Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané HHBB

Nalezeno 1036 příspěveků, 119 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

11.06.2011 10:44

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Nic noveho pod sluncem

HHBB 72.?.?.?

Rád bych s tebou polemizoval, kdyby bylo o čem.
>Had by měl...nejen lépe číst...pokud chce posuzovat polemiku...
Kdyby bylo co. Většinou je to snaha vynutit si onu „polemiku“ trvalou dezinterpretací. To nemá valnou úroveň a stojí to spíš za politování. Ale kázání by Ti šlo.

>Ale nešť, k věci.
[chechtot] povedená ironie

>nositel teze "Pravda není pro všechny" hábečko…
Jendo, stále dokola mě o tom přesvědčuješ, co mám dělat, musel bych jinak sám sebe popírat, jako nějaký pokrytec.

>Náš společný přítel útočí na KC
Jen velmi výjimečně, já jim jen neupírám jejich zásluhy (vynechávám židy, kde jsem je nenašel), neboť tato skreslení pak vedou k nepochopení historického kontextu, a tedy toho, proč a kde se nacházíme. Raději se snažím něco dozvědět, než soudit.

>Ano, souhlasím...aby lidé pracovali duchovně i jinak na sobě…
To zní pouze jako proklamace, Tvůj skutečný zájem je však prozrazen tím, co tě v diskuzích žhaví (zrovna to, že by KC mohla být odpovědná za své ambice)

>moudré a pozitivní změny...musí být pochopeny a příjít ZEZDOLA …
Co to je, „ZEZDOLA“… jestli budeš myslet jako ten „dole“, zůstaneš dole v každém slova smyslu, tedy i v pořadí vlivu na změny.

>Proč se ptáš na mou osob.zkušenost a naopak zkušenosti mého oponenta … nezkoumáš??
Ty jsi nepřišel diskutovat?

>Jakou změnu k lepšímu prosazuje ON…
Tak nebreč a postav se k otázce čelem.

>viníš obyčejného člověka z problémů ve kterých žije…
Myšlení v dimenzích „vina / nevina“ je náboženský výplach, to právě brání obracení pozornosti k vlastním schopnostem - strach ze zodpovědnosti za svá rozhodnutí je vyvoláván pocity viny a vede to k tomu, že se člověk v prostoru přestane vnímat úplně a věší se na okolí, stává se stále více závislý.

>A Příčiny už tolik nezkoumáš??
Abys mohl s něčím pohnout, musíš najít příčinu u sebe. O tom Had píše neustále, možná že to zahledění na „viníky“ Ti brání si všimnout.

>konkrétně a na faktech pojmenovávat síly, které naprosto cíleně … hýbou osudy mediálně i jinak zblblého většinového obyvatelstva, že??
Fakta? Omílání mediálních přeludů? Jaká jiná fakta máš, než ti „mediálně zblblí“?

>Není duchovní cesta … náhodou zneužívána?
A co není? Na to si můžeš dát odpověď opět jedině ty sám… třeba to „duchovní“ je něco jiného, než sis doteď myslel.

>Že jen planě nedebatuju a nerozjímám...
>A nyní dotaz obrátíme…
Na dotaz odpovídat dotazem, to budí alergii.
Protože to Had již psal mnohde, čekat, že bude znova bušit do zatvrzele uzamčených vrat, nevím…
Odpovím Ti, ale zatím mi je nejasné to „praktické zvedání prdele“. Jsou to dřepy společně s máváním a pokřiky? Právě podle Tvé představy o měnění věcí bych pak mohl svou odpověď korigovat, aby byla také „pro tebe“.

245816

10.06.2011 14:04

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Nic noveho pod sluncem

HHBB 46.?.?.?

Odvedl jste sice už někam jinam, i tak se pokusím něco ještě dodat.
>protože: jak ryzí křesťanství, tak ryzí islám viděli v lichvě nejhorší RIZIKO pro SPOLEČNOST
Kazatel je od toho, aby kázal! Na tom je náboženství postaveno. Káže do své farmy samé "úžasné" věci… a věřící jim je věří!

Tyhle náboženství jdou z jednoho zdroje. Už kdysi jistému společenství někdo vtloukal do hlavy Hospodina a jeho zákony. Ale žid to zcela jistě nebyl, protože tím si ten dotyčný židy teprve vyrobil! A podobně si vyrobil i ty další.
Podívejte se na Araby. Ještě ve středověku svou kulturou mohli Sever oslovit. Dnes? Islámem byli zazděni a pošilhávají po světě, kam by se mohli přifařit. Plíží se do té "zkažené" Evropy, a "ďábelské" US jsou jich plné. Těžko jinak nachází proti Severu obranu a pomalu to vypadá na jejich velký rozvrat. Jejich režimy kolaborují buď s jedním, nebo druhým, ale do svých ohrad vesele kážou islám.

Křesťané proti lichvě? Naprosto logické! Největším nepřítelem lichváře je totiž lichvář. Mnoho lichvářů je lichvářova rychlá smrt. Římští monstrlichváři se nikam nevypařili, stali se z nich taktéž římští křesťané. Od středověku se svým systémem pronikali prakticky do celého známého světa. A můžete mi říci jediný důvod, proč by měli do ohrady kázat lichvu? Jedině, že by se tak rozhodli jít na férovku. [smích]
Že šlechta lichvu neprovozovala? To je k smíchu, protože ta, co to nedělala, ta si zase jednoduše vzala, co potřebovala. (Už césar, obvykle voják, když potřeboval přísun majetku, jednoduše nechal největší lichváře pozabíjet, a co naakumulovali, to si po nich vzal). Životnost úvěráře se zkracovala úměrně s jeho drzostí požadovat něco zpět. Lichva byla přeci fuj! Ale to nijak nebránilo papežencům i vzdorokrálům vytvářet celé nadnárodní korporace, kde byla lichva schována do anonymity a za žida – oblíbeného bílého koně vytaženého z ghetta.

Oni už dávno rozpoznali i jistou společensky "kladnou" stránku lichvy. Je to mocný stimul a funguje (pokud je chytře kočírována) jako motor točící především materiálním kolem. Úvěrované společenství dokáže v tomto směru poměrně rychle odskočit od toho druhého. Je to jako zbraň.
Ale to všechno by nebylo možné použít, kdybyste neměl v moci zpravodajský systém - společenskou inteligenci. Bez sběru a výdeje informací to nejde. To je první předpoklad jak ho ovládnout - vychovat si své systémové poskoky, věrné služebníky i nevědomé otroky, ale také odpůrce, kteří se pak vybíjejí žádoucím směrem… a pak můžete nasazovat chomouty, i ty v nějaké podobě lichvy.

To vše, včetně sexuálně obhroublých matek, se dělo dávno nejen před Freudem, ale i před židem. Kdo ho tam chce najít, tak si ho tam ale najde. Každý si je schopen vyrobit svého "žida", je to totiž velmi pohodlné alibi.

245785

09.06.2011 21:37

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Nic noveho pod sluncem

HHBB 87.?.?.?

...tak se omlouvám, ten „sedící kačer“ je totéž, co snadný terč (nebo kořist)… netušil jsem, že to budu muset osvětlovat, když už jste s tím tématem sám přišel…

>Dříve měl kočovný "směnečný" žid: - káru, kořalku, děvku,…
hm...
>- dnes má 96% celosvětových médií, FED, GOLDMAN- SACHS,…a nájemné vrahy a okupanty ve zprofesionalizovaných armádách NATO a kontraktory.
hmmm...
Jo, a ten, co to měl před židem, ten si řekl, že už toho má dost a dá to raději tomu drbanovi s károu… paráda…
Ty wiki poučky jsou fajn, jenom jsem Vám chtěl naznačit, co se za těmi poučkami může ještě skrývat. Zřejmě máte ale raději černobílé obrázky...
I ta lichva je již důsledek, průvodní jev a zase se svými, dost neblahými, důsledky, které ve finále lichvářský systém opět pohřbí - ale to je jen to, co na té lichvě stojí! To Vám přeci může bejt ukradený ne? Kdo se s tím neveze, ten má přeci slušné vyhlídky, zvlášť, když jdou na hnůj, nebo ne? Nebo Vám je snad těch krachujích bank líto?
...
Nezdá se Vám už dost ujetý, že i v takovém tématu, jako jsou sexuálně ulítlé matky, najde průměrmý zvědavec opět židy v hlavní roli? [chechtot]

(jo...všechny vás moc zdravím ) [velký smích]

245751

09.06.2011 19:41

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Nic noveho pod sluncem

HHBB 137.?.?.?

>Co když "v hustotě terčů je síla"?!
No a? Kdo chce být sedícím kačerem, tomu stejně není pomoci. Kdo nechce, musí přestat přemýšlet jako on.

>Proto je nejprve pravicováno (roz. egoisováno a desolidarisováno) město.
Nejprve? Město je pro to vytvořeno. A žid v tom prsty nemá, to mi věřte, ten přišel už jako další. (Urbanizace – urba – orba – založení města pro osev a pro budoucí sklizeň „plodů“…)

>v zapadákovech BANKY NEPADAJÍ, protože si lokální bansteří netroufnout spekulovat s investicemi svých klientů/hejlů.
Opět to není o židovi. Je to o rozsahu sociální struktury. Normální smrtelník je schopen obstarávat pouze jen určitý sociální okruh, zbytek mu je již cizí, což je normální a sociální vazby na úrovni tisíců či milionů jsou jen iluze a ideologický blábol.

>První, co privatisátor, bankster a tunelář učiní, je přeci-vá NEPRůHLEDNÁ STRUKTURA: Zkuste si projít pavouka např. PPF Dcery přes další dcery spoluvlastní matku a pořád dokola.
Tohle taky není žádná židovina. Tohle je velmi starý právní vynález, který se v republice a sociální struktuře bez hlubších kořenů, jako byl „americký sen“ poměrně snadno uchytil. Takzvaná „právní osoba“ je princip, který byl již dávno ztělesněn třeba v symbolu „otep a sekera“. Což jste ale narazil na skutečného nepřítele člověka jako svéprávného jedince.

>Takže dneska se z och-tz-ané vesnice malým židem s dvojkolákem a karbanem, kořalkou, děvkou A LICHVOU stal ochcaný zglobaliSSovaný CELÝ SVĚT
To je velmi nepřesné. Sám píšete, že vesnice (západákov) v tom nemá co dělat a jako příklad to je z mnoha důvodů nevhodné. Když se podíváte na „moderně vybudovaný venkov“, tak tam z vesnice nenajdete nic. Je to jen okolí „urbanizace“.
Když tam hledáte toho parazita, tak ten parazituje již na něčem, co někdo projektuje, buduje, pěstuje, chová...včetně "lidstva", na což se vžil i termín "civilizace". Sedlák je takový hospodářík, ale máte tu i „hospodáře“ s celosvětovými ambicemi a jejich úsilí je v tomto směru již velmi, ale velmi letité. Vy však cpete parazita do role, které nemůže být schopen, tedy ani nemůže být zodpovědný za vývoj světa, ten může být zodpovědný tak maximálně za svůj sosací apetit. Tady ale mohu doporučit pouze jedno – nekrmit. [smích]

245746

09.06.2011 12:06

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Nic noveho pod sluncem

HHBB 46.?.?.?

A zase…
No, překonal jsem svůj odpor k Vašemu stylu psaní, a dočetl až dokonce. (Bez těch iritujících excesů by to byly jinak docela čtivé příspěvky). Víte proč Vám to zase neodkejvu?
Protože ta vesnice se nepoučila (zas a znova) z jednoho prostého důvodu. V tom židovi to totiž netkví a nikdy netkvělo. I kdyby to byla stokrát pravda.
Na vesnici jsem také žil a vím, že co sedlák umí velmi dobře, to je počítání. Židovinu pozná už na míli od vesnice. Proto prakticky nikde na vsi žida nenajdete, sedlák je v jistém směru daleko vyčuranější, než onen mýtický žid. Naopak tam najdete téma článku, což je despotická selka. V každém statku vládla jako šedá eminence, a kdyby sedlák pustil něco u žida, tak nocuje u prasat.
Vy tu skuhráte stejně jako Quido, hledáte potíže v židech, a od toho se také odvíjí i hledání receptu na medicínu. Jenže při špatně odhadnuté příčině choroby budou i ty léky na nic. Už víte, proč se ta velká vesnice nechce a nemůže poučit? Problém totiž není u žida (nechte žida židem, jinej nebude), ale především se změnilo myšlení u hospodáře, čímž v celku myslím nás.

245720

08.06.2011 11:02

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Nic noveho pod sluncem

HHBB 46.?.?.?

Ten článek je sice o něčem jiném, ale to Vám zase vůbec nebránilo v hořekování nad tím, jak je s námi „zvířaty“ záměrně zle zacházeno…
„Vládní snahy o zdrogovanou společnost“ by byly v naprostém rozporu se snahou o „užitečný dobytek“, neboť zhulené dobytče netáhne. Nejde to dohromady. A kdyby neexistoval sex „rekreační“, byl byste svědkem hromadného vymírání dětí narozených do přelidněného prostoru, kde se již neuživí… co byste raději….
Nebo chcete lidi kamenovat za smilstvo a znovu je učit, že sex je od ďábla, když to neodklepne svatý ouřad?
Úlohu sexu není třeba vůbec zdůrazňovat a ani jsem si nevšiml, že by to opravdu někdo vážně dělal. Naopak. Lidé si ji vlastně vůbec neuvědomují, ač je to jedním z principů fungování vesmíru. Sex je o přitažlivosti a bez této základní životní síly by nebylo nic. Naopak, okolo sexu se spíš mlží, neboť je to mocný nástroj.

Ale ten článek je jistě zajímavý a je spíš o přirozené dominantní roli matek, kde hraje sex zase důležitou roli, bohužel nevědomou. Co mě opět nepřekvapuje, a je to už více než typické, že v podtextu je opět snaha chování vymezit normami a pokud možno ho korigovat kriminalizováním. A to je to, co už u mnoha studií, pojednání a článků cítím na hony daleko. Takže vychovává represe a máme tu „zákony na ochranu“ třeba počasí, druhů, zvířat, nekuřáků, dětí, židů… (budou děti udávat matky, že je při mytí osahávaly?) a ani mě nepřekvapilo, že autorem je teolog, už jenom proto, že to pojednání jde taknějak po „temných“ stránkách ženy.
Tím ale nechci říci, že matky svým dětem neubližují. Naopak. Řekl bych, že daleko intenzivněji než otcové a často mnohem více než je nějaké „domácí násilí“ při použití otcovské ruky. Málokomu bude činit potíže hovořit o tom, že dostal vařečkou nebo řemenem, ale už asi každý bude mít problém hovořit o teroru psychickém. Ovšem je velmi zkratkovité to navlékat na sex, neboť ten je prakticky ve všem, ať se nám to líbí nebo ne a není ani špatný a ani dobrý. Může být ale nezvládnutý. A protože muž taky může být systémově narušený vozembouch, tak může i tím přispívat k nějakým intenzivnějším ženským úletům.

245662

08.06.2011 07:23

Španělé zažehli evropské protesty

RE: pro editora

HHBB 81.?.?.?

Když už píšete "tzv. židovský", tak je to tzv. skutečnost. "Tzv." je něco, čemu se tak říká, nebo má říkat, aby vznikl nějaký dojem o skutečnosti... takže tomu vlastně sám nevěříte. [smích]

245654

06.06.2011 12:39

Španělé zažehli evropské protesty

RE: pro editora

HHBB 46.?.?.?

Cancy možná, ale všiměte si jedné věci. Tmo výborně chápe, jak šlape systém, a jaké jsou v něm role. Má v tomto směru určitě precizní výchovu, proto je také vůči systému nekritický a "nepokojný dobytek" ho tak nějak popuzuje.
Ty cancy mohou být v kontextu poučnější, než fabulace o židovských piklech. [mrknutí jedním okem]

245593

06.06.2011 09:24

Izrael pánem na Středním východě

RE: Protokoly sionských mudrců jsou pravé!!!!

HHBB 46.?.?.?

Ať jsou pravé nebo levé, je to námět okopnutý z románu, tedy lépe by se hodilo, že je to určitý plagiát. A autory plagiátu jsou ti, kteří na těch doporučovaných stránkách "Spiknutí proti Církvi a lidstvu" dokazují jejich pravost. Ona totiž ta původní verze dost troufale píchla do jejich hnízda.
...
Nicméně je to úplně jedno, protože víra ve fungování protokolů dokazuje jedině to, že lidi jsou, jací jsou...

245583

06.06.2011 08:55

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Pravicujme - tunelujme - nic kloudneho nebudujme! a/nebo Demokracie Ver. 2?!

HHBB 46.?.?.?

>Faktom je že väčšina "elity" usilujúci o NWO je sionista (žid)
faktem je to proto, že se to prodrbává na netu?
Vyděšení z "NWO" je velmi prosté... strach z toho, že nevím co bude, protože nemám nad sebou kontrolu... a za všechno může zlý tamudistický žid, protože se špatně stará o dobytek... [chechtot]
...
Ustresovaný "občan" je ustresovaný sám sebou, protože se krmí stresujícími bláboly v médiích a je úplně jedno, jestli je to TV, nebo internet. Prostě jde, zapne si to a krmí se tím. A neutratí ho žádný nosatý bankster, ale půjde a ve stresu odkrouhne souseda, do kterého si promítne bankstera... stačit bude už jen podezřele znějící jméno a nečí ukazovák. A pak už depopulace pojede jak po másle. Stačí dobytku dát jen klacky do rukou. No, co myslíš, má cenu nad tím brečet?

245582

Podívejte, pokud mi tam začnete cpát "svaté", jako "zdravé", oproti nemocnému, evidentně nesvatému... nebudu oponovat, nechám Vás u toho.
Mě se prostě jen víc líbilo zdravé od dravé oproti nemocné jako nemohoucí. Jestli se Vám nějak nelíbí ta dravost (mládí je také dravé), klidně teorii poopravím na zdravé ve smyslu slova zdar (nazdar, nazdraví). Tohle na meritu mého sdělení nic nezmění, protože "dařit se" funguje i jako "prosazení se".
Jestliže se něco udrželo, prosadilo atd., tak proto, že se tomu dařilo (bylo to zdravé). A tak skutečně význam mého původního sdělení zůstává zachován. "Svaté" si ponechte Vy, mě by nadělalo guláš nejen v mém sdělení, ale asi i ve výrocích předřečníků, a to docela podivuhodný, stejně jako latina nadělala guláš v mnoha původních jazycích a původních smyslech, a to nejspíš chladnokrevně záměrně. Pro mě má daleko větší význam ten původní obsah slova, než ten římsky upravený. [mrknutí jedním okem]

PS.: čímž samozřejmě pokračuji ve svém "velkém brojení proti KC" , jak už mi tu někdo stačil přišít [velký smích]

243870

10.05.2011 10:20

Amerika: „Kráska“ nebo „tchyně s hřmotným hlasem“?

RE: je hezké nadávat na vlády

HHBB 46.?.?.?

>hlásate tie masmediálne nezmysli
hlásá svou spokojenost s tím, co má, to tě z nějakého důvodu dere...
dere tě to proto, že chceš, aby tvůj problém byl i jeho problém (jen odhad)...
Ale asi má pravdu, neboť zdravé je z - dravé, proto se to prosadí. Nemocné je ne - mocné jako nemohoucí, proto se to neprosadí. Ta logika je neúprosná a nic na tom v tomto případě nezmění ani snaha hodit diskutéra i s masmédii do jednoho idiotického pytle. A to je nakonec nefér, neboť masmédia hlásají (stejně jako tento prostor) všeobecnou nespokojenost a popostrkují lidi k nasranosti, narozdíl od spokojeného diskutéra Vojty.
...
Ten "leviatan" sám sebe pohlcující není ani špatný a ani dobrý. Je to prastaré vyjádření poznání, že vše samo sebe v cyklech pohlcuje. Vesmír se tak chová. Z jedné strany roste a z druhé mizí. Proto to, co jednou bylo zdravé, bude pohlceno jako nemocné. Rozčilovat se nad tím je asi tak stejně platné, jako rozčilování se nad "seznamem" agentů. Téměř každý dávno ví, že pracuje pro systém, který ho z druhé strany kope, přesto mu dál odevzdával, odevzdává a bude odevzdávat.
...
Zdejší obecné nadávání na zlodějinu (s přívlastky), je oprávněné jen zdánlivě. Bylo tu i pár pokusů se vyrovnat s tak prostým mechanismem okrádání, jako je lichva. Přesto se tu nenajde prakticky jediné řešení, které by někoho nadchlo a druzí ho okamžitě s odporem nezamítli (pokud tu kdy vůbec nějaké bylo naznačeno). A začíná již jen prostým určením, co to vlastně je a jestli je to vůbec špatně, a jestli to není dobře a krást je vlastně něco jiného. A nakonec se tu nikdo neshodne ani na tom co je krást, protože narazíme na definici vlastnictví. A pořád dokola a dokola a mezitím se opět a stále prosazuje to z-dravé. Brblání na tom nikdy nic nezměnilo a ani nezmění. [smích]

243835

08.05.2011 10:42

Třetí obhajovací řeč

RE: pokr.

HHBB 137.?.?.?

Neřekl bych, že jsme tolik OT, už jen proto, jak se Z. profiluje, lépe řečeno, je již nyní i za pomoci justice a širší medialice profilován. To do jisté míry určuje i jeho potenciální čtenáře a budoucí podporovatele, což zase dál tlačí vydavatele do daných témat. A ta témata jsou samozřejmě nějak historicky vystavěna, viz obhajovací řeč editora a citování biblického příběhu.
...
S běžným parazitem si tu ale nevystačíme. Chovat si stádo není úplně to ono. Naopak, parazit je ten, kdo "mému stádu" škodí. Nemá asi cenu zabývat se kusy stáda, oni chtějí být takoví. Je jich zdrcující většina. A ti vlastně, pokud si to vůbec mohou uvědomit, a to za pomoci svého chovatele mohou, jsou přirozeně na straně svého pána proti společnému parazitickému nepříteli.
...
Ale stádo může být i bez pastýře, v zásadě ho nepotřebuje, to je ale problém na jiné úrovni a prakticky zdrcující většině populace je nepochpitelný. Z podstaty kusu stáda ve stádě ho ani nechce vidět. A to je asi to, co jsem chtěl naznačit. Pokud by stádo chtělo být bez svého superparazita (chovatele), muselo by se chovat velmi staticky, či rovnovážně. Jakmile bude dynamické směrem k produkci čehokoliv, (rezervy, potomstvo, bohatsví, pohodlí, ale také ideály, nápady, požitky apod.), tak se ocitne okamžitě v zájmu sil, které začne zákonitě vnímat jako parazitické. I kdyby je zavrhovalo sebevíce, začne je systematicky generovat i ze svých řad, ať chce nebo ne. Je to daň za způsobenou nerovnováhu hromaděním. Ale bez hromadění zase nemůžeme akcelerovat. Chceme-li zrychlovat, hromadíme a vychylujeme, ale také plýtváme energií (vůči univerzálnímu parazitu) a jsme pak právem (?) ukřivdění. Ale stále je to náš problém. Tím samozřejmě nemám v úmyslu popírat to, co jste napsala, spíš naopak. [smích]

243707

07.05.2011 16:52

Třetí obhajovací řeč

RE: pokr.

HHBB 87.?.?.?

Tento úsek vlákna mi připadá tak trochu "zamotaný". Pokusím se (snad nejen pro sebe) to trochu porovnat.

> Stworovo mučednictví zárukou kvality není. Prostě naštval lidi z LPA. Tečka. Žadný Rotschild ani Izrael v tom nejede. Přiznejte si to.
K tomu bych dodal, že motiv tady toho "procesu" je nejspíš velmi jednoduchý. Když mě podrážděný soused bude chtít nepřímo trápit, tak si na mě může najít jakýkoliv klacek v podobě zákona (to je celý les sytémem narafičených klacků) a můžeme se před spokojeným soudem řezat do alelůja. Když nějaký klacek je náhodou zlomen, jistě justice najde pohotově jiný, aby hra nezamrzla.
Ovšem takto samoúčelné to je jen zdánlivě. Chování soupeřících stran má své obecenstvo, a to má rádo drezy a své barvy. Nadšení obecenstva pro "svoje barvy" pak nutí ty své hrdiny do čím dál upřímějšího nasazení, a pak to teprve začíná mít ten správný charakter pro zákulisní organizátory "klání". Pak může boj postoupit na "vyšší level" za "vyšší cíle".

>Ti, kdo jsou přesvědčeni o židovské světovládě prostřednictvím peněz by se koupit nechali, a podle toho usuzují na svět.
Právě tahle věta je u 217ky určujícím klíčem, dle mého, k té trochu nešťastně zvolené kauze "Kellner".
Jestliže tu zcela upřímě celá škála diskutujících operuje univerzální mocí peněz, pak ovšem sama sebe popírá špiněním systému, který má tedy na penězích běžet. Pak je skutečně lepší přestat kňučet a jít za svým přesvědčením a chopit se moci = chopit se peněz. Pokud to nedělám a přesto v univerzální moc peněz věřím, tak si tu tisícema příspěvků akorát s... do huby (narozdíl od Kellnera).
Možná to tak bylo míněno...
Ale je tu jeden moment, který bych k tomu rád dodal. Tato "kellnerovská příležitost" je pečlivě připravena a je mocensky sychrována a sleduje jiné, než pouhé fnanční zájmy. Proto tam místo Kellnera může figurovat už pouze jen jiný Kellner. Tahle info má ale smysl jen pro ty, keří se nespokojí s tím, že peníze jsou jediným motivem a motorem procesu.

>Tak především ta zdůrazňovaná závist vůči bohatým, což je mj. zásadní režimní kladivo na odpůrce...
Tak to asi bude. Ale bohužel, tohle je asi skutečně hlavní motiv mnoha a mnoha zdejších ukřivděných příspěvků vinících chimérické zloděje chimérického etnického původu. Ale možná spíš než závist by byl lepší pojem "ublíženost". Tím ale nechci diskutovat oprávněnost toho pocitu. Spíše jeho zřejmou kontraproduktivnost.
Poznámku o "zvolení do parlamentu" by bylo možné spíše vnímat jako narážku na stále zde intenzivně propírané politické kauzy, jako by skutečně bylo možné tudy něco řešit. Tedy opět nejspíš povzdech nad zdejší (i obecnou) notorickou kontraproduktivitou jak v článcích, tak v diskuzích produkujích frustraci a opět zášť vůči univerzálnímu viníkovi.

243659

06.05.2011 22:42

Třetí obhajovací řeč

RE: Já osobně už nepochybuji.

HHBB 137.?.?.?

Jeane, představa od něčeho oddělené moci je skutečně zvláštní (a není má a není až tak naivní), ale já tvrdím, že moc od peněz nepochází. To je něco jiného a doufám, že jasně řečeno. Jestli jste si již se mnou všiml, tak tento podivný konstrukt, že moc je od peněz, tu kde kdo používá jako stěžejní tezi s tím, že peníze pochází od židů...
Že Vám někdo svobodu vybojuje, třeba editor, to je, s dovolením, naivní.
>Zdá se mi, že jste to Vy kdo za každým rohem vidí židy. Nebo jsou snad za každým rohem antisemité ?
Už začínáte šprýmovat, že jo. Ale toto je první věta vlákna: "Jsem dávno přesvědčen, že židé opravdu ovládají všechno a mají vše pod kontrolou" a rozhodně není má, tím jsem si jist. [velký smích]
>Ti co ovládají většinu světa a mají vše pod kontrolou se opravdu většinou hlásí k židovské víře. Svět řídí ti kteří mají moc nad penězi a našimi mozky. Většina bank je vlastněna židy a židé mají pod kontrolou i média.
Není to můj výrok. A je to reakce na můj nesouhlas, všiměte si prosím... (ale u piva by Vám takový vtípek asi prošel [smích] )
>Zůstáváme tedy u nasbíraných informací a pomocí analýzy s podporou logiky se uchylujeme ke své víře či úsudku. Doufám, že si to uvědomujete.
Já ano, Jeane, proto si vzpomeňte, kde jste ty "židoviny" nasbíral.
Proto jen doplnění. FED je jen zlomeček financí. Nejvetším jeho vlastníkem je Bank of Amerika, která kdysi vznikla jako americká filiálka Bank of Italia. Také si všiměte, jak budova FEDu v NY vypadá. Stejně jako bývalá rezidence papeže ve Florencii. Vkus židů? Co myslíte... [mrknutí jedním okem]

243605

06.05.2011 19:42

Třetí obhajovací řeč

RE: Já osobně už nepochybuji.

HHBB 208.?.?.?

Já do toho zahrnu i odpověď pro pána výše.
Pokud je "žid" irelevantní, potom s ním argumentovat je matení, nebo sebematení. Pokud není, je potřeba říci, proč je ten argument argumentem.
Jestli máte na mysli vyznání "žid", tak do toho nepletu pojmy jako "etnicita". Pokud je pak podstatná ta etnicita, musím říci, v jakém smyslu etnicita, protože i tam je mnoho protichůdných výkladů.
"Finanční pyramida" není totéž co mocenská. Diskutovat proto o tom, že nějaký maďarský žid (blíže neurčený pojem) figuruje ve forbesově žebříčku, a proto velí světu, je totéž, jako tvrdit, že Obama je nejmocnější muž. Je to jen populární plácání pro spadlé brady.

Jenže jste mi nevysvětlil vaše vidění světa ohledně peněz, proto vám asi ani nemůžu vysvětlit, proč to vidím jinak. Sám jste pochopil, že ústava je hadr, já jsem dodal, že i zákony, a také proč. Rozčilovat se nad blbým zákonem je...jako rozčilovat se nad hadrem. Tenhle zákon je jako ten červený hadřík, chcete se za tím honit? Hadr nehájí zájmy ničí, stejně jako zákon... to je jen iluze. Zájmy se dají obhájit, bohužel, jen z pozice moci a rozložení sil.
(Máme v zákonech i ochranu brouků... vládnou světu?)
Rothschildové jsou z rodiny dvorních židů, kteří slouží hannoverské dynastii. Proto jsou dnes v Londýně. Dorazili tam s nimi, když hannoverský princ volič (kurfiřt) usedl na britský trůn. Byli a jsou to správci pokladny. Jelikož si berou i křesťanky a studují na křesťanských školách, a někteří jsou v katolických řádech, myslíte, že jsou kovaní židi? Morgani snad byli židi? Myslíte, že Rockefellerové, tradičně členové johanitského řádu pořádali se skutečnými židy nějaké veselice?

Ještě k pánovi nahoře. "Finanční pyramida" není rozhodně dílem posledních tří set let a hlavně nemá určující vliv na moc. Ti kdo mají moc, používají lichváře jako nástroj akumulace majetku. Je to hodně staré a "nekřesťanské", proto na to good boys používají bad boys. A hodně dlouho. Dokonce ani sám papež se neštítil lichvaření ve velkém a natvrdo (florentští medičejští), což pochopili, že "takhle je to špatně".
Není bez zajímavosti, že již ve středověké Evropě byl mezinárodní finanční systém v moci "chudých rytířů", stejně jako středozemský obchod a vojenské opěrné body. Jak jinak, než "chudých"...
"Židovský stát" je obnovené Jeruzalémské království, a protože je tam na špinavou práci, tak ti hodní dělaj mrtvýho brouka. Skutečnou hlavou je však Juan Carlos Bourbon (dědic papežské linie Farnese), Perés je jen hlava vlády loutkové, ale proč by vám tohle vůbec někdo cpal...

(pro dub: dube, prozraď, na čem stojí tvá "víra", podpoř svůj pádný "argument" [mrknutí jedním okem] )

243589

06.05.2011 15:39

Třetí obhajovací řeč

RE: to ustavení zákona

HHBB 46.?.?.?

To má logiku, pane Erwine a chápu, že to tak skutečně může vypadat... jenže podle stejné logiky by zákon o nedotknutelnosti nosorožce znamenal, že nosorožci si ho z titulu své moci prosadili a a mohou tak nerušeně pokračovat v pastvě, protože tím zcela jistě potlačili zájem o svůj nosoroh... [mrknutí jedním okem]

243557

06.05.2011 14:00

Třetí obhajovací řeč

RE: Svět je plný paradoxů

HHBB 46.?.?.?

Pořád s tou „finanční podporou“…
Může být v bankách peněz jak sena a nevyvoláte nic. Banky seberete, znárodníte, znehodnotíte, odstřelíte, zatknete bankéře, vyženete jejich rodiny, změníte zákony … cokoliv. Potřebujete mít moc, aby Vám ty papíry byly k něčemu dobré. Potřebuje věrnou masu, která vám poskytne energii. Potřebujete myšlenky, ideologii, potřebujete mít po ruce chutný duševní pokrm pro víry chtivé, pak můžete "dát i penězům moc".

Holokaust je spálení oběti ve smyslu židovského rituálu. Vám to použití termínu připadá nějak adekvátní? Pokud ano, tak přemýšlejte, kam se tím termínem vlastně směřuje. Nemluvím o válečných událostech, neboť se jednalo o zabíjení obecně. Pokud ale hovoříme o rituální oběti, začne to nabývat úplně jiných rozměrů.
Píšete o židovském etniku. Máte tím na mysli co… termín „Žid“ podle říšských zákonů z r. 1935, který se dnes korektně velmi využívá?
Přesně tak, tehdejší „kritika“ byla vystavěna stejně absurdně jako dnes, jako by to nedopadlo, jak to dopadlo…
Já ve svém okolí prakticky žádného žida neznám, natož Žida. Proto mi to připadá o to vyšinutější.
Dobrá… jsou tu Rockefellerové, Morgani, Rothschildové. Ale proč židi? Jenom proto, „že se to šušká na netu“? Máte za to, že jimi v nějakém smyslu jsou? V jakém? Pokud by to chtěli podpořit, tak nejspíš v jiném gardu, v daleko bezpečnějším, a to proto, že jimi vůbec nebyli… máme-li na mysli rituální obětování, tak přesně k tomu je oběť vybrána, vychována, obětována a oslavena.
Ale to přeci neudělá ovce s ovcí…

243547

06.05.2011 11:16

Třetí obhajovací řeč

RE: .. dokončení

HHBB 46.?.?.?

O jaké morálce to mluvíte? Ještě mi řekněte že o "křeSSťanské" a začnu brečet...pane moudroSStraku...(samozřejmě, že i peklo na zemi je důsledek pekelného myšlení)

Jen bych ocenil méně té obrázkové rudoprávní propagandy, ještě tím někoho nakonec oblbnete, člověče. [mrknutí jedním okem]

243520

06.05.2011 11:07

Třetí obhajovací řeč

RE: Svět je plný paradoxů

HHBB 46.?.?.?

čím dál lépe...
Hitler byl prostředník, figura, nikdo...prostě médium, přes které se uplatńuje technika moci.
...
"Holokaust" je vyšinutá hra. Je to počítání obětí jako zásluh / nezásluh. O žádnou pravdu nejde. S typickým házením odpovědnosti na židy musí přijít i odepření zásuh - to zn. "holokaust nebyl" a "zásluhy se nekonají".
...
Ještě vám furt nedochází, odkud tohle schema myšlení pochází?

243518

06.05.2011 10:55

Třetí obhajovací řeč

RE: Já osobně už nepochybuji.

HHBB 46.?.?.?

>Ti co ovládají většinu světa a mají vše pod kontrolou se opravdu většinou hlásí k židovské víře.
ale ale...to jste vyčetl v "alterstrýmu", nebo to tak sám chcete...
>Svět řídí ti, kteří mají moc nad penězi a našimi mozky.
to ano, tak si dávejte lepší pozor nad tím, co si myslíte (viz předchozí pozn.)
Pokud si myslíte, že svět je ovládán penězi, mysíte si to i o sobě? Jste ovládán penězi? Pak jste ale stejní jako ti, co udělají pro peníze cokoliv. Chcete to ještě vyčítat židům?
Prozradím vám tajemství - právě ti jsou ovládáni těmi, co jim peníze nevládnou...
>Většina bank je vlastněna židy a židé mají pod kontrolou i média
aby tato teze aspoň na oko platila, musela být překvalifikována charakteristika žida... proto je to vlastně v očích mnoha kdokoliv, kdo manipuluje s penězma... kdyby to měl být někdo jako "věřící žid", tak by to neplatilo ani na oko...
(můžete mi věřit, je to moje oblíbené téma)
Ostatně samotné banky jsou ovládány, ať je jejich "vlastníkem" kdokoliv. Jejich pozice je naprosto fiktivní a může skončit ze dne na den.
Společnost ovládá ten, kdo vládne její intelignecí a zpravodajským systémem - skutečnou funkční informační službou. Ta nemůže být uplatitelná (jinak je to jen průměrný bordel), musí fungovat na principech spřísahání. Pak můžete uvádět v život teze a antiteze, pak máte i šanci získávat stoupence a skutečný vliv (proboha, kolik myslíte, že mají židé stoupenců). Se stoupenci můžete vládnout, neboť můžete uplatnit represi. Pak teprve můžete použít justici.
>Znamená to jen, že někteří židé jsou velmi schopní
to jistě, ale je to historicky především schopný služebník systému, spadá tam i otrok? (ostatně i tak nějak je to i v bibli, židé jako otroci, jako vyhnanci, jako stoupenci, odpůrci apod.)
...
Jestli zrovna tady na to systém dojede... potřeboval bych najít nějaký příklad...to, co tady možná dojede, to bude jen něčí představa o systému [smích]

243515

06.05.2011 10:12

Třetí obhajovací řeč

RE: .. dokončení

HHBB 46.?.?.?

Tak nějak...
jenom k té hře... hrajeme cizí hru, protože jsme ji přijali za vlastní... bez toho by se nehrálo, nebo bychom si (proboha!) museli hrát každý to svoje...
...
Ono to jako vtip zní, ale vtip to nejspíš tak docela není... Smrt je také vykládána jako "odchod" (exitus), což je poměrně jasný termín, ale to se pak musí "někam odejít". Podobně jako porod je odchod někam, o čem dítě nemělo páru jak to vypadá a určitě se mu z jeho světa nechtělo.
Zdá se, že všechno nějaký smysl má a zdá se, že každý je spoluautorem toho smyslu. Proto bych si pro jistotu žádný "hrůzy pekelný" nepředstavoval, jeden nikdy neví, jestli si tím na sebe skutečně něco nechystá nejen tady, ale i "tam". [mrknutí jedním okem]

243508

06.05.2011 09:24

Třetí obhajovací řeč

RE: .. dokončení

HHBB 46.?.?.?

>Taková ústava je dle mého názoru jen zbytečným cárem papíru mající vytvořit klamnou iluzi nějakých garancí čehokoliv
takový je každý zákon, vláda (-kracie) je věcí síly a schopnosti ji uplatnit, a k tomu je potřeba stoupenců... jinými slovy, bez "věřících" to nejde
>jsem naprosto přesvědčen, že v této zemi není demokracie
ale kdepak, rozhlédněte se, pohovořte, poptejte se na věci a uvidíte... lidé to tak chtějí a vidí, proto to tak je...
Nebo Vy znáte někoho, kdo nechce vládu a represi?

243497

06.05.2011 08:48

Třetí obhajovací řeč

RE: Já osobně už nepochybuji.

HHBB 46.?.?.?

>židé opravdu ovládají všechno a mají vše pod kontrolou
vás evidentně ano
>Rozsudek je svinstvo, které nemá obdoby
kdo se kdy soudil, tak ví, že minimálně jedna strana prohraje, proto může být nejméně 50% rozsudků považováno za svinstvo
>Je to výsměch demokracii
nedovedu si představit demokracii, kde by to takhle nemohlo probíhat... vláda je postavená na represi, justice je součástí represe, stejně tak zákony, které někdo musí nasmolit, a pak pod pohrůžkou vymáhat...vlastně je úplně jedno, co v nich je, na principu to nic nemění a výkaldy se mění s morálkou, minimálně 50% poražených stále zůstává, ale je to prakticky ke 100%, netýká se to pouze privilegovaných vyjmutých ze systému
>Pane Vladimíre vydržte a bojujte stále na svých stránkách proti vymývačům mozků a jejich nohsledům.
ale tímto způsobem na tom ten systém jede, potřebuje to jako sůl, proto čas od času dělá Zvědavci celkem slušnou reklamu v hlavních zprávách... dokonce už z editora udělal biblistu...a usmívá se pod fousy... [smích]

243493

04.05.2011 23:46

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

HHBB 85.?.?.?

Takový odkaz nemám. Problém je totiž ve všem, na co sahneme.
Bohužel všechny ty "alternativní" info jsou jen reflexí na černobylskou legendu. Oficiální info (nemyslím wikipedii) je při tom asi nejblíže tomu, co se stalo.
Je toho ale příliš na toto vlákno v tomto tématu.
Jen velmi krátce:
Motiv – demonáž východního bloku i útokem na jaderný program.
Protijaderná hysterie, nedůvěra v technologii, v systém, ve vedení atd. Následný start "perestrojky" a rozpad starých "pořádků" to prakticky vylučuje náhodu.
Nejen víko, ale celá budova byla postavena jako kryt i proti pumovému útoku. Víko skutečně mělo 2500 t. Ani intenzivní výskyt vodíko–kyslíkové směsy (??) by neměl šanci způsobit zmizení krytu a ten kráter. Navíc nebyl důvod, aby se tam vůbec vyskytla byť hypoteticky. Celý ten wikipedický konstrukt se podobá závěrům komise 9/11.
Podle svědectví personálu nic neprobíhalo nenormálně. Reaktor "vybouchl" a zmizel bez zjevných příčin. Články zmizely, u zbytků v plazmatickém stavu se reakce zastavila. Grafitový blok byl roztrhán do okolí a na budovy, kde se vznítil.
Z čeho by měl ten "spad" vzniknout?!
29 lidí zemřelo prokazatelně důsledkem akutního ozáření, a právě při styku s grafitem při jeho hašení bezprostředně po explozi. Většina z té směny však žije zdravá ještě dnes.
Mapu radioaktivity vytvořil jediný člověk, gen. Pikalov, velitel chemiků a válečný veterán. Nikdo jiný ji neověřoval. Zemřel 2003 na pokročilé stáří i přes to, že by měl podle své mapy padnout na místě do komatu.
Komisi vedl ak. Legasov (chemik), byl to první dobrovolník na místě (bylo to v neděli, kdy CCCP je na chatě), nikdo ho už nesundal, jaderní odborníci byli postaveni mimo hru díky okamžité negativní medializaci. Švédská el. Forsmark věděla o "spadu z Černobylu" po druhém dni, zatímco sovětská vláda ještě neměla ani první šetření za sebou a nikdo civilní mimo oblast neměl o katastrofě ponětí. Mediální hysterie se rozjela na plný pecky s tím, že "Rusové zatloukají a nechávají hynout vše živé v nevědomosti". Tak se zrodila legenda o ruských reaktorech - smrtícím nebezpečím pro lidstvo.
Mimo východu to drasticky zasáhlo i Francii a jejich projekty jinde. Navíc to zbrzdilo mírový výzkum s plutoniem o skoro 20let.
Kroky Legasova byly nesmyslné s alarmujícím efektem – kropení kyselinou, zmrazování podloží, sarkofág apod. Celé to působilo jako někým třetím řízená maškaráda.
Podobně záhadný byl výskyt údajného spadu po světě. Další měření žádnou takovou radioaktivitu v okolí nepotvrdila, nikdo tomu již ale nevěnoval pozornost. Dnes tam září možná jen ten sarkofág, v němž jsou zahrabané zbytky reaktoru.
...
Je toho prostě příliš moc "náhodného" a "nevysvětlitelného". Jako u pádu dvojčat. Přitom je to vlastně velmi jednoduché, když připustíme, že obojí někdo odstřelil.

243384

04.05.2011 14:37

Jsme otupělí zlem

RE: Zlo nás vede cestou vytyčenou.

HHBB 46.?.?.?

>tady mám pocit, že jsem mezi normálními lidmi
[chechtot]
...také občas mívám potřebu sem tam někoho urazit, ale tohle mě ještě nenapadlo, to je fakt dobrý...
...
hrad se ale skutečně chová podivně, že je v nemilosti mejnstrýmu je zřejmé (třeba ta past s propiskou), a trochu záhadou zůstává, co to tam vlastně tropí a komu teď vlastně škodí (předpokládám, že škodit je vcelku taky normální)
...
Praha ale ne, už nám nezbyl ani jeden bojeschopný voják, kterýho bysme někam mohli vyslat ve jménu jakékoliv pravdy, veškerý zbylý majetek je již rezervován a zlem jsme bez tak otupeni... [mrknutí jedním okem]

243348

04.05.2011 13:47

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: nic dobrého to nevěstí

HHBB 46.?.?.?

Já to napíšu jen hodně obecně a zkratkovitě. Všechno má tendeci dospět do rovnováhy. A každá strana váhy se v ten moment chová jako protiváha té druhé - takže dvě strany. Ale jinak je jich nekonečně mnoho a v čase různé síly mění své pozice, jak se sami proměňují a migrují tak v jistých schématech, což také určuje jejich podobu. Vlastně... nic není vůbec trvale jisté, včetně vymezení pojmů dobro / zlo, pravda / lež apod. To je možné jen v jistý moment pevného bodu - a to je dogma a něm roste morálka. To ale někdo musí striktně určit a říci "tak to je". Je však vždy jen otázka času, kdy přijde druhý a řekne "tak to není".
Tak proto tu vždy budou stavitelé schémat a pak zase jejich bořitelé, ale povětšinou jsou tu však jen následovníci pohybující se ve vymezeném prostoru někým jiným, ti jsou pak tím "tělem". Je to hra... někdy šťastná, někdy krutá. [smích]

243344

04.05.2011 12:27

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

HHBB 46.?.?.?

Myslím, že reaktor v černobyl. el. byl odstřelen patrně malou nukleární náloží. Nemám jiné vysvětlení pro odfouknutí 2500 tun těžkého víka z velmi kompaktního materiálu.
Že se jednalo o sabotáž, tomu nahrávají i veškeré okolnosti celé kauzy, tomu co následovalo, jakým způsobem byla záležitost medializována, jací lidé kauzu řešili atd. Dá se také předpokládat, že celá měření, a jak byla prezentována, byla a jsou jednoduše hoax. Mám za to, že ten "spad z Černobylu" je mýtus také.

243338

03.05.2011 11:44

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Izrael?

HHBB 46.?.?.?

Tak jsme se tu zase sešli Jarmilo. A představte si, že souhlasím. Je to pravděpodobnější, než hubit vymírající evropany. Těm stačí bohatě teroristická fikce o podlém napadení, hrdinném odhalení a zneškodnění.
A tahle skála je od začátku cílem válek mnoha staletí dozadu. Stojí na místě, které je branou světadílů. A jednou bude "naše", i kdyby měla zesklovatět i s tím co je okolo.

243241

03.05.2011 11:17

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Visí nevisí.

HHBB 46.?.?.?

[velký smích] výborný postřeh, bez publika to nejde...
...jenže, na to je tu metoda drastické akce, která zaručeně pozornost přitáhne...
tady teď dělají media vlastně dobrou službu v roli užitečného trouby, jednak je to živí, a pak, je možné ten dav děsit a ovlivňovat bez toho, aniž by bylo nutné někoho demonstrativně utratit...
Prostě dělejme dál, že nás ta bomba plaší a nebude jí nutno použít ani opravdu a ani jako. [mrknutí jedním okem]

243239

03.05.2011 09:12

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: nic dobrého to nevěstí

HHBB 46.?.?.?

Bylo to tak tiché, že tam od rána houkal alarm... ještě by to mohl být Izrael, část agentury má za své "zásluhy" již své místečko v Praze. To pak ale vylučuje žida s bombou v baťohu mířícího ku Praze. (Je to jejich druhé svaté město).
...Obamovi hrozí džeil kvůli padělání listiny. Soud stále probíhá jako pojistka v případě ztráty ochoty.
Jeho občanství je stále sporné.
Kdo se však vzdal občanství za velikého halasu am. médií, to byl americký symbol - Superman. Mohlo by to být úsměvné, kdyby nesymbolizoval americké hodnoty, stejně jako osoba prezidenta.
Zvlášť zajímavé je to časování kauzy "občanství". Odkaz na Supermana se tím nezdá být náhodný.
V Supermanovi II. totiž zachraňuje Paříž před teroristickou akcí - výbuch vodíkové bomby v Eiffelovce… právě Paříž je na ráně díky své "náhodně" hektické roli v invazi proti arabům.
...
Izrael mobilizuje proti Íránu. Skutečně se tam bojí islamistů. (Proto taky poslali na pomoc 50 000 afrických žoldáků Kaddáfímu). Mají důvod, stačí se podívat na některá oficiální videa íránského režimu. Ti své záměry nijak neskrývají.
Irák je vojensky paralyzován a cesta šítům na sunitská území byla otevřena. Muslimové jsou na prahu rozsáhlého vnitřního konfliktu. Proto z hlediska muslimské ofenzívy proti Izraeli se zdá být perspektivnější Turecko, již tak mají velmi napjaté vztahy.
Saudi se odvrací tiše od Američanů a navazují vztahy s Pákistánem, který tak zvýší čínský vliv do oblasti. Čína má nosiče, Pákistán hlavice. Pokud se tyto věci "mohou dostat" do oblasti "muslimských barevných revolucí", bude nanejvýš vhodná přítomnost policajta. Mnoho lidí si však může stále plést policajta s velmocí. Pozor - čím dál tím víc „špatnou velmocí“ (i Superman se vzdal občanství). Čína je také přítomna ve středozemním moři. To vše posiluje roli Ruska do budoucna, a to je umocněno jeho nenápadným spojenectvím s Francií a Německem. Navíc jsou díky ponorkám vojensky přítomni všude. „NWO“ se rodí (EU – Rusko – Čína – Jižní Amerika) a pude posilovat rozpadem arabského bloku a jeho vazby na US… Pádem Japonska se mění i rozložení sil v tichomoří. Opět Čína a Rusko posilují.
Spojené státy prohrály s „NWO“ již na začátku další světové války 11/9 2001 po raketovém útoku z Atlantiku na své území, kterému nedokázali zabránit. Již jsou plně v cizích službách a vlastně o tom ani neví (kromě části agentury). Navíc jsou již dnes nepřímo ve válce s Izraelem. Tajná služba pomohla již kolaborující administrativě vyrobit teroristický coverup, záměrně špatný – tím dochází k nárůstu nedůvěry Američanů v systém. To hraje do karet právě tzv. NWO.
Jo, Ládina sejmula MI6 asi před deseti lety.

Nevím jestli to tu někdo pobere, i tak přeju hezký den. [smích]

243227

02.05.2011 10:00

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

HHBB 46.?.?.?

"Rozumáři"...to je dobrý, jen si nevzpomínám, že bych tu něco takového hlásal. Ale na druhou stranu, skutečně, rozumu se určitě nebráním. Jen bych upozornil na jisté nesrovnalosti. Tady ses pustil na velmi tenký led. Osvícenství z podstatné části navazuje na křesťanství (nakonec přineslo i husitskou rehabilitaci a útlum katolických dogmat). Jestli však někdo přinesl gilotýny, NKVD, množení dluhů... obávám se, že jsi úplně vedle. To všechno tu bylo již dávno před tím. Stejně jako masakrování ve jménu Krista, Církve, humanity, lidstva, Boha, bohů, Pána, Paní, Matky, Otce atd... dokonce smrt ve jménu života. Vinit z toho ale rozum? Stačí pár smyslů zbavených, a také rozum je ten tam. I honba za kořistí se dá ospravedlnit Pravdou. Nemusíme přeci už myslet, když máme Pravdu. [mrknutí jedním okem]

243042

02.05.2011 08:15

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

HHBB 46.?.?.?

Tahle otázka nedává smysl. Křesťanství je západní strategií. A kdyby tam nebyly vazby na židovství, vůbec by nebylo...a už jsem to psal. Samozřejně do té strategie patří i obviňování židů, bez toho by zase křesťanství nedávalo mnoha křesťanům smysl také, a to ani historicky. Je na tom postaveno i 99% příspevků "zvědavých" křesťanů. [mrknutí jedním okem]

243037

02.05.2011 07:23

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

HHBB 68.?.?.?

"Bůh nám dal, Bůh nám vzal"...co dál řešit...
Vždyť i ty mocné asi seslal, aby se "chytili dogmat". [smích]
Ti tví mocní by nikdy mocní nebyli, kdyby neměli svá média a své "věřící". I to, že věříš, že jsou, je původcem toho, že jsou.

243034

01.05.2011 20:35

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

HHBB 199.?.?.?

Bartošku, když už na něco reaguješ, tak si to aspň přečti.
Jestli někdo nazve náboženství vírou, je již věc těch dalších, že to akceptují. Pro mě to je jen "víra". Komu však chybí víra, pro něj je "víra" dost dobrá.
Jestli náboženství nestaví na pocitech, pak staví na rozumu a pravdu může mít tak jako tak každý, kdo je rozumem nadán a jeho tvrzení nebudou o nic slabší, než tvrzení kohosi, že svět někdo uplácal v sedmi dnech, nebo že jen on je z ducha. [mrknutí jedním okem]

242998

01.05.2011 12:33

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

HHBB 87.?.?.?

Lin, tyhle diskuze již dávno ztrácejí smysl. Povídat si s náboženskými pomatenci o škodlivosti náboženství je stejné, jako alkoholikovi vysvětlovat, že mu to pití škodí.
Ještě jsem chtěl pododtknout.
Já z tohoto věkovitého třeštění v žádném případě křesťanství nevyjímám. Naopak.
Křesťanství stavím na piedestal totálního zblbnutí mas .
Křesťanství je židovská hereze a nelze ji od židů odělit.
"Ježíšovo učení" je součástí celého náboženského konceptu a nelze ho vydělit.
Náboženství staví na citech a pocitech, nelze tam ničím rozumným argumentovat.
Argumentovat Bohem lze všude a na všechno, proto nejde o diskuzi, ale vtloukání víry.
Křesťanský bůh je to samé jako židovský, to samé jako muslimský, a za biblickým blábolem se skrývá promyšlený mocenský koncept mesianismu.
Víra je osobní věc, pro druhé můj koncept Boha a univerzální síly, mé víry, nemůže mít význam, proto s ním nemohu ani argumentovat, takový argument je totéž co mé osobní přesvědčení a neopírá se o žádné náboženské "pravdy" a "učení". Víra skupinová může vyplývat ze shodné osobní. Uplatněno opačně je totéž, co pití krve oběti. Krev davu (jeho energie) se stane zdrojem cizí moci.
Davové uplatnění Boha lze jen metodou uctívání, to je náboženství, a to je lidská duševní nemoc . Nemocní jsou komodita k dispozici mocným. Tam patří všichni židé, jsou synonymum nábožensky zpracovené komodity, křesťan (jakýkoliv) je inovovaný žid. Kristus je jejich král, král království duševně nemocných.
Náboženský pomatenec však není náboženský pragmatik. Vyčítat náboženskému pragmatikovi "porušování pravidel" je vrchol náboženské naivity.
Katoličtí pragmatici nejsou věřící v židokřesťanském a ani muslimském slova smyslu. Řídí se zcela jinýmy pravidly. Pravidly, která narozdíl od těch náboženských fungují. K tomu potřebují své jakékoliv "věřící", důvěřivé, peklem, ďáblem, bohem, zlem, dobrem, vším vyplašené, náboženstvím pomatené, uctívačské stádo,klanící se pánu, spasiteli, modlám, knihám... (kde ale zůstal Člověk - vesmír ve vesmíru).
Viděl jsem ty videa, ale, říkat katolíkům, že jsou špatní je zbytečné. Z principu to nemůže fungovat. Jedni jsou pochroumáni pocitem viny od narození, cítí se pak být jen více ukřivdění. A ti druzí mají pro to "špatné / dobré" měřítka úplně jiná. Dobré je to, co jim prospívá, proto to nemůže být špatné. A nejspíš mají pravdu. Pomýlení jsou ti, co si myslí, že jejich mizerie pochází odjinud, než z jejich náboženstvím zkryplených duší.

242965

27.04.2011 12:46

Co je demokracie?

RE: hlasování o důvěře vlády a výrok, který by měl někdo zopakovat

HHBB 66.?.?.?

Ale dějiny jsou plné ironie a paradoxů. Stejně tak celý kontext by v souvislosti s dneškem vyzněl velmi divoce. Cromwell si to mohl dovolit hlásat, protože měl za sebou organizovanou sílu a armádu parlamentaristů. Jinak by ho nikdo neposlouchal, bylo by to jen žvanění.
Ironie je, že to byl právě parlamentarista a vlastně to, co tam dnes sedí. Aby to šlo použít analogicky dnes, musel by si setnutý král nasadit hlavu a vymést parlamentaristy. Pak by mohl znovu přijít vymetený Cromwell se svou plamennou řečí.
V Anglii byla rozdmýchávána občanská válka, která vše obracela na ruby. Na počátku katolizační války v E. stál otec popraveného stuartovce Karla I. král Jakub I. právě na straně svého bratrance a vyhnaného zimního krále z Čech katolickými Habsburky. Vydal také nový překlad bible odlišné od původní římskou církví schválené vulgáty (analogie Bible kralické). Je také zajímavé, že stuartovci stáli striktně proti udílení bankovních privilegií. Proto Bank of England spatřila světlo světa r.1694 právě po definitivním odstranění stuartovců z mocenských pozic. S dánským Viliamem Oranžským se pak do Anglie stěhuje i amsterodamská Wisselbank, páteř východoindické společnosti a vzniká tak Bank of Englad, nástroj skrytých evropských elitářů, kteří tak zvyšují vliv neviditelné ruky postupně přes Benátky a Amsterodam do Londýna. Tomu ale musel předcházet rozvrat země a následné cromwellovo parlamentární sejmutí vzpurné dynastie.
Úplně stejný model, jaký byl v r. 1694 použit pro Bank of England, byl použitý pro First Bank of the U.S., 2nd Bank of the U.S. a Federal Reserve Bank. FED není žádný originál a údajný výrok Meyera R.: „Give me control of a nation's money and I care not who makes her laws“ je mnohem staršího data než jeho datum narození. Mocní však musí nejprve onu kontrolu poskytnout, a to pak skutečně staví národní zájmy a zájmy člověka na vedlejší kolej. Bank of England také od počátku úvěrovala válku krále Viliama, pak války o španělské a rakouské dědictví a samozřejmě války v koloniích, protestantské kolonie v Americe nevyjímaje.
Zkrátka a dobře, pane Bílý, na ukončování zasedání potřebujete někoho, kdo ví, co chce, a ten musí mít armádu.

242749

A jste si vůbec jist, že uvedení "vlastníci" vůbec existují?
Tuhle rezervu řídí parta ředitelů jmenovaná US administrativou. Tvoří jí pak 12 bank - lokálních FEDů, které vlastní akcionáři. Z tohoto důvodu jsou šéfové největších vlastníků přítomni v tý partě ředitelů jmenovaných vládou.
Největší akcionáři FEDu jsou zpravidla největší americké banky (Nyní je to Bank of America, Morgan Chase, Citibank a další). Hned ta první má kořeny italské, vznikla jako Bank of Italia.
Ani tak struktura není jasná, neboť další spleť podílníků podílů pokračuje svým typicky nekonečným řetězcem.
Rozhodně to však není žádný největší bankovní kartel už jen tím, že je řízen jinak. Otázkou však zůstává, co je tu vlastně stát a co byznys a kdo je v této hře zneužíván (viz státní dluh USA). Jinak řečeno, FED je jakýsi kočkopes držící stát v chodu, aniž by systém dle drfie musel padat každou chvíli na držku. Takhle se to dá uměle libovolně protahovat.
Jak jsou světové pseudofinance rozloženy, o tom může dát dílčí představu tento graf. Největší tunel je tu EU s figurami jako Mario Draghi.
Vložený obrázek

242656

Tak už jen krátce.
Vyvolenost lze chápat jako poslání. Když nebudu věřit, že má existence je zvláštní, je to jako bych nebyl a budu čistě jen jeden z mnoha ovčích klonů. Vyvolenost lze samozřejmě nakukat, pak se stane, že kdejaké tmo věří jen na vyvolenost židů.
Když si nebudu věřit sám, pak mi nějakou „vyvolenost“ může kdosi vnutit, ale to je myslím zcela zjevný rozdíl.
Ježíš bez židů nedává žádný smysl, obě strany jsou v té historce nezastupitelné. Věříte v to, tak samozřejmě věříte v židovství, věříte pak i v Zákon, a tak jste nakonec židovská kategorie plně k dispozici katolické věci. A zrovna pro tenhle folklór nemám příliš velké pochopení, jestli sis už všiml. [mrknutí jedním okem]

242503

[cool]
no konečně někdo, kdo se nebojí pořádně ze svého židokřesťanství vyznat, tady ti tví bratři okolo toho chodí jak okolo horký kaše...
Jo, ještě to očko...Vložený obrázek
...každou neděli tě kontroluje, jen se mrkni pořádně, určitě ho tam na 99,5% někde máte, tmo, klidně může být i na střeše ... [mrknutí jedním okem]

242496

Stručně bych tě musel už poslat někam.. takže aspoň stručněji.
Katolíci a judaisti nestojí proti sobě, ani si nekonkurují, jsou na každý na jiné hladině.
Judaismus nepochází od Mojžíše a ani židi.
Monoteismus není judaistický vynález.
Mojžíš nic nevytvořil, je to literární a náboženský výtvor.
Ježíš nic neučil, neviděl, nezaložil. Je to náboženská figura.
Pavel neignoroval Ježíše, maximálně mohl vymýšlet o něm skazky.
„Bohom vyvolený národ“ je každý, který je schopen přežít.
Katolicizmus není hnutí, je to schéma moci, stav mysli.
Katolík je element v řádu věcí, kterým věří. Od kmána až po pána. I ten na vrcholu má nad sebou ještě něco. Třeba boží oko.

242476

No, někde sem to asi pozabúdol napsat rudě a tučně, neboť sem to nacpal do mnoha a mnoha příspěvků v tomto prostoru.
To nábožesntví v případě habsburského (katolického) impéria spíš než významnou roli hraje tu roli hlavní, třeba řád zlatého rouna je symbolickým vyjádřením katolické hierarchie...
(ale fakt nevím, jak to zhustit do každého příspěvku.[smích] )

Na svou nějakou vyvolenost věří přeci každý národ. Kdyby na ní zapoměl, tak zmizí i jeho poslání, a také jeho účel, proč by měl vlastně existovat. Proč by vlastně měli existovat třeba Slováci...

O těch protagonistech bychom věděli prd, kdyby nebylo náboženství. Jinak řečeno, bez náboženství je jejich případná existence velmi mlhavá (pokud kdy byli). A případné „učení“ by bylo ještě mlhavější (pokud kdy nějaké bylo). Proto ještě jednou, ti borci, o kterých píšeš, jsou produktem náboženství včetně toho učení, opak tvrdí právě to náboženství, a proto je to už to náboženství.
Nějaká forma starého zákona spatřila světlo světa cca 600 let po v něm zmiňovaném exodu, a ten nový cca 300 let po v něm zmíněném příběhu. Ale to je velmi hypotetický odhad, jsou to furt jen kodifikované přepisy nějakých vyprávění všelijakého původu. Vtip náboženství je, že to je pak prohlášeno za nepochybné a stane se to předmětem uctívání. V dobách nějakého Mojžíše nikdo nic takového neuctíval (prostě to nebylo), tedy nebylo ani židů, proto ani žid není mojžíšův patent. (analogicky je to s Ježíšem)

Katolíci rituálně pojídají oběť v nějaké podobě, myslím, že je to obvykle v neděli v kostele (svatyni). Je to ale starší než doba kamená. Když to vzniklo, tak civilizaci v Egyptě tvořili akorát tak krokodýli.

Křesťansko židovský konflikt vznikl židovskou herezí (jejich snahou o náboženskou reformu). Tento konflikt se římských vyznání a rituálů příliš netýkal, byly již dávno před tím a dodnes jsou v katolicismu přítomny.

Nevidím nikde důvod, proč nadále židy přeceňovat a démonizovat. Je to na škodu věci, kterou se tu, aspoň doufám, většina zdejších diskutujících snaží řešit. Ale „viset na židech“ je prostě kontraproduktivní. Asi tak.

242462

Hezké, ale příliš postavené na náboženských zkazkách, i když bych s něčím mohl souhlasit. Ale spíš mám výhrady.
Nějaký Mojžíš patrně neměl o nějakém judaismu vůbec potuchu. Judaismus je naopak pozdějším produktem, v němž postava Mojžíše hraje nějakou roli ve spisech prohlášených kýmsi za svaté (lokální zákoník) od čehož se začal to náboženství odvíjet.
Nějaký Ježíš o křesťanském učení neměl potuchu, hraje opět roli ve spisech prohlášených za svaté (zákon), od čehož se začalo odvíjet další náboženství.
Katolicizmus si na žádnou stranu nehraje (je univerzální), nestojí tudíž ani proti židům. Naopak využívá křesťansko-židovského rozporu. Je to hierarchický mocenský koncept. Co mu dominuje, to je princip uctívání. Hodí se mu do krámu prakticky každý kult. V jeho základech jsou kulty přímo prehistorické, tedy i civilizace Egypta podává svědectví o jeho existenci již tenkrát. Je však starší a z Egypta nepochází. V římském pojetí je v něm možné najít prakticky vše s čím to kdy přišlo do styku a bylo to pro tyto účely využitelné. Tak je tomu stále a vůbec není to jen chlápek, co vypadá jak Mikuláš. [mrknutí jedním okem]

242442

22.04.2011 12:09

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: panu Robertovi a Quidovi

HHBB 46.?.?.?

Pokud to citujete jako "kuriozitu", pak je dobré to taky tak podat, pak se vyhnete mystifikování svého okolí. Ale myslím si, že jste to spíš myslel vážně, jelikož jste si již s touto myšlenkou zahrával dříve.
Pokud je pan Nohejl schopen události "konkrétně popisovat", tak to patrně stál Stalinovi za zády...
Ostatně, jak si vysvětlujete (s panem Nohejlem) to vymetání "chazarů" po "chazarském" vymetání? Pokud si ho vůbec vysvětlujete, neboť to už může zavánět "spekulací". Vy máte přístup k nějakému svědeckému dokumentu, který by objasňoval souvislosti a pozadí toho režimu?
A jak si vysvětlíte (pokud to nechcete raději někomu věřit) ten údajný citát o "topení Rusů v krvi" "chazara" Bronsteina, když právě zrovna ten byl biologický semita?

242440

22.04.2011 10:09

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: Cetl jsem dve zajimave knihy o Stalinovi

HHBB 46.?.?.?

Dobrý postřeh! Na to jsou lidé zvlášť cvičeni a samozřejmě také vybíráni (nejlépe skrze školský systém).
Vzpomínám si dobře, jak stotisícový dav zkoprněl, když poprvé z balkónu promluvil páter Malý. Byla to klíčová postava těch dní, a nic nebylo ponecháno náhodě...jak snadno elektrizovaný dav přijal koktajícího Havla, to bylo něco fascinujícího.

242428

22.04.2011 09:22

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: panu Robertovi a Quidovi

HHBB 46.?.?.?

Ono to sice jako diskuze vypadá, ale mnohdy o žádnou nejde. Vy toužíte, aby společnost byla „správně vedena“… ale podobně toužíte i po takové „diskuzi“. Jenže to pak není diskuze, ale prezentace, kterou je již možno jen chválit (pochvaly již nevznáší žádné další otázky).
Ostatně mnoho „diskusních příspěvků“ tu spíš vypadá jak okopírované propagandistické letáky náboženských sekt (viz váš oblíbený „diskutér“ Nohejl). Ale na tom není nic až tak divného, protože tyto sekty jsou právě za tímto účelem obvykle vydržovány. Nemáte s tím také nějakou zkušenost? Používáte termíny typu „chazarská krev“, aniž byste měl ponětí, kam tím směřujete. Vysvětlím…
Chazarská říše byl nějaký útvar, jehož obyvatelstvo nějakým způsobem konvertovalo. Nemá to s krví nic společného. Pokud bychom chtěli hledat biologického Chazara dnes, bude s největší pravděpodobností ujíždět na islámu (třeba Turecko). Pokud je budete hledat mezi východoevropskými (Aškenázi) židy tak jejich genetika je poměrně smíšená… Ale! Jejich kněžstvo (nebo jeho potomci) jsou již biologicky jednotnější, přičemž, jejich krev je ze značné části prakticky shodná s tou vaší (velmi pravděpodobně) a nijak nevybočuje z normy oblasti teoretického původu. Být vámi, raději bych se „chazarskou krví“ příliš nezbýval, nebo se za chvíli nepodíváte ani do zrcadla (a to je také patrně účel, může to rozvrátit nejen vás, ale i národy). Stalin však takovou krev neměl a snaha na politiku napasovat biologii…hm…to jde opravdu nejlépe skrze náboženství.

242424

Snad jsi z toho dokázal něco pobrat, brat. I když, přiznávám, trochu mi uniká, cos to tady chtěl říci.
V populární verzi protokolů je vlastně podobné rozuzlení, čili kontext i text zůstává, jen je tam drobná změna v zabarvení oproti originálu. V reálu se naopak Říše začíná pomalu rýsovat za současného nadšení nejednoho Zvědavce. I když...co má nakonec takový prostý Kysučan dělat? Má snad nějaký náhradní plán, kdyby to plánovačům (náhodou) neklaplo?
[smích]

242407

Nejste kousavý, jste jen tak zvláštně úlisný. Nechodíte tajně v noci v pěkné uniformě před zrcadlo?
Podívejte, divize nedivize, do uniforem byli oblečeni frustrovaní nešťastníci, jimž ten patřičný střih dodal to správné sebevědomí pitomce v řadě. Divím se jen, že vám to vaše dějepisné bádání (jistě „požehnané“) tady ještě nikdo důkladněji neokomentoval. Tak bych k tomu něco přidal, snad to někdo ocení, i když jsem si to tu nepředplatil.

1/3
Shrnu sem takovou hromadnou reakci na to, co se tu již diskutovalo i pod několika předchozími články, když tedy teď čekáme ty svátky.
Stalin sice studoval v pravoslavném semináři, ale ty byly ze značné části již pod vlivem římskokatolických řádů od dob Kateřiny. Jedním ze spolužáků Stalina byl i budoucí kardinál Agagianian (nebojte se, gůglujte). Podobně si budoucí marxisty vychovávali katoličtí lektoři třeba pro jižní Ameriku. Divné to není, pokud se seznámíte blíže s názory a doktrínami některých katolických řádů. Mnoho jejich odchovanců a někdy i členů se prezentují jako ateisté. V zásadě je to jejich ideologům jedno, důležité pro ně je, aby byli lidé věřící, za čímž se skrývá důvěřiví, a také ochotni k obětem za „vyšší cíle“.
Teď jeden citát:
„Vladimíre, Hitler nemohl být tak špatný. Nemohl zabít šest milionů. Nemohlo to být více než čtyři miliony“. A „Hitler proti Židům, Hitler proti Slovanům, to znamená Hitler proti komunismu.“
Msgr. Vladimír Felzmann tvrdil, že Escrivá (svatořečený zakladatel Opus Dei) toto poznamenal v roce 1967 v Římě během přestávky v promítání na téma druhá sv. válka.

Není ani tak podstatné, zdali to Escrivá tvrdil, jako to, že tyto kauzy jistí vážení pánové vytváří, a vůbec tyto otázky vznáší. Kdekdo se pak toho snadno chytí, a je tak manipulován, aniž by domýšlel, čím se to vlastně zabývá, a jakou že cenu taková pravda má, že, pane Erwine.
Ostatně připomínáte mi jisté jméno - princ Erwin Lobkovic byl za války ambasadorem chorvatského režimu ve Vatikánu, který se také „pěkně vyznamenal“ vyhlazováním pravoslavných Srbů v oblasti. Zvláštní byla pak jeho role při organizování tajného vývozu lidí, kteří byli dále použitelní v poválečných zpravodajských službách, a kterým by mohlo být doma velmi horko za jejich „zásluhy“. Už si všímáte těch souvislostí s dneškem? Římskokatoličtí knížecí přátelé Lobkovic a Švarcenberk, německy servilní Havel a EU, Zieleniec (člověk Lobkoviců) a NATO, a také další projekt velké Říše zvané NWO. A vůbec není náhodou, že zapálený „NWO projev“ pronesl v OSN Bush, neboť jeho otec byl právě jeden z těch dále použitelných a vyvezených vatikánských služebníků.

pokr.

242360

30.11.2010 08:46

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Informací je víc než dost všude kolem

HHBB 188.?.?.?

Nebudu to dál protahovat, ostatně už se mi sem ani nepíše dobře s pocitem, že dále přeplňuji přeplněnou databázi. Tak tu naší polemiku raději tímto zakončím, nebo tam kromě porna a zkažené školní mládeže zatáhnete ještě kdoví co. To porno byl patrně největší kšeft na netu (asi stále je) a jednoduše proto, že ho lidi chtějí. A chtějí ho tak, že to amatérské nevýdělečné začíná likvidovat to výdělečné. Prostě nehodlají již dále zpoplatňovat něco, čeho je dost a můžou si to dávat zdarma. Podobně je to se vším.
Pokud se tu nebudu moci dělit o to, co vím, zdarma, tak to jednoduše nebudu dávat ani sem do diskuzního prostoru. Navíc v době informačního přetlaku nemám chuť si platit nějaké další informátory. To vymáhání poplatků je začátek konce. Znamená to, že za to vlastně nikdo platit nehodlá a nakonec ani editor tomu již nehodlá věnovat čisté nadšení. Ona stejně nakonec ta kvalitní informace se pozná podle toho, že vlastně není holka na prodej (možná problém je i v tom, co považujete zrovna vy za to kvalitní).
Jestli se má ale řešit nějaký náklad na provoz webu za hromadné účasti, tak to je velmi jednoduché, ale musí to být jasně a přehledně dané hospodaření. Hraní na city sice často vzbuzuje zdání věrohodnosti, to ale v takové záležitosti nemá co pohledávat, věrohodnost je v takovém případě daná průhledností , to ostatní je spíš v kategorii oblbování.

233446

29.11.2010 14:03

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Informací je víc než dost všude kolem

HHBB 217.?.?.?

Vaše otázka mi nedává příliš smysl. Nemám pocit, že by porno někoho ohrožovalo a už vůbec ne nějaký „zdravý vývoj“ mládeže. Máte to nějak vytržené z kontextu a cpete to tam, kam se vám to momentálně hodí. (Porno přece není samo o sobě špatné / dobré). Přítomnost sexu zvyšuje atraktivitu (přitažlivost), a tak i zájem, když dáte někam nahej zadek, tak na to kdekdo klikne.
Peníze na pokrytí provozu webu nejsou starostí jeho čtenářů a ani návštěvníků. Pokud by měly být, musel by provozovatel zpřístupnit hospodaření a zpřehlednit podmínky návštěvníkům a udělat z toho podnik. Ale z toho stýskání si to na mě dělá dojem, že „prodej informací“ moc nefrčí. Něco tu nehraje. Co je tu na prodej – ten překlad, nebo ta přeložená informace, nebo snad diskusní prostor, nebo co…
>Peníze jsou potřeba ke koupi…
Dobrá, tak co si tady kupujete?
Nebo se snad jedná o zvěstovatelskou činnost? Chcete si, quido2, platit mesiáše? Nebo dokonce mučedníka? Tak to potom jo… to potom vyplavou na povrch jasné „pravdy“ a ty budou mít své platící zastánce. Jakési zvědavecké náboženství a zvědavecká církev platící členské příspěvky. Proč ne. Takhle funguje ledacos. A kdo nazaplatí, tak se hold pravdu nedoví... [mrknutí jedním okem]

(ten mistr mi jen tak ujel, možná to bylo tím kázáním o Bohu)

233383

26.11.2010 14:54

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

Informací je víc než dost všude kolem

HHBB 188.?.?.?

Nakonec i vy s tímto přídavkem do diskuze jste sám důkazem, že tento typ zpravodajské činnosti nejen nic neřeší, ale stávající situaci tak nějak konzervuje. Věrohodnost nějaké činnosti je daná penězi, nebo naopak, co myslíte…
(zpoplatnit lze i z prdu koule, mistře quido2 [mrknutí jedním okem] )

233113

09.11.2010 12:40

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

HHBB 217.?.?.?

Patrně vám vadit nebudou, dokud budete s jejich pánem zadobře a oni s vaším…
(problém bych spíš viděl v tom, jak se vypořádat s takto pojímanou "domácností" )

232221

09.11.2010 09:38

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

HHBB 217.?.?.?

>To je infantilní reakce vzpurného hošíka
Lichotíte mi – byl jsem a vždy budu „vzpurný hošík“ (berte to jako poznanou nutnost, pane 78, kdysi 85, kdysi 90)
>"ano" a "ne" má v našem duálním světě k sobě opravdu blízko
To ano, ale třeba můj svět není duální ve vašem pojetí
>A prosím, nepašujte sem žádný "uspořádávající mechanismus"
No tak... vždy se najde nějaký pašerák - „poznaná nutnost“ (to je mechanismus - prostě nemůžete jinak, jinak popíráte mechanismus)
>Já sloužit nemusím, ale CHCI, potože vím, že sloužím tomu, co mám rád
Mít rád svého pána… (jistě, je to tak lepší, stejně nemůžete jinak.)
[smích]

232218

09.11.2010 00:24

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

HHBB 85.?.?.?

Připadám si až kacířsky, že vám vstupuji do děkování (78 ví, že se proti Spinosovi neargumentuje snadno), ale jste k sobě (z toho co prošlo vláknem) právě tak blízko, jako „ano“ k „ne“ (to není ve zlém). Pan 78 se zase děsí „egoismu“, ale právě egoismus bují z kolektivismu, neboť ego se vymezuje vůči systematickému celku jako neživému uskupení prvků (naleštěné kolečko soukolí). To je podřízeno řídící síle uspořádávající mechanismus (systém) = „poznaná nutnost“ (toť z pohledu součástky). Vně řízený mechanismus je nakonec podmíněn vnitřním hloupntím.
I následný výrok je silně varující
>"služba" celku je v konečném důsledku službou sobě.
V kombinaci s „poznananou nutností“ to znamená - „musíte sloužit, je to pro vaše dobro“ [mrknutí jedním okem]

232199

08.11.2010 21:27

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

HHBB 85.?.?.?

>Souzvuk celého orchestru je ale přímo závislý na osobním umění
[cool]
dokonce od určitého momentu hudebník může zažívat pocity extáze (svobody?) v rámci souznění celého orchestru

232184

08.11.2010 19:56

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

HHBB 85.?.?.?

Přemysl Oráč oral, aby zasel pro novou úrodu k užitku člověka…
Dle římského výkladu Romulova orba (urba) byla posvátná proto, že zasel město (brázda vymezovala hradby). Ale orá se proto, aby se zaselo... v tomto případě užitkem mají být samotní lidé… čili urbanizace = odchov… (není k tomu třeba žádné extra fantazie, papež je římský biskup, který nahradil vojáka na trůně tím, že si ponechal jeho titul velekněze a systém pokračoval jako teokratický ku prospěchu věčné říše bez hranic - globální civilizaci)
Zajímavé by bylo porovnání s „materialistickým“ marxistickým konceptem – což je industrializace venkova (třeba i dnešní spoj. státy docela slušně naplňují tyto představy). Co se týká regulace odchovu, na to je tu „právní stát“ – jehož základem je římské právo, a pak mezinárodní právo, které vychází z norem římské církve.
>Není s podivem, že mu nestojí za požehnání např. ČLOVĚK A PŘÍRODA
V těchto souvislostech… není.

(Tak tajemná opozice… [mrknutí jedním okem] no… opravdu, jisté záležitosti jim dělají velké potíže… [smích] )

232177

08.11.2010 15:44

Východisko z ekonomické krize

RE: 7) sedmý způsob, který napadl nejen mě

HHBB 217.?.?.?

Peníze nejsou podstatou stávajících potíží (pokud zítra nebudou, problém se jen převtělí). Pokusím se to zjednodušit do nějaké blbiny. Chlapci chtějí hrát kuličky a usnesou se na pravidlech. Pravidla vylaďují a hra je baví – je vyhráno. Kuličky splnily svůj účel, chlapci se jimi zabavili. Jiní to ale chápou jinak, šlápnou bavícím se chlapečkům na prstíčky a kuličky jim seberou, a jestli si budou chtít hrát, budou si muset u nich hračky půjčovat a za každou půjčenou kuličku poskočí a udělají béééé… celé se to pak zaběhne, takže to v oné čtvrti bude později „normální“ a málokdo se tomu podiví. Jisté je, že už si téměř nikdo začas ani nevzpomene, že před kuličkama měli pošlapané prstíčky jen tak, nebo třeba kvůli kostičkám.
Tím chci říci, že vymaňování se sebou nese nutnost to obhájit. Ony zmiňované projekty se sice tváří revolučně, leccos nakously, ale v poměru 80/20 není vyloučeno, že se jedná o manipulaci v jakémsi neomarxistickém duchu.
Problém se ještě více zacyklí již v momentě, kdy ho vidíme příliš "ekonomicky".

232160

08.11.2010 10:55

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

HHBB 217.?.?.?

Zdá. Ale není to nic nového, a už jsme to jednou nakousli. Komplexnost takového myšlení je vyjádřena třeba výrokem - "Církev je třetí tajuplné tělo Kristovo", což lze vyjádřit i jako "lidstvo je organismus"... do těla se počítají "věřící", tedy ti co uvěří se stanou součástí "lidstva" jako jednoho organismu - spojí je jedno vědomí. A slovo "katolický" (veškerý) navíc podtrhuje význam nutné obecnosti.
Když budu bombardovat "nevěřící", tak to činím "v zájmu organismu" (lidstva), a tedy jsem i "humanitární".

232137

07.11.2010 20:37

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

>Jak Vám mohu věřit ve Vašem úsudku...
nevěřte... věřte svému...
>To myslím vidí každý Zvědavec a nemusím uvádět odkazy ani uvádět, čím nás krmí každý den v televizi a kdo to tam je...
Vaše reakce na mě dělají dojem, že spoléháte na nějaký kolektivní úsudek, nebo nopak na jeho popírání, toť vše.

Stejně jako v TV, tak na Zv., ve škole, či jinde najdete spoustu relevantních informací, pokud je můžete porovnat s vlastním viděním věcí, jinak budte odkázán pouze na "věřit" někomu na čele chumlu. [mrknutí jedním okem]
Mě je jedno, jestli "je to" KC nebo židi (úplně se tomu musím smát - kolik je např. žid. škol u nás, jedna?) či zelení mužíci. Principem dobytčete zůstává, že je na chov - zůstává nezodpovědnou obětí okolností.

232112

04.11.2010 13:58

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Jestli se mohu vmísit

HHBB 188.?.?.?

>Pokud bych připustil, že prostou ideovou konverzí lze z dobytka udělat nadřazeného pak současně riskuji, že se dobytek rozhodne hromadně konvertovat (jako se to už v historii stalo) a následně zasedne s nadřazeným u jednoho stolu.
Ale od čeho tam takový rabi je? Myslím, že máte někde pořád vzadu, že by to nakonec mohli být přece jen ONI, naopak právě tyto "konverze" jsou nástrojem k podřizování (trochu jsem to rozvedl v druhé reakci [smích] )

231933

04.11.2010 13:30

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Jestli se mohu vmísit

HHBB 188.?.?.?

Případné potíže začnou, jak se tím začneme zabývat jako skutečností. Tím mám na mysli přemýšlení ve vynucených dimenzích a je jedno, jestli je to pro, nebo proti. Blbec se vyskytuje napříč etniky a zítra tu můžeme mít celou "nadřazenou třídu" bývalých tuzemců do něčeho převtělených, tím pádem kvalifikovaných třeba k úřadu, nebo rovnou ke "světovládě". Čím víc lidí si s touto myšlenkou tady bude vážně pohrávat, tím je tento scénář pravděpodobnější, bez ohledu na to, že na jeho konci jsou obvykle "viníci a oběti", vždy střídavě v opačném gardu. Plné korýtko je návnada, na cestě k němu je však podmínka. Co je to duše? Je to takové nafouklé... [mrknutí jedním okem]
Teď sem si na něco vzpoměl...
Je to lehce sugestivní, ale má to něco do sebe - "nám je přeci cizí, hrubé násilí..."
[velký smích]

231930

04.11.2010 09:41

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Jestli se mohu vmísit

HHBB 188.?.?.?

>jsem přesvědčen, že tu spousta židů diskutuje
Vyloučit to samozřejmě nelze, ale opravdu by mě to překvapilo. O etnicitu se ale asi nejedná (museli bychom přehodnotit úplně význam slova „etnický“), je to především vyznání odvozené z existence svaté knihy, bez ní, si troufám říci, by židovství nebylo. Svaté knihy jsou „od Boha“ (před tím nebylo vyznání to pravé) a odtud je pak vyznání a může to být i „národ“ v náboženském smyslu. Ale etnicita je spíš kulturně – lokální.

231911

04.11.2010 08:14

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Jestli se mohu vmísit

HHBB 188.?.?.?

to vůbec nevadí, ale určitě je zajímavé si představit situaci, kdyby tu chtěl nějaký žid poctivě podiskutovat... [mrknutí jedním okem]

(vzpomínám si, že jsem kdysi někde v nějakém formuláři zatrhl, že jsem katolík, protože mi to tenkrát přišlo jako nejpřijatelnější možnost z uvedených možností [velký smích] )

231908

03.11.2010 22:47

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

Vidím, že sem mtk dal už pár odkazů (dík), pokud by vás zajímaly ony argumenty.
Ještě k vláknu
>Ale trochu si odporujete ne? vždyť dle Vás židosystém není, ne?
Proto je to v uvozovkách. Pokud mám vnímat systém jako židovský = špatný, musí přeci existovat i nějaká zodpovědná síla, která systém táhne, v tomto případě = viník špatností, kterého musí aspoň někdo vidět. Máli tu být spiklenec, tak může existovat jen za předpokladu, že ho ostatní nevnímají, a to je tehdy, když se jeho smysly zabývají strašidly. Proto si zkuste nachvíli představit, že úplně všechno je habaďůra, včetně mnoha alter. zdrojů.
Pokud tvrdíte, že sedláky „okradli komunisti“, tak operujete zase nějakým strašákem (třeba komunistickým). Komunistou totiž byla kdejaká tetka, páprda v trafice, nebo chlápek s krumpáčem systematicky si ničící zdraví, aby podržel „systém“. Okradli sedláky? Nebo je okradl Milouš Jakeš, učedník od Bati? Válí se ve zlatě okradených sedláků?
>Tj. chcete říci vykradenému, že si může za to sám, že mu vykradli byt?
Pořád hledáte oběť a viníka. Obraťte to občas. Chodí majetní z vršku za městem vykrádat bezdomovcům krabice? Nechodí… proto asi za nic nemůžou… [mrknutí jedním okem]
Pokud se v tom budete chtít trochu vyznat, budete muset zpopelnit veškeré představy, které jste nabyl v rámci nějakého systému jako „normální“.
>Nebo největší US medální konglomeráty vlastní nebo šéfují židé.
Otázka je, jestli vás to skutečně zajímá. Pokud někdo tvrdí, že je někde „žid“, na základě čeho mu to věříte? On vlastně málokdo má vůbec představu, kdo to vlastně je. Kdysi jsem se nechal vyhecovat a vložil jsem sem pár příkladů „židů“, co údajně tahají za nitky. Najdete tam i ty mediální, v té druhé č. je pak to rozuzlení. [smích]

231888

03.11.2010 17:50

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Skvělá zpráva...

HHBB 85.?.?.?

Ty slinty jsou metoda výroby „mediálního obrazu“ tzv. „přítele a kamaráda“. No a někteří diskutéři na tom staví, podobně jako bulvár, nepotřebujou pak nic nabízet, žijou totiž „z vyvolávání zájmu ostatních o debatu“ (tím ještě nevylučuji ideologické pohnutky). Čas od času je nutné se s tím vyrovnat. Udělal jsem to s ohledem na nepostiženého čtenáře, který díky masáži nabyl dojmu, že s něčím prchám do úkrytu. Tak se nediv, vzal jsem to jako nezbytnou daň.

a pís s velebníčkem [mrknutí jedním okem]

231859

03.11.2010 10:53

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Skvělá zpráva...

HHBB 217.?.?.?

to není diskuze pro tebe, máš moc bujnou fantazii a mohlo by ti to ublížit, všechno jsi to zase popletl [smích]

231828

03.11.2010 10:34

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: pokračování

HHBB 217.?.?.?

Díky za reakce a jsou opravdu zajímavé.
>Někteří lidé se prostě za židovství schovávají jako za živý štít a jednoduše jej zneužívají pro své cíle.
Protože jde především o způsob myšlení a zde se nabízí otázka, co je v tomto smyslu vlastně klasický monoteismus jako celek a zdali jeho zneužitelnost není programová, což je tedy potom plánovaná využitelnost.
>Svými činy a rétorikou vyvolávají nenávist a odpor proti sobě a u jednodušších lidí vyvolávají odpor vůči celému etniku, kterým se zaštiťují
Opatrný bych byl s tím etnikem, protože právě náboženství je základní nástroj na rozdělování a zároveň výrobu etnik a v dějinách najdeme prakticky nekonečnou šňůru příkladů, kdy tak bylo využito.
>Vy sám nejlíp víte jak se "židovský mainstream" - dá-li se to tak nazvat, na tyto z Vás dívá.
Já jsem dlouho považoval žida za něco jako literární postavu. Dříve jsem se s žádným nesetkal (vědomě), ale až teprve relativně nedávno za mořem. Vlastně je vůbec nemám v oblibě. Je to trochu iracionální a dlouho jsem pátral, odkud to pramení. A proto vím, že emoce jde velmi snadno programovat. Celá kauza „6 nebo 4“ by mohla posloužit jako příklad také. Neměli bychom se nechat emocemi tak snadno vláčet, jsme pak snadnou kořistí těch, kteří to s tím umí.

S dovolením sem přidám ještě reakce na další reakce
>Otázka počtu obětí má své "nadmaterialistické" pozadí.
a
>Ono to totiz souvisi s financemi. Je rozdil, jestli mate neco nahrazovat stovce ci jen deseti
Tady je jasně podřízeno to druhé. Když budu chtít být velmi ironický, tak řeknu – náhrady komu, „všemocným lichvářům co diktují zákony“? [mrknutí jedním okem]
>Je tedy namiste zajimat se o pravdu anebo ne?
Když z toho děláte kšeft, tak tam přeci o žádnou „pravdu“ nejde, ten je věcí dohody. Pokud ne, tak je za tím něco jiného.
>Ty jsi netrpěl a zavři tedy hubu, říká zákon.
To je zajímavé a určitě na tom něco je, ale zároveň to souvisí i s otázkou „velikosti oběti“, kdy je vlastně život zredukován na měrnou jednotku jakýchsi vah. Ale to by znamenalo, že tu někdo poměřuje – drží váhy – a tedy to vylučuje, že sám na tu váhu leze.
>Potlačování diskuze samo o sobě nenávist a odpor (vůči iniciátorům) neeliminuje ale naopak extrémismus vyvolává a prohlubuje.
To je přesně ten důvod, proč jsem to sem psal, je dobré pohlídat si emoce, jinak s námi někdo oře.
>Jsou manipulováni špatnými zákony a jsou nuceni si myslet to co si myslet mají.
Právě v důsledku oné „normy“ tu nakonec zazněl názor - „co když nebyl“? Nechci se vůbec hádat, jestli byl, nebo ne, ale sem to muselo zákonitě dojít. A to by jednoduše znamenalo pochybnost, jestli se oběť konala, a aby došlo k nárokům (jedno jakým, byť by to bylo vykoupení na nebesa) je nutné prostě znovu obětovat… Je to způsob myšlení, který nás nutí denně počítat oběti? A proč?

231825

03.11.2010 08:33

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Skvělá zpráva...

HHBB 217.?.?.?

Mám z toho možná trochu jiný dojem. Naopak mám pocit, že se nacházíte v rozpoložení, které do jisté míry má být strůjci této věci žádoucí a rozhodně to nebude v důsledku nahrávat těm, které to údajně chrání, s čímž se nejspíš počítá.
Nezkoumal jsem nějak dalece pozadí, jak se zrovna taková norma u nás ocitla, a také si nevzpomínám, že by kdy dříve někoho otázka počtu obětí rozpalovala. Také si nemyslím, že bych jako žid byl z takových kauz nadšený, protože stejně nepříjemné by bylo i handrkování se o počty katolických obětí třeba katolíkům.
Nevíte náhodou, kdy se na světlo vydrala otázka "šest nebo čtyři" a kdo a jakým způsobem to šířil? Protože patrně to vytvořilo záminku pro vytvoření takové normy, tedy patrně stejné síly zadními dveřmi tuto normu nějak protlačily. Ale samozřejmě nevylučuji, že to mohlo být ještě jinak. Zdá se mi to podivné už jenom proto, že já žádnou potřebu zkoumat počty mrtvých nemám. Nebo máte pocit, že je podstatné jestli deset, nebo sto?

231807

02.11.2010 23:12

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

HHBB 85.?.?.?

Možná je to jinak...
Třeba vůbec nejsi mimo (topik), ale tím „profilováním“ chceš dokázat, že Česko Slovensko má další talent. [velký smích]

(ty sionisty ti popsal už V. Biľak, ten ti postačí, můj názor je pro tebe příliš „spiklenecký“)

231786

02.11.2010 21:12

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

HHBB 85.?.?.?

A zase ta hromada zbytečného balastu …
Proč ta předstíraná krátká paměť? Již tenkrát jsem ti říkal, že debata o domnělých vazbách a hledání "spiklenců" ti může jako nepřipravenému škodit… ještě nic? S kolegou jste si z toho vykouzlili „pogromy“ a „pravda není pro všechny“.
A odtud ses už duševně nepohnul, je tam silný blok…
Nedá se nic dělat, musím takto u toho tůstat. Pouze k tomu znovu dodám, že toto nahánění strašidel nejvíce baví ty, kterým by to mělo dle tebe vadit.
Proto další otázky a diskuze na toto téma postrádají smysl, prostě ber to chlapsky - „pravda není pro všechny“.
[mrknutí jedním okem]

231773

02.11.2010 18:08

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

HHBB 85.?.?.?

>jestli obětuji svého syna (svou krev) či dobytče, nebo dary země
Je to tedy již OT a myslím, že ani nemá cenu o tom dál diskutovat, ta věc je jednoznačná.
"K pravdivosti této svátosti patří, aby v této svátosti bylo pravé tělo Kristovo. To však tam není před proměněním. Nemůže pak něco býti někde, kde prve nebylo, leč změnou místa nebo proměněním druhého v ně: jako v nějakém domě začíná nově býti oheň, buď že se tam donese nebo že je tam udělán"
tak je to slovy Tomáše Akvinského...
Kněz to přečaruje (transsubstanciace), změní to podstatu na tělo a krev a vy to jako rituální oběť rituálně zbaštíte. Zdá se vám pouze chuť.
(a ať vás ani nenapadne to popírat, v ten moment jste proklet [mrknutí jedním okem] )

231745

02.11.2010 17:09

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

HHBB 188.?.?.?

>postupně POLOŽÍM několik dotazů
Je mi líto jendo, svůj díl odpovědí jsi již dávno mnohonásobně přečerpal a stále jsi neodpověděl svým čtenářům na tu dávnou otázku, co si slibuješ od toho svého nahánění spiklenců.

PS.: neustále porušuješ svou zásadu "JASNĚ, STRUČNĚ", pokus se to napravit... ještě vypusť ta svá hesla a novotvary, působí na mě již značně vlezlým dojmem a unavují... pak možná budu uvažovat o nějaké další diskuzi s tebou
[smích]

231740

02.11.2010 14:04

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 188.?.?.?

>Řekl byste do očí...
Ne, protože by to v případě, že necítí svůj podíl na svém osudu, bylo zbytečné. Když se na jednom zámku u jedné vsi sešli statkáři, místní velkostatkář všechny informoval s dlouhým předstihem, co se na ně chystá, a to ještě v době, kdy bylo možné jednat. Naopak, sedláci vyvlastnění svému majetnějšímu kolegovi potichu přáli a již si dopředu dělili jeho statky, až zdrhne v domnění, že „malí se pomějí“. Jenže na ně naklusali jejich nemajetní pacholci, co u nich dřeli za almužny. Tam žádní „komunisti“ neřádili, po vsi lítali ze řetězu utržení holoprdelníci v rauši prohlášeni za komunisty.
>mentální teror vytváří hlavně ti u pák...
Byl jsem již u mnoha konkrétních pák a vždy jsem tam našel tu samou „figuru ze sousedství“ s vyhrnutými rukávy.
>Wilson dostal od finančníků prachy na kampaň…
A kde vzali prachy finančníci?
Já samozřejmě chápu význam slova „podvod“, ale musím uznat svůj podíl na tom, že jsem byl podveden, abych to mohl napravit, přičemž podvod, to je porušená dohoda. Je potřeba vzít v prvé řadě v potaz s kým, a jak, uzavírám dohody, pak případně vůbec nebudu na podivné dohody přistupovat. Nakonec i tady spousty lidí úrok jako nástroj uznávají a ti ostatní s nimi klidně dohody uzavírají.
>Chcete říct, že si ovce přijaly lichvu?
Vzhledem k výše uvedenému se to tak nakonec i dá nazvat, protože se tak chovají, ale necháme si v rezervě předpoklad, že přeci jen všichni takoví nejsou.
>nevyplácí se poctivě podnikat tvorbou statků…
Nejde pouze o „podnikání“ ale o prodávání se. Nakonec si bude každý stýskat, že je ožebračován, přesto to bude dělat stále, čímž vytrvale posiluje ty, co ho ožebračují. Stále říkám, že je potřeba to přestat dělat, vydřiduch je jako vesmírný zákon, to prostě nelze „zavřít do vězení“.
>židovská nadvláda v euroatlantské civilizaci. To se mi zdá, že také popíráte.
Nemohu popírat to, o čem jsem se prostě nikde nepřesvědčil. Ten „žid“ z hospody, to je nejspíš více bambula, než nějaký žid. Málokdo tu dokáže vstřebat fakt, že když jde tzv. „židosystém“ ke dnu, tak potřebuju co nejvíce „židoviníků“, kteří budou obětováni s ním, míněno z pohledu skutečného spiklence ve stínu.
>Takže tu repliku, že katolíci vytvořili belzebuba Ročílda neberu. Židé v euroatlantské civilizaci nadvládu mají.
To je iluze tvořená katolickými legendisty, projděte si autory a veškeré prameny a zdroje, z nichž další šiřitelé legend čerpají. Je to dokonale souvislý kolotoč. Ročildové se dostali do úřadu pokladníků impéria jako správci bank římských kurfiřtů – obvykle katolíků ve službách věci věčného impéria, nad kterým slunce nezapadá. Nedá se odhadnout, jaký poměr jich konvertoval, ale je jisté, že když jsou členy katolických řádů, musí chodit i na katolické mše. [mrknutí jedním okem]

231714

02.11.2010 12:37

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

HHBB 188.?.?.?

To je přesně důvod, proč jsem jinde naznačoval, že to celé přesahuje židokřesťanský derivát hluboko do minulosti. Obětování zbožštěného dobytčete je nepoměrně starší záležitost a katolické svatostánky často stojí na místech pradávných obětišť (ten hlavní nevyjímaje), kdy i katolická mše je odezva archaického rituálu. Klidně mohou být obětovány celé národy, což bývá doprovázeno i jejich bouřlivým nadšením. On nakonec málokdo vlastně tuší, co se může ukrývat v oplatce a sklenici vína, nebo i co se může skrývat za symbolikou ztělesněné třeba v popové „superstar“.

231703

02.11.2010 07:30

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

HHBB 85.?.?.?

>Tak přeci jen dojde k debatě příteli a kamaráde?
Jestli to dětské žadonění o odpověď považuješ za diskuzi, můžeš tomu tak říkat. Aspoň tě to na chvilku zviditelní, máš to jako mikuláše…

>kteří se vydávají za vyvolené židy nebo vyvolení židé, kteří se infiltrovali do katolických struktur.
To je oblíbený a vesele šířený názor, zajišťující trvalou katolickou paranoiu. Jendo, ne já, ty máš svého žida, co kazí „skvělé křesťanské dílo“. Ovšem dělá ti značný problém vstřebat, že si ho pěstují křesťanské struktury, neboť někdo „musí být vinen“, že jendo, a tady je to „žid“. Ale raděj tím kamenem neházej, nakonec trefíš sebe. [mrknutí jedním okem]

>Tím končíme, protože debata dospěla do stádia absolutního zmatení
To zmatení je u tebe pochopitelné, ale bohužel, je to zdejší norma. Paranoia vyplývající z honby virtuálního viníka nutně přivede ke zmatení každého, křesťanských sympatizantů se to týká obzvlášť, což je potažmo západní civilizace a jí infikované okolí.

>A pokud jako obvykle místo dopracování se k jakémukoli závěru do nowhere, tak snad alespoň uvidíme, jestli HHBB konečně přímo rozvede svůj často připomínaný koncept "práce na sobě"
Pokud zůstáváš na pozicích katolické hlásné trouby, těžko se dopracuješ k nějaké práci na sobě. Jisté věci ti zůstanou skryty – tedy to jsou ty, co „nejsou pro všechny“. [smích]

231660

01.11.2010 23:41

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

editorovi
smažte prosím moji předchozí reakci v tomto vlákně (i toto), je to jen hádání, které nikam nevede, díky.
(k průběhu soudu gratuluji [smích] )

231627

01.11.2010 23:21

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

[chechtot] už zase...
>Nikoho není možno otrávit, pokud k tomu nedá sám vnitřní souhlas.
ale jo, smisi, jinými slovy to znamená, že už něco, nebo někdo někomu nestojí za řeč...
>ale s bonmoty a rozebíráním diskutujícího začal jako s obranou před nepříjemnými dotazy HHBB blahé paměti,
no to víš, že je to jedno, ale HHBB si určitě začal, nejen zdejší čtenáři, ale celý svět to ví...
>a to místo toho, aby se svým oponentům seriózně a trpělivě (jak to dělá jenda, tedy nikoli sofi) věnoval.
no dobře, jendo trpělivý, tak do kolika ses počurával, a jak často tě za to byli, ale chci trpělivé a seriózní odpovědi...

(Hele, myslím, že ty historky o kryptožidech ukrytých od FEDu po Vatikán jsou přeci jen o něco věcnější)

231624

01.11.2010 22:34

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

Tak jo [smích]
>Neviděl jsem, že byste uznal vinu mocipánů
To je asi pravda…
Máte lepší postřeh než jenda, neboť ten tvrdí, že jsem to navalil na katolíky.
No, někde po cestě se to asi zvrtlo, protože jsem se snažil sdělit, že se nemohou zříkat odpovědnosti za to, co se snaží z církve (to je v katolickém významu lidstvo) nadělat. Ale náboženští kejklíři to obvykle dělají převodem „zla“ na něco, co stojí mimo ně. V praxi to dnes představuje celou větev alterstrýmu „rozkrývajícího“ konspirace, který vyrábí za vše odpovědné ďábly a Ročild je belzebub. Je to nic než alibi, totiž i ročildi chodí do křesťanských škol (a jsou to především křesťany a zvláště katolíky obecně šířené způsoby myšlení v západním školství, které uvedly svět do této fáze). Nemohou si pomoci, dělali to vždycky a fungovalo to, proto i kdyby na světě nebyl ani jediný mamonící žid, po přečtení „spiknutí proti lidstvu a církvi“ ho uvidíte za každým pařezem. To je teď ale vedlejší.
Podstatné je to, že pokud budu ze své mizérie někoho vinit, nebudu schopen zjednat skutečnou nápravu své situace. Totiž stavím tak bubáky mimo sebe, což se ocitne automaticky mimo mou kontrolu a je to pak pro mě neopravitelné. „Všechno je špatně - vládne nám špatný pán - nemáme na pána vliv, protože je pán - jsme tedy bezmocné – nemůžeme to napravit – musíme hodně bečet – pán se poleká / slituje a napraví“… Ani s tou včelkou to nebylo přesné… převedu to na dobytče - když pašík prchne, to ho přeci ještě neudělá divočákem. Vlastně jedinou cestou jak ven, je sebeproměna. Ono to zní nepochopitelně právě v důsledku jistého mentálního teroru, kterému jsme vystaveni, což je dáno právě masovostí stáda. Měnící se kus má na stádo provokativní vliv a reakce mohou být všelijak nepříjemné.
Takže…
-Lichvu někdo zavedl jen proto, že ji někdo přijal.
-Zotročit nás chce všechno a zotročujeme především sami sebe svými nekontrolovanými zvyky, a tím se připravujeme na zotročení vnějším světem.
-Kapitalista dělá jen něco ve své pozici, do které ho vynesl systém, který tvoří všichni (ale jen pokud ho tak vidí a přijímají). Nikdy by nic nenaakumuloval, kdyby mu to někdo neposkytoval.
Ale ani argumentaci v diskuzi nelze přeceňovat, vydiskutovat se nic nedá, je to jen jakýsi sport, který by mi měl pomoci právě k oné sebeproměně. Když překecám kantorku, patrně tím dosáhnu pouze komplikací na cestě ke glejtu. Plýtvat energií se nevyplácí ani v diskuzích (to je i má zkušenost třeba ze zvědavce [mrknutí jedním okem]).

231617

01.11.2010 20:52

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

HHBB 85.?.?.?

Nechal jsem si projít hlavou jedno postesknutí, proto ještě jednou okomentuju tu další podivuhodnou bábovičku vypadlou z rothkranzovy formičky.
>Sleduješ kam se řítí světový finanční systém pod nadvládou těch o kterých se nesmí kriticky hovořit?
A kampak se řítí… tam, kam ti tví "tajní" hoši chtějí? Co potom přimělo Ročilda potit se pod reflektory ve studiu, aby zvěstoval své nářky na lichváře amatéry? Čemu tedy "nadvládne"? A ty nemůžeš o těch řítících se kormidelnících nahlas hovořit? To tě asi někdo musel chytil za … že jsi velice protřele vyměnil "zlé judaisty" za bezejmenná strašidla... tak to potom ta zveřejněná plejáda nejmenovatelných jmen, to bude něco jako jansmith1984 nesoucí kříž... ale to jsi klidně mohl nechat ty mamonící židy s nepojmenovatelnými jmenovanými v jednom odstavci, když kříž, tak i s výpraskem, jinak to nebude ono. Vždyť jsi právě statečně rozkryl mafii a pojmenoval ty, co se nesmí jmenovat... za záchranu ovcí to stojí, ne? [mrknutí jedním okem]
No a? Je teda vyhráno? Tak to už se teď vlastně nikam neřítíme a vše se asi vrátí zase do normálu, nebo co (nějak jsem však nikde nepostřehl, že bys cokoliv normálního aspoň trochu nastínil, pokud ano, tak sem s tím, čekám na to už od doby, co jsi na otázku "co poplyne z odchytu viníků" začal žvanit o pogromech).
Netuším sice, co je to "hábéčkova teorie o KC", ale zdá se, že ti to hodně leží na srdci. Tak se aspoň jednou pochlub, co je jejím obsahem. Je tam i to, že většina vedení FEDu prošla institucemi spravovanými dobrými křesťany? A co když je i ten Murdoch dobrý katolík? Znamená to, že už jeho mošnička s krucifixem nestojí za zmínku? Co když i ti tví tajní rokefeleři jsou vyznavači "ježíšova křesťanství" (proč ne, když se k tomu vždycky hlásili). Stejně tak Morgan a většina spolku zakládající onu "rezervu" byli vyškoleni v "ježíšově učení"... a jaksi jim to v oné "košer" činnosti nebránilo, co pak, nepošleš Ježíše za Mojžíšem? Nečetl jsem od tebe nikdy relevantní vysvětlení, jen jakési odvolávky na legendy... Popravdě řečeno, já tedy žádné "ježíšovo učení" neznám, znám pouze hromadu tezí zasazených do koloritu báchorek, kde určitou roli dostala postava jménem Ježíš. Pokud ale tato verze křesťanství měla něco dle tebe "upozaďovat", tak se jí to asi dost nepovedlo... tedy ... dle mého se jí to povedlo velmi, ale to zas nějak nezapadá do "učení" o hodných ježíškovcích a zlých mojžíškovcích...
A opravdu, skutečně jde o víc, než o tvojí kapsu, jendo, pokud by šlo jen o ni, tak by velryby průmyslu zábavy neprovozovaly na síti kanály, kde jsou k mání i ty nejžádanější kousky zdarma v HD kvalitě a bez reklam (trousíš tu, že "pravda není pro všechny", proto ti odkaz nedám, nevezmu si na svědomí tvou zbožnost [mrknutí jedním okem] ).

231585

31.10.2010 22:39

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

Téma jsou zde peníze, a hlavně to, že je lze paraziticky zneužívat jistými mechanismy. Takto lze parazitovat na každém, kdo se jich dotkne v domnění, že slouží k obecnému užitku. Nejlépe se lze bránit tak, že takto poškozený nástroj přestanu užívat, dokud ho neopravím tak, aby mi zase sloužil.
Naprosto stejně lze parazitovat i v diskusním prostoru. Je to skutečně tak, jak psal smoke. Opakované mletí stokrát semletých hadrů je demotivující, ani stálé opravování úmyslných dezinterpretací není zrovna povznášející. Nejen, že to unavuje mě, ale vede to k nekončícím vláknům, které spolehlivě unaví i případného extravytrvalého čtenáře, který už tam patrně nevyčte nic jiného, než to, že diskutující mají mindrák.

Ale abych nezůstal něco dlužen, co konkrétně máte na mysli z uvedených reakcí, pokusím se na to jednoduše odpovědět, pokud to nemá být nějaká polemika na téma "co říkal HHBB" pomocí klávesnice jansmtih1984, ale nějak srozumitelně formulovaný názor dotyčného diskutujícího.

231509

>..jak se pokoušejí vycvičit naši logiku na obavu o tzv. LIDSTVO (Kdo to má být jako?)

to je církev po inovaci

[smích]

231247

28.10.2010 13:56

Pozvánka na soud

RE: Kruhy a kosočtverce

HHBB 85.?.?.?

>ale zdá se mi, že teď světu vládne Antikrist.
Jarmilo, to je vlastně něco jako „vzdorokrál“. Je zatím jednoduchá myšlenka, že když je lidu dobře, je to proto, že jsou poslušní – a to je to království boží. Když je lidem na hovno, reptaj, bouří se a vzdorují, tak máme to království antikrále. Fikaný, ne?
A soudy či všelijaké inkvizice se bez svého znamení nemohly obejít nikdy, protože dopátrat se pravdy a spravedlnosti jde vždy mimo rámec racionality a na pomoc jsou volány nejvyšší autority vtělené do různých znamení, za čímž jsou prakticky vždy naprogramované emoce, které dobře poslouží jako důkaz. V každém případě jde ale výkon moci z pozice síly.

231231

28.10.2010 12:02

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

Připadá mi, že ti to to docela pálí, proto ještě přidám něco k zamyšlení obecnějšího charakteru (tedy se to týká nepřímo I tématu „tajemství peněz“)

>Vytvoril jsem zidli k obrazu svemu.
Výborně, ale počítej s tím, že myšlení velebníčka ti tvé božské schopnosti upře směrem k linii božích sil schopných tě ponoukat.

>napr. "komunita, spolecnost, populace atd." se rozhodne, ze vrazda je trestny cin. Pak bozi zakon je "nezabijes"...
Zde asi přeceňuješ zase schopnosti komunity, ta není schopna nijak rozhodnout, čeho je v ideálním případě schopna, to je shodnout se na již hotovém názoru někoho. Vždycky se rozhodne jeden a ostatní se přidají buď přímo, zprostředkovaně, nebo vynuceně.
Tedy v případě „božích“ zákonů je to naprosto stejně, a těch několik, kteří jsou si toho vědomi, urychlují obecné přijetí božím zvěstováním (nějakým mesianismem), tedy vylučují nekonečnou komunitní diskuzi zbožštěním čehokoliv.
Také vražda a zabití jsou dvě věci, protože na to máme dvě slova, nehledě na to, že krize nám začne již v hledání praktického významu slova „trestný“. [mrknutí jedním okem]

231221

27.10.2010 12:07

Pozvánka na soud

RE: Já si nedělám illuse

HHBB 217.?.?.?

>jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých

tady je to zcela jasné...

Zákon omezuje obvykle z pozice síly, hrozby nějaké represe, tedy ochrana je možná jen tehdy, pokud je zde silnější, který "ochraňuje", zde už je ale zcela na jeho libovůli koho, zda sebe, či slabší, neboť je to vždy z pozice silnějšího, ať už je státem cokoliv, či kdokoliv.
Z toho vyplývá, že "právo" je iluze spravedlnosti pro slabé, neboť je možné ho uplatnit - a tak se to děje vždy - jen z pozice síly (moci), což je to právo.

Proto je výsledek procesu jen iluzí spravedlnosti, kdy poražený mívá pocit (oprávněný), že výsledek je manipulován tajemnou silou v pozadí, a to vždy, protože je vždy jedna strana nějak poražena pod požadavkem "ochrany"...
proto nejen "zákonem", ale celým systémem "spravedlnosti" si slabší mohou vytřít p...., neboť se dožadují ochrany u silnějších a prakticky vždy sami vůči sobě... [velký smích]

231150

26.10.2010 14:45

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 188.?.?.?

Nebudu už dál zatěžovat diskuzi dalšími rozbory, diskuze už takhle přesahuje rámec obecně přijatelné přehlednosti.

PS.: Nahlédl jsem letmo na zmiňované stránky a připadá mi to promyšlené. Určitě díky za odkaz a prezentaci toho projektu, určitě se na to podívám detailně, už jen proto, že stále cítím nebezpečí v jistých „podpásovkách“ právě mimo ekonomickou oblast, ale to už jde stále více mimo oblast „peníze“.

[smích]

231034

26.10.2010 12:14

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 188.?.?.?

Mě osobně by se takové koncepty zamlouvaly, nebo jejich varianty, které mohou jít až do úplné finanční volnosti jednotlivých drobných celků vytvářející lokální minitrhy a měny libovolně. To je možné opravdu až tehdy, kdy bude v otázce peněz jasno a bude možné realizovat poctivé a udržitelné dohody.
Ale opravdu nerad bych někomu ubíral energii a chuť cokoliv zkoušet, je tu však jedna podstatná věc, kterou je nutno vzít v úvahu, jinak se to nezdaří. Takový systém totiž potvrdí tvrzení, že moc a peníze jsou dvě různé věci.
Vysvětlím.
Teoretická skupinka hospodaří a směňuje v udržitelné a nezatížené měně. V sousedství je teoretický nehospodárný a expanzivní subjekt. Dostane zálusk na potenciální zdroj v podobě pokojné skupinky. Začne prostředí osívat drobným terorem, kterým společenství rozkolísá a začne jejich klid vykupovat vybíráním výpalného. Navodí pocit strádání a nouze – nedostatku, navíc podporován ideologickou a morální diverzí uvnitř skupiny. Pocit deficitu začne vyplňovat půjčkami, které se stanou záminkou pro budoucí vydírání. Takto je prostředí opět připraveno k nějaké vazalské dani, na jejímž konci je systémová lichva…
No, tento hrůzný scénář vypadá na první pohled teoreticky, nicméně my jsme fakticky v jeho vrcholné fázi. Proto tvrdím, že toto je realizovatelné pouze tehdy, když pochopíme, že moc nepochází od „ekonomiky“, ale je to samostatná kategorie vyjadřující koncentraci všech sil od duchovní, až k fyzické manifestaci.

231014

26.10.2010 10:18

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: Oni prostě dělají ...

HHBB 188.?.?.?

Tedy bojujete tu, jak můžete, Jarmilo, ale asi bych se teď dal na ústup, neboť možností, jak provádět svinstvo, je nespočet, zatímco možností, jak si to v tuto chvíli ověřit, je minimum. Není reálná šance případný tanker „načapat“. Pokud by ho někdo načapal nebo bonznul, stejně to bude poměrně snadno vydáváno za hoax, prostě proto, že již bylo vyrobeno mrak hoaxů jako podstrčené „důkazy“, proto je již každý další důkaz dopředu nevěrohodný. Kdyby se někdo rozhodl hrát podvodnou hru, tak bude mlžit a zakuřovat, aby se v tom ani prase nevyznalo. Nakonec bude každý se sebemenším podezřením snadno prohlášen za paranoika, protože vás to nutně na hranici paranoie dovede, což je také žádoucí součást případné svinské hry.
Teď k vašim oponentům. Jejich odpor k uznání chemtrails je pochopitelný, také bych byl raději, kdyby to bylo mámení. Nicméně abych vás trochu uklidnil, že nemáte vlčí mhu, je to tak, skutečně letadla ještě pár let dozadu oblohu nezatahovala (kašlete na to, jestli někdo tvrdí že jo). Když jsem to zjistil a upozorňoval na to lidi ve svém okolí, měl jsem pocit, že se mě chtějí zbavit i násilím… [velký smích]
A jak by se to mohlo provádět? Napadá mě nejjednodušší způsob. Několik letadel vypustí ultralehký chemický sajrajt do určené vrstvy atmosféry, která pak tím zůstává dlouho nasycená a po průletu nějakého dalšího stroje se standardním sajrajtem v nádržích dojde k patřičnému efektu, který vnímáte jako chemtrail, přičemž tenhle je v tom vlastně nevině, ta jeho stopa je vlastně již modifikovaný kondenzát vytvářející to, co tu vaši oponenti považují za běžný přírodní úkaz. Ono je to stejně fuk. Absurdní je, že v důsledku toho připadá i „normální“ kondenzační clona lidem OK. Potíž je v tom, že si to neověříte ani v domácí laboratoři, neboť svět je plný těch, kteří sviní kde můžou i na zemi a vzduch je jen jeden. Podle mě k totální paranoie by stačil již jen fakt, že zemský obal ještě před pár lety byl zamořován radioaktivitou, a stejně to pomalu žádnou prdelí od čb tv vysílání nepohnulo, proto bych to neočekával ani teď, tv jsou již velké a barevné a mají mnoho různorodých tlačítek a funkcí, které stačí prostého jedince dokonale zaměstnat. Proboha nechtějte po někom ještě nějaké „řešení chemtralis“... takový hoax. [mrknutí jedním okem]

231005

25.10.2010 21:45

Tajemství peněz

RE: Úrok je vždy nespravedlivý

HHBB 85.?.?.?

>Tobě je po tom prd, co si zvolí jako platidlo.
no kónečně… to je právě ten moment, kdy vznikne… do té doby to bylo to přirození (ale troufám si říci, že ani to nevzniklo prací, pokud nepoužíváš pryžové)

230976

25.10.2010 21:14

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

No, to asi skutečně neocení. [chechtot]
O to ale myslím nejde. Systém představuje každý, jak se rozhlédneme kolem. Tedy i rodina, přátelé…
A zase právě to je skutečná brzda nějakých změn, vázání se na okolí, ženu, děti, zvyky a tak. Kompromis je už jen to, že s těmi svými plány nebudu děsit své okolí a pokud jednou získají oporu v nově vznikajícím systému, tak už jen to je zadostiučinění. Zdrcující většina se chová vždy tak, že se přidá někam, pokud má kam, a tím v tichosti podpoří plány o nichž nemusí mít zase ani ponětí a na nové stádo je opět zaděláno. [velký smích]
Ono nakonec je to potřeba brát všechno jako hru, protože při stále bližším zkoumání dojdeme k závěru, že smysl věcí jde za hranice hmotného světa, tak bych to tu pokud možno nepřeháněl... [mrknutí jedním okem]

230972

25.10.2010 19:39

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

>Rozpad velkých celků? Jakou formou?
Metoda je prostá – neživit to, co mi vadí, či to, o čem nemám páru už vůbec. Kdyby to zítra udělal každý, tak nastane spontánní rozpad struktur, které před tím žily z odevzdané energie. Kdybych chtěl zabránit chaotické pohromě, tak bych odskřípával pomaleji, tedy je asi nutné počítat s kompromisy vůči krachujícímu systému.
Zároveň s tím vznikají živoucí celky, které jsou schopné spolupracovat, tedy mají jiný charakter než ty hierarchicky vedené s nadkritickým množstvím specializovaných "trubců". [velký smích]

230963

25.10.2010 18:58

Tajemství peněz

RE: Úrok je vždy nespravedlivý

HHBB 85.?.?.?

sice jsem ti to napsal, potvrdil jsi, že to víš, stejně ti dělá potíž to rozlišit
>Cokoliv z výše zmíněného tedy jsou de facto peníze! A ne že ne.
Právě že ne, já tvoje fusky jako platidlo neberu, stejně jako tvé přirození. Je to jednoduché. Nedohodli jsme se na tom.
Aby něco mohlo sloužit jako peníze, musíme se na tom dohodnout, tedy vzniknou dohodou. Co chceš se svým přirozením provozovat mě nezajímá, nebť já to za peníze nepovažuji.

230958

25.10.2010 18:30

Tajemství peněz

RE: spekulace jako sprosté slovo

HHBB 85.?.?.?

Tak dobře, nechci vás vydírat, jsem slušný člověk a lichva mě nezajímá, proto tedy půjčím, pokud něco umíte a zavážete se to odpracovat na něčem, co má pro mě adekvátní cenu. Pak si je utraťte třeba za pytel chroustů, filuto…
Kdybych podlehl pokušení vás v absťáku zneužít k lichvaření, zadělával bych si na budoucí problém, neboť mi to ze svých hýřivých aktivit těžko splatíte i bez úroků a nechci, abyste po nocích okrádal mé sousedy. [mrknutí jedním okem]

230947

25.10.2010 17:52

Tajemství peněz

RE: nepřesnosti článku

HHBB 85.?.?.?

>ekonomická pravidla platí ať chceme, nebo ne !
nesmysl, každá pravidla jsou závislá na jejich uznávání, tyto platí jen proto, že je někdo uznává (i když často vynuceně)
>hodnota zlata je snad trvale stejná??
Není a nikdy nebyla – nicméně to vypovídá pouze o tom, že hodnota je věc, na kterou má každý svůj názor, pro někoho může být zlato pouze žlutá bezcenná hrouda čehosi, čeho se nenají.
>Pokud chce úvěr, ať si jej ZAPLATÍ (úrokem či poplatkem za úvěr).
Souhlas, ale zde je potřeba pochopit, že požaduje něco, co se stává záminkou pro jeho vydírání.
>pak nechci vidět ten cirkus až zkrachuje díky špatným obchodům
Bohužel, někteří stále nevidí, že cirkus je to již teď [mrknutí jedním okem]

230937

25.10.2010 15:46

Tajemství peněz

RE: spekulace jako sprosté slovo

HHBB 188.?.?.?

Ne…
Je to zadlužování – tedy systematický stav, kdy se splatitelnost stává nereálnou. (Nápad s katrem je tvůj, mě jde o to, aby za něj nikdo nechodil už jenom z nepochopení, jak tyto věci fungují.)

Pepa to chce postavit, ale nemá jiné prostředky než zadlužení. Nemá cenu zkoumat, jestli má doma ledničku a barevnou TV, ale prostě jen to, že něco chce a nemá na to. Ocitl se v nouzi, ze které vzejde lichva – půjčování za trvalý poplatek – úrok.
Pokud budeme zkoumat, zda-li je opodstatněná potřeba dovolená, pekárna, či vila na riviéře, budeme zde i s celým byrokratickým aparátem do vánoc, přičemž úročení běží, tedy lichvu toto nezajímá, pokud existuje způsob, jak procenta z dlužníka vydupat. [mrknutí jedním okem]

230920

25.10.2010 14:48

Tajemství peněz

RE: Úrok je vždy nespravedlivý

HHBB 188.?.?.?

>většinou nové peníze vznikají z nové práce
práce je nějaký výkon obvykle určený k nějakému užitku, pomocí peněz se pak poměřuje při případné směně…
Peníze vznikají při zadání požadavku na číselnou hodnotu. Je to měřítko. Je to měřítko vyjádřené číslem na elektronickém kontě, papíře, minci, hliněné tabulce, plátně, dřívku, kamínku atd.

Můj výkon může být poměřen jiným výkonem na základě konkrétních potřeb – to je ocenění. To může být vyjádřeno třeba arabským číslem na papíře nebo minci. Toto číslo při směně zastupuje odevzdaný výkon a nárokuje jiný výkon na základě dohody, která je založená vždy na vzájemné důvěře...
Měřítko nevzniká prací, ale dohodou, a tak, aby sloužilo k výše uvedenému poměřování.
Že to slouží i k něčemu jinému, tak to považuji za zneužívání peněz.

230907

25.10.2010 13:48

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 188.?.?.?

To, co považuješ za hrozbu – tedy „NWO“ představující fašistický režim vzniklý poskytnutím nepřiměřeného vlivu tzv. finančním oligarchům, tak to se obávám, že už jsi zaspal. To je to, co teď upadá do díry a jisté skupiny mohou ztrácet svůj někdejší vliv, což je doprovázeno snahou udržet to „reformami“, „záchrannými brzdami a balíčky“ - povětšinou však restrikcemi, což znamená odliv z rozpočtů do kapaček finančních korupčníků.
Kontrola nad tokem peněz je to, o co se tu skutečně jedná, protože tento systém má svůj akumulační strop, kdy pak nemůže s dechem a musí se nutně sypat. Ovšem to děsí nejvíce pouhé podržtašky systému, kteří v rámci obracení toku peněz - což je hysterické úvěrování systému projevující se nakonec jako čím dál více přiblblejší investice končící u megalomanských monstrakcí - zde mají své pozice u vydatných korýtek.
Co je právě kritické, to je stálé uvažování v dimenzích kontrolovaného přerozdělování a je jedno jestli to dělá byrokrat politický, nebo jeho zrcadlo ve finančním sektoru. Společnost generuje totiž příliš velké zdroje na to, aby se mohly v tak velkých uskupeních kontrolovat – a to je ta potíž. Je zde stále nutný nějaký rozhodčí a jeho nadrozhodčí, kteří ovšem nemají reálnou šanci o tom rozhodovat v obecném zájmu a při tom to od nich již do zcela nefunkčních rozměrů přerostlá obec stále více požaduje. Mě žádní „poctiví“ a „pracovití“ nezajímají, to jsou naprosto prázdné pojmy v rámci nadřazených systémů. Může zde být nakonec poctivý byrokrat, pilný vrah, pracovitý bachař atd..
Lidé musí přestat plýtvat svou energií ve prospěch svých kontrolórů, automaticky z nich tak vyrábí parazitickou „elitu“, pokud jim opravdu vadí. Pokud bychom chtěli vytvářet obce a hospodařit s obecními zdroji, tak jen za předpokladu skupin do několika set jedinců, větší celky přestávají být skutečnou komunitou s pocitem vzájemnosti a musí dojít k patovému společenskému vývoji, k čemuž slouží právě onen parazit.
Proto, bude-li lidstvo generovat enrgii, aniž by každý jednotlivec byl schopen si to obhospodařit a ohlídat, budou tu stále síly, které toho využijí proti nim, jako jednotlivcům, byť by tvořili nekonečnou revoluční masu. Proto tu zmiňovanou hrozbu transformace „NWO“ v ultravariantu „NWO“ dnes považuji za velmi reálnou, pokud nedojde k zásadní proměně jednotlivce, rozbití nefunkčních mas k funkčním minispolečnostem a převzetí odpovědnosti každým jednotlivcem za svou činnost bez požadavků na nadřazenou autoritu.

230892

25.10.2010 10:32

Tajemství peněz

RE: spekulace jako sprosté slovo

HHBB 188.?.?.?

>třeba úrok vyšší než je desetinásobek inflace bude už lichva
Lichva obecně znamená nesplatitelné zadlužování. Když mi někdo půjčí, tak to vrátím, obvykle s příslibem podobné protislužby v budoucnu., to považuji za slušné jednání mimo oblast lichvy.
Ale úrok, to je v principu trvalé zdanění zapůjčeného objemu, navíc tou samou komoditou, která byla zapůjčena, což je hra ústící v lichvu, neboť vytváří trvalý požadavek na objem oné komodity, což způsobuje na jedné straně akumulaci a na druhé deficit a v důsledku rostoucí poptávku, a proto i prostředí se vznikajícím již trvale rostoucím nesplatitelným dluhem – tedy lichvou.
Normálně by to dlouho nefungovalo, tento sytém je udržitelný jen pod represí, proto je úročení vyjádřením mocenské převahy a privilegií (na druhé straně je nutný subjekt v nouzi) trvalým zpoplatněním poplatky ze zapůjčeného objemu, proto se to podobá nějakému dalšímu zdanění.

230863

25.10.2010 09:54

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 188.?.?.?

Rád bych uvedl ještě něco kněkolika věcem, které tu výše zazněly
>Bankéři světu vládnou…
Neřekl bych, že lidé sypou zrovna bankám rádi, ale neví si s tím rady a jedna z hlavních překážek je představa, že bankéři vládnou světu, a ta by eventuelně mohla z této teze dělat fakt, případně zakonzervovat potíže, které již vyplývají jen z této samotné představy. Obecně to platí v jakémkoliv směru a společným předpokladem je – že někdo by měl vládnout světu. Už jen toto samo odzbrojuje a vytváří ze země jednu velkou salaš.
>tohle je pitomost, kdyz 'ovce' bude mit zakladni prijem, tak zadneho pana mit nebude protoze bude ekonomicky sobestacna
To pitomost není, základní příjem je nebezpečná iluze a podobá se „minimální mzdě“ a sociální dávce. A dobytek má svůj základní příjem v podobě doplňovaného žlabu. Tohle skutečně globální salaš neřeší. Nakonec při nedostatečné produkci jedněch by produktivní byli nuceni pod nějakou pohrůžkou živit druhé, neboť ani nelze definovat, jaký standart z jaké hromady by to měl být, což by nakonec vedlo ke klasickému zneužití tisíci způsoby.
Člověk si potřebuje udržet moc ve spojení se základními zdroji (lépe živly), které jsou obecnou hodnotou a lze s nimi spekulovat (kšeftovat) pouze za předpokladu, že k nim jedni zamezují přístup druhým. Tedy lidské právo by mělo být právem na podíl na všemi obývaném již nenafukovatelném prostoru, který mi poskytuje přístup k živlům. Pokud nemám půdu pod nohama, tak i základní příjem se jednou promění v noční můru.
Jestli zde zazněla obava, že finanční krach a averze vůči jistým strukturám může navodit atmosféru pro uvítání plíživého „NWO“ zadními dveřmi, tak je zcela opodstatněná. V dnešním ovzduší všeobecně očekávaného krachu lze současně s příslibem „spravedlivé“ měny a „jistoty“ např. „základního příjmu“ nenápadně nastolit tvrdý autoritářský režim, který bude vítán s obrovským jásotem jako iluzorní vstup do svobodného ráje nekonečných jistot a možností. To je reálná hrozba, bohužel…

230856

24.10.2010 19:08

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

Těžko tu rozklíčujeme „kde to počalo“, ale v principu se na tuto věc shodneme. Myslím, že by momentálně bylo praktičtější zaměřit se na samotnou hru o principy, než trvalé analyzování „kdo to byl“, protože on to určitě nepřizná a dnes v tom jedou téměř všichni.
Ostatně můj názor je, že „Egypt“ je vzdávání se odpovědnosti s tím, že za to můžou „oni“, v případě Egypta může jít i o směřování před dnešní civilizaci. Ale jsem si téměř jist, že ne. Je to dílo naší civilizace a našeho nejhlubšího kulturního podhoubí. Egypt přijal zásady severu a na nich vznikl jako nová civilizace. Jde to do první říše krále králů, který vládl i Egyptu. Ale to je již OT, řešil bych to jindy a ze sportu. [smích]

230802

24.10.2010 18:50

Tajemství peněz

RE: Hezký

HHBB 85.?.?.?

Klid, není vůbec snadné celou peněžní machinaci vstřebat z nadhledu, je to zakalené na všech frontách...
„Kasino“ je již důsledek nahlížení na peníze jako na věc, která kromě toho, že se jimi hodnota poměřuje, hodnotu samy představují, jsou zrelativizovány... a to je proto, že zastupují „jistotu“, či „poklad“, na co se tedy pachtit na poli, když to lze získat „ve hře“.
Úrok lze splatit, když funguje jako omezený nástroj, ale tady je zdrojem kapitálu, neboť je mechanismem akumulace a je uplatněn plošně, což činí ekonomiku trvale na hraně likvidity - krize, tedy peníze je nutno vracet do ekonomiky horem dolem, jinak stagnuje a jsme u finančního dirigování, fantasmagorických investic, dotací a globálního zadlužování států, korupce atd., což se jeví jako kralování bank a živoření dlužníků v kreditním systému. Příčinou je skutečně úrok, uplatněný na samém počátku jako kapitálový nástroj, kterému nevyhovují peníze s absolutní (krytou) hodnotou, byl by jich okamžitě trvalý nedostatek vůči žádané hodnotě statků a všichni by začali bártrovat. Samozřejmě průvodním jevem je hmotné „nestíhání“ v krytí dluhu, je čím dál méně majetných a na konci budou peníze téměř „zadarmo“, ale i krach bank a finančního syst. jako celku.
Krachy jsou cyklické (díky restartování úrokového systému) s iluzí krytých peněz a současného úročení. Ale je skutečně fakt, že to nutí ekonomiku k obrátkovosti a expanzi, což je patrně také příčina, proč je nyní plošně uplatňován, a proč byla jistá část populace na to i ideologicky připravována, aby tento „ekonomický model“ vůbec akceptovala, do čehož se již narodilo pár desítek generací, které již mají potíže vyhrabat se ze zaběhaných názorů.

230799

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,44 Kč
Euro
27,38 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,51 Kč
Švýcarský frank
25,63 Kč
100 japonských jenů
22,46 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 923,83 Kč
1 unce stříbra
549,93 Kč
Bitcoin
314 926,65 Kč

Poslední aktualizace: 30.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 558 263