Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Striga

Nalezeno 429 příspěveků, 267 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.06.2010 22:14

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

Já se i k lidem, se kterými nesouhlasím, chovám slušně, takže píšu oslovení vážená paní. Jestli se tomu smějete, dáváte si vysvědčení sama.

Já jsem neřešila, co na to její manžel, považuju ho za stejně nezodpovědného jako ji. Oba mladí, horliví, hloupí, nezopovědní.

Je zajímavé, že i jemu podsouváte názor, že je to bezpečná akce. Stejně jako mi v závěru svého příspěvku podsouváte, že bych byla schopna odsoudit nějakou aktivistku přejetou buldozerem. To tedy opravdu ne, protože o ní nevím.

Je zvláštní, jak vnímáte význam toho, co po Vás druhý chce. Já jsem se ptala, zda byste své dceři schválila dotyčnou cestu - nebo s ní souhlasila, a Vy to berete jako kecání do života a zakazování.

Jenže já jsem se Vás ptala na Váš názor a postoj, ne ovlivňování a velení.

Dělá to na mě dojem, že zřejmě nejste ochotna nebo schopna vyjádřit svůj názor, pokud ho nemůžete zároveň prosadit.

P.S. Můžete se chechtat dál. Těší mě, že jste taková veselá kopa.

221133

04.06.2010 08:18

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

Zas mi něco podsouváte - tentokrát to, že jsem chtěla odvést pozornost.... Vy prostě chcete za každou cenu odsuzovat Izrael. Já to beru tak, že zvůle mocných byla, jest a bude. S tím jeden člověk nic neudělá. Hromada lidí už možná ano.

Ale pro matku malého dítěte je důležitějším úkolem chránit to dítě, ne měnit svět. Dohnáno do krajnosti - kdyby těch nechránících matek bylo hodně, neměl by kdo ten svět v dospělosti měnit...

Jen tak mimochodem - nějak mi není jasné, v čem mlžím.... Své myšlenky vyjadřuju jasně a přesně, vyhýbám se zcela úmyslně i nějakému rozčilení, ale pro Vás je to mlžení, hm....

Tátovi loni vyměnili oční čočky a jásá, jaké syté barvy svět má. Jenže u Vás to není problém očí, ale myšlení, a tam se žádné čočky vyměnit nedají. Bohužel.

221170

04.06.2010 08:28

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

No hlavně že té statečné ženě nikdo na hlavu v té akci nešlapal, že?
Jen tak mimochodem - Johanka byla mladá bezdětná holka.... Znáte z historie moc ženských, které vědomě ohrozily své dítě ve zbytečné akci?

221171

04.06.2010 14:03

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

Začnu od konce. Je fajn, že někdo udělal nějakou akci, konkrétně lodě s pomocí, pro Gazu. Schvaluju, že Izrael byl nucen v jistém smyslu sám sebe znemožnit. Možná je to začátek pohybu k lepšímu stavu věcí.

Já sama bych do akce, která byla plánovanou provokací agresora, nešla. Mám se příliš ráda. Je mi jasné, že je spousta lidí, kteří mají tu odvahu. Je taky spousta lidí, které v jistém smyslu baví rvát se za jiné, i když sami nijak netrpí tím zlem, které řeší.

Já raději pomáhám podle svých možností tady. Je to drobná práce, novináři by neměli o čem psát, ale řadě lidí to pomůže.

Nás děti měli rodiče rádi natolik, že nám zakázali při sametové revoluci chodit na demonstrace. Z dnešního pohledu skoro směšné, že? Báli se řádícího davu, báli se střelby. Zažili příliš moc vojáků a změn režimů a báli se o nás.

Tím víc by se báli, kdybych jela s dítětem do blokované a okupované Gazy. To dítě tam nemělo co dělat. Ta matka taky ne. Taková mladí holčina, s mrnětem ještě skoro u prsu, má sedět doma a ne plout dráždit vojenský režim.

Víc by pro lidi kolem udělala tím, že to dítě vychová do dospělosti, než tím, že by ho nechala hrdinně zabít. Že zabito nebylo, je víceméně šťastná náhoda, ne její zásluha.

Před pár týdny jsem pomohla mladému muži - študákovi. Potřeboval poslat poštou žádost o víza do Prahy, ale přišel pozdě, už by to do druhého dne nestihl. Znám, jak jezdí ostravská PPL, a odvezla jsem ho do depa, protože touto cestou to stihnout mohl. Celý šťastný mi děkoval. No, když můžu, pomůžu. Na poslední chvilku jsem se ze zvědavosti zeptala, kam že to má namířeno - a on mi s rozzářeným úsměvem sdělil, že do Íránu, ale že doma řekl, že s kamarádem pojedou do Turecka.

Mladý, blbý, lačný dobrodružství. Chybí mu vojna, překonávání sebe sama, nebezpečí, dokazování si vlastní odvahy.

Měla jsem sto chutí dát druhý den inzerci do všech dostupných médií - komu chce študák odjet s brněnským kamarádem do Turecka, proboha zastavte ho.

Taky jsem v životě udělala řadu kopanců. Ale před největšími mě zastavila výchova a vštípené hodnoty.

Své mimino bych pro svobodu žádného národa neriskovala. Základním pudem každé samice musí být ochrana mláďat. Která to nedělá, ať je raději nemá.

221198

05.06.2010 22:42

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

Kroťte emoce, ještě dnes Vámi cloumají víc, než je zdrávo. Já nevykřikuju hovadiny, já píšu názor. Že Vás sociálka "urvala" od mámy, to je sice pro Vás dodnes traumatizující, ale nehodnoťte tímto filtrem vše, co potkáte.

Raději živé dítě v děcáku, než zraněné nebo mrtvé dítě na lodi s matkou aktivistkou.

Své názory jsem nemířila proti dětem nebo mladým a nezkušeným matkám. Jen proti jedné nezodpovědné matce. Nedělejte z jednoho velblouda karavanu.

Mohlo by se Vám to vrátit stejnou mincí - že naopak Vy hystericky reagujete při jakémkoliv náznaku oddělení dítěte od matky a plivete kolem sebe oheň a síru.

Mezi normálními lidmi je časté, že při rizikových akcích se rodiče rozdělí, aby nehrozilo, že děti přijdou o oba rodiče. V popisovaném případě naopak riskující rodiče vzali s sebou i dítě.

Sociálky dělají rodičům problémy i za podstatně menší věci, než je zbytečné tahání dítěte do ozbrojeného konfliktu....

221321

06.06.2010 16:49

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

A z čeho se, prosím, vykrucuju? Která svá dřívější tvrzení popírám?

Vy jste vztahovačná až to pěkné není. Dítě bych neodebrala proto, že je matka použila jako mediální štít, ale protože je vystavila ohrožení života. To z mého příspěvku, myslím, dostatečně jasně vyplývá, jen Vy to vnímáte pouze tím způsobem, který Vám vyhovuje.

221360

06.06.2010 22:15

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

Na jasné dotazy neodpovídáte, jen mě očerňujete a podsouváte mi názory a emoce, které jste si vyfabulovala. Věcné argumenty na Vás neplatí.

Nejste náhodou příbuzná s Paroubkem? Dej mu pánbůh lehké spočinutí v propadlišti dějin....

221395

07.06.2010 07:24

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

Aha. Vidím, že s Paroubkem tedy příbuzná fakt nejste.

221418

08.06.2010 22:10

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Meleš blbosti, Strigo!

Striga 85.?.?.?

Pokud ubohá maminka netušila, že Izrael předem avizoval, že loď do Gazy nepustí, pak upřímnou soustrast tomu nemluvněti, jak má pitomou mámu. O obsazené Gaze věděla a obsazujícím Izraeli ne? Protestovala proti blokádě a nevěděla, že Izrael blokuje a chce za každou cenu blokovat dál? Čekala zajímavý pokec s někým, kdo zastaví lodě vlídným slovem?

K tomu znásilnění - pokud je normální žena znásilněna patologickým násilníkem, je to politováníhodné. Pokud žena všemi možnými prostředky /oděvem, líčením, chováním, pohybem, obutím/ dává najevo, že je sexy, žádoucí, koketuje, láká samce, tak ať se potom nediví, že samec na výzvu reaguje. A těžko v poslední chvíli křičet - já jsem to tak nemyslela.

Ale třeba v té minisukni, zmakoivaná jak kurva, na jehlových podpatcích, ctěla o půlnoci v parku kázat o prospěšnosti celibátu.

221547

09.06.2010 08:47

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

"Sociálku si zavolejte na svoje vlastní věci a nesherte se jiným do života!"

Jak úžasná rada... Sheru-li se já někomu do života tím, že vyjádřím názor na jeho chování, vyplývá mi z toho, že Vy se poněkud sherete do života mého, anžto také vyjadřujete svůj názor...

Znáte přísloví - co sám nerad, nečiň jinému?

Další možnost je, že jste rád, shere-li se někdo do života Vám.

221566

13.06.2010 19:37

Školné je správné

RE: No konečně!

Striga 85.?.?.?

Panu Kramářovi na hlavu nic nespadlo, zato autorova maminka asi jako děcko uvařila dort podle Pejska a Kočičky, nadšeně ho všechen snědla a následky jsou na jejím détěti patrné dodnes. Co dovede pan autor splácat dohromady ve snaze být třeskutě vtipný, to je neskutečné.

Asi mě rodina a škola ohromně formovaly až nakonec zdeformovaly, protože takové urážení nějakého povolání bych si nikdy nedovolila, ono by mě to totiž ani nenapadlo.

Jsem třetí pokolení kantorů v naší rodině a vím, jak těžko se někdy poznatky a dovednosti předávají dál.Pana autora jeho vychovatelé a učitelé asi hodně zanedbali...

221932

14.06.2010 21:51

Školné je správné

RE: No konečně!

Striga 85.?.?.?

Marně uvažuju, co Vám dalo podnět k názoru, že jsem pyšná - zde konkrétně na své vzdělání. Nic mě nepudí vyvyšovat se nad druhé, tudíž nemám potřebu být jakkoliv pyšná.

Je otázka, chcete-li Vy tak vidět svého oponenta, nebo je Vám tato vlastnost natolik blízká, že ji promítáte do druhých.

222023

14.06.2010 22:09

Školné je správné

RE: No konečně!

Striga 85.?.?.?

Nejsem masochista, aby mě těšilo znevažování práce, kterou provozuju já i spousta lidí, které mám ráda.

Vím, co je ironie - jedovatost, která má autora pobavit a popisovaného zesměšnit. To je trochu něco jiného než nadsázka. Nemám ráda ubližující humor, mám ráda humor laskavý.

Já neumím být nad věcí, která se svým dosahem vysmívá i mi. Stejně jako pan autor zřejmě neumí napsat jediný příspěvek, který by se jedovatostí nepokoušel o vtip.

Tuto "jinou formu" opravdu jako humor nechápu. Jestli jsem omezená tím, že nemám ráda výpady proti komukoliv, tak to je smůla pro ty, kdo si těmi výpady pomáhají k obsahu a smyslu svých literárních prací.

"Shodit" lze jakékoliv povolání. Stačí přidat něco politických myšlenek, něco o ničení planety, něco o manipulování masami, trochu poštvat lid proti vládnoucí skupině a autor má článek.

A stádo nadšeně mručí, jak to těm lumpům, kteří mají moc rozhodnout o nás a za nás, zase nandal.

Že bych zkusila napsat jedovatý článek o obecném čtenáři Zvědavce, který nesnáší židy, Židy a Američany, žije ekologicky, nečte Mladou frontu, nesnáší komunisty a brojí proti jakékoliv vládě, která má moc?

Byla by to nadsázka, černý humor, ironie, věc pro nadhled, pochopení a neomezenost....

A teď čekám, kolik lidí nebude nad mou věcí a s nepochopením a omezeností se pustí pro změnu do mě.

222025

15.06.2010 21:57

Školné je správné

RE: Řekl bych,

Striga 85.?.?.?

No, tak ze vzdělání mají dětem zatvrdnout srdce... Spíš některým diskutujícím zatvrdly mozky.

Původně jsem chtěla napsat něco o tom, jak by lidé chtěli lékaře vzdělaného v medicíně - když už má někdo operovat, opraváře vzdělaného v tajích elektřiny, aby ta televize zase šla, a kuchaře vzdělaného v oblasti surovin, aby jídlo bylo k žrádlu.
Nebo raději nevzdělaného, když jsou ty školy tak špatné?

Pak jsem si řekla, že takové samozřejmosti je zbytečné psát lidem normálním a je také zbytečné, i když z úplně opačného důvodu, tohle psát zdejším diskutujícím, kteří tak haní vzdělávání v českých školách.

Kolik jste poznali škol, že si troufáte je tak odsoudit? Kolik lidí, opravdu deformovaných vzděláním, jste potkali? Kolik naopak těch, kteří své vzdělání účinně používají ve prospěch dalších lidí?

Tady stádo uvzatých blábolí o škodlivosti vzdělání na všech školách snad krom mateřských. Fuj... Je mi z toho účelového odsuzování špatně. Z té malosti, která z toho čiší. Z toho roubování politiky do všeho. Z toho degradování všeho, co jen trochu zavání dobou předlistopadovou.

Fuj. Úplně stejně komunisté odsuzovali všchno předsocialistické, jen to jejich bylo dobré. Teď je to stejné, jen se vyměnily "ismy" a nadává se zas.

222085

06.07.2010 00:17

Proč je větší krize stále před námi?

Leveragovat? Prosím přeložit.

Striga 85.?.?.?

Může, prosím, pan autor vysvětlit, co je to leveragovaná ekonomika a nutnost odleveragovat? Napadají mě slova jako zadlužený a oddlužit, nicméně chtěla jsem po internetu přesný překlad, ať nejsem za blbce, který význam slov jen odhaduje, a internet cudně mlčel....

223367

09.07.2010 08:30

Ve jménu kuřáků!

Když se budu chtít vyhnout kouři....

Striga 85.?.?.?

Budu muset partnerovi a několika - véceméně všem - kamarádům důrazně připomenout, že moje auto je moje a rozhoduju v něm já, tedy že se nebude kouřit. Ani výjimečně.

Do hospody si taky nezajdu, protože nějakou echt nekuřáckou jsem ještě nepotkala. Budu se muset sytit bagetou u benzínové pumpy.

K táboráku si s partou taky nesednu. S řadou známých si budu jen telefonovat, protože oni musí mít u piva nebo kafe cigára i doma. Ke mně nepřijdou, protože mám nekuřácký dům.

Jsem astmatička, před půl rokem odstěhovaná z Ostravy. Když do ní přijíždím za prací, děsí mě a odpuzuje trvalý mrak nad městem. Mrak jedů, rakovinotvorných látek a prachu.

Argumentovat, že je spousta dalších nepříjemností, které musíme dýchat, je hodně nesmyslné. Jako že když vás okrade jeden, může si vzít i druhý, to máte pani jedno tak buďte zticha.

Kouř je jen plyn a vítr ho odfoukne. Co kdyby nějaký závislák kolem sebe rozhazoval azbest? Trochu by to lítalo ve vzduchu, trochu by to způsobovalo rakovinu, ale buďme tolerantní.... nebo ne?

Nebo by do druhých třeba trochu píchal špendlíkem. Je závislý, pochopte to, píchat do druhých musí.... Na rozdíl od kouře z cigaret by z toho nebylo astma ani rakovina, ale byl by to přímý zásah a to by si nikdo líbit nenechal.

Nebo by někdo v rámci závislosti na potkání rozdával facky. Je závislý a dělá to rád, tak to budeme tolerovat... Pani vy se nechcete nechat profackovat při vstupu do hospody? Smůla, vařte si doma, nikdo vás do té hospody nestrká.

Nesmyslné příklady, že? Ale je to o obecném vzorci - někomu něco chutná, je na tom závislý a normálně fungující společnost nutí, aby to konzumovala s ním.

V hospodě se pije a kouří. Jenže nikdo vás nenutí opít se taky, když jdete na večeři.

Těší mě statistiky infarktů v zemích, kde zakázali kouření v hospodách. Asi jsem deformovaná.... tím, že mi máma umřela před očima na infarkt.

Kouří táta...

223603

09.07.2010 22:33

Ve jménu kuřáků!

RE: Jsem nekuřák

Striga 85.?.?.?

To je pěkný magor, když kouří i za cenu vyhazovu z práce.... Závislák jak vyšitý. Psychicky nemocný člověk.

223686

11.07.2010 09:09

Ve jménu kuřáků!

RE: Ve jmenu logiky

Striga 85.?.?.?

Ve jménu vaší logiky - Vy znáte motoristu, který si jde několikrát za den jen tak sednout do auta a zajezdit si deset minut kolem baráku, protože má k tomu neudržitelné nutkání? Někdy si bere s sebou kafe, bez jízdy se ráno nevykálí, bere si tam s sebou podobně postižené přátele, po dobrém sexu radostně odbíhá na deset minut jezdit, vyběhne kvůli tomu několikrát během pracovní doby a je toho schopen i za podmínek, že doma není ani na chleba, ale on musí několikrát denně jezdit?

Ne někam, ale jen tak, pro ten požitek z jízdy. Neb jest závislý na jízdě.

223827

17.07.2010 04:54

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

Co vlastně chtějí kuřáci?

Striga 85.?.?.?

- používat otevřený oheň
- vdechovat kouř
- přerušovat díky své závislosti jakoukoliv činnost včetně práce
- odhazovat odpadky kdekoliv
- způsobit komukoliv ve svém okolí páchnutí oděvu, těla i věcí
- poškozovat sobě i druhým plíce škodlivými látkami

Dosaďte si jakoukoliv jinou látku než nikotin a zkuste některou z výše uvedených činností provozovat. Budete za blázna. Zkuste odmítat provozování uvedených činností s nikotinem a budete za fašistu.

Pro mě jsou blázni kuřáci a zákazy jejich činnosti na veřejnosti plně schvaluju. Ať si ty svoje jedovaté ohníčky a smrady dělají zavření doma, závisláci jedni neudržitelní.

224270

17.07.2010 10:56

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: Co vlastně chtějí kuřáci?

Striga 85.?.?.?

Hehe, typický závislák, kterému chce někdo brát drogu.

Je zajímavé, jak neuctivě se vyjadřujete o lidech, kteří také dělají mnou odsuzované věci.

Není mi nic po tom, co vdechujete, ale musím to vdechovat i já. Takže po Vámi produkovaném kouři mi něco je. Neumím a nechci běhat mezi obláčky kouře a trefovat se nádechem mimo ně.

Jestli si Vy najdete důvod k přerušení práce tak nějak z principu, je mi líto Vašeho zaměstnavatele.

Odpadky - když lítá něco dalšího, tak si taky něco odhodím? Vás bych nechtěla mít za souseda... Podle stejné šablony můžete dělat cokoliv. Protože už to dělá někdo další, že... třeba zmiňovaný Hitler.

Že se někdo potí v horku? No to dost dobře v tom horku nejde jinak. Ale nekouřit jde.

Provoz vozidel - je z jiných důvodů než kvůli závislosti jejich majitelů. Neznám nikoho, kdo by trpěl nedostatkem smogu v plicích a šel si proto inhalovat výfukové plyny.. A že my Ostraváci sakra dobře víme, co je smog...

Stav Vašich plic a stav Vašeho pyje mě opravdu nezajímá. Nicméně látky, ovlivńující stav Vašich plic, nutíte užívat i ostatní.

Bakteriální mikroflóru Vašich genitálií s Vámi naštěstí náhodní blízcí občané sdílet nemusejí.

A že Vám Vaši drogu pořád zdražují? Chichi, máte smůlu, zkuste nekouřit a uvidíte, jak zdražovatelům vytřete zrak....

Zatím si oni s Vámi vytírají něco úplně jiného.

224289

17.07.2010 15:19

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: smrad

Striga 85.?.?.?

Ani ne tak socky na Sibiř, jako Krysu zpátky do kanálu.

Ptáka po peří, vlka po srsti, člověka po řeči poznáš....

Krysa asi neumí napsat příspěvek bez čuráka nebo ptáka. Příští genitální výraz bude možná pro nás dámy, protože další silný výraz pro pánské přirození by byl jen opakováním....

Nicméně říkám s klasikem - dost bylo kokotů...

224306

17.07.2010 15:22

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: Nic si z toho nedělejte Vladimíre!

Striga 85.?.?.?

Jakým způsobem jste získal své znalosti posmrtných stavů?

224307

18.07.2010 01:06

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: Nic si z toho nedělejte Vladimíre!

Striga 85.?.?.?

Já se ptám asi nějak jinak než česky. Tak ještě jednou - jak jste získal ty znalosti? Četl jste o těch poznatcích, nebo jste něco cítil, viděl, slyšel?

224350

19.07.2010 22:38

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: ?!

Striga 85.?.?.?

Vida, zajímavý nápad, jak působit kolem sebe smrad, navíc čistě přírodní a nejedovatý.

Uvažuju, jak by to vypadalo, kdyby stejné množství vzduchu, jako znečistí kouřem, kuřák náhražkově zaprděl. Co šluk, to prd, ať je nějaký ekvivalent.

Prdí rád, je na tom závislý, odcházející plyny mu voní, spoluprdícím taky, komu to vadí, ať jde do bezprdové hospody.

U oběda hodinová pauza, pak už jen zase přísun fazolí pro aktivní a cedule "bezprdová zóna" pro otravy dožadující se čistého vzduchu.

Uhozené? O nic víc než zakouřená hospoda.

A to by šlo fakt o prd...

A tvrdě hájit heslo, že kdo neprdí s námi, prdí na nás...

224484

09.10.2010 15:11

Odešel člověk a kamarád

O motivaci k sebevraždě víme příliš málo

Striga 85.?.?.?

Možná by stálo za to zamyslet se, v souvislosti s Davidovou smrtí, jak málo běžný občan ví o sebevražedném uvažování člověka, který neví, jak dál.

Ponechám bokem demonstrační sebevraždu, tu jsem naštěstí nepotkala. Ale bohužel jsem byla dost blízko dvěma bilančním sebevraždám. První byla šedesátiletá paní,které doma odcházel starý pes na srdíčko a v nemocnici dcera na rakovinu. Paní ten den měla návštěvu, s kamarádkou vypily něco alkoholu a paní vypověděly nervy. Dosud zatínala zuby a snažila se vydržet,ale alkohol uvolnil emoce a složila se.

Naštěstí ji napadlo zavolat mi a mi naštěstí došlo, že slušná zákaznice, volající opilá a ubrečená v deset večer, má asi hodně velký problém, že se něco děje.

Bohužel o pár let později se jednalo o kamaráda, hráče a alkoholika, který propil a prohrál rodinu, majetek, byt. Šli jsme po delší době na kafe a mi nedošlo, že jeho smutné, rezignované oči a prosba o peníze jsou příznakem krajní nouze. Za pár týdnů se oběsil.

První paní jsem možná zachránila od nejhoršího. Slíbila jsem jí pomoc s veterinou a psem, naplánovala zítřek a činnost. Možná to ji odvrátilo od činu, protože mluvila o tom, že si neví rady, že to skončí se sebou i se psem.

Druhého člověka jsem nechala bez pomoci, nepoznala jsem totiž, že ji potřebuje.

Umíme spoustu technických věcí, máme ohromné znalosti všeho možného, ale málo nás rodina učí, jak zacházet s mezilidskými vztahy, jak poznat jemné náznaky, že je druhý v úzkých a volá o pomoc.

Kdyby tahle vyhrocená diskuze vedla k tomu, že někomu v budoucnu docvakne - hele bacha, ten je v koncích jako David, pozor... tak ta diskuze nebyla marná.

Chce to víc vzájemnosti. Ne se jen honit za penězi, ctižádostí, kariérou, postavením. Dát si pozor, aby člověku při uskutečňování jeho snů někdo stál po boku, aby někdo ty sny chtěl uskutečňovat s ním. Aby ten člověk neskončil sice s realizovanými sny, ale sám. Anebo v horším případě s rozbitými sny a sám....

229707

11.10.2010 01:22

Odešel člověk a kamarád

RE: Člověk, kterého zabil systém

Striga 85.?.?.?

(Příspěvek zrušen. Strigo, toto není místo k podobným úvahám. Sejděte se s Radimem, dejte si do držky, ale netahejte to sem. Editor.)

229768

11.10.2010 10:47

Odešel člověk a kamarád

RE: Člověk, kterého zabil systém

Striga 85.?.?.?

Nejen ve společenském systému jsou vyvolení. Na systém možno zde nadávat do utahání huby a klávesnice, nicméně kritika kritiky systému a autorů kritiky zde možná není.

Ve svém, editorem smazaném příspěvku jsem nikoho nenapadala, jen jsem shrnula fakta o Davidově způsobu života a poukázala jsem na to, že si svůj konec způsobil sám tím, že šel do předem nedostatečných podmínek, ve kterých s ním jeho blízcí logicky nechtěli být.

A kritizovala jsem jeho obdivovatele, kteří obdivují vlastně to, co ho ve finále zabilo. Zabíjející podmínky nejsou hodny obdivu, ale pozornosti a odmítnutí.

Zůstal sám a zabil se. Nezabil ho systém, sám se odrovnal, jako by šel bez vody do pouště.

Do mě tady může kopat kdekdo, podsouvat mi věci, které jsem nikdy nepsala, vulgárně mi nadávat,ale já kritizovat nesmím.

Pane Stworo, sbohem. Vrkejte si tady s partou vyvolených, jak je svět zlý,plný podlých židů, Židů a cigánů, a brečte si tu kolektivně s partou stejně smýšlejících.

Já jdu dělat něco smysluplnějšího než se bavit s někým, kdo nesnese jiný názor. Když máte otevřenou diskuzi pod článkem, nedivte se, že někdo diskutuje. I na nepovolená témata. Chacha, demokracie a otevřenost internetu....

Dáte volnost a svobodu potud, pokud Vám vyhovuje. Jasně, je to Váš web. Ale nemluvte o svobodě slova, jednomu ji dáte až do urážek a vulgarit a jinému berete možnost i slušného vyjádření.

Nebo se bojíte, že by se mnou mohl někdo souhlasit a narušit jednolitý šik zdejších přikyvovačů?

A teď znova do mě, editor to mazat nebude...

229805

11.10.2010 10:51

Odešel člověk a kamarád

RE: Člověk, kterého zabil systém

Striga 85.?.?.?

On se neztrapnil. To nebyla demagogie. Nepíše bláboly.

Trapné demagogické bláboly píšete vy.

Nebo ne, pane editore? Koho smažete teď?

229806

15.12.2010 22:48

Je čas pomáhat

RE: Co to zase Waterfall pindáš o svářečích?

Striga 85.?.?.?

Když je řemeslo tak úžasně výnosná věc, proš se do něj lidé nehrnou? To nechtějí prachy? Nebo je problém, že se prostě musí makat....?

Kdyby to tak ohromně vynášelo, spousta lidí by sháněla rekvalifikaci a šla by řemeslo dělat....

234342

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 1

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 1

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 7

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Měnové kurzy

USD
25,76 Kč
Euro
27,84 Kč
Libra
31,61 Kč
Kanadský dolar
18,12 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,37 Kč
100 japonských jenů
23,76 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 690,29 Kč
1 unce stříbra
371,09 Kč
Bitcoin
173 683,37 Kč

Poslední aktualizace: 4.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 698 640