Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Striga

Nalezeno 429 příspěveků, 267 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.06.2008 14:45

Sobotní cyklovýlet

RE: To je ale tedy zase jeden zbytečný článek,

Striga 85.?.?.?

Marně uvažuju, jak uplatnit osobní inteligenci ve chvíli, kdy někdo jiný porušuje pravidla, která já chci ctít a ctím, neb je mi s nimi z nějakého důvodu lépe. Halasícího souseda jsem několikrát upozorňovala, nezabralo, zavolala jsem policii. V půl druhé v noci. Sousedova záliba v hlučné zábavě se mi nelíbí a bráním svůj klid legálními prostředky.

V obchodě jsem hudbu probírala s pokladními, s lidmi na oddělení informací, ale bylo mi řečeno, že oni jsou na vypnutí malí páni, že jsem sama, komu to vadí, a prostě mi vyhovět nemůžou. Možná to vadí i jiným lidem, ale ducduc, všichni rezignovali.

Uvažuju, že si do hlasité současné hudby budu nahlas zpívat Mozarta. Budu divná, že? Oni svoji hudbu, já svoji, jsem přece zákazník, jejich pán.... Nebo si můžu zpívat stupnice, to možná někoho rozhoupe k vyjádření,že tohle už teda fakt nechce. Budu špatná já, že prosazuju své, nebo oni, když prosazují své? Musím poslouchat módní odrhovačky u nákupu másla? Můžu jít jinam,že.... Klid v Plusu mi ale nevyřeší ducduc v Tesku.

Nevím,o kterých lidech mluvíte, kteří mají nárok na své záliby. Obtěžování okolí přestupováním obecně daných hranic se mi nejeví jako vhodná záliba. Záliba možná, ale obtěžující normální, dohodnutá pravidla ctící lidi.

Baví mě Vaše blahosklonné konstatování, že moje cesta ke zvládnutí komunikačních technik bude delší. Poněkud jste nepostřehl, že celou dobu popisuji situace, kdy protistrana komunikovat nechce a prostě nekomunikuje. Takže sebelepší technika je nanic. Leda tak psychická manipulace, ale to už není o slušnosti....

Je opravdu na přijímači, jak vyhodnotí situaci. Vy jste zjevně nepostřehl, že narážkou na své jazykové vybavení poukazuji na Vaše užití slova "vykomunikovat". Čeština je nádherná řeč a vyjadřuje občas i víc, než by autor chtěl. Normální lidi spolu o něčem mluví, politici korektně hovoří - to se mi u toho uši kroutí a jim asi pusa, když nemůžou normálně mluvit.... No a Vy prostě něco vykomunikujete. To zní skoro jako exkomunikace, ale to by bylo asi dost o něčem jiném, že............?

Ale přesto - mějte hezký den, snad jsem zmínila vše, co jsem měla na srdci, a snad mě zdejší leader Vladimír nepokárá za prolongovaná hyperkomunikační vyjádření...

Jdu na chvilku kvokat do kuchyně, voice špinavého nádobí from dřez je neodbytný....

162837

11.06.2008 19:11

Konec leteckých modelářů v Čechách?

RE: To není zdaleka konec

Striga 85.?.?.?

Já chovám psy a jsem schopná poměrně lehce je vycvičit na hledání jakéhokoliv pachu. Zbraně - tedy olej na ně, drogy, mrtvoly, živí lidé, semtex, co má trochu nějaký pach, to se dá vyčuchat. Kdy nám zakážou psy, protože vyčuchají něco, co nemají?
Ti kousací už jsou zakazováni.... Tak i ty čuchací.....

163013

25.06.2008 20:48

Německo odmítlo další holocaustové reparace

RE: Německá ekonomike je v úpadku?

Striga 85.?.?.?

Jo, jenže dotyčný autor nabádá lidi k tomu, aby si peníze odkládali na úspory a na investice, ne aby je promrhali na stoupající konzum. Čím víc člověk vydělá, tím víc chce věcí, za které utratí. Dražší byt,lepší auto, dražší dovolená, další auto.... Ukažte mi člověka, který poskočí platově o 100 procent a žije stále stejně, rozdíl ukládá nebo investuje....a nespotřebuje. [smích] [smích]

163924

27.06.2008 07:48

Anarchie a řád

Chudák dominantní bílý muž......

Striga 85.?.?.?

má ve svých rukou vojska, vlády, většinu zákonodárců, většinu vedoucích postů v rozličných oborech, a přece je ušlapován, droben, podrobován, někdo mu rozbíjí rodinu, sebevědomí, identitu, sebepojetí, orientaci ve světě, doma i na pracovišti, v životě i ve filozofickém náhledu na sebe sama. Chudák bílý muž.

Asi mu to dělají někde zpoza buku nepřející, feministicky vyškolené a sebevědomé ženy, posmívají se mu s významným poklepem na své světu dominující a život dávající břicho - co bys byl bez nás, chlapečku, to bys nebyl, že....

To ženy chudáku bílému muži způsobily rozpad rodiny - pryč s dominátorem, pryč s autoritou, sem s chaosem, ať si filozof zamotá hlavičku rozpadem tradic, rošťák jeden.

Proč? Protože každá žena je schopna levou zadní dělat několik věcí najednou, na rozdíl od muže, že, a proč si svět neuspořádat podle sebe. Rozděl a panuj - podle svého.

Nejsou ti chlapi poněkud neschopní, když drží ve svých rukou vlády, policii, parlament, vojsko, a někdo jim ten krásný, zaběhaný řád podkopává? Když si ho neudrží, dobře jim tak.

Nebo je to jinak a tu smutnou situaci tak smutně vidí pouze pan Lhoták? Chudák dominantní bílý muž?

Vždy mě znovu ohromí, nad jak hlubokými, zásadními a život těžce ovlivňujícími věcmi hloubá. Jak hezky obecně, komplexně, odborně, ve všech souvislostech s košatou znalostí historických faktorů. Zavrtím hlavou, kvoknu ohromením nad tou hloubkou a jdu se popelit k něčemu zcela bezvýznamnému, ale důvěrně známému, co ovládám - luxování, mytí nádobí a tak. Každý to své......

164016

27.06.2008 18:28

Anarchie a řád

RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.

Striga 85.?.?.?

Protože ještě nepotkaly chlapa, kterým by se mohly chlubit kamarádkám, který by jim zajistil dostatek peněz, velký barák a jezdící auto. Nerealizovaly se přes chlapa, musejí se realizovat přes práci....

Průser je, když se nestačí vdát zavčas a po čtyřicítce už ti chlapi nejsou volní nebo akční. Pivo, televize, místo pohár v lyžování, mistrovství světa v hokeji, Evropy ve fotbale, těším se na olympiádu........ a výmluvy na bolesti hlavy.

Je to nějak naopak... Asi se jim ten svět fakt vymyká z rukou.

164052

27.06.2008 23:50

Anarchie a řád

RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.

Striga 85.?.?.?

Realizovat se - to chce především uznání druhých, ne jen sebe sama. Je sice hezké realizovat se přes děti, vypadá to ušlechtile, ale když to neuznává společnost kolem, těžko bude ta žena sebe sama přesvědčovat, jak je to úžasné, když okolí uznává jiné hodnoty. Nebo to chce mít chlapa, který tu realizaci přes děti ocení.

Ono není žádné terno odchovat několik dětí, být s nimi doma nebo chodit do nenáročné práce, realizuj se, ženo, přece přes ty děti a ne přes kariéru, a v padesáti chlap prozře, poděkuje za dosavadní pomatené roky a odejde se realizovat jinam. Ženě kromě mizerného důchodu a podivných alimentů zbyde ještě hodně - dvě oči pro pláč.

Já zrovna nejsem typ, které by manžel vše koupil - manžel není, děti být nemohou, a tu seberealizaci mám v práci, protože rodinu mi osud nedopřál.

Jsme tady pro ty druhé, ať to jsou vlastní děti nebo cizí děti nebo cizí dospělí, být jen pro sebe je cesta do nikam. Pocit, že člověka nikdo nepotřebuje, je ubíjející - život je pak jen čekáním na smrt.

Nemusí být každá kareiéra jen honěním peněz a postavení. Mi stačí dělat svoji práci dobře, lidé mě opakovaně chtějí, oceňují slovně i penězi a je to fajn. A to jsem "jen" pěšák v oblasti služeb.

Na osudech zákazníků vidím, že život je příliš košatý na to, aby platilo jen jedno obecné kritérium, jako třeba ta realizace přes děti. Je spousta zbytečných a špatných matek, stejně jako řada zajímavých bezdětných žen, které svou kariérou, svou zajímavou prací obohatily ostatní. Zagorová, Maciuchová, Zázvorková. Jejich dětnost nebo bezdětnost ostatní zajímala maximálně jako bulvár, žádány byly pro něco jiného - pro svou práci.

A kam se nám ztratili tatínci, proč ti by se neměli realizovat především přes děti? Předat své postoje, zásady, životní zkušenosti, filozofii, dovednosti a znalosti dětem, to je pro muže přece neméně důležité jako pro ženu. Nebo je důležitější kariéra?

164076

29.06.2008 23:04

Již vzhůru, cenzoři této země, již vzhůru všichni, jež strach zhnět

Možná by se měla cenzurovat TV....

Striga 85.?.?.?

....když ve zprávách ohlásí, že záběry ztýraných zvířat budou drastické, slabé povahy - nedívejte se. Na druhé straně se podle zákona proti týrání zvířat nesmí na výstavě ukázat pes s kupírovanýma ušima, byť ty uši byly kupírovány legálně v zahraničí, protože to by byla propagace týrání.

Veselého psa bez uší ukázat nelze, uhynulá zvířata nebo zabíjená kočka ano? Já už tomu světu kolem nerozumím.... Nebo donekonečna opakované záběry kuřimské chůvičky, tam si pedofilní sadisti mohli chvilku zgustnout....

Co takhle udělat si ukájecí sbírku drastických záběrů z Novy? Samozřejmě zpravodajství, nic hraného, ať je to reál....

164179

04.07.2008 09:02

Očistec vyživovací povinnosti

Máte pravdu, pane Lhotáku

Striga 85.?.?.?

Tak na nás, nevděčné baby. Vás chudáky milující otce vyhazujeme z baráku, posíláme za mladšíma milenkama, na cestu vyžehlíme košili, přibalíme svačinu, popřejeme příjemné zážitky a to vše jen proto, abychom vás mohly zákeřně vystrnadit z vámi tak oblíbeného rodinného života. Tumáš, syčáku, a nedám ti děti.

Republika je plná štkajících mužů, kteří touží přebalovat, aby si budovali vztah s miminem, málem by kojili, rádi by chodili s dětmi do kroužků, rádi vařili teplé večeře, oželeli by i kariéru, i fotbal, klidně finále mistrovství světa v čemkoliv, jen aby mohli být se svými dětmi.

A samolibě se chechtáme u soudu, když z vás vyrazíme úřední cestou celých patnáct set měsíčně na jedno dítě. Vy byste z takové částky uživili sebe i další dvě děti, že?

A tak my zavilé feministické Šárky bouráme rodinu s tajným cílem podkopat stát a nastolit nový pořádek. Časem jen umělé oplodnění pro lesby, všem ženským zdarma robertka na příděl a jednou ročně povinně na prohlídku do zoo ukázat Lhotáka v kleci jako varovný příklad, jak to s chlapama dopadlo.

164400

04.07.2008 19:13

Očistec vyživovací povinnosti

RE: Máte pravdu, pane Lhotáku

Striga 85.?.?.?

Jednu velkou dohodu o následcích případného rozvodu ti dva zamilovaní uzavírají na radnici - sňatkem vstupují do určitého právního vztahu, do manželství, a jeho rozpad a řešení následků má na starosti zákon o rodině - tentýž zákon, který dovoluje manželství.

Manželství je zákonem řešený partnerský sex a jeho následky - děti a majetek. Zákon řeší jak situaci v manželství, tak i po, takže ta rámcová dohoda existuje. A součástí té dohody je, že neshody bude řešit soud podle předem známých pravidel.

Na druhé straně - nedodržují se i nařízení soudu, musejí se někdy tvrdě vymáhat, tak jak chcete donutit rozvedené manžele dodržovat jejich vlastní smlouvu?

164469

04.07.2008 20:04

Očistec vyživovací povinnosti

RE: Zákony

Striga 85.?.?.?

Tak žena nemá důvod setrvávat v manželství, když ví, že dostane děti a manžel jí bude platit na tyhle společné děti....

No, to jste na tom,hoši, docela špatně, když ženu v manželství nedrží nic jiného než strach o děti nebo o peníze. V tom případě nelituju toho balíka, který nenabídne nic jiného. Já chci mít parťáka na radosti i starosti, pocit bezpečí se silným chlapem vedle sebe, chci mít doma chlapa, ke kterému můžu obdivně vzhlížet, ne jen otce svých dětí a zdroj peněz.

Když je líto chlapovi živit vlastní děti a ztrácí motivaci vydělávat, je mi ho dvakrát líto. To je fakt ubožák. Pro chlapy v naší rodině je radost vydělat přiměřený balík, hrdě se bít v prsam a být pochválen, jak velkého mamuta ulovil. A s radostí toho mamuta předhodí rodu, místo aby si ho sežrali sami. Stejně jako ženským dělá radost se o ten rod starat a občas dotáhnout taky nějakého mamutíka.

Jen tak mimochodem - kolik znáte žen,které mají po rozvodu víc peněz než v manželství? Já teda pár jo, ale těm manžel vše dostupné propil, prohrál a podobně.

164471

04.07.2008 20:24

Očistec vyživovací povinnosti

RE: Střídavá péče

Striga 85.?.?.?

A jak z toho ty matky profitují?

164473

04.07.2008 20:18

Očistec vyživovací povinnosti

RE: Zákony

Striga 85.?.?.?

Ten stav vidím nadějně, za rok to skončí.... Můj brácha studoval ještě dýl, ale dneska loví největší mamuty v rodině,inu dostal rozum. Mj.i dlouhým studiem.

164478

04.07.2008 20:58

Očistec vyživovací povinnosti

RE: Zákony

Striga 85.?.?.?

Najděte si nějakou šťastnou, rozvedenou, zvýhodněnou, s majetkem po manželovi, s dětmi, s alimenty, a svět vám zrůžoví.....

164482

05.07.2008 08:20

Očistec vyživovací povinnosti

RE: Máte pravdu, pane Lhotáku

Striga 85.?.?.?

Plně souhlasím s myšlenkou, že ve škole tohle vzdělávání chybí. Mi poměrně brzy dala určité mantinely četba Plzáka. Dost lidí ho odsuzuje, ale jako odborník na řešení konfliktu v rovnocenném vztahu v páru je nepřekonatelný.

Jedna z jeho základních tezí je, že si manželé dopředu mají udělat jasno v tom, kolik bude dětí a kdy, kdo bude dělat kariéru a kdo povede rodinu, jak se bude hospodařit s penězi, jak bude rozdělená práce doma a v neposlední řadě jak budou trávit volný čas.

Když se tohle domluví,je spousta konfliktů zažehnaná.

164517

05.07.2008 09:19

Očistec vyživovací povinnosti

RE: Zákony

Striga 85.?.?.?

To je zvláštní. Vycházím z předpokladu, že výživné je spravedlivé podle výdělku otce a potřeb dítěte. Pokud má rozvedená matka svůj plat a spravedlivě stanovené výživné vyšší než peníze v manželství, vychází mi z toho, že v tom manželství měla peněz míň, tedy manžel jí nedával ani tolik,kolik stanovil soud. To pro otce není moc lichotivé.

164518

05.07.2008 09:03

Očistec vyživovací povinnosti

RE: Zákony

Striga 85.?.?.?

Mě zase štve tahle metoda, protože ji spousta lidí aplikuje všude možně i nemožně. Dalo by se taky tvrdit, že moje nejsilnější přesvědčení o něčem je vlastně přesně opačné. Kardinál Vlk by byl kanec k pohledání, pornoherec Rosenberg homosexuální kryptojeptiška, já podle téhle teze miluju Lhotáka i s jeho úžasnými názory a Stwora je agent Izraele.

Naše nejsilnější vlastnosti a cítění proboha nemůžou být VŽDY opačné. Pochopím to u zapšklé babky moralizující s kostelníma bábama, ale často se s tím setkávám právě v uvedeném příkladu - lidé jsou naše zrcadlo. To se mi silně nelíbí.

164519

06.07.2008 19:48

Očistec vyživovací povinnosti

RE: Zákony

Striga 85.?.?.?

To bych musela být schizofrenička. Dejme tomu, že mi na druhých vadí lhaní, podrazy, zraňující ironie. To se mám kouknout do psychologického špíglu a dojít k názoru, že jsem jedovatá svině a nechci si to přiznat?

164650

09.07.2008 01:01

Panenko Mária, oni to fakt podepsali

Koho budou vítat se skřípěním zubů naše děti?

Striga 85.?.?.?

Můj děda rád narukoval při mobilizaci v roce 1938, chtěl bránit republiku a těžce nesl demobilizaci. Babička naznačovala, že ho nucená kapitulace psychicky navždy poznamenala.

Moje máma se bála o rodinu v šedesátém osmém, tanky nejsou sranda a chvíli to prý vůbec nevypadalo dobře. Ale stejně jako děda s Němci se i ona dočkala odchodu okupantů, i těch ruských.

Mi je 42, sleduju přibližování Američanů k naší zemi a je mi smutno. Dočkám se jejich odchodu? Kdo přijde naši zemi vojensky obsadit po nich?

Máma i babička se musí obracet v hrobech. Dědovi bych se styděla podívat do očí, co jsme to dopustili.

164889

22.07.2008 18:12

Čunek vrací úder

Kradl....?

Striga 85.?.?.?

Nevím, jaké zákony Schwarzenberg použil, ale přijde mi komické tvrdit, že KRADL, když restituoval majetek své rodiny. Za jakých okolností byl majetek zabaven a za jakých vrácen, to si netroufám soudit. Jen mi přijde divné ukrást něco, co bylo vlastníkovi sebráno. Kradl svoje, asi schizofrenik....

165885

04.08.2008 02:35

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: ...jinak

Striga 85.?.?.?

To musím mít teda hodně velkou představivost, aby ve mně tyhle děsy vzbudily něco pozitivního. Normální člověk reaguje na negativní zprávu zvýšením pozornosti, stresem, nepříjemnými pocity, mobilizuje síly a vnímání, očekává nebezpečí.

Neznám nikoho, v kom by špatné zprávy podpořily lásku k bližnímu, radostné vnímání světa a očekávání klidných zítřků.

Asi jsem hodně skeptická, ale nevěřím na energie posílané vesmírem za účelem zkoušení, co vydržíme, nevěřím, že vytváříme takové nebo makové energie. Nějak nejsem schopna vcnímat širší vědomí v prostoru. Naši mě asi zgruntu nedostatečně připravili pro život.

Kdyby člověk soudil podle českých novin, měli bychom v českém širším prostoru jen klid,lásku a harmonii v neskutečné koncentraci. Ráj na zemi.

Ale jsem baba jedová a skeptická. Nejsem schopna vnímat pozitivno vytvořené špatnými zprávami, stejně jako nechápu katolíky, že jásají nad seslaným utrpením. Nějak neumím negativno vnímat jako pozitivno. Pro mě je černá opravdu černá, hrůza zůstane hrůzou a raduju se jen z dobrých věcí.

Jásat nad průšvihem ještě neumím. To bychom zase na druhé straně museli lomit rukama nad něčím dobrým, ne?

166780

04.08.2008 20:35

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: ...jinak

Striga 85.?.?.?

Opravdu neumím věřit něčemu, co si dost dobře nemůžu ověřit. Příroda mi dala na komunikaci se světem, na objevení nebezpečí sluch, zrak, čich, hmat a rozum - poznání a zkušenost, paměť. Co Vás přesvědčilo, že rovnováha ve vesmíru pracuje ve 23 000 letých cyklech? Něčí přesvědčivé slovo? Čím bylo podloženo? Taky přesvědčením nebo prožitkem, který normální lidé nemají?

Jestli mám svůj přístup k realitě změnit pomocí snů a vizí, dostat se až před Atlantidu, to to teda uf.... Nestačí, že se budu chovat slušně, pomáhat druhým a pracovat? Já nemám zapotřebí si realitu vylepšovat sny, vizemi, vírou v něco, co někdo prohlašuje, ale nedokazuje. Pro mě je svět dobrý i tak, jak ho vidím, slyším a vnímám.

Realita je prý něco jiného, než se učíme. V čem? Jak se to projeví na mém okolí, na mém těle, na tom, co poznávám díky normálním smyslům? Ne díky tomu, co někdo tvrdí. Jen tvrdí. Slovo je jen slovo.

Nechápu Váš příspěvek jako zrcadlo sebe samé, to mi nepodsouvejte. Je to oblíbené klišé - tvrdit, že co, co člověk odmítá, vlastně chce, že odmítá své démony. Obráceně by muselo platit, že to, co chce, vlastně nechce. A co postižený jedinec vlastně cítí a doopravdy chce, to aby mu nalajnovali nejlépe psychiatři nebo vizionáři, protože ti vždycky vědí lépe, co mají lidé chtít.

Několik zrcadel si nastavovat nebudu, mám celkem jasnou a pevnou představu o životě a nemám potřebu to zkoumat z různých úhlů. Už je mám nastavené a vyjasněné.

Na závěr - Vaše závěrečná poznámka o používání rozumu mi přijde roztomilá, po všech těch vizích, snech, zrcadlech a studiích o Atlantidě. Jak u Bolka Polívky - všichni věří, že byla, ale ještě ji nikdo nikde neviděl....

166866

05.08.2008 07:48

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: ...jinak

Striga 85.?.?.?

Trefně jste se zmínil, že jde o to, jakými asociačními procesy jsou vnímána slova. V každé společnosti jsou víceméně dohodnuty tyto asociace, taky se tomu dá říct význam slov. Černá je černá, bílá bílá, lež zůstane lží a nevěra je o tom, že partner spí s jinou.

To, co mi na Vašich komentářích vadí nejvíc, je to, že slovům dáváte jiný význam, než je ten obecně dohodnutý a uznávaný. Skvělou ukázku překrucování významu slov jsem zažila na přednášce údajného MUDr. Savčenka. Většího demagoga a žvanila jsem osud nepotkala.

Vadí mi překrucování významu slov, překrucování vnímání světa kolem, překrucování výkladu jevů v souvislosti s lidským chováním. Vadí mi odkazy na něco vyššího, tajemného, normálními smysly nevnímatelného.

To "vyšší" je základem Vašeho přístupu, naznačuje, že normálním přístupem setrváme v omylu a bludu. Nabízí se otázka, jestli ten omyl a blud je místo pro většinu nebo pro Vás, který jste výjimka. Možná i proto Vás ta většina chtěla napravit k obrazu svému na psychiatrii.

Když podle většiny není něco v pořádku, je normální to většinové nebo to menšinové?

166918

06.08.2008 19:15

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

Striga 85.?.?.?

Tleskám, Jarmilko, tleskám. Lhoták zchameleonovatěl, asi se sám za sebe necítí, ten blábol je přesně v jeho stylu.
Odkud jste, pojďme na holčičí kafe.....

167175

06.08.2008 19:07

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

Striga 85.?.?.?

Jarmilko bacha, už jste jako žena zase za zakuklenou hysterku - máte zklidnit emoce, ach jo. A jiná vrstva souvislostí, realizační cykly - bez toho by to zase nebyl Janko, že.

Já bych tak ráda chlapa, který mi něco vděčně položí k nohám.... Ale nejsem na to ost pokorná a ponížená, chlapa neberu jako hlavu rodiny - ono to ani moc nejde, když neumí vařit, na pračku se dívá jako na nepřítele, žehličkou si ublíží a pokakané dítě se mu hnusí. Poněkud neschopná rodinná hlava. Ta mi nezaimponuje, i kdyby nosila domů miliony. Podniková hlava může být doma levá ruka a ještě v gypsu.

A chtěla bych taky nepromiskuitního chlapa, který by na mě doma láskyplně čekal, až se vrátím z rejdů. Třetího milence bych prohlásila za přírodní nutnost, kluky seznámila a prohlásila bych, že je všechny miluju stejně a chlapci, běžte hezky svorně na pivo.

167177

06.08.2008 20:02

Jak uhlídat ženu?

RE: Upřímnou lítost

Striga 85.?.?.?

Vámi zmiňovaná Láska je, prosím, co? Předpokládám, že asi nějaký kladný cit, příchylnost k něčemu. Já zarytý materialista to chápu jako citovou angažovanost k něčemu, co je pro mě zdrojem příjemných pocitů. Tak ale chápu lásku. Co je ale Láska?

Prosím o vysvětlení bez tajemných energií, neviditelných hladin a nehmotných bytostí.

167180

06.08.2008 19:36

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

Striga 85.?.?.?

Tak maličkost je nevěra.

Vítej doma, miláčku, jak bylo u té druhé, máš stále mou důvěru, lásku, uvařeno, uklizeno, vyžehleno....

Nebojím se, že chytím kapavku, syfilis, žloutenku, AIDS, nebojím se, že pro tvé chvilkové potěšení možná časem umřu, bude to přece maličkost, stejně jako alimenty po dvacet šest let nějakých pár set měsíčně,to je fakt maličkost.

Vítej doma,lásko, s úctou, Láskou, bezpodmínečnou, a na testy si skočíme spolu, jo?

Jo mimochodem - stejně je to maličkost - vyspala jsem se s Karlem, možná budu těhotná, možná nemocná, on je nějaký pohublý a trochu dožluta.... No nic, hlavně že se máme rádi, viď?

Nezatratíš přece celého Karla nebo celou mě, pro takovou maličkost....

167187

07.08.2008 01:12

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

Striga 85.?.?.?

To je úžasné, jak je mi podsouváno zklamání, když paroduju a rozvíjím myšlenky, které tady někdo zastává.

Já nepopisuju svůj vztah, nevěru řeším ztrátou důvěry, odchod a šmytec.

167220

07.08.2008 00:49

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

Striga 85.?.?.?

Spát s opilcem je pro ženu za trest, nespat s opilcem je za trest pro muže. No nejde vyhovět vždy všem, že.

Vaše partnerka se vztekala, pak brečela, dnes je ideální. Sám si dáváte poněkud smutné vysvědčení. Do čeho a jak moc jste ji nutil, že ji to dohnalo ke vzteku a pláči? Pěkně děkuju za takového partnera.

S tím sexem to moc nechápu. Ráda bych konečně měla vedle sebe chlapa,který mě do ložnice nahání několikrát týdně, ale to by nesměl být utahaný, koukat v noci na televizi, být pohodlný a museli by zrušit sportovní přenosy.

Posledních několik let hledám vášnivého, vždy nažhaveného milence, ale mezi svými kamarády čtyřicátníky potkávám jen rezignované vzpomínky na bujné mládí. Krásně to řekl švagr - když si představí, jak by se u toho nadřel, tak si raději vezme pivo a jde se dívat na fotbal.

167224

07.08.2008 01:08

Jak uhlídat ženu?

RE: aj tu ako vsade plati,

Striga 85.?.?.?

Že Vás huba nebolí..... Ukažte mi jednoho zdieraneho otce.... Matka vydělává velké peníze, ale odírá tátu? Nebo někdo platí svému platu neúměrné alimenty? Nebo je zle chtít po rodiči, aby živil své vlastní dítě? Malé alimenty na potřeby dítěte stejně nestačí a velké alimenty platí dobře vydělávající tatíci. A dítě má právo mít dobrou životní úroveň,když ji má rodič.

Neříkejte, že rozvedení otcové nemají právo vidět se se svými dětmi. Pokud to právo skutečně nemají, tak jim byla rodičovská práva omezena - proč asi. Ale omezena soudně. Právo může omezit pouze soud.

Že máma nechce dítě "půjčovat", to je jiná písnička. Ale právo vidět dítě není možnost vidět dítě.

Prosím a jak se společensky a pracovně a právně ničí muž? Beze vší ironie -já si to fakt nedovedu představit. Rozvodu žena nemůže zabránit, majetku může vysoudit maximálně polovinu, společensky rozvod muže nepoškodí a alimenty mu taky na pověsti neuberou, z práce ho vyhodit žena nemůže, zabránit mu v kariéře s poukazem na péči o děti - to těžko, tak proboha jak?

167225

07.08.2008 01:39

Jak uhlídat ženu?

RE: Návrat k jádru diskuze?

Striga 85.?.?.?

má replika nemá na nikoho ukazovat
přečetl sem si vzájemné reakce M. Škapíka, janka, p. Jarmily a jiné

167226

07.08.2008 12:42

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

Striga 85.?.?.?

Upřímně řečeno by se mi mnohomužství líbilo. Pokud by se hoši neprali, proč ne. Láska k jednomu nevylučuje lásku k druhému, ale musí to být dohodnuto předem, ale tady jsme morálně nastaveni na monogamní vztahy.

A co kdyby fyzicky makala ženská, třeba ve školní kuchyni, a muž by přišel po osmi hodinách manažerského kvokání? Žena by urgovala oběd nebo večeři, rozvalila by se na sedačku s pivem a novinama a čekala by, až manažer začne nosit na stůl. Pokud ovšem, rošťák, uvařil.

167283

07.08.2008 13:07

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

Striga 85.?.?.?

Ohromuje mě, jaké hluboké a přesvědčivé myšlenky tady předkládáte jako obecně platné, byť je to pouze Váš osobní názor.

Není mi jasné, co má můj odmítavý postoj k nevěře společného s kostlivcem ve skříni. Něco zapomenutého, špatného, schovaného, protože je to špatné? Nevěra je porušení dohodnutých pravidel, ztráta důvěry, zpronevěra ne peněz, ale vztahu, končíme, nazdar, lásko, nechci tě, - co je na tom za kostlivce?

Poprvé v životě se dozvídám, že "V ženě se ukládají použitelné informace hlouběji, nedovede se jich tak snadno zříci, používá vždy to, co "fungovalo vždycky" - konec citátu. Tento Váš zajímavý názor není asi tak znám, protože to mi na vysoké škole při studiu pedagogiky zatajili. Psychologové o tom záhadně pomlčeli a sociologové do nás hustili jiné věci.

Neustále mi podsouváte, že snad provozuju sex jen za odměnu a na plození dětí - takový to na mě dělá dojem. Možná mylně. Každý posuzuje především podle svých zkušeností, protože sice můžeme stokrát slyšet nějakou teorii, ale těžko jí uvěřit, když je praxe kolem nás jiná. Vy jste asi zažil ženy, které daly pouze za odměnu. Když jim to milenci tolerují, tak ať nebrečí. Ber nebo neber.

Sotva jsme se sestrou začaly trochu brát sexuální rozum, nabádal nás otec, ať nikdy netrestáme chlapa odmítáním sexu. Někdy v té době jsem začala důkladně číst Plzáka a vzala jsem si z něj mimo jiné to, že bez ohledu na nedorozumění a hádky partnerů musí všichni jíst, spát, mít uklizeno, prostě fungovat.

Takže já opravdu netrucuju odmítáním normálního provozu života. Buď chci do života určitého partnera za určitých dohodnutých podmínek, nebo ho nechci. Truc je pro děti a pro hysteriky, domluva pro dospělé lidi.

167285

07.08.2008 13:11

Jak uhlídat ženu?

RE: 1Kor 13, 1-13

Striga 85.?.?.?

Bohužel s Láskou to je těžké. Jsou lidé, kteří mají potřebu věci normální zveličovat velkými písmeny -Láska, Lež, Spravedlnost, já to beru jako normální snad jen u Boha, to má být asi ten "náš" místní křesťanský, aby se to odlišilo od nějakého boha třeba nějakých divokých kmenů.

Nicméně Lásku lze potkat u někoho jako lásku k Bohu, k Vesmíru, obecnou všeobjímající Lásku - to fakt tápu, pochopím to maximálně po fetu - ne svém, ale toho, kdo to říká, jiný zase vidí Lásku jako lásku k člověku, kupodivu zde v této diskusi jako lásku pohlavní. Sice s velkými řečmi, že po pominutí smyslového opojení musí zbýt úcta, něha a ještě něco, ale mezi stejnopohlavními jedinci nebo sexuálně nepřípustnými partnery by to asi nebyla ta pravá Láska, ale jen prasárna a deviace, byť s úctou a něhou.

Myslím si, že jde jen o způsob chápání, o výklad slova, o uchopení jeho významu, případně o vyrobení a zdůraznění významu nového. Něco v tom smyslu, že se láska mění v Lásku a někdy nenávist přeroste v Nenávist. Přidejme do toho Boha, Slovo, Člověčenství, Zlo, Dobro, dobrou auru, univerzální Energii a můžeme Blábolit donekonečna.

Jo a ještě Pravdu, s tou se pracuje nejlíp, ta se nejlíp definuje.

167288

07.08.2008 13:53

Jak uhlídat ženu?

RE: Překvapení ...

Striga 85.?.?.?

Tak a je to. Děcka přestaňte zlobit pana učitele a fofrem všichni zpátky do lavic a být zticha.

167290

07.08.2008 18:43

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

Striga 85.?.?.?

Pro natvrdlé - možná jste to i Vy, protože neustále nechcete rozumět, že NETVRDÍM, že žena chlapovi dává a JEN za určitých podmínek. Prostě tento jev existuje vedle řady jiných.

A že mu dává vaginu k dispozici, aby se ukojil? A ne snad? Stejně jako on jí příslušnou část svého těla, aby se ukojila ona. Bez toho jaksi není pohlavní styk možný, proto se provozuje - abychom ukojili pudy spojením s genitáliemi žádoucí osoby.

Pravda, můžeme tomu dát neutrální nebo naopak pohoršený nádech, ale na spojení penisu a vaginy to nic nezmění. Zkuste odmítnout partnerovi své genitálie a ukojení a zkuste to brát přes bezpodmínečnou lásku. On to asi tak láskyplně brát nebude.....

Vaše neustálé glorifikování bezpodmínečné lásky už mi jde na nervy. To má žena bezpodmínečně milovat chlapa, který ji bije, propije všechny peníze, nepracuje, nadává dětem, semtam ho zavřou? Žádné podmínky typu chovej se slušně, lásku máme bez podmínek....

Pak ovšem máme i bezpodmínečně milující jedince bez špetky zdravého rozumu a milované syčáky pěkně vyčůrané.

Já opravdu nezastávám názor, že muž bude věrný proto, že MUSÍ dodržovat nějaké, byť dohodnuté podmínky vztahu. To jsem nikdy netvrdila. Stejně jako kriminálník nemusí dodržovat zákony, tu všeobecně dohodnutou normu chování. Porušíš, chytí tě, nes si následky.

A že milostný akt nikdy není jednostranné dávání? Jak jste naivní! Zeptejte se pár starších, už milostně neblouznících žen, jestli se VŽDY milovaly z lásky, úcty a přitažlivosti, nebo někdy prostě jen proto, že partner chtěl a ony mu prostě a jednoduše vyhověly.

Některé mu podržely proto,aby jim nerozbil v opilosti ústa - dvě mé kamarádky osobně, některé daly proto, aby nadržený chlap neprudil, ty éterické, něžné a jemné romantičky se samozřejmě vždy milovaly z veliké lásky.

Vy si opravdu myslíte, že Vaše žena Vám NIKDY prostě jen nevyhověla?

A teď můžu zase čekat, jak jsem protivná, zapšklá, no Striga, Jarmila by se měla jmenovat Jaga, slet čarodějnic budeme dělat na Vysočině. Jsme určitě nešťastné, chlapi s náma nevydrží, zato Vy máte doma úžasnou bytost. Stepfordské paničky ani mají další klon.

167305

07.08.2008 20:03

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

Striga 85.?.?.?

Au, já jsem psala, že marně hledám chlapa, který by měl určité vlastnosti - tedy tu bájnou /teda já už to za báje považuju/ chuť na sex vždy a všude, potkávám jen utahané čtyřicátníky bez jiskry. Můj současný milenec existuje, jen není takový žhavý do sexu, jak se pro chlapy traduje.

Toho sexuálního náruživce nehledám pro sebe, můj přítel mi jako celek vyhovuje. Toho náruživce bych ráda potkala - asi jako chceme vidět Monu Lisu v originále, Karla Gotta naživo a na papeže si chtějí věřící sáhnout.

Já si chci prostě někdy říct - hele, existuje, žije, mává ručičkama, nožičkama, dokonce mluví. A budu spokojená. Jenže asi stejně těžké bude potkat yettiho.

167311

08.08.2008 18:20

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná mátanina

Striga 85.?.?.?

Vážený pane, zajděte mezi prostý lid a zkuste zjistit, co to je,když normální chlap řekne, že mu žena dala. Nikdo nepitvá, co vlastně dala, prostě roztáhla nohy a umožnila mu vybití sexuálního pudu - to ale jistě dobře víte, ale ono se tak hezky šťourá do slovíček, která mohou znít jen trošku hanlivě, že? No fuj, to pro jemné chlapce není. Připadáte mi jako metrosexuál, takový přejemnělý i na sebenormálnější výraz. Odmítáte respektovat, že jsou i lidi s jiným vyjadřováním.

Jestli na bezpodmínečnou lásku je nutno míti hodně rozumu, tak to jsem asi úplně blbá. No každý jsme, jaký jsme, je ovšem otázka, jak to vidí druzí. Já třeba mám podle Vás s chlapama jen špatné zkušenosti - díky, že jste mě na to upozornil, zatím jsem to nepostřehla. Není nad nastavená zrcadla, to je můj oblíbený předmět. Ještě víc miluju ty, kteří nastavují. Zrcadlo.

Odcházím si o své nešťastnosti pokecat se současným milencem. Je to vážná věc, měl by vědět, že mě to postihlo.

167420

08.08.2008 18:57

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

Striga 85.?.?.?

Zaráží mě, že píšete o Lásce, Eufemizmech a Zevšeobecňování, ale taky o cikánech, romech, židech, američanech a eskymácích.

167423

08.08.2008 18:54

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná mátanina

Striga 85.?.?.?

To se mi fakt ulevilo. Já už jsem se lekla, že nesexujete....

167428

08.08.2008 21:52

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

Striga 85.?.?.?

Zdravím, Jarmilo, nejsem z Prahy, já jsem z tvrdé a jadrné Ostravy. Proto jsem navrhovala ten slet na Vysočině.

167450

08.08.2008 22:09

Jak uhlídat ženu?

RE: aj tu ako vsade plati,

Striga 85.?.?.?

Vaše odpověď mě neuspokojila. Znovu se tedy ptám - bez ohledu na to, co jsem zažila, nezažila - jak žena rozvodem společensky, pracovně a právně KONKRÉTNĚ ničí muže? Co, v jaké situaci, za jakých podmínek konkrétně ovlivní a změní?
Třeba jako jestli mu zařídí snížené prémie, posměch v pracovním kolektivu, co tedy konkrétně?
Prosím o jeden, byť jediný příklad, ne o obecné formulace.

167452

09.08.2008 05:51

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

Striga 85.?.?.?

Chtělo by to naučit se pravopis. Nepsat Velká Písmena Tam, Kde Se To Nemá, A Psát Je Tam, Kde Se To Dělá. Tedy Ti, Co Umějí Pravopis. Jinak To Poněkud Tahá Oči A Čtenář Si Může Myslet, Že Si Autor Hraje Na Velké City A Prožitky, Zatímco Neví, Kde Se Ta Velká Písmena Psát Opravdu Mají.

Ono se stačí kouknout trochu doprava, aby člověk viděl,že 38 % Američanů..... se píše s velkým A. Ale to jsou asi ti, kteří neprožívají lásku s velkým L.

167470

09.08.2008 20:18

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

Striga 85.?.?.?

Ono Tahat Velkými Písmeny Oči Lidem, Kteří Jsou Zvyklí Je Používat Podle Určitých Zvyklostí, To Mi Tedy Moc Podprahové Nepřipadá.

To umíte česky tak málo, že musíte psát o flameware a egofull? Sice znám základy několika cizích jazyků, ale mám příliš velkou úctu k rodnému jazyku - a taky příliš košatou znalost téhož - než abych tuto krásnou řeč zaplevelovala cizími výrazy. Pokud bych pro běžné věci neuměla najít české pojmenování, radši bych o nich nemluvila. Styděla bych se.

Ale velice se omlouvám, že jsem ve Vás vzbudila dojem, že Vás opravuje šťouravá učitelka, která nechápe hlubší smysl sdělení. Kaju se, uznávám Vaši velikost, přestanu se zabývat podružnostmi a budu uznávat Vaše já, které se chce vrátit k jádru rozmluvy.

Takže ne že Vy przníte češtinu a překrucujete pravopis, to já blbá kantorka šťourám a jádro věci nevidím. Děkuji, jdu do sebe.

167524

10.08.2008 08:22

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

Striga 85.?.?.?

Já jsem se ozvala, že mi vadí Váš pravpopis. Vy jste napsal, že učitelku špatný pravopis tahá za oči. Jestli tedy z kontextu vyplývá, že ta věta neoznačovala mě, tak začínám pochybovat o tom, kdo je tady blbý a kdo umí číst.

Není to ani přijatá ruka ke smíru, ani návrat k jádru diskuse. Zase budu za tu špatnou, přecitlivělou, hysterickou, sebestřednou, a Vy ten kliďas s lehkým pousmáním, že? A na mé příspěvky nemá smysl odpovídat.

167562

10.08.2008 22:38

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

Striga 85.?.?.?

Já o voze, Vy o koze. Pravopis nemusí souviset s inteligencí, ale já jsem na toto nepoukazovala. Původně jsem poukázala na Váš pravopis, Vy jste psal o učitelce, které to tahá oči, já jsem se ozvala na tu učitelku, Vy jste tvrdil, že jste nemyslel mě. /Ovšem nikdo kromě mě se neozval./ Na to byla moje reakce o inteligenci.

Nevím, jak moc důležité a k čemu všemu je dobré brilantní zvládnutí psané podoby jazyka. O to ale nešlo. Já jsem nepoukazovala na Vaše pravopisné chyby, ale na úmyslné změny v pravopisu, pro běžného člověka nepřirozené a nepříjemné. Tedy nekritizovala jsem neznalost, ale úmyslné deformování jazyka. To mi vadí.

Vaše poměrně podrobné popisy inteligentních lidí jsou sice poutavé, ale nepochopil jste, že mi nejde o nevědomé chyby, ale o úmyslné změny.

Jde mi o zveličování běžných jevů a vlastností, o jejich posun do nepřirozených poloh. Tyto polohy jsou jinde než normálně, veliké nenormálně, vnímatelné nenormálně. Jen vyvolení tyto jevy cítí, vnímají, prožívají, věří jim. Mají Lásku, Vesmír, City, Hrůzy, Slast, Něhu, Bezpodmínečnou Lásku, Vyšší duchovní roviny, Kontakt s Jinými světy....

Já jsem normální člověk bez parapsychologických schopností, ale taky bez psychiatrické diagnózy. Všechny ty věci s velkými písmeny jsou pro mě podezřelé, příliš vypjaté pózy. Považuju je za klam, přetvářku, stylizaci a lež. Pro mě je to vyjádření někoho, kdo se chce prezentovat lepší, než je. Lepší než ti ostatní. Lepší něčím nenormálním, protože běžnými prostředky a běžným soupeřením by neuspěl.

Můžu hluboce milovat silnou láskou blízkého člověka, respektovat přírodu a její řád, chovat se slušně ke svému okolí. Normálními city, normální prací a normálními jevy zvládám svůj svět. Omlouvám se, jestli jsem se Vás dotkla, ale lidé s nenormálním vyjadřováním jsou mi prostě podezřelí.

167630

15.08.2008 06:22

Chcete lépe poznat sami sebe? Zkuste se postit!

Autor si protiřečí

Striga 85.?.?.?

Večer se po přejezení válíme a nemůžeme usnout, po vydatném obědě nám to nemyslí a spali bychom. Tak jak to je - po vydatném jídle spát nebo nemoci usnout?
Musím se smát všem teoriím, že se na noc nemá moc jíst. Přitom tělo moc maká, když tráví, a to je mám ještě zatěžovat další činností, ať už tělesnou nebo duševní?
Každé hloupé zvíře se nažere a jde spát, jen člověk tvrdí, že po vydatném žrádle se má dělat něco jiného.

168090

16.08.2008 00:04

Chcete lépe poznat sami sebe? Zkuste se postit!

RE: Je to jako byt zavisly na slun. energii ci vode!

Striga 85.?.?.?

Mám dost drsnou zkušenost s týdenním půstem kvůli těžkému zánětu mozku a mozkových blan, doma v komatu, při probrání jsem zvracela úplně vše. Další týden pouze infuze, opět vše šlo ven. Dvacet kilo nadváhy bylo dole jen to fiklo.

Dalších asi 9 měsíců jsem byla bez auta, nachozeno 100 km měsíčně pěšky, nicméne při stejném jídle bylo za těch 9 měs. všech 20 kilo zpátky. Prostě tělo chtělo mít v tomto věku tuto váhu, bez ohledu na zvýšený pohyb.

Dnes mám své špeky ráda, zachránily mi život. Půstem tělo netrápím, dopřávám si stabilní hladinu cukru - žádný velký hlad, žádné velké přežírání, jídlo klidně před spaním, trávicí trakt dosud celý bez koliky a jiných poruch.

A rozhodit metabolismus několikadenním hladověním - proboha proč.... Jsem ráda, že vše funguje stabilně.

168136

25.08.2008 16:15

Šest žen a já

RE: Nejste divný

Striga 85.?.?.?

Uvažuju, proč jsou reklamy zaměřené na děti zlo. Přece jim nemohou nabízet věci, které by jim škodily - to snad zákon nedovoluje.

A pro dospělé to už zlo není? Kdy to tím zlem přestává být?

Taky mě zarazilo, že reklamy na prací prášky jsou zaměřeny na ženy v domácnosti. Zkuste zauvažovat, kdo prací prášky kupuje. Ten, kdo potřebuje prát, že? To jsme všichni. Myslíte si, že většině lidí pere žena v domácnosti?

Kolik domácností má doma "ženu v domácnosti"? Zkuste si probrat nejbližší panelák....

168947

03.09.2008 20:57

Hitlerův zákaz kouření

RE: Sebeklam.

Striga 85.?.?.?

Takhle napsané to vypadá hezky, učesaně, logicky. Zkusím říct sestře, že jsme vždy tam, kde máme být, a ochutnáme si svou předpsanou dávku bacilů.

V neděli se jí zabil při nehodě sedmnáctiletý syn.

169712

16.09.2008 09:35

Cenzurou k lepšímu světu

Názor jedné škaredé slepice

Striga 85.?.?.?

Nazdar chlapci, dovolím si trochu zakvokat ze svého ženského hlediska. Jako ženu mě uráží každá reklama, kde je žena použita jako krásný, sexuální chutě vzbuzující, spoře oděný kus masa.

Vyhnout se tomu nelze. Bilbord na koupelny - žena v kalhotkách. Kupodivu ne třeba zpocený, koupelechtivý svalovec nebo čachtající se dítě. Fotky nových aut - téměř pubertální dívka se ve spodním prádle - pardon plavkách - tulí ke kapotě. Pokračovat se dá donekonečna. Teď třeba běží v televizi reklama na T-mobile, dívky v plavkách tancují kolem rozpačitého oblečeného muže u bazénu.

Reklamu, která vzbuzuje sexuální chutě, pochopím leda u prostředků na erekci. Já bych teda víc uvítala reklamu na úžasný, vzrušující lubrikační gel....

Pánové,zkuste si představit místo každé polonahé dívky v reklamě něco jiného - dvacetiletého kulturistu. Nebo Seana Coneryho, ten je sexy skoro pro každou ženskou. Jak by vám bylo, kdybyste si několikrát denně museli připomenout, že vám svaly slábnou, figura se hroutí, pleť povoluje, erekce neposlouchá, občanka je nechutně staromódní a všude ti krásní mladí kluci....

Pak byste možná taky chtěli cenzuru, změnu, ohledy, nebo jen lidskou slušnost.

Taky jsem byla před pár lety kus krásného, mladého, štíhlého, žádoucího masa. Uráželo mě, že se ke mně jako k takovému kusu masa lidé chovají.

Dnes je mi přes čtyřicet, tělo úměrné věku a lidé mě naštěstí chtějí pro to, co dělám, ne pro to, jak vypadám. Ale v principu mě uráží, že žena je v reklamě v drtivé většině prezentována jako sexuální objekt.

A vy, chlapci, jako ti blbí, kterým stačí ukázat pěknou nezralou slečnu a koupíte všechno. To vám nevadí?

Cenzura shora moc nevyřeší. Ale když tak čtu vaše machistické názory, říkám si, jestli ty feministky nemají ve spoustě věcí pravdu.....

170712

16.09.2008 20:57

Cenzurou k lepšímu světu

RE: Názor jedné škaredé slepice

Striga 85.?.?.?

Já takové hochy nevyhledávám, ale tvůrci a plátci reklamy si asi myslí, že to tak je. Proč by tam jinak ty slečny dali? Že by si mysleli, že tlustá Máňa z Horní Dolní Lhoty uvidí sexy kočku a koupí zboží, které ta holka propaguje?

Jestli se Vy dokážete vyhnout té hromadě reklam, tak to asi sedíte doma bez kontaktu s vnějším světem. Já si pouštím televizi a nebaví mě nutkavě přepínat na jiný kanál, když jdou reklamy, coby pozorný řidič vidím bilbordy podél silnic, nemám selektivní vidění v časopisech..... Já se těm reklamám v běžném životě vyhnout neumím.

170773

16.09.2008 21:24

Cenzurou k lepšímu světu

RE: Názor jedné škaredé slepice

Striga 85.?.?.?

Píšete o ženách, které si samy zvolí prezentaci sebe sama jako erotického objektu. O tomi nejde, to je jejich volba.

Mě rozčiluje a uráží to všeobecné, zavedené a bohužel zcela běžné použití ženy v reklamě - mladá, nezralá dívka, polonahá, dychtivá - ta je téměř jediným obrazem ženy. Ve mně to vyvolává pocit, že jsem stará, nepotřebná, ošklivá, nezajímavá, zbytečná.

Chápu, že pravidla reklamy jsou taková, že tento způsob asi nejlépe prodává a trh je náš pán, že,ale mě jako ženu to uráží.

A nebudu si namlouvat,že to nevidím, necítím, nevnímám. Neumím a nechci si zakázat určité pocity a postoje. Ani proto, že je to in, moderní, na úrovni, dobře vypadající a podobně.

170777

16.09.2008 21:35

Cenzurou k lepšímu světu

RE: Názor jedné škaredé slepice

Striga 85.?.?.?

Obávám se, že s Vámi diskuse není možná. Z mých názorů uděláte bláboly individuálně deformovaného pomatence, své názory prezentujete jako všeobecně platná moudra. Hrušky a jablka spojit nelze.
Tak alespoň zkuste pouvažovat o tom, co jste si tak případně našel - o čem asi jsou ty machistické názory......

170781

16.09.2008 21:51

Cenzurou k lepšímu světu

RE: pro paní Strigu

Striga 85.?.?.?

Musím se smát té Vaší ironii. Zase se jedna slepice ozvala a dovolila si nebýt dostatečně podřízená, že? Už někdy v pětadvaceti jsem slyšela,že jsem moc ukecaná, moc emancipovaná, že bych potřebovala zkrotit. Ten pán, co mi to říkal, byl o generaci starší a krotit mě chtěl v posteli.

Koukám na film Lepší pozdě než později, sleduju scénu, kde se říká, že aktivní ženy muže děsí. No, nejsou dostatečně submisivní a dominantní pán světa se poněkud lekne.... Chudák jeden se slabýma nervama....

Ten film je nádherná ukázka, jak jsou mladé ženy pro starší pány výhodné. Mladé, blbé, neohrozí jejich ego, vypadají o něco líp než jejich matky.... A king po viagře úpí na áru......

170783

17.09.2008 08:39

Cenzurou k lepšímu světu

RE: zensky pleme zkroti..

Striga 85.?.?.?

Jarmilo bacha,
je třeba být korektní vždy a všude. Musíte do sebe nechat rýpatjak osobně, tak obecně, radostně kupovat zboží, které ukazuje ženy jako protivné a odstranitelné ježibaby, nepříjemné osobní pocity necítit, potlačit,jiní vědí lépe, co máte cítit a prožívat.

Nepřipomíná Vám to Orwella? Ne,to jsou naši hoši diskutéři na Zvědavci. Vaše jednání je směšné, smutné, truci truc, kravina, oni chtějí nadhled a Vaši sebereflexi.

Takže pro příště - nekritizovat, neangažovat se, chválit, být netečně nad věcí, s úsměvem hráče pokru se vysmívat těm, které něco rozčílí.....

170807

17.09.2008 08:47

Cenzurou k lepšímu světu

RE: Názor jedné škaredé slepice

Striga 85.?.?.?

Nebyla to náhoda, ale úmysl. Aby si vševědoucí chlapci nemuseli šoupat prstíky na klávesnici. Určitě by vyjádřili názor, že jsem asi nehezká a primitivní, když evidentně nesnáším krásné, mladé a úspěšné holky. Tak jsem se za škaredou slepici označila sama, abych jim ušetřila práci.

Na zablácený cíl už není taková radost házet bláto, na čistý cíl je to pro některé jedince slast. Tak jsem jim tu radost sebrala. Míru ironie ať si každý doplní sám...

170809

17.09.2008 08:51

Cenzurou k lepšímu světu

RE: Názor jedné škaredé slepice

Striga 85.?.?.?

Máte poněkud jednodušší uvažování. Nevyjádřila jsem názor, že chci zavádět cenzuru, ani to, že ji chci zavádět, protože se té reklamě neumím vyhnout. Tak sebestředná nejsem.

Zkuste si znova přečíst, co jsem napsala, možná pochopíte. Jestli ne, další vyjádření vám stejně nepomůže pochopit.

170810

17.09.2008 09:07

Cenzurou k lepšímu světu

RE: a tak zacal komunismus

Striga 85.?.?.?

Ach bože, zas jeden, co možná umí číst, ale nechápe čtené. Já jsem nepsala, že JSEM taková nebo maková, ale že PO SHLÉDNUTÍ URČITÉ REKLAMY SE TAK CÍTÍM. A to je sakra rozdíl.
Vy jste postřehl, že někomu něco závidím? Proboha komu a co? A proč bych to dělala?

Vaše logické veletoče, že jsem oběť komunistické propagandy, mě upřímně pobavily. Nejste náhodou Vy produkt současného pokřiveného vidění hodnot? A co takhle kdybych k tomu všemu byla ještě Židovka?

Můj obrat "kus masa" jste poněkud nepochopil. No, ne každému dojde nadsázka a obrazné vyjádření. Tělo je kus masa, ať je to mrtvé maso u řezníka nebo nebo živé, vrtící se tělo prostitutky v posteli, modelky na molu, vychrtlé dívčiny v reklamě.

Ty všechny nejsou zaměstnány pro obsah a výkon své hlavy nebo vycvičenou motoriku ruky, ty všechny jsou žádány pro své tělo. Velký, kompletní, příslušně líbivý kus masa. Oblečený, svlečený, nalíčený, načesaný, sexy - sexuální touhu vzbuzující kus masa.

Nasekané maso použijeme k jídlu, živé, teplé a kompletní tělo, tedy sexy tělo, použijeme k -? Asi na těžce intelektuální hovory.....

170812

17.09.2008 13:25

Cenzurou k lepšímu světu

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Striga 85.?.?.?

Tvrdíte, že rozbití rodiny je plánovaný proces, vedoucí k nastolení světovlády. Auau, kam na takové názory chodíte?

Nefunkční rodina produkuje tolik problémů, že není zájmem nikoho, aby fungovala špatně nebo vůbec. I soudruzi zjistili, že společná výchova od malého dítěte není to pravé.

Nefunkční rodina plodí kriminálníky, nevzdělance, nezaměstnané, alkoholiky, feťáky, lidi neschopné založit dobře fungující rodinu. To fakt nikdo nepotřebuje. Na tom světovládu, produkující bohatství, nikdo nepostaví.

Původně fungoval rod jako širší kolektiv pro získávání potravy, ochranu jedince, pro reprodukci. Časem se začaly rody drobit na rodiny, nad nimi bylo místo rodového zřízení velení ze strany státu. Ten přebíral postupně i role úzké rodiny - zabezpečit slabé jedince mateřskou, nemocenskou, důchodem, dětským domovem, starobincem, nemocnicí. A také omezoval - už se nešlo bránit sám se zbraní v ruce, na to máme policii a soudy apod.

V současné době máme tolik možností, jak zachránit osamělého ohroženého jedince pečující společností, že rodina nemá zájem plnit svou základní funkci. Nic ji k tomu nenutí. Než by se lidé postarali o staré rodiče, raději volí domov důchodců a dovolenou u moře. Než další dítě, to raději další auto. Než udržet rodinu s protivným chlapem, abychom měli na chleba - to můžu zůstat sama, uživím se. Než se oženit, založit rodinu a makat - to raději do třiceti na sociálce, maminka uvaří, stát přispěje. Co takhle před sto lety, kdo by živil zdravého nepracujícího třicetiletého pořízka? Utáhla by osmdesátiletá babička vlastní domácnost, majíc dvě děti v tomtéž městě o pár ulic dál?

Manželství je možná v současné době někým pojímáno jako zázemí pro výchovu a zplození dětí, ale mimo naši dobu konzumu mělo především ten účel, aby vznikla nová domácnost, nová výrobní jednotka, nové společenství, které bylo schopno postarat se o své členy. A o tom, že manželé především zakládají novou domácnost, o tom je v současné době manželství. Určitě ne o tom, že si někdo chce s milovaným partnerem dalších padesát let mailovat, jednou týdně se pomilovat někde v hotelu a dál být každý zvlášť.

Ty děti tam nevidím jako nutnou věc, nevidí ji ani zákon. Jinak bychom my bezdětní a staří byli vyloučeni z možnosti oženit se nebo vdát.

Proč by měl někdo zájem bourat společenství,kde se pár lidí postará o sebe navzájem? Vždyť je to podstatně levnější, než když se má postarat někdo jiný. A on by se musel postarat, pokud by to nedovolil těm blízkým.

Zkuste si přečíst něco od Možného, Kellera, Neumanna a napište mi, kde jste našel, že někdo má v současné době zájem bourat a rušit rodinu.

170839

20.09.2008 16:54

Cenzurou k lepšímu světu

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Striga 85.?.?.?

Žádná společnost nemůže v současné době dlouhodobě opomíjet vzdělání. Tolik kopáčů a uklízeček zase nepotřebujeme, abychom si mohli dovolit nevzdělávat lidi napříč celou společností.

Uplatnění na trhu práce je dnes především otázkou vzdělání, tupí a neznalí jedinci prosperitu nepřinesou. I v Číně potřebují i na obsluhu strojů lidi, kteří to umí, a ani velké stavby lopatou už dnes nikdo budovat nebude.

Nebo že by cílem těch "parazitů, dychtících po světovládě" - oj, jak vášnivé označení - byl třeba stát složený z většinových cigánů - málo pracujících, hodně ze zvláštních škol, hodně lidí v důchodu a na sociálce? Kdo by na ně dělal? Na čem by ti paraziti parazitovali?

Na druhé straně - kdo dovolí, aby na něm ti paraziti parazitovali? Pokud jsou to až takoví psychopati, jak naznačujete, to opravdu sebou nechá tolik normálních lidí orat a vláčet, aby těm psychopatům tu světovládu umožnili?

Jdu do sebe a začínám uvažovat, čím přispívám k vybrání několika desítek psychopatů, kteří pomohou vybrat několik vyšších psychopatů, ti si volí vůdce a vůdci jednotlivých celků jsou buď psychopati sami nebo dovolí dalším, ekonomicky dobře situovaným psychopatům, aby si tu světovládu realizovali. Myslím parlament, vládu, předsedu vlády, prezidenty.

Dobře nám tak, deseti milionům nečinných, že dovolíme, aby si na nás ti psychopati tu světovládu zkoušeli.

Na druhé straně musím uznat, že ti psychopati jsou celkem schopní, když je poslouchá několik miliard.

171117

20.09.2008 17:10

Cenzurou k lepšímu světu

RE: zensky pleme zkroti..

Striga 85.?.?.?

Hihi, to jste mě dostal, s tou nejistotou a sebepřekontrolováním. Moje jednopytlovost - tedy všichni do jednoho pytle -pramení z toho, že se do doby napsání příspěvku ozývali jen ti z jednoho pytle. Teď tedy Vy - z jiného. Díky za to.

171121

20.09.2008 17:36

Cenzurou k lepšímu světu

RE: Názor jedné škaredé slepice

Striga 85.?.?.?

Máte pravdu, zamilovaný se nedívá na ženu jako na kus pěkného masa. Ale ti, kteří zamilovaní nejsou, ti jsou schopni a ochotni brát ženu jako pouhý erotický objekt, kus pěkného masa, které je obalem pro pohlavní orgány.

Jsem ráda, že už nejsem dvacetileté kuřátko s pěkným ksichtíkem, plochým bříškem a krásnýma dvojkama, ale svým čtyřem křížkům úměrně zchátralá, ale taky úměrně zkušená a světa znalá ženská. Už nejsem jen objekt ženského pohlaví, ale upotřebitelný člověk s mozkem.

Svět je úžasný i bez sexy jedinců, krémů na pleť /teď na něj běží reklama na Nově/, džín pod pupek, trik nad pupek a skvělé rtěnky.

Vaši bolest ze smrti blízké osoby chápu, sestře se zabil v srpnu syn a já, sama bezdětná, se s tím velice těžce vyrovnávám.


Nějak už se tady pozapomnělo, o čem článek vlastně byl.

"které by ukončily zobrazování žen jako sexuální objekty a posilování genderových stereotypů" - a vo vo vo tom to bylo. Mi to vadí taky. Ne komu to přineslo zisk, co si za to ten parchant koupí, kupodivu nikoho nenapadne, že z akcií bohatnou i akcionáři, ze zisku se může rozšířit podnik nebo uživit a udržet zaměstnanci v době neúspěchu, za všechen zisk majitelů nejsou jen jachty, kaviár a vily.

Co takový Baťa - tolik zaměstnanců, tolik zboží, milion zákazníků denně - že se nemluví o tom, kolik měl domů, aut, lodí....

Kladu si otázku, jak bohatý a úspěšný je ten, koho rozčilují zisky zadavatelů reklamy, světovláda světovládců a zákeřné likvidování rodiny.....

Pud agrese je vyvinut u každého, aby byl organismus připraven bránit sebe a své bližní. Pokud není objekt agrese, je pořízen - nějaký se najde, buď se agrese obrátí pro jedinci samému - např. sebevražda pro drobnost, nebo se "jde" po něčem dalším. Je stále proti čemu a za co bojovat....

Třeba proti židovské lobby, novému světovému pořádku, psychopatickým světovládcům nebo proti ďáblovi. Není nad kontext doby....

171122

20.09.2008 17:48

Cenzurou k lepšímu světu

RE: Názor jedné škaredé slepice

Striga 85.?.?.?

Dcera mé kamarádky, znám ji od peřinky, chodila pár měsíců na live chat se svým přítelem. Matka se tváří stále jako morální ženská s normálním děckem.

Dcera si prý pocvičila angličtinu - ptala jsem se, jestli se naučila výrazy šukej mě zleva, udělej mi to zezadu, prý se tam dalo potkat řada známých.....

Ptala jsem se matky, jestli si posune morální normy jen proto, že to udělají druzí. Jak jí bude, až ten, kdo si ten chat platí prý snad ze zahraničí, pozve holku na týdenní dovolenou a ona se třeba nevrátí.

Jaké to bude, až se děvenka stane vytouženou veterinářkou, třeba se dopracuje slušného postavení a někdo na ni vytáhne dobře schované záběry a bude ji vydírat.

Po dvou letech je holka vysokoškolačkou, souloží už snad jen doma s novým přítelem beze svědků, a vše je v nejlepším pořádku.

Jen pro mě ne. Inu Striga, co chcete od takové ježibaby, že....

171124

20.09.2008 17:55

Cenzurou k lepšímu světu

RE: Pro paní Striga

Striga 85.?.?.?

Předpokládám, že ty dvě zbloudilé duše, které jsou mi podobné, nejsou děti, protože jinak by mi asi nebyly podobné, že.... A kde by děti bloudily a proč....

Pokud jste si pořídil dvě manželky, práce neschopné, pracujte, když jste na sebe dobrovolně svatbou vzal závazek, že je budete živit v případě jejich potřeby, zákonem upravené.

Pokud musíte makat jako čert, protože normální prácí nejste schopen vydělat, je mi Vás upřímně líto. Na druhé straně ani moc ne, protože zákon upravující výživné bývalého partnera považuji za úměrný a spravedlivý.

Srdečně zdraví Striga - samoživitelka

171126

28.09.2008 23:43

Čím krmí americká televize své diváky

RE: TV

Striga 85.?.?.?

Práce mě přivede k zákazníkovi domů, makám asi hodinu a připadá mi téměř neslušné říct si o vypnutí televize. Vadí mi nesmírně - nejsem schopna soustředit se na jednu věc, tedy na svou práci, řidičským periferním viděním sleduju vše - taky mi to jednou zachránilo život na hlavní cestě, blbec na vedlejší přehlídl stopku - a bohužel i poslouchám vše.

Dneska je člověk za hulváta, když chce někoho omezit v poslouchání hluku. Nic jiného ta "kulisa" z TV nebo rádia není. Je ovšem otázka, nakolik ten nevnímaný zvuk přece jen leze do mozku. Obávám se, že velmi.

171911

28.10.2008 09:00

Konec pravice v Čechách?

"Pánové a dámy, chápete vůbec, o čem tady mluvíte?"

Striga 217.?.?.?

Je fajn, že to zřetelně ví pan autor. Je jasně zřetelný jeho mužný rozum, odpor k feminacismu, genderovému inženýrství, Bursíkově ženské družině i slaboduchým výpotkům Stehlíkové.

Zvláště mě zaujal jeho nekompromisní postoj k bezuzdnému plenění svátosti manželské a ten popis soudů, postrádajících zbytky úcty k otci jako hlavě rodiny - to je síla. Když soudy ztratí úctu ke komukoliv, to by se mělo trestat zákonem. A ztráta úcty k mužům by se měla trestat přísněji. Protože chlapi jsou silnější a kdo to nechce uznat, toho potrestat za to nerespektování síly. Silněji.

Taky mě zaujal ten úhor ponechaný v plén. Snad v plénu, ne? Zas na druhé straně - co by tam dělal.... A v plénu čeho.... No třeba nějaké strany.

Kdyby byl ponechán v plen, to by ho ještě někdo mohl vyplenit a to by fakt nebylo dobré. Ono sice na úhoru těžko něco plenit, protože tam obvykle nic moc není, proto je to úhor, ale stejně. Ti vykořisťovatelé by kořistnicky vyplenili i úhor a to je fakt sviňárna.

A ten feminacismus, to je další problém. Když se to ještě spojí s feminarcismem, nedejbože s feminarem, to už je naprosto nepřehledný guláš a čert aby se v tom vyznal, natož chudák chlap i se svým mužným rozumem.

Já slepice nedovzdělaná jsem se dosud domnívala, že mužný může být u chlapa vzhled, figura, chování, ale rozum? To budou asi ty oblasti, které můj slepičí mozeček nezvládá, že? Kvok kvok....

Možná chtěl autor napsat možný rozum a překlepl se.... No co, my baby zase máme díky těm genderovým stereotypům přisuzovány emoce, že.... To chlapi nemají, ti jsou i při rvačce v hospodě a na fotbale ledově klidní a mužně rozumní. A nejvíc v autě, když je někdo ohrozí. Tam ten rozum bez emocí přímo vrtí plechama.

Ale konec slepičích úvah, je fajn, že pan Lhoták zase přidal něco značně mužně emotivních úvah, alespoň je trochu veseleji než s těmi dosavadními poměrně suše informujícími články.

174105

05.11.2008 07:36

Kataklyzma liberální plutokracie

Pohled do dějin

Striga 217.?.?.?

Nemám hluboké filozoficky vypilované znalosti dějin, jen středoškolsky sumarizované informace. Popisovaly mi neustálou snahu o změnu, realizaci této změny, permanentní nespokojenost bezmocné části společnosti s vládnutím té mocné.

Vždy byla skupina lidí, která odmítala používaný náhled na způsob života, v hmotné oblasti pak způsob hospodaření, obrany osobní i národní a podobně.

Žijeme v době, kdy poznání a hromadění bohatství jdou tak rychle, že změny přicházejí mnohem dřív než o pár desítek nebo stovek let dřív. Proto mi přijde nesrovnatelné hodnocení společnosti historické a současné. Je to jako posuzovat galéru s tankerem. Jsou oba na moři, ale plave každý opravdu za jiných podmínek.

Stejně tak mi přijde nemožné názory starověkých filozofů na společnost naroubovat na tu současnou. Plachtu z galéry lze dát na tanker jen jako suvenýr. Styl pohonu už je prostě jiný.

Stejné mohou být snad jen principy chování - vždy se někteří lidé chtěli stát vůdci své skupiny, stejně jako jiní raději stáli pohodlně v pozadí a nechali se vést. Vždy se někdo vymyká obecnému chování, porušuje pravidla hry nebo chce ta pravidla změnit.

Mám ale obavy, že procesy změny společnosti z velké části probíhají živelně, že jen zlomek aktérů této změny jedná podle nějaké teorie. Spíš podle svých pudů a přání, které ovšem někdo mohl sestavit do určitého systému, nějak jej nazvat a začít prosazovat. Pak můžeme vidět třeba snahu o získání majetku při válečných taženích, při socialistické revoluci nebo při kupónové privatizaci.

Pokud má počet lékařů a právníků vypovídat o společnosti - co takhle vliv počtu koní? Proč koní? Protože kůň krásně ukazuje, že srovnávat počet a význam něčeho za Platóna a za Klause je dost těžké........ Nebo divné. Nebo nemožné.

174990

06.11.2008 17:08

Kataklyzma liberální plutokracie

RE: Pane Lhotáku

Striga 217.?.?.?

Kdyby pan Lhoták napsal, že ti lidé by se chtěli mít jinak, než se mají, a chtěli by zaujmout lepší místo ve společnosti, znělo by to srozumitelně. Ale ne tak filozoficky.....

175176

07.11.2008 07:15

Kataklyzma liberální plutokracie

RE: Ach jo...

Striga 217.?.?.?

Jen tak mimochodem, když jsme u té jazykovědy....

Sice chápu, že každý odborník se chce vyjadřovat jazykem svého oboru, ale zároveň chce, aby jeho textu lidé rozuměli. To mi u Lhotáka někdy nejde, protože hromadí tolik neběžných až úzce odborných výrazů, že se v textu ztrácím a uniká mi jeho smysl. A to mám poměrně bohaté jazykové znalosti.

Už jen název - kataklyzma liberální plutokracie - jak by asi zněl překlad do srozumitelné češtiny? Leckdo by možná zastával názor, že má prostě smůlu ten, kdo nerozumí, holt není na výši.

Já u takových rádoby veleodborných textů pochybuji, zda by jejich tvůrce dokázal opustit dobře a odborně znějící slovníková hesla a zda by dokázal totéž přesně a výstižně vyjádřit česky.
Možná už by výsledek nepůsobil tak odborně a ohromně.

A prostý člověk už by neotvíral pusu úžasem - koukej, mámo, to je ale borec, ten je takový machr, že mu nerozumím ani jednu větu.

175238

19.11.2008 22:55

Kterak se nezletilá Č. R. stala nevěstkou u mamá Júnije

RE: .

Striga 85.?.?.?

O jaké koryto by se měl prát starý člověk, který za chvíli přestane být prezidentem, dál ani výš už kandidovat nemůže, zdraví v jeho věku zlobí a únava je jistě veliká?

Netroufnu si jej hodnotit jako člověka, neznám ho natolik dobře, ale zdá se mi, že ten pán má obrovskou svobodu vyjádřit, co si myslí, a dostatečně vysoké postavení, aby ho bylo slyšet a lidi o jeho názorech věděli.

Tleskám mu, že má odvahu mít, vyjádřit a hájit názor odlišný od většiny. Dává mi naději, že není vše beznadějně zglajchšaltované a nalajnované bez možnosti změny a opravy.


Když tak čtu Váš názor, uvažuju, komu asi jde o koryto..... On bude navždy jeden z prezidentů této země, s prezidentským platem, ale i starostmi.

A ty jsi, fešáku, kdo?

Asi fakt cyp, synku, bo něvidiš chlopa kery lita po světě a bavi se ze statnikama na nejvyši urovni. Bo akorat vidiš nicotneho panačka kery se boji o koryto....

Něhlediš ty boroku nahodu do špigla?

176284

25.11.2008 20:29

Ústavní soud odročil jednání o Lisabonské smlouvě na zítřek

RE: Díky, pane prezidente...

Striga 85.?.?.?

Važme si ho, možná je to poslední český prezident.......

176755

29.11.2008 23:18

Ruská třetí cesta

???????????

Striga 85.?.?.?

"Přísahám na svůj život i čest, že jsem nikdy nebyl pod vlivem aktivit ruských rozvědek, nikdy jsem se nesetkal s žádným ruským agentem, ani jsem nikdy žádného na vlastní oči neviděl, natož abych s ním promluvil."

Pokud by s nějakým agentem autor mluvil, agent by byl určitě zmaten, co vlastně autor chce vyjádřit. Tolik citově zabarvených a propagandisticky znějících vyjádření a frází se jen tak někde nenajde, navíc v takovém velkém množství.

Autor se mi jeví jako naprosto nezmanipulovatelný a nevyužitelný žádnou rozvědkou, protože jeho hlášení by byla nejasná, dlouhá a těžko použitelná.

Z článku jsem nabyla dojem, že Rusové jsou hodní, socialismus se jim přihodil tak nějak omylem, chudákům, na západě jsou zlí otrokáři a teď stejně nikdo nedbá na dostatečně filozofický přístup k životu, málokdo má vůbec nějakou koncepci svých vlastních postojů, všichni si hledí jen konzumu a jako civilizace spějeme stejně k zániku. Lidi se zajímají jen o jídlo, sex a prachy.....

Nebo se mýlím a autor to myslel jinak? Pravda myslel to poněkud dlouze, takže jsem se v textu ztrácela jako blecha v kožichu bernardýna. Ne a ne najít cestičku odněkud někam.

177117

30.11.2008 08:45

Ruská třetí cesta

RE: Vynikající stať, která ve své vyváženosti nemá chybu

Striga 85.?.?.?

"má ode mne jedničku z hvězdičkou!!!"

.........a Vy ode mne za pět z gramatiky......... nebo se pěti?

177140

30.11.2008 08:54

Ruská třetí cesta

RE: ???????????

Striga 85.?.?.?

Já mám raději blechu, která se umí podepsat, než oduševnělého člověka, ze kterého jde to duchovno jaksi anonymně.....

Nicméně v článku je to údajné duchovno tak přebujelé, kypící a hypertrofované, že pro jeden chlup košatého, složitého a příliš rozvinutého vyjádření není vidět chuchvalec jiných myšlenek, možná i dobrých, nicméně nepřehledných v příliš komplikovaných souvětích a větných vazbách, snažících se o podrobné, ba příliš odborné popsání situace a záměru.

Je otázka, jestli je blecha malá nebo kožich příliš velký a neučesaný....

177142

30.11.2008 12:05

Ruská třetí cesta

RE: Vsem kritikum

Striga 85.?.?.?

V čem, prosím, spočívá ta pravda? Já jsem článek pro jeho rozsah nepochopila. Můžete mi ve dvou větách vystihnout, co chtěl autor říct? Kdo je dobrý, kdo špatný, kde je řešení?

177150

30.11.2008 22:46

Ruská třetí cesta

RE: Ale paci sa mi pani

Striga 85.?.?.?

A kde jste ten svatý boj z mé strany postřehl? Já si netroufám posuzovat nějaký národ, ani ten vlastní, protože k tomu nemám dost informací. Nepodsouvejte mi něco, co jsem nepsala, co je jen výplod vaší fantazie.

177204

30.11.2008 22:52

Ruská třetí cesta

RE: Mimoradne dobry clanek

Striga 85.?.?.?

Josef II. Habsburský, císař Svaté říše římské a nekorunovaný český král, byl panovníkem, který pokračoval v osvícenských reformách své matky Marie Terezie. Zasadil se mimo jiné o toleranci náboženství, omezení cenzury, reformu daní a uvolnění školství z církevní kontroly.

1. listopadu 1781 vydal patent o zrušení nevolnictví, kterým zbavoval poddané přímé závislosti na vrchnosti. Podle patentu se mohli poddaní svobodně odstěhovat bez souhlasu majitele panství, svobodně uzavírat manželství, svobodně nakládat se svým majetkem (prodávat jej či zadlužovat) nebo svobodně vybírat povolání pro své potomky. Dříve v podobných situacích potřebovali výhradní souhlas majitele panství, k němuž „náleželi“.

http://www.czech.cz/cz/ceska-republika/historie/zruseni-nevolnictvi/

177205

30.11.2008 23:07

Ruská třetí cesta

RE: rusko

Striga 85.?.?.?

Co je nevyčištěná emoce? Jak vypadá po vyčištění?

Proč by měl být mechanický intelekt zlý? Jaké city mám projevit při počítání rovnice nebo vyhodnocování trasy, po které jedu coby řidič?

Proč by se při intelektuálním výkonu měly uplatňovat emoce? Rovnice spočítaná s láskou vyjde jinak než spočítaná v afektu?

To "výstižné" dělení mi přijde naprosto nesmyslné..... Nedejbože ten vývoj a konec. Potká se nevybouřená - nevyčištěná emoce s bezcitným intelektem - třeba bankovním úředníkem bez emocí - a vznikne z toho dobro?

Pokud to vypadá jako blábol, prosím autora, operujícího Steinerem, o jiný konkrétní příklad, který by popsal jeho tvrzení o tom, jak ze souboje vznikne smysluplné a rovnovážné prolnutí nevyčištěných emocí a mechanického intelektu.

Jak z toho vznikne dobro. A v čem to dobro může spočívat.

177207

02.12.2008 20:40

Ruská třetí cesta

RE: rusko

Striga 85.?.?.?

Tady nejde o názor, ale o slovní spojení, které nedává smysl.

Já používám významy slov stejné, jaké i okolní lidé, ti mě tyto významy naučili znát a používat. Vy z nich - teda pardon, pan Steiner - dělá nesmysly.

Vy nejste ochoten tento pokřivený a nesmyslný význam vysvětlit. Poměrně oprávněně si myslím, že toho ani nejste schopen.

Mám pocit, že není problém v tom, že něco odmítám, naopak Vy jste přijal bez kritického odstupu s posouzení zdravým rozumem nějakou teorii, terá Vám z nějakého důvodu vyhovuje. Ale ostatním ji nabízíte tak pokřiveným jazykem, že je prostě pro normálně mluvícího člověka nesmyslná.

Nejde mi o takovou nebo makovou teorii, jen se - zde už po několikáté - pozastavuju nad tím, že lidé nepoužívají slova v obecně uznávaných a používaných významech.

Co takhle tlesknutí jedné ruky, horký led, průhledná mlha a hranice nekonečna?

177380

03.12.2008 08:30

Ruská třetí cesta

RE: rusko

Striga 85.?.?.?

Utíkáte od tématu. Já jsem nechtěla obecný filozofický výklad,já chci vysvětlit, co to je vyčištěná emoce a bezcitný intelekt. To stále neumíte nebo nechcete vysvětlit. Mám podezření, že tomu ani sám nerozumíte.....

Poukazuju na to, že používáte nesmyslná označení, která jsou podobná jako přerušení těhotenství, pozitivní diskriminace a podobně. Prostě slovní spojení, která popírají smysl toho, co jimi myslí jejich tvůrci.

Uvažuju, jak vypadá třeba vyčištěný vztek. Vztek ve své čisté podobě.... Nebo naopak nevyčištěná láska. Taková špinavá, potvora jedna.... Nebo jestli čistá závist je jaksi kvalitnější než špinavá, a jaké dobro z toho vznikne, když se potká s bezcitným intelektem....

Poněkud blábolím, že? Nicméně v duchu Steinera. Každá podivná, běžné mluvě vzdálená koncepce vypadá blábolivě, když ji člověk nepoužívá v komplexní podobě ustálených dogmatických spojení....

No nic, s jehovisty se normálním jazykem taky jeden nedomluví.....

177431

18.12.2008 17:14

Vánoce zvířat

RE: Taky se mi to moc líbí!

Striga 85.?.?.?

Jasně, něco málo hnusu, popisu zla a podobných negativních věcí - to je k vánoční pohodě to pravé.

Marně uvažuju, k čemu jsou takové články dobré. Přijde mi to jako onanování masichistů, pardon za ten výraz, ale jsem schválně tvrdá. Je to jako negativní zprávy na Nově - čím víc se vrtá někdo v něčem hnusném, tím víc si publikum vrní spokojenýnm pohoršením.

Věci nepříjemné a ošklivé se dějí, to je nezávislé na jednom zveřejněném článku. Proč ho zveřejňovat? Aby si pár útlocitných dušiček povzdechlo? Vidíš, táto, už tehdy to bylo strašné, dneska to není jiné, kam ten svět spěje.... Jasně, mámo, je to fakt hnus, chudáci zvířátka, dej mi další pivo...

A co jako dál? Život jde dál, bohatší jen o těch pár vzdechů.

Uvítala bych něco konstruktivnějšího nebo pozitivnějšího. Něco, co změní nějakou špatnost, nebo popíše něco kladného. Ale rýpat se týden před vánoci v tom, že lidé jedí maso - ach bože....

Možná napíšu delší článek, jak si lidé ze psů dělají všeřešící společníky, protože nemají porozumnění u jiných lidí. Vím o tom dost, spoustu let pracuju s lidmi a jejich psy.

Možná udělám statistiku, jak naše hospody dávají na meníčko pořád jen kuřata, protože jsou levná, a hovězí nebo vepřové aby člověk pohledal. O tom vím taky dost, denně obědvám v hospodách.

Bude to o zvířátkách, ale bude to mít alespoň trochu optimistický konec.

Jen, prosím, ne takové negativistické úvahy, jako je uvedený článek! Nebo houšť, ať si hezky zatrpíme a zanadáváme.

Jako téma další kritické úvahy v tomto nostalgickém a lyrickém období roku navrhuji rozbor problematiky exotického ovoce. Jak každý musí na vánoce mít mandarinky, banány, fíky, datle, jak trpí životní prostředí, řidiči kamionů, obyvatelé území, kterým vedou cesty, děti těch řidičů, které nemají otce doma, co zažívá území, přes které vedou ropovody s ropou pro ty kamiony, jak se ničí změdělská půda v zemích, kde se ovoce pěstuje, jak nikdo pořádně nezaplatí dělníky, kteří to ovoce sklízejí, jak je svět celkově zlý, krmíme se vrchem dolem, máme z toho civilizační choroby a nejlíp by bylo svátky prožít chudě, vesele a střídmě.

Jo a úvaha o ubohých podřezaných smrčcích by taky stála za.....úvahu.

Hezké vánoce všem. Politujeme mrtvolky zvířat, které chceme sežrat, na Štědrý den zaslzíme u mrtvolky jednoho podivína na kříži, takové to bylo milé děcko a jak blbě umřel, že.... Spravedlivě se rozohníme nad hnusným Herodesem, že zabíjel malé děti - no nejsme my společnost milovníků umírání? Vždyť se v tom vrtáme furt...

178470

19.12.2008 11:56

Vánoce zvířat

RE: neznalost zákonů neomlouvá

Striga 85.?.?.?

ale platí zde: zabiješ, budeš zabit

A všichni řezníci umírají strašnou smrtí.........

178531

19.12.2008 12:03

Zemský ráj v nedohlednu

RE: Čulík nereaguje

Striga 85.?.?.?

Je otázka, nakolik "tupounské" byly vaše příspěvky. Já jsem tam psala asi dvakrát a pokaždé mi to zveřejnili, i když zkráceně a upraveně, takže něco vyznělo jinak, než jsem chtěla.

178532

27.12.2008 09:34

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

Bodejť by ho měli dosavadní vládci rádi.....

Striga 85.?.?.?

Když vyzývá k nutnosti změny cílů, úmyslů a směru.
Když tvrdí, že současní vládci se odklonili od boha.
Když tvrdí, že Kristus by odmítal současný způsob fungování světa, tedy současné vlády a současné vládce.
Když říká, že lidi už toho mají dost, budou se snažit o změnu a bůh jim pomůže.
A když nakonec všem přeje vše dobré, syčák jeden.

Měl by hlásat nenávist, zlo, pomstu, zničení a jiné hrůzy. A on si zatím, lotr mazaný, přezíravě vyskakuje ze škatulky, kam patří, a chová se zcela nepatřičně.

Bodejť by ho současní vládci měli rádi, když ten chlap svým projevem přepólovává vnímání dobra a zla.

178934

02.01.2009 00:09

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Proč se děsit ?

Striga 85.?.?.?

Já si naopak myslím, že ponížení je občas nesmírně prospěšné - arogantní hajzlík, který si vyskakuje víc, než odpovídá jeho pozici "ve smečce", se nesmí dostat výš, kam chce. To by smečku nabouralo. Skáče-li výš, je nutno jej ponížit, aby si uvědomil, kam patří, a že vůdce je silný obecně a silnější než podřízený člen.
Tedy - ponížit, aby se vyvyšující se jedinec zařadil zpátky na původní místo.

179420

12.01.2009 22:32

Zákon a tradice

Kdo je tady blouznivcem.........?

Striga 85.?.?.?

Orgán zákonodárné síly tvoří sbor zkorumpovaných, chamtivých a řevnivostí opařených politiků
- tomu říkám úcta k zákonodárné moci. Pan autor jistě zná většinu poslanců osobně, že si troufá vynášet takové soudy.

Odklon od úcty k zákonu jako k vyšší instanci spravedlivého soudu a kosmologické jednoty, nahlížené více intuicí proroka než rozumem vědce, vedl vývoj práva k nastolení ústavního pořádku podle představ blouznivců o funkčním člověku.
Taky mám dojem, že blouzním....... Kosmologickou jednotu jsem zatím nepotkala, nevím, co je funkční člověk, děsím se, co musí být nefunkční člověk, to už je teprve problém.... Ústavu dělali blouznivci, jak výše uvedeno, jsou navíc uplacení, chamtiví a řevnivostí opaření.... No fuj.

Nová éra vlády lidí nad vlastním osudem zrodila lidské individuum v holé nedotčenosti vším, co určuje jeho identitu i smysl.
A kdy, prosím, lidé vládli nad vlastním osudem? A tihle sobě vládnoucí lidé jsou nedotčeni tím, co určuje jejich totožnost a smysl?

Jakže, šroubované verbální konstrukce pravidel soužití a předpisů pro lidského jednání mají sami o sobě zajistit dobrou víru lidí v jejich budoucí očekávání?
Taky si myslím, že šroubovaná verbální konstrukce nezajistí víru v očekávání. Očekávám něco, věřím v něco, ale že bych věřila, že budu očekávat, to už je na mě moc šroubovaná slovní stavba. Poněkud se mi to hroutí. Slovně i obrazně. Snad se nezhroutím i já, no a nedejbože, kdyby mi spadl internet nebo počítač.

Je snad právo moderního státu universálním učením o tom, co je dobré pro lidský život a jaký úděl člověka je ten spravedlivý? A kdo je dárcem takového učení nejvyšší váhy a pravdy? Snad ne ti naši politici a jejich nohsledi z řad stranických garnitur?
Právo není žádným všeobecným učením, je to soubor pravidel, co lidé nesmí dělat, protože to velící skupina nechce. Nikdo netvrdí, že je to něco pro spravedlivý úděl, dobro pro život, učení nejvyšší pravdy a váhy. To vymyslí jen pan Lhoták.

A opět rýpnutí do našich politků a jejich nohsledů...

Že pan Lhoták ještě neemigroval, vždyť musí v takové zemi s takovými politiky ohromně trpět. Ovšem taky může trpět rád.... Někdo od svého utrpení odvozuje svou totožnost. Hle, jsem hrdinný trpitel, bez utrpení ztrácím zajímavost, směr a obsah. Definuji se skrze utrpení....

Výrazem jaké absolutní ideje dobra pro všechny je kodex právního státu, v němž právo z vůle zákonodárců je nadřazeno všem živým tvorům na zemi?
Ale přece nic není absolutní, ani idea dobra, ani právo nadřazené všem tvorům na zemi. Jen to ale líp vypadá, když je to podáváno jako takové všezasahující, že?

Au, ta čeština.... pak tomu má jeden rozumět:
*Tak se dnes v moderních státech mísí například právní vědomí muslimských etnik s tradičním právem církevní...

Automaticky kráceno

180726

14.01.2009 09:17

Zákon a tradice

RE: Kdo je tady blouznivcem.........?

Striga 85.?.?.?

Svobodná společnost nepotřebuje mocné universální zákony, ale pouze a jen spravedlivé muže-soudce s citem pro místní nálady a potřeby.
Poněkud jste si nevšiml, že jsem článek četla velmi podrobně, takže jsem mohla poukázat na řadu tvrzení, která opravdu vypadají jako bláboly blouznivce.

Je vidět, že podle pana Lhotáka pouze vlastníci penisů mají cit pro místní nálady a potřeby. Já mám zase díky svému velkému poprsí cit pro potřeby a nálady majitelů penisů.... Ale soudit bych asi nemohla, když už jsem prý tak emočně nevyrovnaná, že?

Podle vás jsem citově nevyrovnaná, no ale na rozdíl od pana Lhotáka neurážím šmahem všechny, kteří v zamýšleném článku mají hrát lumpy.

Současný právní stát proto není nic jiného, než pustá tyranida moci nad otrockým stádem občanů, jimž bylo odejmuto právo na duchovní sebeurčení, morální jednotu a svobodnou existenci. Právní stát je diktatura politické zvůle bez odpovědných soudců a jejich spravedlivého soudu. Co se dnes nazývá justicí, je houf drábů, výběrčích daní a organizace donucovacích prostředků směřujících k poslušnosti moderních nevolníků tržně liberálního kombajnu kosícího lidské hlavy podle představ plutokracie, jak má vypadat pořádek na vsi.
Bezva. Svaté rozhořčení autora je působivé. Poěněkud zapomněl dodat, jak by si fungování státu představoval on. Bez justice a vybírání daní by to asi nešlo....

Břišní slabost zákonodárců
Moc prima nadpis. Nicméně jen nadpis, o břichu zákonodárců dál ani slovo. Kýla,průjem, co vlastně? Rýpu, když hledám účel a smysl toho, co Lhoták píše?

Žádný funkční řád nelze lidem vnutit zákony.
Ale lze, to dokázali komunisti i Hitler. A jak na to někteří se slzou v oku vzpomínáme! Třeba že se člověk nebál večer po ulici i při zatemnění a podobně....

Společnost JE PODROBENA řádu, pokud většina lidí CTÍ jeho smysl a dobro, které z něho pochází.
Pokud ctím, jsem podrobena. Bezva. Jenže ctím dobrovolně a podrobena jsem násilím. Nicméně přes toto znásilňování češtiny i myšlení je Lhoták úžasný filozof. Jen já nechápu hloubku jeho myšlenek, když je vyjadřuje prostřednictvím tvrzení, která nedávají smysl.

180887

14.01.2009 09:20

Zákon a tradice

RE: Kdo je tady blouznivcem.........?

Striga 85.?.?.?

Institut spravedlivého soudu v konkrétních případech je věcí soudce a jeho schopnosti nalézt odpovídající morální a duchovní soulad s pojetím spravedlnosti tak, jak je obsažen ve společenském vědomí. Cokoliv jiného je diktát totalitní moci zbavující lidi vlastní vůle a svobody.
Co má mít soulad s pojetím spravedlnosti? Chybí jeden větný člen, informace je neúplná.
Asi jsem hloupá, ale mám dojem, že každý soud rozhoduje proto, že se dvě strany nejsou ochotny domluvit, takže minimálně jedné musí něco přikázat, tím pádem ji zbavit vlastní vůle nebo i svobody. To je základní funkce soudů bez ohledu na míru totality. Ale diktát totalitní moci - to zní tak příjemně hrozivě, že?

Největší úlevou pro všechny by asi bylo, a to říkám bez přílišné nadsázky, kdyby nějaký osvícený vládce dokázal vyhodit všechny novodobé sbírky zákonů na smetiště dějin a zrušit celou justici.
Taky úžasná myšlenka. Ovšem začínám mít pochybnosti, jestli je pan Lhoták duševně v pořádku, když je schopen toto vyslovit.

Opravdu jsem tak strašně špatná, že vidím v článcích pana Lhotáka tolik divných výroků? Vždyť ten člověk píše pod rouškou hluboké filozofie jen nenávistnou kritiku všeho kolem, opentlenou spoustou nesmyslů a nicneříkajících frází. Když je rozeberu, jsem štoura. Ale já chci ve čteném číst něco, co má smysl.

Kdo je tady blouznivcem?

180889

14.01.2009 14:23

Podíl kola na poničení člověka

RE: Autor pláče na nesprávném hrobě

Striga 85.?.?.?

Taky jsem se dívala na kalendář, jestli není 1. dubna. Nicméně napadá mě jiná věc - proboha Vladimíre, proč sem dáváte takové splácaniny s nulovou informační hodnotou? Beru Zvědavce jako seriozní zdroj informací, ale tohle mělo jít do rubriky Lhotákovy úvahy nebo tak něco.....

180943

15.01.2009 07:18

Jana Bobošíková - projev k předsednictvu

Tleskám!

Striga 85.?.?.?

Konečně baba, která si nedělá kozy z normálních lidí, ale má gule. Jen víc takových a nebudeme se muset za vládu stydět.

181057

15.01.2009 07:26

Zákon a tradice

RE: Kdo je tady blouznivcem.........?

Striga 85.?.?.?

Díky, Jarmilo. Konečně někdo, kdo pochopil, že mi vadí předstírání něčeho, co není, ale druzí to ani nehledají, proto nepostřehnou, že to není. Mají ale záminku ke svým hlubkomyslným filozofickým úvahám, které jsou ale na hony vzdálené normálnímu životu.

181058

24.01.2009 16:43

Návod na zničení naší civilizace

Jako by Lhoták změnil jméno....

Striga 85.?.?.?

Oj, zase taková krásná snůška rádoby filozofických nesmyslů!

Naše morálka je založená na tisících smlouvách se státem, které za většinu občanů podepsal někdo jiný. (Podobně jako v Mnichově, Kremlu, NATO, EU a Brdech.)
Pane autore, najděte si někde ve slovníku vysvětlení, co normální lidé myslí pod pojmem morálka..... Poněkud si pletete pojem a průjem....

Například stará východní náboženství úkladné smlouvy a úlisné zákony s bohem neznala. Morálku pouze doporučovala, nevynucovala a netrestala ohněm a mečem.
Jo. A třeba upalování indických vdov spolu s nebožtíkem je fungl nový zvyk....

My zásadně měníme náš svět, měníme pouze vlastnické vztahy (krademe), měníme zákony a smlouvy (všechny na jedno čertovo kopyto), a měníme následně člověka (k horšímu).
Nemělo tam být - zásadně NEměníme, měníme pouze..., a ..., a ...
Buď pouze něco, nebo zásadně celý svět.

Jako slušného člověka mě uráží, že bych měla patřit do celku, který krade, dělá všechny smlouvy na čertovo kopyto a mění člověka k horšímu.

Já do takové party nechci patřit. Uvažuju, za co autor asi považuje sám sebe, když má takový postoj k lidem jako celku.

A kde je ten návod na zničení civilizace? Velkohubý titulek, ale nějak bez obsahu..... Pár frází, pár pokroucených významů slov, pár odsuzujících soudů o lidech a jejich jednání i cítění, ale vo co gou, tedy co tím chtěl básník říct, to se nám nějak vypařilo. Pokud ovšem bylo vůbec co odpařovat.

Ty hliněné nohy tam vidím. Pod celým článkem.

Ale ono jde nad článkem tak krásně masochisticky onanovat, jak je ta civilizace špatná, že? V poslední době mám dojem, že je to tady ještě oblíbenější zábava než kritizování židů.

Bába Niklová se v Ulici pohoršuje nad sousedy, na Zvědavci se to tak nádherně pohoršuje nad stavem civilizace a světa jako celku....

181996

24.01.2009 23:55

Návod na zničení naší civilizace

RE: Jako by Lhoták změnil jméno....

Striga 85.?.?.?

Přepsat a opravit to nelze, protože nelze nic z popisovaného pořádně uchopit. Autor si vybral téma i pojmy, které jsou značně vágní, neurčité, rozplizlé a tím také nezměřitelné a neporovnatelné a v důsledku nezpracovatelné. Stavět se dá z cihel, z volné hlíny se dají pouze plácat bábovičky, ne barák.

Dost mě děsí a zároveň štve, jakým nic neříkajícím a neřešícím textům, jakým rozbředlým tématům tady dává Vladimír prostor. Články i diskuze mi přijdou jako plkání po desátém pivu. To se taky obecné problémy úžasně řeší.........

Myslím si, že Zvědavec má na víc. Máte pravdu, opíjíme se výrazy a slovy, o něčem se dobře cancá. Někdy až moc.

182019

25.01.2009 12:26

Návod na zničení naší civilizace

RE: Jako by Lhoták změnil jméno....

Striga 85.?.?.?

Asi se dobře bavíte svými výtvory v očekávání reakcí čtenářů. Nechť veselý autor promine, přece jen mi to připadá, že se čtenářům vysmívá a baví se na jejich účet.

Zrušme tedy všechna zavedená pravidla - význam slov, styl psaní, záměr sdělení.... Na tváři lehký smích, hluboký v srdci žal, že.... Chvalme nadávkou, nadávejme laskavými slovy, pišme nesmysly a oslavujme je jako úžasné myšlenky, říkejme, že autor je génius a mysleme si, že je blb.

A v tomto naprostém ne-řádu, chaosu a obracení pojmů chtějme budovat fungující, funkční fungl novou civilizaci.

Budování a orientaci v problémech zdar. Nebo nezdar?

Nazdar.

182038

25.01.2009 21:51

Návod na zničení naší civilizace

RE: Jako by Lhoták změnil jméno....

Striga 85.?.?.?

Hurá, konečně nějaká zajímavá myšlenka, myslím tu o důvěře, na které vše stojí a s ní i padá. Napište celý článek, píšete o konkrétních věcech a je tomu rozumět.

No ale tvrdit, že máme myšlení stejné jako v době kamenné....

Jednak se moc neví, jak tehdy člověk myslel, a na druhé straně žijeme v tak ohromně jiných podmínkách, že myslíme - dle mého myšlení - podstatně jinak.

Člověk doby kamenné určitě neznal konzum, vydělávání na důchod, chození pro sociálku nebo snahu o celosvětovou slávu.
Kdoví, nakolik si uvědomoval své potřeby třeba v horizontu několika let.
Znal jen své nejbližší společenství a kraj, skoro žádné nástroje, nelítostná příroda, nutnost spolupráce s ostatními členy rodiny.
A dnešní izolovaný individualista s manželkou a dvěma dětmi, natahující ruku pro výsledky práce ostatních, neznámých členů společnosti? Myšlení doby kamenné? Že by?

182096

25.01.2009 22:14

Návod na zničení naší civilizace

RE: Dobře Vám tak!

Striga 85.?.?.?

Děkuji. Z hlediska morálního aspektu je to dokonale vysvětleno, a že duševně ne zcela dokonale vyvinutí a použitelní jedinci dosud tápou, to je věc sice smutná, nicméně běžná, očekávatelná a veskrze normální.

Toto tápání možná bude ukráceno dalšími články bystrého, vtipného a laskavého autora, ovšem důrazně žádám, aby délka článků nedoznala zkrácení, protože pouze v jejich bohatosti, košatosti a - nebojím se říct - rozvláčnosti tkví pravé kouzlo tohoto typu literatury.

Nadšeným čtenářům způsobují nekonečnou rozkoš, těžko nahraditelnou jinými písemnými útvary, byť zde na Zvědavci působí i další lidé, jejichž tvorba aspiruje na hodnocení nejvyšší i od průměrných jedinců.

Ovšem jak bylo upozorněno výše - mravnost nade vše, protože čtenář nemravný těžko nalezne květ pravdy, sviňa nevykvete a nevykvete....

Darmo házet perly sviním, vyčerpávat vlastenecké hledače pravdy - jé, že by pan Mužík? Nevadí, každý se může vzmužit a tu pravdu hledat, jen zženštilým jedincům by mělo být v diskuzi zabráněno.

Kdo je zženštilý svou podstatou - Jarmilo my dvě máme smůlu hned ze startu - ten je vyloučen automaticky, kdo se k nám přidá, je zženštilý sekundárně, ani terciální vzdělávání ho nezachrání a je to průšvih na kvadrát.

Jdu načerpat opojnou vůni domova, vytáhnu starou veritasku a jdu zašívat. Tady si to už stejně navyžehlím.

182097

25.01.2009 23:35

Návod na zničení naší civilizace

RE: Dlouhé vedení

Striga 85.?.?.?

Někdo delším vedením, někdo patentem na rozum jest vybaven.....

Nerozeznávám ve shluku slov legraci, zato dobře vidím logické nesmysly.... Nač v nadsázce hledat smysl, že....

Je-li Entropa uměním a Lischkův článek humorem, pak už se nedivím těm hliněným nohám.

Raději budu za divnou, ale obracení dohodnutých věcí v jejich opak nebudu a nechci považovat za činy hodné obdivu nebo následování. Blábol pro mě není humorem a paskvil uměním.

Nezdá se vám, že se v poslední době nějak rozmáhá nalhávání, shazování, ironizování druhých? A je to vydáváno za něco extra, od Černého Entropy přes Lhotákovu filozofii po Lischkův humor?

Proč tito autoři chtějí obdiv a úctu od jiných? Sami ji ale ke svým obdivovatelům nemají a nevyjadřují.

182100

26.01.2009 09:25

Návod na zničení naší civilizace

RE: Konec lovu

Striga 85.?.?.?

No teda tebe bych chtěla mít doma, fešáku. Chlap s takovým myšlením, to musí být požehnání pro každou domácnost. Taková rozumná, důvěryhodná jistota do života.

182132

26.01.2009 09:26

Návod na zničení naší civilizace

RE: Dlouhé vedení

Striga 85.?.?.?

Co teprve čtvrtý rozměr - čas..... Ten to možná ocení za nás.........

182133

02.02.2009 08:29

Odhalené podvody: Matematika

RE: Řadím pana Lischku mezi tlachaly.

Striga 85.?.?.?

Jak krásné slovo - tlachal.... Kéž by byl tlachal, ve smyslu minulého času, jako že kéž by se byl vykecával.... Nicméně stále tlachá.
Odhalil leda tak tu nulu, česky prd. Ovšem za použití hodně slov, to je pravda.

Těším se, co si vezme na mušku dříve. Když si dovolí zpochybňovat matematiku jako přesnou vědu, co, proboha, bude příště?

Navrhovala bych třeba neposkvrněné početí. Úžasně neuchopitelné, staletí diskutované, ve své podstatě neuvěřitelné, celkově divné. Nádherný materiál pro pana Lischku a jeho hluboké, silně citově zaujaté, košaté a nedokázané myšlenky.

Jen tak mimochodem - nepřijdou vám jeho titulky jako z bulváru? Bombasticky něco naznačují, nicméně článek je poněkud úplně skoro o něčem jiném?

182787

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 1

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 1

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 7

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Měnové kurzy

USD
25,76 Kč
Euro
27,84 Kč
Libra
31,61 Kč
Kanadský dolar
18,12 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,37 Kč
100 japonských jenů
23,76 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 690,29 Kč
1 unce stříbra
371,09 Kč
Bitcoin
173 683,37 Kč

Poslední aktualizace: 4.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 698 621