Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Striga

Nalezeno 429 příspěveků, 267 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

15.12.2010 22:48

Je čas pomáhat

RE: Co to zase Waterfall pindáš o svářečích?

Striga 85.?.?.?

Když je řemeslo tak úžasně výnosná věc, proš se do něj lidé nehrnou? To nechtějí prachy? Nebo je problém, že se prostě musí makat....?

Kdyby to tak ohromně vynášelo, spousta lidí by sháněla rekvalifikaci a šla by řemeslo dělat....

234342

11.10.2010 10:51

Odešel člověk a kamarád

RE: Člověk, kterého zabil systém

Striga 85.?.?.?

On se neztrapnil. To nebyla demagogie. Nepíše bláboly.

Trapné demagogické bláboly píšete vy.

Nebo ne, pane editore? Koho smažete teď?

229806

11.10.2010 10:47

Odešel člověk a kamarád

RE: Člověk, kterého zabil systém

Striga 85.?.?.?

Nejen ve společenském systému jsou vyvolení. Na systém možno zde nadávat do utahání huby a klávesnice, nicméně kritika kritiky systému a autorů kritiky zde možná není.

Ve svém, editorem smazaném příspěvku jsem nikoho nenapadala, jen jsem shrnula fakta o Davidově způsobu života a poukázala jsem na to, že si svůj konec způsobil sám tím, že šel do předem nedostatečných podmínek, ve kterých s ním jeho blízcí logicky nechtěli být.

A kritizovala jsem jeho obdivovatele, kteří obdivují vlastně to, co ho ve finále zabilo. Zabíjející podmínky nejsou hodny obdivu, ale pozornosti a odmítnutí.

Zůstal sám a zabil se. Nezabil ho systém, sám se odrovnal, jako by šel bez vody do pouště.

Do mě tady může kopat kdekdo, podsouvat mi věci, které jsem nikdy nepsala, vulgárně mi nadávat,ale já kritizovat nesmím.

Pane Stworo, sbohem. Vrkejte si tady s partou vyvolených, jak je svět zlý,plný podlých židů, Židů a cigánů, a brečte si tu kolektivně s partou stejně smýšlejících.

Já jdu dělat něco smysluplnějšího než se bavit s někým, kdo nesnese jiný názor. Když máte otevřenou diskuzi pod článkem, nedivte se, že někdo diskutuje. I na nepovolená témata. Chacha, demokracie a otevřenost internetu....

Dáte volnost a svobodu potud, pokud Vám vyhovuje. Jasně, je to Váš web. Ale nemluvte o svobodě slova, jednomu ji dáte až do urážek a vulgarit a jinému berete možnost i slušného vyjádření.

Nebo se bojíte, že by se mnou mohl někdo souhlasit a narušit jednolitý šik zdejších přikyvovačů?

A teď znova do mě, editor to mazat nebude...

229805

11.10.2010 01:22

Odešel člověk a kamarád

RE: Člověk, kterého zabil systém

Striga 85.?.?.?

(Příspěvek zrušen. Strigo, toto není místo k podobným úvahám. Sejděte se s Radimem, dejte si do držky, ale netahejte to sem. Editor.)

229768

09.10.2010 15:11

Odešel člověk a kamarád

O motivaci k sebevraždě víme příliš málo

Striga 85.?.?.?

Možná by stálo za to zamyslet se, v souvislosti s Davidovou smrtí, jak málo běžný občan ví o sebevražedném uvažování člověka, který neví, jak dál.

Ponechám bokem demonstrační sebevraždu, tu jsem naštěstí nepotkala. Ale bohužel jsem byla dost blízko dvěma bilančním sebevraždám. První byla šedesátiletá paní,které doma odcházel starý pes na srdíčko a v nemocnici dcera na rakovinu. Paní ten den měla návštěvu, s kamarádkou vypily něco alkoholu a paní vypověděly nervy. Dosud zatínala zuby a snažila se vydržet,ale alkohol uvolnil emoce a složila se.

Naštěstí ji napadlo zavolat mi a mi naštěstí došlo, že slušná zákaznice, volající opilá a ubrečená v deset večer, má asi hodně velký problém, že se něco děje.

Bohužel o pár let později se jednalo o kamaráda, hráče a alkoholika, který propil a prohrál rodinu, majetek, byt. Šli jsme po delší době na kafe a mi nedošlo, že jeho smutné, rezignované oči a prosba o peníze jsou příznakem krajní nouze. Za pár týdnů se oběsil.

První paní jsem možná zachránila od nejhoršího. Slíbila jsem jí pomoc s veterinou a psem, naplánovala zítřek a činnost. Možná to ji odvrátilo od činu, protože mluvila o tom, že si neví rady, že to skončí se sebou i se psem.

Druhého člověka jsem nechala bez pomoci, nepoznala jsem totiž, že ji potřebuje.

Umíme spoustu technických věcí, máme ohromné znalosti všeho možného, ale málo nás rodina učí, jak zacházet s mezilidskými vztahy, jak poznat jemné náznaky, že je druhý v úzkých a volá o pomoc.

Kdyby tahle vyhrocená diskuze vedla k tomu, že někomu v budoucnu docvakne - hele bacha, ten je v koncích jako David, pozor... tak ta diskuze nebyla marná.

Chce to víc vzájemnosti. Ne se jen honit za penězi, ctižádostí, kariérou, postavením. Dát si pozor, aby člověku při uskutečňování jeho snů někdo stál po boku, aby někdo ty sny chtěl uskutečňovat s ním. Aby ten člověk neskončil sice s realizovanými sny, ale sám. Anebo v horším případě s rozbitými sny a sám....

229707

19.07.2010 22:38

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: ?!

Striga 85.?.?.?

Vida, zajímavý nápad, jak působit kolem sebe smrad, navíc čistě přírodní a nejedovatý.

Uvažuju, jak by to vypadalo, kdyby stejné množství vzduchu, jako znečistí kouřem, kuřák náhražkově zaprděl. Co šluk, to prd, ať je nějaký ekvivalent.

Prdí rád, je na tom závislý, odcházející plyny mu voní, spoluprdícím taky, komu to vadí, ať jde do bezprdové hospody.

U oběda hodinová pauza, pak už jen zase přísun fazolí pro aktivní a cedule "bezprdová zóna" pro otravy dožadující se čistého vzduchu.

Uhozené? O nic víc než zakouřená hospoda.

A to by šlo fakt o prd...

A tvrdě hájit heslo, že kdo neprdí s námi, prdí na nás...

224484

18.07.2010 01:06

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: Nic si z toho nedělejte Vladimíre!

Striga 85.?.?.?

Já se ptám asi nějak jinak než česky. Tak ještě jednou - jak jste získal ty znalosti? Četl jste o těch poznatcích, nebo jste něco cítil, viděl, slyšel?

224350

17.07.2010 15:22

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: Nic si z toho nedělejte Vladimíre!

Striga 85.?.?.?

Jakým způsobem jste získal své znalosti posmrtných stavů?

224307

17.07.2010 15:19

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: smrad

Striga 85.?.?.?

Ani ne tak socky na Sibiř, jako Krysu zpátky do kanálu.

Ptáka po peří, vlka po srsti, člověka po řeči poznáš....

Krysa asi neumí napsat příspěvek bez čuráka nebo ptáka. Příští genitální výraz bude možná pro nás dámy, protože další silný výraz pro pánské přirození by byl jen opakováním....

Nicméně říkám s klasikem - dost bylo kokotů...

224306

17.07.2010 10:56

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: Co vlastně chtějí kuřáci?

Striga 85.?.?.?

Hehe, typický závislák, kterému chce někdo brát drogu.

Je zajímavé, jak neuctivě se vyjadřujete o lidech, kteří také dělají mnou odsuzované věci.

Není mi nic po tom, co vdechujete, ale musím to vdechovat i já. Takže po Vámi produkovaném kouři mi něco je. Neumím a nechci běhat mezi obláčky kouře a trefovat se nádechem mimo ně.

Jestli si Vy najdete důvod k přerušení práce tak nějak z principu, je mi líto Vašeho zaměstnavatele.

Odpadky - když lítá něco dalšího, tak si taky něco odhodím? Vás bych nechtěla mít za souseda... Podle stejné šablony můžete dělat cokoliv. Protože už to dělá někdo další, že... třeba zmiňovaný Hitler.

Že se někdo potí v horku? No to dost dobře v tom horku nejde jinak. Ale nekouřit jde.

Provoz vozidel - je z jiných důvodů než kvůli závislosti jejich majitelů. Neznám nikoho, kdo by trpěl nedostatkem smogu v plicích a šel si proto inhalovat výfukové plyny.. A že my Ostraváci sakra dobře víme, co je smog...

Stav Vašich plic a stav Vašeho pyje mě opravdu nezajímá. Nicméně látky, ovlivńující stav Vašich plic, nutíte užívat i ostatní.

Bakteriální mikroflóru Vašich genitálií s Vámi naštěstí náhodní blízcí občané sdílet nemusejí.

A že Vám Vaši drogu pořád zdražují? Chichi, máte smůlu, zkuste nekouřit a uvidíte, jak zdražovatelům vytřete zrak....

Zatím si oni s Vámi vytírají něco úplně jiného.

224289

17.07.2010 04:54

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

Co vlastně chtějí kuřáci?

Striga 85.?.?.?

- používat otevřený oheň
- vdechovat kouř
- přerušovat díky své závislosti jakoukoliv činnost včetně práce
- odhazovat odpadky kdekoliv
- způsobit komukoliv ve svém okolí páchnutí oděvu, těla i věcí
- poškozovat sobě i druhým plíce škodlivými látkami

Dosaďte si jakoukoliv jinou látku než nikotin a zkuste některou z výše uvedených činností provozovat. Budete za blázna. Zkuste odmítat provozování uvedených činností s nikotinem a budete za fašistu.

Pro mě jsou blázni kuřáci a zákazy jejich činnosti na veřejnosti plně schvaluju. Ať si ty svoje jedovaté ohníčky a smrady dělají zavření doma, závisláci jedni neudržitelní.

224270

11.07.2010 09:09

Ve jménu kuřáků!

RE: Ve jmenu logiky

Striga 85.?.?.?

Ve jménu vaší logiky - Vy znáte motoristu, který si jde několikrát za den jen tak sednout do auta a zajezdit si deset minut kolem baráku, protože má k tomu neudržitelné nutkání? Někdy si bere s sebou kafe, bez jízdy se ráno nevykálí, bere si tam s sebou podobně postižené přátele, po dobrém sexu radostně odbíhá na deset minut jezdit, vyběhne kvůli tomu několikrát během pracovní doby a je toho schopen i za podmínek, že doma není ani na chleba, ale on musí několikrát denně jezdit?

Ne někam, ale jen tak, pro ten požitek z jízdy. Neb jest závislý na jízdě.

223827

09.07.2010 22:33

Ve jménu kuřáků!

RE: Jsem nekuřák

Striga 85.?.?.?

To je pěkný magor, když kouří i za cenu vyhazovu z práce.... Závislák jak vyšitý. Psychicky nemocný člověk.

223686

09.07.2010 08:30

Ve jménu kuřáků!

Když se budu chtít vyhnout kouři....

Striga 85.?.?.?

Budu muset partnerovi a několika - véceméně všem - kamarádům důrazně připomenout, že moje auto je moje a rozhoduju v něm já, tedy že se nebude kouřit. Ani výjimečně.

Do hospody si taky nezajdu, protože nějakou echt nekuřáckou jsem ještě nepotkala. Budu se muset sytit bagetou u benzínové pumpy.

K táboráku si s partou taky nesednu. S řadou známých si budu jen telefonovat, protože oni musí mít u piva nebo kafe cigára i doma. Ke mně nepřijdou, protože mám nekuřácký dům.

Jsem astmatička, před půl rokem odstěhovaná z Ostravy. Když do ní přijíždím za prací, děsí mě a odpuzuje trvalý mrak nad městem. Mrak jedů, rakovinotvorných látek a prachu.

Argumentovat, že je spousta dalších nepříjemností, které musíme dýchat, je hodně nesmyslné. Jako že když vás okrade jeden, může si vzít i druhý, to máte pani jedno tak buďte zticha.

Kouř je jen plyn a vítr ho odfoukne. Co kdyby nějaký závislák kolem sebe rozhazoval azbest? Trochu by to lítalo ve vzduchu, trochu by to způsobovalo rakovinu, ale buďme tolerantní.... nebo ne?

Nebo by do druhých třeba trochu píchal špendlíkem. Je závislý, pochopte to, píchat do druhých musí.... Na rozdíl od kouře z cigaret by z toho nebylo astma ani rakovina, ale byl by to přímý zásah a to by si nikdo líbit nenechal.

Nebo by někdo v rámci závislosti na potkání rozdával facky. Je závislý a dělá to rád, tak to budeme tolerovat... Pani vy se nechcete nechat profackovat při vstupu do hospody? Smůla, vařte si doma, nikdo vás do té hospody nestrká.

Nesmyslné příklady, že? Ale je to o obecném vzorci - někomu něco chutná, je na tom závislý a normálně fungující společnost nutí, aby to konzumovala s ním.

V hospodě se pije a kouří. Jenže nikdo vás nenutí opít se taky, když jdete na večeři.

Těší mě statistiky infarktů v zemích, kde zakázali kouření v hospodách. Asi jsem deformovaná.... tím, že mi máma umřela před očima na infarkt.

Kouří táta...

223603

06.07.2010 00:17

Proč je větší krize stále před námi?

Leveragovat? Prosím přeložit.

Striga 85.?.?.?

Může, prosím, pan autor vysvětlit, co je to leveragovaná ekonomika a nutnost odleveragovat? Napadají mě slova jako zadlužený a oddlužit, nicméně chtěla jsem po internetu přesný překlad, ať nejsem za blbce, který význam slov jen odhaduje, a internet cudně mlčel....

223367

15.06.2010 21:57

Školné je správné

RE: Řekl bych,

Striga 85.?.?.?

No, tak ze vzdělání mají dětem zatvrdnout srdce... Spíš některým diskutujícím zatvrdly mozky.

Původně jsem chtěla napsat něco o tom, jak by lidé chtěli lékaře vzdělaného v medicíně - když už má někdo operovat, opraváře vzdělaného v tajích elektřiny, aby ta televize zase šla, a kuchaře vzdělaného v oblasti surovin, aby jídlo bylo k žrádlu.
Nebo raději nevzdělaného, když jsou ty školy tak špatné?

Pak jsem si řekla, že takové samozřejmosti je zbytečné psát lidem normálním a je také zbytečné, i když z úplně opačného důvodu, tohle psát zdejším diskutujícím, kteří tak haní vzdělávání v českých školách.

Kolik jste poznali škol, že si troufáte je tak odsoudit? Kolik lidí, opravdu deformovaných vzděláním, jste potkali? Kolik naopak těch, kteří své vzdělání účinně používají ve prospěch dalších lidí?

Tady stádo uvzatých blábolí o škodlivosti vzdělání na všech školách snad krom mateřských. Fuj... Je mi z toho účelového odsuzování špatně. Z té malosti, která z toho čiší. Z toho roubování politiky do všeho. Z toho degradování všeho, co jen trochu zavání dobou předlistopadovou.

Fuj. Úplně stejně komunisté odsuzovali všchno předsocialistické, jen to jejich bylo dobré. Teď je to stejné, jen se vyměnily "ismy" a nadává se zas.

222085

14.06.2010 22:09

Školné je správné

RE: No konečně!

Striga 85.?.?.?

Nejsem masochista, aby mě těšilo znevažování práce, kterou provozuju já i spousta lidí, které mám ráda.

Vím, co je ironie - jedovatost, která má autora pobavit a popisovaného zesměšnit. To je trochu něco jiného než nadsázka. Nemám ráda ubližující humor, mám ráda humor laskavý.

Já neumím být nad věcí, která se svým dosahem vysmívá i mi. Stejně jako pan autor zřejmě neumí napsat jediný příspěvek, který by se jedovatostí nepokoušel o vtip.

Tuto "jinou formu" opravdu jako humor nechápu. Jestli jsem omezená tím, že nemám ráda výpady proti komukoliv, tak to je smůla pro ty, kdo si těmi výpady pomáhají k obsahu a smyslu svých literárních prací.

"Shodit" lze jakékoliv povolání. Stačí přidat něco politických myšlenek, něco o ničení planety, něco o manipulování masami, trochu poštvat lid proti vládnoucí skupině a autor má článek.

A stádo nadšeně mručí, jak to těm lumpům, kteří mají moc rozhodnout o nás a za nás, zase nandal.

Že bych zkusila napsat jedovatý článek o obecném čtenáři Zvědavce, který nesnáší židy, Židy a Američany, žije ekologicky, nečte Mladou frontu, nesnáší komunisty a brojí proti jakékoliv vládě, která má moc?

Byla by to nadsázka, černý humor, ironie, věc pro nadhled, pochopení a neomezenost....

A teď čekám, kolik lidí nebude nad mou věcí a s nepochopením a omezeností se pustí pro změnu do mě.

222025

14.06.2010 21:51

Školné je správné

RE: No konečně!

Striga 85.?.?.?

Marně uvažuju, co Vám dalo podnět k názoru, že jsem pyšná - zde konkrétně na své vzdělání. Nic mě nepudí vyvyšovat se nad druhé, tudíž nemám potřebu být jakkoliv pyšná.

Je otázka, chcete-li Vy tak vidět svého oponenta, nebo je Vám tato vlastnost natolik blízká, že ji promítáte do druhých.

222023

13.06.2010 19:37

Školné je správné

RE: No konečně!

Striga 85.?.?.?

Panu Kramářovi na hlavu nic nespadlo, zato autorova maminka asi jako děcko uvařila dort podle Pejska a Kočičky, nadšeně ho všechen snědla a následky jsou na jejím détěti patrné dodnes. Co dovede pan autor splácat dohromady ve snaze být třeskutě vtipný, to je neskutečné.

Asi mě rodina a škola ohromně formovaly až nakonec zdeformovaly, protože takové urážení nějakého povolání bych si nikdy nedovolila, ono by mě to totiž ani nenapadlo.

Jsem třetí pokolení kantorů v naší rodině a vím, jak těžko se někdy poznatky a dovednosti předávají dál.Pana autora jeho vychovatelé a učitelé asi hodně zanedbali...

221932

09.06.2010 08:47

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

"Sociálku si zavolejte na svoje vlastní věci a nesherte se jiným do života!"

Jak úžasná rada... Sheru-li se já někomu do života tím, že vyjádřím názor na jeho chování, vyplývá mi z toho, že Vy se poněkud sherete do života mého, anžto také vyjadřujete svůj názor...

Znáte přísloví - co sám nerad, nečiň jinému?

Další možnost je, že jste rád, shere-li se někdo do života Vám.

221566

08.06.2010 22:10

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Meleš blbosti, Strigo!

Striga 85.?.?.?

Pokud ubohá maminka netušila, že Izrael předem avizoval, že loď do Gazy nepustí, pak upřímnou soustrast tomu nemluvněti, jak má pitomou mámu. O obsazené Gaze věděla a obsazujícím Izraeli ne? Protestovala proti blokádě a nevěděla, že Izrael blokuje a chce za každou cenu blokovat dál? Čekala zajímavý pokec s někým, kdo zastaví lodě vlídným slovem?

K tomu znásilnění - pokud je normální žena znásilněna patologickým násilníkem, je to politováníhodné. Pokud žena všemi možnými prostředky /oděvem, líčením, chováním, pohybem, obutím/ dává najevo, že je sexy, žádoucí, koketuje, láká samce, tak ať se potom nediví, že samec na výzvu reaguje. A těžko v poslední chvíli křičet - já jsem to tak nemyslela.

Ale třeba v té minisukni, zmakoivaná jak kurva, na jehlových podpatcích, ctěla o půlnoci v parku kázat o prospěšnosti celibátu.

221547

07.06.2010 07:24

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

Aha. Vidím, že s Paroubkem tedy příbuzná fakt nejste.

221418

06.06.2010 22:15

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

Na jasné dotazy neodpovídáte, jen mě očerňujete a podsouváte mi názory a emoce, které jste si vyfabulovala. Věcné argumenty na Vás neplatí.

Nejste náhodou příbuzná s Paroubkem? Dej mu pánbůh lehké spočinutí v propadlišti dějin....

221395

06.06.2010 16:49

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

A z čeho se, prosím, vykrucuju? Která svá dřívější tvrzení popírám?

Vy jste vztahovačná až to pěkné není. Dítě bych neodebrala proto, že je matka použila jako mediální štít, ale protože je vystavila ohrožení života. To z mého příspěvku, myslím, dostatečně jasně vyplývá, jen Vy to vnímáte pouze tím způsobem, který Vám vyhovuje.

221360

05.06.2010 22:42

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

Kroťte emoce, ještě dnes Vámi cloumají víc, než je zdrávo. Já nevykřikuju hovadiny, já píšu názor. Že Vás sociálka "urvala" od mámy, to je sice pro Vás dodnes traumatizující, ale nehodnoťte tímto filtrem vše, co potkáte.

Raději živé dítě v děcáku, než zraněné nebo mrtvé dítě na lodi s matkou aktivistkou.

Své názory jsem nemířila proti dětem nebo mladým a nezkušeným matkám. Jen proti jedné nezodpovědné matce. Nedělejte z jednoho velblouda karavanu.

Mohlo by se Vám to vrátit stejnou mincí - že naopak Vy hystericky reagujete při jakémkoliv náznaku oddělení dítěte od matky a plivete kolem sebe oheň a síru.

Mezi normálními lidmi je časté, že při rizikových akcích se rodiče rozdělí, aby nehrozilo, že děti přijdou o oba rodiče. V popisovaném případě naopak riskující rodiče vzali s sebou i dítě.

Sociálky dělají rodičům problémy i za podstatně menší věci, než je zbytečné tahání dítěte do ozbrojeného konfliktu....

221321

04.06.2010 14:03

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

Začnu od konce. Je fajn, že někdo udělal nějakou akci, konkrétně lodě s pomocí, pro Gazu. Schvaluju, že Izrael byl nucen v jistém smyslu sám sebe znemožnit. Možná je to začátek pohybu k lepšímu stavu věcí.

Já sama bych do akce, která byla plánovanou provokací agresora, nešla. Mám se příliš ráda. Je mi jasné, že je spousta lidí, kteří mají tu odvahu. Je taky spousta lidí, které v jistém smyslu baví rvát se za jiné, i když sami nijak netrpí tím zlem, které řeší.

Já raději pomáhám podle svých možností tady. Je to drobná práce, novináři by neměli o čem psát, ale řadě lidí to pomůže.

Nás děti měli rodiče rádi natolik, že nám zakázali při sametové revoluci chodit na demonstrace. Z dnešního pohledu skoro směšné, že? Báli se řádícího davu, báli se střelby. Zažili příliš moc vojáků a změn režimů a báli se o nás.

Tím víc by se báli, kdybych jela s dítětem do blokované a okupované Gazy. To dítě tam nemělo co dělat. Ta matka taky ne. Taková mladí holčina, s mrnětem ještě skoro u prsu, má sedět doma a ne plout dráždit vojenský režim.

Víc by pro lidi kolem udělala tím, že to dítě vychová do dospělosti, než tím, že by ho nechala hrdinně zabít. Že zabito nebylo, je víceméně šťastná náhoda, ne její zásluha.

Před pár týdny jsem pomohla mladému muži - študákovi. Potřeboval poslat poštou žádost o víza do Prahy, ale přišel pozdě, už by to do druhého dne nestihl. Znám, jak jezdí ostravská PPL, a odvezla jsem ho do depa, protože touto cestou to stihnout mohl. Celý šťastný mi děkoval. No, když můžu, pomůžu. Na poslední chvilku jsem se ze zvědavosti zeptala, kam že to má namířeno - a on mi s rozzářeným úsměvem sdělil, že do Íránu, ale že doma řekl, že s kamarádem pojedou do Turecka.

Mladý, blbý, lačný dobrodružství. Chybí mu vojna, překonávání sebe sama, nebezpečí, dokazování si vlastní odvahy.

Měla jsem sto chutí dát druhý den inzerci do všech dostupných médií - komu chce študák odjet s brněnským kamarádem do Turecka, proboha zastavte ho.

Taky jsem v životě udělala řadu kopanců. Ale před největšími mě zastavila výchova a vštípené hodnoty.

Své mimino bych pro svobodu žádného národa neriskovala. Základním pudem každé samice musí být ochrana mláďat. Která to nedělá, ať je raději nemá.

221198

04.06.2010 08:28

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

No hlavně že té statečné ženě nikdo na hlavu v té akci nešlapal, že?
Jen tak mimochodem - Johanka byla mladá bezdětná holka.... Znáte z historie moc ženských, které vědomě ohrozily své dítě ve zbytečné akci?

221171

04.06.2010 08:18

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

Zas mi něco podsouváte - tentokrát to, že jsem chtěla odvést pozornost.... Vy prostě chcete za každou cenu odsuzovat Izrael. Já to beru tak, že zvůle mocných byla, jest a bude. S tím jeden člověk nic neudělá. Hromada lidí už možná ano.

Ale pro matku malého dítěte je důležitějším úkolem chránit to dítě, ne měnit svět. Dohnáno do krajnosti - kdyby těch nechránících matek bylo hodně, neměl by kdo ten svět v dospělosti měnit...

Jen tak mimochodem - nějak mi není jasné, v čem mlžím.... Své myšlenky vyjadřuju jasně a přesně, vyhýbám se zcela úmyslně i nějakému rozčilení, ale pro Vás je to mlžení, hm....

Tátovi loni vyměnili oční čočky a jásá, jaké syté barvy svět má. Jenže u Vás to není problém očí, ale myšlení, a tam se žádné čočky vyměnit nedají. Bohužel.

221170

03.06.2010 22:14

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

Já se i k lidem, se kterými nesouhlasím, chovám slušně, takže píšu oslovení vážená paní. Jestli se tomu smějete, dáváte si vysvědčení sama.

Já jsem neřešila, co na to její manžel, považuju ho za stejně nezodpovědného jako ji. Oba mladí, horliví, hloupí, nezopovědní.

Je zajímavé, že i jemu podsouváte názor, že je to bezpečná akce. Stejně jako mi v závěru svého příspěvku podsouváte, že bych byla schopna odsoudit nějakou aktivistku přejetou buldozerem. To tedy opravdu ne, protože o ní nevím.

Je zvláštní, jak vnímáte význam toho, co po Vás druhý chce. Já jsem se ptala, zda byste své dceři schválila dotyčnou cestu - nebo s ní souhlasila, a Vy to berete jako kecání do života a zakazování.

Jenže já jsem se Vás ptala na Váš názor a postoj, ne ovlivňování a velení.

Dělá to na mě dojem, že zřejmě nejste ochotna nebo schopna vyjádřit svůj názor, pokud ho nemůžete zároveň prosadit.

P.S. Můžete se chechtat dál. Těší mě, že jste taková veselá kopa.

221133

03.06.2010 18:11

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

"Vy je zkrátka pojímáte jako nebezpečné a divoké šelmy, přirovnáváte je k divé zvěři v africké džungli."

Vážená paní, Vy nejen že asi málo vnímáte, jak média informovala dopředu, jak Izrael vnímal vyslání flotily... Vy máte i velice deformované myšlení, protože mi podsouváte věci, které jsem nevyslovila, je to jen Vaše fantazie a demagogie.

Já nepřirovnávám Izraelce k divokým šelmám, to děláte Vy. Pokud můj příspěvek nechápete, nechte si ho někým vysvětlit. Zjevně je jeho správné pochopení nad Vaše síly. Nebo chcete vědomě podsouvat druhému názor, který nemá?

Ale ještě jednou - kdyby ta žena byla Vaše dcera, schválila byste jí tu cestu? Na tuto jednoduchou otázku jste neodpověděla, zato plivání invektiv jste věnovala místa dost....

221094

03.06.2010 12:06

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

"Vy jste to očekávala, že ti míroví aktivisté dostanou v mezinárodních vodách od Izraelců přes čumák? Mně by to na rozdíl od Vás v životě nenapadlo"

Tak vylezte z temné jeskyně, pusťte si internet, televizi a rádio a možná Vás to napadne.

"Styďte se paní Strigo za takovýhle typ myšlení, který jste právě projevila"

Nestydím se. Co byste řekla, kdyby na té lodi byla Vaše dcera a Vaše vnouče? Až by se vrátila, pohladila byste ji po moudré hlavičce a řekla Jsem na tebe hrdá, dcero, příště bys mohla do africké džungle mezi lvy, nejlépe s průvodci co mají AIDS, žádné nebezpečí pro tebe není dost velké, dítě vždy s sebou, ať nemá trauma z tvé nepřítomnosti. Něco střelby nebo kriminálu ho nerozhodí...

221063

03.06.2010 02:21

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

Chudák maminka s miminkem....

Striga 85.?.?.?

Když s malým děckem jde do akce, kde se čeká, že dostane přes čumák, já bych jí ještě přidala. A děcko nechat sebrat sociálkou, protože ho vědomě vystavila nebezpečí smrti.

Ale pro média vypadá matka s nemluvnětem v náručí velice vděčně...

Tím nijak neschvaluji akci Izraelců. Ale ta žena byla maximálně nezodpovědná a domnívám se, že dítě s sebou brala jako živý a mediální štít. Určitě ne proto, že neměl kdo hlídat...

221021

15.04.2010 23:25

Alespoň krátce k pádu polského letadla

Nevyměnil se v poslední chvíli pilot?

Striga 85.?.?.?

Nevím přesně, kdo všechno letěl, ale prý tam bylo víceméně celé velení armády. Určitě i nějaký další letec. Nemohlo se třeba stát, že pilot odmítl přistát, v tu chvíli přítomný nadřízený generál, šéf letectva, pravil ze své pozice - mazej od kniplu, přebírám pilotování, přistanu já.... ?

217256

30.03.2010 08:37

Problém jménem zadluženost

RE: Tohle je bomba - USA omezují tok kapitálu

Striga 85.?.?.?

Předpokládám, že člověk, který sem dá citaci v angličitině, tomu jazyku rozumí. Protože čte české stránky, rozumí i češtině. Přijde mi od něj tedy jako lenost nebo neúcta k ostatním, že citaci nepřeloží.

Jako člověka částečně mluvícího několika jazyky mě štve, že už si dnes musím překládát výrazy z českých novin a celé články z českých stránek...

216013

a situace jim víceméně vyhovuje. Vidím kolem sebe lidi, kteří nemají na nájem, ale kabelová televize běží, cigarety nechybí. Mluvím s majiteli nových, krásně zařízených domů, kteří nechtějí druhé dítě, protože by mu prý nemohli poskytnout vše potřebné k důstojnému životu. Vidím důchodce, živící a omlouvající své nepracující děti.

Spousta lidí ještě není v takové nouzi, aby dostala rozum. Nebo mají dost a nechtějí se dělit ani se svým dalším potomkem. To z hlediska konzumu.

Celá společnost ještě není tak naštvaná, aby se vzepřela. Ono to jde - vzpomeňte si na několikadenní stávku železničářů před lety... A stát byl na kolenou.

Když se šprajcne dostatečný počet lidí, nikdo s tím nic neudělá ani silou, protože ovládaná masa je i masa vytvářející a zároveň konzumující vytvořené. Jenže zatím je většině košile bližší než kabát.

Zatím. U nás na Ostravsku je spousta naštvaných lidí. Jak už jsem psala jinde - když přijel v srpnu 89 brácha Pražák a říkal, že v Praze jsou lidi ochotní nechat do sebe střílet, nikdo jsme mu to tady nevěřili. A za tři měsíce byl převrat.

No, kdoví, jak to bude do vánoc tady....

213156

14.02.2010 12:26

Učit se, učit se, učit se

Jedna škola stačí na celý život, celoživotní vzdělávání nám netřeba?

Striga 85.?.?.?

Neznám dokument, nad kterým se autor tak rozčiluje, tak nemůžu posoudit jeho klady a zápory. Ale ve vzdělávání se pohybuju celý život jako dítě a vnouče učitelů, jako žačka i jako vyučující, mám řadu přátel - kantorů.

Většina diskutujících se zase věrně drží svých teorií o škaredých bankéřích a velkokapitalistech, ale problém článku je jinde.

Dnešní doba přináší tak překotné změny, vývoj a posun vědění, kultury, poznatků vědy, tak ohromně rychle se mění využití řady věcí a jevů, že se člověk nutně musí průběžně vzdělávat v široké paletě oblastí.

Posaďte dědu ze stodvacítky do oktávky. Vyděsí ho svítící displeje, marně bude hledat sytič, při prvním brzdění přistane na předním skle a z cukání ABS ho leknutím klepne infarkt. Že mu vnuk mobilem zavolá sanitku, to už ho trápit nebude.

V řadě oborů se "cvičená opice" neobejde bez znalostí počítačů, cizích jazyků, bez řidičáku. No tohle škola před dvaceti lety neučila - pro ty starší opice to přineslo až později celoživotní vzdělávání. Nedoučíš se, musíš z kola ven.
Zanikl tvůj obor, protože už ho nikdo nepotřebuje? Bez dalšího vzdělání, které te posune jinam, zanikneš i ty, milá opice.

Obecně se uznává, že aktuálnost, platnost a použitelnost vysokoškolského vzdělání je s bídou několik let. Nejlépe to vidí mamky po mateřské - vlak jim možná úplně neujel, a zichr popojel někam dál...

Jenže to zatracované celoživotní vzdělávání je i o tom, že není nutno uvíznout v jednom oboru na celý život a potom v padesáti brečet, jak mě ten jediný vyvolený obor strhal, zničil, vysál a odepsal. Jenže změnit život, práci a hlavně myšlení je příliš náročná práce. Pro někoho neřešitelně.

Sama jsem ve svém životě několikrát udělala zásadní změny, víceméně veletoče. V práci, v bydlení, v osobních vztazích. Napřed mi přišly naprosto nepřijatelné, že to jako nikdy, ale když jsem připustila, že to může být a nakonec bude jinak, byloto fajn a vedlo to k lepšímu.

Překonat strach něco změnit -to je úžasně osvobozující pocit.I opojný, znamená to, že můžou přijít dobré změny, že dosavadní nepříjemný stav nemusí trvat, že ho mám sílu vylepšit.

Jenže k tomu člověk potřebuje nové znalosti, protože dosud dělal něco jiného a znalosti pro novou oblast nepotřeboval. Pro tohle je nutné celoživotní vzdělávání.

Aby si člověk věděl rady s novou technikou, novým regionem, novými lidmi, novou prací. A vždy s novou dobou.

Že to spousta jiných lidí využije, aby učili občas i něco zbytečného a aby si z balíku peněz na vzdělávání něco urvali pro sebe, to je jiná věc.

Nutnost celý život poznávát nové věci ale stále zůstává.

212544

13.02.2010 10:01

Tajné usilování evropského prezidenta o ekonomickou moc

Jedna měna, jedna pravidla

Striga 85.?.?.?

Nemám hospodářské vzdělání,jen selský rozum. Domnívám se,že by měl být větší dohled nad zeměmi,které švindlují ve vykazování hospodaření a toho jejich tajené hospodaření je natolik špatné, že ohrožuje společnou měnu. Přece nejde říct - dělejte si co chcete, ať euro klidně padne....

212456

13.02.2010 09:56

Zednáři v GE Money Bank?

RE: Bankeri

Striga 85.?.?.?

Pokud citujes Marxe, tak jde videt jaka levicova sebranka tady jste

Jasně, kdo zná bibli - to je sebranka černoprdelníků, kdo zná něco o duchovnu,je náboženský blouznivec, a je tupý jak poleno, budiž pochválen, protože nic nezná.

Kdybys to Marxovo dílo znal, pochopil bys spoustu souvislostí tak aktuálních, až z toho mrazí.

212455

06.02.2010 20:50

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

Já bych ráda platila esemeskou

Striga 85.?.?.?

Jsem osoba líná a zvědavá. Sms za asi 30 Kč měsíčně by mi oči ani ruce netrhala, je to částka příliš nezajímavá ve srovnání s hlodající zvědavostí, co bych za ni mohla vidět. Ale platit se mi chce maximálně pohodlně, raději napsat sms než se pracně proklikávat do internetového bankovnictví, to používám strašně málo a jde mi to ztuha.

Paypal nemám a neumím a určitě nejsem sama, zato sms zvládám bravurně a při různých charitativních akcích takhle přispívám. Jde to lehce a v celkovém účtu to ani nepoznám.
Tož takhle bych to řešila já...

211779

04.02.2010 10:19

Otcové mají práva také!

RE: Etická výchova v praxi

Striga 85.?.?.?

Šestiletému dítěti těžko budete vysvětlovat věci, které vzhledem ke svému věku nemůže chápat. Ale lze třeba s pubertálními dětmi probrat, jak poškodí majitele firmy, když mu zaměstnanci budou krást - telefonovat firemním telefonem, v pracovní době brouzdat po internetu... Že je menší výkon, menší výdělek, proč je díky tomu zaměstnavatel třeba vyhodí z práce...

Jak bolí nevěra, jak nabourá vztah, že se těžko slepuje... Jak je nutno se starat o děti, neodkládat je kvůli milence, kariéře, z pohodlnosti... Jak se to vymstí v dospělosti...

Jak je dobré nespoléhat na sociální systém, protože ten může krachnout, případně v určitých věcech nepomůže vůbec, a pak je každý rád, když má kolem sebe síť rodiny a přátel, kteří pomůžou.. Jenže ty vztahy je nutno pěstovat, že...

Že se psychický manipulant neohlíží na morálku a proto škodí v tom a tom, že nemorální obchodník praktikuje tohle, že je přípustné se proti neslušnosti ohradit, byť je ta neslušnost zabalena do líbivých až pokorných a starostlivých slov, nicméně dotěrných a manipulativních.

I tohle je objasňování a výuka etiky. Naučit neznamená jen chtít slyšet naučené poučky, ale i ukázat problém, vysvětlit souvislosti, zdůvodnit řešení. Spousta rodičů na tohle kašle, protože je jednodušší dítě odbýt něčím materiálním a ne dělat si nepohodlí z obtížného problému - chovat se podle svých slov nebo třeba jen formulovat názory.

Jak je nutné si udělat nějaký "jízdní řád" pro život.. Naše máma tvrdila - vystudovat, sehnat práci, byt, vdát se, mít děti. V tomhle pořadí. Hm, dnes směšné,ale při nedodržení to přináší problémy.

Že sice porušení morálních pravidel nepřináší bezprostřední trest, ale bez trestu "od života" taky nezůstane.

Že jízda životem bez dodržování morálky je jako jízda mimo vozovku. Možná adrenalin, pocit nepoznaného, pocit "já to zvládnu", ale taky vymlácené tlumiče, otřískaný lak od kamínků, vychozené kulové čepy a celkově neatraktivní zchátralost.

211443

04.02.2010 08:50

Otcové mají práva také!

Etická výchova

Striga 85.?.?.?

Před pár dny byla na nočním radiožurnálu diskuze, jak se posluchači dívají na zavedení etické výchovy do škol.

Mi se to moc líbí, protože - můj soukromý názor - je naše společnost oficiálně moc technická,necitlivá, odlidštěná, materiální. Učíme děti podrobné věci z techniky, několik cizích jazyků a řadu jiných věcí, ale neznají zákonitosti jednání s lidmi. Co samy svýmjednáním způsobí a co bude způsobeno jim. Že je můžou bolet nejen činy trestné a trestatelné, ale i činy nemorální, protože morálka je jen měkčí trestní zákon, měkčí soustava činů vhodných a nehodných, dobrých a zlých.

I škola by měla dětem ukázat systém, jak se mezi lidmi pohybovat a konat tak, aby to druhé co nejmíň bolelo. A tím pádem aby to míň bolelo i je samotné - co já tobě, to ty mě....

Nevím, jak to zpracovat do osnov, ale - kdybych byla kantorem ve škole - ráda bych dětem, kterým se teprve tvoří hodnotový systém a názor na společnost, důrazně vštěpovala, že za nemorální činy je sice nikdo nezavře, ale odvrátí se od nich okolí a bez důvery ostatních lidí se žije špatně. Když nebudeš, Pepo, držet slovo, kamarádi se na tebe vykašlou, i když máš značkové tenisky, nadupaný počítač a tátu milionáře.

Že nejde být prospěchářská svině - pak člověku zbudou jen jemu podobní, ti ale budou fungovat jen v případě vlastního prospěchu...

Že nemít důvěru rodiny, sousedů, kolegů, partnera, dětí - že to bolí a penězi to člověk nezíská.

Že tyhle principy prostě člověk neošálí a nepřekoná, i když dnes to vypadá, že slušný člověk je neschopný blbec, směšný chudák.

Dřív plnilo úlohu vychovatele ke slušnosti náboženství. Dnes snad skautské hnutí... Zatracujeme Pionýra, ale děti tam měly taky nějaký systém - učily se žít v kolektivu, vycházet s druhými, být samostatnější než maminčin mazánek. Dnes tak široké podchycení mládeže a jakés takés morální působení na ni není.

Snad zase přijde doba, kdy se proti neslušnosti slušní lidé ozvou a ti neslušní si svoje jednání rozmyslí třeba i předem, protože se budou bát odsouzení okolím.

A lidé se dovolají práva alespoň u těch institucí, které mají ochranu práv v popisu práce.

211433

30.01.2010 22:19

Obama škrtá, na Měsíc se nepoletí

Ženské myšlení

Striga 85.?.?.?

Domnívám se, že je to spíše mužské myšlení, které žene lidi k překonávání umělých překážek. Žiješ v teple a na rovině? Je vhodné lézt vysoko, v zimě, pokud možno bez kyslíku. Čekám, kdy si zdravý horolezec zneschopní jednu nohu, aby mohl vykřikovat - heč,lezl jsem i o jedné a zvládnul jsem to.

Chlapi nemají dost překážek v normálním životě, na kterých by dokázali, jak jsou schopní, tak se snaží zvládnout prostředí, které je nepřirozené. Hlavně aby to bylo co nejnepřirozenější.

Zima, vysoko, hluboko, tma, dravé šelmy, divní domorodci, hlad, žízeň, a když pobyt na Zemi není dostatečně ohrožující, hurá do vesmírných nebezpečí a hurá, to jsme borci, jak jsme zvládli radiaci, vakuum, beztíži, za chvíli budeme dýchat bez kyslíku, jíst bez jídla a žít bez vody.

Je to jak rozsekání kusu lepenky a pak pracné skládání puzzle.

Podmínky pro spokojený život už máme tady. Tisíce let. Ale pro hodně lidí je to nuda, takže hurá do vesmíru, a šup sem s nějakýma kecama, proč je to životně nutné.

My ženské máme obrovskou výhodu - své možnosti, schopnosti a dovednosti si dokazujeme jinak. Chlapi pracně vynalézají a vyrábějí stroje, technologie a roboty, my baby děláme živé lidi.

To se chlapům ještě nepovedlo, chichi.... Ale o své "výrobky" se bojíme, aby se nám v nepřirozeném prostředí nepokazily.

Ovšem chlapi pro ty naše "výrobky" vymýšlejí co největší komplikace a pak se hrdě bijí v prsa, jak ty komplikace umí řešit.

My ženské se snažíme těm komplikacím předcházet. A plánováním přesídlení lidstva vlastně chlapi plánují, jak by se dala udělat a pak řešit jedna - zato absolutní komplikace. A ještě si myslí,jak jsou rozumní.....

211061

30.01.2010 21:26

Obama škrtá, na Měsíc se nepoletí

RE: Raději zůstat na Zemi. Nohama na zemi.

Striga 85.?.?.?

Roboty budou dál dělat roboty, jsme jen omezeni surovinami a energií. Ale to taky není zadarmo, že.... [velký smích]

Podsouváte mi, že se řídím systémem "podle sebe soudím tebe". No hlavně že vy to neděláte.... Vám se myšlenka letu do vesmíru líbí a soudíte, že stejně smýšlí miliony... Ha ha ha... Už slyším Jakeše, jak na Červeném Hrádku hřímal - a miliony berou.... Slyším ještě - a nás jsou miliony, co chceme do vesmíru....

Jo a jak lidi si umí poradit... To jo, dnes a denně to vidíme v televizi a čteme v novinách, jak se lidstvo hezky domluví. Zatím si umí poradit, jak zlikvidovat planetu drancováním i vojensky.

Lidstvo si poradí jak globálně, tak i u nás v republice. Dovedete si představit, jaká by byla výše úplatků, aby se Čech stal v českém oddělení záchrany lidstva tím vyvoleným? Co by říkal třeba Paroubek - pánové kdo z vás na to má nebo by hájil práva lidu?

Jsem potěšena Vaší úvahou, že můj mozek se spolupodílí na ceně chleba. Nevím jak u Vás, ale u nás stojí v kauflandu střídavě pouhých 9.90 a rohlík klesl na 60 halířů. Pravda, zadarmo toještě není,ale nějaké výsledky už jsou vidět.... [velký smích]

211058

30.01.2010 21:11

Obama škrtá, na Měsíc se nepoletí

RE: Raději zůstat na Zemi. Nohama na zemi.

Striga 85.?.?.?

Můj notebook žere velice málo.... [velký smích] A je to už takový dědeček, že kamarád ajťák z něj chytá osypky. Nezatěžuju přírodu předčasnou výrobou nového konzumu, když starý ještě není zkonzumovaný.....

211057

30.01.2010 08:41

Obama škrtá, na Měsíc se nepoletí

Raději zůstat na Zemi. Nohama na zemi.

Striga 85.?.?.?

Domnívám se, že těžba čehokoliv na Zemi je na jednotku váhy nebo objemu rozhodně lacinější než dovoz téhož z jiné oběžnice.

Že vývoj nových technologií se klidně může dít, i když tu věc nebude zapotřebí pro lety do vesmíru. Pokud bude užitečná pro použití na Zemi, fajn, určitě se do toho někdo pustí, protože užitečná věc si na svůj výzkum vydělá. Pokud by byla jen pro vesmír, je nám na Zemi poněkud na nic.

Přesídlit lidstvo na jinou oběžnici, kdyby to tady nějak špatně skončilo? Prosím zpátky nohama na zem a ne hlavu v oblacích... Jak by se to jako prakticky provedlo? Je nás několik miliard. Koho by zachraňovali? Pár vyvolených? Nebo by se stěhovaly i plné domovy důchodců, zítra sídliště Petržalka, pani necpěte se, na všechny se dostane..?

Aby lidstvo přežilo jako druh, muselo by to být pár geneticky prověřených jedinců. To by určitě nebyli ti, kteří by tomu vládli a měli moc rozhodnout.

A kolika lidem by se chtělo do naprosto neznáma? Měli by na to výcvik? A kolik lidí a jak kvalitních by tady vlastně zbylo po průšvihu tak velkém, že by byla Země neobyvatelná? A zbyla by po tom průšvihu vůbec ještě použitelná technologie k odletu a přežití?

Vyvíjet a platit technologii pro přesun lidstva někam jinam mi připadá jako vyslovená fantasmagorie. Podle mého normálního selského rozumu by se to stejně nepovedlo a vynaložené prostředky by byly peníze vyhozené z okna.

Lidstvo žilo i v době před-kosmo-lítací zhruba stejně jako dnes. Ano,splnily se sny lidem, které vesmír zajímá, teď můžeme letět třeba na Mars...

Ale chleba kvůli tomu levnější nebude. Národní hrdost je sice pěkná věc, ale hrdosti se nenajíš.

Surovinové, energetické i potravinové zdroje máme tady na Zemi. Jen se k nim chovat slušně. Pak nebudeme potřebovat utíkat na jinou oběžnici jako cigáni, kteří vybydleli dům, porvali se se sousedy a utíkají do Kanady.

211008

23.01.2010 09:07

Lidi, opravdu už neblbněte s těmi pejsky

Tak teda proč:

Striga 85.?.?.?

Zleva do mě tlapou šťouchá Elsa, zprava Pegy. Chtějí můj chleba s tvarůžkovou pomazánkou. Posílám je k jejich misce granulí. Zkuste v takové situaci psát soustředěně. Další šťouch. Alespoň sousto....

Na psech si lidi můžou relativně beztrestně odreagovat všechny možné především pozitivní city. Mají koho opečovávat, zbožňovat, s kým se mazlit.... To jde v naší společnosti s tak velkou mírou spontánnosti provozovat jedině vůči psům a malým dětem.

Sebedůležitějšímu člověku není trapné jít na kolena a infantilně šišlat - Benečku ty si ale kláášný, - to jako když dostříhám psa. Zvlášť u manažerů s obličejem hráče pokru mám co dělat, abych nevybuchla smíchy.

A lze se vyřádit v dalších touhách - psem můžete demonstrovat své postavení, peníze, styl... Obleček za tři litry a bylinkové masáže a koupele. Držet trendy - Alík má svého psychologa, my jsme totiž in.

A na druhé straně osamělý člověk, o kterého stojí alespoň ten pes. Někdo člověku projeví zájem, vděčnost, nabídne i chce fyzický dotyk, soucítí se smutným majitelem, prostě dá mu pocit, že není na světě úplně zbytečný.

Jen by se ti infantilní pejskaři mohli trochu krotit, aby nebyli k smíchu nebo odplivnutí. Ovšem naše společnost se mění a uvolňuje. Vidět před dvaceti lety oblečeného psa? Klepali bychom si na čelo. Vidět dnešní moderně oblečenou slečnu? Byla by za lehkou děvu, dnes je trendy....

Oblečení podle stylistů, místo řidiče road manager, kabelky i boty značkové, fabie je pro socky, tak i psa máme oblíkaného v butiku, my jsme totiž, pani, in....

Haf, já těch svým holkám asi ten chleba s tvarůžkama namažu....

P.S. Moje holky chodí zásadně v kožichu. Mikiny a vesty nevedem.

210315

22.01.2010 18:49

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

Striga 85.?.?.?

No, prostě pokud máte čas a chuť, hoďte sem nějaké vysvětlení, proč reinkarnace neexistuje a je žvást.

Mám opačný problém.

Dokažte mi, prosím, že inkarnace existuje. Ráda si to přečtu nebo někam přijedu, kde to uvidím na vlastní oči. Uslyším na vlastní uši nebo tak něco - prostě půjde to vnímat těmi smysly, kterými disponuje normální člověk.

Pokud chcete tvrdit, že se to normálními smysly zjistit a ověřit nedá, že se musí prostě věřit, v tom případě tvrdím, že mám zelené trpaslíky na zahradě - moji oblíbení náhradníci za slovo bůh v modlitbě Otče náš, demonstrující absurdnost víry v boha, pokud je slovo bůh nahrazeno slovy "moji zelení trpaslíci" - jež jste na nebesích, přijď království vaše jak v nebi tak i na zemi i u mě na zahradě....

A hoďte sem nějaké vysvětlení, že tu ty trpaslíky nemám.....
Co ta inkarnace?

210258

02.01.2010 08:29

Jaký byl rok 2009? Co nás čeká?

RE: Krucinál, vzmužte se!

Striga 85.?.?.?

Sama na sobě jsem teď důkladně poznala, že větším problémem je strach ze změny než změna sama. Bránila jsem se myšlence na přestěhování a změny s tím spojené. Nakonec to dopadlo tak, že se do nového bydliště těším a směju se sama sobě, jak jsem byla hloupá, že jsem to neudělala dřív.

Pocit, že jsem to rozhodnutí udělala, je nesmírně osvobozující a úlevný.

Podobně i v jiných věcech jde jen o to - rozhodnout se, že tohle ne, tamto jo, za tuhle cenu.

Pořád tady čtu o tom, jak pár lidí ovládá masy. Ale stačí, aby ty masy přestaly jezdit s pražskou hromadnou dopravou nebo s vlaky - ještě si pamatuju to několikadenní ticho před lety, nebo pohrozily stávkou v Nošovicích, a ejhle - pro ty nahoře by se nevytvářel zisk, takže otroky je nutno nějak uklidnit.

Zlobící otroci jsou vůbec nepříjemnost... Stačí jen dodat poslední kapku, kdy pohár přeteče a otrok se přestane bát. Pak je zle.

Není marné studovat marxisty, dnes tak vysmívané. Oni to totiž měli vymyšlené velice dobře, včetně třeba Marxova Kapitálu a podobně.

208572

31.12.2009 08:08

Pojďme se zas navštěvovat!

Pravidelná setkání

Striga 85.?.?.?

jsme s kamarádkou zavedly před několika lety. Operovali jí páteř, děti byly ještě celkem malé, takže doma moc nepomohly. Začala jsem jim chodit žehlit. Místo žehličky používám lis, je to moje oblíbená hračka a jako osamělá osoba se ve čtyřčlenné rodině vyřádím mnohem víc než doma.

Časem se kamarádka uzdravila, ale k manželovým košilím má stále rezervovaný vztah. Druhým důvodem naší žehlicí družby je fakt, že máme neodkladný důvod vidět se nejpozději po šesti týdnech.

Pokecáme,co v práci, co její děti, co všichni rodiče, co čteme, občas si něco půjčíme navzájem, majitel košil udělá výborné kafe, já bezdětná si užiju dětí a je nám všem moc fajn.

Dřív se dralo peří, já chodím žehlit. A je to moc fajn právě pro tu lidskou pospolitost.

208428

05.12.2009 22:13

Protestné ukončenie štúdia na Prešovskej univerzite

RE: Naplácat frackovi na zadek a nechat ho zaplatit studia....

Striga 85.?.?.?

Vysokou jsem dělala dálkově po třicítce. Ovšem nenapadlo by mě z nějakého politického trucu hodit tři roky práce těsně před cílem do kanálu.

Ale on už si ten studentík určitě poradí.... Zaměstnání by se mu jako vysokoškolákovi shánělo podstatně líp než jako maturantovi. Nejsem nepřející, přeju mu to.....

Jen si říkám, jestli by mu tady tolik lidí tleskalo, kdyby se rozhořčil třeba nad špatným zacházením s komunistou....

206364

04.12.2009 14:11

Protestné ukončenie štúdia na Prešovskej univerzite

Naplácat frackovi na zadek a nechat ho zaplatit studia....

Striga 85.?.?.?

Kolik peněz zbytečně investoval stát na školném a rodiče a na živení takového studenta? Že zahodí několik let svého života, své práce, to vem čert. Ale nikdo ho nedržel na studiích s tím, že kdykoliv může hodit vše do kanálu, aby zaujal určitou pózu, prý názor, hm....

Měl by raději něco dělat, ne něco nedělat, skončit, zničit. Pro mě to není hrdina, ale blbec. Svůj politický názor může obhajovat tisíci jinými způsoby. Ale to by nebylo takové působivé - podle jeho názoru - nebo výrazné....

Ohnout přes koleno a naplácat na zadek. Takhle se nechová dospělý skoroučitel, ale fracek, který chce pozornost okolí. Asi neumí zaujmout ničím jiným, než zahozením tří let studia.

Ubožák.

206302

29.11.2009 20:20

Kleopatra

RE: mluvite mi z duse taky obdivuji inteligenci zvirat

Striga 85.?.?.?

V místě, kde je vysoká koncentrace lidí a dopravy, nemá pes bez vodítka co dělat. Sebevycvičenější pes je pořád jen relativně hloupé zvíře, které se může leknout, může utéct za kočkou nebo háravou fenou, může skočit pod auto nebo na člověka,který se mu nelíbí.

Nevidím důvod, proč bych měla jako řidič doufat, že pejsánek do té cesty neskočí, i když u ní stojí, a že ten rotvajler, co si mě se zájmem očuchává, mě taky nekousne.

Psů mám celý rok kolem sebe tolik, že oprávněně tvrdím, že ve velké většině nejsou dostatečně vychovaní. Nedám ruku do ohně ani za jednoho.

Jako řidič - vidím dítě nebo psa nebo starého člověka - brzdím, protože čekám, že se může chovat všelijak. Prostě dávám pozor.

Jako majitel psa se snažím vyhnout všem třenicícm, které připadají v úvahu. Prostě nechci, aby můj pes byl někomu na obtíž. Třeba tím, že by se mu kolemjedoucí řidič musel více věnovat nebo kolemjdoucí člověk mohl bát.

Vynucovat si volný pohyb psa tam, kde je to z dobrých důvodů zakázané, je jako chodit mezi lidmi s hadem a tvrdit, že není jedovatý, není nutno na něj dávat pozor, a jestli se ho někdo bojí, tak to má ten chudák smůlu, já si chci vykračovat s hadem.....

205983

29.11.2009 20:07

Kleopatra

RE: mluvite mi z duse taky obdivuji inteligenci zvirat

Striga 85.?.?.?

Já o voze, vy o koze. Ještě jednou - z čeho jste obviněn? K soudu se nechodí rešit přestupky, tam se řeší větší prohřešky. Jaký trestný čin jste spáchal? Nebo tam jdete řešit občanskoprávní spor nebo obchodní, případně něco z rodinného práva?

Vysvětlil jste, co bylo důvodem vašeho pozvání k soudu, ale já chci vědět, jak se váš hřích jmenuje v úřední řeči....

Ve Svazarmu se, pokud si dobře vzpomínám, neplatilo za psa, který měl zkoušku z výkonu, nestačil pouze absolvovaný výcvik. Ale moje informace jsou z roku 1988....

205982

29.11.2009 16:30

Kleopatra

RE: mluvite mi z duse taky obdivuji inteligenci zvirat

Striga 85.?.?.?

Píšete, že máte předvolání k soudu. Z čeho jste obviněn?

205967

28.11.2009 23:59

Kleopatra

RE: mluvite mi z duse taky obdivuji inteligenci zvirat

Striga 85.?.?.?

Řidič,kterému váš pes sedí před autem, nemůže tušit, že je to vzorně vycvičený pes, který náhle nevběhne do vozovky. Bohužel nemá dobře vychovaného pána.

Pán se chová výhradně podle sebe, nerespektuje daná pravidla-mít psa na vodítku. Třeba jen jako sigalizaci pro ostatní, že pes je zvládnutelný za všech okolností, protože prostě ani utéct nemůže.

Že nemůže, to je s vodítkem vidět. Že nechce, i když může, protože je na volno - to nikdo nepozná a raději stojí u přechodu do té doby, než přijde pán.

Pokud to jsou zrovna policajti, kteří vás můžou potrestat za absenci vodítka - dobře vám tak. Vodítko je v provozu signalizace - na mě nemusíte dávat zvýšený pozor, já nebudu dělat nečekané potíže.

Jste jako řidič, který jede bez blinkru v odbočovacím pruhu.

205934

30.10.2009 21:49

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

Striga 85.?.?.?

Já nemám snahu navrhovat řešení, vždyť to není možné - po tolika letech. Jen by se nadělaly další nesmysly. Věci už jsou dávno ustálené, původní postižení jsou mrtví nebo staří. Změnou by se udělalo víc škody než užitku.

Nehájím ovšem stanovisko oko za oko. Za vinu patří trest. Za prokázanou vinu trest viníkovi. Vše ostatní je pro mě msta.

Někomu nařídit, že musí opustit domov, je vyhnání. Poslání do vyhnanství.

Odsunout můžu hrnek na stole. Ne člověka stovky kilometrů a nafurt.

Vyhnat někoho z domova, sebrat mu majetek - bez prokázání, že ten člověk něco spáchal - je strašlivé zvěrstvo. Zvěrstvo toho, kdo to nařídil a prováděl.

Že příslušníci vyhnancova národa dělali zase jiná zvěrstva, to je jejich věc, jejich vina, tu je nutno řešit s nimi, je za to potrestat. Ne někoho jiného a ne jen proto, že je stejné národnosti.

203731

29.10.2009 22:50

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

Striga 85.?.?.?

Nechci řešit, za co kdo mohl. To ať řeší soud, pokud někdo chce někoho trestat. Vyhnání z domova, zbavení majetku - to je sakra silný trest. Bohužel v případě Němců ne za individuální vinu konkrétního člověka,ale za příslušnost k národu.

Zkuste dnes říct - vyženeme cigány ze Vsetína, protože většina z nich krade a je na sociálních dávkách. To si dnes nikdo nedovolí. Nikdo nezkoumá, nakolik je to pravda, protože se to ani zkoumat nesmí, stejně jako se veřejně nemluví o tom, kolik procent zlodějů nebo jiných zločinců je cigánů a kolik bílých, kolik černých....

Zato obhajovat vyhnanství a okradení u Němců - to se dnes smí a zvláště v této diskuzi se to hodně hustě děje. Jenže správnost vyhnání tu ještě neobhajoval ani jeden vyhnaný. Proč asi?

Nepodsouvejte mi zastávání Evropy bez hranic a podobné smyšlenky. O ničem takovém jsem nepsala, to mi jen podsouváte.

Já jsem zastáncem trestu pro konkrétního viníka za konkrétní vinu. Ne jeden za všechny, všichni za jednoho.

203654

29.10.2009 00:44

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Tak nevím

Striga 85.?.?.?

Těm plamenně diskutujícím je fuk, co děláte, ale jakou vám můžou dát nálepku.

Cigán - tak to jistě kradete poctivým bílým lidem jejich věci, stát ždímáte o sociální dávky, ze kterých cigáni královsky vyžijí, ale bílí Češi vřeští, že se z toho vyžít rozhodně nedá.

Jste žid - další průšvih, to budete spiklenec na úrovni celosvětové Al-Kaidy, se spolubratry chcete jednou mocnou rodinou ovládnout celý svět a nic vás nezastaví.

Jste šlechtic - tak to bude zichr spojení na pana knížete z vlády, taky spiklenecké spolky, nejlépe zednáři a celosvětově. A ještě chcete vrátit vše, co vaši předci nahrabali na našich chudých předcích.

Jste Němec - jasně, to bude zakuklený fašista, který za války škodil, po válce musel odtáhnout potupně do říše a teď by chtěl naše krásné chaloupky. A možná i ty rozpadlé fabriky, kde se dávno nevyrábí ani to, co kdysi jo, nedejbože něco jiného.

Jste Číňan - chcete nás obsadit a pak vykořisťovat. Sice zatím vykořisťujeme my Číňany tím, že si kupujeme jejich levné zboží, ale katastrofa je na dosah a žluté nebezpečí se blíží.

Jste komunista - no to je fuj. Jedno velké fuj.

Jste inostráněc se zájmem přistěhovat se? Bože, multikulti na postupu, ohrožení národa, tradic, řeči, bezpečnosti, možná i života.

Jste Čech? Tak to si dám bacha pro změnu já. Možná budete posera, která si názory upraví podle vlajky na Hradě a směru větru.

A moc nevyskakuje proti režimu, ono se to totiž nevyplácí. Já teda taky nevyskakuju, vyskakovaly předešlé generace naší rodiny a občas spadly a natloukly si....

203540

29.10.2009 00:26

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: KDO JE KDO?

Striga 85.?.?.?

A u Němců nebyli řadoví civilisti, kteří chtěli přežít válku?

203538

29.10.2009 00:16

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

Striga 85.?.?.?

"Benešovy dekrety nesmějí být promlčeny!"

A jak by se to jako technicky provedlo? Mě na vysoké učili, že PROMLČET se dá trestný čin uplynutím určité doby, ale zákon, nebo tady dekret, se dá jen zrušit, aby přestal platit.... Ale promlčet? To jako ty dekrety mají omezenou dobu platnosti, takže se budou muset obnovit?

Váš popis německého osídlení je tak nabitý, až se mi chce zvracet z té ideologie. Území bylo dávno naše - to jako čí? Asi nějakých feudálů, kteří Němce pozvali, aby osídlili - co? Úrodnou, hustě osídlenou oblast, kde se to hemžilo Čechy, kteří tam chtěli bydlet, ne?

Přivandrovalcům bylo nabídnuto vybudování domovů, byli našimi hosty.... Když je někdo pozval, asi nebyli přivandrovalci, zvlášť když měli být hosty... Ale pokud měli být hosty - ti si přece nebudují domovy.... Tak měli být hosty nebo se tu usídlit?

A oni si drze přisvojili Sudety... Rošťáci jedni.... Já si přisvojuju Ostravu a kus Jeseníků, ne? A kde si to přisvojujete Vy? Nebo se doma cítíte jako host, přivandrovalec nebo cizinec? A kolik generací?

A ve finále nám ti syčáci nadávají do českých sviní. Určitě nemají proč. Určitě s Čechy mají jen ty nejlepší zkušenosti a výraz "česká svině" používají proto, že jsou asi psychicky vadní. Svým oblíbeným spoluobčanům přece nenadáváme, zvlášť když nám konají jen dobro.

Nebo ti Němci mají zvláštní styl humoru. My Češi si přece taky říkáme různě, jasně vole ne?

Čech Čechovi volem, Němci sviní. Američanovi vlezdoprdem.

203537

29.10.2009 00:01

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

Striga 85.?.?.?

Ohromná demagogie.... To ti odsunutí Němci mohli za smrt 50 milionů lidí? Tři miliony českých Němců zlikvidovaly padesát milionů obětí války? Sakra to bylo čiperné obyvatelstvo....

Podle toho, který národ křivdil, ten bude pykat - no nechci vidět tu melu, až se naštvou všechny národy, v jejichž zemích naše statečná profi armáda v posledních letech operuje....

203536

28.10.2009 23:57

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

Striga 85.?.?.?

Poukazovat na to, co dělali Němci špatného před válkou, za války - proboha to je jako když trestané děcko křičí Já ne, to on si začal!

Je mi jedno, co, kdo, kdy. Všude byli obyčejní lidi, mámy bojící se o děti, tátové se zaťatými zuby, děcka co z toho všeho běsnění kolem neměla rozum.

A dost křiváků na všech stranách. I na té české. Udavačů, přisluhovačů jakéhokoliv režimu.

Znám tátovo vyprávění, jak se ze zabraných Sudet stěhovali do okleštěné republiky. Ale znám i vyprávění rodinné známé, jak měla být jako děcko odsunuta a na poslední chvíli ji z transportu vyřadili.

Když někoho trestat - ano, po prokázání viny. Ne proto, že je příslušníkem národa, který prohrál. A proto mu sebrat domov a poslat ho někam, kde mému národu nebude vadit. To je hnus. A v hodně velké míře msta vítěze.

Nebo snad všichni odsunutí Němci byli váleční zločinci, kteří si zasloužili trest propadnutí majetku a ztráty domova?

Řada těch, co mě tady odsuzují, se přikrčila před německými i ruskými tanky. Tyhle lidi - okupanty tady Češi strpěli, jasně, měli zbraně a moc.

A ve chvíli, kdy zbraně a moc měli zase Češi, tak vyhnali část civilního obyvatelstva. Tenkrát to byli Němci.... A presumpce viny.

203534

28.10.2009 23:41

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

Striga 85.?.?.?

Oni kontaktovali nás. Velice slušně, přes starostu, protože samozřejmě nevěděli, kdo v jejich chalupě bydlí.

Po čase přijel nejmladší syn - odešel jako sedmnáctiletý na frontu a zůstal rovnou v Německu. Poseděl, pobrečel si, zavzpomínal, vzal si své dopisy, které psal z fronty rodičům a zůstaly zazděné ve stodole, hrst rodné hlíny a zas odjel.

Ano, nesouhlasím s principem kolektivní viny. Je to zrůdnost. A rrvám na tom, že odsun je slovo pro hovada, ne pro vyhnání lidí. Kdo tohle vyhnání nazývá cynicky odsunem, je pro mě hovado on sám.

Nevím, co vlastně sudeťáci chtějí, nevěnuju se tomu. Pro mě jsou to v každém případě lidé, kterým druzí sebrali domov jen proto, že jedni i druzí měli příslušnou národnost.

A vina řady lidí byla jen v té národnosti. To je strašné a neomluvitelné.

203531

27.10.2009 10:37

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

Striga 85.?.?.?

Uvažuju, jak by bylo vám,kdyby vás "odsunuli". S pár kily zavazadel, do neznáma.

Téma sudetských Němců se mě osobně dotýká - máme po nich chalupu v Jeseníkách. Odmalička jsem o odsunu věděla a děsilo mě pomyšlení, že bych na místě bývalých majitelů byla já.

Že by přišel někdo cizí a sebral mi domov, kde je máma, táta, bezpečí, tátovy včely, děda pečlivě opatrující svoje milované stromy, usmívající se babička věčně skloněná nad záhonem, táta za rosy kosící louku....

Tohle někomu jinému sebrali, protože měl špatnou národnost. A říct tomu "odsun" je zrůdné. To byli lidi, ne dobytek.

Dobytek jsou Češi, kteří nepohodlné Němce "odsunuli" ze svých životů.

Němci židy likvidovali v koncentrácích, Češi Němce "jen" .... odsunuli.

203336

15.10.2009 01:34

Pod terorem trpaslíků

RE: Slepičí úlet

Striga 85.?.?.?

O co mu jde?

Toť otázka. Zatím je prezidentem našeho malého českého kurníku. Kuřata z ostatních národních kurníků se taky bojí, co velkochov přinese. A když už do velkochovu, tak by bylo dobré mít za šéfa velkokurníku někoho, kdo statečně bránil malý kurník. Tam si odsloužil dvě funkční období, do dalšího už ho malochovatelé pustit nemohou, takže kam s ohleduplným šéfem?

Do vedení evropského velkokurníku.

Klaus si možná přpravuje pozici, aby ho odpůrci Lisabonu protlačili do neodvratitelné funkce evropského prezidenta.

202511

04.10.2009 18:38

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: DOBA TEMNA SE BLÍŽÍ! Připravme se uvítat imigranty!

Striga 85.?.?.?

No, napadlo by někoho třeba v roce 1900, že se podaří z českých zemí vystěhovat několik milionů Němců? Tehdy by to považovali za divný vtip, a ono nakonec jo...
třeba časem vystěhujeme i jiné, které tady nebudeme chtít....

201648

18.09.2009 13:43

Vražedné nano částice v netestované vakcíně proti viru H1N1

RE: Doporučuji článek

Striga 85.?.?.?

Pokud by to bylo světlem, proč tedy není největší výskyt v nejtmavějších měsících?

To byste mohl tvrdit, že největší problémy s tmou jsou za svítání a rozednívání, zatímco o půlnoci to s tou tmou není tak vážné.

200674

03.09.2009 14:22

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: no nevím...

Striga 85.?.?.?

Tak Alexe vyčítáte emoce a mi nabízíte představu, že strom umí vzdychat.... [chechtot] [chechtot] [chechtot]

Já beru život, přírodu a své okolí jako daný fakt, nepotřebuju se rozněžňovat nad roztomilým, vzdychat nad poetickým nebo se nechat omráčit mystickým.

Je nutno vidět city tam, kde jsou - to je u lidí nebo u inteligentnějších zvířat. Ale nenuťte mě vnímat, jestli vzdychá strom a že je něco vznešeného v přírodě. Nic vznešeného tam od přírody není, to jen člověk vyzdvihuje to, co se mu zrovna podle jeho názorů a situace hodí.

Nehodlám se učit naslouchat nebo vidět jiným způsobem než běžný člověk. Tato snaha mi přijde jako vyvyšování se nad to, jak nás příroda udělala. Kdybychom měli něco víc slyšet nebo vidět, dala by nám k tomu schopnosti.

Každé zvíře je spokojené s tím, jak vnímá, jen člověk chce být pořád něco víc, odhalovat skryté, nacházet úžasné věci i tam, kde nejsou, slyšet a vidět víc než normálně.

Připomíná mi to náboženské fanatiky, kteří si vytvořili určitý myšlenkový konstrukt a tvrdí, že jejich pomyslný svět je pravda. Jo, model císařovy nové šaty. Nevidím to, neslyším to, ale mám přikyvovat hlavou - ano, existuje to?

Mi stačí pevná zem, na které stojím oběma nohama. Vzdálené, neodhalené nebo mystické světy nehledám. Mi stačí normální realita.

199469

02.09.2009 18:16

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: no nevím...

Striga 85.?.?.?

Proč by moje krásné devadesátikilové tělo mělo být ubohé? Řekněte to mému partnerovi do očí a ubohé tělo bude pro změnu to vaše. Moje tělo není ubohé, když už, tak božské. Koneckonců je to boží dílo, že.... [chechtot]

Vnitřní emocionální rozvoj - a tak teda kdy už je to podléhání emocím? Nebo je mám cítit, ty emoce, ale nepodléhat jim? Asi jen do nějakého, vámi předem schváleného stupně.

Že můžu cítit hlad, žízeň, zimu a touhu rozmnožovat se - to není nízké ani sobecké. To je vznešený boží záměr, jak uchovat jedince ve stavu schopném dát nový život. Hlady, žízní a zimou mtrvá samice nesplní základní životní úkol - rozmnožit se. Dát život další generaci není sobecké. Ale je sobecké nechtít ty potomky živit, třeba přes alimenty, že?

Mystika a poezie, ke kterým chcete být otevřený, nejsou hlasem přírody, ale výtvorem lidského myšlení. Příroda nezná nízké ani vznešené, poetické ani mystické, příroda zná jen výhodné, nevýhodné, bojím, útočím, beru, utíkám.

Strom nebude úžasem vzdychat nad poetičnem ani pes bázlivě výt na mystiku chvíle nebo místa. To umí jen člověk, protože to CHCE tak cítit a vnímat.

A co by jako měly být ty vzdálenější síly přírody, ke kterým jsem slepá a hluchá? Možná pro tu slepotu a hluchotu netuším, co máte na mysli.

199388

02.09.2009 17:49

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

Striga 85.?.?.?

Nejsnadněji lze zotročit zfeminisovanou, tedy zženštilou společnost.

Jaké neštěstí, že tak moudrý filozof nezvládne v té snadno zotročené společnosti ani jednu ženskou....

Jedna se s ním podle rozvede a druhá z něho tahá peníze pod záminkou vlastního živobytí. Chovají se jako čiperné feministky, ale asi jsou to superženy, protože ani tak moudrá hlava, jako pan Lhoták je, je nezotročila.

No, uberu - ani nezvládla. Kdepak otročení....

199386

02.09.2009 00:45

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: no nevím...

Striga 85.?.?.?

I naslouchání hlasu přírody či jinak životu prospěšným hlasům se člověk musí učit, včetně hlasů vlastního těla.

U mě se hlas přírody ozývá - máš hlad, běž se najíst, máš žízeň, jdi se napít, vidíš sexy samce - jdi se s ním spářit, je ti zima - běž se oblíct, cítíš nebezpečí - zdrhej....

Není to náhodou jinde kritizované podléhání emocím, svodům okolního světa, vyhovění žádostem vlastního těla apod.?

Je mi líto, ale nějak mě nenapadá, jak jinak by ty hlasy přírody měly znít....

Jsi nevzdělaná, jdi číst filozofy - takhle na mě příroda ne a ne promluvit....

199327

02.09.2009 00:33

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

Striga 85.?.?.?

Ženy těžko mohly sedět někde v kolektivu a filozofovat. Děcka potřebovaly najíst, dobytek pohlidit a nakrmit..... Už vidím, jak Řekyně přijde večer domů, u studené plotny vytočený manžel, a ona řekne Sory, lásko, probírali jsme s Lhotákem zotročení duše. Zítra budeme řešit patriarchát, uvař ty, já přijdu zase pozdě.

199326

01.09.2009 12:57

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

Striga 85.?.?.?

Takže podle Vás si má muž v rodině sjednat otcovskou moc vlastní silou?
Samozřejmě, protože jinak mu bude platná asi jako kvóty zastoupení žen v parlamentu.

Prostě společnost muže k vůdčí roli v rodině nejen poporuje, ale přímo povolává, se všemi právy i odpovědností, které to přináší,
Kdyby se chlapi chovali opravdu jako chlapi, bylo by to fajn a ženy by rády byly ženami. Pokud by muž sám chtěl být živitelem rodiny, autoritou, ochráncem - jé, to bych brala hned. A ráda bych žensky pěstovala domácnost a děti. Ale - jaksi nejsou lidi....

protože to je jediná záruka udržení funkce celistvé rodiny
Jo, stejně jediná jako odpovědnost ženy. Mějte odpovědného muže a nezodpovědná žena se s ním stejně rozvede. A máte po celistvé rodině, i když se zárukou....

Jistě, při takových zákonech nebylo pro ženu snadné sebrat si děti pro sebe, udělat si z nich rukojmí, odkopnout muže na ulici, shrábnout společný majetek a doživotně otce vydírat alimenty. Za pomoci současné zfeminisované justice je to pro ženu hračka.
Nebylo to snadné, ale moje prababička měla někdy před první světovou válkou dost nevěrného pradědečka - pijana, a rozvedla se, i když to tehdy bylo hodně nezvyklé a společensky neúnosné. Nechtěla ale děti vychovávat v přesvědčení, že muž může zahýbat a chlastat a žena mu to musí trpět.

Zkuste vystěhovat manžela, pokud užíváte jeden byt, na nějž máte společně vlastnická práva i právo užívání.

Zkuste shrábnout společný majetek, který je ze zákona společný. Zajímalo by mě, jak zdůvodníte, že ho shrábnete jako jedinec.

Jestli je nějaký otec doživotně žádán o alimenty, v tom případě musí někdo zemřít ve věku 26 let dítěte.Otec nebo dítě.

Jestli je pro vás přispívání na živobytí vlastního dítěte vydíráním, nezbývá, než si před vámi odplivnout a doufat, že takový sobec jako vy nemá děti.

199232

31.08.2009 23:04

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

Striga 85.?.?.?

nezačnou si vynucovat rovnoprávnost na můj úkor a za moje peníze.

Vynucená ROVNOprávnost na něčí úkor...... Tak ten ukorovaný měl asi víc, ne? No to je teda binec, že ty proradné baby chtějí mít stejně! Vypadáte jak chudák kapitalista škubaný vykořisťovaným proletariátem.

Mají si nechat líbit menší práva, vám nechat vaše peníze a být spokojenými partnerkami.

No, vám může dělat milenku jen prostoduchá masochistka.

Za co vás, prosím, ty ženy milují? A kolik žen vás miluje najednou? Nebo postupně, jak jdete o dům dál, vás už milovat přestanou?

Ženský způsob myšlení vám nikdo nepodsouvá a ani nepodsune, protože metoda ošustit a opustit je čistě mužská.

199174

31.08.2009 22:54

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

Striga 85.?.?.?

znovunastolit otcovskou moc a vrátit muži vážnost i odpovědnost hlavy rodiny

Pokud je slabý a tu moc není schopný získat vlastní silou, nemá ji mít, dobře mu tak, slabochovi neschopnému.

Vrátit muži vážnost - tu si musí zasloužit činy, ta není na příděl.

A jak by se ta otcovská moc konkrétně projevovala? Pořád se pohybujete v obecných formulacích. To by jako tatík děckám přikazoval, na jakou školu chodit, s kým chodit, o co a o koho stát? To by s ním možná potomci vyběhli.

Mému tátovi nikdo nemusel vážnost, odpovědnost a autoritu vracet. On ji má i ve svých 85 letech a my čtyřicetileté děcka dodnes stojíme v pomyslném pozoru, když otec zavelí. Inu hlava rodu je hlava rodu.

P.S. A naše máma mohla chodit volit....... a řidičák měla i babička někdy od třicátých let, dodnes ho mám doma.

199172

31.08.2009 15:05

Kouzlo magického trojúhelníku

Vážený pane autore,

Striga 85.?.?.?

když mé úvahy o praktickém použití tradic v dnešní moderní společnosti považujete za zcestné, zkuste, prosím, na konkrétním příkladu ukázat, v jaké oblasti života, v jaké životní situaci jsou tradice a zkušenosti předků použitelné, přenosné, přínosné a aktuální.

Navrhuji něco jako pracovní uplatnění, rozdělení rolí v manželství, péče o staré a nemocné, výchova dětí, vzdělání. Prosím pokud možno konkrétně.

Nicméně předpokládám, že polemika se mnou bude pro vás natolik nechtěná, že ji s lehkým výsměchem z objektivních a nenapadnutelných důvodů odmítnete.

Protože konkrétní aplikace vašich hluboce filozofických myšlenek není vaše silná, ani oblíbená parketa..... [mrknutí jedním okem]

199129

31.08.2009 14:49

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Autorovi

Striga 85.?.?.?

Koukám, že filozofie je natolik všestranná věda, že zahrnuje i ovocnářství.... Někde kozel zahradníkem, tady Lhoták ovocnářem.

Já Vám doporučím taky jednu knihu. Petrusek - Společnosti pozdní doby. Nebo téměř cokoliv od Kellera.

199128

30.08.2009 23:27

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Autorovi

Striga 85.?.?.?

"Proto mnohem užitečnější a bližší objektivní skutečnosti je řídit se zkušeností našich předků než hledat řešení v konstruktivistické vědě. Proto tak obrovský význam mají tradice jako odraz reálné zkušenosti."

Uvažuju, v jaké oblasti jsou ty zkušenosti předků použitelné v dnešní době.
Výchova dětí? Těžko být moudrou autoritou pro někoho, kdo rozumí světu okolo mnohem líp než rodič. Svět se mění nejen generace po generaci,ale během pětiletek a někdy i dřív. Pro dítě je dnes rodič ten, kdo svým poznáním, věděním a znalostí zacházení s okolním světem kulhá za svými dětmi.

Mezilidské vztahy? Dřív bylo manželství vytvořením hospodářské jednotky, která pomáhala přežít. Dnes nepoutá lidi k sobě vzájemné živobytí, jen majetky nebo city, na které vsadit nelze.

Práce? Stačí vidět celoživotní zaměstnance jedné fabriky, jak jsou vykolejení, když je propustí. Nic jiného neznají, neumí se přizpůsobit, zkušenosti jsou jim houby platné. Za prací je nutno dojíždět, povolání změnit, rekvalifikovat, doučit se nové věci....

Vztah k místu,obci, komunitě? Kdepak, stěhujte se za prací, firmou, novými obzory, jeďte do ciziny na zkušenou. Zůstat na rodné hroudě je znakem neúspěšnosti, strachu z neznáma,to se prostě nenosí.

Zkušenosti předků mají jen velmi málo místa k použití. Vše se mění tak strašně rychle a komplexně, že by předek, třeba i jen padesát let spící, neuměl se světem zacházet. Přes všechny údajně dobré zkušenosti.

Protože ty zkušenosti byly pro jinou společnost. Pro společnost, která už není.

Ne pro tu naši.

199062

28.08.2009 23:10

Kouzlo magického trojúhelníku

Eros jako něco na ženě nezávislého

Striga 85.?.?.?

"Erós v nitru muže však neznamená, že by propadl moci své ženy a stal se jejím služebníkem. Zdravě zamilovaný muž je tvůrčí nezávisle na ní, a je jedno, zda staví dům, buduje obec, píše básně nebo vychovává děti k jejich budoucímu poslání."

Zdravě zamilovaný chlap staví ten barák pro nějakou jinou ženskou nebo pro sebe a své erotické inspiraci jemně naznačuje, že ona tam bydlet nebude? O čem píše básně zamilovaný chlap - o čem jiném než o ženě, kterou miluje? S kým vychovává ty děti? S erotickou inspirací, která není matkou těchto dětí?

"Žena je pouhým zprostředkovatelem Erótova vlivu na muže, i když láska muže je orientována k ní."
Tak za to bych vraždila. Miluješ mě, drahoušku, ale já jsem pouze zprostředkovatelka. Hlavní osoby celé akce jsi ty a erot. Já jsem něco jako referentka na pracáku. Najdu ti zaměstnavatele a makat musíš sám.

"Lépe ale říci, že jeho láska je orientována skrze ní a to do všech světových stran."
A koho kromě mě ještě miluje? Ať vím, kde zasáhnout. Láska bude doma, za humny nic nepřipustím. Jinak opustím. Toho všestranného milovníka. Protože předpokládám, že láska vzbuzená erótem je k ženě. Ne k muži nebo věci nebo principu.

"Zmaterializované a vědecky zmechanizované pojetí lásky mezi mužem a ženou přivedlo současného člověka k převrácení erotické tvůrčí energie muže na obstarávání peněz, zajištění ženy a rodiny prostředky pro spotřebu."
Ukažte mi chlapa, který se nechal vědecky zmechanizovat v pojetí lásky. Každý lovec vždycky lovil a samici složil kořist k nohám, třeba taky proto, aby nakrmila potomstvo, že. Raději mechanicky lovicího, než eroticky všestranně rozlétlého muže, kterého bych měla živit.

Jen tak z legrace - ono někdy v doložené historii stačilo, aby nemateriální erotika jen tak lítala vzduchem a působila? Leda tak trubadúrské drnkání pod okny, tedy nerealizovaná erotika. Ta realizovaná vždycky chtěla nakrmit a oblíct děti.

"Tím se celý smysl Erótova vlivu i samotného erotična zprofanoval."
Ale nezprofanoval. Celý smysl erotického přitahování je ten, že samec a samice mají mít navzájem chuť si způsobit rozkoš a uspokojení v sexu, mít potom mladé, a taky ty mladé uživit. To je smysl naší existence na zemi a vše se tomu musí podřídit.

Eroticky šílet, tokat a vrkat do všech stran chvilku sice lze, ale pak přijde chvíle, kdy mají samice i mladí hlad a samec, který o sobě tak rád tvrdí, že je lovec, prostě musí jít lovit a donést tu kořist.

Nebo si sednout a začít vzlykat, že samice, kterou Erot opustil, zprostředkovatelku jednu nezbednou, už nechce oscilovat mezi božskými kompetencemi a vyžaduje matérii.

Případně si našla eroticky přitažlivého fešáka, který umí krásně pomilovat i krásně zaplatit složenky.

198907

23.08.2009 10:17

Svaz škaredých žen protestuje

RE: Pěkní muži

Striga 85.?.?.?

A co je prosím ten TENTAM? Kdyby zapšklost byla tatam, tedy TA zapšklost by byla TAM, ani by nevadilo, že to neurčité TAM není nijak přesněji popsáno nebo alespoň naznačeno, hlavně že tam ta zapšklost je, že....

Ale pokud se zapšklost stává tentamem, to je něco jiného. Kdyby tamtamem nebo alespoň totemem, to by ještě běžný člověk chápal, ale tentam zní skoro jako tantiéma nebo tintítko a to už se zapšklostí nemá skoro nic společného. Leda že by nějaké tintítko hrálo u totemu na tantamy a bylo zapšklé že za to ještě musí platit tantiémy.

Pak bych se nedivila, že se zapšklé tintítko na celé hraní vykašle a zdrhne, nic nezaplatí, bude totam, zisk pro příjemce tantiém bude tentam a radost z hraní tatam.

Mordovat se s rytmem, makat jak černoch a ještě za to platit...

Totak!

198471

22.08.2009 15:57

Svaz škaredých žen protestuje

RE: Pěkní muži

Striga 85.?.?.?

Název svazu na obranu a ochranu krásných a inteligentních mužů bych navrhovala BIL-BEL, jako připomínku mužských vzorů inteligence a mužné krásy v kombinaci Bill Gates - Belmondo.

Všichni by zdarma fasovali podobně jako invalidé značky do auta, aby mohli parkovat všude, protože jsou vzácní a je nutno o ně pečovat, aby nechřadli a neubývali.

Do ženských časopisů by se měla povinně začlenit rubrika Jak udržovat v kondici krásného a inteligentního chlapa, něco jako pravidelná rubrika o vaření.

K zákonu na ochranu vzácné zvěře přidat přílepek na ochranu dalšího ohroženého druhu, škodícím ženám udílet pokuty, přikázat jim veřejně prospěšné práce a vůbec dbát, aby krásní a inteligentní muži měli vše pro nerušený rozvoj a rozmnožování, včetně příplatků ze sociálních balíčků, pozitivní diskriminace a motivačních bonusů.

198411

30.07.2009 15:59

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

Kde máte nějakou nekuřáckou restauraci?

Striga 85.?.?.?

Napište, prosím, kde nekuřáckou restauraci máte, já u nás v Ostravě žádnou neznám, zato můžu jmenovat několik zajímavých, kde vám nedají pitnou vodu z vodovodu, dokonce ani prázdnou sklenici, ať si tu vodu můžete napustit sami na toaletě z kohoutku....

Inu vydělávat se musí, a než si nechat zaplatit vodu z vodovodu, raději si nechají hosta znechuceně odejít....

Asi jsem moc náročná. Zatím chci "neobvykle" jen tu vodovodní vodu. O nekuřácké restauraci si netroufám ani snít....

196728

28.06.2009 08:45

Něco pro příznivce multikulti

RE: poradte

Striga 85.?.?.?

Od Kellera mám několik knih, jsou velice zajímavé.

Taky stojí za přečtení cokoliv od brněnského sociologa Iva Možného.

Velice mě zaujaly Dějiny sociální práce od Matouška, jsou tam mj. popsány principy přístupu k slabým a potřebným v jednotlivých náboženských systémech. Židi mají "kasičku" pro potřebné místní židy, pro potřebné kolemjdoucí židy, ale pro nežidy nic. Muslimové pomůžou, protože druhý potřebuje pomoc - bez ohledu na náboženství.

Tahle kniha byla pro pochopení jednotlivých náboženství lepší než celá vysokoškolská zkouška ze základů filozofie.....

194124

05.06.2009 14:42

Nikdy se nevzdávat

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

"Není dobré dělat závěry, jelikož nikdy nevíme co přijde nového."

Z toho logicky vyplývá, že není dobré dělat závěr u ničeho. Nikdy nevíme, co.....

Jenže udělat závěr je totéž co udělat si názor. Ale raději nedělat... Dokud neumřeme, pak už bude jistota, že nic nemůže přijít. Ale ani udělání závěru. Protože pak už je definitivně po uzávěrce.

192716

05.06.2009 14:30

Nikdy se nevzdávat

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

"Paní Strigo, nikdy jste neprožila dilema, kdy je čas nechat psa utratit?"
Pročtěte si diskuzi.U tohoto článku o tom píšu několikrát.

"O kocourovi paní Jarmily: kočka je noční zvíře a utratila byste dědečka jen proto, že mívá zácpu a straší v noci?"
Proč zvířata utrácím, taky píšu. Stačí si to pročíst. Kocoura paní Jarmily neznám.

"Tuším, že žijete v Kanadě".
Tušíte naprosto špatně. Bydlím celý život v Ostravě.

192715

05.06.2009 07:52

Nikdy se nevzdávat

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

"Ale co Vy víte o tom, jak se ten psík projevoval na počátku života?"

Poměrně dost na to, abych to zvíře utratila. Měl tři nohy......

Zkuste se zeptat kteréhokoliv chovatele, který už odchoval pár vrhů, jestli by nechal žít štěně se třema nohama. Nebo nějakého veterináře. Až si budou klepat na čelo, zkuste jim říct, jestli nechtějí taky odborníka na psychiku, že jsou nějací suroví.... A se vším hned hotoví....

A pak se zkuste toho veterináře zeptat, jestli pes chodící výhradně po zadních, neboť přední nohy nemá, nějak trpí. Za výsledek mě nekamenujte...

192692

04.06.2009 22:40

Nikdy se nevzdávat

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

Nevrlého kocoura život už moc nebaví. Celé dny spokojeně spí a odpočívá.

Celé dny spokojeně spí a odpočívá. V noci začne řádit, protože trpí nespavostí.

Tutově ho nic nebolí, ale v noci začne naříkat.

A hlavně - má úžasnou majitelku. Buď je kocour schizofrenik, nebo má majitelka nějaký divný náhled na svého kocoura.

Jarmilo, tady je rada snadná - najděte si odborníka na lidi. Psychiatra.

192665

04.06.2009 22:20

Nikdy se nevzdávat

RE: Slov se nedostává...

Striga 85.?.?.?

Co vy dokážete dát dohromady, to je úžasné. Když utratit, tak dobře mířenou dlažební kostkou do hlavy, že, aby to vypadalo co nejodpudivěji... Vás možná už někdo trefil.

Není až tak velký rozdíl, jestli tu injekci píchnete sám, nebo k tomu dáte povel a držíte umírajícího psa. Ono samotné rozhodnutí, že někdo kvůli vašemu rozhodnutí umře, je hodně náročné.

Vím, o čem mluvím, u zvířat jsem to rozhodovala několikrát, u člověka bych si nikdy netroufla zvolit smrt jako trest a nechat někoho popravit. Nicméně spoustě lidí to přijde jako normální, rozhodnout o trestu smrti.....

Ptáte se, zdali řešit například přidušené novorozence nebo působení jedů v ovzduší utracením postižených zvířat. No a čím jiným? Budeme je tahat hrobníkovi z lopaty? Proč? Není dost zdravých a nechtěných, lásku očekávajících psů v útulcích? Ať se citlivé duše raději věnují jim - zdravým, vyrostlým, odchovaným, než novorozeným mrzákům. Všechny zaopatřit nelze, je rozumné věnovat se potřebnějším.

Nemíchejte do toho lidské mrzáky, to už je jiná kapitola. Stejně jako štěně nelze srovnávat s dítětem, nelze vadného psa srovnávat s nemocným člověkem. Pak už byste mohl rovnou stavět na roveň člověku všechna zvířata a brečet nad rozšlápnutým mravencem.

Jak jsem psala na jiném místě - vše je relativní a musí mít nějaká měřítka. Zvíře s člověkem není jedna ku jedné. V případě zdravotního postižení opravdu ne.

Pokud ano, chci na nemocné psy invalidní důchod. Nejlépe z vašich daní.

192663

04.06.2009 13:46

Nikdy se nevzdávat

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

"Je to jen vaše neschopnost přijmout taková zvířata a lidi."

Proč do toho pletete lidi? Kde jsem psala, že nejsem schopna přijmout takové - tedy nemocné nebo zmrzačené - lidi? Nepodsouvejte mi něco, co není pravda.

Psala jsem taky, že vše je relativní. Jako mladší mi bylo líto každého chudáčka, chtěla jsem zachraňovat všechny toulavé psy, staré, nemocné, bezmocné, které někdo nechtěl, kteří něčím trpěli.

Časem jsem pochopila, že všechny zachránit nelze, že je třeba mít soudnost a věnovat síly, čas a schopnosti tam, kde to bude nejvíc užitečné.

Života neschopná zvířata opravdu odmítám piplat. Když fena několikrát vyhodí štěně z pelechu, respektuju to, protože tak zasahuje příroda a já nejsem nad ní, nebudu si hrát na pánaboha, který navzdory rozhodnutí matky bude za každou cenu nutit žít vadné mládě.

Týrat zvíře lze i tak, že ho nutíte žít za těžkých podmínek. Držet při životě trojnohé, posléze dvounohé štěně - to je pro mě týrání. A považuju za divného a zvráceného toho, kdo to zvíře při životě drží. Krmením, operací, tedy prostřednictvím zásahů, bez nichž by umřelo.

Prý jsem převzala roli soudce a kata. Jenže já netrestám - trestá kat. Když nastane situace, kdy se musíte rozhodnout - psa utratit nebo ho nechat trpět - spousta lidí zbaběle od rozhodnutí uhne a psa trápí až do smrtelného konce, který nevyhnutelně přijde.

Z těch lidí pro změnu já cítím málo citu, málo odvahy, málo zodpovědnosti, málo zralosti. Nechtějí přijít o hračku, do které si promítají všechny neukojené city, nerealizovanou pozornost od okolí, nenavázané sociální vazby a mezilidské vztahy.

Raději opatrují uzlíček zvolna umírajícího masa a kostí, než by si přiznali, že je čas dát si sbohem.

192639

03.06.2009 23:37

Nikdy se nevzdávat

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

Cítíte ze mě málo citu - v jaké oblasti, když se bavíme o psím mrzákovi? Málo zřetelně píšu, že odmítám piplání života neschopných zvířat?

Mít cit neznamená, že budeme zachraňovat život za každou cenu. Je třeba mít soudnost a zhodnotit, jaký život chceme zachránit. Zvířata naštěstí lze utratit, pokud je na to situace zralá. Opakuji, pokud je ta to situace zralá.

Určitě někdo začne argumentovat, že nic není absolutní - ano, to není. Opravdu nic, snad jen smrt. Pokud bychom chtěli vše hodntit absolutními měřítky, nikam bychom se nedostali, ani v hodnocení zdravotního stavu.

Takže musíme chtě nechtě počítat s relativitou jevů, nicméně musíme se podle nějakého názoru chovat. Zasáhnout a utratit, nezasáhnout a nechat pozvolna umřít, zasáhnout a držet při životě navzdory přírodě.

Je lepší zásah "držet při životě" nebo zásah "způsobit milosrdnou smrt"? Aha, zase relativní. Co bolí víc? A koho? Psa jeho stav nebo člověka nutnost rozhodnout a zodpovědnost?

Dostáváme se k vlastní motivaci, proč to dělat. Já zastávám názor - z úcty ke zvířeti ho nenechat trpět smrtelnými potížemi a bolestmi a utrpení skončit, pokud není naděje.

To, co tady celou dobu kritizuju, je motivace čistě sobecká - cimprlich člověk není schopný podívat se realitě do tváře a uznat, že zachráněný život by byl příliš bolavý-komplikovaný-nekvalitní-za každou i sebeblbější cenu. A zachraňuje pod záminkou - aby chudáček přežil.

Jenže ne proto, aby chudáček žil tak nějak obecně, ale aby chudáček žil u mě, budu se o něj starat. Ne že zachráním mrzáka a předám dál. Kdo má zájem.....?

Z nějakého důvodu má ten člověk větší zájem starat se o mrzáka než mít zdravé zvíře.

Já tyto lidi podezírám, že hendikepované zvíře je pro ně zajímavější než zdravé. Pozornost a obdiv okolí, jé ty jsi borec, já bych to nevydržel na tvém méstě, jaký jsi ušlechtilý.....

Denně potkávám takové ušlechtilé majitele, kteří nedají psovi operovat nádor, nechtějí ho trápit narkozou, ale za dva tři roky ten nádor naroste natolik, že se operovat musí.... Nebo ho pes tahá skoro po zemi a majitel stále nechce psa trápit operací. Raději nechá rakovinu rozjet ve velkém.

Zažila jsem psa se zoufalýma kyčlema, nechodil pohybem v pánvi, on to chudák odvrtěl páteří... Majitel mi hrdě sděloval - měl jít hned po narození utratit, ale my jsme ho zachránili. Jo, pro dalších deset let bolavého pohybu a pro svou ješitnost.

Nechci, aby moji psi dopadli jako kamarád po smrti mozku, napojený na přístroje. Víc hadiček z něj čouhat nemohlo - včetně dýchání a dialýzy. Ve finále mu selhaly všechny orgány, prostě uhnil zevnitř.

Cítíte ze mě málo citu. No, váš názor. Moji psi na smrtelné choroby umírat nemusí. Usnou po rychlé injekci. A po mém zhodnocení jejich života a zdravotního stavu.

192595

02.06.2009 21:42

Nikdy se nevzdávat

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

Tak s tím na mě nechoďte. Umět umřít - to je snad jen umění sebevraždy, protože pokud to zařídí příroda, není nutno se to učit, není na tom nic aktivního ze strany člověka, tedy majitele umírajícího těla. Prostě to funguje a přijde samo jako střevní peristaltika.

Pokud tím myslíte několik inkarnací, na to taky nehraju. Jestli je nějaký bůh - jako že já o tom přesvědčena nejsem - tak ten bůh mě vybavil normálními smysly a vnímáním. Žádné mimoživotní ani posmrtné vjemy, zážitky, zkušenosti nebo vzpomínky v tom nejsou. Tyto věci považuju jen za konstrukt lidské mysli, stejně jako boha.

Smrt beru jako konec opotřebovaného organismu nebo násilný zásah vnější síly, který tělo nezvládne. Ne jako něco, co by se měl člověk učit, protože to bude opakovat, aby si něco uvědomil.

Ale klidně mi můžete začít vysvětlovat něco filozoficky abstraktního, neověřitelného, víceméně neuvěřitelného, moudře se tvářícího.

Vždyť tvrdíte, že člověk se má učit umírat, protože to bude ještě mockrát potřebovat, než pochopí jisté souvislosti.....

Úplná druhá Šifra Mistra Leonarda....

Nejste vy v nějaké sektě?

192525

02.06.2009 08:26

Nikdy se nevzdávat

RE: Opravdu myslíte...?

Striga 85.?.?.?

Asi jste nikdy nezažil situaci, kdy máte vedle sebe očividně trpící zvíře, situace nemá naději na zlepšení a vy máte možnost mu to utrpení ukončit.

No, asi byste se na to díval dál, jste proti ubližování zvířatům.... Ale nechávat zvíře v bolestech je taky utrpení a větší než smrt.

Nevím, o co by mělo bojovat zvíře s otevřenými nádory. O dalších pár dnů s krvácejícími ranami? O dalších pár týdnů s nočním pokašláváním, se zadýcháním při každém rozběhnutí, protože srdíčko nestačí? Na to byste se vydržel koukat s vědomím, že lepší to nebude? Kamaráda, který byl řadu let zdravý, silný, v plné palbě, byste nechal zchátrat až na samé smrtelné dno?

Co bych měla závidět lidem, kteří mají místo dítěte psa? Já jsem sama, doma mi štěkají tři psi a píská korela. Děti bohužel řízením přírody nemám a nehodlám tu přírodu znásilňovat umělým oplodněním.

Nemám důvod někomu něco závidět, práce s hromadou lidí mě naučila pokoře, vždy můžu najít mezi zákazníky někoho konkrétního, živého, kdo je na tom v dané věci hůř.

Za ty roky jsem potkala třeba i řadu lidí, kteří přišli o děti, to je mnohem horší než je vůbec nemít, a ze psa nezblbli.

Mí vlastní psi se mnou žijí pět generací, narodilo se mi několik desítek štěňat. To už bylo pár operací, těžkých zdravotních stavů i umírání.

Kolik jste jich zažil vy, že tak razantně soudíte?

192479

02.06.2009 00:26

Nikdy se nevzdávat

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

Proč astma? Protože to znám na vlastní plíce. Sedět na posteli, člověka vlastně nic nebolí, ale má příšerný strach, že se nedá ani nadechnout, ani vydechnout, nejde dojít do auta a jet do špitálu, protože je to skoro třicet schodů dolů z ložnice a dvacet metrů od baráku, to je proklatě daleko a i pět metrů je hrozná dálka, kterou nelze udýchat ani ufunět. Pud sebezáchovy hystericky křičí, že bez dechu nelze, ale dech není a nedejbože aby byl prázdný sprej s inhalační záchranou.

Chápu feťáky, že pro drogu udělají vše. Já pro sprej taky.

Zkuste zadržet dech a zjistíte, o čem to je.

Tohle téměř umírání trénuju párkrát ročně, ale k ničemu užitečnému mi to není. Snad jen k pochopení kamaráda, který má rakovinu plic. Až mu bude hodně zle, co by asi dal za to, kdyby ho někdo šel utratit, aby se netrápil dlouho....

Než se udusit, to raději ránu z milosti.

192464

01.06.2009 23:31

Nikdy se nevzdávat

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

A proč se má nějaký živý tvor v té škole života učit snášet smrtelné utrpení? Proč se má učit umírat? To jako aby umíral kvalifikovaně, sofistikovaně, odborně, nacvičeně nebo jak vlastně?

Jděte se podívat do hospiců, do domovů dochodců, jak by hlasovali lidé s bolestmi, s vyhaslým životním elánem, bez perspektivy, pozůstalí po zemřelých kamarádech, které už nic hezkého nečeká, je bolest, chátrání a samota. A povykládejte jim něco o škole života.

Zažila jsem několik nemocných, starých, trpících zvířat, utrácela jsem psy své i cizí, kde na to majitelé neměli sílu. Mluvila jsem se svým dědou, který byl hodně nemocný a jako vdovec už neměl chuť žít. Mluvila jsem se zákazníkem, bezdětným vdovcem, který jen krmil psa a chodil manželce denně na hrob a chtěl jít za ní, nic ho tu nedrželo, nelákalo, netěšilo. Viděla jsem vlastní mámu dusit se při infarktu.

Zbavit druhého utrpení - to jsou pro vás kecy. Nepřeju vám rovnou smrtelnou chorobu, stačí něco hodně nepříjemného a bolavého, třeba pořádný astmatický záchovat a hezky důkladnou ledvinovou koliku.

Až byste škemral o injekci, aby vám doktor s úsměvem povykládal něco o škole života - máte přece právo na utrpení.....

192459

31.05.2009 21:38

Nikdy se nevzdávat

RE: Opravdu myslíte...?

Striga 85.?.?.?

Pomoci čemu? Tomu psovi? Donutila ho k naprosto nepřirozenému a velice namáhavému pohybu. Jak třeba ten pes vstává? Jak žere? Jak se venčí?

Co koho přitahovalo na psovi, který se narodil /bacha, to skloňování.../ se třema nohama? Normální, soudný člověk takové zvíře utratí, protože jeho život by byl pro psa samotného utrpení a pro normálního člověka nic přínosného ani užitkem, ani estetikou.

Jenže se našel někdo, pro koho je zachraňování životaneschopného mrzáka přitažlivé. Někdo, kdo se chce denně koukat na psa se třema nohama. Někdo, kdo chce mít doma raději takto postižené zvíře, než normálního zdravého pejska.

Někdo výše kritizoval polidšťování zvířat zvláště bezdětnými páry. Mít psa je mnohem pohodlnější, protože nepotřebuje tolik práce jako dítě, neomezuje jako dítě, vyjde levněji a lásky dá na první pohled i víc. Hlavně mu ten vděčný pohled vydrží, nezahne a neodejde do světa.

Malé holky mají barbíny, velké holky mají jorkšíry. Nic proti těmto veselým a temperamentním psům, ale ti majitelé..... Často jim říkám, ať si pořídí deset pitbulů a začnou se k nim chovat konečně jako k psovi, ne jako k děcku.

Mi osud nedopřál ani trvalého partnera, ani děti. Mám tři psy, ale beru je jako psy, respektuju je v jejich zvířecí přirozenosti a nepodsouvám jim lidské vlastnosti a stavy mysli.

A jdu je utratit, když jejich zdravotní stav přináší už jen tělesné chátrání a bolest. Vím, co je milosrdná smrt, mám sílu zkrátit utrpení, které nemá vyhlídku na zlepšení.

Na psa bez dvou nohou bych neměla sílu se ani dívat, natož s ním žít.

192453

31.05.2009 09:40

Nikdy se nevzdávat

RE: Opravdu myslíte...?

Striga 85.?.?.?

Ta baba by měla investovat svůj čas, práci a peníze do něčeho užitečnějšího, než násilím nutit mrzáka žít takový život. Ona není milovnice psů, ale nesoudná ženská, která potřebuje někoho zachraňovat a mít za to obdiv okolí.

Skoro třicet let pracuju se psy a za ty roky jsem se setkala s řadou psů, pro které by byla smrt ulehčením, ale útlocitný majitel je za každou cenu nutil žít. A ještě se pyšnili - to jsem borec, zachraňuju chudáčka. Čím větší ubožák pes, tím větší radost majitele, protože konečně může něco zajímavého a silného prožít, může se cítit důležitý.

Psi mají obrovskou životaschopnost, mnohem lépe se hojí po operacích, rychleji se uzdravují z nemocí pro lidi smrtelných. Svým psům klidně zaplatím i drahou operaci ve vysokém stáří, když to bude mít perspektivu kvalitního života, byť pár měsíců. Třeba zánět dělohy za několik tisíc a pak dva roky života pro třináctiletou fenu. Ale taky utracení zavčas, pokud začnou vážné problémy.

Nejsem takové hovado, abych trpící zvíře nechala žít, i když nemůže pořádně žrát, trávit nebo se hýbat. Z úcty k času, kdy jsme spolu byli, nenechám zvíře trpět potížemi, které ho časem zabijí.

Rozčiluje mě pohled na tlustá, nepohyblivá zvířata, která trpí jen proto, že majiteli dělá dobře pohled na to, jak Beneček pěkně papá. Alespoň někdo se na majitele vděčně podívá, takže tady máš další páreček, piškotek, čokoládku.... a ze zdravého zvířete je tvor, který trpí na klouby, srdce, sotva se valí, no vždyť on už má roky, případně je Fifinka kastrovaná, to už je alibi, aby zvíře bylo tlusté.

Tyhle situace mě rozčilují, protože tohle lidi způsobují sami a nezabrání tomu, nepomůžou psovi. Netečnost k potížím psa jsou i v péči o kožich - psa majitelé milují natolik, že nemůžou vidět, jak údajně trpí při česání, takže ho nečešou.

Plstnatý kožich je to nejmenší, co následuje. Taky ovšem pod tou plstí bývají boláky, dlouhé drápky, neošetřené zuby. Vyskočila bych z kůže, když majitelka zavrká, že Astička je naše miminko, ale to miminko má drápy půl centimetru vrostlé do polštářků na tlapkách a když na vás dýchne, je to na vyvrácení, protože zuby hnijí pod půl centimetrem zubního kamene.
Když majitelce řeknu, ať si nabije hřebíky zespoda do bot a jeden Astiččin vytažený zub si dá do pusy a pocucá jako bonbon, ať zažije, co pes musel snášet, panička se otřepe odporem.

A tady se popisuje baba, která se vydrží denně koukat na mrzáka bez dvou nohou. Ta ženská je pro mě nesoudný sadista. Něco jako kolotočáři, kteří ukazovali po poutích lidské zrůdy.

Tady lidská zrůda vycvičila a předvádí psího mrzáka. Fuj.

192418

28.05.2009 06:44

Vzhůru do vaječné revoluce!

V Čechách se házelo nejen vejci, ale i lidmi - z oken....

Striga 85.?.?.?

Asi nelze jen pořád mluvit, křičet, chrastit čímkoliv, prostě vyrábět nesouhlasné zvuky nebo psaní. To nezasáhlo zatím nikoho z politiků. Zato vajíčko - to už ignorovat nelze. Taková hezká, dálková, slizká facka.... Pro spoustu lidí zadostiučinění.

Uvažuju nad týráním. Fyzické není většinou tak hrozné jako neviditelné, nedokázatelné psychické. Oběti by mohly vyprávět.... A pro řadu lidí je činnost Paroubka a ostatních silně nepříjemná. Volali po změně, nechtějí oranžové politiky a politiku, a nebylo nic platno.

Politici můžou "neslyšet" lidi, soudy (Rath kvůli poplatkům), naslouchat jen průzkumům.

Vejce na vlastním ksichtě nelze pominout. Musí se utřít. Pokud nechtějí utéct - z boje, z pódia, musí potupně stát a být terčem.

Pro řadu lidí je to radost. Chceš být vůdcem mas, rozdělovatelem miliard, určovatelem běhu věcí? Tak musíš vydržet i vajíčko od voliče. Holt je to druhá strana terče. Ta nepříjemná.

Ovšem i barevně to sedí. Kvalitní žloutek je skoro oranžový. Na komunisty by měla létat rajčata, na Bursíka samozřejmě zelená, jen mě nenapadá, co na ODS....

Na druhé straně můžou být socdemáci rádi, že je nikdo neshazuje z pódia. V Čechách máme i na nežádoucí politiky jisté tradice.... Šup ven z okna.....

192088

16.05.2009 02:16

Firmy přestaly propouštět, bez práce jsou už všichni Češi

A to celé vzniklo

Striga 85.?.?.?

proto, že Dařbuján a Pandrhola vstali z mrtvých asi jako blaničtí rytíři, zavřeli Kalouska ještě před pádem vlády do chlívku a proto se ztratily peníze. Nebyly úvěry, nebylo na výplaty, nešlo odeslat platby za faktury, peníze prostě nebyly.

Proto začalo mizet i zboží, nikdo nevyráběl, nikdo nespotřebovával.

Řešení je jasné. Pusťte Kalouska zpátky na ministerstvo financí.

191261

15.05.2009 08:43

Cesta národní obnovy

Krásně napsané.......

Striga 85.?.?.?

Jen poněkud mimo. Uvažuju, kde by se pan Lhoták se svým vyjadřováním lépe uplatnil. Napadají mě básně, politika, některé minulé století.....

Jako obvykle líbivé téma, dostatečně nekonkrétně uchopené, aby samo nebylo chytitelné na jasném argumentu, silné výrazy, pompézní vyjadřování, styl připomínající hřímající politiky z tribun nebo emotivní buditele národního obrození. Něco jako Paroubek střihlý F. L. Věkem.

A oblíbené argumenty - ženy něco rozmělňují, co muži budují, naštěstí to ti chlapi nenechají rozložit úplně.... Anděl jim kufry za dveře nedá, taky nic jiného než úplnou mrchu nebo úplného anděla u Lhotáka nenajdeme....

Normální baby vymřely, zbyly jen houfy pomatených feministek a takové ježibaby, jako jsem já.

Zvědavě čekám,koho si na mušku vezme pan Lhoták příště. Celkem by mě zajímalo jeho zpracování tématu bezdětných, svobodných žen, honících kariéru. Samozřejmě s přihlédnutím ke hroucení světa, krizi hodnot, morálnímu úpadku, devastaci životního prostředí a duchovního života.

191208

07.05.2009 22:13

Krize moci

RE: Moc hezky se to čte , ale při zkoumání je nějak vše přetočené

Striga 85.?.?.?

Dnes je po dětech, tedy studentech, požadováno, aby byli čtenářsky gramotní, aby dovedli říct, o čem bylo to, co četli.

Pokud by zkušebním textem byl tento páně Lhotákův, asi by pohořeli.

Nebo by někdo zkusil v jednoduchých větách - ne v rozvitých a spletitých souvětích - stručně vyjádřit obsah textu?

190613

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 7

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

Měnové kurzy

USD
25,76 Kč
Euro
27,84 Kč
Libra
31,61 Kč
Kanadský dolar
18,12 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,37 Kč
100 japonských jenů
23,76 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 690,29 Kč
1 unce stříbra
371,09 Kč
Bitcoin
172 910,34 Kč

Poslední aktualizace: 4.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 690 950