsobem ten hlavní proud doplňuje a podporuje.
Nehodlám ti už dál vyvracet ta zkreslení ohledně Rothschildů a iluminátů, stejně to nikam nevede. Už jsem ti tu několikrát napsal, že tyto struktury byly dávno před výskytem dvorních židů Rothschildů na scéně a stále jsou v réžii těch samých.
>Samozřejmě...tohle se ti nehodí do krámu, tak to ignoruješ a bojuješ ve svých zákopech dál.
To tvrdíš stále dokola ty, já jsem ti již několikrát popsal, kde přesně se ve struktuře nachází. To, že ti to nevoní, je jen tvůj problém, mě je to v tomto směru fuk, protože se tím do nekonečna zaobírat je scestné, nepřináší to žádná řešení, ostatně to je přesně důvod, proč je celá ta záležitost takto postavena a dělá často z takových fór jako je toto takovou další uplkanou zeď nářků.
Vložený obrázek

203878

01.11.2009 21:44

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: HHBB je taky zednář...

HHBB 85.?.?.?

Zajímavý odkaz, který ukazuje, že reformní hnutí se týkala i Moravy. Ale je důležité ještě dodat, že katolická protireformace byla uplatňována právě přes jezuity. Protestanti a jezuité, to je jak oheň a voda. Nicméně veškeré počínání není jednoznačné. Jezuité byli kolonizátory ve velkém a zakládali jednu misii za druhou po celém světě a počínali si všestranně. Od studia místních poměrů, přes zakládání škol až po organizování mezinárodního obchodu, ale také budování vyhlazovacích tzv. redukčních táborů. V zásadě se však dá říci, že pokud chceš budovat moc, nlze nic pomíjet, tzn. v prvé řadě počínat si vstřícně zvláště při projevené pokoře (ale v té době, byli Bauerové ještě v ghettu). O moc nad světem usilují posledních několik tisíc let, dá se říci, titíž. Používají k tomu jak metody násilí, tak i výhod, ale hlavně náboženství, přes které je snadné si člověka získat duševně. Tedy vyšší forma zotročení, či podrobení se.
Co chci však stále říci, je, že o majetky jde také, ale až v druhé řadě. V té první jde o duševní znevolnění, hmotné statky pak přijdou sami. Proto ani nikde neříkám kdo je hodný a kdo zlý, jedeme v tom v zásadě všichni, nebylo tedy co zapírat, tudíž ani přiznávat. Stále tvrdím, že vzchopit se musíme směrem od sebe, a to dnes vymanit se především duševně. Proto jsem rád, že jsi napsal přesně toto:
>Nakonec je to i jedno, neboť to mají jedni a ti samí všechno důkladně infiltrováno
[cool]

203845

01.11.2009 19:17

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: HHBB je taky zednář...

HHBB 85.?.?.?

Ale Mirdo, vždyť už i Mirko D kápnul na to, že někteří, zvláště dobře se orientující jezuité, mohou být i zednáři. Ostatně jak k tomu nejspíš došlo, jsme pojednávali již dříve.
Zvláště za Rudolfínské doby se to hemžilo agenty obou sítí jak na dvoře Alžběty, tak i Rudolfa. Je jasné, že již tenkrát muselo docházet k infiltraci. Naprosto nemůžeme vyloučit, že na svém vrcholu si nejen konkurují, ale nejspíš také spolupracují. Jako starej El Alumbrado o tom snad musim něco vědět. [mrknutí jedním okem]
(Jsem rád, že tě máme zpět v diskuzi [smích] )

203829

01.11.2009 14:15

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: ...ještě dodatek....

HHBB 85.?.?.?

Pokud jsem tedy získal tvou důvěru, tak věnuj pozornost těmto dvěma mapám.
Německo roku 962
Německo za Barbarossy konec 12st.
Proč to sem dávám. V té době žádné Německo neexistovalo. Na té první mapě je za Německo vydáváno plně slovanské území severozápadních Slovanů. Zbytek jsou různá etnika včetně německých, které byly součástí uskupení zvané Římská říše, jehož formální hlavou byl Římský král, papeži korunovaný na Římského císaře jako hlavu veškerého křesťanstva.
Na druhé mapě jsou naše země součástí Barbarossova Německa. To je naprostý nesmysl, jednak že takové Německo vůbec nebylo a titul Římského krále se v té době opíral právě o České království, bez jehož pomoci (Vladislav II.) by jeho pozice byla téměř nulová. A právě i tenkrát to již byla hra toho třetího vzadu, sedícího v Římě, na čemž jsme již tenkrát tratili.
Tyto mapy jsou však podklady pro fiktivní dějiny, které jsou prostřednictvím jezuitů vysílány do světa. Fordham je totiž jejich univerzita v NY. Už ti to začíná zapadat i do souvislostí Havel-Schwarzenberg-Bilderberg-Halík-jezuité-Řím-Německo-landsmanšaft-Sudety-Evropa?

203806

01.11.2009 11:57

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 85.?.?.?

Třeba mě ten starý voják Ignác, pilný žák dominikánské inkvizice a Ježíšovi milice až tak netrápí. Do Jeruzaléma se tlačí kde kdo. Kromě tvých milých tovaryšů se tam tlačí stavitelé Šalamounova chrámu zednáři (bývalí templáři), a také Vatikán se svou johanitskou milicí. Tradičně i Židé, možná někteří židé, a navíc ti muslimové se odtud nechtěj hnout, něco je tam táhne také.
Mě to tam moc netáhne, a tak se nechci do tohoto hokeje nechat zatáhnout. Jestli máš ty, Mirko D, na sobě nějaký ten jejich dres, tak chápu, že jsi už ve hře, nebo zatím fandíš na tribuně.
Máš ale potuchu, o co tam vlastně hrají?

203800

01.11.2009 11:18

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 85.?.?.?

Tak MirkoD, sem s nima (těma obrázkama), ať je ta groteska úplná. Nakonec mě je celkem jedno, jestli jsou sudeťáci sebenenávistní židé...
Vložený obrázek

203797

31.10.2009 15:48

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 85.?.?.?

Vložený obrázek
[mrknutí jedním okem]

203758

31.10.2009 15:15

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 85.?.?.?

Ještě přidám pár drbů, kdo se to tu tedy zasloužil o stát…
Kardinál Tomášek byl jezuita. Rokování s Adamcem vedli s Havlem také římskokatoličtí kněží. V první vládě seděl J Hromádka, předseda ekumenické rady církví. Po zvolení Havla se hrálo Te Deum. Spor mezi Klausem a Halíkem hned od počátku noviny držely pod pokličkou. KDS se sloučila s ODS, tím se dostali k vlivu projezuitští Lobkowiczové. Katoličtí I. Pilip a J. Ruml (ministr vnitra s vazbou právě na jezuity) rozvrátili ODS a požadovali Klausův odchod. Ve funkci m. vnitra se pak také objevil i římský katolík C. Svoboda (silně pro EU, restituce, lidská práva, stát-církev). J. Zieleniec spolupracoval s Luxem na eliminaci Klause, důvodem byla politika vůči katolickým silám v Německu a Německu samotnému. Zielencův poradce a ředitel kanceláře byl projezuitský Lobkowicz (také min. obrany). Římskokatolické trio Kočárník-Talíř-Bratinka se vehementně zasazovalo o vydání majetku katolíkům. Kočárník také tajně spolupracoval s Luxem. Ruml a Pilip založili provatikánskou Unii svobody, která podnikala mnoho kroků zcela nelegitimně. Právě Zieleniec pilně pracoval na vstupu do NATO a EU jako člen správní rady Euroatlantické nadace, založil i banku se zajímavým zaměřením… atd., atd. [překvapení] [mrknutí jedním okem]

203757

30.10.2009 21:52

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 85.?.?.?

Tohle taky stojí za zopakování a na konci je úplně zahalíkováno
[mrknutí jedním okem]

203732

30.10.2009 21:41

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 85.?.?.?

Vyspělá konzumní společnost je výmluvné označení. Její vyspělost je totiž především v konzumování. Jednoduše vyměnila schopnosti ducha za vizi hmotného pohodlí. Naivní a krátkozraké, tedy důsledkem musí být i ztráta suverenity.
Kdo má kapitál v rukách. Fráze jak poleno. Podívám se na ruce, a co nevidím, to samé, jako každý jiný. I kapitálem ale vládne ten, kdo je schopen vládnout. To nejde bez ducha. To opět souvisí se schopností uchopit moc (suverenitu).
Pokud jde o tu výjimku, je jasná jako facka. Není možné uplatňovat nároky v naší zemi přes soud mimo naší zem. Klíčový bod v otázce suverenity.
Fašizující je jednoduchý termín. Skupina nadřazuje svůj zájem nad jednotlivce. V praxi to pocítí každý třeba při pokusu se dohodnout s úřadem, korporací nebo třeba mafií. Zastupitelstva preferují politický zájem strany nad obecným zájmem jednotlivců, a tím je vyřazují z rozhodování. Petice argumentuje rozhodnutím parlamentu, který fakticky obchází občany. Smysl by mělo podat petici obcházející parlament, tedy uplatnit občanský princip.

203730

30.10.2009 20:26

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 85.?.?.?

To je nedorozumění. To co já si myslím, zrovna s tím, nemá co dělat. To totiž řekl Havel (těžko říci, co tím mohl myslet ještě jiného, než to, co řekl). Jestli je to hloupé nebo ne, jak se to vezme...

203725

30.10.2009 19:26

Jsme chabí vlastenci, natož čeští nacionalisté

RE: culik

HHBB 85.?.?.?

V této souvislosti mě napadá… Jak dopadly severní kmeny Srbů a ostatních Slovanů při dolním toku Labe, když podlehly definitivně latinizaci franky, kdy pak následovala germanizace a přepisování dějin jako pojistka vykořenění. Dnes již neexistují, jsou z nich němci, které je snadnější posílat na válečná jatka, vytvářet z nich autoritám přičinlivé enklávy, či výkonné byrokraty.
Jenže to evidentně stačit nebude. S islamizací (které má EU otevřít dveře ve velkém), dojde i na němce. Myslím, že většinou již tuší, ale jejich identita je uměle vytvořena právě aktivitami Říma, tedy přesně těmi, co je toho zase právě proto snadno zbaví. To vše stále za účelem vykořenění a snadné manipulace.
Organizované náboženství je totiž vynikající nástroj takové manipulace. Také Islám je ovládán těmi, kteří ho vytvořili, a ti mají k latiníkům velice blízko. A ze stejného soudku je i manipulace židy a židovskou identitou.
V každém případě taková činnost vyžaduje určitý druh spolupráce, kterým je i odevzdanost, rezignace na své etnicko-kulturní kořeny a tradice, pocit malosti, podřízensti apod.

203719

30.10.2009 14:33

Hodlá Amerika napadnout do 3, 4 let Rusko?

RE: Tohle s tim take primo souvisi

HHBB 88.?.?.?

Vidíš jendo, dostal jsi všechno. Názory, seznamy, odkazy, návody...
Bohužel si nevíš s tím co ti sdělím rady, a stále chceš, abych tě polopaticky přesvědčoval. Jak nepochopíš, že musíš zapojit svého ducha a odhodit své ego, tak se patrně nikdy od těch voldemortích hloupostí už neodlepíš. Škoda...

203700

30.10.2009 09:36

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 88.?.?.?

Je toho víc, co nesedí.
>narodni suverenita je uz davno prezitek.
Stejně jako každá jiná. Osobní, rodinná, kulturní … Není to divné?
>politicke ciny jsou v podstate rizeny kapitalem je "suverenita" jen iluzorni pojem.
Tomu ale přeci nebudeme tleskat. Nehledě na to, že i toto je iluze. Kapitál je řízen těmi, kdo to ví.
>nacionalizmus (i v kladnem slova smyslu) je jen strunka na kterou brnkaji politici
To jistě, ale falešné to je jen tehdy, pokud jsme falešně naladěni. Navíc, to jsou strunky, na které bychom měli brnkat všichni, jsou základem širší vzájemnosti. Nejde jen o Klause a ani politiky.
>otazka vlastenetvi nemusi byt primo zavisla na ekologickych ci nabozenskych tematech nicmene tyto obory maji spolecneho jmenovatele, cloveka.
To ano. Souvisí již se vztahy v rodině. Národ je vlastně širší pojetí. Pokud se neopřeme o sebeurčení sebe, rodiny, národa atd., začneme se opírat o náboženství, stát, ideologie… Proto se to střetává. Jde o moc. (Proto jsem třeba s řízenou ekologií na straně Klause.)
>vliv katolicke cirkve na utvareni ceskeho proti-nemeckeho politickeho nazoru
Je zásadní. Pro i proti. Přesně z těch důvodů, co jsem uvedl. Zase jde o moc.
>ikvidace ceskych "narodnich" hodnot a kultury probiha uz notnou dobu i pod taktovkou radoby patriotu jako je klaus.
Nejen jeho. Právě že i naší. Pokud si je každý nechá likvidovat, budou zlikvidovány.
>petice je standartni demokraticky nastroj ktery obcanska spolecnost (na kterou keller klade duraz) vyuziva k lobistickym zamerum
To jistě ano. Ale je sestavená tak, že se opírá o něco, co lidé již pokládají za falešné a nefunkční, tedy politicko-společenský systém. Já ho pokládám za fašizující a občanskou společnost zrazující. Proto bych s ním neargumentoval v žádné petici, tak by ta petice již popírala sama sebe jako smysluplná.

203690

30.10.2009 08:52

Jsme chabí vlastenci, natož čeští nacionalisté

RE: Moc pěkně napsaný článek a mnoho českých blbů

HHBB 88.?.?.?

Asi to musel být těžký život…génia.
Už to chápu. Není nad německého blba.

203687

29.10.2009 22:06

Hodlá Amerika napadnout do 3, 4 let Rusko?

RE: Tohle s tim take primo souvisi

HHBB 85.?.?.?

Podle velkého počtu otázek, na které nejspíš hledáš odpovědi, si říkám, že se v tom ten jenda asi motá a potřebuje nasměrovat. Některé věci, jendo, prostě za tebe nikdo neudělá. Příliš velké mezery je třeba dohnat studiem, ale především, klást si otázky sám a občas se na ně pokusit odpovědět. Tomu se říká také přemýšlet. Zkusil jsi to aspoň? (Myslím s tím guglováním.) [mrknutí jedním okem]
Ale nějak jsem si tě oblíbil, tak ti tu naférovku splním tvé přání. (No uznej, že se to sem všechno nevejde.)
A teď zkus otázku a odpověď sám s těma "E/elitama" [chechtot], jestli jsi si jistý, že víš o čem mluvíš... [velký smích]

203652

29.10.2009 17:48

Hodlá Amerika napadnout do 3, 4 let Rusko?

RE: Tohle s tim take primo souvisi

HHBB 85.?.?.?

Tak dobře jendo, zkus nějaký to samoštúdium:
kopíruj a zadej do gůglu
nejdřív - JBS Rockefeller
potom - JBS Ron Paul

Ale zase úplně všemu taky nevěř, nikdy nevíš... [mrknutí jedním okem]

203630

29.10.2009 12:08

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

HHBB 88.?.?.?

>Válka byl mj.velký business
To možná jen pro někoho. V zásadě se o byznysu hovořit nedá, neboť v souhrnu přináší ztráty. A také, na takto nastavený byznys musí někdo přistoupit. (Mimochodem, právě někteří ti bankéři o něj přišli, a nejen o ten).
Co odporuje této logice, jsou také lidské ztráty, protože pouze lidé mohou generovat nějaké majetky a bohatství v tomto smyslu. Tady šlo (stejně jako ve válce první) o to, co nejvíce lidí nějakým způsobem traumatizovat, když už ne vyhubit.
Pokud za tím chce někdo hledat čerta, tak čertovi o peníze přeci nejde.
Ještě jedna věc. Kdo se jako německy hovořící přihlásil k Čechům, tak to měl u Němců dopředu zpečetěné, přesto se i s tímto vědomím před válkou a za války takoví našli.

203607

29.10.2009 11:22

Jsme chabí vlastenci, natož čeští nacionalisté

RE: culik

HHBB 88.?.?.?

Staré osídlení v podunají národy, z nichž některé známe později jako keltské a slovanské, bylo vždy terčem všech nájezdníků, kteří táhli Evropou. Prostě je geograficky na ráně. Když to nebyli římani, tak avaři, maďaři a vůbec všelijací kumáni. Když Morava svolila (myslím Svatoplukl) Maďarům osídlit mnohokrát zdevastované území, tak Řím ucítil svou šanci na roztržení souvislého slovanského osídlení. Začal (stejně jako franky a němci latinizované a poněmčené obyvatele ve východní marce - Rakousku) využívat jako účinné prolatinské spojence. Tedy dnešní maďarsko-německé počínání má své historické kořeny, podobně jako využívaní Chorvatů proti pravoslaví na jihu.

203600

29.10.2009 10:37

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 88.?.?.?

Názory a přesvědčení bývá konzistentní. Avšak to je dobře, nebo špatně... Jen zřídka dokážou lidé své názory i měnit a ještě tuto změnu obhájit. Často doba přináší události, kterým jsem před tím nemusel čelit, a teprve potom se projeví to, čemu dávám přednost.
V tomto případě se zdá, že otázka národní suverenity je pro někoho podružnější, než pocit příslušnosti k většímu celku. Avšak mnoho lidí stále pokládá instituci školství jako ryze národní hodnotu, pokud však někdo upřednostní hodnotu jinou, může to vypadat i jako zrada, nebo převléknutí kabátu, pokud se tento postoj dříve naplno neprojevil.
Jestli do otázky vlastenectví začnu míchat třeba názor na ekologii, pak to je dle mého nepatřičné, stejně jako náboženství apod. Třeba já bych s Kellerem v mnohém souhlasil a s Klausem v mnohém ne, ale v tuto chvíli se jedná o budoucnost národní identity, suverenity a kulturního dědictví předků, které je dle mého trvale v ohrožení, což se nyní opět projevuje zvýšenou měrou.
Co se týká té petice, její text je výmluvně alibistický a neurčitý, osobně bych nikdy nic takového nepodepsal, ještě v kontextu s tím, co dnes tzv. demokratické instituce často reprezentují. A to musí vědět i sociolog Keller, jenže se zdá, že je mu to šumafuk. [mrknutí jedním okem]

203593

29.10.2009 07:46

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 85.?.?.?

Už jsem ne to odpověděl vlastně v 203510 - „Možná by stálo…“, tak jen ještě něco dodám.
„Myslet dobře“; „neuniknout trestu“; apod., jsou morální kategorie vyplývající z určitých hodnot. Těmito hodnotami se nezabývám, proto ani neříkám, jestli jsou dobří, nebo špatní. Jestli to chceme zhodnotit, tak musíme vzít do úvahy i tu hodnotu, ke které je to vztaženo. Tento článek je o národním zájmu, tedy jedná-li někdo v nesouladu s tímto zájmem, je to nejspíš špatně. On ovšem nejspíš jedná v souladu se zájmem jiným, a z toho pohledu je to zase dobře. Nedá se tedy určit, zda je dobrý nebo špatný bez toho „B“. To platí na zednáře, jezuity, katolíky, a také vlastence včetně mě.

203577

28.10.2009 18:35

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 85.?.?.?

Možná by stálo za to vzít do úvahy, že to takto nemusí stát. Mnoho z nás je o svém poslání a údělu přesvědčeno, dělá to s nejlepším vědomím, přesvědčením a v dobré víře. A přes to, nebo právě proto, se mohou některá přesvědčení, představy a činy také střetávat.
Prostě někdo upřednostňuje jiné hodnoty, než někdo druhý a týká se to i národního cítění.

203510

28.10.2009 17:13

Jsme chabí vlastenci, natož čeští nacionalisté

RE: vladnouci trida

HHBB 85.?.?.?

Nijak. V tom to není. Systém požírání menších většími je scestný, příkladem budiž GM a zdevastovná populace detroitské oblasti. Už tam není ani ten GM, který byl stejně v rukách imaginárního nadnárodního vlastníka.

Vlastenecká podnikatelská elita je třeba pekař, který poctivě peče housky aby se uživil a nakrmil, nebo třeba hospodář, který nesype jedy do země aby se stal "elitou", ale který chce zdravé zrní pro sebe a svůj zdravý národ.

203501

28.10.2009 15:37

Jsme chabí vlastenci, natož čeští nacionalisté

RE: Moc pěkně napsaný článek a mnoho českých blbů

HHBB 85.?.?.?

Vtipně napsáno, jen si myslím, že je tam úplně zbytečná skromnost, vznešený Čech vesele může překonávat i vznešené Němce. O počtech to přece není. Je to o tom, co považujeme za vznešené.
Na ty židy bych to nesváděl už vůbec, mnoho židů bylo a je hrdými vznešenými Čechy. Otázka je, komu to tak vadí… [mrknutí jedním okem]

203489

28.10.2009 12:38

H1N1: Genocida v přímém přenosu nebo omyl?

RE: Ještě je možné

HHBB 85.?.?.?

Kromě této, může mít ještě obecněji využitelné úrovně (a pravděpodobně využívané).

Zvyšování psychické závislosti populace na systému pomocí priorit jako je zdraví.
Zvyšování fyzické závislosti na systému oslabením imunitních schopností populace umělými zásahy.
Zvyšování materiální závislosti populace rostoucím hmotným zatížením zdravotního systému.
Překrytí podstatnějších dějů výstražnou informací (přesouváním její důležitosti)
Výcvik k poslušnosti využitím strachu.

203476

28.10.2009 11:01

Jsme chabí vlastenci, natož čeští nacionalisté

RE: Rozmíšky mezi Čechy a Němci v ČSR - zásadní důvody a ty byly především sociální!

HHBB 85.?.?.?

> pokládali druhé jinak hovořící sousedy za naprosto normální přirozenou součást jejich života
To ještě není přesné… Spousta našich pratetek a prastrejdů hovořila dvojjazyčně i v jednom domě.
>Je hrozné , jak jedna zrůda, jako byl Hitler, dokáže rozvrátit společnost a napáchat tolik zločinů!!!
To právě není vůbec o Hitlerovi, protože opravdu platí to následující -
>Je dobře znát historii a nenechat se od nějakých diletantů a pisálků opíjet rohlíkem
A to je tu totiž odpradávna. Pokud si lidé nechají věšet bulíky na nos, hrozí to kdykoliv, národ nenárod. To oblbnutí dokáže rozvracet nejen národy, ale i rodiny, prostě cokoliv. Pak se ztratí lehce i kulturní integrita, která má právě u němců ten umělý charakter. Jejich národní povědomí se vyvíjelo v závislosti na romanizaci a latinizaci. Tedy nebylo stejné jako u nás. Národy v našich zemích si v povědomí uchovaly prastarou integritu. Uvědomovaly si to již ve středověku, kdy o nějakém podobném národním cítění němců nemůže být řeči.
Důkazem budiž opět historie, kdy titíž co národ záměrně rozvraceli, tak ho znovu budili, avšak již překrytými hodnotami.

Toto si uvědomit je v tomto směru velice důležité, proto znovu cituji ty, co mají s naší integritou velký problém:

“Nábožensko - národní zvyky. V českém národě se zachovalo dodnes mnoho nábožensko - národních zvyků. Svůj vznik mají většinou v době baroka. Tehdy kněží, národní buditelé v lásce k národu a k církvi vytvářeli ve svých farnostech různé zvyky a v nich vždy spojovali prvek národní s náboženským. Zvláště v tom vynikali jezuité. ... Přicházejí předně s působivou liturgií, lidovými pobožnostmi a s mariánskou úctou. Za vesnicemi a městy budují poutní kostely, kapličky, křížové cesty a boží muka. Tato doba národního obrození dala našemu národu i překrásné národní kroje, písně a tance, jimiž se jistě i dnes chlubíme ve světě. ... Při těchto nábožensko - národních zvycích a poutích se člověk důvěrněji setkával s Bohem, Pannou Marií a s církví.” (Katolický týdeník č.15, 12.4.1998)

Proto ještě jednou. Jsme tu takoví, jací jsme. A právě proto jsme někomu velmi nevhod. Není to náš, ale jeho problém. Proto pořád buďme klidně svoji, i když jsme sem tam nějaký ten zvyk poupravili. [smích]

203464

27.10.2009 22:55

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 85.?.?.?

>emeritní profesor univerzity v Bostonu Erazim Kohák
aby to tu někdo z diskutérů zase nepopletl, tak Bostonská univerzita je chlouba školství v US a jako napotvoru ta voldem...ortí. [překvapení] [mrknutí jedním okem]

203403

27.10.2009 22:28

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 85.?.?.?

[překvapení] Patrně něco na tom bude. Sám Halík o sobě prohlásil, že je absolventem duchovních cvičení pod vedením “jednoho jezuity” působícího tajně v NDR. Je také absolventem papežské Lateránské univerzity v Římě. Tato univerzita je plně ovládána a řízena jezuitskými špičkami.
Halík vede Českou křesťanskou akademii. V čestné radě Akademie se ojevují často římskokatoličtí duchovní vystupující hodně na veřejnosti, jako například: rektor emeritus University Karlovy Prof. Dr. Radim Palouš, Dr.h.c.; prezident Katolické university Eichstätt Prof. Dr. Nikolaus Lobkowicz, Dr.h.c.; teolog mons. ThDr. Oto Mádr, Dr.h.c., filosof Doc. PhDr. Jan Sokol, astronom Dr. Jiří Grygar atd.
Zajímavé je, jakou politiku hráli a hrají Lobkowiczové v dějinách Evropy a asi není náhoda, že se tento projezuitský a římskokatolický rod také dostal opět k moci. A ani náhodná nebude dnešní role Schwarzenbergů, kteří působili při katolizaci zemí království Českého a dědičného odchovance jezuitů K. Schwarzenberga, kterého si „vybral“ na hrad kdysi sám humanitární bombarďák.

203400

27.10.2009 21:48

Hodlá Amerika napadnout do 3, 4 let Rusko?

RE: Tohle s tim take primo souvisi

HHBB 85.?.?.?

Po schválení LS půjde nejspíš celý US finanční systém k čertu, nahradí ho jiný, již připravený BIS (opět malt. řádem kontrolovaný systém), ale k jásotu to asi nebude.
Jendo, věřit možná, ale nestačí to. Už by to chtělo se začít zbavovat naivního prvoplánového myšlení.

Ještě jednou, co jsem už zmiňoval dříve.
Ron Paul je více než pravděpodobně výše postavený zednář. O zednářství svého otce se vyjadřoval vždy s respektem. Jeho žena Carol je členem Velasco Order of the Eastern Star. Jejich dcery byly Rainbow girls.
Sám RP byl čelenem Reaganovy administrativy, kde se podílel na užším propojení Washingtonu s Římem. Obrázek je z kampaně 2008 při jeho projevu na jezuitské Georgetown univerzitě.
RP je klasický představitel kontrolované opozice, která připravuje půdu novému režimu. Jak myslíš, že dalece do toho vidí prostý montér od forda.

Nepíšu nic o tom, co je dobré a co špatné, ale prostý Američan zůstane ještě nějaký ten pátek stejně využívaným, ale patrně také daleko chudším. Peníze se stěhovat budou, většinou však do kanálu.

Tady máš ještě ilustraci.
Vložený obrázek
Na vrchním obrázku je zřetelně vidět, co zednářské symbolice vévodí uprostřed nahoře. Nahoře vpravo pak znak lóže, ve které RP působí. Na dalších obrázcích je patrné, jak kandidáti dodržují důsledně „pravou a levou ruku těla“ (tělo představuje Edward Egan, kardinál a maltézský rytíř).

(případnou reakci se pokus aspoň s 50% k věci, pokud tě to tedy vůbec bude zajímat)

203396

27.10.2009 20:55

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 85.?.?.?

Neblázni... to je kryptovoldemort [mrknutí jedním okem]

203392

27.10.2009 20:47

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: pralesní usedlíci,pamětníci,Kyrril

HHBB 85.?.?.?

Jenže je to pořád jen povrch. Už od starověku jde o podvratnou taktiku při rozvracení kultur a tradic při použití ideologie a náboženství ukryté za národnost. Příkladů je nespočet.
Zneužití migrování k podvracení a ovládnutí je skryto za fasádou celé EU. Od dob Římské říše se to nezměnilo, jen to dostává jiná zabarvení. Romanizace, latinizace, frankizace, germanizace. Kdo to tam doteď živil potichoučku a pak nahlas (třeba v Bavorsku)…
Již dávno se latinizovaný němec často osvědčoval jako užitečný úředník impéria, a ať se to ukrývalo za jakékoliv vznešené tituly, pořád to byli jen poskoci třetího vzadu, a teď to není jiné.

203387

27.10.2009 19:06

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 85.?.?.?

...radoval bych se z Tomáše Halíka jako z prezidenta a vím nejméně o sedmi dalších lidech, kteří by mohli být podobně skvělými prezidenty...” (Stanice Praha, relace “Hovory z Lán”, 30.5.1998, 16.30)

nevím, co k tomu dodat...

203379

27.10.2009 15:43

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

HHBB 85.?.?.?

Někdo už je opravdu netrpělivý. I také u nás začíná být čím dál zřejmější, odkud vítr fouká.

203360

27.10.2009 15:27

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

HHBB 85.?.?.?

Není to hezké téma. Znám také babičky a dědečky, jak si balily uzlíčky a táhli ještě jako caparti z pohraničí dovnitř Československa. To bylo ještě nějaký ten rok před tím...
No a tak bychom mohli jít až k praotci Noe. Mělo by se všechno vracet? [mrknutí jedním okem]

203357

27.10.2009 11:27

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Jak to vidí naši němečtí sousedé a jak to vidíme my...

HHBB 85.?.?.?

K bodu 2. a 3.
Přičinit se ve svém zájmu

K bodu 1.
Setkání neslučitelných plánů

203341

26.10.2009 18:21

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: PS

HHBB 85.?.?.?

Chápu, ale přece jen tento svět má i jiné stránky, her je nespočet a co bytost, to pravidla a nutnost je také se s tím nějak vyrovnat [smích]

203289

26.10.2009 17:52

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: Obyčejná lidská vlastnost

HHBB 85.?.?.?

>Zřejmě jste zamilován do své vize zatím anonymního parazita
Miluji své vize, dělám je i barevné a velice živé, dokonce i na pokračování. Je nutné to zkrouhnout na soucit?
>nejméně stejně silně, jako jenda, mirda a jarmila do svých již pojmenovaných,
Netroufám si jejich vášeň odhadnout, budu však doporučovat soucit
>takže podle vaší zde mnohokrát dokládané teorie jistě ve vaší realitě takovéto hostující parazitické vědomí existuje.
Jednalo se o hypotetický příklad parazit-hostitel. Je však možné, že se v našem stvořeném světě (neplést s tím nestvořeným) toto vůbec nevyskytuje, pouze jen v podobě studijního materiálu v mé hlavě, pro jistotu to však budu harmonizovat a soucítit i s touto formou jak cucáka, tak i vycucávaného (jeden nikdy neví, co kdo může být zač)
>V mém chápání by takovéto vědomí se mnou netvořilo krásný harmonický stav, tak ho raději nepodporuju tím, že bych na něm úpěnlivě lpěl.
Hlavně nelpět, důležitý je moudrý soucit
>Ale chápu vás stejně dobře, jako vy chápete jendu, mirdu a jarmilu
Soucítím s tou veškerou chápavostí a také s jendou, mirdou, jarmilou, všemi nicky, a s tou škrkavkou
>Vážně nechápu, proč je pro vás tak nepřijatelné připustit, že je možné rozeznat "pravou" nutnost,
Soucítím i s tou nechápavostí (pravá nutnost bude napravo od levé)
>které je vhodné a moudré se podřídit
Ano, mrkneme zleva doprava a máme tu pravou nutnost a moudře se podřídíme, plni soucitu
>nebo přinejmenším věřit, že tu taková nějaká laskavá, neparazitální a soucitná "nutnost", které podřídit se je čest a slast,
To zní skoro jak z upířího románu… budeme však raději věřit, že je to moudrá autorita, co také soucítí
>pokoušet se ji pochopit, podřídit a tím se osvobodit.
Pokouším, soucítím, již malinko chápu, připadám si i malinko svobodnější
>Podle vašich teorií přeci jedině tímto způsobem takový stav stvoříme, ne?
Pořád říkám, že na tom něco musí být
>Jestli on vás ten váš parazit už nějak neinfikoval
Ta škrkavka? Už s ní raději také soucítím…

203285

26.10.2009 16:14

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: Stále dokola

HHBB 85.?.?.?

[smích]
>Nepsal jsem to zde jen pro tebe
vím, ale díky
>že jsi schopen se nad věcmi zamýšlet
občas to zkouším i z úhlů
>tak hlavně pro tebe
[zahanbení] dík
>Ať je ti to tedy k užitku
zužitkovávám, děkuji

203274

26.10.2009 15:41

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: Obyčejná lidská vlastnost

HHBB 85.?.?.?

>Uniká vám toho víc
uniká, jsem jen člověk, a také prostý…
>vy považujete za dospělé a moudré přijímat stále dokola nutnost být dravcem
Aplikoval jsem nějakou tezi na praxi, jestli by to tak mohlo vyhovovat (zdá se, že tedy ne). Jestli teda to heslo má mít nějakou obecnou platnost, zkusím ještě jednu aplikaci.
Zajímavá je i představa hostujícího vědomí, sbírajícího zkušenosti parazita, jak se stává moudrým a citlivým parazitem, což dobrovolně přijímá jako nutnost, a stává se tak svobodným parazitem, zatímco vysávané vědomí přijímá dobrovolně svou roli citlivého a moudrého nevzpírajícího se hostitele, taktéž si užívajícího svobody. Je to vlastně krásný harmonický stav, kdy vše plyne směrem ke království nebeskému, kde to takto bude navěky, páč spolu pěkně soucítí, plně chápajíc jeden druhého…
>míra jejich pochopení je totožná s mírou jejich vědění a soucitu.
Pokud cítím parazita, docela s ním soucítím, když dostává přes sosáček. Asi moudřím, stejně jako on, když dostal svou „výchovu hmotou“. Nejspíš tak směřujeme oba k té „objektivní dospělosti“, jelikož zcela dobrovolně svou „výchovnou“ přijal, a ani mě nepřišlo nějak proti mysli mu uštědřit nějakou tu „výchovu hmotou“.
Myslím, že mi již začíná svítat, navzdory mé „objektivní nedospělosti“. Což je vlastně divné, neboť i to zatemnění jsem již dobrovolně přijal jako nutnost, cítě se takto svobodný.
(a to jsme ještě neprobrali vražedníka a nebohou oběť) [smích]

203266

26.10.2009 12:23

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

[smích] [mrknutí jedním okem]

203256

26.10.2009 06:30

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: Obyčejná lidská vlastnost

HHBB 85.?.?.?

To dokonce se zdá, že dává i místy smysl.
Co mi však tady nějak uniká, je, jak se ty kousky stanou soucitnými vědoucími kousky, když se formují do dravce, stále dokola přijímajíce dospěle a moudře nutnost být dravcem, což ho má navíc činit "svobodným".

Třeba je v tom plánu ještě něco… [mrknutí jedním okem]

203242

25.10.2009 23:29

Vakcína je možná nebezpečnější než samotná chřipka

RE: odpoved pre Marjura

HHBB 85.?.?.?

Něco jsme probrali tady a tady a dál také, mnoho pravd, mnoho jader pudlů a furt nic ?

203227

25.10.2009 23:04

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: Stále dokola

HHBB 85.?.?.?

pěkně zjednodušeno [cool]

203226

25.10.2009 23:00

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

třeba z té neuchopitelnosti dětinštím a docela si to užívám [chechtot]

203225

25.10.2009 22:54

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Dobře, dobře…
To nebylo o mě, diskutérech jiných, co já vyžaduji, nebo jak je někdo vyspělý, nebo se vzteká.
Pouze konfrontuji názor, který se zdá být rozporuplný. K tomu musím použít slova, která mají svůj význam a svou logiku. Dětinské je to snad z hlediska „autority“? Jestli chci něco sdělit, tak to musí být konzistentní a logické. Jinak by nad vším musel soucitně zasednout koncil a prohlásit to za svaté, a kdokoli by výrok „autority“ zpochybnil, byl by nucen přijmout, nebo odvolat a nejlépe „DOBROVOLNĚ“. [smích]

203224

25.10.2009 17:53

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

>Nutnost je, když já sám nahlédnu a pochopím, že existuje zákon, princip, který je mi nadřazen, který mě převyšuje, a dobrovolně se mu podřídím (ke svému vlastnímu prospěchu i k prospěchu jiných).
Kdo určí co je nutné a co ne. Jen já, nebo někdo jiný. Tedy se podřídím sobě, nebo jinému. Vždy to však vyžaduje můj přístup. Pokud ho nemám, jako bych nebyl a jsem tedy vždy jen trpící kolečko v soukolí, snažící se smířit s údělem, který mi někdo určil, což je bezděčné otroctví nevědomého.
>S nějakým nucením někoho k něčemu to nemá zhola nic společného.
Nutnost vznikne jen nucením. Jako suchost sušením, horkost hořením atd. Nenucenost ale vznikne nenucením. Poznám-li nutnost, tak jen proto, že je zde nucení. Nucení třeba k otročení…
>Nedospělé a luciferské osobnosti mají samozřejmě s uznáním autority problém, proto se často dětinsky vztekají a pletou si destruktivní svévoli se svobodou.
Autorita je to, co nutí? Měl bych i jiný výklad.
Stále je to však o tom, že je pouze na mém rozhodnutí se podřídit, či nepodřídit. Tedy jsem-li nucen třeba k otroctví, zda se mu podřídím, či ne.
>A proto také samy nikdy nedospějí a nestanou se autoritou.
Opět, kdo určuje autoritu… Je to zase na mě, klidně si mohu za autoritu určit svůj palec u nohy, což mě může činit svobodným, nebo otrokem. Prostě smysl svobody je jinde... [mrknutí jedním okem]

203195

25.10.2009 17:47

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

>tento stvořený svět… je jen stínem či odrazem světa nestvořeného
Stvořené je uspořádané. To nevypadá jako odraz neuspořádaného, tedy toho, co nemá nic, co by to určovalo, tedy to není a nemůže to nic odrážet.
>s přesahy do Onoho světa jen tak občas koketujete a matete spolubojovníky i protivníky, a možná i sám sebe
Pokud Onen svět má nějaké určení, tedy je stvořený, pak jistě může přesahovat do tohoto světa. Proto je stále širším pojetím světa. Matoucí je něco, co svým uspořádáním odporuje celku, jehož to je částí. Pokud budu chtít nějaké světy oddělit, musím určit nějaká vymezení, ale stále to má určení, tedy je to stvořené.

203194

25.10.2009 12:32

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

> judaisti vynalezli monoteistického boha a otrokářské manýry jako první
To asi určitě ne.
>Další hlavní myšlenkou mého diskusního příspěvku bylo tvrzení, že aby se svět změnil k lepšímu, tak musí změnit svůj přístup ovčáci a jejich hlídací psi
Jarmilo, tento stav trvá celé epochy proto, že jen zlomek lidí pochopí, že takto to prostě nejde. Budeme tedy nejspíš nuceni to opakovat a opakovat a opakovat...
>Logicky přece vězeň nemůže sám rozlomit své okovy pouhým zdokonalováním své duše a meditací, ale bude zbaven pout až tehdy, když se umoudří jeho věznitel
Pokud jsou ty okovy fyzické, použije adekvátní formu překonání.
Pokud jsou okovy duševní, bude třeba se opět chovat adekvátně. Jenom naříkání obvykle končí jen potokem slz. Ten věznitel je třeba spokojen, a kdo by ho chtěl otravovat brekotem, křikem, odmlouváním a vztekáním, dostane na zadek.
>Ano, vládnou nám mezinárodní židovští bankéři, nikoliv maltézští rytíři a jezovité. I oni jsou infiltrováni placenými agenty (lokaji) všemocných bankéřských rodinných klanů.
To je úplně jedno. Uznáváním své podřízenosti se utvrdím ve svém lokajství, a třeba toho židobankéře nakonec k nějaké té moci přivedu. V hlavě to začne a pojmenováním to už přivádím k hmotné skutečnosti.
Áhh… Buď budu lokaj, uřvaný, ubrečený, pokorný, vzteklý, závistivý, nebo klidně dobrý a spravedlivý, ale pořád lokaj (emoce tomu dodají příchuť, tedy směšný, tragický, či prostě nějaký slouha).
Jestli chci zjistit, jak se moc dělá, tak to bude chtít odměřenost a nadhled, struktura moci se mě pak přestane dotýkat osobně, bude ji tak snadnější prošťourat, a pak se i poučit, jak se s ní vypořádat.

203179

25.10.2009 11:23

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: Stále dokola

HHBB 85.?.?.?

>Někdo moudrý pojmenoval zákon příčiny a následku a tady v debatách se debatují hlavně ty důsledky následků...
Svět je řetězec příčin a následků. Ale proč je to toto dobré vědět, co si s tím počít?
>Bavit se ale bez vlivu ega a podléhání sebedůležitosti a sebelítosti tzv. na dřeň o příčinách již dokáže málokdo.
Ano, raněné ego bolí, a tendence si ho foukat bývá nesnesitelné nutkání.
Ego vytvoří hradbu vnímání, a ta mi pak neumožňuje poznávat jednotu světa. Proto bývá i nemožné pochopit, že příčinou všeho jsem já, jako součást nevyděleného jednotného já.
Nelze tedy ovlivnit následky zpětně. Je nutné vytvořit příčiny, které plodí následky. To je přičinit se. Tedy uplatním schopnost já zasahovat do příčin, a tím měnit následky. Tedy celý řetězec, proto i svět.

203178

25.10.2009 08:20

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

>dobrovolně přijmete nutnost
Nutnost je, že něco, nebo někdo, nutí. Třeba jeden druhého. Pokud jeden druhého nutí otročit, ten druhý to pozná a přijme, stane se tak svobodný...Hm, jako bych ten názor od někud znal.

203173

25.10.2009 02:21

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

>A Jeho Království není jak známo z tohoto světa
komu je to známo...
Jestli je to někomu známo, tak musí být z tohoto světa.
Jestli to není nikomu známo, pak ani není z tohoto světa. My tu ale převážně diskutujeme tento svět.
Tento svět je proto, protože dostává uspořádání, je tvořen.
Pokud není, nemá uspořádání, není ztvořen a klidně může být královstvím krále, který není, nemá uspořádání tedy ani účel atd. Ale to už není ani žádná sranda. [mrknutí jedním okem]

203163

25.10.2009 01:02

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: Stále dokola

HHBB 85.?.?.?

>to se ale přece netýká nás
Asi většinou týká. Třeba jen kolik lidí dělá to, co nechce, protože „potřebuje peníze“. Dělali by to, kdyby je nepotřebovali?
>jak žít v tomto nesmyslném světě
Nesmyslný je proto, že mu dal někdo smysl, který není mým smyslem. Jestli mu dám smysl, už nebude nesmyslný. To bylo právě v tom „Dělám něco, kde je už pseudoúčel. Tedy jiný zájem, který je vydáván za můj“. To je i to „jak žít“, a to je to „dám tomu smysl“.
>bez toho, aniž bychom se z něj vydělili.
No to je další krok, kdy se nový účel stane účelem společným. Ale bezúčelnost nemá šanci, je to vlastně zánik. Naopak zase různorodé účely se dokážou harmonizovat.
>Můžeme vůbec něco zezdola ovlivnit?
Zezdola znamená podřízenost. Podřízenost je také přijmutí zájmů někoho jiného za své, aniž bych ten zájem skutečně sdílel, z čehož se pak stává závislost. Právě proto je často snaha ten cizí zájem podsunout, skrýt za jiný, který já snadno mohu akceptovat jako můj zájem, zvláště pokud tomu nedám ten vlastní smysl či účel. Vlastní zájem mě naopak vynese zezdola nahoru, nebo dole a nahoře bude mít jiný význam.
>Mně vadí právě ta bezmoc
Bezmoc je ta závislost, vyplývající z té pokročilé podřízenosti. Je to dáno účastí v takto nastaveném systému, kde nevidím smysl, či jeho účel není v souladu s tím mým, pokud vidím jiný.
>a také nejistota.
Společnost založená na konkurenci, kde soutěž a boj je tím účelem (pseudoúčelem), nemůže produkovat jistotu. Jistota provází spolupracující společenství, tedy sladěné úsilí, kde obvykle nechybí skutečný smysl, společný či vlastní.

203160

24.10.2009 22:29

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

>To, co Vás spoutává, není křesťanství, ale výhradně vaše vlastní ochota nechat se spoutat.
Ano, nástrojů je více. S tím souvisí i samotný pojem „křesťanství“. A nástroje se dají použít mnoha způsoby.
Ta ochota tam hraje skutečně prim. Pouhá neochota však nestačí, není tvořivá, proto vede nakonec k podrobení se. S tím právě souvisí ta nutnost si vládnout (diskutováno již dole).

203147

24.10.2009 19:24

Vakcína je možná nebezpečnější než samotná chřipka

RE: odpoved pre Marjura

HHBB 85.?.?.?

[cool]
A ještě ten Rumsfeld bez sfelda s horkou vodou, trochu koření, a je to.

203130

24.10.2009 19:22

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Ty mi dáváš. Nejdřív taháš kluka do ringu, a teď mu tam házíš ručník (ještěže nejsem valujev). Má tam zase sedm bezpředmětných odstavců. Začíná mi dělat starosti…
Sakra jak to řešit. Záchranné sítě se ukazují často jako kontraproduktivní. [oči v sloup]

No, dole jsi nechal odkaz na čl. v lidovkách, který by sklidil úspěch asi semtam i mezi zvědavci. To nějak neštymuje, že… Trošku to vypadá, že nám nějaký ten „vládce planety“ půjde do nějaké té penzičky.

Možná bych poslal nějaké koláčky poštou, ale pak si zase budu připadat jak nadržená dvacítka, co dělá drahoty. [chechtot] [mrknutí jedním okem]

203129

24.10.2009 15:55

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

nešlo by to ještě více do hloubky, tam někde v pekle musí být zakopaný nějaký voldemort, tohle je příliš okaté... [mrknutí jedním okem]

203115

24.10.2009 15:32

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

[oči v sloup] zasekává se ti Caps Lock (tlačítko vlevo na klávesnici)

203111

24.10.2009 13:22

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Ani to není jistý… vypadá na první pohled jako žid, ale může být kryptojezovita převlečený za žida, a proto střez se maltézáčka. Za oponou je ještě několik opon, a tam se dějou tak strašný věci [překvapení] , že čarovné putování řití do mozku je procházka rozkvetlou kolonádou.

203106

24.10.2009 11:00

Necháme si líbit útok na hlavu státu?

RE: Popření demokracie

HHBB 85.?.?.?

>Neočekával jsem jednoznačnou odpověď na R+R a spol.
To by asi sice nějak šlo, jako třeba: „jsou strašně, strašně zlí a zlí“. To se zdá, že mnoho posluchačů uspokojí…
Proč?
Chytíme je, zatočíme s nimi, zlo bude udoláno a na světě bude dobře…
No k této pitomosti (tam to totiž vede) jsem se už tady nejen já rozepsal.
Konfrontace v diskuzi by se mohla konat, pokud by probíhala věcně aspoň ze dvou stran. Jinak je to pracný monolog s mizivou jistotou, že to vůbec někdo louská. Z toho, jak se to obvykle dál odvíjí, tak spíše ne (nevadí, jako převážně rukama se živící si aspoň cvičím psaný projev).
Pak je možná dobré, vzhledem k budoucí věcnosti, tu diskuzi i trochu „pošmodrchat“. [mrknutí jedním okem]
A co se ti nechce dělat zítra, klidně šoupni na pozejtří. [smích]

203091

23.10.2009 23:19

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Máme tu určitý nesoulad. Žádáš od druhých, čeho jsi nebyl schopen. Příspěvky obvykle postrádaly věcnost, a ta byla nahrazována komentáři k osobě diskutujího. Proto nejdříve letmý rozbor toho posledního příspěvku ke každému odstavci.

>To je fajn…
Nízká sebedůvěra a nutkání spoléhat se na druhé.
>Jendův věk…
Snaha odvést pozornost od sebe smíšená se zmateností.
>Nebo opět…
Dojmy z nepřátelského spiknutí nicků, kteří brání nějakému odhalení.
>Ještě je tady…
Lítost nad neschopností porozumět se snahou ji ukrýt za jiné diskutující.
>Ale prosil bych…
Potřeba uspořádat své povědomí o realitě a chytit se pevných bodů jako „Voldemortí marast“ a „E/elity“.
>Jen buď…
Snaha přesunout iniciativu od své osoby - „nechat někoho posuvat“.

Ani v jednom odstavci nebylo nic k předmětu diskuze.

Něco k věci.
Nejspíš již tento měsíc, možná příští, dojde na lámání hole nad US ekonomikou, do teď se tvářící jako hospodářství (ne že by to bylo jinde zásadně jiné). Sleduj, jak se panika projeví i u těch „elit“. Na mnoha je vidět, že sami nevědí, která bije. US ekonomika je taktéž hrou čísel, která je řízena mimo US systém. Ti co si mysleli, že něco řídí, budou asi značně vyjevení.
Američané si již uvykli na materiální korupci laciným šmejdem z otrockých zemí, která udržovala nějaký sociální smír mezi skupinami obyvatel. To zkolabuje také a nechci už domýšlet následky.
Je ale možné, že se pletu, to by však bylo jen plánované odložení kolapsu.

(Jestli se udržíš tématu, tak ti přidám i něco "zpoza opony" )

203077

23.10.2009 22:17

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: Stále dokola

HHBB 85.?.?.?

>Myslím, že vrcholem našich možností a snažení zde ve stvořeném světě je uvědomit si to, že nejde ani o to, abychom byli ovládáni, ani o to, abychom ovládali. Nebo lépe řečeno jde o to, že "ovládneme" v ten moment, kdy pustíme (necháme být, let be).
Tak s mnohým bych se byl schopen ztotožnit. Je v tom i jeden z klíčů. Ale je už asi daleko mimo rámec této diskuze, toto rozebrat.
K té první části bych však měl výhrady, ale to je myslím i patrné z mých jiných příspěvků.
[smích]

203076

23.10.2009 10:53

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

HHBB 88.?.?.?

Ta charakteristika je spíš směrem k určité vizi, již s ohledem k těmto výrokům:
>potvrdil, že k takovým lidským myším nemá daleko
>Podle všech znaků klasický, po povrchu klouzající a odhalený diskuzní "deprivant"
>se svou obhajobou sionistické zvůle nadšeně přidal ke zdejší skupině Voldemort s.r.o
Jinak jendovi bych tipnul fyzicky tak 25. Ale i to je věk, kdy by se daly určité životní aspekty pochopit. Já třeba chápu to volání „chyťte lumpa“, ale u toho přeci nemůžeme skončit. Nebo ano? Nemůžeme to někam posunout? Slzy a vyřvané hlasivky to nebude asi uspokojivý výsledek...

203040

23.10.2009 10:30

Necháme si líbit útok na hlavu státu?

RE: Popření demokracie

HHBB 88.?.?.?

Důvod, proč k tomu „pátrači“ nic nedodali, je ten, že si z nich jako z pátračů dělá někdo prču. Proto, když se objeví něco jiného, „pátračům“ padá brada, nebo se zoufale zaměřují na věrozvěsta ve snaze vydolovat, jestli není čarodějnice a tedy, jak je to s tou pravdou (viz. celá diskuze).
Toto je slepá ulice „pátračů“.
Pokud chci pátrat, musím vědět proč a k čemu by mi to bylo dobré. Jinak je to pro mě zhoubné. Proto jsem již žádné další info nedodal, protože mnoha diskutérům vlastně škodí, protože neví, co si s tím počít, když do teď měli „jasno“.
Proto je internet z velké části takto nastaven. Je to past na mozky pátračů.
Takže znovu, co tu bylo řečeno. Pátrači pátrají a svými objevy bezcílně zamořují fóra. Pracují pro sebe, pro mě, pro tebe, nebo pro někoho, kdo rád sviní mozky. Podotýkám, že chobotnice ráda sviní mozky. Ještě lépe, bez toho by ani nebyla…
Proto nemůžu hladovému naložit talíř, protože bych ho tím snad zabil. [mrknutí jedním okem]

203038

23.10.2009 09:29

Necháme si líbit útok na hlavu státu?

RE: Ne všechny židovské/proizraelské spolky podporují Lisabonskou smlouvu

HHBB 88.?.?.?

Sedm let po vydání Les Mystères du peuple od Eugène Sue, francouzský revolucionář Maurice Joly použil celé části do jeho pamfletu proti Napoleonu III. Dialogy v pekle mezi Machiavellim a Montesquieum. To pak bylo v r.1868 adaptováno Hermanem Goedschem do jeho díla Biarritz, kde Goedsch jednoduše vyměnil Sueovi jezuity za židy. To se celé pak objevilo zpracováno v podobě těch protokolů.
Netvrdím, co je pravda a lež, nejlépe si je to projít, konfrontovat s historií a co se skutečně asi mohlo stát a co ne.
(Mám za to, že si ve Francii již před revolucí ta jistá skupina lidí říkala mimo jiné také sionský řád.)
Další mlžení už nechám na odbornících. [mrknutí jedním okem]

203032

23.10.2009 08:57

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: Stále dokola

HHBB 88.?.?.?

Protože co děláme, neovládáme.
Proč snídáme v šest. Proč jezdíme do roboty. Proč používáme měnu, co nás zadlužuje. Proč jíme průmyslový sajrajt. Proč své zdraví svěřujeme kšeftařům. Proč se upínáme na cizí potíže. Proč stavíme svět pro auta a ne pro lidi. Proč se zabíjíme u masmédií... (je toho moc)
Odpověď je stále tatáž. Zblbnutí. Neustálým a nekontrolovaným opakováním něčeho se stávám hovadem.
Dělám něco, aniž bych dávno chápal účel věci.
Dělám něco, kde je už pseudoúčel. Tedy jiný zájem, který je vydáván za můj.
To je kontrola vědomí.
Ta spočívá ve strachu a obavách, stereotypech, bezděčnosti, duševní lenosti, atd., atd.. Už jsem to zkoušel popsat jinde, jenže mám pocit, že s malým úspěchem.
Pokud svojí existenci nevezmu od základu do svých rukou, přijdu nakonec i o poslední metr na metr.

Není to věc soucitu, dobra a zla, pravdy a lži a blabla. Je to věc holé schopnosti žít.

203029

23.10.2009 08:25

Necháme si líbit útok na hlavu státu?

RE: Popření demokracie

HHBB 88.?.?.?

Ale to je všechno známo již z novinek a všech populárních i nepopulárních médií. Je snad také v tvém zájmu dělat z nich nešťastníky, protože se nezačlenili do civilizace jiných? To z nich dělá ty zneužívané človíčky? Z pozice aboridžina je tento názor na ránu mezi lampy.
U nás jde v případě EU o jinou věc, jde o to, kdo tu naší civilizaci ovládne, nebo lépe řečeno v jakém duchu.

PS.: Jenom by mě zajímalo, chodíš také diskutovat mezi lidi, myslím, normální chlapy?
Proč se ptám...
Internet je ideálním místem pro ty, co místo názoru na věc, stále plodí názory na postavu oponenta. To se totiž v běžné lidské konverzaci řeší daleko rychleji... [mrknutí jedním okem]

203027

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,44 Kč
Euro
27,38 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,51 Kč
Švýcarský frank
25,63 Kč
100 japonských jenů
22,46 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 923,83 Kč
1 unce stříbra
549,93 Kč
Bitcoin
314 926,65 Kč

Poslední aktualizace: 30.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 557 306