Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané daniela

Nalezeno 230 příspěveků, 5 různých IP adres

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.01.2010 20:40

Téma nežádoucí

Může se ještě mluvit o.. ?

daniela 95.?.?.?

Většině ekologických časopisů odmítlo MŽP v závěru roku finance. Výsledky máme skvělé, tak proč do nich vrážet peníze...

odpověď,proč časopis zanikl,bych rozhodně hledala v téhle větě.Bez peněz to prostě nejde,bez peněz se nikomu ani moc dělat nechce.

Vzpomněla jsem si však na ony polistopadové roky.Na čele budovy našeho nádraží hned začátkem 90.let umístili bedničku, která měla ukazovat stav ozónu v našem městě.Bylo to velmi populární téma.Psalo se o tom ve všech novinách, jak naše fabriky a škodovky ničí ozón.Každý den jsem kolem toho chodila a hned z rána viděla-aha,dnes máme plus 3,dnes máme mínus 2, zítra zase plus jedna atd.Svým způsobem byly čísla stále stejná,člověk byl však hrozně vyděšený z blížící se apokalypsy.Mizely škodovky,pomalu je nahrazovaly "zápaďácká"auta,doslova zmizely všechny ty naše obrovské fabriky, takže už nic nevypouštělo ten nebezpečný smog,bednička na nádraží stále hlásila katastrofální stav ozónu nad našim územím(jinde prý bylo mnohem lépe),a to naše ovzduší pořád ne a ne být lepší či v "normálu".O pár let později ta bednička zmizela.Najednou tam prostě nebyla.Možná proto,že ozón se spravil sám a ta bednička nám jen lhala pro heslo"více ekologie"nebo majitelé bedničky usoudili, že v našem městě se už opravdu nemohou na nic vymlouvat,když jsme stopli všechno škodící anebo také, napadá mě,přestal být ozón populární a lépe se dnes hodí globální oteplování.Každopádně nemohu pochopit,co tu ještě dnes dělám, když tehdejší stav byl velmi kritický a mělo trvat více než sedmdesát let, než se z toho zmátoříme. [chechtot]

208732

11.01.2010 21:52

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

to není dobré..

daniela 95.?.?.?

Zdá se, že Rusko už je unaveno z pozice,kterou mu po 1990 přikřl západ a především zámořká velmoc.Manipulace s tím nejdůležitějším, co člověk našeho typu potřebuje k přežití, je velmi zajímavý tah,často opravdu stačí jen pohnout cenami a dějí se divy.
Otázkou zůstává, do jaké míry si to nechají mocní tohoto světa líbit.Nic dobrého z toho nekouká, ale pravdou je,že z tohoto systémového marasmu,kdy člověk přestává mít větší hodnotu než jako pracovní zdroj,asi jiná cesta než vztyčenými zbraněmi není.

209434

12.01.2010 20:22

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

RE: to není dobré..

daniela 95.?.?.?

Vítězný tah v této šachové partii byl už udělán..

...raději bych to nazvala remízou,milý pane Antiseptiku.Či možná začátkem partie.Rusko dosud jakž takž poslouchalo.A dělilo se.Nyní teoreticky ovládlo vlastní zdroje tím,že stanovilo vlastní politiku o domácích přírodních zdrojích.Mě to připomíná hru, jak kočka s myší.A tak,myslím si,že probíhající partie bude brzy viditelná, ne-li citelná všem.Tedy ne jen mocným, ale i nám, malým.

209494

12.01.2010 20:29

Zvítězili jsme!

Gratulka

daniela 95.?.?.?

Vaše vítěztví mě těší,gratuluji Vám a užívejte v radosti a s další chutí do života.Kéž se fúrie nezmění ve mstivou mršku ! [smích]

209495

15.01.2010 15:42

Když svítí Slunce nad Afghánistánem

Když má obchod zelenou..

daniela 95.?.?.?

Distribuce drog,vytváření poptávky a získávání nových "zákazníků",patří dnes mezi nejjistější obchod.Pakliže vyrabovaný Afganistán a jemu podobné země jsou schopny navzdor mnoha překážkám zvyšovat export,pak se musí rozumně uvažující člověk nutně ptát,čím to,že se to vůbec dostane na západní trh,čím to,že se daří afgánská pole v nerušeném klidu sklízet lépe,než potřebnější suroviny,čím to,že je obrovský problém do země cokoliv dostat,již menší problém je, dostat ven drogu ?
A je tu také otázka.Opravdu by jistý zemědělec místo pšenice raději sázel semena opia, kdyby neměl jistého kupce? Kdo tedy je ten všemocný kupec,který je schopný zajistit transport,převést jej NATO vojskům prakticky před nosem až za hranice,kdo je skutečným majitelem bankovního konta, na kterém mizí veškerý obnos z prodejí?! A čím to, že za mřížemi mizí samé malé rybky, jen ne skutečný strůjce tohoto složitého trhu?
Zkrátka a dobře, dokud se budou tihle obchodníci schovávat za záda pánů s diplomatickou imunitou či ji budou dokonce sami vlastnit,jsou jakékoliv boje proti tomuto obchodu jen pouhým výsměchem ne jen mladým obětem, ale i jejich rodičům samým.Neboť, trhat plevel se musí i s kořeny, sic na místě tohoto vyroste nový a bujnější [pláč]

209661

15.01.2010 15:53

Poškozují produkty Monsanta vnitřní orgány?

RE: Skrytý manévr?

daniela 95.?.?.?

postupné trávení lidí..

Víc než na tohle bych sázela na styl židovských obchodnictví.
Jako třeba "Neptej se,co z toho bude mít on, ptej se, co z toho budeš mít ty!"
Pokud však NWO má vůči této plodině lepší informace než my,obyčejní lidé,pak nepochybuji a souhlasím s Vámi, že nic než zelenou v případě postupného hubení lidí by firma Monsanto nezískala.

209663

16.01.2010 13:06

Masakr v Račaku a „humanitární“ bombardování Jugoslávie

Neví se nic

daniela 95.?.?.?

Pravda je asi taková, že přímá svědectví civilních svědků mají jen malý prostor či prakticky žádný.Také je pravdou,že masakr takového množství lidí by si žádný obyčejný smrtelník ála partizán na svědomí jistě nevzal(o zvěrstvech partizánů se před vstupem jednotek NATO mluvilo v médiích poměrně často).A také je fakt,že kdyby někdo měl zájem na dostupných indiciích najít pachatele, pak by tu už s velkou pravděpodobností byl.Není, a proto to vede k jistým spekulacím,že rozkaz byl opět "z hora".

209705

18.01.2010 21:47

Haiti: Taková menší Gaza

K těm příspěvkům

daniela 95.?.?.?

Je mi upřímně líto těch obyvatelů Haiti,ale opravdu,nepřispěla bych ani korunu.Důvod je jednoznačný a jistý.Skutečně trpící haiťan z peněz, které se nadacemi po celé Evropě a dále vyberou,neuvidí ani cent.Peníze končí neznámo kde,ale rozhodně ne tam, kam byly určeny.A dalším důvodem je fakt,že takový afričan na ostrově Haiti a v dalších podobných místech,nehne pro odklízení trosek prakticky brvou.Ano,opakuji,je mi jich líto, ale ve srovnání s evropany-Kdyby u nás v Evropě k něčemu podobnému došlo,starali bychom se,aby se pomohlo sousedům a pak,abychom opět měli střechu nad hlavou.Bylo- li by to v solidárním pojetí, to už je jiná otázka.Faktem je,že typický evropan nesedne apaticky vedle svého rozbitého domu,nebude od rána do rána rojit slzy a hlasitě kvílet,aby o tom všichni věděli a nebude spoléhat pouze na pomoc cizích sousedů.
Média umí opravdu umělecky zapůsobit na lidské pocity.Když je potřebba, tak umí.A lidé by si měli pomáhat, když si chceme být rovni.Avšak,vyjádření solidarity není o penězích a myslím si,že i v naší zemi je dost trpících, kteří doufají v nějakou pomoc.Tedy,spíše bychom se měli učit s naprostou samozřejmostí pomáhat vlastním sousedům,vlastní lidem .Však haiťané, když budou chtít, si pomůžou i bez našich příspěvků [vyplazený jazyk]

209872

23.01.2010 14:37

Lidi, opravdu už neblbněte s těmi pejsky

lidi versus zvířata

daniela 95.?.?.?

Je mi těch psíků,navlečených do zesměšňujících oblečků opravdu líto.Opravdu by mě před 20 lety nenapadlo,že z našich věrných němých tvářích,kteří by většinou za svého pánička i dýchali, kdyby mohli,uděláme my lidé takové "cvičené opičky".
Klesli jsme opravdu hluboko.Není to jen o vztahu ke psům.Jde o všechna naše zvířata, která prakticky od nepaměti tvořili součást našeho společenství.Pomyslím skot, drůbež,kočky, králíky...je to opravdu šílené,kam až jsme to s naší láskou ke všemu živému dopracovali.Ke všemu máme vztah, jako k něčemu materiálnímu.
Důchodci si těmihle psíky nahrazují lásku svých vnoučat.Bývalo čistě nedávno běžné,že i 15 letý vnuk-vnučka zaběhli "jen tak"za babičkou,aby jim nebylo smutno.Kde ty časy jsou? Takže, nedivím se těmhle starším lidem,že totéž hledají u psíků.Jen ty trapné oblečky,opravdu je to degradace.

-Bezdomovce místo psa, to bych opravdu nedoporučovala.Soucit musí mít jisté meze.Člověk, který přišel o všechno,končí u láhve.Bohužel.Poznala jsem jednoho.Zkončil základní školu,zůstal doma.Dnes je mu 26 let.Spolu s matkou propili vlastní střechu nad hlavou.Starostovi obce se mu jej zželelo.Nabídl mu pracovní místo a to i s ubytováním v místním zemědělském družstvu.
Výsledek byl zoufaloství.Slepice vymrzly,malá selata, která měl dokrmovat i mlékem,rychle hubli.Až namontovaná kamera odhalila důvod.Milý mladík byl přílíš líný na to,aby těm selatům něco nosil a mléko vyléval do kanálu.Že kvílí hlady,to ho opravdu nechávalo v klidu.Malá, bezbranná selátka oddělená od matky.Kvílí hlady a mrznou..dokážete pochopit,že to tomu člověku bylo tak lhostejné?!
A tak,jsem pro pomoc.Poskytnu ji,nestarám se, kolik pak zůstane mě.Ale opravdu,raději poskytnu střechu nad hlavou deseti psíkům,než jednomu bezdomovci.Psi vděční být umějí.Bezdomovec těžko.

210343

Všechno jsou to komedie.Jako hrátky s čertem.Ono příjemné oblažování mysli ovčanů, že EU parlament si stojí za právy občanů a odmítá....! Kolikrát to tu už bylo? Dnes ONI nechtějí přijmout a všechno to bla bla kolem.A jednoho dne se člověk dozví,že to všude s klidem a vesele funguje.Takže,myšlenka skenerů je dána,divadlo kolem toho právě probíhá a třeba už zítra ty skenery vejdou v povinnou výbavu všech letiští,možná pak i ve všech soudních dveří,vstupech fabrik a jako kamery na ulicích dnes už každému připadají zcela normální a etické,tak tomu za nějakých pár let může být i se svlékajícími skenery.Rozhodně bych neočekávala,že skenery vyburcují nás,otupělé ovečky k nějakým revoltám.
A tak se nám nadále budou přistřihovat ony pocity o naprosté svobodě v naší skvělé demokracie,aníž by kdo pohnul brvou

210346

24.01.2010 12:23

Lidi, opravdu už neblbněte s těmi pejsky

RE: Zkuste si představit, že jste bezdomovec

daniela 95.?.?.?

Zesměšňovat tyto lidi, co se ocitli na ulici,je jistě stejná ubohost,jako navlékání psíků do kašpárkovských oblečků(čímž nemám na mysli oteplovací vestičku.Je jasné,že psi zvyklí na teplo domova trpí chladem stejně, jako my lidé)
Je však třeba si u bezdomovců uvědomit,že naprostá většina zkončila na ulici právě kvůli alkoholu.Tohle nejsou dohady.To jsou fakta.Má-li člověk vyjádřit nad nimi soucit, pak právě proto, že do pijáctví tak zabředli,až nebylo jak z kola ven.Ano, ještě jsou lidé,kteří na ulici zkončili z jiného důvodu.Ale tito lidé většinou udělají vše proto, aby neklesli tak hluboko.Vždycky je cesta ven, i když není lehká.
Že součastný systém naprosto cynicky nahrává tomuhle lidskému poklesu a je takových lidí stále více,o tom není sporu.

210450

24.01.2010 12:55

Dánsko je civilizovaná země?

Je to zase jen o penězích

daniela 95.?.?.?

Ty obrázky jsou otřesné.Rozhodně to není možné srovnávat s naším,již tradičním výlovem rybníků.Ryba je součástí hlavního lidského jídelníčku.Ryby se lovili od nepaměti.Nic s lovem delfínů či jiných kytovců součastnosti není srovnatelné s minulostí.
Ti,kteří zastávají názor,že i kytovci se lovili od nepaměti,by měli vědět,že dříve se ulovení jednoho kýtovce pokládalo za nutnost,k obživě celé dědiny,pokud moře nevydalo drobnější ryby.Rozhodně se tímto masem nekrmila celá Evropa.
Součastná technika a technologie "povýšila" rybářství na jatka.Tak, jak je to vidět z obrázků.Pro součastné, speciálně upravené lodě není problém nahnat do sítí obrovská hejna ryb,co kdysi rybářům v počtu několika desítek mužů trvalo i týdny,dnes vyloví tyhle lodě,tahle technologie, během pár hodin.Pokud se takové výlovy za účelem výborných zisků konají několikrát do roka, pak se není co divit,že se i tihle vzácní,přátelští a velmi inteligetní tvorové ocitli na pokraji vyhubení.

A tak, zase je to o lidské chtivosti a nenažranosti,jehož hlavním motorem je biznis.Stále lepší technologie,stále větší tempo a pusu plnou ekologie,v které se láskyplný vztah ke všemu živému logicky ztrácí. [zmaten]

210459

24.01.2010 21:31

Dánsko je civilizovaná země?

RE: Hnus, ale /Ja Vám fandím, ale bohužiaľ dnešný človek a hlavne jeho mozog

daniela 95.?.?.?

Jistě mi dáte za pravdu,že je rozdíl mezi požíráním a přežíráním.Tělo totiž dává často najevo,že ani tahle "úchylka"není v pořádku.Takže, není dobré zcela se zříci kousku masného plátku na talíři,není dobré ho mít přílíš.I biblické desatero moudře varuje před obžérstvím,a nikde není psáno,že živočichové tu jsou hlavně pro naše nenasytné břicha.Ani velký Budha to ve svých písních nikde netvrdil.Stejně tak si nemyslím,že musíme sežrat všechno, co se dá.
[smích]

210519

25.01.2010 22:07

Globální trendy a Česká republika

RE: Zkusim se na to podivat z jineho pohledu

daniela 95.?.?.?

Nezbývá,než s panem Memento souhlasit.Ale právě tak plně souhlasím s názory pana Stwory,jak je uvedl v tomto článku.Vypůjčila bych si tuhle tu větičku

Do novin se dostane jen zlomek podobných případů. Myslím, že nejde ani o tu pověstnou špičku ledovce, že takových smutných osudů bude mnohonásobně více

Zoufalství našich lidí je všude kolem nás a my je většinou ani nevidíme.Jsme zahlceni nesmyslným stereotypem a tempem, do jakého nás z velké části vrhnul právě tento systém.Nemáme čas na rodiny, jak by bylo správné, nemáme čas na nejbližší příbuzné a tak,za zoufalé a potřebné pomoci pokládáme ty, které vidíme a slyšíme o nich v médiích.Uvažujeme takříkajíc "globálně".
Svět se globálně zmenšil,vzhlížíme na dění kolem sebe rozhlížením se do obzoru.A při té,nic nevíme o těch co žijí k nám nejblíže.Je to, jako by umírající v dáli volal o pomoc.A já vyslyším jeho volání,úprkem se mu ženu na pomoc,při té si nevšimnu, že cestou zašlapu a dorazím desítky jiných, kteří už ale nemají sílu volat.
Takhle se dá hovořit i o miliónech, které se posílají z naší země na pomoc cizím obyvytelům.Jak říkal pan editor,tyto peníze by mnoho našich lidí potřebovalo také.Ale tohle nám již média neukáží.V tom to také je.Kdyby tolik energie, kolik média vkládají do vyvolávání lítosti nad haiťany, vkládali i do zveřejňování zoufalostních situací našich krajanů,myslím, že by se leckdo musel nutně probudit,aby pochopil,že nabízet pomoc vůbec nemusíme tak daleko,jako je Haiti.
Je to opravdu zvláštní,že haiťana volat slyšíme, ale vlastního souseda neslyšíme.
Můj názor na hospodárnost s naší ovčí vlnou je,že se nám to jednou opravdu zle vymstí.Pamatuji,že dříve měl v našich vsích snad každý alespoň slepice a králíky.Kraj jsme opravdu úrodný.Dnes je nemá téměř nikdo.Všude na otázku proč, zní-je s tím práce, v supermarketu to koupím levně,atd.To uteklo pouhých dvacet let! Nechci ani domyslet, kam se s takovými úvahami dostaneme za dalších deset či dvacet let.Základ jakéhokoliv státu je hospodářství, zemědělství.Bez toho je stát prakticky odzbrojený.Ať si každý říká co chce.Nikdy,opravdu nikdy bych nespoléhala na to,že nám vždy a ochotně sousední státy pomohou.A jestli pomohou, tak opravdu velmi draze.Se židovskou přirážkou. [bliji]

210618

28.01.2010 17:50

Zvrácený svět

RE: Další frustrát

daniela 95.?.?.?

Pane Emile,i když připustím,že se dnes vyrábí kvalitněji a HDP jde nahoru ( [chechtot] [chechtot] ),stále mi tam cosi v těchto skvělých časech chybí.A to,pracovní místa pro armádu nezaměstnaných,funkční zdravotnictví,vyřešenou bytovou otázku pro chudší či mladé rodiny s dětmi atd.Odpusťte, ale pokud tohle není stát schopný lidem zajistit, pak mi jsou krásné fasády a obchody plné všelijakého zboží jako občanovi konkrétního státu opravdu spíše k zoufalství než na potěšení oka.

210881

28.01.2010 18:50

Zvrácený svět

Jak z toho ven

daniela 95.?.?.?

Nádherný článek.Zcela objektivní a pravdivý.Tak bylo a tak je.Ne jenom češi,ale snad celý svět se ptá, jak z toho ven.Naprostá většina evropanů se začíná probouzet z té nádherné eufórie,že ta naše demokracie je rájem na zemi.Byly doby, kdy člověk věřil ve spravedlnost soudů,v neomezené volné podnikání,v neomezené možnosti.
To,že se v našem státě vytunelovalo a rozkradlo, co se jen dalo, bych brala s nadhledem.Přeci jen, jak je stále populární tvrdit,můžou za to přeci komunisti.Dobře.On člověk opravdu nemůže chtít hned všechno, ačkoliv je 20 let po převratu.Vše by se dalo stavět nové,hezčí,užitečnější,jenže,ono je stále méně pracovních příležitostí, stále méně finančně soběstačných,stále se jen omezuje, přiškrcuje.. A ejhle,za 20 let zjišťujeme,že náš , tehdy naprosto soběstačný stát s národní měnou krytou zlatem,nemá vlastního a bez dluhů vůbec, ale opravdu vůbec nic.Smutné.Za těch 20 let má i každý novorozenec dluhů jako kvítí a každý den nám rostou,aniž by laik chápal,jak je to možné.
I kdyby se každý, i ten novorozený čech prokázal jako správný vlastenec,a odepřel si svůj roční plat ve prospěch státu,přec vzniká otázka.Na čem,kde a co vyrábět takové hodnoty, aby každý mohl splácet?!Již nemáme vlastní fabriky,nemáme vlastní výzkumné ústavy,nemáme ani to zemědělství a nemáme už ani tolik zručných lidí, kteří by takové příležitosti vytvořili.Finanční poradci, manažeři či obchodníci hodnotné věci nevytvoří.
A tak tedy zpět k té otázce,co s tím.Já vidím jen dvě možnosti.Buď vyhlásit státní bankrot,na což vládci světa jistě netrpělivě čekají,neboť pak už nebude moci remcat ni jeden z nás,anebo doufat,že se vzchopí celý ten zadlužený svět a jako jeden se vzepře vůči nynějším všem politikům, vůčí všem bankéřům,vůčí všem těmhle šaškům.Není jiná cesta ven.Dokud jsou věřitelé, jsou dlužníci.Dokud jsou dlužníci,není otrok svobodný
[mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem]

210891

29.01.2010 20:01

Zvrácený svět

RE: Tak nějak

daniela 95.?.?.?

Nástin řešení..hm..pan Jansmith viz pode mnou to vyjádřil velmi pěkně,já bych to řekla svými slovy asi takhle.-

Řešení z objektivního hlediska jsou dvě.Jedno je materiální,pro materiálně založené lidi.Tím je vzpoura každého z nás.Ale také celého světa.Je to dost o síle vůle.Ignorovat,co se jen ignorovat dá.Teoreticky, když začne jeden,budou se přidávat další a další(mluvím o národech).A když budou rebelovat všechny státy, těžko to pak mocní udrží pod kontrolou.Vyžaduje to však ještě pár let.Probouzení se děje pomalu.Pokud nepřijde budík,ve formě světové války.Nemožného není nic..
Onoho druhého řešení jsem však větší zastánce.Pomalé probouzení sama sebe.Když alespoň pár jedinců začne prosazovat myšlenku,náprava sama sebe,hledání skutečného smyslu bytí,hledání skutečné hodnoty sama sebe,není možné,aby lidstvo tenhle odvěký a momentálně jistě vrcholný boj o svoji svobodu,o svoje práva a o spravedlnější svět pro všechny z nás prohrálo.Zasévej a sklízej,nebo také hledej a nalezneš,tluč a bude ti otevřeno.Ti,co už začali a já vím,že nás je takových den ode dne víc,najednou samy pochopí,že život nežijeme,abychom otročili druhým, ale abychom objevovali to,co je podstatou bytí,podstatou stvoření a také,proč je naše matka země nyní v tak zoufalém stavu.Naprosto nepochybuji o tom, že na tomto světě má každý z nás právo na své důstojné místo a naší prvotní starostí jako lidstva je,starost a péče o naši matičku Zemi.
Ve stručnosti,transformujmeme se,začněme od sebe a vše začne nabírat jiný kurs.
[smích]

210988

29.01.2010 20:40

Směřujeme ke světovládě. Havel tleská, Klaus varuje

Myslím,že ...

daniela 95.?.?.?

Klaus je možná upřímně zděšený,kam až tento stát přivedl.Možná je právě on ten,který to vždy s námi myslel upřímně.Žel,zavedl nás na pokraj propasti a nyní si sype popel na hlavu..
Havel, onen VV,slavný Vašek,o kterém si mnozí mysleli,že už o něm v našem státě neuslyšíme,jakoby omládl,znovu se vrací po letech na scénu.Člověka až dráždí,že znova musí poslouchat jeho moudra o pravdě a lásce.Mnichovská dohoda byla proti tomu jen slabým odvarem.Tehdy šlo "jen"o naše pohraničí.Tenhle bývalý kotelník,povýšil v nových časech na pekelníka a nejraději by nás i s tím našim lvem českým viděl už zítra pod hvězdou Davidovou.Jiný dojem z jeho výroků opravdu nemám.Slyšet z úst amerického nohsleda,že je nás na této planetě moc,z toho mi opravdu naskakuje husí kůže.Oni nám tedy budou i určovat,kdo má dovoleno žít?! No, všichni svatí s námi!Budeme to ještě moc potřebovat.
[překvapení] [překvapení]

210990

30.01.2010 13:18

Zvrácený svět

RE: Tak nějak

daniela 95.?.?.?

Proto tvrdím, že transformační bod je okamžik, kdy se člověk z přitakávání rozhodne k projevení svého názoru - a následně jej dovede obhájit argumenty

Svým způsobem máte pravdu.Ale v momentě, kdy se člověk začne ohánět svými argumenty,nemůže být řeč o pochopení skutečné podstaty toho,co hýbe světem.Slůvko transformaci jsem použila vyjímečně,že je v poslední době v oblibě.Totiž,nemyslím si,že vyšší počty jedinců,kteří začnou tvrdit,že začínjí "pociťovat","probouzet se"apod.,tento svět ještě dnes změní.Tak rychle Bůh či Stvořitel nepracuje.Ve vesmíru má vše svůj plynulý řád a náš svět není vyjímkou.Nejde tedy momentálně,dle mého přímo o nás,o naše generace.
Poznatky lidského DNA mě osobně fascinují,zajímám se o ně a pokud je pravdou,že nitky tohoto řeťezce sahají u konkrétního jedince daleko do minulosti,pak naráží na fakt,že není jedno,jací z tohoto světa odejdeme.Možná je to právě to,co měli všichni svatí na mysli, když nabádali člověka,aby poklad ukládal v nebi.

Tedy asi takhle a znova.Poznávejme skutečné hodnoty bytí,hledejme už u sebe skutečné pravdy,aby si další generace přinášely na svět do vínku kvalitnější dispozice.Pravdou je,že co pro jedince nemá dnes hodnotu,nemůže pro něj být hodnotné ani v budoucnu.Vy jste to pochopil,soudím dle vašich slov,také.Dnes nic nezměníme,ale budoucí generace naším přičiněním mají šance.
[smích]

211021

30.01.2010 14:35

Zvrácený svět

RE: Tak nějak

daniela 95.?.?.?

Milý pane Takyjeden-
Jak přibližně dlouho, by podle Vás mělo trvat,než se VŠICHNI lidé přerodí z "homo proprius" v onoho člověka svobodného?
Rok? Pět let? Deset? Sto? Tisíc? Sto tisíc?....

Na tohle samozřejmě neznám odpověď ani já.Můj názor je opravdu jen můj názor a klidně mi jej můžete vzít.O tomhle je přeci podstata diskuse a proto sem chodím,abych svoje názory mohla přehodnotit.Připouštím,že ona tranformace není nejlepší slůvko,jaké jsem mohla použít.Svým způsobem je pro mě stejně úsměvné, jako pro Vás.Ale tohle už jsem odůvodnila panu Jankovi.
Chcete-li slyšet můj názor,pak to řeknu vašemi slovy.Bez globální katastrofy apokalyptických rozměrů to prostě nepůjde.Až když bude člověk na samém dnu,začne se ptát,proč tak,jak žít a přežít.A tenhle volný pád nezastaví ani mírné povolení opasků našich mocipánů,ve formě "demokracie s lidskou tváří"S čímž můžeme s jistotu počítat.ONI vědí,že klid ovčích stád si nejlépe vynutí změnou taktiky a ověnčením svého systému ještě krásnějšími slůvky.Stáda na to slyší.
Ale věřím na to,že celý boží systém je založen na tom,aby takové rozumové bytosti,jakými je i člověk,šel cestou vzhůru,cestou vedoucí k pochopení a k poznání.Špatná cesta je dlážděna utrpením,nutícím člověka se obrátit a vydat se cestou jinou.Dokud nenalezne tu skutečně pravou.A v tom také vidím vysvobození lidstva jako celku.Člověka konečně svobodného,šťastného a rozumného.
Je tu jistá naděje pomoci.Že i s morálním pokleskem lidstva vesmírné zákony počítaly a z toho důvodu mění v jistý čas postavení svých planet.Které nás ovlivňují už v době našeho narození.Nevěšme proto hlavu,příteli,všechno je a bude,jak má být,dobro nad zlem musí nutně zvítězit,třebaže my se toho 100% nedožijeme.Můžeme se však v těhle zvláštních časech dočkat ještě mnoha změn ve vedení ovládacích systémů,mezi které řadím i tu naši demokracii.A možná i změn v onom postavení planet,které může mnohé ovlivnit.
A otázka druhá ,co s těmi,kteří toto nikdy nepochopí, odmítnou ,kteří se nepřizpůsobí ani za těch sto tisíc let ,či těmi,kteří se budou novým pořádkům v novém věku dokonce bránit?
Nevím.Ani tohle právě jako Vy já nevím.Proč to ale řešit?Za těch tisíc let to pochopíme jistě samy.Ale pravděpodobně pro ně nebude v Novém věku místo.Jako dnes tu není dost místa pro duchovně založené.Tedy pro ty,kteří na Zemi v těchto časech ještě nejsou.Pro ty vysoce inteligentní bytosti.. [smích]

211023

30.01.2010 14:37

Směřujeme ke světovládě. Havel tleská, Klaus varuje

RE: Myslím,že ...

daniela 95.?.?.?

Máte pravdu.Já s Vámi plně souhlasím.

211024

30.01.2010 16:45

Směřujeme ke světovládě. Havel tleská, Klaus varuje

RE: JSME OPRAVDU PŘEMNOŽENI?

daniela 95.?.?.?

SI NECHÁVÁME VNUCOVAT PŘEDSTAVU EXISTENCE PROBLÉMŮ, KTERÉ NEEXISTUJÍ a PŘISTUPUJEME NA ŘEŠENÍ, KTERÁ JSOU NÁM VNUCOVÁNA.

Souhlasím s Vámi.Jde opět o mediální převýchovu a propagandu,jehož účelem není nic jiného,než snížit počty lidí pro lepší kontrolu v novém NWO.V případě,že by měla na mocné "prasknout"nějaká špína,jako jsou genocidy národů,hubení afričanů pomocí AIDS,hladomoru apod.,aby se pak jen mávlo nad obrovskými počty mrtvých rukou,ve smyslu,však co,beztak je nás mnoho a země by nás jednou neuživila.Není pravda!Když je malý státeček(příkladem nám může být bývalé plně soběstačné Československo)schopný dobře nasytit a tak i uživit takové množství obyvatel,není možné, aby téhož nebyla schopná naše planeta.Přeci neosídlujeme na naší planetě každý metr čtverečný! Ani 10 miliard živých duší by napokrylo celý povrch země.Mám také za to,že kdyby měla země čelit přemnožení,poradila by si s tím sama.Od toho nepotřebuje naše vladaře.

211035

30.01.2010 22:52

Směřujeme ke světovládě. Havel tleská, Klaus varuje

RE: Kořeny dnešní argumentace o evropské integraci

daniela 95.?.?.?

2.Světová válka byl jen jeden z mnoha nevydařených pokusů,podmanit si svět,vytvořit jednu vládu.NWO je myšlenka stará tisíce let.
Dnes zažíváme další z pokusů.Sionisté jsou o kus dále.Donutili vlády jednotlivých států k poslušnosti,přesvědčovacími metodami mnohé přesvědčili,že míšením ras a rušením hranic států se neděje nic strašného a vlastně si jsme všichni rovni.Je to všechno jedna velká lež.I my jsme oproti válečným generacím o kousek dále.Na vlastních zkušenostech poznáváme,že smýšením ras lidí do jednoho celku dobrotu nedělá a dělat nemůže.
Pokud říšský ministr Goebbels dokázal mluvit tak květnatě,že by leckterý Euronadšenec zajásal, pak to mluví o jediném.Pocházel ze stejné Bilderbergovy líhně,jako dnešní partička (vy)volených.

211063

31.01.2010 18:11

Obama škrtá, na Měsíc se nepoletí

Ať zůstanou amíci doma !

daniela 95.?.?.?

Na měsíc se samozřejmě nepoletí.A jestli se poletí,tož to rozhodně nebude zahrnuto v nabídkách cestovních kanceláří pro nás malé ovečky.
Ve vzduchu stále visí ne zcela zodpovězená otázka.Co se stalo tak neočekávaného či nechtěného,po prvním výstupu kosmonauta Amstronga na měsíc,že vše kolem zážitků z onoho slavného amerického dne jakoby utichlo? Je tomu bezmála 45 let a od té doby,navzdor všem technickým vymoženostem se po měsíci neprošla ani noha.Naopak,zdá se,že podniknout opakovaný výlet je stále složitější a složitější.
Rozhodně bych však našemu Měsíci ani trochu nepřála,aby se po něm američané začali procházet jako tady doma.Pravděpodobně by nedopadl o nic lépe,než naše matička Země.Před každým výletem se člověk snaží alespoň trochu uklidit doma.Ne ? [vyplazený jazyk]

211109

02.02.2010 21:56

Zdivočelá země

Co bylo,bylo

daniela 95.?.?.?

Autor článku měl snahu vyjádřit fakta hospodaření minulého režimu.
Dlouhý článek a přesto krátký.Ještě zapoměl poukázat,kolik se vybudovalo rekreačních středisek,pionýrských táborů,kolik vzniklo chatařských oblastí,kulturních domů atd.Jako malé holce mi rostly tyhle výtvory před očima.A byly krásné.Byly na tu dobu totiž vysoce moderní.Bylo to dílo českých rukou.Takže,ono se za bývalého režimu neohazovalo povrchně oprýskané domy novou fasádou.Ono se stavělo nové a nové.Aby to sloužilo nám,obyvatelům země České.

Vůbec nemá smysl se přít o to,bylo-li dobře či špatně.Je to hodně věcí ideologie.Je to také hodně věcí toho,co posuzovatel klade na první místo.V čem je vlastně vrchol "životních snů".
Velký dům,silné auto,skvostné výrobky atd.,dnešní nejsilnější trumfy,proč je lepší i ta špatná demokracie.
Jistotu příjmu,čas na vlastní záliby,čas na rodinu a hlavně stát bezpečný,solidární a schopný zajistit svým občanům solidní život ve stáří,pokládám já za to nejdůležitější.
Bylo lépe.Bez diskuse.Život byl v mnohém jednoduší.Ta etapa však zkončila.Je tu doba šíleného mamonu,bezpráví a korupce.
Pravda.Kdybychom si naše dědictví lépe chránily,kdybychom měli vůbec nějakou tu možnost ovlivnit,kdo nás bude dále vést a jak,mohlo být vše jinak.Stačilo jen opravovat a dotvářet chyby předešlého vedení.Vždyť jsme chtěli jen trochu té svobody,jen méně té šedi!Není to přímo naše vina, že jsme si nechali kdysi tak bohatý,plně soběstačný Československý stát rozkrást,zpustošit,zruinovat.Neměli jsme možnost udělat něco více.Nemohli jsme tušit,že za dveřmi jednacích místností se disidenti a studáčtí odboráři nebijí za naše Nové Československo s demokratickými prvky,ale za přerozdělování majetku a moci mezi pár vyvolenými.Je to škoda.Mohla to být krásná a šťastná,ta naše země- Česká a Slovenská. Hledejme tedy cestu ven z marasmu.

211274

02.02.2010 22:06

Komunistický pátek ve sněmovně

jsou to komedianti

daniela 95.?.?.?

Jejich hádky v parlamentním zasedání mě už ani neudivují.Spíše mě udivuje,přes ten jejich výsměch do tváře všem obyvatelům této země, že mají páni poslanci ještě jakousi snahu do parlamentu dojít a sednout do lavice s hlasovacími bedničkami.Že si "výplatu"na svůj účet nenechají prostě jen tak "připsat".Alespoň za elektriku v poslaneckém sále bychom nějakou tu kačku ušetřili, kdyby tam nemuseli svítit z důvodu nepřítomnosti poslanců.
[velký smích]

211276

04.02.2010 18:49

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

RE: Tak

daniela 95.?.?.?

Je mi z mnoha příspěvků tady v diskusích opravdu na nic.Musím to tak říct.Vždyť,co pan Stwora vlastně žádá? Nic tak hrozného.Jen pouhou stokorunu na měsíc od každého diskutéra,čtenáře.I zde se k mému údivu projevuje ono čecháčství.Stokoruna,která dnes nemá prakticky žádnou hodnotu!

Trochu nyní odbočím.V minulé diskusi tu kdosi narazil na Hlas Ameriky.Pro ty, kdo nezažili minulý režim,připomenu,že to bylo rozhlasové vysílání ze západního Německa,pro země v socialistickém režimu.Byla to snaha pár obětavců,emigrantů,"informovat lidi za železnou oponou o životě v západních zemích,o nesmyslnosti komunistické vlády atd.Šlo o to,otevřít lidem oči.Navzdor silnému "chrastění a pískání" ve vysílání,způsobené rušivými sovětskými vysílačkami jsme tuhle stanici vyhledávali,poslouchali.
Mnohým i dnes možná málo dochází,že i tehdy to někdo musel financovat.Už snaha oklamat sovětské "rušičky"muselo být finančně nákladné.
Tehdy tenhle způsob zprostředkování nežádoucích informací financovali mocní v USA-(alespoň takto Wikipedie).Dnes nám však žádní vlivní a mocní žádoucí informace, neslučující se s tím,co je do nás denně troubeno skrz média,financovat nebudou.V dnešní době už si je musíme financovat samy.
Samozřejmě,že musíme.Takový je Matrix.Je uzpůsobený tak,aby "žádané" přežívalo a "nežádané" zanikalo.Platit musíme za nic a za vše.Zkusme si to každý sám.Neutečeš tomu.
Já velmi oceňuji práci pana Stwory.Že jej tahle práce baví,tím lépe.Nikdo nemůže dělat svoji práci na plno a dobře, pokud k ní má odpor.Je skvělé,že v diskusích se schází tolik odlišných lidí, s různými úhly pohledu.
A tak, máme-li mít tenhle skvělý Zvědavec zachován,máme-li alespoń trochu panu Stworovi vyjádřit svůj vděk nad tím,že jej pro nás udržuje a tím nás zde i slučuje ,jak jinak dnes, když ne penězi?Spekulovat nad tím, mohl-li by žádat méně či více či nic,je dle mého v tomto případě naprosto směšné.
Dále se připisuji k panu Crystalwindu.
-100 kč měsíčně pro našeho Zvědavce "oželím" úplně v pohodě i já.

211506

04.02.2010 19:48

Otcové mají práva také!

Mocné peníze

daniela 95.?.?.?

Je přímo tragické, že neexistují zákony, které by "lidově"a ve vší spravedlnosti rozhodly ve prospěch dítěte.Peníze a postavení určují právo.Tenhle článek ukazuje situaci, kdy měl být rozhodně v právu otec.Ano, podle uvedených informací.
Z mé strany znám příběh,kdy matka byla vskutku tou matkou-kvočnou.Tedy matkou, pro kterou byly děti vším a jen kvůli dětem trpělivě tolerovala výstřelky svého manžela.Proč trpělivě? Pravě proto,že její manžel měl velmi dobré postavení.Od začátku věděla, že by soud prohrála.A když už se odvážila,získala s velkým úsilím děti do nově zavedeného systému "střídavá péče".
Kdybych se mohla podílet na odstranění tohoto stupidního zákona o péči dětí v rozvedených manželstvích,udělala bych pro to vše.Pánové mě asi nyní nebudou mít rádi,ale pravdou je,že je to naprostá šílenost.Ty děti nejsou nikde doma.14 dní u otce, 14 dní u matky.Neustále připravené zavazadlo,neustále na paměti,-tohle tátovi neříkej, tohle neříkej mámě...Z docela obyčejných dětí zaražené puťky.Nic nepoví.
V obou případech soudy jasně selhaly.V obou případech o právu rozhodly peníze.Takových případů je však dnes bezpočet.A znova a znova to poukazuje na hrůznost systému,kde se vše a to i štěstí dětí, posuzuje penězi.

211517

05.02.2010 18:09

Kam zmizel zlatý poklad republiky?

RE: kde je naše zlato - projedeno

daniela 95.?.?.?

No, když to člověk vezme trochu s nadhledem,pak je sice 100%ní
pravdou,že české zlato bylo, ale už není.Ale,zmizelo nám zlato hmotné.Zlato skutečné.Kdežto výměnou za to vše jsme dostali bezcenné papírky a následně dluhy.Virtuální dluhy!!Stejně tak by se dalo do budoucna počítat s virtuálním vyúčtováním dluhů a naše Česká republika by si vydechla úlevou.
Vždyť už z pohledu logičnosti.To je právě to,co mě zaráží.Celou ekonomiku drží v chodu virtual game a do každé hry vstupuje hráč se stejnými kartami, figurkami.Nebo ne?!
Tak tedy,komu co dlužíme?Je-li vše pouze virtuální? [zmaten]

211671

05.02.2010 21:46

Kam zmizel zlatý poklad republiky?

RE: Zlatý poklad

daniela 95.?.?.?

..a tak se lze domnívat,že až jednou (rozhodně bych se toho chtěla dožít)začnou veškeré pravdy vyplouvat na povrch a vnášet jasné světlo do tvoření jednotlivých států,nezůstane čistý a bez poskvrny ani jeden jediný.

[i]Chcel by som sa dožiť toho, keď sa zobudí Rusko, aby som mohol povedať tej svini Masarykovi, čo si o ňom myslím."
Nikola Pašic, predseda vlády Srbska[i/]

-není na škodu si přečíst názory srbů na dnešní generace čechů.Stručněji řečeno,účastí na válečném běsnění ve službách NATO,jsme si vůbec nepolepšili. [zahanbení]

211694

07.02.2010 14:43

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

Předplatné-nejjednoduší varianta

daniela 95.?.?.?

Já jsem také se vší pravidelností procházela weby,jako jsou Matrix,Osud a pak také Zvědavec.Dá se říci,že všechny tyhle stránky svoji hodnotu mají.Nemám totiž tolik času procházet internet a vyhodnocovat aktuální témata.Takže,ode všady pravdy trochu.Vlastní názory už si člověk musí činit sám.Např.horování pro blížící se vpád mimozemšťanů a tak,si přečtu jako perličku,rozhodně to však "nebaštím".
A protože se člověk mého typu,tedy toho zvědavého,musí při svých finančních možnostech rozhodnout,který web si spoplatní,jednoznačně u mě vítězí Zvědavec.Svými články se drží při zemi,dává podněty k zamyšlení i k úsudkům a právě vstup do diskusí,kde si člověk může vyslechnout názory k tématu z různých úhlů,činí Zvědavce jedinečným.Spoplatnění naprosto chápu,ať už je finační zázemí pana Stwory jakékoli,právo žádat poplatky rozhodně má.Upřednostňuji myšlenku předplatného.Připadá mi to jednoduché a praktické.Opravdu by mě velmi mrzelo, kdyby Zvědavec zanikl.

211839

07.02.2010 20:17

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Článok je písaní s perom namočeným vo vitriole, apoň to popichne ľudí.

daniela 95.?.?.?

Kapitalizmus vykorisťovanie jedinca jedincom.
Komunizmus vykorisťovanie jedinca spoločnosťou


Z toho jasně vyplývá,že lidé jsou otroky už několik tisíc let,ať už byla forma postavení otroka jakákoliv,vždy z toho vychází člověk-otrok.Dnešním otrokům bylo samozřejmě umožněno postavení lékaře, technika,učitele, dělníka, stále to však je otrok,čekající na svoji odměnu.
Je jasné,že dokud bude otroků,bude se pro ně vymýšlet plno ideologicky laděných systémů,různých variant a barev,přizpůsobující se momentální společenské "náladě".Ve výsledku vždy stejný.Vždy zklamáni,podvedeni.
Jen rodové na nejvyšších pozicích se samolibě usmívají.Oni nečekají,až se změní systém,až "bude lépe".Oni ani netvrdí,že dnes je dobře.Oni žijí po staletí či tisíciletí jedinou myšlenkou.Vytvořit NWO. [bliji]

211863

08.02.2010 10:44

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Už dlouho jsem nečetl tak podnětný článek,který dává tolik zajímavých otázek!!!

daniela 95.?.?.?

Myslím, že se můžeme ještě dočkat dalšího " listopadu", který vzhledem k "naštvanosti" lidí nemusí být už tak "sametový"!!!

Každý systém v dějinách světa končil a začínal totální naštvaností lidí.Takže se naskýtá otázka,do čeho nás naší naštvaností ženou mocné elity tentokrát?Čemu to má posloužit tentokrát?Už z pohledu na cig.ansko-český konflikt.Čím více je čech naštvaný na diskriminaci bílých, tím více přikládají do ohně,čím více hudrujeme proti žlutým přivandrovalcům,tím jich tu je více.Ale takhle by se dalo pokračovat.
Smysl mi to moc nedává do té míry,dokud nepřipustím úmyslné "hubení"bílé rasy,dokud nepřipustím,že popuzením národů v jedné velké vřavě proti sobě,je možné vytvořit chaos a následně řád.Tedy řád,postavený na nových nosnících.Takže,k novému "sameťáku"bych přistupovala velmi opatrně.

211915

08.02.2010 14:33

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

daniela 95.?.?.?

Komunisté vyvraždili ve dvacátém století 100000000 (slovy sto milionů) lidí

Pane Vojto,mám opravdu velmi ráda tyhle argumenty.Ze zjednodušeného pohledu neudělali komunisti nic jiného, než hromadu mrtvol.[pláč]
Chcete-li však posuzovat jakýkoliv systém podle počtu vyvražděných lidí,máte totéž možnost udělat i nyní.Začněte třeba od Palestiny.Přeji dobré počty [velký smích] [pláč]

211934

09.02.2010 17:36

Finanční krize neskončila. Ekonomické oživení „není skutečné“

RE: Nic mi tom není, ale...

daniela 95.?.?.?

ten clanek je nesmysl. Krize opravdu skoncila

Opravdu krize skončila? A kde,prosím Vás?
V České republice je ke dnešnímu datu evidováno přes 10%nezaměstnaných.Skutečný počet lidí bez práce je samozřejmě
mnohonásobně vyšší,koupěschopnost obyvatelstva klesla a podniky nadále snižují náklady.
Dobrým teleskopem na skutečný stav ekonomiky může být i reakce bankovních institucí.Jistě Vám neuniklo,že banky nabízejí půjčky a hypotéky za mnohem přísnějších kritérií, než tomu bylo před takovým půl rokem.Opravdu by to dělaly, pokud by byl konec krize na obzoru? Nemyslím si.Banky jsou první, které předčasně reagují na pružnost trhu.

212071

09.02.2010 20:24

Finanční krize neskončila. Ekonomické oživení „není skutečné“

RE: zpoplatnění článků..

daniela 95.?.?.?

Já se taky směji.KGB v modrém kabátě vstává z mrtvých [smích]

212086

10.02.2010 19:17

Fotopříběh

přidám komentář..

daniela 95.?.?.?

Je to velmi dojemné.Kéž by si takhle navzájem bez nějakých sympatií či antipatií lidé konečně začali také pomáhat.
Stačí někdy tak málo a je možné změnit svět...joj !Už nevím, kdo tuhle moudrost pronesl,ale věřím tomu! [smích]

212191

10.02.2010 21:45

Ministr Kocáb představil a podpořil projekt Červené tlačítko

RE: Na internetu jako nazí...

daniela 95.?.?.?

Obávám se, že se blíží podivný čas a je mi upřímně líto našich dětí, co je ještě čeká

Vidíte,dnes jsme rozděleni na dva tábory.Jedni schvalují současný systém, jiní zatracují.Ať tedy i to dnešní EU ukáže,jak moc to s námi vždy myslelo dobře a mnoho našich dětí velmi rychle také procitne.To nemusí být pouze na škodu.
Problém je, že ty naše naivní děti rozdávají svoje osobní údaje,fotky atd.všude.Takže může být mnohem hůře.
K Facebooku přistupuji s velkou rezervou.Je až podivně dokonalý a "vsáknul" do sebe velmi rychle ohromné množství lidí..Hm,čas ukáže čemu to posloužilo více.

212201

11.02.2010 17:52

Ministr Kocáb představil a podpořil projekt Červené tlačítko

RE: Na internetu jako nazí...

daniela 95.?.?.?

Díky za potvrzení mé doměnky.-Taky si myslím

212302

11.02.2010 18:01

Ministr Kocáb představil a podpořil projekt Červené tlačítko

RE: Četl jsem v diskusi:

daniela 95.?.?.?

Někteří živočichové v pudu sebezáchovy dělají "mrtvého brouka".Doporučujji v tomto případě také dělat mrtvé broučky,čímž člověk nemá co ztratit.Leckdo už za ty léta jistě pochopil,že veškeré zlepšováky,zajišťování naší bezpečnosti apod.pocházející tam "z hora",jsou ve velké většině nadčasově zamířené proti nám, ovčanům.Naivním a hloupoučkým [vyplazený jazyk]

212304

13.02.2010 17:18

Zednáři v GE Money Bank?

Symboly

daniela 95.?.?.?

Okultismus a tajné symboly máme asi všude.Něco na tom bude.
Což třeba tohle?

www.youtube.com/watch?v=K2_XLv5gZck
-anglicky i rusky,tak každému,jak je libo

212486

13.02.2010 17:36

Učit se, učit se, učit se

RE: prechod

daniela 95.?.?.?

Také nesouhlasím s tím,že celá práce s chemtralis je za účelem vyhubení lidské rasy nebo "otupění"naší mysli.
Tenhle názor kdosi na netu vyslovil a už se to ujalo.
Účel postřiků bude nejspíš trochu vyšších zájmů,možná pro lepší funkčnost satelitních sítí...i když,tohle je opět jen jedna z domněnek.

212488

13.02.2010 19:59

Učit se, učit se, učit se

RE: To neni moudre reseni, to je jen omluva vlastni neznalosti veci.

daniela 95.?.?.?

Pane Montazniku,tohle je opravdu super dílko, mít veškeré "hlavouny", kteří ovládají chod ekonomiky,takhle pěkně v kupce!
Já jen k těm vojákům v Afgánistánu-můj známý se tam toho také zúčastnil.Prášky proti depresím apod.,150 tisíc čistá ruka za tři odsloužené měsíce..No není to krásné?!

212505

15.02.2010 18:52

Olympiáda z pohledu laika

..z pohledu laika

daniela 95.?.?.?

Nemohu jako pan Stwora posuzovat indiány, protože s němi žádné zkušenosti nemám.
Pokud se však v naprosté většině chovají jako naši cigáni,pak si nemyslím,že je třeba sem zatahovat indiánskou historii.Ani my neměli v minulosti na růžích ustláno,i my byly ne jednou ve své historii podmaněnou zemí,ale zůstali jsme "lidmi".
Tohle to vytahování zásluh jednotlivých národů ze vzdálené jejich historie je poněkud směšné, chci-li hodnotit jejich morální úroveň k dnešku.
K těm olympijským hrám.Nesleduji to.Už to není to zdravé soupeření o nejzdatnější jedince,ale krutě dravé a drahé.
Když vzpomenu na olympijské hry v Aténách roku 2004...Pokud si dobře pamatuji,řekové očekávali, že je olympijské dny vyvedou z blížící se krize.A kde jsou dnes?
Opravdu je to až přílíš vyumělkované a drahé, než aby to mohlo bavit a těšit.Ty skutečné olympijské hry dávno ztratily svoje přirozené kouzlo a je to škoda.

212634

16.02.2010 19:13

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

daniela 95.?.?.?

pane hestroyi,od Vás obzvlášť, vzhledem k vašim vyváženým názorům mě mrzí,že zpochybňujete to, co pan editor o současných indiánech podal.
Smekněme růžové brýle a vemme v potah to, co bylo výše řečeno.Indiáni se dle všeho vskutku chovají jako naši (dříve kočovní) snědí spoluobčané.Rve se jim horem spodem,bílý čech může jen tiše závidět, ale to už tu také bylo hlavním tématem.
Měla-li bych vyjádřit více soucitu,pak bych musela vidět indiána, který ctí zvyklosti svých rodů,který zůstává morálně trochu výše, nebo alespoň v přijatelných mezích.Což se očividně neděje a spoluobčanům to viditelně způsobuje nemalé bolení hlavy.
A z těchto faktů by se také mělo vycházet.

212730

16.02.2010 22:50

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

daniela 95.?.?.?

Pravděpodobně mi ušlo,kam svými názory míříte.To se omlouvám.
K Vašim prvním třem odstavcům říkám,jistě NE !Každý národ má právo na svou vlastní půdu, tedy i zemi a nic nám rozhodně nedává právo cizím národům "diktovat"morálku či politické zřízení.V tom jsem s Vámi rozhodně za jedno.
A k těm indiánům, dobře, trochu couvnu.Máte pravdu.Od porobeného národu, vytrženého z vlastních kořenů se opravdu asi nic jiného očekávat nedalo.Abych se tedy zbytečně nerozepisovala,máte pravdu i v nárocích na půdu dnešní Kanady(přidávám za sebe i nároky indiánů na dnešní usa).Kolonizace je bezesporu neakceptovatelná.A neodpustitelná.
Indiáni se však viditelně znova "slučovat" s přírodou nehodlají,tak co tedy s tím,že? Možná bude dobře politovat obě strany a doufat,že se karty jednou neobrátí

212748

16.02.2010 23:32

Dr. Norman Finkelstein v Praze

Sdružení přátel Palestiny

daniela 95.?.?.?

Mě docela zajímá,co je to za lidi,tihle ti přátelé Palestiny. Zdá se mi trochu zvláštní,že se v Palestinské otázce češi tak silně angažují.Např. sdružení přátel bývalé Jugoslávie jsem nikde nezaznamenala a ta je nám přeci jen blíže.
Druhá otázka,kdo tohle sdružení včetně pozvání hosta dr.Finkelsteina financuje?

212753

17.02.2010 17:28

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

daniela 95.?.?.?

Ano,uznávám, že jsem to s tou svojí kritikou poněkud přehnala.Máte pravdu.Za to, čím dnes indiáni jsou,je zásluhou bílých kolonizátorů.
Že se to děje i dnes na cizích územích a dají se očekávat stejné výsledky,to je jistě bezesporu.

212797

18.02.2010 18:39

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

Cechovní spolky

daniela 95.?.?.?

Podporujeme vznikání řemeslnických cechů, cechovních spolků, jakož i cechovních komor za účelem obnovení zašlé slávy českého řemesla a jeho tradic. Tyto cechy mohou vytvářet svoje vlastní finanční fondy, jež by byly kapitalizované, a sloužily by na sociální podporu svým členům např. v případě nezaměstnanosti, nebo jako půjčky apod.

..kdyby se znovuvytváření hodnotného demokratického státu začalo tvořit tímto bodem, bylo by vyřešeno X problémů.Potíž je v tom,že tábor bývalých socialistických států dobře posloužil jako pokusná laboratoř a dnes už se neděje nic jiného, než že se přetváří dřívější socialismus na ještě "účelovější"socialismus v celé Evropě.A ten už je dnes doveden do takové "dokonalosti",že jakýkoliv narušitel řádu jako byla právě DS musí zákonitě zmizet.
Ono se učilo-"socialismus si rozvracet nedáme!" hesla na rudých nástěnkách, dnes je to-"demokracii si rozvracet nedáme", na modrých nástěnkách.
Fanatismus v modrých barvách učinil z většiny národa další tupé ovce,které odmítají připustit,že skutečná demokracie nemá žádnou barvu.Skutečně demokratický stát by totiž nikdy nemohl připustit,aby v zemi zanikaly řemesla a tím i cechovní spolky.Ve skutečné demokracii je vše uzpůsobené k tomu, aby si každý dokázal najít smyslný způsob obživy, mezi které drobné podnikání rozhodně patří.A tohle přidám k zamyšlení

www.youtube.com/watch?v=4Z8FQSRq61A&feature=related

212902

18.02.2010 19:07

Dr. Norman Finkelstein v Praze

RE: Sdružení přátel Palestiny

daniela 95.?.?.?

Pěkně jste mi to vysvětlil, díky ! A ještě otázku-odpověď máte ze své hlavy, nebo jste byl odkázán na wikipedii?

212906

20.02.2010 14:28

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: Ale, božínku...

daniela 95.?.?.?

Výborná myšlenka ! [velký smích]
Nač tu vlastně ještě máme sprchy dámské-pánské,když vlastně není žádný rozdíl mezi homo a hetero.Pokud tedy takovému teplouškovi nemá být upíráno právo prohlédnout si hezkého jinocha v celé své kráse při společném sprchování, proč by mělo být pro heterosexuálního muže při společném sprchování se ženamami a naopak?
Má to jen jednu vadu na kráse-Jak potlačit přirozené lidské pudy, že? [vyplazený jazyk]

213068

20.02.2010 14:53

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: Otevrena mluva o niceni krestanskych rodin do hluchych usi politiku.

daniela 95.?.?.?

..a všimnul jste si pane migu,že nejvíce gayů a leseb je právě mezi slavnými star apod.?
Víte,znám pár takových osob s opačnou orietací a společného mají jedno-nedotatek činnosti,nedostatek sebeúcty,komplexy z dětství či při vyhledávání své "první lásky".
S vrozeností rozhodně nesouhlasím.Problém nacházejme jinde.
Člověk,který už má nějaká léta života za sebou, Vám lék na vrozenou homo-bisexualitu podá okamžitě.Chybí pořádná fyzická práce !A zákony.Když vyjde zákon,zákazující jinou než přirozenou sexualitu,viděl by jste velmi rychle, kolik lidí bude rázem "vyléčených" a mělo jasno, kam patří.
Mimochodem, nepřipadá Vám zvláštní,že ani za 20 let boje za rovnoprávnost mezi muži a ženami většina lidí cítí odpor vůči těmhle opačně orientovaným?!

213071

20.02.2010 21:00

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: Ale, božínku...

daniela 95.?.?.?

[vyplazený jazyk] [velký smích]

213087

20.02.2010 21:25

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: Otevrena mluva o niceni krestanskych rodin do hluchych usi politiku.

daniela 95.?.?.?

Vy to vidíte jako příčinu
Ano, to rozhodně.

Váš "lék" v podobě fyzické práce a zákonů je někde na úrovni nařízení o nošení hvězdy na klopě a zákonech o čistotě rasy

To je Váš názor, ale ne můj.Neměla jsem také na mysli, aby zákony nařizovaly, s kým se má člověk scházet, ale aby nekladly homosexualitu na stejnou úroveň, jako heterosexuální páry.Koneckonců, o tom je řeč i v autorově článku.

Mimochodem,Alex,tohle je diskuse a stejně jako ostatní jsem si dovolila zveřejnit svůj názor.Ženský názor vyznívá samozřejmě trochu jinak než mužský,ale z toho se nedá usuzovat,řeším-li problémy "uříznutím nohy" či s použitím vlastního rozumu, vycházejícího u každého z vlastního nazírání na svět.Jinak opravdu nechápu, čím jsem Vás tak podráždila.

213089

21.02.2010 12:41

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: Otevrena mluva o niceni krestanskych rodin do hluchych usi politiku.

daniela 95.?.?.?

Vážená Alexo,děkuji, že jste věnovala tolik času podrobným rozebráním mých názorů na věc,co se homosexuality týče.
Pravděpodobně máme na věc velmi rozdílné názory.To je v pořádku.
Vy jste nejspíše na straně novodobých názorů,že homosexuální páry jsou naprosto "normální"stav a tudíž se mají plně podporovat,rozdíly mezi heterosexuálními a hosexuálními páry neexistují.Pro Vás je to asi diskriminace.
Výborně!Čím více takových nezaujatých bude,tím rychleji dojdeme do stavu,proti kterému se viditelně bouří i autor článku.Tj.-jsme si zcela rovni a je naprosto lhostejné,s kterým pohlavím uzavřou naše děti sňatek,vychovávají-li děti dva otcové nebo dvě matky anebo matka a otec.A pokud se s takovou myšlenkou nehodlám smířit, pak jsem holt homofob.
Víte,milá Alexo,je něco jiného tolerance daného stavu a vyživování daného stavu.Je mi líto,ale svého potomka bych rozhodně nemohla podporovat v názorech,že je naprosto lhostejné,zamiluje-li se do holky či do kluka.A jestli jsem Vás opět podrážila, pak se opravdu omlouvám.

213114

21.02.2010 13:11

Stepan Bandera - fašista alebo hrdina?

RE: Svoboda

daniela 95.?.?.?

Napsal jste to velmi pěkně.Je vlastně velmi škoda,že si lidé pletou ideologie se skutečnou vírou.Poznání,poznávání,to je celé náboženství.

Ja verím Jemu a nie v Neho. Snažím sa s ním komunikovať a spolupracovať s Ním. Je to náš otec. Hovorí ku všetkým každý deň jazykom životných okolnosti, ak svet vnímame ako mozaiku. Stačí počúvať. Každý aspoň trochu súdny človek chápe, že tu sú nejaké zákony

Opravdu pěkně řečeno.

213117

22.02.2010 21:40

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Další bolševický nesmysl

daniela 95.?.?.?

Já Vám mohu jen připomenout,že byla poválečná doba,zásobování potravinami,naprosto chaotická ekonomická situace...vázlo samozřejmně vše.
Oproti tomu,dnešní pseudodemokracie nezačínala od nuly.A přivedla náš stát za pouhých 20 let k bankrotu.
Dlužno tedy říci, ať už hospodařili komunisti jakkoliv,tolik dluhů po sobě nezanechali ani za těch 50 let.To je vážně smutné.

213217

No víte,ono by se s tím dalo něco dělat, jaksi si to "prosadit".Ovšem,to by to naše lidské stádo muselo po takové změně toužit alespoň tak,jako po novém BMW či větší telce.
Jinak,myšlenka je to nádherná.Ale nechme být.Je-li pravdou, že k realizaci stačí myšlenka,pak v budoucnu je i realizovatelná.

213219

22.02.2010 22:10

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

daniela 95.?.?.?

..a o tom, kolik mladých lidí by dnes chtělo studovat a dělat práci, která je baví,jste už nic neslyšel? V čem je vlastně rozdíl?
Za socialismu nesměli mnozí jedinci studovat, protože jejich rodiče nebyli ideově čistí, nu a dnes nemohou studovat, protože na to jejich rodiče prostě nemají dostatek finací a následně dostatek protekce.Následkem toho mnozí,co jim to myslí a lecos prospěšného by mohli dokázat,musejí házet lopatou a ještě strpět buzeraci nadřízených?
Stále máte pocit,že své obětní beránky měli jen komunisti? [bliji]

213221

23.02.2010 00:29

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Další bolševický nesmysl

daniela 95.?.?.?

Což tak zdevastované lesy,zatravněná a zastavěná úrodná půda?A stovky rodin, které nemají ani na jídlo..ten Váš hajzlpapír je opravdu chudý argument.No a s těmi chemikáliemi..víte,oni jsou oblasti zamořené stále.Jen je prostě nevidíte, protože je pořádný demokratický systém uklízí pro jistotu na jiná území.

http://http://www.youtube.com/watch?v=5A5zVNpkuzk

To je jen malý příklad k tomu,jak se dnes uklízí chemikálie.

213239

23.02.2010 17:08

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Další bolševický nesmysl

daniela 95.?.?.?

Doufat můžete,i když, jak je známo,i odpad je biznis a kdo šetří, má za tři [chechtot]

213311

23.02.2010 18:29

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

daniela 95.?.?.?

Pane Vojto, opravdu máte pocit,že propaguji minulý režim?
V žádném případě! Pouze poukazuji na fakta z mého úhlu pohledu.Chcete-li to takto slyšet,svoje stinné stránky měl i socialismus.
Např.zdravotní péče.Byla zdarma,ale určovat si, jakým způsobem budete léčený,jaké léky by jste si přál..to jste opravdu nemohl.Matky-často se jezdilo do porodnice přímo od mašin,z důvodu,že mateřská mohla ženě začít až v 38. měsíci těhotenství,tj.4 týdny před porodem,půl roční kojenec putoval do jeslí,matka do fabriky.Atd.I tohle jsou důvody,proč říkám socialismu jasné NE.

Ukažte mi laskavě jediného nadaného, schopného a pracovitého mladého člověka, který dnes (pro nemajetnost svých rodičů) namísto studia na univerzitě někde hází lopatou.

S radostí! Přijďte k nám na Moravu,uvidíte demokratický systém opět z jiné perspektivy.

Já Vám naopak mohu představit několik mladých lidí, kteří si prázdninovou prací v zahraničí v pohodě vydělají na následující dva semestry studií v ČR.

A já Vám mohu představit mladé lidi i s dvěma tituly,kteří učinili nemožné,aby si na ty školy vydělali.Ale práci nemají.Nemají totiž praxi.Zaměstnavatel samozřejmě už z podpůrného programu EU nedostane nic,za to, že zaměstná člověka s "čerstvým" titulem.

Závěr? Každý, kdo dnes chce něčeho dosáhnout, může tak učinit. Záleží jen a jen na něm.

I to je propaganda,pane Vojto!To, co mě tu tvrdíte,je blábol,na kterých skutečnost nestojí.
Anebo si opravdu myslíte, že je naprosto v pořádku,aby jedni bez zvláštního přičinění usedli třeba na místo tiskového mluvčího, zatímco jiní se musí ztrapňovat a ponižovat,ne-li obletět celý svět, aby mohli dělat práci, která je vskutku baví?
Musím být nutně propagátorka bývalého režimu, když si myslím, že ani dnešní systém není tak, jak by měl v právní společnosti být?!

213319

23.02.2010 19:13

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Další bolševický nesmysl

daniela 95.?.?.?

..komunistický režim nedokázal uspokojit základní potřeby svých občanů

no, občas vskutku něco nebylo okamžitě.Ale pochopte jednu věc.Komunistické obchody měli funkci "zásobovací",tedy občas mohl dojít i ten hajzlpapír.

Idylka to tedy rozhodně nebyla.Se sportovním vybavením, alespoň trochu podobnému tomu, co měli ti na západě, to byl vážně průšvyh.

No pěkně tady vychvalujete ten kocourkov, jen co je pravda

Opravdu nevychvaluji.Jen konstaktuji,že jsme si změnou mocipánů vůbec nepomohly.Tehdy občas nebyl hajzlpapír či lepší kopačky,dnes naopak je stále více lidí,co si vysněné vymoženosti západu nemohou dovolit.
Byly-li tehdy lesy(prý) ve špatném stavu, pak dnes už je problém nějaký takový les i najít.Např.ty lesy, co jsem sázela jako pionýrka za svačinku,tu už dnes vůbec neexistují.Máme z nich totiž převeliký dostatek hajzlpapíru. [velký smích]

213325

23.02.2010 22:58

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Další bolševický nesmysl

daniela 95.?.?.?

Je zvláštní, jak to máte všechno správně zaškatulkované. [smích]
v globálu se dá říci, že jen komouši měli blbé děti a proto to máme, jak to máme.Uroním tedy nad naším národem slzy, protože jak to dle zaměstnanosti a nezaměstnanosti vypadá,je asi 80% populace z bývalých bolševiků nebo potomci lidových milicí a proto jsou naprosto neschopní. Pouze těch 20% má jakési předpoklady k tomu, aby táhli ekonomiku vzhůru!
Klobouk dolů hochu,váš pohled na dění ve státě,ve kterém žijete i Vy,je opravdu velmi střízlivý.

213344

24.02.2010 17:55

Výlov rybníku 2009 – legalizovaný masakr ryb!

my, barbaři

daniela 95.?.?.?

Všechno živé trpí pod nadvládou člověka.I ty ryby.Byly nám dány za pokrm.Vydáni nám lidem na milost i nemilost a my už nemáme ani tolik té morálky, abychom vzali život těmhle živým tvorům s trochou soucitu,s trochou pokory.Kam až dokázal člověk se svým kořistnictvím ve jménu kapitalismu zajít! A přitom i ty naše vědy jasně prokázaly,že i tihle němí tvorové cítí bolest!
Pomalu začínám chápat, proč Bůh naše úpěnlivé prosby ne a ne slyšet.Vždyť, co člověk vlastně chce je, mít se lépe, čím dál lépe.A jaksi jsme zapoměli,že totéž od nás jistě doufají i tyhle rybky nebo také kuřata, krávy,tuleni....
A tak bych řekla, že Bůh musel lidský druh velmi přecenit, když dával člověku celou matičku Zemi do opatrování.Jako lidský druh jsme totálně selhali.
Ano, já bych lecos pochopila, kdyby výlov rybníku činili pytláci.
Ale že se na výlovu podílí Rybářský svaz,nemám pro ty udupané rybky v blátě a topící se ve vlastní krvi ještě nad rybníkem,slov.To přeci není možné,že se chováme hůře než ty hovada! [pláč]

213419

24.02.2010 21:54

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

daniela 95.?.?.?

Nerada strkám pánům nos do vojenských strategií, ale tahle myšlenka se mi opravdu zalíbila-

Jo když někdo dosud nedostal po hubě, přestane věřit že je to i možné

anebo také-Tak dlouho se šťourá do vosího hnízda, až se vosy vyrojí.
Mám obavy, že 3.Sv.válka přestává být utopií. [pláč]

213447

24.02.2010 23:19

Výlov rybníku 2009 – legalizovaný masakr ryb!

RE: my, barbaři

daniela 95.?.?.?

Co se Boha týče,Bůh stvořil,ale my většinou jen ničíme.Takže, jeho obrazem jistě nejsme, pane Mrkva.
Je-li Bůh nebo není, to ať si každý posoudí sám.

Nebo snad myslíte, že když se někde v přírodě neozbrojená střetnete třeba s medvědem tak medvěd bude přemýšlet, jak vás co nejhumánněji zabít nebo dokonce jestli náhodou nemáte právo na život

U těch ryb a kuřat rozhodně nemám pocit ohrožení,takže je jistě dost času přemýšlet, jak zprovodit živočicha ze světa pro můj hladový žaludek co nejhumánněji.

213456

25.02.2010 17:31

Výlov rybníku 2009 – legalizovaný masakr ryb!

RE: my, barbaři

daniela 95.?.?.?

Pane M., vůbec nemusíte věřit v Boha.Je přeci na Vás, čemu budete věřit.Když však nebudete mít svůj život provázený nějakými zásadami(třeba i osobními), jaký jiný smysl by pak bytí mělo mít?Když jednáte pudově,nečiníte přeci nic jiného, než co činí zvíře.Myslíte-li si však, že je dobré být na stejné úrovni s němými tvory, tak prosím.Je vaším svobodným právem si to myslet.

Proč jsem musel odklízet z rohožky před domem zdechliny myší, které tam natahala kočka?

Můžete si myslet,že osudem kočky je lovit myši.Ale pokud jste si nevšiml,kočka myš přinese mrtvou, ne s "duší na jazyku".
nebo si také můžete myslet,že dělá jen to,co umí.
Má-li však i taková kočka daný úkol lovit,mají-li ryby plnit rybníky a pak lecjaké žaludky,jaký úkol má tedy člověk? Napodobovat v chování zvíře,nebo se snažit svým rozumem a umem od zvířecího jednání se oddělit?Nemyslíte si doufám, že jen člověk je tvor,kterému nebyl přidělen na zemi žádný význam, žádný úkol?
A kdyby nic z toho pro Vás nebylo dost přesvědčivé,že je "něco"víc než člověk, pak mi stačí vaše odpověď-Proč by se měl člověk chovat k těm němým tvorům včetně ryb právě tak ,jak ukazují tyto obrázky? Dá člověku vskutku tak velkou námahu,zabít rybku jednou ranou či alespoň lepší zacházení před smrtí? [oči v sloup]

213499

26.02.2010 00:17

Výkvět davu

mám námitku

daniela 95.?.?.?

Kdybychom došli k poznání, nebyli bychom naštvaní.A kdybychom nebyli naštvaní,došli bychom lépe poznání.Asi tak to měl autor na mysli.

Umírající matka se zlobí na své dítě, že z ní vysálo i s mateřským mlékem krev. Je to hloupá zloba hloupé ženy, neboť její dítě ji poučilo, že je hloupá.

Jen tenhle výrok mi vzal trochu dech.Která umírající matka by kdy vinila své dítě,že ono je příčinou jejího zla?!Takže, ani jako obrazné přirovnání se mi to k ničemu nehodí.
[cool]

213521

26.02.2010 16:17

Výkvět davu

RE: Hlupáků je jako maku

daniela 95.?.?.?

Budem si to muset vyžrat až do hořkého konce

Nebuďte na nás tak zlý, pane Hestroy.Berte článek jako "oddychovku".Autor je filozof každým coulem, to se hned pozná.Ne každý jim totiž rozumí.Ale s tím výrokem ,který jsem vytáhla z Vaší reakce,s tím souhlasím.Jiná cesta ven z marasmu už asi nevede. [smích]

213554

26.02.2010 16:40

Američtí super bohatí mají pětkrát větší příjem než v roce 1995

Super zábava

daniela 95.?.?.?

Samozřejmě,že kde příjmy klesají, musí někde i stoupat.Pakliže životní úroveń obyčejného ovčana postupně klesá,musí někde růst.Ale v demokracii,kde laťku nastavili Rotschildovci,nic nepřekvapuje.
Co asi takový boháč s takovými příjmy dělá? Občas se dozvíme, že se nudí a utrácí za nepochopitelnou zábavu.[překvapení]

http://www.czsk.net/svet/clanky/cr/gladiatoricr.ht...

213557

26.02.2010 17:11

Výkvět davu

RE: Hlupáků je jako maku

daniela 95.?.?.?

Jsem z toho všeho také smutná.Jen si nemyslete.Lidé se ve většině chovají jako vosy.Kus trámu pomažete medem a třebaže vosa dobře ví, že z tohodle lákadla už neodlétne, přesto usedne.
A tak je to i s lidmi.Vy to dobře víte, že není všechno jak má být, že by mohlo být i lépe.Ale přesvědčujte o svém poznatku ty omámené davy lidí! Je nás stále více, co přímo křičíme z vlastních životních zkušeností, že tohle není OK,že tohle už tu bylo.Ale omámené vůní a leskem(neboť socialismus byl přeci šedivý),neodtrhnete je.
Přílišný optimismus je také nesmysl.Vlastně, proč by politikové chtěli cosi měnit,když ty jejich ovečky sice békají, ale salaš se napadnout nehodlají?
A tak, utíkám od optimismu.Opravdu, je to tak.Když se hroutí člověku osobní život,začne se ptát, kde udělal chybu.Až bude úplně na dně,začne se bít o svá práva.
To, co se dle mého nyní děje,je pouze totální morální rozklad tvora, jménem člověk,pane Hestroy.Buďme v klidu.Je to nemoc společnosti, která přejde. [smích] [smích] [smích] [smích]

213559

28.02.2010 18:59

Jak může japonský premiér zastavit fackování Japonska

RE: hloupost

daniela 95.?.?.?

no to nevím, jestli čas českých pohádek začíná.Drak v rouše U.S.A.se ani po nezdaru v čechách se velkých cílů stále jaksi nevzdává.Narazila jsem ne tohle-

http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/700536 [pláč]

213707

01.03.2010 18:59

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

Trochu jinak..

daniela 95.?.?.?

Je úžasné,jaké divy propganda dokázala! Stačí jen zmínku o tom,že minulý systém přinesl lecos dobrého a už je zle.
Pokud jsem dobře pochopila článek autora,nešlo mu o to,vznést chválu na minulý režim.Ale poukázat na to,co fugovalo dobře.
Jak řekl,byla jistota.Stát svým občanům jistotu garantoval.Fungovalo to.A mohlo by i lépe, kdyby zůstal alespoň v základech zachován.Stát,jako dobrý ochránce všech svých občanů.Bez ohledu na vzdělání, postavení apod.
Že to není možné??! A proč by nemělo být? V čem je horší člověk, který umí tvořit pěkné věci rucemi,nebo v čem je víc člověk, který rychleji myslí, než dělá? Myslím si, že pro vytvoření hodnotné věci je potřeba obou typů lidí.
Souhlasím s tím, že člověk dnes nemá k práci správný vztah.
A čemu se kdo diví? Jak může mít člověk kladný vztah k práci,když nad ním neustále bdí strach ze ztráty zaměstnání? Nechceme po těch lidech nějak moc?
Dnes se vespolek křičí,že socialismus už ne.Ale pokud si dobře pamatuji,když jsme s nadšením cinkali klíčemi,chtěli jsme pouze odstranit z vlády komunisty,dát lidem možnost volného podnikání.Tak, aby každý měl možnost zajistit si příjem dle svého umu. A kolik nás takových je,kterým se splnil sen z míst za železnou oponou?Řemeslnickou dílnu dnes sotva najdeš,ale hospod a bank na každém rohu plno.

213795

01.03.2010 20:41

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Trochu jinak..

daniela 95.?.?.?

Pane anonyme,budu stručnější.Fungovalo by to! Samozřejmě,je nemyslitelné, aby se "předepsaný kurs"vnesl do praxe čili do užívání okamžitě.
-Postupně odstraňovat nedostatky,postupně,zároveň s vývojem společnosti,jej(onen starý systém)nahrazovat novými myšlenkami.Vaše obavy,že lemplové by se flákali,nejsou na místě.Když je systém dobrý, je dobrá i společnost a lemplů odpadá.Anebo si myslíte, že kdyby ti lidé, dnes bezdomovci, měli více možností volby, jak si udělat život příjemnější, že by nevolili jinak?
Co i řekové věděli, bylo-"když je politika dobrá,je dobrá i společnost". [smích]

213806

02.03.2010 02:14

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Trochu jinak..

daniela 95.?.?.?

Podle Vás tedy může fungovat jen systém, založený na přerozdělování a dělení?! Tohle je podle Vás podle přírodních zákonů! Nezlobte se, ale tohle po nás příroda jistě nechce.tak to možná chtějí lidé,tj.kopat do roboty pomocí odměn, zvýhodňování a postupů vzhůru,až směrem k obrovskému mamonu, ale příroda rozhodně ne.
Já, když jsem poukázala na jisté principy funkčnosti z minulého režimu, neměla jsem rozhodně na mysli jakési "přiškrcování" a vylepšování člověka.
Dnes už je myslím každému jasné,že když se člověk vylepšit nechce, tak se prostě pod žádným tlakem nevylepší.

socialismus se tak dlouho vyvíjel, až se rozvinul do zániku

Potíž byla v tom,že se systém zhruba v první polovině osmdesátých let přestal jakkoliv vyvíjet.Dále už nic nového nepřicházelo. Společnost už chtěla změnu.Poukazovalo na to mnoho faktorů.Lidé požadovali"zápaďacké" zboží,chtěli více cestovat,více informací,více volnosti(byly otráveni zakrnělým a stále se opakujícím stereotypem).To, co bylo k mání a dosud stačilo, už bylo málo.A nic nového nepřicházelo a tak vyvolání revolucí(ve správný čas),vítali lidé jako na zavolanou.Což jisté spolky možná věděly.
Přírodní zákony jsou opravdu věčné.Vše musí být neustále v chodu,vše musí jít do předu(a to i morálně).Tak to po nás příroda chce.Není ani možná cesta zpátky.Pokud tu byly před 20 lety jakési náznaky lidské solidarity,soucitu a pochopení a to vše vystřídaly davy věčně nenasytných,depresivních a sobeckých lidí,pak je evidentní,že místo v před, se točíme neustále v bludném kruhu a výplody nových zákonů našich vladařů to jen korunují do totálního marasmu.
Pokud tedy chcete tvrdit,že V SOULADU S PŘÍRODOU může lidské společenství být jen tehdy, když se bude hnát za kupením majetku(viz.motivace), pak je zřejmé,že i Vy se točíte v bludném kruhu a další cestu nevidíte.
Dobrý systém by dokázal divy.Jistě hodně podobné v následcích tomu,kterak dle jedné opice se začaly následně při sté opici opičit všechny.Vaše údajné motivace-

(strach=negativní motivace, prospěch=pozitivní motivace-

můžete se se mnou hádat, ale tohle jsou hlavní kritéria,která přivedla společnost tam, kde je.Ovšem..manipulace lidí strašením, se tu už také probralo na stokrát.Takže, ještě doplním-slabý není dle přírodních zákonů ten,kdo si málo "urve", ale ten, který neumí porazit vlastní žádosti a strach.Člověk totiž není tvor tvárný, ale tvořivý.Sám v sobě.Cíl, je pak pochopením toho, proč to je "osudově"tak a ne jinak.
Snad už jsem Vám odpověděla v dostatečném znění.

213842

02.03.2010 20:44

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Trochu jinak..

daniela 95.?.?.?

Teonácatle,velmi děkuji za pěknou reakci.

Kořen zla je průmyslová revoluce, která odstartovala rozval společnosti, masovost a odcizení.

Naprosto souhlasím.
Upřednostňuji myšlenku,nechť vlády dají lidem do rukou naprostou svobodu v tom, chtějí-li se živit prodejem okurků "přes plot",či vlastnit a také řádně spravovat drobnou dílnu,či nabízet své obrazy.Zkrátka a dobře,živ se,jak umíš.
Víme dobře, že to dnes prostě nejde.Posuzovalo by se to jako daňový únik apod.Platit daně musíme.A také,založení jakékoli živnosti nás stojí obrovské sumy peněz.Kdo na to dnes má? Proč by musela ženská,která chce jen čas od času prodat něco z přebytku své úrody,musela platit daně a vyřizovat X žádostí a povolení?Už zde vzniká otázka,nemohlo-li by se to lidem zjednodušit.
V konečném smyslu vzniká otázka,proč by to nemohlo jít?Jistě, že by to šlo.Vyplácet za práci na ruku.Mnozí z nás opravdu nepotřebují více, než nějakou tu kačku na přilepšenou.

Po fázi nekontrolovaného růstu nás čeká kolaps a restart. Doufám, že se poučíme a příští značně prořídlé generace opět začnou užívat zdravý rozum a srdce.

Je to smutné,ale máte pravdu i zde.Vydláždili jsme si cestu do pekel, takže jinak z něj ven, než se probít,pravděpodobně v téhle fázi "demokracie", nepůjde.Už z hlediska přírodních zákonitostí(realisté, nechť se ušklibují, jak je libo), platí,že vše nové se rodí v bolestech.Nic totiž není oddělené.To je ten důvod, proč i Ježíš mluvil v podobenství.A proto také,i za naši novou svobodu budeme muset ještě hodně hořkostí a bolestí polknout,než "to" přijde.Vládci se nám do rukou dobrovolně nikdy nevydají. [zmaten]

213936

02.03.2010 21:39

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Trochu jinak..

daniela 95.?.?.?

Pane anonyme...88,omlouvám se Vám, pokud mi trochu unikla souvislost s oním Vaším "přerozdělováním" ve vaší reakci ke mě.Ale pokud si trochu prostudujete základní prvky kapitalismu, třeba zde-
http://www.worldsocialism.org/noneng/cze2.php,pak pochopíte, že ani v kapitalismu, ať už mu dáte jakokoliv tvář, tomuto jevu"neuniknete.

u motivace (pozitivní a negativní) nelze mluvit o strašení. to jsi se opět s myšlenkou jaksi minula.

Pak ale opravdu,ať se snažím jak se snažím,nechápu,jak dle Vás se taková motivace projevuje?Přece,když mi slíbíte ke mzdě prémie,je to pozitivní motivace.Když mi pohrozíte, že je nedostanu,je to motivace negativní.Hrozí mi přeci menší plat, než bych mohla mít.Tedy mě tím logicky strašíte.

hádat se s tebou určitě nechci. není to bohužel na správné úrovni. mentálně

Hádat se samozřejmě můžete.Kdybych se obávala kritických ohlasů,tak se tu na diskusích ani neukáži.
Dle mého mínění však, pokud chcete vyznávat myšlenku společenského či politického systému dle přírodních zákonitostí, nemůžete zároveň chtít kapitalismus.
[cool]

213938

02.03.2010 21:55

Doktoři se pokusili prohlásit Václava Klause za nesvéprávného

paradoxy

daniela 95.?.?.?

Tohle je opravdu k neuvěření!Výňatek z textu-

Jsme svědky toho, jak charakter i obsah jeho projevů a názorů sklouzává do pozice, která je, z čistě lékařského hlediska, čím dál více nestandardní. Na mysli máme například ignorování zákonnosti při jmenování soudních čekatelů, rychlé a nedbalé odsouzení mezinárodních organizací (Dětský fond OSN, EU), ideologický boj

Ani jsem netušila, že psychologové už neposuzují člověka dle toho, může-li spát,či netrpí-li záchvaty,halucinacemi atak., ale dle toho, zda nezačal dělat chyby při výkonu své funkce!Nejsme ¨náhodou zpět ve středověku, v 15.stol., v dobách inkvizice?
Pravda, pana prezidenta nám jistě neupálí,ale pobyt v blázinci také nebudou žádné lázně(už jsem pár zajímavých historek z moderních blázinců slyšela).Pan prezident je ve své funkci nedbalý,což se jeví stejně,jako by hostii místo do krku smetl do kapesníku.

213939

03.03.2010 22:03

Karel Kryl – první mučedník 4. odboje!

Byl z nás nejlepší

daniela 95.?.?.?

Ćlověka mrazilo tehdy u srdce když zpíval a o to více dnes,kdy se lidé probouzejí ze snů plných iluzí a konečně začínají chápat, co nám tehdy,v 1993 roce chtěl svými "podivnými"písněmi Karel Kryl říci.
Tak velká byla euforie a nadšení z domělé svobody,že si Karel Kryl,tenhle ten skutečný vlastenec, musel počkat ještě dobrých 10let,než jsme mu porozuměli.
Možná jediný z milionů, který skutečně chtěl pro naši zemi jen to nejlepší a jako politik by naši zemi jistě i uchránil před oněmi šmejdy.Byl to malý-velký člověk s nejkrásnějšími lidskými vlastnostmi.
Čest jeho památce!

213994

03.03.2010 22:30

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Výborný článok, prečítal som si diskuziu ...

daniela 95.?.?.?

Ano, to máte pravdu.Člověka čerta starého zajímá něco více, když není co jíst,střecha nad hlavou či další nezbytné životní potřeby.Ale právě tak to je,když má všeho nadbytek.
Stále si však i dnes,v tom frmolu můžete urvat trošičku té svobody.Stále máte možnost volby-chci žít jako dobytek, nebo se chci vymanit z davu a určit si skutečné lidské hodnoty dle svého rozumu? Chci věřit jiným nebo sám sobě?

Ešte jedna veta k duchovnému rozvoju. Áno človek by sa mal slobodne rozhodnúť, ale na základe kvalitných informácii

Na to, aby člověk duchovně nebo raději vnitřně vyspěl,žádná média nepotřebuje.Vše potřebné k "učení" má denodenně kolem sebe.Na to, aby do něj nebyl bušený balast,stačí televizi vůbec nepouštět.

213996

04.03.2010 19:36

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

Myslím si, že...

daniela 95.?.?.?

zastánci ideologií demokratického typu polknou fakta uvedená v článku jako horký brambor.Takhle nás systematickou převýchovou z občana socialistického státu na občana demokratického státu zblbli, že zastánci demokratické ideologie nejsou za žádných okolností ochotni byť jen trochu málo připustit, že v socialismu nebylo myšleno a uskutečňováno všechno zcela špatně.
Za socialismu byla nesporně kriminalita mnohem menší.Prokazují to nejen statistiky, ale i dobří pamětníci té doby.Vchody do paneláků se opravdu většinou nezamykaly,dveře rodinných domů bývaly často odemknuté celou noc a společné procházky penzistů při měsíčku byly naprosto samozřejmá věc.To jsou fakta.Takové moje vzpomínky z té doby.
Nutno také připustit, že bylo více "nemakačenků",kteří plnily kriminály za "příživnictví",než vrahů a různých deviantů.Ano,komunisti přísně požadovali, aby si každý i ten největší "lempl"na svoji obživu legitimně vydělal.
Bez vztahům k ideologiím, které vždy zavání fanatismem,může člověk posoudit,co bylo nebo je dobré a co ne.Pokud posuzujeme danný systém jen podle přívlastku,těžko také posoudíme, co by lidem jednoho konkrétního státu prospělo.Zapomínáme však,že lidské společenství neplní jen lidé nadaní jistým talentem a rozumem. V každé zemi vždy byli a budou lidé s jednoduším myšlením,talentovaní či zruční.A vláda by rozhodně měla plnit funkci ochránce všech svých obyvatel.Dobrá demokratická vláda by měla mít zajištěnou a všem dostupnou zdravotní péči,vzdělávání,bydlení a možnost pracovních příležitostí i pro tyto obyvatele,nad kterými se v dnešní době krčí pohrdavě nosem.Ti lidé jsou možná "neschopní".Ale patří mezi nás,nemůžeme je vymazat ze životů jen proto,že se nehodí do "krámu".Stát musí mít připravenou pomocnou ruku.Pokud nemá, pak nemůže být řeč o demokratické vládě.Pokud neumožní talentovanějším a podnikavějším občanům svůj talent a um uplatňovat a rozvíjet ve prospěch svých spoluobčanů,pak ani tohle není skutečná demokratická vláda.
A pokud vláda nedohlíží na řádné potrestání zločinů,korupcí a dodržování zákonů všem stejnou měrou,tak jak si může někdo myslet,že tenhle systém je demokratický a nemůže být lepší?!
Na diskusích padají názory, že vláda není povinna.Pak ale, nač si vládu platíme, když nemá vůči svým platičům žádné povinnosti?Jak je možné,že v demokratické vládě jsou už 20 let prakticky ti samí lidé, včetně jejich rodinných příslušníků? Tohle přeci prvky demokratického vyspělého státu nejsou!
Demokratické je,že uskupení vnitřního systému státu je takové, jak si jej přeje mít naprostá většina jeho obyvatel a ne, jak si jej přejí mít jedinci. [zmaten]

214051

04.03.2010 22:15

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

RE: Myslím si, že...

daniela 95.?.?.?

To máte pravdu.Bez peněz to asi nepůjde.Ale zůstat bez šancí na lepší svět?! To se mi moc nezamlouvá.Ještě věřím, že se tam mezi těmi Rotschildovci apod."zjeví"nějaký ten mesiáš, který dá věci do pořádku. [smích]

214064

04.03.2010 22:37

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

RE: Myslím si, že...

daniela 95.?.?.?

pane Mirko D,ano, musí se přemýšlet globálně.Až to příjde příště, tak už nám klíče stačit rozhodně nebudou.Vlastně je to celé tak, jak píšete.Šlo by do extrémů,byl by v tom celý svět.Ovšem,nemuselo by to být tak tragické,kdyby se pyramidě urazil on vrcholek-tj.hlava matrixu.

Bohužel to vypadá jen na jednu možnost, III.světová válka, tam ovšem výsledek může být zcela opačný

Já osobně se obávám roku 2012.Udělali ten rok až nebezpečně "populární".Taková novodobá modla.A lidé na to věří.Fanatismus velké většiny lidí,to není dobré...

214065

05.03.2010 17:28

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

RE: Myslím si, že...

daniela 95.?.?.?

Změnou postoje k jistým věcem si člověk může změnit blízkou budoucnoct.Tedy,stačí "změnit názor".Lidský jedinec z fyzikálního hlediska je jako magnet.Stačí si všimnout,že zatímco jeden je neustále zavalený "průšvihy", druhému štěstí přeje.Platí také,čím víc se bojíte, že někde selžete, pak zcela jistě se budete obviňovat, že jste smolař.Strach=průšvih,spokojenost=štěstí,radost.Atd.
Z fyzikálního hlediska jde o zákon přitažlivosti.Funguje a vždy fungoval 100%,stačí si všímat.Následky se projevují,bohužel, až s odstupem nějakého času.
A stejným způsobem se přírodní zákonitosti chovají i v globálním měřítku.Pokud přimějete lidi, jako celek či alespoň dílec myslet "jinak",začne se měnit i vše kolem nás.A v tom to je,

..že človek by mohol v blízkej budúcnosti nadobudnúť schopnosť MYŠLIENKOU MENIŤ REALITU..

Momentálně jsme středně vyspělá civilizace.Kdy budeme vysoce vyspělá civilizace,je otázka toho, kdy lidé začnou myslet "jinak".Když to zkusíte i Vy, pak budete dalším,který to bude moci potvrdit zase těm dalším...
[chechtot] [překvapení] [překvapení] [smích]

214138

05.03.2010 17:37

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

RE: Myslím si, že...

daniela 95.?.?.?

Tedy pokud to přijde, tak nedlouho po tomto datu.

Ano, to si také myslím.Svým způsobem, byl by to rok jako každý jiný, aníž bychom nějaký posun na obloze pocítili, ale "někdo" nás chce mít "připravené". III. SV nebo 911 nebo hologram v obraze Ježíše? No, uvidíme.Ale jak říkáte, asi to přijde po té..

214141

05.03.2010 18:11

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

RE: Matrix

daniela 95.?.?.?

Pane Ouofjackete,Pokud se obrnime trpelivosti a otevrenou mysli, pak informace ktere jsou jiz dnes dostupne nas uvedou v uzas, sok, nebo primo stav hruzy.

Ne jen trpělivost, ale i změna myšlení, jak už jsem napsala panu Mirkovi.Viditelně jste nakloněn názorům, že člověk je velký energický potenciál.Ano, to je.Jen o tom naprostá většina lidí neví či pochybuje.

Cela tato lidska spolecnost SKUTECNE zije v Matrixu a to bez toho, ze by si to jeji prislusnici uvedomovali.

Tajné spolky opravdu nic neponechaly náhodě.Díky nim je lidstvo tam, kde je.Filmové krváky,vystavování "úspěšných"lidí na obdiv těm chudším,neustálé vyvolávání stresů..To vše v lidech vyvolává pocity závisti,potřeby se "bít",obavy z toho, co bude..Už tohle vše kdyby ustalo,udělalo by to v lidech divy.

214144

07.03.2010 10:24

Šéf Evropské unie chce řídit ekonomiku z Bruselu

vše podle plánu

daniela 95.?.?.?

Tohle se dalo očekávat.Viditelně,jednotlivé státy si ještě jakžtakž vládnou samy navzdor podepsání Lisabonské smlouvy.Což se byrokratickému aparátu nezamlouvá.Nyní tedy začnou tlaky zesilovat ve stylu problém=řešení.v Bruselu a ne jen tam, je to dobře ověřená a účinná taktika, jak přimět drobné státy Evropy k naprosté podřízenosti Bruselskému aparátu.

Ekonomický růst nemůže být diktován centrálně

Myslím, že v tomhle výroku Perssona bylo řečeno vše.Ve smyslu-Buď se vy podřídíte naší libovůli,nebo bude krize a my si to "tady" ohlídáme, aby byla.

214266

07.03.2010 11:14

Kleopatra podruhé

Už jste pomohl dost

daniela 95.?.?.?

Udělal jste pro tu kočičku, co jste mohl.A nevyhodil jste ji před svým odjezdem na ulici.Postaral jste se jí o nový domov.Také utekla již jistá doba.V kočičím životě jsou tři měsíce tolik, kolik pro nás lidi asi 10 let.Nemyslím si,že děláte dobře,že se zpětně snažíte získat ji k sobě.Zbytečně se trápíte pomyšlením,mohl-li jste pro ni udělat více.Udělal jste to nejlepší, co jste ve své situaci udělat mohl.Politoval jste zvíře a pomohl.
Ve vašem bydlišti jsou jistě další zvířátka, které naléhavě potřebují pomoc.Nebude tedy lepší nechat Kleopatru, kde je a pokusit se trochu pomoci dalším Kleopatrám?

214269

08.03.2010 18:05

Tábor Svatých – Jean Raspail

Švédští cigáni

daniela 95.?.?.?

Vzpomínám na článek v kterémsi časopise(bohužel už nevím,o jaký časopis šlo),který vyšel pár měsíců po převratu.Hovořilo se v něm,kterak švédové mají obrovský zájem o adopci našich cigáňat z našich tehdejších přeplněných dětských domovů.Kterak jim naše vlády naštěstí vychází vstříc,financují ochotně adoptivním rodinám učitelky švédštiny pro ty"poněkud temperamentní"ale roztomilé [velký smích] děti.Dále pár fotek,kde mezi blonďatými malými švédy ti naši temperamentní v nových rodinách.Jestli pamatuji dobře,tehdejších zdařilých adopcí bylo něco přes 200.Pochybuji,že nám za bezproblémovou adopci přidou někdy poděkovat.
Takže,toť důvod,proč mají dnes své cigány i švédové. [oči v sloup]

214384

08.03.2010 19:48

Tábor Svatých – Jean Raspail

RE: Švédští cigáni

daniela 95.?.?.?

Bohužel, více o tom nevím. Ale také by mě zajímalo, jak tento "experiment" dopadnul.Možná o tom bude někdo ze zdejších diskutérů vědět více.
I když,mnohé české rodiny si také osvojili cigáně a jak mi je známo, z mých zdrojů,moc radosti a úspěchů tyhle rodiny nezískaly.S geny,které se dědí po rodičich a přímých předcích se pravděpodobně až tako moc manipulovat nedá.

214397

08.03.2010 20:23

Rozlícenost, když EU schválila GM brambory

RE: co toto?

daniela 95.?.?.?

..anebo toto-
http://www.youtube.com/watch?v=EtRc9OfwQLg

214401

09.03.2010 17:15

Tábor Svatých – Jean Raspail

RE: Švédští cigáni

daniela 95.?.?.?

Myslím, že výsledky byly neuspokojivé

No,je to tak, jak jsem si myslela či si jistě myslí ona,vlastním rozumem uvažující, většina.Geny neoklameš.A může být prostředí k výchově sebevíc dokonalejší.
Švédsko ve své, kdysi přirozené podstatě, bylo národ blonďaků s modrýma očima.Což velmi "nepřirozeně" "vynikalo v naplánované multikulti.Tedy tady asi důvod, proč snaha více přibarvit.

214444

09.03.2010 18:09

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

Neplánovaně

daniela 95.?.?.?

Máte pravdu.Revoluce nic nezmění.Tedy, alespoň ne ta spořádaná.Organizovaná.Čeho se politici jistě nejvíce bojí, že se jim jedna taková revoluce vymkne z rukou a davy budou neovladatelné.Logicky a jak je známo,veškeré davy, které se ženou ulicemi, musí mít nějakého vůdce.A i tajné služby hledají či alespoň to tvrdí, vůdce vzpoury.Davy jsou vždy umělecky zabavovány z "provizorních"tribun.Jsou tak udržovány pod kontrolou.Ať už to byla bolševická revoluce,za víru a Boha,za demokracii apod.,vždy působí tribuny.
Tak trochu jsem si vzpoměla na ty zaražené "ksichtíky" za okny paláce v roce 2002,kdy se v Praze konal sumit.Bylo to tehdy "překvapení"pro mocné panstvo,když se lidé z Evropy sešli na jednom místě a působili"potíže".Jak se tehdy nechal kdosi slyšet,"pocenili jsme bezpečnost.."
Další věcí a faktem je,že pro mocné má naše maličkost-my, lůza,jen tehdy nějakou hodnotu, pokud jsme dobře poddajní a ovladatelní. V momentě, kdy davy nejednají tak, jak bylo počítáno-předpokládáno, nastává tam nahoře panika.
Další věcí je slovíčkaření.Ano.Jak bylo řečeno,může se to jmenovat třeba i bubokracie.Těm, co nám vládnou, je opravdu zcela lhostejné,vytváří-li demokracii, kapitalismus či fašismus.Pro ně je důležité, zachovat hierarchii za každou cenu.A udržet národ či národy pod kontrolou.K tomu se použžívají různé nástroje.Jako třeba-Máte demokracii,chraňte si ji před teroristy.. [vyplazený jazyk]
Revoluce tedy ano, ale musela by vyjít "neočekávaně".Z konečné naštvanosti.

214451

09.03.2010 20:51

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: Neplánovaně - se nestane nic

daniela 95.?.?.?

To ano.Máte pravdu.Vždy musel někdo přijít.Ale zásadní myšlenka nepřichází z jedné hlavy.Je to vždy výsledek tzv, kolektivní práce.Zní to možná trochu "socialisticky",ale tak opravdu funguje většina věcí.Např.takový odborný posudek je v konečném či v posledním vydání také více méně ucelený soubor více autorů.Takže, už to,že tu kvokáme takříkajíc o ničem, nemusí být nutně o ničem.[velký smích]

214461

09.03.2010 21:07

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: Vytesat do kamene,

daniela 95.?.?.?

Pane janko,myslím, že základní příjem moc věcí nevyřeší.Základ má dnes třetina obyvatel ve formě sociálních dávek.A jak vidno,jistá část obyvatel by tenhle "skvělý projekt" asi opět pochopila po svém.

214464

10.03.2010 17:51

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: Neplánovaně - se nestane nic

daniela 95.?.?.?

Milý pane Vojto.Nic není stvořeno z ničeho.A to ani myšlenka.Myšlenka.Chcete-li nápad."pojďme se opít".např.Ale nenapadlo Vás, že kdyby kdysi ve středověku nevznikl nápad krčmy,kam by pocestný přišel povečet a přespat,nemusely by dnes vůbec nějaké takové podniky pro veřejnost existovat?
A co takové vytváření nesplatitelných dluhů? Domníváte se snad,že tohle "dokonalé"dílo vzešlo z jedné hlavy u skleničky vína?Víte dobře, že ne.To co zažíváme dnes, vyšlo z jednodušího nápadu,půjčit, ale nechat si vráti trochu více.A z toho vzešlo plno dalších "vylepšováků".Jako třeba bezcenné barevné papírky....Ale tuhle historku už dnes zná každý.
Takže, co z toho pro mě vyplývá? Že je lepší mít tisíc pitomých nápadů, než vůbec žádný.Z fyzikálního hlediska vyroste cokoliv.I myšlenka.-Jeden přijde s nápadem.Vy jej vylepšíte a "pošlete dál".Asi v tom smyslu jsem také měla na mysli "kolektivní".

214511

10.03.2010 18:11

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: jak z toho ven?

daniela 95.?.?.?

Člověk by opravdu měl dostat možnost volby.A to i tu volbu,zda chce pouze farmařit pro svoji obživu nebo vytvářet hodnotné věci v zájmu společnosti.Mnohým lidem by to opravdu zjednodušilo život.Ne všichni jsou stvořeni pro kanceláře a průmyslové stroje.

214512

10.03.2010 22:02

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: Vytesat do kamene,

daniela 95.?.?.?

Mě by se opravdu nelíbilo, aby člověk získával příjem bez nějakého přičinění.Obzvlášť lidé (jak se dnes hodnotí)v produktivním věku.Vždyť, co to vlastně řeší? Je velmi hodně lidí, kteří, kdyby nepotřebovali peníze, by se "na to prostě vykašlali".
Neřeším tedy,pod jakou položkou by v takovém případě státní pokladna držela výdaje za povinnou výživu svého obyvatelstva, ale to, jak by této velkorysé příležitosti,mít základ na vyžití,využili lidé.
Nezakrývejte si oči před realitou,Janko.Jen v našem státě jsou miliony mladých lidí, kteří raději parazitují na vlastních rodičích, než aby je něco přimělo dělat nějakou práci.
Základní příjem neřeší vůbec nic.Ani nedostatek pracovních míst,ani hluboký nezájem o dění ve státě a už vůbec neřeší otázku,jak lidi se základním příjmem motivovat k nějaké činnosti.
Proto bych raději upřednostnila myšlenku "práva volby".Kdo chce mít příjem z práce jako zaměstnanec, jako živnostník či chce pouze obhospodařovat svůj pozemek pro vlastní spotřebu.Rozhodně by se tak dala odstranit i závislost na státu.A tak vznikla i větší svoboda.Z čehož se dá také udělat jakési "právo na nezávislost".
Základní příjem je možná také dobrá myšlenka, ale realizovatelná podle představ tvůrců, tak i Vašich,pouze v hodně vzdálené budoucnosti. [smích]

214525

12.03.2010 21:12

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

Nadějné vyhlídky

daniela 95.?.?.?

Tak jsem nejdříve byla až dojatá, jak vzorně se nám panstvo stará o poslední střípky našich továren,které každému státu dávají záruku soběstačnosti.Skvělé!!Ze zastaralého objektu, pomocí miliardových investic,je supermoderní podnik,který je schopný po všech stránkách plně konkurovat těm západním.
Zadoufala jsem,protože jsem o zastavení posledního českého cukrovaru nic nevěděla.Iděs o tom jaksi zapoměl dostatečně informovat.Tedy, zadoufala jsem, že éra ruinování postkomunistických památek je už za námi.
Ale ejhle,ono v tom našem státě ještě je co demolovat.A pro jistotu do roka a do dne srovnat se zemí,ať to stálo co to stálo,jen aby nás náhadou jednou nenapadlo si to znovu zprovoznit.
Takže,už ani vlastní cukrovary nemáme!Prý můžeme dovážet!Cokoliv.Co hrdlo ráčí.Nejásejme.Coby do soběstačnosti na tom už nejsme o moc lépe, než jižní Afrika.Budeme mít, co nám sousedé pošlou.Hezky kontrolovaně,abychom nebyly moc rozežraní a když nebudeme poslouchat,zavřou krám a vy češi..[velký smích] No,nejsem přehnaný pesimista, ale myslím si, že na tom ještě hodně zapláčeme.Bez svolení sousedů si jednoho dne neosladíme ani šálek čaje. [pláč]
Ale je dobře, že se na Zvědavci čas od času objeví podobná témata na stav našeho hospodářství.Nač žít ve věčných iluzích?

214690

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 140 čtenářů částkou 23 155 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 3

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 6

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Stát zakázal výrobu dezinfekce Martinu Žufánkovi23.03.20 15:43 Česká republika 1

Rusko a Kuba posílají do Itálie své lékaře22.03.20 17:35 Rusko 4

Blokování čínské pomoci Itálii v Praze22.03.20 16:08 Česká republika 3

Chmelár o prohlášení Stoltenberga: Je to šílené a nepříčetné21.03.20 08:40 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
24,60 Kč
Euro
27,48 Kč
Libra
30,64 Kč
Kanadský dolar
17,54 Kč
Australský dolar
15,17 Kč
Švýcarský frank
25,86 Kč
100 japonských jenů
22,80 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
6,04 Kč
100 maď. forintů
7,69 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
31,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 938,79 Kč
1 unce stříbra
356,21 Kč
Bitcoin
153 552,73 Kč

Poslední aktualizace: 28.3.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 611 719